17 خرداد 1402

بیمه زنان خانه دار تامین اجتماعی چیست؟ راهنمای کامل و دقیق

بیمه تامین اجتماعی یکی از بیمه‌های مطرح و کارآمد، برای همگان است. بیمه زنان خانه دار تامین اجتماعی نیز، یکی از همین بیمه‌هاست. این بیمه مخصوص زنان خانه‌دار در رده‌های سنی مختلف است. همانطور که می‌دانید، بانوان خانه‌دار در گذر زمان به انواع و اقسام بیماری‌ها و حوادث دچار می‌شوند. پس داشتن بیمه تامین اجتماعی زنان خانه‌دار، برای آن‌ها اهمیت ویژ‌ه‌ای دارد. افراد می‌توانند، برای داشتن این بیمه پس از عقد قرارداد، از خدمات و مزایای بیمه تامین اجتماعی زنان خانه دار استفاده کنند.

در این مقاله از مجله بیمه، در مورد بیمه زنان خانه دار، شرایط این بیمه، نحوه ثبت نام بیمه زنان خانه دار و مزایا و معایب بیمه زنان خانه دار با شما صحبت می‌کنیم و نکاتی را در مورد طرح بیمه زنان خانه دار با شما در میان خواهیم گذاشت. بنابراین با ما همراه باشید.

کاهش دغدغه زنان خانه دار با بیمه تامین اجتماعی زنان خانه دار

یکی از دغدغه‌های زنان خانه داری که شغل دیگری ندارند، داشتن بیمه است. زنان خانه‌دار می‌توانند، ضمن استفاده از پوشش‌های بیمه زنان خانه دار، پشتوانه‌ای برای آینده خود و فرزندانشان داشته باشند. بر همین اساس، این دسته از خانم‌ها (مجرد یا متاهل) می‌توانند، در رده سنی ۱۸ تا ۵۰ سال، از خدمات و پوشش‌های بیمه تامین اجتماعی استفاده کنند. پیشنهاد می‌کنیم، هر چه زودتر، نسبت به ثبت نام بیمه تامین اجتماعی زنان خانه دار اقدام نمایید. با این کار می‌توانید، در طول مدت بیمه‌ای از پوشش‌های بیمه تامین اجتماعی استفاده کنید. با خواندن مقاله بیمه تامین اجتماعی چیست می‌توانید، با خدمات سازمان تامین اجتماعی بیشتر آشنا شوید.

زمان اجرایی شدن طرح بیمه زنان خانه دار

در واقع بیمه زنان خانه‌دار، زیر مجموعه بیمه صاحبان کار مشاغل آزاد است. این بیمه یکی از بیمه‌های اختیاری سازمان تامین اجتماعی است. اجرا شدن این بیمه از سال 87 شروع شد. خانم‌هایی که این بیمه را خریداری کرده‌اند، می‌توانند از خدمات بازنشستگی، از کار افتادگی، خدمات فوت، خدمات درمانی و… با پرداخت فقط ماهانه حدود 220 هزارتومان حق بیمه، برخوردار شوند.

بیمه زنان خانه دار برای چه کسانی مناسب است؟

بیمه زنان خانه‌دار برای زنان خانه‌داری که بی وقفه در منزل به فعالیت می‌پردازند، مناسب است. افراد واجد شرایط طرح بیمه زنان خانه دار به شرح زیر هستند:

 • خانم هایی که شاغل نبوده و در هیچ سازمانی استخدام نیستند.
 • افرادی که با دریافت مزد، از کارگاه‌های مشمول قانون تامین اجتماعی مشغول به کار هستند.
 • خانم هایی که برای مدتی مشغول به کار بودند و دارای سابقه پرداخت حق بیمه هستند. اما حالا شاغل نیستند، می‌توانند با پرداخت حق بیمه زنان خانه دار، از خدمات تامین اجتماعی بهره مند شوند

شرایط احراز بیمه تامین اجتماعی برای زنان خانه دار

برای تهیه بیمه زنان خانه دار، داشتن شرایط و ضوابط زیر الزامی است:

شرایط سنی بیمه زنان خانه دار تامین اجتماعی

اولین شرط احراز بیمه برای خانم‌های خانه دار، سن آن‌ها است. خانم‌های خانه‌داری که سن آن‌ها حد فاصل ۱۸ تا ۵۰ سال باشد، می‌توانند از طرح زنان خانه دار تامین اجتماعی استفاده کنند. بنابراین ثبت نام بیمه زنان خانه‌دار برای خانم‌هایی که سن آن‌ها کمتر یا بیشتر از آن باشد، با محدودیت مواجه است.

بیمه زنان خانه دار

شرایط سنی برای بیمه زنان خانه دار

برای خانم‌های بالای ۵۰ سال سن، سابقه بیمه پردازی قبلی، به حداکثر سن مورد نظر اضافه می­‌شود. البته در صورتی این درخواست مورد قبول است، که معادل هر سال، که از ۵۰ سال سن آن‌ها بگذرد، دارای سابقه پرداخت حق بیمه قبلی باشند. به این ترتیب که خانم خانه‌داری که ۵۵ ساله است و درخواست قرارداد و خرید بیمه تامین اجتماعی دارد، باید حتما دارای ۵ سال سابقه پرداخت میزان حق بیمه زنان خانه دار قبلی باشد.

یکی از مهم‌ترین مزایای طرح بیمه زنان خانه‌­دار، انتخابی بودن استفاده از خدمات درمانی است. در صورتی که زنان خانه­‌دار متقاضی، تحت تکفل پدر، مادر یا همسر خود باشند و از مزایای درمانی سازمان تأمین اجتماعی بهره ببرند، نیازی ندارند که حق سرانه درمان را هم پرداخت کنند. این زنان می‌توانند با پرداخت حق سرانه درمان از خدمات درمانی مراکز ملکی و همچنین طرف قرارداد سازمان تأمین اجتماعی استفاده کنند.

زنان خانه دار حداقل با داشتن 10 سال سابقه پرداخت، بدون محدودیت سنی، می‌توانند در طرح بیمه زنان خانه دار ثبت نام کنند.

سوابق قبلی بیمه برای خانم‌های فاقد شغل در طرح بیمه زنان خانه دار

ممکن است خانم‌های خانه‌دار تا پیش از عقد قرارداد و ثبت نام بیمه تامین اجتماعی، سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشند، در این صورت سوابق قبلی آن‌ها به هنگام بازنشستگی محاسبه می‌شود.

بیمه درمانی برای فرزندان با بیمه زنان خانه دار

در صورتی که شما خانم خانه‌دار هستید و همسر شما نیز پوشش بیمه ای ندارد، با پرداخت حق سرانه درمان می‌توانید، برای فرزندان خود بیمه درمانی تهیه نمایید.

میزان فرانشیز بیمه در طرح بیمه زنان خانه دار

فرانشیز بیمه برای خدمات درمانی بستری، به میزان ۱۰ و برای خدمات پزشکی سرپایی ۳۰ درصد است. بنابراین با در نظر گرفتن هر یک از این شرایط، بانوان فاقد شغل هم می‌توانند از خدمات بیمه تامین اجتماعی زنان خانه‌دار بهره مند شوند.

حق بیمه زنان خانه دار در سال ۱۴۰۲ 

 حق بیمه‌ی زنان خانه‌دار در سال ۱۴۰۲ با توجه به فرمول زیر محاسبه می شود:

حداقل دستمزد روزانه در سال ۱۴۰۲ به مدت یک ماه (۳۱ یا۳۰ روزه) * نرخ انتخابی سهم بیمه شده = میزان مبلغ پرداختی بیمه زنان خانه (حق بیمه) برای یک ماه

در جدول زیر، نحوه انتخاب دستمزد مبنای پرداخت حق بیمه آورده شده است:

سن متقاضی

سابقه پرداخت حق بیمه

0 تا 5 سال

5 تا 10 سال

10 تا 15 سال

15 سال و بیشتر

40 سال تمام و کمتر

از حداقل تا حداکثر دستمزد

از حداقل تا حداکثر دستمزد مصوب

بین حداقل تا حداکثر 3 برابر حداقل

بین حداقل تا حداکثر میانگین دستمزد 360 روز آخر بیمه پردازی

41 الی 42

از حداقل تا حداکثر 6 برابر حداقل

42 الی 43

از حداقل تا حداکثر 5 برابر حداقل

43 الی 44

از حداقل تا حداکثر 4 برابر حداقل

44 الی 45

از حداقل تا حداکثر 3 برابر حداقل

45 سال و بیشتر

از حداقل تا حداکثر 2 برابر حداقل

نکته مهم اینکه اگر دستمزد انتخابی متقاضی بیشتر از حداقل دستمزد مصوب شورای عالی کار باشد، ضریب دستمزد انتخابی، نسبت به حداقل دستمزد مصوب شورای عالی کار در سال‌های بعد، در نظر گرفته خواهد شد.

حداقل دستمزد روزانه در طرح بیمه زنان خانه دار به چه صورت است؟

حداقل دستمزد روزانه را وزارت کار و رفاه اجتماعی و تعاون مشخص می‌کنند. نرخ انتخابی سهم بیمه به خود فرد، بستگی دارد و از بین سه گزینه ۱۲، ۱۴ و ۱۸ انتخاب خواهد شد. سپس این دو عدد در تعداد روزهای یک ماه ضرب می‌شود و مبلغ پرداختی ماهانه، مشخص خواهد شد.

میزان حقوق بازنشستگی زنان خانه دار

شاید یکی از سوالات و ابهامات اصلی در خصوص میزان حقوق بازنشستگی زنان خانه دار و چگونگی محاسبه آن‌ها باشد. خانم‌هایی که به ثبت نام بیمه تامین اجتماعی زنان خانه‌دار روی آورده‌اند؛ ضمن استفاده از پوشش‌های بیمه‌ای، به سرمایه گذاری و دریافت حقوق و مستمری پس از پایان بازنشستگی خود، امید دارند.

شرایط بازنشستگی و دریافت مستمری در طرح بیمه زنان خانه دار

زنان خانه‌دار دارای ۲۰ سال سابقه پرداخت حق بیمه، می‌توانند پس از عبور از سن ۵۵ سالگی در طرح بیمه زنان خانه دار، بازنشسته شوند و از این سازمان مستمری دریافت نمایند. بنابراین بیمه تامین اجتماعی زنان خانه دار، می‌تواند در زمان بازنشستگی یک سرمایه خوب و مطمئن به شمار آید. نکاتی که در مورد شرایط بازنشستگی در طرح بیمه زنان خانه‌دار باید بدانید:

 • خانم هایی که سن ۴۵ سال دارند و دارای ۳۰ سال سابقه هستند
 • خانم هایی که ۵۵ سال سن دارند و دارای حداقل ۲۰ سال سابقه هستند
 • افراد با ۴۲ سال سن و مشمولیت قانون کار با ۲۰ سال سابقه کار
 • خانم هایی که با ۲۰ سال سابقه متوالی یا ۲۵ سال سابقه متناوبند و در شرایط سخت و زیان آور مشغول به کار هستند.
 • خانم های دارای ۲۰ سال سابقه، بدون شروط سنی بازنشستگی برای جانبازان
 • داشتن ۵۵ سال سن و حداقل ۵ سال سابقه متناسب با سنوات پرداخت بیمه
 • داشتن ۳۵ سال سابقه بدون شرط سنی
 • خانم‌هایی با حداقل ۲۰ سال سابقه و ۴۵ سال سن برای معلولان عادی
 • خانم‌های دارای ۵۵ سال سن و سابقه پرداخت بیمه بین 10 الی 20 سال، می‌توانند درخواست بازنشستگی کنند. اما مستمری شخص به میزان سنوات پرداخت حق بیمه است. یعنی چیزی بین 10 الی 20 روز. اگر هم حقوق وی از مقدار حداقل پایین‌تر باشد، امکان افزایش حقوق وجود ندارد.
 • خانم‌های دارای 55 سال سن، با سابقه زیر ده سال، با پرداخت حق بیمه سال‌های باقی‌مانده تا 10 سال، امکان بازنشستگی با دریافت ده روز حقوق را دارند. در این شرایط، میزان حقوق بازنشستگی بیمه زنان خانه دار، از حداقل حقوق مصوب شورای عالی کمتر است و امکان افزایش آن هم وجود ندارد.
بیمه زنان خانه دار

بیمه زنان خانه دار و شرایط این بیمه‌نامه

شرایط حقوق بازنشستگی برای زنان خانه‌دار

باید به این نکته توجه داشته باشید، که میزان حق بیمه زنان خانه دار و حقوق بازنشستگی هر یک از آن‌ها، به یک میزان نیست و به شرایط مختلف بستگی دارد. اصلی ترین مسئله در این راستا درصد حق بیمه پرداختی در حین قرارداد است، که به صورت ۱۲، ۱۴ و ۱۸ درصد می‌باشد و به همین دلیل میزان حقوق بازنشستگی بیمه زنان خانه دار بسته به شرایط زیر متفاوت خواهد بود:

 • اگر بیمه شده‌ای با حق بیمه درصد ۱۲ درصد پیش از بازنشستگی فوت کند؛ مستمری به خانواده وی پرداخت نمی‌شود؛ برعکس، در صورتی که پس از بازنشستگی فوت نماید، خانواده وی می‌توانند از مستمری بیمه شده فوت شده، استفاده کنند.

 • بیمه‌گزاری که حق بیمه ۱۴ درصد را پرداخت کرده باشد؛ برخلاف مورد بالا هیچ فرقی نمی‌کند که پیش از بازنشستگی یا پس از آن فوت کرده باشد. در هر صورت مستمری به خانواده وی تعلق می‌گیرد. .

 • خانواده فرد بیمه شده‌ای که وی حق بیمه ۱۸ درصد را انتخاب کرده باشد؛ نیز در هر صورت یعنی در صورت فوت قبل و بعد از بازنشستگی فرد بیمه شده، می‌توانند مستمری را دریافت نمایند. افزون بر این مورد فرد بیمه شده‌ای که حق بیمه ۱۸ درصدی را پرداخت کرده است؛ می‌تواند از پوشش از کارافتادگی و خدمات درمانی نیز بهره مند شود.

چگونه بیمه زنان خانه دار تهیه کنیم؟

اگر مایل به تهیه بیمه زنان خانه دار هستید، برای ورود و ثبت اطلاعات به صفحه استعلام و خرید بیمه زنان خانه دار وارد شوید. در اسرع وقت، کارشناسان بیمه دات کام با شما تماس گرفته و مراحل ثبت نام شما در این بیمه انجام خواهد شد.

نحوه ثبت نام بیمه زنان خانه دار در سامانه تامین اجتماعی

اگر خانم خانه‌دار هستید یا مدت زمانی مشغول به کار بوده و حتی سابقه پرداخت حق بیمه هم دارید، می‌توانید به دو صورت حضوری و مراجعه به کارگزاری‌های تامین اجتماعی یا از طریق اینترنت و سایت تامین اجتماعی برای ثبت نام اقدام کنید. مراحل ثبت نام در طرح زنان خانه دار به شرح زیر است:

 • ابتدا به سامانه https://eservices.tamin.ir وارد شوید و از منوی بالا، «بیمه شدگان» را انتخاب کنید. سپس به بخش بیمه شدگان خاص وارد شوید و بعد روی انعقاد قرارداد زنان خانه دار و دختران کلیک کنید.
 • در این مرحله به پنل ورودی سایت سازمان تامین اجتماعی هدایت می‌شوید. اگر از قبل حساب کاربری دارید، نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید و در غیر این صورت، باید ابتدا در این سامانه نام‌نویسی نمایید و یک حساب کاربری بسازید.
 • بعد از ورود به حساب کاربری خود، اطلاعات متقاضی به شما نمایش داده می‌شود. باید تیک موافقت نامه را علامت بزنید و وارد مرحله بعد شوید.
 • سپس در صفحه جدید، باید صحت اطلاعات را تایید و با توجه به اینکه شخصا برای انعقاد قرار اقدام می‌کنید یا به وسیله قیم خود، یکی از دو گزینه موجود را انتخاب کنید.
 • در صفحه جدید، شعبه تامین اجتماعی خود را مشخص و مبلغ حق بیمه را تعیین کنید. سپس گزینه محاسبه را انتخاب نمایید.
 • در نهایت با طی کردن مراحل گفته شده به طور کامل، شما در طرح بیمه زنان خانه دار عضو شده و می‌توانید از خدمات آن بهره ببرید.

لازم به ذکر است که مراحل ثبت نام را باید با دقت و به طور کامل انجام دهید.

مدارک لازم برای تهیه بیمه تامین اجتماعی زنان خانه دار

 پیش از شروع فرآیند ثبت نام بیمه زنان خانه دار، باید مدارک زیر را تهیه کنید:

 • شناسنامه و کپی از تمامی صفحات آن
 • کارت ملی و کپی از آن
 • یک قطعه عکس سه در چهار
 • پر کردن فرم مربوط به بیمه زنان خانه دار

پس از تهیه مدارک و مراجعه به یکی از کارگزاری‌های مجاز بیمه‌تامین اجتماعی در شهر محل سکونت خود یا سایت تامین اجتماعی، می‌توانید نسبت به ثبت نام بیمه زنان خانه دار اقدام نمایید. البته بیمه دات کام فرآیند ثبت نام را برای شما راحت‌تر می‌کند.

سپس می‌توانید، درخواست دفترچه بیمه را با انتخاب گزینه درمان ثبت کنید. در صورتی که سابقه بیمه داشته باشید؛ باید حتما مدت زمان سوابق قبلی خود را به کارگزاری اطلاع دهید. با انجام این فرآیند و انتخاب نوع درصد بیمه به صورت ۱۲، ۱۴ یا ۱۸ درصد و آگاهی از مزایای هر یک از آن‌ها، فرآیند ثبت نام و تهیه بیمه تامین اجتماعی زنان خانه دار را به پیش ببرید.

مزایای بیمه زنان خانه‌دار

با ثبت نام در طرح بیمه زنان خانه دار، خانم‌های خانه‌دار می‌توانند از امتیازهای زیر برخوردار شوند:

 • بیمه از کار افتادگی
 • فوت پیش از بازنشستگی و پس از آن (البته در صورتی که در قرارداد این مسئله قید شده باشد)
 • بهره مندی از حقوق بازنشستگی پس از پایان مدت زمان قرارداد
 • استفاده از دفترچه درمانی (در صورت واریز کردن حق سرانه درمان)

البته به خاطر داشته باشید که خانم‌های خانه‌دار نمی‌توانند، از تعهدات کوتاه مدتی همچون کمک هزینه ازدواج، هزینه روزهای بیماری و ایام بارداری با وجود ثبت نام بیمه تامین اجتماعی استفاده کنند. ولی از سایر امتیازها می توانند، بهره‌مند گردند.

معایب بیمه زنان خانه دار

با تمامی مزایایی که برای بیمه زنان خانه مطرح شد، اما به هر حال، معایبی هم برای آن وجود دارد. بهتر است که قبل از تهیه بیمه زنان خانه دار به موارد زیر توجه کنید:

 • از آنجا که زن خانه دار فعالیت اقتصادی ندارد و همسر وی هم ممکن است که درآمد بالایی نداشته باشد، پرداخت حق بیمه ممکن است که برای این دسته از افراد امکان‌پذیر نباشد.
 • مبلغ حق بیمه پرداختی بدون بازگشت بوده و امکان دریافت وام یا باز خرید آن وجود ندارد.
 • مبلغ و مستمری پرداختی، بعد از فوت به بازماندگان کم است و بر اساس قانون انحصار وراثت، مقدار این مبلغ تعیین خواهد شد.
 • شرایط سنی تعیین شده، ممکن است که برای همه زنان خانه دار در نقاط مختلف کشور مناسب نباشد. در حقیقت شرایط سنی برای شرکت در طرح بیمه زنان خانه دار انعطاف‌پذیری زیادی ندارد. بیشتر زنان خانه دار در حال حاضر بالای 55 سال سن دارند. البته امکان بیمه شدن این افراد وجود دارد، اما شرایط آن بسیار خاص است.
 • در خصوص مواردی مانند بارداری، بیماری و حوادث، مبلغی به عنوان تعهد پرداخت نخواهد شد.

چند نکته مهم در خصوص بیمه زنان خانه دار

 • این بیمه نوعی خاطرجمعی برای زنان است تا در دوران پیری و ازکارافتادگی از حمایت و پشتوانه‌ای برخوردار باشند. خرید این بیمه برای تمامی زنان، حتی آن‌هایی که درآمد همسرشان هم خوب است، توصیه ‌می‌شود.
 • بانوان و دخترانی که تحت پوشش بیمه همسر و پدر خود هستند، فقط می‌توانند از جنبه درمانی بیمه استفاده کنند و سوابقی برایشان در نظر گرفته نخواهد شد. در صورتی که با بیمه زنان خانه دار می‌توانند، برای خود سابقه‌ای به منظور بازنشستگی در نظر بگیرند.
 • بانوان در صورتی که از مستمری بازماندگان (همسر فوت شده) استفاده می‌کنند، امکان خرید بیمه زنان خانه دار را هم دارند. همچنین می‌توانند، هم از مستمری بازماندگان و هم از مستمری بازنشستگی به صورت همزمان بهره ببرند.
 • بانوان می‌توانند فرزاندان خود را برای استفاده از خدمات درمانی تحت پوشش قرار دهند. همسر آن‌ها در صورتی که تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی نباشد، دارای شرایطی مانند از کار افتادگی و بیش از ۶۰ سال سن باشد، می‌تواند تحت پوشش بیمه زن قرار بگیرد. البته باید تحت تکلف زن باشد.
 • بانوان ‌می‌توانند پدر و مادر خود را با شرایط خاصی تحت پوشش بیمه قرار دهند. حداقل سن برای پدر 60 و برای مادر 55 سال است. کمیسیون پزشکی قانون تامین اجتماعی باید موضوع ازکارافتادگی آن‌ها را تایید کند، همچنین نباید مستمری بازنشستگی از جایی دریافت کرده باشند.
 • بیمه زنان خانه دار نوعی پشتوانه بانوان است تا در صورتی که با مشکلاتی از جمله ازکارافتادگی مواجه شدند و درآمدی نداشتند، بتوانند از مستمری خود استفاده کنند.
 • بانوان می‌توانند به صورت همزمان تحت پوشش بیمه پدر یا همسر خود نیز باشند. البته در این حالت، دیگر نیازی به پرداخت مبلغ اضافه‌تر بابت پوشش درمانی در بیمه زنان خانه دار نیست.
 • زمان پرداخت بیمه زنان خانه دار جزو سوابق بیمه حساب می‌شود. حتی اگر بانویی بعدها در جایی مشغول شود، تمامی پرداختی‌های حق بیمه با هم محاسبه خواهند شد و نیازی به انجام کاری برای انتقال نیست. همچنین امکان انتقال سوابق بیمه زنان خانه دار به دیگر بیمه‌ها از جمله بیمه خدمات درمانی و بیمه نیروهای مسلح وجود دارد.
 • بیمه زنان خانه دار مشمول غرامت ایام بیماری و بارداری نیست.
 • بیمه زنان خانه دار مشمول پرداخت هزینه اروتز و پروتز نیست.
 • در صورتی که پوشش درمان گرفته باشید، می‌توانید از بیمه تامین اجتماعی برای جبران هزینه‌های درمانی و آن هم طبق تعرفه و با کسر فرانشیز استفاده کنید.
 • در صورتی که حق بیمه چند ماه به هر دلیلی پرداخت نشود، امکان پرداخت ماه‌های گذشته وجود نخواهد داشت.
 • امکان باز پس گرفتن حق بیمه پرداخت شده وجود ندارد. در صورت شروع تا زمان بازنشستگی، پرداخت حق بیمه را ادامه دهید.
 • اگر بانویی در شرکتی مشغول به کار باشد و تحت پوشش بیمه اجباری قرار بگیرد، دیگر امکان پرداخت حق بیمه زنان خانه دار برای او وجود ندارد.
 • امکان تغییر نرخ حق بیمه (18 درصد به 12 درصد یا بالعکس) بعد از اتمام قرارداد، وجود دارد.
 • حق بیمه زنان خانه دار درصدی از حقوق و دستمزد مصوب شورای عالی کار است. با افزایش مبلغ دستمزد، حق بیمه هم بیشتر خواهد شد.
 • نحوه محاسبه مستمری بیمه زنان خانه دار با دیگر بیمه‌های تامین اجتماعی یکسان است.
 • اگر بانویی در شرکتی به صورت پاره وقت حضور دارد و فقط برای همان چند ساعت برای او بیمه حساب می‌شود، امکان جبران کسری با بیمه زنان خانه دار وجود ندارد. در این حالت، باید بیمه اختیاری شود. مقاله تفاوت بیمه اختیاری و اجباری را مطالعه کنید. همچنین امکان دریافت دو بیمه اجباری و زنان خانه دار به صوررت همزمان با هم وجود ندارد.
 • بانوان ایرانی مقیم خارج از کشور هم می‌توانند از این بیمه استفاده کنند.
 • در صورت فوت شخص، به بازماندگان او بر اساس شرایط بیمه نامه، مستمری پرداخت خواهد شد.
 • دختران زیر 18 سال در صورت دریافت حکم رشد، امکان گرفتن بیمه زنان خانه دار را خواهند داشت.
 • مبلغ پرداختی قابل استرداد نیست؛ اما تمامی سوابق برای فرد در تامین اجتماعی ثبت خواهد شد.

طرح بیمه زنان خانه‌دار

در مقاله بیمه زنان خانه دار سعی کردیم به کلیات این بیمه مفید برای تمام خانم‌های خانه‌دار بپردازیم تا شما به راحتی بتوانید این بیمه را به راحتی از سازمان تامین اجتماعی تهیه نمایید. بیمه زنان خانه دار یک امکان مناسب برای بانوانی است که در خارج از منزل اشتغال ندارند. کسب آگاهی برای بهره مندی از خدمات سازمان تامین اجتماعی و سایر بیمه‌ها یکی از اهداف این مقاله است. با توجه به هدف ارتقای فرهنگ بیمه، کارشناسان بیمه دات کام، به شما در انتخاب یک طرح مناسب کمک می‌کنند. بنابراین در صورتی که در مورد بیمه زنان خانه دار سوال یا ایهامی داشتید، حتما از قسمت نظرات همین مقاله با ما در ارتباط باشید یا با کارشناسان ما در واحد پشتیبانی تماس بگیرید.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
اقدامات مهم بعد از تصادف
30 شهریور 1402 / مقالات بیمه شخص ثالث / اطلاعات بیمه ای

بعد از تصادف چکار کنیم؟ | راهنمای اقدامات ضروری پس از تصادف رانندگی

تصادف کردن یکی از تجارب تلخی است که ممکن است برای هر راننده‌ای اتفاق بیفتد. این تجربه برای قدیمی‌ترین راننده هم استرس و ترس را به همراه دارد. اقدامات پس از تصادف از

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
person
بهار
03 مهر 1402

تفاوت این بیمه با بیمه حرف و مشاغل آزاد چیست؟

  person
  نویسنده بیمه
  03 مهر 1402

  سلام دوست عزیز. این دو بیمه تفاوتی با هم ندارند. بیمه زنان خانه دار یکی از خدمات تامین اجتماعی برای زنان خانه دار است تا بتوانند خود را بیمه نمایند.

person
رستا
02 مهر 1402

شما نوشتید با پرداخت ۲۰ سال حق بیمه، زنان خانه‌دار می‌توانند بازنشسته شوند ، آیا باید به سن ۵۵ سال رسیده باشند یا اگر سن کمتر از ۵۵ سال باشد هم میتوانند با ۲۰ سال سابقه بازنشسته شوند؟ و آیا با ۲۰ سال سابقه مستمری کامل دریافت میکنند؟

  person
  نویسنده بیمه
  03 مهر 1402

  سلام. دوست عزیز باید به سن 55 سالگی رسیده باشند تا بتوانند از مزایای بازنشستگی استفاده نمایند.

person
محبوبه *
02 مهر 1402

سلام، من کارمند هستم و ۱۴ سال سابقه بیمه دارم و ۳۸ ساله هستم، با توجه به اینکه فرزندم تازه متولد شده دیگه شرایط برگشت به کار رو ندارم و میخوام خودم حق بیمه رو پرداخت کنم، اگر بیمه زنان خانه دار بگیرم بهتر است یا از طرف شرکت یکی از آشنایان برای خودم بیمه رد کنم؟ از لحاظ بازنشستگی که بتونم بعد از ۲۰ سال سابقه مستمری کامل دریافت کنم.

  person
  نویسنده بیمه
  03 مهر 1402

  سلام دوست عزیز
  شرایط بیمه اجباری بهتر است. فقط شما چون شاغل نیستید می توانید بیمه زنان خانه دار را تهیه بفرمایید.

person
کاربر بیمه
01 مهر 1402

سلام . من پدرم دو سالی هست فوت کرده و من و مادرم به صورت جداگانه مستمری بگیر بازمانده هستیم. اگر بیمه زنان خانه دار انجام دهم، این حقوق مستمری بازماندگان من که دخترشان هستم قطع میشود؟ تداخل دارد یا خیر؟

  person
  نویسنده بیمه
  01 مهر 1402

  سلام دوست عزیز
  خیر قطع نمیشود شما میتوانید خودت را بیمه زنان خانه دار کنید.

person
عسل
01 مهر 1402

سلام . من پدرم دو سالی هست فوت کرده و من و مادرم به صورت جداگانه مستمری بگیر بازمانده هستیم. اگر بیمه زنان خانه دار کنم این حقوق مستمری بازماندگان من که دخترشان هستم قطع میشود؟ تداخل دارد یا خیر؟

  person
  نویسنده بیمه
  01 مهر 1402

  سلام دوست عزیز. خیر شما می‌توانید بیمه زنان خانه دار را تهیه نمایید و مشکلی به وجود نمی آید.

person
زهرا
30 شهریور 1402

با سلام من یک خانم خانه دار با ۵۲ سال سن هستم
حدود ۳۰ سال بیمه اجباری تحت تکفل همسرم بودم
در حال حاضر طلاق گرفته ام آیا میتوانم از بیمه زنان خانه دار استفاده کنم

  person
  نویسنده بیمه
  01 مهر 1402

  سلام دوست عزیز
  بله می توانید از بیمه زنان خانه دار استفاده نمایید.

person
سلیمانپور
29 شهریور 1402

سلام امروز ۲۹ شهریور است من نتونستم حق بیمه خانه دار را پرداخت کنم فردا میتونم لطفا راهنمایی کنید

  person
  نویسنده بیمه
  01 مهر 1402

  سلام دوست عزیز
  بله به سازمان تامین اجتماعی مراجعه نمایید و حق بیمه را پرداخت کنید.

person
حسین
27 شهریور 1402

باسلام
تفاوت ۱۲ و ۱۴ و ۱۸ درصدی که گفتن چی هست ؟
خانمم بیمه تکمیلی و درمانی داره و خونه داره . میخواستم از بیمه زنان خانه دار برای بازنشستگی استفاده کنه . در صورت فعال کردن بیمه زنان خانه دار بیمه درمانی و تکمیلی قطع میشه ؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  28 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز
  خیر بیمه تکمیلی و درمانی ایشان قطع نمیشود ایشان میتواند خودش را بیمه ۱۲ درصد که فقط شامل بازنشستگی میشود بیمه کند.

person
سوری
24 شهریور 1402

سلام وقت بخیر
من ۳۷ سال سن دارم و ۱۰ سال سابقه بیمه و ۲سال هم بیمه بیکاری گرفتم جمعا ۱۲ سال سابقه دارم اگر ۸ سال بیمه خانه داری واریز کنم که بشه ۲۰ سال سابقه و دیگه واریز نکنم تا ۵۵ سالگی بهم بازنشستگی تعلق می گیره؟

  person
  نویسنده بیمه
  26 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز
  بله می توانید در سن 55 سالگی با 20 سال سابقه بازنشسته شوید و حقوق بازنشستگی دریافت نمایید.

person
مرجان
22 شهریور 1402

سلام، بعد از ثبت نام بیمه زنان خانه دار ت سایت تامین اجتماعی لازمه بریم کارگزاری؟

  person
  نویسنده بیمه
  26 شهریور 1402

  سلام. خیر دوست عزیز نیازی به مراجعه حضوری نیست. ثبت نام در سایت تامین اجتماعی کافی است.

  person
  میترا
  30 شهریور 1402

  سلام من۵۲ سالمه حدود ۲۳ سال پیش توی دوتا فروشگاه کار کردم وبیمه بودم وحدود یکسال بیمه بیکاری گرفتم ایا بیمه زنان خانه دار به من تعلق میگیره وآیا باید برم بیمه تامین اجتماعی برای سابقه ب
  یمه

   person
   نویسنده بیمه
   01 مهر 1402

   سلام. بله دوست عزیز بیمه زنان خانه دار به شما تعلق می گیرد. سوابق بیمه را می توانید از سایت تامین اجتماعی نیز دریافت نمایید.

person
روشنا
22 شهریور 1402

سلام ووقت بخیر 1.آیادرسن 50 سالگی با20 سال سابقه بیمه زنان خانه دارمیتونم بازنشست شوم 2.درپاسخها گفتید اگردوسال آخرفقط افزایش دستمزد بدیم تامین اجتماعی قبول نمی‌کند پس چطورمیتونم افزایش حقوق بدیم که مشکلی پیش نیاد 3.حداکثر دستمزدی که درسالهای آخرمیتونیم بزنیم برای خودمون چقدرهست4. درصد حق بیمه پرداختی چطوردرحقدق بازنشستگی لحاظ میشه

  person
  نویسنده بیمه
  27 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز
  سن بازنشستگی برای خانم ها 55 سال است. یعنی شما باید 5 سال دیگر نیز بیمه پردازی را ادامه دهید.

person
یاس
22 شهریور 1402

سلام
من ۳۶ سالمه و عقد و صیغه ی دائم هستم ولی هنوز وارد شناسنامه نشده . و الان هم باردارم و بیمه ای ندارم . میخواستم بدونم بیمه تامین اجتماعی چه بیمه ای باید کنم که زایمان هم تعلق بگیرد

  person
  نویسنده بیمه
  26 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز
  بیمه تامین اجتماعی یک بیمه پایه است. باید یک بیمه تکمیلی نیز خریداری نمایید.

person
حاجی پور
21 شهریور 1402

سلام.من ۷ساله که بیمه ۱۲درصد پرداخت میکنم ولی دفترچه بیمه ندارم چه جوری برای گرفتن دفتر چه بیمه اقدام کنم؟وماهانه چقدر باید پرداخت کنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  26 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز. از سایت تامین اجتماعی درخواست دفترچه بیمه دهید.

person
رضایی
21 شهریور 1402

سلام وقتتون بخیر، من ۵۲ ساله هستم و حدود سه سالی هست که بیمه زنان خانه‌دار با سرانه درمان پرداخت میکنم با توجه به مقاله بالا بعد از ۵۵ سالگی می‌توانم چهار سال را خریداری کنم و ده ساله (که میزان حداقلی هست) بازنشسته شوم. میخواستم بدونم می‌توانم از مزایای درمانی در بیمارستان‌های تامین اجتماعی و … برخوردار باشم (مثل الان که دارم پرداخت میکنم و هست)؟ یا فقط حقوق بازنشستگی به اندازه آن ده سال را می‌دهند و دیگه درمانی ندارم؟ همسرم هم هیچ بیمه‌ای ندارند. ممنون

  person
  نویسنده بیمه
  26 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز. می توانید از مستمری بازنشستگی و درمان استفاده نمایید.

person
مونا
19 شهریور 1402

سلام من بیمه زنان خانه دار هستم می خوام از این ماه بیمه اجباری برام رد بشود چون در یک شرکت استخدام شده ام آیا باید این قرار داد زنان خانه دار لغو شود و اگر جواب مثبت است بفرمایید از طریق سایت امکانپذیر است یا حتمن باید حضوری به شعبه یا کارگزاری مراجعه کنم

  person
  نویسنده بیمه
  01 مهر 1402

  سلام دوست عزیز. خیر احتیاجی نیست کاری کنید فقط حق بیمه را پرداخت نکنید به صورت خودکار بیمه زنان خانه دار شما در تامین اجتماعی غیرفعال می شود.

person
اوجی
19 شهریور 1402

سلام خسته نباشید،من می خوام اقدام به بارداری کنم ولی بیمه ندارم اگه الان من بخوام خودمو بیمه کنم بیمه شامل چه چیز های میشه،و اینکه چه مدت باید بیمه باشم که شامل مزایا باشم،و یه سوال دیگه ماهی چقدر برای بیمه واریز کنم

  person
  نویسنده بیمه
  19 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز
  اگر منظور شما بیمه درمان تکمیلی است باید ابتدا یک بیمه نامه پایه مانند بیمه پایه تامین اجتماعی را خریداری نمایید. سپس با توجه به شرایط خود یک بیمه تکمیلی مناسب را انتخاب کنید. پیشنهاد می کنیم برای دریافت مشاوره در این زمینه با مشاوران بیمه ما صحبت کنید تا شما را به شیوه صحیح راهنمایی نمایند 0214372.

   person
   مریم
   21 شهریور 1402

   سلام من ۴۲ ساله هستم وبرای درمان از بیمه همسرم استفاده میکنم .
   اکر برای بیمه زنان خانه دار تنها به قصد دریافت مستمری بازنشستگی اقدام‌کنم ( درچه بیمه خدمات درمانی نخواهم ) برای بیمه ۱۴ دصد چقدر باید ماهیانه پرداخت کنم

    person
    نویسنده بیمه
    26 شهریور 1402

    سلام دوست عزیز. می توانید بیمه زنان خانه دار را خریداری نمایید. برای بیمه 14 درصد باید ماهیانه حدود 260-300 تومن پرداخت نمایید.

person
رقیه
12 شهریور 1402

فرق بین بیمه زنان خانه دار ۱۸درصد با اختیاری ۲۷درصدچیه؟

  person
  نویسنده بیمه
  12 شهریور 1402

  سلام. در برخی مزایا و پوشش ها با هم تفاوت دارند.

person
رویا
12 شهریور 1402

سلام وقت بخیر من ۳۴ سال سن دارم و هیچ بیمه ای ندارم ایا میتونم بیمه اختیاری ۲۷ درصد رد کنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  12 شهریور 1402

  سلام. بله می توانید.

person
فرناز
12 شهریور 1402

سلام وقت بخیر
من سه سال و نیم سابقه بیمه دارم و 27 سالمه. میخوام شروع به پرداخت بیمه زنان خانه دار 18 درصد کنم. اما ممکنه سال بعد سر کار برم و اونجا بیمه بشم. اگه بعدش از سر کار بیام بیرون، مجددا میتونم بیمه زنان خانه دار رو ادامه بدم؟ و بعد همه این سوابق روی هم جمع میشن؟

  person
  نویسنده بیمه
  12 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز
  بله میتوانید مجددا بیمه زنان خانه دار واریز کنید مشکلی ندارد و تمام سوابق شما از هر نوع بیمه ای باهم جمع میشوند.

person
زهره بخشی
11 شهریور 1402

اگه درسته چه مدت باید بیمه اجباری رد بشه؟

  person
  نویسنده بیمه
  11 شهریور 1402

  در صورتی که سن 55 سال داشته باشید با ده سال بیمه می توانید بازنشسته شوید. در صورتی که سن شما کمتر است باید تا 55 سالگی بیمه پرداخت کنید و در صورتی که در 55 سالگی بیمه شما کمتر از ده سال بود می توانید سال های باقی مانده را خریداری کنید و بازنشسته شوید.

   person
   زهرا
   11 شهریور 1402

   ببخشید سوالم این نبود چطور میشه با کمتر از ۵۵ سال و ۲۰ سال سابقه بازنشسته شد چون شنیدم اگه چند ماه آخر کارفرما رد کنه امکانش هست

    person
    نویسنده بیمه
    11 شهریور 1402

    سلام. اگر به سن بازنشستگی نرسید، امکان بازنشسته شدن را ندارید.

person
مهدی
10 شهریور 1402

با سلام. طبق قرارداد وقتی پرداخت ماهیانه به تاخیر میافته تامین اجتماعی ماه های قبلی رو دریافت نمیکنه. میگه باید قرارداد جدید بنویسیم و امضا بکنید.در طول 7 سال گذشته دوبار این اتفاق افتاده. این موضوع چه معایبی داره به جز مثلا یک ماه فاصله در پرداخت بیمه؟ آیا به دلیل ایجاد فاصه در پرداخت بیمه در زمان بازنشستگی مشکلی ایجاد میشه؟

  person
  نویسنده بیمه
  11 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز. اگر واریز نکنید هنگام بازنشستگی با مشکل مواجه میشوید.

   person
   مهدی
   11 شهریور 1402

   میشه با جزئیات بفرمایید؟ چون اداره بیمه توضیح کاملی نمیده میگه هرچی تو قرارداد نوشته. فرض بفرمایید 7سال پرداخت شد. یک ماه فاصله افتاد. دوباره قرارداد جدید امضا گرفتند و ادامه ی ماجرا. زمان بازنشستگی چه مشکلی پیش میاد؟

    person
    نویسنده بیمه
    12 شهریور 1402

    سلام. اون یک ماه فاصله موجب میشود که شما سابقه بیمه در زمان بازنشستگی کم بیاورید و هرچه بین سوابق شما کسری باشد باید مجددا در آخر ان را واریز کنید تا سابقه شما کامل شود.

  person
  زهرا
  11 شهریور 1402

  من دارم بیمه خانه داری رد میکنم ۴۷ سالگیم میشه ۲۰ سال سابقه میخوام بدونم چند ماه باید شرکت یا مثلا جایی برام بیمه واریز کنن تا زودتر بتونم بازنشسته بشم؟

   person
   نویسنده بیمه
   12 شهریور 1402

   سلام دوست عزیز
   شما باید ۲۰ سال سابقه بیمه داشته باشید که بتوانید بارنشسته شوید در ضمن شما مشخص نکردید که الان چند سال سابقه دارید.

person
مامان بچه‌ها
10 شهریور 1402

سلام ببخشید من حدودا ۲۰ روز دیگه زایمان میکنم فرزند دوم سزارین..مشکل بیمه نداشتیم اما متاسفانه به تازگی بیمه مشاغل آزاد همسرم بخاطر عدم پرداخت حق بیمه قطع شده..سوالم اینه که من اگه از الان خودم رو بیمه کنم ۱۸ درصدی میتونم از خدمات درمانی استفاده کنم و توی بیمارستان تامین اجتماعی سزارین رو انجام بدم؟…از سال ۹۶ تا ۹۸ هم چند ماهی سابقه بیمه دارم…

  person
  نویسنده بیمه
  11 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز. اگر سابقه بیمه تکمیلی دارید می توانید خود را بیمه کنید و خدمات درمانی تکمیلی استفاده کنید.

person
مامان بچه‌ها
10 شهریور 1402

سلام ببخشید سوالم اینه که من حدودا ۲۰ روز دیگه زایمان میکنم سزارین فرزند دوم..اگه الان خودمو بیمه آزاد کنم میتونم زمان زایمان از خدمات درمان زایمان و سزارین توی بیمارستان دولتی استفاده کنم؟
از سال ۹۶ تا ۹۸ هم حدودا ۲۱ ماه سابقه بیمه دارم…

  person
  نویسنده بیمه
  12 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز. دوره انتظار برخی بیمه ها برای زایمان 9 ماه است. اما برخی بیمه ها هم مدت زمان انتظار ندارد. با مشاوران بیمه دات کام تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

person
ندا
09 شهریور 1402

سلام ،من به اشتباه مبلغ بالایی واریز کردم(بیست و یک میلیون ) و قرار دادم دوازده درصد است ، میتونم این مبلغ و برای بقیه ماه‌ها بزارم ؟ بیمه قبول میکنه؟ چه راه‌هایی دیگری هست ؟

  person
  نویسنده بیمه
  12 شهریور 1402

  سلام. باید به تامین اجتماعی مراجعه کنید و مشکل خود را مطرح نمایید تا به صورت حضوری مشکل شما را بررسی کنند.

person
ندا
09 شهریور 1402

سلام ،من به اشتباه می‌لغزد بالایی واریز کردم و قرار دادم دوازده درصد است ، میتونم این مبلغ و برای بقیه ماه‌ها بزارم ؟ بیمه قبول میکنه؟ چه راه‌هایی دیگری هست ؟

  person
  نویسنده بیمه
  12 شهریور 1402

  سلام. به تامین اجتماعی مراجعه کنید تا شما را راهنمایی کنند.

person
زهرا
08 شهریور 1402

سلام من 4سال و 4 ماه سابقه بیمه دارم4سال و 2ماه زنان خانه دار و از تیر 1402 بیمه کارمندی در دفتر پیشخوان رد شد
اگه فروردین 1403 زایمان کنم ایا حقوق زایمان به من تعلق میگیره؟

  person
  نویسنده بیمه
  12 شهریور 1402

  سلام. بله تعلق میگیرد.

person
فرخنده
05 شهریور 1402

سلام
من میخوام تازه شروع به پرداخت بیمه بکنم و قرارداد ببندم
میخواستم بپرسم بیمه مشاغل آزاد بهتره یا زنان خانه دار؟

  person
  نویسنده بیمه
  05 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز
  هر کدام مزایای خاص خود را دارد. بهتر است ببینید پرداخت هزینه حق بیمه در کدام بیمه برای شما راحتتر است.

person
Sepidar
03 شهریور 1402

سلام خسته نباشید من ثبت نام زنان خانه دار کردم وتوی قرارداد زده بیمه زنان خانه دار ۱۴ درصد ولی توی پرداخت داخل سایت میزنه صاحب مشاغل آزاد آیا مشکلی نداره؟واینکه هرسال چقدر روی پرداخت حق بیمه میره چون خیلی الان گران شده ….

  person
  نویسنده بیمه
  06 شهریور 1402

  سلام. بیمه زنان خانه دار همان بیمه حرف و مشاغل آزاد است مشکلی نداره ۰۲ هر سال به حق بیمه اضافه میشود مشخص نیست.

person
فرزانه
02 شهریور 1402

با سلام و احترام سوالی داشتم اینکه امسال متولدین زن ۱۳۴۷ آیا می‌توانند برای بازنشستگی‌اش اقدام نمایند یا متولدین سال ۱۳۴۸ ممنون از توجه شما عزیزان .سپاسگزارم

  person
  نویسنده بیمه
  04 شهریور 1402

  سلام اگر 55 سال سن دارید می توانید بازنشسته شوید.

person
فرزانه
02 شهریور 1402

سلام ببخشید من سوالی داشتم سن زنان بازنشستگی زنان ۵۵ سال تمام یعنی امسال متولد سال ۴۷ می‌شوند که ۵۵ سالشان تمام می‌شود یا متولد ۴۸ که ۵۴ تمام شده وارد ۵۵ می‌شود کدام سال

  person
  نویسنده بیمه
  04 شهریور 1402

  سلام در 55 سالگی بازنشست می شوند.

person
فرزانه
01 شهریور 1402

سلام ببخشید سوال اینکه متولدین سال ۴۷ امسال شامل بازنشستگی می‌شوند؟

  person
  نویسنده بیمه
  04 شهریور 1402

  سلام. اگر خانم هستند و 55 سال دارند بله.

person
لیلا
31 مرداد 1402

با سلام
فعلا شاغل نیستم و تا ۶ ماه اینده شرایط سر کار رفتن ندارم. میخواستم بیمه زنان خانه دار پرداخت کنم.
۱. در مجموع سابقه بیمه زنان خانه دار و سابقه بیمه اجباری باهم جمع میشود؟
۲. باتوجه به این که ۲ سال اخر در مقدار مستمری تاثیر دارد یعنی در ۲۸ سال اول حتی اگر کمترین مقدار بیمه هم پرداخت شود در مستمری تاثیری ندارد؟

  person
  نویسنده بیمه
  01 شهریور 1402

  سلام لیلای عزیز.
  ۰۱ بله باهم جمع میشوند ۰۲ خیر تاثیری ندارد ولی اگر شما دو سال آخر یکدفعه افزایش بدهید تامین اجتماعی قبول نمیکند.

person
مانلی
31 مرداد 1402

سلام من ۳۳ ساله هستم و ۵ سال سابقه بیمه شرکتی دارم اگر بخوام بیمه زنان خانه دار واریز کنم در آینده در صورت فوت همسرم ، آیا حقوق بازنشستگی ایشون هم همزمان با بازنشستگی خودم بهم تعلق میگیره یا نه؟

  person
  نویسنده بیمه
  01 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز. .۰۱ بله هر زمان میتوانید از دو تا مستمری استفاده کنید مشکلی نیست.

person
ناشناس
28 مرداد 1402

سلام من الان 20سالمه میخوام بیمه خانه داری بریزم چند سال باید بریزم تا حقوق بازنشستگی 30 روزه کامل بگیرم؟

  person
  نویسنده بیمه
  29 مرداد 1402

  سلام دوست عزیز.
  با ۲۰ سال سابقه بیمه و ۵۵ سال سن میتوانید بازنشسته شوید و حقوق کامل هم بگیرید.

person
سولماز
28 مرداد 1402

سلام من ١١ سال بيمه تامين اجتماعي دارم كه ميخوام دو سال بيكاري بگيرم الان ٣٧ سالمه بعد اين ١٣ سال بايد چند سال خانه داري رد كنم تا بازنشستگي بگيرم

  person
  نویسنده بیمه
  28 مرداد 1402

  سلام دوست عزیز
  برای دریافت بیمه بیکاری باید از کارفرما نامه عدم نیاز داشته باشید. سن بازنشستگی برای زنان 55 سالگی است. یعنی باید تا 55 سالگی حق بیمه را پرداخت نمایید.

person
فریبا
28 مرداد 1402

سلام من 43 سالمه و خانه دار هستم، آیا من که بیمه عمر، بیمه ما هستم هم میتونم خودم رو بیمه زنان خانه دار تامین اجتماعی کنم و از هر دو بیمه بعد از بازنشستگی استفاده کنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  28 مرداد 1402

  سلام فریبای عزیز. بله شما می توانید از هر دو بیمه استفاده کنید.

person
نااااشناس
25 مرداد 1402

سلام وقت بخیر من ۳۲ سالمه بیمه زنان خانه دارو فعال کردم اگر حین پرداخت طلاق بگیرم و تحت تکفل پدرم بیام میتونم همزمان از مستمری پدرم و بازنشستگی بیمه زنان خانه دار استفاده کنم؟پدرم بیمه شرکت نفت هستن

  person
  نویسنده بیمه
  26 مرداد 1402

  سلام دوست عزیز
  بله میتوانید از بیمه پدر و بازنشستگی بیمه زنان خانه دار استفاده نمایید. مشکلی نیست.

person
مهین
25 مرداد 1402

سلام وقتتون بخیر ایا میشود ۱۵ روز بیمه جای دیگری برایمان رد کند و۱۵ روز دیگر را خودمان بیمه زنان خانه دار کنیم لطفا پاسخ دهید ممنون۰

  person
  نویسنده بیمه
  26 مرداد 1402

  سلام دوست عزیز.
  بله میشود ولی اون ۱۵ روز را باید بیمه اختیاری واریز کنید.

person
بهار
23 مرداد 1402

ممنون از راهنماییتون فقط یه سوال کلی دارم اینکه این بیمه ی زنان خانه دار با بیمه ی اختیاری که اون هم بازنشستگی داره و ۳ سطح پرداختی داره چه فرقی میکنه؟
نمیدونم کدام رو ثبت نام کنم

  person
  نویسنده بیمه
  24 مرداد 1402

  سلام. اگر از دفترچه درمانی استفاده میکنی خودت را بیمه اختیاری کنید.

person
کتایون
23 مرداد 1402

سلام من ۴۷ سال سن دارم و خودم قبلا سابقه بیمه نداشتم الان از اواسط فروردین ۴۰۲ بیمه زنان خانه دار رد کردم میشه بفرمایید منظور از نرخ بیمه ۱۸ درصد چیست و اینکه معیار و ملاک از کار افتادگی برای یک خانم خانه دار چیه و اگر به سن ۵۵ برسم با اینکه ۷ سال سابقه بیمه داشته باشم میتونم بازنشست بشم

  person
  نویسنده بیمه
  23 مرداد 1402

  سلام. ۰۱ نرخ ۱۸ درصد یعنی شامل بازنشستگی ۰ فوت و ازکارافتادگی است ۰۲ ملاکی ندارد شما وقتی در حین پرداخت حق بیمه بیمار شوید که کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی تشخیص بدهند که از کار افتاده هستید تامین اجتماعی به شما مستمری پرداخت میکند ۰۳ در سن ۵۵ سالگی باید ۱۰ سال سابقه بیمه داشته باشید که بتوانید بارنشسته شوید اون سه سال کسری خودت را میتوانی یکجا خریداری کنید تا ۱۰ سال سابقه بیمه شما تکمیل شود.

person
بهار
19 مرداد 1402

با سلام من ۳۵ سالم هست و دفترچه بیمه درمانی از طرف همسرم دارم و قصد ثبت نام بیمه زنان خانه دار رو دارم اگر از الان شروع کنم و مبلغ کامل (۱۸ درصد) رو ماهانه واریز کنم، تا چه سنی باید پرداخت کنم؟ و بعد از آن مشمول دریافت حداکثر حقوق بازنشستگی تامین اجتماعی (۳۰ روز حقوق) خواهم بود؟
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  person
  نویسنده بیمه
  21 مرداد 1402

  سلام. باید تا 55 سالگی حق بیمه را پرداخت کنید. میزان دریافتی شما به سال های پرداخت بیمه بستگی دارد که حداکثر آن 30 سال است.

person
فرناز
18 مرداد 1402

سلام،‌من دختر ۳۵ ساله و مجرد هستم، بیمه زنان خانه دار ثبت نام کردم ، بعد از فوت پدرم که بازنشسته تامین اجتماعی هستند میتونم هردو حقوق زنان خانه دار و بازنشستگی پدرم دریافت کنم؟ حقوقم قطع نمیشود؟

  person
  نویسنده بیمه
  18 مرداد 1402

  سلام. فقط میتوانید از یک مستمری استفاده کنی.

person
p.m
16 مرداد 1402

سلام من خانمی33ساله هستم تاالان هیچ بیمه ای نداشتم میخوام ببینم میتونم بیمه زنان خانه دارباشم وبرای بیمه تکمیلی اون بایدچه مقدارهزینه بپردازم؟

  person
  نویسنده بیمه
  22 مرداد 1402

  سلام. بله شما میتوانید بیمه زنان خانه دار واریز کنید و حق بیمه ان از ماهی ۶۵۰ هزار تومان به بالا شروع میشود.

person
tina
15 مرداد 1402

سلام
من ۴۶ سال سن دارم تحت پوشش بیمه همسرم هستم سابقه بیمه هم ندارم میخام بدونم الان میشه بیمه خانه داری رو واریز کنم ؟ و هزینه ماهانه اش چقدر میشه ؟

  person
  نویسنده بیمه
  16 مرداد 1402

  سلام. با این سن بله میتوانید بیمه زنان خانه دار واریز کنید و حداقل حق بیمه ان مبلغ ماهانه ۶۶۰ هزار تومان است.

person
Shebo
15 مرداد 1402

با سلام من‌ تحت پوشش بیمه پدر مرحومم هستم و با مادرم مستمری پدرمو دریافت میکنیم من‌ ۷ سال و ۹ ماه سابقه بیمه دارم در ضمن بیماری ام اس هم دارم همیشه نگران آینده هستم که اگه دولت قانونی بذاره و دخترا رو از بیمه پدر حذف کنه چیکار باید بکنم خیلی دوست دارم بیمه خودمو از طریق بیمه زنان خانه دار ادامه بدم تا حداقل به ۱۰ سال برسه تا برای آینده فکرم آسوده باشه که اگه به هر علتی بیمه پدرم قطع شد اون ۱۰ سال رو ادامه بدم و خودم مستمری داشته باشم میخواستم بدونم اگه بخوام ۲ سال و سه ماه بیمه زنان خانه دار واریز کنم‌ مستمری و بیمه پدر مرحومم که الان تحت پوشش هستم قطع نمیشه؟
لطفا منو‌ راهنمایی کنین چون این موضوع خیلی فکرمو درگیر کرده

  person
  نویسنده بیمه
  16 مرداد 1402

  سلام دوست عزیز. اگر بخوای بیمه آزاد واریز کنید خیر مستمری پدر شما حذف نمیشود مشکلی نیست.

person
Shakila
15 مرداد 1402

سلام وقت بخیر من ۲۵سالمه و باردارم و یک سال سابقه بیمه در کارخانه دارم الان میخام بیمه زنان خانه دار کنم تا تو بیمارستان از بیمه استفاده کنم چقدر هزینه هرماه میشه حق بیمه ؟

  person
  نویسنده بیمه
  16 مرداد 1402

  سلام. حدود 220 هزار تومان.

person
Samira
14 مرداد 1402

سلام میخواستم بدونم باید ماهانه خودمون پرداخت کنیم حق بیمه رو یا اینکه میشه از حساب اتوماتیک وار برداشت کنن
و باید حتما ماهانه پرداخت کنیم یا اینکه میشه چند ماه یبار مثلا 3 ماهه یا 6 ماهه یهویی پرداخت کنیم

  person
  نویسنده بیمه
  14 مرداد 1402

  سلام. بله شما میتوانید از طریق سایت تامین اجتماعی و تلفن بانک حق بیمه خودت را هر طور که دوست دارید واریز کنید حتی یکساله هم میتوانید واریز کنید.

person
Samira
14 مرداد 1402

سلام من 40 سالمه و حدود 10سال بیمه شرکتی دارم دیگه نمیخوام کارکنم و میخوام بیمه زنان خانه دار بشم میخواستم بدونم اگر 15سال بعد رو مداوم پرداخت کنم تابه 55سالگی برسم با 25 سال پرداخت بیمه میتونم بازنشستگی با حقوق 30 روزه رو داشته باشم ؟
و اینکه 18 درصد چقدر باید ماهیانه پرداخت کنم ؟
ممنون میشم جواب بدید

  person
  نویسنده بیمه
  14 مرداد 1402

  سلام. ۰۱ بله میتوانید حقوق کامل دریافت کنید ۰۲ ۱۸ درصد ماهیانه مبلغ حدودا ۹۰۰ هزار تومان میشود.

person
پارسا
10 مرداد 1402

اگر ۱۴ درصد انتخاب کنیم و فرضا ۱۰ سال پرداخت داشته باشیم.
ماهانه چقدر باید پرداخت کنیم؟
ماهانه چقدر بازنشستگی دریافت میشه؟

  person
  نویسنده بیمه
  11 مرداد 1402

  سلام. مبلغ حق بیمه زنان خانه دار با نرخ ۱۴ درصد بدون درمان ماهیانه ۷۴۰ هزار تومان میباشد وقتی هم که شرایط بازنشستگی را داشته باشید حداقل مستمری همان سالی که بازنشسته میشوید به شما مستمری تعلق میگیرد.

person
داوری
09 مرداد 1402

اگه‌ بیمه زنان خانه دار واریز کنیم و بعد از چند سال به هر علتی نتونیم ادامه بدیم و قطع بشه سوابق محفوظ می مونه ؟ و اینکه میشه بعدا دوباره ادامه ش داد؟

  person
  نویسنده بیمه
  10 مرداد 1402

  سلام. بله میتوانید مشکلی نداره.

person
شبنم
09 مرداد 1402

با سلام و خسته نباشید
اگه بیمه زنان خانه دار پرداخت کنیم و بعد از چند سال به هر دلیلی بیمه پردازی قطع بشه سوابق بیمه محفوظ می مونه؟ و اینکه آیا بعدا دوباره میتونیم همون سابقه رو ادامه بدیم؟
ممنون میشم جواب سوالمو بدین

  person
  نویسنده بیمه
  10 مرداد 1402

  بله می توانید مشکلی نیست.

person
سهیلا
08 مرداد 1402

سلام ..حداکثر مبلغ واریزی برای بیمه زنان خانه دار چقدر هست ..۴۲ سال سن و ۲۴ سال سابقه بیمه دارم ..میخوام چند سال اخر رو حداکثر بریزم امکانش هست

  person
  نویسنده بیمه
  09 مرداد 1402

  سلام. در بیمه زنان خانه دار شما نمیتوانید حق بیمه حداکثر واریز کنید.

person
مهتاب
08 مرداد 1402

اگر تعداد سالهای سوابق قبلی با بیمه زنان خانه دار جمعا ده سال بشه میتونیم درخواست بازنشستگی بدیم؟

  person
  نویسنده بیمه
  09 مرداد 1402

  سلام. باید به سن ۵۵ سالگی برسید.

person
سمانه
01 مرداد 1402

سلام من ۳۲ سال دارم و الان ۲ ماه هست تحت پوشش بیمه زنان خانه دار قرار دارم و بیمه درمانی روهم فعال کردم و حق درمان را پرداخت کردم
میخواستم ببینم از چه زمانی میتونم از قسمت درمانی استفاده کنم ؟
الان هرچی کد میزنم میگه فاقد بیمه درمانی

  person
  نویسنده بیمه
  02 مرداد 1402

  سلام. اگر قرارداد بیمه با درمان منعقد کردید که دفترچه درمانی شما فعال است اگر مشکلی است به کارگزاری سازمان مراجعه کنید تا آنها پیگیری کنند.

person
مبینا
25 تیر 1402

سلام وقتتون بخیر من ۱۹ سال سابقه (۱۴ سال کارخونه بودم و ۵ سال بیمه زنان خانه دار) می خوام با ۲۰ سال سابقه بازنشست بشم و حقوق ۳۰ روز کامل بگیرم از همکارانتون راهنمایی کردن برای اینکه ۳۰ روز کامل بگیرم با ۲۰ سال سابقه. گفتن ۱ سال اهر بیمه کارگاهی رد کنم آیا درسته ؟؟؟ و اینکه اگر از مدرسه رد شه هم آیا کارگاههای محسوب میشه ؟؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  26 تیر 1402

  سلام. بله همکاران بنده درست راهنمایی کردن شما باید حتما آخرین سابقه شما در کارگاه مشمول قانون کار باشد تا بتوانید از این قانون استفاده کنید بروید از واحد درآمد شعبه سوال بپرسید که مدرسه ای که مد نظر شما است مشمول قانون کار است یا خیر.

person
پرواز
18 تیر 1402

سلام من ۴۱ساله ومجردوبیکارهستم وپدرم شغل ازادداشتن وتحت پوشش بیمه ای نبودیم برا همین خواهرم حدود۱۲سالی هست که خودشون معلم بودن برای من دفترچه کارمندی بیمه سلامت گرفتن اماتکمیلی نیست ایااگربیمه زنان خانه دار اون نوع کاملش رو بنویسم وواریزکنم تکمیلی محسوب میشه ؟ وایا دفترچه قبلیم رو باید حذف کنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  19 تیر 1402

  سلام. بیمه زنان خانه دار بیمه تامین اجتماعی است بیمه تکمیلی ندارد.

person
سمیه
17 تیر 1402

با سلام من 18 سال سابقه پرداخت بیمه (چه خانه داری و چه شرکت دارم ) الا ن بیمه خانه داری می ریزم اگر دو سال بیمه من را کارفرما بریزد می توانم با قانون 20 سال حداقل 42 سال بازنشست شوم ؟

  person
  نویسنده بیمه
  18 تیر 1402

  سلام. بله میتوانید.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید