13 شهریور 1400

بازخرید بیمه عمر یک راه حل درست یا یک فرصت سوزی؟

می‌دانیم که به قصد بازخرید‌ بیمه‌‌ عمر این صفحه را باز کرده‌اید. در ابتدا باید بدانید که بیمه‌ عمر یک قرارداد بلندمدت بیمه‌ای به شمار می‌رود که گزینه مناسبی برای سرمایه‌گذاری است. از مهم‌ترین دلایلی که بعضی از افراد تمایلی به خرید این بیمه نشان نمی‌دهند، مدت طولانی قرارداد آن است. به نظر آنان، اگر قرار باشد سرمایه این بیمه را پس از 20 سال دریافت کنند، چندان  جذابیت و کاربردی برایشان نخواهد داشت. اما برای این مسئله نیز راه‌حلی وجود دارد. بازخرید بیمه عمر همان راه حلی است که برای بیمه‌گزاران در نظر گرفته شده است. طبق این راه حل، آن‌ها هر زمان که بخواهند، می‌توانند به اندوخته خود دسترسی داشته باشند.

بیمه عمر و هزاران مزایایی که باید بدانید

این‌روزها، بیمه عمر از آن دسته مطالبی‌ست که زیاد درباره‌ی آن می‌شنویم و مطالعه می‌کنیم. حتی ما برای آن یک مقاله کلی نیز ترتیب داده‌ایم که می‌توانید آن را مطالعه کرده و با تمامی ویژگی‌ها و قوانین آن آشنا شوید: بیمه عمر چیست؟+ مزایا و پوشش‌های بیمه عمر

درواقع با مطالعه و شنیدن درباره‌ی این بیمه مهم، ممکن است دچار  سردرگمی شویم که این بیمه ارزش خریدن دارد یا خیر؟ برای این‌که بتوانیم پاسخ دقیقی به این سوال دهیم، پیشنهاد می‌کنیم همراه ما باشید:

بازخرید بیمه چیست؟

بیمه‌گزار در طول اعتبار بیمه عمر، این حق را دارد که بیمه خود را بازخرید کرده یا قرارداد آن را در شرکت بیمه بازخرید کند. اما به چه علتی؟

علل متفاوتی برای انجام این کار وجود دارد که در زیر به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

  1. بیمه‌نامه عمر ارزشی برای سرمایه‌گزاری بلندمدت نداشته باشد.
  2. بیمه‌گزار از خدمات شرکت بیمه‌ای ناراضی باشد.
  3. نیاز مالی بیمه‌گزار وی را مجبور به بازخرید بیمه عمر کند.

در حقیقت این عمل یکی از مزایای بیمه عمر به حساب می‌آید که اندوخته بیمه نامه همواره در دسترس  بیمه‌گزاران این بیمه‌نامه خواهد بود.

لطفا توجه داشته باشید که:

از آنجایی که این بیمه نامه بلند مدت است، شرکت‌های بیمه‌گزار درصدد هستند شایسته‌ترین عملکرد را در مدت این بیمه به بیمه‌گذاران خود ارائه ‌دهند.به همین علت خرید این بیمه‌نامه به صورت ده یا بیست ساله یک سرمایه‌گذاری دو سر برد است. حال اگر سن شما بالای ۲۰ سال است و از زمان شروع بیمه عمرتان ۵ سال نگذشته، اقدام به بازخرید بیمه نامه نکنید چون در این صورت صد در صد ضرر خواهید کرد.

بهترین زمان باز خرید بیمه‌نامه عمر چه موقعی است؟

شاید با خواندن این مقاله به این سوال در ذهنتان برخورده باشید که بهترین زمان برای بازخرید بیمه عمر دقیقا چه موقعی‌ست؟ در پاسخ به این سوال می‌توان گفت بهترین زمان برای این عمل برای  افراد مختلف با هم تفاوت دارد.

برای مثال:

اگر بیمه‌نامه عمر برای یک خردسال باشد، امکان دارد پس از گذشت  ۵ سال سود دهد. حال بیاییم و درنظر بگیریم بیمه‌نامه برای یک فرد 50 ساله خریداری شده است.در این صورت چگونه بیمه‌نامه پس از ده سال امکان سوددهی برای این فرد خواهد داشت؟

شرایط کلی  بازخرید را در زیر مطالعه می‌کنید:

براساس شرایطی که بیمه عمر داراست، هر فرد بیمه‌گذاری می‌تواند با اختیار تام بیمه ‌عمرش را بازخرید کند. حتی اگر علت خاصی نداشته باشد. شما نیز اگر قصد بازخرید بیمه خود را دارید، می‌توانید به نمایندگی و کارگزاری بیمه‌نامه‌تان مراجعه کنید.

به خاطر داشته باشید  که اقساط بیمه عمر  را در موعد مشخص شده پرداخت کنید. اگر چنین اتفاقی نیفتد، اندوخته‌های شما پوچ شده و شرکت بیمه آن‌ها را کسر و در طولانی مدت صفر خواهد کرد. حال شاید بخواهید از شرایط بازخرید در رشته بیمه عمر شرکت‌های مختلف بیمه‌گر اطلاع حاصل کنید، پس دانستن مطالبی در ادامه مفید به نظر می‌رسد.

باز خرید بیمه عمر پاسارگاد

شرایط بازخرید بیمه عمر پاسارگاد به این شرح است: پس از گذشت شش ماه از شروع بیمه‌نامه، بیمه‌گذار می‌تواند بیمه‌نامه‌اش را بازخرید کند.

چنانچه شما قبل از 5 سال اقدام به بازخرید این بیمه کنید، شرکت بیمه‌گر این حق را دارد که درصدی از اندوخته شما را به عنوان هزینه اداری کسر کند. البته نگران نباشید مابقی اندوخته به حساب شما واریز خواهد شد.

بازخرید بیمه عمر ایران

اگر قصد داشته باشید، این بیمه‌نامه را بازخرید کنید، باید بدانید که از ماه دوم عقد بیمه‌نامه، این فرصت برای شما مهیاست.سن این قرارداد بیمه‌ای شرکت بیمه ایران، حداقل 5 ساله است و پوشش‌های آن از روز اول برقرار خواهد بود. چنانچه بازخرید شما قبل از رسیدن به سود اتفاق بیفتد، صد در صد متحمل زیان خواهید شد. لازم است بدانید که مبلغ بازخرید بیمه عمر ایران  باتوجه به پرداختی و  سن بیمه‌گزار محاسبه خواهد شد.

بازخرید بیمه عمر پارسیان

بیمه عمر پارسیان نیز برای بازخرید حرفی برای گفتن دارد. بازخرید این بیمه عمر زمانی عملی خواهد بود که بیمه‌گزار حداقل هفت ماه حق بیمه پرداخت کرده باشد. شرکت بیمه پارسیان در این شرایط با کسر کردن هزینه‌های اداری اقدام به بازخرید بیمه عمر خواهد کرد.این بازخرید برای بیمه‌نامه‌هایی‌ست که اندوخته سرمایه‌گزاری داشته باشند.

شرایط و مدارک مورد نیاز برای باز خرید بیمه عمر:

همانطور که گفته شد برای بازخرید بیمه عمر به دلیل یا توجیه خاصی نیاز نیست و هر زمانی که برای بازخرید کردن بیمه خود تمایل داشتید، تنها کافی است با همراه داشتن مدارک زیر به نمایندگی شرکت بیمه مدنظر خود مراجعه کنید:

  • اصل بیمه‌نامه عمر
  • رسید پرداخت‌های حق بیمه
  • تائیدیه حسابداری در خصوص دریافت حق بیمه
  • مدارک شناسایی بیمه‌گذار
  • پر کردن فرم مخصوص بازخرید بیمه عمر

برای خرید بیمه عمر از کجا مشاوره بگیریم؟

قطعا شما بهتر می‌دانید که بیمه عمر از آ ن دسته بیمه‌ هاست که جزئیات فنی زیادی دارد. اطلاع پیدا کردن در مورد همه جنبه‌های این رشته بیمه‌ای کاری سخت و زمان بری خواهد بود. به همین علت می‌توانید از مشاوران و متخصصین بیمه دات کام کمک بخواهید. این کارشناسان بیمه با دقت و حوصله به تمام سوالات بیمه عمر شما پاسخ خواهند داد و شما را در انتخاب و خرید بهترین بیمه عمر راهنمایی خواهند کرد.

اگر در مورد بازخرید بیمه عمر اعم از سود و پوشش‌های بیمه‌ای آن  یا سایر موضوعات مرتبط با این بیمه سوالی داشتید، کافی است با مشاوران ما در تماس باشید و از مشاوره تخصصی کارشناسان بیمه دات کام استفاده کنید.

 

تماس با بیمه دات کام

 

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
19 شهریور 1400 / بیمه عمر / مجله بیمه

بیمه عمر چیست؟ مزایا و پوشش‌های بیمه عمر

بیمه عمر زیرمجموعه بیمه اشخاص محسوب می شود. بیمه عمر نوعی پس انداز، سرمایه گذاری بلندمدت با مزایای مناسب، پشتیبان مالی برای خانواده و همه افراد دوراندیشی است که امروز سکه‌ای کنار گذاشته و فردا کوزه ها سود می برند و آینده آسوده‌ای را تجربه کنند.

13 شهریور 1400 / بیمه عمر

بازخرید بیمه عمر یک راه حل درست یا یک فرصت سوزی؟

تا حالا به این فکر کرده‌اید که بیمه عمر خود را بازخرید کنید؟ از آخرین به روز رسانی شرایط و ضوابط بازخرید بیمه عمر در شرکت‌های بیمه‌ای مختلف نظیر بیمه عمر ایران، پارسیان و پاسارگاد باخبرید؟! در این مقاله پاسخ تمامی سوالات خود را پیدا می‌کنید.

11 بهمن 1399 / بیمه اشخاص / بیمه عمر / مجله بیمه

بیمه زندگی خاورمیانه: صفر تا صد پوشش‌ها و طرح‌ها و خرید بیمه خاورمیانه

بیمه زندگی خاورمیانه به عنوان بیمه عمر و سرمایه گذاری خاورمیانه یکی از متنوع ترین شرکت های بیمه ای با محصولات بیمه ای بسیار بالا و شایان توجه است که شما می توانید با خرید آن از وجود هر یک از این محصولات بیمه ای متنوع بهره مند شوید. مزایا و طرح ها و پوشش های بیمه ای بیمه زندگی خاورمیانه بسیار بالا است.

30 دی 1399 / بیمه عمر / مجله بیمه

بیمه عمر معلم چگونه بخریم؟ راهنمای کامل پوشش‌های خرید بیمه عمر معلم

بیمه عمر معلم یکی از بیمه نامه هایی می باشد که می توانید با خرید آن علاوه بر استفاده از طرح ها و پوشش های مختلف بیمه ای از وجود سرمایه گذاری بسیار مطمئن برای آینده خود و خانواده خویش بهره مند گردید. در این بیمه نامه طرح های بسیار زیادی وجود دارد که با توجه به نیاز خود می توانید از هر یک از آن ها استفاده کنید.

13 دی 1399 / بیمه عمر / مجله بیمه

بیمه عمر پاسارگاد: راهنمای کامل پوشش‌ها، مزایا و طرح‌ها|بیمه دات کام

بیمه عمر پاسارگاد یکی از بیمه نامه هایی است که می توانید با خرید آن در سامانه بیمه دات کام به صورت اینترنتی در یک چشم به هم زدن از ویژگی های منحصر به فرد آن بهره مند شوید. البته بهتر است به این نکته هم اشاره شود که در کنار تمامی پوشش های بیمه ای، بیمه عمر پاسارگاد برای شما یک سرمایه گذاری مطمئن به شمار می آید.

24 آذر 1399 / بیمه عمر / مجله بیمه

بیمه عمر آسیا: پشتوانه بیمه‌ای و سرمایه‌ای مطمئن| بیمه دات کام

بیمه عمر آسیا یکی از بیمه های عمری است که می توانید در طول مدت بیمه نامه هم از پوشش های بیمه ای و هم از امکان بازخرید و دریافت وام آن ها استفاده کنید و هم اینکه می توانید به عنوان یک پشتوانه و سرمایه گذاری روی این بیمه نامه حساب باز کنید. برای خرید و استعلام بیمه عمر نیز می توانید به سامانه بیمه دات کام مراجعه کنید.

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید