۲۱ آذر ۱۴۰۱

باز خرید بیمه عمر یک راه حل درست یا یک فرصت سوزی؟

می‌دانیم که به قصد بازخرید‌ بیمه‌‌ عمر این صفحه را باز کرده‌اید. در ابتدا باید بدانید که بیمه‌ عمر یک قرارداد بلندمدت بیمه‌ای به شمار می‌رود که گزینه مناسبی برای سرمایه‌گذاری است. از مهم‌ترین دلایلی که بعضی از افراد تمایلی به خرید این بیمه نشان نمی‌دهند، مدت طولانی قرارداد آن است. به نظر آنان، اگر قرار باشد سرمایه این بیمه را پس از ۲۰ سال دریافت کنند، چندان  جذابیت و کاربردی برایشان نخواهد داشت. اما برای این مسئله نیز راه‌حلی وجود دارد. باز خرید بیمه عمر همان راه حلی است که برای بیمه‌گزاران در نظر گرفته‌ شده‌است. طبق این راه حل، آن‌ها هر زمان که بخواهند، می‌توانند به اندوخته خود دسترسی داشته باشند.

بیمه عمر و هزاران مزایایی که باید بدانید

این‌روزها، بیمه عمر از آن دسته مطالبی‌ست که زیاد درباره‌ی آن می‌شنویم و مطالعه می‌کنیم. حتی برای بیمه عمر یک مقاله کلی نیز ترتیب داده‌ایم که می‌توانید آن را مطالعه کرده و با تمامی ویژگی‌ها و قوانین آن آشنا شوید. برای اطلاعات جامع در خصوص بیمه عمر به این لینک مراجعه نمایید.

به هر علتی می‌توان اقدام به بازخرید بیمه عمر کرد

به هر علتی می‌توانید بیمه عمر را باز خرید کنید

درواقع با مطالعه و شنیدن درباره‌ی این بیمه مهم، ممکن است دچار  سردرگمی شویم که این بیمه ارزش خریدن دارد یا خیر؟ برای این‌که بتوانیم پاسخ دقیقی به این سوال دهیم، پیشنهاد می‌کنیم همراه ما باشید:

بازخرید بیمه چیست؟

بیمه‌گزار در طول اعتبار بیمه عمر، این حق را دارد که بیمه خود را بازخرید کرده یا قرارداد آن را در شرکت بیمه بازخرید کند. اما به چه علتی؟

علل متفاوتی برای انجام این کار وجود دارد که در زیر به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

 1. بیمه‌نامه عمر ارزشی برای سرمایه‌گزاری بلندمدت نداشته باشد.
 2. بیمه‌گزار از خدمات شرکت بیمه‌ای ناراضی باشد.
 3. نیاز مالی بیمه‌گزار وی را مجبور به بازخرید بیمه عمر کند.

در حقیقت این عمل یکی از مزایای بیمه عمر به حساب می‌آید که اندوخته بیمه نامه همواره در دسترس  بیمه‌گزاران این بیمه‌نامه خواهد بود.

لطفا توجه داشته باشید که:

از آنجایی که این بیمه نامه بلند مدت است، شرکت‌های بیمه‌گزار درصدد هستند شایسته‌ترین عملکرد را در مدت این بیمه به بیمه‌گذاران خود ارائه ‌دهند.به همین علت خرید این بیمه‌نامه به صورت ده یا بیست ساله یک سرمایه‌گذاری دو سر برد است. حال اگر سن شما بالای ۲۰ سال است و از زمان شروع بیمه عمرتان ۵ سال نگذشته، اقدام به بازخرید بیمه نامه نکنید چون در این صورت صد در صد ضرر خواهید کرد.

بهترین زمان باز خرید بیمه‌نامه عمر چه موقعی است؟

شاید با خواندن این مقاله به این سوال در ذهنتان برخورده‌باشید که بهترین زمان برای بازخرید بیمه عمر دقیقا چه موقعی‌ست؟ در پاسخ به این سوال می‌توان گفت بهترین زمان برای این عمل برای  افراد مختلف با هم تفاوت دارد.

باز خرید بیمه عمر در هر سنی ممکن است

باز خرید بیمه عمر در هر سنی ممکن است.

برای مثال:

اگر بیمه‌نامه عمر برای یک خردسال باشد، امکان دارد پس از گذشت  ۵ سال سود دهد. حال بیاییم و درنظر بگیریم بیمه‌نامه برای یک فرد ۵۰ ساله خریداری شده‌است.در این صورت چگونه بیمه‌نامه پس از ده سال امکان سوددهی برای این فرد خواهد داشت؟

شرایط کلی  بازخرید

براساس شرایطی که بیمه عمر داراست، هر فرد بیمه‌گذاری می‌تواند با اختیار تام بیمه ‌عمرش را بازخرید کند. حتی اگر علت خاصی نداشته باشد. شما نیز اگر قصد بازخرید بیمه خود را دارید، می‌توانید به نمایندگی و کارگزاری بیمه‌نامه‌تان مراجعه کنید.

به خاطر داشته باشید که اقساط بیمه عمر را در موعد مشخص شده پرداخت کنید. اگر چنین اتفاقی نیفتد، اندوخته‌های شما پوچ شده و شرکت بیمه آن‌ها را کسر و در طولانی مدت صفر خواهد کرد. حال شاید بخواهید از شرایط بازخرید در رشته بیمه عمر شرکت‌های مختلف بیمه‌گر اطلاع حاصل کنید، پس دانستن مطالبی در ادامه مفید به نظر می‌رسد.

باز خرید بیمه عمر پاسارگاد

شرایط باز خرید بیمه عمر پاسارگاد به این شرح است: پس از گذشت شش ماه از شروع بیمه‌نامه، بیمه‌گذار می‌تواند بیمه‌نامه‌اش را بازخرید کند.

چنانچه شما قبل از ۵ سال اقدام به بازخرید بیمه بازنشستگی پاسارگاد کنید، شرکت بیمه‌گر این حق را دارد که درصدی از اندوخته شما را به عنوان هزینه اداری کسر کند. البته نگران نباشید مابقی اندوخته به حساب شما واریز خواهد شد.

بازخرید بیمه عمر ایران

اگر قصد داشته باشید، این بیمه‌نامه را بازخرید کنید، باید بدانید که از ماه دوم عقد بیمه‌نامه، این فرصت برای شما مهیاست.سن این قرارداد بیمه‌ای شرکت بیمه ایران، حداقل ۵ ساله است و پوشش‌های آن از روز اول برقرار خواهد بود. چنانچه بازخرید شما قبل از رسیدن به سود اتفاق بیفتد، صد در صد متحمل زیان خواهید شد. لازم است بدانید که مبلغ باز خرید بیمه عمر ایران  باتوجه به پرداختی و  سن بیمه‌گزار محاسبه خواهد شد.

بازخرید بیمه عمر پارسیان

بیمه عمر پارسیان نیز برای بازخرید حرفی برای گفتن دارد. بازخرید این بیمه عمر زمانی عملی خواهد بود که بیمه‌گزار حداقل هفت ماه حق بیمه پرداخت کرده باشد. شرکت بیمه پارسیان در این شرایط با کسر کردن هزینه‌های اداری اقدام به بازخرید بیمه عمر خواهد کرد.این بازخرید برای بیمه‌نامه‌هایی‌ست که اندوخته سرمایه‌گزاری داشته باشند.

بازخرید بیمه عمر البرز

امکان بازخرید در بیمه عمر البرز هم تعریف شده است. در طرح چترا بیمه گزاران می‌توانند بعد از ۵ سال اقدام به بازخرید کنند.

بازخرید بیمه عمر کوثر

امکان بازخرید بیمه عمر کوثر  در طرح های مختلف از پایان ماه ششم وجود دارد.

شرایط و مدارک مورد نیاز برای باز خرید بیمه عمر

همانطور که گفته شد برای بازخرید بیمه عمر به دلیل یا توجیه خاصی نیاز نیست و هر زمانی که برای بازخرید کردن بیمه خود تمایل داشتید، تنها کافی است با مدارک زیر به نمایندگی شرکت بیمه مدنظر خود مراجعه‌ کنید:

 • اصل بیمه‌نامه عمر
 • رسید پرداخت‌های حق بیمه
 • تائیدیه حسابداری در خصوص دریافت حق بیمه
 • مدارک شناسایی بیمه‌گذار
 • پر کردن فرم مخصوص بازخرید بیمه عمر

برای خرید بیمه عمر از کجا مشاوره بگیریم؟

قطعا شما بهتر می‌دانید که بیمه عمر از آ ن دسته بیمه‌ هاست که جزئیات فنی زیادی دارد. اطلاع پیدا کردن در مورد همه جنبه‌های این رشته بیمه‌ای کاری سخت و زمان بری خواهد بود. به همین علت می‌توانید از مشاوران و متخصصین بیمه دات کام کمک بخواهید. این کارشناسان بیمه با دقت و حوصله به تمام سوالات بیمه عمر شما پاسخ خواهند داد و شما را در انتخاب و خرید بهترین بیمه عمر راهنمایی خواهند کرد.

اگر در مورد باز خرید بیمه عمر اعم از سود و پوشش‌های بیمه‌ای آن یا سایر موضوعات مرتبط با این بیمه سوالی داشتید، کافی است سوالات خود را به صورت کامنت زیر همین پست قرار دهید و از مشاوره تخصصی کارشناسان بیمه دات کام استفاده کنید.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
مزایا و پوششهای بیمه عمر
۰۱ مرداد ۱۴۰۲ / بیمه عمر

بیمه عمر چیست؟ مزایا و پوشش‌های بیمه عمر در ۱۴۰۲

بیمه عمر زیرمجموعه بیمه اشخاص محسوب می شود. بیمه عمر نوعی پس انداز، سرمایه گذاری بلندمدت با مزایای مناسب، پشتیبان مالی برای خانواده و همه افراد دوراندیشی است که امروز سکه‌ای کنار گذاشته و فردا کوزه ها سود می برند و آینده آسوده‌ای را تجربه کنند.

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
person
shamsi13631363@gmail.com
۱۵ مرداد ۱۴۰۲

سلام من بعد از پنج سال بیمه ای که داشتم بازخرید کردم،الان پشیمونم پول هنوز دریافت نکردم میشه دوباره بیمه بشم باسابقه ی پنج ساله؟لطفا راهنماییم کنین

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۶ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. لطفا به شرکت بیمه خود مراجعه کنید و موضوع را پیگیری کنید شاید راهی داشت.

person
شهرام
۰۹ مرداد ۱۴۰۱

با سلام
از سال ۱۳۹۴/۰۴/۰۶ بنده تحت پوشش بیمه عمر مان ایران قرار گرفتم و روش پلکانی رو انتخاب کردم و از سال اول با ۱۰۰ هزارتومن و ضریب افزایش سالانه حق بیمه ۰.۱ پرداخت می کردم ، بعد از ۸ سال ارزش بازخریدی آخرین قسط وصول شدم میشه ۱۵۶,۸۱۵,۲۸۸ و جالبه که بگم طلا سال ۹۴ گرمی ۹۱ هزارتومن بوده !!!!!! بله دوستانی که بازار گرمی بیمه می کنید ، فکر کنید من فقط همون سال ۹۴ و نه سال های دیگه ، می تونستم تقریبا ۱۰ گرم طلا بگیرم و الان با پول طلای الان میشه چقدر ؟ نزدیک به ۱۴ میلیون تومن، بله دوستان رسیدیم بگیم که در جامعه ای که تورم هر ماه و سالش نسبت به ماه و سال قبلش چندین برابر میشه و حقوقتون رشدی در برابرش نداره ، سرمایه گذاری در این بیمه به صرفه نیست دوستان ، خوب شرکت بیمه چه کار میکنه با این پول ها در زمان خودش ؟ مطمناً سرمایه گذاری در لحظه

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۹ مرداد ۱۴۰۱

  سلام ممنون از پیامتان

  person
  بیگی
  ۳۰ دی ۱۴۰۱

  سلام
  از نظر سرمایه گذاری حرف شما کاملا درست است اما شما پوشش های بیمه را ملحوظ نکردید اگر در این فاصله خدایی نکرده اتفاق یا حادثه ای برای شما اتفاق بیفتد و شما چند ده یا چند صد میلیون خسارت بگیرید آیا باز هم سکه طل میتواند در آن حد باشد؟؟

person
یونس خلیلی
۲۶ تیر ۱۴۰۱

یه سوال داشتم بیمه عمر بازنشستگی هم داره ؟ و چند سال طول میکشه؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۸ تیر ۱۴۰۱

  سلام بله و حداکثر ۳۰ سال

person
پاکان
۱۲ تیر ۱۴۰۱

سلام کی باید اقدام به بازخرید کنیم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۳ تیر ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، اصولا بهتر است که اجازه دهید تا ۳۰ سال تمام شود.

person
majid
۰۲ اسفند ۱۴۰۰

مبلغ ۱۶۰۰دادم به بیمه عمر ایران بعد یکسال خواستم بازخرید کنم کلا مبلغ ۱۵۰تومن به من پس دادن .اخه این چه جور حساب کتابه .لطفا تو مملکت اسلامی این مورد را پیگیری کنید.

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۲ اسفند ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، شرایط بیمه نامه را بخوانید، کامل توضیح داده شده است. شما قبل از خرید باید همه موارد را بررسی کنید. اینکه چقدر به شما دادند، بر اساس شرایطی است که خود شما مشخص کرده اید.

person
ایرانی
۱۰ بهمن ۱۴۰۰

باتوجه به تورم سالانه تو ایران، بیمه عمر اصلا قابل توجیه نیست

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۰ بهمن ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، شما می توانید مبلغ پرداختی حق بیمه خود را افزایش دهید. برای این کار با شرکت بیمه تماس بگیرید.

  person
  رضا
  ۲۷ شهریور ۱۴۰۱

  سلام چطور میتونم باز خرید کنم بیمه خودم رو!!!الان دو سال و با قسط ماهی ۲۰۰ زیر پنج سال هم است

   person
   کارشناس بیمه
   ۲۸ شهریور ۱۴۰۱

   سلام احتمالا نتوانید. حداقل باید ۵ سال بگذرد.

person
ابراهیم داودی بجه
۱۱ آبان ۱۴۰۰

باسلام.من دیماه۹۱برای دو فرزندم اقدام به عقدقرارداد بیمه عمردرشرکت بیمه نوین بیرجند نمودم.پس از پایان۱۸ ماه واریز اقساط ماهیانه بیمه؛ دیگر اقساط را واریز ننمودم.یعنی فقط تا خرداد۹۳ اقساط را واریز نمودم.خلاصه بعدگذشت حدود۷ سال اقدام به باز خرید بیمه نامه ها نمودم که متأسفانه بیمه نوین اظهار داشت به علت عدم پرداخت اقساط ماهیانه بیمه عمر؛هیچ وجهی مسترد نمی گردد.درمتن قرارداد گفته شده که چنانچه اقساط پرداختی زیر ۶ ماه باشد؛هیچ وجهی در بازخرید پرداخت نمیگردد.چگونه به خاطر وجود یک قانون خلاف انسانیت و وجدان بشری؛حق و حقوق انسانها پایمال میگردد.چرا حداقل۱۲ ماه پرداختی دیگر را به من نمیدهند.با کدام وجدان راحت پول انسان را ظبط میکنند.ان شاءالله که با بازنگری در این فعل حرام حداقل نسبت به تطهیر حقوق کارکنان شرکت بیمه نوین اقدامی در راستای انسانیت و شرف انجام شود.اینجانب به نوبه ی خودم به هیچ وجه پول ظبط شده خویش را حلالتان ندارم و تا دنیا و آخرت طلب حق خودم را دارم.آیا حالتان خوب است؟آیا به ما مال باخته ها هم هنگام خوشیها و… توجهی دارید؟ از این گناه بزرگ و حرام واضح و آشکار نمیهراسید؟ وجدانتان راحت است؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۸ فروردین ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، از طریق قانونی می توانید اقدام کنید.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید