06 فروردین 1402

صفر تا صد بیمه بدنه خودرو+ راهنمای کامل خرید بیمه بدنه ماشین در سال 1402

همه دارندگان وسیله نقلیه موتوری باید نسبت به خرید بیمه بدنه خودرو و بیمه شخص ثالث اقدامات لازم را انجام دهند. در بازار امروزی وسایل نقلیه که همواره با افزایش قیمت خودروها و قطعات یدکی روبه رو هستیم، همه رانندگان در صدد هستند، ضمن رانندگی ایمن، با تهیه بیمه اتومبیل: بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه خودرو، خسارات جانی و مالی خود را کاهش دهند. اما خرید بهترین بیمه اتومبیل نیازمند اطلاعاتی است. در این مقاله درصدد هستیم که راهنمای کامل و جامع بیمه بدنه خودرو را ارائه دهیم. اما ابتدا باید بدانید که بیمه بدنه ماشین چیست؟ با مراجعه به نکات این مقاله و سایر مقالاتی که در ذیل آن معرفی شده‌اند، به شما در انتخاب بهترین بیمه بدنه خودرو متناسب با شرایط‌تان کمک می‌کنیم. پس با بیمه دات کام همراه باشید تا همه چیز را در مورد بیمه بدنه اتومبیل و تعهدات بیمه بدنه خودرو با هم بررسی کنیم.

در ابتدا باید بررسی کنیم که منظور از بیمه بدنه چیست؟

بیمه بدنه خودرو چیست؟

سوالی که در ابتدا برای بسیاری از افراد به وجود می‌آید این است که؛ بیمه بدنه اتومبیل چیست؟ بیمه نامه بدنه اتومبیل برخلاف بیمه شخص ثالث،  بیمه نامه اختیاری است. این بیمه‌نامه، یکی از انواع بیمه‌های اموال متعلق به ‌وسیله‌نقلیه است. بیمه‌گزار می‌تواند با پرداخت مبلغ مشخصی به عنوان حق‌بیمه به شرکت بیمه، وسیله‌نقلیه خود را در برابر خطرات تصادفات رانندگی، بیمه کند و خسارت خود را از شرکت بیمه دریافت می‌نماید.

اگر شما هم خودروی خود را از ایران خودرو خریده‌اید، احتمالا نام کارت طلایی نیز برایتان آشنا باشد. گاهی برخی کارت طلایی را جایگزین بیمه بدنه می‌دانند. اگر شما بین انتخاب بیمه بدنه و کارت طلایی خودروی خود تردید دارید، خواندن مقاله کارت طلایی خودرو برای تصمیم‌گیری بهتر به شما توصیه می‌شود.

بیمه بدنه خودرو

بیمه بدنه محافظ خودروی شما

با توجه به گران بودن خودرو و قطعات یدکی از یک طرف و اجتناب ناپذیر بودن حوادث رانندگی، اهمیت بیمه بدنه  خودرو به شدت پررنگ می‌شود. به همین دلیل کارشناسان، خرید بیمه بدنه را به همه دارندگان خودرو مخصوصا دارندگان خودروهای نامتعارف توصیه می‌کنند.

طبق قوانین بیمه‌ بدنه، خسارت خودروهای متعارف به صورت کامل با بیمه شخص ثالث پرداخت می‌شود. خودرویی متعارف است که ارزش آن کمتر یا مساوی نصف دیه مرد مسلمان در ماه‌های حرام باشد. پس خودروی متعارف در سال ۱۴۰۲ دارای ارزش برابر یا کمتر از ۶۰۰ میلیون تومان خواهد بود. اگر قیمت خودروی شما بیش از این مبلغ بود، خودروی شما نامتعارف یا لوکس محسوب خواهد شد. در این شرایط می‌توانید از بیمه بدنه خودروی نامتعارف برای جبران میزان خسارتی استفاده نمایید که بیمه شخص ثالث راننده مقصر تصادف قادر به جبران نیست. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص خسارت خودروی نامتعارف به اینجا مراجعه نمایید.

طبق قوانین بیمه‌ بدنه، خسارت خودروی متعارف به صورت کامل با بیمه شخص ثالث پرداخت می‌شود.

علت تفاوت قیمت بیمه بدنه در شرکت های مختلف چیست؟

حتما در حین گرفتن استعلام با قیمت های گوناگونی از شرکت ها روبرو شدید، این امر طبیعی است و مهم ترین علت آن نیز سقف پرداخت خسارت آن هاست. به زبان ساده یعنی اینکه هرچه شرکت ها سقف بیشتری در پرداخت خسارت ببیمه بدنه داشته باشند، قیمت آنها نیز بیشتر می باشد. از دیگر عوامل متفاوت بود قیمت می توان به نرخ های رقابتی آن ها اشاره کرد که در مقاطعی از زمان برای جذب بیشتر مشتری قیمت ها را کاهش می دهند.

چرا باید بیمه بدنه برای ماشین بخریم؟

افزایش ارزش خودرو، هزینه‌های خسارات اتومبیل را بسیار کمرشکن کرده‌است. بیمه شخص ثالث خسارات جانی و مالی شخص ثالث را جبران می‌کند. شخص ثالث، شخص زیاندیده در جریان تصادفات است. ولی برای خسارات خودروی مقصر، بیمه بدنه مطرح می‌شود. اگر شرایط زیر برقرار باشد، بیمه بدنه اتومبیل خسارت خودروی شما را جبران می‌کند:

 • بیمه‌گزار در جریان تصادف مقصر باشد.
 • بیمه‌گزار در جریان تصادف مقصر شناخته نشود.
 • راننده مقصر از صحنه تصادف متواری شده باشد؛ به بیان دیگر دسترسی به راننده مقصر برای دریافت خسارت میسر نیست.برای داشتن آدرس مراکز پرداخت خسارات بیمه، این مقاله را مطالعه کنید.
 • خودروی شما نامتعارف و لاکچری باشد. در این شرایط بیمه شخص ثالث راننده مقصر کل خسارت را جبران نخواهد کرد.  بیمه بدنه خودروی نامتعارف در این شرایط کمک ساز خواهد بود.

براساس ماده ۸ قانون بیمه شخص ثالث و تفکیک خودروها به دو دسته متعارف و نامتعارفرف، اهمیت تهیه بیمه‌نامه بدنه بیش از پیش مشخص شد. بدون شک در شرایط فعلی خرید بیمه بدنه یک ضرورت است. چرا که با افزایش قیمت خودروها اهمیت داشتن بیمه بدنه بر هیچ کس پنهان نیست.

در حقیقت قوانین بیمه بدنه به صورتی است که فرد زیان دیده بتواند، خسارت‌های وارد شده به بدنه خود را جبران کند. در این زمان که قیمت‌ها سر به فلک کشیده‌اند، واقعا داشتن بیمه بدنه ماشین، دیگر جنبه اختیاری ندارد و ضروری به نظر می‌رسد.

کاهش هزینه‌های تعمیر از مهم‌ترین مزایای بیمه بدنه اتومبیل است. فقط نیاز است که بهترین شرکت را برای خرید انتخاب کنید. البته اینکه هر شرکتی، قوانین بیمه بدنه مخصوص به خود را ممکن است که داشته باشد.البته برحسب شرایط افراد می‌توانند بیمه بدنه های مختلفی را خریداری کنند که در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم:

بیمه بدنه کیلومتری

نوعی از بیمه بدنه است که بر اساس میزان کیلومتر محاسبه و مبلغ آن پرداخت می‌شود. برای آشنایی با پوشش بیمه بدنه کیلومتری اینجا کلیک کنید.

بیمه بدنه یک روزه

این بیمه بدنه همانند اصلی است؛ اما با این تفاوت که برای مدت زمان کمتری و فقط یک روزه صادر می‌شود. آن‌هایی که قصد امانت گرفتن خودرو را دارند، می‌توانند از بیمه بدنه یک روزه استفاده کنند.

بیمه خودروی اجاره ای

برای آن‌هایی که قصد دارند تا خودروی گران قیمتی را برای مراسم خاصی اجاره کنند، استفاده از بیمه خودروی اجاره ای پیشنهاد می‌‌شود.

بیمه بدنه ماشین مدل پایین

بیمه بدنه شامل ماشین هایی که از تولید آنها 10 سال یا بیشتر گذشته است تعلق میگیرد و بصورت جامع و با توجه به پوشش ها خسارات ناشی از تصادفات را جبران می کند. قیمت بیمه بدنه ماشین مدل پایین با توجه به ارزش ماشین در بازار، تعداد پوشش های انتخابی، تخفیفات و شرکت مورد تعیین می شود.

خسارت خودروی نامتعارف

در صورتی که قیمت خودرویی در سال ۱۴۰۲ بیشتر از ۶۰۰ میلیون تومان باشد، جزو خودروهای نامتعارف به حساب می‌آید. به این صورت، اگر با خودروی دیگری تصادف کند و سقف پوشش بیمه شخص ثالث آن وسیله کمتر از میزان خسارت وارد شده باشد، باید از بیمه بدنه خود استفاده کند. برای مطالعه بیشتر مقاله خسارت خودروی نامتعارف را مطالعه کنید.

برای آن‌هایی که خودروی نامتعارف دارند، خرید بیمه بدنه پیشنهاد می‌شود. در تصادفاتی با خسارت شدید، استفاده همزمان از بیمه بدنه و بیمه شخص ثالث در اینجا بیشترین کاربرد را دارد.

اصطلاحات تعریف شده در بیمه نامه بدنه

بیمه گر: شرکت بیمه ای است که مشخصات آن در این بیمه نامه درج گردیده است. این شرکت بیمه  در ازای دریافت حق بیمه‌، جبران خسارت احتمالی خودرو  را طبق شرایط بیمه بدنه به عهده می گیرد.
۲- بیمه گذار: شخص حقیقی یا حقوقی است که مالک موضوع بیمه است. در این جا مالک خودرو ، به عنوان بیمه‌گزار شناخته می‌شود. در شرایط دیگر، بیمه گزار می‌تواند یا به یکی از عناوین قانونی ، نمایندگی مالک یا ذینفع را داشته یا مسئولیت حفظ موضوع بیمه را از طرف مالک  داشته باشد. او قرارداد بیمه را با بیمه‌گر منعقد می کند و متعهد پرداخت حق بیمه آن می باشد.

۳- ذینفع‌: شخصی است که بنا به درخواست بیمه‌گذار نام وی در بیمه بدنه ماشین گردیده‌است و تمام یا بخشی از خسارت به وی پرداخت می‌شود.
۴- حق بیمه: مبلغی است که در بیمه‌نامه مشخص شده‌است و بیمه‌گذار موظف است آن را هنگام صدور بیمه‌نامه یا به ترتیبی که در بیمه‌نامه مشخص می‌شود به بیمه‌گر پرداخت نماید.

۵- موضوع بیمه: وسیله نقلیه زمینی است که مشخصات آن در بیمه‌نامه بدنه اتومبیل درج شده‌است. لوازمی که مطابق کاتالوگ وسیله نقلیه بیمه شده به خریدار تحویل و یا در بیمه نامه درج شده است نیز جزو موضوع بیمه محسوب می شود.

۶- فرانشیز بیمه بدنه: در قراردادهای بیمه‌ای که بین بیمه‌گر و بیمه‌گذار منعقد می‌شود، قسمتی از خسارت است که شرکت بیمه تعهدی در قبال پرداخت آن ندارد و بر عهده بیمه گذار است. فرانشیز بیمه بدنه در شرکت‌های بیمه متفاوت می باشد. علت آن تفاوت در فرانشیز خسارت های گوناگون پوشش بیمه بدنه تلقی می‌شود. برای آگاهی کامل از فرانشیز بیمه بدنه به این لینک مراجعه نمایید.

۷– مدت اعتبار بیمه نامه: شروع و پایان مدت اعتبار بیمه نامه به ترتیبی خواهد بود که در بیمه نامه معین می گردد. 

البته بد نیست که مقاله تمام قوانین بیمه بدنه را مطالعه کنید. در مورد اعتبار بیمه‌نامه، امکان فسخ و ابطال هم وجود دارد؛ برای آشنایی با مبحث تفاوت فسخ و ابطال بیمه‌نامه چگونگی انجام آن، این مقاله را مطالعه کنید.

حال که با اصطلاحات بیمه بسیار کاربردی بدنه خودرو آشناشدیم، شاید بخواهید بدانید که بیمه بدنه ماشین چه خساراتی را جبران می‌کند؟

پوشش‌های بیمه بدنه چیست؟

بیمه بدنه خودرو شامل چه مواردی است؟ این اولین سؤال این است که مطرح می‌شود و در ادامه همیشه سوال پوشش های بیمه بدنه خودرو شامل چیست؟ یا بیمه بدنه شامل چیست؟ را از ما می‌پرسند. باید بدانید خطرات یا حوادثی که شامل بیمه بدنه هستند به دو دسته تقسیم می‌شوند:

۱- خطرات یا پوشش های اصلی: 

۲- خطرات یا پوشش های اضافی

پوشش های اصلی بیمه بدنه

شرایط بیمه بدنه خودرو را در قسمت قبلی ذکر کردیم و قانون بیمه بدنه را برای موارد تحت پوشش شرح دادیم. در ادامه باید بدانید که پوشش‌‌های اصلی در بیمه بدنه اتومبیل همه شرکت‌های بیمه‌گر یکسان است. بهترین بیمه بدنه همواره به انتخاب و شرایط شما بستگی دارد. بیمه‌گزار با پرداخت حق بیمه از جبران خسارات تحت پوشش اصلی بیمه بدنه بهره‌مند می‌شود. عده زیادی از ما می‌پرسند که بیمه بدنه چند درصد خسارت را میدهد؟ بهتر است در همین جا ذکر کنیم که پوشش خسارت بیمه بدنه به موارد زیادی بستگی دارد که مهم‌ترین آن‌ها میزان خسارت و درصد حق بیمه است.  پوشش‌های اصلی در واقع همان تعهدات بیمه بدنه هستند. پوشش‌های اصلی بیمه بدنه شامل موارد زیر هستند:

 • سرقت کلی خودرو (برای اینکه خودرویتان مورد سرقت قرار نگیرد، مقاله راه های جلوگیری از سرقت خودرو را مطالعه کنید. همچنین پیشنهاد می‌کنیم که مقاله سرقت با شکست حرز را هم مطالعه کنید.)
 • خساراتی که حین نجات و انتقال خودرو به آن وارد می‌شود
 • رخ دادن حادثه برای اتومبیل
 • پوشش برخورد خودرو با اجسام ثابت
 • خسارات ناشی از حوادث آتش‌سوزی، انفجار، صاعقه به وسیله‌‌نقلیه بیمه‌شده و یا وسایل یدکی همراه آن وارد می‌شود.
 • خسارت‌های وارده به لاستیک و چرخ‌های خودروی بیمه‌گزار. شرکت بیمه  تعهد به پرداخت خسارت باتری خودرو و لاستیک ها تا مبلغی معادل ۵۰ درصد مبلغ نوی آن‌ها دارد.

البته دقت کنید که برای خرید بیمه بدنه نیاز به طی مراحلی است که باید انجام شود. یکی از این مراحل بازدید بیمه بدنه است. یعنی قبل از اینکه بیمه بدنه را تحویل بگیرید باید خودرو شما توسط کارشناسان به صورت حضوری یا آنلاین بازدید شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص مقاله بازدید بیمه بدنه را مطالعه نمایید.

پوشش های اضافی بیمه بدنه اتومبیل

شرکت بیمه این پوشش‌های الحاقی بیمه بدنه را با پرداخت حق بیمه اضافی بسته به پوشش انتخابی ارائه خواهد کرد:

 • جبران خسار‌ت‌ وسیله‌نقلیه در برابر حوادث طبیعی مانند سیل، زلزله و فوران آتش‌فشان
 • سرقت لوازم و قطعات خودرو (مطالعه مقاله لوازم یدکی مسروقه مورد علاقه سارقان توصیه می‌شود.)
 • پاشش رنگ و اسید بر روی خودرو
 • شکست شیشه
 • پرداخت هزینه ایاب‌ و ذهاب
 • نوسانات بازار
 • نوسان قیمت (پوشش نوسان خودرو)
 • افت قیمت خودرو
 • پوشش کشیده شدن میخ در بیمه بدنه (یا اشیای نوک‌تیز)
 • خسارت‌های ناشی از کاهش ارزش خودرو
 • خسارت خواب خودرو در زمان بروز حادثه
 • پوشش حذف استهلاک
 • پوشش حذف فرانشیز
 • خسارت‌ به خودروهای خارج از مرز‌های کشور
 • خسارت‌های وارد شده بر بدنه خودرو بر اثر آزمایش سرعت و حمل مواد منفجره
 • تزانزیت (پوشش ترانزیت با بیمه خودروی بین الملل متفاوت است.)
پوشش سیل بیمه بدنه

جبران خسارات خودروو در بلایای طبیعی از پوشش‌های اضافی بیمه بدنه است.

پوشش هزینه ایاب و ذهاب یک نوع پوشش بیمه‌ای است که شما می‌توانید به دلیل غیرقابل استفاده شدن خودروی خود، پس از وقوع حادثه از آن استفاده نمایید. این نوع پوشش بیمه زمانی کاربرد دارد که اگر شما خدایی ناکرده دچار حادثه تصادف شدید یا اگر ماشین شما به دلیل خسارات در تعمیرگاه باشد، با انتخاب پوشش ایاب و ذهاب بیمه بدنه خودرو، به ازای تعداد روزهایی که ماشین در تعمیرگاه است، بیمه بدنه مبلغ مشخصی را به عنوان هزینه رفت و آمد به مالک خودرو پرداخت می‌کند.

البته برای کاهش خسارت، بهتر است تا نقاط آسیب پذیر خودرو را بیشتر و بهتر بشناسید. حداقل اینکه در هنگام رانندگی حواستان به این نقاط خواهد بود.

ستاره ایمنی خودرو

ستاره ایمنی عبارتی است که حتماَ شنیده‌اید. مطمئنا هم خودروهای خارجی در ذهنتان عبور می‌کند. این ستاره در هر خودرویی و ساخت هر کشوری وجود دارد. البته برای مقایسه باید شرایط خاصی رار در نظر گرفت. در حالت کلی باید گفت که میزان کیفیت خودرو با استفاده ستاره ایمنی تعریف می‌شود. مطالعه مقاله ستاره ایمنی خودرو می‌توانید اطلاعات بیشتر و جامع‌تری را به دست بیاورید.

ترانزیت در بیمه بدنه چیست؟

پوشش ترانزیت یکی از پوشش‌های فرعی است. این پوشش برای خودروهایی مناسب است که از کشور خارج می‌شوند. علت این موضوع این است که بیمه نامه بدنه تنها خساراتی را پوشش می‌دهد که در داخل ایران دچار حادثه شوند. با خرید این پوشش در صورت وقوع خسارت خارج از ایران هم بیمه گر در قبال پرداخت خسارت متعهد می‌شود. همان‌طور که می‌دانید بیمه بدنه فقط در داخل ایران اعتبار دارد بنابراین هنگام خروج از کشور باید برای تهیه پوشش ترانزیت اقدامات لازم را به عمل آورید.

مدارک لازم برای تهیه پوشش ترانزیت بیمه بدنه

اگر برای وسیله نقلیه خود علاوه بر بیمه بدنه، پوشش اضافی بیمه بدنه ترانزیت را هم خریداری می‌کنید تا در صورت برو زحادثه در خارج از کشور بتوانید از پوشش‌های بیمه بدنه استفاده کنید، لازم است مدارک زیر را برای تشکیل پرونده و دریافت خسارت ارائه دهید:

 1. اصل و تصویر الحاقیه مربوط به پوشش بیمه بدنه ترانزیت همراه با شرایط خصوصی مربوطه
 2. برگه کاپیتاژ ( ورود و خروج وسیله نقلیه از پایانه های مرزی )
 3. ترجمه رسمی گزارشات پلیس بین الملل ( پلیس اینترپل)
 4. تأییدیه کنسولگرای ایران در کشور مل حادثه وسیله نقلیه

خسارت‌هایی که تحت پوشش بیمه بدنه نیستند:

طبق قوانین بیمه بدنه، خسارت‌های زیر تحت پوشش این بیمه‌نامه اتومبیل قرار نمی‌گیرند:

۱- خسارت های ناشی از جنگ ، شورش ، اعتصاب و یا تهاجم.
۲- خسارت های مستقیم و غیر مستقیم ناشی از انفجارهای هسته‌ای.

۳- خسارت هایی که عمداً توسط بیمه گذار، ذی نفع و یا راننده موضوع بیمه به آن وارد می شود.

۴- خسارت های وارده به موضوع بیمه حین گریز از تعقیب مقامات انتظامی مگر آنکه عمل گریز توسط متصرفین غیر قانونی باشد.
۵- در صورتی که راننده موضوع بیمه هنگام وقوع حادثه فاقد گواهینامه رانندگی باشد یا گواهینامه رانندگی وی باطل شده باشد. ضمنا اگر مطابق مقررات راهنمایی و رانندگی، گواهینامه راننده برای رانندگی موضوع بیمه متناسب نباشد، خسارات خودرو تحت پوشش بیمه نخواهد بود.( اتمام اعتبار گواهینامه در حکم بطلان آن نیست.)

۶- خسارت‌های ناشی از حوادثی که طبق گزارش مقامات ذی صلاح به علت مصرف مشروبات الکلی و یا استعمال مواد مخدر یا روان گردان توسط راننده اتومبیل بوجود آمده باشد.

۷- خسارت ناشی از بکسل کردن وسیله نقلیه دیگر مگر آنکه  خودرو مخصوص و مجاز به انجام این کار باشد و اصول و مقررات ایمنی را رعایت کرده باشد.

۸- خسارت‌های وارده به وسایل و دستگاه‌های الکتریکی و الکترونیکی  خودرو در صورتی که ناشی از نقص و خرابی در کارکرد آنها باشد.

۹- خسارت هایی که به علت حمل بار بیش از حد مجاز خودروی بیمه شده به آن وارد شود.

نحوه‌ محاسبه بیمه بدنه خودرو

مبلغ اولیه حق بیمه بدنه خودرو، براساس ارزش خودرو محاسبه می گردد. به این معنی که هر چه ارزش خودروی شما بیشتر باشد، قیمت بیمه بدنه آن نیز بیشتر خواهدشد.

مبلغ نهایی بیمه بدنه براساس: ارزش خودرو، تعداد سیلندر خودرو، سال ساخت خودرو، پوشش‌های اضافی انتخابی و تخفیفات که بر بیمه نامه لحاظ می گردد محاسبه می شود.

یکی از روشهای خرید، پرداخت قسطی قیمت بیمه بدنه است. در این روش،شما 50 درصد مبلغ اولیه را به صورت قسطی و مابقی را در اقساط 4 تا 8 ماهه می پردازید. بعضی شرکت‌ها امکان خرید قسطی دارند. برای دانستن چگونگی خرید بیمه بدنه اقساطی، اینجا کلیک کنید.

افرادی که قصد دارند تا محاسبه قیمت بیمه بدنه خودرو را خودشان انجام دهند، می‌توانند از فرمول خاصی برای آن استفاده کنند. به گونه‌ای که در ابتدا مبلغ مورد نظر از کل خسارت وارده کم می‌شود و سپس باید فرانشیز حساب گردد. در نهایت، نیاز است تا مبلغ قابل پرداخت محاسبه کرد. با مراجعه به صفحه استعلام بیمه بدنه در سایت بیمه دات کام به راحتی می‌توانید قیمت بیمه بدنه خودروی خود را محاسبه نمایید.

درصدی از مبلغ به عنوان کارمزد بیمه به کارگزار و شرکت فروش تعلق خواهد گرفت.

تخفیف‌های بیمه بدنه خودرو

تخفیفات بیمه بدنه همانند پوشش‌های آن به دو بخش اصلی و فرعی تقسیم می گردد که در ادامه به شرح هر یک از آن می‌پردازیم.

تخفیف‌های اصلی بیمه بدنه

لیست تخفیف‌اصلی بیمه بدنه شامل موارد زیر هستند:

۱- تخفیف بیمه بدنه خودرو صفر کیلومتر، معادل ۲۰ تا ۳۰درصد

۲-تخفیف خرید نقدی معادل ۱۰ تا ۲۰ درصد

۳- تخفیف سال های عدم خسارت

تخفیف های عدم خسارت نیز نوع دیگری از تخفیف‌های بیمه بدنه هستند که هنگام تمدید قرارداد بیمه بدنه لحاظ می‌شوند. اگر در طول بازه اعتبار بیمه‌نامه ماشین خود از شرکت بیمه‌گر مبلغ خسارت دریافت نکنید، تخفیف‌های عدم خسارت هنگام تمدید بیمه‌نامه بدنه به شما تعلق خواهد گرفت. روند این تخفیفات به شرح زیر است:

تعداد سال‌های عدم خسارت بیمه بدنه درصد تخفیف
یک سال عدم خسارت ۲۵%
دو سال عدم خسارت ۳۵%
سه سال عدم خسارت ۴۵%
چهار سال عدم خسارت ۶۰%

تخفیفات فرعی بیمه بدنه خودرو

به جز تخفیفاتی که در بالا به آن‌ها اشاره کردیم، هر شرکت بیمه‌گر نیز تخفیفات خاصی برای خرید بیمه بدنه در نظر می‌گیرد. تخفیف بیمه بدنه اتومبیل شامل موارد زیر است:

 • تخفیفهای خرید گروهی بیمه بدنه اتومبیل
 • تخفیف ارزش خودروی نامتعارف و گران‌قیمت
 • تخفیف‌های مخصوص دارندگان بیمه عمر
 • تخفیف برای بیمه‌‌گزارانی که بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه خود را از یک شرکت بیمه‌گر تهیه می‌کنند.
 • تخفیف‌های مناسبت‌های خاص که شرکت‌های بیمه‌ای و سامانه‌های خرید آنلاین بیمه برای بیمه‌گزاران در نظر می‌گیرند.

با بهره‌مندی از تخفیفات بیمه بدنه می‌توان خرید ارزان‌ترین بیمه بدنه خودرو را تجربه کرد. اگر پرسش شما این است که تا چند بار می‌توان از بیمه بدنه استفاده کرد، پیشنهاد می‌کنیم مقاله تعداد دفعات استفاده از بیمه بدنه را مطالعه کنید.

آیا بیمه بدنه باید به نام صاحب ماشین باشد؟

نکته قابل توجه در زمان تهیه و خرید بیمه بدنه این است که در صورتی‌که بیمه گذار و مالک یکسان نباشند، نام مالک باید در ذینفع ثبت گردد. در حالت کلی بیمه بدنه و بیمه شخص ثالث باید به نام مالک ثبت شود. در شرایط خاصی می‌توان بیمه‌نامه را به نام بیمه‌گذار ثبت کرد که حتما باید وکالت‌نامه مالک خودرو را به همراه داشته باشید و همان‌طور که گفتیم اسم مالک به عنوان ذینفع در بیمه‌نامه ثبت شود.

انتقال بیمه بدنه خودرو چه فرآیندی دارد؟

بیمه‌گزاران معمولا به دلایل مختلف، بیمه بدنه خود را انتقال می‌دهند:

 1. بیمه‌گزار مایل به انتقال بیمه خود به شرکت بیمه‌گر دیگری باشد.
 2. بیمه‌گزار خودروی جدیدی خریده باشد: او می‌خواهد تخفیفات عدم خسارت و بیمه بدنه خود را به خودروی جدید انتقال کند.کارشناسی خودرو زمانی نیاز است که شخص قصد خرید یا فروش خودرو را داشته باشد. فقط اینکه اگر شخصی بیمه بدنه داشت، حداقل خیالتان از این بابت راحت است که بیشتر از بقیه مراقب خودروی خود بوده است تا آسیبی نبیند. 
 3. خرید خودروی صفر نیز دلیل دیگری برای انتقال بیمه بدنه است. در این شرایط، بیمه‌گزار مایل به انتقال بیمه بدنه خودروی قبلی خود به خودروی صفر کیلومتر و بهره مندی از تخفیف‌های عدم خسارت آن خواهد بود.

انتقال بیمه بدنه نیز در قوانین بیمه بدنه شرایط خاص خود را دارد که در مقاله انتقال بیمه بدنه، به شرح مفصل این قوانین پرداخته‌ایم.

خرید بیمه بدنه ماشین

خرید آنلاین بیمه بدنه ماشین از بیمه دات کام در کسری از زمان

کارشناسی خودرو

کارشناسی خودرو زمانی نیاز است که شخص قصد خرید یا فروش خودرو را داشته باشد. در این خصوص می‌توانید مقاله کارشناسی خودرو را مطالعه کنید تا اطلاعات جامعی به دست بیاورید. فقط اینکه اگر شخصی بیمه بدنه داشت، حداقل خیالتان از این بابت راحت است که بیشتر از بقیه مراقب خودروی خود بوده است تا آسیبی نبیند. 

ثبات سرمایه در بیمه بدنه چیست؟

باید بدانید که بعد ازدریافت خسارت از بیمه بدنه، سرمایه تعهد شده توسط شرکت بیمه به اندازه مبلغ خسارت پرداختی کاهش می‌یابد و در صورتی که بیمه‌گزار در ادامه مدت قرارداد بیمه دچار خسارت کلی شود حداکثر پوشش بیمه برای این فرد سقف سرمایه بیمه شده منهای خسارت دریافتی در مرحله اول است.

بنابراین برای جلوگیری از عواقب کاهش سرمایه در حوادث بعدی لازم است بعد از هربار دریافت خسارت پس از انجام بازدید سلامت خودرو، با پرداخت حق بیمه، سرمایه بیمه بدنه را به اندازه خسارت دریافتی، افزایش دهید. به این نوع الحاقی، الحاقی ثبات سرمایه یا الحاقی ترمیم سرمایه می‌گویند.

چگونه بیمه آنلاین بدنه خودرو بخریم؟

با توجه به نکات خرید بیمه بدنه که تاکنون مطرح کردیم، علیرغم اجباری نبودن، خرید این بیمه‌نامه ماشین ضرورت خود را نشان می‌دهد.

 برای خرید بیمه بدنه دو شیوه وجود دارد:

خرید حضوری بیمه بدنه از نمایندگی‌های شرکت‌های بیمه

بیمه‌گزار با انتخاب این شیوه خرید بیمه بدنه، مجبور به مراجعه حضوری به نمایندگی‌‌های شرکت بیمه و تحمل

 • پرداخت هزینه رفت و آمد
 • آلودگی هوا
 • شلوغی صف‌های خرید بیمه
 • عدم امکان مقایسه قیمت بین شرکت‌های بیمه‌ای مختلف

خواهد شد.

خرید آنلاین بیمه بدنه از سامانه بیمه دات کام

شما می‌توانید به صورت آنلاین و با امکان مقایسه بین شرکت‌های مختلف و نداشتن مشکلات بالا، بیمه بدنه را به صورت آنلاین از سایت بیمه دات کام خریداری کنید. بیمه دات کام یکی از معتبرترین سامانه‌های خرید آنلاین بیمه به حساب می‌آید. این سامانه شرایط خرید اینترنتی انواع بیمه خودرو نظیر بیمه بدنه را فراهم آورده است.به این نکته هم دقت داشته باشید که بعد از خرید بیمه و قبل از صدور، باید بازدید بیمه بدنه انجام شود. این بازدید به منظور بررسی خودرو از نظر ظاهری و فنی است.

برای اینکه متوجه اصالت بیمه نامه خود شوید، می‌توانید از طریق سامانه سنهاب اقدام به استعلام بیمه خودرو به صورت آنلاین بگیرید.

قبل از خرید بیمه بدنه خودرو به صورت اینترنتی، می توانید با مشاوران  bimeh.com تماس حاصل بفرمایید. شما می‌توانید در وب سایت بیمه دات کام به راحتی با چند کلیک ساده خرید بیمه بدنه خود را انجام دهید. البته بعد از خرید، باید بازدیدی از خودرو شود. در این مقاله که تحت عنوان راهنمای بیمه بدنه منتشر شد، سعی ما بر این بود که اطلاعات جامع و کاملی را در رابطه با این رشته بیمه ارائه دهیم. اگر هنوز ابهامی در مورد بیمه بدنه ماشین در ذهنتان باقی مانده، می‌توانید سوالات بیمه‌ای خودتان را در بخش دیدگاه‌ها ثبت کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت به آنها پاسخ دهند.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
27 فروردین 1402 / بیمه بدنه

پوشش کشیدن میخ در بیمه بدنه: یکی از بهترین پوشش‌های بیمه بدنه را بشناسید

جبران خسارات پیش بینی نشده، مثل میخ کشی روی سطح اتومبیل با بیمه بدنه و پوشش‌های آضافی آن.

20 فروردین 1402 / بیمه بدنه / بیمه شخص ثالث

بهترین بیمه خودرو را از کدام شرکت بیمه بخریم؟

بهترین بیمه خودرو چه ویژگی‌هایی دارد؟ کدام شرکت بهترین بیمه را ارائه می‌دهد؟ برای اطلاع از ویژگی‌های بهترین بیمه بدنه و بهترین بیمه ثالث خواندن این مقاله را توصیه می‌کنیم.

19 فروردین 1402 / بیمه بدنه / بیمه شخص ثالث

خسارت تصادف 50 50 چگونه پرداخت می‌شود؟ | دیه تصادف 50 50

یکی از تصادفاتی که ممکن است با آن مواجه شوید، تصادف 50 50 است. معمولاً افراد در چنین شرایطی به دلیل نداشتن آگاهی، ممکن است تصمیمات اشتباهی بگیرند. این راهنمای دریافت خسارت تصادفات 50-50 به کمک همه رانندگان آمده است!

16 فروردین 1402 / بیمه بدنه

پوشش های بیمه بدنه اصلی و اضافی چه مواردی را شامل می‌شود؟

پوشش بیمه بدنه به دو بخش اصلی و اضافی تقسیم می‌شود. در صورتی که حادثه‌ای از قبیل سرقت خودرو، آتش سوزی، یا آسیب به بدنه ماشین وارد شود بیمه بدنه این خسارات را جبران می‌کند. برای اطلاعات جامع این مقاله را بخوانید.

11 فروردین 1402 / بیمه بدنه

نحوه محاسبه و پرداخت خسارت خودروی متعارف چگونه است

تمام قوانین تصادف ماشین متعارف (معمولی) و دریافت خسارات آن را در این مقاله بخوانید.

10 فروردین 1402 / بیمه بدنه

بیمه بدنه اقساطی بدون چک چگونه بخریم؟+ راهنمای خرید قسطی بیمه بدنه

چند راهکار طلایی برای خرید بیمه بدنه به صورت اقساطی بدون کارمزد از بزرگترین کارگزاری آنلاین بیمه را در این مقاله مطالعه کنید.

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
احسان فتح اللهی
29 اردیبهشت 1399

سلام خسته نباشید. تصادفی رخ داده که من زیان دیدم و بیمه شخص ثالث تعهد مالی 11میلیونی داره و خودرو من جزو خودرو نامتعارف تشخیص داده شده و در این جا من هم ماشینم صدمه دیده و هم بیمه بدنه ماشین استفاده میشه
آیا میتونم شکایت کنم و خسارت از مقصر حادثه دریافت کنم ؟
لطفا راهنمایی کنید مچکرم

  نویسنده بیمه
  29 مرداد 1400

  سلام و درود.درصورتیکه طرف مقابل طبق نظر کارشناس راهنمایی و رانندگی مقصر تشخیص داده شود ،حق مطالبه ضرر و زیان وارده به خودروی خود را خواهید داشت ،اگر تصادف منتهی به جرح و مصدومیت شده باشد موضوع واجد جنبه کیفری است و درصورتیکه تنها خسارت وارده شده باشد ،حقوقی است و باید با تقدیم دادخواست حقوقی خسارات وارده را مطالبه کنید.
  موفق باشید.

   میلی
   01 فروردین 1401

   با سلام من یک هفته هست ک بیمه بدنه کردم و ماشینم و دزدیدن ایا بیمه ۸۰ درصد ارزش ماشین و پرداخت میکنه با این ک یک هفته هست بیمه بدنه انجام شده؟

    کارشناس بیمه
    18 فروردین 1401

    سلام دوست عزیز، اصولا از همان زمان باید حساب شود؛ مگر اینکه شرایط خاصی داشته باشد.

  حسین
  25 مهر 1401

  سلام من ماشینم وقتی خانوم داشت ماشین داخل حیاط میاورده به در گیر کرده و در وگلگیر عقب ضربه خورده الان بیمه بدنه قبول میکنه مممنون میشم راهنمای کنید

   کارشناس بیمه
   26 مهر 1401

   سلام ممکن است که قبول کند.

  سامان
  15 آبان 1401

  سلام من با ماشین تصادف کردم ماشین بیمه بدنه هم داره
  گواهینامه هم حدود۱۱ ماهه که دارم
  محل تصادف هم حدود ۲۰ تا ۳۰ کیلومتر بیرون شهره
  آیا بیمه بدنه هزینه های ماشین رو تقبل می کنه یا نه؟

   کارشناس بیمه
   15 آبان 1401

   سلام این مساله را باید از خود کارشناس واحد خسارت بپرسید. چون شرکتتان ممکن است که قوانین مخصوصی داشته باشد.

شادی کریمی
14 فروردین 1400

سلام آیا بیمه بدنه یکسالس؟ نمیشه بیشتر خرید؟

  کارشناس بیمه
  18 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز بله بیشترین مدت اعتباری که براین این بیمه خودرو در نظر گرفته شده، یک سال است.

  نسیم
  24 تیر 1401

  با سلام و احترام
  پراید مدل 86 آیا مشمول بیمه بدنه می‌شود؟
  اگر جواب مثبت است حداکثر پرداخت هزینه برای انجام بیمه خسارت حداکثری چقدر است؟

   کارشناس بیمه
   24 تیر 1401

   سلام بله می شود اما هر شرکتی قانون مخصوص به خود را دارد.

نگین کاشی زاده
29 فروردین 1400

سلام . در یک ترافیک روان ماشین جلویی ناگهانی ترمز کرد و منم سریعا ترمز کردم ولی ماشین پشتی کوبید به من . خسارت جزیی به رنگ بدنه ماشین من و صدمه بیشتری به در کاپوت ماشین پشتی وارد شد .به علت کم تجربگی منتظر افسر نموندم و هر دو رفتیم . مقصر کی هست ؟
و اگر ایشون در اینده مدعی خسارت بشند چطور میتونم از خودم دفاع کنم ؟ (ایا تصدیق شاهدین ماجرا بر نحوه تصادف میتونه محکمه پسند باشد )
ایا بیمه بدنه خودرو تقبل خسارت جزیی من رو میکنه یا حتما برا ی استفاده از بیمه باید نظر افسر باشه؟

  نویسنده بیمه
  29 مرداد 1400

  سلام و درود. خیر در ان زمان نظریه کارشناس و تبحر ان کمک میکند و مشخص میشود نگران نباشید. می‌توانید برای اطلاعات بیشتر مقصر تصادفات زنجیره ای را از مقالات بیمه دات کام درباره این بعد از تصادفات و بیمه بدنه مطالعه نمایید

سعید کاویانی
13 اردیبهشت 1400

طبق درخواستی که مسئول بیمه برای پرداخت زودتر حق خسارت بیمه بدنه خودرو داشته، توی درخواستش گفته باید باقی مانده بیمه فسخ بشه منم قبول کردم ولی شعبه صادر کننده بیمه نامه رو فسخ نمیکنه و میگه کل هزینه رو باید از جیب بدین. در صوتی که در زمان تصادف ماشین بیمه بدنه بوده! الان هیچ کدوم از طرفین دعوا چه مسئوله بیمه چه شرکت بیمه قبول نمی‌کنن! آیا بیمه نامه قابل برگشته؟ چیکار باید بکنم؟

  نویسنده بیمه
  26 مرداد 1400

  سلام وقت بخیر متاسفانه سوالتون واضح نیست منظورتون رو واضح تر بیان بفرمایید .

شایان
13 اردیبهشت 1400

با سلام، بنده ماشینی دارم که همه‌ی مدارکش به اسم خودمه و ماشین رو بیمه بدنه ام کردم،ولی بیمه رو به اسم رانندم گرفتم حالاکه رانندم رفته ازش خواستم بیمه نامه رو به خودم انتقال بده یا وکالت بلاعزل بده اما برای انجام این کار از من طلب پول کرده و میخواد اخاذی کنه لطفا اگه راهی داره بگید تا انجام بدم.

  نویسنده بیمه
  26 مرداد 1400

  اصلا مهم نیست. بیمه‌نامه برای صاحب ماشین هست. لطفا به شعبه مراجعه کنین و الحاقیه بزنین و تغییر نام بدهید.

محمد
13 اردیبهشت 1400

سلام. پدرم فوت شده و ما هنوز انحصار وراثت نکردیم. چند ماه به زمان اتمام بیمه بدنه و شخص ثالثش باقی مونده. اگه وراث با داشتن اجازه از سایر وراث اقدام به رانندگی کنن و حادثه ای رخ بده و در حین حادثه خسارت مالی وارد شده باشه بیمه پوشش میده هزینه‌های خسارتو؟ یا اینکه با فوت پدر بیمه باطل شده؟

  نویسنده بیمه
  22 مرداد 1400

  با سلام بله بیمه بدنه پدر فقید تون این خسارت رو چبران خواهد کرد. بیمه بدنه خودرو و خسارت ها شو بیمه می کنه و ربطی به زنده یا فوتی شدن فرد بیمه کننده نداره

مهناز خسروی
21 اردیبهشت 1400

سلام
من ماشینم رو قصد دارم بفروشم و دو سال هم هست بیمه بدنه دارم.
ممنون میشم راهنمایی کنید چطور میتونم تخفیفاتم رو برای ماشین بعدی نگه دارم؟چقدر زمان دارم تا تخفیفم از بین نره؟

  نویسنده بیمه
  22 مرداد 1400

  با سلام اگر اعتبار بیمه شما تموم نشده باشه، می تونید الحاقیه بگیرید و بیمه رو به خودروی جدید منتقل کنید. اما اگر تاریخ بیمه تموم شده باشه بعضی شرکت ها تا شش ماه و برخی تا یک سال بعد امکان انتقال بیمه به خودروی جدید رو فراهم می کنند

علی رضایی
29 اردیبهشت 1400

سلام خسته نباشید من ماشین اجاره کردم و در طول مدت اجاره ماشین دچار اتش سوزی در موتور هنگام حرکت شد و الان صاحب ماشین میگوید فاقد بیمه بدنه است و خسارت را من باید پرداخت کرده می خواستم بدانم ایا شرکت اجاره خودرو مکلف به انجام بیمه بدنه بر ماشین می باشد؟ ماشین به یکباره دچار حریق شده و عمد در کار نبوده ایا وظیفه مستاجر است که پرداخت کند؟

  نویسنده بیمه
  29 مرداد 1400

  سلام و درود می‌توانید تقاضای جلب نظر کارشناس کنید

الی
18 خرداد 1400

سلام من تصادف کروم و مقصر هستم بیمه شخص ثالثم تمام شده و نقدا خسارت وارده به ماشین دیگه رو دادم حالا میخوام از بیمه بدنه استفاده کنم اون اعتبار داره میتونم ایا

  نویسنده بیمه
  18 مرداد 1400

  با سلام و وقت بخیر . شما می توانید از بیمه بدنه برای جبران خسارت خودروی خود استفاده کنید و برای خسارت خودروی شخص ثالث ، فقط بیمه شخص ثالث شما که راننده مقصر هستید کارساز خواهد بود

سپهر پارسایی
29 خرداد 1400

سلام خسته نباشید. چند روز پیش با یک ماشین 206sd مدل نود و پنج تصادف جزئی کردم. ماشین من ویتارا سوزوکی مدل 97 و دارای بیمه ثالث و بدنه می باشد. کارشناس بیمه مبلغ یک میلیون و پانصد هزار تومان برای او نوشته و بدون این که ماشین را درست کند و شکایت بابت افت قیمت کرده است.
آیا مبلغی به زیان دیده تعلق میگیرد یا نه و اگر گرفت بیمه بدنه من جوابگو هست یا خیر؟ ممنون و متشکر.

  نویسنده بیمه
  29 مرداد 1400

  سلام و درود.بله با نظر کارشناس تعیین می‌شود

ندا خلفی
29 خرداد 1400

سلام. خسته نباشید اگه بیمه بدنه داشته باشیم در هنگام تصادف، می‌تونیم بعد از تصادف ماشین رو تعمیر نکنیم و بفروشیمش؟ و بعد از بیمه بدنه پول بگیریم به بیمه بگویی که نمیخوام درست کنم

  نویسنده بیمه
  29 مرداد 1400

  سلام و درود. شما می‌تونین بعد از تشکیل پرونده در اداره بیمه و مشخص شدن موارد تصادف، با اجازه بیمه اتومبیل را تعمیر کنید

خسرو شاه حسینی
02 تیر 1400

سلام… لطفا جوابمو سریع تر اگر امکان داره بدید

من دیروز تو پارک بودم که یک وانت در پشتش باز شد و زد به پشت ماشین و شیشه رو شکست و در صندوق عقب رو هم آسیب دید
پلیس گفت مقصر وانتی است و کروکی رو هم کشید و داد بهم.
(اما هنوز مدارک دسته پلیسه است تا دوباره امرور بریم پیشش)
فقط گویا بیمه ایران تا 9میلیون تومان خسارت میده ولی ماشین من (النترا2015) خیلی بیشتر خسارت دیده پلیس میگه من که مقصر نیستم باید بیمه بدنه داشته باشم و اون نباید خسارت غیر از 9ت بده
میخاستم بدونم الان چیکار باید بکنم یعنی چون من که اصلا مقصر نبودم باید بیمه بدنه داشته باشم یا اون / و الان چجوری باید اول اینکه هزینه های تعمیر رو بگیرم؟ و بعد برای دریافت افت قیمت باید چه مراحلی رو طی کنم و چقدر زمان میبره؟

  نویسنده بیمه
  29 مرداد 1400

  سلام و درود خسارت شما رابه اندازه تعهدی که بیمه داره پرداخت می کنه والباقی خسارت رو باید شخص مقصرپرداخت کنه ولی چون خودروی شما خودروی متعارف نیست قیمت خودروی شماتقسیم برخودروی متعارف می‌شه(220میلیون)وبر مبنای آن خسارت شما هم تقسیم می گردد.مثلا اگرقیمت خودروی شما880میلیون تومان باشد مجموع خسارت شما تقسیم بر4شده یک چهارم خسارت رابیمه یافرد مقصرباید پرداخت نمایید. برای اطلاع بیشتر میتوانید مطلب خسارت خودروی نامتعارف را از سایت ما بخوانید

  احسان رییسی
  23 اردیبهشت 1401

  سلام .ما در مسیری تصادف کردیم ماشین ما بیمه بدنه بود کارشناس بیمه بدنه ۹۷ میلیون تومان خسارت تائید کرد ولی به ما ۴۷ میلیون خسارت دادند الان ۲ماه گذشته آیا می توانیم بغیه خسارت را بگیریم

   کارشناس بیمه
   23 اردیبهشت 1401

   سلام دوست عزیز، خیر تفاوتی در زمان ندارد.

مهدی صداقت طلب
15 تیر 1400

با سلام و درود حدود 2ماه پیش بود که ماشینم رو بیمه بدنه کامل کردم. حدود بیست روز پیش ماشینم خراب شد و چون برادرم فنیه درب منزل اقدام به باز کردن موتور گیربکس کرد. و وسایل رو داخل ماشین گذاشتیم که فردا ببریم تراشکار و صبح بلند شدیم دیدیم کل وسایل رو سرقت کردن با پلیس تماس گرفتم و صورت جلسه کردیم . و بعد به بیمه بدنه مراجعه کردیم و تشکیل پرونده دادن و کارشناس بازدید آمد و بازدید کرد و گفت از نظر من به شما خسارت تعلق نمیگیرد. باید پرونده رو به کارشناس اگاهی بدهیم. پرونده رو دادن به کارشناس اگاهی. نه کارشناس اگاهی آمد برای تحقیق نه چیزیه دیگری بعد از گذشت 15روز الان به من میگن که فقط ضبط ماشین به شما تعلق میگیرد و بقیه لوازم موتور مورد تایید قرار نگرفته .. فقط خسارت پخش ماشین رو به شما میدهیم. خواهش اگر کسی میتواند یا راه حلی بلد یاوکیلی خواهشن کمکم کنید چون این ماشین کل زندگیم است

  نویسنده بیمه
  29 مرداد 1400

  سلام و درود. نظر کارشناس بیمه بدنه در زمینه ارزیابی خسارت اتومبیل شما کاملا صحیح است

نگین نصرالله نژاد
16 تیر 1400

سلام وقت بخیر من از شرکت بیمه برای ماشینم یه بار خسارت بیمه بدنه گرفتم اگه بخوام ماشینمو بفروشم ، من به عنوان بیمه‌گزار می توانم بیمه بدنه رو باطل کنم ؟ آیا حق بیمه واسه ماه های باقیمونده به من داده میشه؟

  نویسنده بیمه
  02 مرداد 1400

  بله با سلام شما می تونید بیمه بدنه خودروتون رو باطل کنید و شرکت بیمه هم فرانشیز ماه های باقیمانده اعتبار بیمه رو از حق بیمه کسر و حق بیمه باقیمانده رو به شما مسترد می کنه

اسداله احسانی
20 تیر 1400

سلام و روز خوش. کاش می‌شد در بیمه بدنه حد غرامت گذاشت و بر اساس یک سقف مشخص می‌شد بیمه کزد تا حداقل پرداختی رو داشته باشیم و راحت‌تر خرید کنیم

  نویسنده بیمه
  31 تیر 1400

  سلام وقت بخیر ضمن تشکر از توجه شما . برای بیمه بدنه حد غرامت وجود داره و این سقف تعهد بیمه بدنه به اندازه ارزش خودرو هست ولی متاسفانه در عمل جبران خسارت در این حد برای هیچ بیمه بدنه ای میسر نیست زیرا اولا به بیمه بدنه فرانشیز تعلق می گیره و طبق این اصل قسمتی از پرداخت خسارت بر عهده بیمه گزار است . ثانیا این که به خاطر ماده 10 شرکت بیمه هم معذوراتی در قبال بیمه گزار در پرداخت خسارت ها خواهد داشت

جبلی
29 تیر 1400

آیا بیمه بدنه به تمامی انواع خودروهای تاکسی تعلق میگیره؟

  کارشناس بیمه
  29 آذر 1400

  سلام بله رانندگان تمامی انواع تاکسی ها می توانند برای خرید بیمه بدنه اقدام کنند.

اسما غیور
02 مرداد 1400

سلام وقت بخیر. من برای ماشینم بیمه بدنه خریدم اما اطلاعی در مورد پوشش های اضافی نداشتم. نماینده هم راهنمایی نکردند. ایا الان میتونم این پوشش ها رو به بیمه نامه اضافه کنم؟
ممنون

  نویسنده بیمه
  26 مرداد 1400

  سلام وقت بخیر بله با بازدید مجدد از خودرو و پرداخت مابه التفاوت الحاقیه بیمه بدنه برای شما صادر خواهد شد.

سهیل
04 مرداد 1400

من سوالم راجع به عمرخودروکه میتوان بیمه بدنه خریدچقدره؟

  نویسنده بیمه
  26 مرداد 1400

  با سلام وقت بخیر این مساله عمر خودرو برای خرید بیمه بدنه در شرکت های بیمه ای مختلف متغیر است و هر شرکت بنا به آیین نامه های داخلی خود این عمر ماشین را تعیین میکند.

فاطمه
13 مرداد 1400

سلام، طی حادثه ای که من در اون زیان دیده هستم و بیمه شخص ثالثم هم تعهد یازده میلیونی داره، خودروی من رو نامتعارف تشخیص دادن و در اینجا من چوب دو سر سوخت شدم هم ماشینم صدمه دیده هم بیمه بدنه ماشینم داره استفاده میشه الان چه کاری میتونم انجام بدم؟آیا میتونم شکایت کنم و خسارت از مقصر حادثه دریافت کنم لطفا راهنمایی کنید مچکرم.

  نویسنده بیمه
  26 مرداد 1400

  خیر. براساس قانون شخص ثالث خودتون باید پرداخت کنید.

میثم
13 مرداد 1400

آیا بیمه بدنه شخص زیان دیده میتونه از مقصر حادثه شکایت کنه؟

  نویسنده بیمه
  26 مرداد 1400

  خیر. خود شخص زیاندیده باید خسارت شما رو پرداخت کند.

مرتضی
13 مرداد 1400

سلام من چند وقت پیش زمانی که توی جاده بودم به یک سراشیبی رسیدم که سرعتم حدود 50 بود و وارد این سراشیبی شدم! که اخر این سراشیبی یک میدونی بود که باید اونو دور میزدم. اطراف اون میدون به فاصله چند متر چاله هایی کنده شده بود که بارون دور و ورش جمع نشه اما متاسفانه خودرو در سراشیبی شتاب گرفت و داخل این چاله افتاد و شاسی و جلوبندی من آسیب دید. با چرثقیل تماس گرفتیم و ماشینم رو از چاله در آوردیم و با یدک کش به داخل شهر و پارکینگ رسوندیمش. چون ماشین به نام خودم نیست تازه اونجا متوجه شدم که بیمه بدنه داره. در بیمه تشکیل پرونده دادیم. با توجه به این که خودرو از محل حادثه جابجا شده و قیمت خودرو 28 میلیون در بیمه نامه است. ( در حال حاضر قیمت 70 میلیون است ) آیا خسارتی به ما پرداخت می شه؟

  نویسنده بیمه
  26 مرداد 1400

  باتوجه به کم‌بیمه‌گی، به نسبت ماده ۱۰ قانون بیمه خسارتتون پرداخت میشه

   ع ب
   30 اردیبهشت 1402

   سلام بیمه بدنه کردم ولی سرقت در جا را عنوان نکردم می تونم به بیمه مراجعه کنم واون بند که سرقت در جا هست به آن اضافه کنم کمنون

    نویسنده بیمه
    30 اردیبهشت 1402

    سلام. بله می‌توانید.

سحر
13 مرداد 1400

سلام ماشین من دو گانه و ال پی جیه و بیمه بدنه داره. چند روز پیش بخاطر لغزندگی جاده چپ کردم…. خواستم از بیمه بدنم استفاده کنم. این بیمه بدنه شامل ماشین من میشه؟ چون گاز هیچ تاثیری توی خسارت ماشین من نداشت!

  نویسنده بیمه
  22 مرداد 1400

  با سلام از شرکت بیمه گر خودتون پیگیری کنید بعضی شرکت ها این خسارت را قبول می کنند ولی برخی دیگر خیر به عنوان مثال شرکت البرز این خسارت را پرداخت می کند ولی شرکت بیمه آسیا خیر

سحر
13 مرداد 1400

سلام. آبان ماه سال 98 بود که تصادف کردم و طرف مقابل مقصر حادثه شد.ولی مقصر به کروکی اعتراض زد و پرونده به هیات سه نفره رسید و مجددا محکوم شد. ولی ایشان تا اخر خرداد حاضر به قبول تقصیر بازهم نشد. شرکت بیمه بدنه از من مدرک قبول تقصیر از مقصر رو می خواست و این باعث شد پرونده طولانی بشه و قطعات ماشین منم هر روز گرون و گرون تر! بعد از این که مدرک قبول تقصیر رو گرفتم شرکت بیمه بدنه اجازه تعمیر خودرو رو بهم داد. خسارت در زمان حادثه حدود 130 میلیون و بود و حالا به 280 میلیون رسیده!!! ولی شرکت فقط 100 تومن قبول کرده! آیا من به عنوان زیان دیده نمی تونم خسارت بیشتری از بیمه بگیرم؟

  نویسنده بیمه
  26 مرداد 1400

  بله باید مراجعه کنین و درخواست خسارت خودروتون رو بدید

کاوه
13 مرداد 1400

سلام… لطفا جوابمو سریع تر اگر امکان داره بدید من دیروز تو پارک بودم که یک وانت در پشتش باز شد و زد به پشت ماشین شیشه رو شکست و در صندوق عقب رو هم آسیب دیدپلیس گفت مقصر وانتیه و کروکی رو هم کشید و داد بهم.(اما هنوز مدارک دسته پلیسه است تا دوباره امرور بریم پیشش)فقط گویا بیمه ایران تا 9میلیون تومان خسارت میده ولی ماشین من (النترا2015) خیلی بیشتر خسارت دیده پلیس میگه من که مقصر نیستم باید بیمه بدنه داشته باشم و اون نباید خسارت غیر از 9تومن رو بده میخاستم بدونم الان چیکار باید بکنم یعنی چون من که اصلا مقصر نبودم باید بیمه بدنه داشته باشم یا اون / و الان چجوری باید اول اینکه هزینه های تعمیر رو بگیرم؟ و بعد برای دریافت افت قیمت باید چه مراحلی رو طی کنم و چقدر زمان میبره؟ممنون

  نویسنده بیمه
  22 مرداد 1400

  با سلام. خسارت شما طبق خسارت خودروی متعارف از بیمه شخص ثالث مقصر تا پوشش مالی درج شده در بیمه شخص ثالث خودروی مقصر به شما پرداخت خواهد شد. اگر خسارت محاسبه شده با خودروی متعارف از پوشش مالی مقصر بیشتر باشد پرداخت مابقی خسارت به عهده راننده مقصر است. برای بیمه بدنه خودروی نامتعارف هم می تونید از این لینک اطلاعات لازم رو کسب کنید

حسین حاجیزاده
29 مرداد 1400

سلام و خسته نباشید. به اسم بنده از ایران خودرو ماشین درآمده است و بنده درگیر و داد طلاق هستم و ایشان تمام اموال بنده را مصادره نموده است .آیا اگر این ماشین رو دریافت کنم به مشکل می‌خورم ؟ آیا می توانم به صورت محضری این ماشین را بفروشم ؟
در کل آیا راهی وجود دارد که بدون هیچ مشکلی ماشین را دریافت کنم

  نویسنده بیمه
  29 مرداد 1400

  امکان توقیف خودروی شما 100% است و همسر شما حق فروش آن را داراست

خسرو
02 شهریور 1400

با سلام در یک تصادف ک من مقصر بودم بیمه شخص ثالث من سقف ۵۵میلیون داشت و طرف تصادف نیز بیمه ی ی شرکت دیگه داشت و بعد سه ماه از طرف بیمه بدنه اونا تماس گرفتن ک ۱۲۰میلیون خسارت وارد شده ک ۵۵تومنش از ثالث کم شده و مابقی رو شما باید پرداخت کنی در صورتی ک نهایتا ۶۰میلیون خسارت وارد شده بود ما الان باید چکار کنیم چگونه اعتراض کنیم؟

  کارشناس بیمه
  11 شهریور 1400

  دوست عزیز سلام لطفا از نماینده بیمه قبلی استعلام بگیرید

میعاد
03 شهریور 1400

سلام،ما در حاشیه ی بزرگراه به دلیل جوش آوردن ماشین توقف کردیم در منتها الیه سمت راست که دقیقا چرخ ماشین رو خط سفید ممتد کنار بزرگراه بود که ناگهان قبل از پیاده شدن خودرویی به دلیل عدم کنترل از پشت به ماشین برخورد کرد به نحوی که ما با آمبولانس به بیمارستان هدایت شدیم و ماشین به پارکینگ رفت،سقف تعهد مالی طرف مقابل ۱۴ میلیون هست ضمن آنکه علاوه بر خسارت به ماشین به دلیل دفرمه شدن شاسی ماشین دچار افت قیمت هم شده است حال برای خسارت ماشین و افت قیمت حاصله چه راهی رو باید پیش بگیرم؟ضمنا پسرم در ناحیه صورت عینکش به اطراف چشم فشار آورد که باعث کبودی و درد در ناحیه پیشانی شد ولی ما در بیمارستان تحت درمان قرار گرفتیم و ترخیص شدیم،آیا برای پسرم طول درمان هم میتونم بگیرم؟ممنون میشم اگر راهنمایی بفرمایید

  کارشناس بیمه
  14 شهریور 1400

  سلام میعاد عزیز
  دوست عزیز با واحد پرداخت خسارت تماس بگیرید.

شاه مرادی
06 شهریور 1400

سلام برای تمدید بیمه بدنه چه مدارکی لازم است؟

  کارشناس بیمه
  09 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، تمامی مدارک لازم در مقاله نوشته شده است. فقط مهم اینکه همه آن ها باید کامل و بدون مشکلی بارگذاری شوند.

سعید
20 شهریور 1400

سلام خسته نباشید من بیمه بدنه دارم که چند وقت پیش لوازمش راو سرقت کردن ضبط جک زاپاس که ماموراز کلانتری اومد صورت جلسه کرد من نامه گرفتم برای بیمه کارشناسم بازدید کرد حالا ماشینو فروختم من لوازمشم خریدم فاکتورشم ارائه دادم به بیمه سر مشکلات ماشینو فروختم الان برای دریافت خسارت چیکار باید کنم ماشین نیست اما بیمه بدنه به نامه خودمه او دستمه خسارتو پردذخت میکنن یا چیکار باید کنم ممنون میشم راهنمایی کنید بیمه بدنه رازی

  کارشناس بیمه
  21 شهریور 1400

  سلام سعید عزیز با واحد پرداخت خسارت تماس بگیرید راهنمایی انجام میشه

امیر
30 شهریور 1400

آیا بیمه بدنه با صاحب ماشین می توانند دو فرد متفاوت باشند؟

  کارشناس بیمه
  30 شهریور 1400

  سلام امیر عزیز ضمن تشکر از توجه به راهنمای بیمه بدنه ، باید خدمتتون بگیم متاسفانه جواب سوال شما منفی ه و در قوانین بیمه بدنه خودرو، باید بیمه گزار و صاحب ماشین یک نفر باشند و بیمه بدنه فقط به اسم مالک خودرو صادر می شود.

شهرام بابایی
01 مهر 1400

با سلام چند روز پیش دعوا شد، ماشین منم اون وسط داغون کردن، ایا بیمه بدنه بهم تعلق میگیره؟

  کارشناس بیمه
  23 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، اصولا شما می توانید با شکایت از آن ها خسارت را دریافت کنید.

   Sina
   16 اردیبهشت 1401

   سلام
   ماشین من بیمه بدنه داره ولی قبل از تعویض پلاک بیمه بدنه خریدم الحاقیه تعویض پلاک هم نگرفتم دیشب از پشت زدن به ماشینم فرار کردن چیکار میتونم بکنم

    کارشناس بیمه
    16 اردیبهشت 1401

    سلام دوست عزیز در خصوص خسارت باید با خود شرکت بیمه تماس بگیرید.

همراهی
09 مهر 1400

سلام قیمت بیمه بدنه خودرو در سال 1401 کی اعلام می شود؟

  کارشناس بیمه
  18 بهمن 1400

  سلام معمولا بیمه مرکزی همواره در آخر سال بعد از مشخص شدن میزان نرخ دیه ، نرخ بیمه های خودرو را اعلام می کند.به محض اعلام نرخ جدید، از طرف ما در سایت و شبکه های اجتماعی بیمه دات کام اطلاع رسانی خواهد شد.

نیما
18 مهر 1400

سلام اگه تصادف کنیم و بیمه بدنه نداشته باشیم آیا بیمه ها واسه این، تسهیلاتی در نظر گرفته اند من شنیدم مبلغ خسارت رو بهمون وام میدن آیا درسته ؟

  کارشناس بیمه
  20 مهر 1400

  سلام دوست عزیز اگر مقصر باشید هزینه ای به شما پرداخت نمیشه

عرفان
18 مهر 1400

سلام من در پیچیدن لاستیک به جدول خورده و ماشین من دو رینگ و لاستیک طبق و کمک آسیب دیده بیمه خسارت لاستیک رو چجور میده چون من لاستیکم خارجی هست و رینگ رو کامل میده رینگ فابریک کارخونه آلمینیوم هست

  کارشناس بیمه
  20 مهر 1400

  سلام دوست عزیز لطفا با واحد پرداخت خسارت بیمه بدنه خودتون تماس بگیرید.

پیمان
28 مهر 1400

سلام
خسته نباشید
خودروی من امروز دچار حادثه شد که از پشت و جلو برخورد شدید داشته (مزدا نیو۹۶) بیمه بدنه هم اسیا هست با قیمت۷۵۰ میلیوم و نوسانات۲۵ درصد،، ماشین پشتی که طبق ماده۸ بیمه اش پوشش نداد و میخوام هر دو رو از بدنه خودم بگیرم،میخواستم بدونم با توجه به تخفیف ۴ ساله و عدم استفاده از بیمه بدنه و خسارت حدود۱۲۰ میلیونی چقدر رو بیمه تقبل میکنه،ممنون

  کارشناس بیمه
  19 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز لطفا با واحد پرداخت خسارت تماس بگیرید

علی انصاری
01 آبان 1400

با سلام من سپر و چراغ خودرومو عوض کردم، جزو بیمه بدنه هم حساب میشه؟

  کارشناس بیمه
  02 آبان 1400

  با سلام دوست عزیز، خیر فقط قطعات فابریک و آن هم در صورتی که شما تحت پوشش قرار دهید، تحت پوشش بیمه بدنه قرار خواهند گرفت.

زهرا بوربور
01 آبان 1400

سلام نمیشه خودرو رو کارشناس برای بیمه بدنه نبینه؟

  کارشناس بیمه
  02 آبان 1400

  سلام زهرای عزیز. خیر کارشناس باید برای تعيين هويت و اصالت خودرو ، تاييد سلامت خودرو و ارزش گذاری خودرو حتما از خودرو بازدید کند. ولی اگر شما در تهران باشید می‌توانید با استفاده از راهکاری که در مقالات ما ارائه شده عکس خودروی خودتون رو ارسال کنید و بیمه بدنه شما صادر بشه

   ایمان
   27 آبان 1401

   سلام بیمه بدنه ماشین بالای 10 سال هم تعلق میگیره؟

    کارشناس بیمه
    28 آبان 1401

    سلام شرکت کمی قبول خواهند کرد.

جعفر اصفهانی
01 آبان 1400

سلام، هزینه بیمه بدنه خریدش چقدر میشه حدودا؟

  کارشناس بیمه
  02 آبان 1400

  با سلام دوست عزیز، قیمت نهایی بیمه بدنه بر اساس عوامل مختلفی مانند پوشش ها و تخفیف و مشخصات خودرو تعیین می شود شما می توانید به صفحه استعلام بیمه بدنه ما در لینک https://bimeh.com/carbody مراجعه کرده و از قیمت بیمه بدنه خودروی خود با وارد کردن مشخصات و اطلاعات درخواستی مطلع شوید.

پارمیدا رحیمی
01 آبان 1400

با سلام کدوم شرکت بیمه ها خوبه که ازشون بیمه بدنه بخریم؟

  کارشناس بیمه
  02 آبان 1400

  با سلام دوست عزیز، تمامی شرکت های بیمه خوب هستند. اما شما باید براساس پاسخگویی، نزدیک بودن شعب خسارت در شهرتان و قدرت پرداخت تصمیم گیری به خرید کنید. برای مشاوره با کارشناسان بیمه دات کام تماس بگیرید.

سینا
05 آبان 1400

سلام خسته نباشید چرا بیمه ها هزینه تعویض اتاق را کامل پرداخت نمی کنند آیا قانون هست یا درصد خاصی عرف هست

  کارشناس بیمه
  19 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز لطفا با واحد پرداخت خسارت تماس بگیرید

رضا
10 آبان 1400

من خودرو ۲۰۶ مدل ۸۳ بیمه بدنه کردم تصادف کردم بر ای گرفتن خسارت رفتم علاوه برای فراشیو ۱۵ درصد بخاطر عمر ماشین از خسارت کم کردن و قطعات مکانیکی گفت شامل پرداخت خسارت نمیشه .میخواستم ببینم درسته یا نه

  کارشناس بیمه
  19 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز لطفا با واحد پرداخت خسارت تماس بگیرید

Masoud
12 آبان 1400

سلام من تازه یه خودرویی خریدم که بیمه بدنه داشته و تخفیف هم داره موقع معامله فروشنده یه مبلغی ازم گرفت و گفت که تخفیف های خودش رو موقع تمدید بیمه به اسم من می‌کنه آیا می سه چنین کاری کرد

  کارشناس بیمه
  13 آبان 1400

  سلام وقت بخیر مسعود عزیز با توجه به توضیحاتتون باید بگیم که متاسفانه تخفیفات هیچ کدوم از بیمه های خودروی شما نه بیمه شخص ثالث و نه بیمه بدنه قابل انتقال نیست.

رامین سرابی
19 آبان 1400

سلام من قراره با خودروام به ارمنستان بروم، شرایط خرید بیمه بدنه به چه صورته؟

  کارشناس بیمه
  19 آبان 1400

  سلام دوست عزیز، برای خرید بیمه بدنه به منظور پوشش حوادث در خارج از کشور، نیاز است که شما پوشش ترانزیت را خریداری کنید. برای راهنمایی و مشاوره در خرید با بیمه دات کام تماس بگیرید.

جعفر محمدی
19 آبان 1400

سلام، پراید من مدل 85 هستش، میتونم براش بیمه بدنه بگیرم؟

  کارشناس بیمه
  19 آبان 1400

  سلام دوست عزیز، بله اما برای خودروهای قدیمی شرایط خاصی وجود دارد. برای مشاوره و تماس با کارشناسان بیمه دات کام تماس بگیرید.

فرهادی
19 آبان 1400

سلام دو روز پیش، یکی زد از پشت به خودروی من، کارشناس پلیس او رو مقصر دانست؛ اما حالا طرف گوشیشو جواب نمیده که بریم بیمه خسارت بگیرم. من باید چه کار کنم؟

  کارشناس بیمه
  17 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، می توانید از طریق مراجع قضایی اقدام کنید.

ایلین
22 آبان 1400

سلام خسته نباشید من توی جاده بارونی تصادف کردم بغل ماشینم ب بشکه های خاکی کنار جاده برخورد کرده و در سمت شاگردم داخل رفته متاسفانه زیر ماشینم چندین سنگ بزرگ رفته و اکسل و …. رو داغون کرده زیر بندی خسارت زیادی بهم زده خواستم ببینم بیمه چجوری اینارو پرداخت میکنه بیمه بدنه دارم و پلیسم صورت جلسه کرده

  کارشناس بیمه
  23 آبان 1400

  سلام دوست عزیز لطفا با واحد پرداخت خسارت تماس بگیرید

بهزاد کاوشگر
02 آذر 1400

سلام بیمه بدنه خودرو صفر فقط در قیمت تفاوت داره؟

  کارشناس بیمه
  04 آذر 1400

  با سلام، دوست عزیز، بله تفاوت خودروی صفر و کارکرده در قیمت نهایی آن است.

سراجیان
02 آذر 1400

بیمه بدنه خودرو آنلاین تفاوتی که با حالت حضوری نداره؟

  کارشناس بیمه
  03 آذر 1400

  سلام وقت بخیر دوست عزیز . خرید آنلاین بیمه بدنه خودرو با خرید حضوری تفاوتی نداره ولی از نظر ترافیک و صرفه جویی زمانی و هزینه ای مقرون به صرفه تره . ضمنا با خرید آنلاین بیمه بدنه از بیمه دات کام، بیمه نامه تون بعد از صدور به صورت رایگان براتون ارسال خواهد شد.

محمدرضا حیاتی
13 آذر 1400

سلام ی سوال فنی آیا بیمه بدنه می تواند به نام خریدار جدید باشه؟

  کارشناس بیمه
  13 آذر 1400

  سلام دوست عزیز شما می توانید به عنوان بیمه گذار بیمه نامه را خریداری کنید. اگر هم نیاز به حضور مالک خودرو باشد با ارائه وکالت نامه یا مبایعه نامه می توانید کارها را به جای ایشان انجام دهید.

دزیانیان
13 آذر 1400

سلام من با خودروام پژو 206 تصادف کردم مقصر بودم بدون کروکی میتونم خسارت بگیرم؟

  کارشناس بیمه
  13 آذر 1400

  سلام بله بدون کروکی هم می توانید از بیمه خسارت دریافت کنید.

همت
13 آذر 1400

سلام چند روز پیش یکی به ماشین ما زد، بیمه شخص ثالث نداشت خسارتو از جیب داد من می تونم از بیمه بدنه هم استفاده کنم؟

  کارشناس بیمه
  13 آذر 1400

  سلام دوست عزیز، بله می توانید اما باید داغی ها را تحویل شرکت بیمه دهید

حمیدرضا رضایی
13 آذر 1400

سلام آیا اینکه خودرو رو به صورت قسطی یا لیزینگی خریداری کرده باشیم، در خرید بیمه بدنه تفاوتی وجود داره؟

  کارشناس بیمه
  13 آذر 1400

  سلام دوست عزیز، اینکه خودرو را به چه صورتی خریداری کرده باشید، در خرید بیمه بدنه خودرو تفاوتی وجود نخواهد داشت.

محمد آذری
14 آذر 1400

سلام بین این همه شرکت های بیمه برای بدنه خودرو، واقعا کدوم خوبه؟ انصافا ی جواب بدید که دعاتون کنیم.

  کارشناس بیمه
  14 آذر 1400

  سلام دوست عزیز، برای خرید بیمه بدنه باید موارد زیادی را در نظر بگیرید. از توانگری مالی تا سرعت پاسخگویی بالا. بهتره که برای مشاوره با شرکت بیمه دات کام تماس بگیرید.

علی رحیمی
14 آذر 1400

سلام برای سانتافه 2008 چه بیمه بدنه ای خریداری کنم؟

  کارشناس بیمه
  14 آذر 1400

  سلام برای مشاوره در خرید با کارشناسان بیمه دات کام تماس بگیرید.

روستایی
14 آذر 1400

سلام اینکه میگن شرکت بیمه پارسیان و سامان اینا اگر حساب داشته باشید، بهتون تخفیف میدن تو بیمه بدنه، درسته؟

  کارشناس بیمه
  14 آذر 1400

  سلام بله، برای بعضی شرکت های بیمه اگر شما در بانک آنها حساب داشته باشید، تخفیف برای شما در نظر گرفته خواهد شد. برای دریافت اطلاعات تکمیلی با کارشناسان بیمه دات کام تماس بگیرید.

قاسم رحیمی
14 آذر 1400

سلام، آیا ارزون بودن بیمه بدنه ملاک خوبی برای خرید هستش؟

  کارشناس بیمه
  14 آذر 1400

  سلام دوست عزیز، خیر. شما باید ملاک های زیادی را در خرید بیمه بدنه در نظر بگیرید: از جمله توانگری، تعداد شعب پاسخ و امتیاز. برای اینکه بتوانید خرید بهتری داشته باشید، با کارشناسان بیمه دات کام تماس بگیرید.

تصادف فوتی
19 آذر 1400

سلام وقت بخیر ببخشید مزاحم شدم
یک سوال داشتم خدمت
من پدرم عابر بود ماشین زد بهش الان دادگاه رأی صادر کرده صد در صد راننده مقر بعد بیمه ب ما زنگ زد مدارک مثل شماره ملی و شبا ووو چیزای دیگر تخویلشون دادیم میخواستم ببینم ایا چقدر طول می کشه ک این پول رو واریز کنند
ایا این پول میره ب حساب خودمون یا نه میره دادگاه دادگاه ب ما میده
اگ لطف کنید جواب رو بدین یک دنیا ممنونتون میشم
با تشکر 🙏❤️

  کارشناس بیمه
  20 آذر 1400

  سلام دوست عزیز لطفا با واحد پرداخت خسارت تماس بگیرید

عاصمی
24 آذر 1400

با سلام خدمت شما.
بنده چند مدت قبل تصادف حادثه ای برام‌رخ داد که منجر به فوت چند نفر شد بنده مقصر حادثه شناخته شدم ماشینم هم بیمه بدنه دارد هم شخص ثالث ..ولی شخص ثالث تعد مالی شانزده تومان زده.دیه که شخص ثالث پرداخت میکنه حالا میخوام بدانم آیا راه دیگری دارد که شخصی یا بدنه که خسارت ماشین اون عزیزان پرداخت کند یا باید از جیب خودم خسارت اون ماشینی که بهش ب خورد کردم پرداخت کنم ممنون از شما …..

  کارشناس بیمه
  27 آذر 1400

  سلام آقای عاصمی عزیز بیمه بابت تلفات جانی دیه پرداخت میکنه
  16 میلیون تعهد مالی بیمه است

دیوداس
24 آذر 1400

با سلام خدمت شما.
بنده چند مدت قبل تصادف حادثه ای برام‌رخ داد که منجر به فوت چند نفر شد بنده مقصر حادثه شناخته شدم ماشینم هم بیمه بدنه دارد هم شخص ثالث ..ولی شخص ثالث تعد مالی شانزده تومان زده.دیه که شخص ثالث پرداخت میکنه حالا میخوام بدانم آیا راه دیگری دارد که شخصی یا بدنه که خسارت ماشین اون عزیزان پرداخت کند یا باید از جیب خودم خسارت اون ماشینی که بهش ب خورد کردم پرداخت کنم ممنون از شما …..

  کارشناس بیمه
  25 آذر 1400

  سلام دوست عزیز لطف بفرمایید از واحد خسارت پیگیری نمایید.

امیر
26 آذر 1400

سلام من دیروز تصادف کردم ماشینم بیمه بدنه نداره خسارت طرف مقابل و پرداخت کردم
چطور میتونم بیمه بدنه بگیرم بر خودرو؟

  کارشناس بیمه
  27 آذر 1400

  سلام وقت بخیر امیر عزیز خسارتی به شما پرداخت نخواهد شد.
  اگر بیمه بدنه صادر کنید تصادفات بعد از تاریخ صدور شامل پرداخت خسارت میگردد

سلطانی
03 دی 1400

سلام و دورود من ماشینم اتش گرفته خودرو خودش اتش گرفته یا شخصی اتشش زد نیرو انتظامی صورت جلسه کرده اتش نشانی هم زده نقص فنی حالا ماشین به هر دلیلی نقص فنی یا شخصی اتش زده بیمه بدنه بهش تعلق میگیره یا خیر

  نویسنده بیمه
  04 دی 1400

  سلام وقت بخیر لطفا با واحد پرداخت خسارت بیمه بدنه خودروی خود تماس بگیرید.

Shahin
04 دی 1400

سلام من ماشینو بیمه بدنه کردم و چون ماشین مدلش زیر ۹۰ وچون تمیزو درحد قیمتش گرونه بیمه گرم بی خود ۱۵ ملیون قیمت ماشینو کم نوشت نمیدونم چیکار کنم آیا موقع تصادف اون خسارتی که میدن به محاسبه قیمتی که بیمه گر نوشته حساب میشه یانه

  کارشناس بیمه
  05 دی 1400

  سلام دوست عزیز لطفا با نماینده بیمه بدنه تماس بگیرید

محمد
04 دی 1400

سلام بنده ماشین جک جی ۴ دارم امروز تضادف کردم از جلو به عقب ماشین پارس زدم سپرم چنتا ترک برداشت و کاپوت ماشینم یک ذره جمع شد آیا با بیمه بدنه میتونم کاپوت را تعویض کنم یا باید کاپوت تعمیر بشه

  کارشناس بیمه
  05 دی 1400

  سلام دوست عزیز
  لطفاً با واحد پرداخت خسارت بیمه بدنه تماس بگیرید

   مسیح
   12 آبان 1401

   سلامن هم همین خودرو رو دارم شرایط استفاده از بیمه بدنه ایران چیه اقا محمد میدونی؟

سینره
05 دی 1400

سلام قیمت بیمه بدنه ۲۰۷ چقدره؟

  کارشناس بیمه
  05 دی 1400

  سلام دوست عزیز، قیمت بیمه بدنه به عوامل مختلفی بستگی دارد. برای مشاوره خرید بیمه بدنه با بیمه دات کام تماس بگیرید

تهرانی مقدم
25 دی 1400

سلام ی مقاله داشتم می خوندم در خصوص بیمه بدنه چیست که بعضی از نکات آن سایت در سایت شما نبود و حتی برعکس. مثلا گفته بود که بیمه بدنه به دو نوع متعارف و نامتعارف تقسیم میشه ایا درسته؟

  کارشناس بیمه
  25 دی 1400

  سلام دوست عزیز، مقاله ما در خصوص بیمه بدنه کامل و جامع است. اینکه در آن سایت چی نوشته شده، ما اطلاعاتی نداریم اما در خصوص نکته ای که نوشتید باید بگیم که چون خودروها به تازگی به دو نوع متعارف و نامتعارف تقسیم می شوند که این بیشتر مربوط به پرداخت خسارت است. نمی توان آن را به عنوان تقسیم بندی مطرح کرد .

خسروشاهی
25 دی 1400

سلام من راستش هنوز دقیق نفهمیدم که بیمه بدنه خودرو چیست؟ اصلا شرایط بیمه بدنه چیه؟ پوشش های اصلی بیمه بدنه چیه؟ ممنون میشم که راهنمایی کنید یا اینکه چه کسی می تونه من را کامل راهنمایی و توجیه کنه؟

  کارشناس بیمه
  25 دی 1400

  سلام دوست عزیز، بیمه بدنه خسارت هایی که به فقط به بدنه خودروی شما وارد می شود، پوشش می دهد. اگر شما تصادف کنید و مقصر باشید، از بیمه شخص ثالث نمی توانید خسارتی را دریافت کنید. باید از بیمه بدنه استفاده کنید .البته به شرط اینکه این بیمه نامه را خریداری کرده باشید. برای دریافت اطلاعات تکمیلی با کارشناسان بیمه دات کام تماس بگیرید.

جاوید
25 دی 1400

سلام آنجایی که نوشتید بیمه بدنه شامل چیست سوالم اینه که فقط برای قطعات فابریک است؟

  کارشناس بیمه
  25 دی 1400

  سلام دوست عزیز، پوشش اصلی مربوط به قطعات فابریک است اما شما می توانید با خرید موارد اضافه تر، دیگر قطعات خودرو را هم تحت پوشش قرار دهید.

گنجی
25 دی 1400

سلام آیا بیمه بدنه ایران خوبه؟ اخه تعداد مراکز دریافت خسارت زیادتری نسبت به بقیه داره

  کارشناس بیمه
  25 دی 1400

  سلام دوست عزیز، یکی از مزایای بیمه بدنه خودرو ایران در زیاد بودن تعداد مراکز دریافت خسارت است؛ اما به هرحال باید عوامل دیگری را هم در نظر بگیرید.

  محسن
  05 اسفند 1400

  سلام وقتتون بخیر من تقریبا یک هفته ست که ماشین خریدم و تعویض پلاک کردم بیمه بدنه ماشین تا برج اردیبهشت مهلت داره یه تصادف داشتم و میخوام از بیمه بدنه ماشین استفاده کنم آیا میتونم البته بیمه بدنه بنام مالک قبلی خودرو میباشد ممنون

   کارشناس بیمه
   06 اسفند 1400

   سلام دوست عزیز
   خیر
   خسارتی پرداخت نمیشود

هخامنش
25 دی 1400

سلام بهترین بیمه بدنه خودرو کدام است؟

  کارشناس بیمه
  25 دی 1400

  سلام دوست عزیز، اینکه کدام شرکت بهتر است، به شرایط بیمه بدنه خودرو آن بستگی دارد. شما باید در هنگام خرید و بعد از وارد کردن مشخصات، بهترین بیمه بدنه را انتخاب و خریداری کنید.

آذین
26 دی 1400

سلام شرایط بیمه بدنه ماشین مدل پایین چیست؟

  کارشناس بیمه
  26 دی 1400

  سلام دوست عزیز، از نظر شرایط یکسان هستند؛ اما برای مدل خودروهای پایین تر، قیمت بیمه بدنه افزایش خواهد داشت.

آزرم
26 دی 1400

سلام ببخشید ی سوال، شما میدونید که شرایط بیمه بدنه ایران چیست؟

  کارشناس بیمه
  26 دی 1400

  سلام دوست عزیز، شرایط بیمه بدنه ایران با دیگر بیمه تقریبا یکسان است و تفاوت در نحوه پرداخت خسارت است. برای دریافت مشاوره می توانید با کارشناسان بیمه دات کام تماس بگیرید.

آسا
26 دی 1400

سلام قانون بیمه بدنه شامل چیست؟

  کارشناس بیمه
  26 دی 1400

  سلام دوست عزیز، قوانین بیمه بدنه شامل چندین مورد است که در این مطلب تحت پوشش ها نوشته ایم.

باربد
26 دی 1400

سلام بیمه بدنه چند درصد خسارت را میدهد؟

  کارشناس بیمه
  26 دی 1400

  سلام دوست عزیز، پرداخت خسارت بیمه بدنه به میزان خسارت بستگی دارد. این را خود کارشناس شرکت تعیین می کند.

   باربد
   09 مهر 1401

   سلام بیمه بدنه ایران خودرو هم وجود داره؟

    کارشناس بیمه
    10 مهر 1401

    سلام بله

برزو
26 دی 1400

سلام سقف بیمه بدنه چقدره؟

  کارشناس بیمه
  26 دی 1400

  سلام دوست عزیز، منظورتون از سقف بیمه بدنه، دقیقا مقدار پرداختی خسارت است؟ باید گفت که درصدی فرانشیز برای هر کدام کسر می شود و همچنین قیمت پرداختی خسارت بر اساس قیمت روز است.

حلال زاده
27 دی 1400

سلام تمدید بیمه 206 رو در سایت شما انجام میشه؟

  کارشناس بیمه
  27 دی 1400

  سلام بله شما می توانید تمدید بیمه نامه خودروی 206 خود را به راحتی و سریع از طریق سایت بیمه دات کام انجام دهید.

بهنام
07 بهمن 1400

سلام، چندروز قبل از اتمام بیمه نامه بدنه می توان نسبت به خرید بیمه نامه جدید اقدام کرد؟آیا در صورت تغییر شرکت بیمه محدودیتی در خرید و شروع بیمه نامه جدید ایجاد می سود؟

  کارشناس بیمه
  09 بهمن 1400

  سلام شما میتوانید ده روز زودتر اقدام کنید و محدودیتی در خرید و شروع بیمه نامه بدنه خودرو وجود ندارد.

بهنام
07 بهمن 1400

سلام، چندروز قبل از اتمام بیمه نامه بدنه می توان نسبت به خرید بیمه نامه جدید اقدام کرد؟آیا در صورت تغییر شرکت بیمه محدودیتی در خرید و شروع بیمه نامه جدید ایجاد می شود؟

  کارشناس بیمه
  07 بهمن 1400

  سلام بهنام عزیز شما می توانید ده روز قبل از اتمام تاریخ بیمه نامه نسبت به تمدید آن اقدام کنید و محدودیتی در خرید و شروع بیمه نامه ماشین شما ایجاد نمی شود.

حسین
18 بهمن 1400

سلام مگه امکان دریافت خسارت بیمه ایران در محل هم وجود نداره؟ پس این خسارت سیار چیه که هر چی زنگ زدیم نیومدن

  کارشناس بیمه
  18 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، بله وجود دارد. احتمالا در آن ساعت شرکت تعطیل شده است.

علی
19 بهمن 1400

سلام و خسته نباشید.من چن وقت پیش یه ماشین خریدم اما تعویض پلاک نکردم و بیمه بدنه به اسم طرف فروشندس.حالا ماشین تصادف کردم طرف مقابل نمیاد ک کارای بیمه رو انجام بده.الان راه حلی هس ک پول به حساب خودم بیاد؟

  کارشناس بیمه
  19 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، خیر دوست عزیز. تنها راه همکاری ایشان با شما است.

محمد
20 بهمن 1400

سلام
من ماشینی از شهرستان خریداری کردم و میخوام همون شهرستان بیمه بدنه کنم اما بعد از انتقال خودرو به تهران (ساکن تهرانم) تعویض پلاک انجام میدم. امکانش هست بنام خودم بیمه کنم و بعد از تعویض پلاک ذینفع رو هم به خودم تغییر بدم ؟؟؟

  کارشناس بیمه
  23 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، بیمه بدنه متعلق به مالک خودرو است. در صورت تغییر مالکیت بیمه نامه اعتبار نخواهد داشت.

محمد
20 بهمن 1400

سلام
من یه ماشین شهرستان خریداری کردم و میخوام قبل از انتقال به تهران و تعویض پلاک بیمه بدنه کنم .
بعد از انتقال به تهران و انجام تعویض پلاک امکان تغییر ذینفع از صاحب قبلی به خودم وجود داره ؟؟؟

  کارشناس بیمه
  23 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، بیمه بدنه متعلق به مالک خودرو هست. در صورت تغییر مالکیت بیمه نامه اعتبار نخواهد داشت

کامران
23 بهمن 1400

سلام میخاستم بدونم اگه خودرو چپ کرده باشه و اتاق بخاد تعویض بشه بیمه بدنه چند درصد هزینه تعویض اتاق میده؟ یا چجوریه کلا خسارت بیمه بدنه؟

  کارشناس بیمه
  23 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، بیمه بدنه تعلق می گیرد؛ اما اینکه چند درصد خسارت بدهد، باید کارشناس از نزدیک بررسی کند. اینکه دقیقا چه مقدار آسیب به خودرو وارد شده است. در شرکت های مختلف، درصد پرداخت متفاوت خواهد بود.

مجید
23 بهمن 1400

سلام
اگر از بیمه بدنه که ۷ سال تخفیف داره و ۳ روزه به پایان رسیده ودچار حادثه شده چه بایدکرد

  کارشناس بیمه
  23 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، می توانید استفاده نکنید و 7 سال را نگه دارید.

   مجید
   23 بهمن 1400

   خوب ۳روز ازبیمه بدنه من گذشته وخودرو صدمه زیادی دیده ایا امکان استفاده از بیمه رادارم

    کارشناس بیمه
    24 بهمن 1400

    سلام دوست عزیز، سه روز یعنی از تاریخ شروع یا تاریخ انقضا؟ اگر تاریخ انقضا باشد، خیر نمی توانید.

مهسا
30 بهمن 1400

سلام من ساینای صفر خریدم میخواستم بدونم بیمه بدنه سایپارو انتخاب کنم یا بیمه های دیگه(فرق این دو بیمه چیه)

  کارشناس بیمه
  30 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، بیمه بدنه سایپا که خریداری میکنید، برای یکی از هم شرکت ها است. قبل از خرید شرایط و تعداد واحد خسارت را بپرسید.

میلاد
30 بهمن 1400

سلام من تصادف کردم از بیمه بدنه استفاده کردم تعین خسارتم شده کارم مسافر کشی خواستم بدونم بیمه به خاطر شغل بیشتر از خسارت بیمه برایم واریز میکند یا خیر ?

  کارشناس بیمه
  30 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، خیر، بر اساس میزان آسیب به خودرو واریز خواهد شد.

پریسا
03 اسفند 1400

البته احتمال کلاه برداری در خرید انلاین میباشد

  کارشناس بیمه
  04 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، بر چه اساسی این حرف می زنید؟ شما می توانید تمامی مدارک و مجوزهای لازم را در سایت مشاهده کنید.

بهمن
05 اسفند 1400

سلام ماشین من پراید مدل ۹۱ بیمه بدنه دارم روی ماشینم کامل اسید پاشیده شده آیا میتونم درخواست تعویض اتاق ماشین رو بدم و بیمه بهم پرداخت میشه؟

  کارشناس بیمه
  05 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، باید به واحد خسارات بیمه بدنه شرکت مراجعه کنید و در ابتدا کارشناس به صورت دقیق خودرو را بررسی کند.

پیام
08 اسفند 1400

صاف داشتم میرفتم تو خیابون محلمون دست اندازو رد کردم نگو آقایون ابتکار بخرج دادن ۳ دریچه آب با ارتفاع بلند کار ءذاشتن شب بود ماشین من کامل زیرش ترکید بعد از برخورد با دریچه ها بیمه بدنه ماشینم چقدر خسارت میده این بحث جای خود شهردار محترم یک دستگاه وانت صفر باید بهم بده تا یربه یر بشیم شدیدا پیگیری خواهم کرد صورت جلسه هم شد توسط ۱۱۰ راهنمایی لطفا گرچه هر کدام در قبال پرداخت وظیفه خاصی دارند با تشکر

  کارشناس بیمه
  08 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، این مساله حقوقی است و شما حتما نیاز است تا با یک وکیل در این خصوص مشورت کنید.

   پیام
   08 اسفند 1400

   و در آخر خداست که جای حقی نشسته و قضاوت میکند دوست عزیز واسه چی وکیل بگیرم

    کارشناس بیمه
    08 اسفند 1400

    دوست عزیز، این دیگر به میل شما بستگی دارد که وکیل بگیرید یا خیر. به هر حال ما در این مقاله فقط در خصوص بیمه بدنه و راهنمای خرید و دریافت آن نوشته ایم.

     پیام
     09 اسفند 1400

     روی نظر اشتباهتون اصرار نورزید بیمه بدنه داره ماشینم فرمودند پلیس قضایی شورای حل اختلاف کارشناسی تحویل خسارت

     کارشناس بیمه
     09 اسفند 1400

     سلام دوست عزیز، ما اصلا نظر کارشناسی ندادیم. این سایت در خصوص فروش محصولات بیمه است. نه در خصوص تعیین مقصر یا تعیین میزان خسارت. میزان خسارت را کارشناس شرکت بیمه تعیین می کند.

مهدی نیکورزم
10 اسفند 1400

سلام من توی آزاد راه منجل با ماشین سراتو رانندگی می کردم که کنترل ماشین رو از دست دادم و ماشین بعد از چپ شدن آتیش گرفت و کاملا از بین رفت تو گزارش کروکی پلیس نوشته ۵۰ درصد اداره راه به دلیل موج دار بودن جاده و اینکه با وجود دستور دادستان رودبار مبنی بر درست کردن جاده ظرف ۴۸ ساعت این امر حتی بعد از گذشت ۲ ماه انجام نشده مقصر هست و ۵۰ درصد راننده. حالا که به واحد خسارت بیمه آسیا مراجعه کردم بیمه میگه ما ۵۰ درصد خسارت رو میدیم و باقی خسارت رو شما باید از راهداری شکایت کنید و بگیرید سئوال من اینه که آیا در چنین شرایطی من باید درگیر شکایت و دادگاه بشم یا بیمه بدنه باید خسارت من رو بده و نماینده حقوقی بیمه با داشت وکلات از ما پیگر گرفتن خسارت از اداره راه باشه؟ مگر نه اینکه ما ماشین رو بیمه بدنه میکنیم که درگیر این قبیل گرفتاری ها نباشیم؟ دقیقا در این شرایط هست که آدم نیاز به حمایت بیمه داره. واینکه اگه اداره راه نپذیرفت تکلیف باقی خسارت من چی میشه؟ یا اگر این شکایت با توجه به شلوغی دادگاه تا یکسال دیگه به نتیجه رسید مبلغ پرداختی در آن زمان دیگه ارزش الان رو نخواهد داشت این تفاوت رو کی پرداخت میکنه؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

  کارشناس بیمه
  11 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، این مساله شما الان دیگر جنبه حقوقی دارد و وکیل یا فرد آشنا باید با بررسی دقیق پرونده، پاسخ آن را بدهد.

محسن
12 اسفند 1400

بنده ماشینم می خوام بیمه بدنه کنم اما بیمه نامه قبلی رو گم کردم چگونه بیمه را رو انجام بدهم

  کارشناس بیمه
  14 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، با کارشناسان شرکت تماس بگیرید تا شما را کامل راهنمایی کنند.

محمد مهدی
06 فروردین 1401

سلام من ماشینم پراید مدل ۸۷ هستش یه ماشین پاژن از فرعی در اومد و زد به در ماشین من. حالا که رفتیم بیمه برای خسارت بیمه به من میگه چون ماشینت قدیمی هست در نو که میندازم باید ۲۵ درصد هزینه قطعه رو خودت بدی. میخواستم بدونم کار بیمه درسته؟

  کارشناس بیمه
  07 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، در این خصوص و اینکه بر اساس چه شرایطی آن ها چنین چیزی را گفته اند، باید از خود کارشناس بپرسید و اینکه به چه دلیلی این حرف را زده اند.

سامان
21 فروردین 1401

سلام وقت بخیر
یه تصادفی که مقصر مشخص باشه و از بیمه شخص ثالث مقصر خسارت گرفته شود ؛ همزمان هم از بیمه بدنه ام میتونیم خسارت بگیریم؟

  کارشناس بیمه
  22 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، برای شخصی که مقصر است، فقط از بیمه بدنه می تواند برای جبران خسارت وارد شده به خودروی خود استفاده کند.

امیرحسین
25 فروردین 1401

سلام وقت به خیر
آیا میشه خود ماشین را بدون پلاک بیمه شخص ثالث کرد ؟ماشینی که نو نیست ولی بیمه ندارد و می خواهیم انتقال سند بخوره و تعویض پلاک بشه تو این فاصله که میاد کارای پلاک و … انجام بشه چگونه می شود ماشین را بیمه کرد ؟

  کارشناس بیمه
  25 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، باید مدارک ماشین کامل باشد.

سیدمجتبی
02 اردیبهشت 1401

سلام. بی‌زحمت بفرمایید آیا ماشین های مدل پایین هم بیمه بدنه میشوند؟؟؟ منظورم کامیون هستش مثلا مدل ۶۲ ایران

  کارشناس بیمه
  20 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، بله اما هزینه بیشتری باید بپردازید و خیلی تعهدات را شاید قبول نکنند.

مهسا
08 اردیبهشت 1401

من تصادفی کردم که ماشین به دلیل عدم کنترل سرعت به جدول لاین کندرو برخورد کرده و هم چرخ عقب شکسته و هم سپر جلو (به دلیل پرتاب ماشین بعد از توقف به داخل پیاده رو) آسیب دیده. در زمان حادثه با تماس به پلیس 110 گزارشی تهیه شد، همان زمان از افسر راهنمایی رانندگی که در محل حاضر شده بود درخواست کروکی کردم برای شرکت بیمه ایشون گفتن هماهن گزارش پلیس کافیست. به دلیل عدم امکان حرکت، خودرو را به تعمیرگاه مرکزی سایپا بردم روز بعدش که به بیمه ایران مراجعه کردم از همان ابتدا چون کروکی نداشتم منو اذیت کردن بعد که راضی شدن گزارش پلیس رو بزارن تو پرونده ام پس از بایدید کارشناس بیمه از ماشین از پرداخت خسارت سپر جلوی ماشین امتناع کردن.

میشه لطفا راهنمایی کنید من چطور میتونم ثابت کنم ماشین از هر دو قسمت آسیب دیده؟ من فکر میکردم گزارش 110 کافیه، کما اینکه در همان گزارش قید شده که ماشین از هر دو قسمت آسیب دیده.
بدون اینکه اسم افسر رانندگی که در محل حاضر شده رو بدونم چطور میتونم درخواست کروکی بدم؟واقعا از کی میتونم شکایت کنم؟
چون بیمه تا جایی که میدونم موظفه تمام خسارت منو با کسر فرانشیز بده

  کارشناس بیمه
  12 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، والا مساله شما جنبه حقوقی دارد. ما کارگزار آنلاین بیمه هستیم و در این خصوص اطلاعی نداریم.

کیوان ساکان ارومیه
10 اردیبهشت 1401

سلام من خودروی ۲۰۶ رو تازه خریدم و هنوز تعویض پلاک نکردم بیمه شخص ثالث رو تازه گرفتم به اسم خودم و میخوام بیمه بدنه هم بکنم آیا بعد تعویض پلاک بیمه بدنه همچنان به اسم خودم میمونه یا باید بعدش الحاقیه بگیرم .یا خدایی نکرده تصادفی رخ بده بیمه خسارت وارده رو به من میده

  کارشناس بیمه
  11 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، با کارشناسان بیمه دات کام تماس بگیرید تا کامل شما را راهنمایی کنند.

محمد رحیمی
14 اردیبهشت 1401

سلام برای کامیونت ۶ تن چقدر در میاد هزینه ی بیمه بدنه؟؟؟؟؟

  کارشناس بیمه
  17 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، مشخصات دقیق را باید وارد کنید.

   حقیقی
   26 اردیبهشت 1401

   سلام
   درصورتیکه بدون حادث شدن هرگونه تصادفی
   موتور خودرو دچار مشکل شود آیا بیمه بدنه هزینه جبرانی دارد ؟

    کارشناس بیمه
    27 اردیبهشت 1401

    سلام دوست عزیز، دچار چه مشکلی شود؟ پول تعمیرات و سرویس را نمی دهد.

امیرحسین
30 اردیبهشت 1401

سلام و درود، اگر خودرو بیمه بدنه داشته باشه، درصورت دزدی، بیمه خسارت 100 درصد رو پرداخت میکنه؟ یا بیمه ی سرقت داشته باشه؟

  کارشناس بیمه
  30 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، بیمه بدنه کلا سرقت خودرو (فقط سرقت کلی) را پوشش می دهد؛ مگر اینکه شما سرقت درجا را هم اضافه کنید. اصولا فرانشیزی کسر می شود. البته اگر شما پوشش حذف فرانشیز را انتخاب کرده باشید، این مبلغ کسر نمی شود. همچنین برای پرداخت مبلغ به قیمت روز باید پوشش اضافه نواسانات قیمت را اضافه کنید.

آیسان
07 خرداد 1401

سلام خسته نباشید بنده ماشینم در حادثه تصادف واژگون شدش و به کلی ماشین دچار حریق شد و ماشین کلا در آتش سوختش الان بیمه بدنه هم دارم آیا خسارت کامل رو پرداخت میکنه

  کارشناس بیمه
  08 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، بله دارد اما باید برای دریافت خسارت با دفتر بیمه شرکت خود تماس بگیرید.

یحیی
08 خرداد 1401

سلام
چطور بدون رویت خودرو بیمه بدنه بصورت انلاین سفارش داده میشه و تایید میشه؟

  کارشناس بیمه
  08 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، این تاییدیه اولیه است و بعد از خرید با شما برای بازدید تماس گرفته می شود.

پابلو
11 خرداد 1401

درود بر شما
امشب ساعت ۲۳:۳۰ از سرکار برمیگشتم دیدم ماشینم (جک جی۵ ) آینه بغل سمت راننده شکسته و از سیم آویزونه، سوالم اینه که باید با افسر تماس میگرفتم برای دریافت خسارت بیمه بدنه؟آیا میتونم روز بعد با افسر تماس بگیرم ؟ماشینم بیمه بدنه بیمه ایران رو داره.
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.چجوری خسارت بگیرم.
سپاس

  کارشناس بیمه
  11 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، برای اینطور موارد جزیی اصولا نیست. اما باز بهتره با واحد خسارت تماس بگیرید.

Mehrshad
13 خرداد 1401

تصادفی شده تو جاده شاهرود ماشین انحراف پیدا کرد چپ کرد به شاسی و موتوریش صدمه نزد ولی اطاقش نابود شده بیمه هزینه تعویض اتاقشو میده

  کارشناس بیمه
  13 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، بیمه بدنه پرداخت می کند.

Mehdi
18 خرداد 1401

سلام خودرو لیزینگ دارای بیمه بدنه رو مبلغ خسارت دیده شده رو به بیمه کننده میدن یا شرکتی که خودرو خریداری شده ؟؟

  کارشناس بیمه
  19 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز،باید از واحد خسارت خود شرکت بیمه بپرسید. اطلاعی نداریم.

مصطفی
27 خرداد 1401

با درود بنده ماشینم سورن پلاس صفر هست ماشین دم در بوده یه نفر مالیده به دوتا دربش و فرار کرده میخاستم از بیمه بدنه استفاده کنم میگن فقط درب رو‌تعویض میکنن ولی من نمیخام‌تعو‌یض بشه چون میشه بدون‌ رنگ صافش کرد ایا چنین چیزی صحت داره که فقط باید تعویض بشه؟

  کارشناس بیمه
  31 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، این نظر کارشناس خسارت شرکت بوده است؛ اما می توانید مبلغ را هم دریافت کنید.

حمزه لویی
31 خرداد 1401

سلام تخفیف بیمه بدنه رو چطوری می تونم بگیرم؟

  کارشناس بیمه
  01 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، اگر از بیمه بدنه استفاده نکرده باشید، می توانید بگیرید.

پوریا سیدی
04 تیر 1401

واسه بیمه بدنه بیمه دی بهتره یا آسماری؟

  کارشناس بیمه
  05 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، هر دو بیمه خوب هستند، بررسی کنید که واحد خسارت کدام یک به محل زندگی یا کار شما نزدیک است.

احسان
13 تیر 1401

در حادثه ی تصادف با خوردروی سراتو مقصر شناخته شدم،شخص زیان دیده علاوه بر استفاده از بیمه شخص ثالث اینجانب،مبلغی بابت رضایت دریافت و مابقی را از بیمه بدنه دریافت کرده است،بیمه بدنه ی شخص زیان دیده درخواست بازگشت مبلغ بیمه بدنه ی پرداختی به زیان دیده را از ما دارد،این عمل قانونی است؟

  کارشناس بیمه
  14 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، متاسفانه مساله پرداخت خسارت هر شرکت متفاوت است. اما می توانید از یک وکیل بپرسید. بعضی مواقع این امکان وجود دارد.

فضلی
13 تیر 1401

سلام خسارت لاستیک در بیمه بدنه فقط برای چرخ های فابریک خودشه؟

  کارشناس بیمه
  14 تیر 1401

  سلام خیر می توانید پوشش سرقت درجارا هم خریداری کنید.

   محمد
   20 دی 1401

   سلام شما میدونید که تعهدات بیمه بدنه ایران چیه؟

    کارشناس بیمه
    21 دی 1401

    سلام مانند بقیه بیمه ها است.

خشایار
13 تیر 1401

سلام بنده تصادف داشتم راننده دیگر مقصر شناخته شد
مدت زمان تایید خسارت کارشناسی شده(اجرت تعمیر) تا پرداخت ان توسط بیمه چند روز میباشد؟؟ سپاسگذارم

  کارشناس بیمه
  14 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، اصولا شرکت ها حداقل 24 ساعت را اعلام می کنند؛ اما همیشه دیر پرداختی دارند.

امیر
19 تیر 1401

چند روز پیش تصادف کردم تو اتوبان تهران قزوین .ماشین بنده ساینا مدل 1400 هست پراید از پشت زد به من و افسر راهنمایی رانندگی مقصر اعلام کرد راننده پراید را. ماشین بنده بیمه بدنه کامل هست . من میتونم از بیمه بدنه خودم هم خسارت بگیرم ؟

  کارشناس بیمه
  19 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، شما می توانید از بیمه شخص ثالث طرف خسارت را دریافت کنید. بیمه بدنه در این مواقع خسارت را نمی دهد؛ مگر اینکه خسارت وارد شده از تعهد بیمه طرف بیشتر باشد.

امیرعلی
22 تیر 1401

سلام بیمه بدنه چند درصد خسارت را میدهد؟

  کارشناس بیمه
  28 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، بستگی به نوع آسیب دارد.

عزت الله سرآمدی
28 تیر 1401

سلام بیمه بدنه کامیون هم داریم؟

  کارشناس بیمه
  29 تیر 1401

  سلام بله

قیصر
29 تیر 1401

سلام وقت بخیر خدا قوت بیمه بدنه تا چه مدلی رو قبول میکنه؟

  کارشناس بیمه
  30 تیر 1401

  سلام خودروهای خیلی قدیمی اصولا از سال 85 به قبل را پوشش ننمی دهد.

سامیار وکیلی
03 مرداد 1401

قانون بیمه بدنه خودرو درمورد تصادف های زنجیره ای چیه؟ خسارت پرداخت میکنن؟

شیوا خدایاری
03 مرداد 1401

سلام و خسته نباشید ببخشید قانون ۵۰ ۵۰ تو کروکی دقیقا به چه معنیه؟

  کارشناس بیمه
  04 مرداد 1401

  سلام دوست عزیز، یعنی هر طرف 50 درصد مقصر هستند.

فرشید
03 مرداد 1401

سلام
من خودرو قبلی بیمه بدنه از بیمه ایران داشتم ؛ و اونو فروختم الان برای بیمه بدنه خودرو جدید میتونم از تخفیف عدم خسارت شرکت بیمه ای دیگری استفاده کنم ؟

  کارشناس بیمه
  04 مرداد 1401

  سلام بله اما باید الحاقیه بگیرید.

نیروانا
05 مرداد 1401

من میخوام بیمه ماشین بخرم اما بین سرمد و سامان موندم، بهترین بیمه بدنه خودرو کدومه؟

  کارشناس بیمه
  06 مرداد 1401

  سلام هر جقتشون خوب هستند؛ اما ببینید که واحد خسارت کدام یک در شهر شما است.

ترکی زاده
09 مرداد 1401

سلام من موتور سوار هستم و تصادف کردم
مقصر راننده بوده و مراحل رسیدی به خسارت موتور من چگونه است

  کارشناس بیمه
  09 مرداد 1401

  سلام دوست عزیز، باید به دفاتر خسارت مراجعه کنید. بعد اگر نیاز به انجام کاری هست، در آنجا به شما می گویند؛ اما فعلا اولین کار این است.

سهند
09 مرداد 1401

سلام ما چیزی به نام انواع بیمه بدنه خودرو داریم؟ مگ یک نوع نداریم که پوشش های مختلفی داره؟

  کارشناس بیمه
  10 مرداد 1401

  سلام خیر. همان پوشش است.

علی باقری
09 مرداد 1401

ماشین رو تا چه مدلی میشه بیمه بدنه کرد؟

  کارشناس بیمه
  10 مرداد 1401

  سلام اصولا ده سال به بالا سخت می توان بیمه کرد.

پرستو
09 مرداد 1401

سلام شب خوش
من تازه ماشین ۱۱۰ ام وی ام خریدم که نیاز به تنظیم موتور و چکاب کامل داره و سپرهاش شکسته و خط و خش و فرورفتگی در بدنه داره ولی بی رنگه و تصادف نداشته و مالک قبلی بیمه بدنه کرده ماشین رو .
سوال من اینه که آیا من میتوانم از بیمه نامه مالک قبلی استفاده کنم ؟ و آیا بابت موارد گفته شده اصلا بیمه بدنه تعهدی دارد و مبلغی پرداخت میکند یا نه ؟
اگر بله من باید چه اقدامی انجام دهم ؟

  کارشناس بیمه
  10 مرداد 1401

  سلام در مورد سوال اول با کارگزاری که خریداری شده، تماس بگیرید که درست کنند بعد در مورد موارد دوم، الان دیگر قبول نمی کنند.

غلامحسین فتحی
10 مرداد 1401

سلام و خسته نباشید بیمه بدنه رو میشه یه روزه انتقال داد؟

  کارشناس بیمه
  11 مرداد 1401

  سلام بله البته به شرط اینکه مدارک شما کامل باشد.

مرتضی
11 مرداد 1401

سلام بیمه بدنه ایران چند درصد خسارت را میدهد؟

  کارشناس بیمه
  12 مرداد 1401

  سلام بستگی به نظر کارشناس دارد.

همتی
15 مرداد 1401

سلام بیمه بدنه شامل موتور میشود؟ چرا هیچ جا بهش اشاره نشده؟ خب الان که موتور دزدی زیاد شده، واقعا نیازه این بیمه

  کارشناس بیمه
  16 مرداد 1401

  سلام بله بیمه بدنه موتور مجزا هم داریم اما استقبال کمی از آن می شود. بیشتر موتورهای خاص از این بیمه نامه استفاده می کنند.

فراز
18 مرداد 1401

در صورت استفاده از بیمه بدنه حتی در خسارات نامتعارف، تخفیف بدنه کامل از بین میره؟

  کارشناس بیمه
  19 مرداد 1401

  سلام بله

کارگر
19 مرداد 1401

سلام نحوه استفاده از بیمه بدنه تجارت نو به چه صورته؟

  کارشناس بیمه
  20 مرداد 1401

  سلام شماره و اپلیکیشنی دارند که می توانید خسارت را بگیرید.

  منصوری
  20 مهر 1401

  سلام تعهدات بیمه بدنه تجارت نو هم فرق داره با بقیه؟

   کارشناس بیمه
   23 مهر 1401

   سلام در حالت کلی خیر

ابی
22 مرداد 1401

ماشین من در استان کرمان هست و بندرعباس تشکیل پرونده دادم الان دو ماه هست که هنوز نامه بازدید ماشین رو نزدن راهی برای شکایت از بیمه هست

  کارشناس بیمه
  23 مرداد 1401

  سلام باید با بیمه مرکزی تماس بگیرید.

هادی اصغری
23 مرداد 1401

سلام آیا بیمه بدنه باید بنام صاحب ماشین باشد؟

  کارشناس بیمه
  24 مرداد 1401

  سلام بله

علی کریمی
23 مرداد 1401

سلام ماشین من مدل برج ده سال ۹۶ هست و الان خسارت دیده
بیمهادعا میکنه ک ماشین شما ۵ سال از تولیدش گذشته و علاوه بر ده درصد فرانشیز ک از مبال خسارت کم میشه ، بابت کهنگی هم سالی ۳ الی ۵ درصد ک میشه ۱۵ درصد برای کهنگی کم میشه
اول این که اصلا از ماشین من ۵ سال نگذشته و ادعای بیمه دی رو قبول ندارم
دوم اینکه به فرض این که گذشته باشه چرا ۱۵ درصد چجوری حساب میکنه
ظاهرا بیمه دی داره توی پرداخت خسارت من دبه میکنه این رو لطفا برای من توضیح بدید

  کارشناس بیمه
  24 مرداد 1401

  سلام دوست عزیز در خصوص پرداخت خسارت اطلاعات دقیقی نداریم اما می توانید از کارشناس های خسارت یک شرکت دیگر بپرسید. فرمول های بسیار خاصی هم دارد. از طرفی شما کارت خودرو دارید و در آن سال ساخت نوشته شده است؛ چگونه ادعای سال ساخت غیره داشته اند؟

Omidb
26 مرداد 1401

سلام وقت بخیر من دیشب ماشینمو ساعت ۲۰:۳۰ بیمه بدنه کردم ساعت ۲۲:۴۰ دقیقه تصادف کردم مقصرم من.بیمه بدنه تعلق میگیره؟

  کارشناس بیمه
  27 مرداد 1401

  سلام اگر صادر و تایید شده باشد، باید بدهد. البته باز با واحد خسارت آن شرکت تماس بگیرید.

اسدی
29 مرداد 1401

سلام وقت به خیر
اگر در کارشناسی بیمه بدنه تیک سالم نخورده باشد و روی سپر خوردگی باشد.
اما در سامانه بیمه تیک سالم خورده باشد آیا بعد از تصادف هیچ خسارتی را بیمه پرداخت نمی‌کند؟

  کارشناس بیمه
  30 مرداد 1401

  سلام دوست عزیز، متوجه سوالتان نشدیم.

ارمیا هخامنش
31 مرداد 1401

بیمه بدنه تو زمان مستی خسارت رو جبران می کنه یا چی؟

  کارشناس بیمه
  01 شهریور 1401

  سلام خیر

هدایت سلامی
06 شهریور 1401

سلام قانون بیمه بدنه اجباری ممکنه بشه؟

  کارشناس بیمه
  07 شهریور 1401

  سلام تا الان که اجباری نشده است و بعید است که اجباری شود.

   همتی
   05 آبان 1401

   سلام بیمه بدنه ماشین صفر به مدلش هم بستگی داره؟

    کارشناس بیمه
    07 آبان 1401

    سلام بله

ناصر
22 شهریور 1401

با سلام ….. شب ساعت ۱۱ شب دو خودروی پارس با سرعت از کنارم رد شدند یکی از راست یکی از چپ اونی که از چپ اومد رفت زد به سپر و گلکیر ماسین من سپر از وسط شکسته و گلکیر هم صدمه دیده و ….. من فکر میکردم اگه خسارت زیر ۷ میلیون باشه بیمه خودش میده بدون کروکی و پلیس البته خیابون هم خلوت بود و اون دو ماشین فرار کردن دو نفر بعد از تصادف بهم کردن که اونهارو هم نمیشناسم برا استفاده از بیمه بدنه چیکار کنم ممنون

  کارشناس بیمه
  22 شهریور 1401

  سلام شما با خود واحد خسارت شرکت بیمه تماس گرفتید؟ اول با آنجا تماس بگیرید. چون هر شرکتی متفاوت است.

کارساز
22 شهریور 1401

سلام ماشین تا چه مدلی بیمه میشه؟

  کارشناس بیمه
  23 شهریور 1401

  سلام اصولا از حدود 85 به بعد بیمه می شود.

آرشام
04 مهر 1401

سلام مزایای بیمه بدنه ایران نسبت به بقیه چیه که همه از بیمه ایران خرید می کنن؟

  کارشناس بیمه
  05 مهر 1401

  سلام مهم ترین دلیلش داشتن واحدهای پرداخت خسارت در سراسر کشور است.

نصیری بهروز
16 مهر 1401

با سلام وخسته نباشید سوال داشتم دو شنبه شب ساعت ۱۲ بامداد در اتوبان که اسنپ بودم در حال حرکت بودم که در لاین سوم بودم که اتوبوس اومد در لاین سوم ومن زدم به اتوبوس طرف گلگیر شاگرد و منحرف شدم به گارد ریل و گلگیر ویکم از درب وبشنه سمت راننده به گارد ریل کشیده شد و رنگ ماشین که سفید بود سیاه شد دوتا خط سرتا سر و بعد از حرکت چرخ ماشین صدا میکرد که پولوس ضربه دید.بعد با طرف مقابل خودمون توافق کردیم من مقصر بودم زنگ به افسر نزدیم اون ماشین خسارت ندید وگذشت کرد ولی من خسارت دیدم حالا برا گرفتن خسارت کارشناس سیار گرفتم بیمه پاسارگاد هستم تقریبا زیر ۱۰ ملیون خسارت دیدم ولی کارشناس میگه میتونم یه طرف برات بزنم واسه دو طرف کروکی می خواد منم عکس که گرفت ماشین بوردم صافکاری می خوام ببینم مگه زیر ۱۰ ملیون بدون کروکی نمیده بیمه چرا از من کروکی می خواد اگه میشه سریع جواب بدین ممنون

  کارشناس بیمه
  16 مهر 1401

  سلام دوست عزیز، بیمه بدنه اصولا کروکی نیاز دارد. آن برای شخص ثالث است.

باران
10 آبان 1401

سلام من ماشینم رو قسطی بیمه بدنه ایران کرده بودم برگه اصلی رو گم کردم و ندارم. ماشین رو هم فروختم به یکی دیگه و دست من نیست ه شرط بدون بیمه بدنه فروختم. من چجوری میتونم حذف کنم بیمه بدنه رو تا دیگه اقساط بیمه بدنه ماشین رو که دست من نیست و برگه اصلیش رو هم گم کردم رو ادامه ندم برای پرداختش. ممنون

  کارشناس بیمه
  10 آبان 1401

  سلام با دفتر شرکت بیمه خودرو خود تماس بگیرید.

کارشناس بیمه
19 آبان 1401

سلام متاسفانه این مساله است و کسی هم تا به حال پاسخگو نبوده است.

کارشناس بیمه
20 آبان 1401

سلام متاسفانه این مسئله وجود دارد.

زهرا
22 آبان 1401

اگر سهوا خودسپر عقب در اثر برخورد با تیر برق نیاز به تعویض پیدا کند بیمه شامل می‌شود؟

  کارشناس بیمه
  22 آبان 1401

  سلام بله می توان گرفت اما به قانون شرکت بستگی دارد.

یونس
02 بهمن 1401

سلام. بیمه بدنه ماشین چیست؟

  کارشناس بیمه
  09 بهمن 1401

  سلام. بیمه بدنه خودرو یکی از انواع بیمه های غیر اجباریست که با تهیه این بیمه در صورت بروز یک سری خسارات های بدنی به خودرو شرکت بیمه گر با توجه به سقف تعهدات خود و پوشش هایی که شما تهیه کردید خسارات وارد شده را تا حدی جبران می کند.

کیوان
02 بهمن 1401

سلام. بیمه بدنه شامل چی میشود؟

  کارشناس بیمه
  09 بهمن 1401

  بیمه بدنه خودرو خسارات وارد شده به بدنه خودرو را تا سقف تعهدات بیمه گر جبران می کند.

احمدیان
02 بهمن 1401

سلام. در مورد بیمه بدنه ماشین سنگین اطلاعاتی دارین؟

  کارشناس بیمه
  10 بهمن 1401

  سلام در حالت کلی یکسان هستند.

  کارشناس بیمه
  10 بهمن 1401

  سلام در شرایط کلی یکسان هستند اما قیمت بیمه بدنه تاکسی بیشتر است.

سهند
02 بهمن 1401

سلام. در مورد شرایط بیمه بدنه تاکسی می تونین راهنمایی کنین؟

محسن زمانی
02 بهمن 1401

سلام. بیمه بدنه چند درصد قیمت ماشین است؟ یعنی قیمت ماشین تاثیری تو میزان خسارت پرداختی بیمه بدنه داره؟

  کارشناس بیمه
  17 بهمن 1401

  سلام کاربر گرامی. مبلغ اولیه حق بیمه بدنه خودرو، براساس ارزش خودرو محاسبه می گردد. به این معنی که هر چه ارزش خودروی شما بیشتر باشد، قیمت بیمه بدنه آن نیز بیشتر خواهدشد. مبلغ نهایی بیمه بدنه هم براساس: ارزش خودرو، تعداد سیلندر خودرو، سال ساخت خودرو، پوشش‌های اضافی انتخابی و تخفیفات که بر بیمه نامه لحاظ می گردد محاسبه می شود.

تیمور
02 بهمن 1401

سلام. مدارک لازم برای بیمه بدنه خودرو چیه؟

  کارشناس بیمه
  10 بهمن 1401

  سلام. مدارک هویتی مانند شناسنامه و کارت ملی، همچنین سند یا برگ سبز خودرو.

امیرعلی
02 بهمن 1401

سلام. بهترین بیمه بدنه ماشین چیست؟ و کدوم بیمه بهترین بیمه بدنه خودرو را ارائه می ده؟

  کارشناس بیمه
  10 بهمن 1401

  سلام بهتر است که شرکتی را خریداری کنید که در محل زندگی شما دارای واحد خسارت است.

حسن
02 بهمن 1401

سلام. بیمه بدنه پایه چیست؟ در مورد بیمه بدنه اکونومی اطلاعاتی دارید؟ بعد بیمه بدنه اکونومی سایپا چیه؟ همون بیمه بدنه اکونومیه؟

  کارشناس بیمه
  03 بهمن 1401

  سلام بیمه بدنه اکونومی منظورشان با تخفیف است.

مرادپور
20 بهمن 1401

سلام اگه تصادفی رخ دهد و ماشین دارای بیمه بدنه باشد و ما یادمان رود از بیمه استفاده کنیم و ماشین درست شود می‌توانیم از بیمه بدنه استفاده کنیم؟در ضمن عکس تصادف ماشین موجود میباشد

  کارشناس بیمه
  21 بهمن 1401

  سلام دوست عزیز. باید مدارکی را ارائه دهید که گویای میزان خسارت وارد شده به خودروی شما باشد. باقی مسایل به شرایط بیمه شما بستگی دارد.

امید
18 اسفند 1401

سلام. وقت بخیر. بنده پراید مدل ۱۳۸۷ دارم و از سال ۱۳۹۵ بیمه بدنه ایران دارم و خواستم بدونم با توجه به گذشت ۱۴ -۱۵ سال از ساخت ماشین، آیا شرکت بیمه قادر به بیمه کردن ماشین می باشد؟

  کارشناس بیمه
  19 اسفند 1401

  سلام دوست عزیز. بله می توانید برای خودرو خود بیمه خریداری نمایید.

احسان
01 فروردین 1402

با سلام خسته نباشید. بنده با ۲۰۷ تصادف کردم و درب راننده خسارت زیادی دیده و پاره شده
امکان داره من نخوام صافکاری انجام بشه و درب جدید درخواست کنم؟
درب تازه شامل بیمه میشه؟

  کارشناس بیمه
  02 فروردین 1402

  سلام. بله می توانید از بیمه استفاده کنید.

Fffff
11 فروردین 1402

سلام.من سه روز پیش ماشینم دچار اتصال شد واتش گرفت.تمام وسایل داخل ماشین مثل لباس وتبلت وگوشی وپاور وخیلی وسایل دیگر سوختند.ماشینم بیمه بدنه دارد .آیا بیمه بدنه به این وسایل تعلق میگیرد؟

  کارشناس بیمه
  16 فروردین 1402

  سلام دوست عزیز. خیر فقط برای خودرو و قطعات آن است.

مهدی
07 اردیبهشت 1402

سلام وقت بخیر
چند ماه پیش تصادف کردم و از بیمه بدنه استفاده کردم خسارتم پرداخت شد ماشین من هم از ناحیه کاپوت جلو و چراغ سپر صدمه دید متاسفانه بخاطر مشکلات زندگی فراموشم شد بازدید سلامت ببرم دیروز هم تصادف کردم همون قسمت های که تعویض کردم ضربه خورد و از بین رفته البته صدمه بیشتر از تصادف قبلی بوده جوری که سقف و شاسی و سینی فن از بین رفته و در تصادف قبلی اینها ضربه نخوردن و صحیح سلامت بودن
حالا خواستم بدونم بیمه بدنه بهم خسارت میده یا نه

  نویسنده بیمه
  09 اردیبهشت 1402

  سلام. باید از کارگزاری بیمه خود بخواهید کارشناسان را برای بازدید خودرو شما بفرستد.

احمد
14 خرداد 1402

سلام وقت بخیر،لاستیک ماشین ترکید و ماشینم رفت پایین جاده و زدم به تپه و ماشین چندبار رو سقف غلتید،میخوام بدونم بیمه بدنه تعویض اتاق شرکتی فابریک انجام میده؟؟

  نویسنده بیمه
  16 خرداد 1402

  سلام. به بیمه خود مراجعه کنید تا مراحل کارشناسی خودرو را انجام دهند. بدون بازدید و کارشناسی خودرو نمی توان نظری داد. اما بله خسارت را برعهده میگیرد.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید