02 بهمن 1401

بیمه مشاغل آزاد تامین اجتماعی: پوشش‌ها، هزینه‌ها و مدارک ( جزییات قانونی ۱۴۰۱)

بیمه یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین پس اندازهای هر فرد می‌تواند باشد که در دوران بازنشستگی دغدغه‌های سرپرست‌های خانوار را کاهش می‌دهد. بازنشستگی، دریافت مستمری، بیمه درمانی و ازکارافتادگی از جمله این مزیت‌ها است. برای استفاده از مزیت‌های بیمه تامین اجتماعی باید شرایطی داشته باشید تا از پوشش‌های این بیمه‌نامه استفاده کنید. در ادامه درباره بیمه تامین اجتماعی و بیمه مشاغل آزاد توضیحاتی خواهیم داد. با ما همراه باشید.

بیمه تامین اجتماعی

به طور حتم افرادی که از خدمات سازمان بیمه تامین اجتماعی استفاده می‌کنند به دنبال یک راهکار برای تضمین امنیت شغلی خود هستند. این سازمان با توجه به شرایط اقتصادی و دغدغه‌هایی که همواره برای دوران بازنشستگی افراد ایجاد می‌شود، تمهیداتی را در نظر دارد تا کارگران و کارمندهای تحت پوشش این بیمه در دوره‌های مختلف زندگی بتوانند از خدمات ارزنده سازمان تامین اجتماعی استفاده کنند. بیمه تامین اجتماعی از انواع بیمه های درمان است که درصد پوشش بالایی نسبت به بقیه دارد.
حال با توجه به این موضوع، به طور کلی مشمولین بیمه تامین اجتماعی به دو دسته تقسیم می‌شوند: بیمه اجباری و بیمه خویش فرما جزو دسته‌بندی‌های بیمه‌‌های تامین اجتماعی هستند.

بیمه اجباری

تمام افرادی که تحت شمول و مخاطب قانون کار قرار دارند( کارگران و کارفرمایان) در این دسته قرار می‌گیرند.

ماده 4 قانون تامین اجتماعی در مورد بیمه اجباری به شرح زیر است:
“افرادی که به هر عنوان در مقابل دریافت مزد یا حقوق کار می‌کنند، صاحبان حرفه و مشاغل آزاد و دریافت کنندگان مستمری‌های بازنشستگی، دریافت کنندگان ازکارافتادگی و دریافت کنندگان فوت مشمول بیمه اجباری می‌شوند.”

بیمه خویش فرما یا غیر اجباری

افرادی که تحت پوشش بیمه اجباری قرار نمی‌گیرند و کارفرمایی ندارند، می‌توانند از بیمه غیر اجباری و خویش فرما استفاده کنند. حتی اگر در گذشته کارفرما شما را بیمه کرده باشد و مشمول بیمه اجباری باشید، اما قطع همکاری صورت گرفته باشد، می‌توانید از طریق پرداخت حق بیمه خویش فرما و به صورت مستمر، همچنان تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار بگیرید.

نکته: افرادی که بیمه تامین اجتماعی دارند و حداقل سابقه پرداخت 6 ماه حق بیمه داشته باشند، در صورتی که بدون میل خود از کار اخراج یا به هر نحوی بیکار شده‌اند، می‌توانند بیمه بیکاری دریافت کنند. این افراد باید به سازمان کار و امور اجتماعی مراجعه کرده و برای دریافت بیمه بیکاری اقدام کنند. برای رسیدگی به این موضوع حداکثر 30 روز زمان دارید تا ثبت شکایت کرده و بیمه تامین اجتماعی کارهای قانونی شما را بررسی و پیگیری کند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره بیمه تامین اجتماعی می‌توانید به این مطلب: بیمه تامین اجتماعی چیست؟ پوشش‌ها و خدمات مراجعه نمایید.

شرایط ثبت نام بیمه تامین اجتماعی مشاغل آزاد

افراد در مشاغل آزاد برای اینکه بتوانند از خدمات بیمه تامین اجتماعی استفاده کنند، باید شرایط بیمه مشاغل آزاد را رعایت کنند تا مشمول طرح بیمه تامین اجتماعی باشند. این شرایط و قوانین به شرح زیر است:

 • افراد باید حداقل سابقه پرداخت 30 روز حق بیمه را داشته باشند.
 • حداکثر سن 50 سال، از شرایط بیمه تامین اجتماعی آزاد است.
 • اگر سن شخصی بیشتر از 55 سال باشد باید معادل مدت مازاد سنی، سابقه حق بیمه پرداخت کند.
 • در صورتی که از قبل سابقه 10 سال پرداخت حق بیمه را داشته باشید و سن شما هم از 50 سال بیشتر باشد به راحتی می‌توانید تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی قرار بگیرید.
 • افراد متقاضی که بیش از 10 سال سابقه پرداخت حق بیمه در سازمان تامین اجتماعی داشته باشند از شرط سنی معاف خواهند بود.

"<yoastmark

توجه کنید که اگر شخصی یک بار با سازمان تامین اجتماعی قرارداد بیمه منعقد کرده باشد، می‌تواند تا سه بار این قرارداد اختیاری را بدون شرط سنی مجددا تمدید کند.

بیمه تامین اجتماعی به دو دسته بیمه اجباری و بیمه اختیاری تقسیم می‌شود که بیمه مشاغل آزاد جزو بیمه‌نامه‌های اختیاری و خویش فرمای این سازمان قرار دارد.

بیمه خویش فرما چیست؟

این بیمه، جزو بیمه تامین اجتماعی است و برای افرادی که تحت پوشش بیمه اجباری نیستند، گزینه بسیار مناسبی است. شما به راحتی می‌توانید به یکی از شعبه‌های سازمان تامین اجتماعی مراجعه کنید و بعد از تحویل مدارک، از خدمات بیمه‌ تامین اجتماعی بهره‌مند شوید.
بیمه اختیاری دو نوع بیمه‌نامه خویش فرما و بیمه مشاغل آزاد را تحت پوشش قرار می‌دهد و اشخاص با توجه به نوع درخواست خود، می‌توانند از مزایای بیمه اختیاری استفاده کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره بیمه خویش فرما به اینجا مراجعه نمایید.

بیمه مشاغل آزاد

افرادی که حرفه و شغل آزاد دارند یا تحت عنوان کارفرما در حال فعالیت هستند، می‌توانند تحت پوشش بیمه مشاغل آزاد یا بیمه آزاد تامین اجتماعی قرار بگیرند.

همانطور که از اسم بیمه مشاغل آزاد مشخص است، این بیمه‌نامه اختیاری بوده و بیمه‌گزار می‌تواند هر زمانی قرارداد خود را فسخ کند.
شرط سنی یکی از مهم‌ترین مواردی است که در این بیمه‌نامه به آن رسیدگی می‌شود. شرط سنی برای خانم‌ها 45 و برای مرد‌ها 50 سال است. اگر کسی سنش از این عدد بیشتر باشد، زمانی می‌تواند از این بیمه‌نامه استفاده کند که دو برابر مازاد سنی، سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشد.

برای اینکه بیشتر توضیح دهیم به مثال زیر توجه کنید.
اگر مردی با سن 54 سال متقاضی بیمه آزاد باشد، در صورتی می‌تواند این بیمه‌نامه را تهیه کند که برای وی 8 سال سابقه بیمه و پرداخت حق بیمه در سازمان تامین اجتماعی ثبت شده باشد.

مراحل ثبت نام بیمه حرف و مشاغل آزاد

در ابتدا باید در سایت https://es.tamin.ir ثبت نام کنید و سپس وارد پنل کاربری خود شوید. سپس از طریق منوی بیمه شدگان/ بیمه شدگان خاص/ انعقاد قرارداد بیمه حرف و مشاغل آزاد عملیات ثبت شروع خواهد شد.

ثبت نام بیمه مشاغل آزاد

در مرحله بعد نیاز است تا روی دکمه «مشاهده ضوابط و مقررات» کلیک کنید. قبول شرایط برای ادامه ثبت نام ضروری است.

ثبت نام بیمه مشاغل آزاد

ثبت نام بیمه مشاغل آزاد

در مرحله بعد، اگر اطلاعات درست بود، تیک  «اطلاعات صحیح است» را بزنید؛ در غیر این صورت باید تیک «اطلاعات نشانی نادرست است و باید اصلاح شود» را بزنید که باید داده‌های درست و دقیق را وارد کنید.

بعد از تایید، جزئیات احراز یا عدم احراز نشان داده می‌شود که البته باید روی «مشاهده جزئیات» کلیک کنید. سپس باید مقدار حق بیمه، عنوان شغلی، نیاز داشتن یا نداشتن به دفترچه بیمه و دیگر موارد را وارد کنید. در آخر ثبت نام شما تکمیل شده و باید منتظر انجام مراحل بعد باشید.

مدارک لازم برای بیمه تامین اجتماعی آزاد

برای تحت پوشش قرار گرفتن و ثبت نام بیمه تامین اجتماعی مشاغل آزاد باید به مراکز و شعب این سازمان مراجعه کرده و مراحل را با پر کردن فرم مربوطه تکمیل کنید. پس از انجام این اقدامات، شعبه بیمه موظف است که حداکثر تا ۲ ماه صلاحیت و استحقاق فرد را تایید یا عدم تایید کند.

مدارک لازم برای بیمه مشاغل آزاد هنگام ثبت نام عبارتند از:

 •  اصل و کپی شناسنامه فرد متقاضی
 • اصل و کپی کارت ملی فرد متقاضی
 • دو قطعه عکس خانواده فرد متقاضی
 • اصل و کپی شناسنامه خانواده فرد متقاضی( در صورت تمایل و تقاضای بیمه مشاغل آزاد با دفترچه بیمه)
 • 3 قطعه عکس
 • اصل و کپی کارت ملی خانواده
 • ارائه شماره بیمه در صورت سابقه بیمه

میزان حقوق بازنشستگی بیمه مشاغل آزاد چقدر است؟

شرایط بیمه تامین اجتماعی مشاغل آزاد برای بازنشستگی با بیمه اجباری متفاوت است؛ در بیمه اجباری کارفرما موظف است نیروی کار خود را بیمه کند. مبلغی که برای این بیمه نامه باید پرداخت شود 30 درصد درآمد کارمند است. از این 30 درصد، 7 درصد سهم نیروی کار است و 23 درصد سهم کارفرما.

با توجه به اینکه در مشاغل آزاد تمام حق بیمه بر عهده‌ی خود بیمه‌گزار است، به جای 30 درصد، عدد کمتری برای حق بیمه در نظر گرفته شده است. همچنین در بیمه خود اشتغالی سه سطح مختلف در نظر گرفته شده است که هر شخص می‌تواند طرح مد نظر خودش را انتخاب کند. این سطوح شامل بیمه مشاغل آزاد 18 درصد، 14درصد و 12 درصد می‌شود که به آنها انواع بیمه تامین اجتماعی مشاغل آزاد هم می‌گویند.

بیمه 18 درصد تامین اجتماعی مشاغل آزاد

بالاترین سطح و بهترین بیمه برای مشاغل آزاد، سطح 18 درصدی است. حق بیمه آزاد تامین اجتماعی در این سطح 18 درصد درآمد بیمه‌گزار است که تماماً باید توسط خود فرد پرداخت شود. مزایایی که با خرید بیمه ۱۸ درصد مشاغل آزاد از آن بهره‌مند می‌شوید، شامل شرایط بازنشستگی، فوت و نقص عضو می‌شود؛ البته توجه کنید که نقص عضو حاوی موارد جزئی نمی‌شود.

بیمه 14 درصد تامین اجتماعی

نرخ بیمه 14 درصد تامین اجتماعی، معادل 14% از درآمد فرد بیمه‌گزار است. در این حالت هم تمام حق بیمه را خود فرد باید پرداخت کند. مزایای این سطح از بیمه شامل بازنشستگی می‌شود. همچنین اگر فرد قبل یا بعد از زمان بازنشستگی فوت کند، قانون مستمری برای بازماندگان و وراث او اجرا می‌شود.

بیمه 12 درصد تامین اجتماعی

همانند دو مورد قبلی، تمام 12 درصد حق بیمه حرف و مشاغل آزاد، باید توسط خود فرد پرداخت شود. اگرچه مبلغ این بیمه با بیمه های قبلی متفاوت است، اما در قبال حقوق بازنشتگی و مزایای آن هم کمتر است. علاوه بر بازنشستگی، پوشش فوت بعد از بازنشستگی هم از مزایای بیمه تامین اجتماعی آزاد ۱۲ درصدی است؛ به این معنا که اگر فرد قبل از زمان بازنشستگی فوت کند، شامل این پوشش نمی‌شود.

در تمام موارد بالا، علاوه بر حق بیمه تامین اجتماعی آزاد که توسط بیمه‌گزار پرداخت می‌شود، 2 درصد هم توسط دولت به این اندوخته اضافه می‌شود.

شرایط بازنشستگی بیمه حرف و مشاغل آزاد

بازنشستگی مشاغل آزاد با سایر موارد بیمه بازنشستگی تفاوتی ندارد و شامل موارد زیر می‌شود:

 1. بازنشستگی با 10 سال سابقه کار (برای خانم‌های بالای 55 سال و آقایان بالای 60 سال)
 2. بازنشستگی با 20 سال سابقه کار برای خانم‌های بالای 42 سال
 3. بازنشستگی با 20 سال سابقه کار متوالی یا 25 سال سابقه کار متناوب در مشاغل سخت
 4. بازنشستگی با 20 سال سابقه کار (برای آقایان بالای 60 سال و خانم‌های بالای 55 سال)
 5. بازنشستگی با 30 سال سابقه کار (برای آقایان بالای 50 سال و خانم‌های بالای 40 سال)
 6. بازنشستگی با 35 سال سابقه کار

همانطور که می‌بینید سن بازنشستگی مشاغل آزاد با سایر بیمه ها یکسان است؛ افرادی که دیرتر به فکر پرداخت بیمه مشاغل آزاد افتاده اند می‌توانند از این شرایط خاص سنی برای بازنشستگی پیش از کسب 35 سال سابقه کار استفاده کنند

مبلغ حق بیمه مشاغل آزاد در سال 1401 چقدر است؟

اگر حقوق پایه را به عنوان نمونه در نظر بگیریم و تصور کنیم فردی که در بیمه مشاغل آزاد ثبت نام کرده است هم به همین میزان درآمد دارد، مبلغ حق بیمه مشاغل آزاد در سال ۱۴۰۱ در شش ماهه اول سال به شرح زیر است:

 • بیمه تامین اجتماعی 12 درصد: ۵۱۸ هزار و ۲۸۹ تومان
 • بیمه مشاغل ازاد 14 درصد: ۶۰۴ هزار و ۶۷۰ تومان
 • بیمه تامین اجتماعی 18 درصد: ۷۷۷ هزار و ۴۳۳ تومان

مبلغ بیمه آزاد تامین اجتماعی در سال ۱۴۰۱ در شش ماهه دوم سال نیز به شرح زیر است:

 • بیمه مشاغل آزاد 12 درصد: ۵۰۱ هزار و ۵۷۰ تومان
 • بیمه تامین اجتماعی 14 درصد: ۵۸۵ هزار و ۱۶۵ تومان
 • بیمه 18 درصدی مشاغل آزاد: ۷۵۲ هزار و ۳۵۵ تومان

همانطور که در بالا اشاره شد، حق بیمه مشاغل آزاد با اینکه به طور نسبی بالاتر است، اما در بحث‌های درمانی پاسخگوی برخی از نیاز‌های خانواده نیست. با توجه به این موضوع می‌توانید از بیمه تکمیلی استفاده کنید تا بار اضافی درمان را از روی دوش خانواده بردارید.

همچنین بیش از 3000 مرکز درمانی برای خدمات رسانی به شما عزیزان وجود دارد.

مزایای بیمه مشاغل آزاد 18 درصد در پوشش‌های آن است. این نوع بیمه، ازکارافتادگی، فوت و بازنشستگی را پوشش می‌دهد که در حقیقت بیشترین پوشش نسبت به بقیه است.

تغییر دستمزد مبنای پرداخت حق بیمه مشاغل آزاد

بر اساس بخشنامه صادر شده به شماره 684 امور فنی بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی و با هدف به روز کردن دستمزد مبنای حق بیمه بیمه‌شدگان مشاغل آزاد و به منظور اجرای ماده 35 قانون تامین اجتماعی و مصوبه شورای عالی آن در 26 تیر سال 67، لیست حداقل دستمزد روزانه مبنا کسر حق بیمه برای بیمه‌شدگان این گروه، تصویب و ابلاغ شد. از این رو بیمه‌شدگان مشمول لیست، میزان حق‌بیمه‌شان از تاریخ 1397/9/10 بر اساس دستمزد جدید محاسبه و پرداخت می‌شود.

هزینه بیمه اختیاری و بیمه مشاغل آزاد

هزینه پرداختی برای بیمه اختیاری، 26 درصد از مبلغ قرارداد منعقد شده بین سازمان تامین اجتماعی و متقاضی است. مبلغ بیمه اختیاری با 1.2 حداقل دستمزد در شش ماهه اول سال 1401 برابر با 1.399.380 تومان است.
مبلغ بیمه برای بیمه مشاغل آزاد، با توجه به میزان حقوق دریافتی در دوران بازنشستگی که فرد مشخص می‌کند، تعیین و پرداخت می‌شود. اگر در قرارداد بیمه میزان حقوق خود را بیشتر زده باشید، باید هزینه بیشتری را پرداخت کنید.

فرانشیز بیمه مشاغل آزاد چقدر است؟

بیمه درمانی که از طریق بیمه مشاغل آزاد به افراد تعلق می‌گیرد، دارای فرانشیز است. با استفاده از خدمات مراکز طرف قرارداد بیمه تامین اجتماعی، بیمه هزینه‌های درمانی فرد را پرداخت خواهد کرد. این فرانشیز برای درمان‌های بستری 10 درصد و برای درمان‌های سرپایی 30 درصد است.اصطلاح فرانشیز به مبلغی از خسارت گفته می‌شود که به عهده بیمه‌گذار است؛ بیمه‌گر نسبت به آن تعهدی ندارد. این خسارت به عهده بیمه‌گذار باقی می‌ماند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این موضوع بیمه‌ای، می‌توانید مطلب فرانشیز بیمه را در مجله بیمه دات کام بخوانید.

مزایای بیمه تامین اجتماعی مشاغل آزاد

با داشتن بیمه مشاغل آزاد می‌توانید از خدمات مختلفی استفاده کنید. مستمری بازنشستگی، حقوق ازکارافتادگی و بیمه فوت جزو مزیت‌های این بیمه‌نامه است. همچنین در صورت فوت بیمه شده، خانواده‌اش می‌توانند از حقوق شخص بیمه شده استفاده کنند.

برخی افراد سردرگم می‌شوند که بیمه مشاغل آزاد بگیرند یا اختیاری یا اینکه به سراغ بیمه خویش فرما بروند. اگر شغل آزاد دارید، بهترین راه این است که از بیمه مشاغل آزاد استفاده کنید. اگر قبل تر بیمه اجباری داشتید و الان سرکار نیستید، بیمه خویش فرما گزینه مناسبی است. انتخاب بستگی به شرایط شما دارد.

تفاوت بیمه مشاغل آزاد و اختیاری

یکی از مهم­ترین سوالات افراد در خصوص فرق بین بیمه اختیاری و مشاغل آزاد است. باید گفت هر دو بیمه، اختیاری هستند؛ یعنی هر شخصی می‌تواند به صورت آزاد، با پرداخت حق بیمه، خود را بیمه کند؛ اما دارای تفاوت‌هایی هستند که شامل موارد زیر هستند:

 • بیمه مشاغل آزاد مخصوص افرادی است که شغل آزاد دارند و همچنین خود به عنوان کارفرما فعالیت می‌کنند. در بیمه اختیاری هر شخصی که نه کاری دارد و پوشش تحت هیچ بیمه‌ای نیست، می‌تواند از این بیمه استفاده کند. از این رو می‌توان تعداد افرادی که می‌توانند بیمه اختیاری تهیه کنند، نسبت به مشاغل آزاد خیلی بیشتر است.
 • شرط سنی برای خانم‌ها و آقایان در بیمه مشاغل آزاد به ترتیب برابر با 45 و 50 سال است. اگر سن فردی از این اعداد بیشتر باشد، باید به ازای مازاد سال، دو برابر حق بیمه پرداخت کند. در بیمه اختیاری، حداقل سن 18 و حداکثر برای آقایان و خانم‌ها 50 سال است. اگر سن هر کدام از 55 سال بیشتر باشد، باید به اندازه مازاد حق بیمه پرداخت کند؛ نه دو برابر.
 • در بیمه اختیاری، فرد متقاضی نباید در کارگاه های مشمول بیمه تامین اجتماعی مشغول فعالیت باشد؛ در صورتی که در بیمه مشاغل آزاد، فعال بودن فرد در کارگاه ضروری است.

تفاوت بیمه اختیاری و بیمه مشاغل آزاد در موارد ریز است؛ اما در بیشتر موارد یکسان هستند.

نحوه پرداخت بیمه تامین اجتماعی مشاغل آزاد

کسانی که از بیمه تامین اجتماعی مشاغل آزاد استفاده می‌کنند باید مانند کارمندانی که توسط کارفرما بیمه می‌شوند، حق بیمه خود را به حساب تامین اجتماعی واریز کنند. می‌توان برای پرداخت حق بیمه مشاغل آزاد از روش اینترنتی استفاده کرد؛ برای این کار باید به سایت samt.tamin.ir مراجعه کنید.

بیمه مشاغل آزاد

پرداخت بیمه تامین اجتماعی مشاغل آزاد

بعد از ثبت نام، ایجاد نام کاربری و رمز عبور، وارد پنل خود خواهید شد. از سربرگ عملیات در منوی سایت، درخواست برگ پرداخت را انتخاب کرده تا وارد صفحه مربوط به واریز هزینه بیمه تامین اجتماعی آزاد شوید. توجه داشته باشید که مطالبی که در این صفحه وجود دارد را باید به طور کامل مطالعه کنید تا دچار اشتباه نشوید و فرم را به درستی پر کنید.

در نهایت بعد از تکمیل فرم، باید دکته ثبت درخواست را بزنید تا به مرحله بعدی بروید. در این مرحله اطلاعاتی که شما وارد کردید توسط مسئولین بیمه تأمین اجتماعی بررسی شده و در صورت صحت اطلاعات تأیید می‌شود. بعد از صدور برگه پرداخت، می‌توانید حق بیمه خود را واریز کنید.

علاوه بر پرداخت حق بیمه از طریق وب‌سایت تأمین، دو روش دیگر را هم به شما معرفی می‌کنیم. پرداخت بیمه تامین اجتماعی با موبایل، از طریق اپلیکیشن سازمان تامین اجتماعی و ارسال پیامک به سرویس پیامکی این سازمان نیز امکان پذیر است. این دو روش نیز مانند روش قبلی که گفته شد، بسیار سریع و راحت است.

بیمه عمر

همیشه بیمه و تامین آتیه یک دغدغه برای سرپرستان خانوار محسوب می‌شود. افرادی که بیمه تامین اجتماعی ندارند یا به هر دلیلی نمی‌خواهند تحت پوشش این بیمه باشند می‌توانند از خدمات بیمه عمر بهره‌مند شوند. بیمه عمر خدماتی مانند دریافت مستمری در زمان بازنشستگی، تامین مخارج آینده خانواده در صورت فوت سرپرست و … ارائه می‌دهد. البته افرادی هم که بیمه تامین اجتماعی دارند می‌توانند از خدمات بیمه عمر بهره‌مند شوند و در واقع هنگام بازنشستگی دو مستمری بگیرند. برای اطلاعات بیشتر درمورد بیمه عمر و پوشش‌های آن به اینجا مراجعه کنید.

چند نکته در خصوص بیمه مشاغل آزاد

در خصوص بیمه مشاغل آزاد لازم است که چند نکته زیر را در نظر بگیرید:

 • در سابقه بیمه چیزی با نام مشاغل آزاد ثبت نمی‌شود. به این معنا که شما سابقه بیمه دارید؛ اما اینکه با چه نامی ثبت نخواهد شد. این نکته برای آن‌هایی که قصد مهاجرت دارند، باید در نظر گرفته شود.
 • آن‌هایی که از طرف سازمان‌های دیگر مانند ارتش یا آموزش و پرورش سابقه بیمه دارند، برای در نظر گرفته شدن آن‌ها در سابقه تامین اجتماعی، باید مبلغ آن را مانند بیمه سربازی به این سازمان پرداخت کنند.
 • اگر شرکتی کار می‌کنید، بیمه شما باید از طریق آن پرداخت شود. امکان واریز بیمه مشاغل آزاد به صورت جداگانه وجود ندارد.
 • در صورت واریز کردن حق بیمه، بیمه نامه به صورت خودکار حذف خواهد شد.
 • امکان تحت پوشش قرار دادن افرادی غیر از پدر، مادر، همسر و فرزندان وجود ندارد.
 • برای افرادی که سن نسبتا بالایی دارند یا بیمه اختیاری هم نمی‌توانند بگیرند، بیمه مشاغل آزاد پیشنهاد می‌شود.

نقش بیمه دات کام در گسترش خدمات بیمه تامین اجتماعی

تامین اجتماعی و بیمه مشاغل آزاد برای رفاه حال افراد پوشش‌ها و شرایط مختلفی را در نظر گرفته است تا با هر شرایط مالی، توان پرداخت حق بیمه وجود داشته باشد.

"<yoastmark

بیمه دات کام یک پلتفرم استعلام، خرید و مقایسه انواع بیمه‌نامه است که با در اختیار گرفتن کارشناس‌های متخصص، پاسخگو سوالات شما عزیزان هستند. کافی است برای اطلاع از مزیت‌های بیمه مشاغل آزاد و بیمه اجباری با کارشناس‌های بیمه‌ای بیمه دات کام در ارتباط باشید. برای برقراری ارتباط با کارشناس‌ها و مشاوره‌های بیمه دات کام میتوانید سوالات خود را در قالب کامنت با ما مطرح کنید تا در کوتاه‌ترین زمان مشاوران ما پاسخگوی شما باشند.

 • + بیمه خویش فرما چیست؟
 • + بیمه مشاغل آزاد چیست؟
 • + چگونه بیمه مشاغل آزاد تهیه کنیم؟
آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
14 بهمن 1401 / اطلاعات بیمه ای

شورای بیمه چیست و چه وظایفی دارد+ اعضای تشکیل دهنده شورا

وظایف شورای عالی بیمه و ارکان آن را در این مقاله بیمه دات کام بخوانید!

11 بهمن 1401 / اطلاعات بیمه ای

بیمه سربازی را چگونه به سوابق بیمه تامین اجتماعی اضافه کنیم؟

بیمه سربازی چه خدماتی به محافظان کشور می‌دهد؟ پوشش‌ها و مزایای این بیمه‌نامه را در این مقاله مطالعه نمایید.

08 بهمن 1401 / اطلاعات بیمه ای

پرداخت بیمه تامین اجتماعی با موبایل؛ پرداخت حق بیمه در سریع‌ترین زمان

پرداخت بیمه تامین اجتماعی با موبایل یکی از امکاناتی پرداختی سازمان تامین است. برای یادگیری نحوه کار با اپلیکیشن تامین، این مقاله را به دقت بخوانید.

07 بهمن 1401 / اطلاعات بیمه ای

استعلام غیبت سربازی؛ 4 روش برای پیگیری غیبت سربازی

مشمولین نظام وظیفه با استعلام غیبت سربازی می‌توانند از وضعیت خدمت سربازی خود آگاه شوند. شما را به مطالعه‌ی روش‌های پیگیری غیبت سربازان دعوت می‌کنیم.

05 بهمن 1401 / اطلاعات بیمه ای

اشتباهات رایج در خرید بیمه را بشناسید و از آنها دوری کنید!

اشتباه در خرید بیمه نامه یکی از عواملی است که می‌تواند مانع دریافت خسارت از بیمه شود؛ برای آشنایی با اشتباهات رایج در خرید بیمه، این مقاله را از دست ندهید.

02 بهمن 1401 / اطلاعات بیمه ای

سوابق بیمه تامین اجتماعی: روش‌های استعلام سابقه تامین اجتماعی در 1401

راهنمای سریع استعلام و مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی به صورت آنلاین

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
احمد پورانی
04 آبان 1400

سلام برای من 18 روز بیمه از طریق شرکت رد می شود، آیا من خودم میتونم 12 روز را به صورت مشاغل ازاد پرداخت کنم تا سابقه 30 روز بیمم تکمیل بشه؟

  کارشناس بیمه
  04 دی 1400

  سلام دوست عزیز، بله بخشنامه جدیدی امده که با آن بتوان خلا بیمه ای رو پر کرد.

   علی
   12 اسفند 1400

   با سلام.بیمه مشاغل آزاد سرانه درمان وبازنشستگی رو شامل میشه؟

    کارشناس بیمه
    12 اسفند 1400

    سلام دوست عزیز، اگر ۱۸ درصد با درمان را انتخاب کنید و حق بیمه آنرا واریز کنید بله شامل میشود.

    حمید رضا حسنعل
    15 فروردین 1401

    من دارم بیمه اختیاری واریز میکنم و مبلغ 1/400/000 واریز میکنم میتونم این مبلغ کمتر واریز کنم

     کارشناس بیمه
     15 فروردین 1401

     سلام دوست عزیز، خیر نمی توانید چون در بیمه اختیاری مبلغ ثابت است

     فهیمه
     25 فروردین 1401

     سلام و عرض ادب،بنده خانم خانه دار ۴۴ ساله هستم و بصورت خصوصی آموزش نقاشی میدهم و بیمه شوهرم هستم،تقریبا دوماه در سال های گذشته بیمه شرکتی برام رد شده،برای اینکه شخصا بیمه پرداخت ک کنم ،و مشمول حقوق بازنشستگی باشم چند سال باید بیمه ۱۸ درصد پرداخت کنم؟ آیا میشود ۴ سال گذشته رو‌یکجا پرداخت کنم؟

     کارشناس بیمه
     26 فروردین 1401

     سلام دوست عزیز، سالهای گذشته را نمیشود دیگر پرداخت کنید از این بعد مرتب بیمه خود را واریز کنید.

    علی
    15 اردیبهشت 1401

    سلام توی درصد بیمه ها اگه بیشترین را واریز کنیم توی بازنشستگی حقوق بیشتری داره یا فرقی نداره

     کارشناس بیمه
     16 اردیبهشت 1401

     سلام دوست عزیز، خیر.

    مهدی ن
    03 خرداد 1401

    سلام،آیا این بخشنامه شامل کسانی که در سالهای قبل این خلا بیمه ای را داشتند میشود؟

     کارشناس بیمه
     05 خرداد 1401

     سلام دوست عزیز، خیر شامل سوابق گذشته نمیشود منلا کسی در خرداد ۱۴۰۱ به مدت ۱۵ روز کار کرده و لیست بیمه هم ۱۵ روز ارسال میشود این شخص میتواند تا پایان خرداد برود شعبه درخواست اون ۱۵ روز کسری را بدهد و اون را تا همان پایان خرداد واریز کند و سوابق اش با اون ۱۵ روز لیست تو مجموع ۳۰ روز شود

   با تشکر
   22 اسفند 1400

   با تشکر از شما که فرصتی را برای پاسخگویی به سوالات فراهم آوردید.
   آیا قانونی ابلاغ شده که بتوان بیمه سال های قبل را که توسط کارفرما کامل پرداخت نشده را در حال حاظر خودم پرداخت نمایم؟ با توجه به شانزده سال سابقه کاری اما کارفرما شش سال اول بیمه را ماهانه ناقص و به صورت ده روز در ماه یا بیست روز در ماه پرداخت نموده بود.

    کارشناس بیمه
    22 اسفند 1400

    سلام دوست عزیز، خیر اما اگر کار کرده باشید و ایشان شما را بیمه نکرده باشند، به اداره کار مراجعه کنید.

     Nikan
     06 فروردین 1401

     باسلام ضمن تبریک سال نو،بنده ۱۲سال سختی کار دارم و ۲سال و نیم معمولی و ۱سال و نیم از بیمه بیکاری استفاده کردم،آیا سختی کارم برای بازنشستگی ضریب ۱ونیم میخوره؟یعنی الان بصورت معمولی کل سابقه کارم (22=1/5+2/5+(1/5×12)) سال میشه و برای بازنشستگی بهتره چکار کنم اگر نتونم سختی کار بیمم رو ادامه بدم متشکرم

     کارشناس بیمه
     06 فروردین 1401

     سلام دوست عزیز، اولا شما بروید بیمه خودتان را فعال کنید بعد درخواست سخت و زیان اور بدهید. اگر جواب سخت و زیان اور شما آمد، باید ۴ درصد آن را واریز کنید تا بازنشسته شوید البته با این سابقه باید ۶۰ سال سن را داشته باشید که بتوانید بازنشسته شوید.

     Mahsa
     25 اردیبهشت 1401

     سلام وقت بخیر من بیمه تامین احتماعی دارم واتباع هستم تاریخ قرار داد من از برج ۱ تا سه انعقاد شد وسه ماه اول 1401 را پرداخت نمودم حالا از چه نوع خدمات درمان واژ چه تاریخی تحت پوشش می توانم باشم باتشک

     کارشناس بیمه
     13 خرداد 1401

     سلام دوست عزیز، از تاریخی که حق بیمه واریز کردید تحت پوشش هستید

   حسین
   11 فروردین 1401

   سلسله بنده با ۱۵ سال سابقه در مشاغل آزاد با ۱۸ درصد حقوقم چقدر خواهد شد

    کارشناس بیمه
    11 فروردین 1401

    سلام حسین عزیز
    اگر شرایط بازنشستگی از نظر سن هم داشته ۱۸ روز از یکماه حداقل دستمزد را دریافت میکنید

   مريم رضايي
   11 فروردین 1401

   سلام وقت بخير
   ميخواستم ببينم سابقه بيمه اسفند ماه چه ماهي ثبت ميشه؟!
   الان كه ١١ فروردين هست و من استعلام گرفتم هم سابقه بيمه اسفند ماه و هم ريز دستمزد اسفند ماه ثبت نشده،بعد از تعطيلات ثبت ميشه يا كوتاهي كارفرما بوده؟

    کارشناس بیمه
    11 فروردین 1401

    مهلت ارسال لیست اسفند تا آخر فرودین است ولی سابقه که براساس بیمه آزاد است پس از واریز ۲۴ ساعت بعد سابقه شما ثبت میشود ۰۲ معمولا کارفرما یان از آخرین مهلت استفاده میکنند احتمال زیاد کارفرما لیست را هنوز ارسال نکرده است

     ابوطالب
     19 فروردین 1401

     با سلام
     من بیمه مشاغل آزاد واریز میکنم سال گذشته هربار به درمانگاه تامین اجتماعی مراجعه کردم مبلغی نگرفتن و رایگان بوده ولی در سال جدید مراجعه کردم 30درصد مبلغ رو ازم گرفتن ممنون میشم راهنمایی کنید

     کارشناس بیمه
     09 اردیبهشت 1401

     سلام دوست عزیز، کلا درمان بیمه حرف و مشاغل آزاد شامل فرانشیز میشود و از شما باید پول دریافت کنند.

     محمد
     08 اردیبهشت 1401

     سلام الان من بیمه مشاغل ازاد ۱۲درصد رو میخوام پرداخت کنم یعنی حقوق بازنشستگی ندارد؟

     کارشناس بیمه
     08 اردیبهشت 1401

     سلام دوست عزیز، همه مستمری بازنشستگی دریافت می کنند. تفاوت در پوشش ها است.

    نوین
    05 شهریور 1401

    سلام، بالاترین حقوق بازنشستگی در بیمه مشاغل آزاد مشمول به کدام از پرداخت حق بیمه است؟ ۱۲درصدی، ۱۴ درصدی ، و یا ۱۸ د صدی؟

     کارشناس بیمه
     05 شهریور 1401

     سلام یکسان هستند

   سعید
   14 فروردین 1401

   با سلام
   من بیمه ۲۷ درصد پرداخت میکنم
   میخواهم ان را به ۱۸ درصد تبدیل کنم
   چون هزینه خیلی بالاست
   لطفا راهنمایی کنید

    کارشناس بیمه
    14 فروردین 1401

    سلام دوست عزیز، بیمه اختیاری ۲۷ درصد و بیمه حرف و مشاغل آزاد ۱۸ درصد است بروید کارگزاری تامین اجتماعی این کار را برای شما انجام میدهد مشکلی ندارد

     رامینRamin
     22 مرداد 1401

     سلام ممنون از همکاریتون خدا خیرتون بده
     *در بیمه مشاغل آزاد آیا 12 ، ۱۴ و 18 درصد در مورد فرانشیز خدمات درمانی و تعرفه درمانی با هم فرق دارن؟ برای مثال بیمه شده مشاغل آزاد ۱۲درصد باید هزینه درمانی بیشتری نسبت به ۱۴درصد پرداخت کند؟
     ممنون

     کارشناس بیمه
     29 مرداد 1401

     سلام خیر هیچ فرقی در این زمینه ندارند درمان تمام بیمه حرف و مشاغل آزاد با هر نرخی منل هم هستند

   مینا بابائی
   19 فروردین 1401

   سلام خسته نباشید بنده از سال ۹۳بیمه مشاغل آزاد رد میکنم تا الان کامل رد شده ولی توی سال۹۳ ماه های بهمن و اسفند و فروردین سال۹۴وقتی توی سیستم سوابقم رو نگاه کردم دیدم ثبت نشده در صورتی که تو سیستم کد پیگیری پرداخت رو زدم دیدم زده بود پرداخت شده ولی چون یک روز از تاریخ پرداخت گذشته بوده رفتم شعبه گفتن چون خارج از تاریخ پرداخت کردین باید مبلغ اون ماه ها رو بهتون برگردونیم میخواستم ببین راهی داره کاری کرد که اون ۳ماهه جزو سوابقم حساب بشه چون حیفه واقعا سوخت بشه 😔

    کارشناس بیمه
    09 اردیبهشت 1401

    سلام دوست عزیز، چون خارج از مهلت مقرر واریز کردید دیگر امکان نداردآن مدت جز سابقه شما محسوب شود.

   هستی
   02 اردیبهشت 1401

   درود و مهر،با نرخ۱۸٪ بیمه مشاغل ازاد چقدر بازنشستگی غدم دریافت می‌کنه ؟

    کارشناس بیمه
    02 اردیبهشت 1401

    سلام دوست عزیز، منظورتان از کلمه غدم چیست؟

    رشید
    07 اردیبهشت 1401

    سلام ، حقوق بازنشستگی با ۳۰ سال سابقه ی
    شخصی که تحت بیمه ی حرف و مشاغل
    با نرخ ۱۶ درصد می‌باشد با حقوق کسی که بازنشستگی
    با ۳۰ سال سابقه ی بيمه ی حرف و مشاغل با نرخ ۲۰ درصد
    می باشد، متفاوت است ؟؟؟ لطفا راهنمایی کنید

     کارشناس بیمه
     04 تیر 1401

     سلام دوست عزیز، خیر هیج تفاوتی در بازنشستگی ندارند

   امیرحسین
   10 مهر 1401

   با عرض سلام. ببخشید میخواستم بپرسم که شوهرم ۲۰ سال سابقه بیمه اجباری داره و بخاطر یه مشکلات دیگه مشغول کار نیست و سه سال بیمه بیکاری گرفت که کل سابقه ۲۰ سال شدش و الان بعد از پایان بیمه بیکاری رفت خودشو بیمه صاحبان حرفه و مشاغل آزاد کردش ولی بدون درمان که هزینه بیمه کمتر بشه…میخواستم بپرسم آیا بعد از بازنشستگی هم بیمه درمان شامل بیمه اش نمیشه یا فقط تا موقع بازنشستگی شامل درمان نمیشه؟ و اگه میشه همسرش هم شامل خدمات درمانی میشه؟ و یه سوال دیگه الان ۴۸ سالش هستش و کی‌ می تونه خودشو بازنشسته کنه، باید ۳۰ سال کامل بیمه رو واریز کنه، یعنی ۱۰ سال دیگه. و آیا حقوق بازنشستگی بیمه اجباری و مشاغل آزاد با هم فرق می‌کنه.. ممنونم از راهنماییتون

    کارشناس بیمه
    12 مهر 1401

    سلام ۰۱ اگر تا زمان بازنشستگی جای کار نکرد اون چند ماه آخر بازنشستگی را بیمه اختیاری که درمان هم دارد واریز کنید ۰۲ باید ۳۰ سال سابقه و ۵۰ سن داشته باشد که بتواند بازنشسته شود ۰۲ بله بازنشستگی بیمه حرف و مشاغل آزاد و اجباری با هم فرق میکنند

  جلیل
  06 دی 1400

  با عرض سلام وادب خدمت بنده 10سال سابقه بیمه دارم والان باید خودم ادامه بدم..آیا بیمه مشاغل آزاد خوب هست انتخاب کنم

   کارشناس بیمه
   25 بهمن 1400

   سلام دوست عزیز، شما بهتر است که بیمه اختیاری شوید.

    رضا
    08 اسفند 1400

    سلام من ۴سال ب

    یمه نونوایی دارم الان اخراج شدم چطور میتونم بقیه بیمه ادامه بدم وهزینه اش چقدره

     کارشناس بیمه
     08 اسفند 1400

     سلام دوست عزیز، شما باید بیمه اختیاری شوید که ماهی ۸۶۰ هزار تومان است.

     علی یاسین اصل
     10 اسفند 1400

     س من ۴سال سابقه بیمه دارم الان کارم را عوض کردم میتونم برای خودم آزاد ردکنم بیمه ادامه ی بیمه ام را رد کنم

     کارشناس بیمه
     11 اسفند 1400

     سلام بله می توانید.

    فرشته
    14 اسفند 1400

    سلام من قبلا توسط پدرم بیمه تامین اجتماعی شدم الان مشغول به کاری هستم که بیمه نداره میخوام خودمو بیمه کنم من شامل این بند که ۳۰ روز باید سابقه بیمه باشید هستم یعنی میتونم خودمو بیمه کنم؟

     کارشناس بیمه
     14 اسفند 1400

     سلام دوست عزیز، بله شما میتوانید بیمه حرف و مشاغل آزاد شوید.

    امیر
    01 آذر 1401

    سلام من 22سال سابقه بیمه دارم ،15سال سختی کار داشت چه طور اقدام کنم
    وآیا سختی کار بهم تعلق می گیره؟

     کارشناس بیمه
     03 آذر 1401

     سلام ج اول ۰ باید اول درخواست بررسی سخت و زیان اور بدهید تا کارشناس از محل کار شما بازرسی کند بعد از بازدید مشخص میشود که شغل شما کار سخت و زیان اور است یا خیر

   محمد
   17 اسفند 1400

   سلام.من طلبه هستم آیا میشه من خودم رو زودتر سال مقرر بازنشسته کنم
   یعنی حق بیمه را جلوتر پرداخت کنم نوع بیمه من بیمه اجباری هست

    کارشناس بیمه
    17 اسفند 1400

    سلام دوست عزیز، حق بیمه باید سر موقع خودش پرداخت شود.

     محمود
     04 فروردین 1401

     سلام من مدتها 15سال هست که بین اختیاری هستم آیا این امکان هست که بیمه مشاغل آزاد بشوم

     کارشناس بیمه
     04 فروردین 1401

     سلام بله میشود باید بزارید بیمه اختیاری شما قطع شود و بروید بعدش درخواست بیمه حرف و مشاغل آزاد بدهید

     ایمان
     15 فروردین 1401

     سلام استاد،من بیمه مشاغل آزادم،چطوری این بیمه رو به بیمه دانشجویی انتقال بدم که سوابقش اونجاهم باشه؟توی سایت تامین اجتماعی ثبت نام میخوام کنم مینویسه شما قادر به ثبت بیمه اختیاری نیستید،چاره چیه؟

     کارشناس بیمه
     15 اردیبهشت 1401

     سلام دوست عزیز، جزو سوابق هست. برای مشکلتان باید به کارگزاری مراجعه کنید.

     عادل
     06 آذر 1401

     باسلام بنده ۹ماه بودد شرکت خصوصی شاغل بودم الان ازکاربیرون کردن ۴۰روز هست از وقتش می‌گذرد آیا میتونم ازبیکاری استفاده کنم؟ع

     کارشناس بیمه
     07 آذر 1401

     سلام باید آخرین کارگاه حداقل یک سال سابقه داشته باشید.

  مهدوی
  02 اسفند 1400

  سلام خواستم بدونم ماکه بیمه آزادهستیم پول فیش سه نفره باپنج نفره میکنه منظورم مبلغشه ممنونم

   کارشناس بیمه
   02 اسفند 1400

   سلام دوست عزیز، باید بررسی کرد که چند درصد بیمه آزاد قرداد بسته اید. هر دفترچه مبلغ اش هفتاد ودو هزار تومان است.

  آرین
  25 اسفند 1400

  سلام وقت به خیر
  حق بیمه اختیار ی بالاتر هست یا مشاغل آزاد؟

  شرایط بیمه بیکاری و از کار افتادگی و بازنشستگی و فرانشیز در هر دو مورد بیمه اختیاری و مشاغل آزاد چگونه است؟
  با سپاس فراوان

   کارشناس بیمه
   27 اسفند 1400

   سلام دوست عزیز، پاسخ هر کدام از این سوالات یک مقاله است که شما می توانید در بیمه دات کام مطالعه کنید.

    مغازه
    30 فروردین 1401

    سلام
    من داخل مغازه کار میکنم صاحب کارم میگوبد بیمه افزایش داشته هزینش چقدر شده؟

     کارشناس بیمه
     30 فروردین 1401

     سلام دوست عزیز، بله افزایش داشته است. به هر حال هرچه هست، کارفرمای شما نمیتواند به دلیل افزایش شما را بیمه نکند.

  Zeynab
  21 فروردین 1401

  سلام من میخواهم خودم را بیمه کنم برای بازنشستگی هزینه ی ماهیانه چقدر هست؟؟و اینکه خدمات و درمان نمیخواهم فقط برای بازنشستگی و سابقه

   کارشناس بیمه
   22 فروردین 1401

   سلام دوست عزیز، هر درصدی را که انتخاب کنید، متفاوت است. مبلغ آن را برای شما نوشته ایم.

    انیتا
    03 اردیبهشت 1401

    سلام من ۲۸.۵سال سابقه بیمه اجباری دارم اکنون بیکارشدم وخودم را بیمه آزاد کردم اکنون می‌توان بیمه آزاد را قطع کنم واز یک شرکت بخواهم بیمه اجباری کند و حقوق بالا برایم پرداخت کند سال گذشته ۱۲میلیون میگرفتم

     کارشناس بیمه
     22 خرداد 1401

     سلام دوست عزیز، بیمه اجباری رد کند، بازرس از محل کار بازدید خواهد کرد.

  مریم
  28 فروردین 1401

  باسلام همسربنده کارگرساختمان هستن ولی اتحادیه برای کناف کارها که ییمه شون کندتشکیل نشده ماچطورمیتونیم بیمه کارگری ثیت نام کنیم

   کارشناس بیمه
   09 خرداد 1401

   سلام دوست عزیز، بروید بابت شغل دیگری از ساختمانی کارت بگیرید

  امیر
  06 خرداد 1401

  سلام من ۷ماه پیش بیمه مشاغل اذاد کردم ،وبهم گفتن تا عید باید نزدیک ۷۰۰پرداخت کنی اما از بعد عید حق بیمه میدپاین که نیومد الانم هرماه که میرم همون شعبه میگه ماه بعد میاد پاین ،خاستم بدونم که منو سر کار گذاشتن؟یا مسخره گرفتن منو ،چکارشون میتونم بکنم؟

   کارشناس بیمه
   06 خرداد 1401

   سلام دوست عزیز، هر سال با افزایش دستمزد ها و افزایش مستمریها حق بیمه افزایش پیدا میکند و دیگر پایین نمی آید

قرنی
19 آبان 1400

میزان حقوق بازنشستگی بیمه مشاغل آزاد می دونید چقدره؟

  کارشناس بیمه
  19 آذر 1400

  سلام، دوست عزیز حقوق بازنشستگی بر اساس عوامل مختلفی تعیین می شود. شما باید با نزدیک ترین کارگزاری تامین اجتماعی خودتان تماس بگیرید. تا کامل شما را راهنمایی کنند.

  مهدی از خرمدره
  11 فروردین 1401

  سلام. هزینه دفترچه تامین اجتماعی با حق پرداخت ۱۲ درصد چه اندازه است

   کارشناس بیمه
   14 فروردین 1401

   سلام دوست عزیز، هزینه دفترچه درمان ماهیانه ۷۲۰۰ تومان است.

    مشاوره
    01 اردیبهشت 1401

    سلام و خسته نباشید من بیمه مشاغل آزاد واریز میکنم چطوری میتونم به بیمه دانشجویی تبدیل کنم

     نویسنده بیمه
     15 خرداد 1401

     سلام دوست عزیز
     بیمه حرف و مشاغل آزاد و بیمه دانشجویی هیچ فرقی ندارند هردو یکی هستند

  امیر
  06 خرداد 1401

  حتا اگر کارت مهارت بگیرم بازم پاینتر نمیاد حق بیمم ؟؟

   کارشناس بیمه
   07 خرداد 1401

   سلام دوست عزیز، کارت مهارت فنی و حرفه ای ساختمانی حق بیمه کمتری باید پرداخت کنید ولی سهمیه ای از طرف دولت اعلام نشده است

  بهروز
  03 مرداد 1401

  سلام و عرض ادب من مغازه ام را به پخش کتاب اجاره داده بودم که امسال تخلیه کردند الان یکی از کارگران همان پخش کتاب میخواهد از مستاجر قبلی من شکایت کند ضمنا این کارگر فقط دو ماه برایش بیمه رد شده و هنوز برای تصفیه حساب هم نرفته پیش کار فرمایش ایا این شکایت به بنده که مالک هستم ربطی دارد یا نه ،ممنونم پاسخ بدهید

   کارشناس بیمه
   08 مرداد 1401

   سلام دوست عزیز، بله اگر کارگر شکایت کند و تامین اجتماعی کارفرما را بدهکار کند و از پرداخت حق بیمه امتناع کند تامین اجتماعی ملک را بدهکار میکند شما باید طبق قانون وثیقه و یا پولی که پیش شما دارد را بهش ندهید تا تسویه بیمه و مالیات را برایتان بیاورد.

رضا جنامی
01 دی 1400

سلام، مزایای بیمه مشاغل آزاد14درصد چی هست

  کارشناس بیمه
  25 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، تفاوت هایشان میزان پرداختی است.

  حلما علیمی
  22 اسفند 1400

  سلام اگه کسی الان ۵۰ سالش باشه و بخواد حقوق بازنشستگی داشته باشه میتونه تو تامین اجتماعی شروع کنه ؟و بیمه اختیاری باید باشه؟ و تا چند سال باید پرداختی داشته باشه ؟ و اینکه پوشش درمان رو میشه حذف کرد؟

   کارشناس بیمه
   23 اسفند 1400

   سلام دوست عزیز، اگر زیر ۵۰ سال باشد بله میتواند بیمه حرف و مشاغل آزاد شود۰۲ تا ۶۰ سالگی واریز کند بعد بازنشسته شود ۰۳ بله درمان هم میتوانید حذف کنید.

    ع شیروان
    31 اردیبهشت 1401

    سلام من بیمه مشاغل آزاد هستم تفاوت
    ۱۸درصد و۱۲درصد در بازنشستگی
    تاثیر داره یا نه وآیا
    بیمه مشاغل آزاد ۱۸درصد هزینه ای
    برای عمل دیسک کمر شامل میشود

     کارشناس بیمه
     01 خرداد 1401

     سلام دوست عزیز، ۰۱ در بازنشستگی هیچ تاثیری ندارد ۰۲ اگر هزینه درمان هم واریز میکنید بله شامل میشود

  انیتا
  30 فروردین 1401

  سلام من ۲۹ سال سابقه دارم که آخرین حقوق ۳۶۰روزقبل من ۱۲میلیون توما بوده اکنون ازشرکت استعفادادم میخواهم خودم بیمه پرداخت کنم آیا برای حقوق بازنشستگی بیمه اختیاری بهتر است یا بیمه مشاغل آزاد

   کارشناس بیمه
   16 خرداد 1401

   سلام دوست عزیز، بیمه اختیاری بهتر است

بهمن عزیزی
02 دی 1400

سلام ایا کم تر از ۳۰۰ هزار وجود ندارد بتونی خودتو بیمه کنی

  کارشناس بیمه
  25 بهمن 1400

  سلام این رقم ها دیگر تعیین شده است. می توانید از بیمه سلامت استفاده کنید. اما تامین اجتماعی بهتر است.

  امین
  30 بهمن 1400

  با سلام لطفا” راهنمایی بفرمائید؛
  1- تکلیف فرزند پسری که بدلیل خارج شدن از تکفل پدر (19 ساله) برای داشتن بیمه تامین اجتماعی چیست؟ وی دارای کارت معافیت پزشکی هم میباشد.

  2- اگر فرزند فوق الذکر دانشجو باشد هم میتوند خودش بیمه تامین اجتماعی بشود یا باید تحت تکفل پدر قرار بگیرد؟
  با تشکر

   کارشناس بیمه
   01 اسفند 1400

   سلام دوست عزیز، اگر قبل از ۱۸ سالگی بیماری داشته میتواند برود کمیسیون پزشکی درخواست از کارافتادگی کند و اگر از کارافتادگی بهش دادند، تا آخر عمرش تحت تکفل پدرش باشد.

علی
03 دی 1400

سلام بنده کارمندم خدمات فرودگاهی هستم الان سه سال سابقه کار دارم شرکت بیمه منو تا دوسال برای شرکت خدمات فرودگاهی رد کرده الان که رفتن بیمه مو چک کنم یک سال دیگه بیمه مو بجای که خدمات فرودگاهی رد کنه زده راه ساختمانی امکانش هست منو راهنمایی کنید ممنون میشم

  کارشناس بیمه
  01 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، برای شما هر شغلی که تو لیست توسط کارفرما قبلا ارسال شده است. دیگر قابل اصلاح نیست.

   محمدرضا
   08 اسفند 1400

   سلام. میخاستم بدونم که نسبت به مبلغ پرداختی، بیمه روستایی بهتره یا مشاغل آزاد.

    کارشناس بیمه
    09 اسفند 1400

    سلام دوست عزیز، بیمه روستای مبلغ آن نسبت به بیمه آزاد کمتر است و مزایا کمتری هم دارد.

جلیل
06 دی 1400

با عرض سلام وادب خدمت بنده 10سال سابقه بیمه دارم والان باید خودم ادامه بدم..آیا بیمه مشاغل آزاد خوب هست انتخاب کنم

  کارشناس بیمه
  06 دی 1400

  سلام جلیل عزیز انتخاب هر بیمه بستگی به شرایط شما دارد اگر توضیحات بیشتری ارائه بدهید (سن، سابقه بیمه، خویش فرما و شرایط دیگر و نیازهای بیمه ای و….) ما بهتر قادر به راهنمایی خواهیم بود.

  فاطمه
  18 بهمن 1400

  سلام.وقت بخیر.من خانم و متولد ۱۳۵۱ هستم .به نظر شما بیمه مشاغل آزاد برام مناسبه یا بیمه خانه داری؟

   کارشناس بیمه
   20 بهمن 1400

   سلام دوست عزیز، بیمه حرف و مشاغل آزاد و زنان خانه دار یکی است، فرقی نمیکند.

اصغر
06 دی 1400

سلام آیا شیرینی پزی جزو مشاغل سخت حساب میشه؟؟

  کارشناس بیمه
  06 دی 1400

  سلام مشاغل سخت و زیان آور توسط سازمان های مرتبط مشخص می شود و نمی توان چنین چیزی را به همین صورت پاسخ داد.

سادات
08 دی 1400

با عرض سلام، من شوهرم جمعا ۷ الا ۸ سال سابقه بیمه داره که جاهای که کارکرده براش رد کردن حالا ۴۵ سال سن داره ومیخواهیم خودمون بصورت آزاد بدیم ولی خیلی بوجه نداریم کف پرداخت چه قدر هستش وچند سال ویا تا چه مدت می تونیم پرداخت کنیم که بهمون بیمه بازنشستگی تعلق بگیره، با تشکر از پاسخگویتان

  کارشناس بیمه
  23 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، باید بیمه اختیاری با ماهی ۸۶۰ هزار تومان در ماه و تا ۳۰ سال هم باید بیمه واریز کند.

   ارش
   08 فروردین 1401

   سلام ،وقت بخیر
   ایا ایشان نمیتوانند بعد از ۵۰ سالگی به میزان همان ۷ الی۸ سالی که بیمه پرداخت کرده‌اند ،بازنشستگی بگیرند؟؟

    کارشناس بیمه
    20 اردیبهشت 1401

    سلام دوست عزیز، خیر.

صباغی
09 دی 1400

سلام من سال تا سال ۹۵ بیمه اجباری بودم حدودا ۸ سال هم سابقه دارم اگر بخواهم خود را بیمه مشاغل آزاد کنم باید آزمایش بدم یا خیر ؟

  کارشناس بیمه
  23 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، بله باید معاینات پزشکی بروید.

  حسین
  04 فروردین 1401

  سلام، پسرم هیچ سابقه بیمه نداره سنش ۲۵ساله خدمت سربازی نرفته؛ ازدواج کرده باین شرایط
  آیا با این شرایط می‌تونه بیمه اختیاری بشه؟؟

   کارشناس بیمه
   07 فروردین 1401

   سلام دوست عزیز، فقط می توانید بیمه مشاغل آزاد شود. چون سابقه بیمه ندارد.

مسعود
09 دی 1400

سلام برای کسری از ماه باید چکار کنیم؟من بیمه اجباری دارم میتونم ماه هایی که 10یا 20 روز کسری دارم رو خودم پرداخت کنم؟

  کارشناس بیمه
  23 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، بله میشود و به شعبه ای که بیمه شما واریز میشود به قسمت امور فنی مراجعه کنید.

  نورمحمدی
  09 اسفند 1400

  سلام ببخشید من میخوام شماره بیمه ام رو از طریق گوشی بگیرم باید چکار کنم

علی
10 دی 1400

سلام، بیمه مشاغل آزاد میشه سختی کار بخوره و 20 ساله بازنشسته شد؟

  کارشناس بیمه
  23 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، خیر امکان پذیر نیست.

نوروزی
13 دی 1400

سلام و درود ، امکان داره در مورد بخشنامه جدید در خصوص پر کردن خلا توضیح دهید

  کارشناس بیمه
  15 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، بخشنامه ای در خصوص خلا سوابق نیامده است.

  رسول
  17 آبان 1401

  سلام من مغازه دارم و پروانه کسب هم دارم .البته چند سالی هم سابقه بیمه دارم چه نوع بیمه ای الان برام بهتره

   کارشناس بیمه
   17 آبان 1401

   سلام مشاغل آزاد می توانید، بیمه اختیاری هم اگر می توانید هزینه آن را هم بدهید.

سالار
13 دی 1400

سلام ببخشید من میخوام بیمه تامین اجتماعی بکنم چهارسال سابقه دارم البته اونموقع اختیاری بود الان خودم مغازه تعویض روغن دارم بایدکدوم بیمه بشوم وچقدرپرداخت میکنم ایاان چهارسال میشه سابقه حساب بشه؟ ازسال 95نمیریزم

  کارشناس بیمه
  15 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، ۰۱ همان بیمه اختیاری را ادامه بدهید ۰۲ ۸۶۰ هزار تومان ۰۳ بله میشود.

سعید
14 دی 1400

باسلام درصورت داشتن بیمه مشاغل آزاد به مدت ده سال با پروانه کسب و بعد خروج از شغل قبلی و با نداشتن پروانه میتوان همان بیمه مشاغل آزاد را ادامه داد یا خیر

  کارشناس بیمه
  15 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، بله می شود و امکان پذیر است.

زهرا
14 دی 1400

سلام من۴۸ ساله ام و۱۵سال ۶ماه بیمه ی اختیاری واریز میکنم می توانم تا۵ سال باواریز کردن بیمه ،تا۲۰سال بشه بازنشستگی بگیرم؟(زهرا)

  کارشناس بیمه
  15 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، خیر نمی توانید.

احمد رمضانی
15 دی 1400

سلام من ۱۷ سال بیمه تامین اجتماعی هستم و مشغول کارم کارم سخت وزیان اور هست بعد از ساعت ۲ بیرون مغازه دارم پروانه کسب بنام خانمم هست میتونم برای اینکه دریافتی بازنشستگی ام بیشتر بشه میتونم از طریق مغازه بیمه پرداخت کنم؟باتشکر

  کارشناس بیمه
  14 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، خیر نمیشود از دو جا واریز کنید. بعدها از نظر قانونی به مشکل میخورید.

رضا بهزادی نژاد
16 دی 1400

سلام آیا در بیمه خویش فرما بیمار اگر به مراکز تامین اجتماعی مراجعه کند مثل کشیدن دندان رایگانه یا باید مبلغی را پرداخت کنه ممنون میشم پاسخ بدید

  کارشناس بیمه
  13 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، در بیمه حرف و مشاغل آزاد اگر به درمانگاه مراجعه کنید، فرانشیز از شما دریافت میشود.

   عیسی
   05 فروردین 1401

   فرانشیز چیه؟؟؟

    کارشناس بیمه
    06 فروردین 1401

    سلام دوست عزیز، درصد مبلغی است که شما باید بپردازید.

   عباس
   16 فروردین 1401

   باسلام خدمت کارشناس محترم پرداخت بیمه اختیاری از مشاغل آزد خیلی بیشتره آیا در بازنشستگی هم مبلغ دریافتی بیشتر از مشاغل آزاد هست ممنونم

    کارشناس بیمه
    17 فروردین 1401

    سلام دوست عزیز، در بازنشستگی بیمه اختیاری یک مقداری بهتر و بیشتر است.

Karimi
19 دی 1400

سلام برای بیمه خویش فرما باید کجا مراجعه کنم

  نویسنده بیمه
  19 دی 1400

  سلام آقای کریمی عزیز ، همان طور که در محتوای مقاله گفته ایم : ”

  این بیمه، جزو بیمه تامین اجتماعی است و برای افرادی که تحت پوشش بیمه اجباری نیستند، گزینه بسیار مناسبی است. شما به راحتی می‌توانید به یکی از شعبه‌های سازمان تامین اجتماعی مراجعه کنید و بعد از تحویل مدارک، از خدمات بیمه‌ تامین اجتماعی بهره‌مند شوید.”

Amir
21 دی 1400

سلام
بدون کارت‌پایان خدمت هم میشه بیمه شد؟

  کارشناس بیمه
  21 دی 1400

  سلام امیر عزیز با توجه به محتوای مقاله ، کارت پایان خدمت یکی از مدارک و شرایط لازم جهت برخورداری از بیمه مشاغل آزاد است.

   Mm
   26 دی 1400

   سلام ببخشید مثلا یه کسی که سربازی نره نمیتونه بیمه کنه خودش رو؟؟

    کارشناس بیمه
    08 بهمن 1400

    شما می توانید بیمه حرف و مشاغل آزاد را انتخاب نمایید.

     ناهید
     16 اسفند 1400

     سلام، شخصی که یکسال بیمه مشاغل آزاد 18 درصد هست و الان با مشکل بینایی روبرو شده و دکتر نوشته نیمه بینا هستند آیا میتواند درخواست ازکارافتادگی دهد؟ یا شامل ایشون نمیشه. باتشکر

     کارشناس بیمه
     18 اسفند 1400

     سلام دوست عزیز، خیر شامل نمیشود

   مسعود
   01 اسفند 1400

   سلام پس چرا منو بدون کارت پایان خدمت بیمه مشاغل آزاد کردن؟حتی ازشعبه هم حضوری پرسیدم گفتن نیازی نیست؟!!!

    کارشناس بیمه
    01 اسفند 1400

    سلام دوست عزیز، بیمه مشاغل آزاد بدون کارت پایان خدمت می توانید.

Maryam
22 دی 1400

سلام
مامان من ۵۰ سالشه خانه دار هست، و پدرم هم فوت کردن میتونه بیمه شه؟

  کارشناس بیمه
  22 دی 1400

  سلام دوست عزیز اگر مادر شما مشخصات زیر را دارا هستند که بله می توانند از بیمه خویش فرما استفاده کنند در غیر این صورت بیمه زنان خانه دار تامین اجتماعی را به ایشان پیشنهاد می کنیم که در اینجا می توانید درباره آن بخوانید.:
  آقایان برای تحت پوشش بیمه باید کارت پایان خدمت داشته باشند.
  افراد باید حداقل سابقه پرداخت ۳۰ روز حق بیمه را داشته باشند.
  حداکثر سن برای اینکه تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار گرفت، ۵۰ سال است.
  اگر سن شخصی بیشتر از ۵۵ سال باشد باید معادل مدت مازاد سنی، سابقه حق بیمه پرداخت کند.
  در صورتی که از قبل سابقه ۱۰ سال پرداخت حق بیمه را داشته باشید و سن شما هم از ۵۰ سال بیشتر باشد به راحتی می‌توانید تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی قرار بگیرید.
  افراد متقاضی که بیش از ۱۰ سال سابقه پرداخت حق بیمه در سازمان تامین اجتماعی داشته باشند از شرط سنی معاف خواهند بود.

  Iman
  11 بهمن 1400

  سلام بیمه حرف و مشاغل ازاد با نرخ ۱۸ درصد بازنشستگی دارد؟

   کارشناس بیمه
   11 بهمن 1400

   سلام دوست عزیز، بله بیمه حرف و مشاغل آزاد بازنشستگی دارد.

  میلاد
  13 بهمن 1400

  سلام…در بیمه خویش فرما بیمه ۱۸ درصد بهتر یا بیمه اختیاری ک ۲۷ درصد است؟
  لطفا بگید کدوم برای من مناسب تر است هزینه آن مهم نیست

   کارشناس بیمه
   14 بهمن 1400

   سلام دوست عزیز، بیمه اختیاری بهتر است.

خانم سبزی
22 دی 1400

سلام هزینه بیمه واریزی خویش فرما فقط جهت سابقه بیمه چقدر است؟

  کارشناس بیمه
  22 دی 1400

  سلام دوست عزیز همان طور که در متن مقاله ذکر کردیم :

  در سال 1400 مبلغ حق بیمه 39 درصد افزایش داشته است. با توجه به این موضوع، مبالغ حق بیمه در بیمه مشاغل آزاد هم افزایش پیدا کرده است. مبلغ حق بیمه مشاغل آزاد به شرح زیر می‌باشد:

  ۱۲ درصد: ۳۹۵ هزار تومان برای ۳۱ روز و ۳۸۲ هزار تومان برای ۳۰ روز
  ۱۴ درصد: ۴۶۱ هزار تومان برای ۳۱ روز و ۴۴۶ هزار تومان برای ۳۰ روز
  ۱۸ درصد: ۵۹۳ هزار تومان برای ۳۱ روز و ۵۷۴ هزار تومان برای ۳۰ روز

   حیدر
   11 بهمن 1400

   ۱۸ درصد و ۱۲ درصد میشه بیشتر توضیح بدید

    کارشناس بیمه
    12 بهمن 1400

    سلام دوست عزیز، اگر بخواهیم که خیلی خلاصه پاسخ دهیم، ۱۸ درصد شامل بازنشستگی، فوت و ازکارافتادگی است؛ ولی ۱۲ درصد شامل فقط بازنشستگی است.

  کارشناس بیمه
  22 دی 1400

  سلام دوست عزیز
  در سال 1400 مبلغ حق بیمه 39 درصد افزایش داشته است. با توجه به این موضوع، مبالغ حق بیمه در بیمه مشاغل آزاد هم افزایش پیدا کرده است. مبلغ حق بیمه مشاغل آزاد به شرح زیر می‌باشد:

  ۱۲ درصد: ۳۹۵ هزار تومان برای ۳۱ روز و ۳۸۲ هزار تومان برای ۳۰ روز
  ۱۴ درصد: ۴۶۱ هزار تومان برای ۳۱ روز و ۴۴۶ هزار تومان برای ۳۰ روز
  ۱۸ درصد: ۵۹۳ هزار تومان برای ۳۱ روز و ۵۷۴ هزار تومان برای ۳۰ روز

  ht051
  14 بهمن 1400

  سلام فواید بیمه اختیاری 27 درصد چیه با 18 درصد؟؟؟

   کارشناس بیمه
   16 بهمن 1400

   سلام دوست عزیز،فقط در درمان با هم فرق میکنند. بیمه حرف و مشاغل درمان شامل فرانشیز میشود ولی اختیاری ندارد.

  مهبدن
  07 فروردین 1401

  سلام آیا مادر میتواند فرزند یکساله خودرا بیمه خدمات درمانی تامین اجتماعی کند در صورتی که پدر و مادر هر دو دارای بیمه درمانی سلامت میباشند؟

   کارشناس بیمه
   07 فروردین 1401

   سلام دوست عزیز، خیر فقط پدر میتواند فرزند خود را بیمه کند.

محمد طاها
25 دی 1400

سلام من با موتور تو اسنپ کار میکنم.میتونم خودم رو بیمه کنم.چه بیمه ای ؟بیمه خویش فرما؟

  کارشناس بیمه
  11 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، شما می توانید از همین بیمه حرف و مشاغل آزاد تامین اجتماعی استفاده کنید.

Ali
25 دی 1400

سلام بنده به صورت میخام بیمه مشاغل ازاد ثبت نام کنم شغلم فعالیت در بازارهای مالی مثله بورس باید از کدوم نوع بیمه استفاده کنم؟

  کارشناس بیمه
  09 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، شما باید بیمه حرف و مشاغل آزاد شوید.

  علی
  08 اردیبهشت 1401

  سلام من 10 سال بیمه اجباری دارم الان هم 15 سال هم اختیاری دارم 3ونیم سال هم مشاغل آزاد بیمه میریزم الان بخوام بازنشست بشم دریافت من چقدر میشه 50 سالم هستش

   کارشناس بیمه
   08 اردیبهشت 1401

   سلام دوست عزیز، اگر تو مجموع ۳۰ سال سابقه داشته باشید حداقل مستمری به شما تعلق میگیرد.

قاسمی
25 دی 1400

سلام بیمه مشاغل آزاد با پرداخت ماهانه ۱۲درصد شامل کدام خدمات به بیمه گذار می‌شود

  کارشناس بیمه
  09 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، فقط بازنشستگی شامل خواهد شد.

امید شاهرودی
26 دی 1400

سلام من ۳۷ سالمه یک سال بیمه مشاغل آزاد دادم میخوام بدونم آیا من الان ادامه بدم تا ۵۰ ساله بشم بازنشست میشم و اگر کامل بدم ۳۰ روز کاری برام محاسبه میشه چون میگن ک ۱۰ سال تا ۵۰ ساله بشیم حق بیمه پرداخت کنیم بازنشست میشیم ممنون از لطف شما

  کارشناس بیمه
  11 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، خیر شما باید حداقل 60 سال سن داشته باشید.

  امین
  30 بهمن 1400

  با سلام و ارادت؛
  تفاوت بیمه مشاغل آزاد و خویش فرما چیست؟
  آیا هردو زیر مجموعه بیمه اختیاری محسوب میشوند؟

  پریناز شفیعی
  01 اردیبهشت 1401

  سلام وخسته نباشین یکی بخاد خودشوتو بیمه اختیاری کنه ایا بعد فوت همسر با اینکه خودش بیمه هس میتونه استفاده کنه یعنی همزمان دوتاشو دریافت کنه ,؟

   نویسنده بیمه
   14 خرداد 1401

   سلام دوست عزیز
   بله میتواند هر دو حقوق را دریافت کند

امید شاهرودی
26 دی 1400

سلام ببخشید من ۳۷ سالمه وچند سال پیش یک سال حق بیمه اختیاری رو پرداخت کردم ولی بخاطر دلایلی
قطع کردم و پردلخت نکردم میخوام بدونم الان اگه دوباره بیمه رو ادامه بدم تا پنجاه ساله بشم باز نشست میشم و چند روز کاری برام محاسبه میشود

  کارشناس بیمه
  09 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز. با ۵۰ سال سن حتما باید ۳۰ سال سابقه داشته باشید.

سید جعفر لوردکانی
26 دی 1400

درود
چطور میتوانم نسخه های داروی در دفترچه درمانی را ببینم من بازنشسته هستم

  کارشناس بیمه
  09 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، مشاهده نسخه های داروی در دفترچه های درمانی امکان پذیر نیست.

امید شاهرودی
26 دی 1400

سلام من ۳۷ سالمه یک سال بیمه مشاغل آزاد دادم میخوام بدونم آیا من الان ادامه بدم تا ۵۰ ساله بشم بازنشست میشم و اگر کامل بدم ۳۰ روز کاری برام محاسبه میشه چون میگن ک ۱۰ سال تا ۵۰ ساله بشیم حق بیمه پرداخت کنیم بازنشست میشیم ممنون از لطف شما…..

  کارشناس بیمه
  08 بهمن 1400

  سلام امید عزیز . خیر شما حتما باید ۱۰ سال سابقه و ۶۰ سال سن داشته باشی که بازنشسته شوی

ناصرمحرابی
27 دی 1400

سلام بنده حدود سه سال بیمه اجباری بودم دوسال بین بیمه ها ندادم عقب افتاد الان بیمه مشاغل آزاد هستم
میتونم این دو سال که عقب افتاده رو بخرم یا نمیشه

  کارشناس بیمه
  07 بهمن 1400

  سلام خیر متاسفانه امکان خرید این دو سال سابقه بیمه وجود ندارد.

کعبی
27 دی 1400

با سلام سرانه درمان برای بیمه مشاغل آزاد ۱۸ددرصد باید هرماه پرداخت بشود؟؟ مثلا برای یک خانواده ۴ نفره بمدت یک سال چه میزان باید پرداخت کنیم

  کارشناس بیمه
  07 بهمن 1400

  سرانه درمان در بیمه حرف و مشاغل آزاد مبلغ ۷۱ هزار تومان در ماه است

محمد رحیم خسروی
28 دی 1400

سلام.محمد رحیم خسروی هستم از قروه کردستان.از سال ۸۹ بیمه کارگری ساختمانی می‌باشم شغلم لوله کشی گاز میباشد با هماهنگی تامین اجتماعی بعلت لازم بودن کار و جزئی از مدارک جهت کار( پروانه کسب ) درآوردم بدونه اینکه مغازه داشته باشم .متاسفانه بیمه ام را قطع کردن فورا پروانه را باطل کردم دوباره بیمه ام برقرار شد بعد از سه ماه دوباره بیمه ام را قطع کردن حالا نه میتوانم کار کنم نه بیمه دارم
مسئول عزیز و حال دان شما که واقعا میخواهید حق به حق دار برسه من که حدود پنجاه سال سن دارم مستا جرم تحت پوشش کمیته امداد بودم فقط فقط به من بگویید چرا به چه دلیل بیمه ام را قطع کرده آمد با وجود اینکه کار گرم و هزار بار دم به ساعت بازرس آمده و کارگرم را تایید کرده

  کارشناس بیمه
  06 بهمن 1400

  سلام باید به اون شعبه که بیمه شما را قطع کرده علت قطع را جویا شوید اگر پاسخ نگرفتید به اداره کل تامین اجتماعی مراجعه کنید

مینا صمدی
28 دی 1400

من 18روز بیمه دارم اگر بهمن رو کامل رد کنم میتونم برم بیمارستان واسه عمل دیسک کمر

  کارشناس بیمه
  06 بهمن 1400

  سلام خیر متاسفانه برای شما مقدور نیست.

سلماتی
28 دی 1400

سلام نحوه دریافت بیمه تامین اجتماعی به چه صورته؟

  کارشناس بیمه
  29 دی 1400

  سلام دوست عزیز، شما باید به یکی از کارگزاری های تامین اجتماعی برای ثبت نام مراجعه کنید.

   حسین
   29 دی 1400

   سلام فرق پوشش بیمه ای بین 14و 12و18درصد چست

    کارشناس بیمه
    06 بهمن 1400

    ۱۴ درصد فقط بازنشستگی داره ۱۶ درصد بازنشستگی و فوت داره ۱۸ درصد بازنشستگی و فوت و از کارافتادگی دارد

سعید
28 دی 1400

سلام
من خودمو بیمه مشاغل آزاد ۱۲ درصد بدون خدمات درمانی کردم. میخوام بدونم با این شرایط حقوق بازنشستگی با کسی که توسط کارفرما بیمه شده و بازنشست شده چقدر فرق میکنه؟
اگه من جواز کسب بگیرم و خودمو بیمه کنم با دفترچه درمانی هزینش چقدره و شرایط بازنشستگیش چطوره؟

  کارشناس بیمه
  06 بهمن 1400

  سلام سعید عزیز
  فرق میکند چقدر فرق میکند اون هم بستگی به اون شخص دارد که چقدر حقوق از کارفرما میگیرد ۰۲ مبلغی که بیشتر واریز میکنید فقط به خاطر درمان است در مبلغ مستمری تاثیری ندارد

مسعود
29 دی 1400

سلام وقت بخیر ، در بیمه مشاغل آزاد ، با داشتن چند سال سابقه (برای آقایان و خانمها) می توان درخواست بازنشستگی داد و از مستمری بهره مند شد ؟

  کارشناس بیمه
  10 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، برای درخواست بازنشستگی تامین اجتماعی نیاز ۱۰ سال سابقه برای آقایان با ۶۰ سال و برای خانمها ۵۵ سال سن است.

قاطعی
03 بهمن 1400

سلام و احترام.وقت بخیر…قربان من مغازه دکوراسیون داخلی دارم چه نوع بیمه ایی میتونم خودمو بیمه کنم؟؟
هزینه پرداختی ماهیانه اگه لطف کنید بگین ممنونتون میشم🙏🌹

  کارشناس بیمه
  05 بهمن 1400

  اگر از قبل سابقه بیمه داشته باشید میتوانید بیمه اختیاری شوید اگر نداشته باشید بیمه حرف و مشاغل آزاد شوید که نرخ های مختلف و مبلغ های متنوعی دارد که سیصد وسی هزار تومان شروع میشود

سجاد
03 بهمن 1400

سلام من 12سال بیمه تامین اجتماعی اجباری دارم سنم 40 موتولد شصتم الان میخوام بیمه ام رو خودم ادامه بدم مشاغل آزاد خوبه یا اختیاری

  کارشناس بیمه
  06 بهمن 1400

  سلام سجاد عزیز به شما بیمه حرف و مشاغل آزاد پیشنهاد می شود

خداوردی
03 بهمن 1400

سلام ایا برای ثبت نام بیمه درمانی تامین اجتماعی باید حتما به کارگزاری رفت؟

  کارشناس بیمه
  04 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، بله اما می توانید در خصوص نحوه ثبت نام بیمه تامین اجتماعی به نزدیک ترین کارگزاری مراجعه کنید.

فرهادی
03 بهمن 1400

سلام جدول بیمه خویش فرما تامین اجتماعی رو از کجا می تونیم بگیرم؟

  کارشناس بیمه
  03 بهمن 1400

  سلام شما باید به یکی از شعبات بیمه تامین اجتماعی یا سایت خود تامین اجتماعی مراجعه کنید.

ازدیادی
03 بهمن 1400

سلام من 22 سالمه و میخوام خودمو بیمه کنم برای ثبت نام و دریافت کد بیمه تامین اجتماعی باید کجا برم؟

  کارشناس بیمه
  03 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، شما باید برای بار اول به یکی از شعبات بیمه تامین اجتماعی مراجعه کنید.

  خانم کریمی
  04 بهمن 1400

  سلام من ۵۵ سالم حدودچهار سال سابقه بیمه دارم چندسال دیگه میتونم به سابقه بیمه م اضافه کنم که مستمری بگیرم وبرای هرسال چقدر باید پرداخت کنم ممنون میشم پاسخ بدین متشکر

   کارشناس بیمه
   05 بهمن 1400

   سلام اگر خانم باشید میتوانید ۶ سال کسری سابقه خودتون را که حدودا ۶۶ ملیون تومان میباشد را یکجا واریز کنید و بازنشسته شوید

حسین
03 بهمن 1400

سلام ببخشید من بیمه 27 درصد بیمه اختیاری کردم و ماهانه مبلغ 860 هشتصدوشصت هزارو سیصد تومان واریز میکنم فقط نمیدونم چرا وقتی از مراکز تامین اجتماعی برای درمان استفاده میکنم بازم نصف مبلغ ویزیت رو میگیره..؟! اما در صورتی که روز اول بهم گفتند که 27 درصد بیمه درمانیش کاملا رایگانه؟؟؟ الان گیجم هیچکسی هم جوابگو نیست میشه یکی راهنماییم کنه ممنون میشم؟؟؟؟

  کارشناس بیمه
  06 بهمن 1400

  اگر بیمه اختیاری واریز میکنید رایگان است نباید در مراکز درمانی سازمان از شما مبلغی دریافت کنند

   حسین
   08 بهمن 1400

   خب الان چطوری و از کجا باید پیگیر این مشکلم بشم؟؟؟ مممونم بابت جواب دهی خوبتون سپاس🙏🙏🙏

    کارشناس بیمه
    08 بهمن 1400

    سلام دوست عزیز اگر امکان دارد مجدد سوال خود را اعلام بفرمایید چون در رشته پاسخ ها و حجم بالای سوالات ما به پاسخ قبلی اعلام شده به شما دسترسی نداریم اگر مساله خود را مجدد اعلام فرمایید، سریعا پاسخگو خواهیم بود.

حسین
03 بهمن 1400

سلام مزایای بیمه 27 درصد اختیاری خدمات درمانیش رایگانه یا خیر؟؟؟

  کارشناس بیمه
  06 بهمن 1400

  بله مانند بیمه اجباری میباشد

   حسین
   08 بهمن 1400

   خب اگر باز خرید کنم میتونم بیمه ام اختیاری هستش؟؟؟ ممنون بابت پاسختون 🙏🙏🙏

    کارشناس بیمه
    08 بهمن 1400

    سلام حسین عزیز بله بیمه اختیاری است.

     حسین
     12 بهمن 1400

     سلام مجدد ببخشید میخواستم بدونم برای پرداخت حق بیمه باید اول هرماه به سازنان تامین اجتماعی برم تا فرم حق پرداخت بیمه رو بگیرم و پرداخت کنم..؟ آیا راهی ندارد که حضوری نریم و از طریق گوشی یا عابر بانک پرداخت کنیم حق بیمه مون رو ممنون میشم راهنماییم کنید ☹️

     کارشناس بیمه
     13 بهمن 1400

     سلام دوست عزیز، خیر لازم نیست دیگر مراجعه کنید. میتوانید با موبایل خودتان هم فیش های بیمه را واریز کنید.

زهرا
04 بهمن 1400

سلام من در یک سازمان 22 سال سابقه کاری و بیمه داشتم و بازخرید کردم و حالا می خوام برای خودم کار کنم میخوام بدونم با توجه به اینکه من 50 سالم هست می تونم بیمه مشاغل آزاد رو داشته باشم و اینکه سقف بیمه پردازی در مشاغل آزاد چقدره ؟ یعنی اگه درآمد ماهانه من 20 میلیون باشه به نسبت این مبلغ بیمه باید بپردازم؟ و بعد چند سال می تونم درخواست بازنشستگی کنم؟

  کارشناس بیمه
  06 بهمن 1400

  سلام
  با توجه به سن شما که بالای ۵۰ سال است دیگه نمی توانید بیمه آزاد شوید فقط مگر کارگاهی و یا پیمانکاری لیست بیمه برای شما ارسال کند

  مبین
  09 بهمن 1400

  با سلام و احترام
  ببخشید من بیمه اختیاری کردم 27 درصد ماهانه مبلغ 860 هزارتومان واریز میکنم الان 6 ماهه که حق بیمه ام رو واریز کردم میخواستم بدونم اگر بخوام ( باز خرید ) کنم میشه یا خیر؟؟؟
  چون پرسجو کردم فهمیدم که بازنشستگی نداره بیمه اختیاری..!
  ممنون میشم جواب بدین 🙏

   کارشناس بیمه
   10 بهمن 1400

   سلام دوست عزیز در پاسخ به سوال اولتان باید بگوییم که بیمه اختیاری بازخریدی ندارد. همچنین اینکه بیمه اختیاری بازنشستگی دارد.

  حسین
  13 بهمن 1400

  باتوجه به جواب سوالم فرمودین که دیگه لازم نیست مراجعه کنم برای حق واریزی برای بیمم گفتین با موبایل فیش بیمه ام رو پرداخت کنم خب فقط نگفتین چطوری فیشم رو بگیرم از کجا بگیرم ممنون میشم قشنگ راهنماییم کنید

   کارشناس بیمه
   14 بهمن 1400

   سلام دوست عزیز، باید برنامه سایت تامین اجتماعی را تو موبایل خودت نصب کنید و در این برنامه، اطلاعات دقیق شما را قدم به قدم راهنمایی میکند.

زهرا
04 بهمن 1400

سلام من در یک سازمان 22 سال سابقه کاری و بیمه داشتم و بازخرید کردم و حالا می خوام برای خودم کار کنم میخوام بدونم با توجه به اینکه من 50 سالم هست می تونم بیمه مشاغل آزاد رو داشته باشم و اینکه سقف بیمه پردازی در مشاغل آزاد چقدره ؟ یعنی میشه با درآمد ماهانه 20 میلیون تومان قرارداد بسته بشه و نسبت این مبلغ بیمه بپردازم؟ و بعد چند سال می تونم درخواست بازنشستگی کنم؟

  کارشناس بیمه
  07 بهمن 1400

  سلام زهرای عزیز فقط میتوانید بیمه اختیاری شوید و نحوه محاسبه آن دستمزد یک سال آخر خودت با نرخ ۲۷ درصد میباشد

حسنی
04 بهمن 1400

سلام خسته نباشید من 19 سالم تموم شده و پشت کنکور هستم. میخواستم تو این مدت بیمه ام رو بصورت ازاد پرداخت کنم تا عقب نیفته باید چیکار کنم ؟

  کارشناس بیمه
  06 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز بیمه حرف و مشاغل آزاد به شما پیشنهاد می شود.

صادق
05 بهمن 1400

سلام .۲۵ سال سابقه بیمه دارم و در حال حاظر بیمه رانندگان هستم .و چند سال قبل در شرکتی مشغول بودم و با پرینت سوابق ک گرفتم متوجه شدم از ۳۰ روز ۱۰ یا ۲۰ روز حق بیمه پرداخت کردند .آیا میتوان خلا سوابق سالهای قبل پرداخت کنم ؟

  کارشناس بیمه
  05 بهمن 1400

  سلام در صورتی مدارک و مستندات داشته باشید که در ماه ۳۰ روز کار کردید میتوانید در اداره کار از کارفرما شکایت کنید

عبدالله آفتاب سوار یک کارگرهستم
05 بهمن 1400

درود من متولد۱۳۴۸هستم بخاطر مشکلات مالی وبعد مسافت تاحالا نتونستم بیمه بشم امروز با پافشاری خانواده واحتمال گرفتن وام برآن شدم بیمه تامین اجتماعی شهرستان راسک سیستان وبلوچستان مراجعه کنم اما دریغ ازهمکاری وراهنمایی ،اسرارازمن وانکاراز کارکنان اداره گفتن دیرآمدی راهی برای بیمه شدن وجود ندارد .حالا راهنمایی کنید چه کنم ؟آیا راهی وجوددارد؟

  کارشناس بیمه
  05 بهمن 1400

  سلام با توجه به سن شما که بالای ۵۰ سال است دیگه نمی توانید بیمه آزاد شوید فقط مگر کارگاهی و یا پیمانکاری لیست بیمه برای شما ارسال کند

   فرید
   05 بهمن 1400

   ایا برای بیمه تکمیلی فقط باید از سمت کارفرما بیمه شده باشی

    کارشناس بیمه
    05 بهمن 1400

    سلام وقت بخیر نه بیمه تکمیلی انفرادی نیز ارائه شده است که شما به تنهایی می توانید خود را بیمه کرده و از پوشش های بیمه تکمیلی استفاده نمایید فقط کافی است به صفحه استعلام و خرید بیمه تکمیلی انفرادی در سایت https://bimeh.com/health مراجعه کرده و بهترین بیمه درمان مناسب شرایط خود را خریداری نمایید.

     فرید
     05 بهمن 1400

     سلام مجدد ممنون از پاسخ گویی خوبتون،بنده ۴رسال سابقه بیمه دارم ایابرای بیمه بیکاری باید یک ماه از پایان کارت گذشته باشه تا اقدام کنم ینی بیشتر از یک ماه ازکار گدشته باشه تعلق نمیگیره،واگ تعلق بگیرن تا چ زمانی بیمه بیکاری بهم میدن،مرسی🙏🏾🌹

     کارشناس بیمه
     06 بهمن 1400

     از تاریخ اخراج طرف یک ماه وقت دارید که برای دریافت بیمه بیکاری شکایت کنید

     صبا
     06 بهمن 1400

     سلام۱۸ ماه برام از طرف کارفرما بیمه رد شده چند ماه و چ مقدار بیمه بیکاری بمن تعلق میگیره

     کارشناس بیمه
     06 بهمن 1400

     اگر متاهل باشید ۱۲ ماه و اگر مجرد ۶ ماه تعلق میگیرید

Milad
06 بهمن 1400

سلام من بعد از خدمت سربازی هیچ بیمه ای نداشتم الان متاهل هستم و میخوام خودم رو بیمه ازاد کنم هزینه بیمه آزاد چقدر هست ؟

  کارشناس بیمه
  06 بهمن 1400

  سلام میلاد عزیز بیمه حرف و مشاغل نرخ های ۱۴ و ۱۶ و ۱۸ درصد با مبلغ های مختلف دارد از سیصد و سی هزار تومان شروع میشود

   Mehdi
   06 بهمن 1400

   سلام بنده فروشنده هستم و می‌خوام خودم رو بیمه
   کنم چه بیمه ای انجام بدم که خوب باشه

    کارشناس بیمه
    07 بهمن 1400

    سلام مهدی عزیز
    فقط بیمه حرف و مشاغل آزاد باید شوید

   Hamidst
   16 بهمن 1400

   سلام وقت بخیر بنده ۳۲ سال سن دارم و تا الان سابقه هیچ بیمه ای رو نداشتم نه تامین اجتماعی و نه بیمه عمر میخواستم طی ماه های آینده خودمو بیمه کنم و شغلم در اسنپ مشغول هستم آیا بیمه اختیاری بهتره یا بیمه مشاغل آزاد و چه فرقی برای حقوق بازنشستگی داره و میخوام بالاترین حق بیمه رو پرداخت کنم که موقع بازنشستگی بالاترین حقوق رو بگیرم و در آخر بنده مجرد هستم و اگر متاهل بشم برای همسر و فرزندم پوشش میده

   خیلی میبخشید که زیاد شد ممنون میشم کامل جوابم رو بدید

    کارشناس بیمه
    16 بهمن 1400

    سلام دوست عزیز، شما فقط میتوانید بیمه حرف و مشاغل آزاد شوید و در بیمه حرف و مشاغل آزاد فعلا بر اساس حداقل دستمزد واریز کنید و سوم اینکه امکان بیمه کردن خانواده تان هم وجود دارد.

ایمان
06 بهمن 1400

سلام .‌‌من توی تعمیرات مبل کار میکنم و پدرم که ۶۰سال بالا رو داره پروانه کسب به اسم اونه من ۴۰سالمه چند سالی بیشتر بیمه ندارم . چطوری میتونم خودم رو بیمه کنم؟

  کارشناس بیمه
  07 بهمن 1400

  سلام بیمه اختیاری گزینه مناسبی برای شماست

   Reza
   13 بهمن 1400

   سلام من ناشنوا هستم من راننده اسنپ بیش دوسال فعالیت هستم بدون بیمه ولی دفترچه درمانی بهزیستی دارم میخوام بیمه بازنشستگی میشم ؟؟
   خانمم کارمند آموزش و پرورش پیمانی سابقه ۱۵سال بیمه هست ؟

    کارشناس بیمه
    14 بهمن 1400

    سلام دوست عزیز، میتوانید خودتان را بیمه حرف و مشاغل آزاد کنید.

امیر
06 بهمن 1400

سلام عرض میکنم میخواستم بدونم من یه خانواده سه نفره هستم تا حالا بیمه تامین اجتماعی نبودم الان می‌خوام بیمه تامین اجتماعی بگیرم شما چه بیمه ای پیشنهاد میدین که بازنشستگی و… نداشته باشه فقط همین عضویت بیمه باشه و هزینه اش چقدر میشه؟

  کارشناس بیمه
  07 بهمن 1400

  سلام امیر عزیز
  بیمه حرف و مشاغل آزاد شوید با نرخ ۱۸ درصد همراه با درمان که حدودا ۶۰۰ هزار تومان میشود

احمد
07 بهمن 1400

با سلام من پروانه کسب دارم آیا میتوانم پدرم که 52سالشه و هیچ سابقه بیمه نداره بیمه آزاد رد کنم؟؟

  کارشناس بیمه
  07 بهمن 1400

  سلام با توجه به سن اش که بالای ۵۰ سال است دیگر نمی تواند بیمه آزاد شود مگر جای مشغول کار باشد که برایش لیست ارسال کنند

سعید
08 بهمن 1400

سلام پایان خدمت ندارم تو هیچکدوم از طرح های تامین اجتماعی نمیتونم بیمه کنم خودمو ؟؟؟

  کارشناس بیمه
  08 بهمن 1400

  سلام سعید عزیز شما میتوانید بیمه حرف و مشاغل آزاد شوید

سعید
08 بهمن 1400

سلام من بیمه تامین هستم کشاورزی به عنوان کارگر سوال داشتم
آیا منی که به عنوان کارگر بیمه تامین هستم اگر بخوام دوسه تا خونه و یک مغازه و زمین بنامم بزنم آیا بیمه ی من قطع می‌شود یا نه؟؟

  کارشناس بیمه
  09 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز. فقط باید تو محل کار بازرس بیمه شما را تایید کند که در شغل کشاورزی مشغول به کار هستید.

حسیبن
08 بهمن 1400

سلام

من شغلم آزاده و خودم کارفرما هستم توی 39 سالگی برای اولین بار خودم را بیمه مشاغل آزاد کردم حدود یک ساله دارم پرداخت می کنم من دو تا سوال دارم
1: وقتی به شصت سالگی برسم یعنی بیست سال حق بیمه پرداخت کنم آیا حقوق بازنشستگی سی روزه به من پرداخت می شه؟
2: من چطوری می تونم از بیمه تکمیلی تامین اجتماعی یا بقیه بیمه های تکمیلی انفرادی استفاده کنم؟

  کارشناس بیمه
  09 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز خیر با بیست سال سابقه حداقل دستمزد پرداخت میشود و اگر میخواهید بیمه تکمیلی هم استفاده کنید باید به بیمه های دیگر مثل بیمه دانا یا بیمه ایران و غیره مراجعه کنید.

روشا
08 بهمن 1400

سلام وقت خوش
خانم ۳۸ ساله هستم که حدود۱۰ سال سرکار بیمه شدم و بعد از آن خودم ۷ سال هست که بیمه اختیاری شدم.میتونم تغییر قراداد بدم و مشاغل آزاد را انتخاب کنم و چه تفاوتی در حقوق بازنشستگی م داره

  کارشناس بیمه
  09 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، بله میتوانید تغییر بدهید ولی تفاوتی در بازنشستگی بین بیمه اختیاری و بیمه آزاد نیست.

علیرضا
09 بهمن 1400

عرض سلام و احترام
علیرضا
سن من 23 سال است و حدود 6 سال بیمه از طریق کارفرما برایم ثبت شده حالا با آنجا تسویه حساب کردم می‌خوام بدونم چه بیمه‌ای هست که بتوانم خودم مستقل حق بیمه بدهم و ادامه آن 6 سال محسوب بشود. تشکر

  کارشناس بیمه
  10 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، شما می توانید از بیمه اختیاری تامین اجتماعی استفاده کنید.

Marya
09 بهمن 1400

سلام همسرم الان شغلشون آزاد چندین سال پیش یک سال بیمه از طریق شرکت براشون رد شده و بعد ادامه ندادن الان میخوان خودشون برای هم درمانی هم بازنشستگی اقدام کنن چیکار باید انجام بدن و هزینش چقدر؟

  کارشناس بیمه
  10 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، اگر همسر شما زیر ۵۰ سال باشند، میتواند بیمه اختیاری شوند و هزینه آن ماهیانه ۸۶۰ هزار تومان است.

   Marya
   11 بهمن 1400

   سلام ممنونم از اینکه راهنمایی میکنید و اینکه میتونه مشاغل آزاد ۱۸ درصد انجام بده؟شامل درمانی و بازنشتگی میشه؟و اینکه بدون داشتن کارت پایان خدمت چه ببمه ای میشه انجام داد؟

    کارشناس بیمه
    12 بهمن 1400

    سلام دوست عزیز، ۱۸ درصد شامل بازنشستگی ، فوت و ازکارافتادگی است و باید درمان هم جدا درخواست کنید. همچنین بدون داشتن کارت پایان خدمت هم میتوانید بیمه شوید.

مبین
11 بهمن 1400

باسلام و احترام ببخشید در جواب سوال یکی از دوستان فرمودید که : بیمه حرف و مشاغل نرخ های ۱۴ و ۱۶ و ۱۸ درصد با مبلغ های مختلف دارد از سیصد و سی هزار تومان شروع میشود!!!
خب حالا میخواستم بدونم بیمه حرف و مشاغل آزاد 27 درصد با بقیه بیمه ها فرق داره؟؟؟
اگر فرق میکنه مثلا چه مزایایی داره با مقایسه با بیمه 14 و 16 و 18 درصد؟؟؟ اگر کامل در مورد این بیمه های اختیاری و حرف مشاغل آزاد توضیح بدین ممنون میشم.. 🙏🙏🙏

  کارشناس بیمه
  12 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، در جواب سوال اول باید گفت که بله فرق میکند، همچنین در تفاوت فرق ۱۸ درصد با سایر ۱۴ و ۱۶ درازکارافتادگی است. ۱۸ درصد از کارافتادگی دارد؛ اما آنها ندارند.

سیدمحسن
12 بهمن 1400

سلام من مشاغل ازاد۱۸٪انتخاب کردم با دفترچه واین که رفتم دکتر گفت بیمه قطع شده و خودمم تو سایت زدم زده بود قطع شده ولی ۳ماه مگه فرصت نداریم برای پرداخت؟دلیل قطع شدنش برای چیه وچگونه باید دوباره دفترچه فعال کنم؟

  کارشناس بیمه
  12 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، بله درست گفته اند. شما ۳ ماه وقت دارید تا واریز کنید که باطل نشود ولی اگر بخواهید از دفترچه استفاده کنید باید حق بیمه خود را واریز کنید. پس باید جلوتر حق بیمه را بریزید.

Marya
12 بهمن 1400

سلام بدون داشتن پایان خدمت سن ۲۹ سال میشه بیمه شد؟چه نوع بیمه ای که شامل درمانی و بازنشستگی هم بشه؟

  کارشناس بیمه
  12 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز شما باید بیمه حرف و مشاغل آزاد شوید. این بیمه نرخ ها و مبلغ های متنوعی دارد که می توانید انتخاب کنید.

  محمود رضا غ
  07 دی 1401

  سلام من الان نزدیک ۱۸ سال بیمه ۲۷ درصدی اختیاری پرداخت میکنم که الا ماهی ۱.۴۰۰.۰۰۰ پرداخت میکنم میشه هزینه بیمه ۱۸درصد داد که از پرداخت ۱.۴۰۰.۰۰۰ کم بشه بعدش برای حقوق بازنشستگی فرقی دارد یا خیر ممنون میشم راهنمای
  کنید

   نویسنده بیمه
   09 دی 1401

   سلام محمودرضای عزیز
   میتوانی بیمه اختیاری خودت را قطع کنی و بیمه حرف و مشاغل آزاد ۱۸ درصد شوید ولی اگر در شرف بازنشستگی هستید اون بیمه اختیاری بهتر است

حبیب طیبی
12 بهمن 1400

با سلام ودرود،من ۵۱ سالمه تقریبا ۱۵ سال سابقه بیمه تامین اجتمایی دارم(سخت زیان آور)،میخام بیمه خودمو ادامه بدم،اینم بگم خانمم بازنشسته هستن بچه هام تحت پوشش خانمم هس.لطفا راهنمایی کنین.وحدود۸سال بین بیمه قبلی فاصله افتاده

همت خواه
13 بهمن 1400

سلام.من ۸ سال سابقه هم اختیاری هم اجباری ( کارفرمایی) دارم الان دو سال هست بیمه اختیاری ۱۴ در صد میریختم بدون دفترچه مبلغ ماهانه تقریبا ۳۸۰هزارتومان بود. الان رفتم کارخانه کار میکنم میخواند از کارخانه بیمه رد کنند من دکتر و ازمایش میفرستند یا نه؟

  کارشناس بیمه
  14 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، بیمه اختیاری ۱۴ درصد نداریم. احتمالا بیمه حرف و مشاغل آزاد میریزید بعد اینکه باید حتما بروید طبق ماده ۹۰ قانون به دکتر بروید.

حمید
14 بهمن 1400

سلام من برای همسرم دارم بیمه مشاغل آزاد رد میکنم در صورتی که ایشون خانه دار هستند و اینکه هزینه حق بیمه مشاغل آزاد نسبت به زنان خانه دار بیشتر است؟
سوال اینجاست آیا بیمه مشاغل آزاد نسبت به زنان خانه دار مزیتی دارد؟
اگر تفاوتی در میزان دریافتی حقوق بازنشستگی بین این دو نوع بیمه نیست آیا به صلاح است که نوع بیمه را تغییر دهم؟
با تشکر

  کارشناس بیمه
  16 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، بیمه حرف و مشاغل آزاد و زنان خانه دار یکی است با مبلغ یکسان و تفاوتی ندارند.

قربانی
15 بهمن 1400

با عرض سلام
بنده باغدار هستم (باسند رسمی )و زنبور دار(داری دفترچه فعالیت )تحت پوشش هیچ بیمه ای نیستم ۳۵ساله پیشنهاد شما برای من چه بیمه ایست
ممنون

  کارشناس بیمه
  16 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، شما فقط میتوانید بیمه حرف و مشاغل آزاد شوید.

مرتضی
16 بهمن 1400

عرض سلام و خسته نباشید
به امید لطف شما یک سوال تکراری دارم . من 15 سال سابقه بیمه تامین اجتماعی دارم که هنوز هم اعتبار دارد. نمیدونم چه حالتی از بیمه هست فقط میدونم خدمات درمانی و بازنشستگی رو داره . این بیمه توسط شرکت بازرگانی که من در آنجا مشغول به کار بودم برام رد میشد . در حال حاضر من بعلت تعدیل نیرو فعالیتی در اون شرکت ندارم و قراردادم تموم شده . در حال حاضر کاری ندارم . چه روشی هست که من میتونم در امتداد همون بیمه قبلی خودمو بیمه کنم ؟ و حداقل پرداختی من چقدر هست ؟ ( البته همسر و فرزندم شامل لین بیمه بودند )

  کارشناس بیمه
  17 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، شما میتوانید بیمه اختیاری شوید و مبلغ آن ماهانه ۸۶۰ هزار تومان است.

اکرم
16 بهمن 1400

سلام من خانمی 35 ساله هستم و تا الان 9 سال سابقه بیمه دارم،این ماه بیمه بیکاریم تموم میشه و خودم می‌خوام ادامه بدم،خواستم ببینم بیمه اختیاری برام بهتره یا مشاغل آزاد

  کارشناس بیمه
  17 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، بیمه حرف و مشاغل آزاد شوید بهتر است. مبلغش کمتر است.

محمد
16 بهمن 1400

با عرض سلام
ببخشید نظر شما در مورد بیمه روستایی چیه آیا میشه به آینده این بیمه امید داشت هستند کسانی که نزدیک بیست سال بیمه روستایی واریز کردن و ناراضی هستنداز مستمری که دریافت میکنند
واینکه میشه همزمان همسرم بیمه روستایی پرداخت کنه و خودم هم تامین اجتماعی؟
واگر بیمه حرف و مشاغل آزاد پرداخت کنم چند سال بعد در یک شرکتی یا جایی استخدام بشم میشه بیمه نامه ام و تغییر داد یاخیر؟
باتشکر

  کارشناس بیمه
  17 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، باید گفت که بیمه روستایی بد نیست ومبلغ مستمری کم میدهند. در پاسخ به سوال دومتان باید گفت که بله امکان پذیر است و در خصوص سوال آخرتان هم هر موقع خواستید می توانید تغییر دهید.

علی
17 بهمن 1400

سلام مزایای بیمه مشاغل آزاد 18 درصد فقط در حق درمان پرداخت است؟

  کارشناس بیمه
  18 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، بیمه ۱۸ درصد فقط شامل بازنشستگی و فوت و از کارافتادگی است.

حمزه لو
17 بهمن 1400

سلام من دانشجو هستم و بیمه سلامت دارم میخوام از تامین اجتماعی استفاده کنم، بیمه اختیاری بهتر است یا مشاغل آزاد؟ سابقه بیمه هم ندارم.

  کارشناس بیمه
  18 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، اگر از قبل سابقه بیمه داشته باشید بیمه اختیاری بهتر است و اگر نداشته باشید بیمه حرف و مشاغل آزاد شوید.

علی
17 بهمن 1400

سلام خوبین من الان بیمه تامین اجتماعی شدم یک میلیون در ماه میریزم کار فرما هستم وقتی بازنشسته شدم ماهانه چقدر میدن

  کارشناس بیمه
  18 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، حداقل دستمزد مستمری را دریافت خواهید کرد.

   علی
   19 بهمن 1400

   مثلا چقدر

    کارشناس بیمه
    20 بهمن 1400

    سلام دوست عزیز، ار موقعی که بازنشسته میشود حداقل دستمزد را میگیرد منلا امسال دو ملیون و هشتصد هزار تومان است.

   علی
   19 بهمن 1400

   سلام خوبین من الان بیمه تامین اجتماعی شدم یک میلیون در ماه میریزم کار فرما هستم وقتی بازنشسته شدم اگر سه سال آخر را سه میلیون پرداخت کنم چقدر میدن ماهانه

    کارشناس بیمه
    20 بهمن 1400

    سلام دوست عزیز، بستگی به کل سابقه هم دارد که متوسط دستمزد دو سال آخر را محاسبه میکنند و بعد تقسیم بر کل سابقه میشود.

مهدی
18 بهمن 1400

سلام
من پروانه کسب دارم و الان بیمه مشاغل آزاد 18 درصد رد میکنم با توجه به اینکه بیمه مشاغل آزاد حتی از بیمه اختیاری کمترین کاربرد رو داره، من میتونم این بیمه رو قطع کنم و بیمه اختیاری رد کنم؟ آیا اجباری هست که افرادی که پروانه کسب دارند باید حتما بیمه مشاغل رد کنند

  کارشناس بیمه
  18 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز،، بله میتوانید عوض کنید و اجباری وجود ندارد. شما میتوانید با توجه به بیمه قبلی بیمه اختیاری شوید.

اصغر
18 بهمن 1400

اصفر .من بیمه روستایی میریزم میگن حقوقاش بعد بازنشستگی خیلی کمه درسته

  کارشناس بیمه
  20 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، بیمه روستایی بد نیست اما اینکه دقیقا چقدر بازنشستگی به شما تعلق می گیرد، به عوامل مختلفی از جمله حق بیمه شما بستگی دارد.

ايدا
18 بهمن 1400

سلام وقت بخير ٣٥سالمه و ٣-٤سال بيمه اجبارى قبلا داشتم والان ميخوام بيمه كنم خودمو ، كدوم بيمه پايين ترين ميلغ رو داره وچقدره ؟ واينكه هزينه دفترچه جداگانه چقدره ؟ وسوال اخر ميشه همون چندسال اخرى كه مبناى محسابه حقوق بازنشستگيه تغيير بديم و بيمه با درصدبالا بريزيم كه حقوق بيشترى تعلق بگيره ؟؟

  کارشناس بیمه
  20 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، شما هم میتوانید بیمه اختیاری شوید و مشاغل آزاد شوید با نرخ های مختلف و مبلغ های متنوعی دارد

صبا*
18 بهمن 1400

وقت بخیر.من دوسال سابقه بیمه دارم الان میخوام خودم بیمه رد کنم تفاوت مشاغل آزاد باببمه اختیاری چیه و کدوم برای من بهتره؟(با توجه به اینکه بیمه درمانی نمیخوام و فقط بازنشستگی برای من مهمه)

  کارشناس بیمه
  19 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز،بیمه اختیاری بهتر است ولی اگر بیمه درمانی نمی خواهید، بیمه حرف و مشاغل آزاد شوید.

ابوی سانی
18 بهمن 1400

سلام .وقت بخیر بنده از سال ۸۳ شاغل بودم متاسفانه حق بیمه بنده بعد از استعلام سوابق حدود ۱۱سال هست بابت اثبات فعالیت میتونم استشهادیه تهیه کنم آیا امکان داره آن چند سالی که بیمه برام رد نشده رو خودم هزینشو پرداخت کنم تا سوابق بیمه بنده تکمیل بشه

  کارشناس بیمه
  19 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، شما باید بروید اداره کار شکایت کنید تا آن حق بیمه شما در نظر گرفته شود. در آنجا دقیق شما را راهنمایی خواهند کرد.

سجاد
18 بهمن 1400

بیمه مشاغل ازاد دارم تبدلی کنم اختیاری مدارکی لازم است

  کارشناس بیمه
  19 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، فقط کارت ملی لازم است.

الیزابت
18 بهمن 1400

سلام من ۳۵ سالمه تا حالا سابقه بیمه ندارم کلا بیمه نشدم تا چه سنی وقت دارم خودمو خودبیمه کنم؟؟؟؟؟

  کارشناس بیمه
  19 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، تا 50 سالگی می توانید خود را بیمه کنید.

معین
19 بهمن 1400

با سلام، بده آقا هستم 32 سالمه، تاکنون سابقه بیمه نداشتم، دارای سه تا مدرک دانشگاهی لیسانس و فوق لیسانس هستم اما بیکارم، بنده میخوام در آزمون وکالت شرکت کنم به فرض مثال اگر تا دو سال آینده بعد از شرکت در آزمون های وکالت پروانه وکالت اخذ کنم و شغل وکالت داشته باشم، در حال حاضر که بیکار هستم چه نوع بیمه ای را پیشنهاد میکنید، لطفاً راهنمایی کنید میخوام خودمو بیمه کنم.

  کارشناس بیمه
  19 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، با توجه به نداشتن سابقه باید بیمه حرف و مشاغل آزاد شوید.

Mahdi
19 بهمن 1400

سلام من یک ساله بیمه مشاغل آزاد ۱۲ درصد پرداخت می کنم الان می خوام به ۱۴ درصد تبدیل کنم آیا بصورت اینترنتی میشه انجام داد و از چه بخشی؟ و ارایه مدرک برای این کار نیاز هست؟

  کارشناس بیمه
  19 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، شما می توانید از طریق سایت سازمان تامین اجتماعی و با کارت ملی به صورت اینترنتی انجام دهید.

محمد
19 بهمن 1400

سلام من در بیمه روستاییان و عشایر ثبت نام کردم و سالانه مبلغ ۱/۱۴۰/۰۰۰ تومان پرداخت میکنم آیا کنار این میتونم بیمه مشاغل آزاد هم پرداخت کنم

  کارشناس بیمه
  20 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، خیر امکانپذیر نیست.

محمد
19 بهمن 1400

سلام آیا بیمه تامین اجتماعی باشگاه های ورزشی را شامل نمیشه؟ من در باشگاه بدنسازی کار میکنم به من گفتن که فرقی ندارد اگر کارفرما هم مبلغ بیمه را پرداخت کند بازهم مبلغش همانند بیمه اختیاری است

  کارشناس بیمه
  20 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، اگر در باشگاه ورزشی کار میکنید کارفرما میتواند شما را بیمه کند با بیمه اختیاری هم فرق میکند.

   نوید
   20 بهمن 1400

   باسلام بنده ۲سال بیمه عشایر وروستایی پرداخت کردم وحالا میخام سابقشو انتقال بدم تامیین اجتمایی .ایا میشود

    کارشناس بیمه
    23 بهمن 1400

    سلام دوست عزیز، بله می شود.

عباس
19 بهمن 1400

باسلام من شغل ثابتی ندارم و بصورت روزمزد کار میکنم اگه راهی هست که من با هزینه اندک بیمه بشم ممنون میشم راهنمایی کنید ۲۴ ساله هستم در ضمن پدرم کارت معلولیت از نوع خفیف دارن بااحترام.منتظر پاسخ میمونم

  کارشناس بیمه
  20 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، فقط میتوانید بیمه حرف و مشاغل آزاد شوید که نرخ های مختلف و مبلغ های متنوع دارد.

نارنین
20 بهمن 1400

سلام من یک زن 40 ساله هستم سال پیش همسرم را از دست دادم الان به بیمه مراجعه کردم میگه بیمه همسرم 12 درصد مشاغل آزاد هست با سابقه 6 سال و به من مستمری تعلق نمی گیرد؟ چرا؟

  کارشناس بیمه
  20 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، جون زمان درخواست بیمه فوت را انتخاب نکرده و پول او را هم واریز نکرده فقط برای بازنشستگی پول واریز کرده است.

   غنی
   20 بهمن 1400

   سلام. مستمری بازنشستگی مشاغل آزاد ۱۲.۱۴.۱۸ درصد
   چ فرقی باهم داره و در حال حاضر مبلغ دریافتی ماهانه بازنشستگان
   این بیمه چقدر است؟

    کارشناس بیمه
    23 بهمن 1400

    سلام دوست عزیز، بازنشستگی این درصدها با هم فرقی نمیکنند فرق آنها در سایر تعهدات است.

   علی
   21 بهمن 1400

   با سلام خواهشا راهنمایی کنید من رو
   من الان در یک کارگاه مشغول کار هستم و بیمه روز شمار اجباری برامون حساب میکنن
   خواستم این رو بپرسم من کارت پایان خدمت ندارم
   بعد از بیرون آمدن از این کارگاه خودم میتونم بیمه خودم و خانواده رو پرداخت کنم بیمه ایی که هزینه درمانی رو پرداخت کنه و بازنشستگی داشته باشه کدام است با توجه به نداشتن کارت پایان خدمت و هزینه پرداخت ماهیانه چقد است

    کارشناس بیمه
    23 بهمن 1400

    سلام دوست عزیز، مشکلی وجود ندارد و میتوانید بیمه اختیاری شوید که امسال ماهی ۸۶۰ هزار تومان است.

     حسین❤️❤️❤️
     24 بهمن 1400

     با سلام ببخشید چطور میگین بیمه اختیاری کارت پیان خدمت لازم ندارد چرا بنده زمانی که رفتم شعبه ۳ مشهد برای بیمه اختیاری ۲۷ درصد از من کارت پایان خدمت خواستند حتی بهم گفتند اگر کارت پایان خدمت نداری که نمیتونی شامل بیمه اختیاری بشی و فقط میتونی بیمه حرف مشاغل آزاد بیمه رد کنی ..!!!😐

     کارشناس بیمه
     25 بهمن 1400

     سلام دوست عزیز، بیمه اختیاری فقط باید از قبل سابقه بیمه داشته باشید. کاری با کارت پایان خدمت ندارند.

نوید
20 بهمن 1400

باسلام بنده ۲سال بیمه عشایر وروستایی دارم میخاستم ببینم میتونم سابقشو انتقال بدم تامین اجتمایی.

  کارشناس بیمه
  24 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز بله می توانید.

نوید
20 بهمن 1400

باسلام بنده درحال حاضر بیمه تامین اجتمایی هستم .و دوسال بیمه روستایی وعشایر قبلا پرداخت کردم .میخاستم ببینم میتونم سابقشو انتقال بدم تامین اجتمایی.

  کارشناس بیمه
  23 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، بله امکان پذیر است.

عباس
20 بهمن 1400

سلام و خسته نباشید
من امروز خودمو بیمه مشاغل آزاد کردم با نرخ حق بیمه ۱۴ درصد
به من گفتن میشه ماهیانه ۳۹۰ هزار تومن
وقتی وارد درگاه پرداخت شدم از حسابم ۱۴۳۰۹۵ تومن کم کرده
میخواستم بدونم اشتباهی صورت گرفته

  کارشناس بیمه
  23 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، این مبلغ مربوط به یک ماه کامل نیست جون وسط ماه درخواست دادید از آن تاریخ درخواست بیمه شما محاسبه شده است.

مهدی
20 بهمن 1400

سلام ۳ساله که بیمه اختیاری پرداخت میکنم الان جواز کسب گرفتم ایا باید بیمه مشاغل ازاد بشم یا همین اختیاری رو ادامه بدم؟

  کارشناس بیمه
  23 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، همان بیمه اختیاری را ادامه بدهید.

اکبر
21 بهمن 1400

سلام من ۴۸ سالمه و۸سال بیمه روستایی پرداخت کردم میتوانم این سوابق روبه تامین اجتماعی انتقال دهم؟

  کارشناس بیمه
  23 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، بله می شود.

محمد خاوران شهر
22 بهمن 1400

با سلام
دارندگان بیمه اختیاری از اول بیمه تکمیلی درمان دارند
یا باید با مراجعه به کارگزاری فعال کنند و مبلغی هم دوباره بپردازند

  کارشناس بیمه
  22 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، بیمه تکمیلی جداست و هر کسی می تواند بنا بر شرایط خودش، از یکی از شرکت ها اقدام به خرید بیمه تکمیلی کند.

ali.gh
24 بهمن 1400

سلام.بنده 7 سال سابقه بیمه اجباری دارم.الان شغل آزاد دارم.بهتر است که خود را بیمه مشاغل آزاد کنم با مثلا 14 یا ۱۸ درصد یا اینکه بیمه خویس فرما 27 درصد؟

  کارشناس بیمه
  25 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، بهتر است که بیمه اختیاری شوید.

محمود دودانگه
24 بهمن 1400

درود
بنده سه سال به بازنشستگیم مونده تا 50 سال بشم و 31 سال سابقه بیمه با مشاغل سخت

الان دارم بیمه مشاغل آزاد 14 درصد میریزم
آیا برای دوسال آخر 27 درصد بیمه بریزم ، جهت بالا بردن دریافتی بازنشستگی بهتر نیست ؟
و اینکه تفاوتی هست بین 27 درصد اختیاری با 14 درصد مشاغل سخت ؟
و اینکه شما برای دوسال آخر چه بیمه ای را پیشنهاد می کنید برای دریافتی بیشتر بازنشستگی ؟

  کارشناس بیمه
  25 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، اولا اگر به فکر حقوق بالا در بازنشستگی هستید باید جایر کار کنید و لیست بیمه با دستمزد بالا برای شما ارسال شود و حقوق ۱۴ درصد و اختیاری یکی است با هم فرقی نمیکند.

علی
24 بهمن 1400

سلام.من شش سال است که راننده وانتم.چرا بیمه رانندگان نمیشوم.و سایت همیشه بسته است

  کارشناس بیمه
  25 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، دولت دیگر مابه التفاوت سهم خودش را به تامین اجتماعی نمیدهد. برای همین هم سهمیه وجود ندارد.

محمدعلی
24 بهمن 1400

حقوق بازنشستگی دریافتی مشاغل آزاد ۱۲ درصد با اختیاری ۲۷ درصد چقدراختلاف دارن؟ یعنی بعد از ۳۰ سال اختیاری حقوق بیشتری میگیره یا فرقی ندارن؟

  کارشناس بیمه
  25 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، در بازنشستگی هیچ اختلافی ندارند یعنی دریافتی مستمری یکسانی دارند.

   علی
   25 بهمن 1400

   سلام بنده 28 سالم و 7 سال بیمه برام رد شده الان یک ماه از اون شرکت آمدم بیرون و ی کار آزاد دارم چه بیمه ای بهتر بشم هزینه اش مهم نیست
   ممنون از راهنماییتون

    کارشناس بیمه
    27 بهمن 1400

    سلام دوست عزیز، بیمه اختیاری بهتر است.

موید
25 بهمن 1400

سلام وقت بخیر
بنده الان صاحب کارم منو بیمه 14%(۱۲%با 2%سهم دولت) برام رد کرد و الان موندم چه مزایایی داره این نوع بیمه و تفاوتش با درصد های بالا چیست؟

  کارشناس بیمه
  27 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، فرقش در تعهدات کوتاه مدت منل فوت و ازکارافتادگی است به ۱۸ درصد تغییرش بدید، بهتر است.

مهدی ازتبریز
25 بهمن 1400

با سلام و احترام. من امروز رفتم بیمه تامین اجتماعی. گفتند بروید از کافی‌نت تمام کارها را انجام دهید. من میخواهم بیمه مشاغل آزاد 18 درصد را انجام بدهم. من سابقه یک ماه را ندارم چه کنم یک ماه را؟ وآیا با کافی نت قرارداد بیمه تامین اجتماعی بازنشستگی را ببندم مشکلی ندارد؟ آخه کافی نت هیچ مدرکی نمیده. نه دفترچه بیمه بازنشستگی میده و نه دفترچه بیمه مریضی. لطفا دقیق راهنمایی ام کنید تا من بروم ثبت نام کنم.تشکر

  کارشناس بیمه
  27 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، بیمه حرف و مشاغل آزاد احتیاج به سابقه بیمه از قبل ندارد آن بیمه اختیاری است که از قبل سابقه میخواهد. بعد اینکه کافی نت کارگزاری نیست که به شما مدرک بدهند.

   مهدی ازتبریز
   27 بهمن 1400

   با سلام و احترام مجدد. یعنی میفرماید من از کافی‌نت بیمه بازنشستگی نکنم؟ و دوباره به اداره بیمه تامین اجتماعی بروم؟ چون بیمه تامین اجتماعی گفت از کافی‌نت اقدام کنید

    کارشناس بیمه
    27 بهمن 1400

    سلام دوست عزیز، نه منظورمان این است که کافی نت فقط کارهای شما را انجام می دهد. دفتر کارگزاری بیمه نیست. کارشناس به این خاطر گرفته به کافی نت مراجعه کنید، برای اینکه مسئول آنجا با سایت ها شاید آشنا باشد و برای شما مشکلی پیش نیاید.

مهدی
26 بهمن 1400

سلام سنوات و پاداش بعد از ۳۰ سال به بیمه شدگان اختیاری تعلق میگیرد!؟ آیا فقط حقوق ماهانه مستمری بازنشستگی خواهد داشت!؟ بیمه درمانی من نیروهای مسلح تحت تکفل پدرم هستم آیا بیمه اختیاری تداخلی با بیمه درمانی خودم نخواهد داشت!؟ نیازی به دفترچه درمانی تامین اجتماعی هم ندارم
ممنون از راهنمایی تشکر

  کارشناس بیمه
  27 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، در خصوص سوال اول، خیر تعلق نمی گیرد و در خصوص سوال دوم بله فقط مستمری تعلق میگیرد و سوال سوم هم خیر.

محمد
27 بهمن 1400

با سلام
من حدود ۲ سال پیش از بیمه سوال کردم و گفتن هر چقدر واریزی بیشتر باشه مستمری که میگیرین بیشتر میشه
در حالی که شما تو کامنت ها نوشتین مستمری بازنشستگی بین ۱۴ و ۱۸ تفاوتی نداره
میخواستم بدونم جدیدا تغییر کرده ؟ و بالاخره کدوم یکی درسته

و اینکه منی که الان بیمه ۱۸ درصد رو انتخاب و واریز میکنم ، امکانش هست بعدا بتونم تغییرش بدم به ۱۴ درصد ؟ یا مجبورم تا آخر همون ۱۸ درصد رو واریز کنم

ممنون از پاسخگویی تون

  کارشناس بیمه
  30 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، اگر سابقه شما بالای ۲۵ سال باشد، بله دوسال آخر هرچه بیشتر واریز کنید، حقوق شما هم بیشتر میشود ولی با سابقه کم دیگر تاثیری ندارد و فرقی نمیکند.

گودرزی
27 بهمن 1400

سلام من۲۳سالمه ۲فرزندهم دارم.دفترچه روستایی دارم آیامیتونم بیمه مشاغل آزادیاکارگری بریزم بدون دفترچه درمانی اون وقت ازدفترچه روستایی برای درمان استفاده کنم یانه؟یابایددفترچه روستایی روتحویل بدم؟

  کارشناس بیمه
  29 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، شما یا باید از درمان روستای یا از درمان تامین اجتماعی استفاده کنید.

حامد
27 بهمن 1400

سلام وقت شما بخیر میخواستم ببینم من ۱۸ ماه بیمه بیکاری از طریق شرکت میگیریم و تو این ۱۸ ماه بچه دار شدیم میخواستم ببینم تو قانون به خاطر بچه ۶ ماه اضافه میشه یا خیر بعد هدیه نوزاد تعلق میگیره یا نه

  کارشناس بیمه
  29 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، نه اضافه نمیشود فقط همان بیمه بیکاری به شما تعلق می گیرد.

محمد
27 بهمن 1400

با عرض سلام و خسته نباشید
من حدود یک ساله بیمه مشاغل آزاد هستم
و الان میخوام استخدام بانک بشم بیمه مشاغل آزاد رو باید قطع کنم و به تامین اجتماعی مراجعه کنم؟یا اینکه خود بانک بیمه رد میکنه بیمه ام خودش تبدیل وضعیت پیدا میکنه و نیازی نیست من اقدام کنم؟

  کارشناس بیمه
  30 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، شما از روزی که رفتید بانک سر کار دیگر بیمه آزاد خود را واریز کنید و شماره بیمه خودت را تحویل بانک بدهید.

ح.ا
28 بهمن 1400

با سلام
من ۱۲ سال سابقه بیمه تامین اجتماعی دارم ‌از ده سال پیش برای ادامه بیمه از بیمه خویش فرمتی تامین اجتماعی با حداقل حقوق (هر ۶ ماه حدود ۲ میلیون ) پرداخت میکنم
سوال اول آیا شامل بازنشستگی میشه چون بیمه درمان و …ندارم
سوال دوم شرایط بازنشستگی برای خانم‌ها از لحاظ سن به چه صورت می‌باشد
ممنون و سپاسگذارم

  کارشناس بیمه
  29 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز الف) بله بیمه شما مشمول بازنشستگی می شود 2) شرط سنی 55 سال است.

محمد
28 بهمن 1400

سلام وقت بخیر
بنده 25 سالم هست 2 سال هست بیمه مشاغل آزاد میریزم با حداقل حقوق
با توجه به اینکه میانگین دو سال آخر مبنای دریافت مستمری هست من تا 28 سال حداقل بیمه رو بریزم اون موقع امکانش هست من درخواست افزایش مبنای حقوق بدهم؟ یا باید زودتر اقدام کنم. ممنون میشم جواب بدید
اگر وسط تغییر بدم و جایی مشغول بشم و بیمه اجباری بشم اونا میتونن تغییر بدن مبنای حقوقمو یا باید زودتر خودم اقدام کنم؟

  کارشناس بیمه
  29 بهمن 1400

  سلام محمد عزیز در بیمه حرف و مشاغل آزاد امکان افزایش دستمزد وجود ندارد مگر اینکه بعد ۲۵ سال جایی مشغول بشوی و آنجا دستمزد بالا برای شما ارسال شود

اکرم نیازمند
28 بهمن 1400

سلام وقتتون بخیر ۱۰ سال و۵ماه سابقه بیمه داشتم بیمه بیکاری بمدت ۱۸ ماه به من تعلق گرفت تا ۱۲ سال سابقه چندماهی کم دارم اگه بصورت خویش فرما پرداخت کنم با سن۴۶ سال میتونم برای بازنشستگی ۱۰ ساله اقدام کنم(خانم هستم)ممنون

  کارشناس بیمه
  29 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز خیر باید تا ۵۵ سالگی واریز کنید

سلطانی
30 بهمن 1400

باسلام آیا بین بیمه دانشجویی وبیمه اختیاری تفاوتی هست؟ اگرهست کدام را ترجیح میدهید

  کارشناس بیمه
  30 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، بیمه دانشجویی فقط برای بازنشستگی است که برای درمان باید مبلغ اضافه تری را هم بپردازید؛ البته اگر تحت پوشش کسی دیگر هم نباشید.

مهرداد بهرامی
30 بهمن 1400

سلام.ایا برای بیمه مشاغل ازاد باید حتما محل ثابتی برای کار داشته باشیم .یا پروانه یا جوازی نیاز هست.خرید وفروش خودرو کار میکنم میخوام مشاغل ازاد بیمه کنم میتونم بیمه بشم؟

  کارشناس بیمه
  01 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، خیر نیازی نیست.

علی محمودی
01 اسفند 1400

سلام خسته نباشید به کارشناس بیمه

ببخشید من الان سنم داره میره ۱۹سال شغلم ازاد هست سربازی هم نرفتم میتونم خودم رو بیمه تامین اجتماعی کنم

  کارشناس بیمه
  01 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، شما فقط بیمه حرف و مشاغل آزاد می توانید شوید.

سامان
01 اسفند 1400

سلام
بنده 22 سال سابقه بیمه دارم،یه سری از کارفرماها حقم رو خوردن، 55سال سن دارم، آیا میشه کسری سال‌های پیش رو خرید، ممنون میشم بهترین راهکار رو پیشنهاد بدین، با سپاس.

  کارشناس بیمه
  01 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، خیر امکان پذیر نیست و در خصوص مشکلاتتان باید به اداره کار مراجعه و شکایت کنید.

دل آرام
01 اسفند 1400

سلام روز بخیر امیدوارم حالتان خوب باشد.در مورد بیمه مشاغل آزاد سوال داشتم.من شاغل هستم و پسرم تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی من میباشد. پسرم فارغ التحصیل شده و گواهی اشتغال به تحصیل دیگر ندارد . کد بیمه پسرم با من یکی است. آیا میشود ایشان را تحت پوشش بیمه مشاغل آزاد قرار داد؟ اگر امکان پذیر است. لطفا راهنمایی بفرمایید.متشکرم

  کارشناس بیمه
  10 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، بله میتواند خودش را بیمه حرف و مشاغل آزاد شود.

شبنم
01 اسفند 1400

سلام
من ١۶ سال سابقه بیمه دارم. الان میخوام استعفا بدم و ادامه بیمم رو هم خودم بر اساس مشاغل آزاد رد کنم. آیا میتونم بیمم رو بر اساس همون مبلغی که کارفرمای قبلی رد میکرده ( حدود ٩ میلیون) رد کنم؟

  کارشناس بیمه
  02 اسفند 1400

  سلاغم دوست عزیز، خیر امکان پذیر نیست.

کیمیا
01 اسفند 1400

سلام‌من پزشک متخصص بیهوشی هستم ۴۵ سال هستم سیزده سال بیمه دولتی داشتم الان بیمارستانی که کار می کنم پول بیمه ام نمیده .. من الان بخوام‌خودم بیمه کنم کدوم بیمه رو انتخاب کنم؟

  کارشناس بیمه
  02 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، شما باید بیمه اختیاری شوید.

آرمین
01 اسفند 1400

سلام ممنون از وقتی که بابت پاسخ به سوالات میذارید .
بنده ۲ تا سوال دارم
بنده شغلم آشپزی هستش
اول اینکه
شما میدونید آشپزی جز مشاغل سخت محسوب میشه ؟ اگر خیر از کجا میتونم مطلع بشم به طور قطعی .
دوم اینکه
بنده یه ماهایی از سال و سرکارم و کارفرما برام بیمه رد میکنه یه ماه هایی هم به دلایلی بیکارم اون ماهایی که بیکارم میتونم خودم بیمه اختیاری بریزم ؟ و باز دوباره رفتم سر کار کارفرما واریز کنه بیممو ؟
در آخر اونوقت موقع بازنشستگی جمع این سوابق بیمه ایی که یه جاهایی خودم ریختم و یه جاهایی کارفرما واریز کرده چه طور محاسبه میشه میزان پرداختی مستمری من ؟
متشکر .

  کارشناس بیمه
  02 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، بررسی مشاغل سخت و زیان اور باید تو کمیته اداره کار انجام شود احتمال زیاد امکان پذیر است و پاسخ سوال دومتان هم بله خواهد بود.

شهرام
01 اسفند 1400

سلام من 50 سال سن دارم 27 سال سابقه بیمه که چهار سال آخر مربوط به بیمه بیکاری من بوده با این حساب باید سه سال دیگه بیمه پرداخت کنم سوالم اینکه برای دریافت حقوق بازنشستگی بیشتر بیمه مشاغل آزاد برای من بهتر یا بیمه اختیاری؟
باتشکر از وقتی که میگذارید.

  کارشناس بیمه
  02 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، با سابقه بیمه بیکاری باید تو مجموع ۳۰ سال سابقه داشته باشید و دوم اینکه فرقی برای شما نمیکند.

Reza
01 اسفند 1400

سلام
من کار املاک کار میکنم می‌خوام خودمو بیمه کنم کدوم بیمه پیشنهاد میکنید حقوق بیشتر در زمان بازنشستگی داره ؟

  کارشناس بیمه
  02 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، می توانید بیمه حرف و مشاغل آزاد شوید.

ملکان
02 اسفند 1400

سلام بزرگوار من 28سال در یک کارگاه نانوای لیست رد کردم و3 سال هم اخرش را اختیاری با ماهی 1 میلیون تومان رد کردم من متولد 30 اردیبهشت 1351 هستم وکی بازنشسته میشوم و حق وحقوقم چقدر میشود با کمال تشکر

  کارشناس بیمه
  02 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، اگر با سختی و زیان اور ۳۰ سال سابقه و ۵۰ سال سن داشته باشی میتوانید بازنشسته شوید.

مظفر
02 اسفند 1400

سلام من میخام ۲ سال سابقه بیمه سربازیمو به سابقم اضافه کنم پرداختیش چنده من مشاخل ازاد ۱۸ درصد هستم

  کارشناس بیمه
  02 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، شما با مراجعه به سایت تامین اجتماعی و بخش خرید بیمه سربازی، کامل می توانید مبلغ دقیق پرداختی خود را مشاهده کنید.

ملکان
02 اسفند 1400

با سلام مجدد بنده 28سال در یک کارگاه لیست رد کردم و 3 سال هم اختیاری ایا این 28سال و3 سال که با هم تداخل پیدا کرده پای حوقق ومزایای من در 30 اربیهشت 1401 که 50 سالم کامل می شود چقدر هست با کمال تشکر از شما

  کارشناس بیمه
  03 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، اگر در مجمعوع ۳۰ سال سابقه داشته باشید حداقل دستمزد را به شما میدهند.

پیچک
02 اسفند 1400

سلام.لطفاراهنمایی کنید36سال دارم مردهستم میخوام ازبیمه ازاداستفاده کنم ک بازنشستگی ودفترچه درمان داشته باشم تاکنون بیمه پرداخت نکردم خواش میکنم راهنمایی کنید من و این ک با چندسال سابقه میتونم بازنشسته بشم و چ مبلغی بدم باتشکر

  کارشناس بیمه
  03 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، شما چون از قبل هیچ بیمه ای نداشتید باید بیمه حرف و مشاغل آزاد شوید با نرخ های مختلف و مبلغ های متنوعی دارد از سیصد و سی هزار تومان شروع میشود.

عباس
02 اسفند 1400

با سلام
من 47 سالمه، دو سال سابقه بیمه دارم البته بغیر از خدمت سربازی، پروانه کارگاه دارم میتونم بیمه اجباری بشم، و یا خویش فرما
برای من حقوق بازنشستگی مهمه، به نظر شما بیمه مشاغل آزاد انتخاب کنم حقوق رو از اول بیشتر تعیین کنم بهتره یا اجباری؟
میگن کارفرما نمیتونه خودش رو حقوق بالا بزنه حقوق بازنشستگی بیشتر بگیره، درسته جناب؟ بعد اختیاری میشه حقوق رو از اول بیشتر بزنیم؟
ممنون میشم بهترین راه رو برام بفرمایید

  کارشناس بیمه
  03 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، ۰۱ خیر ۰۲شما فقط باید بیمه اختیاری شوید و در بیمه حرف و مشاغل آزاد و اختیاری نمی توانید حقوق خودت را افزایش دهید.

علی
03 اسفند 1400

سلام
من 22 سالمه دانشجو هستم. پدرم بیمه تامین اجتماعی داشت و من تا چند ماه پیش زیر تکلف پدرم بودم و از خدمات درمانی پدرم هم برخوردار بودم. اما تصمیم گرفتم برم خودمو بیمه کنم تا از خدمات بازنشستگی برخوردار بشم. متاسفانه نمیدونستم که میتونم خودمو بیمه دانشجویی بکنم و از روی ندانم کاری خودمو بیمه مشاغل ازاد کردم. و به خاطر همین از زیر تکلف پدرم خارج شدم و دیگر نمیتوانم از خدمات درمانی رایگان تامین اجتماعی استفاده کنم مگر اینکه خودم حق درمان راه هر ماه پرداخت کنم.
میخوام بدونم راهی هست که بتونم بیمه مشاغل ازاد خودمو به بیمه دانشجویی تغییر بدم و از خدمات درمانی پدرم تا پایان دوران دانشجوییم استفاده کنم؟ البته نزدیک یک سال هم هست که حق بیمه مشاغل ازاد را هر ماه پرداخت کردم.

  کارشناس بیمه
  03 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، اگر بیمه حرف و مشاغل آزاد بدون درمان واریز میکنید، میتوانید هنوز از دفترچه پدر خودتان استفاده کنید، مشکلی نیست.

   علی
   03 اسفند 1400

   سلام
   والا اون روزی که رفتم تا خودمو بیمه مشاغل ازاد کنم خانمی که اونجا کار میکرد گفت حتما باید اول از زیر تکلف پدر خارج بشی تا بتونی خودتو بیمه مشاغل ازاد کنی. بعد از اینکه از تکلف پدرم خارج شدم هم دیگه از حمایت درمانی برخوردار نبودم.

    کارشناس بیمه
    04 اسفند 1400

    سلام دوست عزیز، اگر میخواستید خودتان از درمان هم استفاده کنید، باید خارج میشدید، در غیر این صورت احتیاج نبوده تا خارج شوید.

ستاره
03 اسفند 1400

درود من ۱۰ سال سابقه بیمه اجباری دارم و حالا بدلایلی نمی‌خوام کار کنم و بیمه را بصورت اختیاری پرداخت کنم ۳۳ ساله هستم
سوالم اینه : آیا اختیاری پرداخت کنم مزایا مانند اجباری خواهد بود ؟
هزینه حق بیمه چقدر خواهد بود ؟
اگر میشه در مورد ۱۲، ۱۴،۱۸،۲۳ درصد توضیح دهید ، با تشکر

  کارشناس بیمه
  03 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، بله مزایا یکسان است و ماهانه ۸۶۰ هزار تومان و فرق ۱۲ ۱۴ ۱۸ در تعهدات کوتاه مدت است و در پرداخت مستمری فرقی نمیکنند. شما بهتر است که بیمه اختیاری بشوید.

مجتبی فرانک زاده
03 اسفند 1400

سلام ودرود وخداقوت بر کارشناس بیمه ممنون که هستی بنده 37ساله در دو کارگاه شغلی باسابقه کار 8یا9 سال بیمه اجباری توسط کارفرما و حدود5ماه ی هست که به علت تعدیل نیرو بیکار وفاقد بیمه میباشم و هم اکنون تصمیم دارم این چن ماه ودرادامه روند پرداخت بیمه را شخصا واریز کنم محبت کنید راهنمایی که چه نوع بیمه ای ثبت نام کنم بهتراست؟

  کارشناس بیمه
  04 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، باید بیمه اختیاری شوید.

سلطانی
04 اسفند 1400

با سلام
من 5 سال سابقه بیمه دارم و الان ثبت نام بیمه اختیاری 27 درصد نمودم .میخوام بدونم خقوق بازنشستگی این بیمه به فرض مثال اگه الان بازنشته میشدم چنده و چطوری محاسبه میشه ؟و اینکه اگه خدای نکرده بعد مثلا 5 سال آینده از کارافتاده بشم حق کامل میگیرم؟
خیلی ممنون

  کارشناس بیمه
  04 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، اگر از طریق بیمه اختیاری تا بازنشستگی بیمه ادامه بدهید، در زمان بازنشستگی حداقل دستمزد حقوق دریافت میکنید و پاسخ سوال آخر هم بله است.

رها
04 اسفند 1400

سلام من سابقه 4 سال بیمه تو صنف کشاورزی دارم ایا مشمول شرایط سنی میشم برا ازمون های استخدامی ؟

  کارشناس بیمه
  04 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، ما از شرایط استخدامی اطلاعاتی نداریم. باید خودتان در هنگام ثبت نام مشاهده کنید.

سعید امامی
04 اسفند 1400

مبلغ بیمه تأمین اجتماعی بدون داشتن کارت مهارت همون آزاد چقد هس

  کارشناس بیمه
  06 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، بستگی دارد از سیصد و سی هزار تومان شروع میشود.

گلنار
05 اسفند 1400

سلام.من همسرم سربازی نرفته و الان شرکت خصوصی کارمیکنه اگه چند سال دیگه بخواد بازنشستگی بگیره بدون پایان خدمت اونجا ب مشکل برمیخدره براکاروبار بازنشستگی؟تشکر

  کارشناس بیمه
  06 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، فعلا که بخشنامه ای در خصوص آنهایی که خدمت نکردن برای عدم برقراری مستمری بازنشستگی به تامین اجتماعی ابلاغ نشده است.

یاری
05 اسفند 1400

سلام من بیمه مشاغل آزاد دارم اینترنتی پرداخت کردم از حسابم کم کرد ولی زده پرداخت نشده چی کار باید کرد؟

  کارشناس بیمه
  05 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز به یکی از کارگزاری های تامین اجتماعی مراجعه کنید.

مهدی ازتبریز
05 اسفند 1400

با سلام و عرض ادب. من میخواهم طی 3 روز آینده بروم خودم را بیمه مشاغل آزاد تامین اجتماعی 18 درصد کنم. سوالم از خدمت باسعادتان این هست که من اگربعد از بازنشسته شدن فوت کردم حقوق بازنشستگی 18 درصد مشاغل آزاد من را به خانمم تا آخر عمر خانمم آیا میدهند؟ سپاسگزارم از وقتی که میگذارید.

  کارشناس بیمه
  06 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، بله میدهند چون ۱۸ درصد کامل است و فوت هم شامل میشود.

علی
05 اسفند 1400

سلام من الان حدود ۲ سال سابقه بیمه مشاغل آزاد دارم . الان توی یک شرکت کار می کنم و بیمه ام کرده. می خواستم ببینم سوابق بیمه قبلیم با بیمه جدید جمع میشه

  کارشناس بیمه
  06 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، بله جمع می شود.

علی
06 اسفند 1400

سلام م ۷ ساله بیمه از یک شرکت برام رد شده الان از اون شرکت اومدم بیرون و با اینکه بیکارم کارگذاری بیمه برای من بیمه مشاغل ازاد ۱۴ درصد رو پیشنهاد داد و در قسمت شغل،خدماتی رو برام درج کرد و قرارداد بسته شد،ایا برای من مشکلی پیش میاد هنگام بازنشستگی؟

  کارشناس بیمه
  06 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، هنگام بازنشستگی خیر.

علوی
06 اسفند 1400

سلام همسرم حدود ۸سال سابقه بیمه داره از طرف شغلش حراستی هست و از اول بیمه شده حالا میخاد بازخرید کنه آیا امکانش هست؟

  کارشناس بیمه
  06 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، بازخریدی مربوط به محل کار است و ربطی به تامین اجتماعی ندارد.

ناشناس
07 اسفند 1400

باسلام پدرم سه سال سابقه بیمه اجتماعی کارگران داره..الان فوت شدن سال ۹۲ ۹۳و۹۴ بیمه میریخته الان فوت کردن و مادرم هیچ منبع درامدی نداره ایا مستمری ب مادرم تعلق میگیره

  کارشناس بیمه
  08 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، تعلق نمی گیرد.

M
08 اسفند 1400

سلام و وقت بخیر، اینجانب 31 ساله هستم، تا موقعی که اشتغال به تحصیل داشتم تحت کفالت بیمه پدر بودم، پس از اون چون به سربازی نرفتم تحت پوشش بیمه هم نبودم.
بدون سربازی میتوانم خودم را بیمه کنم یا خیر؟ و اینکه شدنی هست حق بیمهٔ 10 سال را یک جا پرداخت کنم؟
با تشکر

  کارشناس بیمه
  10 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، بله بدون کارت پایان خدمت هم میتوانید بیمه حرف و مشاغل آزاد شوید.

ناشناس
08 اسفند 1400

سلام کسی که ۱۱سال از طریق کمیته امداد براش واریز شد به عنوان سابقه بیمه و الان ۴۷سال داره و بخواد ۸ سال بیمه را بخره حدود چقدر هزینه اش میشه!

  کارشناس بیمه
  09 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، نمیتواند ۸ سال را بخرید همچنین قانونی در تامین اجتماعی نیست که شما بیمه را بخرید.

علیرضا
08 اسفند 1400

سلام وقتتون بخیر.
من قبلا تحت تکفل پدرم بودم ولی خب بعد از اتماک دانشگاه بیمه ام قطع شد، بعدشم سربازی بودم.
الانم دوساله که سربازیم تموم شده و هیچ بیمه ای ندارم.
شغلمم آزاده تو بازاری مالی و بورس مشغول فعالیتم.
الان چه بیمه ای رو بهم پیشنهاد میکنید؟
و اینکه خواستم بدونم اگه خودمو بیمه کنم،بعدش امکانش هست که برای عمل کیست مویی از بیمه استفاده کنم؟
ممنون از لطفتون

  کارشناس بیمه
  09 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، همان مشاغل ازاد می توانید. باید پوشش را بررسی کنید.

Iman
09 اسفند 1400

سلام من کارگر روزمزد هستم و اصلا بیمه ندارم میخاستم ببینم چطور میتونم بیمه بشم کارت فنی حرفه ای هم ندارم لطفا ی راهنمایی بفرمایید سپاسگذارم.

  کارشناس بیمه
  09 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، شما باید به صنف کارگران ساختمانی مراجعه و آنجا ثبت نام کنید. بعد کارت فنی و حرفه ای بگیری و بیمه شوید.

نوید
09 اسفند 1400

سلام خسته نباشید. بنده 25 سالمه برقکار ساختمان هستم.مدرک فنی حرفه ای هم دارم.جواز کسب ندارم.و از قبل فقط بیمه سربازی بودم.. خودمو میخام بیمه درمان تکمیلی کنم.راهنمایی کنید. ممنون

  کارشناس بیمه
  09 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، بیمه درمان تکمیلی با بیمه پایه متفاوت است که شما پرسیده اید. شما می توانید بدون داشتن بیمه پایه هم بیمه تکمیلی تهیه کنید.

تام‌الاختیارمنصوری
09 اسفند 1400

سلام خسته نباشید من تا بحال بیمه نداشتم اما الان به دلایلی به بیمه تامین اجتماعی بخاطر بیماری ام باید که بیمه بشم،سنم ۴۹ ساله و مونث هستم،خواهشم اینه شما منو راهنمایی کنید و بگید کدام بیمه برای من لازم تر و مفیدتری،ممنو

  کارشناس بیمه
  10 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، میتوانید فقط بیمه حرف و مشاغل آزاد شوید با نرخ های مختلف و مبلغ های متنوعی دارد از سیصد و سی هزار تومان شروع میشود.

محمد
10 اسفند 1400

اینجانب حدود ۷ سال بیمه ی تامین اجتماعی دارم، و سپس استخدام رسمی دولتی شدم و بیمه ام خدمات درمانیست آن مدت ۷ سال چه می شود؟ لطفا راهنمایی کنید. چه کار باید بکنم تا آن مدت حدود ۷ سال هم محاسبه شود؟ با تشکر

فاطمه
10 اسفند 1400

سلام وقت بخیر ببخشید ی سوال داشتم همسرم ی ماه بیمه مشاغل آزاد ۱۸درصد شدن ؛ خدای نکرده اگه اتفاقی برای ایشون بیوفته و فوت کنن من از حقوق ایشون میتونم استفاده کنم ؟

  کارشناس بیمه
  11 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، فرزندان وی میتوانند از حقوق ایشان استفاده کنند.

   ابوالفضل
   12 اسفند 1400

   سلام ببخشید بیمه تامین اجتماعی در بازنشستگی فقط حقوق ماهیانه دارد یا یک مبلغی به صورت یک جا بحساب بازنشسته میریزنض

    کارشناس بیمه
    14 اسفند 1400

    سلام دوست عزیز، نه فقط ماهانه یک مبلغی بعنوان مستمری پرداخت میشود.

رضا
13 اسفند 1400

سلام من 17 سال سابقه بیمه اجباری دارم و 38 سالم هست.الان می‌خوام بیمه اختیاری بشوم اما در دیدگاه های مطرح شده خواندم که ملاک مبلغ بیمه اختیاری برمبنای سال آخر بیمه اجباری است.با توجه به اینکه مبلغ بیمه اجباری من بالا بوده لذا مبلغ 27 درصد آن زیاد میشود راهی ندارد همان 860 هزار تومان را پرداخت کنم؟؟؟

  کارشناس بیمه
  14 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، اگر میخواهید بیمه اختیاری شوید سیستم سازمان یک سال آخر را مد نظر قرار میدهد اگر سیستم اجاره داد بیمه حرف و مشاغل آزاد شوید با نرخ های مختلف و مبالغ مختلف که دارد.

حسین
13 اسفند 1400

سلام خسته نباشید….من بیمه کارگری تامین اجتماعی هستم میتونم بیمه تکمیلی تأمین اجتماعی شوم؟؟؟

  کارشناس بیمه
  14 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، بیمه تکمیلی بحثش جداست.

someone
13 اسفند 1400

درود
می تونم از طریق سایت شما درخواست بیمه مشاغل آزاد بدم؟

  کارشناس بیمه
  14 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، خیر. باید به کارگزاری تامین اجتماعی مراجعه کنید.

علی
14 اسفند 1400

درود. من پنجاه سالمه و ده ساله بیمه اختیاری ریخته ام جایی کار نمیکنم و مجرد هستم اما دیگه توان پرداخت بیمه اختیاری رو ندارم راستش من هیچ کی رو ندارم راهنماییم کنه اداره بیمه هم که جواب درست و حسابی نمیدن دو پرسش دارم خدمتتون : آیا میتونم بیمه ام رو تبدیل به بیمه مشاغل آزاد کنم؟ آیا اصلا ارزشش را دارد که بیمه ام را تغییر بدم یا نه؟ ممنون میشم پاسخم را بدید.

  کارشناس بیمه
  15 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، بله میشود ۰۲نه ارزش ندارد.

محمد حسینی
14 اسفند 1400

سلام من یه ماه بیمه اختیاری ۱۴درصد ریختم الان ۱۵روزه بیمه اختیاری ۲۷درصد ریختم میخواستم بدونم برای زایمان طبیعی داخل بیمارستان تامین اجتماعی بیمه را قبول میکنن چقدر هزینه راباید بدیم

  کارشناس بیمه
  15 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، اولا بیمه اختیاری ۱۴ درصد نداریم بیمه اختیاری همش ۲۷ درصد است دوما اگر بیمارستان خود تامین اجتماعی باشد هیچی از شما نمی گیرند مگر سزارین کنید و هزینه آن بالا باشد.

Sh.m
15 اسفند 1400

باسلام و خسته نباشید، من تا بهمن ماه تو یک شرکت کار میکردم و بیمه ام رو هم پرداخت کردن و سابقه ۹سال بیمه دارم، از اول اسفند ماه از اون شرکت ترک کار زدن و خودم کار شروع کردم شغل آزاد ،میخوام بیمه اختیاری ادامه بیمه رو پرداخت کنم امروز که ۱۵ اسفند ماه هست رفتم کافی نت قرارداد اختیاری بستم آیا میشه من که دیر مراجعه کردم به قرارداد بستن اون قسمت هایی از ماه رو که قطع شده کامل پرداخت کنم و اسفند ماه هم کامل رد بشه؟

  کارشناس بیمه
  16 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، نه نمیشود. از تاریخ درخواستی که در سیستم ثبت کردید، بیمه شما فعال میشود.

جاوید
15 اسفند 1400

با سلام بنده بمدت یکسال تحت بیمه کارفرما بودم داخل کارگاه یا همون بیمه اجباری ولی الان میخوام برم سر حرفه ای که آموزش دیدم مشغول بکار بشم یعنی آرایشگری ولی جواز کسب ندارم البته مدرک فنی حرفه ای دارم .. میخواستم ببینم میتونم بیمه ی مشاغل آزاد رد کنم یا مجبورم بیمه ی اختیاری رد کنم؟؟؟ اگه میتونم چجوری و‌کجا باید برم برای بیمه ی مشاغل آزاد؟؟؟
ممنون

  کارشناس بیمه
  16 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، فرقی نمیکند هر بیمه ای دوست دارید میتوانید پرداخت کنید ۰۲ باید بروید یکی از کارگزاری تامین اجتماعی تا شما را بیمه کند.

مجتبی بیا
15 اسفند 1400

سلام خسته نباشیدببخشیدبنده بیمه تامین اجتماعی یک سال کامل پرداخت کردم العان درشرکتی لیست بیمه بنده ردمیشود ایابیمه باتوجه به پرداخت مشاغل ازاد بنده و رد شدن لیست بیمه ازطرف شرکت چه منفعتی برای بنده دارد ایا بیمه دست مزدبنده رااظافه محاسبه میکند باتشکراز زحماتتان

  کارشناس بیمه
  16 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، آن مدتی که بصورت آزاد بیمه خودتان را واریز کردید، به این سابقه که شرکت برایتان واریز میکند، اضافه میشود و زودتر بازنشسته میشوید.

جمال صادقی
16 اسفند 1400

سلام من 43 سالمه میخوام خودم بیمه مشاغل آزاد کنم برای بازنشست شدن باید حتما 30 سال سابقه پرداخت داشته باشم یا کمتر از اون هم میشه مثلا با پرداخت 10 سال؟

  کارشناس بیمه
  16 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، شما یا باید ۳۰ سال سابقه و ۵۰ سال سن داشته باشید و یا ۱۰ سال به بالا سابقه داشته و ۶۰ سال سن هم داشته باشید که بتوانید بارنشسته شوید.

سعیدی
16 اسفند 1400

سلام، من سه سال بیمه بازنشستگی از طرف اداره ای که کار میکردم دارم،اما الان دوسال است که بخاطر بچه داری در خانه هستم و بیمه برایم رد نشده ، نیازی به بیمه درمان هم ندارم، مبلغی که خودم باید فقط برای داشتن بیمه بازنشستگی بپردازم چقدر است؟

  کارشناس بیمه
  16 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، بیمه زنان خانه دار از ماهی سیصد و سی هزار تومان شروع میشود.

اکبر وجدانی
16 اسفند 1400

سلام خیلی ممنونم از راهنمایی هاتون من سوالی داشتم. من در مدرسه ی غیرانتفایی تدریس میکنم . پنج سال هست که برام بیمه رد میکنند . قبل از این مدرسه ی فعلی ، سه سال در یک مدرسه ی دیگر بودم که برام بیمه رد نکرده ولی مدارک فعالیتم در اون مدرسه حتما در آموزش و پرورش ناحیه وجود خواهد داشت . چون نام معلم را اعلام میکنند در اونجا . سوالی که داشتم اینه آیا من برای اون سه سال میتونم با پرداخت حق بیمه ، سابقه بیمه درست کنم ؟ ممنون میشم اگه راهنمایی بفرمایید.

  کارشناس بیمه
  16 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، خیر اما می توانید از طریق حقوقی برای رد نشدن بیمه اقدام کنید که آن هم بستگی به قراردادتان دارد. به اداره کار مراجعه کنید.

مسعود
16 اسفند 1400

سلام من هیچ بیمه ای ندارم و شغلم هم ساختمانیست باید چکار کنم وبه کجا بروم

  کارشناس بیمه
  16 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، بیمه مشاغل آزاد برای شما مناسب است. برای خرید باید به کارگزاری تامین اجتماعی مراجعه کنید.

حسینی .
16 اسفند 1400

سلام قبلا بیمه اجباری بودم کارگاه که تعطیل شد بیمه اختیاری را ادامه دادم .در حال حاضر امکان ادامه بیمه اجباری فراهم است ایا به صلاح هست برای دوران بازنشستگی ومستمری بیمه اجباری را بپذیرم ممنون . حسینی

  کارشناس بیمه
  17 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، اگر در شرف بازنشستگی هستید به صلاح است بیمه اجباری با دستمزد بالا حق بیمه واریز کنید.

حسینی .
16 اسفند 1400

سلام .ایا محاسبه حقوق بازنشستگی بیمه اجباری با بیمه اختیاری با توجه که در بیمه اجباری امکان حقوق بیش از حقوق پایه هست تفاوتی دارد. ممنون

  کارشناس بیمه
  17 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، بله خیلی تفاوت دارد.

شهاب
17 اسفند 1400

سلام من ۴سال کارفرما توسازمان میادین میوه وتره بار برام بیمه رد کردند الان دیگه کارفرما ندارم وخودمو بیمه مشاغل آزاد کردم میخواستم بدونم اون ۴سال برام سابقه حساب میشه رو بیمه مشاغل آزاد ۱۴درصد

  کارشناس بیمه
  17 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، اگر آن ۴ سال را برایتان بیمه واریز کردند، جز سابقه شما حساب میشود.

مسافرکش بدبخت
18 اسفند 1400

سلام
بدون کارت معافیت و پایان خدمت نمیشه بیمه شد؟

  کارشناس بیمه
  18 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، بدون کارت پایان خدمت و معافیت میتوانید بیمه حرف و مشاغل آزاد شوید. مشکلی نیست.

غفاری
18 اسفند 1400

سلام وقت بخیر
شرکت پیمانکاری که باید بیمه برای ما پرداخت میکرد حدود ۳ سال بین بیمه ها وقفه انداخته،خودم میتونم واریز کنم و بیمه کامل کنم
حدود ۱۲ سال بیمه دارم
🙏🙏🙏🙏

  کارشناس بیمه
  20 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، نه باید حتما بروید اداره کار از کارفرما شکایت کنید و ثابت کنی که کار کردی و اداره کار هم رای برای شما صادر کند.

مهدوی
19 اسفند 1400

سلام
وقتتون بخیر
من حدود بیست و دو سال سابقه بیمه دارم که بیشترش بصورت خویش فرما بوده.
چنانچه بخوام فقط از مزایای بازنشستگی و درمان استفاده کنم، کدام گزینه رو باید انتخاب کنم؟

و اینکه چطور باید نحوه پرداخت حق بیمه خودمو تغییر بدم؟

  کارشناس بیمه
  20 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، ۱۴ درصد با درمان را انتخاب کنید ۰۲ بروید تو سایت تامین اجتماعی انجام بدید و یا اینکه به کارگزاری سازمان مراجعه کنید.

شهاب
19 اسفند 1400

سلام من ۴سال بیمه دارم توسازمان میادین میوه وتره بار الان دیگه اونجا کار نمیکنم وخودم را یکسال بیمه مشاغل آزاد ۱۴درصد کردم میخوام بدونم اون ۴سال سابقه میشه برام وحساب میشه رو مشاغل آزاد

  کارشناس بیمه
  21 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز،بله حساب میشود.

منوچهر
20 اسفند 1400

سلام بنده بیمه حرف و مشاغل آزاد هستم 18%پرداخت میکنم. 10 سال سابقه
میخواستم بدونم بعد از 30 سال پرداخت مبلغ بازنشستگی که میگیرم با اختیاری ها یکیه؟ الان میزان دستمزد رو زد ه دو میلیون و هفتصد

  کارشناس بیمه
  20 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، .بله با اختیاری یکی است.

وحید
20 اسفند 1400

سلام من بیمه مشاغل ازاد ۱۴ درصد هستم میخواستم بدونم هزینه اش برای سال دیگه چقدر اضافه شده

  کارشناس بیمه
  21 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، هنوز قطعی اعلام نشده است معمولا تا ۱۵ فروردین اعلام میشود.

بهنام نوروزی
20 اسفند 1400

سلام.پسرم ۲۷ساله هست دوسال سربازی بیمه ی نیروهای مسلح بوده الان شرکتی مشغول هست که بیمه نمیکنن…درموردبهترین بیمه ای که میتونیم انجام بدیم لطفا راهنمایی کنید .

  کارشناس بیمه
  21 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، بهتر است که خودش را بیمه حرف و مشاغل آزاد کند.

علی
21 اسفند 1400

سلام وقت بخیر من متولد ۱۳ شهریور ۱۳۵۲ هستم و بیکار هستم چه نوع بیمه ای بکنم بهتره که هزینه ی کمتری داشته باشه

  کارشناس بیمه
  22 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، اگر سابقه بیمه ندارید، مشاغل ازاد بهتر است. بیمه سلامت هم می توانید بگیرید.

   شباهنگ
   30 شهریور 1401

   سلام اونوقت هزینه بیمه تامین اجتماعی آزاد چقدره؟

    کارشناس بیمه
    31 شهریور 1401

    سلام اگر منظورتان اختیاری است، حدود یک میلیون و صد تا 300 است.

وحید
21 اسفند 1400

با سلام
من در بازه زمانی ۱۱ سال ۶ سال بیمه دارم میخواستم بدونم امکان داره اون ۵ سال رو واریز کنم و جزء سابقم بشه
ممنون

  کارشناس بیمه
  22 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، خیر.

حمید
21 اسفند 1400

سلام وعرض خسته نباشید
من بیمه اختیاری سال ۱۴۰۰ هستم
میخواستم راهنمایی بفرمایید در فروردین ۱۴۰۱ قرار داد کی تنظیم میشود و با توجه به اینکه از روز پرداخت بیمه شروع میشود تا چه روز از فروردین ماه مهلت پرداخت هست
متشکرم

  کارشناس بیمه
  22 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، شما دیگر احتیاج نیست در سال ۱۴۰۱ قرارداد جدید منعقد کنید تا ۱۵ فروردین دستمزدهای جدید که آمد برو حق بیمه را واریز کنید.

فرج
21 اسفند 1400

سلام من دانشجو هستم و جزو بمه مشاغل آزادم میخاستم بدونم بعد از فارغ التحصیلی من باز میتونم بیمه مشاغل آزاد باشم اگه شغلی هم نداشته باشم

  کارشناس بیمه
  22 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، بله شما میتوانید بیمه خودتان را تا بازنشستگی ادامه بدهید.

bahar
22 اسفند 1400

سلام من مجرد و تحت تکلف پدرم هستم . شاغل هستم و یک سال هست بیمه مشاغل آزاد برای خودم میریزم.
پدرم بازنشسته هست و هر ماه مبلغی رو از حقوق بازنشستگیش کم میکنن بخاطر بیمه من . میخواستم راهنمایی کنین با وجود اینکه مجرد هستم و درخانه پدر
آیا باز هم باید این مبلغ کسر شود از حقوق پدرم

  کارشناس بیمه
  24 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، اگر میخواهی بیمه داشته باشید بالاخره باید حق بیمه کسر شود.

هاشمی
22 اسفند 1400

سلام من دریک کارگاه کار میکنم ودوماه صاحب کارم منوبیمه آزاد کرده وماهانه ۱۳۵۰هزارتومن ازمن میگیره بابت حق بیمه حالا سوال من اینه که چنددرصدمیشه وایادرست قیمتی که گفتم یاازافه ازمن میگیره داستان چیه اینجا کیای هستن که خیلی کمتر ازمن ماهانه میپردازند توضیح میدید قضیه چی ممنون

  کارشناس بیمه
  23 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، شما هرچه حقوق میگیرید باید ۷ درصد از آن را کارفرما کم کند برای واریز حق بیمه شما.

علی محمدی
22 اسفند 1400

بیمه من با شروع کرونا بواسطه عدم بازرسی با وجود تعطیلی کارگاه محل کار قطع وبا تلاشهای بعدی تمدید نشد دوسال مدام پیگیر ان بودم تا بیمه کارگری شوم حال دو ساله قطع شده چه کنم

  کارشناس بیمه
  23 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، آن دو سال که قطع شده را دیگر نمی توانید کاری کنید بهتر است که خودتان را بیمه اختیاری کنید که دیگر بیشتر فاصله نیفتد.

میلاد
22 اسفند 1400

سلام. من چند ساله درحال پرداخت بیمه صندوق عشایری هستم میشه بعنوان سابقه برای تامین اجتماعی استفاده کرد؟؟

  کارشناس بیمه
  23 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، مگر اینکه خودتان را بیمه تامین اجتماعی کنید. بعد آن سوابق عشایر را به صندوق تامین اجتماعی انتقال بدهید و ما به التفاوت واریز کنید.

زمانی
22 اسفند 1400

سلام
ممنون از پاسخگویی شما

من 44 سالمه و از سال 86 تا 98 سابقه پرداخت بیمه اجباری دارم. ولی بعد از اون تا حالا بیمه رد نشده و کارگاه هم از نظر تامین اجتماعی غیرفعال هست و من خودم مستقلا مشغول کار هستم
بیمه درمان تکمیلی و بیمه عمر کارآفرین دارم و میخوام بیمه بازنشستگی رو هم ادامه بدم.
به نظر شما بیمه اختیاری رو انجام بدم یا بیمه مشاغل 12 درصد رو؟
لطفا راهنمایی بفرمایید و دلیلش رو هم بگید.

و اینکه در صورت انتخاب بیمه اختیاری آیا مادرم هم مشمول بیمه درمانی میشه؟

ممنون از شما

  کارشناس بیمه
  23 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، بیمه اختیاری بشوید بهتر است چون بیمه کاملی است ۰۲ اگر مادر شما ۵۵ سال سن دارد و تمکن مالی ندارد درخواست کفالت به تامین اجتماعی بدهید تا او هم بتواند از درمان شما استفاده کند.

ابراهیمی
23 اسفند 1400

با سلام من به مدت ۱۰سال شرکت کار می‌کردم وبیرون اومدم بیمه تامین اجتماعی هستم به صورت اختیاری میریزم بیمه رو پدر و مادرم هم بیمه تامین اجتماعی هستن میخواستم بدونم چطور میتونم بیمه تکمیلی کنم همه رو

  کارشناس بیمه
  28 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، در قسمت خرید بیمه تکمیلی می توانید این بیمه را خریداری کنید. با کارشناسان بیمه دات کام تماس بگیرید.

حسین
23 اسفند 1400

سلام بر کارشناس محترم
بنده حدود 5سال هست برای خانم بیمه مشاغل آزاد با نرخ۱۸% پرداخت می‌کنم(بدون سرانه درمان) آلان ایشان باردار هست آیا میتوانم از سازمان تامین اجتماعی غرامت دوره بارداری بگیرم یا برای تولد فرزند بیمه بیکاری دریافت کنم؟

  کارشناس بیمه
  25 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، خیر نمی شود.

سعید
23 اسفند 1400

با سلام
بنده 27.5 سال سابقه بیمه دارم میخاستم بیمه خود را از اجبار ی به صنفی نظام مهندسی تغییر دهم که علت آن اینست که مدیران دفاتر نباید بیمه اونها از جای دیگه ارسال شود. الان سوالی که دارم اینه که بیمه 27 درصد صنفی مناسبه برام یا 18 درصد مشاغل آزاد .هدف من با حقوق بالا بازنشسته شدن هست. و 50 سال سن دارم

  کارشناس بیمه
  25 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، اگر هدف شما این است که حقوق بالا در زمان بازنشستگی دریافت کنید هیچ کدام از آنها فایده ای برای شما ندارند چون مبنا محاسبه حق بیمه هر دو بر اساس حداقل دستمزد است.

کیان
24 اسفند 1400

من سال 91 برای 4 ماه بیمه رد کردم کارفرما خودم بودم دیگه سابقه نداشتم از سال 97 تا به امروز بیمه اختیاری دارم پرداخت می کنم
میخوام بدونم میشه از سال 91 تا 97 که برام بیمه رد نشده بیمه شو پرداخت کنم ؟

  کارشناس بیمه
  24 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، خیر نمی توانید.

محمد
25 اسفند 1400

سلام من بیست سال سابقه بیمه دارم که ده سال ان اختیاری بوده مبلغ بیمه اختیاری هرسال خیلی زیاد میشه الانم سال ۱۴۰۱ میخواد ۱۳۹۹۰۰۰ بشه وپرداختش سخته شغلم رانندگی است ایا میشود درمان حذف کرد ممنون.

  کارشناس بیمه
  25 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، در بیمه اختیاری نمیشود درمان را حذف کنید بیمه اختیاری خودتان را قطع کنید و بیمه حرف و مشاغل آزاد بدون درمان درخواست بدهید.

   قاسم کریمی
   10 فروردین 1401

   سلام من یکسال هست بیمه راننده ماشین سنگین یعنی خودفرما هستم و ماهانه یک ملیون و صدو هفتاد تومن پول میریزم بحساب بیمه .ولی رانندگان دیگه ۵۰۰تومن میریزن میگن اونا سهمیه ای هستن شما آزاد .آخه مسئولی نیست خدارو بشناسه بگه چه فرق داره راننده قدیم و جدید مگه داریم هردو کار یکسان مبلغ حقوق یکسان ولی حق بیمه دو برابری.
   واقعا تاوان ریختن این مبلغو ندارم اگه کسی هست کمک کنه بسم الله وگرنه مجبورم قطع کنم

    کارشناس بیمه
    11 فروردین 1401

    سلام دوست عزیز
    بله دیگه قانون است ۰۲ و هیچ کس هم نیست که کمک شما کند و اگر دوست داری واریز کن چون اجباری نیست

محمد شفیعی
25 اسفند 1400

سلام.وقتتون بخیر.ببخشید من مغازه دارم تا الان بیمه نبود ولی ازدواج کردم میخوام بیمه بشم.لطفا بهم بگین چیکار کنم چه بیمه میتونم بشم که هم درمانی داشته باشه هم بازنشستگی و ماهیانه چقدر باید پرداخت کنم؟
تشکر از وقتی که میذارین

  کارشناس بیمه
  25 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، همین بیمه مشاغل آزاد را می توانید. البته برای درمان باید مبلغ اضافه تر بپردازید.

   سحر
   26 اسفند 1400

   سلام همسر من 56 سال سن دارد.
   آیا میتواند خود را بیمه خویش فرما کند

    کارشناس بیمه
    29 اسفند 1400

    سلام دوست عزیز خیر نمی تواند چون سقف سن ۵۰ سال است

   محمد شفیعی
   27 اسفند 1400

   سلام.ممنون از راهنمایی که کردین
   جسارتا بیمه مشاغل آزاد که گفتین ماهیانه
   چقدر باید پرداخت کنم؟ برای درمان چقدر
   اضافه تر میشه؟

    کارشناس بیمه
    28 اسفند 1400

    سلام دوست عزیز، مبلغ ماهیانه برای سال 1401 در مقاله نوشته شده است. برای درمان هم 71600 تومان باید پرداخت کنید.

شهباز اسفندیاری
25 اسفند 1400

سلام.

من بهمن امسال برای اولین بار قرارداد بیمه مشاغل آزاد 18 درصد بستم و تا پایان اسفند امسال (1400) حق بیمه پرداخت کردم. موقع بستن قرارداد از من پایه حقوق نپرسیدن و فکر کنم همون حداقل حقوق رو در نظر گرفتن. میخواستم بدونم برای اینکه مستمری ایام بازنشستگی بیشتری دریافت کنم، چه کار باید بکنم؟ باید قرارداد جدید ببندم؟ میتونم پایه حقوق همون قرارداد رو افزایش بدم و حق بیمه بیشتری پرداخت کنم؟ یا اینکه بهتره قراردادم رو به بیمه اختیاری 27 تغییر بدم؟

ملاک میزان مستمری بازنشستگی دقیقاً چی هست؟ میانگین دستمزد 2 سال آخر؟ یا میانگین دستمزد در کل مدتی که حق بیمه پرداخت شده؟

  کارشناس بیمه
  19 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، الان کاری نکنید تا اینکه دو سال آخر را حق بیمه بیشتری واریز کنید الان احتیاجی نیست بیشتر واریز کنید.

داراب
25 اسفند 1400

با سلام و عرض ادب. شخصی که 30 سال حق بیمه مشاغل آزاد پرداخت نماید 18% بعد از باز نشستگی چه مقدار حقوق دریافت خواهد کرد ؟ با سپاس

  کارشناس بیمه
  27 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، اگر امسال بازنشسته بشود مستمری وی حداقل دستمزد یعنی ماهی دو ملیون و هفتصد هزار تومان بدون عائله مندی میشود.

زارع
25 اسفند 1400

سلام من حق بیمه مشاغل آزاد زنان خانه دار پرداخت میکنم.. اشتباها حق بیمه فروردین 1401 را در 25 اسفند 1400 پرداخت کردم در سایت تامین اجتماعی.. ولی هیچ سابقه ای برای من ثبت نشد.. حالا پولی که پرداخت کردم چی میشه؟؟؟ در سایت هیچ چیزی ثبت نشده که من این پول رو پرداخت کردم

  کارشناس بیمه
  27 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، ۰۱ فروردین ۱۴۰۱ را که شما الان نمی توانی واریز کنی چون دستمزدها تغییر کردند و چون فرودین دستمزد تغییر کرده برای همین در سیستم او را مشاهده نمی کنید و برگشت پول خودت هم به کارگزاری سازمان مراجعه کنید.

فاطمه
25 اسفند 1400

با عرض سلام خدمت کارشناس محترم که با دقت و حوصله به سوالات پاسخ می دهید
بنده یازده سال سابقه بیمه اجباری و پس از آن هفت سال سابقه بیمه مشاغل آزاد دارم آیا میتوانم با تکمیل بیست سال بیمه و با پنجاه سال سن تقاضای بازنشستگی بدهم؟ البته نه با حقوق سی روز در ماه. از وقتی فهمیدم که پس از فوت مادر حقوق مادر به فرزند نمی‌رسد پرداخت ادامه بیمه را بی فایده میبینم.

  کارشناس بیمه
  26 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز خیر با این سابقه و سن نمی توانید درخواست بازنشستگی بدهید

علی سعدی
26 اسفند 1400

درود من بیمه مشاغل آزاد 14 % هستم . میخوام به 12% تبدیلش کنم آیا میتونم ؟ اینکارو میشه اینترنتی انجام داد ؟ ممنون

  کارشناس بیمه
  27 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، بله میتوانید.

کامران ۲۵
26 اسفند 1400

سلام ببخشید ی سوال داشتم ،، میخواستم بگم که من الان ۵ سال سابقه بیمه دارم و نوع بیمه ام هم صاحبان حرف و مشاغل آزاد با نرخ ۱۲ درصد است اگر خواستم نرخ بیمه ام رو تغییر بدم از ۱۲ درصد بکنمش ۱۴ درصد اون ۵ سال سابقه بیمه ام از بین میره یا نه ؟

  کارشناس بیمه
  27 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، نه خیر از بین نمیرود مشکلی پیش نمی آید.

رادین
26 اسفند 1400

سلام من بیمه اختیاری هستم .میتونم بیمه مشاغل ازادبشم.واسه اینکه کمتر پرداخت کنم.و ایا در موقع بازنشستگی به ضررم میشه یا به نفعم

  کارشناس بیمه
  27 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، در بازنشستگی که فرقی نمیکند و به ضرر شما نیست ۰۲ بله اجازه دهید تا بیمه اختیاری شما قطع بشود و بروید بیمه حرف و مشاغل آزاد شوید با نرخ های مختلف و مبالغ مختلف که دارد.

علی سعدی
27 اسفند 1400

درود من تدریس بصورت خصوصی انجام میدم . میتونم بیمه مشاغل آزاد بشم ؟ ممنون

  کارشناس بیمه
  28 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، اگر بیمه از قبل نداشتید، بله میت وانید.

امیر حسینی
27 اسفند 1400

سلام من اصلا بیمه نداشتم چطور میتونم بیمه بشم ممنونم اگه راهنمای کنید چقدر باید پرداخت کنم

  کارشناس بیمه
  28 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، به کارگزاری تامین اجتماعی مراجعه کنید و بیمه مشاغل آزاد شوید.

عرفان
29 اسفند 1400

باعرض سلام وخسته نباشید چرا برای بیمه خویش فرمایی فروردین 1401تمدیدنمیشود؟ایابایدماه بعدتمدیدشود یافروردین بخاطرتعطیلات نیازبه تمدیدوپرداخت بیمه خویش فرمایی نیست یعنی فروردین رایگانه؟

  کارشناس بیمه
  01 فروردین 1401

  سلام عرفان عزیز
  چون دستمزدهای سال ۱۴۰۱ هنوز در سیستم تامین اجتماعی نصب نشده است معمولا تا ده فرودین انجام میشود

ارمان
01 فروردین 1401

سلام من الان چند سالی میشه خودم بیمه می ریزم اول اختیاری بادفترچه درمان بود ولی چون وضع مالی خوب نبود مجبور تغییر به مشاغل ازاد بدون دفترچه کردم ولی متاسفانه سه سال پیش از ارتفاع افتادم دوچار سانحه شدم الانم سه سالی میشه نه پام خوب شده و نه میتونم برم سرکار لطفا راهنمایی کنین من چطوری میتونم کار افتاده بشم

  کارشناس بیمه
  19 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، اگر در زمان حادثه بیمه حرف و مشاغل آزاد با نرخ ۱۸ درصد حق بیمه واریز کردید میتوانید در کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی شرکت کنید تا نظر پزشکان کمیسیون را بگیرید ببینید آنها چی میگویند.

فرید
01 فروردین 1401

با سلام بنده بیمه مشاغل آزاد پرداخت می کنم و دفترچه درمانی هم از این بیمه دارم.منتهی کافی نتی که بیمه رو برام ثبت کرده میگه باید یکم هر ماه باید حق بیمه رو پرداخت کنید تا بتونی بیمه درمانی استفاده کنید وگرنه باطل میشه در حالیکه تو سیستم مهلت پرداخت سه ماهه هست.میشه توضیح بدید

  کارشناس بیمه
  03 فروردین 1401

  سلام فرید عزیز
  شما باید حق بیمه خودت را اول هرماه واریز کنید تا بتوانی از درمان هم استفاده کنید درست گفته است باید جلو جلو واریز کنید

فرشید حسین پور
01 فروردین 1401

من ۱۰وسال سابقه بیمه دارم اما فعلا ۵ ماهه توسط کار فرما قط شده چطوری میتونم ادامه بدم

  کارشناس بیمه
  03 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز
  میتوانی هم بیمه اختیاری شوید و مشاغل آزاد شوید با نرخ های مختلف و مبالغ مختلف که دارد

حمید
02 فروردین 1401

سلام
من حدود ۲۰ سال با سربازی سابقه بیمه دارم که شامل اجباری و رانندگان و بیکاری و آخریش حدو ده سال اختیاریه . الان میخواهم تبدیل به آزادش کنم تا مبلغ بیمه درمان را ازش کم کنم . اولا امکانش هست . دوما مبلغ دریافتی بازنشستگی فرق میکنه . سوما در زمان بازنشستگی اگر الان حق درمان را حذف کنم بیمه درمان و دفترچه بیمه بهم تعلق میگیره

  کارشناس بیمه
  20 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، ۰۱ هیچ فرقی نمیکند ۰۲ بله بعد از بازنشستگی بهت تعلق میگیرد.

امیر غلامی
02 فروردین 1401

سلام مدت 22 سال بیمه تامین اجتماعی وآزاد دارم، الان هم در شرکتی مشغول کار هستم، برای بار سوم باید عمل دیسک انجام دهم، ایا امکان از کار افتادگی برای من امکان پذیر است، ممنون میشم جوابم رو بدین

  کارشناس بیمه
  20 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، به دیسک کمر کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی از کار افتاده کلی نمیدهد.

سید رضا
03 فروردین 1401

باعرض سلام و خسته نباشید ممنون از اینکه به همه سوالات پاسخ میدین. من شغلم آزاده و بیمه اختیاری پرداخت میکنم و جواز کسب هم دارم آیا به نظر شما بیمه اختیاری پرداخت کنم یا بیمه خویش فرما. در ضمن الان بیمه پرداخت میکنم و ۲۷ درصد رو پرداخت میکنم و ۳۶ سال سن دارم حدود ۷ سال سابقه اجباری به نظر شما ۲۷ درصد خوبه یا کمتر پرداخت کنم ممنون میشم پاسخ بدین

  کارشناس بیمه
  20 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، بیمه اختیاری بهتر است ۰۲ بیمه اختیاری پرداخت کنید.

میثم
03 فروردین 1401

باسلام و خسته نباشید میخواستم بدونم در پرداخت بیمه مشاغل آزاد در صورت قطع بیمه دوباره امکان پرداخت و وصل بیمه هست یانه و اینکه محدودیت داره توی این زمینه

  کارشناس بیمه
  03 فروردین 1401

  سلام میثم عزیز
  بله امکان دارد ولی فقط سه بار امکان دارد

خدابخش
03 فروردین 1401

سلام وخداقوت.
من 36سالمه وچهارساله که بیمه اختیاری دارم اگر بیمه ام را عوض کنم 18درصد مشکلی نداره.؟
شما دارید میگید هنگام قرارداد بیمه اختیاری مبلغ بیمه را متقاضی تعیین می کنه اما روز اول یه کاغذ گذاشتن جلو من گفتن امظا کن واز این به بعد ماه به ماه اینقد برو واریز کن به حساب… چجوریه واقعا؟

  کارشناس بیمه
  03 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز
  ۰۱ نه مشکلی ندارد ۰۲ خودت نباید هر کاغذ ی را بزارند جلوی شما که چشم بسته امضا کنید باید سوال می پرسیدید

روبین
03 فروردین 1401

من ۱۳ سال سابقه بیمه کارگر ساختمانی دارم وهمسرم جواز کسب پوشاک دارند، اگر من در مغازه کار کنم. ۱،آیا همسرم می‌تواند مرا بیمه کند و دیگر از بیمه کارگری استفاده نکنم،‌؟ ۲،آیا همسرم تحت تکفل من قرار می‌گیرد در حالی که کارفرماست؟

  کارشناس بیمه
  31 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، نه نمی توانید از طریق همسر خودتان بیمه بشوید تامین اجتماعی قبول نمیکند.

بهار
03 فروردین 1401

سلام من خانمی سی و هفت ساله هستم که ازدواج نکردم تقریبا ده سال سابقه بیمه دارم ولی به دلیل بسته شدن مجموعه قصد واریز بیمه مشاغل آزاد یا خویش فرما رو دارم اگر الان من یکی از این بیمه ها رو رد کنم پس از فوت پدر و مادرم بیمه اونها به من تعلق میگیرد یا خیر؟

  کارشناس بیمه
  31 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، شما فقط میتوانید از یک مستمری استفاده کنید یا مستمری پدر خودتان را بگیرید و یا از مستمری بازنشستگی خودت استفاده کنید.

مهدی حسینی
03 فروردین 1401

سلام خسته نباشید من اختیاری بیمه شدم مبلغ کل پرداختی در ماه ۱۴۰۱ چقدر هست ممنونم سال نو مبارک

محمد
04 فروردین 1401

سلام
سن 58ساله
جانباز 25درصد هستم 19سال سابقه دارم میتونم بازنشست بشم با چه شرایطی؟؟

  کارشناس بیمه
  31 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، نه نمیتوانید چون درصد جانبازی شما با توجه به سن و سابقه ای که دارید کم است.

مجید
04 فروردین 1401

درود و تبریک سال جدید، من حدود ۲۲ سال بیمه دارم و ۵۲ سال سن و از اردیبهشت امسال دیگه قرار داد نخواهم داشت و حدود ۱۰ میلیون تومان هم الان برام لیست بیمه توسط کارفرما رد میشه.لطفا بفرمایید برای خودم بهتره بعد از اردیبهشت بیمه اختیاری رد کنم یا مشاغل آزاد؟ و اینکه تو کدام یک از این بیمه ها میشه مبلغ حقوق درخواستی رو خودمون اعلام کنیم و حق بیمه بدهیم تا در زمان بازنشستگی مبلغ بالاتری بتونیم دریافت کنیم .
سپاس از شما

  کارشناس بیمه
  04 فروردین 1401

  اولا فقط باید بیمه اختیاری شوید جون از بیمه حرف و مشاغل آزاد مبلغی بیشتر واریز میکنید دوما اگر قصد دارید مستمری بالای دریافت کنید حتما باید جای برای شما دو سال آخر را لیست با دستمزد بالای ارسال کند

علی
05 فروردین 1401

سلام بنده بیمه حرف و مشاغل آزاد هستم. ولی در حال حاضر در کارگاهی مشغول به کار نیستم.آیا موقع بازنشستگی باید مدرک خاصی دال بر داشتن شغل ارایه کرد؟

  کارشناس بیمه
  05 فروردین 1401

  سلام خیر اصلا در موقع بازنشستگی مدرک خاصی احتیاج نیست ارائه بدهید

   امیر
   05 فروردین 1401

   سلام من بیمه گارکری واریز میکنم میخوام بدونم چرا اسفندماه ١٤٠٠ واریز کردم ولی رد نشوده

    کارشناس بیمه
    31 فروردین 1401

    سلام دوست عزیز، کمی طول می کشد. اگر باز چیزی رد نشده، به کارگزاری مراجعه کنید. البته از شرکت خودتان هم بپیگیری کنید.

سید قاسم
05 فروردین 1401

سلام من سه جا کار کردم و بیمه اجباری بودم الان سه ساله بیمه اختیاری پرداخت میکنم و 28 سال سابقه دارم و 48 سال سن اگه برای سختی کار جاهایی که قدیم کار میکردم اقدام کنم و تایید بشه سابقه ام از 30 سال بیشتر میشه میتونم قبل از پنجاه سالگی بازنشست بشم یا باید 50 سالم بشه تشکر

  کارشناس بیمه
  19 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، خیر باید تا ۵۰ سالگی واریز کنید.

رضا
05 فروردین 1401

سلام من ۲۰ سال سابقه بیمه در شرکت خصوصی دارم ،میخوام بقیه بیمه رو در مشاغل سخت و زیان آور کار کنم ،حالا باید چند سال کار کنم تا بازنشستگی شوم یا فرق نمیکنه همون ۲۵ سال یا ۳۰ سال بازنشسته میشوم لطفا راهنماییم کنید

  کارشناس بیمه
  19 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، شما باید با ارفاق سخت و زیان تو مجموع ۳۰ سال سابقه و ۵۰ سال سن داشته باشید که بتوانید بارنشسته شوید.

آرمین
05 فروردین 1401

سلام و عرض ادب.
تا آخر ماه اسفند۱۴۰۰ هم بیمه تامین اجتماعی داشتم و هم بیمه سلامت روستاییان،که آخر اسفند تسویه کردم با کارفرمای خودم.احتمال زیاد هفته دوم عید نوروز ۱۴۰۱ در بیمارستان دولتی جراحی قلب داشته باشم.میخواستم بدونم،برای درمان و هزینه‌های بیمارستان ،همون بیمه روستاییان برام کفایت میکند یا باید تأمین‌اجتماعی حتما باشه؟ممنون میشم سریع تر پاسخم رو بفرمایید.

  کارشناس بیمه
  19 اردیبهشت 1401

  باید بیمه تامین اجتماعی داشته باشید

جوادی
05 فروردین 1401

سلام ،با تبریک سال نو خدمت شما و همکاران،
یه سوال داشتم اونم اینه اونجوری که من فهمیدم حق بیمه واریزی مشاغل آزاد خیلی کمتر و بهتره نسبت به بیمه اختیاری لطفاً میشه دلیلش رو توضیح بدید،ممنون وسپاس فراوان از شما

  کارشناس بیمه
  19 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، اگر از دفترچه درمانی بیمه حرف و مشاغل آزاد میخواهید استفاده کنید مبلغی به عنوان فرانشیز از شما دریافت میکنند ولی در بیمه اختیاری دیگر پولی پرداخت نمی کنید.

جوادی
05 فروردین 1401

سلام،ببخشددوتا سوال دیگه داشتم با توجه به اختلاف قیمت بالای دو بیمه اختیاری و مشاغل آزاد بنده با حدوداً ۷ سال بیمه اجباری و چند ماه اختیاری شما چه نوع بیمه ی رو پیشنهاد میکنید و سوال دوم
هم اینه اگه بخوام بیمه خودم رو از اختیاری به مشاغل آزاد تغییر بدم با توجه به تعطیلات نوروز و مشخص نبودن نرخ بیمه واریزی از یک فروردین حساب می‌کنه یا باید این ماه رو بیمه اختیاری واریز کنم بزارم اول ماه بعد برا تغییر اقدام کنم؟ممنون وسپاس

  کارشناس بیمه
  06 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، ۰۱ بیمه اختیاری را پیشنهاد میکنم ۰۲ اگر میخواهید بیمه حرف و مشاغل آزاد شوید باید بیمه اختیاری شما قطع شود بعد درخواست بیمه بدهید پس نباید واریز کنید.

   جوادی
   06 فروردین 1401

   سلام،،ببخشید اگه امکان داره کمی بیشتر توضیح دهید،،مثلا من امروز لغو قرارداد بیمه ی اختیاری رو بزنم و بیمه مشاغل آزاد قرار داد ببندم میتونم با توجه به تعطیلات یک هفته ی نوروز فروردین رو کامل واریز کنم و در مورد بیمه ۱۸ درصد مشاغل تنها فرقش با بیمه ی اختیاری۲۷ در پوشش درمانی نیست؟ لطفاً راهنمای بفرمایید ممنون از شما و سپاس فراوان

    کارشناس بیمه
    07 فروردین 1401

    سلام دوست عزیز، نه باید بزارید سه ماه از تاریخ آخرین واریزی شما بگذرد تا قرارداد بیمه اختیاری شما در سیستم قطع شود و بعد بروید درخواست بیمه حرف و مشاغل آزاد شوید بین سوابق شما سه ماه وقفه ایجاد میشود ولی به نظر من این کار را انجام ندهید و همان بیمه اختیاری را ادامه بدهید.

حسین
05 فروردین 1401

سلام وتبریک سال نو
من از سال 93 تا 98بیمه اختیاری 27 درصد واریز کردم وسال 98تا 400 بیمه اجباری بودم بنا به دلایلی استعفا دادم از کار شرکتی و حالا میخوام دوباره بیمه مشاغل آزاد باشم شغلم راننده وانت سنگین هست وکلا حدود 15 سال سابقه بیمه دارم
میخواستم بدونم با این شغلم میتونم بیمه مشاغل آزاد با نرخ حداقل 12 درصد باشم چون خداییش نرخ بیمه اختیاری 27درصد سرسام آوره ودرتوانم نیست
ممنون میشم پاسخ بدید

  کارشناس بیمه
  06 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، بله میتوانید مشکلی نیست.

  جوادی
  07 فروردین 1401

  ممنون بابت وقتی که گذاشتین و از راهنمایی ها شما صمیمانه سپاسگزارم و درود بی پایان

سید قاسم
05 فروردین 1401

سلام من 28 سال سابقه دارم و 48 سال سن این چند سال دو تا کارگاه کار کردم 3 سال هم دارم اختیاری رد میکنم اگر برای شغلهای قبلی برای سختی کار اقدام کنم و تایید بشه بازنشسته میشم یا باید سنم 50 بشه ممنون

  کارشناس بیمه
  06 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، یا باید سن شما ۵۰ سال شود یا اینکه با سخت و زیان اور شما در مجموع سوابق شما به ۳۵ سال برسد.

فرق ندارد
05 فروردین 1401

ببخشید من چقدر باید به تامین اجتماعی پول بریزم مجردم سه ماهه است یا شش ماهه باید بریزم ماهی چند می افته برام خودم میریزم ازاد

  کارشناس بیمه
  06 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، باید بیمه حرف و مشاغل آزاد شوید با نرخ های مختلف و مبالغ مختلف که دارد که امسال از ۵۰۰ هزار تومان شروع میشود

رضا ابراهیمی
07 فروردین 1401

باعرض سلام من بیمه اختیاری در ۲۷ درصد رد کرده‌ام با توجه به دستمزد اداره کار برای امسال چقدر بیمه در ماه باید بپردازم با تشکر

  کارشناس بیمه
  07 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، امسال یک ملیون و چهار صد هزار تومان شده است.

مجتبی
07 فروردین 1401

سلام.شرکت ما میگد بیمه ات را رد کرده ایم ولی استعلام میکنی جواب نمیدد ومیگد سابقه بیمه ندارید چقدر طول میکشه که رد بشه

  کارشناس بیمه
  07 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، اگر بعد از ارسال لیست پول هم واریز کرده باشد چند روز بعد همکاران لیست را تایید میکنند.

ارش
08 فروردین 1401

سلام وقت بخیر
من ۵ سال سابقه پرداخت بیمه دارم و سالها از این سابقه بیمه میگذره .ایا با رسیدن به ۶۰سالگی میتوانم به میزان پرداخت ۵ سال بازنشستگی بگیرم؟؟

  کارشناس بیمه
  18 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، نه حتما باید ۱۰ سال سابقه داشته باشید.

محدثه
08 فروردین 1401

سلام

حق بیمه ماهانه بیمه اختیاری بدون دفترچه چقدر هستش؟ینی فقط بخوایم بیمه بازنشتگی بشیم و دفترچه نگیریم

  کارشناس بیمه
  17 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، مبلغی که نوشتیم، بدون دفترچه است.

رضا
08 فروردین 1401

سلام آیا بیمه مشاغل آزاد سختی کار هم داره یا خیر؟

  کارشناس بیمه
  17 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، خیر.

امین صفرپور
08 فروردین 1401

من یک ماه هست بیمه مشاغل آزاد ثبت نام کردم. ولی ۱۲ درصد انتخاب کردم ولی الان میخوام ۱۴ بشم که فوت هم داشته باشه. امکان تغییر هست؟

  کارشناس بیمه
  09 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، بله امکان دارد مشکلی نیست.

۱۲۵ح۰
09 فروردین 1401

تو ایران بیمه معنی ندارد عین اینکه پولتو ریختی سطل اشغال

امید
09 فروردین 1401

سلام وقت بخیر
من تقریبا ۱۲ سال سابقه بیمه دارم قبلا اجباری و ۳ سال اختیاری و سال گذشته ببمه مشاغل آزاد و در حال حاضر زمان تمدید قردادم رسیده مبخواستم بدونم در کل بیمه اختیاری برای بنده بهتره یا مشاغل آزاد، تو پرداخت نهایت هزینه حق بیمه هم مشکلی ندارم
سپاس از شما سروران گرامی🙏

  کارشناس بیمه
  09 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، بیمه اختیاری بهتر است.

Mohamad
09 فروردین 1401

وقت بخیر
من ۱۸ ماه بیمه ۱۲ درصد را پرداخت کرده ام
حال میخواهم از آغاز سال جدید ، آن را به ۱۴ درصد تغییر دهم
آیا شرایط خاصی دارد ؟
کار خاصی را باید انجام دهم ؟

  کارشناس بیمه
  16 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، خیر بروید درخواست بدهید و تغییرش بدید ۰۲ باید بروید تو سایت تامین اجتماعی.

چهل تن
09 فروردین 1401

سلام افرادی که بیمه تامین اجتماعی اختیار ی خود را پرداخت می کنند پس از بازنشستگی تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار می گیرند؟

  کارشناس بیمه
  10 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، بیمه تکمیلی بنا بر درخواست خودشان اضافه میشود.

محمد
09 فروردین 1401

سلام من بیمه عمر دارم ،اگه بیمه مشاغل آزاد هم بگیرم در دوران بازنشستگی و یا از کار افتاده گی میتوانم از هردو بیمه مستمعری بگیرم یا تداخل بوجود می اید ؟البته بیمه عمرم بیمه پاسارگاد هستش…

  کارشناس بیمه
  10 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، بیمه عمر اصلا یک مساله جدا از مستمری بیمه های پایه است.

علی
10 فروردین 1401

سلام و وقت بخیر
دو سوال داشتم اول اینکه از لحاظ مزایا و حقوق بازنشستگی در بیمه آزاد نوع خویش فرما بهتره و یا مشاغل آزاد؟
وسوال دوم اینکه آیا میشه از تامین اجماعی فقط بازنشستگی گرفت و درمان رو حذف کرد تا بازنشستگی بیشتری بگیریم؟
ممنون از تیم قوی و با سواد بیمه دات کام

  کارشناس بیمه
  10 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، ۰۱ خویش فرما و بیمه حرف و مشاغل آزاد یکی است ۰۲ میتوانید در بیمه حرف و مشاغل آزاد قرارداد بدون منعقد کنید ولی نمیتوانید حقوق بیشتری بگیرید

   ستاری
   11 فروردین 1401

   سلام همسر من بیمار واز کار افتادگی ۶۶درصد ب بالا دادن و۱۳سال بیمه اختیاری با۲۷درصد واریز کردیم وارسال هم سربازی خریدیم میخوام بدونم چقد حقوق میدن ب ما امسال

    کارشناس بیمه
    14 فروردین 1401

    سلام دوست عزیز، امسال ماهیانه چهار ملیون و دویست هزار تومان میشود.

علی
11 فروردین 1401

سلام بیمه بازنشستگی ۱۲ درصد ببخشید چیه ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  کارشناس بیمه
  13 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، اگر یکبار مقاله را مطالعه کنید، نوشته ایم. تمامی این مقاله در این خصوص است.

طوبی
11 فروردین 1401

با سلام
بیمه اسفند ماه که 29 روز هست باید 30 روزه محاسبه بشه یا همون 29 روز؟

  کارشناس بیمه
  11 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز بیمه اسفند ماه 29 روزه محاسبه خواهد شد مگر سال کبیسه باشد.

ستاری
13 فروردین 1401

سلام خسته نباشی همسر من بیمار واز کار افتاده است ۱۳سال سابقه بیمه دوسال سربازی خریدم وامسال هم۱۴۰۰باید واریز کنم ۱۵ سال میشه حقوق ما چقد میشه

  کارشناس بیمه
  14 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، باید همسر شما اول در کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی شرکت کند اگر از کارافتادگی کلی شد ماهانه چهار میلیون و دویست هزار تومان مستمری دریافت می کند

وحید عسکری
13 فروردین 1401

سلام و روز بخیر
بنده چهل سالمه و ۱۵سال اختیاری پرداخت کردم با توجه به افزایش شدید بیمه اختیاری صلاح میدونید تغییر به مشاغل آزاد بدم

  کارشناس بیمه
  14 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، نه همان بیمه اختیاری را ادامه بدهید بهتر است.

   ستاری
   14 فروردین 1401

   سلام همسر من سال۹۶ از کار افتادگی کلی بالای ۶۶درصد شدن چون دیدیم حقوق کم تعلق میگیره ادامه دادیم تا امسال و۳یا۴سال بیمه اجباری بودن بقیه اختیاری بادوسال سربازی ک خریدیم جمعا ۱۵ سال با امسال سابقه داریم میخاستم بدونم حقوق ما چقد میشه؟؟ واینکه با فوت همسرم ب کی میرسه حقوقش بچه هاش یا همسر؟؟

    کارشناس بیمه
    15 فروردین 1401

    سلام دوست عزیز، ۰۱ خیلی اشتباه کردید که مستمری از کار افتادگی را دریافت نکردید الان حقوق اش از آن زمان کمتر میشود ۰۲ هم به همسر و هم به بچه های تحت تکفل

   آرش
   13 تیر 1401

   جسارتا وقتی هر دو بیمه اختیاری و مشاغل آزاد در بازنشستگی یک حقوق می گیرند چرا بازم اختیاری بهتره؟ اگه برای بحث درمانه خب اختیاری 18درصد بگیره و کنارش دفترچه درمان رو واریز کنه بهتر نیست؟ هزینش نصف اختیاری میشه

    آرش
    13 تیر 1401

    منظورم مشاغل آزاد 18 درصد بود و کنارش دفترچه درمان حدود 70 تومنی

    کارشناس بیمه
    16 تیر 1401

    سلام دوست عزیز، ۱ فرق اول ۰۰۰ وقتی با دفترچه بیمه حرف و مشاغل آزاد به مراکز درمانی مراجعه میکنید از شما حق فرانشیز یعنی پول دریافت میشود ولی وقتی با دفترچه درمانی بیمه اختیاری به مراکز درمانی مراجعه میکنید از شما پولی دریافت نمیشود ۰۲ فرق دوم ۰۰۰ مستمری کسی که دو سال آخر را بیمه اختیاری واریز کرده تقریبا ۲۰ درصد بیشتر از کسی است که بیمه حرف و مشاغل آزاد واریز کرده است ۰۳ و چند مورد دیگر هم است

رهوا
13 فروردین 1401

سلام وقتتون بخیر
من ۱۴ماه در درمانگاهی کار کردم کارفرما مارو بیمه نکردن
چطور میتونم حق خودم رو مطالبه کنم؟
ممنون میشم اگه راهنمایی بکنید

  کارشناس بیمه
  14 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، باید به اداره کار مراجعه کنید.

طاهره
14 فروردین 1401

با سلام من زنی ۶۴ ساله هستم ،۲۶ ماه سابقه پرداخت حق بیمه دارم.برای خرید سابقه تا ۱۰ سال وگرفتن بازنشستگی،مبنای محاسبه پرداخت حق بیمه ،بیمه اختیاری هست یا بیمه مشاغل ؟

  کارشناس بیمه
  23 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، فرقی نمیکند ملاک حداقل دستمزد است

کاویان نژاد
14 فروردین 1401

سلام علیکم
ضمن تبریک سال جدید
متاسفانه هرچی مطالعه می کنم، بین این اعداد و ارقام و … گم میشم و برام گیج کننده است. سوالم رو از شما می پرسم.

از سال 1395 تا پایان 1397 توسط جایی که کار می کردم، بیمه تامین اجتماعی بودم. از سال 98 تا الان بیمه ندارم. می خوام برای خودم و خانواده ام ( همسر و دو فرزند) بیمه تامین اجتماعی داشته باشم. هم درمان و هم بازنشستگی و عمر و … خواستم بدونم چکار باید انجام بدم و هزینه اش برای من در ماه چقدر هست؟

خیلی ممنون و متشکر

  کارشناس بیمه
  15 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، بیمه ها قیمت های مختلفی دارند که شما باید بر اساس شرایط خود یکی را انتخاب کنید. بحث بیمه عمر جداست و باید از شرکت مورد نظر، لیست را تهیه کنید.

ستاری
14 فروردین 1401