02 خرداد 1402

همه چیز در مورد طرح آلودگی هوا 1402؛ طرح زوج و فرد سابق

اگر شما هم جزو افرادی هستید که با خودرو شخصی خود در سطح شهر تردد می‌کنید، باید بدانید که برخی از خیابان‌ها و مراکز اصلی در طرح آلودگی راهنمایی و رانندگی قرار دارند و برای عبور از این مسیر‌ها باید مجوز تردد داشته باشید تا جریمه نشوید. برای تهیه مجوز باید به سامانه تهران من مراجعه کرده و اطلاعات خودرو خود را در آن ثبت کنید.

در این مطلب بیمه دات کام  قصد داریم اطلاعات کاملی از چگونگی طرح ترافیک، طرح کنترل آلودگی هوا و چگونگی ثبت نام در سامانه تهران من توضیحاتی ارائه کنیم. با ما همراه باشید.

طرح آلودگی هوا یا همان طرح زوج و فرد

اول از همه باید بدانیم که طرح آلودگی هوا چیست؟ همانطور که می‌دانید به این طرح، طرح زوج و فرد هم می‌گویند که برای کنترل ترافیک و کاهش آلودگی هوا این طرح ارائه شده است. از تابستان سال 1398، طرح کنترل آلودگی هوا در محدوده دوم تهران آغاز شده و این موضوع به صاحب‌های خودرو اطلاع داده شده است.

همچنین طرح آلودگی هوا را با نام‌های دیگری مانند: حلقه دوم ترافیک، طرح زوج و فرد، آلودگی کنترل هوا، طرح کاهش آلودگی هوا و طرح کاهش می‌شناسند.

آیا طرح زوج و فرد حذف شده است؟

در طرح آلودگی هوا، زوج یا فرد بودن پلاک دیگر اهمیتی ندارد و معیار تردد خودرو‌ها محسوب نمی‌شود. با توجه به این موضوع طرح زوج و فرد دیگر معنایی ندارد و منطقی نیست.

با توجه به توضیحات داده شده در حقیقت طرح کنترل آلودگی هوا به شرح زیر است:

 • در این طرح زوج یا فرد بودن پلاک معیار تردد خودرو نیست.
 • ساعت رفت و آمد خودروها برای ورود به طرح در دو سال اخیر تغییر کرده است.
 • طرح کنترل آلودگی هوا همان محدوده طرح زوج و فرد سابق است.

شرایط تردد به طرح آلودگی هوا در تهران

تردد در طرح آلودگی هوا دارای شرایطی است که به شرح زیر می‌باشد:

 • در این طرح همانند طرح زوج و فرد تعداد روزهای ورود برای پلاک تهران در هر فصل ۲۰ روز و برای پلاک سایر شهر‌ها در هر فصل، ۱۵ روز است. برای این تعداد مجاز در هر فصل جریمه‌ای اعمال نمی‌شود. ثبت نام در این طرح رایگان است.
 • برای رزرو ورود به محدوده کنترل آلودگی هوا باید وارد سایت تهران من شوید. در صورتی که افراد ثبت نام نکنند، اجازه استفاده از 20 و 15 روز رایگان را نخواهند داشت.

سامانه تهران من

با توجه به اینکه محدودیت‌هایی برای ورود و خروج خودرو‌ها در قوانین راهنمایی و رانندگی وجود دارد، اشخاص برای محاسبه سهمیه خود و استفاده از طرح‌ها، خرید طرح آلودگی هوا، کنترل ورود و خروج خودرو در طرح‌ها و اطلاع از محدوده‌های مجاز در سامانه تهران من، ثبت نام می‌کنند تا از جریمه‌های خود در این سامانه هم مطلع باشند.

برای پرداخت جریمه‌های شهرداری و عوارض شهرداری هم باید از طریق سامانه تهران من اقدام کرد.

چگونگی استفاده از سامانه تهران من

برای استفاده از سامانه تهران من و خرید طرح آلودگی هوا در ابتدا باید به این سایت مراجعه کرده و اطلاعات درخواستی را کامل کنید. این کار بسیار ساده است و کافی است که برای ثبت نام در سمت چپ و بالای سایت بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید تا صفحه ثبت نام برای شما باز شود.

در صفحه جدید روی گزینه شخص حقیقی کلیک کنید تا به صفحه بعد منتقل شوید که بر اساس فیلد‌های مشخص، باید اطلاعاتی را پر کنید. این اطلاعات کد ملی، تاریخ تولد، کد پستی، نام پدر و آدرس است که باید به درستی وارد شود. سپس کد امنیتی را وارد کرده و وارد مرحله بعد شوید.

در آخر یک کد برای شماره موبایل شما پیامک می‌شود که باید در فیلد فعال سازی نام کاربری وارد کرده و بر روی دکمه ارسال کلیک کنید.

برای کسب اطلاعات کامل در مورد نحوه ثبت نام در سامانه تهران من به اینجا مراجعه نمایید.

ساعت طرح ترافیک و طرح آلودگی هوا تهران در سال 1402

با توجه به بازگشایی مدارس، ماه رمضان و تغییر ساعت کاری ادارات، طرح ترافیک و طرح کنترل آلودگی هوا در پاییز ۱۴۰۱ از ساعت 6:30 صبح تا 18 عصر اجرا شد. طرح ترافیک در سال 1402 از روز 14 فروردین اجرا شد. ساکنین محدوده طرح ترافیک می توانند تا قبل از ساعت 9 یکبار خروج رایگان و بعد از ساعت 16 یکبار ورود رایگان داشته باشند. آن یک بار خروج رایگان بعد از ساعت 14 لغو شده است.

 

نرخ عوارض تردد در محدوده طرح آلودگی هوا

اگر در سایت تهران من ثبت نام خودرو خود را انجام داده باشید، اجازه استفاده از 20 و 15 روز رایگان را خواهید داشت. همچنین برای روزهای بیشتر باید باید نصف تعرفه طرح ترافیک را پرداخت کنید. همچنین برای آن­هایی که آدرس سکونتشان در محدوده اصلی و آلودگی هوا است، 50% هزینه اعمال خواهد شد. در صورت داشتن معاینه فنی برتر هم از 25% تخفیف بهره خواهند برد.  شهرداری تهران برای محاسبه صحیح و دقیق عوارض تردد، سامانه جدیدی را طراحی کرده است و می‌توان در آن طرح ترافیک و طرح آلودگی هوا را به راحتی محاسبه کرد. در سال 1402 عوارض تردد در محدود طرح 20% افزایش یافته است.

در این سامانه شهروند‌های تهرانی می‌توانند با وارد کردن نوع سوخت خودرو، محدوده تردد، محدوده سکونت و ساعت‌های تردد هزینه ورود به طرح آلودگی هوا و میزان عوارض را به صورت آنلاین محاسبه کنند.

 

آیا تردد غیر مجاز در محدوده طرح آلودگی جریمه دارد؟

شهرداری تهران برای هماهنگی بیشتر با پلیس راهور ناجا و از سال 98 به بعد، فرصت 30 روز را برای پرداخت جریمه در نظر گرفته‌است.

طرح آلودگی

طرح آلودگی هوا و قوانین جدید آن

اگر در سامانه تهران من ثبت نام کرده باشید و اعتبار کافی در حسابتان نباشد، بالافاصله بعد از ورود به محدوده طرح، جریمه نخواهید شد و تا یک ماه فرصت دارید حساب خود را شارژ کنید. دقت کنید که اگر بعد از گذشت یک ماه حساب شما همچنان خالی باشد و شارژ مجدد انجام نشود، جریمه برای خودرو محسوب خواهد شد. همچنین تاکید می‌کنیم که این فرصت فقط برای افرادی است که در سامانه تهران من ثبت نام کرده باشند. در سال 1402 جریمه ورود به طرح زوج و فرد به مبلغ 105000 تومان افزایش پیدا کرد. همچنین باید بدانید که طرح زوج و فرد از درب منازل در روزهای دوم و سوم بهمن‌ماه اجرا می‌شود.

ارتباط محدوده طرح آلودگی هوا و محل زندگی

اگر شما هم جزو افرادی هستید که محل سکونتان در طرح کنترل آلودگی هوا قرار دارد، نسبت به تردد خودرو و سایر افراد تفاوت‌هایی دارید. در صورتی که محل زندگی خود را در سامانه تهران من ثبت می‌کنید هر روز از ساعت 8:30 از محدوده طرح خارج و بعد از 17 وارد محدوده خواهید شد. همچنین اگر به حلقه دوم طرح آلودگی بین ساعت 8:30 الی 17 وارد شوید، از تخفیف 50 درصدی بهره‌مند خواهید شد.

ثبت آدرس محل زندگی

برای ثبت منزل باید وارد حساب کاربری خود شوید و به بخش خدمات طرح ترافیک، مراجعه کنید بعد از آن وارد قسمت شرایط خاص شهروند‌ها شوید و گزینه ساکنان محدوده طرح ترافیک و طرح آلودگی هوا را انتخاب کنید.

در این قسمت مالک یا مستاجر بودن خود را مشخص کنید. در صورت مالکیت منزل، باید تصویر سند خانه و برای مستاجر بودن باید تصویر اجاره نامه قانونی خود را بارگذاری کنید. دقت کنید برای استفاده از این امتیاز باید عوارض نوسازی سال جاری را پرداخت کرده باشید و تصویر آن را هم بارگذاری کنید.

پس از این مراحل باید با در دست داشتن مدارک لازم به یکی از دفاتر خدمات الکترونیک شهر مراجعه کنید تا ادامه کار برای ثبت منزل شما انجام شود. بعد از تایید این مدارک و انجام مراحل، شما می‌توانید از مزیت‌های این طرح استفاده کنید.

نکته مهم:

برای هر کدپستی فقط می‌توان یک خودرو را ثبت کرد و تردد فقط برای این خودرو از قبل ساعت 8:30 و بعد از 17 است. اگر شما بیش از یک ماشین داشته باشید بهتر است خودرویی را ثبت کنید که بیشتر از سایر ماشین‌هایتان از آن استفاده خواهید کرد.

اطلاعات بیشتر درباره طرح آلودگی هوا

محدوده کنترل آلودگی هوا همان طرح زوج و فرد سابق است که تغییری در محدوده نداشته‌است و از شرق از تقاطع بزرگراه امام علی، از شمال، محدود به بزرگراه همت، از غرب به محدوده بزرگراه چمران و از جنوب، محدود به بزرگراه بعثت می‌شود.

محدوده طرح ترافیک از شرق محدود به خیابان شریعتی و هفده شهریور و همچنین از شمال محدود به خیابان مطهری و از غرب محدود به خیابان کارگر می‌شود. در طرح جدید پلاک خودرو معیار نیست. بدون در نظر گرفتن پلاک زوج و فرد سهمیه خودروهای تهران 20 روز و برای خودروهای شهرستان 15 روز مجوز تردد وجود دارد. استفاده بیش از سهمیه ورود و تردد، ممانعت ندارد و باید عوارض پرداخت کنید.

آیا استثنائات یا امتیاز‌های ویژه در طرح وجود دارد؟

بله. برای برخی از موارد امتیازهای ویژه‌ای در نظر گرفته شده است تا خودرو‌ها تردد آسان‌تری داشته باشند. این موارد عبارتند از:

 • ساکنان محدوده طرح ترافیک و طرح کنترل آلودگی هوا
 • خبرنگار‌ها، روزنامه نگار‌ها و عکاس‌ها
 • جانبازهای 25 درصد و بالاتر
 • بیمار‌های خاص و معلولان

چگونه از جریمه طرح ترافیک اطلاع داشته باشیم؟

پلیس راهنمایی و رانندگی از طریق ارسال پیامک به شماره موبایل واردشده در سامانه تهران من، میزان جریمه، ساعت و نوع تخلف را مشخص می‌کند.

طرح آلودگی

کنترل آلودگی هوا با رعایت قوانین طرح آلودگی

برخی از مواقع ممکن است که پیامک جریمه برای شما صادر شود. در حقیقت خودرو پارک می‌باشد و در آن محدوده ترددی نداشته باشید. در این صورت باید به سایت مخصوص طرح ترافیک مراجعه کنید و در قسمت درج خلافی مغایرت‌ها را اعلام کنید.

رعایت قوانین طرح ترافیک و کنترل آلودگی هوا

در این مطلب درباره طرح آلودگی هوا و طرح ترافیک توضیحاتی دادیم که قبل از ورود به محدوده این طرح‌ها باید در سایت تهران من ثبت نام کنید. کافی است که برای تردد در محدوده ترافیک از مجوز‌های رسمی ‌استفاده کنید. برای دریافت مجوز تردد، می‌توانید از طریق کد دستوری#۱۳۷*۳*۱* طرح مورد نظر خود را خریداری کنید تا مشمول جریمه‌های شهرداری و پلیس راهنمایی و رانندگی نشوید.

اگر ابهام یا سوالی دارید که در این مطلب پاسخ خود را نگرفته‌اید، می‌توانید در قالب کامنت و در انتهای این مطلب پرسش خود را مطرح کنید تا کارشناس‌های بیمه دات کام در کوتاه‌ترین زمان به سوالات شما پاسخ دهند.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
14 خرداد 1402 / اطلاعات خودرو و موتور / تعمیر و نگهداری

کدام لاستیک ایرانی بهتر است+ ویژگی‌های بهترین لاستیک ایرانی

اگر برای خرید لاستیک ماشین دچار سردرگمی هستید و نمی‌دانید کدام برند لاستیک مناسب‌تر و با کیفیت‌تر است، این مقاله را از دست ندهید!

10 خرداد 1402 / اطلاعات خودرو و موتور

مالیات نقل و انتقال خودرو؛ صفر تا صد محاسبه، استعلام و پرداخت

مالیات نقل و انتقال خودرو یکی از انواع مالیات خودروها است. اگر نمی‌دانید مالیات نقل و انتقال خودرو چیست و چگونه پرداخت می‌شود، این مقاله را به دقت بخوانید.

09 خرداد 1402 / اطلاعات خودرو و موتور

استعلام پلاک فعال خودرو با کد ملی؛ راحت ترین روش های استعلام

یکی از موضوعات مهم برای خریداران و فروشندگان، استعلام پلاک فعال خودرو با کد ملی است. برای آگاهی از روش‌های مختلف استعلام پلاک، این مقاله را مطالعه نمایید.

08 خرداد 1402 / اطلاعات خودرو و موتور

معاینه فنی بیهقی | گرفتن نوبت مرکز معاینه فنی بیهقی در سه سوت !

اگر می‌خواهید از مراکز معاینه فنی نوبت اینترنتی بگیرید، این مقاله راهنمای شما خواهد بود!

06 خرداد 1402 / اطلاعات خودرو و موتور

انواع و رنگ های پلاک خودرو ایرانی از سال 1382 تا 1402

همه اطلاعاتی که از مشاهده پلاک خودرو ایرانی می‌توان به دست آورد. هر عدد و حروف نشان دهنده موارد خاصی است.

05 خرداد 1402 / اطلاعات خودرو و موتور

عوارض شهرداری خودرو سالیانه چقدر است؟ جدیدترین آیین‌نامه در سال 1402

چگونه باید عوارض سالیانه خودرو را پرداخت کرد؟ چه عواملی بر قیمت عوارض سالانه ماشین، موثر است؟ برای کسب اطلاعات جامع، این مقاله را مطالعه نمایید.

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
محمد رضا
22 آذر 1400

در خصوص ساکنین (صاحبان منزل) طرح ترافیک و همچنین طرح کنترل الودگی هوا ایابا توجه به پلاک ماشین که شماره ان متعلق به تهران میباشد بصورت برنامه الکترونیکی در سامانه طرح مشاهده ومحاسبه میشود یا حتما باید ورود و خروج طی 20 روز فصل سال با ثبت نام و دریافت مجوز امکان بپذیرد.

Masih
23 دی 1400

با سلام من در آذرماه چهار روز جریمه طرح شدم و اطلاعی نداشتم الان باید چگونه ثبت نام کنم؟

  کارشناس بیمه
  11 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، شما فقط کافی است تا وارد سایت تهران من شوید و در آنجا ثبت نام کنید.

  حمید
  03 شهریور 1401

  سلام من بیماری خاص هستم یعنی برای بیماران خاص میشه طرح رایگان باشه

   کارشناس بیمه
   04 شهریور 1401

   سلام دوست عزیز، اینکه چنین قانونی هست یا خیر، اطلاعاتی نداریم.

صبایی
10 بهمن 1400

ولی به نظر من تفاوت طرح ترافیک و طرح آلودگی هوا تو اینا نیست. اینا میخوان پول بیشتری بگیرن. اصلا نباید اجازه بدن ماشین شخصی وارد طرح بشه که الودگیو بیشتر کنه. اما از مطلب خوبتونم ممنونم

  مهرشاد
  17 اردیبهشت 1401

  ماشین آلوده نمیکنه مازوت آلوده میکنه اینو دیگه خود مسئولین هم تایید کردن و این طرح ها فقط و فقط برای جلوگیری از ترافیکه که منم با این طرح ها موافقم چون الان که طرح هست وضع ترافیک شهر اینجوریه اگه نباشه که واویلا اصلا نمیشه با ماشین از خونه بیای بیرون

  mort
  24 اردیبهشت 1401

  آیا جریمه پاک می شود در صورت ثبت نام؟

   کارشناس بیمه
   24 اردیبهشت 1401

   سلام دوست عزیز، خیر

بیستون
19 بهمن 1400

سلام این طرح کنترل آلودگی هوا در این روزهای قرنطینه ای هم اجرا میشه؟

  کارشناس بیمه
  19 بهمن 1400

  سلام بله دوست عزیز اجرا می شود.

احمد
23 بهمن 1400

سلام،من اصلا وارد محدوده کنترل الودگی و یا طرح ترافیک نشدم،اما چهار ماهه،۱۵ هرماه مبلغ 78600برام جریمه ثبت شده،جریان چیه ؟چراباید جریمه بشم؟اگر کسی با شماره پلاک من وارد این محدوده ها شده قابل پیگیری هست؟ممنون میشم راهنماییکنید

  کارشناس بیمه
  23 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، اول به سازمان مربوطه که در مقاله نوشته ایم مراجعه کنید. امکان ثبت اعتراض وجود دارد.

فواد
27 بهمن 1400

با سلام
با توجه به وجود شرایط ویروس کرونا، آیا ساعت شروع طرح های ترافیک و آلودگی هوا از ساعت 6:30 به ساعت 7:30 تغییر کرده است؟
چون در برنامه تهران من به ساعت 7:30 اشاره شده است.
با تشکر

  کارشناس بیمه
  27 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، قبلا محدودیت هایی برای طرح آلودگی وجود داشت که باز برگشت به ساعت سابق. به هر حال برنامه تهران من باید در نظر گرفته شود.

مجید شمس
28 بهمن 1400

سلام آیا برای ورود به محدوده آلودگی هوا و استفاده از طرح رایگان بیست روز در فصل روز قبل باید رزرو صورت بگیرد؟ با بصورت خودکار امکان استفاده وجود دارد؟

  کارشناس بیمه
  29 بهمن 1400

  سلام باید سامانه تهران من ثبت نام کنید.

   زهرا
   29 فروردین 1401

   ثبت نام در سامانه تهران من کفایت میکند؟ نیازی به انتخاب گزینه خاصی نیست؟ چون من در این سایت گزینه ای پیدا نکردم. سپاس

    کارشناس بیمه
    07 اردیبهشت 1401

    سلام دوست عزیز، خیر مگر اینکه منزلتان در طرح باشد و بخواهید از مزایای این مساله هم استفاده کنید.

حجت
29 بهمن 1400

مبلغ جریمه طرح الودگی هوا چقد هست؟؟

  کارشناس بیمه
  29 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، مبلغ دقیق در خود سایت تهران من است. بستگی به شرایط مختلفی دارد.

حميد
03 اسفند 1400

چرا بروز رساني تهران من در خصوص فهرست ترددها دير به دير انجام ميشه؟ دقيقاً براي من بازه زماني بيست روز قبل هميشه قابل مشاهده هستش. و در ضمن اين قانون كه اگر از طرح هم خارج بشي و در همان روز حتي ورود مجدد هم نداشته باشي يك سهميه روزانه شخص ازبين ميره اصلا منصفانه نيست.

  کارشناس بیمه
  04 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، به هر حال تا وقتی که به طور کامل در سیستم ثبت شود، طول خواهد کشید. این دیگر مسائل فنی است که به خود سازمان بستگی دارد.

سامان
11 اسفند 1400

سلام وقت بخیر
اگر منزل داخل طرح آلودگی هوا باشد و تردد هم داخل طرح آلودگی هوا باشد و خروجی صورت نگیرد باز هم جریمه می شویم؟

  کارشناس بیمه
  11 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، بعید میدانیم اما باز بهتر است که با سامانه تهران من تماس بگیرید.

دینی ترکمانی
13 اسفند 1400

سلام
پلاک من شهرستان دیگر است(تهران نیست )میتونم در طرح ترافیک و هم درطرح آلودگی هوا تردد کنم .

  کارشناس بیمه
  14 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، در طرح آلودگی هوا می توانید.

HAMID
14 اسفند 1400

سلام من ساکن زنجان هستم واطلاعی از محدوده زوج وفرد ندارم جهت کار درمانی با اتومبیل شخصی به تهران سفر کردم آیا جریمه تردد شامل من میشود ؟
لطفا راهنمایی فرمایید

  کارشناس بیمه
  15 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، شما باید از قبل در سایت ثبت نام می کردید. در صورت ثبت نام نکردن جریمه می شوید.

   امانی
   26 مهر 1401

   سلام،من قبلا با یک پلاک دیگر در تهران ثبت نام کرده بودم و ماشینم را فروختم،و بعد یکسال دوباره یک ماشین با پلاک جدید گرفتم،ایا باید دوباره برای پلاک جدید ،ثبت نام کنم و هروز که می خواهم وارد طرح الودگی شوم روز قبل رزو کنم؟اگر با کد ملی و محل سکونت باشد که نباید مشکلی باشد ،ظاهرا برای من جریمه نیز ثبت شده

    کارشناس بیمه
    27 مهر 1401

    سلام این را باید دقیقترش از خود سامانه مرتبط بپرسید. در سایت تهران من شماره ای وجود دارد که با ان تماس بگیرید.

حامد
18 اسفند 1400

سلام، من ساکن کرج هستم، و ماشینمم پلاک کرجه ، و زوجه. من روز های زوج میتونم وارد طرح آلودگی هوا بشم؟جریمه نمیشم؟ و اگر روز های فرد وارد شم جریمه میشم درسته؟

  کارشناس بیمه
  18 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، دیگر چیزی به اسم طرح زوج و فرد نداریم.

اسد
19 اسفند 1400

باسلام وخسته نباشید ماشینهای اسنپ و تپ سی چکار باید بکنند. چون میزان تردد آنها بیشتر از میزان تعیین شده است

  کارشناس بیمه
  19 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، باید با واحدهای خودشان صحبت کنید که آیا برای این مساله راهکاری دارند یا خیر.

علی
22 اسفند 1400

باسلام وعرض ادب.سوال من اینه که این ۲۰روز رایگان طرح آلودگی هوا مختص تمام روزهای یک فصل است یا مربوط به روزهاییست که مطابق پلاک مانیست؟
یعنی الان که پلاک من زوج است من میتوانم بغیرازتمام روزهای زوج هرفصل، ۲۰ روزم بابت روزهای فرد، رایگان وارد طرح بشوم؟

  کارشناس بیمه
  23 اسفند 1400

  سلام دیگر زوج و فرد وجود ندارد. هر پلاک می تواند تا 20 روز به شرط ثبت نام در سایت وارد این محدوده شود.

فرشاد
17 فروردین 1401

با سلام
اگر خودرویی در طول یک روز، دو بار وارد محدود کنترل آلودگی هوا شود ، آیا از سهمیه فصلیش دو بار کسر میشود یا یکبار؟

دفتران
18 فروردین 1401

سلام
یه جایی نوشتید:
برای رزرو ورود به محدوده کنترل آلودگی هوا باید وارد سایت تهران من شوید. در صورتی که افراد ثبت نام کنند، اجازه استفاده از ۲۰ و ۱۵ روز رایگان را نخواهند داشت.
و جای دیگه نوشتید:
اگر در سایت تهران من ثبت نام خودرو خود را انجام داده باشید، اجازه استفاده از ۲۰ و ۱۵ روز رایگان را خواهید داشت.

این دو تا گیجم کرد
الان برای 20 روز رایگان باید در سایت تهران من ثبت نام بکنم یا نه؟

  کارشناس بیمه
  18 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، ممنون که نوشتید، مشکل نگارشی بود. افراد باید حتما ثبت نام کنند.

علیرضا
22 فروردین 1401

سلام آیا بیست روز پشت سر هم است یا هر روز که واردشویم در طول فصل آن‌طور محاسبه می شود؟

  کارشناس بیمه
  23 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، محدودیتی در اینکه چه روزهایی استفاده کنید، ندارد. اما بله حساب می شود.

عارف
23 فروردین 1401

سلام
اگرکسی قبل از ۶:۳۰در داخل طرح آلودگی واردو پارک کرده باشد و بخواهد قبل از ساعت ۵ بعد از ظهر از طرح آلودگی خارج شود آیا از سهمیه ۲۰ روز کسر میگردد؟

  کارشناس بیمه
  24 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز،تا جایی که اطلاعات داشتیم، نوشته ایم. متاسفانه قوانین مربوط به این طرح شفاف نیست.

   رسول بودش
   15 تیر 1401

   سلام
   اگر از شهرستان برای مراجعه به پزشک بخواهیم دو روز وارد محدوده طره آلودگی هوا شویم چه باید بکنیم؟

    کارشناس بیمه
    16 تیر 1401

    سلام دوست عزیز، باید خودروی خود را ثبت کنید.

فتاحی
23 فروردین 1401

سلام من خودرو پلاک تهران خودرا در تهران من ثبت نام کرده ام ، حال برای هر بار از 20 سهمیه ورود وخروج به محدوده الوده گی هوا باید ثبت نام کنم یاخیر باتشکر

  کارشناس بیمه
  24 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، خیر نیازی نیست همان ثبت نام اولیه کافی است.

همشهری
25 فروردین 1401

بعد از چندین سال آزار و اذیت مردم تازه متوجه شدید که زود و فرد منطقی نیست حالا خسارت چندین ساله طرح غیر منطقی شما رو چه کسی به مزدم پاسخگو خواهد بود‌؟
در ضمن آیت طرح آلودگی هم مانند طرح قبلی غیر منطقی و زور گفتن به همشهریان است فقط بخاطر سرکیسه کردن مردم آیت طرح اجرا میشود

Hiva
27 فروردین 1401

سلام ،استثنائاتی که برای بیمارهای خاص در نظر گرفته شده شامل چی میشه ،لطفا توضیح بدید.در ضمن من ماشینم به نام پسرمه ولی من استفاده میکنم با توجه به بیماری خاص به چه صورت میشه . ممنون و متشکر از توضیحاتتون.

  کارشناس بیمه
  06 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، هر اطلاعی بوده نوشته ایم. با شماره موجود در سایت تماس بگیرید.

اسمی
28 فروردین 1401

سلام
هم منزلمون داخل طرحه کاهش آلودگیه، هم مغازه ام‌که جواز به ناممه، هر روز هم خروج میزنم هم ورود، برای منزل رو خوندم چجوری ثبت کنم آیا مغازه رو هم میشه ثبت کرد؟ و از جواز استفاده کرد برای تردد؟

  کارشناس بیمه
  05 خرداد 1401

  سلام دوست در این خصوص اطلاعاتی نداریم باید. از دفتر پیشخوان بپرسید

Rahil
29 فروردین 1401

خیلی مسخره است مگه چند درصد مردم تا قبل از ساعت ۶/۳۰ از محدوده طرح آلودگی خارج میشن ؟؟؟ چرا ساعت این طرح رو مثل طرح ترافیک کردند همون ۷/۳۰ یا ۸ اگر بود که بهتر بود خیلی ها تو همین ساعتها باید بریم نه ۶/۳۰ کس زیادیکه در ساعت ۶/۳۰ در خیابون نیستن باز هم به نفع دولت

محمدمعین
12 اردیبهشت 1401

سللم وقتتون بخیر.
ممنون بابت توضیحاتتون.واقعا کارم راحت شد. من از شهرستان لاهیحان میومدم و همیشه ذهنم درگیر این طرح آلودگی هوا بود که نمیدونستم باید چیکار کنم. حتی نمیدونستم که تعداد روزهای رایگان فصلی هم برامون وجود داره.که ازطریق سایت شما اطلاعات کسب کردمو در سایت تهران من ثبت نام کردم و مشمول ۱۵ روز تردد رایگان شدم.
بازم تشکر 🙏❤

  نویسنده بیمه
  14 اردیبهشت 1401

  سلام محمدمعین عزیز از این که کار شما رسیدگی شده بسیار خوشحالیم

مرادی
20 اردیبهشت 1401

با سلام و احترام
بنده از شهرستان قزوین به علت مراجعه به پزشک میبایست وارد طرح آلودگی شوم و همان روز نیز مجدد خارج میشوم به مقصد قزوین آیا نیاز به گرفتن مجوز هست؟

  کارشناس بیمه
  21 اردیبهشت 1401

  سلام باید در تهران من ثبت نام کنید.

محمد
02 خرداد 1401

سلام. من برای ثبت نام در تهران من مشکل دارم. Vin رو میزنه تو گوشیه کسی دیگر ثبت شده. چیکار باید بکنم. ممنون میشم راهنمایی کنید

  کارشناس بیمه
  03 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، با شماره دفتر تهران من تماس بگیرید.

علیرضا ۷۰
07 خرداد 1401

باسلام.
بعد از گذشت ۲۰ سهمیه فصلی در هر روز اضافه به ازای هر ورود و خروج مبلغ باید پرداخت کنیم یا اولین ورود و آخرین خروج؟

  کارشناس بیمه
  07 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، اصولا برای هر روز مبلغی را واریز کنید.

حسین از کیانشهر
26 خرداد 1401

با سلام
آیا خودرویی که 20 روز مجوز آلودگی هوا را استفاده کرده و غیر مجاز وارد محدوده طرح ترافیک اصلی شده باشد مشمول جریمه طرح ترافیک و طرح آلودگی هوا میگردد یا فقط جریمه ورود غیر مجاز به محدوده طرح اصلی شاملش میشود.

  کارشناس بیمه
  26 خرداد 1401

  سلام همان طرح ترافیک جریمه می شود.

Amirreza
28 خرداد 1401

سلام من فردا میخام بیام تهران و باید وارد طرح الودگی هوا بشم اما هر کاری میکنم تو سایت تهران من نمیشه ثبت نام کرد مینویسه خطای سیستم چیکار باید بکنم؟؟فردا حدودا ساعت ۱ اینا میخام وارد بشم و تا ساعت ۳ طول میکشه کارم

  کارشناس بیمه
  29 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، باید با شماره موجود در سایت تماس بگیرید. البته مثل اینکه چند وقتی است این سامانه دچار مشکلاتی شده است.

حمید
03 تیر 1401

این دیگه چیه؟ من میخوام مادرمو ببرم برسونم تا یه جا الان دیدم زوج و فرد دیگه نیستو باید ثبت نام کردو غیره… واسه ثبت نام که میرم همش میزنه خطای غیرمنتظره… برنامشو دان کردم اونم همینجوره… خب حالا ما باید چیکار کنیم که میخوایم یه سر بریم تا خاوران؟ این دیگه چجور بازی که راه انداختن

  کارشناس بیمه
  04 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، متاسفانه مشکلات سیستمی وجود دارد.

محمد
05 تیر 1401

سلام و خسته نباشید
من قبل 6:30 وارد محدوده میشم و طبیعتا از سهمیه‌ام نباید کسر بشه تا اینجا اوکی
اما قبل از ساعت 17 از طرح خارج میشم، آیا دوربین میگیره و از سهمیه 20 روز من کم میکنه؟ یا خروج مثلا ساعت 16 مشکلی نداره؟
ممنون

  کارشناس بیمه
  06 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، در این خصوص جزئیات دقیقتری را نمی دانیم. اما یکبار تست کردید، وارد سایت تهران من شوید، در آنجا می توانید مشاهده کنید.

برهمن
14 تیر 1401

سلام ساعت طرح آلودگی هوا تو روزهای آلودگی هم تغییر می کنه؟

  کارشناس بیمه
  15 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، در خصوص تغییر چیزی نشنیده ایم اما هر چیزی اعلام شود، در همین صفحه به اطلاع خواهیم رساند.

سیما حقی
29 تیر 1401

من میخوام جمعه صبح برم مسافرت، الان طرح آلودگی داریم یا برداشته شده؟

  کارشناس بیمه
  30 تیر 1401

  سلام فعلا سایت مشکل دارد.

حمید
02 مرداد 1401

سلام الان که سایت تهران من کار نمیکنه، تکلیف سهمیه تردد فصلی چی میشه؟

  کارشناس بیمه
  03 مرداد 1401

  سلام مثل اینکه فعلا ثبت نمی شود.

صدرا
08 مرداد 1401

سلام وقت بخیر
من ۲۰‌روز سهمیه طرحم تموم شده با خرید بسته های طرح ترافیک میتونیم در هر دو طرح آلودگی و ترافیک تردد کنم؟

  کارشناس بیمه
  09 مرداد 1401

  سلام قاعدتا باید بشود. البته طرح آلودگی مجاز است.

نرگس ابراهیمی
13 مرداد 1401

آیا وانت بارها هم جریمه میشن؟

  کارشناس بیمه
  12 شهریور 1401

  سلام بله

نرگس ابراهیمی
13 مرداد 1401

آیا وانت بارها هم جریمه میشن؟یا فقط سواری ها

  کارشناس بیمه
  13 مرداد 1401

  سلام همه خودروها جریمه می شوند.

وحید
06 شهریور 1401

سلام.من قبل از ساعت ۶:۳۰وارد طرح آلودگی میشم ، که از سهمیه ۲۰ روزم کم نشه .ولی در طول همون روز در محدود طرح الودگی تردد میکنم. میخواستم بدونم ایا قبل از شروع طرح وارد طرح میشم ولی طول روز تردد دارم ،از سهمیه ۲۰ روزم کم میشه؟؟؟؟

  کارشناس بیمه
  06 شهریور 1401

  سلام در ورودی و خروجی ها دوربین قرار دارد و اگر از آن ها عبور کنید، محاسبه میشود.

رضا
09 شهریور 1401

با سلام
بنده ساکن شهرستان هستم ۳ هفته پیش وارد طرح آلودگی شدم متوجه نشدم.جریمه شدم.بعدا که وارد نرم افزار تهران من شدم متوجه شدم اطلاعات خودرو ام را قبلا ثبت کرده بودم چرا جریمه شدم
امکان اعتراض هس یا نه؟

  کارشناس بیمه
  12 شهریور 1401

  سلام ان مبلغی است که به دلیل رزرو نکردن باید بپردازید.

   امانی
   26 مهر 1401

   مگر نه اینکه ۲۰ روز مجوز دارد و ثبت نام هم کرده ،عملا رزرو باید بعد اتمام ۲۰ روز باشد،ایا اینطور نیست؟

    کارشناس بیمه
    27 مهر 1401

    اگر ثبت نام کرده باشد که 20 روز را دارد. بعد از اتمام باید طرح خریداری کند.

آذرباد
14 شهریور 1401

سلام ممنون از مطلب خوبتون
از کجا متوجه بشم چند روز از 20 روز مجوزم برای ورود به طرح آلودگی هوا باقی مونده؟

  کارشناس بیمه
  15 شهریور 1401

  سلام در سایت تهران من ثبت شده است.

مجید
02 مهر 1401

سلام
طرح آلودگی هوا چیزی نیست جز سرکیسه کردن جیب ملت. با اجرای این طرح اطراف محدوده چنین ترافیکی میشود که ماشین ها ساعت ها در ترافیک میمانند و باعث آلودگی میشوند. لعنت بر طراحان این طرح و همه طرح هایی که تنها هدفشون و نتیجه طرح شون اذییت مردم و خالی کردن جیبشون است

بارانا
04 مهر 1401

سلام وقت بخیر من ساکن محدوده آلودگی هوا هستم هر روز باید دخترم رو ببرم مدرسه ساعت 7 و نیم اگر قبل از ساعت 7 و نیم خروج کنم از طرح آلودگی هوا هزینه ای برام داره یا نه فقط 20 روز رایگان هستم و اینکه اگه توی مسیرم چند تا دوربین باشه طرح آلودگی هوا از اولی رد بشم بقیه جریمه دارن من توی تهران من هم ثبت کردم ماشین رو
در ضمن من ساعت 7 تا 7 و نیم از طرح خارج میشم
ممنونم میشم راهنمایی کنید

  کارشناس بیمه
  04 مهر 1401

  سلام تا 20 روز یک بار برایتان رایگان است؛ اما بعد باید تهیه کنید.

   موسیو
   28 مهر 1401

   جریمه ورود به طرح آلودگی هوا 97 تومنه؟

    کارشناس بیمه
    30 مهر 1401

    سلام فعلا بله

     منصور
     06 دی 1401

     سلام طرح آلودگی هوا تا چه ساعتی است؟

     کارشناس بیمه
     07 دی 1401

     سلام تا ساعت 6 بعدازظهر است.

   حسین
   02 آبان 1401

   سلام ببخشید تو اون ۲۰ روز هرچندبار که بخوایم میتونیم تردد کنیم یا کلا فقط ۲۰ بار میشه تردد داشت؟

    کارشناس بیمه
    03 آبان 1401

    سلام طبق گفته هایشان چند بار می توان

رامین
15 آبان 1401

سلام وقت بخیر .جریمه روزانه آلودگی هوا چقد میشه

  کارشناس بیمه
  16 آبان 1401

  سلام روزی حدود 90 تومان است. البته برای بعضی خودروها متفاوت است

فراز
16 آبان 1401

سلام اگه قبل شروع طرح وارد محدوده بشيم و قبل تمام شدن ساعت طرح خارج بشيم ، موقع خروج جريمه ميشيم ؟

  کارشناس بیمه
  16 آبان 1401

  سلام بله ثبت می کند اما در خصوص جریمه اطلاعاتی دقیقی نداریم.

m
16 آبان 1401

ایا بعد ورود به به طرح الودگی هوا برای صاحب وسیله نقلیه اس ام اس ارسال میشود ؟

  کارشناس بیمه
  16 آبان 1401

  سلام در حال حاضر خیر

حسینی
03 آذر 1401

سلام، خسته نباشید، روزهای پنجشنبه ساعت طرح آلودگی چگونه است؟

  کارشناس بیمه
  03 آذر 1401

  سلام تا ساعت 1:30 فکر کنیم که باشد

علی اکبر حق مرادی
09 آذر 1401

سلام بنده دیروز ساعت ۱۱صبح وارد محدوده آلودگی هوا شدم برای اولین بار وبعد از یک ساعت خارج شدم ممنون میشم اگه جواب بدین متشکرم

  کارشناس بیمه
  09 آذر 1401

  سلام باید جریمه را بپردازید.

جواد
10 آذر 1401

سلام ایا خودرویی که معاینه فنی ان به اتمام رسیده در خارج از ساعت طرح،تردد کنه شامل جریمه میشه؟

  کارشناس بیمه
  10 آذر 1401

  سلام بله این باید همیشه باشد.

علیرضا
16 آذر 1401

در سایت تهران من و همچنین با تماس با ۱۳۷ در حال حاضر (اذر۱۴۰۱) برای ساکنان طرح الودگی یک خروج تا ساعت ۹ و بک ورود از ساعت ۱۶ آزاد است. لطفا متن خبر را تصحیح بفرمایید.

  کارشناس بیمه
  18 آذر 1401

  سلام ممنون بررسی می کنیم و اصلاح خواهیم کرد.

حامد
09 دی 1401

طرح زوج وفرد از درب منزل خودروهایی که طرح ماهانه دارن می تونن هر روز بیان بیرون

  فاطمه
  10 دی 1401

  سلام این سوال منم هست ممکنه جواب بدید .
  بسته یک ماهه طرح ترافیک خریدم .امروز طرح زوج و فرد از درب منزل هست ایا جریمه میشم یا با اهمان بسته طرح یکماهه خریداری شده اوکی هست؟
  ممنون

   کارشناس بیمه
   15 دی 1401

   سلام این را باید از خود تهران من بپرسید.

حسن
10 دی 1401

باسلام امروز که طرح آلودگی هوا از درب منزل می باشد جریمه چگونه محاسبه می شود ؟
منظور اینکه آیا ساعتی محاسبه میکنند یا تردد درهر دوربین محاسبه می شود یاکلا یک مبلغ برای امروز در نظر گرفته می شود؟

سید هادی محسنی
11 دی 1401

سلام . آیا از شنبه ۱۰ دی ۱۴۰۱ طرح کنترل آلودگی هوا مجددا” به طرح زوج و فرد تغییر کرد ؟ کمیته اضطرار آلودگی هوا ، طرح زوج و فرد از درب منزل را اعلام کرده است

ممد
26 دی 1401

سلام اگه قبل از ساعت۶:۳۰وارد شوید و بعد از طرح خارج شوی یه ساعت ۱۸:۳۰اینم جوز اون ۲۰روز میشه یا اینجوری دور میزنی

اردشیر
27 دی 1401

سلام امروز ۲۷ دیماه طرح زوج وفرد از درب منازل اعمال می‌شود وجریمه مربوطه چقدره باتشکر

  کارشناس بیمه
  27 دی 1401

  سلام 97 تومان در سامانه تهران من ثبت می شود.

علی
28 دی 1401

مبلغ جریمه طرح الودگی هوا سال ۱۴۰۱ چقر است؟
چند بار در یک روز جریمه طرح الودگی هوا جریمه دارد اگر یک روز کلا خیابان باشیم در این طرح یکبار جریمه میشویم یا چند بار؟

  کارشناس بیمه
  28 دی 1401

  سلام 97 هزار تومان حداقل است.

نیما
06 اسفند 1401

سلام
من با توضیحات زیر در اس ام اس به مبلغ 105 هزار تومان جریمه شدم.
“تردد غیر مجاز وسایل نقلیه در محدوده‌های ممنوع مصوب در شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور و شورای هماهنگی ترافیک استانها یا کلان‌شهرها و محدوده‌هایی که به طور موقت از طرف پلیس راهور ممنوع اعلام می شود”
بعد از سرچ فهمیدم که این جریمه مربوط به ورود طرح آلودگی هوا هست.
سوال من اینه کخ من در این فصل فقط 2 روز وارد محدوده طرح آلودگی شده بودم پس چرا جریمه شدم.
از اول هم عضو تهران من بودم.

  کارشناس بیمه
  07 اسفند 1401

  سلام دوست عزیز. می توانید این مشکل را از طریق راهور یا پلیس +۱۰ پیگیری کنید.

  پریسا
  14 اسفند 1401

  سلام این دقیقا سوال منم هست و منهم به همین علت جریمه شدم. درصورتی که منزل طرح هست و ثبت نام هم کردم!

09126083450
15 فروردین 1402

اگر در طرح ترافیک ساکن باشی ودر دفاتر الکترونیک شهر هم ثبت نام کنیم آیا فقط همان 20 روز در فصل را میتوانیم استفاده کنیم یال فصل یعنی 90 روز را

  کارشناس بیمه
  19 فروردین 1402

  سلام. می توانید طرح ترافیک بخرید.

محمد
15 خرداد 1402

آیا برای طرح ترافیک یا آلودگی ، جریمه کاغذی که تصویر ماشین توش هست ارسال میشود برای فرد ؟!

  نویسنده بیمه
  16 خرداد 1402

  سلام. بستگی دارد در کجا و چگونه جریمه شده باشید. اگر افسر جریمه را بنویسد خیر، اما اگر توسط دوربین‌ها ثبت شوند بله.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید