08 بهمن 1401

پرداخت بیمه تامین اجتماعی با موبایل؛ پرداخت حق بیمه در سریع‌ترین زمان

یکی از خدمات جدید برای کارگران، پرداخت بیمه تامین اجتماعی با موبایل است. امروزه جوامع به سمتی می‌رود که سرعت انجام کارها بسیار مهم است. پرداخت بیمه تامین اجتماعی با موبایل یکی از امکاناتی است که شرایط را برای کاربران راحت‌تر می‌کند. این موضوع باعث شده تا بیمه‌شدگان در سریع‌ترین زمان ممکن نسبت به پرداخت حق بیمه خود اقدام کنند و دیگر نیازی به مراجعه حضوری به بانک‌ها و دفاتر کارگزاری بیمه نداشتـه‌ باشند. برای آشنایی با چگونگی پرداخت حق بیمه از طریق تلفن همراه، تا انتهای متن همراه ما باشید.

اکثر افرادی که تحت پوشش بیمه هستند از جمله افرادی که بیمه خویش فرما یا مشاغل آزاد دارند، باید در بازه‌های زمانی مشخصی نسبت به پرداخت حق بیمه خود اقدامات لازم را انجام دهند. پرداخت به موقع حق بیمه برای کارفرمایانی که تعدادی از کارمندان خود را بیمه کرد‌اند هم موضوع مهمی است. تا پیش از این‌ها پرداخت حق بیمه به صورت حضوری بود. اما به وجود آمدن روش‌های پرداخت آنلاین، انجام این کار هم مانند بسیاری از امور برای کاربران راحت‌تر شـد. امروزه حتی امکان پرداخت بیمه تامین اجتماعی با گوشی فراهم شده است. بیمه‌شدگان قادر هستند در هر لحظه و هر مکانی نسبت به پرداخت حق بیمه خود با موبایل اقدام کنند.

بیمه دات کام با در نظر گرفتن اهمیت سرعت‌بخشیدن به انجام کارها، در این مقاله به توضیح چگونگی پرداخت حق بیمه از طریق تلفن همراه می‌پردازد. پس با ما همراه باشید تا فرآیند پرداخت بیمه تامین اجتماعی با موبایل را بیاموزید.

بررسی روش‌های پرداخت بیمه تامین اجتماعی با گوشی

استفاده از گوشی تا حد زیادی کار تمام افراد از جمله بیمه‌شدگان را برای پرداخت حق بیمه راحت‌تر می‌کند. به همین دلیل سازمان تامین اجتماعی برای آسودگی کاربران، اپلیکیشن پرداخت بیمه تامین اجتماعی با موبایل را راه‌اندازی کرد. راه‌اندازی این اپلیکیشن موجب شد تا افرادی که به‌صورت پیوسته باید حق بیمه خود یا سایرین را بپردازند، با نصب کردن این برنامه فرآیند پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی برای آن‌ها راحت‌تر شود. لازم به ذکر است که علاوه بر اپلیکیشن تامین اجتماعی، راه‌های دیگری هم برای پرداخت حق بیمه با موبایل وجود دارد. در ادامه به بررسی این روش‌ها می‌پردازیم.

اپلیکیشن پرداخت بیمه تامین اجتماعی

یکی از بهترین و راحت‌ترین روش‌ها برای پرداخت حق بیمه، استفاده از اپلیکیشن پرداخت بیمه تامین اجتماعی است. شرایط زندگی در دنیای امروز به سمتی می‌رود که افراد تمایل دارند بسیاری از کارها را با موبایل خود انجام دهند. در همین راستا سازمان تامین اجتماعی با راه‌اندازی اپلیکیشن بیمه تامین اجتماعی، کار را برای بیمه‌شدگان ساده کرده است. در صورت تمایل به استفاده از اپلیکیشن تامین اجتماعی من، این برنامه را نصب کرده و نسبت به پرداخت حق بیمه خود اقدام کنید.

دانلود اپلیکیشن پرداخت بیمه تامین اجتماعی

برای دانلود اپلیکیشن تامین اجتماعی روش‌های مختلفی وجود دارد. شما می‌توانید این برنامه را از اپ استورهای مختلف یا از سایت تامین اجتماعی دانلود کنید. برای دانلود این نرم افزار از طریق سایت تامین اجتماعی، به قسمت پایین صفحه سایت بروید. در آنجا اپلیکیشن تامین اجتماعی من را مشاهده می‌کنید که لینک دانلود هم در قسمت پایین آن قرار گرفته است. با توجه به نوع گوشی خود، که اندروید یا IOS است، اپلیکیشن مد نظر خود را دانلود و نصب کنید.

مقاله پیشنهادی: بیمه مشاغل آزاد تامین اجتماعی: پوشش‌ها، هزینه‌ها و مدارک

چگونگی پرداخت حق بیمه از طریق تلفن همراه با اپلیکیشن تامین اجتماعی من

برای استفاده از اپلیکیشن همراه تامین اجتماعی من، به گوشی خود وارد شوید و نرم افزار را باز کنید. مراحل آن به سادگی و به شرح زیر است:

 1. اگر قبلا ثبت نام کرده باشید صفحه خدمات برای شما باز می‌شود، در غیر این‌صورت ابتدا باید مراحل ثبت نام را تکمیل کنید و سپس به صفحه خدمات وارد شوید.
 2. بعد از باز کردن برنامه و وارد شدن به صفحه خدمات، اکنون باید از منو موجود در قسمت پایین صفحه، گزینه بیمه شده را انتخاب کنید. این گزینه با تصویر یک آدمک مشخص شده است.
 3. بعد از ورود به قسمت بیمه شده، خدمات این سامانه برای شما نمایش داده می‌شود. از میان گزینه‌های موجود گزینه پرداخت حق بیمه را انتخاب کنید.
 4. سپس در مرحله بعدی باید اطلاعات مورد نیاز را وارد کنید. این اطلاعات شامل شناسه قبض بیمه، مبلغ حق بیمه و مشخصات کارتی که می‌خواهید پرداخت را با انجام دهید، است.
 5. بعد از وارد کردن اطلاعات و تکمیل این مرحله، شما پرداخت را با موفقیت انجام داده‌اید.

پرداخت حق بیمه با استفاده از کد USSD

کد USSD روش دیگری است که به بیمه‌شدگان امکان پرداخت بیمه تامین اجتماعی با موبایل را می‌دهد. استفاده از کد USSD امکان پرداخت بیمه تامین اجتماعی با گوشی‌های ساده و غیرهوشمند را هم در اختیار کاربران قرار می‌دهد. هنگام استفاده از این کد به اینترنت و برنامه‌های جانبی نیازی ندارید. بنابراین، اگر از گوشی غیرهوشمند استفاده می‌کنید یا به دلایل مختلف به اینترنت دسترسی ندارید، این روش پرداخت به کمک شما می‎آید. از آن‌جایی که این روش بسیار کاربردی است، روش استفاده از آن را برای شما توضیح می‌دهیم. جهت پرداخت حق بیمه با کد USSD باید براساس روش زیر عمل کنید:

 1. ابتدا کد USSD تعیین شـده را در گوشی خود شماره گیری کنید. برای انجام این کار باید *724*713# را تایپ کنید و دکمه تماس را بزنید.
 2. در این مرحله پنجره‌ای با عنوان سازمان تامین اجتماعی برای شما باز می‌شود که از شما می‌خواهد برای پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی خود، شناسه قبض را وارد کنید. بنابراین شناسه قبض را در جایگاه مشخص شده، بنویسید و گزینه ارسال را بزنید.
 3. در ادامه‌ی فرآیند پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی با گوشی، باید اطلاعات قبض از جمله مبلغ آن تایید شود و مشخصات یک کارت بانکی دارای رمز پویا را وارد کنید. بعد از انجام این کار شما حق بیمه تامین اجتماعی خود را با موبایل پرداخت کرده‌اید و رسید آن برای شما ارسال می‌شود.

استفاده از کد USSD بسیار ساده است، کاربران و بیمه‌شدگان می‌توانند با هر نوع تلفن همراهی حق بیمه تامین اجتماعی خود را به سادگی از این روش پرداخت نمایند.

پرداخت بیمه تامین اجتماعی با گوشی و از طریق سامانه تامین

علاوه بر روش‌های ذکر شده در بالا، شما می‌توانید از طریق سامانه تامین هم نسبت به پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی خود اقدام کنید. اگر قبلا به این سامانه وارد شده‌اید و ثبت نام کرده‌اید، می‌توانید به راحتی به حساب کاربری خود وارد شوید و از قسمت پنل کاربری نسبت به پرداخت بیمه تامین اجتماعی با تلفن همراه اقدام کنید.

برای استفاده از  سامانه تامین اجتماعی باید به شیوه‌ی زیر عمل کنید:

 1. ابتدا مرورگر تلفن همراه خود را باز کنید و نشانی اینترنتی سامانه تامین را در آن وارد کنید. با این کار به پرتال سازمانی تامین اجتماعی وارد می‌شوید.
 2. در ادامه برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و گذرواژه را در کادرهای مشخص شده بنویسید و اگر حساب کاربری ندارید، نسبت به ایجاد حساب کاربری اقدام و در سامانه ثبت‌نام کنید.
 3. بعد از وارد شدن به حساب کاربری خود، امکان دریافت خدمات مختلف در حوزه تامین اجتماعی از جمله پرداخت حق بیمه را دارید. بنابراین به سادگی از این روش استفاده کنید و حق بیمه خود را پرداخت کنید.

مقاله پیشنهادی: خدمات بیمه تامین اجتماعی شامل چه پوشش‌هایی می‌شود؟

چگونگی پرداخت حق بیمه از طریق تلفن همراه

پرداخت بیمه تامین اجتماعی با موبایل

نکات قابل توجه در پرداخت بیمه تامین اجتماعی با گوشی

هنگام پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی با گوشی باید به نکات زیر توجه کنید:

 • روش‎‌های مختلفی برای پرداخت بیمه تامین اجتماعی با گوشی وجود دارد که شامل استفاده از اپلیکیشن تامین من، کد USSD و سامانه تامین اجتماعی است.
 • در صورتی که گوشی هوشمند ندارید، می‌توانید از کد USSD برای پرداخت بیمه تامین اجتماعی با گوشی استفاده کنید.
 • اگر می‌خواهید از طریق اپلیکیشن تامین اجتماعی نسبت به پرداخت حق بیمه خود اقدام کنید، ابتدا باید در سامانه مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی ثبت نام کنید.
 • برای پرداخت از طریق تلفن همراه حتما شناسه قبض، مبلغ و مشخصات کارت بانکی خود را به همراه داشته باشید.
 • به خاطر داشته باشید اگر تمایل دارید برای پرداخت حق بیمه به صورت حضوری اقدام کنید، روش پرداخت حضوری هنوز هم برای کاربران فعال است و می‌توانید با خیال راحت به مراکز مربوطه مراجعه نمایید.

پرداخت بیمه تامین اجتماعی با موبایل عامل آسودگی و انجام سریع امور

در دنیای امروز افراد زیادی به پرداخت بیمه تامین اجتماعی با موبایل تمایل دارند. از طرفی پرداخت حق بیمه در بازه‌های مشخص زمانی، نیاز به دسترسی به روش پرداخت سریع را در افراد به وجود آورده است. پرداخت بیمه تامین اجتماعی با موبایل موجب صرفه جویی در زمان، همچنین هزینه‌های رفت و آمد افراد شده است. ما در این مقاله به توضیح روش‌های پرداخت بیمه تامین اجتماعی با موبایل و نحوه دانلود اپلیکیشن پرداختیم. اگر بعد از مطالعه مقاله فوق در مورد چگونگی پرداخت حق بیمه با تلفن همراه سوالی داشتید، حتما در قسمت نظرات این مقاله، سوالات خود را با ما در میان بگذارید.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
11 فروردین 1402 / اطلاعات بیمه ای

سامانه روادید الکترونیکی evisa.mfa.ir؛ بررسی شرایط درخواست ویزا به صورت آنلاین

دیگر برای دریافت ویزا نیازی به مراجعه حضوری نیست! آموزش ثبت نام و بررسی شرایط صدور ویزای الکترونیکی به کمک سامانه روادید الکترونیک را در این مقاله بخوانید.

07 فروردین 1402 / اطلاعات بیمه ای

آموزش کامل ثبت نام در سامانه سماح برای سفر به کربلا + معرفی امکانات این سایت

با توجه به حجم گسترده زائران کربلا، ثبت نام در سامانه سماح برای سفر در دوران اربعین اجباری شد. آموزش گام به گام ثبت نام سایت سماح را در این مقاله بخوانید!

06 فروردین 1402 / اطلاعات بیمه ای

بررسی مشخصات فنی و ظاهری شورولت تریل بلیزر ۲۰۲۴

در این مطلب به بررسی مشخصات فنی و ظاهری شورولت تریل بلیزر 2024، مزایا و معایب آن پرداخته ایم؛ برای آشنایی با این خودرو و ویژگی‌های آن، این مقاله را مطالعه کنید.

02 فروردین 1402 / اطلاعات بیمه ای

سوابق بیمه تامین اجتماعی: روش‌های استعلام سابقه تامین اجتماعی در 1401

راهنمای سریع استعلام و مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی به صورت آنلاین

02 فروردین 1402 / اطلاعات بیمه ای

خدمات بیمه تامین اجتماعی شامل چه پوشش‌هایی می‌شود

هر آنچه در مورد خدمات و پوشش‌های بیمه تامین اجتماعی باید بدانید را اینجا بخوانید!

02 فروردین 1402 / اطلاعات بیمه ای

استعلام شماره بیمه تامین اجتماعی به 2 روش حضوری و آنلاین

نحوه استعلام کد بیمه تامین اجتماعی به صورت حضوری و غیر حضوری

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید