29 فروردین 1400

بیمه زنان خانه دار تامین اجتماعی چیست؟+ دقیق‌ترین راهنمای کامل پوشش و مزایا

بیمه تامین اجتماعی یکی از بیمه‌های مطرح و کارآمد برای همگان است. بیمه زنان خانه دار تامین اجتماعی نیز یکی از همین بیمه‌هاست. این بیمه مخصوص زنان خانه‌دار در رده‌های سنی مختلف است. همانطور که می‌دانید بانوان خانه‌دار در گذر زمان به انواع و اقسام بیماری‌ها و حوادث دچار می‌شوند. پس داشتن بیمه تامین اجتماعی زنان خانه‌دار برای آن‌ها اهمیت ویژ‌ه‌ای دارد. شما می‌بایست برای داشتن این بیمه پس از عقد قرارداد از خدمات و مزایای بیمه تامین اجتماعی مورد نظر استفاده کنید.

برای ثبت نام بیمه تامین اجتماعی زنان خانه‌دار می‌بایست با مراجعه به یکی از شعب سازمان تامین اجتماعی در محل سکونت خود به صورت حضوری اقدامات لازم را صورت بخشید. در ادامه هم در خصوص مزایای این نوع از بیمه ها صحبت خواهد شد. سپس  در خصوص چگونگی ثبت نام آن ها بحث به میان خواهد آمد. پس در صورتی که شما نیز جزء زنان خانه دار هستید با ما تا پایان همراه باشید.

برطرف کردن دغدغه زنان خانه دار با بیمه تامین اجتماعی

یکی از دغدغه‌های زنان خانه داری که شغل دیگری ندارند؛ داشتن بیمه است. آن‌ها می‌توانند ضمن استفاده از پوشش‌های بیمه‌ای، پشتوانه ای برای آینده خود و فرزندان خویش داشته باشند. بر همین اساس، این دسته از خانم‌ها( مجرد یا متاهل) می‌توانند در رده سنی ۱۸ تا ۵۰ سال از خدمات و پوشش‌های بیمه تامین اجتماعی استفاده کنند.پیشنهاد می‌کنیم هر چه زودتر نسبت به ثبت نام بیمه تامین اجتماعی زنان خانه دار اقدام نمایید. با این کار می‌توانید در طول مدت بیمه‌ای از پوشش‌های بیمه تامین اجتماعی استفاده کنید.

شرایط احراز بیمه تامین اجتماعی برای زنان خانه دار

برای داشتن این بیمه، داشتن شرایط و ضوابط زیر الزام آور می باشد:

شرایط سنی بیمه زنان خانه دار

اولین شرط احراز بیمه خانم‌های خانه دار، شرایط سنی آن‌هاست.  خانم‌های خانه‌داری می‌توانند از این بیمه‌نامه استفاده کنند که سن آن ها حد فاصل میان ۱۸ تا ۵۰ سال باشد. بنابراین ثبت نام بیمه تامین اجتماعی زنان خانه دار برای خانم‌هایی که سن آن‌ها کمتر یا بیشتر از آن باشند؛ با محدودیت مواجه است.

ذکر این نکته خالی از لطف نیست که اگر خانم خانه داری بالای ۵۰ سال سن داشته باشد؛ به شرطی درخواست وی پذیرفته شده می باشد که بایستی معادل هر سالی که از ۵۰ سال گذشته باشد؛ دارای سابقه پرداخت حق بیمه قبلی باشد. به این ترتیب که خانم خانه داری که ۵۵ ساله است و درخواست قرارداد و خرید بیمه تامین اجتماعی زنان خانه دار را دارد؛ بایستی حتما دارای ۵ سال سابقه پرداخت حق بیمه قبلی باشد.

زمان اجرایی شدن طرح بیمه زنان خانه دار

درواقع بیمه زنان خانه‌دار زیرمجموعه بیمه صاحبان کار مشاغل آزاد است. این بیمه جزء بیمه اختیاری سازمان تامین اجتماعی محسوب می‌شود. اجرا شدن این بیمه از سال 87 شروع شد. خانم‌هایی که این بیمه را خریداری کرده‌اند می‌توانند از خدمات بازنشستگی، از کار افتادگی، خدمات فوت، خدمات درمانی و… استفاده کنند. کافی‌ست ماهانه حدود 220 هزارتومان حق بیمه را به شرکت بیمه پرداخت نمایند.

بیمه زنان خانه دار برای چه کسانی مناسب است؟

این بیمه برای زنان خانه‌داری که بی وقفه در منزل به فعالیت می‌پردازند مناسب است. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید شرایط زیر را مطالعه کرده و آگاهی خود را در این زمینه افزایش دهید. بیمه زنان خانه دار برای بانوان زیر مناسب است:

 • خانم هایی که شاغل نیستند و در هیچ سازمانی استخدام نیستند.
 • خانم هایی با دریافت مزد از کارگاه های مشمول قانون تامین اجتماعی مشغول به کار هستند.
 • خانم هایی که برای مدتی مشغول به کار بودند و دارای سابقه پرداخت حق بیمه هستند. اما حالا خانه‌دارند، می توانند با پرداخت حق بیمه از خدمات بیمه خانم های خانه دار بهره مند شوند.

سوابق قبلی بیمه برای خانم‌های فاقد شغل

ممکن است خانم‌های خانه‌دار تا پیش از عقد قرارداد و ثبت نام بیمه تامین اجتماعی سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشند، در این صورت سوابق قبلی آن ها به هنگام بازنشستگی محاسبه می‌شود.

بهره‌مندی از امتیازهای مختلف بیمه زنان خانه‌دار

با ثبت نام بیمه تامین اجتماعی، خانم‌های خانه دار می‌توانند از امتیازهایی همچون:

 • بیمه از کار افتادگی
 • فوت پیش از بازنشستگی و پس از آن ( البته در صورتی که در قرارداد این مسئله قید شده باشد
 • بهره مندی از حقوق بازنشستگی پس از پایان مدت زمان قراردا
 • استفاده از دفترچه درمانی (در صورت واریز کردن حق سرانه درمان)

و… بهره مند شوند.

البته باید به یاد داشت که خانم‌های خانه دار نمی‌توانند از تعهدات کوتاه مدتی همچون: کمک هزینه ازدواج، هزینه روزهای بیماری و ایام بارداری با وجود ثبت نام بیمه تامین اجتماعی استفاده کنند. ولی از سایر امتیازها می توانند بهره‌مند گردند.

معایب بیمه زنان خانه دار

با تمامی مزایایی که برای بیمه زنان خانه مطرح شده است؛ اما به هر حال، معایبی هم برای آن وجود دارد. بهتر است که قبل از تهیه بیمه‌نامه، این موارد هم در نظر گرفته شوند:

 • از آنجا که زن خانه دار فعالیت اقتصادی ندارد و همسر وی ممکن است که درآمد بالایی هم نداشته باشد، پرداخت حق بیمه ممکن است که برای همه امکان‌پذیر نباشد.
 • مبلغ حق بیمه پرداختی بدون بازگشت بوده و امکان دریافت وام یا بازخرید آن وجود ندارد.
 • مبلغ و مستمری پرداختی بعد از فوت به بازماندگان کم است و بر اساس قانون انحصار وراثت، مقدار این مبلغ تعیین خواهد شد.
 • شرایط سنی تعیین شده ممکن است که برای همه زنان خانه دار در نقاط مختلف کشور مناسب نباشد. در حقیقت انعطاف‌پذیری زیادی ندارد. بیشتر زنان خانه دار در حال حاضر بالای 55 سال سن دارند. البته امکان بیمه شدن این افراد وجود دارد؛ اما شرایط آن بسیار خاص است.
 • در خصوص مواردی مانند بارداری، بیماری و حوادث، مبلغی به عنوان تعهد پرداخت نخواهد شد.

بازنشستگی و دریافت مستمری برای زنان خانه دار

زنان خانه‌دار دارای ۲۰ سال سابقه پرداخت حق بیمه می‌توانند پس از عبور از سن ۵۵ سالگی با این بیمه تامین اجتماعی بازنشسته شده و از این سازمان مستمری دریافت نمایند. بنابراین بیمه تامین اجتماعی زنان خانه دار می‌تواند در زمان بازنشستگی یک سرمایه خوب و مطمئن به شمار آید.

بیمه درمانی برای فرزندان با بیمه خانم های خانه دار

در صورتی که شما خانم خانه‌دار هستید و پدر شما نیز پوشش بیمه ای ندارد، می‌توانید با پرداخت حق سرانه درمان، فرزندان خود را بیمه درمانی کنید.

فرانشیز بیمه برای خانم‌های خانه دار

بیمه فرانشیز برای خدمات درمانی بستری به میزان ۱۰ و برای خدمات پزشکی سرپایی ۳۰ درصد می باشد.بنابراین با در نظر گرفتن هر یک از این شرایط، بانوان فاقد شغل هم می‌توانند از خدمات بیمه تامین اجتماعی زنان خانه‌دار بهره مند شوند.

میزان حق بیمه زنان خانه‌دار در سال ۱۴۰۰ چقدر است؟

 حق بیمه زنان خانه دار در سال ۱۴۰۰ با توجه به فرمول زیر محاسبه می شود:

حداقل دستمزد روزانه در سال ۱۴۰۰ به مدت یک ماه (۳۱ یا۳۰ روزه) * نرخ انتخابی سهم بیمه شده = مبلغ حق بیمه برای یک ماه

 

حداقل دستمزد روزانه در سال به چه صورت است؟

حداقل دستمزد روزانه را وزارت کار و رفاه اجتماعی و تعاون مشخص می‌کنند. نرخ انتخابی سهم بیمه بسته به خود فرد دارد.  از بین سه گزینه ۱۲، ۱۴ و ۱۸ انتخاب خواهد شد که در قسمت قبل به طور واضح توضیح دادیم. سپس این دو عدد در تعداد روزهای یک ماه ضرب می‌شود و مبلغ پرداختی ماهانه مشخص خواهد شد.

چگونگی فرآیند ثبت نام بیمه تامین اجتماعی زنان خانه دار

اگر خانم خانه‌دار هستید یا مدت زمانی مشغول به کار بوده و حتی سابقه پرداخت حق بیمه هم دارید، می‌توانید با مراجعه به نزدیک ترین شعبه سازمان تامین اجتماعی در سطح شهر محل سکونت خود به صورت حضوری نسبت به ثبت نام بیمه اقدام نمایید.

مدارک لازم برای تهیه بیمه تامین اجتماعی زنان خانه دار

 پیش از فرآیند ثبت نام بیمه زنان خانه دار، می بایست  مدارک لازم را تهیه کنید که به قرار زیر می باشند:

 • شناسنامه و کپی از تمامی صفحات آن
 • کارت ملی و کپی از آن
 • یک قطعه عکس سه در چهار
 • پر کردن فرم مربوط به بیمه زنان خانه دار

پس از تهیه مدارک و مراجعه به یکی از کارگزاری‌های مجاز بیمه‌تامین اجتماعی در شهر محل سکونت خود می‌توانید نسبت به ثبت نام بیمه زنان خانه دار اقدام نمایید.

ضمن این‌که می‌توانید درخواست دفترچه بیمه کنید. برای این‌کار می‌بایست گزینه درمان را انتخاب کنید. در صورتی که سابقه بیمه داشته باشید؛ باید حتما مدت زمان سوابق قبلی خود را به کارگزاری اطلاع دهید. با انجام این فرآیند و انتخاب نوع درصد بیمه به صورت ۱۲، ۱۴ یا ۱۸ درصد و آگاهی از مزایای هر یک از آن‌ها فرآیند ثبت نام و تهیه بیمه تامین اجتماعی زنان خانه دار را به پیش ببرید.

میزان حقوق بازنشستگی زنان خانه دار

شاید یکی از سوالات و ابهامات اصلی زنان خانه دار در خصوص میزان حقوق بازنشستگی و چگونگی محاسبه آن‌ها باشد. خانم‌هایی که به ثبت نام بیمه تامین اجتماعی زنان خانه‌دار روی آورده‌اند؛ ضمن استفاده از پوشش های بیمه ای یک چشم به سرمایه گذاری و دریافت حقوق و مستمری پس از پایان بازنشستگی خود دارند. در واقع می‌توانند معیشت خود را در آن برهه زمانی تامین نمایند.

شرایط بازنشستگی بیمه زنان خانه دار به چه صورت است؟

 • خانم هایی که سن ۴۵ سال دارند و دارای۳۰ سال سابقه هستند
 • خانم هایی که سن ۵۵ سال را دارد و حداقل ۲۰ سال سابقه دارند
 • خانم های دارای سن ۴۲ برای مشمولیت قانون کار با ۲۰ سال سابقه کار
 • خانم هایی که دارای ۲۰ سال سابقه متوالی یا ۲۵ سال سابقه متناوب و در شرایط سخت و زیان آور مشغول به کار هستند.
 • خانم های دارای ۲۰ سال سابقه، بدون شروط سنی بازنشستگی برای جانبازان
 • داشتن ۵۵ سال سن و حداقل ۵ سال سابقه متناسب با سنوات پرداخت بیمه
 • داشتن ۳۵ سال سابقه بدون شرط سنی
 • خانم‌هایی که حداقل ۲۰ سال سابقه و ۴۵ سال سن برای معلولان عادی
 • خانم‌های دارای ۵۵ سال سن و سابقه پرداخت بیمه بین 10 الی 20 سال می توانند درخواست بازنشستگی کنند. اما مستمری شخص به میزان سنوات پرداخت حق بیمه است. یعنی چیزی بین 10 الی 20 روز. اگر هم حقوق وی از مقدار حداقل پایین تر باشد، امکان افزایش حقوق وجود ندارد.
 • خانم‌های دارای 55 سال سن با سابقه زیر ده سال با پرداخت حق بیمه سال های باقی‌مانده تا 10 سال امکان بازنشستگی شان با دریافت ده روز حقوق وجود دارد. در این شرایط، حقوق بازنشستگی از حداقل حقوق مصوب شورای عالی کمتر است و امکان افزایش آن هم وجود ندارد.

شرایط حقوق بازنشستگی برای زنان خانه‌دار

باید به این نکته توجه داشته باشید که حق بیمه هر خانم خانه دار و حقوق بازنشستگی هر یک از آن ها یکی نیست و بستگی به شرایط مختلف دارد. اصلی ترین مسئله در این راستا درصد حق بیمه پرداختی شما در حین قرارداد می باشد که به صورت ۱۲، ۱۴ و ۱۸ درصد می باشد که به ترتیب حقوق بازنشستگی آن ها بسته به شرایط زیر متفاوت خواهد بود:

 • اگر بیمه شده‌ای با درصد ۱۲ درصد پیش از بازنشستگی فوت کند؛ مستمری به خانواده وی پرداخت نمی شود؛ برعکس، در صورتی که پس از بازنشستگی فوت نماید، خانواده وی از مستمری بیمه شده فوت شده می توانند استفاده کنند. هزینه پرداختی ماهانه بیمه 12 درصدی حدود 230 هزارتومان است.
 • بیمه‌گزاری که حق بیمه ۱۴ درصد را پرداخت کرده باشد؛ برخلاف مورد بالا هیچ فرقی نمی کند که پیش از بازنشستگی یا پس از آن فوت کرده باشد. در هر صورت مستمری به خانواده وی تعلق می گیرد. حق بیمه پرداختی 14 درصدی حدود 267 هزار تومان است.
 • خانواده فرد بیمه شده ای که وی حق بیمه ۱۸ درصد را انتخاب کرده باشد؛ نیز در هر صورت یعنی در صورت فوت قبل و بعد از بازنشستگی  فرد بیمه شده می توانند مستمری را دریافت نمایند. افزون بر این مورد فرد بیمه شده ای که حق بیمه ۱۸ درصدی را پرداخت کرده است؛ می تواند از پوشش از کارافتادگی و خدمات درمانی نیز بهره مند شود.برای تحت پوشش قرارگرفتن این نوع بیمه می‌بایست حدود 343 هزار تومان ماهانه پرداخت نمایید.

چگونه بیمه زنان خانه دار تهیه کنیم؟

در مقاله بیمه زنان خانه دار سعی کردیم به کلیات این بیمه مفید برای تمام خانم‌های خانه‌دار بپردازیم تا شما به راحتی بتوانید این بیمه را به راحتی از سازمان تامین اجتماعی تهیه نمایید.  کسب آگاهی در کمک به شما برای بهره مندی از خدمات سازمان تایمن اجتماعی و سایر بیمه‌ها به شما در تصمیم گیری بهتر کمک می‌کند.  توجه به هدف ارتقای فرهنگ بیمه کارشناسان بیمه دات کام درصدد هستند که همواره با اطلاعات به روز درباره این بیمه‌ها در مجله بیمه، شما را با همه حوزه‌های صنعت بیمه آشنا سازد.

 

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
29 مهر 1400 / بیمه مسافرتی / مجله بیمه

بیمه مسافرتی کانادا: سفری ایمن و لذت بخش به کشور زمستان‌های سرد

راهنمای کامل پوشش‌ها و شرایط بیمه مسافرتی کانادا را قبل از اخذ ویزای شنگن در این مقاله بخوانید.

28 مهر 1400 / بیمه عمر / مجله بیمه

بیمه بازنشستگی سامان: همراه دوران بازنشستگی عالی شما

بیمه بازنشستگی سامان همراه شما تا دوران کهنسالی

28 مهر 1400 / بیمه مسافرتی / مجله بیمه

بیمه مسافرتی ترکیه؛ با کمتر از یک یورو سفری خاطره‌انگیز و ایمن داشته باشید.

نکات طلایی بیمه مسافرتی ترکیه که باید قبل از سفر بدانید

27 مهر 1400 / بیمه تکمیلی / مجله بیمه

مقایسه بیمه های تکمیلی: هر‌ آنچه باید برای انتخاب بهترین بیمه درمانی بدانید

مقایسه انواع بیمه‌های تکمیلی و انتخاب بهترین گزینه بیم درمان تکمیلی

27 مهر 1400 / اخبار / مجله بیمه

بیمه مشاغل آزاد تامین اجتماعی: پوشش‌ها، هزینه‌ها و مدارک ( جزییات قانونی پاییز 1400)

مدارک و شرایط، پوشش‌های بیمه مشاغل آزاد تامین اجتماعی و تفاوت بیمه مشاغل آزاد را با بیمه اجباری را این جا بخوانید.

26 مهر 1400 / اخبار / مجله بیمه

بیمه اتباع خارجی: پوشش‌ها و خدمات این بیمه برای افغان‌های عزیز

راهنمای کامل بیمه اتباع خارجی را در این مقاله بخوانید

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
یلدا
07 اردیبهشت 1400

سلام خانم ۴۳ ساله با سابقه حدودا۱۵ سال بیمه هستم اگر از الان بیمه زنان خانه دار شوم و ۵ سال حق بیمه پرئاخت کنم (با سابقه۲۰ سال سن ۴۹ سال) میتوانم بازنشست شوم؟یا باید ۱۰ سال حق بیمه پرئاخت کنم؟

  نویسنده بیمه
  26 مرداد 1400

  این دو مورد مجزا از هم هستند. برای بازنشسته شدن باید برای شما لیست بیمه رد شود

سارا بابایی
06 خرداد 1400

سلام. مرسی از محتوای خوبتون. ی سوالی داشتم من دختری 30 ساله هستم الان حقوق مستمری پدرم رو می‌گیرم. می‌خواستم بپرسم اگه خودم رو بیمه زنان خانه دار کنم با توجه به اینکه شاغل نیستم ایا حقوق پدرم قطع میشه یا ادامه پیدا می کنه؟ پدرم بارنشسته ارتش بودند.

  نویسنده بیمه
  11 مرداد 1400

  با سلام واحترام . از توجه تون ممنون. اینکار باعث قطع شدن مستمری نخواهد شد زیرا بیمه زنان خانه دار ماهیتش با بیمه کارگر و کارفرما فرق داره.

شبنم فرشادپور
06 خرداد 1400

سلام خسته نباشید من 37 سالمه و مجردم. مشکل قلبی دارم میخواستم ببینم بیمه خانه دار شرایطش چجوریه ایا بیمه درمانی هم داره من یه بیمه ای میخوام که هم واسه ایندم خوب باشه هم واسه درمانم اگه راهنماییم کنید ممنون میشم.

  نویسنده بیمه
  11 مرداد 1400

  سلام وقت بخیر شما می توانید از بیمه خویش فرما استفاده کنید . جهت آشنایی بیشتر با بیمه خویش فرما می تونید این مقاله را در سایت بیمه دات کام مطالعه کنید.

سحر کیانی
15 خرداد 1400

سلام. بنده 5 ساله بیمه زنان خانه دار را واریز کردم. اکنون یک ساله که بیمه خدمات بهداشت و درمانم دارم. خواستم بدونم که آن 5 سال که بیمه زنان خانه دار واریز کردم به عنوان سابقه حساب میشه؟؟ یا این که من بیمه ی خدمات بهداشت و درمان را باید 20 سال کامل خدمت کنم تا بازنشست شوم؟

  نویسنده بیمه
  11 مرداد 1400

  با سلام بله سوابق بیمه قابل انتقاله اما باید پیگیری کنید.

هدی رمضانی
20 خرداد 1400

پدربزرگم 18 سال پیش فوت شدن و مادربزرگم 3 سال هس که فوت شدن پدرمم پارسال فوت شدن و حقوق پدرم کم هس ماهی 500 که کفاف زندگی مادرم را نمی‌دهد آیا می‌تواند درخواست حقوق پدرش را کند؟

  نویسنده بیمه
  11 مرداد 1400

  ضمن عرض تاسف و تسلیت بابت غم وارده.بله ایشون می تونند از طریق تامین اجتماعی پیگیری کنند

رز رادمهر
19 تیر 1400

با سلام خانمی هستم که بیمه زنان خانه دار دارم اگر جایی استخدام بشم که بیمه کشوری باشد مثلا آموزش و پرورش و یا بانک آیا هر دو بیمه رو می تونم داشته باشم و در موقع بازنشستگی از هر دو مستمری بگیرم یا خیر؟؟

  نویسنده بیمه
  11 مرداد 1400

  با سلام . متاسفانه چنین امکانی وجود ندارد.

هدی رمضانی
06 مرداد 1400

با سلام، میخاستم خودمو بیمه کنم اما نمیدونم بیمه زنان خانه دار، مستمری بالاتری میده در آینده اگر 12 در صدی اش رو انتخاب کنم یا صندوق بیمه روستایی و کشاورزی، اگه سالی 600هزار تومان پرداخت کنم. 36 سالمه و مجرد و سابقه قبلی بیمه تامین اجتماعی دوماه دارم. تشکر فراوان از شما

  نویسنده بیمه
  11 مرداد 1400

  سلام بهتر با مشاور داخل بیمه‌تون مشورت کنید. در هر بیمه‌ای این موضوع متفاوته.

نیوشا کبیری
06 مرداد 1400

سلام.دختری هستم مجرد با خواهرم زندگی میکنم. بعد از فوت پدر و مادر حقوق مستمری دریافت میکنم. در صورت عدم ازدواج و شغل اگه برادرم مغازه بزنه. من برای کمک به ایشان به ان مغازه برم، مبلغی هم بهم بده.حقوق مستمریم قطع میشه ؟ اگه قطع نشه. در کل حقوق مستمری حلاله یا حرام، بعد از درامد اندکی که ممکنه پیش برادرم بدست بیارم ؟؟؟؟ چون کار برادرم مشخص نمیکنه شاید چندماه فقط بهش کمک کنم

  نویسنده بیمه
  26 مرداد 1400

  اگر تامین اجتماعی متوجه کار شما نشود مشکلی به وجود نخواهد آمد. مسائل شرعی رو لطفا از مراجع تقلید بپرسید.

فاطمه زارع
21 مرداد 1400

سلام.
من قبلا چند سال شاغل بودم و بیمه تامین اجتماعی داشتم. الان اگر بخوام بیمه زنان خانه دار تامین اجتماعی تهیه کنم امکان انتقال سابقه بیمه م هست؟
ممنون

  نویسنده بیمه
  22 مرداد 1400

  بله شما می تونید سابقه تون رو منتقل کنید

نادری
22 مرداد 1400

سلام وقت بخیر
من خانم خانه دار هستم. سابقه بیمه ندارم و ۴۵ سالمه. آیا میتونم از این بیمه استفاده کنم؟

  نویسنده بیمه
  26 مرداد 1400

  بله. هیچ مشکلی وجود ندارد

الهه
23 مرداد 1400

سلام بنده ۳۸ سالمه ومجردم حدود ۱۱ سال هست که بیمه زنان خانه دار رو پرداخت میکنم پدرم حدود ده سالی هست فوت شدند.حقوق پدرم به مادرم میرسه.میخواستم بدونم با وجود بیماری مادرم این امکان هست که اگر من فعلا بیمه زنان خانه دار رو پرداخت نکنم حقوق بازنشستگی پدرم به من هم برسه یا نه؟پدرم بازنشسته اداره غلات بودند

  نویسنده بیمه
  26 مرداد 1400

  بیمه‌نامه زنان، ربطی به تامین اجتماعی ندارد. لذا ادامه دهید

فرحناز
23 مرداد 1400

سلام من زنی 48 ساله هستم که از همسرم جدا شدم.شغل و درآمدی ندارم بیمه و تحت پوشش جایی نیستم میخواستم بپرسم آیا از سابقه بیمه زمان تاهل که تا امسال تاریخ داره میتونم استفاده کنم برای بازنشستگی و یا بیمه زنان خانه دار درضمن در پشت سر من لخته های خون دیده شده که بینایی منو تحت تاثیر شدید قرار داده و به دلیل نداشتن هزینه معالجه را کنار گذاشتم لطفا کمکم کنید ممنون شما هستم خدا به شما خیر بدهد باتشکر

  نویسنده بیمه
  26 مرداد 1400

  باید از کارگزاران بیمه تامین اجتماعی سوال کنید .

اشکان
23 مرداد 1400

با سلام.
همسرم بیمه زنان خانه دار با پرداخت ماهیانه 14% بودند و فوت کرده اند. حدود سه سال سابقه بیمه دارند که همه مربوط به طرح زنان خانه دار نیست و حدود یک سال مربوط به خدمات قراردادی با دانشگاه می باشد. با توجه به این که بنده شاغل بخش خصوصی هستم و حقوق بگیر نیز هستم و دخترم تحت تکفل من می باشد، آیا برقراری حقوق مستمری همسرم برای دخترم که حدود دو سال سن دارد، امکان پذیر است؟

  نویسنده بیمه
  26 مرداد 1400

  خیر. دختر شما تحت تکفل شما هست و نمی تواند از مستمری بیمه زنان خانه دار همسر متوفی شما استفاده کند.

رقیه
23 مرداد 1400

با سلام. خانم هستم با 42 سال سن. مسئول کنترل کیفیت با 18 سال سابقه کاری هستم. کارفرما قرارداد را تمدید نکرد. راهکار بهتر برای بازنشسته شدن با 20 سال سابقه چی هست؟ از بیمه بیکاری استفاده کنم یا برای دو سال خودم را به صورت خویش فرما بیمه کنم؟ اگر از بیمه بیکاری استفاده کنم که حدود 3 سال به من تعلق میگیره؟

  نویسنده بیمه
  24 مرداد 1400

  سلام و درود نه بازنشستگی بااید با در خواست خودتان باشد و بهتر است بیمه بیکاری بگیرید اما ممکن است تامین اجتماعی با توجه به سوابق قبول نکند و همان دو سال را در نظر بگیرد.

Saeed
26 مرداد 1400

سلام برادر من ۶۰سال سن دارد ودچار مریض روانی هست بازنشسته جایی هم نیست .میشه اونو برد تحت پوشش مادرم که بازنشسته هست.تا بعد اون بتونه از مستمریش استفاده کند

  نویسنده بیمه
  26 مرداد 1400

  باید از کارگزاری‌های بیمه تامین اجتماعی سوال بپرسین

ماکیاولی
02 شهریور 1400

سلام. در حالت 14 درصد که فوت قبل از بازنشستگی هم داره. میخواستم بدونم چه کسانی میتونن مستمری رو دریافت کنن. 1- شوهر با بیمه یا بدون بیمه 2- فرزندان تا 18 سالگی یا بعدش؟ 3 – فرزندان با بیمه یا بدون بیمه 4فرزندان میتوانند هم از مستمری پدر استفاده کنند هم مادر در صورت فوت هردو؟

  نویسنده بیمه
  03 شهریور 1400

  سلام وقت به خیر. باید از کارگزاری‌های بیمه تامین اجتماعی سوال بفرمایید

Yazdgerd
09 شهریور 1400

سلام من سابقه 15 سال تامین اجتماعی رو داشتم و بعد از دوره بیکاری میخوام بیمه رو ادامه بدم به من بیمه زنان خانه دار رو پیشنهاد کردن بیمه اختیاری بهتر هست یا زنان خانه دار و یا خویش فرما برای خدمات بهتر و بازنشسته شدن

کاربر
10 شهریور 1400

با سلام
مادر بنده به مدت ۱۷ سال است که سابقه بیمه زنان خانه دار دارد، ایا با پرداخت حق بیمه ۳ سال به صورت یکجا میتواند با مزایای ۲۰ سال خودش را بازنشسته کند؟

  کارشناس بیمه
  11 شهریور 1400

  سلام وقت بخیر بله امکان خرید این مدت بیمه زنان خانه دار و برخورداری از مزایای آن وجود دارد به شرطی که مادر شما سن 55 سال رو رد کرده باشند.

سوزان
10 شهریور 1400

سلام، من ۴۱ ساله هستم و مجرد و بیمه زنان خانه دار . آیا میتونم هم به صورت مستقل بیمه باشم و هم از مزایای بیمه تکمیلی پدرم که بازنشسته تامین اجتماعی هستن استفاده کنم؟

  کارشناس بیمه
  11 شهریور 1400

  سلام سوزان عزیز. این دو بیمه هیچ تداخلی با هم ندارند. شما می توانید بیمه زنان خانه دار رو برای خودتون تهیه کرده و در عین حال از بیمه تکمیلی پدر محترمتون نیز استفاده کنید.

سجادی
01 مهر 1400

سلام
بیمه زنان خانه دار شامل درمان هم میشه ؟

  کارشناس بیمه
  02 مهر 1400

  سلام خانم سجادی عزیز بله این بیمه خدمات درمان را نیز شامل می‌شود.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید