۰۳ مرداد ۱۴۰۲

بیمه عمر چیست؟ مزایا و پوشش‌های بیمه عمر در ۱۴۰۲

حتما با اصطلاح بیمه عمر آشنایی دارید. بیمه عمر، یکی از بیمه‌نامه‌هایی است که بیمه‌گزاران آن را به عنوان یک پشتیبان مالی برای آینده می‌شناسند. از بیمه عمر با عناوین دیگری مانند بیمه آتیه، بیمه زندگی و بیمه آینده‌ساز نیز یاد می‌شود. از سوالات اصلی کاربران در مورد بیمه عمر، می‌توان به بیمه عمر چیست؟ چرا باید بیمه عمر را خریداری کنیم؟ بیمه عمر چه پوشش‌هایی دارد؟ و مواردی از این دست اشاره کرد.

بیمه عمر در ایران بر خلاف سایر کشورها محبوبیت زیادی ندارد. یکی از دلایل این موضوع آگاهی نداشتن نسبت به بیمه عمر و شرایط آن است. بنابراین تصمیم گرفتیم در این مقاله از مجله بیمه، به بررسی بیمه عمر بپردازیم. آگاهی از مزایا و فواید این بیمه به افراد کمک می‌کند که، با دید بهتری برای خرید بیمه‌نامه عمر اقدام کنند. بنابراین تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

بیمه عمر چیست؟

بیمه عمر زیر مجموعه بیمه اشخاص و یکی از انواع بیمه‌های درمان به حساب می‌آید. بیمه عمر را به عنوان یک روش بلند مدت برای سرمایه‌گذاری با مزایای مناسب می‌شناسند. اگر به دنبال یک پشتیبان مالی برای آینده خانواده خود هستید، بیمه عمر بهترین انتخاب است.

بیمه عمر یک سرمایه گذاری است

بیمه عمر یک سرمایه گذاری مطمئن برای آینده‌ای مطمئن

با توجه به شرایط اقتصادی جامعه، افراد همیشه در تکاپو هستند تا پس‌اندازی برای آینده خود و فرزندانشان داشته باشند. اما بدون یک سرمایه‌گذاری مطمئن نمی‌توان مخارج غیرقابل پیش‌بینی آینده را تامین کرد. به همین دلیل شرکت‌های بیمه‌گر به کمک شما آمده‌اند و با ارائه خدماتی مانند بیمه عمر و سود تضمینی آن، از استرس شما برای آینده بکاهند. بیمه عمر همان بیمه سرمایه‌گذاری است و طرفداران زیادی در سراسر دنیا دارد. به همین دلیل اسم این بیمه را احتمالا زیاد شنیده‌اید.

بیمه سامان یکی از شرکت‌های معتبری است که بیمه زندگی را به مشتریان خود ارائه می‌دهد. از مهم‌ترین خدمات این شرکت می‌توان به بیمه بازنشستگی سامان اشاره کرد. توصیه می‌کنیم برای آگاهی از این بیمه، مزایا و پوشش‌های آن، مقاله بیمه بازنشستگی سامان را مطالعه کنید.

انواع بیمه عمر

بیمه عمر و سرمایه‌گذاری انواع مختلفی دارد. این بیمه با هدف رفع نیازهای اقتصادی افراد با توان مالی و شرایط مختلف، به وجود آمده است. در ادامه انواع بیمه‌های عمر را با هم بررسی می‌کنیم.

۱. بیمه عمر زمانی

بیمه عمر زمانی برای جبران خسارت فوت بیمه شده در مدت زمان اعتبار صادر می‌شود. این مدت اعتبار مشخص و بر اساس موعدی است که در بیمه‌نامه ذکر شده است. اگر خدای نکرده بیمه‌گزار در این مدت فوت شود، مبلغ سرمایه‌گذاری مورد توافق به ذینفعان پرداخت می‌شود. همچنین در صورتی که شرایط بر اساس مدت زمان تعیین شده پیش نرود، شرکت بیمه مسئولیتی در قبال پرداخت سرمایه به بیمه‌گزار ندارد. از زیرمجموعه‌های بیمه عمر زمانی، می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • بیمه عمر زمانی با سرمایه نزولی (مانده بدهکار)
 • بیمه‌نامه عمر زمانی قابل تمدید
 • بیمه عمر زمانی قابل تبدیل

۲. بیمه مختلط پس انداز

این نوع بیمه قطعا نسبت به بیمه عمر زمانی، شرایط بهتری برای بیمه‌گزار دارد. در بیمه مختلط پس انداز، بیمه‌گر در ازای دریافت حق بیمه، متعهد می‌شود که در صورت فوت بیمه‌گزار در طول مدت قرارداد بیمه یا زنده بودنش در موعد سررسید، مبلغ سرمایه‌گذاری را به ذینفعی پرداخت کند که در بیمه‌نامه به او اشاره شده‌است. بیمه مختلط پس انداز از رایج‌ترین و پرفروش‌ترین انواع بیمه عمر محسوب می‌شود. اشکال گوناگون بیمه مختلط پس انداز به شرح زیر هستند:

 • بیمه پس انداز سرمایه‌گذاری
 • بیمه پس انداز با دو برابر سرمایه در صورت فوت
 • بیمه‌نامه پس انداز با کاهش حق بیمه در سال‌های اول
 • بیمه پس انداز با حق انتخاب
 • بیمه پس انداز با دو برابر سرمایه در صورت حیات

۳. بیمه مستمری

در صورت تمایل به دریافت مستمری در سال‌های بعد از مدت زمان تعیین شده در بیمه‌نامه عمر، می‌توانید زیر شاخه بیمه مستمری از بیمه عمر را انتخاب کنید. دریافت مستمری بیمه عمر می‌تواند تا موعد بیمه‌نامه یا تا پایان عمر ادامه داشته باشد. اگر می‌خواهید در طول زندگی و فعالیت از پس‌انداز و سرمایه خود بهره‌مند شوید، این بیمه مناسب شما است. بیمه مستمری عمر انواع مختلفی به شرح زیر دارد:

 • بیمه مستمری با برگشت حق بیمه
 • بیمه مستمری متغیر
 • بیمه‌ی مستمری مضاعف
 • بیمه مستمری با فاصله
 • بیمه مستمری بلافاصله

لازم است بدانید که بیمه عمر براساس جدول مرگ و میر پوشش داده می‌شود و حداقل هر ۵ سال یک بار، میزان حداکثری آن از طرف شرکت بیمه مرکزی اعلام می‌شود. پیشنهاد می‌کنیم برای دریافت اطلاعات بیشتر مقاله بیمه مستمری عمر را مطالعه نمایید.

۴. بیمه بازنشستگی

با توجه به وضعیت اقتصادی کشور و درآمد پایین اکثر شاغلین، مسائل مالی افراد مسن و بازنشستگان از اهمیت بالایی برخوردار است. بیمه بازنشستگی با پوشش اقتصادی در شرایطی که بیمه‌گزار بیمار باشد یا توانایی جسمی خود را از دست داده باشد، بسیار کاربردی است.

۵. بیمه عمر مانده بدهکار

بیمه عمر مانده بدهکار راهکاری است که به بیمه‌گزار و خانواده‌اش این اطمینان را می‌دهد که، در صورت فوت فرد بیمه‌گزار نگران پرداخت اقساط باقی‌مانده‌اش نباشند. به عبارتی شرکت بیمه متعهد می‌شود که در صورت فوت بیمه‌گذار، اقساط باقی مانده را پرداخت نماید. برای آگاهی از تفاوت بیمه عمر و سرمایه‌گذاری در بانک، حتما مقاله مربوط به آن را مطالعه کنید.

۶. بیمه عمر و سرمایه‌گذاری

بیمه عمر و سرمایه‌گذاری دارای دو پوشش بیمه عمر و همچنین سرمایه‌گذاری است. از مهم‌ترین طرح‌های این بیمه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بیمه زنان خانه‌دار
 • بیمه مستمری
 • بیمه بازنشستگی
 • بیمه آتیه کودکان

۷. بیمه عمر گروهی

بیمه آتیه گروهی با تقسیم هزینه‌ها در میان بیمه‌گزاران، شرایط پرداخت و تهیه بیمه عمر را برای افراد راحت‌تر می‌کند. تهیه بیمه آتیه گروهی برای افرادی است که در یکی از گروه‌های زیر قرار بگیرند:

 • انجمن‌ها
 • شرکت‌های تجاری
 • ادارات و موسسات دولتی
 • تشکل‌های کارگری
 • گروه‌هایی که به صورت مردمی تشکیل می‌شوند

در بیمه آتیه گروهی، حق بیمه در میان اعضا تقسیم می‌شود اما در بیمه عمر انفرادی، حق بیمه را خود فرد بیمه‌گزار پرداخت می‌کند. بد نیست بدانید که، همه انواع بیمه آینده ساز به صورت گروهی نیز عرضه می‌شوند. قراردادهای بیمه آتیه گروهی، یکساله هستند و کارفرمایان باید برای خرید این بیمه درخواست دهند. سرمایه آتیه گروهی معمولا به صورت ماهانه و چند برابر حقوق، یعنی ۳۰، ۶۰، ۹۰ و ۱۲۰ برابر ارائه می‌شود.

بیمه عمر سرمایه‌گذاری بدون دغدغه برای آینده فرزندان

بیمه عمر بهترین سرمایه گذاری برای آینده کودکان

مزایای بیمه عمر چیست؟

بیمه عمر دارای مزایای زیادی برای بیمه‌گزاران است. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های بیمه عمر را می‌توان، پرداخت انتخابی حق بیمه با توجه به بودجه افراد دانست. برای آگاهی کامل از مزایای بیمه عمر و زندگی به موارد زیر توجه نمایید.

۱. تعیین روش پرداخت حق بیمه به وسیله بیمه‌گزار

انعطاف در پرداخت حق بیمه، یکی از مهم‌ترین مزایای بیمه عمر است. به عبارت ساده‌تر بیمه‌گزار می‌تواند در مورد پرداخت حق بیمه برنامه ریزی کند و با توجه به وضعیت مالی، شرایط کاری و خانوادگی‌اش، حق بیمه را با زمان‌بندی خاص خودش پرداخت نماید. بیمه عمر امکان پرداخت یک‌جا، دوماهه، ۶ ماهه و سالیانه را در دسترس بیمه‌گزاران قرار داده است تا دیگر در مورد پرداخت حق بیمه در موعد مقرر نگران نباشند.

۲. تعیین مدت زمان بیمه عمر توسط بیمه‌گزار

معمولا افراد برای آینده و زندگیشان برنامه‌ای دارند و امور مختلف را با توجه به آن زمان‌بندی و برنامه تعیین می‌کنند. بنابراین تعیین مدت زمان بیمه‌نامه به وسیله بیمه‌گزار، یک مزیت کاربردی و مهم است. به عبارت ساده‌تر بیمه‌گزار می‌تواند، بهترین زمان استفاده از بیمه عمر را برای خودش تعیین نماید و در زمانی که مشخص کرده است از مزایا و فواید بیمه عمر برخوردار شود. مدت قرارداد بیمه عمر معمولا بین ۵ الی ۳۰ سال است. دقت کنید هر چه تعداد سال‌های سرمایه‌گذاری بیشتر باشد، سرمایه بیشتری به بیمه‌گزار تعلق می‌گیرد.

پوشش‌های بیمه عمر چیست؟

بیمه عمر پوشش‌های زیادی برای بیمه‌گزاران دارد. آگاهی از این پوشش‌ها به شما کمک می‌کند تا انتخابی هوشیارانه‌تر داشته باشید. این پوشش‌ها را در ادامه توضیح می‌دهیم.

۱. پوشش بیماری‌های خاص

بیمه عمر بیمارهای خاصی مانند: سرطان، سکته قلبی، سکته مغزی، جراحی عروق قلبی (کرونر) و پیوند اعضای اصلی بدن را تحت پوشش قرار می‌دهد. لازم به ذکر است که، برای استفاده از این پوشش‌ها بیمه‌گزار باید کمتر از ۶۰ سال سن داشته باشد. همچنین ابتلا به بیماری در مدت زمان اعتبار بیمه‌نامه صورت گرفته باشد. همچنین باید بدانید که، سقف پوشش امراض خاص و شرایط پرداخت خسارت در شرکت‌های بیمه‌ای مختلف با هم یکسان نیست.

بهتر است در زمان خرید بیمه‌نامه عمر، سقف پوشش‌ها و شرایط سنی مربوط به شرکت بیمه مورد نظرتان را به خوبی بررسی کنید. بر اساس توافق شرکت‌های بیمه، در صورت داشتن چند بیمه عمر می‌توانید از همه بیمه‌نامه‌های خود خسارت مربوط به بیماری‌های خاص را دریافت کنید.

۲. پوشش فوت طبیعی و فوت بر اساس حادثه در بیمه عمر

با تهیه بیمه عمر و به محض پرداخت اولین حق بیمه، بیمه‌گزار دیگر نگرانی در مورد بروز حادثه و فوت ندارد (این موضوع برای بیمه‌گزارانی که سرپرست خانواده هستند، بسیار مهم است). در صورت تمایل بیمه‌گزاران به دریافت سرمایه فوت بیشتر، می‌توانند تا سه برابر سرمایه فوت را به عنوان پوشش فوت بر اثر حادثه تعیین کنند. بنابراین اگر در این بازه زمانی بیمه‌گزار فوت کند، شرکت بیمه‌گر سرمایه به اضافه اندوخته گردآوری شده تا زمان فوت را به ذینفعان بیمه پرداخت خواهد کرد. شرکت‌های بیمه معمولا سقفی برای پوشش فوت تعیین کرده‌اند، ولی برخی همانند شرکت بیمه سامان سقف خاصی برای این موضوع ندارند.

توجه داشته باشید که، سرمایه فوت بر اثر حادثه، هزینه درمان صدمه دیدگی‌های ورزش‌های خاص نظیر غواصی، بانجی جامپینگ، پاراشوت و …. به بیمه‌گزار پرداخت نمی‌شود.

۳. آیا خودکشی تحت پوشش بیمه عمر قرار دارد؟

خودکشی یا مرگ خود خواسته، در دسته موارد فوت بر اثر حادثه قرار نمی‌گیرد. البته باید بدانید که فوت به هر علت حتی بر اثر خودکشی تحت پوشش این بیمه قرار دارد. بنابراین سرمایه عمر به بیمه‌گزار پرداخت می‌شود که البته دارای شروط و دوره انتظار است.

بیمه زندگی برخی از بیماری‌های های خاص را پوشش می‌دهد.

بیمه آتیه برخی از هزینه‌های بیماری‌های خاص را پوشش می‌دهند.

۴. پوشش تکمیلی هزینه‌های پزشکی

پوشش هزینه‌های پزشکی ناشی از حوادث، یکی از پوشش‌های بسیاری از بیمه‌های عمر است. البته از آن جا که این نوع هزینه‌ها معمولا زیاد هستند، شرکت‌های بیمه‌گر سقفی را برای پرداخت خسارت‌های هزینه‌های پزشکی تعیین کرده‌اند. پوشش تکمیلی هزینه‌های پزشکی از پوشش‌های اضافی و اختیاری بیمه عمر است که با پرداخت حق بیمه بیشتر، می‌توان از آن استفاده کرد.

۵. پوشش نقص عضو و از کار افتادگی

در صورتی که بیمه‌گزار در حادثه‌ای دچار از کارافتادگی کامل شود، از پرداخت حق بیمه معاف می‌شود. در صورت نقص عضو هم بیمه‌گزار می‌تواند تا ۲۰۰ درصد سرمایه فوت خود را دریافت نماید. البته پرداخت میزان سرمایه فوت به شرکت بیمه‌گر بستگی دارد. شرکت‌های بیمه‌گر مبالغ مختلفی را برای پوشش بیمه‌ای از کار افتادگی ارائه می‌دهند. همچنین در این شرایط امکان برخورداری از سایر شرایط برای بیمه‌گزار از کارافتاده وجود دارد.

بهتر است برای آگاهی کامل در مورد بیمه عمر، معایب بیمه عمر را هم بدانید. بنابراین با در نظر گرفتن پوشش‌ها و مزایای بیمه عمر، این معایب اندک را هم مطالعه بفرمایید.

شرایط و محدودیت‌های بیمه عمر برای بیمه‌گزاران

بیمه عمر هم مانند تمام بیمه‌نامه‌ها، دارای شرایط و محدودیت‌هایی است. در ادامه به بررسی این شرایط می‌پردازیم.

۱. شرایط سنی بیمه عمر

بیمه‌گزار می‌تواند مدت زمان بیمه‌نامه را بین ۵ الی ۳۰ سال تعیین کند. دقت داشته باشید که، سن بیمه‌گزار به علاوه تعداد سال‌های بیمه‌ای نباید از ۷۰ سال بیشتر شود. از آن‌جایی که افراد زیادی با نزدیک شدن به سال‌های بازنشستگی متوجه می‌شوند که، مستمری بازنشستگی برای گذراندن اموراتشان کافی نیست، بنابراین بهترین زمان خرید بیمه عمر دوران جوانی است.

۲. ثبت نام بیمه عمر بدون محدودیت سنی

بد نیست بدانید که، بیمه عمر از بدو تولد تا ۶۰ سالگی صادر می‌شود. بنابراین خانواده‌ها با در نظر گرفتن شرایط اقتصادی و تورم، برای فرزندان خود از همان کودکی بیمه عمر را خریداری می‌کنند. خرید بیمه عمر یک سرمایه گذاری مطمئن برای آینده و زندگی فرزندانتان است.

۳. امکان بازخرید بیمه عمر زودتر از موعد

ممکن است بیمه‌گزار، زودتر از موعد ذهنی و معین خود به سرمایه زندگی نیاز پیدا کند. در چنین شرایطی می‌تواند از گزینه بازخرید بیمه عمر استفاده نماید. فراموش نکنید امکان بازخرید بیمه عمر، از سال دوم بیمه‌ای به بعد امکان‌پذیر است.

۴. ابلاغیه مجید بهزادپور و افزایش سرمایه فوت بیمه عمر

براساس ابلاغیه‌ای که مجید بهزادپور، رئیس کل بیمه مرکزی به شرکت‌های بیمه ابلاغ کرد، حداکثر سرمایه فوت بیمه‌های عمر به میزان دو میلیارد تومان افزایش یافت.

در متن این ابلاغیه آمده است که، در اجرای ماده ۷ آیین‌نامه «بیمه‌های زندگی و مستمری» از تاریخ ابلاغ نامه مذکور، حداکثر مبلغ بیمه برای خطر فوت در یک یا چند بیمه‌نامه عمر انفرادی صادره توسط یک یا چند شرکت بیمه برای یک بیمه شده، بیست میلیارد ریال تعیین می‌شود.

براساس این ابلاغیه، مدیران عامل شرکت‌‌های سهامی بیمه ایران، آسیا، البرز، دانا، معلم، پارسیان، توسعه، کارآفرین، رازی، سینا، ملت، دی، سامان، نوین، میهن، پاسارگاد، کوثر، ما، آرمان، تعاون، سرمد، تجارت نو، حکمت صبا، خاورمیانه و باران موظفند این قانون جدید را، برای افزایش سرمایه فوت بیمه عمر اجرا کنند.

کارشناسان بیمه دات کام، بازخرید بیمه عمر را در مدت زمانی زودتر از ۵ سال پیشنهاد نمی‌کنند. برای دریافت اطلاعات بیشتر در این مورد مطالعه مقاله بازخرید بیمه عمر را پیشنهاد می‌کنیم. از آن‌جایی که هدف از خرید بیمه نوعی سرمایه‌گذاری است و سرمایه گذاری با ضرر اصلا عاقلانه نیست. بنابراین باید بدانید که، در صورت بازخرید در ۵ سال اول به دلیل کسر هزینه‌های بیمه‌گری که بخشی از پوشش‌ها است، بیمه‌گزار متضرر می‌شود.

در مورد بیمه‌نامه‌های عمر، امکان فسخ و ابطال هم وجود دارد که هر یک دارای شرایط خاصی هستند. برای آگاهی از این تفاوت‌ها، پیشنهاد می‌کنیم مقاله تفاوت فسخ و ابطال بیمه‌نامه را مطالعه بفرمایید.

 

خرید اینترنتی بیمه عمر

بیمه عمر را می‌توانید به صورت آنلاین از کارگزاری‌های معتبر فروش بیمه بخرید

۵. امکان تغییر بیمه‌گزار

در صنعت بیمه به شخص حقیقی یا حقوقی که حق بیمه را پرداخت می‌کند، بیمه‌گزار می‌گویند. منافع بیمه به بیمه‌گزار یا ذینفعانش تعلق می‌گیرد. اصولا بیمه‌گزار یا ذینفع ثابت، شخصی است که نام او در بیمه‌نامه ذکر شده است. در سرمایه‌گذاری بیمه عمر، امکان تغییر بیمه‌گزار وجود دارد.

۶. امکان تعیین استفاده کنندگان یا ذینفع بیمه‌نامه توسط بیمه‌گزار

مرگ مسئله‌ای اجتناب ناپذیر است. بنابراین با توجه به پوشش فوت بیمه عمر، بیمه‌گزار باید ذینفعانش را مشخص کند. ذینفعان بیمه‌گزار می‌توانند از اعضای خانواده، بستگان، آشنایان و در صورت علاقه سازمان‌های خیریه باشند. همچنین بیمه‌گزار می‌تواند درصد سهم هر ذینفع در بیمه عمر را نیز مشخص نماید.

۷. امکان گرفتن وام با بیمه عمر

این امکان از سال دوم و در برخی شرکت‌های بیمه‌ای از ماه ششم سرمایه گذاری بیمه عمر، در دسترس بیمه‌گزاران قرار دارد. به عبارتی می‌توان به میزان ۹۰ درصد از سپرده را به صورت وام دریافت کرد. معمولا شرایط بازپرداخت بر اساس توافقات بین شرکت بیمه و بیمه‌گزار تعیین می‌شود. بهره وام بیمه عمر بر اساس سودی که شرکت بیمه در سال قبل به بیمه‌گزار پرداخت کرده است، مشخص خواهد شد. همچنین باید بدانید که، کارمزد وام بیمه عمر را بین ۳ تا ۴ درصد تعیین می‌کنند.

یکی از مزایای وام بیمه عمر، دریافت آن بدون نیاز به ضامن است. با دریافت وام بیمه عمر نیازی به بازخرید بیمه نیست و پوشش‌های آن از بین نمی‌روند.

۸. دریافت سود تضمینی بیمه عمر

جلب اعتماد بیمه‌گزاران یکی از موارد مهمی است که، نمی‌توان آن را نادیده گرفت. تعداد زیادی از بیمه‌گزاران از ما می‌پرسند که از کجا معلوم است در موعد مقرر بیمه‌ای وجود داشته باشد؟ پاسخ به این سوال ساده است. بیمه مرکزی برای جلب اعتماد بیمه‌گزاران، علاوه بر تضمین سرمایه‌ها، سودهایی را نیز برای تضمین بیمه در نظر گرفته است. نرخ سود بیمه عمر در دو سال اول ۱۶%، در دو سال دوم ۱۳% و برای سال های بعدی ۱۰% است.

۹. امکان دریافت سود مشارکت

شرکت‌های بیمه معمولا به صورت سالیانه مبلغی را به عنوان سود مشارکت، تعیین و به بیمه‌گزاران پرداخت می‌کنند. میزان سود مشارکت در شرکت‌های مختلف بیمه‌ای باهم تفاوت دارد. سود مشارکت در واقع ۸۵ الی ۹۰ درصد از سود سرمایه گذاری بیمه عمر در شرکت‌های بیمه‌ای است که به بیمه‌گزاران پرداخت می‌شود.

۱۰. دریافت سرمایه‌گذاری بیمه عمر به صورت یک جا یا مستمری ماهانه

مبلغ حق بیمه پرداختی بعد از کسر هزینه‌‌ها به عنوان اندوخته منظور می‌شود و سود روزشمار و مرکب به آن تعلق می‌گیرد. سپس در زمان سررسیدی که بیمه‌گزار تعیین می‌کند، تمام مبلغ سرمایه‌گذاری شده با سود آن به صورت یک جا یا به شکل مستمری ماهانه، به بیمه‌گزار پرداخت می‌شود. همچنین باید بدانید که، بیمه‌گزار نحوه پرداخت را تعیین می‌کند.

پیشنهاد کارشناسان بیمه دات کام این است که، تا پایان دوره به سرمایه‌گذاری و پرداخت حق بیمه ادامه دهید. همچنین کارشناسان بیمه معتقدند که، بازخرید بیمه عمر بعد از سه سال اشتباه است. چرا که کارمزد بیمه عمر برای نمایندگان بیمه بعد از سه سال تمام می‌شود.

۱۱. معافیت مالیاتی بیمه عمر

طبق ماده ۱۳۶ قانون مالیات مستقیم، سرمایه بیمه آینده‌ساز، معاف از مالیات است و در صورت مرگ بیمه‌گزار مبلغ اندوخته به همراه سود آن، به ذینفعان او و بدون نیاز به انحصار وراثت پرداخت خواهد شد.

۱۲. تبدیل بیمه به ضمانت نامه

به این نکته توجه کنید که جمع شدن سرمایه در بیمه عمر موجب می‌شود که، مبلغ این سرمایه گذاری به یک ضمانت‌نامه معتبر مانند اسناد مالی و اعتباری تبدیل شود. بنابراین با تهیه بیمه عمر علاوه بر مزایای گفته شده، یک ضمانت‌نامه معتبر هم خواهید داشت.

۱۳. پوشش جهانی بیمه عمر

بیمه شدگان در سراسر جهان به جز مناطق قطبی، استوا و مناطق جنگی، می‌توانند از مزایای بیمه فوت، حادثه و درمان بهره مند شوند. در صورت حضور در مناطق گفته شده که تحت پوشش فوت بیمه عمر نیستند، بیمه‌گزار می‌تواند با پرداخت حق بیمه اضافی از پوشش یاد شده برخوردار شود. اگر بیمه‌گزار در کشوری غیر از ایران اقامت داشته باشد، باید نماینده‌ای ساکن در ایران را به شرکت بیمه‌گر معرفی کند. نماینده بیمه‌گزار می‌تواند، کارهای او را در داخل ایران انجام دهد.

۱۴. هماهنگی بیمه عمر با تورم

بدیهی است که با بالارفتن تورم، ارزش سپرده‌های بانکی کاهش پیدا می‌کند. در بیمه آتیه ساز، تمهیدات خاصی لحاظ شده است که بیمه‌گزار به وسیله آن‌ها از مشکلات مالی عبور می‌کند. این تمهیدات به شرح زیر هستند:

 • حق بیمه هر ساله هماهنگ با تورم بین ۵ الی ۲۰ درصد افزایش می‌یابد. این افزایش بر میزان سرمایه فوت و اندوخته تاثیر مستقیمی دارد. برای آگاهی از نحوه افزایش اندوخته بیمه عمر با توجه به تورم، مقاله مربوط به آن را مطالعه کنید.
 • درصد افزایش حق بیمه از درصد افزایش سرمایه فوت بیشتر است.
 • امکان افزایش حق بیمه و ثابت نگه داشتن سرمایه فوت، راهکار دیگری برای هماهنگی با تورم است.

چه خساراتی تحت پوشش بیمه عمر نیستند؟

بیمه عمر خسارات زیر را تحت پوشش قرار نمی‌دهد:

 • خودکشی:  همان‌طور که گفتیم، در صورتی که فرد بیمه‌شده اقدام به خودکشی کند، سرمایه عمر (فوت به هر علت) به او تعلق می‌گیرد. البته اگر خودکشی در دو سال اول قرارداد باشد، صرفا اندوخته به ذینفع پرداخت می‌شود و بهره دیگری از این سرمایه‌گذاری نمی‌برد.
 • اعمال مجرمانه: اگر بیمه‌گزار به دلیل انجام اعمال خلاف قانون فوت شود، شرکت بیمه مسئولیت پرداخت بیمه عمر را به عهده نمی‌گیرد.
 • فوت بیمه‌شده در اثر حوادث عمدی: اگر ذینفع در مرگ بیمه‌گزار نقش داشته باشد، شرکت بیمه‌گر مزایای بیمه را از او سلب خواهد کرد.‌
 • مشاغل خطرناک: اگر بیمه‌گزار در مشاغل خطرناک فعالیت داشته باشد، بیمه‌نامه به شرطی برای او قابل صدور است که همراه با الحاقیه استثنائات باشد.
 • جنگ، اعزام به عملیات جنگی و تشعشات هسته‌ای: اگر بیمه‌گزار در جریان حوادث یاد شده جان خود را از دست بدهد، فقط اندوخته صندوق ذینفعان به او تعلق می‌گیرد.

محاسبه قیمت بیمه عمر

از آن جا که عوامل تاثیرگذار در محاسبه حق بیمه تا حد زیادی به انتخاب و تصمیم بیمه‌گزار وابسته است، نمی‌توان حق بیمه مشخصی را برای بیمه عمر اعلام کرد. بنابراین بیمه‌گزاران بعد از بررسی بیمه‌گران گوناگون با در نظر گرفتن اولویت‌های خود، مزایا و عوامل تاثیرگذار در میزان حق بیمه، می‌توانند به محاسبه قیمت این بیمه‌نامه بپردازند.

میزان حق بیمه پرداختی بیمه‌گزار

حداقل حق بیمه پرداختی ماهانه ۵۰ هزار تومان و سقف پرداخت سالانه آن، ۸ میلیون تومان است. البته بیمه‌گزار می‌تواند این حق بیمه پرداختی را افزایش دهد. به عبارتی افراد بر اساس قدرت خرید و شرایط مالی خود، ضریب خاصی را برای افزایش حق‌بیمه انتخاب می‌کنند. ضریب افزایش نرخ حق بیمه عمر در شرکت‌های مختلف بیمه یکسان نیست. بیمه‌گزاران می‌توانند ضریب‌های ۵ درصد، ۱۰ درصد، ۱۵ درصد و ۲۰ درصد را، برای افزایش حق بیمه سالانه انتخاب کنند.

افزایش حق بیمه انتخابی موجب افزایش سرمایه و پوشش بیمه‌ای می‌شود. البته در صورت انتخاب پوشش‌های بیمه‌ای گوناگون، حق بیمه تغییری نمی‌کند اما اندوخته نهایی فرد کاهش می‌یابد. همچنین باید بدانید که، امکان پرداخت یک جا حق بیمه وجود دارد ولی برای دریافت مستمری بیمه عمر، حداقل باید ده سال صبر کنید.

با توجه به مطالبی که گفته شد، عوامل موثر در محاسبه قیمت و میزان اندوخته بیمه عمر را به صورت زیر می‌توان خلاصه کرد:

 • نحوه پرداخت حق بیمه
 • میزان افزایش حق بیمه به صورت سالانه
 • مدت بیمه‌نامه عمر
 • میزان حق بیمه
 • سن بیمه‌شده

مقایسه شرکت‌های ارائه دهنده بیمه عمر

همان‌طور که گفتیم، شرکت‌های ارائه دهنده بیمه عمر، زیر نظر بیمه مرکزی با ارائه پوشش‌ها و شرایط مشابه فعالیت می‌کنند. البته میان این شرکت‌ها، تفاوت‌هایی در سقف سرمایه پرداختی وجود دارد. در ادامه برخی شرکت‌های ارائه دهنده بیمه عمر را با هم بررسی می‌کنیم.

بیمه عمر و تامین آتیه پاسارگاد

با نگاهی به آمار بیمه مرکزی، می‌توان دریافت که شرکت بیمه پاسارگاد، در رتبه اول فروش بیمه عمر قرار دارد. پوشش‌های بیمه عمر پاسارگاد شامل موارد زیر هستند:

 • پرداخت هزینه‌های پزشکی حادثه تا ۲۵ میلیون تومان
 • پوشش آتش‌سوزی منزل مسکونی تا سقف ۵۰۰ میلیون تومان
 • پرداخت وام بدون ضامن با سود ۴% بیش از سود تضمینی
 • پوشش فوت در اثر حادثه تا سقف ۵۰۰ میلیون تومان
 • پرداخت حداکثر ۶۰ میلیون تومان در صورت از کار افتادگی و معافیت از پرداخت حق بیمه
 • پوشش فوت عادی تا سقف ۲۵۰ میلیون تومان
 • پوشش بیماری‌های خاص تا سقف ۴۰ میلیون تومان
 •  نقص عضو تا ۲۵۰ میلیون تومان
 • مستمری بازنشستگی

بیمه عمر شرکت بیمه‌گر پاسارگاد (بیمه بازنشستگی پاسارگاد)، در انواع مختلفی ارائه می‌شود. بیمه‌گزار می‌تواند با توجه به شرایط خود، طرح مورد نظرش را انتخاب نماید. طرح‌های شرکت بیمه پاسارگاد به شرح زیر هستند:

 • بیمه آتیه زنان خانه‌دار پاسارگاد
 • عمر و تامین آتیه فرزندان پاسارگاد
 • بیمه عمر و تامین آتیه ازدواج پاسارگاد
 • بیمه عمر و تامین آتیه پاسارگاد

توجه داشته باشید که، بیمه پاسارگاد برای حق بیمه‌های پایین نیز امکان صدور بیمه‌نامه را دارد. بیمه عمر مکمل پاسارگاد هم مانند بیمه عمر است و شرایط خاصی دارد.

بیمه عمر ایران

شرکت بیمه‌ ایران دومین رتبه فروش بیمه عمر را دارد. بیمه عمر ایران موفق به جلب اعتماد بیمه‌گزاران زیادی شده است. این شرکت طرح بیمه عمر مان را با شرایط، مزایای ویژه و حداقل حق بیمه ماهانه ۵۰هزار تومان ارائه کرده است. مزایای بیمه عمر ایران به شرح زیر است:

 • امکان بازخرید از ماه دوم عقد قرارداد
 • سود مشارکت ۸۵ درصدی در سال
 • میزان سرمایه فوت با حداقل و حداکثر ۳ و ۲۰۰ میلیون تومان
 • مدت بیمه‌نامه حداکثر ۱۰۶ سال
 • اعطای سود روزشمار
 • پرداخت هزینه ابتلا به سرطان تا سقف ۳۰ میلیون تومان
 • پرداخت هزینه‌های معالجه و درمان بیماری‌های خاص حداکثر ۲۰ میلیون تومان

بیمه عمر پارسیان

شرکت بیمه پارسیان، از شرکت‌هایی با توانگری مالی بالا است. قطعا هنگام انتخاب بیمه‌نامه زندگی، بیمه عمر پارسیان نیز در بین گزینه‌های شما وجود دارد. مزایای بیمه عمر پارسیان به شرح زیر است:

 • اضافه کردن سود تشویقی به اندوخته در صورت پرداخت حق بیمه زودتر از تاریخ سررسید
 • عدم تعلق جریمه در صورت دیرکرد در پرداخت حق بیمه
 • محاسبه سود روزشمار
 • عدم تعلیق بیمه‌نامه در صورت تاخیر در پرداخت حق بیمه البته به شرط موجودی اندوخته
 • امکان تغییر در شرایط بیمه‌نامه در ابتدای سال بیمه‌ای طی اعتبار قرارداد

شرکت بیمه پارسیان انواع مختلفی از بیمه‌نامه‌های عمر را به بیمه‌گزاران ارائه می‌دهد. این بیمه‌نامه‌ها به شرح زیر هستند:

 • ساده زمانی پارسیان
 • مانده بدهکار پارسیان
 • بیمه عمر و سرمایه‌گذاری پارسیان

بیمه عمر البرز

یکی دیگر از شرکت‌های فعال در زمینه فروش بیمه عمر، بیمه البرز است.  بیمه عمر البرز دارای دو طرح عمر و زندگی و همچنین بیمه چترا است. شما می‌توانید این بیمه را با کمترین حق بیمه پرداختی خریداری کنید.

بیمه عمر ملت

یکی دیگر از شرکت‌های فعال در زمینه بیمه عمر، بیمه ملت است. بیمه عمر ملت علاوه بر مزایای دیگر شرکت‌ها، بیمه‌گزاران را تا ۷۰ سالگی تحت پوشش قرار می‌دهد. بیمه عمر ملت دارای طرح‌هایی به شرح زیر است:

 • بیمه زندگی و سرمایه گذاری
 • بیمه سپرده زندگی
 • طرح بیمه تحصیل فرزندان
 • بیمه زندگی و بازخرید سنوات
 • بیمه مستمری زنان خانه دار 

البته بیمه‌های عمر دارای انواع دیگری هم هستند که می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

این دو بیمه را برخی شرکت‌های بیمه ارائه می‌دهند.

بیمه عمر تعاون

بیمه عمر تعاون یکی از طرح‌های بیمه‌ای پرفروش در شرکت بیمه تعاون است. بیمه عمر تعاون دارای مزایای زیر است:

 • بخشودگی مالیاتی
 • دریافت چند باره وام تا ۹۰% ارزش بازخرید
 • قابلیت سپردن اندوخته اولیه به منظور سرمایه گذاری با سود بالا
 • متوقف نکردن اندوخته از طرف طلبکاران
 • امکان خرید از بدو تولد
 • امکان انتخاب مدت بین ۵ تا ۷۵ سال
 • امکان مشخص کردن ذینفعان بدون محدودیت
 • امکان برداشت از اندوخته بیمه
 • امکان افزایش یا کاهش حق بیمه در طول مدت بیمه نامه
 • امکان انتخاب روش پرداخت حق بیمه
 • امکان بازخرید
 • امکان پرداخت از طریق درگاه بانک ملت یا سایت بیمه تعاون

بیمه عمر معلم

شرکت بیمه معلم از دیگر شرکت‌های عرضه کننـده بیمه عمر است. طرح‌های بیمه عمر معلم شامل موارد زیر هستند:

 • عمر زمانی ساده
 • عمر مانده بدهکار
 • سرمایه گذاری معلم
 • سرمایه گذاری مشترک معلم
 • بیست ویژه دانش آموزان و دانشجویان
 • آرامش ماندگار ویژه فرهنگیان
 • هدیه هستان ویژه نوزادان و کودکان
 • بانوی ایران زمین
 • کمک هزینه تحصیلات
 • کمک هزینه جهیزیه
 • نقش آفرینان اقتصاد

بیمه عمر سرمد

بیمه عمر سرمد نیز همانند بقیه شرکت‌ها، با پشتوانه قوی و قدیمی در زمینه فروش بیمه عمر فعالیت می‌کند. بیمه عمر سرمد به دو نوع بیمه زمانی و بیمه شرط فوت تقسیم می‌شود.

بیمه عمر رازی

شرکت بیمه عمر رازی از جمله شرکت‌های مطرح و قدیمی در زمینه فروش بیمه عمر است. طرح‌های زیر به وسیله بیمه عمر رازی ارائه می‌شوند:

 • بیمه زندگی آینده ساز
 • بیمه عمر زمانی
 • بیمه تامین آتیه طرح امید
 • طرح طلوع
 • طرح مشترک

بیمه عمر کوثر

شرکت بیمه عمر کوثر از دیگر شرکت‌های مطرح در زمینه فروش بیمه عمر است. این شرکت دو بیمه عمر زمانی و بیمه عمر و سرمایه گذاری با طرح‌های مختلف را ارائه می‌کند.

بیمه عمر دی

شرکت دی از دیگر شرکت‌هایی است که در زمینه فروش بیمه عمر فعالیت دارد. بیمه عمر دی دارای طرح‌هایی مانند: طرح خانواده، طرح ساده زمانی، طرح مانده بدهکار، طرح مستمری پیشامد، طرح موج، طرح حوادث گروهی و طرح مستمری مانا است.

بیمه عمر کارآفرین

بیمه کارآفرین دارای طرح‌های مختلفی برای بیمه عمر است. این طرح‌ها به شرح زیر هستند:

 • انفرادی
 • مشترک
 • خود پرداخت
 • مستمری
 • اندوخته دار امید

از مهم ترین مزایای بیمه عمر کارآفرین، پرداخت هزینه‌ بیماری‌هایی است که تحت پوشش این بیمه است. بیمه عمر کارآفرین برای هزینه‌های بیماری‌ها که جدا از هزینه‌های بیمارستانی است، تا سقف ۳۰ درصد از سرمایه فوت را پرداخت می‌کند.

بهترین بیمه عمر

برای خرید بیمه عمر علاوه بر نکاتی که گفته شد، باید هدف خود را از خرید بیمه عمر بدانید. معمولا افراد با هدف‌هایی مانند استفاده از پوشش‌ها، سرمایه‌گذاری بلند مدت، برخورداری از مستمری، دریافت سود یا تهیه وام، برای خرید بیمه عمر اقدام می‌کنند. بنابراین بهترین بیمه عمر با توجه به شرایط هر فرد مشخص می‌شود.

اگر شرکت بیمه‌ای منحل یا ورشکسته شود، تکلیف حق بیمه‌های پرداختی چیست؟

یکی از نگرانی‌های بیمه‌گزاران، در مورد منحل شدن یا ورشکستگی شرکت بیمه است. با توجه به طولانی بودن مدت زمان بیمه عمر، بیمه‌گزاران در مورد ریسک سرمایه‌گذاری خود نگران هستند. اما نکته اینجا است که، بیمه مرکزی به تمام شرکت‌های بیمه‌ای نظارت دارد. همچنین باید بدانید که بیمه مرکزی حامی و حافظ حقوق بیمه‌گزاران است و در صورت منحل شدن یک شرکت‌ بیمه‌ای، تمامی سوابق، اسناد حقوقی و تعهدات آن بیمه‌گر را به یک یا چند شرکت دیگر منتقل می‌کند.

آیا بیمه عمر دفترچه خدمات درمانی دارد؟

یکی از پرتکرارترین سوالات در مورد دفترچه خدمات درمانی بیمه عمر است. به همین دلیل لازم است بدانید که بیمه عمر مواردی مانند: هزینه ویزیت و دارو، دندانپزشکی و زایمان را تحت پوشش قرار نمی‌دهد و تعهدی در برابر خدمات درمانی ندارد. برای استفاده از چنین پوشش‌هایی باید بیمه تکمیلی را خریداری کنید. برای آگاهی در مورد بیمه تکمیلی، بهتر است، مقاله آن را به طور دقیق مطالعه نمایید.

مزیت بیمه عمر نسبت به بیمه تامین اجتماعی چیست؟

با توجه به مزایایی که برای بیمه عمر مطرح شد، آیا تهیه بیمه تامین اجتماعی همچنان ضرورت دارد؟ باید بگوییم که بله! ماهیت و پوشش‌های این دو بیمه، باهم متفاوت هستند و بیمه عمر در واقع مکمل بیمه تامین اجتماعی است. برای درک بهتر این موضوع، پیشنهاد می‌کنیم مقاله تفاوت بیمه تامین اجتماعی با بیمه عمر را حتما مطالعه نمایید.

در صورتی که شغل شما آزاد است و بیمه عمر را خریداری کرده‌اید، بهتر است بدانید که در مشاغل آزاد امکان استفاده همزمان از بیمه عمر و بیمه مشاغل آزاد وجود دارد. بنابراین با تهیه بیمه مشاغل آزاد می‌توانید از خدمات این بیمه‌نامه هم برخوردار شوید. مطالعه مقاله بیمه مشاغل آزاد، اطلاعات بیشتری در مورد پوشش‌های این بیمه، به شما می‌دهد. همچنین برای این‌که بیمه عمر و بیمه تکمیلی را با هم اشتباه نگیرید، مطالعه مقاله بیمه عمر یا بیمه تکمیلی را، به شما توصیه می‌کنیم.

 مزیت بیمه عمر نسبت به بازار بورس چیست؟

بازار بورس یکی از بازارهای نوین و پرسود و در عین حال پر ریسک است. احتمالا افراد زیادی سرمایه‌گذاری در بورس را به دلیل سود آنی و قابل توجه آن، ترجیح می‌دهند. اما بهتر است تفاوت‌های بورس و بیمه عمر را بدانید و با آگاهی برای سرمایه‌گذاری اقدام کنید. مهم‌ترین مزیت‌های بیمه عمر در مقایسه با سرمایه گذاری در بورس به شرح زیر است:

 • در بیمه عمر، سرمایه و سود شما تضمین می‌شود ولی در بورس سرمایه همواره با نوسان و حتی زیان رو به رو است.
 • حضور در بازار بورس، به هوشمندی و دانش از نحوه سرمایه‌گذاری نیاز دارد. در صورتی که سرمایه‌گذاری در بیمه فقط نیازمند خرید و پرداخت به موقع حق بیمه است.
 • بازار بورس پوشش‌هایی برای فوت یا از کارافتادگی به افراد ارائه نمی‌دهد. در حالی که یکی از اهداف اصلی خرید بیمه عمر، استفاده از پوشش‌هایی مانند فوت، از کار افتادگی، دریافت مستمری و وام است.
 • در بازار بورس تسهیلاتی ارائه نمی‌شود. ولی با خرید بیمه عمر بعد از گذشت دو سال، می‌توانید از تسهیلات ویژه و حتی وام استفاده نمایید.

در مقاله بیمه عمر یا بورس، تفاوت این دو نوع سرمایه‌گذاری را به طور کامل برای شما توضیح داده‌ایم. بنابراین مطالعه آن را از دست ندهید.

چرا ایرانی‌ها بیمه عمر نمی خرند؟

احتمالا می‌پرسید چرا ایرانی‌ها کمتر از مردم دیگر کشورها برای خرید بیمه عمر اقدام می‌کنند؟ در پاسخ باید بگوییم که این موضوع دلایل مختلفی مانند: وضعیت اقتصادی، بی اعتمادی، عدم آگاهی و مواردی از این دست دارد. متاسفانه وجود کلاهبرداری بیمه عمر هم به این موضوع دامن می‌زند. اما مهم‌ترین دلایل نخریدن بیمه عمر در ایران به شرح زیر است:

 • عدم آگاهی و اطلاعات کافی
 • وضعیت اقتصادی نامناسب و درآمد پایین
 • آگاهی نداشتن از تفاوت بیمه تامین اجتماعی با بیمه عمر
 • عدم اطمینان و اعتماد به شرکت‌های بیمه
 • سرمایه‌گذاری در بانک به جای خرید بیمه

لازم به ذکر است که، یکی از اشتباهات مردم مقایسه بین بانک و بیمه است. بله، هردو مورد برای سرمایه‌گذران سودهی دارند اما سرمایه‌گذاری در بیمه موجب می‌شود، علاوه بر استفاده از پوشش‌های بیمه‌ای نگران آینده هم نباشید.

راهنمای خرید بیمه عمر

افراد می‌توانند با توجه به اهداف خود، برای خرید بیمه عمر اقدام کنند. بیمه عمر دارای انواع گوناگونی است که هر کدام خدمات و پوشش‌های مختلفی دارند. در این مقاله به طور کامل در مورد بیمه عمر با شما صحبت کردیم. همچنین پوشش‌ها، شرایط و انواع آن را نیز با شما در میان گذاشتیم. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره تخصصی می‌توانید، با کارشناسان بیمه دات کام در قسمت پشتیبانی تماس بگیرید. همچنین می‌توانید سوالات خود را، از قسمت نظرات این مقاله با ما در میان بگذارید.

 

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
مزایا و پوششهای بیمه عمر
۰۱ مرداد ۱۴۰۲ / بیمه عمر

بیمه عمر چیست؟ مزایا و پوشش‌های بیمه عمر در ۱۴۰۲

بیمه عمر زیرمجموعه بیمه اشخاص محسوب می شود. بیمه عمر نوعی پس انداز، سرمایه گذاری بلندمدت با مزایای مناسب، پشتیبان مالی برای خانواده و همه افراد دوراندیشی است که امروز سکه‌ای کنار گذاشته و فردا کوزه ها سود می برند و آینده آسوده‌ای را تجربه کنند.

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
person
ح.طاهری فرد
۲۰ شهریور ۱۴۰۲

در بیمه نامه پاسارگاد بیمه شده هستم با ۷سال پرداخت اقساط بدون هیچگونه بدهی و هیچگونه دریافت تسهیلات .اخیرا در صفحه پرتفوی بیمه عمر من ایمیلی ارسال که در آن بابت بیمه زندگی و اندوخته قانونی مرتبط با سال ۱۴۰۰ مبلغی ذکر شده با مراجعه حضوری ابتدا ریاست شعبه فرمودند فرم پر کنید ولی پس از رویت مبلغ فرمودند در پایان مدت بیمه نامه یعنی ۱۵سال دیگر پرداخت می‌شود.یک ابتکار خاص چگونه با گذشت ۲سال و ذکر ضریب ریاضی ذخیره و سنوات سالانه ۲۱/۵٪ نتیجه این مبلغ شده چگونه باید به حقوق شرعی خود برسم

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۱ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  از طریق بیمه مرکزی موضوع را پیگیری کنید.

person
ناشناس
۰۱ مرداد ۱۴۰۲

سلام
همسر من بر اثر کرونا در اسفند ۹۸ فوت شد ایشون پزشک متخصص بودند وبیمه ایران که الان نزدیک ۳سال و نیم که از فوتشون گذشته و این حق بیمه رو برای من پرداخت نکرده ؟؟؟؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۱ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. لطفا به بیمه مرکزی مراجعه نمایید و این موضوع را حضوری پیگیری کنید.

person
محمد
۱۹ خرداد ۱۴۰۲

سلام وقت شما بخیر یه سوال داشتم ممنون میشم پاسخ بدید.
چرا مبلغ سرمایه فوت ۲۵ برابر حق بیمه سالانه محاسبه میشه

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۱ خرداد ۱۴۰۲

  سلام. یکی از مزایای بیمه عمر برای بیمه‌گزاران است. تا در صورت نیاز پشتوانه‌ای برای افراد بازمانده باشد.

person
امیر
۲۷ فروردین ۱۴۰۲

سلام
پدر من بازنشسته تامین اجتمایی هست به جز بیمه تکمیلی که از حقوق کم میشه
بیمه عمر هم ۴۸هزار کم میشه میخاستم بدونم میتونیم از خدمات بیمه عمر استفاده کنیم یا مثلن قطع کنیم پولایی که کم میشده از حقوق برداشت کرد از بیمه عمر

  person
  نویسنده بیمه
  ۳۰ فروردین ۱۴۰۲

  سلام امیر عزیز. تعهدات بیمه عمر بستگی به نوع قرارداد دارد باید از جای که شما را بیمه عمر کرده سوال بپرسید.

  person
  نرگس خاوری
  ۱۳ مرداد ۱۴۰۲

  بیا در صنعت بیمه البرز خودتو بیمه عمر کن زمان فوت خدای نکرده ۵۰۰برابرحق بیم
  نکرده ۵۰۰برابر حق بیمه نامه برای ذینفعان دریافت می کنید

person
حسین سلطانی
۱۷ دی ۱۴۰۱

باسلام.
در سال ۹۰ شرکت ما با بیمه دانا قرارداد بیمه عمر بست که تا ۵ سال ادامه داشت از سال پنجم به بعد این قرار داد به بیمه ایران تغییر کرد.حالا بعد از ۵ سال دوم که کل سرمایه اندوخته را حساب کردند نه تنها سودی نکرد بلکه نصف اندوخته ۱۰ ساله ما را میخاهند به ما بدهند پیگیر شدیم گفتند چون بعد از ۵ سال بیمه از دانا به ایران تعییر کرد سودی شامل ما نشد.واقعا ما نمیدونیم این چقدر واقعیت داره و کلی سرما کلاه رفت لطفا راهنمایی کنید که آیا درست گفتند.ممنون

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۷ دی ۱۴۰۱

  سلام قاعدتا چنین چیزی نباید درست باشد چون شما پول ۵ سال را دادید و در هنگام تغییر باید به شما میگفتند.

   person
   خان
   ۱۸ فروردین ۱۴۰۲

   سلام وقت بخیر
   من ۷ ۸ سالم بود بیمه عمر ثبت نام کردم ماهی ۲۰ هزار تومن دو ماه ریختیم دیگه نریختیم ولی هنوز جلوش بسته نشده چون پیامش میاد ک قسط رو بریزید
   الان ۱۸ سالمه اگه بخوام دوباره بریزم چجوریه کل این ۱۰ سال با ماهی ۲۰ هزار باید بریزم یا اضافه میشه؟
   اگه اضافه میشه چقد اضافه میشه

    person
    کارشناس بیمه
    ۲۰ فروردین ۱۴۰۲

    سلام. بستگی به نوع قرارداد شما دارد باید بروید همان بیمه ای که قبلا با شما قرارداد منعقد کرده مراجعه کنید تا آنها پیگیری کنند.

person
س-قربانی
۲۷ آذر ۱۴۰۱

عرض سلام وادب
خواستم من رو راهنمایی کنید
من ۱۵ سال هست توی یه شرکت دولتی کار میکنم که جدای حق بیمه تامین اجتماعی ، ماهانه مبلغی بابت بیمه عمر وحادثه و سرماگذاری از من کم میکنند وبه بیمه سینا پرداخت میکنند[بعنوان نمونه: بیمه حوادث(تکمیلی عمر و حادثه) سهم کارکنان ۳,۳۴۰,۵۰۸ و پس انداز(سرمایه گذاری)سهم کارکنان ۵۰۲,۹۵۰ ]
خواستم بپرسم باتوجه به پایان قرارداد(ده ساله) شرکت با بیمه نامه عمر و حوادث بیمه سینا باید دراین مدت چه مزایایی به ما میداده!؟؟؟…. و اینکه نرخ سود مبلغ بازپرداختی که باید پرداخت کنه چه میزان هست!؟؟… وآیا قوانین خاصی دراین موارد هست که بشه پیگیری کنم!؟؟؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۷ آذر ۱۴۰۱

  سلام نرخ سود دریافتی را باید بر اساس مبلغ و در جدول بیمه عمر مشاهده کنید. بهتر است که با دفتر اصلی خود بیمه سینا تماس بگیرید.

person
مینا
۲۶ آذر ۱۴۰۱

سلام
میخواستم بدونم با توجه به تورم چ نوع بیمه عمری رو پیشنهاد می کنید که بتونم بیشترین بهره در آینده رو داشته باشم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۷ آذر ۱۴۰۱

  سلام بهتر است که سقف بالاتری را انتخاب کنید.

person
انصافی
۲۸ آبان ۱۴۰۱

سلام من ۳۵ سلامه میخام خودمو بازنشسته بکنم وکل مبلغ یکجا بدم میشه راه نماییم کنید

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۸ آبان ۱۴۰۱

  سلام در این خصوص باید با خودش شرکت بیمه عمر تماس بگیرید.

person
مرتضی
۲۰ مهر ۱۴۰۱

با سلام و متشکر از جوابی که میدهید
اگه تو بیمه ایران ثبت نام کنیم ( برای بیمه مستمری و یا هر چه که باید بهش گفت ) و فرم اولیه رو امضا کنیم و مبلغی بیعانه هم بدهیم ، بعد میشه انصراف بدهیم؟ بیعانه رو کار ندارم که ممکنه از دستمون بره، سوال من اینه : آیا با توجه به اینکه فرم اولیه رو امضا کرده ایم و درخواست ما به جریان افتاده برامون مسوولیت و گرفتاری در پی داره؟
باز هم متشکر

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۳ مهر ۱۴۰۱

  سلام برگشت وجه را که بعید میدانیم اما اگر انصراف دهید و مبلغی پرداخت نکنید، مشکلی به وجود نمیاد.

person
مرتضی
۱۹ مهر ۱۴۰۱

با سلام
ضمن تشکر از شما ، لطفا بگویید که اگه برای دریافت مستمری با بیمه ایران قرارداد ببندم بیمه درمان عادی و بیمه درمان تکمیلی رو هم ناچارم بخرم؟ و در اینصورت بهترین بیمه برای دریافت مستمری کدام بیمه است ( هدف من دریافت مستمری است )
باز هم متشکرم

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۰ مهر ۱۴۰۱

  سلام بیمه پایه و درمان متفاوت هستند. برای دریافت مستمری که بیمه تامین اجتماعی هم خوب است.

person
محمدرضا
۱۵ مهر ۱۴۰۱

سلام وقت بخیر آیا اگر بخوایم خودمون رو بیمه عمر کنیم باید حتما تحت بیمه تامین اجتماعی باشیم یا خیر؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۶ مهر ۱۴۰۱

  سلام خیر

   person
   ملکا
   ۲۸ آذر ۱۴۰۱

   سلام خب چرا در قوانین بیمه عمر اینو نوشتن؟

    person
    کارشناس بیمه
    ۲۹ آذر ۱۴۰۱

    سلام نوشته شده است.

person
مهرداد
۳۱ شهریور ۱۴۰۱

سلام واقعا مزایای بیمه عمر ایران نسبت به بقیه چیه؟ چرا همه میرن بیمه عمر از این شرکت میخرن؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۲ مهر ۱۴۰۱

  سلام به دلیل قدمت بیمه ایران از این شرکت بیمه خریداری می کنند.

person
بهزاد نظری
۲۸ شهریور ۱۴۰۱

آیا داشتن همزمان بیمه تامین اجتماعی و بیمه عمر ضروری است ؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۹ شهریور ۱۴۰۱

  سلام خیر.

person
ملیکا ش
۲۷ شهریور ۱۴۰۱

برای برداشت پول های بیمه عمر باید چند سال این بیمه پرداخت شده باشه؟ در هر زمانی میتونیم برداشت کنیم یا قانون خاصی داره؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۸ شهریور ۱۴۰۱

  سلام بهتر است که حداقل ۵ سال صبر کنید.

person
وحید فرگ
۲۳ شهریور ۱۴۰۱

سلام
اگه من ۲۰ سال ماهی ۱۰۰هزارتومان بپردازم زمان سررسید بخام یک جا حق بیمه ام رو بردارم چقدر به حسابم شرکت بیمه عمر واریز میکند

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۳ شهریور ۱۴۰۱

  سلام اول از همه اینکه هر سال درصد مبلغی اضافه می شود. بعد اینکه در هر شرکتی جدولی وجود دارد که در آن جدول اطلاعات ریز نوشته شده است.

person
وحید
۰۱ شهریور ۱۴۰۱

سلام ،بیمه عمر یعنی هر سال مبلغی خودمان واریز میکنیم و بعد از ده سال بازنشسته میشویم این موضوع درست است ؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۱ شهریور ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، شما به صورت ماهانه یا سالانه مبلغی را واریز می کنید و بعد از ۳۰ سال بازنشست می شوید؛ مگر اینکه خودتان بخواهید سرمایه را بیرون بکشید.

   person
   وحید
   ۰۱ شهریور ۱۴۰۱

   سلام ،ببخشید پس اون موضوع چیست بعد از ده سال بازنشسته میشویم اون ۳۰ سال برای بیمه تامین اجتماعی است

    person
    کارشناس بیمه
    ۰۲ شهریور ۱۴۰۱

    سلام به شرایط فرد هم بستگی دارد.

person
مصطفی
۳۱ مرداد ۱۴۰۱

سلام
من میخوام با پرداخت مبالغی به صورت ماهانه برای دوتا از فرزندانم بیمه ای خریداری کنم که بعد از ۱۵ تا ۲۰ سال سرمایه ای مناسب برای جهیزیه یا کسب و کار و غیره در اختیارش باشد و با دریافت این مبلغ از بیمه بتواند کمکی به زتدیشان کنند .
شما چه نوع بیمه ای را پیشنهاد میکنید که سود سپرده ی آن بعد از گذشت این مدت از سود بانکی در همین مدت بیشتر باشد ؟
و کدام شرکت را برای این کار پیشنهاد میدهید؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۱ شهریور ۱۴۰۱

  سلام همه شرکت های بیمه شرایط خوبی برای این کار دارند. بیمه عمر میتواند بهترین گزینه باشد؛ ما نمی توانیم شرکتی را معرفی کنیم اما می توانید با مسئول فروش شرکت صحبت کنید.

person
علی
۰۵ مرداد ۱۴۰۱

با سلام
جزئیات بیشتر مثلا مبلغ پرداختی مشخص ماهانه توسط بیمه گزار در تعداد سال مشخص, چقدر مستمری از طرف بیمه گر براش پرداخت میشه?
مثلا اگر بیمه ایران ماهی ۳/۵ میلیون تومان برای ۱۰ سال پرداخت کنیم, بعد ۱۰ سال ماهی چقدر بهمون پرداخت میکنه?

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۶ مرداد ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، هر شرکت جدولی دارد که می توانید در آنجا تمامی اطلاعات را مشاهده کنید. در سایت هر شرکت وجود دارد.

person
فردود
۰۳ مرداد ۱۴۰۱

سلام من میخواستیم که یک تحقیق در مورد بیمه عمر داشته باشم، شما منبعی رو سراغ دارید که اطلاعات جزئی شرکت ها رو بده؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۴ مرداد ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، بستگی به تحقیقتان دارد. سایت بیمه دات کام و سایت شرکت های بیمه اطلاعات کاملی در این خصوص دارند.

   person
   فرزاد
   ۲۸ خرداد ۱۴۰۲

   سلام من ۷سال سابقه بیمه تامین اجتماعی دارم
   اگر بیمه عمر کنم اون ۷سال هم لحاظ میشه توبازنشست شدن؟

    person
    نویسنده بیمه
    ۲۸ خرداد ۱۴۰۲

    سلام دوست عزیز. بیمه عمر به سوابق تامین اجتماعی هیج ربطی ندارد هر کدام بیمه های جداگانه ای هستند.

person
رضایی
۲۹ تیر ۱۴۰۱

بیمه عمر سن خاصی داره؟ من ۱۸ سالمه میتونم از الان اقدام کنم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۳۰ تیر ۱۴۰۱

  سلام اصولا ۶۰ سال به بالا بیمه نمی شود شما که خیلی سن دارید.

   person
   حامد
   ۱۸ مرداد ۱۴۰۱

   سلام
   ایشون نوشتن ۱۸ سال و شما گفتید ۶۰ سال

    person
    کارشناس بیمه
    ۱۹ مرداد ۱۴۰۱

    سلام ببخشید مشکلی فنی بود که باعث جابه جایی پاسخ شده است. بله ایشان می توانند بیمه شوند.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید