27 خرداد 1402

بیمه مشاغل آزاد تامین اجتماعی: پوشش‌ها، هزینه‌ها و مدارک ( جزییات قانونی ۱۴۰۱)

بیمه یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین پس اندازهای هر فرد می‌تواند باشد که در دوران بازنشستگی دغدغه‌های سرپرست‌های خانوار را کاهش می‌دهد. بازنشستگی، دریافت مستمری، بیمه درمانی و ازکارافتادگی از جمله این مزیت‌ها است. برای استفاده از مزیت‌های بیمه تامین اجتماعی باید شرایطی داشته باشید تا از پوشش‌های این بیمه‌نامه استفاده کنید. در ادامه درباره بیمه تامین اجتماعی و بیمه مشاغل آزاد توضیحاتی خواهیم داد. با ما همراه باشید.

بیمه تامین اجتماعی

به طور حتم افرادی که از خدمات سازمان بیمه تامین اجتماعی استفاده می‌کنند به دنبال یک راهکار برای تضمین امنیت شغلی خود هستند. این سازمان با توجه به شرایط اقتصادی و دغدغه‌هایی که همواره برای دوران بازنشستگی افراد ایجاد می‌شود، تمهیداتی را در نظر دارد تا کارگران و کارمندهای تحت پوشش این بیمه در دوره‌های مختلف زندگی بتوانند از خدمات ارزنده سازمان تامین اجتماعی استفاده کنند. بیمه تامین اجتماعی از انواع بیمه های درمان است که درصد پوشش بالایی نسبت به بقیه دارد.
حال با توجه به این موضوع، به طور کلی مشمولین بیمه تامین اجتماعی به دو دسته تقسیم می‌شوند: بیمه اجباری و بیمه خویش فرما جزو دسته‌بندی‌های بیمه‌‌های تامین اجتماعی هستند.

بیمه اجباری

تمام افرادی که تحت شمول و مخاطب قانون کار قرار دارند( کارگران و کارفرمایان) در این دسته قرار می‌گیرند.

ماده 4 قانون تامین اجتماعی در مورد بیمه اجباری به شرح زیر است:
“افرادی که به هر عنوان در مقابل دریافت مزد یا حقوق کار می‌کنند، صاحبان حرفه و مشاغل آزاد و دریافت کنندگان مستمری‌های بازنشستگی، دریافت کنندگان ازکارافتادگی و دریافت کنندگان فوت مشمول بیمه اجباری می‌شوند.”

بیمه خویش فرما یا غیر اجباری

افرادی که تحت پوشش بیمه اجباری قرار نمی‌گیرند و کارفرمایی ندارند، می‌توانند از بیمه غیر اجباری و خویش فرما استفاده کنند. حتی اگر در گذشته کارفرما شما را بیمه کرده باشد و مشمول بیمه اجباری باشید، اما قطع همکاری صورت گرفته باشد، می‌توانید از طریق پرداخت حق بیمه خویش فرما و به صورت مستمر، همچنان تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار بگیرید.

نکته: افرادی که بیمه تامین اجتماعی دارند و حداقل سابقه پرداخت 6 ماه حق بیمه داشته باشند، در صورتی که بدون میل خود از کار اخراج یا به هر نحوی بیکار شده‌اند، می‌توانند بیمه بیکاری دریافت کنند. این افراد باید به سازمان کار و امور اجتماعی مراجعه کرده و برای دریافت بیمه بیکاری اقدام کنند. برای رسیدگی به این موضوع حداکثر 30 روز زمان دارید تا ثبت شکایت کرده و بیمه تامین اجتماعی کارهای قانونی شما را بررسی و پیگیری کند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره بیمه تامین اجتماعی می‌توانید به این مطلب: بیمه تامین اجتماعی چیست؟ پوشش‌ها و خدمات مراجعه نمایید.

شرایط ثبت نام بیمه تامین اجتماعی مشاغل آزاد

افراد در مشاغل آزاد برای اینکه بتوانند از خدمات بیمه تامین اجتماعی استفاده کنند، باید شرایط بیمه مشاغل آزاد را رعایت کنند تا مشمول طرح بیمه تامین اجتماعی باشند. این شرایط و قوانین به شرح زیر است:

 • افراد باید حداقل سابقه پرداخت 30 روز حق بیمه را داشته باشند.
 • حداکثر سن 50 سال، از شرایط بیمه تامین اجتماعی آزاد است.
 • اگر سن شخصی بیشتر از 55 سال باشد باید معادل مدت مازاد سنی، سابقه حق بیمه پرداخت کند.
 • در صورتی که از قبل سابقه 10 سال پرداخت حق بیمه را داشته باشید و سن شما هم از 50 سال بیشتر باشد به راحتی می‌توانید تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی قرار بگیرید.
 • افراد متقاضی که بیش از 10 سال سابقه پرداخت حق بیمه در سازمان تامین اجتماعی داشته باشند از شرط سنی معاف خواهند بود.

"<yoastmark

توجه کنید که اگر شخصی یک بار با سازمان تامین اجتماعی قرارداد بیمه منعقد کرده باشد، می‌تواند تا سه بار این قرارداد اختیاری را بدون شرط سنی مجددا تمدید کند.

بیمه تامین اجتماعی به دو دسته بیمه اجباری و بیمه اختیاری تقسیم می‌شود که بیمه مشاغل آزاد جزو بیمه‌نامه‌های اختیاری و خویش فرمای این سازمان قرار دارد.

بیمه خویش فرما چیست؟

این بیمه، جزو بیمه تامین اجتماعی است و برای افرادی که تحت پوشش بیمه اجباری نیستند، گزینه بسیار مناسبی است. شما به راحتی می‌توانید به یکی از شعبه‌های سازمان تامین اجتماعی مراجعه کنید و بعد از تحویل مدارک، از خدمات بیمه‌ تامین اجتماعی بهره‌مند شوید.
بیمه اختیاری دو نوع بیمه‌نامه خویش فرما و بیمه مشاغل آزاد را تحت پوشش قرار می‌دهد و اشخاص با توجه به نوع درخواست خود، می‌توانند از مزایای بیمه اختیاری استفاده کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره بیمه خویش فرما به اینجا مراجعه نمایید.

بیمه مشاغل آزاد

افرادی که حرفه و شغل آزاد دارند یا تحت عنوان کارفرما در حال فعالیت هستند، می‌توانند تحت پوشش بیمه مشاغل آزاد یا بیمه آزاد تامین اجتماعی قرار بگیرند.

همانطور که از اسم بیمه مشاغل آزاد مشخص است، این بیمه‌نامه اختیاری بوده و بیمه‌گزار می‌تواند هر زمانی قرارداد خود را فسخ کند.
شرط سنی یکی از مهم‌ترین مواردی است که در این بیمه‌نامه به آن رسیدگی می‌شود. شرط سنی برای خانم‌ها 45 و برای مرد‌ها 50 سال است. اگر کسی سنش از این عدد بیشتر باشد، زمانی می‌تواند از این بیمه‌نامه استفاده کند که دو برابر مازاد سنی، سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشد.

برای اینکه بیشتر توضیح دهیم به مثال زیر توجه کنید.
اگر مردی با سن 54 سال متقاضی بیمه آزاد باشد، در صورتی می‌تواند این بیمه‌نامه را تهیه کند که برای وی 8 سال سابقه بیمه و پرداخت حق بیمه در سازمان تامین اجتماعی ثبت شده باشد.

مراحل ثبت نام بیمه حرف و مشاغل آزاد

در ابتدا باید در سایت https://es.tamin.ir ثبت نام کنید و سپس وارد پنل کاربری خود شوید. سپس از طریق منوی بیمه شدگان/ بیمه شدگان خاص/ انعقاد قرارداد بیمه حرف و مشاغل آزاد عملیات ثبت شروع خواهد شد.

ثبت نام بیمه مشاغل آزاد

در مرحله بعد نیاز است تا روی دکمه «مشاهده ضوابط و مقررات» کلیک کنید. قبول شرایط برای ادامه ثبت نام ضروری است.

ثبت نام بیمه مشاغل آزاد

ثبت نام بیمه مشاغل آزاد

در مرحله بعد، اگر اطلاعات درست بود، تیک  «اطلاعات صحیح است» را بزنید؛ در غیر این صورت باید تیک «اطلاعات نشانی نادرست است و باید اصلاح شود» را بزنید که باید داده‌های درست و دقیق را وارد کنید.

بعد از تایید، جزئیات احراز یا عدم احراز نشان داده می‌شود که البته باید روی «مشاهده جزئیات» کلیک کنید. سپس باید مقدار حق بیمه، عنوان شغلی، نیاز داشتن یا نداشتن به دفترچه بیمه و دیگر موارد را وارد کنید. در آخر ثبت نام شما تکمیل شده و باید منتظر انجام مراحل بعد باشید.

مدارک لازم برای بیمه تامین اجتماعی آزاد

برای تحت پوشش قرار گرفتن و ثبت نام بیمه تامین اجتماعی مشاغل آزاد باید به مراکز و شعب این سازمان مراجعه کرده و مراحل را با پر کردن فرم مربوطه تکمیل کنید. پس از انجام این اقدامات، شعبه بیمه موظف است که حداکثر تا ۲ ماه صلاحیت و استحقاق فرد را تایید یا عدم تایید کند.

مدارک لازم برای بیمه مشاغل آزاد هنگام ثبت نام عبارتند از:

 •  اصل و کپی شناسنامه فرد متقاضی
 • اصل و کپی کارت ملی فرد متقاضی
 • دو قطعه عکس خانواده فرد متقاضی
 • اصل و کپی شناسنامه خانواده فرد متقاضی( در صورت تمایل و تقاضای بیمه مشاغل آزاد با دفترچه بیمه)
 • 3 قطعه عکس
 • اصل و کپی کارت ملی خانواده
 • ارائه شماره بیمه در صورت سابقه بیمه

میزان حقوق بازنشستگی بیمه مشاغل آزاد چقدر است؟

شرایط بیمه تامین اجتماعی مشاغل آزاد برای بازنشستگی با بیمه اجباری متفاوت است؛ در بیمه اجباری کارفرما موظف است نیروی کار خود را بیمه کند. مبلغی که برای این بیمه نامه باید پرداخت شود 30 درصد درآمد کارمند است. از این 30 درصد، 7 درصد سهم نیروی کار است و 23 درصد سهم کارفرما.

با توجه به اینکه در مشاغل آزاد تمام حق بیمه بر عهده‌ی خود بیمه‌گزار است، به جای 30 درصد، عدد کمتری برای حق بیمه در نظر گرفته شده است. همچنین در بیمه خود اشتغالی سه سطح مختلف در نظر گرفته شده است که هر شخص می‌تواند طرح مد نظر خودش را انتخاب کند. این سطوح شامل بیمه مشاغل آزاد 18 درصد، 14درصد و 12 درصد می‌شود که به آنها انواع بیمه تامین اجتماعی مشاغل آزاد هم می‌گویند.

بیمه 18 درصد تامین اجتماعی مشاغل آزاد

بالاترین سطح و بهترین بیمه برای مشاغل آزاد، سطح 18 درصدی است. حق بیمه آزاد تامین اجتماعی در این سطح 18 درصد درآمد بیمه‌گزار است که تماماً باید توسط خود فرد پرداخت شود. مزایایی که با خرید بیمه ۱۸ درصد مشاغل آزاد از آن بهره‌مند می‌شوید، شامل شرایط بازنشستگی، فوت و نقص عضو می‌شود؛ البته توجه کنید که نقص عضو حاوی موارد جزئی نمی‌شود.

بیمه 14 درصد تامین اجتماعی

نرخ بیمه 14 درصد تامین اجتماعی، معادل 14% از درآمد فرد بیمه‌گزار است. در این حالت هم تمام حق بیمه را خود فرد باید پرداخت کند. مزایای این سطح از بیمه شامل بازنشستگی می‌شود. همچنین اگر فرد قبل یا بعد از زمان بازنشستگی فوت کند، قانون مستمری برای بازماندگان و وراث او اجرا می‌شود.

بیمه 12 درصد تامین اجتماعی

همانند دو مورد قبلی، تمام 12 درصد حق بیمه حرف و مشاغل آزاد، باید توسط خود فرد پرداخت شود. اگرچه مبلغ این بیمه با بیمه های قبلی متفاوت است، اما در قبال حقوق بازنشتگی و مزایای آن هم کمتر است. علاوه بر بازنشستگی، پوشش فوت بعد از بازنشستگی هم از مزایای بیمه تامین اجتماعی آزاد ۱۲ درصدی است؛ به این معنا که اگر فرد قبل از زمان بازنشستگی فوت کند، شامل این پوشش نمی‌شود.

در تمام موارد بالا، علاوه بر حق بیمه تامین اجتماعی آزاد که توسط بیمه‌گزار پرداخت می‌شود، 2 درصد هم توسط دولت به این اندوخته اضافه می‌شود.

شرایط بازنشستگی بیمه حرف و مشاغل آزاد

بازنشستگی مشاغل آزاد با سایر موارد بیمه بازنشستگی تفاوتی ندارد و شامل موارد زیر می‌شود:

 1. بازنشستگی با 10 سال سابقه کار (برای خانم‌های بالای 55 سال و آقایان بالای 60 سال)
 2. بازنشستگی با 20 سال سابقه کار برای خانم‌های بالای 42 سال
 3. بازنشستگی با 20 سال سابقه کار متوالی یا 25 سال سابقه کار متناوب در مشاغل سخت
 4. بازنشستگی با 20 سال سابقه کار (برای آقایان بالای 60 سال و خانم‌های بالای 55 سال)
 5. بازنشستگی با 30 سال سابقه کار (برای آقایان بالای 50 سال و خانم‌های بالای 40 سال)
 6. بازنشستگی با 35 سال سابقه کار

همانطور که می‌بینید سن بازنشستگی مشاغل آزاد با سایر بیمه ها یکسان است؛ افرادی که دیرتر به فکر پرداخت بیمه مشاغل آزاد افتاده اند می‌توانند از این شرایط خاص سنی برای بازنشستگی پیش از کسب 35 سال سابقه کار استفاده کنند

مبلغ حق بیمه مشاغل آزاد در سال 1401 چقدر است؟

اگر حقوق پایه را به عنوان نمونه در نظر بگیریم و تصور کنیم فردی که در بیمه مشاغل آزاد ثبت نام کرده است هم به همین میزان درآمد دارد، مبلغ حق بیمه مشاغل آزاد در سال ۱۴۰۱ در شش ماهه اول سال به شرح زیر است:

 • بیمه تامین اجتماعی 12 درصد: ۵۱۸ هزار و ۲۸۹ تومان
 • بیمه مشاغل ازاد 14 درصد: ۶۰۴ هزار و ۶۷۰ تومان
 • بیمه تامین اجتماعی 18 درصد: ۷۷۷ هزار و ۴۳۳ تومان

مبلغ بیمه آزاد تامین اجتماعی در سال ۱۴۰۱ در شش ماهه دوم سال نیز به شرح زیر است:

 • بیمه مشاغل آزاد 12 درصد: ۵۰۱ هزار و ۵۷۰ تومان
 • بیمه تامین اجتماعی 14 درصد: ۵۸۵ هزار و ۱۶۵ تومان
 • بیمه 18 درصدی مشاغل آزاد: ۷۵۲ هزار و ۳۵۵ تومان

همانطور که در بالا اشاره شد، حق بیمه مشاغل آزاد با اینکه به طور نسبی بالاتر است، اما در بحث‌های درمانی پاسخگوی برخی از نیاز‌های خانواده نیست. با توجه به این موضوع می‌توانید از بیمه تکمیلی استفاده کنید تا بار اضافی درمان را از روی دوش خانواده بردارید.

همچنین بیش از 3000 مرکز درمانی برای خدمات رسانی به شما عزیزان وجود دارد.

مزایای بیمه مشاغل آزاد 18 درصد در پوشش‌های آن است. این نوع بیمه، ازکارافتادگی، فوت و بازنشستگی را پوشش می‌دهد که در حقیقت بیشترین پوشش نسبت به بقیه است.

تغییر دستمزد مبنای پرداخت حق بیمه مشاغل آزاد

بر اساس بخشنامه صادر شده به شماره 684 امور فنی بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی و با هدف به روز کردن دستمزد مبنای حق بیمه بیمه‌شدگان مشاغل آزاد و به منظور اجرای ماده 35 قانون تامین اجتماعی و مصوبه شورای عالی آن در 26 تیر سال 67، لیست حداقل دستمزد روزانه مبنا کسر حق بیمه برای بیمه‌شدگان این گروه، تصویب و ابلاغ شد. از این رو بیمه‌شدگان مشمول لیست، میزان حق‌بیمه‌شان از تاریخ 1397/9/10 بر اساس دستمزد جدید محاسبه و پرداخت می‌شود.

هزینه بیمه اختیاری و بیمه مشاغل آزاد

هزینه پرداختی برای بیمه اختیاری، 26 درصد از مبلغ قرارداد منعقد شده بین سازمان تامین اجتماعی و متقاضی است. مبلغ بیمه اختیاری با 1.2 حداقل دستمزد در شش ماهه اول سال 1401 برابر با 1.399.380 تومان است.
مبلغ بیمه برای بیمه مشاغل آزاد، با توجه به میزان حقوق دریافتی در دوران بازنشستگی که فرد مشخص می‌کند، تعیین و پرداخت می‌شود. اگر در قرارداد بیمه میزان حقوق خود را بیشتر زده باشید، باید هزینه بیشتری را پرداخت کنید.

فرانشیز بیمه مشاغل آزاد چقدر است؟

بیمه درمانی که از طریق بیمه مشاغل آزاد به افراد تعلق می‌گیرد، دارای فرانشیز است. با استفاده از خدمات مراکز طرف قرارداد بیمه تامین اجتماعی، بیمه هزینه‌های درمانی فرد را پرداخت خواهد کرد. این فرانشیز برای درمان‌های بستری 10 درصد و برای درمان‌های سرپایی 30 درصد است.اصطلاح فرانشیز به مبلغی از خسارت گفته می‌شود که به عهده بیمه‌گذار است؛ بیمه‌گر نسبت به آن تعهدی ندارد. این خسارت به عهده بیمه‌گذار باقی می‌ماند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این موضوع بیمه‌ای، می‌توانید مطلب فرانشیز بیمه را در مجله بیمه دات کام بخوانید.

مزایای بیمه تامین اجتماعی مشاغل آزاد

با داشتن بیمه مشاغل آزاد می‌توانید از خدمات مختلفی استفاده کنید. مستمری بازنشستگی، حقوق ازکارافتادگی و بیمه فوت جزو مزیت‌های این بیمه‌نامه است. همچنین در صورت فوت بیمه شده، خانواده‌اش می‌توانند از حقوق شخص بیمه شده استفاده کنند.

برخی افراد سردرگم می‌شوند که بیمه مشاغل آزاد بگیرند یا اختیاری یا اینکه به سراغ بیمه خویش فرما بروند. اگر شغل آزاد دارید، بهترین راه این است که از بیمه مشاغل آزاد استفاده کنید. اگر قبل تر بیمه اجباری داشتید و الان سرکار نیستید، بیمه خویش فرما گزینه مناسبی است. انتخاب بستگی به شرایط شما دارد.

تفاوت بیمه مشاغل آزاد و اختیاری

یکی از مهم­ترین سوالات افراد در خصوص فرق بین بیمه اختیاری و مشاغل آزاد است. باید گفت هر دو بیمه، اختیاری هستند؛ یعنی هر شخصی می‌تواند به صورت آزاد، با پرداخت حق بیمه، خود را بیمه کند؛ اما دارای تفاوت‌هایی هستند که شامل موارد زیر هستند:

 • بیمه مشاغل آزاد مخصوص افرادی است که شغل آزاد دارند و همچنین خود به عنوان کارفرما فعالیت می‌کنند. در بیمه اختیاری هر شخصی که نه کاری دارد و پوشش تحت هیچ بیمه‌ای نیست، می‌تواند از این بیمه استفاده کند. از این رو می‌توان تعداد افرادی که می‌توانند بیمه اختیاری تهیه کنند، نسبت به مشاغل آزاد خیلی بیشتر است.
 • شرط سنی برای خانم‌ها و آقایان در بیمه مشاغل آزاد به ترتیب برابر با 45 و 50 سال است. اگر سن فردی از این اعداد بیشتر باشد، باید به ازای مازاد سال، دو برابر حق بیمه پرداخت کند. در بیمه اختیاری، حداقل سن 18 و حداکثر برای آقایان و خانم‌ها 50 سال است. اگر سن هر کدام از 55 سال بیشتر باشد، باید به اندازه مازاد حق بیمه پرداخت کند؛ نه دو برابر.
 • در بیمه اختیاری، فرد متقاضی نباید در کارگاه های مشمول بیمه تامین اجتماعی مشغول فعالیت باشد؛ در صورتی که در بیمه مشاغل آزاد، فعال بودن فرد در کارگاه ضروری است.

تفاوت بیمه اختیاری و بیمه مشاغل آزاد در موارد ریز است؛ اما در بیشتر موارد یکسان هستند.

نحوه پرداخت بیمه تامین اجتماعی مشاغل آزاد

کسانی که از بیمه تامین اجتماعی مشاغل آزاد استفاده می‌کنند باید مانند کارمندانی که توسط کارفرما بیمه می‌شوند، حق بیمه خود را به حساب تامین اجتماعی واریز کنند. می‌توان برای پرداخت حق بیمه مشاغل آزاد از روش اینترنتی استفاده کرد؛ برای این کار باید به سایت samt.tamin.ir مراجعه کنید.

بیمه مشاغل آزاد

پرداخت بیمه تامین اجتماعی مشاغل آزاد

بعد از ثبت نام، ایجاد نام کاربری و رمز عبور، وارد پنل خود خواهید شد. از سربرگ عملیات در منوی سایت، درخواست برگ پرداخت را انتخاب کرده تا وارد صفحه مربوط به واریز هزینه بیمه تامین اجتماعی آزاد شوید. توجه داشته باشید که مطالبی که در این صفحه وجود دارد را باید به طور کامل مطالعه کنید تا دچار اشتباه نشوید و فرم را به درستی پر کنید.

در نهایت بعد از تکمیل فرم، باید دکته ثبت درخواست را بزنید تا به مرحله بعدی بروید. در این مرحله اطلاعاتی که شما وارد کردید توسط مسئولین بیمه تأمین اجتماعی بررسی شده و در صورت صحت اطلاعات تأیید می‌شود. بعد از صدور برگه پرداخت، می‌توانید حق بیمه خود را واریز کنید.

علاوه بر پرداخت حق بیمه از طریق وب‌سایت تأمین، دو روش دیگر را هم به شما معرفی می‌کنیم. پرداخت بیمه تامین اجتماعی با موبایل، از طریق اپلیکیشن سازمان تامین اجتماعی و ارسال پیامک به سرویس پیامکی این سازمان نیز امکان پذیر است. این دو روش نیز مانند روش قبلی که گفته شد، بسیار سریع و راحت است.

شاید این مقاله نیز برای شما مفید باشد: مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی با کد ملی به وسیله موبایل

بیمه عمر

همیشه بیمه و تامین آتیه یک دغدغه برای سرپرستان خانوار محسوب می‌شود. افرادی که بیمه تامین اجتماعی ندارند یا به هر دلیلی نمی‌خواهند تحت پوشش این بیمه باشند می‌توانند از خدمات بیمه عمر بهره‌مند شوند. بیمه عمر خدماتی مانند دریافت مستمری در زمان بازنشستگی، تامین مخارج آینده خانواده در صورت فوت سرپرست و … ارائه می‌دهد. البته افرادی هم که بیمه تامین اجتماعی دارند می‌توانند از خدمات بیمه عمر بهره‌مند شوند و در واقع هنگام بازنشستگی دو مستمری بگیرند. برای اطلاعات بیشتر درمورد بیمه عمر و پوشش‌های آن به اینجا مراجعه کنید.

چند نکته در خصوص بیمه مشاغل آزاد

در خصوص بیمه مشاغل آزاد لازم است که چند نکته زیر را در نظر بگیرید:

 • در سابقه بیمه چیزی با نام مشاغل آزاد ثبت نمی‌شود. به این معنا که شما سابقه بیمه دارید؛ اما اینکه با چه نامی ثبت نخواهد شد. این نکته برای آن‌هایی که قصد مهاجرت دارند، باید در نظر گرفته شود.
 • آن‌هایی که از طرف سازمان‌های دیگر مانند ارتش یا آموزش و پرورش سابقه بیمه دارند، برای در نظر گرفته شدن آن‌ها در سابقه تامین اجتماعی، باید مبلغ آن را مانند بیمه سربازی به این سازمان پرداخت کنند.
 • اگر شرکتی کار می‌کنید، بیمه شما باید از طریق آن پرداخت شود. امکان واریز بیمه مشاغل آزاد به صورت جداگانه وجود ندارد.
 • در صورت واریز کردن حق بیمه، بیمه نامه به صورت خودکار حذف خواهد شد.
 • امکان تحت پوشش قرار دادن افرادی غیر از پدر، مادر، همسر و فرزندان وجود ندارد.
 • برای افرادی که سن نسبتا بالایی دارند یا بیمه اختیاری هم نمی‌توانند بگیرند، بیمه مشاغل آزاد پیشنهاد می‌شود.

نقش بیمه دات کام در گسترش خدمات بیمه تامین اجتماعی

تامین اجتماعی و بیمه مشاغل آزاد برای رفاه حال افراد پوشش‌ها و شرایط مختلفی را در نظر گرفته است تا با هر شرایط مالی، توان پرداخت حق بیمه وجود داشته باشد.

"<yoastmark

بیمه دات کام یک پلتفرم استعلام، خرید و مقایسه انواع بیمه‌نامه است که با در اختیار گرفتن کارشناس‌های متخصص، پاسخگو سوالات شما عزیزان هستند. کافی است برای اطلاع از مزیت‌های بیمه مشاغل آزاد و بیمه اجباری با کارشناس‌های بیمه‌ای بیمه دات کام در ارتباط باشید. برای برقراری ارتباط با کارشناس‌ها و مشاوره‌های بیمه دات کام میتوانید سوالات خود را در قالب کامنت با ما مطرح کنید تا در کوتاه‌ترین زمان مشاوران ما پاسخگوی شما باشند.

 • + بیمه خویش فرما چیست؟
 • + بیمه مشاغل آزاد چیست؟
 • + چگونه بیمه مشاغل آزاد تهیه کنیم؟
آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
دریافت فیش تامین اجتماعی با کدملی
06 مهر 1402 / اطلاعات بیمه ای

نحوه دریافت فیش بیمه تامین اجتماعی با کد ملی و گوشی به روش ساده

بیمه تامین اجتماعی، نوعی بیمه است که برخورداری از آن برای تمامی کارگران و کارمندان دولت اجباری است. علاوه بر کارمندان رسمی، افرادی که دارای مشاغل آزاد هستند نیز می‌توانند بصورت اختیاری حق

اقدامات مهم بعد از تصادف
30 شهریور 1402 / مقالات بیمه شخص ثالث / اطلاعات بیمه ای

بعد از تصادف چکار کنیم؟ راهنمای اقدامات ضروری پس از تصادف رانندگی

تصادف کردن یکی از تجارب تلخی است که ممکن است برای هر راننده‌ای اتفاق بیفتد. این تجربه برای قدیمی‌ترین راننده هم استرس و ترس را به همراه دارد. اقدامات پس از تصادف از

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
person
بهار
06 مهر 1402

سلام وقت بخیرمن ۳ماهه بیمه زنان خانه دار۱۲ درصدروواریزمیکنم وفاقدخدمات درمان هستش میتونم ازبیمه سلامت روستاییان برای خدمات درمانی استفاده کنم

  person
  نویسنده بیمه
  08 مهر 1402

  سلام دوست عزیز
  بله می توانید از بیمه سلامت روستاییان استفاده نمایید.

person
حمید
04 مهر 1402

سلام، من ۵۰سالمه و کارگاه دارم با سه تا کارگر. می‌خوام اقدام کنم برای بیمه هم خودم و هم کارگرها بزرگوار راهنمایی می‌فرمایید چه کنم؟ (بزرگترین اشتباه زندگیم بیمه نکردن)

  person
  نویسنده بیمه
  05 مهر 1402

  سلام دوست عزیز
  شما باید اول کار به بازرس تامین اجتماعی در شعبه مراجعه کنید تا آنها پیگیری کنند و از کارگاه بازرسی کنند.

person
امیر
04 مهر 1402

با سلام بنده چهارسال بیمه کارگری پرداخت کردم و بعد از مدتی در یک شرکت مشغول به کار شدم که شرکت بیمه من رو واریز کرد الان اومدم بیرون و بیمه کارگری بنده هم قطع شده
ایا میتونم بیمه مشاغل ازاد استفاده کنم
درضمن بنده برقکار ساختمان هستم

  person
  نویسنده بیمه
  05 مهر 1402

  سلام دوست عزیز
  بله شما هم میتوانید بیمه حرف و مشاغل آزاد شوید و هم میتوانید بیمه اختیاری شوید.

person
امین
03 مهر 1402

سلام وقت بخیر من بیمه ۱۸ درصد دارم چطور میتونم افزایش دستمزد بدم؟
میتونم همین بیمه رو افزایش بدم یا قرارداد جدید ببندم؟

  person
  نویسنده بیمه
  05 مهر 1402

  سلام دوست عزیز
  این سوال را باید از بهزیستی بپرسید.

person
koroshnosrat
30 شهریور 1402

سلام خسته نباشید ببخشید هزینه بیمه اختیاری چقدر میشه

  person
  نویسنده بیمه
  01 مهر 1402

  سلام دوست عزیز
  هزینه بیمه اختیاری تامین اجتماعی در سال 1402 27 درصد و معادل 1 میلیون و 399 هزار و 380 تومان است.

person
صدرا
27 شهریور 1402

من ۲۳ سالمه ، ۲ سال سابقه ی بیمه ی اجباری دارم و الان یک ماهه بیمه مشاغل ازار رد میکنم ، الان دچار بیماری ام اس شدم
میخواستم بدونم مشمول مستمری از کار افتادگی میشم یا خیر

  person
  نویسنده بیمه
  27 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز
  باید از طریق تامین اجتماعی تشکیل پرونده دهید بعد از بررسی توسط کارشناسان این سازمان به شما اعلام می شود که می توانید مستمری از کارافتادگی دریافت نمایید یا خیر.

person
صدرا
26 شهریور 1402

سلام من ۲۳ سالمه و ۲ سال سابقه ی بیمه ی اجباری داشتم و الان یک ماهه بیمه مشاغل ازاد دارم که مربوط به حرفه ی ارایشگریه ، من دچار بیماری ام اس شده ام ، میخواستم ببینم
شرایط دریافت مستمری از کار افتادگی رو دارم یا خیر

  person
  نویسنده بیمه
  28 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز
  اگر بیمه حرف و مشاغل آزاد شما ۱۸ درصد باشد و بیماری شما در زمان بیمه پردازی شروع شده باشد شما میتوانید به شعبه مراجعه کنید تا آنها پیگیری کنند و درخواست شرکت در کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی را بدهید باید شرایط ماده ۷۰ و ۷۵ قانون را داشته باشید.

person
شیما
26 شهریور 1402

یه سوال اگر بخام مادرم و تحت تکلف خودم بیارم سنش 57 سالش حتما باید برم شعبه خودم یا از طریق کافی نت هم میشه؟

  person
  نویسنده بیمه
  27 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز
  بهتر است به شعبه مربوط به خودتان مراجعه کنید.

person
شیما
26 شهریور 1402

سلام خسته نباشید یکسال بیمه اجباری بودم اومدم بیرون مشاغل ازاد پرداخت میکردم الان مدت یک سال و 6 ماه نتونستم پرداخت کنم دوباره میخام پرداخت کنم ایا سوابق قبلی حدود 4 سال پرداخت کردم باز ادامه پیدا میکنه با واریزی جدید ؟ و اینکه پدرمم تحت تکلف من بوده ایا برای پدرم هم لحاظ میشه این بیمه با واریزی ؟

  person
  نویسنده بیمه
  27 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز. بله سوابق بیمه شما از بین نمی رود و با شروع بیمه پردازی ماه‌های جدید به سوابق گذشته شما اضافه خواهد شد.

person
وحید
24 شهریور 1402

روز بخیر.من 1 سال بیمه مشاغل ازاد پرداخت کردم.اگه 1 روزی توی شرکتی کار کنم که کار فرما حق بیمه اجباری ردکند.چطور باید بیمه مشاغل ازاد را لغو قرار داد کنم؟؟؟؟؟؟؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  27 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز
  احتیاج نیست لغو کنید وقتی حق بیمه را واریز نکنید خودش بصورت خودکار در سیستم تامین اجتماعی غیر فعال میشود.

person
مهران
23 شهریور 1402

سلام من 52 سالم و 8 سال و 11 ماه بیمه دارم بخشی اجباری بوده و بخشی را خودم مشاغل آزاد کردم در اصل الان کاری ندارم و فکر می کردم حتما باید شغلی داشته باشیم هنگام ثبت نام نوشتم با ماشین کار می کنم و مشاغل آزاد را انتخاب کردم الان باید مالیات بدهم ؟ و ایا الان میتوانم تغییر بدهم و اختیاری کنم چون واقعا درامدی ندارم که مالیات بدهم

  person
  نویسنده بیمه
  27 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز
  حق بیمه اختیاری بیشتر از بیمه حرف و مشاغل آزاد است همان بیمه حرف و مشاغل آزاد را ادامه دهید.

person
زهرا🌼
22 شهریور 1402

سلام
من ۲۷سالمه و از ۹سالگیم که پدرم فوت شده زیر پوشش پدرم هستم
۶ماه سال۱۴۰۰کارکردم و دوباره بیکار شدم و تحت پوشش پدرم هستم
بیمه ای هست که رد کنم و هم بتونم از پدرم استفاده کنم وقطع نشه و هم برای آینده خودم بیمه داشته باشم ؟

  person
  نویسنده بیمه
  26 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز
  بله می توانید بیمه زنان خانه دار را خریداری نمایید.

person
محمد
21 شهریور 1402

درود به شما.با توجه به نرخ بالای حق بیمه ماهانه تامین اجتماعی ،ایا اگر همین مقدار را مچدر بیمه عمر ،سرمایه گذاری کنیم،با توجه به پوشش های بیشتر ان مانند فوت حادثه ،فوت عادی ووو،و دریافت مبلغ خیلی بیشتر در پایان قرارداد ،ایا گزینه بهتری برای همه،خصوصا مشاغل ازاد نیست؟؟
تامین اجتماعی چون اجباری هست،مردم اجبارا به این بیمه روی اوردند ولی بیمه های عمر،خدمات بهتری ارایه میدهند.

  person
  نویسنده بیمه
  27 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز
  خیر اینطوری نیست بیمه های تامین اجتماعی شاغلین در کارگاهای مشمول قانون کار اجباری هستند ولی سایر بیمه های تامین اجتماعی مثل حرف و مشاغل آزاد و یا اختیاری اجباری نیستند و تعهدات بلندمدت تامین اجتماعی از سایر بیمه بهتر است.

person
ماری
19 شهریور 1402

سلام وقت بخیر ، من ۱۰ سال سابقه بیمه دارم و الان میخوام مهاجرت کنم ولی همچنان میخوام بیمه رو پرداخت کنم بیمه مشاغل آزاد ۱۸ درصد رو برقرار کردم و با توجه به میانگین حقوقم حق بیمه ام حدود ۵ تومن میشه آیا این‌کارم عاقلانه است با حداقل پرداخت کنم و اینکه آیا سالیانه حقوق افزایش پیدا میکنه یا در نهایت همین حقوقی که الان داشتم پرداخت میشه؟

  person
  نویسنده بیمه
  01 مهر 1402

  سلام. هر سال به حقوق شما اضافه خواهد شد. بنابراین بیمه خود را ادامه دهید.

person
نجمه
18 شهریور 1402

ممنونم ک سوال قبلیمو جواب دادین.ی سوال دیگه اینکه من الان ماهی ۸۶۰ تومان بابت بیمه مشاغل آزاد پرداخت میکنم.در زمان بازنشستگی چه میزان حقوق دریافت میکنم؟۸سال هم بصورت بیمه اجباری پرداخت شده.یعنی نهایتا ۱۲ سال دیگه باید مشاغل آزاد رد کنم تا بتونم بازنشسته بشم.درسته؟

  person
  نویسنده بیمه
  19 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز
  ۰۱ در زمان بازنشستگی مستمری شما حداقل میباشد ۰۲ باید حداقل ۲۰ سال سابقه بیمه داشته باشید که بتوانید بارنشسته شوید.

person
نجمه
17 شهریور 1402

سلام من ۳۷ سالمه ۸ سال سابقه بیمه اجباری دارم چندماهه از شرکت اومدم بیرون و دارم بیمه مشاغل آزاد ۱۴ درصد میپردازم ایا زمان بازنشستگی سابقه این دو بیمه باهم تلفیق میشه یا جدا جدا حساب میشه ممنون میشم توضیح بدین

  person
  نویسنده بیمه
  18 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز. خیر تمام سوابق به هر شکلی که واریز شده باشند با هم جمع میشوند.

person
نجمه
17 شهریور 1402

سلام من ۳۷ سالمه و ۸ سال سابقه بیمه اجباری دارم از شرکت اومدم بیرون و ۶ ماهه دارم بیمه مشاغل آزاد ۱۴ درصد واریز میکنم ایا زمان بازنشستگی اون ۸ سال سابقه اجباری هم بحسابم میاد؟یعنی این دوتا بیمه باهم جمع میشه توی سابقه یا جدا جدا محاسبه میشه؟ممنون میشم ک توضیح بدین

  person
  نویسنده بیمه
  18 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز
  بله تمام سوابق شما با هم تلفیق می شود.

person
هانیه
16 شهریور 1402

سلام. درسته که میگن اگه دختر بیمه مشاغل ازاد بشه از زیر پوشش بیمه درمان پدر بیرون میاد؟؟؟حتی اگه گزینه درمانی رو نزده باشه؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  18 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز. خیر می توانید از بیمه پدر استفاده نمایید و درست نمی گویند.

person
هانیه
14 شهریور 1402

با سلام بنده دختر مجرد 39 ساله هستم. یک سال و دو ماه در سالهای قبل سابقه بیمه دارم . و چندین سال است که هیچ بیمه ای ندارم زیر نظر بیمه درمان پدرم هستم. 1- چه بیمه ای ثبت نام کنم که حقوق بازنشستگی خوبی دریافت کنم در 55 سالگی؟؟
2- فعلا مشغول کار کافی نت هستم ولی جواز کسب ندارم اما اظهارنامه مالیاتی میدهم می توانم بیمه مشاغل ازاد قسمت عنوان شغل را زنان خانه دار بزنم چون اسم شغل کافی نت در لیست مشاغل نیست یا باید حتما بزنم خویش فرمایی؟؟ ؟
3- اگر جواز کسب در اینده بگیرم و عنوان شغلی من زنان خانه دار باشد مشکلی پیش نمیاد و بیمه قطع نمیشه ؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  18 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز
  ۰۱ شما فقط میتوانید بیمه زنان خانه دار واریز کنید و در ۵۵ سالگی بازنشسته شوید ۰۲ همان بیمه زنان خانه دار واریز کنید ۰۳ خیر مشکلی پیش نمیاد.

person
پرستو
13 شهریور 1402

سلام
در موقع بازنشستگی بیمه مشاغل آزاد دیگر حق کار کردن در شغل خودمون را نداریم و جواز را باید باطل کنیم؟

  person
  نویسنده بیمه
  14 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز.
  بله شما دیگه بازنشسته شدید باید جواز را باطل کنید ولی میتوانی هنوز یه آن کار مشغول شوید.

person
عارف
12 شهریور 1402

سلام. بنده بیمه مشاغل آزاد 18درصد دارم تقریباً بیست و هشت بیمه پرداخت کردم آیا میتونم دوسال آخر افزایش حقوق بدم یانه. چکار کنم که در حقوق بازنشستگی تاثیر داشته باشه ممنون میشم راهنمایی کنید

  person
  نویسنده بیمه
  13 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز
  در بیمه حرف و مشاغل آزاد نمیتوانید دستمزد خودت را افزایش دهید.

   person
   اصغر طلا
   18 شهریور 1402

   سلام خسته نباشید ببخشید من پنج سابقه بیمه تامین اجتماعی دارم دوسال. سربازی و سه سال بیمه کارگری توی یه شرکت ، حالا هم تحت پوشش کمیته امداد هستم و مدتی هم بیمه نریختم .حالا بخوام بیمه رو ادامه بدهم که حداقل ده سال بشه پدر شصت سالگی حقوق بازنشستگی بگیرم .توانایی کار ندارم .آیا اون پنج‌سال باقی مانده رو کمیته امداد باید برایم بپردازد یا خودم . یعنی طوری که اگر خودم بپردازم به اسم کمیته امداد حق بیمه بپردازم که در. توانم باشد. باید چکار کنم ،لطفا راهنمایی فرمایید ، ممنون و متشکر از لطف شما

    person
    نویسنده بیمه
    19 شهریور 1402

    سلام دوست عزیز
    کمیته امداد برای شما حق بیمه واریز نمیکند خودت باید مابقی بیمه خودت را بصورت حرف و مشاغل آزاد پرداخت کنید تا سوابق شما کامل شود.

person
عباس
12 شهریور 1402

سلام من بیمم ۱۲ درصد بود الان ۱۴ کردمش هزینش زیاده بنظرتون به همون ۱۲ برش گردونم بهتر نیست

  person
  نویسنده بیمه
  12 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز. خیر هزینه زیادی ندارد ۱۴ درصد را واریز کنید.

person
عباس
12 شهریور 1402

با سلام من بیممو که پرداخت کردم نزدیک ۷۰۰ تومن بود اما سابقه واسم نیومد بعد دوباره که رفتم نزیک یک میلیون خورده ایی شده بود چکار کنم بیمم این طوری نشه دیگه

  person
  نویسنده بیمه
  12 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز
  شما هر چقدر پول حق بیمه پرداخت کنید جز سابقه شما محسوب میشود مشکلی نداره.

person
بنیامین
11 شهریور 1402

سلام من ۱۲ درصد بود ولی ۱۴ درصد کردمش ،اول که حق بیمه خواستم بدم ۷۵۰ بود واسه ۱۴ در صد این پول من دادم. اماساابقه واسم نیومد ،دوباره که رفتم حق بیمه دیدم شده بود یک میلیون ششصد تومن اونو دادم ،بدهی یا جریمه هم نداشتم چکار کنم هزینه حق بیمه کم بشه

  person
  نویسنده بیمه
  12 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز.
  کمترین حق بیمه مربوط به بیمه حرف و مشاغل آزاد با نرخ ۱۲ درصد است شما هر چه پول حق بیمه پرداخت کنید جز سابقه شما محسوب شده است.

person
احسان
10 شهریور 1402

سلام،من بیمه مشاغل آزاد میریزم حساب،الان برم سرکار دولتی آیا اون سابقه مشاغل آزاد باعث میشه که زودتر از ۳۰ سال دراداره بازنشست بشم با احتساب اون بیمه مشاغل ازاد خودم یا خیر؟

  person
  نویسنده بیمه
  11 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز. اون سابقه بیمه حرف و مشاغل آزاد که واریز کردید برای بازنشستگی شما محسوب میشود.

person
حمید
09 شهریور 1402

باسلام،بنده ۵سال ونیم سابقه بیمه دارم،۳سال ونیمش مشاغل ازاده و۲سال سربازی که خریدمش،الان دستگاه دولتی قبول شدم،خواستم بدونم من دراین دستگاه دولتی بخاطر این سابقه تامین اجتماعیم میتونم ۵سال ونیم زودتر بازنشست شم یااین سابقه م به هیچ دردی دراون دستگاه دولتی نمیخوره،ممنونم

  person
  نویسنده بیمه
  11 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز
  تمام سوابق و حق بیمه ای که واریز کردید در بازنشستگی شما تاثیر دارد نگران نباشید.

person
حسین
08 شهریور 1402

سلام من بیمه 14 درصد پرادخت میکنم اگه مراکز درمانی مراجعه کنم چقدر باید خودم و چقدر بعنوان دفترچه حساب میشه ممنونم

  person
  نویسنده بیمه
  08 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز. این موضوع به خدماتی که دریافت می کنید و میزان هزینه آن خدمات و تعهد بیمه در آن مورد خاص دارد.

person
نسیم
07 شهریور 1402

سلام وقت بخیر
من در دانشگاه حق التدریسم 50 سالمه با توجه به اینکه حقوق ثابت و مکفی ندارم می‌توانم بیمه زنان خانه دار بدون بیمه درمان بشم؟
اگه بخوام بیمه اختیاری بشم هزینه بیمه چقده؟

  person
  نویسنده بیمه
  08 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز
  اگر زیر ۵۰ سال باشید بله میتوانید بیمه زنان خانه دار شوید.

person
امید اکبری
06 شهریور 1402

سلام بنده چهل سالمه اقا ومجردهستم وپانزده سال سابقه بیمه اجباری دارم الان درجایی که کار میکردم بیرون اومدم ودرحال حاضر دستفروشی و درسایت های دیوار و شیپور خرید وفروش انجام میدم میتونم بیمه مشاغل ازاد ۱۲٪را انتخاب وبپردازم در این نوع بیمه بازرس مراجعه میکنه یانه؟؟ درضمن توان پرداخت بیمه اختیاری را ندارم ودرصورتی که شامل بیمه مشاغل ازاد۱۲٪نشم مجبورم دیگه بیمه نپردازم و منتظرم تاشصت سالم. شه تا بازنشسته شوم ممنون میشم پاسخم را بدید///باتشکرررررر

  person
  نویسنده بیمه
  07 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز
  بله شما میتوانید بیمه حرف و مشاغل آزاد با نرخ ۱۲ درصد بیمه پرداخت کنید و بازرس تامین اجتماعی کاری با شما ندارد.

person
وحید
04 شهریور 1402

سلام .خسته نباشید .پدرم حدود سی ساله کارگاه خیاطی داره اما بیمه تامین اجتماعی نداره .من وبرادرم هم الان حدود ده ساله اونجا کار میکنم .میخواستم بدونم ایا میشه مادرم بشه کار فرما ما .که هم پدرم هم خودم هم برادرم از بیمه تامین اجتماعی استفاده کنیم سن پدرم هم ۵۴ سالشه

  person
  نویسنده بیمه
  05 شهریور 1402

  سلامو خیر نمیتوانید بازرس تامین اجتماعی قبول نمیکند.

person
حامد
04 شهریور 1402

سلام. بنده میخواستم بپرسم که کسی بیمه مشاغل ازاد داشته باشه آیا در سالهای اخر بیمش نزدیک بازنشستگی میشه تغییر قرارداد به اختیاری بده یا همین بیمه مشاغل ازادشو با حقوق بالاتری بپردازه که حقوق باز نشستگی ببشتری بگیره؟؟بدون استخدام شدن در شرکتی ؟؟باتوجه به این که بیمه حرف و مشاغل ازاد حداقل ترین حقوقو میگیره

  person
  نویسنده بیمه
  06 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز. شما میتوانید بیمه خودت را به هر نوع بیمه دیگری تغییر دهید ولی بیمه حرف و مشاغل آزاد و اختیاری براساس حداقل دستمزد میباشد مگر اینکه جای کار کنید و لیست بیمه برای شما ارسال شود.

person
فاطمه
04 شهریور 1402

سلام خسته نباشید.من دخترم27سالمه تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی پدرم هستم.میخوام خودمو بیمه مشاغل آزاد یا هر بیمه دیگر کنم.آیا بعد از پوشش بیمه پدرم درمیام؟آیا اگه نتونم یا نشد حق بیمه خودمو پرداخت کنم دو سر سوخت میشم؟یعنی هم بیمه پدرم هیچ میشه هم بیمه خودم؟خواهش می کنم راهنمایی کنید.

person
فاطمه
04 شهریور 1402

سلام خسته نباشید.من دخترم27سالمه تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی پدرم هستم.ولی میخوام خودمو بیمه مشاغل آزاد کنم.آیا اگه خودمو بیمه کنم از تحت پوشش بیمه پدرم درمیام؟ً!بعد اگه نتونستم یا نشد ماهانه بیمه رو پرداخت کنم دو سر سوخت میشم؟یعنی هم بیمه بابام هیچ میشه هم بیمه خودم؟خواهش میکنم راهنماییم کنید

  person
  نویسنده بیمه
  04 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز. خیر مشکلی پیش نمیاد شما میتوانید خودت را بیمه زنان خانه دار بدون درمان بیمه کنید و از درمان پدرت استفاده کنید و تحت پوشش پدر هم باشید.

   person
   سونیا
   31 شهریور 1402

   سلام اقا من 31سالمه مجردم زیر پوشش بیمه پدرم هستم میخوام خودموبیمه تکمیلی تامین اجتماعی کنم باید چکارکنم

    person
    نویسنده بیمه
    01 مهر 1402

    سلام. می توانید یک بیمه تکمیلی که با شرایط شما سازگاری دارد انتخاب نمایید. بهتر است از مشاوران بیمه دات کام در واحد پشتیبانی کمک بگیرید.

person
علی
02 شهریور 1402

سلام، من یک سال پیش شغل دفتری داشتم و خودم کارفرما بودم و بیمه مشاغل آزاد برای خودم رد میکردم الان چند ماهی هست برق کاری ساختمان انجام میدم و جای ثابتی ندارم میخواستم بدونم نیازه که تیتر قرارداد بیمه نامه از شغل قبلی به شغل جدیدم تغییر کنه یا نیازی نیست مشکلی از طرف تامین اجتماعی پیش نمیاد

  person
  نویسنده بیمه
  04 شهریور 1402

  سلام علی عزیز
  خیر نیاز نیست همان بیمه را ادامه بدهید.

person
حامد
02 شهریور 1402

با سلام. بنده بیمه حرف و مشاغل ازاد هستم دوساله و قبلا سابقه چهارساله بیمه اجباری داشتم میخواستم بدونم ایا امکانش هست در سالهای اخر نزدیک به بازنشستگی میزان حقوق رو بیشتر کنم یا قرارداد رو به اختیاری تبدیل کنم و حق بیمه بالاتریو پرداخت کنم تا حقوق بالاتری نسبت به حداقل دستمزد بگیرم؟

  person
  نویسنده بیمه
  04 شهریور 1402

  سلام حامد عزیز
  در بیمه اختیاری نمیتوانید این کار را انجام بدهید حداکثر واریز کنید.

person
نارویی
01 شهریور 1402

سلام میخوام بیمه تامین اجتماعی کنم دو نفر هستیم خانوادمون. ماهیانه چقد باید پرداخت کنم

person
عباس فراهانی
01 شهریور 1402

سلام بنده متولد ۱۳۴۶ هستم ۶سال سابقه بیمه دارم الان شاگرد لوله کش گاز هستم جای ثابتی کار نمیکنیم سیار هستم برای ادامه بیمه خود بصورت خویش فرما کجا مراجعه کنم

  person
  نویسنده بیمه
  01 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز. به سایت تامین اجتماعی مراجعه نمایید. بیمه حرف و مشاغل ازاد را با نرخ های مختلف انتخاب نمایید.

person
افسانه
31 مرداد 1402

سلام وقت بخیر بنده از ۲۵ سالگی مشغول به کار شدم و الان ۱۰ سال و سه ماه سابقه بیمه دارم. می خواستم بدونم ایا امکانش هست بین سن ۱۸ تا ۲۵ سالگی خودم که جمعا میشه ۷ سال رو الان بیمه مشاغل آزاد بکنم تا جزء سابقه بیمه ام اضافه شود؟

  person
  نویسنده بیمه
  01 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز. خیر امکان ندارد.

person
رحیمی
31 مرداد 1402

سلام . همسرمن از زمان مجردی بیمه مشاغل آزاد داره بدون دفترچه ، الان که ازدواج کرده میتونه برای من درمانی بگیره؟؟؟ و اینکه هزینه ی جدا داره؟

  person
  نویسنده بیمه
  31 مرداد 1402

  سلام دوست عزیز.
  باید حتما برای هر دو دفترچه درمانی بگیره برای شما تنها نمیتواند و هزینه هر دو را پرداخت کند.

   person
   رحیمی
   01 شهریور 1402

   از کجا میتونه اقدام کنه؟؟ و اینکه هزینش چقدره؟

    person
    نویسنده بیمه
    01 شهریور 1402

    سلام دوست عزیز. از تامین اجتماعی می توانید بیمه حرف و مشاغل آزاد را خریداری کنید. این بیمه دارای سه درصد حق بیمه متفاوت 12 %، 14% و 18% است که با توجه به انتخاب خود می توانید یکی از این ها را انتخاب کنید.

     person
     رحیمی
     01 شهریور 1402

     وقت شما بخیر ، عذرمیخوام متوجه سوال من نشدید ، همسربنده بیمه مشاغل آزاد میریزه ولی دفترچه نداره ، اگه بخواد دفترچه بگیره آیا هزینه ی جدا داره ؟؟ یا همون مبلغی که برای بیمه میریزه کفایت میکنه ؟ و اینکه چطور باید اقدام کنه ؟

     person
     نویسنده بیمه
     01 شهریور 1402

     سلام دوست عزیز. باید برای دریافت دفترچه درخواست جدید بدهد و هزینه دفترچه را هر ماه مبلغ ۱۳۰ هزار تومان همراه با حق بیمه خودش پرداخت کند.

person
دریان
29 مرداد 1402

سلام. من حدود ۱۴ سال سابقه پرداخت بیمه دارم. حدود دو ماهه مشاعل آزاد زنان خانه دار ۱۲درصد و پرداخت میکنم با ۴۲سال سن. این بیمه شامل پرداخت دوره درمان بابت جراحی و پزشک معتمد سازمان و بیمارستان میشه یا خیر

  person
  نویسنده بیمه
  29 مرداد 1402

  سلام دوست عزیز.
  اگر قرارداد ۱۲ درصد با پوشش درمان منعقد کردید با توجه به سوابق گذشته شما بله شامل جراحی و بستری هم میشود.

person
Amini
27 مرداد 1402

سلام پدر من۱۷ ساله بیمه مشاغل آزاده و ۴۷ سالشه چه زمانی بازنشسته میشه؟

  person
  نویسنده بیمه
  28 مرداد 1402

  سلام. سن بازنشستگی برای آقایان 60 سالگی است.

person
رضا
26 مرداد 1402

سلام .بیمه تامین اجتماعی آزاد رو پرداخت کردم برای زایمان همسرم می‌خوایم استفاده کنیم .فقط تو شرایط نوشته بود باید 2 ماه کامل سابقه پرداخت داشته باشید تا بتونید از بیمه استفاده کنید . و امکان داره زایمان همسرم زودتر بشه .میخواستم ببینم اگه نمیشه فسخ کنم و بیمه سلامت رو پرداخت کنم

  person
  نویسنده بیمه
  26 مرداد 1402

  سلام. باید حتما برای زایمان بیش از دو ماه سابقه بیمه داشته باشید که بتوانید از آن استفاده کنید.

person
محمد آقا
23 مرداد 1402

سلام.
بنده الان ۲۱سالمه کارم آزاده آیا ۴۰سالگی اگه زندم بمونم میتونم بازنشسته بشم
…ماهیانه ام ۵۰۰تومن بدم ۲۰سال سابقه مثلا چقدر بهم میدن با همین نرخ تورم الان

  person
  نویسنده بیمه
  24 مرداد 1402

  سلام. خیر با ۲۱ سال سابقه بیمه و ۴۰ سال سن بازنشسته نمیشوید.

person
نگار
23 مرداد 1402

سلام من میتونم پدرم که 58سال سن دارن رو بیمه اختیاری یا آزاد 18 درصد بکنم؟مزایایی شامل حالشون میشه؟

  person
  نویسنده بیمه
  24 مرداد 1402

  سلام. خیر نمیتوانید چون سن ایشان بالا ۵۰ سال سن است و دیگه نمیتواند بیمه آزاد شود.

person
جواد
21 مرداد 1402

سلام من ۱۵ سال سابقه بیمه دارم شرکت کارمیکردم شرکت تعطیل شده میخوام خودم بیمه کنم همون ۱۸ درصدآیادفترچه بیمه داره

  person
  نویسنده بیمه
  22 مرداد 1402

  سلام. شما هم میتوانید بیمه اختیاری شوید وهم میتوانید بیمه حرف و مشاغل آزاد شوید با نرخ های مختلف و حق بیمه پرداخت کنید و درمان هم استفاده کنید.

person
علی ۰۲۱
20 مرداد 1402

سلام من ۲۵ سالمه و مجرد و چن روزه بیمه خویش فرما ۱۸ درصد نوشتم فرق بیمه ۱۸ درصد و ۱۲ درصد چی هست ایا تو حقوق بازنشستگی تاثیر دارع ؟ خیلیا میگن چون مجردی و هنوز متاهل نشدی بهترین بیمه برات ۱۲ درصد هست

  person
  نویسنده بیمه
  21 مرداد 1402

  سلام. در حقوق بازنشستگی با هم فرقی نمیکنند ۱۲ درصد فقط بازنشستگی دارد ولی ۱۸ درصد بازنشستگی ۰ فوت و از کارافتادگی دارد و کامل تر است.

person
ایمان ادیب
19 مرداد 1402

سلام وقت بخیر.
من از آذر ماه 1401 حق بیمه مشاغل آزاد پرداخت میکنم.
تمام پرداختی هام سر موقع بوده و تاخیری نداشته.اخریش رو هم 31تیرماه پرداخت کردم.تازه همونجا هم نوشته بود مهلت پرداخت ماه بعد رو زده بود 31مرداد.
حالا امروز که نوزدهم مرداد هست اومدم حق بیمه رو بدم زده ابطال قرارداد به علت عدم مراجعه.
خواستم بدونم این معنیش چیه و اگه قرارداد ابطال شده اون حق بیمه های که پرداخت کردم جز سابقه بیمه حساب میشه یا نه کلا میسوزه؟

  person
  نویسنده بیمه
  21 مرداد 1402

  سلام دوست عزیز. تمامی پرداختهای شما بصورت سابقه برای شما منظور شده است ولی برای پیگیری قرارداد به تامین اجتماعی یا کارگزاری سازمان مراجعه کنید تا آنها پیگیری کنند.

person
مهدی
18 مرداد 1402

با سلام ، تعهدات درمانی بیمه ۱۲ درصدی زنان خانه دار و ۱۲ درصدی مشاغل آزاد شامل چه مواردی است لطفا سایتی که دقیقا این موارد را ذکر کرده معرفی کنید .
سوال دوم اینکه چرا سوابق بیمه ای که میخواهیم به بیمه زنان خانه دار منتقل کنیم در اولین یا دومین سال پرداخت بیمه امکانپذیر نیست و گفته میشه در زمان بازنشستگی سوابق قبلی به بیمه زنان خانه دار منتقل میشه یعنی سوابق قبلی با بیشترین مبلغ در سالهای آینده محاسبه میشه ؟ چرا ؟؟؟؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  21 مرداد 1402

  سلام. ۰۱ سایت خود تامین اجتماعی دقیقا مشخص کرده است بیمه زنان خانه دار ۱۲ درصد با بیمه حرف و مشاغل آزاد ۱۲ درصد یکی هستند فرقی ندارند ۰۲ شما هر چه بیمه و به هر شکلی که واریز کرده باشید جز سابقه شما منظور شده است احتیاج به انتقال آن نیست مگر اینکه سوابق تامین اجتماعی را بخواهید به صندوق بیمه ای دیگه ای انتقال بدهید که اون قانون خودش را دارد.

person
سعید
18 مرداد 1402

سلام ایا مبلغ مستمری بازنشستگی با سابقه کامل در گروه کلا اجباری یاکلا اختیاری یا ترکیب اجباری با اختیاری فرق میکندو دوم اینکه بنده ۶ سال حق بیمه اجباری داشتم الان نیز۲سال اختیاری پرداخت میکنم سه ماه عقد کردم ولی برای هدیه ازدواج اقدام میکنم سیستم اعلام میکنه در زمان عقد پرداخ حق بیمه نداشتم در صورتی که در زمان عقد وتا حال دارم اختیاری ۱۴ درصد پرداخت میکنم تشکر

  person
  نویسنده بیمه
  18 مرداد 1402

  سعید عزیز
  اولا ۰۱ نحوه محاسبه بازنشستگی دوسال آخر و کل سابقه پرداخت حق بیمه شما میباشد و فرقی نمیکند چه نوع بیمه ای واریز کرده اید دوما ۰۲ به کسانی که بیمه اختیاری واریز میکنند هدیه ازدواج تعلق نمیگیرد.

person
عباسی
17 مرداد 1402

با سلام ، ۸ سال سابقه بیمه به علت داشتن زمین کشاورزی و کار در این زمینه در سطح ۸ صندوق بیمه کشاورزی و روستایی دارم و چند سالی هست که دیگه کار نمیکنم و بیمه را هم پرداخت نکرده ام و الان کار دیگه ای انجام میدم و ضمنا ساکن شهر هستم با این شرایط چه بیمه ای را پیشنهاد میدهید تا هم سوابق بیمه روستایی برام لحاظ بشه و هم بتونم حقوق بیشتری را در زمان بازنشستگی دریافت کنم ؟
چه فرقی بین بیمه مشاغل آزاد و بیمه زنانه خانه دار از لحاظ پوششی بیمه ای وجود داره ؟ مگه هر دوی این بیمه ها ۱۲ و ۱۴ و ۱۸ درصد نیستند ؟ بیمه زنان خانه دار جزو بیمه خویش فرما میشه ؟

  person
  نویسنده بیمه
  22 مرداد 1402

  سلام. اگر در جای لیست بیمه مثل شرکت یا کارخانه ای مشغول بکار شوید میتوانید حق بیمه بالای واریز کنید و هم بیمه روستایی را به تامین اجتماعی انتقال دهید و هم با حقوق بالا بازنشسته شوید میتوانید بیمه حرف و مشاغل آزاد شوید و سوابق خودت را هم انتقال دهید ولی زمان بازنشستگی با حداقل دستمزد بازنشسته میشوید.

person
hk411
17 مرداد 1402

سلام..عرض ادب
کسی که بیمه مشاغل آزاد را دو سال پرداخت کرده و فوت شده حقوق کامل به وراث تعلق میگیرد؟؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  18 مرداد 1402

  سلام. اگر بیمه حرف و مشاغل آزاد را با نرخ ۱۴ و یا ۱۸ درصد پرداخت کرده باشد بله تعلق میگیرد

person
علی
16 مرداد 1402

سلام
در بیمه مشاغل آزاد از لیست مشاغل گزینه خویش فرما را انتخاب کردم
آیا نیاز به مدرک خاصی هست؟

  person
  نویسنده بیمه
  22 مرداد 1402

  سلام علی عزیز. خیر نیاز اصلا به مدرک خاصی ندارید.

person
وحید
15 مرداد 1402

چطور میتونم فقط مابه التفاوت حق سرانه رو گرداخت کنم چون تو سیستم همراه با حق بیمه ماه بعد نمایش میده فقط

  person
  نویسنده بیمه
  16 مرداد 1402

  سلام. نمیتوانید به این شکل پرداخت کنید.

person
وحید
14 مرداد 1402

با سلام. ضمن خسته نباشد میخواستم بدونم برای فسخ قرارداد بیمه مشاغل آزاد حتما باید به شعبه مراجعه کنیم یا اگه دسترسی تو سامانه داشته باشیم خودمونم میتونیم فسخ رو بزنیم و دیگه احتیاجی به مراجعه به شعبه نیست؟ و اینکه امسال چون سرانه درمان مبلغش تا پایان تیر مشخص نبود و الان از 91 هزار تومان به 119 هزار تومان افزایش پیدا کرده داره اگه میخواستم باز حق بیمه مرداد به بعد رو پرداخت کنم بدهی قبلی بابت اون افزایش رو نشون میده. میخواستم بدونم بعد فسخ این بدهی رو چجوری باید پرداخت کرد؟

  person
  نویسنده بیمه
  15 مرداد 1402

  سلام. اول باید مابه التفاوت حق سرانه را واریز کنید و اگر میخواهید قرارداد را فسخ کنید ضرورتی ندارد در سیستم فسخ کنید وقتی سه ماه از تاریخ آخرین واریزی شما بگذرد قرارداد شما بصورت خودکار غیر فعال میشود.

person
بهروز
13 مرداد 1402

سلام، خسته نباشین، من در یک شرکتی کار میکردم که قراردادم تا آخر تیر تمام شد و من میخواهم خودم را بیمه اختیاری بکنم ولی تاریخ بیمه را از روزی که ثبت می‌کنیم در نظر می‌گیرد و من می‌خواهم خودم را از اول ماه بیمه بکنم ولی از امروز یعنی ۱۳ ام ثبت می‌کند، چگونه خودم را از اول ماه بیمه بکنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  14 مرداد 1402

  سلام. سیستم نمیتواند شما را از اول ماه بیمه کند از تاریخ درخواستی که ثبت سیستم کردید شما بیمه میشوید.

  person
  لیاا
  21 مرداد 1402

  سلام در سامانه قرارداد کسری از ماه را منعقد کنید بعد از آذر تا بهمن ماه فرصت دارید بیمه اول ماه تا روزی که قرارداد ب
  سته اید را پرداخت کنید.

   person
   نویسنده بیمه
   21 مرداد 1402

   سلام. درست است.

person
مقدم
13 مرداد 1402

با سلام بنده خانمی با سابقه ۸سال بیمه اجباری هستم و چند سالی کار پیدا نکردم می‌خوام بیمه زنان خانه دار بشم تا زمانی که کاری پیدا کنم که بیمه کنند سنوات بیمه اجباری و بیمه خانه داری برای بازنشستگی به چه صورت محاسبه می شود؟ با تشکر

  person
  نویسنده بیمه
  14 مرداد 1402

  سلام. بیمه زنان خانه دار سه تا نرخ دارد نرخ ۱۲ ۰ ۱۴ و ۱۸ درصد با مبالغ مختلف که باید به سایت تامین اجتماعی مراجعه کنید و نرخ و مبلغ ان را انتخاب کنید و درخواست بدهید.

person
محمد
12 مرداد 1402

با سلام. اگه خودم رو بیمه مشاغل آزاد 12 درصدی برام کد بیمه تامین اجتماعی صادر میشه؟

  person
  نویسنده بیمه
  14 مرداد 1402

  سلام. بله حتما شماره بیمه به شما اختصاص میدهند.

person
فرشید
10 مرداد 1402

سلام وقت بخیر آیا بیمه اختیاری میتونی از استعلاجی و دوره درمان استفاده کنی؟

  person
  نویسنده بیمه
  11 مرداد 1402

  سلام. خیر.

person
عرفان
09 مرداد 1402

سلام وقتتون بخیر باشه ببخشيد در بیمه مشاغل آزاد به عنوان سابقه بیمه اسم چه نوع بیمه ای بوده مشخص میشود برای سابقه کاری ؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  09 مرداد 1402

  سلام. در بیمه حرف و مشاغل آزاد فقط سابقه بیمه برای شما منظور میشود و سابقه کاری لحاظ نمیشود.

person
سعید
08 مرداد 1402

سلام وقت بخیر
خیلی ممنون از مطالب مفیدتون
من حدود 20 سال سابقه بیمه اجباری دارم و در انتها کارمند قراردادی بودم که از مزایای خرید خدمت استفاده کردم .
چندین سال ههم هست بعنوال کارفرما در مغازه برای کارگران بیمه رد میکنم ولی خودم قرارداد کارفرمایی ندارم.
سوال من این است که الان که بیمه خودم قطع شده کدام بیمه برام بهتره کارفرمایی،مشاغل آزاد یا بیمه اختیاری
سوال بعدی اینکه از کدوم از این سه نوع که عرض کردم در چند سال آخر میشه به بیمه اجباری دوباره رفت برای افزایش حقوق مستمری ( با وجود کسب مغازه خودم).

  person
  نویسنده بیمه
  09 مرداد 1402

  سلام. شما میتوانید فعلا خودت را بیمه اختیاری کنید بعدا میتوانید بیمه اختیاری خودت را قطع کنید بعد کارگاه و شرکتی کار کنید و بیمه خودت را بصورت اجباری با حق بیمه بالا واریز کنید.

person
احمد
08 مرداد 1402

سلام.
ببخشید یک سوال دارم من میتونم ۷روز بیمه مشاغل آزاد پرداخت کنم یا حتما ۱ماه پرداخت کنم

  person
  نویسنده بیمه
  08 مرداد 1402

  سلام.باید حتما یکماه واریز کنید.

person
سامان
06 مرداد 1402

سلام خسته نباشید. من حدود 20 سال سابقه بیمه دارم و به دلیل تعطیلی شرکت میخواستم بین بیمه اختیاری و مشاغل ازاد یکی رو انتخاب کنم و برای خودم بیمه رد کنم و به دلایلی هم نمی خوام از بیمه بیکاری استفاده کنم. ایا برای بیمه مشاغل آزاد نیاز هست مستندات شغلی ارائه بدیم؟ چون کار مشخصی ندارم و کارهای مختلفی انجام میدم. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید. تشکر

  person
  نویسنده بیمه
  07 مرداد 1402

  سلام. برای بیمه اختیاری و مشاغل آزاد احتیاج مستندات شغلی ارائه نیست.

person
مهدی
02 مرداد 1402

سلام . خانم بنده دارای 18 سال سابقه بیمه است . (13 سال اجباری + 2 سال بیمه بیکاری به دلیل زایمان +3 سال اختیاری 18 درصد ) سوال بنده این است که فردی که 18 درصد پرداخت می کند با فردی که 14 درصد حق بیمه را پرداخت می کند ، در زمان بازنشستگی ، هر دو به میزان یکسانی حقوق می گیرند ؟ یا میانگین دو سال آخر مهم است ؟ ممنون از شما.

  person
  نویسنده بیمه
  03 مرداد 1402

  سلام. فردی که ۱۲ یا ۱۴ یا ۱۸ درصد حق بیمه پرداخت میکند مستمری بازنشستگی آنها مثل همدیگر و یکسان است.

person
سعید سعید
01 مرداد 1402

درود ب شما. آیا می‌توان بصورت اینترنی بیمه مشاغل آزاد از 14درصد به 12درصد تغییر داد. ممنون

  person
  نویسنده بیمه
  01 مرداد 1402

  سلام. در صورتی که در سامانه تامین اجتماعی دسترسی نداشته باشید باید به صورت حضوری برای این کار اقدام کنید.

  person
  لیلا
  21 مرداد 1402

  سلام بله. روی قسمت انعقاد قرارداد بروید. روی ویرایش قرارداد بزنید بعد برگردید بالا بیمه ۱۲ درصد را انتخاب نموده شغل را انتخاب کرده و مجددا روی ویرایش قرارداد بزنید . تغییر انجام میشه

person
نادر
31 تیر 1402

سلام.من از سال ۸۹ تا۹۲ به مدت ۳سال ویکماه و۲۸روز بیمه اجباری دارم متولد ۱۳۴۹ و۵۳ سن دارم شغلم لوازم تحربر هست الان چه بیمه ای رو پیشنهاد میدن .ممنون.

  person
  نویسنده بیمه
  01 مرداد 1402

  سلام دوست عزیز. باید بیمه اختیاری را تهیه کنید.

person
علیرضا
28 تیر 1402

سلام . اگر بیمه ۱۲%رو انتخاب کنم ؟میتونم مستمریم رو بالا ببرم .مثلا اگر ۵۳/۰۰۰/۰۰۰ ریال باشه و بخوام اون رو ۷۰/۰۰۰/۰۰۰ریال افزایش بدم .چکار باید بکنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  31 تیر 1402

  سلام. باید بروید کارگزاری و بگوئید که مبلغ قرارداد را از حداقل دستمزد میخواهم افزایش بدهم تا قرارداد شما را تغییر بدهند.

  person
  لیلا
  21 مرداد 1402

  سلام. روی ویرایش قرارداد بروید در قسمت مبلغ حق بیمه عدد ۸/۴۰۰/۰۰۰۰ ریال را بزنید بعد بزنید محاسبه حقوق. در جدول کناری مبلغ حقوق ۷۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال نمایش داده میشه. در پایین مجدد روی ویرایش قرارداد بزنید درست میشه

person
خالد
27 تیر 1402

سلام .در صورتی که ۵ سال بیمه ۱۲% پرداخت کرده باشیم و الان ۱۵ سال بیمه اجباری داشته باشیم ؟مستمری بنده براساس مشاغل ازاد است یا بیمه اجباری که میانگین ۲ سال آخر است؟
محبت میکنید راهنمایی کنید

  person
  نویسنده بیمه
  28 تیر 1402

  سلام. براساس دستمزد دوسال آخر و کل سابقه پرداخت حق بیمه شما محاسبه میشود.

person
سعید سعید
27 تیر 1402

درود برشما. من بیمه مشاغل آزاد 12 درصد هستم. میتونم از مزایای هزینه پروتز تامین اجتماعی استفاده کنم؟ ممنون

  person
  نویسنده بیمه
  28 تیر 1402

  سلام. خیر.

person
بهزاد
26 تیر 1402

سلام من 55 سال سن دارم و دارای حدود 18 سال سابقه بیمه هستم .درحال حاضر از بیمه بیکاری استفاده میکنم که اخر این ماه به اتمام میرسه .برای ادامه از چه نوع قراردادی استفاده کنم لطفا راهنمایی بفرمایید.

  person
  نویسنده بیمه
  27 تیر 1402

  سلام. میتواند بیمه اختیاری خریداری کنید، تا سن شما به ۶۰ سال سن برسد و بعد بازنشسته شوید.

person
سعدی سعدی
26 تیر 1402

درود برشما . همسرم21 سال سابقه بیمه دارد که 5 سال آخر بیمه مشاغل آزاد 12 درصد . اکنون مشغول شرکتی شده که بیمه اجباری براش در نظرگرفته شده . متولد 1350 هست . میخواستم بدونم چند سال دیگه بازنشسته میشه و حقوق چند سال آخر براش بعنوان بازنشستگی در نظرگرفته میشه ؟ ممنون

  person
  نویسنده بیمه
  27 تیر 1402

  سلام. اگر تو این شرکت که کار میکند مشمول قانون کار باشد چند ماه بیمه واریز کند میتواند درخواست بازنشستگی بدهد و با حداقل مستمری بازنشسته شود.

person
نادر
26 تیر 1402

ممنون خیلی لطف کردید .
به طور مثال :جدولی نیست که حقوق بازنشستگی همه بیمه دارن درج شده باشد تا شخص راحت تر تصمیم بگیرد؟
۲-در بازنشستگی مشاغل ازاد ،حقوق بازنشستگی ۱۲%،۱۴% و۱۸%متفاوت است یا یکسان؟

  person
  نویسنده بیمه
  27 تیر 1402

  سلام. مبلغ مستمری این سه تا درصد یکسان است.

person
بهزاد
25 تیر 1402

سلام من 57 سال سن دارم و دارای حدود 18 سال سابقه بیمه الان هم از بیمه بیکاری استفاده میکنم اخر این ماه تموم میشه . برای ادامه از چه نوع بیمه ای استفاده کنم .و اینکه ایا برای بیمه مشاغل نیاز به مدرک خاصی هست .میگویند خود اظهاری است .و چه نوع مشاغلی را شامل میشود.

  person
  نویسنده بیمه
  27 تیر 1402

  سلام. برای بیمه اختیاری و یا بیمه حرف و مشاغل آزاد احتیاج به هیچ مدرکی نیست شما بدون هیچ مشکلی هم میتوانید بیمه حرف و مشاغل آزاد شوید با نرخ های مختلف و حق بیمه پرداخت کنید و هم میتوانید بیمه اختیاری شوید.

person
نادر
24 تیر 1402

سلام. خدا قوت .خیلی خوب توضیح دادید ،اما متاسفانه تفاوت حقوق بازنشستگی بیمه ها رو مشخص نکردید که متقاوت هستند و یا یکسان ؟
اگر برای چند سال بیمه مشاغل ازاد بشیم بعد جایی استخدام شویم و بیمه اجباری شویم .بازنشستگیمان بر چه اساسی است ؟مشاغل آزاد یا اجباری؟؟؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  25 تیر 1402

  سلام دوست عزیز. مستمری مشاغل آزاد براساس حداقل دستمزد محاسبه میشود ولی مستمری بیمه اجباری بستگی به حق بیمه واریزی دوسال آخر بستگی دارد هرچه بیشتر حق بیمه واریز کنید مستمری بازنشستگی شما هم بیشتر میشود.

person
Elyas
20 تیر 1402

سلام من 25 سال سن دارم پایان خدمت دارم میخوام بیمه مشاغل آزاد بدون خدمات درمانی رو انتخاب کنم سوال اینکه میخوام دانشگاه ثبت نام کنم و از بیمه پدرم واسه خدمات درمانی استفاده کنم. آیا همچین چیزی امکان‌پذیره؟

  person
  نویسنده بیمه
  24 تیر 1402

  سلام. بله میتوانید بیمه حرف و مشاغل آزاد بدون درمان خودت را بیمه کنید.

  person
  نادر
  25 تیر 1402

  ممنون خیلی لطف کردید .
  به طور مثال :جدولی نیست که حقوق بازنشستگی همه بیمه دارن درج شده باشد تا شخص راحت تر تصمیم بگیرد؟
  ۲-در بازنشستگی مشاغل ازاد ،حقوق بازنشستگی ۱۲%،۱۴% و۱۸%متفاوت است یا یکسان؟

   person
   نویسنده بیمه
   26 تیر 1402

   سلام. در مبلغ مستمری بازنشستگی در همه درصد ها یکسان هستند.

person
سعادت
13 تیر 1402

سلام وقت شما بخیر
من نیاز به راهنمایی دارم ممنون میشم پاسخ بدید
پدر من 65 سال سن دارن
6 سال سابقه بیمه آموزش و پرورش داشتن مربوط به دهه 60 که داخل سابقه بیمه شون نیامده و پیگیر که شدیم گفتن ثبت نشده و تعلق نمیگیره
1 سال هم سربازی دارن که فکر کنم بیمه تعلق بگیره ولی اقدامی نکردن
الان بیمه تامین اجتماعی حدود 7 سال دارن ( یک شرکت بیمه شون کردن )
با توجه به اینکه دیگه تحت پوشش بیمه از طرف اون شرکت نیستن الان ما باید چیکار کنیم
چه بیمه ای میتونیم براشون انجام بدیم که بازنشستگی داشته باشه
با توجه به اینکه در شرکتی هم مشغول نیستن و راننده هستن

خیلی ممنون میشم راهنمایی کنید

  person
  نویسنده بیمه
  14 تیر 1402

  سلام. جون سن ایشان بالا است نمیتواند خودش را بیمه آزاد کند فقط باید لیست بیمه برای ایشان ارسال شود و بعد بیاید اون سه سال سابقه بیمه کسری خودش را یکجا واریز کند و بعد بازنشسته شود.

   person
   سعادت
   17 تیر 1402

   سلام
   خیلی ممنون از پاسختون
   کسری بیمه به چه شکل باید پرداخت بشه؟

    person
    نویسنده بیمه
    17 تیر 1402

    سلام. لطفا به تامین اجتماعی مراجعه نمایید.

person
آرزو
12 تیر 1402

سلام من سابقه ی یکسال و نیم بیمه ی اجباری دارم و الان ۵سال هست که بخاطر بچه ام سرکار نمیرم و خونه دار هستم.میخام بیمه تامین اجتماعی بشم باید ماهی چقدر پرداخت کنم؟؟؟واینکه برای بازنشستگی مبلغ رو پرداخت کنم میتونم از خدمات درمانی هم استفاده کنم یا خیر؟

  person
  مهناز
  16 تیر 1402

  سلام من ۹ سال سابقه بیمه دارم که تقریبا ۴ سالش اجباری و ۲ سال اختیاری و مابقی زنان خانه دار ۱۲ درصد میخواستم ببینم موقع بازنشستگی حقوق دریافتی من با ۱۸ درصد متفاوت هست اگر متفاوته می‌توانم به ۱۸ درصد تغییر بدم

   person
   نویسنده بیمه
   17 تیر 1402

   سلام. خیر متفاوت نیست.

person
آرزو
12 تیر 1402

سلام من سابقه ی یکسال و نیم بیمه ی اجباری دارم و الان ۵سال هست که بخاطر بچه ام سرکار نمیرم و خونه دار هستم.میخام بیمه تامین اجتماعی بشم باید ماهی چقدر پرداخت کنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  12 تیر 1402

  سلام. بستگی دارد چه درصدی را انتخاب کنید. بیمه زنان خانه دار برای شما مناسب است.

person
امیرعباس
10 تیر 1402

سلام۔ خانم من در حال حاضر بیمه مشاغل آزاد بدون بیمه درمان است و یک سال و سه ماه دیگر بازنشسته خواهد شد۔ آیا هنگامی که بازنشسته می شود بیمه درمان به او تعلق خواهد گرفت؟ توضیح بیشتر این که ایشان در حال حاضر ۵۴ سال دارد و ۱۸ سال و نه ماه سابقه بیمه دارد که ۱۴ سال آن بیمه اجباری است۔

  person
  نویسنده بیمه
  12 تیر 1402

  سلام. ۰۱ بله از درمان در هنگام بازنشستگی میتواند استفاده کند ۰۲ ایشان باید تو مجموع ۲۰ سال سابقه بیمه و ۵۵ سال سن داشته باشد که بتوانید بارنشسته شود.

person
امیرعباس
07 تیر 1402

سلام۔ خانم من در حال حاضر بیمه مشاغل آزاد بدون بیمه درمان است و یک سال و سه ماه دیگر بازنشسته می شود۔ آیا به هنگام بازنشستگی بیمه درمان به او تعلق می گیرد؟ برای توضیح بیشتر خدمتتان عرض می کنم که خانم من در حال حاضر ۵۴ سال دارد و ۱۸ سال و ۹ ماه سابقه بیمه دارد که ۱۴ سال آن بیمه اجباری است۔

  person
  نویسنده بیمه
  10 تیر 1402

  سلام. خانم شما باید ۲۰ سال سابقه بیمه را تکمیل کند و ۵۵ سال سن هم داشته باشد که بتوانید بارنشسته شود و همچنین میتواند از درمان هم استفاده کند.

person
مینا
06 تیر 1402

سلام وقت بخیر
من ۲ سال سابقه بیمه اجباری دارم و به علت بیرون اومدن از کار چندماهیه بیمه مو اختیاری میدم.میخواستم ببینم آیا پرداخت بیمه بصورت مشاغل آزاد جزو سابقه کارم محسوب میشه؟یعنی جز ۳۰ سال سابقه جهت بازنشستگی ؟

person
حمید
05 تیر 1402

سلام من بیست سال سابقه بیمه دارم آیا در بیمه مشاغل آزاد می توان بر اساس حداکثر دستمزد قرارداد بست.

  person
  نویسنده بیمه
  07 تیر 1402

  خیر نمیشود.

person
رام
02 تیر 1402

با سلام بنده بیمه اختیاری در بیمه تان اجتماعی پر کردم الان از طریق سامانه هرچقدر منوی بیمه آزاد را می زنم خطای شما دارای بیمه اختیاری هستید نمایش می دهد میشه راهنمایی کنید با چه مراحلی میتوانم نوع بیمه را از اختیاری به ازاد تغییر دهم

  person
  نویسنده بیمه
  10 تیر 1402

  کاربر عزیز
  باید ابتدا بیمه اختیاری خودت را غیر فعال کنید، سپس مجددا درخواست بیمه مشاغل آزاد بدهید.

person
مرجان کریمی
01 تیر 1402

سلام منظورم این هست که برای حذف حمایت درمان از قرارداد تامین اجتماعی باید به کدام قسمت سایت مراجعه کنم؟
خاتمه قرارداد به علت قرارداد جدید بدون درمان بزنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  10 تیر 1402

  کاربر گرامی
  اول خاتمه قرارداد را بزنید، بعد درخواست قرارداد جدید با درمان را منعقد نمایید.

person
مرجان کریمی
01 تیر 1402

سلام
من آذر 1402 از طریق حرف و مشاغل آزاد خودم رو بیمه تامین اجتماعی کردم، الان میخوان بخش درمان رو حذف کنم امکانش هست؟

  person
  کارشناس بیمه
  08 تیر 1402

  سلام دوست عزیز.
  حق بیمه درمان در بیمه مشاغل آزاد به صورت جداگانه دریافت می‌شود و شما می‌توانید از بخش را از بیمه‌نامه خود حذف کنید.

person
بهار
01 تیر 1402

سلام و خسته نباشید
مادر بنده بیمه زنان خانه دار ۱۸ درصد رو داره به خاطر هزینش میخواد ۱۴ درصد بکنه بعدا دوباره میتونه ۱۸ درصد کنه یا نه؟

واسه بیمارستان و بستری و اینا ۱۸ درصد با ۱۴ درصد فرقی میکنه؟

  person
  کارشناس بیمه
  08 تیر 1402

  سلام دوست عزیز. بله امکان جابه‌جایی سطوح مختلف بیمه تأمین اجتماعی در زمان‌های مختلف وجود دارد. از نظر پوشش‌های درمانی نیز تفاوتی بین این دو سطح وجود ندارد.

person
….
31 خرداد 1402

سلام همسرم قبلا توی گالری کار می‌کرده که کار فرما به مدت یک سال براش بیمه رد کرده و الان حدود یک سال هست که از اون کار بیرون اومده و بیمه نداده و شغل ازاد رو در پیش گرفته
در حال حاضر میخواد بیمه پرداخت کنه باید چه بیمه ای بشه و اینکه سربازی نرفته
ایا نیاز به کارت پایان خدمت یا معافیت هست؟

  person
  نویسنده بیمه
  31 خرداد 1402

  سلام. میتواند هم بیمه اختیاری شود و هم بیمه حرف و مشاغل آزاد شود و احتیاج به کارت پایان خدمت هم ندارد.

person
علیرضا
28 خرداد 1402

سلام من صاحب دفتر املاک هستم تاکنون بیمه نداشتم با 48 سال سن چه بیمه ای (اختیاری یا مشاغل) برای من مناسب هست واینکه از طریق مغازه املاک بیمه کنم چه حالتی بوجود میاد

  person
  نویسنده بیمه
  29 خرداد 1402

  سلام علیرضا عزیز. شما چون قبلا هیچ بیمه ای نداشته اید فقط میتوانید بیمه حرف و مشاغل آزاد شوید با نرخ های مختلف و حق بیمه پرداخت کنید.

person
میثم
22 خرداد 1402

سلام. من بیمه مشاغل آزاد دارم‌.۴۴ سالم هست و ۱۸ سال سابقه دارم. میخوام ازین به بعد هر ۳ ماه، یک ماه را پرداخت کنم اما ظاهرا برای سیستم همچین چیزی تعریف نشده و مثلا خرداد ماه درخواست میزنم و برگه ی برج ۳ رو میخوام صادر بشه، برگه‌ی مربوط به فروردین رو صادر میکنه.
چکار باید بکنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  22 خرداد 1402

  سلام دوست عزیز. در بیمه حرف و مشاغل آزاد شما میتوانید حتی تا پایان سال هم یکجا حق بیمه خودت را واریز کنید به کارگزاری سازمان مراجعه کنید تا آنها پیگیری کنند.

person
سید
13 خرداد 1402

سلام وعرض ادب
ممنون بخاطر وقتی که جهت پاسخگویی صرف می کنید
بنده پدرم بیمه مشاغل آزاد ۱۸ درصد واریز می کنن، متاسفانه به علت سقوط از درخت دچار آسیب نخاعی کامل شدن
درصورت اقدام جهت بازنشستگی باتوجه به از کار افتادگی کلی که دارن آیا مبلغ کامل حقوق کل ماه جهت ایشان درنظر گرفته می شود یا با توجه به مدت پرداخت بیمه حقوق منظور می شود ؟

  person
  نویسنده بیمه
  16 خرداد 1402

  سلام دوست عزیز. اگر ۱۸ درصد بیمه حرف و مشاغل آزاد واریز کرده است و در کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی از کار افتاده کلی تلقی شود حداقل دستمزد کامل به ایشان مستمری پرداخت میشود.

person
محمد
06 خرداد 1402

سلام من خدمات رایانه ای یا کافی نت دارم خواستم خودمو بیمه حرفه و مشاغل ثبت کنم عنوان شغل رو اول شاطر و رستوران و کافه زدم چون کافی نت نداشت بعد دیدم خدمات داره عوض کردم به شغل خدمات ولی وقتی انعقاد بیمه رو زدم توی قرارداد شاطر و رستوران ثبت شده جواز کسب هم ارسال کردم آیا مشکلی پیش میاد و اینکه الگه مشکلی پیش میاد من میتونم یکماه بعد فسخ قرارداد رو بزنم و از دوباره انعقاد قرارداد رو ثبت کنم پولی که واریز کردم چی میشه !؟

  person
  نویسنده بیمه
  06 خرداد 1402

  سلام دوست عزیز. اشکال نداره اصلا مشکلی پیش نمیاد.

person
محمد
04 خرداد 1402

سلام
بیمه مشاغل ازاد رو که انتخاب میکنم عنوان شغل رو هم میخواد عنوان شغل رو کسب و کار خانگی بزنم شغلم چیز دیگه ای باشه مهمه ؟ اگه شغلم رو نداره یا باید شغلم با عنوان دستگاه پز ای که دارم یکی باشه ؟

  person
  نویسنده بیمه
  06 خرداد 1402

  سلام دوست عزیز. هر شغلی که نزدیک به شغل شما است را بزنید زیاد مهم نیست و مشکلی ندارد.

person
حسین بهمدی
25 اردیبهشت 1402

سلام من بیمه مشاغل آزاد دارم بدون سرای درمان با دفترچه بیمه چقدر باید حق بیمه پرداخت کنم و قرار داد عوض کنم با سرای درمان سابقه بیمه پاک نمیشه

  person
  نویسنده بیمه
  31 اردیبهشت 1402

  سلام. سابقه بیمه به هیچ عنوان پاک نمی‌شود. بهتر است بیمه حرف و مشاغل آزاد شوید و با نرخ های مختلف حق بیمه را پرداخت کنید از نرخ 12 درصد با مبلغ 660 هزار تومان این حق بیمه شروع می شود.

person
تفکری
25 اردیبهشت 1402

سلام من بیمه درمانی ارتس از طرف پدرم هستم . الان جایی شاغل شدم و بیمه اجباری کار می شوم . می توانم از بیمه درمانی تامین اجتماعی انصراف بدم و همچنان بیمه ارتش بمانم ؟ آیا هزینه ی بیمه ی من کمتر خواهد شد ؟

  person
  نویسنده بیمه
  25 اردیبهشت 1402

  سلام. برای استفاده از بیمه تکمیلی درمان باید حتما یک بیمه پایه داشته باشید.

person
Ali
24 اردیبهشت 1402

سلام من شش ماه شغل آزاد داشتم و بیمه مشاغل پرداخت میکردم ولی الان دیگه سرکار نمیرم ، آیا لازم هست بیمه رو به نوع اختیاری تغییر بدم ؟ یا همین بیمه فعلی رو بدون اشتغال به کار پرداخت کنم ؟

  person
  نویسنده بیمه
  25 اردیبهشت 1402

  سلام دوست عزیز. ۰۱ خیر نیاز نیست اگر دوست داری تغییر بده.

person
محمود
17 اردیبهشت 1402

سلام،چجوری میشه بیمه مشاغل آزاد رو تکمیلی کرد
راهنمایی میکنید؟

  person
  نویسنده بیمه
  18 اردیبهشت 1402

  سلام. بیمه مشاغل ازاد بیمه پایه است. با مراجعه به سامانه بیمه دات کام می توانید بیمه تکمیلی مد نظر خود را خریداری نمایید.

person
احسان
16 اردیبهشت 1402

باسلام خدمت کارشناس محترم
بنده 33 سالمه و 7 سال هست که بیمه مشاغل آزاد 12 درصد واریز میکنم ، مغازه دار هستم و دارای پروانه کسب معتبر
میخواستم بدونم برای افزایش حقوق بازنشستگی چه کاری انجام بدم ؟ همینو ادامه بدم یا قراردادم روعوض کنم ؟
اگر لازم به تغییر قرارداد هست چه نوع قراردادی برای حداکثر حقوق برام مناسب تره ؟
درضمن وانت هم دارم ، بیمه رانندگان درون شهری بهتر نیست برام ؟

  person
  نویسنده بیمه
  17 اردیبهشت 1402

  سلام دوست عزیز. در بیمه حرف و مشاغل آزاد شما نمی توانید حق بیمه بالا واریز کنید فعلا همین بیمه را واریز کنید تا زمانی که سابقه بیمه شما بالای ۲۵ سال شد اون موقع مشاوره جدید بگیرید.

person
مهدی
14 اردیبهشت 1402

سلام
من هفت سال در شرکتی کار میکردم و برام بیمه اجباری رد میشد در پایان سال گفتن دیگه نیازی بهم نیست منم از ابتدای سال خودمو بیمه مشاغل آزاد کردم و سه ماه هم پیش پرداخت کردم ولی پنجم فروردین بهم از شرکت زنگ زدن گفتن برگرد سرکار بیمه هم برام رد کردن فروردینو حالا که بیمه اجباری برام رد میشه اون سه ماهی که مشاغل آزاد رد کردم مشکلی برام ایجاد نمیکنه ؟

  person
  نویسنده بیمه
  16 اردیبهشت 1402

  سلام دوست عزیز. به تامین اجتماعی مراجعه کنید تا اون پول سه ماه بیمه حرف و مشاغل آزاد را به شما عودت بدهند و اون مدت را هم از سابقه شما حذف کنند چون در آینده برای بازنشستگی با مشکل مواجه میشوید.

   person
   میترا
   17 اردیبهشت 1402

   سلام،من خانمی۳۷ساله هستم ۱۶سال سابقه بیمه اجباری دارم البته ۲۶ماه آخر بیمه بیکاریه،میخوام با سن ۴۲سال و ۲۰سال سابقه بازنشست بشم،سال آخر رو اجباری برام پرداخت بشه،این سه سال رو اجباری پرداخت کنم بهتره یا مشاغل آزاد،که بتونم نرخ پایه بالاتری پرداخت کنم و حقوقم بالاتر باشه

    person
    نویسنده بیمه
    18 اردیبهشت 1402

    سلام. باید آخرین سابقه بیمه شما حتما بیمه اجباری باشد تا بتوانید از قانون زنان کارگر با 42 سال سن و 20 سال سابقه استفاده نمایید و بازنشسته شوید.

person
رشیدی
05 اردیبهشت 1402

سلام می خواستم بدونم فرق بین بیمه اختیاری و مشاغل آزاد درچیه یعنی به طور مثال اگر من برم درمانگاه و یه هزینه ای بابت پزشک و داروهام بشه در بیمه اختیاری و مشاغل آزاد چطور حساب میشه تو کدوم رایگان و تو کدو باید هزینه پرداخت کنیم و اگر در هردو پاید یه هزینه ای رو بدیم هر کدوم چند درصد هستش
ممنون

  person
  نویسنده بیمه
  05 اردیبهشت 1402

  سلام. تفاوت چندانی ندارد.

person
مریم
05 اردیبهشت 1402

سلام من 4 سال سابقه بیمه اجباری کارفرما دارم ولی در حال حاضر بخاطر نگهداری از بچم نمیتونم برم سرکار ، میتونم خودم آزاد ثبت نام کنم و بعد که مجدد خاستم برگردم سرکار در زمان بازنشستگی چون چند سال بیمه آزاد پرداخت کردم حقوق بازنشستگی کمتر میشه یا فقط چند سال آخر مهمه؟

  person
  نویسنده بیمه
  05 اردیبهشت 1402

  سلام دوست عزیز. شما میتوانی خودت را هم بیمه اختیاری کنی و هم بیمه حرف و مشاغل آزاد کنید ۰۲ بله اون چند سال آخر شما ملاک محاسبه برای بازنشستگی قرار میگیرد.

person
سحر
05 اردیبهشت 1402

سلام وقت بخیر حقوق بازنشستگی در بیمه آزاد با بیمه کارفرما متفاوت هست؟ چقدر تفاوت دارن ؟

  person
  نویسنده بیمه
  05 اردیبهشت 1402

  سلام سحر عزیز. خیر متفاوت نیست.

person
رضا
03 اردیبهشت 1402

با سلام و خسته نباشین
من از سن۳۰سالگی دارم بیمه مشاغل ازاد پرداخت میکنم
متولد آبان۱۳۶۱ هستم واز بهمن ۱۳۹۱ بصورت کامل پرداخت کردم
اگه خدمت سربازیمو که۲۱ ماه هستش اضافه کنم در سن ۵۸ سالگی میتونم بازنشست بشم؟یا اینکه کمتر از ۶۰ سال سن بازنشست نمیتونم بشم؟

  person
  نویسنده بیمه
  04 اردیبهشت 1402

  سلام دوست عزیز. یا باید ۳۰ سال سابقه بیمه و ۵۰ سال سن داشته باشید که بتوانید بارنشسته شوید یا اینکه اگر با زیر ۳۰ سال سابقه بیمه بخواهید بازنشسته شوید باید حتما ۶۰ سال سن را داشته باشید که بتوانید بارنشسته شوید.

person
sh.b
02 اردیبهشت 1402

سلام میشه لطفا جواب منو بدین از هرکی پرسیدم یه چی میگه
من ۴ سال بیمه آزاد دارم الآن جذب پیمانی آموزشو پرورش شدم و بیمه شدم همون تامین اجتماعی. بعدا میتونم با ۲۶ سال خدمت تو اموزشو پرورش و اون ۴ سال آزاد خودمو با ۳۰ سال و حقوق ۳۰ روز بازنشسته کنم ؟ یا حتما باید تو آموزش پرورش ۳۰ سال خدمت کنم که در کل بیمه میشه ۳۴ سال

  person
  نویسنده بیمه
  02 اردیبهشت 1402

  سلام. با مجموع ۳۰ سال سابقه بیمه و ۵۰ سال سن می‌توانید بازنشسته شوید.

person
حسین
01 اردیبهشت 1402

سلام وقت بخیر من تازه ازدواج کردم و خودم چندسالی هست که بیمه مشاغل آزاد پرداخت میکنم (فروشگاه پوشاک دارم) از طریق وبسایت تامین اجتماعی هخم ثبت نام کردم و حضوری هیچ وقت مراجعه نداشتم و به خاطر کرونا تا الان آزمایشات اولیه اجباری نبوده تو قرارداد
حالا که بیمه ی خانمم از طرف پدرشون قطع شده و با توجه به اینکه ایشون هم فروشگاه پوشاک دارند
خانمم را تحت پوشش خودم (تحت تکلف ) بیمه کنم یا جداگانه ایشون هم در سایت تامین اجاماعی عضو بشوند و قرارداد بیمه مشاغل آزاد ایجاد کنند که پس از بازنشستگی هر دو نفر حقوق داشته باشیم ؟؟ ممنون میشوم راهنمایی کنید کدام مورد بهتر است ؟

  person
  نویسنده بیمه
  04 اردیبهشت 1402

  سلام حسین عزیز. بله میتوانید جداگانه همسر خودت را بیمه زنان خانه دار کنید و در هنگام بازنشستگی هر دو مستمری دریافت کنید.

person
مرضیه
31 فروردین 1402

سلام. همسر من ۳۵سالشه و تاالان مجموع تمام سوابق بیمه ایش۴سال و ۴ماهه.(اجباری+مشاغل آزاد+خدمت سربازی)‌
درحال حاضرم داریم بیمه مشاغل آزاد۱۸درصد با حداقل حقوق واریز میکنیم.
میخواستم بدونم بره داشتن حقوق بالا در زمان بازنشستگی،از کِی باید مبلغ حق بیمه رو بیشتر کنیم؟ زنگ زدم۱۴۲۰چندتااز کارشناسای بیمه گفتن:از الان که سابقه زیرِ۵ساله،باید قراردادو فسخ کنین و قرارداد جدید باحقوق بالاترببندین. یه کارشناس دیگه ام گفت که اصلانیازی نیست از الان بیمه بیشتری بریزی!بذا سابقه ت ۱۵سال بشه بعد بیشترکن.
الان موندم چه کار باید بکنم؟ اگه ملاک حقوق بازنشستگی،حقوقِ پرداختیِ زیر ۵سال باشه،یعنی ماالان۸ماه فقط وقت داریم که حقوق بالا تعریف کنیم وگرنه به۵سال برسه،سیستم،خودش تعیین میکنه حق بیمه رو(یعنی همون حداقل دستمزدی که ۵سال باهاش بیمه ریختیمو تعیین میکنه)و دیگه مانمیتونیم افزایشش بدیم.
آیا الان باید افزایش بدم یا فعلانیاز نیست؟ صبرکنم مثلا ۱۰سال بعد افزایش بدم؟

  person
  نویسنده بیمه
  04 اردیبهشت 1402

  سلام دوست عزیز. سابقه ایشان فعلا برای بازنشستگی خیلی کم است فعلا برای واریز حق بیمه بالاتر اقدامی نکنید چون تاثیری در مبلغ مستمری نمی گذارد.

person
رضا
29 فروردین 1402

با سلام.
من بیمه مشاغل آزاد 14% (بدون درمان با حداقل حقوق) دارم با مجموع 23 سال سابقه.
1- آیا پس از بازنشستگی (7 سال دیگر) بطور اتوماتیک تخت پوشش درمان قرار می گیرم؟
2- چگونه 2 سال آخر می توانم پرداخت حق بیمه ام را حداکثر کنم تا حقوق بازنشتگی من حداکثر باشد؟
متشکرم.

  person
  نویسنده بیمه
  30 فروردین 1402

  سلام دوست عزیز. ۰۱ بله قرار میگیرید ۰۲ باید حتما شرکت و کارخانه ای کار کنید و حق بیمه بالا برای شما واریز کنند چون با بیمه حرف و مشاغل آزاد نمیتوانید حق بیمه بیشتری پرداخت کنید.

   person
   رضا
   04 اردیبهشت 1402

   ممنون از راهنمائی شما.
   برای سوال دوم، آیا من باید از ابتدای قراردادم با بیمه، ردیف شغلی با درآمد بالاتری انتخاب می کردم که الان دستمزد بالاتری می داشتم؟ اگر اینطور هست، آیا الان من می توانم قراردادم را فسخ کنم و یک قرار داد جدید 14% با ردیف شغلی بالاتری با بیمه ببندم که دستمزد بالاتری داشته باشد؟ یا اصلا ربطی ندارد و طبق راهنمایی قبلی شما، باید حتما بیمه اجباری داشته باشم.
   متشکرم.

    person
    نویسنده بیمه
    04 اردیبهشت 1402

    سلام. بله می توانید قرارداد خود را تغییر دهید.

person
فرجی
28 فروردین 1402

سلام,بنده آقایی 56ساله هستم و 5سال سابقه بیمه دارم و در حال حاضر درحال پرداخت حق بیمه مشاغل آزاد هستم میخواستم بدونم بنده حتما باید 10ساله بازنشست بشم یا ادامه بدم برای 15سال یا 20سال؟

  person
  نویسنده بیمه
  30 فروردین 1402

  سلام دوست عزیز. هم میتوانید با ۱۰ سال سابقه بیمه درخواست بازنشستگی بدهید و هم میتوانید بیشتر حق بیمه واریز کنید.

person
احمد. ب م
28 فروردین 1402

سلام. خسته نباشید
من قبلا مغازه داشتم و با پروانه کسب بیمه مشاغل آزاد با عنوان فروشنده رو به مدت ۴ سال پرداخت کردم. الان سه سالی هست که پروانه کسبم اعتبار نداره و مغازه رو هم جمع کردم و کار تعمیرات بصورت غیر رسمی و سیار انجام میدم. ولی بیمه رو طبق روال قبل تو این مدت پرداخت کردم.۱- خواستم ببینم برای بیمه مشاغل آزاد داشتن مغازه و پروانه کسب و اعتبار اون لازمه؟ ۲- این مدت ۳ سالی که پرداخت کردم معتبره یا بعدا بیمه استعلام میگیره و باید تایید کنه؟؟ ۳- دو ماه هست به پیشنهاد دوستم عنوان شغل رو به مهندس تغیر دادم، برای این عنوان مجوز، شرایط یا مدرک خاصی مد نظر بیمه هست یا میتونم ادامه بدم و برای سابقم مشکلی پیش نمیاد؟

  person
  نویسنده بیمه
  30 فروردین 1402

  سلام. دوست عزیز. ۰۱ خیر لازم نیست همینطور مثل قبل بیمه خودت را واریز کنید ۰۲ خیر استعلام نمیگیرد ۰۳ حق بیمه ات را طبق روال گذشته واریز کنید.

person
mehdi_mohammadi
25 فروردین 1402

سلام، من حق بیمه مشاغل آزاد 14 درصد واریز میکنم، بعد از فوت من حقوق مستمری به همسرم تعلق میگیره یا باید از طریق شعبه تامین اجتماعی اقدام کنم که ثبت بشه؟

  person
  کارشناس بیمه
  26 فروردین 1402

  سلام. بعد از فوت شما وقتی همسر شما به تامین اجتماعی مراجعه کند خود همکاران تامین اجتماعی کارهای اداری مستمری را برای ایشان انجام میدهند احتیاج نیست شما کاری کنید شما فقط حق بیمه پرداخت کنید.

person
صادقی
24 فروردین 1402

با سلام. خانم هستم و
17سال سابقه بیمه دارم و 36 ساله هستم خواستم بدونم برای بازنشستگی همون 30 سال رو باید پرکنم یا زودتر هم میشه. شنیده بودم که خانم ها با 20 سال سابقه و 42 سالگی میتونن بازنشسته بشن. در این صورت حقوق چطور میشه؟ یعنی دو سوم پرداخت میشه؟

  person
  نویسنده بیمه
  05 اردیبهشت 1402

  سلام. اگر جای کار میکنید که لیست بیمه برای شما ارسال میکنند و مشمول قانون کار باشید میتوانی از قانون زنان کارگر استفاده کنید با ۲۰ سال سابقه بیمه و ۴۲ سال سن بازنشسته شوید.

person
حسین
20 فروردین 1402

سلام من کمرم رو عمل کردم و الان تازه رفتم کمیسیون پزشکی که بیمه کارگری بشم تو معاینات کمرم رو که دیدن پنج درصد زدن این به چه منظور هست آیا در روند بیمه شدنم تاثیر داره یکی دوسال قبلا بیمه داشتم ممنون میشم جوابمو بدین

  person
  کارشناس بیمه
  21 فروردین 1402

  سلام حسین عزیز. خیر تو بیمه شدن شما تاثیری ندارد.

person
نادر نادری
19 فروردین 1402

سلام . من کارمن دولت هستم و بیمه ام تامین اجتماعی با 28 سال سابقه است . دوسال دیگر میتوانم بازنشسته شوم . آیا امکان دارد در این دوسال علاوه بر بیمه اجباریبیمه مشاغل آزاد هم پرداخت کنم تا مینگین دوسال آخرم بالا باشد و بازنشستگی بیشتری دریافت کنم؟

  person
  کارشناس بیمه
  20 فروردین 1402

  سلام آقای نادری عزیز. با ۳۰ سال سابقه بیمه و ۵۰ سال سن میتوانید بازنشسته شوید ۰۲ خیر نمیتوانید هم زمان بیمه حرف و مشاغل آزاد هم واریز کنید.

person
حنیف
18 فروردین 1402

سلام من به تازگی خودم را بیمه مشاغل آزاد ۱۸درصد کردم الان میتوانم تغییر بدم به بیمه ۱۲درصد؟

  person
  کارشناس بیمه
  19 فروردین 1402

  سلام حنیف عزیز
  بله میتوانید درخواست خودت را تغییر دهید

person
Meh
17 فروردین 1402

سلام . وقتتون بخیر . سال جدیدتون همراه با تن سالم و دل خوش و ثروت خیلی زیاد باشه

من ۳۸سال سن دارم و مجرد هستم و حدود پنج سال و نیم بیمه اجباری کارفرما و سه سال بیمه خویش فرما بودم و در حال حاضر بیمه خویش فرما ۱۲ درصد همراه با سرانه درمان هستم

قانون میگه برای بیمه خویش فرما حقوق باز نشستگی برابر است با میانگین پرداختی دو سال آخر
ما چطوری میتونیم در بیمه خویش فرما مشاغل آزاد این مبلغ رو به حداکثر برسونیم و از حقوق بازنشستگی بالاتر بهره مند بشیم؟

و اینکه برای خرید و تبدیل مدت خدمت سربازی به سابقه بیمه اگه امسال اقدام نکنم ، سال دیگه مبلغ گرون تر میشه؟

سوال آخر اینکه امکان تبدیل بیمه خویش فرمای ۱۲ درصد به ۱۸ درصد وجود داره؟

  person
  کارشناس بیمه
  19 فروردین 1402

  سلام دوست عزیز
  ۰۱ متاسفانه در بیمه حرف و مشاغل آزاد نمیتوانید حق بیمه براساس حداکثر دستمزد واریز کنید ۰۲ بله صد درصد گران تر میشود

   person
   Meh
   19 فروردین 1402

   ممنون از اینهمه محبت و حوصله شما که اطلاعات وقت و حوصله و رایگان در اختیار مردم میزارید ❤️

    person
    کارشناس بیمه
    19 فروردین 1402

    سلام. خواهش میکنیم

person
vida
15 فروردین 1402

سلام
من چند ماهی بیمه خویش فرما را واریز میکردم یک ماه واریز نکردم و نوشته شده ابطال بیمه
میخواستم بدونم چه کاری باید انجام دهم؟

  person
  کارشناس بیمه
  16 فروردین 1402

  سلام. اگر ابطال شده که باید بروید درخواست جدید بدهید.

person
مهدی
14 فروردین 1402

سلام من قرارداد بیمه حرف و مشاغل با تامین اجتماعی داشتم ولیکن 8 ماه موفق به پرداخت حق بیمه در موعد مقرر نشدم و اون قرار داد ابطال شده و اکنون قرارداد جدید بستم . آیا راهی وجود داره که بتونم ماههایی که پرداخت نکردم الان پرداخت کنم

  person
  کارشناس بیمه
  15 فروردین 1402

  سلام دوست عزیز. خیر راهی وجود ندارد.

person
معین
13 فروردین 1402

باسلام بنده 8سال بیمه نیروهای مسلح دارم الان هم سه سال بیمه مشاغل ازاد میپردازم میخواستم بدونم برای ادغام بیمه ها سالی چقدر باید بپردازم .که 8سامل تبدیل بشه به سابقه تامین اجتماعی

  person
  کارشناس بیمه
  13 فروردین 1402

  سلام معین عزیز
  بستگی به اون مبلغی دارد که تو اون مدت در بیمه نیروی مسلح از شما کسر شده است

person
فاطیما
10 فروردین 1402

با سلام. من در حال حاضر ۴۷ سال دارم. خانم هستم و نقریبا ۱۰ سال پیش حدود ۸ سال سابقه بیمه اجباری داشتم که بعد از اخراج چون مجرد بودم حدودا ۱۸ ماه هم بیمه بیکاری دریافت کردم. الان تقریبا ۹ سال از پایان بیمه بیکاریم میگذره و در این مورد بیمه ای پرداخت نشده. اگر بخواهم خودم را دوباره بیمه کنم آیا میتوانم خلا این ۹ سال را هم واریز کنم و بعد از آن بیمه اختیاری پرداخت کنم تا زمان بازنشستگی؟

  person
  کارشناس بیمه
  12 فروردین 1402

  سلام فاطیمای عزیز
  خیر دیگه نمیتوانید اون خلا را الان واریز کنید

person
مسعود
10 فروردین 1402

درود و نوروز مبارک،

من دیروز حق بیمه شش ماه اول سال 1402 را پرداخت کردم ولی هنوز این سابقه به فهرست سابقه من در حساب کاربری من در تامین اجتماعی اضافه نشده و نمایش نمی‌ده. قبلا بعد از پرداخت حق بیمه؛ بلافاصله به فهرست سابقه اضافه و نمایش داده می‌شد. آیا بخاطر تعطیلی هست و بعد درست میشه؟

ممنون از پاسخگویی.

  person
  کارشناس بیمه
  12 فروردین 1402

  سلام مسعود عزیز
  شما برای پرداخت عجله کردید باید صبر میکردید تا دستمزدهای ۱۴۰۲ در سیستم تامین اجتماعی نصب شود ولی نگران نباشید درست میشود

   person
   مسعود
   13 فروردین 1402

   سلام،

   گفتم برم پرداخت کنم که اگر نیاز به دفترچه بیمه شد بتونم استفاده کنم. ولی طبق فرمایش شما؛ کارگزاری پس نباید از کسی در روزهای عید پرداخت قبول کنه ولی اینطوری نبود و مثل من کلی صف کشیده بودن. من برای 12 درصد چهار و نیم میلیون دادم، یعنی باز باید اضافه پول پرداخت کنم؟!

    person
    کارشناس بیمه
    19 فروردین 1402

    سلام. پول اضافه نمی گیرن اما اگر نرخ ها تغییر یافته باشد مابه التفاوت دریافت می شود.

person
كاتبي
07 فروردین 1402

سلام وقتتون بخير،سال نو مبارك
من ميخوام خودم بيمه كنم و هزينه رو خودم پرداخت كنم بايد چكار كنم؟و اينكه چه بيمه اي بهتر
ميخوام بازنشستگي و شامل درمان هم باشه و ميخوام حقوق بازنشستگيم خوب باشه زياد باشه

  person
  کارشناس بیمه
  08 فروردین 1402

  سلام دوست عزیز. توصیه می‌کنیم برای دریافت راهنمایی بهتر با کارشناسان بیمه دات کام تماس بگیرید تا به صورت کامل شما را راهنمایی کنند.

person
برنامه نویس
07 فروردین 1402

سلام و عرض ادب
بنده برای ی شرکت برنامه نویسی کار میکنم ، حقوقم به صورت توافقی هست ولی فعلا بیمه نشده ام
اگر کارفرما قصد بیمه کردن من رو داشته باشه ماهانه چقد باید پرداخت کند؟ چگونه بفهمم حق بیمه نهاییم چقد میشه؟
ممنون

  person
  کارشناس بیمه
  09 فروردین 1402

  کارفرما میتواند براساس حداقل دستمزد شما را بیمه کند در سال ۱۴۰۱ حق بیمه ماهانه یک ملیون و هفتصد هزار تومان بوده است

   person
   Rozita
   17 فروردین 1402

   سلام من پنج ساله بیمه مشاغل ازاد ۱۲ درصد واریز میکنم ، حالا قراره برم یه شرکت استخدام بشم و قراره برام بیمه اجباری رد کنند ، آیا پنج سال که مشاغل آزاد بودم مشکل و تداخلی در آینده ایجاد نمیکنه ؟

    person
    کارشناس بیمه
    19 فروردین 1402

    سلام رزیتای عزیز
    خیر مشکلی ایجاد نمیکند بلکه جز سابقه شما محسوب شده است

person
شقایق
07 فروردین 1402

سلام وقت بخیر
من حدودا 17 سال بیمه پرداخت کرده ام که حدودا 5 سال توی یک شرکت خصوصی کار کردم که برایم بیمه رد می شده و 12 سال بعدی رو ، بیمه اختیاری بودم تا الان . الان توی سایت تامین اجتماعی برام حدود 4.100.000 را به عنوان حقوق 2 سال آخر حساب می کنه .. سوالی که دارم از حضورتون این هست که الان با این حساب ؛ نرخ حق بیمه من الان چند درصد هست و اینکه امکانش هست من نرخ بیمه رو افزایش بدم که حقوق بازنشستگی بیشتر بشه ؟ چه کار کنم که حقوق بازنشستگی بیشتری دریافت کنم با همین بیمه اختیاری ؟

  person
  کارشناس بیمه
  09 فروردین 1402

  سلام شقایق عزیز
  در بیمه اختیاری نمی توانی حق بیمه بیشتری واریز کنید شما چون سابقه کم دارید بی فایده است حق بیمه بیشتری پرداخت کنید مگر اینکه سابقه خودت را افزایش دهید

person
علی
05 فروردین 1402

سلام نرخ بیمه مشاغل آزاد در سال ۱۴۰۲ هنوز نیومده ؟؟؟

  person
  کارشناس بیمه
  05 فروردین 1402

  سلام دوست عزیز. خیر.

person
سبحانی
04 فروردین 1402

سلام وقت بخیر
اینجانب مدت 25 سال و 6 ماه سابقه بیمه تامین اجتماعی دارم که 9 ماه آخر را در حال دریافت بیمه بیکاری هستم و چون دراین سال ها میزان حداقل حقوق بیمه شده بودم الان مبلغ حقوق بیکاری من حدود 4 میلیون و دویست هزار تومان هست و تا 4 سال میتونم آنرا ادامه بدم و به مرز بازنشستگی برسم با مراجعه به شعبه تامین اجتماعی سوالاتی را درست پاسخگو نیستند
اولا با این سابقه به مرز بازنشستگی برسم میزان حقوق بازنشستگی من چقدرهست ؟ یکبار سازمان گفت همین مقدار 4/200 م
دوما اگر الان خودم را بیمه اختیاری کنم و حداثر رو بپردازم آیا به صرفم هست ایا حقوق بازنشستگیم بالاتر می رود ؟ یکبار جواب دادند که فرقی نمی کنه
چیزی که سازمان جواب داد گفت بهتره بیمه بیکاری قطع شود و جایی مشغول کار شوم
با توجه به اینکه الان سن من 51 سال است و البته اگر شرایطی مهیا شود و دوباره مشغول شوم همان حداقل حقوق را رد می کنند و زیاد تمایلی ندارم
کدام مسیر بهتری هست و حقوق بازنشستگی من بالاتر مشود . ممنون

  person
  کارشناس بیمه
  06 فروردین 1402

  سلام دوست عزیز
  ۰۱ حداقل مستمری دریافت میکنید ۰۲ در بیمه اختیاری نمیتوانید حداکثر واریز کنید و باید براساس حداقل دستمزد حق بیمه واریز کنید ۰۳ شما اگر میخواهید با مستمری بالا بازنشسته شوید باید جای کار کنید و حقوق بالا هم دریافت کنید و حق بیمه بیشتری پرداخت کنید تا مستمری شما هم خوب و بالا شود

person
علی
25 اسفند 1401

سلام من در حال حاضر بیکارم ولی میخواستم بیمه مشاغل آزاد بریزم مشکلی پیش نمیاد چون توی مطلب یه جایی نوشتید «در بیمه مشاغل آزاد، فعال بودن فرد در کارگاه ضروری است»
چون در توانم نیست اختیاری بریزم

  person
  کارشناس بیمه
  26 اسفند 1401

  سلام دوست عزیز. اگر به صورت آزاد شغلی ندارید نمی توانید از این بیمه استفاده کنید.

   person
   مسعود
   10 فروردین 1402

   سلام

   ببخشید متوجه نشدم که فرد بیکار نمی‌تواند از بیمه مشاغل آزاد استفاده کند. من کارم در منزل هست و گاهی هم بیکارم چون کاری بهم رجوع نشده و بعضی اوقات هست ولی خودم بیمه مشاغل آزاد هستم و برخلاف چیزی که آقای علی در سوالشان پرسیدند فعال بودن فرد در جایی ضروری نباید باشد.

    person
    کارشناس بیمه
    12 فروردین 1402

    سلام مسعود عزیز
    هر شخصی که حتی بیکار هم باشد میتواند بیمه حرف و مشاغل آزاد واریز کند مشکلی ندارد

person
امین
17 اسفند 1401

سلام. من چند ساله سابقه بیمه اجباری دارم الان کار رو اجاره کردم از کارفرما یعنی تمام مبلغ بیمه رو باید خودم بدم. بنظرتون بیمه اجباری رو ادامه بدم یا مشاغل آزاد یا اختیاری کنم بهتره؟

  person
  کارشناس بیمه
  20 اسفند 1401

  سلام دوست عزیز. بیمه اختیاری واریز کنید بهتر است.

person
محمد
12 اسفند 1401

سلام
من یک مهندس کامپیوترم و در شغلی غیر مرتبط با تخصص کامپیوتر (فروشندگی)، دارم کار می کنم ولی میخوام از کار فروشندگی بیام بیرون چون به کامپیوتر بیشتر علاقه دارم. از طرفی چون سنم بالا رفته و الان 39 سالمه و فقط حدود 2 سال بیمه تامین دارم (از نوع اجباری) و شرایط استخدامی در شرکت های کامپیوتری رو هم چندان ندارم، آیا امکانش هست به صورت فری لنسری کار برنامه نویسی رو داشته باشم تو خونه و به عنوان شغل آزاد به سایت تامین اعلام کنم و برای خودم بیمه مشاغل آزاد رد کنم؟
ممنون از سایت فوق العاده شما. مقاله تون رو خوندم و عااااالی بود، فقط این ابهام برام مونده.

  person
  کارشناس بیمه
  13 اسفند 1401

  سلام محمد عزیز. بله می توانید از بیمه اختیاری یا بیمه حرفه و مشاغل آزاد استفاده کنید.

   person
   عباس
   18 اسفند 1401

   سلام و احترام، برای پسری که ۳۰سالش شده و شغل آزاد داره وَ هیچگونه سابقه ی بیمه ای هم نداره،چه نوع بیمه ای رو پیشنهاد می‌کنید؟؟ بادرنظر داشتن اینکه زودتر بازنشسته بشه و مبلغ حقوق بازنشستگیش هم مکفی باشه. سپاس از شایت خوبتون

    person
    کارشناس بیمه
    20 اسفند 1401

    سلام عباس عزیز. شما با این شرایط که دارید فقط میتوانید بیمه حرف و مشاغل آزاد شوید با نرخ های مختلف و حق بیمه پرداخت کنید و مستمری بازنشستگی این نوع بیمه حداقل مستمری است.

person
محمد جواد
06 اسفند 1401

سلام وقتتون بخیر
من 29 سالمه و تا الان مشغول درس خوندن بودم و الان در حال فارغ التحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد هستم. حدودا تا اخر اسفند فارغ التحصیل میشم. در کنار درس برای کسب درامد کنار خانواده و پدرم مشغول کار بودم. بیمه سلامت هم داشتم که خیلی به کارم نمیاد. حالا میخوام بیمه تامین اجتماعی بشم. به نظرتون بیمه مشاغل ازاد میتونم بشم؟ مشکلی نداره؟
و اینکه بعد از بیمه شدن میتونم همسرم رو هم بیمه کنم؟ برای بیمه شدن همسرم مبلغی به بیمه اضافه میشه ؟ چه مقدار؟
ممنون میشم پاسخ بدید

  person
  کارشناس بیمه
  10 اسفند 1401

  سلام محمد جواد عزیز. بله بروید بیمه حرف و مشاغل آزاد شوبد با نرخ‌های مختلف حق بیمه را پرداخت کنید. در مورد سوال دوم بله می‌توانید همسرتان را هم بیمه کنید.

person
esmail
05 اسفند 1401

سلام
بنده ۳۳ سالمه و ۱۲ سال بیمه دارم و بیمه پرداختیم ۱۸ درصد واریز کردم و ظاهره شامل از کارافتادگی هم میشه
و دو ماهی میشه تعویض مفصل لگن انجام دادم ، آیا از کارافتاده محسوب میشم پیگیر از کارافتادگی بشم ؟ متشکز

  person
  کارشناس بیمه
  05 اسفند 1401

  سلام دوست عزیز. باید پزشک معتمد بیمه این موضوع را تایید کند.

person
جمشید
05 اسفند 1401

من بیمه شده مشاغل آزاد هستم و با احراز شرایط میخواهم بازنشسته شوم و چون کارفرما ندارم شعبه مربوطه برگه ای به من دادند تا ترک کار مرا اعلام کنند به تاکسی تلفنی مراجعه کردم مسئول آنجا میگوید من کارفرمای تو نیستم تو برای خودت کار میکنی حالا سئوال بنده اینه که چه کسی باید ترک کار مرا اعلام کند من برای خودم کار میکنم؟خواهش میکنم جواب دهید قانون تامین اجتماعی در این مورد چه میگوید

  person
  کارشناس بیمه
  10 اسفند 1401

  سلام دوست عزیز. شما نیازی به نامه ترک کار ندارید.

person
یگانه
03 اسفند 1401

سلام وقت بخیر
حق بیمه آزاد برای افراد متاهل چقدر هست؟؟
تفاوتی داره؟؟

  person
  کارشناس بیمه
  09 اسفند 1401

  سلام دوست عزیز. حق بیمه با توجه به این‌که چند نفر را تحت پوشش قرار داده‌اید و چه پوشش‌هایی را انتخاب کرده‌اید متفاوت است.

person
عیسی
28 بهمن 1401

سلام وقت بخیر.بنده از سال ۹۸ بیمه مشاغل آزاد ۱۸ درصد پرداخت میکنم تا امروز.در این مدت حدود چند ماه از جایی واسم بیمه کارگری رد شد چون تو اون مغازه کار میکردم و با این وجود بیمه مشاغل آزاد هم قطع نکردم و پرداخت میکردم.خواستم ببینم بعدها واسم مشکل پیش نمیاد.و اگر اختیاری رد کنم این سنواتی ک تا الان پرداخت کردم در آخر واسم محاسبه میشه.ممنون

  person
  نویسنده بیمه
  29 بهمن 1401

  سلام عیسی عزیز
  سوابق بیمه حرف و مشاغل آزاد شما با بیمه اجباری الان تداخل دارد باید بروید در شعبه درخواست بدهید تا سوابق شما را اصلاح کنند

person
حسین
27 بهمن 1401

سلام روز بخیر بنده در اداره برق کار می‌کردم۴۳سال سن دارم ۱۰ سال برام سابقه بیمه رد شده از طرف شرکت برج ۶ اومدم بیرون اگه بخوام خودم بیمه رد کنم برای سابقه کدوم بیمه برام بهتره انتخاب کنم که از نظر هزینه هم مناسب باشه

  person
  نویسنده بیمه
  29 بهمن 1401

  سلام حسین عزیز
  از نظر هزینه بیمه حرف و مشاغل آزاد شوید با نرخ های مختلف و حق بیمه پرداخت کنید

person
محمد
21 بهمن 1401

سلام من هشت سال سابقه بیمه دارم و میخواستم از این به بعد خویش فرما خودمو بیمه کنم ولی کارت پایان خدمت ندارم ایا مشکلی وجود نداره برای نداشتن پایان خدمت؟

  person
  نویسنده بیمه
  22 بهمن 1401

  سلام محمد عزیز
  خیر وجود ندارد شما بدون کارت پایان خدمت هم میتوانید بیمه اختیاری شوید

person
بابک
20 بهمن 1401

سلام و تشکر خدا خیرتون بده من سال ۴۰۱ تا تیر ماه کامل بیمه اجباری ۳۰ روزه رد میشد یک هفته عمل قلب کردم وقتی طبق مرخصی پزشکی سر کار رفتم بیرونم کردن بعد یک هفته دوباره منو خواستن اما سابقه منو با وجود ۲۰۰ ساعت کار در ماه ۱۵ روزه رد میکنن و ماهی ۷۵۰ هزار تومن از حقوقم کم میکنن در حالی که مال بقیه رو ۴۵۰ تومن کم میکنه از اون طرف دو سال و نیمه عیدی سنوات به همه بچه ها میدن به جز من هر چی اعتراض میکنم میگه نداریم بدیم میخوای بخواه نمیخوای برو لطفا صلاح میدونین برم وزارت کار هیچی از حقوقم نمیمونه تورو خدا راهنمایی کنید تشکر

  person
  نویسنده بیمه
  22 بهمن 1401

  سلام بابک عزیز
  باید بروید اداره کار شکایت کنید

person
یوسف
19 بهمن 1401

سلام
36 ساله هستم
بدون هیچ نوع سابقه پرداختی بیمه.
لطفا راهنمایی کنید با این شرایط چه نوع بیمه ای رو میتونم ثبت نام کنم؟
با تشکر

  person
  نویسنده بیمه
  22 بهمن 1401

  سلام یوسف عزیز
  باید بروید بیمه حرف و مشاغل آزاد شوید با نرخ های مختلف و حق بیمه پرداخت کنید

person
محسن
19 بهمن 1401

سلام من من 6سال بیمه کارفرما بودم الان میخام از کار بیام بیرون بخام خودم بیمه بازنشستگی و درمانی بگیرم ازاذ کدام بیمه بهتر هس

  person
  نویسنده بیمه
  22 بهمن 1401

  سلام محسن عزیز
  بیمه اختیاری بهتر است

person
صمدخوانی
17 بهمن 1401

سلام من چند وقته سربازیم تموم شده و میخوام بیمه تامین اجتماعی بشم. 21 ساله هستم الان مزایای بیمه مشاغل آزاد 18 درصد نسبت به اجباری بیشتره یا اختیاری؟ کارم آزاده

  person
  کارشناس بیمه
  19 بهمن 1401

  سلام دوست عزیز. شما چون قبلا هیچ بیمه نداشته اید فقط میتوانید فعلا بیمه حرف و مشاغل آزاد شوید با نرخ های مختلف و حق بیمه پرداخت کنید.

   person
   مهدی
   19 بهمن 1401

   سلام من 33 سالمه 9 سال سابقه بیمه دارم الان هم 18 درصدی مشاغل ازاد بدون دفترچه پرداخت میکنم آیا بازنشستگی با سرانه درمان بهم تعلق میگیره یا نه.
   و اینکه مشاغل ازاد پرداخت کنم خوبه یا اختیاری؟

    person
    نویسنده بیمه
    22 بهمن 1401

    سلام مهدی عزیز
    بیمه اختیاری واریز کنید بهتر است

person
افشین
16 بهمن 1401

سلام و عرض ادب، بنده 49 ساله هستم و تا کنون بجز سه ماه هیچگونه سابقه بیمه ای ندارم، آیا هیچگونه امکانی برای پرداخت سالهای گذشته فراهم شده یا خیر؟ اگر امکانش هست بفرمایین بنده با پرداخت چند سال(از حالا به بعد) بیمه اختیاری فرضا 18 درصد بازنشسته خواهم شد؟ با تشکر فراوان

  person
  نویسنده بیمه
  17 بهمن 1401

  سلام افشین عزیز
  خیر راهی برای پرداخت سابقه برای سال های گذشته وجود ندارد.

person
پیمان
15 بهمن 1401

سلام من سابقه سه ماه بیمه رو دارم چون مشغول بکار بودم.. میخواستم ازین کار دربیام و جای دیگه مشغول بکار بشم و اونجا نیاز ب 6 ناه بیمه داره.. میخواستم ببینم امکانش هست خودم پرداخت کنم س ماه رو جوری ک زود بشه و درکل شرایطش چجوریه

  person
  کارشناس بیمه
  16 بهمن 1401

  سلام. خیر نمیتوانید همچین قانونی نداریم

person
مصطفی
11 بهمن 1401

سلام خیلی ممنون از توضیحات کاملتون برای من خیلی مفید بود .

person
کریمی
08 بهمن 1401

باسلام در تاریخ ۱۴۰۰/۶مجبور ‌پایان همکاری با شرکتی شدم که در آن کار میکردم اما از همان تاریخ در کارگاهی کشاورزی مشغول به کار شدم ولی حق بیمه ام از تاریخ ۱۴۰۱/۷ توسط کارگاه کشاورزی پرداخت شد آیا امکان پرداخت حق بیمه پرداخت نشده را دارم

  person
  نویسنده بیمه
  09 بهمن 1401

  سلام دوست عزیز
  خیر امکان ندارد.

person
امير
08 بهمن 1401

سلام
من ٩/٥ سال سابقه بيمه دارم الانم بيمه مشاغل ازاد دارم ميتونم به بيمه اختياري حداكثري تغيير بدم و اينكه ايا ادامه مشاغل ازاد برام بهتره يا تغيير به اختياري
ممنونم

  person
  نویسنده بیمه
  09 بهمن 1401

  سلام امیر عزیز
  در بیمه اختیاری نمیتوانید حداکثر واریز کنید همان بیمه حرف و مشاغل آزاد را ادامه بدهید

   person
   مریم
   31 شهریور 1402

   سلام
   من ۱۶ سال و ۹ ماه کارمند شرکت بوده ام والان حقوق ماهیانه ام ۱۵ میلیون است از ابتدای ماه با توجه به مشکلاتی که برام پیش آمده نمیتونم دراون شرکت کار کنم لطفا راهنمایی بفرمایید چطور و با چه عنوانی حق بیمه ام را پرداخت کنم که تغییری در میزان حقوق بازنشستگیم با زمانی که سر کار بودم پیش نیاد
   متشکرم.

    person
    نویسنده بیمه
    01 مهر 1402

    سلام دوست عزیز
    تغییر که در میزان حقوق شما بوجود میاد ولی نزدیکترین بیمه به حقوق شما بیمه اختیاری است.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید