بنر بیمه
02 آبان 1400

بیمه سربازی را چگونه به سوابق بیمه تامین اجتماعی اضافه کنیم؟(راهنمای کامل)

انجام خدمت سربازی با تمام شدن دوران دبیرستان یا سطوح بالاتر مانند دانشگاه برای همه پسران (جز کسانی که پدران جانباز داشته‌اند) ضروری‌ است. اکثر پسران سرزمین‌مان از این دو سال سربازی فراری هستند و تمایلی به انجام آن ندارند. گاهی می‌توان این خدمت سربازی را با برخی المان‌ها برایشان جذاب و شیرین‌تر کرد. به عنوان مثال، یکی از مزایای ارائه شده به پسران ، بیمه سربازی است. تمامی سربازان وظیفه‌شناس کشور می‌توانند این بیمه را خریداری کنند و به سابقه کاری خود اضافه نمایند. در ادامه در رابطه با این بیمه بیشتر صحبت خواهیم کرد.

بیمه سربازی چیست؟

براساس قانون، هر مردی که تابعیت ایرانی داشته و خدمت سربازی نرفته، می‌بایست هرچه سریعتر در سن قانونی، این خدمت را به جای آورد. در آخرین بازنگری این قانون، طول دوره خدمت سربازی از 21  به 24 ماه افزایش یافته است.

لازم است بدانید که این قانون عدالتمند است و هیچ تفاوتی را برای افراد قائل نخواهد شد.  تمامی مردان می‌بایست این دوره را به صورت کامل بگذرانند. فقط در صورتی شخص معاف از خدمت می‎‌شود که سازمان وظیفه عمومی تشخیص معافیت بدهد.  یکی از مهم‌ترین بحث‌هایی که تمامی سربازان می‌بایست به آن توجه داشته باشند بیمه سربازی‌ست.

بیمه سربازی در حقیقت به سربازان کمک می‌کند تا در صورت بروز هرگونه آسیب یا بیمار شدن  از خدمات درمانی تحت پوشش دربیمارستان‌های ارتش و تحت قرارداد با نیروهای مسلح استفاده کنند. بسیاری از خدمات این بیمارستان‌ها برای سربازان وظیفه رایگان است. همچنین می‌توانند از این بیمه به منظور اضافه به سابقه کار استفاده نمایند.

افزایش سابقه بیمه خدمت سربازی به بیمه تامین اجتماعی

برای خرید بیمه سربازی نیازی به سپری کردن شرایط دشوار و بغرنج نیست. تمامی سربازان توانایی این را دارند که 2 سال بیمه خدمت سربازی را تهیه کرده  و به سنوات سابقه بیمه خود اضافه نمایند. مهم نیست چه  شغلی داشته باشید و بیمه را برای چه حرفه‌ای خریداری نمایید. سابقه بیمه خدمت سربازی به کاری که در آن مشغول هستید اضافه خواهد شد. این یکی از مزایای مهم بیمه خدمت سربازی است.

بیمه سربازی

افزایش سابقه بیمه تامین اجتماعی با خدمت سربازی

در حقیقت این بیمه برای افرادی که تمایل دارند بعد از تمام شدن دوره سربازی در شرکت‌های دولتی یا خصوصی فعالیت داشته باشند اهمیت ویژه‌ای دارد. زیرا با داشتن این بیمه 2 سال زودتر بازنشست خواهند شد.

دوره سربازی با شرایط اشاره شده جزو سنوات کاری به حساب می‌آید و سوابق آن به بیمه بازنشستگی افراد افزوده خواهد شد.

شرایط خرید بیمه خدمت دو ساله سربازی

سازمان وظیفه عمومی و سازمان تامین اجتماعی برای خرید بیمه سربازی در سال ۱۴۰۰ دو شرط زیر را تعیین کرده‌اند:

 1. فرد می‌بایست حداقل 2 سال سابقه بیمه حال اجباری یا اختیاری داشته باشد.  اگر فردی سابقه نداشته باشد، نمی‌تواند سابقه بیمه  مربوط به خدمت مقدس سربازی را خریداری کند.
 2. چنانچه فردی درخواست مبنی بر خرید بیمه خدمت  باشد، می‌بایست تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی باشید.

اگر دو شرط بالا را دارا باشید به راحتی می‌توانید سابقه این بیمه را بگیرید.

اگر  هنگام ترخیص از خدمت، شرایط بالا را نداشته باشیم، دیگر نمی توانیم سابقه بیمه ویژه سربازان  را خریداری کنیم؟

بعد از مرخص شده از خدمت سربازی هر زمان که شرایط اشاره شده را داشته باشید، می‌توانید نسبت به خرید بیمه سربازی اقدام نمایید. موارد زیادی وجود  دارد  که افراد پس از اتمام خدمت سربازی، این بیمه‌نامه را خریدار کرده و کارشان در یک روز انجام شده است.

مبلغ بیمه سربازی 1400

به منظور این‌که دوره خدمت سربازی جزو سابقه کار محاسبه شود ،شرایطی وجود دارد که باید آن‌ها را درنظر داشته باشید.

 1. در وهله اول بیمه سربازی می‌بایست موردتایید سازمان تامین اجتماعی قرار گیرد
 2. سازمان تامین اجتماعی برای تایید این دوره، حق بیمه و پذیرش آن برای بازنشستگی مبلغی را درنظر می‌گیرد
 3. میزان این مبلغ با توجه به زمان پایان خدمت و ارائه درخواست خرید بیمه از طرف متقاضی متفاوت است.

آن دسته از سربازانی که دوره خدمت سربازی‌شان تمام شده است، باید برای جبران خدمت ارائه شده و عدم پرداخت حق بیمه در زمان خدمت سربازی خود به سازمان تامین اجتماعی مبلغی را پرداخت نمایند تا دوره خدمت آن‌ها جزو سوابق بیمه در نظر گرفته شود. مسئله بعدی قیمت خرید سربازی برای بیمه تامین اجتماعی است. باید گفت که قیمت بیمه سربازی به شرایط مختلفی بستگی دارد.

بر طبق آخرین آیین نامه‌هایی که از سوی قانون گذار ابلاغ شده است، محاسبه قیمت خرید بیمه سربازی در سال ۱۴۰۰ با فرمول زیر است:

میزان حق بیمه = (نرخ) 7% * مدت زمان خدمت * میانگین حقوق دو سال آخر کاری داوطلب

«طبق آخرین قوانین، ۲۳% پرداخت نرخ بیمه بر عهده دولت و ۷% باقی مانده آن بر عهده شخص متقاضی است.»

ذکر چند نکته برای خرید بیمه سربازی

نکات مهمی که باید هنگام خرید این بیمه باید درنظر داشته باشید:

 1. سربازانی  که قصد خرید بیمه دارند می‌توانند مبلغ تعیین شده را به صورت نقدی یا قسطی پرداخت نمایند. حداکثر اقساط پرداختی ۱۲ ماه است.
 2. مهلت زمان پرداخت موردنظر برای افراد متقاضی که به صورت نقدی این بیمه را خریداری می‌کنند تا پایان ماه بعد از زمان محاسبه آن خواهد بود.
 3. آن دسته از افرادی که تمایل دارند این مبلغ بیمه خدمت مقدس سربازی را به صورت قسطی واریز نمایند، باید در مدت زمان تعیین شده قسط‌های آن را پرداخت کنند.
 4. اگر این مبلغ در تاریخ تعیین شده به صورت یکجا یا اقساطی پرداخت نشود یا در زمان‌هایی غیر از تاریخ‌های تعیین شده پرداخت گردد، محاسبه مجدد برای آن‌ها درنظر گرفته می‌شود.
 5. بر اساس قانون جدید، اگر کارگری قبل از رفتن به خدمت سربازی، مشمول قانون کار بوده باشد، 7% مبلغ حق کارگر از او دریافت نخواهد شد.
بیمه سربازی

نکاتی که برای خرید بیمه سربازی باید بدانیم

همان‌طور که در جریان هستید، تمامی سربازان وظیفه دارای دفترچه بیمه هستند. امکان برخورداری از خدمات این دفترچه در بیمارستان‌های طرف قرارداد نیروهای مسلح برای آنان فراهم می‌باشد. در بعضی بیمارستان‌ها نیز این خدمات به صورت رایگان به سربازان ارائه می‌شود.

مدارک مورد نیاز برای خرید بیمه خدمت سربازی 1400

چنانچه هر یک از شرایط نامبرده را داشتید می‌توانید بیمه سربازی را تهیه نمایید. برای برخورداری از این بیمه‌نامه‌، می‌بایست با در دست داشتن مدارک زیر به شعب بیمه تامین اجتماعی  مراجعه نمایید، لیست مدارک شامل موارد زیر خواهد بود:

 • اصل و کپی شناسنامه
 • کپی کارت ملی و اصل آن
 • اصل کارت پایان خدمت

ابتدا باید فرم محاسبه سوابق مدت خدمت خود را دریافت و نسبت به تکمیل مدارک اقدام نمایید. اگر دارای سابقه حضور داوطلبانه در جبهه هستید، تکمیل فرم‌ها برای شما مفید واقع خواهد شد.

اگر به هردلیلی دفترچه پایان خدمتتان را به همراه نداشتید، می‌توانید اصل گواهی خدمت سربازی را از مراجع ذی صلاح ارائه نمایید. این گواهی شامل تاریخ شروع و پایان دوره خدمت است.

لازم است بدانید که تمامی مراحل بالا، معمولا در یک روز کاری انجام می‌شود و فرآیند زمان‌بر و دشواری ندارد. در بخش بعدی به قیمت خرید بیمه سربازی در سال ۱۴۰۰ می‌پردازیم.

دفترچه بیمه سربازان وظیفه چه پوشش‌هایی دارد؟

سربازان وظیفه با داشتن بیمه مخصوص دوره خدمت از پوشش‌های زیر برخوردار می‌شوند:

 • پرداخت هزینه‌های پرشکی (اگر سربازی در دوره‌ی سربازی و طی حوادث نیاز به استفاده از خدمات درمانی و امکانات پزشکی داشته باشد،  بیمه ویژه سربازی هزینه حوادث سربازان پرداخت خواهد کرد.)
 • نقص عضو و از کارافتادگی دائم یا موقت (میزان غرامت پرداختی در نقص عضو دائم یا موقت بسته به نوع و میزان از کارافتادگی یا نقص عضو سرباز دارد.این غرامت‌های جانی را نیز بیمه حوادث سربازان پرداخت خواهد کرد.)

 

چگونگی مشاهده سوابق و خرید بیمه سربازی 1400

برای مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی خدمت سربازی خود را مشاهده کنید می‌بایست :

 1. به  eservices.tamin.ir مراجعه کرده و ثبت نام نمایید.چنانچه قبلا در این سامانه ثبت‌نام کرده‌اید نیازی به نام نویسی مجدد نیست کافی‌ست کدملی را به عنوان نام کاربری و گذرواژه را تعیین کرده و به حساب کاربری خود دسترسی پیدا کنید.

برای مشاهده سوابق بیمه در وهله اول می‌بایست اطلاعات موردنیاز از قبیل:

 1. کدملی
 2. اپراتور و شماره تلفن همراه

را وارد نموده و کد شناسه ارسالی به تلفن همراه خود را در کادر موجود وارد نمایید. در حقیقت برای دریافت سوابق تامین اجتماعی با کد ملی هم می­توانید اقدام کنید.

مراحل مشاهده و خرید بیمه سربازی

در ابتدا وارد سیستم شوید:

بیمه سربازی

مرحله یک

 

بعد از قسمت «بیمه شدگان» در منو، بخش «امور بیمه شدگان» بروید و بعد روی «محاسبه خرید خدمت سربازی» کلیک کنید.

بیمه سربازی

مرحله دوم

در این صفحه، می‌­توانید علاوه بر مشاهده کامل سوابق بیمه، جدول نرخ محاسبه حق بیمه سربازی (در پایین) مشاهده کنید. در عکس زیر، بیمه‌گزار دارای سابقه کار قبل از خدمت خود نیست. از این رو باید 7% حق کارگری را بپردازد تا سوابق بیمه خدمت به سوابق بیمه تامین اجتماعی او اضافه شود.

بیمه سربازی

مرحله سوم خرید بیمه سربازی

 

سپس می­توانید نوع پرداخت، نقدی یا اقساطی را انتخاب کنید.

بیمه سربازی

مرحله چهارم خرید

در صورت انتخاب به صورت اقساطی، می­‌توانید تعداد ماه را مشخص کنید. میزان قسط هر ماه و تاریخ پرداخت هر کدام به صورت خودکار در همان لحظه نشان داده خواهد شد. بعد می­‌توانید به صورت آنلاین پرداخت کنید. برای پرداخت در هر ماه هم فقط لازم است که از طریق همین صفحه اقدام کنید.

بیمه سربازی

مرحله آخر خرید بیمه سربازی

پس از طی کردن تمامی مراحل بالا به راحتی به حساب کاربری خود دسترسی دارید و سوابق بیمه سربازی خود را مشاهده کنید. باید گفت که در حال حاضر به راحتی می­توانید اقدام به جمع آوری سوابق بیمه تامین اجتماعی از طریق اینترنت را انجام دهید.

اگر در هر قسمت از مقاله با سوالی مواجه شدید؛ می‌توانید با مشاوران متخصص ما در بیمه دات کام از طریق باکس نظرات در ارتباط باشید و سوالات خود را مطرح نمایید تا کارشناسان ما در اسرع وقت پاسخگوی شما باشند.

 

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
18 دی 1400 / اخبار / اطلاعات بیمه ای

بیمه مشاغل آزاد تامین اجتماعی: پوشش‌ها، هزینه‌ها و مدارک ( جزییات قانونی زمستان 1400)

مدارک و شرایط، پوشش‌های بیمه مشاغل آزاد تامین اجتماعی و تفاوت بیمه مشاغل آزاد را با بیمه اجباری را این جا بخوانید.

11 دی 1400 / اخبار

خرید آنلاین بیمه چه مزایایی دارد+ معرفی سایت‌های خرید اینترنتی بیمه

خرید بیمه به دو صورت آفلاین از شعب بیمه و آنلاین از سایت‌هایی هم‌چون بیمیتو، ازکی و بیمه دات کام مقدور است. شما راهنمای کامل خرید بیمه آنلاین را می توانید در این مقاله بخوانید

17 آذر 1400 / اخبار

تغییر لوگوی بیمه دات کام؛ رونمایی از لوگوی جدید در روز بیمه (۱۳ آذر 1400)

در روز 13 آذر همزمان با روز بیمه، در مراسمی از هویت بصری جدید بیمه دات کام رونمایی شد. در طراحی لوگو جدید استفاده از المان‌­های به روز و ساختار هندسی منطقی دیده‌می‌شود.

16 آذر 1400 / اخبار

گزارش جشن بیمه دات کام در روز ۱۳ آذر همزمان با روز بیمه

گزارش جشن بیمه دات کام در روز تولد سرکار خانم شریفیون را در این مقاله بخوانید!

09 آذر 1400 / اخبار / اطلاعات بیمه ای

بیمه حوادث طبیعی: بیمه اجباری برای تمام منازل مسکونی از سال ۱۴۰۰

غلامرضا سلیمانی، رئیس کل بیمه مرکزی در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما در تاریخ ۷ اردیبهشت ۱۴۰۰، اعلام کرد: “بیمه حوادث طبیعی برای ۳۰ میلیون منزل مسکونی ارائه خواهد شد. حق

07 آذر 1400 / اخبار

محاسبه ساعات کاری: قوانین محاسبه اضافه کاری، مشاغل سخت و شب کاری

نحوه محاسبه ساعات کاری کارگر، اضافه کاری در شب و روز و وظایف کارفرما را در این مقاله بخوانید.

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
سعید
06 شهریور 1400

با عرض سلام و خسته نباشین، یه سوالی داشتم، این که اگه بیمه سربازی داشته باشم و حادثه در زمانی که مرخصی باشم اتفاق بیفته بیمه خسارات رو پرداخت می کنه؟
اگه بخوام شفاف سازی کنم حادثه اینطور بود که وقتی میخواستم بیام سربازی خودورم واژگون شد و بینیم شکست، اتفاق جلوی پادگان افتاد و بهداری پادگان برای رسیدگی منو برد بیمارستان و صورت سانحه پر کردن برام الان میخوام بدونم با شرایط گفته شده بیمه بهمو تعلق میگیره؟ چون نیروی انسانی گفته مدارک پزشکی عمل بینی باید دیده بشه

  نویسنده بیمه
  06 شهریور 1400

  سلام و درود. بیمه همون مداوای رایگان شما بوده دیگه چه بیمه‌ای بهتون تعلق بگیره؟فقط این که با توجه به این که مسیر آمدن به پادگان بوده ،با روند کمسیون 134 به شما غرامت پرداخت می‌شه.

علی
06 شهریور 1400

سلام و درود خدمت شما. من ی سربازم که دوران سختی رو می گذرونم و دفترچه اولم برگاش تموم شده و دومی رو گرفتم ولی خب یکی دوماه مونده به پایان خدمتم دفترچم رو گم کردم رفتم برای المثنی مراجعه کردم گفت به شما تعلق نمیگیره باطلشم نمیتونی کنی تا تاریخ ترخیصت! موقع ترخیصم رفتم گفت نمیشه باطل کرد برو سه ماه دیگ بیا. حالا الان تایخ انقضای دفترچمم تموم شده چیکار کنمش؟؟

  کارشناس بیمه
  11 شهریور 1400

  علی عزیز سلام
  سلام و درود. با آرزوی سلامتی. به انجمن ام اس خود را معرفی کنید تا از کمک انها بهره‌مند شوید همچنین به بهزیستی سری بزنید

شهاب
06 شهریور 1400

سلام و خسته نباشید
من سرباز وظیفم و توی دفترچه من بیمه اولیه مکمل نوشته شده این یعنی بیمه تکمیلیم ؟
و اگر هستم میتونم هزینه دندان پزشکی رو از این بیمه دریافت کنم ؟

  نویسنده بیمه
  06 شهریور 1400

  می‌توانید به کانون‌های نیروهای مسلح مراجعه نمایید.

رضا
06 شهریور 1400

من در حين خدمت سربازی 10ماه بيمه بيكاری گرفتم آيا الباقی سربازی من مشمول بيمه میشود ؟ ممنون.

  نویسنده بیمه
  06 شهریور 1400

  سلام وقت بخیر این بیمه بیکاری به بیمه سربازی ارتباطی ندارد. شما می توانید بعد از اتمام سربازی ، با پرداخت حق بیمه به صورت یک جا یا قسطی ، این دو سال را جزو سوابق بیمه تامین اجتماعی خود محسوب می‌شود.

محمد
06 شهریور 1400

دوست من در حین خدمت و در سر پست با سلاحی که در دستش بود، تیراندازی سهوی انجام داده و منجر به فوت خودش شده است.
آیا به خانواده این سرباز، بیمه سربازی تعلق می گیرد؟
ممنون اگه توضیح دهید.

  کارشناس بیمه
  11 شهریور 1400

  سلام محمد عزیز
  از این اتفاق خیلی ناراحت شدیم ولی در پاسخ به سوالتون بگیم : در صورتی که سهوی بودنش اثبات بشه بله ولیکن در صورت خودکشی پول گلوله را نیز از وی گرفته می‌شود.

عباس
06 شهریور 1400

الان من سربازم. و در جایی کار می‌کنم که شیفتی محسوب می‌شود و شیفت بعد از ظهر می‌باشم بعد کارفرما که می خواهد برای منِ سرباز بیمه رد کند به مشکلی نمیخورم یعنی چون از طرف نیروهای مسلح نیز بیمه دارم و از این کارفرما بیمه کند اشتباهی اتفاقی نمی افتد؟؟!!!!!! ممنونم

  کارشناس بیمه
  11 شهریور 1400

  قاعدتا مشکلی نباید پیش بیاد. ولی از جانب احتیاط بهتره به محل خدمت نگید جایی کار می‌کنید.

مهدی کرمانی
09 شهریور 1400

سلام وقت بخیر قبل از رفتن به سربازی چقدر باید سابقه بیمه داشته باشیم تا هنگام سربازی هم بیمه تامین اجتماعی برایمان رد شود و نیازی به خرید نداشته باشیم

  کارشناس بیمه
  11 شهریور 1400

  سلام مهدی عزیز از توجه تون به مقاله ما ممنون ، همون طور که تو مطلب بیان کردیم ، نیاز هست که قبل سربازی حداقل سابقه بیمه تامین اجتماعی دو ساله داشته باشید تا این سابقه بیمه سربازی به سوابق بیمه تامین اجتماعی شما افزوده شود.

محمد
04 مهر 1400

سلام وقتتون بخیر با یک سال بیمه تامین اجتماعی قبل خدمت میتوان بعد ترخیص بیمه دو ساله سربازی را بازخرید کرد

فرهمند
06 مهر 1400

سلام قیمت خرید بیمه سربازی ۱۴۰۰ با 1401 فرق داره؟

  کارشناس بیمه
  06 دی 1400

  سلام ممکن است که تغییر کند؛ اما باید گفت قیمت خرید بیمه سربازی برای بیمه هر چند سال یا هر سال حتی دچار افزایش خواهد شد.

ناشناس
15 آبان 1400

واقعا فضاحت بار است که 2 سال برای هیچ و پوچ و در مناطق عملیاتی مانند سیستان خدمت کنی مریض و گرمازده بشی از هوای شرجی و بادهای 120 روزه حالت داغون بشه در معرض قاچاقچی های مواد و کالا قرار بگیری در تیررس گروهک های تروریستی باشی و با جانت بازی کنی در مراکز نظامی ششدانگ حواست به شیفت افسری نگهبانی ات باشد مواظب باشی معاند خرابکاری نکند به فنا بری آخر برای بیمه ی این مدت فاجعه بار پول هم پرداخت کنی تا جزء سوابقت حساب بشود. واقعا متاسفم.

  کارشناس بیمه
  15 آبان 1400

  سلام وقت بخیر ضمن تشکر از توجه شما به این مطلب. باید عرض کنیم که وظیفه ما اعتلای فرهنگ بیمه و اطلاع رسانی در حوزه رشته های مختلف بیمه ای به همه افراد هست. ما نص قانون رو مطرح کردیم و اگر شما مشکلی دارید با خود قانون بیمه است و بهتره به مراجع ذی صلاح قانونگزار منتقل کنید.

  سعید
  06 آذر 1400

  سلام
  واقعا که حرف دل منو زدید. منم همونجا با همون مشکلات خدمت کردم. ولی الان بابت 18 ماه خدمت باید 5 و نیم میلیون پول بدم. شرم آوره

معقولی
28 آبان 1400

سلام من در سال 79 خدمت سربازی رو خریدم آیا متوانم 2سال بیمه رو بخرم

  کارشناس بیمه
  30 آبان 1400

  سلام اقای معقولی عزیز متاسفانه خیر چون شما خدمت سربازی رو خریدید الان امکان خرید بیمه اون وجود نداره برای شما

anonymous
29 آبان 1400

سلام
من دارای کارت معافیت از سربازی هستم(موارد خاص _ ایثارگری پدر)
اما در حین خدمت معافی گرفتم و از 1392/03/19 تا زمانی که ترخیص بشم 1393/03/07 زیر پرچم بودم
تو سایت نظام وظیفه هم سابقه خدمت من رو 350 روز ذکر کرده
امکانش وجود داره که این مدت رو به سابقه بیمه ام اضافه کنم؟

  کارشناس بیمه
  30 آبان 1400

  سلام دوست عزیز از ارگانی که توسط آن خدمت انجام شده نامه می اورید تاریخش ذکر شده باشد به شعبه جهت بررسی مراجعه می کنید . به این ترتیب امکان رسیدگی به درخواست شما وجود داره

zahra
30 آبان 1400

سایت بسته ست مشکل چیه؟؟

  کارشناس بیمه
  30 آبان 1400

  سلام وقت بخیر زهرای عزیز سایت احتمالا الان ارور داره در فرصت مناسب دیگه بررسی کنید

زین الدین
04 آذر 1400

سلام ما که خدمتو رفتیم و خریدیم و کلی هم پول دادیم، حالا برای دریافت سوابق بیمه تامین اجتماعی چه باید کرد؟ اینترنتی هم امکان پذیره؟

  کارشناس بیمه
  06 آذر 1400

  با سلام دوست عزیز، بله امکان مشاهده آنلاین سوابق بیمه تامین اجتماعی وجود دارد. با مراجعه به سایت تامین اجتماعی میتوانید سوابق خود را به طور کامل مشاهده کنید. فقط باید از قبل ثبت نام کنید.

احمد
06 آذر 1400

با سلام برای مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی با کد ملی (راهنمای کامل) باید چه کار کرد؟

  کارشناس بیمه
  06 آذر 1400

  با سلام، ما یک مقاله ای داریم با نام سوابق بیمه تامین اجتماعی که در آنجا کامل مشاهده سوابق توضیح داده شده است.

محمد
06 آذر 1400

سلام من خدمتمو خریدم و اوردم توی تامین اجتماعی حالا رفتم اقدام کنم برای مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی فقط با کد ملی که میگن، چیزی نیومده، چکار کنم؟

  کارشناس بیمه
  06 آذر 1400

  با سلام دوست عزیز، بله امکان مشاهده آنلاین سوابق بیمه تامین اجتماعی وجود دارد. با مراجعه به سایت تامین اجتماعی میتوانید سوابق خود را به طور کامل مشاهده کنید. فقط باید از قبل ثبت نام کنید.

علی
16 آذر 1400

سلام ؛ ما رفتیم نزدیک به دو سال از جونمون مایه گذاشتیم و برای این نظام با مزد ناچیزی (ماهیانه 9000 تومان ) زحمت کشیدیم و دولت هم لطف کرده ما رو بیمه کرده حالا چرا باید برا پول بدیم تا به سابقه ما اضافه بشه پس عمر رفته ما و زحمتهایی که تو دوران سربازی کشیدیم به کجا میره مگه چی میشه دوران خدمت هم رایگان به سابقه بیمه اضافه بشه چون پولشو دولت داده الانم داره میفروشه اینم یه نوع کاسبیه

  کارشناس بیمه
  16 آذر 1400

  سلام وقت بخیر علی عزیز ما صرفا مقاله بیمه سربازی رو جهت اطلاع رسانی به همه هموطنان عزیز در سایت درج کردیم و مقام قانونگذار و تصمیم گیرنده نیستیم متاسفانه .

نگین
17 آذر 1400

سلام هنگام محاسبه خرید خدمت سربازی در سایت تامین اجتماعی با این اررو ر مواجه میشم(بیمه شده گرامی بازه تاریخی دوره خدمت شما در پایگاه اطلاعاتی دریافت ناجا مشخص نشده است) چکار باید انجام دهم

  کارشناس بیمه
  28 آذر 1400

  باسلام لطفا به واحد فنی بیمه شدگان در آخرین شعبه بیمه پردازی مراجعه نمایید

نادر
17 آذر 1400

سلام من ۹سال ارتش خدمت کردم کادر بودم وبازخرید شدم دراخر کارت پایان خدمت دادن که پشت کارتم تاریخ شروع خدمت ۷۱پایان خدمت ۷۹ قید شده حالا بربیمه تامین اجتماعی که دوسال خرید سربازی محسوب میشه ازمن ۸سال میشه یان همون دوسال یا اصلا

  کارشناس بیمه
  27 آذر 1400

  باسلام سقف پرداخت بیمه سربازی ۳۰ ماه است و بیشتر از آن لحاظ نمیگردد.

عادل
19 آذر 1400

باسلام من توسایت تامین میزنم برای خرید بیمه سربازی پیام میاد محاسبه نشده است مشکل از کجاست

  کارشناس بیمه
  27 آذر 1400

  باسلام لطفا به واحد فنی بیمه شدگان در آخرین شعبه بیمه پردازی مراجعه نمایید

سیدعلی
21 آذر 1400

سلام.من در زمان دوره سربازی گردان ماگردان تکاوری بوده و در منطقه عملیاتی بوده و درحال درگیری با اشرار و قاچاقچیان بودن میخواستم بدونم الان من میخام بیمه سربازی را بخرم میخواستم بدونم این مدت سربازی برای من رایگان است یا باید بخرم

  کارشناس بیمه
  25 آذر 1400

  با سلام
  اگر از نیروهای مسلح نامه ای دال بر حضور در جبه حق علیه باطل دریافت شود، میتوانید از طریق شعبه پیگیری نمایید و در غیر این صورت به طور عادی محاسبه میشود.

بیمه گر
22 آذر 1400

با عرض سلام وخسته نباشید من 28ماه سابقه جبههدر دروران سربازی دارم وجزو ایثارگران هستم ولی بیمه تامین اجتماعی از پرداخت هزینه خرید خدمت سربازی امتناع نموده وخودم بایستی پرداخت نمایم(27ماه برایم محاسبه شده است.)و الان در مرحله بازنشستگی هستم لطفا مرا راهنمایی فرمایید. با تشکر

  کارشناس بیمه
  25 آذر 1400

  سلام بیمه گر عزیز
  ۳/۴ مدت خدمت شما را داوطلبانه محاسبه و ۱/۵ برابر لحاظ میشود، سابقه لحاظ میشود اما به دلیل اینکه دولت پاسخی برای این لایحه نداشته است، کارفر یا بیمه شده خودش این هزینه را پرداخت میکند.

غزال تيز پا
23 آذر 1400

سلام رو حقوق هم تاثير داره؟ اصلا مزاياش چيه؟ ممنون از پاسخگويي شما

  کارشناس بیمه
  25 آذر 1400

  باسلام
  مزیت خرید سابقه مربوط به خدمت سربازی در سنوات بازنشستگی تاثیر گذار است، به طور مثال اگر ۲۸ سال سابقه و ۵۰سال سن میتواند با خرید ۲ سال خدمت سربازی مشمول شرایط بازنشستگی و با ۳۰ سال سابقه بازنشسته شو

سامان
24 آذر 1400

با سلام من وقتی واسه خرید خدمتم میخوام اقدام کنم میگه بازه زمانی این تاریخ موجود نمی‌باشد چکار باید بکنم در ضمن من سال هفتاد و چهار اعزام شدم با تشکر

  کارشناس بیمه
  26 آذر 1400

  با سلام ، اگر بالای ۵۰ سال سن داشته باشید و کارت قدیمی باشد باید با مراجعه به شعبه بیمه پردازی محاسبات انجام شود .

فرشاد
25 آذر 1400

سلام:بنده سال ۸۲ به مدت ۱۱ ماه خدمت کردم بقیه عفو رهبری بهم خورد و کارت معافیت برام صادر شد.قبل و بعد مدت خدمت سابقه بیمه دارم.مراجعه کردم سایت تامین پیام داد مدت خدمت از ناجا ثبت نشده.من چه کنم؟ و آیا لازمه پول پرداخت کنم؟

  کارشناس بیمه
  26 آذر 1400

  با سلام در صورتی که سابقه بیمه اجباری قبل و بعد از خدمت سربازی داشته باشید باید مراجعه حضوری به شعبه بیمه پردازی داشته باشید درخواست خود را ثبت تا سربازی شما به صورت رایگان در سابقه برایتان لحاظ گردد

محسن
25 آذر 1400

سلام وقت بخیر، در آیا کسی مثل بنده که قبل خدمت سابقه مکفی برای پاس شدن شرایط فوق الذکر رو داشته باید پرداختی انجام بده یا اینکه حتما باید برای سابقه خدمت با داشتن سابقه کار پرداخت صورت بگیره؟ چون تو سایتی که در مقاله شما ذکر شده هم فقط یک قسمت و با پرداخت هزینه قابل انجامه! خوشحال میشم راهنمایی منین و ممنون

  کارشناس بیمه
  26 آذر 1400

  با سلام اگر شخصی ۲ سال سابقه داشته باشد می‌تواند سربازی خود را خریداری نماید و به سوابق اضافه شود در صورتی به صورت رایگان است که که قبل از مورخ ۸۵/۵/۷ سابقه داشته باشد و خدمت سربازی انجام و مجدد مشغول به کار شده باشید.

   محسن
   27 آذر 1400

   لطف کردین وقت گذاشتین ممنونم

احمد
26 آذر 1400

سلام
من کارمند هستم. میتونم اصلا سابقه بیمه سربازی رو خریداری نکنم و ۳۰ سال کامل خدمت کنم ؟ به عبارت دیگه پرداخت بیمه دوران سربازی اختیاری هست یا اجباری؟

  کارشناس بیمه
  28 آذر 1400

  سلام وقت بخیر پرداخت هزینه بیمه دوران سربازی برای بهره مندی از این سابقه اجباری است ولی اگر شما می خواهید 30 سال کامل خدمت نمایید ، نیازی به خرید بیمه سربازی نیست.

سامان رحیمی
04 دی 1400

سلام شرایط اضافه کردن بیمه سربازی به مدت زمان بیمه فرق کرده؟

  کارشناس بیمه
  04 دی 1400

  سلام دوست عزیز، تا الان خبری مربوط به این قضیه منتشر نشده است.

پیمانفر
06 دی 1400

سلام . وقت شما بخیر . پدر بنده قصد خرید بیمه دوران سربازی خودشان را دارند .چون کارت سربازی ایشان قدیمی بود اقدام به دریافت کارت جدید کردند که دریافت هم کردند
ولی بعد از گذشت دو ماه از دریافت کارت سربازی جدید باز هم در سایت تامین اجتماعی پیغام میدهد که سوابق شما از ناجا ارسال نشده است . باید از کجا ÷یگیری کنیم .
آیا سربازی در دوران جبهه در خرید بیمه تاثیر گذار است . چه مزیتهایی دارد .
با تشکر

  کارشناس بیمه
  06 دی 1400

  سلام دوست عزیز، اول از همه باید به یکی از کارگزاری های تامین اجتماعی مراجعه کنید تا مشکل ارسال نشدن دقیق متوجه شوید. بعد در آنجا شما را راهنمایی می کنند. شاید نیاز باشد به سازمان نظام وظیفه شهر خود هم باید مراجعه کنید. ارسال نشدن سوابق دلایل متعددی دارد که باید در همانجا بررسی شود.

سرمدی
06 دی 1400

سلام، این قیمت سربازی برای سابقه بیمه هم هست یا باز باید پول جدا بدیم؟

  کارشناس بیمه
  06 دی 1400

  سلام منظورتون دقیقا از محاسبه برای سابقه بیمه چیه؟ بله این پولی که شما پرداخت می کنید، به سابقه بیمه تان اضافه خواهد شد.

شادمان
06 دی 1400

سلام قیمت خرید دوسال بیمه سربازی بر چه اساسی حساب میشود؟

  کارشناس بیمه
  06 دی 1400

  سلام دوست عزیز، قیمت خرید بیمه سربازی براساس عوامل مختلفی است که بر اساس فرمول های مشخصی تعیین شده و در تعداد ماه ضرب می شود.

Chia
17 دی 1400

سلام وقت بخیر بنده قبل از خدمت هیچ سابقه بیمه ای ندارم اما الان ۱ سال سابقه بیمه اجباری تامین اجتماعی دارم آیا میتونم ۱۸ ماه سربازیم رو به آن اضافه کنم ؟؟

  کارشناس بیمه
  18 دی 1400

  سلام دوست عزیز همان گونه که در متن مقاله عنوان کردیم ، شما برای افزودن سابقه سربازی به بیمه خود باید حداقل دو سال سابقه بیمه تامین اجتماعی اجباری یا اختیاری داشته باشید که با توجه به سابقه شما، فعلا افزودن سابقه سربازی به سوابق بیمه ای شما مقدور نیست.

محمدی
02 بهمن 1400

سلام وقتتون بخیر… 1اگر بیمه سربازی رو نقدا خریداری کنیم چه مدت بعد جز سوابق بیمه محاسبه می‌شود؟؟2اگر به عنوان مثال شخصی 4 سال بعد از سربازی مشغول به کار باشد با بیمه اون 21 ماه به آن 4 سال اضافه می‌گردد؟؟

  کارشناس بیمه
  05 بهمن 1400

  سلام اگر پول بیمه سربازی را واریز کنید ۲۴ ساعت بعد به سابقه شما اضافه میگردد ۰ بله میشود

حسینی
03 بهمن 1400

سلام من برای اضافه کردن خدمت سربازی به سوابق بیمه تامین اجتماعی غیر حضوری اقدام کردم بعد از ثبت نام گزینه محاسبه خرید سربازی و زدم و با پیغام بیمه شده گرامی بازه تاریخی دوره خدمت شما در پایگاه اطلاعاتی دریافتی از ناجا مشخص نشده است مواجه شدم چیکار باید بکنم ممنون.

  کارشناس بیمه
  05 بهمن 1400

  احتمالا اطلاعات خودت را اشتباه وارد کردید پیشنهاد میکنم به یکی از کارگزایهای سازمان مراجعه کنید

M.A
03 بهمن 1400

سلام وقت بخیر
پدر من امسال باید بازنشسته بشه و ۲ سال خدمت سربازی در سال ۱۳۶۰ داشته که اتمام خدمت سربازی سال ۱۳۶۲ بوده با توجه به اینکه کارت پایان خدمت قدیمی هست و الان فاقد اعتبار و هوشمند نشده و مراجعه کردیم برا تعویض کارت پایان خدمت گفتن که چون سن پدرم از ۵۵ سال رد شده کارت پایان خدمت تعویض نمیکنن و حالا ما برای خرید بیمه سربازی نیاز به تاییدیه کارت پایان خدمت یا کارت پایان خدمت هوشمند داریم ، مراجعه کردیم ولی کسی پاسخگو نیست میشه لطفا راهنمایی بفرمایید تاییدیه پایان خدمت برا بیمه تامین اجتماعی چجوری دریافت کنیم ، ممنونم.

  کارشناس بیمه
  06 بهمن 1400

  باید از جایی که پایان خدمت برایش صادر کردن مراجعه کند و تاییدیه بگیرد چون سازمان بدون تاییدیه قبول نمیکند

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید