14 بهمن 1401

جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث چیست و چگونه محاسبه می‌شود؟ (بهمن 1401)

وقتی صحبت از خرید یا تمدید بیمه‌نامه شخص ثالث می‌شود، عوامل زیادی را باید درنظر گرفت. بیمه شخص ثالث از نظر قانونی اجباری است و خسارات جانی و مالی وارد شده به شخص ثالث و خسارات جانی وارد شده به راننده مقصر را پوشش می‌دهد. طبق قانون، رانندگی با ماشین و موتور بدون داشتن بیمه شخص ثالث غیرقانونی است و مجازات خاص خودش را در پی دارد. از طرف دیگر، اگر برای تمدید بیمه شخص ثالث خود تعلل کنید و این پرداخت به تعویق بیفتد، می‌بایست جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث را نیز پرداخت کنید! برای اطلاعات بیشتر درباره‌ی این مهم در ادامه ما را دنبال کنید.

بیمه شخص ثالث؛ حامی خسارات شما

بهتر است ابتدا درباره‌ی بیمه شخص ثالث کمی با شما صحبت کنیم؛ اگر خودرو یا وسیله نقلیه موتوری در جاده و شهرها استفاده شود، یک شرط قانونی برای آن وجود دارد که باید بیمه شخص ثالث شود.

تا زمانی که بیمه شخص ثالث دارید، از هزینه تعمیرات ناشی از خسارت وارده به وسایل نقلیه، اموال یا افراد در اثر تصادفی که تقصیر شما بوده است، در امان خواهید بود. شرکتی که با فروش بیمه شما را از خطر حفظ می‌کند، تا زمانی که پوشش شما همچنان معتبر باشد، مسئولیت پرداخت هرگونه مطالبات را بر عهده خواهد داشت. (برای آشنایی با این بیمه و پوشش‌های آن، راهنمای بیمه شخص ثالث را مطالعه کنید.)

تفاوت جریمه بیمه نکردن ماشین با دیرکرد آن

اگر تاریخ بیمه شخص ثالث بگذرد، به عبارتی برای شما نداشتن بیمه شخص ثالث در نظر گرفته خواهد شد. در این مدت زمان، اگر تصادفی کنید، شرکت بیمه هیچ تعهدی برای پرداخت خسارت نخواهد داشت. به عبارتی انگار شما ماشین خود را بیمه نکرده‌اید و پلیس هم در این حالت هم شما را جریمه خواهد کرد.

چرا بیمه شخص ثالث اتومبیل مهم است؟

بیمه اتومبیل شخص ثالث از آن جهت اهمیت دارد که در صورت صدمه زدن به خودرو یا اموال شخص دیگری در اثر استفاده از خودرو، خسارات وارده را جبران می‌کند.

گرچه به طور معمول ارزان تر است و سطح بالایی از پوشش را ارائه نمی دهد  اما با این وجود سطح محافظت از شما را فراهم می‌کند. به عنوان مثال، اگر بیمه شخص ثالث اتومبیل داشته باشید و به اتومبیل شخصی ضربه بزنید،خسارات وارد شده را بیمه شخص ثالث پرداخت می‌کند. در غیر این صورت، شما مجبورید هزینه های خود را بپردازید، که ممکن است بسیار گران باشد (تصور کنید به بنز جدید کسی ضربه بزنید، و بیمه نداشته باشید چه فاجعه‌ای رخ می‌دهد؟)

 

خرید بیمه شخص ثالث

 

جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث دقیقا چیست؟

براساس قانون، همه خودروها حتی اگر در پارکینگ نیز متوقف شده باشند باید دارای بیمه شخص ثالث باشند. این قانون برای تمامی وسایل نقلیه اعم از موتور نیز پابرجا است. به همین علت اگر به تاریخ شروع بیمه‌نامه خودروهای صفر نگاهی بیندازید، تاریخ آن با تاریخ خروج خودرو از کارخانه برابری می‌کند. (البته این موضوع برای خودروهای داخلی صدق می‌کند.) یکی از موارد اشتباه در خرید بیمه نامه، این است که افراد فکر می‌کنند اگر بیمه شخص ثالث نداشته باشند، فقط در صورت تصادف دچار مشکل می‌شوند؛ اما بهتر است بدانید در صورت نداشتن بیمه شخص ثالث، به ازای هر یک روز، جریمه خواهید شد.

لازم است بدانید که بیمه‌نامه‌های شخص ثالث به صورت کوتاه مدت بین 5 روز تا 270 روز صادر می‌شود؛ اما به طور معمول می‌توانند یک ساله باشند.

 توضیح بیشتر جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث

جریمه دیرکرد بیمه ثالث بعد از اتمام بیمه خودرو محاسبه می‌شود. اینکه شما بعد از انقضای اعتبار بیمه خود در سطح شهر تردد داشته یا نداشته باشید، تفاوتی را در محاسبه جریمه دیرکرد ایجاد نمی‌کند. در واقع، در هر صورتی این جریمه می‌بایست پرداخت شود. باید گفت که نداشتن بیمه شخص ثالث از جرایم ستاره دار است. فقط در صورتی این جریمه راه دیگری را در پیش می‌‌‌گیرد که بخشوده شود که شرایط بخشودگی را به شرح زیر اعلام می‌کنیم:

اگر نسبت به تمدید بیمه شخص ثالث وسیله خود اقدام نکرده و آن را به تعویق بیندازید مجبور خواهید شد جریمه دیرکرد را نیز پرداخت نمایید. این جریمه به صورت روزانه محاسبه می‌شود مقدار جریمه باعث افزایش نرخ شخص ثالث خودرو خواهد شد. بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران هرساله جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث را تصویب و به شرکت‌های بیمه ابلاغ خواهد کرد. در ادامه، به نحوه محاسبه جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث در سال ۱۴۰۱ می‌پردازیم.

بهتر است قبل از محاسبه شرایط تعیین هزینه جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث را بدانید:

شرایط تعیین میزان هزینه جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث

جالب است بدانید که جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث تا مدت یک سال به صورت روزانه حساب می‌شود. فرد تابع این قانون باید در زمان تمدید بیمه‌نامه خودرو و صدور بیمه جدید جریمه دیرکرد بیمه را به شرکت بیمه‌گر پرداخت کند. این هزینه شامل:

<< قیمت بیمه شخص ثالث بدون تخفیف تقسیم بر ۳۶۵ روز خواهد بود. عدم تمدید یک سال به بالا به صورت ثابت محاسبه خواهد شد.>>

همچنین عوامل زیادی وجود دارند که مقدار جریمه دیرکرد شخص ثالث را تعیین می‌کنند :

 • نوع خودرو
 • تعداد سیلندر
 • ظرفیت بار ماشین
 • از همه مهم‌تر شرکت بیمه‌گر !

نکته مهم دیگر اینکه در هر شرکتی، روند محاسبه قیمت بیمه شخص ثالث آن متفاوت است. برای همین شاید مبلغ جریمه هم فرق داشته باشد. برای اینکه در فرمول محاسبه جریمه دیرکرد، قیمت بیمه نامه یکساله بدون تخفیف در نظر گرفته خواهد شد. برای اینکه دلایل اختلاف قیمت بیمه شخص ثالث شرکت‌های مختلف را بدانید، روی این لینک کلیک کنید.

میزان جریمه دیرکرد قیمت بیمه ماشین برای خودروهای سواری در سال ۱۴۰۱ بسته به نوع خودرو به صورت جدول زیر است. البته این مقادیر در حال حاضر برای 1401 است:

 

نوع وسیله نقلیه

جریمه دیرکرد (به تومان)

سواری کمتر از 4 سیلندر

6422

سواری پیکان، پراید و سپند

7605

سواری سایر چهار سیلندر

8940

سواری بیش از چهار سیلندر

10005

موتورسیکلت گازی

1595

موتورسیکلت دنده ای یک سیلندر

1948

موتورسیکلت دو سیلندر به بالا

2140

موتورسیکلت سه چرخ

2301

بارکش تا 1 تن

7868

بارکش بیش از 1 تن تا 3 تن

9474

بارکش بیش از 3 تن تا 5 تن

11992

بارکش بیش از 5 تن تا 10 تن

15364

بارکش بیش از 10 تا 20 تن

17879

بارکش بیش از 20 تن

18948

 

آیا جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث بخشیده می‌شود؟

خیلی از افراد این سوال را دارند که آیا امکان بخشش جریمه دیرکرد بیمه وجود دارد؟ در جواب پاسخ خوشحال کننده‌ای داریم. بله! اگر خودروی شما در پارکینگ پلیس باشد و بیمه آن تمام شود، با ارائه نامه پارکینگ می‌توانید جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث را پرداخت نکنید. 

ممکن است در طرح‌های مختلف شرکت‌های بیمه‌ای جایی برای بخشش این جریمه‌ها وجود داشته باشد! مثلا شرکت بیمه به مناسب سالروز تاسیسش یا مناسبت‌های مرتبط طرح بخشودگی این جرایم را ارائه دهد.

حتی گاهی اوقات بیمه مرکزی نیز به عرصه وارد شده و به مناسبت‌های مختلف مثل  بخشودگی جرایم دیرکرد بیمه شخص ثالث را اعلام می‌نماید! جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث در صورتی که خودرو شما در آن زمان دزدیده شده باشد نیز، دریافت نخواهد شد.

جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث

نداشتن بیمه شخص ثالث منجر به جریمه می‌شود

آیا به خودروی مسروقه دیرکرد شخص ثالث تعلق می‌گیرد؟

خیر، در صورتی که خودروی شما در زمان موعد سررسید بیمه شما دزدیده شده باشد، می توانید با دریافت گواهی از کلانتری به همراه مشخصات ماشین تان از پرداخت جریمه دیکرد بیمه شخص ثالث این مدت معاف شوید.

بخشودگی جرایم دیرکرد بیمه شخص ثالث ۱۴۰۱

هر ساله در موقعیت‌های خاص، بیمه مرکزی طرح‌های بخشودگی جرایم دیرکرد بیمه شخص ثالث را تصویب می‌کند. امسال برای آخرین بار در سال ۱۴۰۱ این طرح با هدف حمایت از اقشار آسیب پذیر، در راستای ترویج فرهنگ بیمه‌ای و ایجاد پوشش همگانی ارائه شد. با تأیید اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل بیمه مرکزی، جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث تمام وسایل نقلیه موتوری زمینی، اعم از موتور، ماشین، تراکتور، کامیون و… بخشیده شد.

برای استفاده از این طرح، می‌توانید از 15 بهمن تا 19 اسفند ماه سال 1401 اقدام به خرید بیمه شخص ثالث یکساله برای وسیله نقلیه خود کنید. دقت کنید برای استفاده از این طرح حتماً باید بیمه‌نامه یکساله خریداری کنید و با تمدید کوتاه مدت شامل این بخشودگی نخواهید شد. اگر فرصت کافی برای تمدید بیمه شخص ثالث خود در این بازه زمانی را ندارید، نگران نباشید. شما در هر ساعت از شبانه روز از هرکجای دنیا می‌توانید بیمه شخص ثالث خودتان را به کمک سامانه بیمه دات کام، به صورت اینترنتی خریداری کنید.

آیا دیرکرد بیمه شخص ثالث بر روی تخفیف بیمه‌نامه تاثیر می‌گذارد؟

خیر؛ هیچ ارتباطی بین بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث با خود بیمه نامه ندارد! هر زمانی که از در مدت اعتبار بیمه شخص ثالث، از شرکت بیمه خسارتی دریافت نکنید، به شما تخفیف بیمه شخص ثالث تعلق می‌‌گیرد.

جریمه دیرکرد بیمه بدنه

از آنجا که بیمه بدنه کاملاً اختیاری است، از این رو جریمه دیرکرد بیمه شامل آن نمی‌شود؛ اما در صورتی که حداقل سه ماه بگذارد و شخص اقدام به تمدید بیمه بدنه خودروی خود نکند، تمامی تخفیف‌های او صفر خواهد شد. حتی اگر ده سال هم سابقه پرداخت بیمه بدنه داشته باشد. البته میزان زمان بین شرکت‌های بیمه متفاوت است. این مدت زمان در بعضی شرکت‌ها سه ماه و در بعضی شرکت‌های دیگری 5 و بیشتر است. اگر به دنبال کاهش قیمت بیمه بدنه خودرو هستید، بهتر است که هر سال سر موقع آن را تمدید کنید.

یادآور بیمه: خدمت بیمه دات کام برای پیشگیری از جریمه دیرکرد

همان‌طور که گفتیم، اگر این بیمه‌نامه را در وقت تعیین شده تمدید نکنید، جریمه می‌شوید! اما نیازی به نگرانی برای فراموشی این موضوع نیست. می‌توانید از یادآور بیمه در وب سایت بیمه دات کام استفاده کنید. با استفاده از این آپشن یک هفته مانده به مدت اعتبار از کارشناسان بیمه دات کام پیامک و یا تماس یادآوری دریافت خواهید کرد.

همچنین می‌توانید اگر تا به حال بیمه شخص ثالث را خریداری نکردید در این وب سایت به صفحه استعلام بیمه شخص ثالث مراجعه کرده و اطلاعات را تکمیل کنید. پس از خرید بیمه شخص ثالث به صورت آنلاین، بیمه‌نامه به صورت رایگان برای شما ارسال خواهد شد.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
05 فروردین 1402 / بیمه شخص ثالث

الحاقیه بیمه خودرو 1402چیست؟+ صفر تا صد الحاقیه بیمه شخص ثالث و بدنه

چه زمانی و چه کسانی باید الحاقیه بیمه بگیرند؟ از کجا و چگونه الحاقیه بیمه بگیریم؟ قیمت الحاقیه و دیگر جزيیات آن را در این مطلب مطالعه نمایید!

05 فروردین 1402 / بیمه بدنه / بیمه شخص ثالث

بهترین پکیج بیمه شخص ثالث و بدنه برای ماشین توسط کدام شرکت ارائه می‌شود؟

برای تهیه بهترین پکیج بیمه شخص ثالث و بدنه برای ماشین، نیاز است سقف تعهدات هر دو بیمه‌نامه را در نظر گرفت؛ بهترین پکیج بیمه خودرو را در این مقاله بیابید.

01 فروردین 1402 / بیمه شخص ثالث

۵ روش تشخیص مقصر تصادفات رانندگی + راهکار قانونی و کاربردی تصادفات

مقصر حوادث رانندگی معمولا یا بر حسب سهل انگاری یا بی احتیاطی و زیر پا گذاشتن قانون توسط کارشناسان راهنمایی و رانندگی قابل تشخیص است.

01 فروردین 1402 / بیمه بدنه / بیمه شخص ثالث

استفاده همزمان از بیمه بدنه و بیمه شخص ثالث چگونه ممکن است

آیا می‌توان از بیمه بدنه و شخص ثالث همزمان استفاده کرد؟ در چه صورت می‌توان از مزایای هر دو بیمه بهره برد؟ با خواندن این مقاله پاسخ سوالات خود را بیابید.

01 فروردین 1402 / بیمه شخص ثالث / بیمه بدنه

آدرس مراکز پرداخت خسارات بیمه شخص ثالث و بدنه (فروردین 1402)

اگر می‌خواهید از شرکت بیمه شخص ثالث یا بدنه خسارات خود را دریافت کنید، اما نمی‌دانید به کدام مرکز مراجعه نمایید، این مقاله برای شما نوشته شده است.

28 اسفند 1401 / بیمه شخص ثالث

محاسبه قیمت بیمه شخص ثالث در سال 1402

بیمه شخص ثالث چگونه محاسبه می‌شود؟ چه عواملی بر نرخ و قیمت بیمه ثالث ماشین موثر است؟ اطلاعات تکمیلی را اینجا بخوانید.

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
سارا
21 اردیبهشت 1400

چطوری یادم نره پرداخت کنم جریمه رو

  نویسنده بیمه
  22 مرداد 1400

  با سلام شما می تونید تاریخ انقضای اعتبار بیمه تون رو تو بخش یادآور بیمه سایت ما وارد کنید. یک هفته مانده به این تاریخ، کارشناسان بیمه دات کام با شما تماس گرفته و ضمنا پیامکی نیز مبنی بر این مساله دریافت خواهید کرد. سپس می تونید به راحتی اقدام به تمدید بیمه تون کنید

کدخدا
10 مرداد 1400

سلام آیا جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث خودروی مزایده ای رو میشه کم کرد؟

  کارشناس بیمه
  11 آذر 1400

  سلام دوست عزیز، بخشش دیرکرد بیمه شخص ثالث در حالت عادی فقط با نامه دادگاه امکان پذیر است.

  محمد ابراهيمی
  12 دی 1400

  سلام آیا در22بهمن دوباردیرکردبیمه بخشیدی شود

   کارشناس بیمه
   12 دی 1400

   سلام دوست عزیز در چند سال اخیر در این دهه فجر ، بیمه مرکزی طرح بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث را اجرا کرده است ولی در سال 1400 متاسفانه خبری در این زمینه فعلا منتشر نشده است و به محض دریافت خبر ما در سایت و شبکه های اجتماعی بیمه دات کام اطلاع رسانی خواهیم کرد.

مختار موسوی
21 مرداد 1400

جریمه های تاکسی ها رو هم میبخشن؟ ینی فقط یک سال رو بخشودگی داره؟

  نویسنده بیمه
  22 مرداد 1400

  سلام وقت بخیر طرح بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث به همه وسایل نقلیه زمینه از جمله تاکسی‌ها مربوط هست. ولی بخشودگی مشمول شما شود، برای جرایم همه سال‌ها اعمال می‌شود. برای کسب اطلاعات بیشتر، مطالعه مقاله بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث 1400 خودروها و موتورسیکلت‌ها رو از سایت بیمه دات کام بهتون پیشنهاد می‌کنیم.

محمد
22 مرداد 1400

سلام، وقت بخیر
من این هفته یه خودرو پراید خریدم بهم گفتن تا ماه دیگه بیمه نامه معتبر و چند روزی هست متوجه شدم بیمه اش سر اومده تکلیف چیه؟ میشه راهنمایی کنید؟ جریمه دیرکرد با من یا فروشنده

  نویسنده بیمه
  26 مرداد 1400

  سلام وقت بخیر جریمه دیرکرد به عهده بیمه‌گزار جدید است.

حسین
24 مرداد 1400

چرا دیرکرد تو استعلام بخشیده نمیشه

  نویسنده بیمه
  26 مرداد 1400

  با سلام وقت بخیر لطفا سوال خود را روشن تر بیان کنید. چون الان وسیله نقلیه شما معلوم نیست موتور است یا خودرو و این بخشنامه جدید فقط جرایم موتورسیکلت و وسایل نقلیه کشاورزی را معاف کرده است

بهنام
29 مرداد 1400

سلام آیا این طرح بخشش جریمه اجرایی شده؟

  نویسنده بیمه
  30 مرداد 1400

  سلام وقت بخیر بله طرح بخشودگی جرایم دیرکرد بیمه شخص ثالث موتورسیکلت اجرایی شده است.

   داریوش
   28 شهریور 1401

   سلام اگر مهلتش تمام شده، حذف جریمه بیمه شخص ثالث میشه؟

    کارشناس بیمه
    29 شهریور 1401

    سلام بله برمیگردد.

بهروز داودی
30 مرداد 1400

سلام / طبق بخشنامه بیمه مرکزی که در سایت شما هم هست ، بخشودگی جرائم دیرکرد شامل کلیه خودروهای شخصی و موتور سیکلت و ماشین آلات کشاورزی است ( چرا در زمان خرید آنلاین بیمه نامه جرائم کسر نمیشود ؟ )
بخشودگی جرایم دیرکرد بیمه شخص ثالث ۱۴۰۰
کلیه راکبان و رانندگان وسایل نقلیه که در تمدید بیمه‌نامه شخص ثالث خود تاخیر داشتند و مشمول قانون جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث قرار گرفته بودند، می‌توانند از فرصت پیش رو نهایت استفاده را ببرند.
این بخشودگی در خصوص جریمه بند “ب” ماده ۲۴ قانون بیمه اجباری شخص ثالث صورت می گیرد و دارندگان وسایل نقلیه موتوری، موتورسیکلت ها و ماشین آلات کشاورزی در صورت خرید بیمه نامه یکساله از پرداخت جریمه، معاف خواهند شد.

  نویسنده بیمه
  30 مرداد 1400

  سلام وقت بخیر بله طرح بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث موتور اجرایی شده است.

صادق رضایی
09 شهریور 1400

کاش هر چه سریع تر بخشودگی جریمه بیمه شخص ثالث ماشین سواری رو هم بزارن استرس داره بدون بیمه دارم ماشین سوار میشوم و چند ماهی هم هست گذشته جزیمش سنگینه منتظرم که بخشودگی بزارن سریع برم بیمه کنم.

  کارشناس بیمه
  09 شهریور 1400

  سلام صادق عزیز ، از توجه ات به سایت بیمه دات کام ممنونیم . چون بیمه شخص ثالث یه بیمه اجباری برای خودروی شماست، ما توصیه می کنیم که هرچه زودتر خودروتون رو بیمه کنید. اگر هم با مبلغ جریمه دیرکرد مشکل داشته باشید، می توانید با بخش فروش و پشتیبانی بیمه دات کام با شماره تماس 0214372 ارتباط بگیرید تا بتونند راهکارهایی برای سبک تر شدن مبلغ حق بیمه شخص ثالث ارائه بدهند. با تشکر

فاوا
28 شهریور 1400

سلام آیا خودروهای سال75 هم میشه بیمه شخص ثالث کرد؟

  کارشناس بیمه
  28 آذر 1400

  سلام دوست عزیز، بله اما شما باید حدود 10% حق بیمه بیشتری را پرداخت کنید.

پویا
04 مهر 1400

سلام…اگر بیمه سمند 450 روز از آخرین بیمه نامش بگذره چقدر جریمه میخوره؟؟؟
آیا فقط تا یکسال( 365 ) روز محاسبه میشه یا نه سقف نداره؟

  کارشناس بیمه
  07 مهر 1400

  سلام پویای عزیز
  جریمه دیرکرد یکسال محاسبه میشه

   محمدی
   08 مهر 1400

   سلام چ زمانی طرح بخشوندگی جرائم ماشین های سواری میاد لطفا بگین ممنون

    کارشناس بیمه
    12 مهر 1400

    سلام وقت بخیر آقای محمدی عزیز . ضمن تشکر از توجه شما به مقالات ، خبر خوشی برای شما داریم و به مناسب 17 ربیع الاول ، بخشودگی جرایم کل وسایل نقلیه از جمله خودروها ، موتورسیکلت و … از تاریخ 17 مهر ماه الی 6 آبان 1400 تصویب شده و قابل اجرا است شما می تونید از این فرصت برای بخشودگی جریمه دیرکرد خودروی خود استفاده کنید و ضمنا در همین مقاله هم به روزرسانی کرده و اطلاع داده ایم . موفق باشید .

عرفان
11 مهر 1400

سلام خسته نباشید ایا برای شخصی که راننده موتور سیکلت هست و گواهی نامه رانندگی ندارد ولی بیمه دارد بیمه تاثیری بر حوادث رانندگی او دارد یا یخیر

عادل
13 مهر 1400

باسلام
بخشودگی جریمه دیرکرد بیمه که قراره از ۱۷ مهر اجرا بشه شامل خودرو هم میشه یا فقط موتورسیکلت؟

  کارشناس بیمه
  13 مهر 1400

  سلام وقت بخیر این بخشودگی شامل انواع وسیله نقلیه زمینی یعنی موتور و خودرو میشود با تشکر از توجه شما

مهدی حاجی شیخی
16 مهر 1400

سلام بیمه نامه موتورسیکلت 3 ماه گذشته درتاریخ 1400/07/05 تمدیدکردم ایاجریمه ماشامل این طرح بخشش می باشدیانه لطفا جواب بدهید.
باتشکر

  کارشناس بیمه
  16 مهر 1400

  سلام وقت بخیر مهدی عزیز ، این طرح مخصوص کسانی هست که از تاریخ 17 مهر تا 6 آبان 1400 می خواهند که بیمه شخص ثالث موتور یا خودروی خودشونو تمدید کنند

خاموشی
07 آبان 1400

سلام ببخشید که این سوالو اینجا میپرسم، میدونم ارتباطی نداره اما ایا چیزی به اسم قیمت روز بیمه خودرو وجود داره؟

  کارشناس بیمه
  07 دی 1400

  سلام، خواهش می کنم. باید گفت که ما چیزی به اسم قیمت روز بیمه خودرو نداریم. قیمت بیمه اخر هر سال بر اساس نرخ دیه و تعداد سیلندر مشخص شده و تا سال دیگر ثابت خواهد ماند.

پژمان
10 آبان 1400

ایا تاریخ بخشودگی قابل تمدید هست چرا این خبر را از رسانه اعلام نمیکنند که شخصی مثل بنده که بیکار هستم و با ده ماه تاخیر باید کلی بابت بیمه هزینه کنم ایا بیمه مرکزی کمکی میتونه انجام بده .باور کنید نود درصد مردم اصلا از این طرح خبر نداشتند

  کارشناس بیمه
  10 آبان 1400

  سلام وقت بخیر. ضمن تاسف از این که نتونستید از این فرصت استفاده کنید باید بگیم که مدت زمان بخشودگی آبان ماه 1400 یه طرح بیست روزه از 17 مهر تا 6 آپان بود و بیمه مرکزی این طرح رو در بازه های مختلف سال طی بخشنامه اعلام می کنه . وظیفه و مسئولیت اجتماعی ما اعلام اون از طریق سایت و شبکه های اجتماعی مون بود می تونید اخبار این حوزه رو تو سایت و شبکه های بیمه دات کام دنبال کنید.

حسن بیگدلو
19 آبان 1400

با سلام من یه پراید فروختم اول برج ۳ واز خریدار یه سواری دیگه خریداری کردم و بیمه ماشین قبلی ۲۲ برج ۴ تموم شده و خریدار رفته ماشینو با تخفیف عدم خسارت من بیمه کرده حالا من میخواستم ماشینم و بیمه کنم شرکت بیمه اطلاع داد من تخفیف ندارم لطفا منو راهنمایی کنید من که ماشینم ۷۰ درصد بیمه داشته کسی دیگه ازش استفاده کرده و ماشینی هم که خریدم ۷۰ درصد بیمه داره ولی بهم گفتن نمیتونم ازش استفاده کنم چون به نام شخص صادر میشه حالا من چیکار باید انجام بدم ممنون

  کارشناس بیمه
  19 آبان 1400

  سلام دوست عزیز
  لطفاً با واحد نماینده بیمه قبلی تماس بگیرید

  عمیر العمرا
  27 آبان 1400

  میشه بدید شبکه های اجتماعی تون رو

   کارشناس بیمه
   29 آبان 1400

   سلام وقت بخیر تمام شبکه های اجتماعی ما در فوتر سایت و صفحه تماس با ما درج شدند می تونید با لینک روی آن ها به شبکه های اجتماعی بیمه دات کام دسترسی داشته باشید.

حسین
27 آبان 1400

سلام.مثلا اگر من در یک سال کمتر از 100روز از ماشینم استفاده بکنم و بقیه روز های سال ماشینم در پارکینگ باشه, باید هزینه بیمه رو برای 365 روز کامل پرداخت کنم؟؟

  کارشناس بیمه
  29 آبان 1400

  سلام وقت بخیر حسین عزیز اگر روزهای مشخصی و مرتب پشت سر هم هست مثلا سه ماه تابستان یا پاییز در این حالت شما می توانید از بیمه های کوتاه مدت استفاده کنید در غیر این صورت بیمه شخص ثالث یک ساله باید داشته باشید. ضمنا خرید بیمه شخص ثالث یک ساله نسبت به کوتاه مدت از نظر اقتصادی مقرون به صرفه تر است.

اشکان
27 آبان 1400

سلام نوبت بعدی بخشودگی جرایم امسال کی اعلام میشه ممنونم

  کارشناس بیمه
  28 آبان 1400

  سلام وقت بخیر این طرح ها رو بیمه مرکزی اعلام می کنند و ما در سایت و شبکه اجتماعی بیمه دات کام اطلاع رسانی می کنیم.هر ساله اصولا تو دهه فجر هم یه همچنین بخشودگی های بیمه شخص ثالث ارائه می شه و شما می تونید از چنین فرصت هایی با دنبال کردن شبکه های اجتماعی و سایت ما در اسرع وقت مطلع شوید.

امیر حسین
27 آبان 1400

سلام داداش من متاسفانه نتونسم از این فرصت بیست روزه استفاده کنم خاسم بپرسم دوباره کی طرح بخشودگی جرایم میااد؟ از کجا با خبر بشیم ؟؟؟؟ میشه در جریانم بذارید اگه شبکه اجتماعی جایی هست ک اطلاع میده بدید. با تشکر

  کارشناس بیمه
  28 آبان 1400

  سلام وقت بخیر این طرح ها رو بیمه مرکزی اعلام می کنند و ما در سایت و شبکه اجتماعی بیمه دات کام اطلاع رسانی می کنیم.هر ساله اصولا تو دهه فجر هم یه همچنین بخشودگی های بیمه شخص ثالث ارائه می شه و شما می تونید از چنین فرصت هایی با دنبال کردن شبکه های اجتماعی و سایت ما در اسرع وقت مطلع شوید.

   محمد.اصفهان
   07 اسفند 1400

   سلام
   این قانون مسخره چیه که دولت تصویب کرده؟چرا تخفیف بیمه متعلق ب صاحب پلاکه؟
   چندساله ماشین خریدم صاحب پلاک نمیاد پلاک بزنه.بیمه هم چندساله ب اسم وشماره گواهینامه من صادر شده.
   من باید چکار کنم؟مگه پلاک ماشین تخلف نمیکنه؟منه راننده تخلف وتصادف ندارم نه پلاک یا اتومبیل.قانون رو کی تصویب کرده؟یه فکری براش بکنیدخواهشا

    کارشناس بیمه
    07 اسفند 1400

    سلام دوست عزیز، دیگر این مساله ای که قانون گذار تعیین کرده است.

محمدمهدی درج
30 آبان 1400

سلام اعلام زمان جدید برای بخشودگی جریمه های بیمه چه موقع است اطلاع دارید؟

  کارشناس بیمه
  30 آبان 1400

  سلام دوست عزیز هر سال بیمه مرکزی بر حسب مناسبت ها گاهی طرح های بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث اعلام می کنه و این تاریخ مشخص نیست ولی بر حسب تجربه اصولا تو دهه فجر یه بخشودگی هر سال در نظر گرفته میشه

محمد
01 آذر 1400

سلام تصویر قانون جدید بخشودگی جرایم دیرکرد بیمه ثالث موتورسیکلت و وسایل نقلیه کشاورزی در تابستان
۱۴۰۰

از گجا تهیه کنم

  کارشناس بیمه
  01 آذر 1400

  سلام وقت بخیر شما می توانید با مراجعه به بیمه مرکزی بخشنامه ها رو ببینید .

جهانگيري
09 آذر 1400

با سلام وعرض ادب و احترام
من از ١٤٠٠/٤/٢٥ متوجه نشدم كه بيمه ماشينم به اتمام رسيده تا ديروز يعني ١٤٠٠/٨/٨كه فورا اقدام به خريد بيمه نامه كردم كه امروز متوجه شدم بخشودگي از سيزدهم آذرماه اعمال ميشه الان با توجه به اينكه بيمه نامه صادر شده امكان استرداد مبلغ هست يا خير؟اگر راه حلي دارد ممنون ميشم بفرماييد

  کارشناس بیمه
  09 آذر 1400

  سلام وقت بخير
  خیر، متاسفانه امکان صدور مجدد بدون جریمه دیرکرد میسر نیست.

علی زید
09 آذر 1400

سلام، یعنی حتما باید بیمه شخص ثالث خریداری کنیم تا جریمش بخشیده بشه؟

  کارشناس بیمه
  10 آذر 1400

  بله حتما باید بیمه شخص ثالث خریداری کنید تا جریمه دیرکرد بخشیده شود.

فریبزر
09 آذر 1400

سلام، ما ی ماشین داشتیم که 4 سال تو پارکینگ مونده بیمشم نکردیم، یعنی وقت نشد تمدید کنیم، آیا الان یعنی جریمش بخشیده میشه؟

  کارشناس بیمه
  10 آذر 1400

  سلام برای دریافت اطلاعات باید با کارشناسان بیمه دات کام با شماره 0214372 تماس بگیرید.

سلطان
09 آذر 1400

سلام، اینطوری باشه که همه بیمه شخص ثالث را پرداخت نمی کنند تا ی روزی جریمشون بخشیده بشه…این اجحاف در حق دیگرانه

  کارشناس بیمه
  10 آذر 1400

  سلام دوست عزیز، این بخشودگی جرائم بیمه شخص ثالث فقط برای دوره محدودی تکرار میشه و در صورتی که فرد تصادف کند و منجر به فوت شود، بیمه خسارت او را پرداخت نخواهد کرد.

علی دهقان
09 آذر 1400

سلام این تخفیف بیمه شخص ثالث قابل تمدیده؟

  کارشناس بیمه
  10 آذر 1400

  سلام دوست عزیز این تخفیف نیست، بلکه بخشودگی کامل جریمه بیمه شخص ثالث است که فقط در روزهای خاصی اعمال میشود و بعد از آن قابل تمدید نیست.

علیرضا محور
10 آذر 1400

با سلام ایا امکان بخشودگی جرائم خودروی توقیف شده در پارکینگ هم وجود دارد؟

  کارشناس بیمه
  11 آذر 1400

  با سلام در این مدت یک هفته ای یعنی از 13 اذر 1400 تا 3 دی امسال بله وجود دارد. در خصوص روزهای بعد بر اساس قوانین شرکت بیمه گر و طرح های مختلف بیمه مرکزی این تاریخ بخشودگی تغییر خواهد کرد.

اکبر مشتی
10 آذر 1400

سلام من ی وانت پیکان دارم که 10 ماه بیمه ام را تمدید نکردم و استفاده ای هم نداشتم، جریمه اش چقدر میشه؟

  کارشناس بیمه
  11 آذر 1400

  با سلام، اگر در این مدت بخشودگی جرائم اقدام به تمدید کنید، مبلغی پرداخت نخواهید کرد. در غیر این صورت باید به مبلغ هر روز را در تعداد روزهای ده ماه ضرب کنید.

منادی
10 آذر 1400

سلام آیا امکان بخشیدن جریمه بیمه شخص ثالث در همه زمان ها وجود دارد؟

  کارشناس بیمه
  11 آذر 1400

  با سلام، در حالت کلی امکان بخشیدن جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث وجود ندارد مگر اینکه بتوانید از طریق دادگاه و به دلایل از جمله توقیف خودرو و آن هم به خاطر حمل نکردن مواد مخدر حکم بگیرید. برای قسطی کردن هم باید با شرکت بیمه گر خود صحبت کنید.

لطیف زاده
10 آذر 1400

سلام آیا جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث خودروی مزایده ای رو میشه کم کرد؟

  کارشناس بیمه
  11 آذر 1400

  با سلام، در حالت کلی امکان بخشیدن جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث وجود ندارد مگر اینکه بتوانید از طریق دادگاه و به دلایل از جمله توقیف خودرو و آن هم به خاطر حمل نکردن مواد مخدر حکم بگیرید. برای قسطی کردن هم باید با شرکت بیمه گر خود صحبت کنید.

مرتضی زاده
10 آذر 1400

سلام ممنون از مقاله خوبتون … اطلاعات ساده و کامل نوشته بودید.

  کارشناس بیمه
  11 آذر 1400

  خواهش میکنم، خوشحالیم که برایتان مفید بود.

حسن اقامحمدی
11 آذر 1400

سلام، چرا اصلا برای بیمه شخص ثالث جریمه میذارن؟

  کارشناس بیمه
  12 آذر 1400

  سلام دوست عزیز، بیمه شخص ثالث یک بیمه نامه اجباری است و همه باید آن را خریداری کنند. برای همین یکی از دلایل جریمه همین مساله است.

عبدی
13 آذر 1400

سلام جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث همه بخشیده میشه؟

  کارشناس بیمه
  13 آذر 1400

  با سلام دوست عزیز، در تاریخ گفته شده یعنی از امروز 13 اذر تا دی ماه تمامی جریمه های دیرکرد بیمه شخص ثالث وسایل نقلیه موتوری بخشیده خواهد شد.

مستمع
13 آذر 1400

سلام بازم امید داشته باشیم که جریمه ها بخشیده میشه؟

  کارشناس بیمه
  13 آذر 1400

  سلام دوست عزیز، بخشش جریمه دست بیمه مرکزی است. اینکه دیگر کی اعلام کنند که جریمه ها بخشیده می شوند، معلوم نیست؛ اما توصیه می کنیم که همیشه بیمه نامه شخص ثالث خود را به موقع تمدید کنید.

قزلچی
13 آذر 1400

سلام یعنی اگ از 13ام امسال خودرومونو پلیس ببره پارکینگ، دیگه به خاطر جریمه دیرکرد، جریمه نمیشیم؟

  کارشناس بیمه
  13 آذر 1400

  سلام دوست عزیز، تمامی جریمه های دیرکرد بیمه شخص ثالث از 13 تا 4 دی بخشیده خواهد شد.

قادر زارع
13 آذر 1400

سلام من هفته پیش خودروی ساینا خریدم، جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث داشت، قرار شد خودش بده اما هنوز چیزی نداده الان چی میشه؟

  کارشناس بیمه
  13 آذر 1400

  سلام بهتر است که برای دریافت پاسخ با شرکت بیمه گر یا کارشناسان بیمه دات کام تماس بگیرید.

مجتبی اشرفی
13 آذر 1400

سلام، اگر باز فراموش کنیم که بیمه شخص ثالث را تمدید کنیم، جریمه ها به حالت اولیه برخواهد گشت؟

  کارشناس بیمه
  13 آذر 1400

  سلام دوست عزیز، بله در صورت تمدید نکردن جریمه ها به حالت قبل بازخواهد گشت.

کاظمی
20 آذر 1400

سلام من ماشینم یکسال امانت بود دست یکی، قرار بود که خودش بیمشو تمدید کنه حالا زده زیرش و تصادف داشته و به من تخفیفی تعلق نگرفته، من باید چکا کنم؟

  کارشناس بیمه
  01 دی 1400

  سلام دوست عزیز، این مساله حقوقی است و شما باید از یک وکیل بپرسید. اینکه قبلا توافقتون به چه صورت بوده است یا خیر. به هر حال از نظر بیمه پرداخت با صاحب خودرو است.

خان
22 آذر 1400

سلام من پراید دارم و چند سال دارم بیمش میکنم ولی سند و پلاک بنامم نیست و طرف غریبه هست، الان پژو خریدم و تمام مدارکش بنامم می‌باشد آیا میشود تخفیفهای پراید را قبل از فروش به ماشین جدیدم انتقال دهم

  کارشناس بیمه
  25 آذر 1400

  سلام دوست عزیز تخفیفات برای پلاک ذکر شده در بیمه نامه است.

حمید زاهدجو
22 آذر 1400

سلام..
من ماشینم از خرداد ماه خرابه و در پارکینگ منزل متوقف است.. ب نظر شما ۲۲ بهمن طرحی مبنی بر بخشودگی جرایم دیر کرد هست..؟؟؟
با تشکر.

  کارشناس بیمه
  23 آذر 1400

  سلام دوست عزیز
  اطلاعی در این مورد نداریم
  لطفاً با بیمه مرکزی تماس بگیرید ولی توضیه مون این هست که همین الان از فرصت بخشودگی بیمه شخص ثالث استفاده و بیمه خود را از کارگزاری های آنلاین بیمه یا نمایندگی های شرکت های بیمه تهیه کنید اگر نیاز به کمک یا تخفیفی هم داشتید تیم بیمه دات کام در خدمت شماست

سیمین دانشور
26 آذر 1400

چگونه‌ بیمه شخص ثالث ۶ ماهه بگیرم هرجور میخام وارد بشم سیستم شما همون یکسال میزنه چطور وارد بشم برا ۶ماه

  کارشناس بیمه
  27 آذر 1400

  سلام سیمین عزیز اگر با موبایل خرید میکنید هنگام نمایش قیمت های شرکت های بیمه در پایین صفحه موبایل گزینه «فیلترها» درج شده است. با استفاده از این گزینه مدت بیمه نامه را تغییر دهید.

امید
26 آذر 1400

سلام ۵ ماه از بیمه شخص ثالث گذشته ماشین پارکینگ خونه است ، فراموش کردیم بیمه کنیم الان برای یکسال بیمه چقدر باید هزینه کنیم ؟ ،امکانش هست راهنمایی بفرمایید

  کارشناس بیمه
  27 آذر 1400

  سلام دوست عزیز جریمه دیرکرد تا دوم دی ماه بخشیده شده است. این هفته بهترین فرصت تمدید بیمه شماست

سپهر طلایی
28 آذر 1400

سلام خودروی من به سرقت رفت، بعد که پیدا شده چون خودرو در پارکینگ بوده می تونم از جریمه بیمه شخص ثالث بخشیده میشه، اما حالا شرکت بیمه گر اعلام کرده که دستور قضایی برای بخشش جریمه خودرو بیارم الان من کجا باید برم؟

  کارشناس بیمه
  28 آذر 1400

  سلام، شما باید به کلانتری که خودرو را پیدا کرده مراجعه کرده و از آن ها شعبه دادسرا بپرسید. سپس در آنجا دستور مورد نیاز خود را دریافت کنید.

رضا
28 آذر 1400

سلام بیمه شخص ثالث چند نفرو پوشش میده؟

  کارشناس بیمه
  28 آذر 1400

  سلام دوست عزیز، بر اساس مصوبه سال 95، تا 10 نفر دیه پرداخت خواهد شد.

توفیق
07 دی 1400

سلام آیا جریمه دیرکرد روی قیمت انواع بیمه شخص ثالث تاثیر هم داره؟

  کارشناس بیمه
  08 دی 1400

  سلام دوست عزیز، بله اگر در تمدید بیمه شخص ثالث خود تعلل کنید، باید قیمت بیشتری را بپردازید.

زین الدین
07 دی 1400

سلام من اومدم قیمت آنلاین بیمه ماشین رو بگیرم، جریمه دیرکرد دارم، ی قیمت فضایی بهم داد چرا؟ بر چه اساسی؟

  کارشناس بیمه
  08 دی 1400

  سلام دوست عزیز، باید دقیق توضیح دهید که چه اطلاعاتی را وارد کرده اید، برای مشاوره بهتر می توانید با کارشناسان بیمه دات کام تماس بگیرید.

چنگیزی
07 دی 1400

سلام نکته ای که به نظرم شما متذکر نشده اید، البته در خصوص قیمت آنلاین بیمه شخص ثالث این است که درصدها برای خودروهای متفاوت مختلف است. البته نمیدونم درست میگم یا نه.

  کارشناس بیمه
  08 دی 1400

  سلام دوست عزیز، ممنون از نظرتون. بله برای خودروهایی با کاربری متفاوت، قیمت بیمه هم فرق خواهد داشت.

جهان
15 دی 1400

این مطالب همش حرف مفت هست بیمه اجباری باید فقط برای ماشینهای باشد که از صبح که استارت میخوره تا غروب تو خیابون جاده در حال حرکت هستند و در تول سال ۱۰۰٪ از بیمه استفاده میکنند نه افرادی امسال من که ظرف ۳ سال ماشینم ۲۰ هزار کیلومتر کار کرده و ۳۰ سال کامل دارم پول بیمه میدم و هیچ فرقی ندارن سال که زور هست ۱۳ ماهه . این مراکز معاینه فنی هم از بیمه بدتر کارایی که نداره فقط مرکز نون دونی شده برای پرسنل راهنمایی رانندگی تا زمانی که سر خدمت هستن مردمم رو جریمه میکنند و بعد باز هم مرکز گوش بری میشه براشون.

  کارشناس بیمه
  15 دی 1400

  سلام دوست عزیز توجه به نرخ بالای تصادفات و حوادثی که در کمین خودروها و رانندگان هستند، الزام قانونی بیمه شخص ثالث را منطقی می کند.

محبت
24 دی 1400

اگر به جریمه دیرکرد اعتراض داشته باشیم، باید چه کار کنیم؟

  کارشناس بیمه
  24 دی 1400

  سلام جریمه دیرکرد به صورت سیستمی محاسبه می شود و دقیقا از تاریخ روزی که تمام شده است. در این خصوص اشتباه خیلی کم است اما می توانید با شرکت بیمه گر خود تماس بگیرید.

   سینانظمی
   30 دی 1400

   سلام من چند روزه که از فروشگاه یه موتورسیکلت خریدم مدل ۹۷ اما سند سفیده تازه اقدام کرده فروشگاه تاسندش از کارخانه بیاد،،یعنی صفره اما مدل ۹۷
   ومیخوایم بیمه کنیم تا سند صادر بشه،خواستم ببینم باتوجه به اینکه تاالان سند صادر نشده بوده باید جریمه بیمه پرداخت کنیم،

    کارشناس بیمه
    09 بهمن 1400

    سلام دوست عزیز
    لطفاً وارد سایت بیمه دات کام بشید و خرید خودتون رو ثبت کنید.
    جهت راهنمایی بیشتر با شماره 4372 تماس بگیرید

یزدی
06 بهمن 1400

سلام من جریمه دارم الان تو خرید بیمه شخص ثالث هم به مشکل خوردم، اصلا مگه ارتباطی داره؟ حالا غیر از این برای اعتراض جریمه خودرو باید چه کار کرد؟

  کارشناس بیمه
  06 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، این دو با هم ارتباطی ندارند؛ اما شما برای اعتراض جریمه خودرو بهتر است که دفترهای پلیس+10 مراجعه کنید.

قداستی
06 بهمن 1400

سلام من هم میخواستم اعتراض به جریمه رانندگی کنم و هم دیرکرد. من دیرکرد نداشتم اصلا. چه کاری باید انجام داد؟

  کارشناس بیمه
  06 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، برای اعتراض به جریمه به دفاتر پلیس+10 مراجعه کنید. اما برای دیرکرد با شرکت بیمه خود تماس بگیرید.

حیدربابا
06 بهمن 1400

سلام بخشودگی جرائم بیمه شخص ثالث هر سال چند سال اعلام می شود؟

  کارشناس بیمه
  06 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، روزهای مشخصی برای بخشودگی جرائم وجود ندارد و خود بیمه مرکزی در این خصوص تصمیم میگیرد.

علی حیدرنیا
06 بهمن 1400

سلام آیا جریمه دیرکرد خودروهای لوکس با معمولی فرق می کند؟

  کارشناس بیمه
  06 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، بر اساس جدولی که از طرف بیمه مرکزی اعلام شده است، میزان دیرکرد بر اساس تعداد سیلندر خودروها است.

فرقانی
06 بهمن 1400

سلام بیمه بدنه جریمه دیرکرد ندارد؟

  کارشناس بیمه
  06 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، همانطور که در انتهای مقاله نوشته ایم، بیمه بدنه به دلیل اینکه اختیاری است، جریمه دیرکرد ندارد.

Mahdi
14 بهمن 1400

سلام من جریمه دیرکرد دارم امروز ۱۴ بهمن هست ۲۲ بهمن امسال طرح بخشودگی میزارن یا نه؟

  کارشناس بیمه
  14 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز اگر داخل محتوا رو کامل بخوانید متوجه خواهید شد که امسال بخشودگی بیمه شخص ثالث خودرو و موتور از 20 بهمن 1400 آغاز می شود و این فرصت 20 روزه تا 10 اسفند 1400 ادامه دارد.

متین کیا
16 بهمن 1400

سلام و درود لطفا میشه بفرمایید از چه تاریخی بخشودگی بیمه شخص ثالث شروع میشود؟؟؟

  کارشناس بیمه
  16 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، اخرین بخشودگی جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث از 20 بهمن شروع می شود.

امید
19 بهمن 1400

سلام وقت بخیر.ضمن خسته نباشید سوالم مبنی براین بودکه امسال دربهمن ماه ایا طرح بخشودگی جریمه دیرکرد اجرامیشه ازسوی بیمه که بتونیم ازش استفاده کنیم؟ایامثل سالهای قبل مهلتی دادن یاخیر؟ممنون میشم اگه توضیح بدید.

  کارشناس بیمه
  19 بهمن 1400

  سلام امید عزیز اگر محتوای ما رو با دقت بخونید ما در محتوا اشاره کردیم که بله از 20 بهمن الی 10 اسفند 1400 فرصت بیست روزه بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث خودرو و موتور هست و شما می توانید از این فرصت برای خرید بیمه شخص ثالث خود استفاده کنید.

مهران
19 بهمن 1400

سلام سوالی داشتم من ماشینم صفر برج شش۹۸تحویل گرفتم و وقتی بیمه ثالث تموم شد دیگه بیمه نکردم سوال اولم اگه تو 22بهمن تخفیف بخشودگی بزارن من میتونم بدون پرداخت جریمه بیمه یک ساله کنم و سوال دوم تو این مدت حادثه ای هم نداشتم آیا از اون تخفیف بیمه سال اول چیزی تعلق میگیره به من یا نه

  کارشناس بیمه
  20 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، طبق اعلام سازمان، جریمه شما بخشیده می شود (شرایط خاصی گفته نشده) و تخفیف های شما ثابت خواهد ماند؛ مگر اینکه از قبل از بیمه خود استفاده کرده باشید. اما هیچگاه با خودرو بدون بیمه در سطح شهر رانندگی نکنید.

مجتبی
20 بهمن 1400

سلام
بیمه ماشین من 1399/02/09 تموم شده و تمدید نکردم. اگر الان تمدید کنم، با توجه به اینکه تا 10 اسفند فرصت دادن برای بخشودگی جرایم، بیمه جدید من از همین امروز 1400/11/20 تاریخ شروع میخوره یا از روزی که بیمه قبل تموم شده بود یعنی 1399/02/09؟ در واقع میخوام بدونم روزهایی که ماشین من بیمه نداشته بدلیل عدم تمدید، هزینه ی بیمه ی اون روزها رو از من خواهند گرفت، یا نه؟

  کارشناس بیمه
  21 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز تاریخ شروع بیمه شما از 20 بهمن 1400 خواهد بود. هزینه جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث در دوره 20 بهمن الی 10 اسفند صد درصد بخشودگی دارد و در تعیین قیمت بیمه شخص ثالث محاسبه نخواهد شد.

تاجیک
24 بهمن 1400

سلام ماشین من یکساله خرابه جلوی درب منزل افتاده مونده حالا میخوام تعمیرش کنم جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث رو چیکار کنم راهی هست برای عدم پرداخت جریمه

  کارشناس بیمه
  24 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز از تاریخ 20 بهمن الی 10 اسفند فرصت بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث است شما به راحتی می توانید از این فرصت طلایی استفاده کرده و بیمه شخص ثالث خودروی خود را بدون هیچ جریمه دیرکرد با بهترین قیمت از سایت بیمه دات کام از اینجا خریداری نمایید.

Amir
27 بهمن 1400

سلام من دوتا خودرو دارم هردو مدل ۹۷
هر دو رو در یک شرکت بیمه کردم
اما یکی ۱۰ درصد تخفیف راننده و ۱۰ درصد تخفیف ثالث داره یعنی جمعا ۲۰ درصد
اما اون یکی برای هر فیلد ۵ درصد (جمعا۱۰ درصد) تخفیف در نطر گرفتن و این باعث هزینه بیمه بیشتر شده برای من
نا گفته نماند اون خودرویی که ۱۰ درصد تخفیف داره یکسال بدون بیمه بوده و در بخشودگی جریمه بیمه کردم اما اون سالی که بدون بیمه بوده رو بدون تخفیف در نظر گرفتن…..!
چه جوری میتونم به این موضوع اعتراص بزنم!!!؟

  کارشناس بیمه
  29 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، شما یک سال بیمه نکردید، بعد انتظار تخفیف دارید؟

مهدی
14 اسفند 1400

سلام وقت بخیر من یک موتورسیکلت دارم که امسال برج 6بیمه اش تمام شد آیا مشمول تخفیف جریمه میشوم یاخیر ممنون

  کارشناس بیمه
  14 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، شما باید در زمان تخفیف اقدام میکردید.

محسن ۰۹۰۵۷۵۰۹۳۶۹
15 اسفند 1400

سلام‌ و خسته نباشید‌ من‌ ماشینم‌۱۴۰۰/۰۱/۱۰ تموم شده و تا الان بیمه نکردم‌ چون‌ خراب بوده ماشین‌ توی خونه خواب بوده میخواستم‌ بدونم بخشیدگی‌ شامل حالش میشه یا نه ماشین ۲۰۶‌ مدل ۸۱ هست

  کارشناس بیمه
  15 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، بخشودگی بیمه شخص ثالث فقط در بازه زمانی خاص اعلام می شود.

مرتضی جباری نازلو
09 فروردین 1401

سلام وتشکر از سایت شما ،سوال من اینه که ماشینم دومم توپارکینگ هست ومیخوام ۱۵ روز دیرتر بیمه شخص ثالث رو بخرم با پرداخت صرفا جریمه ۱۵ روز مشکل حله یا گرفتاری دیگه ایی هم داره؟ممنون

  کارشناس بیمه
  10 فروردین 1401

  اگر استفاده نمی کنید، خیر؛ فقط باید حواستان باشد که از آن استفاده نکنید. چون در صورت خسارت بیمه هیچ مبلغی را پرداخت نمی کند.

   مرتضی جباری نازلو
   11 فروردین 1401

   ممنون ازشما ،خودروی دوم دارم وچون بیمه بدنه وثالث باهم هست خواستم که بافاصله تمدید کنم که فشار نیاد ،سپاس ،موفق باشید🙏❤

هوشنگ فاتح
27 فروردین 1401

با سلام بنده سه سال ماشینم در پارگینگ توقیف میباشد اینگ برای گرفتن تخفیف چه مدارکی مورد نیاز است و به کجا باید مراجعه نمایم پیشاپیش از زحمات شما سپاس گزارم

  کارشناس بیمه
  06 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، تخفیف که فقط در زمان های خاصی اعلام می شود.

فاطمه
27 فروردین 1401

سلام خسته نباشید من یک پیکان دارم ده ساله ازش استفاده نکردم وبیمه هم نکردم شوهرم معلولیت اعصاب وروان گرفت نشد دیگه از ماشین استفا ه کنم الان چطور میتونم از بخشودگی جریمه استفاده کنم ؟ جریمهاش چقدر میشه؟ الا تحت پوشش بهزیستی هستم لطفا راهنماییم کنیدممنون

  کارشناس بیمه
  28 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، اصولا تاریخ هایی اعلام می شوند که در خصوص تمدید بیمه شخص ثالث، از تخفیف ها بهره مند خواهید شد.

   قربان محمد
   07 اردیبهشت 1401

   سلام خسته نباشیدایابرای عیدفطربخشش برای خودروامکان داره

    کارشناس بیمه
    07 اردیبهشت 1401

    سلام دوست عزیز، این بستگی به تصمیم سازمان دارد و تا الان در این خصوص چیزی اعلام نشده است.

علی
10 اردیبهشت 1401

سلام برای سال ۱۴۰۱ بخشودگی چه زمانی میاد

  کارشناس بیمه
  10 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، زمان مشخصی ندارد.

هادی
24 اردیبهشت 1401

سلام..خواستم بگم بجای اینکه دائم این سوالای تکراری وچرت وپرت بپرسین و وقت خودتونو این بنده خدا رو بگیرین یه نگاهی به نظرای بقیه بندازین خداوکیلی این چیزا دیگه سوال نداره!!!!

  کارشناس بیمه
  25 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، خیلی ممنون از نظرتان. حرف دل ما را زدید.

AHWAZI
01 خرداد 1401

سلام و دورود خدمت شما بزرگوارا
بنده به مدت ۴ ماه بیمه نکردم اگر برای شما مقدور است برایم محاسبه کنید ممنون میشم .. یاحق

  کارشناس بیمه
  01 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، بر اساس فرمول نوشته شده خودتان باید حساب کنید.

   امید
   18 مهر 1401

   سلام جریمه بیمه ماشین روزی چقدره؟

    کارشناس بیمه
    19 مهر 1401

    سلام به قیمت بیمه آن شرکت و تعداد روزهای گذشته بستگی دارد.

امید
22 خرداد 1401

سلام نامه قضایی دارم ک ماشین با دستور قضایی حدودا 280روز توقیف است چگونه باید قبت کنم و بیمه بخرم که جریمه بخشیده بشه؟نامه دادگاه دارم

  کارشناس بیمه
  23 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، با خود دفتر اصلی شرکت بیمه خودتان تماس بگیرید. هر یک از شرکت ها قوانین خودش را دارد.

سید علی
29 خرداد 1401

چرا من چیزی که حساب می کنم با چیزی که شرکته میگ مختلفه؟

  کارشناس بیمه
  30 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، دقیقا شما چه چیزی را محاسبه می کنید؟

حسين عسگري
30 خرداد 1401

با سلام لطفا در توليد محتوا، به مخاطب ارزش بيشتري قائل شويد. اولاً در جدول نوشتيد سواري بالاي چهار سيلندر، كمتر از چهارسيلندر و ساير چهارسيلندر. هيچ اسمي از سواري چهارسيلندر ذكر نشده و ما ناچاراً بايد حدس بزنيم كه مورد سوم مربوط به ماست. دوم اين كه مبالغ معلوم نيست به رياله يا تومن، و روزانه است يا ماهانه و هفتگي!!

  کارشناس بیمه
  31 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، در همان ردیف اول عبارت «به تومان» نوشته شده است. بعد اینکه تعداد سیلندر در کارت خودرو نوشته شده است.

یوسف زینعلی
04 تیر 1401

جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث برای سه ماه چیه؟

  کارشناس بیمه
  05 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، بستگی به حق بیمه اولیه دارد.

سیروس
07 تیر 1401

سلام اگ از مهلت تمدید بیمه شخص ثالث بگذره، چقدر جریمه در نظر میگیرن؟ نمیشه یکاری کرد که نفهمه کسی؟

  کارشناس بیمه
  08 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، بر اساس تعداد روزهای گذشته جریمه حساب می شود؛ کسی متوجه نمی شود تا وقتی که تصادف نکنید.

آرمین پرویزی
12 تیر 1401

چجوری متوجه طرح های بخشودگی جریمه تاخیر بیمه ثالث

  کارشناس بیمه
  13 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، از طریق هم صفحه و خبرگزاری ها اطلاع رسانی خواهد شد.

مسعود اصغری
12 تیر 1401

سلام اگر بیمه ماشین تمام شود و تصادف کنیم و گواهینامه هم مدتش تمام شده باشد، چه اتفاقی میفته؟

  کارشناس بیمه
  13 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، بیمه خسارت را می دهد اما از شما پس خواهد کرد. جریمه هم خواهید شد.

شایان مهری
15 تیر 1401

واسه عید جریمه دیرکرد بیمه ماشین رو ممکنه ببخشن؟

  کارشناس بیمه
  16 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، احتمال دارد.

علی
21 تیر 1401

سلام این جریمه دیرکرد بیمه که بخشیده شده، صددرصده یا نه؟

  کارشناس بیمه
  22 تیر 1401

  سلام هنوز اعلام نشده است.

پرورش
21 تیر 1401

سلام تمدید بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث قراره تا کی اجرا بشه؟ ما الان ماشین و موتورمونو نمیاریم بیرون

  کارشناس بیمه
  22 تیر 1401

  سلام 28 تیر قرار است که شروع شود؛ البته اگر تایید شود.

قربانی
21 تیر 1401

سلام این طرح بخشودگی جرایم بیمه چه چیز جدیدی است که بیمه مرکزی یاد گرفته؛ ما همیشه سروقت میدیم باید تفاوتی باشه بین کسی که بیمه نمیکنه با کسی انجام میده

  کارشناس بیمه
  22 تیر 1401

  سلام برخی به دلایلی از جمله نداشتن بودجه کافی نمی توانند بیمه خود را خریداری کنند.

نیاکانی
21 تیر 1401

یه خبر شنیدم در مورد اینکه میخان جریمه های دیرکرد و بخاطر عید ببخشن، درسته؟

  کارشناس بیمه
  22 تیر 1401

  سلام بله.

پیمان اویسی
25 تیر 1401

سلام وقت بخیر ببخشید به خاطر عیر غدیر جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث رو نمی بخشن؟

  کارشناس بیمه
  26 تیر 1401

  سلام بله. اعلام شده اما هنوز تایید نشده است.

زینالی
04 مرداد 1401

سلام زمان بخشودگی جرایم بیمه تمدید میشه؟

  کارشناس بیمه
  05 مرداد 1401

  سلام اطلاعی نداریم ولی اصولا تمدید نشده است.

رسولیان
08 مرداد 1401

سلام بخشودگی جرائم تا کی ادامه داره؟ من هنوز حقوق نگرفتم که بدم

  کارشناس بیمه
  09 مرداد 1401

  سلام تا نیمه مرداد ماه ادامه دارد.

   ریاضی
   10 مرداد 1401

   سلام دیرکرد بیمه شخص ثالث روزی چقدر است؟

    کارشناس بیمه
    11 مرداد 1401

    سلام بستگی به قیمت بیمه نامه آن سال دارد.

داریوش خردادیان
12 مرداد 1401

سلام و خسته نباشید ببخشید طرح بخشیده شدن جریمه بیمه شخص ثالث تا کی ادامه داره؟

  کارشناس بیمه
  13 مرداد 1401

  سلام چند روز دیگر تمام می شود.

خامنه
18 مرداد 1401

سلام من اون موقع پول نداشتم که بیمه یکساله رو بگیرم. الان جور کردم بخشیده شدن دیرکرد بیمه شخص ثالث دیگ تمدید نمیشه؟ چرا اینقدر کم بود

  کارشناس بیمه
  19 مرداد 1401

  سلام متاسفانه زمانش تمام شده است؛ اما باز اعلام می کنند اما کی اطلاع نداریم.

شمسی پور
21 مرداد 1401

سلام بخشودگی جرائم بیمه شخص ثالث تا قبل بهمن بازم اجرا میشه>؟

  کارشناس بیمه
  22 مرداد 1401

  سلام در این خصوص هیچ اطلاعاتی وجود ندارد؛ اما هر سال در روزهایی جریمه دیرکرد بخشیده می شود.

  اسدی
  17 مهر 1401

  سلام تاریخ بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث برای سری بعدی کیه؟

   کارشناس بیمه
   18 مهر 1401

   سلام. بخشودگی بیمه شخص ثالث معمولا از طرف بیمه مرکزی اعلام می‌شود. در صورت اعلام در سایت بیمه دات کام هم در این مورد اطلاع رسانی خواهد شد.

مصطفی
02 شهریور 1401

سلام. من 10 روزه بیمه ثالثم تمام شده. و جریمه ها هم که در طرح جدید بخشیده میشه. اگر بیمه رو تمدید کنم، به تاریخ روز صادر میشه یا تاریخی که مهلتش تمام شده؟

  کارشناس بیمه
  03 شهریور 1401

  سلام بر اساس تاریخی که خریداری کرده اید

کاظم
14 شهریور 1401

سلام در پاییز بخشش جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث هم احتمال داره اجرا بشه؟

  کارشناس بیمه
  15 شهریور 1401

  سلام تا آن موقع باید صبر کرد. در این خصوص فقط بیمه مرکزی اعلام می کند.

مجید رفیعی
19 شهریور 1401

هزینه جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث به ازای هر روز چقدره؟

  کارشناس بیمه
  20 شهریور 1401

  سلام بستگی به قیمت بیمه ثالث خریداری شده دارد.

   پرپر
   19 مهر 1401

   سلام مهلت بیمه شخص ثالث هم یک هفته دیگر تمام می شود، الان اقدام به تمدید کنم یا روز آخر؟

    کارشناس بیمه
    20 مهر 1401

    سلام الان تمدید کنید بهتر است.

وحید
01 آبان 1401

سلام
من چند روزهست که مچ پای چپم شکسته وحداقل باید دوماه توگچ باشه ونمیتوانم تاچند ماه رانندگی کنم
الان هم تاریخ بیمه ماشینم تمام شده
ایا با این اوضاع باید ماشینی که دیگه نمیتونم سوارشم روبیمه کنم؟
باتشکر

  کارشناس بیمه
  02 آبان 1401

  سلام بله چون جریمه دیرکرد برایتان حساب می شود.

ماهان
07 آبان 1401

سلام، من ماشین رو تازه خریداری کردم و فروشنده بیمه نامه رو که تا هفته بعد اعتبار داره به من داده اما الان برام جریمه دیرکرد یکساله لحاظ میشه چه کار باید بکنم؟

  کارشناس بیمه
  07 آبان 1401

  سلام اگر بیمه اعتبار دارد، جریمه دیرکرد چه چیزی برایتان محاسبه شده است. اگر مقصر مالک قبلی است باید از خود آن دریافت کنید.

میراندیشی
12 آبان 1401

سلام مبلغ مبلغ جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث پژو 405 در دو سال مختلف چقدر فرق داره؟

  کارشناس بیمه
  13 آبان 1401

  سلام. حق بیمه و میزان آن متفاوت است باید دو سال مد نظر خود را با توجه به حق بیمه در سال بیمه‌ای با هم مقایسه کنید.

   میراندیشی
   16 آبان 1401

   خب نمیشه مبلغ جریمه نداشتن بیمه شخص ثالث نگیرند؟

    کارشناس بیمه
    17 آبان 1401

    سلام. بیمه شخص ثالث بر اساس قانون یک بیمه اجباری است.

auwb
28 آذر 1401

سلام پرایدمدل۸۵الان سه یاچهارسال بیمه تمام شده الابخوام بیمه کنم چقدری میشه باجریمه دیرکرد

  کارشناس بیمه
  28 آذر 1401

  سلام در سایت اطلاعات خودرو را باید وارد کنید و به شما هزینه نشان داده خواهد شد.

   ادیب
   28 آذر 1401

   سلام جریمه تاخیر بیمه شخص ثالث برای هر ماشین و هر مدل یعنی متفاوته؟

    کارشناس بیمه
    29 آذر 1401

    سلام بله متفاوت است.

محمد جواد
11 دی 1401

سلام الان من وسیله خریدم برایچی باید جور صاحب قبلی که بیمه نکرده رو بکشم مگه یکی هزار سال ماشینشو بیمه نکرد اونکه خریده چی ربطی به او داره

  نویسنده بیمه
  14 دی 1401

  سلام محمد جواد عزیز
  در صورت عدم تمدید بیمه شخص ثالث براساس قوانین جریمه دیرکرد تعلق میگیرد ولی برای هر تعداد سالی که بیمه نداره فقط یک سال جریمه لحاظ میشه

   علی
   23 بهمن 1401

   سلام ، بیمه بنده 21 ام بهمن تمام شده… یعنی تا 19 اسفند وقت دارم تا بیمه کنم و جربمه نشم؟

    کارشناس بیمه
    30 بهمن 1401

    سلام. بله دوست عزیز.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید