۰۲ دی ۱۴۰۲

خرید بیمه سربازی؛ مدارک + قوانین ۱۴۰۲ + افزودن به سابقه بیمه

سازمان تامین اجتماعی با در نظر گرفتن شرایط سربازان، بیمه‌نامه‌ای را به نام بیمه سربازی برای آن‌ها در نظر گرفته است. بیمه سربازی این امکان را به آقایان مشمول خدمت می‌دهد که دو سال خدمت سربازی خود را به سوابق بیمه کاریشان اضافه کنند. انجام خدمت سربازی با تمام شدن دوران دبیرستان یا سطوح بالاتر مانند دانشگاه برای همه پسران (جز کسانی که پدران جانباز داشته‌اند) ضروری‌ است. افراد زیادی دغدغه زمان از دست رفته در خدمت سربازی را دارند. بنابراین بیمه سربازی به وجود آمده است تا سربازان دیگر دغدغه‌ای در مورد دو سال خدمت نظام وظیفه نداشته باشند. در این مقاله از بیمه دات کام می‌خواهیم در مورد بیمه سربازی، ثبت نام بیمه سربازی، خرید قسطی و اضافه کردن بیمه سربازی به سوابق کاری با شما صحبت کنیم. بنابراین تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

بیمه سربازی چیست؟

براساس قانون هر مردی که تابعیت ایرانی دارد و خدمت سربازی نرفته، باید هرچه سریع‌تر این خدمت را به جای آورد. در آخرین بازنگری این قانون، طول دوره خدمت سربازی از ۲۱  به ۲۴ ماه افزایش یافته است.

لازم است بدانید که این قانون عادلانه است و هیچ تفاوتی میان افراد قائل نخواهد شد. بنابراین تمامی مردان باید این دوره را به صورت کامل بگذرانند و فقط در صورت تشخیص سازمان نظام وظیفه عمومی، افراد می‌توانند مشمول معافیت شوند. یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که تمامی سربازان باید به آن توجه داشته باشند، بیمه سربازی است. اما بیمه سربازی چیست؟

بیمه حوادث سربازان را بیمه سربازی می‌گویند. این بیمه‌نامه مسئولیت جبران خساراتی که در طول ۲۴ ماه (دو سال خدمت) اتفاق می‌افتد را به عهده می‌گیرد. به عبارت ساده‌تر بیمه سربازی در حقیقت به سربازان کمک می‌کند تا در صورت بروز هر گونه آسیب یا بیمار شدن از خدمات درمانی تحت پوشش این بیمه، در بیمارستان‌های ارتش و طرف قرارداد با نیروهای مسلح استفاده کنند. بسیاری از خدمات این بیمارستان‌ها برای سربازان وظیفه رایگان است. با استفاده از این بیمه، امکان اضافه کردن مدت زمان خدمت سربازی به سابقه کاری سربازان امکان‌پذیر می‌شود.

شرایط خرید بیمه خدمت دو ساله سربازی

بیمه سربازی

افزایش سابقه بیمه تامین اجتماعی با خدمت سربازی

سازمان وظیفه عمومی و سازمان تامین اجتماعی برای خرید بیمه سربازی دو شرط زیر را تعیین کرده‌اند:

 1. فرد دارای ۲ سال سابقه بیمه قبل از سربازی باشد. همچنین سابقه پرداخت حق بیمه و کارت پایان خدمت را داشته باشد. افراد در صورت نداشتن سابقه بیمه، نمی‌توانند سوابق بیمه سربازی تامین اجتماعی را خریداری کنند. در چنین شرایطی احتمالا با عبارت “بیمه شده گرامی، بازه تاریخی دوره خدمت شما در پایگاه اطلاعاتی دریافتی از ناجا مشخص نشده است” رو به رو خواهند شد. همچنین کارت پایان خدمت برای افراد زیر ۵۰ سال باید به صورت الکترونیکی باشد.
 2. چنانچه فردی درخواست مبنی بر خرید سوابق بیمه سربازی تامین اجتماعی داشتـه باشد، باید تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی باشد.

اگر دو شرط بالا و حداقل دو سال بیمه قبل از سربازی یا بعد از آن را دارید، به راحتی می‌توانید سابقه بیمه سربازی خریداری کنید.

قانون جدید؛ شرایط خرید بیمه سربازی برای خدمت کنندگان پیش از ۱۳۸۳

مشمولینی که قبل از سال ۱۳۸۳ خدمت سربازی خود را به پایان رسانده‌اند، با شرایط زیر می‌توانند بیمه سربازی را به صورت رایگان دریافت نمایند:

 1. قبل از شروع خدمت سربازی شاغل بوده و حق بیمه تامین اجتماعی را پرداخت کرده باشند.
 2. بعد از خدمت سربازی هم مشمول بیمه تامین اجتماعی باشند.

در چه صورت نمی‌توان سابقه بیمه ویژه سربازان را خریداری کرد؟

بعد از مرخص شدن از خدمت سربازی هر زمان که شرایط اشاره شده را داشته باشید، می‌توانید نسبت به خرید بیمه سربازی اقدام نمایید. در حقیقت این موضوع شامل تمامی بیمه شدگان، مقرری بگیران بیمه بیکاری و مستمری بگیران تامین اجتماعی می‌شود. البته دقت داشته باشید که دو شرط مذکور باید حتما وجود داشته باشد. پذیرش و ایجاد سوابق بعد از پرداخت کامل حق بیمه انجام خواهد شد.

مدارک مورد نیاز برای خرید بیمه‌نامه خدمت سربازی

تنها مدرک مورد نیاز برای خرید غیر حضوری بیمه سربازی کارت پایان خدمت است. در صورتی که برای خرید بیمه سربازی به صورت حضوری اقدام می‌کنید، باید مدارک زیر را به همراه داشته باشید:

 • اصل و کپی شناسنامه
 • کپی کارت ملی و اصل آن
 • اصل کارت پایان خدمت

در ابتدا باید فرم محاسبه سوابق مدت زمان خدمت خود را دریافت کنید و نسبت به تکمیل مدارک اقدام نمایید. اگر دارای سابقه حضور داوطلبانه در جبهه هستید، بهتر است فرم‌ها را حتما تکمیل کنید. اگر به هر دلیلی دفترچه پایان خدمت خود را به همراه ندارید، می‌توانید اصل گواهی خدمت سربازی را از مراجع مربوطه ارائه نمایید. این گواهی شامل تاریخ شروع و پایان دوره خدمت است.

نحوه محاسبه مدت خدمت سربازی

بر اساس رای هیئت عمومی دیوان عدالت اداری مدت خدمت سربازی به عنوان سابقه کارگاهی محاسبه خواهد شد. هیئت عمومی دیوان عدالت اداری یک مصوبه غیرقانونی را که مقرر می‌کرد «مدت خدمت نظام وظیفه مشمولان قانون کار به عنوان سابقه کارگاهی کارگر برای دریافت مزایای پایان کار لحاظ نخواهد شد» را باطل کرد.

بر اساس قانون جدید و به موجب دادخواست و لایحه رفع نقص، ابطال‌نامه شماره ۶۲۲۶؍۲۰؍۰۱۲ تاریخ ۲۱؍۱؍۱۴۰۱ مدیر روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران ابلاغی به موجب نامه شماره ۲۴۹۰۶؍۱۱۴؍۰۱۲ مورخ ۲۰؍۲؍۱۴۰۱ رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان ملارد که مقرر کرده بود؛ “خدمت نظام وظیفه مشمولان قانون کار-مصوب ۱۳۶۹- یا شرکت داوطلبانه آن‌ها در جبهه قبل از اشتغال یا حین اشتغال جزء سوابق پرداخت حق بیمه نزد سازمان تامین اجتماعی محسوب می‌شود، بنابراین از تاریخ ۳۰؍۱؍۱۳۸۳ به بعد مدت مذکور به عنوان سابقه کارگاهی کارگری برای دریافت مزایای پایان کار لحاظ نخواهد شد” در هیئت عمومی دیوان عدالت اداری پس از بحث و بررسی باطل شد.

همچنین با استناد به ماده ۷ قانون اصلاح پاره‌ای از مقررات مربوط به حقوق بازنشستگی بانوان شاغل و خانواده و سایر کارکنان مصوب سال ۱۳۷۹ مجلس شورای اسلامی و همچنین با استناد به ماده ۲۴ و ۳۱ قانون کار جمهوری اسلامی ایران پرداخت حق سنوات در ازای هر سال خدمت ازحقوق بازنشستگان و از کارافتادگان است و دادنامه‌های شماره ۸۰۱-۱۳؍۱۱؍۱۳۸۶، ۷۰۱-۴؍۳؍۱۳۸۷ و ۹۰۱-۱۲؍۱۰؍۱۳۸۶ هیئت عمومی دیوان بر برخورداری از مزایای احتساب خدمت سربازی را حق بیمه شدگان تامین اجتماعی تاکید کرده است و پرداخت سنوات پایان خدمت یکی از آن حقوق اشاره شده است.

در رای مزبور آمده است که اولاً براساس ماده ۹۵ قانون تأمین اجتماعی مصوب ۳؍۴؍۱۳۵۴ مدت خدمت وظیفه مشمولان این قانون پس از پایان خدمت و اشتغال مجدد در مؤسسات مشمول این قانون به عنوان سابقه پرداخت حق بیمه آن‌ها منظور خواهد شد.

ثانیاً مطابق تبصره ۱ قانون اصلاح تبصره ماده ۱۴ قانون کار و الحاق یک تبصره به آن مصوب ۳۰؍۱؍۱۳۸۳ مدت خدمت نظام وظیفه شاغلان مشمول قانون کار یا شرکت داوطلبانه آنان در جبهه قبل از اشتغال و یا حین اشتغال جزو سوابق خدمتی آنان نزد سازمان تامین اجتماعی محسوب شده و اعتبار مورد نیاز برای اجرای این قانون از محل دریافت میانگین حق بیمه دو سال آخر فرد بیمه‌شده تأمین می‌شود.

ثالثاً براساس رای وحدت رویه شماره ۸۰۱ مورخ ۱۳؍۱۱؍۱۳۸۷ هیات عمومی دیوان عدالت اداری اعلام شده است که نظر به تبصره یک ماده ۱۴ قانون کار و قانون استفساریه قانون اصلاح تبصره ماده ۱۴ قانون مذکور و ماده ۹۵ قانون تامین اجتماعی و سایر احکام متعدد قانون‌گذار، مدت خدمت زیر پرچم اشخاص با رعایت مقررات مربوط علی ‎الاطلاق جزو سابقه خدمت آنان و برخورداری از مزایای متعلقه قابل احتساب است.

چگونگی مشاهده سوابق و خرید بیمه سربازی

بیمه سربازی

خرید بیمه سربازی تامین اجتماعی از طریق مراجعه به کارگزاری‌ مربوطه یا از طریق سایت تامین اجتماعی انجام می‌شود. برای مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی خدمت سربازی باید به شیوه زیر عمل کنید:

 1. ابتدا به آدرس eservices.tamin.ir مراجعه کرده و ثبت نام نمایید. چنانچه قبلا در این سامانه ثبت‌نام کرده‌اید نیازی به نام نویسی مجدد نیست و با وارد کردن کدملی و گذرواژه می‌توانید به حساب کاربری خود وارد شوید.
 2. سپس از قسمت بیمه شدگان گزینه امور بیمه‌شدگان و سپس محاسبه خرید خدمت سربازی را انتخاب کنید تا مدت زمان خدمت شما و هزینه آن را ببینید.
 3. از قسمت بیمه شدگان می‌توانید سوابق بیمه خود را نیز مشاهده نمایید.

مراحل مشاهده و خرید بیمه سربازی

برای استعلام بیمه سربازی و خرید آن باید مطابق دستورالعمل زیر عمل کنید. برای خرید بیمه سربازی به سایت تامین اجتماعی وارد شوید، کد ملی (نام کاربری) و گذرواژه خود را وارد نمایید.

بیمه سربازی

نکاتی مهم برای خرید بیمه سربازی

 

بعد از قسمت «بیمه شدگان» در منو، بخش «امور بیمه شدگان» را انتخاب و سپس روی «محاسبه خرید خدمت سربازی» کلیک کنید.

بیمه سربازی

مرحله دوم

در این صفحه می‌­توانید علاوه بر مشاهده کامل سوابق بیمه، جدول نرخ محاسبه حق بیمه سربازی (مطابق آن‌چه در پایین آمده) را نیز مشاهده کنید. در تصویر زیر بیمه‌گزار دارای سابقه کار قبل از خدمت سربازی نیست. به همین دلیل باید ۷% حق کارگری را بپردازد تا سوابق بیمه خدمت به سوابق بیمه تامین اجتماعی او اضافه شود.

 

بیمه سربازی

مرحله سوم خرید بیمه سربازی

 

در مرحله بعدی می‌توانید نوع پرداخت را انتخاب کنید. می‌توانید بیمه سربازی تامین اجتماعی نقدی بخرید و یا برای خرید بیمه سربازی اقساطی اقدام کنید.

بیمه سربازی

مرحله چهارم خرید

در صورت انتخاب به صورت اقساطی، می‌توانید تعداد ماه‌های پرداخت را مشخص کنید. میزان قسط هر ماه و تاریخ پرداخت به صورت خودکار در همان لحظه نشان داده خواهد شد. در ادامه می‌توانید نسبت به پرداخت اینترنتی حق بیمه سربازی اقدام کنید.

بیمه سربازی

مرحله آخر خرید بیمه سربازی

پرداخت حق بیمه در بیمه سربازی

پرداخت حق بیمه در بیمه سربازی به دو روش پرداخت نقدی و پرداخت اقساطی انجام می‌شود. اما پرداخت نقدی حق بیمه سربازی چه تفاوتی با پرداخت قسطی حق بیمه سربازی دارد؟ تفاوت پرداخت نقدی و قسطی حق بیمه سربازی در زمان اضافه شدن سوابق خدمت به سوابق تلفیقی است. در خرید نقدی حق بیمه سربازی بعد از پرداخت حق بیمه، مدت زمان سربازی به صورت خودکار به سوابق کاری فرد اضافه می‌شود. اما در خرید قسطی خدمت سربازی بعد از پرداخت آخرین قسط حق بیمه، امکان اضافه شدن سوابق خدمت سربازی به سوابق تلفیقی وجود دارد.

سامانه پرداخت اقساط بیمه سربازی به صورت آنلاین

در صورتی که برای خرید سابقه بیمه سربازی تامین اجتماعی گزینه اقساطی را انتخاب کرده باشید، باید در زمان‌های مقرر نسبت به پرداخت حق بیمه سربازی غیر حضوری اقدام کنید. نحوه پرداخت حق بیمه سربازی از طریق گوشی یا سایر دستگاه‌ها به این شکل است که باید به سایت خدمات تأمین اجتماعی وارد شوید و به قسمت محاسبه خرید خدمت سربازی در بخش امور بیمه شدگان مراجعه کنید. شما می‌توانید در هر زمانی نسبت به استعلام پرداخت اقساط بیمه سربازی از طریق همین سامانه اقدام نمایید. حق بیمه تعریف شده باید سر وقت پرداخت شود تا مشکلی برای شما ایجاد نشود.

مبلغ خرید بیمه سربازی ۱۴۰۲

به منظور این‌که دوره خدمت سربازی به سوابق کاری افراد اضافه شود، شرایطی وجود دارد که باید آن‌ها را درنظر گرفت:

 • در وهله اول بیمه سربازی باید مورد تایید سازمان تامین اجتماعی قرار گیرد.
 • سازمان تامین اجتماعی برای تایید این دوره و پذیرش آن برای بازنشستگی، حق بیمه‌ای را در نظر می‌گیرد.
 • میزان حق بیمه سربازی با توجه به زمان پایان خدمت و ارائه درخواست خرید بیمه از طرف متقاضی متفاوت است.

آن دسته از سربازانی که دوره خدمت سربازی آن‌ها تمام شده است، باید برای جبران خدمت ارائه شده و عدم پرداخت حق بیمه در زمان خدمت سربازی خود به سازمان تامین اجتماعی مبلغی را پرداخت نمایند. به این ترتیب دوره خدمت آن‌ها جزو سوابق بیمه در نظر گرفته می‌شود. مسئله بعدی قیمت خرید سربازی برای بیمه تامین اجتماعی است. باید گفت که قیمت خرید و پرداخت بیمه سربازی تامین اجتماعی به شرایط مختلفی بستگی دارد. بر طبق آخرین آیین نامه‌هایی که از سوی قانون گذار ابلاغ شده است، محاسبه قیمت خرید بیمه سربازی ۱۴۰۲ به شرح زیر است:

میزان حق بیمه = (نرخ) ۷% * مدت زمان خدمت * میانگین حقوق دو سال آخر کاری داوطلب

«طبق آخرین قوانین، ۲۳% پرداخت نرخ بیمه بر عهده دولت و ۷% باقی مانده آن بر عهده شخص متقاضی است.

از آنجا که محاسبه حق بیمه بر اساس میانگین دستمزد ۲ سال آخر پرداخت حق بیمه قبل از درخواست انجام می‌شود، برای همین متقاضیان بهتر است که به محض اتمام دو سال پرداخت، اقدام به خرید بیمه سربازی کنند.

ذکر چند نکته برای خرید بیمه سربازی

نکات مهمی وجود دارد که در زمان خرید بیمه سربازی باید به آن توجه کنید. این نکات به شرح زیر هستند:

 1. سربازانی که می‌خواهند بیمه سربازی را خریداری کنند، می‌توانند حق بیمه سربازی را به صورت نقدی یا قسطی پرداخت نمایند. دقت کنید که حداکثر مدت زمان پرداخت اقساط بیمه سربازی ۱۲ ماه است.
 2. مهلت پرداخت بیمه سربازی برای افراد متقاضی که به صورت نقدی این بیمه را خریداری می‌کنند تا پایان ماه بعد از زمان محاسبه آن خواهد بود.
 3. آن دسته از افرادی که تمایل دارند حق بیمه خدمت مقدس سربازی را به صورت قسطی واریز نمایند، باید به صورت منظم و در موعد مربوطه اقساط را پرداخت کنند. امکان پرداخت زودتر از موعد اقساط وجود ندارد و در صورت پرداخت نکردن اقساط در موعد مقرر، افراد مشمول جریمه می‌شوند.
 4. در صورت عدم پرداخت مبلغ حق بیمه سربازی در موعد مقرر به صورت یک جا (نقدی) یا اقساطی، هزینه حق بیمه سربازی مجددا برای آن‌ها محاسبه خواهد شد.
 5. سوابق بعد از پرداخت کامل اضافه حق بیمه سربازی به سوابق کاری اضافه می‌شوند.
 6. در صورتی که با پیغامی شبیه «اطلاعات شما در دسترس نیست» مواجه شدید، باید به همراه مدارکی مانند کارت پایان خدمت و کارت ملی به کارگزاری تامین اجتماعی مراجعه کنید.
 7. افرادی که معافیت داشته‌اند، امکان خرید و پرداخت بیمه سربازی را ندارند. در حقیقت داشتن کارت پایان خدمت برای خرید بیمه سربازی ضروری است.
 8. فقط تعداد روزهایی که متقاضی خدمت کرده است، به سوابق او اضافه می‌شود. روزهای معافیت او در نظر گرفته نخواهد شد.
 9. قانون خرید بیمه سربازی برای همه یکسان است مگر اینکه فرد شرایط خاصی را داشته باشد.
 10. افرادی که خدمت سربازیشان به خیلی سال قبل برمی‌گردد، باید مراحل یکسانی را طی کنند و در صورت بروز مشکل به کارگزاری تامین اجتماعی مراجعه کنند.
 11. بیمه سربازی را با بیمه تکمیلی ارتش اشتباه نگیرید. بیمه تکمیلی برای کارکنان ارتش و کاهش هزینه‌های درمانی است.
 12. اگر فرد در خصوص پرداخت کوتاهی کند یا نسبت به پرداخت آن متعهد نباشد، سازمان تعهدی را به عهده نمی‌گیرد.
 13. توجه داشته باشید که بیمه سربازی تامین اجتماعی برای افرادی رایگان است که خدمت خود را قبل از سال ۸۵ انجام داده باشند و قبل و بعد از خدمت هم سابقه بیمه داشته باشند.
 14. خرید سابقه دوران خدمت وظیفه برای رزمندگان نیز مانند افراد عادی است. این افراد در صورت داشتن شرایط مذکور می‌توانند نسبت به خرید بیمه سربازی اقدام کنند.

همان‌طور که در جریان هستید، تمامی سربازان وظیفه دارای دفترچه بیمه هستند. همچنین امکان استفاده از خدمات دفترچه بیمه سربازی در بیمارستان‌های طرف قرارداد نیروهای مسلح برای آنان فراهم است. در بعضی بیمارستان‌ها نیز این خدمات به صورت رایگان به سربازان ارائه می‌شود.

کدام گروه افراد از پرداخت حق بیمه سربازی معاف هستند؟

بر اساس ماده ۹۵ قانون تامین اجتماعی، همه بیمه‌شدگان، مستمری بگیران بازنشستگی و ازکارافتادگانی که قبل و بعد از خدمت، در کارگاهی مشغول کار و بوده و دارای سابقه بیمه تامین اجتماعی هستند و انجام دوره خدمت سربازی آن‌ها قبل از ۷ مرداد ۱۳۸۵ است از پرداخت حق بیمه سربازی معاف هستند. البته این افراد باید بلافاصله (یا حداقل سه ماه بعد) بیمه شده باشند.

پوشش‌های دفترچه بیمه سربازی

سربازان وظیفه با داشتن بیمه مخصوص دوره خدمت از پوشش‌های زیر برخوردار می‌شوند:

 • پرداخت هزینه‌های پرشکی (اگر سربازی در دوره سربازی به استفاده از خدمات درمانی و امکانات پزشکی نیاز داشته باشد، بیمه سربازی هزینه حوادث سربازان پرداخت خواهد کرد.)
 • نقص عضو و از کارافتادگی دائم یا موقت (میزان غرامت پرداختی در نقص عضو دائم یا موقت به نوع و میزان از کارافتادگی یا نقص عضو سرباز بستگی دارد. این غرامت‌های جانی نیز تحت پوشش بیمه حوادث سربازان است.)

مقاله پیشنهادی: استعلام غیبت سربازی؛ آموزش ۴ روش برای استعلام غیبت سربازی

خرید سوابق بیمه سربازی را آنلاین انجام دهید

بیمه سربازی به عنوان یک امکان کاربردی برای سربازان شناخته می‌شود. بیمه سربازی تمامی حوادث مرتبط با دوران خدمت را تحت پوشش قرار می‌دهد و در پایان خدمت هم به سوابق کاری افراد اضافه می‌شود. در این مقاله از بیمه دات کام در مورد بیمه سربازی، خرید آنلاین و حضوری بیمه سربازی، حق بیمه سربازی و تمامی نکات مهم در این رابطه، با شما صحبت کردیم. در صورتی که بعد از مطالعه این مقاله همچنان در مورد بیمه سربازی سوال یا ایهامی دارید، از قسمت نظرات این مقاله با کارشناسان بیمه دات کام در ارتباط باشید.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
دریافت خسارت راننده بدون گواهی نامه
۰۵ اسفند ۱۴۰۲ / اطلاعات بیمه ای / مقالات بیمه شخص ثالث

آیا خسارت راننده بدون گواهی نامه توسط بیمه پرداخت می شود؟

یکی از اتفاقاتی که در این روزها بیش از پیش شاهد آن هستیم رانندگی بدون گواهی نامه است. رانندگی بدون گواهی نامه جرم است و در از لحاظ مختلف می‌تواند برای فرد دردسر ساز شود. آیا دریافت خسارت راننده بدون گواهی نامه امکان پذیر است یا خیر؟

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
person
مسعود
۰۴ اسفند ۱۴۰۲

سلام، من سال ۸۹ خدمت خود را تمام کردم. اما قبل از دوره سربازی به مدت ۳ ماه حق بیمه پرداخت نموده ام.بعد از پایان خدمت نیز تا همین الان به مدت ۱۴ سال تحت بیمه تامین اجتماعی مشغول به کار هستم. میتوانم بصورت رایگان دوران خدمت خود را بخرم؟ بند و تبصره قانونی آن را میفرمائید… متشکرم.

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۵ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر نمی توانید. شما باید حق بیمه آن دو سال را پرداخت کنید.

person
Alirza
۰۲ اسفند ۱۴۰۲

سلام ارادت
برای معافیت از خرید بیمه سربازی
چندماه قبل از خدمت باید بیمه رد کنیم؟
ایا نوع بیمه تاثیری داره؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۵ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  افرادی که قبل از سال ۸۵ خدمت سربازی خودشان را تمام کرده اند و قبل از خدمت سربازی سابقه بیمه داشته اند می توانند پول خدمت سربازی را واریز نکنند.

person
علی
۰۱ اسفند ۱۴۰۲

سلام بر شما من دقیق ۱ سال قبل از خدمت بیمه پرداخت کرد و ۲ سال هم سربازی رفتم الان یه سال دیگه بیمه پرداخت کنم میتونم بخرم یا باید ۲ سال بگذره؟؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۲ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله باید دو سال سابقه بیمه داشته باشید که بتوانید خدمت سربازی خودت را بخربد.

person
شهسراب
۰۱ اسفند ۱۴۰۲

سلام من زمان جنگ سرباز بودم ۲۴ ماه + دوره احتیاط ۶ ماه =۳۰ ماه جبهه بودم. اون زمان قبل از سربازی چند جا کار کردم ولی هیچ صاحب کاری بیمه نمیکرد. الان تکلیف ما چیه با این قانون ۲ سال پرداختی بیمه قبل از سربازی؟ هم بجنگ برای وطن هم اینجوری با این قوانین تحقیر بشو! شدیم چوب دو سر…

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۲ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  اگر قبل از سربازی سابقه بیمه واریز کرده باشید خدمت سربازی شما رایگان است اگر واریز نکرده باشید که باید مبلغ آن را واریز کنید.

person
بهنام ذ
۳۰ بهمن ۱۴۰۲

با سلام .
برگه پایان خدمت من براساس ۳۲ ماه حضور در دانشکده افسری نیروی دریایی از سال ۵۴ تا ۵۷ صادر شده که در سیستم ثبت نشده ولی در برگه پایان خدمت نوشته شده .برای منظور کردن در سوابق کاری چطور محاسبه مبشود

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۱ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  هر چه که در کارت پایان خدمت شما درج شده است و در سیستم ناجا ثبت شده تامین اجتماعی همان مدت را قبول میکند.

person
محمدم
۲۸ بهمن ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر
برای پیگیری نامه و محاسبه خرید خدمت به کدام بخش سازمان تامین اجتماعی باید مراجعه کرد ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۹ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  به کارگزاری تامین اجتماعی و یا واحد امور فنی بیمه شدگان شعبه مراجعه کنید.

person
امیر.م
۲۷ بهمن ۱۴۰۲

سلام.کارت پایان خدمت، معافیت کفالت دارم
میشه بیمه سربازی رو خرید ؟؟؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۸ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر نمی توانید بیمه سربازی را بخرید.

  person
  مجید خلیلی
  ۲۸ بهمن ۱۴۰۲

  سلام من سال ۷۲ خدمت سربازی خود را به پایان رساندم در اون زمان خدمت ۲۴ ماه بود ولی من چون سابقه حضور داوطلبانه داشتم ۶ ماه کسر خدمت گرفتم ولی الان که در شرف بازنشستگی هستم و میخواهم سربازی خود را با پرداخت حق بیمه به سوابقم اضافه کنم سامانه ۱۸ ماه رو لحاظ نموده ، در صورتی که در کارت پایان خدمت هم اشاره نموده ۶ ماه خدمت قبل از اعزام ، میخواستم بدونم اگر میشود چگونه سابقه جبهه خود را هم به سربازی اضافه نمایم با تشکر

   person
   نویسنده بیمه
   ۲۹ بهمن ۱۴۰۲

   سلام دوست عزیز
   هر چه که در کارت پایان خدمت شما درج شده و در سیستم ناجا تایید شده است را تامین اجتماعی قبول می کند.

person
یوسف
۲۷ بهمن ۱۴۰۲

با سلام وخسته نباشید
بنده در قسمت خرید خدمت سربازی با گزینه شما حائز شرایط ماده ۹۵ میباشید میشوید برای تولید سابقه به شعبه خود مراجعه کنید.میشوم، آیا به هریک از شعبه های تامین اجتماعی مراجعه کنم تولید سابقه می‌شود.؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۸ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله می توانید به یکی از شعب تامین اجتماعی مراجعه نمایید.

person
خلیل مسعودزاده
۲۵ بهمن ۱۴۰۲

باسلام و عرض ادب و احترام
بنده در سال ۶۱ به سربازی رفتم و سال ۶۳ خدمت سربازی با ۲۴ ماه بل دوره احتیاط بپایان رساندم و یک کارتی از ارتش بنام ایثارگر دادند و حضور ۲۱ ماه مداوم در جبهه داشتم
از چه طریقی میتوانم با تخفیف دوسال سربازی را به بیمه اضافه کنم الان ۶۰ سال دارم و ۱۳ سال حق بیمه ، لطفا بنده را راهنمایی کنید متشکرم

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۸ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خرید خدمت سربازی تخفیف بابت ایثارگری ندارد.

person
ابراهیم
۲۴ بهمن ۱۴۰۲

با سلام و وقت بخیر
با توجه به تغییر روش محاسبه خرید سابقه بیمه سربازی در برنامه هفتم که از سال بعد اجرا میگردد عملا مبلغ خرید بین ۴ تا ۵ برابر افزایش خواهد یافت

person
رضا
۲۳ بهمن ۱۴۰۲

سلام وقت شما بخیر ، نحوه محاسبه خرید خدمت سربازی در سال آینده و با شروع برنامه هفتم توسعه تغییر میکنه ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۴ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر تغییر نمی کند فقط چون دستمزد ها افزایش پیدا می کنند مبلغ خرید خدمت سربازی هم بیشتر می شود.

person
پارسا
۲۳ بهمن ۱۴۰۲

سلام من ۱۴ ماهه خدمتمو تموم کردم الان میخوام دوره بیمشو بخرم سایت میگه از طرف پایگاه ناجا برایه شما چیزی ثبت نشده باید بیشتر بگذره از دوره پایان خدمت؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۳ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  شما اگر ۱۴ ماه خدمت کرده باشید و کارت پایان خدمت این مدت را داشته باشید و در سیستم ناجا هم ثبت شده باشد می توانید حق بیمه ان را پرداخت کنید.

person
Mahdi
۲۱ بهمن ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر
ببخشید من یک سال و ده ماه و پانزده روز برام بیمه رد شده قبل از خدمت سربازیم، نمیتونم بیمه سربازی رو بخرم یعنی؟؟؟؟؟؟؟؟🤨🤨🤨🤨 حتما باید دو سال کامل شده باشه؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۳ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله باید حتما دو سال بیمه داشته باشید که بتوانید درخواست خرید خدمت سربازی بدهید.

person
حمید
۲۱ بهمن ۱۴۰۲

سلام.بنده برای خرید سابقه بیمه سربازی ازطریق سایت اقدام کردم با ارور مواجه شدم که پایگاه اطلاعاتی شما از ناجا دریافت نشده رفتم بیمه پیگیری کردم دستی حساب کردم برام و فیش های واریز اقساط بهم دادن.من هرماه زودتر از تاریخ قسط رو واریز میکنم.ولی الان نمیدونم قسط هایی که واریز کردم نشسته تو سیستم یا خیر.باید حتما حضوری برم پیگیری کنم یا راه دیگه ای هم داره؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۳ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر احتیاج به پیگیری نیست قسط ها را به موقع پرداخت کنید و پس از پرداخت آخرین قسط به شعبه مراجعه کنید.

person
محمدم
۱۷ بهمن ۱۴۰۲

سلام . برای کارای خرید سربازیم به یکی از شعبه های تهران مراجعه کردم چون بیمه من از مشهد رد میشه نامه زدن به مشهد ک سربازیمو محاسبه کنن و بقیه کاراشو انجام بدن و گفتن دیگ پیش ما برای پیگیری نیا و خودت دنبالش باش . الان تقریبا ۱۰ روز میشه . من کی از مشهد پیگیری کنم ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۸ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  شما در هر کارگزاری تامین اجتماعی در هر کجای کشور می توانید درخواست خرید خدمت سربازی بدهید.

   person
   محمدم
   ۱۸ بهمن ۱۴۰۲

   سلام من منظورم این بود ک چه مدت زمان میبره تا شعبه خارج تهران نامه ارسالی رو ببینه و کار خرید و محاسبه رو انجام بده

    person
    نویسنده بیمه
    ۲۳ بهمن ۱۴۰۲

    سلام دوست عزیز
    در این باره اطلاعی نداریم.

person
حمید
۱۴ بهمن ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر
من بیمه اختیاری رد میکنم برای خریدبیمه سربازی باید ۷درصدمیانگین حقوق پرداخت کنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۵ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله برای خرید بیمه سربازی باید ۷ درصد میانگین حقوق را پرداخت نمایید.

person
رضا
۱۴ بهمن ۱۴۰۲

با سلام من ۲۹ سال سابقه بیمه دارم و میخواهم مدت سربازی خود را بخرم و به سابقه ام اضافه کنم در این صورت حقوق بازنشستگی من بر اساس متوسط ۳ سال آخر کارم محاسبه میگردد ویا بخاطر خرید سربازی محاسبه جدایی انجام میدهند ؟
در صورتیکه محاسبه جدید باشد بر چه مبنایی هست ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۴ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  سابقه بیمه سربازی فقط در بازنشستگی شما تاثیر دارد. حقوق بازنشستگی بر اساس حقوق در سال های آخر اشتغال مورد محاسبه قرار میگیرد.

person
زهره
۱۱ بهمن ۱۴۰۲

با سلام . بعد از خرید نقدی مدت سربازی چه مدت زمان میبرد که به سابقه ی بیمه اضافه شود . ممنون از شما .

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۵ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  در صورت خرید نقدی، بعد از گذشت مدت زمان مشخصی مدت زمان سربازی به سوابق شما اضافه می شود.

person
جواد
۰۶ بهمن ۱۴۰۲

مشاور جان سلام”من در سال۸۴خدمت سربازی را با۲۰ماه خدمت به پایان رساندم میشه بفرمایید بیمه من چقدر میشود لطفآ

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۷ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  اگر الان دو سال سابقه بیمه داشته باشید میتوانید درخواست خرید خدمت سربازی بدهید و حق بیمه شما اگر براساس حداقل دستمزد باشد حدودا ۸ ملیون تومان میشود.

person
جواد
۰۵ بهمن ۱۴۰۲

با سلام من خدمت سربازی را در سال۸۴ با۲۰ماه خدمت تمام کردم میتونم بپرسم خرید بیمه من چقدر میشود؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۷ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  اگر براساس حداقل دستمزد حق بیمه پرداخت می کنید حدودا ۸ میلیون تومان می شود.

  person
  سعید
  ۱۰ بهمن ۱۴۰۲

  سلام . بنده آنلاین خرید بیمه سربازی رو انجام دادم .داخل کارتابل سوابق اون مدت اومده ولی به مدت ۱۵سال و ۸ ماهی که بیمه دارم چیزی اضافه نشده. اونجا اصلا باید عدد تغییر کنه مثلا بشه ۱۷سال و ۸ ماه یا نه اضافه نمیشه ؟ فایده اش کجا ظهور می‌کنه ؟ ممنون

   person
   نویسنده بیمه
   ۱۵ بهمن ۱۴۰۲

   سلام دوست عزیز
   باید اون مدت خدمت سربازی را که واریز کردید در پرینت سوابق شما ثبت شود بروید از طریق شعبه تامین اجتماعی علت را پیگیری کنید.

person
هادی
۰۳ بهمن ۱۴۰۲

سلام من سال ۹۷برای خرید خدمت ثبت نام کردم و شرایط اقساطی را انجام دادم و چند قسط دادم و شرایط ایجاد نشد که ادامه اقساط را انجام بدم
متحل هستم ویک فرزند دارم
باید چه کار کنم

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۴ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  باید مجددا درخواست جدید بدهید و با دستمزد جدید حق بیمه سربازی را واریز کنید

  person
  پیمان
  ۱۲ بهمن ۱۴۰۲

  سلام چراپرداخت قسط روی توی برنامه تامین من نمیزارین

   person
   نویسنده بیمه
   ۱۴ بهمن ۱۴۰۲

   سلام دوست عزیز
   برای دریافت فیش پرداخت به یکی از شعب تامین اجتماعی مراجعه نمایید.

person
محمد
۰۳ بهمن ۱۴۰۲

سلام
واسه من این پیام که
بیمه شده گرامی بازه تاریخی خدمت شما در پایگاه اطلاعاتی دریافتی از ناجا مشخص نشده است
باید چیکار کنم ؟؟؟؟
با تشکر

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۴ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  برای پیگیری این موضوع باید به ناجا مراجعه کنید.

person
محمود
۰۳ بهمن ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر من از طریق سامانه قسط اول خرید را واریز کردم اما هنوز تو سیستم ننشسته

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۳ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  می توانید از طریق یکی از شعب تامین اجتماعی موضوع را پیگیری کنید.

person
احمد غفوری اصل
۲۸ دی ۱۴۰۲

با سلام بنده در سال ۷۳ با مدرک دکترا به خدمت رفته ام بصورت پیام اور بهداشتی خدمت میکردم سال ۷۳ الی ۷۵ به مدت ۲۳ ماه و نیم . پس از آن نیز در مراکز بهداشتی تا الان مشغول بودم. ایا خرید سوابق بیمه ای خدمت سربازی برای مدارک دکترا نیاc به پرداخت هزینه دارد یا طبق قوانین جدید معاف از پزداخت هزینه میباشند؟ممنون

  person
  نویسنده بیمه
  ۳۰ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر باید حق بیمه سربازی را واریز کنید تا جز سابقه شما محسوب شود.

person
علی اصغر س
۲۷ دی ۱۴۰۲

سلام من سال ۷۹ خدمت رفتم ولی از سال ۹۴ بیمه گارگر سلختمانی میریزم میتونم خریداری کنم بعد هزینه خریداری چقدر میشه

  person
  نویسنده بیمه
  ۳۰ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله شما می توانید درخواست خرید خدمت سربازی بدهید و حق بیمه پرداخت کنید حدودا مبلغ ۸ ملیون تومان می شود.

person
رضا نجفی
۲۷ دی ۱۴۰۲

درود . بنده سال ۷۳خدمتم دوسال تمام و دوماه بعد مشغول بکار بودم و چندماه پیش بصورت اقساط شروع به پرداخت بیمه سربازی کردم و ۴قسط پرداخت کردم آیا این قانون شامل بنده میشه و اقساط پرداخت کنم یا نه .
ممنون و سپاس

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۷ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله، قانون شامل حال شما هم می شود. می توانید بیمه سربازی را خریداری و به سوابق بازنشستگی خود اضافه نمایید.

  person
  حسین
  ۰۱ بهمن ۱۴۰۲

  سلام وقت بخیر، در آپدیت جدید مای تامین اصلا گزینه امور بیمه شدگان وجود ندارد ، بعدشم گزینه سرچ هم موجود نیست تا مثلا بیمه سربازی رو سرچ بکنیم و….

   person
   نویسنده بیمه
   ۰۱ بهمن ۱۴۰۲

   سلام دوست عزیز
   از طریق سایت تامین اجتماعی اقدام کنید.

person
داریوش
۲۶ دی ۱۴۰۲

سلام ،فردی که مستقیما بعد از پایان دانشگاه وارد سربازی می‌شود چطور دوسال پرداخت حق بیمه قبل از سربازی داشته باشد ،بعد هم خدمت سربازی ۲۱ ماه است نه ۲۴ ماه اگر تصویب شود حتی کمتر می‌شود اطلاعات شما ناقص است

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۶ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  احتیاج نیست قبل از دانشگاه سابقه بیمه داشته باشید همه که قبل از سربازی سابقه بیمه ندارند کسانی که خدمت سربازی را انجام داده اند می توانند بعد از خدمت سربازی حق بیمه واریز کنند و بعد از اینکه دو سال سابقه را کامل کردند، درخواست خرید خدمت سربازی بدهند و حق بیمه ان را واریز کنند.

person
احمد
۲۵ دی ۱۴۰۲

باسلام .بنده سال ۷۹ خدمت سر بازی را تمام کردم ودر سال ۸۰بیمه تامین اجتماعی شدم .آیا بیمه سمت سربازی بنده رایگان هست .

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۶ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر باید بیمه سربازی را خریداری نمایید.

person
سمیر
۲۵ دی ۱۴۰۲

سلام من همه ی شرایط رایگان شدن بیمه سربازی را دارم ولی پارسال با هزینه ان را خریدم
راهب هست که پولی که پرداختم برگرده؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۶ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر راهی وجود ندارد.

person
مهدی
۲۴ دی ۱۴۰۲

سلام باید دوسال سابقه بیمه داشته باشی تا بتونی خدمت سربازی را خریداری کنی ؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۵ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله برای خرید سابقه سربازی باید دو سال بیمه داشته باشید.

person
علی
۲۴ دی ۱۴۰۲

با سلام من با امریه سربازی خدمتم ر ا انجام دادم و در سازمانی دولتی بودم آیا من از پرداخت هزینه معاف هستم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۵ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر معاف نیستید و باید حق بیمه را پرداخت کنید.

person
داود
۲۴ دی ۱۴۰۲

سلام
پسر من دارای معافیت تحصیلی است و هنوز به خدمت سربازی نرفته ولی دارای سابفه واریز حق بیمه تامین اجتماعی است آیا در زمان اعزام به خدمت سربازی می تواند از کمک هزینه بیمه و یا بیمه بیکاری استفاده کند

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۵ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر نمی تواند چون سرباز می شود.

person
محمد رضایی
۲۴ دی ۱۴۰۲

سلام . من برای خرید سربازیم به یکی از شعبه های تامین اجتماعی در تهران که مراجعه کردم گفتن باید به آخرین شعبه ای که بیمه ات رد شده مراجعه کنی . الانم محل کار من دفتر اصلیش مشهد هستش و بیمه ام از اونجا رد میشه . میشه نامه نگاری کرد که من بتونم به یکی از شعبه های تهران مراجعه کنم و خرید سربازیم رو انجام بدم ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۵ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  برای خرید خدمت سربازی هر کارگزاری تامین اجتماعی مراجعه کنید می توانید درخواست خرید خدمت سربازی بدهید.

person
نجف محمدی
۲۴ دی ۱۴۰۲

سلام بنده سال۷۴خدمت سربازی را تموم کردم میخوام سابقه بیمه بیارم حساب بشه میزنه سایت ازطرف ناجا ثبت نشده باید من چیکارکنم.. ممنونم

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۵ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  باید بروید ناجا تا اطلاعات خدمت سربازی شما را در سیستم خودشان فعال و ثبت کنند.

person
محمد
۲۳ دی ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر . شرکتی که من مشغول به کار هستم تهران هستش ولی بیمه از مشهد رد میشه . الان باید برای خرید خدمت سربازی به مشهد مراجعه کنم ؟ امکانش هست نامه نگاری با مشهد انجام شه و تو یکی از شعبه های تامین اجتماعی تهران کارمو انجام بدم ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۴ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  برای خرید خدمت سربازی به هر کارگزاری در هر جای ایران مراجعه کنید و درخواست بدهید انجام می شود.

person
حمیدددد
۲۱ دی ۱۴۰۲

من سال ۹۸ خدمتم تموم شده
قبلش هم بیمه نداشتم
سال۱۴۰۰ بیمه خویش فرما کردم خودم
ایا میتونم بیمه سربازی بخرم

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۳ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  اگر الان دو سال سابقه بیمه داشته باشید می توانید درخواست خرید خدمت سربازی بدهید.

person
حمید
۲۱ دی ۱۴۰۲

سلام من سال ۹۸ خدمتم تموم شده قبلش بیمه نبودم
از سال ۱۴۰۰خودم بیمه خویش فرما کردم ایا میتونم بیمه سربازی رو هم بخرم تا اضافه شه به سابقه بیمه ام

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۳ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  اگر الان دو سال سابقه بیمه داشته باشید می توانید درخواست خرید خدمت سربازی بدهید.

person
پرویزمجدم
۲۰ دی ۱۴۰۲

کسی که سال ۶۹ خدمت سربازی رفته وسال۷۱ پایان خدمت بوده واز سال۷۴ سابقه بیمه تامین اجتماعی دارد ایا معاف ازخریا معاف از خریدخمت سربازی است؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۳ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر در صورتی که می خواهید سابقه خدمت سربازی به سوابق شما اضافه شود باید آن را خریداری کنید.

person
حمید
۱۸ دی ۱۴۰۲

سلام
من خدمت سربازی را خریدم و هزینه اش را هم پرداخت کردم . معافیت خاصی نداشتم
حالا چگونه باید بیمه سربازی را خرید کنم ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۹ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  کسانی که خدمت سربازی را انجام داده اند فقط می توانند سربازی خود را خریداری کنند شما نمی توانید.

person
علی
۱۷ دی ۱۴۰۲

سلام خسته نباشید
من امسال اقدام کردم برای خرید خدمت سربازی به صورت اقساطی و دو تا قسطم مونده
از طرف دیگه دارم تبدیل وضعیت میشم از شرکتی به رسمی
ولی تا حکم رسمی بیاد من قسطام تموم میشه
میخواستم بدونم ربطی داره اینا به هم یا نه؟
اگه رسمی بشم باز این سابقه حساب میشه یا نه؟
با تشکر

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۷ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  سابقه شما در هر صورت حساب می شود.

person
عرفان
۱۰ دی ۱۴۰۲

چرا نباید کسانی که سابقه بیمه قبل از سربازی رفتن نداشته اند نتوانند بیمه سربازی را خریداری کنند. به نظر من باید در اجرای قانون تبعیض قائل نشد و همه افرادی که سربازی رفته اند و حتی بالای ۶۰ سال هم دارند و باید بتوانند خریداری کنند حتی کسانی که بیمه تامین اجتماعی و بازنشستگی ندارند.

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۱ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  کسانی که بیمه تامین اجتماعی دارند و کارت پایان خدمت هم دارند میتوانند درخواست خرید خدمت سربازی بدهند و حق بیمه ان را پرداخت کنند.

person
حسن
۰۹ دی ۱۴۰۲

سلام
من سال ۹۹ خدمتم تموم شد، مهر ۱۴۰۰ بیمه رد شده برام تا آبان ۱۴۰۲ هم نشسته توی سامانه، ۷۶۰ روز
اما پیام “بیمه شده گرامی، بازه تاریخی دوره خدمت شما در پایگاه اطلاعاتی دریافتی از ناجا مشخص نشده است” رو دریافت میکنم.
مشکل از سمت منه یا باید از جایی پی‌گیری کنم؟
ممنون

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۹ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  این موضوع را باید از مراکز ناجا پیگیری کنید.

person
ناصر
۰۷ دی ۱۴۰۲

با سلام سال ۷۶ از خدمت ترخیص شدم ودر فیش حقوقی ما که لیسانس وظیفه بودیم ۲سال با عنوان بیمه بازنشستگی از حقوق ما کسر کردند آیا سابقه بیمه حساب می‌شود و باید برای ۲سال خدمت با توجه به کسر حقوق و تحریر ستون بیمه بازنشستگی جز سنوات و سابقه حساب می‌شود و یا اینکه باید خریداری شود

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۹ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر جز سابقه شما حساب نمیشود اون حق بیمه ای که در زمان سربازی از شما کسر شده فقط بابت درمان بوده است. بروید درخواست خرید خدمت سربازی بدهید و حق بیمه پرداخت کنید.

person
ارمین
۰۵ دی ۱۴۰۲

سلام خسته نباشید بنده قبل خدمت سابقه بیمه نداشتم ولی بعدخدمت سابقه بیمه دارم سال۹۰خدمتم شروع شده تاسال ۹۱ کلا۱۸ماه خدمت کردم خواستم ببینم ایامیتونم خدمت سربازیموبخرم بعدچقدربایدپرداخت کنم الانم بیمه هستم تامین اجتماعی

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۶ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  باید حتما دو سال سابقه بیمه داشته باشید که بتوانید درخواست خرید خدمت سربازی بدهید و حق بیمه ان را پرداخت کنید

person
سربازی امریه
۰۵ دی ۱۴۰۲

سلام
من یکسال سابقه بیمه قبل از خدمت دارم( از شهریور ۱۴۰۱ تا شهریور ۱۴۰۲). ماه مهر ۱۴۰۲ رفتم سربازی و شهریور ۱۴۰۴ تموم میشم و توی همون شرکتی که کار میکردم امریه شدم. الان هنوز ترک کار من از تامین اجتماعی زده نشده و ماه مهر و ابان هم بیمه تامین اجتماعی رد شده برام در حالی که بیمه درمانی نیروهای مسلح هم دارم. با این شرایط اگر دوسال خدمتم بیمه تامین اجتماعی رد بشه، آیا بعد از سربازی این دوسال رایگان محاسبه میشه جز سابقه کارم یا حذف میشه؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۵ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  اون مدتی که سرباز بودید و برای شما بیمه تامین اجتماعی واریز شده است را حذف میکنند

person
حسین ای کی
۰۲ دی ۱۴۰۲

سلام من ۹ ماه قبل خدمت برام بیمه ردشده ۱۹ ماه هم خدمت کردم باید حتما بعد از خدمت برام تا سقف ۲ سال بیمه رد بشه تا بتونم مدت خدمتمو به بیمم اضافه کنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۳ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله، باید حتما دو سال سابقه بیمه داشته باشید که بتوانید درخواست خرید سربازی بدهید.

person
مرتضی خمبر
۰۱ دی ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر
من از اول سال ۱۳۸۳به مدت ۹ ماه بیمه دارم که از ۱۳۸۳/۱۲/۱۸ تا ۱۳۸۵/۰۷/۱۶به خدمت سربازی رفتم . جریان پرداخت معاف از بیمه برای من چطوریه .

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۳ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  اگر بعد خدمت سربازی بلافاصله حق بیمه واریز کردید خدمت سربازی شما بصورت رایگان جز سابقه شما محسوب میشود ولی اگر واریز نکردید باید حق بیمه خدمت سربازی را واریز کنید.

   person
   ش. جعفری
   ۲۰ بهمن ۱۴۰۲

   سلام خسته نباشید من از تیر ماه ۱۴۰۲ دارم اقساط بیمه سربازی رو پرداخت میکنم و دارم از کارم استعفا میدم)آخر امسال( و چند ماهی بیمه نخواهم داشت حالا به نظر شما امکان پرداخت بقیه اقساطم هنوز هست یا میگن چون سابقه بیمه نداری ۱۴۰۳ دیگه خرید خدمت سربازیت متوقف میشه ؟ یا ربطی نداره و من میتونم ۱۴۰۳ تا خرداد قسط بدم و. با اینکه تو اون زمان بیمه نخواهم نداشت این سابقه تو سیستم میشینه؟

    person
    نویسنده بیمه
    ۲۳ بهمن ۱۴۰۲

    سلام دوست عزیز
    شما اقساط را واریز کنید هیچ ربطی ندارد که شما در هنگام پرداخت اقساط بیمه داشته باشید.

person
مرتضی
۰۱ دی ۱۴۰۲

سلام. من خرید خدمت خودمو سال ۹۸ خریدم و اقساط رو پرداخت کردم فقط قسط آخر رو بیست روز دیر تر از موعد مقرر واریز کردم الان بیمه بعد چند سال تماس گرفته و میگه باید ب نرخ روز پرداخت کنین یعنی حدود نه میلیون باید ب خاطر چند روز دیرکرد قسط آخر پرداخت کنم؟؟؟؟
ممنون از راهنمایی شما

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۳ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله درست گفتند. اون تقسیط شما به علت عدم واریز به موقع تبدیل به حال شده و باطل گردیده است و باید با درخواست جدید و دستمزد جدید مجددا حق بیمه سربازی را واریز کنید.

person
rdabyjwnd@gmail.com
۰۱ دی ۱۴۰۲

سلام خسته نباشین عذرمیخام بنده حدودا ۷ ماه خدمت کردم و بعدش فرار کردم و بعداز هشت سال از طرح خرید خدمت سربازان فراری خریدخدمت کردم ایا میتونم اون هفت ماه خدمتم رو به سابقه بیمه خریداری کنم؟؟؟؟؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۳ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  اگر کارت پایان خدمت آن ۷ ماه را دارید میتوانید آن را به سابقه خود اضافه کنید.

person
حسن
۳۰ آذر ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر .
من از بهمن ۱۳۷۸ تا شهریور ۱۳۷۹ خدمت سربازی رفتم و پس از آن در دانشگاه به تحصیل مشغول شدم و بعد از اتمام تحصیل از اسفند ۱۳۸۴ تا اسفند ۱۳۸۵ مجدد خدمت سربازی رفتم و مجموعا ۲۰ ما خدمت کرد ، الان برای خرید سابقه سربازی اقدام و تقسیط نمودم .
در بین دو مرحله خدمت سربازی و در مرخصی تحصیلی دو سال بیمه پرداخت کردم و حدود دو ماه آخر پرداختی با دو ماه سربازی مرحله دوم تداخل دارد .
سوال بنده این است که با خرید سابقه سربازی اون دو سال سابقه بیمه که در سالهای بین دو مرحله سربازی دارم حذف نمی شود ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۳ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  اگر با خدمت سربازی شما تداخل داشته باشد حذف میشود.

person
رامین
۲۹ آذر ۱۴۰۲

سلام،من برج ۳سال ۸۷ رفتم سربازی،تا برج ۱۲ ،یعنی ۹ماه خدمت سربازی انجام دادم،که بخاطر ایثارگری پدرم،معاف شدم،کارت پایان خدمت نوشته،معافیت موارد خاص،میشه این ۹ماه خدمت رو روبیمه خریداری کرد،از کجا باید شروع کنم؟؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۲ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر نمیتوانید چون هر مدتی که در کارت پایان خدمت خدمت شما قید شده باشد تامین اجتماعی قبول میکند

person
محمد
۲۹ آذر ۱۴۰۲

سلام برای اینکه ناجا بیمه سربازی رو تایید کنه حتما باید حضوری بریم یا از طریق سایت ناجا هم امکان پذیر هستش ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۲ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  باید حضوری مراجعه کنید و یا به پلیس بعلاوه ۱۰ مراجعه کنید

person
عباس فیاض کارده
۲۹ آذر ۱۴۰۲

باسلام.اینجانب در زمان جنگ مدت ۸ماه بصورت بسیجی داوطلب در جبهه بودم و درسال ۱۳۷۰ به خدمت سربازی رفتم و بعلت داشتن سابقه بسیجی داوطلب ده ماه خدمت سربازی انجام دادم.حالا مدت خرید بیمه سربازی من چقدر محاسبه میشه؟وآیا امکان داره که مدت بسیجی داوطلب رو هم حساب کنن؟ممنون

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۲ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  هر مدتی که در کارت پایان خدمت شما قید شده است را تامین اجتماعی محاسبه میکند

person
فرهاد
۲۷ آذر ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر من امروز اولین قسط خرید بیمه سربازیم رو واریز کردم کجا باید چک کنم که ثبت شده توی چه سامانه ای؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۸ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  مدارک پرداخت شما در سایت تامین اجتماعی ثبت می شود. فقط توجه داشته باشید که با پرداخت آخرین قسط سابقه خدمت سربازی به سوابق شما اضافه می شود.

person
حمیدرضااحمدی
۲۷ آذر ۱۴۰۲

باسلام چرا بیمه دوسال خدمت سربازانی که در زمان جنگ تحمیلی هیچ گونه امتیازی نداشتند مانند حقوق را رایگان نمی‌کنید خدا وکیلی درحق آنان کوتاهی شده در جبهه بوده‌اند وهیچ گونه حقوقی دریافت نکرده‌اند وبرای بیمه اش باید مانند بقیه هزینه بپردازند.

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۸ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  این موضوع در حوزه اختیارات ما نیست.

person
حسن کرج
۲۶ آذر ۱۴۰۲

سلام
وقت بخیر
من بهمن ۱۳۹۹ بیمه مشاغل ازاد شدم ۱۸درصد
اردیبهشت ۱۴۰۰ رفتم سربازی پایان خدمت من ا آذر ۱۴۰۱ بود
از تاریخ ۲۳ بهمن ۱۴۰۱ دوباره تنظیم قرداد مشاغل ازاد ۱۸درصد داشتم تا الان آذر ۱۴۰۲
یعنی از پایان خدمت من دقیقا ۱سال گذشته
میخام اون ۱۹ماه رو که سرباز بودم رو قسطی پرداخت کنم
۲سوال دارم؟
۱- ۲۴ماه روباید پرداخت کنم یا تعداد ماه رو که سرباز بودم۱۹ ماه؟
۲- امکان خرید بیمه دوران سربازی رو ندارم چرا؟مینویسه(بازه تاریخی دوره خدمت شما در پایگاه اطلاعاتی دریافتی از ناجا مشخص نشده است؟
دلیل چیه؟باید دوسال بگذره از سربازی؟
ممنون میشم راهنمایی کنید.

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۷ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  ۰۱ هر مدتی که تو کارت پایان خدمت شما قید شده است را باید پرداخت کنید ۰۲باید بروید ناجا کارت پایان خدمت شما را در سیستم ثبت کند تا سایت تامین اجتماعی آن را شناسایی کند.

   person
   علیرضا
   ۲۹ آذر ۱۴۰۲

   من رفتم نظام وظیفه میگه اطلاعات خدمت شما در سیستم کشوری ناجا ثبت شده. تامین اجتماعی برای این که سال آینده یا دو سال دیگه پول بیشتری از شما بگیره اطلاعاتش رو بروزرسانی نمی کنه. اشکال از تامین اجتماعی هست

person
امیر
۲۲ آذر ۱۴۰۲

سلام. من همزمان با سربازیم برام از یه شرکت دیگه بیمه رد می‌شده. آیا می‌تونم مدت سربازیم رو به سابقه بیمه اضافه کنم؟ یعنی چون زمان خدمتم رو همون میفته دوباره سابقه کارم همون میمونه یا دو سال بهش اضافه میشه؟

سلام من سربازیم پروژه جایگزین خدمت نخبگان بود و هم زمان در شرکتی هم کار میکردم که برام بیمه رد میکرد. الان من میتونم سربازیم رو هم اضافه کنم به سابقم بشه ۴ سال ؟ یا برام همون ۲ سال حساب میشه ؟ یعنی چون زمان خدمتم رو همون زمان کارم میفته دوباره سابقه کارم همون میمونه یا دو سال بهش اضافه میشه؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۲ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  اون مدتی که با خدمت سربازی شما تداخل پیدا کرده را تامین اجتماعی حذف میکند بعد کل مدت خدمت سربازی شما را جایگزین آن مدت که حذف شده میکند ۰۲ فقط دو سال برای شما محاسبه میشود.

person
جلال
۲۱ آذر ۱۴۰۲

سلام، وقت بخیر، من ۵ ماه خدمت کردم و بعد آمدن نتایج کارشناسی ارشد با استفاده از مجوز ادامه تحصیل به دانشگاه رفتم و مجدد پس از پایان تحصیل بقیه سربازی را رفتم، حال نه در کارت پایان خدمت و نه در سوابق تامین اجتماعی اون ۵ ماه نیامده، کجا باید معترض شوم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۲ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  باید بروید حوزه نظام کارت پایان خدمت خودت را اصلاح کنید.

person
جواد
۱۲ آذر ۱۴۰۲

مدت ۱۳ ماه خدمت سربازی دارم و ۷ ماه هم خدمت داوطلبانه زمان جنگ در سامانه فقط مدت خدمت سربازی(۱۳ ماه) لحاظ شده برای اضافه کردن مدت جبهه (۷ ماه) چکار باید بکنم. در حال حاضر شاغل و بیمه پردازم قبل خدمت سابقه پرداخت بیمه نداشته ام.

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۳ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  هر چه در کارت پایان خدمت شما درج شده است را میتوانید جز سابقه خودت بیاورید.

  person
  مهدی
  ۱۷ آذر ۱۴۰۲

  سلام بیمه سربازیم جزسابقه بیمه من ثبت شده حالا میخوام بیمه بیکاری بگیرم، ۱۵سال سابقه کاردارم سابقه سربازی هم حساب میشه یانه برای بیمه بیکاری

   person
   نویسنده بیمه
   ۱۸ آذر ۱۴۰۲

   سلام دوست عزیز
   خیر حساب نمیشه فقط برای بازنشستگی حساب میشود.

person
فرهاد
۱۱ آذر ۱۴۰۲

سلام.
من دو سال امریه سربازی در یکی از دانشگاه های کشور بودم. هر ماه که فیش حقوقی دریافت می کردم هزینه ای به عنوان بیمه بازنشستگی از من کم میشد. ولی الان نگاه میکنم طی این دو سال از من هزینه بیمه بازنشستگی کم میشده ولی در سوابق بیمه من لحاظ نمیشد. چطور میتونم سوابقم رو بررسی کنم. با تشکر

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۲ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  در امریه سربازی حق بیمه ای بابت بازنشستگی در تامین اجتماعی اصلا کسر نمیشود.

person
عبدالرضا نصارفرجی
۱۱ آذر ۱۴۰۲

سلام من قبل خدمت سربازی بیمه داشتم وبعدازسربازی هم بیمه دارم آیابیمه دوران سربازی راهم بایدبخرم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۲ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  اگر خدمت سربازی شما بعد از سال ۱۳۸۵ بوده بله باید حق بیمه مدت سربازی را واریز کنید.

person
حمید nil
۱۱ آذر ۱۴۰۲

من در قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا خدمت کردم و به من گفتند در سابقه بیمه هم ذکر میشود که کجا خدمت کردی برای بهره مندی از سابقه ، ولی الان بعد از پرداخت های حق بیمه هیچ عنوانی ثبت نشده و من الان برای ارایه سابقه نیاز دارم به عنوان بیمه گذار حال چه اقدامی میتوان انجام داد ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۲ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  اگر برای شما در تامین اجتماعی حق بیمه پرداخت شده است وقتی پرینت سوابق خودت را دریافت کنید در پرینت سابقه نام کارفرما شما قید شده است.

person
عباس
۱۱ آذر ۱۴۰۲

سلام .
تو سایت هر چی میزنم برا خرید خدمت موفق نمیشم چرا .
تو برنامه تامین اجتماعی هم گزینه ایی برای خرید خدمت مشاهده نمیشه .؟
لطفا راهنمایی میکنید چطور میتونیم سوابق خدمت خریداری کنیم ؟
تشکر

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۱ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  در منوی امور فنی بیمه شدگان شعبه مراجعه کنید در آنجا خرید خدمت سربازی است.

person
مسعود
۰۷ آذر ۱۴۰۲

سلام ظاهرا مبنای محاسبه حق بیمه متعلقه عوض شده و دولت فقط ۲۳% سقف حداقل حقوق رو قبول میکنه. تفاوت الباقی تا میانگین دوسال به عهده خود متقاضی هست این درسته؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۸ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. خیر موردی که فرمودید صحیح نیست.

person
مسعود
۰۷ آذر ۱۴۰۲

سلام
من یک ماه آخر خدمت رو توی مرخصی بودم و رفتم سرکار و برای اون یکماه برام بیمه رد شده به نظرتون مشکلی ایجاد میکنه؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۷ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  وقتی خدمت سربازی خودت را واریز کردید اون یک ماه را تامین اجتماعی از سیستم حذف میکند.

person
محسن
۰۶ آذر ۱۴۰۲

سلام من به سامانه تامین اجتماعی میرم بعدش اموربیمه شدگان بعدش محاسبه سربازی روش میزنم ردمیده میگه اطلاعاتی ثبت نشده چیکارکنم؟ممنون میشم راهنمایی کنید

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۷ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  احتمالا یا سابقه بیمه شما مشکل دارد و یا لیست بیمه شما در آن ماه ارسال نشده و یا اینکه کارت پایان خدمت شما در سیستم حوزه نظام وظیفه ثبت نشده است بروید کارگزاری تامین اجتماعی تا آنها پیگیری کنند.

person
پویا
۰۳ آذر ۱۴۰۲

سلام من در حال حاضر سرباز هستم و میخوام بدونم میتونم از همین الاناقدام‌کنم برای خرید بیمه سربازیم؟! یا باید بذارم دوره ضرورت به اتمام برسه بعد اقدام‌کنم؟! امکانش هست همزمان با شروع خدمت سابقه بیمه رو خرید؟! لطفا راهنماییکنید

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۴ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر نمیتوانید این کار کنید.

person
محمود حکیمی
۰۲ آذر ۱۴۰۲

سلام من دو سال خدمت کردم زمان جنگ وسربازی رو خریدم بنده ۹ ما هم جبهه داوطلب دارم از ارتش که مدرک موجوده قبض فیش بیمه داده بابت ۹ ماه جبهه ومبلغ بیست وسه میلیون پرداخت کردم ولی ۹ ماه در سابقه بنده درج نشده چکار کنم

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۴ آذر ۱۴۰۲

  سلام. به تامین اجتماعی مراجعه کنید

person
مجید
۰۱ آذر ۱۴۰۲

سلام.
وقتی در قسمت محاسبه سربازی وارد میشوم پیام
(بیمه شده گرامی بازه تاریخی دوره خدمت سربازی شما درپایگاه اطلاعاتی دریافتی ازناجا مشخص نشده است)
اعلام میکند .چکاری باید انجام بدهم. سپاسگزارم

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۴ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  برای بررسی و پیگیری این موضوع به ناجا مراجعه کنید.

person
مهدی
۰۱ آذر ۱۴۰۲

سلام.اگر کسی ۲۸ سال سابقه کار داشته باشد می تواند با خرید دو سال سربازی بازنشسته شود؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۴ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله می توانید.

person
مرتضی
۰۱ آذر ۱۴۰۲

باسلام من ۲۶ سال هشت ماه سابقه کار دارم ضمنا برای خرید اقساطی در ماه مهر ۱۴۰۲بیمه سرباب بشزی بصورت ۱۲ ماهه هم اقدام کردم سوالم اینه اگه قانون جدید تام کردن قبشه اون دو ماهی که طبق قانون جدید به بالای ۲۶ سال ابقه کارها تعلق میگیره شامل من میشه یا خیر؟ملاک زمان اقدام برای خرید بیمه دوران سربازی هست یا زمان واریز آخرین فیش اقساط؟ دومین سوالم این هست که اگه همه اقساط رو یکجا واریز کنم سریعا در زمان واریز بعنوان سابقه کار منظور میشه یا خیر؟ ممنون از توجه شما

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۴ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  فعلا که قانون جدید تصویب نشده است ۰۲ بله بکجا واریز کنید جز سابقه شما منظور میشود.

person
امیر
۳۰ آبان ۱۴۰۲

سلام من تازه قسطی کردم و فیش هم گرفتم هنوز قسطی پرداخت نکردم الان پشیمون شدم ، میشه یکجا نقدی بریزم تا یکجا بیاد تو سابقه ام ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۳۰ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  باید تمام قسط ها را یکجا پرداخت کنید.

   person
   امیر
   ۰۱ آذر ۱۴۰۲

   ممنونم از پاسختون ، یعنی فیشها رو جمع بزنم یکجا واریز کنم یا همه ی ۱۲ فیش رو بصورت جداگانه؟

    person
    نویسنده بیمه
    ۰۴ آذر ۱۴۰۲

    سلام دوست عزیز.
    تفاوتی ندارد.

person
محمد
۲۹ آبان ۱۴۰۲

سلام و درود من اگر بخواهم به صورت قسطی خدمت رو خرید کنم وقبل از تمام شدن اقساط ؛ارتباطم با سازمان تامین اجتماعی قطع بشه یعنی حق بیمه پرداخت نشه .سنوات خدمت اضافه میشه ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۳۰ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر مشکلی پیش نمیاد شما اقساط را سر موعد مقرر واریز کنید.

person
محمدرضا
۲۸ آبان ۱۴۰۲

با سلام بنده قبل و بعد خدمت سربازی بیمه دارم وخدمتم سال ۱۳۹۱ تموم شده آیا قانونی که تا سال۱۳۸۵ بیمه دوسال سربازی رو به صورت رایگان اضافه میکنند قابل تغییر هست که شامل ما هم بشود یا خیر ما باید هزینه دوسال رو پرداخت کنیم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۹ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  باید هزینه این دو سال را پرداخت کنید بخشنامه ای در این خصوص صادر نشده است.

person
علی امیری
۲۸ آبان ۱۴۰۲

با سلام من سربازی رو خریداری کردم به صورت اقساطی و حضوری از خود شعبه و ۱۲عدد فیش کاغذی گرفتم.. یه موردی ذهنمو درگیر کرده که نکنه در سایت اشتباه پرداخت انجام میدم. برای پرداخت اقساط از لینک زیر استفاده میکنم
https://tamin.sep.ir:1451 آیا درست این سایت ؟؟؟
دوما چطور بفهمم ثبت میشه این قسط ها که پرداخت میکنم؟؟؟ داخل سامانه تامین اجتماعی چیزی بهم نشون نمیده از سوابق پرداخت.

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۸ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  باید تمام اقساط را به موقع واریز کنید بعد خدمت سربازی شما در سیستم ثبت میشود.

  person
  الف ن
  ۲۹ آبان ۱۴۰۲

  با سلام
  پسر من قبل از انجام خدمت سربازی بیمه اختیاری پرداخت میکرده و الان هم بعد از اتمام دوره خدمت همان بیمه اختیاری را پرداخت می‌کند، آیا میتواند دوره دو سال خدمتی که انجام داده را بصورت رایگان خریداری و به سوابقش اضافه کند؟

   person
   نویسنده بیمه
   ۲۹ آبان ۱۴۰۲

   سلام دوست عزیز
   بصورت رایگان نمیتوانند باید حق بیمه را به صورت نقد یا اقساط پرداخت کنید.

person
امیر
۲۷ آبان ۱۴۰۲

با سلام
لطفا در خصوص خرید فاصله های ایجاد شده در طول سال سابقه بیمه توضیح دهید

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۷ آبان ۱۴۰۲

  سلام. فواصل ایجاد شده قابل خریداری نیستید.

  person
  Saeed
  ۳۰ آبان ۱۴۰۲

  با سلام و خسته نباشید،،این درسته که باید قبل از
  خدمت هفصد و بیست روز پرداخت بیمه داشته باشی
  تا دو سال سربازی رایگان به سوابقت زیاد بشه یا دو وسه
  ماه پرداخت بیمه هم کافی هستش؟؟ممنون از شما

   person
   نویسنده بیمه
   ۰۱ آذر ۱۴۰۲

   سلام دوست عزیز
   باید حتما دو سال سابقه بیمه داشته باشید که بتوانید درخواست خرید خدمت سربازی بدهید و حق بیمه ان را پرداخت کنید رایگان نیست.

person
علی
۲۴ آبان ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر
بنده اقدام به اقساطی کردن مبلغ خرید بیمه سربازی کردم و چیزی پرداخت نکردم به صورت دستی از خود کارگزاری فیش هارو گرفتم. متاسفانه فیش ها گم شدن و موفق به پرداخت نشدم آیا امکان هست سال آینده دوباره اقدام کنم برای اقساطی کردن و اون موقع پرداخت کنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۷ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله میتوانید مجددا درخواست جدید بدهید و با دستمزد جدید برای شما خدمت سربازی محاسبه شود.

person
کیان خان
۲۳ آبان ۱۴۰۲

سلام ، من چندسال پیش تقاضای خرید خدمت بصورت اقساطی رو داشتم ولی بدلیل شرایط مالی فقط یک قسط رو تونستم پرداخت کنم و بقیه ۱۱ قسط را پرداخت نکردم، سوال اینکه دیگه نمیتونم قسطی پرداخت کنم یا میشه ولی به نرخ جدید میشه ؟؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۷ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  میتوانید مجددا قسطی پرداخت کنید ولی با نرخ جدید و درخواست جدید.

person
رضا
۲۲ آبان ۱۴۰۲

سلام خسته نباشید
وارد سایت ک میشم و گزینه هایی ک توضیح دادید رو میزنم اما خطا میده ک بیمه شما ناجا ثبت نشده کمک کنید لطفاً چجوری باید بیمه سربازی رو بخرم

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۳ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  باید بروید ناجا پیگیری کنید ایراد از سیستم ناجا است که سیستم تامین اجتماعی ان را شناسایی نمیکند.

person
کیان
۲۲ آبان ۱۴۰۲

با سلام بنده سال ۸۱ خدمت انجام دادم و در کارت نظام وظیفه جدید اضافه خدمت من در آن محاسبه شده آیا این تعداد ماه اضافه خدمت هم در خرید خدمت محاسبه می شود

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۳ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  هر مدتی که در کارت پایان خدمت شما درج شده است را تامین اجتماعی قبول میکند.

person
طیبه ولی
۲۱ آبان ۱۴۰۲

سلام خسته نباشید

person
حسین
۲۱ آبان ۱۴۰۲

باسلام بنده در سال ۱۳۷۵باگذراندن ۶ماه خدمت سربازی معافیت پزشکی گرفتم.در حال حاضر ۲۶سال سابقه پرداخت بیمه هم دارم.در ضمن سابقه سربازی بنده هم در سامانه تامین اجتماعی قسمت امور بیمه شدگان درج نشده.چطور میتونم به سابقه ،اضافه کنم.ممنون

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۱ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  معافیت پزشکی را تامین اجتماعی قبول نمیکند فقط کارت پایان خدمت باید داشته باشید.

person
مبین
۲۰ آبان ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر
من سال ۷۹ به مدت ۶ ماه در سپاه خدمت کردم و بعد از شش ماه از سپاه معافیت پزشکی گرفتم و با تایید ناجا کارت معافیت من صادر شد ایا امکان اضافه کردن اون شش ماه رو به سابقه خود دارم یا خیر

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۱ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله؛ باید حق بیمه آن ۶ ماه را پرداخت کنید.

person
سعید
۱۹ آبان ۱۴۰۲

با عرض سلام واحترام.
دوره سربازی اینجانب شامل ۱۸ ماه خدمت و۶ ماه دوره احتیاط وضرورت بوده.ودارای دو کارت بودم.پس از تعویض کارتها فقط یک کارت مربوط به دوره خدمت ۱۸ ماهه دریافت کردم.به همین دلیل سازمان تآمین اجتماعی فقط همین دوره را محاسبه نمود و۶ ماه دوره احتیاط از قلم افتاد.دوستان که با کارتهای قدیمی مراجعه نمودند دوسال را خریداری کردند.چگونه میتوان ۶ ماه جا افتاده را خریداری کرد؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۰ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  در گذشته هر کسی با کارت های پایان خدمت مثل شما به تامین اجتماعی مراجعه کرده بود هر دو کارت را محاسبه میکردند ولی بعد از بخشنامه جدید محاسبه خدمت سربازی را منوط به کارت پایان خدمت جدید الزام کرده است و هر چه در سیستم ناجا ثبت شده باشد تامین اجتماعی قبول میکند.

person
حسین
۱۷ آبان ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر ، بنده در سال ۸۳ به سربازی اعزام و در سال ۸۵ ترخیص شدم ، آیا این مدت را به صورت رایگان میتوانم به سوابق خود اضافه کنم ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۰ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. خیر باید سوابق سربازی را به صورت نقدی یا قسطی خریداری کنید.

  person
  ادوین نظریانس
  ۲۲ آبان ۱۴۰۲

  باسلام خدمت شما بنده در سال ۱۳۷۶ با ۱۵ خدمت مفید معاف پزشکی شدم در لشگر ۲۱ حمزه تبریز آیا می تونم اون ۱۵ ماه رو به سابقه بیمه اضافه کنم معافیت از نوع پزشکی بوده ممنون می شم راهنمایی کنید

   person
   نویسنده بیمه
   ۲۳ آبان ۱۴۰۲

   سلام دوست عزیز
   بله با مراجعه به سامانه تامین اجتماعی یا مراجعه حضوری به یکی از شعب می توانید برای خرید آن ۱۵ ماه خدمت سربازی به صورت نقد یا اقساطی اقدام کنید و مدت زمان خدمت را به سوابق بیمه خود اضافه نمایید.

person
مجتبی
۱۷ آبان ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر .من قبل از دانشگاه ۳ماه خدمت سربازی رفتم بعد دانشگاه قبول شدم بعد دانشگاه مجدد ۱۲ماه خدمت سربازی رفتم و کارت پایان خدمت گرفتم ..موقع خرید بیمه خدمت سربازی ۱۲ماه رو خریدم …الان میخام اون سه ماه هم بخرم ..باید چیکار کنم

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۰ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  باید به تامین اجتماعی مراجعه کنید.

person
Alirezasanei
۱۶ آبان ۱۴۰۲

سلام بنده هیچگونه سابقه بیمه قبل از سربازی نداشته ام! ایا میتوانم مدت بیمه خدمت را خریداری کنم؟ و چقدر باید از زمان اتمام خدمت گذشته باشه تا بتوانم خریداری کنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۶ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  شما اول باید خودتان را بیمه کنید بعد از اینکه دو سال حق بیمه واریز کردید بعد درخواست خرید سربازی بدهید و حق بیمه آن را پرداخت کنید.

person
mohammad
۱۳ آبان ۱۴۰۲

سلام.
ایا کسی که از سربازی معاف شده میتواند حق بیمه سربازی پرداخت کند؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۵ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر چون معاف شده اید نمی توانید حق بیمه سربازی را پرداخت کنید.

person
سامان
۱۰ آبان ۱۴۰۲

با سلام عنوانی که بعد از خرید بیمه سربازی برای فردی که بیمه رو خریداری کرده چه عنوانی هست و ایا بعد از خرید بعنوان بیمه سربازی در سیستم ثبت میشه

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۰ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله در سیستم سابقه بعنوان خرید خدمت سربازی منظور میشود.

person
فریدون پذیرش
۰۹ آبان ۱۴۰۲

سلام من بعد از اموزشی به صورت امریه در اداره جهاد کشاورزی خدمت کردم که تحت پوشش بیمه خدمات درمانی بودم و دفترچه بیمه خدمات درمانی داشتم اکنون باید برای خرید سابقه بیمه سربازی که بصورت امریه در اداره جهاد بودم چکار کنم

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۰ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  اگر کارت پایان خدمت دارید و الان بیمه تامین اجتماعی هستید و دو سال هم سابقه بیمه دارید می توانید درخواست خرید خدمت سربازی بدهید و حق بیمه آن را پرداخت کنید.

person
مهدی
۰۹ آبان ۱۴۰۲

با سلام کسی که در ۵۵ سالگی فوت کرده وتا ۴۷ سالگی ۱۶ سال سابقه بیمه داشته آیا الان به همسرش حقوقی تعلق میگیرد (فرد متوفی ۸سال آخر عمرش را بیمه نبوده) با تشکر

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۹ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله؛ مستمری بازنشستگی به همسرشان تعلق می‌گیرد.

  person
  جلیل بندقیری
  ۱۰ آبان ۱۴۰۲

  بله

person
عباس
۰۸ آبان ۱۴۰۲

با سلام و خسته نباشید . بنده به مدت ۱۴ ماه خدمت سربازی انجام دادم و در حین خدمت در دانشگاه قبول شدم و ادامه تحصیل دادم و بعد اتمام دانشگاه ۳ ماه دیگر که از خدمت سربازی ام مانده بود انجام دادم . الان که برای محاسبه خدمت سربازی جهت پرداخت حق بیمه می روم فقط ۳ ماه را محاسبه می کنه . برای ۱۴ ماه دیگر چکار کنم . ممنون می شوم راهنمایی ام نمایید.

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۸ آبان ۱۴۰۲

  سلام عباس عزیز
  باید به نیروی انتظامی مراجعه کنید تا آنها کارت پایان خدمت شما را در سیستم در مجموع ۱۷ ماه ثبت کنند تا در سیستم تامین اجتماعی تایید شود.

person
عارف
۰۶ آبان ۱۴۰۲

سلام من هرکاری میکنم اقساط رو پرداخت کنم مینویسه در ثبت نام شما مشکل پیش اومد الا دیر بشه جریمه میاد چیکار کنم؟؟؟؟؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۷ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز.
  بهتر است به یکی از شعب سازمان تامین اجتماعی مراجعه کنید.

person
مسعود
۰۶ آبان ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر
بنده متولد ۷۲ هستم
از بهمن ۹۶ تا بهمن ۹۹ بیمه داشتم
تیر ۱۴۰۰ تا تیر ۱۴۰۲ سرباز بودم

آیا خرید خدمت سربازی شامل من میشه؟ چون امروز حضوری رفتم اداره بیمه تامین اجتماعی شیراز بهم گفتن شامل شما نمیشه و درست هم بهم توضیح ندادن

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۷ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز.
  اگر الان دو سال سابقه بیمه داشته باشید و در حال حاضر بیمه شما فعال است میتوانید درخواست خرید خدمت سربازی بدهید.

person
علی
۰۴ آبان ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر…. بنده ۴ سال بیمه دانشجویی دارم و خدمتم هم در شرف اتمام هست… اگر بعد از پایان خدمت سربازی مجدداً در کارگاهی مشغول بشم یا بیمه را به صورت اختیاری ادامه بدهم…. مدت زمان خدمت سربازی بدون پرداخت هزینه جز سوابق بنده محاسبه می شود یا خیر؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۶ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر حساب نمیشود باید درخواست خرید خدمت سربازی بدهید و حق بیمه ان را پرداخت کنید.

person
akbari
۳۰ مهر ۱۴۰۲

سلام بیمه سربازی رو اگه دیر پرداخت کرده باشیم جریمه بزنن
کل مبلغ رو همون لحظه میگیرن یا مهلت میدن که تا اون تاریخ پرداخت کنیم

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۲ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  فیش های پرداختی مهلت پرداختی دارند.

person
محمود
۲۸ مهر ۱۴۰۲

باسلام
بنده سال٢٣/١/۶٣ تا٢٣/١/۶۵ خدمت سربازی رفتم واز سال ۶٨ مشغول بکار شدم ودر تامین اجتماعی در حال حاضر حدود٢۶ سال سابقه دارم هم اکنون هم جایی مشغول هستم سئوال مشخصم این هست ایا بنده مشمول قانون قبل ٨٣ میشوم یعنی پرداختی از جانب بنده نمیشود فقط در سایت ثبت نام وسیستم خودش اعمال در سنوات میکنه با باید پرداختی انجام دهم ممنون میشم راهنمایی کنید

  person
  نویسنده بیمه
  ۳۰ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر شامل شما نمیشود شما باید مبلغ سربازی را واریز کنید.

person
محمود
۲۸ مهر ۱۴۰۲

باسلام
بنده تاریخ٢٣/١/۶٣ خدمت رفتم و٢٣/١/۶۵ خدمتم تمام شده از سال ۶٨ بیمه تامین اجتماعی پرداخت کردم ولی طی این سالها بیکاری هم داشتم در حال حاضر حدود ٢۶ سال سابقه پرداخت بیمه دارم وجدیدا هم جایی مشغول شدم سئوال مشخصم این هست که بنده مشمول قانون قبل سال ٨٣ هستم؟ یعنی برای خرید سربازی نباید وجهی پرداخت کنم وصرفا از طریق سایت ثبت نام کنم وسیستم دو سال خدمتم را اعمال کند یا میبایست پرداخت کنم.
ممنون میشم راهنمایی کنید

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۹ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  اگر قبل از خدمت سربازی سابقه بیمه داشته باشید و بعد از خدمت سربازی هم بلافاصله حق بیمه واریز کرده باشید سربازی شما بدون پرداخت حق بیمه جز سابقه شما محسوب میشود ولی اگر این شرایط را نداشته باشید باید حق بیمه سربازی را واریز کنید.

person
اختران
۲۷ مهر ۱۴۰۲

با سلام و خسته نباشید:
ببخشید میانگین حقوق دو سال آخر کاری داوطلب یعنی؟ در سایت تامین اجتماعی این گزینه برای من با بیمه مشاغل آزاد بعد از ۲ سال پرداخت زده ۴۰۰۰۰۰۰؟ آیا این ملاکه؟ یا حداقل دستمزد اعلامی از شورای کار در دو سال اخیر. لطفا راهنمایی کنید. کدومو در فرمول بزارم؟ ۱۵ ماه خدمت دارم.

تشکر

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۹ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  اگر الان میخواهید قرارداد جدید منعقد کنید و کدام دستمزد را می خواهید ثبت کنید چون سابقه شما کم است باید حداقل دستمزد را ثبت کنید.

person
ابراهیم
۲۴ مهر ۱۴۰۲

درود
من در سال ۱۳۷۲ تا ۱۳۷۴ به مدت ۲۴ ماه خدمت سربازی بودم و قبل از این تاریخ به مدت ۲.۵ سال بیمه بوده ام و بعد از سربازی دو ماه بعد مشعول به کار شده ام الان برای این اضافه شدن این دو سال جه اقدامی باید انجام دهم؟ باید حضوری مراجعه کنم؟ به کجا؟ طبق ماده ۹۵ آیا معاف از پرداخت هستم؟
سپاس از پاسخ گویی شما

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۵ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  باید به تامین اجتماعی و یا کارگزاری سازمان مراجعه کنید تا آنها پیگیری کنند و درخواست بدهید تا آنها سوابق شما را بررسی کنند.

person
سعید
۲۱ مهر ۱۴۰۲

باسلام
آیا کسانی که خدمت سربازی را خریدن میتونن ۲ سال سابقه بیمه را بخرن؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۲ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر افرادی که سربازی را خریداری کرده اند نمی توانند بیمه سربازی را خریداری کنند.

person
موسوي
۱۸ مهر ۱۴۰۲

باعرض سلام وخسته نباشید بنده معلول هستم معافیت پزشکی دارم باسابقه ۲۰سال و۴ماه بیمه تامین اجتماعی کارهای سخت وزیان آور هستم بین این کارکردها فاصله هست یعنی ترک کار هست وبعد از چند سال دوباره شروع به کار کردم رفتم تامین اجتماعی درخواست بازنشستگی کنم گفتن باید ۲۳سال سابقه داشته باشید تابتوانید درخواست بازنشستگی کنید دیگه توانایی کار کردن ندارم زانوی پام سالم دیگه قدرت ایستادن ندارد خیلی دارم زجر میکشم سنم ۴۵ آیا میتوانم بیمه سربازی خریدکنم یا این سالهای باقی مانده خرید کنم ممنون میشم اگه راهنماییم کنید باتشکر فراوان

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۸ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر نمیشود باید حتما ۲۳ سال سابقه بیمه را داشته باشید در ضمن شما در قسمت بالا نوشتید که معلول و معافیت پزشکی دارید پس چطوری سربازی نرفته میخواهید خدمت سربازی را بخرید.

   person
   وحید
   ۰۱ آبان ۱۴۰۲

   با سلام آیا خرید خدمت سربازی و افزایش سابقه بیمه باعث افزایش پایه سنوات در حقوق میگردد

    person
    نویسنده بیمه
    ۰۲ آبان ۱۴۰۲

    سلام دوست عزیز. خیر فقط در زمان بازنشستگی شما تاثیر دارد.

person
رضا پیری
۱۶ مهر ۱۴۰۲

با سلام؛ لطفاً راهنماییم کنید.
بنده سال ۱۴۰۱ اقدام به خرید سوابق خدمت سربازی به مدت ۲۱ ماه از تامین اجتماعی نمودم. حدود نه میلیون و هفتصد هزار تومان شد که با اقساط ۸۱۰۰۰۰۰ ریالی اقدام به پرداخت نمودم. قسط سوم را در مرداد ماه ۱۴۰۱ با سه روز تأخیر و قسط آخر را که برای ۵ خرداد بود با دو ماه تاخیر پرداخت نمودم. زمانیکه برای اعمال سابقه مراجعه نمودم جریمه ۱۲۰۰۰۰۰۰ ریالی (یک میلیون و دویست هزار تومان) برایم بریدند که بایستی در تاریخ ۳۱ شهریور ۱۴۰۲ پرداخت می نمودم. به علت عدم توانایی مالی در آخر برج جریمه را ۴ روز با تأخیر یعنی در ۴ مهر ۱۴۰۲ پرداخت نمودم و وقتی مراجعه نمودم یک برگه با جریمه حدود ۶۵۰۰۰۰۰۰ ریال (شش میلیون و پانصد هزار تومان) برایم بریدند. حال سوالم اینه که با چه منطقی، با کدام عدالت با کدام حمایت از کارگر این جریمه را بریده اند. اگر از بانکی یک میلیارد وام برداشته و حتی چند روز بیشتر هم با تاخیر پرداخت بشود باز هم شش میلیون و نیم نمی شود. لطفاً راهنماییم کنید. آیا می توانم انصراف داده و پولی را که پرداخت نموده ام دریافت کنم؟ آیا راهی هست که از جریمه منصرف شوند؟ به کجا باید شکایت کنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۸ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  متاسفانه بخشنامه به این صورت تنظیم شده است و همکاران طبق بخشنامه و برنامه سیستم اقدام میکنند و شکایت و پیگیری شما بی ثمر است و مقصر خود شما هستید که به موقع اقساط را واریز نکرده اید چون هر قسط حتی با یک روز تاخیر پرداخت شود تمام اقساط تبدیل به حال میشود و باید درخواست جدید و با دستمزد جدید و به روز مجددا محاسبه شود.

person
سعید
۱۵ مهر ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر بنده قبل از سربازی بیمه ای نداشتم الان نزدیک به ۲ ساله بیمه دارم ایا میتونم خریداری کنم؟و اگه بیمه برای دو سال به قبل میخوره؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۶ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله میتوانید درخواست خرید خدمت سربازی بدهید و حق بیمه پرداخت کنید.

person
جاوید
۱۵ مهر ۱۴۰۲

سلام،عرض ادب وارادت.
بنده ۱۳۸۵/۰۳/۱۸تاریخ اتمام سربازیم هست،ویکی ودوسال بعدتاریخ شروع بیمه شدنم درتامین اجتماعی هستش.آیااین طرح که اضافه شدن سربازی به سوابق بیمه رایگان هست شامل من میشه یانه؟
لطف میکنیداگه پاسخگوباشید.ممنونم.

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۵ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر باید بیمه ماه‌های سربازی را خریداری نمایید.

person
علی
۱۴ مهر ۱۴۰۲

سلام من میخواستم بیمه خدمتم رو اضافه کنم روی سابقه بیمه ام ولی وقتی میرم تو سایت تامین اجتماعی قسمت خدمت سربازی میزنه به دلیل ثبت نشدن در سایت اطلاعاتی ناجا محاسبه نشد باید چیکار کنم لطفا راهنمایی کنید

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۵ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  باید به سازمان نظام وظیفه مراجعه نمایید تا اطلاعات شما را بررسی و وارد نمایند.

person
علی وحیدی
۱۴ مهر ۱۴۰۲

سلام برای خریدبیمه سربازی خودمیخاهم اقدام کنم واردسایت که میشوم مینویسد اطلاعات خدمت شماتوسط نیروی انتظامی ثبت نشده راهنمایی کنید.تشکر

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۶ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  به سازمان نظام وظیفه مراجعه کنید.

  person
  akbari
  ۲۹ مهر ۱۴۰۲

  سلام پدر من سال پیش اقدام کرد برای خرید بیمه سربازی
  به صورت اقساط قسط اول رو فکر کرده پرداخت کرده اما برداشت نشده بوده از حساب
  و بیخیال گذشته
  و بعد اون باز دوتا قسط کلا عقب افتاد
  بقیه قسط هارو مرتب پرداخت کرده
  این سه تا قسط رو توی ماه آخر یک جا پرداخت کرد
  بعد مراجعه کرد کارگزاری بیمه گفتن فقط قسط اول ننشسته
  و جریمه باید پرداخت کنه
  پس اون دوتا قسطی که با تاخیر پرداخت شده چرا چیزی نگفتن؟
  و اگه جریمه خیلی سنگین باشه پرداخت نکنیم
  بعد چی میشه؟
  امکان انصراف یا دوباره اقدام کردن نیست؟
  مثلا کل پول ۸ میلیون بوده
  اگه جریمه چندبرابر این پول باشه
  چه کاری میشه کرد
  یعنی امکان بازنشسته شدن نیست میتونه به کارش ادامه بده

   person
   نویسنده بیمه
   ۳۰ مهر ۱۴۰۲

   سلام دوست عزیز
   اگر اقساط را به موقع واریز نکرده باشد طبق قانون اقساط تبدیل به حال میشود و باید براساس درخواست جدید شما تامین اجتماعی مجددا محاسبه جدید انجام بدهد و مشمول جریمه میشوید بازنشستگی ربطی به خدمت سربازی ندارد اون شرایط خودش را دارد.

person
خادم
۱۳ مهر ۱۴۰۲

با سلام
داماد بنده ۱شهریور فوت کرده و تا زمان فوت سابقه بیمه ای داشته .برای افزودن سوابق خدمت سربازی ایشان به تامین اجتماعی مراجعه کردم ایشان قبل از سربازی سابقه بیمه داشته که طبق ماده ۹۵ مشمول پرداخت هزینه خریر خدمت نمیشه . ولی تامین اجتماعی میگه چون فوت کرده شما باید بات سوابق سربازی هزینه پرداخت کنید و مشمول ماده ۹۵ فقط در قید حیات میشه . قوانین را بررسی کردم چیزی در خصوص عدم امکان استفاده از ماده ۹۵ برای فوت شده پیدا نکردم . آیا برای اضافه شدن فرد فوت شده که قبل از خدمت هم بیمه داشته باید هزینه خرید پرداخت کرد

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۵ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  اگر در زمان حیات خودش درخواست داده باشد و شرایط را هم داشته احتیاج نیست مبلغی بابت سربازی واریز کند فقط ملاک درخواست در زمان حیات میباشد.

person
تورج بختیاری
۱۳ مهر ۱۴۰۲

باعرض سلام
من اتمام خدمت سربازیم سال ۷۵بوده والان باداشتن پانزده سال سابقه بیمه برای اقدام به خرید بیمه دوران سربازی وارد سایت تامین میشم پیام (بیمه شده گرامی، بازه تاریخ دوره خدمت شما درپایگاه اطلاعاتی دریافتی ازناجا مشخص نشده است) بالامیاد اگه ممکن راهنمایی بفرمایید

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۵ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  از طریق نظام وظیفه باید پیگیری کنید و کارت پایان خدمت شما الکترونیکی و در سیستم ناجا ثبت شود.

person
بابک
۱۱ مهر ۱۴۰۲

درود .
من ۱۸ سال سابقه کار با ضریب سختی کار داشتم.بدلایل شخصی مرخصی بدون حقوق به مدت ۱۴ ماه گرفتم.و در مدت مرخصی بدون حقوق ،حق بیمه رو بعنوان کارگر ساده و با حداقل پرداخت کردم.و در پایان ۱۴ ماه خدمت سربازی رو بصورت اقساط خریداری نموده ام.آیا پس از اتمام اقساط بیمه با توجه به اینکه حق بیمه کمتری نسبت به حق بیمه فعلی پرداخت نمو ده ام،آیا در محاسبه میانگین دو سال آخر تاثیر دارد؟
ممنون

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۲ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله قطعا تاثیر دارد.

person
حسین
۱۰ مهر ۱۴۰۲

سلام من برج ۹ اعزام هستم اگر از الان بیمه برای خودم رد کنم بعد از سربازی دیگه لازم نیست بیمه سربازی رو بخرم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۰ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله در صورتی که بیمه سربازی را به صورت ماهیانه پرداخت کنید بعد از اتمام خدمت سربازی نیازی به خرید آن ندارید.

person
سجاد
۱۰ مهر ۱۴۰۲

سلام خسته نباشید.
من ۱۶ماه خدمت کردم
حین خدمت پدرم ب رحمت خدا رفت و معاف شدم.
الان هرکار میکنم تو سیستم میزنه شما خدمت نکردید

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۰ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  باید حتما برای اون مدت کارت پایان خدمت دریافت کنید ودرسیستم ناجا هم ثبت شود.

person
مرتضی
۰۹ مهر ۱۴۰۲

سلام خسته نباشید. الان که میزنم روی امور بیمه شدگان محاسبه خرید سربازی رو نمیاره بالا فقط سه تا گزینه میاره بالا که خدمت سربازی جزوشون نیست

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۰ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خرید خدمت سربازی جز یکی از خدمات غیر حضوری در سیستم تامین اجتماعی است احتمال داره برنامه شما ایراد داشته باشد بروید کارگزاری تامین اجتماعی و یا کافی نت تا آنها برای شما انجام بدهند.

person
حسین
۰۷ مهر ۱۴۰۲

سلام بنده زیر نظر پدرم هستم و دفترچه بیمه نیروهای مسلح دارم اگه بخوام سربازیمو اظافه کنم به بیمه تامین اجتماعی باید چکار کنم و بعدش اگه تامین اجتماعی ثبت نام کنم برای خرید بیمه سربازی از بیمه ای که پدرم برام انجام داده درمیام یا نه

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۹ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  اول باید خودت را بیمه تامین اجتماعی کنید بعد از اینکه دوسال حق بیمه واریز کردید بعد درخواست خرید سربازی بدهید و اون دو سال سربازی خودت را به سابقه خودت اضافه کنید.

person
محمد ع
۰۷ مهر ۱۴۰۲

سلام آیا دوره احتیاط ۶ ماهه خدمت سربازی رامیتوان جهت سابقه بیمه تامین اجتماعی خریداری کرد

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۸ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  هر مدتی که در کارت پایان خدمت شما قید شده باشد شما میتوانید حق بیمه ان را پرداخت کنید و جز سابقه شما محسوب شود.

person
ابراهیم
۰۵ مهر ۱۴۰۲

سلام وقتی روی گزینه امور بیمه شدگان میزنم وارد میشم و روی گزینه محاسبه خرید خدمت سربازی میزنم متن بیمه شده گرامی بازه تاریخی دوره خدمت شما در پایگاه اطلاعاتی دریافتی از ناجا مشخص نشده است
ظاهر میشود

چکار باید بکنم

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۸ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  اطلاعات شما با مشکل رو به رو است لطفا به پلیس +۱۰ و نظام وظیفه مراجعه کنید.

person
حامد
۰۵ مهر ۱۴۰۲

سلام
اگر یک ما قسط خرید بیمه سربازی را به تاخیر بیاندازیم چه اتفاقی میافته

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۸ مهر ۱۴۰۲

  سلام. باید در اسرع وقت برای پرداخت آن اقدام کنید.

person
حسین
۰۵ مهر ۱۴۰۲

بااحترام و سپاس از پاسخگویی و زحماتتون
با توجه به اینکه خرید سنوات خدمت سربازی اجباری نیست ،در صورت اجبار سازمان به بازنشستگی فرد بدون احساب سوابق خدمت سربازی آیا قانونی برای جلوگیری از این اجبار وجود دارد،؟؟و به کجا باید شکایت برد؟؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۹ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  باید دیوان عدالت اداری شکایت کنید.

person
جوان
۰۴ مهر ۱۴۰۲

سلام، پدرم دوره سربازیش ۲۸ ماه در زمان جنگ بوده که فوت کرده سابقه پرداخت بیمه هم بعد از دوران سربازی ۲۰ ماه از راه آهن داره مادرم میتونه اقدام به خرید بیمه سربازی بکنه و از مزایای بیمه ی شوهرش استفاده کنه؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۵ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر نمیتواند چون فقط بیمه شده در زمان حیات خودش میتواند درخواست خرید خدمت سربازی را بدهد.

person
مهدی
۰۲ مهر ۱۴۰۲

سلام. من همزمان با سربازیم برام از یه شرکت دیگه بیمه رد می‌شده. آیا می‌تونم مدت سربازیم رو به سابقه بیمه اضافه کنم؟ یعنی چون زمان خدمتم رو همون میفته دوباره سابقه کارم همون میمونه یا دو سال بهش اضافه میشه؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۳ مهر ۱۴۰۲

  سلام. بله می توانید مدت زمان خدمت سربازی را خریداری کنید.

person
حسین انیسی
۰۱ مهر ۱۴۰۲

سلام خرید خدمت با توجه به اینکه به روز محاسبه میشه. ایا در حقوق باز نشستگی تاثیری داره منظور اگر در اخرین سال باز نشستگی پرداخت بشه یا دهها سال قبل تفاوتی داره یا نه

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۱ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر هیچ تاثیری در تعیین مبلغ مستمری ندارد فقط دوسال یه سابقه اضافه میشود و اون دو سال هم دو روز به مستمری بازنشستگی اضافه میشود.

person
کد۲۷۲
۰۱ مهر ۱۴۰۲

مسئولین کشور نمیدونم در کجای عالم سیر میکنن!؟ آخه مرد ناحسابی آخه کی میاد یه بچه ۱۶ ساله رو بیمه میکنه؟اصلا بهش کار میدن؟ حالا میگین قبل خدمت باید سابقه بیمه داشته باشه.! کلا این جماعت فقط بلدن حق ملت رو بخورن و هرکجا ذره ایی به نفع مردمه جلوشو میگیرن وبه ریش ما میخندن

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۱ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  اشخاصی هستند که با ۹ سن هم مثل کارگران خبازیها سابقه بیمه هم دارند.

person
امیر
۲۹ شهریور ۱۴۰۲

باسلام، بنده قبل خدمت یک سال و سه ماه بیمه دارم، ولی یک ماه مونده به اعزامم تسویه حساب کردم و این مدت بیمم چسبیده به دو سال خدمتم نیس یک ماه حق بیمه واریز نشده، میتونم بعد اتمام خدمتم الباقی بیمه رو تکمیل کنم و بعد اقدام به خریدش کنم؟ یا باید فاصله ای بین بیمه و اعزام نبوده باشه؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۹ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  نیازی به تکمیل نیست می توانید بیمه خود را خریداری نمایید.

person
حصاری
۲۸ شهریور ۱۴۰۲

باسلام علی اصغرحصاری در ۱۳۷۳/۰۷/۱۸اعزام ودرتاریخ۱۳۷۵/۰۷/۲۳اتمام دوره دوساله که واقعا حیف بهترین دوران عمردرجزایرخدمت کنی بعد.درشرکتی کارکنی که بعداز۱۳سال کارحتی حقوق معوق ندادن وبجای ۱۳سال ۶سال بیمه ثبت شده درحالیکه رای اداره کارهم داشتم درسال ۸۸که اعلام ورشکستگی کرد هم بیمه هم حقوق هم عمرپایمال شد وبجای دادن حقوق وسنوات بری بازداشتگاه .جزوکارههای سخت وزیان اوربود .من خواهش میکنم الان ۵۳سال سن بیکار .خواهش میکنم عزیزان مسولین نذارن حق کارگران پایمال بشه مادرکشوراسلامی زندگی میکنیم عدالت بایددرراس امورباشدکدملی ۵۷۴۹۱۱۲۳۸۱

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۹ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله شما درست می فرمایید باید عدالت در راس تمام امور باشد.

person
فرشید
۲۸ شهریور ۱۴۰۲

سلام، آیا کارمندی که بیمه مدت دو سال سربازی خود را به تامین اجتماعی پرداخته است و سال ها بعد که رسمی شده و صندوقش از تامین اجتماعی به صندوق بازنشستگی کشوری منتقل شده است، باید دوباره بیمه نظام وظیفه را پرداخت کند؟ به عبارت دیگر موقع انتقال کسورات بین دو صندوق، باز هم باید محاسبه و پرداخت جدیدی انجام دهد؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۸ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر نیازی به پرداخت مجدد هزینه بیمه سربازی نیست.

person
اسماعیل
۲۷ شهریور ۱۴۰۲

سلام در سایت تامین اجتماعی قسمت امور بیمه شدگان لیست محاسبه بیمه پایان خدمت از سیستم حذف شده بنده همیشه با تلفن همراه پرداخت میکردم متاسفانه مدتی هست که از سیستم برداشتند .

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۷ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله باید به صورت حضوری به تامین اجتماعی مراجعه کنید.

person
یوسف عظیمی
۲۴ شهریور ۱۴۰۲

سلام، سال ۱۳۸۲ر فتم خدمت سال ۸۴برگشتم.وسال ۸۵ ۶ ماه حق بیمه دارم و از سال ۱۳۸۷تا ۱۴۰۲ سابقه بیمه دارم،، آیا من جز معافیت قرار میگیرم

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۶ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر باید حق بیمه دوران سربازی را به صورت نقدی یا اقساطی پرداخت نمایید.

person
امین
۲۳ شهریور ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر من ۱۸ ماه خدمت کردم و ۳ ماه کسری بسیج گرفتم آیا من الان باید ۱۸ ماه بیمه خدمت را بخرم یا ۲۱ ماه

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۶ شهریور ۱۴۰۲

  سلام. می توانید مدت زمان سربازی را خریداری نمایید.

person
حسین
۲۰ شهریور ۱۴۰۲

باسلام ایا خرید خدمت با مبلغ بالا. ایا تاثیری در پایه حقوق باز نشستگی دارد. من ۳۳سال سابقه دارم الان حقوق خودم رو بالا بردم و خرید خدمت میانگین دو سال اخره ایا تاثیری در حقوق داره

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۶ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خرید سابقه بیمه خدمت در بازنشستگی موثر است. اما میزان آن برای همه یکسان است.

  person
  محمدرضا
  ۱۰ آبان ۱۴۰۲

  من ۱۹ ماه خدمت کردم قبلا بیمه سلامت کارمندی خانواده داشتم میخوام بیمه تامین اجتماعی ثبت نام کنم و خودم پرداخت کنم شغلم آزاده و سابقه خدمت رو بهش اضافه کنم میشه یا باید دوسال بیمه تامین اجتماعی پرداخت کنم بعد میشه اضافه کرد سابقه خدمتو بهش یا کلا نمیشه ؟ ممنون میشم جواب بدید سردرگم شدم جواب هایی که دادید مثل اینکه میشه لطفا کمک کنید

   person
   نویسنده بیمه
   ۱۰ آبان ۱۴۰۲

   سلام دوست عزیز
   وقتی دو سال حق بیمه واریز کردید بعد بروید درخواست خرید خدمت سربازی بدهید.

person
مهرشاد
۲۰ شهریور ۱۴۰۲

سلام.من‌دو‌سال زمان جنگ تو جبهه بودم و‌ کارت ایثار ارتش هم دارم.از سال ۷۸بیمه شدم تو سازمان مخابرات.الان می‌خوام درخواست بازنشستگی بدم.ایا باید برا دوسال خدمت باید برا اضافه کردن سابقه بیمه هزینه پرداخت کنم یا برا رزمندگان رایگانه .خواهشاً یه توضیحی بدین

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۱ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  اگر قبل از خدمت سابقه تامین اجتماعی داشته باشید رایگان است ولی اگر ندارید باید حق بیمه این دو سال سربازی را واریز کنید.

person
Auob
۱۸ شهریور ۱۴۰۲

سلام
بنده قبل و بعد خدمت سربازی بیمه بودم
سال ۱۳۸۴ تا ۱۳۸۶ خدمت بودم
بنده شرایط این رو دارم که سابقه بیمه سربازی رو رایگان بگیرم
ایا قانون جدیدی اومده که شامل حال ترخیصی های ۸۶ به بعد بشه؟
چون خیلی وقته این قانون تا ۸۵ رو شامل شده چرا قانون جدیدی نمیاد ک ۸۵ ب بعد روشامل شه؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۹ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر شامل شما نمیشود و قانون جدیدی تصویب نشده است.

person
M
۱۷ شهریور ۱۴۰۲

سلام .من سال ۸۰ دوسال خدمت سربازی رو چون قبل و بعد خدمت بیمه رد شده برام با ارائه کارت دو سال به سوابقم اضافه شده است.
دقیقا همان تاریخی که سرباز بودم هم برای بنده توسط صاحب کار قبلیم حق بیمه واریز شده است.
خواستم بپرسم تکلیف پرداختی که دوسال برام انجام شده چی میشه.ایا اگه پیگیری کنم امکان داره دو سال دیگه هم اضافه بشه یا نه؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۹ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر امکان نداره دو سال دیگه اضافه شود.

  person
  حسین خرمازای
  ۰۹ مهر ۱۴۰۲

  ۷۶

person
Reza
۱۶ شهریور ۱۴۰۲

سلام دوسال بیمه دانشجویی پرداخت کردم و جزو سابقه بیمه حساب میشه
می تونم بیمه دوسال سربازی رایگان اضافه کنم چون قبلش بیمه بودم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۸ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. در صورتی که شرایط خرید بیمه سربازی را دارید، بله می توانید.

person
مهرداد
۱۵ شهریور ۱۴۰۲

سلام ، من ۴ ماه قبل از رفتن به خدمت بیمه داشتم الان برای تبدیل خدمت به سوابق بیمه ایا شامل دریافت رایگان نیستم ممنون

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۸ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  سوابق بیمه سربازی به صورت رایگان نیست و باید خریداری شود.

person
مهدی
۱۴ شهریور ۱۴۰۲

سلام و عرض ادب ، ببخشید خدمت سربازی بنده جزو سوابقم ثبت شده ، به علت هزینه های بیماری فرزندم ، میخواهم سابقه ام را حذف کنم ، لطفا راهنماییم فرمایید, آیا باید به تهران مراجعه کنم یا میتوانم از طریق دیوان عدالت اداری تقاضا کنم

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۸ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  قانونی نداریم که شما بخواهید مدت خدمت سربازی که خریداری کردید و جز سابقه شما محسوب شده را حذف کنید و پول ان را دریافت کنید بروید دیوان عدالت اداری شکایت کنید و منتظر باشید و ببینید که دیوان چه رای صادر میکند.

person
سیا
۱۳ شهریور ۱۴۰۲

سلام برای معافیت خرید خدمت افرادی که سابقه خدمت هستند معیار زمان دوسال قبل از پایان خدمت است یا دو سال بعد شروع خدمت .درباره افرادی که مدت خدمت بعلت قبولی در دانشگاه بیشتر از دوسال روی کارت آنها ثبت شده چطور میشه .آیا مورد واقعی داشته اید

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۴ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  هر مدتی که در کارت پایان خدمت شما درج شده است را میتوانید حق بیمه ان را پرداخت کنید و جز سابقه شما محسوب شود و از تاریخ درخواست خرید خدمت سربازی دو سال به قبل محاسبه میشود.

person
فرهاد
۱۲ شهریور ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر
من برای اضافه شدن سربازی به سوابق بیمه حدود دو سال پیش بصورت اقساطی اقدام کردم و یک قسط رو همون موقع پرداخت کردم و مابقی اقساط رو تا به امروز پرداخت نکردم.
میخواستم بپرسم با توجه به اینکه خرید بیمه سربازی بر اساس آخرین دستمزد روزانه محاسبه میشه ، اگر دستمزد روزانه فعلی من نسبت به دو سال پیش که قسط اول رو دادم کمتر شده باشه ، اقساط معوقه هم کمتر میشه یا مبنای محاسبه همون دستمزد دو سال پیش خواهد بود؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۴ شهریور ۱۴۰۲

  سلام.
  اون درخواست قبلی شما به علت عدم پرداخت باطل شده است باید بروید درخواست خرید خدمت سربازی جدید ارائه بدهید.

person
سهراب
۱۱ شهریور ۱۴۰۲

با سلام، در سال ۷۱ خدمت سربازی را تمام کردم، خدمت پشت جبهه ۲۷ ماه بوده . من ۲۷ ماه خدمت کردم، سوالی که دارم ، ۲۷ ماه باید بخرم یا ۲۴ ماه ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۱ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. می توانید ۲۷ ماه را خریداری کنید.

person
محمد جواد
۰۸ شهریور ۱۴۰۲

با سلام بنده ۱ ماه قبل سربازی بیمهرد کرده بودم و بعد از سربازیم ۱سال سابقه بیمه دارم ایا امکانش فراهمه که ۱ سال دیگهرو پرداخت کنم و اقدام به خرید بیمه سربازی؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۸ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله میتوانید مشکلی ندارد.

  person
  حسین
  ۰۳ مهر ۱۴۰۲

  با احترام
  بنده سال ۷۶ خدمتم تموم شده و استخدام شدم
  الان مرکز اعلام میکنه که پرداخت حق بیمه سربازی
  اجباریه و باید پرداخت کنی و بازنشسته شوی وگرنه با ۲۸روز حقوق حکم بازنشستگی برای بنده زده میشود آیا این اجبار قانونیه
  بنده تمایل به پرداخت ندارم و علاقه مندم دوسال بیشتر
  در استخدام باقی بمانم
  لطفا جواب بدین خیلی مستاصلم.سپاس

   person
   نویسنده بیمه
   ۰۳ مهر ۱۴۰۲

   سلام دوست عزیز
   خیر خرید خدمت سربازی اجباری نیست.

person
محمد
۰۷ شهریور ۱۴۰۲

سلام . من به قسمت محاسبه خرید خدمت سربازی که میرم نوشته بازده تاریخی دوره خدمت شما در پایگاه اطلاعاتی دریافتی از ناجا مشخص نشده . من سال ۹۹ خدمتم تموم شده . لطفا میشه راهنمایی بفرمایید

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۸ شهریور ۱۴۰۲

  سلام محمد عزیز
  از طریق حوزه نظام وظیفه کارت پایان خدمت شما ایراد دارد بروید پیگیری کنید.

person
بزرگمهر
۰۷ شهریور ۱۴۰۲

با دروود فراوان … من سال ۷۹ خدمت سربازیم تموم شد، قبل از خدمت هم بیمه نبودم ولی یکی دوسال بعد از خدمت بیمه شدم ینی از آخرای سال ۸۰ تقریبن ..
آیا میتونم سابقه بیمه خدمت روو بخرم؟؟
اگر میشه شرایط و قیمت روو میخاستم بدونم ..
با سپاس..

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۸ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  اگر الان بیش از دوسال سابقه بیمه دارید میتوانید درخواست خرید خدمت سربازی بدهید.

person
سعید
۰۶ شهریور ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر
آیا امکان دارد این بخشنامه از سال ۸۵ تا سال ۹۰ تغییر پیدا کنه چون من شرایطش را دارم فقط سال اعزام ۹۰ هستش .
سال ۹۸ هزینه خرید بیمه من ۳ میلیون بود نخریدم منتظر موندم این بخشنامه عوض بشه الان شده ۷.۸۰۰ نمیدم هزینه را پرداخت کنم یا همچنان منتظر باشم.
ممنون

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۷ شهریور ۱۴۰۲

  سلام. فعلا خبری از تغییر بخشنامه خرید سربازی نیست به نظر بنده تا بیشتر نشده برو قسطی پرداختش کنید.

person
احمد
۰۳ شهریور ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر ،،،بنده از سال ۱۴۰۰ تا ۱۴۰۲ سرباز بودم و به مدت ۲۱ ماه خدمت کردم و قبل خدمت ۱/۵سال سابقه بیمه داشتم ،،،اگه بعد خدمت هم بیمه بریزم و سابقه بیمم بشه ۲ سال میتونم سابقه بیمه خدمتو بگیرم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۴ شهریور ۱۴۰۲

  سلام احمد عزیز
  بله میتوانید بعد از اینکه دوسال سابقه بیمه شما تکمیل شد درخواست خرید خدمت سربازی بدهید.

person
Mahdi
۰۳ شهریور ۱۴۰۲

سلام با دوماه سابقه بیمه مشاغل ازاد قبل از سربازی میشه بیمه سربازی رو خرید

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۴ شهریور ۱۴۰۲

  سلام مهدی عزیز
  خیر نمی شود.

person
مهدی
۳۰ مرداد ۱۴۰۲

سلام کسی یک ماه بیمه مشاغل آزاد شده می‌تونه بیمه خدمت سربازی رو بخره وبه سابقه بیمه اضافه کنه

  person
  نویسنده بیمه
  ۳۱ مرداد ۱۴۰۲

  سلام مهدی عزیز. خیر نمی توان با یک ماه بیمه مشاغل ازاد، بیمه سربازی را خرید.

person
علی
۳۰ مرداد ۱۴۰۲

با سلام و عرض خسته نباشید
ببخشید من ۱۰ ماه خدمت رفتم و پس از اون معاف شدم. آیا میتوانم اون ده ماه را به سابقه بیمه ام اضافه کنم؟..
ممنون میشم اگر راهنمایی بفرمایید.

  person
  نویسنده بیمه
  ۳۰ مرداد ۱۴۰۲

  سلا دوست عزیز. اگر بابت اون ده ماه کارت پایان خدمت گرفته باشید بله میتوانید ان را اضافه کنید.

person
khajehayuob@gmail.com
۲۹ مرداد ۱۴۰۲

باسلام و عرض ادب درسال ۱۳۶۰به خدمت سربازی رفتم و پس از آن جسته گریخته در محلهای کارم بیمه واریز کردن ادارات و شرکت‌هایی که کار کردم الان ۶۲سالمه و بیمه علیک را جمع مینمایم آیا دوسال خدمت و پس از آن یکسال جبهه من نیز میتوانم به سابقه ام اضافه کنم و میتوانم بخرم ممنون

  person
  نویسنده بیمه
  ۳۰ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. بله امکان خرید سوابق سربازی برای شما فراهم است.

person
نوری
۲۸ مرداد ۱۴۰۲

سلام،من درسال ۸۲رفتم سربازی وسال ۸۴ کارت پایان خدمتم را گرفتم اما قبل از سربازی بیمه نداشتم و بعد از سربازی درسال۱۴۰۰بیمه شدم و دوسال و چندماه سابقه دارم و درحال حاضر بیمه ام فعال می‌باشد.برای اضافه کردن بیمه سربازی به سابقه بیمه ام ممنون میشم راهنماییم کنید

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۹ مرداد ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. باید با کارت پایان خدمت و کارت ملی خودت به کارگزاری سازمان مراجعه کنید و درخواست خرید خدمت سربازی بدهید و حق بیمه ان را پرداخت کنید.

  person
  محمد
  ۲۹ مرداد ۱۴۰۲

  باسلام و احترام
  سه ماه سابقه بیمه قبل از اعزام دارم و الان سربازم.
  ایا می توان بعد از اتمام خدمت سربازی ، باتکمیل این سه ماه سابقه به دوسال ، بیمه سربازی رو خرید؟
  باتشکر

   person
   نویسنده بیمه
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۲

   سلام دوست عزیز. بله شما میتوانید بعد از خدمت سربازی سابقه بیمه خودت را دو سال کامل کنید بعد درخواست خرید سربازی بدهید.

person
نگهبانان شب زنده داران پر استرس
۲۴ مرداد ۱۴۰۲

باسلام بنده سال ۸۲و۸۳ شغلم نگهبانی بوده و در آن ایام شرکت های فوق بیمه کامل پرداخت نکردندوشرکت هارسمی نبودند توافقی بوده با آن مجموعه وفقط چند روزی بیمه بنده ثبت سیستم شده و بنده سال ۸۴رفتم خدمت ۲۰ ماه و پس از پایان خدمت چند مدتی بیکار ومجددا با وقفه شغل پیدا کردم وتا الان سرکارم آیا سوابق بیمه خدمت برای بنده رایگان محاسبه میشود یا هزینه پرداخت کنم باتشکر

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۵ مرداد ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  باید هزینه پرداخت کنید. بیمه خدمت سربازی رایگان نیست. تمام سربازان در زمان خدمت هزینه بیمه را پرداخت می کنند.

person
رضا
۲۴ مرداد ۱۴۰۲

کیانی که سربازی خود را خریده اند و کارت پایان خدمت خرید سربازی دارند هم‌ می توانند سابقه بیمه تامین اجتماعی را بخرند؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۵ مرداد ۱۴۰۲

  سلام رضای عزیز.
  خیر همچین امکانی بر اساس قوانین سازمان تامین اجتماعی وجود ندارد.

person
علی
۲۳ مرداد ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر
من طبق اداره کار حقوق میگیرم
اگه خدمتم رو بخرم آیا به پایه حقوقم اضافه میشه
یعنی درکل روی افزایش حقوقم تاثیر داره ؟
ممنونم

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۴ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. سابقه بیمه سربازی برای بازنشستگی است و تاثیری روی حقوق ندارد.

person
علی رضا
۲۳ مرداد ۱۴۰۲

امکانش هست در طول مدت زمان خدمت طبق روال گذشته حق بیمه مشاغل آزاد رو پرداخت کرد و همچنین ۲ سال سربازی رو خریداری کنیم که ۴ سال جزء سوابق ثبت بشه؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۳ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. خیر امکان ندارد.

person
علی
۱۷ مرداد ۱۴۰۲

یک سوال داشتم، بنده یک سال و شش ماه بیمه دارم ولی تا قبل از اعزامم به خدمت ۲ سال سابقه ام پر نمیشه . میخواستم بپرسم که اگر به صورت مشاغل آزاد ۶ ماه از حق بیمه رو یکجا قبل از شروع خدمت پرداخن کنم (مهر اعزامم ولی تا دی ماه رو پرداخت کنم) شامل استفاده از قانون میشم یا خیر؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۲ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. شما میتوانید بعد از خدمت سربازی مجددا حق بیمه پرداخت کنید و وقتی سابقه شما دو سال شد بعد درخواست خرید سربازی بدهید و حق بیمه ان را پرداخت کنید.

   person
   علی
   ۲۳ مرداد ۱۴۰۲

   ممنونم بابت پاسخگویی
   امکانش هست در طول مدت زمان خدمت طبق روال گذشته حق بیمه مشاغل آزاد رو پرداخت کرد و همچنین ۲ سال سربازی رو خریداری کنیم که ۴ سال جزء سوابق ثبت بشه؟
   امکان پرداخن حق بیمه مشاغل آزاد حیت خدمت امکان پذیره؟

    person
    نویسنده بیمه
    ۲۳ مرداد ۱۴۰۲

    سلام. خیر امکان ندارد.

person
شهروز
۱۳ مرداد ۱۴۰۲

سلام. بنده قبل از خدمت سربازی حدود ۲ سال بیمه داشتم و حدود ۲۰ ماه خدمت کردم و بعد از خدمت بلافاصله بیمه اجباری داشتم. ولی پایان خدمتم اردیبهشت ۱۳۸۶ بوده. چرا نباید از قانون خرید سابقه رایگان برای دوره خدمت بهره مند بشم. مگر اونهایی که قبل از ۷ مرداد ۱۳۸۵ ترخیص شدند، تخم دوزرده می گذاشتند و …

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۴ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. با این بخشنامه نمی توانید استفاده کنید.

person
حسین آذري وند
۰۸ مرداد ۱۴۰۲

سلام .من سال ۱۳۶۹ الی ۱۳۷۱ سرباز بودم .
سال ۷۷ اولین بیمه تأمین اجتماعی برام واریز شده.حدود ۵ سال بیمه تا الان دارم .متولد ۱۳۵۱ هستم .
برای من بیمه سربازی شامل می‌شود؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۹ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. اگر الان بیمه واریز کنید و در واقع بیمه پرداز باشید میتوانید درخواست خرید خدمت سربازی بدهید و حق بیمه ان را پرداخت کنید تا جز سابقه شما محسوب شود.

person
مستفا
۰۷ مرداد ۱۴۰۲

با توجه به فراهم شدن زمینه اخذ اطلاعات دوره خدمت سربازی بیمه ­شدگان از سازمان وظیفه عمومی ناجا به­ صورت فایل اطلاعات تجمیعی، احتساب سوابق مذکور بدون نیاز به مراجعه حضوری متقاضیان به شعب ذیربط ، ب­صورت کاملا غیرحضوری راه اندازی گردید و بیمه ­شدگان می­توانند از طریق سامانه خدمات غیر حضوری سازمان به نشانی اینترنتی https:‏/‏/eservices.tamin.ir و با ورود به منوی بیمه­ شدگان‏/ اموربیمه­ شدگان‏/ محاسبه خریدخدمت سربازی، نسبت به محاسبه و پرداخت حق بیمه مدت خدمت نظام وظیفه متعلقه اقدام نمایند.

بدیهی است درصورت پرداخت حق بیمه متعلقه در مهلت تعیین شده (اعم از پرداخت به­ صورت یکجا و یا تقسیط ) سوابق مربوطه متناظر با دوره خدمت سربازی در شعبه متمرکز تامین اجتماعی ایجاد خواهد شد.

همچنین به­ جهت جلوگیری از بروز اشکال در تجدید محاسبه حق بیمه احتساب سوابق ایام خدمت سربازی، اخذ تقاضا در سرویس غیرحضوری صرفاً برای آن عده از بیمه­ شدگانی­ که در سنوات گذشته درخواست احتساب سوابق سربازی منجر به پرداخت نداشته ­اند، امکان­پذیر می­باشد.

داشتن ارتباط بیمه ای در زمان تقاضا و کارت هوشمند پایان خدمت و حداقل دو سال بیمه پردازی از شرایط اولیه استفاده از این خدمت بوده و چنانچه دوره خدمت سربازی بیمه شدگان متقاضی، به سبب اشتغال به تحصیل، فرار از خدمت و … دارای انقطاع و یا مدت دوره مورد نظر غیر متعارف (بیشتر از ۳۰ ماه) ­باشد و همچنین مواردی­که اطلاعات دوره خدمت انجام شده، توسط سامانه وظیفه عمومی ناجا قابل واکشی نباشد ، می­بایست اقدامات لازم در­خصوص محاسبه حق بیمه و تکمیل فرآیند مربوطه رأساً توسط شعب ذیربط انجام پذیرد.

شایان ذکر است در ۹ ماهه لغایت آذر سالجاری بیش از ۷۰۰۰ مورد درخواست خرید دوران سربازی و احتساب بعنوان سوابق بیمه ای توسط بیمه شدگان گیلانی در شعب تامین اجتماعی استان ثبت و عملیاتی گردیده که با غیرحضوری گردیدن این خدمت در هفتمین هفته از اجرای طرح ۳۰۷۰ سازمان تامین اجتماعی ( اول دی ماه ) از این پس مراجعات حضوری مربوط به دریافت این خدمت حذف خواهد شد .

person
وحید
۰۳ مرداد ۱۴۰۲

با سلام
بنده در سال ۱۳۷۹ فرآیند خرید خدمت رو انجام دادم و با پرداخت هزینه و یک ماه آموزش کارت پایان خدمت گرفتم. آیا امکانش هست دو سال به سابقه بیمه اضافه کنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۴ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. خیر نمیتوانید چون فقط کسانی که دو سال خدمت سربازی را انجام داده اند میتوانند با خرید آن دو سال سابقه بیمه خود اضافه کنند.

person
علیپور
۰۳ مرداد ۱۴۰۲

سلام آیا سابقه سربازی در حقوق و مزایا تأثیر داره
با ۲۸سال یک روز کم بازنشسته شدم آیا اگر بابت دوسال خدمت مبلغ خرید خدمت را انجام بدم تاثیری بر حقوق و مزایا دارد؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۳ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. سابقه نظام وظیفه به عنوان دو سال بیمه ای محسوب می شود. بله تاثیر دارد.

   person
   علی607
   ۱۷ شهریور ۱۴۰۲

   با عرض سلام … چرا در پاسخ یکی از عزیزان فرموده بودید (سابقه بیمه سربازی برای بازنشستگی است و تاثیری روی حقوق ندارد.) … با سپاس

    person
    نویسنده بیمه
    ۱۸ شهریور ۱۴۰۲

    سلام. چون سابقه بیمه سربازی برای به سوابق بیمه اضافه می شود و تاثیری روی حقوق ندارد. میزان حقوق بازنشستگی به دریافتی سال های اخر اشتغال شما بستگی دارد.

person
علی
۳۱ تیر ۱۴۰۲

سلام تو سامانه برا من قسمت بیمه شدگان فقط میاد بالا با امور بیمه شدگان اصلا اون محاسبه خدمت سربازی گزینش نیست برا من چرا؟ پنج ماه دارم قسط میدم

  person
  نویسنده بیمه
  ۳۱ تیر ۱۴۰۲

  سلام. لطفا به صورت حضوری به تامین اجتماعی مراجعه نمایید.

person
زهره
۲۹ تیر ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر
برادرم خدمت سربازیش رو اقساطی کرده و چهار قسط هم ریخته حساب. متأسفانه قسط پنجم که مال همین تیرماه امسال بوده یکروز عقب افتاده. مشکلی پیش میاد؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۳۱ تیر ۱۴۰۲

  سلام. بله مشکل ایجاد خواهد شد و بابت دیر کرد جریمه میشود.

person
پویا
۲۵ تیر ۱۴۰۲

سلام، من سرباز امریه بودم و به مدت ۲ سال توی سازمان صنایع و یک کارخانه صنعتی خدمت کردم. هر ماه هزینه بیمه از حقوق من کسر می شد. میخواستم بدونم برای افزودن سربازی به بیمه تامین اجتماعی باز هم باید هزینه پرداخت بکنم؟ از طرف دیگه من قبل از سربازی هم توی یه کارخانه کار میکردم اما بیمه برای من رد نمیشد. با این تفاسیر میتونم برای خرید بیمه سربازی اقدام بکنم؟
سپاس

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۶ تیر ۱۴۰۲

  سلام. اگر اون مدتی که سرباز بودید و لیست بیمه برای شما ارسال شده باشد این یک کار غیر قانونی بوده است و باید سابقه شما حذف شود و از طریق کارت پایان خدمت حق بیمه پرداخت کنید.

person
م.ا
۱۷ تیر ۱۴۰۲

وقتی به سامانه تامین اجتماعی مراجعه میکنم با پیغام خطای زیر مواجه می‌شوم. ضمنا کارت پایان خدمتم نیز به روز و جدید است.
” بیمه شده گرامی، بازه تاریخی دوره خدمت شما در پایگاه اطلاعاتی دریافتی از ناجا مشخص نشده است.”
لطفا راهنمایی فرمایید.

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۸ تیر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. پیشنهاد میکنم به تامین اجتماعی و یا کارگزاری سازمان مراجعه کنید تا آنها پیگیری کنند.

person
مجید
۱۷ تیر ۱۴۰۲

سلام من۱۸سال سابقه سخت وزیان اور دارم اگر بیمه سربازی رو بخرم ایا سابقم میشه۲۰سال و میتونم برای بازنشستگی اقدام کنم

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۸ تیر ۱۴۰۲

  سلام. خیر نمیتوانید چون باید به جز سربازی ۲۰ سال سابقه بیمه در کارهای سخت و زیان اور داشته باشید که بتوانید بارنشسته شوید.

person
رمضانی
۱۶ تیر ۱۴۰۲

سلام خرید خدمت سربازی توی امور بیمه شدگان نیست

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۷ تیر ۱۴۰۲

  سلام. خرید خدمت سربازی در منوی امور فنی بیمه شدگان است.

person
mohammadreza
۱۲ تیر ۱۴۰۲

سلام میخواستم بدونم اگه بیمه اختیاری آزاد هم رد کنیم بعد بریم خدمت باز رو سوابقمون حساب میشه یا نه ؟
و باید چقدر بیمه داشته باشیم قبل سربازی ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۳ تیر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. هرچه حق بیمه واریز کنید بعنوان سابقه برای شما منظور ثبت میشود.

person
علی
۰۵ تیر ۱۴۰۲

سلام من دوران خدمت سربازیم فرار کردم و ۷سال خدمت کردم در ضمن ۳سال قبل از سربازی بیمه بودم الان باید چکار کنم .لطفا راهنمایی کنید. با تشکر

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۰ تیر ۱۴۰۲

  سلام. باید در هر صورت کارت پایان خدمت بگیری ولی میتوانی بدون کارت پایان خدمت هم خودت را بیمه حرف و مشاغل آزاد کنید.

person
امیر
۰۴ تیر ۱۴۰۲

سلام این مراحل رو طی میکنم خطای عدم محاسبه ماههای خدمت میزنه چه کار باید بکنم

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۲ تیر ۱۴۰۲

  سلام. به تامین اجتماعی مراجعه نمایید.

person
امیر
۰۱ تیر ۱۴۰۲

سلام .من سال ۱۳۷۲ خدمت سربازی رو به اتمام رساندم اولین بیمه ای که برام رد شده سال ۷۴ بوده تا الان هم که سر کارم دوما میشه دارم قسط خرید بیمه سربازی رو پرداخت می کنم آیا باید این قسط ۷درصدی رو بپردازم یا معاف هستم ونیز بنده زاهدان خدمت کردم و نقطه خدمتم عملیاتی بود و تا سال ۷۳ حتی ۷۶ جز منطقه عملیاتی هستش البته قبل خدمت بیمه نداشتم و تحصیل می کردم .ممنونم

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۰ تیر ۱۴۰۲

  امیر عزیز
  باید ۷ درصد حق بیمه سربازی را واریز کنید.

person
عبی
۳۱ خرداد ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر
من قبل خدمت بیمه نداشتم اصلا، چطور باید مدت زمان خدمتم رو به عنوان سابقه کار مد نظر اضافه کنم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۸ تیر ۱۴۰۲

  سلام کاربر گرامی. متأسفانه به دلیل نداشتن سابقه بیمه پیش از خدمت سربازی، امکان اضافه کردن مدت زمان سربازی به سوابق بیمه برای شما وجود ندارد.

person
آشنا
۳۰ خرداد ۱۴۰۲

سلام وقت شما بخیر سوال بنده در این مورد میباشد که اگر کسی بطور مشخص دارای میانگین دوسال آخر با رقم ۲۰ میلیون تومان باشد و بخواهد خرید سربازی خود را انجام دهد چقدر بر میزان دریافتی او اضافه میشود . سپاسگزارم

  person
  نویسنده بیمه
  ۳۰ خرداد ۱۴۰۲

  سلام. دوسال سابقه خرید خدمت سربازی یعنی دو روز به مستمری اضافه میشود.

person
امید
۱۲ خرداد ۱۴۰۲

سلام من بیمه سربازی رو زودتر میریزم مشکلی پیش میاد

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۳ خرداد ۱۴۰۲

  سلام. خیر.

person
اسماعیل
۰۵ خرداد ۱۴۰۲

با سلام
برای کسی که فوت کرده اند و الان بازمانده مستمری دریافت می کند بازمانده می تواند درخواست خرید بیمه مدت سربازی فوت شده را نماید . در صورت امکان لطفا راهنمایی فرمایید .
با تشکر

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۶ خرداد ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. خیر نمی‌توانند.

person
رحمان
۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۲

ایا اگر بخواهیم بیمه سربازی رو نقد و اقساط واریز کنیم تفاوتی دارد؟ منظورم اینکه اگر اقساطی باشه سود میکشن روش ? یا نه تفاوتی ندارد ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۱ خرداد ۱۴۰۲

  سلام. خیر نقد و اقساط هیچ تفاوتی ندارند.

person
محمد جواد
۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر
در قسم محاسبه خرید سربازی برای من خطای سابقه شما کمتر از حد مجاز است میده و میگه سابقه رو اضافه کنید. ۱۸ ماه خدمت کردم
ممنون ار شما

  person
  نویسنده بیمه
  ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. شما باید قبل از خرید سربازی دو سال سابقه بیمه داشته باشید که بتوانید درخواست خرید سابقه را بدهید. چون سابقه شما کمتر ازدوسال است این پیغام را می دهد.

person
محمد اخروی
۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۲

سلام.من سال ۸۷رفتم سربازی ۸۹تموم کردم حالا میخوام تبدیل کنم به بیمه تامین اجتماعی.میخواستم ببینم مبلغش چقدر است

  person
  نویسنده بیمه
  ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. باید اولا دو سال سابقه بیمه داشته باشید که بتوانید درخواست خرید خدمت سربازی بدهید.

person
رامین بیکانی
۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۲

سلام بنده دوسال قبل ازخدمت سربازی بیمه بودم چطور میتوانم دوران خدمتم رابه سابقه بیمه ام اضافه کنم

  person
  نویسنده بیمه
  ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۲

  سلام. لطفا به کارگزاری تامین اجتماعی مراجعه نمایید.

person
حسین عطاپور
۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۲

سلام من ساله ۷۰ رفتم خد مت ساله ۷۲ امدم ساله ۸۵ تا ۹۲بیمه پرداخت کردم ایا من لزومی به پرداخت پول ندارم ممنون

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. سوال شما مبهم است

   person
   سید امین
   ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۲

   سلام من خدمت سربازی اقساطی خریدم وتمام کمال هم پرداخت کردم ولی الان ۱۲,روزه به سابقه من اضافه نشده

    person
    نویسنده بیمه
    ۰۱ خرداد ۱۴۰۲

    سلام دوست عزیز. احتمال دارد یکی از اقساط را دیر پرداخت کرده باشید به کارگزاری سازمان مراجعه کنید تا آنها پیگیری کنند.

person
لیلا
۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۲

سلام پسرم من ۷ ماه سابقه بیمه تا مین اجتمایی دارد( بیمه ازاد دارالان سرباز بیمه هم هست بهد دوسال سابقه سربازی براش میافتد

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. خیر نمی افتاد باید بعد از خدمت سربازی برود خدمت خودش را بخرد تا جز سابقه ایشان محسوب شود در ضمن اگر الان سرباز است دیگه نباید بیمه واریز کند باید قطع اش کند.

person
کاردان
۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۲

سلام بنده در سال ۱۳۵۶ سربازی تمام شد و برای استفاده از بیمه این دوران در سیستم نظام وظیفه چیزی ثبت نشده است از اون دوران فقط یک کپی از کارت پایان خدمت دارم و اصل انرا گم کرده ام البته برگه اعزام به خدمت را دارم باید چطور پیگیری کنم باید به محل خدمت مراجعه کنم ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. باید بروید تامین اجتماعی درخواست خرید خدمت سربازی بدهید و تامین اجتماعی به شما نامه میدهد که بروید تاییدیه کارت پایان خدمت خودت را دریافت کنید.

person
majd
۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر
خرید بیمه سربازی و اضافه شدن به سابقه بیمه چه تاثیری روی بازنشستگی داره علائه بر اینکه زودتر از موعد بازنشته میشویم ؟
درواقع مزیت خرید سربازی چی هست؟ ایا پرداخت بیمه باعث افزایش حقوق در دوران بازنشستگیت چونکه بنده جز مشاغل سخت هستم و از دوران شاغلیم کسر نمیشود بیمه سربازی

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. جز سابقه شما محسوب میشود هم زودتر بازنشسته میشوید و هم بر مبلغ مستمری بازنشستگی تاثیر میگذارد.

person
نیما
۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر ، من در حال حاضر بیمه آزاد تامین اجتماعی هستم و دو ماه بیمه پرداخت کرده ام و از ماه بعد باید به خدمت سربازی بروم و چندتا سوال داشتم اول اینکه باید در دوران سربازی هم پرداخت بیمه ام رو ادامه بدم؟ اگه پرداخت نکنم جریمه نمی شوم؟ و اینکه میتونم توی دوران سربازی حق بیمه رو پرداخت کنم هر ماه به مدت دو سال و بعد سربازی هم برای خرید خدمت سربازی اقدام کنم که جمعا ۴ سال سابقه بشه برام؟

person
محمد
۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۲

سلام خسته نباشید خدمت شما. من خدمتم روخریدم وکارتم روگرفتم. قبلا هم سابقه بیمه داشتم از سال ۸۴ تا۹۹.. میخوام بدون اول میشه ۲سال بیمه خدمتم روبخرم. ومورد بعد اینکه سابقه بیمه خدمتم تواستعلام سابقه بابت چه سالی قید میشه از ۹۹به بعد قید میشه. سالش برام مهمه. ممنون از شما

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. ۰۱ اگر خدمت را انجام داده باشید و در واقع خدمت سربازی را گذرانده باشید همان مدتی که در کارت پایان خدمت قید شده است را میتوانید خریداری کنید.

   person
   رضا فريدوني
   ۲۵ تیر ۱۴۰۲

   سلام من دردیماه ۶۸رفتم خدمت سربازی ودردیماه سال۷۰خدمتم تمام شدالان
   درمردادسال ۷۰یکماه بیمه پرداخت شده
   خواستم ببینم خدمتم جز، بیمه حساب میشه یابایدبیمه اش پرداخت کنم
   ممنون

    person
    نویسنده بیمه
    ۲۶ تیر ۱۴۰۲

    سلام.باید حق بیمه دو سال خدمت سربازی خودت را پرداخت کنید.

person
محمد
۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۲

سلام خسته نباشید تشکربابت رسیدگیتون. من میخوام ۲سال بیمه خدمتم روبخرم. خدمتم روخریدم وکارتم روگرفتم. میخوام ببینم سابقه بیمه برای چه سالی حساب میشه. برا ۲سال اخیر حساب میشه سابقه آیا؟ یعنی سال ۱۴۰۱و۱۴۰۰سابقم محاسبه میشه. چون سالش مهمه برام. برای تاییدمحل سکونت میخوام.. تشکر

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. اگر خدمت سربازی را گذارنده باشی و هر چه تو کارت پایان خدمت شما قید شده باشد همان مدت جز سابقه شما محسوب میشود باید حتما سربازی کرده باشی.

person
حسین
۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۲

سلام
آیا امکانش هس ک فقط چند ماه از خدمت سربازی رو بخریم یا باید کامل بخریم ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۲

  سلام. باید کل خدمت سربازی را خریداری کنید

person
رضا
۲۹ فروردین ۱۴۰۲

با سلام چگونه می توانم لیست اقساط پرداخت شده ماهیانه خدمت سربازی ام را ببینم

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۹ فروردین ۱۴۰۲

  سلام. لطفا به سامانه تامین اجتماعی مراجعه کنید.

   person
   محمد صادق
   ۱۴ تیر ۱۴۰۲

   سلام وقتتون بخیر
   ببخشید من دوسال خدمتم رو انجام دادم
   الان سر یه کار دولتی هستم
   رفتم تو سامانه برای بیمه خدمت سربازی مینویسه بازه تاریخی دوره خدمت شما در پایگاه اطلاعاتی دریافتی از ناجا مشخص نشده است
   باید چیکار کنم ؟؟؟

    person
    نویسنده بیمه
    ۱۴ تیر ۱۴۰۲

    به یکی از دفاتر ناجا و سازمان تامین اجتماعی مراجعه نمایید.

   person
   بهروز
   ۲۹ مرداد ۱۴۰۲

   من سال ۷۰ خدمتم تمام شده ودوسال خدمت کرده ام شما خواهش میکنم یک جواب روشن بدهید آیا خرید خدمت سربازی تنها در بازنشسگی تاثیر داردیادرحقوق دریافتی هم موثر است چون شما جوابهای متفاوتی داداه ایدوماگیج شده ایم

    person
    نویسنده بیمه
    ۳۰ مرداد ۱۴۰۲

    سلام دوست عزیز. خرید بیمه سربازی فقط برای بازنشستگی است و تاثیری در میزان مستمری دریافتی شما ندارد.

person
منصور
۱۵ فروردین ۱۴۰۲

با سلام ، بنده در سال ۱۴۰۱ بیمه سربازی را خرید کردم و برج ۱۲ آخرین قسط پرداخت کردم ، این دوسال کی به سابقه من اضافه میشه، در سایت بیمه سازمان تامین اجتماعی به سوابقم اضافه نشده، بیاد چکار کنم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۶ فروردین ۱۴۰۲

  سلام. اگر قسط های خودت را به موقع واریز کرده باشی باید الان جز سابقه شما آمده باشد احتمالا یکی از قسط ها را به موقع واریز نکردی باید به شعبه یا کارگزاری سازمان مراجعه کنید تا آنها پیگیری کنند.

person
شهبازی
۱۲ فروردین ۱۴۰۲

سلام و عرض ادب .بنده سال ۸۵ و ۸۶ مجموعا ۵ ماه بیمه دارم و سال ۹۱ به مدت دو سال خدمت رفتم .و ادامه بیمه ام از سال ۹۸ بوده بیمه تامین اجتماعی . آیا معافیت خرید بیمه سربازی شامل حال من میشود؟؟ ممنونم از راهنماییتان.

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۳ فروردین ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر شامل شما نمیشود

person
علیرضا باقری
۱۰ فروردین ۱۴۰۲

سلام و عرض وقت بخیر
بنده ۱۱ ماه در یکی از یگان های سپاه خدمت کردم در حین خدمتم قانون معافیت فرزندان ایثارگر بالای ۳۰ ماه سابقه اومد و الان کارت معافیت برام اومده تو سامانه تامین اجتماعی سابقه ای از خدمتم نمیاره و کارتم هم معافیت هست با این وجود برای خرید اون ۱۱ ماه میشه کاری کرد؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۲ فروردین ۱۴۰۲

  سلام علیرضای عزیز
  خیر برای اون ۱۱ ماه دیگه نمیشود کاری کرد

person
Ali
۰۸ فروردین ۱۴۰۲

با عرض سلام و درود فراوان
من خرید ۱۹ ماه سربازی با موفقیت انجام شد اما
تو سابقه ام نمیاد لطفا راهنمایی کنید.

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۹ فروردین ۱۴۰۲

  سلام لطفا به یکی از کارگزاری‌های تامین اجتماعی مراجعه نمایید.

person
باباخانی
۲۷ اسفند ۱۴۰۱

سلام من سال ۱۳۷۵ خدمتم تموم شده
قبلش بیمه نبودم ولی بعد از اون از سال
۱۳۷۷ تا ۱۳۹۷ حدود ۱۹ سال سابقه بیمه دارم
و از سال ۹۷ تا حالا دیگه بیمه نبودم
خواستم ۲ سال خدمت رو به سابقه اضافه کنم
سایت تامین اجتماعی هم رفتم و مبغ رو هم تو سایت زدن
چقدر پرداخت کنم اگه الان پرداختش کنم سابقه محسوب میشه
یا چون الان بیمه نیستم به مشکل میخورم

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۷ اسفند ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز. باید اول در حال حاضر بیمه باشید و بیمه شما فعال باشد بعد درخواست خرید خدمت سربازی بدهید و بعد از واریز اون مدت خدمت سربازی جز سابقه شما محسوب می‌شود.

person
مرتضی
۲۴ اسفند ۱۴۰۱

سلام اگه درست متوجه شده باشم برای خرید بیمه سربازی ،قبل از خدمت باید ۲ سال سابقه داشته باشی زمانی که درس تموم میشه وقتی برای کار کردن هست؟؟؟
ممنون میشم توضیح بفرمایید

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۴ اسفند ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز. بیمه سربازی را فقط در صورتی می توانید خریداری کنید که سابقه خدمت سربازی داشته باشید.

person
حسام
۲۱ اسفند ۱۴۰۱

سلام ووقت بخیر
من ۷.۵ ماه خدمت کردم و بعد کفالت گرفتم و کارتی که برام صادر شد معافیت کفالت بود الان میخوام اون مدتی که خدمت کردم اضافه کنم به سوابق تامین اجتماعی اما سیستم تامین اجتماعی این پیام رو میده**
**بیمه شده گرامی، بازه تاریخی دوره خدمت شما در پایگاه اطلاعاتی دریافتی ار ناجا مشخص نشده است.****
میشه لطفا راهنمایی کنید که چیکار کنم؟
ضمنا طی مراجعه به تامین اجتماعی شهرستان اونا نامه دستی دادن ببرم به یگان خدمتی که یگان خدمتی هم یه جواب نامه دستی داد ببرم تامین اجتماعی که مدت خدمت رو نوشته بود –که نتیجه نداد و از تامین اجتماعی گفتن که باید تو سیستم شون ثبت کنن….. کلا گیج شدم باید از کجا شروع کنم !!!!

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۷ اسفند ۱۴۰۱

  سلام حسام عزیز. باید اون مدتی که خدمت کرده اید را در کارت پایان خدمت درج کنند که تامین اجتماعی او را بپذیرد.

person
مهرداد
۱۸ اسفند ۱۴۰۱

سلام من متولد ۷۰هستم خدمتم سال۹۱بود تا۹۲،سه سال قبل خدمت تا روزی که میخواستم اعزام بشم بیمه بودم،الان خدمتم میاد رو سابقم یا باید بخرم؟؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۹ اسفند ۱۴۰۱

  سلام. اگر در زمان سربازی بیمه بوده‌اید به سابقه شما اضافه می‌شود.

person
نادر
۱۷ اسفند ۱۴۰۱

سلام
می بخشید من ۲۱ ماه خدمت کردم ولی تو دو نوبت رفتم الان که به سایت تامین اجتماعی مراجعه می کنم فقط سابقه نوبت دوم خدمت من ثبت شده الان بخوام سوابق نوبت اول خدمتم هم اضافه بشه، چیکار باید انجام بدم ؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۸ اسفند ۱۴۰۱

  سلام. به کارگزاری تامین اجتماعی مراجعه نمایید تا این مشکل را برای شما برطرف کنند.

person
شایان اکبری
۱۷ اسفند ۱۴۰۱

خسته نباشید من سال ۱۳۷۴ خدمتم تمام شد با ۲۶ ماه خدمتی که انجام دادم و حدوده ۱۸ ماه بیمه تامین اجتماعی داشتم الان ۶۱ سالم است میتوانم سنوات بیمه را که کم دارم خریداری کنم و همچنین ۲۶ ماه سربازی را هم خریداری کنم که جزوه بیمه شود و باز نشست شوم با تشکر اگر جواب دهید

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۰ اسفند ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز. بله میتوانید.

person
حسن‌ فتاحی
۱۴ اسفند ۱۴۰۱

سلام بنده درسال ۶۵/۹/۲۰الی۶۷/۹/۲۰درمنطقه فکه آیاشامل بنده می شودبه مدت ۲۶ماه

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۵ اسفند ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز. اگر کارت پایان خدمت دارید و الان هم در حال واریز حق بیمه هستید بروید درخواست خرید خدمت سربازی بدهید تا جز سابقه شما محسوب شود.

   person
   امید
   ۱۹ تیر ۱۴۰۲

   سلام اصلا برا من قسمت بیمه شدگان فقط میاد بالا با امور بیمه شدگان اصلا اون محاسبه خدمت سربازی گزینش نیست برا من چرا؟ پنج ماه دارم قسط میدم

    person
    نویسنده بیمه
    ۲۰ تیر ۱۴۰۲

    سلام. لطفا به صورت حضوری به تامین اجتماعی مراجعه کنید.

   person
   علی
   ۳۱ شهریور ۱۴۰۲

   سلام من ۴سال دیگه سنم ۶۰ سال میرسه وتاآن موقع ۱۸ سال سابقم میشه و دوسا ۲۷ماه سربازیم رودارم میخرم کلا سابقم ۲۰سال میشه بیمم را اختیاری دارم پرداخت میکنم سال ۴۰۲ الاماهی شده یک میلیوم هشتصدتومن خواستم بدونم ۲۰ سال تکمیل بشه با۶۰سال سنم حقوق یکماه بازنشستگی بهم تعلق میگیره ممنون از راهنمایتون.

    person
    نویسنده بیمه
    ۰۱ مهر ۱۴۰۲

    سلام دوست عزیز
    بله حقوق کامل با ۲۰ سال سابقه بیمه به شما تعلق میگیرد.

     person
     محمد
     ۰۴ آذر ۱۴۰۲

     سلام و خسته نباشید بنده کارمند رسمی داری بیمه خدمات درمانی هستم برای خرید خدمت سربازی کجا مراجعه کنم. بیمه سازمان تامین اجتماعی نیستم باتشکر

     person
     نویسنده بیمه
     ۰۴ آذر ۱۴۰۲

     سلام. خرید بیمه سربازی از طریق سامانه تامین اجتماعی انجام می شود.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید