خرید بیمه تکمیلی درمان

انتخاب نوع بیمه درمان
مشخصات سرپرست خانواده
روز
ماه
سال
انتخاب کنید

چرا خرید از بیمه دات کام

صدور بیمه‌نامه در کمتر از یک ساعت
پشتیبانی 24 ساعته در 7 روز هفته
مقایسه بین 20 شرکت‌ بیمه معتبر
مشاوره تخصصی جهت انتخاب بیمه

استعلام و خرید بیمه تکمیلی انفرادی / خانوادگی

بیمه تکمیلی درمان، رشته بیمه‌ی زیرشاخه بیمه اشخاص است که آن دسته از هزینه‌های مربوط به سلامتی و هزینه‌های بیماری‌ها، داروها و عمل‌های جراحی و خدمات پزشکی را پوشش می‌دهد که بیمه تامین اجتماعی در قبال آن‌ها مسئولیتی تقبل نمی‌کند. با توجه به تنوع پوشش‌ها، خرید بیمه تکمیلی انفرادی / خانوادگی به همه افراد توصیه می‌شود. نکته مهم در خرید بیمه تکمیلی مقایسه و انتخاب درست طرح و شرکت بیمه‌ای مناسب می‌باشد. بیمه دات کام این فرصت را برای شما مهیا کرده است تا به راحتی فرآیند استعلام بیمه تکمیلی، مقایسه قیمت بیمه تکمیلی، مقایسه هزینه بیمه تکمیلی در طرح‌های مختلف و… را به راحتی انجام دهید.

چرا باید بیمه تکمیلی تهیه کنیم؟ برخی هزینه‌های درمانی به قدری زیاد هستند که امکان پرداخت برخی از آنها برای بسیاری از افراد دشوار است، اوضاع جایی بدتر می‌شود که برخی هزینه‌های درمانی نه تنها یکباره، بلکه باید به صورت مداوم و در طول سال چندین بار تکرار شوند. از قیمت قرص، دارو و آمپول گرفته تا هزینه‌های ویزیت، جراحی و صد‌ها هزینه دیگر. بیمه تکمیلی به عنوان یک نوع بیمه فوق العاده، به افراد این امکان را می‌دهد تا هزینه‌های پزشکی بیشتری را تحت پوشش قرار دهند و مشکلات و محدودیت‌های مالی در دسترسی به خدمات درمانی را کاهش دهند.

انواع بیمه تکمیلی

شرکت‌های بیمه انواع مختلفی از بیمه تکمیلی را ارائه می‌دهند که به شرح زیر است:

1. بیمه تکمیلی گروهی

2. بیمه تکمیلی خانواده

3. بیمه تکمیلی انفرادی

در ادامه به معرفی و بیان شرایط بیمه تکمیلی انفرادی / خانوادگی می‌پردازیم.

بیمه درمان تکمیلی انفرادی

بیمه درمان تکمیلی انفرادی، توسط شرکت‌های بیمه‌گر ارائه می‌گردد که نرخ و طرح‌های متعددی را برای در‌برگرفتن نیازهای بیمه اشخاص، شامل می شود. این بیمه مناسب افرادی است که امکان تهیه بیمه درمان تکمیلی را تحت نظر ارگان یا سازمان خاصی به صورت گروهی ندارند. حتی افرادی که در مشاغل آزاد فعالیت می‌کنند می توانند از مزایای این بیمه بهره‌مند شوند.

هر فرد با توجه به پوشش‌ها و حق بیمه مناسب خود می‌تواند طرح مختص خود را خریداری نماید. بیمه‌گزار در انتخاب بیمه تکمیلی انفرادی، باید به تعداد مراکز درمان تحت قرارداد با بیمه‌گر توجه کند. هرچه تعداد این مراکز درمانی طرف قرارداد بیشتر باشد، مراجعه به مراکز درمانی در هنگام بیماری و بستری شدن آسان‌تر می‌شود.

بیمه تکمیلی خانواده

بیمه تکمیلی خانواده، بیمه‌ای است که در آن افراد می‌توانند هزینه‌های درمان افراد تحت تکفل خود را هم تحت پوشش قرار دهند. در اکثر شرکت‌ها، این بیمه در دسته بیمه تکمیلی انفرادی ارائه می‌شود. بیمه تکمیلی خانواده برای افراد شاغلی که تحت پوشش بیمه تکمیلی نباشند، بهترین پیشنهاد است. شما می‌توانید با خرید بیمه تکمیلی خانواده، خود، همسر، فرزندان، حتی پدر و مادرتان را تحت پوشش قرار دهید.

برخی از شرکت‌های بیمه، طرح بیمه تکمیلی درمان خانواده را ارائه کرده‌اند. از بین این طرح‌ها می‌توان به بیمه درمان تکمیلی خانواده سامان و بیمه تکمیلی خانواده تعاون اشاره کرد. در بیمه تکمیلی خانواده نیازی نیست که بیمه تامین اجتماعی افراد متقاضی از یک سازمان رد شده باشد و شرطی نیز برای حداقل تعداد افراد بیمه شده وجود ندارد. سایر مزیت‌های بیمه تکمیلی خانواده به شرح زیر است:

 • امکان پرداخت حق بیمه تکمیلی خانواده به صورت اقساط
 • امکان تهیه بیمه نامه تکمیلی حتی بدون نیاز به داشتن بیمه پایه تامین اجتماعی
 • پوشش‌های بیمه‌ای با سقف تعهدات متنوع برای همه اعضای خانواده

شرایط کلی بیمه درمان تکمیلی خانواده

شرایط کلی خرید بیمه تکمیلی خانواده به شرح زیر است:

1. برخی از پوشش‌های بیمه درمان تکمیلی خانواده نظیر جراحی، بستری و زایمان به سپری شدن دوره انتظار نیاز دارد. بنابراین، بیمه‌شده پس از گذراندن این دوره می‌تواند از پوشش‌های مربوطه استفاده نماید.

2. افراد دارای سابقه بیماری در استفاده از پوشش‌های بیمه درمان تکمیلی خانواده با محدودیت‌هایی روبه‌رو هستند. بنابراین، امکان استفاده از همه پوشش‌های بیمه درمان تکمیلی خانواده برای آنها وجود ندارد.

3. هر عضو خانواده که تحت پوشش بیمه درمان تکمیلی خانواده قرار می‌گیرد، باید حق بیمه جداگانه‌ای پرداخت کند.

4. سن بیمه‌شده اصلی باید حداقل 18 سال و حداکثر 70 سال باشد.

5. فرزندان دختر تا سن 18 سالگی و فرزندان پسر تا سن 22 سالگی می‌توانند تحت پوشش بیمه تکمیلی خانواده قرار بگیرند. (دختران بالای 18 سال به شرط مجرد بودن و پسران بالای 22 سال به شرط اشتغال به تحصیل می‌توانند تحت پوشش باشند.)

6.بیمه تکمیلی درمان خانواده با توجه به این که زیرشاخه بیمه اشخاص است، دارای شرط محدودیت سنی است. ازاین‌رو، قبل از خرید حتما باید این مساله را با شرکت بیمه‌گر بررسی نمایید. زیرا هر یک از شرکت‌های بیمه‌گر، محدودیت‌ها و شروط سنی خاصی برای این بیمه مدنظر قرار می‌دهند.

بیمه تکمیلی گروهی

این بیمه‌نامه به بیمه گروهی سازمانی یا شرکتی هم معروف است. شرکت‌ها، سازمان‌ها، کارخانه‌ها و سایر محیط‌های کاری می‌توانند کارکنان خود را تحت پوشش این بیمه قرار دهند. حق‌ بیمه تکمیلی گروهی کمتر از بیمه‌های انفرادی و خانواده است. سقف پوشش‌ها و تعهدات بیمه‌نامه در بیمه مکمل درمان سازمانی به توافق بیمه‌گر و بیمه‌گزار (شرکت یا سازمان) بستگی دارد. به عبارت دیگر، کارفرما هنگام خرید بیمه تکمیلی گروهی، نوع پوشش و سقف تعهدات بیمه‌نامه را برای کارکنانش انتخاب می‌کند. افراد تحت تکفل پرسنل مانند: همسر، فرزندان، پدر و مادر هم تحت پوشش‌های بیمه قرار می‌گیرند.

بیمه درمان اتباع خارجی

بهره‌مندی از بیمه اتباع خارجی که در دسته‌ی بیمه‌های تکمیلی درمان قرار می‌گیرد، برای تمامی شهروندان خارجی امری واجب است. به عنوان مثال، افغان‌هایی که برای کار به ایران مهاجرت کرده‌اند، می‌توانند برای جبران هزینه‌های درمانی خود، از بیمه اتباع خارجی استفاده کنند. ارائه خدمات به شهروندان خارجی که با سختی زیاد، خود را برای ساختن زندگی بهتر به یک کشور دیگر رسانده‌اند، موضوعی مهم است. بیمه دات کام با همکاری شرکت‌های بزرگ در حوزه بیمه، برای اولین بار در ایران تصمیم به ارائه خدمت بیمه درمان اتباع خارجی گرفته است. بیمه دات کام به کمک تعدادی از شرکت‌های رسمی و مورد تایید بیمه مرکزی، طرحی را برای پوشش خدمات درمانی پناهندگان افغان که دارای گذرنامه ورود و حق کار هستند و دیگر جزء اتباع خارجی محسوب می‌شوند، برنامه ریزی کرده است. با توجه به هزینه‌های بالای درمان، استفاده از این بیمه برای کارگرانی که در خطر آسیب‌های بدنی هم هستند، می‌تواند بسیار کمک کننده باشد.

پوشش‌های بیمه تکمیلی

پوشش‌های بیمه درمان تکمیلی ارائه شده توسط شرکت‌های مختلف بیمه‌گر می‌تواند متفاوت باشد. برخی از شرکت‌های بیمه، علاوه بر پوشش‌های اصلی بیمه درمان تکمیلی، پوشش‌های بیمه تکمیلی فرعی یا اضافی نیز ارائه می‌دهند که البته حق بیمه بیشتر را می‌طلبند.

پوشش‌های اصلی بیمه تکمیلی ارائه شده توسط شرکت‌های بیمه‌گر مختلف به شرح زیر هستند:

موارد زیر در قالب پوشش‌های اصلی بیمه تکمیلی ارائه می‌شوند:

1. هزینه‌های بستری، جراحی، شیمی درمانی، رادیوتراپی، آنژیوگرافی قلب، انواع سنگ‌شکن در بیمارستان و مراکز محدود جراحی، جراحی‌های Day Care (جراحی‌هایی Day Care نوعی از جراحی هستند که مدت زمان مراقبت‌های بعد از عمل آن‌ها در مراکز درمانی بیش از یک روز نباشد.)

2. هزینه‌های آمبولانس شهری، بین شهری و سایر فوریت‌های پزشکی (مشروط به بستری شدن بیمه‌شده در مراکز درمانی یا انتقال بیمار به سایر مراکز تشخیصی و درمانی طبق دستور پزشک معالج)

3. هزینه همراه بیماران زیر 7 سال و بالای 70 سال در بیمارستان با تایید و تشخیص پزشک معتمد بیمه‌گر

پوشش‌های اضافی بیمه تکمیلی که در صورت درج در بیمه‌نامه تکمیلی قابل پوشش هستند:

موارد زیر تحت عنوان پوشش‌های فرعی بیمه‌ تکمیلی ارائه می‌شوند:

 • پوشش هزینه‌های اعمال جراحی مربوط به سرطان، مغز، اعصاب مرکزی و نخاع (به استثنای ستون فقرات)، گامانایف، قلب، پیوند ریه، کبد، کلیه و مغز استخوان
 • هزینه‌های زایمان طبیعی و سزارین تا 50 درصد سقف تعهد سالیانه: در این پوشش بیمه‌ای، سقف تعهد بیمه‌گر نباید از بالاترین هزینه توافق شده با بیمارستان‌های طرف قرارداد فراتر رود. در صورت خریداری پوشش زایمان، پوشش هزینه‌های مربوط به درمان نازایی و ناباروری و عمل‌های
 • جراحی مرتبط همانند IUI، ITSC، ZIFT، GIFT میکرواینجکشن و IVF حداکثر معادل سقف تعهد زایمان به عنوان یک پوشش مستقل از آن مجاز است.
 • هزینه‌های پاراکلینیکی: آزمایش‌های تشخیصی برای سنجش میزان پیشرفت یا بهبود بیماری، اطمینان از بهبود و ارتقای سلامتی بیمار که این هزینه‌ها شامل ماموگرافی، انواع اسکن و آندوسکوپی، اکوکاردیوگرافی، استرس اکو و دانسیتومتری، تست ورزش، تست آلرژی، نوار عضله EMG، نوار عصبی NCV، نوار مغز EEG، نوار مثانه، تست تنفسی شامل اسپیرومتری و PFT، شنوایی سنجی، بینایی سنجی، آنژیوگرافی چشم، هولتر مانیتورینگ قلب هستند.
 • هزینه‌های عمل‌های سرپایی همانند دررفتگی، شکستگی و گچ گرفتن اعضای بدن، ختنه، بخیه، کرایوتراپی، اکسیژن لیپوم، بیوپسی، تخلیه کیست و لیزردرمانی
 • دندانپزشکی: فقط شامل کشیدن دندان، جرم‎گیری، بروساژ، ترمیم و پر کردن، درمان ریشه و روکش می‌شود.
 • هزینه تهیه عینک و لنز طبی و سمعک
 • جراحی رفع عیوب انکساری چشم: البته به شرطی که بنا به تشخیص چشم پزشک معالج، جمع نقص بینایی هر چشم (درجه نزدیک بینی یا دوربینی به اضافه نصف آستیگمات) 4 دیوپتر یا بیشتر باشد.
 • هزینه‌های ناهنجاری‌ها و بیماری‌های جنین (تست‌های غربالگری)
 • تهیه اروتز
 • هزینه خدمات آزمایشگاهی نظیر آزمایش‌های تشخیصی، آسیب شناسی و پاتولوژی و ژنتیک پزشکی، انواع رادیوگرافی، نوار قلب و فیزیوتراپی (به استثنای چکآپ)
 • هزینه‌های ویزیت، دارو و خدمات اورژانسی غیر بستری
 • هزینه تهیه اعضای طبیعی بدن برای پیوند حداکثر به میزان تعهد پایه سالیانه برای هر بیمه‌گزار
 • پوشش بیمه‌ای خطرات طبیعی به جز زلزله در صورت پرداخت حق بیمه بیشتر

سقف تعهدات هر پوشش به‌صورت سالانه توسط شرکت‌های بیمه اطلاع‌رسانی می‌شود.

استثنائات پوشش‌های بیمه درمان تکمیلی:

ریسک‌های زیر در پوشش‌های بیمه درمان تکمیلی جای نمی‌گیرند:

 • ترک اعتیاد
 • خودکشی
 • اعمال مجرمانه
 • خسارت ناشی از بلایای طبیعی همانند سیل، فوران آتشفشان
 • خسارات ناشی از جنگ، شورش، بلوا، اعتصاب، آشوب
 • جراحی‌های زیبایی (مگر این که ناشی از حادثه‌ای طی مدت اعتبار بیمه‌نامه درمان تکمیلی باشد.)
 • هزینه‌های جبران نواقص ژنتیکی/ وراثتی: مگر به تشخیص پزشک معتمد و معالج با هدف درمانی
 • هزینه اتاق خصوصی در مراکز درمانی و بیمارستان‌ها (مگر این که پزشک معالج ضرورت آن را تشخیص دهد.)
 • اعمال زیبایی دندانپزشکی نظیر ایمپلنت، ارتودنسی، دندان مصنوعی و جراحی لثه
 • زایمان برای فرزند چهارم و بیشتر
 • لوازم و داروهای حوزه زیبایی و بهداشتی
 • جراحی فک: مگر به دلیل تومور یا حادثه تحت پوشش‎های بیمه درمان تکمیلی ضرورت یابد.
 • لقاح سازی و هم چنین عقیم سازی (مگر به علت وجود تومور یا وقوع حادثه تحت پوشش‌های بیمه درمان تکمیلی باشد.)
 • اسلیو معده، لیپوماتیک، ابدوماتیک و اقدامات لاغری: مگر بیمارانی که شاخص توده بدنی آن‌ها بیشتر از 40 باشد.
 • جراحی دیسک کمر
 • کلیه هزینه‌های پزشکی در مراحل تحقیقاتی (چون تعرفه درمانی آن از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تعیین نشده است.)
 • جنون

البته برخی از بیمه‌گرها با دریافت حق بیمه بیشتر، تعدادی از خسارات مذکور را در بیمه‌نامه درمان تکمیلی خود تحت پوشش قرار می‌دهند.

استعلام قیمت و حق بیمه تکمیلی درمان

به غیر از تعرفه‌ها و طرح‌های گوناگون شرکت‌های بیمه‌گزار، عوامل گوناگونی در تعیین قیمت بیمه تکمیلی درمان به شرح زیر تاثیرگذارند:

1. سقف تعهدات و پوشش‌های بیمه‌ای انتخابی: هرچه پوشش‌ها و تعهدات بیمه‌ای بیشتری در طرح بیمه تکمیلی درمان انتخاب گردد، به مراتب هزینه بیمه درمان تکمیلی نیز بالاتر خواهد بود.

2. سن بیمه‌گزار: سن بیمه‌گزار در تعیین میزان حق بیمه درمان تکمیلی تاثیرگذار است. معمولا شرکت‌های بیمه‌ای دسته بندی‌های سنی گوناگون با حق بیمه‌های معین برای هر یک در نظر می‌گیرند.

3. تعداد بیمه‌گزاران: در بیمه تکمیلی گروهی، تعداد متقاضیان بیمه‌ای از تعداد معینی که فراتر رود؛ مبلغ حق بیمه درمان تکمیلی کاهش خواهد یافت.

فرانشیز بیمه درمان تکمیلی

در صورتی که بیمه‌گزار از بیمه پایه استفاده نکند، بین 10 الی 30 درصد هزینه‌های درمانی جراحی، بستری شدن در بیمارستان، زایمان و... تحت عنوان فرانشیز بر عهده خود بیمه‌گزار خواهد بود. در غیر این صورت فرانشیز معادل سهم بیمه پایه و حداقل 30% خواهد بود. البته بیمه‌گر با دریافت حق بیمه اضافی از بیمه‌گزار از طریق پوشش فرانشیز، هزینه‌های یاد شده را تقبل می‌کند. در غیر این صورت، فرانشیز هزینه‌های درمانی، بیمارستانی، جراحی و زایمان بر عهده بیمه‌گر خواهد بود. البته حداقل فرانشیز 10 درصدی هرگز قابل بیمه شدن نیست و بیمه‌گزار الزام به پرداخت آن دارد.

دوره انتظار بیمه تکمیلی درمان

مدت انتظار بیمه درمان تکمیلی، مدت زمانی است که بیمه‌گر تعهدی در قبال جبران خسارات بیمه‌گزار ندارد. این مدت زمان از هنگام عقد قرارداد شروع می‌شود. دوره انتظار در هنگام پوشش هزینه‌های زایمان بیمه تکمیلی درمان ضرورت می‌یابد. بیمه‌گزار باید بداند که دوره انتظار مربوط به پوشش بیمه انتظار 9 الی 12 ماه است. توصیه می‌شود که بیمه‌گزار قبل از بارداری حتماً این نکته دوره انتظار پوشش بیمه‌ای زایمان را مد نظر قرار دهد.

پرداخت خسارت بیمه تکمیلی درمان

دو روش برای پرداخت هزینه‌های مربوط به بیمه تکمیلی درمان وجود دارد:

1. مراجعه به مراکز درمانی طرف قرارداد با معرفی‌نامه: اگر بیمه‌گر با مراکز درمانی قرارداد عقد کرده باشد، بیمه‌گزار به نمایندگی بیمه خود مراجعه نموده و با ارائه گواهی پزشک درباره الزام استفاده از پوشش‌های خدمات پزشکی، معرفی‌نامه مربوطه را دریافت می‌کند. سپس به مراکز درمانی طرف قرارداد با بیمه‌گر مراجعه کرده و از خدمات مدنظر تا سقف تعهد بیمه با کسر فرانشیز بهره‌مند می‌گردد.

2. دریافت هزینه از مراکز پرداخت خسارت بیمه: بیمه‌گزار به مرکز خدمات درمانی دلخواه خود مراجعه نموده و خدمات درمانی را دریافت می‌نماید. سپس، او حداکثر 15 الی 30 روز کاری از زمان دریافت خدمات درمانی جهت ارائه گواهی پزشک و فاکتور هزینه‌های درمانی به مراکز پرداخت خسارت بیمه فرصت دارد تا هزینه مربوطه را با کسر فرانشیز و تا سقف تعهد بیمه دریافت نماید.

مدارک لازم برای دریافت خسارت بیمه درمان تکمیلی:

بیمه‌گزار برای دریافت خسارت درمان از شرکت بیمه باید مدارک زیر را ارائه بدهد:

 • اصل فاکتور هزینه‌های درمانی انجام شده ممهور به مهر مرکز درمانی
 • اصل نسخه پزشک متخصص دارای مهر رسمی
 • مدارک مورد نیاز خاص هر پوشش بیمه‌ای

کدام بیمه تکمیلی انفرادی بهتر است؟

در هنگام انتخاب بهترین بیمه تکمیلی انفرادی و بهترین بیمه تکمیلی خانواده مولفه‌های زیر را در نظر بگیرید:

1. طرح‌ها و پوشش‌های ارائه شده از طرف شرکت‌های بیمه‌گر

2. تعداد مراکز درمانی طرف قرارداد

3. تعداد شعب، نمایندگی‌های شرکت بیمه و گستردگی خدمات آن‌ها

4. نرخ بیمه

5. میزان دوره انتظار

در سامانه بیمه دات کام می‌توانید از دو شرکت بیمه سامان و شرکت بیمه تعاون بیمه تکمیلی انفرادی و بیمه تکمیلی خانواده را تهیه کنید.

بیمه تکمیلی درمان سامان

یکی از شرکت‌های بیمه‌گر ارائه کننده بیمه تکمیلی انفرادی، شرکت بیمه‌گر سامان است. این شرکت، رشته بیمه تکمیلی درمان را در قالب 6 طرح با پوشش‌ها و سقف تعهدات مختلف ارائه می‌کند. طرح‌های بیمه تکمیلی انفرادی سامان شامل طرح مهر، طرح نسیم، طرح سروش، طرح عقیق، طرح وصال، طرح شمیم هستند. نکته جالب خرید بیمه تکمیلی درمان سامان این است که برای خرید آن نیازی به داشتن بیمه پایه (بیمه‌های شرکت‌های بیمه‌گر دولتی نظیر بیمه تامین اجتماعی، خدمات درمان نیروهای مسلح، سلامت ایرانیان و حوادث درمانی) نیست. شما با پرداخت 18% حق بیمه بیشتر، می‌توانید این بیمه‌نامه را تهیه کنید.

مقایسه پوشش‌ها و قیمت بیمه تکمیلی سامان در طرح‌های مختلف

در این بخش می‌پردازیم به مقایسه پوشش‌ها و هزینه بیمه تکمیلی در طرح‌های مختلف بیمه تکمیلی سامان. توجه داشته باشید که خرید بیمه تکمیلی سامان با فرانشیز های 10 یا 30 درصد تفاوتی در سقف تعهدات ندارد و فرانشیز تنها در مقدار پرداخت هزینه بیمه تکمیلی تفاوت ایجاد می‌کند که می‌توانید با وارد کردن اطلاعات خود و در صفحه مقایسه بیمه‌های تکمیلی در موتور جستجوی بیمه دات کام آن‌ها را مشاهده کنید.

طرح عقیقسقف تعهدات (تومان)
بیمارستانی37,500,000
اعمال جراحی مهم با احتساب بند 175,000,000
پاراکلینیکی گروه اول2,000,000
پاراکلینیکی گروه دوم1,000,000
جراحی های مجاز سرپایی2,000,000
خدمات آزمایشگاهی1,000,000
جبران هزینه‌های آمبولانس شهری و بین شهری500,000
زایمان5,000,000
نازایی5,000,000
رفع عیوب انکساری دو چشم3,000,000
ویزیت و دارو1,000,000
دندانپزشکی1,000,000
سمعک1,000,000
غربالگری-
طرح سروسقف تعهدات (تومان)
بیمارستانی50,000,000
اعمال جراحی مهم با احتساب بند 1100,000,000
پاراکلینیکی گروه اول3,000,000
پاراکلینیکی گروه دوم3,000,000
جراحی های مجاز سرپایی2,000,000
خدمات آزمایشگاهی2,500,000
جبران هزینه‌های آمبولانس شهری و بین شهری1,000,000
زایمان7,000,000
نازایی5,000,000
رفع عیوب انکساری دو چشم4,000,000
ویزیت و دارو1,500,000
دندانپزشکی1,500,000
سمعک1,500,000
غربالگری1,500,000
طرح سپیدارسقف تعهدات (تومان)
بیمارستانی80,000,000
اعمال جراحی مهم با احتساب بند 1160,000,000
پاراکلینیکی گروه اول5,000,000
پاراکلینیکی گروه دوم5,000,000
جراحی های مجاز سرپایی4,000,000
خدمات آزمایشگاهی4,000,000
جبران هزینه‌های آمبولانس شهری و بین شهری1,000,000
زایمان8,000,000
نازایی6,000,000
رفع عیوب انکساری دو چشم6,000,000
ویزیت و دارو2,000,000
دندانپزشکی2,000,000
سمعک2,000,000
غربالگری2,000,000
طرح افراسقف تعهدات (تومان)
بیمارستانی120,000,000
اعمال جراحی مهم با احتساب بند 1240,000,000
پاراکلینیکی گروه اول10,000,000
پاراکلینیکی گروه دوم10,000,000
جراحی های مجاز سرپایی10,000,000
خدمات آزمایشگاهی8,000,000
جبران هزینه‌های آمبولانس شهری و بین شهری1,000,000
زایمان10,000,000
نازایی8,000,000
رفع عیوب انکساری دو چشم8,000,000
ویزیت و دارو3,000,000
دندانپزشکی3,000,000
سمعک3,000,000
غربالگری3,000,000

شرایط سنی بیمه تکمیلی سامان

متقاضیان بیمه تکمیلی درمان سامان باید در بازه سنی از بدو تولد تا 70 سالگی باشند. بنابراین، امکان صدور بیمه درمان تکمیلی سامان برای سنین بالاتر از 70 سال وجود ندارد.

روش‌های پرداخت حق بیمه تکمیلی درمان سامان

در بیمه تکمیلی درمان سامان، حق بیمه به صورت سالیانه محاسبه می‌شود. ازاین‌رو، بیمه‌گزار می‌تواند به صورت نقدی یا اقساطی آن را پرداخت نماید. در صورت خرید بیمه تکمیلی درمان انفرادی سامان به صورت نقدی، تخفیف 10 درصدی به بیمه‌گزار تعلق می‌گیرد.

دوره انتظار بیمه تکمیلی انفرادی سامان

هریک از طرح‌های بیمه تکمیلی انفرادی سامان دارای دوره انتظار 3 ماهه برای خدمات بستری - جراحی و دوره انتظار 9 ماهه برای زایمان است.

روش‌های دریافت هزینه‌های پزشکی از شرکت بیمه سامان

بیمه‌گزاران شرکت بیمه سامان برای استفاده از خدمات بیمه تکمیلی انفرادی سامان می‌توانند به یکی از سه روش زیر اقدام کنند:

مراجعه به مراکز درمانی طرف قرارداد با معرفی‌نامه

اگر مراکز درمانی با بیمه‌گر سامان قرارداد داشته باشند، بیمه‌شده فقط هزینه‌های خارج از تعهد بیمه سامان را پرداخت می‌کند و نیازی به فرانشیز نیست. البته سهم شرکت بیمه‌گر سامان از حداکثر سقف معرفی‌نامه فراتر نمی‌رود.

اگر مراکز درمانی با بیمه‌گر سامان قرارداد عقد نکرده باشد، بیمه‌شده علاوه بر فرانشیز هزینه‌های خارج از تعهد و مازاد سقف را پرداخت می‌کند.

مراجعه به مراکز درمانی طرف قرارداد بدون معرفی‌نامه

خسارت براساس تعرفه مرکز خدمات درمانی پرداخت شده و مابه‌التفاوت مشمول کسورات می‌گردد.

مراجعه به مراکز طرف قرارداد

بیمه‌گزار ملزم به ارائه مدارک پزشکی خود ظرف مدت 5 الی 10 روز کاری از تاریخ مندرج در مدارک پزشکی و دریافت خدمات درمانی است تا مراحل پرداخت خسارت پزشکی در روند رسیدگی قرار گیرد. پس از تایید مدارک، هزینه‌های درمانی پرداخت می‌گردد. خسارت براساس معادل آن در مراکز هم تراز محاسبه و مازاد تعرفه‌ها کسر می‌شود.

مدارک مورد نیاز برای بررسی خسارت پاراکلینیکی

برای دریافت خسارت پاراکلینیکی مدارک زیر را باید ارائه بدهید:

 • اصل فاکتور مبلغ پرداختی بیمه‌گزار دارای تاریخ و مهر مرکز خدمات درمانی مجاز
 • کپی جواب مبنی بر اقدام پاراکلینیک یا دستور پزشک معالج: اصل مدارک پاراکلینیکی عودت داده نمی‌شود لذا فقط کپی مدارک پاراکلینیک را برای دریافت خسارت مربوطه به شرکت بیمه‌گر سامان ارسال نمایید.

استعلام و خرید بیمه تکمیلی درمان (بیمه تکمیلی درمان انفرادی و بیمه تکمیلی درمان خانواده)

تفاوت اصلی بین بیمه تکمیلی و بیمه اصلی در این است که بیمه تکمیلی اغلب به پوشش خدماتی می‌پردازد که توسط بیمه اصلی پوشش داده نمی‌شوند. به عبارت دیگر، بیمه تکمیلی، افراد را در برابر بار مالی بیشتری که ممکن است در نتیجه درمان برایشان پیش آید، محافظت می‌کند. بخش عمده چالش‌های مردم در استفاده از بیمه تکمیلی، به مرحله انتخاب بیمه تکمیلی مناسب بر‌می‌گردد. چرا که شرایط مندرج بر قرارداد بیمه تکمیلی مشخص کننده مقدار هزینه‌هایی می‌باشد که در هر حوزه خدماتی، شرکت بیمه آن را تحت پوشش قرار می‌دهد. پس قبل از خرید بیمه تکمیلی با دقت فراوان شرایط، پوشش‌ها و قوانین آن را مورد بررسی قرار داده و بسته‌ای را انتخاب کنید که متناسب با نیازهای شخصی شما باشد.

برای استعلام و خرید بیمه تکمیلی انفرادی و خانواده از سایت بیمه دات کام مراحل زیر را دنبال کنید:

1. بیمه تکمیلی مدنظرتان را انتخاب کنید.

2. سپس اطلاعات خواسته شده مانند تاریخ تولد و بیمه پایه را در بخش مربوطه وارد نمایید.

3. سامانه آنلاین بیمه دات کام اطلاعات مربوط به شرکت‌های بیمه، شرایط، طرح‌ها و سقف تعهدات هر شرکت را به شما نمایش می‌دهد.

4. شما هم بر اساس اولویت‌ها و شرایطی که دارید، مناسب‌ترین شرکت را از میان پیشنهادهای سایت بیمه دات کام انتخاب نمایید.

5. در پایان، فقط کافی است برای خرید بیمه تکمیلی، هزینه بیمه‌نامه را بپردازید.

در نهایت، بیمه‌نامه مکمل درمان برای شما صادر می‌شود. سپس می‌توانید آن را در هر کجای کشور به صورت رایگان دریافت کنید.

چرا بیمه دات کام را برای خرید بیمه درمان تکمیلی انتخاب کنیم؟

کارگزاری آنلاین بیمه دات کام، سامانه استعلام، مقایسه و خرید آنلاین بیمه است. شما به راحتی می‌توانید با ورود به این سایت، انواع بیمه‌نامه‌های شرکت‌‌های بیمه‌ای مجاز بیمه مرکزی را استعلام و مقایسه نمایید. ضمنا، امکان تماس تلفنی با شماره ۰۲۱۴۳۷۲ جهت دریافت راهنمایی‌های رایگان، کاملا بیطرفانه و دریافت اطلاعات بیمه‌ای از کارشناسان بیمه دات کام برای انتخاب بهترین بیمه تکمیلی فراهم شده است. شما پس از دریافت اطلاعات بیمه‌ای، بررسی و خرید ارزان‌ترین بیمه در کمترین زمان ممکن، بیمه‌نامه خود را به صورت رایگان درب منزل دریافت می‌نمایید.

هزینه ثبت نام بیمه تکمیلی درمان چقدر است؟

شما می‌توانید از طریق سایت بیمه‌دات‌کام، قیمت بهترین بیمه درمان ‌تکمیلی را استعلام کنید. فقط کافی است که شرایط خود (سن، دارا بودن بیمه‌گر پایه و تعداد افراد تحت تکفل) را در بخش مربوطه وارد نمایید.

آیا امکان بیمه شدن به تنهایی را دارم یا باید از طرف محل کار بیمه شوم؟

بله؛ امکان خرید بیمه‌ درمان تکمیلی انفرادی بعضی از شرکت‌های بیمه فراهم شده است. از طریق سایت بیمه‌دات‌کام می‌توانید بیمه درمان تکمیلی انفرادی را به‌صورت آنلاین خریداری کنید.

از کجا بفهمم بیمه تکمیلی دارم؟

شاید قبل از خرید بیمه تکمیلی یا مقایسه قیمت بیمه تکمیلی بخواهید بدانید که آیا قبلا بیمه تکمیلی داشته‌اید یا نه. برای استعلام بیمه تکمیلی می توانید به سایت centinsur.ir مراجعه کنید. پس از ورود، روی گزینه استعلام سوابق بیمه کلیک کنید و وارد بخش سوابق بیمه تکمیلی خود شوید و به این ترتیب می توانید استعلام از استعلام بیمه تکمیلی خود آگاه شوید.

شرکت بیمه چه‌مقدار از هزینه های درمانی را در بیمه تکمیلی پرداخت می‌کند؟

شرکت بیمه، هزینه‌های درمانی بیمه‌شده را تا سقفی مشخص پرداخت می‌کند، به جز مبلغ فرانشیز. فرانشیز، درصدی از خسارت است که خود شخص باید آن را پرداخت کند. شرکت بیمه هزینه ویزیت را بر اساس تعرفه مندرج در بیمه تکمیلی پرداخت می‌کند و بیمه‌شده باید ۱۰ تا ۳۰ درصد هزینه را به عنوان فرانشیز پرداخت کند. طبیعتا هر چه مقدار فرانشیز کمتر باشد، برای شخص مزیت خواهد بود.

می‌توانم از بیمه تکمیلی برای زایمان استفاده کنم؟

بله؛ یکی از پوشش‌های بیمه درمان تکمیلی زایمان است. اما برای استفاده از آن باید قبل از دوران بارداری اقدام به خرید بیمه تکمیلی کنید؛ چرا که اغلب بیمه‌های درمان تکمیلی دوره انتظار دارند و قبل از پایان این دوره نمی‌توانید از بیمه تکمیلی استفاده کنید.

در صورت نداشتن بیمه پایه امکان خرید بیمه درمان تکمیلی به صورت انفرادی وجود دارد؟

بله؛ با پرداخت حق بیمه بیشتر امکان بیمه شدن دارید. در واقع تمامی افراد می‌توانند از بیمه درمان تکمیلی استفاده کنند. افرادی که بیمه‌گر پایه دارند، هزینه کمتری را به عنوان حق بیمه پرداخت خواهند کرد.

بیمه درمان تکمیلی چه بیماری‌هایی را پوشش می‌دهد؟

پوشش‌های بیمه تکمیلی به دو دسته‌ی اصلی و اضافی تقسیم می‌شوند. پوشش‌های اصلی این بیمه شامل جبران هزینه‌های بستری، جراحی، شیمی درمانی، هزینه‌های آمبولانس و ... می‌شود. از پوشش‌های اضافی این بیمه نیز می‌توان به جبران هزینه‌های عمل‌های جراحی مربوط به سرطان، مغز، اعصاب مرکزی و نخاع، هزینه‌های زایمان طبیعی و سزارین، هزینه‌های پاراکلینیکی، دندانپزشکی، خدمات آزمایشگاهی و... اشاره کرد.

شرایط بیمه تکمیلی در رابطه با هزینه‌های دندان‌پزشکی به چه صورت است؟

پوشش دندانپزشکی در بیمه تکمیلی هزینه‌هایی دارد که معمولاً گران‌قیمت هستند. به همین دلیل، ممکن است کارفرمایان علاقه‌ای به خرید این پوشش نداشته باشند و خرید آن باید با توافق بین بیمه‌شدگان و بیمه‌گزار انجام شود. پوشش دندانپزشکی شامل هزینه‌های مربوط به درمان‌های دندانپزشکی است، به استثنای ایمپلنت، ارتودنسی، جراحی لثه، دندان‌های مصنوعی و هر نوع اقدام زیبایی بر روی دندان‌ها و لثه. البته در بعضی بیمه‌های تکمیلی گروهی، ممکن است تحت پوشش قرار گیرند.

توجه: اگر در هنگام درمان دندان، جرم‌گیری انجام شود، این درمان جزو پوشش دندانپزشکی در بیمه تکمیلی قرار می‌گیرد؛ اما اگر تنها جرم‌گیری و تمیزکاری دندان صورت گیرد، این مورد تحت بخش زیبایی قرار می‌گیرد و شرکت بیمه هیچ تعهدی برای پوشش آن ندارد.

شرایط بیمه تکمیلی در رابطه با هزینه‌های مربوط به عینک به چه صورت است؟

بیمه‌گر‌ها در بیمه‌های تکمیلی انفرادی هزینه عینک را پرداخت نمی‌کنند. با این حال، در بیمه‌های تکمیلی گروهی، بر اساس قرارداد، هزینه عینک قابل پوشش است. البته مقدار و شرایط کلی آن بر اساس شرایط مندرج در قرارداد بیمه تکمیلی خواهد بود.

بیمه‌ درمان تکمیلی جراحی لیزیک تحت پوشش بیمه‌نامه مذکور است؟

بله؛ در طرح‌هایی که پوشش عیوب انکساری را دارند، جراحی لیزیک تحت پوشش بیمه‌درمان قرار می‌گیرد.

شخصی که باردار است، تحت پوشش بیمه‌درمان قرار می‌گیرد؟ آیا هزینه زایمان و بستری در بیمه‌درمان پرداخت می شود؟

فرد باردار می‌تواند در صورت تایید وضعیت و سلامت بارداری توسط پزشک معتمد شرکت بیمه‌گر، تحت پوشش قرار بگیرد. اما هزینه زایمان به جهت داشتن 9 ماه دوران انتظار، غیر قابل پرداخت است؛ مگر اینکه زایمان بعد از دوره انتظار باشد.

بیمه درمان تکمیلی را به چه روش‌هایی می‌توان تهیه کرد؟

امکان ثبت نام بیمه تکمیلی به صورت انفرادی، خانوادگی و گروهی وجود دارد. بیمه تکمیلی خانوادگی بدون محدودیت تعداد نفرات قابل تهیه است اما برای بیمه تکمیلی گروهی باید مجموعه بالای 15 نفر باشد.