۲۴ بهمن ۱۴۰۲

جدول تعهدات بیمه تکمیلی دانا ۱۴۰۲

بیمه درمان تکمیلی یکی از محصولات شرکت بیمه دانا است که به صورت گروهی برای کارکنان سازمان‌ها و شرکت‌های خصوصی و دولتی ارائه می‌شود. بیمه درمان تکمیلی، در دسته رشته بیمه‌های اشخاص قرار می‌گیرد. بیمه‌نامه‌های تکمیلی یک راهکار مناسب برای جبران هزینه‌های درمانی هستند. به همین دلیل بسیاری از سازمان‌ها و نهادها مانند فرهنگیان، صندوق بیمه هنر و دیگر شرکت‌ها و ارگان‌ها نیز برای پوشش بیمه درمانی کارکنان خود از بیمه دانا استفاده می‌کنند. در ادامه این مقاله قصد داریم جدول تعهدات بیمه تکمیلی دانا را برای شما شرح دهیم و در مورد این بیمه‌نامه اطلاعاتی را با شما در میان بگذاریم. پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

تعهدات و پوشش‌های بیمه تکمیلی دانا

با توجه به این موضوع که بیمه درمان تکمیلی دانا یک بیمه‌نامه گروهی است، پوشش‌ها و سقف تعهدات بیمه‌نامه به قرارداد سازمان‌ها با شرکت بیمه بستگی دارد. بنابراین سقف پوشش‌ها با توجه به حق بیمه و تعداد افراد بیمه‌شده در سازمان مربوطه مشخص می‌شود. بنابراین اگر می‌خواهید در مورد پوشش‌ها و سقف تعهدات بیمه‌نامه تکمیلی درمان دانا اطلاعات دقیقی به دست آورید، باید از مسئولان سازمان یا شرکت خود در این باره سوال بفرمایید. در جدول زیر می‌توانید تعهدات کلی بیمه تکمیلی دانا را مشاهده کنید.

جدول تعهدات بیمه تکمیلی دانا 1402

اگر می‌خواهید در مورد سقف تعهدات بیمه تکمیلی فرهنگیان و بیمه تکمیلی هنرمندان نیز اطلاعاتی به دست آورید، حتما مقالات مرتبط با آن‌ها را مطالعه کنید.

جزییات بیمه درمان گروهی دانا

شرکت بیمه دانا نیز مانند سایر شرکت‌های بیمه شرایط خاصی را برای بیمه‌نامه تکمیلی خود در نظر گرفته است. در ادامه اطلاعاتی در مورد دوره انتظار، فرانشیز، شرایط سنی و خدمات شرکت بیمه دانا در بیمه تکمیلی درمان را به شما ارائه می‌دهیم.

فرانشیز بیمه درمان تکمیلی دانا

فرانشیز بیمه بخشی از هزینه‌های درمانی است که توسط بیمه‌گزار پرداخت می‌شود. میزان فرانشیز بیمه تکمیلی در بیشتر شرکت‌های بیمه بین ۱۰ تا ۳۰ درصد است. در بیمه تکمیلی دانا میزان فرانشیز با توجه به تعداد افراد بیمه شده تعیین می‌شود. به عبارتی هر چه تعداد بیمه‌شدگان بیشتر باشد میزان فرانشیز بیمه کمتر و در مواردی حذف می‌شود.

دوره انتظار بیمه تکمیلی دانا

در بیمه تکمیلی دانا دوره انتظار نیز مانند فرانشیز به صورت توافقی و براساس تعداد بیمه‌شدگان تعیین می‌شود. با توجه به این موضوع دوره انتظار در بیمه تکمیلی دانا به شرح زیر است:

 • برای گروه‌های ۵۰ تا ۲۵۰ نفر، دوره انتظار زایمان ۹ ماه و دوره انتظار بیماری‌های مزمن ۳ ماه است.
 • برای گروه‌های ۲۶۰ تا ۱۰۰۰ نفر، دور انتظار زایمان ۶ ماه و دوره انتظار بیماری‌های مزمن ۳ ماه است.
 • دوره انتظار در گروه‌های با بیش از ۱۰۰۰ نفر حذف می‌شود.

فرانشیز و دوره انتظار در بیمه تکمیلی دانا با توجه به تعداد بیمه شدگان تعیین می شود.

شرایط سنی در بیمه تکمیلی دانا

برای استفاده از خدمات بیمه تکمیلی دانا باید شرایط سنی در موارد زیر رعایت شده باشد:

 • فرزندان دختر مجرد تا زمان ازدواج یا اشتغال به کار می‌توانند تحت پوشش بیمه تکمیلی دانا قرار بگیرند.
 • فرزندان دختر مطلقه تا زمان رجوع یا ازدواج مجدد به شرط عدم اشتغال تحت پوشش قرار می‌گیرند.
 • فرزندان پسر مجرد حداکثر تا سن ۱۸ سال تمام و در صورت اشتغال به تحصیل با ارائه گواهی تحصیلی تا سن ۲۰ سال تحت پوشش قرار می‌گیرند. در مورد دانشجویان دکتری حداکثر سن برای برخورداری از پوشش بیمه ۲۶ سال تمام است.
 • نوزادان از بدو تولد تحت پوشش قرار می‌گیرند. (باید ظرف مدت یک ماه تصویر شناسنامه نوزاد برای صدور الحاقیه به یکی از شعب بیمه دانا تحویل داده شود)
 • فرزندان معلول جسمی و ذهنی بیمه‌شدگان بدون شرایط سنی تحت پوشش قرار می‌گیرند.
 • سایر بیمه‌شدگان حداکثر تا سن ۶۰ سالگی تحت پوشش قرار می‌گیرند.
 • شرکت بیمه دانا بیمه‌شدگان بالای ۶۰ سال تا ۷۰ سال تمام را با ۵۰ درصد و افراد بالای ۷۰ سال را با ۱۰۰ درصد افزایش حق بیمه تحت پوشش قرار می‌دهد.

خدمات بیمه تکمیلی دانا

شرکت بیمه دانا در کنار خدمات اصلی خود، یک سری خدمات تکمیلی را نیز برای بیمه‌گزاران در نظر گرفته است. در ادامه این خدمات را شرح می‌دهیم.

سیستم مشاوره و ارجاع

سیستم مشاوره و ارجاع با اهداف زیر طراحی شده است:

 • اطلاع از مفاد قرارداد
 • ارائه راهنمایی‌های اختصاصی به بیمه‌شدگان
 • ارائه اطلاعات مورد نیاز بیمه‌شدگان در مورد امکانات مراکز درمانی طرف قرارداد
 • کاهش هزینه‌ها
 • جلوگیری از اتلاف وقت بیمه‌شدگان

بیمه‌گزاران می‌توانند در ساعات اداری از طریق تماس تلفنی اطلاعات مورد نیاز خود را از این سیستم دریافت نمایند.

سرویس آنکال ۲۴ ساعته پزشکان

پزشکان معتمد بیمه دانا برای ارائه مشاوره‌های درمانی مورد نیاز بیماران و انجام هماهنگی‌های لازم برای بستری شدن در مراکز طرف قرارداد با بیمه دانا، به صورت شبانه روزی آماده خدمت‌رسانی به بیمه‌گزاران هستند.

کارت طلایی درمان

کارت طلایی درمان یکی دیگر از خدمات شرکت بیمه دانا به بیمه‌شدگان است. با ارائه این کارت در هر ساعت از شبانه‌روز امکان برخورداری از خدمات بستری بدون محدودیت در سقف تعهدات، پرداخت فرانشیز و هزینه‌های خارج از تعهد، در دسترس بیمه‌گزاران قرار می‌گیرد. کارت طلایی درمان بیمه دانا در کلیه مراکز درمانی طرف قرارداد دارای اعتبار است.

دریافت خسارت از بیمه تکمیلی دانا

بیمه‌گزاران می‌توانند به دو صورت از خدمات درمانی بیمه تکمیلی دانا استفاده نمایند.

۱. مراجعه به مراکز درمانی طرف قرارداد با بیمه دانا

بیمه‌گزاران با ارائه معرفی‌نامه می‌توانند از خدمات درمانی بیمه تکمیلی دانا استفاده نمایند. برای دریافت معرفی‌نامه می‌توانید به یکی از شعب بیمه دانا مراجعه کرده و معرفی‌نامه را دریافت نمایید. شرکت بیمه دانا امکان دریافت آنلاین معرفی‌نامه را از طریق سامانه پذیرش الکترونیکی درمان نیز در دسترس بیمه‌گزاران قرار داده است.

لازم به ذکر است در شرایطی که بیمارستان‌های طرف قرارداد بیمه دانا با شرکت بیمه‌گر پایه قرارداد نداشته باشند، بیمه‌گزار باید فرانشیز و سهم بیمه پایه را خودش پرداخت نماید.

۲. مراجعه به مراکز درمانی غیر طرف قرارداد

در صورتی که بیمه‌گزاران برای دریافت خدمات درمانی به مراکز درمانی غیر طرف قرارداد بیمه دانا مراجعه نمایند، باید تمام هزینه‌ها را پرداخت کنند. سپس با ارائه مدارک لازم و بعد از دریافت سهم بیمه‌گر پایه برای دریافت هزینه درمان به یکی از شعب بیمه دانا مراجعه نمایند.

مدارک لازم برای صدور معرفی‌نامه بیمه درمان تکمیلی دانا

بیمه‌گزاران برای دریافت معرفی‌نامه درمانی باید مدارک زیر را ارائه دهند:

 • کارت معتبر بیمه دانا یا معرفی‌نامه بیمه‌گزار
 • گواهی پزشک معالج در خصوص نوع بیماری یا جراحی مورد نیاز
 • تصویر دفترچه بیمه بیمار و بیمه‌شده اصلی
 • اصل شناسنامه فرزندان دختر بالای ۱۷ سال و مطلقه
 • گواهی اشتغال به تحصیل برای فرزندان پسر بالای ۲۲ سال تا ۲۵ سال

مدارک مورد نیاز برای دریافت خسارت از بیمه تکمیلی دانا

برای دریافت خسارت از بیمه تکمیلی دانا ارائه مدارک زیر الزامی است:

 • کپی برابر اصل شده تمام مدارک درمانی
 • کپی چک دریافتی از بیمه‌گر پایه یا تاییدیه پرداخت وجه به حساب بیمه‌شده توسط بیمه‌گر پایه
 • کپی شناسنامه و دفترچه درمانی بیمار
 • کپی کارت درمان بیمار

همه چیز در مورد بیمه تکمیلی دانا

شرکت بیمه دانا علاوه بر خدمات ارائه داده شده در بیمه‌نامه تکمیلی خود، امکان دسترسی به آخرین اطلاعات وضعیت درمانی را نیز برای بیمه‌گزاران و بیمه‌شدگان فراهم کرده است. بیمه‌گزاران و بیمه‌شدگان می‌توانند به سامانه استعلام درمان بیمه دانا مراجعه کنند و با وارد کردن کدملی و سال تولد افراد خانواده اطلاعاتی مانند افراد تحت تکفل، معرفی‌نامه، خسارات بیمارستانی و پاراکلینکی را دریافت نمایند. در این مقاله در مورد بیمه تکمیلی دانا با شما صحبت کردیم در صورتی که در مورد جدول تعهدات بیمه تکمیلی دانا و شرایط این بیمه‌نامه سوال یا ابهامی داشتید، از قسمت نظرات این مقاله با ما در ارتباط باشید.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
person
علی
۱۹ فروردین ۱۴۰۳

بنده فاکتور و مستندات دادن مصنوعی رو تحویل بیمه دانا داده ام، ولی در زیرگروه خدمات دندان پزشکی غیر از دندان مصنوعی لحاظ گردیده است تا شاما تعرفه کمتری گردد.
علی رغم اینکه ماهانه حق بیمه تکمیلی سه نفر را پرداخت میکنم، اما پاسخگویی و تعرفه گذاری سلیقه ای و به ضرر مشتری انجام میگیرد. (تجربه شخصی با این بیمه)

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۹ فروردین ۱۴۰۳

  سلام دوست عزیز
  ممنون از این که تجربه خود را با ما در میان گذاشتید.

person
بازنشسته مخابرات منطقه تهران
۱۸ اسفند ۱۴۰۲

متأسفانه بیش از ۲ ماه است که بیمه دانا شعبه چهاردانگه جاده تهران ساوه فاکتورهایی مخابرات را تحویل نمی گیرد و قبول نمی کند چرا؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۹ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  از طریق بیمه مرکزی یا یکی از شعب بیمه دانا به صورت حضوری این موضوع را پیگیری کنید.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید