۲۴ تیر ۱۴۰۳

بیمه شخص ثالث چیست؟ راهنمای استفاده از بیمه شخص ثالث خودرو (تابستان ۱۴۰۳)

اجباری بودن بیمه ماشین شاید این سوال را برای شما ایجاد کند که اصلاً بیمه شخص ثالث چیست و چرا باید اجباری باشد؟ در پاسخ به اینکه بیمه ثالث چیست؟ باید بگوییم بیمه شخص ثالث یکی از انواع بیمه مسئولیت است؛ به زبان ساده اگر شما با ماشین خود با ماشین دیگری تصادف کنید و بیمه شخص ثالث داشته باشید، خسارات وارد شده به ماشینی که با آن تصادف کردید (شخص ثالث) را بیمه شخص ثالث شما بر عهده میگیرد.

این بیمه‌نامه پرفروش‌ترین بیمه در سطح کشور است. البته اینکه دولت و پلیس راهور قانونی در رابطه با الزام تهیه بیمه شخص ثالث وضع کردند، از مهم‌ترین دلایل فروش بالای این بیمه‌نامه است. در صورتی که وسیله نقلیه‌ای، تحت پوشش این بیمه نباشد، مشکلات و عواقب سنگینی برای راننده و مالک در پی خواهد داشت که در این متن حتماً به طور مفصل شرح داده می‌شود. برای آگاهی کامل از این موضوع که بیمه شخص ثالث چیست و چه پوشش‌هایی دارد؟ یا اینکه از کجا بهترین بیمه را می‌توان تهیه کرد، این مطلب را تا انتها بخوانید.

تمدید بیمه شخص ثالث با بهترین قیمت

بیمه ثالث چیست و چرا باید آن را برای ماشین خریداری کرد؟

مدت زمان خیلی زیادی است که تهیه بیمه شخص ثالث برای تمامی مالکین خودرو در کشور اجباری اعلام شده است. زمانی استفاده از بیمه شخص ثالث در تصادف الزامی شد که تعداد خودروهای موجود در سطح کشور، افزایش چشم‌گیری پیدا کردند. طبق آخرین آمار ارائه شده، بیش از ۲۰ میلیون خودرو در کشور وجود دارد. کنترل این تعاد خودرو بسیار مشکل است و قاعدتاً تعداد تصادفات روزانه بسیار بالا است. حال اگر فرد مقصر توان کافی برای پرداخت خسارت خودروی آسیب دیده را نداشته باشد، دچار مشکل شده و حتی امکان زندانی شدن فرد به دلیل بدهی نیز وجود دارد.

در سال ۱۴۰۳، دیه انسان کامل در ماه‌های حرام ۱ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان اعلام شده است. در صورتی که تصادفات خسارت جانی داشته باشند، پرداخت چنین مبلغی برای خیلی از افراد بسیار دشوار و حتی غیر ممکن است. هرچند با توجه به افزایش قیمت خودروها در چند سال اخیر، هزینه خسارات مالی هم می‌تواند از این میزان هم سنگین‌تر باشد. بیمه شخص ثالث به عنوان یک پشتوانه محکم، در چنین حوادثی کنار راننده مقصر می‌ماند و خسارات را جبران می‌کند. در حقیقت خرید بیمه ماشین می‌تواند خسارت ناشی از حوادث و خطراتی که اتومبیل شما را تهدید می‌کند، کاهش دهد. برای آشنایی با انواع بیمه خودرو کلیک کنید.

بیمه شخص ثالث چیست

بیمه شخص ثالث حامی مالی رانندگان در تصادفات

از جمله حوادث خطرآفرینی که ممکن است برای هر خودرویی رخ دهد، اتفاقاتی از قبیل: آتش سوزی، سرقت و آسیب سرنشینانِ خودرو است. در صورت مواجه شدن با هریک از اتفاقات، می‌توانید از بیمه خودرو استفاده کنید و خسارت‌های خودرو خود را کاهش دهید.

در بیمه‌نامه ثالث، شخص ثالث کیست؟

در تعریف بیمه شخص ثالث، مالک وسیله نقلیه، شخص اول به شمار می‌آید.( اکثر بیمه‌نامه‌ها تحت عنوان بیمه‌گزار شناخته می‌شود)، شخص ثانی شرکت بیمه است که متعهد به جبران هزینه‌ها طبق بیمه‌نامه است. شرکت بیمه در بیمه‌نامه با عنوان بیمه‌گر درج می‌شود. فرد زیان‌دیده در حوادث رانندگی را شخص ثالث می‌نامند. (منظور از زیان دیده هر شخص غیر از راننده مقصر است). همین موضوع دلیل نام‌گذاری بیمه شخص ثالث است.

تمامی اشخاصی که در یک حادثه تصادف، زیان مالی و جانی می‌بینند، تحت پوشش بیمه شخص ثالث قرار می‌گیرند. این بیمه هزینه‌های مربوط به درمان، فوت و خسارات به اموال را جبران می‌کند. در این‌گونه اتفاقات، راننده مقصر هم می‌تواند از مزایای بیمه حوادث راننده که شاخه‌ای جدید از بیمه شخص ثالث به شمار می‌آید، استفاده کند. باید توجه داشت که بیمه حوادث راننده، فقط زیان‌های جانی را به عهده می‌گیرد و در مقابل زیان‌های مالی هیچ گونه مسئولیتی ندارد. 

پوشش های بیمه شخص ثالث شامل چه مواردی است؟

بیمه ثالث دو نوع خسارت جانی و مالی را تحت پوشش قرار می‌دهد. در خسارات جانی، سقف تعهدات را با توجه به ظرفیت خودروی بیمه‌گزار مشخص می‌کنند. اما در حوادثی که منجر به خسارات مالی می‌شوند، خسارت به میزانی پرداخت می‌شود که هنگام تهیه بیمه‌نامه تعیین شده است.

به طور کلی در پاسخ به این سوال که بیمه شخص ثالث چه خساراتی را پرداخت می‌کند، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • جبران هزینه‌های مالی اشخاص ثالث در سوانح رانندگی
 • جبران هزینه‌‌ها و خسارت‌های جانی وارد شده در تصادفات

اما در خسارات جانی، بیمه شخص ثالث به چه کسانی تعلق می‌گیرد؟ افرادی که تحت پوشش بیمه خسارات جانی بیمه ثالث هستند، شامل اشخاص ثالث خودروی زیان‌دیده، سرنشینان اتومبیل راننده مقصر، افراد خارج از اتومبیل او و حتی خود فرد راننده مقصر (بیمه حوادث سرنشین) می‌شود. این پوشش هزینه‌های مربوط به فوت، نقص عضو و خدمات بیمارستانی را جبران می‌کند. در خصوص اینکه آیا بیمه ثالث به جنین هم تعلق می‌گیرد یا خیر، باید گفت که بیمه ثالث خسارات جانی وارد شده به جنین را هم می‌پردازد. برای اطلاعات بیشتر، مقاله دیه جنین را مطالعه کنید.

خرید بیمه شخص ثالث

چگونگی محاسبه حق بیمه در بیمه شخص ثالث سال ۱۴۰۳

بیمه شخص ثالث بر چند اساس تعیین می‌شود. عوامل مختلفی هم وجود دارد که بر قیمت نهایی این بیمه تأثیر می‌گذارند. در ادامه به شرح هر کدام از این عوامل می‌پردازیم:

اول- بیمه مرکزی، اعلام کننده حق بیمه پایه

مبلغی که برای دیه کامل انسان در ماه حرام اعلام می‌شود، تعیین کننده حق بیمه در بیمه شخص ثالث و تعهدات این بیمه برای پوشش زیان‌های جانی و مالی است. هر سال قوه قضاییه، نرخ دیه را اعلام می‌کند. در سال ۱۴۰۳ دیه کامل انسان در ماه‌های حرام ۱ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان و در ماه‌های غیر حرام ۱ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان اعلام شد.

بر اساس تقویم قمری، ماه‌های حرام شامل ذی القعده، ذی الحجه، محرم و رجب است. یعنی اگر شخصی در هر کدام از این چهار ماه فوت کند، میزان دیه‌ای که به او تعلق می‌گیرد، ۴۰۰ میلیون تومان بیشتر از سایر ماه‌ها خواهد بود. تاریخ شمسی معادل با ماه‌های حرام قمری، در جدول زیر قابل مشاهده است:

ماه‌های حرام قمری

تاریخ شمسی معادل در سال ۱۴۰۲

ذی القعده

۳۱ اردیبهشت تا ۲۹ خرداد

ذی الحجه

۳۰ خرداد تا ۲۷ تیر

محرم

۲۸ تیر تا ۲۶ مرداد

رجب

۲۳ دی تا ۲۱ بهمن

 

حداقل پوشش مالی در سال ۱۴۰۳ به میزان یک چهلم دیه کامل انسان در ماه‌های حرام یعنی ۴۰ میلیون تومان تعیین شده است. بیمه مرکزی با توجه به این مبلغ، حداقل و حداکثر حق بیمه پایه را محاسبه کرده و به شرکت‌های بیمه‌گر اعلام می‌کند. از آنجایی که این مبلغ حق پایه بیمه است، فاکتورهای مختلف دیگری وجود دارد که حق بیمه را می‌توانند افزایش و یا کاهش دهند که در ادامه با این عوامل بیشتر آشنا خواهیم شد. توجه کنید که حق بیمه پایه بر اساس تعداد سیلندر وسایل نقلیه اعلام می‌شود. هرچه تعداد سیلندر و قدرت خودرو بیشتر باشد، حق بیمه پایه نیز بیشتر خواهد بود.

بیمه ثالث خودرو

نرخ بیمه شخص ثالث با توجه به نرخ دیه مشخص می‌شود.

 

دوم- عدم خسارت بیمه شخص ثالث و تخفیف‌های مربوط به آن

تخفیف عدم خسارت با عنوان مخفف «ت ع خ» در بیمه نامه‌ها ذکر می‌شود، در واقع تخفیفی است که اشخاص بیمه‌گزار با استفاده نکردن از مزایای بیمه شخص ثالث در طول یک سال قرارداد بیمه، می‌توانند از آن بهره‌مند شوند. هرچه تعداد سال‌هایی که از بیمه شخص ثالث استفاده نشده بالاتر باشد، بیمه‌گزار برای تمدید آن از تخفیف بیشتری برخوردار خواهد شد. برای مثال اگر بیمه‌گزار به مدت دو سال از بیمه شخص ثالث خود استفاده نکرده باشد، در زمان مقرر که برای تمدید بیمه‌نامه خود به دفتر بیمه مراجعه می‌کند، از ۵% تخفیف برای سال بعد بهره برده و هزینه کمتری پرداخت می‌کند. سقف این تخفیفات تا ۱۴ سال، یعنی ۷۰% تخفیف است. 

با این حساب هرچه تعداد سال‌های عدم استفاده بیشتر باشد، تخفیف شما مطابق با جدول پایین، بیشتر خواهد بود:

تعداد سال عدم دریافت خسارت

درصد تخفیف

یک سال

۵%

دو سال

۱۰%

سه سال

۱۵%

چهار سال

۲۰%

پنج سال

۲۵%

شش سال

۳۰%

هفت سال

۳۵%

هشت سال

۴۰%

نه سال

۴۵%

ده سال

۵۰%

یازده سال

۵۵%

دوازده سال

۶۰%

سیزده سال

۶۵%

چهارده سال

۷۰%

جدول درصد تخفیفات عدم خسارت بیمه شخص ثالث

سوم- نوع کاربری وسیله نقلیه

از آنجایی که میزان ریسک در بیمه برای شرکت‌های بیمه‌گر یکی از اساسی‌ترین عوامل تعیین حق بیمه است، نوع کاربری وسیله نقلیه نشان می‌دهد که شرکت بیمه تا چه میزان متقبل ریسک و هزینه‌های معمول در حوادث رانندگی می‌شود. در نتیجه شرایط بیمه شخص ثالث برای کاربری‌های مختلف خودرو متفاوت است؛ برای مثال حق بیمه خودروهایی با کاربری تاکسی که میزان تردد بالایی دارند، ۲۰% بیشتر است. همچنین مالکین خودروهای آموزش رانندگی که احتمال خطای راننده در آن‌ها بالا است، باید برای بیمه شخص ثالث، ۱۵% حق بیمه بیشتری پرداخت کنند.

از نظر کارشناسی، کاربری‌های دیگری مانند: آمبولانس، بارکش و کامیون (بیمه شخص ثالث کامیون)، خودروهای سازمانی، تراکتور (بیمه شخص ثالث تراکتور) و… هم تعریف شده‌اند که هر کدام شرایط ویژه خود را دارند.

حوادث ناشی از وسایل نقلیه ریلی و بیمه شخص ثالث

تا به امروز حوادث ناشی از وسایل نقلیه ریلی، تحت پوشش قانون بیمه اجباری خسارات ناشی از وسایل نقلیه نبود. خوشبختانه با تصویب قانون جدید، افرادی که در حوادث ریلی دچار آسیب می‌شوند، می‌توانند از مزایای کامل این قانون استفاده کنند. پیش از این مصوبه، آسیب دیدگان حوادث ریلی با مراجعه به صندوق تأمین خسارت‌های بدنی، بخشی از خسارت خود را در قالب قراردادهای بیمه‌ای دریافت می‌کردند که از پوشش کاملی برخوردار نبود.

لازم به ذکر است که با تصویب تعرفه بیمه شخص ثالث وسایل نقلیه ریلی و اجرای آن توسط شرکت‌های بیمه‌گر و مراجع ذی‌ربط، این پوشش به طور کامل از طرف شرکت‌های بیمه ارائه خواهد شد. در نتیجه زیاندیدگان مجبور نیستند به مراکز متعدد مراجعه کنند.

چهارم- بیمه شخص ثالث و جریمه دیرکرد

همان‌طور که می‌توانید برای عدم دریافت خسارت از مزایای تخفیف حق بیمه برخوردار شوید، در مقابل اگر به هر دلیلی برای تمدید بیمه شخص ثالث تأخیر یا وقفه‌ای داشته باشید، ملزم به پرداخت حق بیمه بیشتری هستید. این قانون به علت اجباری بودن بیمه شخص ثالث تصویب شده‌است. رقم جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث به صورت روزشمار محاسبه می‌شود و حداکثر برای ۳۶۵ روز در نظر گرفته می‌شود. به این معنا که دیرکرد یک سال با ده سال تفاوتی نخواهد داشت و همان یک سال به عنوان دیرکرد محاسبه می شود. میزان جریمه دیرکرد در سال ۱۴۰۳ برای هر روز ۱۱ هزار و ۳۱۲ تومان است.

پنجم- سقف تعهدات مالی شرکت بیمه در سال ۱۴۰۳

حداقل و حداکثر میزان پوشش مالی بیمه شخص ثالث در سال ۱۴۰۳ برابر با ۴۰ و ۸۰۰ میلیون تومان است. اگر بیمه‌گزار مبلغی بیش از ۴۰ میلیون تومان را به عنوان پوشش مالی در نظر بگیرد، به آن بیمه مازاد شخص ثالث گفته می‌شود. پیشنهاد می‌کنیم برای آشنایی بیشتر با این موضوع، مقاله سقف خسارت بیمه شخص ثالث را مطالعه کنید.

ششم- تخفیف شرکت های بیمه

بیمه مرکزی، هر سال اعلام می‌کند که حداقل و حداکثر حق بیمه باید چه میزانی باشد. شرکت‌های بیمه با توجه به خدماتی که ارائه می‌دهند و سیاست‌های خاصی که در پی می‌گیرند، مبلغ حق بیمه را در همین بازه تعیین می‌کنند؛ علت تفاوت حق بیمه شرکت‌ها با یکدیگر در همین است. هر شرکت مبلغ مشخصی را به عنوان تخفیف مجاز در نظر می‌گیرد تا رضایت مشتریان را بیشتر جلب کنند. اما در نهایت با وجود تخفیف‌ها، حق بیمه نباید از میزان حداقلی که بیمه مرکزی اعلام کرده‌است، کمتر باشد.

هفتم- مدت اعتبار بیمه نامه ها برای بیمه شخص ثالث

مدت اعتباری که برای بیمه شخص ثالث تعیین می‌شود، متغیر است و می‌تواند از چند روز تا یک سال باشد. به همین جهت است که بعضی از شرکت‌ها، بیمه شخص ثالث را به صورت روزشمار ارائه می‌دهند. با این حال خرید بیمه شخص ثالث به صورت سالانه برای متقاضیان به صرفه‌تر است. علت آن هم بیشتر بودن ریسک بیمه‌ شخص ثالث کوتاه مدت است. برای همین قیمت یک بیمه‌نامه سه ماهه، از یک چهارم قیمت بیمه‌نامه سالانه بیشتر خواهد بود.

 

با توجه به تمامی نکات و عواملی که ذکر شد، هر کدام از این موارد می‌توانند در افزایش و یا کاهش میزان حق بیمه تأثیرگذار باشد. محاسبه قیمت نهایی حق بیمه با در نظر گرفتن تمام این متغیرها صورت می‌گیرد. شما می‌توانید با تغییر هرکدام از این فاکتورها، بیمه‌نامه‌ای مناسب با شرایط خودتان تهیه کنید؛ برای مثال میزان پوشش مالی را تا ۸۰۰ میلیون افزایش دهید یا مانع از به وجود آمدن جریمه دیرکرد شوید.

قیمت بیمه شخص ثالث در شرکت‌های مختلف، تفاوت محسوسی ندارد؛ اما شرکت‌های بیمه برای رقابت با یکدیگر و جلب رضایت مشتریان، خدمات متفاوتی را ارائه می‌دهند و سیاست‌های ویژه خود را دنبال می‌کنند.

آخرین تغییرات نرخ حق بیمه شخص ثالث در سال ۱۴۰۳ به صورت زیر است:

 • ۷۰% تخفیف نرخ حق بیمه برای رانندگان بدون حادثه خسارت ساز
 • افزایش ۳۰% نرخ حق بیمه به ازای نمرات منفی رانندگان
 • ۵% افزایش نرخ حق بیمه برای نداشتن معاینه فنی
 • ۳% افزایش نرخ حق بیمه برای رانندگانی با ارتکاب تخلف حادثه ساز
 • دریافت ۲.۵% تا ۷% مبلغ خسارت پرداختی توسط شرکت بیمه در حوادث با خسارات بدنی

احتمالاً تا الآن متوجه دلیل تفاوت قیمت بیمه شخص ثالث برای افراد مختلف در شرکت‌های گوناگون شده‌اید.برای کسب آگاهی بیشتر در این زمینه، کافی است مقاله «۱۰ دلیل اختلاف قیمت بیمه شخص ثالث» را مطالعه کنید.

شرکت‌های ارائه دهنده بیمه شخص ثالث

بیمه شخص ثالث را می‌توان از تمامی شرکت‌های بیمه خریداری کرد. قیمت بیمه ثالث تقریبا در تمامی شرکت‌ها یکسان است. شاید کیفیت ارائه خدمات در هر یک از شرکت‌ها متفاوت باشد. این امر بستگی به سیاست‌های جلب رضایت مشتری آن شرکت بیمه دارد. به این ترتیب می‌توانید با بهترین نوع بیمه شخص ثالث نیز آشنا شوید.

انواع بیمه شخص ثالث

بیمه شخص ثالث از دو نوع بیمه شخص ثالث عادی و بیمه شخص ثالث بین‌المللی تشکیل شده است. بیمه شخص ثالث عادی همان بیمه‌ای است که تمام شرکت‌های بیمه‌گر ارائه می‌دهند. مواردی که در این بیمه‌نامه تنوع ایجاد می‌کنند، عواملی هستند که در تعیین حق بیمه تأثیرگذارند؛ مانند تعداد سیلندر و نوع کاربری خودرو. بیمه خودروی بین‌الملل هم برای افرادی مناسب است که قصد دارند با خودروی شخصی خود، از مرزهای کشور خارج شوند. تنها چند شرکت خاص این بیمه را ارائه می‌دهند.

بیمه بین المللی خودرو

برای جبران خسارات خودرو در خارج از کشور نیز نوعی بیمه شخص ثالث تدارک دیده شده‌است. این بیمه‌نامه، بیمه خودروی بین الملل نامیده می‌شود که در حقیقت همان بیمه شخص ثالث است؛ با این تفاوت که در سطح جهانی اعتبار دارد! زیرا بیمه شخص ثالث عادی خودرو فقط خسارت‌هایی را پوشش می‌دهد که داخل مرزهای کشور اتفاق افتاده باشد.

برای سفر با خودرویتان به یک کشور خارجی، می‌بایست بیمه کارت سبز خودرو یا همان بیمه خودروی بین‌الملل تهیه کنید. این بیمه برای خودروهایی صادر می‌شود که قصد خروج از کشور و تردد در منطقه‌ی جغرافیایی کشورهای عضو کارت سبز را دارند. راهنمای کامل بیمه خودروی بین‌الملل را اینجا بخوانید. همچنین اگر خودروی شما اجاره ای باشد، تهیه بیمه برای آن ساختار متفاوتی دارد. برای آگاهی بیشتر، اینجا کلیک کنید.

بهترین بیمه شخص ثالث را کدام شرکت بیمه ارائه می دهد؟

جواب این سوال این است که بهترین بیمه شخص ثالث بر اساس اولویت‌های هر شخص تعیین می‌شود. برای مثال بسیاری از متقاضیان صرفا به دنبال این هستند که بیمه‌نامه‌های ارزان‌تری را خریداری کنند. یا در مقابل، کسانی هستند که نگران سقف تعهدات بالاتری می‌گردند و تمایل دارند با پرداخت حق بیمه بیشتر، از میزان پوشش مالی بالاتری برخوردار شوند.

در سالیان گذشته مقایسه خدمات شرکت‌های بیمه برای افراد بسیار سخت بود. احتمالا برای این کار، شخص باید زمان بسیار طولانی را برای مراجعه به دفاتر هریک از شرکت‌های بیمه صرف می‌کرد تا بتواند، خدمات مختلف آنها را مقایسه کند. اما امروزه خرید بهترین بیمه خودرو به سادگی و تنها با مراجعه به سایت bimeh.com فراهم شده‌است. با وارد کردن و تغییر دادن هرکدام از فاکتورهای ذکر شده و نام شرکت بیمه مورد نظر می‌توانید، حق بیمه نهایی را محاسبه و این مبلغ را در شرکت‌های مختلف محاسبه کنید.

در ارتباط با مقایسه کیفیت ارائه خدمات، بیمه مرکزی هر سال آماری را منتشر می‌کند که با بررسی آن‌ها می‌توان بهترین بیمه ماشین را انتخاب کرد. این اطلاعات نشان می‌دهد بیمه‌گزاران چه میزان رضایتمندی از شرکت‌های مختلف داشته‌اند. در این سنجش عوامل مختلفی در نظر گرفته می‌شود، مانند: سقف تعهدات، نحوه پاسخگویی به مشتریان (سرعت و شفافیت)، ارائه اطلاعات در زمان صدمه، دانش کارمندان، سرعت صادر کردن خسارات، رضایت مالی بیمه‌گزاران (در حق بیمه و یا خسارات دریافتی)، سادگی و سرعت پرداخت زیان‌های مالی، صادقانه بودن تبلیغات، نحوه رسیدگی به شکایت‌ها، مدت اعتبار بیمه‌نامه‌ها و بسیاری از عوامل دیگر که در جلب رضایت مشتری تاثیرگذار هستند. رتبه بندی این شرکت‌ها را می‌توانید در bimeh.com به صورت کامل و با جزئیات دقیق مشاهده کنید.

البته یکی از معیارهای افراد برای انتخاب بهترین شرکت بیمه، خرید به صورت قسطی است. به هر حال، قیمت بیمه شخص ثالث کم نیست و برخی هم توان مالی بالایی ندارند. از این رو به دنبال شرکتی با شرایط اقساطی هستند. در این رابطه، شرایط هر شرکت متفاوت است؛ اما معمولاً باید حدود ۵۰% نقد و بقیه در چند قسط پرداخت شود. برای اطلاعات بیشتر، مقاله خرید بیمه شخص ثالث اقساطی را مطالعه کنید.

چگونه می توان جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث را کاهش داد؟

بیمه شخص ثالث برای تمامی دارندگان وسایل نقلیه اجباری است؛ از این رو نداشتن بیمه شخص ثالث حتی برای مدتی کوتاه (حتی در حد یک روز)، عواقبی را برای اشخاص به دنبال خواهد داشت. شرایط مختلفی را می‌توان تصور کرد که در آن افراد امکان تمدید بیمه‌نامه را در تاریخ مقرر نداشته باشند. عواملی مانند: فراموشی، مشکلات مالی و در دسترس نبودن دفتر بیمه. به این ترتیب، اگر برای تمدید تأخیری از سوی مشتری به وجود آمده باشد، شرکت‌های بیمه جریمه دیرکرد آن را به صورت روزشمار محاسبه و اعمال می‌کنند.

بیمه شخص ثالث

دیرکرد بیمه شخص ثالث منجر به جریمه می‌شود.

هزینه‌ای که تحت عنوان دیرکرد بیمه شخص ثالث به حق بیمه اضافه می‌شود به هیچ عنوان قابل تخفیف نیست و کاهش یا حذف آن توسط نمایندگی بیمه، تخلف به شمار می‌آید.

عواقب دیرکرد بیمه شخص ثالث

علاوه بر جریمه دیرکرد که در نهایت متوجه دارندگان وسایل نقلیه می‌شود، طبق قوانین بیمه مرکزی تبعات متعدد دیگری هم وجود دارند که برای شخص مشکل ایجاد می‌کنند؛ این موارد به شرح زیر هستند:

 • متوقف شدن توسط پلیس راهنمایی و رانندگی: به محض اینکه پلیس راهنمایی و رانندگی خودرو شما را به عنوان وسیله نقلیه‌ای فاقد بیمه شخص ثالث شناسایی کند، ماشین شما متوقف و به پارکینگ منتقل می‌شود. در این حالت به سرعت باید بیمه‌نامه شخص ثالث تهیه کنید و علاوه بر جریمه دیرکرد، هزینه‌های پارکینگ هم بر عهده شما خواهد بود.
 • تصادفات و خسارت ها: یکی از شرایط استفاده از بیمه شخص ثالث، دارا بودن اعتبار زمانی است؛ در صورتی که بیمه شخص ثالث شما به پایان رسیده باشد، در سوانح رانندگی چه مقصر باشید و چه زیان دیده، مشکلات مختلفی را پیش رو خواهید داشت. اگر مقصر باشید، تمامی خسارات مالی و جانی بر عهده‌ی شما خواهد بود. در چنین وضعیتی اگر فردی فوت کند و یا دچار صدمات جدی جانی شود، در موقعیت سخت و جبران ناپذیری قرار می‌گیرید. حتی در صورتی که زیان دیده باشید، باز هم امکان دارد شرکت بیمه مقصر حادثه، در پرداخت خسارت‌ها به افراد متضرر فاقد اعتبار بیمه شخص ثالث، مشکلاتی به وجود آورد.
 • خرید و فروش خودرویی که فاقد بیمه شخص ثالث است: امکان خرید و فروش خودرویی که فاقد بیمه شخص ثالث است وجود ندارد. مالک باید برای خودرو بیمه شخص ثالث تهیه کند.
 • افزایش حق بیمه: همان‌طور که قبلا ذکر کردیم، جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث به هیچ عنوان قابل بخشش و یا تخفیف نیست؛ در برخی موارد این مبلغ به یک میلیون تومان هم می‌رسد. البته هر سال سازمان بیمه مرکزی، به افرادی که جریمه دیرکرد دارند این شانس را می‌دهد تا بدون پرداخت جریمه دیرکرد بیمه ثالث خود را تمدید کنند. پیشنهاد می‌کنیم برای اطلاع از زمان و جزئیات طرح بخشش جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث، مقاله‌ بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث را مطالعه نمایید.

تخفیف عدم خسارت

در صورتی که در تمدید بیمه شخص ثالث خودرویی با تخفیف عدم خسارت تأخیری ایجاد شود، تعداد سال‌های تخفیف از بین نرفته و شرکت بیمه آن را در محاسبه حق بیمه لحاظ خواهد کرد. برای مثال ماشینی که سه سال «ت ع خ» دارد، مطابق با روزهای تاخیر در تمدید بیمه‌نامه جریمه خواهد شد؛ این دیرکرد را بدون هیچ‌گونه تخفیفی باید پرداخت کند. اما در محاسبه حق بیمه اصلی، تعداد سال‌های عدم دریافت خسارت و تخفیف متناسب با آن لحاظ می‌شود. یعنی در پرداخت حق بیمه اصلی، از ۱۵% تخفیف برخوردار خواهد شد.

برای کسب اطلاعات جامع در خصوص تخفیف بیمه شخص ثالث به این لینک مراجعه نمایید.

تمدید بیمه شخص ثالث

اعتبار بیمه‌نامه از راس ۱۲ بامداد فردای خرید بیمه‌نامه شروع می‌شود و در بامداد روز سررسید (که در بیمه‌نامه ذکر شده‌است) به پایان می‌رسد. برای مثال در صورتی که سررسید بیمه‌نامه شما روز چهارشنبه باشد و شما در هر ساعتی از همان روز بیمه‌نامه خود را تمدید کنید، اعتبار بیمه‌نامه جدید شما از ۱۲ بامداد پنجشنبه شروع می‌شود و در این فاصله تحت پوشش بیمه شخص ثالث به شمار نمی‌آید. در صورت بروز حادثه در این بازه زمانی، باید تمامی هزینه‌ها را شخصاً پرداخت کنید.

بهترین زمانی که برای تمدید بیمه‌نامه می‌توانیم به شما پیشنهاد بدهیم، یک هفته قبل از پایان اعتبار است. تمدید بیمه‌نامه زودتر از یک هفته، از نظر کارشناسی، مقرون به صرفه نیست و به نحوی هدر رفت پول و زمان است. در مدت زمانی که بیمه‌نامه قبلی و بیمه‌نامه جدید، هم پوشانی دارند و تاریخ آن بین هردو بیمه‌نامه مشترک است، هنگام بروز خسارت از بیمه‌نامه اول استفاده شده و آن را ملاک قرار می‌دهند.

اگر ۴ سال تخفیف عدم خسارت داشته باشید، این رقم در بیمه‌نامه جدید شما نیز درج می‌شود. در صورتی که در مدت هم پوشانی دو بیمه‌نامه دچار سانحه شوید و شرایط به نحوی باشد که از بیمه شخص ثالث خود استفاده کنید، با توجه به قوانین بیمه شخص ثالث خودرو درصد خاصی از ۴ سال تخفیف شما کسر می‌شود که باید در بیمه‌نامه جدید اعمال شود. در این حالت باید مبلغ کسر شده از حق بیمه اصلی به عنوان تخفیف عدم خسارت را پرداخت کرده و برای تعیین میزان سال‌های عدم خسارت؛ الحاقیه بیمه خودرو دریافت کنید.

یک استثنا در بخشش جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث!

فقط در یک صورت است که جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث مورد بخشش قرار می‌گیرد؛ آن هم حالتی که اعتبار بیمه‌نامه شما در زمانی به پایان برسد که خودرو در پارکینگ نیروی انتظامی باشد. در این حالت می‌توانید با ارائه مجوز رفع توقیف به شرکت بیمه طرف قراردادتان، از پرداخت جریمه دیرکرد معاف شوید.

نرخ پایه تعرفه بیمه ثالث ایران در سال ۱۴۰۳

بیمه مرکزی هر ساله نرخ پایه مشخصی را برای بیمه شخص ثالث در نظر می‌گیرد و تمامی شرکت‌های بیمه‌گر برای قیمت‌گذاری، ملزم به در‌ نظر‌ گرفتن این تعرفه‌ها هستند. 

روش‌های انتقال بیمه شخص ثالث

موقعیت‌های مختلفی وجود دارد که ممکن است تصمیم به انتقال بیمه شخص ثالث خود بگیرید. چند روش برای انجام این کار وجود دارد:

تمدید بیمه شخص ثالث با شرکت دیگر

در موقعیت‌های بسیاری مانند عدم رضایت از خدمات، ممکن است تصمیم به تغییر شرکت بیمه شخص ثالث خود بگیرید. در این حالت کافی است برای تمدید بیمه ثالث خود به بیمه‌گر دیگری مراجعه کنید. درصورتی که بیمه شخص ثالث شما دارای تخفیف عدم خسارت باشد، تمامی سوابق و سال‌های تخفیف شما حفظ خواهد شد و به هیچ عنوان از بین نمی‌رود.

انتقال بیمه شخص ثالث به مالک جدید خودرو

بیمه بدنه تنها به یک شخص تعقل دارد و نمی‌توان آن را انتقال داد؛ اما بیمه شخص ثالث عملکرد متفاوتی دارد. چون این بیمه می‌تواند خودرو محور است، زمان فروش ماشین، بیمه ثالث به صورت خودکار به مالک جدید منتقل می‌شود. در این حالت یک الحاقیه به بیمه‌نامه اضافه می‌شود که نشان می‌دهد آن بیمه‌نامه، به شخص دیگری انتقال داده شده‌است.

اما آیا بیمه شخص ثالث باید بنام صاحب ماشین باشد؟ خیر: می‌توان موقع فروش خودرو مشخصات بیمه‌نامه را تغییر نداد و ماشین را با خیال راحت معامله کرد؛ چون شماره شاسی خودرو در بیمه‌نامه نوشته شده و از آنجایی که کارت خودرو به نام مالک جدید آن ثبت می‌شود؛ هیچ مشکلی متوجه مالک قبلی نخواهد بود. برای اطلاعات بیشتر در خصوص انتقال بیمه شخص ثالث به اینجا مراجعه نمایید.

توجه کنید که تخفیفات عدم خسارت به همراه بیمه‌نامه به مالک جدید منتقل نمی‌شود.

انتقال دادن تخفیف بیمه شخص ثالث

یکی از مزایای بیمه شخص ثالث، امکان انتقال تخفیف‌ها است. ممکن است در مواقعی، تمایل داشته باشید؛ تخفیف بیمه شخص ثالث خود را به خودروی دیگری منتقل کنید. این کار در دو صورت امکان‌پذیر است. حالت اول زمانی است که خودروی خود را بفروشید و ماشین جدیدی خریداری کنید؛ حالت دوم مربوط به زمانی است که قصد داشته باشید تخفیف بیمه‌نامه خود را به شخص دیگری انتقال دهید. در این صورت انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث فقط در بین اعضای درجه یک خانواده (پدر، مادر، همسر و فرزندان) امکان پذیر خواهد بود.

دقت کنید که در انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث محدودیت «خودروهای مشابه» وجود دارد. با توجه به این قانون، برای انتقال تخفیف بیمه ثالث باید کاربری دو خودرو یکسان و مشابه باشد؛ برای مثال نمی‌توان تخفیف بیمه‌نامه یک تاکسی را به یک خودروی باری انتقال داد.

تغییرات قانون بیمه شخص ثالث از سال ۱۴۰۰

باید گفت که قوانین بیمه شخص ثالث در سال ۱۴۰۰ تغییرات محسوسی را تجربه کرد که شما به عنوان یک بیمه گزار باید از این تغییرات و قوانین مربوط به آن اطلاعات کافی داشته باشید:

 • الحاقیه بیمه شخص ثالث: در سال‌های گذشته مطابق با قانون قبلی بیمه گزارانی که سررسید بیمه‌نامه آنها در ابتدای سال شمسی نبود، ملزم می‌شدند با اعلام نرخ جدید حق بیمه از طرف بیمه مرکزی، مابه التفاوت آن را پرداخت کنند تا بتوانند از حداقل پوشش مالی برخوردار شوند. این مابه التفاوت به شکل یک الحاقیه صادر می‌شد. در سال ۹۶ قانونی تصویب شد که به موجب آن این الحاقیه حذف شد. با توجه به این موضوع، در صورت بروز تصادف و ایجاد خسارت، مابه‌التفاوت هزینه توسط صندوق تامین خسارت های بدنی پرداخت خواهد شد.
 • بیمه شخص ثالث برای رانندگان سابقه‌دار: مطابق با قانون جدید، نرخ بیمه ثالث برای رانندگانی که نمره منفی بالایی دارند و سوابق تخلفشان زیاد است با سایر افراد تفاوت دارد. چون بیمه این افراد ریسک بالاتری دارد. مطابق با این قانون شرکت‌های بیمه، حق بیمه بیشتری از این اشخاص دریافت می‌کنند.
 • برخورد قانون جدید با متقلبان: مطابق با قانون جدید بیمه ثالث اگر کسی با صحنه سازی و نمایش اقدام به دریافت خسارت از بیمه کند، به حبس تعزیری محکوم می‌شود و ملزم است دو برابر مبلغ دریافتی از بیمه را پرداخت کند. دقت داشته باشید که در صورت ایجاد تصادف ساختگی، نه تنها شرکت بیمه هیچ خسارتی نمی‌دهد، بلکه از نظر قانون هم مرتکب جرم شده‌اید. در این خصوص، مطالعه مقاله جرم تصادف ساختگی پیشنهاد می‌شود.

چند تغییر مهم دیگر

در ادامه توجه شما را به تغییرات دیگر قوانین بیمه شخص ثالث جلب می‌نماییم:

 • پرداخت خسارت بیمه ثالث و رانندگان متخلف: راننده‌ای که با تخلف و رعایت نکردن قوانین راهنمایی و رانندگی باعث بروز تصادف شود، ملزم است بخشی از خسارات را شخصاً پرداخت کند.
 • جریمه برای شرکت‌های بیمه: اگر بیمه‌گزار مدارک کاملی داشته باشد و رای دادگاه مبنی بر دریافت خسارات به سود بیمه‌گزار باشد، و شرکت بیمه در پرداخت هزینه‌ها و خسارات تعلل کند، این شرکت مشمول جریمه می‌شود.
 • تغییرات بیمه حوادث راننده: مطابق با قانون جدید، خسارات جانی راننده مقصر بر حسب بیمه‌نامه جبران می‌شود. این در حالی است که در قانون قدیم تنها فوت و قطع عضو تحت پوشش بیمه حوادث راننده قرار می گرفت.
 • دریافت خسارت شرکت‌های بیمه از ارگان‌های مقصر: اگر علت حادثه نبود علایم راهنمایی، خرابی مسیرها و یا موارد این چنینی باشد، شرکت بیمه می‌تواند از ارگان مربوطه خسارت دریافت کند. میزان خسارت طبق رای دادگاه تعیین می‌شود.

دریافت خسارت بدون کروکی در حوادث مختصر و جزیی

در سال ۱۴۰۳ اگر حادثه خسارتی کمتر از ۴۰ میلیون تومان داشته‌باشد، شرکت بیمه، برای پرداخت خسارت نیازی به کروکی و گزارش پلیس نخواهد داشت. در این حالت شرکت بیمه با حضور خودروهای هر دو طرف و ارائه مدارک مربوط به هزینه‌ها، این‌گونه خسارات را پرداخت می‌کند.نکته مهم دیگر اینکه امکان استفاده همزمان از بیمه بدنه و بیمه شخص ثالث هم وجود دارد. البته به این بستگی دارد که خودروی شما یا شخص مقابل خودروی نامتعارف است یا خیر. به هر حال، توصیه می‌کنیم که در خرید بیمه ماشین بیشترین تعهد مالی ممکن را در نظر بگیرید.

خرید بیمه شخص ثالث

به هر حال باید برای دریافت خسارت به مراکز دریافت خسارات مراجعه کنید. شما می‌توانید آدرس آن‌ها را در این مقاله مشاهده کنید. البته اگر شرکت دارای خسارت سیار باشند، فقط کافی است تماس بگیرید تا آنها کارشناسان را به آدرس اعلامی شما ارسال کنند. در مقاله تفاوت های بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه می‌توانید اطلاعات بیشتری در خصوص پوشش‌های بیمه بدنه به دست بیاورید.

تغییرات قانون بیمه شخص ثالث در سال ۱۴۰۲

 • حذف کوپن بیمه شخص ثالث: از آنجایی که مشخصات بیمه و تمامی سوابق در سیستم بیمه ثبت می‌شود، بنا بر تشخیص کارشناسان نیازی به کوپن در برای دریافت خسارت نیست.
 • محاسبه تخفیف ها: در صورتی که بعد از تصادف از بیمه خود استفاده کنید، تخفیف های شما به طور کامل از بین نمی‌روند و تنها بخشی از آن ها کسر می شود. برای مثال در مورد خسارات مالی، حادثه اول ۲۰ درصد و حادثه دوم ۳۰ درصد از تخفیف‌های شما را از بین می‌بود. در مقابل از این به بعد سالانه به جای ۱۰ درصد تنها ۵ درصد به تخفیف‌های بیمه‌گزار افزوده می‌شود.
 • پرداخت عوارض آزادراهی: مالکین وسایل نقلیه برای تمدید بیمه شخص ثالث خود، باید عوارض آزادراهی را تسویه کنند. در غیر این صورت، بیمه‌نامه خریداری شده فاقد اعتبار است و کد یکتای آن صادر نمی‌شود. این قانون از اواسط تیر ماه ۱۴۰۲ اجرایی شده و شرکت‌های بیمه، موظف به رعایت آن هستند.
بیمه ثالث چیست

بیمه دات کام ارائه دهنده ۲۴ ساعته بیمه خودرو و شخص ثالث به صورت آنلاین

خرید بیمه شخص ثالث از بیمه دات کام

حال که دانستید بیمه شخص ثالث چیست و چه پوشش‌هایی دارد، بهتر است کمی هم در خصوص نحوه خرید این بیمه‌نامه بدانید. یکی از بهترین راه‌ها برای خرید و تمدید بیمه، خرید آنلاین بیمه از سایت bimeh.com است. به این ترتیب هیچ گونه محدودیتی از نظر زمان و مکان نخواهید داشت. توجه کنید که بیمه‌نامه شما باید معتبر باشد. شما برای اصالت سنجی بیمه‌نامه خود می‌توانید از طریق سامانه سنهاب اقدام کنید.

در هر ساعتی از شبانه روز که بخواهید و در هر نقطه‌ای از جهان که هستید، می‌توانید بیمه مورد نظر خود را خریداری و یا تمدید کنید. یکی از مزایای ویژه استفاده از سامانه بیمه دات کام، یادآوری سررسید بیمه در زمان مناسب به شما است. با توجه به تمامی نکاتی که گفتیم، اکنون به خوبی می‌دانید بیمه شخص ثالث چیست و معیارهای مناسبی برای خرید بیمه شخص ثالث دارید و از قوانین مربوط به این بیمه آگاهی پیدا کرده‌اید. حالا برای استعلام و خرید بیمه شخص ثالث تمامی فاکتورهای موثر را می‌شناسید و می‌توانید با استفاده از bimeh.com، خرید بیمه را به شکل مطلوب تجربه کنید.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
دریافت سریع خلافی خودرو
۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ / بدهی خودرو / کارشناسی و معامله / مقالات بیمه شخص ثالث

نکات معامله ماشین و روش‌های دریافت سریع خلافی خودرو در ۱۴۰۳

برای اینکه با این مشکل مواجه نشوید بهتر است قبل از نوشتن قولنامه، وضعیت جرائم رانندگی مالک را بررسی کنید. در این مقاله می‌خواهیم شما را با نکات معامله ماشین و روش‌های دریافت سریع خلافی خودرو آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

انتقال تخفیفات بیمه شخص ثالث
۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ / مقالات بیمه شخص ثالث

انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به پلاک جدید (قانون انتقال بیمه ثالث ۱۴۰۳)

تخفیفات عدم خسارت هنگام انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث، مهم‌ترین دغدغه رانندگان خودرو است. چون اگر فرد از درصد بالایی تخفیفات به دلیل رانندگی ایمن خود برخوردار باشد، در هنگام خرید بر کاهش قیمت بیمه شخص ثالث تاثیر چشمگیری دارد.

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
person
احسان شهیدی فر
۰۳ اسفند ۱۴۰۲

سلام
خیلی ممنون برای این مقاله خیلی آموزنده و خیلی عالیتون 🙏🙏🙏👌👌👌

person
محبی
۰۳ بهمن ۱۴۰۲

با سلام
خودروی قبلی بنده بنام همسرم بود و ۱۱ سال تخفیف داشت و با خرید خودروی صفر و از طریق ثبت نام،خودروی جدید با بیمه انتخابی کمپانی بیمه شد و بعد از گذشت یک سال برای تمدید بیمه شخص ثالث کارگزاری بیمه فرمودند که امکان انتقال تخفیفات برای شما وجود ندارد..از چندین کارگزاری دیگر نیز سوال کردم که هر کدام پاسخ های مختلف می دادند…ممنون میشم راهنماییم کنید

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۴ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  قوانین شرکت های بیمه در این خصوص متفاوت است اما تخفیفات بیمه شخص ثالث بر اساس قوانین بیمه از بین نمی روند و قابل انتقال به خودروی جدید است.

person
هادی
۳۰ دی ۱۴۰۲

سلام.من یماشینی داشتم که پارسال فروختم و برج ۸امسال بیمه تموم شد.الان میخام ماشین جدید بگیرم.میتونم تخفیف اونو رو این سواری هم اعمال کنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۱ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله می توانید تخفیفات بیمه شخص ثالث را به خودرو با کاربری مشابه انتقال دهید.

person
هادی
۲۷ آذر ۱۴۰۲

سلام. من یک ماشین دارم ده سال تخفیف داشت. یک ماشین صفر خریدم که به دلیل اقساطی بودن تا سه سال بیمه اجباری کردن. حالا از سال چهارم از اون تخفیف های قبلی می تونم استفاده کنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۸ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله، بعد از اتمام قرارداد بیمه می توانید از تخفیفات بیمه شخص ثالث خود برای خودروی جدید استفاده نمایید.

person
حسام
۲۱ آذر ۱۴۰۲

سلام ایا بیمه شخص ثالث برای صاحب بیمه جزه ثوابق بیمه حصاب میشودمنظورم اسم شخصی است مه بیمه به اسمش هست

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۱ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله بیمه شخص ثالث ب اسم فرد ثبت می شود و سوابق برای بیمه‌گزار باقی می ماند. البته بیمه شخص ثالث فقط برای خودرو است یعنی در صورتی که شما یک خودرو با کاربری مشابه خریداری کنید امکان انتقال سوابق به خودروی جدید وجود دارد.

person
منصور
۲۹ آبان ۱۴۰۲

بسیار عالی درودبر شما

person
مصطفی
۰۳ آبان ۱۴۰۲

سلام خودروی من توی کوچه پارک بود که توسط سارق دزدیده شد. سارق هنگام انتقال تصادف و به یک خودرو پراید و سپس به گاردریل حشیه برخورد و با فرار صحنه را ترک می نماید .خسارتی به خودروی من و خودروی پراید وارد شده است.مراتب از طریق راننده پراید به پلیس اعلام و پلیس اقدام به تهیه کروکی نموده است . خودروی ام دارای بیمه ثالث و فاقد بیمه بدنه می باشد. پرداخت غرامت چگونه خواهد ؟ لطفا راهنمایی فرمایید.

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۷ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. بیمه شخص ثالث وظیفه جبران خسارت نسبت به خودرو و اشخاص زیان دیده در تصادف را دارد و خسارت وارد شده به خود بیمه شده توسط بیمه بدنه جبران می شود. در چنین مواردی باید سارق را پیدا و از او خسارت بگیرید.

   person
   ناصر
   ۲۹ آبان ۱۴۰۲

   سلام .من با اقشار تصادف کردم بعد از گزارش پاسگاه وکروکی مقصر شناخته شدم مدارک بیمه تحویل زیاندیده دادم اولین تصادفم بود بی اطلاع از قوانین خلاصه میگم بعد از گذشت زمان ولی اطلاعی بنده از روند پرونده زیان دیده رای دادگاه بر علیه من صادر شده که خسارت را خودم بپردازم خواهشا راهی به من نشان دهید بتوانم بیمه ماشین استفاده کنم تجدید نظر هم فرستادم باز جواب منفی دادند بیمه هم قبول نمیکند میگه رای دادگاه گفته باید خودت بپردازی ۳۷ میلیونه من هیچ پس اندازی ندارم واقعا موندم چکار کنم کمکم کنید .ممنون

    person
    نویسنده بیمه
    ۳۰ آبان ۱۴۰۲

    سلام دوست عزیز
    به بیمه مراجعه نمایید و پرونده را به آن ها تحویل دهید تا مورد بررسی قرار گیرد و خسارت شما پرداخت شود.

person
محسن
۱۸ شهریور ۱۴۰۲

بیمه شخص ثالث چه خساراتی را پرداخت میکند؟

person
ارمی
۲۹ مرداد ۱۴۰۲

خسته نباشید ممنون از این اطلاعات خوبتون

person
ع. زارعی از تهران
۲۲ مرداد ۱۴۰۲

سوالم اینه که؛
معمولا در اکثر نقاط دنیا هرچه خودروی شما ایمن تر و مطئن تر و بروز تر باشه میزان حق بیمه ای که پرداخت میکنید بهمان نسبت کمتر هست . چرا در ایران هر چه ماشین ارزانتر و حادثه آفرین تر هست حق بیمه اش کمتر هست؟؟ بعنوان مثال میزان امنیت در یک خودروی بی ام دبلیو خیلی بیشتر از یک پراید هست چه از نظر مقاومت بدنه و چه از نظر سیستم ایمنی مثل ترمز و سیستمهای هوشمند و هشدار دهنده و ….. حالا چرا باید این خودروی ایمن حق بیمه بیشتری نسبت به خودروهای داخلی پرداخت کند. البته این سوالم صرفا برای بیمه شخص ثالث و حوادث راننده و سرنشین هست.

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۴ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. به دلیل اینکه در صورت تصادف و بروز خسارت، برای جبران هزینه‌های یک ماشین مدل بالا باید پول بیشتری پرداخت کرد و هزینه های آن بیشتر از مثلا یک خودروی پراید است. میزان حق بیمه با توجه به مدل خودرو سال تولید و ارزش خودرو تعیین می شود.

   person
   بابک
   ۱۱ مهر ۱۴۰۲

   سئوال در ارتباط با بیمه شخص ثالث بود نه بیمه بدنه

    person
    نویسنده بیمه
    ۱۲ مهر ۱۴۰۲

    در رابطه با بیمه شخص ثالث، این بیمه هزینه های اشخاص ثالث را پرداخت می کند. در صورتی که پوشش حوادث راننده را خریداری کرده باشید خسارت جانی راننده نیز پرداخت خواهد شد.

person
صبا
۱۸ خرداد ۱۴۰۲

سلام. تشکر بابت توضیحات خوبتون
می‌خواستم بپرسم که اگر رانندهٔ مقصر در تصادف رانندگی، فوت کنه بیمه شخص ثالث یا دیه بهش تعلق می‌گیره؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۰ خرداد ۱۴۰۲

  سلام. در صورتی که پوشش حوادث راننده داشته باشد بله.

person
امیر 007
۱۰ خرداد ۱۴۰۲

خدایی بهترین شرکت بیمه برای بیمه شخص ثالث چیه؟ از همه نظر خوب باشه

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۰ خرداد ۱۴۰۲

  سلام امیر عزیز. خرید بیمه به عواملی زیادی بستگی دارد و نمی‌توان بهترین بیمه را به طور کلی مشخص کرد. برای انتخاب بین شرکت‌های بیمه با در نظر گرفتن توانگری مالی آن‌ها و شرایط فردی هر شخص در پرداخت حق بیمه، بهترین انتخاب را مشخص می‌کنند. پیشنهاد می‌کنیم با مشاوران ما در بیمه دات کام تماس بگیرید تا به شما کمک کنند بهترین انتخاب خود را داشته باشید. شماره تماس پشتیبانی: ۰۲۱۴۳۷۲ با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

person
سعید
۰۸ خرداد ۱۴۰۲

سلام خسته نباشید
امروز صبح با ماشین داشتم میرفتم سمت اهواز
توی جاده رسیدم به یه پیج ماشین ترمز نگرفت ، سرعتم هم زیاد بود نتونستم ماشین کنترل کنم ماشین از جاده منحرف شد و چپ کرد ، خودم سالمم ولی ماشین خسارت دیده ، خواستم ببینم بیمه شخص ثالت شامل حال ماشین میشه یا نه؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۹ خرداد ۱۴۰۲

  سلام. خیر.

person
hom
۰۴ خرداد ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر
من چند وقت پیش تصادف داشتم و مقصر بودم. قبل از رای دادگاه داشتم لوازم یدکی ماشین خودم که شاهین رو میخریدم لوازم یدکی شخض ثالث مثل سپر پراید و… از یدک یار خریدم با جیب خودم حالا می خوام بدونم که این مورد توی دادگاه ذکر میشه که از جیب خودم خریم یا نه ؟ اگه میشه پول قطعات از بیمه کم میشه یا میتونم پول قطعات رو از بیمه بگیرم؟ این نکته رو هم بگم که فاکتور قطعات رو هم دارم
و اینکه همانطور که گفتم ماشین من شاهین ماشین طرف هم پراید من باید پول افت قیمت هم بدم یا خیر؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۹ خرداد ۱۴۰۲

  سلام. باید به بیمه مراجعه کنید تا کارشناسی‌های لازم برای خودرو شما انجام شود. بیمه بدنه با کسر فرانشیز هزینه را به شما می‌دهد.

person
علی پرانی دوجی
۰۷ فروردین ۱۴۰۲

سلام خسته نباشید
ماشین من با تابلو ورودی روستا و یا همان تابلو دهیاری برخورد کرده و موجب خسارت شده است
سوال بنده اینکه آیا بیمه این خسارت تابلو را پرداخت می کنند ؟؟؟؟
از یک شعبه بیمه پرسیدم گفت نمی دهد آیا درسته؟!!!

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۹ فروردین ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. خسارت به اشیا ثابت پرداخت می شود.

   person
   امینی
   ۲۲ فروردین ۱۴۰۲

   بله پرداخت میگردد

   person
   REZA
   ۱۴ مرداد ۱۴۰۲

   سلام وخسته نباشید
   ماشین بنده۶سال تخفیف بیمه شخص ثالث داره وبه تازگی فروختم،خواستم راهنمایی کنین شرایط انتقال این تخفیف به ماشین همسرم که شهریور۱۴۰۲از کارخانه تحویل خواهیم گرفت چیه؟واینکه یک سال پس از گذشت بیمه شخص ثالث همسرم میشه تخفیف خودم رو به ماشین همسرم انتقال داد؟بیمه شخص ثالث ماشین خودم که فروختم اردیبهشت۱۴۰۳ تموم میشه.

    person
    نویسنده بیمه
    ۱۴ مرداد ۱۴۰۲

    سلام. به بیمه ای که از آن بیمه نامه خود را دریافت کرده اید مراجعه نمایید تا مراحل انتقال تخفیفات را برای شما انجام دهد.

  person
  امینی
  ۲۲ فروردین ۱۴۰۲

  خسارت تا سقف تعهدات ثالث با توجه به اثبات حادثه پرداخت میگردد

person
محمد سجایا
۱۳ اسفند ۱۴۰۱

سلام برای مراجعه ب واحد خسارت حضور مقصر الزامی است؟؟؟؟
یا فقط فردیا وسیله آسیب دیده با داشتن مدارک فرد مقصر میتواند برای کسب خسارت ب واحد خسارت مراجعه کند؟؟؟؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۳ اسفند ۱۴۰۱

  سلام. هر دو باید حضور داشته باشند.

person
K
۰۵ دی ۱۴۰۱

سلام ببخشید اگه کسی بیمه مسافرکشی داشته باشه و تصادف کنه و مسافر فوت بشه
دیه مسافر رو بیمه میده؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۵ دی ۱۴۰۱

  سلام قاعدتا بیمه شخص ثالث باید خسارت را بدهد.

   person
   جواد
   ۳۰ بهمن ۱۴۰۱

   سلام من تصادف کردم ولی ماشین ب نامم نیست قولنامه دارم الان بیمه میگه بحساب صاحب ماشین ریخته میشه منم باهاش اختلاف دارم راهنمایی کنید ممنون

    person
    کارشناس بیمه
    ۳۰ بهمن ۱۴۰۱

    سلام دوست عزیز. این مشکل را باید بین خودتان حل کنید.

person
زمانی
۲۴ آبان ۱۴۰۱

سلام و ایام بکام
ضمن تشکر از محتویات سایت ، همچنین راهنمایی های ارزنده دوستان ، بنده اتومبیلی در اختیار دارم که بنام شخص دیگری است ولی از یازده سال قبل بنده بنام خودم بیمه شخص ثالث آنرا دریافت نموده ام ، چند روز قبل تصادفی ایجاد شد که در آن طبق کروکی پلیس بنده ( راننده ) زیاندیده شناخته شدم .
امروز که به بیمه مراجعه نمودم ،گفتند خسارت را فقط به مالک پرداخت مینمایند ، با توجه به اینکه دسترسی به مالک ندارم ، چگونه میتوانم خسارت اتومبیل را دریافت نمایم؟
پیشاپیش از محبتتان سپاسگذارم . م – زمانی

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۴ آبان ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، به هر حال شما باید اقداماتی را انجام می دادید. اما در این خصوص فقط خود شرکت بیمه می تواند راهکار دهد.

person
zahra
۱۴ مهر ۱۴۰۱

سلام و درود، بنده تقریبا یک سال و نیم پیش با ماشینی تصادف کردم ماشین مقصر بود، طی این یک سال و نیم چند روز پیش دادگاه رای نهایی رو صادر کرده و نیاز هست به اداره بیمه بریم در این مدت با مقصر ارتباطی نداشتم و همچنین در جلسه دادگاه هم حضور پیدا نکرد، خواستم بدونم میشه از مدارکی که داریم و همچنین پلاک و مشخصات فرد مقصر از اداره بیمه تقاضای دیه کنیم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۵ مهر ۱۴۰۱

  سلام این مساله را شما باید از دادگاه یا یک وکیل بپرسید

person
مریم
۲۸ شهریور ۱۴۰۱

سلام وقت بخیر
اگر فرزند شخص راننده که روی صندلی شاگرد نشسته است، در حادثه رانندگی آسیب ببیند و هم دستش بشکند و هم لبتاپ او آسیب ببیند، هم آسیب جانی و هم آسیب مالی او شامل بیمه شخص ثالث میشود؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۹ شهریور ۱۴۰۱

  سلام در خصوص جانی که بیمه خسارت را می دهد؛ اما در خصوص مالی باید از خود واحد خسارت شرکت بپرسید.

person
سعید رسالتی
۲۷ شهریور ۱۴۰۱

سلام. ممنون از مطلب خوبتون. یک سوال داشتم… پدر من یک ماشین داره که چندین ساله گوشه پارکینگ خوابیده و یک حالت عتیقه داره، ما اگر بخوایم یک روزی این ماشین رو ببریم بیرون باید جریمه ی همه ی این سال هارو پرداخت کنیم و بیمه شخص ثالث بگیریم؟؟؟ راهی برای این مدل خودرو ها نیست؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۸ شهریور ۱۴۰۱

  سلام بله. ماشین های عقیق قوانین مخصوص به خود را دارند.

person
علی
۲۶ شهریور ۱۴۰۱

سلام ..روز پنج شنبه در حادثه رانندگی با ماشین خودم دچار حادثه شدم …و خودم از ناحیه دست انگشت اشاره و همسرم نیز از ناحیه دست راست دچار شکستگی و از ناحیه پای چپ انگشت بزرگش دچار مصدومیت شده چطور می‌توانیم از بیمه ثالث ماشین بابت خسارت استفاده کنیم

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۷ شهریور ۱۴۰۱

  سلام باید گزارش پلیس و مدارک بیمارستانی را به واحد خسارت ببرید. کلیات را نوشته ایم؛ اما بهتر است که به سایت خود بیمه شرکتتان هم مراجعه کنید.

person
رضا
۱۸ مرداد ۱۴۰۱

سلام وقت بخیر ببخشید بنده با یه ماشین تصادف کردم مقصر هستم ماشین طرف مقابل ۸ تومن خسارت مالی دیده فقط خواستم بدونم بیمه شخص ثالث من هزینه‌ رو میدن ؟؟ و تا چ سقفیه؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۸ مرداد ۱۴۰۱

  سلام بله، مقدار آن بستگی به نظر کارشناس دارد.

person
امیری
۰۹ مرداد ۱۴۰۱

سلام دیشب با یک ماشینی تصادف کردم و ایشون منتظر نموند تا بیمه ببریم و ماشین رو بردن تعمیرگاه میتونم با استفاده از عکس های تصادف و …از بیمه شخص ثالث ام استفاده کنم؟🥺

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۰ مرداد ۱۴۰۱

  سلام چون تغییر به وجود آوردید، اصولا قبول نمی کنند.

person
لیلی پگاه
۲۸ تیر ۱۴۰۱

طرح بخشودگی بیمه شخص ثالث واسه همه بیمه ها میتونه استفاده شه؟ منظور از بابت مدت بیمه است. ۱ ساله یا چند ماهه

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۹ تیر ۱۴۰۱

  سلام خیر باید حتما یکساله خریداری کنید.

person
م.م
۱۳ تیر ۱۴۰۱

سلام من دوماه پیش تصادف کردم ماشین تو دنده بود بچه کوچیک استارت زدماشین حرکت کرد وبه من برخورد کردپاهای من اسیب دیدبه ما گفتن چون بچه استارت زده به شما بیمه تعلق نمیگیره راهنمایی رانندگی هم اومداورزانس برد بیمارستان ایااقدام کنم بیمه دیه پرداخت میکنه یا نه؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۴ تیر ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، اولین بار است که چنین چیزی میشنویم. به هر حال می توانید از طریق حقوقی اقدام کنید.

person
سانتا
۲۶ خرداد ۱۴۰۱

سلام وقت بخیر
درصورت مقصر بودن در تصادف، اگر ماشین مقابل بیمه نداشته باشد و شما بیمه بدنه و بیمه شخص ثالث داشته باشید، بیمه شخص ثالث هزینه را پرداخت میکند ؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۶ خرداد ۱۴۰۱

  سلام کاربر گرامی. اگر شما مقصر باشید، اینکه آن خودرو بیمه ندارد به پرداخت خسارت ارتباطی نخواهد داشت. هرچند آن شخص تخلف کرده است.

person
مریم
۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱

سلام وقت بخیر ..ماشین من دارای بیمه شخص ثالث است به نام خودم ..چندروز گذشته یکی ازدوستان خودرو رو گرفت و تصادف کرد ایشون گواهینامه ندارند و بعد تصادف متواری شدند و خودرو توقیف شد درصورت شکایت مجروح بیمه بهشون تعلق میگیرد؟و اینکه من به عنوان صاحب بیمه میتوانم کارهای مربوط به دیه را انجام دهم چون راننده مقصر متواری هستن

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، باید دقیق ترش را از یک وکیل بپرسید.. به هر حال پای شما گیر است.

person
حسن اسداللهیان
۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۱

سلام من دو سال و نیم خارج از کشور بوده ام و الان برگشتم آیا مشمول جریمه بیمه شخص ثالث میشوم یا نه .

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، اینکه خودرویتان را بیمه نکرده اید، باید جریمه آن را بپردازید. ربطی به اینکه خارج بودید یا خیر ندارد.

person
زنجانی
۱۷ بهمن ۱۴۰۰

سلام میخواستم بیمه خودرو در کرج انجام بدم. چون خودروها اینجا هستن؟ اصلا نیاز به حضور خودرو؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۷ بهمن ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، در حال حاضر شما می توانید بیمه ثالث را به صورت اینترنتی از بیمه دات کام خریداری کنید. حتی بیمه بدنه را هم می توانید خریداری کنید. بعد از خرید برای بازدید با شما تماس گرفته خواهد شد.

person
رضا
۱۶ بهمن ۱۴۰۰

علت اینکه تعغیر نام بیمه گذار در طول مدت بیمه نامه امکان پذیر نیست چیست

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۶ بهمن ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، قوانین بیمه است و بیمه برای شخص صادر می شود و سیستم هم چنین اجازه ای را نمی دهد.

person
محسوس
۰۵ بهمن ۱۴۰۰

سلام من میخواستم بدونم که برای خرید بیمه شخص ثالث در کرج در حالت اینترنتی هم تفاوتی وجود ندارد؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۵ بهمن ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، خیر. شما می توانید از طریق سایت بیمه دات کام و در هر کجایی که هستید، بیمه شخص ثالث را خریداری کنید.

person
سلامتی
۰۵ بهمن ۱۴۰۰

سلام ی جا نوشتید بیمه شخص ثالث در سال ۱۴۰۰ و ی جا دیگه هم بیمه شخص ثالث ایران در سال ۱۴۰۰، این ایران منظور فقط شرکت ایران است؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۵ بهمن ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، کلمه ایران منظور کلی است و تمامی شرکت های بیمه را شامل می شود. فقط یکی از نکات بیمه شخص ثالث که باید به آن توجه کنید، انتخاب شرکتی با سطح توانگری و تعداد مراکز دریافت خسارت بیشتری نسبت به بقیه است.

person
اصفهانی
۰۵ بهمن ۱۴۰۰

سلام ارزان ترین بیمه شخص ثالث در اصفهان کدومس؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۵ بهمن ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، خرید بیمه شخص ثالث اصفهان و شهر دیگری ندارد. قیمت و معیار قیمت گذاری آن در همه جا یکسان است.

person
قرنی
۲۷ دی ۱۴۰۰

سلام رتبه بندی بیمه شخص ثالث به چه صورته؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۷ دی ۱۴۰۰

  سلام رتبه بندی شرکت ها در بیمه شخص ثالث بر اساس میزان رضایت، تعداد مراکز دریافت خسارت و غیره مشخص می شود که در صفحه استعلام مشخص می شود.

person
رادفر
۲۵ دی ۱۴۰۰

سلام آیا عمل تحقیق در مورد بیمه شخص ثالث انجام می شود؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۵ دی ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، منظورتان دقیقا از این عمل چیست؟ آیا منظورتان نحوه استفاده از بیمه شخص ثالث است یا چیز دیگر؟

person
ایرانی
۲۵ دی ۱۴۰۰

سلام چرا در بعضی سایت ها می نویسند، بیمه ثالث چیست؟ مگه این همون تعریف بیمه شخص ثالث نیست؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۵ دی ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، منظورتان دقیقا از این عمل چیست؟ آیا منظورتان نحوه استفاده از بیمه شخص ثالث است یا چیز دیگر؟

person
شاهینی
۱۹ دی ۱۴۰۰

سلام قیمت بیمه شخص ثالث برای سال بعد رو کی اعلام می کنن؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۹ دی ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، اصولا قیمت بیمه شخص ثالث را اواخر سال اعلام می کنند؛ اما تاریخ مشخصی ندارد.

person
رهسپار
۱۵ دی ۱۴۰۰

اقا من بیچاره شدم، خانواده سفر هستن من ماشینو بردم بیرون تصادف کردم مقصر بودم از بیمه برای پرداخت خسارت استفاده کردم ما تخفیف داشتیم الان کلا صفر میشه؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۵ دی ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز تخفیف به صورت پلکانی کاهش پیدا خواهد کرد.

person
توسلی
۰۷ دی ۱۴۰۰

سلام این قیمت شخص ثالث دقیقا بر اساس دیه است؟ یا چیز دیگه ای تعیین میشه؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۸ دی ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، همانطور که در مقاله اگر مطالعه میکردید، قیمت بیمه شخص ثالث براساس نرخ دیه و تعداد سیلندر مشخص می شود.بعد دوست عزیز، اصطلاح قیمت بیمه شخص ثالث صحیح تر است.

person
شایان کدخدا
۰۷ دی ۱۴۰۰

سلام راهی هست که بتونیم استعلام قیمت بیمه ثالث به صورت لحظه ای بگیریم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۸ دی ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، همانطور که در مقاله اگر مطالعه میکردید، قیمت بیمه شخص ثالث براساس نرخ دیه و تعداد سیلندر مشخص می شود.بعد دوست عزیز، اصطلاح قیمت بیمه شخص ثالث صحیح تر است.

person
چمران
۰۷ دی ۱۴۰۰

سلام این شرکت های بیمه هر سال ی بازی برای محاسبه قیمت بیمه ماشین درمیارن، سال دیگه بازیشون چیه؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۸ دی ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، این ها بازی نیست، بلکه قیمت بیمه بر اساس نرخ دیه و تعداد سیلندر مشخص می شود. هنوز برای سال ۱۴۰۱ چیزی مشخص نشده است.

person
هدیه
۰۷ دی ۱۴۰۰

سلام من میخوام ی سایت طراحی کنم برای پروژه دانشگاهمه شما محاسبه قیمت بیمه خودرو فرمولشو میدونید؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۸ دی ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز شما باید با خود شرکت بیمه گر تماس بگیرید. این سایت برای فروش بیمه است.

person
محمد ابصار
۰۷ دی ۱۴۰۰

سلام من دوتا ماشین مختلف دارم میخوام براشون بیمه شخص ثالث بگیرم، الان زدم دیدم که قیمت بیمه نامه شخص ثالث برای هر دو یکی شده، یعنی چی این اونوقت؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۸ دی ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، قیمت بیمه شخص ثالث به عوامل مختلفی بستگی دارد و نمی توان به این صورت پاسخ داد، اگر بیشتر توضیح دهید ممنون میشویم یا می توانید با کارشناسان بیمه دات کام تماس بگیرید.

person
صالح
۰۷ دی ۱۴۰۰

سلام من اومدم استعلام قیمت بیمه خودرو بگیرم، اما گزینه هاتونو متوجه نشدم، نمیدونم این درصد تخفیف اینارو چطوری باید بزنم، اگه اشتباه بزنم چی میشه؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۸ دی ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، قیمت بیمه شخص ثالث به عوامل مختلفی بستگی دارد و نمی توان به این صورت پاسخ داد، اگر بیشتر توضیح دهید ممنون میشویم یا می توانید با کارشناسان بیمه دات کام تماس بگیرید.

person
شادروان
۰۷ دی ۱۴۰۰

سلام اگ من فقط قیمت بیمه شخص ثالث ایران رو بخوام باید چه کار کنم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۸ دی ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، زمانی که برای شما فهرستی از شرکت ها نشان داده شد، فقط کافی است تا ایران را انتخاب کنید.

person
مرتضی ایرانی
۰۷ دی ۱۴۰۰

سلام برای استعلام قیمت بیمه شخص ثالث باید چه کار کرد؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۸ دی ۱۴۰۰

  سلام برای استعلام قیمت بیمه شخص ثالث فقط کافی است تا وارد صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه دات کام شوید و بعد از وارد کردن مشخصات می توانید فهرست قیمت ها را با هم مقایسه کنید.

person
جواد فرضی
۰۴ دی ۱۴۰۰

سلام من اگر امسال بیمه بگیرم اما اگر سال بعد تصادف کنم، با توجه به اختلاف تعهد پوشش و بیمه ای، خسارت چگونه پرداخت می شود؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۴ دی ۱۴۰۰

  سلام خسارت به نرخ روز محاسبه می شود و شما از این بابت نیازی نیست نگران باشید.

person
یاران
۰۲ آذر ۱۴۰۰

سلام بهترین زمان تمدید بیمه شخص ثالث کی است؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۲ دی ۱۴۰۰

  سلام بهترین زمان قبل از تمام شدن مدت اعتبار آن است تا مشمول جریمه دیرکرد نشوید

person
محمد
۰۲ آذر ۱۴۰۰

سلام بنده در سال ۹۹برج ۲یک پراید خریدم تمام تخفیف بود و پلاک به اسم خودم بود که چند هفته پیش فروختم یک ماشین دیگه خریدم که اینم تمام تخفیفه میخوام به اسم همسر بزنم تخفیف های ماشین قبل میاد به این؟؟خیلی ممنون راهنماییم کنید

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۰ اسفند ۱۴۰۰

  سلام امکان انتقال به اقوام درجه یک وجود دارد.

person
فرزاد
۲۱ آبان ۱۴۰۰

سلام وقت بخیر،من به تازگی سمندی خریدم که به نام خواهرمه،وهنوز به نام نزدم،چند روز پیش تو بارندگی یه کامیون به سرعت به من برخورد کرد،آینه وسپر شکست در هم به شدت آسیب دید،نتونستم پلاکش رو هم بردارم،آیا میتونم از بیمه شخص ثالث برای گرفتن خسارت استفاده کنم

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۲ آبان ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز
  لطفاً با واحد پرداخت خسارت تماس بگیرید

person
عابدینی
۰۷ آبان ۱۴۰۰

سلام خسته نباشید .بنده با ماشینم تصادف کردم و مقصر طرف مقابل هست . سند ماشین بنام خودم نیست ولی بیمه نامه بنام خودم است . آیا بیمه هزینه خسارت به خودم میده یا باید صاحب سند باشه .
ممنون

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۵ فروردین ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، منظورتان از سند، سند کمپانی است یا برگ سبز؟

person
هاله شهبازی
۰۱ آبان ۱۴۰۰

با سلام، آیا جنین یا کودک خردسال هم جزو سرنشین هستن؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۲ آبان ۱۴۰۰

  با سلام هاله عزیز ، بله جنین و کودکان زیر دو سال هم ظرفیت خودرو اضافه خواهند شد.

person
اصغر خاخام
۰۱ آبان ۱۴۰۰

با سلام، من گواهینامه پایه یک دارم اما دیروز سوار پراید دوست شدم و تصادف کردم، الان بیمه شخص ثالث تعلق میگیره؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۲ آبان ۱۴۰۰

  با سلام دوست عزیز، بر اساس قوانین بیمه با شما همانند فرد بدون گواهینامه رفتار خواهد شد.

   person
   مهدی
   ۰۵ مرداد ۱۴۰۱

   میگه پایه یک دارم ، لطفا دقت کنید توی جواب دادن، کسیکه پایه یک داره میتونه هر ماشینی رو بشینه

person
سعید داداشی
۰۱ آبان ۱۴۰۰

با سلام من خودروام شخصیه اما باهاش مسافرکشی میکنم، اگر تو تصادف مسافر آسیب، بیمه شخص ثالث خسارت میده؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۲ آبان ۱۴۰۰

  با سلام دوست عزیز. با تشکر از سوال خوب و کاربردیتان، باید گفت که خودروی شما به عنوان یک خودروی شخصی در شرکت بیمه ثبت شده است. در صورت تصادف و فوت مسافر، با اعمال قاعده نسبی، فقط بخشی از خسارت از طرف شرکت بیمه گران پرداخت می شود و پرداخت بقیه بر عهده خودتان خواهد بود.

person
کامران سروانی
۰۱ آبان ۱۴۰۰

سلام حداقل از چه مدت تاریخ سررسید بیمه شخص ثالث باید تمدیدش کنیم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۲ آبان ۱۴۰۰

  با سلام دوست عزیز، حداقل شما باید ۲۴ تا ۷۲ ساعت قبل اقدام کنید. شما می توانید برای به یاد سپردن تاریخ انقضای بیمه نامه خود ، مشخصات آن را در https://bimeh.com/reminder درج کرده و یک هفته مانده به تاریخ انقضا، بخش پشتیبانی بیمه دات کام با پیامک و تماس تلفنی شما را از سررسید بیمه نامه تان مطلع می کنند. شما می توانید با مراجعه به سایت بیمه دات کام بیمه مدنظر خود را در کسری از ثانیه با ارزان ترین قیمت خریداری نمایید.

person
سارا منجی
۰۱ آبان ۱۴۰۰

سلام من گواهیناممو عوض کردم الان فقط کاغذ رسید دستمه ی تصادف داشتم، می تونم از شخص ثالث استفاده کنم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۲ آبان ۱۴۰۰

  بله، فقط باید حتما در تمامی مراحل آن رسید را نشان دهید.

  person
  مصطفی
  ۲۶ فروردین ۱۴۰۱

  سلام. بله بیمه شخص ثالث شامل شما هم می‌شود.

person
ایمان
۱۴ شهریور ۱۴۰۰

سلام ممنون از متن خوبتون،یه سوال ،اگه کاپوت ماشین بیوفته رو دست کسی و دو تا انگشتش خورد بشه شامل بیمه میشه یا نه،چه هزینه پزشکی و چه دیه؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۴ شهریور ۱۴۰۰

  سلام وقت بخیر ایمان عزیز. بیمه شخص ثالث مخصوص حوادث رانندگی ه و در شرایطی که شما گفتید ، شرکت بیمه خسارتی به شما پرداخت نمی کنه ضمنا بیمه بدنه هم برای ماشین هست نه اشخاص

person
ترکاشوند
۰۷ شهریور ۱۴۰۰

سلام من استاد دانشگاه هستم. چند ماهی هست حقوقمونو ندادن و هر سری وعده میدن الان باید بیمه خودرومو تمدید کنم دیروز استعلام قیمت بیمه ماشین رو گرفتم، من ندارم بدم چه کار کنم؟ شهرمونم کوچیکه نمیتونم با خودرو کار کنم.

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۷ دی ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، امکان پرداخت قسطی بیمه شخص ثالث وجود دارد؛ اما شما باید به هر حال، مبلغی را به عنوان پیش پرداخت بپردازید. متاسفانه در این مورد کمکی از دست ما برنمیاد.

person
زهرا کریمی
۲۹ مرداد ۱۴۰۰

سلام و درود.
من متاسفانه با یه ماشین خارجی تصادف کردم و به خاطر درد پهلوی همسرم مجبور به ترک صحنه شدم. از روی شماره پلاک پیدام کرد و شکایت کرد. الان توافق کردیم که از بیمه شخص ثالث من استفاده کنه برای جبران خسارت. اما بیمه میگه پرداخت نمیکنیم چون یا مست بوده یا گواهینامه نداشته فرار کرده. آیا بیمه مجازه خسارت من رو پرداخت نکنه؟ راه دریافتش چیه؟ اگه بیمه پرداخت نکنه میتونه از من بگیره خسارت رو؟ خواهش میکنم سریع جواب بدین خیلی نگرانم …………

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۹ مرداد ۱۴۰۰

  سلام وقت بخیر بیمه شخص ثالث باید خسارت آن شخص زیاندیده را پرداخت نماید.

person
حمیدرضا فضلی نژاد
۲۹ مرداد ۱۴۰۰

سلام وقت بخیر. پسرم در داخل ماشین بوده و همسرم راننده همون ماشین . متاسفانه به علت سهل انگاری با تیر چراغ برق تصادف کرده و ما شکایت کردیم که از بیمه شخص ثالث استفاده کنیم . پسرم از ناحیه ساق پای راست بالای مچ پا دچار شکستگی شد به طوریکه براش پلاتین گذاشتن با حدود ۶ تا پیچ و ۲ ماه طول درمان حداقل دیه ای که ممکن هست بریده شده چقدر هست ممنون

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۹ مرداد ۱۴۰۰

  سلام و درود،وقت شماهم بخیر. باید به پزشکی قانونی مراجعه کنی که دیه با توجه به نظر ایشان محاسبه شود. دیه فقط مبنای تعیین بیمه شخص ثالث است و محاسبه آن با ما نیست

person
حسن رضا کاکوتی
۲۹ مرداد ۱۴۰۰

سلام. خسته نباشید اگر سقف تعهد بیمه گر ۳۰۰ میلیون ریال به ازای هر نفر در حادثه باشد و به علت بی احتیاطی راننده آن در تجاوز به چپ ناشی از سبقت با یک دستگاه سواری پراید که از سمت مقابل در حرکت بوده برخورد نموده که در اثر این حادثه علاوه بر فوت راننده مقصر که فاقد گواهینامه رانندگی نیز بوده راننده مقابل و یک نفر از سرنشینان فوت می نماید بیمه گر در خصوص این خسارت طبق قانون و مقررات چه تصمیمی می تواند بگیرد ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۳۰ مرداد ۱۴۰۰

  سلام و درود.سلام، سوال روشن نیست، اما اگه منظورتون اینه که میتونید خسارات رو جبران کنید پاسخ مثبت است.
  اما راه آن مفصل است، مختصرا آنکه در صورت اقدام به میزان تعهدات مندرج در بیمه نامه شرکت بیمه تعهد پرداخت دارد و بیش از آن مقصر(یا ورثه) وی تعهد پرداخت دارند.

person
حمدالله کریمی
۲۹ مرداد ۱۴۰۰

باسلام خدمت شما من کارگر شهرداریم و در حین کار با ماشین خود شهرداری برخورد کردم و پای راستم شکست و پلاتین خورد و اما مشکل اینه که ماشین شهرداری پلاک نداره اهداییه ولی یک پلاک دیگه که مال یکی از ماشینهای شهرداری بوده نصب بوده به ماشین الان بیمه میگه نه خلاف کردین از این حرفها اگر خلافه چرا بیمه بدون مدارک ماشینو بیمه کرده خواهشن راهنماییم کنید چیکار کنم ؟ ممنون

person
حسین مرادی
۲۹ مرداد ۱۴۰۰

باسلام خدمت شما من کارگر شهرداریم و در حین کار با ماشین خود شهرداری برخورد کردم و پای راستم شکست و پلاتین خورد و اما مشکل اینه که ماشین شهرداری پلاک نداره اهداییه ولی یک پلاک دیگه که مال یکی از ماشینهای شهرداری بوده نصب بوده به ماشین الان بیمه میگه نه خلاف کردین از این حرفها اگر خلافه چرا بیمه بدون مدارک ماشینو بیمه کرده خواهشن راهنماییم کنید چیکار کنم ؟ ممنون

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۱ شهریور ۱۴۰۰

  سلام و درود. شما میبایستی از بیمه نامه ماشین که شماره موتور و شماره شاسی ماشین در آن قید شده استفاده کنید،شاید یک خودرو در طول یک سال که بیمه هست چندین پلاک مختلف به دلیل نقل و انتقال نصب بشه.در اینجا ملاک بیمه گر پلاک نیست

person
علی یعقوبیان
۲۹ مرداد ۱۴۰۰

با عرض سلام و خسته نباشید.
من متاسفانه دیروز با یک عابر پیاده تصادف کردم و سریع با اورژانس و پلیس تماس گرفتم. وقتی پلیس امد عابر پیاده رو اورژانس برده بود. من با عابر پیاده صحبت کردم گفت شکایتی نداره فقط پاش شکسته و نیاز به عمل داره و گفت هزینه بیمارستان رو باید بیمه بده.
سوال بنده اینه برای اینکه هزینه بیمارستان رو بیمه شخص ثالث من بده چی کار باید بکنم؟ آیا اگر رضایت بده باز بیمه هزینه بیمارستان رو میده؟ با توجه به این که من هنوز کروکی رو نگرفتم آیا با صورت جلسه کلانتری و بیمه نامه برای پرداخت هزینه بیمارستان توسط بیمه کافیه؟!

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۱ شهریور ۱۴۰۰

  با سلام و درود بعد از انجام کروکی این عمل اقدام پذیر است

person
زهره سلماسی
۲۹ مرداد ۱۴۰۰

سلام وقت بخیر ممنون از این که مطالب خوبی رو در اختیار ما قرار می دین. ی سوال داشتم آیا فرار از تصادف مالی و بعد معرفی خودمون از بیمه شخص ثالث میتوان استفاده کرد ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۱ شهریور ۱۴۰۰

  سلام و درود. بله میتوانید

person
قدرت جدیدی
۲۹ مرداد ۱۴۰۰

با سلام و احترام.ممنون از سایت خوبتون. سوالی که من دارم شاید یکم متفاوت تر از سوال بقیه کاربرهای سایتتون باشه.خواستم بدونم
هزینه جرثقیل در بیمه شخص ثالث هم قابل مطالبه هست یا نه؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۱ شهریور ۱۴۰۰

  سلام و درود.اگه جز تعهدات نباشه قابل مطالبه نیس
  اگر خسارت وارد شده جداگانه باشه قابل مطالبه هست

person
علیرضا اکبری
۲۹ مرداد ۱۴۰۰

سلام، خسته نباشید.یادمه شهریور ۹۵ بود که ماشینمو بیمه شخص ثالث کردم…آبان ماه همون سال تصادف کردم…به عنوان راننده مقصر پزشکی قانونی و دادگاه و همچنین بیمه ایران برام پرونده تشکیل دادن.. ولی میگن بیمه پرداخت نمیکنه.. آیا تا حالا کسی تونسته دیه راننده مقصر رو از بیمه بگیره حتی با شکایت از بیمه … اگه شکایت کنیم نتیجه میگیریم…

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۱ شهریور ۱۴۰۰

  سلام و درود. ممنون از شما.در پاسخ به سوال شما می‌توان اینطور گفت که بستگی به صورتجلسات داره شخص ثالث در صورت اعسار شما می تونه اقداماتی برای دریافت خسارتش بکنه

person
نصرت اکبری
۲۲ مرداد ۱۴۰۰

سلام اگر خودرویی در پارکینگ و بر اثر بی احتیاطی همسایه ها دچار خسارت شده باشه. بیمه این خسارت پرداخت میکن؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۶ مرداد ۱۴۰۰

  با سلام و احترام بله این خسارت تحت پوشش بیمه شخص ثالث قرار می گیرد و خسارت از محل بیمه خودروی مقصر پرداخت می شود. همچنین شما در صورت داشتن بیمه بدنه، از پوشش حوادث این بیمه برای خودروی خود برخوردار خواهید بود. برای درک بهتر، علاوه بر این مقاله ، مطالعه پوشش های بیمه بدنه در سایت بیمه دات کام پیشنهاد میشه

person
زهره مولایی
۲۱ مرداد ۱۴۰۰

سلام
اگر از سایت شما بیمه شخص ثالث بخرم چطور به دستم میرسه؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۲ مرداد ۱۴۰۰

  سلام وقت بخیر طبق قانون بیمه شخص ثالث از خرداد سال ۹۹، نیازی به همراه داشتن نسخه فیزیکی بیمه شخص ثالث نیست و به محض صدور بیمه ، اعتبار اون آغاز میشه و استعلام اون توسط
  پلیس به صورت اینترنتی انجام میشه ولی اگر بازهم اصرار به دریافت نسخه فیزیکی و کاغدی بیمه شخص ثالث دارید، بیمه نامه شما بعد از صدور به صورت رایگان به محل مدنظر شما ارسال خواهد شد

person
اکبر
۱۶ مرداد ۱۴۰۰

با سلام و خسته نباشید خدمت شما. من پارسال حدودای ۲۱ رمضان تصادف کردم و زدم به جدول. مقصر هم خودم بودم. ماشین بیمه شخص ثالث بوده. پام مچش شکست دوبار عمل شد دوبار دیگه هم برا در آوردن پین عمل شد و دماغمم شکست و عمل شد. میخواستم ببینم دیه به من تعلق میگیره و اگرم بگیره چقدر میشه؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۲ مرداد ۱۴۰۰

  با سلام و احترام شما می تونید می تونید از پوشش بیمه حوادث راننده استفاده کنید ولی میزان خسارت رو از واحد خسارت شرکت بیمه گر پیگیری نمایید

person
هما سماواتی
۰۲ مرداد ۱۴۰۰

سلام وقت بخیر
تاریخ انقضای بیمه من دیروز یعنی ۲ مرداد بود. من فراموش کردم تمدید کنم. اگه امروز ظهر که سوم هستش بیمه نامه را تمدید کنم امروز بیمه شخص ثالث دارم؟
ممنون میشم راهنمایی کنید

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۹ مرداد ۱۴۰۰

  سلام وقت بخیر اعتبار بیمه شخص ثالث شما از ساعت ۱۲ روزی که صادر میشه آغاز میشه بنابراین بیمه نامه ثالث شما نیمه شب ۴ مرداد اعتبارش شروع خواهد شد و امروز متاسفانه بیمه ندارید و بابت این دیرکرد مطالعه مقاله جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث و استفاده از یادآور بیمه در سایت بیمه دات کام توصیه میشه.

person
اسداله احسانی
۳۱ تیر ۱۴۰۰

سلام. خیلی خوب. واقعا وقتی آدم اطلاعات داشته باشه، خیلی راحت‌تر میتونه تصمیم بگیره. و بیمه شخص ثالث هم کلی قانون داره که الان من میدونم و بهتر تصمیم می‌گیرم

  person
  نویسنده بیمه
  ۳۱ تیر ۱۴۰۰

  سلام مرسی بابت توجه شما .بله بیمه اتومبیل مخصوصا بیمه شخص ثالث قوانین خاص خودش رو داره و هر سال نیز تبصره های قانونی متعددی به اون اضافه میشه . شما می تونید در مورد انتقال تخفیفات بیمه شخص ثالث نیز از طریق این لینک به روز ترین قوانین انتقال خود بیمه شخص ثالث خودرو و تخفیفات عدم خسارت اون رو بخوانید .

person
کریم محسنی
۲۸ تیر ۱۴۰۰

سلام وقت بخیر من مربی رانندگی هستم و می خواستم بدونم اگرحین تعلیم رانندگی، هنرجوی رانندگی باعث ایجاد حادثه و خسارت به شخص ثالث شود، چه کسی مسئول جبران خسارت است؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۳۱ تیر ۱۴۰۰

  با سلام و احترام . اگه شخصی هنگام آموزش رانندگی با خودرو یا شخص ثالثی تصادف کند، مشروط به این که تحت تعلیم آموزشگاه رانندگی معتبر با مجوز قانونی باشد، نباید نگران خسارت ایجادشده باشد. این خسارت با بیمه‌ی ثالث خودروی معلم رانندگی پرداخت خواهد شد.

person
مهدیس
۰۱ تیر ۱۴۰۰

چرا برای پوشش مالی قیمت شرکت ها با هم متفاوته؟ مگه حق بیمه رو بیمه مرکزی مشخص نمیکنه؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۲ مرداد ۱۴۰۰

  با سلام و احترام میزان حداقل حق بیمه رو بیمه مرکزی مشخص می کنه ولی برای پوشش‌های مالی شرکت ها در حداقل و حداکثر میزان پوشش بیمه تعیین شده از طرف بیمه مرکزی، میزان پوششی رو که خودشون می تونند برای این بیمه خودرو ارائه بدهند مشخص می کنند. بیمه ‌گزار هم می تواند با توجه به شرایط شرکت‌های بیمه ای مختلف، میزان پوشش مالی مدنظر رو برای بیمه ثالث وسیله نقلیه خودش انتخاب کنه

person
اکرم بلباسی
۱۱ خرداد ۱۴۰۰

سلام و درود. من چند وقت پیش ماشین خواهر شوهرمو روی حقوق خودم بیمه شخص ثالث کردم که ماهانه ۷۰ هزار تومان تا ۸ ماه از حقوقم کسر بشه و خواهرشوهرم این مبلغ را هر ماه دستی به من بپردازه. بیمه نامه به نام من صادر شده ولی برای ماشین ایشونه. الان خواهرشوهرم می گه هزینه ای نمی‌ده. چجوری می‌تونم او را مجبور به پرداخت کنم؟راه قانونی آن چیست؟ آیا از طریق نمایندگی بیمه صادر کننده بیمه می توان کاری کرد؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۳ مرداد ۱۴۰۰

  سلام و درود. از طریق شورای حل اختلاف اقدام کنید و در قسمت خواسته‌ها عنوان مطالبه وجه به مبلغ x تومان و در قسمت ضمائم و مدارک: بیمه نامه صادره، فیش های پرداختی و دو شاهد را درج و شرح ماجرا را زیر دادخواست وارد کنید. انشالله مشکتان حل می‌شود.

person
سهیلا شهبازی
۱۱ خرداد ۱۴۰۰

سلام منو پدرومادرم طی حادثه‌ای تصادف کردیم و متاسفانه پدرم مقصر حادثه بود و در این تصادف مادرمو از دست دادیم. حالا سوالم اینه بیمه شخص ثالث از طرف دیه مادرم به پدرم تعلق میگیره چون مقصره ؟یا خیرلطفا راهنمایی کنید

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۹ مرداد ۱۴۰۰

  سلام.بیمه نامه حوادث و غرامت را میشه واسش استفاده کرد.

person
شهاب
۱۱ خرداد ۱۴۰۰

سلام من تمامی مدارک رو مثل کروکی
گزارش انتظامی
و بیمارستان و نظر پزشک قانونی رو به بیمه ایران تحویل دادم و گفتم ۱ماه دیگه بهتون زنگ میزنم میخواستم بدونم شخص ثالث بیمه ایران به من دیه تعلق میگیره که گفت ۱ماه دیگه بهتون زنگ میزنیم بعد واسه چی پس چجوری دادگاه میرم دوره دوم پزشک قانونی هم برج ۶ شد یعنی ۵ماه از تصادف میشه جواب بدین ممنون

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۳ مرداد ۱۴۰۰

  سلام. ممنون میشم توضیحات کاملتری رو برامون بگذارین تا بتونیم بهتر راهنمای‌تون کنیم.

person
اصغر طاهری
۰۱ خرداد ۱۴۰۰

با سلام . با این وضعیت گرونی بیمه واقعا اگه موقع خسارت دردسر داشته باشیم داریم پول زور میدیم. شما کدوم شرکت بیمه رو پیشنهاد میکنید؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۲ مرداد ۱۴۰۰

  سلام وقت بخیر ، مبلغ پایه بیمه شخص ثالث رو بیمه مرکزی مشخص می کند . شرکت های بیمه برحسب حداقل و حداکثری که بیمه مرکزی مشخص کرده قادر به پرداخت خسارت هستند. شرکت هایی که در سایت بیمه دات کام به ارائه رشته بیمه ها می پردازند همگی معتبر و دارای مجوز بیمه مرکزی هستند. شما می تونید با توجه به کاربری خودرو، میزان تخفیفات ، نداشتن جریمه دیرکرد و پوشش های انتخابی تون در سایت بیمه دات کام ، حق بیمه شرکت های بیمه رو با هم مقایسه کنید و بهترین بیمه شخص ثالث رو با توجه به شرایط تون از شرکت بیمه مدنظرتون خریداری کنید .

person
نگار حسینی
۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۰

سلام وقتتون بخیر، ممنون از سایت خوبتون، ببخشید من ی سوال داشتم. من تمامی مدارک رو از جمله کروکی و گزارش انتظامی و بیمارستان و نظر پزشک قانونی رو به بیمه ایران دادم و گفتم ۱ماه دیگه بهتون زنگ میزنم میخواستم بدونم شخص ثالث بیمه ایران به من دیه تعلق میگیره که گفت ۱ماه دیگه بهتون زنگ میزنیم بعد واسه چی پس چجوری دادگاه میرم دوره دوم پزشک قانونی هم برج ۶ شد یعنی ۵ماه از تصادف میشه جواب بدین ممنون

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۹ مرداد ۱۴۰۰

  سلام و درود، ممنون از توجهتون به سایت ما.بیمه نامه بیمه حوادث و غرامت ب راننده خاطی داره.میشه واسش استفاده کرد

person
مریم
۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰

سلام. ‌من ‌با موتور سیکلت‌ به‌ خودرو ‌جلویی زدم ‌و از ناحیه‌ پا ‌ضربه‌ خوردم‌. آیا‌ می‌توانم ‌از بیمه‌ شخص ‌ثالث ‌استفاده ‌کنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۷ مرداد ۱۴۰۰

  با سلام و تشکر از توجه شما ، بله شما می تونید از پوشش بیمه حوادث راننده که زیرمجموعه بیمه شخص ثالث هست استفاده کرده و خسارت تون رو دریافت کنید. برای مطالعه و آگاهی بیشتر خوندن مطلب : صفر تا صد بیمه موتور رو به شما توصیه می کنیم

   person
   مریم ب
   ۱۹ فروردین ۱۴۰۲

   سلام منو پدر و مادرم تصادف کردیم مقصر پدرم بوده و گواهی نامه نداره دست و پای منو مادرم شکسته ایا میتونیم از بیمه شخص ثالث استفاده کنیم؟(اتباع هستیم)

    person
    کارشناس بیمه
    ۱۹ فروردین ۱۴۰۲

    سلام. می توانید از بیمه استفاده کنید. اما در صورت پرداخت از طرف بیمه هم باید پدرتان تمام هزینه را بیمه برگرداند.

person
سپیده شاهی
۱۱ فروردین ۱۴۰۰

سلام و عرض ادب. تازگیا خودرو سوناتا به ماشین من زده زده متاسفانه بیمه بدنه ام ندارم بیمه شخص ثالث هم نصف خسارت وارده رو میده و بیمه گفته که من نمیتونم مابقی خسارت را از طرف بگیرم آیا این موضوع درسته؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۳ مرداد ۱۴۰۰

  سلام و درود. بله درسته می‌تونید برای اطلاعات بیشتر مقاله راهنمای بیمه بدنه که تو سایت هست رو مطالعه کنید. برای مطالعه راهنمای بیمه بدنه ، ااین جا کلیک کنید

person
عباس
۱۲ تیر ۱۳۹۹

باسلام میخاستم بپرسم آیا اگر زیان دیده قبل از رای دادگاه از بیمه بدنه خودش استفاده کند تکلیف بیمه شخص ثالث من چی میشه؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۹ مرداد ۱۴۰۰

  باسلام و درود. اگر کسی ماشینشو بیمه بدنه بکنه، زمانی که شخص در تصادف مقصر باشه و ماشینش خسارت دیده باشه، قابل استفاده است. ولی اگر مقصر تصادف نباشه، مقصر باید پرداخت کنه و بیمه بدنه پرداخت نمیکنه.در فرض سئوال شما گویا شما مقصر هستی. پس امکان نداره طرفتون بتونه از بیمه بدنه خودش استفاده کنه.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید