۱۶ تیر ۱۴۰۳

جریمه دیرکرد بیمه موتور سیکلت ۱۴۰۳ را بشناسید و سه سوته پرداخت کنید

همانند قانونی که برای خودروها وجود دارد، استفاده از بیمه شخص ثالث برای تمامی موتورسواران نیز الزامی است. در صورت عدم توجه به این قانون، جریمه دیرکرد بیمه موتور سیکلت برای مالک وسیله نقلیه ثبت می‌شود. جریمه بیمه موتور هم مانند خودرو به صورت روزانه و برای یکسال محاسبه می‌شود. حتی اگر ۱۰ سال هم بیمه موتور تهیه نکرده باشید، حداکثر جریمه یکسال را پرداخت خواهید کرد که این جریمه در طرح بخشودگی، صفر خواهد شد. از طرفی ریسک بروز حوادث رانندگی برای راکبان موتورسیکلت بیش از رانندگان خودرو است. از آنجا که پوشش حوادث سرنشین به بیمه شخص ثالث اضافه شده است، خرید این بیمه‌نامه برای دارندگان موتورسیکلت یک موضوع مهم و غیرقابل چشم‌پوشی است؛ اما بر اساس آمار منتشر شده از صندوق تامین خسارت‌های بدنی کشور در خرداد ۱۴۰۳، فقط ۱.۵ میلیون مورد از ۱۱.۵ میلیون موتورسیکلت، دارای بیمه شخص ثالث هستند؛ یعنی چیزی حدود ۱۳ درصد! برای مشاهده قیمت و استعلام جریمه بیمه موتور سیکلت روی لینک زیر کلیک کنید:

بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث

۱۰۰% بخشودگی جریمه بیمه موتور سیکلت

طرح بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث کلیه وسایل نقلیه از دوشنبه ۲۸ خرداد ماه ۱۴۰۳، مصادف با عید سعید قربان و غدیر خم و از طرفی آغاز هفته ولایت و امامت تا ۱۶ تیر ماه ۱۴۰۳ به مدت ۲۰ روز با شرط صدور بیمه ‎نامه به صورت یک‌ساله اجرایی شد. برای تمدید آنلاین و خرید سریع آسان بیمه خودرو و بیمه موتور سیکلت با بهترین قیمت بیمه دات کام در کنار شما خواهد بود.

در سال ۱۴۰۳ صندوق تامین خسارت‌های بدنی پیشنهاد اجرای بخشودگی جرایم دیرکرد بیمه شخص ثالث موتورسیکلت‌ها را به مناسبت هفته ولایت و آغاز سفرهای تابستانی ارائه کرده است. این طرح به منظور حمایت از اقشار آسیب پذیر جامعه، در راستای فرهنگ سازی و اجرای طرح‌های تشویقی به منظور افزایش ضریب نفوذ بیمه به مرحله اجرا رسید. این طرح، اولین طرح بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث در سال ۱۴۰۳ بود.

جریمه دیرکرد بیمه موتور سیکلت چیست؟

جریمه بیمه موتور در واقع به مبلغی گفته می‌شود که بیمه‌‌گزار برای عدم تمدید به موقع بیمه‌نامه خود، باید پرداخت کند. در واقع، اگر اعتبار بیمه‌نامه به اتمام برسد و بیمه‌گزار اقدام به تمدید آن در موعد مقرر نکند، باید جریمه دیرکرد بیمه موتور سیکلت را بپردازد. این مبلغ هر سال تغییر می‌کند و وابسته به حق بیمه پایه است. این جریمه بر مبنای اجباری بودن تهیه بیمه ثالث اعمال می‌شود تا مالکین خودرو و موتور، به قوانین رسمی کشور عمل کنند.

شرایط و نحوه محاسبه جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث موتور

فرمول محاسبه جریمه بیمه شخص ثالث

نحوه محاسبه جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث موتور

طبق قوانین بیمه مرکزی، جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث حداکثر برای ۳۶۵ روز اعمال می‌شود. مقدار این جریمه بر اساس نرخ پایه بیمه شخص ثالث در هر سال متفاوت است. به عنوان مثال اگر امسال نرخ پایه قیمت بیمه موتور شما ۳ میلیون و ۶۵۰ هزار تومان باشد، جریمه دیرکرد آن به ازای هر یک روز تأخیر در تمدید، از تقسیم این عدد بر ۳۶۵ بدست می‌آید که معادل ۱۰ هزار تومان است.

جریمه بیمه موتور در شرایط زیر به حق بیمه موتور شما افزوده می‌شود:

 • عدم تهیه بیمه موتور سیکلت از زمان خرید وسیله نقلیه
 • عدم تمدید به موقع بیمه موتور پس از پایان بیمه‌نامه قبلی

توجه داشته باشید که طبق قوانین بیمه مرکزی، جریمه بیمه موتور هیچ تاثیری بر تخفیف عدم خسارت این بیمه‌نامه نخواهد داشت. پس در صورت داشتن جریمه دیرکرد، از تخفیف عدم خسارت شما کسر نخواهد شد.

نرخ جریمه دیرکرد بیمه موتور سیکلت ۱۴۰۳ چقدر است؟

قیمت بیمه شخص ثالث موتورهای دنده‌ای یک سیلندر در حالت پایه برای سال ۱۴۰۳، معادل ۱,۲۵۲,۴۰۰ تومان است. در صورتی که بیشتر از یک سال از سر رسید بیمه ثالث شما گذشته باشد، باید مبلغی معادل یک حق بیمه کامل را به عنوان جریمه دیرکرد پرداخت کنید.

در جدول زیر، جریمه نداشتن بیمه انواع موتور به ازای هر روز در سال ۱۴۰۳ را مشاهده می‌کنید:

نوع موتورسیکلت

مبلغ جریمه دیرکرد روزانه

موتور سیکلت گازی

۲,۸۰۸ تومان

موتور سیکلت دنده‌ای تک سیلندر

۳,۴۳۱ تومان

موتور سیکلت دنده‌ای دو سیلندر (و بیشتر)

۳,۷۶۹ تومان

موتور سیکلت سه چرخ و سایدکار

۴,۰۵۳ تومان

توقف توسط پلیس راهنمایی و رانندگی، از عواقب نداشتن بیمه شخص ثالث موتور سیلکت

یکی دیگر از عواقبی که در اثر عدم تمدید به موقع بیمه‌نامه موتورسیکلت رخ می‌دهد، جریمه‌های پلیس راهنمایی و رانندگی‌ست. اگر پلیس موتورسیکلت فاقد بیمه شخص ثالث شما را شناسایی کند، می‌تواند آن را تا زمان ارائه بیمه‌‎نامه معتبر در پارکینگ متوقف کند. در این صورت، برای ترخیص موتور سیکلت می‌بایست مدارک معین را ارائه و جریمه را پرداخت کنید. قطعا هیچ کس دوست ندارد در چاله‌ی توقیف وسیله نقلیه و فرآیند پیچیده ترخیص از پارکینگ بیفتد. پس بهتر است همواره از اعتبار بیمه شخص ثالث موتور خود مطمئن باشید. با توجه به نرخ جریمه های رانندگی ۱۴۰۳، جریمه نداشتن بیمه شخص ثالث برای راکبان موتور سه برابر شده و موتور سواران در صورت نداشتن بیمه باید مبلغی حدود ۱۵۰ هزار تومان را پرداخت نمایند.

راهنمای بیمه موتور سیکلت را در این صفحه بخوانید!

بیمه موتور خسارات جانی و مالی در تصادفات را جبران می‌کند.

بیمه موتور خسارات جانی و مالی در تصادفات را جبران می‌کند.

بهترین زمان تمدید بیمه موتور سیکلت

بهترین زمانی که می‌توانید بیمه موتورسیکلت خود را تمدید کنید، یک هفته پیش از سررسید بیمه‌نامه فعلی است. از ساعت ۲۴ روزی‌ که بیمه موتور را خریداری می‌کنید تا ساعت ۲۴ آخرین روز درج شده به عنوان پایان اعتبار بیمه نامه، موتور شما تحت پوشش شرکت بیمه‌گر قرار دارد. اما حتی اگر یک روز دیرتر عملیات تمدید انجام شود، باید جریمه نداشتن بیمه موتور را برای همان یک روز پرداخت کنید.

پیشنهاد می‌شود که تمدید بیمه‌نامه را تا روز آخر به تعویق نیندازید، زیرا ممکن است در فرآیند صدور بیمه‌نامه جدید مشکلی پیش آید. در این شرایط، بیمه‌گزار مجبور خواهد بود، مدتی بدون بیمه با موتورسیکلت خود تردد کند. اگر بیمه‌نامه نداشته باشید و حادثه‌ای رخ دهد، بیمه آن را پوشش نمی‌دهد. پرداخت خسارت‌ در این شرایط بر عهده‌ی خود بیمه‌گزار خواهد بود. شما ۳۰ روز پیش از پایان اعتبار بیمه‌نامه فعلی، می‌توانید نسبت به تمدید آن اقدام کنید؛ اما بیمه شما پس از اتمام بیمه‌نامه قبلی صادر می‌شود. در صورت خرید بیمه شخص ثالث پیش از موعد تمدید می توانیید بیشترین کد تخفیف بیمه را از بیمه دات کام دریافت کنید.

اگر می‌ترسید که به دلیل مشغله‌های کاری و… تاریخ تمدید بیمه موتورسیکلت خود را فراموش کنید، حتما به عواقب کار بیندیشید. توقیف موتورسیکلت یا عدم پرداخت خسارت موتور در جریان تصادف، مشکل کوچکی نیست. تیم بیمه دات کام یک راهکار خوب به شما ارائه می‌کند: یادآور بیمه.

یادآور بیمه ؛ خدمت بیمه دات کام در جهت جلوگیری از جریمه بیمه موتور

از آنجایی که هر شخصی این روزها مشغله های زیادی دارد، فراموش کردن تاریخ سر رسید بیمه موتورسیکلت مسئله چندان عجیبی نیست! در واقع با این همه مشغله اگر فراموش نکنیم جای تعجب دارد! برای این که بتوانید سر موقع بیمه‌نامه خود را تمدید کنید یا برای موتورسیکلت خود بیمه‌نامه خریداری کنید، می‌توانید از یادآور بیمه ‎نامه بیمه دات کام استفاده کنید. 

در ادامه نحوه استفاده از یادآور بیمه سایت بیمه دات کام را مشاهده می‌نمایید:

 1. از طریق لینک رو به رو وارد صفحه یادآور بیمه شوید: یادآور بیمه شخص ثالث موتورسیکلت
 2. تاریخ انقضای بیمه موتور خود را وارد نمایید.
 3. یک هفته مانده به پایان تاریخ اعتبار بیمه موتور، پیامک یادآوری تمدید بیمه‌نامه موتورسیکلت برایتان ارسال خواهد شد.
 4. به دلیل تعدد پیامک‌های دریافتی، احتمال دارد شما توجهی به پیامک‌های خود نداشته باشید. نگران نباشید! کارشناسان بیمه دات کام با شما تماس تلفنی خواهند گرفت. شما می‌توانید در این تماس، از اتمام بیمه‌نامه مطلع شوید.

بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث

تمدید یا خرید آنلاین بیمه موتورسیکلت از سایت بیمه دات کام

اگر نیاز به خرید یا تمدید بیمه موتور سیکلت دارید، هم اکنون امکان استعلام آنلاین نرخ بیمه موتور سیکلت و یا خرید آنلاین بیمه شخص ثالث موتور در بیمه دات کام فراهم است. اگر نیاز به اطلاعات کافی در خصوص بیمه مورد نیازتان دارید، می‌توانید از طریق شماره تلفن ۰۲۱۴۳۷۲ با کارشناسان بیمه تماس حاصل فرمایید. ما هرگونه راهنمایی و اطلاعات مربوط به بیمه موتور را در اختیار شما خواهیم گذاشت.

چرا وب سایت بیمه دات کام را انتخاب کنید؟

در جواب این سوال می‌توان گفت: بیمه‌گزار می‌تواند در کمترین زمان ممکن از مقاله‌ها و مطالب تخصصی وب سایت ما استفاده کند. این تلاش ما در جهت ارتقای فرهنگ بیمه در ایران می‌تواند نقش مهمی را ایفا کند.

امکان بهره گرفتن از خدمات مشاوره تخصصی بیمه از بخش پشتیبانی فروش بیمه دات کام فراهم است. این خدمات بیمه دات کام به بیمه‌گزار کمک می‌کند تا بهترین بیمه مورد نظر خود را پیدا کند و به راحتی به صورت آنلاین اقدام به خرید بیمه موتور سیکلت کند. بیمه‌گزار به کمک مقایسه می‌تواند بهترین و ارزان‌ترین بیمه متناسب با شرایط خود را انتخاب و خریداری کند. در صورتی که ابهام یا سوالی در خصوص جریمه دیرکرد بیمه موتور سیکلت دارید، آن را در قسمت دیدگاه‌ها برای ما ثبت کنید. کارشناسان بیمه دات کام در اسرع وقت شما را راهنمایی می‌کنند.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
نکات موتورسواری و چک لیست نکات مرتبط با تعمیر و نگهداری موتور سیکلت
۰۶ تیر ۱۴۰۳ / مقالات بیمه موتور

نکات، اصول و مشکلات موتور سواری و چک لیست مربوط به تعمیر و نگهداری موتور

دغدغه‌های شما به عنوان موتورسوار چیست؟ چقدر درباره نکات رانندگی ایمن آگاه هستید؟ از تعمیر و نگهداری موتور سیکلت چه می‌دانید؟ چقدر درباره انواع گواهینامه‌های موتور مطلع هستید؟ همه این‌ها سوالاتی هستند که

بی‎توجهی به قوانین راهنمایی و رانندگی و تصادف با موتورسیکلت
۲۳ خرداد ۱۴۰۳ / مقالات بیمه موتور

۱۳ راهکار کاربردی برای جلوگیری از تصادف با موتور سیکلت

در سال‌‎های اخیر، نزدیک به نیمی از جان‌‎باختگان سوانح رانندگی، موتورسواران بوده‌‎اند. در بیش از ۷۰ درصد تصادف‌‏‎‎ها، موتورسواران به عنوان مقصر شناخته شده‌‎اند. وقتی نه خبری از کمربند ایمنی است و نه

صفر تا صد مالیات نقل و انتقال موتور
۲۲ خرداد ۱۴۰۳ / اطلاعات خودرو و موتور / مقالات بیمه موتور

پرداخت و استعلام مالیات نقل و انتقال موتور سیکلت + جدول۱۴۰۳

پس از نوشتن قولنامه موتور، فروشنده موظف است برای پرداخت نقل و انتقال مالیات (به غیر از موتور صفر) اقدام کند. امکان پرداخت مالیات موتور به صورت آنلاین از سامانه سرویس (serwis) وجود

مراحل سند زدن موتور سیکلت
۰۵ خرداد ۱۴۰۳ / مقالات بیمه موتور

۶ مرحله سند زدن موتور + مدارک لازم برای سند زدن موتور سیکلت

تمامی مراحل انتقال سند مالکیت موتورسیکلت در کمتر از یک روز کاری انجام می‌شود. تنها کافیست پس از نوشتن قولنامه و پرداخت ثمن معامله، هزینه‌های خلافی، عوارض شهرداری و مالیات نقل و انتقال

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
person
amir
۱۳ تیر ۱۴۰۳

سلام من موتورم از سال ۹۱ ب بعد بیمه نشده ایا چقد جریمه میشود؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۳ تیر ۱۴۰۳

  جریمه دیرکرد در بیشترین حالت برابر ۱ سال محاسبه می‌شود. که معادل مبلغ یک سال بیمه است. اما اگر تا ۱۶ تیر بیمه خود را از طریق بیمه دات کام خریداری کنید، شامل بخشودگی جرایم دیرکرد می‌شوید و هیچ مبلغ اضافه‌ای از شما دریافت نمی‌شود.

person
سجاد
۱۰ تیر ۱۴۰۳

سلام جریمه بیمه تا چه تاریخی بخشیده شده ؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۲ تیر ۱۴۰۳

  سجاد عزیز؛ تاریخ اتمام طرح بخشودگی این دوره، ۱۶ تیر ماه ۱۴۰۳ است.

person
امیرحسین
۲۵ دی ۱۴۰۲

سلام وقت به خیر ، تاریخ بعدی بخشیدن جریمه بیمه موتورسیکلت چه تاریخیه ؟ مشخص میشه ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۵ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  در صورت اعلام مجدد طرح بخشودگی از طریق همین صفحه اطلاع رسانی می شود.

person
محمد
۱۱ مهر ۱۴۰۲

سلام، من یه موتور صفر خریدم ولی هنوز کارت موتور و برگه سبزش دستم نیست و حداقل میدونم تا یه ماه اینده دستم نمیرسه و فقط قولنامه رو دارم ایا میتونم بیمه کنم موتورو اینجا یا حتمن باید داشته باشم اونا رو؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۲ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  می توانید موتورسیکلت خود را بیمه کنید.

person
احمد
۱۷ شهریور ۱۴۰۲

سلام،من موتورسیکلت خریدم۲روز مدلش۸۳اما بیمه نداره امکان پرداخت اقساط جریمه دیرکرد ۱ساله هستش؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۸ شهریور ۱۴۰۲

  سلام. تا پایان امروز ۱۸ شهریور می توانید بدون پرداخت جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث، موتور خود را بیمه کنید. کافی است بیمه شخص ثالث یکساله را به صورت اقساطی یا نقدی خریداری کنید.

person
داریوش خردادیان
۱۶ مهر ۱۴۰۱

جریمه دیرکرد بیمه موتور سیکلت رو اینترنتی میشه پرداخت کرد؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۷ مهر ۱۴۰۱

  سلام در هنگام تمدید جریمه دیرکرد را هم پرداخت خواهید کرد.

  person
  مهدی
  ۲۸ آبان ۱۴۰۱

  سلام ببخشید من ی موتور مدل ۸۷ خریدم از سال ۹۰ ک میشه حدودا ۱۱ سال دیگه بیمه نشده حدا چقد باید جریمه پرداخت کنم

   person
   کارشناس بیمه
   ۲۸ آبان ۱۴۰۱

   سلام در هنگام خرید اطلاعات را وارد کنید تا جریمه دیرکرد به شما نماش داده شود.

person
Reza
۲۶ فروردین ۱۴۰۱

سلام دیروز یه موتور هندا ۹۵ خریدم بعد اومدم بیمش کنم گفتن که از اول بیمه نبوده جریمه دیرکرد داره حدود۷۰۰هزار تومن. حالا بنظر شما عید فطر ۱۴۰۱ممکنه دستور بدند که بخشیده بشه جریمه دیرکرد.

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۶ فروردین ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، شما اول از همه باید این مساله رو از صاحب موتور قبلی پیگیری کنید دوم اینکه بخشودگی جرائم تاریخ مشخصی ندارد. اینکه آیا اجرایی شود یا خیر.

  person
  امیر
  ۲۲ اسفند ۱۴۰۲

  سلام و وقت بخیر میخوام یه موتور مدل ۸۹ بخرم فکر کنم چندسالی میشه بیمه نداره هزینه دیرکردش چقدر میشه ممنون از شما

   person
   نویسنده بیمه
   ۲۳ اسفند ۱۴۰۲

   سلام دوست عزیز
   اگر تا پایان اسفند ماه برای خرید بیمه شخص ثالث اقدام نمایید تمامی جرایم دیرکرد شخص ثالث شما بخشیده می شود.

person
Omid
۱۱ اسفند ۱۴۰۰

سلام یه متور خریدم مدل ۸۸….. ۷ساله که بیمه نداره شامل جریمه میشه

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۱ اسفند ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز بله موتور شما مشمول جریمه می شود ولی جریمه فقط برای یک سال عدم تمدید بیمه موتور محاسبه خواهد شد نه بیشتر

   person
   مجید
   ۱۲ فروردین ۱۴۰۱

   یک سال حدودا چقد میشه؟

    person
    کارشناس بیمه
    ۱۳ فروردین ۱۴۰۱

    سلام دوست عزیز، بستگی به نوع موتورتان دارد.

   person
   امیرعباس
   ۲۲ تیر ۱۴۰۱

   سلام من یه موتور خریدم موتور مدارکش داخل بنگاه هسته برگه خرید گم شده بعد موتورو روزنامه کردم الان بایده جریمه دیر کرد رو هم بدم یا نه موتور مدل ۹۶ هسته

    person
    کارشناس بیمه
    ۲۲ تیر ۱۴۰۱

    سلام اگر تاریخش گذشته باشد، بله…البته از ۲۸ به شرط خرید جریمه ای نمی دهید.

person
جلیل
۲۵ بهمن ۱۴۰۰

باسلام وخسته نباشید…. موتور من حدود ۸ ماهه بیمه نامه اش تموم شده می خوام امروز ۲۵ بهمن ماه اقدام کنم ولی بیمه نامه از پنجم اسفند ماه سال ۱۴۰۰ صادر بشه چکار کنم؟؟؟؟؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۵ بهمن ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، شما با شماره ۰۲۱-۴۳۷۲ تماس بگیرید تا کارشناسان ما در این خصوص شما را راهنمایی کنند.

person
حسین.جهان‌جوانمرد
۲۰ بهمن ۱۴۰۰

باسلام‌وعرض‌ادب‌من‌بیمه‌موتورسیکلتم‌رافراموش‌کرده‌ام‌و۸روزازتاریخش‌گذشته‌می‌خواهم‌بیمه‌موتورم‌راتمدیدآنلاین‌کنم‌چه‌بایدبکنم‌باتشکر

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۱ بهمن ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز شما می توانید در فرصت بخشودگی ۲۰ بهمن الی ۱۰ اسفند ۱۴۰۰ به بخش استعلام و خرید بیمه موتور در سایت بیمه دات کام مراجعه کرده و بیمه موتور خود را خریداری نمایید.

person
سعید شایسته اصل
۰۶ بهمن ۱۴۰۰

سلام آیا پلیس اجازه داره که قبل از دیدن بیمه موتور رو بخوابونه؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۶ بهمن ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، این مساله مربوط به راهنمایی و رانندگی است. احتمالا شاید از شما تخلف دیگری دیده است. به هر حال می توانید برای اعتراض به دفاتر پلیس +۱۰ مراجعه کنید.

  person
  مجید
  ۱۲ فروردین ۱۴۰۱

  پس چطور یکی از دوستان گفتن بابت ده سال ۷۰۰جریمه دادن

   person
   کارشناس بیمه
   ۱۳ فروردین ۱۴۰۱

   سلام دوست عزیز، نمی دانیم باید از خودشان بپرسید.

person
احسان سرمدی
۰۶ بهمن ۱۴۰۰

سلام من سه سال بیمه امو تمدید نکردم، چقدر خسارت باید بدم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۶ بهمن ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، بر اساس گفته های بیمه مرکزی، جریمه یک سال برای شما در نظر گرفته خواهد شد.

person
محمد صالح رحیمی
۰۶ بهمن ۱۴۰۰

سلام شما قابلیتی به اسم یادآور ندارید؟ من یادم میره بیممو تمدید کنم

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۶ بهمن ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، بله ما در سایتمون قابلیتی به نام یادآوری بیمه داریم که شما با وارد کردن مشخصات خود می توانید از رسیدن به تاریخ سررسید مطلع شوید.

person
رحیمی اصل
۲۳ دی ۱۴۰۰

سلام جریمه دیرکرد موتور برای همه انواع یکسان است؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۴ دی ۱۴۰۰

  سلام بله جریمه دیرکرد موتور برای همه انواع آن یکسان است.

person
امیرعلی
۱۷ دی ۱۴۰۰

سلام‌وقت‌‌‌بخیر من یک ساله که موتور گرفتم بعد خواستم‌بیمش کنم گفتن ۱۰ ساله که‌‌ بیمه نشده‌ فقط جریمش ۷۰۰ تومن‌ شد با بیمه نزدیک۱۵۰۰‌ میشه الان‌ چیکارکنم جریمه بخشیده بشه ممنونم‌ اگه راهنمائیم کنید

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۸ دی ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز بیمه مرکزی سالیانه در بازه های زمانی مختلف ، فرصت های بخشودگی جرایم دیرکرد را لحاظ کرده و به اطلاع عموم می رساند. شما می توانید از این فرصت ها برای تمدید بیمه شخص ثالث موتورسیکلت خود استفاده نمایید. فرصت های بخشودگی جرایم دیرکرد بیمه شخص ثالث وسایل نقلیه در سایت و شبکه های اجتماعی بیمه دات کام اطلاع رسانی خواهد شد. ضمنا برای این که دیگر مشمول جریمه نشوید، شما می توانید در بخش یاداور تمدید بیمه در سایت بیمه دات کام در اینجا ثبت نام نمایید تا یک هفته مانده به موعد تمدید، کارشناسان بیمه دات کام از طریق پیامک و تماس تلفنی به شما اطلاع رسانی نمایند.

person
شهری
۱۰ آذر ۱۴۰۰

سلام ما اگه پول داشتیم بیمه ناممونو تمدید می کردیم حالا که میگن بخشیدن باز باید بخریم الان که پول هم نداریم اونو بخریم چه کار کنیم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۱ آذر ۱۴۰۰

  با سلام دوست عزیز، بیمه موتور بیمه الزامی است. خدای نکرده اگر شما تصادف کنید و شخص ثالثی آسیب ببیند، در صورت نداشتن بیمه باید تمامی هزینه و خسارت ها را از جیب بدهید. برای راهنمایی در خرید و مشاوره با کارشناسان بیمه دات کام تماس بگیرید.

person
فلاح
۱۰ آذر ۱۴۰۰

سلام بیمه موتورو میتونم تو هر ساعتی از سایتتون بخرم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۱ آذر ۱۴۰۰

  با سلام، بله شما می توانید در ۲۴ ساعت هفت روز هفته بیمه موتور را خریداری کنید.

person
تاج
۱۰ آذر ۱۴۰۰

سلام کدوم شرکت ارزانترین بیمه موتور میفروشه؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۱ آذر ۱۴۰۰

  با سلام نرخ بیمه شخص ثالث موتور بر اساس عوامل مختلفی متغیر است. برای دریافت اطلاعات تکمیلی در خصوص قیمت به صفحه خرید بیمه موتور مراجعه و مشخصات موتور خود را وارد کنید.

person
صادق
۰۹ آذر ۱۴۰۰

سلام من پول ندارم بیمه موتور بدم باید چه کار کنم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۰ آذر ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، شما می توانید بیمه موتور را به صورت قسطی پرداخت کنید. برای دریافت اطلاعات تکمیلی با شماره ۰۲۱۷۳۴۲ تماس بگیرید.

person
علی
۰۹ آذر ۱۴۰۰

سلام من منتظرم که جریمه دیرکرد بیمه موتور بخشیده بشه، پس کی خبرشو میدن؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۰ آذر ۱۴۰۰

  سلام، بخشودگی جرائم دیرکرد بیمه موتور هر سال اعلام می شود. فقط در روزهای خاصی اعلام خواهد شد.به عنوان مثال در حال حاضر که در آذر ماه ۱۴۰۰ هستیم از ۱۳ آذر تا ۳ دی از طرف بیمه مرکزی به عنوان فرصت طلایی بخشودگی جرایم دیرکرد بیمه موتورسیکلت و خودرو در نظر گرفته شده و می توانید از فرصت استفاده کرده و بیمه نامه موتور خود رو خریداری کنید.

person
فرهاد
۰۹ آذر ۱۴۰۰

سلام من الان ۸ ماهه که بیمه موتورو تمدید نکردم، پول نداشتم. الان میخوام بگیرم میتونم قسطی پرداخت کنم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۰ آذر ۱۴۰۰

  سلام، بخشودگی جرائم دیرکرد بیمه موتور هر سال اعلام می شود. فقط در روزهای خاصی اعلام خواهد شد.

person
چلچله
۰۹ آذر ۱۴۰۰

سلام من موتورمو خیلی وقته که استفاده نکردم و بیمشم تمدید نکردم الان جریمش بخشیده میشه؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۰ آذر ۱۴۰۰

  سلام برای دریافت اطلاعات تکمیلی با کارشناسان بیمه دات کام با شماره ۰۲۱۴۳۷۲ تماس بگیرید.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید