۰۷ بهمن ۱۴۰۱

دوره انتظار بیمه در بیمه تکمیلی و بیمه عمر چه مدت است

شرکت‌های بیمه‌گر در هنگام انعقاد قراردادهای بیمه با بیمه‌گزاران، معمولا یک بازه زمانی انتظار تعیین می‌کنند. این شرکت‌ها، طی دوران ذکرشده، تعهدی برای پرداخت غرامت به بیمه‌گزاران ندارند. دوره انتظار بیمه همان محدوده زمانی مورد توافق است که در قراردادهای بیمه‌های درمان تکمیلی و بیمه‌های عمر لحاظ می‌شود. اغلب شرکت‌های بیمه، قواعد مشترکی برای قراردادهای بیمه درمان تکمیلی دارند؛ اما در بیمه‌های عمر شرایط کمی متفاوت است. در این مقاله به سواالات دوره انتظار بیمه تکمیلی تامین اجتماعی چقدر است؟ آیا با دوره انتظار بیمه تکمیلی متفاوت است؟ چند ماه بعد از بیمه تکمیلی میتوان استفاده کرد؟ و مواردی از این قبیل پاسخ می‌دهیم. همچنین به بیان ضروریات، جزییات و طول دوره انتظار در قراردادهای بیمه می‌پردازیم. پس با ما همراه باشید.

دوره انتظار بیمه در بیمه درمان تکمیلی

بیمه‌های پایه مانند بیمه تامین اجتماعی، بیمه سلامت، بیمه نیروهای مسلح و… نمی‌توانند تمام هزینه‌های درمان بیماران را پوشش بدهند. ازاین‌روی بیمه درمان تکمیلی توسط شرکت‌های بیمه طراحی شد. بخش قابل توجهی از هزینه درمان افراد، تحت پوشش این بیمه‌ها توسط شرکت‌های بیمه در ازای دریافت حق‌بیمه، پرداخت می‌شود.

دوره انتظار بیمه

دوره انتظار بیمه در انواع بیمه، متفاوت است.

شرکت‌های مذکور برای کاهش ریسک مالی خود، محدوده زمانی را تحت عنوان دوران انتظار بیمه، تعریف کردند. در این محدوده زمانی بیمه‌گر هیچ تعهدی در قبال جبران خسارت بیمه‌گزار ندارد. به بیان دیگر فرد بیمه‌شده بلافاصله بعد از انعقاد قرارداد، نمی‌تواند از برخی پوشش‌های مورد توافق تا پایان دوره انتظار استفاده نماید.

دوره انتظار بیمه تکمیلی برای جراحی و بیماری‌های مزمن حدود ۳ ماه است. همچنین دوره انتظار در پوشش زایمان، اغلب اوقات ۹ ماهه است. برخی بیمه‌های گروهی اگر تعداد متقاضیان بین ۲۵۰ تا ۱۰۰۰ نفر باشد، این مدت را به ۶ ماه کاهش می‌دهند. در تعداد متقاضی بالای ۱۰۰۰ نفر هم که کلا دوره انتظار حذف می‌شود. شرایط بیمه های مختلف برای دوره انتظار متفاوت است. لازم به ذکر است بیمه تکمیلی بدون دوره انتظار نداریم. در ادامه در مورد محدودیت ها و  مدت انتظار بیمه تکمیلی صحبت می‌کنیم.

البته محدودیت ذکر شده، معمولا برای پوشش‌های زیر اعمال می‌شود:

 • زایمان
 • جراحی و بستری
 • خدمات دندان‌پزشکی
 • خدمات پاراکلینیکی

نکته: برخی شرکت‌ها در خریدهای گروهی با تعداد بالا دوره انتظار ندارند.

ضرورت تعیین دوره انتظار بیمه درمان تکمیلی

گفتیم که یکی از علل تعیین دوره انتظار بیمه در بیمه تکمیلی کاهش ریسک مالی شرکت است. علت مهم بعدی به ایجاد شرایط برابر در استفاده از خدمات بیمه تکمیلی برای همه‌ی بیمه‌گزاران برمی‌گردد. برای همین همه شرکت‌ها دارای دوره انتظار در بیمه هستند.

تعیین دوره انتظار بیمه ضرورتی در ایجاد شرایط یکسان برای بیمه‌گزاران

پرداخت حق‌بیمه در اصل به معنای پس‌انداز بخشی از دارایی‌هایتان برای زمانی است که به بیمه نیازمند می‌شوید. از طرف دیگر، تجمیع پس‌اندازهای تمام بیمه‌گزاران در شرکت‌های بیمه است که امکان جبران خسارت افراد تحت پوشش را می‌دهد. پس در هنگام نیاز به پوشش‌های بیمه تکمیلی، شرکت برای ارائه خدمات به شما از پس‌اندازهای دیگران نیز استفاده می‌کند. حال چه می‌شود اگر فردی بدون پرداخت حق بیمه در محدوده زمانی مشخص- برای پوشش هزینه‌هایش اقدام به خرید بیمه تکمیلی نماید. در شرایط مذکور اگر خدمات بیمه‌ای برای این فرد فعال گردد آیا در حق سایر بیمه‌گزاران که ماه‌ها حق‌بیمه پرداخته‌اند، اجحاف نمی‌شود؟ تصور کنید به مرور تعداد این افراد هم افزایش یابند. قطعا دیگر صنعت بیمه هم نمی‌تواند به تعهدات خود در پوشش هزینه‌های درمانی عمل کند.

علت حذف دوره انتظار در برخی بیمه‌های درمان تکمیلی

بیمه‌های درمان تکمیلی به سه صورت ارائه می‌شود. بیمه تکمیلی انفرادی، بیمه تکمیلی خانواده و بیمه تکمیلی گروهی برخی شرکت‌ها در بیمه درمان گروهی وقتی تعداد متقاضیان از یک حدی -معمولا ۱۰۰۰ نفر- بالاتر رود دوره انتظار بیمه را حذف می‌کنند. طبق محاسبات مالی شرکت، افزایش تعداد بیمه‌گزاران، هزینه‌های احتمالی را در دراز مدت پوشش می‌دهد. برخی دیگر از شرکت‌ها هم در صورت حذف دوره انتظار، حق‌بیمه بیشتری از بیمه‌گزاران مطالبه می‌کنند. در این شرایط نیز ریسک مالی شرکت پوشش داده می‌شود.

مقاله پیشنهادی برای شما: بیمه تکمیلی چیست؟

دوره انتظار بیمه درمان تکمیلی معمولا چقدر طول می‌کشد؟

شرکت‌ها مختلف، دوره انتظار بیمه متفاوتی دارند. حتی این دوره در پوشش‌های گوناگون مثل خدمات درمانی یا کلینیکی هم ثابت نیست. معمولا دوره انتظار برای پوشش‌هایی چون عمل جراحی، خدمات بستری، پاراکلینیکی و بیماری‌های مزمن مانند دیابت، ۳ ماهه تعیین می‌شوند. موارد زیر نیز در دسته بیماری‌های مزمن قرار می‌گیرند:

 • کاتاراکت، استرابیسم، پولیپ و انحراف بینی، جراحی سینوس و لوزه
 • جراحی قلب باز، نارسایی‌های مزمن کلیه، دیسک ستون فقرات
 • جراحی‌های پروستات، واریکوسل، میومکتومی و هیسترکتومی، سیستول، رکتوسل، آنتروسل
 • خسارت‌های ناشی از بیماری‌هایی قبل از تاریخ شروع اولین پوشش بیمه

دوره انتظار در پوشش زایمان، اغلب اوقات ۹ ماهه است. برخی بیمه‌های گروهی اگر تعداد متقاضیان بین ۲۵۰ تا ۱۰۰۰ نفر باشد، این مدت را به ۶ ماه کاهش می‌دهند. در تعداد متقاضی بالای ۱۰۰۰ نفر هم که کلا دوره انتظار حذف می‌شود.

بیمه درمان تکمیلی را از کجا بخریم؟

بیمه دات کام کارگزاری آنلاین استعلام و خرید انواع بیمه از معتبرترین شرکت‌های بیمه با رتبه توانگری مالی یک است. اگر قصد خرید بیمه تکمیلی دارید، به آدرس  https://bimeh.com/health  بروید. همچنین مقاله نکات خرید بیمه تکمیلی را مطالعه کنید.

دوره انتظار بیمه

در اغلب شرکت‌های بیمه عمر، دوره انتظار  ۳ تا ۶ ماه است.

دوره انتظار بیمه در بیمه عمر

بیمه عمر در دنیا به عنوان یک سرمایه‌گذاری امن و بدون ریسک شناخته می‌شود. شرکت‌های بیمه مختلف طرح‌های متنوعی در این رشته بیمه ارائه می‌دهند. اما به طور کلی افراد با پرداخت حق بیمه سالانه تحت پوشش‌هایی چون: فوت، ازکارافتادگی، بیماری‌های خاص، بازنشستگی و… قرار می‌گیرند. همچنین در صورت فوت فرد بیمه‌شده، سرمایه فوت این بیمه‌نامه پشتوانه مالی مناسبی برای وراث قانونی‌اش خواهد بود. علاوه بر موارد گفته شده بیمه عمر چون ماهیت سرمایه‌گذاری دارد به سه دسته کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت تقسیم می‌شود.

بنا به انتخاب فرد متقاضی افزون‌بر پوشش‌های ذکر شده می‌تواند از سود سرمایه‌گذاری خود در قالب سود تضمینی و مشارکت نیز استفاده کند. دوره انتظار بیمه در بیمه عمر نیز مانند بیمه تکمیلی به پوشش انتخابی متقاضی بستگی دارد. برخی پوشش‌های در این بیمه‌نامه فاقد دوره انتظار است. اما برای حوادثی مانند فوت در اثر خودکشی، غرامت ازکارافتادگی و پوشش بیماری‌های خاص معمولا دوره انتظار تعریف می‌شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این نوع بیمه، راهنمای بیمه عمر را مطالعه کنید

دوره انتظار بیمه عمر چقدر است؟

دوره انتظار بیمه عمر در شرکت‌های بیمه مختلف بنابه سیاست‌های مالی شرکت محاسبه می‌شود. اما اغلب شرکت‌های برای پوشش ازکارافتادگی و بیماری‌های خاص ۳ تا ۶ ماه دوره انتظار تعیین می‌کنند. برخی شرکت‌ها مرگ با خودکشی را پوشش نمی‌دهند. برخی دیگر هم دوره انتظار ۲ ساله برای آن درنظر گرفته‌اند. در هنگام بستن قراردادهای بیمه عمر، حتما به این نکات دقت کنید.

داشتن اطلاعات بیمه‌ای از ضروریات دنیای امروز است. بیمه عمر و بیمه درمان تکمیلی دو بیمه ضروری هستند که نقش مهمی در بعد سلامتی و مالی زندگی افراد دارند. دوره انتظار بیمه یکی از مهم‌ترین اصطلاحات تخصصی موجود در قرارداد بیمه‌های مذکور است. در این مقاله تلاش کردیم به توضیح این اصطلاح و جزییات مربوط به آن بپردازیم. اگر درباره آن پرسش یا ابهامی دارید در پایین صفحه کامنت بگذارید. کارشناس‌های بیمه دات کام در اولین فرصت پاسخگوی شما هستند.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
مزایا و پوششهای بیمه عمر
۰۱ مرداد ۱۴۰۲ / بیمه عمر

بیمه عمر چیست؟ مزایا و پوشش‌های بیمه عمر در ۱۴۰۲

بیمه عمر زیرمجموعه بیمه اشخاص محسوب می شود. بیمه عمر نوعی پس انداز، سرمایه گذاری بلندمدت با مزایای مناسب، پشتیبان مالی برای خانواده و همه افراد دوراندیشی است که امروز سکه‌ای کنار گذاشته و فردا کوزه ها سود می برند و آینده آسوده‌ای را تجربه کنند.

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
person
افسانه
۱۹ آذر ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر
من حدودا ۱۵ روز پیش بیمه تکمیلی اتیه سازان حافظ ( تحت پوشش بیمه و مستمعری پدرم ) شدم
برای سونوگرافی نیاز به وقفه هست یا میتونم انجام بدم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۹ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله؛ می توانید از بیمه تکمیلی استفاده نمایید. دوره انتظار شامل این مورد نمی شود.

person
حسام
۱۳ آذر ۱۴۰۲

ایا بیمه تکمیلی سامان، جرالحی پولیپ و یا انحراف بینی یا بطور کلی بیماری مزمن را نیز پوشش میده و هزینه پرداخت می کنه یا خیر ؟ این موارد غیرقابل پرداخت است ؟!

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۳ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  جراحی های زیبایی فقط تحت پوشش بیمه قرار نمی گیرد.

person
فاطمه
۰۱ آذر ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر من قبلاً سابقه بیمه دانا ب مدت ۱الی۲سال توسط شرکتی ک همسرم قبلاً اونجا بود داشتم الان باردارم و بیمه تکمیلی نداریم میخواستم بدونم ب صورت خصوصی میتونم بیمه تکمیلی کنم خودمو یا باید حتما از جانب یک ارگان باشه؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۴ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  می توانید بیمه تکمیلی انفرادی را خریداری کنید.

person
نرگس مرادی
۲۱ آبان ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر میخواستم بپرسم برای انجام سونوگرافی دوره انتظار باید باشه یا بیمه تکمیلی که انجام بدی نیاز به دوره انتظار دارد ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۲ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. به بیمه شما بستگی دارد.

person
نصرتی
۰۶ آبان ۱۴۰۲

سلام میبخشین خانم من دوماهه باردارن و میخواییم بیمه تکمیلی انجام بدیم ایا امکان استفاده از بیمه برای سونوگرافی و زایمان هست؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۶ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  این موضوع را باید از بیمه تکمیلی مربوطه بپرسید. دوره انتظار بیمه های تکمیلی برای برخی خدمات ۶ الی ۹ ماه است. بهتر است قبل از تهیه بیمه از شرایط آن مطلع شوید.

person
نسیم
۰۵ آبان ۱۴۰۲

سلام
عمل هیستروکتومی ( رحم) دارم برای بیمه تکمیلی دانا مدت انتظار چقدر هس؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۶ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. دوره انتظار برای خدماتی مانند جراحی بین ۶ الی ۹ ماه است. اما در این مورد خاص بهتر است از بیمه تکمیلی دانا سوال بفرمایید.

person
پدیدار
۱۲ مهر ۱۴۰۲

سلام عمل بای پس معده دوره انتظار داره؟
من هنوز بیمه تکمیلی نکردم اگه بیمه کنم چقدر زمان میبره؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۵ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله باید دوره انتظار بیمه شما بگذرد.

person
حامد
۱۷ شهریور ۱۴۰۲

سلام من دو سه ساله که از بیمه تکمیلی استفاده میکنم .الانم دوماه از قرار داد جدیدمون میگذره و ماهانه شرکت مبلغی رو بابت بیمه تکمیلی از روی حقوقمون برمیداره‌.الان من اگه از اون شرکت به هر نحوی بیام بیرون ادامه بیمه تکمیلیم چی میشه ایا میتونم استفاده کنم؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۸ شهریور ۱۴۰۲

  سلام. می توانید خودتان حق بیمه را پرداخت نمایید و از بیمه تکمیلی استفاده کنید.

person
حاجی لو
۰۴ شهریور ۱۴۰۲

سلام همسرمو شرکت یکساله بیمه تکمیلی کرده بیمه دانا هستش منو هم همسرم بیمه کرد
ازامروز بیمه دانا تموم شده وشرکت بیمه تکمیلی را به بیمه دی تغییر داده آیا برای زایمان دوره انتظار خواهد داشت؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۵ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. خیر در صورتی که سابقه بیمه تکمیلی دارید دوره انتظار شامل شما نمی شود.

person
حسین
۳۱ مرداد ۱۴۰۲

سلام و درود. من دوماه بیمه تکمیلی همسرمو از کارخانه محل کارم گرفتم گرفتم. توی قرارداد نوشته بود بدون دوره انتظار ولی دیروز که زایمان کردن بیمه قبول نمیکنه و میگه دوره انتظار به شرطی حذف میشه که قبلاً بیمه تکمیلی می‌بودیم. این درسته؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۱ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. بله درست است در صورت داشتن سابقه بیمه تکمیلی دوره انتظار حذف می شود.

   person
   محسن
   ۰۳ مهر ۱۴۰۲

   سلام میخواستم بیمه تکمیلی دانا و یا غیره بشم یه راهنمایی میکنید که چیکار باید بکنم ؟

    person
    نویسنده بیمه
    ۰۴ مهر ۱۴۰۲

    سلام دوست عزیز
    ابتدا باید یک بیمه پایه مانند تامین اجتماعی یا بیمه سلامت را خریداری نمایید سپس از سایت بیمه تکمیلی مدنظرتان برای خرید بیمه تکمیلی اقدام نمایید. البته می توانید به صورت حضوری به یکی از شعب شرکت بیمه مدنظرتان نیز مراجعه نمایید.

person
ایران ویران
۰۲ مرداد ۱۴۰۲

سلام من بیمه تامین اجتماعی دارم.و چند روز پیش یه توده روی لب داشتم که در مطب جراحی کردم و بردم برای پاتولوژی .آیا میتوانم بیمه تکمیلی خریداری کنم و چون جراحی که انجام دادم نسبت به جواب پاتولوژی که شاید بدخیم باشه زیر پوشش قرار میدهند یا نه .ممنونم از شما

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۳ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. بیمه تکمیلی ربطی به تامین اجتماعی ندارد و باید بروید بیمه خصوصی مثل بیمه دانا ۰ بیمه ایران ۰ و یا غیره بیمه تکمیلی شوید.

person
محبوبه
۲۰ خرداد ۱۴۰۲

سلام.. برای عمل لیزیک چشم هم دوره انتظار هست؟؟
ویا میتوان با پرداخت چند ماهه حق بیمه این دوره انتظار رو کم کرد؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۰ خرداد ۱۴۰۲

  سلام. بله دوره انتظار هست. باید از بیمه مورد نظر به صورت مستقیم سوال بفرمایید.

person
احسان
۱۷ خرداد ۱۴۰۲

سلام، دوره انتظار بیمه مکمل درمان با تغییر در شرکت بیمه گذار بازهم باید انجام شود؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۰ خرداد ۱۴۰۲

  سلام. اگر سابقه بیمه تکمیلی پیوسته داشته باشید خیر.

person
کمند
۱۸ فروردین ۱۴۰۲

من یک ماهه که باردارم و حدودا یک ماه ونیم که بیمه تکمیلی هستم آیا میتونم در آزمایشات و سونوگرافی ازبیمه م استفاده کنم؟ یا باید برای سونو و آزمایش دوره انتظار سپری بشه؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۹ فروردین ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. خیر میتوانید استفاده کنید.

person
سمیرا
۱۷ اسفند ۱۴۰۱

سلام من چند ماهه بیمه تکمیلی ندارم همسرم بیمه دانا فرهنگیان هستن ؟
زمان انتظار برای هزینه زایمان دارد؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۷ اسفند ۱۴۰۱

  سلام. بله. اما میزانشو باید از بیمه دانا بپرسید.

person
سالمی
۰۸ بهمن ۱۴۰۱

سلام. دوره انتظار بیمه تامین اجتماعی برای جراحی چقدره؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۹ بهمن ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز. دوره انتظار به خدماتی که می خواهید دریافت کنید بستگی دارد. بیمه تامین اجتماعی برای انجام عمل های جراحی و خدمات درمانی دوره انتظار ندارند و این یکی از بهترین خدمات تامین اجتماعی است . اما برخی از اعمال جراحی دوره‌های انتظار طولانی مدت دارد مثلاً تعویض مفصل یا تعویض لگن ۵ سال سابقه نیاز است . یک سری اعمال جراحی قلب سابقه نیاز است . معمولاً بستگی به عمل مورد نیاز یکسری سوابق مورد نیاز می باشد.

person
کارشناس بیمه
۰۵ بهمن ۱۴۰۱

سلام. دوره انتظار برای بیماری های مزمن ۳ ماهه است. دوره انتظار در پوشش زایمان، اغلب اوقات ۹ ماهه است. برخی بیمه‌های گروهی اگر تعداد متقاضیان بین ۲۵۰ تا ۱۰۰۰ نفر باشد، این مدت را به ۶ ماه کاهش می‌دهند. در تعداد متقاضی بالای ۱۰۰۰ نفر هم که کلا دوره انتظار حذف می‌شود. شرایط بیمه های مختلف برای دوره انتظار متفاوته.

person
محمد پوربان
۰۴ بهمن ۱۴۰۱

سلام. دوره انتظار بیمه تکمیلی برای جراحی چه مدته؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۵ بهمن ۱۴۰۱

  سلام این دوره انتظار ۳ ماه است.

person
نینا رضایی
۰۴ بهمن ۱۴۰۱

سلام. کدام بیمه تکمیلی دوره انتظار ندارد؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۵ بهمن ۱۴۰۱

  تمام شرکت های بیمه ای که بیمه درمان انفرادی ارائه می دهند جهت پوشش های جراحی عمومی و تخصصی و زایمان و درمان نازایی دوره انتظار دارند که مدت دوره ها در اکثر شرکتها برای جراحی ها ۳ ماه و برای زایمان و درمان نازایی ۹ ماه می باشد.

person
تیموری فرد
۰۴ بهمن ۱۴۰۱

سلام. بیمه تکمیلی بعد از چند ماه تعلق میگیرد به افراد؟ قانون خاصی داره؟ من تازه امروز ثبت نام کردم و میخام بدونم شرایط خاصی داره؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۵ بهمن ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز
  از روز صدور بیمه تکمیلی خود می توانید از پوشش های آن بهره مند شوید مگر برای جراحی یا زایمان که نیاز به دوره انتظار دارد.

person
علی
۰۳ بهمن ۱۴۰۱

سلام
بتازگی تشخیص بیماری ام اس برای من داده شده
اگر بخوام بیمه تکمیلی یا عمر بگیرم وضعیت دوره انتظار برای من چگونه است؟
این دوره انتظار، برای قبل از تشخیص بیماری هست یا زمان استفاده از بیمه؟
چنانچه در هنگام خرید بیمه وضعیت بیماری را اعلام کنم در آینده و برای پرداخت جهت این بیماری مشکلی پیش نمی آید؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۰ بهمن ۱۴۰۱

  سلام احتمال اینکه قبول نکنند، زیاد است.

person
نورا
۲۸ دی ۱۴۰۱

سلام من سال قبل بیمه تکمیلی داشتم ولی امسال نتونستم حدود ۶ماه هم ازش گذشته که دیگه تکنیلی ندارم الانم ۳ماه باردارم می تونم دوباره برا زایمان بیمه تکمیلی انفرادی انجام بدم

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۸ دی ۱۴۰۱

  سلام می توانید بگیرید اما زایمان تحت پوشش قرار نخواهد گرفت.

  person
  علی
  ۲۹ بهمن ۱۴۰۱

  سلام من بیمه تکمیلی هستم دندانپزشکی استفاده کردم می خوان ببینم کی می تونم استفاده کنم دوباره

   person
   کارشناس بیمه
   ۳۰ بهمن ۱۴۰۱

   سلام دوست عزیز. سقف بیمه سالانه رو چک کنین برای این موضوع.

person
محمدی
۲۱ دی ۱۴۰۱

سلام پدرم تاریخ ۱۵/۹/۱۴۰۱بیمه تکمیلی تامین اجتماعی (مستمری بگیران) قرارداد بستند، عمل فوری نخاع گردن دارند. از چه تاریخی میتونند از مزایای تکمیلی استفاده کنند؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۱ دی ۱۴۰۱

  سلام عمل جراحی دارای دوره انتظار سه ماهه هستند. البته بیمه تکمیلی گروهی با تعداد بالا دارای دوره انتظار نیست. بهتر است که در این خصوص از خود شرکت طرف قرارداد بپرسید.

person
بهبود
۳۰ آذر ۱۴۰۱

سلام برای استفاده ازمزایای بیمه تکمیلی ‌‌‌‌‌‌‌‌‌دوره انتظار دارد واگر آره چند روزاست

  person
  کارشناس بیمه
  ۳۰ آذر ۱۴۰۱

  سلام برای جراحی و زایمان دارد که به ترتیب ۳ و ۹ ماه است.

person
mahsa 7777
۲۷ مهر ۱۴۰۱

بیمه ی عمر هم الان دوره انتظار داره؟ من درست از توی مطلب متوجه نشدم این موضوع رو

person
لادن خرمی
۱۹ مهر ۱۴۰۱

ببخشید برای دندون پزشکی هم دروه انتظار وجود داره؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۰ مهر ۱۴۰۱

  سلام خیر

person
سپهر
۱۱ مهر ۱۴۰۱

سلام
دوره انتظار جراحی لاپاروسکوپی میومکتی برای بیمه تکمیلی گروهی بالای هزار نفر هم چنان وجود دارد ؟ چون برای زایمان نوشته شده بالای هزار نفر دوره انتظار ندارد!

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۱ مهر ۱۴۰۱

  سلام اصولا دوره انتظار برای عمل های جراحی وجود دارد؛ مگر آنکه آن شرکت قانون خاصی بگذارد.

person
مسعود واحدی
۱۹ شهریور ۱۴۰۱

بیمه تکمیلی دارم و می خواهم از بیمه تکمیلی همسرم هم استفاده کنم آیا دوره انتظار شاملم می شود ؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۰ شهریور ۱۴۰۱

  سلام اگر انفرادی باشد، بله شامل می شود.

person
علی ستاری
۱۵ تیر ۱۴۰۱

دوره انتظار برای دندون پزشکیم هست من تازه تکمیلی گرفتم میخام برم دکتر؟؟؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۶ تیر ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، خیر.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید