06 تیر 1402

بیمه بازنشستگی پاسارگاد؛ آتیه‌ای ایمن برای دوران بازنشستگی و فراغت از کار

شما هم می‌خواهید که دوران بازنشستگی شیرینی داشته باشید؟ روزهایی که در آن دغدغه‌ای مالی برای  تأمین مخارج زندگی و درمان خود نداشته باشید؟ آیا شما می‌خواهید با خیال راحت به هزارتا کارهای مانده خود در زندگی بپردازید؟ حتی به همه نقاط کشور و دنیا هم بدون هیچ نگرانی سفر کنید؟ بیمه بازنشستگی پاسارگاد در کنار شماست؛ بیمه بازنشستگی پاسارگاد، یکی از قوی‌ترین و بهترین بیمه‌های بازنشستگی است که علاوه بر پرداخت مستمری، بسیاری از هزینه های درمانی شما را در این دوران تحت پوشش قرار می‌دهد. در این مطلب، در صدد هستیم که شما را با این بیمه بازنشستگی آشنا کنیم. پس با ما همراه باشید.

افزایش مخارج زندگی و تورم باعث شده تا افراد به ویژه کارمندان دیگر نتوانند با آن مستمری تامین اجتماعی و بیمه عادی بعد از بازنشستگی، زندگی خود را بگذارند. تازه اگر کارمند دولتی باشند؛ مستمری و پاداشی بعد از بازنشستگی دریافت خواهند کرد. اما برای آن‌هایی که در بخش خصوصی کار می‌کنند، قضیه سخت‌تر است. آن‌ها اگر بیمه تأمین اجتماعی داشته باشند، بعد از سی سال کار کردن یا رسیدن به سن 60 سالگی می‌توانند از مزایای بازنشستگی این بیمه استفاده کنند؛ اما آیا این میزان مستمری کفاف مخارج زندگی فعلی می‌دهد؟ بیمه بازنشستگی پاسارگاد با مزایا و انعطاف‌پذیری بالا برای آن‌هایی مناسب است که دیگر نمی‌خواهند دیگر نگران تأمین مخارج زندگی و دغدغه‌های بعد از بازنشستگی باشند.
قبل از مطالعه ادامه مطلب، حتماً مقاله بیمه بازنشستگی را بخوانید تا کامل با این نوع بیمه آشنا شوید.

بیمه بازنشستگی پاسارگاد چیست؟

این  بیمه یکی از قوی‌ترین بیمه‌های کشور است که با معرفی انواع بیمه‌ها برای مشاغل و حوزه‌های مختلف توانسته سهم بیمه شدگان بیشتری را به خود اختصاص دهد. بیمه بازنشستگی پاسارگاد که زیرمجموعه بیمه عمر است، از طرح‌هایی است که شرکت بیمه پاسارگاد با هدف کاهش تشویش و نگرانی افراد در حوزه درمان دوران بازنشستگی ارائه کرده است. تأمین مخارج زندگی روزمره، مخارج دارو و درمان، خرید و تعویض وسایل خانه و جهیزیه از نگرانی‌هایی است که در بیمه عمر بازنشستگی تحت پوشش قرار می‌گیرند. حال شاید بپرسید، تهیه  این بیمه بازنشستگی با چه مزایایی همراه است؟ همچنین اینکه میزان حقوق بازنشستگی بیمه پاسارگاد چقدر است؟

مزایای بیمه بازنشستگی پاسارگاد چیست؟

مزایایی که بیمه بازنشستگی پاسارگاد برای بیمه شدگان قرار داده باعث شده تا به عنوان یکی از بهترین‌های بیمه‌های سرمایه‌گذاری برای دوران سالخوردگی و ازکارافتادگی معرفی شود. مزایای بیمه عمر پاسارگاد شامل موارد زیر است:

پوشش بیماری‌های خاص

دوران بازنشستگی با کهولت سن و بیماری همراه است؛ بیماری‌هایی که برای درمان و کنترل آن‌ها باید مبلغ زیادی را هزینه کرد. هزینه‌هایی که حقوق بازنشستگی عادی و حتی مستمری تأمین اجتماعی کفاف تأمینشان را نمی‌دهد. مسئله اینجاست که گاهی بعضی مریضی‌های عادی هم تحت پوشش بیمه عادی هم قرار نمی‌گیرند.در اینجا بیمه بازنشستگی پاسارگاد با پوشش امراض خاص بیمه عمر توانسته گام مهمی در کاهش نگرانی افراد در دوران بازنشستگی و کارافتادگی بعد از آن شود. به هر حال خیلی از افراد دیگر حتی توان کار کردن را بعد از 30 سال ندارند.

بیمه عمر و سرمایه‌گذاری پاسارگاد، بیماری‌های خاص را تا سن 60 سالگی و حداکثر به میزان 30% بیمه عمر تا سقف 25 میلیون تومان برای هر بیماری و در مجموع 125 میلیون تومان تحت پوشش قرار می‌دهد. بیماری‌هایی نظیر:

 • سکته مغزی و قلبی
 • جراحی قلبی عروقی
 • ابتلا به انواع سرطان
 • پیوند اعضا از جمله امراض خاصی هستند که تحت پوشش این بیمه قرار می‌گیرند.

مهم‌ترین مزیت و دلیل خرید بیمه بازنشستگی پاسارگاد، پوشش بیماری‌های خاص و ازکارافتادگی برای دوران بازنشستگی است. این مزیت علاوه بر مستمری است که از سمت بیمه عمر پرداخت می‌شود. برای اینکه بتوانید پوشش امراض خاص در شرکت‌های مختلف بیمه را با هم مقایسه کنید، اینجا کلیک کنید.

راهنمای کامل بیمه عمر را در این مقاله بخوانید.

دریافت وام

بیمه‌گزار می‌تواند تا سقف 90% ارزش بازخرید بیمه خود، از شرکت وام دریافت کند. از مهم‌ترین مزایای دریافت وام بیمه عمر بدون ضامن بودن و قطع نشدن پوشش بیمه بازنشستگی خواهد بود.

سپرده سرمایه‌گذاری

یکی دیگر از مزایای بیمه عمر و بازنشستگی پاسارگاد در تعیین مقداری مبلغ به عنوان سپرده در بیمه عمر است. نرخ سود این سپرده 16% است. علاوه بر این، یک بیمه نامه آتش سوزی ساختمان به صورت رایگان از طرف خود بیمه پاسارگاد به بیمه‌گذار اهدا خواهد شد. این پوشش تا آخر بیمه عمر وجود خواهد داشت.

مشخص کردن ذینفع

فرد بیمه شده می‌تواند به انتخاب خود، افرادی را به عنوان ذینفع بیمه عمر برای بهره بردن از مزایای بیمه بازنشستگی معرفی کند. البته در زمان حیات و فوت فرد بیمه شده، به ترتیب 1 و (تا) 6 نفر می‌توانند ذینفع باشند.

بازخرید بیمه

از آنجا که بیمه بازنشستگی پاسارگاد زیرمجموعه بیمه عمر است، مزایای اصلی هر دو یکسان است. بیمه‌گزار می‌تواند در هر زمان دلخواه و قبل از موعد بازنشستگی تقاضای بازخرید کند. فقط باید 6 ماه از حق بیمه خود را پرداخت کند. همچنین اینکه هزینه کارمزد و فعالیت‌های اداری کسر خواهد شد.

اگر درباره بازخرید بیمه عمر نیازمند اطلاعات بیشتر هستید، شما را به خواندن مقاله بازخرید بیمه عمر: فرصت سوزی یا راه حل درست تشویق می‌کنیم.

دریافت مستمری و سود

میزان سود و مستمری بر اساس همان قوانین بیمه عمر است؛ فقط اینکه فرد بیمه‌گزار باید حداقل سه سال از زمان پرداخت حق بیمه خود را سپری کند، تا بتواند مبلغ اندوخته خود را به صورت یکجا برداشت کند. البته این کار توصیه نمی‌شود؛ بهتر است که مبلغ حق بیمه خود را تا 30 سال پرداخت کرد. به این صورت، فرد بعد از بازنشستگی مستمری و سود بیشتری دریافت خواهد کرد. مطالعه مقاله بیمه مستمری عمر چیست به منظور آشنایی بیشتر با این بیمه‌نامه پیشنهاد می‌شود.

بیمه درمان تکمیلی

تمامی بیمه شدگان می‌توانند تا 80 سالگی از بیمه درمان تکمیلی به صورت اختیاری هم استفاده کنند. این گروه 20 درصد تخفیف در پرداخت حق بیمه خواهند داشت. برای اینکه با تفاوت بیمه عمر و تکمیلی آشنا شوید، این مقاله را مطالعه کنید.

انعطاف در پرداخت حق بیمه

هر شخص می‌تواند بر اساس میزان بودجه و درآمد خود، مبلغی را به صورت ماهانه به عنوان حق بیمه عمر پرداخت کند. پاسارگاد از جمله بیمه‌هایی است که انعطاف‌پذیری بالایی در حق پرداخت دارد. پرداخت حق بیمه می‌تواند به صورت چهار دوره ماهانه، سه ماهه، شش ماهه و سالانه پرداخت شود. همچنین این پرداخت می‌تواند به صورت مبلغی ثابت در هرماه یا به صورت افزایشی بین 5 تا 25 درصد هرسال باشد. مسلماً هرچه پرداختی بیشتر باشد، در آخر فرد بازنشسته، مستمری و سود بیشتری دریافت خواهد کرد.

از دیگر مزایای بیمه بازنشستگی پاسارگاد، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • معاف از مالیات
 • بهره‌مندی از سن نوزادی تا 65 سالگی
 • تحت پوشش قرار بودن بین 5 تا 35 سال

بیمه عمر مکمل بازنشستگی پاسارگاد

بیمه عمر مکمل بازنشستگی پاسارگاد، همانطورکه از نام آن می‌توان متوجه شد، مکمل بیمه بازنشستگی است. هدف اصلی این بیمه افزایش مستمری بیمه بازنشستگی است. از نظر بقیه مزایا، بیمه عمر مکمل با خود بیمه بازنشستگی یکسان است.

چرا بیمه بازنشستگی پاسارگاد بخریم؟

بیمه بازنشستگی پاسارگاد به منظور کاهش دغدغه افراد در هنگام بازنشستگی و تحت پوشش قرار دادن بیماری‌های خاص و زمان کارافتادگی ارائه شده است. برای آن‌هایی که می‌خواهند تا در این دوران دیگر دغدغه‌ای نداشته باشند، خرید این بیمه بهترین گزینه خواهد بود. البته برای دریافت دقیق میزان حقوق بازنشستگی بیمه عمر پاسارگاد می‌توانید از اطلاعات موجود در خود سایت پاسارگاد استفاده کنید.

کارشناسان و مشاوران بیمه دات کام همراه و در کنار شما هستند تا بتوانید به راحتی و بدون نیاز هیچ‌گونه فعالیت‌های اداری، برای دوران بازنشستگی خود سرمایه‌گذاری کنید. اگر شما عزیزان سوالی در این زمینه دارید می‌توانید در انتهای همین پست سوالات خود را برای کارشناسان ما کامنت کنید تا مشاوران ما در اسرع وقت پاسخگوی شما باشند.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
مزایا و پوششهای بیمه عمر
01 مرداد 1402 / بیمه عمر

بیمه عمر چیست؟ مزایا و پوشش‌های بیمه عمر در ۱۴۰۲

بیمه عمر زیرمجموعه بیمه اشخاص محسوب می شود. بیمه عمر نوعی پس انداز، سرمایه گذاری بلندمدت با مزایای مناسب، پشتیبان مالی برای خانواده و همه افراد دوراندیشی است که امروز سکه‌ای کنار گذاشته و فردا کوزه ها سود می برند و آینده آسوده‌ای را تجربه کنند.

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
person
PASHA ZANOUSI
30 مرداد 1402

سلام. خودم و همسرم با دو فرزند حدود 12 سال هست که بیمه عمر و مستمری پاسارگاد را خریداری نمودیم. قرارداد ما 12 سال بود که آخرین قسط اونو که فعلا هر نفر حدود 57000 تومان هست تا شهریور ماه 1402تمام میکنیم. بعد از 12 سال پرداخت انجام شده چکار باید بکنم تا مستمری ما برقراربشه؟ ضمنا حدودا هر نفر چقدر مستمری خواهیم گرفت؟سن خودم 58 سال و همسرم 56 سال و فرزندان به ترتیب 21 و 18 سال هستند؟

  person
  نویسنده بیمه
  31 مرداد 1402

  سلام دوست عزیز
  لطفا به بیمه پاسارگاد مراجعه نمایید.

person
کارمند دون پایه
01 آبان 1401

عرض سلام، یه سوال فنی بیمه بازنشستگی دوم اگه طبق قرارداد ماهانه من nتومن واریز کنم و بعد از مثلا y سال ماهانه بهم m تومن بدن، سوال اول این که آیا اون m تومن دریافتی هر سال با افزایش حقوق و تورم میره بالا یه نه ثابته و سوال دوم این که اگه مثلا از الآن قرار باشه بعد بیست سال به من 7500 مثلا حقوق بدن خوب بعد اون بیست سال که عملا دیگه اون هفت نیم ارزشی نداره، آیا ارزشش نمیره بالا؟
اگه این جوری باشه بنظرم بده آدم طلا بخره به صرفه تره بعد بیست سال همونو بفروشه بیش تر گیرش میاد. از بانکیا بدتر اینان.

  person
  کارشناس بیمه
  02 آبان 1401

  سلام هر شرکتی قوانین مخصوص به خودش را دارد که باید این را از خود دفتر پاسارگاد بپرسید.

  person
  خان مسعود
  06 آذر 1401

  گل گفتی بخدا حرفت طلا

person
فاطمه خسروی
17 فروردین 1401

سلام و عرض خسته نباشید یکی از دوستان اطلاعات ناقصی دادند در خصوص بیمه ای که میتوان هر ماهه مستمری گرفت میشه راهنمایی کنید چه نوع بیمه ای باید انتخاب کردد و چه مبلغی واریز کرد که مستمری برقرار شود و به کدام شعبه مراجعه کنم من الان حدود چهل سال دارم

  person
  کارشناس بیمه
  06 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، دریافت مستمری بازنشستگی شرایط مخصوص به خود را دارد. اینکه چه مبلغی واریز کنید به خود ساختار شرکت بستگی دارد و بهتر است که با خود شرکت مورد نظر مشورت کنید.

person
کمالی فر
14 فروردین 1401

سلام چهارمین ساله بیمه عمر دارم پرداخت از مبلغ ماهیانه 100 هزارتومان شروع کردم الان سال چهارم 133000 تومان ایا می توانم ازسال پنجم ببعد مستمری ماهیانه بگیرم اگر اری بفرمایید چقدر

  person
  کارشناس بیمه
  18 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، باید شرایط بیمه عمر شرکت خود را مشاهده کنید. هرچند توصیه می شود که این کار را انجام دهید. چون مبلغ کمی به شما پرداخت می شود.

person
امیدفرادار
12 فروردین 1401

باسلام خواستم بدونم که بیمه پاسارگاد دفترچه خدمات درمانی نداره مثل تامین اجتماعی مثلااگرمریضی جزئ داشته باشیم میشه تحت درمان قرارگرفت یاخیر.

  person
  کارشناس بیمه
  13 فروردین 1401

  سلام بیمه های عمر که بازنشستگی دارند، دفترچه درمانی ندارند. برای استفاده از پوشش هزینه ها باید مدارک پزشکی را گرفته و خود به شرکت مراجعه کنید.

person
جواد نادری
25 اسفند 1400

سلام آیا بیمه بازنشستگی پانزده ساله هم دارید که بعد از پنج سال حقوق بازنشستگی دریافت کنم

  person
  کارشناس بیمه
  27 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، بازنشستگی حتما باید دوره چند ساله اش بگذرد. متاسفانه بعضی ها برای فروش بیشتر وعده بازنشستگی زودهنگام را می دهند اما شرایط را به کاربر نمی گویند.

person
نادرخان
25 اسفند 1400

سلام حقوق بازنشستگی چقدر است آیا هر سال افزایش پیدا میکند در آینده!؟

  person
  کارشناس بیمه
  26 اسفند 1400

  بله هر سال افزایش پیدا میکند حقوق بازنشستگی هر کس بستگی به سابقه و حق بیمه ای است که پرداخت کرده است

person
جواد نادری
25 اسفند 1400

سلام میخواستم خودمو بیمه بازنشستگی کنم پانزده ساله و بعد پنج سال حقوق دریافت کنم آیا امکان دارد؟

  person
  کارشناس بیمه
  26 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز
  خیر امکان ندارد

person
مهیا
29 بهمن 1400

ایا در زمان سر رسید بیمه تایم واریزی حق بیمه ها مهم هست؟ چند روز تاخیر مشکلی برامون ایجاد نمیکنه؟

  person
  کارشناس بیمه
  30 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، بله تاریخ واریز اهمیت دارد و واریز نکردن حتی یک قسط می تواند مشکلات هر چند کوچک به وجود بیاورد.

person
کاشانی
23 بهمن 1400

سلام پرداخت بیمه نامه پاسارگاد برای تکمیلی و عمر متفاوته؟

  person
  کارشناس بیمه
  24 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، بله این دو اصلا بیمه نامه متفاوتی هستند.

person
حسنا
20 بهمن 1400

سلام وقت بخیر.یعنی ما بعد از ۳۰ سال که بیمه را سه ماه ۳۰۰ تومان پرداخت میکنیم هم بازنشستگی می گیریم؟مثل تامین اجتماعی که حقوق بازنشستگی میده؟

  person
  کارشناس بیمه
  21 بهمن 1400

  سلام بیمه عمر بازنشستگی دارد و می توانید یکجا بگیرید. اما اینکه چقدر و چه میزان به شرایطی که شما در هنگام خرید مشخص کردید، بستگی دارد.

person
نژاد
19 بهمن 1400

سلام اگر دیرکردی در پرداخت قبض بیمه پاسارگاد پیش بیاد، چه اتفاقی می افته؟ البته منظورم بیمه عمره

  person
  کارشناس بیمه
  19 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، در پرداخت بیمه عمر اگر دیرکرد داشته باشید، ممکن است که در زمان بازنشستگی یا حتی ابطال بیمه تاثیرگذار باشد. به هر حال با شرکت اصلی تماس بگیرید.

person
علی
18 بهمن 1400

سلام استعلام بیمه نامه پاسارگاد از کجاست؟

  person
  کارشناس بیمه
  18 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، از طریق خود سایت یا سایتی که معرفی می شود، امکان استعلام وجود دارد.

person
فلاح
10 بهمن 1400

سلام سوابق بیمه پاسارگاد به روز است؟ چون برای من چند وقته که رد نشده

  person
  کارشناس بیمه
  10 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، به احتمال زیاد سایت آن ها کمی با تاخیر به روز می شود. به هر حال برای دریافت اطلاعات دقیق تر باید با شرکت بیمه پاسارگاد تماس بگیرید.

person
امیر
04 دی 1400

سلام میخواستم بدونم من اگر بخوام برای بیمه بازنشستگی اقدام کنم و مبلغ سی سال رو یک جا پرداخت کنم و حقوق بازنشستگی دریافت کنم آیا امکان دارد و چطور محاسبه میشود….؟؟؟

  person
  کارشناس بیمه
  27 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، بر اساس قوانین خیر. البته باز باید با خود شرکت تماس بگیرید که آیا در هر سال بتوانید پرداخت متفاوتی دارید یاخیر.

person
سهیل ایرانی
25 آذر 1400

سلام شما به چه صورت می توانم پرداخت قبض پاسارگاد رو انجام بدم؟

  person
  کارشناس بیمه
  10 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، برای پرداخت لازم است که به سایت بیمه پاسارگاد مراجعه کنید.

  person
  علیرضا
  11 اسفند 1400

  سلام-در بیمه پاسارگاد-میخام بیمه برای بازنشستگی بگیرم؟بنظرشما بیمه عمر بهتره؟یا بیمه بازنشستگی؟

   person
   کارشناس بیمه
   11 اسفند 1400

   سلام دوست عزیز، خود این بیمه نامه هم جزو بیمه عمر است.

person
حسین نیک اندیش
19 آبان 1400

سلام وقت بخیر کارشناس محترم
یعنی بیمه پاسارگاد مثل بیمه تامین اجتماعی بازنشستگی داره منظور از بیمه مستمری چیه !؟؟!

  person
  کارشناس بیمه
  30 اردیبهشت 1401

  سلام این ها بیشتر بیمه عمر هستند.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید