11 اردیبهشت 1402

شرایط، مدارک و هزینه ترخیص موتور سیکلت در سال 1402

با توجه به اهمیت زمان و استفاده درون شهری از موتورسیکلت به جای خودرو، در برخی از مواقع مشاهده می‌شود که پلیس راهنمایی و رانندگی به دلایل مختلفی موتورسیکلتی را توقیف می‌کند. برای استفاده مجدد از این وسیله نقلیه باید مراحل ترخیص موتور سیکلت را بدانید و مطابق با قوانین و مدارک درخواست شده، این وسیله نقلیه را از توقیف خارج کنید.

در این مطلب سعی داریم درباره مراحل و مدارک ترخیص موتور توضیحاتی ارائه کنیم. با ما همراه باشید.

چرا پلیس موتور سیکلت را توقیف می‌کند؟

همان‌طور که می‌دانید، دلایل مختلفی می‌تواند برای توقیف وسایل نقلیه و موتورسیکلت‌ها وجود داشته باشد. مهمترین تخلفاتی که باعث می‌شود موتورسیکلت به وسیله پلیس توقیف شود عبارتند از:

 • نداشتن مدارک موتور
 • عدم تهیه بیمه شخص ثالث(برای اینکه بدانید عواقب رانندگی بدون گواهینامه چیست؟، این مقاله را مطالعه کنید.)
 • حرکت در خطوط ویژه
 • حرکت موتور بر خلاف معابر و خیابان‌ها
 • عبور از چراغ قرمز
 • نذاشتن کلاه ایمنی بر روی سر(مطالعه مقالات انواع کلاه کاسکت و نکات انتخاب کلاه کاسکت موتور پیشنهاد می‌شود.)
 • حرکت در پیاده رو‌ها
 • پلاک مخدوش و نامشخص
 • راندن موتور ۲۵۰ سی‌سی به بالا در سطح شهر بدون مجوز
 • انجام حرکات نمایشی با موتورسیکلت

همان‌طور که ملاحظه نمودید یکی از دلایل توقیف موتور سیکلت عدم استفاده از کلاه ایمنی است. دلیل اینکه افراد از گذاشتن کلاه ایمنی خودداری می‌کنند، خرید کلاه نامناسب است. برای کسب اطلاعات جامع در خصوص انتخاب کلاه کاسکت موتور به اینجا مراجعه نمایید.

مراحل ترخیص موتور سیکلت

برای آزاد کردن موتور سیکلت سرقتی و توقیفی، ابتدا باید به دفاتر پلیس 10+ مراجعه کرده و درخواست ترخیص را ثبت کرد. بهتر است که برای ترخیص موتورسیکلت خود، سه روز صبر کنید و بعد از انجام کارهای لازم و ارائه مدارک، اقدامات دیگر را انجام دهید. برای ترخیص وسایل نقلیه باید مدارکی را تحویل داد تا هویت صاحب وسیله نقلیه مشخص شود.

ترخیص موتور سیکلت

شرایط و مدارک ترخیص موتور سیکلت

مدارک ترخیص موتور سیکلت توقیف شده از پارکینگ

با گذشت حداقل 3 روز باید مدارکی داشته باشید تا به ستاد ترخیص موتورسیکلت مراجعه کنید. این مدارک شامل:

 • اصل کارت ملی مالک و کپی آن
 • کارت موتورسیکلت به همراه کپی آن
 • اصل گواهینامه راکب و کپی
 • اصل شناسنامه راکب موتورسیکلت به همراه کپی
 • برگه پرداخت عوارض شهرداری موتور سیکلت
 • اصل سند مالکیت وسیله نقلیه به همراه کپی آن و حضور شخص مالک: در صورتی که سند موتور همراهتان نیست یا مشکلی در ثبت و ارسال آن به وجود آمده است، مطالعه مقاله پیگیری سند موتور سیکلت پیشنهاد می‌شود.
 • اصل برگه پارکینگ و کپی آن
 • برگه خلافی تسویه شده موتورسیکلت و قبض پرداخت هزینه کفی به مبلغ ۵ هزار تومان

در مرکز ممکن است با اعداد مختلف پلاک موتور سیکلت روبرو شوید. برای آشنایی بیشتر در خصوص این اعداد، این مقاله را مطالعه کنید.

دقت داشته باشید که برای ترخیص موتورسیکلت سرقتی، باید اقدامات لازم را برای خارج کردن پلاک موتور از لیست سیاه هم انجام دهید. این لیست سیاه در سیستم‌های پلیس راهور و آگاهی است.

نکته مهم دیگر این است که هنگام ترخیص وسایل نقلیه باید بیمه شخص ثالث ارائه شود.

هزینه ترخیص موتور سیکلت

هنگام ترخیص موتور سیکلت باید عوارض شهرداری و خلافی موتور را تسویه کرده باشید. این دو مورد از هزینه‌های ترخیص جدا است. علاوه بر این موارد باید هزینه پارکینگ برای هر شب توقیف موتورسیکلت را هم پرداخت کرد.

هزینه پارکینگ به طور معمول بین 2 تا 3 هزار تومان برای هر شب است.

خرید بیمه موتور

چرا برخی از افراد موتور سیکلت خود را از توقیف خارج نمی‌کنند؟

نداشتن مدارک و عدم احراز مالکیت موتورسیکلت، می‌تواند یکی از دلایل مهم ترخیص نکردن این وسیله نقلیه باشد. علت دیگر می‌تواند، عدم پرداخت بدهی‌های دولتی باشد. برخی توانایی پرداخت این مبالغ را ندارند و موتورسیکلت‌ها داخل پارکینگ می‌مانند.

زمان نگهداری موتورسیکلت در پارکینگ

همان‌طور که گفته شد بهتر است بعد از سه روز برای ترخیص موتورسیکلت اقدام کرد. حال سوالی که پیش ‌می‌آید این است که پارکینگ پلیس تا چه مدتی موتورسیکلت را نگهداری می‌کند؟

پلیس راهور توصیه می‌کند که بعد از سه روز کارهای ترخیص انجام شود، چون روزانه فقط 150 تا 200 دستگاه موتورسیکلت در تهران توقیف می‌شود. همچنین نهایت فرصت برای ترخیص موتورسیکلت 3 ماه است، اما برخی از موتورسیکلت‌ها به دلیل اینکه شرایط احراز هویت مالک یا پرداخت بدهی‌ها را ندارند همچنان در توقیف هستند.

مقاله پیشنهادی: بیمه موتور سیکلت چیست؟

برخی از موتور سیکلت‌ها حدود 8 سال است که در پارکینگ پلیس توقیف است و این موضوع برای دولت هزینه‌های مختلفی دارد از این رو هر چند وقت یکبار تخفیف یا شرایطی ایجاد می‌شود تا ترخیص موتورسیکلت‌های رسوبی انجام شود.

طرح ترخیص موتور سیکلت رسوبی

در طرح ترخیص موتور سیکلت رسوبی، هزینه دیرکرد پرداخت جریمه محاسبه نخواهد شد و فقط باید اصل جریمه را پرداخت کرد. نکته مهم این است که در این طرح، مالک‌های موتورسیکلت می‌توانند، مبلغ جریمه را به صورت قسطی و در مدت زمان یک سال پرداخت کنند.

همچنین برای موتورسیکلت‌هایی که بیمه شخص ثالث یا پلاک ندارند، برگه ترخیص صادر می‌شود. نکته مهم این است که در این شرایط مالک باید فرم تعهدات لازم را پر کند و تا زمانی که بیمه نامه و پلاک گرفته نشده است، موتورسیکلت باید با وانت بار جابه جا شود.

ترخیص موتور سیکلت

شرایط ترخیص موتور سیکلت از پارکینگ

نکته: اگر مالک موتورسیکلتی نتواند در طرح ترخیص موتورسیکلت رسوبی هم وسیله نقلیه خود را ترخیص کند، طبق دستور قضایی می‌توان موتورسیکلت را اسقاط یا مصادره کرد.

استعلام خلافی موتور سیکلت

استعلام خلافی از پلیس 10+ یکی از روش‌های ساده است که با مراجعه به این مراکز در سراسر کشور شرایط استعلام امکان پذیر است. هنگام مراجعه باید کارت شناسایی مالک موتورسیکلت و کارت موتور را همراه داشته باشید.

با توجه به اینکه سیستم سامانه‌های پلیس 10+ به صورت آنلاین است، اطلاعات خلافی موتورسیکلت به روز است و اگر از روش‌های دیگر مشاهده خلافی وسایل نقلیه استفاده می‌کنید، ممکن است که 24 ساعت قبل یا بیشتر جریمه‌ها نشان داده شود.

ساعت کار ستاد ترخیص موتورسیکلت

ستادهای ترخیص موتورسیکلت در روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7 صبح تا 14 و در روز‌های پنجشنبه از ساعت 7 تا 12 ظهر فعالیت دارند.

از اسفند سال 1399ترخیص موتورسیکلت‌ها در پارکینگ خلیج فارس انجام می‌شود. آدرس که باید به آن مراجعه کنید غرب تهران، کیلومتر 7 جاده قدیم کرج خیابان خلیج فارس خیابان راهنما است.

مراکز ترخیص موتورسیکلت در مناطق هفت گانه تهران

 • مناطق 2،1 و 3: بزرگراه حقانی، روبروی پارک آب و آتش، منطقه سه پلیس راهور
 • مناطق 12،11،6 و 17: میدان قزوین، جنب پارک رازی، خیابان شهید مرادی، منطقه 11 راهنمایی و رانندگی
 • مناطق 14،13 و 15: خاوران، ابتدای خیابان ابوذر، منطقه 15 راهنمایی و رانندگی
 • مناطق 4 و 8: بزرگراه رسالت، تقاطع باقری، منطقه 8 پلیس راهور
 • مناطق 17،9 و 18: خیابان آیت الله سعیدی، نبش خیابان شهید کاشانی، منطقه 17 پلیس راهور
 • مناطق 19،16 و 20: خیابان شهید رجایی، خیابان سازمان هلال احمر، منطقه 16 پلیس راهنمایی و رانندگی
 • مناطق 20،10،5 و 21: خیابان خلیج فارس، خیابان رهنما

طرح آزادسازی موتورسیکلت هرچند وقت یکبار اعلام می‌شود. مدت این زمان محدود و حدود دو ماه است. در این مدت، مالکان موتور در صورت داشتن شرایط می‌توانند موتور خود را از پارکینگ موتورسیکلت ترخیص کنند.

اهمیت بیمه شخص ثالث

همان‌طور که در متن اشاره شد، داشتن بیمه شخص ثالث برای ترخیص موتور سیکلت اهمیت دارد و باید به عنوان مدارک اصلی به ستاد ترخیص تحویل داده شود. با توجه به اینکه ترافیک و مراجعه حضوری برای خرید بیمه ثالث می‌تواند زمان بر و حوصله سر بر باشد ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که از پلتفرم‌های آنلاین خرید این بیمه نامه استفاده کنید.

بیمه دات کام یک سامانه استعلام، مقایسه و خرید انواع بیمه نامه است که برای محصولات خود پشتیبانی 24 ساعته دارد و شما می‌توانید با مراجعه به منوی محصولات در صفحه اصلی، می‌توانید برای خرید بیمه موتور سیکلت اقدام کنید.

در آخر اگر سوال یا ابهامی ‌برای ترخیص موتور سیکلت دارید که در این متن به آن اشاره نشده است، می‌توانید در انتهای همین مطلب و در قالب کامنت با کارشناس‌های بیمه‌ای در ارتباط باشید تا پاسخ خود را در کوتاه ترین زمان دریافت کنید.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
person
علی
22 شهریور 1402

سلام
شماره تماس برای پی.یری تیک ترخیص رو ندارین
همون شماره تماسی که توی کلانتری چسبیده بودن اگه توی تیک ترخیص مشکلی بود باهاش تماس بگیریم

  person
  نویسنده بیمه
  26 شهریور 1402

  سلام. خیر دوست عزیز متاسفانه شماره تماسی نداریم.

person
محسن ط
19 شهریور 1402

سلام وقت بخیر
موتور من رو دزدیدن بعد از یکسال تماس گرفتن از کلانتری که پیدا شده اماموتور یه هفته بعدش پیدا شده بود ولی بعد از یکسال اطلاع دادن الان دو.سه ماه از اطلاع دادن به من میگذره باید برای ترخیص موتورم چیکار کنم
واینکه شنیدم میگن موتور وماشین اگر یکسال تو پارکینگ بمونه وترخیص نکنید دیگه صاحب اون نیستید آیا درسته

  person
  نویسنده بیمه
  20 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز
  بله اگر بیش از یکسال در پارکنیگ توقیف شود دیگر مالک آن نیستید. بهتر است زودتر بر اساس مراحلی که در همین مقاله گفتیم برای ترخیص موتور خود اقدام کنید.

person
پوریا
15 شهریور 1402

سلام موتور من رو بخاطر بدحجابی گرفتن ، گفتن بعد از تعطیلات برم تعهد بدم ، آیا هم جریمه بدم هم تعهد؟گواهی نامه هم ندارم ، چند وقت موتور توقیف میمونه؟

  person
  نویسنده بیمه
  18 شهریور 1402

  سلام. می توانید برای ترخیص موتورسیکلت خود اقدام کنید.

person
امین
14 شهریور 1402

سلام روزتون بخیر من موتورم رو‌ به علت کشف حجاب توقیف کردن الان میخاستم بدونم گواهینامه موتور ندارم موتور رو بهم میدن با بقیه مدارک یا نه

  person
  نویسنده بیمه
  14 شهریور 1402

  سلام. برای ترخیص موتور باید گواهینامه را هم ارائه دهید.

   person
   پوریا
   15 شهریور 1402

   اگر گواهی نامه نباشه ، تحویل نمیدن ؟ اگر جریمشو بدم چی؟

    person
    نویسنده بیمه
    18 شهریور 1402

    سلام. با پرداخت جریمه و بسته به نظر افسر مربوطه ممکن است بتوانید موتورسیکلت خود را ترخیص کنید.

person
محمدرضا فیروزه
12 شهریور 1402

ازمن ۵۷۰۰۰۰ تومان پول جرسقیل میخان دراین مورد راهنمای کونید ممنون من اولین بار هستش که پیام دادم

  person
  نویسنده بیمه
  13 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز. هزینه های مربوطه را باید پرداخت کنید.

person
مهدی
12 شهریور 1402

سلام موتورمو گرفتن الان برای ترخیصش بابد موتور بیمه کنم تا بهم بدن میخواسنم بدونم حتما باید بیمه یک ساله بکنم یا ن دو سه ماهم قبوله و بهم. میدن؟

  person
  نویسنده بیمه
  12 شهریور 1402

  سلام. با بیمه دو سه ماهه هم می توانید موتور را ترخیص کنید. اما الان چون در طرح بخشودگی هستیم اگر بیمه یکساله را پرداخت کنید جرایم دیرکرد بیمه شخص ثالث شما بخشیده می شود. در غیر این صورت با خرید بیمه دو سه ماهه باید علاوه بر حق بیمه جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث را نیز پرداخت کنید.

person
فریدون
06 شهریور 1402

سلام موتورم ۱۷خردادتوقیف شد۱۰تیرماه خلافی گرفتم ۶۳هزارموتورداخل پارکینگ جریمش شده ۲۰۳۰۰۰تومان چطورمیشه این همه خلافی بیاد

  person
  نویسنده بیمه
  06 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز. می توانید استعلام بگیرید.

person
محمد
28 مرداد 1402

سلام من یه موتورخریدم مدل سال۱۳۸۶پلاک قدیم فروشنده فقط کپی سندبهم دادوقولنامه نوشت گفت فقط همینارودارم مدرک دیگه ای ندارم همه میگن بایدمدارکش کامل بودبهت میدادمیگن اینجوری اگاهی بگیره توقیف میکنه دیگه بهت پس نمیده خواستم بدونم پلیس اگاهی بگیره دیگه اصلاپس نمیده میشه پس بگیرم یانه باتشکر

  person
  نویسنده بیمه
  28 مرداد 1402

  سلام دوست عزیز. اگر سند و قولنامه را دارید به همراه فروشنده به مراکز تعویض پلاک بروید و پلاک را به نام خودتان تغییر دهید. سپس در مراکز تعویض پلاک برای دریافت سایر مدارک شما را راهنمایی می‌کنند.

person
محمد
28 مرداد 1402

سلام من یه موتورخریدم مدل سال۱۳۸۶پلاک قدیم فروشنده فقط کپی سندبهم دادوقولنامه نوشت گفت فقط همینارودارم مدرک دیگه ای ندارم همه میگن بایدمدارکش کامل بودبهت میدادمیگن اینجوری اگاهی بگیره توقیف میکنه دیگه بهت پس نمیده خواستم بدونم پلیس اگاهی بگیره دیگه اصلاپس نامیده میشه پس بگیرم یانه باتشکر

person
مهدی
18 مرداد 1402

سلام موتور منو بابت مخدوش بودن پلاک گشت نیرو انتظامی گرفت چون قفل انداخته بودم روش کسی میدونه جریمش چقدر موتور تو پارکینگ چند وقت میخوابه ؟
پاسگاه رفتم گفت پروندتو فرستادم دادگاه یک ماه اول یا ماه دوم اسمس میاد تا بری دادگاه یعنی باید منتظر بمونم موتور از دستم نره ؟
مدارک هم داره همه چی تکمیل

  person
  نویسنده بیمه
  21 مرداد 1402

  سلام. اتفاقی برای موتور نمی افتد و بعد از طی کردن مراحل قانونی موتور را به شما تحویل خواهند داد.

person
امید
31 تیر 1402

سلام موتورو ب علت چوشیدن شلوارک گرفتن
مراحل خاصی داره؟؟
هزینه هاش چقده؟

  person
  نویسنده بیمه
  01 مرداد 1402

  سلام. تمام مراحل ترخیص و هزینه های پرداختی را در این مقاله برای شما آورده ایم. لطفا مقاله را با دقت مطالعه نمایید.

person
جواد
24 تیر 1402

سلام موتور منو گرفتن خدمت تموم نکردم گفتن برو صحت خدمت بیار ایا راهی داره موتور بتونم در بیارم.پایان خدمت ندارم

  person
  نویسنده بیمه
  25 تیر 1402

  سلام. در این مورد اطلاعی نداریم. لطفا از راهنمایی و رانندگی سوال بفرمایید.

person
وکیل پایه یک
22 تیر 1402

سلام؛
رویه عملی رفع توقیف موتور در پارکینگ گمرک غرب واقع در بلوار سامانی
دوستانی که موتورسیکلت اونها توقیف شده و قصد آزادی موتور خود را دارند، می‌بایست به ترتیب ذیل اقدام کنند:
۱- در ابتدا می‌بایست به پلیس+۱۰ مراجعه کنند
۲- بسته به نوع تخلف، مدت توقیف متفاوت هست.
۳- در پلیس+۱۰ ابتدا خلافی موتور رو پرداخت میکنید
۴- سپس هزینه ای در حدود ۶۵ تومن بابت خدمات خودِ دفتر پلیس+۱۰ پرداخت میکنید.
۵- درخواست رفع توقیف در سیستم ثبت می‌شود و برگه ای جهت ارائه به پارکینگ در اختیار شما میگزارند و پیامکی به شما ارسال می‌شود که هزینه پارکینگ در اون نوشته شده و می‌بایست کارت به کارت کنید به شماره کارتی که در برگه آمده است.
۶- به پارکینگ گمرک غرب مراجعه میکنید و هزینه کفی به مبلغ ۳۴۵ هزار تومان را پرداخت‌ میکنید و موتور را آزاد میکنید.
نکته: حتما همراه خودتون برای پلیس+۱۰ کارت ملی و کارت موتور و گواهینامه و بیمه موتور و قبض توقیف را همراه داشته باشید.
انشالله برای هیچ‌کس توقیف موتور پیش نیاد.

person
اکبری
13 تیر 1402

سلام موتر سیکلتمن توقیف شد ه چون گواهینامه نداشتم البته موتر هنوز سند به نامم نشد و فقط یک قول نامه دارم که در آن قید شده پول موتر را نقدا پرداخت کرده ام و کارت موتر هم دستم هستش و بیمه هم به نام خودم شده الان متوجه شده ام که مالک موتر داره اقدام میکنه تا چون سند و پلاک تعویض نشده میخواد بره موتر رو ترخیص کنه و ببره،آیا میتونه همچین کاری بکنه؟

  person
  نویسنده بیمه
  14 تیر 1402

  سلام. اگر سند و پلاک به اسمشان باشد می‌توانند. ولی اگر مدارکی دارید ارائه کنید.

person
فرهادکشانی
08 تیر 1402

موتوری دارم مدل 1388که الان پارکینگه ،متاسفانه مدارک شناسای کل خانوادمون +مدارک و سند موتور همه داخل اتش سوزی خانه مون سوخت والان جوز قول نامه موتور مدرک دیگی ندارم چه جوری میتونم موتورم از پارکینگ دربیارم لطفا راهنمایم کنید

  person
  نویسنده بیمه
  10 تیر 1402

  از اداره آگاهی نامه بگیرید و به وسیله همان قولنامه اقدام کنید.

person
فرهادکشانی
08 تیر 1402

چندمدت پیش یک دستگاه موتورسکلیت ک داخل پارکینگ بود قولنامه ای از صاحبش خریدم خلافیش صفرکردم بعدجریمه دیرکردبیمه پرداخت کردم و یک ساله بیمه اش کردم الان تمام مدارک موتور تکمیله فقط سندموتوربنامم نیست کسی ام ک سندبنامش هست خونش برده شهرستان منم هیچ رد و شماره تماسی ازش ندارم
الان راهی هست که موتور باهمون قولنامه بتونم از پارکینگ ترخیصش کنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  10 تیر 1402

  سلام. به پلیس +۱۰ و مراکز تعویض پلاک مراجعه کنید تا شما راهنمایی کنند.

person
فرهادکشانی
08 تیر 1402

موتوری دارم مدل 1388که الان پارکینگه ،متاسفانه مدارک شناسای کل خانوادمون +مدارک و سند موتور همه داخل اتش سوزی خانه مون سوخت والان جوز قول نامه موتور مدرک دیگی ندارم چه جوری میتونم موتورم از پارکینگ دربیارم

  person
  نویسنده بیمه
  10 تیر 1402

  از پلیس گواهی دریافت نمایید و با قول نامه موتور برای دریافت آن اقدام کنید.

person
رهگذربادیه
29 خرداد 1402

سلام موتور۸۹ دارم که درپارکینگه آلام کارت موتور برگه کمپانی برگه سبز بهمراه قولنامه دستمه آیا برگرفتن وکالت کاری برای ترخیصش اقدام کنم کافیه؟باتشکر

  person
  نویسنده بیمه
  29 خرداد 1402

  سلام دوست عزیز. بله می توانید اقدام کنید.

person
موسوي
28 خرداد 1402

سلام وقت بخير،بنده مداركم كامل هستش ولي قبض پاركينگم گم شده
ممنون ميشم راهنمايي كنيد

person
میلاد
08 خرداد 1402

سلام تمام مدارک موتورم تکمیل هستش از جمله سندفقط کارت موتور هنوز برام نیومده میخواستم بدونم آیا میتوانم موتور را از پارکینگ ترخیص کنم

  person
  نویسنده بیمه
  08 خرداد 1402

  سلام. مدارک را به پلیس +10 ارائه دهید شما را راهنمایی می کنند.

person
مهدی
02 خرداد 1402

باسلام
بنده امروز 1402/3/2 رفتم موتورم رو ترخیص کردم
اگه گواهینامه و بیمه ومدارک تکمیل باشه کار خیلی بهتر پیش میره
حدودا هزینه پلیس+10 70000تومان
هزینه هرشب پارکینگ 1635 تومان
هزینه کفی 345000 تومان
و موفق شدم ترخیص کنم

person
arman
02 خرداد 1402

سلام خسته نباشید
ماسال 94 موتور مدل 82 توقیف کردن بخاطر اینکه پلاک موتور یه خورده کچ بود بعد برای پیگیری موتور استعلام گرفتن رفتیم کلانتری هی مارو دور زدن میگفتن موتور نیست بعد از چند روز دوباره مراجعه کردیم یه سرباز استعلام کرد گفت که سال ۹۸ موتور در آذربایجان شرقی توقیف شده بعد من رفتم پارکنگ اونجا موتور دیدم بعد برای ترخیص موتور پدر من توانایی اینو نداره مراجعه کنه گفتم من از چه طریقی میتونم موتور از پارکنگ در بیارم لطفا راهنمایی کنید

  person
  نویسنده بیمه
  03 خرداد 1402

  سلام. شرایط و مدارک لازم برای ترخیص موتور رو کامل توضیح دادیم.

person
Ahmad
01 خرداد 1402

سلام وقتتون بخیر من موتورسیکلتم چند روز پیش توقیف شد ریموت موتور هم تحویل دادم که نیازی نبود سوالم اینه که اگه ریموت موتور من تو پارکینگ گم بشه یا به هر دلیل تحویلم ندادند چکار می تونم بکنم ضمن اینکه تو برگه رسید هم تحویل ریموت ذکر نشده …
ممنون میشم راهنمایی کنید ….🙏

  person
  نویسنده بیمه
  01 خرداد 1402

  سلام. می تونین شکایت کنید.

person
امیر رضا
27 اردیبهشت 1402

مالکیت موتور با بنده میباشد شخص دیگری راکب بوده که پلیس یه علت خلاف جهت موتور را توقیف کرده و پرونده بنام ایشان تنظیم شده الان که من به پلیس +۱۰ مراجعه میکنم و مدارک را ارائه میدهم کارت ملی راکب موتور را می خواهند چون کپی را داشتم ارائه کردم پیامک آمده باید با اصل کارت ملی راکب مراجعه کنم به ستاد ترخیص خلیج ، آیا اگر از راکب که شهرستان میباشد یک وکالت نامه بگیرم جهت مراجعه به ستاد ترخیص موتور خلیج و ارائه اصل مدارک شناسائی و اخذ فرم ترخیص از پارکینک کفایت میکند؟ ممنون میشم راهنمائی کنید🙏

  person
  نویسنده بیمه
  27 اردیبهشت 1402

  سلام. بله با وکالت نامه می توانید کارها را براساس قانون و رویه درست پیش ببرید.

person
محمد
26 اردیبهشت 1402

سلام وقت بخیر پلاک موتورم رو ۵ ماه پیش گم کردم وگزارش کلانتری هم دارم واز پلاک دست نویس استفاده میکردم تا اینکه امروز توقیف شد و تخلف رو در برگه پارکینگ زده فاقد پلاک میخواستم بدونم برای ترخیص میتونم اقدام کنم ممنون از لطفتون اگه راهنمایی کنید🌹

  person
  نویسنده بیمه
  27 اردیبهشت 1402

  سلام بله اگر پلاک موقت دارید می توانید اقدام کنید. بهتر است پلاک گمشده را فک کنید و برای دریافت پلاک جدید هم اقدامات لازم را انجام دهید.

person
رضا
24 اردیبهشت 1402

سلام خسته نباشید
من موتورمو قسطی خریدم هنوز سند دستم نرسیده موتورمو خوابوندن با قلنامه دستی و بیمه نامه رفتم ولی قبول نکردند چیکار باید بکنم موتورو ترخیص کنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  25 اردیبهشت 1402

  سلام. مراحل ترخیص را در این مقاله برای شما شرح داده ایم. باید مالیات، جرایم و هزینه پارکینگ را پرداخت کنید. البته قبل از این کار باید از راهنمایی رانندگی و پلیس +10 فرم های مربوطه را دریافت نمایید و طبق مراحل گفته شده عمل کنید.

person
علی
16 اردیبهشت 1402

با سلام وعرض خسته نباید موتور منو موز گرفتن وبردن پارکینگ به علت نداشتن پلاک چون پلاکم مفقود شد وپلاک جدید گرفتم ولی متاسفانه پلاک رو روی موتور نبستم واینکه گواهی نامه هم ندارم میخواستم بدونم جریمه ای که باید پرداخت کنم چقدره البته غیر از خلافی.

  person
  نویسنده بیمه
  17 اردیبهشت 1402

  سلام. این موضوع را از راهنمایی و رانندگی جویا شوید.

person
محمد
08 اردیبهشت 1402

سلام خسته نباشید بنده موتور اقساطی خریدم شرکت به من سند موقت داده ایا با اون هم میشه موتور رو ترخیص کرد ؟

  person
  نویسنده بیمه
  09 اردیبهشت 1402

  سلام. بله

person
شهرام زارعی
14 فروردین 1402

سلام خسته نباشید بنده موتورم یک ساله که بخاطر تصادف تو پارکینگه همه مدارکمم کامله اما قبض پارکینگ و مدارک تصادف تو دادگاه و کلانتری نیست هرچقدرم میرم دنبالش جواب درست به من نمیدن چیکار باید بکنم؟؟؟ممنون میشم راهنماییم کنید

  person
  کارشناس بیمه
  15 فروردین 1402

  سلام. از طریق پلیس +10اقدام کنید.

person
حسام
21 بهمن 1401

سلام من یه موتور دارم پلاک قدیم بعد قولنامه به اسم منه میشه بیارمش بیرون

  person
  کارشناس بیمه
  23 بهمن 1401

  سلام بله، باید در مراکز تعویض پلاک، پلاک موتور را به نام خودتان بزنید.

person
پرشیا
10 بهمن 1401

سلام موتور منو هدود ۸ ۹ ساله گرفتن چجوری اقدام کنم تهویل بگیرم مدارک لازم هم دارم و اینکه گواهی نامه هم ندارم و بی مه هم نداره تروخدا راه نمایی کنید ۰۹۳۶۴۸۲۵۰۶۸

  person
  کارشناس بیمه
  10 بهمن 1401

  سلام دوست عزیز. ابتدا باید به دفاتر پلیس 10+ مراجعه کرده و درخواست ترخیص را ثبت کنید. سپس مدارک هویتی، کارت موتور و گواهینامه به همراه کپی آن ها را فراهم کنید. همچنین برگه پرداخت عوارض شهرداری موتور سیکلت، اصل سند مالکیت وسیله نقلیه به همراه کپی آن و حضور شخص مالک، اصل برگه پارکینگ و کپی آن و برگه خلافی تسویه شده موتورسیکلت و قبض پرداخت هزینه کفی به مبلغ ۵ هزار تومان را تهیه کنید. نداشتن گواهینامه و بیمه باعث می شود قبل از انجام مراحل نهایی و تحویل موتورسیکلت مبلغ مشخصی را به عنوان جریمه پرداخت کنید. میزان این مبلغ توسط پلیس+10 مشخص می گردد. بهتر است سریعتر برای ترخیص موتورسیکلت خود از پارکینگ اقدامات لازم را انجام دهید.

person
مرتضی سوفی
16 مهر 1401

واسه ترخیص موتور سیکلت چقدر باید پرداخت کنم روزانه؟؟

  person
  کارشناس بیمه
  17 مهر 1401

  سلام بستگی به عواملی از جمله نوع موتور و تعداد دیرکردها دارد.

person
محمد
02 مهر 1401

سلام خسته نباشید
هزینه ترخیص موتور چه قیمته

  person
  کارشناس بیمه
  02 مهر 1401

  سلام دوست عزیز، در خصوص هزینه های دقیق هر اطلاعاتی بوده در متن نوشته ایم.البته شما هزینه پارکینگ دارید که حداقل 3 هزارتومان است.

person
ترخیص موتور
29 شهریور 1401

سلام برای ترخیص موتور از پارکینگ وجود شخصی که راکب بوده لازم هست یا نه چون گواهینامه به اسم ایشونه

  person
  کارشناس بیمه
  30 شهریور 1401

  سلام مالک باشد بهتر است.

   person
   مهشیدی
   30 مهر 1401

   سلام مراحل ترخیص موتور سیکلت بدون گواهینامه هم امکان پذیره؟

    person
    کارشناس بیمه
    01 آبان 1401

    سلام خیر

person
مهدی حبیبی
22 شهریور 1401

سلام موتور منو ۲هفته گرفتن هم دادگاه رفتم هم کلانتری جریمه ها دادم ولی واحد ترخیص امضا نمیکنه فقط فروشنامه دارم ایا میتونم در بیارم ممنونم از شما

  person
  کارشناس بیمه
  23 شهریور 1401

  سلام دلیل اینکه واحد ترخیص کار را انجام نمی دهد، چیست؟

person
Ali
13 شهریور 1401

سلام من موتورمو امروز گرفتن همه مدارکمم تکمیله فردا میتونم آزادش کنم ممنون

  person
  کارشناس بیمه
  14 شهریور 1401

  سلام اگر مشکل دیگری نباشد، می توانید آزاد کنید.

person
علی
06 شهریور 1401

سلام خسته نباشید موتور منو امروز گرفتن واینکه نوشته پوشش پلاک چه جوری باید آزاد کنم

  person
  کارشناس بیمه
  07 شهریور 1401

  سلام باید خلافی خود را خود را از در ابتدا صفر کنید و بعد اگر بیمه ندارید، بیمه کنید. به دفتر پلیس+10 باید مراجعه کنید.

person
صالح نیا
05 شهریور 1401

سلام مراحل ترخیص موتور سیکلت بدون گواهینامه چطوریه؟

  person
  کارشناس بیمه
  06 شهریور 1401

  سلام باید مالک اقدام کند.

   person
   محمدی
   16 مهر 1401

   سلام مراحل ترخیص موتور سیکلت سرقتی چطوریه؟

    person
    کارشناس بیمه
    17 مهر 1401

    سلام اول باید به دادسرا و دادگاه مراجعه کنید تا مدارک کامل شود.

person
پیک موتوری
21 مرداد 1401

سلام طرح آزادسازی موتور سیکلت کی اجرا میشه؟

  person
  کارشناس بیمه
  22 مرداد 1401

  سلام این طرح هر چند وقت یکبار مشخص می شود اما اینکه در چه تاریخی است، اطلاعات دقیقی وجود ندارد.

   person
   آهنگ
   10 مهر 1401

   طرح جدید ترخیص موتور سیکلت چیزی اومده؟

    person
    کارشناس بیمه
    11 مهر 1401

    سلام فعلا چیزی متوجه نشدیم.

   person
   مرحمت
   16 آبان 1401

   سلام مدت زمان نگهداری موتور در پارکینگ
   چقدره؟

    person
    کارشناس بیمه
    17 آبان 1401

    سلام اصولا می ماند تا تصمیم گیری در آن خصوص شود.

person
حسین
18 مرداد 1401

سلام مدارک لازم برای ترخیص موتور تصادفی از پارکینگ همشون باید باشن؟

  person
  کارشناس بیمه
  19 مرداد 1401

  سلام بله

person
تیارا خرمی
03 مرداد 1401

حق پارکینگ موتور سیکلت الان چقدره روزی؟

  person
  کارشناس بیمه
  04 مرداد 1401

  سلام اطلاع نداریم.

person
زبیر باقری
25 تیر 1401

الان هزینه ترخیص موتور سکلت چقدره؟

  person
  کارشناس بیمه
  26 تیر 1401

  سلام در سال 1401 کامل نوشته ایم.

   person
   همت
   11 مرداد 1401

   سلام چرا پول پارکینگ موتور اینقدر بالاس؟

    person
    کارشناس بیمه
    12 مرداد 1401

    سلام اطلاعی نداریم.

person
محمد چراغعلی
21 تیر 1401

سلام آیا بخشودگی هزینه پارکینگ موتور سیکلت هم با این طرح جدید امکان پذیره؟

  person
  کارشناس بیمه
  22 تیر 1401

  سلام خیر.

person
داوود کیهانی
15 تیر 1401

سایت ترخیص موتور سیکلت ادرسش چیه

  person
  کارشناس بیمه
  16 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، اصولا باید حضوری مراجعه کنید

person
رضا خیابانیان
13 تیر 1401

هفته پیش موتور منو بخاطر نداشتن بیمه گرفتن الان باید بیمه بخریم که بتونم موتور بگیرم؟

  person
  کارشناس بیمه
  14 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، بله

person
حسام الدین
12 تیر 1401

سلام برای ترخیص موتور پارکینگی حتما باید خودش مالک موتور اقدام کند؟

  person
  کارشناس بیمه
  13 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، بله

person
محمد بایری
11 تیر 1401

سلام ی سری طرح جدید موتور سیکلت اومده، آیا در این قوانین تاثیر میذاره؟

  person
  کارشناس بیمه
  12 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، در خصوص طرح جدید اطلاعاتی نداریم و تا به چه چیزی هم نشنیده ایم.

person
حسین
10 تیر 1401

سلام موتور۹۴دارم از۱۰برج یک مدارکمودادم که سندش بیادبه نام کسی هم نبوده خلافی نداره موتوری وتنه اش دستکاری نشده ولی هنوزنیومده نه کارت ونه سندبه نظرشماچه کارکنم

  person
  کارشناس بیمه
  11 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، متاسفانه کارت ها دیر تحویل داده می شود. بهتر است که از سازمان مربوطه پیگیری کنید.

person
ساطور
07 تیر 1401

سلام برای موتورهای که خیلی پارکینگ مونده و کلی پولش میشه باید چه کار کرد؟

  person
  کارشناس بیمه
  08 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، چاره ای جز پرداخت نیست.

  person
  swrykamran719@gmail.com
  12 شهریور 1401

  سلام من امروز موتورم گرفتن بیمه داره و گواهینامه دارم ولی کارت موتورم هست بهم میدن ولی سندش ندارم

   person
   کارشناس بیمه
   13 شهریور 1401

   سلام به مرکز پلیس+10 یا هرجایی که به شما گفتند، مراجعه کنید. شاید سند نخواهند.

person
خواجو
07 تیر 1401

سلام حق پارکینگ موتورسیکلت چقدره؟ چرا چیزی که دولت اعلام کرده با چیزی که پارکینگیه میگه اینقدر اختلاف فاحش داره؟

  person
  کارشناس بیمه
  08 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، متاسفانه این مسائل وجود دارد.

person
علی
27 اردیبهشت 1401

سلام موتور اقساطی که هنوز تمام نشده را چگونه تر خیص کنیم پلیس +10 میگه که باید مدارک موتور باشه و من فقط یک کارت موقت دارم موتور رو از نمایندگی گرفتم. چه کنم؟

  person
  کارشناس بیمه
  28 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، از جایی که خریداری کرده اید، باید حداقل یک مدرک تحویل بگیرید.

person
محسن ۶۴
12 اردیبهشت 1401

سلام من تمام کارهای لازم را انجام دادم فقط اینکه گواهینامه ندارم. آیا میشه موتورم رو ترخیص کنم

  person
  کارشناس بیمه
  13 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، گواهینامه جزو مدارک اصلی است و باید تحویل داده شود. اینکه حالا بگیرند یا خیر (قانونی تغییر کرده باشد)، ما اطلاعی نداریم.

person
شرف
18 فروردین 1401

موتور من از 93 توقیف شده بعد از طرح خیلی دنبالش گشتم پیدا نشد تکلیف چیه ؟ مثل این که یه سری موتور رو فروختن بروناجازه دولت و یه سری تو آتیش سوزی از بین رفته

  person
  کارشناس بیمه
  19 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، به هر حال موتور تا زمانی نگهداشته می شود. این مساله را باید از خود همان سازمان پیگیری کنید.

person
ایران دوست
15 فروردین 1401

سلام بنده یک موتور سیکلت ۸۵ پلاک قدیم دارم حدود ۳ الی چهار ساله توقیف شده میتونم الان برای ترخیص اقدام کنم ممنون میشم جواب بدید

  person
  کارشناس بیمه
  15 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، باید به اداره مربوطه بروید. امکان ترخیص وجود دارد اما باید متوجه شوید که الان موتور شما در چه وضعیتی است.

   person
   افراشته
   10 مرداد 1401

   سلام من اصفهان هستم، میخواستم بدونم که استعلام موتور سیکلت در پارکینگ اصفهان چطوری باید انجام بشه؟ میخوام ترخیص کنم اما نمیدونم کدوم پارکینگه

    person
    کارشناس بیمه
    11 مرداد 1401

    سلام در خصوص شهر اصفهان اطلاعاتی نداریم. از یک افسر راهنمایی و رانندگی بپرسید.

person
سعید۰۱۴
12 اسفند 1400

سلام موتور سیکلت من بنام پدر خانمم هست ایشان سال۸۵ فوت کرده و موتور من سال ۹۵ توقیف شده من به عنوان راکب میتونم موتور رو ترخیص کنم؟ مدارک موتور سند و کارت موتور شناسنامه مالک و قبض پارکینگ رو دارم.

  person
  کارشناس بیمه
  14 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، باید چیزی شبیه به وکالت نامه ای یا سندی داشته باشید که شما اجازه این کار را دارید. با واحد ترخیص تماس بگیرید.

person
عظیم وند
11 اسفند 1400

سلام . بخشنامه جدید زده. اگه پول نداری بیمه کنی. میتونی تعهد بدی اگه از پارکینگ در اوردی بیمه کنی.

  person
  کارشناس بیمه
  11 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، در خصوص بخشنامه جدید ما اطلاعی نداریم.

person
شمس الهی
23 دی 1400

سلام برای ترخیص اگر اعتراض داشته باشیم، باید چه کرد؟

  person
  کارشناس بیمه
  24 دی 1400

  سلام دوست عزیز، در خصوص اعتراض که اگر البته مربوط به جریمه باشد، می توانید از مشاوران خود پلیس+10 کمک بگیرید.

   person
   مسعود
   05 شهریور 1402

   سلام؛ موتور دارم همه مدارک تکمیلع؛ سند کارت برگه سبز؛ ولی مدارک به نام خودم نیست؛ صاحب موتور هم در دسترس نیست؛ خودم هم گواهینامه دارم و موتور بیمه شدع؛ اگه بره پارکینگ میتونم خارجش کنم یا دردسر دارع برام؟

    person
    نویسنده بیمه
    05 شهریور 1402

    سلام. با پرداخت هزینه های به وجود آمده در زمان توقیف می توانید موتور را از پارکینگ خارج کنید.

person
روزبه
21 دی 1400

سلام در صورتی که میزان تخلف از خود قیمت موتور بیشتر باشد، بازم می ارزه که ترخیص کرد؟

  person
  کارشناس بیمه
  21 دی 1400

  سلام دوست عزیز، اینکه ترخیص کنید یا خیر، به نظر شما بستگی دارد. در صورت ترخیص نکردن احتمال اینکه موتور شما توسط دولت ضبط شود زیاد خواهد بود.

   person
   H
   17 دی 1401

   من امروزموتورم خاموش بود به دلیل اینکه پلاکش خوب معلوم نبود به کلانتری بردندبرای ازادیش چه بایدکردممنونم

   person
   احمد
   29 فروردین 1402

   سلام برای ترخیص موتور میشه ۳ ماهه بیمه کرد .یا باید یک ساله باشه

    person
    نویسنده بیمه
    29 فروردین 1402

    سلام می‌توانید از بیمه سه ماهه استفاده کنید.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید