۱۰ خرداد ۱۴۰۲

همه چیز در مورد طرح آلودگی هوا ۱۴۰۲؛ طرح زوج و فرد سابق

اگر شما هم جزو افرادی هستید که با خودرو شخصی خود در سطح شهر تردد می‌کنید، باید بدانید که برخی از خیابان‌ها و مراکز اصلی در طرح آلودگی راهنمایی و رانندگی قرار دارند و برای عبور از این مسیر‌ها باید مجوز تردد داشته باشید تا جریمه نشوید. برای تهیه مجوز باید به سامانه تهران من مراجعه کرده و اطلاعات خودرو خود را در آن ثبت کنید.

در این مطلب بیمه دات کام  قصد داریم اطلاعات کاملی از چگونگی طرح ترافیک، طرح کنترل آلودگی هوا و چگونگی ثبت نام در سامانه تهران من توضیحاتی ارائه کنیم. با ما همراه باشید.

طرح آلودگی هوا یا همان طرح زوج و فرد

اول از همه باید بدانیم که طرح آلودگی هوا چیست؟ همانطور که می‌دانید به این طرح، طرح زوج و فرد هم می‌گویند که برای کنترل ترافیک و کاهش آلودگی هوا این طرح ارائه شده است. از تابستان سال ۱۳۹۸، طرح کنترل آلودگی هوا در محدوده دوم تهران آغاز شده و این موضوع به صاحب‌های خودرو اطلاع داده شده است.

همچنین طرح آلودگی هوا را با نام‌های دیگری مانند: حلقه دوم ترافیک، طرح زوج و فرد، آلودگی کنترل هوا، طرح کاهش آلودگی هوا و طرح کاهش می‌شناسند.

آیا طرح زوج و فرد حذف شده است؟

در طرح آلودگی هوا، زوج یا فرد بودن پلاک دیگر اهمیتی ندارد و معیار تردد خودرو‌ها محسوب نمی‌شود. با توجه به این موضوع طرح زوج و فرد دیگر معنایی ندارد و منطقی نیست.

با توجه به توضیحات داده شده در حقیقت طرح کنترل آلودگی هوا به شرح زیر است:

 • در این طرح زوج یا فرد بودن پلاک معیار تردد خودرو نیست.
 • ساعت رفت و آمد خودروها برای ورود به طرح در دو سال اخیر تغییر کرده است.
 • طرح کنترل آلودگی هوا همان محدوده طرح زوج و فرد سابق است.

شرایط تردد به طرح آلودگی هوا در تهران

تردد در طرح آلودگی هوا دارای شرایطی است که به شرح زیر می‌باشد:

 • در این طرح همانند طرح زوج و فرد تعداد روزهای ورود برای پلاک تهران در هر فصل ۲۰ روز و برای پلاک سایر شهر‌ها در هر فصل، ۱۵ روز است. برای این تعداد مجاز در هر فصل جریمه‌ای اعمال نمی‌شود. ثبت نام در این طرح رایگان است.
 • برای رزرو ورود به محدوده کنترل آلودگی هوا باید وارد سایت تهران من شوید. در صورتی که افراد ثبت نام نکنند، اجازه استفاده از ۲۰ و ۱۵ روز رایگان را نخواهند داشت.

سامانه تهران من

با توجه به اینکه محدودیت‌هایی برای ورود و خروج خودرو‌ها در قوانین راهنمایی و رانندگی وجود دارد، اشخاص برای محاسبه سهمیه خود و استفاده از طرح‌ها، خرید طرح آلودگی هوا، کنترل ورود و خروج خودرو در طرح‌ها و اطلاع از محدوده‌های مجاز در سامانه تهران من، ثبت نام می‌کنند تا از جریمه‌های خود در این سامانه هم مطلع باشند.

برای پرداخت جریمه‌های شهرداری و عوارض شهرداری هم باید از طریق سامانه تهران من اقدام کرد.

چگونگی استفاده از سامانه تهران من

برای استفاده از سامانه تهران من و خرید طرح آلودگی هوا در ابتدا باید به این سایت مراجعه کرده و اطلاعات درخواستی را کامل کنید. این کار بسیار ساده است و کافی است که برای ثبت نام در سمت چپ و بالای سایت بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید تا صفحه ثبت نام برای شما باز شود.

در صفحه جدید روی گزینه شخص حقیقی کلیک کنید تا به صفحه بعد منتقل شوید که بر اساس فیلد‌های مشخص، باید اطلاعاتی را پر کنید. این اطلاعات کد ملی، تاریخ تولد، کد پستی، نام پدر و آدرس است که باید به درستی وارد شود. سپس کد امنیتی را وارد کرده و وارد مرحله بعد شوید.

در آخر یک کد برای شماره موبایل شما پیامک می‌شود که باید در فیلد فعال سازی نام کاربری وارد کرده و بر روی دکمه ارسال کلیک کنید.

برای کسب اطلاعات کامل در مورد نحوه ثبت نام در سامانه تهران من به اینجا مراجعه نمایید.

ساعت طرح ترافیک و طرح آلودگی هوا تهران در سال ۱۴۰۲

با توجه به بازگشایی مدارس، ماه رمضان و تغییر ساعت کاری ادارات، طرح ترافیک و طرح کنترل آلودگی هوا در پاییز ۱۴۰۱ از ساعت ۶:۳۰ صبح تا ۱۸ عصر اجرا شد. طرح ترافیک در سال ۱۴۰۲ از روز ۱۴ فروردین اجرا شد. ساکنین محدوده طرح ترافیک می توانند تا قبل از ساعت ۹ یکبار خروج رایگان و بعد از ساعت ۱۶ یکبار ورود رایگان داشته باشند. آن یک بار خروج رایگان بعد از ساعت ۱۴ لغو شده است.

 

نرخ عوارض تردد در محدوده طرح آلودگی هوا

اگر در سایت تهران من ثبت نام خودرو خود را انجام داده باشید، اجازه استفاده از ۲۰ و ۱۵ روز رایگان را خواهید داشت. همچنین برای روزهای بیشتر باید باید نصف تعرفه طرح ترافیک را پرداخت کنید. همچنین برای آن­هایی که آدرس سکونتشان در محدوده اصلی و آلودگی هوا است، ۵۰% هزینه اعمال خواهد شد. در صورت داشتن معاینه فنی برتر هم از ۲۵% تخفیف بهره خواهند برد.  شهرداری تهران برای محاسبه صحیح و دقیق عوارض تردد، سامانه جدیدی را طراحی کرده است و می‌توان در آن طرح ترافیک و طرح آلودگی هوا را به راحتی محاسبه کرد. در سال ۱۴۰۲ عوارض تردد در محدود طرح ۲۰% افزایش یافته است.

در این سامانه شهروند‌های تهرانی می‌توانند با وارد کردن نوع سوخت خودرو، محدوده تردد، محدوده سکونت و ساعت‌های تردد هزینه ورود به طرح آلودگی هوا و میزان عوارض را به صورت آنلاین محاسبه کنند.

 

آیا تردد غیر مجاز در محدوده طرح آلودگی جریمه دارد؟

شهرداری تهران برای هماهنگی بیشتر با پلیس راهور ناجا و از سال ۹۸ به بعد، فرصت ۳۰ روز را برای پرداخت جریمه در نظر گرفته‌است.

طرح آلودگی

طرح آلودگی هوا و قوانین جدید آن

اگر در سامانه تهران من ثبت نام کرده باشید و اعتبار کافی در حسابتان نباشد، بالافاصله بعد از ورود به محدوده طرح، جریمه نخواهید شد و تا یک ماه فرصت دارید حساب خود را شارژ کنید. دقت کنید که اگر بعد از گذشت یک ماه حساب شما همچنان خالی باشد و شارژ مجدد انجام نشود، جریمه برای خودرو محسوب خواهد شد. همچنین تاکید می‌کنیم که این فرصت فقط برای افرادی است که در سامانه تهران من ثبت نام کرده باشند. در سال ۱۴۰۲ جریمه ورود به طرح زوج و فرد به مبلغ ۱۰۵۰۰۰ تومان افزایش پیدا کرد. همچنین باید بدانید که طرح زوج و فرد از درب منازل در روزهای دوم و سوم بهمن‌ماه اجرا می‌شود.

ارتباط محدوده طرح آلودگی هوا و محل زندگی

اگر شما هم جزو افرادی هستید که محل سکونتان در طرح کنترل آلودگی هوا قرار دارد، نسبت به تردد خودرو و سایر افراد تفاوت‌هایی دارید. در صورتی که محل زندگی خود را در سامانه تهران من ثبت می‌کنید هر روز از ساعت ۸:۳۰ از محدوده طرح خارج و بعد از ۱۷ وارد محدوده خواهید شد. همچنین اگر به حلقه دوم طرح آلودگی بین ساعت ۸:۳۰ الی ۱۷ وارد شوید، از تخفیف ۵۰ درصدی بهره‌مند خواهید شد.

ثبت آدرس محل زندگی

برای ثبت منزل باید وارد حساب کاربری خود شوید و به بخش خدمات طرح ترافیک، مراجعه کنید بعد از آن وارد قسمت شرایط خاص شهروند‌ها شوید و گزینه ساکنان محدوده طرح ترافیک و طرح آلودگی هوا را انتخاب کنید.

در این قسمت مالک یا مستاجر بودن خود را مشخص کنید. در صورت مالکیت منزل، باید تصویر سند خانه و برای مستاجر بودن باید تصویر اجاره نامه قانونی خود را بارگذاری کنید. دقت کنید برای استفاده از این امتیاز باید عوارض نوسازی سال جاری را پرداخت کرده باشید و تصویر آن را هم بارگذاری کنید.

پس از این مراحل باید با در دست داشتن مدارک لازم به یکی از دفاتر خدمات الکترونیک شهر مراجعه کنید تا ادامه کار برای ثبت منزل شما انجام شود. بعد از تایید این مدارک و انجام مراحل، شما می‌توانید از مزیت‌های این طرح استفاده کنید.

نکته مهم:

برای هر کدپستی فقط می‌توان یک خودرو را ثبت کرد و تردد فقط برای این خودرو از قبل ساعت ۸:۳۰ و بعد از ۱۷ است. اگر شما بیش از یک ماشین داشته باشید بهتر است خودرویی را ثبت کنید که بیشتر از سایر ماشین‌هایتان از آن استفاده خواهید کرد.

اطلاعات بیشتر درباره طرح آلودگی هوا

محدوده کنترل آلودگی هوا همان طرح زوج و فرد سابق است که تغییری در محدوده نداشته‌است و از شرق از تقاطع بزرگراه امام علی، از شمال، محدود به بزرگراه همت، از غرب به محدوده بزرگراه چمران و از جنوب، محدود به بزرگراه بعثت می‌شود.

محدوده طرح ترافیک از شرق محدود به خیابان شریعتی و هفده شهریور و همچنین از شمال محدود به خیابان مطهری و از غرب محدود به خیابان کارگر می‌شود. در طرح جدید پلاک خودرو معیار نیست. بدون در نظر گرفتن پلاک زوج و فرد سهمیه خودروهای تهران ۲۰ روز و برای خودروهای شهرستان ۱۵ روز مجوز تردد وجود دارد. استفاده بیش از سهمیه ورود و تردد، ممانعت ندارد و باید عوارض پرداخت کنید.

آیا استثنائات یا امتیاز‌های ویژه در طرح وجود دارد؟

بله. برای برخی از موارد امتیازهای ویژه‌ای در نظر گرفته شده است تا خودرو‌ها تردد آسان‌تری داشته باشند. این موارد عبارتند از:

 • ساکنان محدوده طرح ترافیک و طرح کنترل آلودگی هوا
 • خبرنگار‌ها، روزنامه نگار‌ها و عکاس‌ها
 • جانبازهای ۲۵ درصد و بالاتر
 • بیمار‌های خاص و معلولان

چگونه از جریمه طرح ترافیک اطلاع داشته باشیم؟

پلیس راهنمایی و رانندگی از طریق ارسال پیامک به شماره موبایل واردشده در سامانه تهران من، میزان جریمه، ساعت و نوع تخلف را مشخص می‌کند.

طرح آلودگی

کنترل آلودگی هوا با رعایت قوانین طرح آلودگی

برخی از مواقع ممکن است که پیامک جریمه برای شما صادر شود. در حقیقت خودرو پارک می‌باشد و در آن محدوده ترددی نداشته باشید. در این صورت باید به سایت مخصوص طرح ترافیک مراجعه کنید و در قسمت درج خلافی مغایرت‌ها را اعلام کنید.

رعایت قوانین طرح ترافیک و کنترل آلودگی هوا

در این مطلب درباره طرح آلودگی هوا و طرح ترافیک توضیحاتی دادیم که قبل از ورود به محدوده این طرح‌ها باید در سایت تهران من ثبت نام کنید. کافی است که برای تردد در محدوده ترافیک از مجوز‌های رسمی ‌استفاده کنید. برای دریافت مجوز تردد، می‌توانید از طریق کد دستوری#۱۳۷*۳*۱* طرح مورد نظر خود را خریداری کنید تا مشمول جریمه‌های شهرداری و پلیس راهنمایی و رانندگی نشوید.

اگر ابهام یا سوالی دارید که در این مطلب پاسخ خود را نگرفته‌اید، می‌توانید در قالب کامنت و در انتهای این مطلب پرسش خود را مطرح کنید تا کارشناس‌های بیمه دات کام در کوتاه‌ترین زمان به سوالات شما پاسخ دهند.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
person
pouyan`
۲۴ مهر ۱۴۰۲

آیا روزهایی که از هر فصل استفاده نشده به فصل بعد منتقل می شود یا در پایان هر فصل ریست می شود؟؟(به عبارتی آیا سالانه ۸۰ روز داریم یا فصلی ۲۰ روز؟؟؟)

  person
  حسین
  ۲۴ آبان ۱۴۰۲

  سلام.نه.فصلی هست و باقیمانده به فصل بعد منتقل نمیشه

person
علی
۲۰ مهر ۱۴۰۲

سلام و تشکر از مطالب خوبتان. ما از شهرستان مهمان داریم که برای کاردرمانی چندین روز در تهران می مانند و لازم است به مطب و بیمارستان رفت و آمد کنند. آیا امکان ثبت پلاک شهرستان درتهران من هست؟ برای اینکه جریمه نشوند، لطفا راهنمایی کنید

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۲ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله می توانند پلاک خود را ثبت نمایند.

person
غلامرضا فاتحی
۲۲ شهریور ۱۴۰۲

با سلام وخسته نباشید میخواستم بدونم چرا خودرو من توی برنامه تهران من خورده فاقد معاینه فنی در صورتی که خودرو من معاینه فنی داره خواهشمندم اگه براتون امکانش هست بنده را راهنمایی بفرمایید با تشکر از شما عزیزان

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۶ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  احتمالا اعتبار معاینه فنی شما گذشته است. لطفا برای دریافت معاینه فنی جدید به یکی از مراکز معاینه فنی مراجعه نمایید.

person
فرخی
۱۵ مرداد ۱۴۰۲

سلام خدا قوت کامل و جامع بود خیلی عالی

person
کوروش
۰۹ مرداد ۱۴۰۲

باسلام،
اگر خودرویی در طول یک روز، دو بار وارد محدود کنترل آلودگی هوا شود ، آیا از سهمیه فصلیش دو بار کسر میشود یا یکبار؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۹ مرداد ۱۴۰۲

  سلام جریمه می‌شوید.

  person
  فرخی
  ۱۵ مرداد ۱۴۰۲

  سلام منزل من در طرح ترافیک منطقه شوش و منزل مادرم طرح آلودگی هوا در منطقه بزرگراه امام علی هست که بخاطر بالا بودن سن مادر من پرستاری می کنم از ایشون چطور ثبت نام کنم که هر دو آدرس در تهران من باشه که از ۲۰ بار در فصل استفاده کنم و جریمه نشم امکان وارد کردن دو آدرس هست؟؟؟

   person
   نویسنده بیمه
   ۱۶ مرداد ۱۴۰۲

   سلام. در این مورد اطلاعی نداریم.

person
هاشم مرادی 09962944112
۰۵ مرداد ۱۴۰۲

با سلام ، بنده راننده اسنپ هستم ناچارا در محدوده طرح آ لودگی هوا تردد دارم،از کجا وچگونه میتوانم مجوز لازم را اخذ نمایم تا مشمول جریمه های مکرر نشوم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۷ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. در اپلیکیشن تهران من می توانید این طرح را خریداری نمایید.

person
hannibal
۲۶ تیر ۱۴۰۲

با سلام بعد از ثبت نام در تهران من باید از بخش حمل و نقل افزودن خودرو رو بزنم برای اینکه اون ۱۵ روز مجاز تردد توی طرح آلودگی هوا شاملش بشه یا با دادن پلاک موقع ثبت نام دیگه اوکیه؟ و اینکه برای طرح ترافیک هم رایگان یه سری روز مجاز با این ثبت نام هست یا اونو باید جدا مجوز گرفت براش؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۷ تیر ۱۴۰۲

  سلام. بله میتوانید از این طریق عمل کنید.

person
علی
۱۹ تیر ۱۴۰۲

ممنون از پاسخگوییتون
سوالم اینه که برای گرفتن تخفیف جرائم ورود به طرح مربوط به دوسال گذشته با توجه به کارت معلولیت باید به کجا مراجعه کنم
به پلیس راهور
به شهرداری
به کدام مرجع

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۰ تیر ۱۴۰۲

  سلام. لطفا به پلیس +۱۰ مراجعه کنید.

person
علی
۱۷ تیر ۱۴۰۲

سلام
طرح خرید ورود به محدوده زوج و فرد امسال اعمال شده
چرا برای ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ هم اعمال شده؟
ضمنا من معلولم با کارت معلولیت ولی پلاکم عادیه و جریمه شدم چگونه میتوانم از تخفیف معلولین استفاده کنم؟
ممنون

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۸ تیر ۱۴۰۲

  پلاک ویژه معلولین بگیرید.

person
شهروند کرجی
۲۷ خرداد ۱۴۰۲

سلام،
من ماه پیش در تهران من ثبت نام کردم و چند روز بعد فقط ۱ بار وارد طرح شدم و الان میبینم جریمه ۱۱۸ تومنی شدم و سئوال اینه چرا جریمه شدم ؟!
مگه نه اینکه ثبت نام و ۱۵ روز‌ میتونم در فصل تردد کنم و با توجه به ثبت نامی که کردم چرا با یک بار عبوردر فصل بهار جریمه شدم ؟!
نکنه باید رزروی چیزی میکردم ؟!
رزرو میکنی هم همین پول رو میخواد خوب ؟!
چرا شهرداری تهران در این خصوص مسئولیت پذیر نیست و این موارد را هیچگونه شفاف سازی نمیکنه ؟!!!

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۸ خرداد ۱۴۰۲

  سلام. باید طرح آن روز را خریداری کنید.

person
محمد
۱۵ خرداد ۱۴۰۲

آیا برای طرح ترافیک یا آلودگی ، جریمه کاغذی که تصویر ماشین توش هست ارسال میشود برای فرد ؟!

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۶ خرداد ۱۴۰۲

  سلام. بستگی دارد در کجا و چگونه جریمه شده باشید. اگر افسر جریمه را بنویسد خیر، اما اگر توسط دوربین‌ها ثبت شوند بله.

person
09126083450
۱۵ فروردین ۱۴۰۲

اگر در طرح ترافیک ساکن باشی ودر دفاتر الکترونیک شهر هم ثبت نام کنیم آیا فقط همان ۲۰ روز در فصل را میتوانیم استفاده کنیم یال فصل یعنی ۹۰ روز را

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۹ فروردین ۱۴۰۲

  سلام. می توانید طرح ترافیک بخرید.

person
نیما
۰۶ اسفند ۱۴۰۱

سلام
من با توضیحات زیر در اس ام اس به مبلغ ۱۰۵ هزار تومان جریمه شدم.
“تردد غیر مجاز وسایل نقلیه در محدوده‌های ممنوع مصوب در شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور و شورای هماهنگی ترافیک استانها یا کلان‌شهرها و محدوده‌هایی که به طور موقت از طرف پلیس راهور ممنوع اعلام می شود”
بعد از سرچ فهمیدم که این جریمه مربوط به ورود طرح آلودگی هوا هست.
سوال من اینه کخ من در این فصل فقط ۲ روز وارد محدوده طرح آلودگی شده بودم پس چرا جریمه شدم.
از اول هم عضو تهران من بودم.

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۷ اسفند ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز. می توانید این مشکل را از طریق راهور یا پلیس +۱۰ پیگیری کنید.

  person
  پریسا
  ۱۴ اسفند ۱۴۰۱

  سلام این دقیقا سوال منم هست و منهم به همین علت جریمه شدم. درصورتی که منزل طرح هست و ثبت نام هم کردم!

person
علی
۲۸ دی ۱۴۰۱

مبلغ جریمه طرح الودگی هوا سال ۱۴۰۱ چقر است؟
چند بار در یک روز جریمه طرح الودگی هوا جریمه دارد اگر یک روز کلا خیابان باشیم در این طرح یکبار جریمه میشویم یا چند بار؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۸ دی ۱۴۰۱

  سلام ۹۷ هزار تومان حداقل است.

person
اردشیر
۲۷ دی ۱۴۰۱

سلام امروز ۲۷ دیماه طرح زوج وفرد از درب منازل اعمال می‌شود وجریمه مربوطه چقدره باتشکر

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۷ دی ۱۴۰۱

  سلام ۹۷ تومان در سامانه تهران من ثبت می شود.

person
ممد
۲۶ دی ۱۴۰۱

سلام اگه قبل از ساعت۶:۳۰وارد شوید و بعد از طرح خارج شوی یه ساعت ۱۸:۳۰اینم جوز اون ۲۰روز میشه یا اینجوری دور میزنی

person
سید هادی محسنی
۱۱ دی ۱۴۰۱

سلام . آیا از شنبه ۱۰ دی ۱۴۰۱ طرح کنترل آلودگی هوا مجددا” به طرح زوج و فرد تغییر کرد ؟ کمیته اضطرار آلودگی هوا ، طرح زوج و فرد از درب منزل را اعلام کرده است

person
حسن
۱۰ دی ۱۴۰۱

باسلام امروز که طرح آلودگی هوا از درب منزل می باشد جریمه چگونه محاسبه می شود ؟
منظور اینکه آیا ساعتی محاسبه میکنند یا تردد درهر دوربین محاسبه می شود یاکلا یک مبلغ برای امروز در نظر گرفته می شود؟

person
حامد
۰۹ دی ۱۴۰۱

طرح زوج وفرد از درب منزل خودروهایی که طرح ماهانه دارن می تونن هر روز بیان بیرون

  person
  فاطمه
  ۱۰ دی ۱۴۰۱

  سلام این سوال منم هست ممکنه جواب بدید .
  بسته یک ماهه طرح ترافیک خریدم .امروز طرح زوج و فرد از درب منزل هست ایا جریمه میشم یا با اهمان بسته طرح یکماهه خریداری شده اوکی هست؟
  ممنون

   person
   کارشناس بیمه
   ۱۵ دی ۱۴۰۱

   سلام این را باید از خود تهران من بپرسید.

person
علیرضا
۱۶ آذر ۱۴۰۱

در سایت تهران من و همچنین با تماس با ۱۳۷ در حال حاضر (اذر۱۴۰۱) برای ساکنان طرح الودگی یک خروج تا ساعت ۹ و بک ورود از ساعت ۱۶ آزاد است. لطفا متن خبر را تصحیح بفرمایید.

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۸ آذر ۱۴۰۱

  سلام ممنون بررسی می کنیم و اصلاح خواهیم کرد.

person
جواد
۱۰ آذر ۱۴۰۱

سلام ایا خودرویی که معاینه فنی ان به اتمام رسیده در خارج از ساعت طرح،تردد کنه شامل جریمه میشه؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۰ آذر ۱۴۰۱

  سلام بله این باید همیشه باشد.

person
علی اکبر حق مرادی
۰۹ آذر ۱۴۰۱

سلام بنده دیروز ساعت ۱۱صبح وارد محدوده آلودگی هوا شدم برای اولین بار وبعد از یک ساعت خارج شدم ممنون میشم اگه جواب بدین متشکرم

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۹ آذر ۱۴۰۱

  سلام باید جریمه را بپردازید.

person
حسینی
۰۳ آذر ۱۴۰۱

سلام، خسته نباشید، روزهای پنجشنبه ساعت طرح آلودگی چگونه است؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۳ آذر ۱۴۰۱

  سلام تا ساعت ۱:۳۰ فکر کنیم که باشد

person
m
۱۶ آبان ۱۴۰۱

ایا بعد ورود به به طرح الودگی هوا برای صاحب وسیله نقلیه اس ام اس ارسال میشود ؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۶ آبان ۱۴۰۱

  سلام در حال حاضر خیر

person
فراز
۱۶ آبان ۱۴۰۱

سلام اگه قبل شروع طرح وارد محدوده بشیم و قبل تمام شدن ساعت طرح خارج بشیم ، موقع خروج جریمه میشیم ؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۶ آبان ۱۴۰۱

  سلام بله ثبت می کند اما در خصوص جریمه اطلاعاتی دقیقی نداریم.

person
رامین
۱۵ آبان ۱۴۰۱

سلام وقت بخیر .جریمه روزانه آلودگی هوا چقد میشه

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۶ آبان ۱۴۰۱

  سلام روزی حدود ۹۰ تومان است. البته برای بعضی خودروها متفاوت است

person
بارانا
۰۴ مهر ۱۴۰۱

سلام وقت بخیر من ساکن محدوده آلودگی هوا هستم هر روز باید دخترم رو ببرم مدرسه ساعت ۷ و نیم اگر قبل از ساعت ۷ و نیم خروج کنم از طرح آلودگی هوا هزینه ای برام داره یا نه فقط ۲۰ روز رایگان هستم و اینکه اگه توی مسیرم چند تا دوربین باشه طرح آلودگی هوا از اولی رد بشم بقیه جریمه دارن من توی تهران من هم ثبت کردم ماشین رو
در ضمن من ساعت ۷ تا ۷ و نیم از طرح خارج میشم
ممنونم میشم راهنمایی کنید

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۴ مهر ۱۴۰۱

  سلام تا ۲۰ روز یک بار برایتان رایگان است؛ اما بعد باید تهیه کنید.

   person
   موسیو
   ۲۸ مهر ۱۴۰۱

   جریمه ورود به طرح آلودگی هوا ۹۷ تومنه؟

    person
    کارشناس بیمه
    ۳۰ مهر ۱۴۰۱

    سلام فعلا بله

     person
     منصور
     ۰۶ دی ۱۴۰۱

     سلام طرح آلودگی هوا تا چه ساعتی است؟

     person
     کارشناس بیمه
     ۰۷ دی ۱۴۰۱

     سلام تا ساعت ۶ بعدازظهر است.

   person
   حسین
   ۰۲ آبان ۱۴۰۱

   سلام ببخشید تو اون ۲۰ روز هرچندبار که بخوایم میتونیم تردد کنیم یا کلا فقط ۲۰ بار میشه تردد داشت؟

    person
    کارشناس بیمه
    ۰۳ آبان ۱۴۰۱

    سلام طبق گفته هایشان چند بار می توان

person
مجید
۰۲ مهر ۱۴۰۱

سلام
طرح آلودگی هوا چیزی نیست جز سرکیسه کردن جیب ملت. با اجرای این طرح اطراف محدوده چنین ترافیکی میشود که ماشین ها ساعت ها در ترافیک میمانند و باعث آلودگی میشوند. لعنت بر طراحان این طرح و همه طرح هایی که تنها هدفشون و نتیجه طرح شون اذییت مردم و خالی کردن جیبشون است

person
آذرباد
۱۴ شهریور ۱۴۰۱

سلام ممنون از مطلب خوبتون
از کجا متوجه بشم چند روز از ۲۰ روز مجوزم برای ورود به طرح آلودگی هوا باقی مونده؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۵ شهریور ۱۴۰۱

  سلام در سایت تهران من ثبت شده است.

person
رضا
۰۹ شهریور ۱۴۰۱

با سلام
بنده ساکن شهرستان هستم ۳ هفته پیش وارد طرح آلودگی شدم متوجه نشدم.جریمه شدم.بعدا که وارد نرم افزار تهران من شدم متوجه شدم اطلاعات خودرو ام را قبلا ثبت کرده بودم چرا جریمه شدم
امکان اعتراض هس یا نه؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۲ شهریور ۱۴۰۱

  سلام ان مبلغی است که به دلیل رزرو نکردن باید بپردازید.

   person
   امانی
   ۲۶ مهر ۱۴۰۱

   مگر نه اینکه ۲۰ روز مجوز دارد و ثبت نام هم کرده ،عملا رزرو باید بعد اتمام ۲۰ روز باشد،ایا اینطور نیست؟

    person
    کارشناس بیمه
    ۲۷ مهر ۱۴۰۱

    اگر ثبت نام کرده باشد که ۲۰ روز را دارد. بعد از اتمام باید طرح خریداری کند.

person
وحید
۰۶ شهریور ۱۴۰۱

سلام.من قبل از ساعت ۶:۳۰وارد طرح آلودگی میشم ، که از سهمیه ۲۰ روزم کم نشه .ولی در طول همون روز در محدود طرح الودگی تردد میکنم. میخواستم بدونم ایا قبل از شروع طرح وارد طرح میشم ولی طول روز تردد دارم ،از سهمیه ۲۰ روزم کم میشه؟؟؟؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۶ شهریور ۱۴۰۱

  سلام در ورودی و خروجی ها دوربین قرار دارد و اگر از آن ها عبور کنید، محاسبه میشود.

person
نرگس ابراهیمی
۱۳ مرداد ۱۴۰۱

آیا وانت بارها هم جریمه میشن؟یا فقط سواری ها

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۳ مرداد ۱۴۰۱

  سلام همه خودروها جریمه می شوند.

person
نرگس ابراهیمی
۱۳ مرداد ۱۴۰۱

آیا وانت بارها هم جریمه میشن؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۲ شهریور ۱۴۰۱

  سلام بله

person
صدرا
۰۸ مرداد ۱۴۰۱

سلام وقت بخیر
من ۲۰‌روز سهمیه طرحم تموم شده با خرید بسته های طرح ترافیک میتونیم در هر دو طرح آلودگی و ترافیک تردد کنم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۹ مرداد ۱۴۰۱

  سلام قاعدتا باید بشود. البته طرح آلودگی مجاز است.

person
حمید
۰۲ مرداد ۱۴۰۱

سلام الان که سایت تهران من کار نمیکنه، تکلیف سهمیه تردد فصلی چی میشه؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۳ مرداد ۱۴۰۱

  سلام مثل اینکه فعلا ثبت نمی شود.

person
سیما حقی
۲۹ تیر ۱۴۰۱

من میخوام جمعه صبح برم مسافرت، الان طرح آلودگی داریم یا برداشته شده؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۳۰ تیر ۱۴۰۱

  سلام فعلا سایت مشکل دارد.

person
برهمن
۱۴ تیر ۱۴۰۱

سلام ساعت طرح آلودگی هوا تو روزهای آلودگی هم تغییر می کنه؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۵ تیر ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، در خصوص تغییر چیزی نشنیده ایم اما هر چیزی اعلام شود، در همین صفحه به اطلاع خواهیم رساند.

person
محمد
۰۵ تیر ۱۴۰۱

سلام و خسته نباشید
من قبل ۶:۳۰ وارد محدوده میشم و طبیعتا از سهمیه‌ام نباید کسر بشه تا اینجا اوکی
اما قبل از ساعت ۱۷ از طرح خارج میشم، آیا دوربین میگیره و از سهمیه ۲۰ روز من کم میکنه؟ یا خروج مثلا ساعت ۱۶ مشکلی نداره؟
ممنون

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۶ تیر ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، در این خصوص جزئیات دقیقتری را نمی دانیم. اما یکبار تست کردید، وارد سایت تهران من شوید، در آنجا می توانید مشاهده کنید.

person
حمید
۰۳ تیر ۱۴۰۱

این دیگه چیه؟ من میخوام مادرمو ببرم برسونم تا یه جا الان دیدم زوج و فرد دیگه نیستو باید ثبت نام کردو غیره… واسه ثبت نام که میرم همش میزنه خطای غیرمنتظره… برنامشو دان کردم اونم همینجوره… خب حالا ما باید چیکار کنیم که میخوایم یه سر بریم تا خاوران؟ این دیگه چجور بازی که راه انداختن

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۴ تیر ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، متاسفانه مشکلات سیستمی وجود دارد.

person
Amirreza
۲۸ خرداد ۱۴۰۱

سلام من فردا میخام بیام تهران و باید وارد طرح الودگی هوا بشم اما هر کاری میکنم تو سایت تهران من نمیشه ثبت نام کرد مینویسه خطای سیستم چیکار باید بکنم؟؟فردا حدودا ساعت ۱ اینا میخام وارد بشم و تا ساعت ۳ طول میکشه کارم

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۹ خرداد ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، باید با شماره موجود در سایت تماس بگیرید. البته مثل اینکه چند وقتی است این سامانه دچار مشکلاتی شده است.

person
حسین از کیانشهر
۲۶ خرداد ۱۴۰۱

با سلام
آیا خودرویی که ۲۰ روز مجوز آلودگی هوا را استفاده کرده و غیر مجاز وارد محدوده طرح ترافیک اصلی شده باشد مشمول جریمه طرح ترافیک و طرح آلودگی هوا میگردد یا فقط جریمه ورود غیر مجاز به محدوده طرح اصلی شاملش میشود.

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۶ خرداد ۱۴۰۱

  سلام همان طرح ترافیک جریمه می شود.

person
علیرضا ۷۰
۰۷ خرداد ۱۴۰۱

باسلام.
بعد از گذشت ۲۰ سهمیه فصلی در هر روز اضافه به ازای هر ورود و خروج مبلغ باید پرداخت کنیم یا اولین ورود و آخرین خروج؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۷ خرداد ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، اصولا برای هر روز مبلغی را واریز کنید.

person
محمد
۰۲ خرداد ۱۴۰۱

سلام. من برای ثبت نام در تهران من مشکل دارم. Vin رو میزنه تو گوشیه کسی دیگر ثبت شده. چیکار باید بکنم. ممنون میشم راهنمایی کنید

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۳ خرداد ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، با شماره دفتر تهران من تماس بگیرید.

person
مرادی
۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱

با سلام و احترام
بنده از شهرستان قزوین به علت مراجعه به پزشک میبایست وارد طرح آلودگی شوم و همان روز نیز مجدد خارج میشوم به مقصد قزوین آیا نیاز به گرفتن مجوز هست؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱

  سلام باید در تهران من ثبت نام کنید.

person
محمدمعین
۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۱

سللم وقتتون بخیر.
ممنون بابت توضیحاتتون.واقعا کارم راحت شد. من از شهرستان لاهیحان میومدم و همیشه ذهنم درگیر این طرح آلودگی هوا بود که نمیدونستم باید چیکار کنم. حتی نمیدونستم که تعداد روزهای رایگان فصلی هم برامون وجود داره.که ازطریق سایت شما اطلاعات کسب کردمو در سایت تهران من ثبت نام کردم و مشمول ۱۵ روز تردد رایگان شدم.
بازم تشکر 🙏❤

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۱

  سلام محمدمعین عزیز از این که کار شما رسیدگی شده بسیار خوشحالیم

person
Rahil
۲۹ فروردین ۱۴۰۱

خیلی مسخره است مگه چند درصد مردم تا قبل از ساعت ۶/۳۰ از محدوده طرح آلودگی خارج میشن ؟؟؟ چرا ساعت این طرح رو مثل طرح ترافیک کردند همون ۷/۳۰ یا ۸ اگر بود که بهتر بود خیلی ها تو همین ساعتها باید بریم نه ۶/۳۰ کس زیادیکه در ساعت ۶/۳۰ در خیابون نیستن باز هم به نفع دولت

person
اسمی
۲۸ فروردین ۱۴۰۱

سلام
هم منزلمون داخل طرحه کاهش آلودگیه، هم مغازه ام‌که جواز به ناممه، هر روز هم خروج میزنم هم ورود، برای منزل رو خوندم چجوری ثبت کنم آیا مغازه رو هم میشه ثبت کرد؟ و از جواز استفاده کرد برای تردد؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۵ خرداد ۱۴۰۱

  سلام دوست در این خصوص اطلاعاتی نداریم باید. از دفتر پیشخوان بپرسید

person
Hiva
۲۷ فروردین ۱۴۰۱

سلام ،استثنائاتی که برای بیمارهای خاص در نظر گرفته شده شامل چی میشه ،لطفا توضیح بدید.در ضمن من ماشینم به نام پسرمه ولی من استفاده میکنم با توجه به بیماری خاص به چه صورت میشه . ممنون و متشکر از توضیحاتتون.

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۶ خرداد ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، هر اطلاعی بوده نوشته ایم. با شماره موجود در سایت تماس بگیرید.

person
همشهری
۲۵ فروردین ۱۴۰۱

بعد از چندین سال آزار و اذیت مردم تازه متوجه شدید که زود و فرد منطقی نیست حالا خسارت چندین ساله طرح غیر منطقی شما رو چه کسی به مزدم پاسخگو خواهد بود‌؟
در ضمن آیت طرح آلودگی هم مانند طرح قبلی غیر منطقی و زور گفتن به همشهریان است فقط بخاطر سرکیسه کردن مردم آیت طرح اجرا میشود

person
فتاحی
۲۳ فروردین ۱۴۰۱

سلام من خودرو پلاک تهران خودرا در تهران من ثبت نام کرده ام ، حال برای هر بار از ۲۰ سهمیه ورود وخروج به محدوده الوده گی هوا باید ثبت نام کنم یاخیر باتشکر

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۴ فروردین ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، خیر نیازی نیست همان ثبت نام اولیه کافی است.

person
عارف
۲۳ فروردین ۱۴۰۱

سلام
اگرکسی قبل از ۶:۳۰در داخل طرح آلودگی واردو پارک کرده باشد و بخواهد قبل از ساعت ۵ بعد از ظهر از طرح آلودگی خارج شود آیا از سهمیه ۲۰ روز کسر میگردد؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۴ فروردین ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز،تا جایی که اطلاعات داشتیم، نوشته ایم. متاسفانه قوانین مربوط به این طرح شفاف نیست.

   person
   رسول بودش
   ۱۵ تیر ۱۴۰۱

   سلام
   اگر از شهرستان برای مراجعه به پزشک بخواهیم دو روز وارد محدوده طره آلودگی هوا شویم چه باید بکنیم؟

    person
    کارشناس بیمه
    ۱۶ تیر ۱۴۰۱

    سلام دوست عزیز، باید خودروی خود را ثبت کنید.

person
علیرضا
۲۲ فروردین ۱۴۰۱

سلام آیا بیست روز پشت سر هم است یا هر روز که واردشویم در طول فصل آن‌طور محاسبه می شود؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۳ فروردین ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، محدودیتی در اینکه چه روزهایی استفاده کنید، ندارد. اما بله حساب می شود.

person
دفتران
۱۸ فروردین ۱۴۰۱

سلام
یه جایی نوشتید:
برای رزرو ورود به محدوده کنترل آلودگی هوا باید وارد سایت تهران من شوید. در صورتی که افراد ثبت نام کنند، اجازه استفاده از ۲۰ و ۱۵ روز رایگان را نخواهند داشت.
و جای دیگه نوشتید:
اگر در سایت تهران من ثبت نام خودرو خود را انجام داده باشید، اجازه استفاده از ۲۰ و ۱۵ روز رایگان را خواهید داشت.

این دو تا گیجم کرد
الان برای ۲۰ روز رایگان باید در سایت تهران من ثبت نام بکنم یا نه؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۸ فروردین ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، ممنون که نوشتید، مشکل نگارشی بود. افراد باید حتما ثبت نام کنند.

person
فرشاد
۱۷ فروردین ۱۴۰۱

با سلام
اگر خودرویی در طول یک روز، دو بار وارد محدود کنترل آلودگی هوا شود ، آیا از سهمیه فصلیش دو بار کسر میشود یا یکبار؟

person
علی
۲۲ اسفند ۱۴۰۰

باسلام وعرض ادب.سوال من اینه که این ۲۰روز رایگان طرح آلودگی هوا مختص تمام روزهای یک فصل است یا مربوط به روزهاییست که مطابق پلاک مانیست؟
یعنی الان که پلاک من زوج است من میتوانم بغیرازتمام روزهای زوج هرفصل، ۲۰ روزم بابت روزهای فرد، رایگان وارد طرح بشوم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۳ اسفند ۱۴۰۰

  سلام دیگر زوج و فرد وجود ندارد. هر پلاک می تواند تا ۲۰ روز به شرط ثبت نام در سایت وارد این محدوده شود.

person
اسد
۱۹ اسفند ۱۴۰۰

باسلام وخسته نباشید ماشینهای اسنپ و تپ سی چکار باید بکنند. چون میزان تردد آنها بیشتر از میزان تعیین شده است

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۹ اسفند ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، باید با واحدهای خودشان صحبت کنید که آیا برای این مساله راهکاری دارند یا خیر.

person
حامد
۱۸ اسفند ۱۴۰۰

سلام، من ساکن کرج هستم، و ماشینمم پلاک کرجه ، و زوجه. من روز های زوج میتونم وارد طرح آلودگی هوا بشم؟جریمه نمیشم؟ و اگر روز های فرد وارد شم جریمه میشم درسته؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۸ اسفند ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، دیگر چیزی به اسم طرح زوج و فرد نداریم.

person
HAMID
۱۴ اسفند ۱۴۰۰

سلام من ساکن زنجان هستم واطلاعی از محدوده زوج وفرد ندارم جهت کار درمانی با اتومبیل شخصی به تهران سفر کردم آیا جریمه تردد شامل من میشود ؟
لطفا راهنمایی فرمایید

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۵ اسفند ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، شما باید از قبل در سایت ثبت نام می کردید. در صورت ثبت نام نکردن جریمه می شوید.

   person
   امانی
   ۲۶ مهر ۱۴۰۱

   سلام،من قبلا با یک پلاک دیگر در تهران ثبت نام کرده بودم و ماشینم را فروختم،و بعد یکسال دوباره یک ماشین با پلاک جدید گرفتم،ایا باید دوباره برای پلاک جدید ،ثبت نام کنم و هروز که می خواهم وارد طرح الودگی شوم روز قبل رزو کنم؟اگر با کد ملی و محل سکونت باشد که نباید مشکلی باشد ،ظاهرا برای من جریمه نیز ثبت شده

    person
    کارشناس بیمه
    ۲۷ مهر ۱۴۰۱

    سلام این را باید دقیقترش از خود سامانه مرتبط بپرسید. در سایت تهران من شماره ای وجود دارد که با ان تماس بگیرید.

person
دینی ترکمانی
۱۳ اسفند ۱۴۰۰

سلام
پلاک من شهرستان دیگر است(تهران نیست )میتونم در طرح ترافیک و هم درطرح آلودگی هوا تردد کنم .

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۴ اسفند ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، در طرح آلودگی هوا می توانید.

person
سامان
۱۱ اسفند ۱۴۰۰

سلام وقت بخیر
اگر منزل داخل طرح آلودگی هوا باشد و تردد هم داخل طرح آلودگی هوا باشد و خروجی صورت نگیرد باز هم جریمه می شویم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۱ اسفند ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، بعید میدانیم اما باز بهتر است که با سامانه تهران من تماس بگیرید.

person
حميد
۰۳ اسفند ۱۴۰۰

چرا بروز رسانی تهران من در خصوص فهرست ترددها دیر به دیر انجام میشه؟ دقیقاً برای من بازه زمانی بیست روز قبل همیشه قابل مشاهده هستش. و در ضمن این قانون که اگر از طرح هم خارج بشی و در همان روز حتی ورود مجدد هم نداشته باشی یک سهمیه روزانه شخص ازبین میره اصلا منصفانه نیست.

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۴ اسفند ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، به هر حال تا وقتی که به طور کامل در سیستم ثبت شود، طول خواهد کشید. این دیگر مسائل فنی است که به خود سازمان بستگی دارد.

person
حجت
۲۹ بهمن ۱۴۰۰

مبلغ جریمه طرح الودگی هوا چقد هست؟؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۹ بهمن ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، مبلغ دقیق در خود سایت تهران من است. بستگی به شرایط مختلفی دارد.

person
مجید شمس
۲۸ بهمن ۱۴۰۰

سلام آیا برای ورود به محدوده آلودگی هوا و استفاده از طرح رایگان بیست روز در فصل روز قبل باید رزرو صورت بگیرد؟ با بصورت خودکار امکان استفاده وجود دارد؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۹ بهمن ۱۴۰۰

  سلام باید سامانه تهران من ثبت نام کنید.

   person
   زهرا
   ۲۹ فروردین ۱۴۰۱

   ثبت نام در سامانه تهران من کفایت میکند؟ نیازی به انتخاب گزینه خاصی نیست؟ چون من در این سایت گزینه ای پیدا نکردم. سپاس

    person
    کارشناس بیمه
    ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۱

    سلام دوست عزیز، خیر مگر اینکه منزلتان در طرح باشد و بخواهید از مزایای این مساله هم استفاده کنید.

person
فواد
۲۷ بهمن ۱۴۰۰

با سلام
با توجه به وجود شرایط ویروس کرونا، آیا ساعت شروع طرح های ترافیک و آلودگی هوا از ساعت ۶:۳۰ به ساعت ۷:۳۰ تغییر کرده است؟
چون در برنامه تهران من به ساعت ۷:۳۰ اشاره شده است.
با تشکر

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۷ بهمن ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، قبلا محدودیت هایی برای طرح آلودگی وجود داشت که باز برگشت به ساعت سابق. به هر حال برنامه تهران من باید در نظر گرفته شود.

person
احمد
۲۳ بهمن ۱۴۰۰

سلام،من اصلا وارد محدوده کنترل الودگی و یا طرح ترافیک نشدم،اما چهار ماهه،۱۵ هرماه مبلغ ۷۸۶۰۰برام جریمه ثبت شده،جریان چیه ؟چراباید جریمه بشم؟اگر کسی با شماره پلاک من وارد این محدوده ها شده قابل پیگیری هست؟ممنون میشم راهنماییکنید

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۳ بهمن ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، اول به سازمان مربوطه که در مقاله نوشته ایم مراجعه کنید. امکان ثبت اعتراض وجود دارد.

person
بیستون
۱۹ بهمن ۱۴۰۰

سلام این طرح کنترل آلودگی هوا در این روزهای قرنطینه ای هم اجرا میشه؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۹ بهمن ۱۴۰۰

  سلام بله دوست عزیز اجرا می شود.

person
صبایی
۱۰ بهمن ۱۴۰۰

ولی به نظر من تفاوت طرح ترافیک و طرح آلودگی هوا تو اینا نیست. اینا میخوان پول بیشتری بگیرن. اصلا نباید اجازه بدن ماشین شخصی وارد طرح بشه که الودگیو بیشتر کنه. اما از مطلب خوبتونم ممنونم

  person
  مهرشاد
  ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۱

  ماشین آلوده نمیکنه مازوت آلوده میکنه اینو دیگه خود مسئولین هم تایید کردن و این طرح ها فقط و فقط برای جلوگیری از ترافیکه که منم با این طرح ها موافقم چون الان که طرح هست وضع ترافیک شهر اینجوریه اگه نباشه که واویلا اصلا نمیشه با ماشین از خونه بیای بیرون

  person
  mort
  ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱

  آیا جریمه پاک می شود در صورت ثبت نام؟

   person
   کارشناس بیمه
   ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱

   سلام دوست عزیز، خیر

person
Masih
۲۳ دی ۱۴۰۰

با سلام من در آذرماه چهار روز جریمه طرح شدم و اطلاعی نداشتم الان باید چگونه ثبت نام کنم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۱ بهمن ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، شما فقط کافی است تا وارد سایت تهران من شوید و در آنجا ثبت نام کنید.

  person
  حمید
  ۰۳ شهریور ۱۴۰۱

  سلام من بیماری خاص هستم یعنی برای بیماران خاص میشه طرح رایگان باشه

   person
   کارشناس بیمه
   ۰۴ شهریور ۱۴۰۱

   سلام دوست عزیز، اینکه چنین قانونی هست یا خیر، اطلاعاتی نداریم.

person
محمد رضا
۲۲ آذر ۱۴۰۰

در خصوص ساکنین (صاحبان منزل) طرح ترافیک و همچنین طرح کنترل الودگی هوا ایابا توجه به پلاک ماشین که شماره ان متعلق به تهران میباشد بصورت برنامه الکترونیکی در سامانه طرح مشاهده ومحاسبه میشود یا حتما باید ورود و خروج طی ۲۰ روز فصل سال با ثبت نام و دریافت مجوز امکان بپذیرد.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید