07 مهر 1401

بیمه زنان خانه دار تامین اجتماعی چیست؟+ دقیق‌ترین راهنمای کامل پوشش و مزایا

بیمه تامین اجتماعی یکی از بیمه‌های مطرح و کارآمد برای همگان است. بیمه زنان خانه دار تامین اجتماعی نیز یکی از همین بیمه‌هاست. این بیمه مخصوص زنان خانه‌دار در رده‌های سنی مختلف است. همانطور که می‌دانید بانوان خانه‌دار در گذر زمان به انواع و اقسام بیماری‌ها و حوادث دچار می‌شوند. پس داشتن بیمه تامین اجتماعی زنان خانه‌دار برای آن‌ها اهمیت ویژ‌ه‌ای دارد. شما می‌بایست برای داشتن این بیمه پس از عقد قرارداد از خدمات و مزایای بیمه تامین اجتماعی مورد نظر استفاده کنید.

در ادامه هم در خصوص مزایای این نوع از بیمه ها صحبت خواهد شد. سپس  در خصوص چگونگی ثبت نام آن ها بحث به میان خواهد آمد. پس در صورتی که شما نیز جزء زنان خانه دار هستید با ما تا پایان همراه باشید.

برطرف کردن دغدغه زنان خانه دار با بیمه تامین اجتماعی

یکی از دغدغه‌های زنان خانه داری که شغل دیگری ندارند؛ داشتن بیمه است. آن‌ها می‌توانند ضمن استفاده از پوشش‌های بیمه‌ای، پشتوانه ای برای آینده خود و فرزندان خویش داشته باشند. بر همین اساس، این دسته از خانم‌ها( مجرد یا متاهل) می‌توانند در رده سنی ۱۸ تا ۵۰ سال از خدمات و پوشش‌های بیمه تامین اجتماعی استفاده کنند.پیشنهاد می‌کنیم هر چه زودتر نسبت به ثبت نام بیمه تامین اجتماعی زنان خانه دار اقدام نمایید. با این کار می‌توانید در طول مدت بیمه‌ای از پوشش‌های بیمه تامین اجتماعی استفاده کنید. در مقاله بیمه تامین اجتماعی چیست با این سازمان بیشتر آشنا شوید.

شرایط احراز بیمه تامین اجتماعی برای زنان خانه دار

برای داشتن این بیمه، داشتن شرایط و ضوابط زیر الزام آور می باشد:

شرایط سنی بیمه زنان خانه دار

اولین شرط احراز بیمه خانم‌های خانه دار، شرایط سنی آن‌ها است. خانم‌های خانه‌داری می‌توانند از این بیمه‌نامه استفاده کنند که سن آن ها حد فاصل ۱۸ تا ۵۰ سال باشد. بنابراین ثبت نام بیمه تامین اجتماعی زنان خانه دار برای خانم‌هایی که سن آن‌ها کمتر یا بیشتر از آن باشند، با محدودیت مواجه است.

بیمه زنان خانه دار

شرایط سنی برای بیمه زنان خانه دار

برای خانم های بالای ۵۰ سال سن، سابقه بیمه پردازی قبلی به حداکثر سن مورد نظر اضافه می­‌شود. به شرطی درخواست وی پذیرفته شده می‌باشد که بایستی معادل هر سالی که از ۵۰ سال گذشته باشد؛ دارای سابقه پرداخت حق بیمه قبلی باشد. به این ترتیب که خانم خانه داری که ۵۵ ساله است و درخواست قرارداد و خرید بیمه تامین اجتماعی دارد، باید حتما دارای ۵ سال سابقه پرداخت میزان حق بیمه زنان خانه دار قبلی باشد.

یکی از مهم ترین مزایای طرح بیمه زنان خانه‌­دار، در انتخابی بودن استفاده از خدمات درمانی است. در صورتی که زنان خانه­‌دار متقاضی تحت تکفل پدر، مادر یا همسر خود بوده و از مزایای درمانی سازمان تأمین اجتماعی بهره می‌برند، نیازی ندارند که حق سرانه درمان پرداخت کنند. آن­ها می‌توانند با پرداخت حق سرانه درمان از خدمات درمانی مراکز ملکی و همچنین طرف قرارداد سازمان تأمین اجتماعی استفاده کنند.

زنان خانه دار حداقل با داشتن 10 سال سابقه پرداخت، بدون محدودیت سنی می‌توانند ثبت نام کنند.

زمان اجرایی شدن طرح بیمه زنان خانه دار

درواقع بیمه زنان خانه‌دار زیرمجموعه بیمه صاحبان کار مشاغل آزاد است. این بیمه جزء بیمه اختیاری سازمان تامین اجتماعی محسوب می‌شود. اجرا شدن این بیمه از سال 87 شروع شد. خانم‌هایی که این بیمه را خریداری کرده‌اند می‌توانند از خدمات بازنشستگی، از کار افتادگی، خدمات فوت، خدمات درمانی و… استفاده کنند. کافی‌ست ماهانه حدود 220 هزارتومان حق بیمه را به شرکت بیمه پرداخت نمایند.

بیمه زنان خانه دار برای چه کسانی مناسب است؟

این بیمه برای زنان خانه‌داری که بی وقفه در منزل به فعالیت می‌پردازند مناسب است. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید شرایط زیر را مطالعه کرده و آگاهی خود را در این زمینه افزایش دهید. بیمه زنان خانه دار برای بانوان زیر مناسب است:

 • خانم هایی که شاغل نیستند و در هیچ سازمانی استخدام نیستند.
 • افرادی که با دریافت مزد از کارگاه های مشمول قانون تامین اجتماعی مشغول به کار هستند.
 • خانم هایی که برای مدتی مشغول به کار بودند و دارای سابقه پرداخت حق بیمه هستند. اما حالا خانه‌دارند، می توانند با پرداخت مشخص شده میزان حق بیمه زنان خانه دار از خدمات مخصوص بهره مند شوند

سوابق قبلی بیمه برای خانم‌های فاقد شغل

ممکن است خانم‌های خانه‌دار تا پیش از عقد قرارداد و ثبت نام بیمه تامین اجتماعی سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشند، در این صورت سوابق قبلی آن ها به هنگام بازنشستگی محاسبه می‌شود.

بهره‌مندی از امتیازهای مختلف بیمه زنان خانه‌دار

با ثبت نام بیمه تامین اجتماعی، خانم‌های خانه دار می‌توانند از امتیازهایی همچون:

 • بیمه از کار افتادگی
 • فوت پیش از بازنشستگی و پس از آن ( البته در صورتی که در قرارداد این مسئله قید شده باشد
 • بهره مندی از حقوق بازنشستگی پس از پایان مدت زمان قراردا
 • استفاده از دفترچه درمانی (در صورت واریز کردن حق سرانه درمان)

و… بهره مند شوند.

البته باید به یاد داشت که خانم‌های خانه دار نمی‌توانند از تعهدات کوتاه مدتی همچون: کمک هزینه ازدواج، هزینه روزهای بیماری و ایام بارداری با وجود ثبت نام بیمه تامین اجتماعی استفاده کنند. ولی از سایر امتیازها می توانند بهره‌مند گردند.

معایب بیمه زنان خانه دار

با تمامی مزایایی که برای بیمه زنان خانه مطرح شد؛ اما به هر حال، معایبی هم برای آن وجود دارد. بهتر است که قبل از تهیه بیمه‌نامه، این موارد هم در نظر گرفته شوند:

 • از آنجا که زن خانه دار فعالیت اقتصادی ندارد و همسر وی ممکن است که درآمد بالایی هم نداشته باشد، پرداخت حق بیمه ممکن است که برای همه امکان‌پذیر نباشد.
 • مبلغ حق بیمه پرداختی بدون بازگشت بوده و امکان دریافت وام یا بازخرید آن وجود ندارد.
 • مبلغ و مستمری پرداختی بعد از فوت به بازماندگان کم است و بر اساس قانون انحصار وراثت، مقدار این مبلغ تعیین خواهد شد.
 • شرایط سنی تعیین شده ممکن است که برای همه زنان خانه دار در نقاط مختلف کشور مناسب نباشد. در حقیقت انعطاف‌پذیری زیادی ندارد. بیشتر زنان خانه دار در حال حاضر بالای 55 سال سن دارند. البته امکان بیمه شدن این افراد وجود دارد؛ اما شرایط آن بسیار خاص است.
 • در خصوص مواردی مانند بارداری، بیماری و حوادث، مبلغی به عنوان تعهد پرداخت نخواهد شد.

بازنشستگی و دریافت مستمری برای زنان خانه دار

زنان خانه‌دار دارای ۲۰ سال سابقه پرداخت حق بیمه می‌توانند پس از عبور از سن ۵۵ سالگی با این بیمه تامین اجتماعی بازنشسته شده و از این سازمان مستمری دریافت نمایند. بنابراین بیمه تامین اجتماعی زنان خانه دار می‌تواند در زمان بازنشستگی یک سرمایه خوب و مطمئن به شمار آید.

بیمه درمانی برای فرزندان با بیمه خانم های خانه دار

در صورتی که شما خانم خانه‌دار هستید و همسر شما نیز پوشش بیمه ای ندارد، می‌توانید با پرداخت حق سرانه درمان، فرزندان خود را بیمه درمانی کنید.

فرانشیز بیمه برای خانم‌های خانه دار

بیمه فرانشیز برای خدمات درمانی بستری به میزان ۱۰ و برای خدمات پزشکی سرپایی ۳۰ درصد می باشد.بنابراین با در نظر گرفتن هر یک از این شرایط، بانوان فاقد شغل هم می‌توانند از خدمات بیمه تامین اجتماعی زنان خانه‌دار بهره مند شوند.

میزان مبلغ بیمه زنان خانه‌دار در سال ۱۴۰1 چقدر است؟

 حق بیمه‌ی زنان خانه‌دار در سال ۱۴01 با توجه به فرمول زیر محاسبه می شود:

حداقل دستمزد روزانه در سال ۱۴01 به مدت یک ماه (۳۱ یا۳۰ روزه) * نرخ انتخابی سهم بیمه شده =میزان مبلغ پرداختی بیمه زنان خانه (حق بیمه) برای یک ماه

البته زنان خانه دار می‌توانند با پرداخت حق بیمه حداقل 318 هزار تومان از مزایای بازنشستگی در آخر استفاده کنند. (این مبلغ به روز خواهد شد.)

در جدول زیر، نحوه انتخاب دستمزد مبنای پرداخت حق بیمه آورده شده است:

سن متقاضی

سابقه پرداخت حق بیمه

0 تا 5 سال

5 تا 10 سال

10 تا 15 سال

15 سال و بیشتر

40 سال تمام و کمتر

از حداقل تا حداکثر دستمزد

از حداقل تا حداکثر دستمزد مصوب

بین حداقل تا حداکثر 3 برابر حداقل

بین حداقل تا حداکثر میانگین دستمزد 360 روز آخر بیمه پردازی

41 الی 42

از حداقل تا حداکثر 6 برابر حداقل

42 الی 43

از حداقل تا حداکثر 5 برابر حداقل

43 الی 44

از حداقل تا حداکثر 4 برابر حداقل

44 الی 45

از حداقل تا حداکثر 3 برابر حداقل

45 سال و بیشتر

از حداقل تا حداکثر 2 برابر حداقل

نکته مهم اینکه اگر دستمزد انتخابی متقاضی بیشتر از حداقل دستمزد مصوب شورای عالی کار باشد، ضریب دستمزد انتخابی نسبت به حداقل دستمزد مصوب شورای عالی کار در سال‌های بعد در نظر گرفته خواهد شد.

حداقل دستمزد روزانه در سال به چه صورت است؟

حداقل دستمزد روزانه را وزارت کار و رفاه اجتماعی و تعاون مشخص می‌کنند. نرخ انتخابی سهم بیمه بسته به خود فرد دارد.  از بین سه گزینه ۱۲، ۱۴ و ۱۸ انتخاب خواهد شد که در قسمت قبل به طور واضح توضیح دادیم. سپس این دو عدد در تعداد روزهای یک ماه ضرب می‌شود و مبلغ پرداختی ماهانه مشخص خواهد شد.

فرآیند ثبت نام بیمه تامین اجتماعی زنان خانه دار

اگر خانم خانه‌دار هستید یا مدت زمانی مشغول به کار بوده و حتی سابقه پرداخت حق بیمه هم دارید، می‌توانید به دو صورت حضوری و مراجعه به کارگزاری‌های تامین اجتماعی یا از طریق اینترنت و سایت https://eservices.tamin.ir/ اقدام به ثبت نام کنید.

بعد از ورود به سایت، از طریق منوی بالا، روی «بیمه شدگان» وارد بخش بیمه شدگان خاص شوید و بعد روی انعقاد قرارداد زنان خانه دار و دختران کلیک کنید. بعد از آن می‌توانید ثبت نام کنید.

مدارک لازم برای تهیه بیمه تامین اجتماعی زنان خانه دار

 پیش از فرآیند ثبت نام بیمه زنان خانه دار، می بایست  مدارک لازم را تهیه کنید که به قرار زیر می باشند:

 • شناسنامه و کپی از تمامی صفحات آن
 • کارت ملی و کپی از آن
 • یک قطعه عکس سه در چهار
 • پر کردن فرم مربوط به بیمه زنان خانه دار

پس از تهیه مدارک و مراجعه به یکی از کارگزاری‌های مجاز بیمه‌تامین اجتماعی در شهر محل سکونت خود می‌توانید نسبت به ثبت نام بیمه زنان خانه دار اقدام نمایید.

ضمن این‌که می‌توانید درخواست دفترچه بیمه کنید. برای این‌کار می‌بایست گزینه درمان را انتخاب کنید. در صورتی که سابقه بیمه داشته باشید؛ باید حتما مدت زمان سوابق قبلی خود را به کارگزاری اطلاع دهید. با انجام این فرآیند و انتخاب نوع درصد بیمه به صورت ۱۲، ۱۴ یا ۱۸ درصد و آگاهی از مزایای هر یک از آن‌ها فرآیند ثبت نام و تهیه بیمه تامین اجتماعی زنان خانه دار را به پیش ببرید.

چگونه بیمه زنان خانه دار تهیه کنیم ؟

اگر مایل به تهیه بیمه زنان خانه دار هستید، برای ورود اطلاعات روی لینک زیر کلیک کنید. در اسرع وقت، کارشناسان بیمه دات کام با شما تماس گرفته و مراحل ثبت نام شما در این بیمه انجام خواهد شد:

https://bimeh.com/landings/zananekhanedar/

میزان حقوق بازنشستگی زنان خانه دار

شاید یکی از سوالات و ابهامات اصلی در خصوص میزان حقوق بازنشستگی زنان خانه دار و چگونگی محاسبه آن‌ها باشد.  خانم‌هایی که به ثبت نام بیمه تامین اجتماعی زنان خانه‌دار روی آورده‌اند؛ ضمن استفاده از پوشش های بیمه ای یک چشم به سرمایه گذاری و دریافت حقوق و مستمری پس از پایان بازنشستگی خود دارند. در واقع می‌توانند معیشت خود را در آن برهه زمانی تامین نمایند.

شرایط بازنشستگی بیمه زنان خانه دار به چه صورت است؟

 • خانم هایی که سن ۴۵ سال دارند و دارای۳۰ سال سابقه هستند
 • خانم هایی که سن ۵۵ سال را دارد و حداقل ۲۰ سال سابقه دارند
 • افرادی که دارای سن ۴۲ برای مشمولیت قانون کار با ۲۰ سال سابقه کار
 • خانم هایی که دارای ۲۰ سال سابقه متوالی یا ۲۵ سال سابقه متناوب و در شرایط سخت و زیان آور مشغول به کار هستند.
 • خانم های دارای ۲۰ سال سابقه، بدون شروط سنی بازنشستگی برای جانبازان
 • داشتن ۵۵ سال سن و حداقل ۵ سال سابقه متناسب با سنوات پرداخت بیمه
 • داشتن ۳۵ سال سابقه بدون شرط سنی
 • خانم‌هایی که حداقل ۲۰ سال سابقه و ۴۵ سال سن برای معلولان عادی
 • خانم‌های دارای ۵۵ سال سن و سابقه پرداخت بیمه بین 10 الی 20 سال می توانند درخواست بازنشستگی کنند. اما مستمری شخص به میزان سنوات پرداخت حق بیمه است. یعنی چیزی بین 10 الی 20 روز. اگر هم حقوق وی از مقدار حداقل پایین تر باشد، امکان افزایش حقوق وجود ندارد.
 • خانم‌های دارای 55 سال سن با سابقه زیر ده سال با پرداخت حق بیمه سال های باقی‌مانده تا 10 سال امکان بازنشستگی شان با دریافت ده روز حقوق وجود دارد. در این شرایط، میزان حقوق بازنشستگی بیمه زنان خانه دار از حداقل حقوق مصوب شورای عالی کمتر است و امکان افزایش آن هم وجود ندارد.
بیمه زنان خانه دار

بیمه زنان خانه دار و شرایط این بیمه‌نامه

شرایط حقوق بازنشستگی برای زنان خانه‌دار

باید به این نکته توجه داشته باشید کهمیزان حق بیمه زنان خانه دار و حقوق بازنشستگی هر یک از آن ها یکی نیست و بستگی به شرایط مختلف دارد. اصلی ترین مسئله در این راستا درصد حق بیمه پرداختی شما در حین قرارداد می باشد که به صورت ۱۲، ۱۴ و ۱۸ درصد می باشد که به ترتیب میزان حقوق بازنشستگی بیمه زنان خانه دار بسته به شرایط زیر متفاوت خواهد بود:

 • اگر بیمه شده‌ای با درصد ۱۲ درصد پیش از بازنشستگی فوت کند؛ مستمری به خانواده وی پرداخت نمی شود؛ برعکس، در صورتی که پس از بازنشستگی فوت نماید، خانواده وی از مستمری بیمه شده فوت شده می توانند استفاده کنند.
 • بیمه‌گزاری که حق بیمه ۱۴ درصد را پرداخت کرده باشد؛ برخلاف مورد بالا هیچ فرقی نمی کند که پیش از بازنشستگی یا پس از آن فوت کرده باشد. در هر صورت مستمری به خانواده وی تعلق می گیرد. .
 • خانواده فرد بیمه شده ای که وی حق بیمه ۱۸ درصد را انتخاب کرده باشد؛ نیز در هر صورت یعنی در صورت فوت قبل و بعد از بازنشستگی  فرد بیمه شده می توانند مستمری را دریافت نمایند. افزون بر این مورد فرد بیمه شده ای که حق بیمه ۱۸ درصدی را پرداخت کرده است؛ می تواند از پوشش از کارافتادگی و خدمات درمانی نیز بهره مند شود.

چند نکته مهم در خصوص بیمه زنان خانه دار

 • این بیمه به نوع خاطرجمعی برای زنان است تا در دوران پیری و ازکارافتادگی از حمایت و پشتوانه‌ای برخوردار باشند. خرید این بیمه برای تمامی زنان، حتی آن‌هایی که درآمد همسرشان هم خوب است، توصیه ‌می‌شود.
 • بانوان و دخترانی که تحت پوشش بیمه همسر و پدر خود هستند، فقط می‌توانند از جنبه درمانی بیمه استفاده کنند و سوابقی برایشان در نظر گرفته نخواهد شد. در صورتی که با بیمه زنان خانه دار می‌توانند برای خود سابقه‌ای به منظور بازنشستگی در نظر بگیرند.
 • بانوان در صورتی که از مستمری بازماندگان (همسر فوت شده) استفاده می‌کنند، امکان خرید بیمه زنان خانه دار را هم دارند. همچنین در آخر، آن‌ها می‌توانند هم از مستمری بازماندگان و هم از مستمری بازنشستگی به صورت همزمان بهره ببرند.
 • بانوان می‌توانند فرزاندان خود را برای استفاده از خدمات درمانی تحت پوشش قرار دهند. همسر آن‌ها در صورتی که تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی نباشد و ازکارافتاده باشد یا بیش از 60 سال سن داشته و تحت تکفل او باشد، امکان تحت پوشش قرار گرفتن دارند.
 • بانوان ‌می‌توانند پدر و مادر خود تحت پوشش بیمه با این شرایط قرار دارند: حداقل سن برای پدر 60 و برای مادر 55 سال، کمیسیون پزشکی قانون تامین اجتماعی موضوع ازکارافتادگی آن‌ها را تایید کند و مستمری بازنشستگی از جایی دریافت نکرده باشند.
 • بیمه زنان خانه دار به نوعی پشتوانه بانوان است تا در صورتی که با مشکلاتی از جمله ازکارافتادگی مواجه شدند و درآمدی نداشتند، بتوانند از مستمری خود استفاده کنند.
 • بانوان می‌توانند به صورت همزمان تحت پوشش بیمه پدر یا همسر خود باشند و هم بیمه زنان خانه دار است. البته در این حالت، دیگر نیازی به پرداخت مبلغ اضافه‌تر بابت پوشش درمانی در بیمه زنان خانه دار نیست.
 • زمان پرداخت بیمه زنان خانه دار جزو سوابق بیمه حساب می‌شود. حتی اگر بانویی بعدها در جایی مشغول شود، تمامی پرداختی‌های حق بیمه با هم محاسبه خواهند شد و نیازی به انجام کاری برای انتقال نیست. همچنین امکان انتقال سوابق بیمه زنان خانه دار به دیگر بیمه‌ها از جمله بیمه خدمات درمانی و بیمه نیروهای مسلح وجود دارد.
 • بیمه زنان خانه دار مشمول غرامت ایام بیماری و بارداری نیست.
 • بیمه زنان خانه دار مشمول پرداخت هزینه اروتز و پروتز نیست.
 • در صورتی که پوشش درمان گرفته باشید، می‌توانید از بیمه تامین اجتماعی برای جبران هزینه‌های درمانی و آن هم طبق تعرفه و با کسر فرانشیز استفاده کنید.
 • در صورتی که حق بیمه چند ماه به هر دلیلی پرداخت نشود، امکان پرداخت ماه‌های گذشته وجود نخواهد داشت.
 • امکان بازپس گرفتن حق بیمه پرداخت شده وجود ندارد. در صورت شروع تا زمان بازنشستگی، پرداخت حق بیمه را ادامه دهید.
 • اگر بانویی در شرکتی مشغول به کار باشد و تحت پوشش بیمه اجباری قرار بگیرد، دیگر امکان پرداخت حق بیمه زنان خانه دار برای او وجود ندارد.
 • امکان تغییر نرخ حق بیمه (18 درصد به 12 درصد یا بالعکس) بعد از اتمام قرارداد یکی وجود دارد.
 • حق بیمه زنان خانه دار درصدی از حقوق و دستمزد مصوب شورای عالی کار است. با افزایش مبلغ دستمزد، حق بیمه هم بیشتر خواهد شد.
 • نحوه محاسبه مستمری بیمه زنان خانه دار با دیگر بیمه‌های تامین اجتماعی یکسان است.
 • اگر بانویی در شرکت به صورت پاره وقت حضور دارد و فقط برای همان چند ساعت برای او بیمه حساب می‌شود، امکان جبران کسری با بیمه زنان خانه دار وجود ندارد. در این حالت، باید بیمه اختیاری شود. مقاله تفاوت بیمه اختیاری و اجباری را مطالعه کنید. همچنین اینکه امکان دریافت دو بیمه اجباری و زنان خانه دار هم وجود ندارد.
 • بانوان ایرانی مقیم خارج از کشور هم می‌توانند از این بیمه استفاده کنند.
 • در صورت فوت شخص، به بازماندگان او بر اساس شرایط بیمه نامه، مستمری پرداخت خواهد شد.
 • دختران زیر 18 سال در صورت دریافت حکم رشد، امکان گرفتن بیمه زنان خانه دار را خواهند داشت.
 • مبلغ پرداختی قابل استرداد نیست؛ اما تمامی سوابق برای فرد در تامین اجتماعی ثبت خواهد شد.

چگونه بیمه زنان خانه دار تهیه کنیم؟

در مقاله بیمه زنان خانه دار سعی کردیم به کلیات این بیمه مفید برای تمام خانم‌های خانه‌دار بپردازیم تا شما به راحتی بتوانید این بیمه را به راحتی از سازمان تامین اجتماعی تهیه نمایید.  کسب آگاهی در کمک به شما برای بهره مندی از خدمات سازمان تایمن اجتماعی و سایر بیمه‌ها به شما در تصمیم گیری بهتر کمک می‌کند.  توجه به هدف ارتقای فرهنگ بیمه کارشناسان بیمه دات کام درصدد هستند که همواره با اطلاعات به روز درباره این بیمه‌ها در مجله بیمه، شما را با همه حوزه‌های صنعت بیمه آشنا سازد.

 

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
08 بهمن 1401 / اطلاعات بیمه ای

پرداخت بیمه تامین اجتماعی با موبایل؛ پرداخت حق بیمه در سریع‌ترین زمان

پرداخت بیمه تامین اجتماعی با موبایل یکی از امکاناتی پرداختی سازمان تامین است. برای یادگیری نحوه کار با اپلیکیشن تامین، این مقاله را به دقت بخوانید.

07 بهمن 1401 / اطلاعات بیمه ای

استعلام غیبت سربازی؛ 4 روش برای پیگیری غیبت سربازی

مشمولین نظام وظیفه با استعلام غیبت سربازی می‌توانند از وضعیت خدمت سربازی خود آگاه شوند. شما را به مطالعه‌ی روش‌های پیگیری غیبت سربازان دعوت می‌کنیم.

05 بهمن 1401 / اطلاعات بیمه ای

اشتباهات رایج در خرید بیمه را بشناسید و از آنها دوری کنید!

اشتباه در خرید بیمه نامه یکی از عواملی است که می‌تواند مانع دریافت خسارت از بیمه شود؛ برای آشنایی با اشتباهات رایج در خرید بیمه، این مقاله را از دست ندهید.

02 بهمن 1401 / اطلاعات بیمه ای

سوابق بیمه تامین اجتماعی: روش‌های استعلام سابقه تامین اجتماعی در 1401

راهنمای سریع استعلام و مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی به صورت آنلاین

02 بهمن 1401 / اطلاعات بیمه ای

بیمه مشاغل آزاد تامین اجتماعی: پوشش‌ها، هزینه‌ها و مدارک ( جزییات قانونی ۱۴۰۱)

مدارک و شرایط، پوشش‌های بیمه مشاغل آزاد تامین اجتماعی و تفاوت بیمه مشاغل آزاد را با بیمه اجباری را این جا بخوانید.

01 بهمن 1401 / اطلاعات بیمه ای

بیمه تامین اجتماعی چیست؟+ انواع، پوشش‌ها و خدمات

بیمه تامین اجتماعی چه پوشش‌ها و خدماتی به بیمه‌گزاران می‌دهد؟ شرایط بازنشستگی بیمه را در این مقاله بخوانید.

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
یلدا
07 اردیبهشت 1400

سلام خانم ۴۳ ساله با سابقه حدودا۱۵ سال بیمه هستم اگر از الان بیمه زنان خانه دار شوم و ۵ سال حق بیمه پرئاخت کنم (با سابقه۲۰ سال سن ۴۹ سال) میتوانم بازنشست شوم؟یا باید ۱۰ سال حق بیمه پرئاخت کنم؟

  نویسنده بیمه
  26 مرداد 1400

  این دو مورد مجزا از هم هستند. برای بازنشسته شدن باید برای شما لیست بیمه رد شود

   سمیرا
   26 دی 1400

   سلام ممنون از محتوای خوبتون میخواستم بیمه خانه دار بشم میخواستم بدونم در حال حاضر اگر یه خانم خانه دار بازنشسته شده باشه حداقل حقوقش چقدره؟

    کارشناس بیمه
    09 بهمن 1400

    سلام دوست عزیز، بر اساس حداقل دستمزد دریافتی خود خواهد بود.

     مخاطب
     10 خرداد 1401

     سلام وقت بخیر
     من بیمه مستمری پدرم رو دریافت میکنم که شامل حقوق ودفترچه میشود
     البته قیل از کرونا 6سال سابقه بیمه برام رد شده که یکسال هم بیمه بیکاری دریافت کردم
     الان اگر بخواهم خودم رو بیمه مشاغل آزاد کنم که دفترچه هم نخواهم با سابقه قبلی ام حساب میشه وآیا حق مستمری یک میلیون که برام واریز میشه قطع میشه یا نه
     لطفاً راهنمایی ام کنید

     کارشناس بیمه
     11 خرداد 1401

     سلام دوست عزیز، خیر قطع نمیشود.

     مخاطب
     09 شهریور 1401

     با سلام من بیمه ۱۵ روزه هستم وسه ماه تابستان هم بیمه ندارم .در مدارس غیرانتفاعی مشغول هستم و۸ ماه ودر هرماه ۱۵ روز برای من بیمه رد میشود بعد از ۱۰ سال هنوز ۲سال سابقه بیمه دارم .به نظر شما بیمه زنان خانه دار شوم یا کسری از ماه رو بپردازم .ممنون میشم راهنمایی کنید .از طرفی چون وضعیت مالی خوبی ندارم میخوام بدونم کدوم هزینه کمتری دارد .باتشکر

     نویسنده بیمه
     11 شهریور 1401

     سلام دوست عزیز
     بیمه زنان خانه دار کنید بهتر است ۰۲ بیمه زنان خانه دار چون هزینه کمتری دارد برای همین بهتر است

    یاس
    20 مهر 1401

    سلام من چهل سال سن دارم و ۱۲ سال و سه ماه سابقه بیمه زنان خانه دار دارم ، با توجه به افزایش حق بیمه توان پرداخت را ندارم‌، اگر انصراف بذارم مبلغ پرداختی به من بازگردانده میشود ؟ یا امکان بازخرید وجود دارد؟ میتوانم بیمه را پرداخت نکنم و بعد از ۵۵ سالگی بازنشستگی با حقوق ۱۲ روز کنم ؟

     نویسنده بیمه
     22 مهر 1401

     سلام یاس عزیز
     ۰۱ خیر بازگردانده نمیشود ۰۱ خیر ۰۲ بله میتوانید دیگه بیمه واریز نکنید بعد تو سن ۵۵ سالگی بازنشسته شوید

   بازنشسته
   16 اسفند 1400

   سلام خانم خانه دار با بیست یال سابقه سال 1400 چقدر حقوق در یافت می کند

    کارشناس بیمه
    17 اسفند 1400

    سلام دوست عزیز، دو ملیون و هفتصد هزار تومان است.

  ناهید
  11 آبان 1400

  سلام خانمی ۴۹ساله هستم ،وبیمه ی من وهمسرم بیمه سلامت و زیرنظربنیادایثارگران است.
  آیامیشودمن ازبیمه ی زنان خانه داراستفاده کنم.من را،راهنمایی کنید،ممنون

   کارشناس بیمه
   28 فروردین 1401

   سلام دوست عزیز، بله میتواند بیمه زنان خانه دار واریز کنید.

    RR
    16 اردیبهشت 1401

    سلام من مجرد هستم و تحت پوشش بیمه پدرم ..آیا میتونم بیمه زنان خانه دار بشم ولی بدون خدمات درمانی، ولی خدمات درمان رو از بیمه پدرم داشته باشم؟

     کارشناس بیمه
     08 تیر 1401

     سلام دوست عزیز، بله

  زرگل
  18 آبان 1400

  سلام وقتتون بخیر.
  من یکسالی هست بیمه زنان خانه دار و رد کردم چون دانشجو بودم.
  الان برای ادامه تحصیل میخوام برم استرالیا، اما بعد از اتمامش برمیگردم ایران. آیا این سه سالی که نیستم میتونم کامل پول بیمه ۳ سالم رو پرداخت کنم و برم؟ یا زمانیکه ایران نباشم بیمه قطع میشه و وقتی برگشتم از سر باید پول را واریز کنم؟؟؟؟

   کارشناس بیمه
   31 اردیبهشت 1401

   سلام دوست عزیز، میتوانید یک سال یک سال پرداخت کنید بروید یک سال پرداخت کنید و هرسال بدهید که یکی برایتان در ایران واریز کند

  محمد امین اسکندری
  23 آبان 1400

  باسلام و احترام.
  سرکار خانم بابایی عزیز به نظر می رسد برای بازنشستگی هم سن، هم سابقه پرداخت بیمه و هم شرایط خاص درنظر گرفته می شود. سازمان تامین اجتماعی شماره تلفن 4 رقمی (1420) را برای پاسخگویی دقیق به پرسشهای شما درنظر گرفته است با تماس با شماره 1420 می توانید پرسش خود را مطرح و راهنمایی کامل دریافت نمایید.

  مرجان
  21 تیر 1401

  مرجان
  سلام سوال من هم دقیقا عین سوال خانم یلدا هست میشه لطفا جواب بدید
  بنده خم 43 ساله هستم و حدودا 15 سال سابقه بیمه دارم میتونم با 5 سال واریزی
  زنان خانه دار با سابقه 20 سال در 49 سالگی بازنشستگی دریافت کنم
  ممنون میشم پاسخ بدید

   کارشناس بیمه
   03 مرداد 1401

   سلام دوست عزیز، خیر نمیشود در بیمه زنان خانه دار سن باید حتما ۵۵ سال باشد و یکجا واریز حق بیمه را منل شما را تامین اجتماعی قبول نمیکند

  خانداری یاقالیبافی
  08 دی 1401

  سلام من خانم 35ساله هستم تاالان بیمه ندارم میتوانم ازالان پول واریز کنم شامل من هم میشودبرای بازنشستگی اقدام کنم

   نویسنده بیمه
   09 دی 1401

   سلام دوست عزیز
   بله شما میتوانید خودت را بیمه زنان خانه دار کنید و حق بیمه پرداخت کنید

سارا بابایی
06 خرداد 1400

سلام. مرسی از محتوای خوبتون. ی سوالی داشتم من دختری 30 ساله هستم الان حقوق مستمری پدرم رو می‌گیرم. می‌خواستم بپرسم اگه خودم رو بیمه زنان خانه دار کنم با توجه به اینکه شاغل نیستم ایا حقوق پدرم قطع میشه یا ادامه پیدا می کنه؟ پدرم بارنشسته ارتش بودند.

  نویسنده بیمه
  11 مرداد 1400

  با سلام واحترام . از توجه تون ممنون. اینکار باعث قطع شدن مستمری نخواهد شد زیرا بیمه زنان خانه دار ماهیتش با بیمه کارگر و کارفرما فرق داره.

   مونا
   12 مهر 1400

   سلام
   بنده 29 سالمه و10سال سابقه بیمه خانه داری دارم اگه بخوام تو سن 45بازنشست بشم حقوق بازنشستگی چطور حساب میشه؟ و30سال تموم باید 50سالم بشه؟ چون شما گفتید باید 55باشه! اگه 30سال بخوام بازنشست بشم 50میشم ولی شما گفتین 55باید بشیم
   میشه برام توضیح بدین. ممنونم

    کارشناس بیمه
    23 فروردین 1401

    سلام دوست عزیز، شرایط بازنشستگی زنان خاندار این موارد است ۰۱ با ۱۰ سال سابقه و ۵۵ سال سن ولی ۱۰ روز حقوق میگیرند ۰۲ ۲۰ سال سابقه و ۵۵ سال سن کامل حقوق میگیرند ۰۳ ۲۵ سال سابقه و ۵۰ سال سن هم حقوق کامل میگیرند.

  راضیه
  23 آذر 1400

  سلام من امسال بیمه روستایی و عشایری کردم خودم رو میتونم الان بینه زنان خانه دارم بشم

   نویسنده بیمه
   24 آذر 1400

   باسلام
   بله شما میتوانید از طریق سایت خدمات الکترونیک تامین اجتماعی، نامنویسی کرده و انعقاد قرارداد زنان خانه دار انجام دهید، و پس از بیمه پردازی انتقال صندوق داشته باشید(حتی یک ماه سابقه)

شبنم فرشادپور
06 خرداد 1400

سلام خسته نباشید من 37 سالمه و مجردم. مشکل قلبی دارم میخواستم ببینم بیمه خانه دار شرایطش چجوریه ایا بیمه درمانی هم داره من یه بیمه ای میخوام که هم واسه ایندم خوب باشه هم واسه درمانم اگه راهنماییم کنید ممنون میشم.

  نویسنده بیمه
  11 مرداد 1400

  سلام وقت بخیر شما می توانید از بیمه خویش فرما استفاده کنید . جهت آشنایی بیشتر با بیمه خویش فرما می تونید این مقاله را در سایت بیمه دات کام مطالعه کنید.

سحر کیانی
15 خرداد 1400

سلام. بنده 5 ساله بیمه زنان خانه دار را واریز کردم. اکنون یک ساله که بیمه خدمات بهداشت و درمانم دارم. خواستم بدونم که آن 5 سال که بیمه زنان خانه دار واریز کردم به عنوان سابقه حساب میشه؟؟ یا این که من بیمه ی خدمات بهداشت و درمان را باید 20 سال کامل خدمت کنم تا بازنشست شوم؟

  نویسنده بیمه
  11 مرداد 1400

  با سلام بله سوابق بیمه قابل انتقاله اما باید پیگیری کنید.

هدی رمضانی
20 خرداد 1400

پدربزرگم 18 سال پیش فوت شدن و مادربزرگم 3 سال هس که فوت شدن پدرمم پارسال فوت شدن و حقوق پدرم کم هس ماهی 500 که کفاف زندگی مادرم را نمی‌دهد آیا می‌تواند درخواست حقوق پدرش را کند؟

  نویسنده بیمه
  11 مرداد 1400

  ضمن عرض تاسف و تسلیت بابت غم وارده.بله ایشون می تونند از طریق تامین اجتماعی پیگیری کنند

  علی
  10 آبان 1400

  سلام چطوری واز کدام کانال استعلام بیمه خانه داری بگیرم

   کارشناس بیمه
   28 فروردین 1401

   سلام دوست عزیز، از سایت تامین اجتماعی می توانید.

   ماه
   21 اردیبهشت 1401

   با سلام،میخواستم بپرسم اگر بیمه زنان خانه دار بشم،همچنین بیمه درمان رو هم بپردازم آیا این بیمه مثل بیمه تامین اجتماعی که زیر نظر پدرانمون بودیم میشه،یا متفاوته،کلا در مورد بیمه درمانی زنان خانه دار یه توضیحی بفرمائید؟

    کارشناس بیمه
    21 اردیبهشت 1401

    سلام دوست عزیز، در این مقاله کامل در خصوص بیمه زنان خانه دار تامین اجتماعی توضیح داده ایم. لطفا مقاله را مطالعه کنید. بعد اینکه هیچ فرقی ندارد.

  صادقی
  21 آذر 1400

  سلام من چهل سال دارم و ده ساله بیمه زنان خانه و دیکر بیمه ها رو دارم ک روی هم رفته ده سال میشه میخوام بدونم من می میتونم بازنشسته بشم.حتما سن ام بابد 55باشع یا زودتر میتونم باز نشسته بشم؟ چون واقعا دیگه نمیتونم بیمه رو پرداخت کنم.و اگر بیمه رو پرداخت نکنم ایا حق بازنشستگی من لغو میشع یا سرجایش باقی میماند,؟

   کارشناس بیمه
   25 آذر 1400

   با سلام
   اگر ۱۰ سال سابقه داشته باشید در ۵۵ سالگی با قوانین حال حاضر میتوانید باز نشسته شوید و ۱۰ روز حقوق دریافت نمایید، سابقه شما باقی میماند و حقوق شما لغو نمیشود.
   خانمها:
   -۲۰ سال سابقه ۵۵ سال سن
   -۳۰ سال سابقه ۴۵ سال سن
   -قانون ۲۰۴۲ به شرط شمول قانون کار
   -۳۵ سال سابقه بدون شرط سنی

رز رادمهر
19 تیر 1400

با سلام خانمی هستم که بیمه زنان خانه دار دارم اگر جایی استخدام بشم که بیمه کشوری باشد مثلا آموزش و پرورش و یا بانک آیا هر دو بیمه رو می تونم داشته باشم و در موقع بازنشستگی از هر دو مستمری بگیرم یا خیر؟؟

  نویسنده بیمه
  11 مرداد 1400

  با سلام . متاسفانه چنین امکانی وجود ندارد.

هدی رمضانی
06 مرداد 1400

با سلام، میخاستم خودمو بیمه کنم اما نمیدونم بیمه زنان خانه دار، مستمری بالاتری میده در آینده اگر 12 در صدی اش رو انتخاب کنم یا صندوق بیمه روستایی و کشاورزی، اگه سالی 600هزار تومان پرداخت کنم. 36 سالمه و مجرد و سابقه قبلی بیمه تامین اجتماعی دوماه دارم. تشکر فراوان از شما

  نویسنده بیمه
  11 مرداد 1400

  سلام بهتر با مشاور داخل بیمه‌تون مشورت کنید. در هر بیمه‌ای این موضوع متفاوته.

نیوشا کبیری
06 مرداد 1400

سلام.دختری هستم مجرد با خواهرم زندگی میکنم. بعد از فوت پدر و مادر حقوق مستمری دریافت میکنم. در صورت عدم ازدواج و شغل اگه برادرم مغازه بزنه. من برای کمک به ایشان به ان مغازه برم، مبلغی هم بهم بده.حقوق مستمریم قطع میشه ؟ اگه قطع نشه. در کل حقوق مستمری حلاله یا حرام، بعد از درامد اندکی که ممکنه پیش برادرم بدست بیارم ؟؟؟؟ چون کار برادرم مشخص نمیکنه شاید چندماه فقط بهش کمک کنم

  نویسنده بیمه
  26 مرداد 1400

  اگر تامین اجتماعی متوجه کار شما نشود مشکلی به وجود نخواهد آمد. مسائل شرعی رو لطفا از مراجع تقلید بپرسید.

   نرگس
   30 آبان 1400

   باسلام.بنده خانمی ۴۳ ساله هستم.از سال ۸۶ تا ۹۶ به مدت ۱۰ سال جایی مشغول کار بودم اما بیمه من توسط کارفرما پرداخت نشد.سال ۹۶ بدلیل ازدواج از آن شغل کناره گیری کردم.الان میخوام خودم را بیمه زنان خانه دار کنم.آیا اگر حق بیمه آن ۱۰ سال اشتغال پرداخت شود در کنار بیمه زنان خانه دار جزء سوابق من لحاظ میشود؟ وضعیت بازنشستگی و حقوق بازنشستگی من چگونه خواهد بود؟

    کارشناس بیمه
    30 فروردین 1401

    سلام دوست عزیز، ا۰ بله لحاظ میشود ۰۲ اگر حق بیمه واریز کنید و بعد از چند سال واریز حق بیمه شرایط بازنشستگی را احراز کنید حداقل مستمری همان سال بازنشستگی را به شما پرداخت میکنند.

   افشار
   01 آذر 1400

   سی سال پول بیمه پدرت ریخته که بعدفوت دخترش راحت باشه بعد شما می‌رسی حلال هست یا نهمعلومه حلال هستش و هیچ ربطی به درآمد خودت ندارد.هرجا کار کنی و بیمه نباشی مشکلی برای دریافت مستمری پیش نمی آید

  یکی
  22 دی 1400

  درامد شما ربطی به مستمری که از پدرت رسیده نداره، کی گفته مستمری بگیر حق نداره درامد دیگه ای داشته باشه

فاطمه زارع
21 مرداد 1400

سلام.
من قبلا چند سال شاغل بودم و بیمه تامین اجتماعی داشتم. الان اگر بخوام بیمه زنان خانه دار تامین اجتماعی تهیه کنم امکان انتقال سابقه بیمه م هست؟
ممنون

  نویسنده بیمه
  22 مرداد 1400

  بله شما می تونید سابقه تون رو منتقل کنید

نادری
22 مرداد 1400

سلام وقت بخیر
من خانم خانه دار هستم. سابقه بیمه ندارم و ۴۵ سالمه. آیا میتونم از این بیمه استفاده کنم؟

  نویسنده بیمه
  26 مرداد 1400

  بله. هیچ مشکلی وجود ندارد

الهه
23 مرداد 1400

سلام بنده ۳۸ سالمه ومجردم حدود ۱۱ سال هست که بیمه زنان خانه دار رو پرداخت میکنم پدرم حدود ده سالی هست فوت شدند.حقوق پدرم به مادرم میرسه.میخواستم بدونم با وجود بیماری مادرم این امکان هست که اگر من فعلا بیمه زنان خانه دار رو پرداخت نکنم حقوق بازنشستگی پدرم به من هم برسه یا نه؟پدرم بازنشسته اداره غلات بودند

  نویسنده بیمه
  26 مرداد 1400

  بیمه‌نامه زنان، ربطی به تامین اجتماعی ندارد. لذا ادامه دهید

  علی
  29 دی 1400

  سلام
  خدارحمت کنه پدربزرگوارتان را
  سایه مادر بالا سرتون مستدام
  شمامیتوانید بعد از مادرتان حقوق پدریتان را دریافت کنید
  بیمه فعلیتان را نیز ادامه دهید مشکلی نیست
  یاحق

فرحناز
23 مرداد 1400

سلام من زنی 48 ساله هستم که از همسرم جدا شدم.شغل و درآمدی ندارم بیمه و تحت پوشش جایی نیستم میخواستم بپرسم آیا از سابقه بیمه زمان تاهل که تا امسال تاریخ داره میتونم استفاده کنم برای بازنشستگی و یا بیمه زنان خانه دار درضمن در پشت سر من لخته های خون دیده شده که بینایی منو تحت تاثیر شدید قرار داده و به دلیل نداشتن هزینه معالجه را کنار گذاشتم لطفا کمکم کنید ممنون شما هستم خدا به شما خیر بدهد باتشکر

  نویسنده بیمه
  26 مرداد 1400

  باید از کارگزاران بیمه تامین اجتماعی سوال کنید .

اشکان
23 مرداد 1400

با سلام.
همسرم بیمه زنان خانه دار با پرداخت ماهیانه 14% بودند و فوت کرده اند. حدود سه سال سابقه بیمه دارند که همه مربوط به طرح زنان خانه دار نیست و حدود یک سال مربوط به خدمات قراردادی با دانشگاه می باشد. با توجه به این که بنده شاغل بخش خصوصی هستم و حقوق بگیر نیز هستم و دخترم تحت تکفل من می باشد، آیا برقراری حقوق مستمری همسرم برای دخترم که حدود دو سال سن دارد، امکان پذیر است؟

  نویسنده بیمه
  26 مرداد 1400

  خیر. دختر شما تحت تکفل شما هست و نمی تواند از مستمری بیمه زنان خانه دار همسر متوفی شما استفاده کند.

   پیرنیا. نسیم
   09 آبان 1400

   با سلام بنده 14 سال بیمه تامین اجتماعی دارم و مشغول به کار بودم. بعد از اون بخاطر فرزند کوچیک 26 ماه بیمه بیکاری گرفتم. والان میخوام برای بیمه زنان خانه دار اقدام کنم. این 4 سال رو بریزم سنم 42 سال میشه. ایا بازنشستگی بهم تعلق میگیره؟ چون نوشته بودین 20 سال با سن 42 سال بزای مشمولیت قانون کار… ایم مشمولیت قانون کار یعنی چی؟

    کارشناس بیمه
    27 فروردین 1401

    سلام دوست عزیز، در بیمه زنان خانه دار باید ۲۰ سال سابقه و ۵۵ سال سن داشته باشید ولی اگر اون چند ماه آخر که سابقه شما ۲۰ سال میشود را جای برای شما لیست بیمه ارسال کنند میتوانید با ۲۰ سال سابقه و ۴۲ سال سن بازنشسته شوید

     مهدی
     22 خرداد 1401

     خدا پدر ومادرتون رو بابت این پاسخ بیامرزه ممنون از راهکاری که ارائه دادید

رقیه
23 مرداد 1400

با سلام. خانم هستم با 42 سال سن. مسئول کنترل کیفیت با 18 سال سابقه کاری هستم. کارفرما قرارداد را تمدید نکرد. راهکار بهتر برای بازنشسته شدن با 20 سال سابقه چی هست؟ از بیمه بیکاری استفاده کنم یا برای دو سال خودم را به صورت خویش فرما بیمه کنم؟ اگر از بیمه بیکاری استفاده کنم که حدود 3 سال به من تعلق میگیره؟

  نویسنده بیمه
  24 مرداد 1400

  سلام و درود نه بازنشستگی بااید با در خواست خودتان باشد و بهتر است بیمه بیکاری بگیرید اما ممکن است تامین اجتماعی با توجه به سوابق قبول نکند و همان دو سال را در نظر بگیرد.

  اسرا
  22 دی 1400

  به نظر من برو خویش فرما با حقوق بالا بریز چون موقع بازنشستگی حقوق شما رو طبق دو سال اخری که بیمه ریختین می دن و هر چی حقوق دو سال اخر بالاتر حقوق بازنشستگی بیشتر

  رضا ک
  13 اسفند 1400

  تا قبل از 20 سال سابقه بیمه بیکاری بگیرید دو ماه قبل از رسیدن به سابقه 20 سال، بیمه خویش فرما کنید و دو سه سال با حقوق بالا بیمه رد کنید و بعد بازنشست کنید خودتان را

Saeed
26 مرداد 1400

سلام برادر من ۶۰سال سن دارد ودچار مریض روانی هست بازنشسته جایی هم نیست .میشه اونو برد تحت پوشش مادرم که بازنشسته هست.تا بعد اون بتونه از مستمریش استفاده کند

  نویسنده بیمه
  26 مرداد 1400

  باید از کارگزاری‌های بیمه تامین اجتماعی سوال بپرسین

ماکیاولی
02 شهریور 1400

سلام. در حالت 14 درصد که فوت قبل از بازنشستگی هم داره. میخواستم بدونم چه کسانی میتونن مستمری رو دریافت کنن. 1- شوهر با بیمه یا بدون بیمه 2- فرزندان تا 18 سالگی یا بعدش؟ 3 – فرزندان با بیمه یا بدون بیمه 4فرزندان میتوانند هم از مستمری پدر استفاده کنند هم مادر در صورت فوت هردو؟

  نویسنده بیمه
  03 شهریور 1400

  سلام وقت به خیر. باید از کارگزاری‌های بیمه تامین اجتماعی سوال بفرمایید

سارا احمدی
03 شهریور 1400

با سلام من پدر نظامی بود و بعد از فوت ایشان به دلیل بیکار بودن من، حقوق پدرم بهم تعلق میگیره اگر بیمه زنان خانه دار بگیرم، حقوق پدرم قطع میشه؟

  کارشناس بیمه
  04 آبان 1400

  با سلام دوست عزیز، در صورت دریافت بیمه زنان زنان خانه دار، حقوق پدرتان قطع خواهد شد.

کاربر
06 شهریور 1400

سلام‌
من ۳۰‌سالمه و یک سال سابقه بیمه دارم
اگر مساغل خانگی رو انتخاب کنم و ۲۰‌سال بگذره میشه ۵۰ سال تقریباا
ولی ۵۵ سالحداقل بازنشستگی رو زده
تکلیف ۵ سال بین این دو عدد چی میشه
ایا بصرفه هست ک بیمه بشم
ممنون

  کارشناس بیمه
  21 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، زنان خاندار باید ۲۰ سال سابقه و ۵۵ سال سن داشته باشند که بتوانند بازنشسته شوند اون ۵ سال را واریز نکنید تا سن شما به ۵۵ سال برسد.

مینا . آ
06 شهریور 1400

سلام یکم تیر ۱۴۰۰ پنجاه سال تمام شدم آیا میتونم بیمه زنان خانه دار بشم یا خیر؟

  کارشناس بیمه
  22 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، خیر دیگر نمیشود.

Yazdgerd
09 شهریور 1400

سلام من سابقه 15 سال تامین اجتماعی رو داشتم و بعد از دوره بیکاری میخوام بیمه رو ادامه بدم به من بیمه زنان خانه دار رو پیشنهاد کردن بیمه اختیاری بهتر هست یا زنان خانه دار و یا خویش فرما برای خدمات بهتر و بازنشسته شدن

کاربر
10 شهریور 1400

با سلام
مادر بنده به مدت ۱۷ سال است که سابقه بیمه زنان خانه دار دارد، ایا با پرداخت حق بیمه ۳ سال به صورت یکجا میتواند با مزایای ۲۰ سال خودش را بازنشسته کند؟

  کارشناس بیمه
  11 شهریور 1400

  سلام وقت بخیر بله امکان خرید این مدت بیمه زنان خانه دار و برخورداری از مزایای آن وجود دارد به شرطی که مادر شما سن 55 سال رو رد کرده باشند.

سوزان
10 شهریور 1400

سلام، من ۴۱ ساله هستم و مجرد و بیمه زنان خانه دار . آیا میتونم هم به صورت مستقل بیمه باشم و هم از مزایای بیمه تکمیلی پدرم که بازنشسته تامین اجتماعی هستن استفاده کنم؟

  کارشناس بیمه
  11 شهریور 1400

  سلام سوزان عزیز. این دو بیمه هیچ تداخلی با هم ندارند. شما می توانید بیمه زنان خانه دار رو برای خودتون تهیه کرده و در عین حال از بیمه تکمیلی پدر محترمتون نیز استفاده کنید.

   علیرضا
   23 آبان 1400

   سلام وقت بخیر خسته نباشید همسر بنده 10سال سابقه بیمه دارن از محل کارشون الان تعدیل نیرو کردن آیا میتوانیم برای بحث گپ سابقه بیمه زنان خانه دار تا چندماه رد کنیم وهر زمانی که مشغول به کار شدن مجددا بیمه از سمت کارفرما رد بشه مشکلی بعداً به وجود نمیاد ممنون

    کارشناس بیمه
    30 اردیبهشت 1401

    سلام دوست عزیز، خیر مشکلی ندارد

  گلستان
  10 آبان 1400

  سلام شبخیر
  خانم می‌تواند شوهرش را بیمه درمانی کندممنونم

   کارشناس بیمه
   28 فروردین 1401

   سلام دوست عزیز، خیر.

ازاد
12 شهریور 1400

سلام
من چند ماه تا ۵۰ ساله شدن دارم و میخواهم خودم را بیمه تامین اجتماعی و تکمیلی کنم، آیا با بیمه زنان خانه دار می‌توانم بیمه تکمیلی هم بکنم و از مزایای تامین اجتماعی و تکمیلی برخوردار شوم؟ یا باید خویش فرما اقدام کنم؟ بیشتر برایم هزینه‌های درمانی مهم هست تا بازنشستگی

  کارشناس بیمه
  21 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، تا قبل از ۵۰ سالگی وقت دارید که بیمه زنان خاندار شوید ۰۲ تامین اجتماعی بیمه تکمیلی ندارد باید بروید پیش بیمه های خصوصی منل بیمه ایران یا دانا یا البرز و غیره خودتان را بیمه تکمیلی کنید.

اعظم ر.گ
14 شهریور 1400

سلام اعظم هستم ممنون از توضيحات مفيدتون.من ٤٨ سال سن دارم و بيمه تامين اجتماعى دارم كه شوهرم پرداخت ميكنن و من خانه دار هستم آيا بنده هم حق داشتن بيمه زنان خانه دار ، را دارم

  کارشناس بیمه
  21 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، بله دارید بروید خودتان را بیمه زنان خانه دار کنید.

فهیم
15 شهریور 1400

سلام من خانمی هستم ۳۱ ساله که میخوام بیمه ی زنان خانه دار بکنم خودمو، تا بتونم در آینده بازنشستگی و حقوق داشته باشم، کدوم بیمه رو باید اقدام کنم؟

  کارشناس بیمه
  21 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، بیمه زنان خانه دار واریز کنید نرخ های مختلف و مبالغ مختلف دارد از مبلغ ۵۰۰ هزار تومان شروع میشود.

خانم محمدی
22 شهریور 1400

سلام . من از بیمه شوهرم استفاده میکنم 47 سال سن دارم و 2 سال سابقه کار دارم اگر تا سن 55 سالگی وبا احتساب 14 درصد پرداخت کنم ماهانه چه مبلغی باید پرداخت کنم ؟ با تشکر

  کارشناس بیمه
  21 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، ۱۴ درصد بازنشستگی و فوت و بدون درمان مبلغ ۶۰۰ هزار تومان است.

بهمنی
24 شهریور 1400

سلام
1-من در سال 91 بیمه زنان خانه دار شدم بعد از چند سال بین آن وفقه افتاد مجبور شدم دوباره با قرارداد بیمه مشاغل آزاد (با توجه به بالا رفتن سن قانونی آن زمان )ثبت نام کردم بعد از 8 سال سابقه پرداخت بیمه از ابتدای سال 99 بیمه پرداخت نکردم الآن دوباره بیمه زنان خانه دار با نرخ 18% قرارداد بستم با توجه به اینکه تا الآن سه بار قرارداد بستم میتوانم قراردادم را از 18% به 12% تعییر دهم ؟
2- باتوجه به اینکه من حق بیمه 955 هزار تومانی را انتخاب کردم با 10 سال پرداخت حق بیمه چقدر مستمری به من تعلق میگیرد?
در ضمن من فروردین 55 ساله میشوم

  کارشناس بیمه
  22 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، بله میشود ولی بروید تو سایت امتحان کنید ۰۲ اگر سال ۱۴۰۱ بازنشسته بشوید ماهانه یک ملیون و هفتصد هزار تومان میشود.

  حسنا
  24 مرداد 1401

  سلام من درسایت ثبت نام کردم ولی تاریخ تولد ثبت نشده و برام نمیاره باید چکار کنم؟؟ و اینکعچجوری واریز کنم و چه مبلغی؟
  ۴۳سالم هست

   کارشناس بیمه
   28 مرداد 1401

   سلام احتمال زیاد درست خودت را در سایت نامنویسی نکردید به کارگزاری سازمان مراجعه کنید تا آنها پیگیری کنند

آرش
27 شهریور 1400

سلام. مادر من 56 سال تمام دارد. چه نوع بیمه باید بشود که پس از 10 سال مستمری بگیرد؟ ایا همین بیمه پاسخگو است؟
باتشکر

  کارشناس بیمه
  22 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، مادر شما دیگر با این سن نمیتواند بیمه بشود چون سن بیمه تا ۵۰ سالگی است بعد از آن دیگر هیچ کس نمیتواند بیمه شود

سحر
31 شهریور 1400

سلام می خواستم بپرسم یک خانم خانه دار ۵۵ ساله با سابق بیمه ۲۸ سال و ۱۴ درصد رو پرداخته باشد.حقوق بازنشستگیش در حال حاضر چقدر هست؟

  کارشناس بیمه
  22 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، حداقل دستمزد میباشد.

سجادی
01 مهر 1400

سلام
بیمه زنان خانه دار شامل درمان هم میشه ؟

  کارشناس بیمه
  02 مهر 1400

  سلام خانم سجادی عزیز بله این بیمه خدمات درمان را نیز شامل می‌شود.

سمانه
11 مهر 1400

سلام وقت بخیر،مادر من 54 سال سن دارن و هیچ سابقه بیمه ای ندارن، اگر پنج سال سابقه بیمه رو یک جا بخرن میتونن خودشون رو بیمه زنان خانه دار کنن؟

  کارشناس بیمه
  23 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، امکان پرداخت یک جا وجود ندارد.

فرزانه
11 مهر 1400

سلام وقت بخیر
من ۳۱ سالمه و از ۲۴ سالگی برام بیمه اجباری رد شده و الان ۲ ساله تحت پوشش بیمه زنان خانه دار هستم، ب نحوی ک من متوجه شدم بازنشستگی دو لازمه اصلی سن ۵۵ سال و ۲۰ سال سابقه بیمه رو داره ،حالا اگر من تا سن ۵۵ سالگی بیمه رد کنم سابقم میشه۳۱ سال ، با توجه ب اینکه با ۲۰ سال سابقه و ۵۵ سال سن میشه بازنشست شد امکانش هست ک من ۱۱ سال بیمه رد نکنم تا ب جای ۳۱ سال با ۲۰ سال سابقه بازنشست بشم؟؟ تفاوتی در حقوق دریافتی ندارد؟

  کارشناس بیمه
  23 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، بله میتوانید این کار را هم بکنید طوری سابقه خودتان را واریز کنید که با ۲۰ سال سابقه و ۵۵ سال سن بازنشسته شوید و بیمه اضافه واریز نکنید و میتوانید با ۲۵ سال سابقه هم بازنشسته شوید

سعید
11 مهر 1400

با سلام بنده بیمه تامین اجتماعی دارم و خانم بنده در حال پرداخت بیمه زنان خانه دار و 12 درصدی می باشد آیا با افزایش نرخ به 14 درصد در صورت فوت ایشان مستمری به فرزندان ما که تحت تکفل پدر هستند میشود یا خیر و اصولا نیازی به افزایش نرخ به 14 درصد میباشد یا خیر؟ متشکرم

  کارشناس بیمه
  23 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، نرخ ۱۲ درصد را به ۱۴ درصد تغییر بدهید تا اگر خدای نکرده همسر شما قبل از اینکه بازنشسته شود و یا بعد از بازنشستگی فوت کند افراد تحت تکفل آن بتوانند از مستمری استفاده کنند بروید بیمه آنرا تغییر بدهید

صبوری
13 مهر 1400

باسلام. وخسته نباشید. من میخواهم خودم را بیمه خانه داری کنم. خواستم بدونم میتونم شوهر و دخترم را زیر پوشش خودم قرار بدم؟؟؟

  کارشناس بیمه
  23 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، خیر نمی توانید.

پريسا
14 مهر 1400

سلام ببخشيد بيمه زنان خانه دار حدودا ماهي چقدر پرداخت بايد كنيم؟

  کارشناس بیمه
  23 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، حداقل مبلغ 318 هزار تومان است.

مهتاب
17 مهر 1400

سلام و عرض ادب
من ۳۵ ساله هستم و مجرد و تحت تکلف پدرم
ایشون بازنشسته تامین اجتماعی هستند و حقوق بازنشستگی میگیرند
اگر من بیمه زنان خانه دار بشم و خدایی نکرده پدرم فوت کنند آیا مستمری ایشون به بنده میرسه؟ و یک سوال آیا مستمری خودم ( زنان خانه دار در آینده) و مستمری پدرم را هر دو بهم بیمه میده؟ و سوال سوم اینکه بیمه ی تکمیلی تحت پوشش پدرم هستم آیا میتونم در صورت فوت هم استفاده کنم؟

  کارشناس بیمه
  24 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، ۰۱ بله میرسد ۰۲ خیر فقط از یکی میتوانید استفاده کنید ۰۳ بله میتوانید

شایسته
17 مهر 1400

سلام من ۵۳ سال سن دارم الان میخوام خودمو بیمه کنم سابقه بیمه ندارم آیا میتونم اقدام کنم خودم مغازه دارم اگه میشه منو راهنمایی کنید

  کارشناس بیمه
  24 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، چون سن شما بالای ۵۰ سال است و از قبل هم سابقه نداشتید دیگر نمی توانید خودت را بیمه آزاد کنید

خانم اقایی
21 مهر 1400

با سلام خانمی 36 ساله هستم که تا کنون بیمه ی تامین اجتماعی نشدم حالا میتونم همراه با ثبت نام بیمه زنان خانه دار ، تکمیلی هم شوم؟؟؟

  کارشناس بیمه
  24 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، بحث بیمه تکمیلی با بیمه پایه متفاوت است و شما می توانید آن را تهیه کنید.

سیما
21 مهر 1400

با سلام و تشکر
مبلغ ماهانه دستمزد بازنشستگی بعد از 55 سالگی چقدر است؟
بعد از اینکه بیمه زنان خانه دار را به مدت 20 سال واریز کردیم

  کارشناس بیمه
  24 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، حداقل دستمزد همان سالی که بازنشسته میشوید منلا در سال ۱۴۰۱ مبلغ چهار ملیون و دویست هزار تومان میشود

مامان امیرحسین
23 مهر 1400

سلام من زنی ۲۸ ساله هستم با سابقه پرداخت ۱۱ سال بیمه خانه داری امکانش هست الان خودمو بازنشسته کنم واز مستمری بگیر استفاده کنم

  کارشناس بیمه
  27 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، شما امکان بازنشسته شدن را ندارید.

کریمی
27 مهر 1400

سلام، ببخشید اگر خانمی امروز با نرخ 14درصد و سابقه 20 سال پرداخت بیمه بازنشست شود، چقدر مستمری می‌گیرد و تفاوتش با 18درصد چقدر است؟

  کارشناس بیمه
  27 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، مستمری بازنشستگی ۱۴ درصد و ۱۸ درصد با هم فرقی نمیکند و در زمان بازنشستگی هردو حداقل مستمری را دریافت می کنند.

الناز
29 مهر 1400

سلام من ۳۹ سالمه و حدود ۱۴ سال سابقه کار با بیمه دارم البته حدود یک سال و نیم بیمه بیکاری بوده،
میخواستم بپرسم بیمه بیکاری جز سابقه کار حساب نمیشه؟
آیا اگر ۶ سال بیمه زنان خانه دار پرداخت کنم میتونم تو سن ۴۵ سالگی با سابقه ۲۰ سال بازنشستگی بگیرم؟ و بیمه خانه‌دار بهتره یا مشاغل آزاد از نظر مزایای بازنشستگی؟؟؟

  کارشناس بیمه
  27 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، ۰۱ بله حساب میشود ۰۲ باید حتما ۲۰ سال سابقه و ۵۵ سال سن داشته باشید که بتوانید بازنشسته شوید ۰۳ بروید بیمه زنان خانه دار واریز کنید.

مختاری
01 آبان 1400

با سلام و وقت بخیر، ببخشید مادرم ۴۸ ساله هستند و تا حالا بیمه نداشتند آیا می توانند برای بیمه زنان خانه دار ثبت نام کنند؟
با تشکر

  کارشناس بیمه
  27 فروردین 1401

  با سلام دوست عزیز، بله میتواند مشکلی نیست.

اختر احمدی
03 آبان 1400

با سلام، امکان تحت پوشش قرار دادن پدر و مادر بالای 60 سال وجود داره؟

  کارشناس بیمه
  04 آبان 1400

  با سلام بله ولی با کارشناسان بیمه دات کام تماس بگیرید تا کامل شما را راهنمایی کنند

فرناز خیرخواه
03 آبان 1400

با سلام، من چند سال پیش طلاق گرفتم و از حقوق بازنشستگی پدرم استفاده می کنم، اگر مجدد ازدواج کنم، باز حقوق پدرم در کنار بیمه زنان خانه دار بهم تعلق میگیره؟

  کارشناس بیمه
  04 آبان 1400

  با سلام دوست عزیز، در صورت ازدواج فقط مستمری شما قطع خواهد شد.

اقدس کمیلی
03 آبان 1400

آیا بیمه زنان خانه دار به اجازه شوهر نیاز دارد؟

  کارشناس بیمه
  05 آبان 1400

  با سلام دوست عزیز، خیر. اما باید هر دو توان پرداخت مالی حق بیمه را داشته باشید.

  ندا
  10 آبان 1400

  سلام پدر من ۸۰سال سن دارد و۷سال بیمه کارگری ریخت و۲سال پیش بهش گفتن دیگه شما نمیتونی بریزی وبیمه ای هم نداشت و دیگه نداشتن باقی شو بریزه واین هفت سال هم بلااستفاده موند آیا می‌تونه این هفت سال از کارافتادگی ویا بازنشستگی بگیره

   کارشناس بیمه
   28 فروردین 1401

   سلام دوست عزیز، اگر ۲۰ سال سابقه و ۵۵ سال سن داشته باشید میتواند بازنشسته شود.

ثریا قاسمی
03 آبان 1400

با سلام، مدارک لازم برای ثبت نام بیمه زنان خانه دار چیست؟

  کارشناس بیمه
  05 آبان 1400

  با سلام دوست عزیز، ممنون پیامتان…. برای ثبت نام فقط کافی است که مدارک زیر را به شرکت بیمه نشان دهید. البته شما باید شرایط مرتبط با داشته باشید.
  شناسنامه و کپی از تمامی صفحات آن
  کارت ملی و کپی از آن
  یک قطعه عکس سه در چهار
  پر کردن فرم مربوط به بیمه زنان خانه دار

ف.ش
04 آبان 1400

با سلام من بیمه زنان خانه دار رو تازه فعال کردم از طرفی در مدارس غیرانتفاعی مشغول هستم از این ماه برای من بیمه ۵روز رو رد کردند میخواستم بدونم بیمه زنان من حذف میشه؟

  کارشناس بیمه
  26 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، از تاریخی که برای شما بیمه واریز میکنند دیگه زنان خانه دار را واریز نکنید بروید تامین اجتماعی درخواست کسری سابقه خودت که در لیست برای شما کم واریز میشود بدهید.

یک دختر تنها
05 آبان 1400

سلام من ۳۵ سالمه.. مجردم.. دارای بیماری نادر سندرم اهلرس دانلس هستم.. اگر بخوام از این نوع بیمه استفاده کنم هرماه چقدر باید واریز کنم؟ بعدا بازنشستگی چقدر بهم تعلق میگیره؟
تک و تنها هستم.
ممنون میشم راهنمایی کنید

  کارشناس بیمه
  26 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، باید بروید زنان خاندار ماهی ۶۰۰ هزار تومان با نرخ ۱۲ درصد با درمان خودت را بیمه کنی تا بعد از ۲۰ سال بازنشسته شوید.

سها
07 آبان 1400

دختر مجرد و بدون شغلی که خودش رو بیمه زنان خانه دار کرده باشه میتونه در کنار حقوق بازنشستگی خودش مستمری پدرش رو هم دریافت کنه؟

  کارشناس بیمه
  26 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، خیر.

بهار
07 آبان 1400

سلام خسته نباشید اگه من الان بیمه زنان خانه دار رو ثبت نام کنم و مثلا چند سال دیگه شاغل بشم و بیمه بشم میتونم این بیممو منتقل کنم ؟

  کارشناس بیمه
  26 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، وقتی شاغل شوید بصورت اتوماتیک سابقه شما به سابقه قبلی وصل میشود.

مریم
10 آبان 1400

سلام خسته نباشید. خانم خانه داری که ۲۰سال حق بیمه پرداخت کندبانرخ ۱۲درصد .چه مبلغی مستمری دریافت خواهدکرد؟مستمری ۲۰سال آینده همسان سازی خواهدشدباتورم؟

  کارشناس بیمه
  26 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، همسان سازی ۲۰ سال آینده را باید همان موقع سوال کنید. چون واقعا قانون مشخصی ندارد.

فاطمه
10 آبان 1400

سلام وقتتون بخیرمن قبلاجایی شاغل بودم وبیمه تامین اجتماعی داشتم والان برابیمه خانم خانه دارچطوری سابقه بیمه رومنتقل میکنن؟ ممنون میشم راهنماییم کنید

  کارشناس بیمه
  26 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، احتیاج به انتقال سابقه ندارید سابقه شما بطور اتوماتیک ثبت میشود.

نیلوسا صادقی
10 آبان 1400

با سلام . آیا اگر کسی دارای بیمه خدمات درمانی باشد . سوابق بیمه او با تامین اجتماعی حساب میشود . یا اینکه منظور از سابقه بیمه فقط بیمه تامین اجتماعی میباشد . برای بازنشستگی زنان خانه دار .

  کارشناس بیمه
  26 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، ۰۱ خیر ۰۲ بستگی دارد که سابقه خدمات درمانی شما مربوط به کدام صندوق بازنشستگی میباشد.

Amir
10 آبان 1400

سلام ، ببخشید پرداخت بیمه ماهانه هستش یا سالانه ؟

  کارشناس بیمه
  26 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، حق بیمه زنان خانه دار را هرجور که دوست دارید میتوانید واریز کنید یعنی هم بصورت ماهانه و هم میتوانید یک سال را یکجا پرداخت کنید

سمیرا
10 آبان 1400

سلام و خسته نباشید این بیمه به عنوان سابقه کار هم محسوب می شود؟

  کارشناس بیمه
  26 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، قفط سابقه بیمه است.

امیری
10 آبان 1400

سلام اگر خانم ۴۴ ساله که تحت بیمه همسرش هست خودش رو بیمه زنان خانه دار کنه . در اینده در صورت فوت همسرش میتونه از حقوق بازنشستگی همسرش و حقوق بازنشستگی زنان خانه دار همزمان استفاده کنه ؟ یا خیر؟

  کارشناس بیمه
  26 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، بله میتواند.

   مهدی
   22 خرداد 1401

   باز همن ممنون من جواب تمام سوالاتم رو تو این سایت پیدا کردم کمال تشکر از دوستانی که زحمت کشیدند دارم

سمانه
10 آبان 1400

با سلام
مادرم ۶۶ سال سن داره…هیچ نوع سابقه پرداخت بیمه هم نداره..و حالا می خواد بیمه زنان خانه دار تامین اجتماعی رو انجام بده
چطور می تونه؟ آیا این بیمه شامل ایشون میشه؟؟ و می تونه اقدام کنه؟

  کارشناس بیمه
  26 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، مادرتان با این سن دیگر نمیتواند بیمه زنان خانه دار شود.

خسروی
10 آبان 1400

سلام بنده مجردهستم وبیوه پدرم هستم خدمات درمانی وسوالم اینه باتوجه ب اینکه من تحت تکفل پدرم هستم اگربیمه زنان خانه داررابخوام استفاده کنم اون بیمم قطع میشه یانه؟

  کارشناس بیمه
  26 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، خیر قطع نمیشود.

خسروی
10 آبان 1400

بیمه پدرم هستم

فاطمه
10 آبان 1400

سلام من ۴۳ سالمه و بیست سال بیمه دارم میتونم درخواست بازنشستگی با حقوق بیست روز کنم

  کارشناس بیمه
  26 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، اگر جای برای شما بیمه ارسال میکند و لیست بیمه دارید بله میتوانید بازنشسته شوید

فاطمه
10 آبان 1400

سلام خسته نباشید.من خانم ۴۲ ساله هستم پروانه کسب مغازه شوهرم به اسم من است ،آیا من می توانم خودم را بیمه زنان خانه دار کنم؟

  کارشناس بیمه
  28 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، بله میتوانید مشکلی ندارد.

محمدکاظم پور
10 آبان 1400

با سلام
برای خانمم از سن 26 سالگیش بیمه زنان خانه دار 18 درصد واریز میکنم؛ چندسال واریزی باید داشته باشم تا حقوق کامل بیمه تامین اجتماعی تعلق بگیره! باتشکر

  کارشناس بیمه
  28 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، حتی اگر نگرفته باشد هم بهش تعلق نمیگیرد این مورد یکی از پنج شرط اصلی پاداش ازدواج است.

  محمدی
  18 مهر 1401

  سلام آیا فرزندان میتوانند هم از حقوق بازنشستگی پدر بعد از فوت هم مادر بعد از فوت استفاده کنند؟ میشود در سن 50سالگی از12درصد به ۱۴درصد انتقال داد که شامل این قانون رسیدن حقوق بازنشستگی به فرزندان صورت بگیرد؟

   کارشناس بیمه
   20 مهر 1401

   سلام ۰۱ اگر شرایط داشته باشند بله میتوانند ۰۲ بله میشود

فاطمه
10 آبان 1400

سلام خسته نباشید.
من خانم خانه دار ۴۲ ساله هستم پروانه کسب مغازه شوهرم به اسم من است آیا من می توانم خودم را بیمه زنان خانه دار کنم؟

  کارشناس بیمه
  14 آبان 1400

  سلام وقت بخیر بله شما با توجه به شرایط بیمه زنان تامین اجتماعی ، شاغل محسوب نمی شوید و به راحتی می توانید از پوشش های این بیمه برخوردار شوید.

یازهرا
10 آبان 1400

سلام خسته نباشید
من ۴۸سالمه ماه قبل بیمه روستایی ثبت نام کردم که حین ثبت نام هزینه یکساله پرداخت میشه،اگر بخوام از بیمه زنان خانه دار استفاده کنم میتونم این سابقه رو انتقال بدم یا هر دو بیمه رو داشته باشم؟بیشتر بخاطر خدمات درمانی میخوام بیمه زنان خانه دار ثبت نام کنم

  کارشناس بیمه
  28 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، ۰۱ شما باید یک بیمه را ادامه دهید هم زمان نمیشود دو تا بیمه واریز کنید شما بروید بیمه زنان خاندار را ادامه بدید.

شبنم علیاری
10 آبان 1400

سلام خسته نباشید. من بیمه قالی بافی (بیمه روستای وکشاورزی )به مدت یه سال سابقه دار هستم . میخواستم بدونم سابقه بیمه قالی بافی (بیمه روستایی ) قابل انتقال هست به بیمه زنان خانه دار یانه؟

  کارشناس بیمه
  28 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، بله قابل انتقال میباشد.

گولانی
10 آبان 1400

سلام لطفاً راهنمای ثبت نام بیمه زنان خانه دار بالای 18 تا 50 سال رادر سایت تامین اجتماعی قرار دهید.متشکرم

  کارشناس بیمه
  28 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، تا جایی که اطلاعات بود قرار داده ایم. از طریق همان سایت تامین اجتماعی می توانید.

مهرناز
10 آبان 1400

سلام من 43 سال دارم و همسرم بیمه تامین اجتماعی هست و من هم تحت تکفل ایشان بیمه هستم من خودم شاغل نیستم ،میخواستم بدونم اگه من بیمه زنان خانه دار بشوم و موقعی که بازنشسته شدم مستمری بگیرم ، آیا در صورت فوت همسر در آینده مستمری بیمه تامین اجتماعی هم میتوانم دریافت کنم در کنار مستمری بیمه زنان خانه دار ؟

  کارشناس بیمه
  13 آبان 1400

  سلام مهرناز عزیز بله هر دو مستمری به شما تعلق پیدا می کنه ولی امیدواریم همسرتون همواره زنده باشند.

رویا
10 آبان 1400

سلام من 43 سال دارم و همسرم بیمه تامین اجتماعی هست و من هم تحت تکفل ایشان بیمه هستم من خودم شاغل نیستم ،میخواستم بدونم اگه من بیمه زنان خانه دار بشوم و موقعی که بازنشسته شدم مستمری بگیرم ، آیا در صورت فوت همسر در آینده مستمری بیمه تامین اجتماعی هم میتوانم دریافت کنم در کنار مستمری بیمه زنان خانه دار ؟

  کارشناس بیمه
  13 آبان 1400

  سلام وقت بخیر رویای عزیز بله هر دو مستمری به شما تعلق پیدا می کند.

ندا . ثابتی
11 آبان 1400

باسلام و خسته نباشین . ببخشین کسی ک این بیمه رو تا ۲۰ سال پرداخت میکنه ایا هرسال ب این مبلغ افزوده میشه ؟ یا ثابته ؟

  کارشناس بیمه
  13 آبان 1400

  سلام ندا جان با تشکر از توجه تون به این مقاله ، باید بگوییم که حق بیمه زنان خانه دار سالانه با توجه به نرخی که سازمان تامین اجتماعی اعلام می کنه افزایش خواهد یافت.

لیلا
11 آبان 1400

با سلام
همسر من بیمه نیروهای مسلح هست .
منهم قصد دارم خودم را بیمه زنان خانه دار کنم .
میخواستم ببینم بعد فوت همسرم من میتوانم هم حقوق نیروهای مسلح دریافت کنم هم تامین اجتماعی .
یا برعکس.بعد فوت من همسرم میتونه هم حقوق نیروهای مسلح دریافت کنه و هم تامین اجتماعی ؟

  کارشناس بیمه
  28 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، بله میتوانید از دوتا مستمری استفاده کنید۰۲ خیر نمیتواند.

رنجبران
11 آبان 1400

سلام چگونه میتونیم ثبت نام رو انجام بدیم از کدوم سایت

  کارشناس بیمه
  13 آبان 1400

  سلام وقت بخیر ضمن تشکر از شما ، ما لینک استعلام و خریداین بیمه رو داخل محتوای مقاله گذاشتیم ولی برای راحتی تون شما می توانید بر این لینک استعلام و خرید بیمه زنان خانه دار کلیک کرده و مشخصات خودتون رو وارد کنید . کارشناسان بیمه دات کام با شما تماس گرفته و مراحل ثبت نام و تهیه این بیمه زنان خانه دار براتون اجرا خواهد شد.

Samaneh
11 آبان 1400

با سلام و خسته نباشید
میخواستم بدونم برای بازنشستگی باید چند سال بیمه خانه داری پرداخت کنیم و این که حقوق بیمه 12، 14 و 18 درصدی با هم فرق دارن؟

  کارشناس بیمه
  13 آبان 1400

  سلام وقت بخیر سمانه عزیز ، تمام پاسخ سوال شما در متن مقاله درج شده است با خواندن کامل مقاله به پاسخ سوال خودتون می رسید اگر ابهام بود ما پاسخگو هستیم.

سعيده
11 آبان 1400

سلام وقت بخير حق بيمه نفري بايد پرداخت بشه يا فقط سرپرست!؟

  کارشناس بیمه
  13 آبان 1400

  سلام وقت بخیر حق بیمه در این شرایط بر حسب تعداد افراد پرداخت می شود.

زهرا
11 آبان 1400

باسلام وقت بخیر ۲۲ ساله و خانه دار هستم صاحب فرزند ۴ ماهه
از جایی که شوهرم هیچگونه بیمه خدمات درمانی نداره من میتونم این بیمه زنان خانه دار بگیریم که دفترچه درمانی ام داشته باشه یا ن ممنون میشم پاسخ بدین

  کارشناس بیمه
  13 آبان 1400

  سلام وقت بخیر بله شما می تونید بیمه زنان خانه دار داشته باشید ولی این خدمات درمانی فقط به شما و فرزندتون تعلق پیدا می کنه و همسرتون از این خدمت بیمه تامین اجتماعی برخوردار نخواهد بود.

اعظم محمدی
11 آبان 1400

سلام من خانم ۳۸ساله هستم و تحت پوشش بیمه همسرم که خدمات درمانی هستن یعنی وابسته به شهرداری میخواستم بدونم اگه من برای خودم این بیمه رو پرداخت کنم از زیر بیمه همسرم خارج میشم؟ممنون میشم راهنمایی کنید

  کارشناس بیمه
  13 آبان 1400

  سلام وقت بخیر اعظم عزیز این بیمه تامین اجتماعی برای افرادی هست که تحت پوشش هیچ بیمه ای نباشند

شیوا
12 آبان 1400

سلام من درحال حاضر خانه دارم و بیمه اختیاری پرداخت میکنم با توجه به حق بیمه بالای بیمه اختیاری و نداشتن توان مالی بالا آیا میشود بیمه اختیاری راقطع کنم و بیمه زنان خانه دار را پرداخت کنم؟و اینکه در آینده و برای بازنشستگی و مستمری مبلغ پرداختی کدوم بهتر و بالاتره؟

  کارشناس بیمه
  13 آبان 1400

  سلام وقت بخیر این که بین بیمه اختیاری یا بیمه زنان خانه دار یکی را انتخاب کنید ، این انتخاب شخص شماست و ما نمی توانیم گزینه بهتر را به شما پیشنهاد کنیم زیرا بیمه مناسب شما با توجه به شرایط شما تعیین می شود اگر توضیح بیشتری بدهید که نحوه پرداختی شما چگونه خواهد بود ما می توانیم راهنمایی کنیم .

دکتر ولی ساسانی اصلاندوزی
12 آبان 1400

باسلام ادب و احترام این مقاله خوب طراحی شده اشکالاتی از جمله سن برای ورود زنان خانه دار به پوشش بیمه ای ۵۰ سال منظور شده مگر بالای این سن زنان و یا بشر قلمداد نمی شوند قانون از زمانیکه تصویب می شود باید عام شمول و کلی نگر باشد در وهله اول می بایست تمام زمان از ۱۸ سال تا ۸۰ سال منظور شود در سالیان متمادی این سن کمکم با اطلاع رسانی و بالابردن سطح معلومات زنان تقلیل پیدا کند وگرنه این قانون با این اوصاف و شرایط سن ورود اجحاف حق و ظلم است بر مادران زحمتکش .

  کارشناس بیمه
  12 آبان 1400

  سلام وقت بخیر آقای ساسانی . با تشکر از توجه تون ما فقط شرایط و پوشش های بیمه زنان خانه دار را حسب اطلاع رسانی به جامعه ذکر کردیم و محتوا دقیقا نص قانونی هست و نقد شما جالب هست و می تونه به قانون وارد باشه

Maryam
12 آبان 1400

با سلام
مادر بنده با 55 سال سن به مدت 10 سال و 3 ماه است که سابقه بیمه زنان خانه دار دارد، آیا با پرداخت حق بیمه 10 سال به صورت یکجا می تواند با مزایای ۲۰ سال خودش را بازنشسته کند؟

  کارشناس بیمه
  13 آبان 1400

  سلام وقت بخیر دوست عزیز ، خانم‌های دارای ۵۵ سال سن و سابقه پرداخت بیمه بین ۱۰ الی ۲۰ سال می توانند درخواست بازنشستگی کنند. اما مستمری شخص به میزان سنوات پرداخت حق بیمه است. یعنی چیزی بین ۱۰ الی ۲۰ روز. اگر هم حقوق وی از مقدار حداقل پایین تر باشد، امکان افزایش حقوق وجود ندارد.

   عسگر
   25 آذر 1400

   سلام من ۳۵ سالمه وهیچ گونه بیمه ای ندارم پیشنهادتون برای اینکه بیمه کنم چه بیمه ای باشه متاهل عستم با یک فرزند

    کارشناس بیمه
    25 آذر 1400

    با سلام شما میتوانید از بیمه مشاغل آزاد با ضریبهای ۱۲٪، ۱۴٪و ۱۸٪ با درمان فرانشیز یا بیمه اختیاری با مزایا و درمان رایگان در مراکز ملکی سازمان استفاده کنید.
    به علت هزینه درمان بیمه مشاغل آزاد ۷۱۶۰۰ تومان برای هر نفر پیشنهاد بهتر نسبت به تاهل شما بیمه اختیاری است (اگر سابقه ندارید،حتما باید کارت پایان خدمت داشته باشید، معافیت شامل نمیشود)

Maryam
12 آبان 1400

با سلام
مادرم با 55 سال سن به مدت 10 سال و 3 ماه سابقه بیمه زنان خانه دار دارد، آیا می تواند بیمه 10 سال را به صورت یکجا پرداخت کند و با ۲۰ سال سابقه بیمه خودش را بازنشسته کند؟

  کارشناس بیمه
  13 آبان 1400

  خانم‌های دارای ۵۵ سال سن و سابقه پرداخت بیمه بین ۱۰ الی ۲۰ سال می توانند درخواست بازنشستگی کنند. اما مستمری شخص به میزان سنوات پرداخت حق بیمه است. یعنی چیزی بین ۱۰ الی ۲۰ روز. اگر هم حقوق وی از مقدار حداقل پایین تر باشد، امکان افزایش حقوق وجود ندارد.

roshan
12 آبان 1400

سلام من باردارم این بیمه شامل حال منم میشه
برای هزینه های زایمان و ….

  کارشناس بیمه
  13 آبان 1400

  سلام دوست عزیز این بیمه زنان خانه دار تامین اجتماعی متاسفانه پوشش های درمانی زایمان و بارداری رو ارائه نمی کنه .

Z.m
13 آبان 1400

ببخشید برای ثبت نام خطا در داده های ارسالی میده
برای ثبت نام باید حضوری باشه؟

  کارشناس بیمه
  13 آبان 1400

  سلام وقت بخیر شما نام و شماره تماس خود را در انتهای صفحه استعلام و خرید بیمه زنان خانه دار درج کنید و دوستان ما از بیمه دات کام با شما بابت خرید این بیمه و ثبت نام تون تماس می گیرند.

بهار
13 آبان 1400

سلام . من دختری ۴۱ ساله ام و از طرف هیچکس بیمه نیستم . چند سال باید حق بیمه پرداخت کنم تا بازنشستگی دریافت کنم ؟ ممنون

  کارشناس بیمه
  13 آبان 1400

  سلام بهار عزیز ضمن تشکر از توجه شما به این مطلب بیمه زنان خانه دار ، باید بگیم که زنان خانه‌دار دارای ۲۰ سال سابقه پرداخت حق بیمه می‌توانند پس از عبور از سن ۵۵ سالگی با این بیمه تامین اجتماعی بازنشسته شده و از این سازمان مستمری دریافت نمایند.

خانم جاموسی.
14 آبان 1400

سلام من یک خانم خانه دارهستم که بیمه زنان خانه دارشدم الان نه سال است که حق بیمه دوازده درصدپرداخت می کنم .پنج سالی دیگه تابازنشستگیم مانده .یعنی باسابقه چهارده سال بانرخ دوازده درصدچقدرمستمری دریافت خواهم کرد.ممنون اززحمات شما.

  کارشناس بیمه
  14 آبان 1400

  سلام خانم جاموسی عزیز ، میزان مستمری پرداختی با توجه به تعرفه سازمان تامین اجتماعی در هر سال مشخص خواهد شد و بابت این سوال از شعب بیمه تامین اجتماعی جویا شوید. با تشکر

زهرا
14 آبان 1400

با سلام مبالغ ماهانه حق بیمه زنان خانه دار چقدره؟

  کارشناس بیمه
  31 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، مبلغ را نوشته ایم.

بلوری
14 آبان 1400

سلام من۳۵ سالم هست و دانشجو هستم آیا بیمه زنان خانه دار شامل من هم میشه ممنون از پاسخگویی شما

  کارشناس بیمه
  01 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، شرایطش را دارید.

اعظم
15 آبان 1400

سلام اگر این بیمه رو انجام بدیم بچمونم میتونه ازش استفاده کنه اصلا واسه درمان میشه استفاده کرد یا فقط بدرد بازنشستگی میخوره؟

  کارشناس بیمه
  15 آبان 1400

  سلام اعظم عزیز. در پاسخ به سوالتون باید بگیم همون طور که در متن مقاله اومده :” در صورتی که شما خانم خانه‌دار هستید و همسر شما نیز پوشش بیمه ای ندارد، می‌توانید با پرداخت حق سرانه درمان، فرزندان خود را بیمه درمانی کنید.” این بیمه با پرداخت حق سرانه درمان ، هنگام نیاز به خدمات درمانی نیز کارساز است.

فرشته
15 آبان 1400

سلام میخواستم بدونم من قبلا بیمه درمانی تامین اجتماعی بودم تحت تکفل همسر سابقم الان ک جدا شدم بخوام خودم رو بیمه زنان خانه دار کنم اون سابقه بیمه برام لحاظ میشه یا خیر؟

  کارشناس بیمه
  31 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، شما قبلا از درمان همسر خودتان استفاده کردید حق بیمه ای که خودت واریز نکردید که سابقه ای داشته باشید همسرتان حق بیمه برای خودش واریز کرده برای شما که واریز نکرده است

سارا
15 آبان 1400

سلام من الان ۲۸ سال دارم و بیکارم اگه بیمه زنان خانه دارو ثبت نام کنم مثلا برای حدود سه سال پرداخت کنم و بعد سر کار برم و بیمه بشم (مثلا استخدام بانک یا آموزش پرورش) و سابقه بیمه کارم مثلا چهار سال باشه میشه بیمه زنان خانه دارو انتقال بدم اون وقت با سابقه زنان خانهدار و بیمه کارم هفت سال سابقه بیمه دارم؟

  کارشناس بیمه
  31 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، بله میتوانید مشکلی نیست

ایلیا
15 آبان 1400

سلام خسته نباشید خانم32ساله خانه دار و دیپلمه و بدون سابقه بیمه هستم فقط مدت 9 سال تحت پوشش شوهرم بیمه تامین اجتماعی کارگری بودم و حدود 2 سال میشه که قطع کردن آیا میتوانم خودم رو بیمه زنان خانه دار کنم یا نه
بی نهایت از لطفتون سپاسگذارم

  کارشناس بیمه
  31 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، بله میتوانید خودتان را بیمه زنان خانه دار کنید

میترا
15 آبان 1400

سلام.من خانمی 45 ساله هستم.خانه دار تا به الان هیچ سابقه بیمه ای ندارم.باید چند سال بیمه پرداخت کنم.تا به سن بازنشستگی برسم.

  کارشناس بیمه
  29 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، اگر ده سال بیمه زنان خانه دار با این سن واریز کنید در سن ۵۵ سالگی بازنشسته میشوید.

آرزو
16 آبان 1400

سلام اگه من ۳ سال سابقه بیمه کار داشته باشم و ۳ سال سابقه بیمه زنان خانه دار، میتونم بیمه زنان خانه دارو منتقل کنم؟ اون وقت یعنی ۶ سال سابقه بیمه کار دارم؟

  کارشناس بیمه
  29 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، سابقه کاری و سابقه زنان خانه دار یکی است شما الان هم تو سیستم تامین اجتماعی ۶ سال سابقه برایت ثبت شده است.

الهام
16 آبان 1400

سلام و وقت بخیر.. میخواستم بدونم مادر من که 53 ساله هستند امکان ثبت نام ندارند؟ زیر پوشش بیمه پدرم هستند.

  کارشناس بیمه
  29 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، مادر شما با سن ۵۳ سالگی دیگه نمیتواند بیمه زنان خانه دار واریز کند چون سقف سن بیمه ۵۰ سال است.

مریم
16 آبان 1400

سلام
خانم دارای 51 سال سن هستم بدون سابقه بیمه
چطور میتونم از بازنشستگی استفاده کنم؟
راهی داره؟

  کارشناس بیمه
  29 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، خیر اصلا دیگر نمیتوانید با این سن خودت را بیمه کنید.

زهرا جلیلی
16 آبان 1400

سلام برای اینکه بازنشستگی شامل بشود باید هرماه بصورت متوالی بیمه پرداخت بشود؟ و اینکه آیا این امکان وجود دارد که در مدت زمان این بیمه جایی شاغل بشویم و شرکت مارا بیمه میکند و بعد دوباره در صورت خروج از آن شغل این بیمه خانه داری را ثبت نام کنیم؟

  کارشناس بیمه
  29 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، بله میتوانید به این شکل خودتان را بیمه کنید مشکلی ندارد شما تو مجموع باید سابقه را تکمیل کنید تا شرایط بازنشستگی را احراز کنید

Abolfazl
17 آبان 1400

سلام وقت بخیر
اگر خانمی که تحت پوشش همسرش هست بیمه نامه زنان خانه دار رو تهیه کنه بعد از فوت همسرش از هر دو مستمری می‌تونه استفاده کنه ؟
یعنی یکی مستمری خودش + مستمری همسرش

  کارشناس بیمه
  29 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، ۰۱ بله میتواند ۰۲ بله هر دو مستمری را میتواند دریافت کند.

نیهان
17 آبان 1400

سلام خسته نباشین من ۳۱ سالمه و ۳ سالو نیم بیمه دارم در شرکت خصوصی ،من الان میخواستم خودم رو بیمه کنم نمیدونم بیمه خانه دار بهتره یا بیمه خویش فرما

  کارشناس بیمه
  17 آبان 1400

  سلام وقت بخیر هر یک از این بیمه ها مزایا و شرایط خاص خودشون رو دارند که شما می تونید با خوندن مقالات مربوط به اون ها در سایت بیمه دات کام ، تصمیم آگاهانه تری بگیرید.

آقا محمد
17 آبان 1400

با سلام خدمت مدیران محترم بیمه اجتماعی،
بنده 42سالمه مرد هستم تقریبا 8سال بیمه دریانوردی دارم،
آیا خانم من که خانه دار است میتواند اکنون از مزایای بیمه من استفاده کند یا خیر،
چون شنیدم بیمه تامین اجتماعی برای زنان خانه دار وام تدارک کردند، آیا صحت دارد؟

  کارشناس بیمه
  29 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، میتواند فقط از درمان شما استفاده کند نمی تواند از سابقه بیمه شما استفاده کند سابقه بیمه هر کس را فقط خودش میتواند استفاده کند ۰۲ خیر صحت ندارد

ساناز
17 آبان 1400

سلام من پرسش و پاسخ های قبلی تون رو خوندم تو یک پاسخ به فردی که گفته بود بعد از فوت پدرم میتونم هم حقوق اون و هم مستمری خانه داری را دریافت کنم گفته بودید نه به یکی بله.
الان اگه خودمون بیمه خانه داری باشیم بعد از فوت پدر یا همسر میتوانیم از حقوق انها نیز استفاده کنیم؟اگر بیمه نیروی انتظامی باشند

  کارشناس بیمه
  29 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، بله چون یک صندوق بیمه ای دیگر است بله میتوانید از هر دو استفاده کنید. البته پاسخ هر کسی با توجه به شرایطش است.

فرشته
17 آبان 1400

سلام وقتتون بخیر
من دختری ۳۰ساله هستم که از سن ۷ سالگی تحت بیمه تامین اجتماعی پدرم قرار گرفتم
ایا سوابق این ۲۳ سال برای بازنشستگی بیمه زنان خانه دار و دختران مجرد حساب میشود؟
و یک سوال دیگر هم داشتم ایا با ثبت نام در این بیمه از بیمه پدرم خارج میشوم؟و اینکه ایا یه حقوق بازنشستگی پدرم لطمه ای وارد میکند؟
ممنونم از پاسخگویتون🙏

  کارشناس بیمه
  31 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، وقتی تحت پوشش باشید، سابقه ای حساب نمی شود. بعد اگر خودتان را بیمه کنید، دیگر از تحت پوشش پدرتان خارج می شوید. مگر اینکه درمان تحت پوشش قرار بگیرید.

سامان سامانی
17 آبان 1400

سلام
وقت شما بخیر
من خانمی ۲۹ساله هستم و خانه دار . میخواستم ببینم اگر من این بیمه زنان رو انجام بدم و چند وقت بعد شاغل شدم این بیمه رو منتقل کنم و جز سوابقم حساب بشه

  کارشناس بیمه
  31 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، بله حساب میشود

K.
18 آبان 1400

سلام من همسرم بیمه تامین اجتماعی هستن منم تحت بیمه ایشون هستم میخواستم بدونم میتونم بیمع خانه داربشم؟اگربشم ازبیمه ی اقام جدامیشم؟

  کارشناس بیمه
  31 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، بله میتوانید بیمه زنان خانه دار بدون درمان بشوید و از دفترچه درمانی شوهرت استفاده کنید

الناز
18 آبان 1400

سلام من 21سالمه وهمسرم بیمه تامین اجتماعی هست که منم تحت بیمه ایشون هستم همون بیمه سرپرستم هستم خواستم بدونم اگربخوام بیمه خانه داری بشم میتونم؟واگزمیشه ازتحت بیمه تامین اجتماعی همسرم خارج میشم؟

  کارشناس بیمه
  01 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، ۰۱ بله میتوانید ۰۲ میتوانید بیمه زنان خانه دار شوید و تحت پوشش همسر خودتان هم باشید

فهیم
18 آبان 1400

سلام ممنون از مقاله ی خوبتون، 3 تا سوال داشتم ، 1- من 5 سال پیش خودم رو بیمه ی عمر کردم الان باتوجه به اینکه شرایط بیمه ی زنان خانه دار هم دارم آیا میتونم خودمو بیمه ی زنان خانه دار کنم یا با بیمه ی عمرم تداخل داره و هزینه ی اضافه س ؟؟؟
2- در مورد قسمت درمانی عرض کنم خدمتتون که تحت بیمه ی خدمات درمانی مادرم هستم اگه بخوام خودمو بیمه ی تامین اجتماعی کنم و دفترچه ی تامین اجتماعی بگیرم بیمه ی خدمات درمانی مادرم رو باید قطع کنم ؟؟؟
3- در نهایت برای ثبت نام حضوری مراجعه کنم کارام زودتر پیش میره یا …؟؟؟

  کارشناس بیمه
  31 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، بیمه عمر مساله ای جداگانه است و ارتباطی با خود بیمه ندارد. بعد اینکه اگر خودتان را هم درمان بیمه کنید، از تحت پوشش مادرتان خارج خواهید شد.

حلاوی
18 آبان 1400

با سلام و عرض خسته نباشید
من دختری مجرد با سن ۴۳سالگی‌ میباشم
و تحت حمایت بهزیستی هستم
جهت ثبت نام بیمه آیا تخفیفی برای من قائل میشود

  کارشناس بیمه
  19 آبان 1400

  سلام خانم حلاوی عزیز برحسب قانون تخفیفی برای شما قائل نمی شوند ولی برای اطمینان بیشتر می توانید به شعب بیمه تامین اجتماعی مراجعه نمایید.

   Neda
   20 آبان 1400

   سلام پس چطوربه خانم رویاومهرنازمیگین بله میشه؟

    کارشناس بیمه
    17 فروردین 1401

    سلام دوست عزیز، والا باید از خودشان بپرسید. ما هم از خودمان چیزی نمیگوییم. بر اساس قانون است. شاید شرایط خاصی داشته اند.

سارا
20 آبان 1400

سلام من 21سالمه وهمسرم بیمه تامین اجتماعی هست که منم تحت بیمه ایشون هستم همون بیمه سرپرستم هستم خواستم بدونم اگربخوام بیمه خانه داری بشم میتونم؟واگزمیشه ازتحت بیمه تامین اجتماعی همسرم خارج میشم؟

  کارشناس بیمه
  17 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، ۰۱ بله میشود ۰۲ خیر شما برود بیمه زنان خانه دار با نرخ ۱۲ درصد بدون درمان خودت را بیمه کنید و تحت تکفل همسرتان هم هستید.

رحیمی
20 آبان 1400

سلام خسته نباشید.مادر من ۴۹ ساله هستش میخواستم ببینم میتونه بیمه زنان خانه دار بپردازه؟ پدرم بازنشسته تامین اجتماعی هست و دفترچه درمانی دارند و مادرم فقط برای بازنشستگیش میتونه بپردازه؟ یا دیگه تو این سن فایده ای نداره؟اگر بپردازه حداقل سن بازنشستگیش چه سالیه؟ ممنون میشم راهنماییم کنید.

  کارشناس بیمه
  17 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، ۰۱ بله میتواند ۰۲ بله برود بیمه زنان خانه دار با نرخ ۱۲ درصد بدون درمان خودش را بیمه کند۰۳ بعد از ۱۰ سال واریزی میتواند بازنشسته شود.

دریا
20 آبان 1400

من ۴۸ سال سن دارم‌. از الان حق بیمه پرداخت کنم تا چند سال دیگه بازنشست میشم؟

  کارشناس بیمه
  17 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، شما اگر ۱۰ سال سابقه بیمه داشته باشید میتوانید بازنشسته شوید.

عسل
21 آبان 1400

سلام
من ۲۷ سالمه و میخوام بیمه زنان خانه دار بشم بدون درمان، اگه بعدا ازدواج تحت پوشش بیمه درمان شوهرم قرار میگیرم؟

  کارشناس بیمه
  17 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، بله مشکلی نیست.

  رقیه۶۶
  05 اردیبهشت 1401

  سلام من ۴سال سابقه بیمه اجباری دارم و الان اگر خودم رو با۱۴درصد بیمه
  خانه داری کنم ایا بعد از من حقوق بیمه به پسرام میرسه؟
  همسرم هم بیمه مشاغل آزاد داره واریز میکنه و من میخوام از بیمه
  همسرم جدا بشم و خودم بیمه ام رو ادامه بدم

   کارشناس بیمه
   05 اردیبهشت 1401

   سلام دوست عزیز، ۰۱ بله میرسد ولی درصورتی بعد از فوت شما هم مشغول به تحصیل باشند ۰۲ ادامه بدید

اکرم
21 آبان 1400

باسلام یک سوال داشتم من ۱۶سال بیمه مشاغل آزادم البته خانه دار هستم شغلی ندارم،با این اوصاف ،اگر پدرم فوت بشن بعد از فوت ایشون آیا مستمری ایشون رو میتوانم بگیرم ؟با توجه به اینکه بیمه خودم رو ادامه بدم،البته ایشون بیمه تامین اجتماعی هستن،واگر با این اوصاف شامل حال من نشود۰ با تغییر بیمه خودم به بعد بیمه زنان خانه دار ،ایا بیمه پدرم پس از فوت شامل حال من میشود؟

  کارشناس بیمه
  17 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، ۰۱ بله ۰۲ بله میشود.

امیر
22 آبان 1400

سلام مادر من ۴۳ سال سن دارد و حدودا یک ماه است که بیمه زنان خانه دار پرداخت میکندبا نرخ۱۸ درصد و هیچ سابقه ای ندارد به گفته بیمه تامین اجتماعی ایشان تا سن ۵۵ سال بیشتر نمی تواند بیمه پرداخت کند یعنی سابقه ایشان ۱۲ سال تا آن موقع می شود آیا هیچ راهی وجود ندارد که ایشان با سابقه ۲۰ سال بازنشسته شوند تا حقوق کامل را بگیریند و اگر بخواهند با ۱۲ سال سابقه بازنشته شوند حقوق ایشان احتمالا بین چقدر میشود میشه بگیر حداقل حقوق با سابقه ۱۲ سال چقدره

  کارشناس بیمه
  17 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، سلام دوست عزیز، ۰۱ ایشان میتواند تا ۲۰ سال حق بیمه واریز کند و حقوق کامل دریافت کند اشتباهب شما را راهنمایی کردن تا ۲۰ سال واریز کند

علیرضا
22 آبان 1400

سلام.میخاستم بدونم بيمه زنان خانه دار تامین اجتماعی ر ا می‌شود باز خرید کرد یا نه ؟اگر می‌شود شرایطش چی؟

  کارشناس بیمه
  17 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، تامین اجتماعی چیزی به نام بازخرید ندارد.

ملکی
23 آبان 1400

سلام
من ۲۸ سالمه اگه خودم رو بیمه زنان خانه دار کنم و بعد استخدام آموزش پرورش بشم میشه این بیمه رو انتقال بدم و بازنشسته آموزش پرورش بشم؟

  کارشناس بیمه
  30 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، خیر آموزش و پرورش قبول نمیکند

انصاری
24 آبان 1400

سلام، این جریان بیمه زنان خانه دار چیه؟ الان چند روزه خانم من گیر داده که بره بیمه زنان خانه دار بعد ماهیانه 318 هزار تومان ما باید بدیم. این خیلی هزینش. قسطی هم میشه پرداخت کرد؟ ما کارگر روزمزدیم

  کارشناس بیمه
  24 آبان 1400

  سلام جناب انصاری، بیمه زنان خانه دار همانند بیمه معمولی تامین اجتماعی است. و در صورت پرداخت حق بیمه، بیمه گزار می تواند از مزایای آن استفاده کند. در صورتی که فرد توان پرداخت داشته باشد و حقوقی دریافت می کند، این می تواند بهترین سرمایه گذاری برای او باشد. برای دریافت پاسخ سوالات خودتان باید با شعب تامین اجتماعی تماس بگیرید.

فرزان
24 آبان 1400

سلام. من برای خاله ام می خواستم بیمه زنان خانه دار بگیرم، اما 60 سالشه بعد معلوم نیست که تا 30 سال دیگه خاله ام زنده است یا خیر. چطور می توانم اقدام کنم؟ آیا می تونم خرید کنم؟

  کارشناس بیمه
  24 آبان 1400

  سلام دوست عزیز، بیمه زنان خانه دار بیشتر برای خانم هایی با حداکثر سن 55 سال است. شما برای دریافت پاسخ و دانستن شرایط ویژه می توانید با شعب تامین اجتماعی تماس بگیرید.

بیرنج
25 آبان 1400

باسلام همسرمن بیمه خویش فرما پرداخت میکند آیادرصورت پرداخت بیمه زنان خانه دار بازهم میتوانم ازخدمات درمانی بیمه همسرم استفاده کنم یاقطع میشود

  کارشناس بیمه
  21 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، شما یک بیمه را می توانید استفاده کنید.

شیلا
25 آبان 1400

سلام از سایت خوبتون ممنونم.من ۵۱ سالمه و میخوام بیمه تامین اجتماعی زنان خانه دار داشته باشم آیا به خاطر سنم میتونم این بیمه رو داشته باشم؟ حدود ۳ سال هم هست که بیمه عمر ملت پرداخت میکنم اما هیچ وقت سابقه پرداخت بیمه تامین اجتماعی نداشتم ممنون میشم منو راهنمایی کنید که باید چیکار کنم

  کارشناس بیمه
  24 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، ۰۱ خیر دیگر نمیتوانید زنان خانه دار شوید چون سن شما بالای ۵۰ سال سن است

سوسنی
27 آبان 1400

با سلام،اگر من بیمه زنان خانه دار را پرداخت کنم و احیانا سر کار بروم و بیمه شوم از طرف کارفرما ،ایا چند سالی که بیمه اختیاری زنان خانه دار را پرداخت کردم جزء سابقه ام حساب میشود؟سوال بعد اینکه الان ۴۷ سال سن دارم ایا میتوانم تا قبل از ۵۵سالگی ،بیمه ۲۰ سال را پرداخت کنم ؟یا فقط مجاز به پرداخت ۸ سال بیمه هستم تا بازنشیتگی؟

  کارشناس بیمه
  24 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، قطعا حساب می شود، باید حتما 10 سال سابقه و 55 سال سن داشته باشید که بتوانید بازنشست شوید.

امیری
27 آبان 1400

سلام من خانه دار هستم ۲۹ سالمه خودم رو بیمه کردم اما هزینش برام خیلی زیاد باید چه بیمه ای کنم که حداقل پرداختی باشه و دفترچه هم داشته باشم؟ الان ۵۰۰ ت ماهی میدهم حداقل واریزی چقدر است و چه بیمه ای است؟

  کارشناس بیمه
  24 اردیبهشت 1401

  کمترین نرخ با 12 درصد 500 تومان است.

سارا
28 آبان 1400

سلام ۴۳ ساله مادرم ماهی ۵۰۰ تومن در ماه واریز میکنیم به اضافه دفترچه من و دخترم که زیر مجموعه من هست میشه ۵۵۰ تومن فک کنم ۱۰ ساله که پرداخت میکنم ولی بهم گفتن باید ۵۵ ساله بشی که حقوق دریافت کنم یعنی با ۳۰ سال پرداخت چقدر میگیرم؟

  کارشناس بیمه
  30 آبان 1400

  سلام سارای عزیز . سن بازنشستگی خانم ها 55 سال می باشد با توجه به شرایط شما 55 سال سن باید کامل شود. ذریافتی شما مستمری معادل 22 روز خواهد بود.

فاطمه
28 آبان 1400

با سلام و احترام
بنده تحت پوشش بیمه خدمات درمانی پدرم هستم؛ اگر از بیمه زنان خانه دار استفاده کنم بیمه خدمات درمانی قطع میشه؟
از طریق سامانه میشه برای بیمه اقدام کرد؟

  کارشناس بیمه
  30 آبان 1400

  سلام فاطمه عزیز اگر شما بیمه زنان خانه دار بدون خدمات درمانی تهیه کنید بیمه خدمات درمانی پدرتون قطع نخواهد شد.

ثریا
28 آبان 1400

باسلام
در کدام سایت باید ثبت نام رو انجام بدیم و هزینه رو پرداخت کنیم

  کارشناس بیمه
  30 آبان 1400

  سلام ثریای عزیز در اواسط مقاله لینک ثبت نام برای شما درج شده است می تونید با مراجعه به اون لینک مساله ثبت نام تون در بیمه زنان خانه دار بیمه تامین اجتماعی رو پیگیری کنید.

زهرا
01 آذر 1400

سلام من دختری مجرد و38ساله هستم الان تحت پوشش بیمه پدرم که بیمه تامین اجتماعیه هستم میخوام بدونم اگر خودم رو بیمه زنان خانه دار کنم در آینده میتونم هم از مستمری پدرم استفاده کنم هم مستمری خودم رو بگیرم؟ هردو باهم یانه مستمری پدرم قطع میشه؟ممنون میشم دقیق پاسخ بدید چون توی پیامها موردهای مشابهی دیدم که متفاوت جواب داده بودید.راستی دفترچه ام چی آیا دفترچه بیمه ای که از طرف پدرمه قطع میشه؟

  کارشناس بیمه
  30 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، اگر بیمه پدر شما هم تامین اجتماعی باشد فقط میتوانید از یک مستمری استفاده کنید ۰۲ به نظر من اگر از مستمری پدر استفاده میکنید دیگر خودت را بیمه زنان خانه نکنید.

م لطفی
02 آذر 1400

با سلام . با فرض اینکه کسی با 20 سال در سال 1400 با بیمه زنان خانه دار 12 درصد بازنشسته شده است. حقوقش در سال 1400 چه مبلغی است؟

  کارشناس بیمه
  30 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، در سال ۱۴۰۰ دو ملیون و هفتصد هزار تومان میشود

دخترتنها
02 آذر 1400

سلام متول۲/۶/۱۳۵۰سابقه بیمه ندارم الان میتونم برم بیمه زنان خانه دارثبت نام کنم

  کارشناس بیمه
  30 فروردین 1401

  سلام سن شما بیشتر از 50 سال است.

نرگس جعفری
02 آذر 1400

با سلام،من ۴۵ سالم هست و خانه دار هستم،و دوسال سابقه بیمه دارم،الان اگر من به سن ۵۵ برسم بازنشسته میشم و میتونم بازنشستگی بگیرم؟ یا اینکه باید ۲۰ سال بیمه رد کنم

  کارشناس بیمه
  23 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، باید حداقل سابقه را داشته باشید.

یاسمن
03 آذر 1400

۴۰ ساله هستم با حدود ۶ سال سابقه بیمه تأمین اجتماعی.همسرم تحت پوشش صندوق بیمه تأمین اجتماعی کشاورزان هستند.از آنجا که برای من هم امکان پوشش مجزا در صندوق کشاورزان وجود دارد ، شما بیمه زنان خانه دار را پیشنهاد می فرمایید یا صندوق تأمین اجتماعی کشاورزان!؟ با سپاس از پاسخ گویی شما.

  کارشناس بیمه
  24 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، بیمه زنان خانه دار در تامین اجتماعی را پیشنهاد میکنم

بهاربانو
03 آذر 1400

سلام‌وقت بخیر من پارسال آذرماه بیمه‌زنان‌خانه‌دار شدم‌اما‌متاسفانه به مشکل بد مالی برخوردم و جز همون یک ماه دیگه واریز نداشتم اگر الان دوباره بخوام شروع کنم باید ماه قبل رو پرداخت کنم یانه؟؟

  کارشناس بیمه
  24 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، دیگر احتیاج نیست پرداخت کنید. از تاریخ درخواست مجدد باید پرداخت کنید.

Sepideh
03 آذر 1400

سلام خوبین ببخشید من الان اگ بیمه خانه داری ثبت نام کنم بعدا شغل دولتی داشته باشم سابقه این بیمه رو میتونم انتقال بدم به اون بیمه؟ینی میشه از خانداری به اونیکی تبدیل کنم؟

  کارشناس بیمه
  24 اردیبهشت 1401

  سلام بله قابل انتقال است.

مجید
03 آذر 1400

سلام.
من صندوق بیمه بازنشستگی ام خدمات درمانی نیروهای مسلح است اگر طرح بیمه زنان خانه دار برای همسرم بگیرم آیا بعد از بازنشستگی هر دو و فوت هر دومون امکان پرداخت حقوق از هردو صندوق برای بازماندگان (دختر مجرد ) وجود دارد ؟
با تشکر

  کارشناس بیمه
  24 اردیبهشت 1401

  سلام بله وجود دارد.

ساناز
04 آذر 1400

خسته نباشید، دوتا سوال دارم. من ۴۰ ساله مجرد هستم، پدرم فوت شدن و بازنشستگی ایشون بین من و مادرم تقسیم شده الان، حدود ۶ سال بیمه زنان خانه دار ۱۸٪ پرداخت کردم، در انتهای بیست سال اگر مستمری بیمه خودمو بگیرم حقوق پدرم قطع میشه یا میتونم هر دو را دریافت کنم؟
سوال دوم اگر در ثبت یک شرکت به عنوان مدیر عامل معرفی شوم ولی از طرف شرکت بیمه نشم مشکلی در بیمه زنان خانه دار بوجود می اید؟؟

  کارشناس بیمه
  20 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، خیر قطع نمیشود ۰۲ بله میتوانید ۰۳ خیر

لیلا
06 آذر 1400

با سلام من ۱۳ سال سابقه کار در شرکت دارم که برام بیمه منظور شده‌ اگه یک سال و نیم بیمه بیکاری بگیرم بعدش میتونم بیمه خانه دار بشم؟ الان ۴۰ سالم هست. یعنی تا ۵۵ سالگی باید بریزم پول بیمه خانه داری رو تا بازنشست بشم؟

  کارشناس بیمه
  20 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، بله میتوانید ادامه بیمه خودتان را بصورت زنان خانه دار واریز کنید و در سن ۵۵ سالگی بازنشسته شوید.

Rh
06 آذر 1400

سلام من خانم ۴۷ ساله هستم سرپرست خانواده شوهرم فوت کرده مستمری بگیر هستم اگر واسه بیمه زنان خانه دار هم ثبت نام کنم بعداً هردوبیمه رو دریافت میکنم؟واینکه بعداز چند سال بازنشسته میشم؟

  کارشناس بیمه
  16 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، میتوانید واریز کنید ولی باید حداقل ده سال واریز کنید که سن شما بیش از ۵۵ سال شود که بتوانی آنجا هم بازنشسته شوید.

نعیم
07 آذر 1400

سلام خانمی که بیمه زنان دار پرداخت می کند می تواند پروانه کسب دریافت کند و بیمه زنان خانه دار را ادامه دهند باتشکر از سایت خوب وراهگشای شما.

  کارشناس بیمه
  16 اسفند 1400

  سلام بله می تواند مشکلی نیست.

فاطمه
07 آذر 1400

در قوانین بیمه تامین اجتماعی برای دختری که ازدواج نکرده بعد از فوت پدر مادرش آیا مستمری ماهیانه حقوق بازنشستگی پدرش / به دخترشان که ازدواج نکرده داده میشود یا نه ؟

  کارشناس بیمه
  15 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، بله میتوانند از مستمری پدر تا زمانی که ازدواج نکردن استفاده کنند.

راحله
07 آذر 1400

سلام خسته نباشید خواستم بدونم بیمه زنان خانه دار با سود ۱۸ درصد چند سال باید پرداخت شود؟؟ من ده سال پرداخت کردم

  کارشناس بیمه
  15 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، اولا نرخ ۱۸ درصد است دوما ۲۰ سال واریز کنید و ۵۵ سال سن هم داشته باشید میتوانید بازنشسته شوید.

ماریا
07 آذر 1400

سلام،شرط۴۲سال سن و ۲۰سال سابقه پرداخت بیمه برای زنان مشمولیت قانون کار،یعنی چه؟یعنی قبلا سابقه پرداخت تامین اجتماعی داشته باشند؟

  کارشناس بیمه
  15 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، یعنی اینکه خانم هایی که جایی مشغول کار هستند و لیست بیمه برایشان ارسال میشود و مشمول قانون کار هستند میتوانند با ۲۰ سال سابقه و ۴۲سال سن بازنشسته شوند.

   ملکی
   30 مهر 1401

   سلام اگر ۱۰ سال سابقه بیمه اجباری تو شرکت خصوصی باشه و ۸ سال سابقه بیمه خانه داری و دوسال اخر و بیمه اجباری شرکت خصوصی رد شود در سن ۴۲ سال میشود بازنشست شد؟

    کارشناس بیمه
    01 آبان 1401

    سلام بله میشود چون آخرین سابقه شما بیمه اجباری است

  نگار
  14 فروردین 1401

  سلام دخترخانمی 38سال سن دارند و مجردهستن، بخوان بیمه زنان خانه دار بشن باید 20سال پرداخت کنن واسه حقوق بازنشستگی؟ در صورت ازدواجشون آیا میشه بیمه درمان خودشون قطع بشه و بیمه درمان شوهرشان باشن؟و مورد بعدی اینکه چنانچه جایی مشغول به کار و بیمه کارفرما بشن امکانش هست بیمه زنان خانه دار پرداخت نکنن و سوابق انتقال داده بشه؟

   کارشناس بیمه
   18 اردیبهشت 1401

   سلام دوست عزیز، بله باید ۲۰ سال سابقه و ۵۵ سال سن هم داشته باشید که بتوانید بارنشسته شوید ۰۲ بله میشود ۰۳ بله هر جا رفتید سرکار بیمه زنان خانه دار را قطع کنید و آنجا برای شما بیمه واریز کند.

خوشنو
08 آذر 1400

سلام وقت بخیر، اگر ۲۰ سال سابقه بیمه زنان خانه دار داشته باشم ولی سنم ۴۳ سال باشه و اگر هم ۳۰ سال سابقه بشه ۵۳ سالم هست و ۵۵ نشده ، شرایط بازنشستگی من چجوری میشه؟ متشکرم از وقتی ک برای پاسخ میذارید🌹🌹🌹

  کارشناس بیمه
  15 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، اگر ۲۰ سال سابقه و ۴۳ سال هم سن دارید و اگر جای بروید کار کنید و حداقل ۶ ماه برای شما لیست ارسال کنند میتوانید بازنشسته شوید.

مهتاب
17 آذر 1400

در این صفحه گفته شده که دختر مجرد می تواند از بیمه تکمیلی پدر استفاده کند و در عین حال خودش بیمه زنان خانه دار باشد. حال اگر پدر فوت کند و دختر وظیفه بگیر شود آیا بیمه زنان خانه دارش لغو می شود؟ چون گفته شده که نمی شود از دو جا مستمری گرفت.در این صورت تکلیف مبالغ حق بیمه پرداخت شده چه می شود؟ ؟آیا در صورت انصراف حق بیمه های پرداخت شده را به ما برمی گردانند؟
پس در واقع بیمه زنان خانه دار برای خانم هایی است که وظیفه بگیر نمی شوند.درسته؟ چون از دو جا نمی شود مستمری گرفت.

  کارشناس بیمه
  27 آذر 1400

  باسلام وقتی فرزندان اناث به عنوان بازمانده حقوق(پدر) دریافت میکنند که دو شرط تجرد و نداشتن اشتغال برقرار باشد و درصورت ازدواج و اشتغال به کار این حقوق قطع میشود و در اینجا سابقه زنان خانه دار یا غیره برای دریافت مستمری به فرد کمک میکند.

   مهتاب
   28 آذر 1400

   خب وقتی که دختر اشتغال به کار داشته باشد و بیمه برایش رد شود؛ باز هم نمیتواند که از بیمه زنان خانه دار و دختران مجرد استفاده کند. چون در این صورت باز هم دو تا مستمری می شود.مگر می شود هم از بیمه کاری تامین اجتماعی مستمری گرفت و هم از بیمه دختران مجرد ؟

    کارشناس بیمه
    14 اسفند 1400

    سلام دوست عزیز، اگر سر کار است و بیمه برایش واریز میشود دیگر نمی تواند بیمه زنان خانه دار واریز کند چون تامین اجتماعی فقط یک بیمه از او قبول میکند.

   مهتاب
   03 دی 1400

   در صورت ازدواج درسته.میتواند از بیمه زنان خانه دار مستمری بگیرد ولی آیا وقتی که دختر اشتغال به کار داشته باشد و بیمه برایش رد شود؛ می تواند از بیمه دختران مجرد استفاده کند؟ چون در این صورت باز هم دو تا مستمری می شود. مگر می شود هم از بیمه کاری تامین اجتماعی مستمری گرفت و هم از بیمه دختران مجرد و زنان خانه دار؟

    کارشناس بیمه
    27 بهمن 1400

    سلام دوست عزیز، به زنان خانه دار پاداش ازدواج نمیدن فقط آنهایی که شاغل هستند.

  فرشته
  13 بهمن 1400

  سلام .تشکر از مطالب وراهنمائیتون. میخواستم بدونم چرا با بیمه ١٢ درصدی اگه قبل از شروع بازنشستگی خانم خانه دار فوت کنه هیچ پولی به خانواده اش نمیرسه. پس این همه پول که طی چند سال به حساب بیمه ریخته میشه چی میشه؟ این درسته؟البته با احتساب این مورد که زن خانه دار از خودش پولی نداره وناچارا از همسرش میگیره .واینکه معمولا خانواده های کم درآمد دنبال این بیمه ها هستن ؟؟؟!!!لطفا پاسخ بدید. ممنون میشم

   کارشناس بیمه
   13 بهمن 1400

   سلام دوست عزیز، برای اینکه در صد بیمه پایین است که حق بیمه کمتری میدهید. همچنین اینکه این مبلغ برای بازنشستگی واریز می شود و اگر قبل از بازنشستگی فوت کنند، بیمه شان دیگر باطل میشود. پس بهتر است که بیمه ۱۶ درصد را پرداخت کنید.

بدون نام
18 آذر 1400

باچه کارتی باید بیمه رو پرداخت کنیم.منظورم اینه که باید کارت شبا باشه

  کارشناس بیمه
  27 آذر 1400

  باسلام تمام کارتهای عضو شتاب این قابلیت را دارند و از طریق درگاههای تعبیه شده در سایت خدمات الکترونیک میتوانید پرداخت انجام دهید.

عسل
18 آذر 1400

سلام من تقریبا دوازده سال است که حق بیمه زنان خانه دار را بدون وققه واریز کردم الان هم ۴۲ سال سن دارم و تا ۵۵ سال که سن بازنشستگی قانونی هست ۱۳ سال زمان دارم آیا من میتوانم حق بیمه این ۱۳ باقی مانده را بصورت متوالی مثلا ۵ یا ۶ سالشو واریز کنم یا این کار باعث حذف بازنشستگی می شود یا مشکلی ایجاد میشود

  کارشناس بیمه
  27 آذر 1400

  باسلام سابقه برای شما نزد بیمه تامین اجتماعی حفظ میگردد و میتوانید تا سن بازنشستگی بیمه پردازی داشته باشید و خلاء فی‌مابین مشکلی ایجاد نمی‌کند.

مرتضى
19 آذر 1400

با سلام
اقا هستم و بيمه تامين اجتماعى هستم (خويش فرما) و خانم من بيمه زنان خانه دار، ميخواستم بدونم پس از باز نشستگى هر دو ، در صورت فوت بنده حق بازنشستگى هر دو نفر به خانمم تعلق ميگيره يا نه؟

معصومه
20 آذر 1400

سلام وقت شما بخیر
من ۵۱ سالمه و از قبل بیمه ای نداشتم میتونم خودم رو بیمه کنم؟

  کارشناس بیمه
  26 آذر 1400

  با سلام ، بالای ۵۰ سال سن باید به ازای هر سال سن اضافه سابقه داشته باشید تا بتوانید خود را بیمه نمایید در غیر این صورت امکان بیمه ندارید.

فیض
21 آذر 1400

سلام و خسته نباشید
مبلغی که هنگام باز نسستگی پرداخت میشود چطور محاسبه و پرداتت میشود

  کارشناس بیمه
  26 آذر 1400

  با سلام ، بانوان خانه دار با پرداخت درصد های مختلف حق بیمه (۱۲٪ ، ۱۴٪ ، ۱۸٪ ) شرایط بازنشستگی متفاوتی دارند. به طور کلی حقوق بازنشستگی زنان خانه دار براساس حق بیمه ای که در بیمه نامه انتخاب و پرداخت شده است ، محاسبه و پرداخت می شود

  فضلی
  15 دی 1400

  یک سال و نمیشه خرید کرد؟
  مادرم 50سال و 4ماه سن دارد و قبلاٌ هیچ بیمه ای نداشتن، میشه براش بیمه خانه داری واریز کنم؟

   کارشناس بیمه
   14 بهمن 1400

   سلام دوست عزیز، با توجه به اینکه سن مادرتان بیش از 50 سال است، از این رو امکان پذیر نیست.

نوری
21 آذر 1400

سلام من ۱۳ سال در کارخانه کارکردن و سابقه بیمه دارم بعد دوسال بیمه بیکاری و در ادامه بیمه زنان خانه دار ۱۲درصدی با وجود ۲۴ سال سابقه محاسبه بازنشستگی یک میلیون و پانصد !!! میشود اگر بخواهم حقوق بازنشستگی م افزایش پیدا کند چندسال باید دوباره در شرکت لیست بیمه رد کنم و اگر حقوق بالا بزنم مورد قبول است و مستمری بازنشستگی افزایش می یابد ؟

  کارشناس بیمه
  25 آذر 1400

  باسلام
  سن شما در حال حاضر اعلام نشده است ولی با ۲۴ سال سابقه حتی اگر مبلغ کمتر از حداقل حقوق شود، حداقل حقوق شامل شما میشود.
  افزایش نا متعارف حقوق دارای محاسبه میانگین ۵ سال اخر میشود.

ثریا
22 آذر 1400

من ثبت نام کردم گفتن شماره تلفن و اسم و فامیل و بعد نوشت فرم با موفقیت ارسال شد یعنی ثبت نام شدم نهایی

  کارشناس بیمه
  25 آذر 1400

  سلام وقت بخیر شما در کجا ثبت نام کردید لطفا توضیح بیشتر رو ارائه بدهید

پرستو صالحی
23 آذر 1400

سلام من چند سال بیمه اجباری و بعد ازاد بودم، بعد حالا بیمه زنان خانه دار کردم خودمو، الان یعنی تمام این ها جزو سوابق بیمه ام حساب میشه؟

  کارشناس بیمه
  23 آذر 1400

  سلام، بله تمامی حق بیمه هایی که تا کنون چه به صورت آزاد و چه به صورت اجباری از طرف شرکتتان پرداخت شده، جزو سوابق بیمه تان به حساب خواهد آمد.

سلیم م
23 آذر 1400

سلام خانم ۲۴ساله وخانه دار وبیکار،چ جوری ثبت نام کنه

  نویسنده بیمه
  24 آذر 1400

  با سلام
  شما میتوانید از طریق سایت خدمات الکترونیک، پس از ثبت نام داخل سامانه، نامنویسی انجام داده و انعقاد قرارداد زنان خانه دار داشته باشید
  (بیمه شدگان/بیمه شدگان خاص/ انعقاد قرارداد زنان خانه دار)

نصیری
25 آذر 1400

سوال. خانمی که بابیمه زنان خانه دار بازنشسته می‌شود. آیا بعداز فوت همسرش حقوق مستمری همسرش راهم دریافت میکند؟ یا به عبارتی هردو حقوق رامیگیرد؟

  کارشناس بیمه
  25 آذر 1400

  باسلام زن دائم النفقه هست و میتواند علاوه بر حقوق خود، حقوق همسر را به نسبت ۵۰/۹۵ نیز دریافت کند.
  در صورتی که تنها بازمانده باشد، همه مبلغ را دریافت میکند

عسگر
25 آذر 1400

سلام من ۳۵ سالمه وهیچ گونه بیمه ای ندارم پیشنهادتون برای اینکه بیمه کنم چه بیمه ای باشه متاهل عستم با یک فرزند

  کارشناس بیمه
  25 آذر 1400

  با سلام شما میتوانید از بیمه مشاغل آزاد با ضریبهای ۱۲٪، ۱۴٪و ۱۸٪ با درمان فرانشیز یا بیمه اختیاری با مزایا و درمان رایگان در مراکز ملکی سازمان استفاده کنید.
  به علت هزینه درمان بیمه مشاغل آزاد ۷۱۶۰۰ تومان برای هر نفر پیشنهاد بهتر نسبت به تاهل شما بیمه اختیاری است (اگر سابقه ندارید،حتما باید کارت پایان خدمت داشته باشید، معافیت شامل نمیشود)

میکا
28 آذر 1400

سلام.من 27 سالمه و تحت کفالت پدرم هستم.فروشنده هستم و کارفرما منو بیمه نمیکنه.آیا این بیمه زنان خانه دار مناسب هست برای من؟ و اگه بعدن جایی استخدام بشم میشه سابقه بیمه زنان خانه دار را انتقال داد به سابقه کاری یا خیر؟

  کارشناس بیمه
  01 دی 1400

  سلام دوست عزیز، اول از همه شما باید پیگیری کنید که کارفرما شما را بیمه کند. بعد اینکه بله بیمه زنان خانه دار میتوانید تهیه کنید و سابقه آن را هم می توان به سابقه کاری اضافه کرد.

لیلی
28 آذر 1400

سلام وقت بخیر ببخشید من وارد سایت تامین اجتماعی شدم مبلغ را زده خودمون وارد کنیم 14 درصد ماهی 500 وارد کردم زده محاسبه حقوق دریافتی ماهیانه حدود 5میلیون مگه زنان خانه دار حقوق دارن؟!

  کارشناس بیمه
  14 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، برای هر شغلی در تامین اجتماعی یک دستمزد تعریف شده است که باید بر اساس آن حق بیمه واریز شود.

m
29 آذر 1400

سلام دوتا سوال داشتم اگر ممکنه لطفا جواب بدین : 1- کسی که الان با 12 درصد انتخاب کنه میتونه بعدا پرداخت 18 درصد کنه قراردادشو ؟ 2- سوال بعدی اینکه اگه با حداقل مبلغ الان شروع کنیم بعدا میشه مبلغ رو افزایش داد؟

  کارشناس بیمه
  11 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، ۰۱ بله میتواند ۰۲در بیمه آزاد نمی توانید مبلغ را افزایش بدید.

حاتمی
29 آذر 1400

سلام بندہ برای خانمم بیمہ زنان خانہ دار گرفتم گفتم ببینم امکان دارہ برای عمل زایمان از پوشش بیمہ استفادہ کنیم؟

  کارشناس بیمه
  30 آذر 1400

  سلام دوست عزیز، بیمه زنان خانه دار، زایمان را پوشش نمی دهد.

فرحناز خمسه
30 آذر 1400

سلام خانمی 46 ساله هستم با 12 سال سابقه بیمه در حال حاضر کارگاه تولیدی کار خود را متنوقف کرده و بنده بیکار هستم آیا می توانم از بیمه زنان خاندار استفاده کنم و این سنوات که بیمه پرداخت میکنم به سابقه قبلی اضافه خواهد شد؟

  کارشناس بیمه
  30 آذر 1400

  سلام دوست عزیز بله شما می توانید از بیمه زنان خانه دار استفاده کنید و سنوات آن به حق بیمه قبلی شما هم اضافه خواهد شد.

یاس
05 دی 1400

سلام خسته نباشید.میخواستم بپرسم اگر بیمه ۱۴ درصدی رو انتخاب کنیم از خدمات درمانی نمیتونیم استفاده کنیم؟؟

  کارشناس بیمه
  27 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، درخواست درمان هم باید جداگانه ثبت کنید.

نرگس
05 دی 1400

سلام من ۴۰ سالمه .به تازگی بیمه زنان خانه دارشدم .تابه حال تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی توسط همسرم بودم .درحال حاضر بیمه درمانی رو نگرفتم .سوالم اینه بعدازفوت من حق بیمه ام به دوپسرم یاهمسرم تعلق میگیره ؟؟واینکه بعداز۶۰سالگی هم من وهم همسرم که بیمه تامین اجتماعی هستیم هردو حقوق میگیریم ؟؟اگه همسرم فوت کنن من ازدوجا حقوق میگیرم یاخیر؟؟؟

  کارشناس بیمه
  27 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، اگر بیمه ۱۶ درصد یعنی فوت هم انتخاب کردید فقط به دو نا از فرزندانتان تعلق میگیرد و در خصوص سوال دوم، بله تعلق میگیرد.

نیلو
07 دی 1400

سلام. برای انعقاد قرارداد بیمه زنان خانه دار تو سایت تامین اجتماعی یه قسمتی برای ارسال مدارک هست. اونجا باید چه مدارکی رو بارگذاری کنم؟ سوال دومم هم اینه که بعد از اینکه قرارداد منعقد شد میتونم میزان حق بیمه رو تغییر بدم؟ مثلا برای حق بیمه ۱۸ درصد، حق بیمه پرداخت از حدود ۵۰۰ تومن شروع میشه. من میخوام ۵۰۰ هزار تومن بدم، میتونم بعدا حق بیمه رو بیشتر پرداخت کنم تا زمان بازنشستگی مستمری بیشتری بگیرم؟

  کارشناس بیمه
  23 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز شناسنامه و کارت ملی کفایت می کند و حق بیمه از ۱۳ درصد با ۳۱۸ هزار تومان شروع میشود.

زهرا
07 دی 1400

سلام ‌وقتتون بخیر خانمی ۲۵ ساله هستم
۳ سال در جایی مشغول به‌کار بودم و کارفرما بیمم رو پرداخت کرده الان ۳ سال سابقه بیمه دارم
از همین ماه هم شروع کردم به پرداخت بیمه زنان خانه دار،شرایط چجوری هس و تا چه سنی باید پرداخت کنم تا بازنشست بشم و تو‌چه سنی بازنشسته میشم؟؟؟

  کارشناس بیمه
  23 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، تا ۵۵ سال سن و ۲۰ سال سابقه باید ادامه بد دهید تا بازنشسته شوید.

مریم
08 دی 1400

سلام ببخشیدسوال من به بیمه ی زنان خانه دارارتباطی نداره ولی درموردبیمه ی تامین اجتماعی هست؛ماازسال ۸۰ بیمه ی اجباری بودیم که وسطاش قطع شده ومثلا ماهی چندروز یایه روز ازده سال پیش دیگه خودمون اختیاری ریختیم مدام دیگه نذاشتیم قطع بشه می خواستم بدونم امکان داره اون سال های وسط روبیمه شوبخریم تاسابقه مون بیست سال بشه این جوری الان ۱۲ سال سابقه داریم لطف کنیدراهنمایی کنیدممنونتون میشم

  کارشناس بیمه
  23 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، خیر امکان پذیر نیست.

مژگان
09 دی 1400

خانم مجرد 31 ساله ای هستم که شش ماه پیش تامین اجتماعی قرارداد بستم. می خواستم بیمه زنان خانه دار بزنم اشتباها شغل انتخاب کردم (کار می کنم اما پروانه کسب ندارم). شش ماه حق بیمه پرداخت کردم، الان متوجه شدم بیمه که زدم جز زنان خانه دار نیستم، مشاغل آزاد هست. یکی این که پروانه کسب ندارم، بعدا مشکلی ایجاد نمی کنه؟ اصلا همین قرارداد رو ادامه بدم یا برم زنان خانه دار؟ مزایای کدومش برای دریافت بازنشستگی و مستمری بهتر هست؟

  کارشناس بیمه
  23 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، خیر مشکلی ایجاد نمیشود بیمه حرف و مشاغل آزاد با زنان خانه دار یکی است فرقی نمیکند.

اسمی
11 دی 1400

سلام.اگر خانمی خانه دار که همسر کارمند و فرزند دختر9 ساله دارد بیمه زنان خانه دار 14درصد شود وبه هر دلیلی قبل از 55سال فوت نماید .مستمری ایشان به چه کسی می رسد از خانواده ایشان ؟(دختر یا همسر ایشان یا هردو)

  کارشناس بیمه
  20 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، به افراد تحت تکفل اش یعنی دخترش تعلق میگیرد.

عسل
14 دی 1400

سلام من ازیازده ۹۳ بیمه قالی بافی هستم متولد ۱۳۵۱هستم حالا اگربخوام بیمه خودم روبه بیمه زنان خاندار انتقال بدم امکانش هستچون دیگه توان قالیبافی ندارم سابقه بیمه تامین اجتماعی ازقبل ازبیمه قالیبافی هم داشتم بیمه روشوهرم پرداخت میکرده اون سابقه میشه روی این بیمها حساب بشه ممنونم از راهنماییتان

  کارشناس بیمه
  15 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، پاسخ هر دو سوالتان بله و امکان پذیر است.

ملکه ماه
15 دی 1400

سلام خسته نباشید خانمی که دارای جواز کسب است و تحت بیمه درمانی همسر قرار دارد هم میتواند از این بیمه استفاده کند؟

  کارشناس بیمه
  15 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، از جه بیمه میخواهید استفاده کنید توضیح بدید.

ثمین
16 دی 1400

با سلام, من مجردم سنم 40ساله هست با 12درصدبیمه پرداخت میکنم ماهی 390 هزار تومن حالا با نرخ بیمه 12 درصد میشه باز نشسته شد با 5سال سابقه بیمه میشه باز نشست شد

  کارشناس بیمه
  13 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، خیر باید حتما ۵۵ سال سن و ده سال سابقه را داشته باشید.

نازنین
17 دی 1400

سلام، ممنون از مطلب خوبتون، اگر کسی بخواهد دستمزد را بالاتر از حداقل دستمزد مصوب انتخاب کند چه گزینه هایی وجود دارد؟ میخواستم در مورد جزئیات دستمزد انتخابی بدونم.

  کارشناس بیمه
  13 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، در بیمه زنان خاندار ملاک دستمزد حداقل دستمزد است و نمی توانید دستمزد بالا پرداخت کنید؛ مگر جای برای شما لیست با دستمزد بالا ارسال کند.

Ns
24 دی 1400

سلام وقت بخیر ، من سال ۹۷ بیمه زنان خانه دار شدم بعد از چند ماه پرداخت دیگر از سال ۹۸ پرداخت نکردم ایا الان میتوانم تا به امروز یکجا پرداخت کنم ایا مشمول جریمه هم میشوم??? پیشاپیش ممنون از راهنماییتون

  کارشناس بیمه
  11 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، شما دیگر امکان پرداخت حق بیمه گذشته را ندارید.

زهرا
24 دی 1400

سلام.من قبلا بیمه اختیاری تامین اجتماعی بودم ولی الان بیمه رو چهارسال هست ک شوهرم نتونسته پرداخت کنه و بیمه ی ما قطع شده. من تا یک هفته ی دیگه باید زایمان کنم.ایا میتونم بیام خودم رو بیمه زنان خانه دار کنم که از مزایای درمانی این بیمه استفاده کنم؟

  کارشناس بیمه
  11 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، خیر امکان پذیر نیست.

نقی
25 دی 1400

سلام ، اگه یکی 2سال سابقه بیمه داشته باشه و بعد از کار اخراج بشه و بعدش 15 سال بیمه زنان خانه دار رو واریز بکه و دوباره 3 سال آخر شاغل بشه آیا بازنشستگی براساس آخرین شرایط شغلی خواهد بود؟

  کارشناس بیمه
  09 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، بله بر اساس آخرین شرایط شغلی خواهد بود.

سادات
26 دی 1400

سلام خانمی هستم 24 ساله اگر از امسال بیمه زنان خانه دار شوم و 20 سال آینده بازنشست شوم مستمری که تعلق میگیرد چه میزان است ؟

  کارشناس بیمه
  09 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، حداقل دستمزد همان سال که بازنشسته شوید به شما تعلق خواهد گرفت.

zahra
27 دی 1400

با سلام
من میخوام مادرم را بیمه زنان خانه دار بکنم میشه راهنمایی کنید که کجا میشه این بیمه رو انجام داد و اینکه سن مادر من 39سالشه میشه بیمش کرد؟

  کارشناس بیمه
  07 بهمن 1400

  سلام وقت بخیر بله امکان بیمه زنان خانه دار برای ایشان وجود دارد می توانید به صورت حضوری یا آنلاین در سامانه بیمه تامین اجتماعی ثبت نام نمایید.

جهانی
27 دی 1400

سلام. بنده 43 سال دارم.16سال سابقه بیمه دارم دچار بیماری خاص شدم آیا میتونم زودتر باز نشسته بشم یا خیر؟

  کارشناس بیمه
  08 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز بازنشسته نمی توانید بشوید ولی میتوانید بروید کمیسیون پزشکی درخواست از کارافتادگی بدید

سوینا
28 دی 1400

سلام.میخواستم بدونم اگه بیمه ی زنان خانه دار ۱۲ درصدی رو الان انتخاب کنم و پرداخت کنم .بعدا میتونم ارتقا بدم و ۱۸ درصدی رو ادامه بدم الان شرایط پرداخت ۱۸ درصد رو ندارم با تشکر

  کارشناس بیمه
  06 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز بله می توانید

فهیمه
02 بهمن 1400

سلام من ۱۵ سال سابقه بیمه دارم که تقریبا ۱۰ سالش بیمه ۱۲ درصد هستش وسنم ۵۱ سال تمام هستش اگر این چندسال باقی مانده را به ۱۴ درصد یا ۱۸ درصد افزایش بدم تاثیری در بالارفتن حقوق بازنشستگیم داره
سوال دیگر این ۴ سال آخررو میتونم بیمشو پرداخت کنم وزودتر باز نشست بشم
سوال بعدی باز نشستگیم بعداز فوتم به همسرم داده میشود؟ممنون

  کارشناس بیمه
  10 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، پاسخ دو سوال اول شما منفی است؛ اما پاسخ سوال سوم شما مثبت است و به همسرتان پرداخت خواهد شد. فقط حتما اینکه باید در بیمه نامه به طور کامل تمامی موارد قید شود.

فاطمه
02 بهمن 1400

سلام و تشکر
یک دختر مجرد با پرداخت بیمه زنان خانه دار، پس از بازنشستگی می تواند همزمان از مستمری پدر و مستمری زنان خانه دار استفاده کند یا با دریافت یکی، دیگری قطع می شود؟

  کارشناس بیمه
  06 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز شما می توانید فقط از یک مستمری استفاده کنید.

زرگری
08 بهمن 1400

سلام خانم خانه دار هستم سال 94 شروع به واریز مبلغ بیمه زنان خانه دار 18 درصد را نمودم اگر در سن 55 سال بازنشسته بشم یعنی پرداخت بیست سال کامل حق بیمه که از سن 35 شروع و در سن 55 پایان ، در اینصورت حقوق بازنشستگیم کامل پردخت میشود یا نه، منظور م میزان دریافتی چگونه محاسبه خواهد شد

  کارشناس بیمه
  09 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، حداقل دستمزد به شما پرداخت خواهد شد.

مینا
11 بهمن 1400

سلام ببخشید اگه بیمه زنان خانه دار بریزم بحساب دفترچه درمان من ک تبعی بیمه شوهرم هست قطع میشه

  کارشناس بیمه
  12 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز. خیر قطع نمی شود اما نمی توانید از دفترچه همسرتان نمی توانی استفاده کنید.

مینا
11 بهمن 1400

ببخشید من اگه بیمه زنان خانه دار پرداخت کنم تاسن ۵۵سالگی هشت سال میشه ایا میتونم دوازده سال یکجا بخرم ک بعد اون موقع حداقل با ۲۰سال سابقه باز نشست بشم

  کارشناس بیمه
  12 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، خیر فقط میتوانید دوسال را خریداری کنید که با ده سال و ۵۵ سال سن بازنشسته شوید.

آناهیتا
12 بهمن 1400

سلام
فرض کنیم شخصی به سن ۵۵ سالگی رسیده و سابقه ده سال بیمه زنان خانه دار ،با نرخ ۱۸ درصد هم داره،،اگر بطور مثال حداقل حقوق روزانه کارگر ،،در همان سالی که شخص به ۵۵ سالگی رسیده،، ۲۰۰ هزار تومان فرض کنیم..حقوقی که ماهیانه بهش تعلق میگره میشود:سیصد و شصت هزار تومن،،آیا درست حساب کردم؟
ممنون میشم اگه سوال مون رو جواب بدین..

  کارشناس بیمه
  13 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، زمانی که همان سال بازنشسته میشود، ده روز حداقل دستمزد همان سال را بهش میدهند.

مریم
12 بهمن 1400

سلام. من خانمی 45ساله هستم. چند روز پیش برای ثبت نام بیمه زنان خانه دار رفتم و ثبت نام کردم من. خواهان طرح 14درصد بودم اما گفتند چون سابقه ی بیمه نداری باید یک سال 18درصد پرداخت کنی .ثبت نام کردم امامبلغ ماهانه خیلی بیشتر از مبلغ اعلام شده در این سایت است ماهیانه 490000تومان باز پرداخت کنم آنهم بدون درمان .در حالیکه در این سایت نوشته طرح 18درصد 343هزار تومان باید بپردازد.
لطفاً بفرمایید این تفاوت برای چیه؟و این درسته؟

  کارشناس بیمه
  13 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، بیمه حرف و مشاغل آزاد ۱۲درصد سیصد و سی هزار تومان است ۱۴ درصد سیصد و هشتاد هزار تومان است ۱۸ درصد چهارصد و ۹۰ هزار تومان است آن هم به خاطر تعهدات متنوع آنها است. این مبلغ هایی است که اعلام می کنند و ما می نویسیم.

فرشته
13 بهمن 1400

سلام وممنون از مطالب خوبتون. خانم ۴٩ ساله با حدود هفت سال سابقه بیمه هستم الان طبق نظر کارمندکارگزاری باید حداقل تا آخر ۵۵ سالگی بیمه پرداخت کنم تا بازنشسته بشم. وضمنا گفتن ماهی ٣٨۰ هزارتومن باید واریز بشه برای بیمه ١۴ درصد. ولی شما مبلغ رو خیلی کمتر نوشتین؟؟!

  کارشناس بیمه
  13 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، ۱۲درصد سیصد و سی هزار تومان است و ۱۴ درصد سیصد و هشتاد هزار تومان است.

احسان
16 بهمن 1400

با سلام
من میخوام همسرم رو بیمه زنان خانه دار بکنم آیا برای بارداری این بیمه خدماتی داره؟ یا بارداری شامل این نوع بیمه نمیشه؟

  کارشناس بیمه
  17 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، بارداری و استراحت پزشکی آن تحت پوشش بیمه زنان خانه دار نیست.

زهرا
16 بهمن 1400

سلام وقت بخیر من بیمه زنان خانه داربشم شوهرم هیچ بیمه نداشته باشه میتونم درموقع زایمان ازبیمه خودم استفاده کنم؟

  کارشناس بیمه
  17 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، به بیمه زنان خانه دار استراحت پزشکی برای زایمان تعلق نخواهد گرفت.

شبنم
17 بهمن 1400

سلام
من ۴۲ سال سن دارم و ۱۷ سال سابقه بیمه دارم. ۱۰ سال در یک شرکت مشغول بودم و بقیه را بیمه زنان خانه دار هستم.
میخواستم بدونم مشمول قانون کار یعنی چه؟ و آیا امکان داره که با ۲۰ سال سابقه بازنشست بشم؟ و اگر با ۲۰ سال بازنشست بشم چند روز حقوق میگیرم،؟

  کارشناس بیمه
  17 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، یعنی اینکه جایی لیست بیمه کارگری برای شما ارسال شود و اگر چند ماه آخر شما پول قبل لیست بیمه ارسال شود، امکان بازنشستگی با حداقل حقوق وجود دارد.

Z
17 بهمن 1400

سلام خانم ۴۲ ساله خانه دار هستم وهیچ بیمه ای هم ندارم،تحت پوشش بیمه اجتماعی شوهرم هستم،اگر بخوام بیمه زنان خانه دار باز کنم بعد از چند سالگی باز نشسته میشم،در ضمن هر ماه چقدرقسط بیمه تامین اجتماعی زنان خاندار هست،لطفا راهنمایم کنید

  کارشناس بیمه
  18 بهمن 1400

  سلام دوست عزیزف اگر بیش از ده سال سابقه داشته باشید با ۵۵ سال سن بازنشسته میشوید و مبلغ زنان خانه دار از سیصد و سی هزار تومان شروع میشود.

سیاوش
18 بهمن 1400

سلام وقت بخیر. ببخشید میخواهم برای خانمم بیمه زنانه خانه دار با شرایط ۱۸ درصد را انجام بدهم الان سن ایشان ۳۳ سال است تا کنون اصلا بیمه نداشته . لطفا راهنمایی بفرمایید با ۳۰ سال سابقه در آخر با چه حقوقی بازنشست می شوند. شما فرض کنید امسال ۳۰ سال بیمه اش پر شده چه حقوقی در سال ۱۴۰۰ دریافت می کنند. ممنونم

  کارشناس بیمه
  20 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، با حداقل دستمزد همان سالی که بازنشسته میشود، مستمری میگیرد.

سیمین طلوعی
19 بهمن 1400

سلام من تا ماه پیش بیمه اجباری بودم و مادرم را هم بیمه کرده بودم در حال حاضر بیمه خانه دار شدم ایا میتونم مادرم رو هم بیمه کنم

  کارشناس بیمه
  19 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، بله می توانید.

سمیه
19 بهمن 1400

سلام من سمیه هستم من دختری مجردهستم پدرم بازنشته تامین اجتماعی است میخاستم بیمه تامین اجتماعی شوم هرچی سایت تامین اجتماعی روزدم نشدچراسایت رو نمیاره

  کارشناس بیمه
  19 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، سایت تامین اجتماعی عوض شده است. همچنین اینکه شاید فیلترشکنتان روشن است.

مهسا
20 بهمن 1400

سلام،مادر من ۴۱ سال سن دارد و سابقه بیمه نداشته،اگر بخاد بیمه زنان خانه دار شود،برای ایشون ۱۲ درصد بهتره یا ۱۴ درصد؟ حقوق بازنشستگی ۱۲ درصد با ۱۴ درصد فرق میکند؟

  کارشناس بیمه
  23 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، ۱۲ درصد بهتر است حقوق بازنشستگی آنها با هم فرقی نمیکند.

F
22 بهمن 1400

سلام خسته نباشید .ببخشید من الان 25سالمه درصورتی که من الان خودمو بیمه زنان خانه دار کنم .و بعد چند سال دیگه استخدام سازمان دولتی مثل ارگان های کشوری و لشگری یا شرکت خصوصی که کارفرما بیمه تامین اجتماعی رد میکنه آیا سابقه بیمه من قابل انتقال هست ؟؟؟

  کارشناس بیمه
  23 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، بله قابل انتقال به تمام صندوقهای بیمه ای است.

پریسا
23 بهمن 1400

سلام من ۳۲ ساله هستم قرارداد ۱۲ درصدی بستم با حق بیمه ۳۵۰ هزار تومان که محاسبه شده دو میلیون و نهصد حقوق بازنشستگیمه دو تا سوال دارم اینکه در آینده میتونم حق بیمه رو افزایش بدم که حقوق بازنشستگیم بیشتر بشه؟و اینکه در کل چند سال باید حق بیمه پرداخت کنم تا بتونم بازنشسته بشوم و حقوق بگیرم؟

  کارشناس بیمه
  24 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، در بیمه حرف و مشاغل آزاد نمیشود دستمزد خودتان را افزایش بدهید و همچنین با ۵۰ سال سن و ۳۰ سال سابقه میتوانید بازنشسته شوید.

خانم وحیدی
24 بهمن 1400

سلام
درحال حاضر41ساله هستم وبارسیدن به سن 55سالگی یابیشتر(ضمن پرداخت حداقل 20سال حق بیمه) میزان حقوق پرداختی درزمان بازنشستگی 30روزکامل می باشدیاحداکثر20روز؟
باتشکرازشما

  کارشناس بیمه
  24 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، خیر فقط حداقل دستمزد را دریافت میکنید.

بهار
25 بهمن 1400

سلام مادرم ۵۴ ساله هستم.متولد ۱۴خرداد۱۳۴۶هست.عمل پروتز زانو برای هردو پاشون باید انجام بشه.دوسال سابقه بیمه تکمیلی معلم دارند.(زیر مجموعه من هستند برای بیمه تکمیلی)
برای کاهش هزینه جراحیشون می‌خوان بیمه تامین اجتماعی بشن.فقط درمانی می‌خوان.اگر بازنشستگی شاملشون نشده ایرادی ندارم.راخی هست بیمه بشن.

  کارشناس بیمه
  27 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، چون سن مادرتان بیشتر از 50 سال است، دیگر امکان بیمه شدن را ندارند.

فرشته
02 اسفند 1400

با سلام. منظور از پیام ذیل که هنگام ثبت نام در سامانه تامین اجتماعی مشاهد می شود چیست؟
متقاضی محترم چنانچه شما در حال حاضر بیمه شده ی تبعی باشید در صورت ادامه ی ثبت درخواست نام نویسی برای بیمه ی اختیاری یا مشاغل آزاد، رابطه تبعی شما(غیر از ارتباط تبعی زن به واسطه شوهر) مختومه خواهد شد. آیا مطمئن هستید؟

با تشکر

  کارشناس بیمه
  03 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، چون شما قبلا دارای دفترچه درمانی بودید این پیام برای شما میاید چون اگر مطمئن باشید آن یکی دفترچه دیگه حذف میشود.

علیرضا
02 اسفند 1400

با سلام و خسته نباشید . یه سوال در مورد پرداخت حق بیمه زنان خانه دار داشتم . اگه پرداخت حق بیمه در زمان مهلت پرداخت انجام نشود . با چه طریقی می توان قرارداد را فعال کرد و حق بیمه را پرداخت نمود.

  کارشناس بیمه
  03 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، باید درخواست جدید بدهید.

بهزاد
04 اسفند 1400

سلام وقت بخیر
با ۲۰ سال واریز و ۵۵سال سن بعد از بازنشستگی همین مبلغ حدود ۴ملیون که بازنشسته ها میگیرن رو دریافت میکنن بازنشسته های زنان خانه دار یا ۲۰ روز حقوق میگیرن؟

  کارشناس بیمه
  04 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، خیر. حقوق شما ماهانه دو ملیون و هفتصد هزار تومان میشود.

سو
06 اسفند 1400

سلام کارشناس عزیز ممنون به خاطر شفاف سازی در مورد بیمه خانه داری
سوالم این بود که
اگه بیمه گذار فوت بشن خانواده دقیقا شامل چه کسانی میشن که میتونن مستمری بگیرن
من خانمی مجرد هستم و همسر و فرزند ندارم
آیا خواهر و برادرم میتونن بگیرن ؟

  کارشناس بیمه
  06 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، خیر اگر خدای نکرده فوت کنید به خواهر و برادرتان تعلق نمیگیرد.

نسرین
06 اسفند 1400

سلام وقت بخیر خانمی هستم 60 ساله و در خارج از ایران زندگی میکنم من میخوام توی ایران خودمو بیمه کنم.
بیمه عمر ایران
بیمه زنان خاندار
یا هر بیمه دیگر
در حال حاضر به ایران رفت و آمد میکنم لطفا راهنمایی کنید آیا میتونم بیمه بشم در ایران

  کارشناس بیمه
  06 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، باید با آن شرکتی که قصد خرید بیمه عمر دارید، تماس بگیرید.

میترا
08 اسفند 1400

سلام خانمی 45 ساله هستم با 14 سال سابقه بیمه کار در کارگاه و حدود 7 سال سابقه بیمه زنان خانه دار 14 درصدی که جمعا 21 سال سابقه بیمه دارم سوال اینجاست چگونه می توانم زودتر بازنشسته شوم و اینکه حتما باید سن من به 55 سال برسد می توانم پرداخت بیمه را چند سال تعویق بیاندازم و دو سه سال به سن 55 سالگی پرداخت کنم و بازنشسته شوم؟ لطفا راهنمایی بفرمایید
با تشکر

  کارشناس بیمه
  09 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، اگر آخرین کارگاه شما بیمه اجباری یعنی کارگاه باشد میتوانید بازنشسته شوید یا اینکه تا ۵۵ سالگی صبر کنید.

مهرداد
10 اسفند 1400

سلام
وقتتون بخیر
بنده از صندوق کشاوری تامین اجتماعی بیمه هستم و برای خانمم هم از صندوق بیمه میریزم میخواستم ببینم آیا میتونیم هم بیمه خانم رو و همه بیمه خودم رو انتقال بدم به تامین اجتماعی تا در آینده مستمر بگیر تامین اجتماعی باشیم یا فقط خود بنده میتونم مستمربگیر باشم؟

  کارشناس بیمه
  11 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، اگر آن بیمه را قطع کنید و بروید بیمه تامین اجتماعی شوید، میتوانید آن سوابق را به بیمه تامین اجتماعی انتقال دهید.

ناهید
13 اسفند 1400

با سلام،
من 35 سال سن دارم و 10 سال سابقه بیمه تامین اجتماعی، کارمند دولت بودم.
در حال حاضر استعفا دادم و میخوام بدونم اگه بخوام بیمه بریزم برا خودم، بیمه زنان خانه دار بهتره یا بیمه اختیاری.
ممنون از مطالب مفیدتون.

  کارشناس بیمه
  14 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، اگر خانم هستید چون سابقه شما کم است واز طریق همسرتان هم میتوانید دفترچه بیمه استفاده کنید بیمه زنان خانه دار ۱۸ درصد بدون درمان شوید.

نيلوفر
15 اسفند 1400

سلام خانم شاغل هستم تحت پوشش بيمه درماني پدرم که نيروهاي مسلحه هستم ميتونم براي بازنشستگي از بيمه زنان خانه دار استفاده کنم؟چه فرقي بين بيمه زنان خانه دار و بيمه مشاغل آزاد هست؟

  کارشناس بیمه
  16 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، میتوانید استفاده کنید مشکلی ندارد فرقی بین بیمه حرف و مشاغل آزاد و زنان خانه دار نیست.

صدر
16 اسفند 1400

سلام من۳۵ سالمه ۱۱سال بیمه زنان خانه دار۱۸درصد دارم.ایا امکان داره خودمو بازخرید کنم؟

  کارشناس بیمه
  16 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، خیر در تامین اجتماعی بازخریدی وجود ندارد.

تارا
16 اسفند 1400

سلام وقت بخیر من ۴۸سال سن دارم،
اینکه میگید ۵۵سال با حداقل ۲۰سال سابقه بیمه یعنی من که به سن۵۵ سالگی برسم و۷سال بیمه رو پرداخت کرده باشم بازنشسته نمیشم وحقوق نمیگیرم

  کارشناس بیمه
  17 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، اگر به ۵۵ سال سن برسید و کمتر از ده سال سابقه داشته باشید میتوانید آن سه سال کسری را یک جا پول بیمه اش را واریز کنید و بعد بازنشسته شوید.

رحیمی
16 اسفند 1400

سلام وقت بخیر همسر من ۱۲ سال سابقه بیمه اجباری داره الان یه ماهه هست که دیگه بیمه نیستیم من ۴۸ سال سن دارم اگه بیمه زنان خانه دار رو انتخاب کنم میتونم سابقه بیمه شوهرم رو انتقال بدم به بیمه زنان خانه دار خودم ؟

  کارشناس بیمه
  17 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، خیر امکان ندارد.

tara
17 اسفند 1400

سلام من ۴۸سالمه بیمه ۱۸ درصد زنان خانه دار رو انتخاب کردم برام زد که از۴۷۰تومن تا ۳میلیون و۳۰۰ میتونم انتخاب کنم بابت قسطهای بیمه
من یک میلیون رو انتخاب کردم حقوق من رو زد یک میلبون
این حقوق قیمت ۱۰سال بعد هست یا قیمت الان رو داره نشون میده ؟
سوال دوم ،این حقوق بابت ۱۰سال حق بیمه دادن هست یا نه ؟باید ۳۰ سال پرداخت قسط انجام بدم تا حقوق ۵میلیونی بگیرم

  کارشناس بیمه
  18 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، ۰۱ حق بیمه الان را نشان میدهد ۰۲ این حق بیمه ماهیانه شما استو

عرفان
23 اسفند 1400

باسلام بیمه زنان خانه دار کدوم درصد انتخاب کنیم ۱۲ یا ۱۴ یا ۱۸٪،چرا انقدر محاسبه حقوق دریافتی در قسمت پنل بازنشستگی کمه

  کارشناس بیمه
  20 اردیبهشت 1401

  سلام قیمت را که ما تعیین نکرده ایم؛ اما همه شان یکسان هستند.

آروشا
23 اسفند 1400

با سلام و ادب و احترام حقوق دریافتی ۱۲ و ۱۴ و ۱۸ ٪ چقدر میباشد؟

  کارشناس بیمه
  24 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، تمامی اطلاعات در این مقاله نوشته شده است.

محدثه
24 اسفند 1400

سلام و تشکر از اطلاع رسانیتون
من خانم 35 ساله و پنج سال سابقه کار دارم یعنی شرکت 5سال برام بیمه رد کرده است در ایام کرونا تعدیل نیرو انجام شد و هیجده ماه بیمه بیکاری گرفتم و بازگشت به کار نداشتم سوالم این است که الان بخاطر تدریس در یک موسسه یک یا دو روز تو ماه برام بیمه رد میکنن،میتونم همزمان از بیمه زنان خانه دار استفاده کنم؟؟؟ (بخاطر هزینه کمتر این بیمه مد نظرم هست) در صورت جواب منفی از چه بیمه ای استفاده کنم؟ ممنون از پاسخگوییتون

  کارشناس بیمه
  24 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، بله میتوانید ۰۲ اگر حق بیمه تو شرکت برای شما کمتر از ۳۰ روز ارسال میشود به شعبه مراجعه کنید و درخواست کسری کارکرد خودت را بصورت اختیاری واریز کنید.

کوثر
24 اسفند 1400

سلام
الان ده سال هست کهتحت پوشش بیمه تامین اجتماعی توسط همسرم هستم آیا اگر بخواهم بیمه زنان خانه دار شوم تاثیری در سابقه برای بازنشستگی دارد یا اصلا ربطی ندارد؟

  کارشناس بیمه
  24 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، نه اصلا ربطی ندارد.

کوثر
24 اسفند 1400

سلام
الان با سال 35 سال سن و ده سال سابقه بیمه تامین اجتماعی میتونم الان بیمه زنان خانه دار ثبت نام کنم و تا ده سال دیگه بازنشست بشم؟ در حقوق دریافتیم چه تاثیری داره؟

  کارشناس بیمه
  24 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، باید حتما ۲۰ سال سابقه و ۵۵ سال سن داشته باشید که بتوانید بارنشسته شوید.

L.f
26 اسفند 1400

سلام وقت بخیر
برادر کوچکم ۱۰ سال بیمه داشت و چهار ماه فوت کرده؛پدر و مادرم میتونن حقوقشو از بیمه تامین اجتماعی بگیرن؟؟پدرم رو برادر بزرگم بیمه کرده بود

  کارشناس بیمه
  26 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز
  اگر در زمان حیات برادر شما درخواست کفالت داده و دفترچه بیمه برای پدر و مادر ش گرفته میتوانند از مستمری استفاده کنند

   L.f
   26 اسفند 1400

   ممنون بابت پاسخگویی تون
   درخواست کفالت نداده بود پس چیزی به خانوادم تعلق نمیگیره؟؟

    کارشناس بیمه
    27 اسفند 1400

    سلام دوست عزیز، باید درخواست میداد. باز برای اینکه از شرایط دقیق تر مطمئن شوید، از یک کارشناس تامین اجتماعی در کارگزاری بپرسید تا مدارک شما را هم دقیق تر بررسی کنند.

زهرا
26 اسفند 1400

با سلام
دختر خاله من متولد سال ۱۳۴۴ است یعنی ۵۶ سال ایا می تواند بیمه خانه داری شود ؟

  کارشناس بیمه
  27 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، خیر نمی توانید چون سن او بالای ۵۰ سال است و از قبل واریزی هم ندارند.

علی
27 اسفند 1400

سلام وقتتون بخیر ببخشید مادرم ۶۳ ساله هستن از سال ۸۴تا الان در کمیته امداد امام خمینی(ره) هستن، ولی بیمه ندارند البته فقط دفترچه خدمات درمانی از طرف کمیته دارند،الان میتونه در بیمه زنان خانه دار ثبت نام کنه ؟؟
اگه میتونه، نحوه و شرایط ثبت نام به چه صورت است؟

  کارشناس بیمه
  28 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، خیر چون سن ایشان بالا است و دیگه نمی تواند بیمه شود.

ستاره
28 اسفند 1400

سلام وقتتنن بخیر، من ۸ ماهه باردار هستم، میخواستم بدونم اگه الان خودمو بیمه زنان خانه دار بکنم این بیمه تو هزینه های بیمارستان رو شامل میشه یا نه؟ یا اگه عمل جراحی داشته باشم و تازه بیمه شده باشم هزینه و داروها رد شامل میشه یا نه باید چند وقت بیمه میبودم؟
و اینکه من قبلا ک مجرد بودم بیمه کارگران تامین اجتماعی تحت تکفل پدرم بودم و بعد ازدواج بیمم قطع شد

  کارشناس بیمه
  18 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، شامل میشود ولی زیاد کمکی نمیشود ۰۲ درمان بیمه زنان خانه دار فرانشیز دارد یعنی کل مبلغ بیمارستان رایگان نیست خودتان هم باید پول بدهید

نینا
29 اسفند 1400

من بیمه زنان خانه دار 12 درصد هستم. آیا بعد از بازنشستگی از مزایایی مثل عیدی که به بازنشستگان در اسفند پرداخت میشه برخوردار میشم؟
و سوال دومم اینه که با هر کدوم از طرح های بیمه زنان خانه دار که بازنشسته بشیم با حداقل حقوق بازنشسته میشم؟؟ و تنها تفاوتشون فوت و از کار افتادگی هست درسته؟

  کارشناس بیمه
  19 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، بله برخوردار میشوید ۰۲ با هر کدام از نرخ های حق بیمه بازنشسته شوید مستمری بازنشستگی شما یکی است فرقی نمیکند تفاوت آنها فقط در فوت و از کارافتادگی است.

نینا
29 اسفند 1400

من سابقه ی بیمه ندارم و بخاطر جراحی خواستم خودمو بیمه اختیاری کنم که بهم گفتن اول یک ماه بیمه زنان خانه دار پرداخت کن بعد میتونی.
سوالم اینه اگه بیمه ی اختیاری 27 درصد بشم بعد بازنشستگی حداقل حقوق رو میگیرم یا حداکثر حقوق؟
و سوال دومم اینه که میتونم چند ماه بیمه اختیاری باشم و بعد اگه نتونستم حق بیمه مو پرداخت کنم دوباره زنان خانه دار بشم؟

  کارشناس بیمه
  01 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز در پاسخ باید بگوییم خیر متاسفانه حداقل حقوق را میگیری ۰۲ بله میشود مشکلی نیست

   Ra
   03 فروردین 1401

   سلام من ۵ماهی هست که بیمه زنان خانه دار شدم الان میتوانم به بیمه دفترچه تامین اجتماعی را اضافه کنم؟

    کارشناس بیمه
    04 فروردین 1401

    سلام دوست عزیز
    بله میتوانید مشکلی نداره

عفت مسعودی
06 فروردین 1401

سلام خانه دار هستم‌ و ۳۳ ساله هستم و در حدود ۵ سال سابقه بیمه زنان خانه دار هستم.
سوال اینه که برای بازنشستگی باید ۲۰ سال حق بیمه بدم یا تا سن ۵۵ سالگی یعنی ۲۷ سال؟
ممنون از پاسخگویی شما

  کارشناس بیمه
  08 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، شما باید هم ۲۰ سال سابقه داشته باشید و هم سن شما ۵۰ سال بشود تا بتوانید بازنشسته شوید.

خاتون
06 فروردین 1401

سلام من 7سالو3ماه بیمه دارم الانم 55سالمه 9سالم هست که نتونستم کار پيدا کنم در نتیجه ازمستمری پدرم استفاده کردم الان که ميخوام خودم بیمه بشم مبلغ خیلی زیادی برای کسری ده سال ميخوان ميتونم بیمه خانه دار بشم بعد جمع کنم یا خویش فرما بشم نميتونم این همه پول بدم تا ده سالم پر بشه خواهش میکنم راهنماييم کنید ممنون

  کارشناس بیمه
  08 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، شما هم میتوانید یکجا سوابق خودتان را بخرید و هم میتوانید ماهانه واریز کنید تا ۱۰ سال سابقه شما تکمیل گردد.

مهدیه
08 فروردین 1401

سلام خانم ۴۸ ساله متاهل هستم و شوهرم بازنشسته نیروهای مسلح هستش اگه الان بیمه زنان خانه دار بریزم و بازنشسته بشم بعد از فوت شوهرم حقوق شوهرم بهم تعلق میگیره ؟ یا شروع به ریختن بیمه زنان خانه دار نکنم . چون حقوق شوهرم خیلی بیشتر هستش و اگه قطع بشه بخاطر یک سوم حقوق پایه ، نمیشه زندگی رو گذروند . لطفا راهنمایی کنید اگه قطع بشه حقوق شوهرم نریزم دیگه

  کارشناس بیمه
  20 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، بله تعلق میگیرد ۰۲ شما میتوانید هم از حقوق همسرتان استفاده کنید و هم از حقوق خودتان.

مریم عسگرپور
09 فروردین 1401

سلام
من ۵۱ سال سن دارم و ۴ سال و ۷ ماه بیمه زنان خانه دار پرداختم،کی و چگونه میتونم بازنشست بشم؟

  کارشناس بیمه
  02 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، باید حتما ۱۰ سال سابقه را داشته باشید.

Maryam
10 فروردین 1401

با سلام
پدر بنده ۶۰ سال سن دارد و به مدت ۱۷ سال است که سابقه بیمه تامین اجتماعی دارد، ایا با پرداخت حق بیمه ۳ سال به صورت یکجا میتواند با مزایای ۲۰ سال خودش را بازنشسته کند؟

  کارشناس بیمه
  11 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز
  خیر نمی توانید ۳ سال را یکجا واریز کند

ع.ر
11 فروردین 1401

سلام و خسته نباشید . بنده ۶۱ سالمه و با ۱۰ روز حقوق از فنی حرفه ای با عنوان استاد کار سنگ ساختمانی پیگیری کردم و بازنشستگیم از اول سال ۱۴۰۱ توی سیستم ثبت شد .حدود واریزی ممکنه بفرمایید ماهیانه چقدر هست؟

  کارشناس بیمه
  14 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، حدودا ماهانه امسال مستمری شما ماهیانه یک ملیون و هفتصد هزار تومان میشود.

Mrym
12 فروردین 1401

سلام وقت بخیر ۲۳ له هستم و مجردهستم قبلا بیمه مشاغل آزاد بودم متاسفانه بدلیل بالا بودن پرداختی نتونستم ادامه بدم الان میتونم بیمه زنان خانه دار بشم؟؟ و سابقه بیمه قبلی اضافه میشه؟و اینکه پرداختی ماهیانه برای بیمه زنان خانه دار چقد هست؟ تفاوت این دو بیمه را میشه لطف کنید.

  کارشناس بیمه
  12 فروردین 1401

  سلام مریم عزیز
  بله میتوانی مشکلی نیست از ۵۰۰ هزار تومان شروع میشود ۰۲ بیمه آزاد و زنان خانه دار با هم هیچ فرقی نمیکند

   Mrym
   13 فروردین 1401

   سلام مجدد ممنون از پاسخ شما… شرایط بیمه کسب و کارخانگی چطور هست و حق بیمه این بیمه چطور هست؟ مدرک فنی حرفه ای خیاطی دارم و در منزل مشغول کارم راهی هست بتونم از این طریق بیمه کنم خودم تا حق بیمه کمتر بشه؟

    کارشناس بیمه
    14 فروردین 1401

    سلام دوست عزیز، شما میتوانید بیمه حرف و مشاغل آزاد شوید با نرخ های مختلف و مبالغ مختلف که دارد از مبلغ ۵۰۰ هزار تومان شروع میشود.

نگار
14 فروردین 1401

سلام
مادرم حدود ۴۰درصد از مستمری پدرش را دریافت میکند، بیمه زنان خانه دار هم برای مادرم ریختیم و الان بازنشسته بیمه زنان خانه دار شده، سوال بنده این هست که ایا میشود هم مستمری پدر و هم حقوق بیمه زنان خانه دار را دریافت کند؟ اگر نمیشود بنظرشما از کدام مستمری انصراف دهد؟

  کارشناس بیمه
  15 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، ۰۱ خیر نمیشود ۰۲ مستمری پدر خودش را بگیرد بهتر است.

نگار
14 فروردین 1401

سلام دخترخانمی 38سال سن دارند و مجردهستن، بخوان بیمه زنان خانه دار بشن باید 20سال پرداخت کنن واسه حقوق بازنشستگی؟ در صورت ازدواجشون آیا میشه بیمه درمان خودشون قطع بشه و بیمه درمان شوهرشان باشن؟و مورد بعدی اینکه چنانچه جایی مشغول به کار و بیمه کارفرما بشن امکانش هست بیمه زنان خانه دار پرداخت نکنن و سوابق انتقال داده بشه؟

  کارشناس بیمه
  15 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، ۰۱ بله ۰۲ بله میشود ۰۳ شما زمانی که رفتید سرکار دیگر بیمه زنان خانه دار را قطع کنید و شماره بیمه خودت را بدهید کارفرما تا ادامه همان بیمه شما را بیمه کند.

   مریم
   23 خرداد 1401

   سلام وقت بخیر،آیا با ۲۵سال سابقه بیمه زنان خانه دار ۱۲ درصدی و ۵۰سال سن امکان بازنشستگی وجود دارد؟
   اگر امکانش هست حقوق بازنشستگی به چه صورت خواهد بود؟

    کارشناس بیمه
    23 خرداد 1401

    سلام دوست عزیز، خیر امکان ندارد.

حسینی
15 فروردین 1401

سلام مادر من ۶۶ سال دارن و ۳ سال بیمه پرداخت کردن امکان داره چند سال دیگه بیمه پرداخت کنن و حقوق بگیر بشن؟؟

  کارشناس بیمه
  15 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، باید شرایطش را داشته باشند که حداقل سال پرداخت است. لطفا شرایط را یک بار دیگر مطالعه کنید.

مریم
17 فروردین 1401

سلام ، خانم هستم و حق بیمه ۱۴ درصد را پرداخت می کنم ، آیا اگر قبل از سن بازنشستگی فوت کنم و همسرم زنده باشد ، فرزندانم از طرف من مستمری میگیرند ؟؟؟ ممنون از شما

  کارشناس بیمه
  25 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، بله مستمری دریافت میکنند.

هانا
17 فروردین 1401

سلام وقتتون بخیر
مادر من ۵۵ ساله هستند و خانه دار و فقط تحت تکفل بیمه تامین اجتماعی پدرم هستند و تا بحال شغلی که براشون بیمه رد بشه نداشتند
میخواستم بپرسم چه راهی وجود داره که مادرم بیمه زنان خانه دار بشوند چون سنشون بالای پنجاه سال هستند ؟؟؟

  کارشناس بیمه
  07 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، با توجه به اینکه سن مادر شما بالای ۵۰ سال است دیگر نمی تواند بیمه زنان خانه دار شود و هیچ راه وجود ندارد.

سحر
17 فروردین 1401

با سلام یه سوال داشتم بنده ۳۲ سالمه و از امسال دارم بیمه زنان رو پرداخت میکنم با توجه به اینکه اگه ۲۰ سال پرداخت کنم تا سن ۵۲ سالگی آیا اون ۳ سال تا ۵۵ سال رو باید پرداخت کنم یا میشه اون ۳ سال رو پرداخت نداشته باشم تا ۵۵ سالگی

  کارشناس بیمه
  07 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، بله میشود اون سه سال را دیگر پرداخت نکنید و در سن ۵۵ سالگی درخواست بازنشستگی بدهید

مریم
21 فروردین 1401

سلام وقت بخیر ، خانم هستم و حق بیمه ۱۴ درصد (زنان خانه دار) را پرداخت میکنم ، آیا در صورت فوت قبل از بازنشستگی فرزندانم یا همسرم مستمری میگیرند ، ممنونم

  کارشناس بیمه
  21 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، بله مستمری تعلق میگیرد.

یا الله
23 فروردین 1401

سلام من مادرچهارفرزند هستم که دوقلو هم دارم 33سال سن دارم. میخواستم ببینم بچه تاثیر بر کمتر شدن زمان پرداخت میشه یا نه

  کارشناس بیمه
  23 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز،خیر ندارد.

بردیا
23 فروردین 1401

درود بر شما /سن من 44 سال هستش و مدت 15 سال بیمه اختیاری پرداخت کرده ام و سن خانم من 36 سال هست و هیچ سابقه بیمه ندارد .سوال من از شما داشتم این هست که اگر من خانم خودم را بیمه زنان خانه دار کنم از نوع 12 درصد ایا خانم من میتواند از بیمه درمان تحت پوشش بیمه اختیاری من استفاده کند؟چون توانایی پرداخت همزمان بیمه خودم و بیمه خانم در صورتی که بخواهم 18 درصد پرداخت کنم را واقعا ندارم …ممنون میشم راهنمایی فرمایید

  کارشناس بیمه
  01 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، ۰۱ بله میتواند خودش را بیمه زنان خانه دار با نرخ ۱۲ درصد بدون درمان خودش را بیمه کند و از درمان شما استفاده کند

اکبری
24 فروردین 1401

سلام خانمی ۴۰ سال هستم که مستمری تامین اجتماعی پدرم دوسال دریافت میکنم اگر خودم رو بیمه زنان خانه دار کنم زمانی که موعد بازنشستگی فرا میرسه میتونم همچنان مستمری پدرم رو دریافت کنم یا فقط مستمری بازنشستگی خودم بهم تعلق میگیره ؟

  کارشناس بیمه
  24 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، فقط از یک مستمری میتوانید استفاده کنید.

طلا خانوم
24 فروردین 1401

سلام . توضیحاتتون کامل نیست . مثلا اگر خانمی بچه نداشته باشه و کسی رو تحت تکفل نداشته باشه . اگر بیمه 14 یا 18 درصد انتخاب کنه بعد از فوتش حقوقش به کسی می رسه ؟ منظور از خانواده توی توضیحاتتون افراد تحت تکفله ؟ یا وراث یا پدر و مادری که خودشون حقوق بازنشستگی دارن یا شوهری که بیمه نداره میتونه از حقوق خانم بعد از مرگش استفاده کنه ؟

  کارشناس بیمه
  24 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، ۰۱ باید آن خانم طبق قانون تحت تکفلی داشته باشد که بعد از فوت مستمری را بدهند.

طلا خانوم
24 فروردین 1401

آیا کسی میتونه اول 12 درصد و بعد از مدتی 14 درصد رو انتخاب کنه یا بالعکسش ؟ سوال دیگر اینکه اگر من بخواهم 12 درصد رو انتخاب کنم ولی از حداقل حقوق بیشتر بریزم میشه ؟

  کارشناس بیمه
  24 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، ۰۱ بله میشود ۰۲ بله ولی سودی برای شما ندارد.

سعید
24 فروردین 1401

سلام
مهندسین ناظر از طرف نظام مهندسی ساختمان بیمه نمی شوند. آیا یک مهندس ناظر که در سال بابت پروژه هایش مبالغی را دریافت می کند میتواند بطور همزمان بیمه زنان خانه دار را هم استفاده کند و بعد از 20 سال از مزایای بازنشستگی آ بهره مند گردد؟
باتشکر

  کارشناس بیمه
  03 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، اگر مهندس خانم هستید میتوانید هم از بیمه مهندسین استفاده کنید و هم میتوانید خودتان را بیمه حرف و مشاغل آزاد شوید با نرخ های مختلف و حق بیمه مختلفی هم دارد

مریم
24 فروردین 1401

سلام شهریور ماه 50 سالم تموم میشه 3 سال و نیم بیمه زنان خانه دار 14 درصد دارم وچترسالی پرداخت نکردم ایا میتونم ادامه بدم و بیمه رو واریز کنم ؟

  کارشناس بیمه
  03 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، بله میتوانید مشکلی نیست

بهار
24 فروردین 1401

سلام من ۵۸ سال دارم و ۶ سال سابقه کار و بیمه تامین اجتماعی آیا میتوانم دو سال باقی مانده تا ۸ سال سابقه را بخرم و خود را بیمه کنم ؟

  کارشناس بیمه
  03 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، خیر نمی توانید

رضا
26 فروردین 1401

سلام برای پرداخت بیمه زنان خانه دار بعد از ثبت نام از چه طریقی باید پرداخت انجام سود

  کارشناس بیمه
  26 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، از طریق همان سایت می توانید اقدام کنید.

لیلا
27 فروردین 1401

سلام. زنی خانه دار 48 ساله هستم. اگر الان خودم رو بیمه زنان خانه دار کنم، 20 سال دیگه اگه زنده باشم، می تونم حقوق بازنشستگی بگیرم. یه خانم 70 ساله نهایتا 10 سال می تونه حقوق بگیره. یعنی من 20 سال حق بیمه پرداخت می کنم و معلوم نیست چقدر بتونم استفاده کنم. در خوشبینانه ترین حالت، 10 سال. در حالی که دولت کمک چندانی نمی کنه و در واقع زن خانه دار با مشقت این پول رو خودش پرداخت می کنه و مستمری که بعد از 20 سال می گیره، بسیار اندکه. خلاصه به نظر می رسه این طرح سودش بیشتر برای سازمان هست تا بیمه شده.

  کارشناس بیمه
  27 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، ۰۱ بله ۰۲ در واقع شما دیر اقدام به بیمه گردن خودتان کردید باید زودتر اقدام میکردید.

نجمه
27 فروردین 1401

سلام من چهل سالمه و حدود چهار سال بیمه تامین اجتماعی دارم. با بیمه زنان خانه دار در ۵۵ سالگی سی روزه بازنشست میشم؟ یعنی مستمری سی روز میگیرم؟ و نحوه محاسبه مبلغ مستمری دریافتی ماهانه بعد از بازنشستگی رو بفرمایید.ممنونم

  کارشناس بیمه
  06 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، خیر سابقه بیمه شما 4سال است و باید به حد نصاب حداقلی برسد.

رویا
27 فروردین 1401

لطفا راهنماییم کنید؟بنطرتون بیمه عمربهتره یا بیمه زنان خانه دار تامین اجتماعی

  کارشناس بیمه
  27 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، اصلا بیمه عمر با بیمه زنان تامین اجتماعی دو مساله جدا هستند.

سما
28 فروردین 1401

سلام اگه مغازه بزنم بازهم میتوانم به بیمه زنان خانه دار ادامه بدم؟

  کارشناس بیمه
  09 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، بله ادامه بدهید مشکلی نداره

ستاره
29 فروردین 1401

سلام من 40 سالمه و سه سال بیمه دارم اگر بیمه زنان خانه دار بشوم در 55 سالگی سابقه بیمه من 17 سال می شود. اگر در 55 سالگی بازنشست شوم مستمری من چقدر می شود؟ می توانم سه سال دیگر بیمه پرداخت کنم تا سابقه ام 20 سال شود ؟ آنوقت مستمری کامل (30 روز) رو میگیرم یا بیست روز؟

  کارشناس بیمه
  10 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، شما تا ۲۰ سالگی واریز کنید بعد بازنشسته شوید تا مستمری کامل دریافت کنید

فهیمه م
29 فروردین 1401

سلام، من 26 سال سن دارم و به تازگی ازدواج کردم جایی که شوهرم کار میکنه گفتن زن و بچه رو دیگه بیمه نمیکنن آیا امکان پیگیری هست؟ اگه بخوام خودم بیمه کنم کدوم نوع بیمه برام مناسبه؟ باتشکر

  کارشناس بیمه
  10 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، اگر شوهر شما بیمه است میتواند شما را زیر پوشش قرار بده ۰۲ بله میتوانید خودت را بیمه زنان خانه دار کنید

Nafas
29 فروردین 1401

سلام من ۳۱ساله هستم ومادرم فوت شده میخواستم بدونم بنابه بیمه حق کفن ودفن بهشون تعلق میگیره

  کارشناس بیمه
  30 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، مادر شما آیا خودش بیمه بوده و اینکه چه نوع بیمه ای بوده بستگی دارد شما مشخص نکردید و یا اینکه تحت تکفل پدر بوده و ایا پدر هم بیمه بوده و اینکه چه نوع بیمه ای واریز کرده است بستگی دارد

شیما
30 فروردین 1401

با سلام ممنون از سایت خوبتون خانمی هستم با ۴۱سال سن و ۱۴سال سابقه بیمه زنان خانه دار آیا با پرداخت ۲۰سال و قطع بیمه تا سن ۵۵باز هم حقوق کامل دریافت میکنم یا اینکه ۲۰روز حقوق دریافت میشه؟؟؟؟

  کارشناس بیمه
  17 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، حقوق کامل دریافت میکند یعنی حداقل مستمری را به شما پرداخت میکنند

سمانه
30 فروردین 1401

سلام
من به تازگی از شوهرم جدا شدم. تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی اوبودم.
۱) اگر بیمه خویش فرما یا خانه دار بگیرم، این سالها جزء سابقه بیمه من حساب میشه؟
۲) اگر الان خودم بخوام بیمه تامین اجتماعی بشم، هزینه ماهانه اش چقدره؟

  کارشناس بیمه
  17 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، شما فقط تحت پوشش بودید و سابقه حساب نمیشود. بیمه زنان خانه دار مبلغش را در سایت نوشته ایم.

رسول
01 اردیبهشت 1401

سلام من سه ماه پیش بیمه خانه داری ۱۸ درصد ثبت کردم هزینه ان ۴۷۸۰۰۰بود زیاد سخت نبود دادنش ولی الن برا قسط بعدی ۷۸۰۰۰۰ میخوان میشه بگید یه زن خانه دار که بخاطر کار نداشتن این بیمه را رد میکنه مگه چقدر درامد داره که بخواد ۸۰۰هزار حق بیمه بده من که یه زن خانه دار هستم مختصر درآمدی هم دارم نمیتونم وای به حال اونی که اصلا درآمد نداره خدا وکیلی شوهرامون با این وضعیت قیمتها تو خرج و بیمه خودشون هم موندن تا برسه به اینکه بخوان ما را هم بیمه کنن…..

  نویسنده بیمه
  14 خرداد 1401

  سلام رسول عزیز
  شما میتوانی بیمه خودت را با نرخ ۱۲ درصد و ماهیانه مبلغ ۵۱۸ هزار تومان ادامه بدهید

مادر دو فرزند
01 اردیبهشت 1401

سلام من ۳۰ سالمه . متاهلم . خانه دار‌ (شوهرم بیمه تامین اجتماعی دارد) میخوام بدونم من میتونم بیمه زنان خانه دار بشم. چقد باید واریز کنم ماهانه. ؟ تو ۶۰ سالگی بازنشسته میشم و میتونم حقوق دریافت کنم‌؟

  نویسنده بیمه
  14 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز
  بله میتوانی از ماهی ۵۱۸ هزار تومان شروع میشود ۰۲ تو ۵۵ سالگی میتوانی بازنشسته شوید

فاطمه
02 اردیبهشت 1401

سلام وقت بخیر من ۳۰ ساله هستم و تازه میخوام اقدام کنم برای بیمه زنان خانه دار میخواستم ببینم میزان مبلغ پرداختی برای یک ماه با نرخ انتخابی ۱۴ یا ۱۸ درصد دقیقا چه قدر است ؟

  کارشناس بیمه
  02 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، با نرخ ۱۴ درصد بدون درمان مبلغ ۶۴۰ هزار تومان با نرخ ۱۸ درصد بدون درمان مبلغ ۷۷۰ هزار تومان میباشد

لی لی
04 اردیبهشت 1401

سلام، وقت بخیر، من شش سال از طرف شرکت بیمه تامین اجتماعی بودم و بعد از تولد فرزندم ۶ ماه مرخصی زایمان و ۱۸ ماه بیمه بیکاری گرفتم، و بعد از اون به مدت سه سال بیمه زنان خانه دار پرداخت کردم، ولی متاسفانه الان توان پرداخت حق بیمه ندارم، آیا مبالغی که تا الان واریز کردم سوخت میشود یا نه بعد سن ۵۵ سالگی با یازده سال سابقه به من حقوق تعلق میگیرد؟

  کارشناس بیمه
  24 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، در ۵۵ سالگی با همان ۱۱ سال سابقه میتوانی بازنشسته شوی سابقه شما محفوظ است.

لی لی
05 اردیبهشت 1401

سلام، وقت بخیر، خانمی ۳۴ ساله هستم که ۸ سال از طرف اداره بیمه تامین اجتماعی بودم و بعد۳ سال بیمه زنان خانه دار واریز کردم، الان توان پرداخت حق بیمه رو ندارم، آیا مبالغی که تا الان ریختم سوخت میشه یا نه بعد سن ۵۵ سالگی میتونم بازنشسته بشم؟

  کارشناس بیمه
  05 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، شما هرچه سابقه دارید محفوظ است و در سن ۵۵ سالگی بازنشسته میشوید

کیا
06 اردیبهشت 1401

سلام
من معلول بهزیستی هستم و مستمری بگیر بهزیستی هستم
بیمه زنان خانه هم برای خودم پرداخت میکنم
آیا بعد از ۵۵ سالگی که مستمری زنان خانه دار برام پرداخت بشه .مستمری بهزیستی قطع میشه؟؟

  کارشناس بیمه
  30 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، بله قطع میشود

اکبری
06 اردیبهشت 1401

سلام وقت بخیر
من خانومی ۴۰ ساله هستم قبلا شاغل بودم سابقه بیمه ۱۳ سال داشتم بعداز بیمه بیکاری رفتم خودمو بیمه مشاغل ازاد، زنان خانه دار کردم حالا برام سوال پیش امده اول اینکه تا زمان بازنشستگی میشه از همین بیمه زنان خانه دار بازنشسته شد یا باید چندسال اخر رو در شرکتی مشغول بکار بشم‌؟ سوال دومم این هست میشه بیست سال بیمه مو رو پر کنم و در سن ۵۵ سالگی اقدام کرد برای بازنشستگی ؟ ممنون میشم جواب سوالم رو بدید باتشکر

  کارشناس بیمه
  31 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، اگر در مجموع ۲۰ سال سابقه و ۵۵ سال سن داشته باشید، میتوانید بازنشسته شوید.

نجمه
07 اردیبهشت 1401

سلام من 37سالمه یک سال ونیمه بیمه زنان خانه دار پرداخت می کنم. چند سال باید پرداخت کنم تا مستمری بگیرم باتشکر از شما

  کارشناس بیمه
  04 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، ۲۰ سال سابقه و ۵۵ سال باید داشته باشید که بتوانید بارنشسته شوید

نهال
10 اردیبهشت 1401

سلام من حدود ۲۱ سال بیمه دارم الب بیمه زنان خانه دار الان ۴۷ سالم هست میتونم بازنشسته بشم؟ ایا بعد از بازنشستگی میتونم از بیمه مکمل آتیه سازان استفاده کنم

  کارشناس بیمه
  07 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، ۰۱ خیر شرایط بازنشستگی را ندارید ۰۲ اگر بازنشسته شوید بله میتوانید استفاده کنید

حمیده
10 اردیبهشت 1401

سلام
من بیمه زنان خانه دار پرداخت میکنم 6ماهی میشه ولی امسال حدودا 800تومن شده دیگه نمیتونم پرداخت کنم ایا میتونم دوباره بیمه بامبلغ کمترو انتخاب کنم که بتونم پرداخت کنم
6ماهی که پرداخت کردم چی میشه حساب میشه ممنون میشم راهنمایی کنید

  کارشناس بیمه
  09 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، اون ۶ ماه که واریز کردید جز سابقه شما محسوب شده و تمام شد اگر بودجه ندارید این مبلغ را واریز کنید بروید خودت را بیمه زنان خانه دار با نرخ ۱۲ درصد با مبلغ ماهیانه ۵۱۸ هزار تومان بیمه کنید

نهال
10 اردیبهشت 1401

سلام من ۴۷ سال دارم و ۲۱ سال سابقه بیمه زنان خانه دار دارم میخواستم بپرسم میتونم بازنشست بشم و بعد از بازنشستگی میتونم از بیمه مکمل آتیه سازان استفاده کنم؟

  کارشناس بیمه
  11 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، خیر حتما باید تا ۵۵ سالگی واریز کنید.

مهسا حسینی
11 اردیبهشت 1401

باسلام ووقت بخیر من تازه می‌خوام بیمه زنان خانه داربشم نمیدونم چه جوریه وکجاباید مراجعه کنم می‌خوام هم بازنشستگی داشته باشه هم بیمه درمانی چون بخاطر دخترهام نیازبه بیمه درمانی دارندممنون میشم اگه جواب بدید .

  کارشناس بیمه
  11 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، هر اطلاعاتی بوده در این مقاله نوشته ایم.شما باید از طریق سایت یا مراجعه به کارگزاری ثبت نام کنید.

کیانی
12 اردیبهشت 1401

با سلام
۳ سال برای خانمم بیمه زنان خانه دار رد کردم
الان سنشون ۲۵ سال هست
با توجه به پرداخت ۲۰ ساله سنشون ۴۲ سال میشه
آیا میتونه بازنشستگی بگیره؟

  نویسنده بیمه
  14 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز
  اگر در اون چند ماه آخر زنان خاندار را قطع کنید و اون چند ماه را جای کار کند و لیست بیمه برایش ارسال شود بله میتواند بازنشسته شود

مینا
12 اردیبهشت 1401

باسلام من ۷سال و نیم بیمه بودم و شاغل و بعدش خودم را بیمه زنان خانه دار کردم حدود دو سال هست
سوالم این هست اگر بخوام انصراف بدم چی میشه،!؟!مبلغ برگشت داده میشه؟
یا اینکه حداقل زمانی ک میتونم بازنشست بشوم ج سنی هست؟
در حال حاضر ۳۸سال دارم با سابقه تلفیقی ۱۰سال و ۵ماه

  نویسنده بیمه
  14 اردیبهشت 1401

  سلام مینای عزیز ۰۱ هیچ اتفاق خاصی نمی افته سابقه شما محفوظ است ۰۲ در سن ۵۵ سالگی با ده سال سابقه بازنشسته میشوید

مریم
13 اردیبهشت 1401

سلام وقت بخیر
من 9 سال سابقه پرداخت بیمه دارم از این ماه محل کار قرارداد را با من تمدید نکرد و در حال حاضر بیکار هستم ولی بیمه بیکاری به من تعلق نمی گیرد. احتمال دارد که در چند ماه اینده دوباره کار پیدا کنم و مشغول کار شوم. برای اینکه فاصله بین پرداخت بیمه نیفته اگر بخوام برای این چندماه خودم حق بیمه پرداخت کنم به جای بیمه اختیاری می تونم بیمه زنان خانه دار رو انتخاب کنم؟ این بیمه می تونه به عنوان ادامه سابقه پرداخت بیمه حساب بشه تا وقتی کار پیدا کنم؟

  نویسنده بیمه
  14 اردیبهشت 1401

  سلام مریم عزیز
  بله شما میتوانید خودت را بیمه زنان خانه دار کنید و جز سابقه شما محسوب میشود

محمدرضا
15 اردیبهشت 1401

با درود
همسرم در ابتدا ۶سال سابقه کار با شرایط قانون کار داشت و پس از آن بمدت ۱۰سال نیز بیمه زنان خانه دار رو واریز کرد. حال با توجه به اینکه دارای ۴۲ سال سن میباشد، این امکان وجود خواهد داشت تا در ۴ سال پایانی با بیمه شدن از طریق یکی از کارگاههای مشمول قانون کار ، از مزایای بازنشستگی با ۲۰ سال سابقه و کمتر از ۵۵سال سن بهره پند گردد؟ و در اینجا میانگین سوابق برای دو نوع بیمه لحاظ نخواهد شد؟

  کارشناس بیمه
  15 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، بله میتواند این چند سال باقی مانده را جای کار کند و لیست بیمه ارسال کند تا بتواند با ۲۰ سال سابقه و و ۴۲ سال سن بازنشسته شود.

مرجان
15 اردیبهشت 1401

با سلام و وقت به‌خیر
من 37 ساله هستم و متارکه کردم. بعد از متارکه پدرم فوت کردن و کل مستمری پدرم را با رضایت خودم به سازمان، به حساب مادرم واریز می‌کنند. دو سال بعد خودم را بیمه خویش فرما کردم با نرخ 12درصد. 3 سوال داشتم از حضور شما:
1- می‌توانم درخواست مستمری پدرم را به سازمان بدهم؟ و آیا در این صورت حقوق مستمری واریزی به مادرم چقدر کاهش پیدا می‌کند؟
2- زمانی که بازنشسته شوم همزمان می‌توانم حقوق بازنشستگی خودم و مستمری پدرم را دریافت کنم؟ یا تنها یکی از موارد را می‌توان دریافت کرد؟
3- آیا می‌توان بدون بازنشستگی در حالتی که حق بیمه خویش فرما واریز می‌شود، خود را بازخرید کرده و پرداختی‌ها را از بیمه دریافت کرد؟
با تشکر از شما کارشناس محترم.

  کارشناس بیمه
  15 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، ۰۱ بله میتوانید ۲۵ درصد کاهش پیدا میکند ۰۲ خیر فقط یکی را میتوانی استفاده کنید ۰۳ خیر.

سارا
17 اردیبهشت 1401

سلام من 10 سال سابقه بیمه دارم ولی الان بیمه سلامت و تحت تکفل همسرم هستم برای هزینه های زایمان میتونم خودم رو بیمه خانه داری کنم؟

  کارشناس بیمه
  13 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، میتوانید از دفترچه درمانی خودت برای بیمارستان استفاده کنید

ازاده
17 اردیبهشت 1401

سلام
من ۱۲ سال سابقه کار بخش خصوصی و بیمه تامین اجتماعی دارم و شرایط استفاده از بیمه بیکاری هم ندارم، به نظر شما میتونم یک سال بیمه زنان خانه دار رد کنم و بعد یکسال مشغول کار بشم و اونجا برام بیمه رد بشه؟ کدومش بهتره ؟ زنان خانه دار یا خوبش فرما ؟
۴۲ ساله

  کارشناس بیمه
  18 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، با توجه به سابقه شما که فعلا کم است بیمه زنان خانه دار واریز کنید.

منجزی
20 اردیبهشت 1401

سلام.من خانم ۳۴ ساله هستم و ۱۰سال سابقه بیمه دارم و کارمند شرکتی مرکز بهداشت هستم اما به علت نپذیرفتن ۲ماه استعلاجی من در بارداری الان دوماه بیمه من پرداخت نشده میخواستم بدونم میشه از طریق بیمه زنان خانه دار خودم این دوماه رو پرداخت کنم و آیا جز سابقم حساب میشه

  کارشناس بیمه
  21 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، خیر نمی شود.

ت.م
21 اردیبهشت 1401

سلام من ۴۸سال سن دارم ودوسال سابقه بیمه دارم میتونم بیمه خانه داری بشم وبعداز سن ۵۵سالگی هم حق بیمه واریز کنم تا ۲۰سال پر بشه بعد حقوق بازنشستگی چقدر میشه

  کارشناس بیمه
  18 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، بله میتوانید واریز کنید ولی با ده سال سابقه بازنشسته میشوید

مجتبی
21 اردیبهشت 1401

سلام..خسته نباشید.اگر شخص 5 سال بیمه زنان خانه دار پرداخت کنه و بعد از پنج سال در یک شرکت مشغول بکار بشه و سال ششم بیمش از طریق بیمه شرکتی پرداخت بشه..این پنج سال به سابقه بیمه شرکتی اضافه میشه؟

  کارشناس بیمه
  21 اردیبهشت 1401

  سلام بله دوست عزیز.

علی
21 اردیبهشت 1401

سلام.اگه از 30 سالگی بیمه زنان خانه دار رو پرداخت کنیم بعد از 20 سال در سن 50 سالگی بازنشستگی تعلق میگیره یا باید تا سن 55 سالگی صبر کنیم؟

  کارشناس بیمه
  15 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، باید ۵۵ سال سن را داشته باشید که بتوانید بارنشسته شوید

دانا
21 اردیبهشت 1401

سلام،من بیمه زنان خانه دار هستم،ودفترچه دارم،ولی آزمایش هایی رو که تا حالا رفتم برام آزاد حساب کردن،میخواستم بدونم آیا این بیمه آزمایش ها رو تحت پوشش نداره ؟

  کارشناس بیمه
  21 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، باید از قبل می پرسید که تحت پوشش بیمه است یا خیر. همان آزمایشگاه باید به شما می گفت.

   اناهیتا
   22 اردیبهشت 1401

   سلام ،ببخشید یک خانم ۴۹ساله که تاحالا هیچ سابقه ی بیمه ای نداشته و الان میخواهد زنان خانه دار رد کنه ،میتونه ده یا ۱۵ سال را یکجا رد کنه و بازنشستگی بگیره؟؟اگر امکانش هست مبلغ یک جایی که باید پرداخت کنه چقدر میشه و ماهیانه چقدر بهش تعلق میگیره ؟

    کارشناس بیمه
    23 اردیبهشت 1401

    سلام دوست عزیز، ۰۱ خیر امکان ندارد

زهره
22 اردیبهشت 1401

سلام خانمی34ساله و مجرد هستم اگه بیمه زنان خانه دار و بخرم…ولی تحت بیمه درمان پدرم باشم در صورت ازدواج و نداشتن بیمه درمان میتوانم این بیمه را انموقع تهیه کنم…و ایا سوابق بیمه خانه دار در صورت بیمه کار به سوابق جدید اصافه میگردد?

  کارشناس بیمه
  24 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، بله اضافه میگردد.

النا
22 اردیبهشت 1401

سلام من ۳۶ سالمه و ۱۱سال بیمه هستم ۵سال جایی مشغول بودم و۲سال بیمه بیکاری و۴سال دارم پرداخت بیمه زنان خانه دارانجام میدم ایا اگه ۹سال دیگه بیمه زنان خانه داروادامه بدم با۲۰ سال سابقه وسن ۴۵ سالگی میتونم بیمه بازنشستگی کامل دریافت کنم یاباید صبرکنم تا۵۵ سالم بشه؟سوال دوم اینکه اگه دوسال اخر باحقوق بالا خویش فرما بزنم ایا تغیری درحقوق بازنشستگی من داره؟

  کارشناس بیمه
  23 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، باید صبر کنید تا سن شما هم ۵۵ سال بشود

سمیه
24 اردیبهشت 1401

سلام.
من ۳۴ سال سن دارم و ۹ سال سابقه تامین اجتماعی .
به نظرتون اگه بیمه روستایی از الان واریز کنم این ۹سال به دردم میخوره؟ چون بیمه روستایی باید ۳۰الی۳۵ سال واریزی داشته باشه .
یا تامین اجتماعی ادامه بدم؟