07 مرداد 1402

خرید بیمه سربازی؛ مدارک + قوانین 1402 + افزودن به سابقه بیمه

سازمان تامین اجتماعی با در نظر گرفتن شرایط سربازان، بیمه‌نامه‌ای را به نام بیمه سربازی برای آن‌ها در نظر گرفته است. بیمه سربازی این امکان را به آقایان مشمول خدمت می‌دهد که دو سال خدمت سربازی خود را به سوابق بیمه کاریشان اضافه کنند. انجام خدمت سربازی با تمام شدن دوران دبیرستان یا سطوح بالاتر مانند دانشگاه برای همه پسران (جز کسانی که پدران جانباز داشته‌اند) ضروری‌ است. افراد زیادی دغدغه زمان از دست رفته در خدمت سربازی را دارند. بنابراین بیمه سربازی به وجود آمده است تا سربازان دیگر دغدغه‌ای در مورد دو سال خدمت نظام وظیفه نداشته باشند. در این مقاله از بیمه دات کام می‌خواهیم در مورد بیمه سربازی، ثبت نام بیمه سربازی، خرید قسطی و اضافه کردن بیمه سربازی به سوابق کاری با شما صحبت کنیم. بنابراین تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

بیمه سربازی چیست؟

براساس قانون هر مردی که تابعیت ایرانی دارد و خدمت سربازی نرفته، باید هرچه سریع‌تر این خدمت را به جای آورد. در آخرین بازنگری این قانون، طول دوره خدمت سربازی از 21  به 24 ماه افزایش یافته است.

لازم است بدانید که این قانون عادلانه است و هیچ تفاوتی میان افراد قائل نخواهد شد. بنابراین تمامی مردان باید این دوره را به صورت کامل بگذرانند و فقط در صورت تشخیص سازمان نظام وظیفه عمومی، افراد می‌توانند مشمول معافیت شوند. یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که تمامی سربازان باید به آن توجه داشته باشند، بیمه سربازی است. اما بیمه سربازی چیست؟

بیمه حوادث سربازان را بیمه سربازی می‌گویند. این بیمه‌نامه مسئولیت جبران خساراتی که در طول 24 ماه (دو سال خدمت) اتفاق می‌افتد را به عهده می‌گیرد. به عبارت ساده‌تر بیمه سربازی در حقیقت به سربازان کمک می‌کند تا در صورت بروز هر گونه آسیب یا بیمار شدن از خدمات درمانی تحت پوشش این بیمه، در بیمارستان‌های ارتش و طرف قرارداد با نیروهای مسلح استفاده کنند. بسیاری از خدمات این بیمارستان‌ها برای سربازان وظیفه رایگان است. با استفاده از این بیمه، امکان اضافه کردن مدت زمان خدمت سربازی به سابقه کاری سربازان امکان‌پذیر می‌شود.

شرایط خرید بیمه خدمت دو ساله سربازی

بیمه سربازی

افزایش سابقه بیمه تامین اجتماعی با خدمت سربازی

سازمان وظیفه عمومی و سازمان تامین اجتماعی برای خرید بیمه سربازی دو شرط زیر را تعیین کرده‌اند:

 1. فرد دارای 2 سال سابقه بیمه قبل از سربازی باشد. همچنین سابقه پرداخت حق بیمه و کارت پایان خدمت را داشته باشد. افراد در صورت نداشتن سابقه بیمه، نمی‌توانند سوابق بیمه سربازی تامین اجتماعی را خریداری کنند. در چنین شرایطی احتمالا با عبارت “بيمه شده گرامي، بازه تاريخي دوره خدمت شما در پايگاه اطلاعاتي دريافتي از ناجا مشخص نشده است” رو به رو خواهند شد. همچنین کارت پایان خدمت برای افراد زیر ۵۰ سال باید به صورت الکترونیکی باشد.
 2. چنانچه فردی درخواست مبنی بر خرید سوابق بیمه سربازی تامین اجتماعی داشتـه باشد، باید تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی باشد.

اگر دو شرط بالا و حداقل دو سال بیمه قبل از سربازی یا بعد از آن را دارید، به راحتی می‌توانید سابقه بیمه سربازی خریداری کنید.

قانون جدید؛ شرایط خرید بیمه سربازی برای خدمت کنندگان پیش از 1383

مشمولینی که قبل از سال 1383 خدمت سربازی خود را به پایان رسانده‌اند، با شرایط زیر می‌توانند بیمه سربازی را به صورت رایگان دریافت نمایند:

 1. قبل از شروع خدمت سربازی شاغل بوده و حق بیمه تامین اجتماعی را پرداخت کرده باشند.
 2. بعد از خدمت سربازی هم مشمول بیمه تامین اجتماعی باشند.

در چه صورت نمی‌توان سابقه بیمه ویژه سربازان را خریداری کرد؟

بعد از مرخص شدن از خدمت سربازی هر زمان که شرایط اشاره شده را داشته باشید، می‌توانید نسبت به خرید بیمه سربازی اقدام نمایید. در حقیقت این موضوع شامل تمامی بیمه شدگان، مقرری بگیران بیمه بیکاری و مستمری بگیران تامین اجتماعی می‌شود. البته دقت داشته باشید که دو شرط مذکور باید حتما وجود داشته باشد. پذیرش و ایجاد سوابق بعد از پرداخت کامل حق بیمه انجام خواهد شد.

مدارک مورد نیاز برای خرید بیمه‌نامه خدمت سربازی

تنها مدرک مورد نیاز برای خرید غیر حضوری بیمه سربازی کارت پایان خدمت است. در صورتی که برای خرید بیمه سربازی به صورت حضوری اقدام می‌کنید، باید مدارک زیر را به همراه داشته باشید:

 • اصل و کپی شناسنامه
 • کپی کارت ملی و اصل آن
 • اصل کارت پایان خدمت

در ابتدا باید فرم محاسبه سوابق مدت زمان خدمت خود را دریافت کنید و نسبت به تکمیل مدارک اقدام نمایید. اگر دارای سابقه حضور داوطلبانه در جبهه هستید، بهتر است فرم‌ها را حتما تکمیل کنید. اگر به هر دلیلی دفترچه پایان خدمت خود را به همراه ندارید، می‌توانید اصل گواهی خدمت سربازی را از مراجع مربوطه ارائه نمایید. این گواهی شامل تاریخ شروع و پایان دوره خدمت است.

نحوه محاسبه مدت خدمت سربازی

بر اساس رای هیئت عمومی دیوان عدالت اداری مدت خدمت سربازی به عنوان سابقه کارگاهی محاسبه خواهد شد. هیئت عمومی دیوان عدالت اداری یک مصوبه غیرقانونی را که مقرر می‌کرد «مدت خدمت نظام وظیفه مشمولان قانون کار به عنوان سابقه کارگاهی کارگر برای دریافت مزایای پایان کار لحاظ نخواهد شد» را باطل کرد.

بر اساس قانون جدید و به موجب دادخواست و لایحه رفع نقص، ابطال‌نامه شماره ۶۲۲۶؍۲۰؍۰۱۲ تاریخ ۲۱؍۱؍۱۴۰۱ مدیر روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران ابلاغی به موجب نامه شماره ۲۴۹۰۶؍۱۱۴؍۰۱۲ مورخ ۲۰؍۲؍۱۴۰۱ رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان ملارد که مقرر کرده بود؛ “خدمت نظام وظیفه مشمولان قانون کار-مصوب ۱۳۶۹- یا شرکت داوطلبانه آن‌ها در جبهه قبل از اشتغال یا حین اشتغال جزء سوابق پرداخت حق بیمه نزد سازمان تامین اجتماعی محسوب می‌شود، بنابراین از تاریخ ۳۰؍۱؍۱۳۸۳ به بعد مدت مذکور به عنوان سابقه کارگاهی کارگری برای دریافت مزایای پایان کار لحاظ نخواهد شد” در هیئت عمومی دیوان عدالت اداری پس از بحث و بررسی باطل شد.

همچنین با استناد به ماده ۷ قانون اصلاح پاره‌ای از مقررات مربوط به حقوق بازنشستگی بانوان شاغل و خانواده و سایر کارکنان مصوب سال ۱۳۷۹ مجلس شورای اسلامی و همچنین با استناد به ماده ۲۴ و ۳۱ قانون کار جمهوری اسلامی ایران پرداخت حق سنوات در ازای هر سال خدمت ازحقوق بازنشستگان و از کارافتادگان است و دادنامه‌های شماره ۸۰۱-۱۳؍۱۱؍۱۳۸۶، ۷۰۱-۴؍۳؍۱۳۸۷ و ۹۰۱-۱۲؍۱۰؍۱۳۸۶ هیئت عمومی دیوان بر برخورداری از مزایای احتساب خدمت سربازی را حق بیمه شدگان تامین اجتماعی تاکید کرده است و پرداخت سنوات پایان خدمت یکی از آن حقوق اشاره شده است.

در رای مزبور آمده است که اولاً براساس ماده ۹۵ قانون تأمین اجتماعی مصوب ۳؍۴؍۱۳۵۴ مدت خدمت وظیفه مشمولان این قانون پس از پایان خدمت و اشتغال مجدد در مؤسسات مشمول این قانون به عنوان سابقه پرداخت حق بیمه آن‌ها منظور خواهد شد.

ثانیاً مطابق تبصره ۱ قانون اصلاح تبصره ماده ۱۴ قانون کار و الحاق یک تبصره به آن مصوب ۳۰؍۱؍۱۳۸۳ مدت خدمت نظام وظیفه شاغلان مشمول قانون کار یا شرکت داوطلبانه آنان در جبهه قبل از اشتغال و یا حین اشتغال جزو سوابق خدمتی آنان نزد سازمان تامین اجتماعی محسوب شده و اعتبار مورد نیاز برای اجرای این قانون از محل دریافت میانگین حق بیمه دو سال آخر فرد بیمه‌شده تأمین می‌شود.

ثالثاً براساس رای وحدت رویه شماره ۸۰۱ مورخ ۱۳؍۱۱؍۱۳۸۷ هیات عمومی دیوان عدالت اداری اعلام شده است که نظر به تبصره یک ماده ۱۴ قانون کار و قانون استفساریه قانون اصلاح تبصره ماده ۱۴ قانون مذکور و ماده ۹۵ قانون تامین اجتماعی و سایر احکام متعدد قانون‌گذار، مدت خدمت زیر پرچم اشخاص با رعایت مقررات مربوط علی ‎الاطلاق جزو سابقه خدمت آنان و برخورداری از مزایای متعلقه قابل احتساب است.

چگونگی مشاهده سوابق و خرید بیمه سربازی

بیمه سربازی

خرید بیمه سربازی تامین اجتماعی از طریق مراجعه به کارگزاری‌ مربوطه یا از طریق سایت تامین اجتماعی انجام می‌شود. برای مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی خدمت سربازی باید به شیوه زیر عمل کنید:

 1. ابتدا به آدرس eservices.tamin.ir مراجعه کرده و ثبت نام نمایید. چنانچه قبلا در این سامانه ثبت‌نام کرده‌اید نیازی به نام نویسی مجدد نیست و با وارد کردن کدملی و گذرواژه می‌توانید به حساب کاربری خود وارد شوید.
 2. سپس از قسمت بیمه شدگان گزینه امور بیمه‌شدگان و سپس محاسبه خرید خدمت سربازی را انتخاب کنید تا مدت زمان خدمت شما و هزینه آن را ببینید.
 3. از قسمت بیمه شدگان می‌توانید سوابق بیمه خود را نیز مشاهده نمایید.

مراحل مشاهده و خرید بیمه سربازی

برای استعلام بیمه سربازی و خرید آن باید مطابق دستورالعمل زیر عمل کنید. برای خرید بیمه سربازی به سایت تامین اجتماعی وارد شوید، کد ملی (نام کاربری) و گذرواژه خود را وارد نمایید.

بیمه سربازی

نکاتی مهم برای خرید بیمه سربازی

 

بعد از قسمت «بیمه شدگان» در منو، بخش «امور بیمه شدگان» را انتخاب و سپس روی «محاسبه خرید خدمت سربازی» کلیک کنید.

بیمه سربازی

مرحله دوم

در این صفحه می‌­توانید علاوه بر مشاهده کامل سوابق بیمه، جدول نرخ محاسبه حق بیمه سربازی (مطابق آن‌چه در پایین آمده) را نیز مشاهده کنید. در تصویر زیر بیمه‌گزار دارای سابقه کار قبل از خدمت سربازی نیست. به همین دلیل باید 7% حق کارگری را بپردازد تا سوابق بیمه خدمت به سوابق بیمه تامین اجتماعی او اضافه شود.

 

بیمه سربازی

مرحله سوم خرید بیمه سربازی

 

در مرحله بعدی می‌توانید نوع پرداخت را انتخاب کنید. می‌توانید بیمه سربازی تامین اجتماعی نقدی بخرید و یا برای خرید بیمه سربازی اقساطی اقدام کنید.

بیمه سربازی

مرحله چهارم خرید

در صورت انتخاب به صورت اقساطی، می‌توانید تعداد ماه‌های پرداخت را مشخص کنید. میزان قسط هر ماه و تاریخ پرداخت به صورت خودکار در همان لحظه نشان داده خواهد شد. در ادامه می‌توانید نسبت به پرداخت اینترنتی حق بیمه سربازی اقدام کنید.

بیمه سربازی

مرحله آخر خرید بیمه سربازی

پرداخت حق بیمه در بیمه سربازی

پرداخت حق بیمه در بیمه سربازی به دو روش پرداخت نقدی و پرداخت اقساطی انجام می‌شود. اما پرداخت نقدی حق بیمه سربازی چه تفاوتی با پرداخت قسطی حق بیمه سربازی دارد؟ تفاوت پرداخت نقدی و قسطی حق بیمه سربازی در زمان اضافه شدن سوابق خدمت به سوابق تلفیقی است. در خرید نقدی حق بیمه سربازی بعد از پرداخت حق بیمه، مدت زمان سربازی به صورت خودکار به سوابق کاری فرد اضافه می‌شود. اما در خرید قسطی خدمت سربازی بعد از پرداخت آخرین قسط حق بیمه، امکان اضافه شدن سوابق خدمت سربازی به سوابق تلفیقی وجود دارد.

سامانه پرداخت اقساط بیمه سربازی به صورت آنلاین

در صورتی که برای خرید سابقه بیمه سربازی تامین اجتماعی گزینه اقساطی را انتخاب کرده باشید، باید در زمان‌های مقرر نسبت به پرداخت حق بیمه سربازی غیر حضوری اقدام کنید. نحوه پرداخت حق بیمه سربازی از طریق گوشی یا سایر دستگاه‌ها به این شکل است که باید به سایت خدمات تأمین اجتماعی وارد شوید و به قسمت محاسبه خرید خدمت سربازی در بخش امور بیمه شدگان مراجعه کنید. شما می‌توانید در هر زمانی نسبت به استعلام پرداخت اقساط بیمه سربازی از طریق همین سامانه اقدام نمایید. حق بیمه تعریف شده باید سر وقت پرداخت شود تا مشکلی برای شما ایجاد نشود.

مبلغ خرید بیمه سربازی 1402

به منظور این‌که دوره خدمت سربازی به سوابق کاری افراد اضافه شود، شرایطی وجود دارد که باید آن‌ها را درنظر گرفت:

 • در وهله اول بیمه سربازی باید مورد تایید سازمان تامین اجتماعی قرار گیرد.
 • سازمان تامین اجتماعی برای تایید این دوره و پذیرش آن برای بازنشستگی، حق بیمه‌ای را در نظر می‌گیرد.
 • میزان حق بیمه سربازی با توجه به زمان پایان خدمت و ارائه درخواست خرید بیمه از طرف متقاضی متفاوت است.

آن دسته از سربازانی که دوره خدمت سربازی آن‌ها تمام شده است، باید برای جبران خدمت ارائه شده و عدم پرداخت حق بیمه در زمان خدمت سربازی خود به سازمان تامین اجتماعی مبلغی را پرداخت نمایند. به این ترتیب دوره خدمت آن‌ها جزو سوابق بیمه در نظر گرفته می‌شود. مسئله بعدی قیمت خرید سربازی برای بیمه تامین اجتماعی است. باید گفت که قیمت خرید و پرداخت بیمه سربازی تامین اجتماعی به شرایط مختلفی بستگی دارد. بر طبق آخرین آیین نامه‌هایی که از سوی قانون گذار ابلاغ شده است، محاسبه قیمت خرید بیمه سربازی ۱۴۰۲ به شرح زیر است:

میزان حق بیمه = (نرخ) ۷% * مدت زمان خدمت * میانگین حقوق دو سال آخر کاری داوطلب

«طبق آخرین قوانین، ۲۳% پرداخت نرخ بیمه بر عهده دولت و ۷% باقی مانده آن بر عهده شخص متقاضی است.

از آنجا که محاسبه حق بیمه بر اساس میانگین دستمزد ۲ سال آخر پرداخت حق بیمه قبل از درخواست انجام می‌شود، برای همین متقاضیان بهتر است که به محض اتمام دو سال پرداخت، اقدام به خرید بیمه سربازی کنند.

ذکر چند نکته برای خرید بیمه سربازی

نکات مهمی وجود دارد که در زمان خرید بیمه سربازی باید به آن توجه کنید. این نکات به شرح زیر هستند:

 1. سربازانی که می‌خواهند بیمه سربازی را خریداری کنند، می‌توانند حق بیمه سربازی را به صورت نقدی یا قسطی پرداخت نمایند. دقت کنید که حداکثر مدت زمان پرداخت اقساط بیمه سربازی 12 ماه است.
 2. مهلت پرداخت بیمه سربازی برای افراد متقاضی که به صورت نقدی این بیمه را خریداری می‌کنند تا پایان ماه بعد از زمان محاسبه آن خواهد بود.
 3. آن دسته از افرادی که تمایل دارند حق بیمه خدمت مقدس سربازی را به صورت قسطی واریز نمایند، باید به صورت منظم و در موعد مربوطه اقساط را پرداخت کنند. امکان پرداخت زودتر از موعد اقساط وجود ندارد و در صورت پرداخت نکردن اقساط در موعد مقرر، افراد مشمول جریمه می‌شوند.
 4. در صورت عدم پرداخت مبلغ حق بیمه سربازی در موعد مقرر به صورت یک جا (نقدی) یا اقساطی، هزینه حق بیمه سربازی مجددا برای آن‌ها محاسبه خواهد شد.
 5. سوابق بعد از پرداخت کامل اضافه حق بیمه سربازی به سوابق کاری اضافه می‌شوند.
 6. در صورتی که با پیغامی شبیه «اطلاعات شما در دسترس نیست» مواجه شدید، باید به همراه مدارکی مانند کارت پایان خدمت و کارت ملی به کارگزاری تامین اجتماعی مراجعه کنید.
 7. افرادی که معافیت داشته‌اند، امکان خرید و پرداخت بیمه سربازی را ندارند. در حقیقت داشتن کارت پایان خدمت برای خرید بیمه سربازی ضروری است.
 8. فقط تعداد روزهایی که متقاضی خدمت کرده است، به سوابق او اضافه می‌شود. روزهای معافیت او در نظر گرفته نخواهد شد.
 9. قانون خرید بیمه سربازی برای همه یکسان است مگر اینکه فرد شرایط خاصی را داشته باشد.
 10. افرادی که خدمت سربازیشان به خیلی سال قبل برمی‌گردد، باید مراحل یکسانی را طی کنند و در صورت بروز مشکل به کارگزاری تامین اجتماعی مراجعه کنند.
 11. بیمه سربازی را با بیمه تکمیلی ارتش اشتباه نگیرید. بیمه تکمیلی برای کارکنان ارتش و کاهش هزینه‌های درمانی است.
 12. اگر فرد در خصوص پرداخت کوتاهی کند یا نسبت به پرداخت آن متعهد نباشد، سازمان تعهدی را به عهده نمی‌گیرد.
 13. توجه داشته باشید که بیمه سربازی تامین اجتماعی برای افرادی رایگان است که خدمت خود را قبل از سال ۸۵ انجام داده باشند و قبل و بعد از خدمت هم سابقه بیمه داشته باشند.
 14. خرید سابقه دوران خدمت وظیفه برای رزمندگان نیز مانند افراد عادی است. این افراد در صورت داشتن شرایط مذکور می‌توانند نسبت به خرید بیمه سربازی اقدام کنند.

همان‌طور که در جریان هستید، تمامی سربازان وظیفه دارای دفترچه بیمه هستند. همچنین امکان استفاده از خدمات دفترچه بیمه سربازی در بیمارستان‌های طرف قرارداد نیروهای مسلح برای آنان فراهم است. در بعضی بیمارستان‌ها نیز این خدمات به صورت رایگان به سربازان ارائه می‌شود.

کدام گروه افراد از پرداخت حق بیمه سربازی معاف هستند؟

بر اساس ماده 95 قانون تامین اجتماعی، همه بیمه‌شدگان، مستمری بگیران بازنشستگی و ازکارافتادگانی که قبل و بعد از خدمت، در کارگاهی مشغول کار و بوده و دارای سابقه بیمه تامین اجتماعی هستند و انجام دوره خدمت سربازی آن‌ها قبل از 7 مرداد 1385 است از پرداخت حق بیمه سربازی معاف هستند. البته این افراد باید بلافاصله (یا حداقل سه ماه بعد) بیمه شده باشند.

پوشش‌های دفترچه بیمه سربازی

سربازان وظیفه با داشتن بیمه مخصوص دوره خدمت از پوشش‌های زیر برخوردار می‌شوند:

 • پرداخت هزینه‌های پرشکی (اگر سربازی در دوره سربازی به استفاده از خدمات درمانی و امکانات پزشکی نیاز داشته باشد، بیمه سربازی هزینه حوادث سربازان پرداخت خواهد کرد.)
 • نقص عضو و از کارافتادگی دائم یا موقت (میزان غرامت پرداختی در نقص عضو دائم یا موقت به نوع و میزان از کارافتادگی یا نقص عضو سرباز بستگی دارد. این غرامت‌های جانی نیز تحت پوشش بیمه حوادث سربازان است.)

مقاله پیشنهادی: استعلام غیبت سربازی؛ آموزش ۴ روش برای استعلام غیبت سربازی

خرید سوابق بیمه سربازی را آنلاین انجام دهید

بیمه سربازی به عنوان یک امکان کاربردی برای سربازان شناخته می‌شود. بیمه سربازی تمامی حوادث مرتبط با دوران خدمت را تحت پوشش قرار می‌دهد و در پایان خدمت هم به سوابق کاری افراد اضافه می‌شود. در این مقاله از بیمه دات کام در مورد بیمه سربازی، خرید آنلاین و حضوری بیمه سربازی، حق بیمه سربازی و تمامی نکات مهم در این رابطه، با شما صحبت کردیم. در صورتی که بعد از مطالعه این مقاله همچنان در مورد بیمه سربازی سوال یا ایهامی دارید، از قسمت نظرات این مقاله با کارشناسان بیمه دات کام در ارتباط باشید.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
اقدامات مهم بعد از تصادف
30 شهریور 1402 / مقالات بیمه شخص ثالث / اطلاعات بیمه ای

بعد از تصادف چکار کنیم؟ | راهنمای اقدامات ضروری پس از تصادف رانندگی

تصادف کردن یکی از تجارب تلخی است که ممکن است برای هر راننده‌ای اتفاق بیفتد. این تجربه برای قدیمی‌ترین راننده هم استرس و ترس را به همراه دارد. اقدامات پس از تصادف از

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
person
جوان
04 مهر 1402

سلام، پدرم دوره سربازیش ۲۸ ماه در زمان جنگ بوده که فوت کرده سابقه پرداخت بیمه هم بعد از دوران سربازی ۲۰ ماه از راه آهن داره مادرم میتونه اقدام به خرید بیمه سربازی بکنه و از مزایای بیمه ی شوهرش استفاده کنه؟

  person
  نویسنده بیمه
  05 مهر 1402

  سلام دوست عزیز
  خیر نمیتواند چون فقط بیمه شده در زمان حیات خودش میتواند درخواست خرید خدمت سربازی را بدهد.

person
مهدی
02 مهر 1402

سلام. من همزمان با سربازیم برام از یه شرکت دیگه بیمه رد می‌شده. آیا می‌تونم مدت سربازیم رو به سابقه بیمه اضافه کنم؟ یعنی چون زمان خدمتم رو همون میفته دوباره سابقه کارم همون میمونه یا دو سال بهش اضافه میشه؟

  person
  نویسنده بیمه
  03 مهر 1402

  سلام. بله می توانید مدت زمان خدمت سربازی را خریداری کنید.

person
حسین انیسی
01 مهر 1402

سلام خرید خدمت با توجه به اینکه به روز محاسبه میشه. ایا در حقوق باز نشستگی تاثیری داره منظور اگر در اخرین سال باز نشستگی پرداخت بشه یا دهها سال قبل تفاوتی داره یا نه

  person
  نویسنده بیمه
  01 مهر 1402

  سلام دوست عزیز
  خیر هیچ تاثیری در تعیین مبلغ مستمری ندارد فقط دوسال یه سابقه اضافه میشود و اون دو سال هم دو روز به مستمری بازنشستگی اضافه میشود.

person
کد۲۷۲
01 مهر 1402

مسئولین کشور نمیدونم در کجای عالم سیر میکنن!؟ آخه مرد ناحسابی آخه کی میاد یه بچه ۱۶ ساله رو بیمه میکنه؟اصلا بهش کار میدن؟ حالا میگین قبل خدمت باید سابقه بیمه داشته باشه.! کلا این جماعت فقط بلدن حق ملت رو بخورن و هرکجا ذره ایی به نفع مردمه جلوشو میگیرن وبه ریش ما میخندن

  person
  نویسنده بیمه
  01 مهر 1402

  سلام دوست عزیز
  اشخاصی هستند که با ۹ سن هم مثل کارگران خبازیها سابقه بیمه هم دارند.

person
امیر
29 شهریور 1402

باسلام، بنده قبل خدمت یک سال و سه ماه بیمه دارم، ولی یک ماه مونده به اعزامم تسویه حساب کردم و این مدت بیمم چسبیده به دو سال خدمتم نیس یک ماه حق بیمه واریز نشده، میتونم بعد اتمام خدمتم الباقی بیمه رو تکمیل کنم و بعد اقدام به خریدش کنم؟ یا باید فاصله ای بین بیمه و اعزام نبوده باشه؟

  person
  نویسنده بیمه
  29 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز
  نیازی به تکمیل نیست می توانید بیمه خود را خریداری نمایید.

person
حصاری
28 شهریور 1402

باسلام علی اصغرحصاری در 1373/07/18اعزام ودرتاریخ1375/07/23اتمام دوره دوساله که واقعا حیف بهترین دوران عمردرجزایرخدمت کنی بعد.درشرکتی کارکنی که بعداز۱۳سال کارحتی حقوق معوق ندادن وبجای ۱۳سال ۶سال بیمه ثبت شده درحالیکه رای اداره کارهم داشتم درسال ۸۸که اعلام ورشکستگی کرد هم بیمه هم حقوق هم عمرپایمال شد وبجای دادن حقوق وسنوات بری بازداشتگاه .جزوکارههای سخت وزیان اوربود .من خواهش میکنم الان ۵۳سال سن بیکار .خواهش میکنم عزیزان مسولین نذارن حق کارگران پایمال بشه مادرکشوراسلامی زندگی میکنیم عدالت بایددرراس امورباشدکدملی 5749112381

  person
  نویسنده بیمه
  29 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز
  بله شما درست می فرمایید باید عدالت در راس تمام امور باشد.

person
فرشید
28 شهریور 1402

سلام، آیا کارمندی که بیمه مدت دو سال سربازی خود را به تامین اجتماعی پرداخته است و سال ها بعد که رسمی شده و صندوقش از تامین اجتماعی به صندوق بازنشستگی کشوری منتقل شده است، باید دوباره بیمه نظام وظیفه را پرداخت کند؟ به عبارت دیگر موقع انتقال کسورات بین دو صندوق، باز هم باید محاسبه و پرداخت جدیدی انجام دهد؟

  person
  نویسنده بیمه
  28 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز
  خیر نیازی به پرداخت مجدد هزینه بیمه سربازی نیست.

person
اسماعیل
27 شهریور 1402

سلام در سایت تامین اجتماعی قسمت امور بیمه شدگان لیست محاسبه بیمه پایان خدمت از سیستم حذف شده بنده همیشه با تلفن همراه پرداخت میکردم متاسفانه مدتی هست که از سیستم برداشتند .

  person
  نویسنده بیمه
  27 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز
  بله باید به صورت حضوری به تامین اجتماعی مراجعه کنید.

person
یوسف عظیمی
24 شهریور 1402

سلام، سال 1382ر فتم خدمت سال 84برگشتم.وسال 85 6 ماه حق بیمه دارم و از سال 1387تا 1402 سابقه بیمه دارم،، آیا من جز معافیت قرار میگیرم

  person
  نویسنده بیمه
  26 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز
  خیر باید حق بیمه دوران سربازی را به صورت نقدی یا اقساطی پرداخت نمایید.

person
امین
23 شهریور 1402

سلام وقت بخیر من ۱۸ ماه خدمت کردم و ۳ ماه کسری بسیج گرفتم آیا من الان باید ۱۸ ماه بیمه خدمت را بخرم یا ۲۱ ماه

  person
  نویسنده بیمه
  26 شهریور 1402

  سلام. می توانید مدت زمان سربازی را خریداری نمایید.

person
حسین
20 شهریور 1402

باسلام ایا خرید خدمت با مبلغ بالا. ایا تاثیری در پایه حقوق باز نشستگی دارد. من 33سال سابقه دارم الان حقوق خودم رو بالا بردم و خرید خدمت میانگین دو سال اخره ایا تاثیری در حقوق داره

  person
  نویسنده بیمه
  26 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز
  خرید سابقه بیمه خدمت در بازنشستگی موثر است. اما میزان آن برای همه یکسان است.

person
مهرشاد
20 شهریور 1402

سلام.من‌دو‌سال زمان جنگ تو جبهه بودم و‌ کارت ایثار ارتش هم دارم.از سال 78بیمه شدم تو سازمان مخابرات.الان می‌خوام درخواست بازنشستگی بدم.ایا باید برا دوسال خدمت باید برا اضافه کردن سابقه بیمه هزینه پرداخت کنم یا برا رزمندگان رایگانه .خواهشاً یه توضیحی بدین

  person
  نویسنده بیمه
  01 مهر 1402

  سلام دوست عزیز
  اگر قبل از خدمت سابقه تامین اجتماعی داشته باشید رایگان است ولی اگر ندارید باید حق بیمه این دو سال سربازی را واریز کنید.

person
Auob
18 شهریور 1402

سلام
بنده قبل و بعد خدمت سربازی بیمه بودم
سال ۱۳۸۴ تا ۱۳۸۶ خدمت بودم
بنده شرایط این رو دارم که سابقه بیمه سربازی رو رایگان بگیرم
ایا قانون جدیدی اومده که شامل حال ترخیصی های ۸۶ به بعد بشه؟
چون خیلی وقته این قانون تا ۸۵ رو شامل شده چرا قانون جدیدی نمیاد ک ۸۵ ب بعد روشامل شه؟

  person
  نویسنده بیمه
  19 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز
  خیر شامل شما نمیشود و قانون جدیدی تصویب نشده است.

person
M
17 شهریور 1402

سلام .من سال ۸۰ دوسال خدمت سربازی رو چون قبل و بعد خدمت بیمه رد شده برام با ارائه کارت دو سال به سوابقم اضافه شده است.
دقیقا همان تاریخی که سرباز بودم هم برای بنده توسط صاحب کار قبلیم حق بیمه واریز شده است.
خواستم بپرسم تکلیف پرداختی که دوسال برام انجام شده چی میشه.ایا اگه پیگیری کنم امکان داره دو سال دیگه هم اضافه بشه یا نه؟

  person
  نویسنده بیمه
  19 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز
  خیر امکان نداره دو سال دیگه اضافه شود.

person
Reza
16 شهریور 1402

سلام دوسال بیمه دانشجویی پرداخت کردم و جزو سابقه بیمه حساب میشه
می تونم بیمه دوسال سربازی رایگان اضافه کنم چون قبلش بیمه بودم؟

  person
  نویسنده بیمه
  18 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز. در صورتی که شرایط خرید بیمه سربازی را دارید، بله می توانید.

person
مهرداد
15 شهریور 1402

سلام ، من ٤ ماه قبل از رفتن به خدمت بيمه داشتم الان براي تبديل خدمت به سوابق بيمه ايا شامل دريافت رايگان نيستم ممنون

  person
  نویسنده بیمه
  18 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز
  سوابق بیمه سربازی به صورت رایگان نیست و باید خریداری شود.

person
مهدی
14 شهریور 1402

سلام و عرض ادب ، ببخشید خدمت سربازی بنده جزو سوابقم ثبت شده ، به علت هزینه های بیماری فرزندم ، میخواهم سابقه ام را حذف کنم ، لطفا راهنماییم فرمایید, آیا باید به تهران مراجعه کنم یا میتوانم از طریق دیوان عدالت اداری تقاضا کنم

  person
  نویسنده بیمه
  18 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز
  قانونی نداریم که شما بخواهید مدت خدمت سربازی که خریداری کردید و جز سابقه شما محسوب شده را حذف کنید و پول ان را دریافت کنید بروید دیوان عدالت اداری شکایت کنید و منتظر باشید و ببینید که دیوان چه رای صادر میکند.

person
سیا
13 شهریور 1402

سلام برای معافیت خرید خدمت افرادی که سابقه خدمت هستند معیار زمان دوسال قبل از پایان خدمت است یا دو سال بعد شروع خدمت .درباره افرادی که مدت خدمت بعلت قبولی در دانشگاه بیشتر از دوسال روی کارت آنها ثبت شده چطور میشه .آیا مورد واقعی داشته اید

  person
  نویسنده بیمه
  14 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز
  هر مدتی که در کارت پایان خدمت شما درج شده است را میتوانید حق بیمه ان را پرداخت کنید و جز سابقه شما محسوب شود و از تاریخ درخواست خرید خدمت سربازی دو سال به قبل محاسبه میشود.

person
فرهاد
12 شهریور 1402

سلام وقت بخیر
من برای اضافه شدن سربازی به سوابق بیمه حدود دو سال پیش بصورت اقساطی اقدام کردم و یک قسط رو همون موقع پرداخت کردم و مابقی اقساط رو تا به امروز پرداخت نکردم.
میخواستم بپرسم با توجه به اینکه خرید بیمه سربازی بر اساس آخرین دستمزد روزانه محاسبه میشه ، اگر دستمزد روزانه فعلی من نسبت به دو سال پیش که قسط اول رو دادم کمتر شده باشه ، اقساط معوقه هم کمتر میشه یا مبنای محاسبه همون دستمزد دو سال پیش خواهد بود؟

  person
  نویسنده بیمه
  14 شهریور 1402

  سلام.
  اون درخواست قبلی شما به علت عدم پرداخت باطل شده است باید بروید درخواست خرید خدمت سربازی جدید ارائه بدهید.

person
سهراب
11 شهریور 1402

با سلام، در سال 71 خدمت سربازی را تمام کردم، خدمت پشت جبهه 27 ماه بوده . من 27 ماه خدمت کردم، سوالی که دارم ، 27 ماه باید بخرم یا 24 ماه ؟

  person
  نویسنده بیمه
  11 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز. می توانید 27 ماه را خریداری کنید.

person
محمد جواد
08 شهریور 1402

با سلام بنده 1 ماه قبل سربازی بیمهرد کرده بودم و بعد از سربازیم 1سال سابقه بیمه دارم ایا امکانش فراهمه که 1 سال دیگهرو پرداخت کنم و اقدام به خرید بیمه سربازی؟

  person
  نویسنده بیمه
  08 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز
  بله میتوانید مشکلی ندارد.

  person
  حسین
  03 مهر 1402

  با احترام
  بنده سال ۷۶ خدمتم تموم شده و استخدام شدم
  الان مرکز اعلام میکنه که پرداخت حق بیمه سربازی
  اجباریه و باید پرداخت کنی و بازنشسته شوی وگرنه با ۲۸روز حقوق حکم بازنشستگی برای بنده زده میشود آیا این اجبار قانونیه
  بنده تمایل به پرداخت ندارم و علاقه مندم دوسال بیشتر
  در استخدام باقی بمانم
  لطفا جواب بدین خیلی مستاصلم.سپاس

   person
   نویسنده بیمه
   03 مهر 1402

   سلام دوست عزیز
   خیر خرید خدمت سربازی اجباری نیست.

person
محمد
07 شهریور 1402

سلام . من به قسمت محاسبه خرید خدمت سربازی که میرم نوشته بازده تاریخی دوره خدمت شما در پایگاه اطلاعاتی دریافتی از ناجا مشخص نشده . من سال 99 خدمتم تموم شده . لطفا میشه راهنمایی بفرمایید

  person
  نویسنده بیمه
  08 شهریور 1402

  سلام محمد عزیز
  از طریق حوزه نظام وظیفه کارت پایان خدمت شما ایراد دارد بروید پیگیری کنید.

person
بزرگمهر
07 شهریور 1402

با دروود فراوان … من سال ۷۹ خدمت سربازیم تموم شد، قبل از خدمت هم بیمه نبودم ولی یکی دوسال بعد از خدمت بیمه شدم ینی از آخرای سال ۸۰ تقریبن ..
آیا میتونم سابقه بیمه خدمت روو بخرم؟؟
اگر میشه شرایط و قیمت روو میخاستم بدونم ..
با سپاس..

  person
  نویسنده بیمه
  08 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز
  اگر الان بیش از دوسال سابقه بیمه دارید میتوانید درخواست خرید خدمت سربازی بدهید.

person
سعید
06 شهریور 1402

سلام وقت بخیر
آیا امکان دارد این بخشنامه از سال ۸۵ تا سال ۹۰ تغییر پیدا کنه چون من شرایطش را دارم فقط سال اعزام ۹۰ هستش .
سال ۹۸ هزینه خرید بیمه من ۳ میلیون بود نخریدم منتظر موندم این بخشنامه عوض بشه الان شده ۷.۸۰۰ نمیدم هزینه را پرداخت کنم یا همچنان منتظر باشم.
ممنون

  person
  نویسنده بیمه
  07 شهریور 1402

  سلام. فعلا خبری از تغییر بخشنامه خرید سربازی نیست به نظر بنده تا بیشتر نشده برو قسطی پرداختش کنید.

person
احمد
03 شهریور 1402

سلام وقت بخیر ،،،بنده از سال ۱۴۰۰ تا ۱۴۰۲ سرباز بودم و به مدت ۲۱ ماه خدمت کردم و قبل خدمت ۱/۵سال سابقه بیمه داشتم ،،،اگه بعد خدمت هم بیمه بریزم و سابقه بیمم بشه ۲ سال میتونم سابقه بیمه خدمتو بگیرم؟

  person
  نویسنده بیمه
  04 شهریور 1402

  سلام احمد عزیز
  بله میتوانید بعد از اینکه دوسال سابقه بیمه شما تکمیل شد درخواست خرید خدمت سربازی بدهید.

person
Mahdi
03 شهریور 1402

سلام با دوماه سابقه بیمه مشاغل ازاد قبل از سربازی میشه بیمه سربازی رو خرید

  person
  نویسنده بیمه
  04 شهریور 1402

  سلام مهدی عزیز
  خیر نمی شود.

person
مهدی
30 مرداد 1402

سلام کسی یک ماه بیمه مشاغل آزاد شده می‌تونه بیمه خدمت سربازی رو بخره وبه سابقه بیمه اضافه کنه

  person
  نویسنده بیمه
  31 مرداد 1402

  سلام مهدی عزیز. خیر نمی توان با یک ماه بیمه مشاغل ازاد، بیمه سربازی را خرید.

person
علی
30 مرداد 1402

با سلام و عرض خسته نباشید
ببخشید من 10 ماه خدمت رفتم و پس از اون معاف شدم. آیا میتوانم اون ده ماه را به سابقه بیمه ام اضافه کنم؟..
ممنون میشم اگر راهنمایی بفرمایید.

  person
  نویسنده بیمه
  30 مرداد 1402

  سلا دوست عزیز. اگر بابت اون ده ماه کارت پایان خدمت گرفته باشید بله میتوانید ان را اضافه کنید.

person
khajehayuob@gmail.com
29 مرداد 1402

باسلام و عرض ادب درسال 1360به خدمت سربازی رفتم و پس از آن جسته گریخته در محلهای کارم بیمه واریز کردن ادارات و شرکت‌هایی که کار کردم الان 62سالمه و بیمه علیک را جمع مینمایم آیا دوسال خدمت و پس از آن یکسال جبهه من نیز میتوانم به سابقه ام اضافه کنم و میتوانم بخرم ممنون

  person
  نویسنده بیمه
  30 مرداد 1402

  سلام. بله امکان خرید سوابق سربازی برای شما فراهم است.

person
نوری
28 مرداد 1402

سلام،من درسال ۸۲رفتم سربازی وسال ۸۴ کارت پایان خدمتم را گرفتم اما قبل از سربازی بیمه نداشتم و بعد از سربازی درسال۱۴۰۰بیمه شدم و دوسال و چندماه سابقه دارم و درحال حاضر بیمه ام فعال می‌باشد.برای اضافه کردن بیمه سربازی به سابقه بیمه ام ممنون میشم راهنماییم کنید

  person
  نویسنده بیمه
  29 مرداد 1402

  سلام دوست عزیز. باید با کارت پایان خدمت و کارت ملی خودت به کارگزاری سازمان مراجعه کنید و درخواست خرید خدمت سربازی بدهید و حق بیمه ان را پرداخت کنید.

  person
  محمد
  29 مرداد 1402

  باسلام و احترام
  سه ماه سابقه بیمه قبل از اعزام دارم و الان سربازم.
  ایا می توان بعد از اتمام خدمت سربازی ، باتکمیل این سه ماه سابقه به دوسال ، بیمه سربازی رو خرید؟
  باتشکر

   person
   نویسنده بیمه
   30 مرداد 1402

   سلام دوست عزیز. بله شما میتوانید بعد از خدمت سربازی سابقه بیمه خودت را دو سال کامل کنید بعد درخواست خرید سربازی بدهید.

person
نگهبانان شب زنده داران پر استرس
24 مرداد 1402

باسلام بنده سال 82و83 شغلم نگهبانی بوده و در آن ایام شرکت های فوق بیمه کامل پرداخت نکردندوشرکت هارسمی نبودند توافقی بوده با آن مجموعه وفقط چند روزی بیمه بنده ثبت سیستم شده و بنده سال 84رفتم خدمت 20 ماه و پس از پایان خدمت چند مدتی بیکار ومجددا با وقفه شغل پیدا کردم وتا الان سرکارم آیا سوابق بیمه خدمت برای بنده رایگان محاسبه میشود یا هزینه پرداخت کنم باتشکر

  person
  نویسنده بیمه
  25 مرداد 1402

  سلام دوست عزیز
  باید هزینه پرداخت کنید. بیمه خدمت سربازی رایگان نیست. تمام سربازان در زمان خدمت هزینه بیمه را پرداخت می کنند.

person
رضا
24 مرداد 1402

کیانی که سربازی خود را خریده اند و کارت پایان خدمت خرید سربازی دارند هم‌ می توانند سابقه بیمه تامین اجتماعی را بخرند؟

  person
  نویسنده بیمه
  25 مرداد 1402

  سلام رضای عزیز.
  خیر همچین امکانی بر اساس قوانین سازمان تامین اجتماعی وجود ندارد.

person
علی
23 مرداد 1402

سلام وقت بخیر
من طبق اداره کار حقوق میگیرم
اگه خدمتم رو بخرم آیا به پایه حقوقم اضافه میشه
یعنی درکل روی افزایش حقوقم تاثیر داره ؟
ممنونم

  person
  نویسنده بیمه
  24 مرداد 1402

  سلام. سابقه بیمه سربازی برای بازنشستگی است و تاثیری روی حقوق ندارد.

person
علی رضا
23 مرداد 1402

امکانش هست در طول مدت زمان خدمت طبق روال گذشته حق بیمه مشاغل آزاد رو پرداخت کرد و همچنین ۲ سال سربازی رو خریداری کنیم که 4 سال جزء سوابق ثبت بشه؟

  person
  نویسنده بیمه
  23 مرداد 1402

  سلام. خیر امکان ندارد.

person
علی
17 مرداد 1402

یک سوال داشتم، بنده یک سال و شش ماه بیمه دارم ولی تا قبل از اعزامم به خدمت 2 سال سابقه ام پر نمیشه . میخواستم بپرسم که اگر به صورت مشاغل آزاد 6 ماه از حق بیمه رو یکجا قبل از شروع خدمت پرداخن کنم (مهر اعزامم ولی تا دی ماه رو پرداخت کنم) شامل استفاده از قانون میشم یا خیر؟

  person
  نویسنده بیمه
  22 مرداد 1402

  سلام. شما میتوانید بعد از خدمت سربازی مجددا حق بیمه پرداخت کنید و وقتی سابقه شما دو سال شد بعد درخواست خرید سربازی بدهید و حق بیمه ان را پرداخت کنید.

   person
   علی
   23 مرداد 1402

   ممنونم بابت پاسخگویی
   امکانش هست در طول مدت زمان خدمت طبق روال گذشته حق بیمه مشاغل آزاد رو پرداخت کرد و همچنین ۲ سال سربازی رو خریداری کنیم که 4 سال جزء سوابق ثبت بشه؟
   امکان پرداخن حق بیمه مشاغل آزاد حیت خدمت امکان پذیره؟

    person
    نویسنده بیمه
    23 مرداد 1402

    سلام. خیر امکان ندارد.

person
شهروز
13 مرداد 1402

سلام. بنده قبل از خدمت سربازی حدود 2 سال بیمه داشتم و حدود 20 ماه خدمت کردم و بعد از خدمت بلافاصله بیمه اجباری داشتم. ولی پایان خدمتم اردیبهشت 1386 بوده. چرا نباید از قانون خرید سابقه رایگان برای دوره خدمت بهره مند بشم. مگر اونهایی که قبل از 7 مرداد 1385 ترخیص شدند، تخم دوزرده می گذاشتند و …

  person
  نویسنده بیمه
  14 مرداد 1402

  سلام. با این بخشنامه نمی توانید استفاده کنید.

person
حسین آذري وند
08 مرداد 1402

سلام .من سال ۱۳۶۹ الی ۱۳۷۱ سرباز بودم .
سال ۷۷ اولین بیمه تأمین اجتماعی برام واریز شده.حدود ۵ سال بیمه تا الان دارم .متولد ۱۳۵۱ هستم .
برای من بیمه سربازی شامل می‌شود؟

  person
  نویسنده بیمه
  09 مرداد 1402

  سلام. اگر الان بیمه واریز کنید و در واقع بیمه پرداز باشید میتوانید درخواست خرید خدمت سربازی بدهید و حق بیمه ان را پرداخت کنید تا جز سابقه شما محسوب شود.

person
مستفا
07 مرداد 1402

با توجه به فراهم شدن زمینه اخذ اطلاعات دوره خدمت سربازی بیمه ­شدگان از سازمان وظیفه عمومی ناجا به­ صورت فایل اطلاعات تجمیعی، احتساب سوابق مذکور بدون نیاز به مراجعه حضوری متقاضیان به شعب ذیربط ، ب­صورت کاملا غیرحضوری راه اندازی گردید و بیمه ­شدگان می­توانند از طریق سامانه خدمات غیر حضوری سازمان به نشانی اینترنتی https:‏/‏/eservices.tamin.ir و با ورود به منوی بیمه­ شدگان‏/ اموربیمه­ شدگان‏/ محاسبه خریدخدمت سربازی، نسبت به محاسبه و پرداخت حق بیمه مدت خدمت نظام وظیفه متعلقه اقدام نمایند.

بدیهی است درصورت پرداخت حق بیمه متعلقه در مهلت تعیین شده (اعم از پرداخت به­ صورت یکجا و یا تقسیط ) سوابق مربوطه متناظر با دوره خدمت سربازی در شعبه متمرکز تامین اجتماعی ایجاد خواهد شد.

همچنین به­ جهت جلوگیری از بروز اشکال در تجدید محاسبه حق بیمه احتساب سوابق ایام خدمت سربازی، اخذ تقاضا در سرویس غیرحضوری صرفاً برای آن عده از بیمه­ شدگانی­ که در سنوات گذشته درخواست احتساب سوابق سربازی منجر به پرداخت نداشته ­اند، امکان­پذیر می­باشد.

داشتن ارتباط بیمه ای در زمان تقاضا و کارت هوشمند پایان خدمت و حداقل دو سال بیمه پردازی از شرایط اولیه استفاده از این خدمت بوده و چنانچه دوره خدمت سربازی بیمه شدگان متقاضی، به سبب اشتغال به تحصیل، فرار از خدمت و … دارای انقطاع و یا مدت دوره مورد نظر غیر متعارف (بیشتر از 30 ماه) ­باشد و همچنین مواردی­که اطلاعات دوره خدمت انجام شده، توسط سامانه وظیفه عمومی ناجا قابل واکشی نباشد ، می­بایست اقدامات لازم در­خصوص محاسبه حق بیمه و تکمیل فرآیند مربوطه رأساً توسط شعب ذیربط انجام پذیرد.

شایان ذکر است در 9 ماهه لغایت آذر سالجاری بیش از 7000 مورد درخواست خرید دوران سربازی و احتساب بعنوان سوابق بیمه ای توسط بیمه شدگان گیلانی در شعب تامین اجتماعی استان ثبت و عملیاتی گردیده که با غیرحضوری گردیدن این خدمت در هفتمین هفته از اجرای طرح 3070 سازمان تامین اجتماعی ( اول دی ماه ) از این پس مراجعات حضوری مربوط به دریافت این خدمت حذف خواهد شد .

person
وحید
03 مرداد 1402

با سلام
بنده در سال 1379 فرآیند خرید خدمت رو انجام دادم و با پرداخت هزینه و یک ماه آموزش کارت پایان خدمت گرفتم. آیا امکانش هست دو سال به سابقه بیمه اضافه کنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  04 مرداد 1402

  سلام. خیر نمیتوانید چون فقط کسانی که دو سال خدمت سربازی را انجام داده اند میتوانند با خرید آن دو سال سابقه بیمه خود اضافه کنند.

person
علیپور
03 مرداد 1402

سلام آیا سابقه سربازی در حقوق و مزایا تأثیر داره
با 28سال یک روز کم بازنشسته شدم آیا اگر بابت دوسال خدمت مبلغ خرید خدمت را انجام بدم تاثیری بر حقوق و مزایا دارد؟

  person
  نویسنده بیمه
  03 مرداد 1402

  سلام. سابقه نظام وظیفه به عنوان دو سال بیمه ای محسوب می شود. بله تاثیر دارد.

   person
   علی607
   17 شهریور 1402

   با عرض سلام … چرا در پاسخ یکی از عزیزان فرموده بودید (سابقه بیمه سربازی برای بازنشستگی است و تاثیری روی حقوق ندارد.) … با سپاس

    person
    نویسنده بیمه
    18 شهریور 1402

    سلام. چون سابقه بیمه سربازی برای به سوابق بیمه اضافه می شود و تاثیری روی حقوق ندارد. میزان حقوق بازنشستگی به دریافتی سال های اخر اشتغال شما بستگی دارد.

person
علی
31 تیر 1402

سلام تو سامانه برا من قسمت بیمه شدگان فقط میاد بالا با امور بیمه شدگان اصلا اون محاسبه خدمت سربازی گزینش نیست برا من چرا؟ پنج ماه دارم قسط میدم

  person
  نویسنده بیمه
  31 تیر 1402

  سلام. لطفا به صورت حضوری به تامین اجتماعی مراجعه نمایید.

person
زهره
29 تیر 1402

سلام وقت بخیر
برادرم خدمت سربازیش رو اقساطی کرده و چهار قسط هم ریخته حساب. متأسفانه قسط پنجم که مال همین تیرماه امسال بوده یکروز عقب افتاده. مشکلی پیش میاد؟

  person
  نویسنده بیمه
  31 تیر 1402

  سلام. بله مشکل ایجاد خواهد شد و بابت دیر کرد جریمه میشود.

person
پویا
25 تیر 1402

سلام، من سرباز امریه بودم و به مدت 2 سال توی سازمان صنایع و یک کارخانه صنعتی خدمت کردم. هر ماه هزینه بیمه از حقوق من کسر می شد. میخواستم بدونم برای افزودن سربازی به بیمه تامین اجتماعی باز هم باید هزینه پرداخت بکنم؟ از طرف دیگه من قبل از سربازی هم توی یه کارخانه کار میکردم اما بیمه برای من رد نمیشد. با این تفاسیر میتونم برای خرید بیمه سربازی اقدام بکنم؟
سپاس

  person
  نویسنده بیمه
  26 تیر 1402

  سلام. اگر اون مدتی که سرباز بودید و لیست بیمه برای شما ارسال شده باشد این یک کار غیر قانونی بوده است و باید سابقه شما حذف شود و از طریق کارت پایان خدمت حق بیمه پرداخت کنید.

person
م.ا
17 تیر 1402

وقتی به سامانه تامین اجتماعی مراجعه میکنم با پیغام خطای زیر مواجه می‌شوم. ضمنا کارت پایان خدمتم نیز به روز و جدید است.
” بیمه شده گرامی، بازه تاریخی دوره خدمت شما در پایگاه اطلاعاتی دریافتی از ناجا مشخص نشده است.”
لطفا راهنمایی فرمایید.

  person
  نویسنده بیمه
  18 تیر 1402

  سلام دوست عزیز. پیشنهاد میکنم به تامین اجتماعی و یا کارگزاری سازمان مراجعه کنید تا آنها پیگیری کنند.

person
مجید
17 تیر 1402

سلام من18سال سابقه سخت وزیان اور دارم اگر بیمه سربازی رو بخرم ایا سابقم میشه20سال و میتونم برای بازنشستگی اقدام کنم

  person
  نویسنده بیمه
  18 تیر 1402

  سلام. خیر نمیتوانید چون باید به جز سربازی ۲۰ سال سابقه بیمه در کارهای سخت و زیان اور داشته باشید که بتوانید بارنشسته شوید.

person
رمضانی
16 تیر 1402

سلام خرید خدمت سربازی توی امور بیمه شدگان نیست

  person
  نویسنده بیمه
  17 تیر 1402

  سلام. خرید خدمت سربازی در منوی امور فنی بیمه شدگان است.

person
mohammadreza
12 تیر 1402

سلام میخواستم بدونم اگه بیمه اختیاری آزاد هم رد کنیم بعد بریم خدمت باز رو سوابقمون حساب میشه یا نه ؟
و باید چقدر بیمه داشته باشیم قبل سربازی ؟

  person
  نویسنده بیمه
  13 تیر 1402

  سلام دوست عزیز. هرچه حق بیمه واریز کنید بعنوان سابقه برای شما منظور ثبت میشود.

person
علی
05 تیر 1402

سلام من دوران خدمت سربازیم فرار کردم و ۷سال خدمت کردم در ضمن ۳سال قبل از سربازی بیمه بودم الان باید چکار کنم .لطفا راهنمایی کنید. با تشکر

  person
  نویسنده بیمه
  10 تیر 1402

  سلام. باید در هر صورت کارت پایان خدمت بگیری ولی میتوانی بدون کارت پایان خدمت هم خودت را بیمه حرف و مشاغل آزاد کنید.

person
امیر
04 تیر 1402

سلام این مراحل رو طی میکنم خطای عدم محاسبه ماههای خدمت میزنه چه کار باید بکنم

  person
  نویسنده بیمه
  12 تیر 1402

  سلام. به تامین اجتماعی مراجعه نمایید.

person
امیر
01 تیر 1402

سلام .من سال ۱۳۷۲ خدمت سربازی رو به اتمام رساندم اولین بیمه ای که برام رد شده سال ۷۴ بوده تا الان هم که سر کارم دوما میشه دارم قسط خرید بیمه سربازی رو پرداخت می کنم آیا باید این قسط ۷درصدی رو بپردازم یا معاف هستم ونیز بنده زاهدان خدمت کردم و نقطه خدمتم عملیاتی بود و تا سال ۷۳ حتی ۷۶ جز منطقه عملیاتی هستش البته قبل خدمت بیمه نداشتم و تحصیل می کردم .ممنونم

  person
  نویسنده بیمه
  10 تیر 1402

  امیر عزیز
  باید ۷ درصد حق بیمه سربازی را واریز کنید.

person
عبی
31 خرداد 1402

سلام وقت بخیر
من قبل خدمت بیمه نداشتم اصلا، چطور باید مدت زمان خدمتم رو به عنوان سابقه کار مد نظر اضافه کنم؟

  person
  کارشناس بیمه
  08 تیر 1402

  سلام کاربر گرامی. متأسفانه به دلیل نداشتن سابقه بیمه پیش از خدمت سربازی، امکان اضافه کردن مدت زمان سربازی به سوابق بیمه برای شما وجود ندارد.

person
آشنا
30 خرداد 1402

سلام وقت شما بخیر سوال بنده در این مورد میباشد که اگر کسی بطور مشخص دارای میانگین دوسال آخر با رقم 20 میلیون تومان باشد و بخواهد خرید سربازی خود را انجام دهد چقدر بر میزان دریافتی او اضافه میشود . سپاسگزارم

  person
  نویسنده بیمه
  30 خرداد 1402

  سلام. دوسال سابقه خرید خدمت سربازی یعنی دو روز به مستمری اضافه میشود.

person
امید
12 خرداد 1402

سلام من بیمه سربازی رو زودتر میریزم مشکلی پیش میاد

  person
  نویسنده بیمه
  13 خرداد 1402

  سلام. خیر.

person
اسماعیل
05 خرداد 1402

با سلام
برای کسی که فوت کرده اند و الان بازمانده مستمری دریافت می کند بازمانده می تواند درخواست خرید بیمه مدت سربازی فوت شده را نماید . در صورت امکان لطفا راهنمایی فرمایید .
با تشکر

  person
  نویسنده بیمه
  06 خرداد 1402

  سلام دوست عزیز. خیر نمی‌توانند.

person
رحمان
31 اردیبهشت 1402

ایا اگر بخواهیم بیمه سربازی رو نقد و اقساط واریز کنیم تفاوتی دارد؟ منظورم اینکه اگر اقساطی باشه سود میکشن روش ? یا نه تفاوتی ندارد ؟

  person
  نویسنده بیمه
  01 خرداد 1402

  سلام. خیر نقد و اقساط هیچ تفاوتی ندارند.

person
محمد جواد
30 اردیبهشت 1402

سلام وقت بخیر
در قسم محاسبه خرید سربازی برای من خطای سابقه شما کمتر از حد مجاز است میده و میگه سابقه رو اضافه کنید. ۱۸ ماه خدمت کردم
ممنون ار شما

  person
  نویسنده بیمه
  31 اردیبهشت 1402

  سلام دوست عزیز. شما باید قبل از خرید سربازی دو سال سابقه بیمه داشته باشید که بتوانید درخواست خرید سابقه را بدهید. چون سابقه شما کمتر ازدوسال است این پیغام را می دهد.

person
محمد اخروی
29 اردیبهشت 1402

سلام.من سال ۸۷رفتم سربازی ۸۹تموم کردم حالا میخوام تبدیل کنم به بیمه تامین اجتماعی.میخواستم ببینم مبلغش چقدر است

  person
  نویسنده بیمه
  30 اردیبهشت 1402

  سلام دوست عزیز. باید اولا دو سال سابقه بیمه داشته باشید که بتوانید درخواست خرید خدمت سربازی بدهید.

person
رامین بیکانی
28 اردیبهشت 1402

سلام بنده دوسال قبل ازخدمت سربازی بیمه بودم چطور میتوانم دوران خدمتم رابه سابقه بیمه ام اضافه کنم

  person
  نویسنده بیمه
  30 اردیبهشت 1402

  سلام. لطفا به کارگزاری تامین اجتماعی مراجعه نمایید.

person
حسین عطاپور
27 اردیبهشت 1402

سلام من ساله ۷۰ رفتم خد مت ساله ۷۲ امدم ساله ۸۵ تا ۹۲بیمه پرداخت کردم ایا من لزومی به پرداخت پول ندارم ممنون

  person
  نویسنده بیمه
  27 اردیبهشت 1402

  سلام دوست عزیز. سوال شما مبهم است

   person
   سید امین
   31 اردیبهشت 1402

   سلام من خدمت سربازی اقساطی خریدم وتمام کمال هم پرداخت کردم ولی الان 12,روزه به سابقه من اضافه نشده

    person
    نویسنده بیمه
    01 خرداد 1402

    سلام دوست عزیز. احتمال دارد یکی از اقساط را دیر پرداخت کرده باشید به کارگزاری سازمان مراجعه کنید تا آنها پیگیری کنند.

person
لیلا
26 اردیبهشت 1402

سلام پسرم من ۷ ماه سابقه بیمه تا مین اجتمایی دارد( بیمه ازاد دارالان سرباز بیمه هم هست بهد دوسال سابقه سربازی براش میافتد

  person
  نویسنده بیمه
  27 اردیبهشت 1402

  سلام دوست عزیز. خیر نمی افتاد باید بعد از خدمت سربازی برود خدمت خودش را بخرد تا جز سابقه ایشان محسوب شود در ضمن اگر الان سرباز است دیگه نباید بیمه واریز کند باید قطع اش کند.

person
کاردان
24 اردیبهشت 1402

سلام بنده در سال 1356 سربازی تمام شد و برای استفاده از بیمه این دوران در سیستم نظام وظیفه چیزی ثبت نشده است از اون دوران فقط یک کپی از کارت پایان خدمت دارم و اصل انرا گم کرده ام البته برگه اعزام به خدمت را دارم باید چطور پیگیری کنم باید به محل خدمت مراجعه کنم ؟

  person
  نویسنده بیمه
  25 اردیبهشت 1402

  سلام دوست عزیز. باید بروید تامین اجتماعی درخواست خرید خدمت سربازی بدهید و تامین اجتماعی به شما نامه میدهد که بروید تاییدیه کارت پایان خدمت خودت را دریافت کنید.

person
majd
22 اردیبهشت 1402

سلام وقت بخیر
خرید بیمه سربازی و اضافه شدن به سابقه بیمه چه تاثیری روی بازنشستگی داره علائه بر اینکه زودتر از موعد بازنشته میشویم ؟
درواقع مزیت خرید سربازی چی هست؟ ایا پرداخت بیمه باعث افزایش حقوق در دوران بازنشستگیت چونکه بنده جز مشاغل سخت هستم و از دوران شاغلیم کسر نمیشود بیمه سربازی

  person
  نویسنده بیمه
  24 اردیبهشت 1402

  سلام دوست عزیز. جز سابقه شما محسوب میشود هم زودتر بازنشسته میشوید و هم بر مبلغ مستمری بازنشستگی تاثیر میگذارد.

person
نیما
09 اردیبهشت 1402

سلام وقت بخیر ، من در حال حاضر بیمه آزاد تامین اجتماعی هستم و دو ماه بیمه پرداخت کرده ام و از ماه بعد باید به خدمت سربازی بروم و چندتا سوال داشتم اول اینکه باید در دوران سربازی هم پرداخت بیمه ام رو ادامه بدم؟ اگه پرداخت نکنم جریمه نمی شوم؟ و اینکه میتونم توی دوران سربازی حق بیمه رو پرداخت کنم هر ماه به مدت دو سال و بعد سربازی هم برای خرید خدمت سربازی اقدام کنم که جمعا 4 سال سابقه بشه برام؟

person
محمد
07 اردیبهشت 1402

سلام خسته نباشید خدمت شما. من خدمتم روخریدم وکارتم روگرفتم. قبلا هم سابقه بیمه داشتم از سال 84 تا99.. میخوام بدون اول میشه 2سال بیمه خدمتم روبخرم. ومورد بعد اینکه سابقه بیمه خدمتم تواستعلام سابقه بابت چه سالی قید میشه از 99به بعد قید میشه. سالش برام مهمه. ممنون از شما

  person
  نویسنده بیمه
  08 اردیبهشت 1402

  سلام دوست عزیز. ۰۱ اگر خدمت را انجام داده باشید و در واقع خدمت سربازی را گذرانده باشید همان مدتی که در کارت پایان خدمت قید شده است را میتوانید خریداری کنید.

   person
   رضا فريدوني
   25 تیر 1402

   سلام من دردیماه 68رفتم خدمت سربازی ودردیماه سال70خدمتم تمام شدالان
   درمردادسال 70یکماه بیمه پرداخت شده
   خواستم ببینم خدمتم جز، بیمه حساب میشه یابایدبیمه اش پرداخت کنم
   ممنون

    person
    نویسنده بیمه
    26 تیر 1402

    سلام.باید حق بیمه دو سال خدمت سربازی خودت را پرداخت کنید.

person
محمد
06 اردیبهشت 1402

سلام خسته نباشید تشکربابت رسیدگیتون. من میخوام 2سال بیمه خدمتم روبخرم. خدمتم روخریدم وکارتم روگرفتم. میخوام ببینم سابقه بیمه برای چه سالی حساب میشه. برا 2سال اخیر حساب میشه سابقه آیا؟ یعنی سال 1401و1400سابقم محاسبه میشه. چون سالش مهمه برام. برای تاییدمحل سکونت میخوام.. تشکر

  person
  نویسنده بیمه
  09 اردیبهشت 1402

  سلام دوست عزیز. اگر خدمت سربازی را گذارنده باشی و هر چه تو کارت پایان خدمت شما قید شده باشد همان مدت جز سابقه شما محسوب میشود باید حتما سربازی کرده باشی.

person
حسین
06 اردیبهشت 1402

سلام
آیا امکانش هس ک فقط چند ماه از خدمت سربازی رو بخریم یا باید کامل بخریم ؟

  person
  نویسنده بیمه
  06 اردیبهشت 1402

  سلام. باید کل خدمت سربازی را خریداری کنید

person
رضا
29 فروردین 1402

با سلام چگونه می توانم لیست اقساط پرداخت شده ماهیانه خدمت سربازی ام را ببینم

  person
  نویسنده بیمه
  29 فروردین 1402

  سلام. لطفا به سامانه تامین اجتماعی مراجعه کنید.

   person
   محمد صادق
   14 تیر 1402

   سلام وقتتون بخیر
   ببخشید من دوسال خدمتم رو انجام دادم
   الان سر یه کار دولتی هستم
   رفتم تو سامانه برای بیمه خدمت سربازی مینویسه بازه تاريخي دوره خدمت شما در پايگاه اطلاعاتي دريافتي از ناجا مشخص نشده است
   باید چیکار کنم ؟؟؟

    person
    نویسنده بیمه
    14 تیر 1402

    به یکی از دفاتر ناجا و سازمان تامین اجتماعی مراجعه نمایید.

   person
   بهروز
   29 مرداد 1402

   من سال ۷۰ خدمتم تمام شده ودوسال خدمت کرده ام شما خواهش میکنم یک جواب روشن بدهید آیا خرید خدمت سربازی تنها در بازنشسگی تاثیر داردیادرحقوق دریافتی هم موثر است چون شما جوابهای متفاوتی داداه ایدوماگیج شده ایم

    person
    نویسنده بیمه
    30 مرداد 1402

    سلام دوست عزیز. خرید بیمه سربازی فقط برای بازنشستگی است و تاثیری در میزان مستمری دریافتی شما ندارد.

person
منصور
15 فروردین 1402

با سلام ، بنده در سال 1401 بیمه سربازی را خرید کردم و برج 12 آخرین قسط پرداخت کردم ، این دوسال کی به سابقه من اضافه میشه، در سایت بیمه سازمان تامین اجتماعی به سوابقم اضافه نشده، بیاد چکار کنم؟

  person
  کارشناس بیمه
  16 فروردین 1402

  سلام. اگر قسط های خودت را به موقع واریز کرده باشی باید الان جز سابقه شما آمده باشد احتمالا یکی از قسط ها را به موقع واریز نکردی باید به شعبه یا کارگزاری سازمان مراجعه کنید تا آنها پیگیری کنند.

person
شهبازی
12 فروردین 1402

سلام و عرض ادب .بنده سال ۸۵ و ۸۶ مجموعا ۵ ماه بیمه دارم و سال ۹۱ به مدت دو سال خدمت رفتم .و ادامه بیمه ام از سال ۹۸ بوده بیمه تامین اجتماعی . آیا معافیت خرید بیمه سربازی شامل حال من میشود؟؟ ممنونم از راهنماییتان.

  person
  کارشناس بیمه
  13 فروردین 1402

  سلام دوست عزیز
  خیر شامل شما نمیشود

person
علیرضا باقری
10 فروردین 1402

سلام و عرض وقت بخیر
بنده 11 ماه در یکی از یگان های سپاه خدمت کردم در حین خدمتم قانون معافیت فرزندان ایثارگر بالای 30 ماه سابقه اومد و الان کارت معافیت برام اومده تو سامانه تامین اجتماعی سابقه ای از خدمتم نمیاره و کارتم هم معافیت هست با این وجود برای خرید اون 11 ماه میشه کاری کرد؟

  person
  کارشناس بیمه
  12 فروردین 1402

  سلام علیرضای عزیز
  خیر برای اون ۱۱ ماه دیگه نمیشود کاری کرد

person
Ali
08 فروردین 1402

با عرض سلام و درود فراوان
من خرید ۱۹ ماه سربازی با موفقیت انجام شد اما
تو سابقه ام نمیاد لطفا راهنمایی کنید.

  person
  کارشناس بیمه
  09 فروردین 1402

  سلام لطفا به یکی از کارگزاری‌های تامین اجتماعی مراجعه نمایید.

person
باباخانی
27 اسفند 1401

سلام من سال ۱۳۷۵ خدمتم تموم شده
قبلش بیمه نبودم ولی بعد از اون از سال
۱۳۷۷ تا ۱۳۹۷ حدود ۱۹ سال سابقه بیمه دارم
و از سال ۹۷ تا حالا دیگه بیمه نبودم
خواستم ۲ سال خدمت رو به سابقه اضافه کنم
سایت تامین اجتماعی هم رفتم و مبغ رو هم تو سایت زدن
چقدر پرداخت کنم اگه الان پرداختش کنم سابقه محسوب میشه
یا چون الان بیمه نیستم به مشکل میخورم

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

  person
  کارشناس بیمه
  27 اسفند 1401

  سلام دوست عزیز. باید اول در حال حاضر بیمه باشید و بیمه شما فعال باشد بعد درخواست خرید خدمت سربازی بدهید و بعد از واریز اون مدت خدمت سربازی جز سابقه شما محسوب می‌شود.

person
مرتضی
24 اسفند 1401

سلام اگه درست متوجه شده باشم برای خرید بيمه سربازی ،قبل از خدمت باید ۲ سال سابقه داشته باشی زمانی که درس تموم میشه وقتی برای کار کردن هست؟؟؟
ممنون میشم توضیح بفرمایید

  person
  کارشناس بیمه
  24 اسفند 1401

  سلام دوست عزیز. بیمه سربازی را فقط در صورتی می توانید خریداری کنید که سابقه خدمت سربازی داشته باشید.

person
حسام
21 اسفند 1401

سلام ووقت بخیر
من 7.5 ماه خدمت کردم و بعد کفالت گرفتم و کارتی که برام صادر شد معافیت کفالت بود الان میخوام اون مدتی که خدمت کردم اضافه کنم به سوابق تامین اجتماعی اما سیستم تامین اجتماعی این پیام رو میده**
**بيمه شده گرامي، بازه تاريخي دوره خدمت شما در پايگاه اطلاعاتي دريافتي ار ناجا مشخص نشده است.****
میشه لطفا راهنمایی کنید که چیکار کنم؟
ضمنا طی مراجعه به تامین اجتماعی شهرستان اونا نامه دستی دادن ببرم به یگان خدمتی که یگان خدمتی هم یه جواب نامه دستی داد ببرم تامین اجتماعی که مدت خدمت رو نوشته بود –که نتیجه نداد و از تامین اجتماعی گفتن که باید تو سیستم شون ثبت کنن….. کلا گیج شدم باید از کجا شروع کنم !!!!

  person
  کارشناس بیمه
  27 اسفند 1401

  سلام حسام عزیز. باید اون مدتی که خدمت کرده اید را در کارت پایان خدمت درج کنند که تامین اجتماعی او را بپذیرد.

person
مهرداد
18 اسفند 1401

سلام من متولد 70هستم خدمتم سال91بود تا92،سه سال قبل خدمت تا روزی که میخواستم اعزام بشم بیمه بودم،الان خدمتم میاد رو سابقم یا باید بخرم؟؟

  person
  کارشناس بیمه
  19 اسفند 1401

  سلام. اگر در زمان سربازی بیمه بوده‌اید به سابقه شما اضافه می‌شود.

person
نادر
17 اسفند 1401

سلام
می بخشید من 21 ماه خدمت کردم ولی تو دو نوبت رفتم الان که به سایت تامین اجتماعی مراجعه می کنم فقط سابقه نوبت دوم خدمت من ثبت شده الان بخوام سوابق نوبت اول خدمتم هم اضافه بشه، چیکار باید انجام بدم ؟

  person
  کارشناس بیمه
  18 اسفند 1401

  سلام. به کارگزاری تامین اجتماعی مراجعه نمایید تا این مشکل را برای شما برطرف کنند.

person
شایان اکبری
17 اسفند 1401

خسته نباشید من سال 1374 خدمتم تمام شد با 26 ماه خدمتی که انجام دادم و حدوده 18 ماه بیمه تامین اجتماعی داشتم الان 61 سالم است میتوانم سنوات بیمه را که کم دارم خریداری کنم و همچنین 26 ماه سربازی را هم خریداری کنم که جزوه بیمه شود و باز نشست شوم با تشکر اگر جواب دهید

  person
  کارشناس بیمه
  20 اسفند 1401

  سلام دوست عزیز. بله میتوانید.

person
حسن‌ فتاحی
14 اسفند 1401

سلام بنده درسال 65/9/20الی67/9/20درمنطقه فکه آیاشامل بنده می شودبه مدت 26ماه

  person
  کارشناس بیمه
  15 اسفند 1401

  سلام دوست عزیز. اگر کارت پایان خدمت دارید و الان هم در حال واریز حق بیمه هستید بروید درخواست خرید خدمت سربازی بدهید تا جز سابقه شما محسوب شود.

   person
   امید
   19 تیر 1402

   سلام اصلا برا من قسمت بیمه شدگان فقط میاد بالا با امور بیمه شدگان اصلا اون محاسبه خدمت سربازی گزینش نیست برا من چرا؟ پنج ماه دارم قسط میدم

    person
    نویسنده بیمه
    20 تیر 1402

    سلام. لطفا به صورت حضوری به تامین اجتماعی مراجعه کنید.

   person
   علی
   31 شهریور 1402

   سلام من ۴سال دیگه سنم ۶۰ سال میرسه وتاآن موقع ۱۸ سال سابقم میشه و دوسا ۲۷ماه سربازیم رودارم میخرم کلا سابقم ۲۰سال میشه بیمم را اختیاری دارم پرداخت میکنم سال ۴۰۲ الاماهی شده یک میلیوم هشتصدتومن خواستم بدونم ۲۰ سال تکمیل بشه با۶۰سال سنم حقوق یکماه بازنشستگی بهم تعلق میگیره ممنون از راهنمایتون.

    person
    نویسنده بیمه
    01 مهر 1402

    سلام دوست عزیز
    بله حقوق کامل با ۲۰ سال سابقه بیمه به شما تعلق میگیرد.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید