۱۵ فروردین ۱۴۰۳

بیمه مشاغل آزاد تامین اجتماعی: پوشش‌ها، هزینه‌ها و مدارک ( جزییات قانونی ۱۴۰۳)

بیمه یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین پس اندازهای هر فرد می‌تواند باشد که در دوران بازنشستگی دغدغه‌های سرپرست‌های خانوار را کاهش می‌دهد. بازنشستگی، دریافت مستمری، بیمه درمانی و ازکارافتادگی از جمله این مزیت‌ها است. برای استفاده از مزیت‌های بیمه تامین اجتماعی باید شرایطی داشته باشید تا از پوشش‌های این بیمه‌نامه استفاده کنید. در ادامه درباره بیمه تامین اجتماعی و بیمه مشاغل آزاد توضیحاتی خواهیم داد. با ما همراه باشید.

بیمه تامین اجتماعی

به طور حتم افرادی که از خدمات سازمان بیمه تامین اجتماعی استفاده می‌کنند به دنبال یک راهکار برای تضمین امنیت شغلی خود هستند. این سازمان با توجه به شرایط اقتصادی و دغدغه‌هایی که همواره برای دوران بازنشستگی افراد ایجاد می‌شود، تمهیداتی را در نظر دارد تا کارگران و کارمندهای تحت پوشش این بیمه در دوره‌های مختلف زندگی بتوانند از خدمات ارزنده سازمان تامین اجتماعی استفاده کنند. بیمه تامین اجتماعی از انواع بیمه های درمان است که درصد پوشش بالایی نسبت به بقیه دارد.
حال با توجه به این موضوع، به طور کلی مشمولین بیمه تامین اجتماعی به دو دسته تقسیم می‌شوند: بیمه اجباری و بیمه خویش فرما جزو دسته‌بندی‌های بیمه‌‌های تامین اجتماعی هستند.

بیمه اجباری

تمام افرادی که تحت شمول و مخاطب قانون کار قرار دارند( کارگران و کارفرمایان) در این دسته قرار می‌گیرند.

ماده ۴ قانون تامین اجتماعی در مورد بیمه اجباری به شرح زیر است:
“افرادی که به هر عنوان در مقابل دریافت مزد یا حقوق کار می‌کنند، صاحبان حرفه و مشاغل آزاد و دریافت کنندگان مستمری‌های بازنشستگی، دریافت کنندگان ازکارافتادگی و دریافت کنندگان فوت مشمول بیمه اجباری می‌شوند.”

بیمه خویش فرما یا غیر اجباری

افرادی که تحت پوشش بیمه اجباری قرار نمی‌گیرند و کارفرمایی ندارند، می‌توانند از بیمه غیر اجباری و خویش فرما استفاده کنند. حتی اگر در گذشته کارفرما شما را بیمه کرده باشد و مشمول بیمه اجباری باشید، اما قطع همکاری صورت گرفته باشد، می‌توانید از طریق پرداخت حق بیمه خویش فرما و به صورت مستمر، همچنان تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار بگیرید.

نکته: افرادی که بیمه تامین اجتماعی دارند و حداقل سابقه پرداخت ۶ ماه حق بیمه داشته باشند، در صورتی که بدون میل خود از کار اخراج یا به هر نحوی بیکار شده‌اند، می‌توانند بیمه بیکاری دریافت کنند. این افراد باید به سازمان کار و امور اجتماعی مراجعه کرده و برای دریافت بیمه بیکاری اقدام کنند. برای رسیدگی به این موضوع حداکثر ۳۰ روز زمان دارید تا ثبت شکایت کرده و بیمه تامین اجتماعی کارهای قانونی شما را بررسی و پیگیری کند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره بیمه تامین اجتماعی می‌توانید به این مطلب: بیمه تامین اجتماعی چیست؟ پوشش‌ها و خدمات مراجعه نمایید.

شرایط ثبت نام بیمه تامین اجتماعی مشاغل آزاد

افراد در مشاغل آزاد برای اینکه بتوانند از خدمات بیمه تامین اجتماعی استفاده کنند، باید شرایط بیمه مشاغل آزاد را رعایت کنند تا مشمول طرح بیمه تامین اجتماعی باشند. این شرایط و قوانین به شرح زیر است:

 • افراد باید حداقل سابقه پرداخت ۳۰ روز حق بیمه را داشته باشند.
 • حداکثر سن ۵۰ سال، از شرایط بیمه تامین اجتماعی آزاد است.
 • اگر سن شخصی بیشتر از ۵۵ سال باشد باید معادل مدت مازاد سنی، سابقه حق بیمه پرداخت کند.
 • در صورتی که از قبل سابقه ۱۰ سال پرداخت حق بیمه را داشته باشید و سن شما هم از ۵۰ سال بیشتر باشد به راحتی می‌توانید تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی قرار بگیرید.
 • افراد متقاضی که بیش از ۱۰ سال سابقه پرداخت حق بیمه در سازمان تامین اجتماعی داشته باشند از شرط سنی معاف خواهند بود.

"<yoastmark

توجه کنید که اگر شخصی یک بار با سازمان تامین اجتماعی قرارداد بیمه منعقد کرده باشد، می‌تواند تا سه بار این قرارداد اختیاری را بدون شرط سنی مجددا تمدید کند.

بیمه تامین اجتماعی به دو دسته بیمه اجباری و بیمه اختیاری تقسیم می‌شود که بیمه مشاغل آزاد جزو بیمه‌نامه‌های اختیاری و خویش فرمای این سازمان قرار دارد.

بیمه خویش فرما چیست؟

این بیمه، جزو بیمه تامین اجتماعی است و برای افرادی که تحت پوشش بیمه اجباری نیستند، گزینه بسیار مناسبی است. شما به راحتی می‌توانید به یکی از شعبه‌های سازمان تامین اجتماعی مراجعه کنید و بعد از تحویل مدارک، از خدمات بیمه‌ تامین اجتماعی بهره‌مند شوید.
بیمه اختیاری دو نوع بیمه‌نامه خویش فرما و بیمه مشاغل آزاد را تحت پوشش قرار می‌دهد و اشخاص با توجه به نوع درخواست خود، می‌توانند از مزایای بیمه اختیاری استفاده کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره بیمه خویش فرما به اینجا مراجعه نمایید.

بیمه مشاغل آزاد

افرادی که حرفه و شغل آزاد دارند یا تحت عنوان کارفرما در حال فعالیت هستند، می‌توانند تحت پوشش بیمه مشاغل آزاد یا بیمه آزاد تامین اجتماعی قرار بگیرند.

همانطور که از اسم بیمه مشاغل آزاد مشخص است، این بیمه‌نامه اختیاری بوده و بیمه‌گزار می‌تواند هر زمانی قرارداد خود را فسخ کند.
شرط سنی یکی از مهم‌ترین مواردی است که در این بیمه‌نامه به آن رسیدگی می‌شود. شرط سنی برای خانم‌ها ۴۵ و برای مرد‌ها ۵۰ سال است. اگر کسی سنش از این عدد بیشتر باشد، زمانی می‌تواند از این بیمه‌نامه استفاده کند که دو برابر مازاد سنی، سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشد.

برای اینکه بیشتر توضیح دهیم به مثال زیر توجه کنید.
اگر مردی با سن ۵۴ سال متقاضی بیمه آزاد باشد، در صورتی می‌تواند این بیمه‌نامه را تهیه کند که برای وی ۸ سال سابقه بیمه و پرداخت حق بیمه در سازمان تامین اجتماعی ثبت شده باشد.

مراحل ثبت نام بیمه حرف و مشاغل آزاد

در ابتدا باید در سایت https://es.tamin.ir ثبت نام کنید و سپس وارد پنل کاربری خود شوید. سپس از طریق منوی بیمه شدگان/ بیمه شدگان خاص/ انعقاد قرارداد بیمه حرف و مشاغل آزاد عملیات ثبت شروع خواهد شد.

ثبت نام بیمه مشاغل آزاد

در مرحله بعد نیاز است تا روی دکمه «مشاهده ضوابط و مقررات» کلیک کنید. قبول شرایط برای ادامه ثبت نام ضروری است.

ثبت نام بیمه مشاغل آزاد

ثبت نام بیمه مشاغل آزاد

در مرحله بعد، اگر اطلاعات درست بود، تیک  «اطلاعات صحیح است» را بزنید؛ در غیر این صورت باید تیک «اطلاعات نشانی نادرست است و باید اصلاح شود» را بزنید که باید داده‌های درست و دقیق را وارد کنید.

بعد از تایید، جزئیات احراز یا عدم احراز نشان داده می‌شود که البته باید روی «مشاهده جزئیات» کلیک کنید. سپس باید مقدار حق بیمه، عنوان شغلی، نیاز داشتن یا نداشتن به دفترچه بیمه و دیگر موارد را وارد کنید. در آخر ثبت نام شما تکمیل شده و باید منتظر انجام مراحل بعد باشید.

مدارک لازم برای بیمه تامین اجتماعی آزاد

برای تحت پوشش قرار گرفتن و ثبت نام بیمه تامین اجتماعی مشاغل آزاد باید به مراکز و شعب این سازمان مراجعه کرده و مراحل را با پر کردن فرم مربوطه تکمیل کنید. پس از انجام این اقدامات، شعبه بیمه موظف است که حداکثر تا ۲ ماه صلاحیت و استحقاق فرد را تایید یا عدم تایید کند.

مدارک لازم برای بیمه مشاغل آزاد هنگام ثبت نام عبارتند از:

 •  اصل و کپی شناسنامه فرد متقاضی
 • اصل و کپی کارت ملی فرد متقاضی
 • دو قطعه عکس خانواده فرد متقاضی
 • اصل و کپی شناسنامه خانواده فرد متقاضی( در صورت تمایل و تقاضای بیمه مشاغل آزاد با دفترچه بیمه)
 • ۳ قطعه عکس
 • اصل و کپی کارت ملی خانواده
 • ارائه شماره بیمه در صورت سابقه بیمه

میزان حقوق بازنشستگی بیمه مشاغل آزاد چقدر است؟

شرایط بیمه تامین اجتماعی مشاغل آزاد برای بازنشستگی با بیمه اجباری متفاوت است؛ در بیمه اجباری کارفرما موظف است نیروی کار خود را بیمه کند. مبلغی که برای این بیمه نامه باید پرداخت شود ۳۰ درصد درآمد کارمند است. از این ۳۰ درصد، ۷ درصد سهم نیروی کار است و ۲۳ درصد سهم کارفرما.

با توجه به اینکه در مشاغل آزاد تمام حق بیمه بر عهده‌ی خود بیمه‌گزار است، به جای ۳۰ درصد، عدد کمتری برای حق بیمه در نظر گرفته شده است. همچنین در بیمه خود اشتغالی سه سطح مختلف در نظر گرفته شده است که هر شخص می‌تواند طرح مد نظر خودش را انتخاب کند. این سطوح شامل بیمه مشاغل آزاد ۱۸ درصد، ۱۴درصد و ۱۲ درصد می‌شود که به آنها انواع بیمه تامین اجتماعی مشاغل آزاد هم می‌گویند.

بیمه ۱۸ درصد تامین اجتماعی مشاغل آزاد

بالاترین سطح و بهترین بیمه برای مشاغل آزاد، سطح ۱۸ درصدی است. حق بیمه آزاد تامین اجتماعی در این سطح ۱۸ درصد درآمد بیمه‌گزار است که تماماً باید توسط خود فرد پرداخت شود. مزایایی که با خرید بیمه ۱۸ درصد مشاغل آزاد از آن بهره‌مند می‌شوید، شامل شرایط بازنشستگی، فوت و نقص عضو می‌شود؛ البته توجه کنید که نقص عضو حاوی موارد جزئی نمی‌شود.

بیمه ۱۴ درصد تامین اجتماعی

نرخ بیمه ۱۴ درصد تامین اجتماعی، معادل ۱۴% از درآمد فرد بیمه‌گزار است. در این حالت هم تمام حق بیمه را خود فرد باید پرداخت کند. مزایای این سطح از بیمه شامل بازنشستگی می‌شود. همچنین اگر فرد قبل یا بعد از زمان بازنشستگی فوت کند، قانون مستمری برای بازماندگان و وراث او اجرا می‌شود.

بیمه ۱۲ درصد تامین اجتماعی

همانند دو مورد قبلی، تمام ۱۲ درصد حق بیمه حرف و مشاغل آزاد، باید توسط خود فرد پرداخت شود. اگرچه مبلغ این بیمه با بیمه های قبلی متفاوت است، اما در قبال حقوق بازنشتگی و مزایای آن هم کمتر است. علاوه بر بازنشستگی، پوشش فوت بعد از بازنشستگی هم از مزایای بیمه تامین اجتماعی آزاد ۱۲ درصدی است؛ به این معنا که اگر فرد قبل از زمان بازنشستگی فوت کند، شامل این پوشش نمی‌شود.

در تمام موارد بالا، علاوه بر حق بیمه تامین اجتماعی آزاد که توسط بیمه‌گزار پرداخت می‌شود، ۲ درصد هم توسط دولت به این اندوخته اضافه می‌شود.

شرایط بازنشستگی بیمه حرف و مشاغل آزاد

بازنشستگی مشاغل آزاد با سایر موارد بیمه بازنشستگی تفاوتی ندارد و شامل موارد زیر می‌شود:

 1. بازنشستگی با ۱۰ سال سابقه کار (برای خانم‌های بالای ۵۵ سال و آقایان بالای ۶۰ سال)
 2. بازنشستگی با ۲۰ سال سابقه کار برای خانم‌های بالای ۴۲ سال
 3. بازنشستگی با ۲۰ سال سابقه کار متوالی یا ۲۵ سال سابقه کار متناوب در مشاغل سخت
 4. بازنشستگی با ۲۰ سال سابقه کار (برای آقایان بالای ۶۰ سال و خانم‌های بالای ۵۵ سال)
 5. بازنشستگی با ۳۰ سال سابقه کار (برای آقایان بالای ۵۰ سال و خانم‌های بالای ۴۰ سال)
 6. بازنشستگی با ۳۵ سال سابقه کار

همانطور که می‌بینید سن بازنشستگی مشاغل آزاد با سایر بیمه ها یکسان است؛ افرادی که دیرتر به فکر پرداخت بیمه مشاغل آزاد افتاده اند می‌توانند از این شرایط خاص سنی برای بازنشستگی پیش از کسب ۳۵ سال سابقه کار استفاده کنند

مبلغ حق بیمه مشاغل آزاد در سال ۱۴۰۲ چقدر است؟

اگر حقوق پایه را به عنوان نمونه در نظر بگیریم و تصور کنیم فردی که در بیمه مشاغل آزاد ثبت نام کرده است هم به همین میزان درآمد دارد، مبلغ حق بیمه مشاغل آزاد در سال ۱۴۰۲ در شش ماهه اول سال به شرح زیر است:

 • بیمه تامین اجتماعی ۱۲ درصد: ۶۵۸ هزار و ۲۲۴ تومان
 • بیمه مشاغل ازاد ۱۴ درصد: ۶۷۶ هزار و ۹۲۸ تومان
 • بیمه تامین اجتماعی ۱۸ درصد: ۹۸۷ هزار و ۳۳۶ تومان

مبلغ بیمه آزاد تامین اجتماعی در سال ۱۴۰۲ در شش ماهه دوم سال نیز به شرح زیر است:

 • بیمه مشاغل آزاد ۱۲ درصد: ۶۳۶ هزار و ۹۹۴ تومان
 • بیمه تامین اجتماعی ۱۴ درصد: ۷۴۳ هزار و ۱۵۹ تومان
 • بیمه ۱۸ درصدی مشاغل آزاد: ۹۹۵ هزار و ۴۹۱ تومان

همانطور که در بالا اشاره شد، حق بیمه مشاغل آزاد با اینکه به طور نسبی بالاتر است، اما در بحث‌های درمانی پاسخگوی برخی از نیاز‌های خانواده نیست. با توجه به این موضوع می‌توانید از بیمه تکمیلی استفاده کنید تا بار اضافی درمان را از روی دوش خانواده بردارید.

همچنین بیش از ۳۰۰۰ مرکز درمانی برای خدمات رسانی به شما عزیزان وجود دارد.

مزایای بیمه مشاغل آزاد ۱۸ درصد در پوشش‌های آن است. این نوع بیمه، ازکارافتادگی، فوت و بازنشستگی را پوشش می‌دهد که در حقیقت بیشترین پوشش نسبت به بقیه است.

تغییر دستمزد مبنای پرداخت حق بیمه مشاغل آزاد

بر اساس بخشنامه صادر شده به شماره ۶۸۴ امور فنی بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی و با هدف به روز کردن دستمزد مبنای حق بیمه بیمه‌شدگان مشاغل آزاد و به منظور اجرای ماده ۳۵ قانون تامین اجتماعی و مصوبه شورای عالی آن در ۲۶ تیر سال ۶۷، لیست حداقل دستمزد روزانه مبنا کسر حق بیمه برای بیمه‌شدگان این گروه، تصویب و ابلاغ شد. از این رو بیمه‌شدگان مشمول لیست، میزان حق‌بیمه‌شان از تاریخ ۱۳۹۷/۹/۱۰ بر اساس دستمزد جدید محاسبه و پرداخت می‌شود.

هزینه بیمه اختیاری و بیمه مشاغل آزاد

هزینه پرداختی برای بیمه اختیاری، ۲۶ درصد از مبلغ قرارداد منعقد شده بین سازمان تامین اجتماعی و متقاضی است. مبلغ بیمه اختیاری با ۱.۲ حداقل دستمزد در شش ماهه اول سال ۱۴۰۱ برابر با ۱.۳۹۹.۳۸۰ تومان است.
مبلغ بیمه برای بیمه مشاغل آزاد، با توجه به میزان حقوق دریافتی در دوران بازنشستگی که فرد مشخص می‌کند، تعیین و پرداخت می‌شود. اگر در قرارداد بیمه میزان حقوق خود را بیشتر زده باشید، باید هزینه بیشتری را پرداخت کنید.

فرانشیز بیمه مشاغل آزاد چقدر است؟

بیمه درمانی که از طریق بیمه مشاغل آزاد به افراد تعلق می‌گیرد، دارای فرانشیز است. با استفاده از خدمات مراکز طرف قرارداد بیمه تامین اجتماعی، بیمه هزینه‌های درمانی فرد را پرداخت خواهد کرد. این فرانشیز برای درمان‌های بستری ۱۰ درصد و برای درمان‌های سرپایی ۳۰ درصد است.اصطلاح فرانشیز به مبلغی از خسارت گفته می‌شود که به عهده بیمه‌گذار است؛ بیمه‌گر نسبت به آن تعهدی ندارد. این خسارت به عهده بیمه‌گذار باقی می‌ماند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این موضوع بیمه‌ای، می‌توانید مطلب فرانشیز بیمه را در مجله بیمه دات کام بخوانید.

مزایای بیمه تامین اجتماعی مشاغل آزاد

با داشتن بیمه مشاغل آزاد می‌توانید از خدمات مختلفی استفاده کنید. مستمری بازنشستگی، حقوق ازکارافتادگی و بیمه فوت جزو مزیت‌های این بیمه‌نامه است. همچنین در صورت فوت بیمه شده، خانواده‌اش می‌توانند از حقوق شخص بیمه شده استفاده کنند.

برخی افراد سردرگم می‌شوند که بیمه مشاغل آزاد بگیرند یا اختیاری یا اینکه به سراغ بیمه خویش فرما بروند. اگر شغل آزاد دارید، بهترین راه این است که از بیمه مشاغل آزاد استفاده کنید. اگر قبل تر بیمه اجباری داشتید و الان سرکار نیستید، بیمه خویش فرما گزینه مناسبی است. انتخاب بستگی به شرایط شما دارد.

تفاوت بیمه مشاغل آزاد و اختیاری

یکی از مهم­ترین سوالات افراد در خصوص فرق بین بیمه اختیاری و مشاغل آزاد است. باید گفت هر دو بیمه، اختیاری هستند؛ یعنی هر شخصی می‌تواند به صورت آزاد، با پرداخت حق بیمه، خود را بیمه کند؛ اما دارای تفاوت‌هایی هستند که شامل موارد زیر هستند:

 • بیمه مشاغل آزاد مخصوص افرادی است که شغل آزاد دارند و همچنین خود به عنوان کارفرما فعالیت می‌کنند. در بیمه اختیاری هر شخصی که نه کاری دارد و پوشش تحت هیچ بیمه‌ای نیست، می‌تواند از این بیمه استفاده کند. از این رو می‌توان تعداد افرادی که می‌توانند بیمه اختیاری تهیه کنند، نسبت به مشاغل آزاد خیلی بیشتر است.
 • شرط سنی برای خانم‌ها و آقایان در بیمه مشاغل آزاد به ترتیب برابر با ۴۵ و ۵۰ سال است. اگر سن فردی از این اعداد بیشتر باشد، باید به ازای مازاد سال، دو برابر حق بیمه پرداخت کند. در بیمه اختیاری، حداقل سن ۱۸ و حداکثر برای آقایان و خانم‌ها ۵۰ سال است. اگر سن هر کدام از ۵۵ سال بیشتر باشد، باید به اندازه مازاد حق بیمه پرداخت کند؛ نه دو برابر.
 • در بیمه اختیاری، فرد متقاضی نباید در کارگاه های مشمول بیمه تامین اجتماعی مشغول فعالیت باشد؛ در صورتی که در بیمه مشاغل آزاد، فعال بودن فرد در کارگاه ضروری است.

تفاوت بیمه اختیاری و بیمه مشاغل آزاد در موارد ریز است؛ اما در بیشتر موارد یکسان هستند.

نحوه پرداخت بیمه تامین اجتماعی مشاغل آزاد

کسانی که از بیمه تامین اجتماعی مشاغل آزاد استفاده می‌کنند باید مانند کارمندانی که توسط کارفرما بیمه می‌شوند، حق بیمه خود را به حساب تامین اجتماعی واریز کنند. می‌توان برای پرداخت حق بیمه مشاغل آزاد از روش اینترنتی استفاده کرد؛ برای این کار باید به سایت samt.tamin.ir مراجعه کنید.

بیمه مشاغل آزاد

پرداخت بیمه تامین اجتماعی مشاغل آزاد

بعد از ثبت نام، ایجاد نام کاربری و رمز عبور، وارد پنل خود خواهید شد. از سربرگ عملیات در منوی سایت، درخواست برگ پرداخت را انتخاب کرده تا وارد صفحه مربوط به واریز هزینه بیمه تامین اجتماعی آزاد شوید. توجه داشته باشید که مطالبی که در این صفحه وجود دارد را باید به طور کامل مطالعه کنید تا دچار اشتباه نشوید و فرم را به درستی پر کنید.

در نهایت بعد از تکمیل فرم، باید دکته ثبت درخواست را بزنید تا به مرحله بعدی بروید. در این مرحله اطلاعاتی که شما وارد کردید توسط مسئولین بیمه تأمین اجتماعی بررسی شده و در صورت صحت اطلاعات تأیید می‌شود. بعد از صدور برگه پرداخت، می‌توانید حق بیمه خود را واریز کنید.

علاوه بر پرداخت حق بیمه از طریق وب‌سایت تأمین، دو روش دیگر را هم به شما معرفی می‌کنیم. پرداخت بیمه تامین اجتماعی با موبایل، از طریق اپلیکیشن سازمان تامین اجتماعی و ارسال پیامک به سرویس پیامکی این سازمان نیز امکان پذیر است. این دو روش نیز مانند روش قبلی که گفته شد، بسیار سریع و راحت است.

شاید این مقاله نیز برای شما مفید باشد: مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی با کد ملی به وسیله موبایل

بیمه عمر

همیشه بیمه و تامین آتیه یک دغدغه برای سرپرستان خانوار محسوب می‌شود. افرادی که بیمه تامین اجتماعی ندارند یا به هر دلیلی نمی‌خواهند تحت پوشش این بیمه باشند می‌توانند از خدمات بیمه عمر بهره‌مند شوند. بیمه عمر خدماتی مانند دریافت مستمری در زمان بازنشستگی، تامین مخارج آینده خانواده در صورت فوت سرپرست و … ارائه می‌دهد. البته افرادی هم که بیمه تامین اجتماعی دارند می‌توانند از خدمات بیمه عمر بهره‌مند شوند و در واقع هنگام بازنشستگی دو مستمری بگیرند. برای اطلاعات بیشتر درمورد بیمه عمر و پوشش‌های آن به اینجا مراجعه کنید.

چند نکته در خصوص بیمه مشاغل آزاد

در خصوص بیمه مشاغل آزاد لازم است که چند نکته زیر را در نظر بگیرید:

 • در سابقه بیمه چیزی با نام مشاغل آزاد ثبت نمی‌شود. به این معنا که شما سابقه بیمه دارید؛ اما اینکه با چه نامی ثبت نخواهد شد. این نکته برای آن‌هایی که قصد مهاجرت دارند، باید در نظر گرفته شود.
 • آن‌هایی که از طرف سازمان‌های دیگر مانند ارتش یا آموزش و پرورش سابقه بیمه دارند، برای در نظر گرفته شدن آن‌ها در سابقه تامین اجتماعی، باید مبلغ آن را مانند بیمه سربازی به این سازمان پرداخت کنند.
 • اگر شرکتی کار می‌کنید، بیمه شما باید از طریق آن پرداخت شود. امکان واریز بیمه مشاغل آزاد به صورت جداگانه وجود ندارد.
 • در صورت واریز کردن حق بیمه، بیمه نامه به صورت خودکار حذف خواهد شد.
 • امکان تحت پوشش قرار دادن افرادی غیر از پدر، مادر، همسر و فرزندان وجود ندارد.
 • برای افرادی که سن نسبتا بالایی دارند یا بیمه اختیاری هم نمی‌توانند بگیرند، بیمه مشاغل آزاد پیشنهاد می‌شود.

نقش بیمه دات کام در گسترش خدمات بیمه تامین اجتماعی

تامین اجتماعی و بیمه مشاغل آزاد برای رفاه حال افراد پوشش‌ها و شرایط مختلفی را در نظر گرفته است تا با هر شرایط مالی، توان پرداخت حق بیمه وجود داشته باشد.

"<yoastmark

بیمه دات کام یک پلتفرم استعلام، خرید و مقایسه انواع بیمه‌نامه است که با در اختیار گرفتن کارشناس‌های متخصص، پاسخگو سوالات شما عزیزان هستند. کافی است برای اطلاع از مزیت‌های بیمه مشاغل آزاد و بیمه اجباری با کارشناس‌های بیمه‌ای بیمه دات کام در ارتباط باشید. برای برقراری ارتباط با کارشناس‌ها و مشاوره‌های بیمه دات کام میتوانید سوالات خود را در قالب کامنت با ما مطرح کنید تا در کوتاه‌ترین زمان مشاوران ما پاسخگوی شما باشند.

 • + بیمه خویش فرما چیست؟
 • + بیمه مشاغل آزاد چیست؟
 • + چگونه بیمه مشاغل آزاد تهیه کنیم؟
لیست برچسب ها
آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
بیمه بیکاری
۲۵ فروردین ۱۴۰۳ / اطلاعات بیمه ای

بیمه بیکاری | صفر تا صد بیمه بیکاری ۱۴۰۳

بیمه بیکاری ، یکی از چترهای حمایتی بیمه تامین اجتماعی است و سازمان تامین اجتماعی مکلف است با دریافت حق بیمه مقرر، به بیمه شدگانی که طبق مقررات قانون کار، شغل خود را از دست می دهند،مقرری بیمه بیکاری را بپردازد.

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
person
نرگس
۲۵ فروردین ۱۴۰۳

سلام وقت بخیر من بیمه مشاغل آزادم بدون دفترچه درمان چه جور میتونم هزینه درمان رو داشته باشم؟منظورم چچه نوع بیمه ای هست که درمان رو پوشش میده چون یه عمل جراحی در پیش دارم اگ لازمهست نوع قراردادم تغییر بدم

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۵ فروردین ۱۴۰۳

  سلام دوست عزیز
  در صورتی که بیمه‌نامه پایه دارید، می توانید یک بیمه تکمیلی انفرادی را تهیه نمایید. نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که بعد از تهیه بیمه تکمیلی باید تا تمام شدن دوره انتظار صبر کنید.

person
مهدی
۲۳ فروردین ۱۴۰۳

سلام
ایا برای بیمه ۱۸ درصد مشاغل ازاد باید ابتدا معاینات پزشکی انجام داد؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۵ فروردین ۱۴۰۳

  سلام دوست عزیز
  بله یکبار معاینات پزشکی انجام می شود.

person
زهرا
۲۳ فروردین ۱۴۰۳

سلام وقتتون بخیر
من در حال حاضر بیمه درمانی و تکمیلی به واسطه تبعه بودن برام فعال هست
میخواستم خودم رو بیمه مشاغل آزاد کنم اما بیمه درمانی رو فعال نکنم و از بیمه درمانی تبعه بودن بهره ببرم
اما توی سایت که رفتم برای انعقاد قرارداد توی قوانین نوشته بودن که داشتن ارتباط تبعی همزمان با پرداخت بیمه حرف و مشاغل آزاد مجاز نمیباشد.
و تایید این به منزله حذف از تبعه بودن هست
میخواستم ببینم این به معنی این هست که من از تبعه بودن خارج میشم و بیمه درمانی و تکمیلی به صورت کامل حذف میشه؟
ممنون میشم راهنمایی کنید

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۵ فروردین ۱۴۰۳

  سلام دوست عزیز
  بله، باید خودتان بیمه پایه و تکمیلی را خریداری کنید.

person
ژاله
۱۹ فروردین ۱۴۰۳

سلام خسته نباشید
من۱۹سال ودوماه سابقه بیمه دارم که ۱۱سال اجباری وبقیه رومشاغل آزادپرداخت کردم همچنان قراردادم هست پرداخت میکنم و۵ماه مونده ۵۵سالم تمام شودلطفابفرماییدتاکی بیمه بدم ودرخواست بازنشستگی کنم وآیابا۲۰سال سابقه بیمه حقوق کامل دریافت میکنم باتشکر

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۹ فروردین ۱۴۰۳

  سلام دوست عزیز
  بعد از رسیدن به سن ۵۵ سالگی درخواست بازنشستگی دهید. خیر معادل ۲۰ روز حقوق دریافت می کنید.

person
ژاله
۱۹ فروردین ۱۴۰۳

من ۵۵سالم شهریورتمام میشه و۱۹سال ودوماه بیمه دارم مشاغل آزادکی میتونم درخواست بازنشستگی بدم وآیاحقوق کامل میگیرم

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۹ فروردین ۱۴۰۳

  سلام دوست عزیز
  شهریور ماه اقدام نمایید.

person
توحید
۰۵ فروردین ۱۴۰۳

سلام و وقت بخیر

بنده بیمه مشاغل آزاد ۱۲ درصدی دارم میریزم. سوالم این بود که، اگه من مثلا ۲۰ یا ۲۵ سال این بیمه رو پرداخت کنم و بعد بیمه م رو به ۱۸ درصد تغییر بدم. یا بیمه اجباری بشم، در نهایت مستمری بازنشستگی من با چند سال آخرش محاسبه میشه؟ یا اینکه کل این ۳۰ سال رو میانگین میگیرن؟
و این که الان تو سال ۱۴۰۳ حقوق بازنشستگی بیمه مشاغل آزاد ۱۲ درصد حدودا چقدر میشه؟ (میخوام ببین ارزش داره ادامه بدم یا تغییرش بدم؟)

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۶ فروردین ۱۴۰۳

  سلام دوست عزیز
  حقوق بازنشستگی براساس میانگین سال های آخر محاسبه می شود. بیمه اجباری حقوق بازنشستگی بیشتری دارد.

person
سرباز
۲۹ اسفند ۱۴۰۲

سلام خسته نباشید
پدر بنده معلول هست از ناحیه پا و سنش هم ۵۶ و ۲۵ سال سابقه بیمه داره شرایط بازنشستگیش چه طور؟
الان تا جایی که میدونم ۲۰ سال باید باشه برای پدر بنده الان ۲۵ یا ۲۶ سال شده و هنوز خبری نیست و میگن تا سن ۶۰ باید پرداخت کنه این درسته؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۶ فروردین ۱۴۰۳

  سلام دوست عزیز
  در صورتی که تامین اجتماعی از کار افتادگی پدرتان را تایید نکند باید تا سن ۶۰ سالگی بیمه پردازی کنید.

person
امیررضا
۲۷ اسفند ۱۴۰۲

با سلام من بیمه مشاغل آزاد + سرانه درمان رو پرداخت میکنم، میخواستم بدونم با پرداخت سرانه درمان، تمام هزینه های درمانی پوشش داده میشه یا فقط درصدی از هزینه ها؟ سپاس.

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۶ فروردین ۱۴۰۳

  سلام دوست عزیز
  فقط درصدی از هزینه ها پرداخت می شود.

person
پرداد
۲۵ اسفند ۱۴۰۲

سلام من میخوام بیمه خویش فرما ۱۸ درصدی بزنم. میتونم حقوقم رو ۵۴ میلیون بزنم تا بعد از بازنشستگی حقوق بالا دریافت کنم؟ البته الان ۲۰ ساله سابقه اجباری دارم که حداقل حقوق برام رد شده. الان میخوام خویش فرما بالاترین حقوق بزنم این ده سال مانده. اول اینکه میتونم توی خویش فرما حقوق ۵۰ میلیونی بزنم؟ اگه آره بعد بازنشستگی میانگین ۳۰ سال رو میزنن؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۶ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  چون الان ۲۰ سال سابقه بیمه دارید فعلا با دستمزد بالا حق بیمه واریز نکنید چون تاثیری در تعیین مبلغ مستمری شما ندارد وقتی سابقه شما ۲۵ سال به بالا شد این کار را انجام دهید.

person
مریم بهرامی
۲۴ اسفند ۱۴۰۲

باسلام همسر بنده دوبار قرارداد بیمه مشاغل آزاد بسته و قطع کرده و یکبار هم از طریق یک شرکت بیمه شده و بعد از یک سال اون هم قطع شده آیا مجدد امکان برقراری بیمه اختیاری یا مشاغل آزاد داره؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۶ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله، امکان برقراری بیمه مشاغل ازاد یا اختیاری برای شما وجود دارد.

person
موسوی
۲۲ اسفند ۱۴۰۲

سلام من بیمه ۱۲ درصد مشاغل ازاد پرداخت میکنم حقوقق بازنشستگی اش با ۱۴ درصد یا ۱۸ درصد فرق دارد

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۲ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر هیچ فرقی نمیکند.

person
مهدی
۲۱ اسفند ۱۴۰۲

با سلام و خسته نباشی.
بنده الان کارفرما داره برام بیمه به عنوان کارگر ساده هرماه هم از حقوقم کم میکنه میخوام اونا قطع کنم و خودم بیمه ۱۲ درصدی رد کنم مشکلی نداره!!

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۱ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  کارفرما موظف است که تمام کارگران و نیروهای خود را بیمه کند در غیر این صورت از طرف تامین اجتماعی جریمه می شود. بیمه اجباری برای بازنشستگی مزایای بیشتری دارد.

person
صدیقی
۲۱ اسفند ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر
بنده سابقه یکسال بیمه کارفرمایی حدودا ۱۰ سال پیش دارن، بعد از اون هم حدودا ۵ سال تا به امروز بیمه مشاغل آزاد رد کردم.از دیروز دوباره بیمه کارفرمایی شدم و مامور بیمه برای بازدید به کارگاه ما اومد، و گفتن که مدارکتون را به بیمه تحویل دهید.آیا با این سوابق، دوباره باید معاینات بدو استخدم انجام بدم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۱ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر نیازی به انجام دوباره معاینات نیست.

person
مهدی
۱۸ اسفند ۱۴۰۲

با سلام و خسته نباشی.
بنده الان کارفرما داره برام بیمه به عنوان کارگر ساده هرماه هم از حقوقم کم میکنه میخوام اونا قطع کنم و خودم بیمه ۱۲ درصدی رد کنم مشکلی نداره؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۹ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  کارفرما موظف است شما را بیمه نماید در صورتی که تامین اجتماعی و اداره کار متوجه شوند کارگری بدون بیمه مشغول به کار است کارفرما را جریمه می کنند.

person
امین
۱۷ اسفند ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر
من بیمه حرف و مشاغل آزاد هستم چطور میتونم بیمه تکمیلی دندانپرشکی بگیرم ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۹ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  برای برخورداری از بیمه دندانپزشکی باید یک بیمه تکمیلی انفرادی که دارای پوشش دندان پزشکی است را تهیه نمایید.

person
صادق
۱۶ اسفند ۱۴۰۲

با سلام و سپاس از پاسخ گویی در سایت
من بیمه مشاغل آزاد هستم و میخواستم میزان دستمزدی که زمان ثبت وارد کردم و همین طور استفاده از دفترچه رو تغییر بدم . ولی در سایت این امکان رو به من نمیده و در گزینه ویرایش علامت ضربدر میاد . باید چکار کنم؟ حضوری مراجعه کنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۶ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله، باید به صورت حضوری به یکی از شعب تامین اجتماعی مراجعه نمایید.

person
امیر
۱۴ اسفند ۱۴۰۲

با سلام
با توجه به دورکار شدن من کارفرما گفته بود بیمه برام رد نمیکنه من هم بیه مشاغل آزاد کردم
الان تو سایت بیمه دیدم ۵ ماه رد کرده
یعنی تو اون ۵ ماه هم من رد کردم و هم کارفرما. بعد اون ۵ ماه هم من بیمه رو ادامه دادم خودم
حالا تکلیف من چیه؟ شرکت هم دو سال پیش تعطیل شده و صاحبش هم مهاجرت کرده

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۴ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بروید شعبه واحد امور فنی بیمه شدگان مراجعه کنید و درخواست برگشت مبلغی که بعنوان بیمه حرف و مشاغل آزاد واریز کردید را بدهید شعبه بررسی می کند اگر هم زمان بیمه حرف و مشاغل آزاد شما به بیمه اجباری تداخل داشته باشد مبلغ آن را به شما عودت می دهد.

person
سروین
۱۳ اسفند ۱۴۰۲

با سلام. خواهشا سوال من رو پاسخ بدید
من حدود ۷ سال کارمند بودم . الان دو سال هست که فریلنسرم و بیمه مشاغل آزاد ۱۲ درصدی رد می کنم‌ از طریق سایت اقدام کردم و حضوری مراجعه نکردم.
آیا باید مدرکی ارائه کنم که گرافیست هستم و این دو سال پرداخت بیمه من باطله؟
باید حتما مدرکی برای کارم داشته باشم؟ چون قسمت آپلود مدارک اجباری نیست در سایت و من هم مدرکی ارائه نکردم.

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۴ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  برای بیمه حرف و مشاغل آزاد احتیاجی به هیچ مدرکی نیست حق بیمه را پرداخت کنید.

person
رضایی
۱۳ اسفند ۱۴۰۲

سلام
۱۷ سال سابقه بیمه تامین اجتماعی دارم و ۴۱ سال دارم.
۱ سال هست که مهاجرت کردم . میخواستم بدونم چطوری باید برای بازنشستگی اقدام کنم ؟ در خال حاضر بیمه تامین اجتماعی مشاغل آزاد ۱۲ درصدی دارم رد میکنم.
برای بازنشستگی با ۲۰ سال چقدر تعلق میگیره؟ و اینکه به من گفتن ۶ ماه آخر باید از یه شرکتی برات رد بشه تا بازنشست بشی
آیا این مطلب صحیحه؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۴ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  باید ۲۰ سال سابقه بیمه و ۴۲ سال سن را داشته باشید که بتوانید بارنشسته شوید و اون ۶ ماه آخر هم باید بیمه اجباری واریز کنید.

person
کاظمی
۱۳ اسفند ۱۴۰۲

من تصور می‌کردم بیمه مشاغل ازاد ۱۸ درصد اگر به درمانگاه تامین اجتماعی مراجعه کنم همه چیز رایگانه ولی ویزیت عمومی ۹ هزار و داخلی ۱۱ هزار حساب شد! و حتما بحث دارو هم دچار مشکل می شویم و هزینه دارو زیاد می شود …
وقتی داریم بیمه را فعال می‌کنیم هیچکس توضیح درست و حسابی نمی دهد چه مزایایی دارد؟ الان هم که بحث درمانش بی‌فایده است و حتی هزینه ویزیت از دفترچه سلامت و روستایی بیشتر!!!؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۳ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بیمه ۱۸ درصد و ۱۲ درصد در بحث درمان با هم یکسان هستند اون بیمه اختیاری است که هزینه درمان را دیگه پرداخت نمی کنید.

person
امیر
۱۲ اسفند ۱۴۰۲

سلام من ۲۸ سالمه و تازه میخوام بیمه حرف و مشاغل ازاد ثبت نام کنم ، اگر در اینده جایی استخدام شدم و کارفرما بیمه واسم رد کنه ، اون سالهایی که خودم بیمه رد میکردم ، جزو سابقه محسوب میشه ؟
مثلا فرض کنید به مدت ۱۰ سال بیمه مشاغل ازاد پرداخت کردم ، بعدش استخدام شدم و ۲۰ سال بعدی رو کارفرما واسم بیمه رد کرد ، آیا ۳۰ سالم تکمیل میشه ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۳ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  ۱. بله جز سابقه شما محسوب می شود.
  ۲. بله ۳۰ سال سابقه بیمه محسوب می شود.

person
فائزه
۱۰ اسفند ۱۴۰۲

سلام خسته نباشید . من قبلا ۲۵ ماه بیمه داشتم ، دیر اقدام کردم برای بیمه بیکاری . الان سپردم به کسی که کارفرما هست داره برام بیمه رد میکنه . ماهی ۱۲۰۰ ازم میگیره بابت بیمه . آیا این مبلغ درسته یا داره زیاد میگیره ازم ؟ لطفا راهنمایی کنید .

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۲ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  اولا اگر آنجا کار نمی کنید و حق بیمه برای شما پرداخت می شود، تخلف است. دوما حق بیمه پرداختی بستگی به حقوق شما در لیست بیمه دارد.

person
علیرضا
۰۴ اسفند ۱۴۰۲

سلام خسته نباشید من بیمه مشاغل ازاد ۱۸ درصد دارای خدمات درمانی رو فعال کردم الان مثلا برم پیش پزشک عمومی که طرف قرارداد بیمه تامین اجتماعی هستن هزینه کم میشه برا دارو ها و ویزیت یا اصلا کاربردی در اون خصوص نداره ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۵ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله کسر می شود و کاربرد دارد.

person
محمد
۰۳ اسفند ۱۴۰۲

سلام خسته نباشید،من بیمه مشاعل آزادپرداخت میکنم برج ۹روپرداخت کردم برج۱۰و۱۱رونتونستم پرداخت کنم الان نمیتونم فیش بگیرم چکارکنم؟لطفاراهنمایی کنیدباتشکرفراوان

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۵ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بروید تامین اجتماعی یا به کارگزاری سازمان مراجعه کنید تا آن ها پیگیری کنند.

person
فریبا
۰۳ اسفند ۱۴۰۲

با سلام و خسته نباشید همسرم مکانیک هست و جواز کار دارد وتقریبا یک سال است بیمه اختیاری ۱۸ درصد بدون درمان واریز می‌کند حالا قصد دارم از طریق دفترچه کشاورزی پدرم ، بیمه کارگری انجام بدیم آیا میشه این کار رو انجام بدیم لطفا راهنمایی کنید

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۵ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  باید بازرس تایید کند ولی چون جواز کسب دارد بازرس تایید نمی کند.

person
زینب
۰۳ اسفند ۱۴۰۲

سلام.بنده سابقه ی ۲ سال پرداخت بیمه حرف و مشاغل آزاد رو دارم الان توانایی ادامه ی پرداخت هر ماه رو ندارم.تکلیف این مبالغی که طی ۲ سال دادم چی میشه ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۵ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  اون مدت سابقه که واریز کرده اید محفوظ است.

person
الی ۶۰
۲۸ بهمن ۱۴۰۲

با سلام
۱-بنده ۸سال بیمه اجباری دارم و پدرو مادرم تحت تکلف من هستند چون بیمه ندارند
بیمه من قطع شده اگر من بیمه اختیاری رد کنم آنها هم میتوانداز خدمات درمان استفاده کنند
۲-پدر من ۴ سال حق بیمه دارد و ۳سال بیمه پرداخت نشده با رای دادگاهی دارد که باید پرداخت کنند جمعا ۷سال
چه بیمه ای میتواند بکند که حداقل درمان را استفاده کنند ۶۶ سال سن دارد؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۹ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  ۱. بله میتوانند.
  ۲. سن ایشان بالا است دیگه نمیتواند بیمه شود برود سه سال سابقه کسری خودش را یکجا واریز کند تا سابقه ایشان به ده سال برسد و بعد درخواست بازنشستگی بدهد.

person
نوید هدایت
۲۸ بهمن ۱۴۰۲

سلام
کارفرما مادرم هستش .جز گارگاه تک نفره هستم. و تقریبا ۱۲ سال سابقه بیمه دارم. مالک مغازه هم هستم ولی جواز کسب بنام خانمم هست و خانمم رو بیمه ۱۸ درصد بدون درمان خانه دار انجام دادم. تا الان مشکلی نداشتم و مبلغ بیمه اجباری من تقریبا ۱۴۳۳ تومان بود. به خاطر تک نفره بودن گارگاه مبلغ بیمه در همین حد بود.
الان بیمه با من تماس گرفته و میگه کارگاه تک نفره شما شامل یه نواقصی پرونده هستش و باید اجاره نامه ثبتی بیاورید که مشخص شود کارفرما مادرتون بوده. با توجه به این که من مالک هستم و مادرم کارفرما بوده میتوانم ملک رو به مادرم اجاره بدم و خودم گارگر مادرم حساب بشوم در صورتیکه مالک هم هستم؟در ضمن جواز کسب هم بنام همسرم هستش.
با توجه به شرایط چطور میتوانم بیمه گارگری اجباری من ادامه پیدا کنه با همین مبلغ . ایا راه حلی وجود دارد؟
و همچنین برای بیمه خانه دار همسرم مشکلی بوجود نیاد.

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۹ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  برای بیمه همسرتان هیچ مشکلی بوجود نمی آید، بعد هم برای ارسال بیمه مشکلی ندارید به غیر از آن هم می توانید خودتان را بیمه اختیاری هم کنید.

person
نعمت
۱۷ بهمن ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر
همسرم ۱۷سال سابقه بیمه کارگران ساختمانی دارد حالا بیمه‌اش قطع شده بیمه مشاغل. آزاد کدامیک مناسب است اگر حق بیمه ۱۲درصدی واریز کنیم و خدای نکرده حین بیمه‌پردازی فوت کند مستمری برای بازمانده‌ها شامل میشود یا نه؟۱۷سال سابقه قبلی تاثیری دارد؟
واینکه ۱۴درصدی با ۱۸درصدی در مبلغ مستمری تفاوت دارند؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۸ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  برود خودش را بیمه ۱۴ درصد کند و در تعیین مبلغ مستمری بیمه ۱۴ درصد با ۱۸ درصد هیچ فرقی ندارند.

person
Vahabi
۱۷ بهمن ۱۴۰۲

سلام، بیمه من ۸۵۰ تومنه، ۱۷۶ تومن چه دستمزدی باید بدم؟!

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۸ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بیمه ۱۷۶ هزار تومانی نداریم.

  person
  مهدی
  ۲۹ بهمن ۱۴۰۲

  سلام بیمه نانوایی چند سال است

   person
   نویسنده بیمه
   ۰۱ اسفند ۱۴۰۲

   سلام دوست عزیز
   اگر سوابق شما متوالی باشد ۲۰ سال است.

person
علی
۱۶ بهمن ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر
اختلاف هزینه حق بیمه اختیاری ماهیانه مبلغ یک ملیون و هفتصد هزار تومان و بیمه حرف و مشاغل ۱۸ درصد ماهیانه مبلغ یک ملیون تومان بابت چی هست و این مبالغ چه تاثیری در سابقه خدمات درمانی خواهد داشت؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۷ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بیمه اختیاری خدمات و مزایای بیشتری دارد و هزینه آن نیز بیشتر است.

person
ناصر
۱۵ بهمن ۱۴۰۲

سلام من قبلا بیمه اجباری بودم الان بیمه مشاغل ازاد کردم حق بیمه رو دادم سابقه هم برام نشسته ولی کد ملی میزنم بیمه نیستم چرا تو سایت هم همین رو میگه

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۵ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  از طریق تامین اجتماعی و یا کارگزاری سازمان تامین اجتماعی این موضوع را پیگیری کنید تا علت را از داخل سیستم بررسی کنند.

person
یوسف
۱۲ بهمن ۱۴۰۲

با سلام و تشکر از شما
من ۴۳ سال سن دارم ۱۸ درصد بیمه دارم مسخاستم بپرسم
۱- اگه تغییر بدم بخام ۱۴ درصد بزنم میشه ؟
۲- دو سال آخر اختیاری رد کنم امکان داره یا تا آخر همینو باید ادامه بدم ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۵ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله، تا آخر همین را واریز کنید.

person
مینا*
۱۱ بهمن ۱۴۰۲

سلام خسته نباشید حرفه شوهر من خدمات برق خودرو میگن اگه مدرک فنی داشته باشی بخای بیمه کنی مبلغ ناچیزی میشه با مدرک درسته؟
شوهرم خودشو بیمه کنه لازمه منم بیمه کنم یا همون کافیه؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۵ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر درست نیست.

person
چلاوی
۰۹ بهمن ۱۴۰۲

یاسلام و سپاس از شما
خانم ۵۲ ساله هستم ۷ سال سابقه کارفرما داشتم وسپس بیمه اختیاری ریختم الان ۲۰ سال سابقه دارم که برا بازنشستگی تا ۵۵ سالگی باید بیمه واریز کنم سوالم این هست اگر جای مشغول به کار بشم که برام بیمه رو بریزن زودتر میتونم بازنشست بشم .

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۰ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله اگر حدودا ۶ ماه جای کار کنید و برای شما حق بیمه واریز شود زودتر بازنشسته میشوید.

person
صفا
۰۸ بهمن ۱۴۰۲

سلام
در بیمه مشاغل ازاد و همچنین درمانی تکلیف زایمان چطوره چند درصد به عهده سازمان و چند در صد بیمه گزار است؟ زایمان طبیعی یا سزارین مقدارشو بگید ممنون میشم

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۸ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  مقدار دقیق اش با مدیریت درمان است بروید از خود بیمارستان سوال کنید.

person
فریا کرمی
۰۷ بهمن ۱۴۰۲

سلام با تشکر از شما بابت پاسخگویی و وقتی که میذارین.بنده به عنوان سرپرست خانوار از طرف کمیته امداد بیمه شدم اما نمیدونم بیمه ام چقد واریز میشه و چه نوعی هست.به من گفتن بیمه شما یارانه ای پرداخت میشه.

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۷ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بیمه شما به عنوان بیمه حرف و مشاغل آزاد و براساس حداقل دستمزد واریز می شود.

person
رزی
۰۶ بهمن ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر
در خصوص بیمه مشاغل آزاد سوالی داشتم. قصد دارم الان به عنوان بیمه دانشجویی ۱۴ درصد اقدام کنم و بعد از پایان دانشگاه تحت عنوان شغلی ام بیمه رو ادامه بدم. سوال اینجاست اگر بعد از مثلا ۵ یا ۶ سال پرداخت حق بیمه، بیمه شده ادامه بیمه رو پرداخت نکنه یا فوت کنه آیا امکان دریافت مبلغی از بیمه یا عودت وجه پرداخت شده به بیمه شده یا بازماندگان وجود داره؟ تشکر

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۷ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  مبلغ واریزی بابت حق بیمه قابل عودت نیست و پرداخت مستمری به بیمه شده بعد از فوت شرایط خاص خودش را دارد.

person
خسرو
۰۶ بهمن ۱۴۰۲

با سلام و خسته نباشید من متولد ۵۷ هستم و سال ۷۴ استخدام ارتش شدم ۱۰ سال از ارتش بیمه دارم بعد استعفا دادم و ۳ سال بدون بیمه بودم بعد بیمه راننده سنگین واریز کردم و اون ۱۰ سال ارتش را هم هزینشو پرداخت کردم و اوردم به سابقه و ۱۲ سال هم رانندگی پرداخت کردم و بعد الان حدود ۴ سال هم رانندگی نمیکنم و مشاغل آزاد پرداخت میکنم الان ۴۴سال دارم دوتا سوال آیا من چند سال دیگر باید واربز کنم و اینکه میتوانم اون چند سال که قطع کردم را یکجا واریز کنم

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۷ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  اون چند سال وقفه را دیگه نمی توانید واریز کنید و باید ۳۰ سال سابقه بیمه و ۵۰ سال سن داشته باشید.

person
نادر
۰۵ بهمن ۱۴۰۲

سلام من از طریق بیمه اختیاری تاکنون ۳ بار قرارداد خود را تمدید کرده‌ام الان ۳ ماه میخوام برای کارفرما کار کنم سوال من این هست که آیا بعد از سه ماه باز هم می‌توانم بیمه اختیاری خود را مجدد قرار داد ببندم ممنون

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۷ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله می توانید.

person
سحر
۰۴ بهمن ۱۴۰۲

سلام از چه سنی میتونیم فرزندان خود را بیمه آزاد تامین اجتماعی بکنیم ؟ آیا زیر ۱۸ سال امکان پذیر نیست؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۹ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  اگر سیم کارت موبایل به نام خودشان باشد می توانید آنها را بیمه حرف و مشاغل آزاد کنید.

person
تبریز
۰۳ بهمن ۱۴۰۲

سلام من ۵۰ سال دارم و ۱۸ سال سابقه بیمه دارم که در وسط بیمه من قطع کردم به مدت ۱۲سال سوال آیا الان میتوانم این ۱۲ سال را یکجا پرداخت کنم تا بازنشسته شوم با تشکر

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۴ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر امکان خرید سال های جا مانده وجود ندارد.

person
پوریا
۰۳ بهمن ۱۴۰۲

سلام. من بیمه مشاغل آزاد ۱۸ درصد بدون دفترچه دارم. ولی الان احتیاج به درمان ودفترچه دارم شما گرفتن کدام دفترچه را پیشنهاد میکنید؟ بیمه سلامت همگانی ایرانیان یا مشاغل آزاد ۱۸ درصد؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۳ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بیمه مشاغل آزاد یا تامین اجتماعی و بیمه سلامت هر دو بیمه نامه پایه هستند و از نظر خدمات و تعهدات تفاوتی با هم ندارند.

   person
   پوریا
   ۰۳ بهمن ۱۴۰۲

   حالا که فرقی از نظر تعهدات ندارند، برای گرفتن دفترچه درمان کدامیک هزینه کمتری دارند؟ و اینکه اگر دفترچه درمان بیمه مشاغل آزاد را دریافت کنم و به بیمارستان‌های تامین اجتماعی مثل (میلاد و هدایت) مراجعه کنم از من هزینه ای دریافت میکنن یا رایگان خواهد بود؟

    person
    نویسنده بیمه
    ۰۴ بهمن ۱۴۰۲

    سلام دوست عزیز
    کسانی که بیمه حرف و مشاغل آزاد واریز می کنند اگر حتی تو بیمارستان های تامین اجتماعی مثل بیمارستان میلاد هم بروند از آن ها مبلغی بعنوان فرانشیز دریافت می شود.

person
هومن
۰۳ بهمن ۱۴۰۲

با سلام
بیمه مشاغل آزاد ،شامل افراد خارج از کشور هم می شود که قبلاً سابقه کار داشته اند ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۳ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله همه می توانند خودشان را بیمه کنند چه داخل کشور و چه خارج از کشور.

person
رها
۰۲ بهمن ۱۴۰۲

وقت بخیر
ببخشید من اگه بخوام بیمه مشاغل آزاد واریز کنم حتما باید جایی مشغول باشم یا نیازی نیس؟ واینکه مامور بیمه قبول میکنه من از طرف کارفرما بیمه نباشم یعنی مشغول باشم ولی خودم حق بیمه پرداخت کنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۳ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  ۱. خیر اصلا نیازی نیست جای مشغول شوید.
  ۲. اگر جای کار میکنید باید از طریق کارفرما بیمه شوید چون بازرس تامین اجتماعی از آنجا بازرسی میکند و کارفرما را جریمه میکند.

person
رضا احمدی
۰۲ بهمن ۱۴۰۲

سلام من قبل خدمت سال ۱۳۸۵ بیمه تامین اجتماعی داشتم درسته خدمتم رایگان میاد رو سابقه ام

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۳ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر باید بیمه سربازی را خریداری کنید تا جز سوابق شما محسوب شود.

person
مبینا
۰۲ بهمن ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر یه سوال داشتم من شاغل هستم و خانم هستم و دخترم هم زیر نظر من بیمه هست چون شوهرم شغل آزاد بنگاه املاک با دایی اش کار میکند و بیمه ندارد حالا میخوام شوهرم برای ۱۴درصد بیمه کنم آیا من و دخترم هم باید زیر نظر بیمه شوهرم هکون ۱۴درصد ثبت نام کنیم یا نیاز نیست؟ چون خودم و دخترم بیمه خودم که شاغل هستم رد میشه؟ یعنی اگه خدای نکرده شوهرم فوت کنه و ما جز بیمه ۱۴ درصد شوهرم نباشید بعد حقوق بعد از فوت به من و دخترم تعلق میگیره؟ اگه هم بیمه خودم و هم بیمه زیر نظر بیمه ۱۴درصد شوهرم قرار بگیریم مشکلی نداره از هر دو بیمه ثبت نام کنیم؟ ممنون میشم به آدرس ایمیلم جواب دهید مرسی
و سوال دیگر بیمه ۱۸درصد بیمه از کار افتادگی شامل چه مواردی میشود؟ آیا قبل از بازنشستگی بیمار شد و نتونست کار کند آیا حقوق بازنشستگی بهش تعلق میگیره؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۳ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  ۱. خیر دیگه نیازی نیست شما را بیمه کند فقط خودش را بیمه می کند.
  ۲. بله بعد از فوت همسر به شما مستمری تعلق می گیرد.
  ۳. ۱۸ درصد شامل از کارافتادگی هم می شود یعنی قبل از بازنشستگی اگر بیماری سختی بگیرد و کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی آن را از کار افتاده تلقی کند بهش مستمری تعلق می گیرد.

person
صلابتی
۳۰ دی ۱۴۰۲

سلام من ۹سال بیمه کارگری دارم و ۲سال هست بیمه مشاغل آزاد با مبلغ ۹۵۰ت پرداخت میکنم – اگر زایمان داشته باشم ۹ماه بیمه حقوقش شامل من میشه یا نه؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۱ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر نمی شود.

person
ایرانی
۲۸ دی ۱۴۰۲

سلام من مشاغل آزاد میریزم ۱۸درصد از ارتفاع افتادم کمرم شکسته رباط پام بریدو.. میتونم تا زمان بهبودی استحلاجی بگیرم

  person
  نویسنده بیمه
  ۳۰ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  به بیمه حرف و مشاغل آزاد استعلاجی تعلق نمی گیرد.

person
رحمان میراحمدی
۲۸ دی ۱۴۰۲

سلام من چند تا سوال داشتم اگه راهنمایی کنید ممنون میشم
۱- من ۴سال بیمه مشاغل آزاد واریز کردم اگه استخدام آموزش پرورش یا هر اداره دیگه ای بشم این چهار سال جز سابقه بیمه برام حساب میشه ؟
۲- اگه بیمه پرداز بعد چند سال به هر دلیلی از ادامه بیمه منصرف بشه پولی بهش تعلق میگیره یا نه؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۳۰ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  ۱. بله جز سابقه شما میاید ولی جز سنوات اون اداره نمیاد ۲. خیر تعلق نمیگیرد.

person
ایران
۲۴ دی ۱۴۰۲

سلام من بیمه آزاد ۱۴ درصد واریز میکنم و دفترچه درمان ندارم از نظر هزینه درمان اگر درمان بیمه اجتماعی را بگیرم بهتر است یا بیمه تکمیلی انفرادی ، برای دو نفر

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۵ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بیمه تامین اجتماعی یک بیمه پایه است. شما برای برخورداری از خدمات درمانی مناسب باید بیمه تکمیلی هم داشته باشید.

person
ایران
۲۳ دی ۱۴۰۲

سلام یه سوال داشتم در مورد بیمه تکمیلی انفرادی اینکه کدام بیمه از نظر پوشش هزینه زایمان و موارد آزمایشگاهی قبل از زایمان ارائه میدهند

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۳ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  برای دریافت مشاوره در این خصوص با شماره ۰۲۱۴۳۷۲ تماس بگیرید.

person
رضا
۲۰ دی ۱۴۰۲

سلام وقت شما بخیر. ۳ تا سوال داشتم ممنون میشم بگید.

۱- شرایط دریافت بیمه اختیاری و بیمه مشاغل آزاده چه تفاوتی با هم دارند؟
۲- شنیدم برای درخواست بیمه اختیاری باید ۳۰ روز سابقه بیمه تامین اجتماعی برات رد شده باشه تا بتونی ثبت نامش کنی. این درسته؟ اگه اره راه حلی برای منی که اینو ندارم میگید؟
۳- به جز ۱۰ درصد هزینه بازنشستگی بیشتر در بیمه اختیاری، چه مزیت دیگری این نوع بیمه در مقابل بیمه ۱۸ درصد مشاغل آزاد دارد؟ چون مبالغشون در حدود ۷۰۰ هزار تومن با هم فرق هم می کنند.

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۳ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  ۱. برای قرارداد بیمه اختیاری حتما باید از قبل ۳۰ روز سابقه بیمه داشته باشید.
  ۲. به جز اون ۱۰ درصد یک فرق دیگه هم دارد شما وقتی دفترچه بیمه حرف و مشاغل آزاد داشته باشید وقتی دکتر میروید مبلغی بعنوان فرانشیز از شما کسر میشود ولی در بیمه اختیاری اون مبلغ از شما دیگه دریافت نمیکنند.

person
محبوب
۱۸ دی ۱۴۰۲

سلام.وقت بخیر.
به نظر شما از نظر حقوق و مزایا و بازنشستگی بیمه زنان خانه دار بهتره یا بیمه اختیاری ؟؟؟؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۸ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  تفاوت زیادی با هم ندارند. بیمه زنان خانه دار را واریز نمایید.

person
یسنا
۱۸ دی ۱۴۰۲

سلام.برای حقوق بازنشستگی کدام مورد حقوق بیشتر و بهتر هست و پیشنهاد میدهید؟
بیمه ۱۸ یا ۱۴ درصد مشاغل آزاد یا بیمه اختیاری؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۸ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  مستمری ۱۸ و ۱۴ درصد یکی است مستمری بیمه اختیاری حدودا ۱۰ درصد بیشتر است.

person
ایران
۱۷ دی ۱۴۰۲

سلام من بیمه ۱۴ درصدی بدون دفترچه پرداخت میکنم ولی میخواهم با دفترچه درمانی باشه باید چیکار کنم با تشکر

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۸ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  باید بروید کارگزاری درخواست درمان بدهید تا آنها قرارداد جدید با شما منعقد کنند.

person
الهه
۱۷ دی ۱۴۰۲

سلام سوالم اینه که برای بازنشستگی حقوق کدوم بیشتر هست و کدوم یکی بهتره شما پبشنهاد میدهید.بیمه زنان خانه دار یا بیمه اختیاری یا بیمه ۱۸ درصد مشاغل آزاد کدوم یکی؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۸ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بیمه اختیاری بهتر است درنهایت زیاد فرقی هم ندارد.

person
Y
۱۶ دی ۱۴۰۲

سلام.من تو فروشگاه کار می کنم.هفت ماهه که بیمه شدم ولی کارفرما پرداخت نکرده.می تونم بیمه مشاغل آزاد رو انتخاب کنم؟ لطفا راهنمایی کنید.

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۶ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  کارفرما موظف است که شما را بیمه کند. بروید به بازرس تامین اجتماعی اطلاع دهید تا اسم شما بنویسد.

person
بردیا
۰۹ دی ۱۴۰۲

بنده ۲ سال می‌باشد که وارد غیبت سربازی شده ام و خدمت نرفته ام ، داخل منزل به صورت مجازی‌‌ کار میکنم . بنده هم میتوانم بیمه مشاغل آزاد واریز کنم ؟
لطفاً پاسخ بدهید ، تشکر.

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۹ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله می توانید بیمه حرف و مشاغل آزاد را خریداری کنید.

   person
   بهزاد
   ۰۹ دی ۱۴۰۲

   سلام
   حقوق اجباری من از طرف شرکت ۲۵ میلیون واریز میشد ، من از شرکت درآمدم الان بیمه مشاغل آزاد با دستمزد ۲۵ میلیون واریز میکنم ، سوالم اینه که بعد چند سال پرداخت با بیمه مشاغل آزاد میتونم بیمه مشاغل آزاد رو لغو و قرارداد بیمه اختیاری انجام دهم ؟

    person
    نویسنده بیمه
    ۱۰ دی ۱۴۰۲

    سلام دوست عزیز
    هر موقع دوست داشتید میتوانید بیمه خودت را تغییر دهید.

person
امیر
۰۲ دی ۱۴۰۲

سلام آیا کسی میتواند یکی از این دونوع بیمه خویش پرداخت مانند مشاغل آزاد یا اختیاری باشد و هم در کارگاه آزاد کار کند و بیمه اجباری هم توسط کارفرما شود؟ یعنی همزمان هم خویش پرداخت هم اجباری ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۳ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر نمیتواند این کار را انجام دهد

person
احمد
۲۴ آذر ۱۴۰۲

سلام میشه حق بیمه اختیاری و حق بیمه مشاغل آزاد (۱۸ درصد) برای سال ۱۴۰۲ بگید ممنون میشم.

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۷ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  حق بیمه اختیاری ماهیانه مبلغ یک ملیون و هفتصد هزار تومان میشود بیمه حرف و مشاغل ۱۸ درصد ماهیانه مبلغ یک ملیون تومان میشود.

person
احمد
۲۴ آذر ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر.
بیمه مشاغل آزاد با بیمه خویش فرما فرق داره یا یکی هستند؟
اگه فرق داره میشه بگید فرقشون در خدمات و پرداختی چقدر هست؟ ممنون.

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۷ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بیمه حرف و مشاغل همان بیمه خویش فرما است.

  person
  مرتضی
  ۰۶ اسفند ۱۴۰۲

  این ۱۸ درصد که فرمودین
  میشه باهاش دکتر رفت وداذو نوشت
  یا درمان با هزینه ازاد حساب میشه؟

person
سینا
۲۴ آذر ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر بنده حدود ۴ سال از طریق کارگاه توسط کارفرما برام بیمه رد میشد… بعد از اینکه از اون کار بیرون اومدم بدون وقفه خودم رو بیمه مشاغل آزاد کردم… الان بنظر شما بیمه اختیاری تغییر بدم یا همین مشاغل آزاد بمونه؟؟ حدود ۲ سال هست که مشاغل آزاد رد میکنم.

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۷ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  اگر مبلغ برایت زیاد مهم نیست بیمه اختیاری شوید اگر که همان بیمه حرف و مشاغل را ادامه دهید.

person
حسین
۱۷ آذر ۱۴۰۲

سلام.وقت بخیر .من شاغل نیستم و پروانه کسب ندارم .آیا میتونم بیمه مشاغل ازاد رو انتخاب کنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۸ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله می توانید بیمه مشاغل آزاد را با درصدهای مختلف خریداری کنید.

person
م.ص
۱۳ آذر ۱۴۰۲

سلام
وقت بخیر
من میخوام خودم رو بیمه کنم بیمه مشاغل آزاد
فقط تو انتخاب نوع شغل مشکل دارم و نمیدانم کدام را انتخاب کنم
من مدرکم مهندسی نرم افزار کامپیوتر هست و تو کافی نت کار میکنم ولی تو لیست مشاغل بیمه، شغل مرتبط با کامپیوتر و کافی نت چیزی نیست
امکانش هست راهنمایی کنید کدام عنوان شغلی را در بیمه تامین اجتماعی انتخاب کنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۳ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  در بیمه حرف و مشاغل آزاد فرقی نمیکند شما چه شغلی برای خودت درج کنید هر شغلی که در سیستم است و نزدیک به شغل شما است آن را ثبت کنید.

   person
   م.ص
   ۱۳ آذر ۱۴۰۲

   چون یک سری از مشاغل رو بیمه گفته باید پروانه کسب یا پروانه اشتغال ارائه بشه
   من اگه شغل مهندس یا شغل چاپخانه رو که با شغل فعلیم ارتباط نزدیکی داره تو بیمه انتخاب کنم مدرکی از من نمیخوان؟
   چون من پروانه کسب ندارم

    person
    نویسنده بیمه
    ۱۸ آذر ۱۴۰۲

    سلام دوست عزیز
    خیر به ارائه مدرک نیازی نیست.

person
مسعود ازسنندج
۱۱ آذر ۱۴۰۲

سلام من دارای ۱۸سال سابقه بیمه کارگری وحالا۲سال بیمه مشاغل آزاد هستم حالا پای چپم شکسته ویک ماه استراحت استعلاجی برام نوشتن آیا شامل حقوق این یک ماه حقوق استعلاجی میشوم ممنون میشم راهنماییم کنید

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۱ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر شامل بیمه حرف و مشاغل آزاد نمیشود.

person
طاها
۱۰ آذر ۱۴۰۲

با سلام حقوق بازنشستگی بیمه اختیاری۲۷درصد بیشتر است یا حقوق بازنشستگی مشاغل آزاد؟ چقدر در مبلغ دریافتی تفاوت دارن؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۱ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بیمه اختیاری حدودا ۱۰ درصد بیشتر است.

person
Sara
۱۰ آذر ۱۴۰۲

سلام خسته نباشید . من ۲۱ سالمه دخترم و شاغل هستم و شغل ازاد دارم اما کارفرما نیستم . میخواستم ببینم بیمه خوبه برای من یا نه اگر خوبه چه نوع بیمه ای واریز کنم ؟
چندسال باید واریز کنم تا بازنشسته بشم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۱ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بروید بیمه زنان خانه دار واریز کنید و بعد از ۲۰ سال سابقه بیمه بازنشسته شوید.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید