بنر بیمه
26 آذر 1400

جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث (آذر 1400)+ راهکار بخشودگی جریمه دیرکرد

وقتی صحبت از خرید یا تمدید بیمه‌نامه شخص ثالث می‌شود، عوامل زیادی را باید درنظر گرفت. بیمه شخص ثالث از نظر قانونی اجباری است و فقط خسارات شخص ثالث را پوشش می‌دهد. این بدان معناست که هرگونه خسارت یا صدمه ناشی از تصادف بیمه شده با شخص یا اموال دیگر را تحت پوشش قرار می‌دهد. طبق قانون، رانندگی با ماشین و موتور بدون داشتن بیمه شخص ثالث غیرقانونی است و مجازات خاص خودش را در پی دارد. از طرف دیگر، اگر برای تمدید بیمه شخص ثالث خود تعلل کنید و این پرداخت به تعویق بیفتد، می‌بایست جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث را نیز پرداخت کنید! برای اطلاعات بیشتر درباره‌ی این مهم در ادامه ما را دنبال کنید.

بهتر است ابتدا درباره‌ی بیمه شخص ثالث کمی با شما صحبت کنیم:

بیمه شخص ثالث؛ حامی خسارات شما

اگر خودرو یا وسیله نقلیه موتوری در جاده و شهرها استفاده شود، یک شرط قانونی برای آن وجود دارد که باید بیمه شخص ثالث شود.

تا زمانی که بیمه شخص ثالث دارید، از هزینه تعمیرات ناشی از خسارت وارده به وسایل نقلیه، اموال یا افراد در اثر تصادفی که تقصیر شما بوده است، در امان خواهید بود. شرکتی که با فروش بیمه شما را از خطر حفظ می‌کند، تا زمانی که پوشش شما همچنان معتبر باشد، مسئولیت پرداخت هرگونه مطالبات را بر عهده خواهد داشت.

چرا بیمه شخص ثالث اتومبیل مهم است؟

 

بیمه اتومبیل شخص ثالث از آن جهت اهمیت دارد که در صورت صدمه زدن به خودرو یا اموال شخص دیگری در اثر استفاده از خودرو، خسارات وارده را جبران می‌کند.

گرچه به طور معمول ارزان تر است و سطح بالایی از پوشش را ارائه نمی دهد  اما با این وجود سطح محافظت از شما را فراهم می‌کند. به عنوان مثال، اگر بیمه شخص ثالث اتومبیل داشته باشید و به اتومبیل شخصی ضربه بزنید،خسارات وارد شده را بیمه شخص ثالث پرداخت می‌کند. در غیر این صورت، شما مجبورید هزینه های خود را بپردازید، که ممکن است بسیار گران باشد (تصور کنید به بنز جدید کسی ضربه بزنید، و بیمه نداشته باشید چه فاجعه‌ای رخ می‌دهد؟)

راهنمای کامل بیمه شخص ثالث اتومبیل را در این مقاله بخوانید: بیمه شخص ثالث چیست؟ + راهنمای کامل بیمه ثالث خودرو

حال بیایید به بحث اصلی خودمان بازگردیم و بگوییم جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث دقیقا چیست؟!

براساس قانون، همه خودروها حتی اگر در پارکینگ نیز متوقف شده باشند باید دارای بیمه شخص ثالث باشند. این قانون برای تمامی وسایل نقلیه اعم از موتور نیز پابرجاست. به همین علت اگر به تاریخ شروع بیمه‌نامه خودروهای صفر نگاهی بیندازید.تاریخ آن با تاریخ خروج خودرو از کارخانه برابری می‌کند (البته این موضوع برای خودروهای داخلی صدق می‌کند)

لازم است بدانید که بیمه‌نامه‌های شحص ثالث به صورت کوتاه مدت بین 5 روز تا 270 روز صادر شده اما به طور معمول می‌توانند یک ساله باشند.

همچنین برای توضیح بیشتر جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث می‌توان گفت:

جریمه دیرکرد بیمه ثالث بعد از اتمام بیمه خودرو محاسبه می‌شود.این‌که شما بعد از انقضای اعتبار بیمه خود در سطح شهر تردد داشته یا نداشته باشید، تفاوتی را در محاسبه جریمه دیرکرد ایجاد نمی‌کند. در واقع، در هر صورتی این جریمه می‌بایست پرداخت شود. فقط در صورتی این جریمه راه دیگری را در پیش می‌‌‌گیرد که بخشوده شود که شرایط بخشودگی را به شرح زیر اعلام می‌کنیم:

اگر نسبت به تمدید بیمه شخص ثالث وسیله خود اقدام نکرده و آن را به تعویق بیندازید مجبور خواهید شد جریمه دیرکرد را نیز پرداخت نمایید. این جریمه به صورت روزانه محاسبه می‌شود.بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران هرساله جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث را تصویب و به شرکت‌های بیمه ابلاغ خواهد کرد. در ادامه، به نحوه محاسبه جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث در سال 1400 می‌پردازیم.

بهتر است قبل از محاسبه شرایط تعیین هزینه جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث را بدانید:

شرایط تعیین میزان هزینه جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث

جالب است بدانید که جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث تا مدت یک سال به صورت روزانه حساب می‌شود. فرد تابع این قانون باید در زمان تمدید بیمه‌نامه خودرو و صدور بیمه جدید جریمه دیرکرد بیمه را به شرکت بیمه‌گر پرداخت کند. این هزینه شامل:

<< قیمت بیمه شخص ثالث بدون تخفیف تقسیم بر ۳۶۵ روز خواهد بود. عدم تمدید یک سال به بالا به صورت ثابت محاسبه خواهد شد.>>

همچنین عوامل زیادی وجود دارند که مقدار جریمه دیرکرد شخص ثالث را تعیین می‌کنند :

 • نوع خودرو
 • تعداد سیلندر
 • ظرفیت بار ماشین
 • از همه مهم‌تر شرکت بیمه‌گر !

میزان جریمه دیرکرد قیمت بیمه ماشین برای خودروهای سواری در سال ۱۴۰۰ بسته به نوع خودرو و شرکت بیمه‌ای روزانه بین ۳.۸۰۰ تا ۶.۰۰۰ هزار تومان می‌باشد. در ادامه جدول جریمه روزانه خودرو‌های سواری در سال ۱۴۰۰ را مشاهده کنید:

نوع وسیله نقلیه جریمه روزانه دیرکرد بیمه شخص ثالث در سال 1400
سواری کمتر از ۴ سیلندر ۵.۳۰۸ تومان
سواری، پراید، پیکان، سپند ۶.۲۸۵ تومان
سواری سایر ۴ سیلندرها ۷.۳۸۹ تومان
سواری بیش از ۴ سیلندر ۸.۲۶۹ تومان
موتور سیکلت گازی 1.318 تومان
بارکش بیش از 1 تن تا 3 تن 7,830 تومان
بارکش بیش از 3 تن تا 5 تن 9,911 تومان
بارکش بیش از 5 تن تا 10 تن 12,698 تومان
بارکش بیش از 10 تن تا 20 تن 14,776 تومان
بارکش بیش از 20 تن 15,660 تومان
جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث اتومبیل سواری

آیا جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث بخشیده می‌شود؟

خیلی از افراد این سوال را دارند که آیا امکان بخشش جریمه دیرکرد بیمه وجود دارد؟ در جواب پاسخ خوشحال کننده‌ای داریم. بله! اگر خودوری شما در پارکینگ پلیس باشد و بیمه آن تمام شود، با ارائه نامه پارکینگ می‌توانید جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث را پرداخت نکنید. همچنین ممکن است در طرح‌های مختلف شرکت‌های بیمه‌ای جایی برای بخشش این جریمه‌ها وجود داشته باشد!مثلا شرکت بیمه به مناسب سالروز تاسیسش یا مناسبت‌های مرتبط طرح بخشودگی این جرایم را ارائه دهد.

حتی گاهی اوقات بیمه مرکزی نیز به عرصه وارد شده و به مناسبت‌های مختلف مثل 22 بهمن بخشودگی جرایم دیرکرد بیمه شخص ثالث را اعلام می‌نماید! جریمه دیکرد بیمه شخص ثالث در صورتی که خودرو شما در آن زمان دزدیده شده باشد نیز، دریافت نخواهد شد.

بخشودگی جرایم دیرکرد بیمه شخص ثالث  آذر 1400

هر ساله در موقعیت‌های خاص، بیمه مرکزی طرح‌های بخشودگی جرایم دیرکرد بیمه شخص ثالث را تصویب می‌کند. در سال ۱۴۰۰، این سازمان در جهت حمایت از اقشار آسیب پذیر از آسیب­های اجتماعی (به دلیل شرایط اقتصادی ناشی از تحریم­های ظالمانه و پاندمی کرونا) و در راستای ترویج فرهنگ بیمه ­ای و افزایش ضریب نفوذ بیمه ­ای ، 100% مبلغ جریمه بیمه‌گزاران و رانندگان وسایل نقلیه موتوری زمینی فاقد بیمه نامه از 13 آذر ( روز بیمه)  الی پایان 3 دی ۱۴۰۰ به مدت 20 روز در صورت خرید بیمه نامه با مدت اعتبار یک ساله مورد بخشودگی قرار می­گیرند. این طرح با نظر به موافقت رئیس محترم وقت مجمع تامین خسارت بدنی و پیشنهاد رئیس کل بیمه مرکزی در تاریخ 6 مرداد 1400 تصویب شده است. این بخشودگی در خصوص جریمه بند “ب” ماده ۲۴ قانون بیمه اجباری شخص ثالث صورت می گیرد و دارندگان وسایل نقلیه موتوری زمینی در صورت خرید بیمه نامه یکساله از پرداخت جریمه، معاف خواهند شد. این تخفیف برای قیمت بیمه شخص ثالث 1400 شما تاثیر خواهد گذاشت.

 

آیا دیرکرد بیمه شخص ثالث بر روی تخفیف بیمه‌نامه تاثیر می‌گذارد؟

خیر هیچ ارتیباطی با بیمه شخص ثالث ندارد! هر زمانی که از در مدت اعتبار بیمه شخص ثالث، از شرکت بیمه خسارتی دریافت نکنید، به شما تخفیف بیمه شخص ثالث تعلق می‌‌گیرد.

جریمه دیرکرد بیمه بدنه

از آنجا که بیمه بدنه کاملاً اختیاری است، از این رو جریمه دیرکرد شامل آن نمی‌شود؛ اما در صورتی که حداقل سه ماه بگذارد و شخص اقدام به تمدید بیمه بدنه خودروی خود نکند، تمامی تخفیف‌های او صفر خواهد شد. حتی اگر ده سال هم سابقه پرداخت بیمه بدنه داشته باشد. البته میزان زمان بین شرکت‌های بیمه متفاوت است. این مدت زمان در بعضی شرکت‌ها سه ماه و در بعضی شرکت‌های دیگری 5 و بیشتر است. اگر به دنبال کاهش قیمت بیمه بدنه خودرو هستید، بهتر است که هر سال سر موقع آن را تمدید کنید.

یادآور بیمه: خدمت بیمه دات کام برای پیشگیری از جریمه دیرکرد

همانطور که گفتیم، اگر این بیمه‌نامه را در وقت تعیین شده تمدید نکنید، جریمه می‌شوید! اما نیازی به نگرانی برای فراموشی این موضوع نیست. می‌توانید از یادآور بیمه در وب سایت بیمه دات کام استفاده کنید. با استفاده از این آپشن یک هفته مانده به مدت اعتبار از کارشناسان بیمه دات کام پیامک و یا تماس یادآوری دریافت خواهید کرد. همچنین می‌توانید اگر تا به حال بیمه شخص ثالث را خریداری نکردید در این وب سایت به صفحه استعلام بیمه شخص ثالث مراجعه کرده و اطلاعات را تکمیل کنید. پس از خرید اینترنتی بیمه ثالث، بیمه‌نامه به صورت رایگان برای شما ارسال خواهد شد.

خرید اینترنتی بیمه شخص ثالث
استعلام و خرید بیمه ثالث

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
25 دی 1400 / بیمه شخص ثالث

شرایط بیمه شخص ثالث اقساطی+ بدون چک

اگر می‌خواهید بیمه شخص ثالث بخرید و توانایی مالی خرید آن را ندارید این مقاله را بخوانید تا با خرید بیمه قسطی آشنا شوید.

20 دی 1400 / بیمه شخص ثالث

نرخ دیه چیست+ جزئیات و قیمت دیه ۱۴۰۰

متاسفانه براساس آمار پلیس راهور، میزان تصادفات رانندگی در ایران بسیار بالاست. اکثر این تصادفات با خسارات جانی و مالی همراه هستند. قوانین بیمه‌ای برای چنین حوادثی، بیمه شخص ثالث را در تمهیدات

09 دی 1400 / بیمه شخص ثالث

سریع‌ترین راه برای دریافت دیه بعد از تصادف های رانندگی

در برخی از مواقع راننده‌ها نگرانی‌هایی برای تصادف و آسیب‌های جانی و مالی دارند. اگر حادثه‌ای رخ دهد، راننده مقصر باید جبران خسارت کرده و دیه پرداخت کند. برای دریافت دیه بعد از

02 دی 1400 / بیمه شخص ثالث

بیمه حوادث سرنشین و راننده چیست و چه پوشش‌هایی دارد؟

بیمه حواث سرنشین چه مواردی را پوشش می‌دهد؟ با خواندن این مقاله با بیمه حوادث سرنشین یا راننده مقصر بیشتر آشنا شوید.

01 دی 1400 / بیمه شخص ثالث

بیمه شخص ثالث چیست؟+راهنمای کامل بیمه ثالث خودرو( دی ماه 1400)

شاید برای شما هم جالب باشد که بیمه شخص ثالث، پر مخاطب‌ترین نوع بیمه‌ای است که در ایران ارائه می‌شود. از نگاه کارشناسی علت این همه استقبال از بیمه شخص ثالث به اجباری

30 آذر 1400 / بیمه شخص ثالث

تفکیک راننده های کم خطر و پر خطر در قانون جدید بیمه شخص ثالث

تخفیف بیمه شخص ثالث برای رانندگان کم خطر از جمله خانم‌ها را در این مقاله بخوانید!

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
سارا
21 اردیبهشت 1400

چطوری یادم نره پرداخت کنم جریمه رو

  نویسنده بیمه
  22 مرداد 1400

  با سلام شما می تونید تاریخ انقضای اعتبار بیمه تون رو تو بخش یادآور بیمه سایت ما وارد کنید. یک هفته مانده به این تاریخ، کارشناسان بیمه دات کام با شما تماس گرفته و ضمنا پیامکی نیز مبنی بر این مساله دریافت خواهید کرد. سپس می تونید به راحتی اقدام به تمدید بیمه تون کنید

کدخدا
10 مرداد 1400

سلام آیا جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث خودروی مزایده ای رو میشه کم کرد؟

  کارشناس بیمه
  11 آذر 1400

  سلام دوست عزیز، بخشش دیرکرد بیمه شخص ثالث در حالت عادی فقط با نامه دادگاه امکان پذیر است.

  محمد ابراهيمی
  12 دی 1400

  سلام آیا در22بهمن دوباردیرکردبیمه بخشیدی شود

   کارشناس بیمه
   12 دی 1400

   سلام دوست عزیز در چند سال اخیر در این دهه فجر ، بیمه مرکزی طرح بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث را اجرا کرده است ولی در سال 1400 متاسفانه خبری در این زمینه فعلا منتشر نشده است و به محض دریافت خبر ما در سایت و شبکه های اجتماعی بیمه دات کام اطلاع رسانی خواهیم کرد.

مختار موسوی
21 مرداد 1400

جریمه های تاکسی ها رو هم میبخشن؟ ینی فقط یک سال رو بخشودگی داره؟

  نویسنده بیمه
  22 مرداد 1400

  سلام وقت بخیر طرح بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث به همه وسایل نقلیه زمینه از جمله تاکسی‌ها مربوط هست. ولی بخشودگی مشمول شما شود، برای جرایم همه سال‌ها اعمال می‌شود. برای کسب اطلاعات بیشتر، مطالعه مقاله بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث 1400 خودروها و موتورسیکلت‌ها رو از سایت بیمه دات کام بهتون پیشنهاد می‌کنیم.

محمد
22 مرداد 1400

سلام، وقت بخیر
من این هفته یه خودرو پراید خریدم بهم گفتن تا ماه دیگه بیمه نامه معتبر و چند روزی هست متوجه شدم بیمه اش سر اومده تکلیف چیه؟ میشه راهنمایی کنید؟ جریمه دیرکرد با من یا فروشنده

  نویسنده بیمه
  26 مرداد 1400

  سلام وقت بخیر جریمه دیرکرد به عهده بیمه‌گزار جدید است.

حسین
24 مرداد 1400

چرا دیرکرد تو استعلام بخشیده نمیشه

  نویسنده بیمه
  26 مرداد 1400

  با سلام وقت بخیر لطفا سوال خود را روشن تر بیان کنید. چون الان وسیله نقلیه شما معلوم نیست موتور است یا خودرو و این بخشنامه جدید فقط جرایم موتورسیکلت و وسایل نقلیه کشاورزی را معاف کرده است

بهنام
29 مرداد 1400

سلام آیا این طرح بخشش جریمه اجرایی شده؟

  نویسنده بیمه
  30 مرداد 1400

  سلام وقت بخیر بله طرح بخشودگی جرایم دیرکرد بیمه شخص ثالث موتورسیکلت اجرایی شده است.

بهروز داودی
30 مرداد 1400

سلام / طبق بخشنامه بیمه مرکزی که در سایت شما هم هست ، بخشودگی جرائم دیرکرد شامل کلیه خودروهای شخصی و موتور سیکلت و ماشین آلات کشاورزی است ( چرا در زمان خرید آنلاین بیمه نامه جرائم کسر نمیشود ؟ )
بخشودگی جرایم دیرکرد بیمه شخص ثالث ۱۴۰۰
کلیه راکبان و رانندگان وسایل نقلیه که در تمدید بیمه‌نامه شخص ثالث خود تاخیر داشتند و مشمول قانون جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث قرار گرفته بودند، می‌توانند از فرصت پیش رو نهایت استفاده را ببرند.
این بخشودگی در خصوص جریمه بند “ب” ماده ۲۴ قانون بیمه اجباری شخص ثالث صورت می گیرد و دارندگان وسایل نقلیه موتوری، موتورسیکلت ها و ماشین آلات کشاورزی در صورت خرید بیمه نامه یکساله از پرداخت جریمه، معاف خواهند شد.

  نویسنده بیمه
  30 مرداد 1400

  سلام وقت بخیر بله طرح بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث موتور اجرایی شده است.

صادق رضایی
09 شهریور 1400

کاش هر چه سریع تر بخشودگی جریمه بیمه شخص ثالث ماشین سواری رو هم بزارن استرس داره بدون بیمه دارم ماشین سوار میشوم و چند ماهی هم هست گذشته جزیمش سنگینه منتظرم که بخشودگی بزارن سریع برم بیمه کنم.

  کارشناس بیمه
  09 شهریور 1400

  سلام صادق عزیز ، از توجه ات به سایت بیمه دات کام ممنونیم . چون بیمه شخص ثالث یه بیمه اجباری برای خودروی شماست، ما توصیه می کنیم که هرچه زودتر خودروتون رو بیمه کنید. اگر هم با مبلغ جریمه دیرکرد مشکل داشته باشید، می توانید با بخش فروش و پشتیبانی بیمه دات کام با شماره تماس 0214372 ارتباط بگیرید تا بتونند راهکارهایی برای سبک تر شدن مبلغ حق بیمه شخص ثالث ارائه بدهند. با تشکر

فاوا
28 شهریور 1400

سلام آیا خودروهای سال75 هم میشه بیمه شخص ثالث کرد؟

  کارشناس بیمه
  28 آذر 1400

  سلام دوست عزیز، بله اما شما باید حدود 10% حق بیمه بیشتری را پرداخت کنید.

پویا
04 مهر 1400

سلام…اگر بیمه سمند 450 روز از آخرین بیمه نامش بگذره چقدر جریمه میخوره؟؟؟
آیا فقط تا یکسال( 365 ) روز محاسبه میشه یا نه سقف نداره؟

  کارشناس بیمه
  07 مهر 1400

  سلام پویای عزیز
  جریمه دیرکرد یکسال محاسبه میشه

   محمدی
   08 مهر 1400

   سلام چ زمانی طرح بخشوندگی جرائم ماشین های سواری میاد لطفا بگین ممنون

    کارشناس بیمه
    12 مهر 1400

    سلام وقت بخیر آقای محمدی عزیز . ضمن تشکر از توجه شما به مقالات ، خبر خوشی برای شما داریم و به مناسب 17 ربیع الاول ، بخشودگی جرایم کل وسایل نقلیه از جمله خودروها ، موتورسیکلت و … از تاریخ 17 مهر ماه الی 6 آبان 1400 تصویب شده و قابل اجرا است شما می تونید از این فرصت برای بخشودگی جریمه دیرکرد خودروی خود استفاده کنید و ضمنا در همین مقاله هم به روزرسانی کرده و اطلاع داده ایم . موفق باشید .

عرفان
11 مهر 1400

سلام خسته نباشید ایا برای شخصی که راننده موتور سیکلت هست و گواهی نامه رانندگی ندارد ولی بیمه دارد بیمه تاثیری بر حوادث رانندگی او دارد یا یخیر

عادل
13 مهر 1400

باسلام
بخشودگی جریمه دیرکرد بیمه که قراره از ۱۷ مهر اجرا بشه شامل خودرو هم میشه یا فقط موتورسیکلت؟

  کارشناس بیمه
  13 مهر 1400

  سلام وقت بخیر این بخشودگی شامل انواع وسیله نقلیه زمینی یعنی موتور و خودرو میشود با تشکر از توجه شما

مهدی حاجی شیخی
16 مهر 1400

سلام بیمه نامه موتورسیکلت 3 ماه گذشته درتاریخ 1400/07/05 تمدیدکردم ایاجریمه ماشامل این طرح بخشش می باشدیانه لطفا جواب بدهید.
باتشکر

  کارشناس بیمه
  16 مهر 1400

  سلام وقت بخیر مهدی عزیز ، این طرح مخصوص کسانی هست که از تاریخ 17 مهر تا 6 آبان 1400 می خواهند که بیمه شخص ثالث موتور یا خودروی خودشونو تمدید کنند

خاموشی
07 آبان 1400

سلام ببخشید که این سوالو اینجا میپرسم، میدونم ارتباطی نداره اما ایا چیزی به اسم قیمت روز بیمه خودرو وجود داره؟

  کارشناس بیمه
  07 دی 1400

  سلام، خواهش می کنم. باید گفت که ما چیزی به اسم قیمت روز بیمه خودرو نداریم. قیمت بیمه اخر هر سال بر اساس نرخ دیه و تعداد سیلندر مشخص شده و تا سال دیگر ثابت خواهد ماند.

پژمان
10 آبان 1400

ایا تاریخ بخشودگی قابل تمدید هست چرا این خبر را از رسانه اعلام نمیکنند که شخصی مثل بنده که بیکار هستم و با ده ماه تاخیر باید کلی بابت بیمه هزینه کنم ایا بیمه مرکزی کمکی میتونه انجام بده .باور کنید نود درصد مردم اصلا از این طرح خبر نداشتند

  کارشناس بیمه
  10 آبان 1400

  سلام وقت بخیر. ضمن تاسف از این که نتونستید از این فرصت استفاده کنید باید بگیم که مدت زمان بخشودگی آبان ماه 1400 یه طرح بیست روزه از 17 مهر تا 6 آپان بود و بیمه مرکزی این طرح رو در بازه های مختلف سال طی بخشنامه اعلام می کنه . وظیفه و مسئولیت اجتماعی ما اعلام اون از طریق سایت و شبکه های اجتماعی مون بود می تونید اخبار این حوزه رو تو سایت و شبکه های بیمه دات کام دنبال کنید.

حسن بیگدلو
19 آبان 1400

با سلام من یه پراید فروختم اول برج ۳ واز خریدار یه سواری دیگه خریداری کردم و بیمه ماشین قبلی ۲۲ برج ۴ تموم شده و خریدار رفته ماشینو با تخفیف عدم خسارت من بیمه کرده حالا من میخواستم ماشینم و بیمه کنم شرکت بیمه اطلاع داد من تخفیف ندارم لطفا منو راهنمایی کنید من که ماشینم ۷۰ درصد بیمه داشته کسی دیگه ازش استفاده کرده و ماشینی هم که خریدم ۷۰ درصد بیمه داره ولی بهم گفتن نمیتونم ازش استفاده کنم چون به نام شخص صادر میشه حالا من چیکار باید انجام بدم ممنون

  کارشناس بیمه
  19 آبان 1400

  سلام دوست عزیز
  لطفاً با واحد نماینده بیمه قبلی تماس بگیرید

  عمیر العمرا
  27 آبان 1400

  میشه بدید شبکه های اجتماعی تون رو

   کارشناس بیمه
   29 آبان 1400

   سلام وقت بخیر تمام شبکه های اجتماعی ما در فوتر سایت و صفحه تماس با ما درج شدند می تونید با لینک روی آن ها به شبکه های اجتماعی بیمه دات کام دسترسی داشته باشید.

حسین
27 آبان 1400

سلام.مثلا اگر من در یک سال کمتر از 100روز از ماشینم استفاده بکنم و بقیه روز های سال ماشینم در پارکینگ باشه, باید هزینه بیمه رو برای 365 روز کامل پرداخت کنم؟؟

  کارشناس بیمه
  29 آبان 1400

  سلام وقت بخیر حسین عزیز اگر روزهای مشخصی و مرتب پشت سر هم هست مثلا سه ماه تابستان یا پاییز در این حالت شما می توانید از بیمه های کوتاه مدت استفاده کنید در غیر این صورت بیمه شخص ثالث یک ساله باید داشته باشید. ضمنا خرید بیمه شخص ثالث یک ساله نسبت به کوتاه مدت از نظر اقتصادی مقرون به صرفه تر است.

اشکان
27 آبان 1400

سلام نوبت بعدی بخشودگی جرایم امسال کی اعلام میشه ممنونم

  کارشناس بیمه
  28 آبان 1400

  سلام وقت بخیر این طرح ها رو بیمه مرکزی اعلام می کنند و ما در سایت و شبکه اجتماعی بیمه دات کام اطلاع رسانی می کنیم.هر ساله اصولا تو دهه فجر هم یه همچنین بخشودگی های بیمه شخص ثالث ارائه می شه و شما می تونید از چنین فرصت هایی با دنبال کردن شبکه های اجتماعی و سایت ما در اسرع وقت مطلع شوید.

امیر حسین
27 آبان 1400

سلام داداش من متاسفانه نتونسم از این فرصت بیست روزه استفاده کنم خاسم بپرسم دوباره کی طرح بخشودگی جرایم میااد؟ از کجا با خبر بشیم ؟؟؟؟ میشه در جریانم بذارید اگه شبکه اجتماعی جایی هست ک اطلاع میده بدید. با تشکر

  کارشناس بیمه
  28 آبان 1400

  سلام وقت بخیر این طرح ها رو بیمه مرکزی اعلام می کنند و ما در سایت و شبکه اجتماعی بیمه دات کام اطلاع رسانی می کنیم.هر ساله اصولا تو دهه فجر هم یه همچنین بخشودگی های بیمه شخص ثالث ارائه می شه و شما می تونید از چنین فرصت هایی با دنبال کردن شبکه های اجتماعی و سایت ما در اسرع وقت مطلع شوید.

محمدمهدی درج
30 آبان 1400

سلام اعلام زمان جدید برای بخشودگی جریمه های بیمه چه موقع است اطلاع دارید؟

  کارشناس بیمه
  30 آبان 1400

  سلام دوست عزیز هر سال بیمه مرکزی بر حسب مناسبت ها گاهی طرح های بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث اعلام می کنه و این تاریخ مشخص نیست ولی بر حسب تجربه اصولا تو دهه فجر یه بخشودگی هر سال در نظر گرفته میشه

محمد
01 آذر 1400

سلام تصویر قانون جدید بخشودگی جرایم دیرکرد بیمه ثالث موتورسیکلت و وسایل نقلیه کشاورزی در تابستان
۱۴۰۰

از گجا تهیه کنم

  کارشناس بیمه
  01 آذر 1400

  سلام وقت بخیر شما می توانید با مراجعه به بیمه مرکزی بخشنامه ها رو ببینید .

جهانگيري
09 آذر 1400

با سلام وعرض ادب و احترام
من از ١٤٠٠/٤/٢٥ متوجه نشدم كه بيمه ماشينم به اتمام رسيده تا ديروز يعني ١٤٠٠/٨/٨كه فورا اقدام به خريد بيمه نامه كردم كه امروز متوجه شدم بخشودگي از سيزدهم آذرماه اعمال ميشه الان با توجه به اينكه بيمه نامه صادر شده امكان استرداد مبلغ هست يا خير؟اگر راه حلي دارد ممنون ميشم بفرماييد

  کارشناس بیمه
  09 آذر 1400

  سلام وقت بخير
  خیر، متاسفانه امکان صدور مجدد بدون جریمه دیرکرد میسر نیست.

علی زید
09 آذر 1400

سلام، یعنی حتما باید بیمه شخص ثالث خریداری کنیم تا جریمش بخشیده بشه؟

  کارشناس بیمه
  10 آذر 1400

  بله حتما باید بیمه شخص ثالث خریداری کنید تا جریمه دیرکرد بخشیده شود.

فریبزر
09 آذر 1400

سلام، ما ی ماشین داشتیم که 4 سال تو پارکینگ مونده بیمشم نکردیم، یعنی وقت نشد تمدید کنیم، آیا الان یعنی جریمش بخشیده میشه؟

  کارشناس بیمه
  10 آذر 1400

  سلام برای دریافت اطلاعات باید با کارشناسان بیمه دات کام با شماره 0214372 تماس بگیرید.

سلطان
09 آذر 1400

سلام، اینطوری باشه که همه بیمه شخص ثالث را پرداخت نمی کنند تا ی روزی جریمشون بخشیده بشه…این اجحاف در حق دیگرانه

  کارشناس بیمه
  10 آذر 1400

  سلام دوست عزیز، این بخشودگی جرائم بیمه شخص ثالث فقط برای دوره محدودی تکرار میشه و در صورتی که فرد تصادف کند و منجر به فوت شود، بیمه خسارت او را پرداخت نخواهد کرد.

علی دهقان
09 آذر 1400

سلام این تخفیف بیمه شخص ثالث قابل تمدیده؟

  کارشناس بیمه
  10 آذر 1400

  سلام دوست عزیز این تخفیف نیست، بلکه بخشودگی کامل جریمه بیمه شخص ثالث است که فقط در روزهای خاصی اعمال میشود و بعد از آن قابل تمدید نیست.

علیرضا محور
10 آذر 1400

با سلام ایا امکان بخشودگی جرائم خودروی توقیف شده در پارکینگ هم وجود دارد؟

  کارشناس بیمه
  11 آذر 1400

  با سلام در این مدت یک هفته ای یعنی از 13 اذر 1400 تا 3 دی امسال بله وجود دارد. در خصوص روزهای بعد بر اساس قوانین شرکت بیمه گر و طرح های مختلف بیمه مرکزی این تاریخ بخشودگی تغییر خواهد کرد.

اکبر مشتی
10 آذر 1400

سلام من ی وانت پیکان دارم که 10 ماه بیمه ام را تمدید نکردم و استفاده ای هم نداشتم، جریمه اش چقدر میشه؟

  کارشناس بیمه
  11 آذر 1400

  با سلام، اگر در این مدت بخشودگی جرائم اقدام به تمدید کنید، مبلغی پرداخت نخواهید کرد. در غیر این صورت باید به مبلغ هر روز را در تعداد روزهای ده ماه ضرب کنید.

منادی
10 آذر 1400

سلام آیا امکان بخشیدن جریمه بیمه شخص ثالث در همه زمان ها وجود دارد؟

  کارشناس بیمه
  11 آذر 1400

  با سلام، در حالت کلی امکان بخشیدن جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث وجود ندارد مگر اینکه بتوانید از طریق دادگاه و به دلایل از جمله توقیف خودرو و آن هم به خاطر حمل نکردن مواد مخدر حکم بگیرید. برای قسطی کردن هم باید با شرکت بیمه گر خود صحبت کنید.

لطیف زاده
10 آذر 1400

سلام آیا جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث خودروی مزایده ای رو میشه کم کرد؟

  کارشناس بیمه
  11 آذر 1400

  با سلام، در حالت کلی امکان بخشیدن جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث وجود ندارد مگر اینکه بتوانید از طریق دادگاه و به دلایل از جمله توقیف خودرو و آن هم به خاطر حمل نکردن مواد مخدر حکم بگیرید. برای قسطی کردن هم باید با شرکت بیمه گر خود صحبت کنید.

مرتضی زاده
10 آذر 1400

سلام ممنون از مقاله خوبتون … اطلاعات ساده و کامل نوشته بودید.

  کارشناس بیمه
  11 آذر 1400

  خواهش میکنم، خوشحالیم که برایتان مفید بود.

حسن اقامحمدی
11 آذر 1400

سلام، چرا اصلا برای بیمه شخص ثالث جریمه میذارن؟

  کارشناس بیمه
  12 آذر 1400

  سلام دوست عزیز، بیمه شخص ثالث یک بیمه نامه اجباری است و همه باید آن را خریداری کنند. برای همین یکی از دلایل جریمه همین مساله است.

عبدی
13 آذر 1400

سلام جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث همه بخشیده میشه؟

  کارشناس بیمه
  13 آذر 1400

  با سلام دوست عزیز، در تاریخ گفته شده یعنی از امروز 13 اذر تا دی ماه تمامی جریمه های دیرکرد بیمه شخص ثالث وسایل نقلیه موتوری بخشیده خواهد شد.

مستمع
13 آذر 1400

سلام بازم امید داشته باشیم که جریمه ها بخشیده میشه؟

  کارشناس بیمه
  13 آذر 1400

  سلام دوست عزیز، بخشش جریمه دست بیمه مرکزی است. اینکه دیگر کی اعلام کنند که جریمه ها بخشیده می شوند، معلوم نیست؛ اما توصیه می کنیم که همیشه بیمه نامه شخص ثالث خود را به موقع تمدید کنید.

قزلچی
13 آذر 1400

سلام یعنی اگ از 13ام امسال خودرومونو پلیس ببره پارکینگ، دیگه به خاطر جریمه دیرکرد، جریمه نمیشیم؟

  کارشناس بیمه
  13 آذر 1400

  سلام دوست عزیز، تمامی جریمه های دیرکرد بیمه شخص ثالث از 13 تا 4 دی بخشیده خواهد شد.

قادر زارع
13 آذر 1400

سلام من هفته پیش خودروی ساینا خریدم، جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث داشت، قرار شد خودش بده اما هنوز چیزی نداده الان چی میشه؟

  کارشناس بیمه
  13 آذر 1400

  سلام بهتر است که برای دریافت پاسخ با شرکت بیمه گر یا کارشناسان بیمه دات کام تماس بگیرید.

مجتبی اشرفی
13 آذر 1400

سلام، اگر باز فراموش کنیم که بیمه شخص ثالث را تمدید کنیم، جریمه ها به حالت اولیه برخواهد گشت؟

  کارشناس بیمه
  13 آذر 1400

  سلام دوست عزیز، بله در صورت تمدید نکردن جریمه ها به حالت قبل بازخواهد گشت.

کاظمی
20 آذر 1400

سلام من ماشینم یکسال امانت بود دست یکی، قرار بود که خودش بیمشو تمدید کنه حالا زده زیرش و تصادف داشته و به من تخفیفی تعلق نگرفته، من باید چکا کنم؟

  کارشناس بیمه
  01 دی 1400

  سلام دوست عزیز، این مساله حقوقی است و شما باید از یک وکیل بپرسید. اینکه قبلا توافقتون به چه صورت بوده است یا خیر. به هر حال از نظر بیمه پرداخت با صاحب خودرو است.

خان
22 آذر 1400

سلام من پراید دارم و چند سال دارم بیمش میکنم ولی سند و پلاک بنامم نیست و طرف غریبه هست، الان پژو خریدم و تمام مدارکش بنامم می‌باشد آیا میشود تخفیفهای پراید را قبل از فروش به ماشین جدیدم انتقال دهم

  کارشناس بیمه
  25 آذر 1400

  سلام دوست عزیز تخفیفات برای پلاک ذکر شده در بیمه نامه است.

حمید زاهدجو
22 آذر 1400

سلام..
من ماشینم از خرداد ماه خرابه و در پارکینگ منزل متوقف است.. ب نظر شما ۲۲ بهمن طرحی مبنی بر بخشودگی جرایم دیر کرد هست..؟؟؟
با تشکر.

  کارشناس بیمه
  23 آذر 1400

  سلام دوست عزیز
  اطلاعی در این مورد نداریم
  لطفاً با بیمه مرکزی تماس بگیرید ولی توضیه مون این هست که همین الان از فرصت بخشودگی بیمه شخص ثالث استفاده و بیمه خود را از کارگزاری های آنلاین بیمه یا نمایندگی های شرکت های بیمه تهیه کنید اگر نیاز به کمک یا تخفیفی هم داشتید تیم بیمه دات کام در خدمت شماست

سیمین دانشور
26 آذر 1400

چگونه‌ بیمه شخص ثالث ۶ ماهه بگیرم هرجور میخام وارد بشم سیستم شما همون یکسال میزنه چطور وارد بشم برا ۶ماه

  کارشناس بیمه
  27 آذر 1400

  سلام سیمین عزیز اگر با موبایل خرید میکنید هنگام نمایش قیمت های شرکت های بیمه در پایین صفحه موبایل گزینه «فیلترها» درج شده است. با استفاده از این گزینه مدت بیمه نامه را تغییر دهید.

امید
26 آذر 1400

سلام ۵ ماه از بیمه شخص ثالث گذشته ماشین پارکینگ خونه است ، فراموش کردیم بیمه کنیم الان برای یکسال بیمه چقدر باید هزینه کنیم ؟ ،امکانش هست راهنمایی بفرمایید

  کارشناس بیمه
  27 آذر 1400

  سلام دوست عزیز جریمه دیرکرد تا دوم دی ماه بخشیده شده است. این هفته بهترین فرصت تمدید بیمه شماست

سپهر طلایی
28 آذر 1400

سلام خودروی من به سرقت رفت، بعد که پیدا شده چون خودرو در پارکینگ بوده می تونم از جریمه بیمه شخص ثالث بخشیده میشه، اما حالا شرکت بیمه گر اعلام کرده که دستور قضایی برای بخشش جریمه خودرو بیارم الان من کجا باید برم؟

  کارشناس بیمه
  28 آذر 1400

  سلام، شما باید به کلانتری که خودرو را پیدا کرده مراجعه کرده و از آن ها شعبه دادسرا بپرسید. سپس در آنجا دستور مورد نیاز خود را دریافت کنید.

رضا
28 آذر 1400

سلام بیمه شخص ثالث چند نفرو پوشش میده؟

  کارشناس بیمه
  28 آذر 1400

  سلام دوست عزیز، بر اساس مصوبه سال 95، تا 10 نفر دیه پرداخت خواهد شد.

توفیق
07 دی 1400

سلام آیا جریمه دیرکرد روی قیمت انواع بیمه شخص ثالث تاثیر هم داره؟

  کارشناس بیمه
  08 دی 1400

  سلام دوست عزیز، بله اگر در تمدید بیمه شخص ثالث خود تعلل کنید، باید قیمت بیشتری را بپردازید.

زین الدین
07 دی 1400

سلام من اومدم قیمت آنلاین بیمه ماشین رو بگیرم، جریمه دیرکرد دارم، ی قیمت فضایی بهم داد چرا؟ بر چه اساسی؟

  کارشناس بیمه
  08 دی 1400

  سلام دوست عزیز، باید دقیق توضیح دهید که چه اطلاعاتی را وارد کرده اید، برای مشاوره بهتر می توانید با کارشناسان بیمه دات کام تماس بگیرید.

چنگیزی
07 دی 1400

سلام نکته ای که به نظرم شما متذکر نشده اید، البته در خصوص قیمت آنلاین بیمه شخص ثالث این است که درصدها برای خودروهای متفاوت مختلف است. البته نمیدونم درست میگم یا نه.

  کارشناس بیمه
  08 دی 1400

  سلام دوست عزیز، ممنون از نظرتون. بله برای خودروهایی با کاربری متفاوت، قیمت بیمه هم فرق خواهد داشت.

جهان
15 دی 1400

این مطالب همش حرف مفت هست بیمه اجباری باید فقط برای ماشینهای باشد که از صبح که استارت میخوره تا غروب تو خیابون جاده در حال حرکت هستند و در تول سال ۱۰۰٪ از بیمه استفاده میکنند نه افرادی امسال من که ظرف ۳ سال ماشینم ۲۰ هزار کیلومتر کار کرده و ۳۰ سال کامل دارم پول بیمه میدم و هیچ فرقی ندارن سال که زور هست ۱۳ ماهه . این مراکز معاینه فنی هم از بیمه بدتر کارایی که نداره فقط مرکز نون دونی شده برای پرسنل راهنمایی رانندگی تا زمانی که سر خدمت هستن مردمم رو جریمه میکنند و بعد باز هم مرکز گوش بری میشه براشون.

  کارشناس بیمه
  15 دی 1400

  سلام دوست عزیز توجه به نرخ بالای تصادفات و حوادثی که در کمین خودروها و رانندگان هستند، الزام قانونی بیمه شخص ثالث را منطقی می کند.

محبت
24 دی 1400

اگر به جریمه دیرکرد اعتراض داشته باشیم، باید چه کار کنیم؟

  کارشناس بیمه
  24 دی 1400

  سلام جریمه دیرکرد به صورت سیستمی محاسبه می شود و دقیقا از تاریخ روزی که تمام شده است. در این خصوص اشتباه خیلی کم است اما می توانید با شرکت بیمه گر خود تماس بگیرید.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید