21 آذر 1401

باز خرید بیمه عمر یک راه حل درست یا یک فرصت سوزی؟

می‌دانیم که به قصد بازخرید‌ بیمه‌‌ عمر این صفحه را باز کرده‌اید. در ابتدا باید بدانید که بیمه‌ عمر یک قرارداد بلندمدت بیمه‌ای به شمار می‌رود که گزینه مناسبی برای سرمایه‌گذاری است. از مهم‌ترین دلایلی که بعضی از افراد تمایلی به خرید این بیمه نشان نمی‌دهند، مدت طولانی قرارداد آن است. به نظر آنان، اگر قرار باشد سرمایه این بیمه را پس از 20 سال دریافت کنند، چندان  جذابیت و کاربردی برایشان نخواهد داشت. اما برای این مسئله نیز راه‌حلی وجود دارد. باز خرید بیمه عمر همان راه حلی است که برای بیمه‌گزاران در نظر گرفته‌ شده‌است. طبق این راه حل، آن‌ها هر زمان که بخواهند، می‌توانند به اندوخته خود دسترسی داشته باشند.

بیمه عمر و هزاران مزایایی که باید بدانید

این‌روزها، بیمه عمر از آن دسته مطالبی‌ست که زیاد درباره‌ی آن می‌شنویم و مطالعه می‌کنیم. حتی برای بیمه عمر یک مقاله کلی نیز ترتیب داده‌ایم که می‌توانید آن را مطالعه کرده و با تمامی ویژگی‌ها و قوانین آن آشنا شوید. برای اطلاعات جامع در خصوص بیمه عمر به این لینک مراجعه نمایید.

به هر علتی می‌توان اقدام به بازخرید بیمه عمر کرد

به هر علتی می‌توانید بیمه عمر را باز خرید کنید

درواقع با مطالعه و شنیدن درباره‌ی این بیمه مهم، ممکن است دچار  سردرگمی شویم که این بیمه ارزش خریدن دارد یا خیر؟ برای این‌که بتوانیم پاسخ دقیقی به این سوال دهیم، پیشنهاد می‌کنیم همراه ما باشید:

بازخرید بیمه چیست؟

بیمه‌گزار در طول اعتبار بیمه عمر، این حق را دارد که بیمه خود را بازخرید کرده یا قرارداد آن را در شرکت بیمه بازخرید کند. اما به چه علتی؟

علل متفاوتی برای انجام این کار وجود دارد که در زیر به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

 1. بیمه‌نامه عمر ارزشی برای سرمایه‌گزاری بلندمدت نداشته باشد.
 2. بیمه‌گزار از خدمات شرکت بیمه‌ای ناراضی باشد.
 3. نیاز مالی بیمه‌گزار وی را مجبور به بازخرید بیمه عمر کند.

در حقیقت این عمل یکی از مزایای بیمه عمر به حساب می‌آید که اندوخته بیمه نامه همواره در دسترس  بیمه‌گزاران این بیمه‌نامه خواهد بود.

لطفا توجه داشته باشید که:

از آنجایی که این بیمه نامه بلند مدت است، شرکت‌های بیمه‌گزار درصدد هستند شایسته‌ترین عملکرد را در مدت این بیمه به بیمه‌گذاران خود ارائه ‌دهند.به همین علت خرید این بیمه‌نامه به صورت ده یا بیست ساله یک سرمایه‌گذاری دو سر برد است. حال اگر سن شما بالای ۲۰ سال است و از زمان شروع بیمه عمرتان ۵ سال نگذشته، اقدام به بازخرید بیمه نامه نکنید چون در این صورت صد در صد ضرر خواهید کرد.

بهترین زمان باز خرید بیمه‌نامه عمر چه موقعی است؟

شاید با خواندن این مقاله به این سوال در ذهنتان برخورده‌باشید که بهترین زمان برای بازخرید بیمه عمر دقیقا چه موقعی‌ست؟ در پاسخ به این سوال می‌توان گفت بهترین زمان برای این عمل برای  افراد مختلف با هم تفاوت دارد.

باز خرید بیمه عمر در هر سنی ممکن است

باز خرید بیمه عمر در هر سنی ممکن است.

برای مثال:

اگر بیمه‌نامه عمر برای یک خردسال باشد، امکان دارد پس از گذشت  ۵ سال سود دهد. حال بیاییم و درنظر بگیریم بیمه‌نامه برای یک فرد 50 ساله خریداری شده‌است.در این صورت چگونه بیمه‌نامه پس از ده سال امکان سوددهی برای این فرد خواهد داشت؟

شرایط کلی  بازخرید

براساس شرایطی که بیمه عمر داراست، هر فرد بیمه‌گذاری می‌تواند با اختیار تام بیمه ‌عمرش را بازخرید کند. حتی اگر علت خاصی نداشته باشد. شما نیز اگر قصد بازخرید بیمه خود را دارید، می‌توانید به نمایندگی و کارگزاری بیمه‌نامه‌تان مراجعه کنید.

به خاطر داشته باشید که اقساط بیمه عمر را در موعد مشخص شده پرداخت کنید. اگر چنین اتفاقی نیفتد، اندوخته‌های شما پوچ شده و شرکت بیمه آن‌ها را کسر و در طولانی مدت صفر خواهد کرد. حال شاید بخواهید از شرایط بازخرید در رشته بیمه عمر شرکت‌های مختلف بیمه‌گر اطلاع حاصل کنید، پس دانستن مطالبی در ادامه مفید به نظر می‌رسد.

باز خرید بیمه عمر پاسارگاد

شرایط باز خرید بیمه عمر پاسارگاد به این شرح است: پس از گذشت شش ماه از شروع بیمه‌نامه، بیمه‌گذار می‌تواند بیمه‌نامه‌اش را بازخرید کند.

چنانچه شما قبل از ۵ سال اقدام به بازخرید بیمه بازنشستگی پاسارگاد کنید، شرکت بیمه‌گر این حق را دارد که درصدی از اندوخته شما را به عنوان هزینه اداری کسر کند. البته نگران نباشید مابقی اندوخته به حساب شما واریز خواهد شد.

بازخرید بیمه عمر ایران

اگر قصد داشته باشید، این بیمه‌نامه را بازخرید کنید، باید بدانید که از ماه دوم عقد بیمه‌نامه، این فرصت برای شما مهیاست.سن این قرارداد بیمه‌ای شرکت بیمه ایران، حداقل 5 ساله است و پوشش‌های آن از روز اول برقرار خواهد بود. چنانچه بازخرید شما قبل از رسیدن به سود اتفاق بیفتد، صد در صد متحمل زیان خواهید شد. لازم است بدانید که مبلغ باز خرید بیمه عمر ایران  باتوجه به پرداختی و  سن بیمه‌گزار محاسبه خواهد شد.

بازخرید بیمه عمر پارسیان

بیمه عمر پارسیان نیز برای بازخرید حرفی برای گفتن دارد. بازخرید این بیمه عمر زمانی عملی خواهد بود که بیمه‌گزار حداقل هفت ماه حق بیمه پرداخت کرده باشد. شرکت بیمه پارسیان در این شرایط با کسر کردن هزینه‌های اداری اقدام به بازخرید بیمه عمر خواهد کرد.این بازخرید برای بیمه‌نامه‌هایی‌ست که اندوخته سرمایه‌گزاری داشته باشند.

بازخرید بیمه عمر البرز

امکان بازخرید در بیمه عمر البرز هم تعریف شده است. در طرح چترا بیمه گزاران می‌توانند بعد از 5 سال اقدام به بازخرید کنند.

بازخرید بیمه عمر کوثر

امکان بازخرید بیمه عمر کوثر  در طرح های مختلف از پایان ماه ششم وجود دارد.

شرایط و مدارک مورد نیاز برای باز خرید بیمه عمر

همانطور که گفته شد برای بازخرید بیمه عمر به دلیل یا توجیه خاصی نیاز نیست و هر زمانی که برای بازخرید کردن بیمه خود تمایل داشتید، تنها کافی است با مدارک زیر به نمایندگی شرکت بیمه مدنظر خود مراجعه‌ کنید:

 • اصل بیمه‌نامه عمر
 • رسید پرداخت‌های حق بیمه
 • تائیدیه حسابداری در خصوص دریافت حق بیمه
 • مدارک شناسایی بیمه‌گذار
 • پر کردن فرم مخصوص بازخرید بیمه عمر

برای خرید بیمه عمر از کجا مشاوره بگیریم؟

قطعا شما بهتر می‌دانید که بیمه عمر از آ ن دسته بیمه‌ هاست که جزئیات فنی زیادی دارد. اطلاع پیدا کردن در مورد همه جنبه‌های این رشته بیمه‌ای کاری سخت و زمان بری خواهد بود. به همین علت می‌توانید از مشاوران و متخصصین بیمه دات کام کمک بخواهید. این کارشناسان بیمه با دقت و حوصله به تمام سوالات بیمه عمر شما پاسخ خواهند داد و شما را در انتخاب و خرید بهترین بیمه عمر راهنمایی خواهند کرد.

اگر در مورد باز خرید بیمه عمر اعم از سود و پوشش‌های بیمه‌ای آن یا سایر موضوعات مرتبط با این بیمه سوالی داشتید، کافی است سوالات خود را به صورت کامنت زیر همین پست قرار دهید و از مشاوره تخصصی کارشناسان بیمه دات کام استفاده کنید.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
16 اسفند 1401 / بیمه عمر

پیر و جوان راضی از بیمه عمر رازی؛ طرح‌ها و مزایای بیمه آتیه رازی

مزایا و پوشش ‌های بیمه آتیه رازی را در این مقاله بخوانید!

10 اسفند 1401 / بیمه عمر

بیمه عمر ملت:تضمین آینده و آسودگی خاطر یک ملت با طرح‌های متنوع

مزایا و پوشش‌های طرح‌های مختلف بیمه زندگی ملت را در این مقاله بخوانید تا برای خرید بیمه عمر، انتخابی آگاهانه داشته باشید.

21 بهمن 1401 / بیمه درمان و تکمیلی / بیمه عمر

بیمه عمر یا بیمه تکمیلی؟ انتخاب درست کدام است؟

بیمه عمر و درمان تفاوت‌هایی با هم دارند که برای انتخاب بین بیمه عمر یا بیمه تکمیلی، باید این تفاوت‌ها را بدانید. با شیوع ویروس کرونا یکی از مهم‌ترین نعمت‌هایی که بیش از

20 بهمن 1401 / بیمه عمر

تفاوت بیمه عمر و سرمایه گذاری در بانک؛ انتخاب کدام عاقلانه‌تر است

بیمه عمر یا سرمایه گذاری در بانک؟ کدام را برای آینده خود انتخاب کنیم؟ مزایا و معایب هر یک را در این مقاله بخوانید تا با چشمانی باز تصمیم بگیرید.

20 بهمن 1401 / بیمه عمر

کلاهبرداری بیمه عمر یا سهل انگاری بیمه‌گزار؟

چگونه در دام کلاهبرداران بیمه عمر نیافتیم؟ نحوه تشخیص شرکت‌های معتبر بیمه عمر!

16 بهمن 1401 / بیمه عمر

تاریخچه بیمه عمر، بیمه زندگی چرا و چگونه در ایران و جهان به وجود آمد

تاریخچه و نحوه به وجود آمدن بیمه عمر در ایران و جهان را در این مقاله بخوانید!

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
ابراهیم داودی بجه
11 آبان 1400

باسلام.من دیماه۹۱برای دو فرزندم اقدام به عقدقرارداد بیمه عمردرشرکت بیمه نوین بیرجند نمودم.پس از پایان۱۸ ماه واریز اقساط ماهیانه بیمه؛ دیگر اقساط را واریز ننمودم.یعنی فقط تا خرداد۹۳ اقساط را واریز نمودم.خلاصه بعدگذشت حدود۷ سال اقدام به باز خرید بیمه نامه ها نمودم که متأسفانه بیمه نوین اظهار داشت به علت عدم پرداخت اقساط ماهیانه بیمه عمر؛هیچ وجهی مسترد نمی گردد.درمتن قرارداد گفته شده که چنانچه اقساط پرداختی زیر ۶ ماه باشد؛هیچ وجهی در بازخرید پرداخت نمیگردد.چگونه به خاطر وجود یک قانون خلاف انسانیت و وجدان بشری؛حق و حقوق انسانها پایمال میگردد.چرا حداقل۱۲ ماه پرداختی دیگر را به من نمیدهند.با کدام وجدان راحت پول انسان را ظبط میکنند.ان شاءالله که با بازنگری در این فعل حرام حداقل نسبت به تطهیر حقوق کارکنان شرکت بیمه نوین اقدامی در راستای انسانیت و شرف انجام شود.اینجانب به نوبه ی خودم به هیچ وجه پول ظبط شده خویش را حلالتان ندارم و تا دنیا و آخرت طلب حق خودم را دارم.آیا حالتان خوب است؟آیا به ما مال باخته ها هم هنگام خوشیها و… توجهی دارید؟ از این گناه بزرگ و حرام واضح و آشکار نمیهراسید؟ وجدانتان راحت است؟

  کارشناس بیمه
  28 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، از طریق قانونی می توانید اقدام کنید.

ایرانی
10 بهمن 1400

باتوجه به تورم سالانه تو ایران، بیمه عمر اصلا قابل توجیه نیست

  کارشناس بیمه
  10 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، شما می توانید مبلغ پرداختی حق بیمه خود را افزایش دهید. برای این کار با شرکت بیمه تماس بگیرید.

  رضا
  27 شهریور 1401

  سلام چطور میتونم باز خرید کنم بیمه خودم رو!!!الان دو سال و با قسط ماهی ۲۰۰ زیر پنج سال هم است

   کارشناس بیمه
   28 شهریور 1401

   سلام احتمالا نتوانید. حداقل باید 5 سال بگذرد.

majid
02 اسفند 1400

مبلغ 1600دادم به بیمه عمر ایران بعد یکسال خواستم بازخرید کنم کلا مبلغ 150تومن به من پس دادن .اخه این چه جور حساب کتابه .لطفا تو مملکت اسلامی این مورد را پیگیری کنید.

  کارشناس بیمه
  02 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، شرایط بیمه نامه را بخوانید، کامل توضیح داده شده است. شما قبل از خرید باید همه موارد را بررسی کنید. اینکه چقدر به شما دادند، بر اساس شرایطی است که خود شما مشخص کرده اید.

پاکان
12 تیر 1401

سلام کی باید اقدام به بازخرید کنیم؟

  کارشناس بیمه
  13 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، اصولا بهتر است که اجازه دهید تا 30 سال تمام شود.

یونس خلیلی
26 تیر 1401

یه سوال داشتم بیمه عمر بازنشستگی هم داره ؟ و چند سال طول میکشه؟

  کارشناس بیمه
  28 تیر 1401

  سلام بله و حداکثر 30 سال

شهرام
09 مرداد 1401

با سلام
از سال 1394/04/06 بنده تحت پوشش بیمه عمر مان ایران قرار گرفتم و روش پلکانی رو انتخاب کردم و از سال اول با 100 هزارتومن و ضريب افزايش سالانه حق بيمه 0.1 پرداخت می کردم ، بعد از 8 سال ارزش بازخریدی آخرین قسط وصول شدم میشه 156,815,288 و جالبه که بگم طلا سال 94 گرمی 91 هزارتومن بوده !!!!!! بله دوستانی که بازار گرمی بیمه می کنید ، فکر کنید من فقط همون سال 94 و نه سال های دیگه ، می تونستم تقریبا 10 گرم طلا بگیرم و الان با پول طلای الان میشه چقدر ؟ نزدیک به 14 میلیون تومن، بله دوستان رسیدیم بگیم که در جامعه ای که تورم هر ماه و سالش نسبت به ماه و سال قبلش چندین برابر میشه و حقوقتون رشدی در برابرش نداره ، سرمایه گذاری در این بیمه به صرفه نیست دوستان ، خوب شرکت بیمه چه کار میکنه با این پول ها در زمان خودش ؟ مطمناً سرمایه گذاری در لحظه

  کارشناس بیمه
  09 مرداد 1401

  سلام ممنون از پیامتان

  بیگی
  30 دی 1401

  سلام
  از نظر سرمایه گذاری حرف شما کاملا درست است اما شما پوشش های بیمه را ملحوظ نکردید اگر در این فاصله خدایی نکرده اتفاق یا حادثه ای برای شما اتفاق بیفتد و شما چند ده یا چند صد میلیون خسارت بگیرید آیا باز هم سکه طل میتواند در آن حد باشد؟؟

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید