۲۷ خرداد ۱۴۰۳

شرایط، مدارک و هزینه ترخیص موتور سیکلت از پارکینگ در سال ۱۴۰۳

 

قوانین راهنمایی و رانندگی برای موتورسواران کمی سخت‌گیرانه‌تر اعمال می‌شود. برای همین هم توقیف موتور سیکلت بیش از خودرو اتفاق می‌افتد. در صورتی که موتور شما توقیف شده باشد باید نسبت به مراحل ترخیص موتور سیکلت مسلط باشید. همچنین برای ترخیص خودرو و موتورسیکلت می‌توانید به صورت آنلاین و از طریق اپلیکشن پلیس من اقدام کنید.

در ادامه این مقاله، شرایط، مدارک و هزینه ترخیص موتور برای شما شرح داده شده است. با ما همراه باشید.

چرا پلیس موتور سیکلت را توقیف می‌کند؟

همان‌طور که می‌دانید، دلایل مختلفی می‌تواند برای توقیف وسایل نقلیه و موتورسیکلت‌ها وجود داشته باشد. مهم‌ترین تخلفاتی که باعث می‌شود موتورسیکلت به وسیله پلیس توقیف شود، عبارتند از:

دلایل توقیف موتورسیکلت توسط پلیس

 • نداشتن مدارک موتور
 • عدم تهیه بیمه شخص ثالث (برای اینکه بدانید عواقب رانندگی بدون گواهینامه چیست؟ این مقاله را مطالعه کنید.)
 • حرکت در خطوط ویژه
 • حرکت موتور بر خلاف معابر و خیابان‌ها
 • عبور از چراغ قرمز
 • نگذاشتن کلاه ایمنی بر روی سر (مطالعه مقاله انواع کلاه کاسکت پیشنهاد می‌شود.)
 • حرکت در پیاده رو‌ها
 • پلاک مخدوش و نامشخص
 • راندن موتور ۲۵۰ سی‌سی به بالا در سطح شهر بدون مجوز
 • انجام حرکات نمایشی با موتورسیکلت
 • حمل بار یا سرنشین نامتعارف
 • رسیدن مبلغ جرایم رانندگی به ۳ میلیون تومان

همان‌طور که ملاحظه کردید یکی از دلایل توقیف موتور سیکلت، عدم استفاده از کلاه ایمنی است. دلیل اینکه افراد از گذاشتن کلاه ایمنی خودداری می‌کنند، خرید کلاه نامناسب است. برای کسب اطلاعات جامع، مطالعه راهنمای خرید کلاه کاسکت را به شما توصیه می‌کنیم.

درخواست ترخیص موتور با اپلیکیشن پلیس من

با نصب اپلیکیشن پلیس من، امکان انجام آنلاین برخی خدمات کاربردی برای شما وجود خواهد داشت. یکی از این خدمات درخواست ترخیص موتور سیکلت است. برای درخواست ترخیص موتور پس از نصب اپلیکیشن پلیس من، بر اساس مراحل زیر پیش بروید:

 • با باز کردن اپلیکیشن پلیس من، صفحه زیر را مشاهده خواهید کرد. گزینه ترخیص خودرو را انتخاب کنید.

ترخیص خودرو در سامانه پلیس من

در این بخش با انتخاب تب موتورسیکلت، اطلاعات موتورسیکلت توقیف شده شما نمایش داده می‌شود. همچنین می‌توانید با وارد کردن شماره قبض، استعلام موتور توقیفی خود را بگیرید. در این قسمت ضمن ثبت ترخیص موتور خود، می‌توانید مراحل ابتدایی ترخیص موتور سیکلت را انجام دهید.

ترخیص موتور سیکلت با شماره پلاک در اپلیکیشن پلیس من

مراحل ترخیص موتور سیکلت

برای آزاد کردن موتورسیکلت سرقتی و توقیفی، ابتدا باید به دفاتر پلیس ۱۰+ مراجعه کرده و درخواست ترخیص را ثبت کرد. بهتر است که برای ترخیص موتورسیکلت خود، سه روز صبر کنید و بعد از انجام کارهای لازم و ارائه مدارک، اقدامات دیگر را انجام دهید. برای ترخیص وسایل نقلیه باید مدارکی را تحویل دهید تا هویت صاحب وسیله نقلیه مشخص شود.

داشتن سند برای ترخیص موتورسیکلت الزامی است.

مدارک ترخیص موتور سیکلت توقیف شده از پارکینگ

بعد از گذشت حداقل ۳ روز، با در دست داشتن مدارک زیر به ستاد ترخیص موتورسیکلت مراجعه کنید:

 • اصل کارت ملی مالک و کپی آن
 • کارت موتورسیکلت به همراه کپی آن
 • اصل گواهینامه راکب و کپی
 • اصل شناسنامه راکب موتورسیکلت به همراه کپی
 • برگه پرداخت عوارض شهرداری موتور سیکلت
 • اصل سند مالکیت وسیله نقلیه به همراه کپی آن و حضور شخص مالک: در صورتی که سند موتور همراهتان نیست یا مشکلی در ثبت و ارسال آن به وجود آمده است، مطالعه مقاله پیگیری سند موتور سیکلت پیشنهاد می‌شود.
 • اصل برگه پارکینگ و کپی آن
 • بیمه شخص ثالث
 • برگه خلافی تسویه شده موتورسیکلت و قبض پرداخت هزینه کفی به مبلغ ۵ هزار تومان

در مرکز ممکن است با اعداد مختلف پلاک موتور سیکلت روبرو شوید. برای آشنایی بیشتر در خصوص این اعداد، این مقاله را مطالعه کنید.

دقت داشته باشید که برای ترخیص موتورسیکلت سرقتی، باید اقدامات لازم برای خارج کردن پلاک موتور از لیست سیاه انجام دهید. این لیست سیاه در سیستم‌های پلیس راهور و آگاهی است. همچنین باید بدانید مدارک لازم برای ترخیص موتور از کلانتری نیز همین مواردی است که در بالا ذکر شد.

همچنین باید بدانید برای ترخیص موتورسیکلت باید حتما سند مالکیت آن را داشته باشید و ترخیص موتور با قولنامه امکان‌پذیر نیست.

نکته مهم دیگر این است که هنگام ترخیص وسایل نقلیه باید بیمه شخص ثالث ارائه شود.

مراحل ترخیص موتور سیکلت بدون گواهینامه

در صورتی که موتورسیکلت شما به دلیل نداشتن گواهینامه توقیف شد، مراحل زیر را باید انجام دهید:

 • در گام اول به پلیس +۱۰ مراجعه کنید و جریمه نداشتن گواهینامه موتور برای ترخیص را پرداخت کنید.
 •  با ارائه مدارک مالکیت موتورسیکلت و مدارک شناسایی اقدامات لازم را برای ترخیص موتورسیکلت انجام دهید. 

لازم است بدانید جریمه موتورسواری بدون گواهینامه توسط مقام قضایی تعیین می‌شود و برای بار اول شامل جزای نقدی و حبس تعزیری تا دوماه یا هر دو است. در صورتی که فرد برای بار دوم تخلف کند، پلیس می‌تواند او را به ۲ تا ۶ ماه حبس محکوم نماید. البته این حبس قابل تبدیل به جزای نقدی نیز است.

مراحل ترخیص موتور از پارکینگ

اگر موتورسیکلت شما به دلیل سرقت یا توقیف در پارکینگ پلیس قرار دارد، برای آزادسازی موتور از پارکینگ باید ابتدا به دفاتر پلیس+۱۰ مراجعه نمایید و درخواست ترخیص موتورسیکلت خود را ثبت نمایید. در هنگام مراجعه به این مراکز باید مدارک شناسایی خود و مدارک موتورسیکلت را به همراه داشته باشید. لازم است بدانید امکان ترخیص موتور بدون سند و مدارک مالکیت آن وجود ندارد.

مراحل ترخیص موتورسیکلت با پلاک قدیم

در صورتی که موتورسیکلت شما با پلاک قدیم توسط پلیس توقیف شد، مراحل زیر را برای ترخیص موتورسیکلت خود باید طی کنید:

 • برای ترخیص موتورسیکلت‌های دارای پلاک قدیمی در قدم اول باید برای تعویض پلاک موتور به مراکز تعویض پلاک مراجعه کنید.
 • مالک موتور باید تعهد بدهد که تا زمان دریافت پلاک جدید از موتورسیکلت استفاده نمی‌کند.
 • با احراز مالکیت و ارائه مدارک گفته شده در همین مقاله به پلیس +۱۰ می‌توانید موتورسیکلت خود را ترخیص کنید.

هزینه ترخیص موتور سیکلت در سال ۱۴۰۳

هنگام ترخیص موتور سیکلت، باید نسبت به پرداخت عوارض شهرداری و خلافی موتور اقدام کنید. این دو مورد از هزینه‌های ترخیص جدا است. علاوه بر این موارد باید هزینه پارکینگ برای هر شب توقیف موتورسیکلت را هم پرداخت کرد. هزینه روزانه پارکینگ موتور به طور معمول بین ۲ تا ۳ هزار تومان است.

خرید بیمه موتور

چرا برخی از افراد موتور سیکلت خود را از توقیف خارج نمی‌کنند؟

نداشتن مدارک و عدم احراز مالکیت موتورسیکلت، می‌تواند یکی از دلایل مهم ترخیص نکردن این وسیله نقلیه باشد. علت دیگر می‌تواند، عدم پرداخت بدهی‌های دولتی باشد. برخی توانایی پرداخت این مبالغ را ندارند و موتورسیکلت‌ها داخل پارکینگ می‌مانند.

زمان نگهداری موتورسیکلت در پارکینگ

همان‌طور که گفته شد بهتر است بعد از سه روز برای ترخیص موتورسیکلت اقدام کرد. حال سوالی که پیش ‌می‌آید این است که پارکینگ پلیس تا چه مدتی موتورسیکلت را نگهداری می‌کند؟

پلیس راهور توصیه می‌کند که بعد از سه روز کارهای ترخیص انجام شود، روزانه حدود ۱۵۰ تا ۲۰۰ دستگاه موتورسیکلت در تهران توقیف می‌شود. همچنین نهایت فرصت برای ترخیص موتورسیکلت ۳ ماه است، اما برخی از موتورسیکلت‌ها به دلیل اینکه شرایط احراز هویت مالک یا پرداخت بدهی‌ها را ندارند همچنان در توقیف هستند. هر چه مدت زمان نگهداری موتور در پارکینگ پلیس بیشتر باشد، مالک برای ترخیص باید هزینه بیشتری را پرداخت نماید.

مقاله پیشنهادی: بیمه موتور سیکلت چیست؟

 

طرح ترخیص موتور سیکلت رسوبی

برخی از موتور سیکلت‌ها حدود ۸ سال است که در پارکینگ پلیس توقیف است و این موضوع برای دولت هزینه‌های مختلفی دارد از این رو هر چند وقت یکبار تخفیف یا شرایطی ایجاد می‌شود تا ترخیص موتورسیکلت‌های رسوبی انجام شود.

در طرح ترخیص موتور سیکلت رسوبی، هزینه دیرکرد پرداخت جریمه محاسبه نخواهد شد و تنها باید اصل جریمه را پرداخت کرد. نکته مهم این است که در این طرح، مالکان موتورسیکلت می‌توانند، مبلغ جریمه را به صورت قسطی و در مدت زمان یک سال پرداخت کنند.

همچنین برای موتورسیکلت‌هایی که بیمه شخص ثالث یا پلاک ندارند، پس از پر کردن فرم تعهد، برگه ترخیص صادر می‌شود. بر اساس این تعهد، تا زمانی که بیمه‌نامه و پلاک گرفته نشده است، موتورسیکلت باید با وانت بار جابه‌جا شود.

درصورتی که مالک موتورسیکلتی نتواند در طرح ترخیص موتورسیکلت رسوبی هم وسیله نقلیه خود را ترخیص کند، طبق دستور قضایی می‌توان موتورسیکلت را اسقاط یا مصادره کرد.

 

نکات مهم درباره موتورسیکلت رسوبی

استعلام خلافی موتور سیکلت

استعلام خلافی از پلیس ۱۰+ یکی از روش‌های ساده است که با مراجعه به این مراکز در سراسر کشور شرایط استعلام امکان پذیر است. هنگام مراجعه باید کارت شناسایی مالک موتورسیکلت و کارت موتور را همراه داشته باشید.

با توجه به اینکه سیستم سامانه‌های پلیس ۱۰+ به صورت آنلاین است، اطلاعات خلافی موتورسیکلت به‌روز است و اگر از روش‌های دیگر مشاهده خلافی وسایل نقلیه استفاده می‌کنید، ممکن است که ۲۴ ساعت قبل یا بیشتر جریمه‌ها نشان داده شود.

ساعت کار ستاد ترخیص موتورسیکلت

ساعت کار ستادهای ترخیص موتورسیکلت به شرح زیر است:

روزهای شنبه تا چهارشنبه: از ساعت ۷ صبح تا ۱۴ 

روز‌های پنجشنبه: از ساعت ۷ تا ۱۲ ظهر 

از اسفند سال ۱۳۹۹ ترخیص موتورسیکلت‌ها در پارکینگ خلیج فارس انجام می‌شود.

آدرس پارکینگ خلیج فارس: غرب تهران، کیلومتر ۷ جاده قدیم کرج خیابان خلیج فارس خیابان راهنما

مراکز ترخیص موتورسیکلت در مناطق هفت گانه تهران

 • مناطق ۲،۱ و ۳: بزرگراه حقانی، روبروی پارک آب و آتش، منطقه سه پلیس راهور
 • مناطق ۱۲،۱۱،۶ و ۱۷: میدان قزوین، جنب پارک رازی، خیابان شهید مرادی، منطقه ۱۱ راهنمایی و رانندگی
 • مناطق ۱۴،۱۳ و ۱۵: خاوران، ابتدای خیابان ابوذر، منطقه ۱۵ راهنمایی و رانندگی
 • مناطق ۴ و ۸: بزرگراه رسالت، تقاطع باقری، منطقه ۸ پلیس راهور
 • مناطق ۱۷،۹ و ۱۸: خیابان آیت الله سعیدی، نبش خیابان شهید کاشانی، منطقه ۱۷ پلیس راهور
 • مناطق ۱۹،۱۶ و ۲۰: خیابان شهید رجایی، خیابان سازمان هلال احمر، منطقه ۱۶ پلیس راهنمایی و رانندگی
 • مناطق ۲۰،۱۰،۵ و ۲۱: خیابان خلیج فارس، خیابان رهنما
 • پارکینگ موتورسیکلت غرب تهران: تهران، خلیج فارس شمالی، کنارگذر آزدگان، خیابان سامان‌پور

طرح آزادسازی موتورسیکلت هرچند وقت یکبار اعلام می‌شود. مدت این زمان محدود و حدود دو ماه است. در این مدت، مالکان موتور در صورت داشتن شرایط لازم، می‌توانند موتور خود را از پارکینگ ترخیص کنند.

اهمیت بیمه شخص ثالث

همان‌طور که در متن اشاره شد، داشتن بیمه شخص ثالث برای ترخیص موتور سیکلت اهمیت دارد و باید به عنوان مدارک اصلی به ستاد ترخیص تحویل داده شود. با توجه به اینکه ترافیک و مراجعه حضوری برای خرید بیمه ثالث می‌تواند زمان‌بر و کسل‌کننده باشد ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که از سامانه‌های آنلاین خرید بیمه‌نامه استفاده کنید.

بیمه‌دات‌کام یک سامانه استعلام، مقایسه و خرید انواع بیمه‌نامه است که برای محصولات خود پشتیبانی ۲۴ ساعته دارد. شما می‌توانید با مراجعه به این وب‌سایت، نسبت به خرید بیمه موتور سیکلت اقدام کنید.

در آخر اگر سوال یا ابهامی ‌در رابطه با ترخیص موتور سیکلت دارید که در این متن به آن اشاره نشده است، می‌توانید در انتهای همین مطلب و در قالب کامنت با کارشناس‌های بیمه‌ای در ارتباط باشید. پاسخ خود را در کوتاه‌ترین زمان دریافت خواهید کرد.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
نکات موتورسواری و چک لیست نکات مرتبط با تعمیر و نگهداری موتور سیکلت
۰۶ تیر ۱۴۰۳ / مقالات بیمه موتور

نکات، اصول و مشکلات موتور سواری و چک لیست مربوط به تعمیر و نگهداری موتور

دغدغه‌های شما به عنوان موتورسوار چیست؟ چقدر درباره نکات رانندگی ایمن آگاه هستید؟ از تعمیر و نگهداری موتور سیکلت چه می‌دانید؟ چقدر درباره انواع گواهینامه‌های موتور مطلع هستید؟ همه این‌ها سوالاتی هستند که

بی‎توجهی به قوانین راهنمایی و رانندگی و تصادف با موتورسیکلت
۲۳ خرداد ۱۴۰۳ / مقالات بیمه موتور

۱۳ راهکار کاربردی برای جلوگیری از تصادف با موتور سیکلت

در سال‌‎های اخیر، نزدیک به نیمی از جان‌‎باختگان سوانح رانندگی، موتورسواران بوده‌‎اند. در بیش از ۷۰ درصد تصادف‌‏‎‎ها، موتورسواران به عنوان مقصر شناخته شده‌‎اند. وقتی نه خبری از کمربند ایمنی است و نه

صفر تا صد مالیات نقل و انتقال موتور
۲۲ خرداد ۱۴۰۳ / اطلاعات خودرو و موتور / مقالات بیمه موتور

پرداخت و استعلام مالیات نقل و انتقال موتور سیکلت + جدول۱۴۰۳

پس از نوشتن قولنامه موتور، فروشنده موظف است برای پرداخت نقل و انتقال مالیات (به غیر از موتور صفر) اقدام کند. امکان پرداخت مالیات موتور به صورت آنلاین از سامانه سرویس (serwis) وجود

مراحل سند زدن موتور سیکلت
۰۵ خرداد ۱۴۰۳ / مقالات بیمه موتور

۶ مرحله سند زدن موتور + مدارک لازم برای سند زدن موتور سیکلت

تمامی مراحل انتقال سند مالکیت موتورسیکلت در کمتر از یک روز کاری انجام می‌شود. تنها کافیست پس از نوشتن قولنامه و پرداخت ثمن معامله، هزینه‌های خلافی، عوارض شهرداری و مالیات نقل و انتقال

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
person
09039715800
۲۳ فروردین ۱۴۰۳

اگر موتور سیکلت در جریانی توقیف شود، وصاحب ان حدود ۹ سال زندان باشد ولی جریان زندان کاری به موتور نداشته باشد میشود بعد ۹ سال که مالک توان ترخیص موتور را نداشتع پیگیر موتور سیکلت شد، در ضمن پلاک وبرگ سبز وبیمه وکارت دارد، و اگر نشد پلاک که روی وسیله به نام منخورده تکلیفش چیست

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۵ فروردین ۱۴۰۳

  سلام دوست عزیز
  می توانید از مالک موتور وکالتنام بگیرید و کارهای ترخیص را انجام دهید.

person
هادی
۱۸ فروردین ۱۴۰۳

سلام اگر موتور سیکلت هوندا درست کنم یعنی وسایل هاشو تکه تکه از فروشگاه بخرم و درست کنم خودم ببندمش. چطور و کجا برم سند بگیرم و پلاک کنم

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۸ فروردین ۱۴۰۳

  سلام دوست عزیز
  باید از مراکز تعویض پلاک در این مورد سوال کنید.

person
سینا
۱۹ اسفند ۱۴۰۲

سلام. گواهینامه ماشین من ضبط شده اما خب گواهینامه موتور هم رو همونه و پلیس موتور منو برد پارکینگ. الان مشکلی پیش میاد در خصوص ضبط بودن گواهینامه ماشین؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۱ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  باید اقدامات لازم در جهت آزادسازی گواهینامه را انجام دهید.

person
ابراهیم
۰۷ اسفند ۱۴۰۲

سلام خسته نباشد ما رفتیم دادگاه میگن چرا سربازی نرفتی یا بدون کارت پایان خدمت موتور مرا ترخیص می‌کنند

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۸ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  برای ترخیص خودرو نیازی به کارت پایان خدمت نیست.

person
رضا
۲۸ بهمن ۱۴۰۲

سلام هزینه پارکینگ برای موتور سیکلت روزانه چقدر هست استان گیلان

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۹ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  هزینه پارکینگ روزانه موتور به طور کلی روزی ۲ الی ۳ هزار تومان است.

person
Ramin
۲۴ بهمن ۱۴۰۲

سلام قبض پارکینگ نه مشخصات جرثقیل نه پلاک نه کد نوشته پیامک پلیس ۱۰ فقط هزینه پارکینگ امده پرداخت کردم الان رفتم پارکینگ میگن ۳۶۰ تومان باید پول جرثقیل بدی موتور رو بگیری شماره کارت داده میگه واریز کن بی چی باید کنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۵ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  از طریق راهنمایی و رانندگی موضوع را پیگیری کنید.

person
معین
۱۷ بهمن ۱۴۰۲

سلام و عرض ادب،
دوستان برای قسطی کردن هزینه ی ترخیص موتور باید به کجا مراجعه کرد و چه کاری انجام داد،خواهشا اگه کسی اطلاع کامل داره توضیح بده ممنون میشم🙏🏼❤️

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۷ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  برای ترخیص موتور باید هزینه های را نقدا پرداخت کنید.

person
فرزین
۱۵ بهمن ۱۴۰۲

سلام خسته نباشید موتورو تازه خریدم مدارکاش نیومده هنوز گرفتن بردن پارکینگ موتور ب نام پدرمه برای این ک گواهینامه نداشتم اسم یکی دیگه رو دادم ب من گفتن ب خاطر لاین ویژه۷روز دیگ باید بری پلیس+۱۰واسه ترخیصش چیکار کنم

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۵ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بعد از ۷ روز به همراه پدرتان برای ترخیص موتور اقدام نمایید.

person
مهدی
۱۵ بهمن ۱۴۰۲

سلام
مدارک موتور بنام شخص دیگری است ولی سند کارت بیمه دست خودمه ،،، ایا من میتونم با مدارک موتورم رو در بیارم یا باید شخص مالک هم حضور داشته باشه

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۵ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  مالک باید حضور داشته باشد.

person
حسن
۱۴ بهمن ۱۴۰۲

درود بر شما ببخشید من امروز موتورمو گرفتن برای خط ویژه آیا فردا میتونم برای ترخیصش اقدام کنم و کارت موتور و گواهینامه و بیمه همرامه آیا باید اصل سند هم باشه ممنون میشم جواب بدین سپاس

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۵ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله می توانید برای ترخیص موتور اقدام نمایید.

person
محمدصادق
۱۳ بهمن ۱۴۰۲

سلام خسته نباشید متور من مزاییده ای هست ستاد فرمان امام سندفروش داره کلانتری گرفت فرستاد پارکینگ من کارای ترخیص تو کلانتری کردم گفتن برو پلیس+۱۰رفتیم بخاطر نداشتن پلاک گفتن برید مراکز تهران ثبت کنن ایا برم ثبت میکنن من کرجم

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۴ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله، برای ثبت اقدام کنید.

person
امیر
۱۲ بهمن ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر اگر قبض پارکینگ موتورمون را از کلانتری گرفته باشیم موتورو از پارکینگ بهمون میدن

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۴ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  در صورت پرداخت سایر هزینه ها و دریافت قبض، بله موتور به شما تحویل داده می شود.

person
یاسر آهنگری
۰۸ بهمن ۱۴۰۲

سلام خسته نباشین من به تازگی یک موتور سیکلت در پارکینگ خریداری کردم و استعلام خلافی گرفتم موتور شکایتی ندارد و خلافی داشت که پرداخت کردم و برگه پارکینگ ندارم و تمام مراحل قانونی طی کردم و برگه کمپانی موتور که همان سند موتور می‌باشد و برگ سبز و پلاک و بیمه به نام خود انجام دادم و الانم دنبال اینم که بدانم موتور رو باید چه جوری ترخیص کنم و باید و برگه پارکینگ ندارم چه باید بکنم و باید کجا مراجعه کنم برای ترخیص

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۹ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  شرایط و مدارک مورد نیاز برای ترخیص موتور سیکلت را در همین مقاله برای شما توضیح داده ایم.

person
امیررضا
۳۰ دی ۱۴۰۲

سلام خسته نباشید من موتورم مخدوش بوده و قاب پلاک دودی داشته جریمه اش چقدره ؟ چه مدت طول میکشه تا ترخیص بشه؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۱ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  جریمه مخدوش بودن پلاک ۶۰ هزار تومان است اما بخاطر دودی بودن قاب پلاک هم جریمه می شوید.

person
وحید
۲۸ دی ۱۴۰۲

سلام من هشت ماه پیش باموتورزدم به عابر نه بیمه داشتم نه گواهی نامه،الان هشت ماه موتورم پارکینگه،اون کسی که بهش زدم شکایت کرده اماهنوز دادگاه نرفتیم،می خواستم ببینم.می تونم موتورمودربیارم ممنون می شم اگه راهنمایی کنید.اگه می شه کجا بایدمراجعه کنم.

  person
  نویسنده بیمه
  ۳۰ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  برای ترخیص موتور باید مدارک گفته شده در این مقاله را تهیه نمایید.

person
نیما
۲۷ دی ۱۴۰۲

سلام ببخشید موتر من گرفتن دست کارگر افغانیم بوده و اسم خودش داده الان برای بیرون آوردنش از پارکینگ دو هفتس دنبالش هستم و بخاطر اسم اون نمیدن موتر امکانش هست من در بیارم موتر اون کارگرمم مدارک نداره

  person
  نویسنده بیمه
  ۳۰ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  باید از طریق راهنمایی و رانندگی موضوع را پیگیری نمایید.

person
رضا
۲۷ دی ۱۴۰۲

سلام
موتورم مدارکش کامله ولی پلاکشو خونه گذاشته بودم ماشین گشت کلانتری گرفت و برد پارکینگ . گواهینامه ندارم ولی موتور به ناممه و پلاک هم رو موتور نصب نیست دست خودمه . چطور میتونم ترخیص کنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۷ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  برای ترخیص موتور باید به راهنمایی و رانندگی مراجعه کنید و پلاک و مدارک را هم به همراه ببرید.

person
قربانی
۲۱ دی ۱۴۰۲

سلام موتور بنده رو به خاطر گواهینامه نداشتن توقیف کردن البته کلانتری بود نه راهنمایی رانندگی .و به بنده قبض پارکینگ ندادن و گفتن قبض نمیدیم سوییچ موتور هم با خودشون بردن الان من با چه مدرکی باید از طریق پلیس+۱۰ پیگیری کنم؟ خواهش میکنم بنده رو راهنمایی کنید واقعا فکرم درگیر شده

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۳ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  از طریق شماره پلاک موضوع را پیگیری کنید.

person
امین
۱۱ دی ۱۴۰۲

سلام موتور رو کرایه کردم و بردن پارکینگ. الان برتی ترخیص میتونم وکالت بگیرم و خودم کارای ترخیصشو انجام بدم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۲ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله می توانید با وکالتنامه برای ترخیص موتور اقدام نمایید.

person
محمد
۱۰ دی ۱۴۰۲

سلام من یه موتور خریداری کردم که مدارک نداره یه برگه خلافی داره که پرداخت شده برا ۳ماه پیش و پلاک قدیمش هم چند وقت پیش گم شده پیش برا پلاک یا سند اقدام کرد

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۱ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  مفقود شدن پلاک را اعلام کنید و سپس برای دریافت پلاک جدید اقدام نمایید. برای انتقال سند موتور فروشنده باید مدارکی را به شما ارائه دهد.

person
صادق
۱۰ دی ۱۴۰۲

سلام خسته نباشید موتور منو گرفتم و مدارک فقط برگه اوراقی داره ایا ازاد میشه؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۱ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  برای ترخیص موتورسیکلت باید سند و مدارک آن را داشته باشید.

person
امیر
۱۰ دی ۱۴۰۲

سلام موتور منو امروز ب دلیل پوشاندن پلاک گرفتن

من موتورم خشکه و قسطی خریداری کردم و ب جز یک قول نامه ی مغازه (با مُهر) و برگه ی بیمه ، سند دیگری ندارم

ایا امکان ترخیصش هست ؟ اگر نیست باید چیکار کنم

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۰ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  پوشاندن پلاک جرم است. برای ترخیص به سند موتور نیاز دارید. بهتر است از فروشگاه بخواهید برای ترخیص موتور با شما همکاری کند.

person
مهدی
۰۱ دی ۱۴۰۲

انصاف هم خوب چیزیه که توی این زمانه کم پیدا میشه اخه یه کفی که بالای ۱۰تا موتور رو میبره پارکینگ چرا از هر موتور مبلغ ۳۴۵هزار تومن میگیره که حداقل برای ۱۰تا موتور میشه ۳۴۵۰۰۰۰تومان موتور من رو توی صادقیه گرفتن بردن پارکینگ گمرک غرب حدودا ۱۰کیلومتر راه هست برای۱۰کیلومتر یک نیسان ۳۴۵۰۰۰۰تومن پول حمل میگیره کدام سازمان این مبلغ رو تایید کرده که از مردم بگیرن

person
mohsen
۲۸ آذر ۱۴۰۲

چرا دولت ماشین مسافرها پارکینگ میندازه،،چرا آزادی پارکینگ همون موقع پلیس به علاوه ۱۰پیام نمیاد تا منتظر پارکینگ نمونی

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۹ آذر ۱۴۰۲

  در این خصوص اطلاعی نداریم دوست عزیز

person
سامان
۱۱ آذر ۱۴۰۲

سلام چرا سوال منو پاک میکنید

مجدد میپرسم لطفا جواب بدین برای ترخیص موتور سیکلت بجای مراجعه به پلیس + ۱۰ میتونم اینترنتی خودم کاراشو انجام بدم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۲ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر برخی موارد را باید حضوری انجام دهید.

person
Milad
۱۰ آذر ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر.
موتور منو به علت پلاک نداشتن یگان امداد گرفته مدارک کامل داشت
گفتن یروز میشه در آورد ولی رفتم ثبت نشده بود زنگ زدم یگان امداد گفتن باید یهفته بخوابه
بعد یهفته میدن؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۱ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  تردد بدون پلاک با وسایل نقلیه جرم است. بعد از گذراندن مدت اعلام شده می توانید برای دریافت پلاک اقدام کنید.

person
عرفان
۲۰ آبان ۱۴۰۲

سلام
امروز صبح (شنبه) متور منو به دلیل حرکت در پیاده رو گرفتن.
چقدر باید صبر کنم؟ چند روز دیگه باید به پلیس +۱۰ مراجعه کنم؟
میخوام توی سریع ترین زمان بتونم درش بیارم، لطفا راهنمایی کنین

باتشکر

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۱ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  می توانید همین الان نیز به پلیس+۱۰ مراجعه کنید و مراحل ترخیص موتور را انجام دهید.

  person
  عرفان
  ۲۳ آبان ۱۴۰۲

  دوستان من رفتم دنبال ترخیص موتور.
  ۱- موتور باید یک هفته توقیف باشه. زودتر هم نمیشه درش آورد برای همین زودتر به پلیس +۱۰ مراجعه نکنین. عملا هیچ کاری براتون نمی کنن.
  ۲-قبل از مراجعه جریمه اش رو اینترنتی پرداخت کنین که هی اینور اونور نفرستنتون برای تسویه جریمه

  موفق باشین

person
آبتین
۱۸ آبان ۱۴۰۲

مرسی از راهنماییهاتون
یه نکته هس بگم،
الان همه کارا تو‌پلیس +۱۰ انجام میشه و نیاز به رفتن به مراکز ترخیص نیست

person
آبتین
۱۸ آبان ۱۴۰۲

سلام،ممرسی
آیا مرکز ترخیصی که باید بریم انتخابی هستش یا بستگی به منطقه توقیف یا منطقه سکونت داره.

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۰ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  به محل توقیف بستگی دارد.

person
کامران رحیمی
۱۵ آبان ۱۴۰۲

سلام خسته نباشید ببخشید یه سوال داشتم من با موتور تصادف کردم و مقصر خودرو بوده . ولی موتور برای ارگان دولتی بوده . ولی پلاک نداره.ولی شماره تنش تو حکم معموریت خورده . با حکم معموریت و مدارک هویتی میتونم موتور رو ترخیص کنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۶ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  احتمالا با این مدارک می توانید موتور را ترخیص نمایید.

person
منصوره درویشها
۱۳ آبان ۱۴۰۲

با سلام همسر من طی یک تصادف با موتور و تحمل ۱۰ماه بیماری فوت شدن و موتور ایشان در پارکینگ مونده حالا برای ترخیص چه باید بکنم

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۳ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز.
  بخاطر فوت همسرتان و حادثه پیش آمده متاسفیم. باید کارهای انحصار وراثت را انجام دهید و با در دست داشتن مدارک برای ترخیص موتورسیکلت ایشان اقدام نمایید.

   person
   علی
   ۱۰ بهمن ۱۴۰۲

   سلام خسته نباشید موتور منو کلانتری بخاطر پلاک مخدوش گرفته و کل مدارک دارم سند کارت موتور گواهینامه همه چی.برگه پارکینگ دادن بهم و کانتری گفت باید پرنده درست کنی بفرستیم شعبه معلوم نیست جوابش کی میاد پیک اسنپ هستم در امدم با این موتوره.چیکار کنم که بتونم سریعتر موتورو از پارکینگ در بیارم ممنون میشم راهنمای کنید

    person
    نویسنده بیمه
    ۱۵ بهمن ۱۴۰۲

    سلام دوست عزیز
    مخدوش کردن پلاک بر اساس قانون جرم است و برای جلوگیری از این اقدام با متخلفان به صورت جدی برخورد می شود. باید روند قانونی را بر اساس آن چه به شما گفته اند طی کنید.

person
امیرشونم
۱۰ آبان ۱۴۰۲

سلام برای آزادی موتور بیمه دوماه تعلق میگیرد یا خیر

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۳ آبان ۱۴۰۲

  سلام. بله می توانید بیمه کوتاه مدت تهیه کنید.

person
اسماعیل
۰۷ آبان ۱۴۰۲

موتور من رو گرفتم چون اسقاطی بود ۳تیکش کردن تمام مراحل رو برا تحویل گرفتن قطعاتش رفتم.اخرین مرحله پلیس ۱۰ پیامک برام نمیاد ک از پارکینگ تحویل بگیرم

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۸ آبان ۱۴۰۲

  سلام. به صورت حضوری این موضوع را پیگیری کنید.

person
هرچی
۰۴ آبان ۱۴۰۲

سلام راکب موتور اتباع بوده و برگه توقیف به اسم اون ثبت شده به دلیل مخدوش بودن پلاک خود صاحب موتور هم گواهینامه موتور نداره مراحل ترخیص امکان پذیر هست با پرداخت جریمه ؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۷ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  برای ترخیص موتورسیکلت باید گواهینامه خود را نیز ارائه دهید.

person
محمد ن
۰۳ آبان ۱۴۰۲

سلام من امروز موتورم را گرفتن و بردن پارکینگ و من رفتم پارکینگ دیدم بوق های موتورم نیست و یگان امداد آن را برده آیا من چطور میتونم بوق هایم را پس بگیرم

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۶ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. شکایت کنید.

  person
  هرچی
  ۰۷ آبان ۱۴۰۲

  پس وقتی گواهینامه ندارم قیدش رو بزنم؟

person
محمدرضا
۳۰ مهر ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر
امروز موتور من رو به این خاطر که سرقفلی موتور افتاده بود روی یه رقم پلاک بردن.
مدارک موتور و گواهینامه و بیمه کامل کامل بوده و خود پلیس گفت برو پلیس +۱۰ و بعد برو پارکینگ تحویل بگیر.
میخواستم بدونم الان من زندان یا دادگاه باید برم یا نه یه سری جریمه و هزینه کفی و پارکینگ بدم تمام میشه ؟
لطفا جواب بدید نگرانم. ممنون

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۱ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله با پرداخت هزینه ها و دریافت قبض پارکینگ می توانید موتور را ترخیص کنید.

person
آرمین
۲۸ مهر ۱۴۰۲

سلام من موتورم مدل ۴۰۱ چون مدارک پیشم نبود برد مدارک موتور تکمیله میرم کلانتری میگه باید خود صاحب موتور بیاد تا آزاد شه و صاحب موتور هم فوت کرده راهنمایی کنید

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۹ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  باید انحصار وراثت کنید و بعد با در دست داشتن برگه های انحصار وراثت برای ترخیص موتور اقدام نمایید.

person
مجتبی رجای اشترجانی
۱۸ مهر ۱۴۰۲

سلام.
چرا من خلافی موتور را اینترنتی دادم
بادی با پاسارگاد.
تصادف بوده حالا پرسیدم خلافی دارد
چنانکه ترخیص هم گرفتم
هم شماره شماره پیگیرگرفتم ازپی بادتلفنی
هالاچکارکنم.تشکر

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۹ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  به پلیس راهنمایی و رانندگی مراجعه نمایید تا شما را راهنمایی کنند و برگه ترخیص را به شما بدهند.

person
موتور
۱۰ مهر ۱۴۰۲

سلام خسته نباشید موتور منو دیروز گرفتند موتور چون صفر هنوز سند نخورده قسطی بوده مقداری از قصد مونده سند نخورده ولی سند موقت دارم میتونم موتورم در بیارم

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۵ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله با سند موقت خود اقدام نمایید.

person
فلی
۰۹ مهر ۱۴۰۲

سلام
موتور من رو بخاطر اینکه خانم هستم توقیف کردن و گفتن بعد از یکماه میتونی بری دنبال کارهای ترخیص.
میشه راهنمایی کنید چیکار باید بکنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۰ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  مراحل و مدارک ترخیص موتور به طور کامل در این مقاله آورده شده است. شما باید سند مالکیت موتور، مدارک موتور و مدارک شناسایی خودتان را به همراه قبض پارکینگ و فیش پرداخت خلافی به راهنمایی و رانندگی ارائه دهید.

person
Yaser
۰۹ مهر ۱۴۰۲

سلام من سال ۹۶یه موتور مزایده ای داشتم کلانتری دم در خونه برد برگه پارکینگ و برگه اوراقیش رو دارم از چه راهی میتونم آزاد کنم نیاز شدید بهش دارم.ممنون راهنمایی کنید

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۹ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  برای ترخیص موتور باید به همراه مدارک موتور و مدارک شناسایی خود به راهنمایی و رانندگی مراجعه نمایید، با توجه به این که موتورسیکلت شما بیش از یکسال در پارکینگ مانده است، شما راهنمایی می کنند که برای ترخیص موتور باید چه کار کنید.

person
علی
۲۲ شهریور ۱۴۰۲

سلام
شماره تماس برای پی.یری تیک ترخیص رو ندارین
همون شماره تماسی که توی کلانتری چسبیده بودن اگه توی تیک ترخیص مشکلی بود باهاش تماس بگیریم

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۶ شهریور ۱۴۰۲

  سلام. خیر دوست عزیز متاسفانه شماره تماسی نداریم.

person
محسن ط
۱۹ شهریور ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر
موتور من رو دزدیدن بعد از یکسال تماس گرفتن از کلانتری که پیدا شده اماموتور یه هفته بعدش پیدا شده بود ولی بعد از یکسال اطلاع دادن الان دو.سه ماه از اطلاع دادن به من میگذره باید برای ترخیص موتورم چیکار کنم
واینکه شنیدم میگن موتور وماشین اگر یکسال تو پارکینگ بمونه وترخیص نکنید دیگه صاحب اون نیستید آیا درسته

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۰ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله اگر بیش از یکسال در پارکنیگ توقیف شود دیگر مالک آن نیستید. بهتر است زودتر بر اساس مراحلی که در همین مقاله گفتیم برای ترخیص موتور خود اقدام کنید.

person
پوریا
۱۵ شهریور ۱۴۰۲

سلام موتور من رو بخاطر بدحجابی گرفتن ، گفتن بعد از تعطیلات برم تعهد بدم ، آیا هم جریمه بدم هم تعهد؟گواهی نامه هم ندارم ، چند وقت موتور توقیف میمونه؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۸ شهریور ۱۴۰۲

  سلام. می توانید برای ترخیص موتورسیکلت خود اقدام کنید.

person
امین
۱۴ شهریور ۱۴۰۲

سلام روزتون بخیر من موتورم رو‌ به علت کشف حجاب توقیف کردن الان میخاستم بدونم گواهینامه موتور ندارم موتور رو بهم میدن با بقیه مدارک یا نه

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۴ شهریور ۱۴۰۲

  سلام. برای ترخیص موتور باید گواهینامه را هم ارائه دهید.

   person
   پوریا
   ۱۵ شهریور ۱۴۰۲

   اگر گواهی نامه نباشه ، تحویل نمیدن ؟ اگر جریمشو بدم چی؟

    person
    نویسنده بیمه
    ۱۸ شهریور ۱۴۰۲

    سلام. با پرداخت جریمه و بسته به نظر افسر مربوطه ممکن است بتوانید موتورسیکلت خود را ترخیص کنید.

person
محمدرضا فیروزه
۱۲ شهریور ۱۴۰۲

ازمن ۵۷۰۰۰۰ تومان پول جرسقیل میخان دراین مورد راهنمای کونید ممنون من اولین بار هستش که پیام دادم

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۳ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. هزینه های مربوطه را باید پرداخت کنید.

person
مهدی
۱۲ شهریور ۱۴۰۲

سلام موتورمو گرفتن الان برای ترخیصش بابد موتور بیمه کنم تا بهم بدن میخواسنم بدونم حتما باید بیمه یک ساله بکنم یا ن دو سه ماهم قبوله و بهم. میدن؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۲ شهریور ۱۴۰۲

  سلام. با بیمه دو سه ماهه هم می توانید موتور را ترخیص کنید. اما الان چون در طرح بخشودگی هستیم اگر بیمه یکساله را پرداخت کنید جرایم دیرکرد بیمه شخص ثالث شما بخشیده می شود. در غیر این صورت با خرید بیمه دو سه ماهه باید علاوه بر حق بیمه جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث را نیز پرداخت کنید.

person
فریدون
۰۶ شهریور ۱۴۰۲

سلام موتورم ۱۷خردادتوقیف شد۱۰تیرماه خلافی گرفتم ۶۳هزارموتورداخل پارکینگ جریمش شده ۲۰۳۰۰۰تومان چطورمیشه این همه خلافی بیاد

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۶ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. می توانید استعلام بگیرید.

person
محمد
۲۸ مرداد ۱۴۰۲

سلام من یه موتورخریدم مدل سال۱۳۸۶پلاک قدیم فروشنده فقط کپی سندبهم دادوقولنامه نوشت گفت فقط همینارودارم مدرک دیگه ای ندارم همه میگن بایدمدارکش کامل بودبهت میدادمیگن اینجوری اگاهی بگیره توقیف میکنه دیگه بهت پس نمیده خواستم بدونم پلیس اگاهی بگیره دیگه اصلاپس نمیده میشه پس بگیرم یانه باتشکر

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۸ مرداد ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. اگر سند و قولنامه را دارید به همراه فروشنده به مراکز تعویض پلاک بروید و پلاک را به نام خودتان تغییر دهید. سپس در مراکز تعویض پلاک برای دریافت سایر مدارک شما را راهنمایی می‌کنند.

person
محمد
۲۸ مرداد ۱۴۰۲

سلام من یه موتورخریدم مدل سال۱۳۸۶پلاک قدیم فروشنده فقط کپی سندبهم دادوقولنامه نوشت گفت فقط همینارودارم مدرک دیگه ای ندارم همه میگن بایدمدارکش کامل بودبهت میدادمیگن اینجوری اگاهی بگیره توقیف میکنه دیگه بهت پس نمیده خواستم بدونم پلیس اگاهی بگیره دیگه اصلاپس نامیده میشه پس بگیرم یانه باتشکر

person
مهدی
۱۸ مرداد ۱۴۰۲

سلام موتور منو بابت مخدوش بودن پلاک گشت نیرو انتظامی گرفت چون قفل انداخته بودم روش کسی میدونه جریمش چقدر موتور تو پارکینگ چند وقت میخوابه ؟
پاسگاه رفتم گفت پروندتو فرستادم دادگاه یک ماه اول یا ماه دوم اسمس میاد تا بری دادگاه یعنی باید منتظر بمونم موتور از دستم نره ؟
مدارک هم داره همه چی تکمیل

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۱ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. اتفاقی برای موتور نمی افتد و بعد از طی کردن مراحل قانونی موتور را به شما تحویل خواهند داد.

person
امید
۳۱ تیر ۱۴۰۲

سلام موتورو ب علت چوشیدن شلوارک گرفتن
مراحل خاصی داره؟؟
هزینه هاش چقده؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۱ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. تمام مراحل ترخیص و هزینه های پرداختی را در این مقاله برای شما آورده ایم. لطفا مقاله را با دقت مطالعه نمایید.

person
جواد
۲۴ تیر ۱۴۰۲

سلام موتور منو گرفتن خدمت تموم نکردم گفتن برو صحت خدمت بیار ایا راهی داره موتور بتونم در بیارم.پایان خدمت ندارم

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۵ تیر ۱۴۰۲

  سلام. در این مورد اطلاعی نداریم. لطفا از راهنمایی و رانندگی سوال بفرمایید.

person
وکیل پایه یک
۲۲ تیر ۱۴۰۲

سلام؛
رویه عملی رفع توقیف موتور در پارکینگ گمرک غرب واقع در بلوار سامانی
دوستانی که موتورسیکلت اونها توقیف شده و قصد آزادی موتور خود را دارند، می‌بایست به ترتیب ذیل اقدام کنند:
۱- در ابتدا می‌بایست به پلیس+۱۰ مراجعه کنند
۲- بسته به نوع تخلف، مدت توقیف متفاوت هست.
۳- در پلیس+۱۰ ابتدا خلافی موتور رو پرداخت میکنید
۴- سپس هزینه ای در حدود ۶۵ تومن بابت خدمات خودِ دفتر پلیس+۱۰ پرداخت میکنید.
۵- درخواست رفع توقیف در سیستم ثبت می‌شود و برگه ای جهت ارائه به پارکینگ در اختیار شما میگزارند و پیامکی به شما ارسال می‌شود که هزینه پارکینگ در اون نوشته شده و می‌بایست کارت به کارت کنید به شماره کارتی که در برگه آمده است.
۶- به پارکینگ گمرک غرب مراجعه میکنید و هزینه کفی به مبلغ ۳۴۵ هزار تومان را پرداخت‌ میکنید و موتور را آزاد میکنید.
نکته: حتما همراه خودتون برای پلیس+۱۰ کارت ملی و کارت موتور و گواهینامه و بیمه موتور و قبض توقیف را همراه داشته باشید.
انشالله برای هیچ‌کس توقیف موتور پیش نیاد.

person
اکبری
۱۳ تیر ۱۴۰۲

سلام موتر سیکلتمن توقیف شد ه چون گواهینامه نداشتم البته موتر هنوز سند به نامم نشد و فقط یک قول نامه دارم که در آن قید شده پول موتر را نقدا پرداخت کرده ام و کارت موتر هم دستم هستش و بیمه هم به نام خودم شده الان متوجه شده ام که مالک موتر داره اقدام میکنه تا چون سند و پلاک تعویض نشده میخواد بره موتر رو ترخیص کنه و ببره،آیا میتونه همچین کاری بکنه؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۴ تیر ۱۴۰۲

  سلام. اگر سند و پلاک به اسمشان باشد می‌توانند. ولی اگر مدارکی دارید ارائه کنید.

person
فرهادکشانی
۰۸ تیر ۱۴۰۲

موتوری دارم مدل ۱۳۸۸که الان پارکینگه ،متاسفانه مدارک شناسای کل خانوادمون +مدارک و سند موتور همه داخل اتش سوزی خانه مون سوخت والان جوز قول نامه موتور مدرک دیگی ندارم چه جوری میتونم موتورم از پارکینگ دربیارم لطفا راهنمایم کنید

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۰ تیر ۱۴۰۲

  از اداره آگاهی نامه بگیرید و به وسیله همان قولنامه اقدام کنید.

person
فرهادکشانی
۰۸ تیر ۱۴۰۲

چندمدت پیش یک دستگاه موتورسکلیت ک داخل پارکینگ بود قولنامه ای از صاحبش خریدم خلافیش صفرکردم بعدجریمه دیرکردبیمه پرداخت کردم و یک ساله بیمه اش کردم الان تمام مدارک موتور تکمیله فقط سندموتوربنامم نیست کسی ام ک سندبنامش هست خونش برده شهرستان منم هیچ رد و شماره تماسی ازش ندارم
الان راهی هست که موتور باهمون قولنامه بتونم از پارکینگ ترخیصش کنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۰ تیر ۱۴۰۲

  سلام. به پلیس +۱۰ و مراکز تعویض پلاک مراجعه کنید تا شما راهنمایی کنند.

person
فرهادکشانی
۰۸ تیر ۱۴۰۲

موتوری دارم مدل ۱۳۸۸که الان پارکینگه ،متاسفانه مدارک شناسای کل خانوادمون +مدارک و سند موتور همه داخل اتش سوزی خانه مون سوخت والان جوز قول نامه موتور مدرک دیگی ندارم چه جوری میتونم موتورم از پارکینگ دربیارم

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۰ تیر ۱۴۰۲

  از پلیس گواهی دریافت نمایید و با قول نامه موتور برای دریافت آن اقدام کنید.

person
رهگذربادیه
۲۹ خرداد ۱۴۰۲

سلام موتور۸۹ دارم که درپارکینگه آلام کارت موتور برگه کمپانی برگه سبز بهمراه قولنامه دستمه آیا برگرفتن وکالت کاری برای ترخیصش اقدام کنم کافیه؟باتشکر

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۹ خرداد ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. بله می توانید اقدام کنید.

person
موسوي
۲۸ خرداد ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر،بنده مدارکم کامل هستش ولی قبض پارکینگم گم شده
ممنون میشم راهنمایی کنید

person
میلاد
۰۸ خرداد ۱۴۰۲

سلام تمام مدارک موتورم تکمیل هستش از جمله سندفقط کارت موتور هنوز برام نیومده میخواستم بدونم آیا میتوانم موتور را از پارکینگ ترخیص کنم

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۸ خرداد ۱۴۰۲

  سلام. مدارک را به پلیس +۱۰ ارائه دهید شما را راهنمایی می کنند.

person
مهدی
۰۲ خرداد ۱۴۰۲

باسلام
بنده امروز ۱۴۰۲/۳/۲ رفتم موتورم رو ترخیص کردم
اگه گواهینامه و بیمه ومدارک تکمیل باشه کار خیلی بهتر پیش میره
حدودا هزینه پلیس+۱۰ ۷۰۰۰۰تومان
هزینه هرشب پارکینگ ۱۶۳۵ تومان
هزینه کفی ۳۴۵۰۰۰ تومان
و موفق شدم ترخیص کنم

person
arman
۰۲ خرداد ۱۴۰۲

سلام خسته نباشید
ماسال ۹۴ موتور مدل ۸۲ توقیف کردن بخاطر اینکه پلاک موتور یه خورده کچ بود بعد برای پیگیری موتور استعلام گرفتن رفتیم کلانتری هی مارو دور زدن میگفتن موتور نیست بعد از چند روز دوباره مراجعه کردیم یه سرباز استعلام کرد گفت که سال ۹۸ موتور در آذربایجان شرقی توقیف شده بعد من رفتم پارکنگ اونجا موتور دیدم بعد برای ترخیص موتور پدر من توانایی اینو نداره مراجعه کنه گفتم من از چه طریقی میتونم موتور از پارکنگ در بیارم لطفا راهنمایی کنید

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۳ خرداد ۱۴۰۲

  سلام. شرایط و مدارک لازم برای ترخیص موتور رو کامل توضیح دادیم.

person
Ahmad
۰۱ خرداد ۱۴۰۲

سلام وقتتون بخیر من موتورسیکلتم چند روز پیش توقیف شد ریموت موتور هم تحویل دادم که نیازی نبود سوالم اینه که اگه ریموت موتور من تو پارکینگ گم بشه یا به هر دلیل تحویلم ندادند چکار می تونم بکنم ضمن اینکه تو برگه رسید هم تحویل ریموت ذکر نشده …
ممنون میشم راهنمایی کنید ….🙏

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۱ خرداد ۱۴۰۲

  سلام. می تونین شکایت کنید.

person
امیر رضا
۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۲

مالکیت موتور با بنده میباشد شخص دیگری راکب بوده که پلیس یه علت خلاف جهت موتور را توقیف کرده و پرونده بنام ایشان تنظیم شده الان که من به پلیس +۱۰ مراجعه میکنم و مدارک را ارائه میدهم کارت ملی راکب موتور را می خواهند چون کپی را داشتم ارائه کردم پیامک آمده باید با اصل کارت ملی راکب مراجعه کنم به ستاد ترخیص خلیج ، آیا اگر از راکب که شهرستان میباشد یک وکالت نامه بگیرم جهت مراجعه به ستاد ترخیص موتور خلیج و ارائه اصل مدارک شناسائی و اخذ فرم ترخیص از پارکینک کفایت میکند؟ ممنون میشم راهنمائی کنید🙏

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۲

  سلام. بله با وکالت نامه می توانید کارها را براساس قانون و رویه درست پیش ببرید.

person
محمد
۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر پلاک موتورم رو ۵ ماه پیش گم کردم وگزارش کلانتری هم دارم واز پلاک دست نویس استفاده میکردم تا اینکه امروز توقیف شد و تخلف رو در برگه پارکینگ زده فاقد پلاک میخواستم بدونم برای ترخیص میتونم اقدام کنم ممنون از لطفتون اگه راهنمایی کنید🌹

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۲

  سلام بله اگر پلاک موقت دارید می توانید اقدام کنید. بهتر است پلاک گمشده را فک کنید و برای دریافت پلاک جدید هم اقدامات لازم را انجام دهید.

person
رضا
۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۲

سلام خسته نباشید
من موتورمو قسطی خریدم هنوز سند دستم نرسیده موتورمو خوابوندن با قلنامه دستی و بیمه نامه رفتم ولی قبول نکردند چیکار باید بکنم موتورو ترخیص کنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۲

  سلام. مراحل ترخیص را در این مقاله برای شما شرح داده ایم. باید مالیات، جرایم و هزینه پارکینگ را پرداخت کنید. البته قبل از این کار باید از راهنمایی رانندگی و پلیس +۱۰ فرم های مربوطه را دریافت نمایید و طبق مراحل گفته شده عمل کنید.

person
علی
۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۲

با سلام وعرض خسته نباید موتور منو موز گرفتن وبردن پارکینگ به علت نداشتن پلاک چون پلاکم مفقود شد وپلاک جدید گرفتم ولی متاسفانه پلاک رو روی موتور نبستم واینکه گواهی نامه هم ندارم میخواستم بدونم جریمه ای که باید پرداخت کنم چقدره البته غیر از خلافی.

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۲

  سلام. این موضوع را از راهنمایی و رانندگی جویا شوید.

person
محمد
۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۲

سلام خسته نباشید بنده موتور اقساطی خریدم شرکت به من سند موقت داده ایا با اون هم میشه موتور رو ترخیص کرد ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۲

  سلام. بله

person
شهرام زارعی
۱۴ فروردین ۱۴۰۲

سلام خسته نباشید بنده موتورم یک ساله که بخاطر تصادف تو پارکینگه همه مدارکمم کامله اما قبض پارکینگ و مدارک تصادف تو دادگاه و کلانتری نیست هرچقدرم میرم دنبالش جواب درست به من نمیدن چیکار باید بکنم؟؟؟ممنون میشم راهنماییم کنید

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۵ فروردین ۱۴۰۲

  سلام. از طریق پلیس +۱۰اقدام کنید.

person
حسام
۲۱ بهمن ۱۴۰۱

سلام من یه موتور دارم پلاک قدیم بعد قولنامه به اسم منه میشه بیارمش بیرون

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۳ بهمن ۱۴۰۱

  سلام بله، باید در مراکز تعویض پلاک، پلاک موتور را به نام خودتان بزنید.

person
پرشیا
۱۰ بهمن ۱۴۰۱

سلام موتور منو هدود ۸ ۹ ساله گرفتن چجوری اقدام کنم تهویل بگیرم مدارک لازم هم دارم و اینکه گواهی نامه هم ندارم و بی مه هم نداره تروخدا راه نمایی کنید ۰۹۳۶۴۸۲۵۰۶۸

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۰ بهمن ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز. ابتدا باید به دفاتر پلیس ۱۰+ مراجعه کرده و درخواست ترخیص را ثبت کنید. سپس مدارک هویتی، کارت موتور و گواهینامه به همراه کپی آن ها را فراهم کنید. همچنین برگه پرداخت عوارض شهرداری موتور سیکلت، اصل سند مالکیت وسیله نقلیه به همراه کپی آن و حضور شخص مالک، اصل برگه پارکینگ و کپی آن و برگه خلافی تسویه شده موتورسیکلت و قبض پرداخت هزینه کفی به مبلغ ۵ هزار تومان را تهیه کنید. نداشتن گواهینامه و بیمه باعث می شود قبل از انجام مراحل نهایی و تحویل موتورسیکلت مبلغ مشخصی را به عنوان جریمه پرداخت کنید. میزان این مبلغ توسط پلیس+۱۰ مشخص می گردد. بهتر است سریعتر برای ترخیص موتورسیکلت خود از پارکینگ اقدامات لازم را انجام دهید.

person
مرتضی سوفی
۱۶ مهر ۱۴۰۱

واسه ترخیص موتور سیکلت چقدر باید پرداخت کنم روزانه؟؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۷ مهر ۱۴۰۱

  سلام بستگی به عواملی از جمله نوع موتور و تعداد دیرکردها دارد.

person
محمد
۰۲ مهر ۱۴۰۱

سلام خسته نباشید
هزینه ترخیص موتور چه قیمته

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۲ مهر ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، در خصوص هزینه های دقیق هر اطلاعاتی بوده در متن نوشته ایم.البته شما هزینه پارکینگ دارید که حداقل ۳ هزارتومان است.

person
ترخیص موتور
۲۹ شهریور ۱۴۰۱

سلام برای ترخیص موتور از پارکینگ وجود شخصی که راکب بوده لازم هست یا نه چون گواهینامه به اسم ایشونه

  person
  کارشناس بیمه
  ۳۰ شهریور ۱۴۰۱

  سلام مالک باشد بهتر است.

   person
   مهشیدی
   ۳۰ مهر ۱۴۰۱

   سلام مراحل ترخیص موتور سیکلت بدون گواهینامه هم امکان پذیره؟

    person
    کارشناس بیمه
    ۰۱ آبان ۱۴۰۱

    سلام خیر

person
مهدی حبیبی
۲۲ شهریور ۱۴۰۱

سلام موتور منو ۲هفته گرفتن هم دادگاه رفتم هم کلانتری جریمه ها دادم ولی واحد ترخیص امضا نمیکنه فقط فروشنامه دارم ایا میتونم در بیارم ممنونم از شما

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۳ شهریور ۱۴۰۱

  سلام دلیل اینکه واحد ترخیص کار را انجام نمی دهد، چیست؟

person
Ali
۱۳ شهریور ۱۴۰۱

سلام من موتورمو امروز گرفتن همه مدارکمم تکمیله فردا میتونم آزادش کنم ممنون

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۴ شهریور ۱۴۰۱

  سلام اگر مشکل دیگری نباشد، می توانید آزاد کنید.

person
علی
۰۶ شهریور ۱۴۰۱

سلام خسته نباشید موتور منو امروز گرفتن واینکه نوشته پوشش پلاک چه جوری باید آزاد کنم

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۷ شهریور ۱۴۰۱

  سلام باید خلافی خود را خود را از در ابتدا صفر کنید و بعد اگر بیمه ندارید، بیمه کنید. به دفتر پلیس+۱۰ باید مراجعه کنید.

person
صالح نیا
۰۵ شهریور ۱۴۰۱

سلام مراحل ترخیص موتور سیکلت بدون گواهینامه چطوریه؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۶ شهریور ۱۴۰۱

  سلام باید مالک اقدام کند.

   person
   محمدی
   ۱۶ مهر ۱۴۰۱

   سلام مراحل ترخیص موتور سیکلت سرقتی چطوریه؟

    person
    کارشناس بیمه
    ۱۷ مهر ۱۴۰۱

    سلام اول باید به دادسرا و دادگاه مراجعه کنید تا مدارک کامل شود.

person
پیک موتوری
۲۱ مرداد ۱۴۰۱

سلام طرح آزادسازی موتور سیکلت کی اجرا میشه؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۲ مرداد ۱۴۰۱

  سلام این طرح هر چند وقت یکبار مشخص می شود اما اینکه در چه تاریخی است، اطلاعات دقیقی وجود ندارد.

   person
   آهنگ
   ۱۰ مهر ۱۴۰۱

   طرح جدید ترخیص موتور سیکلت چیزی اومده؟

    person
    کارشناس بیمه
    ۱۱ مهر ۱۴۰۱

    سلام فعلا چیزی متوجه نشدیم.

   person
   مرحمت
   ۱۶ آبان ۱۴۰۱

   سلام مدت زمان نگهداری موتور در پارکینگ
   چقدره؟

    person
    کارشناس بیمه
    ۱۷ آبان ۱۴۰۱

    سلام اصولا می ماند تا تصمیم گیری در آن خصوص شود.

person
حسین
۱۸ مرداد ۱۴۰۱

سلام مدارک لازم برای ترخیص موتور تصادفی از پارکینگ همشون باید باشن؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۹ مرداد ۱۴۰۱

  سلام بله

person
تیارا خرمی
۰۳ مرداد ۱۴۰۱

حق پارکینگ موتور سیکلت الان چقدره روزی؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۴ مرداد ۱۴۰۱

  سلام اطلاع نداریم.

person
زبیر باقری
۲۵ تیر ۱۴۰۱

الان هزینه ترخیص موتور سکلت چقدره؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۶ تیر ۱۴۰۱

  سلام در سال ۱۴۰۱ کامل نوشته ایم.

   person
   همت
   ۱۱ مرداد ۱۴۰۱

   سلام چرا پول پارکینگ موتور اینقدر بالاس؟

    person
    کارشناس بیمه
    ۱۲ مرداد ۱۴۰۱

    سلام اطلاعی نداریم.

person
محمد چراغعلی
۲۱ تیر ۱۴۰۱

سلام آیا بخشودگی هزینه پارکینگ موتور سیکلت هم با این طرح جدید امکان پذیره؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۲ تیر ۱۴۰۱

  سلام خیر.

person
داوود کیهانی
۱۵ تیر ۱۴۰۱

سایت ترخیص موتور سیکلت ادرسش چیه

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۶ تیر ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، اصولا باید حضوری مراجعه کنید

person
رضا خیابانیان
۱۳ تیر ۱۴۰۱

هفته پیش موتور منو بخاطر نداشتن بیمه گرفتن الان باید بیمه بخریم که بتونم موتور بگیرم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۴ تیر ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، بله

person
حسام الدین
۱۲ تیر ۱۴۰۱

سلام برای ترخیص موتور پارکینگی حتما باید خودش مالک موتور اقدام کند؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۳ تیر ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، بله

person
محمد بایری
۱۱ تیر ۱۴۰۱

سلام ی سری طرح جدید موتور سیکلت اومده، آیا در این قوانین تاثیر میذاره؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۲ تیر ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، در خصوص طرح جدید اطلاعاتی نداریم و تا به چه چیزی هم نشنیده ایم.

person
حسین
۱۰ تیر ۱۴۰۱

سلام موتور۹۴دارم از۱۰برج یک مدارکمودادم که سندش بیادبه نام کسی هم نبوده خلافی نداره موتوری وتنه اش دستکاری نشده ولی هنوزنیومده نه کارت ونه سندبه نظرشماچه کارکنم

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۱ تیر ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، متاسفانه کارت ها دیر تحویل داده می شود. بهتر است که از سازمان مربوطه پیگیری کنید.

person
ساطور
۰۷ تیر ۱۴۰۱

سلام برای موتورهای که خیلی پارکینگ مونده و کلی پولش میشه باید چه کار کرد؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۸ تیر ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، چاره ای جز پرداخت نیست.

  person
  swrykamran719@gmail.com
  ۱۲ شهریور ۱۴۰۱

  سلام من امروز موتورم گرفتن بیمه داره و گواهینامه دارم ولی کارت موتورم هست بهم میدن ولی سندش ندارم

   person
   کارشناس بیمه
   ۱۳ شهریور ۱۴۰۱

   سلام به مرکز پلیس+۱۰ یا هرجایی که به شما گفتند، مراجعه کنید. شاید سند نخواهند.

person
خواجو
۰۷ تیر ۱۴۰۱

سلام حق پارکینگ موتورسیکلت چقدره؟ چرا چیزی که دولت اعلام کرده با چیزی که پارکینگیه میگه اینقدر اختلاف فاحش داره؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۸ تیر ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، متاسفانه این مسائل وجود دارد.

person
علی
۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱

سلام موتور اقساطی که هنوز تمام نشده را چگونه تر خیص کنیم پلیس +۱۰ میگه که باید مدارک موتور باشه و من فقط یک کارت موقت دارم موتور رو از نمایندگی گرفتم. چه کنم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، از جایی که خریداری کرده اید، باید حداقل یک مدرک تحویل بگیرید.

person
محسن ۶۴
۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۱

سلام من تمام کارهای لازم را انجام دادم فقط اینکه گواهینامه ندارم. آیا میشه موتورم رو ترخیص کنم

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، گواهینامه جزو مدارک اصلی است و باید تحویل داده شود. اینکه حالا بگیرند یا خیر (قانونی تغییر کرده باشد)، ما اطلاعی نداریم.

person
شرف
۱۸ فروردین ۱۴۰۱

موتور من از ۹۳ توقیف شده بعد از طرح خیلی دنبالش گشتم پیدا نشد تکلیف چیه ؟ مثل این که یه سری موتور رو فروختن بروناجازه دولت و یه سری تو آتیش سوزی از بین رفته

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۹ فروردین ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، به هر حال موتور تا زمانی نگهداشته می شود. این مساله را باید از خود همان سازمان پیگیری کنید.

person
ایران دوست
۱۵ فروردین ۱۴۰۱

سلام بنده یک موتور سیکلت ۸۵ پلاک قدیم دارم حدود ۳ الی چهار ساله توقیف شده میتونم الان برای ترخیص اقدام کنم ممنون میشم جواب بدید

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۵ فروردین ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، باید به اداره مربوطه بروید. امکان ترخیص وجود دارد اما باید متوجه شوید که الان موتور شما در چه وضعیتی است.

   person
   افراشته
   ۱۰ مرداد ۱۴۰۱

   سلام من اصفهان هستم، میخواستم بدونم که استعلام موتور سیکلت در پارکینگ اصفهان چطوری باید انجام بشه؟ میخوام ترخیص کنم اما نمیدونم کدوم پارکینگه

    person
    کارشناس بیمه
    ۱۱ مرداد ۱۴۰۱

    سلام در خصوص شهر اصفهان اطلاعاتی نداریم. از یک افسر راهنمایی و رانندگی بپرسید.

person
سعید۰۱۴
۱۲ اسفند ۱۴۰۰

سلام موتور سیکلت من بنام پدر خانمم هست ایشان سال۸۵ فوت کرده و موتور من سال ۹۵ توقیف شده من به عنوان راکب میتونم موتور رو ترخیص کنم؟ مدارک موتور سند و کارت موتور شناسنامه مالک و قبض پارکینگ رو دارم.

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۴ اسفند ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، باید چیزی شبیه به وکالت نامه ای یا سندی داشته باشید که شما اجازه این کار را دارید. با واحد ترخیص تماس بگیرید.

person
عظیم وند
۱۱ اسفند ۱۴۰۰

سلام . بخشنامه جدید زده. اگه پول نداری بیمه کنی. میتونی تعهد بدی اگه از پارکینگ در اوردی بیمه کنی.

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۱ اسفند ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، در خصوص بخشنامه جدید ما اطلاعی نداریم.

person
شمس الهی
۲۳ دی ۱۴۰۰

سلام برای ترخیص اگر اعتراض داشته باشیم، باید چه کرد؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۴ دی ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، در خصوص اعتراض که اگر البته مربوط به جریمه باشد، می توانید از مشاوران خود پلیس+۱۰ کمک بگیرید.

   person
   مسعود
   ۰۵ شهریور ۱۴۰۲

   سلام؛ موتور دارم همه مدارک تکمیلع؛ سند کارت برگه سبز؛ ولی مدارک به نام خودم نیست؛ صاحب موتور هم در دسترس نیست؛ خودم هم گواهینامه دارم و موتور بیمه شدع؛ اگه بره پارکینگ میتونم خارجش کنم یا دردسر دارع برام؟

    person
    نویسنده بیمه
    ۰۵ شهریور ۱۴۰۲

    سلام. با پرداخت هزینه های به وجود آمده در زمان توقیف می توانید موتور را از پارکینگ خارج کنید.

person
روزبه
۲۱ دی ۱۴۰۰

سلام در صورتی که میزان تخلف از خود قیمت موتور بیشتر باشد، بازم می ارزه که ترخیص کرد؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۱ دی ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، اینکه ترخیص کنید یا خیر، به نظر شما بستگی دارد. در صورت ترخیص نکردن احتمال اینکه موتور شما توسط دولت ضبط شود زیاد خواهد بود.

   person
   H
   ۱۷ دی ۱۴۰۱

   من امروزموتورم خاموش بود به دلیل اینکه پلاکش خوب معلوم نبود به کلانتری بردندبرای ازادیش چه بایدکردممنونم

   person
   احمد
   ۲۹ فروردین ۱۴۰۲

   سلام برای ترخیص موتور میشه ۳ ماهه بیمه کرد .یا باید یک ساله باشه

    person
    نویسنده بیمه
    ۲۹ فروردین ۱۴۰۲

    سلام می‌توانید از بیمه سه ماهه استفاده کنید.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید