۲۷ تیر ۱۴۰۳

خرید بیمه سربازی؛ مدارک + قوانین ۱۴۰۳ + افزودن به سابقه بیمه

سازمان تامین اجتماعی با در نظر گرفتن شرایط سربازان، بیمه‌نامه‌ای را به نام بیمه سربازی برای آن‌ها در نظر گرفته است. بیمه سربازی این امکان را به آقایان مشمول خدمت می‌دهد که دو سال خدمت سربازی خود را به سوابق بیمه کاریشان اضافه کنند. انجام خدمت سربازی با تمام شدن دوران دبیرستان یا سطوح بالاتر مانند دانشگاه برای همه پسران (جز کسانی که پدران جانباز داشته‌اند) ضروری‌ است. افراد زیادی دغدغه زمان از دست رفته در خدمت سربازی را دارند. بنابراین بیمه سربازی به وجود آمده است تا سربازان دیگر دغدغه‌ای در مورد دو سال خدمت نظام وظیفه نداشته باشند. در این مقاله از بیمه دات کام می‌خواهیم در مورد بیمه سربازی، ثبت نام بیمه سربازی، خرید قسطی و اضافه کردن بیمه سربازی به سوابق کاری با شما صحبت کنیم. بنابراین تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

بیمه سربازی چیست؟

براساس قانون هر مردی که تابعیت ایرانی دارد و خدمت سربازی نرفته، باید هرچه سریع‌تر این خدمت را به جای آورد. در آخرین بازنگری این قانون، طول دوره خدمت سربازی از ۲۱  به ۲۴ ماه افزایش یافته است.

لازم است بدانید که این قانون عادلانه است و هیچ تفاوتی میان افراد قائل نخواهد شد. بنابراین تمامی مردان باید این دوره را به صورت کامل بگذرانند و فقط در صورت تشخیص سازمان نظام وظیفه عمومی، افراد می‌توانند مشمول معافیت شوند. یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که تمامی سربازان باید به آن توجه داشته باشند، بیمه سربازی است. اما بیمه سربازی چیست؟

بیمه حوادث سربازان را بیمه سربازی می‌گویند. این بیمه‌نامه مسئولیت جبران خساراتی که در طول ۲۴ ماه (دو سال خدمت) اتفاق می‌افتد را به عهده می‌گیرد. به عبارت ساده‌تر بیمه سربازی در حقیقت به سربازان کمک می‌کند تا در صورت بروز هر گونه آسیب یا بیمار شدن از خدمات درمانی تحت پوشش این بیمه، در بیمارستان‌های ارتش و طرف قرارداد با نیروهای مسلح استفاده کنند. بسیاری از خدمات این بیمارستان‌ها برای سربازان وظیفه رایگان است. با استفاده از این بیمه، امکان اضافه کردن مدت زمان خدمت سربازی به سابقه کاری سربازان امکان‌پذیر می‌شود.

شرایط خرید بیمه خدمت دو ساله سربازی

بیمه سربازی

افزایش سابقه بیمه تامین اجتماعی با خدمت سربازی

سازمان وظیفه عمومی و سازمان تامین اجتماعی برای خرید بیمه سربازی دو شرط زیر را تعیین کرده‌اند:

 1. فرد دارای ۲ سال سابقه بیمه قبل از سربازی باشد. همچنین سابقه پرداخت حق بیمه و کارت پایان خدمت را داشته باشد. افراد در صورت نداشتن سابقه بیمه، نمی‌توانند سوابق بیمه سربازی تامین اجتماعی را خریداری کنند. در چنین شرایطی احتمالا با عبارت “بیمه شده گرامی، بازه تاریخی دوره خدمت شما در پایگاه اطلاعاتی دریافتی از ناجا مشخص نشده است” رو به رو خواهند شد. همچنین کارت پایان خدمت برای افراد زیر ۵۰ سال باید به صورت الکترونیکی باشد.
 2. چنانچه فردی درخواست مبنی بر خرید سوابق بیمه سربازی تامین اجتماعی داشتـه باشد، باید تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی باشد.

اگر دو شرط بالا و حداقل دو سال بیمه قبل از سربازی یا بعد از آن را دارید، به راحتی می‌توانید سابقه بیمه سربازی خریداری کنید.

همکاری در فروش بیمه

قانون جدید؛ شرایط خرید بیمه سربازی برای خدمت کنندگان پیش از ۱۳۸۳

مشمولینی که قبل از سال ۱۳۸۳ خدمت سربازی خود را به پایان رسانده‌اند، با شرایط زیر می‌توانند بیمه سربازی را به صورت رایگان دریافت نمایند:

 1. قبل از شروع خدمت سربازی شاغل بوده و حق بیمه تامین اجتماعی را پرداخت کرده باشند.
 2. بعد از خدمت سربازی هم مشمول بیمه تامین اجتماعی باشند.

در چه صورت نمی‌توان سابقه بیمه ویژه سربازان را خریداری کرد؟

بعد از مرخص شدن از خدمت سربازی هر زمان که شرایط اشاره شده را داشته باشید، می‌توانید نسبت به خرید بیمه سربازی اقدام نمایید. در حقیقت این موضوع شامل تمامی بیمه شدگان، مقرری بگیران بیمه بیکاری و مستمری بگیران تامین اجتماعی می‌شود. البته دقت داشته باشید که دو شرط مذکور باید حتما وجود داشته باشد. پذیرش و ایجاد سوابق بعد از پرداخت کامل حق بیمه انجام خواهد شد.

مدارک مورد نیاز برای خرید بیمه‌نامه خدمت سربازی

تنها مدرک مورد نیاز برای خرید غیر حضوری بیمه سربازی کارت پایان خدمت است. در صورتی که برای خرید بیمه سربازی به صورت حضوری اقدام می‌کنید، باید مدارک زیر را به همراه داشته باشید:

 • اصل و کپی شناسنامه
 • کپی کارت ملی و اصل آن
 • اصل کارت پایان خدمت

در ابتدا باید فرم محاسبه سوابق مدت زمان خدمت خود را دریافت کنید و نسبت به تکمیل مدارک اقدام نمایید. اگر دارای سابقه حضور داوطلبانه در جبهه هستید، بهتر است فرم‌ها را حتما تکمیل کنید. اگر به هر دلیلی دفترچه پایان خدمت خود را به همراه ندارید، می‌توانید اصل گواهی خدمت سربازی را از مراجع مربوطه ارائه نمایید. این گواهی شامل تاریخ شروع و پایان دوره خدمت است.

نحوه محاسبه مدت خدمت سربازی

بر اساس رای هیئت عمومی دیوان عدالت اداری مدت خدمت سربازی به عنوان سابقه کارگاهی محاسبه خواهد شد. هیئت عمومی دیوان عدالت اداری یک مصوبه غیرقانونی را که مقرر می‌کرد «مدت خدمت نظام وظیفه مشمولان قانون کار به عنوان سابقه کارگاهی کارگر برای دریافت مزایای پایان کار لحاظ نخواهد شد» را باطل کرد.

بر اساس قانون جدید و به موجب دادخواست و لایحه رفع نقص، ابطال‌نامه شماره ۶۲۲۶؍۲۰؍۰۱۲ تاریخ ۲۱؍۱؍۱۴۰۱ مدیر روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران ابلاغی به موجب نامه شماره ۲۴۹۰۶؍۱۱۴؍۰۱۲ مورخ ۲۰؍۲؍۱۴۰۱ رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان ملارد که مقرر کرده بود؛ “خدمت نظام وظیفه مشمولان قانون کار-مصوب ۱۳۶۹- یا شرکت داوطلبانه آن‌ها در جبهه قبل از اشتغال یا حین اشتغال جزء سوابق پرداخت حق بیمه نزد سازمان تامین اجتماعی محسوب می‌شود، بنابراین از تاریخ ۳۰؍۱؍۱۳۸۳ به بعد مدت مذکور به عنوان سابقه کارگاهی کارگری برای دریافت مزایای پایان کار لحاظ نخواهد شد” در هیئت عمومی دیوان عدالت اداری پس از بحث و بررسی باطل شد.

همچنین با استناد به ماده ۷ قانون اصلاح پاره‌ای از مقررات مربوط به حقوق بازنشستگی بانوان شاغل و خانواده و سایر کارکنان مصوب سال ۱۳۷۹ مجلس شورای اسلامی و همچنین با استناد به ماده ۲۴ و ۳۱ قانون کار جمهوری اسلامی ایران پرداخت حق سنوات در ازای هر سال خدمت ازحقوق بازنشستگان و از کارافتادگان است و دادنامه‌های شماره ۸۰۱-۱۳؍۱۱؍۱۳۸۶، ۷۰۱-۴؍۳؍۱۳۸۷ و ۹۰۱-۱۲؍۱۰؍۱۳۸۶ هیئت عمومی دیوان بر برخورداری از مزایای احتساب خدمت سربازی را حق بیمه شدگان تامین اجتماعی تاکید کرده است و پرداخت سنوات پایان خدمت یکی از آن حقوق اشاره شده است.

در رای مزبور آمده است که اولاً براساس ماده ۹۵ قانون تأمین اجتماعی مصوب ۳؍۴؍۱۳۵۴ مدت خدمت وظیفه مشمولان این قانون پس از پایان خدمت و اشتغال مجدد در مؤسسات مشمول این قانون به عنوان سابقه پرداخت حق بیمه آن‌ها منظور خواهد شد.

ثانیاً مطابق تبصره ۱ قانون اصلاح تبصره ماده ۱۴ قانون کار و الحاق یک تبصره به آن مصوب ۳۰؍۱؍۱۳۸۳ مدت خدمت نظام وظیفه شاغلان مشمول قانون کار یا شرکت داوطلبانه آنان در جبهه قبل از اشتغال و یا حین اشتغال جزو سوابق خدمتی آنان نزد سازمان تامین اجتماعی محسوب شده و اعتبار مورد نیاز برای اجرای این قانون از محل دریافت میانگین حق بیمه دو سال آخر فرد بیمه‌شده تأمین می‌شود.

ثالثاً براساس رای وحدت رویه شماره ۸۰۱ مورخ ۱۳؍۱۱؍۱۳۸۷ هیات عمومی دیوان عدالت اداری اعلام شده است که نظر به تبصره یک ماده ۱۴ قانون کار و قانون استفساریه قانون اصلاح تبصره ماده ۱۴ قانون مذکور و ماده ۹۵ قانون تامین اجتماعی و سایر احکام متعدد قانون‌گذار، مدت خدمت زیر پرچم اشخاص با رعایت مقررات مربوط علی ‎الاطلاق جزو سابقه خدمت آنان و برخورداری از مزایای متعلقه قابل احتساب است.

چگونگی مشاهده سوابق و خرید بیمه سربازی

بیمه سربازی

خرید بیمه سربازی تامین اجتماعی از طریق مراجعه به کارگزاری‌ مربوطه یا از طریق سایت تامین اجتماعی انجام می‌شود. برای مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی خدمت سربازی باید به شیوه زیر عمل کنید:

 1. ابتدا به آدرس eservices.tamin.ir مراجعه کرده و ثبت نام نمایید. چنانچه قبلا در این سامانه ثبت‌نام کرده‌اید نیازی به نام نویسی مجدد نیست و با وارد کردن کدملی و گذرواژه می‌توانید به حساب کاربری خود وارد شوید.
 2. سپس از قسمت بیمه شدگان گزینه امور بیمه‌شدگان و سپس محاسبه خرید خدمت سربازی را انتخاب کنید تا مدت زمان خدمت شما و هزینه آن را ببینید.
 3. از قسمت بیمه شدگان می‌توانید سوابق بیمه خود را نیز مشاهده نمایید.

مراحل مشاهده و خرید بیمه سربازی

برای استعلام بیمه سربازی و خرید آن باید مطابق دستورالعمل زیر عمل کنید. برای خرید بیمه سربازی به سایت تامین اجتماعی وارد شوید، کد ملی (نام کاربری) و گذرواژه خود را وارد نمایید.

بیمه سربازی

نکاتی مهم برای خرید بیمه سربازی

 

بعد از قسمت «بیمه شدگان» در منو، بخش «امور بیمه شدگان» را انتخاب و سپس روی «محاسبه خرید خدمت سربازی» کلیک کنید.

بیمه سربازی

مرحله دوم

در این صفحه می‌­توانید علاوه بر مشاهده کامل سوابق بیمه، جدول نرخ محاسبه حق بیمه سربازی (مطابق آن‌چه در پایین آمده) را نیز مشاهده کنید. در تصویر زیر بیمه‌گزار دارای سابقه کار قبل از خدمت سربازی نیست. به همین دلیل باید ۷% حق کارگری را بپردازد تا سوابق بیمه خدمت به سوابق بیمه تامین اجتماعی او اضافه شود.

 

بیمه سربازی

مرحله سوم خرید بیمه سربازی

 

در مرحله بعدی می‌توانید نوع پرداخت را انتخاب کنید. می‌توانید بیمه سربازی تامین اجتماعی نقدی بخرید و یا برای خرید بیمه سربازی اقساطی اقدام کنید.

بیمه سربازی

مرحله چهارم خرید

در صورت انتخاب به صورت اقساطی، می‌توانید تعداد ماه‌های پرداخت را مشخص کنید. میزان قسط هر ماه و تاریخ پرداخت به صورت خودکار در همان لحظه نشان داده خواهد شد. در ادامه می‌توانید نسبت به پرداخت اینترنتی حق بیمه سربازی اقدام کنید.

بیمه سربازی

مرحله آخر خرید بیمه سربازی

پرداخت حق بیمه در بیمه سربازی

پرداخت حق بیمه در بیمه سربازی به دو روش پرداخت نقدی و پرداخت اقساطی انجام می‌شود. اما پرداخت نقدی حق بیمه سربازی چه تفاوتی با پرداخت قسطی حق بیمه سربازی دارد؟ تفاوت پرداخت نقدی و قسطی حق بیمه سربازی در زمان اضافه شدن سوابق خدمت به سوابق تلفیقی است. در خرید نقدی حق بیمه سربازی بعد از پرداخت حق بیمه، مدت زمان سربازی به صورت خودکار به سوابق کاری فرد اضافه می‌شود. اما در خرید قسطی خدمت سربازی بعد از پرداخت آخرین قسط حق بیمه، امکان اضافه شدن سوابق خدمت سربازی به سوابق تلفیقی وجود دارد.

سامانه پرداخت اقساط بیمه سربازی به صورت آنلاین

در صورتی که برای خرید سابقه بیمه سربازی تامین اجتماعی گزینه اقساطی را انتخاب کرده باشید، باید در زمان‌های مقرر نسبت به پرداخت حق بیمه سربازی غیر حضوری اقدام کنید. نحوه پرداخت حق بیمه سربازی از طریق گوشی یا سایر دستگاه‌ها به این شکل است که باید به سایت خدمات تأمین اجتماعی وارد شوید و به قسمت محاسبه خرید خدمت سربازی در بخش امور بیمه شدگان مراجعه کنید. شما می‌توانید در هر زمانی نسبت به استعلام پرداخت اقساط بیمه سربازی از طریق همین سامانه اقدام نمایید. حق بیمه تعریف شده باید سر وقت پرداخت شود تا مشکلی برای شما ایجاد نشود.

مبلغ خرید بیمه سربازی ۱۴۰۳

به منظور این‌که دوره خدمت سربازی به سوابق کاری افراد اضافه شود، شرایطی وجود دارد که باید آن‌ها را درنظر گرفت:

 • در وهله اول بیمه سربازی باید مورد تایید سازمان تامین اجتماعی قرار گیرد.
 • سازمان تامین اجتماعی برای تایید این دوره و پذیرش آن برای بازنشستگی، حق بیمه‌ای را در نظر می‌گیرد.
 • میزان حق بیمه سربازی با توجه به زمان پایان خدمت و ارائه درخواست خرید بیمه از طرف متقاضی متفاوت است.

آن دسته از سربازانی که دوره خدمت سربازی آن‌ها تمام شده است، باید برای جبران خدمت ارائه شده و عدم پرداخت حق بیمه در زمان خدمت سربازی خود به سازمان تامین اجتماعی مبلغی را پرداخت نمایند. به این ترتیب دوره خدمت آن‌ها جزو سوابق بیمه در نظر گرفته می‌شود. مسئله بعدی قیمت خرید سربازی برای بیمه تامین اجتماعی است. باید گفت که قیمت خرید و پرداخت بیمه سربازی تامین اجتماعی به شرایط مختلفی بستگی دارد. بر طبق آخرین آیین نامه‌هایی که از سوی قانون گذار ابلاغ شده است، محاسبه قیمت خرید بیمه سربازی ۱۴۰۳ به شرح زیر است:

میزان حق بیمه = (نرخ) ۷% * مدت زمان خدمت * میانگین حقوق دو سال آخر کاری داوطلب

«طبق آخرین قوانین، ۲۳% پرداخت نرخ بیمه بر عهده دولت و ۷% باقی مانده آن بر عهده شخص متقاضی است.

از آنجا که محاسبه حق بیمه بر اساس میانگین دستمزد ۲ سال آخر پرداخت حق بیمه قبل از درخواست انجام می‌شود، برای همین متقاضیان بهتر است که به محض اتمام دو سال پرداخت، اقدام به خرید بیمه سربازی کنند.

ذکر چند نکته برای خرید بیمه سربازی

نکات مهمی وجود دارد که در زمان خرید بیمه سربازی باید به آن توجه کنید. این نکات به شرح زیر هستند:

 1. سربازانی که می‌خواهند بیمه سربازی را خریداری کنند، می‌توانند حق بیمه سربازی را به صورت نقدی یا قسطی پرداخت نمایند. دقت کنید که حداکثر مدت زمان پرداخت اقساط بیمه سربازی ۱۲ ماه است.
 2. مهلت پرداخت بیمه سربازی برای افراد متقاضی که به صورت نقدی این بیمه را خریداری می‌کنند تا پایان ماه بعد از زمان محاسبه آن خواهد بود.
 3. آن دسته از افرادی که تمایل دارند حق بیمه خدمت مقدس سربازی را به صورت قسطی واریز نمایند، باید به صورت منظم و در موعد مربوطه اقساط را پرداخت کنند. امکان پرداخت زودتر از موعد اقساط وجود ندارد و در صورت پرداخت نکردن اقساط در موعد مقرر، افراد مشمول جریمه می‌شوند.
 4. در صورت عدم پرداخت مبلغ حق بیمه سربازی در موعد مقرر به صورت یک جا (نقدی) یا اقساطی، هزینه حق بیمه سربازی مجددا برای آن‌ها محاسبه خواهد شد.
 5. سوابق بعد از پرداخت کامل اضافه حق بیمه سربازی به سوابق کاری اضافه می‌شوند.
 6. در صورتی که با پیغامی شبیه «اطلاعات شما در دسترس نیست» مواجه شدید، باید به همراه مدارکی مانند کارت پایان خدمت و کارت ملی به کارگزاری تامین اجتماعی مراجعه کنید.
 7. افرادی که معافیت داشته‌اند، امکان خرید و پرداخت بیمه سربازی را ندارند. در حقیقت داشتن کارت پایان خدمت برای خرید بیمه سربازی ضروری است.
 8. فقط تعداد روزهایی که متقاضی خدمت کرده است، به سوابق او اضافه می‌شود. روزهای معافیت او در نظر گرفته نخواهد شد.
 9. قانون خرید بیمه سربازی برای همه یکسان است مگر اینکه فرد شرایط خاصی را داشته باشد.
 10. افرادی که خدمت سربازیشان به خیلی سال قبل برمی‌گردد، باید مراحل یکسانی را طی کنند و در صورت بروز مشکل به کارگزاری تامین اجتماعی مراجعه کنند.
 11. بیمه سربازی را با بیمه تکمیلی ارتش اشتباه نگیرید. بیمه تکمیلی برای کارکنان ارتش و کاهش هزینه‌های درمانی است.
 12. اگر فرد در خصوص پرداخت کوتاهی کند یا نسبت به پرداخت آن متعهد نباشد، سازمان تعهدی را به عهده نمی‌گیرد.
 13. توجه داشته باشید که بیمه سربازی تامین اجتماعی برای افرادی رایگان است که خدمت خود را قبل از سال ۸۵ انجام داده باشند و قبل و بعد از خدمت هم سابقه بیمه داشته باشند.
 14. خرید سابقه دوران خدمت وظیفه برای رزمندگان نیز مانند افراد عادی است. این افراد در صورت داشتن شرایط مذکور می‌توانند نسبت به خرید بیمه سربازی اقدام کنند.

همان‌طور که در جریان هستید، تمامی سربازان وظیفه دارای دفترچه بیمه هستند. همچنین امکان استفاده از خدمات دفترچه بیمه سربازی در بیمارستان‌های طرف قرارداد نیروهای مسلح برای آنان فراهم است. در بعضی بیمارستان‌ها نیز این خدمات به صورت رایگان به سربازان ارائه می‌شود.

کدام گروه افراد از پرداخت حق بیمه سربازی معاف هستند؟

بر اساس ماده ۹۵ قانون تامین اجتماعی، همه بیمه‌شدگان، مستمری بگیران بازنشستگی و ازکارافتادگانی که قبل و بعد از خدمت، در کارگاهی مشغول کار و بوده و دارای سابقه بیمه تامین اجتماعی هستند و انجام دوره خدمت سربازی آن‌ها قبل از ۷ مرداد ۱۳۸۵ است از پرداخت حق بیمه سربازی معاف هستند. البته این افراد باید بلافاصله (یا حداقل سه ماه بعد) بیمه شده باشند.

پوشش‌های دفترچه بیمه سربازی

سربازان وظیفه با داشتن بیمه مخصوص دوره خدمت از پوشش‌های زیر برخوردار می‌شوند:

 • پرداخت هزینه‌های پرشکی (اگر سربازی در دوره سربازی به استفاده از خدمات درمانی و امکانات پزشکی نیاز داشته باشد، بیمه سربازی هزینه حوادث سربازان پرداخت خواهد کرد.)
 • نقص عضو و از کارافتادگی دائم یا موقت (میزان غرامت پرداختی در نقص عضو دائم یا موقت به نوع و میزان از کارافتادگی یا نقص عضو سرباز بستگی دارد. این غرامت‌های جانی نیز تحت پوشش بیمه حوادث سربازان است.)

مقاله پیشنهادی: استعلام غیبت سربازی؛ آموزش ۴ روش برای استعلام غیبت سربازی

خرید سوابق بیمه سربازی را آنلاین انجام دهید

بیمه سربازی به عنوان یک امکان کاربردی برای سربازان شناخته می‌شود. بیمه سربازی تمامی حوادث مرتبط با دوران خدمت را تحت پوشش قرار می‌دهد و در پایان خدمت هم به سوابق کاری افراد اضافه می‌شود. در این مقاله از بیمه دات کام در مورد بیمه سربازی، خرید آنلاین و حضوری بیمه سربازی، حق بیمه سربازی و تمامی نکات مهم در این رابطه، با شما صحبت کردیم. در صورتی که بعد از مطالعه این مقاله همچنان در مورد بیمه سربازی سوال یا ایهامی دارید، از قسمت نظرات این مقاله با کارشناسان بیمه دات کام در ارتباط باشید.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
person
هادی موسوی
۳۰ تیر ۱۴۰۳

سلام ودرود بنده در حال خدمت بودم که معاف شدم ایا میتونم خدمت سربازی بخرم یا نه

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۱ مرداد ۱۴۰۳

  خیر؛ افرادی که معاف می‌شوند امکان خرید سوابق خدمت سربازی را ندارند.

person
محمد
۲۵ تیر ۱۴۰۳

سلام وقتتون بخیر من دیماه ۹۹ شروع ب خدمت کردم و مهر ماه ۱۴۰۱ خدمتم تموم شد با فاصله یک ماه از پایان خدمتم شروع ب کار توی شرکت کردم آبان ماه امسال سابقه بیمه م میشه ۲ سال میتونم بیمه سربازی رو بخرم ؟ و اینکه توی امور بیمه شدگان می‌نویسه اصلاعاتم توی نظام وظیفه ثبت نشده کجا باید مراجعه کنم ؟ محل خدمتم هم تهران بود

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۹ تیر ۱۴۰۳

  باید به حوزه نظام وظیفه مراجعه کنید تا کارت پایان خدمت شما در سیستم ثبت کنند. سپس برای ثبت درخواست خرید خدمت سربازی و پرداخت حق بیمه اقدام کنید.

person
کاربر
۱۵ تیر ۱۴۰۳

با سلام من سال ۸۱ با مدرک کاردانی رفتم سربازی بعد یک سال خدمت سال ۸۲ مجدد دانشگاه قبول شدم مدرک کارشناسی و گرفتم و سال ۸۶ رفتم ادامه خدمت رو تا سال ۸۷ انجام دادم قبل از خدمت هم سابقه بیمه ندارم ولی بعد از خدمت از سال۸۹ تا الان سابقه بیمه دارم میتونم بیمه خدمت سربازی رد بخرم ؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۳ تیر ۱۴۰۳

  بله؛ مشکلی ندارد. می‌توانید برای خرید سابقه سربازی درخواست ثبت کنید.

person
فرزاد
۱۵ تیر ۱۴۰۳

سلام من سال ۱۳۸۶سربازی روتمام کردم وسال ۱۳۸۹مشغول بکار شدم آیا میشود بین سربازی ومشغول کار سالهای ۱۳۸۷و۱۳۸۸روخودم بیمه بریزم
ممنون

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۳ تیر ۱۴۰۳

  خیر؛ نمی‌توانید سوابق گذشته را الان واریز کنید.

person
سجاد
۱۴ تیر ۱۴۰۳

سلام و وقت بخیر
ممنون بابت راهنمایی ها
من قبل از رفتن به سربازی، ۷ سال سابقه بیمه دارم. خدمت من هم کلا ۱۳ ماه شد. الان ۲ ماهی هست که کارت پایان خدمت گرفتم و بعد از سربازی دیگه بیمه تامین اجتماعی نیستم.
در این مقاله اشاره کردید که علاوه بر ۲ سال سابقه تامین اجتماعی، باید هم اکنون نیز بیمه تامین اجتماعی باشیم تا امکان خرید بیمه سربازی فراهم شود. البته برخی از دوستان اشاره کردن که شرط دوم ضرورت ندارد. خواستم بفرمایید الان من میتونم بیمه سربازی را بخرم با اینکه الان بیمه تامین اجتماعی نیستم؟ ممنونم.

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۳ تیر ۱۴۰۳

  خیر؛ در حال حاضر امکان خرید بیمه را ندارید. باید حتما بیمه‌پرداز باشید.

person
پارسا
۰۹ تیر ۱۴۰۳

با سلام. من در تابستان ۱۳۷۷ دوره آموزشی خدمت سربازی را گذرانده و پس از آن با قبولی در دانشگاه مشغول ادامه تحصیل شدم. پس از پایان تحصیلات با خرید مدت باقیمانده خدمت سربازی، کارت معافیت غیرپزشکی دریافت کردم. آیا می‌توانم سه ماه آموزشی را جزو سابقه بیمه خود بیاورم؟ سپاسگزارم

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۰ تیر ۱۴۰۳

  خیر؛ این امکان وجود ندارد.

person
فرزاد
۰۹ تیر ۱۴۰۳

سلام من برج۱۰سال ۷۵ خدمتم تمام شد و از فروردین سال ۷۶ بیمه شدم آیا خرید سربازی من رایگان است

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۰ تیر ۱۴۰۳

  خیر؛ باید حق بیمه دوران سربازی را پرداخت کنید.

person
اسماعیل
۰۶ تیر ۱۴۰۳

درود بر کارشناس عزیز
بنده در تاریخ شهریور سال ۱۳۸۴رفتم خدمت و در اسفند ۱۳۸۵خدمت تموم کردم و دقیقا فروردین رفتم سرکار و بیمه دارم ایا هزینه خرید سابقه خدمت شامل بنده میشه یا خیر ممنون میشم راهنمایی کنید

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۷ تیر ۱۴۰۳

  اسماعیل عزیز؛ این طرح شامل حال شما نمی‌شود و باید حق بیمه دوران سربازی را پرداخت کنید.

person
قاسمی
۰۳ تیر ۱۴۰۳

با سلام
اینجانب سال ۷۶ سربازی را تمام کردم. قبل از سربازی بیمه نداشتم از سال ۸۳ تا الان بیمه دارم.
آیا بیمه رایگان سربازی به من تعلق میکرد؟
شرایط من چگونه است؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۷ تیر ۱۴۰۳

  خیر؛ این طرح شامل حال شما نمی‌شود و باید حق بیمه را پرداخت کنید.

person
شاه حسینی
۰۲ تیر ۱۴۰۳

سلام خدمت من الان ۲ ماهه به اتمام رسیده و میخوام شماره بیمه این دوسال و بگیرم اما توی سایت تامین اجتماعی میرم روی محاسبه خرید خدمت سربازی میزنه اطلاعات شما در پایگاه اطلاعاتی ناجا موجود نیست باید چیکار کنم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۷ تیر ۱۴۰۳

  جناب شاه حسینی؛ اگر تا به حال بیمه تامین اجتماعی داشته‌اید، همان شماره بیمه را باید در سایت ثبت کنید. در غیر این صورت،‌ نمی‌توانید برای خرید سوابق سربازی، شماره بیمه دریافت کنید.

person
غلامرضا
۲۸ خرداد ۱۴۰۳

درود،بنده سال ۱۳۷۳ دو سال خدمتم تمام شد و قبل آن هم بیمه نداشته ام و در حال حاضر حدود ۲۷ سال سابقه بیمه دارم آیا خرید دو سال خدمت بنده رایگان است.سپاس

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۴ تیر ۱۴۰۳

  خیر؛ غلامرضا عزیز، با این شرایط خرید سابقه سربازی برای شما رایگان نیست.

person
Mohammad
۲۶ خرداد ۱۴۰۳

سلام خسته نباشید ۱۳ماه سابقه بیمه دارم می‌خوام دوساله خدمت م رو بیارم روش

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۱ تیر ۱۴۰۳

  محمد عزیز؛ باید دو سال سابقه بیمه داشته باشید که بتوانید درخواست خرید خدمت سربازی بدهید.

person
علی
۲۵ خرداد ۱۴۰۳

سلام.
من. ارور بیمه شده گرامی بازه تازیخی دوره خدمت شما در ناجا ثبت نشده است رو میده بهم.
شیراز هستم.بعد رفتم شعبه یک،قبلا بیمم شعبه یک رد میشده،الان تو ی شرکت مشغول به کارم،خورده شعبه ۱۷ تهران.
بهم میگن باید بری شعبه تهرات ک اصلا برام مقدور نیس.
چ کنم ؟
ممنونم.

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۸ تیر ۱۴۰۳

  علی عزیز؛ مشکل از سیستم تامین اجتماعی نیست. شما باید به حوزه نظام وظیفه خود مراجعه کنید و از آنها بخواهید تا اطلاعات خدمت سربازی شما را در سیستم ثبت کنند. سپس مجدد به سامانه جهت خرید سوابق سربازی مراجعه کنید.

person
مهران
۲۳ خرداد ۱۴۰۳

سلام من الان تقریبا دو سال سابقه بیمه دارم و میخوام سال دیگه برم خدمت سربازی میخواستم بدونم خدمت سربازیم روی سابقه حساب میشه یا نه باید سابقه خدمت رو خریداری کنم

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۵ خرداد ۱۴۰۳

  خیر؛ مهران عزیز، باید سوابق خدمت سربازی را خریداری کنید.

person
سپهری
۲۲ خرداد ۱۴۰۳

با سلام
شروع خدمت اینجانب ۱۳۸۲/۰۶/۰۱ و پایان آن ۱۳۸۳/۰۵/۰۱ و دارای ۸ ماه کسر خدمت می باشم.خدمت قانونی اینجانب ۱۹ ماه است.در تاریخ های اردیبهشت و دی ماه ۱۳۸۳ دوماه پرداخت بیمه دارم.
آیا طرح عدم پرداخت هزینه خرید سوابق خدمت شامل بنده می شود یا باید پرداخت کنم؟؟؟
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۵ خرداد ۱۴۰۳

  خیر؛ کاربر گرامی، این طرح شامل شما نمی‌شود؛ باید حق بیمه خدمت سربازی را واریز کنید.

person
عرب
۱۵ خرداد ۱۴۰۳

سلام عرض ادب من ازاول۱۴۰۳ دوماه سابقه بیمه دارم میتونم بیمه سربازی ام رو خریدکنم سربازی سال ۸۸ خدمت سربازی روتموم کردم

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۸ خرداد ۱۴۰۳

  کاربر گرامی؛ برای خرید بیمه سربازی باید حداقل ۲ سال سابقه بیمه داشته باشید. بعد از اینکه دو سال سابقه شما تکمیل شد، جهت خرید سابقه سربازی اقدام کنید.

person
اکبر ابراهیم پور
۰۷ خرداد ۱۴۰۳

سلام. بنده درسال ۱۳۸۲ خدمت سربازی را شروع و در تاریخ یکم بهمن ۱۳۸۳ خدمت را به پایان رسانده ام و قبل از خدمت ۳ ماه دارای بیمه تامین اجتماعی در کارگاهی بوده ام .
آیا بنده معاف از پرداخت هزینه بیمه دوران سربازی میشوم؟
بنده خرید بیمه دوران سربازی اقساطی نموده و هفت ماه را پرداخت کرده ام آیا هزینه پرداخت شده توسط بنده قابل برگشت میباشد؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۵ خرداد ۱۴۰۳

  اکبر عزیز، اگر بلافاصله پس از خدمت حق بیمه واریز کرده باشید، حق بیمه خدمت سربازی شما رایگان می‌شود.
  در صورتی که این شرایط را دارید،‌ به شعبه مراجعه کنید تا پرونده شما را بررسی کنند.

person
حمید
۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۳

خرید بیمه سربازی چقدر روی حقوق معلم تاثیرمیزاره؟
بنظر شمابیمه سربازی بخرم یا خیر.

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۶ خرداد ۱۴۰۳

  تاثیری ندارد اما بهتر است بیمه سربازی خود را بخرید و به سوابق خود اضافه کنید.

person
حسام
۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۳

سلام
سربازی من به صورت انجام پروژه غیرحضوری و جایگزین خدمت بوده است، به همین دلیل طبق قوانین ویژه نخبگان امکان اشتغال در حین سربازی وجود داشته است. به صورت همزمان در یک شرکت برای من بیمه تامین اجتماعی پرداخت شده است. با این حال با توجه به اینکه مدت بیمه سربازی من با بیمه تامین اجتماعی همزمان بوده است، آیا امکان خرید سابقه بیمه سربازی وجود دارد؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۴ خرداد ۱۴۰۳

  خیر؛ این امکان وجود ندارد.

person
محمد
۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۳

سلام وقت بخیر
من از همین ماه اردیبهشت بیمه مشاغل ازاد شروع کردم ب پرداختن.. حالابرج ۳ میرم سربازی
سوالم اینجاس اگه در حین سربازی هم بیمه بپردازم با بیمه سربازی ک ب ما میدن تداخلی نداره که؟
واینکه اگه سال بعد تموم کنم (مثلا۱۴ماه)٬ علاوه بر سابقه ک در ی سال اخیر ک خودم میپرداختم ٬ سابقه بیمه سربازی(۱۴ماه) اگه خواستم بخرم روش حساب میشه؟ یعنی نمیگن در ی ساله واحد هم بیمه مشاغل ازاد داشتی هم بیمه سربازی و حساب نمیشه رو سوابقت؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۳ خرداد ۱۴۰۳

  محمد عزیز؛ از زمانی که به سربازی می‌روید دیگر نباید حق بیمه پرداخت کنید؛ چون تامین اجتماعی پرداخت حق بیمه در زمان خدمت سربازی را قبول نمی‌کند.
  شما باید بعد از سربازی جهت خرید سوابق سربازی اقدام کنید. درصورتی که شرایط لازم را داشته باشید، با پرداخت حق بیمه، مدت زمان سربازی به سوابق شما اضافه می‌شود.

person
طهمورثاتی
۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

سلام وقتتون بخیر آیا در آینده امکان رایگان شدن بیمه سربازی هست مثل افرادی که سال ۸۵ پایان خدمت گرفتن

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۳

  خیر؛ این طرح دیگر تمدید نمی‌شود.

person
مهدی
۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳

سلام ببخشید اگه قبل رفتن سربازی ۲ ماه بیمه پرداخت کرده باشیم می توانیم بعد اتمام سربازی بیمه سربازی را رایگان بگیریم

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۳

  اگر قبل از سال ۱۳۸۵ خدمت سربازی خود را به اتمام رسانده باشید، این امکان برای شما وجود دارد.

person
سیاوش ۱۱
۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

سلام من بیمه سربازی رو به صورت اقساطی خریداری کردم و دو قسط اول رو پرداخت کردم وبقیه اقساط رو چند ما بعد اقدام به پرداخت کردم ولی هنوز اقساط من به پایان نرسیده ایا من جریمه خواهم شد

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۳

  بله؛ شامل جریمه دیرکرد می‌شوید.

person
علیرضا
۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

سلام وقت بخیر
برادرم دو هفته است که فوت شدن، ایشون نه سال و چند ماه سابقه بیمه دارن که مربوط به حداقل ۱۰ سال پیش بوده و کارت پایان خدمتشون سال ۷۴ صادر شده. برای برقراری مستمری برای فرزندانشون، با توجه به اینکه پایان خدمتشون قبل سال ۸۵ بوده، خرید سربازی ایشون رایگانه؟ اگه نیست هزینه اش تقریبا چقدر میشه؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۳

  علیرضا عزیز؛ امکان خرید سابقه سربازی بعد از فوت وجود ندارد.

person
امیریان
۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

سلام،خسته نباشید
چند سال پیش بیمه سربازی را واریز کردم و سابقه اش در پرونده من نشست .
قبل از سربازی،سابقه کار داشتم ولی بیمه آن پرداخت نشده بود و به همین خاطر سابقه اش در تامین اجتماعی وجود نداشت،اخیرا پیگیری کردم و حق بیمه واریز شد و در نتیجه آن،سابقه کار مربوط به قبل از سربازی ام در تامین اجتماعی نشست .
الان این امکان وجود دارد که هزینه واریزی ام برای خدمت سربازی را از تامین اجتماعی مطالبه کنم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۳

  سلام بر شما.
  خیر؛ امکان استرداد وجه پرداختی وجود ندارد.

person
امیر
۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

سلام،ضمن تشکر از اطلاع رسانی انجام شده،لطفا بفرمایید اگر حق بیمه سربازی را پرداخت کرده و مدت آن به سابقه اضافه شده باشد، بعد از چند سال با پرداخت حق بیمه سابقه کار قبل از سربازی،سابقه کار آن هم به سوابق اضافه شده باشد، آیا میتوان وجه پرداختی بابت سابقه کار مدت سربازی را از تامین اجتماعی مطالبه کرد؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۳

  امیر عزیز؛ هر زمان حق بیمه خدمت سربازی را واریز کنید، بلافاصله در سابقه شما منظور می‌شود و نیاز به انجام کاری نیست.
  اما وجه پرداختی بابت خدمت سربازی، قابل استرداد نیست.

person
آرمین
۲۳ فروردین ۱۴۰۳

سلام خسته نباشید.
آیا امکان داره ۴سال دوره کارشناسی دانشگاه قبل از سربازی را به سابقه بیمه اضافه کرد. شرایط چی هست. ممنون

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۵ فروردین ۱۴۰۳

  سلام دوست عزیز
  خیر امکان خریداری سوابق بیمه دانشجویی وجود ندارد.

person
آرمین
۲۲ فروردین ۱۴۰۳

سلام،خسته نباشید،
میشه بفرمایید آیا ۴ سال دوره دانشگاه ، قبل از سربازی را میتوان به عنوان سابقه بیمه خریداری کرد. و چه شرایطی دارد !؟
ممنون

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۵ فروردین ۱۴۰۳

  سلام دوست عزیز
  خیر امکان خریداری سال های قبل در بیمه دانشجویی وجود ندارد.

person
احمد
۲۲ فروردین ۱۴۰۳

کلا چند ماه رو می تونی اضافه کنی دوسال کامل
مثلاً کسی که کسری داشته باشه چطوریه

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۵ فروردین ۱۴۰۳

  سلام دوست عزیز
  در صورتی که کارت پایان خدمت داشته باشید تمام مدت زمان سربازی را می توانید اضافه کنید.

person
Saeed
۱۹ فروردین ۱۴۰۳

سلام من شغلم به صورت پروژه ای هست و همیشه یه باز ۲ یا ۳ماهه بیکار میشم و بیمم قطع میشه و دوستان پیشنهاد دادن از بیمه مشاغل ازاد استفاده کنم و من هم کردم حالا
سوال
بعد ۲ماه که رفتم سرکار و شرکت شروع به ریختن بیمه کرد باید برم جایی و قرار داد بیمه مشاغل ازاد را قطع کنم یا اگه نریزم خودش قطع میشه
و اگر قرار داد را باطل کردم بعد ۱ سال که باز بیکار شدم میتونم از مشاغل ازاد استفاده کنم
وچند بار و چند سال میتونم این کار را انجام بدم

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۹ فروردین ۱۴۰۳

  سلام دوست عزیز
  در صورت عدم پردخت حق بیمه، بیمه شما قطع می شود. برای اطمینان به یکی از شعب تامین اجتماعی مراجعه کنید.
  بله، مجددا می توانید از بیمه مشاغل آزاد استفاده نمایید.

person
محمود ميرزائي
۱۶ فروردین ۱۴۰۳

کسی که فوت کرده رو میشه بیمه سربازیش رو خرید؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۳

  خیر؛ این امکان وجود ندارد.

person
منصورقاسمی محله کلایی
۱۱ فروردین ۱۴۰۳

سلام وعرض ادب من تا مرحله دوم محاسبه خدمت سربازی رفتم که این پیام برام اومد(ییمه شده گرامی، بازه تاریخی دوره خدمت شما در پایگاه اطلاعاتی دریافتی ار ناجا مشخص نشده است)/..این متن معنیش چیه؟میشه لطفاکمکم کنید

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

  منصور عزیز؛ این پیام به معنی عدم ثبت کارت پایان خدمت شما در سیستم ناجا است. برای پیگیری به دفتر مرکزی ارگان خدمتی خود مراجعه کنید.

person
یعقوب
۱۱ فروردین ۱۴۰۳

سلام
من سال ۷۷خدمتم راتمام کردم ویک سال بیمه داشتم
وبعد از خدمت سال ۸۸تا الان بیمه دارم آیا خرید خدمت سربازی رایگان به اینجانب طعلق میگیرد؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

  خیر؛ یعقوب عزیز، متاسفانه طرح خرید رایگان سربازی به شرایط شما تعلق نمی‌گیرد.

person
امیرعلی
۰۳ فروردین ۱۴۰۳

تو مقاله نوشتید “فرد دارای ۲ سال سابقه بیمه قبل از سربازی باشد”
اگر قبل از سربازی بیمه نبوده باشیم ولی بعد از سربازی دو سال پرداخت کنیم، می‌تونیم بیمه سربازی رو بخریم یا نه؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۶ فروردین ۱۴۰۳

  سلام دوست عزیز
  بله در صورت داشته سابقه می توانید زمان خدمت سربازی را خریداری و به سوابق خود اضافه کنید.

person
یعقوب بلوکی
۰۲ فروردین ۱۴۰۳

باسلام.اگه اقساط بایک ماه دیر پرداخت گردد.مشکلی پیش میاد؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۶ فروردین ۱۴۰۳

  سلام دوست عزیز بله، احتمالا جریمه می شوید.

person
فرهاد
۲۶ اسفند ۱۴۰۲

سلام. من اقساط دوازده ماهه سربازی رو دو تا رو پرداخت کردم سومی الان شش روز گذشته ، اگر الان پرداخت کنم مشکلی پیش نمیاد

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۶ فروردین ۱۴۰۳

  سلام دوست عزیز
  برای پیگیری به تامین اجتماعی مراجعه کنید.

person
Mtb1360
۲۱ اسفند ۱۴۰۲

سلام.چطور میتونم قسط های بعدی خرید خدمت سربازی راپرداخت کنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۱ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  از طریق سایت تامین اجتماعی یا مراجعه به شعب تامین اجتماعی و دریافت فیش می توانید برای پرداخت اقساط اقدام نمایید.

person
علی
۲۱ اسفند ۱۴۰۲

سلام
دو قسط اول بیمه سربازی را پرداخت نکردم و به صورت یکجا سه قسط پرداخت کردم.آیا ممکن است برای من مشکلی به وجود بیاید؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۱ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر مشکلی ایجاد نمی شود.

person
علی
۲۱ اسفند ۱۴۰۲

سلام.باید چکار کنیم که داخل سایت واسه خرید خدمت این خطا را نیاورد(بازه تاریخی دوره خدمت شما در پایگاه اطلاعاتی دریافتی از ناجا مشخص نشده)
ممنون

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۱ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  به واحد ناجا مراجعه نمایید و موضوع را پیگیری کنید.

person
رضا
۲۰ اسفند ۱۴۰۲

سلام خسته نباشید.
من‌تازگی خدمت سربازی رو تموم کردم و قبل از خدمت هم دو سال سابقه بیمه داشتم.
ولی کارگزار بیمه به من گفتش باید ۲ سال بعد از خدمت سربازی بیمه باشی تا بتونی این مدت رو به سابقه‌ت اضافه کنی به قبلش ربطی نداره. این حرفش درسته؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۱ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر درست نگفته است شما در هر مقطعی که دوسال حق بیمه واریز کرده باشید می توانید درخواست خرید خدمت سربازی بدهید و حق بیمه آن را پرداخت کنید.

  person
  ایرانی
  ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

  شما موقع ارسال درخواست محاسبه بیمه خدمت سربازی باید تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی باشی تا ۲ سال رو محاسبه کنند.

   person
   علی
   ۲۲ خرداد ۱۴۰۳

   نه دوست عزیز موقع درخواست اجباری به بیمه داشتن
   نیست ، من خودم همینطور درخواست دادم اوکی شد

  person
  علی
  ۲۲ خرداد ۱۴۰۳

  دوست عزیز نیازی نیست که الان بیمه باشی یا نه
  فقط دو سال سابقه بیمه داشته باش چه دایم چه مقطعی
  جمعش باید ۷۳۰ روز باشد
  درخواست بده ماهی ۱۰۳۶۷۰۰ تومن ۱۲ ماهه ازت میگیرن و
  سوابق رو در پایان اقساط اضافه میکنن
  والسلام

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید