۱۲ آذر ۱۴۰۲

جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث چیست و چگونه محاسبه می‌شود؟ (آبان ۱۴۰۲)

وقتی صحبت از خرید یا تمدید بیمه‌نامه شخص ثالث می‌شود، عوامل زیادی را باید درنظر گرفت. بیمه شخص ثالث از نظر قانونی اجباری است و خسارات جانی و مالی وارد شده به شخص ثالث و خسارات جانی وارد شده به راننده مقصر را پوشش می‌دهد. طبق قانون، رانندگی با ماشین و موتور بدون داشتن بیمه شخص ثالث غیرقانونی است و مجازات خاص خودش را در پی دارد. از طرف دیگر، اگر برای تمدید بیمه شخص ثالث خود تعلل کنید و این پرداخت به تعویق بیفتد، می‌بایست جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث را نیز پرداخت کنید! برای اطلاعات بیشتر درباره‌ی این موضوع مهم در ادامه ما را دنبال کنید.

معمولاً هر سال بیمه مرکزی زمان خاصی را برای بخشودگی جرایم دیرکرد بیمه شخص ثالث رانندگان در نظر می‌گیرد که دلیل آن، تشویق افراد جامعه به استفاده از این بیمه‌نامه اجباری است. این طرح در سال ۱۴۰۲ از روز دوشنبه ۱۳ آذر تا روز سه شنبه ۱۲ دی برای موتورسیکلت‌ها و ماشین آلات کشاورزی و از روز دوشنبه ۱۳ آذر تا پایان روز پنج شنبه ۳۰ آذر برای سایر وسایل نقلیه اجرا می‌شود. بخشودگی جرایم دیرکرد در این بازه زمانی برای وسایل نقلیه فاقد بیمه‌نامه‌ای است که بیمه شخص ثالث یک ساله را خریداری می‌کنند.

خرید بیمه شخص ثالث

جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث دقیقا چیست؟

براساس قانون، همه خودروها حتی اگر در پارکینگ نیز متوقف شده باشند باید دارای بیمه شخص ثالث باشند. این قانون برای تمامی وسایل نقلیه اعم از موتور نیز پابرجا است. به همین علت اگر به تاریخ شروع بیمه‌نامه خودروهای صفر نگاهی بیندازید، تاریخ آن با تاریخ خروج خودرو از کارخانه برابری می‌کند. (البته این موضوع برای خودروهای داخلی صدق می‌کند.) یکی از موارد اشتباه در خرید بیمه نامه، این است که افراد فکر می‌کنند اگر بیمه شخص ثالث نداشته باشند یا آن را با تأخیر خریداری کنند، فقط در صورت تصادف دچار مشکل می‌شوند؛ اما بهتر است بدانید در صورت تمام شدن بیمه شخص ثالث، به ازای هر یک روز، جریمه خواهید شد.

لازم است بدانید که بیمه‌نامه‌های شخص ثالث به صورت کوتاه مدت بین ۵ روز تا ۲۷۰ روز صادر می‌شود؛ اما به طور معمول می‌توانند یک ساله باشند.

تفاوت جریمه بیمه نکردن ماشین با دیرکرد آن

اگر تاریخ بیمه شخص ثالث بگذرد، به عبارتی برای شما نداشتن بیمه شخص ثالث در نظر گرفته خواهد شد. در این مدت اگر تصادفی کنید، شرکت بیمه هیچ تعهدی برای پرداخت خسارت نخواهد داشت. انگار شما ماشین خود را بیمه نکرده‌اید و پلیس هم در این حالت هم شما را جریمه خواهد کرد. اما جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث به جریمه‌ای گفته می‌شود که در ازای هر یک روزی که از تاریخ انقضای بیمه‌نامه ثالث شما می‌گذرد، برای شما در نظر گرفته می‌شود.

بخشودگی جرایم دیرکرد بیمه شخص ثالث ۱۴۰۲

هر ساله در موقعیت‌های خاص، بیمه مرکزی طرح‌های بخشودگی جرایم دیرکرد بیمه شخص ثالث را تصویب می‌کند. در سال ۱۴۰۲ مانند هر سال، این طرح با هدف حمایت از اقشار آسیب پذیر جامعه، در راستای فرهنگ‌سازی، اجرای طرح‌های تشویقی به منظور افزایش ضریب نفوذ بیمه و ایجاد پوشش همگانی اجرا شد. بر اساس این طرح تمامی جرایم دیرکرد موتورسیکلت‌ها، خودروها و وسایل نقلیه فاقد بیمه نامه با خرید بیمه شخص ثالث یک ساله بخشیده می‌شود.

صندوق تامین خسارت‌های بدنی به مناسبت روز بیمه، جرایم دیرکرد بیمه شخص ثالث موتورسیکلت‌ها را به مدت یک ماه و جرایم دیرکرد سایر وسایل نقلیه را نیز به مدت ۱۸ روز در طرح بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث خودرو و موتور بخشید. بازه زمانی تعیین شده برای اجرایی شدن طرح بخشودگی تمام جرایم بیمه شخص ثالث موتورسیکلت‌ها برای سال ۱۴۰۲، از روز دوشنبه ۱۳ آذر تا روز سه شنبه ۱۲ دی، به مدت یک ماه و با شرط خرید بیمه یکساله خواهد بود. سایر وسایل نقلیه اعم از خودرو نیز با خرید بیمه شخص ثالث یک ساله از روز دوشنبه ۱۳ آذر تا روز پنج شنبه ۳۰ آذر به مدت ۱۸ روز مشمول طرح بخشودگی می‌شوند. شما می‌توانید برای تمدید و خرید سریع و آسان بیمه شخص ثالث با بهترین قیمت از بیمه دات کام، همین حالا اقدام کنید.

بخشش جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث

بخشش جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث

میزان هزینه جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث

جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث تا مدت یک سال به صورت روزانه حساب می‌شود. در صورت تأخیر، افراد باید در زمان تمدید بیمه‌نامه خودرو یا موتور و صدور بیمه جدید، جریمه دیرکرد بیمه را به شرکت بیمه‌گر پرداخت کند. برای محاسبه جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث به صورت روزانه، باید قیمت حق بیمه پایه اعلامی از سوی بیمه مرکزی را تقسیم بر ۳۶۵ روز سال کرد. به عنوان مثال، با توجه به اینکه حق بیمه پایه خودروهای ۴ سیلندر در سال ۱۴۰۲ برابر با ۴,۲۴۱,۹۰۰ هزار تومان است، جریمه روزانه بیمه شخص ثالث ماشین‌هایی که در این گروه قرار می‌گیرند، روزانه ۱۱,۶۲۲ تومان در نظر گرفته می‌شود.

اگر زمان عدم تمدید بیمه‌نامه وسیله نقلیه بیشتر از یک سال باشد، جریمه همان یک سال در نظر گرفته می‌شود. عوامل زیادی در تعیین مقدار جریمه دیرکرد شخص ثالث موثر هستند که شامل موارد زیر می‌شوند:

 • نوع خودرو
 • تعداد سیلندر
 • ظرفیت بار ماشین
 • از همه مهم‌تر شرکت بیمه‌گر!

نکته مهم دیگر اینکه هر شرکتی، روند محاسبه قیمت بیمه شخص ثالث متفاوتی دارد. برای همین شاید مبلغ جریمه هم فرق داشته باشد. همچنین باید بدانید در فرمول محاسبه جریمه دیرکرد، قیمت بیمه نامه یکساله بدون تخفیف در نظر گرفته خواهد شد. برای اینکه دلایل اختلاف قیمت بیمه شخص ثالث شرکت‌های مختلف را بدانید، روی این لینک کلیک کنید.

میزان جریمه دیرکرد قیمت بیمه ماشین برای خودروهای سواری در سال ۱۴۰۲ بسته به نوع خودرو در جدول زیر آورده شده است:

نوع وسیله نقلیه

جریمه دیرکرد (به تومان)

سواری کمتر از ۴ سیلندر

۸۳۴۹

سواری پیکان، پراید و سپند

۹۸۸۸

سواری سایر چهار سیلندر

۱۱۶۲۲

سواری بیش از چهار سیلندر

۱۳۰۰۸

موتورسیکلت گازی

۲۰۷۲.۸۸

موتورسیکلت دنده ای یک سیلندر

۲۵۳۲.۳۳

موتورسیکلت دو سیلندر به بالا

۲۷۸۱.۶۵

موتورسیکلت سه چرخ

۲۹۹۱.۷۹

بارکش تا ۱ تن

۱۰۲۹۹.۰۵

بارکش بیش از ۱ تن تا ۳ تن

۱۲۳۱۶.۱۷

بارکش بیش از ۳ تن تا ۵ تن

۱۵۵۸۹.۳۲

بارکش بیش از ۵ تن تا ۱۰ تن

۱۹۹۷۳.۷۰

بارکش بیش از ۱۰ تا ۲۰ تن

۲۳۲۴۳.۲۹

بارکش بیش از ۲۰ تن

۲۴۶۳۲.۳۳

 

محاسبه جریمه دیرکرد بیمه موتور سیکلت

بیمه شخص ثالث برای موتور سیلکت هم اجباری است؛ عدم تمدید آن نیز جریمه دارد. نحوه محاسبه جریمه دیرکرد بیمه موتور سیکلت دقیقاً مشابه بیمه ماشین است؛ برای این کار باید حق بیمه پایه موتورسیکلت را تقسیم بر ۳۶۵ روز سال کرد. در جدول زیر، میزان جریمه روزانه تاخیر تمدید بیمه موتورسیکلت‌های مختلف را مشاهده می‌کنید:

نوع موتورسیکلت

جریمه دیرکرد (به تومان)

موتور گازی

۲,۰۷۳

موتور یک سیلندر

۲,۵۳۳

موتور دو سیلندر و بیشتر

۲,۷۸۲

موتور سه چرخ یا سایدکار

۲,۹۹۲

توضیح بیشتر جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث

جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث

جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث

جریمه دیرکرد بیمه ثالث بعد از اتمام بیمه خودرو محاسبه می‌شود. اینکه شما بعد از انقضای اعتبار بیمه خود در سطح شهر تردد داشته یا نداشته باشید، تفاوتی را در محاسبه جریمه دیرکرد ایجاد نمی‌کند. در واقع، در هر صورتی این جریمه می‌بایست پرداخت شود. باید گفت که نداشتن بیمه شخص ثالث از جرایم ستاره دار است. فقط در صورتی این جریمه راه دیگری را در پیش می‌‌‌گیرد که بخشوده شود. شرایط بخشودگی به شرح زیر هستند:

اگر نسبت به تمدید بیمه شخص ثالث وسیله خود اقدام نکرده و آن را به تعویق بیندازید مجبور خواهید شد جریمه دیرکرد را نیز پرداخت نمایید. این جریمه به صورت روزانه محاسبه می‌شود. مقدار جریمه دیرکرد باعث افزایش نرخ شخص ثالث خودرو خواهد شد. بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران هرساله جریمه دیر کرد بیمه شخص ثالث را تصویب و به شرکت‌های بیمه ابلاغ خواهد کرد. در ادامه، به نحوه محاسبه جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث در سال ۱۴۰۲ می‌پردازیم.

جریمه دیرکرد بیمه بدنه

از آنجا که بیمه بدنه کاملاً اختیاری است، از این رو جریمه دیرکرد بیمه شامل آن نمی‌شود؛ اما در صورتی که حداقل سه ماه بگذارد و شخص اقدام به تمدید بیمه بدنه خودروی خود نکند، تمامی تخفیف‌های او صفر خواهد شد. حتی اگر ده سال هم سابقه پرداخت بیمه بدنه داشته باشد. البته میزان زمان بین شرکت‌های بیمه متفاوت است. این مدت زمان در بعضی شرکت‌ها سه ماه و در بعضی شرکت‌های دیگری ۵ و بیشتر است. اگر به دنبال کاهش قیمت بیمه بدنه خودرو هستید، بهتر است که هر سال سر موقع آن را تمدید کنید.

استعلام بیمه بدنه

چرا بیمه شخص ثالث اتومبیل مهم است؟

بیمه اتومبیل شخص ثالث از آن جهت اهمیت دارد که در صورت صدمه زدن به خودرو یا اموال شخص دیگری در اثر استفاده از خودرو، خسارات وارده را جبران می‌کند. اگرچه به طور معمول ارزان تر است و سطح بالایی از پوشش را ارائه نمی دهد  اما با این وجود به میزان قابل قبولی از شما محافظت می‌کند. به عنوان مثال، اگر بیمه شخص ثالث اتومبیل داشته باشید و به اتومبیل شخصی ضربه بزنید، خسارات وارد شده را بیمه شخص ثالث پرداخت می‌کند. در غیر این صورت، شما مجبورید هزینه‌ها را بپردازید، که ممکن است بسیار گران باشند (تصور کنید به بنز جدید کسی ضربه بزنید و بیمه نداشته باشید، چه فاجعه‌ای رخ می‌دهد؟)

بیمه شخص ثالث؛ حامی خسارات شما

اگر خودرو یا وسیله نقلیه موتوری در جاده و شهرها استفاده شود، یک شرط قانونی برای آن وجود دارد که باید بیمه شخص ثالث شود. تا زمانی که بیمه شخص ثالث دارید، از هزینه تعمیرات ناشی از خسارت وارده به وسایل نقلیه، اموال یا افراد در اثر تصادفی که تقصیر شما بوده است، در امان خواهید بود. شرکتی که با فروش بیمه شما را از خطر حفظ می‌کند، تا زمانی که پوشش شما همچنان معتبر باشد، مسئولیت پرداخت هرگونه مطالبات را بر عهده خواهد داشت. (برای آشنایی با این بیمه و پوشش‌های آن، راهنمای بیمه شخص ثالث را مطالعه کنید.)

شرایط خاص برای بخشش جریمه تاخیر بیمه شخص ثالث

خیلی از افراد این سوال را دارند که آیا امکان بخشش جریمه دیرکرد بیمه وجود دارد؟ در جواب پاسخ خوشحال کننده‌ای داریم؛ بله! اگر خودروی شما در پارکینگ پلیس باشد و بیمه آن تمام شود، با ارائه نامه پارکینگ می‌توانید جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث را پرداخت نکنید.

البته گاهی اوقات بیمه مرکزی نیز به عرصه وارد شده و به مناسبت‌های مختلف مثل بخشودگی جرایم دیرکرد بیمه شخص ثالث را اعلام می‌نماید! جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث در صورتی که خودرو شما در آن زمان دزدیده شده باشد نیز، دریافت نخواهد شد.

آیا به خودروی مسروقه دیرکرد شخص ثالث تعلق می‌گیرد؟

خیر، در صورتی که خودروی شما در زمان موعد سررسید بیمه شما دزدیده شده باشد، می توانید با دریافت گواهی از کلانتری به همراه مشخصات ماشین تان از پرداخت جریمه دیکرد بیمه شخص ثالث این مدت معاف شوید.

آیا دیرکرد بیمه شخص ثالث بر روی تخفیف بیمه‌نامه تاثیر می‌گذارد؟

خیر؛ هیچ ارتباطی بین بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث با خود بیمه نامه ندارد! هر زمانی که از در مدت اعتبار بیمه شخص ثالث، از شرکت بیمه خسارتی دریافت نکنید، به شما تخفیف بیمه شخص ثالث تعلق می‌‌گیرد.

یادآور بیمه: خدمت بیمه دات کام برای پیشگیری از جریمه دیرکرد

همان‌طور که گفتیم، اگر این بیمه‌نامه را در وقت تعیین شده تمدید نکنید، جریمه می‌شوید! اما نیازی به نگرانی برای فراموشی این موضوع نیست. می‌توانید از یادآور بیمه در وب سایت بیمه دات کام استفاده کنید. با استفاده از این آپشن یک هفته مانده به مدت اعتبار از کارشناسان بیمه دات کام پیامک و یا تماس یادآوری دریافت خواهید کرد.

همچنین می‌توانید اگر تا به حال بیمه شخص ثالث را خریداری نکرده اید در این وب سایت به صفحه استعلام بیمه شخص ثالث مراجعه کرده و اطلاعات را تکمیل کنید. پس از خرید بیمه شخص ثالث به صورت آنلاین، بیمه‌نامه به صورت رایگان برای شما ارسال خواهد شد.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
بخشودگی جرایم دیرکرد بیمه شخص ثالث
۱۲ آذر ۱۴۰۲ / مقالات بیمه شخص ثالث

بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث خودرو و موتور سیکلت از ۱۳ آذر ۱۴۰۲

طرح بخشیده شدن جرایم بیمه شخص ثالث ماشین در سال چند بار و چگونه اجرا می‌شود؟ چه کسانی مشمول این طرح می‌شوند؟ برای کسب اطلاعات جامع در خصوص بخشودگی جرایم این مقاله به شما کمک خواهد کرد.

اقدامات مهم بعد از تصادف
۰۴ آذر ۱۴۰۲ / مقالات بیمه شخص ثالث / اطلاعات بیمه ای

بعد از تصادف چکار کنیم؟ راهنمای اقدامات ضروری پس از تصادف رانندگی

تصادف کردن یکی از تجارب تلخی است که ممکن است برای هر راننده‌ای اتفاق بیفتد. این تجربه برای قدیمی‌ترین راننده هم استرس و ترس را به همراه دارد. اقدامات پس از تصادف از

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
person
سروش
۰۷ آذر ۱۴۰۲

سلام خسته نباشید
یعنی به هیچ عنوان امکان بخشش بیمه سواری ۱۳ اذر وجود نداره ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۸ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  هنوز مشخص نیست احتمال دارد برای خودرو هم این طرح اجرا شود. اما فعلا چیزی اعلام نشده است.

person
شجاعی
۱۹ آبان ۱۴۰۲

سلام من یه موتور خریدم صاحب قبلی بیمه نکرده بوده ومن بعد از تعویض پلاک میخوام بیمه کنم ایا باید جریمه دیرکرد بدم؟؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۰ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله باید جرایم دیرکرد بیمه را پرداخت نمایید.

person
پیمان
۱۶ آبان ۱۴۰۲

عرض سلام و احترام بیمه موتور من ۱۴۰ روز تموم شده الان اگر جریمه رو پرداخت کنم و ۶ ماهه بیمه کنم تاریخ بیمه از همون روز شروع میشه یا از روزی که تموم شده مثلا ۵ ما از بیمه من گذشته بیمه کنم شش ماهه فقط یک ماه بهم تعلق میگیره یا ۶ ماه کامل.سپاس

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۰ آبان ۱۴۰۲

  سلام. بیمه از زمانی که خریداری شود مورد محاسبه قرار میگیرد.

person
مرادی
۰۳ آبان ۱۴۰۲

سلام ببخشید من ماشینم یکساله بیمه اش تموم شده و تو این یکسال تو پارکینگ بود یعنی چندروز بعد از تموم شدن بیمه به دلیل فاقد بیمه راهنمایی رانندگی به پارکینگ فرستاده و هنوزم پارکینگه میخوام درش بیارم باید بیمه کنم قبض پارکینگ هم دارم آیا با این قبض میشه ماشینمو بیمه کنم بدون اینکه جریمه بدم؟؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۳ آبان ۱۴۰۲

  سلام. خیر دوست عزیز. باید جریمه را پرداخت و خودرو را بیمه کنید.

person
مهناز
۱۸ شهریور ۱۴۰۲

سلام. این جریمه دیرکرد رو چجوری باید پرداخت کنم؟ ماشینم سمنده و هشت ماهه بیمه ثالث ندارم.

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۸ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز . در زمان خرید بیمه شخص ثالث جرایم دیرکرد شما محاسبه می شود و به مبلغ حق بیمه افزوده می شود. تا پایان روز ۱۸ شهریور می توانید با خرید بیمه شخص ثالث یکساله از پرداخت جرایم دیرکرد خود معاف شوید.

person
کامی علوی
۱۴ شهریور ۱۴۰۲

سلام. جریمه دیرکرد رو کجا باید پرداخت کنم؟ تخفیف نمیدن توی مقدارش؟ من دوساله موتور دارم تازه می خوام بیمه کنم.

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۴ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. در زمان خرید بیمه شخص ثالث جرایم دیرکرد را محاسبه می کنند و از شما دریافت می نمایند. شما فقط جریمه دیرکرد یک سال را باید پرداخت کنید. اگر در زمان اجرای طرح بخشودگی که تا ۱۸ شهریور ۱۴۰۲ است اقدام به خرید بیمه شخص ثالث یک ساله نمایید، جرایم دیرکرد بیمه شخص ثالث شما بخشوده می شود و فقط باید هزینه بیمه نامه را پرداخت کنید. بیمه نامه را می توانید به صورت اقساطی یا نقدی از بیمه دات کام نیز خریداری نمایید.

person
مرتضی احمدی
۱۳ شهریور ۱۴۰۲

سلام. جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث رو میشه توش تخفیف داد؟ هزینه یکسالش الان برای من خیلی سنگین میشه! میخوام بیمه شخص ثالث بخرم ولی این جریمه برام سنگین میشه.

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۴ شهریور ۱۴۰۲

  سلام. تا ۱۸ شهریور می توانید بیمه شخص ثالث خودرو خود را بدون پرداخت جریمه دیرکرد خریداری کنید.

person
بابک مرادی
۱۲ شهریور ۱۴۰۲

سلام. اگر بیمه دو سه ماهه بخریم بعد انقضاش تموم شه بازم مشمول جریمه دیرکرد می شیم؟ چرا جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث را باید حتما بدیم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۲ شهریور ۱۴۰۲

  سلام. بله در صورتی که از تاریخ انقضای بیمه شخص ثالث شما یک روز نیز بگذرد مشمول جریمه دیرکرد خواهید شد. چون بر اساس قانون خرید بیمه شخص ثالث اجباری است.

person
هدایت علوی
۱۱ شهریور ۱۴۰۲

سلام خسته نباشید. من یک تاکسی دارم که ۳ ماهه از بیمه بدنش گذشته است. اون موقع پول نداشتم بیمه اش کنم. الان بخواهم بیمه کنم باید جریمه بدهم یا جریمه فقط برای شخص ثالث است؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۱ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  جریمه دیرکرد فقط برای بیمه شخص ثالث است.

person
کشکولی
۰۸ شهریور ۱۴۰۲

سلام. وقت بخیر.
من یک کامیون دارم که چهار ساله براش بیمه شخص ثالث نگرفتم. الان اگه بخوام بیمه بگیرم باید جریمه دیرکرد بدم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۱ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. جرایم دیرکرد بیمه شخص ثالث برای یکسال معادل ۳۶۵ روز محاسبه می شود. خیر با خرید بیمه شخص ثالث یک ساله تا ۱۸ شهریور مشمول طرح بخشودگی جرایم دیرکرد خواهید شد.

person
تیموری
۰۷ شهریور ۱۴۰۲

سلام. چرا جریمه دیرکرد همه وسایل نقلیه رو به یه شکل محاسبه می کنند؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۸ شهریور ۱۴۰۲

  سلام. چون بر اساس قانون حق بیمه پایه بدون تخفیفات را بر تعداد روزهای سال تقسیم می کنند و اهمیت بیمه شخص ثالث برای همه وسایل نقلیه به یک اندازه است.

person
ریاحی
۰۶ شهریور ۱۴۰۲

سلام. الان که توی طرح بخشودگی هستیم باید چه مدارکی ببریم و کجا بریم که جرایم دیرکرد مون رو ببخشن؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۶ شهریور ۱۴۰۲

  سلام. می توانید با خرید بیمه شخص ثالث یک ساله از بیمه دات کام تا ۱۸ شهریور مشمول بخشودگی جرایم شوید. مدارک شناسایی و مدارک خودرو برای خرید بیمه نیاز است.

person
علی
۰۵ شهریور ۱۴۰۲

سلام. جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث برای ۶ سال چقدر میشه؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۶ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. جریمه دیرکرد به صورت روز شمار و برای یک سال مورد محاسبه قرار می گیرد. یعنی اگر چند سال هم جریمه دارید فقط باید جریمه یک بال را پرداخت کنید.

person
مرتضی
۰۴ شهریور ۱۴۰۲

سلام. من یه کوییک دارم مدل ۱۴۰۰. ولی دو ساله بیمه شخص ثالثش نکردم. میشه بگید چقدر جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث بهم تعلق میگیره؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۵ شهریور ۱۴۰۲

  برای محاسبه جریمه دیرکرد بیمه باید حق بیمه پایه بدون تخفیف را بر ۳۶۵ روز تقسیم نمایید.

person
محمود
۰۳ شهریور ۱۴۰۲

جریمه دیرکرد رو روی چه حسابی محاسبه می‌کنند؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۴ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. جریمه دیرکرد به ازای هر روز که از تاریخ انقضای بیمه شخص ثالث شما بگذرد به شما تعلق می گیرد. برای محاسبه این جریمه حق بیمه ثابت بدون تخفیف را بر ۳۶۵ روز تقسیم می کنند.

person
سهراب
۰۲ شهریور ۱۴۰۲

سلام. بیمه نامه من پریروز تموم شد. یعنی برای دو روز هم جریمه دیرکرد داره بیمه شخص ثالث؟ بعد چجوری باید پرداختش کنم؟ این جریمه دیرکرد رو چظوری حساب میکنند؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۴ شهریور ۱۴۰۲

  سلام بله. به ازای هر روز نداشتن بیمه شخص ثالث جریمه می شوید. جریمه دیرکرد بر اساس نرخ حق بیمه پایه تقسیم بر ۳۶۵ روز تعیین می شود. از ۲ تا ۱۸ شهریور ۱۴۰۲ با خرید یک بیمه نامه یکساله جرایم دیرکرد بیمه شخص ثالث شما بخشوده می شود.

person
محمد
۰۱ شهریور ۱۴۰۲

سلام. جریمه دیرکرد برای کامیون هم حساب میشه؟ نمیشه یه پول اضافی بدیم ببیمه حذفش کنه؟ جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث بنظرم پول اضافیه که از ما میگیرن.

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۱ شهریور ۱۴۰۲

  سلام. بله در طرح بخشودگی جرایم دیرکرد بیمه شخص ثالث، که از ۲ تا ۱۸ شهریور اجرا می شود جرایم کامیون ها هم بخشیده می شود. خیر این جرایم جز در طرح بخشودگی قابلیت حذف شدن را ندارند. اگر نماینده بیمه ای این کار را برای شما انجام دهد تخلف کرده و بیمه نامه شما فاقد اعتبار است. در طرح شرکت کنید و ماشین خود را بدون پرداخت جریمه دیرکرد، بیمه نمایید.

person
فردین ح
۲۱ مرداد ۱۴۰۲

من یه موتور خریدم طرف ۶سال بیمه نکرده الان اگ بدون طرح بخشودگی بیمه کنم یعنی باید چند ملیون جریمه بدم ؟!!

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۱ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. جریمه یکسال معادل ۳۶۵ روز برای شما محاسبه می شود. می توانید صبر کنید تا طرح بخشودگی اعلام شود. احتمال دارد به زودی در شهریور این طرح اجرایی شود.

person
نویسنده بیمه
۱۸ مرداد ۱۴۰۲

اگر بیمه ماشین تمام شود جریمه دارد؟

person
حسین
۱۶ مرداد ۱۴۰۲

آیا در صورت اعلام بخشودگی جریمه دیرکرد و تمدید بیمه منقضی شده تخفیف های سال های قبل اعمال میشود و آیا پس از بخشودگی جریمه دیرکرد قیمت بیمه با احتساب تخفیف محاسبه میشود

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۱ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. جرایم دیرکرد بیمه شخص ثالث تاثیری در میزان تخفیفات بیمه ندارد.

person
آرمان
۲۴ خرداد ۱۴۰۲

سلام چون خودم شهری دیگه ای بودم برای کار ماشینم در پارکینک خانه پدری خوابیده بوده و الان ک اومدم مدارک را چک کردم میبینم چندماهه از مهلت تمدید بیمه اش گذشته
خواستم بپرسم جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث رو چیکار کنم راهی هست برای عدم پرداخت جریمه؟ قشر ضعیف جامعه هم هستیم برام سنگینه پرداخت این جریمه لطفا راهنمایی کنید راهکار بدین

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۴ خرداد ۱۴۰۲

  سلام. خیر جریمه دیرکرد را باید حتما پرداخت کنید مگر اینکه طرح بخشودگی اعلام شود که آن زمان جرایم دیرکرد بخشیده می شوند. از آن جایی که الان در طرح بخشودگی نیستیم و مشخص نیست چه زمانی مجددا اعلام می‌شود بهتر است هر چه سریع تر بیمه شخص ثالث خودروی خود را تمدید و جرایم را پرداخت نمایید.

person
اوا
۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۲

سلام چرا باید برای گدشتن تاریخ بیمه یا بقول شما دیرکرد جریمه بدیم!!! به نظرم قانون مسخره این هست. اصلا من شاید بخوام ماشینم بیمه نکنم و مسئولیت هر اتفاقی را هم به گردن بگیرم. اصلا شاید بخوام یکسال از ماشینم استفاده نکنم بزارمش تو پارکینگ و نخوام پول بیمه بدم واقعا پول زور میگیرن بیمه ها!!!!

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۲

  سلام. قانون اجباری بودن بیمه شخص ثالث از طرف بیمه مرکزی و پلیس راهور تعیین شده و ارتباطی با شرکت‌های بیمه ندارد.

  person
  artina
  ۰۶ خرداد ۱۴۰۲

  دقیقاااا والا شاید اصلا یکی نداشته باشه اون موقع خود بیمه ک هیچ باید جریمشم بده… 🤦‍♀️

person
حمیدبچاری
۲۳ فروردین ۱۴۰۲

سلام
آیا تمدید بیمه نامه دارای جریمه تاخیر و با تعهد مالی بیش از بیمه قبلی مربوط به شرکت بیمه هم نام نیاز به بازدید دارد؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۷ فروردین ۱۴۰۲

  سلام. برای بیمه شخص ثالث نیازی به بازدید نیست. فقط برای بیمه بدنه از خودرو بازدید می‌کنند.

person
محمد جواد
۱۱ دی ۱۴۰۱

سلام الان من وسیله خریدم برایچی باید جور صاحب قبلی که بیمه نکرده رو بکشم مگه یکی هزار سال ماشینشو بیمه نکرد اونکه خریده چی ربطی به او داره

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۴ دی ۱۴۰۱

  سلام محمد جواد عزیز
  در صورت عدم تمدید بیمه شخص ثالث براساس قوانین جریمه دیرکرد تعلق میگیرد ولی برای هر تعداد سالی که بیمه نداره فقط یک سال جریمه لحاظ میشه

   person
   علی
   ۲۳ بهمن ۱۴۰۱

   سلام ، بیمه بنده ۲۱ ام بهمن تمام شده… یعنی تا ۱۹ اسفند وقت دارم تا بیمه کنم و جربمه نشم؟

    person
    کارشناس بیمه
    ۳۰ بهمن ۱۴۰۱

    سلام. بله دوست عزیز.

person
auwb
۲۸ آذر ۱۴۰۱

سلام پرایدمدل۸۵الان سه یاچهارسال بیمه تمام شده الابخوام بیمه کنم چقدری میشه باجریمه دیرکرد

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۸ آذر ۱۴۰۱

  سلام در سایت اطلاعات خودرو را باید وارد کنید و به شما هزینه نشان داده خواهد شد.

   person
   ادیب
   ۲۸ آذر ۱۴۰۱

   سلام جریمه تاخیر بیمه شخص ثالث برای هر ماشین و هر مدل یعنی متفاوته؟

    person
    کارشناس بیمه
    ۲۹ آذر ۱۴۰۱

    سلام بله متفاوت است.

person
میراندیشی
۱۲ آبان ۱۴۰۱

سلام مبلغ مبلغ جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث پژو ۴۰۵ در دو سال مختلف چقدر فرق داره؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۳ آبان ۱۴۰۱

  سلام. حق بیمه و میزان آن متفاوت است باید دو سال مد نظر خود را با توجه به حق بیمه در سال بیمه‌ای با هم مقایسه کنید.

   person
   میراندیشی
   ۱۶ آبان ۱۴۰۱

   خب نمیشه مبلغ جریمه نداشتن بیمه شخص ثالث نگیرند؟

    person
    کارشناس بیمه
    ۱۷ آبان ۱۴۰۱

    سلام. بیمه شخص ثالث بر اساس قانون یک بیمه اجباری است.

person
ماهان
۰۷ آبان ۱۴۰۱

سلام، من ماشین رو تازه خریداری کردم و فروشنده بیمه نامه رو که تا هفته بعد اعتبار داره به من داده اما الان برام جریمه دیرکرد یکساله لحاظ میشه چه کار باید بکنم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۷ آبان ۱۴۰۱

  سلام اگر بیمه اعتبار دارد، جریمه دیرکرد چه چیزی برایتان محاسبه شده است. اگر مقصر مالک قبلی است باید از خود آن دریافت کنید.

person
وحید
۰۱ آبان ۱۴۰۱

سلام
من چند روزهست که مچ پای چپم شکسته وحداقل باید دوماه توگچ باشه ونمیتوانم تاچند ماه رانندگی کنم
الان هم تاریخ بیمه ماشینم تمام شده
ایا با این اوضاع باید ماشینی که دیگه نمیتونم سوارشم روبیمه کنم؟
باتشکر

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۲ آبان ۱۴۰۱

  سلام بله چون جریمه دیرکرد برایتان حساب می شود.

person
مجید رفیعی
۱۹ شهریور ۱۴۰۱

هزینه جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث به ازای هر روز چقدره؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۰ شهریور ۱۴۰۱

  سلام بستگی به قیمت بیمه ثالث خریداری شده دارد.

   person
   پرپر
   ۱۹ مهر ۱۴۰۱

   سلام مهلت بیمه شخص ثالث هم یک هفته دیگر تمام می شود، الان اقدام به تمدید کنم یا روز آخر؟

    person
    کارشناس بیمه
    ۲۰ مهر ۱۴۰۱

    سلام الان تمدید کنید بهتر است.

person
کاظم
۱۴ شهریور ۱۴۰۱

سلام در پاییز بخشش جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث هم احتمال داره اجرا بشه؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۵ شهریور ۱۴۰۱

  سلام تا آن موقع باید صبر کرد. در این خصوص فقط بیمه مرکزی اعلام می کند.

person
مصطفی
۰۲ شهریور ۱۴۰۱

سلام. من ۱۰ روزه بیمه ثالثم تمام شده. و جریمه ها هم که در طرح جدید بخشیده میشه. اگر بیمه رو تمدید کنم، به تاریخ روز صادر میشه یا تاریخی که مهلتش تمام شده؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۳ شهریور ۱۴۰۱

  سلام بر اساس تاریخی که خریداری کرده اید

person
شمسی پور
۲۱ مرداد ۱۴۰۱

سلام بخشودگی جرائم بیمه شخص ثالث تا قبل بهمن بازم اجرا میشه>؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۲ مرداد ۱۴۰۱

  سلام در این خصوص هیچ اطلاعاتی وجود ندارد؛ اما هر سال در روزهایی جریمه دیرکرد بخشیده می شود.

  person
  اسدی
  ۱۷ مهر ۱۴۰۱

  سلام تاریخ بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث برای سری بعدی کیه؟

   person
   کارشناس بیمه
   ۱۸ مهر ۱۴۰۱

   سلام. بخشودگی بیمه شخص ثالث معمولا از طرف بیمه مرکزی اعلام می‌شود. در صورت اعلام در سایت بیمه دات کام هم در این مورد اطلاع رسانی خواهد شد.

person
خامنه
۱۸ مرداد ۱۴۰۱

سلام من اون موقع پول نداشتم که بیمه یکساله رو بگیرم. الان جور کردم بخشیده شدن دیرکرد بیمه شخص ثالث دیگ تمدید نمیشه؟ چرا اینقدر کم بود

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۹ مرداد ۱۴۰۱

  سلام متاسفانه زمانش تمام شده است؛ اما باز اعلام می کنند اما کی اطلاع نداریم.

person
داریوش خردادیان
۱۲ مرداد ۱۴۰۱

سلام و خسته نباشید ببخشید طرح بخشیده شدن جریمه بیمه شخص ثالث تا کی ادامه داره؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۳ مرداد ۱۴۰۱

  سلام چند روز دیگر تمام می شود.

person
رسولیان
۰۸ مرداد ۱۴۰۱

سلام بخشودگی جرائم تا کی ادامه داره؟ من هنوز حقوق نگرفتم که بدم

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۹ مرداد ۱۴۰۱

  سلام تا نیمه مرداد ماه ادامه دارد.

   person
   ریاضی
   ۱۰ مرداد ۱۴۰۱

   سلام دیرکرد بیمه شخص ثالث روزی چقدر است؟

    person
    کارشناس بیمه
    ۱۱ مرداد ۱۴۰۱

    سلام بستگی به قیمت بیمه نامه آن سال دارد.

person
زینالی
۰۴ مرداد ۱۴۰۱

سلام زمان بخشودگی جرایم بیمه تمدید میشه؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۵ مرداد ۱۴۰۱

  سلام اطلاعی نداریم ولی اصولا تمدید نشده است.

person
پیمان اویسی
۲۵ تیر ۱۴۰۱

سلام وقت بخیر ببخشید به خاطر عیر غدیر جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث رو نمی بخشن؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۶ تیر ۱۴۰۱

  سلام بله. اعلام شده اما هنوز تایید نشده است.

person
نیاکانی
۲۱ تیر ۱۴۰۱

یه خبر شنیدم در مورد اینکه میخان جریمه های دیرکرد و بخاطر عید ببخشن، درسته؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۲ تیر ۱۴۰۱

  سلام بله.

person
قربانی
۲۱ تیر ۱۴۰۱

سلام این طرح بخشودگی جرایم بیمه چه چیز جدیدی است که بیمه مرکزی یاد گرفته؛ ما همیشه سروقت میدیم باید تفاوتی باشه بین کسی که بیمه نمیکنه با کسی انجام میده

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۲ تیر ۱۴۰۱

  سلام برخی به دلایلی از جمله نداشتن بودجه کافی نمی توانند بیمه خود را خریداری کنند.

person
پرورش
۲۱ تیر ۱۴۰۱

سلام تمدید بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث قراره تا کی اجرا بشه؟ ما الان ماشین و موتورمونو نمیاریم بیرون

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۲ تیر ۱۴۰۱

  سلام ۲۸ تیر قرار است که شروع شود؛ البته اگر تایید شود.

person
علی
۲۱ تیر ۱۴۰۱

سلام این جریمه دیرکرد بیمه که بخشیده شده، صددرصده یا نه؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۲ تیر ۱۴۰۱

  سلام هنوز اعلام نشده است.

person
شایان مهری
۱۵ تیر ۱۴۰۱

واسه عید جریمه دیرکرد بیمه ماشین رو ممکنه ببخشن؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۶ تیر ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، احتمال دارد.

person
مسعود اصغری
۱۲ تیر ۱۴۰۱

سلام اگر بیمه ماشین تمام شود و تصادف کنیم و گواهینامه هم مدتش تمام شده باشد، چه اتفاقی میفته؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۳ تیر ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، بیمه خسارت را می دهد اما از شما پس خواهد کرد. جریمه هم خواهید شد.

person
آرمین پرویزی
۱۲ تیر ۱۴۰۱

چجوری متوجه طرح های بخشودگی جریمه تاخیر بیمه ثالث

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۳ تیر ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، از طریق هم صفحه و خبرگزاری ها اطلاع رسانی خواهد شد.

person
سیروس
۰۷ تیر ۱۴۰۱

سلام اگ از مهلت تمدید بیمه شخص ثالث بگذره، چقدر جریمه در نظر میگیرن؟ نمیشه یکاری کرد که نفهمه کسی؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۸ تیر ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، بر اساس تعداد روزهای گذشته جریمه حساب می شود؛ کسی متوجه نمی شود تا وقتی که تصادف نکنید.

person
یوسف زینعلی
۰۴ تیر ۱۴۰۱

جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث برای سه ماه چیه؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۵ تیر ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، بستگی به حق بیمه اولیه دارد.

person
حسين عسگري
۳۰ خرداد ۱۴۰۱

با سلام لطفا در تولید محتوا، به مخاطب ارزش بیشتری قائل شوید. اولاً در جدول نوشتید سواری بالای چهار سیلندر، کمتر از چهارسیلندر و سایر چهارسیلندر. هیچ اسمی از سواری چهارسیلندر ذکر نشده و ما ناچاراً باید حدس بزنیم که مورد سوم مربوط به ماست. دوم این که مبالغ معلوم نیست به ریاله یا تومن، و روزانه است یا ماهانه و هفتگی!!

  person
  کارشناس بیمه
  ۳۱ خرداد ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، در همان ردیف اول عبارت «به تومان» نوشته شده است. بعد اینکه تعداد سیلندر در کارت خودرو نوشته شده است.

person
سید علی
۲۹ خرداد ۱۴۰۱

چرا من چیزی که حساب می کنم با چیزی که شرکته میگ مختلفه؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۳۰ خرداد ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، دقیقا شما چه چیزی را محاسبه می کنید؟

person
امید
۲۲ خرداد ۱۴۰۱

سلام نامه قضایی دارم ک ماشین با دستور قضایی حدودا ۲۸۰روز توقیف است چگونه باید قبت کنم و بیمه بخرم که جریمه بخشیده بشه؟نامه دادگاه دارم

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۳ خرداد ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، با خود دفتر اصلی شرکت بیمه خودتان تماس بگیرید. هر یک از شرکت ها قوانین خودش را دارد.

person
AHWAZI
۰۱ خرداد ۱۴۰۱

سلام و دورود خدمت شما بزرگوارا
بنده به مدت ۴ ماه بیمه نکردم اگر برای شما مقدور است برایم محاسبه کنید ممنون میشم .. یاحق

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۱ خرداد ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، بر اساس فرمول نوشته شده خودتان باید حساب کنید.

   person
   امید
   ۱۸ مهر ۱۴۰۱

   سلام جریمه بیمه ماشین روزی چقدره؟

    person
    کارشناس بیمه
    ۱۹ مهر ۱۴۰۱

    سلام به قیمت بیمه آن شرکت و تعداد روزهای گذشته بستگی دارد.

person
هادی
۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱

سلام..خواستم بگم بجای اینکه دائم این سوالای تکراری وچرت وپرت بپرسین و وقت خودتونو این بنده خدا رو بگیرین یه نگاهی به نظرای بقیه بندازین خداوکیلی این چیزا دیگه سوال نداره!!!!

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، خیلی ممنون از نظرتان. حرف دل ما را زدید.

person
علی
۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۱

سلام برای سال ۱۴۰۱ بخشودگی چه زمانی میاد

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، زمان مشخصی ندارد.

person
فاطمه
۲۷ فروردین ۱۴۰۱

سلام خسته نباشید من یک پیکان دارم ده ساله ازش استفاده نکردم وبیمه هم نکردم شوهرم معلولیت اعصاب وروان گرفت نشد دیگه از ماشین استفا ه کنم الان چطور میتونم از بخشودگی جریمه استفاده کنم ؟ جریمهاش چقدر میشه؟ الا تحت پوشش بهزیستی هستم لطفا راهنماییم کنیدممنون

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۸ فروردین ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، اصولا تاریخ هایی اعلام می شوند که در خصوص تمدید بیمه شخص ثالث، از تخفیف ها بهره مند خواهید شد.

   person
   قربان محمد
   ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۱

   سلام خسته نباشیدایابرای عیدفطربخشش برای خودروامکان داره

    person
    کارشناس بیمه
    ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۱

    سلام دوست عزیز، این بستگی به تصمیم سازمان دارد و تا الان در این خصوص چیزی اعلام نشده است.

person
هوشنگ فاتح
۲۷ فروردین ۱۴۰۱

با سلام بنده سه سال ماشینم در پارگینگ توقیف میباشد اینگ برای گرفتن تخفیف چه مدارکی مورد نیاز است و به کجا باید مراجعه نمایم پیشاپیش از زحمات شما سپاس گزارم

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۶ خرداد ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، تخفیف که فقط در زمان های خاصی اعلام می شود.

person
مرتضی جباری نازلو
۰۹ فروردین ۱۴۰۱

سلام وتشکر از سایت شما ،سوال من اینه که ماشینم دومم توپارکینگ هست ومیخوام ۱۵ روز دیرتر بیمه شخص ثالث رو بخرم با پرداخت صرفا جریمه ۱۵ روز مشکل حله یا گرفتاری دیگه ایی هم داره؟ممنون

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۰ فروردین ۱۴۰۱

  اگر استفاده نمی کنید، خیر؛ فقط باید حواستان باشد که از آن استفاده نکنید. چون در صورت خسارت بیمه هیچ مبلغی را پرداخت نمی کند.

   person
   مرتضی جباری نازلو
   ۱۱ فروردین ۱۴۰۱

   ممنون ازشما ،خودروی دوم دارم وچون بیمه بدنه وثالث باهم هست خواستم که بافاصله تمدید کنم که فشار نیاد ،سپاس ،موفق باشید🙏❤

person
محسن ۰۹۰۵۷۵۰۹۳۶۹
۱۵ اسفند ۱۴۰۰

سلام‌ و خسته نباشید‌ من‌ ماشینم‌۱۴۰۰/۰۱/۱۰ تموم شده و تا الان بیمه نکردم‌ چون‌ خراب بوده ماشین‌ توی خونه خواب بوده میخواستم‌ بدونم بخشیدگی‌ شامل حالش میشه یا نه ماشین ۲۰۶‌ مدل ۸۱ هست

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۵ اسفند ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، بخشودگی بیمه شخص ثالث فقط در بازه زمانی خاص اعلام می شود.

person
مهدی
۱۴ اسفند ۱۴۰۰

سلام وقت بخیر من یک موتورسیکلت دارم که امسال برج ۶بیمه اش تمام شد آیا مشمول تخفیف جریمه میشوم یاخیر ممنون

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۴ اسفند ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، شما باید در زمان تخفیف اقدام میکردید.

person
Amir
۲۷ بهمن ۱۴۰۰

سلام من دوتا خودرو دارم هردو مدل ۹۷
هر دو رو در یک شرکت بیمه کردم
اما یکی ۱۰ درصد تخفیف راننده و ۱۰ درصد تخفیف ثالث داره یعنی جمعا ۲۰ درصد
اما اون یکی برای هر فیلد ۵ درصد (جمعا۱۰ درصد) تخفیف در نطر گرفتن و این باعث هزینه بیمه بیشتر شده برای من
نا گفته نماند اون خودرویی که ۱۰ درصد تخفیف داره یکسال بدون بیمه بوده و در بخشودگی جریمه بیمه کردم اما اون سالی که بدون بیمه بوده رو بدون تخفیف در نظر گرفتن…..!
چه جوری میتونم به این موضوع اعتراص بزنم!!!؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۹ بهمن ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، شما یک سال بیمه نکردید، بعد انتظار تخفیف دارید؟

person
تاجیک
۲۴ بهمن ۱۴۰۰

سلام ماشین من یکساله خرابه جلوی درب منزل افتاده مونده حالا میخوام تعمیرش کنم جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث رو چیکار کنم راهی هست برای عدم پرداخت جریمه

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۴ بهمن ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز از تاریخ ۲۰ بهمن الی ۱۰ اسفند فرصت بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث است شما به راحتی می توانید از این فرصت طلایی استفاده کرده و بیمه شخص ثالث خودروی خود را بدون هیچ جریمه دیرکرد با بهترین قیمت از سایت بیمه دات کام از اینجا خریداری نمایید.

person
مجتبی
۲۰ بهمن ۱۴۰۰

سلام
بیمه ماشین من ۱۳۹۹/۰۲/۰۹ تموم شده و تمدید نکردم. اگر الان تمدید کنم، با توجه به اینکه تا ۱۰ اسفند فرصت دادن برای بخشودگی جرایم، بیمه جدید من از همین امروز ۱۴۰۰/۱۱/۲۰ تاریخ شروع میخوره یا از روزی که بیمه قبل تموم شده بود یعنی ۱۳۹۹/۰۲/۰۹؟ در واقع میخوام بدونم روزهایی که ماشین من بیمه نداشته بدلیل عدم تمدید، هزینه ی بیمه ی اون روزها رو از من خواهند گرفت، یا نه؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۱ بهمن ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز تاریخ شروع بیمه شما از ۲۰ بهمن ۱۴۰۰ خواهد بود. هزینه جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث در دوره ۲۰ بهمن الی ۱۰ اسفند صد درصد بخشودگی دارد و در تعیین قیمت بیمه شخص ثالث محاسبه نخواهد شد.

person
مهران
۱۹ بهمن ۱۴۰۰

سلام سوالی داشتم من ماشینم صفر برج شش۹۸تحویل گرفتم و وقتی بیمه ثالث تموم شد دیگه بیمه نکردم سوال اولم اگه تو ۲۲بهمن تخفیف بخشودگی بزارن من میتونم بدون پرداخت جریمه بیمه یک ساله کنم و سوال دوم تو این مدت حادثه ای هم نداشتم آیا از اون تخفیف بیمه سال اول چیزی تعلق میگیره به من یا نه

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۰ بهمن ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، طبق اعلام سازمان، جریمه شما بخشیده می شود (شرایط خاصی گفته نشده) و تخفیف های شما ثابت خواهد ماند؛ مگر اینکه از قبل از بیمه خود استفاده کرده باشید. اما هیچگاه با خودرو بدون بیمه در سطح شهر رانندگی نکنید.

person
امید
۱۹ بهمن ۱۴۰۰

سلام وقت بخیر.ضمن خسته نباشید سوالم مبنی براین بودکه امسال دربهمن ماه ایا طرح بخشودگی جریمه دیرکرد اجرامیشه ازسوی بیمه که بتونیم ازش استفاده کنیم؟ایامثل سالهای قبل مهلتی دادن یاخیر؟ممنون میشم اگه توضیح بدید.

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۹ بهمن ۱۴۰۰

  سلام امید عزیز اگر محتوای ما رو با دقت بخونید ما در محتوا اشاره کردیم که بله از ۲۰ بهمن الی ۱۰ اسفند ۱۴۰۰ فرصت بیست روزه بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث خودرو و موتور هست و شما می توانید از این فرصت برای خرید بیمه شخص ثالث خود استفاده کنید.

person
متین کیا
۱۶ بهمن ۱۴۰۰

سلام و درود لطفا میشه بفرمایید از چه تاریخی بخشودگی بیمه شخص ثالث شروع میشود؟؟؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۶ بهمن ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، اخرین بخشودگی جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث از ۲۰ بهمن شروع می شود.

person
Mahdi
۱۴ بهمن ۱۴۰۰

سلام من جریمه دیرکرد دارم امروز ۱۴ بهمن هست ۲۲ بهمن امسال طرح بخشودگی میزارن یا نه؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۴ بهمن ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز اگر داخل محتوا رو کامل بخوانید متوجه خواهید شد که امسال بخشودگی بیمه شخص ثالث خودرو و موتور از ۲۰ بهمن ۱۴۰۰ آغاز می شود و این فرصت ۲۰ روزه تا ۱۰ اسفند ۱۴۰۰ ادامه دارد.

person
فرقانی
۰۶ بهمن ۱۴۰۰

سلام بیمه بدنه جریمه دیرکرد ندارد؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۶ بهمن ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، همانطور که در انتهای مقاله نوشته ایم، بیمه بدنه به دلیل اینکه اختیاری است، جریمه دیرکرد ندارد.

person
علی حیدرنیا
۰۶ بهمن ۱۴۰۰

سلام آیا جریمه دیرکرد خودروهای لوکس با معمولی فرق می کند؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۶ بهمن ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، بر اساس جدولی که از طرف بیمه مرکزی اعلام شده است، میزان دیرکرد بر اساس تعداد سیلندر خودروها است.

person
حیدربابا
۰۶ بهمن ۱۴۰۰

سلام بخشودگی جرائم بیمه شخص ثالث هر سال چند سال اعلام می شود؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۶ بهمن ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، روزهای مشخصی برای بخشودگی جرائم وجود ندارد و خود بیمه مرکزی در این خصوص تصمیم میگیرد.

person
قداستی
۰۶ بهمن ۱۴۰۰

سلام من هم میخواستم اعتراض به جریمه رانندگی کنم و هم دیرکرد. من دیرکرد نداشتم اصلا. چه کاری باید انجام داد؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۶ بهمن ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، برای اعتراض به جریمه به دفاتر پلیس+۱۰ مراجعه کنید. اما برای دیرکرد با شرکت بیمه خود تماس بگیرید.

person
یزدی
۰۶ بهمن ۱۴۰۰

سلام من جریمه دارم الان تو خرید بیمه شخص ثالث هم به مشکل خوردم، اصلا مگه ارتباطی داره؟ حالا غیر از این برای اعتراض جریمه خودرو باید چه کار کرد؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۶ بهمن ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، این دو با هم ارتباطی ندارند؛ اما شما برای اعتراض جریمه خودرو بهتر است که دفترهای پلیس+۱۰ مراجعه کنید.

person
محبت
۲۴ دی ۱۴۰۰

اگر به جریمه دیرکرد اعتراض داشته باشیم، باید چه کار کنیم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۴ دی ۱۴۰۰

  سلام جریمه دیرکرد به صورت سیستمی محاسبه می شود و دقیقا از تاریخ روزی که تمام شده است. در این خصوص اشتباه خیلی کم است اما می توانید با شرکت بیمه گر خود تماس بگیرید.

   person
   سینانظمی
   ۳۰ دی ۱۴۰۰

   سلام من چند روزه که از فروشگاه یه موتورسیکلت خریدم مدل ۹۷ اما سند سفیده تازه اقدام کرده فروشگاه تاسندش از کارخانه بیاد،،یعنی صفره اما مدل ۹۷
   ومیخوایم بیمه کنیم تا سند صادر بشه،خواستم ببینم باتوجه به اینکه تاالان سند صادر نشده بوده باید جریمه بیمه پرداخت کنیم،

    person
    کارشناس بیمه
    ۰۹ بهمن ۱۴۰۰

    سلام دوست عزیز
    لطفاً وارد سایت بیمه دات کام بشید و خرید خودتون رو ثبت کنید.
    جهت راهنمایی بیشتر با شماره ۴۳۷۲ تماس بگیرید

person
جهان
۱۵ دی ۱۴۰۰

این مطالب همش حرف مفت هست بیمه اجباری باید فقط برای ماشینهای باشد که از صبح که استارت میخوره تا غروب تو خیابون جاده در حال حرکت هستند و در تول سال ۱۰۰٪ از بیمه استفاده میکنند نه افرادی امسال من که ظرف ۳ سال ماشینم ۲۰ هزار کیلومتر کار کرده و ۳۰ سال کامل دارم پول بیمه میدم و هیچ فرقی ندارن سال که زور هست ۱۳ ماهه . این مراکز معاینه فنی هم از بیمه بدتر کارایی که نداره فقط مرکز نون دونی شده برای پرسنل راهنمایی رانندگی تا زمانی که سر خدمت هستن مردمم رو جریمه میکنند و بعد باز هم مرکز گوش بری میشه براشون.

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۵ دی ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز توجه به نرخ بالای تصادفات و حوادثی که در کمین خودروها و رانندگان هستند، الزام قانونی بیمه شخص ثالث را منطقی می کند.

person
چنگیزی
۰۷ دی ۱۴۰۰

سلام نکته ای که به نظرم شما متذکر نشده اید، البته در خصوص قیمت آنلاین بیمه شخص ثالث این است که درصدها برای خودروهای متفاوت مختلف است. البته نمیدونم درست میگم یا نه.

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۸ دی ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، ممنون از نظرتون. بله برای خودروهایی با کاربری متفاوت، قیمت بیمه هم فرق خواهد داشت.

person
زین الدین
۰۷ دی ۱۴۰۰

سلام من اومدم قیمت آنلاین بیمه ماشین رو بگیرم، جریمه دیرکرد دارم، ی قیمت فضایی بهم داد چرا؟ بر چه اساسی؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۸ دی ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، باید دقیق توضیح دهید که چه اطلاعاتی را وارد کرده اید، برای مشاوره بهتر می توانید با کارشناسان بیمه دات کام تماس بگیرید.

  person
  محمدرضا
  ۲۱ آبان ۱۴۰۲

  سلام من تعویض پلاک کردم ولی بیمه نامه پلاک قبلی هست
  الان۱۰‌ماهه میشه باید جریمه دیرکرد داد؟!پلاک جدید چطور میشه استعلام گرفت که چقدر جریمه داره؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید

   person
   نویسنده بیمه
   ۲۲ آبان ۱۴۰۲

   سلام دوست عزیز. بیمه نامه به نام اشخاص صادر می شود. بهتر است به شرکت بیمه خود مراجعه کنید. در سامانه بیمه دات کام از طریق صفحه استعلام بیمه شخص ثالث می توانید میزان جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث را نیز مشاهده بفرمایید.

person
توفیق
۰۷ دی ۱۴۰۰

سلام آیا جریمه دیرکرد روی قیمت انواع بیمه شخص ثالث تاثیر هم داره؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۸ دی ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، بله اگر در تمدید بیمه شخص ثالث خود تعلل کنید، باید قیمت بیشتری را بپردازید.

person
رضا
۲۸ آذر ۱۴۰۰

سلام بیمه شخص ثالث چند نفرو پوشش میده؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۸ آذر ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، بر اساس مصوبه سال ۹۵، تا ۱۰ نفر دیه پرداخت خواهد شد.

person
سپهر طلایی
۲۸ آذر ۱۴۰۰

سلام خودروی من به سرقت رفت، بعد که پیدا شده چون خودرو در پارکینگ بوده می تونم از جریمه بیمه شخص ثالث بخشیده میشه، اما حالا شرکت بیمه گر اعلام کرده که دستور قضایی برای بخشش جریمه خودرو بیارم الان من کجا باید برم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۸ آذر ۱۴۰۰

  سلام، شما باید به کلانتری که خودرو را پیدا کرده مراجعه کرده و از آن ها شعبه دادسرا بپرسید. سپس در آنجا دستور مورد نیاز خود را دریافت کنید.

person
امید
۲۶ آذر ۱۴۰۰

سلام ۵ ماه از بیمه شخص ثالث گذشته ماشین پارکینگ خونه است ، فراموش کردیم بیمه کنیم الان برای یکسال بیمه چقدر باید هزینه کنیم ؟ ،امکانش هست راهنمایی بفرمایید

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۷ آذر ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز جریمه دیرکرد تا دوم دی ماه بخشیده شده است. این هفته بهترین فرصت تمدید بیمه شماست

person
سیمین دانشور
۲۶ آذر ۱۴۰۰

چگونه‌ بیمه شخص ثالث ۶ ماهه بگیرم هرجور میخام وارد بشم سیستم شما همون یکسال میزنه چطور وارد بشم برا ۶ماه

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۷ آذر ۱۴۰۰

  سلام سیمین عزیز اگر با موبایل خرید میکنید هنگام نمایش قیمت های شرکت های بیمه در پایین صفحه موبایل گزینه «فیلترها» درج شده است. با استفاده از این گزینه مدت بیمه نامه را تغییر دهید.

person
حمید زاهدجو
۲۲ آذر ۱۴۰۰

سلام..
من ماشینم از خرداد ماه خرابه و در پارکینگ منزل متوقف است.. ب نظر شما ۲۲ بهمن طرحی مبنی بر بخشودگی جرایم دیر کرد هست..؟؟؟
با تشکر.

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۳ آذر ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز
  اطلاعی در این مورد نداریم
  لطفاً با بیمه مرکزی تماس بگیرید ولی توضیه مون این هست که همین الان از فرصت بخشودگی بیمه شخص ثالث استفاده و بیمه خود را از کارگزاری های آنلاین بیمه یا نمایندگی های شرکت های بیمه تهیه کنید اگر نیاز به کمک یا تخفیفی هم داشتید تیم بیمه دات کام در خدمت شماست

person
خان
۲۲ آذر ۱۴۰۰

سلام من پراید دارم و چند سال دارم بیمش میکنم ولی سند و پلاک بنامم نیست و طرف غریبه هست، الان پژو خریدم و تمام مدارکش بنامم می‌باشد آیا میشود تخفیفهای پراید را قبل از فروش به ماشین جدیدم انتقال دهم

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۵ آذر ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز تخفیفات برای پلاک ذکر شده در بیمه نامه است.

person
کاظمی
۲۰ آذر ۱۴۰۰

سلام من ماشینم یکسال امانت بود دست یکی، قرار بود که خودش بیمشو تمدید کنه حالا زده زیرش و تصادف داشته و به من تخفیفی تعلق نگرفته، من باید چکا کنم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۱ دی ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، این مساله حقوقی است و شما باید از یک وکیل بپرسید. اینکه قبلا توافقتون به چه صورت بوده است یا خیر. به هر حال از نظر بیمه پرداخت با صاحب خودرو است.

person
مجتبی اشرفی
۱۳ آذر ۱۴۰۰

سلام، اگر باز فراموش کنیم که بیمه شخص ثالث را تمدید کنیم، جریمه ها به حالت اولیه برخواهد گشت؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۳ آذر ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، بله در صورت تمدید نکردن جریمه ها به حالت قبل بازخواهد گشت.

person
قادر زارع
۱۳ آذر ۱۴۰۰

سلام من هفته پیش خودروی ساینا خریدم، جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث داشت، قرار شد خودش بده اما هنوز چیزی نداده الان چی میشه؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۳ آذر ۱۴۰۰

  سلام بهتر است که برای دریافت پاسخ با شرکت بیمه گر یا کارشناسان بیمه دات کام تماس بگیرید.

person
قزلچی
۱۳ آذر ۱۴۰۰

سلام یعنی اگ از ۱۳ام امسال خودرومونو پلیس ببره پارکینگ، دیگه به خاطر جریمه دیرکرد، جریمه نمیشیم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۳ آذر ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، تمامی جریمه های دیرکرد بیمه شخص ثالث از ۱۳ تا ۴ دی بخشیده خواهد شد.

person
مستمع
۱۳ آذر ۱۴۰۰

سلام بازم امید داشته باشیم که جریمه ها بخشیده میشه؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۳ آذر ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، بخشش جریمه دست بیمه مرکزی است. اینکه دیگر کی اعلام کنند که جریمه ها بخشیده می شوند، معلوم نیست؛ اما توصیه می کنیم که همیشه بیمه نامه شخص ثالث خود را به موقع تمدید کنید.

person
عبدی
۱۳ آذر ۱۴۰۰

سلام جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث همه بخشیده میشه؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۳ آذر ۱۴۰۰

  با سلام دوست عزیز، در تاریخ گفته شده یعنی از امروز ۱۳ اذر تا دی ماه تمامی جریمه های دیرکرد بیمه شخص ثالث وسایل نقلیه موتوری بخشیده خواهد شد.

person
حسن اقامحمدی
۱۱ آذر ۱۴۰۰

سلام، چرا اصلا برای بیمه شخص ثالث جریمه میذارن؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۲ آذر ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، بیمه شخص ثالث یک بیمه نامه اجباری است و همه باید آن را خریداری کنند. برای همین یکی از دلایل جریمه همین مساله است.

person
مرتضی زاده
۱۰ آذر ۱۴۰۰

سلام ممنون از مقاله خوبتون … اطلاعات ساده و کامل نوشته بودید.

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۱ آذر ۱۴۰۰

  خواهش میکنم، خوشحالیم که برایتان مفید بود.

person
لطیف زاده
۱۰ آذر ۱۴۰۰

سلام آیا جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث خودروی مزایده ای رو میشه کم کرد؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۱ آذر ۱۴۰۰

  با سلام، در حالت کلی امکان بخشیدن جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث وجود ندارد مگر اینکه بتوانید از طریق دادگاه و به دلایل از جمله توقیف خودرو و آن هم به خاطر حمل نکردن مواد مخدر حکم بگیرید. برای قسطی کردن هم باید با شرکت بیمه گر خود صحبت کنید.

person
منادی
۱۰ آذر ۱۴۰۰

سلام آیا امکان بخشیدن جریمه بیمه شخص ثالث در همه زمان ها وجود دارد؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۱ آذر ۱۴۰۰

  با سلام، در حالت کلی امکان بخشیدن جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث وجود ندارد مگر اینکه بتوانید از طریق دادگاه و به دلایل از جمله توقیف خودرو و آن هم به خاطر حمل نکردن مواد مخدر حکم بگیرید. برای قسطی کردن هم باید با شرکت بیمه گر خود صحبت کنید.

person
اکبر مشتی
۱۰ آذر ۱۴۰۰

سلام من ی وانت پیکان دارم که ۱۰ ماه بیمه ام را تمدید نکردم و استفاده ای هم نداشتم، جریمه اش چقدر میشه؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۱ آذر ۱۴۰۰

  با سلام، اگر در این مدت بخشودگی جرائم اقدام به تمدید کنید، مبلغی پرداخت نخواهید کرد. در غیر این صورت باید به مبلغ هر روز را در تعداد روزهای ده ماه ضرب کنید.

person
علیرضا محور
۱۰ آذر ۱۴۰۰

با سلام ایا امکان بخشودگی جرائم خودروی توقیف شده در پارکینگ هم وجود دارد؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۱ آذر ۱۴۰۰

  با سلام در این مدت یک هفته ای یعنی از ۱۳ اذر ۱۴۰۰ تا ۳ دی امسال بله وجود دارد. در خصوص روزهای بعد بر اساس قوانین شرکت بیمه گر و طرح های مختلف بیمه مرکزی این تاریخ بخشودگی تغییر خواهد کرد.

person
علی دهقان
۰۹ آذر ۱۴۰۰

سلام این تخفیف بیمه شخص ثالث قابل تمدیده؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۰ آذر ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز این تخفیف نیست، بلکه بخشودگی کامل جریمه بیمه شخص ثالث است که فقط در روزهای خاصی اعمال میشود و بعد از آن قابل تمدید نیست.

person
سلطان
۰۹ آذر ۱۴۰۰

سلام، اینطوری باشه که همه بیمه شخص ثالث را پرداخت نمی کنند تا ی روزی جریمشون بخشیده بشه…این اجحاف در حق دیگرانه

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۰ آذر ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، این بخشودگی جرائم بیمه شخص ثالث فقط برای دوره محدودی تکرار میشه و در صورتی که فرد تصادف کند و منجر به فوت شود، بیمه خسارت او را پرداخت نخواهد کرد.

person
فریبزر
۰۹ آذر ۱۴۰۰

سلام، ما ی ماشین داشتیم که ۴ سال تو پارکینگ مونده بیمشم نکردیم، یعنی وقت نشد تمدید کنیم، آیا الان یعنی جریمش بخشیده میشه؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۰ آذر ۱۴۰۰

  سلام برای دریافت اطلاعات باید با کارشناسان بیمه دات کام با شماره ۰۲۱۴۳۷۲ تماس بگیرید.

person
علی زید
۰۹ آذر ۱۴۰۰

سلام، یعنی حتما باید بیمه شخص ثالث خریداری کنیم تا جریمش بخشیده بشه؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۰ آذر ۱۴۰۰

  بله حتما باید بیمه شخص ثالث خریداری کنید تا جریمه دیرکرد بخشیده شود.

person
جهانگيري
۰۹ آذر ۱۴۰۰

با سلام وعرض ادب و احترام
من از ١۴٠٠/۴/٢۵ متوجه نشدم که بیمه ماشینم به اتمام رسیده تا دیروز یعنی ١۴٠٠/٨/٨که فورا اقدام به خرید بیمه نامه کردم که امروز متوجه شدم بخشودگی از سیزدهم آذرماه اعمال میشه الان با توجه به اینکه بیمه نامه صادر شده امکان استرداد مبلغ هست یا خیر؟اگر راه حلی دارد ممنون میشم بفرمایید

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۹ آذر ۱۴۰۰

  سلام وقت بخیر
  خیر، متاسفانه امکان صدور مجدد بدون جریمه دیرکرد میسر نیست.

person
محمد
۰۱ آذر ۱۴۰۰

سلام تصویر قانون جدید بخشودگی جرایم دیرکرد بیمه ثالث موتورسیکلت و وسایل نقلیه کشاورزی در تابستان
۱۴۰۰

از گجا تهیه کنم

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۱ آذر ۱۴۰۰

  سلام وقت بخیر شما می توانید با مراجعه به بیمه مرکزی بخشنامه ها رو ببینید .

person
محمدمهدی درج
۳۰ آبان ۱۴۰۰

سلام اعلام زمان جدید برای بخشودگی جریمه های بیمه چه موقع است اطلاع دارید؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۳۰ آبان ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز هر سال بیمه مرکزی بر حسب مناسبت ها گاهی طرح های بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث اعلام می کنه و این تاریخ مشخص نیست ولی بر حسب تجربه اصولا تو دهه فجر یه بخشودگی هر سال در نظر گرفته میشه

person
امیر حسین
۲۷ آبان ۱۴۰۰

سلام داداش من متاسفانه نتونسم از این فرصت بیست روزه استفاده کنم خاسم بپرسم دوباره کی طرح بخشودگی جرایم میااد؟ از کجا با خبر بشیم ؟؟؟؟ میشه در جریانم بذارید اگه شبکه اجتماعی جایی هست ک اطلاع میده بدید. با تشکر

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۸ آبان ۱۴۰۰

  سلام وقت بخیر این طرح ها رو بیمه مرکزی اعلام می کنند و ما در سایت و شبکه اجتماعی بیمه دات کام اطلاع رسانی می کنیم.هر ساله اصولا تو دهه فجر هم یه همچنین بخشودگی های بیمه شخص ثالث ارائه می شه و شما می تونید از چنین فرصت هایی با دنبال کردن شبکه های اجتماعی و سایت ما در اسرع وقت مطلع شوید.

   person
   محمد.اصفهان
   ۰۷ اسفند ۱۴۰۰

   سلام
   این قانون مسخره چیه که دولت تصویب کرده؟چرا تخفیف بیمه متعلق ب صاحب پلاکه؟
   چندساله ماشین خریدم صاحب پلاک نمیاد پلاک بزنه.بیمه هم چندساله ب اسم وشماره گواهینامه من صادر شده.
   من باید چکار کنم؟مگه پلاک ماشین تخلف نمیکنه؟منه راننده تخلف وتصادف ندارم نه پلاک یا اتومبیل.قانون رو کی تصویب کرده؟یه فکری براش بکنیدخواهشا

    person
    کارشناس بیمه
    ۰۷ اسفند ۱۴۰۰

    سلام دوست عزیز، دیگر این مساله ای که قانون گذار تعیین کرده است.

person
اشکان
۲۷ آبان ۱۴۰۰

سلام نوبت بعدی بخشودگی جرایم امسال کی اعلام میشه ممنونم

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۸ آبان ۱۴۰۰

  سلام وقت بخیر این طرح ها رو بیمه مرکزی اعلام می کنند و ما در سایت و شبکه اجتماعی بیمه دات کام اطلاع رسانی می کنیم.هر ساله اصولا تو دهه فجر هم یه همچنین بخشودگی های بیمه شخص ثالث ارائه می شه و شما می تونید از چنین فرصت هایی با دنبال کردن شبکه های اجتماعی و سایت ما در اسرع وقت مطلع شوید.

person
حسین
۲۷ آبان ۱۴۰۰

سلام.مثلا اگر من در یک سال کمتر از ۱۰۰روز از ماشینم استفاده بکنم و بقیه روز های سال ماشینم در پارکینگ باشه, باید هزینه بیمه رو برای ۳۶۵ روز کامل پرداخت کنم؟؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۹ آبان ۱۴۰۰

  سلام وقت بخیر حسین عزیز اگر روزهای مشخصی و مرتب پشت سر هم هست مثلا سه ماه تابستان یا پاییز در این حالت شما می توانید از بیمه های کوتاه مدت استفاده کنید در غیر این صورت بیمه شخص ثالث یک ساله باید داشته باشید. ضمنا خرید بیمه شخص ثالث یک ساله نسبت به کوتاه مدت از نظر اقتصادی مقرون به صرفه تر است.

person
حسن بیگدلو
۱۹ آبان ۱۴۰۰

با سلام من یه پراید فروختم اول برج ۳ واز خریدار یه سواری دیگه خریداری کردم و بیمه ماشین قبلی ۲۲ برج ۴ تموم شده و خریدار رفته ماشینو با تخفیف عدم خسارت من بیمه کرده حالا من میخواستم ماشینم و بیمه کنم شرکت بیمه اطلاع داد من تخفیف ندارم لطفا منو راهنمایی کنید من که ماشینم ۷۰ درصد بیمه داشته کسی دیگه ازش استفاده کرده و ماشینی هم که خریدم ۷۰ درصد بیمه داره ولی بهم گفتن نمیتونم ازش استفاده کنم چون به نام شخص صادر میشه حالا من چیکار باید انجام بدم ممنون

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۹ آبان ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز
  لطفاً با واحد نماینده بیمه قبلی تماس بگیرید

  person
  عمیر العمرا
  ۲۷ آبان ۱۴۰۰

  میشه بدید شبکه های اجتماعی تون رو

   person
   کارشناس بیمه
   ۲۹ آبان ۱۴۰۰

   سلام وقت بخیر تمام شبکه های اجتماعی ما در فوتر سایت و صفحه تماس با ما درج شدند می تونید با لینک روی آن ها به شبکه های اجتماعی بیمه دات کام دسترسی داشته باشید.

person
پژمان
۱۰ آبان ۱۴۰۰

ایا تاریخ بخشودگی قابل تمدید هست چرا این خبر را از رسانه اعلام نمیکنند که شخصی مثل بنده که بیکار هستم و با ده ماه تاخیر باید کلی بابت بیمه هزینه کنم ایا بیمه مرکزی کمکی میتونه انجام بده .باور کنید نود درصد مردم اصلا از این طرح خبر نداشتند

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۰ آبان ۱۴۰۰

  سلام وقت بخیر. ضمن تاسف از این که نتونستید از این فرصت استفاده کنید باید بگیم که مدت زمان بخشودگی آبان ماه ۱۴۰۰ یه طرح بیست روزه از ۱۷ مهر تا ۶ آپان بود و بیمه مرکزی این طرح رو در بازه های مختلف سال طی بخشنامه اعلام می کنه . وظیفه و مسئولیت اجتماعی ما اعلام اون از طریق سایت و شبکه های اجتماعی مون بود می تونید اخبار این حوزه رو تو سایت و شبکه های بیمه دات کام دنبال کنید.

person
خاموشی
۰۷ آبان ۱۴۰۰

سلام ببخشید که این سوالو اینجا میپرسم، میدونم ارتباطی نداره اما ایا چیزی به اسم قیمت روز بیمه خودرو وجود داره؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۷ دی ۱۴۰۰

  سلام، خواهش می کنم. باید گفت که ما چیزی به اسم قیمت روز بیمه خودرو نداریم. قیمت بیمه اخر هر سال بر اساس نرخ دیه و تعداد سیلندر مشخص شده و تا سال دیگر ثابت خواهد ماند.

person
مهدی حاجی شیخی
۱۶ مهر ۱۴۰۰

سلام بیمه نامه موتورسیکلت ۳ ماه گذشته درتاریخ ۱۴۰۰/۰۷/۰۵ تمدیدکردم ایاجریمه ماشامل این طرح بخشش می باشدیانه لطفا جواب بدهید.
باتشکر

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۶ مهر ۱۴۰۰

  سلام وقت بخیر مهدی عزیز ، این طرح مخصوص کسانی هست که از تاریخ ۱۷ مهر تا ۶ آبان ۱۴۰۰ می خواهند که بیمه شخص ثالث موتور یا خودروی خودشونو تمدید کنند

person
عادل
۱۳ مهر ۱۴۰۰

باسلام
بخشودگی جریمه دیرکرد بیمه که قراره از ۱۷ مهر اجرا بشه شامل خودرو هم میشه یا فقط موتورسیکلت؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۳ مهر ۱۴۰۰

  سلام وقت بخیر این بخشودگی شامل انواع وسیله نقلیه زمینی یعنی موتور و خودرو میشود با تشکر از توجه شما

person
عرفان
۱۱ مهر ۱۴۰۰

سلام خسته نباشید ایا برای شخصی که راننده موتور سیکلت هست و گواهی نامه رانندگی ندارد ولی بیمه دارد بیمه تاثیری بر حوادث رانندگی او دارد یا یخیر

person
پویا
۰۴ مهر ۱۴۰۰

سلام…اگر بیمه سمند ۴۵۰ روز از آخرین بیمه نامش بگذره چقدر جریمه میخوره؟؟؟
آیا فقط تا یکسال( ۳۶۵ ) روز محاسبه میشه یا نه سقف نداره؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۷ مهر ۱۴۰۰

  سلام پویای عزیز
  جریمه دیرکرد یکسال محاسبه میشه

   person
   محمدی
   ۰۸ مهر ۱۴۰۰

   سلام چ زمانی طرح بخشوندگی جرائم ماشین های سواری میاد لطفا بگین ممنون

    person
    کارشناس بیمه
    ۱۲ مهر ۱۴۰۰

    سلام وقت بخیر آقای محمدی عزیز . ضمن تشکر از توجه شما به مقالات ، خبر خوشی برای شما داریم و به مناسب ۱۷ ربیع الاول ، بخشودگی جرایم کل وسایل نقلیه از جمله خودروها ، موتورسیکلت و … از تاریخ ۱۷ مهر ماه الی ۶ آبان ۱۴۰۰ تصویب شده و قابل اجرا است شما می تونید از این فرصت برای بخشودگی جریمه دیرکرد خودروی خود استفاده کنید و ضمنا در همین مقاله هم به روزرسانی کرده و اطلاع داده ایم . موفق باشید .

person
فاوا
۲۸ شهریور ۱۴۰۰

سلام آیا خودروهای سال۷۵ هم میشه بیمه شخص ثالث کرد؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۸ آذر ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، بله اما شما باید حدود ۱۰% حق بیمه بیشتری را پرداخت کنید.

person
صادق رضایی
۰۹ شهریور ۱۴۰۰

کاش هر چه سریع تر بخشودگی جریمه بیمه شخص ثالث ماشین سواری رو هم بزارن استرس داره بدون بیمه دارم ماشین سوار میشوم و چند ماهی هم هست گذشته جزیمش سنگینه منتظرم که بخشودگی بزارن سریع برم بیمه کنم.

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۹ شهریور ۱۴۰۰

  سلام صادق عزیز ، از توجه ات به سایت بیمه دات کام ممنونیم . چون بیمه شخص ثالث یه بیمه اجباری برای خودروی شماست، ما توصیه می کنیم که هرچه زودتر خودروتون رو بیمه کنید. اگر هم با مبلغ جریمه دیرکرد مشکل داشته باشید، می توانید با بخش فروش و پشتیبانی بیمه دات کام با شماره تماس ۰۲۱۴۳۷۲ ارتباط بگیرید تا بتونند راهکارهایی برای سبک تر شدن مبلغ حق بیمه شخص ثالث ارائه بدهند. با تشکر

person
بهروز داودی
۳۰ مرداد ۱۴۰۰

سلام / طبق بخشنامه بیمه مرکزی که در سایت شما هم هست ، بخشودگی جرائم دیرکرد شامل کلیه خودروهای شخصی و موتور سیکلت و ماشین آلات کشاورزی است ( چرا در زمان خرید آنلاین بیمه نامه جرائم کسر نمیشود ؟ )
بخشودگی جرایم دیرکرد بیمه شخص ثالث ۱۴۰۰
کلیه راکبان و رانندگان وسایل نقلیه که در تمدید بیمه‌نامه شخص ثالث خود تاخیر داشتند و مشمول قانون جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث قرار گرفته بودند، می‌توانند از فرصت پیش رو نهایت استفاده را ببرند.
این بخشودگی در خصوص جریمه بند “ب” ماده ۲۴ قانون بیمه اجباری شخص ثالث صورت می گیرد و دارندگان وسایل نقلیه موتوری، موتورسیکلت ها و ماشین آلات کشاورزی در صورت خرید بیمه نامه یکساله از پرداخت جریمه، معاف خواهند شد.

  person
  نویسنده بیمه
  ۳۰ مرداد ۱۴۰۰

  سلام وقت بخیر بله طرح بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث موتور اجرایی شده است.

person
بهنام
۲۹ مرداد ۱۴۰۰

سلام آیا این طرح بخشش جریمه اجرایی شده؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۳۰ مرداد ۱۴۰۰

  سلام وقت بخیر بله طرح بخشودگی جرایم دیرکرد بیمه شخص ثالث موتورسیکلت اجرایی شده است.

   person
   داریوش
   ۲۸ شهریور ۱۴۰۱

   سلام اگر مهلتش تمام شده، حذف جریمه بیمه شخص ثالث میشه؟

    person
    کارشناس بیمه
    ۲۹ شهریور ۱۴۰۱

    سلام بله برمیگردد.

person
حسین
۲۴ مرداد ۱۴۰۰

چرا دیرکرد تو استعلام بخشیده نمیشه

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۶ مرداد ۱۴۰۰

  با سلام وقت بخیر لطفا سوال خود را روشن تر بیان کنید. چون الان وسیله نقلیه شما معلوم نیست موتور است یا خودرو و این بخشنامه جدید فقط جرایم موتورسیکلت و وسایل نقلیه کشاورزی را معاف کرده است

person
محمد
۲۲ مرداد ۱۴۰۰

سلام، وقت بخیر
من این هفته یه خودرو پراید خریدم بهم گفتن تا ماه دیگه بیمه نامه معتبر و چند روزی هست متوجه شدم بیمه اش سر اومده تکلیف چیه؟ میشه راهنمایی کنید؟ جریمه دیرکرد با من یا فروشنده

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۶ مرداد ۱۴۰۰

  سلام وقت بخیر جریمه دیرکرد به عهده بیمه‌گزار جدید است.

person
مختار موسوی
۲۱ مرداد ۱۴۰۰

جریمه های تاکسی ها رو هم میبخشن؟ ینی فقط یک سال رو بخشودگی داره؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۲ مرداد ۱۴۰۰

  سلام وقت بخیر طرح بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث به همه وسایل نقلیه زمینه از جمله تاکسی‌ها مربوط هست. ولی بخشودگی مشمول شما شود، برای جرایم همه سال‌ها اعمال می‌شود. برای کسب اطلاعات بیشتر، مطالعه مقاله بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث ۱۴۰۰ خودروها و موتورسیکلت‌ها رو از سایت بیمه دات کام بهتون پیشنهاد می‌کنیم.

person
کدخدا
۱۰ مرداد ۱۴۰۰

سلام آیا جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث خودروی مزایده ای رو میشه کم کرد؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۱ آذر ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، بخشش دیرکرد بیمه شخص ثالث در حالت عادی فقط با نامه دادگاه امکان پذیر است.

  person
  محمد ابراهيمی
  ۱۲ دی ۱۴۰۰

  سلام آیا در۲۲بهمن دوباردیرکردبیمه بخشیدی شود

   person
   کارشناس بیمه
   ۱۲ دی ۱۴۰۰

   سلام دوست عزیز در چند سال اخیر در این دهه فجر ، بیمه مرکزی طرح بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث را اجرا کرده است ولی در سال ۱۴۰۰ متاسفانه خبری در این زمینه فعلا منتشر نشده است و به محض دریافت خبر ما در سایت و شبکه های اجتماعی بیمه دات کام اطلاع رسانی خواهیم کرد.

person
سارا
۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

چطوری یادم نره پرداخت کنم جریمه رو

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۲ مرداد ۱۴۰۰

  با سلام شما می تونید تاریخ انقضای اعتبار بیمه تون رو تو بخش یادآور بیمه سایت ما وارد کنید. یک هفته مانده به این تاریخ، کارشناسان بیمه دات کام با شما تماس گرفته و ضمنا پیامکی نیز مبنی بر این مساله دریافت خواهید کرد. سپس می تونید به راحتی اقدام به تمدید بیمه تون کنید

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید