1
2
%۲۵

بیمه تجهیزات الکترونیک

مشخصات کالای دیجیتال

نوع کالای دیجیتال را انتخاب نمایید
بیمه تجهیزات الکترونیک

بیمه تجهیزات الکترونیک

بیمه تجهیزات الکترونیک (بیمه کالای دیجیتال) چیست؟

بیمه تجهیزات الکترونیک ( بیمه کالای دیجیتال)، شاخه ای از بیمه مهندسی است که پوششش بیمه‌ای برای همه تجهیزات الکترونیک شامل لپ تاپ، موبایل، تبلت، دوربین، قلم نوری، ماشین‌های اداری( دستگاه فتوکپی، کامپیوترهای شخصی و ...) و تجهیزات اضافی برای بهره‌برداری از دستگاه‌های الکترونیکی ارائه می کند.

پوشش‌های بیمه تجهیزات الکترونیک

شرکت‌های بیمه‌گر خسارات گسترده ای را برای بیمه کالای دیجیتال ارائه کرده اند ولی به طور کلی باید گفت که بیمه‌نامه تجهیزات الکترونیک که می تواند دربرگیرنده بیمه موبایل، بیمه کامپیوتر ، بیمه لپتاپ یا بیمه تبلت باشد، خساراتی را تحت پوشش قرار می دهد که در ضمانت‌نامه به آن ها اشاره نشده است. بیمه تجهیزات الکترونیک می تواند غرامت خسارات وارده به سخت افزار و نرم افزار کالای دیجیتال بیمه شده را پرداخت کند.

فهرست خطرات تحت پوشش تجهیزات الکترونیک به شرح زیر هستند :

 • سقوط، تصادم و واژگونی
 • سیل، آب گرفتگی و امواج دریا
 • رانش زمین، لغزش زمین، ریزش کوه یا صخره، نشست زمین
 • رطوبت، ریخته شدن مایعات به داخل کالای دیجیتال
 • حوادث طبیعی مانند صاعقه، آتش سوزی، انفجار
 • دود ، گردوخاک، ذرات گردو غبار معلق در هوا
 • خسارات حین تعمیر یا تمیزکردن دستگاه
 • خسارت‌های هنگام باز و بسته کردن
 • فرسودگی، زنگ زدگی و خوردگی کالای دیجیتال
 • سایر حوادث به جز مواردی که در بیمه‌نامه مستثنی شده است.
 • سرقت گوشی موبایل، لپ تاپ ، تبلت یا هر نوع کالای دیجیتال دیگر به دلیل شکست حرز
 • خراب شدن محصول دیجیتال به دلیل نوسان برق

پوشش سرقت در بیمه تجهیزات الکترونیک

شکست حرز به معنای شکست مانع برای سرقت است مثلا درب ، قفل یا پنجره برای انجام دزدی است. ولی در اصطلاحات بیمه‌ای، شکست حرز به معنای توسل به زور برای دزدی است.سرقت معمولی بدون رخداد شکست حرز مشمول بیمه تجهیزات الکترونیک قرار نمی‌گیرد.

مواردی که تحت پوشش بیمه تجهیزات الکترونیک نیستند:

 • استفاده از کالای دیجیتال در محیط آلوده و پر گردو غبار ، استفاده از آداپتورهای متفرقه
 • اشکالات نرم افزاری، اقدامات و تغییرات نرم افزاری نظیر ریکاوری، نصب درایور، ویروس یابی، بازیابی و کپی کردن اطلاعات، استفاده از نرم افزارهای غیررسمی یا آلوده به ویروس، قفل گشایی و هر گونه Brick به دلیل کاهش ضریب ایمنی دستگاه و افزایش امکان صدمه
 • خسارات عمدی
 • تجهیزات الکترونیک غیراصل یا کپی

پرداخت خسارت بیمه تجهیزات الکترونیک

جهت دریافت غرامت پوشش داده شده در بیمه‌ موبایل، بیمه تبلت و بیمه لپ تاپ یا هر بیمه کالای دیجیتال دیگر به مدارک زیر نیاز است:

 • کارتن دستگاه و لوازم جانبی مربوطه
 • بیمه نامه تجهیزات الکترونیک امضا شده توسط بیمه‌گزار
 • فاکتور خرید تجهیزات الکترونیک (اگر این آیتم موجود نباشد هزینه تعمیرات طبق تعرفه مصوب اتحادیه های مربوطه محاسبه و از بیمه‌گزار دریافت خواهد شد.

مدت زمان پوشش بیمه‌نامه تجهیزات الکترونیک

مدت زمان پوشش بیمه کالای دیجیتال (شامل بیمه گوشی ، بیمه لپ تاپ، بیمه تبلت ، بیمه کنسول بازی)، یک سال بعد از کارشناسی است ولی این مدت زمان می تواند قابل تمدید نیز باشد. بیمه گزار می تواند در مدت زمان بیمه‌نامه تجهیزات الکترونیک، فقط یک بار از پوشش‌های ارائه شده برای کالای دیجیتال استفاده نماید ولی برای تمدید مجدد این بیمه‌نامه ( بیمه گوشی موبایل، بیمه تبلت ، بیمه لپ تاپ، بیمه کنسول بازی) امکان خرید این بیمه نامه با قیمت پایین تر وجود دارد. بیمه‌‌گزاران می توانند به سایت بیمه‌دات‌کام مراجعه کرده و ضمن بررسی و مقایسه قیمت و شرایط بیمه تجهیزات الکترونیک از شرکت‌های بیمه‌گر مختلف نظیر بیمه تجهیزات الکترونیک سامان، بیمه کالای دیجیتال پاسارگاد و .... نسبت به خرید آنلاین این بیمه‌نامه اقدام نمایند.

شرکت های ارائه دهنده بیمه تجهیزات الکترونیک

دو شرکت بیمه ارائه کننده بیمه کالای دیجیتال ( بیمه موبایل ، بیمه تبلت ، بیمه گوشی ، بیمه لپ تاپ) ، شرکت های بیمه پارسیان و سامان هستند که در زیر مقایسه ای از جدول های پوشش بیمه تجهیزات الکترونیک سامان و بیمه تجهیزات الکترونیک پارسیان ارائه شده است.

جدول پوشش های بیمه موبایل ، بیمه لپ تاپ

پوشش های بیمه‌ایبیمه‌پارسیانبیمه سامان
ضربه و شکستگیدارددارد
نفوذ مایعات و آب خوردگیدارددارد
آتش سوزیدارددارد
سرقت با شکست حرزداردندارد مگر به قید هزینه
تحویل دستگاه در محلداردندارد مگر به قید هزینه
نوسانات برقدارددارد
سیل و طوفان و زلزلهدارددارد
مدت زمان انجام تعمیراتیک روزحداقل ده روز

استعلام آنلاین قیمت بیمه تجهیزات الکترونیک در بیمه دات کام

الف) پس از وارد کردن مشخصات کالای دیجیتال( موبایل، لپ تاپ، تبلت )خود نظیر نوع دستگاه، برند و مدل و قیمت روز آن در کادرهای معین صفحه استعلام آنلاین قیمت "بیمه تجهیزات الکترونیک " در سامانه بیمه دات کام، به مقایسه قیمت بیمه تجهیزات الکترونیک از شرکت‌های بیمه‌گر مختلف ارائه دهنده آن بپردازید. به عنوان مثال، می توان به بیمه تجهیزات الکترونیک سامان ، بیمه کالای دیجیتال پارسیان و بیمه تجهیزات الکترونیک معلم اشاره کرد.

ب) در نهایت با توجه به اولویت ها و نیاز خود،یکی از شرکت‌های ارایه دهنده بیمه تجهیزات الکترونیک موجود درسایت بیمه‌دات‌کام را انتخاب نمایید.

ج) با پرداخت هزینه به خرید آنلاین بیمه تجهیزات الکترونیک( بیمه کالای دیجیتال) مناسب خود بپردازید.

د) بیمه‌نامه تجهیزات الکترونیک(کالای دیجیتال) خریداری شده در کوتاه‌ترین زمان ممکن صادر می گردد و به هر کجای کشور به صورت رایگان ارسال خواهد شد.

تهران، شهرک غرب، بلوار پاکنژاد، کوی اردیبهشت، پلاک ۲۳
کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت رایکا می باشد.