۲۷ شهریور ۱۴۰۲

بیمه بدنه ماشین مدل پایین؛ خودرو مدل پایین که بیمه بدنه نمی شود!

با اینکه تعداد ماشین‌های جدید در سطح کشور زیاد شده است؛ اما هنوز بسیاری از افراد از خودروهای مدل پایین و قدیمی استفاده می‌کنند. مسئله اینجاست که ماشین‌های قدیمی دغدغه و چالش‌های زیادی را به همراه خود دارند. یکی از دغدغه‌های مالکان این خودروها، درمورد بیمه بدنه ماشین مدل پایین است. بیمه بدنه برای خوودرهایی که کمتر از ۲۰ سال از عمر آن‌ها میگذرد صادر می‌شود، اما در مقابل اگر بیش از ۲۰ سال از تولید ماشین شخصی بگذرد، دیگر هیچ شرکت بیمه‌ای حاضر نیست این اتومبیل را به دلیل فرسودگی قطعات مختلف بیمه کند.

پس باید چه کار کرد؟ به هرحال، این خودروها استفاده می‌شوند. پاسخ به این مسئله یعنی چگونگی استفاده از بیمه بدنه ماشین مدل پایین را در ادامه داده‌ایم. پس همراه ما باشید.

بیمه بدنه چیست و چه کاربردی دارد؟

اول از همه بهتر است بدانیم که بیمه بدنه چیست؟ با اینکه بیمه بدنه اجباری نیست؛ اما وجود آن در حال حاضر واقعاَ ضروری است. با داشتن بیمه بدنه به راحتی خسارات وارده به بدنه خودروی شما به دلایل و حوادث گوناگون جبران می‌شود و دیگر نیاز نیست نگران ضررهای هنگفت باشید. البته فقط آسیب نیست؛ بلکه می‌توانید با این بیمه سرقت را هم تحت پوشش قرار دهید.

بیمه بدنه ماشین مدل پایین خودروی کادیلاک انجام نمی شود

از بیمه بدنه عادی نمی توان برای بیمه کردن کادیلاک استفاده کرد

پوشش‌های بیمه بدنه کدامند؟

پوشش بیمه بدنه خودرو به دو دسته اصلی و اضافی تقسیم می‌شود. دسته اصلی شامل خساراتی است که به صورت معمول قابل جبران هستند که مهم‌ترین آن‌ها عبارتند از:

مهم‌ترین پوشش‌های اضافی هم شامل موارد زیر است:

برای آشنایی بیشتر با انواع بیمه نامه بدنه در هر دو نوع اصلی و اضافی به مقاله راهنمای بیمه بدنه مراجعه کنید.

 

منظور از ماشین مدل پایین چیست؟

حال به سراغ مطلب اصلی یعنی بیمه بدنه ماشین مدل پایین می‌رویم. به طور کلی، به خودروهایی که ۱۵ یا ۲۰ سال از تولید آن‌ها گذشته باشد، ماشین مدل پایین گفته می شود. به صورت ساده، سال ساخت تعیین کننده قدیمی یا جدید بودن خودرو است.

قیمت بیمه بدنه خودرو مدل پایین چقدر است؟

همانطور که بالاتر نیز نوشتیم، تنها به ماشین‌هایی که کمتر از ۲۰ سال از تولید آن‌ها گذشته باشد، بیمه بدنه تعلق می‌گیرد. قیمت بیمه چنین خودروهایی مشخص است؛ اما قیمت بیمه بدنه اتومبیل‌ های مدل پایین نسبت به خودروهای معمولی تفاوت دارد. با توجه به مدل یا سال ساخت، قیمت بیمه بدنه تغییر می‌کند. هرچه ماشین قدیمی‌تر احتمالاَ هزینه بیمه آن بالاتر خواهد بود. برای دستیابی به قیمت دقیق بهتر است با توجه به خودروی خود، باید اقدام به استعلام بیمه بدنه کنید.

اگر حدود ۵ سال از ساخت خودروی شما گذشته باشد، شرکت بیمه مورد نظر شما پرداخت خسارت شما را با ۵ درصد کاهش انجام می‌دهد. این عدد در مورد قطعات ماشین بیشتر نیز صادق است و به عددی حدود ۲۰ یا ۲۵ درصد هم می‌رسد. این شرایط برای همه بیمه‌ها یکسان نیست. به همین دلیل بهتر است، بعد از مقایسه شرکت‌های بیمه، بیمه نامه خود را خریداری کنید.

چه خودروهایی دیگر بیمه بدنه نمی‎‌شوند؟

به صورت کلی،همان‌گونه که بالاتر نوشتیم، خودروهایی که بیست سال از تولید آن‌ها گذشته باشد، دیگر قابل بیمه نیستند. البته در طرح بیمه نکردن ماشین های مدل پایین، عدد ۲۰ برای تمامی برندهای خودرو صدق نمی‌کند و در هر خودرو، قانون مختلفی وجود دارد؛ مثلاً بعضی شرکت‌های بیمه، برخی از خودروهای داخلی را بعد ۱۵ سال یا ۱۰ سال از زمان تولید دیگر بیمه بدنه نمی‌کنند. اگر به دنبال بیمه بدنه ماشین مدل پایین هستید، باید با توجه به برند ماشین خود ماجرای بیمه شدن یا نشدن را پیگیری کنید؛ چونکه ممکن است برای هر ماشین شرایط متفاوت وجود باشد.

لیست ماشین‌هایی که بیمه بدنه نمی‌شوند

شرکت‌های بیمه برخی خودروها را بیمه بدنه نمی‌کنند. در ادامه لیستی از خودروهایی که نمی‌توان برای آن‌ها بیمه بدنه تهیه کرد را آورده‌ایم:

 • پاژن
 • زانتیا
 • پیکان
 • پژو ۲۰۵
 • میتسوبیشی
 • ماشین‌های پروتون
 • کادیلاک و بیوک
 • رنو ۲۱، رنو ۵ و سپند
 • پاترول ۲ و ۴ درب
 • ماشین‌های حمل بار شاکمن
 • پرایدهایی که عمر آن‌ها بیش از ۱۵ سال است
 • اپل کورسا، گلف، ویکتوریا و امگا
 • هونداهای ۴ و ۲ درب
 • خودروهای مخصوص جا به جایی بار (استرالیس)
 • سی‌لو، ریسر، اسپیرو و سایر تولیدات دوو
 • بنزهای واگذار شده در مزایده‌های همگانی ناجا

 

استعلام بیمه بدنه

اگر به دنبال بیمه بدنه ماشین مدل پایین هستید، باید با توجه به برند ماشین خود ماجرای بیمه شدن یا نشدن را پیگیری کنید؛ چونکه ممکن است برای هر ماشین شرایط متفاوت وجود باشد. یک مورد را در ادامه بررسی کرده‌ایم.

قوانین بیمه بدنه خودروهای بالای ۱۵ سال

از آنجایی که کیفیت ساخت تمام خودروها با یکدیگر یکسان نیست، برخی شرکت‌های بیمه قوانین خاصی را برای بیمه بدنه ماشین های مدل پایین در نظر گرفته‌اند. برای مثال خودرو پرایدی که ۱۵ سال از تولید آن گذشته باشد، توسط برخی شرکت‌ها مانند بیمه ایران، بیمه بدنه نخواهند شد. دلیل این موضوع سطح پایین ایمنی و ساخت این خودروی داخلی است که سال‌ها است مردم و کارشناسان به آن معترض هستند؛ احتمالاً آسیب دیدگی شدید این خودرو در تصادفات قوانین ریسک پذیری شرکت‌های بیمه را نقض کرده است.

قوانین بیمه بدنه ماشین بالای ۱۰ سال

تعداد کمی از ماشین های مدل پایین حتی شامل قانون بیمه بدنه ماشین بالای ۱۰ سال هم نمی‌شوند؛ از این بین می‌توان به پیکان و پیکان وانت اشاره کرد. با اینکه بدنه این ماشین‌ها کیفیت مناسبی دارند و در تصادفات آسیب زیادی نمی‌بینند، اما به دلیل توقف خط تولید، قطعات یدکی به سختی پیدا می‌شود که احتمالاً همین موضوع باعث بیمه نشدن این ماشین‌ها بعد ۱۰ سال می‌شود.

۴ شرط مهم برای بیمه بدنه ماشین مدل پایین

اگر شما نیز ماشین‌ قدیمی دارید و به دنبال استفاده از بیمه بدن ماشین مدل پایین هستید، بهتر است قبل از هرچیزی به ۴ نکته مهم دقت کنید:

 1. با توجه به هرسال میزان استهلاک برای خودروی شما در نظر گرفته می‌شود؛
 2. خودروهای بالای ۱۵ و ۲۰ سال ساخت ( باتوجه به برند شان) دیگر قابل بیمه نیستند؛
 3. برای ماشین‌هایی که کاربری آنها جابجایی بار است، در بیشتر شرکت‌های بیمه، بیمه بدنه انجام نمی شود.
 4. ماشین‌هایی که دیگر قطعات و لوازم آن‌ها پیدا نمی‌شود، امکان خرید بیمه بدنه وجود ندارد.

برای بیمه بدنه ماشین های عتیقه چه کار کنیم؟

افرادی که دارای کلکسیون ماشین های قدیمی در ایران هستند، بهتر است به دنبال بیمه‌هایی تحت عنوان بیمه اموال باشند که در خارج از کشور بسیار نیز رواج دارد. مشکل این نوع بیمه هزینه بسیار بالای آن است؛ اما اگر ماشین عتیقه‌ای دارید که از سواری آن لذت می برید، ارزشش را دارد. عتیقه به ماشین‌های بسیار قدیمی مانند کادیلاک گفته می‌شود که برخی افراد خاص مانند کلکسیون دارها علاقه به استفاده و نگهداری از آن‌ها را دارند.

 

برای بیمه بدنه ماشین های عتیقه باید از بیمه اموال استفاده کرد

برای بیمه بدنه ماشین های عتیقه باید از بیمه اموال استفاده کرد

اتومبیل‌هایی که دیگر بیمه بدنه ماشین مدل پایین برای آنها کارایی ندارد!

خودروهای های زیر به هیچ عنوان توسط هیچ شرکت بیمه‌ای در داخل ایران بیمه نیستند و بهتر است صاحبین این ماشین‌ها چیزی با عنوان بیمه بدنه خودرو مدل پایین را به دست فراموشی بسپارند:

 • ماشین پاژن
 • همه ماشین های میتسوبیشی
 • ماشین‌های حمل بار شاکمن
 • ماشین‌های پروتون
 • ماشین های قدیمی کادیلاک و بیوک
 • خودروهای سی لو، ریسر، اسپیرو و دیگر تولیدات دوو
 • ماشین زانتیا
 • پژو دویست و پنج ۲۰۵

 

 • پرایدهای بالای ۱۵ سال تولید
 • خودروهای مخصوص جابجایی بار با عنوان استرالیس
 • سپند، رنو ۲۱ و رنو ۵
 • اپل کورسا، گلف یا گل، ویکتوریا و امگا
 • پاترول های ۲ در و ۴ در

 

 • آکورد و سیویک ( هونداهای ۴ در و ۲ در)
 • همه مدل‌های ماشین پیکان
 • بنزهایی که ناجا بوسیله مزایده های همگانی آنها را واگذار کرده
 • قیمت بیمه بدنه زانتیا

  زانیتا دیگر بیمه بدنه نمی‌شود. این جمله برای کسانی که زانتیا دارند، یک جمله عادی است؛ اما برای صاحبین ماشین‌های دیگر ممکن است کمی عجیب به نظر برسد. برویم به سراغ این موضوع که چرا زانتیا بیمه بدنه نمی‌شود؟ زانتیا یک خودروی قدیمی اما در عین حال بسیار با کیفیت است؛ سیتروئن این ماشین را به حدی عالی ساخته است که همچنان تعدادی از هم‌وطنان ما، آن را به برخی خودروهای داخلی ترجیه می‌دهند.

   

  متأسفانه دیگر قطعات یدکی این ماشین پرطرفدار دیگر در بازار موجود نیست و احتمالاً همین موضوع باعث شده بیمه بدنه زانتیا دیگر غیر فعال شود. به هر حال، افرادی که خودروی زانیتا دارند دیگر نمی‌توانند از بیمه بدنه اتومبیل مدل پایین استفاده کنند؛ دلیل این مسئله هم قرارگیری این ماشین در ردیف خودروی اسقاطی است.

با سوار شدن ماشین های قدیمی قید بیمه بدنه را باید بزنید!

در این مقاله به صورت جامع در مورد شرایط و قیمت بیمه بدنه ماشین مدل پایین صحبت کردیم. به هر حال، اگر همچنان علاقه‌مند به سوار شدن ماشین های قدیمی هستید، بهتر است قید چیزی به اسم بیمه بدنه را بزنید. البته شما می‌توانید از طریق صفحه  اقدام به خرید بیمه بدنه کنید. به هر حال، شاید خودروی شما تحت پوشش یک شرکت قرار بگیرد. همچنین در بخش کامنت می‌توانید پرسش‌های خود را بنویسید تا کارشناسان بیمه دات کام به آن‌ها تا حد ممکن و در سریع‌ترین زمان پاسخ دهند.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
در صورت خسارات شدید به خودرو پوشش ایاب و ذهاب هزینه رفت و آمد شما را پرداخت می‌کند.
۱۷ آذر ۱۴۰۲ / مقالات بیمه بدنه

پوشش های بیمه بدنه اصلی و اضافی چه مواردی را شامل می‌شود؟

پوشش بیمه بدنه به دو بخش اصلی و اضافی تقسیم می‌شود. در صورتی که حادثه‌ای از قبیل سرقت خودرو، آتش سوزی، یا آسیب به بدنه ماشین وارد شود بیمه بدنه این خسارات را جبران می‌کند. برای اطلاعات جامع این مقاله را بخوانید.

فرق بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه
۲۰ آبان ۱۴۰۲ / مقالات بیمه شخص ثالث / مقالات بیمه بدنه

بیمه ثالث یا بدنه؛ کدام بهتر است؟ بررسی تفاوت‌ های بیمه بدنه و بیمه شخص ثالث

بیمه شخص ثالث بهتر است یا بیمه بدنه؟ تفاوت‌ های بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه باعث شده که این دو مکمل یکدیگر باشند. برای اطلاعات بیشتر این مقاله را بخوانید.

ورود به سیستم سامانه سنهاب بیمه مرکزی
۱۷ آبان ۱۴۰۲ / مقالات بیمه بدنه / اطلاعات بیمه ای / مقالات بیمه شخص ثالث

سامانه سنهاب چیست؟ آموزش و راهنمای کامل سامانه بیمه مرکزی

در مقاله سنهاب چیست،​​ به آموزش سامانه بیمه مرکزی ​و نحوه استعلام بیمه شخص ثالث و بدنه ماشین می‌پردازیم. برای آشنایی با امکانات این سامانه، کلیک کنید.​

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
person
نویسنده بیمه
۰۶ آبان ۱۴۰۲

سلام… وقت بخیر. این که نوشته خوروهایی که بیشتر از ۱۵ یا ۲۰ سال از سال ساخت آنها گذشته باشه بیمه بدنه نمیشوند در مورد بارکش و سواری یکسان است؟ و اینکه اگر خورویی سال ساخت آن سال ۸۰ باشه و تا الان بیمه بدنه داشته و امسال مراجعه کنه برای تمدید آیا بیمه بدنه اش قابل تمدید است یا چون بیشتر از ۲۰ سال است ممکن نیست. این ۱۵ سال یا ۲۰ سال مشمول خودروهایی است که جدید میخوان بیمه بدنه بگیرند یا برای تمدید هم صدق میکند؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۷ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  این موضوع برای تمدید بیمه نامه هم صادق است.

person
مسعود
۰۳ آبان ۱۴۰۲

سلام کسی هست راهنمایی کنه واقعا گرفتار شدم ممنون. من نیسان دارم مدل ۸۵ بیمه بدنه دارم و تصادف کردم ماشین داغون شده حالا بیمه بدنه میخاد خسارت رو بده میگه پوسیدگی ماشین زیاده واستحلاک رو حساب کردن میگه ۵۰ درصد میدم یعنی من ماشینم رو ۳۰۰
میلیون بیمه کردم حذف فرانشیز هم پرداخت کردم. این چجوری حساب میکنن. مدل نیسان ۸۵ هست ولی خیلی بهش رسیدم روز اول عکس گرفتن و بازدید کردن حرفی از فرسودگی و پوسیدگی اتاق نبوده الان نمیدونم شکایت کنم بهتره یا نه چیکار کنم ماشینم ۱۴۰یا۱۵۰ تومن خرج داره

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۳ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  لطفا با شماره ۰۲۱۴۳۷۲ تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

person
میلاد
۲۰ شهریور ۱۴۰۲

سلام
خورو آردی مدل ۸۵ کاملا تمیز هم از نظر ظاهر و هم از نظر فنی.
آیا بیمه معلم بیمه بدنه میکنه؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۰ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  باید با بیمه معلم صحبت نمایید و درخواست دهید از خودرو بازدید کنند.

person
دانایی فر
۱۹ شهریور ۱۴۰۲

باسلام
روآسال مدل ۸۸ بیمه ی بدنه می شود.

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۹ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  سن خودروی شما ۱۴ سال است و می توانید برای آن بیمه بدنه را خریداری نمایید.

person
رحیمی
۰۲ شهریور ۱۴۰۲

سلام.ام وی ام ۱۱۰ سه سیلندر مدل ۸۵ رو میشه بیمه بدنه کنم؟کدوم شرکت بیمه؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۴ شهریور ۱۴۰۲

  سلام. لطفا با مشاوران بیمه دات کام به صورت تلفنی تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

person
آرش
۱۸ مرداد ۱۴۰۲

سلام. وقت بخیر
سمند ایکس ۷ مدل ۸۱ دارم که تا الان بیمه بدنه داشته. امکان تمدید بیمه بدنه برای امسال هم هست؟
ممنونم

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۱ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. بله منتها احتمال افزایش حق بیمه وجود دارد.

person
هنرمند
۱۷ تیر ۱۴۰۲

سلام
من خودرو پراید مدل ۸۶ دارم، البته سال ۱۴۰۰ اون رو بیمه بدنه کردم و دو بار هم خسارت گرفتم، الان سال ۱۴۰۲ میتونم بیمه بدنه کنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۷ تیر ۱۴۰۲

  سلام. بله می توانید.

person
فراهانی
۲۷ فروردین ۱۴۰۲

سلام شرکت بیمه ای هست که ریو مدل۸۹ را بیمه کند

person
راننده
۱۴ فروردین ۱۴۰۲

سلام کامیون های برند ایویکو(کشنده) تا چه مدلی بیمه بدنه میشوند؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۴ فروردین ۱۴۰۲

  سلام. اگر دسته ماشین‌های فرسوده قرار نگیرند می توان از بیمه بدنه استفاده کرد.

person
حسن
۲۵ اسفند ۱۴۰۱

سلام یه پراید ۸۵ دارم زدم به گارد ریل بیمه ملت هست و آهرین بار بیمه بدنرو برای یه آیینه پژو پارس استفاده کردم خسارت ماشینو چند درصدشو بیمه میده؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۶ اسفند ۱۴۰۱

  سلام. بیمه خسارت شما پرداخت می‌کند.

person
معصومه
۱۸ بهمن ۱۴۰۱

سلام بیمه ماشین صفر کی میاد؟ من ۳ روزه بیمه بدنه کوییک صفر خریدم هنوز به دستم نرسیده

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۹ بهمن ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز. لطفا از کارگزاری ایی که بیمه را خریداری کرده‌اید سوال بفرمایید.

person
ثریا
۱۸ بهمن ۱۴۰۱

سلام خسته نباشید. تخفیف بیمه بدنه خودرو صفر بیمه ایران تا چند ماه معتبره؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۹ بهمن ۱۴۰۱

  سلام. لطفا از بیمه ایران سوال بفرمایید.

person
حسن قاسمی
۱۸ بهمن ۱۴۰۱

سلام. برای نیسان قانون بیمه بدنه خودرو تا چه مدلی است؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۹ بهمن ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز. اگر ۱۵ تا ۲۰ سال از تولید خودرو گذشته باشد بیمه بدنه به آن تعلق نمی گیرد.

person
فرزاد 89
۱۸ بهمن ۱۴۰۱

سلام خسته نباشید. برای ماشین وارداتی، ماشین تا چه مدلی بیمه میشه؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۹ بهمن ۱۴۰۱

  سلام تمام وسایل نقلیه موتوری بیمه نامه بدنه دریافت می کنند. تنها در صورتی که مدل ماشین پایین باشد و جز شروط بیمه نامه بدنه نباشد ممکن است بیمه نامه بدنه دریافت نکند.

person
محمد
۱۰ دی ۱۴۰۱

با سلام بنده ی پژو ۲۰۶مدل ۸۲ دارم.تیپ دو ،سال ۱۴۰۱ بیمه بدنه کردم و ازش یک بار استفاده کردم،سال بعد میتونم تمدید کنم.

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۴ دی ۱۴۰۱

  سلام محمد عزیز
  درصورت استفاده از پوشش های اصلی بیمه بدنه ایشان تخفیفات صفر میگردد ولی موردی برای تمدید وجود ندارد

   person
   امیرحسین
   ۲۳ دی ۱۴۰۱

   سلام پراید ۸۰ هم بیمه بدنه میشه

    person
    کارشناس بیمه
    ۲۴ دی ۱۴۰۱

    سلام خیر اگر هم شود شرایط سختی دارد و هزینه بالایی باید بپردازید.

person
جواد
۱۹ آذر ۱۴۰۱

سلام من زانتیای مدل ۱۳۸۷ دارم میخوام بیمه بدنه کنم
آیا میشه؟
ممنون

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۰ آذر ۱۴۰۱

  سلام خیر اما اگر هم بشود به سختی و هزینه بالایی دارد.

person
پیام
۰۳ آبان ۱۴۰۱

سلام در رابطه با پاترول ۷۸ که بیمه بدنه نمیشه، آیا بیمه سرقت هم نمیشه؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۳ آبان ۱۴۰۱

  سلام بیمه سرقت جزئی از بیمه بدنه است.

person
ماهور
۲۳ شهریور ۱۴۰۱

سلام شرایط بیمه بدنه ماشین مدل پایین فقط به سال ساخت آن بستگی دارد؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۴ شهریور ۱۴۰۱

  سلام یکی از موارد مهم سال ساخت است.

   person
   صامان
   ۰۱ تیر ۱۴۰۲

   سلام من یه پرشیا ۸۱دارم آیا بیمه بدنه میشه؟

    person
    کارشناس بیمه
    ۰۸ تیر ۱۴۰۲

    کاربر گرامی.
    با توجه به سال ساخت خودروی شما، می‌توانید امسال هم برای ماشینتان بیمه بدنه تهیه کنید؛ اما احتمالاً برای سال های آینده به توافق ویژه با شرکت های بیمه نیاز داشته باشید. چون سن خودروی شما بیشتر از ۲۰ سال خواهد شد.

person
مهین
۰۸ شهریور ۱۴۰۱

سلام شوهرم پراید مدل ۸۳داره آیا بیمه بدنه بهش تعلق میگیره

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۹ شهریور ۱۴۰۱

  سلام بله ولی قیمت بالا

person
مستوران
۰۵ شهریور ۱۴۰۱

سلام در مدل های قدیمی، چه ماشین هایی بیمه بدنه نمی شوند؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۶ شهریور ۱۴۰۱

  سلام خودروهای بیش از حدود ۱۵ سال بیمه نمی شوند.

person
نوید
۰۷ تیر ۱۴۰۱

من یه زانتیا قدیمی دارم سوالم در مورد این بودش که چه ماشینهایی بیمه نمی شوند؟ زانتیا هم جز این ماشینا میشه؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۸ تیر ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، زانتیای قدیمی بله

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید