13 مهر 1400

بیمه بازنشستگی پاسارگاد؛ آتیه‌ای ایمن برای دوران بازنشستگی و فراغت از کار

شما هم می‌خواهید که دوران بازنشستگی شیرینی داشته باشید؟ روزهایی که در آن دغدغه‌ای مالی برای  تأمین مخارج زندگی و درمان خود نداشته باشید؟ آیا شما می‌خواهید با خیال راحت به هزارتا کارهای مانده خود در زندگی بپردازید؟ حتی به همه نقاط کشور و دنیا هم بدون هیچ نگرانی سفر کنید؟ بیمه بازنشستگی پاسارگاد در کنار شماست؛ بیمه بازنشستگی پاسارگاد، یکی از قوی‌ترین و بهترین بیمه‌های بازنشستگی است که علاوه بر پرداخت مستمری، بسیاری از هزینه های درمانی شما را در این دوران تحت پوشش قرار می‌دهد. در این مطلب، در صدد هستیم که شما را با این بیمه بازنشستگی آشنا کنیم. پس با ما همراه باشید.

افزایش مخارج زندگی و تورم باعث شده تا افراد به ویژه کارمندان دیگر نتوانند با آن مستمری تامین اجتماعی و بیمه عادی بعد از بازنشستگی، زندگی خود را بگذارند. تازه اگر کارمند دولتی باشند؛ مستمری و پاداشی بعد از بازنشستگی دریافت خواهند کرد. اما برای آن‌هایی که در بخش خصوصی کار می‌کنند، قضیه سخت‌تر است. آن‌ها اگر بیمه تأمین اجتماعی داشته باشند، بعد از سی سال کار کردن یا رسیدن به سن 60 سالگی می‌توانند از مزایای بازنشستگی این بیمه استفاده کنند؛ اما آیا این میزان مستمری کفاف مخارج زندگی فعلی می‌دهد؟ بیمه بازنشستگی پاسارگاد با مزایا و انعطاف‌پذیری بالا برای آن‌هایی مناسب است که دیگر نمی‌خواهند دیگر نگران تأمین مخارج زندگی و دغدغه‌های بعد از بازنشستگی باشند.
قبل از مطالعه ادامه مطلب، حتماً مقاله بیمه بازنشستگی را بخوانید تا کامل با این نوع بیمه آشنا شوید.

بیمه بازنشستگی پاسارگاد چیست؟

بیمه پاسارگاد یکی از قوی‌ترین بیمه‌های کشور است که با معرفی انواع بیمه‌ها برای مشاغل و حوزه‌های مختلف توانسته سهم بیمه شدگان بیشتری را به خود اختصاص دهد. بیمه بازنشستگی پاسارگاد که زیرمجموعه بیمه عمر است، از طرح‌هایی است که شرکت بیمه پاسارگاد با هدف کاهش تشویش و نگرانی افراد در حوزه درمان دوران بازنشستگی ارائه کرده است. تأمین مخارج زندگی روزمره، مخارج دارو و درمان، خرید و تعویض وسایل خانه و جهیزیه از نگرانی‌هایی است که در بیمه عمر بازنشستگی تحت پوشش قرار می‌گیرند. حال شاید بپرسید، تهیه  این بیمه بازنشستگی با چه مزایایی همراه است؟

مزایای بیمه بازنشستگی پاسارگاد چیست؟

مزایایی که بیمه بازنشستگی پاسارگاد برای بیمه شدگان قرار داده باعث شده تا به عنوان یکی از بهترین‌های بیمه‌های سرمایه‌گذاری برای دوران سالخوردگی و ازکارافتادگی معرفی شود. این مزایا شامل موارد زیر است:

پوشش بیماری‌های خاص

دوران بازنشستگی با کهولت سن و بیماری همراه است؛ بیماری‌هایی که برای درمان و کنترل آن‌ها باید مبلغ زیادی را هزینه کرد. هزینه‌هایی که حقوق بازنشستگی عادی و حتی مستمری تأمین اجتماعی کفاف تأمینشان را نمی‌دهد. مسئله اینجاست که گاهی بعضی مریضی‌های عادی هم تحت پوشش بیمه عادی هم قرار نمی‌گیرند.در اینجا بیمه بازنشستگی پاسارگاد با پوشش بیماری خاص توانسته گام مهمی در کاهش نگرانی افراد در دوران بازنشستگی و کارافتادگی بعد از آن شود. به هر حال خیلی از افراد دیگر حتی توان کار کردن را بعد از 30 سال ندارند.

بیمه عمر و سرمایه‌گذاری پاسارگاد، بیماری‌های خاص را تا سن 60 سالگی و حداکثر به میزان 30% بیمه عمر تا سقف 25 میلیون تومان برای هر بیماری و در مجموع 125 میلیون تومان تحت پوشش قرار می‌دهد. بیماری‌هایی نظیر:

  • سکته مغزی و قلبی
  • جراحی قلبی عروقی
  • ابتلا به انواع سرطان
  • پیوند اعضا از جمله امراض خاصی هستند که تحت پوشش این بیمه قرار می‌گیرند.

مهم‌ترین مزیت و دلیل خرید بیمه بازنشستگی پاسارگاد، پوشش بیماری‌های خاص و ازکارافتادگی برای دوران بازنشستگی است. این مزیت علاوه بر مستمری است که از سمت بیمه عمر پرداخت می‌شود.

راهنمای کامل بیمه عمر را در این مقاله بخوانید.

دریافت وام

بیمه شده می‌تواند تا سقف 90% ارزش بازخرید بیمه خود، از شرکت وام دریافت کند. از مهم‌ترین مزایای دریافت این وام، بدون ضامن بودن و قطع نشدن پوشش بیمه بازنشستگی خواهد بود.

سپرده سرمایه‌گذاری

یکی دیگر از مزایای بیمه عمر و بازنشستگی پاسارگاد در تعیین مقداری مبلغ به عنوان سپرده در بیمه عمر است. نرخ سود این سپرده 16% است. علاوه بر این، یک بیمه نامه آتش سوزی ساختمان به صورت رایگان از طرف خود بیمه پاسارگاد به بیمه‌گذار اهدا خواهد شد. این پوشش تا آخر بیمه عمر وجود خواهد داشت.

مشخص کردن ذینفع

فرد بیمه شده می‌تواند به انتخاب خود، افرادی را به عنوان ذینفع برای بهره بردن از مزایای بیمه بازنشستگی معرفی کند. البته در زمان حیات و فوت فرد بیمه شده، به ترتیب 1 و (تا) 6 نفر می‌توانند ذینفع باشند.

بازخرید بیمه

از آنجا که بیمه بازنشستگی پاسارگاد زیرمجموعه بیمه عمر است، مزایای اصلی هر دو یکسان است. فرد بیمه شده می‌تواند در هر زمان دلخواه و قبل از رسیدن موعد بازنشستگی تقاضای بازخرید کند. فقط باید 6 ماه از حق بیمه خود را پرداخت کند. همچنین اینکه هزینه کارمزد و فعالیت‌های اداری کسر خواهد شد.

اگر درباره بازخرید بیمه عمر نیازمند اطلاعات بیشتر هستید، شما را به خواندن مقاله بازخرید بیمه عمر: فرصت سوزی یا راه حل درست تشویق می‌کنیم.

دریافت مستمری و سود

میزان سود و مستمری بر اساس همان قوانین بیمه عمر است؛ فقط اینکه فرد بیمه شده باید حداقل سه سال از زمان پرداخت حق بیمه خود را سپری کند، تا بتواند مبلغ اندوخته خود را به صورت یکجا برداشت کند. البته این کار توصیه نمی‌شود؛ بهتر است که مبلغ حق بیمه خود را تا 30 سال پرداخت کرد. به این صورت، فرد بیمه شده بعد از بازنشستگی مستمری و سود بیشتری دریافت خواهد کرد.

بیمه درمان تکمیلی

تمامی بیمه شدگان می‌توانند تا 80 سالگی از بیمه درمان تکمیلی به صورت اختیاری هم استفاده کنند. این گروه 20 درصد تخفیف در پرداخت حق بیمه خواهند داشت.

انعطاف در پرداخت حق بیمه

هر شخص می‌تواند بر اساس میزان بودجه و درآمد خود، مبلغی را به صورت ماهانه به عنوان حق بیمه پرداخت کند. پاسارگاد از جمله بیمه‌هایی است که انعطاف‌پذیری بالایی در حق پرداخت در نظر گرفته است. پرداخت حق بیمه می‌تواند به صورت چهار دوره ماهانه، سه ماهه، شش ماهه و سالانه پرداخت شود. همچنین این پرداخت می‌تواند به صورت مبلغی ثابت در هرماه یا به صورت افزایشی بین 5 تا 25 درصد هرسال باشد. مسلماً هرچه پرداختی بیشتر باشد، در آخر فرد بازنشسته، مستمری و سود بیشتری دریافت خواهد کرد.

از دیگر مزایای بیمه بازنشستگی پاسارگاد، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
• معاف از مالیات
• بهره‌مندی از سن نوزادی تا 65 سالگی
• تحت پوشش قرار بودن بین 5 تا 35 سال

بیمه عمر مکمل بازنشستگی پاسارگاد

بیمه عمر مکمل بازنشستگی پاسارگاد، همانطورکه از نام آن می‌توان متوجه شد، مکمل بیمه بازنشستگی است. هدف اصلی این بیمه افزایش مستمری بیمه بازنشستگی است. از نظر بقیه مزایا، بیمه مکمل با خود بیمه بازنشستگی یکسان است.

چرا بیمه بازنشستگی پاسارگاد بخریم؟

بیمه بازنشستگی پاسارگاد به منظور کاهش دغدغه افراد در هنگام بازنشستگی و تحت پوشش قرار دادن بیماری‌های خاص و زمان کارافتادگی ارائه شده است. برای آن‌هایی که می‌خواهند تا در این دوران دیگر دغدغه‌ای نداشته باشند، خرید این بیمه بهترین گزینه خواهد بود.
کارشناسان و مشاوران بیمه دات کام همراه و در کنار شما هستند تا بتوانید به راحتی و بدون نیاز هیچ‌گونه فعالیت‌های اداری، برای دوران بازنشستگی خود سرمایه‌گذاری کنید.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
29 مهر 1400 / بیمه مسافرتی / مجله بیمه

بیمه مسافرتی کانادا: سفری ایمن و لذت بخش به کشور زمستان‌های سرد

راهنمای کامل پوشش‌ها و شرایط بیمه مسافرتی کانادا را قبل از اخذ ویزای شنگن در این مقاله بخوانید.

28 مهر 1400 / بیمه عمر / مجله بیمه

بیمه بازنشستگی سامان: همراه دوران بازنشستگی عالی شما

بیمه بازنشستگی سامان همراه شما تا دوران کهنسالی

28 مهر 1400 / بیمه مسافرتی / مجله بیمه

بیمه مسافرتی ترکیه؛ با کمتر از یک یورو سفری خاطره‌انگیز و ایمن داشته باشید.

نکات طلایی بیمه مسافرتی ترکیه که باید قبل از سفر بدانید

27 مهر 1400 / بیمه تکمیلی / مجله بیمه

مقایسه بیمه های تکمیلی: هر‌ آنچه باید برای انتخاب بهترین بیمه درمانی بدانید

مقایسه انواع بیمه‌های تکمیلی و انتخاب بهترین گزینه بیم درمان تکمیلی

27 مهر 1400 / اخبار / مجله بیمه

بیمه مشاغل آزاد تامین اجتماعی: پوشش‌ها، هزینه‌ها و مدارک ( جزییات قانونی پاییز 1400)

مدارک و شرایط، پوشش‌های بیمه مشاغل آزاد تامین اجتماعی و تفاوت بیمه مشاغل آزاد را با بیمه اجباری را این جا بخوانید.

26 مهر 1400 / اخبار / مجله بیمه

بیمه اتباع خارجی: پوشش‌ها و خدمات این بیمه برای افغان‌های عزیز

راهنمای کامل بیمه اتباع خارجی را در این مقاله بخوانید

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید