19 تیر 1402

آموزش نحوه پرداخت بیمه تامین اجتماعی با موبایل در چند دقیقه

یکی از خدمات جدید برای کارگران، پرداخت بیمه تامین اجتماعی با موبایل است. امروزه جوامع به سمتی می‌رود که، سرعت انجام کارها بسیار مهم است. پرداخت بیمه تامین اجتماعی با موبایل، یکی از امکاناتی است که شرایط را برای کاربران راحت‌تر می‌کند. این موضوع باعث شده تا بیمه‌شدگان، در سریع‌ترین زمان ممکن، نسبت به پرداخت حق بیمه خود اقدام کنند و دیگر نیازی به مراجعه حضوری به بانک‌ها و دفاتر کارگزاری بیمه نداشتـه‌ باشند. پس یادگیری چگونگی پرداخت حق بیمه از طریق تلفن همراه، الزامی است.

اکثر افرادی که تحت پوشش بیمه هستند، از جمله افرادی که بیمه خویش فرما یا مشاغل آزاد دارند، باید در بازه‌های زمانی مشخصی، نسبت به پرداخت حق بیمه خود، اقدامات لازم را انجام دهند. پرداخت به موقع حق بیمه، برای کارفرمایانی که تعدادی از کارمندان خود را، بیمه کرد‌ه‌اند هم، موضوع مهمی است. تا پیش از این‌ها، پرداخت حق بیمه به صورت حضوری بود. اما به وجود آمدن روش‌های پرداخت آنلاین، انجام این کار هم مانند بسیاری از امور، برای کاربران راحت‌تر شد. امروزه حتی امکان پرداخت بیمه تامین اجتماعی با گوشی، هم فراهم شده است. بیمه‌شدگان قادر هستند، در هر لحظه و هر مکانی نسبت به پرداخت حق بیمه خود با موبایل، اقدام کنند.

بیمه دات کام با در نظر گرفتن اهمیت سرعت‌بخشیدن به انجام کارها، در این مقاله به توضیح چگونگی پرداخت حق بیمه از طریق تلفن همراه، می‌پردازد. پس با ما همراه باشید تا فرآیند پرداخت بیمه تامین اجتماعی با موبایل را بیاموزید.

بررسی روش‌های پرداخت بیمه تامین اجتماعی با گوشی

استفاده از گوشی تا حد زیادی کار تمام افراد، از جمله بیمه‌شدگان را، برای پرداخت بیمه تامین اجتماعی، راحت‌تر می‌کند. به همین دلیل سازمان تامین اجتماعی، برای آسودگی کاربران، اپلیکیشن پرداخت بیمه تامین اجتماعی با موبایل را راه‌اندازی کرد. راه‌اندازی این اپلیکیشن موجب شد تا، افرادی که به‌صورت پیوسته باید حق بیمه خود یا سایرین را بپردازند، با نصب کردن این برنامه فرآیند پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی برای آن‌ها راحت‌تر شود. لازم به ذکر است که علاوه بر اپلیکیشن تامین اجتماعی، راه‌های دیگری هم برای پرداخت بیمه تامین اجتماعی با موبایل وجود دارد. در ادامه به بررسی این روش‌ها می‌پردازیم.

اپلیکیشن پرداخت بیمه تامین اجتماعی

یکی از بهترین و راحت‌ترین روش‌ها، برای پرداخت حق بیمه، استفاده از اپلیکیشن پرداخت بیمه تامین اجتماعی است. شرایط زندگی در دنیای امروز به سمتی می‌رود که، افراد تمایل دارند، بسیاری از کارها را با موبایل خود انجام دهند. در همین راستا سازمان تامین اجتماعی با راه‌اندازی اپلیکیشن بیمه تامین اجتماعی، کار را برای بیمه‌شدگان ساده کرده است. در صورت تمایل به استفاده از اپلیکیشن تامین اجتماعی من، این برنامه را نصب کرده و نسبت به پرداخت حق بیمه خود اقدام کنید.

دانلود اپلیکیشن پرداخت بیمه تامین اجتماعی

برای دانلود اپلیکیشن پرداخت بیمه تامین اجتماعی، روش‌های مختلفی وجود دارد. شما می‌توانید، این برنامه را از اپ استورهای مختلف یا از سایت تامین اجتماعی دانلود کنید. برای دانلود این نرم افزار از طریق سایت تامین اجتماعی، کافی است این سامانه وارد شوید، در وسط صفحه می‌توانید، لینک اپلیکیشن تامین من، را ببینید. روی آن کلیک کنید و سپس با توجه به نوع گوشی خود، که اندروید یا IOS است، اپلیکیشن مد نظر خود را، دانلود و نصب کنید.

مقاله پیشنهادی: بیمه مشاغل آزاد تامین اجتماعی: پوشش‌ها، هزینه‌ها و مدارک

چگونگی پرداخت حق بیمه از طریق تلفن همراه با اپلیکیشن تامین اجتماعی من

برای استفاده از اپلیکیشن همراه تامین اجتماعی من، به گوشی خود وارد شوید و نرم افزار را باز کنید. مراحل آن به سادگی و به شرح زیر است:

 1. اگر قبلا ثبت نام کرده باشید، صفحه خدمات برای شما باز می‌شود، در غیر این‌صورت ابتدا باید مراحل ثبت نام را تکمیل کنید و سپس به صفحه خدمات وارد شوید.
 2. بعد از ورود به نرم افزار، باید نوع کاربری خود را مشخص کنید. بنابراین از بین سه گزینه بیمه‌شده، کارفرما و مستمری بگیر، گزینه بیمه شده را انتخاب نمایید و تایید را بزنید.
 3. بعد از ورود به قسمت بیمه شده، خدمات این سامانه برای شما نمایش داده می‌شود. از میان گزینه‌های موجود گزینه پرداخت حق بیمه را انتخاب کنید.
 4. سپس در مرحله بعدی باید اطلاعات مورد نیاز را وارد کنید. این اطلاعات شامل شناسه قبض بیمه، مبلغ حق بیمه و مشخصات کارتی که می‌خواهید پرداخت را با انجام دهید، است.
 5. بعد از وارد کردن اطلاعات و تکمیل این مرحله، شما پرداخت را با موفقیت انجام داده‌اید.

پرداخت حق بیمه با استفاده از کد USSD

کد USSD روش دیگری است که به بیمه‌شدگان امکان پرداخت بیمه تامین اجتماعی با موبایل را می‌دهد. استفاده از کد USSD امکان پرداخت بیمه تامین اجتماعی با گوشی‌های ساده و غیرهوشمند را هم در اختیار کاربران قرار می‌دهد. هنگام استفاده از این کد به اینترنت و برنامه‌های جانبی نیازی ندارید. بنابراین، اگر از گوشی غیرهوشمند استفاده می‌کنید یا به دلایل مختلف به اینترنت دسترسی ندارید، این روش پرداخت به کمک شما می‎آید. از آن‌جایی که این روش بسیار کاربردی است، روش استفاده از آن را برای شما توضیح می‌دهیم. جهت پرداخت حق بیمه با کد USSD باید براساس روش زیر عمل کنید:

 1. ابتدا کد USSD تعیین شـده را در گوشی خود شماره گیری کنید. برای انجام این کار باید #۷۱۳*۷۲۴* را تایپ کنید و دکمه تماس را بزنید.
 2. در این مرحله پنجره‌ای با عنوان سازمان تامین اجتماعی برای شما باز می‌شود که از شما می‌خواهد برای پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی خود، شناسه قبض را وارد کنید. بنابراین شناسه قبض را در جایگاه مشخص شده، بنویسید و گزینه ارسال را بزنید.
 3. در ادامه‌ی فرآیند پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی با گوشی، باید اطلاعات قبض از جمله مبلغ آن تایید شود و مشخصات یک کارت بانکی دارای رمز پویا را وارد کنید. بعد از انجام این کار شما حق بیمه تامین اجتماعی خود را با موبایل، پرداخت کرده‌اید و رسید آن برای شما ارسال می‌شود.

استفاده از کد USSD بسیار ساده است، کاربران و بیمه‌شدگان می‌توانند، با هر نوع تلفن همراهی، حق بیمه تامین اجتماعی خود را، به سادگی از این روش پرداخت نمایند.

پرداخت بیمه تامین اجتماعی با گوشی و از طریق سامانه تامین

علاوه بر روش‌های ذکر شده در بالا، شما می‌توانید از طریق سامانه تامین هم، نسبت به پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی خود اقدام کنید. اگر قبلا به این سامانه وارد شده‌اید و ثبت نام کرده‌اید، می‌توانید به راحتی به حساب کاربری خود وارد شوید و از قسمت پنل کاربری نسبت به پرداخت بیمه تامین اجتماعی با تلفن همراه اقدام کنید.

برای استفاده از  سامانه تامین اجتماعی باید به شیوه‌ی زیر عمل کنید:

 1. ابتدا مرورگر تلفن همراه خود را باز کنید و نشانی اینترنتی سامانه تامین را در آن وارد کنید. با این کار به پرتال سازمانی تامین اجتماعی، وارد می‌شوید.
 2. در ادامه برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و گذرواژه را در کادرهای مشخص شده، بنویسید و اگر حساب کاربری ندارید، نسبت به ایجاد حساب کاربری اقدام و در سامانه ثبت‌نام کنید.
 3. بعد از وارد شدن به حساب کاربری خود، امکان دریافت خدمات مختلف در حوزه تامین اجتماعی، از جمله پرداخت حق بیمه را دارید. بنابراین به سادگی از این روش استفاده کنید و حق بیمه خود را پرداخت کنید.

مقاله پیشنهادی: خدمات بیمه تامین اجتماعی شامل چه پوشش‌هایی می‌شود؟

چگونگی پرداخت حق بیمه از طریق تلفن همراه

پرداخت بیمه تامین اجتماعی با موبایل

پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی از دستگاه ATM

پرداخت بیمه تامین اجتماعی، از طریق دستگاه ATM، هم یکی از روش‌های پرداخت بیمه تامین اجتماعی است. تا چندی پیش امکان پرداخت بیمه تامین اجتماعی از طریق دستگاه‌های POS هم در دسترس بود. اما در میان همه روش‌های حضوری، مراجعه به سازمان تامین اجتماعی بهترین، شیوه پرداخت بیمه تامین اجتماعی است. در میان روش‌های غیرحضوری هم استفاده از اپلیکیشن تامین من سریع‌ترین روش پرداخت بیمه تامین اجتماعی است.

نکات قابل توجه در پرداخت بیمه تامین اجتماعی با گوشی

هنگام پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی با گوشی باید به نکات زیر توجه کنید:

 • روش‎‌های مختلفی برای پرداخت بیمه تامین اجتماعی با گوشی، وجود دارد که شامل استفاده از اپلیکیشن تامین من، کد USSD و سامانه تامین اجتماعی است.
 • در صورتی که گوشی هوشمند ندارید، می‌توانید از کد USSD، برای پرداخت بیمه تامین اجتماعی با گوشی استفاده کنید.
 • اگر می‌خواهید از طریق اپلیکیشن تامین اجتماعی، نسبت به پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی خود اقدام کنید، ابتدا باید در سامانه مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی ثبت نام کنید.
 • برای پرداخت از طریق تلفن همراه حتما شناسه قبض، مبلغ و مشخصات کارت بانکی خود را به همراه داشته باشید.
 • به خاطر داشته باشید& اگر تمایل دارید برای پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی به صورت حضوری اقدام کنید، روش پرداخت حضوری، هنوز هم برای کاربران فعال است و می‌توانید با خیال راحت به مراکز مربوطه مراجعه نمایید.

چه افرادی باید برای پرداخت بیمه تامین اجتماعی اقدام کنند؟

بهتر است بدانید، کارمندان در بخش دولتی و خصوصی نیازی به مراجعه به سایت تامین اجتماعی یا هر کدام از روش‌های پرداخت برای پرداخت بیمه تامین اجتماعی ندارند. افراد بیمه شده در گروه‌های بیمه‌ای زیر، باید برای پرداخت بیمه تامین اجتماعی، از روش‌های گفته شده در این مقاله استفاده کنند:

 • حرفه‌ای
 • مشاغل آزاد
 • اختیاری
 • کارگران ساختمانی
 • رانندگان انفرادی

یعنی اگر کارمند بخش خصوصی یا دولتی هستید، گزینه پرداخت بیمه تامین اجتماعی برای شما نمایش داده نمی‌شود، چون حق بیمه شما از حقوقتان، کسر و به سازمان تامین اجتماعی پرداخت می‌شود.

پرداخت بیمه تامین اجتماعی با موبایل عامل آسودگی و انجام سریع‌تر امور

در دنیای امروز افراد زیادی به پرداخت بیمه تامین اجتماعی با موبایل تمایل دارند. از طرفی پرداخت حق بیمه در بازه‌های مشخص زمانی، نیاز به دسترسی به روش پرداخت سریع را در افراد به وجود آورده است. پرداخت بیمه تامین اجتماعی با موبایل موجب صرفه جویی در زمان، همچنین هزینه‌های رفت و آمد افراد شده است. ما در این مقاله به توضیح روش‌های پرداخت بیمه تامین اجتماعی با موبایل و نحوه دانلود اپلیکیشن پرداختیم. اگر بعد از مطالعه مقاله فوق در مورد چگونگی پرداخت حق بیمه، با تلفن همراه سوالی داشتید، حتما در قسمت نظرات این مقاله، سوالات خود را با ما در میان بگذارید.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
اقدامات مهم بعد از تصادف
30 شهریور 1402 / مقالات بیمه شخص ثالث / اطلاعات بیمه ای

بعد از تصادف چکار کنیم؟ | راهنمای اقدامات ضروری پس از تصادف رانندگی

تصادف کردن یکی از تجارب تلخی است که ممکن است برای هر راننده‌ای اتفاق بیفتد. این تجربه برای قدیمی‌ترین راننده هم استرس و ترس را به همراه دارد. اقدامات پس از تصادف از

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
person
رفعتی
04 مهر 1402

سلام از طریق سایت تامین اجتماعی گزینه پرداخت را پیدا نمیکنم برای اولین بار میخوام حق بیمه پرداخت کنم، لطفا راهنمایی بفرمایید

  person
  نویسنده بیمه
  05 مهر 1402

  سلام دوست عزیز
  گزینه پرداخت در تامین اجتماعی وجود دارد.

person
مجید
04 مهر 1402

سلام من ۲۴ساعت قبل با موبایل قبض بیمه رو پرداختم یعد ۲۴ساعت هنوز به حساب ننشسته وجالب اینه بیمه ام رو هم قطع کردن

  person
  نویسنده بیمه
  04 مهر 1402

  سلام دوست عزیز
  برای حل این مشکل بهتر است به صورت حضوری به یکی از شعب تامین اجتماعی مراجعه نمایید.

person
سید کاظم
04 مهر 1402

البته تامین اجتماعی گارگران ساختمانی

person
سید کاظم
04 مهر 1402

سلام من با گوشی از طریق کد ۷۱۹ بانک صادرات پرداخت کردم ولی کد پیگیری نیومد دوباره زدم دوباره از حسابم کم کرد باز هم کد پیگیری نیومد چکار کنم پولم برگرده به حسابم

  person
  نویسنده بیمه
  04 مهر 1402

  سلام دوست عزیز
  لطفا با در دست داشتن مدارک پرداخت خود به یکی از شعب سازمان تامین اجتماعی مراجعه نمایید و موضوع را پیگیری نمایید.

person
جعفر علی
01 مهر 1402

چرا من وقتی می خواهم فیش برای یکماه بگیرم پیغام ارور میده”به دلیل وجود درخواست شما با کد پیگیری 75098325 در وضعیت در حال بررسی، امکان ثبت درخواست جدید نمی باشد.”
پس من چجوری فیش بگبرم؟

  person
  نویسنده بیمه
  03 مهر 1402

  سلام دوست عزیز
  برای دریافت فیش تامین اجتماعی باید به یکی از شعب بیمه مراجعه نمایید.

person
Hoda
01 مهر 1402

سلام من چطور سابقه بیمه مشاغل آزاد پرداخت کنم؟ چرا تو سایت نیست؟

  person
  نویسنده بیمه
  01 مهر 1402

  سلام دوست عزیز
  به یکی از شعب تامین اجتماعی مراجعه و فیش پرداختی حق بیمه مشاغل آزاد را دریافت نمایید.

person
اسماعیلی
26 شهریور 1402

سلام چرا ازسایت میرم گزینه پرداخت دیگه وجود نداره من هر ما از همین طریق واریز میکنم

  person
  نویسنده بیمه
  28 شهریور 1402

  سلام. بله فعلا برداشته شده است. باید حضوری مراجعه نمایید.

person
جوان ایرانی
16 شهریور 1402

باسلام من با گوشی حق بیمه را پرداخت کردم ولی داخل سابقه ثبت نشده چکار کنم تا ثبت بشه

  person
  نویسنده بیمه
  18 شهریور 1402

  سلام. فیش پرداختی خود را به تامین اجتماعی ببرید. می توانید از بانک رسید پرداخت حق بیمه را دریافت نمایید.

person
منیره ،خ
15 شهریور 1402

با عرض سلام و احترام.
مدت ۱۳ سال بنده کارمند رسمی دولت بودم و بیمه کارمندی برام واریز شده ،درحال حاضر که دیگر اداره نمی روم و بیمه کارمندی هم‌ واریز نمی شود چطور می توانم خودم ادامه بیمه ام را
پرداخت کنم .؟

  person
  نویسنده بیمه
  18 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز. می توانید بیمه حرف و مشاغل آزاد را با درصدهای مختلف پرداخت کنید.

person
بهزاد
01 مرداد 1402

سلام من به دلیل مشکل قضایی امکان داشتن سیم کارت به نام خودم را متاسفانه ندارم واز این ماه قادر به پرداخت حق بیمه خویش فرما نیستم امکان دارد راهنمایی فرماییدکه چگونه حق بیمه خودم راپرداخت کنم ؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  02 مرداد 1402

  سلام. از طریق کارگزاری تامین اجتماعی میتوانید حق بیمه پرداخت کنید.

person
امیر
21 تیر 1402

اپلی کیشن جای واریز نداره
لطفا تصویری توضیح ‌ دهید

  person
  نویسنده بیمه
  22 تیر 1402

  سلام. در قسمت قراردادها پرداخت را می‌توانید ببینید.

person
محمد
20 تیر 1402

سلام
وقت بخیر
چطوری میتونم برای اردیبهشت ماه برای خودم بیمه رد کنم قبلش برام بیمه رد میشده اردبیهشت بیکار شدم و تو خرداد ماه دوباره مشغول به کار شدم
این یک ماه که بیمه نداشتم رو چطوری میتونم خودم پرداخت کنم

  person
  نویسنده بیمه
  24 تیر 1402

  سلام. اردیبهشت ماه دیگه گذشته است و نمیتوانید دیگه حق بیمه ان را پرداخت کنید.

person
بیمه
18 تیر 1402

سلام من برنامه تامین من نصب کردم ولی گزینه پرداخت حق بیمه نداره تکلیف چیه؟

  person
  نویسنده بیمه
  19 تیر 1402

  سلام. منوی پرداخت مشکلی ندارد، مجددا امتحاهن بفرمایید.

person
مهرداد
24 خرداد 1402

سلام بنده قبلا حق بیمه رو از طرق گوشی پرداخت میکردم اما از وقتی سایت جدید اعلام کردن دیگه با گوشی نمیتونم،همه مراحل که گفتین رفتم سایت هم باز میشه ولی اون مربع که باید تیک بخوره نمیخوره،حتما باید برم کافینت تا بتونم پرداخت کنم

  person
  نویسنده بیمه
  24 خرداد 1402

  نرم افزار موبایل را آپدیت کنید. احتمالا مشکل از اپ است. می توانید از طریق سایت تامین اجتماعی هم این کار را انجام دهید.

person
اهورا
22 خرداد 1402

سلام خسته نباشید
من برنامه ی تامین من رو دارم ولی نمیشه حق بیمه رو پرداخت کرد چرا؟

  person
  احد
  24 خرداد 1402

  سلام برو خودنرم افزار بالا سه نقطه هست اون بزن بیا پایین نوشته روش پرداخت رایانه تیک بزن پرداخت کنم سریعا

person
سعیده
18 خرداد 1402

سلام خسته نباشید
یه سوالی پیش امده چرا از تلفن همراه یا کافینت قبض تامین اجتماعی پرداخته میشه ۷ روز زمان میبره تا ثبت بشه.ما از خدمات درمانی استفاده کنیم؟

  person
  نویسنده بیمه
  20 خرداد 1402

  سلام. اگر واریز بیمه بابت لیست ارسالی بیمه باشد زمان میبرد ولی اگر برای واریزی بیمه های آزاد باشد باید ظرف ۲۴ ساعت بعد از واریز ی ثبت شود.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید