01 بهمن 1401

حق بیمه تامین اجتماعی چیست و چگونه محاسبه می شود؟(آپدیت 1401)

اگر به فیش حقوقی خود توجه کنید، درمی‌یابید که هر ماه مبلغی به عنوان حق بیمه تامین اجتماعی از حساب‌تان کسر می‌شود. حال این سوال برای شما پیش می‌آید که این حق بیمه چیست و به چه منظور از حساب شما کسر می‌گردد؟ فرمول و مبنای محاسبه حق بیمه سازمان تامین اجتماعی چیست؟

آیا شما فقط ملزم به پرداخت مبلغی برای بیمه هستید؟ آیا کارفرما نیز مسئول پرداخت آن نیز می‌باشد؟ این سوالات به علاوه بسیاری از ابهامات دیگری که ممکن است برای شما در این زمینه پیش بیاید، تنها با شناخت ماهیت حق بیمه تامین اجتماعی قابل پاسخ‌گویی هستند. بنابراین اول با حق بیمه آشنا شده و سپس به پاسخ‌گویی سوالات متداولی که ممکن است به ذهن خطور کند، می‌پردازیم.

حق بیمه چیست؟

طبق ماده ۲ قانون بیمه سازمان تامین اجتماعی، حق بیمه در واقع مبلغی است که برای استفاده از مزایای بیمه، ماهیانه به سازمان بیمه مربوطه پرداخت می‌شود. لازم به ذکر است که شما به تنهایی این مبلغ را نمی‌پردازید، بلکه قسمتی از آن توسط کارفرما پرداخت می‌شود.

در واقع هر کارمند یا به بیان بهتر کارگر باید ۳۰ درصد حقوق خود را به عنوان حق بیمه به سازمان تامین اجتماعی پرداخت کند، اما این ۳۰ درصد بین فرد بیمه شده و کارفرما تقسیم می‌شود؛ به گونه‌ای که فرد بیمه شده تنها ۷ درصد از ۳۰ درصد حقوق، و مابقی آن که ۲۳ درصد حقوق است، توسط کارفرما به بیمه پرداخت می‌شود.

از نظر قانون، مسئول پرداخت بیمه، کارفرما است. بنابراین در صورتی که کارفرما حق بیمه را در زمان تعیین شده به سازمان بیمه پرداخت نکند، مشمول جریمه خواهد شد. کارفرما علاوه بر به دوش کشیدن مسئولیت پرداخت حق بیمه، باید یک نسخه از لیست حقوق کارکنان خود، به همراه لیست حق بیمه خود و کارکنانش را به اداره تامین اجتماعی ارائه دهد.

برای چه پرداخت‌هایی در حقوق باید حق بیمه بپردازیم؟

حال سوال پیش می‌آید که آیا حق بیمه فقط به صورت ثابت از حقوق ثابت ما کسر می‌شود یا دستمزدهای اضافی مانند اضافه‌کاری، پاداش، حق حضور در جلسه و… نیز در مقدار حق بیمه تاثیر دارند؟ در جواب باید گفت که میزان حق بیمه تامین اجتماعی در بیش‌تر مزایای حقوقی ما تاثیر دارد و به نسبت افزایش می‌یابد. در واقع ما از کارفرما دو نوع مزایا دریافت می‌کنیم و از هر کدام سهم حق بیمه خود را به سازمان بیمه می‌پردازیم. این دو نوع مزایا عبارت‌اند از:

مزایای مستمر حقوق

مزایای مستمر در واقع حقوقی است که ما به صورت ثابت از کارفرما دریافت می‌کنیم. علاوه بر حقوق ثابت خود، مزایای دیگری هستند که به صورت ثابت هر ماه به ما پرداخت می‌شوند که آن‌ها نیز در دسته مزایای مستمر قرار می‌گیرند. این مزایا که معمولا مشمول حق بیمه می‌شوند عبارت‌اند از:

 • حق اولاد
 • حق مسکن
 • محل خدمت
 • نوبت کاری
 • کشیک
 • حق ایاب و ذهاب، جذب
 • شرایط فوق العاده آب و هوا

مزایای غیر مستمر حقوق

مزایای غیر مستمر حقوق برعکس مزایای مستمر، روال پرداختی ثابتی ندارند و بستگی به شرایط و فعالیت‌های کارکنان، به آن‌ها پرداخت شود. این پرداخت‌ها ممکن است چند ماه یکبار و یا حتی سالی یک بار به حساب کارکنان واریز شود که معمولا مشمول حق بیمه می‌شوند. این مزایا عبارت‌اند از:

 • اضافه کاری
 • پاداش آخر سال
 • پاداش انجام یک کار
 • عیدی
 • خسارت اخراج
 • بازخرید خدمت
 • هزینه تهیه لباس
 • هزینه مسافرت‌های کاری

برای پاسخ به سوال سهم کارفرما در حق بیمه پرداختی به سازمان تامین اجتماعی چه میزان است، باید گفت که 23 درصد از حقوق کارگر است.

حق بیمه شامل چه مزایایی نمی‌شود؟

در میان این مزایا و حقوق‌ها، تعدادی مزایا وجود دارند که نیازی به پرداخت حق بیمه سازمان تامین اجتماعی برای کارکنان و کارفرما ندارند. این مزایا که شامل حق بیمه نمی‌شوند در موارد زیر خلاصه می‌شوند:

 • عیدی
 • بازخرید مرخصی
 • حق شیر
 • حق التضمین
 • خسارت اخراج و سنوات پایان کار
 • هزینه سفر و ماموریت
 • پاداش نهضت سوادآموزی
 • پاداش مربوط به افزایش تولیدات

در چه شرایطی کارفرما می‌تواند از حقوق کارکنان خود برداشت کند؟

اکنون بعد از پی بردن به نحوه برداشت حق بیمه توسط کارفرما، این سوال برای‌مان پیش می‌آید که آیا کارفرما به راحتی می‌تواند به حقوق کارکنان دسترسی داشته باشد و هیچ محدودیتی برای آن‌ها وجود ندارد؟ در جواب باید گفت که قانون برای حقوق کارکنان ارزش بسیاری قائل است و به کارفرما فقط در موارد خاصی اجازه برداشت از حقوق کارکنان خود را می‌دهد. این موارد عبارت‌اند از:

 • مالیات و حق بیمه
 • پرداخت اقساط وام کارکنان
 • در صورتی که در محاسبات حقوق کارکنان اشتباهی صورت گرفته باشد
 • دریافت اجاره بهای خانه سازمانی
 • دریافت مبلغ تعهد شده کارکنان بابت اجناس دریافتی از شرکت
 • مواردی که بر اساس رای دادگاه، اجازه برداشت وجه به کارفرما داده شده باشد.

چرا حق بیمه را پرداخت می‌کنیم؟

همان‌طور که می‌دانید، لغت بیمه در زبان فارسی از ریشه بیم و ترس گرفته شده‌است. بنابراین هدف بیمه، ایجاد آرامش و برطرف کردن نگرانی‌ها است. از آن جا که هیچ کس در زندگی خود توانایی پیش بینی آن را ندارد که تا چه زمانی می‌تواند کار و فعالیت کند و یا چه زمانی و چگونه عمرش پایان می‌یابد، انسان دائم نگران آینده خود و خانواده‌اش است.

از این رو انسان سعی می‌کند که با احتیاط و آینده‌نگری کارهای خود را پیش ببرد.  یکی از بهترین راه‌ها برای پیش‌گیری از ضرر و زیان‌های احتمالی، استفاده از خدمات بیمه است. در واقع ما ماهیانه مبلغی به عنوان حق بیمه تامین اجتماعی پرداخت می‌کنیم تا در صورت بروز حادثه، از کار افتادگی و یا بازنشستگی، بیمه خسارات ما را تا حدودی جبران کند.در حال حاضر، امکان پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی نسبت به گذشته بسیار راحت شده است.

چند نوع بیمه وجود دارد؟ مزایای آن‌ها چیست؟

به طور کلی، بیمه به سه دسته کلی تقسیم می‌شوند که هر کدام ویژگی‌ها و مزایای خاص خود را دارند و برای هدف خاصی مورد استفاده قرار می‌گیرند. مهم‌ترین ویژگی‌ها و مزایای این سه دسته بیمه عبارت‌اند از:

بیمه اشخاص

بیمه اشخاص از مهم‌ترین انواع بیمه به شمار می‌رود که اغلب حوادث، بیماری‌ها، از کار افتادگی و در کل تمام حوادثی که امکان وقوع آن وجود دارد را پوشش می‌دهد. هدف تعیین حق بیمه سازمان تامین اجتماعی برای حمایت از افراد هنگام بروز مشکلات مالی پس از یک اتفاق ناگوار است. این بیمه به چهاد دسته تقسیم می‌شود:

 • بیمه عمر: پوشش‌های اصلی این بیمه، مستمری دوران بازنشستگی و فوت بیمه‌گذار است.
 • بیمه حوادث: حوادثی که منجر به آسیب جسمی فرد می‌شود را تحت پوشش خود قرار می‌دهد.
 • بیمه‌نامه درمان: از معروف‌ترین انواع بیمه است که فقط به صورت خانوادگی ارائه می‌شود و با شعار “بیمار تنها باید دغدغه بیماری خود را داشته باشد، نه چیز دیگر” فعالیت می‌کند. مطالعه مقاله انواع بیمه درمان پیشنهاد می‌شود.
 • بیمه مسافرتی: این نوع بیمه، بیمه‌گذار را در برابر حوادث احتمالی سفرهای داخلی و خارجی، تحت پوشش خود قرار می‌دهد.

بیمه اموال

هر فردی با توجه به موقعیت شغلی خود، دارای اموال مختلفی است که هر کدام نیاز به مراقبت و نگهبانی خاصی دارند. این اموال شامل خانه، اتومبیل، پول و سرمایه و بسیاری از موارد مشابه می‌‎شود که هر کدام در معرض خطرات خاصی مانند دزدی، آتش‌سوزی، تصادف و… هستند. بیمه اموال این امکان را برای ما فراهم می‌کند تا در صورت وقوع چنین اتفاقات ناگواری، خسارات وارده به شما تا حدودی جبران شود.

بیمه مسئولیت

این نوع بیمه به منظور تنظیم روابط اجتماعی جامعه و شناخت مسئولیت‌های یکدیگر و تامین امنیت حرفه‌ای مشاغل به وجود آمده است. برای مثال بیمه عملیات ساختمانی که زیر مجموعه بیمه مسئولیت است، زیان‌های مالی و جسمانی در حین عملیات ساختمانی را تحت پوشش خود قرار می‌دهد و بیمه تابلوهای تبلیغاتی خسارات مالی و جانی ناشی از خطرات احتمالی هنگام نصب و نگه‌داری تابلوهای تبلیغاتی را تحت پوشش خود قرار می‌دهد.

بنابراین اگر نگران آینده خود و خانواده محترم‌تان هستید، پیشنهاد می‌کنیم از خدمات با پرداخت حق بیمه مربوطه استفاده کرده تا در صورت بروز یک اتفاق ناگوار، مشکلات مالی نیز به مشکلات موجود اضافه نشود.

البته تامین اجتماعی دارای بیمه‌ عمر است که در این مقاله می‌توانید اطلاعات بیشتری به دست بیاورید.

 خرید حضوری یا خرید اینترنتی بیمه ؟

 اگر خواهان ثبت نام یا خرید بیمه‌نامه‌های مختلف از شرکت‌های بیمه‌ای خصوصی و دولتی  هستید، برای رفاه و آسایش خاطر خود می توانید به صورت حضوری و غیر حضوری نسبت به این مهم اقدامات اولیه بهره‌مندی از مزایا را با پرداخت حق بیمه عملی سازید. برای این منظور هم به صورت حضوری در نمایندگی‌های شرکت‌های بیمه‌ای مختلف و هم به صورت اینترنتی در وب سایت‌های معتبر خرید اینترنتی بیمه نظیر بیمه دات کام قادر به انجام این فرآیند هستید.

وب سایت بیمه دات کام در این زمینه خدمات و مزایای بسیار زیادی را در اختیار شما قرار خواهد داد. به این صورت که شما با ورود به این وب سایت اینترنتی نسبت به خرید، استعلام و مقایسه بیمه مورد نظر خود با سایر بیمه‌های دیگر، جدول محاسبه حق بیمه، هزینه های بیمه و… در بستر اینترنت مطلع می‌گردید. سپس با دید جامع تر و کامل تری دست به خرید بیمه نامه مربوطه بزنید. جدا از صرفه جویی در وقت و انرژی خویش و به هدر نرفتن زمان زیادی ز شما با خرید اینترنتی، شما می‌توانید نسبت به این مزایا و اطلاعات کلی با تماس با کارشناسان بیمه دات کام نیز، پیش از خرید بیمه اطلاعات مفیدی را به دست آورید. اطلاعات بیمه‌ای و راهنمایی‌‌های کارشناسان ما به شما در اخذ تصمیم بهتر و مناسب‌تر کمک می‌کنند.

علاوه بر خرید اینترنتی، سازمان تأمین اجتماعی تمهیداتی را در نظر گرفته است که به کمک آن، می‌توان حق بیمه را هم به صورت اینترنتی پرداخت کرد. برای آشنایی برا مراحل انجام این کار، مطالعه‌ی مقاله‌ی پرداخت بیمه تامین اجتماعی با موبایل را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

خدمات بیمه‌ دات کام در دستان شما

هر یک افراد و اقشار مختلف در هر لباسی با توجه به صنف و شغل خویش می‌توانند از خدمات شرکت های بیمه ای به خوبی استفاده نمایند. رشته بیمه‌هایی نظیر: بیمه آتش سوزی، بیمه کرونا، باربری، اتومبیل و بیمه شخص ثالث، سرقت، حوادث، درمانی- پزشکی، بیمه زندگی و… بخشی از خدمات مختلفی است که در صنعت بیمه در هر یک از شرکت های بیمه ای مختلف ارائه می شود تا شما با توجه به نوع نیاز خود بتوانید از پوشش ها و خدمات بیمه ای مختلف به خوبی بهره لازم را ببرید.

سامانه bimeh.com نیز در راستای ارائه هرچه بهتر خدمات به بیمه‌گزاران در بستر خرید اینترنتی بیمه ایجاد شده است. شما می‌توانید با مراجعه هر یک از این صفحات رشته‌های بیمه‌ای مختلف را خریداری نموده و با پرداخت حق بیمه‌های خود ضمن بهره مندی از پوشش‌های بیمه ای این صنعت بیمه‌، آسودگی خاطر را به خود و خانواده‌تان، سهولت تجربه خرید آنلاین بیمه را در چند دقیقه تجربه نمایید. در نهایت بیمه خریداری شده را رایگان درب منزل تحویل بگیرید.

 • + حق بیمه چیست؟
 • + برای چه پرداخت‌هایی در حقوق باید حق بیمه بپردازیم؟
 • + حق بیمه شامل چه مزایایی نمی‌شود؟
آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
07 فروردین 1402 / اطلاعات بیمه ای

آموزش کامل ثبت نام در سامانه سماح برای سفر به کربلا + معرفی امکانات این سایت

با توجه به حجم گسترده زائران کربلا، ثبت نام در سامانه سماح برای سفر در دوران اربعین اجباری شد. آموزش گام به گام ثبت نام سایت سماح را در این مقاله بخوانید!

06 فروردین 1402 / اطلاعات بیمه ای

بررسی مشخصات فنی و ظاهری شورولت تریل بلیزر ۲۰۲۴

در این مطلب به بررسی مشخصات فنی و ظاهری شورولت تریل بلیزر 2024، مزایا و معایب آن پرداخته ایم؛ برای آشنایی با این خودرو و ویژگی‌های آن، این مقاله را مطالعه کنید.

02 فروردین 1402 / اطلاعات بیمه ای

سوابق بیمه تامین اجتماعی: روش‌های استعلام سابقه تامین اجتماعی در 1401

راهنمای سریع استعلام و مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی به صورت آنلاین

02 فروردین 1402 / اطلاعات بیمه ای

خدمات بیمه تامین اجتماعی شامل چه پوشش‌هایی می‌شود

هر آنچه در مورد خدمات و پوشش‌های بیمه تامین اجتماعی باید بدانید را اینجا بخوانید!

02 فروردین 1402 / اطلاعات بیمه ای

استعلام شماره بیمه تامین اجتماعی به 2 روش حضوری و آنلاین

نحوه استعلام کد بیمه تامین اجتماعی به صورت حضوری و غیر حضوری

02 فروردین 1402 / اطلاعات بیمه ای

سازمان تامین اجتماعی و هرآنچه باید درباره آن بدانید

سازمان تامین اجتماعی چه خدماتی به بیمه شدگان ارائه می‌دهد؟ تعهدات این سازمان را اینجا بخوانید.

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
عقاب لر و لرستان .ایستگاه کشور
09 آبان 1400

ممنون از راهنمایی تون عالی بود فهمیدم پی ب چی .باتشکر عقاب لرستان و خوزستان و بخصوص ایستگاه کشور

  کارشناس بیمه
  09 آبان 1400

  سلام وقت بخیر از توجه تون ممنون

جوان
24 آذر 1400

سلام حق بیمه سه ماه گذشته رو سه روز دیرتر پرداخت کردم، الان قرارداد بیمه من فسخ شده؟

  کارشناس بیمه
  25 آذر 1400

  سلام با توجه به اینکه مهلت پرداخت سه ماهه است باید قرارداد مجددا تنظیم بشه

gh
12 دی 1400

سلام و عرض ادب
تشکر بابت توضیحات ارزنده
طبق قوانین تامین اجتماعی از 30 درصد حق بیمه، چه میزان بابت درمان است و چقدر تعهدات بلندمدت؟
آیا کارفرما اختیار را دارد که بابت درمان با تامین اجتماعی قرارداد نبندد؟
تشکر مجدد

  کارشناس بیمه
  17 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، بیمه اجباری منل بیمه آزاد نیست که درصد آن برای درمان تفکیک بشود و در پاسخ به سوال دومتان باید گفت که نمی تواند.

کاربر
13 دی 1400

سلام.کارفرما گفته مثلا حقوق من xتومان است و بیمه ندارد اما 1ماه بعد بیمه میکند و 7درصد حق بیمه را از xتومان کم میکند و این حقوق رو پرداخت میکند. مزایای مستمر حقوق هم باید به کارگر پرداخت کند یا اختیاری است؟یعنی حقوق xتومان بعد از بیمه شدن باید چیزی به آن باید اضافه شود یا همان میماند؟

  کارشناس بیمه
  16 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، بله هرچقدر حقوق می گیرید باید ۷ درصد آن را کارگر باید بدهد و ۲۳ درصد بقیه را کارفرما میدهد.

شاهانی
15 دی 1400

سلام بهترین روش پرداخت حق بیمه چیست؟

  کارشناس بیمه
  15 دی 1400

  سلام دوست عزیز، سوالتان کمی ابهام برانگیز است. منظورتان را دقیق تر بنویسید. روش پرداخت یا تکنیک های برای پرداخت بهتر و کامل؟

زارع
21 دی 1400

سلام حداکثر سه ماهه میشه پرداخت یا ماهها یا سال بیشتری را یکدفعه میشه پرداخت؟

  کارشناس بیمه
  12 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، در بیمه حرف و مشاغل آزاد و اختیاری میشود یکسال یعنی تا پایان سال را یکجا پرداخت کرد.

Ela
22 دی 1400

سلام وقت بخیر
من پدرم سال ۹۱ فوت کرده و الان متوجه شدم ۵ سال سابقه بیمه داره من تنها بازمانده شون هستم و دخترم و مجرد،درخواست دادم برای مستمری بگیر شدم،ولی رد شده چرا؟

  کارشناس بیمه
  11 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، این مساله می تواند چند دلیل داشته باشد: سه ماه آخر قبل از فوت را سابقه ندارد، شما اشتغال دارید یا بازرس فنی تایید نکرده است. به هر حال، برای دریافت جواب دقیق باید به آن شعبه مراجعه کنید.

  محمدی
  27 بهمن 1401

  سلام
  من حقوقم بدون اضافه کاری 11 تومان ولی لیست بیمه برای من 7تومن رد میشه.چطور میتونم پیگیری کنم

   نویسنده بیمه
   29 بهمن 1401

   سلام دوست عزیز
   به واحد درآمد شعبه مراجعه کنید تا آنها پیگیری کنند

زهرا
27 دی 1400

سلام اگر زیر پنج سال سابقه پرداخت بیمه داشته باشیم آیا می توانیم بعد از چند سال وقفه و عدم پرداخت بیمه ، با احراز سایر شرایط برای بازنشستگی، درخواست بازنشستگی و پرداخت کسری بیمه تا سقف ده سال را داشته باشیم؟

  کارشناس بیمه
  07 بهمن 1400

  سلام بله مقدور است

الین
27 دی 1400

سلام خسته نباشید. من بیمه مشاغل آزاد ۱۴ درصد انتخاب کردم و حق بیمه ۳ ماه پیش پیش دادم و الان دوباره خواستم بیمه رو پرداخت کنم ک برج ۱۲ پرداخت کرده باشم مبلغش ۳۰ تومن کمتر شده دلیل خاصی داره ک کم شده ۳۸۶ تومان بوده الان ۳۵۰ نوشت و پرداخت کردم لطفا جواب بدید ممنون میشم

  کارشناس بیمه
  08 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز ماه اسفند چون ۲۹ روزه است کمتر شده جای نگرانی نیست

سمیه
23 بهمن 1400

با سلام و عرض ادب
بیمه بنده از 1400/10/01 رد شده است همان 30روز لحاظ میشود یا خیر؟
و سوال دیگه اینکه سه سال پی در پی به جای 31روز 30روز کارفرما بیمه یکی از پرسنل را رد کرده هست آیا میشود اقدامی انجام پذیرد یا خیر؟

  کارشناس بیمه
  24 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، بله همان 30 روز در نظر گرفته می شود و در پاسخ به سوال دومتان باید گفت که باید به اداره کار برود و شکایت کند.

الناز
24 بهمن 1400

سلام بیمه عمر متوفی بدون تعیین وارث که فرد متوفی بچه و زن و مادر دارد با اجرای مهریه قابل توقیف است؟

  کارشناس بیمه
  24 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، این سوال حقوقی است و باید از شرکت بیمه و یک وکیل بپرسید.

صدرایی
26 بهمن 1400

سلام کار فرما برای من از اول خدمتم تاشهریور امسال حق بیمه با پرداخت اضافه کاری 110 ساعته پرداخت کرده از شهریور تا به حال اضافه کاری چند نفر محدود از جمله بنده را حذف کرده لذا سقف بیمه من از 16 میلیون به 9 میلیون کاهش پیدا کرده که تاثیر منفی در بازنشستگی عنقریب من دارد چطور می توان قانونی برخورد کرد . البته برای سایر پرداختی های رفاهی سال های قبل هم بیمه پرداخت ننموده اند(از قبیل کارانه رفاهی و… که طبق مطالب مذکور در سایت مشمل بیمه هستند)

  کارشناس بیمه
  27 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، اضافه کار دست خود کارفرما است اما اگر حقوق و مزایا کم کرده باید بروید اداره کار و در آنجا شکایت کنید.

   صدرایی
   03 اسفند 1400

   صمن تشکر از پاسخ تان به استحضار می رساند که اضافه کار بنده در طول دهها سال حالت مستمر و تشویقی داشته آیا نقض آن که باعث کاهش شدید سقف بیمه شده قانونی است؟ به عبارت دیگر کاهش شدید سقف بیمه از نظر بیمه اجتماعی قابل قبول است ؟ با تشکر مجدد

    کارشناس بیمه
    06 اسفند 1400

    سلام دوست عزیز، بله ۰۲ شما هرچه از طرف کارفرما حقوق و اضافه کار می گیرید باید حق بیمه اش کسر شود و اگر کارفرما به شما نداد، ربطی به تامین اجتماعی ندارد.

بدبختی از بدبختان ایران زمین
06 اسفند 1400

با سلام
مادر بنده ۶۱ سال سن و ۷سال سابقه پرداخت بیمه دارد ، میخواستم بپرس حق بیمه ۳ سال ایشان که تا 10سال سابقه برسد چقدر میشود ؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

  کارشناس بیمه
  06 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، حدودا ۴۵ ملیون تومان و با ماهی یک ملیون و دویست هزار تومان بازنشسته میشود.

مسعود
08 اسفند 1400

سلام من بیمه روستایی وعشایر پرداخت می کنم آیا برای مستمر بگیری فرقی بین پرداخت بالاترین سطح با پایین ترین سطح است؟

  کارشناس بیمه
  09 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، پرداختی آنها در یک سطح است.

محمد
20 اسفند 1400

سلام من دریک کارگاه ذوب مس کارمیکنم حقوقم روساعت کاری پرداخت میکنندوطبق قانون اداره کاروهمچنین بیمه روهم طبق ساعت کارپرداخت میکنن برج ۱۰/۱۴۰۰سی روزبرام بیمه ردکردن باحقوق هشت میلیون ولی حقوقی که به من دادن پنج میلیون ایابایدکاری انجام بدم یامشکلی درکارنیست

  کارشناس بیمه
  21 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، اگر سابقه شما کم است، الان لازم نیست کاری بکنید مشکلی ندارد.

زهرا
22 اسفند 1400

سلام من برای بیمه تامین اجتماعی دانشجویان امروز ثبت نام کردم ، برای ۱۲ درصد ، داخل سایت زده بود ماهانه ۳۱۸ تومن باید پرداخت بشه ، بعد الان که وارد بخش پرداخت شدم ، زده حق بیمه ای که باید بپردازم، ۸۵ تومن،
دلیلش چیه ؟

  کارشناس بیمه
  23 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، ۳۱۸ هزار تومان مربوط به یک ماه است شما از اول ماه که درخواست ندادید تا مبلغ ۳۱۸ هزار تومان واریز کنید. شما چند روز بعد از ماه درخواست دادید. برای همین به نسبت درخواست شما حق بیمه از شما دریافت میشود.

  محمد حسین
  13 مرداد 1401

  سابقه بیشتر باشد چطور

   کارشناس بیمه
   21 مرداد 1401

   سلام حق بیمه آزاد براساس ماهیانه پرداخت میشود

صدرایی
24 اسفند 1400

با سلام 6 ماه اول سال 1400 مبلغ 16 میلیون در ماه بیمه رد شده 6 ماه بعدی به علت تغییر مدیریت و کسر اضافه کاری ها حدود 8 میلیون بیمه رد شده در نظر دارم که یک ونیم سال بعد را با اشتغال در محل دیگر بیمه تکمیلی حدود 10 میلیون ( جمعا18 میلیون)رد کنم (1401 تانیمه اول 1402)و با 34 سال خدمت در خواست بازنشستگی کنم در این حالت حقوق بازنشستگی من چگونه محاسبه میشود.برای اینکار لایحه ای لازم است؟ اگر بلی مراحل اقدام را پیشنهاد فرمایید بسیار ممنون میشم.

  کارشناس بیمه
  24 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، ملاک محاسبه بازنشستگی دو سال آخر است ولی به شرطی که دستمزد شما غیر متعارف ارسال نشده باشد.

رضازاده
24 اسفند 1400

سلام. حقوق دریافتی بنده ۱۰ میلیون بوده که با فیش حقوقی یکسان است و الان ۱ روز است بازنشسته شدم. میانگین دریافتی ۲ سال اخرم ۹ میلیون بوده. الان متوجه شدم که کارفرما حقوق ۳میلیون و ۸۰۰ هزار ارسال کرده امسال و میانگین ۲ سال اخر هم ۳/۱۰۰ محاسبه شده در سایت. ایا باید شکایت کنم از کارفرا برای دریافت کامل حقوق بازنشستگی؟

  کارشناس بیمه
  25 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، میتوانی اداره کار شکایت کنید.

کارگر
28 اسفند 1400

با سلام .کارفرمایی ماهی مثلا ۴۰ روز بیمه برای کارگر رد کرده،اما در لیست بیمه ی تامین اجتماعی در قسمت سوابق تلفیقی فقط ۳۰ روز در نظر گرفته میشود.چطور ممکن است؟و چه باید کرد؟

  کارشناس بیمه
  29 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز ماه ۳۰ روز است چطور یک نفر در ماهی که ۳۰ روز است آنوقت ۴۰ روز کار کرده است

علیرضا شعبانی
02 فروردین 1401

با عرض سلام و تبریک سال جدید میخواستم بدونم که تفاوت مبلغ حق بیمه پدر فرزندی با بیمه غیر پدر فرزندی در بیمه کشاورزی به جز بیمه بیکاری در چیه چون حق بیمه من ۲۵۹ تومان و در پدر فرزندی ۱۸۵ تومانه چرا دلیلش چیه ؟ با تشکر

  کارشناس بیمه
  25 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، دلیل اش این است که از کارگاههای پدر و فرزندی ۳ درصد بیمه بیکاری کسر نمیشود ولی از بقیه کارگاهها کسر میشود.

هاشم دیراوی
10 فروردین 1401

سلام دیراوی هستم.وقت بخیر پدر بنده ۱۰سال بیمه دریای داردمتولد ۳۳هست ایا میشه بازنشست شد حقوق گرفت براش در چ حدی میونه باشه.سوال دوم اگر بیمه دریای دوماه رد کنم ایا همین تاریخی ک رد کردم میتونم درمانی استفاده کنم یا تا چندماه.ممنون دوست عزیز؟؟

  کارشناس بیمه
  02 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، ۰۱ اگر ۶۰ سال سن و ۱۰ سال سابقه داشته باشد ده روز بهش مستمری پرداخت میشود.

کارمند خسته
15 فروردین 1401

سلام. من 22 سال سابقه کار دارم و از همون سال اول توی لیست حقوقی مبلغی در قالب فوق العاده از کارفرما دریافت میکردم که مشمول بیمه هست و هر ماه 30 درصد اون رو به تامین اجتماعی پرداخت کردیم. این مبلغ فوق العاده، علاوه بر حداقل مزایای مشمول بیمه بوده. امسال مدیریت عوض شده و حالا برام سوال هست که کارفرمای جدید این اجازه رو داره که فوق العاده ام رو حذف کنه تا مزایای مشمول بیمه برابر حداقل بشه؟ مرسی

  کارشناس بیمه
  04 اردیبهشت 1401

  سلام دست عزیز، خیر طبق قانون حق ندارد این کار را بکند.

زهرا
18 فروردین 1401

بیمه در شرکت هایی که به صورت ساعتی با افراد کار میکنند و حقوق بر اساس ساعت است چگونه محاسبه میشود. با فرض بر اینکه روز 2 ساعت و روزی 10 ساعت کار کند. این بیمه چه میزان به اداره تامین اجتماعی پرداخت خواهد شد؟

  کارشناس بیمه
  18 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، تامین اجتماعی حق بیمه را براساس ساعتی قبول نمیکند حتما باید بصورت روزانه و هرماه ۳۰ روز لیست بیمه ارسال کنید.

  کریمی
  10 آبان 1401

  بیمه ساعتی قبول نمی کند ولی می تواند کار فرما ساعت تبدیل به روز کند بعد برای شما در آن ماه بیمه رد کندمثلا اگر شما ۱۵ ساعت کار کردی ۲ روز در ماه برای شما بیمه رد کند

20 فروردین 1401

سلام خسته نباشید
ببخشید من بیمه مشاغل ازاد دانشجویان درست کردم و یک ماهو نیم پرداخت کردم دیگ نمیتونم بریزم ایا اون یک ماهو نیمه میتونم بگیرم ؟؟؟؟

  کارشناس بیمه
  15 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، خیر.

افسانه بهامین
20 فروردین 1401

سلام من 6ماه قرارداد تامین اجتماعی بستم هرماه ۳۱۸ تومن پرداخت میکردم الان برای فروردین ۱۴۰۱ زده ۵۱۸ تومن .چرا ۲۰۰ تومن گرون شده ,چکار کنم،خانه دار هستم

  کارشناس بیمه
  20 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، متاسفانه این مبلغی است که اعلام کرده اند.

نکیسا
23 فروردین 1401

سلام خسته نباشید. من چند وقت رفتم سرکار کارفرما من بیمه کرده بعد زیر تحت تکلفل پدرم خارج شدم..
بنظرتون مشکلی نیس. میخام بدونم مزایای کدوم بهتر.. حس میکنم کارم اشتباه بوده که خارج شدم. میشه راهنماییم کنید

  کارشناس بیمه
  02 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، شما از ی جا بیشتر نمی توانید بیمه شوید.

شکرالهی
27 فروردین 1401

سلام من شوهرم کارافتاده شده ۱۴سال سابقه دارم اختیاری وتحت پوشش بهزیستی امسال دیگه نمیتونم ۱۴۰۰تومن بریزم سال جدید نریختم تاکی وقت دارم برم اقدام کنم برمستمری وچقدر میدن ودو تا فرزند پسر۲۰ ساله دختر ۲۶ساله مجرد دارم بااین توصیف چقد میدن مزایا هم داره

  کارشناس بیمه
  27 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، اگر از نظر کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی از کار افتاده شده ماهیانه مبلغ چهار ملیون و دویست هزار تومان دریافت میکند.

   شکرالهی
   20 اردیبهشت 1401

   سلام
   همسر من کلا ۱۴ سال سابقه داره و از کمیسیون بالای ۶۶ درصد کار افتاده شده و الان رفتم برای مستمری اقدام کنم شعبه میگه چون بیماری همسر شما زماني بوده که بیمه پرداخت نکردید یعنی ۱۰ سال بین بیمه ما فاصله بوده و بهم گفتن دو ملیونو خورده ای میدن درسته؟ودرتوانم نیست واریز کنم واهمه بدم ب نظر شما چیکار کنم ممنون میشم راهنمایم کنید

    کارشناس بیمه
    20 اردیبهشت 1401

    سلام دوست عزیز، اگر بیماری همسر شما زمانی که بیمه نداشته شروع شده ازکارافتادگی بهش نمیدهند.

    شکرالهی
    03 شهریور 1401

    سلام خسته نباشی همسرم راخواستیم از کار افتاده بکنیم گفتن دوباره باید کمسیون پزشکی شودو ما از طریق اینترنت درخواست نوبت زدیم چ مدت طول میکشه تا ب ما پیامک کن بریم بر کمسیون

     کارشناس بیمه
     05 شهریور 1401

     سلام بستگی به شلوغی و تعداد مراجعات بیمه شدگانی دارد که تو نوبت هستند

  شکرالهی
  22 شهریور 1401

  سلام خسته نباشی پرونده پزشکی ما ب کمسیون ارسال شده از طریق شعبه وب ما پیامک اومده ک نتیجه‌ بررسی شده ب شعبه ارسال شده وما هنوز کمسیون نرفتیم منظورشون یعنی چی والبته سال ۹۶ ب کمسیون رفتیم وامسال گفتن جدید باید باشه کمسیون یعنی چی منظورشون چیه تکلیف ما چی

   نویسنده بیمه
   25 شهریور 1401

   سلام دوست عزیز
   اگر پرونده شما بار گذاری شده و شعبه گفته که پرونده پزشکی شما به کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی ارجاع گردیده باید صبر کنید تا برای شما پیامک بیاید و شما را جهت شرکت در کمیسیون پزشکی دعوت کنند

سارا
29 فروردین 1401

سلام وقت تون بخیر
ببخشید من تازه می خوام منشی یک شرکت آزاد بشم می خواستم بپرسم اگه بگم برام بیمه رد کنه یعنی از حقوققم کم میشه یا جدای از اون هست و مسئولش با خود ریس شرکت هست؟

  کارشناس بیمه
  16 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، مبلغی حدود 30 درصد از حقوق کم می شود. البته خالص دریافتی باید به شما پرداخت شود. خود رئیس شرکت باید شما را بیمه کند.

ارسلان نامی
30 فروردین 1401

سلام ،وقتتون بخیر ،سوال من درباره ی حقوقم در سال جدید با شرایط متاهل ،بدون فرزند با سه سال سابقه در محل کار و ایا حق بیمه اختیاری از حقوق کارگر کسر میشه یانه ؟ چون من بیمه ی اختیاری تامین اجتماعیم ولی پولشو کارفرمام میده ولی از حقوقم کسر میکنه ،ممنون میشم راهنماییم کنین 🙏

  کارشناس بیمه
  17 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، اگر از حقوق شما کسر میکند که باید حق بیمه شما را اجباری و طی لیست بیمه ارسال کند

حسن امیری
02 اردیبهشت 1401

سلام وقت بخیر بنده حدود ۲۷سال و نیم سابقه بیمه دارم (اجباری سربازی مشاغل ازاد) با ۴۸سال سن این ۲/۵سال باقیمانده تا ۳۰ سالرو تا موعد بازنشستگی میخوام از طریق یه کارخونه خصوصی بیمه اجباری رد کنم با پایه حقوق بالاتر آیا امکانش هست بعدا مشکلی پیش نمیاد تا چه اندازه میتونم پایه حقوق رو بالا ببرم با تشکر

  کارشناس بیمه
  21 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، اگر دوسال آخر یک دفعه حق بیمه بالا واریز کنی تامین اجتماعی قبول نمیکند چون دستمزد شما غیر متعارف میشود

معلم
04 اردیبهشت 1401

سلام وقت شما بخیر لطف میکنید در مورد بیمه مدارس غیر انتفاعی راهنمایی کنید
حقوق ۳ تومن تو قرار داد ثبت شده مبلغ ۱۲۰۰۰۰۰ برا بیمه کسر میشه
اصلا نمیدونم چطوری محاسبه میشه تابستون هم باید خودمون بپردازیم

  کارشناس بیمه
  24 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، شما هرچقدر حقوق میگیرید براساس همان هم باید حق بیمه کسر شود ۰۲ به بازرس تامین اجتماعی اطلاع دهید.

محیا
07 اردیبهشت 1401

با سلام.بنده در مهرماه 1390 در یک سازمانی بصورت شرکتی مشغول به کار شدم که تا شهریور 92 فقط برای من 8 ماه بیمه ریختن.میخواستم بدونم بیمه این 14 ماه چقدر میشه تا خودم پرداخت کنم.
باتشکر

  کارشناس بیمه
  03 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، تامین اجتماعی قبول نمیکند که شما واریز کنید سوابق گذشته را که نمیتوانید بخرید

  شهروز
  18 تیر 1401

  سلام وقت بخیر
  آیا بیمه مشاغل آزاد مثلا 12 درصدی ها ، با بیمه های اختیاری 30 درصدی که دارند پرداخت میکنند
  از نظر مبلغ،مستمری که خواهند گرفت در محاسبات ،در آینده فرق دارد ،یا خیر ،اگر فرقی دارد ،خواهشا توضیح دهید،،،،،ممنون از راهنمایی های شما

   کارشناس بیمه
   19 تیر 1401

   سلام دوست عزیز، بله اما سوالتان را دقیق تر مطرح کنید.

محسن
11 اردیبهشت 1401

با سلام
آیا پاداش ثابت و مستمر سال گذشته که مشمول بیمه و مالیات نیز بوده است را اگر در سال جدید طبق افزایش حقوق افزایش ندهیم و یا کسر یا حذف کنیم مشمول جرییمه بیمه میشویم؟

  کارشناس بیمه
  09 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، اگر منل گذشته مستمر پرداخت شود حتما باید بیمه و مالیات ازش کسر شود اگر این کار را نکنید مشمول جریمه میشوید

رها
14 اردیبهشت 1401

سلاممن ده سال سابقه بیمه دارم ک از این ده سال 5 سال کارفرما برام رد کرده و 5 سال هم خودم مشاغل آزاد پرداخت کرده ام و الان به صورت پاره وقت مشغول به کار هستم که کارفرما با توجه به ساعت حضورم در ماه حدود 6-7 روز برام بیمه رد میکنه با حقوق حدود 6 تومن.بیمه بهم گفتن که باید قرارداد کسری ببندم و دیگه نمیتونم مشاغل آزاد پردخت کنم و از بهمن قراداد بستم میخواستم بدونم هزینه ای که باید برای مابقی روزها بیمه پرداخت کنم حدودا چقدر می شود؟ چون تا مرداد نمیتوان پرداخت کنم و حتما باید اون زمان پرداخت کنم.و هیچ اطلاعی ازمبلغی که باید پرداخت کنم ندارم.
ممنون

  کارشناس بیمه
  09 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، به شعبه تامین اجتماعی که درخواست دادید مراجعه کنید آنها براساس دستمزد شما برایتان محاسبه میکنند و خدمت شما میگویند

M.o
18 اردیبهشت 1401

باسلام
پدر بنده بیمه اختیاری دارن وهمه اعصای خانواده تحت تکلف ایشون هستن، ما هرماه بطور کامل حق بیمه را پرداخت میکنیم اما از بهمن ۱۴۰۰ تا کنون امکان استفاده از بیمه را نداریم هر زمان به مراکز درمانی مراجعه میکنیم می گویند غیر فعال است.
استعلام گرفتیم گفتن قرارداد فسخ شده یا وضعیت غیر فعاله ،نزدیک ۷مرتبه به مرکز مراجعه کردیم هیچ اقدامی صورت نگرفته ودراخرین مرتبه گفتن قانون جدید اومده که باید دوماهو یه جا پرداخت کنید تا بیمتون فعال بشه
لطفا راهنمایی کنید کجا و چطور اقدام کنم
سپاسمندم

  کارشناس بیمه
  28 خرداد 1401

  سلام وقتی تا آخر بهمن واریز کردید که بیمه شما دیگه لغو شده است در بیمه اختیاری باید حق بیمه را جلو جلو واریز کنید

فائزه
20 اردیبهشت 1401

سلام وقت بخیر
طبق قانون جدیدی که تامین اجتماعی گذاشته.
افرادی که زیر 35 سال هستند و توی 3 ماه گذشته بیمه نداشته اند و دارای مدرک کارشناسی می باشد.تامین اجتماعی حق بیمه را خودش پرداخت میکند و از طرف شرکت و شخص حق بیمه ای پرداخت نمی شود.
حال میخوام ببینم این موضوع صحت داره؟
و اگر درسته حق بیمه دیکه نباید از حقوق من کم بشه درسته؟
لطفا راهنمایی کنید

  کارشناس بیمه
  21 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، خیر صحت ندارد.

رضائیان
20 اردیبهشت 1401

سلام،
شرکتی که در آن مشغول بوده‌ام مبالغ ثابتی را سالانه در قرارداد (مدت معین)، خارج از بخش مزدی و بصورت مزایا پرداخت می‌کرد اما این مبالغ در طول سال ثابت بودند. اخیرا شنیدم که اگر مبلغ ثابتی در طول سه ماه پیایی، خارج از مزد (بصورت مزایا) پرداخت شود جزو تعهدات مزدی قلمداد شده و بعنوان پایه حقوق در نظر گرفته شود و شامل بیمه و مزایای مترتب به آن خواهد بود.
خواستم در این باره اعلام نظر کنید

  کارشناس بیمه
  20 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، بله میشود

رضائیان
20 اردیبهشت 1401

در سال‌های گذشته (حدود ۱۵ سال پیش) در شرکتی بصورت ساعتی مشعول بودم که بیمه نکرده و جزو سوابق بیمه ای من حساب نشده است
آیا الزامی وجود دارد که آن شرکت حتما کارگر را بیمه نماید؟
امکان استیفای حقوق بیمه ای و احتساب سوابق وجود دارد؟

  کارشناس بیمه
  20 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، ۰۱ بله ۰۲ بروید اداره کار شکایت کنید

شکرالهی
21 اردیبهشت 1401

سلام مجددبیماری همسر من سال ۸۶ شروع شده وماازسال ۷۳بیمه بودیم تا ۷۹بعد قطع شده تا ۹۰دوباره شروع کردیم تا امسال وگفتند دوباره کمسیون پزشکی بشه الان من چیکارکنم حداقل پایه برسه ؟؟اگه تاریخ بیماری عوض کنم بگم ۹۰ شروع شده چی ؟سال م۹۶ کمسیون پزشکی کار افتادگی بالای ۶۶درصد دادن

  کارشناس بیمه
  19 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، تامین اجتماعی قبول نمیکند چون کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی متوجه میشود

  شکرالهی
  06 شهریور 1401

  سلام خسته نباشید رفتم بیمه بر کار افتادگی همسرم گفتن ب همسر شما حقوق مستمری کارافتاده نمیدن حقوق بازنشستگی میدن ۱۵ سال سابقه وسن ۵۲ سالش وبیماری پارکینسون داره آیا فرقی در بازنشستگی با کارافتاده داره حقوق؟؟واین ک دخترم ۲۵ سالش شرکتی مشغول وبیمه هست وپسرم ۲۱ سالش کار آزاد بدون بیمه حق اولاد تعلق میگیره؟؟و درکل حقوق ما چقد محاسبه میشه با این توضیحات ممنون

   کارشناس بیمه
   08 شهریور 1401

   سلام ۰۱ بله مستمری بازنشستگی و از کارافتادگی با هم فرق میکند ۰۲ دخترت خودش بیمه دارد و سن پسرت هم زیاد است و دیگر حق اولاد به ایشان تعلق نمیگیرد

    شکرالهی
    09 شهریور 1401

    سلام دوباره وباتشکر از پاسخگویی شما میخاستم بدونم اگه مادر آینده حقوق مستمری بگیریم انشاالله مستمری ک بهزیستی واریزمیکن قطع میکن؟؟؟واین ک ما بیمه رو اختیاری واریز کردیم ۱۵ سال

     نویسنده بیمه
     11 شهریور 1401

     سلام دوست عزیز
     بله مستمری بهزیستی قطع میشود

   شکرالهی
   08 شهریور 1401

   سلام میخاستم بدونم چقد میشه حقوق باز نشستگی؟؟؟و حقوق کار افتادگی با ۱۵ سال سابقه بدون حق اولاد ومزایای دیگه روی هم رفته اگه لطف کنید بفرمایید ممنون میشم

    کارشناس بیمه
    10 شهریور 1401

    سلام باید براساس دستمزد و کل سابقه حقوق محاسبه شود و جهت محاسبه باید پرونده شما مطالعه شود

رویا
26 اردیبهشت 1401

آیا حق اولاد در حقوق بازنشستگی تاثیر گذار است؟
چون مشمول بیمه نمیباشد .در بازنشستگی محاسبه می
گردد؟

  کارشناس بیمه
  13 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، خیر اصلا تاثیری ندارد

مینا
01 خرداد 1401

سلام کارفرمای من طی این یکسالی که برام بیمه رد کرده ۱۴۰۰
بعضی ازماه هاا که خودش کارگاه رو تعطیل میکردبه مدت ۳روز یا۴روز بیمه منو روهم به همون اندازه پرداخت نمیکردیعنی بجای ۳۰ روز ۲۶ روز پرداخت میکرد دلیلش چی همچین اجازه رو داره

  کارشناس بیمه
  02 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، تعطیلی کارگاه دست خودش بود. به اداره کار مراجعه کنید.

مرضیه
07 خرداد 1401

سلام
شرکتی که باهاش قرارداد دادم آخرین بیمه رو اسفند ماه رد کرده و تا کنون بقیه رو رد نکرده. ازشون پرسیدم گفتن دستی می ریم پرداخت می کنيم. خواستم بپرسم مگه ممکنه حق بیمه چند ماه رو یکهو بریزند؟

  کارشناس بیمه
  08 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، خیر امکان ندارد.

پیگیر
08 خرداد 1401

سلام
من مدرکم و به شرکتی دادم برای رتبه بندی و قرار شده بیمه دو سال بنده در این شرکت رد بشه. ماه اول رد شد ولی الان سه ماه هست که بیمه منو رد نکرده. ماه پیش که پیگیری کردم گفتن حضوری بیمه رو رد می کنن. سوال من اینه اینکه حق بیمه چند ماه یکهو رد بشه و در سایت برای من نشان داده بشه ممکنه با اینکه داره منو بازی میده؟
ممنون

  کارشناس بیمه
  09 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، حق بیمه باید ماهانه پرداخت بشود اگر هرماه ارسال نشود تامین اجتماعی دیگه قبول نمیکند.

علیرضا
11 خرداد 1401

سلام 3سال سابقه کار میکنم ولی یک سال بیمه پرداخت نشده نمیدونم جریان چیه؟

  کارشناس بیمه
  11 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، سابقه کار با سابقه بیمه متفاوت است. احتمالا جایی که در این سه سال کار میکردید، حق بیمه را واریز نکرده اند.

علی
29 خرداد 1401

سلام وقت بخیر من ۱۵ ساله سابقه بیمه دارم الان ۴ ماهه که بیکارم حقوق بیکاری بهم تعلق می‌گیرد آیا این حقوق از سابقه بیمه من کسر میشود؟

  کارشناس بیمه
  31 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، خیر اتفاقا اون مدتی که بیمه بیکاری دریافت میکنید جز سابقه شما است.

نگین
02 تیر 1401

با سلام
ایا حقوق پایه برای افرادی که بیمه ۲۲ روزه هستن با افرادی که بیمه ۳۰ روزه هستن متفاوت ایت ؟

  کارشناس بیمه
  02 تیر 1401

  سلام بله

مرضیه
15 تیر 1401

سلام
میخ استم بپرسم از زمان پرداخت بیمه توسط کارفرما تا زمانی که روی سیستم بشینه و من کارمند بتونم اونو ببینم چقد طول می کشه؟

  کارشناس بیمه
  23 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، بستگی به کارفرما دارد هر موقع لیست بیمه را ارسال کرد و حق بیمه را واریز کند چند روز بعد سابقه شما در سیستم منظور میشود

سعید
21 تیر 1401

سلام.من۱۷سال بیمه اجباری سابقه دارم.الان هم درحال فعالیت هستم ولی از ماه بعد خودم کارفرما میشم .می تونم ازبیمه اختیاری استفاده کنم .الان دستمزد روزانه ۲۰۰هزارتومان می باشد. می خواستم بدونم حداقل وحداکثر دستمزد روزانه در بیمه اختیاری برای من به چه صورت هست.ممنون میشم جواب بدی

  کارشناس بیمه
  03 مرداد 1401

  سلام دوست عزیز، اگر سن پدر شما ۶۰ سال باشد بله درست گفتن با ۲۰ سال سابقه هم میتواند بازنشسته شود

جعفری
12 مرداد 1401

سلام حق بیمه کسر شده از حقوق بر چه اساسی هست؟ به میزان حقوق بستگی دارد؟

  کارشناس بیمه
  21 مرداد 1401

  سلام بله بستگی به حقوق دریافتی شما دارد هر چه بیشتر حقوق بگیرید حق بیمه شما هم بیشتر میشود

کساری
14 مرداد 1401

درود بر شما،حق بیمه ده سال کار با محاسبه حداقل حقوق وزارت کار تقریبا چقدر خواهد که کارفرما از طرف قانون موظف به پرداخت آن خواهد بود

  کارشناس بیمه
  23 مرداد 1401

  سلام اگر منظور شما این است که کارگر در اداره کار شکایت کارفرما را کرده و تامین اجتماعی کارفرما را موظف به پرداخت حق کرده است باید بررسی شود که کارگر لیست بیمه دارد یا خیر چون مبلغ پرداختی فرق میکند

   احسان
   24 مرداد 1401

   سلام
   من تا تیر ماه ۱۴۰۱ حق بیمه ۱۲ درصد پرداخت کردم الان درخواست پرداخت جدید دادم تو برگه پرداخت نوشته برج فروردین و اردیبهشت با مبلغ جدید پرداخت کنید

    کارشناس بیمه
    28 مرداد 1401

    سلام درست نوشته شده است واریز کنید

علی
17 مرداد 1401

سلام. من جایی که کار میکنم مبلغ حقوقم رو برای بیمه معادل پایه حقوق وزارت کار و به اسم کارگر رد میکنن ولی دریافتی خودم دوبرابره تقریبا. خواستم ببینم اینکار چه منافعی برای کارفرما و چه ضررایی برای کارکنان داره؟ ممنونم

  کارشناس بیمه
  25 مرداد 1401

  سلام اگر اینطوری باشد که به نفع کارفرما و به ضرر کارگر است کارفرما کمتر حق بیمه به تامین اجتماعی پرداخت میکند کارگر هم اگر بخواهد پولی و یا بازنشستگی از تامین اجتماعی دریافت کند براساس حداقل دستمزد دریافت میکند

   علی
   30 مرداد 1401

   ممنون بابت پاسختون. ی سوال دیگه داشتم اینکه آیا مبلغی که شرکت برای بیمه و مالیات رد میکنه میتونه متفاوت باشه؟ چون میگن مالیات رو دارن بر مبنای مبلغ واقعی دریافتی من پرداخت میکنن ولی برای بیمه معادل حقوق پایه وزارت کار. اگه برای بیمه مبلغ کمتر رد میکنن چرا برای مالیات اینکار و نمیکنن؟ این امکان داره که برای بیمه و مالیات دو عدد حقوق کاملا متفاوت رد بشه؟ اگه اینجور باشه که باید تخلف شرکت لو بره

    کارشناس بیمه
    03 شهریور 1401

    سلام ۰۱ خیر ۰۲ هر چه دریافتی کارگر است باید در لیست بیمه منظور شود اگر کارفرما این کار را نکند خلاف قانون انجام داده است

sabziroo
01 شهریور 1401

سلام من اولین باره میخواهم بیمه واریز کنم چه نوع بیمه ای است که مادام العمر حقوق دریافت شود و چند سال سابقه باید داشته باشیم که حداقل بالای یک میلیون تومان باشد

  کارشناس بیمه
  04 شهریور 1401

  سلام بیمه حرف و مشاغل آزاد شوید با نرخ های مختلف و حق بیمه پرداخت کنید ۰۲ چند سال سابقه باید داشته باشید بستگی دارد که خانم هستید یا آقا هستید فعلا واریز کنید

نادر خانبابایی
03 شهریور 1401

با سلام دوست عزیز ما هر ماه ۱۵ روز کار میکنیم هزینه بیمه ما انوقت هم ۳۰ درصد میباشد لطفا راهنمایی کنید ممنون

  کارشناس بیمه
  07 شهریور 1401

  سلام شما هر چند روز که در ماه کار میکنید ۳۰ درصد آن بابت حق بیمه باید کسر شود

صنم
04 شهریور 1401

سلام وقت بخیر
۱. کسی که صبح تا ظهر کارمند دولت است و عصر شغل آزاد دارد آیا میتواند همزمان از بیمه خدمات درمانی و بیمه تامین اجتماعی استفاده کند؟
۲. انتقال سابقه بیمه تامین اجتماعی به خدمات درمانی چگونه محاسبه می شود؟
۳. سابقه ی بیمه (طلاب و دانشجو) چگونه محاسبه می شود؟

  کارشناس بیمه
  05 شهریور 1401

  سلام ۰۱ خیر نمیتواند ۰۲ براساس آخرین دستمزد شما محاسبه میشود ۰۳ بستگی به آخرین دستمزد و کسورات کسر شده دارد

مینو
13 شهریور 1401

با عرض سلام و خسته نباشید
ضمن تشکر از زحمات شما ،،،سوال اول اینکه همسر بنده چند ماهه از طرف کارشون بیمه کارگری شدن و من کلا سر در نمیارم که چطور میتونم مطلع بشم کارفرما چه میزان داره براشون بیمه رد میکنه؟باید درخواست فیش حقوقی بدم یا به دفتر بیمه مراجعه کنم؟اگر یک راه آسون بتونید راهنمایی کنید ممنون میشم.و سوال دوم هم اینکه بیمه کارگری تامین اجتماعی چند سال باید پرداخت بشه تا بازنشستگی؟و اینکه امکان پرداخت چندسالش رو یکجا داریم؟

در آخر هم ممنون میشم یه بیمه برای زن خانه دار معرفی کنید..ممنون

  نویسنده بیمه
  13 شهریور 1401

  سلام مینوی عزیز
  با شناسنامه و کارت ملی همسرت به کارگزاری سازمان مراجعه کنید ازشون سوال کنید به شما میگویند بیمه دارد یا خیر ۰۲ باید ۳۰ سال واریز کند ۰۳ امکان خرید سابقه وجود ندارد. شما به عنوان زن خانه دار می توانید از بیمه زنان خانه دار استفاده کنید که راهنمای کامل بیمه زنان خانه دار را در این مقاله بیمه دات کام می توانید بخوانید:

N
13 شهریور 1401

سلام
خانمی هستم ۳۶ ساله ،،از همسر اورم جدا شدم و همسر دومم به تازگی سر کار مشغول شده و من هم بیمه شدم….میخواستم بدونم من چند سال با همسر اولم بیمه بودم فقط بیمه درمان بوده یا جزو سابقه بیمه هست برای من،یا نه سابقه برای مرد هست و زن فقط برای خدمات درمان زیر نظر همسرش بیمه میشه؟

  نویسنده بیمه
  13 شهریور 1401

  سلام دوست عزیز
  ۰۱ خیر فقط از درمان همسر اول خودت استفاده کردید سابقه برای بیمه شده اصلی یا مرد فقط حساب میشود

بهار
27 شهریور 1401

سلام ، وقت بخیر
محل کار من به خارج از کشور منتقل شده و من از اول شهریور به صورت دور کاری دارم کار میکنم، دو سوال دارم. یک، کارفرمای من گفته تا حق بیمه مرداد رو تسویه کرده اما الان تو سایت سوابق مرداد من رو صفر زده، ایا ممکنه پرداخت کرده باشه هنوز تو سایت وارد نشده باشه یا کارفرما پرداخت نکرده حق بیمه مرداد رو؟؟؟. دوم اینکه قراره من از شهریور رو خودم هزینه اشو واریز کنم به عنوان بیمه خود اشتغالی، تا کی فرصت دارم بیمه امو از اجباری به اختیاری به خود اشتغالی تغییر بدم که از شهریور برام لحاظ شه و وقفه نیفته؟؟ در ابتدای کار چقدر باید پرداخت کنم؟ آیا میتونم شهریور و مهر رو همزمان اول آبان پرداخت کنم؟

  نویسنده بیمه
  29 شهریور 1401

  سلام بهار عزیز
  ۰۱ بله امکان دارد برای اطمینان میتوانید کسی را به شعبه بفرستید تا سوال بپرسید ۰۲ شما از تاریخ درخواست که ثبت سیستم میکنید میتوانید بیمه خودت را بصورت اختیاری واریز کنید

مجتبی
01 مهر 1401

با سلام. من کارمند بانک با ۴۲ سال سن هستم. ۲۲ سال سابقه دارم.میخوام استعفا بدم و بقیه بیمه رو خودم واریز کنم ، چه روش هایی وجود داره تا بازنشستگی رو بگیرم. آیا امکان بازنشستگی با ۲۵ سال برای من امکان پذیر هست ؟

  نویسنده بیمه
  04 مهر 1401

  سلام مجتبی عزیز
  روشهای زیادی داریم میتوانید بیمه اختیاری شوید هم میتوانید بیمه حرف و مشاغل آزاد شوید و هم میتوانید جای برای شما لیست بیمه ارسال کند

لیدا
03 مهر 1401

سلام وقت بخیر. من مستمری بگیر تامین اجتماعی هستم مادرم بیمه بود و فوت کرده حقوقش رو میگیرم اما خودم بیمه نیستم، بخام بیمه بشم بایدچقدر پرداخت کنم!؟ ماهانه؟

  نویسنده بیمه
  04 مهر 1401

  سلام لیدای عزیز
  از مبلغ ۵۱۸ هزار تومان شروع میشود نرخ های مختلف و حق بیمه مختلفی هم دارد

نازنین
04 مهر 1401

سلام من ۳۳ سالمه و شغلم آزاد و خانگیه.
تا الان سابقه بیمه نداشتم . میخوام از این به بعد پرداخت کنم. سوالم اینه بیمه مشاغل آزاد ثبتنام کنم یا بیمه بانوان؟ هردو شامل من میشه. اما چه فرقی باهم دارن؟

  کارشناس بیمه
  06 مهر 1401

  سلام هر کدام را که بخواهید میتوانید انجام دهید. طرح هایشان متفاوت است.

امیر
06 مهر 1401

باسلام و عرض وقت بخیر، من در دوسال پایان خدمت هستم و لیست بیمه تامین اجتماعی رو که ارسال میکنیم کلیه دریافتی های من رو به همراه مابقی مزایای مشمول مستمر و غیر مستمر در مجموع کارفرما در نرم افزار لیست بیمه فقط در قست دستمزد ماهانه مشمول و همچنین مزایای ماهانه مشمول (مستمر ) رد می کند در صورتی که نزدیک 3 میلیون حقوق مشمول من اضافه کار است و اضافه کار به عنوان مزایای مشمول (غیر مستمر ) می باشد آیا این مورد خللی در مقدار حقوق بازنشستگی من خواهد داشت و اینکه از نظر بیمه ای مشکلی هست یا مشکلی نیست ؟ باتشکر

  نویسنده بیمه
  07 مهر 1401

  سلام امیر عزیز
  از اضافه کار هم باید حق بیمه کسر شود و جز مزایا مشمول میباشد

سرونقره ای
06 مهر 1401

سلام وقت بخیر
بنده مدت یازده سال مغازه سابقه کار دارم_ شغل آزاد هستم ـوهیچ گونه بیمه ای ندارم.
اکنون میتوانم این 11 سال را پرداخت کنم؟
برای پرداخت چه مدارکی رو باید ارائه بدم و اینکه به کجا مراجعه کنم؟ایا مشاوره ای در این زمینه وجود دارد؟

  کارشناس بیمه
  07 مهر 1401

  سلام خیر زمان گذشته را نمی توانید پرداخت کنید. برای ثبت نام می توانید از طریق سایت یا مراجعه حضوری به کارگزاری ثبت نام کنید.

علیزاده
11 مهر 1401

درود بر شما خدا قوت
بنده از ۱۹ اردیبهشت سال ۱۳۷۶ در یک شرکت تولید قطعات خودرو به صورت قرارداد سالانه مشغول به کار شدم که با گذشت زمان قرادادها از ۲سال آهسته آهسته به یک ماه تبدیل شده و در ضمن طی این سالها ۴ ۵ شرکت جدید ثبت و احداث کردند که بنده رو هم برای راه اندازی به این شرکت‌ها منتقل کردند و الان با ۲۶ سال سابقه با قرارداد یک ماهه که اون هم به رویت و امضای ما نمیرسه مشغول به کارم. تو سالهای گذشته اضافه کار ، پاداش و ایاب ذهاب و غیره رو توی فیش حقوقی و لیست بیمه ثبت می‌کردند ولی الان چند سالی هست که همه اینها رو حذف کردند و بصورت پشت لیست به بنده پرداخت می‌کنند یعنی در واقع مبلغی که برای بیمه پرداخت میشه کمتر از نصف دریافتی من هست
حال از شما کارشناس محترم ۲ تا سوال دارم ممنون میشم اگه راهنمایی بفرمایید
اول اینکه آیا میتوان با در دست داشتن پرینت بانک که این مبالغ با نام حقوق برای بنده واریز میشد به جایی شکایت برد تا آن مبالغ به سوابق قبلی بیمه ام اضافه شود؟
دوم اینکه آیا میتوان از این پس این مبالغ رو به لیست بیمه افزود؟

  کارشناس بیمه
  14 مهر 1401

  سلام آن مبالغ که به سوابق شما اضافه نمیشود ولی اگر در شرف بازنشستگی هستید این مبالغ در مستمری شما تاثیر گذار است لذا به اداره کار جهت شکایت مراجعه کنید ۰۲ بله از این به بعد بروید به ریس شعبه تامین اجتماعی مراجعه کنید تا ایشان پیگیری کنند

صنم
15 مهر 1401

سلام وقت بخیر
کارمند یک شرکت تولیدی هستم که درمرداد ماه مرخصی بین تعطیلی گرفتم و درواقع نامه درخواست مرخصی من ۵ روز بود سابقه مرداد ماه من ۲۸ روز رد شده
سوال اولم اینه که قانونی بوده که ۳ روز بیمه ام رد نشده؟
سوال دومم اینه که حالا یکسال سابقم چجوری حساب میشه؟
شروع سابقه ام از ۱ تیر ۱۴۰۱ هستش اگر من تا نیمه تیر ۱۴۰۲ برام بیمه ردشه اون چند روز جایگزین میشه تا ۳۶۵ روزم کامل حساب شه؟
بصورت کلی مشکل جبران ناپذیریه یا من نگرانم؟

  کارشناس بیمه
  17 مهر 1401

  سلام ۰۱ اگر مرخصی استحقاقی ذخیره داشتید باید اون مدت را قبول میکردند و لیست بیمه شما هم کامل ارسال کنند ۰۱ باید اون مدت کسری را جایش کار کنید تا یکسال کامل شود

   صنم
   17 مهر 1401

   ممنونم از پاسختون
   امکان اصلاح بیمه وجود داره؟اگر ازشون بخوام؟
   و اینکه اگر فقط ۳ روز کسری رو کار کنم پر میشه؟یا باید بیشتر کار کنم؟
   مثلا یک ماه کامل؟

    کارشناس بیمه
    19 مهر 1401

    سلام امکان اصلاح سابقه بیمه وجود ندارد

بصیر
01 آبان 1401

دانشجوی دکترا با سن ۲۸ سال چگونه میتونه بیمه کامل ( درمان، از کارافتادگی و بازنشستگی) بشه. آیا دولت حمایت میکنه؟

  کارشناس بیمه
  01 آبان 1401

  سلام از بیمه دانشجویی می توانید استفاده کنید.

   کامیار
   08 آبان 1401

   سلام کسی که بعنوان منشی روزانه ۵ ساعت و۵ ردز هفته کار مبکند بیمه ۲۰ روزه هم بوده آیا درسته بیمه رد شده آیا منشی میتونه در اداره کار ادعایی ثبت کنه یا خیر

    کارشناس بیمه
    09 آبان 1401

    سلام اگر منشی باشد کارفرما میتواند براساس ساعت کارکرد حق بیمه وی را به روزانه تبدیل کند و حق بیمه واریز کند

تهرانی
22 آبان 1401

ممنونم از اطلاعات خوبتون
من پرستار هستم و در بیمارستان دولتی کار میکردم که اخیراً مهاجرت کردم و احتمالا چند ماه دیگه به ایران برگردم میخوام این مدت بیمه خودم رو پرداخت کنم و نمیخوام در سابقه بیمه ام وقفه بیفته ضمناً الان دو ماه هست که پرداخت نکردم.(مهر و آبان) ممنون میشم بهم بگین چه کار باید بکنم؟

پونه
10 آذر 1401

سلام لطفا بفرماییدبا بیست وهفت سال سابقه بیمه که ۱۶ سال آن کارسخت محاسبه شده چه مبلغی حقوق بازنشستگی تعلق می گیرد؟

  کارشناس بیمه
  12 آذر 1401

  سلام نحوه محاسبه بازنشستگی دوسال آخر و کل سابقه پرداخت حق بیمه شما میباشد باید متوسط دستمزد دو سال آخر شما ضرب در سابقه و تقسیم بر عدد ۳۰ شود

Hana
11 آذر 1401

سلام
من نیروی طرحی وزارت بهداشت بودم و دو سال طرحم به زودی تموم میشه الان تکلیف حق بیمه ای که هر ماه از حقوقم کسر می شده چی میشه در صورتی که دیگه نخوام تمدید طرح بزنم یا استخدام بشم ؟

  کارشناس بیمه
  13 آذر 1401

  سلام آن مدتی که بیمه واریز کردید جز سابقه شما محسوب شده است تا زمانی که خودتان بیمه را آزاد واریز و یا جای سرکار بروید تا بعد بتوانید از اون مدت بیمه قبلی استفاده کنید

پشت میز نشین
22 آذر 1401

روز خوش ، چند سالیست برای من از 2 محل حق بیمه واریز میشود . (1) ایا مجموع دو واریزی حق بیمه برای من بعنوان معیار تعیین حقوق بازنشستگی محاسبه میشوند ؟ (2) مجموع دو رقم حق بیمه از سقف تعیین شده برای تعیین حقوق مستمری بگیر (حدود 20 – 30 % ) بالاتر میرود . ایا دراین شکل میتوان انتظار دریافت حداگثر مستمری را داشت ؟

  کارشناس بیمه
  25 آذر 1401

  سلام بله دو واریزی برای شما در بازنشستگی تاثیر دارد ولی طبق بخشنامه ۳۴ تامین اجتماعی زیاد تاثیر نمی گذارد ۰۲ خیر اینطور که شما میگویید نیست

رضال
25 آذر 1401

سلام وقتتون بخیر ما واسه یه شرکت کار میکنیم الان باید حق بیمه واریز کنیم کل قرار دادمونم 600میلیون تومان بوده چقدر باید به بیمه پرداخت شود

  کارشناس بیمه
  27 آذر 1401

  سلام بستگی به نوع قرارداد دارد باید قرارداد را به قسمت امور وصول حق بیمه شعبه ببرید تا آنها دقیق شما را راهنمایی کنند

   Mim
   28 آذر 1401

   سلام من یه سوالی داشتم
   من میخواسم توی ازمون استخدامی بانک ملت شرکت کنم جدیدا شرایطش اینه ک ۲سال باید سابقه بیمه داشته باشی و اینکه من منشی دکترم و چون بعدظهر سرکارم بیمه ۱۵روزه برام رد میشه ایا چون ۱۵روزه چندسال داره رد میشه بانک ایراد نمیگیره؟ ایا حتما دکتر باید ۳۰ روزه رد میکرده بود؟
   ممنونم میشم اگر اطلاعی دارین جوابمو بدین🙏

    کارشناس بیمه
    29 آذر 1401

    سلام خیر ایراد نمیگیرد آنها تو مجموع ۲ سال سابقه بیمه از شما میخواهند ۰۲ خیر دکتر الزامی ندارد که حتما ۳۰ روزه حق بیمه واریز کند

sana
04 دی 1401

سلام
1) من برای خودم بیمه مشاغل ازاد پرداخت میکنم میخواست ببینم برای حقوق بازنشستگی چه تفاوتی با کسی که کارفرما برایش بیمه پرداخت میکند دارد ؟
2) مردی که سنش بالای 60 شده و سوابق بیمه اش کمتر از 10 سال است ایا میتواند بازنشستگی دریافت کند ؟ اگر نه ایا میتواند حق بیمه های پرداختی را بازپس بگیرد؟

  کارشناس بیمه
  04 دی 1401

  سلام 1. در اجباری بیشتر است 2. بله میتواند باید هزینه باقیمانده را پرداخت کند. باید به کارگزاری مراجعه کند. در پاسخ به بخش دوم، بازپرداخت امکان پذیر نیست.

علی
07 دی 1401

سلام
من مادرم فوت شدن بابامم پنج ماه ‌پیش فوت شدن حدود۶سال بابام سابقه بیمه داشت ومن وداداشم هم بیمه برامون رد میشه ایا امکان داره حقوقی چیزی ازپدر بهمون برسه

  نویسنده بیمه
  09 دی 1401

  سلام دوست عزیز
  اگر شما ازدواج نکردید و برادرت هم درس میخواند در صورت اینکه پدر شما تا تاریخ فوت بیمه واریز کرده باشد میتوانید از مستمری پدر استفاده کنید در هر صورت به شعبه و یا کارگزاری سازمان مراجعه کنید تا آنها پیگیری کنند

محمد نوروزی
07 دی 1401

سلام .من شغل آزاد دارم ۲۹سال سن دارم و میخام بیمه اختیاری پرداخت کنم امکانش هست راهنماییم کنید که باید چکار کنم با تشکر

  نویسنده بیمه
  09 دی 1401

  سلام محمد عزیز
  اگر از قبل سابقه بیمه دارید میتوانید بیمه اختیاری شوید ولی اگر از قبل سابقه بیمه ندارید باید بروید خودت را بیمه حرف و مشاغل آزاد کنید

ابراهیم
16 دی 1401

با.سلام.بنده.۲۷ساله.کارکردم.۲۴سال.بیمه.اجباری.پرداخت.شده.متولد۱۳۵۴.هستم.اکثر.کارهایم.زیان.اور.بوده.مشکل.بیماری.ارترز.مفصلهای.هردو. دست.وپا.شدم.ادامه.کار.برایم.مشکل.شده.به.تامین.اجتماعی.مراجعه.کردم.جواب.منفی.دادند.راه.چاره.وقانونی.چیست

  نویسنده بیمه
  17 دی 1401

  سلام ابراهیم عزیز
  بابت این نوع بیماری کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی به شما از کارافتادگی نمیدهد ولی اگر تو مجموع با ارفاق سخت و زیان اور ۳۰ سال سابقه بیمه داشته باشید میتوانید بازنشسته شوید بروید درخواست سخت و زیان اور در اداره کار بدهید

منصور
23 دی 1401

با سلام خدمت شما .
پدر بنده متول سال 1328 بوده (73 ساله) و قبل از انقلاب در یکی از شرکت های راهسازی مشغول به کار بوده و به مدت تقریبا 2 سال حق بیمه ایشان را واریز نموده اند و پس از آن به شغل آزاد مشغول شده و تاکنون هیچ مبلغی تحت عنوان حق بیمه پرداخت نکرده اند ، ایشان تقر یبا 10 سالی است به علت بیماری زمین گیر شده و در واقع از کار افتاده بوده و هیچ گونه دریافتی از سازمانی ندارند و سوال بنده این بود اولا : اگر ایشان بخواهند با حقوق 10 روز بازنشسته شوند آیا امکان پذیر است ؟ ثانیا : در صورت امکان پذیر بودن مابهالتفاوت مبلغی که باید پرداخت نماییم به چه شکلی حساب می شود و یا چه مبلغی می شود ؟؟؟

  نویسنده بیمه
  25 دی 1401

  سلام منصور عزیز
  ۰۱ اگر از قبل سابقه ایشان را پیدا کنید میتوانید الان بقیه کسری بیمه ایشان را یکجا واریز کنید و بعد با ده روز حقوق بازنشسته شود ۰۲ حدودا باید سالی ۱۶ ملیون تومان واریز کنید

   منصور
   26 دی 1401

   ممنونم از لطف شما ، بعد از پردخات حق بیمه بصورت یکجا جسارتا چه مبلغی ماهانه حقوق دریافت میکنند .

    نویسنده بیمه
    26 دی 1401

    سلام منصور عزیز
    بستگی دارد که با چند سال سابقه بازنشسته شوید منلا کسانی که با ده سال سابقه و ۶۰ سال سن بازنشسته میشوند ماهیانه مبلغ یک ملیون و هشتصد هزار تومان دریافت میکنند

منصور
25 دی 1401

سلام چند روز پی شدر خصوص مشکل بیمه پدرم پیام دادم ممنون میشم راهنمایی بفرمایید .

  نویسنده بیمه
  25 دی 1401

  سلام منصور عزیز مشاوران بیمه دات کام هر روز به پیام ها جواب می دهند. این که پیامتان بی پاسخ مانده ، شاید در بین پیام ها بوده ممنون میشویم مجدد سوال خود را ارسال نمایید با تشکر

محمد
26 دی 1401

سلام. ببخشید کارفرما ما به جای ۳۰ روز بیمه ۲۵ روز واسم پرداخت کرده. بعد بهش گفتم که ۲۵ روز پرداخت کردی چرا؟. میگه واسم نمیصرفه ۳۰ روز پرداخت کنم..راهنمایم کنید چیکار کنم

  کارشناس بیمه
  26 دی 1401

  سلام باید به اداره کار مراجعه و شکایت کنید.

سامان
28 دی 1401

با سلام و خسته نباشید یه سوال؟ پدرم هشت سال حقوق موقعه دارد و هشت سال بیمه اش هم قطع شده به نظر شما چقد میشه پولی که کار فرما باید به پدرم بدهد آیا حقوق پدرم باید به روز حساب شود؟ ممنونم اگه جواب بدین

  کارشناس بیمه
  28 دی 1401

  سلام باید از خود کارشناس اداره کار بپرسید. اما حداقل باید خسارت آن زمان بیمه نبودن را بپردازد.

فاطمه
04 بهمن 1401

سلام من چند سال است از شوهرم جدا شده و هم اکنون زیر پوشش کمیته هستم پدرم بازنشسته تامین اجتماعی هست ولی بعلت پاره ای از مسائل هیچ گونه اطلاعی از محل سکونتش ندارم آیا میتوانم از بیمه وحقوق پدرم استفاده کنم لطفاً راهنمایی فرمایید متشکرم

  نویسنده بیمه
  05 بهمن 1401

  سلام فاطمه عزیز
  باید اولا از حیات و یا فوت پدر از طریق ثبت احوال جویا شوید بعد از طریق یکی از شعب تامین اجتماعی پیگیر شوید که کجا پدر شما مستمری دریافت میکند بعدا از اون شعبه پیگیر مستمری شوید

ایمان
05 بهمن 1401

سلام
من نه کارت پایان خدمت دارم نه معافیت , میتونم بیمه تامین اجتماعی بشم ؟اگر نمیتونم یکی از بیمه های خوب غیر از تامین اجتماعی بهم معرفی کنید برای زمان بازنشستگی. ممنون

  نویسنده بیمه
  05 بهمن 1401

  سلام ایمان عزیز
  ۰۱ برای بیمه شدن احتیاج به کارت پایان خدمت و یا معافیت نیست برو خودت را بیمه حرف و مشاغل آزاد کنید

فاطمه
05 بهمن 1401

سلام وقت بخیر من چندسالی هست از شوهرم جدا شدم هم اکنون زیر پوشش کمیته هستم نزدیک ۵ماه هست که بیمه زنان سرپرست برایم واریز میکنند سوال?پدرم بازنشسته تامین اجتماعی هست وبخاطر
بعضی از مسائل خانوادگی(ازدواج مجدد وخواهروبرادر جدید) هیچگونه اطلاعی ازایشان ندارم حتی(حیات یا ممات).آیا میتوانم از بیمه وحقوق ایشان بهره مند شوم لطفا راهنمایی کنید متشکرم

  نویسنده بیمه
  05 بهمن 1401

  سلام فاطمه عزیز
  باید اولا از حیات و یا فوت پدر از طریق ثبت احوال جویا شوید بعد از طریق یکی از شعب تامین اجتماعی پیگیر شوید که کجا پدر شما مستمری دریافت میکند بعدا از اون شعبه پیگیر مستمری شوید

رضا
05 بهمن 1401

سلام وقت بخیر. من حق بیمه با نرخ ۱۲٪پرداخت کرده ام اگر بخواهم با نرخ۲۸٪پرداخت کنم شخصا”میتوانم اقدام کنم یا اینکه از طریق کارگاه یا شرکتی باید اقدام کنم متشکرم

  نویسنده بیمه
  07 بهمن 1401

  سلام رضای عزیز
  سابقه بیمه قبلی شما محفوظ است از بین نمیرود ۰۲ اگر واقعا کارگر باشید و سهمیه جدید اعلام شود شما میتوانید مجدد درخواست بدهید

   رضا
   08 بهمن 1401

   سلام وقت بخیر شاید سوالم را درست مطرح نکرده باشم من تحت پوشش هستم ومدت۱۷سال بیمه پرداخت کردم(خودم) ۶۰سالم هم تمام شده برای اینکه بتوانم حداقل مستمری را دریافت کنم سابقه ام را می خواهم به۲۰ سال برسانم حالا اگر بخواهم مدت باقیمانده رابا نرخ بالا تر پرداخت کنم باید چکار کنم(جزو مشاغل آزاد هستم) متشکرم

    نویسنده بیمه
    09 بهمن 1401

    سلام رضای عزیز
    در مشاغل آزاد و یا اختیاری نمی توانی حداکثر پرداخت کنید مگر جای کار کنید و حق بیمه بیشتری واریز کنید ولی با ۲۰ سال سابقه بیمه واریزی حداکثر دستمزد برای شما بی فایده است

رضا
08 بهمن 1401

سلام وقت بخیرمن جزو مشاغل آزاد هستم ۶۰ سالم تمام شده ولی ۱۷ سال سابقه بیمه دارم(تحت پوشش هستم) کلیه سوابق گذشته را خودم پرداخت کرده وهمچنان پرداخت میکنم برای پرداخت حق بیمه با نرخ بالاتر(۱۸٪ یا ۲۸٪)چکار باید انجام دهم آیا با درخواست خودم انجام میشود یا اینکه از طریق کارگاهی .شرکتی .باید اقدام شود متشکرم

  نویسنده بیمه
  09 بهمن 1401

  سلام رضای عزیز
  شما اولا باید تا ۲۰ سال سابقه بیمه خودت را ادامه بدهید که حداقل دستمزد مستمری را دریافت کنید بعد هم میتوانید بیمه حرف و مشاغل آزاد کنید و هم میتوانید خودت را بیمه اختیاری کنید و هم جای کار کنید و لیست بیمه برای شما ارسال کنند

شهرام
15 بهمن 1401

سلام بیمه ازاد ردمیکنم18 درصد . حدود سه سال و نیم بیمه دارم ایا میتونم ایا میتونم پایه حقوق خودم رو دو سه برابر کنم .ایا بیمه انجام میدهد و تا چه زمانی میتونم پایه حقوقمو تغییر بدم

  کارشناس بیمه
  16 بهمن 1401

  سلام دوست عزیز. در بیمه حرف و مشاغل آزاد شما نمی توانید حق بیمه بیشتری پرداخت کنید و الان هم برای شما زود است که این کار را کنید شما سابقه شما کم است.

حسین
19 بهمن 1401

با سلام خدمت دوستان و کارشناسان محترم
من در یک کشتارگاه مرغ کار میکنم که تنها یک شیفت و آن هم شب کاری است.به بیان دیگر دائم شب کار هستیم.
کارفرما در متن قرارداد ساعت کار را به صورت هفتگی و آن هم ۳۶ساعت در هفته ذکر کرده.یعنی روزی ۶ساعت کار را محاسبه میکند.در صورتی که حداقل حضور کارگرها در شرکت ۸ساعت است.
کارفرما فیش حقوقی به کارگر ارائه نمیکند.
همراه که استعلام سابقه بیمه خود را چک میکنم ۲۵روز در تامین اجتماعی برای بنده و دیگر کارگرها حق بیمه پرداخت شده.
حق شیفت،سختی کار،شام و… را پرداخت نمی‌کنند.
کارفرما در حضور فرماندار و بازرسین قبل از سال تحویل ۱۴۰۰ متعهد شد که بیمه را کامل و به صورت شش ماه اول۳۱روز و شش ماه دوم۳۰روز واریز کند.و دیگر تعهداتی که به هیچ کدام عمل نکرده.
برخی از کارگران اعتصاب کردند و از ایشان در اداره کار شکایت کردند که با اخراج از کار مواجه شدند.
بنده با امضای تعهد و سفته به کار بازگشتم .
سوال بنده این است که چگونه میتوانیم حق و حقوق خود را کامل دریافت کنیم.
با اینکه بازرس اداره کار،فرماندار و… در شرکت حضور پیدا کردند و از حضورشان یک سال میگذرد.
متشکر از پاسخ‌گویی و وقتی که در اختیار بنده قرار دادید.
و در آخر خواهشمندم که پاسخ خود را برایم ایمیل بفرمایید.
سپاس از همه دوستان و کارشناسان.
آدرس ایمیل
mashhoseinagha22@gmail.com

Hosein
19 بهمن 1401

با سلام خدمت دوستان و کارشناسان محترم
من در یک کشتارگاه مرغ کار میکنم که تنها یک شیفت و آن هم شب کاری است.به بیان دیگر دائم شب کار هستیم.
کارفرما در متن قرارداد ساعت کار را به صورت هفتگی و آن هم ۳۶ساعت در هفته ذکر کرده.یعنی روزی ۶ساعت کار را محاسبه میکند.در صورتی که حداقل حضور کارگرها در شرکت ۸ساعت است.
کارفرما فیش حقوقی به کارگر ارائه نمیکند.
همراه که استعلام سابقه بیمه خود را چک میکنم ۲۵روز در تامین اجتماعی برای بنده و دیگر کارگرها حق بیمه پرداخت شده.
حق شیفت،سختی کار،شام و… را پرداخت نمی‌کنند.
کارفرما در حضور فرماندار و بازرسین قبل از سال تحویل ۱۴۰۰ متعهد شد که بیمه را کامل و به صورت شش ماه اول۳۱روز و شش ماه دوم۳۰روز واریز کند.و دیگر تعهداتی که به هیچ کدام عمل نکرده.
برخی از کارگران اعتصاب کردند و از ایشان در اداره کار شکایت کردند که با اخراج از کار مواجه شدند.
بنده با امضای تعهد و سفته به کار بازگشتم .
سوال بنده این است که چگونه میتوانیم حق و حقوق خود را کامل دریافت کنیم.
با اینکه بازرس اداره کار،فرماندار و… در شرکت حضور پیدا کردند و از حضورشان یک سال میگذرد.
متشکر از پاسخ‌گویی و وقتی که در اختیار بنده قرار دادید.
و در آخر خواهشمندم که پاسخ خود را برایم ایمیل بفرمایید.
سپاس از همه دوستان و کارشناسان

  کارشناس بیمه
  19 بهمن 1401

  سلام حسین عزیز. مرجع رسیدگی به شکایت کارگر و کارفرما فقط اداره کار است باید مجددا از طریق اداره کار شکایت کنید.

شیوا
24 بهمن 1401

سلام من دختری 32 ساله هستم که چند سال سابقه بیمه دارم الان شاغل نیستم و مادر مسنی دارم و از پدر مرحومم هیچ بیمه ای نداشتیم ارزانترین روش بیمه برای استفاده درمانی خودم و مادرم داشتن بازنشستگی برای خودم چه نوع بیمه ای است؟ ممنون میشم جواب بدید

  کارشناس بیمه
  24 بهمن 1401

  سلام دوست عزیز. شما میتوانید خودت را بیمه زنان خانه دار کنید و فقط بازنشستگی واریز کنید ماهیانه مبلغ ۵۰۰ هزار تومان میشود نرخ های دیگه و تعهدات دیگری هم دارد که بستگی به توان مالی خودت میتوانید ان را افزایش دهید.

علی آقا
25 بهمن 1401

یه سوال از خدمت اساتید عزیز داشتم اینکه مبلغ حق بیمه تامین اجتماعی که پرداخت میکنیم چه ارگان یا سازمانهایی در این حق بیمه سهیم هستند کدومشون چقدر از مبلغ بهشون میرسه ؟ مثلا چند درصد از مبلغ برای وزارت بهداشت است ؟ و …

  کارشناس بیمه
  01 اسفند 1401

  سلام علی عزیز. مبلغ حق بیمه کاملا در صندوق تامین اجتماعی واریز میشود و به هیچ ارگان دیگه پرداخت نمیشود.

حسابدار-اصفهان
26 بهمن 1401

سلام/کسی که 10 روز در ماه کارکرد داره و کارفرما بخاد بیمه اش کامل رد کن میشه بگید چطور میشه محاسبه کرد کارگر چقدر باید اضافه تر پرداخت کنه؟ منظورم اینه که چطور باید محاسبه کرد که کارگر چقد اضافه تر باید حق بیمه بده؟

  نویسنده بیمه
  29 بهمن 1401

  سلام دوست عزیز
  بستگی به دستمزد کارگر دارد اگر حداقل دستمزد باشد یک ماه که ۳۰ روز است حق بیمه یک ماه مبلغ حدودا مبلغ یک ملیون و هفتصد هزار تومان میشود

بختیار عبدی
30 بهمن 1401

سلام 8سال کار کردم هنوز صاحب کارم پول بیمه منو پرداخت نکرده منم اومدم بیرون آیا باید بهم پول بده چکار کنم

  کارشناس بیمه
  01 اسفند 1401

  سلام دوست عزیز. باید بروید اداره کار شکایت کنید.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید