30 آذر 1401

بیمه بازنشستگی؛ نحوه محاسبه و شرایط مستمری بازنشستگی در ۱۴۰۱

بازنشستگی دوره‌ای از زندگی است که دیر یا زود همه‌ی ما ناگزیر به تجربه‌اش هستیم. وقتی از این دوران، صحبت می‌شود ناخودآگاه چهره‌ی پدربزرگ و مادربزرگ‌ها را به‌خاطر می‌آوریم. اما معمولا از لحظات پرتلاششان در سال‌های جوانی تصوری نداریم. تنها تصویری که از آنها می‌بینیم، گرفتن مستمری ماهانه‌ است. غافل از اینکه این مستمری، حاصل سال‌ها پرداختِ بیمه بازنشستگی است. اگر ما هم بخواهیم آرامش نسبیِ دوران بازنشستگی را تجربه کنیم، از آنجا که  به‌قول‌معروف «علاج واقعه قبل از وقوع باید کرد». لازم است از امروز به دنبال راه چاره باشیم. در ادامه قصد داریم راهی برای حلِ این مسئله پیشنهاد دهیم تا شما بتوانید بر اساس شرایط خود از بین آنها، بهترین را انتخاب کنید. با ما همراه باشید.

بیمه بازنشستگی چیست؟

زمانی‌ که مشغول به کار می‌شوید، طبق قانونِ کار، کارفرمای شما موظف به بیمه شماست. بخش زیادی از هزینه‌ بیمه بر عهده‌ی کارفرما و بخشی دیگر بر عهده‌ی شما است که از حقوقتان کسر می‌شود. این نسبت‌، با توجه‌ به شغل  و نوع قرارداد بیمه‌ای که منعقد کرده‌اید، متفاوت است؛ گاهی نسبت دو به یک و گاهی یک به یک دارد. با توجه به این تفاسیر ، بیمه تامین اجتماعی ، یک سیستم بیمه‌ای همگانی است که موارد زیادی را پوشش می‌دهد؛ در زیر به برخی از آنها اشاره می‌کنیم:

 • بیمه‌های بازنشستگی
 • بیمه‌ دولتی درمانی
 • بیمه‌ بیکاری
 • بیمه حوادث

معمول‌ترین و محبوب‌ترین بیمه برای کارفرمایان، بخاطر شرایط پوشش بیمه‌ای خود، بیمه تامین اجتماعی است. البته اگر شغل شما به‌گونه‌ای باشد که خودتان کارفرمایِ خود یا خانم خانه‌دار  باشید، می‌توانید از  بیمه خویش‌فرما و بیمه زنان خانه‌دار استفاده کنید.

حال این پرسش مطرح می‌شود که منظور از  بیمه بازنشستگی در تامین اجتماعی چیست؟

تعریف بازنشستگی در بیمه تامین اجتماعی

بر اساس ماده 2 قانون تامین اجتماعی، بازنشستگی، اشتغال نداشتن بیمه‌شده به کار به دلیل رسیدن به سن بازنشستگی تعریف شده‌است. به عبارت دیگر وقتی فرد بیمه‌شده به سنی که قانون‌گذار در قانون تامین اجتماعی، مشخص کرده برسد، می‌تواند از کار دست بکشد و پس از آن از مستمری که توسط سازمان پرداخت می‌شود، استفاده کند. به هر حال این از خدمات بیمه تامین اجتماعی است. در کل می‌توان گفت شرایط بازنشستگی بیمه تامین اجتماعی متغیر است و به عوامل مختلفی بستگی دارد. در زیر این عوامل را برای شما شرح می‌دهیم:

 • میزان سال‌های پرداخت حق بیمه
 • سن بیمه‌شده
 • سختیِ کار
 • شرایط بیمه‌شده
 • جنسیت بیمه شده

در ادامه مطلب، به بررسی هرکدام از این موارد می‌پردازیم:

شرایط سنی برای بازنشستگی

طبق ماده ۷۶ قانون تامین اجتماعی، در صورتی که بیمه شده، سابقه پرداخت حداقل ۲۰ سال حق بیمه را داشته باشد، می‌تواند حقوق بازنشستگی دریافت کند. این قانون دارای چند تبصره است که آنها را برای شما شرح می‌دهیم:

 1.  افرادی که به حداقل سن بازنشستگی تامین اجتماعی نرسیده‌اند، در صورتی می‌توانند بازنشسته شوند که ۳۰ سال سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشند.
 2. افراد شاغل در مشاغل سخت و کسانی که سابقه ۲۰ سال پرداخت حق بیمه متوالی یا ۲۵ سال سابقه متناوب در کارهای سخت دارند، بدون شرایط سنی می‌توانند بازنشسته شوند. البته بانوانی که در مشاغل سخت و زیان آور کار می­کنند، با داشتن 20 سال سابقه پرداخت حق­بیمه مستمر می­توانند بازنشست شوند و حقوق خود را کامل دریافت کنند؛ حتی اگر به 40 سال هم نرسند.
 3.  افرادی که ۳۵ سال سابقه مفید پرداخت حق بیمه دارند، بدون در نظر گرفتن شرایط سنی بازنشسته می‌شوند.
 4.  زنان ِکارگرِ مشمولِ قانون کار، در صورت داشتن ۲۰ سال سابقه اشتغال و پرداخت حق بیمه می‌توانند در سن ۴۲ سالگی بازنشسته شوند. همچنین خانم هایی با داشتن 30 سال حق پرداخت بیمه و 45 سال سن می­توانند بازنشست شوند. حالت دیگر اینکه خانم­هایی با 55 سال سن و سابقه پرداخت 10 سال می­توانند بازنشست شوند؛ اما مشمول ماده 111 قانون تامین اجتماعی نخواهند شد. علاوه بر این 30 روز کامل حقوق را دریافت نخواهند کرد.

بازنشستگی با سابقه کمتر از ۲۰ سال

برای بازنشسته شدن با شرایط کمتر از ۲۰ سال دو حالت وجود دارد که در ادامه به توضیح هریک می‌پردازیم:

 1. مردان ۶۰ ساله و زنان ۵۵ ساله، اگر سابقه پرداخت حق بیمه آنها بین ۱۰ تا ۱۹ سال باشد، می‌توانند تقاضاى بازنشستگی نمایند. مستمری این افراد بر اساس میزان سابقه آنها پرداخت می‌شود.
 2. اگر سنِ بیمه‌گزار به سن مقرر (مطابق قانون) رسیده باشد، اما سابقه پرداخت حق بیمه وی کمتر از ۱۰ سال باشد. در این‌صورت او با خریدِ ما‌به‌تفاوت سابقه تا ۱۰ سال می‌تواند تقاضای بازنشستگی نماید.

برای اطلاعات بیشتر درمورد بازنشستگی با ده سال سابقه بیمه، می‌توانید مقاله بیمه دات کام با عنوان بازنشستگی ده ساله را مطالعه نمایید.

شرایط درخواست بازنشستگی

شخص بیمه شده باید درخواست بازنشستگی ارائه کند. کارفرمایان نمی‌توانند به اجبار کسی را بازنشسته کنند یا از بیمه تامین اجتماعی بخواهند که شخص را بازنشسته کند.

نحوه محاسبه حقوق بازنشستگی

بعد از اینکه فرد به سن بازنشستگی رسید، می‌تواند برای دریافت مستمری خود اقدام کند. حال این پرسش مطرح می‌شود که محاسبه حقوق بازنشستگی تامین اجتماعی به چه صورت است؟

مطابق ماده 77 قانون تامین اجتماعی، مستمری بازنشستگی، یک سی‌ام متوسط دستمزد بیمه‌گزار، ضرب‌ در سنوات پرداخت حق بیمه محاسبه می‌شود.
اگر بخواهیم واضح‌تر بگوییم یعنی، طبق این ماده مستمری دریافتی هر ماه فرد بازنشسته اینگونه محاسبه می‌شود:

متوسط دستمزد بیمه شده * تعداد سال‌هایی که بیمه پرداخت کرده است تقسیم بر سی

در جلسه هیات وزیران در 19 آبان 1400، ضمن تصویب نامه مربوط به بیمه فوت و حوادث بازنشستگان و مستخدمین رسمی دستگاه‌­های اجرایی تا 5 سال از تاریخ 1 فروردین 1400، مبلغ آن هم افزایش پیدا کرد. از این رو، سرمایه بیمه برای فوت هر نفر به هر دلیل و نقص عضو یا از کارافتادگی دائم (کلی و جزئی) در سال 1400 مبلغ برابر با 150 میلیون ریال و حق‌­بیمه ماهیانه آن 90 هزار ریال برای هر نفر بدون در نظر گرفتن سقف سنی است.

همچنین اینکه در سال 1400، سهم بیمه تکمیلی بازنشستگان 50% افزایش داشته است.

نحوه محاسبه دستمزد متوسط بازنشستگی

حالا سوال اینجاست که میزان بازنشستگی بیمه تامین اجتماعی چگونه محاسبه می‌شود؟

متوسط دستمزد از جمع حقوق و مزایای مشمول کسر حق بیمه، ظرف دو سالِ آخرِ پرداخت حق بیمه تقسیم بر بیست و چهار بدست می‌آید. اگر در خلال دو سال پایانی خدمت، بیمه شده مدتی مشغول به کار  نباشد، با کسر مدت از ماه‌های قبل از آن 2 سال بدست می‌آید.
برای اینکه مورد بالا شفاف شود، به مثال زیر توجه فرمایید:
فرض کنید فردی چهار میلیون تومان حقوق ماهانه می‌گیرد اما اگر آن مبلغی که بابت حق بیمه پرداخت می‌کند، 7 درصدِ دو میلیون تومان باشد؛ یعنی در حقیقت نصف حقوق مبنای حق بیمه‌ی وی قرار می‌گیرد، در این صورت همان دو میلیون تومان در متوسط دستمزد محاسبه می‌شود .

مبنای محاسبه‌ی متوسط دستمزد در تعیین مستمریِ کسانی که در دوسال پایانی حق بیمه‌ی بیشتری پرداخت کرده‌اند چیست؟
افرادی که حق بیمه‌ی اندکی پرداخت کرده‌اند، در نهایت نیز مستمری کمتری دریافت خواهند کرد.

سوال: اگر دو سال آخر میزان حقوقِ مبنا افزایش یابد و فرد، حق بیمه بیشتری پرداخت کند، دستمزد چگونه محاسبه می‌شود؟  قانون‌گذار می‌گوید: مبنای محاسبه‌ی متوسط دست‌مزد این افراد، پنج سالِ آخر خدمت‌شان است.

نحوه محاسبه عیدی بازنشستگان تامین اجتماعی

عیدی بازنشستگان تامین اجتماعی مطابق قانون، تابع مقررات مربوط به عیدی و پاداش کارمندان دولت می‌باشد.

راهنمای کامل عیدی کارگران را در اینجا بخوانید.

بیمه تکمیلی بازنشستگی تامین اجتماعی

بازنشستگان تامین اجتماعی برای دریافت بیمه تکمیلی در سال ۱۴۰۰ فقط تا آخر بهمن‌ماه فرصت ثبت نام دارند. مبلغ بیمه تکمیلی تامین اجتماعی بازنشستگان برای هر فرد در سال ۱۴۰۰-۱۴۰۱ برابر با ۹۱ هزار تومان است.

مبلغ حقوق بازنشستگی در سال ۱۴۰۱

حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در خرداد سال 1401 افزایش 57 درصدی پیدا کرد. بازنشستگان کمتر از 30 سال سابقه، باتوجه به سنوات، کمتر از این مبلغ دریافت می کردند.

فرمول و روند افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی به صورت زیر است:

 • آن‌هایی که در سال 1400، بین 3 تا 4 میلیون تومان حقوق دریافت می‌کردند، متوسط 2.269 میلیون تومان در سال 1401 افزایش حقوق خواهند داشت.
 • برای آن هایی که در سال 1400، بین 6 تا 7 میلیون تومان حقوق دریافت می‌کردند، متوسط 1.526 میلیون تومان در سال 1401 افزایش حقوق خواهند داشت.
 • افرادی که در سال 1400، بین 9 تا 10 میلیون تومان حقوق دریافت می‌کردند، متوسط 1.444 میلیون در سال 1401 افزایش حقوق خواهند داشت.
 • آن هایی که در سال 1400، بین 10 تا 11 میلیون تومان حقوق دریافت می‌کردند، متوسط 1.599 میلیون در سال 1401 افزایش حقوق خواهند داشت.

همچنین دیگر نکات مربوط به افزایش حقوق شامل موارد زیر است:

 • برای کمک به بازنشستگان با حقوق تا سقف 10 میلیون تومان، 650 هزار تومان پرداخت خواهد شد.
 • معوقات مربوط به فروردین و اردیبهشت با حقوق خرداد و تیر پرداخت خواهد شد.

دریافت فیش حقوقی بازنشستگی

مستمری بگیران برای دریافت فیش حقوقی خود لازم است تا به سایت http://es.tamin.ir وارد شوند. سپس از طریق منوی مستمری بگیران/ فیش حقوقی مستمری بگیران و بعد مشاهده فیش حقوقی مستمری بگیران، فیش حقوقی را دریافت کنند.

بعد از کلیک، فرم زیر با اطلاعات مورد نیاز نشان داده خواهد شد:

 

بیمه تکمیلی صندوق بازنشستگی

در سال 1401 حق بیمه ای که باید توسط بیمه گزاران مشمول صندوق بیمه بازنشستگی پرداخت شود، 50% درصد افزایش داشته و به مبلغ 45 هزار تومان رسیده است. البته این افزایش با اعتراضات بازنشستگان همراه بوده است؛ مبنی بر اینکه خدمات یکسان است. در صورتی که بر اساس گفته مدیر کل فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشور، خدمات در سال 98 افزایش داشته است.

بیمه بازنشستگی دیگر شرکت‌های بیمه

به غیر از بازنشستگی تامین اجتماعی، دیگر شرکت‌های بیمه دارای بازنشستگی هستند که البته در قالب بیمه عمر است. بیمه عمر به عبارتی نوع سرمایه گذاری است که فرد با پرداخت ماهیانه یا سالیانه مبلغی و بعد از 30 سال یا رسیدن به شرایط خاصی، می‌تواند از مستمری استفاده کند. برای اطلاعات بیشتر، مقاله بیمه عمر چیست را حتماَ مطالعه کنید. شرکت‌های دارای بیمه عمر یا همان بیمه بازنشستگی شامل موارد زیر هستند:

بیمه بازنشستگی، یکی از از عواملی است که می‌تواند موجب آرامش خاطر شما در سنین میانسالی و پیری شود. اگر سالیان زیاد کار کنید، اما بیمه نداشته باشید، همیشه نگران و مضطرب آینده خواهید بود. چرا که توان بدنی و جسمی هر فردی در این سن کم می‌شود و احتمالا توانایی کار کردن را ندارد. با بیمه بازنشستگی می‌توانید برای خود و خانواده خودتان آسودگی خاطر ایجاد کنید.

 

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
08 بهمن 1401 / اطلاعات بیمه ای

پرداخت بیمه تامین اجتماعی با موبایل؛ پرداخت حق بیمه در سریع‌ترین زمان

پرداخت بیمه تامین اجتماعی با موبایل یکی از امکاناتی پرداختی سازمان تامین است. برای یادگیری نحوه کار با اپلیکیشن تامین، این مقاله را به دقت بخوانید.

07 بهمن 1401 / اطلاعات بیمه ای

استعلام غیبت سربازی؛ 4 روش برای پیگیری غیبت سربازی

مشمولین نظام وظیفه با استعلام غیبت سربازی می‌توانند از وضعیت خدمت سربازی خود آگاه شوند. شما را به مطالعه‌ی روش‌های پیگیری غیبت سربازان دعوت می‌کنیم.

05 بهمن 1401 / اطلاعات بیمه ای

اشتباهات رایج در خرید بیمه را بشناسید و از آنها دوری کنید!

اشتباه در خرید بیمه نامه یکی از عواملی است که می‌تواند مانع دریافت خسارت از بیمه شود؛ برای آشنایی با اشتباهات رایج در خرید بیمه، این مقاله را از دست ندهید.

02 بهمن 1401 / اطلاعات بیمه ای

سوابق بیمه تامین اجتماعی: روش‌های استعلام سابقه تامین اجتماعی در 1401

راهنمای سریع استعلام و مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی به صورت آنلاین

02 بهمن 1401 / اطلاعات بیمه ای

بیمه مشاغل آزاد تامین اجتماعی: پوشش‌ها، هزینه‌ها و مدارک ( جزییات قانونی ۱۴۰۱)

مدارک و شرایط، پوشش‌های بیمه مشاغل آزاد تامین اجتماعی و تفاوت بیمه مشاغل آزاد را با بیمه اجباری را این جا بخوانید.

01 بهمن 1401 / اطلاعات بیمه ای

بیمه تامین اجتماعی چیست؟+ انواع، پوشش‌ها و خدمات

بیمه تامین اجتماعی چه پوشش‌ها و خدماتی به بیمه‌گزاران می‌دهد؟ شرایط بازنشستگی بیمه را در این مقاله بخوانید.

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
ح.ب
28 آبان 1400

آخه این چندرغازا رو چطوری حساب میکنید و پرداخت میکنید.فکر ملت رو نمی‌کنید هر روز عقب میندازید.سود پول بلوکه شده به جیب کی میره

  کارشناس بیمه
  29 آبان 1400

  سلام وقت بخیر سایت بیمه دات کام در جهت ارتقای فرهنگ بیمه و بالابردن سطح آگاهی افراد این مطالب بیمه ای و اخبار رو منتشر می کنه و سود پول بلوکه شده و پرداختی ها به ما صورت نمی گیره شما می تونید از مقامات مسئول بیمه تامین اجتماعی سوال کنید.

   کارگر
   02 آذر 1400

   سلام مگر مبنای بازنشستگی دوسال آخر دریافتی حقوق نیست؟

    کارشناس بیمه
    21 اردیبهشت 1401

    سلام بله

     حسین
     17 خرداد 1401

     با سلام من بیمه کارگران ساختمانی هستم اگه دوسال اخر رو در جای دیگه دستمزد بالا واریز کنم ایا تاًر چندانی در دریافتی داره ؟ با تشکر

     علی
     29 دی 1401

     منظور از پرداخت حداکثر چیست مثلا بنده خودم را میخواهم بیمه مشاغل کنم حداکثر بیمه مشاغل هجده درصد است چطور حداکثر بریزم

     نویسنده بیمه
     30 دی 1401

     سلام علی عزیز
     در بیمه حرف و مشاغل آزاد اصلا نمیشود حداکثر پرداخت کنید باید در بیمه اجباری حداکثر پرداخت کنید

   فرهاد پوراقدم
   15 اسفند 1400

   سلام وعرض ادب بیست و هفت سال سابقه دارم و حکم حقوقیم هفت ونیم میلیون هست و امکان باز خرید از اداره رو دارم آیا ممکن هست که در یک کارگاه دیگه برام بیمه حداکثر رد بشه برای این سه سال و اینکه کارگاه می‌تونه دارو خانه باشه یا یک شرکت که با توجه به پست حداکثر حقوق رو برام رد کنند

    کارشناس بیمه
    15 اسفند 1400

    سلام دوست عزیز، بله شما میتوانید در شرکت یا کارخانه ای یا با پیمانکار بزرگی کار کنید و حداکثر را بگیرید و حداکثر برای شما لیست ارسال کنند ولی در داروخانه نمی توانید حداکثر برای شما واریز کنید.

   علی بلوچی
   07 فروردین 1401

   سلام کارشناس بیمه
   شماره ت میتونم داشته باشم برای مشاوره بیمه ی
   ممون

    کارشناس بیمه
    07 فروردین 1401

    سلام دوست عزیز، اگر سوالی دارید در همینجا بنویسید تا کارشناسان پاسخ بدهند.

     پدیده
     08 فروردین 1401

     با سلام
     من شماره موبایلم رو عوض کردم و در سایت تامین اجتماعی اعمال شد ولی در سایت بیمه تکمیلی نمیتوانم ویرایش اطلاعات رو انجام بدم ، آیا نیازی به اعلام کانون بازنشستگی هست ، قابل ذکر است در فیش حقوقی بیمه تکمیلی و عمر کسر می‌گردد. با تشکر

     کارشناس بیمه
     09 فروردین 1401

     سلام اول از همه در به شرکت بیمه تکمیلی که طرف قرارداد است، تماس بگیرید.

     علی
     09 فروردین 1401

     سلام
     من۱۸سال سابقه کار سخت و زیان اور دارم تا سال۱۴۰۰و الان هم استخدام دولت شدمبا توجه به اینکه سوابق بخش حصوصی در دولت مورد قبول نمیباشد و حقوقم پایین میباشد و الان سن م هم ۴۳سال میباشد بنظرتان براینکه مستمری بازنشستگی م زباد شود چه موقع اقدام کنم و چکار کنم که حقوق بازنشستگی م زیاد شود؟
     متشکرم

     کارشناس بیمه
     16 اردیبهشت 1401

     سلام دوست عزیز، باید آن چند سال آخر را با دستمزد بالا حق بیمه واریز کنید.

     علی
     09 فروردین 1401

     سلام
     هر سوالی مینویسم مینویسه در انتظار تایید بعدش ثبت نمیشه

     کارشناس بیمه
     10 فروردین 1401

     دوست عزیز، تعداد سوالات خیلی زیاد است و ما هم تمام تلاشمان است که به تمامی آن ها پاسخ دهیم. اگر پاسخ به سوال شما طولانی شده است، از شما پوزش میطلبیم.

     حاج
     22 فروردین 1401

     سلام استاد با 20 سال سابقه و 65 سن و پرداخت 1700 هزار تومان به بیمه ماهیانه مبلغ مستمری بازنسشتگی چقدر میشود

     کارشناس بیمه
     22 فروردین 1401

     سلام دوست عزیز، در سال ۱۴۰۱ مبلغ چهار ملیون و دویست هزار تومان میشود.

    علی
    26 فروردین 1401

    ادارات دولتی بیمه شرکت های خصوصی را چرا قبول ندارند؟ اگر یکی ۲۰سال شرکت خصوصی کار کند ده سال دولتی کار کند بازنشسته دولت میشود یا خصوصی؟

     کارشناس بیمه
     26 فروردین 1401

     سلام دوست عزیز، برای تامین اجتماعی فرقی نمیکند که سابقه شما دولتی یا خصوصی باشد سابقه شما تامین اجتماعی باشد تامین اجتماعی شما را بازنشسته میکند.

     علی
     28 فروردین 1401

     اگر ۲۵سال سابقه شرکت خصوصی در واقع جمع سابقه های سخت و زیان اور و عادی بعلاوه ۱۰سال سابقه دولتی موقع بازنشستگی ۳۵سال محاسبه میکنند برای مستمری ۳۰سال

     علی
     29 فروردین 1401

     کسی ۲۰سال شرکتی خصوصی و ۱۵سال کار دولتی کند با ۳۵روز بازنشیت میشود یا ۳۰روز

     کارشناس بیمه
     16 خرداد 1401

     سلام دوست عزیز، با تعداد سال پرداخت بیمه بازنشست می شوید و مبلغ میگیرید.

     علی
     30 فروردین 1401

     سلام
     اگر ۲۰سال بیمه خصوصی و ۱۵سال بیمه دولتی داشته باشید در تامین اجتماعی مستمری ۳۵روز یا ۳۰روز بیمه خصوصی و دولتی جدا محاسبه میشود؟

     کارشناس بیمه
     17 خرداد 1401

     سلام دوست عزیز،اگر هر دو آنها بیمه تامین اجتماعی باشند ۳۵ روز حساب میشوند

   علی
   09 فروردین 1401

   سلام
   من۱۸سال سابقه کار سخت و زیان اور دارم تا سال۱۴۰۰الان هم استخدام دولتم سن م هم ۴۳سال است با توجه به اینکه دولت سابقه شرکت های خصوصی قبول نداره و حقوق و پایه حقوقم پایین میاید برای اینکه موقع بازنشستپی متضرر نشم حقوق بازنشیتگی م بالا باشه با این همه سال سختی کار چکار کنم بنظرتان و چه موقع میتونم اقدام کنم برای بازنشتگی…متشکرم

    کارشناس بیمه
    02 اردیبهشت 1401

    سلام دوست عزیز، شما باید با ارفاق سخت و زیان اور در مجموع ۳۰ سال سابقه داشته باشید.

     علی
     08 اردیبهشت 1401

     برای اینکه حقوق بازنشستگی م بالا باشه میگم چکار کنم؟

   علی
   21 فروردین 1401

   سلام
   ایا بیمه بخش خصوصی بعد از استخدام در اموزش و پرورش محاسبه خواهد شد یا نه؟

    کارشناس بیمه
    15 اردیبهشت 1401

    سلام دوست عزیز، منظورتان از بیمه خصوصی چیست؟

     علی
     16 اردیبهشت 1401

     منظور بیمه خصوصی یعنی حق بیمه شرکت خصوصی واریز کرده و جز قانون کار و بیمه کارمند دولت یعنی بیمه دولت و کارمند پیمانی

     کارشناس بیمه
     17 اردیبهشت 1401

     سلام دوست عزیز، جمله تان سوالی است؟

   عادل
   06 اردیبهشت 1401

   سلام اگرکسی 17سال سابقه بیمه اجباری داشته باشدو3سال بیمه مشاغل ازاد14درصدایامی شودحق بیمه نپردازدتابیمه اش قطع شودوبعداز3سال برای بازنشستگی تقاضاکندجریمه نمی شود

    کارشناس بیمه
    02 تیر 1401

    سلام دوست عزیز، بله میتواند جریمه نمیشود

   محمودی
   08 خرداد 1401

   سلام وقتتون بخیر پدر من ۶۰ سالش شده
   به پدر من گفتن ۲۱سال و ۹ماه بیمه رانندگان رد شده واسش اما ایشون از سال ۷۴ بیمه رد کردن الان که فرم بازنشستگی رو پر کرده میتونه اعتراض کنه؟و اگه میتونه باید برگه های بیمه هایی که توی سایت ثبت نشده رو به تامین اجتماعی ببره؟

    کارشناس بیمه
    09 خرداد 1401

    سلام دوست عزیز، میتواند به واحد امور نامنویسی شعبه جهت پیگیری مراجعه کند

  مریم
  17 اسفند 1400

  سلام خسته نباشید شوهرم بیمه تامین اجتمایی هست با ۳۰ سال سابقه بیمه الان که دنبال کار بیمه رفته همه بیمه هاش درست شده میگن چون شما رزمنده بودید باید پولی که برا سربازی رو دادی پس بگیری ما دنبالش رفتیم گفتن چند هفته طول میکشه الان شوهرم سعی می کنه قبل سال جدید باز نشسته بشه اگه ما بخوام در خواست بکنیم این پول رو نمی خواهیم ایا بیمه قبول میکنه چون خیلی الافی داره ممنون
  میشم جواب بدید ما چه کار کنیم

   کارشناس بیمه
   18 اسفند 1400

   سلام دوست عزیز، بله بروید بگویید ما این پول را نمی خواهیم و قبل از سال درخواست بازنشستگی بدهید.

    ناجی
    24 مرداد 1401

    سلام
    با ۲۳ سال سابقه تامین اجتماعی وسن ۶۰ سال حقوق باز نشستگی چند روز محاسبه میشه ممنونم توضیحاتی بفرمایید

     کارشناس بیمه
     30 مرداد 1401

     سلام اگر دو سال آخر سابقه شما براساس حداقل دستمزد واریز شده باشد مستمری شما هم حداقل دستمزد میشود

   سروش
   22 فروردین 1401

   با سلام میخواستم بدونم با ۶۰ سال سن و ۱۱ سال سابقه بیمه اجباری توسط شرکت پیمانکاری حقوق بازنشستگی چقدر میتونه باشه

    کارشناس بیمه
    22 فروردین 1401

    سلام دوست عزیز، در سال ۱۴۰۱ حدودا یک و هشتصد هزار تومان میشود.

   علی لطفی پور
   05 آبان 1401

   سلام من سال تاریخ1402/02/09 سی سال خدمتم تمام میشه آیا میتوانم برج 12 یال1401درخواست بازنشستگی بدهم و چه مزایایی دارد ممنونم

    کارشناس بیمه
    07 آبان 1401

    سلام وقتی شما برج ۲ سال ۱۴۰۲ سی سال سابقه تکمیل میگردد دیگه نمیتوانید که در سال ۱۴۰۱ بازنشسته شوید چون شرایط بازنشستگی را ندارید

     مهدی
     29 آبان 1401

     سلام وقت بخیر بنده سالهای قبل از شرکتهای ساختمانی خصوصی هشت سال سابقه بیمه تامین اجتماعی دارم بعد در سازمان آموزش وپرورش استخدام شدم بیست و پنج سال هم سابقه بیمه دارم وضمن هم جانباز
     بیست درصد هستم برایم راهنمایی کنیدچطور بازنشسته شوم دیگر واقعا حوصله کار کردن ندارم باتشکر

     کارشناس بیمه
     03 آذر 1401

     سلام اگر ۲۵ سال سابقه بیمه شما در آموزش و پرورش در تامین اجتماعی واریز شده و ۲۰ درصد جانبازی هم دارید میتوانید درخواست بازنشستگی بدهید

  Asil
  03 فروردین 1401

  سلام
  یک خانم با بیست سال سابقه
  وشصت سال سن حقوق دریافتی اون بر چه مبنائی محاسبه میشه از پاسخ شما متشکرم

   کارشناس بیمه
   20 فروردین 1401

   سلام دوست عزیز، براساس حداقل دستمزد در زمان درخواست بازنشستگی میباشد.

  علی
  03 فروردین 1401

  سلام
  من شرکت خصوصی که شرکت پیمانکار دستگاه اجرایی میباشد هم کار میکردم و کارمند دولت هم بودم الان شرکت خصوصی اخراجم کرده میگه کارمندان دولت نمیتونند کار کنند شرکت الان میتونم از شرکت بابت اخراجم شکایت کنم؟

   کارشناس بیمه
   31 فروردین 1401

   سلام دوست عزیز، بله اگر کار کردید میتوانید شکایت کنید.

    علی
    03 اردیبهشت 1401

    سلام
    میگویند که نمیشه دو جا همزمان کار کرد حتی اگر همزمان کار کردید حقوق ت پس میگیرند

    رضا قاسمی
    31 خرداد 1401

    سلام و خسته نباشید
    من ابتدا به مدت سی وچند ستل در بخش دولتی کار کرده ام و پس از اعلام بازنشستگی از طرف اداره مربوطه و اعلام پایان کار ، بلافاصله در یک شرکت خصوصی و به مدت ۱۱ ماه مشغول بکار شده و لیست بیمه برام ارسال شده ، حال تامین اجتماعی کارگاه بازنشیتگی من را ، هخرین کارگاه و بخس خصوصی درنظر گرفته که باعث مشکل برام شده ، آیا آن سازمان می تونه چنین کاری را ) انتخاب آخرین کارگاه را دارند و طبق چه بخشنامه یا … ، چون به من مستند قانونی آنرا ارائه نمی کنند
    سپاسگزارم

     کارشناس بیمه
     15 تیر 1401

     سلام دوست عزیز، تامین اجتماعی درست گفته و قانون داریم

   نورا
   03 مهر 1401

   سلام وقت بخیر
   ۲۲ سال سابقه تامین اجتماعی دارم به ترتیب بشرح ذیل:
   ۱۶ سال اجباری
   ۳ سال بیمه بیکاری
   ۳ سال بیمه اختیاری
   ۹ ماه قطع بیمه
   و الان۴ ماه است که با حقوق ۵/۷۰۰ شاغلم و بیمه رد شده
   ۱- با توجه به اینکه ۴۲ سالم شده می تونم بازنشست بشم؟
   ۲- حقوق بازنشستگی ام چقدر می شود؟

    نویسنده بیمه
    04 مهر 1401

    سلام نورای عزیز
    اگر تو مجموع ۲۰ سال سابقه و ۴۲ سال سن داشته باشید میتوانید بازنشسته شوید البته اگر خانم هستید

  دانا امینی
  28 فروردین 1401

  سلام حقوق مادرم در سال 1400با، 10سال سابقه 1200هزار تومان است

  حقوق امسال چقدر است

   کارشناس بیمه
   09 خرداد 1401

   سلام دوست عزیز، دقیقا هنوز اعلام نشده است ولی احتمالا حدودا ۵۰۰ هزار تومان اضافه میشود

  علی
  08 اردیبهشت 1401

  سلام
  کارمندان دولت میتوانند کنار بیمه اجباری شان که رد میشه خودشان بیمه مشاغل ازاد هم رد کنند؟

   کارشناس بیمه
   12 اردیبهشت 1401

   سلام دوست عزیز، همه باید یک بیمه پایه داشته باشند.

  مینا
  23 اردیبهشت 1401

  آیا بیمه فروشگاه زنجیره ای جزء بیمه کارگریه واداره کاره؟ویه خانم میتونه با20 سال کارو42 سال سن بازنشست بشه، ممنون

   کارشناس بیمه
   24 اردیبهشت 1401

   سلام دوست عزیز، ۰۱ بله ۰۲ بله میتوانید

    ق.ف
    09 مرداد 1401

    سلام.ایا با ۵۰سال سن و۱۴سال میشه بازنشست شدبیمه مشاغل ازاد

     کارشناس بیمه
     10 مرداد 1401

     سلام خیر

   صادق
   18 دی 1401

   سلام کارمند دولتی مرد با بیمه تامین اجتماعی سابقه 17 سال و 2سال خدمت سربازی جمعا 19 سال سابقه دارم،آیا میتوانم با 20 سال بازنشسته شوم؟

    نویسنده بیمه
    19 دی 1401

    سلام صادق عزیز
    خیر نمیتواند حتما باید ۳۰ سال سابقه بیمه داشته باشید که بتوانید بارنشسته شوید

  سعید فرامرزی
  24 مهر 1401

  سلام من بازنشستگی پیش از موعد با ۱۴ سال و۷ ماه ۱۴ روز بازنشست شدم متولد ۱۳۵۳ هستم بیمه اجباری در کارگاه خیاطی امسال در ۱۴۰۱ خرداد ماه یه میلیون افزایش پیدا کرد شد سه میلیون قرار بود در شهریور ماه هم افزایش پیدا کند ولی مثل ماه قبل واریز شد میخاهم بدونم با چه علت ممنونم

   کارشناس بیمه
   26 مهر 1401

   سلام افزایش بازنشستگی در مبالغ منل شما اول سال افزایش دادن و این افزایش جدید شامل شما که مستمری پایینی میگیرید نمیشود

رضا حسینی
07 آذر 1400

باسلام میانگین دستمزد دوسال آخر بنده ۳۲۰۰هزارتونان محاسبه شده آیا مبلغ حق مسکن وخواربار وحق فرزندجداگانه اضافه میشود؟؟

  کارشناس بیمه
  15 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، بله آنها هم به مستمری شما اضافه میشود.

  علی
  06 اردیبهشت 1401

  نظرت چیه کارشناس محترم دو جا هم زمان مشکله

   کارشناس بیمه
   31 خرداد 1401

   سلام دوست عزیز، دو جا چه چیزی مشکل است؟

نادر
20 آذر 1400

سلام سن دقیق برای بازنشگستگی باید پایان 50 سالگی باشد یعنی 50 سال و 11 ماه 29 روز

  مهدی
  18 اسفند 1400

  سلام من ۳۰سال سابقه کاردر بیمارستان دارم ۳۰سال بیمه تامین اجتمایی پرداخت کردم ولی قراردادی هستم تو بیمارستان ب نظر شما حق بازنشستگی بهم میدن کارمند بیمارستان هستم

   کارشناس بیمه
   20 اسفند 1400

   سلام دوست عزیز، اگر ۳۰ سال سابقه و ۵۰ سال سن داشته باشی میتوانید درخواست بازنشستگی بدهید.

    مجیدوطنی کیا
    28 اسفند 1400

    باباسلام بنده ازسال 53 تا بسال 82 بصورت مقطعی توانستم نزدیک به 17 سالدرمشغل ازاد کاری واریزی به تامین اجتماعی داشته باشم 63 ساله وکل دریافتی بنده به امروز 2میلیون تومان هست بنظرجنابعالی حق بنده کم نمیدهند حداقلی هستم

     کارشناس بیمه
     18 فروردین 1401

     سلام دوست عزیز، نه درست است چون تامین اجتماعی مستمری را براساس سابقه پرداخت میکند و سابقه شما کمتر از ۲۰ سال است و حداقل مستمری به شما تعلق نمی گیرد.

کارگر
28 آذر 1400

چرا دروغ مگید ازخدا بیخبر چرا اطلاعات دقیق نمیدی این خودفروشی است من ۳۱ ونیم سال پرداخت بیمه ۳۸۵۰تومان حکم برام زدن خدا ریشه همه شما خائین وخودفروشان را برکند

  کارشناس بیمه
  29 آذر 1400

  سلام دوست عزیز ما هر چه در بخشنامه ها و قوانین و اخبار بیمه تامین اجتماعی منتشر شده است در این مقاله نوشته ایم اگر برای شما حکم با مبلغ کمتری صادر شده است، شما می توانید به شعب بیمه تامین اجتماعی مراجعه و این مساله را بررسی نمایید.

ف د
29 آذر 1400

با سلام خدمت کارشناس محترم.
مقدار پاداش کارمندانی که بیمه تامین اجتماعی هستند چقدر است و چطور محاسبه میشه.
با تشکر

  کارشناس بیمه
  11 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، از تاریخ عقد دوسال برمیگردیم عقب متوسط دستمزد مشمول بیمه دو سال تقسیم بر عدد ۲۴ میشود که مبلغ پاداش ازدواج است.

  نازی
  16 اسفند 1400

  باسلام آیا درشهرداری به عنوان قرارداد کارگری وبیمه تامین اجتماعی وپرداخت ۳۵ سال بیمه میشه باز ادامه خدمت داد یاخلاف قانونه ممنون مزشم جوابمابدید

   کارشناس بیمه
   17 اسفند 1400

   سلام دوست عزیز، بستگی به سن شما هم دارد.

    سلیمی
    22 مرداد 1401

    سلام من درتاریخ ۱/۱/۱۴۰۱بازنشسته شدم آیا امسال به حقوق من اضافه میشه

     کارشناس بیمه
     29 مرداد 1401

     سلام اگر تا پایان اسفند ۱۴۰۰ لیست بیمه شما کامل ارسال شده است خیر دیگر شامل افزایش سال ۱۴۰۱ نمیشود

David51
04 دی 1400

با سلام .بنده با ۲۵ سال و ۵ ماه و ۲۱ روز تا پایان امسال بازنشسته میشوم و مابقی سابقه را شرکتم سختی کار در نظر گرفته که به تامین اجتماعی پرداخت میشود.سوال اینجاست که آیا تامین اجتماعی مستمری بازنشستگی بنده را بر مبنای ۳۰ سال محاسبه میکند یا بر اساس سابقه بیمه پرداختی اینجانب؟ و سوال دوم اینکه آیا همسان سازی حقوق در پایان سال ۱۴۰۰ برای بازنشستگان پایان ۱۴۰۰ صورت میگیرد یا خیر؟ اگر همسان سازی صورت میگیرد چند درصد اضافه میشود؟

  کارشناس بیمه
  27 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، اگر با سختی و زیان اور ۳۰ سال داشته باشید بله ۳۰ سال را حساب میکنندو سوال دوم اینکه خیر همسان سازی مربوط به شما نمیشود.

کارچرخکار
10 دی 1400

سلام
خسته نباشی لطفا بیمه اجتماعی بازنمیشه بخدا کمک کنم من 30سالته بانک رفاه کارگردی

  کارشناس بیمه
  12 دی 1400

  سلام دوست عزیز الان چه کمکی از ما برمیاد ؟ بفرمایید ما در خدمت هستیم

   سرکانی
   24 اسفند 1400

   سلام ، ممنون از راهنمایی شما ، ببخشید میانگین بنده بااحتساب ۲۴ روز طبق سامانه حدود ۴ میلیون هست اگر افزایش سال بعد ۵۶ در صد تصویب بشه تقریبا مقدار حقوق چقدر خواهد بود؟

    کارشناس بیمه
    24 اسفند 1400

    سلام دوست عزیز، حداقل دستمزد سال ۱۴۰۱ میشود.

مهندس
11 دی 1400

سلام و عرض ارادت خدمت شما . ببخشید یه سوال خدمت شما سرور گرامی دارم؟
بنده بیمه مشاغل آزاد14درصد هستم. آیا در سن 53سالگی با پرداخت حقی بیمه به مدت21سال می توانم خودم را بازنشسته کنم و در عوض حقوق 21روز را دریافت نمایم؟
ممنون از سایت خوبتون

  کارشناس بیمه
  23 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، خیر حتما باید ۶۰ سال سن را داشته باشید.

  علی
  08 اردیبهشت 1401

  حداقل دستمزد سال۱۴۰۱چهار میلیون و پانصد یا پنج میلیون؟

   کارشناس بیمه
   09 اردیبهشت 1401

   سلام دوست عزیز، چهار ملیون و دویست هزار تومان میشود بدون عائله مندی.

  معصومه رادمرد
  10 مهر 1401

  سلام،من پانزده سال سابقه دارم،دوسال آخر حقوق ۲۹۰۰محاسبه شده ولی حقوق استحقاقی ۱۶۰۰ چرا؟؟

   کارشناس بیمه
   12 مهر 1401

   سلام چون براساس سابقه شما مستمری محاسبه شده است یعنی ۱۵ روز حداقل دستمزد را دریافت میکنید

احمد
12 دی 1400

من راننده آژانس بودم وبیمه تاکسیرانی الان می‌خوام بازنشسته بشم میگن نزدیک به3500حقوقت میشه چطوریه آیا چون راننده تاکسی بودم کمتر از 4200میگیرم ضمنا چهار سال به سنوات خدمتم برای هشت سال سختی کار اضافه شد وجمعا سی سال ممنون از پاسخ

  کارشناس بیمه
  18 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، شما اگر میخواهید از بازنشستگی استفاده کنید. همان مبلغ را بعنوان مستمری به شما میدهند چون شما براساس حداقل دستمزد بیمه پرداخت کردید.

بینام
12 دی 1400

کلاش تر و دزدتر از بیمه هیچ ارگانی نیست دریافتی حقوق دوازده سیزده تومن را حکم بازنشستگی با 7 تومن زده اند خدا ازشون نگذرد

  کارشناس بیمه
  12 دی 1400

  سلام وقت بخیر ما سامانه فروش آنلاین بیمه هستیم و در تعیین قوانین و تعیین مستمری ها و قوانین نقشی نداریم . سازمان بیمه مرکزی و سازمان های ذی ربط نظیر بیمه تامین اجتماعی ، وزارت کار و … در تعیین قوانین نقش دارند .

  فرهاد
  18 اسفند 1400

  با سلام من ۶سال در تهران در یک مسافرخانه کارکردم زمانیکه لیست مکانیزه نبود دوستی انجام می‌شد ولی الان فقط دوسال در آمده وکار فرما ملک را فروخته ورفته خارج از کشور چطور میتونم دوباره واریز کنم و سوال ۲ در یک فرش فروشی ۶ سال کار کرده ام ۴سال اولش بیمه رد نکرده فقط دوسال بیمه پرداخت آیا میتونم شکایت کنم ممنون

   کارشناس بیمه
   19 اسفند 1400

   سلام دوست عزیز، در خصوص آن سال هایی که رفته شما نمی توانید کاری کنید. جز اینکه شکایت کنید و ثابت کنید که در آنجا کار کرده اید و او ملزم به پرداخت بیمه شود.

ایرج عظیمی
02 بهمن 1400

با سلام
بنده دوسال اخر بیمه ام .سال اولش ۵.۵ رشده دوماه اول ۱۴۰۰ کارگری ردکردن وتا دی ۱۴۰۰۶.۵ میلیون رشده الان ۵ ماه مانده تمام شود شرکتی در شهرستان میروم وحقوق بالاست این ۵ ماه را تا سقف چقدر بیمه میتوانم رد کنم آسیبی به روند محاسبه دوسال وارد نشود ممنوتلن.

  کارشناس بیمه
  06 بهمن 1400

  سلام ایرج عزیز این ۵ ماه آخر را دیگه نمی توانید دستمزد بالا ارسال کنید چون هنگام محاسبه دستمزد غیر متعارف در سیستم سازمان نشان میده و با مشکل مواجه میشوید

حسین
03 بهمن 1400

سلام خسته نباشید من بیش از ۲ماه است که تقاضای بازنشستگی اینترنتی کردم وباسختی کار که تایید شده بیش از ۳۰سال سابقه دارم وهیچ خبری از بازنشستگی ومستمری وونیست توسایت هم مراجعه میکنم میگن در صورت نیاز اطلاع داده میشود

  کارشناس بیمه
  06 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز باید به شعبه قسمت امور مستمریها حتما حضوری مراجعه کنید

   بهرام کریمی
   20 بهمن 1400

   باسلام
   ایا امکان ارتباط تلفنی با جنابعالی وجود دارد ؟

    کارشناس بیمه
    20 بهمن 1400

    در خصوص خرید بیمه خودرو و تکمیلی و آتش سوزی در خدمت هستیم. در غیر این صورت باید سوالات مربوط به دیگر بیمه ها را از طریق کارگزاری ها پیگیری کنید.

    محسن
    20 خرداد 1401

    باسلام واحترام
    آیا ملاک حقوق مستمری منوط به میانگین دوسال آخر پرداختی حق بیمه است؟
    سپاسگذارم

     کارشناس بیمه
     20 خرداد 1401

     سلام بله

م ح م
05 بهمن 1400

من با 26 سال سابقه در حال حاضر 3 سال است که در دو جا بیمه پرداخت میکنم و مبلغ کل آن نزدیک به سقف بیمه می باشد . الان بیمه تامین اجتماعی میکوید در زمان باز نشستگی حق بیمه شما مانند باز نشسته شدن 2 نفر خواهد بود . هر کارگاه با توجه به سابقه مجزا محاسبه شده و پرداخت میگردد . بدین ترتیب من با پرداخت سقف بیمه کمتر از 55 در صد حق بیمه را دریافت خواهم کرد آیا این روش درست است . در زمان باز نشستگی من در 4 سال بعد، بیش از 7 سال حق بیمه سقف پرداخت کرده ام، لیکن 55 درصد حق بیمه را پرداخت خواهند کرد. اگر من این مبلغ را در یک کارگاه پرداخت میکردم سقف را میگرفتم حالا که در دو کارگاه پرداخت میکنم باید کمتر بگیریم ؟ مگر ارزش پول یک کارگاه، بیشتر از ارزش پول دو کارگاه است . چه فرقی میکند من از یک جا بیمه سقف را پرداخت کنم یا از دو جا؟ چرا باید نحوه محاسبه آن تغییر کند ؟

  کارشناس بیمه
  05 بهمن 1400

  سلام شعبه درست گفته است در واقع دستمزد کارگاهی که سابقه بیشتری دارید را محاسبه میکنند بعد دستمزد کارگاه دوم را بصورت سابقه بهش اضافه میکنند اگر در یک کارگاه سقف بیمه را واریز میکردید مبلغ مستمری شما هم حداکثر مستمری میشد

  عابدی
  06 بهمن 1400

  سلا برای کسانی که در مرداد 1401با میزان 14سال سابقه بازنشسته شوند میزان حقوق حداقل چقدر خواهد بود

   کارشناس بیمه
   06 بهمن 1400

   سلام دوست عزیز هنوز دستمزدهای سال ۱۴۰۱ اعلام نشده است

   مهدی سلیقه دار
   25 خرداد 1401

   سلام بنده در واحدي کارمیکنم که حقوق دریافتی آم
   بیشترازمبلغی است که درلیست بیمه ازطرف سازمان تامین اجتماعی برایم تعیین می شود والان تقریبا وسال به بازنشستگی ام مانده حال چطور مبلغ پرداختی بیمه خودرا واقعی بنمایم که بتوانم درایام بازنشستگی حقوق واقعی ام را دریافت کنم
   متشکرم ازراهنمایتان

    کارشناس بیمه
    25 خرداد 1401

    سلام دوست عزیز، کارفرما شما خلاف کرده است باید دستمزد واقعی شما را در لیست ارسال کند

  فرجی
  20 اردیبهشت 1401

  سلام من6سال وچند ماه درشرکت قفلیران درقسمت پرس کار کرده اموبعداز ان 18 ماه بیمه بیکاری رد شده وبقیه هماز طریق صنایع دستی بیمه بوده وخودم به عنوان مشاغل خانگی واریز کرده ام تا کنونمیشه 19 سال به اداره کار مراجعه کردم جهت سختی کار درشکت قفلیران انها سختی کارم راتائید سپس برای اقدا به شرکت مربوطه فرستادن جهت رسیدگی ایا شرکت می تواند از واریز وجه سختی کار خودداری کنداگر بله من چکار می توانم انجام دهم سنم 47سالمه وبا سختی کار 23ساسابقه بیمه دارم ایا می توانم درخواست بازنشستگی کنم

   کارشناس بیمه
   21 اردیبهشت 1401

   سلام دوست عزیز، اولا شما شرایط بازنشستگی ندارید بعد هر موقع شرایط بازنشستگی را داشتید خودتان تامین اجتماعی پول سخت و زیان اور شما را از کارفرما میگیرد

علی
07 بهمن 1400

سلام بزرگوار
یک سوال دارم خدمتتون
سه هفته ای هست که پدر عزیز و مهربان ما به رحمت حق پیوستند . ما برای مستمری بیمه مادر اقدام کردیم . مبلغ مستمری ۲۶۵۰ حدودن ذکر شده و یه حا هم هست سهام بازمانده را پنجاه درصد زده .
من از خدا بیامرز پدر شنیده بودم که حدود ۳۳۵۰ دریافتی باز نشستکی دارند .
ایا اشتباهی صورت گرفته ؟ ممنون میشم توضیح بفرمایدد

  کارشناس بیمه
  07 بهمن 1400

  سلام خیر اشتباهی صورت نگرفته است

عاطفه
09 بهمن 1400

سلام
پدر من ۳سال و ۲ماه بیمه تراشکاری داشتن و چون ۱سال سربازی رفته بودن ما ۱سال سربازیشونو خریدیم الان سابقه بیمه شون شده ۴سال و ۲ماه قصد داریم ۶سال دیگه رو بخریم و سابقه رو به ۱۰ سال برسونیم تا مستمری بهشون تعلق بگیره
ایشون ۶۳ سالشونه
سوالم اینه با سابقه ۱۰ سال چقدر ماهیانه بهشون مستمری میدن
از هر مشاوری سوال میکنیم جواب های متفاوت میگیریم
نمیدونیم اصلا این کار درسته انجامش یانه
ممنون میشم راهنماییم کنین

  کارشناس بیمه
  10 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز. بله این کار درست و قابل انجام است و مبلغ مستمری آن یک ملیون و دویست هزار تومان خواهد بود.

شادمان
09 بهمن 1400

با ۲۳ سال پرداخت بیمه چقدر حقوق به من میرسد ۲۵ اسفند باز نشسته شوم

  کارشناس بیمه
  10 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، اگر سن شما ۶۰ سال و حداقل دستمزد هم واریز کرده باشید، مستمری شما همان حداقل دستمزد خواهد بود.

  میلاد
  29 بهمن 1400

  سلام خسته نباشید بهزیستی واسه مادرم بیمه میزه الان نزیک ۱۰ سال هستش و 1401/2/5 ۱۰سال سابقش پر میشه آیا به حقوقش همساز سازی تحلق می خوره و حقوقش چقدر میشه آیا می تونیم ۵سال بیمشو بریزیم تا با ۱۵ سال سابقه باز نشسته بشه

   کارشناس بیمه
   29 بهمن 1400

   سلام دوست عزیز، خیر تعلق نمی گیرد و سال آینده فعلا معلوم نیست چقدر میشود و در خصوص سوال آخر هم باید گفت که خیر تعلق نخواهد گرفت.

   عادل
   04 فروردین 1401

   سلام. 40 درصد کارافتادگی دارم از سال 91 و الان ماهی 800 تومن بهم حقوی میدن یعنی مستمر بگیر هستم. هر سال اسفند ماه بهم عیدی میدادن ولی در اسفند ماه سال 1400 بهم عیدی واریز نشده نمیدونم چرا؟ خواهشا بگین برا از کار افتادگان مستمر بگیر عیدی تعلق نمیگیره؟و به من از سال 91 هیچ بیمه ای از طرف تامین اجتماعی پرداخت نمیشه. عیدی چقدر به من تعلق میگیره. خواهشا ج بدین؟؟؟؟؟

    کارشناس بیمه
    20 اردیبهشت 1401

    سلام دوست عزیز، ۰۱ برو از شعبه سوالی بپرسید باید پرونده شما بررسی شود

     خرید خدمت ایثارگران
     05 خرداد 1401

     سلام خسته نباشید . من از رزمندگان دفاع مقدس هستم و سربازی هم نرفته ام و مدت حضور در جبهه را به عنوان خدمت سربازی حساب کردن . الان برای احتساب مدت خدمت سرباززی به عنوان سابقه مراجعه کردم گفتند هیچگونه تخفیفی شامل رزمندگان می شود ! سوالم این است ایا برای خرید خدمت سربازی تخیفی شامل رزمندگان بدون درصد جانبازی می شود ؟ و اگر می شود راهنمایی فرمایید که بخشنامه یا ماده و تبصره اش کدام است ؟ سپاس از پاسخگویی .

     کارشناس بیمه
     06 خرداد 1401

     سلام دوست عزیز، در این خصوص تخفیفی وجود ندارد.

ف.ه
11 بهمن 1400

سلام ببخشید پدر من کارفرما هستند با 20 سال سابقه با چه میزان حقوق بازنشسته می شوند حقوقی که در ليست بيمه وارد شده مثل بیمه کارمند های خودش است

  کارشناس بیمه
  12 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، پدر شما با حداقل دستمزد یعنی ۳ ملیون تومان بازنشسته میشوند.

حمید شهاب
12 بهمن 1400

با سلام من مدت ۲۶ساله که بیمه هستم وحالا به خاطر مالیات دستگاه پورها کارفرما میگه دیگه نمیتونم اسمتونو رد کنم چون مالیات میگیرن کارفرما هم برادرمه شما چه پیشنهادی دارید که من انجام بدم
اگه بیمه خویش فرما کنم میتونم مبلغ حقوقو استاد کاری رد کنم یا سقف بیمه داره ممنون

  کارشناس بیمه
  13 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز شما باید بیمه اختیاری شوید و در بیمه اختیاری دستمزد یک سال آخر ملاک محاسبه خواهد بود.

   امیر
   31 خرداد 1401

   سلام من اردیبهشت امسال با 30سال سابقه بیمه اجباری وخویش فرما بازنشست شدمم الان باوجود دوفرزنددختر دانشجو برایم حقوق 4650000تومان زدند پس اینکه میگن5580000تومان حداقل حقوقه چکاربایدبکنم ضمنا همسر ندارم

    کارشناس بیمه
    17 تیر 1401

    سلام دوست عزیز، هنوز افزایشات امسال اعمال نشده است مستمری شما هم افزایش پیدا میکند.

یحیی
14 بهمن 1400

سلام در سیستم محاسبه ۲سال آخر مستمری تامین اجتماعی برای بنده در امده ۱۴میلیون ۷۰۰هزارتومان که بنده ماده ۱۰۳خدمات کشوری میباشم حال ۲۰روز دیگه بازنشسته میشم آیا همین رقم که در سیستم است داده میشه یا افزایش و همسان سازی اعمال میشه چون همکار بنده سال پیش درهمین روز بازنشسته شد و همسان سازی و یسری اضافات دیگه بهش میخوره لطفا راهنمایی بفرمایید.

  کارشناس بیمه
  15 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، بستگی با سابقه شما هم دارد و همسان سازی مربوط به کسانی است که سالهای گذشته بازنشسته شدن شامل شما نمیشود.

   محمد
   27 اسفند 1400

   باسلام بنده مشکل جسمی داشته توان ادامه کار ندارم وبیمه بیکاری به بنده میدن تا زمان بازنشستگی که نهایتا سابقه بیمه بنده 20سالو8ماه میشود ایابا60سال سن 30روزحقوق حداقلی با اضافه شدن پایه حقوق به بنده تعلق میگیرد باتشکر

    کارشناس بیمه
    28 اسفند 1400

    سلام دوست عزیز، شما هر چه سابقه داشته باشید را به شما میدهند ولی چون ۲۰ سال سابقه داری حداقل دستمزد را دریافت میکنید.

یحیی
14 بهمن 1400

سلام محاسبه رقم ریالی حقوق جهت سخت و زیان به چه صورت است؟ به عنوان مثال بنده ۱۲ماه کارکرد سخت و زیان آور داشتم که طبق قانون شده ۱۸ماه یعنی ۶ماه بهش اضافه شده حال از لحاظ ریالی این ۶ماه را چطوری محاسبه میکنند برای پرداخت حقوق ضمنا حقوق ۲سال آخر هم شده ۱۴میلیون و ۷۰۰هزار تومان

  کارشناس بیمه
  15 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، ۴ درصد آخرین حقوق محاسبه میشود یعنی ۶ ماه ملاک قرار میگیرد.

علی
15 بهمن 1400

سلام خسته نباشید
یه سوال
درزمان بازنشستگی براساس مزدمبنامحاسبه میشه؟یابراساس دستمزدمشمول بیمه
تشکر

  کارشناس بیمه
  16 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، براساس مشمول بیمه محاسبه میشود.

  محمد
  26 بهمن 1400

  با سلام.بنده هم همین سوال داشتم.فقط ۱۰سال مشاغل سخت دارم که ۵ سال بهم اضافه خورده.یعنی اون ۴درصد آخرین حقوق در ۵سال اضافه میشود یا در ۱۰ سال محاسبه میشود.ممنون میشم جواب بدهید.

   کارشناس بیمه
   27 بهمن 1400

   سلام دوست عزیز، با ده سال سابقه خودتان، ۱۵ سال میشود.

ناظرین هستم
16 بهمن 1400

سلام خدا قوت از اینکه به سئوالات پاسخ گو هستید سپاسگزارم من ۲۷ سال سابقه بیمه دارم و ۶۴ ساله هستم در حال حاضر سقف بیمه کارفرما در لیست بیمه برایم رد میکنه کارهای عمرانی است میخواهم آخر سال تقاضای بازنشستگی کنم سئوالم اینجاست اگر با همین سابقه بخواهم بازنشسته شوم مستمری من با چند روز محاسبه و پرداخت میشود ؟ متشکرم پاسخ شفافی میدهید

  کارشناس بیمه
  16 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، ملاک محاسبه در بازنشستگی مدت سابقه و دوسال آخر واریزی شما است. شما باید به سایت تامین اجتماعی مراجعه کنید و درخواست فرضی بازنشستگی دهید. سیستم مبلغ مستمری شما را دقیق نشان خواهد داد.

Mohammad tanha
16 بهمن 1400

سلام من کارمند آتش نشانی تهران هستم . سازمان شهرداری تهران میخواد بیمه شهرداری که هستیم رو تغییر بدهند به بیمه تامین اجتماعی . از ما همه پرسی گذاشتن . به نظروتون فرقی داره یا به ضرره یا به سوده ما‌ . لطفا بدونه اینکه طرفداری بیمه ای رو بکنید بگین

  کارشناس بیمه
  17 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، اگر شما را بیمه تامین اجتماعی کنند، خیلی بهتر است. مزایا و مستمری تامین اجتماعی بیشتر است.

محمد
17 بهمن 1400

سلام ببخشید برای ترک کار بازنشستگی آخر بهمن بهتره یا اسفند؟

  کارشناس بیمه
  18 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، آخر بهمن بهتر است.

   حسینی
   24 دی 1401

   سلام بنده با۳۲سال سابقه قصد دارم تاپایان سال ۱۴۰۱ بازنشسته شود لطفا راهنمایی بفرمایید
   چه زمانی درخواست بازنشستگی را اعلام نمایم دی ماه یا بهمن ماه

    نویسنده بیمه
    25 دی 1401

    سلام دوست عزیز
    اول اسفند ماه درخواست بدهید بهتر است

مسلم امینی091794o1o32
18 بهمن 1400

عرض سلام ادب من ۲۷ سال بیمه دارم ۶سال هم سختی کاربهم خورده جمعآ شده ۳۳سال حقوقم همان پایه ادره کار هست میخوام ببینم الان بازنشته بشم حقوق بازنشگی من چند است ممنون

  کارشناس بیمه
  19 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، بیشتر از اداره کار یعنی بیشتر از حداقل دستمزد میشود.

   خلیل احمدی
   04 اردیبهشت 1401

   با سلام 27سال سابقه و66سال سن ایا می توانم باز نشست نشوم تا سابقه به 30سال برسد یا اگر باز نشست شوم حقوقم تمام یا رو27سال حساب می شود

    کارشناس بیمه
    23 خرداد 1401

    سلام دوست عزیز، بله میتوانید بازنشسته شوید ولی همان سابقه ۲۷ سال را برای شما در نظر میگیرند.

خدا
18 بهمن 1400

سلام پدرم13ساله حق بیمه میدم بیمه تامین اجتماعی تاکسیرانی به دلیل بیماری به سختی کار میکنم درخواست از کار افتادگی دادیم ولی تایید نشدسنشون 51ساله آیا راهی هست زودتر از60سال بازنشست شن واقعا کارکردن براشون مقدور نیست

  کارشناس بیمه
  19 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، واقعا راهی وجود ندارد.

علی
19 بهمن 1400

سلام..اقا من حدود ۱۰سال بیمه دارم..مشمول فرانشیز دفترچه بیمه هم هستش…تورو خدا بگیدببینم.بازنشست بشم حقوقم چقدره؟ و من ک پول میدم با بقیه ک نمیدن نباید حقوقم بیشتر باشه؟کی میتونم بازنشست بشم…وبعد من کسی رو ندارم اگه در حین این ک هنوز باز نشسست نشدم بمیرم حقوقم ب خواهرم میرسه…یا میتونم تایین کنم ب کی بدن حقوقم رو؟

  کارشناس بیمه
  19 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، حقوق شما بستگی به سابقه و آخرین دستمزد دارد. باید مشخص کنید که دقیقا چقدر است و اینکه امکان رسیدن حقوق به خواهرتان وجود ندارد.

رضا
20 بهمن 1400

سلام كارشناس محترم بيمه .من درتاريخ 27دي 1400درخواست بازنشستگي كردم با30سال و5ماه سابقه . شعبه تاريخ نامه ترك كار خواسته اگرپايان بهمن ماه بزنيم باتوجه باينكه ليست بهمن 25اسفندپرداخت ميشه آيابازنشستگي من 1400يا1401مي افته. ضمنا تاريخ كي بزنم خوبه باتشگرازراهنمايي سرورگرامي

  کارشناس بیمه
  23 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، بله مشکلی ندارد و شما باید سعی کنید تا قبل از سال بازنشسته شوید و اسفند لیست بیمه نداشته باشید.

   مسلم
   05 اسفند 1400

   سلام و عرض ادب چرا اسرار بر این هست که بهمن ماه بازنشتسته بشه مگه فرقش چی هست چه مزایایی داره لطفا اکه ممکنه توضیح بدهید

    کارشناس بیمه
    06 اسفند 1400

    سلام دوست عزیز، به خاطر این است که افزایش حقوق سال آینده هم شامل شما بشود.

   امیر
   12 مرداد 1401

   سلام
   به مبلغ میانگین ۲۴ ماه اخر خدمت که میشه تو سایت بیمه رویت کرد چه ایتمهایی اضافه میشه؟

    کارشناس بیمه
    22 مرداد 1401

    سلام اگر منظور شما محاسبه بازنشستگی است باید متوسط دستمزد دو سال آخر مشمول بیمه را جمع کنید تقسیم بر عدد ۲۴ کنید هر چه به دست آمد ضرب در سابقه خودت و بعد تقسیم بر ۳۰ کنید

بهرام کریمی
20 بهمن 1400

باسلام
بنده در 15 ماه آخر منتهی به بازنشستگی در 2 کارگاه فعالیت داشته و حق بیمه پرداخت نموده ام – در کارگاه اول بصورت تمام وقت و به میزان سقف حقوق بوده و در کارگاه دوم بصورت تمام وقت و به میزان نصف سقف حقوق درحال حاضر با مراجعه جهت جمع آوری سوابق بدلیل اینکه کارگاه اول در شهرستان محل سکونت بوده و کارگاه دوم هم یک شرکت مهندسین مشاور بوده که کارگاه آن در شهرستان محل سکونت است ولی بیمه بصورت یکپارچه و از دفتر تهران ارسال می شود جهت تایید سوابق الزام به بازرسی بوجود آمده است . سوال بنده اینست که 1- چه روندی باید طی کنم که این موضوع در سریعترین زمان حل شود ؟ 2-چه مدارکی میتوانم به شعبه تهران ارایه کنم تا سوابقم بدون بدون بازرسی تایید شود و ایا اصلا بازرسی نیاز است 3- اصلا اگر سوابق من در کارگاه دوم هم تایید شود تاثیری در مستمری من نخواهد داشت ولذا به چه استنادی تامین اجتماعی الان داره این بازرسی را میزاره ؟؟؟؟

  کارشناس بیمه
  21 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، شما نمی توانید کاری کنید فقط شعبه باید سریعتر پیگیری کند و شعبه باید بازرسی ۳ نفره از مدارک شما در محل کار بازرسی کند.

   بهرام کریمی
   22 بهمن 1400

   بسیار ممنونم از پاسخ شما
   چه مدت طول میکشه برای انجام بازرسی و تایید سوابق؟
   و اینکه نمیشه درخواستی بدم برای حذف سوابق که اثری زیادی در مستمری من ندارد؟

    کارشناس بیمه
    23 بهمن 1400

    سلام دوست عزیز، بستگی به شلوغی کار بازرس دارد و مورد بعدی هم امکان پذیر نیست.

   محمد
   02 فروردین 1401

   سلام و درود خسته نباشید
   در خصوص اضافه کاریهایی که مشمول کسر از بیمه هستند ،خواستم بپرسم ،شامل تمام سالهایی میشود که حق بیمه از اضافه کاریمون کسر شده ،یا فقط شامل دو سال آخر پایانی میباشد .

    کارشناس بیمه
    21 اردیبهشت 1401

    سلام دوست عزیز، برای محاسبه بازنشستگی دو سال آخر واریزی ملاک قرار میگیرد

  مجید
  28 بهمن 1400

  سلام چه مشکلی پیش میاد که لیست اسفند نداشته باشه اکثر همکاران بنده لیست اسفند داشتن و ترک کار هم اسفند بوده و بهترین زمانشم ۲۰اسفند است لطفا دقیق راهنمایی بفرمایید نامه ترک کار صادره از ادراه محل کار مهمه و بیمه رد شده

   کارشناس بیمه
   29 بهمن 1400

   سلام مجید عزیز
   دقیق باید پرونده شما مطالعه شود برای دقیق پاسخ دادن باید به شعبه مراجعه کنید ولی اگر در اسفند میخواهید ترک کار کنید حتما باید در لیست ترک کار ارسال شود

احمدی
20 بهمن 1400

سلام بازنشسته تامین اجتماعی هستم سال ۱۴۰۰ با۲۰ سال سابقه هر ماه برایم ۳۲۰۰ واریز کردند الان بهمن ۲۸۰۰ برام ریختن ۳۷۰ت بابت همسان سازی کم کردند این چیه؟

  کارشناس بیمه
  23 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، متوسط دستمزد ۹۰ روز قبل از بیماری شما تقسیم بر ۹۰ میشود هرچه به دست آمد ضرب در کل مدت استراحت و تقسیم بر دو سوم میشود.

مهدی عزتی
21 بهمن 1400

سلام ، در یک کارگاه در تهران با 20 سال سابقه کار در تاریخ 95/1/1به شهرستان آذربایجان شرقی تغییر کارگاه دوم شغل داده به مدت 31 ماه تمام وقت اشتغال داشته تا تاریخ 97/7/30 و با پرداخت سقف جداکثر بیمه به تامین اجتماعی آنجا ( طی این مدت متناسب با کارگاه اول تهران در تاریخ 97/8/1 ) تقاضای بازنشستگی دادم ولی همزمان مجددا در کارگاه اول با وقفه یک ماه از تاریخ 95/2/1 تا 96/5/6 مشاوره غیر حضوری آنلاین موردی می دادم که آنها نیز برایم بیمه در لیست تمام وقت علیرغم پرداخت سقف بیمه در کارگاه دوم پرداختند ، با توجه به همزمانی پرداخت بیمه در دو کارگاه تا 96/5/6 باعث 9 ماه تداخل همزمانی ظرف دو سال آخر تقاضای بازنشستگی ام در آذربایجان شرقی شده است ، لذا محاسبات مستمری ام سه شرح ذیل می باشد:
1- کارگاه اول تهران کارگاه اصلی از تاریخ 96/5/6 دو سال به عقب برگشته و میانگین آن در کل سابقه 21/778 در صورتیکه آخرین محل کارم آذربایجان شرقی تا تاریخ 97/7/30 بوده است
2- کارگاه دوم شهرستان که آخر ین محل کارم ظرف دو سال آخر منتهی به بازنشستگی ام می باشد با توجه به پرداخت سقف حداکثر بیمه کارگاه فرعی و میانگین دو سال آخر از 97/7/30 به عقب برگشته و ضربدر 31 ماه
3- حاصل جمع ردیف های 1 و 2 مستمری
آیا این روش با توجه به آخرین محل کارم و پرداخت سقف جداکثر بیمه در شهرستان با 9 ماه تداخل صحیح می باشد ، لطفا توضیح دهید

  کارشناس بیمه
  23 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، اولا کاملا باید پرونده شما از نظر سن و سابقه و دستمزد باید کنترل شود و جون تامین اجتماعی هم به دو کارگاه و هم به دستمزد بالا طبق ماده ۶۰ حساس است بازرسی انجام میدهند شما باید یک کارشناس خبره بیمه بعنوان وکیل بگیرید که پیگیر کار شما بشوند.

مهندس
21 بهمن 1400

من6ماه مانده بازنشته شوم فوق لیسانس سازه دارم یک سال است ریس کارگاه هستم 14 میلیون برابر قراردادم می ریزم درآمد بیمه با اینکه مدارک داداشم آن را 6 میلون کرده من چکار کنم

  کارشناس بیمه
  23 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، اگر دستمزد شما بیشتر از لیست ارسالی است بروید اداره کار و بیمه شکایت کنید.

حمیدرضا
22 بهمن 1400

سلام برا بازنشستگی در اسفند ماه چند درصد بیشتر از میانگین دوسال آخر محاسبه میشه

  کارشناس بیمه
  24 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، به درصد نیست دوسال آخر دستمزد شما ملاک محاسبه قرار میگیرد.

حمیدرضا
22 بهمن 1400

ببخشید بازنشستگی درماه بهمن یا ماه اسفند تفاوتی در حقوق بازنشستگی داره؟

  کارشناس بیمه
  23 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، یک مقداری تفاوت دارد و آن هم بستگی به دستمزد خودتان دارد.

مهدی عزتی
22 بهمن 1400

باسلام ، در 31 ماه منتهی به بازنشستگی از کارگاه اول تهران مهندسین مشاور به شهرستان آذربایجان شرقی کارگاه دوم در تاریخ 95/1/1 تغییر شغل داده و در یک شرکت پیمانکاری به مدت 31 ماه در تاریخ 97/8/1 با سابقه کل 21/778 سال با توجه به پرداخت سقف بیمه طی این مدت متعارف با بیمه در کارگاه اول تهران تقاضای بازنشستگی دادم ، ضمنا یاد آور میشود که در شرکت مهندسین مشاور کارگاه اول مجددا با یک ماه وقفه در تاریخ 95/2/1 موردی آنلاین تا تاریخ 96/5/6 مشاوره می دادم و آنها نیز علیرغم پرداخت سقف بیمه در آذربایجان شرقی تمام وقت برایم در لیست بیمه پرداخته ( در اصل نیازی به پرداخت بیمه نبوده )که باعث تداخل کاری در دو کارگاه در دو سال منتهی به باز نشستگی از آذربایجان شرقی شده است ، لذا بدلیل 9 ماه تداخل آخرین محل کارم یعنی آذربایجان شرقی در محاسبات مستمری کارگاه تهران را کارگاه اصلی ،میانگین دو سال از 96/5/6 به عقب برگشته و در 21/778 ضرب کرده و کارگاه آذربایجان به عنوان کارگاه فرعی ، آیا نباید کارگاره اصلی آذربایجان شرقی و میانگین ظرف دو سال آخر از 97/7/30 به عقب با توجه به حداکثر پرداخت سقف بیمه طی 31 ماه متعارف با کارگاه تهران در محاسبه لحاظ گردد و در 21/778 ضرب شود . لطفا راهنمایی فرمایید

  کارشناس بیمه
  23 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، شما داستان نوشتید کار شما خیلی پیچیده است جون دو کارگاه بیمه واریز کردید، اولا دستمزد کارگاهی که سابقه بیشتری دارید را ملاک قرار میدهند و آن کارگاه هم فقط سابقه اش ملاک قرار میگیرد. بهتر است که با یک وکیل مشورت کنید. این مساله بیشتر جنبه حقوقی دارد تا بیمه.

   حسن تقوی
   24 بهمن 1400

   با سلام و وقت بخیر ، اینجانب 31 ماه مانده به بازنشستگی با 19سال سابقه در مهندسین مشاور تا 94/1/1 بیمه پرداخته و در تاریخ 95/1/1 به شهرستان در شرکت دیگر تغییر شغل داده و در تاریخ 97/8/1 با 22 سال تقاضای بازنشستگی دادم ،بر اساس ماده 34 و تبصره ذیل آن ماده 77 در محاسبه مستمری میانگین دو سال آخر قبل از بازنشستگی ام کدام یک از دو کارگاه ملاک عمل می باشد و در کل سابقه 21/778 ضرب می شود .

    کارشناس بیمه
    24 بهمن 1400

    سلام دوست عزیز، دستمزد آخرین کارگاهی که سابقه بیشتری دارید.

مهدی
22 بهمن 1400

با سلام خدمت کارشناس محترم بنا به تعریف قانون مشاغل سخت شرکتی که در آم مشغول به کار بودم با واریز جریمه 4درصد به بیمه از اول بهمن از ادامه کار من جلوگیری کرده در صورتیکه شرکت قبلی که سابقه کاری درش دارم زمان واریز 4درصد رو سال1401وعده میده خواستم بدونم در این صورتکه ترک کارم 1400زده شود اما تسویه حساب شرکتهای دیگر با بیمه 1401باشد آیا افزایش حقوق 1401 به من تعلق خواهد گرفت

  کارشناس بیمه
  23 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، شما اگر قبل از سال از طرف تامین اجتماعی بازنشسته شوید، افزایش حقوق سال آینده به شما تعلق میگیرد.

مهدی
23 بهمن 1400

با سلام آخرین شرکتی که درس مشغول بکار بودم با واریز 4درصد جریمه مشاغل سخت به بیمه از اول بهمن از ادامه اشتغال من در شرکت جلوگیری کرده در صورتیکه شرکت قبلی وعده سال 1401را برای پرداخت 4درصد به بیمه میدهد.خواستم بدونم در صورت تسویه شرکت قبلی در سال بعد و با ترک کار قبل سال آیا افزایش حقوق 1401دولت برای من لحاظ میشود،با تشکر.

  کارشناس بیمه
  24 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، اگر قبل از سال بازنشسته شودی افزایش حقوق سال آینده به شما تعلق خواهد گرفت.

مقدسی
23 بهمن 1400

سلام بیمه تراشکاری میریزم کارگر درجه ۲ اگر کارگر ماهر بریزم چندسال آخر در بازنشستگی تاثیر دارد

  کارشناس بیمه
  24 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، خیر تاثیری ندارد.

حسن تقوی
23 بهمن 1400

باسلام ، اگر در یک کارگاه 28 سال سابقه کار داشته و در دو سال پایانی با تغییر شغل به کارگاه دیگر با شرکت مختلف در شهرستان فعالیت داشته ، با سابقه 30 سال از شهرستان تقاضای بازنشستگی کردم ، آیا مبنای محاسبه میانگین آخرین دو سال محل کارم در شهرستان ضربدر 30 سال سابقه یا میانگین دو سال هر کارگاه جداگانه محاسبه و در سابقه همان کارگاه بر اساس ماده 34 ضرب و سپس با هم جمع می شود

  کارشناس بیمه
  24 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، دوسال آخر کارگاهی که سابقه شما بیشتر است ضرب در ۲۸ می شود و آن دوسال که جای دیگری بودید دو روز بهش اضافه میشود.

مهناز ن
24 بهمن 1400

سلام من خانمی با ۵۳ سال سن هستم که با ۲۰ سال سابقه درخواست بازنشستگی کردم . در دو سال ، ۸ ماه بابت بیمه بیکاری دریافتی داشتم و ۸ ماه هم بیمه مشاغل ازاد پرداخت کردم و مدت ۸ ماه هم در کارخانه ای مشغول بکار بودم که برایم با حداقل حقوق بیمه رد شده . میانگین حقوق ۲ سال آخر من از حداقل حقوق پایین تر هست حدودا یک میلیون و هفتصد هزار تومن . سوالم این هست من که ۲۰ سال سابقه کار دارم آیا حداقل حقوق ۲۰ ساله ها برای بازنشستگی من تعلق میگیرد؟ یا مبلغ کمتر برام پرداخت خواهد شد ؟ ضمنا لطفا برام بفرمائید مبلغ حداقل حقوق برای ۲۰ سال سابقه چقدر میباشد ؟ ممنون از پاسخگویی شما

  کارشناس بیمه
  25 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، بله حداقل حقوق را دریافت میکنید که مبلغ دو ملیون و هشتصد هزار تومان است.

مهناز ن
24 بهمن 1400

سلام مجدد ضمنا دو نوع مبلغ بازنشستگی برای ۲۰ سال سابقه کار تو سایتها من میخونم و نمیدونم کدومش درسته . یه جایی نوشتن دو سوم میانگین حقوق دو سال آخر برای بازنشستگی با ۲۰ سال سابقه پرداخت میشه و یه جایی هم نوشتن حداقل پرداختی برای ۲۰ سال سابقه سه میلیون و هفتصد هست . میشه اینو برام شفاف بگین که چه مبلغی پرداخت میشه . ممنونم

  کارشناس بیمه
  27 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، کسانی که میخواهند با ۲۰ سال و اینکه حداقل دستمزد هم تو این ۲۰ سال پرداخت کردند، میخواهند بازنشسته شوند، حداقل دستمزد یعنی دو ملیون و هشتصد هزار تومان پرداخت میشود.

محمد
25 بهمن 1400

با سلام .من دستمزدم۱۰۴۸۲۳ تومان و بن کارگری و مسکن ۱۰۵۰هزارتومان هست.و۱۰سال و ۸ماه مشاغل سختم تایید شده.که حق بیمه بهمن که واریز کنم ۳۰ سالم تمام میشود.لطفا بفرمایید که اون ۴درصدم تقریبی چقدر میشود؟و سوال دوم اینکه حق بیمه بهمن در ۲۵ اسفند صاحبکارم میریزه آیا در فروردین ۴درصد بریزم بازنشستگیم ۱۴۰۰مشکلی نیست میتونم؟ یا سال جدید ۱۴۰۱ بازنشسته میخوره ؟منظورم سال جدید افزایش حقوق بهم بخوره.با تشکر از اساتید محترم

  کارشناس بیمه
  27 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، باید بروید شعبه تا برای شما محاسبه کنند و حتما قبل از سال باید ۴ درصد واریز شود و نامه ترک کار شما صادر شود.

مرتضی پریدری
26 بهمن 1400

با درود
تا حالا 28سال سابق پرداخت حق بیمه با حد اقل دستمزد را دارم و 53ساله هستم، در این دو سال آخر چقدر می توانم افزایش حقوق بدهم

  کارشناس بیمه
  27 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، بستگی به این دارد که کجا کار میکنید، اگر صوری دستمزد شما را بالا ببرند، تامین اجتماعی قبول نمیکند.

علی حسنی
26 بهمن 1400

سلام برادر من فقط یکسال و نیم آخر عمر را حق بیمه پرداخت کرده و سپس فوت کرد، مقدار مستمری که به همسر و فرزندانش تعلق میگیرد چقدر است؟ ممنون از لطف شما

  کارشناس بیمه
  27 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، حداقل دستمزد تعلق میگیرد.

بهنام
26 بهمن 1400

اگر در 2 سال آخر منتهی به بازنشستگی در 2 کارگاه مشغول باشید بیمه ابتدا به میزان سابقه کارگاهی که بیشترین سابقه را داشتید اکتفا می کند و اون کارگاه را بعنوان کارگاه اول معین کرده میانگین 2 سال آخر آن کارگاه را محاسبه و در 30 سال سابقه کل بیمه لحاظ می نماید سپس میانگین حقوق کارگاه دوم را محاسبه نموده و در ضریب 2/30 ضرب می نماید. و این دو عدد را با هم جمع می کند.

بهرام کریمی
27 بهمن 1400

باسلام
در مورد تاریخ بازنشستگی میخواستم بدونم مبنای حکم بازنشستگی از چه تاریخی است؟
تاریخی که درخواست بازنشستگی داده ایم یا تاریخی که ترک کار کارفرما زده شده؟
و سوال دوم اینکه اگر در 29 اسفند ترک کار اعلام شود قاعدتا لیست بیمه در فروردین سال بعد ارسال می شود در اینصورت آیا حکم بازنشستگی در سال بعد می خورد و درصد افزایش سالیانه به آن تعلق می گیرد یا خیر؟

  کارشناس بیمه
  27 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، در پاسخ به سوال اولتان باید گفت که از تاریخ ترک کار و سوال دوم، بله در سال آینده زده میشود.

کاربر
27 بهمن 1400

سلام.
۱-میخواستم بدونم کسی که برای اخر بهمن ماه درخواست بازنشستگی بده عیدی بهش تعلق میگیره یانه؟
۲-یه عمل درپیش دارم.بعد درخواست بازنشستگی چقدر طول میکشه که بیمه و بیمه تکمیلی دوباره برقرار بشه؟و ایا بعدش باز برای استفاده از خدمات بیمه تکمیلی برای عمل باید چندین ماه صبرکرد؟
۳-شنیدم کسی که با بیست سال سابقه و سن ۶۰ سال بازنشسته میشه باید حداقل حقوق وزارت کارو بگیره درسته؟
۴-دوسال سربازی رو درجبهه خدمت کردم اما نتونستم به شهر مربوطه برم و مدارکش رو بگیرم.راهی نداره به عنوان امتیاز بشه ازش استفاده کرد؟
ممنون ازشما

  کارشناس بیمه
  27 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، در پاسخ به سوال اولتان باید بگوییم که بله تعلق میگیرد، در خصوص سوال دوم اینکه حکم شما در سال آینده صادر می شود و باید صبر کنید و در خصوص سوال سوم خیر چنین چیزی صحت ندارد و در خصوص سوال چهارم باید گفت که اگر مدارکش لازم است، باید حتما بگیرید.

  بهرام کریمی
  27 بهمن 1400

  ممنون از پاسختون – اگر 29 اسفند ترک کار بخوره و حکم هم سال بعد زده بشه ، آیا درصد افزایش سنوات از 1400 به 1401 به مستمری تعلق میگیره یا خیر؟

   کارشناس بیمه
   30 بهمن 1400

   سلام دوست عزیز، خیر امکان پذیر نیست.

مجتبی خوانساری
27 بهمن 1400

سلام . آیا 1200 حقوق بازنشستگان 10 ساله ، با حق عائله مندی و خوار و بار و مسکن و …. کلا همه چی محاسبه شده ییا این مبالغ جداگانه به 1200 اضافه میشوند ؟

  کارشناس بیمه
  29 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، خیر فقط با ده سال سابقه ۱۲۰۰ هزار تومان دریافت میکنید.

احسان
27 بهمن 1400

باسلام.
برای بنده حق بیمه در یک کارگاه با سابقه سخت و زیان آور (شیف کار هستم) واریز میشه و در یک کارگاه دیگه حق بیمه بصورت معمولی واریز میشه.
آیا در زمان بازنشستگی مجموع واریز این دوکارگاه مبنای بازنشستگی میشن یا باتوجه به اینکه یک کارگاه سخت و زیان آور است و دیگری معمولی مشمول ظریب خاصی میشه؟
با سپاس
زراعتکار

  کارشناس بیمه
  29 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، ۰۱در خصوص سوال اول باید گفت که خیر و همچنین هر دو دستمزد شما در دو کارگاه حساب نمیشود.

احسان
27 بهمن 1400

باسلام.
برای بنده حق بیمه در یک کارگاه با سابقه سخت و زیان آور (شیفت کار هستم) واریز میشه و در یک کارگاه دیگه حق بیمه بصورت معمولی واریز میشه.
آیا در زمان بازنشستگی مجموع واریز این دوکارگاه مبنای بازنشستگی میشن یا باتوجه به اینکه یک کارگاه سخت و زیان آور است و دیگری معمولی مشمول ظریب خاصی میشه؟
با سپاس
زراعتکار

  کارشناس بیمه
  29 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، در پاسخ به سوال اولتان باید گفت، خیر و در خصوص سوال دوم باید گفت که هر دو دستمزد شما در دو کارگاه حساب نمیشود.

سعید ق
28 بهمن 1400

سلام،من الان میزان بیمه ای که برام ردمیشه براساس خقوق ۱۲ملیون تومنه،۲سال و۱۰ماه مونده بازنشسته بشم.کارفرماباافزایش خقوقم موافقت نمیکنددرحالیکه قبلا قول داده بوداگرجای دیگرمشغول بکارشوم وازاپل سال۱۴۰۱حدلکثرحقوق رو دریافت کنم.چه تاثیری درحقوق بازنشستگی من ایجادخواهدکرد.مشکلی. پیش نمیاید.
واگردوجا کارکنم که مجموع حقوق دوجاحداکثرحقوق بیمه باشدموقع بازنشستگی مجموع ملاک قرارمیگیرد.یه جا۱۵ملیون بگیرم ویه جا۷ملیون

  کارشناس بیمه
  29 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز اگر دو جا بیمه برایت ارسال کنند تامین اجتماعی قبول نمیکند ولی در محاسبه دستمزد شما تاثیری ندارد

احمد حسینی
28 بهمن 1400

سلام میخواستم بدونم کسی که با سابقه ۱۸ سال و هشت ماه واریزی بیمه فوت میکنه با کسی که بیست سال و یک ماه سابقه بیمه داشته چقدر در مستمری دریافتی شان تفاوت ایجاد میشود؟

  کارشناس بیمه
  29 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، تفاوتی ندارد.

شهنام
29 بهمن 1400

سلام و عرض ادب. شوهر من سال آخر حیاطش ۱۱ماه و۷روز بیمه اجباری داشت که فوت شد خاستم ببینم با اینکه از یک سال ۲۳روز کسر بیمه داره به من مستمری تعلق میگیره یا خیر

  کارشناس بیمه
  29 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، خیر تعلق نمی گیرد.

حسام
29 بهمن 1400

سلام اگر کسی فوت کند ودرمان سال که فوت کرده اوایل سال بیمه اجباری شده وتاپایان سال ۱۱ماه بیمه دارد مستمری به خانواده اش میدهند ؟؟؟؟؟

  کارشناس بیمه
  29 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، خیر. تعلق نمی گیرد.

مهمان
29 بهمن 1400

با سلام و خسته نباشید و تشکر از پاسخگویی شما
سوال بنده این هست که آیا تفاوتی در پرداخت حداقل و حداکثر میزان پرداختی حق بیمه هست یا خیر؟
اونطور که من متوجه شدم حداقل 320 هزارتومان ماهانه و حداکثر 2میلیون 200 هزارتومان ماهانه می شود پرداخت کرد.
آیا هر چقدر بیشتر پرداخت کنیم ماهانه در انتهای 30سال بازنشستگی مستمری هم بیشتر می شود؟
ممنونم از پاسخگویی شما

  کارشناس بیمه
  29 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، بله تفاوت دارد و اگر جای کار کنید و دستمزد بالا برای شما لیست ارسال کند، بله امکان پذیر است.

محمدعبداللهی
29 بهمن 1400

سلام کارشناس محترم من۳۹سالمه ۱۸سال بیمه کوره آجرپزی باعنوان شغل استادکارکوره پرداخت کردم امسال ماهی۴۵۰هزارتومان پرداختی بیمه دارم از دوسال پیش برای افزایش حقوق وافزایش حق بیمه به سازمان مراجعه کردم ولی میگویند کوره کارگاه کوچک است وبه هیچ عنوان نمیشود دستمزدرا افزایش دادنه اضافه کاری نه حق اولاد! اخر مگر میشود کار کوره از همه کارها سختتره بخدا من تو این سن توی آهک وحرارت کوره چشمام ضعیف شده دیسک کمرگرفتم لطفابرای افزایش حقوق اگه راهی هست لطفاراهنمایی کنیددرضمن۱۸ماه خدمت سربازی راهم خریدم حالا باسابقه ۳۰سال چندسال دیگه باید بیمه بپردازم ۳۵سال چقدر؟

  کارشناس بیمه
  29 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، شما در کوره نمی توانید حقوق خودتان را افزایش بدید همکاران درست گفتند فقط میتوانید از سخت و زیان اور استفاده کنید یعنی اگر دوسال دیگه واریز کنید با ۲۰ سال سابقه و ده سال ارفاق بازنشسته شوید

   محمدعبداللهی
   30 بهمن 1400

   تشکر از پاسخ شمافقط یه سوال دیگه من ۱۸ماه خدمت سربازی خریدم اینطور که. شمافرمودیداین۱۸ماه روی سابقه من حساب نمیشه آیاروی حقوق بازنشستگی تاثیری دارد؟

    کارشناس بیمه
    30 بهمن 1400

    سلام دوست عزیز، بله روی حقوق بازنشستگی شما حساب میشود.

احمدی
29 بهمن 1400

با سلام
من ۱۸ سال و نیم پرداخت بیمه دارم و ۲ سال آخر هم در حال حاضر بیمه بیکاری که در مجموع ۲۰ سال و نیم بیمه می‌شود و ۴۲ سال هم سن دارم میتوانم درخواست‌ بازنشستگی بدهم؟ مستمری چگونه محاسبه می‌شود و در آخر بهمن باشد بهتر است یا اسفند
با تشکر

  کارشناس بیمه
  30 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، شما بعد از بیمه بیکاری باید اولا لیست بیمه داشته باشید و بعد هم حقوق بازنشستگی شما حداقل دستمزد است. دیگر فرقی نمیکند که چه ماهی بازنشسته شوید.

مریم
29 بهمن 1400

با سلام
بیست سال و نیم سابقه بیمه دارم که دو سال آخر بیمه بیکاری میباشد الان با شرط ۴۲ سال و ۲۰ سال میخواهم در اوایل اسفند درخواست‌ بازنشستگی بدهم مستمری چگونه‌ محاسبه خواهد شد و آیا افزايش مستمری سال آینده به من تعلق میگیرد

  کارشناس بیمه
  30 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، اگر خانم هستید باید اولا بعد از بیمه بیکاری حتما جای لیست بیمه داشته باشید و بعد بازنشسته شوید و حقوق شما هم حداقل دستمزد است.

   شهرزاد
   30 مرداد 1401

   با سلام و سپاس از پاسخ گويي
   من بيست سال و نه ماه سابقه داشتم كه يازده ماه آخر بيمه بيكاري بود قبل از اتمام مهلت بيمه بيكاري با حقوق پانزده ميليون استخدام شدم قرادا كاريم يك ساله هست اگر بعد از اين سال تقاضاي باز نشستگي دهم مستمري من چگونه محاسبه خواهد شد؟

    نویسنده بیمه
    13 شهریور 1401

    سلام وقت بخیر
    اون مبلغ بیمه بیکاری در محاسبه دو سال آخر شما تاثیر منفی میگذارد و باعث میشود مستمری شما کمتر محاسبه شود

   شهرزاد
   30 مرداد 1401

   با سلام و سپاس از پاسخ گويي
   من بيست سال و نه ماه سابقه داشتم كه يازده ماه آخر بيمه بيكاري بود قبل از آن هم حداقل حقوق كار گري دريافت مي كردم قبل از اتمام مهلت بيمه بيكاري با حقوق پانزده ميليون استخدام شدم قرارداد كاريم يك ساله هست اگر بعد از اين يك سال تقاضاي باز نشستگي دهم مستمري من چگونه محاسبه خواهد شد؟

    کارشناس بیمه
    02 شهریور 1401

    سلام اگر آقا هستید که با ۲۰ سال سابقه اصلا شرایط بازنشستگی را ندارید اگر خانم هستید بله میتوانید بازنشسته شوید نحوه محاسبه بازنشستگی دوسال آخر و کل سابقه پرداخت حق بیمه شما میباشد

هانی فاضل
29 بهمن 1400

سلام بنده ۱۹ سال بیمه بالا پرداخت کرده ام دوسال آخر شرکت تولیدش متوقف شد واضافه کار قطع شد وبیمه من در ۲سال آخر حداقل شد با ۳۴سال ۷ماه سابقه بیمه سختی زیان آور ۴/۵میلیون برام حقوق زدن ایا راهی هست ۱۹ بیمه بالا ریختم پیگیر حقوق از دست رفته خود باشم

  کارشناس بیمه
  30 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، خیر راهی ندارد و برای محاسبه بازنشستگی دوسال آخر ملاک است.

ن صادقی
30 بهمن 1400

سلام خسته نباشید . مبلغ مستمری همان مبلغی هست که توی سایت براساس سابقه کار محاسبه شده و توی بخش درخواستها میاره مثلا زده ۲۰ سال و یک روز = ۳۵۲۰۰۰۰ تومان . آیا همین رو واریز میکنن.
الان نامه ترک کارمو اینترنتی ارسال کردم معمولا چقدر طول میکشه تا حکمم زده بشه؟

  کارشناس بیمه
  30 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، هرچه که تو سایت زدند درست است و همچنین زدن حکم شما منوط به ارائه آخرین لیست است.

سمیه
30 بهمن 1400

سلام وقتتون بخیر
پدرم ۶۰سال سن داره و ۱۶سال سابقه بیمه
آخرین سابقه بیمه ایشون در سال ۱۳۸۸بوده از اونموقع ب بعد ب دلایلی نتونسته بیمه بپردازه
الان بخواد درخواست بازنشستگی بده میتونه؟بازنشستگی ایشون چطوری محاسبه میشه
طبق پرداختی سال ۱۳۸۸ یا ب روز؟
آخه کلی درآمد و خرج از اونموقع تغییر کر ده

  کارشناس بیمه
  01 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، بله میتواند با ۱۶ سال سابقه ۱۶ روز حقوق دریافت کند.

شهریار
30 بهمن 1400

با سلام و احترام این جانب با سی سال خدمت در پایان بهمن امسال بازنشست میشم و درخواست غیر حضوری و اینترنتی بازنشستگی داده‌ام ولی متوجه شده ام که بیمه بهمن را در اواسط اسفند به تامین اجتماعی ارسال میکنند حالا چکار کنم و در ضمن نامه ترک کار را( بعد از ارسال لیست بهمن ) بیست پنج اسفند بزنندخوبه یا بیست نهم اسفند .

  کارشناس بیمه
  01 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، شما فعلا بروید درخواست بازنشستگی بدهید. بعد هم نهایتا ۱۵ اسفند ترک کار بزنید. مواظب باشید که اسفند لیست شما کامل ارسال نشود.

اکبر دوامی
01 اسفند 1400

درخواست بازنشستگی تاریخ اول بهمن دادم. بخاطر بررسی سوابق کارم طول کشیده ولی قطعا تا آخر دیماه 30 سال سابقه ام با سختی کار تکمیل میشه.
آیا اگر بررسی سوابق تا فروردین ماه طول بکشه میتونم اوایل فروردین نامه ترک کار را مبنی بر ترک کار در مورخ 20 اسفند از کارفرما بگیرم و در ليست بیمه هم 20 اسفند ترک کار بخوره. در اینصورت حکم بازنشستگی میافته سال آینده ولی تاریخ بازنشسته شدن میشه 20 اسفند در اینصورت 10 روز در سال 1400 حقوق اسفند را می‌گیرم درسته؟ در اینصورت افزایش حقوق سال 1400 به 1401 به حقوق من میخوره؟

  کارشناس بیمه
  02 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، بله درست است و شما باید قبل از عید نامه ترک کار را از تامین اجتماعی بگیرید و قبل از عید هم در لیست اسفند شما ترک کار قید شود.

حنا
01 اسفند 1400

سلام خسته نباشید
من ی سوالی داشتم خدمتتون
پدر من تو سال ۱۴۰۱ ۳۰سال سابقش پر میشه و سختی کار هم بهش خورده، الان نزدیک به دو ساله داره بیمه بیکاری میگیره میخواستم بدونم حقوق بازنشستگی که دریافت میکنه برمبنای این رقم بیمه بیکاریه؟ و در کل دریافتیش حدودا چه میزان میشه؟ ممنونم

  کارشناس بیمه
  06 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، بله و حداقل دستمزد سال ۱۴۰۱ را دریافت میکند.

F135r
02 اسفند 1400

با سلام و سپاس از پاسخگویی شما. من خانمی 45 ساله هستم 17 سال و 6ماه سابقه بیمه و سه سال هم بیمه کاری دارم(پایان شهریور99) که جمعا 20 سال و 6ماه میشود.مدت یکسال و نیم از بیمه بیکاری میگذرد و بیمه پرداخت نکرده ام آیا میتوانم درخواست بازنشستگی نمایم؟مبنای محاسبه حقوق بازنشستگیم چیست؟ بسیارممنونم

  کارشناس بیمه
  06 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، نه حتما باید دوباره جای کار کنید و چند ماه بیمه داشته باشید بعد درخواست بازنشستگی بدهید.

فرامرز ریاحی
02 اسفند 1400

با سلام ۲۴ سال سابقه پرداخت بیمه دارم با ۹ سال سختی کار با سن بالای ۵۰ سال
اگه الان خودم رو بازنشست کنم چقد حقوقم میشه؟

  کارشناس بیمه
  03 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، باید پرونده شما مطالعه شود و اینکه دستمزد شما در چند سال آخر چقدر بوده است.

علیرضا
02 اسفند 1400

سلام
پدر بنده الان ۱۴ سال سابقه بیمه دارد و سن او ۵۰ سال است اگر در سن ۶۰ سالگی ۲۴ سال سابقه بیمه داشته باشد آیا بیمه کامل به او پرداخت می‌شود؟

  کارشناس بیمه
  03 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، بله تعلق میگیرد.

لیلا
03 اسفند 1400

سلام . من خانمی هستم با 57سال سن . نزدیک یه شش سال و نیم سابقه دارم که گفتن میتونم الباقی روتا مرز ده سال یکجا واریز کنم و درخواست بازنشستگی کنم . حالا سوالم اینه که باده سال سابقه چه مبلغی اول بازنشستگی بهم پرداخت میکنن ؟، چون برای واریز کسری میخوام قرض کنم .

  کارشناس بیمه
  04 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، ماهی یک ملیون و دویست هزار تومان به شما می دهند. البته سال دیگر بیشتر میشود.

اکبری
04 اسفند 1400

سلام وقت بخیر پدرم میخوان بازنشسته بشن الان که سوابق بیمه شون جمع کردن متوجه شدن چند سالی که در یک کارگاه کار کردن حق بیمه شون رو پرداخت نکردن الان اگر ما بخوایم اون حق بیمه پرداخت کنیم حق بیمه طبق اون سال های گذشته حساب میشه یا الان؟ و اینکه پدرم جوشکار هستن و شغل جوشکاری سخت و زیان آور محسوب میشه اداره کار با سخت و زیان آور موافقت کردن اما زمانی که کارگر جوشکاری بوده کارگر ساده ثبت شده براش حالا بیمه با سخت و زیان آور موافقت نمیکنن حالا راهی هست که سخت و زیان آور محسوب بشه؟ الان پدرم کارفرماست حدود ۷ساله و بیمه کار فرمایی پرداخت میکنن و بالا ترین حق بیمه که ۱۲۰۰۰۰۰پرداخت میکنن و اگر با ۳۰سال سابقه کار بازنشسته بشن چقدر حقوق دریافت میکنن؟

  کارشناس بیمه
  04 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، اولا باید بروید از کارفرما تو اداره کار شکایت کنید و بعد اگر رای به نفع شما صادر شد مبلغ بیمه شما به روز حساب میشود۰ پاسخ سوال آخر هم خیر است.

سلیمانی
04 اسفند 1400

سلام خسته نباشید بندهبه تازگی درخواست برقراری مستمری مادرم رو دادم که فوت شده سابقه بیمه مادرم ۵ سال و نیم هست میخواستم بدونم مبلغ مستمری که برام واریز میشه چقدر هست؟لطفا راهنمایی کنید

  کارشناس بیمه
  06 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، اگر شرایط برقراری را داشته باشد حداقل دستمزد پرداخت میشود.

احمدی
05 اسفند 1400

باسلام
آقایی هستم با ۵۰ سال سن و مدرک کارشناسی ارشد .نزدیک ۱۸ سال کارمند دولت بودم و بمرور و افزایشی بیمه برایم رد میشد . بعد به بخش خصوصی رفتم و در حدود ۱۰ سال مبالغ بیمه ، کم و زیاد شده است . سالهای آخر حداقل بیمه رد شده است چون مجبور بودم صوری فقط در داخل لیست قرار گیرم و خودم پرداخت کنم .

برای ادامه، میخوام حداکثر مبلغ بیمه رو در شرکتی که مشغول هستم برایم رد کنند .(حدود ۱۸.۵ میلیون )
میشه راهنمایی بفرمایید چند سال باید با این مبلغ ادامه بدهم ؟ و تحت چه شرایطی میتونم به خواسته ام که حداکثری حقوق بازنشستگی هست برسم ؟

  کارشناس بیمه
  06 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، اگر میخواهید حداکثر مستمری را بگیرید واقعا باید جای کار کنید و همین حقوق را حداقل به مدت دو سال واریز کنید. اگر صوری برای شما لیست بیمه ارسال شود بیمه متوجه میشود و قبول نمیکند

ج . ر
06 اسفند 1400

با سلام
اگر کسی که در شغل سخت و زیان آور و با احتساب خرید خدمت سربازی با سابقه ۳۳ سال و شش ماه مشمول بازنشستگی شود در زمان محاسبه حقوق بازنشستگی ضریب حقوق ایشان ۳۳ روز است یا ۳۳.۵

  کارشناس بیمه
  06 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، 33.5 خواهد بود.

Omid2404
07 اسفند 1400

سلام وقت بخیر بنده مادرم ۲۱ سال سابقه داره و اینکه سنش هم ۴۸ ساله..الان میخواد درخواست بازنشستگی بده..با چند روز حقوق بازنشست میشه؟؟؟برای اینکه دوسال اخرش ۱۴۰۱ و ۱۴۰۰ محاسبه بشه از سال جدید رو چند ماه باید کار کنه؟؟؟
ممنون میشم پاسخ بدید

  کارشناس بیمه
  07 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، مادر شما اگر لیست بیمه دارد و بیمه اجباری واریز میکند میتواند با این شرایط بازنشسته شود . همچنین چون سابقه اش کم است فرقی نمیکند چه قدر در سال ۱۴۰۱ کار کند.

جواد
07 اسفند 1400

سلام خسته نباشید من پدرم نابینا در شهرداری منطقه ۲۰تلفن خانه کارمیکرده الان ۳۱سال سابقه بیمه تامین اجتماعی داره در ماه ۱۱میلیون حقوق میگیره الان بازنشسته بشه ماهی چقدر مستمری بهش میدهن .با تشکر

  کارشناس بیمه
  07 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، بروید در سایت تامین اجتماعی یک درخواست بازنشستگی فرضی ثبت کنید، دقیق خود سایت به شما میگوید. حقوق پدر شما چقدر است اگر بروید کارگزاری تامین اجتماعی برای شما انجام میدهد.

سعید
08 اسفند 1400

سلام بنده با ۱۴ سال و هشت ماه تمام بازنشسته پیش از موعد هستم با ۴۸ سال تمام خودم هم از کار افتاده هستم نزدی دو سال است بازنشست شدم . دو فرزن و همسر می‌باشم ولی عدی واسم همش یک میلیون و چهل هزار تومن دادند چجوری حساب میشه خیلی کمه ممنونم اگه راهنمایی کنید لطفا پاسخ می‌دهید

  کارشناس بیمه
  09 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، باید پرونده شما مطالعه شود و در هر صورت حقوق بازنشستگی بر اساس سابقه شما تعیین میشود. به کارگزاری مراجعه کنید.

پا به بازنشسته
08 اسفند 1400

با سلام .من کارمند مخابراتم ودارای بیش از 30سال سابقه واریز بیمه دارم .از22بهمن 98 طبق مصوبه مجمع برای تمامی پرسنل حق جذب برقرار شده که مجوز اداره کار هم دارد ودر احکام همه پرسنل (مشمول بازنشستگی یا خدمت کم) لحاظ شده وجزءاقلام کسور7درصد نیز هست پس به تبع آن دردوسال پایانی(99و1400)پرداختی بیشتری به سازمان تامین اجتماعی دارم ایا اگر درخواست بازنشستگی بدهم میانگین 2سال درنظرگرفته می شود یا 5سال؟ضمنا از نظر سازمان تامین اجتماعی چه مقدار افزایش غیر متعارف حساب می شود ومشمول 5سال میانگین می شود؟باتشکر

  کارشناس بیمه
  09 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، اگر دستمزد دوسال آخر شما غیر متعارف باشد پنج سال آخر را در نظر میگیرند ۰۲ منلا دوسال آخر را نسبت به سالهای گذشته یک دفعه بالا برده باشید.

الناز
09 اسفند 1400

من در تاریخ 17بهمن درخواست غیر حضوری بازنشستگی با 56سال سن و 20سال سابقه دادم.به شعبه مربوطه تامین اجتماعی هم مراجعه کردم و جوابشان این بود که در حال بررسی سابقه و استعلام سابقه از شعبه دیگری هم هستند.اگر تاریخ ترک کار از طرف کارفرما پایان بهمن 1400اعلام شود و در لیست بیمه اسفند هم قرار نگیرم ولی استعلام نامه ترک کار و حکم بازنشستگی از طرف تامین اجتماعی در سال 1401صادر شود آیا افزایش حقوق 1401 به من تعلق میگیرد؟

  کارشناس بیمه
  10 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، بله اگر ترک کار شما قبل از سال باشد افزایش حقوق سال آینده به شما تعلق میگیرد.

م..م
10 اسفند 1400

سلام . من یک خانم هستم که با ۲۱ سال و ۴ ماه بازنشسته شدم با دو فرزندم زندگی میکنم .از همسرم جدا هستم ولی طلاق نگرفتم . چطور میتونم حق اولاد رو بابت بچه هام دریافت کنم ؟

  کارشناس بیمه
  10 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، فرزندان فعلا تحت تکفل همسر شما هستند زمانی که طلاق گرفتید میتوانید دادگاه درخواست حضانت فرزندان خود را کنید تا تحت تکفل شما بیایند.

نازنین
10 اسفند 1400

سلام من دو ماه هست درخواست بازنشستگی اینترنتی دادم در خواستم در سایت در مرحله جمع آوری سابقه مانده . به شعبه مراجعه کردم میگن در اختیار مانیست و به تهران مربوطه و شما در نوبت هستید و باید منتظر باشید . معمولا چقدر زمان میبرد تا حکم بیاید .

  کارشناس بیمه
  11 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، معمولا به شلوغلی شعبه و تعداد درخواستهای در نوبت بستگی دارد. زمان مشخصی نمیتوان تعیین کرد.

نوری
11 اسفند 1400

سلام . وقت به خیر
با ۲۰ سال سابقه و ۴۹ سال سن و زن بودم اگر بخوام بازنشسته بشم ۲۰ روز حقوق بازنشسته می کنن ؟

  کارشناس بیمه
  14 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، شما با ۲۰ سال سابقه و ۴۹ سال سن اگر بیمه آزاد ریختید اصلا نمی توانید بازنشسته شوید.

یزدانی با تشکر۱۱….۱۲
11 اسفند 1400

سلام با‌۱۱ سال و۹ ماه باز نشست شدم میخاستم تا دوازده سال ادامه بدم ولی شخصی که مسعول بود گفت فرقی بین ۱۱ و۱۲ و۱۳ و۱۴ و۱۵ نیست برای افزایش حقوق درست است ضمنن من بیمه تکمیلی شده ام طول سال هر نفر چقدر ارحقوق کسر مشود وایا خدمات تکمیلی من با افرادی که ۳۰ سال بیمه پرداخت کرده اند فر قی دارد.

  کارشناس بیمه
  12 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، ۰۱ چرا فرق میکند ۰۲ جدیدا قرداد بیمه تکمیلی هر نفر ۹۰ هزار تومان شده است.

   شایان اهورا
   14 اسفند 1400

   سلام و عرض ادب ، ممنون از پاسخگویی تون ، من 28سال در یک موسسه ای مشغول هستم ، میانگین دو سال آخر من الان حدود 8میلیون 600 هزارتومان است ، اگر من از این موسسه استعفا داده و خودم را بازخرید کنم و دو سال بعدی را( تا سقف ۳۰ سال خدمت) در یک شرکت و کارگاه دیگه ای با حداکثر مشمول بیمه مثلا فعلا در حدود 18میلیون تومان ،مشغول بکار بسم آیا مشکلی برای محاسبه میانگین دو سال آخر با حداکثر مشمول بیمه برایم پیش خواهد آمد ؟یا نه ؟ یعنی اگر من در کارگاه جدید حقوقم چند برابر کارگاه قبلی (که کلا از آنجا بازخرید سده ام) باشد و به طبع آن مشمول بیمه من چند برابر باشد آیا حقوق بازنشستگی من حداکثر محاسبه خواهد شد و یا باز هم پرونده به کمسیون بازرسی خواهد رفت وامکان محاسبه میانگین بیش از دو سال خواهد بود . خواهشاً با توجه به بخشنامه ها و دستورالعمل های تامین اجتماعی پاسخ بدید . ممنون از وقتی که می گذارید

    کارشناس بیمه
    14 اسفند 1400

    سلام دوست عزیز، بله چون دوسال آخر را سقف بیمه واریز میکنید از محل کار شما بازرسی میکنند ۰۲ به نظر ما قبل از این کار با یک متخصص و کارشناس تامین اجتماعی مشورت کنید.

    Hamid
    01 تیر 1401

    سلام خسته نباشید
    من 3 سال و خورده ای سابقه بیمه دارم و در حال حاضر شغل آزاد دارم
    میخواستم بیمه آزاد رد کنم
    سوالم اینجاست مبنای دستمزد بازنشستگی مجموع تعداد سالهایی هست که مبلغ بیمه واریز شده (حالا 10 سال یا 20 سال یا 30 سال)؟
    یا 2 سال آخر قبل بازنشستگی؟
    به این خاطر این سوال برام پیش اومد که میخواستم بیمه آزاد بریزم
    و مونده بودم چه مقدار مبلغی رو واسه واریز تعیین کنم

     کارشناس بیمه
     03 تیر 1401

     سلام دوست عزیز، ملاک محاسبه بازنشستگی دوسال آخر و کل سابقه پرداخت حق بیمه شما میباشد

ش،چ
13 اسفند 1400

سلام و عرض ادب یه سوال داشتم از خدمتتون
پدر بنده ۶۲ سال سن داره و کل سابقه بیمه ایشون ۱۷ سال و ۸ ماه هست برای اقدام بازنشستگی که بتونه کامل حقوق کامل رو بگیره باید چیکار کنه،ممنون میشم جواب بدید

  کارشناس بیمه
  14 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، به همان اندازه که حق بیمه پرداخت شده، دریافت خواهند کرد.

مهدی
14 اسفند 1400

سلام
من از سال 1381 تاکنون در عسلویه با سمت های مختلف نظیر کارگر، کارشناس و کارشناس کنترل کیفیت مشغول بکار بوده ام و ممکن است با توجه به پروژه ای بودن نهایتا یک ماه سابقه بیمه من قطع شده باشد آیا می توانم با 20 سال سابقه بیمه متوالی و بدون شرط سنی و گرفتن سختی کار بازنشسته شوم ؟

  کارشناس بیمه
  14 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، اگر این ۲۰ سال همش سخت و زیان اور باشد آن مدت کوتاه فاصله که ایجاد شده مشکلی پیش نمی آورد میتواند بدون شرط سنی بازنشسته شوید.

ک.س
14 اسفند 1400

باسلام من 29سال ونه ماه سابقه دارم دراسفند 1400بازنشسته شم بهتره یا درخرداد1401با30سال

  کارشناس بیمه
  15 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، اگر در سال ۱۴۰۰ بازنشسته بشوید بهتر است چون افزایش سال ۱۴۰۱ هم به شما تعلق میگیرد.

سید عارف نوری
14 اسفند 1400

سلام من تقریباً حدود دوسال پیش درخواست بازنشستگی دادم وسنوات با حق سختی کار برایم حساب کردند و گفتند درخواست بدهید بعداز آن هرروز که مراجعه می کردم بهانه ای می آوردند شغل من قالب بند بود مثلاً در پرونده من سه ماه قالب بند 1قید کرده بودند و بقیه همان قالب بند که ای را بهانه کردند ومدت دوسال است که اینجانب راپاس کاری می دهند و بیشتر به خاطر تعطیلی کرونا وتشکیل نشدن کمیسیون و… تا دو ماه پیش کمیسیون تایید کرد و به من گفتند چون دوسال گذشته باید دوباره درخواست بنویسید واین به این معناست که من دیگر برای با حق بیمه ای که پرداخت کرده ام مستمری دریافت نمی کنم و باید حداقل دریافتی بازنشستگی اداره کاری دریافت کنم وطبق بیمه ای که پرداخت نموده ام نصف می شود با توجه به اینکه بنده بعد از اولین درخواست بازنشستگی دیگر یک روز بیمه رد نکرده ام وسی سال کامل بیمه دارم آیا توجیه قانونی دارد که من با حداقل بیمه اداره کاری بازنشست شوم

  کارشناس بیمه
  15 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، باید اولا پرونده شما مطالعه شود اینکه دوسال در تامین اجتماعی درخواست شما تعیین تکلیف نشده امکان ندارد باید خودتان از طریق اداره کل پیگیری میکردید و مافوق آنها از شعبه میخواست که علت چی بود. خودتان به جد پیگیری نکردید.

کارگر
14 اسفند 1400

سلام. من57 سال سن دارم 29 سال و 6 ماه سابقه بیمه دارم ودر 10 سال اخیر همیشه نزدیک به 50 درصد حداکثر لیست بیمه دارم و در خرداد ماه با توجه به تغیبر شغل حقوقم از 11 میلیون به 14 میلیون افزایش یافته . آیا غیر متعارف هست . ودر سال1401 چقدر میشود لیست بیمه ام را بالا ببرم که غیر متعارف نشود

  کارشناس بیمه
  15 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، دستمزدهای غیر متعارف در سیستم مستمریها شعبه مشخص میشود سیستم یک بار ۵ سال شما را محاسبه میکند و بک بار هم دوسال شما را محاسبه میکند بعد مشخص میشود که غیر متعارف است یا خیر.

   کارگر
   15 اسفند 1400

   سپاسگزارم

عبدی
14 اسفند 1400

با سلام و وقت بخیر
خانمی ۳۶ ساله هستم ،خودم را بیمه زنان خانه دار کردم. به مدت هفت سال حداقل دستمزد بیمه را پرداخت میکنم. اگر بخوام موقع بازنشستگی بیشترین دستمزد را دریافت کنم، چه زمانی باید واریزی بیمه ام را افزایش دهم تا بیشترین حقوق را بتونم بگیرم؟ ممنون

  کارشناس بیمه
  15 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، در بیمه زنان خانه دار اصلا نمی توانید دستمزد خود را افزایش دهید.

  داریوش راد
  20 فروردین 1401

  سلام وعرض ادب بیستو هشت سال سابقه بیمه تامین اجتماعی دارم با حداقل حقوق و در حال حاضر خودم حق بیمه واریز میکنم سوال اینکه میتونم دوسال اخر حداکثر واریزی حق بیمه رو واریز کنم و نحوه محاسبه پرداخت حقوق در بازنشستگی دو سال آخره و چ راهی داره ک حداکثر واریزی رو در دو سال اخرداشته باشم ک هنگام بازنشستگی حداکثر حقوق رو داشته باشم با تشکر

   کارشناس بیمه
   12 اردیبهشت 1401

   سلام دوست عزیز، چند راه وجود دارد باید حضوری یا تلفنی با یک مشاور بیمه ای متخصص مشورت بگیرید تا دقیق شما را راهنمایی کند

حسین
15 اسفند 1400

با سلام
من 53 سال دارم و سابقه پرداخت حق بیمه 28/5 سال از حدود یکسال پیش سقف بیمه برام پرداخت شد.در شرکتی که کار میکنم ، قراردادم تمدید نشد. چه توصیه ای میکنید که 1/5 سال باقیمانده هم سقف حق بیمه رو پرداخت کنم؟

  کارشناس بیمه
  16 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، فقط دوباره شرکت و یا پیمانکاری کار بکنید که سقف بیمه برای شما واریز شود چون تو بیمه اختیاری نمی توانید سقف بیمه را واریز کنید

رضا
16 اسفند 1400

آیا اینکه میگویند به هنگام بازنشستگی حقوق اولین ماه پرداخت نزد تامین اجتماعی بلوکه میشود صحیح است ؟

  کارشناس بیمه
  17 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، خیر اصلا همچنین چیزی صحت ندارد.

مهدی
16 اسفند 1400

کارشناس محترم بیمه
با سلام و ضمن تشکر از جنابعالی، اگر کسی 20 سال سابقه بیمه داشته باشد و درخواست سختی کار بدهد و به هر دلیلی نتواند 10 سال سختی کار بگیرد و بعنوان مثال 7 سال سختی کار او تائید شود و مجموع سابقه بیمه او 27 سال شود و با عنایت به اینکه از نظر سنی به 50 سال نمیرسد نتواند خود را بازنشسته کند آیا وقتی به سن 50 رسید باید مجدداً درخواست سختی کار برای 7 سال قبلی بدهد ؟
امور اداری شرکت ما میگوید اگر بیش از 2 سال از سختی کار گرفته شده شما بگذرد و شما بازنشسته نشوید باید مجدداً برای سختی کارهای قبلی درخواست بدهید و مراحل را طی کنید ؟ لطفا راهنمائی بفرمائید.

  کارشناس بیمه
  17 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، ۰۱ خیر نمیتواند۰۲ باید در مجموع ۳۰ سال سابقه و ۵۰ سال سن داشته باشید.

   مهدی
   17 اسفند 1400

   کارشناس محترم بیمه
   با سلام
   قسمت دوم سوال م را لطفا جواب بدهید. آیا طی مجدد مراحل سختی کار الزامی است ؟

    کارشناس بیمه
    18 اسفند 1400

    سلام دوست عزیز، پاسخ داده شده است.

مهتاب
16 اسفند 1400

سلام روزتون لخیر‌پدر من با 23سال و ده ماه سابقه کار مشاغل ازاد(راننده کامیون)که بخاطر سکته قلبی یک ماه استراحت پزشکی قبل عمل و سه ماه هم بعد عمل رد شده و با اون استراحت پزشکی حدود ۲۴سال و دو ماه سابقه کار در خرداد ۱۴۰۱ چقدر حقوق میگیرد

  کارشناس بیمه
  17 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، دستمزد سال ۱۴۰۱ هنوز اعلام نشده است.

ایمان خ
17 اسفند 1400

باسلام بنده کارگر نساجی هستم شمل سختی کار میشوم پرونده ا. بازنشستگی در شهرستان تایید شدودراستان تایید شدلذا بعد آن توسط نماینده شرکت مربوط به تامین احتماعی برای درخواست درتاریخ 15 /12 بازنشستگی وثبت آن به سازمان رجوع کردم تا پر نده مورد بررسی قرار بگیرد. سوال بنده اینست چه مدت بعد بررسی ترک کار میایدممنون

علی
17 اسفند 1400

سلام با 7سال و 4 ماه سابقه بیمه کارفرمایی وبا پرداخت 29 میلیون وترک کار در یکم اسفند با 60 سال سن بازنشست شدم مبلغی که تو سیستم تامین برام زدن 7750000 ت هست در صورتیکه دستمزدم 33180000 ریال بوده خواستم ببینم دریافتی قانونی چقدر هست و عیدی شامل بنده میشه یانه ودر سال بعد افزایش حقوق شاملم خواهدشد

  کارشناس بیمه
  18 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، ۰۱ هر چه سیستم برای شما زده درست است ۰۲ عیدی شما باید توسط کارفرما پرداخت شود ۰۳ اگر قبل از عید بازنشسته شوید بله افزایش سال آینده به شما تعلق میگیرد.

   علی
   18 اسفند 1400

   سلام خدمت کارشناس بیمه از اینکه وقت میزارید و راهنمایی میکنید ممنون و سپاسگزارم تو سیستم 7750000 ریال زده شده من به اشتباه تومن زدم خواستم ببینم با ده سال بیمه همینقدر شامل من میشه یا 1200 ت

    کارشناس بیمه
    20 اسفند 1400

    سلام دوست عزیز، با ده سال سابقه مبلغ یک ملیون و دویست هزار تومان تعلق میگیرد.

   علی
   20 اسفند 1400

   سلام
   مدت زمان لازم برای بازنشستگی ۳۰ سال به روز چقدر است ؟

    کارشناس بیمه
    20 اسفند 1400

    سلام دوست عزیز، بر اساس همان زمان هایی که در مقاله نوشته ایم، محاسبه می شود.

کمال
17 اسفند 1400

سلام میخاسم بپرسم چه نهادی راجب افزایش حقوق بتزنشسته تامین اجتماعی تصمیم میگیره ممنون میشم جواب بدین

  کارشناس بیمه
  18 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، خود تامین اجتماعی تصمیم میگیرد.

عماد
17 اسفند 1400

سلام و عرض ادب خسته نباشین من ۲۶ سال سابقه دارم ۲ سال اخیر رو از بیمه بیکاری استفاده کردم الان موقعیتی پیش اومده که می تونم به عنوان مدیر عامل در یک شرکت مشغول بشم و بیمه رو عدد بالا رد کنم با توجه به اینکه آخرین بیمه ای که برای من رد شده حدود ۷ میلیون تومن بوده، به نظر شما عدد بیمه رو تا چه میزان می تونم بالا رد کنم که در زمان بازنشستگی(یعنی حدود ۴ سال دیگه) بتونم سقف رو بگیرم؟ و آیا بیمه این افزایش رو غیرمتعارف نمی دونه؟ سپاس از زحماتتون

  کارشناس بیمه
  18 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، اولا شما به عنوان مدیر عامل شرکت نمی توانید دستمزد بالایی برای خودت لیست ارسال کنید. مدیر عامل کارفرما محسوب میشود.

   متخصص
   20 اسفند 1400

   مدیر عامل اگر سهام داشته باشد کارفرما است اگر سهام نداشته باشد بیمه اجباری است و هر میزان می‌تواند حقوق برای خودش پرداخت کند.

    کارشناس بیمه
    21 اسفند 1400

    سلام دوست عزیز، مدیر عامل چه سهامدار باشد چه نباشد باید بیمه خودش را بیمه کارفرمایان و براساس حداقل دستمزد پرداخت کند.

  متخصص
  20 اسفند 1400

  محاسبه بیمه بازنشستگی بر اساس ۵ سال آخر برای کسانی که افزایش حقوق غیر متعارف داشته اند قانونی نمی‌باشد. و طبق قانون ۷۷ تامین اجتماعی محاسبه براساس میانگین ۲ سال آخر است در صورتی که تامین اجتماعی بخواهد بیش از ۲ سال را مبنای محاسبه قرار دهد غیر قانونی عمل کرده

   کارشناس بیمه
   21 اسفند 1400

   سلام دوست عزیز، فعلا تامین اجتماعی براساس بخشنامه ۶۰ انجام میدهد اگر کسی یک دفعه دو سال آخر خودش را غیر متعارف بالا ببرد از نظر تامین اجتماعی غیر متعارف و غیر منطقی قلمداد میشود.

الناز
18 اسفند 1400

سلام…درخواست بازنشستگی من به تایید تامین اجتماعی رسیده و به مرحله استعلام ترک کار رسیده.ایا کارفرما در جواب استعلام ترک کار تامین اجتماعی ،تاریخ ترک کار من را باید مطابق با تاریخ نامه تامین اجتماعی/تایید بازنشستگی بزند یا میتواند از تاریخ قبلتری بزند.ممنون

  کارشناس بیمه
  18 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، تاریخ ترک کار شما بستگی به این دارد نا کی سرکار هستید و تا کی کار میکنید.

حسين
18 اسفند 1400

سلام
آيا با 28/5 سال سايقه و 53 سال سن ميتوان بازنشسته پيش از موعد شد ؟ حقوق ماهيانه 28/5 محاسبه مي شود ؟ بعد از بازنشستگي پيش از موعد مجدد ميتوان سركار رفت و بيمه تا 30 سال پر شود؟
تشكر

  کارشناس بیمه
  20 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، خیر در دو حالت نمی شود.

علی
19 اسفند 1400

با سلام همسرم من سال دیگه ۱ .۱۴۰۲.۱ ۶۰ سالش میشه و۱۴ سال حق بیمه اختیاری ۲۶ درصد ریخته میتونه تقاضای بازنشستگی کنه وحقوقی که بهش تعلق میگیره چقدره ممنون

  کارشناس بیمه
  20 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، مشخص نیست باید افزایش سال ۱۴۰۲ چقدر میشود الان که مشخص نیست.

عباس
19 اسفند 1400

اقا این پرداخت بازنشسگی تا چند. سال بعد از بازنشستگی ادامه داره ،، یا تا اخر. عمر. فرد پرداخت میشه؟؟؟؟

  کارشناس بیمه
  20 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، بله تا زنده هستید به خودت تا آخر عمر میدهند، وقتی هم خدا نکرده فوت کنید به خانواده شما میدهند.

مریم
20 اسفند 1400

سلام و خسته نباشید شوهرم دنبال کار باز نشسته گیشه اگه براش ۲۵ یا ۲۶ اسفند بزنن ایا افزایش حقوق ۱۴۰۱ بهش تعلق می گیره یا نه

  کارشناس بیمه
  20 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، بله تعلق میگیرد

فردین
20 اسفند 1400

سلام.من۲۴سال و۳ماه دربانک کارکردم واخراج شدم.یکسال است درشرکتی مشغول بکارشدم وبیمه تامین اجتماعی می‌باشم.آیامیتوانم مدت بیمه بانک رابه تامین اجتماعی انتقال بدم و تقاضای بازنشستگی کنم؟

  کارشناس بیمه
  21 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، بله می توانید.

رضا
20 اسفند 1400

سلام وقت بخیر. بنده ۳۰ بهمن ترک کار زدم و تمام کار های بازنشستگی را انجام دادم و بازنشست شدم. الان توی سایت تامین اجتماعی، قسمت فیش حقوقی فقط برای اسفند ماه برای من فیش میاد. چرا بهمن نیست؟ و اینکه اولین حقوقم کِی واریز میشه؟ همین ماه یا چند ماه طول میکشه؟ و اینکه این مبلغی که توی سایت زده برای اسفند، بدون افزایش حقوق سال جدیده؟ یعنی سال ۱۴۰۱ حقوقم بیشتر میشه؟

  کارشناس بیمه
  21 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، احتمال دارد بهمن ماه لیست بیمه شما کامل ارسال شده یعنی حقوق بهمن را از کارفرما گرفتید و حکم شما هم ۱ اسفند زده شده است.

   رضا
   22 اسفند 1400

   ببخشید، الان من از کارفرما پرسیدم میگه که برای بهمن هم برای من بیمه را واریز کرده، در حالی که من از ۳۰ دی ترک کار زدم. الان برای من افزایش حقوق سال جدید نمیخوره؟ حقوق اسفند ماه برام زده ۷۳۰۰، یعنی سال بعد حقوقم بیشتر میشه؟ و اینکه این ۷۳۰۰ با عیدی هست یا نه؟ چون فقط برای اسفند بازنشست شدم

    کارشناس بیمه
    23 اسفند 1400

    سلام دوست عزیزف اگر شما امسال ترک کار کنید افزایش حقوق سال آینده به شما تعلق میگیرد ۰۲ عیدی هم باید کارفرما به شما بدهد.

احمد
21 اسفند 1400

سلام؛ ۵۸ ساله ام و قراردادی هستم و ۲۰ سال بیمه دارم. قصد استعفا از اداره دولتی را دارم. سوال اول: آیا حقی از اداره بر من متواتر است؟ سوال دوم: آیا با توجه به عدم پرداخت حق بیمه در ۲ سال آینده و رسیدن به سن ۶۰ سال خللی در بازنشستگی ام پیش نمیآید؟ باتشکر از کارشناس محترم🙏

  کارشناس بیمه
  21 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، بله سنوات باید بگیرید ۰۲ خیر

حسين
21 اسفند 1400

سلام
با 28/5 سال و 53 سال سن ميتوان بازنشست شد ؟ حقوق بازنشستگي بر مبناي 28/5 روز پرداخت ميشود؟ تشكر

  کارشناس بیمه
  24 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، شما باید شرایطش را داشته باشید؛ آیا دارید؟

ف.ک
21 اسفند 1400

باسلام
میخواستم ببینم اگر با دستمزد 10 میلیون در بهمن 1400 بازنشسته شوم مقدار افزایش حقوق 1401 با چه فرمولی محاسبه میشود؟(بعبارت دیگر ایا همان 38 درصد اعلام شده توسط اداره کار اعمال میشود؟) .ممنون از راهنمایی شما

  کارشناس بیمه
  24 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، اگر در سال ۱۴۰۰ بازنشسته شده اید افزایش سال ۱۴۰۱ شامل شما میشود.

ف.ک
21 اسفند 1400

باسلام
فرمول افزایش سالیانه حقوق بازنشستگی چگونه است؟

  کارشناس بیمه
  22 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، مبلغ نهایی اعلام می شود که ما هم در اینجا خواهیم نوشت.

امیر
21 اسفند 1400

سلام و وقت شما بخیر. جایی در متن فرمودید اگر بخواهیم واضح‌تر بگوییم یعنی، طبق این ماده مستمری دریافتی هر ماه فرد بازنشسته اینگونه محاسبه می‌شود:

متوسط دستمزد بیمه شده * تعداد سال‌هایی که بیمه پرداخت کرده است تقسیم بر سی. خب یعنی متوسط دستمزد سی سال.
و اینکه در جای دیگری می فرمایید ملاک 2 سال آخر است. ممکنه توضیح بفرمایید؟
من می توانم تا 28 سال حداقل و در دو سال آخر حداکثر حق بیمه را پرداخت کنم و با حداکثر حقوق بازنشسته شوم؟

  کارشناس بیمه
  22 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، متوسط دستمزد دو سال آخر شما تقسیم بر عدد ۲۴ میشود هرچه به دست آمد در سابقه شما ضرب و تقسیم بر ۳۰ میشود.

محمد عشرت آبادی
21 اسفند 1400

تفاوت حقوق باز نشستگی در بیست ونه اسفند نود و نه با حقوق باز نشستگی در پنج فروردین هزار و چهارصد چیست؟

  کارشناس بیمه
  22 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، کسانی که در ۱۴۰۰ بازنشسته میشوند افزایش ۱۴۰۱ شامل آنها میشود فقط این تفاوت را دارد.

محمد
21 اسفند 1400

با سلام و خسته نباشید
بنده ۱۵ ماه مونده تا بازنشست بشم یک ماه این وسط پرداخت نشده یعنی ماه دی …من برای بازنشته شدن باید دو سال آخرم هرماه رد بشه؟؟؟
چون شنیده بودم دو سال آخر باید پیوسته رد شده باشه…یا اشتباه برداشت شده؟
یعنی من باید ۳۰ سالو ۷ ماه بیمه بریزم؟

  کارشناس بیمه
  22 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، نه احتیاج نیست حتما دوسال آخر پیوسته باشد شما در مجموع باید ۳۰ سال سابقه داشته باشید.

جعفری
22 اسفند 1400

سلام خسته نباشید
من کارگر دامداری هستم .
6سال سابقه بیمه تامین اجتماعی دارم و الان 26سالمه.میخوام بدونم میشه با 20سال سابقه بازنشسته شد.
و این که مستمری بازنشستگان دامداری چقدر است

  کارشناس بیمه
  24 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، کارگر دامداری جز کارهای سخت و زیان اور فعلا است و کسانی که در کارهای سخت و زیان اور مشغول بکار باشند میتوانند با ۲۰ سال سابقه بازنشسته شوند

علیرضاااا
22 اسفند 1400

سلام و عرض ادب.بنده در 6سال اول به صورت بیمه عادی بودم.بعد از ان 9 سال بیمه ی سخت و زیان اور بودم. بنده دقیقا چند سال دیگه باید به صورت سخت و زیان اور شاغل باشم تا بازنشس شوم؟ میدونم به صورت متوالی 25 سال لازمه. دقیقا نحوه محاسبه برام سوال شده؟/

  کارشناس بیمه
  23 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، شما باید یا ۲۰ سال سابقه متوالی و یا ۲۵ سال متناوب باید سابقه داشته باشید که بتوانی بازنشسته شوید.

   علیرضاااا
   26 اسفند 1400

   سلام مجدد. نحوه محاسبه ی سابقه بیمه ی متناوب به چه صورته؟اگر 16 سال سخت و زیان اور داشته باشم که با ضریب 1.5 میشه 16+8 برابر میشه با 24 سال و به اضافه ی 6 سال بیمه ی عادی 24+6 که میشه 30 سال.در این صورت میتونم بدون شرط سنی بازنشست بشم؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

    کارشناس بیمه
    27 اسفند 1400

    سلام دوست عزیز، نه با این شکلی که شما سابقه دارید نمی توانید بدون شرط سنی بازنشسته شوید حتما ۵۰ سال سن را میخواهید.

سرکانی
22 اسفند 1400

عرص سلام و احترام
ببخشید بنده با ۲۴ سال و نیم متقاضی بازنشستگی هستم البته از قانون ۴۲ سال سن و ۲۰ سال سابقه بزای خانمها استفاده میکنم ، سوالی از حضورتون داشتم اگر من با این شرایط بازنشسته بشم در اینده مزایا به طور مثال افزایش ابتدای هر سال و عیدی بر مبنای ۲۴/۵ برای بنده محاسبه خواهد شد؟

  کارشناس بیمه
  23 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، بله دقیقا بر اساس سوابق شما مستمری برقرار میشود ولی عیدی منل بقیه به شما داده میشود.

   سرکانی
   24 اسفند 1400

   سلام و ممنون بابت پاسخگویی شما، ببخشید با توجه به افزایش اعلام شده برای بازنشستگان لطف میکنید حدود حقوق بازنشستگی رو برای بنده محاسبه بفرمایید میانگین دوسال اخر با احتساب ۲۴/۵ حدود ۴۴۰۰میباشد ، بابت زحمات شما تشکر میکنم

    کارشناس بیمه
    25 اسفند 1400

    سلام دوست عزیز، باید بر اساس پایه حقوق و موارد دیگر محاسبه شود.

مجتبی
23 اسفند 1400

سلام، وقت بخیر
در صورتیکه یکسال مانده به بازنشستگی با ارتقاء پست و افزایش حقوق مواجه شویم آیا میانگین مستمری بازنشستگی براساس 2 سال آخر محاسبه می گردد یا 5 سال؟
متشکر

  کارشناس بیمه
  25 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، براساس دو سال آخر محاسبه میشود ولی به شرطی که دستمزد شما غیر متعارف نباشد.

مهدی
23 اسفند 1400

سلام و خسته نباشید
من در شرکت بعنوان کارشناس جوش مشغول به فعالیت می باشم الان که رفتم و از اداره تامین اجتماعی سمت م را پرسیدم می گویند عنوان متصدی کارگزینی ثبت شده است (مربوط به سال 1391 می باشد) الان برای اصلاح آن چه اقدامی باید انجام بدهم ؟

  کارشناس بیمه
  16 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، اگر لیست با این شغل ارسال شده دیگر نمی توانید کاری کنید چون تامین اجتماعی اجازه اصلاح لیست را ندارد.

مهدی
23 اسفند 1400

سلام
آیا به شغل هایی مانند کارشناس و ناظر جوشکاری و کنترل کیفیت که در فضای باز و سایت اجرائی و ارتفاع بالا مثلا 20 متر و حتی بیشتر در منطقه عسلویه با آلودگی بالا هستند و در بیمه با این عناوین ثبت شده اند سختی کار تعلق میگیرد ؟

  کارشناس بیمه
  25 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، فعلا که تعلق میگیرد.

رضا
23 اسفند 1400

سلام
با 29 سال سابقه و 53 سال سن ميشود بازنشسته شد ؟ اگر بين زمان ترك كار و درخواست بازنشستگي فاصله باشد ، ايرادي دارد؟

  کارشناس بیمه
  25 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، ۰۱ خیر نمیشود چون باید ۳۰ سال سابقه را داشته باشد ۰۲ خیر ایرادی ندارد فقط در آخر سال اکر باشد مشکل ایجاد میکند.

کارمند رسمی دولت تفاوت با خدمات کشوری
23 اسفند 1400

سلام من کارمند رسمی دولت با ۳۱ سال و حکم من ۷میلیون ۷۰۰ تومان بوده در ۲۹/ ۱۱ / ۱۴۰۰ باز نشسته شدم حکم من درتامین اجتماعی چقدر چطور محاسبه و چقدر می شود

  کارشناس بیمه
  25 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، دو سال آخر شما ملاک محاسبه است اگر خودتان بروید تو سایت تامین اجتماعی مستمری خودت را میتوانید مشاهده کنید.

مهرنوش
23 اسفند 1400

سلام ۲۱ سال و ۱۱ ماه و ۴ روز سابقه کار دارم، سنم۵۲ سال هست و مجرد حقوق بازنشستگی من چطور محاسبه میشه آیا من ۴ تومن دریافت میکنم؟

  مهرنوش
  23 اسفند 1400

  البته ۲ سال دو ماه هم از بیمه بیکاری استفاده کردم که نسبت به حقوق سر کارم خیلی کم بود و بعد از اتمام بیمه بیکاری از آبان بیکارم و بیمه ندارم و درخواست بازنشستگی دادم گفتن یکی از سالهات باید بررسی بشه و دو یا سه ماه کار واره

  کارشناس بیمه
  24 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، شما با این سن و سابقه نمی توانید بازنشسته شوید.

محمد
23 اسفند 1400

باسلام من در تاریخ 1399/12/28 سابقه ی بیمم 30 سال تکمیل شد و روز 1399/12/29 از کار گزاری درخواست بازنشستگی دادم و ضمنا روز جمعه بوده و روز شنبه 1399/12/30 در تقویم تعطیل رسمی نبوده و دولت آن روز را تعطیل اعلام کرد و درخواست بازنشستگی من در روز 1400/1/5 در شعبه ی تامین اجتماعی ثبت شده و ترک کار از تاریخ 1399/12/29 از سوی کارفرما اعلام شده است. مستمری از تاریخ 1400/1/5 و با میانگین دوسال آخر خدمت (سال های 1398و1399) برقرار و امکان برقراری مستمری از 1399/12/29 نشد،و مشمول افزایش مستمری ماده 96 قانون تامین اجتماعی موضوع بخشنامه 1000/1400/1340 مورخ 1400/2/22 سازمان نگردید و شکایتی مبنی بر الزام به اصلاح حکم مستمری از تاریخ 99/12/29و اعمال افزایش سال 1400به دیوان عدالت اداری ارسال کردم.دیوان عدالت اداری به استنادمواد 17 و58 قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری حکم به رد شکایت صادر کرد. آیا می توانیم به ماده 65 همان قانون تجدید نظر خواهی کنیم؟؟ در صورت مثبت بودن چطور و با چه عنوانی درخواست کنم؟؟
قبلا از توجه و همکاری شما سپاسگزارم

  کارشناس بیمه
  24 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، چون تا آخر سال لیست بیمه داشته اید دیگه هیچ کاری نمیشود کرد شما خودت اشتباه کردید گذاشتید آخرین روز سال درخواست دادید چند روز قبل از سال درخواست بازنشستگی میدادی.

محمدعلی
23 اسفند 1400

سلام وقت بخیر.
ببخشید من قبل از بهمن ماه درخواست بازنشستگی دادم و تایید شده، و برای اسفند هم برام توی سایت فیش حقوقی ثبت شده. ولی باید بهمن ماه هم برام حقوق میدادن. متوجه شدم که کارفرمای قبلیم برای بهمن ماه هم اشتباها برای من بیمه واریز کرده. الان مشکلی پیش نمیاد؟ چون من قبل از بهمن بازنشست شدم.

  کارشناس بیمه
  24 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، اگر بعد از حکم بازنشستگی برای شما لیست بیمه ارسال شده برایتان مشکل درست شده و بازنشستگی شما قطع میشود، به شعبه مراجعه کنید.

بابک
24 اسفند 1400

با سلام در مورد افزایش نامتعارف حقوق 2 سال آخر میخواستم بدونم با توجه به ماده 82 قانون برنامه توسعه ششم که مبنای مستمری را 2 سال آخر اعلام کرده دیگه بحث و بررسی نامتعارف بودن حقوق چیه که تامین اجتماعی مطرح میکنه مگر قانون ارجح نیست؟

  کارشناس بیمه
  24 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، اگر واقعا کسی ۲۸ سال حق بیمه حداقل واریز کرده و دوسال آخر را دستمزد بالا واریز کند مشخص است که ساختگی است و فقط برای بازنشستگی حقوق خود را بالا برده و سازمان بعنوان دستمزد غیر متعارف قبول نمیکند.

نیکا
24 اسفند 1400

سلام. من ۴۵ سال دارم و الان ۱۹ سال و ۶ ماه از بیمه ام میگذره. ۱۸ سال کارمند دولتی بودم، با حقوق بالای ۴ تومن. دو سال آخر رفتم توی یک شرکت خصوصی پاره وقت کار کردم با حقوق کم با بیمه، الان یکسال هست که توی یک شرکت خصوصی دیگه دارم کار میکنم. دستمزدم از ۷ تومن تا الان رومده بالای یازده تومن. من میخوام حداکثر بیمه رو دریافت کنم، میتونم دستمزدم رو بیارم بالای ۱۵ تومن و ۲۱ سال. میخوام ببینم دستمزد این دو سال آخرم که توی شرکت جدید کامل کار کردم محاسبه‌ میشه یعنی سال ۲۰ و ۲۱. خیلی ممنونم.

  کارشناس بیمه
  24 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، اولا که با این سابقه و سن که نمی توانید بازنشسته شوید ۰۲ بله میتوانید دستمزد خودت را اگر واقعا کار میکنی و از شرکت حقوق میگیری بالا ببرید.

   نیکا
   24 اسفند 1400

   من بعد از ۲۱ سال دیگه نمی تونم کار کنم. از ایران میرم برای دوره چند ساله دکترا. چرا نمیتونم بازنشسته بشم؟! باید چکار کنم پس؟ ممنونم از راهنمایی

    کارشناس بیمه
    25 اسفند 1400

    سلام دوست عزیز، باید بیمه خودت را بصورت بیمه اختیاری واریز کنید تا شرایط بازنشستگی را احراز کنید.

   نیکا
   25 اسفند 1400

   ممنون از پاسختون. من نهایت یک سال دیگه کار می کنم و برای دوره‌ چند ساله دکترا از ایران میرم. باید چکار کنم که با همین ۲۱ سال بازنشسته بشم؟ با مرکز بیمه یا جایی باید صحبت کنم، وکیل بگیرم؟ همینجوری که نمیشه ولش کنم ۲۱ سالم رو. ممنون از پاسختون.

    کارشناس بیمه
    15 فروردین 1401

    سلام دوست عزیز، نیازی به وکیل نیست. به کارگزاری تامین اجتماعی مراجعه کنید و با مسئول آنجا صحبت کنید.

  بابک
  25 اسفند 1400

  خب این درسته ولی تامین اجتماعی به استناد چه قانونی میتونه دستمزد را نامتعارف اعلام کنه چون قانون واضح گفته 2 سال آخر ملاک هست.
  من در قانون تامین اجتماعی ماده 77 هم دیدم که ملاک 2 سال آخر هستش.
  و سوال دیگه اینکه حالا به فرض که 2 سال آخر یکباره دوبرابر شده باشه محاسبات مستمری را چگونه محاسبه می کنه؟

   کارشناس بیمه
   25 اسفند 1400

   سلام دوست عزیز، طبق بخشنامه ۶۰ اگر دستمزد دو سال آخر غیر متعارف باشد پنج سال آخر را در نظر میگیرند ولی کار شما هم راهکار قانونی دارد با یک متخصص بیمه ای مشورت کنید و تلفنی مشاوره بگیرید.

   مصطفی
   10 اردیبهشت 1401

   پنج سال، مربوط به دوره زمانی قانون برنامه پنجم توسعه بود.
   در حالی که این موضوع، در ماده 82 قانون برنامه ششم توسعه نسخ شد.
   یعنی در طول اجرای این قانون (یعنی از 1396 تا الان)، بحث متعارف یا نامتعارف بودن مزد دو سال آخر،‌ کلا منتفی هست و در هر صورت، مزد دو سال آخر محاسبه می شه.

    کارشناس بیمه
    07 تیر 1401

    سلام دوست عزیز، اگر دوسال آخر غیر متعارف باشد تامین اجتماعی برای واقعی بودن دستمزد از محل کار بازرسی میکند

علیرضا
25 اسفند 1400

کارشناس محترم بیمه .سلام
آیا به مشغالی که در منطقه عسلویه با آلایندگیهای بالا از قبیل : مواد شیمیایی ، آلودگی صوتی بالا ، آلودگی جوی و …. می باشند و همگی در سایت و ارتفاع هستند نظیر مشاغلی همچون (ناظر و بازرس جوش و کنترل کیفیت ،کارشناس نظارت بر سازندگان داخلی و خارجی ،کارشناس مکانیک) سختی کار تعلق میگیرد؟

  کارشناس بیمه
  25 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، مشاغل سخت باید در فهرست نوشته شده، باشند. شما می توانید مقاله مشاغل سخت و زیان آور ما را در بلاگ بیمه دات کام مطالعه کنید.

  بابک
  25 اسفند 1400

  ممنون از پاسخ شما
  اگر مشاور بيمه ای هست که به بنده کمک کنن ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

   کارشناس بیمه
   25 اسفند 1400

   سلام دوست عزیز، شما می توانید پرسش خود را در همین بخش کامنت بنویسید تا کارشناسان ما به آن پاسخ دهند.

وحید
25 اسفند 1400

کارشناس محترم بیمه
با سلام و وقت بخیر
احتراماً از آنجایی “عنوان شغلی” ارسالی به سازمان تامین اجتماعی بنده با “وظیفه محوله” در سایت (محل کار) مغایرت دارد خواهشمند است راهنمایی بفرمایید چه اقدامی باید انجام دهم؟

با تشکر

  کارشناس بیمه
  25 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، هر چه در لیست ارسالی شما توسط کارفرما درج شده است همان ملاک برای تامین اجتماعی است دیگر نمیشود شغل شما را تغییر داد مگر آنکه بروید دیوان عدالت اداری شکایت کنید.

رضا
25 اسفند 1400

سلام
با 29 سال سابقه و 53 سال مي توان بازنشست پيش از موعد شد ؟ با حقوق 29 روز؟ تشكر

  کارشناس بیمه
  25 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، باید شرایطش را داشته باشید.

   رضا
   26 اسفند 1400

   سلام
   شرایطش چیه؟ میتونم درخواست بازنشستگی بدم؟

    کارشناس بیمه
    27 اسفند 1400

    سلام دوست عزیز، شرایط در بالا برای شما نوشته شده است.

دانیال
25 اسفند 1400

با سلام و خسته نباشید
با توجه به اینکه افرادی که اسفند ماه سال 1400 بازنشسته شوند در سال جدید طبق افزایش حقوق سال جدید به حقوقشان افزوده می شود. حال اگر فردی در فروردین ، اردیبهشت یا خرداد ماه 1401 بازنشسته شود ( مثلا در خرداد ماه سال 1401 ) آیا افزایش حقوق سال جدید به این فرد تعلق میگیرد یا نه ؟

  کارشناس بیمه
  18 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، ۰۱ بله ۰۲ خیر تعلق نمیگیرد.

بابک
25 اسفند 1400

سلام برای بازنشستگی اقدام کردم بدلیل افزایش دستمزد 2 سال آخر شعبه گفته باید کمیته ماده 39 برگزار بشه و مدارک و مستندات از شرکت خواسته است. من هم شاغل بوده ام و هم قرارداد دارم و مدارک مالی و دفاتر قانونی شرکت هم مشخصه که بیمه رد شده سوری نیست. براین اساس آیا باز هم ممکنه نسبت به تعیین مستمری ایرادی گفته بشه یا خیر؟

  کارشناس بیمه
  27 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، اگر واقعا چیزی که شما میگوید و دستمزد شما سوری نیست نه نمیتوانند ایراد بگیرند.

Mobin
25 اسفند 1400

سلام بنده ۲۰سال و ۸ ماه بیمه مشاغل سخت پرداخت کردم که با ضریب یک و نیم میشه ۳۱ سال ،دو سال هم خدمت سربازی رو خریداری کردم که جمعا میشه ۳۳ سال که باید ۳۳ روز حقوق رو بگیرم ولی کارشناس بیمه برام ۳۲سال و ۴ ماه رو محاسبه کرد میشه بنده رو راهنمایی بفرمایید تشکر

  کارشناس بیمه
  26 اسفند 1400

  سلام مبین عزیز
  باید پرونده شما مطالعه شود هرچه که سابقه در سیستم مستمریها شعبه برای شما ثبت شده همان هم در حکم شما محاسبه میگردد

AM
26 اسفند 1400

سلام من یک خانم فرهنگی با 30 سال سابقه کار در مهرماه سال1400 بازنشست شده ام و الان حقوق بنده 3میلیون و800 تومان است.

  کارشناس بیمه
  27 اسفند 1400

  سلام بله. پرسشتان در خصوص چه موضوعی است؟

   KF
   27 اسفند 1400

   با سلام احتراما از کدام قسمت می توان سوالات را از شما پرسید

    کارشناس بیمه
    28 اسفند 1400

    سلام دوست عزیز، در همین کامنت سوالات خود را بنویسید.

   کامران
   27 اسفند 1400

   سلام من ۴ دی درخواست بازنشستگی دادم و ۱۵ دی ۳۰ سال سابقه ام تکمیل شده است .چون مشاغل سخت داشتم روند رسیدگی به آن تا ۱۶ اسفند طول کشید و ۲۴ اسفند ۴٪ بیمه و مستمری را پرداخت کردم و ۲۵ اسفند تحویل شعبه بیمه دادم که کارشناس مستمری گفت سه هفته دیگر نامه ترک کار از طرف تامین اجتماعی صادر می شود.اکنون اگر نامه تامین اجتماعی فروردین ۱۴۰۱ باشد ولی نامه ترک کار کارفرما ۳۰ بهمن ۱۴۰۰آیا بازنشستگی من برای سال ۱۴۰۰ با مشکلی مواجه نمی شود و افزایش حقوق ۱۴۰۰ به ۱۴۰۱ به من تعلق خواهد گرفت؟

    کارشناس بیمه
    28 اسفند 1400

    سلام دوست عزیز، اگر در سال ۱۴۰۰ ترک کار بخورید و در اسفند ۱۴۰۰ هم لیست بیمه نداشته باشید بله افزایش سال آینده شامل شما میشود حتما حتما با حسابدار جای که کار میکنید و مسئول مستمریها تامین اجتماعی هماهنگ کنید.

حمید
27 اسفند 1400

سلام
وقت شما بخیر
2 سئوال دارم ممنون میشم پاسخ بدید
1-من بعنوان کارفرما با پایه بالا بیمه شدم در حاضر با 8 سال سابقه بیکار شدم شرایط دریافت بیمه بیکاری دارم تا یکسال و نیم بفرمائید بعد از پایان مدت بیمه بیکاری اقدام به بیمه اختیاری کنم سوابق بیمه بیکاری لحاظ میگردد؟
2- اینکه بفرمائید میتوان واریزی حق بیمه را همچون سقف و درصد زمان اشتغال واریز کنم تا در بازنشستگی از دریافتی حقوق بهتری برخوردار شوم؟
خداقوت
ممنون

  کارشناس بیمه
  28 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، ۰۱ اگر کارفرما هستید که اصلا بیمه بیکاری به شما نمیدهند ۰۲ بله سابقه بیمه بیکاری هم جز سابقه محسوب میشود اگر لیست بیمه برای شما سقف ارسال شود میتوانید ولی طوری که خودتان میگید که کارفرما هستید نمی توانید سقف ارسال کنید

ناشناس
27 اسفند 1400

هزینه یکسال بیمه برای بازنشستگی چقدر هستش چون پدرم یک سال مونده باز نشسته بشه آیا میشه این مبلغ رو باز خرید کرد؟؟

  کارشناس بیمه
  28 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، در تامین اجتماعی بازخرید نداریم.

نصر
28 اسفند 1400

سلام.
1-حداکثر حقوق مشمول بیمه چقدر است؟
2- اگر در لیست بیمه بهمن و اسفند مبلغی بعنوان مزایای غیر مستمر آمده باشد برای افزایش حقوق سال آینده قابل محاسبه هست؟یافقط حقوق خالص روزانه مشمول اضافه حقوق سالیانه میشود؟
متشکرم.

  کارشناس بیمه
  18 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، ۰۱ ماهیانه ۳۰ ملیون تومان ۰۲ حقوق روزانه افزایش پیدا کرده و به طبع هم شما باید اون حقوق روزانه را افزایش بدهید.

مسعود
28 اسفند 1400

اینجاب با سابقه ۳۰سال پرداخت حق بیمه اختیاری تامین اجتماعی حداکثری ٪۲۷ پرداخت کرده ام.اولین حقوق دریافت کردم کمتر از سه میلیون هفتصد. ایا ممکنه اشتباه شده باشه؟

  کارشناس بیمه
  18 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، چون آخرین حق بیمه شما براساس حداقل دستمزد پرداخت کردید مستمری شما هم حداقل دستمزد است درست محاسبه کرده اند.

خسرو
28 اسفند 1400

با عرض سلام و تشکر، آیا در بیمه اختیاری امکان تغییر قرارداد برای افزایش مبلغ مستمری بازنشستگی وجود دارد؟

  کارشناس بیمه
  29 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز
  خیر امکان ندارد اگر میخواهید دستمزد خودتان را افزایش بدید باید بیمه اجباری شوید

داود
29 اسفند 1400

با سلام مادر من بیمه عمر تامین اجتماعی زنان سرپرست خانوار از طرف کمیته امداد براش واریز میشد 8 سال و دوماه واریز شده و از سال 99 قطع شد این حق بیمه و کمیته امداد پرداخت نکرد و مادرم 58 ساله هست رفتم بیمه گفت بیست میلیون دیگه بدید می‌تونه سوابقش رو به ده سال برسونه و بازنشسته بشه حالا می‌خوام بدونم بازنشسته بشه حقوقش چقدره ؟

  کارشناس بیمه
  03 فروردین 1401

  اگر در سال ۱۴۰۰ واریز میکردید ماهی یک ملیون و دویست هزار تومان میشد

محمد
29 اسفند 1400

درود
بنظرم محاسبه متوسط حقوق پرداختی باید هر ماه محاسبه بشه و ضریبی از حداقل حقوق اداره کار بدست بیاد بعد میانگین این ضریب در کل سی سال محاسبه بشه و این بشه حقوق بازنشستگی ولی چون تامین اجتماعی نمیخواد ضرر کنه روش کلاهبرداری انتخاب کرده

  کارشناس بیمه
  01 فروردین 1401

  تامین اجتماعی کلاهبرداری نکرده است معیار محاسبه مستمری بازنشستگی متوسط دستمزد دو سال آخر و کل سابقه پرداخت حق بیمه شما میباشد پس هر چه سابقه بیشتر و حق بیمه بیشتری در دو سال آخر واریز کنید مستمری بازنشستگی شما هم بیشتر میشود

محمد رضا
01 فروردین 1401

سلام خسته نباشید بنده بازنشسته تامین اجتماعی هستم بابت جبهه بسیجی ۶۸۰هزار تومان بیمه پول گرفته آيا می‌توانم ۶۸۰هزار تومان پس بگیرم؟با تشکر از شما

  کارشناس بیمه
  19 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، خیر دیگه نمی توانید پس بگیرید.

محمد
01 فروردین 1401

با سلام خدمت اساتید محترم.درخواست بازنشسگی دادم و آخر بهمن ۳۰ سال سابقم تموم شو ولی بدلیل کرونا و مشکلات مثل رفتن به کمسیون تامین اجتماعی پروندم افتاد بعد از عید.سوالم اینه۱.چون مقداری از سابقم مشاغل سخت بوده وتایید شده.۲۰فروردین ۴درصد پرداخت کنم ولیست حق بیمه اسفند۱۴۰۰قبل از آخر فروردین ۱۴۰۱صاحبکارم پرداخت کندمن ترک کار بگیرم از تامین اجتماعی آیا افزایش حقوق بمن تعلق میگیرد؟چون هنوز حق بیمه اسفند ۱۴۰۰ رد نکرده صاحبکارم من نامه ترک کار بگیرم افزایش حقوق تعلق میگیرد؟ممنون

  کارشناس بیمه
  21 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، اگر قبل از سال ۱۴۰۰ ترک کار کرده باشید افزایش سال آینده به شما تعلق میگیرد.

محمد
01 فروردین 1401

با سلام.من ۱۰ سال مشاغل سخت دارم که تایید شده که با ضریب میشه ۱۵ سال.سوالم اینه که این ۴درصد که باید پرداخت کنم و آخرین حق بیمه من ۴۲۰۰ هزارتومان است ضربدر ۱۰ سال جمع میشود کل مشاغل سخت که ۴ درصد محاسبه شود یا ضربدر ۵ سال میکنند؟با تشکر

  کارشناس بیمه
  21 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، شما هر چه سابقه با ارفاق داشته باشید همان را محاسبه میکنند

علی بلوچی
01 فروردین 1401

سلام
من 18 سال کار سخت و زیان اور داشتم تازگیا استخدام دولت شدم و از کار سخت و زیان اور بیرون امدم اداره دولتی هم سابقه بخش خصوصی را قبول نمیکند و با سابقه صفر و حداقل حقوق رد میکند سن م هم 43 سال میباشد برای زمان بازنشستگی اگر سختی کارم بگیرم که میشود 27 سال و سن م بشود 50 سال اون سه سال میتونم یک شرکت خصوصی بیمه بالا رد کنم یا نه؟سوال دومم اینه بیمه سه سال الان رد کنم یا موقعی که سنم به 50 سال نزدیک شد؟ سوال سومم اینه اگر این سه سال حق بیمه م رد نکنم با وجود اینکه اداره دولتی هم برام بیمه رد میکند بهتر است یا بیمه سه سال بخش حصوصی رد کنم تا حقوقم بالاتر برود برای بازنشستگی؟سوال چهارمم هم اینه که اگر سه سال حق بیمه رد نکنم موقع بازنشستگی که سابقه بخش حصوصی جدا محاسبه میکنند اون سابقه 18 سال سخت و زیان اور بخش خصوصی مستمری ش زمان حال محاسبه میکنند یا همون زمانی که بیمه رد شده است؟

با تشکر

  کارشناس بیمه
  21 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، بله درست است.

علی بلوچی
01 فروردین 1401

ایا کارمندان دولت نمیتوانند در شکت های خصوصی که زیر نظر پیمانکار اداره دولتی باشند کار کنند؟

  کارشناس بیمه
  15 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، بعید میدانیم اما اگر شرایط خاصی دارد، باید از خود مسئول اداره تان بپرسید.

   علی
   21 فروردین 1401

   ایا کارمندان دولت میتوانند بیمه دانشجویی شوند و بیمه رد کنند؟

    کارشناس بیمه
    22 فروردین 1401

    سلام دوست عزیز، برای کسی که بیمه دانشجویی، نباید بیمه داشته باشند.

نصر
02 فروردین 1401

سلام. سال نو مبارک.

1- حداکثر حقوق شامل بیمه چقدر است؟

2- در لیست بیمه مبلغی تحت عنوان مزایای غیر مستمر میباشد. آیا این مبلغ هم در محاسبه افزایش حقوق سال جدید لحاظ میشود؟ یا افزایش حقوق فقط شامل دستمزد روزانه میشود؟

متشکرم.

  کارشناس بیمه
  20 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، ۰۱ خیر ۰۲ یک جدولی دارد که دقیق مشخص شده که افزایش ها شامل چه چیزی شده و از کدام مبالغ بیمه باید کسر شود آن جدول را از تامین اجتماعی تهیه و مطالعه کنید

سام
03 فروردین 1401

یکی از علل بیکاری جوانان تحصیلکرده این است که بسیاری از بازنشستگان پس از بازنشست شدن، کماکان به کار خود در شرکتها و کارگاههای بخش خصوصی و نیمه دولتی ادامه میدهند و هم حقوق بازنشستگی میگیرند و هم حقوق ماهیانه از محل کار.

محم
03 فروردین 1401

سلام
۲۶ سال سابقه کار در وزارت بهداشت دارم. اگر بخواهم زودتر از موعد خودم را بازنشست کنم با ۳۰ روز حقوق باید چکار کنم؟ یعنی چه مبلغی باید بپردازم تا با ۳۰ روز بازنشسته بشوم؟ نحوه محاسبه مبلغ قابل پرداخت را می فرمایید؟

  کارشناس بیمه
  31 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، ۰۱ راهی ندارد باید صبر کنید تا ۳۰ سال سابقه شما تکمیل گردد.

علی
03 فروردین 1401

سلام
من ۱۸سال سابقه کار سخت و زیان اور در شرکت های دارم الان تازگیا استخدام دولت شدم اداره دولتی هم سابقه شرکت ها ی خصوصی را قبول ندارد موقع بازنشستگی چکار کنم تا با حقوق بالا بازنشست شوم؟
ممنون

  کارشناس بیمه
  31 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، اگر سابقه شما را قبول نمیکنند خیلی ضرر میکنید باید در هر صورت ۳۰ سال سابقه را داشته باشید که بتوانید بارنشسته شوید

آزاد- آزاد
04 فروردین 1401

درود بر شما من کارمند رسمی دولت و باز نشسته تامین اجتماعی هستم . در دهه ۵۰ و یا اوایل ۶۰ بصورت اختیاری از صندوق بازنشستگی کشوری با ۸/۵% به تامین اجتماعی با ۷%منتقل شدم . سئوالم اینست که بر اساس چه قانون و یا آئین نامه ای این انتقال انجام شد ؟

  کارشناس بیمه
  31 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، براساس بخشنامه ۱۵ امور فنی بیمه شدگان استرداد و انتقال سوابق حق بیمه انجام شده است

رضا
05 فروردین 1401

سلام
آیا بیمه دانشجویی تأمین اجتماعی جز سابقه بیمه محسوب میشود؟

  کارشناس بیمه
  06 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، اگر زمان دانشجویی شما بعد از تصویب قانون باشد و مبلغ آن را واریز کرده باشید، بله حساب می شود.

مجیدوطنی کیا
05 فروردین 1401

کاش تصویروعکس بهتربگوییم جدول حقوقهای متنوع سابقه ها که این روزها حقوقهای 1و2و3 میلیونی بعلت سابقه های 10 و15 و19 سال با بالای 60 سال سن وناتوان از کارکردن ومریضی های دوتاوق3تا گریبان بازنشسته تامین اجتماعی را گرفته با خانواده بزرگ شده اش واقعا زجر اور شده همه هم میفهمند اشک هم میریزند ولی همتی نیست که سبدمعیشت بانک مرکزی وهرماده واصلی که هست باید طبق ان بعد سالها اعمال نظریات شخص مدیر عامل واینکه هیچ کس حریفش نشد وواقعا نکبت فقر را پاشید درسازمان وهیچی 50 درصد لزاین جماعت درحقوقهای به تکدی گری کشانده را خسته وبیزار ازندگی کرده درصورتی که اگر طبق قانون اعمال میشد همین ها حقوقهای زیر 4 و5 میلیون حقوق نداشتند الکی جدول گذاشت تو شبکه های موجود بازنشسته 10 سال سابقه حقوقی برابر با 4320000 هزار تومان و15 سال سابقه 4380هزار تومان والی اخر وانچه که میخواست کوتاه نیامد وهمه کانونها ونماینده ها را دور میزد وفقط اعمال نظرخودش بود همکارهای خودی وغیر خودی درست شد دوبرابر بازنشسته بیکار می چرخیدند وکپی برداری ناقص واشتباه عمل شده ودونیم برابر رساندیم را هنوز25 درصد ازگفته هایش روزمین مانده وطلبکاری بازنشسته هست که بجا بود مدیر عامل جدید تمهیداتی می اندیشیدند بعد عید دست ها خالی وواقعا درفقر مطلق این موضوع را حق هرکس را حساب وکتاب میکردند وپرداخت میکردند تا اخرفروردین بیاری خدا افزایشی درخور ومشکلات را حل کن اضافه میشد ازاین زیر خط فقر مطلق نجات پیدا میکردیم انشاله

علی
06 فروردین 1401

سلام
من۱۸سال سابقه کار سخت و زیان اور تا سال۱۴۰۰دارم و سن م ۴۳سال میباشد از سال۱۴۰۰به بعد کارمند دولتم که اداره دولتی بیمه بخش خصوصی قبول ندارد چه زمانی درخواست بازنشیتگی بدم و چگار کنم با حقوق بالا بازنشست بشم …متشکرم

  کارشناس بیمه
  08 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، ۰۱ با این شرایطی که شما اعلام کردید نمی توانید بازنشسته شوید ۰۲ در مجموع باید ۳۰ سال و ۵۰ سال سن داشته باشید.

   علی
   10 فروردین 1401

   ۱.الان که نمیخوام بازنشسته بشم گفتم با سی سال سابقه و ۵۰سال سن م شد میتونم یک شرکت خصوصی همم کنار کار دولتی کار کنم سه سالش با سقف حقوق بازنشست بشم؟
   سوال۲. بنظرتان اگر ۱۸سال کار سخت شرکت خصوصی داشتم ۱۲سال دولتی کار کنم وقتی سی سالم تکمیل شد میتونم سختی اون ۱۸سال سختی کار ارفاقی ش که ۹سال شده بگیرم یا نمیشه؟
   سوال۳.اگر سنم۵۰سال شد یعنی ۷سال دیگه ۱۸ساا کار سخت و ۷سال دولتی بنظرتان اون موقع چکار کنم حقوق بازنشیتگی م بالا باشه با توچه به اینکه موقع بازنشیتگی سه سال اخر حساب میکنند و من در این هفت سال دولتی پایه حقوقم پایین میباشد برای بازنشیتگی؟
   سوال۴.با این شرایطی که دارم ۱۸ساا سابقه سخت و زیان اور و امسال هم استخدام دولت شدم بهترین زمان برای بازنشستگی م چه موقعی اقدام کنم و چکار کنم حقوقم بازنشستگی م بالا باشه…متشکرم

    کارشناس بیمه
    11 فروردین 1401

    سلام دوست عزیز
    اگر واقعا کار کنید و از اون شرکت هم حقوق بگیرید بله امکان دارد و مشکلی نیست ۰۲ بله میشود ۰۳ در آخر بازنشستگی دو سال آخر شما محاسبه میشود و باید دوسال آخر را حق بیمه بیشتری واریز کنید که موقع بازنشستگی مستمری بیشتری دریافت کنید

محمد
07 فروردین 1401

با درود خدمت شما، در بهمن ماه ۱۴۰۰ با سی سال سابقه درخواست بازنشستگی دادم. میانگین دوسال آخر لیست بیمه ام مبلغ دو میلیون و هفتصد هزار تومان میباشد. میخواستم بدانم مبلغ پرداختی بیمه به بنده بابت سال ۱۴۰۰ چقدر میباشد؟ برای سال جدید چقدر خواهد بود؟ آیا عیدی به بنده تعلق می‌گیرد؟ ممنون از راهنمایی شما

  کارشناس بیمه
  07 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، اگر دو سال آخر را براساس حداقل دستمزد پرداخت کردید که مستمری شما همان حداقل دستمزد یعنی دو ملیون و هفتصد هزار تومان میشود ۰۲ سال آینده چهار ملیون و دویست هزار تومان میشود ۰۳ خیر عیدی از طرف تامین اجتماعی به شما تعلق نمیگیرد.

کارگر
07 فروردین 1401

سلام خسته نباشید .سوالم این بود اگر ۲۳ سابقه کار داشته باشی بعد کار فرما حدود ۳ سالش نریخته باشه این سه سال میشه خودم بریزم سابقه حساب بشه

  کارشناس بیمه
  07 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، اگر بیمه سالهای گذشته شما را نریخته باشد فقط باید بروید اداره کار و طبق مدارکی که ثابت کند شما کار کردید ولی کارفرما حق بیمه شما را واریز نکرده شکایت کنید.

  علی
  19 فروردین 1401

  سلام
  ایا موقع بازنشیتگی بیمه بخش خصوصی و دولتی جدا محاسبه میشود؟۲.اگر سوابق جدا محاسبه میشود مثلا اگر ده سال پیش بیمه خصوصی ش بوده موقع محاسبه مستمری ده سال پیش مبلغ مستمری محاسبه میکنند یا الان که بازنشیت داره میشه مثلا الان پمیانگین حقوق دو سال اخرش ده میلیون باشد ده سال بعد همین ده میلیون حساب میکنند یا زمان ده سال بعد بازنشستگی همان مبلغ؟
  متشکرم

   کارشناس بیمه
   28 اردیبهشت 1401

   سلام دوست عزیز، خیر ۰۲ ملاک محاسبه بازنشستگی دوسال آخر و کل سابقه پرداخت حق بیمه شما میباشد فرقی نمیکند بخش خصوصی باشد یا دولتی

ن مرتضوی
07 فروردین 1401

سلام وقت بخیر
خانمی هستم حدود ۱۶ سال سابقه بیمه دارم و ۴ سال هم هست دیگه کار نمی کنم. ۴۷ سال دارم می تونم با توجه به اینکه فقط ۱۶ سال سابقه بیمه دارم درخواست بازنشستگی کنم؟

  کارشناس بیمه
  07 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، خیر نمی توانید جون شرایط سنی ندارید حتما باید سن شما ۵۵ سال بشود.

رضا
07 فروردین 1401

سلام
سقف حقوق مشمول بیمه بازنشستگی و حق بیمه پرداختی برای سال 1404 چقدر است؟ تشکر

  کارشناس بیمه
  07 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، تا آن موقع باید صبر کرد و هرچیزی که تامین اجتماعی مشخص کند، ما اعلام می کنیم.

حسین
07 فروردین 1401

سلام
با 29 سال سابقه و 53 سال سن میتوان تقاضای بازنشستگی پیش از موعد بر مبنای 29 روز کرد؟ با تشکر

  کارشناس بیمه
  08 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، خیر نمیشود حتما باید ۳۰ سال سابقه را داشته باشید.

محمد چ
07 فروردین 1401

با سلام.اگر در یک کارگاه دوبار حق بیمه پرداخت شود در یک ماه به اشتباه.البته در سال 1375 که قبل از میکانیزه شدن بوده.یکی از حق بیمه ها جز سابقه حساب نمیشود و هر دو سوخت میشود؟با تشکر

  کارشناس بیمه
  08 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، بله دقیقا همینطور است هر ماه ۳۰ روز است پس یک پرداختی بیشتر حساب نمیشود.

نصر
08 فروردین 1401

سلام.
حداکثر حقوق مشمول بیمه چقدراست؟

  کارشناس بیمه
  16 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، حداکثر دستمزد در سال ۱۴۰۱ مبلغ ۳۰ ملیون تومان است.

رحمتی
08 فروردین 1401

سلام .با ۵۵ سال سن و۲۱ سال و۵ماه کارکرد وباصافه سختی کار ۲۹ سابقه در دی ماه درخواست باز نشستگی دادم بهمن خواستن بازنشسته ام کنن مخالفت کردم گفتم اسفند میخوام بازنشسته شوم .گفتن استعفا بنویس مجدد در ۲۱ اسفند درخواست بده چون تمام کارات انجام شده مشکلی نداری .اینکارو کردم و۲۶ ترک کار نمودم . تا امروز ۷ اسفندکار داری ادامه یافته هنوز نامه ترک کار برای کارفرما به من داده نشده واز طرف تامین اجتماعی باز نشسته اعلام نشدم .ایا افزایش حقوق بازنشستگی در سال ۱۴۰۱ به من تعلق میگیرد؟ واحد مستمری میگوید تعلق میگیرد ، درسته؟

  کارشناس بیمه
  09 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، اگر در سال ۱۴۰۰ شرایط بازنشستگی داشتید و ترک کردید بله افزایش سال آینده به شما تعلق میگیرد.

ناصر
09 فروردین 1401

سلام بنده تا عید 21 سال 7 ماه است بیمه پرداخت کردم و سن من هم در تیر ماه 60 سال میشود آیا لازم است این چند ماه را هم پرداخت کنم

  ناصر
  09 فروردین 1401

  بنده تا اسفند 1401 بیمه پرداخت کردم میخواستم ببنیم این سه ماه از دفترچه استفاده نکنم میتونم این سه ماه را پرداخت نکنم یا نه ممنون از راهنمائی

   کارشناس بیمه
   16 اردیبهشت 1401

   سلام دوست عزیز، خیر نمیشود.

  کارشناس بیمه
  16 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، اگر حداقل دستمزد واریز میکنید دیگر نیاز نیست.

ناصر
09 فروردین 1401

سلام آیا در بیمه ا ختیاری اگر کرونا بگیرید و دکتر استراحت داده شود آیا بیمه پرداخت میکنه

  کارشناس بیمه
  10 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، هزینه داروهایتان کمی کسر را می دهد.

ناصر
09 فروردین 1401

سلام خسته نباشید بنده تا اسفند1400 بیمه اختیاری پرداخت کردم و در تیرماه سال 1401 سن من 60 سال خواهد شد و 21 سال 7 ماه تا اسفنده 1400 سابقه دارم اگر این سه ماه حق بیمه ندهم و و دفترچه بنده نداشته باشد ایرادی ندارد در ضمن در ایام کرونا کسی که بیمه ا ختیاری دارد کرونا بگیرد بیمه حق بیمه میدهد یا نه ممنون از شما

  کارشناس بیمه
  02 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز نه ایرادی ندارد ۰۲ کرونا ربطی به واریز بیمه اختیاری ندارد.

رضا
09 فروردین 1401

سلام
28/5 سال سابقه بیمه دارم میتونم 1/5 سال باقیمانده را خود را بیمه خویش فرما بکنم با سقف پرداخت ؟

  کارشناس بیمه
  10 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، خیر نمیشود.

رحیم رجبی
12 فروردین 1401

سلام خسته نباشید ایا پرداخت حق بیمه 12 یا 14 یا 18 درصد درحقوق بازنشستگی افراد تاثیر دارد؟

  کارشناس بیمه
  14 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، خیر هیچ تاثیری در مستمری ندارد فقط در فوت و از کارافتادگی با هم فرق میکنند.

ستاره
13 فروردین 1401

سلام و عرض ادب.
خانمی هستم ۴۲ ساله.
۲۰ سال سابقه بیمه تامین اجتماعی در ایران دارم.
ب تازگی در ترکیه شغل همراه بیمه پیدا کرده ام. باتوجه ب توافق ایران و ترکیه درخصوص لحاظ شدن سوابق بیمه ایران درترکیه, ایا من الان درایران درخواست بازنشتگی بدم , میتونم توی ترکیه هم با ۱۰ سال سابقه بازنشست بشم یا میتونم کل سوابقم رو منتقل کنم به ترکیه تا به 30 سال برسه وبا لیر ترکیه بازنشست بشم!؟
تشکر از حسن برخورد و راهنماییهاتون

  کارشناس بیمه
  14 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، ۰۱ اگر شما ۲۰ سال سابقه کارگری داشته باشید و ۴۲ سال سن هم دارید میتوانید درخواست بازنشستگی بدهید بعد هم نهایتا در ترکیه هم بیمه بریزید و آنجا هم مستمری بازنشستگی دریافت کنید ۰۲ نقل و انتقال سوابق فقط در صندوق های که در ایران است قابل نقل و انتقال هستند

بابک
13 فروردین 1401

با سلام ، من حدود 8 ماه در کارگاهی کار می کرده ام که شرکتی که حقوق ام را می داده یا شرکتی که لیست بیمه برایم رد کرده متفاوت بوده اند. الان در موعد بازنشستگی هستم آیا ممکن است که بیمه تامین اجتماعی به این موضوع ایراد بگیره ؟ و در صورت مشکل چگونه میتونم مساله را حل کنم با توجه به این که این 8 ماه دقیقا در 2 سال آخر محاسبه مستمری قرار گرفته است . اسناد و مدارک مرتبط به رابطه کارگری و کارفرمایی موجود است هم قرارداد و هم واریزی های حقوق و تایم شیت حضور و غیاب …

  کارشناس بیمه
  14 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، اگر منظور شما این است که دوسال آخر شما را با دستمزد بالا لیست بیمه ارسال شده بله تامین اجتماعی ایراد میگیرد و از محل کار شما بازرسی میکنند چون دستمزد شما غیر متعارف تلقی میگردد.

   بابک
   14 فروردین 1401

   سلام مجدد ، بله دوسال آخر دستمزد 2 برابر سال قبلش رد شده است که بدلیل تغییر شرکت و نوع کار بوده است . منتها مسئله این است که کارفرمای من که قرارداد کار تنظیم کرده و لیست بیمه را ارسال می کرد یک شرکت بوده ولی حقوق و مزایای من را شرکت دیگری واریز کرده که این شرکت ها براساس تفاهم نامه همکاری با یکدیگر کار می کرده اند. در این صورت آیا مشکلی وجود خواهد داشت ؟

    کارشناس بیمه
    18 اردیبهشت 1401

    سلام دوست عزیز، بله برای تان مشکل ایجاد میشود

   علی
   20 فروردین 1401

   باسلام
   مدت زمان دقیق لازم برای بازنشستگی ۳۰ ساله به روز چقدر است ؟ آیا ۱۰۹۵۰ روز درست است ؟

    کارشناس بیمه
    20 فروردین 1401

    سلام دوست عزیز، بله ۳۰ ضرب در ۳۶۵ روز میشود.

  سید علی مشهد
  21 فروردین 1401

  سلام من هم مشکل شما رو داشتم البته در یک کارگاه سال 97 یک مرتبه 40 درصد جهش حقوق زدم بدون تغییر سمت به این مورد گیر دادن گفتن باید دو سال واریز کنم تا از اون محدوده بیام بیرون البته تغییر سمت رو قید کنم وگرنه میانگین 5 سال رو میگیریم متاسفانه اختلافش هم زیاد بود یک سال واریز کردم و بالاجبار مجبور به درخواست بازنشستگی شدم بعد از ارسال دوباره گیر دادن به سال 97 ولی چون طبق قانون خود تامین اجتماعی اگر در لیست ارسالی توسط کارفرما ایرادی داشته باشد اعم از افزایش و یا کاهش حقوق و یا ساعات و روزهای کاری سازمان مکلف است حداکثر ظرف مدت 6 ماه به بیمه پرداز و کارفرما اعلام کنه چون به من اعلام نکرده بودن و 4 بار در اون تاریخ بازرسی آمده بودن مجبور شدن شدن قبول کنن چون گفتم برگه رو که امضا کردم یک راست میرم شکایت دیوان عدالت اداری و چون کم کاری از سمت خودتون بوده محکوم میشین حالا اگر شما هم دستت پره شکایت به دیوان ببر ولی هوا دستت باشه تامین میگه اول هئت سه نفره تامین باید بری بعد دیوان ولی متاسفانه اونجا وقت کشی میکنن تا مدت زمان شکایت به دیوان از تاریخ صدور حکم که 3 ماه است رد بشه و دستت به جایی نرسه موفق باشید

علیرضا
13 فروردین 1401

با سلام
من ۵۴ سالمه و تا حالا بیمه بازنشستگی نداشتم الان میتونم این کار انجام دهم ؟

  کارشناس بیمه
  14 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، خیر چون سن شما بالای ۵۰سال است دیگر نمی توانید بیمه آزاد شوید باید جای مشغول بکار شوید و برای شما لیست بیمه ارسال شود.

ثریا سبزه پرور
13 فروردین 1401

سلام سال نو مبارک .اینجانب یک خانم حدودا 43ساله وبا سابقه بیمه حدودا 18سال میباشم.ایا میتوانم مابقی بیمه خود را بطور کلی واریز نمایم که بتوانم از بازنشستگی استفاده کنم

  کارشناس بیمه
  14 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، حق بیمه باید سر موعد مقرر پرداخت شود.

کیمیا
14 فروردین 1401

سلام
کارگری که اسفند 1400بازنشست شده چه میزان افزایش حقوق دارد؟

  کارشناس بیمه
  18 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، اگر حق بیمه براساس حداقل دستمزد واریز کردید براساس حداقل مستمری به شما مستمری پرداخت میشود

مرتضی
14 فروردین 1401

سلام من پدرم دو سال بیمه داره ولی چند سال پیش فوت کرده .ایا مستمری به مادرم تعلق میگیره .چند روز تعلق میگیره.باتشکر

  کارشناس بیمه
  18 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، باید بروید شعبه درخواست برقراری مستمری بدید تا دقیق پرونده پدر شما بررسی شود.

محمد ناصر چ
14 فروردین 1401

سلام.در چه مواقعه ای اگر لیست حق بیمه ۲بار در ماه ارسال شود هر دو لیست حق بیمه ابطال میشود؟بعضی ها میگند فقط یکی از حق بیمه ها ابطال میشود بعضی ها میگند هر دو حق بیمه ابطال میشود

  کارشناس بیمه
  15 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، یکی از حق بیمه و لیست ها حذف میشود سیستم یک لیست را قبول میکند.

آرش
15 فروردین 1401

باسلام‌ و خسته نباشید.ببخشید من ۳۷سالم هست و‌۱۰سال سابقه پرداخت بیمه دارم .من درحال حاضر بیمه با عنوان مشاغل خاص بیمه ای و عنوان کارگاه نظام مهندسی و تعرفه ۲۷درصد رد میکنم.اگه در سال جدید بخوام بیمه مشاغل آزاد با تعرفه ۱۸ درصد رد کنم ماهانه مبلغ ۵۰۰/۰۰۰تومان کمتر میپردازم .میخواستم ببینم درنهایت این امر تا ۲۰ سال دیگه و برای بازنشستگی تفاوت داره؟مگه مبنای بازنشستگی دوسال آخر نیست؟چرا من ۲۰ سال حق بیمه بیشتری بدم؟؟ممنونم میشم راهنمایی کنید.

  کارشناس بیمه
  15 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، ۰۱ در بازنشستگی تفاوتی ندارد ۰۲ ملاک دو سال آخر برای محاسبه بازنشستگی میباشد

م مهدوی
15 فروردین 1401

سلام متولد1351/1باسابقه 29سال و8ماه هستم زمان بازنشستگی من باتوجه به سن چه زمانی است؟

  کارشناس بیمه
  04 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، وقتی که شما به ۳۰ سال سابقه رسیدید درخواست بازنشستگی بدهید چون سابقه شما زودتر تکمیل میشود.

ذبیح الله امینی چهرق
16 فروردین 1401

سلام بنده پنجاه چهار ساله هستم بیست سال پرداخت بیمه دارم شغلم نقاشی ساختمان است و ریه های بنده از بین رفته آیا میتوانم بازنشسته شوم ؟

  کارشناس بیمه
  16 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، خیر نمی توانید.

  مصطفی
  10 اردیبهشت 1401

  اگر کمیته سخت و زیان آور، شغلتون رو سخت و زیان آور اعلام کنه، می شه دیگه.
  منتها باید به این کمیته مراجعه کنین و درخواست رو بدین.
  و نمی دونم که رأی به سخت و زیان آور بودن شغلتون می ده یا نه؟

جواد یوسفیان
16 فروردین 1401

سلام من ۵ سال بیمه تامین اجتماعی بدون سختی کار دارم و در حال حاضر ۱۷ سال بیمه با سختی کار دارم و سن من ۴۷ سال است می توانم درخواست بازنشستگی با ۳۰ روز حقوق را بدهم.

  کارشناس بیمه
  16 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، خیر نمی توانید چون تو مجموع باید ۳۰ سال سابقه و ۵۰ سال سن داشته باشید.

محمد چ
16 فروردین 1401

با سلام.من مشاغل سختم تایید شده و متاسفانه در فروردین ماه کمسیون بیرون آمدو تایید شد.سوالم اینه با توجه به اینکه در فروردین ۱۴۰۱ هست و من حق بیمه اسفند۱۴۰۰ میخوام واریز کنند صاحبکارم.حالا این ۴درصد بر اساس آخرین حق بیمه حساب میکنند یا ۱۴۰۱ چون در سال جدید هست بر اساس ۱۴۰۱ حساب میکنند؟با تشکر

  کارشناس بیمه
  13 اردیبهشت 1401

  براساس آخرین دستمزد شما محاسبه میگردد

علی
17 فروردین 1401

با سلام.
بنده بیمه مشاغل آزاد هستم و 30 سال سابقه واریز بیمه دارم.
متوسط حقوق قانون کار 2 سال آخر مبلغ 2400000 تومان میباشد.
الان که میخوام بازنشسته شوم مستمری من چقدر خواهد بود؟همان 2400000 خواهد بود؟ یعنی حداقل حقوق قانون کار امسال که 4170000 تومان است را بهم مستمری نخواهند داد؟
مبلغ افزایشی آن در هر سال به چه گونه خواهد بود؟

  کارشناس بیمه
  17 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، ۰۱ حداقل دستمزد خواهد بود۰۲ خیر ۰۳ بله ۰۳ هر سال طبق اعلام دولت در اوایل سال افزایش اعلام میشود الان که معلوم نیست که سالهای آینده چه اتفاقی میافتد.

   ابراهیم جنتی
   18 فروردین 1401

   سلام بنده 45 ساله هستم 22سال سابقه پرداخت بیمه دارم 12سال درنانوایی وبعداز آن 10سال بصورت اختیاری، سؤال اینه باتوجه به اینکه گفته می‌شود شاطرنانوایی جز مشاغل سخت است برای سختی کار وافزایش سابقه بیمه چکار بایدکنم وبامحاسبه 12سال سختی کار سابقه من چند سال می شود ومیتوانم تقاضای بازنشستگی کنم، ممنونم از پاسخگویی شما

    کارشناس بیمه
    10 اردیبهشت 1401

    سلام دوست عزیز، ۱۲ سال شما بت ارفاق ۱۸ سال میشود چون شامل کارهای سخت و زیان اور میشود

محمد چ
17 فروردین 1401

با سلام.بنده مشاغل سختم در فروردین ۱۴۰۱ تایید شد.ولی حق بیمه اجباری من فعلا بهمن پرداخت شده که احتمالا اسفند نیز در ۲۵ فروردین امسال ریخته میشود.سوالم اینه که وقتی ۴درصد بخوان حساب کنند بخاطر مشاغل سخت در این ماه.آیا آخرین حق بیمه را محاسبه میکنند که پرداخت شده مثلا بهمن یا اسفند۱۴۰۰ یا چون سال جدید شده یعنی ۱۴۰۱ .پس با قیمت جدید ۴درصد حساب میکنند؟لطفا راهنمای کنید.با تشکر فراوان.

  کارشناس بیمه
  07 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، ۰۱ بله آخرین دستمزد شما ملاک است ۰۲ منلا اگر آخرین لیست و دستمزد شما فروردین ۱۴۰۱ باشد که همان دستمزد فروردین در نظر گرفته میشود

مهدی
17 فروردین 1401

با سلام
در سامانه مشاغل سخت در فرمی که باید ثبت کنیم عناوین شغل و پست وجود دارد لطفا راهنمائی فرمائید که به چه معنی هستند ؟
اگر بعنوان مثال در بیمه برای ما کارگر ساده ثبت شده باشد و ما گواهی سابقه کار ما از شرکت کارشناس کنترل کیفیت میباشد برای ارائه به اداره کار چه کار کنیم که مغایرت بین پست و شغل بوجود نیاید؟

  کارشناس بیمه
  07 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، باید ابتدا قبل از اینکه فرم سخت و زیان اور را تکمیل کنید باید بروید تامین اجتماعی شغل های شما را استخراج و به شما اعلام کنند و بعد در آن فرم اون شغلهای خودت را درج کنید.

مصطفی
18 فروردین 1401

سلام
من ۶۰ سال سن دارم و با سابقه ۲۹ سال و ۹ ماه
سوالم اینه که نحوه پرداخت حقوق چگونه است؟
آیا روز شمار است یا باید ۳۰ سال سابقه بشه بعد افزایش حقوق میخورد؟

  کارشناس بیمه
  19 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، ۰۱ ملاک محاسبه برای بازنشستگی متوسط دستمزد دو سال آخر و کل سابقه پرداخت حق بیمه شما است ۰۲ با این سن و سابقه میتوانید بازنشسته شوید.

   علی ذوالفقاری
   20 فروردین 1401

   باسلام
   در سایت تامین اجتماعی سابقه ام را ۲۹ سال و ۱۱ ماه و ۸ روز با لیست بیمه بهمن ۱۴۰۰ نشان میده .
   آیا در لیست اسفندماه ۲۵ روز رد بشه ۳۰ سالم تکمیل میشه یا نه ؟
   ضمنا ۲۳ اسفند درخواست بازنشستگی دادم . لطفاً راهنمایی کنید . ممنون

    کارشناس بیمه
    20 فروردین 1401

    سلام دوست عزیز، ما که سابقه شما را دقیق ندیدیم ولی چیزی که شما میگوید بله تکمیل میشود ۰۲ اگر جای لیست بیمه برای شما ارسال میکند به حسابداری بگید تاریخ ترک کار شما را ۲۷ اسفند بزند و تا ۲۶ اسفند هم لیست بیمه شما را ارسال کند

مهدی
18 فروردین 1401

باسلام میانگین دریافتی بنده حدود هشت میلیون تومان است امسال بیست سال کاریم تمومه میزان دریافتی من چقدره ممنون بیمه تامین اجتماعی

  کارشناس بیمه
  10 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، ملاک محاسبه بازنشستگی دوسال آخر و کل سابقه پرداخت حق بیمه شما میباشد.

زینب
19 فروردین 1401

سلام
حقوق بازنشستگی ۱۴۰۱ برای مشاغل ازاد
با سابقه ۱۹ سال و ۶ ماه
بیمه ۱۸ درصد
چقدر میشه؟

  کارشناس بیمه
  09 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، اصلا با ۱۹ سال و ۶ ماه درخواست بازنشستگی ندهید خیلی از نظر مستمری ضرر میکنید.

ز ب
19 فروردین 1401

با سلام و خسته نباشید لطفا بگویید حق زن بازنشستگان چقدر است و هر چند ماه پرداخت میشود

  کارشناس بیمه
  26 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، بستگی به میزان حقوق دریافتی و سابقه شان دارد.

امیر علی
19 فروردین 1401

سلام. من اول بهمن درخواست بازنشستگی دادم که در دست بررسی است و در پایان بهمن ترک کار از شرکت متبوع ارسال شده در حال حاضر تا وقتی که حکم بازنشستگی نیاید آیا از خدمات درمان بیمه تامین اجتماعی محروم هستم. چون روند بررسی پرونده هم کمی زمان‌بر شده است و نیاز به بازرسی پیدا کرد.

  کارشناس بیمه
  11 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، تا حکم بازنشستگی شما صادر نشود فعلا نمیتوانید از خدمات درمانی استفاده کنید.

امید 2
20 فروردین 1401

با سلام
در سامانه ثبت نام مشاغل سخت و زیان آور دو قسمت شغل و پست تعریف شده اینها به چه معنی هستند ؟
آیا شغل همان است که در بیمه برای ما رد شده است

  کارشناس بیمه
  20 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، بله شغل همان عنوانی است که در لیست بیمه کارفرما برای شما ارسال کرده است.

   مهدی
   20 فروردین 1401

   سلام مجدد
   ببخشید پست چیست ؟

    کارشناس بیمه
    15 اردیبهشت 1401

    سلام پست؟؟؟؟؟

علی ذوالفقاری
20 فروردین 1401

باسلام
در سایت تامین اجتماعی سابقه ام را ۲۹ سال و ۱۱ ماه و ۸ روز با لیست بیمه بهمن ۱۴۰۰ نشان میده .
آیا در لیست اسفندماه ۲۵ روز رد بشه ۳۰ سالم تکمیل میشه یا نه ؟
ضمنا ۲۳ اسفند درخواست بازنشستگی دادم . لطفاً راهنمایی کنید . ممنون

  کارشناس بیمه
  12 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، طوری که شما نوشتید بله ۳۰ سال شما تکمیل میشود البته به گفته خود شما.

کارگر بدبخت
20 فروردین 1401

سلام بنده ۱۷ سال سابقه دارم ولی سنم ۶۰ سال هست آیا در جایی که کار میکنم و ۱۷ سال سابقه کاری در آنجا دارم بنده رو میتونن به بهانه بازنشستگی اخراج کنن یا اجازه دارم سابقه بیمه خودمو به حداقل حقوق یا ۳۰ سال سابقه برسونم

  کارشناس بیمه
  15 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، بله میشود جون اون موقع دفترچه های بیمه را بعضی از شعب به خاطر دوستی فقط مهر اعتبار میزدند شما مطمن باشید اگر کارفرما برای شما حق بیمه واریز کرده بود الان سابقه شما مشخص بود

سید علی مشهد
20 فروردین 1401

با سلام اول دیماه سال 1400 در خواست بازنشستگی دادم و با 32 سال سابقه و 51 سال سن بازنشست شدم در فیش حقوقی که برای مت ثبت کردن اسفند 1400 نوشته مبلغ مستمری با متناسب سازی سال 1400 ولی مبلغی که دریافت میکنم همون مبلغی هست که سیستم اعلام کرد قبل از درخواست یعنی بدون متناسب سازی میخوام بدونم متناسب سازی سال 1400 به من هم تعلق میگیره اگر تعلق میگیره کجا و چکار باید بکنم ممنون از راهنمایی شما

  کارشناس بیمه
  15 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، خیر متناسب سازی شامل شما نمیشود.

محمد عدن
21 فروردین 1401

سلام،میخاستم بدونم اون افرادی که به صورت قراردادی در شرکت ها کار میکنند وآخرسال با اونا تصویه میشه بعد از ۳۰سال کارکردن بازنشستگی به اون ها تعلق میگیره؟
واگر نمیگیره چکار باید بکنن که تعلق بگیره باتشکر

  کارشناس بیمه
  27 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، بله تعلق میگیرد چون سابقه پرداخت حق بیمه ملاک بازنشستگی است

رستمی
21 فروردین 1401

سلام خسته نباشید
من با 42 سال سن 20 سال سابقه درخواست بازنشستگی دادم میخوام بدونم حقوق دریافتی م چقدر میشه و اینکه به زنان بازنسته چه مزایای غیر حقوق داده میشه منظورم حق و اولاد و خوابار مسکن و …. هست. ممنون

  کارشناس بیمه
  30 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، ماهیانه مستمری بازنشستگی شما مبلغ چهار ملیون و دویست هزار تومان میشود

اعرابی
22 فروردین 1401

با عرض سلام وخسته نباشید.
سوال من این است که؟
من تا 6 ماه پیش 3شیفت کار می کردم و حق شیفت با حقوق میگرفتم و به علت بیماری 6ماه روز کار شدم و دوباره از ماه اینده باید بروم در 3 شیفت کاری تا 7ماه دیگرهم بازنشست میشوم.
آیا حق شیفت هم در حقوق بازنشستگی من تأثیر دارد؟
و اگر دارد برای من چگونه محاسبه مشود؟
با نهایت، تشکر.

  کارشناس بیمه
  22 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، اگر هر جه حق بیمه ای تو دوسال آخر بیشتر واریز کنید تو مستمری شما تاثیر میزارد.

رضا
22 فروردین 1401

سلام . کارشناس محترم با عرض پوزش چون بیمه با همه قشر جامعه سروکار دارد لطفا توضیحات خود را بصورت ساده و قابل فهم برای عموم ارائه کنید ،اگر یه توضیح ساده در مورد درصدها که مثلا منظور از 27 درصد چیست و از چه مبلغی ۲۷ درصد؟یا تفاوت بیمه مشاغل آزاد و اختیاری و فرق اونها در مستمری بازنشستگی رو خیلی ساده بیان کنید ممنون میشم

  کارشناس بیمه
  22 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، ممنون از پیامتان. ما در مطالب سعی کرده ایم تا در حد ممکن تمام اطلاعات لازم را بنویسیم. بسیاری از کامنت هایی می پرسند، خیلی کلی است که پاسخ آن ها در متن است و متاسفانه بسیاری مقاله را مطالعه نمی کنند. باز ما سعی می کنیم تا به صورت خلاصه اصل جواب را برایشان بنویسیم. در خصوص مشکلاتشان هم چون آن طرف قضیه را نمی دانیم، واقعا نمی توانیم پاسخ دقیقتری بدهیم یا بعضی پرسش هایشان حقوقی است و حتما باید با یک وکیل در این خصوص مشورت کنند یا به اداره کار مراجعه کنند. باز ممنونم از پیامتان

شایان
22 فروردین 1401

سلام ایا میزان مبلغ دریافتی حقوق بازنشستگی بیمه مشاغل ازاد ۱۲و۱۴و۱۸ درصد تفاوتی با هم دارند یا یکسان هستند؟

  کارشناس بیمه
  23 فروردین 1401

  سلام دوست زیز، در پوشش ها با هم متفاوت هستند.

   علی
   26 فروردین 1401

   سلام کارشناس محترم
   کسی مثلا پانزده سال کار شرکتی کرده پانزده سال دیگه دولتی کار کنه و سن ش به پنجاه ساا برسد بازنشسته دولتی میشود یا کارگری؟

    کارشناس بیمه
    26 فروردین 1401

    سلام دوست عزیز، برای تامین اجتماعی فرقی نمیکند سابقه تامین اجتماعی ۳۰ سال داشته باشید مستمری به شما تعلق میگیرد.

آرش
23 فروردین 1401

سلام
خواستم بدونم حقوق بازنشستگی بیمه اختیاری با اجباری برابر ه؟

برای مثال کسی که کارفرما و دو تا کارگر داره که بیمشون مزده حقوق بازنشستگیش بیشتر از کسی هست که بیمه اختیاری کرده یا نه

و این که کارگری که از طرف کار فرما بیمه شده حقوق بازنشستگیش بیشتره یا این که اختیاری بیمه کنه ؟

  کارشناس بیمه
  03 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، ۰۱ خیر ۰۲ بیمه اجباری براساس حقوقی که میگیرد حق بیمه ازش کم میشود ولی بیمه اختیاری براساس حداقل دستمزد کم میشود و با هم فرق میکند

علبرضا
24 فروردین 1401

با سلام و خسته نباشيد
با سپاس از زحمات جنابعالي بابت پاسخ دادن به سؤالات
ببخشيد خواستم ببينم در زمان بازنشستگي اگر ٢٠ سال سابقه داشته باشي محاسبه حقوق بر مبناي حداقل دستمزد أست يا ميانگين ليست
لازم به ذكر أست بيمه خويش فرما هست و حداقل پرداخت ميشود
نهايتا بايد ٢٠ روز حقوق بدهند يعني ٢٠ تقسيم بر ٣٠ روز ضربدر حداقل دستمزد يا ميانگين دو ساله ليست
با سپاس

  کارشناس بیمه
  03 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، براساس میانگین متوسط دستمزد دو سال آخر است و چون بیمه حرف و مشاغل آزاد براساس حداقل دستمزد واریز میشود پس حداقل دستمزد ملاک است

مجید
24 فروردین 1401

سلام حکم برقراری مستمری بازنشستگی با رقم ۱۴۸۲۰۰۰۰۰ریال صادر شده مربوط به ۱۸اسفند ۱۴۰۰ برای اینجانب توسط تامین اجتماعی است حال آیا این رقم اضافات دیگر هم دارد که بهش اضافه شود از حق عائله مندی و همچنین همسان سازی چون در حکم که در صفحه مستمری ها لحاظ شده آیتمها آمده ولی چون هنوز حقوق بنده برقرار نشده حکم مشخص نیست خواهشا اعلام بفرمایید به رقم اعلام شده توسط تامین اجتماعی چقدر اضافه میشه با یک فرزند دختر و یک همسر و همسان سازی صورت میگیره یا نه

  کارشناس بیمه
  04 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، این مبلغ که تو حکم شما آمده کل مبلغ قابل پرداخت است و همسان سازی به شما تعلق نمیگیرد

زند
25 فروردین 1401

سلام کارشناس محترم
بنده 19سال است که دریه شرکت مشغول به کارمیباشم وشامل مشاغل سخت میباشد
اما حق بیمه ما کم واریز میشود اگربخواهم دو سال دیگردر شرکت دیگری که شامل مشاغل سخت است بروم وحق بیمه بالا برام رد بشه
حقوق بازنشستگی بنده چطورمحاسبه میشود؟
ممنون

  کارشناس بیمه
  26 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، به نسبت دو سال آخر محاسبه میشود هر چه دوسال آخر بیشتر واریز کنید تو مستمری شما تاثیر میزارد.

رحیم
25 فروردین 1401

باسلام ودرود درسال۴۰۱برج ۵شسصت ساله میشوم با۲۰سالو۵ماه لطف کنید حقوق بازنشستگی تکمیلی بنده چند درمیاد باتمام حق اولاد ومسکن وغیرو ممنون

  کارشناس بیمه
  26 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، حدودا چهار ملیون و پانصد هزار تومان میشود.

فلاح
26 فروردین 1401

دو ناعدالتی
1- افزایش حقوق باز نشسته ها در سال قبل باعث شده که بازنشسته های امسال (اواخر سال 1400) حقوق شان کمتر بشود؟برای حبران آن ، چه اقدامی می کنند؟
2- بازنشسته هایی که کمتر حق بیمه پرداخت کردند ، درصد افزایش حقوق شان بیشتر شده.چرا؟

  کارشناس بیمه
  26 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، ۰۱ اون افزایش مربوط به همسان سازی مستمریها بود فعلا امسال خبری نیست ۰۲ حداقل دستمزد نسبت به سایر دستمزد ها بیشتر شده است

جمع حقوق دوسال اخر
26 فروردین 1401

سلام خسته نباشید
من۳۰سال سابقه بیمه دارم ۲۷سال سابقه بیمه داشتم که ۲سال از بیمه بیکاری به دلیل جفت پاهام شکسته بود استفاده کردم و سال اخرکار کردم.
اول:سختی کار به شغل چاپخانه تعلق میگیره یانه
دوم:دوسال اخری که حقوق جمع میشه و تقسیم ۲۴ماه برای حقوق بازنشستگی از سالی که بیمه بیکاری گرفتم جمع میشه یاازسال قبلترکه کارکردم؟

  کارشناس بیمه
  05 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، ۰۱ اولا تایید کارهای سخت و زیان اور توسط اداره کل کار بررسی و تایید میشود که آنها هم میایند از محل کار شما بازرسی میکنند ۰۲ دو سال آخر محاسبه میشود حالا چه بیمه بیکاری باشد چه لیست بیمه داشته باشی ۰۳ برای شما بیمه بیکاری حساب میشود چون دوسال آخر که حق بیمه ندادید پس بیمه بیکاری محاسبه میشود

مرتضی
26 فروردین 1401

سلام خسته نباشید من پدرم 60سالشونه .و18سال بیمه تامین اجتماعی داره.ولی متاسفانه کارفرما براشون کمتر ریخته ب حساب آیا میشه دوسال وخرید کرد

  کارشناس بیمه
  26 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، باید از طریق اداره کار اقدام کنید.

s/mor
27 فروردین 1401

باسلام وخسته نباشیدوتشکر ویژه
من 29سال و10ماه سابقه بیمه دارم کارفرما عنوان کردن که این دوماه اخر فقط میتونم بیمه شما رو پرداخت کنم واز حقوق خبری نیست چون میخواهیم یکی دیگه رو بجای شما بیاریم آیا این از نظر قانونی درسته قانون بازنشستگی در اینمورد چی میگه

  کارشناس بیمه
  27 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، قانون بازنشستگی میگوید که شما باید ۳۰ سال سابقه داشته باشید که بتوانید بارنشسته شوید و طبق قانون اگر کار میکنید باید از کارفرما حقوق دریافت کنید.

نیکدل
27 فروردین 1401

سلام
وقت بخیر
مزایایی که در ستون مزایای ماهیانه در لیست بیمه ارسال میشود آیا در حقوق بازنشستگی تاثیر وباعث افزایش حقوق بازنشستگی میشود یا فقط مبنا، دستمزد روزانه ای هست که در لیست بیمه ارسال میشود

  کارشناس بیمه
  06 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، حقوق و مزایای که مشمول حق بیمه هستند در محاسبه بازنشستگی حساب میشوند

مجتبی
27 فروردین 1401

سلام من بیمه ندارم میخوام خودمو بیمه مشاغل آزاد کنم دفترچه این نوع بیمه ارزشی نداره حقوق بازنشستگی هم کمه شغلم آزاده خیاطی میخواستم بدونم چیکار کنم چطور بیمه بشم که ارزش داشته باشه هزینه کمتری داشته باشه

  کارشناس بیمه
  28 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، با توجه به اینکه شما کارفرما هستید فقط میتوانید بیمه حرف و مشاغل آزاد شوید با نرخ های مختلف و مبالغ مختلف که دارد یا اینکه اگر از قبل سابقه بیمه داشته باشید بیمه اختیاری شوید

محسن
28 فروردین 1401

سلام بنده بیشتر از دو سال در یه کارگاهی که سختی کار بوده کار کردم همون کارگاه الان کلا بسته شده بخوام درخواست بازنشتگی با سختی کار بدم در اداره کار و بیمه با مشکل مواجه نمیشم؟
باید چیکار کنم آیا طبق قانون کارگاهی که غیر فعال هس رو قبول میکنن

  کارشناس بیمه
  08 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، بله اگر کارگاه هم غیر فعال باشه ولی از طرف اداره کار شغل شما در زمره کارهای سخت و زیان اور باشد مشکلی پیش نمیاد

سولماز جعفری
28 فروردین 1401

سلام. بنده امسال با احتساب سنوات دارای سخت و زیان آور، ۳۵ سال سابقه کار دارم. ولی پایه حقوق ۱۴۰۰ کم است و میخواهم سال ۱۴۰۲ با میانگین حقوق ۱۴۰۰ بازنشسته شوم. آیا حقوق سال ۳۶ خدمت در میانگین حقوق دخالت داردیا نه؟ متولد سال ۱۳۴۵ و لیسانس هستم.

  کارشناس بیمه
  09 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، تامین اجتماعی فقط سابقه تا ۳۵ سال را قبول میکند و لیسانس شما تاثیری ندارد ملاک محاسبه بازنشستگی دوسال آخر و کل سابقه پرداخت حق بیمه شما میباشد

جهانی
28 فروردین 1401

بنده کارگر شرکتی هستم ، با سابقه کار ۲۷ سال، ۷ماه،۱۸،روز ،آیا میتوانم در خواست بازنشستگی کنم

  کارشناس بیمه
  09 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، سابقه کار با سابقه بیمه متفاوت است. سابقه بیمه تان 27 سال است؟

کارمند
28 فروردین 1401

با سلام و خدا قوت، تفاوت دریافتی حقوق یک بازنشسته با ۳۰ سال خدمت و یک بازنشسته با ۲۸ و نیم سال خدمت چقدر است ؟
یک سال و نیم از سنوات خدمت من مربوط به صندوق بازنشستگی است و بقیه تامین اجتماعی ،آلان که میخوام بازنشسته بشم میگن برای دریافت وحقوق ۲۸ سال و نیم برات حساب میشه و باید ۵۰ میلیون تومان بابت اون یک سال و نیم بدید خواستم بدونم آیا تفاوت حقوق اینقدر هست که ارزش پرداخت ۵۰ میلیون رو داشته باشه؟ ممنونم

  کارشناس بیمه
  10 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، ۰۱ ملاک محاسبه بازنشستگی دوسال آخر و کل سابقه پرداخت حق بیمه است ۰۲ اگر دو سال آخرین واریزی شما براساس حداقل دستمزد باشد ارزشی ندارد که اون ۵۰ ملیون را واریز کنید

Omid
29 فروردین 1401

سلام خسته نباشید بنده 14 سال سابقه بیمه دارم و از 86 تا الان واریز نکردم و59ساله ام هستم میخواستم ببینم بازنسته میشم یا نه و حقوقم چقد میشع

  کارشناس بیمه
  10 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، بر اساس میزان سابقه تان پرداخت می شود.

برون
29 فروردین 1401

سلام
کارمند رسمی دولت بودم و با سابقه ۳۵ سال پرداخت حق بیمه بازنشست شدم.۵ سال اضافه را بر مبنای سالی یک روز باید محاسبه کنند یا۲/۵ درصد برای سال، چون الان ۲/۵ درصد محاسبه شد.چرا؟

  کارشناس بیمه
  11 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، اگر با ۳۵ سال بازنشسته شدید پس ۳۵ روز هم حقوق دریافت میکنید

   کارمند دانشگاه
   27 مهر 1401

   سلام. آیا قانون بیمه تامین اجتماعی و یا خدمات درمانی در این خصوص تفاوت ندارد؟

    کارشناس بیمه
    30 مهر 1401

    سلام قانون بازنشستگی تامین اجتماعی با خدمات درمانی با هم فرق میکنند

Omid
29 فروردین 1401

باسلام بنده 14سال سابقه بیمه دارم ز سال 86 تا الان بیمه پرداخت نکردم میخواستم ببینم بازنشسته میشم یا نه و حقوقم چقدر میشع 59 ساله هم هستم

  کارشناس بیمه
  30 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، شما باید بروید اول این یک سال هم بیمه اختیاری واریز کنید تا سن شما هم به ۶۰ سال و سابقه شما هم به ۱۵ سال برسد بعد درخواست بازنشستگی بدهید و ۱۵ روز مستمری به شما تعلق میگیرد.

ر.ج
30 فروردین 1401

سلام اگر 30 سال سابقه کار و پرداخت بیمه در یک شرکت و 15 سال سابقه آموزش و پرداخت بیمه داشته باشیم . هر دو هم بیمه تامین اجتماعی بوده .برای محاسبه مستمری بازنشستگی ، جمع دو حق بیمه پرداختی به عنوان بیمه پرداخت شده ، لحاظ می گردد یا فرمول خاصی دارد ؟.

  کارشناس بیمه
  16 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، فقط سابقه بیمه حساب می شود. سابقه کار با سابقه بیمه متفاوت است.

مریم
30 فروردین 1401

باسلام وتشکر ، .خانمی هستم با سن بالای۵۵ سال و 21سال و ۵ ماه سابقه کار وبا داشتن سختی کار به ۲۹ سال میرسد .در ۲۱ اسفند ۱۴۰۰ درخواست بازنشستگی دادم واین درخواست ثبت رایانه شعبه گر دید و ۲۶ اسفند ترک کار نمودم وتوسط کارفرما لیست بیمه اسفند در فروردین ۱۴۰۱تا ۲۵ اسفند ۱۴۰۰ رد شد .تا به امروز ۴ درصد سختی کار توسط کارفرما های مختلف پرداخت نشده وبا کندی پرداخت همراه هست .واز طرف سازمان بازنشسته اعلام نشدم .ایابا پرداخت مطالبات در سال ۱۴۰۱ توسط کارفرما به تامین اجتماعی افزایش حقوق ۳۸٪ بازنشستگان درسال ۱۴۰۱ به من تعلق میگیرد ؟؟

  کارشناس بیمه
  16 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، افزایش حقوق سال ۱۴۰۱ به شما تعلق میگیرد ولی به نظر میرسد که ۳۸ درصد افزایش اعلام نشود

دا
30 فروردین 1401

سلام بنده حدود ۲۰ سال سابقه بیمه دارم واخرین پرداخت بیمه من سال ۹۴ بوده امسال سنم ۶۰ سال شده نحوه محاسبه حقوق بازنشستگی من به چه صورت هست ضمنا حقوق سال ۹۴ ۶۰۰هزارتومان توی لیست بیمه رد شده

  کارشناس بیمه
  16 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، مستمری شما براساس حداقل دستمزد محاسبه میشود

ملکان
31 فروردین 1401

با سلام عرض ادب جناب من 32سال سابقه بیمه دارم که 18سال کارکری و10سال کارفرمای و4سال اخر هم خیش فرمای پرداخت کردم وسنم الان 50سال کامل شد و2 فرزند دارم 3سال اخر را قردادم27 درصد بوده اگر امکان داره به من بگید در1401 به من چقدر واریز میکنند چون هر کاری کردم نتوانستم حساب کنم ممنون از شما تشکر

  کارشناس بیمه
  18 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، به کارگزاری سازمان مراجعه کنید تا یک درخواست فرضی برای شما ثبت کند تا دقیق سیستم مبلغ بازنشستگی شما را مشخص میکند

احمد
31 فروردین 1401

باسلام.سابقه ۲۷ سال بیمه مشاغل ازاد و این اواخر ۲ سال و ۷ماه تا به حال بیمه جوشکاری استاد کار درجه یک دارم، تا ۵ ماه دیگه ۳۰ سالم تمام میشه.چه زمانی برای درخواست بازنشستگی اقدام کنم؟ و میزان مستمری که تعیین میشه چقدره؟

  کارشناس بیمه
  18 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، هر موقع ۳۰ سال سابقه شما تکمیل و سن شما هم ۵۰ سال تمام شد بروید درخواست بازنشستگی بدهید

احمد
31 فروردین 1401

در ضمن حدود یک سال پیش با مشورت یکی از کارشناسان بیمه استان نسبت به اینکه جوشکاری جز کار سنگین محسوب میشه و ضریب ۱/۵ تعلق میگیره اقدام به درخواست بازنشستگی کردم اما کمیسیون رد کرد ایا این تصمیم منصفانه بود؟علی ایحال با وجود اینکه ۲۷ سال مشاغل ازاد پرداخت کردم و این ۳ سال اخر که نوع بیمه جوشکاری استاد کار درجه یک پرداخت میکنم ضریب سختی که در کوتاه شدن مدت زمان بازنشستگی بی تاثیر بود در مستمری محاسبه میشود؟

  کارشناس بیمه
  18 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، وقتی سخت و زیان اور شما تایید نشده لذا در مبلغ مستمری پرداختی شما هم تاثیر نمی گذارد

مرادی
31 فروردین 1401

با سلام خدمت شما ببخشید. پدر من سال قبل با ۱۴سال سابقه بازنشسته شد اواخر سال ۱۴۰۰ حقوق اسفند ۴۳۰۰ریختن بعد امروز ک آخر فروردینه ۱۹۰۰ ریختن چرا ؟

  کارشناس بیمه
  19 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، باید پرونده پدر شما مطالعه شود که ایا علت چی بوده است به شعبه مراجعه کنید

محمد
31 فروردین 1401

سلام در سال 1401 محاسبه مستمری بازنشستگی تامین اجتماعی بر اساس میانگین 24 ماه آخر خدمت است ( سی سال کامل سنوات بیمه در اداره دولتی دارم) ؟

  کارشناس بیمه
  19 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، بله براساس دو سال آخر است

س.ح.ت
01 اردیبهشت 1401

با سلام، از جمله حداکثر بگیران بازنشسته هستم از آذر 1399، حکم اولیه با احتساب حدود 29 سال سابقه و مرحله دوم متناسب سازی وغیره حدود 15.800.000 تومان صادر شده، با توجه به قطعیت افزایش مستمری سال 1401، محاسبه مستمری سال جدید احتمالاً به چه روش می تواند باشد؟ 38% اضافه به مبلغ حکم 1400 بعلاوه 550000( 22.354.000) یا مانند سال گذشته یعنی درصدی از 7 برابر حداقل مزد 1401(28.283.000)، سال پیش 75% حداقل دستمزد با ضریب7 و سابقه محاسبه شده، بگذریم که عملاً بایستی 25% باقیمانده برای 12 ماه سال پیش نیز تسویه شود.

  کارشناس بیمه
  20 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، ۱۰ درصد به مستمری شما با این بخشنامه جدید به شما تعلق میگیرد.

فرید
01 اردیبهشت 1401

سلام خسته نباشید پدر من ۱۸ سال سابقه رد شده براش و دو سال سربازی داره سنش هم ۵۱ سال هست اگر دو سال سربازی رو بده بشه ۲۰ سال با این سن بازنشست میشه؟اگر آره میزان حقوقش چقدره در ماه؟

  نویسنده بیمه
  14 خرداد 1401

  سلام فرید عزیز
  خیر باید سن ایشان به ۶۰ سالگی برسد

س.ح.ت
01 اردیبهشت 1401

با سلام، افزایش مستمری بگیران حداکثری با ضوابط فعلی 1401 چگونه محاسبه خواهد شد، حکم بازنشستگی اواسط 1399 صادر شده است.

  کارشناس بیمه
  02 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز،منظور شما را متوجه نشدم باید توضیح بدم که هر سال تامین اجتماعی یک حداقل دستمزد و یک حداکثر دستمزد اعلام میکند سال ۱۴۰۱ حداکثر دستمزد مبلغ ۳۰ ملیون تومان در ماه است

وحید
01 اردیبهشت 1401

سلام فرض را بر این بگیریم که کارفرما در سال‌های گذشته چند ماهی خطوط کرده باشه وهم اکنون در اداره کار محکوم به پرداخت با آخرین دستمزد شود این چند ماه جز آخرین بیمه پردازی محاسبه می‌شود برای بازنشستگی؟

  کارشناس بیمه
  02 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، اگر پول حق بیمه را واریز کند جز سابقه شما محسوب میشود بعد تو بازنشستگی شما تاثیر میگذارد.

ایران سرزند
02 اردیبهشت 1401

با سلام دارای ۳۲ سال بیمه هستم که سال پیش باید بازنشسته میشدم تابستون به علت اینکه ۳۴ سال بیمه رد کرده بودن تازه برج ۱ امسال ۱۴۰۱ گفتن که مشگلی حل شده حالا اینکه بازنشستگی از کیه حساب میشه قرار بود تابستون ۱۴۰۰ باشه ولی باید دوسال حذف میکردن الان اون ماهای قبلو میدن و با ۳۲ سال سابقه چقدر بازنشستگیم میشه بیمه ام اول اجباری بود و ۷ سال آخر اختیاری شده با تشکر

  کارشناس بیمه
  02 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، ملاک محاسبه بازنشستگی دوسال آخر و کل سابقه پرداخت حق بیمه می باشد.

   یک
   02 اردیبهشت 1401

   خوب حقوق دو سال آخر ۲۲۰۰ خورده من بیمه خودم رد میکنم ۳۲ سال رد کردم حقوق بازنشستگی ام چقدر میشه

    کارشناس بیمه
    21 خرداد 1401