27 تیر 1402

بیمه تکمیلی چیست؟+راهنمای جامع بیمه تکمیلی درمان 1402

قطعا برای یک بار هم که شده این جمله را شنیده‌اید :” زمانی قدر یک چیز را میدانی که آن را از دست بدهی!!” این موضوع برای سلامتی نیز صدق می‌کند! تا زمانی که بدنمان سالم است، قدر آن را نمی‌دانیم. ما به وفور، تغذیه ناسالم، پرخوری و حتی رعایت نکردن نکات بهداشتی را در چرخه زندگی خود داریم، اما خدا روز بد و بیماری ندهد! بیمه‌های درمان نظیر بیمه تامین اجتماعی، بیمه سلامت و بیمه تکمیلی به کمک ما می‌آیند تا سلامتی‌مان بازگردد. بعد از سلامتی مجدد، مثل روز اول با خیالی آسوده پا دراز کنیم و به جانِ زندگی غر بزنیم! ولی باید با مراقبت از جسم خود به فکر سلامتی‌مان باشیم. اگر علاقه‌مند هستید که بدانید خدمات متنوع “بیمه تکمیلی چیست“؛ این مطلب را از دست ندهید.

بیمه تکمیلی؛ راهکار کاهش هزینه‌های درمان

قطعا همه ما در جریان هزینه‌های سرسام آور درمان هستیم، اما متاسفانه برخی از خانواده‌ها، توان پرداخت این هزینه‌های گزاف را ندارند. به خصوص در رابطه با بیماری‌های پرهزینه و صعب العلاج این مساله حادتر است. اما جای نگرانی وجود ندارد، در این کره خاکی، برای هر مشکلی یک راه حلی وجود دارد، و راه حل این مشکل نیز “بیمه تکمیلی” است.


 
بیمه تکمیلی برای جبران هزینه های درمان

بیمه تکمیلی بیمه‌ای برای جبران هزینه‌های درمانی است.

بیمه تکمیلی چیست؟ چگونه بیمه درمان تکمیلی به کمک ما می‌آید؟

اول از همه باید به این سوال پاسخ دهیم که بیمه مکمل چیست؟ بیمه تکمیلی که تحت عنوان بیمه درمان تکمیلی و بیمه تکمیلی درمان از آن یاد می‌شود، از انواع بیمه های درمان و بیمه‌ای برای جبران هزینه‌های بالای درمان بیماری‌هاست. بخش زیادی از هزینه‌های درمان را در زمان بیماری یا حتی بعد از آن می‌توان به بیمه تکمیلی سپرد!

برای این که بتوانید بخش از زیادی از هزینه های درمان را به بیمه تکمیلی واگذار کنید، می‌بایست اول یک بیمه پایه داشته باشید؛ سپس بیمه تکمیلی تهیه کنید. شما می‌توانید هر سال با پرداخت مبلغ حق بیمه از پوشش‌های بیمه درمان تکمیلی استفاده کنید. در واقع می توان گفت، خرید بیمه تکمیلی، یک آینده‌نگری هوشمندانه در روزهای سلامتی برای روزهای بیماری ست! به عبارت دیگر، این کار، تجربه عملی این جمله معروف را تداعی می‌کند ” پیشگیری بهتر از درمان است”.

حال که دانستید بیمه تکمیلی چیست احتمالا برای انتخاب بیمه‌ای که مناسب شما باشد دچار سردرگمی شده‌اید. برای رهایی از این سردرگمی مقاله ما در مورد مقایسه بیمه‌های تکمیلی را مطالعه بفرمایید.

البته برای استفاده از این نوع بیمه، بهتر است که قوانین بیمه تکمیلی و شرایط استفاده از بیمه تکمیلی را هم مطالعه کنید.

 

اگر به سلامتی خود فکر می‌کنید، باید به فکر بیمه هم باشید

در این مقاله، قصد داریم بیشتر به بیمه درمان تکمیلی و موضوعات آن بپردازیم. شما نیز اگر سوالی در مورد این بیمه‌نامه کاربردی دارید و می‌خواهید دقیق تر بدانید که ” بیمه تکمیلی چیست” در ادامه با ما همراه باشید.

این نوع بیمه‌ها در انواع مختلف توسط شرکت های بیمه ارائه می شوند که نام آنها به عنوان تکمیل کننده هزیته های درمانی می درخشد! هم چنین می تواند جبران کننده ی هزینه های درمانی شما باشد. حتی این بیمه درمان می‌توانند مکمل سایر بیمه‌های درمان نظیر بیمه تامین اجتماعی، بیمه سلامت و … تلقی شود.

اگر برای درک فرق بین بیمه تکمیلی و بیمه تامین اجتماعی، به اطلاعات بیشتر نیاز دارید، ما مقاله “تفاوت بیمه تکمیلی و بیمه تامین اجتماعی: کدام بهتر است؟” را پیشنهاد می کنیم.

پوشش‌ های بیمه تکمیلی چیست و چه وقت مورد استفاده قرار می ‌گیرد؟

در حقیقت، می توان گفت که پوشش‌های بیمه درمان تکمیلی، تعهداتی ست که بیمه گر در قبال بیمه‌گزار متعهد است و باید آنها را به درستی انجام دهد، شرکت بیمه در زمان بروز بعضی از بیماری ها به شرح زیر خدماتی را ارائه می کند. از پوشش هایی که در بیمه درمان تکمیلی ارائه می شود میتوان به موارد زیر اشاره نمود:

 • پوشش هزینه‌ های پاراکلینیکی (سونوگرافی، ام آر آی، اکوکاردیوگرافی و…)
 • هزینه بیمارستانی مانند پوشش شیمی درمانی یا بستری
 • پرداخت خدمات آزمایشگاهی (نوار قلب، رادیو گرافی)
 • هزینه‌های عمل‌های حیاتی جراحی مثل مغز، اعصاب، سرطان، پیوند ریه، کبد و… (مطالعه مقاله بیمه تکمیلی عمل پیوند کبد به شما پیشنهاد می‌شود.)
 • پرداخت هزینه‌های عمل سرپایی (گچ گرفتن، ختنه کردن)
 • پرداخت هزینه‌های عمل‌های سرپایی مثل گچ گرفتن، ختنه کردن، بخیه زدن و…
 • هزینه جراحی چشم شامل عیوب انکساری
 • پرداخت هزینه عینک و سمعک
 • پرداخت هزینه‌های دندان پزشکی به جز ایمپلنت، ارتودنسی، دندان مصنوعی و جراحی لثه.
 • پوشش ویزیت و دارو و خدمات اورژانسی
 • پرداخت هزینه حضور همراه برای بیماران زیر ۷ و بالاتر از ۷۰ سال.
 • پرداخت هزینه‌های درمان ناباروری و نازایی
 • پرداخت مبالغ تهیه اروتز
 • پوشش بلایای طبیعی و جبران هزینه‌های ناشی از آن

بیمه درمان تکمیلی چه عمل‌های جراحی را پوشش نمی‌دهد؟

بیمه تکمیلی عمل‌های زیبایی را پوشش نمی‌دهد. فقط عمل‌های جراحی را پوشش داده که برای تکمیل و بهبود سلامتی افراد انجام گیرد. از جمله عمل‌هایی که تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار نمی‌گیرند به شرح زیر هستند:

 1. عمل زیبایی بینی( به طور کلی، بیمه عمل زیبایی بینی یا هر عمل زیبایی دیگر تحت پوشش بیمه تکمیلی نیست.)
 2. عمل زیبایی کوچک کردن معده یا لیپوماتیک
 3. جراحی‌های زیبایی همچون فیلر لب فیلر بینی
 4. عمل‌های زیبایی همچون زاویه فک و…. تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار نگرفته و فقط این بیمه عمل‌های درمانی را تحت پوشش خود قرار می‌دهد.

انواع بیمه‌های درمان تکمیلی

در زیر به انواع بیمه‌های تکمیلی درمان اشاره می‌کنیم:

 1. بیمه تکمیلی انفرادی
 2. بیمه تکمیلی گروهی
 3. بیمه تکمیلی خانواده
 4. بیمه تکمیلی زایمان
 5. بیمه‌ی تکمیلی بازنشستگان

بیمه نامه تکمیلی انفرادی

درواقع نام بیمه تکمیلی درمان انفرادی نشان‌ دهنده عملکرد آن است؛ این بیمه برای افرادی مناسب است که می‌خواهند بیمه‌ای را به صورت انفرادی، برای خودشان تهیه کنند. در حقیقت، این بیمه از آن بیمه‌هایی ست که به صورت محدود توسط بعضی از شرکت‌های بیمه مثل بیمه تکمیلی انفرادی سامان، بیمه تعاون و شرکت بیمه ایران ارائه می‌شود.

نرخ بیمه‌نامه تکمیلی انفرادی چقدر است؟

در بیمه درمان انفرادی، با انتخاب پوشش‌های متعدد، مبلغ حق بیمه تنوع می‌یابد. برای محاسبه هزینه و قیمت بیمه درمان، لازم است که جمع حق بیمه پوشش‌‌های انتخابی را محاسبه کنید. شرکت‌های ارائه دهنده بیمه درمان، برای سهولت کار بیمه‌گذار هزینه بیمه درمان را از همان وهله اول محاسبه و اعلام می‌کند.

لطفا توجه داشته باشید که فرانشیز بیمه تکمیلی و دوره انتظار، می‌تواند در هزینه بیمه درمان تاثیر‌گذار باشد. در حقیقت قیمت بیمه درمان تکمیلی انفرادی بر اساس عوامل مختلفی تعیین می‌شود.

بیمه تکمیلی خانواده چیست؟

قطعا هر شخصی که خانواده تشکیل داده‌است؛ در برنامه های کاری خویش ” بیمه درمان تکمیلی خانواده” را هم برای خود و هم برای خانواده اش لحاظ می‌کند.

بیمه درمان تکمیلی خانواده به ویژه برای افرادی مناسب است که عضو سازمان یا گروه خاصی نیستند. این افراد نمی توانند بیمه نامه تکمیلی گروهی داشته باشند در این شرایط، تهیه بیمه تکمیلی خانواده می تواند بیمه نامه مطلوبی برای آنها باشد.

بیمه تکمیلی گروهی چیست؟

گاهی برخی از کارفرماها یا سازمان و شرکت‌ها برای کارمندانی که در آنجت مشغول به کار هستند، بیمه درمان تکمیلی گروهی تهیه می‌کنند. کارکنان می‌توانند از پوشش‌های بیمه تکمیلی گروهی برای خود و افراد تحت تکفل استفاده نمایند.

شرایط بیمه درمان تکمیلی گروهی برای شرکت‌ها

قبلا طبق قانون بیمه، فقط شرکت‌های بالای 50 نفر مجاز به استفاده از بیمه درمان گروهی برای پرسنل خود بودند، اما اخیرا، این قانون برداشته شده‌است. در قانون جدید بیم آمده است که برای شرکت های زیر 50 نفر نیز، امکان ارائه بیمه درمان تکمیلی گروهی وجود دارد. از نظر پوشش‌های بیمه‌ای، بیمه نامبرده شده تفاوت آنچنانی با بیمه تکمیلی گروهی بالای 50 نفر ندارد؛ این بیمه فقط از نظر مبلغ حق بیمه و سقف تعهدات درمانی، با بیمه درمان گروهی تفاوت دارد.

فراموش نشود که در حال حاضر، تعداد انگشت شماری از شرکت‌های بیمه‌گر، این نوع بیمه را ارائه می‌دهند.

هنگامی که بیمه نامه درمان تکمیلی گروهی برای گروه های زیر پنجاه نفر صادر گردد، شرکت‌های بیمه و همچنین بیمه‌گذاران موظف به رعایت شرایط زیر هستند:

 1. در بیمه درمان تکمیلی گروهی، یک پرسش‌نامه سلامت به وسیله شرکت بیمه تهیه شده است. پرسنل سازمان که می‌خواهد بیمه نامه تکمیلی گروهی را برای اعضای خود تهیه کند، باید این فرم را برای خود و اعضای تحت تکفل خود تکمیل نمایند.
 2. چنانچه پزشک معتمد بیمه، یک سری آزمایش‌ها را برای هر فرد ضروری تشخیص دهد، کسانی که طالب بیمه گروهی هستند، باید این آزمایش‌ها و معاینات را با هزینه شخصی خود انجام دهند.
 3. متقاضی بیمه میبایست برای تک تک افراد خانواده خود درخواست صدور بیمه کند. اما شرکت بیمه بعد از بررسی و انجام آزمایش‌‌های لازم،‌‌ می ‌تواند برای فرد یا افرادی از خانواده بیمه صادر نکند.
 4. مهم است بدانید که پوشش هزینه‌های رفع عیوب انکساری چشم در این بیمه ارائه نخواهد شد. برخی از شرکت‌های بیمه، عمل لیزیک را عمل زیبایی می‌دانند. هزینه عمل‌های زیبایی در بیمه تکمیلی پرداخت نخواهد شد.

بیمه درمان تکمیلی بازنشستگی تامین اجتماعی

بازنشستگان؛ مستمری بگیران و از کار افتادگان بخوانند!

بازنشستگان می‌توانند به همراه همسر و سایر افراد تحت تکفل خود، تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار بگیرند.در واقع، آنها برای ثبت نام بیمه تکمیلی باید به کانون بازنشستگی تامین اجتماعی مراجعه کنند.

نکته‌ای مهم که بازنشستگان محترم باید به آن توجه کنند، این است که بیمه تکمیلی سازمان تامین اجتماعی هیچ گونه ارتباطی با شعبه‌های این سازمان نداشته و صرفا مسئول ثبت نام یا انصراف بیمه‌شدگان است.

بازنشستگان و مستمری‌بگیران تأمین اجتماعی برای ثبت‌نام بیمه تکمیلی باید به سامانه  www.kabta.irمراجعه کنند. برای ثبت‌نام بیمه تکمیلی تأمین اجتماعی در سال 1400 تا آخر بهمن ماه فرصت است. باید گفت که مدت زمان قرارداد بیمه عمر و تکمیلی یک سال و از تاریخ اول آذر 1400 تا آخر آبان 1401 است. متقاضیان باید در هنگام ثبت‌نام در فرم موافقت خود را اعلام کند. البته نیاز است که از طریق دریافت فیش حقوقی از سایت تأمین اجتماعی یا مراجعه به کانون از قطعی شدن ثبت‌نام خود مطمئن شود. بعد از ثبت‌نام، حق بیمه از حقوق بازنشسته کسر خواهد شد.

حالا سوال این است که قیمت بیمه تکمیلی تامین اجتماعی چقدر است؟

حق بیمه تکمیلی برای هر فرد در سال 1402 برابر با 205 هزار تومان است. همچنین اینکه سقف تعهدات آن نسبت به سال گذشته افزایش داشته است. سقف تعهدات پوشش‌ها به صورت زیر است:

 • بستری‌های فوق تخصصی تا سقف 75 میلیون تومان
 • بستری‌های عمومی تا سقف 35 میلیون تومان
 • آمبولانس داخل شهر 1 میلیون تومان
 • آمبولانس برون شهری 2 میلیون تومان
 • خدمات پاراکلینیکی و خدمات تشخیص درمان سرپایی تا سقف 5 میلیون تومان
 • عمل مجاز سرپایی تا سقف 3 میلیون تومان
 • آزمایش پاتولوژی تا سقف 1 میلیون و 750 هزار تومان
 • عمل لیزیک چشم هر دو چشم تا سقف 9 میلیون تومان و یک چشم 4 میلیون و 500 هزار تومان
 • بیماری‌های خاص و صعب‌العلاج درزمینهٔ درمان جراحی‌های سرطان، تأمین هزینه‌های شیمی درمانی، رادیوتراپی و غیره 25 میلیون تومان

در عکس‌های زیر، توضیحات کامل ریز خدمات برای هر یک از موارد بالا ذکر شده است:

خدمات بیمه تکمیلی تامین اجتماعی بازنشستگان

ریز خدمات بیمه تکمیلی تامین اجتماعی بازنشستگان – 1

 

تعرفه خدمات بیمه تکمیلی تامین اجتماعی بازنشستگان

تعرفه خدمات بیمه تکمیلی تامین اجتماعی برای بازنشستگان – 2

 

اگر بازنشستگان فوت کنند، تکلیف بیمه درمانشان چیست؟

اگر مستمری بگیران یا بازنشستگان فوت کنند، پوشش بیمه متوقف نمی‌شود. خدمات بیمه درمان تکمیلی برای افراد تحت تکفل وی ادامه‌دار خواهد بود.

همچنین بیمه‌شدگان در صورت انصراف از پوشش های بیمه تکمیلی از اول قرارداد به مدت 3 ماه فرصت دارند تا به کانون بازنشستگی مراجعه نمایند. آنها می‌توانند با تکمیل فرم انصراف، از پوشش بیمه‌ای خود انصراف دهند.

بیمه رانندگان تاکسی

مدیر اداره رفاه سازمان تاکسیرانی تهران در آذر ماه 1400 خبر از ثبت‌نام بیمه تکمیلی رانندگان تاکسی را دارد. بیمه تکمیلی رانندگان تاکسی دارای دو طرح است که طرح اول برای تمامی رانندگان دارای کارنامه تاکسیرانی رایگان است و هزینه آن از سازمان تاکسیرانی پرداخت می‌شود. طرح دوم دارای میزان تعهدات بیشتری است که البته هر راننده برای خرید این طرح در سال 1402، باید مبلغ 412 هزار تومان مابه تفاوت را بپردازد. همچنین اینکه هر راننده برای اضافه کردن اعضای خانواده خود، هزینه‌ای را هم باید پرداخت کند. اعتبار این نوع بیمه یکساله است و نیازی نیست که رانندگان بیمه پایه داشته باشند. البته آن‌هایی که دارای بیمه تکمیلی از شرکت‌های دیگری هستند، نباید اقدام به ثبت‌نام کنند.

بیمه تکمیلی فریلنسرها

در حال حاضر، شاهد رشد گروهی به نام فریلنسرها هستیم. آن‌هایی که ترجیح می‌دهند تا در خانه یا با اجاره یک فضای اختصاصی برای خود به صورت پروژه‌ای کار کنند. از آنجا که برای این گروهی از طرف ارگان یا شرکتی بیمه رد نمی شود، از این رو باید خودشان به فکر خرید بیمه باشند. بیمه تکمیلی فریلنسرها همان بیمه تکمیلی انفرادی است که این گروه می‌توانند هزینه‌های درمانی را به شدت کاهش دهند.

آیا هر شخصی می‌تواند چند بیمه درمان تکمیلی داشته باشد؟

بله. بر اساس ماده 17 آیین نامه 99 شورای عالی بیمه، اگر بیمه شده چندین بیمه درمان تکمیلی بیش از چند شرکت را داشته باشد، می‌تواند به دلخواه از هر کدام استفاده کند. به عبارتی اولویت بندی استفاده را خود او می‌تواند تعیین کند. برای اطلاعات بیشتر مقاله استفاده همزمان از دو بیمه تکمیلی را مطالعه کنید.

 
 
بیمه تکمیلی برای خانواده

همه افراد خانواده می‌توانند از خدمات و پوشش‌های بیمه تکمیلی بهره ببرند.

مزایا و معایب بیمه تکمیلی درمان چیست؟

مزایا و معایب بیمه تکمیلی به شرح زیر است:

 1. همان‌طور که می‌دانید بیمه‌های درمانی پایه؛ برای دندان پزشکی خدمات محدودی را در مراکز محدود ارائه می‌کنند، به این ترتیب بیمه‌های تکمیلی می‌توانند کمک خیلی زیادی در جبران هزینه‌های سنگین دندان‌پزشکی باشند.
 2. از خدمات همه بیمارستان‌ها و مراکزی درمانی خصوصی طرف قرارداد با بیمه‌های تکمیلی، می توان استفاده کرد.
 3. اگر به تازگی باردار شده و یا قصد بارداری دارید؛ این مزیت بیمه تکمیلی از آنِ شماست؛ می توانید با استفاده از بیمه‌های تکمیلی، هزینه‌های نازایی و زایمان خود را رسیدگی نمایید.برای اطلاعات بیشتر، مقاله بیمه تکمیلی برای نازایی را مطالعه کنید.
 4. دوره انتظار این بیمه‌نامه در بعضی پوشش‌ها مثل بستری  و جراحی زیاد است. ممکن است دوره انتظار، بیمه شده را تا حدی خسته کند.
 5. از دیگر محدودیت‌های بیمه تکمیلی می توان به داشتن سقف تعهدات در پرداخت خسارات بیمه نامه اشاره کرد.

شرکت های ارائه دهنده بیمه درمان تکمیلی

همه شرکت‌های بیمه خدمات بیمه تکمیلی را ارائه نمی‌دهند. برخی از شرکت‌های ارائه دهنده خدمات بیمه تکمیلی به شرح زیر هستند:

آیا محدودیت سنی در بیمه درمان تکمیلی وجود دارد؟

در استفاده از پوشش‌های بیمه تکمیلی، محدودیت‌ها و شرایط سنی خاصی وجود دارد. در بخش زیر به بررسی برخی از شرایط این بیمه می‌پردازیم:

 1. حداقل 18 سال سن برای همه انواع بیمه تکمیلی
 2. اگر بیمه شده فرزند پسر بیمه‌گذار باشد، باید بداند که تا زمان اتمام مدت تحصیل و مشمول شدن برای خدمت سربازی می‌تواند از پوشش بیمه تکمیلی استفاده نماید.
 3. برای بیمه شده های دختر هم تا زمانی که ازدواج نکرده یا در جایی مشغول به کار نیست، می تواند از پوشش‌های بیمه درمان تکمیلی پدر و مادر خود استفاده کنند.

بهترین بیمه تکمیلی درمان چه نوع بیمه‌ای‌ است؟

برای پاسخ به این سوال خیلی از جوانب باید درنظر گرفته شود. از جمله نحوه دسترسی به مراکز درمانی طرف قرارداد، پوشش‌های بیمه‌تکمیلی که از شرکت‌های مختلف ارائه می‌شود، سقف تعهدات بیمه تکمیلی که در هر شرکت متفاوت است. پس از در نظر گرفتن این موارد می‌توانید بهترین بیمه تکمیلی درمان را انتخاب کرده و در مواقع لزوم از آن استفاده نمایید.

البته به این نکته هم باید اشاره کنیم که بیمه تکمیلی را با بیمه عمر اشتباه نگیرید. در مقاله بیمه عمر یا بیمه تکمیلی می‌توانید اطلاعات بیشتری به دست بیاورید.

چگونه متوجه شویم که بیمه تکمیلی داریم؟

همان‌طور که می‌دانید افراد گاهی به استعلام بیمه خود نیاز پیدا می‌کنند. از کجا بفهمیم بیمه تکمیلی داریم؟ یکی از سوالات پرتکرار است که از طرف بیمه‌گزاران زیادی مطرح می‌شود. در پاسخ به این سوال باید بگوییم برای استعلام بیمه تکمیلی خود می‌توانید در گام نخست از فیش حقوقی خود استفاده کنید. اگر کارفرما برای شما بیمه تکمیلی خریداری کرده باشد در فیش حقوقی آورده می‌شود.

یکی از روش‌های استعلام بیمه تکمیلی استفاده از سایت‌های شرکت‌های بیمه است که بیمه تکمیلی را ارائه می‌دهند. البته سایت استعلام بیمه تکمیلی که از طرف بیمه مرکزی کشور در دسترس مردم قرار گرفته است بهترین روش‌ استعلام بیمه تکمیلی است.  سایت استعلام بیمه تکمیلی یک سامانه استعلام رایگان است.

همین طور باید بگوییم که سایت استعلام بیمه تکمیلی درمان، همان بخش سوابق بیمه‌ای است که به وسیله سایت سازمان بیمه تکمیلی ارائه می‌شود. بنابراین آن دسته از افرادی که قصد استعلام بیمه تکمیلی خود را دارند، باید ابتدا به سایت بیمه مرکزی به نشانی www.centinsur.ir مراجعه کنند و سپس با ورود به بخش سوابق بیمه‌ای، مراحل استعلام بیمه تکمیلی را انجام دهند.

بیمه درمان تکمیلی از نان شب هم واجب تر است!

سعی کردیم در این مقاله راهنمای کاملی برای سوال ” بیمه تکمیلی چیست؟” ارائه کنیم. البته شما می‌توانید مقاله نکات خرید بیمه تکمیلی را هم برای انتخاب بهترین شرکت مطالعه کنید.

در صورت وجود هر سؤال و ابهام درباره “ بیمه تکمیلی چیست” ، با کارشناسان متخصص بیمه دات کام تماس بگیرید. در صورت تمایل به خرید بیمه تکمیلی درمان نیز، ما امکان خرید اینترنی انواع مختلف بیمه تکمیلی انفرادی، بیمه درمان تکمیلی خانواده و بیمه تکمیلی گروهی را در سایت بیمه دات کام فراهم آورده ایم. کافی است که به صفحه خرید آنلاین بیمه تکمیلی مراجعه نمایید. پس از انتخاب بیمه‌نامه درمان مدنظر، به صفحه خرید هدایت خواهید شد. پس از تهیه بیمه درمان مدنظر در کسری از زمان، بیمه به صورت رایگان برای شما ارسال خواهد شد. فراموش نکنید، تیم بیمه دات کام هوای شما را دارد.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
بیمه تکمیلی رانندگان
11 شهریور 1402 / بیمه درمان و تکمیلی

بیمه تکمیلی رانندگان تاکسی و ماشین‌های سنگین: راهنمای کامل شرایط و پوشش‌ها

آیا افرادی که به شغل رانندگی مشغول هستند، بیمه تکمیلی دارند؟ رانندگان چگونه می‌توانند تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار بگیرند؟ برای کسب اطلاعاتی در این خصوص این مقاله را بخوانید!

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
person
نوید
19 شهریور 1402

با سلام وخسته نباشید من پدر و مادرم تحت پوشش من هستم مادرم باید عمل زانو انجام بده وضمنا ۶۰ سالشه می خواستم بدونم اگر آنها را بیمه تکمیلی کنم بعد از سه ماه جراحی کنه هزینه های مربوط. به مفصل زانو رو پوشش میدم یا قبل از بیمه شدن باید چکاب بشن ممنون میشم راهنمایی کنید چون خیلی بیمه ها اگه به نفعشان نباشه درست راهنمایی نمیکنن

  person
  نویسنده بیمه
  19 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز
  شرکت های بیمه قوانین مختلفی در رابطه با بیمه تکمیلی برای افراد با سن بالا دارند. بهتر است قبل از تهیه بیمه از شرکت مورد نظر در این مورد سوال بفرمایید.

  person
  وحید ورمز
  03 مهر 1402

  سلام خسته نباشید من 35سالم هستش و بیماری تعویض مفصل لگن دارم و زیاد پاهام از کار نیوفتادن میتونم برم بیمه تکمیلی بخرم که وهر چند ماهی که بیمه میگه صبر بکنم بعد برم عمل یا چیزی کمک نمیکنند خواهشتن هطمن جواب بدید بهم و من بیمه سلامت هم دارم

   person
   نویسنده بیمه
   03 مهر 1402

   سلام دوست عزیز
   بله می توانید بیمه تکمیلی تهیه بفرمایید منتها قبلش حتما در مورد شرایط خود با مشاور بیمه مربوطه صحبت نمایید. برای دریافت اطلاعات بیشتر لطفا با شماره 0214372 تماس بگیرید و درخواست صحبت با مشاوران بیمه تکمیلی را بدهید.

person
ونوس
10 شهریور 1402

سلام من BMI ام بالای ۴۰ هست و میخوام جراحی اسلیو معده کنم .آیا بیمه تکمیلی هزینه ها رو میده ما بیمه البرزیم با فرانشیز ۳۰ درصد

  person
  نویسنده بیمه
  11 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز. این سوال را باید از نمایندگان بیمه البرز بپرسید.

person
مریم
07 شهریور 1402

سلام ببخشید من تحت پوشش بیمه تکمیلی دانا هستم برای بعضی از پزشکان نوشته شده آنلاین این یعنی چی؟

  person
  نویسنده بیمه
  07 شهریور 1402

  سلام. احتمالا این پزشکان به صورت آنلاین نوبت دهی دارند.

person
nahid
31 مرداد 1402

سلام وقت به خیر.
برادر من برای پدر و مادرم تحت پوشش خودش دفترچه درمانی تامین اجتماعی گرفته. یعنی بیمه گر اصلی برادرمه
میتونم براشون بیمه تکمیلی بگیرم؟
اگه میشه راهنمایی بفرمایین چیکار کنم.
سپاس

  person
  نویسنده بیمه
  01 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز. بله میتوانید.

person
nima, the lost of us
31 مرداد 1402

ضمنا بابت همین زایمان همسرم خواستم اقدام به خرید بیمه تکمیلی کنم که بعد از پرس و جوی جزئی متوجه شدم که ((بیمه تکمیلی با تنفس یک ساله هست))
آیا صحت داره این؟؟
سپاس گذارم اگه پاسخ سوال منو بدید🙏🌹

  person
  نویسنده بیمه
  01 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز. بله مدت زمان انتظار بیمه تکمیلی برای زایمان 9 ماه است.

person
nima, the lost of us
31 مرداد 1402

درود و احترام خدمت شما بزرگوار. 🌹
خواهش میکنم جواب این سوال منو بدید…
بیمه پایه تامین اجتماعی اجباری دارم و همسرو بچه هام هم زیر پوشش من هستند.
همسرم پا به ماه هستند و تا دو هفته دیگه پسرمون به دنیامیاد ایشالله
خواستم بدونم عمل سزارین ایشون با بیمه ذکر شده رایگان هست؟؟
و اگه نه (( چند درصد رو بابت تامین اجتماعی پایه تخفیف میده، یا بهتره بگم کسر میکنن؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  01 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز. تامین اجتماعی اصلا هزینه سزارین را پرداخت نمیکند مگر اینکه برود بیمارستان تامین اجتماعی بستری شود و دکتر خود تامین اجتماعی تشخیص بده که ایشان نمیتواند زایمان طبیعی کند بعد خود بیمارستان تامین اجتماعی هم رایگان سزارین را انجام بدهد.

person
مهدی عزیزالهی
31 مرداد 1402

سلام امروز بامن تماس گرفتن گفتن از بیمه مرکزی تهران هستن و بیمه مرکزی تهران هستن و منو تلفنی برای بیمه تکمیلی خدمات درمانی ثبت نام کردن و گفتن که فردا کارتشو ارسال میکنند میخواستم بدونم اعتبار داره

  person
  نویسنده بیمه
  01 شهریور 1402

  سلام. دوست عزیز بهتر است قبل از خرید بیمه در مورد معتبر بودن تماس و شرکت بیمه تحقیق نمایید. در این موردی که فرمودین اطلاعاتی نداریم.

person
سجاد م
09 مرداد 1402

سلام
ایا با کد بیمه تکمیلی به جای کد ملی میشه هزینه هارو آنلاین کسر کرد؟

  person
  نویسنده بیمه
  10 مرداد 1402

  سلام. خیر شما یا باید در مراکز تحت پوشش بیمه خدمات دریافت نمایید یا بعد از دریافت خدمات پزشکی مدارک را به بیمه تکمیلی خود ارائه کنید.

person
با نام وجیهه شیرزادی منتشر بفرمایید تو رو خدا کمکم کنید دیگه تحمل درد ندارم
07 مرداد 1402

سلاممن بازنشسته دارایی هستم سه ساله که از درد پا و کمر رنج میبرم ولی پول ندارم که جراحی کنم آنقدر درد دارم که میخوام خودکشی کنم
طبق قانون باید کار درمان را انجام بدهم و هزینه ها را پرداخت کنم تا بعدا بیمه به یاریم بیاید
واقعا عقلانی است من الان که از درد نفسم بالا نمیاد کمک میخوام از درد دارم میمیرم یکی خبر از منی که سی سال بهترین دوران عمرمو کار کردم نمیگیرد تو رو خدا این قانون رو درست کنید و من و دیگران رو نجات بدی من وجیهه شیرزادی بازنشسته دارایی هستم

  person
  نویسنده بیمه
  08 مرداد 1402

  سلام دوست عزیز. متاسفانه ما نقشی در تعیین قوانین بیمه ای نداریم. قوانین از سوی بیمه مرکزی تعیین می شود. می توانید به یکی از مراکز تحت پوشش بیمه تکمیلی خود مراجعه نمایید.

person
حسین
19 تیر 1402

سلام مادر من ۶۹ سال سن دارد ،میتونه بیمه تکمیلی داشته باشه ؟ یا دیگه به این سن شاملش نمیشه ؟

  person
  نویسنده بیمه
  20 تیر 1402

  سلام. بله؛ بهتر است با مشاوران ما در قسمت پشتیبانی بیمه دات تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند. 0214372
  چون سن ایشان بالا است ممکن است به یک سری آزمایشات نیاز داشته باشند. از طرفی تعداد بیمه‌های محدودی به سنین بالا خدمات ارائه می‌دهند. برای دریافت اطلاعات بهتر با پشتیبانی صحبت کنید.

person
خانم بادلی
19 تیر 1402

با سلام و احترام فرهنگی هستم.. پسرم 24 سالش بیمه خویش فرما….چون شغل آزاد داره و دانشجو هم هست… بیمه پایه اش تامین اجتماعی ولی از خدمات بیمه تامین اجتماعی استفاده نمی کنه فقط برای بازنشستگی بیمه واریز می کنه… الان من که مادرش هستم اگر بیمه تکمیلی دانا تحت پوشش خودم بیارمش می تونه از خدمات بیمه تکمیلی با شرایط ذکر شده استفاده کنه؟؟؟ لطفا راهنمایی بفرمایید

  person
  نویسنده بیمه
  20 تیر 1402

  سلام. بله می تواند. البته بهتر است با یکی از کارشناسان بیمه دانا در این رابطه صحبت کنین

person
بهار
22 فروردین 1402

سلام مادربزرگ من تحت تکفل مادرم هستند و دارای بیمه تکمیلی چند شب ای سی یو بودند آیا بیمه تکمیلی هزینه را پرداخت میکنند چون مادرم ادعا میکنند مبلغ در مان هر ماه از حقوقشان بصورت قسطی کم میشود
البته بغیر از مبلغ حق بیمه که پرداخت میکنند

  person
  نویسنده بیمه
  04 اردیبهشت 1402

  سلام. بله اگر بیمه تکمیلی داشته باشند می توانند تا سقف پوشش بیمه هزینه را دریافت کنند.

person
علیرضا
15 فروردین 1402

سلام خسته نباشید من ۵ سال سابقه بیمه رانندگان تاکسی بیرون شهری تامین اجتماعی هستم و میخوام بیمه تکمیلی کنم باید چکار کنم و کجا اقدام کنم ممنون میشم راهنمایی کنید کسی جواب درست بهم نمیده

  person
  کارشناس بیمه
  16 فروردین 1402

  سلام دوست عزیز. رانندگان برون شهری که باید کارت هوشمند هم داشته باشید شما باید به اتحادیه تاکسیرانی و یا پایانه ها مراجعه کنید.

person
صادق
13 اسفند 1401

سلام وقت بخیر
پدر و مادرم بالای 60 سال هستند و جراحی انجام دادند و بیمه پایه سلامت ایرانیان دارند
میخواستم بدونم بیمه تکمیلی هست که بیماری های قبل از بیمه شدن رو قبول کنه یا با شرایط مشروط بیمه شون کنه؟

  person
  کارشناس بیمه
  13 اسفند 1401

  سلام صادق عزیز. باید از بیمه‌های خصوصی مثل آسیا، دانا و…. این موضوع را پیگیری کنید.

   person
   صادق
   16 اسفند 1401

   سپاسگزارم از راهنمایتون
   پیگیری کردم بیمه تکمیلی آسیا برای سازمان‌ها و شرکت‌ها و بیمه تکمیلی دانا به صورت گروهی صادر میشه
   بیمه ای که به صورت انفرادی و یا خانوادگی باشه چه طور؟

    person
    کارشناس بیمه
    16 اسفند 1401

    سلام دوست عزیز. می‌توانید از بیمه‌های انفرادی یا گروهی استفاده کنید.

person
Alone
24 بهمن 1401

من بیمم نیرومسلحه که داروی بیماری ام اس برام رایگانه میخوام جایی مشغول به کاربشم که بیمه تامین اجتماعی میکنن میخواسم بدونم بیمه ی تامین اجتماعی هم بیماریم رو پوشش میده و دارو برایم کاملارایگانه ؟یااینکه درکنارش بایدبیمه تکمیلی تهییه کنم دراونصورت رایگان میشه وچیزی خودم پرداخت نمیکنم؟

  person
  کارشناس بیمه
  26 بهمن 1401

  سلام دوست عزیز. خیر. از پوشش سابقه کار تامین اجتماعی استفاده کنید و بیمه درمانی را روی نیروهای مسلح نگه دارید.

person
جک
25 دی 1401

سلام
این بیمه تکمیلی که کانون بازنشستگان میکنه همون آتیه سازان حافظ هست حالا حتما برای بیمه شدن باید از طریق کانون اقدام کرد یا مستقیما خود بازنشسته میتونه به یکی از شعب آتیه سازان مراجعه کنه؟ تفاوتشون چی هست؟

  person
  کارشناس بیمه
  26 دی 1401

  سلام اصولا از خود کانون باید اقدام کرد.

person
باران
17 دی 1401

سلام ببخشید برای زایمان طبیعی کدوم بیمه تکمیلی باید ثبت نام کرد

  person
  کارشناس بیمه
  17 دی 1401

  سلام همه بیمه ها دارند بررسی کنید که بیمارستان شما با کدام شرکت قرارداد دارد.

person
رمضانی
14 آذر 1401

سلام چرا بعضی بیمارستان ها برای بستری و بخیه زدن فقط از بیمه پایه استفاده میکنند و حاضر نیستند خلاصه پرونده برای بیمه تکمیلی و حوادث بدهند میگن باید از یک بیمه استفاده کنید اما ما هزینه‌دو‌بیمه میدهیم و حق داریم از هر دو‌استفاده کنیم
آنها میگن باید هزینه کامل به بیمارستان بدهید تا خلاصه پرونده دریافت کنید ابن درسته؟ لطفا راهنمایی کنید تشکر

  person
  کارشناس بیمه
  14 آذر 1401

  سلام باید فاکتور را بدهند. البته اگر پرونده ندارید و نظر پزشک هم نیست، به هر حال باید ثبت انجام شود.

person
اصغرسلطانپور
10 آذر 1401

سلام آیا بیمه تکمیلی از ماهه اول که پرداخت کردیم شامل هزینه های درمان میشه

  person
  کارشناس بیمه
  10 آذر 1401

  سلام بله

person
هاشم
03 آذر 1401

سلام چرا بیمه تکمیلی آتیه سازان هزینه را پرداخت نمی‌کند ؟چهار ماه از جراحی چشم گذشته ، با قرض کردن چشمم رو عمل کردم به امید بیمه تکمیلی

  person
  کارشناس بیمه
  03 آذر 1401

  سلام متاسفانه دلیلی بیان نشده است و ما در این مقاله فقط اطلاعات را نوشته ایم از طریق خود بیمه یا آموزش و پرورش باید اقدام کنید.

person
مینو
15 آبان 1401

سلام وقت بخیر آیا این مبالغ به صورت ماهیانه قابل استفاده هست یا به صورت سالیانه؟؟
مثلا سونوگرافی ۳میلیون زده سالی ۳تومن میشه ازش استفاده کرد؟؟

  person
  کارشناس بیمه
  15 آبان 1401

  سلام سالیانه است.

person
هدیه
17 مهر 1401

با سلام… پرداخت بیمه آتیه سازان حافظ برای بازنشستگان برای تعویض مفصل شانه چه مبلغی میباشد؟

  person
  کارشناس بیمه
  18 مهر 1401

  سلام پرداختی را فقط خود شرکت حساب می کند و می داند.

person
فرزاد ساقی
16 مهر 1401

بدون بیمه پایه امکان خرید بیمه تکمیلی انفرادی یا خانواده وجود داره؟؟ کدوم بیمه میده؟؟

  person
  کارشناس بیمه
  17 مهر 1401

  سلام بله

person
سونیا
14 مهر 1401

سلام من بیمه میهن بودم مهلت تموم شد الان بیمه دی شدم میخواستم ببینم هزینه زایمان ی ماه دیگه هست میدن ؟؟؟؟ بیمه تغییر کرده ولی بدون فاصله بیمه شدم

  person
  کارشناس بیمه
  15 مهر 1401

  سلام خیر هر شرکتی مجزا است.

person
ملیحه
11 مهر 1401

سلام وقت بخیر
من از سمت شرکت بیمه دی هستم آیا امکان اضافه کردن شخص بعد از شروع بیمه وجود دارد؟

  person
  کارشناس بیمه
  12 مهر 1401

  سلام باید امکان پذیر باشد. با مسئول منابع انسانی شرکتتان صحبت کنید.

person
حمید
07 مهر 1401

سلام
جدیدا بیمه پاسارگاد بدون مدت انتظار بیمه تکمیلی میکنه
آیا میشه که من پدرم رو سطح ۳ بیمه تکمیلی کنم
و خودم رو سطح یک که ارزانتر هست ؟

  person
  کارشناس بیمه
  08 مهر 1401

  سلام با کارشناسان بیمه دات کام تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند. البته میتوانید با خود شرکت بیمه پاسارگاد هم تماس بگیرید. چون خیلی از این اطلاعات دقیق و به روز نیستند.

person
مهرناز
25 شهریور 1401

سلام من ۲۷ سالمه هنوز ازدواج نکردم بیمه تکمیلی منو از پدرم گفتن باید قطع شه چرا علتش چیه و اینکه من میتونم تنها برا خودم بیمه تکمیلی داشته باشم

  person
  کارشناس بیمه
  25 شهریور 1401

  سلام باید دقیقش را از شرکت بیمه تکمیلی بپرسید. اما برای خودتان می توانید به صورت تکی بگیرید.

person
م
25 شهریور 1401

سلام میتونیم پدر یا مادر رو تحت تکلف بیمه تکمیلی فرهنگیان قراربدیم؟

  person
  کارشناس بیمه
  25 شهریور 1401

  سلام بله

person
مهرداد
22 شهریور 1401

سلام سوال داشتم من بیمه تکمیلی sos حکمت هستم هزینه عمل انحراف بینی را پرداخت میکنه؟

  person
  کارشناس بیمه
  23 شهریور 1401

  سلام اگر زیبایی باشد، خیر.

person
حمید
16 مرداد 1401

باسلام آیا با قطع بیمه پایه و بیکار شدن بیمه تکمیلی هزینه زایمان رو پرداخت میکنه یا نه؟

  person
  کارشناس بیمه
  17 مرداد 1401

  سلام بیمه تکمیلی اصلا با بیمه پایه متفاوت است و ارتباطی به هم ندارند.

person
عباس یاوری
02 مرداد 1401

سلام خسته نباشید میخواستم بپرسم که با بیمه سلامت میشه خدمات بیمه تکمیلی گرفت یانه
وهزینه بیمه سلامت وتکمیلی رو باید یکجا داد یا نه ماه به ماه

  person
  کارشناس بیمه
  02 مرداد 1401

  سلام بله می توانید. بیمه تکمیلی جدا از بیمه پایه مانند سلامت است و هزینه ای جدا دارد که برای یکسال شما می توانید پرداخت کنید.

person
اریان
30 تیر 1401

سلام روز بخیر برادر من بیمه سلامت ایرانیان دارد آیا میتواند به صورت انفرادی تقاضای بیمه تکمیلی داشته باشد؟ اگر جواب مثبت است از کدام شرکت بیمه می تواند بیمه تکمیلی بگیرد؟سپاسگزارم بابت پاسخگویی شما

  person
  کارشناس بیمه
  30 تیر 1401

  سلام بله. شرکت های سامان و دی و تعاون را می توانید ازبیمه دات کام تهیه کنید.

person
زمانی
24 تیر 1401

با سلام بیمه پایه ما بیمه نیروهای مسلح عایله جانباز هستش. داخل دفترچه ذکر شده اولیه مکمل آیا مکمل همون بیمه تکمیلی هستش یا خیر؟ و سوال بعدی اینکه اگر به عنوان مثال همین ماه بیمه تکمیلی بشیم بلافاصله میشه برای جراحی ازش استفاده کرد؟

  person
  کارشناس بیمه
  25 تیر 1401

  سلام در خصوص سوال اول اطلاعی نداریم و باید از دفتر بیمه نیروهای مسلح بپرسید. در سوال دوم خیر نمی توانید حداقل باید سه ماه بگذرد.

person
امیر کافی
16 تیر 1401

سلام وقت بخیر. من دوره کارشناسی رو به پایان رسوندم و از سربازی معاف شده ام.پدرم بازنشته تامین اجتماعی است.جایی مشغول به کار نیستم. الان نیازمند جراحی ای هستم که هزینه بالایی دارد. آیا میتوانم با تحصیل مجدد در مقطع کارشناسی یا تحصیل در مقطع ارشد، مجددا تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی(پایه) و تکمیلی پدرم قرار بگیرم تا جراحی شوم ؟آیا محدودیت سنی دارد؟

  person
  کارشناس بیمه
  16 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، شما می توانید با تحصیل تحت پوشش قرار بگیرید. بعد برای گرفتن بیمه تکمیلی نیازی به تحصیل نیست همین حالا هم می توانید اقدام کنید.

person
آیسان
05 تیر 1401

سلام. جراحی تخصصی در بیمه شامل چه جراحیهایی میشود؟

  person
  کارشناس بیمه
  06 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، لیست جراحی ها نوشته شده است؛ اما باز برای موارد خیلی خاص باید با بیمه تکمیلی تماس بگیرید.

person
فرداد اژدری
29 خرداد 1401

آقااا دیوونه شدم فرق این بیمه خانوادگی و گروهی نمیفهمم

  person
  کارشناس بیمه
  30 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، بیمه خانوادگی برای یک خانواده است اما بیمه گروهی برای شرکت ها و سازمان ها با تعداد زیادی کارمند است.

person
آرش
27 خرداد 1401

سلام بیمه تکمیلی من sos هست برای ویزیت و تهیه دارو از مطب خصوصی روانپزشکی میتونم مقداری از هزینه ای که کردم رو پس بگیرم؟

  person
  کارشناس بیمه
  31 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، باید مدارک را اول ارسال کنید تا اگر پزشک شرکت تایید کرد، هزینه به شما پرداخت شود.

person
ح.ر.ص
21 خرداد 1401

آیا برای دریافت خسارت درمان بیمه تکمیلی نسخه های آزاد هم پرداخت میشود؟

  person
  کارشناس بیمه
  22 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، پوشش ویزیت و دارو هم برای همین است.

person
رستمی
19 خرداد 1401

سلام خسته نباشید میخواستم بپرسم ایا زن میتونه برای همسرش بیمه تکمیلی بگیره ؟
همسرم خودشون بیمه تامین اجتماعی دارن و میخوایم از طرف من برای ایشون بیمه تکمیلی بگیریم ایا امکانش هست یا خیر ؟

  person
  کارشناس بیمه
  20 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، بیمه تکمیلی ربطی به تامین اجتماعی ندارد. با شماره شرکت تماس بگیرید تا کارشناسان شما را کامل راهنمایی کنند.

person
صدری
16 خرداد 1401

دفترچه بیمه سلامت هم داشته باشیم، بازم باید پول اضافه برای بیمه پایه بدیم؟

  person
  کارشناس بیمه
  16 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، اگر هر بیمه پایه ای داشته باشید، مبلغ اضافه تری لازم نیست که پرداخت کنید.

person
جمال نبوی
11 خرداد 1401

دوستان یکی میتونه بگه فرانشیز در بیمه تکمیلی چیست؟

  person
  کارشناس بیمه
  11 خرداد 1401

  مبلغ هزینه ای است که باید خودتان بپردازید.

person
سروناز
08 خرداد 1401

برای گرفتن بیمه تکمیلی شرایط سنی خاصی وجود دارد؟

  person
  کارشناس بیمه
  08 خرداد 1401

  سلام حداقل 18 است اما برای خانواده شرایط کمی متفاوت است. برای دریافت اطلاعات بیشتر با بیمه دات کام تماس بگیرید.

person
میثم
05 خرداد 1401

, سلام خسته نباشید ببخشید آیامن امروز خودمو بیمه کنم باید چقدر طول بکشه که از بیمه درمانی بهرمند باشم

  person
  کارشناس بیمه
  05 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، سریعا بعد از ثبت امکان استفاده وجود دارد.

person
هما۶۸
31 اردیبهشت 1401

سلام من خانه دار هستم میتونم خودم روبیمه تکمیلی کنم؟ما بیمه تامین اجتماعی هم داریم

  person
  کارشناس بیمه
  31 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، بله بیمه تکمیلی جداگانه از بیمه پایه است. برای خرید و دریافت مشاوره با ۰۲۱-۴۳۷۲ تماس بگیرید.

person
مسعود
10 اردیبهشت 1401

سلام من می‌خوام رباط صلیبی پام رو عمل کنم میتونم بیمه کنم که هزینش کمتر بشه ؟ چه مدت طول می‌کشه که بیمه عمل منو ساپورت کنه؟

  person
  کارشناس بیمه
  09 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، اگر میخواهید بیمه شوید و بلافاصله عمل کنید تامین اجتماعی قبول نمیکند باید چند ماه حق بیمه پرداخت کنید.

person
reza
05 اردیبهشت 1401

با سلام ، مبلغ پرداختی به صورت سالیانه است ولی آیا مبلغ ذکر شده به عنوان سقف پرداختی سالیانه است یا ماهیانه؟ ( یعنی مثلا هزینه دندان پزشکی 1.500.000 تومان ذکر شده، آیا هر ماه میتوان این مبلغ را استفاده کرد یا فقط در طول سال یک بار میتوان از این مبلغ استفاده کرد؟)
با تشکر

  person
  کارشناس بیمه
  05 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، نه این مبلغ به صورت سالیانه است.

  person
  روزبه نصر
  23 اردیبهشت 1401

  با سلام من از بیمه نفت استفاده می کنم برای خدمات دندانپزشکی
  حدود نصف هزینه را پرداخت می کند و در پرداخت سایر هزینه های
  هم به هر حال مقدار قابل توجهی از هزینه رو خود بیمار پرداخت
  می کنه و بیمه فقط بخشی رو می پردازه برای بازپرداخت حق ویزیت
  بد نیست ولی پرداخت هزینه ی بیشتر داروها رو رد می کنه به نظر شما
  استفاده ز بیمه ی تکمیلی باعث میشه پرداخت هزینه از سوی من برای دارو
  و یا مثلا دندانپزشکی به صفر برسه؟

   person
   کارشناس بیمه
   23 اردیبهشت 1401

   سلام دوست عزیز، بله می توانید از بیمه تکمیلی استفاده کنید. البته بیمه های تکمیلی هم سقف پوشش دارند.

person
یوسف
01 اردیبهشت 1401

سلام‌ برای خوانواده من کلن ۶نفر هستیم چقدر هزینه درماه پرداخت کنیم .جواز کسب دارم

  person
  کارشناس بیمه
  20 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز بستگی به پوشش انتخابی تان دارد.

person
sadeq
31 فروردین 1401

سلام
بنده در تاریخ اسفند سال گذشته از طریق دانشجویی بیمه تامین اجتماعی را ثبت نام کردم و الان به مدت 3ماه هست در حال پرداخت بیمه تامین اجتماعی دانشجویی می‌باشم ،لطفا بفرمایید چگونه میتوانم بیمه تکمیلی را ثبت نام کنم?
با تشکر

  person
  کارشناس بیمه
  19 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، بیمه تکمیلی با بیمه پایه مجزا است. برای خرید می توانید به صفحه خرید بیمه تکمیلی مراجعه کنید.

person
مهدی
25 فروردین 1401

سلام چند روز پس از ثبت نام بیمه ی تکمیلی میشه از بیمه ی تکمیلی استفاده کرد

  person
  کارشناس بیمه
  26 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، بله امکان استفاده است.

person
فرشید
22 فروردین 1401

با سلام من میخواهم خودم رو بیمه سلامت ایرانیان کنم ایا این بیمه از بیمه تکمیلی هم میتواند استفاده کند و ایا میتوانم بیمه آتیه سازان حافظ را بعنوان بیمه تکمیلی خرید کنم.ممنون از راهنمایتون

  person
  کارشناس بیمه
  22 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، بله شما می توانید از بیمه تکمیلی هم استفاده کنید. بیمه تکمیلی ارتباطی به این ها ندارد.

person
طاهر
19 فروردین 1401

با سلام
اگر مثلاً سقف ویزیت و دارو در طرحی 500 هزار تومان باشد و افراد طرح 4 نفر باشند آیا این سقف برای هر نفر به طور جداگانه قابل استفاده است.

  person
  کارشناس بیمه
  20 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، برای گروهی منظورته؟ سقف برای هر کس تعریف می شود.

person
احمد
18 فروردین 1401

سلام
چند ماهیست که از ابتدای قرارداد بیمه تکمیلی ما میگذره و متاسفانه مادرم که تحت پوشش بیمه تکمیلی من بود دار فانی را وداع گفت.
یک بار جهت آزمایشگاه در این قرار داد از بیمه استفاده شده.
آیا همچنان باید تا پایان قرار داد حق بیمه ایشان را پرداخت کنم؟

  person
  کارشناس بیمه
  26 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، باید در این خصوص با دفتر شرکت بیمه خودتان تماس بگیرید.

person
اشکان
21 اسفند 1400

سلام زمانی که اعضای یک خانواده همه بیمه تکمیلی از یک بیمه گر باشند ، و یک نفر می خواهد بیمه تکمیلی فول از همان بیمه گر باشد، نیازی هست و یا اجبار هست بقیه هم فول باشند؟

  person
  کارشناس بیمه
  22 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، بیمه تکمیلی انفرادی هر کسی می تواند با هر سقفی بگیرد؛ مگر اینکه گروهی باشد. با کارشناسان بیمه دات کام واحد بیمه تکمیلی تماس بگیرید تا شما را در خرید راهنمایی کنند.

person
Farzin
23 بهمن 1400

سلام آیا بیمه تکمیلی شامل عمل جراحی توراکس میشه

  person
  کارشناس بیمه
  24 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، باید پوشش های بیمه تکمیلی را نگاه کنید. بعد اینکه بیمه تکمیلی دارای دوره انتظار است.

   person
   Ahmad
   10 فروردین 1401

   با سلام
   من اتباع افغانستانی هستم و پاسپورت دارم ۱۸ سالمه تحصیل میکنم؛من در سن ۳ سالگی دچار سوختگی شدید دست شدم و تا الان ۵ بار دوست خود را عمل کرده ام
   میخاهم دوباره عمل کنم تا درمان شود
   1.ایا اتباع میتوانند از بیمه تکوینی استفاده کنند؟
   2.ایا بیمه تکوینی سوختگی دست را پوشش میدهد؟
   3.اگر پوشش میدهد چند درصد و تا چه رنج قیمت را پوشش میدهد؟
   ۴.هزینه بیمه اش چقد است ؟

   سپاس گزار میشوم راهنماییم کنید ♥️

    person
    کارشناس بیمه
    11 فروردین 1401

    سلام دوست عزیز
    اگر اتباع در سایت وزارت امور خارجه مجوز داشته داشته باشند میتوانند بیمه شوند

  person
  سهراب
  03 اسفند 1400

  با عرض تحیت، کارمند باز نشسته مستمریی بگیر تامین اجتماعی هستم و با همسرم تحت پوشش بیمه تکمیلی بوده ایم، چگونه می توانم از ادامه برخورداری از مزایای آن اطمینان داشته باشم؟

  با مهر و امید تائید،
  سهراب

   person
   کارشناس بیمه
   04 اسفند 1400

   سلام دوست عزیز، در حال کلی به صورت خودکار انجام می شود. البته با کارگزاری یا سازمان مربوطه مراجعه کنید.

person
احمدی
07 بهمن 1400

بیمه تامین اجتماعی ۱۵ روز برام رد میشه با این شرایطی که دارم میتونم انفرادی خودمو بیمه تکمیلی کنم؟

  person
  کارشناس بیمه
  08 بهمن 1400

  سلام بله شما می توانید به راحتی از صفحه استعلام و خرید بیمه تکمیلی انفرادی بیمه دات کام با توجه به شرایطی که ذکر کردید، به راحتی ارزان ترین و مناسب ترین بیمه درمان خود را تهیه فرمایید.

person
بهروز جعفری
06 بهمن 1400

سلام .آیا در ایام بیمه بیکاری میتوان از بیمه تکمیلی استفاده کردممنون اگه راهنماییم کنید

  person
  نویسنده بیمه
  06 بهمن 1400

  سلام خیر . ولی اگر بیمه تکمیلی دیگری داشته باشید، استفاده از آن بلامانع است.

person
بهروز جعفری
06 بهمن 1400

سلام .من در ایام بیمه بیکاری میتونم از بیمه تکمیلی استفاده بکنم ممنون اگر راهنماییم کنید.

  person
  کارشناس بیمه
  09 بهمن 1400

  سلام وقت بخیر
  اگر بیمه تکمیلی داشته باشید بله

   person
   اسماعیل اشکانی
   20 فروردین 1402

   سلام من بیمه تأمین اجتماعی هستم چطور باید خودم را بیمه تکمیلی کنم

    person
    کارشناس بیمه
    21 فروردین 1402

    سلام. می‌توانید با کارشناسان بیمه دات کام تماس بگیرید و یک بیمه مناسب شرایط خودتان را انتخاب کنید. بیمه تامین اجتماعی بیمه پایه است و شما می‌توانید به راحتی هر بیمه‌ای که مدنظرتان است را خریداری کنید.

person
سجاد ملافرج زاده
06 بهمن 1400

با سلام پسرمن 18 سالشه و به خاطر کج و کوله در اومدن دندون هاش باید ارتودنسی بشه خواستم ببینم تو شهر ارومیه میشه ارتودنسی رو بیمه کرد و هزینه رو پردخت کرد چونکه هزینه اش خیلی زیاده و از عهده من خارجه!. لطفا راهنمائی فرمائید

  person
  کارشناس بیمه
  06 بهمن 1400

  سلام وقت بخیر
  بیمه درمان تکمیلی هزینه پر کردن و جرم گیری ،عصب کشی پرداخت می‌کنند و ارتودنسی جز زیبایی محسوب میشود و پرداخت نمیشود

person
اوس موسی
29 دی 1400

سلام آیا بیمه ایران تکمیلی هم دارد؟

  person
  کارشناس بیمه
  02 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، بله اما باید با خود شرکت بیمه تماس بگیرید.

person
حسین
18 دی 1400

بیمه اجباری و بیمه تکمیلی یکین یا فرق میکنه لطفا توضیح کامل بدین؟

  person
  کارشناس بیمه
  19 دی 1400

  سلام حسین عزیز در کامنت قبلی تان به شما توضیح مختصری ارائه دادیم ولی جهت درک بهتر تفاوت بیمه اجباری و بیمه تکمیلی می توانید به این لینک مراجعه نمایید. بیمه دات کام در این مقاله به شرح کامل جزییات تفاوت بیمه تکمیلی و بیمه تامین اجتماعی پرداخته است.

person
حسین
18 دی 1400

سلام ،بیمه اجباری همان بیمه تکمیلی است ..

  person
  کارشناس بیمه
  19 دی 1400

  سلام خیر بیمه اجباری همان بیمه تامین اجتماعی است که هر کارمند یا کارگر شاغل باید از آن برخوردار باشد ولی بیمه تکمیلی اختیاری است و بعضی از سازمان ها به صورت گروهی یا برخی از افراد به صورت انفرادی جهت برخورداری از پوشش های درمانی آن را تهیه می کنند.

person
کولیوند
15 دی 1400

سلام من به تازگی مینیسک پام آسیب دیده میخواستم بدونم بیمه تکمیلی وجود دارد که من بتونم برای عمل استفاده کنم؟

  person
  کارشناس بیمه
  16 دی 1400

  سلام دوست عزیز، با توجه به اینکه بیمه های درمانی دارای مدت و دوره انتظار هستند، شما سریع نمی توانید از بیمه تکمیلی خود استفاده کنید. مگر اینکه بیمه تکمیلی گروهی داشته باشید.

person
سهیلا
06 دی 1400

سلام پدرشوهرم فوت شده بازنشسته بودن الان مادرشوهرم میخواد بیمه مکمل کنه بخاطر درمان کمردرد و فیزیوتراپی باید چکار کنه ممنون میشم راهنمایی کنید و چه بیمه ایخوبه و هزینش چطوره

  person
  کارشناس بیمه
  06 دی 1400

  سلام دوست عزیز، به شرکت بیمه ای که پدرشوهرتان از آن استفاده می کردند، تماس بگیرید. در آنجا کامل راهنمایی تان می کنند. چون هر شرکتی شرایط مخصوص به خود را دارد.

person
فقیه سلطانی
30 آذر 1400

چرا قیمت بیمه های تکمیلی با هم اینقدر اختلاف داره؟

  person
  کارشناس بیمه
  01 دی 1400

  سلام دوست عزیز، قیمت شرکت ها بر اساس عوامل مختلفی که مخصوص به خودشان است، تعیین می شود.

person
لیلازی
30 آذر 1400

سلام فهرست بیمه تکمیلی ایرانو از کجا پیدا کنم؟

  person
  کارشناس بیمه
  01 دی 1400

  سلام دوست عزیز فهرست شرکت های بیمه گر در خود سایت بیمه ایران یا سایت های طرف قرارداد وجود دارد. در آنجا می توانید فهرست کامل را پیدا کنید.

person
27 آذر 1400

با سلام..ما برج ۱۰سال قبل از طرف شرکت بیمه تکمیلی شدیم..
و من برج۲امسال باردار شدم الان دوباره برج ۱۰باید تمدید کنیم ولی ما نمیدونیم ک با بیمه ی پارسالی تمدید میکنن یا نه…و منم میخوام سزارین بشم بنظرتون چطور میشه اگه با بیمه ی پارسال قرارداد نبندن یعنی هزینه های سزارین رو نمیدن..و‌دوباره میریم تو دوره انتطار بیمه ی جدید

  person
  کارشناس بیمه
  28 آذر 1400

  سلام دوست عزیز
  شما باید از طرف شرکت خودتون اقدام کنید که دوره انتظار نداشته باشید،در غیر اینصورت اگر بیمه جدیدی تهیه کنید دوره انتظار داره

person
مجتبی رحمانی
09 آذر 1400

با سلام برای خرید بیمه تکمیلی سال 1400 چقدر هزینه باید بکنیم؟

  person
  کارشناس بیمه
  09 آذر 1400

  با سلام قیمت خرید بیمه تکمیلی هر شرکت بر اساس نوع و طرحشان متفاوت است. برای استعلام قیمت بیمه تکمیلی وارد صفحه خرید بیمه تکمیلی بیمه دات کام شوید و بعد از وارد کردن مشخصات، می توانید قیمت خرید هر کدام را مشاهده و بعد مقایسه کنید.پ

person
خاتمی
09 آذر 1400

سلام شما میدونید که مدارک لازم برای خرید بیمه تکمیلی بیمه سامان چیه؟

  person
  کارشناس بیمه
  09 آذر 1400

  با سلام برای دریافت در خصوص مدارک ثبت نام بیمه تکمیلی سامان با کارشناسان بیمه دات کام تماس بگیرید.

person
الهه رحیمی
09 آذر 1400

آیا می توان پدر و مادر رو تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار داد؟

  person
  کارشناس بیمه
  09 آذر 1400

  با سلام چون پدرومادر نمی توانند تحت تکفل فرزند قرار بگیرند، از این رو نمی توان آن ها را تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار داد. البته اگر شرایط خاصی دارند، چنین امری مقدور است . برای مشاوره می توانید با کارشناسان بیمه دات کام با شماره 0214372 تماس بگیرید.

person
علیرضا نیکار
09 آذر 1400

سلام، آیا درمان و جراحی پولیپ بینی تحت پوشش بیمه تکمیلی هست؟

  person
  کارشناس بیمه
  09 آذر 1400

  سلام جراحی بینی فقط در صورت زیبایی تحت پوشش بیمه درمان تکمیلی قرار نمی گیرد

person
محمد سفیدگران
09 آذر 1400

سلام می خوام مادرمو بیمه تکمیلی کنم، نمی دونم کدوم بیمه از همه بهتره و اطلاعات خاصی هم ندارم، کسی می تونه کمکم کنه؟

  person
  کارشناس بیمه
  09 آذر 1400

  سلام برای دریافت راهنمایی و مشاوره در خصوص خرید بیمه درمان تکمیلی با کارشناسان بیمه دات کام با شماره 0214372 تماس بگیرید.

person
احسان خواجوی
26 آبان 1400

آیا برای هزینه های بیمارستان، سقف تعهداتی وجود دارد؟

  person
  کارشناس بیمه
  26 آبان 1400

  با سلام، بسته به نوع بیمه تکمیلی که خریداری کرده اید، سقف تعهداتی در نظر گرفته شده است.

person
قاسم هانی
26 آبان 1400

با سلام، عمل های جراحی اصلی که در پوشش های بیمه نوشته میشود، شامل چه مواردی میشه؟

  person
  کارشناس بیمه
  26 آبان 1400

  با سلام، پوشش های عملی جراحی تحت پوشش بیمه تکمیلی شاملعمل جراحی قلب که روی بافت قلب یا عروق قلب یا دریچه ها، عمل جراحی مغز و اعصاب و اعمال جراحی پیوند کلیه و پیوند مغز استخوان است.

person
فرحناز دیباجی
26 آبان 1400

آیا امکان افزایش سقف تعهدات بیمه تکمیلی در طول سال وجود دارد؟

  person
  کارشناس بیمه
  26 آبان 1400

  با سلام، خیر. امکان افزایش سقف تعهدات بیمه تکمیلی در طول وجود ندارد؛ اما می توانید برای پوشش دهی بیشتر، چند بیمه تکمیلی را خریداری کنید یا اینکه در هنگام خرید، بیمه نامه با بیشترین سقف پوشش را خریداری کنید.

person
پرستو
26 آبان 1400

با سلام، برای دریافت معرفی نامه باید چه کار کرد؟

  person
  کارشناس بیمه
  26 آبان 1400

  با سلام، در حال حاضر تمامی شرکت های بیمه، معرفی نامه را به صورت آنلاین صادر می کنند و نیاز به مراجعه حضوری نیست. برای هر شرکت باید به سایت مخصوص آن مراجعه کنید.

person
سلمان
09 آبان 1400

سلام اگر ورشکست شدید چی میشه؟

  person
  کارشناس بیمه
  26 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، از طریق خود دولت و بیمه مرکزی پرداخت می شود.

person
خداداد اصفهانی اصل
03 آبان 1400

فرانشیز چیست؟ چکار کنیم صفر بشه که ما هیچی ندیم دیگه؟

  person
  کارشناس بیمه
  05 آبان 1400

  با سلام دوست عزیز، فرانشیز مساله مهمی است که خیلی از افراد به آن توجه ندارند. فرانشیز 10% هزینه پرداخت است که شما باید خودتان بدهید. البته اگر بیمه گر پایه ای داشته باشید، دیگر مبلغی پرداخت نخواهید کرد.

person
صغری زمانی
03 آبان 1400

سلام میتونم دو تا بیمه تکمیلی بگیرم؟

  person
  کارشناس بیمه
  05 آبان 1400

  با سلام دوست عزیز، اتفاقا این سوال بسیاری از خریداران است. بله شما می توانید برای افزایش سطح پوشش مالی، دو فقره بیمه نامه تهیه کنید.

person
اصغر اصغری
03 آبان 1400

چرا همه بیمارستان ها طرف قرارداد نیستند؟

  person
  کارشناس بیمه
  05 آبان 1400

  با سلام، تمامی شرکت های بیمه تلاش می کنند تا با تمامی بیمارستان های کشور قرارداد ببندند. به هرحال ممکن است که بیمارستان یا مرکزدرمانی استاندارد لازم را نداشته باشد که نمی توان با آن ها قرارداد بست. در اینجا حق با شما است که شرکت بیمه با تمامی مراکز قراداد داشته باشد. اما در صورت نداشتن قرارداد می توانید سند واریزی را گرفته و به شرکت ارسال کنید تا خسارت را به شما پرداخت کنند.

person
عارف عباسی
03 آبان 1400

چرا پرداختی خسارت بعضی شرکت ها اینقدر دیر است؟

  person
  کارشناس بیمه
  05 آبان 1400

  با سلام دوست عزیز، این سوال و نگرانی از طرف واقعا به حق است. اما با توجه به درخواستهای زیادی که ارسال می شود، رسیدگی به همه آن ها از طرف شرکت بیمه واقعا زمانبر است. تمامی مدارک شما در زمان ارسال به شرکت بیمه ارسال شده و همکاران ما در آنجا تمام تلاش خود را می کنند تا در سریع ترین زمان، خسارت به شما پرداخت شود. از اینکه صبوری می کنید، واقعا ممنونیم.

person
میثم خالقی
03 آبان 1400

با سلام، آیا امکان سقف بیمه تکمیلی در طول مدت قرارداد وجود داره؟

  person
  کارشناس بیمه
  05 آبان 1400

  با سلام دوست عزیز، این سوال و نگرانی از طرف واقعا به حق است. اما با توجه به درخواستهای زیادی که ارسال می شود، رسیدگی به همه آن ها از طرف شرکت بیمه واقعا زمانبر است. تمامی مدارک شما در زمان ارسال به شرکت بیمه ارسال شده و همکاران ما در آنجا تمام تلاش خود را می کنند تا در سریع ترین زمان، خسارت به شما پرداخت شود. از اینکه صبوری می کنید، واقعا ممنونیم.

  person
  محمد
  07 دی 1400

  با سلام من در شرکتی کار میکنم که دونوع بیمه تکمیلی داره که نوع اول شامل خدمات درمانی و نوع دوم شامل هزینه های درمانی و دندانپزشکی هست و من یه دختر شش ساله دارم و یه پسر دو ماهه همسرم و خودم خواستم ببینم پیشنهاد شما چیه از کدام نوع بیمه استفاده کنم ممنون میشم راهنماییم کنید

   person
   کارشناس بیمه
   07 دی 1400

   سلام دوست عزیز
   بستگی داره شما چه نوع پوشش هایی مدنظرتون هست ،مسلما بیمه درمان تکمیلی که تمام پوشش ها رو داشته باشد بهتر است ،باز برای اطلاعات بیشتر با شرکت بیمه ای که مدنظر هست با شماره 0214372 تماس حاصل فرمائید

person
مسعود
30 مهر 1400

سلام میشه از یک شرکت دو تا بیمه تکمیلی برای خودم بگیرم؟

  person
  کارشناس بیمه
  01 دی 1400

  سلام دوست عزیز، خیر امکان پذیر نیست .البته شما می توانید از دو شرکت مختلف دو بیمه تکمیلی با سقف های متفاوت خریداری کنید.

   person
   علی
   31 مرداد 1401

   سلام بیمه تامین اجتماعی من قطع شده آیا می‌توان از بیمه تکمیلی که دارم استفاده کرد

    person
    کارشناس بیمه
    01 شهریور 1401

    سلام در انفرادی نیازی به بیمه پایه نیست باید مبلغ بیشتری را پرداخت کنید. البته اگر در زمان خرید بیمه پایه داشتید، حالا قطع شده، بهتر است که با دفتر بیمه شرکت مورد نظرتان تماس بگیرید.

  person
  فاطمه
  10 دی 1401

  خسته نباشید
  من ۴۰ سالم زیر نظر پدرم که بازنشسته ارتش هستند بیمه خدمات درمانی داریم ولی بیمه تکمیلی نیستم من چه جوری می تونم خودم بیمه تکمیلی کامل کنم و چه بیمه هست برای بازنشستگان ارتش راهنمایی بفرمایید باید
  جایی مراجعه بشه

   person
   نویسنده بیمه
   14 دی 1401

   سلام فاطمه عزیز
   شما در این شرایط باید به شرکت های بیمه ای که بیمه تکمیلی انفرادی ارائه می کنند ( نظیر شرکت بیمه های سامان ، دی ، تعاون ، کارآفرین ) مراجعه نمایید.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید