بنر بیمه
26 آبان 1400

صفر تا صد بیمه بدنه خودرو+ راهنمای کامل خرید بیمه بدنه خودرو(آپدیت آذر۱۴۰۰)

در بازار امروزی وسایل نقلیه که همواره با افزایش قیمت خودروها و قطعات یدکی روبه رو هستیم، همه رانندگان در صدد هستند که ضمن رانندگی ایمن، با تهیه بیمه اتومبیل: بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه خودرو، خسارات جانی و مالی خود را کاهش دهند. اما خرید بهترین بیمه اتومبیل نیازمند اطلاعاتی است. در این مقاله درصدد هستیم که راهنمای کامل و جامع بیمه بدنه خودرو را ارائه دهیم. مراجعه به نکات این مقاله و سایر مقالاتی که در ذیل آن معرفی شده‌اند، به شما در انتخاب بهترین بیمه بدنه خودرو متناسب با شرایط‌تان کمک خواهد کرد. پس با ما همراه باشید.

در ابتدا باید بررسی کنیم که منظور از بیمه بدنه چیست؟

بیمه بدنه خودرو چیست؟

بیمه نامه بدنه اتومبیل برخلاف بیمه شخص ثالث،  بیمه نامه اختیاری است. این بیمه‌نامه، یکی از انواع بیمه های اموال متعلق به ‌وسیله‌نقلیه است. بیمه‌گزار می‌تواند با پرداخت مبلغ مشخصی به عنوان حق‌بیمه به شرکت بیمه، وسیله‌نقلیه خود را در برابر خطرات تصادفات رانندگی بیمه کند و خسارت خود را از شرکت بیمه دریافت می‌نماید.

اگر شما هم خودروی خود را از ایران خودرو خریده‌اید، احتمالا نام کارت طلایی نیز برایتان آشنا باشد. گاهی برخی کارت طلایی را جایگزین بیمه بدنه می‌دانند. اگر شما بین انتخاب بیمه بدنه و کارت طلایی خودروی خود تردید دارید، خواندن کارت طلایی خودرو چیست؟ تفاوت‌ کارت طلایی ایران خودرو با بیمه بدنه برای تصمیم‌گیری بهتر به شما توصیه می‌شود.

با توجه به گران بودن خودرو و قطعات یدکی از یک طرف و اجتناب ناپذیر بودن حوادث رانندگی، اهمیت بیمه بدنه  خودرو به شدت پررنگ می‌شود. به همین دلیل کارشناسان بیمه دات کام، خرید بیمه بدنه را به همه دارندگان خودرو مخصوصا دارندگان خودروهای نامتعارف توصیه می‌کنند.

طبق قوانین بیمه‌ بدنه، خسارت خودروهای متعارف به صورت کامل با بیمه شخص ثالث پرداخت می‌شود. خودرویی متعارف است که ارزش آن کمتر یا مساوی نصف دیه مرد مسلمان در ماه‌های حرام باشد.پس خودروی متعارف در سال ۱۴۰۰ دارای ارزش برابر یا کمتر از ۳۲۰ میلیون تومان خواهد بود. اگر قیمت خودروی شما بیش از این مبلغ بود، خودروی شما نامتعارف یا لوکس محسوب خواهد شد. در این شرایط می‌توانید از بیمه بدنه خودروی نامتعارف برای جبران میزان خسارتی استفاده نمایید که بیمه شخص ثالث راننده مقصر تصادف قادر به جبران نیست.

چرا باید بیمه بدنه برای ماشین بخریم؟

افزایش ارزش خودرو، هزینه‌های خسارات اتومبیل را بسیار کمرشکن کرده است. بیمه شخص ثالث خسارات جانی و مالی شخص ثالث را جبران می‌کند. شخص ثالث، شخص زیاندیده در جریان تصادفات است. ولی برای خسارات خودروی مقصر، بیمه بدنه مطرح می‌شود. اگر شرایط زیر برقرار باشد، بیمه بدنه اتومبیل خسارت خودروی شما را جبران می‌کند:

 • بیمه‌گزار در جریان تصادف مقصر باشد.
 • بیمه‌گزار در جریان تصادف مقصر شناخته نشود.
 • راننده مقصر از صحنه تصادف متواری شده باشد؛ به بیان دیگر دسترسی به راننده مقصر برای دریافت خسارت میسر نیست.
 • خودروی شما نامتعارف و لاکچری باشد. در این شرایط بیمه شخص ثالث راننده مقصر کل خسارت را جبران نخواهد کرد.  بیمه بدنه خودروی نامتعارف در این شرایط کمک ساز خواهد بود.

در حقیقت قوانین بیمه بدنه به صورتی است که فرد زیان دیده بتواند خسارت‌های وارد شده به بدنه خود را جبران کند. در این زمان که قیمت ها سر به فلک کشیده اند، واقعا داشتن بیمه بدنه ماشین دیگر جنبه اختیاری ندارد و ضروری به نظر می رسد.

کاهش هزینه های تعمیر از مهم ترین مزایای بیمه بدنه اتومبیل است. فقط نیاز است که بهترین شرکت را برای خرید انتخاب کنید. البته اینکه هر شرکتی، قوانین بیمه بدنه مخصوص به خود را ممکن است که داشته باشد.

حتما بخوانید : خسارت خودروی نامتعارف(لوکس) خود را از بیمه بدنه بگیرید

اصطلاحات تعریف شده در بیمه نامه بدنه

– بیمه گر: شرکت بیمه ای است که مشخصات آن در این بیمه نامه درج گردیده است. این شرکت بیمه  در ازای دریافت حق بیمه‌، جبران خسارت احتمالی خودرو  را طبق شرایط بیمه بدنه به عهده می گیرد.
۲- بیمه گذار: شخص حقیقی یا حقوقی است که مالک موضوع بیمه است. در این جا مالک خودرو ، به عنوان بیمه‌گزار شناخته می‌شود. در شرایط دیگر، بیمه گزار می‌تواند یا به یکی از عناوین قانونی ، نمایندگی مالک یا ذینفع را داشته یا مسئولیت حفظ موضوع بیمه را از طرف مالک  داشته باشد. او قرارداد بیمه را با بیمه‌گر منعقد می کند و متعهد پرداخت حق بیمه آن می باشد.

۳- ذینفع : شخصی است که بنا به درخواست بیمه گذار نام وی در بیمه بدنه ماشین گردیده‌است و تمام یا بخشی از خسارت به وی پرداخت می‌شود.
۴- حق بیمه: مبلغی است که در بیمه نامه مشخص شده‌است و بیمه‌گذار موظف است آن را هنگام صدور بیمه‌نامه یا به ترتیبی که در بیمه نامه مشخص می‌شود به بیمه‌گر پرداخت نماید.

۵- موضوع بیمه : وسیله نقلیه زمینی است که مشخصات آن در بیمه‌نامه بدنه اتومبیل درج شده‌است. لوازمی که مطابق کاتالوگ وسیله نقلیه بیمه شده به خریدار تحویل و یا در بیمه نامه درج شده است نیز جزو موضوع بیمه محسوب می شود.

۶- فرانشیز بیمه بدنه در قراردادهای بیمه‌ای که بین بیمه گر و بیمه گذار منعقد می شود قسمتی از خسارت است که شرکت بیمه تعهدی در قبال پرداخت آن ندارد و بر عهده بیمه گذار است. فرانشیز بیمه بدنه در شرکت‌های بیمه متفاوت می باشد. علت آن تفاوت در فرانشیز خسارت های گوناگون پوشش بیمه بدنه تلقی می‌شود.

 حتما بخوانید:  فرانشیز بیمه بدنه چیست؟ چگونه از فرانشیز بیمه خلاص شویم؟

۷- مدت اعتبار بیمه نامه : شروع و پایان مدت اعتبار بیمه نامه به ترتیبی خواهد بود که در بیمه نامه معین می گردد.

حال که با اصطلاحات بیمه بسیار کاربردی بدنه خودرو آشناشدیم، شاید بخواهید بدانید که بیمه بدنه ماشین چه خساراتی را جبران می‌کند؟

پوشش‌های بیمه بدنه چیست؟

اولین سؤال این است که پوشش های بیمه بدنه خودرو شامل چیست؟ خطراتی یا حادثه هایی که شامل بیمه بدنه می شوند به دو دسته تقسیم می شوند :

۱- خطرات یا پوشش های اصلی

۲- خطرات یا پوشش های اضافی

پوشش های اصلی بیمه بدنه

پوشش‌‌های اصلی در بیمه بدنه اتومبیل همه شرکت‌های بیمه‌گر یکسان است. بیمه‌گزار با پرداخت حق بیمه از جبران خسارات تحت پوشش اصلی بیمه بدنه بهره‌مند می‌شود. پوشش‌های اصلی بیمه بدنه شامل موارد زیر هستند:

 • سرقت کلی خودرو
 • خساراتی که حین نجات و انتقال خودرو به آن وارد می‌شود
 • رخ دادن حادثه برای اتومبیل
 • خسارات ناشی از حوادث آتش‌سوزی، انفجار، صاعقه به وسیله‌‌نقلیه بیمه‌شده و یا وسایل یدکی همراه آن وارد می‌شود.
 • خسارت‌های وارده به لاستیک و چرخ‌های خودروی بیمه‌گزار. شرکت بیمه  تعهد به پرداخت خسارت باتری خودرو و لاستیک ها تا مبلغی معادل ۵۰ درصد مبلغ نوی آن‌ها دارد.( اگر در مورد  لاستیک  ماشین اطلاعات بیشتر می خواهید، خواندن مقاله عمر تایر خودرو را پیشنهاد می‌کنیم.)

البته دقت کنید که برای خرید بیمه بدنه نیاز به طی مراحلی است که باید انجام شود. یکی از این مراحل بازدید بیمه بدنه است. یعنی قبل از اینکه بیمه بدنه را تحویل بگیرید باید خودرو شما توسط کارشناسان به صورت حضوری یا آنلاین بازدید شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بازدید بیمه بدنه پیشنهاد می‌کنیم به اینجا مراجعه کنید.

پوشش های اضافی بیمه بدنه اتومبیل

شرکت بیمه این پوشش‌های الحاقی بیمه بدنه را با پرداخت حق بیمه اضافی بسته به پوشش انتخابی ارائه خواهد کرد:

جبران خسار‌ت‌ وسیله‌نقلیه در برابر حوادث طبیعی مانند سیل، زلزله و فوران آتش‌فشان

 • سرقت لوازم و قطعات خودرو
 • پاشش رنگ و اسید بر روی خودرو
 • شکست شیشه
 • پرداخت هزینه ایاب‌وذهاب

بیمه هزینه ایاب و ذهاب یک نوع پوشش بیمه ای است که شما می توانید به دلیل غیرقابل استفاده شدن خودروی خود پس از وقوع حادثه از آن استفاده نمایید. این نوع پوشش بیمه زمانی کاربرد دارد که اگر شما خدایی ناکرده دچار حادثه تصادف شدید یا اگر ماشین شما به دلیل خسارات در تعمیرگاه باشد، با انتخاب پوشش هزینه ایاب و ذهاب بیمه بدنه خودرو، به ازای تعداد روزهایی که ماشین در تعمیرگاه است، بیمه بدنه مبلغ مشخصی را به عنوان هزینه رفت و آمد بهمالک خودروپرداخت می‌کند.

حتما بخوانید: پوشش ایاب و ذهاب با بیمه بدنه

 • نوسانات بازار
 • خسارات وارد شده بر بدنه خودرو بر اثر کشیده شدن میخ و یا اشیای نوک‌تیز
 • خسارت‌های ناشی از کاهش ارزش خودرو
 • هزینه توقف خودرو در زمان بروز حادثه
 • پوشش حذف استهلاک
 • پوشش حذف فرانشیز
 • خسارت‌ به خودروهای خارج از مرز‌های کشور
 • خسارت‌های وارد شده بر بدنه خودرو بر اثر آزمایش سرعت و حمل مواد منفجره.

خسارت‌هایی که تحت پوشش بیمه بدنه نیستند:

طبق قوانین بیمه بدنه، خسارت‌های زیر تحت پوشش این بیمه‌نامه اتومبیل قرار نمی‌گیرند:

۱- خسارت های ناشی از جنگ ، شورش ، اعتصاب و یا تهاجم.
۲- خسارت های مستقیم و غیر مستقیم ناشی از انفجارهای هسته‌ای.

۳- خسارت هایی که عمداً توسط بیمه گذار، ذی نفع و یا راننده موضوع بیمه به آن وارد می شود.

۴- خسارت های وارده به موضوع بیمه حین گریز از تعقیب مقامات انتظامی مگر آنکه عمل گریز توسط متصرفین غیر قانونی باشد.
۵- در صورتی که راننده موضوع بیمه هنگام وقوع حادثه فاقد گواهینامه رانندگی باشد یا گواهینامه رانندگی وی باطل شده باشد. ضمنا اگر مطابق مقررات راهنمایی و رانندگی، گواهینامه راننده برای رانندگی موضوع بیمه متناسب نباشد، خسارات خودرو تحت پوشش بیمه نخواهد بود.( اتمام اعتبار گواهینامه در حکم بطلان آن نیست.)

۶- خسارت‌های ناشی از حوادثی که طبق گزارش مقامات ذی صلاح به علت مصرف مشروبات الکلی و یا استعمال مواد مخدر یا روان گردان توسط راننده اتومبیل بوجود آمده باشد.

۷- خسارت ناشی از بکسل کردن وسیله نقلیه دیگر مگر آنکه  خودرو مخصوص و مجاز به انجام این کار باشد و اصول و مقررات ایمنی را رعایت کرده باشد.

۸- خسارت های وارده به وسایل و دستگاههای الکتریکی و الکترونیکی  خودرو در صورتی که ناشی از نقص و خرابی در کارکرد آنها باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره پوشش‌های بیمه بدنه، اینجا کلیک کنید.

۹- خسارت هایی که به علت حمل بار بیش از حد مجاز خودروی بیمه شده به آن وارد شود.

بیمه بدنه بیمه دات کام

نحوه‌ محاسبه بیمه بدنه خودرو

مبلغ اولیه حق بیمه بدنه خودرو، براساس ارزش خودرو محاسبه می گردد. به این معنی که هر چه ارزش خودروی شما بیشتر باشد، قیمت بیمه بدنه آن نیز بیشتر خواهدشد.

مبلغ نهایی بیمه بدنه براساس ارزش خودرو، تعداد سیلندر خودرو ، سال ساخت خودرو، پوشش‌های اضافی انتخابی و تخفیفات که بر بیمه نامه لحاظ می گردد محاسبه می شود.

افرادی که قصد دارند تا به محاسبه قیمت بیمه بدنه خودروی خود بپردازند، می‌توانند از فرمول خاصی برای آن استفاده کنند. به گونه ای که در ابتدا مبلغ مورد نظر از کل خسارت وارده کم می‌شود و سپس باید فرانشیز حساب گردد. در نهایت، نیاز است تا مبلغ قابل پرداخت محاسبه کرد. با مراجعه به صفحه استعلام بیمه بدنه در سایت بیمه دات کام به راحتی می‌توانید قیمت بیمه بدنه خودروی خود را محاسبه نمایید.

حتما بخوانید: قیمت بیمه بدنه خودرو چگونه محاسبه می شود؟

تخفیف‌های بیمه بدنه خودرو

تخفیفات بیمه بدنه همانند پوشش های آن به دو بخش اصلی و فرعی تقسیم می گردد .

تخفیف‌های اصلی بیمه بدنه

لیست تخفیف‌اصلی بیمه بدنه شامل موارد زیر هستند:

۱- تخفیف بیمه بدنه خودرو صفر کیلومتر، معادل ۲۰ تا ۳۰درصد

اگر به  اطلاعاتی برای خرید بیمه بدنه خودروی صفر کیلومتر نیاز دارید، مقاله بیمه بدنه خودروی صفر کیلومتر را چگونه بخریم؟راهنمای کامل خرید بیمه بدنه اتومبیل نو  را بخوانید.

۲-تخفیف خرید نقدی معادل ۱۰ تا ۲۰ درصد

۳- تخفیف سال های عدم خسارت

تخفیف های عدم خسارت نیز نوع دیگری از تخفیف‌های بیمه بدنه هستند که هنگام تمدید قرارداد بیمه بدنه لحاظ می‌شوند. اگر در طول بازه اعتبار بیمه‌نامه ماشین خود از شرکت بیمه‌گر مبلغ خسارت دریافت نکنید، تخفیف‌های عدم خسارت هنگام تمدید بیمه‌نامه بدنه به شما تعلق خواهد گرفت. روند این تخفیفات به شرح زیر است:

تعداد سال‌های عدم خسارت بیمه بدنه درصد تخفیف
یک سال عدم خسارت ۲۵%
دو سال عدم خسارت ۳۵%
سه سال عدم خسارت ۴۵%
چهار سال عدم خسارت ۶۰%

تخفیفات فرعی بیمه بدنه خودرو

به جز تخفیفاتی که در بالا به آن‌ها اشاره کردیم، هر شرکت بیمه‌گر نیز تخفیفات خاصی برای خرید بیمه بدنه در نظر می‌گیرد. از تخفیفات فرعی بیمه بدنه اتومبیل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تخفیفهای خرید گروهی بیمه بدنه اتومبیل
 • تخفیف ارزش خودروی نامتعارف و گرانقیمت
 • تخفیفهای  مخصوص دارندگان بیمه عمر
 • تخفیف برای بیمه‌‌گزارانی که بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه خود را از یک شرکت بیمه‌گر تهیه می‌کنند.
 • تخفیف‌های مناسبت‌های خاص که شرکت‌های بیمه‌ای و سامانه‌های خرید آنلاین بیمه برای بیمه‌گزاران در نظر می‌گیرند.

با بهره‌مندی از تخفیفات بیمه بدنه می‌توان خرید ارزان‌ترین بیمه بدنه خودرو را تجربه کرد.با انتخاب فاکتورهای تاثیرگذار در قیمت خودرو و تخفیفات می توان ارزان‌ترین بیمه خودرو را تهیه کرد.

انتقال بیمه بدنه خودرو چه فرآیندی دارد؟

بیمه‌گزاران معمولا به دلایل مختلف، بیمه بدنه خود را انتقال می‌دهند.

 1. بیمه‌گزار مایل به انتقال بیمه خود به شرکت بیمه‌گر دیگری باشد.
 2. بیمه‌گزار خودروی جدیدی خریده باشد: او می‌خواهد تخفیفات عدم خسارت و بیمه بدنه خود را به خودروی جدید انتقال کند.
 3. خرید خودروی صفر نیز دلیل دیگری برای انتقال بیمه بدنه است.در این شرایط، بیمه‌گزار مایل به انتقال بیمه بدنه خودروی قبلی خود به خودروی صفر کیلومتر و بهره مندی از تخفیف‌های عدم خسارت آن خواهد بود.

انتقال بیمه بدنه نیز در قوانین بیمه بدنه شرایط خاص خود را دارد که در مقاله انتقال بیمه بدنه چگونه انجام می‌شود+ شرایط و روش‌های انتقال بیمه بدنه به آن پرداخته شده است.

چگونه بیمه آنلاین بدنه خودرو بخریم؟

با توجه به نکاتی که تاکنون مطرح کردیم، علیرغم اجباری نبودن بیمه بدنه ، خرید این بیمه‌نامه ماشین ضرورت خود را نشان می‌دهد.

حتما مقاله چگونه بیمه بدنه خودرو بخریم را بخوانید.

 برای خرید بیمه بدنه دو شیوه وجود دارد:

خرید حضوری بیمه بدنه از نمایندگی‌های شرکت‌های بیمه

بیمه‌گزار با انتخاب این شیوه خرید بیمه بدنه، مجبور به مراجعه حضوری به نمایندگی‌‌های شرکت بیمه و تحمل

 • پرداخت هزینه رفت و آمد
 • آلودگی هوا
 • شلوغی صف‌های خرید بیمه
 • عدم امکان مقایسه قیمت بین شرکت‌های بیمه‌ای مختلف است.

خرید آنلاین بیمه بدنه از سامانه بیمه دات کام

بیمه دات کام یکی از معتبرترین سامانه‌های خرید آنلاین بیمه به حساب می‌آید. این سامانه شرایط خرید اینترنتی انواع بیمه خودرو نظیر بیمه بدنه را فراهم آورده است.

قبل از خرید بیمه بدنه خودرو به صورت اینترنتی، می توانید با مشاوران  bimeh.com تماس حاصل بفرمایید. همچنین شما می‌توانید سوالات بیمه‌ای خودتان را بپرسید؛با انتخاب پوشش‌های این بیمه‌نامه  و مقایسه قیمت بیمه بدنه بین شرکت‌های بیمه‌ای معتبر و مختلف، بهترین بیمه بدنه اتومبیل مناسب با شرایط خود را تهیه نمایید. شما می توانید در وب سایت بیمه دات کام به راحتی می توانید با چند کلیک ساده خرید بیمه بدنه خود را انجام دهید  به علاوه از هزینه تردد، آلودگی هوا و … رهایی خواهید یافت.

بیمه آنلاین بدنه در بیمه دات کام

شما می توانید در وب سایت بیمه دات کام به راحتی می توانید با چند کلیک ساده خرید بیمه بدنه خود را انجام دهید .

 

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
18 دی 1400 / اطلاعات خودرو و موتور / بیمه بدنه

ستاره ایمنی خودرو: راهکاری برای سنجش امنیت جانی سرنشینان ماشین

اگر قصد خرید خودرو دارید و می‌خواهید اطلاعاتی در مورد ایمنی ماشین منتخب خود بدانید، این مقاله را از دست ندهید!

01 دی 1400 / بیمه بدنه

کاهش هزینه‌های تصادف با شناخت نقاط آسیب پذیر خودرو و بیمه

شناسایی و معرفی آسیب پذیرترین قسمت‌های ماشین را در این مقاله بخوانید!

25 آذر 1400 / بیمه بدنه

بیمه سرقت خودرو: راهکار طلایی آسودگی خیال در برابر دزدیده شدن ماشین

با بالا رفتن تصاعدی قیمت‌ها و تورم سال‌های اخیر، هراس سرقت، امان رانندگان را گرفته است. شما هم به چشم دیده‌اید که گاهی برادر یا پدر شما که خودروی خود را در کوچه

06 آذر 1400 / بیمه بدنه

بیمه بدنه کیلومتری: مزایا، پوشش های بیمه بدنه کوتاه مدت

بیمه بدنه کیلومتری چیست؟ چه کسانی با چه شرایطی می‌توانند این بیمه‌نامه را تهیه کنند؟ برای کسب اطلاعات بیشتر این مقاله را از دست ندهید!

29 آبان 1400 / بیمه بدنه

کارت طلایی؛ خدمات و انواع کارت طلایی ایران خودرو

مقایسه کارت طلایی خودرو و بیمه بدنه. کدام یک به صرفه تر است؟ مزایای داشتن هر یک چیست؟

26 آبان 1400 / بیمه بدنه

صفر تا صد بیمه بدنه خودرو+ راهنمای کامل خرید بیمه بدنه خودرو(آپدیت آذر۱۴۰۰)

در بازار امروزی وسایل نقلیه که همواره با افزایش قیمت خودروها و قطعات یدکی روبه رو هستیم، همه رانندگان در صدد هستند که ضمن رانندگی ایمن، با تهیه بیمه اتومبیل: بیمه شخص ثالث

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
احسان فتح اللهی
29 اردیبهشت 1399

سلام خسته نباشید. تصادفی رخ داده که من زیان دیدم و بیمه شخص ثالث تعهد مالی 11میلیونی داره و خودرو من جزو خودرو نامتعارف تشخیص داده شده و در این جا من هم ماشینم صدمه دیده و هم بیمه بدنه ماشین استفاده میشه
آیا میتونم شکایت کنم و خسارت از مقصر حادثه دریافت کنم ؟
لطفا راهنمایی کنید مچکرم

  نویسنده بیمه
  29 مرداد 1400

  سلام و درود.درصورتیکه طرف مقابل طبق نظر کارشناس راهنمایی و رانندگی مقصر تشخیص داده شود ،حق مطالبه ضرر و زیان وارده به خودروی خود را خواهید داشت ،اگر تصادف منتهی به جرح و مصدومیت شده باشد موضوع واجد جنبه کیفری است و درصورتیکه تنها خسارت وارده شده باشد ،حقوقی است و باید با تقدیم دادخواست حقوقی خسارات وارده را مطالبه کنید.
  موفق باشید.

نگین کاشی زاده
29 فروردین 1400

سلام . در یک ترافیک روان ماشین جلویی ناگهانی ترمز کرد و منم سریعا ترمز کردم ولی ماشین پشتی کوبید به من . خسارت جزیی به رنگ بدنه ماشین من و صدمه بیشتری به در کاپوت ماشین پشتی وارد شد .به علت کم تجربگی منتظر افسر نموندم و هر دو رفتیم . مقصر کی هست ؟
و اگر ایشون در اینده مدعی خسارت بشند چطور میتونم از خودم دفاع کنم ؟ (ایا تصدیق شاهدین ماجرا بر نحوه تصادف میتونه محکمه پسند باشد )
ایا بیمه بدنه خودرو تقبل خسارت جزیی من رو میکنه یا حتما برا ی استفاده از بیمه باید نظر افسر باشه؟

  نویسنده بیمه
  29 مرداد 1400

  سلام و درود. خیر در ان زمان نظریه کارشناس و تبحر ان کمک میکند و مشخص میشود نگران نباشید. می‌توانید برای اطلاعات بیشتر مقصر تصادفات زنجیره ای را از مقالات بیمه دات کام درباره این بعد از تصادفات و بیمه بدنه مطالعه نمایید

سعید کاویانی
13 اردیبهشت 1400

طبق درخواستی که مسئول بیمه برای پرداخت زودتر حق خسارت بیمه بدنه خودرو داشته، توی درخواستش گفته باید باقی مانده بیمه فسخ بشه منم قبول کردم ولی شعبه صادر کننده بیمه نامه رو فسخ نمیکنه و میگه کل هزینه رو باید از جیب بدین. در صوتی که در زمان تصادف ماشین بیمه بدنه بوده! الان هیچ کدوم از طرفین دعوا چه مسئوله بیمه چه شرکت بیمه قبول نمی‌کنن! آیا بیمه نامه قابل برگشته؟ چیکار باید بکنم؟

  نویسنده بیمه
  26 مرداد 1400

  سلام وقت بخیر متاسفانه سوالتون واضح نیست منظورتون رو واضح تر بیان بفرمایید .

شایان
13 اردیبهشت 1400

با سلام، بنده ماشینی دارم که همه‌ی مدارکش به اسم خودمه و ماشین رو بیمه بدنه ام کردم،ولی بیمه رو به اسم رانندم گرفتم حالاکه رانندم رفته ازش خواستم بیمه نامه رو به خودم انتقال بده یا وکالت بلاعزل بده اما برای انجام این کار از من طلب پول کرده و میخواد اخاذی کنه لطفا اگه راهی داره بگید تا انجام بدم.

  نویسنده بیمه
  26 مرداد 1400

  اصلا مهم نیست. بیمه‌نامه برای صاحب ماشین هست. لطفا به شعبه مراجعه کنین و الحاقیه بزنین و تغییر نام بدهید.

محمد
13 اردیبهشت 1400

سلام. پدرم فوت شده و ما هنوز انحصار وراثت نکردیم. چند ماه به زمان اتمام بیمه بدنه و شخص ثالثش باقی مونده. اگه وراث با داشتن اجازه از سایر وراث اقدام به رانندگی کنن و حادثه ای رخ بده و در حین حادثه خسارت مالی وارد شده باشه بیمه پوشش میده هزینه‌های خسارتو؟ یا اینکه با فوت پدر بیمه باطل شده؟

  نویسنده بیمه
  22 مرداد 1400

  با سلام بله بیمه بدنه پدر فقید تون این خسارت رو چبران خواهد کرد. بیمه بدنه خودرو و خسارت ها شو بیمه می کنه و ربطی به زنده یا فوتی شدن فرد بیمه کننده نداره

مهناز خسروی
21 اردیبهشت 1400

سلام
من ماشینم رو قصد دارم بفروشم و دو سال هم هست بیمه بدنه دارم.
ممنون میشم راهنمایی کنید چطور میتونم تخفیفاتم رو برای ماشین بعدی نگه دارم؟چقدر زمان دارم تا تخفیفم از بین نره؟

  نویسنده بیمه
  22 مرداد 1400

  با سلام اگر اعتبار بیمه شما تموم نشده باشه، می تونید الحاقیه بگیرید و بیمه رو به خودروی جدید منتقل کنید. اما اگر تاریخ بیمه تموم شده باشه بعضی شرکت ها تا شش ماه و برخی تا یک سال بعد امکان انتقال بیمه به خودروی جدید رو فراهم می کنند

علی رضایی
29 اردیبهشت 1400

سلام خسته نباشید من ماشین اجاره کردم و در طول مدت اجاره ماشین دچار اتش سوزی در موتور هنگام حرکت شد و الان صاحب ماشین میگوید فاقد بیمه بدنه است و خسارت را من باید پرداخت کرده می خواستم بدانم ایا شرکت اجاره خودرو مکلف به انجام بیمه بدنه بر ماشین می باشد؟ ماشین به یکباره دچار حریق شده و عمد در کار نبوده ایا وظیفه مستاجر است که پرداخت کند؟

  نویسنده بیمه
  29 مرداد 1400

  سلام و درود می‌توانید تقاضای جلب نظر کارشناس کنید

الی
18 خرداد 1400

سلام من تصادف کروم و مقصر هستم بیمه شخص ثالثم تمام شده و نقدا خسارت وارده به ماشین دیگه رو دادم حالا میخوام از بیمه بدنه استفاده کنم اون اعتبار داره میتونم ایا

  نویسنده بیمه
  18 مرداد 1400

  با سلام و وقت بخیر . شما می توانید از بیمه بدنه برای جبران خسارت خودروی خود استفاده کنید و برای خسارت خودروی شخص ثالث ، فقط بیمه شخص ثالث شما که راننده مقصر هستید کارساز خواهد بود

سپهر پارسایی
29 خرداد 1400

سلام خسته نباشید. چند روز پیش با یک ماشین 206sd مدل نود و پنج تصادف جزئی کردم. ماشین من ویتارا سوزوکی مدل 97 و دارای بیمه ثالث و بدنه می باشد. کارشناس بیمه مبلغ یک میلیون و پانصد هزار تومان برای او نوشته و بدون این که ماشین را درست کند و شکایت بابت افت قیمت کرده است.
آیا مبلغی به زیان دیده تعلق میگیرد یا نه و اگر گرفت بیمه بدنه من جوابگو هست یا خیر؟ ممنون و متشکر.

  نویسنده بیمه
  29 مرداد 1400

  سلام و درود.بله با نظر کارشناس تعیین می‌شود

ندا خلفی
29 خرداد 1400

سلام. خسته نباشید اگه بیمه بدنه داشته باشیم در هنگام تصادف، می‌تونیم بعد از تصادف ماشین رو تعمیر نکنیم و بفروشیمش؟ و بعد از بیمه بدنه پول بگیریم به بیمه بگویی که نمیخوام درست کنم

  نویسنده بیمه
  29 مرداد 1400

  سلام و درود. شما می‌تونین بعد از تشکیل پرونده در اداره بیمه و مشخص شدن موارد تصادف، با اجازه بیمه اتومبیل را تعمیر کنید

خسرو شاه حسینی
02 تیر 1400

سلام… لطفا جوابمو سریع تر اگر امکان داره بدید

من دیروز تو پارک بودم که یک وانت در پشتش باز شد و زد به پشت ماشین و شیشه رو شکست و در صندوق عقب رو هم آسیب دید
پلیس گفت مقصر وانتی است و کروکی رو هم کشید و داد بهم.
(اما هنوز مدارک دسته پلیسه است تا دوباره امرور بریم پیشش)
فقط گویا بیمه ایران تا 9میلیون تومان خسارت میده ولی ماشین من (النترا2015) خیلی بیشتر خسارت دیده پلیس میگه من که مقصر نیستم باید بیمه بدنه داشته باشم و اون نباید خسارت غیر از 9ت بده
میخاستم بدونم الان چیکار باید بکنم یعنی چون من که اصلا مقصر نبودم باید بیمه بدنه داشته باشم یا اون / و الان چجوری باید اول اینکه هزینه های تعمیر رو بگیرم؟ و بعد برای دریافت افت قیمت باید چه مراحلی رو طی کنم و چقدر زمان میبره؟

  نویسنده بیمه
  29 مرداد 1400

  سلام و درود خسارت شما رابه اندازه تعهدی که بیمه داره پرداخت می کنه والباقی خسارت رو باید شخص مقصرپرداخت کنه ولی چون خودروی شما خودروی متعارف نیست قیمت خودروی شماتقسیم برخودروی متعارف می‌شه(220میلیون)وبر مبنای آن خسارت شما هم تقسیم می گردد.مثلا اگرقیمت خودروی شما880میلیون تومان باشد مجموع خسارت شما تقسیم بر4شده یک چهارم خسارت رابیمه یافرد مقصرباید پرداخت نمایید. برای اطلاع بیشتر میتوانید مطلب خسارت خودروی نامتعارف را از سایت ما بخوانید

مهدی صداقت طلب
15 تیر 1400

با سلام و درود حدود 2ماه پیش بود که ماشینم رو بیمه بدنه کامل کردم. حدود بیست روز پیش ماشینم خراب شد و چون برادرم فنیه درب منزل اقدام به باز کردن موتور گیربکس کرد. و وسایل رو داخل ماشین گذاشتیم که فردا ببریم تراشکار و صبح بلند شدیم دیدیم کل وسایل رو سرقت کردن با پلیس تماس گرفتم و صورت جلسه کردیم . و بعد به بیمه بدنه مراجعه کردیم و تشکیل پرونده دادن و کارشناس بازدید آمد و بازدید کرد و گفت از نظر من به شما خسارت تعلق نمیگیرد. باید پرونده رو به کارشناس اگاهی بدهیم. پرونده رو دادن به کارشناس اگاهی. نه کارشناس اگاهی آمد برای تحقیق نه چیزیه دیگری بعد از گذشت 15روز الان به من میگن که فقط ضبط ماشین به شما تعلق میگیرد و بقیه لوازم موتور مورد تایید قرار نگرفته .. فقط خسارت پخش ماشین رو به شما میدهیم. خواهش اگر کسی میتواند یا راه حلی بلد یاوکیلی خواهشن کمکم کنید چون این ماشین کل زندگیم است

  نویسنده بیمه
  29 مرداد 1400

  سلام و درود. نظر کارشناس بیمه بدنه در زمینه ارزیابی خسارت اتومبیل شما کاملا صحیح است

نگین نصرالله نژاد
16 تیر 1400

سلام وقت بخیر من از شرکت بیمه برای ماشینم یه بار خسارت بیمه بدنه گرفتم اگه بخوام ماشینمو بفروشم ، من به عنوان بیمه‌گزار می توانم بیمه بدنه رو باطل کنم ؟ آیا حق بیمه واسه ماه های باقیمونده به من داده میشه؟

  نویسنده بیمه
  02 مرداد 1400

  بله با سلام شما می تونید بیمه بدنه خودروتون رو باطل کنید و شرکت بیمه هم فرانشیز ماه های باقیمانده اعتبار بیمه رو از حق بیمه کسر و حق بیمه باقیمانده رو به شما مسترد می کنه

اسداله احسانی
20 تیر 1400

سلام و روز خوش. کاش می‌شد در بیمه بدنه حد غرامت گذاشت و بر اساس یک سقف مشخص می‌شد بیمه کزد تا حداقل پرداختی رو داشته باشیم و راحت‌تر خرید کنیم

  نویسنده بیمه
  31 تیر 1400

  سلام وقت بخیر ضمن تشکر از توجه شما . برای بیمه بدنه حد غرامت وجود داره و این سقف تعهد بیمه بدنه به اندازه ارزش خودرو هست ولی متاسفانه در عمل جبران خسارت در این حد برای هیچ بیمه بدنه ای میسر نیست زیرا اولا به بیمه بدنه فرانشیز تعلق می گیره و طبق این اصل قسمتی از پرداخت خسارت بر عهده بیمه گزار است . ثانیا این که به خاطر ماده 10 شرکت بیمه هم معذوراتی در قبال بیمه گزار در پرداخت خسارت ها خواهد داشت

جبلی
29 تیر 1400

آیا بیمه بدنه به تمامی انواع خودروهای تاکسی تعلق میگیره؟

  کارشناس بیمه
  29 آذر 1400

  سلام بله رانندگان تمامی انواع تاکسی ها می توانند برای خرید بیمه بدنه اقدام کنند.

اسما غیور
02 مرداد 1400

سلام وقت بخیر. من برای ماشینم بیمه بدنه خریدم اما اطلاعی در مورد پوشش های اضافی نداشتم. نماینده هم راهنمایی نکردند. ایا الان میتونم این پوشش ها رو به بیمه نامه اضافه کنم؟
ممنون

  نویسنده بیمه
  26 مرداد 1400

  سلام وقت بخیر بله با بازدید مجدد از خودرو و پرداخت مابه التفاوت الحاقیه بیمه بدنه برای شما صادر خواهد شد.

سهیل
04 مرداد 1400

من سوالم راجع به عمرخودروکه میتوان بیمه بدنه خریدچقدره؟

  نویسنده بیمه
  26 مرداد 1400

  با سلام وقت بخیر این مساله عمر خودرو برای خرید بیمه بدنه در شرکت های بیمه ای مختلف متغیر است و هر شرکت بنا به آیین نامه های داخلی خود این عمر ماشین را تعیین میکند.

فاطمه
13 مرداد 1400

سلام، طی حادثه ای که من در اون زیان دیده هستم و بیمه شخص ثالثم هم تعهد یازده میلیونی داره، خودروی من رو نامتعارف تشخیص دادن و در اینجا من چوب دو سر سوخت شدم هم ماشینم صدمه دیده هم بیمه بدنه ماشینم داره استفاده میشه الان چه کاری میتونم انجام بدم؟آیا میتونم شکایت کنم و خسارت از مقصر حادثه دریافت کنم لطفا راهنمایی کنید مچکرم.

  نویسنده بیمه
  26 مرداد 1400

  خیر. براساس قانون شخص ثالث خودتون باید پرداخت کنید.

میثم
13 مرداد 1400

آیا بیمه بدنه شخص زیان دیده میتونه از مقصر حادثه شکایت کنه؟

  نویسنده بیمه
  26 مرداد 1400

  خیر. خود شخص زیاندیده باید خسارت شما رو پرداخت کند.

مرتضی
13 مرداد 1400

سلام من چند وقت پیش زمانی که توی جاده بودم به یک سراشیبی رسیدم که سرعتم حدود 50 بود و وارد این سراشیبی شدم! که اخر این سراشیبی یک میدونی بود که باید اونو دور میزدم. اطراف اون میدون به فاصله چند متر چاله هایی کنده شده بود که بارون دور و ورش جمع نشه اما متاسفانه خودرو در سراشیبی شتاب گرفت و داخل این چاله افتاد و شاسی و جلوبندی من آسیب دید. با چرثقیل تماس گرفتیم و ماشینم رو از چاله در آوردیم و با یدک کش به داخل شهر و پارکینگ رسوندیمش. چون ماشین به نام خودم نیست تازه اونجا متوجه شدم که بیمه بدنه داره. در بیمه تشکیل پرونده دادیم. با توجه به این که خودرو از محل حادثه جابجا شده و قیمت خودرو 28 میلیون در بیمه نامه است. ( در حال حاضر قیمت 70 میلیون است ) آیا خسارتی به ما پرداخت می شه؟

  نویسنده بیمه
  26 مرداد 1400

  باتوجه به کم‌بیمه‌گی، به نسبت ماده ۱۰ قانون بیمه خسارتتون پرداخت میشه

سحر
13 مرداد 1400

سلام ماشین من دو گانه و ال پی جیه و بیمه بدنه داره. چند روز پیش بخاطر لغزندگی جاده چپ کردم…. خواستم از بیمه بدنم استفاده کنم. این بیمه بدنه شامل ماشین من میشه؟ چون گاز هیچ تاثیری توی خسارت ماشین من نداشت!

  نویسنده بیمه
  22 مرداد 1400

  با سلام از شرکت بیمه گر خودتون پیگیری کنید بعضی شرکت ها این خسارت را قبول می کنند ولی برخی دیگر خیر به عنوان مثال شرکت البرز این خسارت را پرداخت می کند ولی شرکت بیمه آسیا خیر

سحر
13 مرداد 1400

سلام. آبان ماه سال 98 بود که تصادف کردم و طرف مقابل مقصر حادثه شد.ولی مقصر به کروکی اعتراض زد و پرونده به هیات سه نفره رسید و مجددا محکوم شد. ولی ایشان تا اخر خرداد حاضر به قبول تقصیر بازهم نشد. شرکت بیمه بدنه از من مدرک قبول تقصیر از مقصر رو می خواست و این باعث شد پرونده طولانی بشه و قطعات ماشین منم هر روز گرون و گرون تر! بعد از این که مدرک قبول تقصیر رو گرفتم شرکت بیمه بدنه اجازه تعمیر خودرو رو بهم داد. خسارت در زمان حادثه حدود 130 میلیون و بود و حالا به 280 میلیون رسیده!!! ولی شرکت فقط 100 تومن قبول کرده! آیا من به عنوان زیان دیده نمی تونم خسارت بیشتری از بیمه بگیرم؟

  نویسنده بیمه
  26 مرداد 1400

  بله باید مراجعه کنین و درخواست خسارت خودروتون رو بدید

کاوه
13 مرداد 1400

سلام… لطفا جوابمو سریع تر اگر امکان داره بدید من دیروز تو پارک بودم که یک وانت در پشتش باز شد و زد به پشت ماشین شیشه رو شکست و در صندوق عقب رو هم آسیب دیدپلیس گفت مقصر وانتیه و کروکی رو هم کشید و داد بهم.(اما هنوز مدارک دسته پلیسه است تا دوباره امرور بریم پیشش)فقط گویا بیمه ایران تا 9میلیون تومان خسارت میده ولی ماشین من (النترا2015) خیلی بیشتر خسارت دیده پلیس میگه من که مقصر نیستم باید بیمه بدنه داشته باشم و اون نباید خسارت غیر از 9تومن رو بده میخاستم بدونم الان چیکار باید بکنم یعنی چون من که اصلا مقصر نبودم باید بیمه بدنه داشته باشم یا اون / و الان چجوری باید اول اینکه هزینه های تعمیر رو بگیرم؟ و بعد برای دریافت افت قیمت باید چه مراحلی رو طی کنم و چقدر زمان میبره؟ممنون

  نویسنده بیمه
  22 مرداد 1400

  با سلام. خسارت شما طبق خسارت خودروی متعارف از بیمه شخص ثالث مقصر تا پوشش مالی درج شده در بیمه شخص ثالث خودروی مقصر به شما پرداخت خواهد شد. اگر خسارت محاسبه شده با خودروی متعارف از پوشش مالی مقصر بیشتر باشد پرداخت مابقی خسارت به عهده راننده مقصر است. برای بیمه بدنه خودروی نامتعارف هم می تونید از این لینک اطلاعات لازم رو کسب کنید

حسین حاجیزاده
29 مرداد 1400

سلام و خسته نباشید. به اسم بنده از ایران خودرو ماشین درآمده است و بنده درگیر و داد طلاق هستم و ایشان تمام اموال بنده را مصادره نموده است .آیا اگر این ماشین رو دریافت کنم به مشکل می‌خورم ؟ آیا می توانم به صورت محضری این ماشین را بفروشم ؟
در کل آیا راهی وجود دارد که بدون هیچ مشکلی ماشین را دریافت کنم

  نویسنده بیمه
  29 مرداد 1400

  امکان توقیف خودروی شما 100% است و همسر شما حق فروش آن را داراست

خسرو
02 شهریور 1400

با سلام در یک تصادف ک من مقصر بودم بیمه شخص ثالث من سقف ۵۵میلیون داشت و طرف تصادف نیز بیمه ی ی شرکت دیگه داشت و بعد سه ماه از طرف بیمه بدنه اونا تماس گرفتن ک ۱۲۰میلیون خسارت وارد شده ک ۵۵تومنش از ثالث کم شده و مابقی رو شما باید پرداخت کنی در صورتی ک نهایتا ۶۰میلیون خسارت وارد شده بود ما الان باید چکار کنیم چگونه اعتراض کنیم؟

  کارشناس بیمه
  11 شهریور 1400

  دوست عزیز سلام لطفا از نماینده بیمه قبلی استعلام بگیرید

میعاد
03 شهریور 1400

سلام،ما در حاشیه ی بزرگراه به دلیل جوش آوردن ماشین توقف کردیم در منتها الیه سمت راست که دقیقا چرخ ماشین رو خط سفید ممتد کنار بزرگراه بود که ناگهان قبل از پیاده شدن خودرویی به دلیل عدم کنترل از پشت به ماشین برخورد کرد به نحوی که ما با آمبولانس به بیمارستان هدایت شدیم و ماشین به پارکینگ رفت،سقف تعهد مالی طرف مقابل ۱۴ میلیون هست ضمن آنکه علاوه بر خسارت به ماشین به دلیل دفرمه شدن شاسی ماشین دچار افت قیمت هم شده است حال برای خسارت ماشین و افت قیمت حاصله چه راهی رو باید پیش بگیرم؟ضمنا پسرم در ناحیه صورت عینکش به اطراف چشم فشار آورد که باعث کبودی و درد در ناحیه پیشانی شد ولی ما در بیمارستان تحت درمان قرار گرفتیم و ترخیص شدیم،آیا برای پسرم طول درمان هم میتونم بگیرم؟ممنون میشم اگر راهنمایی بفرمایید

  کارشناس بیمه
  14 شهریور 1400

  سلام میعاد عزیز
  دوست عزیز با واحد پرداخت خسارت تماس بگیرید.

سعید
20 شهریور 1400

سلام خسته نباشید من بیمه بدنه دارم که چند وقت پیش لوازمش راو سرقت کردن ضبط جک زاپاس که ماموراز کلانتری اومد صورت جلسه کرد من نامه گرفتم برای بیمه کارشناسم بازدید کرد حالا ماشینو فروختم من لوازمشم خریدم فاکتورشم ارائه دادم به بیمه سر مشکلات ماشینو فروختم الان برای دریافت خسارت چیکار باید کنم ماشین نیست اما بیمه بدنه به نامه خودمه او دستمه خسارتو پردذخت میکنن یا چیکار باید کنم ممنون میشم راهنمایی کنید بیمه بدنه رازی

  کارشناس بیمه
  21 شهریور 1400

  سلام سعید عزیز با واحد پرداخت خسارت تماس بگیرید راهنمایی انجام میشه

امیر
30 شهریور 1400

آیا بیمه بدنه با صاحب ماشین می توانند دو فرد متفاوت باشند؟

  کارشناس بیمه
  30 شهریور 1400

  سلام امیر عزیز ضمن تشکر از توجه به راهنمای بیمه بدنه ، باید خدمتتون بگیم متاسفانه جواب سوال شما منفی ه و در قوانین بیمه بدنه خودرو، باید بیمه گزار و صاحب ماشین یک نفر باشند و بیمه بدنه فقط به اسم مالک خودرو صادر می شود.

نیما
18 مهر 1400

سلام اگه تصادف کنیم و بیمه بدنه نداشته باشیم آیا بیمه ها واسه این، تسهیلاتی در نظر گرفته اند من شنیدم مبلغ خسارت رو بهمون وام میدن آیا درسته ؟

  کارشناس بیمه
  20 مهر 1400

  سلام دوست عزیز اگر مقصر باشید هزینه ای به شما پرداخت نمیشه

عرفان
18 مهر 1400

سلام من در پیچیدن لاستیک به جدول خورده و ماشین من دو رینگ و لاستیک طبق و کمک آسیب دیده بیمه خسارت لاستیک رو چجور میده چون من لاستیکم خارجی هست و رینگ رو کامل میده رینگ فابریک کارخونه آلمینیوم هست

  کارشناس بیمه
  20 مهر 1400

  سلام دوست عزیز لطفا با واحد پرداخت خسارت بیمه بدنه خودتون تماس بگیرید.

علی انصاری
01 آبان 1400

با سلام من سپر و چراغ خودرومو عوض کردم، جزو بیمه بدنه هم حساب میشه؟

  کارشناس بیمه
  02 آبان 1400

  با سلام دوست عزیز، خیر فقط قطعات فابریک و آن هم در صورتی که شما تحت پوشش قرار دهید، تحت پوشش بیمه بدنه قرار خواهند گرفت.

زهرا بوربور
01 آبان 1400

سلام نمیشه خودرو رو کارشناس برای بیمه بدنه نبینه؟

  کارشناس بیمه
  02 آبان 1400

  سلام زهرای عزیز. خیر کارشناس باید برای تعيين هويت و اصالت خودرو ، تاييد سلامت خودرو و ارزش گذاری خودرو حتما از خودرو بازدید کند. ولی اگر شما در تهران باشید می‌توانید با استفاده از راهکاری که در مقالات ما ارائه شده عکس خودروی خودتون رو ارسال کنید و بیمه بدنه شما صادر بشه

جعفر اصفهانی
01 آبان 1400

سلام، هزینه بیمه بدنه خریدش چقدر میشه حدودا؟

  کارشناس بیمه
  02 آبان 1400

  با سلام دوست عزیز، قیمت نهایی بیمه بدنه بر اساس عوامل مختلفی مانند پوشش ها و تخفیف و مشخصات خودرو تعیین می شود شما می توانید به صفحه استعلام بیمه بدنه ما در لینک https://bimeh.com/carbody مراجعه کرده و از قیمت بیمه بدنه خودروی خود با وارد کردن مشخصات و اطلاعات درخواستی مطلع شوید.

پارمیدا رحیمی
01 آبان 1400

با سلام کدوم شرکت بیمه ها خوبه که ازشون بیمه بدنه بخریم؟

  کارشناس بیمه
  02 آبان 1400

  با سلام دوست عزیز، تمامی شرکت های بیمه خوب هستند. اما شما باید براساس پاسخگویی، نزدیک بودن شعب خسارت در شهرتان و قدرت پرداخت تصمیم گیری به خرید کنید. برای مشاوره با کارشناسان بیمه دات کام تماس بگیرید.

Masoud
12 آبان 1400

سلام من تازه یه خودرویی خریدم که بیمه بدنه داشته و تخفیف هم داره موقع معامله فروشنده یه مبلغی ازم گرفت و گفت که تخفیف های خودش رو موقع تمدید بیمه به اسم من می‌کنه آیا می سه چنین کاری کرد

  کارشناس بیمه
  13 آبان 1400

  سلام وقت بخیر مسعود عزیز با توجه به توضیحاتتون باید بگیم که متاسفانه تخفیفات هیچ کدوم از بیمه های خودروی شما نه بیمه شخص ثالث و نه بیمه بدنه قابل انتقال نیست.

رامین سرابی
19 آبان 1400

سلام من قراره با خودروام به ارمنستان بروم، شرایط خرید بیمه بدنه به چه صورته؟

  کارشناس بیمه
  19 آبان 1400

  سلام دوست عزیز، برای خرید بیمه بدنه به منظور پوشش حوادث در خارج از کشور، نیاز است که شما پوشش ترانزیت را خریداری کنید. برای راهنمایی و مشاوره در خرید با بیمه دات کام تماس بگیرید.

جعفر محمدی
19 آبان 1400

سلام، پراید من مدل 85 هستش، میتونم براش بیمه بدنه بگیرم؟

  کارشناس بیمه
  19 آبان 1400

  سلام دوست عزیز، بله اما برای خودروهای قدیمی شرایط خاصی وجود دارد. برای مشاوره و تماس با کارشناسان بیمه دات کام تماس بگیرید.

ایلین
22 آبان 1400

سلام خسته نباشید من توی جاده بارونی تصادف کردم بغل ماشینم ب بشکه های خاکی کنار جاده برخورد کرده و در سمت شاگردم داخل رفته متاسفانه زیر ماشینم چندین سنگ بزرگ رفته و اکسل و …. رو داغون کرده زیر بندی خسارت زیادی بهم زده خواستم ببینم بیمه چجوری اینارو پرداخت میکنه بیمه بدنه دارم و پلیسم صورت جلسه کرده

  کارشناس بیمه
  23 آبان 1400

  سلام دوست عزیز لطفا با واحد پرداخت خسارت تماس بگیرید

بهزاد کاوشگر
02 آذر 1400

سلام بیمه بدنه خودرو صفر فقط در قیمت تفاوت داره؟

  کارشناس بیمه
  04 آذر 1400

  با سلام، دوست عزیز، بله تفاوت خودروی صفر و کارکرده در قیمت نهایی آن است.

سراجیان
02 آذر 1400

بیمه بدنه خودرو آنلاین تفاوتی که با حالت حضوری نداره؟

  کارشناس بیمه
  03 آذر 1400

  سلام وقت بخیر دوست عزیز . خرید آنلاین بیمه بدنه خودرو با خرید حضوری تفاوتی نداره ولی از نظر ترافیک و صرفه جویی زمانی و هزینه ای مقرون به صرفه تره . ضمنا با خرید آنلاین بیمه بدنه از بیمه دات کام، بیمه نامه تون بعد از صدور به صورت رایگان براتون ارسال خواهد شد.

محمدرضا حیاتی
13 آذر 1400

سلام ی سوال فنی آیا بیمه بدنه می تواند به نام خریدار جدید باشه؟

  کارشناس بیمه
  13 آذر 1400

  سلام دوست عزیز شما می توانید به عنوان بیمه گذار بیمه نامه را خریداری کنید. اگر هم نیاز به حضور مالک خودرو باشد با ارائه وکالت نامه یا مبایعه نامه می توانید کارها را به جای ایشان انجام دهید.

دزیانیان
13 آذر 1400

سلام من با خودروام پژو 206 تصادف کردم مقصر بودم بدون کروکی میتونم خسارت بگیرم؟

  کارشناس بیمه
  13 آذر 1400

  سلام بله بدون کروکی هم می توانید از بیمه خسارت دریافت کنید.

همت
13 آذر 1400

سلام چند روز پیش یکی به ماشین ما زد، بیمه شخص ثالث نداشت خسارتو از جیب داد من می تونم از بیمه بدنه هم استفاده کنم؟

  کارشناس بیمه
  13 آذر 1400

  سلام دوست عزیز، بله می توانید اما باید داغی ها را تحویل شرکت بیمه دهید

حمیدرضا رضایی
13 آذر 1400

سلام آیا اینکه خودرو رو به صورت قسطی یا لیزینگی خریداری کرده باشیم، در خرید بیمه بدنه تفاوتی وجود داره؟

  کارشناس بیمه
  13 آذر 1400

  سلام دوست عزیز، اینکه خودرو را به چه صورتی خریداری کرده باشید، در خرید بیمه بدنه خودرو تفاوتی وجود نخواهد داشت.

محمد آذری
14 آذر 1400

سلام بین این همه شرکت های بیمه برای بدنه خودرو، واقعا کدوم خوبه؟ انصافا ی جواب بدید که دعاتون کنیم.

  کارشناس بیمه
  14 آذر 1400

  سلام دوست عزیز، برای خرید بیمه بدنه باید موارد زیادی را در نظر بگیرید. از توانگری مالی تا سرعت پاسخگویی بالا. بهتره که برای مشاوره با شرکت بیمه دات کام تماس بگیرید.

علی رحیمی
14 آذر 1400

سلام برای سانتافه 2008 چه بیمه بدنه ای خریداری کنم؟

  کارشناس بیمه
  14 آذر 1400

  سلام برای مشاوره در خرید با کارشناسان بیمه دات کام تماس بگیرید.

روستایی
14 آذر 1400

سلام اینکه میگن شرکت بیمه پارسیان و سامان اینا اگر حساب داشته باشید، بهتون تخفیف میدن تو بیمه بدنه، درسته؟

  کارشناس بیمه
  14 آذر 1400

  سلام بله، برای بعضی شرکت های بیمه اگر شما در بانک آنها حساب داشته باشید، تخفیف برای شما در نظر گرفته خواهد شد. برای دریافت اطلاعات تکمیلی با کارشناسان بیمه دات کام تماس بگیرید.

قاسم رحیمی
14 آذر 1400

سلام، آیا ارزون بودن بیمه بدنه ملاک خوبی برای خرید هستش؟

  کارشناس بیمه
  14 آذر 1400

  سلام دوست عزیز، خیر. شما باید ملاک های زیادی را در خرید بیمه بدنه در نظر بگیرید: از جمله توانگری، تعداد شعب پاسخ و امتیاز. برای اینکه بتوانید خرید بهتری داشته باشید، با کارشناسان بیمه دات کام تماس بگیرید.

تصادف فوتی
19 آذر 1400

سلام وقت بخیر ببخشید مزاحم شدم
یک سوال داشتم خدمت
من پدرم عابر بود ماشین زد بهش الان دادگاه رأی صادر کرده صد در صد راننده مقر بعد بیمه ب ما زنگ زد مدارک مثل شماره ملی و شبا ووو چیزای دیگر تخویلشون دادیم میخواستم ببینم ایا چقدر طول می کشه ک این پول رو واریز کنند
ایا این پول میره ب حساب خودمون یا نه میره دادگاه دادگاه ب ما میده
اگ لطف کنید جواب رو بدین یک دنیا ممنونتون میشم
با تشکر 🙏❤️

  کارشناس بیمه
  20 آذر 1400

  سلام دوست عزیز لطفا با واحد پرداخت خسارت تماس بگیرید

عاصمی
24 آذر 1400

با سلام خدمت شما.
بنده چند مدت قبل تصادف حادثه ای برام‌رخ داد که منجر به فوت چند نفر شد بنده مقصر حادثه شناخته شدم ماشینم هم بیمه بدنه دارد هم شخص ثالث ..ولی شخص ثالث تعد مالی شانزده تومان زده.دیه که شخص ثالث پرداخت میکنه حالا میخوام بدانم آیا راه دیگری دارد که شخصی یا بدنه که خسارت ماشین اون عزیزان پرداخت کند یا باید از جیب خودم خسارت اون ماشینی که بهش ب خورد کردم پرداخت کنم ممنون از شما …..

  کارشناس بیمه
  27 آذر 1400

  سلام آقای عاصمی عزیز بیمه بابت تلفات جانی دیه پرداخت میکنه
  16 میلیون تعهد مالی بیمه است

دیوداس
24 آذر 1400

با سلام خدمت شما.
بنده چند مدت قبل تصادف حادثه ای برام‌رخ داد که منجر به فوت چند نفر شد بنده مقصر حادثه شناخته شدم ماشینم هم بیمه بدنه دارد هم شخص ثالث ..ولی شخص ثالث تعد مالی شانزده تومان زده.دیه که شخص ثالث پرداخت میکنه حالا میخوام بدانم آیا راه دیگری دارد که شخصی یا بدنه که خسارت ماشین اون عزیزان پرداخت کند یا باید از جیب خودم خسارت اون ماشینی که بهش ب خورد کردم پرداخت کنم ممنون از شما …..

  کارشناس بیمه
  25 آذر 1400

  سلام دوست عزیز لطف بفرمایید از واحد خسارت پیگیری نمایید.

امیر
26 آذر 1400

سلام من دیروز تصادف کردم ماشینم بیمه بدنه نداره خسارت طرف مقابل و پرداخت کردم
چطور میتونم بیمه بدنه بگیرم بر خودرو؟

  کارشناس بیمه
  27 آذر 1400

  سلام وقت بخیر امیر عزیز خسارتی به شما پرداخت نخواهد شد.
  اگر بیمه بدنه صادر کنید تصادفات بعد از تاریخ صدور شامل پرداخت خسارت میگردد

سلطانی
03 دی 1400

سلام و دورود من ماشینم اتش گرفته خودرو خودش اتش گرفته یا شخصی اتشش زد نیرو انتظامی صورت جلسه کرده اتش نشانی هم زده نقص فنی حالا ماشین به هر دلیلی نقص فنی یا شخصی اتش زده بیمه بدنه بهش تعلق میگیره یا خیر

  نویسنده بیمه
  04 دی 1400

  سلام وقت بخیر لطفا با واحد پرداخت خسارت بیمه بدنه خودروی خود تماس بگیرید.

Shahin
04 دی 1400

سلام من ماشینو بیمه بدنه کردم و چون ماشین مدلش زیر ۹۰ وچون تمیزو درحد قیمتش گرونه بیمه گرم بی خود ۱۵ ملیون قیمت ماشینو کم نوشت نمیدونم چیکار کنم آیا موقع تصادف اون خسارتی که میدن به محاسبه قیمتی که بیمه گر نوشته حساب میشه یانه

  کارشناس بیمه
  05 دی 1400

  سلام دوست عزیز لطفا با نماینده بیمه بدنه تماس بگیرید

محمد
04 دی 1400

سلام بنده ماشین جک جی ۴ دارم امروز تضادف کردم از جلو به عقب ماشین پارس زدم سپرم چنتا ترک برداشت و کاپوت ماشینم یک ذره جمع شد آیا با بیمه بدنه میتونم کاپوت را تعویض کنم یا باید کاپوت تعمیر بشه

  کارشناس بیمه
  05 دی 1400

  سلام دوست عزیز
  لطفاً با واحد پرداخت خسارت بیمه بدنه تماس بگیرید

سینره
05 دی 1400

سلام قیمت بیمه بدنه ۲۰۷ چقدره؟

  کارشناس بیمه
  05 دی 1400

  سلام دوست عزیز، قیمت بیمه بدنه به عوامل مختلفی بستگی دارد. برای مشاوره خرید بیمه بدنه با بیمه دات کام تماس بگیرید

تهرانی مقدم
25 دی 1400

سلام ی مقاله داشتم می خوندم در خصوص بیمه بدنه چیست که بعضی از نکات آن سایت در سایت شما نبود و حتی برعکس. مثلا گفته بود که بیمه بدنه به دو نوع متعارف و نامتعارف تقسیم میشه ایا درسته؟

  کارشناس بیمه
  25 دی 1400

  سلام دوست عزیز، مقاله ما در خصوص بیمه بدنه کامل و جامع است. اینکه در آن سایت چی نوشته شده، ما اطلاعاتی نداریم اما در خصوص نکته ای که نوشتید باید بگیم که چون خودروها به تازگی به دو نوع متعارف و نامتعارف تقسیم می شوند که این بیشتر مربوط به پرداخت خسارت است. نمی توان آن را به عنوان تقسیم بندی مطرح کرد .

خسروشاهی
25 دی 1400

سلام من راستش هنوز دقیق نفهمیدم که بیمه بدنه خودرو چیست؟ اصلا شرایط بیمه بدنه چیه؟ پوشش های اصلی بیمه بدنه چیه؟ ممنون میشم که راهنمایی کنید یا اینکه چه کسی می تونه من را کامل راهنمایی و توجیه کنه؟

  کارشناس بیمه
  25 دی 1400

  سلام دوست عزیز، بیمه بدنه خسارت هایی که به فقط به بدنه خودروی شما وارد می شود، پوشش می دهد. اگر شما تصادف کنید و مقصر باشید، از بیمه شخص ثالث نمی توانید خسارتی را دریافت کنید. باید از بیمه بدنه استفاده کنید .البته به شرط اینکه این بیمه نامه را خریداری کرده باشید. برای دریافت اطلاعات تکمیلی با کارشناسان بیمه دات کام تماس بگیرید.

جاوید
25 دی 1400

سلام آنجایی که نوشتید بیمه بدنه شامل چیست سوالم اینه که فقط برای قطعات فابریک است؟

  کارشناس بیمه
  25 دی 1400

  سلام دوست عزیز، پوشش اصلی مربوط به قطعات فابریک است اما شما می توانید با خرید موارد اضافه تر، دیگر قطعات خودرو را هم تحت پوشش قرار دهید.

گنجی
25 دی 1400

سلام آیا بیمه بدنه ایران خوبه؟ اخه تعداد مراکز دریافت خسارت زیادتری نسبت به بقیه داره

  کارشناس بیمه
  25 دی 1400

  سلام دوست عزیز، یکی از مزایای بیمه بدنه خودرو ایران در زیاد بودن تعداد مراکز دریافت خسارت است؛ اما به هرحال باید عوامل دیگری را هم در نظر بگیرید.

هخامنش
25 دی 1400

سلام بهترین بیمه بدنه خودرو کدام است؟

  کارشناس بیمه
  25 دی 1400

  سلام دوست عزیز، اینکه کدام شرکت بهتر است، به شرایط بیمه بدنه خودرو آن بستگی دارد. شما باید در هنگام خرید و بعد از وارد کردن مشخصات، بهترین بیمه بدنه را انتخاب و خریداری کنید.

آذین
26 دی 1400

سلام شرایط بیمه بدنه ماشین مدل پایین چیست؟

  کارشناس بیمه
  26 دی 1400

  سلام دوست عزیز، از نظر شرایط یکسان هستند؛ اما برای مدل خودروهای پایین تر، قیمت بیمه بدنه افزایش خواهد داشت.

آزرم
26 دی 1400

سلام ببخشید ی سوال، شما میدونید که شرایط بیمه بدنه ایران چیست؟

  کارشناس بیمه
  26 دی 1400

  سلام دوست عزیز، شرایط بیمه بدنه ایران با دیگر بیمه تقریبا یکسان است و تفاوت در نحوه پرداخت خسارت است. برای دریافت مشاوره می توانید با کارشناسان بیمه دات کام تماس بگیرید.

آسا
26 دی 1400

سلام قانون بیمه بدنه شامل چیست؟

  کارشناس بیمه
  26 دی 1400

  سلام دوست عزیز، قوانین بیمه بدنه شامل چندین مورد است که در این مطلب تحت پوشش ها نوشته ایم.

باربد
26 دی 1400

سلام بیمه بدنه چند درصد خسارت را میدهد؟

  کارشناس بیمه
  26 دی 1400

  سلام دوست عزیز، پرداخت خسارت بیمه بدنه به میزان خسارت بستگی دارد. این را خود کارشناس شرکت تعیین می کند.

برزو
26 دی 1400

سلام سقف بیمه بدنه چقدره؟

  کارشناس بیمه
  26 دی 1400

  سلام دوست عزیز، منظورتون از سقف بیمه بدنه، دقیقا مقدار پرداختی خسارت است؟ باید گفت که درصدی فرانشیز برای هر کدام کسر می شود و همچنین قیمت پرداختی خسارت بر اساس قیمت روز است.

حلال زاده
27 دی 1400

سلام تمدید بیمه 206 رو در سایت شما انجام میشه؟

  کارشناس بیمه
  27 دی 1400

  سلام بله شما می توانید تمدید بیمه نامه خودروی 206 خود را به راحتی و سریع از طریق سایت بیمه دات کام انجام دهید.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید