19 شهریور 1402

جریمه دیرکرد بیمه موتور سیکلت 1402 را بشناسید و سه سوته پرداخت کنید

همانند قانونی که برای خودروها وجود دارد، استفاده از بیمه شخص ثالث برای تمامی موتورسواران الزامی است. در صورت عدم توجه به این قانون، جریمه دیرکرد بیمه موتور سیکلت برای مالک وسیله نقلیه ثبت می‌شود. جریمه بیمه موتور هم مانند خودرو به صورت روزانه و برای یکسال محاسبه می‌شود. ریسک بروز حوادث رانندگی برای راکبان موتورسیکلت بیش از رانندگان خودرو است. از آنجا که پوشش حوادث سرنشین به بیمه شخص ثالث اضافه شده است، خرید این بیمه‌نامه برای دارندگان موتورسیکلت یک موضوع مهم و غیرقابل چشم‌پوشی است؛ اما بر اساس آمار منتشر شده از صندوق تامین خسارت‌های بدنی کشور در خرداد 1402، فقط 1.5 میلیون مورد از 11.5 میلیون موتورسیکلت، دارای بیمه شخص ثالث هستند؛ چیزی حدود 13 درصد.

بیمه مرکزی در راستای حمایت از اقشار ضعیف و آسیب‌پذیر جامعه و تشویق موتورسیکلت‌سواران به تهیه بیمه‌نامه شخص ثالث، در طول سال برای مدت زمان محدودی جریمه دیرکرد بیمه موتور را می‌بخشد. با توجه به این موضوع دارندگان موتورسیکلت می‌توانند بدون پرداخت جریمه دیرکرد، بیمه‌نامه شخص ثالث وسیله نقلیه خود را تمدید کنند. طرح بخشودگی جرایم دیرکرد بیمه شخص ثالث موتورسیکلت به مناسبت هفته دولت، از 2 تا 18 شهریور 1402 اجرا خواهد شد. در این مقاله از مجله بیمه، قصد داریم در مورد جریمه بیمه نکردن موتور سیکلت با شما صحبت کنیم. پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

جریمه دیرکرد بیمه موتور سیکلت چیست؟

بیمه موتور برای رانندگی با موتور سکیلت اجباری است.

بیمه موتور برای رانندگی با موتور سکیلت اجباری است.

جریمه دیرکرد بیمه موتور سیکلت در واقع به مبلغی گفته می‌شود که بیمه‌‌گزار برای عدم تمدید به موقع بیمه‌نامه خود، باید پرداخت کند. در واقع، اگر اعتبار بیمه‌نامه به اتمام برسد و بیمه‌گزار اقدام به تمدید آن در موعد مقرر نکند، می‌بایست جریمه دیرکرد بیمه موتور سیکلت را بپردازد. این مبلغ هر سال تغییر می‌کند و وابسته به حق بیمه پایه است. این جریمه بر مبنای اجباری بودن تهیه بیمه ثالث اعمال می‌شود تا مالکین خودرو و موتور، به قوانین رسمی کشور عمل کنند.

شرایط و نحوه محاسبه جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث موتور

فرمول محاسبه جریمه بیمه شخص ثالث

نحوه محاسبه جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث موتور

طبق قوانین بیمه مرکزی، جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث موتور حداکثر برای 365 روز اعمال می‌شود. مقدار این جریمه بر اساس نرخ پایه بیمه شخص ثالث در هر سال متفاوت است. به عنوان مثال اگر امسال نرخ پایه قیمت بیمه موتور شما 3 میلیون و 650 هزار تومان باشد، جریمه دیرکرد آن به ازای هر یک روز تأخیر در تمدید، از تقسیم این عدد بر 365 بدست می‌آید که معادل 10 هزار تومان است.

این جریمه در شرایط زیر به حق بیمه شخص ثالث موتورسیکلت شما افزوده می‌شود:

 • عدم تهیه بیمه موتور سیکلت از زمان خرید وسیله نقلیه
 • عدم تمدید به موقع بیمه موتور پس از پایان بیمه‌نامه قبلی

توجه داشته باشید که طبق قوانین بیمه مرکزی،  جریمه دیرکرد بیمه موتور سیکلت هیچ تاثیری بر تخفیف عدم خسارت این بیمه‌نامه نخواهد داشت. پس در صورت داشتن جریمه دیرکرد، از تخفیف عدم خسارت شما کسر نخواهد شد.

نرخ جریمه دیرکرد بیمه موتور سیکلت ۱۴۰۲ چقدر است؟

قیمت بیمه شخص ثالث موتورهای دنده‌ای یک سیلندر در حالت پایه برای سال 1402، معادل 924،300 است. در صورتی که بیشتر از یک سال از سررسید بیمه ثالث شما گذشته باشد، باید مبلغی معادل یک حق بیمه کامل را به عنوان جریمه دیرکرد پرداخت کنید.

در جدول زیر، جریمه نداشتن بیمه انواع موتور به ازای هر روز در سال 1402 را مشاهده می‌کنید:

نوع موتورسیکلت

مبلغ جریمه دیرکرد روزانه

موتور سیکلت گازی

2073 تومان

موتور سیکلت دنده‌ای تک سیلندر

2533 تومان

موتور سیکلت دنده‌ای دو سیلندر (و بیشتر)

2782 تومان

موتور سیکلت سه چرخ و سایدکار

2992 تومان

 

توقف توسط پلیس راهنمایی و رانندگی، از عواقب نداشتن بیمه شخص ثالث موتور سیلکت

یکی دیگر از عواقبی که در اثر عدم تمدید به موقع بیمه‌نامه موتورسیکلت رخ می‌دهد، جریمه‌های پلیس راهنمایی و رانندگی‌ست. اگر پلیس موتورسیکلت فاقد بیمه شخص ثالث شما را شناسایی کند، می‌تواند آن را تا زمان ارائه بیمه‌‎نامه معتبر در پارکینگ متوقف کند. در این صورت، برای ترخیص موتور سیکلت می‌بایست مدارک معین را ارائه و جریمه را پرداخت کنید. قطعا هیچ کس دوست ندارد در چاله‌ی توقیف وسیله نقلیه و فرآیند پیچیده ترخیص از پارکینگ بی‌افتد. پس بهتر است همواره از اعتبار بیمه شخص ثالث موتور خود مطمئن باشید.

راهنمای بیمه موتور سیکلت را در این صفحه بخوانید!

بیمه موتور خسارات جانی و مالی در تصادفات را جبران می‌کند.

بیمه موتور خسارات جانی و مالی در تصادفات را جبران می‌کند.

بهترین زمان تمدید بیمه موتور سیکلت

بهترین زمانی که می‌توانید بیمه موتورسیکلت خود را تمدید کنید، یک هفته پیش از سررسید بیمه‌نامه فعلی است. از ساعت 24 روزی‌که بیمه موتور را خریداری می‌کنید تا ساعت 24 آخرین روز درج شده به عنوان پایان اعتبار بیمه، موتور شما تحت پوشش شرکت بیمه‌گر قرار دارد.اما حتی اگر یک روز دیرتر عملیات تمدید انجام شود، باید جریمه نداشتن بیمه موتور را برای همان یک روز پرداخت کنید.

پیشنهاد می‌شود که تمدید بیمه‌نامه را تا روز آخر به تعویق نیاندازید، زیرا ممکن است در فرآیند صدور بیمه‌نامه جدید مشکلی پیش آید. در این شرایط، بیمه‌گزار مجبور خواهد بود، مدتی بدون بیمه با موتورسیکلت خود تردد کند. اگر بیمه‌نامه نداشته باشید و حادثه‌ای رخ دهد، بیمه آن را پوشش نمی‌دهد. پرداخت خسارت‌ در این شرایط بر عهده‌ی خود بیمه‌گزار خواهد بود. شما 30 روز پیش از پایان اعتبار بیمه‌نامه فعلی، می‌توانید نسبت به تمدید آن اقدام کنید؛ اما بیمه شما پس از اتمام بیمه‌نامه قبلی صادر می‌شود.

اگر می‌ترسید که به دلیل مشغله‌های کاری و… تاریخ تمدید بیمه موتورسیکلت خود را فراموش کنید، حتما به عواقب کار بیاندیشید. توقیف موتورسیکلت یا عدم پرداخت خسارت موتور در جریان تصادف، مشکل کوچکی نیست. تیم بیمه دات کام یک راهکار خوب به شما ارائه می‌کند: یادآور بیمه.

یادآور بیمه؛ خدمت بیمه دات کام در جهت جلوگیری از جریمه دیرکرد بیمه

از آنجایی که هر شخصی این روزها مشغله های زیادی دارد، فراموش کردن تاریخ سر رسید بیکه موتورسیکلت مسئله چندان عجیبی نیست! در واقع با این همه مشغله اگر فراموش نکنیم جای تعجب دارد!برای این که بتوانید سر موقع بیمه‌نامه خود را تمدید کنید یا برای موتورسیکلت خود بیمه‌نامه خریداری کنید،می‌توانید از یادآور بیمه ‎نامه بیمه دات کام استفاده کنید.

نحوه استفاده از خدمت یادآور بیمه

نحوه جلوگیری از جریمه دیرکرد بیمه

نحوه جلوگیری از جریمه دیرکرد بیمه

در ادامه نحوه استفاده از یادآور بیمه سایت بیمه دات کام را مشاهده می‌نمایید:

 1. از طریق لینک روبه رو وارد صفحه یادآور بیمه شوید: یادآور بیمه شخص ثالث موتورسیکلت
 2. تاریخ انقضای بیمه موتور خود را وارد نمایید.
 3. یک هفته مانده به پایان تاریخ اعتبار بیمه موتور، پیامک یادآوری تمدید بیمه‌نامه موتورسیکلت برایتان ارسال خواهد شد.
 4. به دلیل تعدد پیامک‌های دریافتی، احتمال دارد شما توجهی به پیامک‌های خود نداشته باشید. نگران نباشید! کارشناسان بیمه دات کام با شما تماس تلفنی نیز خواهند گرفت. شما می‌توانید در این تماس، کاملا از این اتمام بیمه‌نامه مطلع شوید.
 5. خدمت رایگان یادآور بیمه دات کام، خدمت مطلوبی در جهت پیشگیری از جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث تلقی می‌شود. از آن غافل نشوید.

بخشودگی جرایم دیرکرد بیمه موتور سیکلت

رئیس کل بیمه مرکزی بیمه مرکزی ایران، باری دیگر پیشنهاد بخشودگی جرائم دیرکرد بیمه موتور سیکلت را جهت حمایت از اقشار آسیب دیده جامعه و ترویج فرهنگ بیمه را مطرح کرد و با موافقت رئیس مجمع عمومی صندوق تأمین خسارت این سازمان مواجه شد. بر اساس این بخشنامه، جریمه دیرکرد بیمه موتور سیکلت و تمامی وسایل نقلیه زمینی اعم از سواری، تراکتور، ماشین آلات کشاورزی و… در صورت تمدید بیمه شخص ثالث به صورت یکساله بخشیده خواهد شد. این طرح اولین طرح بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث در سال 1402 است و افرادی که چنین شرایطی دارند، بهتر است از آن نهایت استفاده را داشته باشند.

طبق گفته‌ی سخنگوی بیمه مرکزی در حال حاضر کمتر از ۲۰ درصد کل موتورسواران کشور دارای بیمه شخص ثالث هستند و ۱۰ میلیون موتور سیکلت فاقد بیمه ثالث هستند. به همین خاطر با پیشنهاد رئیس کل بیمه مرکزی، امسال هم طرح بخشودگی جریمه دیرکرد بیمه موتور سیکلت برنامه ریزی شد. توجه داشته باشید برای اینکه شامل این طرح شوید، باید حتماً بیمه شخص ثالث یکساله خریداری کنید؛ بیمه‌نامه‌های کوتاه مدت در برگیرنده‌ی تخفیف 100 درصدی جرایم نمی‌شوند.

خرید بیمه موتور

تمدید یا خرید آنلاین بیمه موتورسیکلت از سایت بیمه دات کام

اگر نیاز به خرید یا تمدید بیمه موتور سیکلت دارید، هم اکنون امکان استعلام آنلاین نرخ بیمه موتور سیکلت و یا خرید آنلاین بیمه شخص ثالث موتور در بیمه دات کام فراهم است. اگر نیاز به اطلاعات کافی در خصوص بیمه مورد نیازتان دارید، می‌توانید با شماره تلفن 0214372 با کارشناسان بیمه تماس حاصل فرمایید. ما هرگونه راهنمایی و اطلاعات مربوط به بیمه موتور را در اختیار شما خواهیم گذاشت.

چرا وب سایت بیمه دات کام را انتخاب کنید؟

ممکن است این سوال برای شما ایجاد شده باشد که چرا باید از وب سایت بیمه دات کام استفاده کنم؟ چه مزایایی برای من دارد؟

در جواب این سوال می‌توان گفت: بیمه‌گزار می‌تواند در کمترین زمان ممکن از مقاله‌ها و مطالب تخصصی وب سایت ما استفاده کند. این تلاش ما در جهت ارتقای فرهنگ بیمه در ایران می‌تواند نقش مهمی را ایفا کند.

امکان بهره گرفتن از خدمات مشاوره تخضصی بیمه از بخش پشتیبانی فروش بیمه دات کام فراهم است. این خدمات بیمه دات کام که به بیمه‌گزار کمک می‌کند تا بهترین بیمه مورد نظر خود را پیدا کند، و به راحتی به صورت آنلاین اقدام به خرید بیمه موتورسیکلت کند. بیمه‌گزار به کمک مقایسه می‌تواند بهترین و ارزان‌ترین بیمه متناسب با شرایط خود را انتخاب و خریداری کند. در صورتی که ابهام یا سوالی در خصوص جریمه دیرکرد بیمه موتور سیکلت دارید، آن را در قسمت دیدگاه‌ها برای ما ثبت کنید. کارشناسان بیمه دات کام در اسرع وقت شما را راهنمایی می‌کنند.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
person
احمد
17 شهریور 1402

سلام،من موتورسیکلت خریدم۲روز مدلش۸۳اما بیمه نداره امکان پرداخت اقساط جریمه دیرکرد ۱ساله هستش؟

  person
  نویسنده بیمه
  18 شهریور 1402

  سلام. تا پایان امروز 18 شهریور می توانید بدون پرداخت جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث، موتور خود را بیمه کنید. کافی است بیمه شخص ثالث یکساله را به صورت اقساطی یا نقدی خریداری کنید.

person
داریوش خردادیان
16 مهر 1401

جریمه دیرکرد بیمه موتور سیکلت رو اینترنتی میشه پرداخت کرد؟

  person
  کارشناس بیمه
  17 مهر 1401

  سلام در هنگام تمدید جریمه دیرکرد را هم پرداخت خواهید کرد.

  person
  مهدی
  28 آبان 1401

  سلام ببخشید من ی موتور مدل ۸۷ خریدم از سال ۹۰ ک میشه حدودا ۱۱ سال دیگه بیمه نشده حدا چقد باید جریمه پرداخت کنم

   person
   کارشناس بیمه
   28 آبان 1401

   سلام در هنگام خرید اطلاعات را وارد کنید تا جریمه دیرکرد به شما نماش داده شود.

person
Reza
26 فروردین 1401

سلام دیروز یه موتور هندا 95 خریدم بعد اومدم بیمش کنم گفتن که از اول بیمه نبوده جریمه دیرکرد داره حدود700هزار تومن. حالا بنظر شما عید فطر 1401ممکنه دستور بدند که بخشیده بشه جریمه دیرکرد.

  person
  کارشناس بیمه
  26 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، شما اول از همه باید این مساله رو از صاحب موتور قبلی پیگیری کنید دوم اینکه بخشودگی جرائم تاریخ مشخصی ندارد. اینکه آیا اجرایی شود یا خیر.

person
Omid
11 اسفند 1400

سلام یه متور خریدم مدل 88….. 7ساله که بیمه نداره شامل جریمه میشه

  person
  کارشناس بیمه
  11 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز بله موتور شما مشمول جریمه می شود ولی جریمه فقط برای یک سال عدم تمدید بیمه موتور محاسبه خواهد شد نه بیشتر

   person
   مجید
   12 فروردین 1401

   یک سال حدودا چقد میشه؟

    person
    کارشناس بیمه
    13 فروردین 1401

    سلام دوست عزیز، بستگی به نوع موتورتان دارد.

   person
   امیرعباس
   22 تیر 1401

   سلام من یه موتور خریدم موتور مدارکش داخل بنگاه هسته برگه خرید گم شده بعد موتورو روزنامه کردم الان بایده جریمه دیر کرد رو هم بدم یا نه موتور مدل 96 هسته

    person
    کارشناس بیمه
    22 تیر 1401

    سلام اگر تاریخش گذشته باشد، بله…البته از 28 به شرط خرید جریمه ای نمی دهید.

person
جلیل
25 بهمن 1400

باسلام وخسته نباشید…. موتور من حدود 8 ماهه بیمه نامه اش تموم شده می خوام امروز 25 بهمن ماه اقدام کنم ولی بیمه نامه از پنجم اسفند ماه سال 1400 صادر بشه چکار کنم؟؟؟؟؟

  person
  کارشناس بیمه
  25 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، شما با شماره ۰۲۱-۴۳۷۲ تماس بگیرید تا کارشناسان ما در این خصوص شما را راهنمایی کنند.

person
حسین.جهان‌جوانمرد
20 بهمن 1400

باسلام‌وعرض‌ادب‌من‌بیمه‌موتورسیکلتم‌رافراموش‌کرده‌ام‌و۸روزازتاریخش‌گذشته‌می‌خواهم‌بیمه‌موتورم‌راتمدیدآنلاین‌کنم‌چه‌بایدبکنم‌باتشکر

  person
  کارشناس بیمه
  21 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز شما می توانید در فرصت بخشودگی 20 بهمن الی 10 اسفند 1400 به بخش استعلام و خرید بیمه موتور در سایت بیمه دات کام مراجعه کرده و بیمه موتور خود را خریداری نمایید.

person
سعید شایسته اصل
06 بهمن 1400

سلام آیا پلیس اجازه داره که قبل از دیدن بیمه موتور رو بخوابونه؟

  person
  کارشناس بیمه
  06 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، این مساله مربوط به راهنمایی و رانندگی است. احتمالا شاید از شما تخلف دیگری دیده است. به هر حال می توانید برای اعتراض به دفاتر پلیس +10 مراجعه کنید.

  person
  مجید
  12 فروردین 1401

  پس چطور یکی از دوستان گفتن بابت ده سال 700جریمه دادن

   person
   کارشناس بیمه
   13 فروردین 1401

   سلام دوست عزیز، نمی دانیم باید از خودشان بپرسید.

person
احسان سرمدی
06 بهمن 1400

سلام من سه سال بیمه امو تمدید نکردم، چقدر خسارت باید بدم؟

  person
  کارشناس بیمه
  06 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، بر اساس گفته های بیمه مرکزی، جریمه یک سال برای شما در نظر گرفته خواهد شد.

person
محمد صالح رحیمی
06 بهمن 1400

سلام شما قابلیتی به اسم یادآور ندارید؟ من یادم میره بیممو تمدید کنم

  person
  کارشناس بیمه
  06 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، بله ما در سایتمون قابلیتی به نام یادآوری بیمه داریم که شما با وارد کردن مشخصات خود می توانید از رسیدن به تاریخ سررسید مطلع شوید.

person
رحیمی اصل
23 دی 1400

سلام جریمه دیرکرد موتور برای همه انواع یکسان است؟

  person
  کارشناس بیمه
  24 دی 1400

  سلام بله جریمه دیرکرد موتور برای همه انواع آن یکسان است.

person
امیرعلی
17 دی 1400

سلام‌وقت‌‌‌بخیر من یک ساله که موتور گرفتم بعد خواستم‌بیمش کنم گفتن ۱۰ ساله که‌‌ بیمه نشده‌ فقط جریمش ۷۰۰ تومن‌ شد با بیمه نزدیک۱۵۰۰‌ میشه الان‌ چیکارکنم جریمه بخشیده بشه ممنونم‌ اگه راهنمائیم کنید

  person
  کارشناس بیمه
  18 دی 1400

  سلام دوست عزیز بیمه مرکزی سالیانه در بازه های زمانی مختلف ، فرصت های بخشودگی جرایم دیرکرد را لحاظ کرده و به اطلاع عموم می رساند. شما می توانید از این فرصت ها برای تمدید بیمه شخص ثالث موتورسیکلت خود استفاده نمایید. فرصت های بخشودگی جرایم دیرکرد بیمه شخص ثالث وسایل نقلیه در سایت و شبکه های اجتماعی بیمه دات کام اطلاع رسانی خواهد شد. ضمنا برای این که دیگر مشمول جریمه نشوید، شما می توانید در بخش یاداور تمدید بیمه در سایت بیمه دات کام در اینجا ثبت نام نمایید تا یک هفته مانده به موعد تمدید، کارشناسان بیمه دات کام از طریق پیامک و تماس تلفنی به شما اطلاع رسانی نمایند.

person
شهری
10 آذر 1400

سلام ما اگه پول داشتیم بیمه ناممونو تمدید می کردیم حالا که میگن بخشیدن باز باید بخریم الان که پول هم نداریم اونو بخریم چه کار کنیم؟

  person
  کارشناس بیمه
  11 آذر 1400

  با سلام دوست عزیز، بیمه موتور بیمه الزامی است. خدای نکرده اگر شما تصادف کنید و شخص ثالثی آسیب ببیند، در صورت نداشتن بیمه باید تمامی هزینه و خسارت ها را از جیب بدهید. برای راهنمایی در خرید و مشاوره با کارشناسان بیمه دات کام تماس بگیرید.

person
فلاح
10 آذر 1400

سلام بیمه موتورو میتونم تو هر ساعتی از سایتتون بخرم؟

  person
  کارشناس بیمه
  11 آذر 1400

  با سلام، بله شما می توانید در 24 ساعت هفت روز هفته بیمه موتور را خریداری کنید.

person
تاج
10 آذر 1400

سلام کدوم شرکت ارزانترین بیمه موتور میفروشه؟

  person
  کارشناس بیمه
  11 آذر 1400

  با سلام نرخ بیمه شخص ثالث موتور بر اساس عوامل مختلفی متغیر است. برای دریافت اطلاعات تکمیلی در خصوص قیمت به صفحه خرید بیمه موتور مراجعه و مشخصات موتور خود را وارد کنید.

person
صادق
09 آذر 1400

سلام من پول ندارم بیمه موتور بدم باید چه کار کنم؟

  person
  کارشناس بیمه
  10 آذر 1400

  سلام دوست عزیز، شما می توانید بیمه موتور را به صورت قسطی پرداخت کنید. برای دریافت اطلاعات تکمیلی با شماره 0217342 تماس بگیرید.

person
علی
09 آذر 1400

سلام من منتظرم که جریمه دیرکرد بیمه موتور بخشیده بشه، پس کی خبرشو میدن؟

  person
  کارشناس بیمه
  10 آذر 1400

  سلام، بخشودگی جرائم دیرکرد بیمه موتور هر سال اعلام می شود. فقط در روزهای خاصی اعلام خواهد شد.به عنوان مثال در حال حاضر که در آذر ماه 1400 هستیم از 13 آذر تا 3 دی از طرف بیمه مرکزی به عنوان فرصت طلایی بخشودگی جرایم دیرکرد بیمه موتورسیکلت و خودرو در نظر گرفته شده و می توانید از فرصت استفاده کرده و بیمه نامه موتور خود رو خریداری کنید.

person
فرهاد
09 آذر 1400

سلام من الان 8 ماهه که بیمه موتورو تمدید نکردم، پول نداشتم. الان میخوام بگیرم میتونم قسطی پرداخت کنم؟

  person
  کارشناس بیمه
  10 آذر 1400

  سلام، بخشودگی جرائم دیرکرد بیمه موتور هر سال اعلام می شود. فقط در روزهای خاصی اعلام خواهد شد.

person
چلچله
09 آذر 1400

سلام من موتورمو خیلی وقته که استفاده نکردم و بیمشم تمدید نکردم الان جریمش بخشیده میشه؟

  person
  کارشناس بیمه
  10 آذر 1400

  سلام برای دریافت اطلاعات تکمیلی با کارشناسان بیمه دات کام با شماره 0214372 تماس بگیرید.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید