11 بهمن 1401

بیمه سربازی را چگونه به سوابق بیمه تامین اجتماعی اضافه کنیم؟

انجام خدمت سربازی با تمام شدن دوران دبیرستان یا سطوح بالاتر مانند دانشگاه برای همه پسران (جز کسانی که پدران جانباز داشته‌اند) ضروری‌ است. اکثر پسران سرزمین‌مان از این دو سال سربازی فراری هستند و تمایلی به انجام آن ندارند. گاهی می‌توان این خدمت سربازی را با برخی المان‌ها برایشان جذاب و شیرین‌تر کرد. به عنوان مثال، یکی از مزایای ارائه شده به پسران ، بیمه سربازی است. تمامی سربازان وظیفه‌شناس کشور می‌توانند این بیمه را خریداری کنند و به سابقه کاری خود اضافه نمایند. در ادامه در رابطه با این بیمه بیشتر صحبت خواهیم کرد.

بیمه سربازی چیست؟

براساس قانون، هر مردی که تابعیت ایرانی داشته و خدمت سربازی نرفته، می‌بایست هرچه سریعتر در سن قانونی، این خدمت را به جای آورد. در آخرین بازنگری این قانون، طول دوره خدمت سربازی از 21  به 24 ماه افزایش یافته است.

لازم است بدانید که این قانون عدالتمند است و هیچ تفاوتی را برای افراد قائل نخواهد شد.  تمامی مردان می‌بایست این دوره را به صورت کامل بگذرانند. فقط در صورتی شخص معاف از خدمت می‎‌شود که سازمان وظیفه عمومی تشخیص معافیت بدهد.  یکی از مهم‌ترین بحث‌هایی که تمامی سربازان می‌بایست به آن توجه داشته باشند بیمه سربازی‌ست.

بیمه سربازی در حقیقت به سربازان کمک می‌کند تا در صورت بروز هرگونه آسیب یا بیمار شدن  از خدمات درمانی تحت پوشش دربیمارستان‌های ارتش و تحت قرارداد با نیروهای مسلح استفاده کنند. بسیاری از خدمات این بیمارستان‌ها برای سربازان وظیفه رایگان است. همچنین می‌توانند از این بیمه به منظور اضافه به سابقه کار استفاده نمایند.

افزایش سابقه بیمه خدمت سربازی به بیمه تامین اجتماعی

برای خرید و ثبت خدمت سربازی در بیمه تامین اجتماعی نیازی به سپری کردن شرایط دشوار و بغرنج نیست. تمامی سربازان توانایی این را دارند که ۲ سال بیمه خدمت سربازی را تهیه کرده  و به سنوات سابقه بیمه خود اضافه نمایند. مهم نیست چه  شغلی داشته باشید و بیمه را برای چه حرفه‌ای خریداری نمایید. سابقه بیمه خدمت سربازی به کاری که در آن مشغول هستید اضافه خواهد شد. ثبت خدمت سربازی در بیمه تامین اجتماعی یکی از مزایای مهم این بیمه است.

بیمه سربازی

افزایش سابقه بیمه تامین اجتماعی با خدمت سربازی

در حقیقت این بیمه برای افرادی که تمایل دارند بعد از تمام شدن دوره سربازی در شرکت‌های دولتی یا خصوصی فعالیت داشته باشند اهمیت ویژه‌ای دارد. زیرا با داشتن این بیمه 2 سال زودتر بازنشست خواهند شد.

دوره سربازی با شرایط اشاره شده جزو سنوات کاری به حساب می‌آید و سوابق بیمه سربازی تامین اجتماعی به بیمه بازنشستگی افراد افزوده خواهد شد.

نحوه محاسبه مدت خدمت سربازی

بر اساس رای هیئت عمومی دیوان عدالت اداری مدت خدمت سربازی به عنوان سابقه کارگاهی محاسبه خواهد شد. هیئت عمومی دیوان عدالت اداری یک مصوبه غیرقانونی که مقرر می‌کرد «مدت خدمت نظام وظیفه مشمولان قانون کار به عنوان سابقه کارگاهی کارگر برای دریافت مزایای پایان کار لحاظ نخواهد شد» را باطل کرد.

بر أساس قانون جدید و به موجب دادخواست و لایحه رفع نقص، ابطال‌نامه شماره ۶۲۲۶؍۲۰؍۰۱۲ تاریخ ۲۱؍۱؍۱۴۰۱ مدیر روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران ابلاغی به موجب نامه شماره ۲۴۹۰۶؍۱۱۴؍۰۱۲ مورخ ۲۰؍۲؍۱۴۰۱ رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان ملارد که مقرر کرده بود؛ “خدمت نظام وظیفه مشمولان قانون کار-مصوب ۱۳۶۹- یا شرکت داوطلبانه آن‌ها در جبهه قبل از اشتغال یا حین اشتغال جزء سوابق پرداخت حق بیمه نزد سازمان تأمین اجتماعی محسوب می‌شود، بنابراین از تاریخ ۳۰؍۱؍۱۳۸۳ به بعد مدت مذکور به عنوان سابقه کارگاهی کارگری برای دریافت مزایای پایان کار لحاظ نخواهد شد” در هیئت عمومی دیوان عدالت اداری پس از بحث و بررسی باطل شد.

همچنین با استناد به ماده ۷ قانون اصلاح پاره‌ای از مقررات مربوط به حقوق بازنشستگی بانوان شاغل و خانواده و سایر کارکنان مصوب سال ۱۳۷۹ مجلس شورای اسلامی و همچنین با استناد به ماده ۲۴ و ۳۱ قانون کار جمهوری اسلامی ایران پرداخت حق سنوات در ازای هر سال خدمت ازحقوق بازنشستگان و از کارافتادگان است و دادنامه‌های شماره ۸۰۱-۱۳؍۱۱؍۱۳۸۶، ۷۰۱-۴؍۳؍۱۳۸۷ و ۹۰۱-۱۲؍۱۰؍۱۳۸۶ هیئت عمومی دیوان بر برخورداری از مزایای احتساب خدمت سربازی را حق بیمه شدگان تامین اجتماعی تاکید کرده است و پرداخت سنوات پایان خدمت یکی از آن حقوق اشاره شده است.

در رای مزبور آمده است که اولاً براساس ماده ۹۵ قانون تأمین اجتماعی مصوب ۳؍۴؍۱۳۵۴ مدت خدمت وظیفه مشمولان این قانون پس از پایان خدمت و اشتغال مجدد در مؤسسات مشمول این قانون جزو سابقه پرداخت حق بیمه آن‌ها منظور خواهد شد.

ثانیاً مطابق تبصره ۱ قانون اصلاح تبصره ماده ۱۴ قانون کار و الحاق یک تبصره به آن مصوب ۳۰؍۱؍۱۳۸۳ مدت خدمت نظام وظیفه شاغلان مشمول قانون کار یا شرکت داوطلبانه آنان در جبهه قبل از اشتغال و یا حین اشتغال جزو سوابق خدمتی آنان نزد سازمان تامین‌اجتماعی محسوب شده و اعتبار مورد نیاز برای اجرای این قانون از محل دریافت میانگین حق بیمه دو سال آخر فرد بیمه‌شده تأمین می‌شود.

ثالثاً براساس رای وحدت رویه شماره ۸۰۱ مورخ ۱۳؍۱۱؍۱۳۸۷ هیات عمومی دیوان عدالت اداری اعلام شده است که نظر به تبصره یک ماده ۱۴ قانون کار و قانون استفساریه قانون اصلاح تبصره ماده ۱۴ قانون مذکور و ماده ۹۵ قانون تامین اجتماعی و سایر احکام متعدد قانونگذار، مدت خدمت زیر پرچم اشخاص با رعایت مقررات مربوط علی ‎الاطلاق جزو سابقه خدمت آنان و برخورداری از مزایای متعلقه قابل احتساب است.

شرایط خرید بیمه خدمت دو ساله سربازی

سازمان وظیفه عمومی و سازمان تامین اجتماعی برای خرید بیمه سربازی دو شرط زیر را تعیین کرده‌اند:

 1. حداقل سابقه بیمه قبل از سربازی ۲ سال است. همچنین فرد باید سابقه پرداخت حق بیمه و کارت پایان خدمت را داشته باشد. اگر فردی سابقه نداشته باشد، نمی‌تواند سوابق بیمه سربازی تامین اجتماعی مربوط به خدمت مقدس سربازی را خریداری کند و احتمالا با  بيمه شده گرامي، بازه تاريخي دوره خدمت شما در پايگاه اطلاعاتي دريافتي از ناجا مشخص نشده است. همچنین کارت پایان خدمت برای افراد زیر ۵۰ سال باید به صورت الکترونیکی باشد.
 2. چنانچه فردی درخواست مبنی بر خرید سوابق بیمه سربازی تامین اجتماعی داشتـه باشد، می‌بایست تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی باشید.

اگر دو شرط بالا را دارا باشید و حداقل دو سال بیمه قبل از سربازی یا بعد از آن را دارا باشید، به راحتی می‌توانید سابقه این بیمه را بگیرید.

اگر  هنگام ترخیص از خدمت، شرایط بالا را نداشته باشیم، دیگر نمی توانیم سابقه بیمه ویژه سربازان  را خریداری کنیم؟

بعد از مرخص شدن از خدمت سربازی هر زمان که شرایط اشاره شده را داشته باشید، می‌توانید نسبت به خرید بیمه سربازی اقدام نمایید. در حقیقت این شامل تمامی بیمه شدگان، مقرری بگیران بیمه بیکاری و مستمری بگیران تامین اجتماعی صرف نظر از بیمه پرداز بودن یا خیر می‌توانند اقدام به خرید بیمه سربازی کنند. فقط باز تاکید می‌کنیم، دو شرط بالا باید وجود داشته باشد. پذیرش و ایجاد سوابق بعد از پرداخت کامل حق بیمه انجام خواهد شد. پرداخت حق بیمه هم به صورت نقدی و هم قسطی امکان پذیر است. در صورت پرداخت قسطی، امکان پرداخت زودتر از تاریخ مقرر تعیین شده وجود ندارد.

مبلغ بیمه سربازی

به منظور این‌که دوره خدمت سربازی جزو سابقه کار محاسبه شود ،شرایطی وجود دارد که باید آن‌ها را درنظر داشته باشید.

 1. در وهله اول بیمه سربازی می‌بایست موردتایید سازمان تامین اجتماعی قرار گیرد
 2. سازمان تامین اجتماعی برای تایید این دوره، حق بیمه و پذیرش آن برای بازنشستگی مبلغی را درنظر می‌گیرد
 3. میزان این مبلغ با توجه به زمان پایان خدمت و ارائه درخواست خرید بیمه از طرف متقاضی متفاوت است.

آن دسته از سربازانی که دوره خدمت سربازی‌شان تمام شده است، باید برای جبران خدمت ارائه شده و عدم پرداخت حق بیمه در زمان خدمت سربازی خود به سازمان تامین اجتماعی مبلغی را پرداخت نمایند تا دوره خدمت آن‌ها جزو سوابق بیمه در نظر گرفته شود. مسئله بعدی قیمت خرید سربازی برای بیمه تامین اجتماعی است. باید گفت که قیمت، خرید و پرداخت بیمه سربازی تامین اجتماعی به شرایط مختلفی بستگی دارد.

بر طبق آخرین آیین نامه‌هایی که از سوی قانون گذار ابلاغ شده است، محاسبه قیمت خرید بیمه سربازی در سال ۱۴۰۱ با فرمول زیر است:

میزان حق بیمه = (نرخ) 7% * مدت زمان خدمت * میانگین حقوق دو سال آخر کاری داوطلب

«طبق آخرین قوانین، ۲۳% پرداخت نرخ بیمه بر عهده دولت و ۷% باقی مانده آن بر عهده شخص متقاضی است.

از آنجا که محاسبه حق بیمه بر اساس میانگین دستمزد 2 سال آخر پرداخت حق بیمه قبل از درخواست انجام می‌شود، برای همین متقاضیان بهتر است که به محض اتمام دو سال پرداخت، اقدام به خرید بیمه سربازی کنند.

ذکر چند نکته برای خرید بیمه سربازی

نکات مهمی که باید هنگام خرید این بیمه باید درنظر داشته باشید:

 1. سربازانی  که قصد خرید بیمه دارند می‌توانند مبلغ تعیین شده را به صورت نقدی یا قسطی پرداخت نمایند. حداکثر اقساط پرداختی ۱۲ ماه است.
 2. مهلت پرداخت بیمه سربازی برای افراد متقاضی که به صورت نقدی این بیمه را خریداری می‌کنند تا پایان ماه بعد از زمان محاسبه آن خواهد بود.
 3. آن دسته از افرادی که تمایل دارند این مبلغ بیمه خدمت مقدس سربازی را به صورت قسطی واریز نمایند، باید در مدت زمان تعیین شده قسط‌های آن را پرداخت کنند. امکان پرداخت زودتر از موعد نوع قسطی وجود ندارد. در صورت فراموشی، جریمه‌ای در نظر گرفته خواهد شد
 4. اگر این مبلغ در تاریخ تعیین شده به صورت یکجا یا اقساطی پرداخت نشود یا در زمان‌هایی غیر از تاریخ‌های تعیین شده پرداخت گردد، محاسبه مجدد برای آن‌ها درنظر گرفته می‌شود.
 5. سوابق بعد از پرداخت کامل اضافه خواهد شد.
 6. در صورتی که با پیغام شبیه به «اطلاعات شما در دسترس نیست» مواجه شدید، با کارت پایان خدمت و کارت ملی به کارگزاری تامین اجتماعی مراجعه کنید.
 7. بعد از خرید و پرداخت حق بیمه، به تعداد سال سابقه اضافه خواهد شد.
 8. در صورتی که با پیغام شبیه به «اطلاعات شما در دسترس نیست» مواجه شدید، با کارت پایان خدمت و کارت ملی به کارگزاری تامین اجتماعی مراجعه کنید.
 9. افرادی که معافیت داشته اند، امکان خرید و پرداخت بیمه سربازی را ندارند. در حقیقت داشتن کارت پایان خدمت ضروری است.
 10. فقط تعداد روزهایی که متقاضی خدمت کرده است، به سوابق او اضافه می‌شود. روزهای معافیت او در نظر گرفته نخواهد شد.
 11. قانون خرید بیمه سربازی برای همه یکسان است؛ مگر اینکه فرد شرایط خاصی را داشته باشد.
 12. آن‌هایی هم که خدمت سربازیشان به خیلی سال قبل برمی‌گردد، باید مراحل یکسانی را طی کنند. اگر مشکلی داشته باشند، به کارگزاری تامین اجتماعی مراجعه کنند.
 13. بیمه سربازی را با بیمه تکمیلی ارتش اشتباه نگیرید. بیمه تکمیلی برای کارکنان ارتش و کاهش هزینه‌های درمانی است.
بیمه سربازی

نکاتی که برای خرید بیمه سربازی باید بدانیم

همان‌طور که در جریان هستید، تمامی سربازان وظیفه دارای دفترچه بیمه هستند. امکان برخورداری از خدمات این دفترچه در بیمارستان‌های طرف قرارداد نیروهای مسلح برای آنان فراهم می‌باشد. در بعضی بیمارستان‌ها نیز این خدمات به صورت رایگان به سربازان ارائه می‌شود.

مدارک مورد نیاز برای خرید بیمه‌نامه خدمت سربازی

تنها مدرک مورد نیاز داشتن کارت پایان خدمت است. در حال حاضر، امکان پرداخت از طریق درگاه تامین اجتماعی وجود دارد که در ادامه روش آن توضیح داده شده است. در صورت داشتن مشکل لازم است که همراه با کارت پایان خدمت یا کارت ملی به نزدیکترین کارگزاری مراجعه کنید.

البته ممکن است که به صورت حضوری هم بتوانید انجام دهید که  لیست مدارک شامل موارد زیر خواهد بود:

 • اصل و کپی شناسنامه
 • کپی کارت ملی و اصل آن
 • اصل کارت پایان خدمت

ابتدا باید فرم محاسبه سوابق مدت خدمت خود را دریافت و نسبت به تکمیل مدارک اقدام نمایید. اگر دارای سابقه حضور داوطلبانه در جبهه هستید، تکمیل فرم‌ها برای شما مفید واقع خواهد شد.

اگر به هردلیلی دفترچه پایان خدمتتان را به همراه نداشتید، می‌توانید اصل گواهی خدمت سربازی را از مراجع ذی صلاح ارائه نمایید. این گواهی شامل تاریخ شروع و پایان دوره خدمت است.

لازم است بدانید که تمامی مراحل بالا، معمولا در یک روز کاری انجام می‌شود و فرآیند زمان‌بر و دشواری ندارد. در بخش بعدی به قیمت خرید بیمه سربازی می‌پردازیم.

کدام گروه افراد از پرداخت حق بیمه سربازی معاف هستند؟

بر اساس ماده 95 قانون تامین اجتماعی، همه بیمه‌شدگان و مستمری بگیران بازنشستگی و ازکارافتادگی که قبل و بعد از خدمت، در کارگاهی مشغول کار و بوده و دارای سابقه بیمه تامین اجتماعی هستند و انجام دوره خدمت سربازی آن ها قبل از 7 مرداد 1385 است، از پرداخت حق بیمه خود معاف هستند. البته این افراد باید بلافاصله (سه ماه) بیمه شده باشند.

دفترچه بیمه سربازان وظیفه چه پوشش‌هایی دارد؟

سربازان وظیفه با داشتن بیمه مخصوص دوره خدمت از پوشش‌های زیر برخوردار می‌شوند:

 • پرداخت هزینه‌های پرشکی (اگر سربازی در دوره‌ی سربازی و طی حوادث نیاز به استفاده از خدمات درمانی و امکانات پزشکی داشته باشد،  بیمه ویژه سربازی هزینه حوادث سربازان پرداخت خواهد کرد.)
 • نقص عضو و از کارافتادگی دائم یا موقت (میزان غرامت پرداختی در نقص عضو دائم یا موقت بسته به نوع و میزان از کارافتادگی یا نقص عضو سرباز دارد.این غرامت‌های جانی را نیز بیمه حوادث سربازان پرداخت خواهد کرد.)

مقاله پیشنهادی:

چگونگی مشاهده سوابق و خرید بیمه سربازی

خرید بیمه سربازی تامین اجتماعی از طریق مراجعه به کارگزاری‌ مربوطه انجام می‌شود. برای مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی خدمت سربازی خود را مشاهده کنید می‌بایست :

 1. به  eservices.tamin.ir مراجعه کرده و ثبت نام نمایید.چنانچه قبلا در این سامانه ثبت‌نام کرده‌اید نیازی به نام نویسی مجدد نیست کافی‌ست کدملی را به عنوان نام کاربری و گذرواژه را تعیین کرده و به حساب کاربری خود دسترسی پیدا کنید.

برای مشاهده سوابق بیمه در وهله اول می‌بایست اطلاعات موردنیاز از قبیل:

 1. کدملی
 2. اپراتور و شماره تلفن همراه

را وارد نموده و کد شناسه ارسالی به تلفن همراه خود را در کادر موجود وارد نمایید. در حقیقت برای دریافت سوابق تامین اجتماعی با کد ملی هم می­توانید اقدام کنید.

مراحل مشاهده و خرید بیمه سربازی

در ادامه نحوه خرید بیمه سربازی را نوشته‌ایم. در ابتدا وارد سیستم شوید:

بیمه سربازی

مرحله یک

 

بعد از قسمت «بیمه شدگان» در منو، بخش «امور بیمه شدگان» بروید و بعد روی «محاسبه خرید خدمت سربازی» کلیک کنید.

بیمه سربازی

مرحله دوم

در این صفحه، می‌­توانید علاوه بر مشاهده کامل سوابق بیمه، جدول نرخ محاسبه حق بیمه سربازی (در پایین) مشاهده کنید. در عکس زیر، بیمه‌گزار دارای سابقه کار قبل از خدمت خود نیست. از این رو باید 7% حق کارگری را بپردازد تا سوابق بیمه خدمت به سوابق بیمه تامین اجتماعی او اضافه شود.

 

بیمه سربازی

مرحله سوم خرید بیمه سربازی

 

سپس می‌توانید نوع پرداخت را انتخاب کنید. می‌توانید بیمه سربازی تامین اجتماعی نقدی بخرید و یا برای خرید بیمه سربازی اقساطی اقدام کنید.

بیمه سربازی

مرحله چهارم خرید

در صورت انتخاب به صورت اقساطی، می­‌توانید تعداد ماه را مشخص کنید. میزان قسط هر ماه و تاریخ پرداخت هر کدام به صورت خودکار در همان لحظه نشان داده خواهد شد. بعد می­‌توانید به صورت آنلاین پرداخت کنید. برای پرداخت در هر ماه هم فقط لازم است که از طریق همین صفحه اقدام کنید.

بیمه سربازی

مرحله آخر خرید بیمه سربازی

 

در آخر بهتر است که این چند نکته را در نظر داشته باشید:

 • در صورتی که قسط خود را دیر پرداخت کنید، مبلغ همان قسط را باید به روز پرداخت کنید.
 • اگر فرد در خصوص پرداخت کوتاهی کند یا نسبت به پرداخت آن متعهد نباشد، سازمان تعهدی را قبول نخواهد کرد.
 • توجه داشته باشید که بیمه سربازی تامین اجتماعی برای آن هایی رایگان است که خدمت خود را قبل از سال ۸۵ انجام داده و قبل و بعد از خدمت هم سابقه بیمه داشته باشند.

پس از طی کردن تمامی مراحل بالا به راحتی به حساب کاربری خود دسترسی دارید و سوابق بیمه سربازی خود را مشاهده کنید. باید گفت که در حال حاضر به راحتی می­توانید اقدام به جمع آوری سوابق بیمه تامین اجتماعی از طریق اینترنت را انجام دهید. در سال 1401 هنوز قانون جدید خرید بیمه خدمت سربازی اعلام نشـده‌است. اگر در هر قسمت از مقاله با سوالی مواجه شدید؛ می‌توانید با مشاوران متخصص ما در بیمه دات کام از طریق باکس نظرات در ارتباط باشید و سوالات خود را مطرح نمایید تا کارشناسان ما در اسرع وقت پاسخگوی شما باشند.

 

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
07 فروردین 1402 / اطلاعات بیمه ای

آموزش کامل ثبت نام در سامانه سماح برای سفر به کربلا + معرفی امکانات این سایت

با توجه به حجم گسترده زائران کربلا، ثبت نام در سامانه سماح برای سفر در دوران اربعین اجباری شد. آموزش گام به گام ثبت نام سایت سماح را در این مقاله بخوانید!

06 فروردین 1402 / اطلاعات بیمه ای

بررسی مشخصات فنی و ظاهری شورولت تریل بلیزر ۲۰۲۴

در این مطلب به بررسی مشخصات فنی و ظاهری شورولت تریل بلیزر 2024، مزایا و معایب آن پرداخته ایم؛ برای آشنایی با این خودرو و ویژگی‌های آن، این مقاله را مطالعه کنید.

02 فروردین 1402 / اطلاعات بیمه ای

سوابق بیمه تامین اجتماعی: روش‌های استعلام سابقه تامین اجتماعی در 1401

راهنمای سریع استعلام و مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی به صورت آنلاین

02 فروردین 1402 / اطلاعات بیمه ای

خدمات بیمه تامین اجتماعی شامل چه پوشش‌هایی می‌شود

هر آنچه در مورد خدمات و پوشش‌های بیمه تامین اجتماعی باید بدانید را اینجا بخوانید!

02 فروردین 1402 / اطلاعات بیمه ای

استعلام شماره بیمه تامین اجتماعی به 2 روش حضوری و آنلاین

نحوه استعلام کد بیمه تامین اجتماعی به صورت حضوری و غیر حضوری

02 فروردین 1402 / اطلاعات بیمه ای

سازمان تامین اجتماعی و هرآنچه باید درباره آن بدانید

سازمان تامین اجتماعی چه خدماتی به بیمه شدگان ارائه می‌دهد؟ تعهدات این سازمان را اینجا بخوانید.

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
سعید
06 شهریور 1400

با عرض سلام و خسته نباشین، یه سوالی داشتم، این که اگه بیمه سربازی داشته باشم و حادثه در زمانی که مرخصی باشم اتفاق بیفته بیمه خسارات رو پرداخت می کنه؟
اگه بخوام شفاف سازی کنم حادثه اینطور بود که وقتی میخواستم بیام سربازی خودورم واژگون شد و بینیم شکست، اتفاق جلوی پادگان افتاد و بهداری پادگان برای رسیدگی منو برد بیمارستان و صورت سانحه پر کردن برام الان میخوام بدونم با شرایط گفته شده بیمه بهمو تعلق میگیره؟ چون نیروی انسانی گفته مدارک پزشکی عمل بینی باید دیده بشه

  نویسنده بیمه
  06 شهریور 1400

  سلام و درود. بیمه همون مداوای رایگان شما بوده دیگه چه بیمه‌ای بهتون تعلق بگیره؟فقط این که با توجه به این که مسیر آمدن به پادگان بوده ،با روند کمسیون 134 به شما غرامت پرداخت می‌شه.

  سیاوش میرزابابایی
  19 شهریور 1400

  سلام بنده از سال 64 تا 70 کادر درجه دار ارتش بودم و به دلایلی از خدمت منقضی شدم بعد الان بعد از بیست و پنج سال سابقه پرداخت حق بیمه در تامین اجتماعی دارم بفرمایید اگر سابقه ارتش را به سوابق بیمه الحاق کنم چقدر باید بپردازم خیلی ممنون

   کارشناس بیمه
   21 فروردین 1401

   سلام دوست عزیز، این مساله را باید از خود کارگزاری تامین اجتماعی بپرسید. اینکه اصلا آیا امکانش هست و چه شرایطی دارد.

   باسمنجی
   30 دی 1401

   سلام بنده در سال ۱۳۷۱ خدمت سربازی را تمام کردم وقتی به سازمان بیمه مراجعه میکنم در جواب پیام میدهد که خدمت سربازی شما در سامانه ناجا ثبت نشده. حالا باید به کجا مراجعه کنیم

    کارشناس بیمه
    30 دی 1401

    سلام با کارت ملی و پایان خدمت ابتدا به کارگزاری تامین اجتماعی مراجعه کنید.

    نویسنده بیمه
    01 بهمن 1401

    سلام دوست عزیز
    باید به کارگزاری سازمان و یا شعبه قسمت امور فنی بیمه شدگان شعبه مراجعه کنید تا آنها پیگیری کنند

  مجتبی نوروزی
  07 آذر 1400

  باعرض سلام خسته نباشید میخواستم ببینم من قبل خدمت سربازی حدود شیش ماه بیمه از طرف یه شرکت برام رد شده باید بازم هزینه پرداخت کنم که سربازی م بیاد جزو سابقه بیمه ایم لطفا راهنمایی کنید باتشکر

   کارشناس بیمه
   12 اسفند 1400

   سلام دوست عزیز، اگر بلافاصله خدمت رفته باشید و به بلافاصله هم بعد از پایان خدمت برای شما بیمه رد شود، نیازی به پرداخت خرید خدمت نیست.

    بیگدلی
    22 اسفند 1400

    سلام وقتتون بخیر
    من تقریبا ۱.۵ سال هست بیمه تامین اجتماعی رو آزاد پرداخت میکنم قبلا نداشتم ایا من هم بلافاصله برم سربازی باید غرامت بیمه پرداخت کنم؟

     کارشناس بیمه
     23 اسفند 1400

     سلام دوست عزیز، بله.

     حامی
     12 اردیبهشت 1401

     سلام من یکی از قسطها رو دو روز دیر پرداخت کردم روزی ۱۰۰ هزار تومان جریمه اضافه شد
     وکل قسط که ۳۰۰ تومان بود شد ۵۰۰ هزار تومان

     چرا؟؟؟؟

   امین
   19 اسفند 1400

   سلام نه اونای که قبل خدمت سابقه داشتن رایگان میره رو سابقشون فقط باید کاغذ بازیاشو انجام بدی من همین کارو کردم یه روزه درست میشه

    مهران
    08 تیر 1401

    ببخشید من یکسال و خورده ای بیمه قبل از سربازیم رد شده برام. الان میشه رایگان 2 سال بیمه سربازی رو ب سنوات اضافه کنم؟ البته منتظر کارت پایان خدمتمم الان.

     کارشناس بیمه
     08 تیر 1401

     سلام دوست عزیز، خیر.

     مهدی
     04 مهر 1401

     سلام خسته نباشید بنده یک و نیم سال قبل خدمت بیمه دارم ولی بالافاصله نبوده اما بعد خدمت بالافاصله بیمه شدم ایا ایام خدمت رایگان خواهد بود با تشکر از پاسخگویی شما

     کارشناس بیمه
     06 مهر 1401

     سلام باید قبل و بعد بیمه شده باشید و تاریخ پایان خدمت شما قبل از مرداد 85 باشد.

   شکر سپهری دولانقر
   30 دی 1401

   سلام بنده تو یک کارگاه فیلتر سازی 14سال مشغول به کار بود الان ده سال است تسویه کردم ولی یک سال 3ماه بیمه رد نشده آیا میشه شکایت کرد یانه

    نویسنده بیمه
    01 بهمن 1401

    سلام دوست عزیز
    اگر مدارک دارید که اثبات کند کار کردید بله میتوانید بروید اداره کار شکایت کنید

  الهیاری بیگ
  23 بهمن 1400

  سلام ممنون که خیلی باارامش ومتین جواب سوال ها را میدهی که ازحسن خلق شمات من قبل از سزبازی یک ماه بیمه برایم رد شده تقریبا چند سال مانده به سربازی حالا ایا این دوسال را به خاطر همان یک ماه کل بیمه سربازی را قبول میکنند یا اینکه باید همه راخودم بپردازم ممنونم اله یاری بیگ

   کارشناس بیمه
   24 بهمن 1400

   سلام دوست عزیز، اگر بلافاصله بعد از اتمام خدمت سربازی بیمه بشوید دیگر احتیاج نیست پول بیمه را واریز کنید.

    جعفر سلمانی
    30 بهمن 1400

    سلام وقت بخیر.چند ماه قبل خدمت باید بیمه رد شده باشه که ۲سال خدمت رو رایگان سابقش بهمون اضاف بشه؟؟و چند ماه بعدش باید داشته باشیم؟؟
    ممنون میشم در این زمینه توضیح بفرمایید

     کارشناس بیمه
     01 اسفند 1400

     سلام دوست عزیز، در صورتی که شما بلافاصله بعد از پایان خدمت بیمه شوید، نیازی به پرداخت نیست.

    حسین
    01 اسفند 1400

    باسلام من۴۶۰روز بیمه تامین اجتماعی دارم نمیشه کاری کرد که بیمه خدمت سربازی به بیمه تامین اجتماعیم تلفیق بشه

     کارشناس بیمه
     02 اسفند 1400

     شما وقتی سابقتان به دوسال رسید بروید، درخواست خرید سربازی بدهید و پولش را واریز کنید.

    مهرداد
    08 فروردین 1401

    سلام
    اگر قبل از سال 85 خدمت تموم شده باشه در غیر اینصورت رایگان نخواهد بود. درسته؟

     کارشناس بیمه
     17 اردیبهشت 1401

     سلام دوست عزیز، تا 85 و در صورت پرداخت سریع و دارای سابقه قبلی رایگان است.

علی
06 شهریور 1400

سلام و درود خدمت شما. من ی سربازم که دوران سختی رو می گذرونم و دفترچه اولم برگاش تموم شده و دومی رو گرفتم ولی خب یکی دوماه مونده به پایان خدمتم دفترچم رو گم کردم رفتم برای المثنی مراجعه کردم گفت به شما تعلق نمیگیره باطلشم نمیتونی کنی تا تاریخ ترخیصت! موقع ترخیصم رفتم گفت نمیشه باطل کرد برو سه ماه دیگ بیا. حالا الان تایخ انقضای دفترچمم تموم شده چیکار کنمش؟؟

  کارشناس بیمه
  11 شهریور 1400

  علی عزیز سلام
  سلام و درود. با آرزوی سلامتی. به انجمن ام اس خود را معرفی کنید تا از کمک انها بهره‌مند شوید همچنین به بهزیستی سری بزنید

   مهدی
   18 اسفند 1400

   سلام قربان،،،برادر من دوماهه فوت کردن،،هجده سال هم بیمه واریز شده ،،آیا دوسال سربازی رو میتوان برای ایشان الان بعد فوتشان واریز کردتا بیست سال کامل شود

    کارشناس بیمه
    20 اسفند 1400

    سلام دوست عزیز، خیر نمیشود.

    امیر افسر
    26 آذر 1401

    سلام درخواست خرید سربازی میدم سیستم پیام میده در بازه زمانی خدمت شماسابقه ای از شما از سوی محل خدمت شما ثبت نشده . باید چکار کنم ؟

     کارشناس بیمه
     27 آذر 1401

     سلام با کارت پایان خدمت و ملی به کارگزاری تامین اجتماعی مراجعه کنید.

   جاسم
   04 فروردین 1401

   سلام خسته نباشید
   بنده فقط ۵۶روز دوره آموزشی بودم مابقی خدمت معاف شدم
   اینکه بعدش نمیدونم توی ۵۶روز بیمه بودم یا ن
   الان حدود ۷سال سابقه دارم
   میخواستم بدونم اینکه ایا توی دوران آموزشی بیمه هستی یا نه
   اگه باشیم میشه همین ۵۶روز رو روی سابقه بیمه آورد یا نه
   ممنون میشم راهنمایی کنید

    کارشناس بیمه
    05 فروردین 1401

    سلام دوست عزیز خیر در دوران خدمت اصلا شما بیمه نبودید

   وحید
   19 اردیبهشت 1401

   سلام
   من حدود ۱۰ ماه با اموزشی خدمت کردم بعدش درخواست معافیت حضور پدر در جبهه کردم اوکی شد کسری نگرفتم معافیت گرفتم میتونم اون مقداری که سرباز بودمو بیمش اضافه کنم به بیمه الانم؟

    کارشناس بیمه
    23 خرداد 1401

    سلام دوست عزیز، اگر کارت پایان خدمت اون مدت را داشته باشید بله میتوانید

  پوریا
  26 بهمن 1400

  سلام ، من خدمتم۱۳۹۶/۰۴/۱۹تمام شد و ماه بعدش هم سرکار بودم یعنی برج ۵رو کامل بیمه برام رد شده و قبل از خدمت هم بیمه داشتم میخواستم ببینم شامل منم میشه .

   کارشناس بیمه
   26 بهمن 1400

   سلام دوست عزیز، اگر بلافاصله بعد از خدمت بیمه شدید، نیازی نیست.

    حسن
    12 تیر 1401

    سلام مگه نباید قبل از سال ۸۵ باشه ایشون سال ۹۶ خدمت کردند؟

     کارشناس بیمه
     12 تیر 1401

     سلام دوست عزیز، بله باید قبل از 85 باشد تا پولی واریز نکنند.

    امیر بخشایی
    07 دی 1401

    باسلام وعرض خسته نباشید بنده ۱۵ماو۶ روز کسر خدمت داشته وداوطلب بودم وبقیه خدمتم رو نیز انجام دادم الان هم تو۲۶ سال سابقه بیمه هستم این کسر خدمت بنده به چه صورت محاسبه میشه آیاتمام مبلغ رو باید پرداخت کنم یا تخفیف ی برایم شامل میشه.باتشکر

     نویسنده بیمه
     09 دی 1401

     سلام امیر عزیز
     باید هر چه که تو کارت پایان خدمت شما درج شده واریز کنید تا جز سابقه شما محسوب شود و تخفیفی شامل شما نمیشود

شهاب
06 شهریور 1400

سلام و خسته نباشید
من سرباز وظیفم و توی دفترچه من بیمه اولیه مکمل نوشته شده این یعنی بیمه تکمیلیم ؟
و اگر هستم میتونم هزینه دندان پزشکی رو از این بیمه دریافت کنم ؟

  نویسنده بیمه
  06 شهریور 1400

  می‌توانید به کانون‌های نیروهای مسلح مراجعه نمایید.

  هاموون
  07 اسفند 1400

  با سلام خدمت شما
  ۵ ماه بس از اعزام به خدمت، در کارگاهی بیمه شده ام
  و در صورت خرید بیمه سربازی فقط ۵ ماه اول خدمتم به سوابقم اضافه میشه، حالا باید کل دو سال رو خریداری کنم؟ یا اینکه چون بیمه داشتم نیازی به پرداخت نیست؟ سپاس

   کارشناس بیمه
   07 اسفند 1400

   سلام دوست عزیز، آن مدتی که در طول خدمت بیمه داشتید، دیگر حساب نمیکنند.

    نکیسا
    30 شهریور 1401

    سلام چطور میگید که بیمه سربازی تامین اجتماعی رایگانه، من که پول دادم؟

     کارشناس بیمه
     31 شهریور 1401

     سلام برای آن هایی رایگان است که خدمت خود را قبل از سال 85 انجام داده و قبل و بعد از خدمت هم سابقه بیمه داشته باشند.

رضا
06 شهریور 1400

من در حين خدمت سربازی 10ماه بيمه بيكاری گرفتم آيا الباقی سربازی من مشمول بيمه میشود ؟ ممنون.

  نویسنده بیمه
  06 شهریور 1400

  سلام وقت بخیر این بیمه بیکاری به بیمه سربازی ارتباطی ندارد. شما می توانید بعد از اتمام سربازی ، با پرداخت حق بیمه به صورت یک جا یا قسطی ، این دو سال را جزو سوابق بیمه تامین اجتماعی خود محسوب می‌شود.

   کریم
   03 آذر 1400

   سلام .میخواستم دوسال خدمت سربازی را به بیمه اختیاری که دوساله واریز کردم اضافه کنم ایا میشود

    کارشناس بیمه
    16 اسفند 1400

    سلام بله به سایت تامین اجتماعی مراجعه کنید.

محمد
06 شهریور 1400

دوست من در حین خدمت و در سر پست با سلاحی که در دستش بود، تیراندازی سهوی انجام داده و منجر به فوت خودش شده است.
آیا به خانواده این سرباز، بیمه سربازی تعلق می گیرد؟
ممنون اگه توضیح دهید.

  کارشناس بیمه
  11 شهریور 1400

  سلام محمد عزیز
  از این اتفاق خیلی ناراحت شدیم ولی در پاسخ به سوالتون بگیم : در صورتی که سهوی بودنش اثبات بشه بله ولیکن در صورت خودکشی پول گلوله را نیز از وی گرفته می‌شود.

   نیکنام
   17 مهر 1400

   سلام خسته نباشین بنده درسال ۹۸ خرید خدمت کردم فیش واریزیها هنوز بیمه ازمن تحویل نمیگیره تا سابقه بزنه چیکار کنم در این مورد🙏

    کارشناس بیمه
    24 فروردین 1401

    سلام دوست عزیز، اصلا احتیاج نیست که تامین اجتماعی فیش شما را تحویل بگیرد اگر فیش خدمت سربازی خودتان را به موقع واریز کرده باشید سابقه خدمت سربازی شما ثبت میشود

  علی
  13 بهمن 1400

  اگر قسطی کنیم همون لحظه سوابق اعمال میشه یا اخرین قسط واریز بشه سوابق درج میشه
  یا هر قسط رو که میزنیم اون ماه درج میشه ؟

   کارشناس بیمه
   14 بهمن 1400

   سلام دوست عزیز، تا پایان آخرین قسط سابقه سربازی شما منظور نمیشود.

عباس
06 شهریور 1400

الان من سربازم. و در جایی کار می‌کنم که شیفتی محسوب می‌شود و شیفت بعد از ظهر می‌باشم بعد کارفرما که می خواهد برای منِ سرباز بیمه رد کند به مشکلی نمیخورم یعنی چون از طرف نیروهای مسلح نیز بیمه دارم و از این کارفرما بیمه کند اشتباهی اتفاقی نمی افتد؟؟!!!!!! ممنونم

  کارشناس بیمه
  11 شهریور 1400

  قاعدتا مشکلی نباید پیش بیاد. ولی از جانب احتیاط بهتره به محل خدمت نگید جایی کار می‌کنید.

کارشناس بیمه
09 شهریور 1400

سلام و درود. با آرزوی سلامتی. به انجمن ام اس خود را معرفی کنید تا از کمک انها بهره‌مند شوید همچنین به بهزیستی سری بزنید

مهدی کرمانی
09 شهریور 1400

سلام وقت بخیر قبل از رفتن به سربازی چقدر باید سابقه بیمه داشته باشیم تا هنگام سربازی هم بیمه تامین اجتماعی برایمان رد شود و نیازی به خرید نداشته باشیم

  کارشناس بیمه
  11 شهریور 1400

  سلام مهدی عزیز از توجه تون به مقاله ما ممنون ، همون طور که تو مطلب بیان کردیم ، نیاز هست که قبل سربازی حداقل سابقه بیمه تامین اجتماعی دو ساله داشته باشید تا این سابقه بیمه سربازی به سوابق بیمه تامین اجتماعی شما افزوده شود.

   Saleh
   17 شهریور 1400

   سلام. ینی بعد خدمت نمیشه دو سال بیمه رو تکمیل کنی و بیمه سربازی رو بخری؟

    کارشناس بیمه
    21 فروردین 1401

    سلام دوست عزیز، امکان خرید سربازی و اضافه کردن به سابقه بیمه وجود دارد.

   فرشاد
   01 مهر 1400

   با سلام من قبل خدمت سربازی ۲ سال بیمه دارم الان واسه دریافت حق سربازی باید مبلغ ک هست پرداخت بشه یا خیر مبلغی نیاز نیست؟؟ ممنون

    کارشناس بیمه
    22 فروردین 1401

    سلام دوست عزیز، اگر خدمت شما قبل از 85 بوده، باید پرداخت کنید.

   مهرداد
   03 مهر 1400

   یعنی اگر بعد سربازی شروع به کار کنیم و ۲ سال بیمه رو کسب کنیم دیگه نمیشه ۲ سال سابقه بیمه از طریق سربازی رو بگیریم؟
   ممنون که وقت میذارید.

    کارشناس بیمه
    23 فروردین 1401

    سلام دوست عزیز، قانون پرداخت نکردن خسارت مربوط به آن هایی است که خدمتشان قبل از سال 85 بوده است.

   سروش
   18 بهمن 1400

   سلام من سال۷۹تا۸۱خدمت بودم الان ۱۴سال سابقه دارم خواستم بیمه خدمت سربازی خودم را بخرم اما هیچ سوابقی از خدمتم موجود نیست یعنی خدمت کردن من ثبت نشده.حالا باید چکارکنم؟ ممنون

    کارشناس بیمه
    19 بهمن 1400

    سلام دوست عزیز، باید اول به نزدیکترین کارگزاری و بعد به سازمان نظام وظیفه مراجعه کنید. این مشکلات ممکن است که سیستمی باشد.

     علیرضا
     24 اسفند 1400

     درود بر شما
     من ۲ سال قبل از سربازی بیمه ۱۲% پرداخت کرده ام، الان هم در حال خدمت هستم (۴ ماه)و همچنان ۱۲% را پرداخت می کنم.
     ایا اگر بیمه ام را قطع کنم در پایان سربازی می توانم مابقی خدمت سربازی را به بیمه اضافه کنم، باید هزینه پرداخت کنم، چه نوعی برای من مقرون بصرفه تر هست.
     با سپاس

     کارشناس بیمه
     25 اسفند 1400

     سلام دوست عزیز، بله اگر در خدمت سربازی هستید حتما بیمه خودت را قطع کن ۰۲همان بیمه حرف و مشاغل آزاد مقرون به صرفه است.

سیامک
10 شهریور 1400

سلام من درحین خدمت برادرم شهید شدوپس از۱۴ماه خدمت در منطقه جنگی کفیل خانواده شهدا شدم گواهی ۱۴ماه خدمت منطقه جنگی توسط نیروی انتظامی برای شرکت دخانیات که دران شاغل میباشم ارسال وموثر بوده حال میتوانم این مدت حضور وخدمتم را ازبیمه خریداری نمایم متشکرم

  کارشناس بیمه
  21 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، اگر کارت پایان خدمت آن مدت برای شما صادر شده است بله میتوانید.

مسعود
26 شهریور 1400

با سلام.. بنده بعد از 7 ماه خدمت سربازی شرایط معافی پزشکی را پیدا کردم و معاف شدم.. آیا این 7 ماه جزو سابقه بیمه تامین اجتماعی حساب می‌شود

  کارشناس بیمه
  21 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، فقط مدت زمان خدمتتان محاسبه میشود.

داوری
03 مهر 1400

سلام وقت بخیر . من قبل از خدمت سربازی بیمه داشتم ولی وقتی بود که مشمول به خدمت بودم یعنی ۱۸ سال داشتم ولی سن ۲۱ سالگی رفتم خدمت، سابقه بیمه سربازی رایگان هست یا باید پرداخت کنم؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

  کارشناس بیمه
  22 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، این طرح برای آن هایی است که خدمت آن ها قبل از 85 بوده است.

  حسن پور
  16 آذر 1401

  با سلام بنده درسال ۹۰ خدمت را تمام کرده ام قبل خدمت ۹ماه
  بیمه داشتم اما بعد از سربازی تا ۴ سال کار نکردم و بیمه نبودم
  آیا باید خدمت خود را بخرم یا در آخر خودش جزو سابقه
  حساب میشود

   کارشناس بیمه
   18 آذر 1401

   سلام خیر باید پرداخت کنید.

محمد
04 مهر 1400

سلام وقتتون بخیر با یک سال بیمه تامین اجتماعی قبل خدمت میتوان بعد ترخیص بیمه دو ساله سربازی را بازخرید کرد

  احمد
  12 آبان 1400

  سلام و خسته نباشید ما دفترچه نیروهای مسلح داریم و تو سربازی دیگه اقدامی واسه گرفتن دفترچه نکردیم حالا سوال اینجاست که بعدن واسه شماره بیمه مشکل واسمون درست میشه یا نه ؟

   کارشناس بیمه
   28 فروردین 1401

   سلام دوست عزیز، البته منظورتان را دقیق از اینکه دیگر اقدامی نکردید، متوجه نشده ایم. اما تمامی اطلاعاتی در سایت تامین اجتماعی هست.

فرهمند
06 مهر 1400

سلام قیمت خرید بیمه سربازی ۱۴۰۰ با 1401 فرق داره؟

  کارشناس بیمه
  06 دی 1400

  سلام ممکن است که تغییر کند؛ اما باید گفت قیمت خرید بیمه سربازی برای بیمه هر چند سال یا هر سال حتی دچار افزایش خواهد شد.

سید جواد
08 مهر 1400

با سلام بنده جز مشمولین غایب بودم و خدمتم را خریدم و چند سال است خود را بیمه اختیاری نموده‌ام آیا میتوانم خدمتم را جز سابقه بیمه خود کنم

  کارشناس بیمه
  22 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، خیر نمی توانید چون کسانی که پایان خدمت دارند میتوانند خدمت سربازی خودشان را اضافه کنند.

   ایوب
   28 فروردین 1401

   سلام .من سال 76سربازبودم و6ماه قبل سربازیم بیمه داشتم بعدخدمت تاسال86بیمه نشدم 86به بعدبیمه رانندگان هستم حالابایدبرای اضافه کردن سربازی به سابغه بیمه ام پول بدم؟

    کارشناس بیمه
    08 خرداد 1401

    سلام دوست عزیز، بله.

مسعود
09 مهر 1400

سلام
یک سوال دارم،اگر کسی سال ۱۳۹۳ بازنشست شده و قبل از اون تاریخ ۲۴ ماه خدمت سربازی انجام داده و از قانون خدمت سربازی خبر نداشته تا این مدت به سابقه خدمتش اضافه‌ بشه آیا الان میتونه مدارک و مستندات بده و اصلاحیه به سابقه اش بزنه و حقوق از دست رفته را‌ بگیره؟

  کارشناس بیمه
  23 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، خیر دیگر بعد از بازنشستگی نمی توانید خدمت سربازی خودتان را به بیمه اضافه کنید یا مبلغی را دریافت کنید.

هدایت
15 مهر 1400

سلام
من 28 سال سابقه کاری دارم و 2 سال سابقه بیمه سربازی را پرداخت کرده ام جما می‌شود 30 سال
آیا حقوق 28 روز را به من می‌دهند یا حقوق کامل 30روز را می‌دهند؟

  کارشناس بیمه
  23 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، سربازی جزو سابقه حساب می شود و همان 30 روز را می دهند.

امین خ
21 مهر 1400

سلام من در سال65تا66 درخط مقدم جبهه بودم در سال65 ترکش خمپاره به سر و صورتم خورد و مجروح شدم در ناجا 5درصد جانبازی دادند اما هنوز بنیاد شهید و جانبازان کمسیون نرفته ام نامه 5درصدی ناجا را دارم آیا برای خرید بیمه سربازی باید پول بدهم یا خیر

  کارشناس بیمه
  24 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، باید اول بروید جانبازی خودتان را از طریق بنیاد درست بکنید بعد پیگیر خدمت سربازی خودت بشوید و اگر جانباز شوید دیگر احتیاج نیست پول سربازی بدهید.

admin125
21 مهر 1400

سلام من جانباز هستم و در شرکتی کار میکنم آیا از من باید برای بیمه پول کم کنند یا وظیفه آن شرکت هست که کامل پرداخت کند ممنون میشم جواب بدهید اگر نه طبق چه قانونی

  کارشناس بیمه
  24 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، طبق قانون جانبازان ۷ درصد حق بیمه را نباید پرداخت کنند

امیر
29 مهر 1400

سلام خسته نباشید
بنده برای خرید سابقه خدمت سربازی اقدام کردم ولی سایت تامین پیام میده که زمان خدمت شما در سامانه نظام وظیفه ثبت نشده است
راهنمایی میکنید که باید چه کاری انجام بدم؟

  کارشناس بیمه
  27 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، با کارت پایان خدمت و ملی به کارگزاری تامین اجتماعی مراجعه کنید.

امامی
29 مهر 1400

اگرقبل از خدمت سربازی حق بیمه پرداخت کرده باشم وبعداز خدمت سربازی مجددا بیمه پرداخت (8سال)پرداخت کردم برای خرید دوران سربازی باید پول پرداخت کنم

  کارشناس بیمه
  27 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، این قانون برای آن هایی است که تاریخ پایان خدمتشان قبل از 85 بوده است.

احسان خسروی
05 آبان 1400

با سلام و خسته نباشید.من قبل خدمت بیمه بودم والان میخوام دوسال خدمتمو بیارم تو سابقه بیمه خودم بعضی از دوستان گفتن تو میتونی رایگان بخری دوسال خدمت آیا این حرف صحت داره یا نه باید هزینه خریدشو بدم؟

  کارشناس بیمه
  25 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، برای آن هایی که تاریخ اتمام خدمتشان قبل از سال 85 بوده است.

روح‌الله
08 آبان 1400

سلام وقت بخیر.
من حدود یک سال ونیم بیمه اختیاری مشاغل ازاد هستم و از دی امسال باید برم سربازی.. میخواستم بدونم تو طول دوران خدمت هم باید به پرداخت حق بیمه ادامه بدم یا فقط باید تا قبل از خدمت حق بیمه پرداخت کنم؟
تشکر

  کارشناس بیمه
  26 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، از تاریخی که میروید سربازی دیگر بیمه خودتان را ادامه ندهید بعد از خدمت درخواست خرید خدمت سربازی خودت را بدهید تا جز سابقه شما بیاید.

مجیدایمانی
08 آبان 1400

ماسه ملیون وصدخریدیم ولی آموزش وپرورش قبول نمی کندجزسوابق پس اگربرای بعداز ۲۸سال خدمت بودچراحالاپول دادیم سال قبل حقوق ما۲۸۰۰بود

  کارشناس بیمه
  27 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، پول خرید خدمت سربازی براساس آخرین دستمزد لیست بیمه و یا براساس حداقل دستمزد آن سالی محاسبه میشود که شما درخواست داده اید پس محاسبه آن هر سال فرق میکند.

   علیرضا
   28 فروردین 1401

   سلام من در سال 76 تقریبا 9ماه خدمت سربازی انجام و بعد در دانشگاه پذیرفته و بعد از فارغ التحصیلی باقیمانده خدمت خود را انجام دادم و در کارت پایان خدمت هم اشاره شد که در چه تاریخی هایس خدمت سربازی انجام دادم حال که برای خرید خدمت اقدام کرد فقط نه ماه اول خدمت من به بیمه رد شد و به یازده ماه بعد اشاره نشده است برای لحاظ کامل ایام خدمت سربازی باید به کجا مراجعه کنم

    کارشناس بیمه
    29 فروردین 1401

    سلام دوست عزیز، باید به شعبه مراجعه کنید تا آنها به نظام وظیفه نیروی انتظامی نامه بنویسند و استعلام کنند بعد که دقیق برای شما تفکیک و تایید کردند پول خدمت را از شما بگیرند.

محمدحسین
10 آبان 1400

آیااگرفردی قبل ازخدمت سربازی وبعد ازخدمت سربازی سابقه پرداخت بیمه داشته باشد،تاثیری در خرید خدمت سربازی دارد یاخیر؟

  کارشناس بیمه
  26 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، برای آن هایی که قبل از سال 85 بوده، رایگان است.

ناشناس
15 آبان 1400

واقعا فضاحت بار است که 2 سال برای هیچ و پوچ و در مناطق عملیاتی مانند سیستان خدمت کنی مریض و گرمازده بشی از هوای شرجی و بادهای 120 روزه حالت داغون بشه در معرض قاچاقچی های مواد و کالا قرار بگیری در تیررس گروهک های تروریستی باشی و با جانت بازی کنی در مراکز نظامی ششدانگ حواست به شیفت افسری نگهبانی ات باشد مواظب باشی معاند خرابکاری نکند به فنا بری آخر برای بیمه ی این مدت فاجعه بار پول هم پرداخت کنی تا جزء سوابقت حساب بشود. واقعا متاسفم.

  کارشناس بیمه
  15 آبان 1400

  سلام وقت بخیر ضمن تشکر از توجه شما به این مطلب. باید عرض کنیم که وظیفه ما اعتلای فرهنگ بیمه و اطلاع رسانی در حوزه رشته های مختلف بیمه ای به همه افراد هست. ما نص قانون رو مطرح کردیم و اگر شما مشکلی دارید با خود قانون بیمه است و بهتره به مراجع ذی صلاح قانونگزار منتقل کنید.

  سعید
  06 آذر 1400

  سلام
  واقعا که حرف دل منو زدید. منم همونجا با همون مشکلات خدمت کردم. ولی الان بابت 18 ماه خدمت باید 5 و نیم میلیون پول بدم. شرم آوره

   هادی
   08 دی 1400

   چرا انقدر زیاد؟
   میشه ماهی 305000تومان.در حالی بیمه 14درصد مشاغل ازاد 318000تومنه.مگه خرید بیمه سربازی 7درصد نیس؟(طبق فرمول سایت حتی اگر یک میلیون میانگین حقوقت باشع،ضربدر 7 درصد و ضربدر 18ماه،مگه نمیشه 1260000تومان؟)
   من متوجه نشدم این هزینه خرید ۳سال خدمتو،ممنون میشم راهنمایی کنین

    کارشناس بیمه
    23 بهمن 1400

    سلام دوست عزیز، فرمول خرید سربازی این است متوسط دستمزد دو سال آخر را در نظر میگیرند تقسیم بر ۲۴ میشود هر عددی که به دست آمد ضرب در مدت خدمت سربازی به ماه و ضرب در ۷ درصد میشود

   پیمان
   14 بهمن 1400

   سلام.بنده۲۸روز قبل از اتمام خدمتم مشغول بکار شدم و هنوز هم در همان شرکت در حدود ۱۲ سال هست که دارم کار میکنم.میخواستم بدونم برای خرید خدمت سربازی نیازی هست پول واریز کنم یا خیر؟به سایت هم مراجعه میکنم برای خرید خدمت مینویسه به شعبه بیمه کارگذار مراجعه کنید
   وسوال دیگه اینکه ۱۹ماه خدمت کردم چقدر به سوابق بیمه ام اضافه میشه؟

    کارشناس بیمه
    14 بهمن 1400

    سلام دوست عزیز، در پاسخ به سوال اولتان باید گفت که خیر و در پاسخ به سوال دوم باید ابتدا بروید شعبه که سابقه شما تایید بشود و بعد اینکه همان ۱۹ ماه که خدمت کردید.

     رسول
     05 اردیبهشت 1401

     با سلام. من ابتدای سال 76 به مدت 5 ماه خدمت سربازی رفتم بعد دانشگاه کارشناسی ارشد قبول شدم و دو سال دانشگاه بودم بعد از فارغ‌التحصیلی قانون خرید خدمت سربازی اومده بود و با خرید خدمت سربازی کارت معافیت گرفتم. اخیرا تصمیم گرفتم اون 5 ماه رو بخرم و به سابقه ام اضافه کنم ولی در سایت تامین اجتماعی پیغام داد که سوابقی از خدمت من وجود ندارد. با توجه اینکه کارت پایان خدمت ندارم و کارت معافیت دارم، آیا میتونم اون 5 ماه رو بخرم؟ و اگر جواب مثبت است تاییدیه اون 5 ماه رو چطوری دریافت و به تامین اجتماعی ارائه بدم؟

     کارشناس بیمه
     29 خرداد 1401

     سلام دوست عزیز، باید به کارگزاری مراجعه کنید. این مشکلات سیستمی است.

     علی اکبربیگلری گنبد
     22 آبان 1401

     سلام.ببخشیدمن الان ۲۷سال و۵ماه کارمندم حق بیمه دادم.من جانباز۱۰درصدهستم الان ب ای خریدخدمت من بایدمیلغی ولریزکنم.الان دستوراومده بایدمبلغ خدمت سربازی اجباری شده بایدپرداخت کنیم.خوب مت که الان ازخدمتم گذشته نزدیک بازنشستگی هستم چطورحساب میشه.اگه تاپایان اقساط بمونم خوب دیگه چه فایده خدمتم تموم شده احتیاجی نیست قسط بندی کنم درسته لطفا راهنمایی کنید

     کارشناس بیمه
     24 آبان 1401

     سلام اگر میخواهید زودتر بازنشسته شوید و سابقه شما بلافاصله ثبت شود باید مبلغ خرید خدمت سربازی را نقدی واریز کنید

    سجاد
    16 فروردین 1401

    سلام من3ماهه دیگه به خدمت اعزام میشم و 3ساله یه جایی تدریس پاره وقت انجام میدم تا حالا بیمه نداشتم, این اموزشگاه میخاد منو بیمه کنه, ایا این بیمه به سابقه بیمه سربازی من کمک میکنه یا نه؟ یه مقدار توضیح بدید. ممنون

     کارشناس بیمه
     06 اردیبهشت 1401

     سلام دوست عزیز، بیمه برای شما در هر مقطعی که واریز شود خوب است ولی کمکی به خدمت سربازی شما نمیکند بعد از پایان خدمت حق بیمه سربازی را واریز باید واریز کنید.

     اسد
     07 مهر 1401

     سلام
     سال ۶۵ منقضی ازخدمت ،سال ۹۶ بازنشسته تامین اجتماعی ،۲۴ ماه خدمت سربازی درعملسات جنوب ،مطابق بخشنامه نیروهای مسلح ۷۵درصد مدت سربازی درمناطق عملیاتی داوطلبانه تلقی نی شود ،
     سوال اول: ۱۸ ماه داوطالبانه درمناطق جنگی چه تاثیری درمحاسبه مبلغ خرید بیمه سربازی داره؟
     سوال دوم : اگر هرزمانی اقدام به خرید بیمه سربازی نمایم آیا مابه التفاوتی ازسال ۹۶ تاپرداخت بیمه سربازی را به بنده میدهند؟
     ازپاسخ جنابعالی بسیارسپاسگزارم

     نویسنده بیمه
     07 مهر 1401

     سلام اسد عزیز
     ۰۱ تاثیر دارد ولی چقدر بستگی به دستمزد و کل سابقه شما دارد ۰۲ ولی اگر بازنشسته شوید دیگه نمیتواند درخواست خرید خدمت سربازی بدهید

ایمانی
15 آبان 1400

با سلام و احترام

من 24 ماه خدمت سربازی رفتم و در طول سربازی 6 ماه در جایی مشغول کار هم بودم و بیمه تامین اجتماعی هم برایم ثبت شده است . الان باید حق بیمه کل 24 ماه را بپردازم ؟ یا اینکه آن شش ماه را کم می کنند و باید 18 ماه را بخرم ؟ لطفا راهنمایی کنید در آستانه بازنشستگی هستم . با تشکر – ایمانی

  کارشناس بیمه
  31 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، بله باید ۲۴ ماه را پرداخت کنید و تامین اجتماعی اون ۶ ماه را حذف میکند

حسین
18 آبان 1400

با سلام و احترام
آیا فاصله زمانی یک سال بین سربازی تا مشغول به کار را میتوان پرداخت کرد تا جز سوابق بیمه به حساب شمرد؟

  کارشناس بیمه
  29 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، خیر.

امید
19 آبان 1400

سلام پدر من ۵۲ سال سن داره و سال 1370 خدمت کرده و الان ۱۴ سال سابقه بیمه داره . ایا میتونه بیما خدمت سربازی رو بخره؟

  کارشناس بیمه
  31 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، بله می تواند.

اکبر صالحی
19 آبان 1400

سلام وقتتون بخیر
در صورتیکه قبل از شروع خدمت سربازی فرد دارای بیمه باشد آیا نیاز به خرید سابقه بیمه خدمت هست و یا اینکه بدون پرداخت مبلغ امکان اضافه شدن سابقه هست؟

  کارشناس بیمه
  17 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، اگر خدمت سربازی شما قبل از سال 85 باشد، امکان پذیر است.

فرهاد
20 آبان 1400

سلام و وقت بخیر، تا جایی که من میدونم قبلا کسانی که قبل از خدمت سربازی سابقه بیمه داشتند بابت الحاق سابقه خدمت به سابقه بیمه هزینه ای پرداخت نمیکردند. الان در سال 1400 چطوریه این قضیه؟

  کارشناس بیمه
  17 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، این مساله ندادن پول برای آن هایی است که اتمام خدمتشان قبل از سال 85 بوده است.

sjm
21 آبان 1400

سلام خسته نباشید
من خدمت سربازی ام را در دو مرحله انجام دادم دوره اول حدود 9 ماه بود بعد از دانشگاه قبول شدم بعد از فارغ التحصیلی 11 ماه هم خدمت رفتم
لطفا بفرمایید ایا خرید خدمت من بعنوان سوابق بیمه 21 ماه محاسبه خواهد شد یا نه؟
ضمنا من 18 سال بیمه تامین اجتماعی دارم
ممنون

  کارشناس بیمه
  17 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، هرچقدر که خدمت کرده باشید، در سامانه ثبت می شود.

مهدی
22 آبان 1400

سلام بیمه تامین اجتماعی رو با چه مبلغ میشه اورد رو بیمه ی روستایی

  کارشناس بیمه
  17 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، مابه التفاوت آن سالیانه حدودا ۶ ملیون تومان میشود

iman
23 آبان 1400

سلام
قبل از این که بری خدمت
باید چند ماه سابقه بیمه داشته باشی که جزو بیمه حساب بشه خدمتت

  کارشناس بیمه
  17 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، اگر منظورتان رایگان بودن است که بیاد تاریخ اتمام خدمتتان قبل از سال 85 باشد.

فقط خدا
24 آبان 1400

سلام آیا بالای ۵۰سال هم باید سربازی خودرابخرد جهت سابقه بیمه یاخیر

  کارشناس بیمه
  25 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، به بازه خدمتی شما بستگی دارد. قبل از 85 و اگر هم قبل و بعد بیمه داشته باشد (واریزی سریع)، نیازی نیست.

محمد
27 آبان 1400

سلام
من بیمه اختیاری دارم ، قبل از شروع سربازی قطعش کنم؟
در صورت نگه داشتن بیمه اختیاری طی این دو سال سابقه سربازی قابل اضافه شدن هست و دوبل محسوب میشه یا فقط هزینه اضافی بهم تحمیل میشه؟

  کارشناس بیمه
  24 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، حتما باید قطع کنید. برای اینکه پول اضافه پرداخت می کنید.

جعفر
27 آبان 1400

باعرض سلام وخسته نباشید بنده قبل ازخدمت‌سربازی بیمه بودم بامصوبه هیات دولت کسانی که قبل ازخدمت‌بیمه بودند بیمه بصورت رایگان به سوابق بیمه اضافه میشد بنده اقدام نموده ولی چندساله‌هنوز‌به‌سوابق من اضافه نشده چرا

  کارشناس بیمه
  15 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، این قانون برای آن هایی که قبل از 7 مرداد 85 خدمت خود را انجام داده اند. اگر این شرایط را دارید یا هر شرط دیگر که میتوانید این کار را انجام داده و نشده، با کارت ملی و کارت پایان خدمت به کارگزاری تامین اجتماعی مراجعه کنید.

معقولی
28 آبان 1400

سلام من در سال 79 خدمت سربازی رو خریدم آیا متوانم 2سال بیمه رو بخرم

  کارشناس بیمه
  30 آبان 1400

  سلام اقای معقولی عزیز متاسفانه خیر چون شما خدمت سربازی رو خریدید الان امکان خرید بیمه اون وجود نداره برای شما

anonymous
29 آبان 1400

سلام
من دارای کارت معافیت از سربازی هستم(موارد خاص _ ایثارگری پدر)
اما در حین خدمت معافی گرفتم و از 1392/03/19 تا زمانی که ترخیص بشم 1393/03/07 زیر پرچم بودم
تو سایت نظام وظیفه هم سابقه خدمت من رو 350 روز ذکر کرده
امکانش وجود داره که این مدت رو به سابقه بیمه ام اضافه کنم؟

  کارشناس بیمه
  30 آبان 1400

  سلام دوست عزیز از ارگانی که توسط آن خدمت انجام شده نامه می اورید تاریخش ذکر شده باشد به شعبه جهت بررسی مراجعه می کنید . به این ترتیب امکان رسیدگی به درخواست شما وجود داره

zahra
30 آبان 1400

سایت بسته ست مشکل چیه؟؟

  کارشناس بیمه
  30 آبان 1400

  سلام وقت بخیر زهرای عزیز سایت احتمالا الان ارور داره در فرصت مناسب دیگه بررسی کنید

سهراب
01 آذر 1400

سلام وقت بخیر
بنده در طول دوران سربازی که 21 ماه بودبه صورت تمام وقت مشغول به کار هم بودم و توسط کارفرما نزدیک به 11 ماه سابقه بیمه برایم توسط کارگاه ثبت شد
حالا که خدمتت تموم شده و نزدیک به 2 سال هم گذاشته چطور میتونم اون 10 ماه که بیمه برایم ثبت نشده رو خریداری کنم؟؟؟

  کارشناس بیمه
  15 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، سابقه خدمت شما در سایت خود تامین اجتماعی است و می توانید از آن طریق خریداری کنید.

حامد
01 آذر 1400

سلام،وقتتون بخیر ،پرداخت سابقه بیمه سربازی به تعدادروزهای که خدمت کردیم شامل میشه ،مثلا من ۶ماه ۲۳روز خدمت کردم ؟

  کارشناس بیمه
  21 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، به همان تعداد روزهای خدمت حساب خواهد شد.

صادقی
02 آذر 1400

سلام خسته نباشید من اقدام به خرید بیمه کردم گفتن کارت پایان خدمت قدیمیه باید جدید باشه و اقدام کردم کارت جدید گرفتم منتها هنوز هم خرید خدمتم انجام نمیشه پیام میده در سابقه خدمتی از ناجا ثبت نشده ممنون میشم راهنمایی کنید منو

  کارشناس بیمه
  16 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، به کارگزاری تامین اجتماعی مراجعه کنید.

محمد رضا
03 آذر 1400

باسلام و عرض خسته نباشید ، من قبل از خدمت سربازی یک ماه و نیم سابقه بیمه دارم . آیا برای خرید سابقه بیمه سربازی باید مبلغی پرداخت کنم یا خیر. با تشکر از سایت خوب شما

  کارشناس بیمه
  17 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، اگر بلافاصله بعد از پایان خدمت بیمه شوید، خیر.

زین الدین
04 آذر 1400

سلام ما که خدمتو رفتیم و خریدیم و کلی هم پول دادیم، حالا برای دریافت سوابق بیمه تامین اجتماعی چه باید کرد؟ اینترنتی هم امکان پذیره؟

  کارشناس بیمه
  06 آذر 1400

  با سلام دوست عزیز، بله امکان مشاهده آنلاین سوابق بیمه تامین اجتماعی وجود دارد. با مراجعه به سایت تامین اجتماعی میتوانید سوابق خود را به طور کامل مشاهده کنید. فقط باید از قبل ثبت نام کنید.

احمد
06 آذر 1400

با سلام برای مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی با کد ملی (راهنمای کامل) باید چه کار کرد؟

  کارشناس بیمه
  06 آذر 1400

  با سلام، ما یک مقاله ای داریم با نام سوابق بیمه تامین اجتماعی که در آنجا کامل مشاهده سوابق توضیح داده شده است.

محمد
06 آذر 1400

سلام من خدمتمو خریدم و اوردم توی تامین اجتماعی حالا رفتم اقدام کنم برای مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی فقط با کد ملی که میگن، چیزی نیومده، چکار کنم؟

  کارشناس بیمه
  06 آذر 1400

  با سلام دوست عزیز، بله امکان مشاهده آنلاین سوابق بیمه تامین اجتماعی وجود دارد. با مراجعه به سایت تامین اجتماعی میتوانید سوابق خود را به طور کامل مشاهده کنید. فقط باید از قبل ثبت نام کنید.

امیر
06 آذر 1400

باعرض سلام
من ازتاریخ ۱ آبان ۹۲ الی ۳ مرداد ۹۳(۹ماه) در پلیس راهور مشهد خدمت کردم وبعد به خاطر شرایطی تونستم معافیت کفالت بگیرم.
از سال ۹۳ تا الان ۷ سال سابقه دارم و الان میخام این ۹ ماه رو به سابقه بیمه خودم اضافه کنم ولی متاسفانه از طریق سایت که میخام اقدام کنم نوشته” بازه تاریخی دوره خدمت شما در پایگاه اطلاعاتی ناجا مشخص نشده”
لطفا راهنمایی کنید چگونه سابقه سربازی را به سوابق بیمه اضافه کنم؟
تشکر

  کارشناس بیمه
  14 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، با کارت خدمت خود (کارتی که نشاندهنده خدمت و کفالت شما باشد) و کارت ملی به کارگزاری تامین اجتماعی مراجعه کنید.

  زندی
  26 مرداد 1401

  سلام. من در یک اداره مشغول به کارم. 15 ماه خدمت سربازی دارم اگه بخرم. 15 ماه زودتر بازنشست میشوم یا اینکه 30 سال خدمت میکنم و15 ماه وبابتش حقوق دریافت میکنم؟؟

   کارشناس بیمه
   27 مرداد 1401

   سلام زودتر بازنشست می شوید.

هومن
06 آذر 1400

با سلام من قبل از خدمتم ۶ الی ۷ سال سابقه بیمه داشتم یعنی از سال ۸۰ تا ۸۷ که به خدمت رفتم الانم باید خدمت بیمه سربازی رو خریداری کنم یا خیر چون یه قانون اومدی بود که میگفتن قبل خدمت اگه سابقه بیمه داشته باشید دیگه نیاز نیست خریداری بکنیم ممنون میشم راهنمایی کنید

  کارشناس بیمه
  16 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، در صورتی که بلافاصله هم بعد از اتمام خدمت بیمه شوید، دیگر نیازی به پرداخت نیست.

میلاد
07 آذر 1400

سلام وقتتون بخیر؛ من وقتی از سایت بیمه وقتی گزینه محاسبه خرید خدمت سربازی رو میزنم ارور “بيمه شده گرامي، بازه تاريخي دوره خدمت شما در پايگاه اطلاعاتي دريافتي ار ناجا مشخص نشده است.” میاد،چیکار باید بکنم؟

  کارشناس بیمه
  12 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، با کارت پایان خدمت و کارت ملی به کارگزاری تامین اجتماعی مراجعه کنید.

علیرضا
08 آذر 1400

کسی که 60 سال سن داشته باشد و بازنشسته شود اگر 23سال سابقه بیمه داشته باشد خرید 2سال سربازی ورسوندن سابقه به 25 سال تاثیری در مستمری بازنشستگی دارد.؟

  کارشناس بیمه
  14 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، اگر دوسال آخر را حداقل دستمزد واریز کردید خیر تاثیری ندارد.

علی
16 آذر 1400

سلام ؛ ما رفتیم نزدیک به دو سال از جونمون مایه گذاشتیم و برای این نظام با مزد ناچیزی (ماهیانه 9000 تومان ) زحمت کشیدیم و دولت هم لطف کرده ما رو بیمه کرده حالا چرا باید برا پول بدیم تا به سابقه ما اضافه بشه پس عمر رفته ما و زحمتهایی که تو دوران سربازی کشیدیم به کجا میره مگه چی میشه دوران خدمت هم رایگان به سابقه بیمه اضافه بشه چون پولشو دولت داده الانم داره میفروشه اینم یه نوع کاسبیه

  کارشناس بیمه
  16 آذر 1400

  سلام وقت بخیر علی عزیز ما صرفا مقاله بیمه سربازی رو جهت اطلاع رسانی به همه هموطنان عزیز در سایت درج کردیم و مقام قانونگذار و تصمیم گیرنده نیستیم متاسفانه .

   شایان
   27 آذر 1400

   سلام و عرض ادب خدمت شما
   از این که مطلب کاربردی و مفید رو به اشتراک گذاشتین واقعا سپاسگزارم
   من دو سوال دارم از خدمت شما
   من از تیر ۹۷ تا اسفند ۹۸ سرباز بودم و از اردیبهشت سال ۹۹ شروع کردم به پرداخت بیمه مشاغل آزاد ۱۲ درصد ، میخواستم ببینم این بیمه جزو سابقه بیمه تامین اجتماعی برای خرید سربازی هست یا خیر؟
   سوال دومم هم اینه که من سال ۱۴۰۱ سابقه ام میشه دو سال ، اگر شرایطش برام محقق باشه و بتونم بخرم ، هزینه اش چه قدر میشه؟
   چون گفتن مبنا حقوق دو سال آخر هست
   ممنون میشم جواب بدین

    کارشناس بیمه
    10 اسفند 1400

    سلام دوست عزیز، شما با پرداخت حق بیمه جزو سوابقتان می آید. بعد اینکه در سایت تامین اجتماعی به صورت خودکار محاسبه شده است.

نگین
17 آذر 1400

سلام هنگام محاسبه خرید خدمت سربازی در سایت تامین اجتماعی با این اررو ر مواجه میشم(بیمه شده گرامی بازه تاریخی دوره خدمت شما در پایگاه اطلاعاتی دریافت ناجا مشخص نشده است) چکار باید انجام دهم

  کارشناس بیمه
  28 آذر 1400

  باسلام لطفا به واحد فنی بیمه شدگان در آخرین شعبه بیمه پردازی مراجعه نمایید

نادر
17 آذر 1400

سلام من ۹سال ارتش خدمت کردم کادر بودم وبازخرید شدم دراخر کارت پایان خدمت دادن که پشت کارتم تاریخ شروع خدمت ۷۱پایان خدمت ۷۹ قید شده حالا بربیمه تامین اجتماعی که دوسال خرید سربازی محسوب میشه ازمن ۸سال میشه یان همون دوسال یا اصلا

  کارشناس بیمه
  27 آذر 1400

  باسلام سقف پرداخت بیمه سربازی ۳۰ ماه است و بیشتر از آن لحاظ نمیگردد.

مهدی
18 آذر 1400

با سلام. من قبل ازخدمت سربازی سابقه بیمه داشتم و خدمت سربازیم سال 84 تموم شد و مجددا در ماه 11 سال 85 سابقه بیمم برقرار شد.. الان مگه نباید بیمه سربازیم رایگان باشه.. خیلی احتیاج دارم به جوابش

  کارشناس بیمه
  30 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، باید بلافاصله بعد از اتمام سربازی بیمه شوید.

عادل
19 آذر 1400

باسلام من توسایت تامین میزنم برای خرید بیمه سربازی پیام میاد محاسبه نشده است مشکل از کجاست

  کارشناس بیمه
  27 آذر 1400

  باسلام لطفا به واحد فنی بیمه شدگان در آخرین شعبه بیمه پردازی مراجعه نمایید

سیدعلی
21 آذر 1400

سلام.من در زمان دوره سربازی گردان ماگردان تکاوری بوده و در منطقه عملیاتی بوده و درحال درگیری با اشرار و قاچاقچیان بودن میخواستم بدونم الان من میخام بیمه سربازی را بخرم میخواستم بدونم این مدت سربازی برای من رایگان است یا باید بخرم

  کارشناس بیمه
  25 آذر 1400

  با سلام
  اگر از نیروهای مسلح نامه ای دال بر حضور در جبه حق علیه باطل دریافت شود، میتوانید از طریق شعبه پیگیری نمایید و در غیر این صورت به طور عادی محاسبه میشود.

بیمه گر
22 آذر 1400

با عرض سلام وخسته نباشید من 28ماه سابقه جبههدر دروران سربازی دارم وجزو ایثارگران هستم ولی بیمه تامین اجتماعی از پرداخت هزینه خرید خدمت سربازی امتناع نموده وخودم بایستی پرداخت نمایم(27ماه برایم محاسبه شده است.)و الان در مرحله بازنشستگی هستم لطفا مرا راهنمایی فرمایید. با تشکر

  کارشناس بیمه
  25 آذر 1400

  سلام بیمه گر عزیز
  ۳/۴ مدت خدمت شما را داوطلبانه محاسبه و ۱/۵ برابر لحاظ میشود، سابقه لحاظ میشود اما به دلیل اینکه دولت پاسخی برای این لایحه نداشته است، کارفر یا بیمه شده خودش این هزینه را پرداخت میکند.

غزال تيز پا
23 آذر 1400

سلام رو حقوق هم تاثير داره؟ اصلا مزاياش چيه؟ ممنون از پاسخگويي شما

  کارشناس بیمه
  25 آذر 1400

  باسلام
  مزیت خرید سابقه مربوط به خدمت سربازی در سنوات بازنشستگی تاثیر گذار است، به طور مثال اگر ۲۸ سال سابقه و ۵۰سال سن میتواند با خرید ۲ سال خدمت سربازی مشمول شرایط بازنشستگی و با ۳۰ سال سابقه بازنشسته شو

   علی
   27 تیر 1401

   سلام کسی ک تازه خدمت تمام کرده بعد چند وقت میتونه بیمه خدمت رو بخره؟تو سایت ک میزنم میگه بازه زمانی شما مشخص نیستچیکار باید بکنم؟

    کارشناس بیمه
    28 تیر 1401

    سلام دوست عزیز، حداقل باید یک سال پرداختی حق بیمه داشته باشید؛ باز اگر جیزی نشان نمی دهد، با کارت پایان خدمت و ملی به کارگزاری مراجعه کنید.

سامان
24 آذر 1400

با سلام من وقتی واسه خرید خدمتم میخوام اقدام کنم میگه بازه زمانی این تاریخ موجود نمی‌باشد چکار باید بکنم در ضمن من سال هفتاد و چهار اعزام شدم با تشکر

  کارشناس بیمه
  26 آذر 1400

  با سلام ، اگر بالای ۵۰ سال سن داشته باشید و کارت قدیمی باشد باید با مراجعه به شعبه بیمه پردازی محاسبات انجام شود .

فرشاد
25 آذر 1400

سلام:بنده سال ۸۲ به مدت ۱۱ ماه خدمت کردم بقیه عفو رهبری بهم خورد و کارت معافیت برام صادر شد.قبل و بعد مدت خدمت سابقه بیمه دارم.مراجعه کردم سایت تامین پیام داد مدت خدمت از ناجا ثبت نشده.من چه کنم؟ و آیا لازمه پول پرداخت کنم؟

  کارشناس بیمه
  26 آذر 1400

  با سلام در صورتی که سابقه بیمه اجباری قبل و بعد از خدمت سربازی داشته باشید باید مراجعه حضوری به شعبه بیمه پردازی داشته باشید درخواست خود را ثبت تا سربازی شما به صورت رایگان در سابقه برایتان لحاظ گردد

محسن
25 آذر 1400

سلام وقت بخیر، در آیا کسی مثل بنده که قبل خدمت سابقه مکفی برای پاس شدن شرایط فوق الذکر رو داشته باید پرداختی انجام بده یا اینکه حتما باید برای سابقه خدمت با داشتن سابقه کار پرداخت صورت بگیره؟ چون تو سایتی که در مقاله شما ذکر شده هم فقط یک قسمت و با پرداخت هزینه قابل انجامه! خوشحال میشم راهنمایی منین و ممنون

  کارشناس بیمه
  26 آذر 1400

  با سلام اگر شخصی ۲ سال سابقه داشته باشد می‌تواند سربازی خود را خریداری نماید و به سوابق اضافه شود در صورتی به صورت رایگان است که که قبل از مورخ ۸۵/۵/۷ سابقه داشته باشد و خدمت سربازی انجام و مجدد مشغول به کار شده باشید.

   محسن
   27 آذر 1400

   لطف کردین وقت گذاشتین ممنونم

احمد
26 آذر 1400

سلام
من کارمند هستم. میتونم اصلا سابقه بیمه سربازی رو خریداری نکنم و ۳۰ سال کامل خدمت کنم ؟ به عبارت دیگه پرداخت بیمه دوران سربازی اختیاری هست یا اجباری؟

  کارشناس بیمه
  28 آذر 1400

  سلام وقت بخیر پرداخت هزینه بیمه دوران سربازی برای بهره مندی از این سابقه اجباری است ولی اگر شما می خواهید 30 سال کامل خدمت نمایید ، نیازی به خرید بیمه سربازی نیست.

علیرضا
28 آذر 1400

با سلام من قبل از خدمت سربازی ۱۴ ماه سابقه بیمه تامین اجتماعی اجباری دارم بعد رفتم سربازی حالا برای سابقه سربازی باید ۷ درصد را بریزم حساب یا نه منمون لطفا نحوه ی اجرای را لطف نمایید با تشکر

  کارشناس بیمه
  10 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، در خود سایت تامین اجتماعی تمامی موارد به صورت خودکار ارسال شده است.

امیر
29 آذر 1400

سلام.اگه بصورت قسطی شروع به پرداخت کنیم . کی می تونیم به سابقمون اضافش کنیم . با پرداخت قسط اول میشه یا باید صبر کنیم که کل مبلغ تمام بشه

  کارشناس بیمه
  27 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، باید آخرین قسط هم پرداخت شود.

امین
03 دی 1400

سلام من سربازی تمام شده دوسال پیش میخواستم الان بخرم با این روش که شما گفتین زدم می‌نوشت ناجا ثبت نکرده میخواستم جریانش بدونم باید چطوری ثبت کنم

  کارشناس بیمه
  25 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، با کارت پایان خدمت و ملی به کارگزاری تامین اجتماعی مراجعه کنید.

سامان رحیمی
04 دی 1400

سلام شرایط اضافه کردن بیمه سربازی به مدت زمان بیمه فرق کرده؟

  کارشناس بیمه
  04 دی 1400

  سلام دوست عزیز، تا الان خبری مربوط به این قضیه منتشر نشده است.

مهدی
04 دی 1400

با سلام
بنده سربازی خود را در مرزبانی به اتمام رسانده ام. هم اکنون در حال کار هستم، قبلا هم 4.5 سابقه بیمه داشته ام و مجددا بیمه شده ام. در سامانه تامین اجتماعی قسمت محاسبه بیمه سربازی پیامی با این متن می آید(بيمه شده گرامي، بازه تاريخي دوره خدمت شما در پايگاه اطلاعاتي دريافتي ار ناجا مشخص نشده است.) . لطفا راهنمایی بفرمائید.

  کارشناس بیمه
  27 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، با کارت ملی و پایان خدمت به کارگزاری تامین اجتماعی مراجعه کنید.

فرزاد خسروی
04 دی 1400

اطلاعات سربازی بنده در سایت تأمین من قابل رویت نیست در حالی که دارای کارت هوشمند هستم.

  کارشناس بیمه
  25 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز،باید با کارت ملی و پایان خدمت به کارگزاری تامین اجتماعی مراجعه کنید.

حمید
05 دی 1400

عرض سلام و خداقوت،سئوالی داشتم در خصوص پرداخت بیمه مدت سربازی،آیا تخفیفی بابت پرداخت شامل ایثارگران(خانواده شهدا) می‌شود یا خیر؟

  کارشناس بیمه
  27 بهمن 1400

  سلم دوست عزیز، خیر چنین تخفیفی وجود ندارد.

Mahmud
06 دی 1400

سلام من سال 79 21ماه در نیروی هوایی خدمت کردم ،ولی اطلاعات خدمت سربازیم در سایت بیمه تامین اجتماعی مشخص نیست ،چه کار باید بکنم.

  کارشناس بیمه
  24 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، با کارت پایان خدمت و کارت ملی به کارگزاری تامین اجتماعی مراجعه کنید.

پیمانفر
06 دی 1400

سلام . وقت شما بخیر . پدر بنده قصد خرید بیمه دوران سربازی خودشان را دارند .چون کارت سربازی ایشان قدیمی بود اقدام به دریافت کارت جدید کردند که دریافت هم کردند
ولی بعد از گذشت دو ماه از دریافت کارت سربازی جدید باز هم در سایت تامین اجتماعی پیغام میدهد که سوابق شما از ناجا ارسال نشده است . باید از کجا ÷یگیری کنیم .
آیا سربازی در دوران جبهه در خرید بیمه تاثیر گذار است . چه مزیتهایی دارد .
با تشکر

  کارشناس بیمه
  06 دی 1400

  سلام دوست عزیز، اول از همه باید به یکی از کارگزاری های تامین اجتماعی مراجعه کنید تا مشکل ارسال نشدن دقیق متوجه شوید. بعد در آنجا شما را راهنمایی می کنند. شاید نیاز باشد به سازمان نظام وظیفه شهر خود هم باید مراجعه کنید. ارسال نشدن سوابق دلایل متعددی دارد که باید در همانجا بررسی شود.

لیلا
06 دی 1400

با سلام و احترام
وقت بخیر
عذر خواهی میکنم سوال بنده در این باب است که برای خرید بیمه مدت زمان سربازی پدرم که 8 ماه دیگر حدودا بازنشست می شوند و دارای کارت ایثار گری که مربوط به دوران سربازی ایشان است .آیا بندی تبصره ای وجود دارد که از طریق کارت ایثارگری تخفیفی در مبلغ خرید صورت گیرد.
پیشاپیش از پاسخگویی و راهنماییتان ممنونم.

  کارشناس بیمه
  24 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، در خصوص کارت ایثارگری و بندهای مرتبط به آن ما هم اطلاعاتی نداریم.

سرمدی
06 دی 1400

سلام، این قیمت سربازی برای سابقه بیمه هم هست یا باز باید پول جدا بدیم؟

  کارشناس بیمه
  06 دی 1400

  سلام منظورتون دقیقا از محاسبه برای سابقه بیمه چیه؟ بله این پولی که شما پرداخت می کنید، به سابقه بیمه تان اضافه خواهد شد.

شادمان
06 دی 1400

سلام قیمت خرید دوسال بیمه سربازی بر چه اساسی حساب میشود؟

  کارشناس بیمه
  06 دی 1400

  سلام دوست عزیز، قیمت خرید بیمه سربازی براساس عوامل مختلفی است که بر اساس فرمول های مشخصی تعیین شده و در تعداد ماه ضرب می شود.

محمد
07 دی 1400

با سلام
پدرم متولد 1338 میباشد.قصد خرید بیمه سربازی که سال 57 انجام داده (به مدت یکسال)دارد.آخرین بار سال 93 براش بیمه رد شده بعد از سال 93 بیمه قطع شده تا اینکه دو ماه پیش از طریق یک شرکت یک ماه براش بیمه رد کردیم .امروز به اداره تامین اجتماعی مراجعه کرده گفتن که سنت اجازه نمیده تا خرید و انجام بدی .میخواستم قانون خرید بیمه سربازی با این شرایط را بدونم آیا میتونیم یا خیر ؟

  کارشناس بیمه
  23 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، خرید خدمت سربازی به سن پدر شما ربطی ندارد ایشان باید تاییدیه خدمت خودش را باید از محلی که خدمت کرده بیاورد معمولا با گذشت زمان محل خدمت آنها دیگر وجود ندارند که بروند تاییدیه بگیردند

مریم
08 دی 1400

سلام میخواستیم بیمه خدمت سربازی برادرم رو بخریم رفتیم داخل سایت اما پیغام داد سوابق در سایت ناجا موحود نیست الان باید چه کار کرد؟

  کارشناس بیمه
  23 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، در ابتدا باید به کارگزاری مراجعه کنید.

شاهین
09 دی 1400

سلام وقتتون بخیر، من دیروز در تاریخ 7 دی ماه 1400 با این پیام در سامانه بیمه تامین اجتماعی روبرو شدم: “بيمه شده گرامي، شما داراي سابقه کارکرد نزد سازمان تامين اجتماعي در دوره خدمت سربازي مي باشيد، جهت ثبت درخواست، به شعبه بيمه پردازي خود مراجعه کنيد.” توضیح مختصر اینکه تاریخ خدمت بنده از سال 97 تا انتهای 98 بوده و قبل از گذراندن دوره خدمت سربازی هم در یک شرکت خصوصی برام بیمه رد شده، آیا این پیام سیستم مبنی بر رایگان بودن خدمات اضافه شدن سابقه بیمه سربازی به سابقه بیمه تامین اجتماعی هست؟ در حالیکه حدود 1 ماه پیش لینک مربوط به خرید نقدی و اقساط فعال بود.
گویا قوانین تغییر کرده است. ممنون میشم اگر کسی اطلاعی داره راهنماییم کنه.

  کارشناس بیمه
  23 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، خدمت سربازی شما با سوابق قبل خدمت تداخل پیدا کرده است. به شعبه جهت اصلاح سوابق مراجعه کنید.

فرشاد
09 دی 1400

سلام بزرگوار چرا وارد گزینه محاسبه خدمت سربازی شدم برام اومد که: بازه تاریخی دوره خدمت شما در پایگاه اطلاعاتی ناجا یافت نشد
چرا من که ۲ سال خدمت کردم

  کارشناس بیمه
  20 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، مشکل سیستمی است و باید به کارگزاری مراجعه کنید.

رضا
10 دی 1400

سلام خسته نباشید
عذر میخوام. من کارت پایان خدمت هوشمند دارم رفتم بیمه واسه خرید بیمه سربازیم. گفت سیستم میزنه ‘اطلاعات خدمت سربازی شما در سامانه ناجا وجود ندارد’ به خاطر همین، قسمت مربوط به خرید سربازی اصلا واسه من باز نمیشد. به نظرتون باید چکار کنم؟؟

  کارشناس بیمه
  20 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، این مشکلات سیستمی است و واحد نظام وظیفه مراجعه کنید.

برسی یک ماه بیمه قبل از خدمت
10 دی 1400

سلام
من قبل از خدمتم یک ماه بیمه شده بودم،ایا میتونم دو سال خدمتم رو به بیمه هام اضافه کنم . اگه میتونم چجوری و به کجا مراجعه کنم.ممنون

  کارشناس بیمه
  23 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، اگر الان دوسال سابقه داشته باشید میتوانید خدمت سربازی خودت را بیاورید و باید به سایت تامین اجتماعی مراجعه کنید.

شهرام
11 دی 1400

سلام بنده سال ۷۹ خدمت را تمام کردم،قبل خدمت هم برایم بیمه ریخته نشده، ولی بعد خدمت از سال ۸۲بیمه ام ریخته شده چند سال، ایا میتوانم بیمه خدمتم را بخرم

  کارشناس بیمه
  20 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، برای خرید به سایت خود تامین اجتماعی مراجعه کنید. در آنجا می توانید اقدام کنید. در صورتی که مشکلی به وجود آمده باشد، باید به کارگزاری مراجعه کنید.

منتظرالمهدی
11 دی 1400

باسلام ببخشید من ۱۷ ماه خدمت کرده ام و الان یکسال بیمه مشاغل آزاد تامین اجتماعی هستم لطفا می شود بیمه سربازیمو الان با واریز مبلغ جزو سوابق کنم و اینکه دو سال ینی ۲۴ ماه سربازی برای سوابق بیمه سربازیمو حساب میشه؟؟؟

  کارشناس بیمه
  20 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، شما هر چند ماه که خدمت کردید، همان را حساب میکنند.

سجاد پورعسکری
12 دی 1400

سلام من وقتی وارد سایت میشم این مطلب میاد یعنی چه؟؟؟(بيمه شده گرامي، شما داراي سابقه کارکرد نزد سازمان تامين اجتماعي در دوره خدمت سربازي مي باشيد، جهت ثبت درخواست، به شعبه بيمه پردازي خود مراجعه کنيد.)

  کارشناس بیمه
  18 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، شما در حین یا قبل از آن در جایی مشغول بوده اید که بیمه رد شده است؟ این احتمال تداخل مربوط به آن است. به نزدیک ترین کارگزاری مراجعه کنید.

داود چراغی لطف
12 دی 1400

سلام وقت بخیر
برای من این پیغام را میده

بيمه شده گرامي، شما داراي سابقه کارکرد نزد سازمان تامين اجتماعي در دوره خدمت سربازي مي باشيد، جهت ثبت درخواست، به شعبه بيمه پردازي خود مراجعه کنيد.

من قبل از رفتن به خدمت سربازی تا اخرین روز بیمه داشتم و بعد از اون هم بلا فاصله بیمه تامین اجتماعی ام برقرار شده
امکانش هست بخاطر اون باشه؟
اخه من یادمه یه زمانی میگفتن اگه وقفه ای بین پرداخت حق بیمه و خدمت سربازی نباشه نیازی به پرداخت حق بیمه نیست درسته؟

  کارشناس بیمه
  17 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، بله امکان دارد و شاید سابقه شما با خدمت سربازی تداخل داشته باشد.

احمد
14 دی 1400

سلام برادر من در حین خدمت به دلیل حادثه رباط صلیبی پا آسیب دید و در دریک بیمارستان نظامی تحت عمل جراحی قرار گرفته آیا امکان دریافت خسارت از بیمه وجود دارد یا نه و این حوادث شامل مرور زمان می شود با تشکر از شما

  کارشناس بیمه
  15 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، اگر بیمه تکمیلی داشته باشد بله میتواند خسارت بگیرد.

محمد منتظرالمهدی
15 دی 1400

با سلام ببخشید بنده یک سال هست بیمه مشاغل آزاد هستم و از طرفی 17 ماه هم خدمت سربازی کردم حالا برای اضاف کردن خدمتم به سابقه بیمه 17 ماه حساب میشه و اضافه یا خیر 2 سال رو می تونم واریز کنم و اینکه الان می تونم مبلغ رو واریز کنم تا جزو سابقم بشه یا باید مدت بیشتری بگذره باتوجه به اینکه 1 سال بیمه واریز کرده ام.ممنون

  کارشناس بیمه
  14 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، هر چند ماه که خدمت سربازی کردی حساب میشود و اگر بیمه شما فعال است و دوسال سابقه داشته باشید میشود.

جمشید
15 دی 1400

با سلام
خرید بیمه سربازی اختیاری است یا اجباری ؟
بنده ۲۹ سال سابقه کار دولتی دارم و امروز اعلام کرده اند باید بیمه سربازی را پرداخت کنی و تا یک ماه دیگه بازنسشته شود !!!!
واقعا خرید بیمه اجباریست ؟

  کارشناس بیمه
  14 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، خرید بیمه سربازی اختیاری است و در قانون تامین اجتماعی اجباری نیست.

علی حیدری
15 دی 1400

سلام
یه سوالی داشتم
من در حین خدمت سربازی مشغول به کار در کارگاهی بودم
بیمه تامین اجتماعی برایم رد میشد
الان که بخوام خدمت سربازی خریداری کنم ایراد یا اشکالی نداره؟

  کارشناس بیمه
  14 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، اون مدتی که سابقه داشتی باید حذف شود تا سربازی شما محاسبه گردد.

هادی
16 دی 1400

سلام اگه پول خرید سربازی را به همین صورت که گفتین پرداخت کنیم به صورت اتوماتیک به سابقه بیمه اضافه میشود یا نه

  کارشناس بیمه
  12 بهمن 1400

  سلام بله اضافه خواهد شد.

یاسر یوسف پور
17 دی 1400

باسلام
من الان نزدیک بازنشستگیم هست .رفتم بیمه برای خرید خدمت .گفتند اطلاعات دوره سربازی شما در بینه ثبت نشده .احتمالا مربوط به تبدل کارت پایان خدمت به کارت هوشمند هست .رفتم کارت رو هوشمند کردم باز هم اطلاعات سربازی ام نیست .بیمه گفت نظام وظیفه اطلاعات تو رو نفرستاده..رفتم نظام وظیفه،اونها گفتن مربوط به بیمه هست .الان موندم چیکار کنم…راهکار چیه

  کارشناس بیمه
  13 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، تنها راه همان پیگیری کردن از طریق نظام وظیفه یا دفتر مرکزی خود بیمه است.

Chia
17 دی 1400

سلام وقت بخیر بنده قبل از خدمت هیچ سابقه بیمه ای ندارم اما الان ۱ سال سابقه بیمه اجباری تامین اجتماعی دارم آیا میتونم ۱۸ ماه سربازیم رو به آن اضافه کنم ؟؟

  کارشناس بیمه
  18 دی 1400

  سلام دوست عزیز همان گونه که در متن مقاله عنوان کردیم ، شما برای افزودن سابقه سربازی به بیمه خود باید حداقل دو سال سابقه بیمه تامین اجتماعی اجباری یا اختیاری داشته باشید که با توجه به سابقه شما، فعلا افزودن سابقه سربازی به سوابق بیمه ای شما مقدور نیست.

فرشاد عطا
21 دی 1400

سلام. من در دو مقطع سرباز بودم، یکی اردی 92 اعزام شدم و برج 9 بخاطر قبولی در ارشد رها کردم، بعدش سال 95 دوباره ادامه شو رفتم، روی کارت پایان خدمتم از سال 95 درج شده، تامین اجتماعی اون سال اول رو قبول نکرد که جزو سوابق رد کنه! چه باید بکنم؟ مدارک اون اعزام سال92 رو هم ندارم، از کجا میشه بدست آوورد سوابق خدمت رو که به تامین اجتماعی بدم!؟

  کارشناس بیمه
  12 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، باید از سازمان نظام وظیفه یا جایی که اعزام شدید بپرسید.

مهدی
21 دی 1400

با سلام و احترام
آیا مبلغ خرید نقدی و اقساطی بیمه سربازی با هم تفاوت دارد؟ یعنی برای بنده که میخواهم در 12 قسط مبلغ را پرداخت کنم کارمزد هم تعلق میگیرد برای طول زمان باز پرداخت؟

  کارشناس بیمه
  11 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، باید به خود سایت تامین اجتماعی مراجعه و در آنجا بررسی کنید.

مجید
21 دی 1400

سلام همسرم با ۲۰ سال سابقه کار ،قصد اضافه کردن ۲ سال بیمه سربازی خود به سابقه تامین اجتماعی خود را دارد ،ایا میتوان به صورت انلاین این هزینه رو پرداخت کنیم و بیمه ان به سابقه کارش اضافه شود یا باید به بیمه مراجعه حضوری هم داشته باشیم و مدارک سربازی ایشون ارائه بشه ،چون ایشون در ماموریت هستن و در تهران حضور ندارند ممنون

  کارشناس بیمه
  21 دی 1400

  با سلام دوست عزیز همان گونه که در مطلب مربوطه ذکر کردیم :برای برخورداری از این سابقه بیمه ، می‌بایست با در دست داشتن مدارک به شعب بیمه تامین اجتماعی حضوری  مراجعه نمایید و این پروسه فقط یک روز کاری طول می کشد.

مجید
21 دی 1400

سلام همسرم با ۲۰ سال سابقه کار ،قصد اضافه کردن ۲ سال بیمه سربازی خود به سابقه تامین اجتماعی خود را دارد ،ایا میتوان به صورت انلاین این هزینه رو پرداخت کنیم و بیمه ان به سابقه کارش اضافه شود یا باید به بیمه مراجعه حضوری هم داشته باشیم و مدارک سربازی ایشون ارائه بشه ،چون ایشون در ماموریت هستن و در تهران حضور ندارند در ضمن وقتی در سایت بیمه میرویم هزینه خرید سربازی ایشون بصورت نقد و اقساط موجود می باشد ،باز هم مراجعه حضوری لازم هست؟ ممنون

  کارشناس بیمه
  11 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، به صورت آنلاین و قسطی هم می توانید پرداخت کنید. برای پرداخت باید به سایت تامین اجتماعی مراجعه کنید.

بهمن
25 دی 1400

سابقه بیمه من در سایت ثبت نشده باید چکار کنم

  کارشناس بیمه
  09 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، باید به قسمت نامنویسی شعبه مراجعه کنید.

خسته
26 دی 1400

سلام.چندین بار برای خرید بیمه سربازی به شعبه ۲ تامین اجتماعی بوشهر مراجعه کردم کارت پایان خدمت هوشمند هم همراهم بود.تمام شرایط لازم جهت خرید بیمه سربازی را هم دارم چون سامانه مدت زمان خدمتم را نشان نمیده مجبور شدم به خود شعبه که بیمه ام پرداخت میشه حضوری مراجعه کنم ولی متاسفانه به دلایل غیر معقولی کارم را انجام نداند.نمیدان چکار کنم ۵سال دارم تا بازگشت شوم

  کارشناس بیمه
  09 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز شما باید به رییس شعبه مراجعه کنید تا از طریق اداره کل برایتان درست کنند.

داود
27 دی 1400

سلام و وقت بخیر
من یک سال خدمت سربازی انجام دادم و بعد دانشگاه قبول شدم. بعد اتمام دانشگاه شامل عفو رهبری شدم و کارت معافیت گرفتم . ایا مدت یکسال خدمت را میتوانم به سوابق بیمه ام اضافه کنم؟
متشکرم

  کارشناس بیمه
  07 بهمن 1400

  سلام اگر کارت پایان خدمت داشته باشید بله به شما تعلق می گیرد.

رضا
27 دی 1400

سلام وقت بخیر. من سال 87 سه ماه سابقه بیمه دارم. و سال 92 خدمت رفتم . بازهم باید هزینه خرید سوابق رو بپردازم؟ جایی خوندم که اگه قبل از خدمت سابقه کار داشته باشی، سوابق سربازی رایگان میشه به سوابق بیمه اضافه کرد.

  کارشناس بیمه
  08 بهمن 1400

  سلام رضای عزیز اگر بلافاصله بیمه شده اید دیگه نمیخواهی پول سربازی را بدهید اگر نشدید که باید پولش را واریز کنید

سعید
28 دی 1400

سلام وقتتون بخیر
من الان ۳ ساله کارمند بانک هستم . سوالم اینه اگه من ۱۹ ماه خدمتم رو به سوابق بیمه تامین اجتماعیم اضافه نکنم یعنی قرار نیست اول استخدام که بهمون گفتن ۲ سال زود بازنشسته بشم ؟ ینی ۲۸ ساله ؟
ممنون میشم اگه پاسخ بدید

  کارشناس بیمه
  07 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز شما حتما باید ۳۰ سال سابقه داشته باشید که بتوانید بازنشسته شوید

محمد
28 دی 1400

سلام من اردیبهشت ماه سال 67 به سربازی رفته و بعداز18 ماه درآبان ماه سال68که جنگ خاتمه نافته بود ترخیص شدم باتوجه به اینکه کارت پایان خدمت همیشه همراهم بود به همراه کیف پول ودیگر مدارک به سرقت رفت من چگونه عمل کنم

  کارشناس بیمه
  06 بهمن 1400

  سلام محمد عزیز به حوزه نظام وظیفه اعزام کننده مراجعه کنید

ایرج زادمهر
28 دی 1400

سلام من در سال 67 با دو سال و چهارماه خدمت سربازی را تمام کرده ام و قبل از سربازی هم بیمه نبودم آیا الان میتوانم مدت سربازی را بخرم وبه سابقه خود اضافه کنم سه سال دیگه به سی سال سابقه من مانده است

  کارشناس بیمه
  06 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز به حوزه نظام وظیفه اعزام کننده مراجعه کنید

  سعید
  19 تیر 1401

  با سلام من تقریبا ۹ ماه توی خدمت سربازی بودم و بدلیل بیماری خاص معاف شدم و کارت معافیت گرفتم و سوابق رو نمیتونم مشاهده کنم، چطوری میتونم تعداد روزهایی که خدمت بودم رو حداقل بتونم جز سابقه بیمه ام کنم؟

   کارشناس بیمه
   19 تیر 1401

   سلام دوست عزیز، به کارگزاری مراجعه کنید.

صادق
29 دی 1400

با سلام و درود
بنده ۷ ماه را خدمت کردم و مابقی به کسری خدمت داشتم از منطقه عملیاتی پدرم
حالا این ۷ماه رو جزء سوابق تأمین‌اجتماعی آوردم که بر اساس تاریخ روی کارت اعمال کردن
سوالی که خدمتتون داشتم اینه که آیا میشه مابقی خدمت که کسری خودرم رو از یگان خدمتی نامه بیارم که به واسطه منطقه عملیاتی پدرم بوده و به سوابق تأمین‌اجتماعی اضافه کنم
باتشکر

  کارشناس بیمه
  06 بهمن 1400

  سلام خیر متاسفانه امکان چنین امری وجود ندارد

محمدی
02 بهمن 1400

سلام وقتتون بخیر… 1اگر بیمه سربازی رو نقدا خریداری کنیم چه مدت بعد جز سوابق بیمه محاسبه می‌شود؟؟2اگر به عنوان مثال شخصی 4 سال بعد از سربازی مشغول به کار باشد با بیمه اون 21 ماه به آن 4 سال اضافه می‌گردد؟؟

  کارشناس بیمه
  05 بهمن 1400

  سلام اگر پول بیمه سربازی را واریز کنید ۲۴ ساعت بعد به سابقه شما اضافه میگردد ۰ بله میشود

حسینی
03 بهمن 1400

سلام من برای اضافه کردن خدمت سربازی به سوابق بیمه تامین اجتماعی غیر حضوری اقدام کردم بعد از ثبت نام گزینه محاسبه خرید سربازی و زدم و با پیغام بیمه شده گرامی بازه تاریخی دوره خدمت شما در پایگاه اطلاعاتی دریافتی از ناجا مشخص نشده است مواجه شدم چیکار باید بکنم ممنون.

  کارشناس بیمه
  05 بهمن 1400

  احتمالا اطلاعات خودت را اشتباه وارد کردید پیشنهاد میکنم به یکی از کارگزایهای سازمان مراجعه کنید

M.A
03 بهمن 1400

سلام وقت بخیر
پدر من امسال باید بازنشسته بشه و ۲ سال خدمت سربازی در سال ۱۳۶۰ داشته که اتمام خدمت سربازی سال ۱۳۶۲ بوده با توجه به اینکه کارت پایان خدمت قدیمی هست و الان فاقد اعتبار و هوشمند نشده و مراجعه کردیم برا تعویض کارت پایان خدمت گفتن که چون سن پدرم از ۵۵ سال رد شده کارت پایان خدمت تعویض نمیکنن و حالا ما برای خرید بیمه سربازی نیاز به تاییدیه کارت پایان خدمت یا کارت پایان خدمت هوشمند داریم ، مراجعه کردیم ولی کسی پاسخگو نیست میشه لطفا راهنمایی بفرمایید تاییدیه پایان خدمت برا بیمه تامین اجتماعی چجوری دریافت کنیم ، ممنونم.

  کارشناس بیمه
  06 بهمن 1400

  باید از جایی که پایان خدمت برایش صادر کردن مراجعه کند و تاییدیه بگیرد چون سازمان بدون تاییدیه قبول نمیکند

امیر
07 بهمن 1400

سلام و درود ، یه عرضی خدمتتون داشتم ، من ۴ الی ۵ ماه قبل از سربازی بیمه رد میکردم خودم ، ولی الان هم بیمه درمانی ام زیر مجموعه مدرم هستم چون هنوز تحصیل میکنم و دیگه به شخصه بیمه پرداخت نمیکنم ، خواستم بدونم میتونم دو سال سربازی را جزو بیمه کار بیارم برای بازنشستگی؟؟و اینکه اگر چند ماهی کسری خدمت داشته باشیم که شرایط فرق نمیکنه؟؟

  کارشناس بیمه
  07 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز شما باید حتما دو سال سابقه داشته باشید و بیمه شما هم فعال باشد که بتوانید سربازی خودتون را جز سابقه تامین اجتماعی بیاورید

رضا
09 بهمن 1400

سلام من ۷ماه خدمت کردم و درحین خدمت معافیت قدو وزن گرفتم
مدارکم هم پیش خودمه پرونده و…
سوالم اینکه میتونم اون ۷ماه جزوه بیمه بگیرم یا نه
ممنون میشم راهنمایی کنید یاعلی

  کارشناس بیمه
  10 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، در صورتی که برای آن 7 ماه کارت داشته باشید، می توانید آن را جزو بیمه قرار دهید.

   صفرزاده
   11 بهمن 1400

   سلام من یک سال خدمت کردم بعد معافیت کفالت گرفتم واز خدمت ترخیص شدم و تسویه حساب کردم اکنون برای خرید این یکسال چکار کنم

    کارشناس بیمه
    12 بهمن 1400

    سلام دوست عزیز، اگر بابت آن یکسال کارت پایان خدمت گرفته باشید، به تامین اجتماعی جهت خرید آن مراجعه کنید.

ستار
12 بهمن 1400

من قبل از خدمت سربازی به مدت دو ماه بیمه اجباری دارم آیا خرید بیمه سربازی برای من رایگان حساب میشه

  کارشناس بیمه
  13 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، اگر بلافاصله بعد از خدمت بیمه شده اید، بله رایگان است.

Jam
13 بهمن 1400

شرایط سنی برای بیمه گذار که بتوانیم با استناد به آن مدارک بیمه قبل از سربازی، به سابقه بیمه اضافه بشه چند ساله ؟؟؟؟؟آیا بیمه در سن پایین حدودا. ۱۱ سالگی قابل قبول هست

  کارشناس بیمه
  14 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، در هر سنی قابل قبول است به شرطی که مدارک مستندی داشته باشند که ثابت شود بیمه مربوط به شخص مدعی است.

اسماعیل
14 بهمن 1400

سلا و درود،ببخشید من وارد سایتش که میشم میگه بازه تاریخی خدمت شما هنوز مشخص نشده است،این یعنی چی؟

  کارشناس بیمه
  15 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز،احتمال زیاد اطلاعات اولیه را درست وارد نکردید یا نشده است. شروع و پایان خدمت سربازی باید دقیق وارد شود.

حامد
14 بهمن 1400

با عرض سلام و خسته نباشید ، من قبل از سربازی چهارماه سابقه بیمه داشتم و یکسال بعد از اتمام خدمت سربازی مشغول بکار شدم و سابقه بیمه برایم رد شد ، آیا باید برای خرید بیمه سربازی هزینه پرداخت کنم ؟

  کارشناس بیمه
  16 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، بله باید واریز کنید.

محمد
15 بهمن 1400

با سلام من میخوام خدمت سربازی رو بخرم میگه بازه زمانی شما ثبت نشده من کارت پایان خدمتم قدیمی اگه جدیدش کنم اطلاعاتم تو بیمه ثبت میشه

  کارشناس بیمه
  16 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، اول شما باید بروید کارت پایان خدمت جدید بگیرید بعد بروید کارگزاری تامین اجتماعی و درخواست خرید سربازی بدهید.

   afra
   17 بهمن 1400

   با سلام و احترام
   بنده با اینکه چندین ساله دارای کارت پایان خدمت جدید هستم اما همین امروز که برای خرید سوابق بیمه سربازی اقدام کردم با این پیغام مواجه شدم که البته آن را در قالب دیدگاه و جهت گرفتن راهنمایی از شما کارشناس محترم ارسال نموده ام.

خرید بیمه سربازی
16 بهمن 1400

باسلام.کارت پایان خدمتم هوشمند کردم ولی میخوام بیمه سربازی رو بخرم سیستم پیام این رو میده که بازه خدمتی شما از طرف ناجا ثبت نشده

  کارشناس بیمه
  17 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، در خصوص مشکلات فنی سیستم باید به نزدیک ترین کارگزاری مراجعه کنید.

سعید
16 بهمن 1400

سلام من سال۹۹خدمت سربازی رو خریدم به طور اقساطی .چند وقت پیش سابقه بیمه گرفتم ۲۰ماه سربازی توی سابقه نبود ممنون میشم راهنمایی کنید

  کارشناس بیمه
  17 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، شاید قسط ها را جابجا یا دیر واریز کردید، به شعبه مراجعه کنید.

فلاح
16 بهمن 1400

سلام
برای خرید سابقه سربازی وارد سایت تامین شدم و از قسمت خرید خدمت سربازی اقدام به خرید کردم که خطای (بیمه شبیه گرامی بازه تاریخی دوره خدمت شمار پایگاه اطلاعاتی دریافتی از ناجا مشخص نشده است) داده
چکار باید انجام بدم برای خرید؟

  کارشناس بیمه
  17 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، اگر کارت پایان خدمت شما هوشمند باشد احتمال زیاد اطلاعات اولیه شما اشتباه درج شده است. برای اصلاح آن باید به نزدیکترین کارگزاری سازمان مراجعه کنید.

afra
17 بهمن 1400

با سلام و احترام
اینجانب جهت خرید بیمه دوران خدمت سربازی از طریق سایت اقدام نموده اما هر بار پیغام ” بيمه شده گرامي، بازه تاريخي دوره خدمت شما در پايگاه اطلاعاتي دريافتي ار ناجا مشخص نشده است” به نمایش در می آید . مزید امتنان خواهد بود چنانچه بنده را ذر این خصوص راهنمایی فرمایید.

  کارشناس بیمه
  18 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، مشکلات سیستمی مساله ای است که فقط با مراجعه حضوری به نزدیک ترین کارگزاری حل شود. حتی ممکن است که به سازمان نظام وظیفه هم مراجعه کنید. به هر حال، در ابتدا به کارگزاری های تامین اجتماعی بروید.

Hosein
17 بهمن 1400

سلام روز بخیر امکانش هست شما برای من سابقه بیمه سربازی استعلام کنید.

  کارشناس بیمه
  18 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، خیر. شما باید خودتان از طریق پنل اقدام کنید. این پنل اختصاصی و برای هر کسی است.

علی
17 بهمن 1400

سلام ،من قبل ازخدمتم بیمه داشتم ،آیاالان بایدپول بپردازم بابت اینکه سابقه خدمتم اضاف بشه یامجانیه چون گفتن کسانیکه قبل ازخدمت بیمه باشندمجانیه ممنون میشم راهنمایی کنید

  کارشناس بیمه
  18 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، اگر قبل از خدمت بیمه داشتید و بعد از خدمت هم بلافاصله بیمه شدید، دیگر پول سربازی را نمی خواهید واریز کنید.

   محمد
   15 شهریور 1401

   دروغه رفتم تامین اجتماعی تا یک روز قبل خدمت بیمه داشتم روز بعد خدمت هم بیمه شدم اما باز ازم پول گرفتن

    کارشناس بیمه
    16 شهریور 1401

    سلام دوست عزیز، قانون پول ندادن برای آن هایی است که خدمتشان قبل از 85 تمام شده است.

    نویسنده بیمه
    16 شهریور 1401

    سلام محمد عزیز
    احتمالا سوابق شما قبل از خدمت سربازی در سیستم ثبت نشده است چون طبق قانون اون شعبه نباید از شما پولی دریافت کند

جمال
18 بهمن 1400

بيمه شده گرامي، بازه تاريخي دوره خدمت شما در پايگاه اطلاعاتي دريافتي ار ناجا مشخص نشده است
این منظورش چیه من ۴ ماه پیش خدمتم رو تمام کردم۳

  کارشناس بیمه
  19 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، شما باید به نزدیکترین کارگزاری در ابتدا مراجعه کنید تا ببینید که دقیقا مشکل از کجاست.

کاظم3034
19 بهمن 1400

سلام – یک سوال داشتم – من 16 ماه خدمت کردم و بعد دانشگاه قبول شدم و پس از اتمام سال 79 مابقی خدمت را خریدم و به من کارت معاف و خرید خدمت دادن والان میخواهم ان 16 ماه را بخرم میبینم در بیمه تامین اجتماعی قسمت خرید نوشته شده بازه تاریخی خرید خدمت شما وجود ندارد و من نمی توانم بخرم چکار باید بکنم راهنمایی بفرمایید.

  کارشناس بیمه
  20 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، با کارت پایان خدمت به شعبه مراجعه کنید تا کارهایتان را انجام بدهند البته باید حوزه نطام وظیفه هم برای شما تایید کند.

فرهاد
19 بهمن 1400

سلام من محاسبه بلد نیستم حدود ۱۹ ماه خدمت الان چقد باید پول پرداخت کرد. حدودش رو میشه بگید ممنون میشم

  کارشناس بیمه
  20 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، نیازی نیست که شما برای محاسبه کاری انجام دهید. در خود سیستم به طور خودکار حساب خواهد شد. برای شخصی که 21 ماه خدمت کرده است، حدود 4 میلیون (الان) خواهد شد.

مرتضی
21 بهمن 1400

سلام وقت بخیر،
سابقه خدمت من ۱۲ماه بوده ولی در محاسبه خرید سربازی ۵ماه و۳ روز زده کجا باید برای این ۷ماه خدمتم که کردم اعتراض کنم؟

  کارشناس بیمه
  22 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، به کارگزاری در ابتدا مراجعه کنید. اگر مشکل حل نشد، باید به سازمان نظام وظیفه بروید.

MOH
22 بهمن 1400

سلام وقتتون بخیر من دو سال قبل از سربازی سابقه پرداخت دارم سوالی که داشتم در حین خدمت سربازی میتونم حق بیمه واریز کنم ؟ بعد ها دوسال خدمت رو خریداری کنم سابقش رو اضافه کنم ؟

  کارشناس بیمه
  23 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، شما در ابتدا باید خدمتتان تمام شود و بعد اقدام به خرید بیمه و اضافه کردن به سوابق کنید.

قاسمی
22 بهمن 1400

سلام
من برای خرید بیمه سربازی در قسمت مربوطه وارد میشوم ،، ارور میده مینویسه بازه تاریخی خدمت شما در پایگاه اطلاعاتی ناجا مشخص نشده،. باید چکار کنیم.
متشکر

  کارشناس بیمه
  22 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، در ابتدا به کارگزاری مراجعه کنید. اگر مشکلی از طرف سازمان وجود داشته باشد، برطرف خواهد شد. در غیر اینصورت شما را کامل راهنمایی خواهند کرد.

محسن
23 بهمن 1400

سلام خسته نباشید.
وارد بخش خرید بیمه سربازی میشم با پیغام (بازه تاریخی دوره خدمت شما در پایگاه اطلاعاتی دریافتی از ناجا مشخص نشده است) روبرو میشم.
چیکار باید کنم؟

  کارشناس بیمه
  24 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، با کارت پایان خدمت و کارت ملی به شعبه و یا کارگزاری سازمان مراجعه کنید.

قلعه قوند
24 بهمن 1400

با سلام من کارت پایان خدمت طرح قدیم داشتم که گفتن برای خرید بیمه سربازی کارت هوشمند باید داشته باشی بعد از انجام کارکارت هوشمند گرفتم متاسفانه باز هم از طرف بیمه اغلام میشود که اطلاعات شما در ناجا ثبت نشده لطفا راهنمیی کنید

  کارشناس بیمه
  25 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، با کارت پایان خدمت و کارت ملی باید به کارگزاری تامین اجتماعی مراجعه کنید. این مشکلات سیستمی است.

بابك
25 بهمن 1400

سلام و عرض ادب
بنده سال 1388 در يك شركت خصوصي مشغول به كار شدم و در خود سايت تامين اجتماعي برايم 34 روز بيمه ثبت شده است. سال 91 رفتم خدمت و خرداد 93 تمام شدم. همان خرداد ماه سال 93 هم بيمه شده ام و اين هم در سايت بيمه تامين اجتماعي موجود است اما وقتي به قسمت خريداري خدمت سربازي مي روم برايم هزينه مي آورد!!!!! (حدود 14 ميليون). مگر در متن مقاله ننوشتين كه اگر بدين صورت باشد ديگر نيازي نيست پولي واريز بشه؟ ممنون ميشم راهنمايي بفرمايين…..

  کارشناس بیمه
  27 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، باید به قسمت امور فنی بیمه شدگان مراجعه کنید تا دقیقا بررسی شود.

محمدجواد
27 بهمن 1400

درودبرشما
درسایت تامین اجتماعی برای خریدخدمت سربازی اقدام کردم متاسفانه پیغام خطامیده که درپایگاه اطلاعاتی دریافتی ازناجامشخص نشده است
من مشهد زندگی میکنم کارگزاری که پرداخت بیمه دارم تهران هست وامکان رفتن به اونجا به هیچ عنوان واسم امکان پذیرنیست به کارگزاری تماس گرفتم میگن باید بیام حضوری نامه ببرم ناجا وجوابشو مجددببرم واسه کارگزاری واقعا واسم امکانش نیست که برم تهران (محل خدمتم مشهدبوده) لطفا راهنماییم کنید خیلی پیگیری کردم ولی هیچ راهی پیدا نکردم🙏🙏

  کارشناس بیمه
  29 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز
  شما باید حتما تاییدیه خدمت سربازی خودت را به شعبه ارائه نماید و حتما به شعبه مراجعه کنید

اتابک
28 بهمن 1400

با سلام خسته نباشید کارت پایان خدمت من خرید سربازی هست.مخواستم بدون ایا من متونم با پرداخت هزینه دو سال به سابقه بیمه اضافه کنم؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایین

  کارشناس بیمه
  29 بهمن 1400

  سلام خیر متاسفانه ممکن نیست

فاطمه
28 بهمن 1400

سلام پسر من حین سربازی بیمار شد و شکمشو جراحی کردن و آپاندیس و پارگی روده تشخیص داده شد و جراحی شد و به گفته خودش شی سنگین تو پادگان بلند کرده البته تشخیص پزشکم همین بود که بر اًر ضربه یا برداشتن وسیله سنگین این اتفاق افتاده هزینه ای که کردیم ۲۵ میلیون تومن بود ولی بیمه کلا به ما هفت میلیون داد آیا ما میتونیم از نظام وظیفه غرامت بگیریم ؟

  کارشناس بیمه
  29 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز این سوال را باید از خودت محل خدمتش و یا صندوق نیروهای مسلح بپرسید

امیرحسین – امیرحسین – امیرحسین
28 بهمن 1400

سلام من قبل از خدمت 8 ماه سابقه بیمه اجباری داشتم بالافاصله به خدمت رفتم و 3 ماه بعد از خدمت بیمه اجباری واریز کردم آیا خرید بیمه خدمت برای من رایگان است یا نه؟

  کارشناس بیمه
  29 بهمن 1400

  رایگان میباشد

علی
29 بهمن 1400

سلام و عرض ادب
من بیمه سربازی م خریدم و به سوابقم اضافه شده. سوالم اینه که بیمه سربازی آیا بیمه اجباری محسوب میشه؟؟

  کارشناس بیمه
  29 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، به همان سابقه بیمه اصلی تان اضافه می شود.

   علی
   02 اسفند 1400

   منظورم اینه که جزو بیمه اجباری محسوب میشه یا بیمه اختیاری؟؟؟

    کارشناس بیمه
    04 اسفند 1400

    سلام دوست عزیز، بیمه سربازی جزو بیمه اصلیتون حساب می شود. بیمه اختیاری و اجباری هم جزو مدت زمان کلی بیمه نامه تان است.

محمد
01 اسفند 1400

سلام وقتی که وارد خرید خدمت سربازی میشوم برام میزنه از ناجا درخواست نشده

  کارشناس بیمه
  02 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز با کارت پایان خدمت و کارت ملی به کارگزاری تامین اجتماعی مراجعه کنید.

میلاد
01 اسفند 1400

سلام. من 15 ماه بیشتر خدمت نکردم از این طریق که فرمودید مراجعه کردم. اخطاری با این مضمون که سوابق بیمه شما به 730 روز نمی رسد برای من ظاهر می شود و من نمی توانم سوابق خدمتی خود را مشاهده کنم. راهکار چیست؟ با تشکر

  کارشناس بیمه
  07 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، کمتر از تعداد روز مشخص امکان ثبت وجود ندارد.

يعقوبوند
02 اسفند 1400

سلام و خسته نباشد
من براي پرداخت حق بيمه سربازي در سامانه بيمه اقدام كردم كه سيستم مي گويد ” بيمه شده گرامي، بازه تاريخي دوره خدمت شما در پايگاه اطلاعاتي دريافتي از ناجا مشخص نشده است ” با در دست داشتن كارت پايان خدمت به دفتر پليس +10 رفتم و نامه تاييد اصالت كارت پايان خدمت گرفته و به شعبه 14 تامين اجتماعي ( شعبه بيمه فعلي ) بردم كه مي گويند بايد از طريق سيستم سازمان كل نيروهاي مسلح اقدام به ثبت كارت پايان خدمت شود يا اينكه شما حق بيمه دوران سربازي را نقدا پرداخت كنيد كه در توان مالي من نيست . لطفا من رو راهنمايي بفرماييد . شماره بيمه من 0058052446 و كد ملي 1930240112
قبلا از لطف و راهنمايي شما تشكر مي كنم .

  کارشناس بیمه
  06 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، ما فقط در این مقاله اطلاع رسانی کردیم. ما فقط یک کارگزاری آنلاین هستیم. دیگر برای بررسی این موارد خودتان باید اقدام کنید.

احمد
02 اسفند 1400

من ۲۰ ماه خدمت کردم ، البته ۲ ماه اموزشی و یک ماه دریگان رو با لیسانس و ۱۷ ماه دیگه رو با فوق لیسانس، ولی سابقه خدمتم رو ۱۷ ماه حساب کردن ، چرا ؟

  کارشناس بیمه
  04 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، با کارت ملی و پایان خدمت به کارگزاری تامین اجتماعی مراجعه کنید.

ز.ر
02 اسفند 1400

سلام من 10616 روز بیمه تامین اجتماعی دارم و دوسال سربازی هم به صورت اقساطی پرداخت کردم همین اسفند 1400 را هم با بهمن یکجا واریز کردم الان میخواستم بدانم این پرداخت روی سابقه من اضافه شده یا خیر؟ چه مدت زمان میبره که به سابقه اضافه بشه؟ واز چه طریق میتونم بفهمم که به سابقه اضافه شده یا نه.

  کارشناس بیمه
  03 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، بعد از پرداخت آخرین قسط اضافه می شود و در طریق همان سایت تامین اجتماعی که مبلغ را پرداخت کردید، در بخش مشاهده سوابق قابل رویت است.

   م.ج
   03 اسفند 1400

   سلام،قبل از خدمت ۹سابقه بیمه دارم آیا برای خرید بیمه سربازی باید پول پرداخت کنم یانه؟

    کارشناس بیمه
    04 اسفند 1400

    سلام دوست عزیز، در صورتی که وقفه بیفتد، بله باید پرداخت کنید.

هادی
04 اسفند 1400

با سلام و تشکر از پاسخگویی شما من کارمند رسمی دولتم با احتساب خدمت سربازی ۱۳ سال سابقه بیمه تامین اجتماعی دارم.ولی یک و سال نیمه که مرخصی بدون حقوقم و از همون تاریخ سوابق بیمه ای ندارم. آیا می توانم با خرید حق بیمه این یکسال و نیم و جرائمش آنرا به سوابق خود اضافه کنم؟

  کارشناس بیمه
  06 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، خیر بخشنامه ای داده نشده است.

علی
04 اسفند 1400

سلام من بیمه سربازی رو خریدم دیروز میشه کاری کنم پولمو برگردونن

  کارشناس بیمه
  06 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، خیر امکانپذیر نیست.

سید کیومرث هاشمی
05 اسفند 1400

با سلام احتراما بنده در زمان جنگ به مدت 6 ماه(پس از قطع نامه) جبهه بودم که این شش ماه کسر خدمت لحاظ شده و در زمان سربازی 18 ماه خدمت کردم و در لینک همین 18 ماه را محاسبه می کند برای 6 ماه کسر خدمتم چکار باید بکنم ممنون

  کارشناس بیمه
  06 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، شما هر مدتی که در کارت پایان خدمت شما قید شده تامین اجتماعی قبول میکند.

مرتضی
07 اسفند 1400

سلام، من وقتی محاسبه‌ی خرید رو میزنم پیام سیستم میاد که «بيمه شده گرامي، بازه تاريخي دوره خدمت شما در پايگاه اطلاعاتي دريافتي ار ناجا مشخص نشده است.»
چه کاری باید بکنم الان؟

  کارشناس بیمه
  07 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، با کارت پایان خدمت و کارت ملی به کارگزاری تامین اجتماعی مراجعه کنید.

محسن
08 اسفند 1400

سلام و عرض ادب
بنده می‌خواستم بدونم که اگه پرداخت قسطی رو انتخاب کنیم و مثلا ابتدا برای 10 قسط انتخاب کنیم آیا اگه بعدا بخوایم کل قسطا رو یه جا یا بیشترشو پرداخت کنیم باید تا انتهای زمانی که به قسط دهم می‌رسیم ، یعنی 10 ماه صبر کنیم و دیگه امکان پرداخت زودتر نیست یا این که بعد قسط بندی و پرداخت ، باز هم امکان تغییر در تعداد اقساط یا پرداخت زودترشون وجود داره ؟

  کارشناس بیمه
  09 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، شما وقتی خرید خدمت سربازی را قسطی انجام میدهید حتما باید در سر رسید قسط ها را پرداخت کنید. حتی اگر یک روز یکی از قسط ها دیر پرداخت شود قسط های شما تبدیل به حال میشود.

   محسن
   09 اسفند 1400

   خیلی ممنون از پاسخگوییتون

   من فقط می‌خوام بدونم اگه الان روش قسطی رو انتخاب کنم و یه قسط رو پرداخت کنم آیا بعدا اگه خواستم می‌تونم یکجا همشو پرداخت کنم تا سابقش زودتر برام اعمال بشه یا این دیگه نمیشه بعدا این کار رو کرد و باید تا تاریخ آخرین قسط رو همین‌طور سر موعدش پرداخت کرد ؟

    کارشناس بیمه
    09 اسفند 1400

    سلام دوست عزیز، باید در همان تاریخ قسط ها پرداخت کنید.

وحیدبمپوری
09 اسفند 1400

سلام
بنده وقتی وارد سامانه میشم که حق بیمه ایام سربازی ام را محاسبه کنم اپراتور میگه اطلاعات پایان خدمت شما در دسرس تامین اجتماعی نیست .
خب من چکارکنم که این خدمت سربازی ام درسامانه ثبت بشه ودنبال کارام برم وحق بیمه ایام سربازی ام را واریزکنم تا جز سوابقم بیاد.

منتظرجوابم کارشناس عزیز

  کارشناس بیمه
  09 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، با کارت ملی و کارت پایان خدمت باید به کارگزاری تامین اجتماعی مراجعه کنید.

Mohsen
09 اسفند 1400

سلام وقتتون بخیر
یک سوال داشتم از خدمتون
من دانشجو ترم آخرهستم و غیرتحت تکفل پدرم هیچ بیمه دیگری ندارم و بعد دانشگاه قصد رفتم به خدمت دارم میخواستم بدونم بعد از خدمت سوابق بیمه خدمت برای من رایگان هست یا باید خریداری کنم
ممنون

  کارشناس بیمه
  10 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، اگر قبل از خدمت بیمه واریز کنید بعد از خدمت هم بلافاصله بیمه واریز کنید بله رایگان است.

علی جعفری
11 اسفند 1400

با سلام خدمت کارشناس محترم
بنده مراحل فوق رو برای خرید بیمه سربازی انجام دادم ولی در نهایت پیام زیر واسم نمایش داده میشه… لطفا راهنمایی
بيمه شده گرامي، بازه تاريخي دوره خدمت شما در پايگاه اطلاعاتي دريافتي ار ناجا مشخص نشده است.

  کارشناس بیمه
  11 اسفند 1400

  سلام با کارت پایان خدمت و کارت ملی به کارگزاری تامین اجتماعی مراجعه کنید.

رهام
11 اسفند 1400

سلام وقت بخیر.
من سال 90 رفتم خدمت.
سال 91 خدمتم تمام شد.
قبل از خدمت یک سالی بیمه داشتم و بلافاصله بعدش هم بیمه داشتم.
آیا امکان خرید رایگان بیمه سربازی برای بنده وجود دارد؟

  کارشناس بیمه
  11 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، در صورتی که بلافاصله باشد و با توجه به اینکه قبلا هم بیمه شده اید، نیازی به پرداخت نیست.

پوریا
13 اسفند 1400

سلام من یک هفته بعد از خدمت بیمه شدم الان باید برای دوسال خدمتم مبلغی پرداخت کنم؟

  کارشناس بیمه
  14 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، اگر قبل از خدمت هم بیمه داشته اید خیر دیگر مبلغی نباید واریز کنید ولی اگر نداشتید باید واریز کنید.

   پوریا
   14 اسفند 1400

   سلام من از شعبه پرسیدم گفت این قانون برای کسانی است که قبل سال 85 خدمت خود را تمام کرده آندو طبق قانون جدید اینگونه نیست

    کارشناس بیمه
    15 اسفند 1400

    سلام دوست عزیز، کسانی که تا قبل از سال ۸۴ نه ۸۵ سربازی خود را تمام کردن شامل بخشنامه ۶ مشترک فنی و درآمد میشوند.

   بابك
   18 اسفند 1400

   برادر من اطلاعات اشتباه ندهيد…… اگر كسي خدمتش را قبل از مرداد 85 تمام كرده باشد و قبل از خدمتش هم بيمه داشته باشد الان مي تواند پولي پرداخت نكند…. وگرنه براي كساني كه بعد از مرداد 85 خدمت را تمام كرده باشند همگي بايد پول بدهند. من سال 88 خدمت را تمام كرده بودن و با اينكه بيمه هم داشتم باز هم پرداخت كردم…….

    کارشناس بیمه
    18 اسفند 1400

    سلام دوست عزیز، اگر بلافاصله بعد بیمه شوید، پولی پرداخت نخواهید کرد. تمامی پاسخ ها توسط کارشناس رسمی بیمه تامین اجتماعی داده می شود.

     بابك
     20 اسفند 1400

     با سلام و تشكر از پاسخگويي
     من تمام شرايط را داشتم و قبل خدمت دو سال بيمه داشتم و سال 89 تا 91 هم خدمت كردم و بلافاصله هم بيمه شده ام! هفته پيش رفتم بيمه و گفتم خدمت رو برام ثبت كنين كه گفت شما شامل نميشين و بايد حتما خدمت سربازي رو قبل مرداد 85 تموم كرده باشي! و متاسفانه من بايد حدود 16 و نيم ميليون واريز كنم

     کارشناس بیمه
     20 اسفند 1400

     سلام دوست عزیز، بله درست گفته اند ماده ۹۵ شامل کسانی میشود که قبل از مرداد ۸۵ خدمت تمام کرده باشند.

محمد
14 اسفند 1400

باسلام بنده سال 79 کارت پایان خدمتم راگرفتم سال92هم گفتندبایدهوشمند کنین که انجام دادم الان که میخوام خریدبیمه سربازی رو انجام بدم سیستم میگه بازه خدمتی شما مشخص نیست مراجعه کردم تامین اجتماعی میگه باید بری محل خدمتت انجا درستش کنی اخه مگه زمان جنگ بوده این چه کاری یکی نیست به من بگه معنی هوشمند یعنی چه اگه قراره من برای این کار دوباره بعدازبیست سال خودم بایدبرم بگردم تاثابت کنم که سربازی رفتم چرا این همه پول ازمن وامثال من گرفتن بابت کارتی که هیچ ارزشی نداره.

فرشاد
16 اسفند 1400

با سلام خدمت شما..من دو ماه مانده به تاریخ پایان خدمتم در یک شرکتی استخدام شدم و به مدت یکسال اونجا کار کردم تا پروژه شون تموم شد و 21 ماه هم خدمت کردم حالا اگه بخوام سوابق خدمتم بیارم تو بیمه آیا باید پولی هم پرداخت کنم و سوال دومم هم اینه که آیا همون 21 ماه حساب میشه؟

  کارشناس بیمه
  17 اسفند 1400

  سلام اگر بلافاصله بعد از خدمت هم بیمه شوید، نیازی به پرداخت نیست. بله همان 21 ماه حساب می شود.

سروش
16 اسفند 1400

باسلام و احترام
من ۲۴ ماه کامل خدمت کردم. قبل خدمت هم سابقه بیمه نداشتم. الان که خدمتم تموم شده با باز کردن بیمه تامین اجتماعی میتونم بلافاصله بیمه سربازیم رو بخرم ؟
توضیحات مقاله رو به درستی متوجه نشدم
ممنونم

  کارشناس بیمه
  17 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، بله شما می توانید بیمه سربازی را به تامین اجتماعی اضافه کنید.

فربد
17 اسفند 1400

با سلام
قبل از خدمت بیش از ۲ سال سابقه بیمه اجباری و اختیاری دارم و همچنین بلافاصله بعد از خدمت سربازی سابقه بیمه اجباری در سامانه تامین اجتماعی درج شده است ولی سابقه بیمه سربازی با خطای زیر مواجه می‌شوم:
بيمه شده گرامي، بازه تاريخي دوره خدمت شما در پايگاه اطلاعاتي دريافتي از ناجا مشخص نشده است.
چه کاری باید انجام بدهم؟
با تشکر

  کارشناس بیمه
  18 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، با کارت پایان خدمت و کارت ملی به کارگزاری تامین اجتماعی مراجعه کنید.

وحید غلامی
18 اسفند 1400

سلام خسته نباشید من ۵ سال قبل از خدمتم بیمه بودم و بلافاصله به خدمت رفتم و ۲سال بعد از خدمتم بلافاصله بیمه شدم و اشتغال داشتم ولی در سایت تامین اجتماعی ۲ سال خدمتم جزو سابقم حساب نشده و مبلغ ۳،۸۰۰،۰۰۰ بدهکارم. باید کاری انجام بدم تا بدون پرداخت هزینه این ۲ سال بیاد جزو سابقم؟؟

  کارشناس بیمه
  18 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز با کارت ملی و کارت پایان خدمت به کارگزاری تامین اجتماعی مراجعه کنید.

   وحید غلامی
   18 اسفند 1400

   کلیه بیمه شدگان و دریافت کنندگان مستمری های بازنشستگی و از کارافتادگی مشمول قانون تامین اجتماعی که قبل از تاریخ لازم الاجرا شدن قانون استفساریه قانون مذکور(07/05/1385) در کارگاه های مشمول قانون تامین اجتماعی اشتغال داشته و به واسطه رابطه مزد بگیری دارای سابقه پرداخت حق بیمه بوده و پس از پایان خدمت نظام وظیفه مجددا در موسسات و کارگاه های مشمول قانون تامین اجتماعی اشتغال یافته و مبادرت به تداوم بیمه پردازی نزد سازمان تامین اجتماعی نموده باشند، چنانچه مراحل یاد شده تماما قبل از تاریخ 85/05/07 انجام پذیرفته باشد، در این صورت متقاضیان موصوف صرف نظر از اینکه در تاریخ تقاضا، بیمه پرداز باشند یا نباشند، مشمول ماده 95 قانون تامین اجتماعی بوده و از پرداخت حق بیمه دوره سربازی معاف خواهند بود. بعد از تاریخ ذکر شده بیمه شدگانی که قصد اضافه کردن سابقه خدمت سربازی را دارند باید خدمت سربازی را خریداری کنند . از طریق سامانه es.tamin.ir از منو بیمه شدگان – امور بیمه شدگان- محاسبه خرید خدمت سربازی جهت خرید خدمت سربازی میتوانید اقدام فرمایید . با تشکر

    کارشناس بیمه
    20 اسفند 1400

    سلام دوست عزیز، بله تقریبا درست است بیمه شده اگر قبل از خدمت سربازی بیمه داشته باشد و بلافاصله بعد از خدمت بیمه پرداز باشد مشمول ماده ۹۵ میشود یعنی حق بیمه خدمت سربازی را دیگه واریز نکند و سربازی وی جز سابقه محسوب میشود.

شایان
18 اسفند 1400

خداقوت .
خیلی ممنون از توضیحاتتون
من طبق مراحلی ک نوشتید رو رفتم ولی اخرش ک میخوام پرداخت کنم مینویسه در ذخیره اطلاعات مشکلی پیش امده
دلیلش چی میتونه باشه؟

  کارشناس بیمه
  19 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، خواهش می کنم. پس باید با کارت پایان خدمت و ملی به کارگزاری تامین اجتماعی مراجعه کنید.

مهدی
19 اسفند 1400

سلام
در قسمت خرید خدمت سربازی با کلیک بر روی پزداخت ارور زیر را می دهد:

در ذخیره کردن اطلاعات مشکلی پیش آمده است !

  کارشناس بیمه
  19 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، با کارت پایان خدمت و کارت ملی به کارگزاری مراجعه کنید.

محمد
22 اسفند 1400

سلام من سال 82 خدمت رفتم سال 83 هم تموم کردم سال 84بیمه شدم بایدحق بیمه سربازی پرداخت کنم

  کارشناس بیمه
  22 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، اگر فورا باشد، خیر.

بیگدلی کمال
22 اسفند 1400

با سلام
آیا با بیمه مشاغل ازاد قبل از خدمت سربازی ۱.۵ سال هم میشه پول غرامت سربازی رو پرداخت نکرد؟

  کارشناس بیمه
  23 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، این قانون برای افراد خاصی است و همچنین به شرطی که بلافاصله بعد بیمه شوند.

میلاد
23 اسفند 1400

سلام و عرض ادب، بنده دارای کارت پایان خدمت هستم و خودم به صورت آزاد بیمه پاسارگاد واریز میکنم چندین سال و میخوام بدونم که این سابقه بیمه خدمتی رو میتونم به بیمه پاسارگادم اضافه کنم یا نه؟

  کارشناس بیمه
  25 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، بیمه سربازی را می توان به تامین اجتماعی اضافه کرد

رضا
24 اسفند 1400

سلام من سرباز امریه جهاد کشاورزی بودم و به خاطر همین ۳ ماه اضافه خدمت کردم
تو فیش حقوقی من در ماه حق بیمه کم میشد
من برای خرید بیمه خودم باید مبلغ ۲ سال رو پرداخت کنم؟
قانون در این مورد چی میگه؟
با تشکر

  کارشناس بیمه
  24 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، بله همان دو سال برای شما حساب میشود اضافه خدمت جز سابقه شما نمی آید.

علی
25 اسفند 1400

با سلام. بنده سال 84 پانزده روز بیمه داشتم. دراوایل سال 85 هم به خدمت اعزام شدم ودر اواخر سال 86هم خدمتم تمام شد. از سال 89 تا الان هم به صورت مداوم بیمه رد میکنم. آیاشرایط رایگان شدن خدمت سربازی به بنده تعلق میگیره.

  کارشناس بیمه
  25 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، خیر ندارید.

علی
25 اسفند 1400

سوال دیگری که از کارشناس محترم دارم این است که اگر کسی حق بیمه سربازی را خریداری کرده باشه و بعد از مدتی متوجه بشه که میتونسته مشمول ماده 95 قانون تامین اجتماعی باشه و رایگان خدمت به سوابق بیمه اضافه بشه، . آیا پول خرید سربازی عودت داده میشه. ممنون.

  کارشناس بیمه
  16 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، خیر عودت داده نمیشود.

هادی
25 اسفند 1400

سلام بنده سال ۹۴ سرکاربودم وبیمه برام رد میشددرهمان سال هم برج۹به خدمت رفتم،بعد خدمت مجددا به سرکاررفتم وبیمه ردمیشودبرایم باید خدمت روخریداری کنم

  کارشناس بیمه
  15 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، قانون رایگان بودن، برای افرادی است که قبل از 85 خدمت خود را انجام داده اند.

امیرعباس
25 اسفند 1400

سلام
من قبل از خدمت سربازی 6 سال بیمه داشتم و بعد از خدمت سربازی هم بلافاصله بیمه شدم و مجموع بیمه من در حدود 21 سال است . تاریخ اعزام به خدمت 841202 است و در تاریخ 860802 ترخیص شدم
من میتونم بدون پرداخت وجهی بیمه خدمت سربازی رو به بیمه تامین اجتماعی اضافه کنم یا خیر؟

  کارشناس بیمه
  29 اسفند 1400

  سلام امیرعباس عزیز
  خیر نمی توانید اگر قبل از مرداد ۸۵ خدمت را تمام میکردید پولی دیگه بابت سربازی واریز نمی کردید ولی الان باید واریز کنید

فراز
25 اسفند 1400

سلام من سال63 سربازی بودم هفت ماه جبهه و کارت ایثارگری دارم ده سال سابقه تامین اجتماعی دارم، سربازی را میخوام اضافه کنم، بااین موارد چه راهی پیشنهاد می کنید.ممنون

  کارشناس بیمه
  26 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز باید بروید درخواست خرید خدمت سربازی بدهید و پول آنرا واریز کنید تا جز سابقه شما محسوب شود

سایه
25 اسفند 1400

با سلام و احترام
من امروز ۲۵ اسفند بیمه سه ماه دی بهمن اسفند رو پرداخت کردم اما در سابقه بیمه ثبت نشده آیا مشکلی ایجاد شده ؟

  کارشناس بیمه
  26 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز
  چون امروز واریز کردی تا ۲۴ ساعت بعد سابقه شما ثبت میشود مشکلی نداره

محمد
27 اسفند 1400

سلام خداقوت
کسی که بیمه شو قسطی پرداخت کنه یا یک جا نقدی.چه فرقی براش میکنه؟اگه نقدی پرداخت کنه و زودتر سابقه ثبت بشه چه مزیتی براش داره؟

  کارشناس بیمه
  28 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، هیچ فرقی ندارد. فقط در قسطی زمانی که آخرین حق بیمه واریز شد، به سابقه تامین اجتماعی اضافه می شود.

کیامرث
29 اسفند 1400

سلام،من سربازی رااینترنتی خریدم دردوقسط قسط اول راواریز کردم آیا می شود قسط دوم رازودتر از موعد پرداخت کرد

  کارشناس بیمه
  15 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، مبلغ باید در تاریخ مقرر پرداخت شود.

جابر از مشهد
29 اسفند 1400

سلام من32 ماه خدمت کردم وقتی میرم داخل سایت قبول نمیکنه میگه باید به شعبه مراجه کنید اونجایم رفتم میگن برو توسایت هرچی میگم سایت قبول نمیکنه فایده ای نداره حالا باید چه کار کنم

  کارشناس بیمه
  01 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز
  احتمال زیاد شروع و پایان کارت پایان خدمت خودت را اشتباه وارد میکنید شما اضافه خدمت داشته اید و سایت اضافه خدمت را محاسبه نمیکند به نظر من به کارگزاری سازمان مراجعه کنید

علیرضا رفیعی
02 فروردین 1401

سلام و عرض ادب
بنده از سال ۶۵ الی ۷۹ به مدت ۱۴ سال در یک کارگاه خیاطی کار میکردم و فقط ۱۸ ماه بیمه دارم از کارگاه چگونه میتوانم الباقی را به بیمه خودم اضافه کنم؟ آیا میتوانم این مدت را بخرم؟
تشکر فراوان از کارشناسان محترم

  کارشناس بیمه
  25 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، آن کارگاه باید شما را بیمه می کرد. به اداره کار برای شکایت می توانید مراجعه کنید. در غیر این صورت امکان اضافه کردن وجود ندارد.

امید
02 فروردین 1401

باسلام و وفت‌بخیر
من برای خرید سابقه بیمه خدمت سربازیم به سازمان تامین اجتماعی مراجعه کردم که بهم گفتن باید بصورت اینترنتی و به همین شکلی که تو پیج توضیح دادید کار رو پیگیری کنم، اما وقتی گزینه محاسبه خرید خدمت سربازی رو میزنم به من پیام “دوره خدمت شما توسط ناجا برای تامین اجتماعی مشخص نگردیده است” رو نشون میده. من بابت این موضوع باید چیکار کنم؟
ممنون میشم راهنماییم بفرمایین

  کارشناس بیمه
  03 فروردین 1401

  سلام امید عزیز
  احتمالا دوره را اشتباه زدید یا کارت پایان خدمت شما جدید نیست به کارگزاری سازمان مراجعه کنید

   سامان
   05 فروردین 1401

   سلام ببخشید من قبل اینکه برم سربازی جایی کار نمیکردم و بیمه ای هم رد نکردم دانشجو بودم
   الان با این قانون دوسال رد کردن بیمه من نمیتونم بخرم؟
   یا بعد سربازی اگر دوسال بیمه رد کنم میتونم اقدام کنم؟

    کارشناس بیمه
    06 فروردین 1401

    سلام دوست عزیز، شما فقط سربازی را میتوانید با پرداخت مبلغ به سابقه بیمه خود اضافه کنید.

محمدرضا
03 فروردین 1401

سلامم خسته نباشین من سرباز هستم الان ۲۰روز دیگه ترخیص میشم قبل خدمتم بیمه نداشتم الان میتونم‌ این ۱۸ماه خدمت رو سابقه کنم

  کارشناس بیمه
  06 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، بعد از پایان خدمت می توانید اضافه کنید.

مهدی
05 فروردین 1401

سلام آیا اضافه خدمت هم جزء سوابق بیمه محاسبه می‌شود؟ سه ماه اضافه دفترچه‌ای و انضباطی؟

  کارشناس بیمه
  06 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، خیر حساب نمیشود.

محمد
05 فروردین 1401

سلام بنده برا خرید خدمت سربازی به صورت قسطی اقدام کردمبعد از گذشتن چند قسط که پرداخت کردم الان میتونم کل قسطا رو یکجا درداخت کنم . ایا بعد از پرداخت کل قسطا در یک روز همون روز سابقه سربزای به سابقه مون اضاف میشه ؟؟وو

  کارشناس بیمه
  06 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، به همان صورتی که در اول تعیین کردید، می توانید پرداخت کنید.

احمد
06 فروردین 1401

سلام وخسته نباشید من حدود ۱۶/۵سال بیمه سخت و زیان آور دارم و پول خدمت خودم را نیز پارسال واریز کردم آیا این واریزی من جزو سخت و زیان آور محسوب میشه یا نه؟؟آیا به ازای واریزی سربازی موقع بازنشستگی من چقدر برای دریافتی من فرق خواهد کرد

  کارشناس بیمه
  06 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، اگر خدمت سربازی در جبهه بودید، بله حساب میشود آن مدت هم جز سابقه شما محسوب میشود.

رهگذر
06 فروردین 1401

با سلام و وقت بخیر حضور شما
بنده از اسفند سال 1386 بدون فاصله تا همینک برایم بیمه با عنوان شغلی طلبه واریز شده. در اسفند 96 به سربازی رفتم و تا خرداد 98 (حدود 15 ماه) خدمت کردم. در زمان خدمت همان بیمه قبلی من رد شده و بیمه ای تحت عنوان سربازی نشدم. الان در آموزش و پرورش استخدام پیمانی شدم. یکی از دوستان گفت برو سایت تامین و مبلغی رو بده و سابقه را به آموزش و پرورش انتقال بده. من هم به سایت رفتم و مبلغ چهار میلیون و سیصد را نقدا پرداخت کردم پیش از عید، و موازی با سابقه بیمه طلبگی، بیمه سربازی برای 15 ماه هم به ردیف های بیمه ای ام نشست.(یعنی در تاریخ های یکسان هم بیمه سربازی زده هم بیمه طلبگی)
چند سوال:
1. آیا با توجه به اینکه من قبل از خدمت، حین خدمت و بعد از آن بیمه تامین اجتماعی با عنوان شغلی طلبگی داشتم باید این واریز را جهت احتساب سوابق واریز می کردم؟
2. اگر نیازی به پرداخت نبود، آیا میتوانم درخواست عودت مبلغ واریزی را بدهم؟ ممنون میشوم راه کار بفرمایید.
3. اگر این سابقه را به آموزش وپرورش ببرم آیا این سابقه را به عنوان رتبه شغلی و طبقه لحاظ می کنند؟ ظاهرا سابقه بیمه طلبگی را به دلیل غیردولتی بودن قبول ندارند.

سوال بدون ارتباط به موضوع بالا
4. واریز حق بیمه از دو کارگزاری (طلبگی) و مثلا آموزش پرورش با عنوان دبیری اشکالی دارد؟ بعدا به مشکل نخواهد خورد؟ در پاداش و حق بازنشستگی و … چطور. ممنون میشوم توضیح دهید.

متشکرم.

  کارشناس بیمه
  06 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، اولا شما زمانی که سرباز بودید باید میرفتید اعلام میکردید که بیمه روحانیت را برایتان واریز نکنند الان بیمه قبلی شما با سربازی تداخل پیدا کرده باید بروید شعبه سوابق شما را اصلاح کنند ۰۲بله باید حق بیمه سربازی را واریز کنید. چون شما بعد از سال ۸۵ خدمت سربازی رفتید.

متین
06 فروردین 1401

سلام
برای خرید بیمه سربازی وارد سایت تامین اجتماعی شدم
ولی میزنه اطلاعات کامل نیست
چیکار کنم؟

  کارشناس بیمه
  06 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، با کارت ملی و کارت پایان خدمت به کارگزاری تامین احتماعی مراجعه کنید.

مهرداد
06 فروردین 1401

سلام من دو سال سربازیمو تو جبهه بودم سال 61 تا 63 . بعددر کارخانه ای مشغول کار شدم تا سال 87 که بازنشست شدم . شغلم جز مشاغل سخت به حساب اومد وبا بیست وسی روز حقوق بازنشست شدم . امانتوانستم خدمت سربازی رو بخرم … الان بعد 13 سال دوباره اعلام خرید دادن . ومن اعلام خرید کردم میخوام بدونم چقدر به حقوق من اضافه میشه . قیمتخرید خدمتم رو 8 ملیون تومن اعلام کردن. حقوقم 4ملیون 500 هزاره.

  کارشناس بیمه
  08 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، اگر دوسال آخر بازنشستگی شما دستمزد بالا ارسال کردید که تاثیر میزارد ولی اگر حداقل دستمزد باشد آنچنان تاثیری نمیزارد ولی لازم به ذکر است بعد از بازنشستگی امکان درخواست خرید سربازی وجود ندارد

سعید
08 فروردین 1401

سلام و خسته نباشید
بنده بعد از سربازی خودم رو بیمه مشاغل آزاد ۱۲ درصد کردم. و حدود یک سال و خورده ای پرداخت کردم. در تاریخ ۲ فروردین ۱۴۰۱ هم به صورت یکجا برای یک سال رو همون ۱۲ درصد پرداخت کردم. الان ۷۴۰ روز سابقه دارم. الان برای پرداخت سابقه سربازی وارد سایت میشم و میگن حداقل حقوق سال یافت نشد؟ علت چیست؟
ممنونم

  کارشناس بیمه
  17 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، شما حق بیمه را جلوتر واریز کردید ولی تا زمان نگذرد سابقه برای شما در سیستم ثبت نشده است باید صبر کنید تا زمان سپری شود

کیانوش
10 فروردین 1401

سلام و سپاس از راهنمای شما،من 9 ماه سابقه خدمت دارم بعد معافیت کفالت گرفتم می توانم این 9 ماه را به سابقه تامین اجتماعی اضافه کنم، ولی کارت معافیت کفالت دارم و سابقه 9 ماه نوشته نشده ، به کجا باید مراجعه کنم؟ ممنونم

  کارشناس بیمه
  10 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، اگر کارت پایان خدمت دارید که قید کرده شما ۹ ماه خدمت کردید بله میتوانید اضافه کنید غیر از این نمیشود.

جلیل
10 فروردین 1401

با سلام من سال 90 تا 91 خدمت کردم و 16 ماه خدمت کردم و قبل از خدمت 2.5 سال بیمه رد کردم آیا رایگان میتونم بیمه سربازی رو اضافه کنم ؟
چون ماده 95 میگه رایگان بودن برای کسانیه که قبل از سال 85 خدمت کردن.
واقعا تبعیض هست آیا این قانون میاد سالش رو تمدید کنه در اینده

  کارشناس بیمه
  02 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، ۰۱ اگر ۶۰ سال سن و ۱۰ سال سابقه داشته باشد ده روز بهش مستمری پرداخت میشود.

razi
10 فروردین 1401

سلام ، من برای خرید سابقه بیمه سربازی به سایت مراجعه کردم با پیام “بیمه شده گرامی ، بازه تاریخی دوره خدمت شما در پایگاه اطلاعاتی دریافتی از ناجا مشخص نشده است ” مواجه شدم ، لطفا مرا راهنمایی نمایید .

  کارشناس بیمه
  10 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، باید حضوری با کارت پایان خدمت و ملی به کارگزاری تامین اجتماعی مراجعه کنید.

امیر
10 فروردین 1401

بيمه شده گرامي، بازه تاريخي دوره خدمت شما در پايگاه اطلاعاتي دريافتي ار ناجا مشخص نشده است.

سلام این یعنی چی؟

  کارشناس بیمه
  10 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، باید با کارت پایان خدمت و ملی به کارگزاری تامین اجتماعی مراجعه کنید.

حسین
10 فروردین 1401

باعرض سلام، من سا۱۳۸۷کارت معافیت مواردخاص(حضور پدردرجبهه) گرفتم خواستم بدونم که جزو سابقه بیمه تامین اجتماعی حساب می شود یانه؟

  کارشناس بیمه
  14 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، شما باید کارت پایان خدمت داشته باشید تا بتوانید انتقال دهید.

Mahan
10 فروردین 1401

سلام
وارد سیستم شدم مبانگین حقوق دوسال آخر را 4800حساب کردن ولی تو قسمت خرید خدمت 7000 زده و مبلغ خدمت خیلی بیشتر شده از کجا باید پیگیری کنم

  کارشناس بیمه
  02 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، مبلغ ۷ ملیون درست است اون متوسط دستمزد در فرمول خرید خدمت سربازی محاسبه میشود و مبلغ خدمت سربازی شما به دست میاید.

Nima
10 فروردین 1401

سلام
ببخشید من قبل از خدمت یک ماه سابقه بیمه داشتم
خدمتم سال 95بوده
برای خرید سابقه لازمه که پول بدم یا نه؟

  کارشناس بیمه
  14 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، بله باید پول بدهید اون مربوط به کسانی است که قبل از سال ۸۵ خدمت خود را به اتمام رساندن.

رزا
10 فروردین 1401

با عرض سلام و خسته نباشید میخاستم ببینم کسی که در حین خدمت متاهل شده وقتی دو سال بیمشو میاره جز سابقش هزینه ازدواج بهش تعلق میگیره یا نه

  کارشناس بیمه
  11 فروردین 1401

  سلام رزای عزیز
  خیر چه ارتباطی این دو مساله به یکدیگر دارند؟ ۰۲ هزینه ازدواج به کسی که قبل از عقد دو سال سابقه بیمه تامین اجتماعی دارد تعلق میگیرد به سرباز که هزینه ازدواج نمیدن

هاشمی
13 فروردین 1401

سلام چرا تاخیر در پرداخت اقساط حتی ۲۴ساعت مابه تفاوت به این مقدار زیاد باید پرداخت کرد،آخه چرا؟؟؟!!!!!
قسط ۳۷۰هزاری با تاخیر ۲۴ساعت شده ۶۰۵هزار تومان؟؟!؟!؟!؟!

  کارشناس بیمه
  14 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، قسط های بیمه سربازی را باید حتما در تاریخی که در پایین فیش و یا در تقسیط نامه قید شده واریز گردد اگر به موقع واریز نشود مشمول جریمه میگردد شما به موقع واریز کنید که جریمه ندهید.

  مهران
  25 اردیبهشت 1401

  سلام آقای هاشمی وقت بخیر یه سوال داشتم من در حال پرداخت قسط خرید سربازی هستم و دو قسط پرداخت کردم در پرداخت قسط دوم یک روز دیر واریز کردم حواسم نبود بعد قسط رو واریز کردم و همون مبلغ مشخص شده بود سوالم اینکه برا شما بعداز اتمام اقساط اینطوری مشخص شد که برای او قسطی که دیر تر ریختید جریمه شدید یا همون موقع که دیر ریختید قسط اون مرحله جریمه و اضافه پرداخت کردید؟
  کارشناس بیمه می گن که با همون یک روز باید دوباره درخواست خرید بزنید و دوباره محاسبه و پرداخت کنید و در سامانه رفتم برای دوباره درخواست دادن ولی همون لیست قسط بندی شده رو اورد
  بی زحمت یه راهنمایی بکنید ممنون می شم ۰۹۳۶۱۳۲۴۸۰۲ مهران

   کارشناس بیمه
   13 خرداد 1401

   سلام دوست عزیز، وقتی قسط را به موقع واریز نکنید سیستم تامین اجتماعی اقساط شما را باطل میکند باید به شعبه و یا کارگزاری سازمان مراجعه کنید تا اقساط شما را باطل و تبدیل به حال کند تا توانید مجددا درخواست جدید بدهید

سیدعلی
14 فروردین 1401

سلام
بنده در سال 1382 به خدمت اعزام شدم و پس از گذران دوره ی آموزشی و قسمتی از خدمت معافیت پزشکی را پس از شش ماه دریافت کردم، که برای بنده کارت معافیت پزشکی نیز صادر شده است.
پرسش بنده با توجه به پیام (بيمه شده گرامي، بازه تاريخي دوره خدمت شما در پايگاه اطلاعاتي دريافتي ار ناجا مشخص نشده است.) و توضیح بالا سابقه ای جهت مدت شش ماه برای بنده ثبت می شود؟ و مسیر پی گیری چیست؟

  کارشناس بیمه
  14 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، شما چون کارت پایان خدمت ندارید اصلا نمی توانید سربازی خودت را بخرید و به عنوان سابقه بیمه محسوب شود.

حمید
14 فروردین 1401

سلام وقت بخیر.اگه قبل از رفتن به سربازی بیمه نباشم نمی تونم سربازی رو رایگان بیارم جز سابقه بیمه؟
من هنوز سربازی نرفتم چطور میشه سربازی رو بدون خرید بیارم جز سابقه بیمه؟

  کارشناس بیمه
  14 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، خیر نمی توانید. برای آن هایی که قبل از سال 85 خدمت رفتند و بلافاصله بعد از پایان خدمت بیمه شده اند، امکان انتقال رایگان وجود دارد.

مجتبی
15 فروردین 1401

با عرض سلام و خسته نباشید
من از آبان ۹۴ تا پایان تیر ۹۶ طول خدمت کردم. از آذر ۹۵ هم در جایی مشغول بودم و برام بیمه رد شده است. مدت زمان اضافه شدن خدمت به سوابق برای بنده و مبلغی که باید پرداخت کنم به چه صورت است؟ آیا کل ۲۱ ماه رو باید پرداخت داشته باشم. در سامانه پیام مراجعه حضوری به شعب نمایش داده می شود. با تشکر

  کارشناس بیمه
  04 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، در سیستم تمامی اطلاعات نشان داده خواهد شد.

سعید
16 فروردین 1401

سلام
وقت بخیر
میخواستم بدونم هزینه خرید بیمه دوسال سربازی چقدر هست؟
ممنون میشم بگید.

  کارشناس بیمه
  06 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، در مقاله کامل و همراه با فرمول توضیح داده ایم.

امیرمحمد
17 فروردین 1401

باسلام و تشکر. در مرداد سال ۱۳۷۸ خدمت سربازیم تمام شده است به سایت تامین اجتماعی برای خرید سربازی مراجعه کردم با پیغام “”بازه شروع و پایان خدمت سربازی شما به تامین اجتماعی اعلام نشده است”” مواجه شدم . ایا از طریق اینترنت موضوع قابل پیگیری است؟ محل خدمت سربازی نیروی زمینی ارتش بوده است.

  کارشناس بیمه
  17 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز با کارت پایان خدمت و کارت ملی به کارگزاری مراجعه کنید.

علی رضاپور
17 فروردین 1401

باسلام علی رضاپور هستم ۹ماه خدمت کردم ومابقی خدمت مافیت پزشکی گرفتم آیا خرید ۹ماه خدمت به من تعلق می‌گیرد ممنون

  کارشناس بیمه
  08 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، هرچقدر خدمت کرده باشید، به شما تعلق خواهد گرفت.

ذاکری
17 فروردین 1401

با سلام
طبق متن برای ثبت نام در سامانه جهت اضافه کردن سربازی به سوابق بیمه، نیاز به شماره همراه هست، می خواستم بدونم شماره حتما باید شماره به نام خود شخص باشه؟

  کارشناس بیمه
  07 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، بله. البته بهتر است که با شماره به نام خودتان باشد.

امید
17 فروردین 1401

باسلام
بنده در تاریخ ۱۳۸۰/۱۰/۲۲ خدمت سربازیم به پایان رسیده ودر تاریخ ۱۳۸۰/۱۱/۲۰ مشغول بکار شدم .
الان کارمند رسمی آموزش و پرورش هستم با بیمه تامین اجتماعی که در سال ۹۶ اقدام به خرید اقساطی بیمه سربازی کردم ولی اقساط را واریز نکردم ، سابقه سربازی در احکامم هست ولی در سابقه تامین اجتماعی نیست.
برای اضافه شدن بیمه سربازی به سابقه ام در تامین اجتماعی چه کاری باید انجام بدم .
آیا طبق قانون بنده معاف از پرداخت حق بیمه سربازی می باشم یا باید واریز کنم .
با تشکر

  کارشناس بیمه
  08 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، چون قبل از خدمت سربازی سابقه بیمه نداشتید باید پول خدمت سربازی را واریز کنید.

مالک
18 فروردین 1401

سلام. بنده ۱۶ ماه خدمت سربازی کردم و در طول این مدت ۶ماه ازطرف کارگاهی برام بیمه تامین اجتماعی رد شد. در حال حاضر چه مقدار از بیمه سربازی رو میتونم بخرم و به سابقم اضافه کنم..درضمن من در ماه اول خدمتم برام بیمه تامین اجتماعی ردشد ودردوماه اخر خدمتم هم همینطور وتا ده ماه بعد خدمتم بیمه برام رد شد ایا الان برای بیمه سربازی نیاز هستی مبلغی پرداخت کنم؟ با تشکر

  کارشناس بیمه
  19 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، باید اون ۶ ماه سابقه شما که غیر قانونی واریز شده حذف گردد بعد همه اون ۱۶ ماه خدمت را بخرید.

   سجاد مرادیان از اصفهان
   21 فروردین 1401

   سللام خوبی خسه نباشی…ببخشید من سال94 به مدت 8 ماه قبل اینکه برم سربازی تو کابینت سازی کارمیکردم و بیمم رو میداد یعنی من 94/10/19 رفتم خدمت و سال 96/3/16 تموم کردم الان که تو سال 1401 هستیم میخام بدونم باید بیمه سربازیم اجباریه که برم بخرمش؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

    کارشناس بیمه
    27 اردیبهشت 1401

    سلام دوست عزیز، خیر خرید بیمه سربازی اجباری نیست

محمد رضا ب
19 فروردین 1401

سلام – من سه ماهی هست خدمتم تموم شده – الان برای خرید همین موضوع پیغام ((بيمه شده گرامي، بازه تاريخي دوره خدمت شما در پايگاه اطلاعاتي دريافتي ار ناجا مشخص نشده است.)) برام میاد چیکار کنم؟ خیلی ممنون

  کارشناس بیمه
  09 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، با کارت ملی و پایان خدمت به کارگزاری تامین اجتماعی مراجعه کنید.

علیرضا
19 فروردین 1401

سلام
بنده دارای ۲۸ سال سابقه بیمه هستم و جانباز پانزده درصد هستم
میخواستم بدونم ایا برای دو سال خدمتم باید مبلغی پرداخت کنم یا برای بازنشستگی اقدام کنم؟
ممنون میشم راهنماییم کنید.

  کارشناس بیمه
  11 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز،باید بنیاد شهید پرداخت کند.

جلالی
20 فروردین 1401

سلام وقتتون بخیر من بعد از 13 ماه خدمت معافیت پزشکی گرفتم آیا میتوانم بیمه 13 ماه رو خریداری کنم

  کارشناس بیمه
  12 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، اگر کارت پایان خدمت ۱۳ ماه دارید میتوانید خریداری کنید.

کارشناس بیمه
21 فروردین 1401

سلام دوست عزیز، متاسفانه چون هنوز سرباز هستید نمی توانید از یک بیمه دیگر استفاده کنید ولی پیش بیمه های خصوصی منل بیمه ایران یا دانا یا البرز و غیره بروید ببینید که میتوانند شما را بیمه تکمیلی کنند

محمد
21 فروردین 1401

سلام خسته نباشید همسر من یکبار به خدمت اعزام شده اما به دلیل اینکه نان اور خانواده بوده چند خواهر پودر ومادر پیر در خدمت نمی مونه وبرمیگرده حالا در کارت معافیت اون ۲۴ ماه که بعدا خدمت کرده رو ننوشتن و مثلا نوشتن ازسال ۶۲ تا ۶۹ حالا اقدام کردیم برا خرید دو سال سربازی میگه تاریخش مشکل داره به کجا مراجعه کنیم

  کارشناس بیمه
  30 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، با به صورت حضوری به کارگزاری مراجعه کنید.

کریمیان
22 فروردین 1401

درود برشما وتشکر ازپاسخگویی دقیق جنابعالی بنده دوران شروع خدمتم از سال 82 تاپایان فروردین 84 بوده است وبمدت 20ماه خدمت کردم وتاشش ماه قبل خدمتم پنج سال سابق بیمه داشتم و وبعد ازشش ماه از پایان خدمتم مجدد مشغول بکارشدم وبیمه دارم متاسفانه بلافاصله بعد ازآن بیمه نداشتم آیا شرایط پرداخت بابت سابقه نیز شامل بنده هم میشود که قبل از 85 کارت پایان خدمت دارم؟سپاس

  کارشناس بیمه
  22 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، جون بعد از پایان خدمت حق بیمه واریز نکردید باید پول خدمت سربازی را پرداخت کنید.

احمدبرفی
23 فروردین 1401

باسلام ودعای خیر این جانب 11/21روزسابقه حضوردرجبهه دردوران جنگ قبل ازآتش بس داشتم و برای گرفتن پایان خدمت دولت 11/21روزبرام تشویقی دادند وشد22/42روز و 28روز کم داشتم تا24ماه ورفتم سربازی و کارت پایان خدمت گرفتم حالا سئوال من اینه برای احتساب سوابق بیمه تامیین اجتماعی به تامیین اجتماعی رامسررفتم فقط برام سابقه حضوردرجبهه رو یعنی 11/21روزرو معاف ازشهریه وجزو سوابق حساب آورد و آن11/21روز تشویقی دولت رو گفته باید دردستگاه پیام نورخدمت نمایم آیا این تصمیم درسته؟توضییح بفرمائیید ممنون میشم.با احترام احمدبرفی پیام نوررامسر.09305025755gلطفا اگربخشنامه ای هم است برام بفرستی ممنون میشم.

  کارشناس بیمه
  29 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، در تامین اجتماعی هر چه که در کارت پایان خدمت شما درج شده باشد همان هم تامین اجتماعی قبول میکند

علی
23 فروردین 1401

باسلام وعرض ارادت-بنده قبل ازسربازی مدت8ماه بیمه پرداخت کرده وازسال68تاآبان70خدمت سربازی راگذراندم وازتاریخ خرداد71مشغول بکارشده وحق بیمه پرداخت کرده ام-باتوجه به مطالعه پاسخ جنابعالی به سوالات دوستان ،فرموده ایدبرای استفاده از مزیت خرید رایگان خدمت سربازی ،بایدبلافاصله بعد ازپایان خدمت سربازی ،حق بیمه پرداخت گردد ولی طبق ماده95قانون تامین اجتماعی ، هیچ اشاره ای به پرداخت بلافاصله حق بیمه بعد ازپایان خدمت سربازی نشده است.

  کارشناس بیمه
  01 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، در بخشنامه تامین اجتماعی قید شده است که باید بعد از خدمت بلافاصله بیمه واریز کرده باشید

حاج محمد اصفهان
24 فروردین 1401

سلام وعرض ادب،خداقوٺ
من سال ۶۸تا۷۰ خدمت کردم وتقریبا یکماه بعداز اتمام خدمت،بیمه شدم، الآن واسه الحاق بیمه سربازیم، تو سایت زده،حدود ۷٫۵ میلیون بایست بپردازم، ممنون میشم ، راهنمایی کنین،بهترین روش کدامست وآیا معافیت پرداخت،شامل من میشودیاخیر ؟ ممنون وسپاسگزارم

  کارشناس بیمه
  03 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، از طریق همان سایت پرداخت کنید و اگر قبل و بعد سربازی بیمه بودید، دیگر نیازی به پرداخت حق بیمه نداشتید.

سیدعباس موسوی نیا
24 فروردین 1401

سلام و عرض ادب خدمت کارشناس محترم بیمه تامین اجتماعی

اینجانب قبل از سال 85 خدمت سربازی را گذرانده ام و بعد از پایان خدمت سربازی بعداز دو ماه مشغول کار شده ام و برام بیمه رد شده است ، آیا طبق قانون بیمه تامین اجتماعی اینجانب معاف از پرداخت وجه میباشم . با تشکر

  کارشناس بیمه
  07 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، اگر قبل هم فاصله نداشته باشد و تاریخ پایان قبل از مرداد 85 باشد، بله معاف هستید.

عنایت
25 فروردین 1401

سلام خسته نباشید
می خواستم بدونم اگه قبل خدمتم یک ماه بیمه آزاد رد کنم و سپس بعد از خدمتم هم دوباره بیمه رد کنم دوسال خدمتم جز سابقه حساب میشه یا خیر؟

  کارشناس بیمه
  25 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، بله باید به سایت مراجعه کنید. اما باید هزینه اش را بپردازید.

سیمین
25 فروردین 1401

سلام
نحوه ی پرداخت قسط ها چه شکلی هست؟
سایت خاصی وجود داره؟
چون نمیتونم قسط ها رو پرداخت کنم

  کارشناس بیمه
  25 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، در کل مقاله توضیح داده ایم؛ شما باید به همان سایت تامین اجتماعی و به بخش خرید بیمه تامین اجتماعی مراجعه کنید.

محمد
26 فروردین 1401

سلام ببخشید تو سایت میرم برای بیمه سربازی مینویسه سوابق شما از ناجا در دسترس نیست چکار کنم؟

  کارشناس بیمه
  26 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، با کارت ملی و کارت پایان خدمت به کارگزاری مراجعه کنید.

امیر نجارپور
27 فروردین 1401

سلام
پدر من 59 سال سن داره
23 سال سابقه بیمه
امسال برج 5 بازنشسته میشه.
میخواستم ببینم اگه سربازیش رو بخره روی میزان حقوق دریافتیش تاثیری داره یا خیر؟
چون قانون داریم که با 20 سال سابقه و 60 سال سن; حقوق کامل رو میدن. باز گفتم بپرسم .

  کارشناس بیمه
  06 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، خیر تاثیری ندارد

قدیری
27 فروردین 1401

سلام
من میخوام بیمه اختیاری بگیرم تامین اجتماعی و میخوام سربازیم هم بخرم اما سایت تامین اجتماعی همش ارور میزنه اطلاعات شما موجود نیست 3 سالع از خدمت ترخیص شدم کارتم هم الکترونکیه.بنظر شما چرا ؟

  کارشناس بیمه
  07 خرداد 1401

  سلام باید حضوری به کارگزاری تامین اجتماعی مراجعه کنید.

Amir
28 فروردین 1401

سلام
جناب من 3/1 اعزامم اگه یک ماه قبل از خدمت بیمه داشته باشم این دو سال بیمه رو بدون اینکه بخرم بهم تعلق میگیره؟

  کارشناس بیمه
  07 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، این قانون پرداخت نکردن پول برای تاریخ پایان خدمت قبل از مرداد 85 است.

   Mahmoud
   15 شهریور 1401

   سلام کارشناس محترم
   بازنشسته هستم با ۳۱ سال و۳ ماه ميخواهم سوابق ۲۲ماه جبهه را
   اضافه کنم حقوقم بالا ست مبلغ۲۲ ماه حضور بسیجی بنده چقدر می‌شود، ممنونم

    نویسنده بیمه
    15 شهریور 1401

    سلام محمد عزیز الان دیگه بازنشسته شدید دیگه نمیتوانید سوابق جبهه خودت را اضافه کنید باید قبل از بازنشستگی درخواست میدادید

محمدجواد
28 فروردین 1401

با سلام
بنده حدود 9 ماه بعد از دیپلم خدمت بودم سال 74. دانشگاه قبول شدم و بعد از آن سال 1380 ب همدت 12 ماه ادامه خدمت سربازی داشتم. الان در کارت پایان خدمت تاریخ قسمت آخری خدمت نوشته و قسمت اول نیست. در سابقه تامین اجتماعی هم همین قسمت دوم است برای خرید. به تامین اجتماعی رجوع کردم میگه مربوط به ما نیست درست کنیم. به وظیفه عمومی رجوع میکنم میگه مربوط به پلیس+10 است یا یگانی که خدمت کردی. به پلیس+10 رجوع میکنم و…
برای تجمیع این دو قسمت در تامین اجتماعی باید به کجا رجوع کنم؟ ممنون و متشکر

  کارشناس بیمه
  10 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، شما باید حتما وضعیت کارت پایان خدمت خودت را مشخص کنید بعد به تامین اجتماعی مراجعه کنید چون تامین اجتماعی اطلاعی ندارد که شما که خدمت رفتید و پایان خدمت شما کی است

محمد رسول
29 فروردین 1401

بيمه شده گرامي، بازه تاريخي دوره خدمت شما در پايگاه اطلاعاتي دريافتي ار ناجا مشخص نشده است.
سلام برای من متن بالا را نمایش میده
باید چکار کنم؟

  کارشناس بیمه
  29 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، با کارت ملی و پایان خدمت به کارگزاری تامین اجتماعی مراجعه کنید.

   M_ s
   02 اردیبهشت 1401

   با سلام
   اینجانب کارمند دولت با ۲۸ سال سابقه کاری و سربازی را هم خریده‌ام با این احتساب سی سال خدمت ام الان نظرم عوض شده می خوام با این وجود دو سال دیگه خدمت کنم ضمنا بیمه خدمات کشوری ام لطفا راهنمایی کنید

    کارشناس بیمه
    21 خرداد 1401

    سلام دوست عزیز، این مربوط دیگر به وزارت کار است. از واحد مربوطه شرکت خود بپرسید.

محمدجواد
29 فروردین 1401

با سلام بنده سربازی ام دو قسمت بوده قبل و بعد دانشگاه. الان در کارت خدمت قسمت دوم ثبت شده. در بیمه تامین اجتماعی هم همان مدت دوم ثبت شده. برای تجمیع این دو محدوده و کل 21 ماه خدمت باید به کجا مراجعه کنم؟ پلیس+10 و وظیف عمومی و تامین اجتماعی جوابی ندارند و پاس میدن . راهنمایی کنین ممنون.

  کارشناس بیمه
  07 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، تنها راهش مراجعه به کارگزاری تامین اجتماعی است. اگر جوابی نگرفتید باید به مرکز مراجعه کنید.

   آملی
   08 مهر 1401

   سلام خرید بیمه سربازی تامین اجتماعی رفتم در سایت ارور میده باید چه کار کنم؟

    کارشناس بیمه
    09 مهر 1401

    سلام باید به کارگزاری مراجعه کنید.

نوذر دارابی
29 فروردین 1401

با سلام . ۲۱ ماه خدمت سربازی رفتم . ولی با توجه به اینکه در دو مرحله انجام شده .بعد از ۵ ماه اول دانشگاه رفتم و ادامه خدمت بعد از پایان تحصیل . الان برای خرید بیمه سربازی فقط ۱۶ ماه اخر را حساب میکنه . لطف کنید راهنمایی کنید از کجا پیگیری کنم

  کارشناس بیمه
  16 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، باید با کارت پایان خدمت و ملی به کارگزاری تامین اجتماعی مراجعه کنید.

محسن
30 فروردین 1401

باسلام، من به صورت امریه خدمت کردم از 1396/12/01 تا 1398/12/01 ، قبل از خدمت بیمه تامین اجتماعی نداشتم ولی بعد از اتمام خدمت مشغول به کار شدم و بیمه ردشده برام تاکنون، الان تو سامانه تامین اجتماعی که میرم برام دوسال حق بیمه رو حساب میکنه به طور کامل، در حالی که در مدت خدمت بیمه از من کم میشده و اینطور که گفتن فقط یه تفاوت خیلی کمی رو باید پرداخت کنم الان باید چ کاری انجام بدم؟ در نظرات خوندم که بیمه رایگان ؟ راهنمایی کنین باید چیکار کنم. ممنون

  کارشناس بیمه
  16 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، آن بیمه خدمت، بیمه نیروهای مسلح است که ارتباطی با تامین اجتماعی ندارد. بعد اینکه پرداخت نکردن هزینه برای آن هایی است که قبل و بعد از خدمت بلافاصله بیمه داشته باشند و البته برای آن هایی است که تاریخ اتمام خدمتشان قبل از مرداد 85 بوده است.

موسیوند
30 فروردین 1401

سلام خستا نباشید
ببخشید هنگامی که گزینه محاسبه خدمت سربازی رو میزنم پیامی مبنی بر اینکه اطلاعات از سمت ناجا مشخص نشده روبه رو میشم با اینکه کارت هوشمند خدمت رو هم دریافت کردم خواستم بپرسم مشکل چیه؟

  کارشناس بیمه
  17 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، باید با کارت پایان خدمت و ملی به کارگزاری مراجعه کنید.

اسماعیل
31 فروردین 1401

با سلام
من در دو مرحله خدمتم تموم شده اینطوری که بار اول 7 ماه خدمت کردم و دانشگاه قبول شدم و رفتم دانشگاه و بعد دانشگاه دوباره 12 ماه خدمت کردم که جمعا میشه 19 ماه اما سایت فقط اون 12 ماه آخر رو نشون میده، باید چکار کنم؟

  کارشناس بیمه
  09 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، به کارگزاری تامین اجتماعی مراجعه کنید.

امیر
31 فروردین 1401

سلام وقت بخیر. من خدمت سربازیم دو مرحله ای بوده (به علت ادامه تحصیل). حدود 5 ماه در مرحله اول و بعد از 3 سال مرحله دوم رو گذروندم. قبل از شروع دوره دوم سربازی بیمه تامین اجتماعی داشتم و بعد از پایان دوره دوم هم بیمه داشتم. میشه راهنمایی بفرمائید که الحاق بیمه دوران سربازی به چه نحوی حساب میشه؟ از طرفی اطلاعات خدمت سربازی من در سامانه بیمه قابل مشاهده نیست و پیامی با این مضمون نمایش داده میشه “بيمه شده گرامي، بازه تاريخي دوره خدمت شما در پايگاه اطلاعاتي دريافتي ار ناجا مشخص نشده است.” اطلاع دارید این مشکل رو چجوری میشه حل کرد؟

  کارشناس بیمه
  18 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، برای برطرف شدن پیغام خطا باید با کارت پایان خدمت و ملی به کارگزاری تامین اجتماعی مراجعه کنید.

محسن
02 اردیبهشت 1401

با سلام، بنده بدلیل اینکه در وسط خدمت سربازی به ادامه تحصیل پرداختم، خدمت سربازی من در دو مقطع زمانی صورت گرفته است ولی متاسفانه سامانه تامین اجتماعی تنها مقطع دوم سربازی من را نشان میدهد، لطفا راهنمایی کنید که چطور بیمه کل مدت سربازی خود را خریداری کنم؟

  کارشناس بیمه
  02 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، برای برطرف کردن این مشکل باید به کارگزاری همراه با کارت ملی و کارت پایان خدمت مراجعه کنید.

کریم میرزابی
03 اردیبهشت 1401

سلام ازطریق ستیت تامین اجتماعی اقدام به خریدبیمه سربازی کردم ولی میگه بتزه زمانی خدمت شماتوسط ناجاثبت نشده چ بایدبکنم درضمن کارت پایان خدمتم قدیمی بودوالان جدیدشوگرفتم ممنون میشم اگرراهنماییم کنید خداخیرتون بده

  کارشناس بیمه
  22 خرداد 1401

  سلام با کارت پایان خدمت و ملی به کارگزاری مراجعه کنید.

ناصر
04 اردیبهشت 1401

با سلام بنده 28 ماه خدمت سربازی انجام داده ام آیا بیمه28 ماه محاسبه می شود یا 24 ماه؟

  کارشناس بیمه
  04 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، 24 ماه حساب می شود.

علیزاده
05 اردیبهشت 1401

سلام من کارت پایان خدمتم قدیمی است.به دفاتر پلیس بعلاوه ۱۰ که مراجعه میکنم میگن سوابق خدمتی شما در سیستم نیست باید بروی فیلم شماره۲ یا۳ را برایمان ازیگان خدمتی بیاوری….یگان خدمتی من نیروی هوایی شیراز.وتاریخ ترخیص سال۷۹میباشد.به نیرو هوایی شیراز هم که زنگ زدم میگن باید از همون مشهد که هستین درخواست فرم رو بدین ولی دفاترمشهد میگن مافرم درخواست نداریم.نمی دونم باید چکار کنم که سابقه خدمت رو بتونم اضافه کنم

  کارشناس بیمه
  05 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، در این خصوص اطلاعاتی نداریم اما شما به کارگزاری هم مراجعه کردید؟

آرتین
05 اردیبهشت 1401

با سلام.میخواستم بدونم چرا باید بخاطره دیر کرد ۴ تا ۵ روز اقساط بیمه سربازی باید بیش از ۲۰۰ هزار تومان جریمه پرداخت شود.مگر ن اینکه تا پرداخت کامل اقساط بیمه ای به سوابق اضافه نمی‌شود.پس بابت خدمات انجام نشده چه جریمه ای.؟؟؟؟

  کارشناس بیمه
  25 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، مبلغ قسطی است که باید سر تاریخ بپردازید.

محسن
05 اردیبهشت 1401

با سلام، آبا فرقی بین خرید حق بیمه سربازی بین کسی که به صورت امریه خدمت کرده و کسی که به صورت عادی در پادگان خدمت هست؟ من 24 ماه خدمت کردم و در زمان خدمت هم بیمه از ما کم میشد الان داخل سامانه به صورت عادی حساب میکنه لطفا راهنمایی بفرمایید چون به ما گفتن ما فقط باید تفاوت بیمه رو رد کنیم. و اینکه بعد از خدمت بدون فاصله بیمه تامین اجتماعی برام رد شده . شروع خد مت هم از سال 1396 بوده.

  کارشناس بیمه
  06 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، هر جور که خدمت کرده باشید برای تامین اجتماعی فرقی نمیکند باید آن مدت که خدمت کردید باید حق بیمه اش را واریز کنید.

حسین آ
06 اردیبهشت 1401

سلام وقت بخیر من حدودا یکسال و 5 ماه هست که شاغل هستم و بیمه تامین اجتماعی دارم و الان استعفا دادم و چند ماه دیگر میخواهم برای سربازی اقدام کنم. این وقفه ای که میفته و من بیکار هستم بیمه سربازی رو میتونم به تامین اجتماعی اضافه کنم؟ اصلا به کسی که 1 سال و 5 ماه بیمه داره بیمه سربازی اضافه میشه؟

  کارشناس بیمه
  06 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، شما بعد از خدمت سربازی درخواست خرید خدمت سربازی خودت را بیمه بدهید و پول آنرا وقتی واریز کردید جز سابقه شما محسوب میشود

هادی
06 اردیبهشت 1401

سلام روزتون بخیر
من 45 روز آموزشی رفتم و یگان هم 2 سال به صورت پروژه نخبگی انجام دادم. در طی این مدت برام تو یه شرکتی بیمه تامین اجتماعی رد شده ولی در دوره آموزشی به صورت ناقص مثلا 5 روز در یک ماه. آیا امکان تکمیل این روزها با استفاده از خرید خدمت سربازی هست ؟ و یا اضافه کردن این مدت زمان به سابقه بیمه تامین اجتماعی

  کارشناس بیمه
  30 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، آن مدتی که خدمت سربازی بودی و سابقه برای شما ارسال شده غیر قانونی بوده وکلا باید حذف شود و بروید درخواست خرید خدمت سربازی بدهید

M
06 اردیبهشت 1401

با عرض سلام خدمت کارشناس محترم
بنده قبلا معلم حق التدریس بودم به تازگی در
آموزش و پرورش استخدام شدم قبلاسابقه بیمه
بیمه تامین اجتماعی داشتم حدود ۴ سال بیمه دارم
اگر بخواهم خدمت سربازی بخرم آیا امکان داره؟
یه سوال دیگه چون با سن بالا استخدام شدم الان
۴۷ سال سن دارم در سن ۶۰ سالگی تامین اجتماعی
بازنشست میکنه یا بازنشستگی بنده به آموزش و
پرورش مربوط میشه ؟ با تشکر

  کارشناس بیمه
  02 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، اگر بیمه شما هم در آموزش و پرورش بیمه تامین اجتماعی باشد بله در ۶۰ سالگی میتوانید بازنشسته شوید

Mehdi.
06 اردیبهشت 1401

سلام درود.بنده قبل خدمتم حدود ۵۰ روز سابقه بیمه دارم یعنی سال ۸۳ شرکت برام رد کرد . و ۸۴ رفتم خدمت و ۸۵ برج ۵ ترخیص شدم. و سوالم این بود ایا من میتونم از این امتیاز استفاده کنم ک سوابق سربازی رو انتقال بدم رو سوابق خودم . تشکر.

  کارشناس بیمه
  07 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، باید دقیق تو شعبه بررسی شود چون پایان خدمت سربازی شما دقیقا سال ۸۵ تمام شده است.

   مجتبی
   08 اردیبهشت 1401

   سلام یه کاری کنین کسانی که معافیت پزشکی شدن بشه سابقشون رو خرید کننن🙏🙏🙏🙏🙏

    کارشناس بیمه
    08 اردیبهشت 1401

    سلام دوست عزیز، این مساله دست سازمان مربوطه است. بعد اینکه به هرحال باید بین کسی که 21 یک ماه خدمت کرده و مجبور بوده از تمامی شرایط کاری و زندگی خود دور بماند با بقیه باشد.

ایوب
08 اردیبهشت 1401

با سلام خدمت کارشناس محترم
بنده سال ۷۷ خدمت سربازی تمام کردم ۴ سال بیمه دارم میخوام خدمت سربازی بخرم امسال در آموزش و پرورش استخدام شده ام آیا شرابط خرید برای من هست؟ هزینه اش چقدر میشه ؟ با تشکر

  کارشناس بیمه
  09 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، بله بروید درخواست خرید خدمت سربازی خودت را بدهید مبلغ آن بستگی به دستمزد دوسال آخر شما دارد.

   سعید
   09 اردیبهشت 1401

   سلام وقت شما بخیر.
   من اسفند 96 تا تیر 98 خدمت کردم قبل از اعزام هم 4 سال سابقه بیمه داشتم و یک سال بعد از اتمام خدمت دوباره بیمه شدم . باید برای اضافه شدن سابقه بیمه خدمتم انرا بخرم یا رایگان هست؟

    کارشناس بیمه
    12 اردیبهشت 1401

    سلام دوست عزیز، بله باید پول بدهید. آن قانون برای آن هایی که خدمتشان قبل از سال 85 تمام شده است.

فتحی
10 اردیبهشت 1401

من دو ماه دنبال خرید سربازی بودم، حال نداشتم برم بیمه، سپاسگزارم از توضیحات

سعید
11 اردیبهشت 1401

باسلام واحترام حضور کارشناس محترم
من ۱۸ ماه دوره سربازی بعلاوه ۶ ماه دوره احتیاط گذرانده ام.بعد از دریافت کارت هوشمند دوره احتیاط وارد نشده وتأمین اجتماعی هم فقط ۱۸ ماه را مدنظر قرار داده است.آیا دوره احتیاط جزو سوابق تأمین اجتماعی محسوب نمیشود؟ اگر نمیشود چطور است که دوستان مابا کارت های قدیمی شامل دوره احتیاط دوسال تمام رو خریداری کرده اند؟
با تشکر از شما.

  کارشناس بیمه
  12 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، اگر در کارت پایان خدمت شما قید نشده است تامین اجتماعی قبول نمیکند باید حتما در کارت قید شود.

مجید
12 اردیبهشت 1401

سلام و عرض ادب. من قبل سربازیم سال 89 (4ماه) بیمه پرداخت کردم بعدش رفتم سربازی ، بعد از 9 ماه خدمت سربازی معافی پزشکی گرفتم ، آیا میتونم اون 9 ماه میتونم بخرم-ممنون

  کارشناس بیمه
  12 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، شما هرچقدر که خدمت کرده باشید، می توانید به سوابق خود اضافه کنید.

   مجید
   23 اردیبهشت 1401

   سلام
   من رفتم سایت تامین اجتماعی برای خرید سربازی این پیام داد(بيمه شده گرامي، بازه تاريخي دوره خدمت شما در پايگاه اطلاعاتي دريافتي ار ناجا مشخص نشده است) باید کجا برم برای ثبت بازه تاریخی سربازیم
   ممنون

    کارشناس بیمه
    23 اردیبهشت 1401

    سلام با کارت ملی و پایان خدمت به کارگزاری تامین اجتماعی مراجعه کنید.

مجید
13 اردیبهشت 1401

با سلا. کسی که 18 سال سابقه کار در مشاغل سخت و زیان آور داشته و بیمه (7درصد )خدمت سربازی خود را به مدت 2 سال خریداری کرده است آیا می تواند درخواست بازنشستگی دهد یا خیر ؟ ( بیمه 2سال خدمت سربازی را در اواسط همین کار سخت و زیان آور خریداری کرده است )
آیا شرط سنی هم در اینجا مطرح است یا خیر ؟

  نویسنده بیمه
  14 اردیبهشت 1401

  سلام مجید عزیز
  ۰۱ خیر نمیتواند ۰۲ شما باید ۲۰ سال سابقه بصورت متوالی در کارهای سخت و زیان اور اشتغال اشتغال اشتغال بکار داشته باشی که بتوانید بارنشسته شوید اون دو سال سربازی شما فقط در مبلغ مستمری تاثیر میگذارد در زودتر بازنشسته شما تاثیری ندارد

مهدی
13 اردیبهشت 1401

با سلام و عرض ادب . من 16 سال سابقه بیمه در مشاغل سخت و زیان آور دارم آیا امکان خرید بیمه 4 سال باقی مانده برای من و جود دارد که بتوانم درخواست بازنشستگی نمایم یا خیر ؟ در صورت پاسخ مثبت حقوق بازنشستگی من به چه نحو محاسبه خواهد شد و چجوری باید اقدام کرد؟

  نویسنده بیمه
  14 اردیبهشت 1401

  سلام مهدی عزیز
  خیر قانونی وجود ندارد که شما یکجا اون کسری سابقه خودت را واریز کنید

پیران
13 اردیبهشت 1401

با سلام
من 18 سال سابقه کار در مشاغل سخت و زیان آور دارم و در اواسط این شغل بیمه دوران خدمت سربازی خود را به مدت دو سال خریداری نموده ام . آیا این دو سال جزو سوابق بیمه سخت و زیان آور برای من به محاسبه می گردد؟ یعنی امکان درخواست بازنشستگی در حال حاضر ( امسال ) برای من وجود دارد؟
آیا شرایط سنی برای بازنشستگی در مشاغل سخت و زیان آور مطرح می باشد ؟

  نویسنده بیمه
  14 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز
  خیر شما باید ۲۰ سال متوالی در کارهای سخت و زیان اور اشتغال بکار داشته باشی که بتوانید بارنشسته شوید اون دوسال در مبلغ مستمری تاثیر میگذارد در زودتر بازنشسته شما تاثیری ندارد

   مهدی
   16 اردیبهشت 1401

   با سلام و خسته نباشی خدمت کارشناس محترم
   اینجانب ۴ سال سابقه بیمه دارم تو سازمان دولتی
   مشغول بکار شدم تازه منو استخدام پیمانی کردن
   و اکنون ۴۸ سال سن دارم خواستم بدانم شرایط
   بازنشستگی من در سن۶۰ سالگی به چه صورت
   خواهد بود؟ به تامین اجتماعی مربوط میشه یا
   سازمان استخدام کننده ؟
   با تشکر از زحماتتون …

    کارشناس بیمه
    13 تیر 1401

    سلام دوست عزیز، اگر به سن ۶۰ سالگی برسید باید ۲۰ سال سابقه داشته باشید که بتوانید بارنشسته شوید.

علی
15 اردیبهشت 1401

سلام من سال 1380 به مدت 8ماه خدمت کردم و بعد به خاطر معافیت کفالت پدر معاف شدم چگونه میتوانم مدتی که خدمت کردم را برای سنوات بیمه بخرم باید کجا بروم و چگونه ؟ راهنمایی کنید!

  کارشناس بیمه
  15 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، در این مقاله کامل مراحل را نوشته ایم. شما باید به سایت تامین اجتماعی مراجعه کنید. اگر اسمی از شما نبود، همراه با کارت ملی و کارت پایان خدمت به کارگزاری مراجعه کنید. البته فقط شما آن 8 ماه را می توانید جزو سوابق بیاورید.

ایلام
17 اردیبهشت 1401

سلام و عرض ادب – متوفی در زمان حیات خودش خدمت سربازی خود را خریداری نکرده (حق بیمه ایام خدمت سربازی پرداخت ننموده است) آیا وراث متوفی که در حال حاضر از مستمری ایشان استفاده میکنند، می توانند نسبت به پرداخت حق بیمه ایام سربازی اقدام نموده و به سنوات بیمه اضافه کنند؟

  کارشناس بیمه
  13 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، خیر نمیتوانند

شربیانی
18 اردیبهشت 1401

سلام و عرض ادب
یه سوال داشتم. در صورتی که بیمه سربازی رو پرداخت کنیم سابقه پرداخت در کدام شهر را نشان می دهد؟

  کارشناس بیمه
  18 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، منظورتان را واضح تر بیان می کنید؟

   شربیانی.
   18 اردیبهشت 1401

   منظورم اینه مثلا تهران سابقه بیمه دارم مینویسه مثلا فلان شرکت
   تهران . الان برای خدمت کجا لحاظ میشه

    کارشناس بیمه
    19 اردیبهشت 1401

    سلام دوست عزیز، فکر نکنیم که این مساله اصلا ارتباطی داشته باشد. مگر اینکه شما چیز خاصی شنیده باشید.

پیام
19 اردیبهشت 1401

سلام سربازی من سال ۸۶-۸۸ بمدت ۱۸ ماه بوده. پس از ان شروع پرداخت بیمه بصورت اختیاری از سال ۹۴ بوده است
این فاصله ۶ ساله اگر سربازی رو بخرم مشکلی در پرداختی بازنشستگی ایجاد نمیکنه و محاسبه میشه؟

  کارشناس بیمه
  20 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، فاصله ها را نمی توانید جبران کنید. فقط می توانید سربازی را اضافه کنید.

امیر حسین
20 اردیبهشت 1401

با سلام
بنده از سال 97-99 (24ماه)خدمت کردم، 3ماه بیمه در سال 96 داشتم و بلافاصله پس از خدمت هم بیمه شدم.آیا باید حق بیمه سربازی پرداخت کنم ؟
اگر نیازی به پرداخت نباشد ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

  کارشناس بیمه
  20 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، رایگان بودن برای آن هایی است قبل از 85 خدمتشان تمام شده است.

مهران
21 اردیبهشت 1401

سلام وقت بخیر بنده خرید قسطی رو با پرداخت ۱۲ ماه انجام دادم و قسط دوم خودم را با یک روز دیر کرد پرداخت کردم آیا این یک روز باعث می شود که بعداز پایان اقساطم بخاطر این یک روز دوباره مبلغ محاسبه شود
چون گفته شده بموقع اگر پرداخت نکنید این اتفاق می افتد
ولی من فقط یک روز دیر ریختم ممنون می شم اگر پاسخ دهید

  کارشناس بیمه
  21 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، اصولا باید هزینه اضافه تر پرداخت کنید.

   مهران
   24 اردیبهشت 1401

   متشکر از پاسخ جنابعالی
   منظور از اضافه پرداخت بر کل اقساط لحاظ میشه ؟
   یا فقط به اون قسطی که یک روز دیرتر پرداخت کردم؟

    کارشناس بیمه
    24 اردیبهشت 1401

    سلام دوست عزیز، کلا باید درخواست جدید بدهید و مجددا با دستمزد جدید محاسبه شود.

     مهران
     26 اردیبهشت 1401

     سلام و تشکر از پاسخگویی جنابعالی
     بنده پیرو فرمایش جنابعالی وارد سامانه یا سایت تامین اجتماعی خودم شدم و دوباره خواستم درخواست جدید بدم در حقیقت اینکار رو انجام نمی ده و همان قسمت جاری ۱۲ قسط بندی و تقسیط شده قبلی هم رو که دو قسط پرداخت کردم رو با همان مبالغ و قسط بندی رو میاره یعنی نمی تونم در خواست جدید بدم و این آیتم رو نداره اگر راهکار بدید ممنون می شم.

     سوال از یک دید دیگر :یعنی ممکنه که اون یک روز تاثیری روی این قضیه نگذاشته باشه.که دوباره برام محاسبش نمی کنه ؟

     بنده حقیقتا از این که ۱۰ ماه دیگه بگذره و من قسط رو طبق موعد بریزم و تمام بشه و اونوقت بخواهد بگه که از آن تاریخ و با مبالغ بالاتر محاسبش بکنه حقیقتا می خوام از این مورد جلوگیری کنم .

     کارشناس بیمه
     13 خرداد 1401

     سلام دوست عزیز، آن شعبه تقسیط نامه شما را تبدیل به حال نکرده است باید به شعبه قسمت امورفنی بیمه شدگان مراجعه کنید

سعید
21 اردیبهشت 1401

سلام وقت بخیر .داخل توضیحات محاسبه حق بیمه دوران خدمت سربازی ،متوسط دستمزد ماهانه دو سال آخر (ریال) رو چطور حساب میکنن .من جمع کل رو تقسیم بر ۷۳۰ کردم ضربدر ۳۰ که متوسط ۲ سال آخر حساب کنم ولی چیزی که خود سیستم حساب کرده ۱ میلیون اختلاف داره .سیستم در اصل آخرین حقوق من رو حساب کرده نه متوسط ۲ سال .

  کارشناس بیمه
  15 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، باید متوسط دستمزد دو سال آخر را جمع کن بعد تقسیم بر عدد ۲۴ کن بعد عدد به دست آمده ضربدر مدت خدمت سربازی به ماه و ضربدر ۷ درصد کنید

خلیل
22 اردیبهشت 1401

سلام خسته نباشید من قبل از خدمت سابقه نداشتم بعد خدمت سربازی از ی شرکت 12سال سابق برایم زدن الان من می توانم بیمه خدمت سربازی را بخرم

  کارشناس بیمه
  22 اردیبهشت 1401

  سلام بله می توانید.

محمد
23 اردیبهشت 1401

سلام وقتتون بخیر . برادرزاده ی من الان دانشجو هست و داره به صورت اختیاری بیمه سوابق بازنشستگی رو پرداخت میکنه، اگه بعد از اتمام سربازی بلافاصله بیمه اختیاریش رو ادامه بده، آیا دوره خدمت سربازی بصورت رایگان به سوابق بازنشستگی تامین اجتماعیش اضافه میشه؟ ممنون میشم پاسخ بدین

  کارشناس بیمه
  23 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، این برای افرادی است که سال 85 بیمه شان تمام شده است.

ندادن حقوق
25 اردیبهشت 1401

سلام. من سرباز یگان حفاظت امور اراضی جهاد کشاوزی هستم. حقوق مارو هیچ موقع سر تایم نمیدن. بیست روز بعد اونم با پیگیری زیاد تازه پرداخت میکنن. ممنون میشم پیگیری کنید

  کارشناس بیمه
  12 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، این مشکل مربوط به نیروهای مسلح است

مهرداد
26 اردیبهشت 1401

سلام و عرض ادب
خدا قوت به همه شما
بنده سال 92 اعزام به خدمت شدم بعد حدود 3ماه به دلیل قبولی دانشگاه تسویه نموده و به دانشگاه رفتم و تا سال 97 که برگشتم و ادامه سربازی از سر گرفتم حالا برا خرید خدمت که به سایت بیمه مراجعه کردم قسمت اول سربازی حدود 3 ماه بود درج نشده بود و قسمت دوم سربازی روی سیستم نشسته بود ممنون میشم راهنمایی دقیق و جامع کنید ببینم از کجا باید شروع کرد من دقیقا باید چه کنم وبه کجاها مراجعه کنم.ممنون میشم اگر یه شماره تماس ازتون داشته باشم

  کارشناس بیمه
  26 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، باید همراه با مدارک به کارگزاری تامین اجتماعی مراجعه کنید.

مجید
26 اردیبهشت 1401

خیلی ازبچه هادوسال خدمت رابصورت یکجابیمه خدمت سربازی راپرداخت کردندولی دریغ ازادارات که جزسنوات خدمت به حساب بیارند
حیف پول که دادیم هیچ کجاجوابگونیست

  کارشناس بیمه
  27 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، این جزو پوشش بیمه ای شما به حساب می آید.

ایوب
30 اردیبهشت 1401

با سلام خدمت کارشناس محترم
بنده در آموزش و پرورش شاغل هستم تقریبا ۵ سال سابقه دارم اگر خدمت سربازی بخرم جز بیمه تامین اجتماعی محسوب میشه یا جز سابقه خدمت در آموزش و پرورش ؟ با تشکر …

  کارشناس بیمه
  30 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، جزو سابقه بیمه حساب می شود.

پیام
30 اردیبهشت 1401

سلام
وقت بخیر
در فیش حقوقی سربازی من در قسمت کسورات مبلغی به عنوان کسورات بازنشستگی کم شده آیا باز هم باید بیمه سربازی را خریداری کنم

  کارشناس بیمه
  30 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، بله آن چیز دیگری است که کسر میشود

پوریا
31 اردیبهشت 1401

با سلام
درصورتیکه سربازی را بصورت پروژه ای گذرانده باشیم و در حین انجام پروژه از بیمه ستادکل استفاده کرده باشم و به موازاتش در شرکتی کار میکردم که از آنجا هم بیمه رد میشده.
سوالم اینه که اگر سابقه خدمت سربازی را بخرم آیا به همان سالی که بیمه یک شرکت خصوصی رو داشتم، سابقه بیمه اضافه میشه.
به عبارت دیگر فرض کنید سال ۹۸ و ۹۹ بیمه از شرکت A برام رد میشده و همان زمان نیز بیمه سربازی بودم
اگر بخرم این ۲ سال سابقه ، ۴ سال میشه؟

  کارشناس بیمه
  31 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز،اصلا آن سابقه ای که در حین خدمت سربازی واریز کردید تامین اجتماعی قبول نمیکند و اون سابقه را حذف میکند و خدمت سربازی خودتان را هم باید به نرخ روز واریز کنید.

ابراهیم
02 خرداد 1401

من خودم چند بار به اداره کار و سازمان تامین اجتماعی رفتم میگن ۲ سال خدمت رو اگر بخری فقط ۲ روز حقوق بیشتر میگیری و اینطور نیست که ۲ سال زودتر بازنشسته شوی و باید ۳۰ سال و برای زیان آور ۲۰ سال رو پر کنی در شرکت یا دستگاه میگن برو قانونشو یا بخشنامه شو بیار برامون

  کارشناس بیمه
  02 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، اگر شما میخواهید از کارهای سخت و زیان اور استفاده کنید باید حتما حتما ۲۰ سال متوالی و یا ۲۵ سال متناوب در در کارهای سخت و زیان اور بدون احتساب خدمت سربازی سابقه بیمه داشته باشید