21 فروردین 1402

بیمه بازنشستگی؛ نحوه محاسبه و شرایط مستمری بازنشستگی در 1402

بازنشستگی دوره‌ای از زندگی است که دیر یا زود همه‌ی ما ناگزیر به تجربه‌اش هستیم. وقتی از این دوران، صحبت می‌شود ناخودآگاه چهره‌ی پدربزرگ و مادربزرگ‌ها را به‌خاطر می‌آوریم. اما معمولا از لحظات پرتلاششان در سال‌های جوانی تصوری نداریم. تنها تصویری که از آنها می‌بینیم، گرفتن مستمری ماهانه‌ است. غافل از اینکه این مستمری، حاصل سال‌ها پرداختِ بیمه بازنشستگی است.

اگر ما هم بخواهیم آرامش نسبیِ دوران بازنشستگی را تجربه کنیم، از آنجا که  به‌قول‌معروف «علاج واقعه قبل از وقوع باید کرد». لازم است از امروز به دنبال راه چاره باشیم. شرایط حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی با ۲۰ سال سابقه چگونه است؟ محاسبه حقوق بازنشستگی چگونه انجام می‌شود؟ حقوق بازنشستگی تامین اجتماعی چقدر است؟ حداقل حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی با ۳۰ سال سابقه چگونه محاسبه می‌شود؟ و حقوق بازنشستگی با ۱۵ سال سابقه چقدر است؟ این‌ها پرتکرارترین سوالات است. در ادامه قصد داریم این سوالات را پاسخ دهیم و راه‌حلی برای مشکل مطرح شده ارائه کنیم. پس با ما همراه باشید.

بیمه بازنشستگی چیست؟

معمول‌ترین و محبوب‌ترین بیمه برای کارفرمایان، بخاطر شرایط پوشش بیمه‌ای خود، بیمه تامین اجتماعی است. البته اگر شغل شما به‌گونه‌ای باشد که خودتان کارفرمایِ خود یا خانم خانه‌دار  باشید، می‌توانید از  بیمه خویش‌فرما و بیمه زنان خانه‌دار استفاده کنید. اما آیا مزایای بیمه بازنشستگی تامین اجتماعی برای افراد مذکور مفید است؟

 • بیمه‌های بازنشستگی
 • بیمه‌ دولتی درمانی
 • بیمه‌ بیکاری
 • بیمه حوادث

معمول‌ترین و محبوب‌ترین بیمه برای کارفرمایان، بخاطر شرایط پوشش بیمه‌ای خود، بیمه تامین اجتماعی است. البته اگر شغل شما به‌گونه‌ای باشد که خودتان کارفرمایِ خود یا خانم خانه‌دار  باشید، می‌توانید از  بیمه خویش‌فرما و بیمه زنان خانه‌دار استفاده کنید.

حال این پرسش مطرح می‌شود که منظور از  بیمه بازنشستگی در تامین اجتماعی چیست؟

تعریف بازنشستگی در بیمه تامین اجتماعی

بر اساس ماده 2 قانون تامین اجتماعی، بازنشستگی، اشتغال نداشتن بیمه‌شده به کار به دلیل رسیدن به سن بازنشستگی تعریف شده‌است. به عبارت دیگر وقتی فرد بیمه‌شده به سنی که قانون‌گذار در قانون تامین اجتماعی، مشخص کرده برسد، می‌تواند از کار دست بکشد و پس از آن از مستمری که توسط سازمان پرداخت می‌شود، استفاده کند. به هر حال این از خدمات بیمه تامین اجتماعی است. در کل می‌توان گفت شرایط بازنشستگی بیمه تامین اجتماعی متغیر است و به عوامل مختلفی بستگی دارد. در زیر این عوامل را برای شما شرح می‌دهیم:

 • میزان سال‌های پرداخت حق بیمه
 • سن بیمه‌شده
 • سختیِ کار
 • شرایط بیمه‌شده
 • جنسیت بیمه شده

در ادامه مطلب، به بررسی هرکدام از این موارد می‌پردازیم:

شرایط سنی برای بازنشستگی

حقوق بازنشستگی با ۳۵ سال سابقه چقدر است؟ در مورد حقوق بازنشستگی با ۱۲ سال سابقه چه می‌دانید؟ نحوه محاسبه حقوق بازنشستگی با 20 سال سابقه چگونه است؟ از زمان درخواست بازنشستگی تا برقراری حقوق چه مدت طول می کشد؟ قانون بازنشستگی تامین اجتماعی چیست؟ اگر به دنبال یافتن پاسخ این سوالات هستید، به خواندن این مقاله ادامه دهید.

طبق ماده ۷۶ قانون تامین اجتماعی، در صورتی که بیمه شده، سابقه پرداخت حداقل ۲۰ سال حق بیمه را داشته باشد، می‌تواند حقوق بازنشستگی دریافت کند. این قانون دارای چند تبصره است که آنها را برای شما شرح می‌دهیم:

 1.  افرادی که به حداقل سن بازنشستگی تامین اجتماعی نرسیده‌اند، در صورتی می‌توانند بازنشسته شوند که ۳۰ سال سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشند.
 2. افراد شاغل در مشاغل سخت و کسانی که سابقه ۲۰ سال پرداخت حق بیمه متوالی یا ۲۵ سال سابقه متناوب در کارهای سخت دارند، بدون شرایط سنی می‌توانند بازنشسته شوند. البته بانوانی که در مشاغل سخت و زیان آور کار می­کنند، با داشتن 20 سال سابقه پرداخت حق­بیمه مستمر می­توانند بازنشست شوند و حقوق خود را کامل دریافت کنند؛ حتی اگر به 40 سال هم نرسند.
 3.  افرادی که ۳۵ سال سابقه مفید پرداخت حق بیمه دارند، بدون در نظر گرفتن شرایط سنی بازنشسته می‌شوند.
 4.  زنان ِکارگرِ مشمولِ قانون کار، در صورت داشتن ۲۰ سال سابقه اشتغال و پرداخت حق بیمه می‌توانند در سن ۴۲ سالگی بازنشسته شوند. همچنین خانم هایی با داشتن 30 سال حق پرداخت بیمه و 45 سال سن می­توانند بازنشست شوند. حالت دیگر اینکه خانم­هایی با 55 سال سن و سابقه پرداخت 10 سال می­توانند بازنشست شوند؛ اما مشمول ماده 111 قانون تامین اجتماعی نخواهند شد. علاوه بر این 30 روز کامل حقوق را دریافت نخواهند کرد.

چگونه بهترین بیمه بازنشستگی تامین اجتماعی را انتخاب کنیم؟

بد نیست بدانید که اگر می‌خواهید بهترین بیمه بازنشستگی را انتخاب کنید و شرایط بهتری داشته باشید، باید از روزهای جوانی سرمایه‌گذاری را شروع کنید. انتخاب بهترین بیمه بازنشستگی با توجه به اهداف، امکانات، شرایط مالی و زندگی افراد، نتایج متفاوتی دارد. البته می‌توانید ترکیبی از بیمه‌های بازنشستگی را برای خودتان انتخاب کنید، به این ترتیب آسایش فکری بیشتری دارید. از نظر کارشناسان بیمه دات کام بهترین ترکیب‌های بیمه بازنشستگی شامل موارد زیر است:

 1. بیمه بازنشستگی خصوصی به همراه یکی از انواع بیمه‌های عمر
 2. بیمه بازنشستگی دولتی به همراه یکی از انواع بیمه‌های عمر

همچنین توجه داشته باشید که بهترین بیمه بازنشستگی با توجه به اهداف آدم‌های متفاوت، با هم یکسان نیست. بنابراین باید توقعات خود را از بیمه بازنشستگی مشخص کنید و سپس از مشاوران قابل اعتماد در این زمینه کمک بگیرید.

بازنشستگی با سابقه کمتر از ۲۰ سال

برای بازنشسته شدن با شرایط کمتر از ۲۰ سال دو حالت وجود دارد که در ادامه به توضیح هریک می‌پردازیم:

 1. مردان ۶۰ ساله و زنان ۵۵ ساله، اگر سابقه پرداخت حق بیمه آنها بین ۱۰ تا ۱۹ سال باشد، می‌توانند تقاضاى بازنشستگی نمایند. مستمری این افراد بر اساس میزان سابقه آنها پرداخت می‌شود.
 2. اگر سنِ بیمه‌گزار به سن مقرر (مطابق قانون) رسیده باشد، اما سابقه پرداخت حق بیمه وی کمتر از ۱۰ سال باشد. در این‌صورت او با خریدِ ما‌به‌تفاوت سابقه تا ۱۰ سال می‌تواند تقاضای بازنشستگی نماید.

برای اطلاعات بیشتر درمورد بازنشستگی با ده سال سابقه بیمه، می‌توانید مقاله بیمه دات کام با عنوان بازنشستگی ده ساله را مطالعه نمایید.

شرایط درخواست بازنشستگی

شخص بیمه شده باید درخواست بازنشستگی ارائه کند. کارفرمایان نمی‌توانند به اجبار کسی را بازنشسته کنند یا از بیمه تامین اجتماعی بخواهند که شخص را بازنشسته کند.

نحوه محاسبه حقوق بازنشستگی

بعد از اینکه فرد به سن بازنشستگی رسید، می‌تواند برای دریافت مستمری خود اقدام کند. حال این پرسش مطرح می‌شود که محاسبه حقوق بازنشستگی تامین اجتماعی به چه صورت است؟

مطابق ماده 77 قانون تامین اجتماعی، مستمری بازنشستگی، یک سی‌ام متوسط دستمزد بیمه‌گزار، ضرب‌ در سنوات پرداخت حق بیمه محاسبه می‌شود.
اگر بخواهیم واضح‌تر بگوییم یعنی، طبق این ماده مستمری دریافتی هر ماه فرد بازنشسته اینگونه محاسبه می‌شود:

متوسط دستمزد بیمه شده * تعداد سال‌هایی که بیمه پرداخت کرده است تقسیم بر سی

در جلسه هیات وزیران در 19 آبان 1400، ضمن تصویب نامه مربوط به بیمه فوت و حوادث بازنشستگان و مستخدمین رسمی دستگاه‌­های اجرایی تا 5 سال از تاریخ 1 فروردین 1400، مبلغ آن هم افزایش پیدا کرد. از این رو، سرمایه بیمه برای فوت هر نفر به هر دلیل و نقص عضو یا از کارافتادگی دائم (کلی و جزئی) در سال 1400 مبلغ برابر با 150 میلیون ریال و حق‌­بیمه ماهیانه آن 90 هزار ریال برای هر نفر بدون در نظر گرفتن سقف سنی است.

همچنین اینکه در سال 1400، سهم بیمه تکمیلی بازنشستگان 50% افزایش داشته است.

نحوه محاسبه دستمزد متوسط بازنشستگی

حالا سوال اینجاست که میزان بازنشستگی بیمه تامین اجتماعی چگونه محاسبه می‌شود؟

متوسط دستمزد از جمع حقوق و مزایای مشمول کسر حق بیمه، ظرف دو سالِ آخرِ پرداخت حق بیمه تقسیم بر بیست و چهار بدست می‌آید. اگر در خلال دو سال پایانی خدمت، بیمه شده مدتی مشغول به کار  نباشد، با کسر مدت از ماه‌های قبل از آن 2 سال بدست می‌آید.
برای اینکه مورد بالا شفاف شود، به مثال زیر توجه فرمایید:
فرض کنید فردی چهار میلیون تومان حقوق ماهانه می‌گیرد اما اگر آن مبلغی که بابت حق بیمه پرداخت می‌کند، 7 درصدِ دو میلیون تومان باشد؛ یعنی در حقیقت نصف حقوق مبنای حق بیمه‌ی وی قرار می‌گیرد، در این صورت همان دو میلیون تومان در متوسط دستمزد محاسبه می‌شود .

مبنای محاسبه‌ی متوسط دستمزد در تعیین مستمریِ کسانی که در دوسال پایانی حق بیمه‌ی بیشتری پرداخت کرده‌اند چیست؟
افرادی که حق بیمه‌ی اندکی پرداخت کرده‌اند، در نهایت نیز مستمری کمتری دریافت خواهند کرد.

سوال: اگر دو سال آخر میزان حقوقِ مبنا افزایش یابد و فرد، حق بیمه بیشتری پرداخت کند، دستمزد چگونه محاسبه می‌شود؟  قانون‌گذار می‌گوید: مبنای محاسبه‌ی متوسط دست‌مزد این افراد، پنج سالِ آخر خدمت‌شان است.

نحوه محاسبه عیدی بازنشستگان تامین اجتماعی

عیدی بازنشستگان تامین اجتماعی مطابق قانون، تابع مقررات مربوط به عیدی و پاداش کارمندان دولت می‌باشد.

راهنمای کامل عیدی کارگران را در اینجا بخوانید.

بیمه تکمیلی بازنشستگی تامین اجتماعی

بازنشستگان تامین اجتماعی برای دریافت بیمه تکمیلی در سال ۱۴۰۰ فقط تا آخر بهمن‌ماه فرصت ثبت نام دارند. مبلغ بیمه تکمیلی تامین اجتماعی بازنشستگان برای هر فرد در سال ۱۴۰۰-۱۴۰۱ برابر با ۹۱ هزار تومان است.

مبلغ حقوق بازنشستگی در سال 1402

با توجه به لایحه‌ای که در تاریخ 21 دی 1401 از سوی رئیس جمهور به مجلس شورای اسلامی تحویل شـد، بودجه‌ دستگاه‌های دولتی و اجرایی مورد بررسی قرار گرفت. این لایحه در مورد افزایش حقوق کارمندان و حداقل حقوق بازنشستگان در سال 1402 است و سقف افزایش حقوق برای بازنشستگان کشوری و لشکری در سال 1402 مشخص شد. بازنشستگان تامین اجتماعی هم در این گروه قرار می‌گیرند.

با توجه به لایحه مذکور حداقل حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری در سال 1402 به میزان 6.300.000 تومان تعیین شد. بر اساس تبصره 12 ماده واحده موجود در لایحه بودجه سال 1402، به میزان 20 درصد به حقوق بازنشستگان اعم از بازنشستگان کشوری، لشکری و سایر صندوق‌های بازنشستگی مرتبط با دستگاه‌های دولتی و اجرایی اضافه شد.

به عبارت دیگر حقوق گروه نام بـرده شده در سال 1402 مبلغی کمتر از 6 میلیون و سیصدهزار تومان در ماه نباید باشد. همچنین بر اساس لایحه بودجه 1402، کارمندان دولت در سال 1402 یک افزایش حقوق 20 درصدی را نسبت به سال 1401 تجربه می‌کنند.

به زبان ساده‌تر یعنی هیچ‌یک از کارمندان دولت در سال 1402، حقوق و دستمزدی کمتر از 7 میلیون تومان در ماه را نباید دریافت نمایند. به طور کلی حقوق افراد در گروه‌هایی که در ادامه نام می‌بریم نباید کمتر از 7 میلیون تومان در ماه باشد.

 • کارمندان دولت
 • کارکنان حقوق بگیر در دولت
 • کارکنان رسمی، پیمانی
 • کارکنان دارای قرارداد کار معین
 • کارکنان مشمول طرح خدمت پزشکان و پیراپزشکان

همچنین باید بدانید که تمامی دستمزدهای بیشتر از 7 میلیون تومان در ماه، مشمول پرداخت مالیات می‌شوند. درنتیجه مطابق با پیشنهاد دولت در لایحه بودجه سال 1402، حداقل حقوق و دستمزد کارکنان و کارمندان دولت از پرداخت مالیات معاف خواهد بود.

چگونگی افزایش حق اولاد و عائله بندی برای بازنشستگان

همان‌طور که می‌دانید مبلغی به عنوان حق اولاد و کمک هزینه عائله‌بندی در فیش حقوقی بازنشستگان وجود دارد. این مبلغ به عنوان یک کمک خرج برای بازنشستگان در نظر گرفته می‌شود. در لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ در بند ۳ تبصره ۱۲ ماده واحده عنوان شده است که امتیاز کمک هزینه عائله‌مندی و حق اولاد، موضوع بند (۴) ماده (۶۸) قانون مدیریت خدمات کشوری شاغلین و بازنشستگان به ترتیب ۲۲۸۰ و ۱۰۵۰ و معادل ریالی امتیاز مذکور برای کارمندان مشمول قانون نظام هماهنگ پرداخت کارکنان دولت تعیین می‌شود.

مستمری مددجویان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی

همزمان با افزایش حقوق بازنشستگان و از کارافتادگان، حقوق مددجویان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی و سازمان بهزیستی کشور نیز افزایش یافت. حقوق این افراد در سال ۱۴۰۲ به میزان ۴۰ درصد افزایش یافت. همچنین بهتر است بدانید که مستمری والدین شهدا برابر با حداقل حکم حقوقی بازنشستگان خواهد بود.

دریافت فیش حقوقی بازنشستگی

مستمری بگیران برای دریافت فیش حقوقی خود لازم است تا به سایت http://es.tamin.ir وارد شوند. سپس از طریق منوی مستمری بگیران/ فیش حقوقی مستمری بگیران و بعد مشاهده فیش حقوقی مستمری بگیران، فیش حقوقی را دریافت کنند.

بعد از کلیک، فرم زیر با اطلاعات مورد نیاز نشان داده خواهد شد:

 

بیمه تکمیلی صندوق بازنشستگی

در سال 1401 حق بیمه ای که باید توسط بیمه گزاران مشمول صندوق بیمه بازنشستگی پرداخت شود، 50% درصد افزایش داشته و به مبلغ 45 هزار تومان رسیده است. البته این افزایش با اعتراضات بازنشستگان همراه بوده است؛ مبنی بر اینکه خدمات یکسان است. در صورتی که بر اساس گفته مدیر کل فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشور، خدمات در سال 98 افزایش داشته است.

بیمه بازنشستگی دیگر شرکت‌های بیمه

به غیر از بازنشستگی تامین اجتماعی، دیگر شرکت‌های بیمه دارای بازنشستگی هستند که البته در قالب بیمه عمر است. بیمه عمر به عبارتی نوع سرمایه گذاری است که فرد با پرداخت ماهیانه یا سالیانه مبلغی و بعد از 30 سال یا رسیدن به شرایط خاصی، می‌تواند از مستمری استفاده کند. برای اطلاعات بیشتر، مقاله بیمه عمر چیست را حتماَ مطالعه کنید. شرکت‌های دارای بیمه عمر یا همان بیمه بازنشستگی شامل موارد زیر هستند:

بیمه بازنشستگی، یکی از از عواملی است که می‌تواند موجب آرامش خاطر شما در سنین میانسالی و پیری شود. اگر سالیان زیاد کار کنید، اما بیمه نداشته باشید، همیشه نگران و مضطرب آینده خواهید بود. چرا که توان بدنی و جسمی هر فردی در این سن کم می‌شود و احتمالا توانایی کار کردن را ندارد. با بیمه بازنشستگی می‌توانید برای خود و خانواده خودتان آسودگی خاطر ایجاد کنید.

 

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
اقدامات مهم بعد از تصادف
30 شهریور 1402 / مقالات بیمه شخص ثالث / اطلاعات بیمه ای

بعد از تصادف چکار کنیم؟ | راهنمای اقدامات ضروری پس از تصادف رانندگی

تصادف کردن یکی از تجارب تلخی است که ممکن است برای هر راننده‌ای اتفاق بیفتد. این تجربه برای قدیمی‌ترین راننده هم استرس و ترس را به همراه دارد. اقدامات پس از تصادف از

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
person
حمید
31 شهریور 1402

من ۵۴ سال سن دارم با ۲۰ سال سابقه کاری
آیا چهار سال آخر را بیمه بیکاری بگیرم روی حقوق بازنشستگی تاثیر دارد؟
آیا لازم است دوسال خدمت هم بخرم؟؟
*تا الان بیمه بیکاری هم نگرفتم

  person
  نویسنده بیمه
  01 مهر 1402

  سلام دوست عزیز
  بله چون در زمان دریافت بیمه بیکاری حداقل حقوق را دریافت می کنید میانگین سال‌های آخر شما پایین می آید و حقوق بازنشستگی شما کاهش می‌یابد.

person
مجید
30 شهریور 1402

سلام بنده سیزدهم اسفند ۱۴۰۲ سابقه بیمم سی سال کامل میشود،میخواستم بدانم همان ماه میتوانم درخواست بازنشستگی بدم یا صبر کنم فردوردین ماه که لیست بیمه رد شد بعدش درخواست بدم؟

  person
  نویسنده بیمه
  01 مهر 1402

  سلام دوست عزیز
  در صورتی که موعد بازنشستگی شما رسیده است، می توانید درخواست بازنشستگی دهید.

person
فرشته
30 شهریور 1402

سلام وقت بخیر من 6ماهه خودمو بیمه زنان خانه دار کردم (مربی هستم و باشگاه بیمه نمیکنه)26سالمه ، 12درصد رو دارم پرداخت میکنم تا چند سال همین مبلغ رو میتونم بدم ؟ شنیدم بعد از ۵ سال هر چی پرداخت کنیم دیگه نمیشه ویرایش قرارداد انجام داد درسته؟
میشه بفرمایید قرار داد رو چند درصد ویرایش کنم مثلا اگر ۴ سال ۱۲ درصد بدم بعدش ۱۸ درصد یا۲۷ درصد ثابت بشه بعد۳۰ سال با چه مبلغی بازنشسته میشم ؟؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  01 مهر 1402

  سلام دوست عزیز
  شما همان ۱۲ درصد را تا ۲۰ سال ادامه بدهید احتیاج نیست آنرا تغییر بدهید.

person
محمد
30 شهریور 1402

سلام، من7سال پرداخت بیمه دارم، بخاطر اینکه مریضی قند مبتلا شدم وبیماری مغز واعصاب دچارشدم میتونم درخواست بازنشستگی بدم واگه موافقت بشه چه مقدار مستمری دریافتی من میشه، ممنون

  person
  نویسنده بیمه
  01 مهر 1402

  سلام دوست عزیز
  خیر باید به سن بازنشستگی برسید یا از کارافتادگی شما توسط سازمان تامین اجتماعی تایید شود.

person
جوان
29 شهریور 1402

با تشکر از پاسخ شما .سوالم اینست که آیا من به نفعم است که پرداخت بیمه اختیاری را قطع کنم ؟چون تفاوتی ندارد که درپنج سال دیگر که به سن شصت سال میرسم ۲۰ سال سابقه یا ۳۰ سال سابقه بیمه داشته باشم ودر نهایت با حداقل حقوق کامل مستمری میگیرم. .

  person
  نویسنده بیمه
  01 مهر 1402

  سلام دوست عزیز
  بله میتوانید بیمه اختیاری را قطع کنید و مستمری ۲۰ سال با ۳۰ سال فرقی نمیکند.

person
مریم
29 شهریور 1402

با سلام و خسته نباشید بنده الان ۳۴سالم هست و ۸ سال و ۶ماه سابقه بیمه اجباری دارم ،قبلا کار میکردم از شرکت بیمه اجباری واریز میشد الان کار قالیبافی رو میخوام ادامه بدم و مابقی رو تا سن ۵۵سالگی از طریق قالیبافی که ۷درصد هست ادامه بدم، سوالم اینجاست که من از اطرافیانم شنیدم منی که قبلا۸ سال و نیم سابقه بیمه اجباری تامین اجتماعی دارم با ۲۰ سال سابقه قالیبافی اگه ادامه بدم و برم در ۵۵ سالگی درخواست بازنشستگی بدم میگن باید ماوالتفاوت اون ۲۰ سال قالیبافی رو پرداخت کنم تا بازنشسته کنن ؟ آیا این گفته صحیح هست ؟اگه صحیح باشه بنده اگه قراره آخر سر ماوالتفاوت واریز کنم خوب از الان در طی 2۰ سال به صورت بیمه زنان خانه دار ۱۴ درصد واریز کنم دیگه،من قالیبافی رو میخوام واریز کنم چون توان پرداخت بیمه با مبلغ بیشتر رو ندارم؟ قالیبافی هم مهارتم رو تایید کرده و پرونده ام در طی مراحل اداری و بازرسی هست،ممنون میشم راهنمایی کنین چون نمیخوام بعد ۲0 سال واریزی معبون بشم

  person
  نویسنده بیمه
  01 مهر 1402

  سلام دوست عزیز
  کسانی که خیلی گذشته بیمه قالی بافی بودن باید مابه التفاوت واریز کنند شامل کسانی تازه بیمه قالی بافی را خریداری کرده‌اند، نمیشود. ولی الان دیگه تامین اجتماعی بیمه قالی بافی را ارائه نمی کند. بهتر است بیمه زنان خانه دار را خریداری کنید.

person
جوان
29 شهریور 1402

با تشکر از پاسخ شما .پس من یک سوال دیگر دارم واینکه اگر تفاوتی نمیکند که من۳۰ سال حق بیمه پرداخت کنم یا ۲۳ سال ودر هر دوصورت حداقل حقوق مستمری میگیرم پس به نفع من است که دیگر مبلغ پرداخت بیمه اختیاری را قطع کنم ومنتظرشوم در ۵ سال آینده مستمری حداقل حقوق سال ۱۴۰۷ را بگیرم .؟

  person
  نویسنده بیمه
  01 مهر 1402

  سلام دوست عزیز
  بله تفاوتی ندارد بهتر است همین کار را انجام دهید.

person
علی بلوچی
29 شهریور 1402

سلام من 18 سال سابقه شرکتی کار سخت و زیان اور داشتم فعلا 2 سال کار دولتی انجام میدم و سن م هم 44 سال میباشد سوالم این است ایا میتونم 4 درصد اون 18 سال سختی کار الان از شرکت ها درخواست کنم و شکایت کنم یا الان نمیتونم باید موقع بازنشستگی اقدام کنم چون احتمالا شاید بعد از چند سال ان شرکت ها منحل بشوند و من نتونم تقاضای اون 4 درصد سختی کار از شرکت ها بکنم؟

با تشکر

  person
  نویسنده بیمه
  01 مهر 1402

  سلام دوست عزیز
  الان نمیتوانید این کار را انجام دهید باید تا بازنشستگی صبر کنید.

person
عباس
29 شهریور 1402

سلام برمردخدا
دوست عزیز..من چهارم اسفندماه. امسال سابقه ام میشه ۳۰سال ..ایا آخر بهمن یعنی اول اسفند..۴روز زودتر میتونم ب م تامین اجتمایی و درخواست بازنشستگی بدم یا باید تا ۴ اسفند صبر کنم ممنونم
وایاهمین سالقه که در سایت تامین اجتمایی من هست درسته ؟..ممنونم خدا پشت وپناهتون

  person
  نویسنده بیمه
  01 مهر 1402

  سلام دوست عزیز
  باید ۵ اسفند ماه درخواست بازنشستگی بدهید.

person
جوان
28 شهریور 1402

سلام خسته نباشید بنده آقایی با ۵۵سال سن و۲۳ سال سابقه بیمه هستم که ۸ سال آن بیمه اختیاری است سوال اینست که اگر دیگر بیمه اختیاری را ادامه ندهم وقطع کنم ۵ سال دیگر که ۶۰ سالم میشود مبلغ مستمری چگونه حساب میشود؟آیا با حداقل حقوق کامل همان ۵ سال آینده حساب میشود ؟

  person
  نویسنده بیمه
  29 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز
  بله ۵ سال آینده با حداقل مستمری بازنشسته میشوید.

person
باران
28 شهریور 1402

سلام پدر من با ۵۵ سال سن و ۲۹ سال سابقه کار قراره تا دوماه دیگه بازنشسته شه بیمش هم کارگر ساختمانی هست حالا به ما گفتن دوماه اخر باید بیمه اختیاری بریزیم که مبلغش هم بیشتر نمیگن هم چرا ی وقت توی حقوق مستمری که قراره بگیره تاثیر نزاره دلیلش چیه؟

  person
  نویسنده بیمه
  29 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز
  هیچ تاثیری نداره در زمان بازنشستگی جه بیمه اختیاری و یا چه بیمه ساختمانی واریز کند مستمری هر دو حداقل مستمری میشود.

person
میترادات
28 شهریور 1402

با سلام
پدرم 28سابقه بیمه اجباری دارن با حداقل حق بیمه میخواستم بدونم اگر 2سال آخر بیمه اختیاری با حقوق 15میلیون واریز کنند بازنشستگی ایشون با چه مبلغی انجام میشه؟

  person
  نویسنده بیمه
  28 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز
  در بیمه اختیاری شما نمیتوانید حق بیمه بالاتر از حداقل دستمزد واریز کنید.

   person
   میترادات
   28 شهریور 1402

   گزینه ویرایش مبلغ حق بیمه برای چی هستش توی سایت تامین ؟

    person
    نویسنده بیمه
    29 شهریور 1402

    سلام دوست عزیز
    برای این است مثلا کسی ۲۰ ام شرایط بازنشستگی را دارد ولی نمیخواهد تا ۳۰ ام حق بیمه واریز کند و باید تا ۱۹ حق بیمه واریز کند در آنجا مبلغ را ویرایش میکنم و چند مورد دیگه هم است.

person
عرفان
27 شهریور 1402

سلام. من ۲۲سالمه. بیمه مشاغل ازاد۱۸ درصد واریز میکنم. میخواستم بدونم به عنوان مثال . ۲۰ سال دیگه چقدر حقوق دریافت میکنم.یا الان مثلا اگه من ۲۰ سال واریز کردم چقدر حقوق میگیرم.

  person
  نویسنده بیمه
  28 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز
  اگر کسی مثل شما ۲۰ سال سابقه بیمه داشته باشد و بازنشسته شود ماهیانه مبلغ ۵ ملیون تومان سیصد هزار تومان دریافت میکند.

person
میترادات
27 شهریور 1402

باسلام
پدرم 28سال سابقه بیمه دارند با سن 55سال
اگر 2سال آخر رو بیمه اختیاری (آزاد) رد کنم با توجه به اینکه ۲۸ حق بیمه حداقلی پرداخت کردند درصورتی که طی ۲سال آخر افزایش حق بیمه بدن حقوق بازنشستگی ایشون چطور محاسبه میشه؟

  person
  نویسنده بیمه
  28 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز
  ایشان فقط باید جای کارکنند و با دستمزد بالا حق بیمه برایشان واریز کنند که بتواند با مستمری بالا هم بازنشسته شود در بیمه اختیاری و مشاغل آزاد نمیتواند حق بیمه بالا واریز کند.

person
مادر بزرگ
27 شهریور 1402

سلام وعرض ادب آیا خانمی که ۱۰سال سابقه بیمه اختیاری دارن .و۵۵سال سن.ایا میتونم با ۱۰ روز حقوق بازنشست بشم …ممنونم اگه میشه امکانش هست.بفرمایید چند حقوق با این شرایط بهم میدن ممنونم بزرگوار

  person
  نویسنده بیمه
  28 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز
  بله با این شرایط میتواند بازنشسته شود و حدودا ماهیانه مبلغ دو ملیون و سیصد هزار تومان مستمری دریافت میکند.

person
محسن
27 شهریور 1402

سلام آیا صحت دارد که کسی که با سی وپنج سال سابقه تامین اجتماعی بازنشست میشود در سال اول سی وپنج روز حقوق میگیرد در سال دوم بازنشستگی سی وچهار روز همینطور طی پنج سال حقوقش به ماهی سی روز میرسد؟

  person
  نویسنده بیمه
  28 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز
  خیر همچنین قانونی وجود ندارد.

person
الهه
26 شهریور 1402

سلام خانمی ۴۲ ساله هستم و ۲۰ سال سابقه کار دارم می خواستم درخواست بازنشستگی با ۲۰ روز حقوق کنم ، مبلغ دریافتی حقوق بازنشستگی دقیقا همین مبلغی هست که در سایت تامین اجتماعی با عنوان «مبلغ استحقاقی مستمری» نوشته شده دریافت می کنم؟؟ بعد از چه مدت از درخواست بازنشستگی حقوق و واریز می کنند؟

  person
  نویسنده بیمه
  27 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز
  شما به سن بازنشستگی نرسیده اید. سن بازنشستگی برای خانم ها 55 سال است.

person
بهرام
26 شهریور 1402

سلام در جائی گفتید حقوق بازنشستگان با20 سال سابقه و60 سال سن 5 میلیون وسیصد هزار تومان میشود، درحالیکه بازنشستگان تامین اجتماعی مشاغل آزاد با همین سابقه،7 میلیون وپانصد هزار تومان میگیرند، میتونید دراین باره توضیح بدید؟ باتشکر

  person
  نویسنده بیمه
  29 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز
  آنها که ۷ ملیون و پانصد هزار تومان میگیرند بازنشستگان گذشته هستند و شامل همسان سازی شده اند و بازنشستگان جدید حداقل مستمری را دریافت میکنند.

person
علی از اهواز
26 شهریور 1402

با سلام و خسته نباشید
بنده 47 سال دارم و 22 سال سابقه بیمه
میتونم در خواست بازنشستگی زود از موعد با حقوق ماهی 22 روز داشته باشم
لطفا در صورت امکان راهنمایی بفرمایید
سپاس فراوان

  person
  نویسنده بیمه
  26 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز
  خیر، سن بازنشستگی برای آقایان 60 سال است.

person
امیر شهباز
25 شهریور 1402

سلام من ایران نیستم ولی قبل از استعفا ۲۳ سال سابقه کار داشتم. آخرین حقوقم ۴ میلیون تومان بود و کارمند رسمی بودم. الان ۶۰ ساله شدم چگونه میتوانم از خارج اقدام کنم برای بازنشستگی و چقدر حقوق ام خواهد بود.
بسیار متشکرم

  person
  نویسنده بیمه
  26 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز
  شما میتوانید در آنجا سایت تامین اجتماعی را وصل کنید و درخواست بازنشستگی بدهید ولی برای ادامه کار یا خودت و یا وکیل شما باید حضوری مدارک از قبیل شناسنامه و کارت ملی اعضا خانواده را تحویل تامین اجتماعی بدهید به نظر بنده یک وکیل که با قوانین تامین اجتماعی آشنایی دارد بگیرید اگر پیدا نکردید بگید تا یکی را به شما معرفی کنیم در ضمن مستمری شما ماهیانه ۵ ملیون و پانصد هزار تومان بدون سایر مزایا میشود.

person
حمید
25 شهریور 1402

سلام اگه سن من کمتر از شصت باشه با سابقه ۲۰ سال حق بیمه پرداخت نکنم در موعد شصت سالگی میتونم بازنشسته شوم راننده هستم

  person
  نویسنده بیمه
  26 شهریور 1402

  سلام. خیر دوست عزیز. باید به سن 60 سالگی برسید. فقط در صورت داشتن شرایط سنی می توانید بازنشسته شوید.

person
کریم
23 شهریور 1402

سلام من ۱۵سال سابقه دارم وسنم ۴۶ میخواستم بگم که تاحالا بیمه بیکاری نگرفتم.ایا اگربیمه بیکار بگیرم ۲سال اثربروی حقوق بازنشستگی دارد؟ویا باید دوباره ۲سال یا بیشتر کار کرد

  person
  نویسنده بیمه
  26 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز
  برای دریافت بیمه بیکاری در وهله اول باید نامه عدم نیاز از کارفرما داشته باشید. بیمه بیکاری جز سابقه بیمه حساب می شود و شما در مدت زمان دریافت بیمه بیکاری نیز سابقه بیمه دارید. خیر حقوق شما کاهش نمی یابد.

person
کریم
22 شهریور 1402

سلام بیمه بیکار را وسط سابقه کارخوبه دریافت کنیم یا نزدیک بازنشستگی .بر حقوق بازنشستگی اثر دارد

  person
  نویسنده بیمه
  28 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز
  دریافت بیمه بیکاری در سال های اخر بازنشستگی موجب کاهش حقوق دریافتی در زمان بازنشستگی می شود. چرا که میانگین حقوق در سال های اخر کاهش می یابد.

person
علی
20 شهریور 1402

سلام جناب شما حقوق با بیست سال سابقه بیمه تامین اجتماعی را 5 میلیون وسیصد فرمودید، درحالیکه بازنشستگان با همین سابقه هفت میلیون و پانصد هزار میگیرند لطفا در این مورد توضیح دهید

  person
  نویسنده بیمه
  26 شهریور 1402

  دوست عزیز میزان حقوق دریافتی به میانگین دریافتی سال های آخر نیز بستگی دارد.

person
علی
19 شهریور 1402

سلام، جناب شما ،حقوق با20 سال سابقه را،پنج میلیون وسیصد فرمودید،درحالیکه بازنشستگان با همین سابقه، الآن هفت میلیون وپانصد میگیرند، میتونید دراین باره توضیح بدید؟

  person
  نویسنده بیمه
  01 مهر 1402

  سلام دوست عزیز
  اگر قبل از خدمت سابقه تامین اجتماعی داشته باشید رایگان است ولی اگر ندارید باید حق بیمه این دو سال سربازی را واریز کنید.

person
حسن
19 شهریور 1402

سلام. وقت بخیر.
بنده تا آخر شهریور ۱۹سال بیمه ام تکمیل میشه و به سن ۶۰میرسم آیا میشه یکسال دیگه بیمه رد کنم بعد بازنشسته بشوم

  person
  نویسنده بیمه
  01 مهر 1402

  سلام. بله می توانید در سن 60 سالگی بازنشسته شوید.

person
کورش
19 شهریور 1402

سلام من راننده تاکسی هم در استان گیلان با سن ۶۰ و ۲۵ سال سابقه ی بیمه که ۱۰سال کارفرما داشتم و۱۵ سال از تاکسیرانی بیمه شدم آیا ۵سال و ادامه بدم تاثیری در حقوق بازنشستگی من دارد یا ندارد و حقوق من چقدر هست امسال؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  19 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز
  خیر اصلا تاثیری ندارد و شما با این شرایط سن و سابقه حداقل مستمری را دریافت میکنید.

person
حسام.اصفهان
18 شهریور 1402

سلام.من معلمم با۲۰سال بازخرید کردم مابقی ۱۰سال را پرداخت کرده ام مهرماه سی سال کامل میشه ایا چطور برای من حساب میکنن خویش فرمایی صندوق کشوری پرداخت ماهیانه کرده ام.کف دریافتی من چند است. میگویند۴-۵تومان. ایا صحیح میگن.پ سی سال پرداختم کجا میره.لطفا بم بگید بسیار بسیار سپاسمندم

  person
  نویسنده بیمه
  18 شهریور 1402

  سلام حسام عزیز
  اگر اون ۲۰ سال سابقه بیمه صندوق کشوری را به صندوق تامین اجتماعی انتقال داده باشید و مابه التفاوت ان را واریز کرده باشید شما با حداقل مستمری یعنی ماهیانه مبلغ ۵ ملیون و پانصد هزار تومان بدون سایر مزایا بازنشسته میشوید.

person
حسین
17 شهریور 1402

با سلام خدمت شما
آیا امکان ادامه بیمه اجباری یا اختیاری بعد از سن 60 سالگی وجود دارد؟ زیرا بنده میخواهم با 20 سال سابقه بازنشسته شوم برای حداقل حقوق و الان با 60 سال سن 17 سال سابقه دارم
با تشکر از پرسنل
بیمه دات کام

  person
  نویسنده بیمه
  18 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز
  بله ادامه بدهید مشکلی نداره.

person
بهرامی
17 شهریور 1402

با سلام بنده به تازگی بازنشسته شدم با۲۰ سال کار و۱۰سال سختی کار ایام تعطیل سر کار بودم ولی بیمه باماده ۳۹ واصلاح حقوق مرا بازنشسته کرد آیا قانونیه

  person
  نویسنده بیمه
  18 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز. بله طبق قانون اداره کار بازنشسته شده اید و صحیح است.

person
یوسف
16 شهریور 1402

خواهرم با سن حدود ۶۱سال با سابقه ی ۱۸سال دبیری با بیمه تامین اجتماعی و شیش سال بیمه ی تامین اجتماعی شرکتی را دارا میباشد ،حالا ایشون چگونه این دو بیمه را به هم مرتبط بدهند و بازنشست بشوند ،چون اموزش پرورش‌بیمه ی شیش سال شرکتی نامبرده را قبول نمیکند. ممنون از راهنماییتان

  person
  نویسنده بیمه
  18 شهریور 1402

  سلام. لطفا برای تلفیق سوابق بیمه به سایت تامین اجتماعی مراجعه نمایید یا به صورت حضوری به تامین اجتماعی مراجعه کنید تا شما را راهنمایی کنند.

person
محمد غفوری پور
15 شهریور 1402

عالی

person
بهمن
14 شهریور 1402

سلام خسته نباشید 61 سال سن وبیست سال سابقه بیمه تامین اجتماعی مشاغل آزاد، چقدر میشود (حقوق )

  person
  نویسنده بیمه
  18 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز
  حداقل مستمری یعنی ۵ ملیون سیصد هزار تومان میشود.

person
بهرام
14 شهریور 1402

سلام بزرگوار بنده 61 سال سن و19سال و7ماه سابقه بیمه تامین اجتماعی دارم آیا 5 ماه باقیمانده را میتونم یکجا پرداخت کنم تا به بیست سال سابقه برسه وبازنشسته شوم.ضمنا 8ماه جبهه دارم آیا این مدت جزو مشاغل سخت و زیان آور محسوب می‌شود باتشکر منتظر جوابتون هستم.

  person
  نویسنده بیمه
  14 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز
  بله می توانید ماه های باقی مانده را یکجا پرداخت کنید و بازنشسته شوید.

person
فرزاد
13 شهریور 1402

سلام پدر من راننده سواری بین شهری هست و حدود ۷ م دریافتی دارد
و سابقه ۲۳ سال و ۷ ماه حرفی شنیدیم مبنی بر اینکه اگر بالای ۲۵ سال واریزی داشتید حقوقتون دو برابر میشد
آیا این مطلب صحت دارد
اگر امکان پذیر هست چه کاری می‌توانیم انجام بدیم و واریز انجام بدیم که حقوق بیشتری دریافت کند

  person
  نویسنده بیمه
  14 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز
  خیر صحت ندارد همچنین قانونی نداریم.

person
بهرام
13 شهریور 1402

سلام بزرگوار بنده 61 سال سن و19سال و7ماه سابقه بیمه تامین اجتماعی دارم آیا 5 ماه باقیمانده را میتونم یکجا پرداخت کنم تا به بیست سال سابقه برسه وبازنشسته شوم.ضمنا 8ماه جبهه دارم آیا این مدت جزو مشاغل سخت و زیان آور محسوب می‌شود. با تشکر، منتظر جوابتون هستم.

  person
  نویسنده بیمه
  14 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز
  ۰۱ خیر نمیتوانید اون ۵ ماه را یکجا پرداخت کنید ۰۲ اگر کل سابقه شما جز سخت و زیان اور باشد اون ۸ ماه جبهه شما هم جز کارهای سخت و زیان اور محسوب میشود.

person
رضی
13 شهریور 1402

باسلام خانمی ۵۱ ساله هستم درسن ۴۲ سالگی با حدود۲۱ سال سابقه بیمه و۲۰ روزحقوق بلزنشسته شدم الان ۶ میلیون و۸۰۰ تومن حقوق میگیرم ولی همش فکرمیکنم نسبت به کسانی که ۱۳ سال سابقه یا۱۵ سال سابقه دارن واندازه من حقوق میگیرن (اطرافیانم)میگم حتما یه اشتباهی شده برای من آیاهمینطوره یامن میتونم جایی مراجعه کنم حساب کنند میشه لطفا راهنماییم بفرمایید؟ ممنونم

  person
  نویسنده بیمه
  14 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز. خیر؛ میزان حقوق بازنشستگی به میزان حقوق دریافتی در دو سال اخر شما بستگی دارد.

person
بهرام
13 شهریور 1402

سلام بزرگوار بنده 61 سال سن،و19سال و7ماه سابقه بیمه تامین اجتماعی دارم آیا 5 ماه مانده را میتونم یکجا پرداخت کنم وبازنشسته شوم،ضمنا 8ماه جبهه دارم آیا این مدت جزو مشاغل سخت و زیان آور محسوب می‌شود؟

  person
  نویسنده بیمه
  14 شهریور 1402

  سلام. ۰۱ بله شما میتوانید از طریق دیوان عدالت اداری شکایت کنید. شما باید یک بیماری لاعلاجی داشته باشید که دیگر نتوانی کار کنید و از کارافتادگی بگیرید.

person
مرادی
12 شهریور 1402

با سلام خانمی 58ساله هستم 18سال ویک ماه و 27روز سابقه تامین اجتماعی دارم مرداد404بیست سال سابقه ام پر میشه میخواستم ببینم اگر سابقه ام به بیست سال بیشتر برسه باز نشسته بشم همون حداقل حقوق بیست سال بهم میدن یا بر اساس کل مدت واریزی حساب میشه ؟ سوال دیگر اینه بنظر شما درخواست باز نشستگی بدم یا بزارم سابقه ام بیست سال بشه؟ ممنونم

  person
  نویسنده بیمه
  13 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز
  وقتی سابقه شما ۲۰ سال کامل شد بلافاصله درخواست بازنشستگی بدهید بیشتر از ۲۰ سال دیگه برای شما تاثیری ندارد.

person
سایمون
11 شهریور 1402

لطفا و خواهشا یکبار برای همیشه بگین. امروز که وارد سایت تامین اجتماعی شدم در قسمت محاسبه مبلغ مستمری دو ردیف وجود دارد که ردیف اول ميانگين دستمزد دو سال آخر به مبلغ تقريبا13 میلیون درج شده ردیف دوم مبلغ استحقاقی مستمری به مبلغ تقريبا 10 میلیون
میخواستم بپرسم کدوم از این دو ردیف میزان حقوق بازنشستگی خواهد بود ؟ آیا جمع این دوعدد مبلغ حقوق بازنشسگی من هست یا نه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ اگر هر کدوم به تنهایی هست پس اون یکی چیه؟؟؟؟؟ لطفا واضح توضیح بدین
پیشاپیش از لطف و پاسخگویی شما

  person
  نویسنده بیمه
  11 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز
  ردیف اول متوسط دستمزد دو سال آخر شما را نشان میدهد و ردیف دوم مبلغ مستمری که شما در آینده میخواهید دریافت کنید را نشان میدهد شما ردیف دوم را در نظر بگیر چون میزان حقوق بازنشستگی ردیف دوم است انشالله که متوجه شده باشید.

person
مهناز
10 شهریور 1402

سلام.
من ۳۴ ساله هستم و ۱۲ سال سابقه بیمه دارم. اگر سابقه کاری من ۱۵ سال شود آیا میتونم درخواست بازنشستگی دهم؟ و با چه حقوقی

  person
  نویسنده بیمه
  11 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز. سن بازنشستگی برای خانم ها 55 سال است.

person
کاوه
08 شهریور 1402

با سلام
من بیست سال سابقه بیمه اختیاری دارم و الان 60 ساله شدم و مجردم میخواستم لطف کنید و بمن بفرمایید چقدر حقوق بازنشستگی بمن تعلق میگیره
با سپاس از شما مهربان

  person
  نویسنده بیمه
  12 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز
  ماهیانه مبلغ ۵ ملیون پانصد هزار تومان مستمری دریافت میکنید.

person
BITA
08 شهریور 1402

سلام وقتتون بخیر دستمزد کسی که 25 سال بیمه هست با کسی که سی سال بیمه هست یکسان هست؟ برای افزایش حقوق بازنشستگی چه کاری باید انجام داد؟

  person
  نویسنده بیمه
  12 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز
  خیر یکسان نیست زمانی یکسان است که هردو براساس حداقل دستمزد حق بیمه واریز کرده باشند.

person
ایدا
06 شهریور 1402

سلام پدر من ۶۲ سالش هست ۱۲ سال سابقه بیمه دارد و معافیت سربازی هم دارد حقوقش چقدر میشوو

  person
  نویسنده بیمه
  07 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز
  معافیت سربازی که جز سابقه نیست و پدر شما با۱۲ سال سابقه بیمه ماهیانه مبلغ حدودا دو ملیون ششصد هزار تومان مستمری دریافت میکند.

person
عباس
06 شهریور 1402

سلام برمردبزرگ..من خانمم و بیمه زنان خانه دارکردم
۱۲ در صد فقط بازنشستگی حال دوست عزیز اگر درآینده من دار فانی را وداع گفتم اونوقت دوتامون هم حقوق بگیر بودیم آیا یک حقوق بهش میدن حقوق خودش یا من؟یا اینکه نه دوتا حقوق میتونه بگیره
من با ۳۰ سال سابقه اون ۱۰ سال و۵۵ سال…متشکرم راهنمایی بفرمایید که اگه اینجوری اسمش و قطع کنم..تشکر

  person
  نویسنده بیمه
  07 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز
  ۰۱ سلام بر شما اگر شما فوت کنید ایشان میتوانید هم مستمری شما را بگیرد و هم میتواند مستمری بازنشستگی خودش را بگیرد هر دو را میتواند بگیرد.

person
فاطمه
05 شهریور 1402

سلام خسته نباشید
من ۱۵ سال سابقه بیمه دارم به علت بیماری دیگه نمی تونم سرکار برم
می تونم ۵ سال بیمه خودم رد کنم تا با ۲۰ سال سابقه بازنشسته بشم من خانم و ۴۲ سال سن دارم
یا از طریق بیماریم می تونم بازنشسته از کار افتادگی بگیرم

  person
  نویسنده بیمه
  06 شهریور 1402

  سلام. خیر قانونی نداریم که شما بتوانید ۵ سال سابقه بیمه کسری خودت را یکجا واریز کنید و برای از کارافتادگی باید به شعبه مراجعه کنید تا آنها پرونده شما را بررسی کنند.

person
محمد
05 شهریور 1402

سلام بنده معلم هست کار آزاد هم دارم الان حدود 15 سال هم سابقه آموزشی و پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی دارم میتونم معلمی رو کنار بگذارم و مابقی سال ها ( 15 سال باقی مانده تا 30 سال) رو خودم حق بیمه پرداخت کنم تا بازنشسته شوم؟
به نظر شما این کار خوبه انجام دهم؟

  person
  نویسنده بیمه
  05 شهریور 1402

  سلام محمد عزیز
  بله میتوانید ولی اگر میخواهید ادامه بیمه خودت را آزاد واریز کنید خوب نیست.

   person
   محمد
   05 شهریور 1402

   بقیه بیمه رو میخام از طریق جواز کسب دارم پرداخت کنم

person
بابک
05 شهریور 1402

سلام پدر من با 60 سال سن و سابقه 13 سال بیمه 14 درصد چقدر حقوق بهش تعلق میگیره؟
و خرید خدمت سربازی هزینش رو میدونید چقدر میشه؟
با تشکر از پاسخگویی تون

  person
  نویسنده بیمه
  05 شهریور 1402

  سلام بابک عزیز
  اول برود خدمت سربازی خودش را که حدودا ۶ ملیون تومان است واریز کند بعد با ۱۵ سال سابقه بیمه حدودا مبلغ ۳ ملیون تومان و چهار صد هزار تومان میشود

   person
   ثابت
   28 شهریور 1402

   مبلغ خرید سربازی رو فرمودید حدودا ۶ میلیون ولی همسرم دو سال سربازی رو ۱۱ ملیون خریداین تفاوت به چه علت میباشد؟

    person
    نویسنده بیمه
    29 شهریور 1402

    سلام دوست عزیز
    ۶ ملیون تومان مربوط به سال گذشته است امسال کسانی که دو سال آخر را براساس حداقل دستمزد واریز کرده باشند بیش از ۱۱ ملیون تومان میشود.

person
فریبا مرادی
05 شهریور 1402

سلااام و عرض ادب. خانم هستم و ۴۶ سالمه. ۲۲ سال سابقه بیمه دارم. الان بیمه زنان خانه دار با سقف ۱۸ درصد هستم.
می تونم بازنشست بشم؟ اگر بلی میزان حقوقم لطفا؟

  person
  نویسنده بیمه
  05 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز
  خیر نمیتوانید بازنشسته شوید.

person
م.م
04 شهریور 1402

سلام بنده 16.5سابقه کار سخت و زیان آور دارم و بنا به حادثه ای ک دیدم مجبور شدم در همان شرکت به واحد دیگری که شامل شرایط سختی کار نمیشد برم و اگر در همان کار خودم ادامه کار میدادم سه3.5دیگه بازنشسته میشدم درصورتیکه حالا باید بالغ بر 12سال دیگه کار کنم تا به سن پنجاه سالگی برسم تا بتون بازنشسته بشم آیا راهکاری برای زودتر بازنشسته شدن دارد چرا که بنده بیشتر عمر خودم رو در کار سخت و زیان آور گذراندم و واقعا انصاف نیست چون از آن شغل خارج شدم بخاطر ۳.۵ سال 12سال کار کنم چه باید کرد

  person
  نویسنده بیمه
  05 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز
  راه دیگری وجود ندارد مگر اینکه مجددا به شغل قبلی خودت که سخت و زیان اور بود برگردی.

person
علی یوسفی
04 شهریور 1402

با سلام
بنده‌۴۶‌سال سن‌دارم‌کلا‌۱۸‌سال‌۵‌ماه‌سابقه‌بیمه‌دارم‌
۱۳سال۳ماه‌سختی‌‌کار‌دارم‌کارم‌شاطری چندسال‌هم‌باید‌بیمه‌بریزیم تا‌باز‌نشسته‌بشم‌‌
درضمن‌سابقه‌‌بیمه‌ام‌‌دوبار‌قبل‌شاطری‌قطع شده‌‌مداوم‌نبود
ولی‌تا‌الان‌ازبیمه‌بیکاری‌استفاده‌نکردم‌
تشکر از راهنمایی شما‌کارشناسان‌عزیز

  person
  نویسنده بیمه
  06 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز. شما باید تو مجموع با ارفاق سخت و زیان ۳۰ سال سابقه بیمه و ۵۰ سال سن داشته باشید که بتوانید بارنشسته شوید.

person
برزگر
03 شهریور 1402

سلام . من 29 سال سابقه بیمه دارم و حقوق امسال من بالاتر از 40 میلیون هستش و هر ماه فقط حق بیمه سقف که حدود دو میلیون و ششصد و هشتاد هزار تومان هستش از من کسر میشه . حالا اگر سال دیگه سقف حقوق بازنشستگی به 50 میلیون افزایش پیدا کنه و حقوق من هم بالاتر از شصت میلیون باشه . در زمان بازنشتسگی با توجه به اینکه میانگین دوسال آخر را محاسبه میشه عملا من سقف حقوق بازنشستیگی اون سال که 50 میلیون هست را نمیتوانم بگیرم . چه راهی وجود دارد که من بتوانم سقف حقوق بازنشستگی همان سال را دریافت کنم ؟ مشکلی هم بابت پرداخت حق بیمه ندارم .ممنون میشم جواب من را بدهید .

  person
  نویسنده بیمه
  04 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز
  شما هر چقدر سقف را واریز کنید در زمان بازنشستگی سقف مستمری را نمیتوانید دریافت کنید.

person
حسین اصفهانی.صفا
02 شهریور 1402

سلام
۶۱ سال سن و۱۱ سال سابقه بیمه اجتماعی دارم چه مبلغی به من طعلق می‌گیرد.با تشکر

  person
  نویسنده بیمه
  04 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز
  حدودا مبلغ دو میلیون و سیصد هزار تومان به شما تعلق می گیرد.

person
نجاتی
02 شهریور 1402

باسلام پدرم ۶۴سالشه ۱۳سال سابقه داره حقوق ایشان چقدرمیشه امسال میخوام بازنشسته گی براش بگیرم

  person
  نویسنده بیمه
  04 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز. حدودا مبلغ دو ملیون و هشتصد هزار تومان میشود میشود.

person
فاطمه
31 مرداد 1402

سلام. خانم ۵۵سال سن و ۲۳سال سابقه بیمه دارم. دررخپاست بازنشستگی بدم چقدر حقوق میگیرم؟

  person
  نویسنده بیمه
  01 شهریور 1402

  سلام. ۵ ملیون و سیصد هزار تومان مستمری دریافت میکنید.

person
فریبا
31 مرداد 1402

ممنون که جواب من حقیر را دقیق و با حوصله دادین بازهم ممنون

person
عباس..شمس
30 مرداد 1402

سلام وعرض ادب
انشالله که عمر با عزت ومستدام داشته باشید
از اینکه وقت.میزادید وجواب میدین کمال تشکر از شما دارم درود بر شما دوست عزیز 🌷🌷

  person
  نویسنده بیمه
  31 مرداد 1402

  ممنون از شما

person
فریبا
30 مرداد 1402

سلام . بنده خانمی هستم با ۱۶ سال و دو ماه بیمه ۱۴ درصدی زنان خانه دار با ۵۵ سال سن حقوق تقریبی بازنشستگی بنده را اگر محاسبه نمایید و اعلام کنید ممنون میشوم

  person
  نویسنده بیمه
  31 مرداد 1402

  سلام دوست عزیز
  حدودا مبلغ ۲ ملیون وهشتصد هزار تومان میشود یعنی ۱۴ روز از ۳۰ روز حداقل دستمزد را دریافت میکنید.

person
فریبا
30 مرداد 1402

سلام خانمهستم مهر ۵۵ سالم تمام می‌شود با ۱۴ در صد بیمه خانه داری با ۱۶ سال و ۳ ماه بیمه میخواستم بدونم حقوق تقریبی من چقدر میشه ممنونم اگه جواب من رو بدین

  person
  نویسنده بیمه
  30 مرداد 1402

  سلام دوست عزیز. با ۱۶ سال سابقه بیمه ۱۶ روز حداقل دستمزد را دریافت میکنید یعنی حدودا مبلغ ۳۶۰۰ هزار تومان میشود.

person
مهران
29 مرداد 1402

سلام عرض ادب پدر بنده ۵ سال سابقه بیمه تامین اجتماعی داشته و در سن ۵۷ سالگی بر اثر سرطان فوت کرده. در زمان حیات ایشان پیگیر ایثارگری برای برقراری بيمه ایثارگران بودیم قبل از برقراری بیمه ایشان فوت کردند، ۸۲۴ روز خدمت خط مقدم داوطلبانه ایشان ثبت شده
میخواستم بپرسم برای خانواده ام چه مستمری میتوانم برقرار نماییم تامین اجتماعی خدمت سربازی ایشان را محاسبه میکنند؟و چه مبلغ حقوقی می‌دهند
باتشکر

  person
  نویسنده بیمه
  30 مرداد 1402

  سلام دوست عزیز
  متاسفانه بعد از فوت دیگر سابقه سربازی را محاسبه نمی کنند.

   person
   علی
   31 شهریور 1402

   سلام
   راننده پایه یک هستم ۲۳ سال سابقه بیمه دارم
   آیا شغل رانندگی پایه یک جزء مشاغل سخت به حساب می آید
   و سن بازنشستگی برای رانندگان پایه یک چقدر است

    person
    نویسنده بیمه
    01 مهر 1402

    سلام دوست عزیز
    خیر رانندگی پایه یک در دسته کارهای سخت و زیان اور محسوب قرار نمی گیرد و باید ۳۰ سال سابقه بیمه و ۵۰ سال سن داشته باشید که بتوانید بارنشسته شوید.

person
شمس
29 مرداد 1402

سلام وعرض ادب
آیا رقمی که در سایت تامین اجتمایی قسمت بازنشستگی مبلغ مستمری زده ایا همون حفوق شخص هست؟ پن با ۲۶سال سابقه و۴سال بیمه بیکاری بعدش زده یک میلیون ودوییست هزار تومان..این چطوری هست؟ تشکر…

  person
  نویسنده بیمه
  30 مرداد 1402

  سلام وقت شما بخیر.
  شما با ۳۰ سال سابقه بیمه کمتر از حداقل دستمزد مستمری دریافت نمی کنید. اون مبلغ اشتباه است.

person
آبان
28 مرداد 1402

درود بر شما، اینجانب آقائی هستم ۶۰ ساله و متاهل (متولد شهریور ماه سال ۱۳۴۲) و دارای ۲۲ سال سابقه پرداخت بیمه( ۸ سال از طریق کارفرما، ۲ سال از طریق خرید پایان خدمت و ۱۲ سال اخیر از طریق بیمه خویش فرما) از چه زمانی می‌توانم تقاضای بازنشستگی کنم؟ و آیا پرداخت حق بیمه خویش فرما بعد از ۶۰ سالگی تاثیری در میزان دریافتی حقوق بازنشستگی خواهد داشت؟ با تشکر

  person
  نویسنده بیمه
  29 مرداد 1402

  سلام دوست عزیز
  هر موقع ۶۰ سال سن شما کامل شود می‌توانید بروید درخواست بازنشستگی بدهید. بعد از ۶۰ سالگی حق بیمه واریز نکنید، تاثیری ندارد.

person
اردشیر
28 مرداد 1402

سلام وفت بخیر
خانم من یازنشته تامین اجتماعی هست و یه دختر داریم آیا حق اولاد بهش تعلق میکره یا نه ؟
الان بهش نمیدن

  person
  نویسنده بیمه
  29 مرداد 1402

  سلام دوست عزیز
  خیر حق اولاد به شما تعلق نمی‌گیرد.

person
صفر دیلم
27 مرداد 1402

سلام ،سن من 52سال هست 9سال هم بیمه تامین اجتماعی دارم ،ایا با این سابقه بیمه میتوانم بازنشسته بشم یا نه واگر راه حلی هم هست ممنون میشم راهنماییم کنید ،با تشکر

  person
  نویسنده بیمه
  28 مرداد 1402

  سلام دوست گرامی
  با این سن و سابقه شرایط بازنشستگی را ندارید باید تا سن 60 سالگی حق بیمه خود را پرداخت نمایید.

person
زهرا
27 مرداد 1402

سلام من خانم هستم پدرم ۲ سال و نیم است که فوت شده ومن به تازگی طلاق گرفتم آیا حقوق بازنشستگی پدرم را میتوانم بگیرم

  person
  نویسنده بیمه
  28 مرداد 1402

  سلام. اگر طلاق شما صوری نباشد باید با طلاق نامه و شناسنامه و کارت ملی خودت به شعبه مراجعه کنید و درخواست برقراری مستمری بدهید.

person
بهرام
26 مرداد 1402

سلام خدمت کارشناس بیمه محترم. اینجانب با ۳۱ سال سابقه بازنشسته شده ام. ولی یک فکری اعصاب مرا خرد کرده و چون ادم کمالگرایی هستم میخواهم که ۳۵ سال سابقه را بدست بیاورم و طبق قانون بیمه حداکثر سابقه ۳۵ روز حقوق در ماه است و شخصیکه بیمه خویش فرما میدهد تقریبا ماهی ۱ میلیون تومان میدهد ولی من برای اینکه حداکثر سابقه بیمه یعنی ۳۵روز حقوق را بدست بیاورم حاضرم ۱۲ برابر کسی که بیمه در ماه میپردازد بدهم انهم بصورت نقدی تا ۳۵ روز حقوق در ماه را بدست بیاورم یعنی ماهی ۱۲ میلیون تومان و در سال میشود ۱۴۴ میلیون تومان و چون ۳۱ سال سابقه دارم برای رسیدن به سابقه ۳۵ سال ۱۴۴ میلیون تومان ضربدر ۴ شود مساوی ۵۷۶ میلیون تومان میشود و حاضرم از زمان پرداخت این مبلغ ۴ سال هم انتظار بکشم و بعد از ۴ سال سابقه ام ۳۵ سال شود و برای هر شخص بازنشسته این امکان بوجود بیاید که حداکثر ۵ سال سابقه را بعد از بازنشستگی به مبلغی که عرض کردم بصورت نقدی یا ماهیانه و بعد از طی شدن مدت خریداری شده و برای فقط یک مرتبه برای هر فرد بازنشسته بصورت اختیاری فراهم شود چون خیلی از بازنشسته ها مثل اینجانب میباشند و شخصیت کمالگرا دارند همچنین وقتی شخص بازنشسته میشود دیگر واقعا امکان کار مجدد که بتواند بیمه رد کند وجود ندارد چون اگر شخص بخواهد در جایی کار کند توانایی و روحیه قبل را ندارد ایا شما میتوانید این پیشنهاد را به تامین اجتماعی بدهید

  person
  نویسنده بیمه
  26 مرداد 1402

  سلام دوست عزیز. در سازمان تامین اجتماعی می تواند در سمینار سالیانه مدیران این موضوع را دهند ولی به علت مسائلی تایید نمیشود.

person
Elaheh
25 مرداد 1402

سلام،پدر من از تحت پوشش کمیته امداد بودن و از همون طریق بیمه براشون رد کردن،۱۵ سال سابقه بیمه دارن،الان که براشون حقوق واریز میکنن بار اول یک میلیون واریز کردن بارهای بعد ۷۰۰ تومن،چرا اینجوریه؟؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  26 مرداد 1402

  سلام دوست عزیز. اگر پدر شما ۱۵ سال سابقه بیمه تامین اجتماعی دارد و از طریق تامین اجتماعی هم بازنشسته شده است باید بیشتر از اینها مستمری دریافت کند بروید شعبه پیگیری کنید.

person
امیر باباخانی
25 مرداد 1402

سلام خسته نباشید .من درخواست بازنشستگی دادم بعد از برسی کامل بهم گفتن که ۴۰ روز کم داری من بجای چهل روز دو ماه پرداخت کردم سوالم اینه که درخواست بازنشستگی من از همان موقع شروع میشه یا بعداز پرداخت ۴۰ روز که کم داشتم .ممنونم راهنمایی کنید .تشکر .

  person
  نویسنده بیمه
  26 مرداد 1402

  سلام دوست عزیز
  بعد از پرداخت ۴۰ روز کسری باید مجددا درخواست جدید بازنشستگی بدهید و از تاریخ درخواست جدید به شما مستمری پرداخت میشود.

person
عباس
24 مرداد 1402

سلام وعرض ادب آیا من که تا سال ۹۹بیمه بودم از اون موقع هم بیمه بیکاری گرفتم وبازنشست میشم ایا حق اولاد ومسکن طبق سال ۹۹بهم میدن یا طبق سال بازنشستگی که بازنشست میشم ..یعنی امسال ۱۴۰۲…ممنونم از پاسخگوییتون

  person
  نویسنده بیمه
  25 مرداد 1402

  سلام عباس عزیز. هر سالی که شما بازنشسته میشود حق عائله مندی همان سال به شما پرداخت میشود.

person
پرویز
22 مرداد 1402

در ضمن 4۰ سال سن دارم

person
پرویز
22 مرداد 1402

سلام ۲۲ سال سابقه دارم از سال ۹۰ سختی کار خورده بهم چند سال دیگه باید کار کنم ممنون

  person
  نویسنده بیمه
  23 مرداد 1402

  سلام. شما باید ۳ سال دیگه حق بیمه واریز کنید که تو مجموع با ارفاق سخت و زیان اور ۳۵ سال سابقه بیمه را کامل کنید بعد بتوانید بارنشسته شوید.

person
مهدیزاده
22 مرداد 1402

بیمه قالیبافی بعد از چند سال باز نشسته می‌شود؟

  person
  نویسنده بیمه
  23 مرداد 1402

  سلام. برای خانمها با ۵۵ سال سن و ۲۰ سال سابقه بیمه و برای آقایان ۶۰ سال سن ۰ البته با ده سال سابقه ده روز حقوق هم میتوانند بازنشسته شوند.

person
بهنام
18 مرداد 1402

سلام و درود ، ما امسال پدرمون به رحمت خدا رفت ، مستمری بازماندگان رو کاراشو انجام دادیم ، حکمشم اومد ، حسابم باز کردیم ، خواستم ببینم شروع واریز از این ماهه یا ماهه بعد ؟ ممنون

  person
  نویسنده بیمه
  21 مرداد 1402

  سلام. فرآیند کمی زمانی بر است. نمی توانیم تاریخ دقیقی را به شما اعلام کنیم.

person
هباس
14 مرداد 1402

سلام بزرگوار حداقل مستمری همون حقوق بیمه بیکاری هست؟..ایا کسی که حداقل بگیر میشه حق اولادومسکن هم بهش اضافه میشه…..شما فرمودید من چون اخر های بازنشستگی بیمه بیکاری گرفتم چند سال اخر جز حداقل بگیرها هستم…یعنی حقوق ۵۳۰۰بعلاوه حق اولاد ومسکن یا خیر ممنون توضیح کامل بدین مرد خدا…⚘

  person
  نویسنده بیمه
  15 مرداد 1402

  سلام. بله مستمری حداقل به اضافه حق مسکن و حق عائله مندی به شما تعلق میگیرد در بیمه بیکاری فقط حداقل دستمزد را دریافت میکردید.

person
مهدی
13 مرداد 1402

درود و عرض ادب
من ۱۸ سال سابقه شغل سخت و زیان آور در یک شرکت خصوصی را دارم (یعنی دو سال دیگه بازنشسته میشم) و ماهانه تقریباً ۱۸ میلیون حقوق میگیرم. اگر من از این شرکت تسویه حساب کنم و به یک شغل سخت و زیان آور تو پتروشیمی با حقوق ۴۰ میلیون مشغول به کار بشم میانگین حقوق بازنشستگی را چطور برام حساب میکنن . ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

  person
  نویسنده بیمه
  14 مرداد 1402

  سلام. نحوه محاسبه بازنشستگی دوسال آخر و کل سابقه پرداخت حق بیمه شما میباشد متوسط دستمزد دو سال آخر شما ضرب در سابقه و تقسیم بر عدد ۲۴ میشود و هر عددی به دست آمد ضرب در سابقه و تقسیم بر ۳۰ میشود.

person
عباس
13 مرداد 1402

سلام ..من پنج..اسفند..امسال سابقه ام میشه ۳۰ سال تمام ایا همون روز مینونم درخواست بازنشستگی بدم
یا باید صبر کنم که ۲۷ اسفند سابقه ام تو سایت زده بشه بعد …لطفا راهنمایی بفرمایید…..و اینکه ایا میشه اول اسفند مراجعه کنم اداره وشعبه و این پنج روز برام نقدی حساب کنن تا بتونم اول اسفند بازنشست بشم.
ممنون از شما

  person
  نویسنده بیمه
  14 مرداد 1402

  سلام. هر روزی که سابقه شما کامل میشود باید درخواست بازنشستگی بدهید.

   person
   مهدی
   15 مرداد 1402

   آیا ممکنه به خاطر افزایش و جهش حقوق ، متوسط حقوق را ۵سال آخر محاسبه کنند.

    person
    نویسنده بیمه
    15 مرداد 1402

    سلام. افزایش حقوق باید مورد تایید اداره کار باشد.

person
اصغر
11 مرداد 1402

سلام.خسته نباشید
من با 51 سال سن وسابقه بیمه 27 سال میتونم بازنشسته بشم.؟

  person
  نویسنده بیمه
  15 مرداد 1402

  سلام. خیر شرایط سنی برای بازنشستگی آقایان داشتن 60 سال سن است.

person
فریبا
07 مرداد 1402

سلام
من بتازگی بازنشسته تامین اجتماعی شدم
مجردم و ازدواج نکردم. پدرم بازنشسته بانک بود و بتازگی فوت کرده. خواستم ببینم چون حقوق ایشان به من تعلق میگیره بیمه تامین اجتماعیم قطع میشه؟ یا ممکنه بگن چون تامین اجتماعی رو میگیری این بهت تعلق نمیگیره؟
ممنون

  person
  نویسنده بیمه
  08 مرداد 1402

  سلام. بله قطع میشود شما فقط از یک مستمری میتوانید استفاده کنید.

   person
   فریبا
   09 مرداد 1402

   یعنی این همه سال بیمه تامین اجتماعی دادم الکی بود؟ به همین راحتی قطع میشه؟ کاری نمیشه کرد؟

    person
    نویسنده بیمه
    09 مرداد 1402

    لطفا به تامین اجتماعی به صورت حضوری مراجعه کنید تا اگر راهکاری هست پرونده شما به صورت مستقیم مورد بررسی قرار گیرد.

     person
     فریبا
     10 مرداد 1402

     ممنونم🙏

person
شمس
07 مرداد 1402

سلام بزرگمرد عزیز
میشه بفرمایید با شرایط ۴سال اخر بازنشستگی که بیمه بیکاری گرفتم وبازنشست میشم اسفند امسال ایا با۲۶سال پرداختی بیمه البته بیمه کشاورزی بودم وحقوق اداره کاری سال ۹۹ میگرفتماز۹۹هم بیمه بیکاری گرفتم وبازنشسگیم اخر امسال هست…ایا با این شرایط میشه بفرمایید حقوق من چند هست؟ممنون میشم

  person
  نویسنده بیمه
  08 مرداد 1402

  سلام دوست عزیز. مستمری شما حداقل میشود.

person
سعید محمدی
07 مرداد 1402

سلام. من ۵۵ سالمه و ۱۲ سال سابقه بیمه دارم. میخواستم بپرسم آیا در همین سن و همین سابقه حقوقی به من تعلق میگیرد یا خیر؟ با تشکر.

  person
  نویسنده بیمه
  08 مرداد 1402

  سلام. خیر. سن بازنشستگی برای آقایان 60 سال است.

person
حمزه
07 مرداد 1402

سلام پدرم با 60 سال سن و بیش از 25 سال سابقه بیمه مشاغل سخت برای بازنشستگی حقوق چند روز حساب میشه براشون؟

  person
  نویسنده بیمه
  07 مرداد 1402

  سلام. (میانگین دستمزد با توجه به حق بیمه پرداختی در دو سال آخر) * (سنوات پرداخت حق بیمه که از ده سال کمتر و از ۳۵ سال بیشتر نباشد) / (۳۰)

   person
   حمزه
   20 مرداد 1402

   ۲ سال سربازی رو هم خریده روی هم ۲۵ سال میشه بازم ۳۰ روزه حساب میشه؟

    person
    نویسنده بیمه
    21 مرداد 1402

    با 27 سال سابقه بیمه بله.

person
سجاد
07 مرداد 1402

سلام
من حدود دو ماه دارم تا ۳۰ سال سابقم پر بشه ایا الان میتونم درخاست بازنشستگی بدم؟
متوسط دستمزد دو سال اخرم رو توی سایت تامین اجتماعی ۱۱۷۰۰۰۰۰میزنه دقیق همین مقدار رو دریافت میکنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  07 مرداد 1402

  سلام. خیر نمیتوانید وقتی ۳۰ سال سابقه بیمه شما تکمیل شود میتوانید درخواست بازنشستگی بدهید ۰۲ بله سایت دقیق محاسبه میکند.

person
سید داود
05 مرداد 1402

سلام، سنم از ۶۰ سال گذشته و ۲۶/۵سال سابقه بيمه دارم. بخاطر حداقل حقوق و عدم‌ پرداخت مزایای خود توسط کارفرما قصد بازنشستگی دارم. در صورت بازنشستگی معدل حقوق بدون دریافت مزايا مثل بن وغیره خواهد بود. لطفا راهنمایی بفرمایید که در صورت بازنشستگی حقوق چه مبلغی خواهد بود. سپاسگزارم.

  person
  نویسنده بیمه
  07 مرداد 1402

  سلام.نحوه محاسبه بازنشستگی دوسال آخر و کل سابقه پرداخت حق بیمه شما میباشد که با شرایط شما حداقل مستمری را دریافت میکنید.

person
شمس
05 مرداد 1402

سلام وعرض ادب…من ۵..اسفند۱۴۰۲سابقه ام میشه ۳۰سال تمام. حالا سوالاینه..ایا باید صبر کنم تا آخر اسفند که سابقه ام ًثبت بشه یا نه همون روز میتونم بر
م سازمان و درخواست بازنشستگی بدم…ممنونم
بخاطر اینکه اخر هرماه سابقه ثبت میشه من میتونم ۵..برچ..۱۲بازنشست بشم ممنونم

  person
  نویسنده بیمه
  07 مرداد 1402

  سلام. زمانی که ۳۰ سال سابقه بیمه شما کامل شود باید درخواست بازنشستگی بدهید اگر پایان اسفند ۳۰ سال سابقه بیمه کامل میشود باید اول فروردین درخواست بدهید که معمولا اول فروردین تعطیل است که باید ۵ فروردین درخواست بازنشستگی بدهید.

   person
   کیوان
   04 شهریور 1402

   سلام و عرض ادب خدمت شما
   بنده کارمند پتروشیمی هستم و شغلم شامل مشاغل سخت و زیان آور است.
   ۱۸ سال سابقه پرداخت بیمه مشاغل سخت و زیان آور و ۲۵ ماه هم سابقه پرداخت بیمه بصورت اجباری دارم . امروز که وارد سایت تامین اجتماعی شدم در قسمت محاسبه حقوق بازنشستگی دو ردیف وجود دارد که ردیف اول میزان مستمری به مبلغ تقريبا ۱۴ میلیون و در ردیف دوم ميانگين دستمزد دو سال آخر به مبلغ تقريبا ۲۱ میلیون درج شده
   میخواستم بپرسم کدوم از این دو ردیف میزان حقوق بازنشستگی خواهد بود ؟
   پیشاپیش از لطف و پاسخگویی شما ممنونم 🙏🙏🙏

    person
    نویسنده بیمه
    04 شهریور 1402

    سلام کیوان عزیز
    اولا با این شرایط سابقه نمی توانید بازنشسته شوید چون باید حتما ۲۰ سال سابقه بیمه را در کارهای سخت و زیان اور داشته باشید دوما ردیف اول ملاک است.

     person
     علی بلوچی
     15 شهریور 1402

     سلام من18 سال سابقه سخت و زیان اور دارم 2 سال سابقه دولتی عادی سن من هم 44 سال میباشد و معلول هم هستم چه زمانی میتونم درخواست بازنشسگی بدهم؟همچنین مستمری بازنشستگی م چگونه که در دو کارگاه مشغول بودم چگونه محاسبه میشود؟ متشکرم

     person
     نویسنده بیمه
     18 شهریور 1402

     سلام دوست عزیز
     شما باید تو مجموع ۳۰ سال سابقه بیمه و ۵۰ سال سن داشته باشید که بتوانید بارنشسته شوید ۰۲ دستمزد هر دو کارگاه جداگانه محاسبه و با هم جمع میشود

   person
   آرزو
   14 شهریور 1402

   سلام پدر من به تازگی باسن ۶۰ سال وسابقه ۱۷ سال باز نشست شده وبا داشتن یک دخترمجرد سه میلیون ونهصد حقوق میگیره در حالی که پدر بزرگم با ۱۴ سال سابقه بیمه ودو دختر مجرد هفت میلیون ودویست حقوق میگیره دلیل اینکه حقوق پدرم انقدر کم است ؟

    person
    نویسنده بیمه
    18 شهریور 1402

    سلام دوست عزیز
    پدر بزرگ شما از قانون سالهای خیلی گذشته استفاده کرده است و قانون جدید پدر شما ۱۷ سال سابقه بیمه داشته و ۱۷ روز حداقل مستمری هم دریافت میکند.

    person
    نا
    22 شهریور 1402

    بستگی دار که با شغل آزاد بیمه پرداخت کرد بستگی به شغل که به تامین اجتماعی معرفی میشه دار

    پرداخت بیمه آزاد یا پرداخت بیمه دولتی .بیمه آزاد پول بیشتری می گیر و بیمه کارگری که در شرکتی مشغول کار باشه بیمه پول کمتری می گیر اگر درصد بیمه پرداز کم باشه باید 30سال سابقه بگیر اگر بیمه آزاد باشه 20یا25سال کافیست

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید