14 فروردین 1401

همه چیز در مورد طرح آلودگی هوا 1401؛ طرح زوج و فرد سابق

اگر شما هم جزو افرادی هستید که با خودرو شخصی خود در سطح شهر تردد می‌کنید، باید بدانید که برخی از خیابان‌ها و مراکز اصلی در طرح آلودگی راهنمایی و رانندگی قرار دارند و برای عبور از این مسیر‌ها باید مجوز تردد داشته باشید تا جریمه نشوید. برای تهیه مجوز باید به سامانه تهران من مراجعه کرده و اطلاعات خودرو خود را در آن ثبت کنید.

در این مطلب بیمه دات کام  قصد داریم اطلاعات کاملی از چگونگی طرح ترافیک، طرح کنترل آلودگی هوا و چگونگی ثبت نام در سامانه تهران من توضیحاتی ارائه کنیم. با ما همراه باشید.

طرح آلودگی هوا یا همان طرح زوج و فرد

اول از همه باید بدانیم که طرح آلودگی هوا چیست؟ همانطور که می‌دانید به این طرح، طرح زوج و فرد هم می‌گویند که برای کنترل ترافیک و کاهش آلودگی هوا این طرح ارائه شده است. از تابستان سال 1398، طرح کنترل آلودگی هوا در محدوده دوم تهران آغاز شده و این موضوع به صاحب‌های خودرو اطلاع داده شده است.

همچنین طرح آلودگی هوا را با نام‌های دیگری مانند: حلقه دوم ترافیک، طرح زوج و فرد، آلودگی کنترل هوا، طرح کاهش آلودگی هوا و طرح کاهش می‌شناسند.

آیا طرح زوج و فرد حذف شده است؟

در طرح آلودگی هوا، زوج یا فرد بودن پلاک دیگر اهمیتی ندارد و معیار تردد خودرو‌ها محسوب نمی‌شود. با توجه به این موضوع طرح زوج و فرد دیگر معنایی ندارد و منطقی نیست.

با توجه به توضیحات داده شده در حقیقت طرح کنترل آلودگی هوا به شرح زیر است:

 • در این طرح زوج یا فرد بودن پلاک معیار تردد خودرو نیست.
 • ساعت رفت و آمد خودروها برای ورود به طرح در دو سال اخیر تغییر کرده است.
 • طرح کنترل آلودگی هوا همان محدوده طرح زوج و فرد سابق است.

شرایط تردد به طرح آلودگی هوا در تهران

تردد در طرح آلودگی هوا دارای شرایطی است که به شرح زیر می‌باشد:

 • در این طرح همانند طرح زوج و فرد تعداد روزهای ورود برای پلاک تهران در هر فصل ۲۰ روز و برای پلاک سایر شهر‌ها در هر فصل، ۱۵ روز است. برای این تعداد مجاز در هر فصل جریمه‌ای اعمال نمی‌شود. ثبت نام در این طرح رایگان است.
 • برای رزرو ورود به محدوده کنترل آلودگی هوا باید وارد سایت تهران من شوید. در صورتی که افراد ثبت نام نکنند، اجازه استفاده از 20 و 15 روز رایگان را نخواهند داشت.

سامانه تهران من

با توجه به اینکه محدودیت‌هایی برای ورود و خروج خودرو‌ها در قوانین راهنمایی و رانندگی وجود دارد، اشخاص برای محاسبه سهمیه خود و استفاده از طرح‌ها، خرید طرح آلودگی هوا، کنترل ورود و خروج خودرو در طرح‌ها و اطلاع از محدوده‌های مجاز در سامانه تهران من، ثبت نام می‌کنند تا از جریمه‌های خود در این سامانه هم مطلع باشند.

برای پرداخت جریمه‌های شهرداری و عوارض شهرداری هم باید از طریق سامانه تهران من اقدام کرد.

چگونگی استفاده از سامانه تهران من

برای استفاده از سامانه تهران من و خرید طرح آلودگی هوا در ابتدا باید به این سایت مراجعه کرده و اطلاعات درخواستی را کامل کنید. این کار بسیار ساده است و کافی است که برای ثبت نام در سمت چپ و بالای سایت بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید تا صفحه ثبت نام برای شما باز شود.

در صفحه جدید روی گزینه شخص حقیقی کلیک کنید تا به صفحه بعد منتقل شوید که بر اساس فیلد‌های مشخص، باید اطلاعاتی را پر کنید. این اطلاعات کد ملی، تاریخ تولد، کد پستی، نام پدر و آدرس است که باید به درستی وارد شود. سپس کد امنیتی را وارد کرده و وارد مرحله بعد شوید.

در آخر یک کد برای شماره موبایل شما پیامک می‌شود که باید در فیلد فعال سازی نام کاربری وارد کرده و بر روی دکمه ارسال کلیک کنید.

برای کسب اطلاعات کامل در مورد نحوه ثبت نام در سامانه تهران من به اینجا مراجعه نمایید.

ساعت طرح ترافیک و طرح آلودگی هوا تهران در سال ۱۴۰۱

با توجه به بازگشایی مدارس، ماه رمضان و تغییر ساعت کاری ادارات، طرح ترافیک و طرح کنترل آلودگی هوا از 15 فروردین ۱۴۰۱ از ساعت 6:30 صبح تا 17 عصر اجرا خواهد شد. همچنین ساکنین محدوده طرح ترافیک می توانند تا قبل از ساعت 9 یکبار خروج رایگان و بعد از ساعت 16 یکبار ورود رایگان داشته باشند. آن یک بار خروج رایگان بعد از ساعت 14 لغو شده است.

 

نرخ عوارض تردد در محدوده طرح آلودگی هوا

اگر در سایت تهران من ثبت نام خودرو خود را انجام داده باشید، اجازه استفاده از 20 و 15 روز رایگان را خواهید داشت. همچنین برای روزهای بیشتر باید باید نصف تعرفه طرح ترافیک را پرداخت کنید. همچنین برای آن­هایی که آدرس سکونتشان در محدوده اصلی و آلودگی هوا است، 50% هزینه اعمال خواهد شد. در صورت داشتن معاینه فنی برتر هم از 25% تخفیف بهره خواهند برد.  شهرداری تهران برای محاسبه صحیح و دقیق عوارض تردد، سامانه جدیدی را طراحی کرده است و می‌توان در آن طرح ترافیک و طرح آلودگی هوا را به راحتی محاسبه کرد.

در این سامانه شهروند‌های تهرانی می‌توانند با وارد کردن نوع سوخت خودرو، محدوده تردد، محدوده سکونت و ساعت‌های تردد هزینه ورود به طرح آلودگی هوا و میزان عوارض را به صورت آنلاین محاسبه کنند.

 

آیا تردد غیر مجاز در محدوده طرح آلودگی جریمه دارد؟

شهرداری تهران برای هماهنگی بیشتر با پلیس راهور ناجا و از سال 98 به بعد، فرصت 30 روز را برای پرداخت جریمه در نظر گرفته‌است.

طرح آلودگی

طرح آلودگی هوا و قوانین جدید آن

اگر در سامانه تهران من ثبت نام کرده باشید و اعتبار کافی در حسابتان نباشد، بالافاصله بعد از ورود به محدوده طرح، جریمه نخواهید شد و تا یک ماه فرصت دارید حساب خود را شارژ کنید. دقت کنید که اگر بعد از گذشت یک ماه حساب شما همچنان خالی باشد و شارژ مجدد انجام نشود، جریمه برای خودرو محسوب خواهد شد. همچنین تاکید می‌کنیم که این فرصت فقط برای افرادی است که در سامانه تهران من ثبت نام کرده باشند.

ارتباط محدوده طرح آلودگی هوا و محل زندگی

اگر شما هم جزو افرادی هستید که محل سکونتان در طرح کنترل آلودگی هوا قرار دارد، نسبت به تردد خودرو و سایر افراد تفاوت‌هایی دارید. در صورتی که محل زندگی خود را در سامانه تهران من ثبت می‌کنید هر روز از ساعت 8:30 از محدوده طرح خارج و بعد از 17 وارد محدوده خواهید شد. همچنین اگر به حلقه دوم طرح آلودگی بین ساعت 8:30 الی 17 وارد شوید، از تخفیف 50 درصدی بهره‌مند خواهید شد.

ثبت آدرس محل زندگی

برای ثبت منزل باید وارد حساب کاربری خود شوید و به بخش خدمات طرح ترافیک، مراجعه کنید بعد از آن وارد قسمت شرایط خاص شهروند‌ها شوید و گزینه ساکنان محدوده طرح ترافیک و طرح آلودگی هوا را انتخاب کنید.

در این قسمت مالک یا مستاجر بودن خود را مشخص کنید. در صورت مالکیت منزل، باید تصویر سند خانه و برای مستاجر بودن باید تصویر اجاره نامه قانونی خود را بارگذاری کنید. دقت کنید برای استفاده از این امتیاز باید عوارض نوسازی سال جاری را پرداخت کرده باشید و تصویر آن را هم بارگذاری کنید.

پس از این مراحل باید با در دست داشتن مدارک لازم به یکی از دفاتر خدمات الکترونیک شهر مراجعه کنید تا ادامه کار برای ثبت منزل شما انجام شود. بعد از تایید این مدارک و انجام مراحل، شما می‌توانید از مزیت‌های این طرح استفاده کنید.

نکته مهم:

برای هر کدپستی فقط می‌توان یک خودرو را ثبت کرد و تردد فقط برای این خودرو از قبل ساعت 8:30 و بعد از 17 است. اگر شما بیش از یک ماشین داشته باشید بهتر است خودرویی را ثبت کنید که بیشتر از سایر ماشین‌هایتان از آن استفاده خواهید کرد.

اطلاعات بیشتر درباره طرح آلودگی هوا

محدوده کنترل آلودگی هوا همان طرح زوج و فرد سابق است که تغییری در محدوده نداشته‌است و از شرق از تقاطع بزرگراه امام علی، از شمال، محدود به بزرگراه همت، از غرب به محدوده بزرگراه چمران و از جنوب، محدود به بزرگراه بعثت می‌شود.

محدوده طرح ترافیک از شرق محدود به خیابان شریعتی و هفده شهریور و همچنین از شمال محدود به خیابان مطهری و از غرب محدود به خیابان کارگر می‌شود. در طرح جدید پلاک خودرو معیار نیست. بدون در نظر گرفتن پلاک زوج و فرد سهمیه خودروهای تهران 20 روز و برای خودروهای شهرستان 15 روز مجوز تردد وجود دارد. استفاده بیش از سهمیه ورود و تردد، ممانعت ندارد و باید عوارض پرداخت کنید.

آیا استثنائات یا امتیاز‌های ویژه در طرح وجود دارد؟

بله. برای برخی از موارد امتیازهای ویژه‌ای در نظر گرفته شده است تا خودرو‌ها تردد آسان‌تری داشته باشند. این موارد عبارتند از:

 • ساکنان محدوده طرح ترافیک و طرح کنترل آلودگی هوا
 • خبرنگار‌ها، روزنامه نگار‌ها و عکاس‌ها
 • جانبازهای 25 درصد و بالاتر
 • بیمار‌های خاص و معلولان

چگونه از جریمه طرح ترافیک اطلاع داشته باشیم؟

پلیس راهنمایی و رانندگی از طریق ارسال پیامک به شماره موبایل واردشده در سامانه تهران من، میزان جریمه، ساعت و نوع تخلف را مشخص می‌کند.

طرح آلودگی

کنترل آلودگی هوا با رعایت قوانین طرح آلودگی

برخی از مواقع ممکن است که پیامک جریمه برای شما صادر شود. در حقیقت خودرو پارک می‌باشد و در آن محدوده ترددی نداشته باشید. در این صورت باید به سایت مخصوص طرح ترافیک مراجعه کنید و در قسمت درج خلافی مغایرت‌ها را اعلام کنید.

رعایت قوانین طرح ترافیک و کنترل آلودگی هوا

در این مطلب درباره طرح آلودگی هوا و طرح ترافیک توضیحاتی دادیم که قبل از ورود به محدوده این طرح‌ها باید در سایت تهران من ثبت نام کنید. کافی است که برای تردد در محدوده ترافیک از مجوز‌های رسمی ‌استفاده کنید. برای دریافت مجوز تردد، می‌توانید از طریق کد دستوری#۱۳۷*۳*۱* طرح مورد نظر خود را خریداری کنید تا مشمول جریمه‌های شهرداری و پلیس راهنمایی و رانندگی نشوید.

اگر ابهام یا سوالی دارید که در این مطلب پاسخ خود را نگرفته‌اید، می‌توانید در قالب کامنت و در انتهای این مطلب پرسش خود را مطرح کنید تا کارشناس‌های بیمه دات کام در کوتاه‌ترین زمان به سوالات شما پاسخ دهند.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
07 تیر 1401 / اطلاعات خودرو و موتور

تعویض پلاک خودرو+ چک لیست مدارک و مراحل سال ۱۴۰۱

راهنمای کامل تعویض پلاک ماشین، مدارک، شرایط، مراکز و سامانه تعویض پلاک اینترنتی خودرو را در این مقاله بیمه دات کام بخوانید.

05 تیر 1401 / اطلاعات خودرو و موتور / کارشناسی و معامله

فک پلاک خودرو؛ مراحل، مدارک و شرایط لازم

برای فک پلاک خودرو به چه مدارکی نیاز دارید؟ مراحل و شرایط فک پلاک را در این مقاله مطالعه نمایید.

01 تیر 1401 / اطلاعات خودرو و موتور

کارت خودرو: مدارک،شرایط و روش‌های استعلام کارت ماشین در یک جا(پاییز1400)

راهنمای کامل کارت خودرو، مدارک موردنیاز، شرایط و شیوه‌های استعلام و پیگیری کارت ماشین صادره یا مفقودی در 1400 را در این مقاله بخوانید.

31 خرداد 1401 / اطلاعات خودرو و موتور

نمره منفی گواهینامه؛ روش‌های استعلام و پاک کردن جریمه نمره منفی ۱۴۰۱

نمره منفی گواهینامه و نحوه اعتراض و پاک کردن آن را در این مقاله بخوانید!

29 خرداد 1401 / اطلاعات خودرو و موتور / کارشناسی و معامله

صفر تا صد دریافت المثنی کارت سوخت + استعلام، مدارک و مراحل دریافت کارت سوخت ماشین

اگر کارت بنزین خود را گم کرده‌اید و نمی‌دانید چگونه برای دریافت المثنی آن اقدام کنید، این مقاله برای شما نوشته شده است.

29 خرداد 1401 / اطلاعات خودرو و موتور / کارشناسی و معامله

انتقال خودرو؛ از مدارک مورد نیاز تا مراحل نقل و انتقال ماشین

اگر در صدد انتقال خودرو هستید چه فروشنده و چه خریدار باشید، باید مواردی را بدانید و رعایت کنید. برای دانستن این موارد این مقاله را بخوانید.

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
محمد رضا
22 آذر 1400

در خصوص ساکنین (صاحبان منزل) طرح ترافیک و همچنین طرح کنترل الودگی هوا ایابا توجه به پلاک ماشین که شماره ان متعلق به تهران میباشد بصورت برنامه الکترونیکی در سامانه طرح مشاهده ومحاسبه میشود یا حتما باید ورود و خروج طی 20 روز فصل سال با ثبت نام و دریافت مجوز امکان بپذیرد.

Masih
23 دی 1400

با سلام من در آذرماه چهار روز جریمه طرح شدم و اطلاعی نداشتم الان باید چگونه ثبت نام کنم؟

  کارشناس بیمه
  11 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، شما فقط کافی است تا وارد سایت تهران من شوید و در آنجا ثبت نام کنید.

صبایی
10 بهمن 1400

ولی به نظر من تفاوت طرح ترافیک و طرح آلودگی هوا تو اینا نیست. اینا میخوان پول بیشتری بگیرن. اصلا نباید اجازه بدن ماشین شخصی وارد طرح بشه که الودگیو بیشتر کنه. اما از مطلب خوبتونم ممنونم

  مهرشاد
  17 اردیبهشت 1401

  ماشین آلوده نمیکنه مازوت آلوده میکنه اینو دیگه خود مسئولین هم تایید کردن و این طرح ها فقط و فقط برای جلوگیری از ترافیکه که منم با این طرح ها موافقم چون الان که طرح هست وضع ترافیک شهر اینجوریه اگه نباشه که واویلا اصلا نمیشه با ماشین از خونه بیای بیرون

  mort
  24 اردیبهشت 1401

  آیا جریمه پاک می شود در صورت ثبت نام؟

   کارشناس بیمه
   24 اردیبهشت 1401

   سلام دوست عزیز، خیر

بیستون
19 بهمن 1400

سلام این طرح کنترل آلودگی هوا در این روزهای قرنطینه ای هم اجرا میشه؟

  کارشناس بیمه
  19 بهمن 1400

  سلام بله دوست عزیز اجرا می شود.

احمد
23 بهمن 1400

سلام،من اصلا وارد محدوده کنترل الودگی و یا طرح ترافیک نشدم،اما چهار ماهه،۱۵ هرماه مبلغ 78600برام جریمه ثبت شده،جریان چیه ؟چراباید جریمه بشم؟اگر کسی با شماره پلاک من وارد این محدوده ها شده قابل پیگیری هست؟ممنون میشم راهنماییکنید

  کارشناس بیمه
  23 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، اول به سازمان مربوطه که در مقاله نوشته ایم مراجعه کنید. امکان ثبت اعتراض وجود دارد.

فواد
27 بهمن 1400

با سلام
با توجه به وجود شرایط ویروس کرونا، آیا ساعت شروع طرح های ترافیک و آلودگی هوا از ساعت 6:30 به ساعت 7:30 تغییر کرده است؟
چون در برنامه تهران من به ساعت 7:30 اشاره شده است.
با تشکر

  کارشناس بیمه
  27 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، قبلا محدودیت هایی برای طرح آلودگی وجود داشت که باز برگشت به ساعت سابق. به هر حال برنامه تهران من باید در نظر گرفته شود.

مجید شمس
28 بهمن 1400

سلام آیا برای ورود به محدوده آلودگی هوا و استفاده از طرح رایگان بیست روز در فصل روز قبل باید رزرو صورت بگیرد؟ با بصورت خودکار امکان استفاده وجود دارد؟

  کارشناس بیمه
  29 بهمن 1400

  سلام باید سامانه تهران من ثبت نام کنید.

   زهرا
   29 فروردین 1401

   ثبت نام در سامانه تهران من کفایت میکند؟ نیازی به انتخاب گزینه خاصی نیست؟ چون من در این سایت گزینه ای پیدا نکردم. سپاس

    کارشناس بیمه
    07 اردیبهشت 1401

    سلام دوست عزیز، خیر مگر اینکه منزلتان در طرح باشد و بخواهید از مزایای این مساله هم استفاده کنید.

حجت
29 بهمن 1400

مبلغ جریمه طرح الودگی هوا چقد هست؟؟

  کارشناس بیمه
  29 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، مبلغ دقیق در خود سایت تهران من است. بستگی به شرایط مختلفی دارد.

حميد
03 اسفند 1400

چرا بروز رساني تهران من در خصوص فهرست ترددها دير به دير انجام ميشه؟ دقيقاً براي من بازه زماني بيست روز قبل هميشه قابل مشاهده هستش. و در ضمن اين قانون كه اگر از طرح هم خارج بشي و در همان روز حتي ورود مجدد هم نداشته باشي يك سهميه روزانه شخص ازبين ميره اصلا منصفانه نيست.

  کارشناس بیمه
  04 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، به هر حال تا وقتی که به طور کامل در سیستم ثبت شود، طول خواهد کشید. این دیگر مسائل فنی است که به خود سازمان بستگی دارد.

سامان
11 اسفند 1400

سلام وقت بخیر
اگر منزل داخل طرح آلودگی هوا باشد و تردد هم داخل طرح آلودگی هوا باشد و خروجی صورت نگیرد باز هم جریمه می شویم؟

  کارشناس بیمه
  11 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، بعید میدانیم اما باز بهتر است که با سامانه تهران من تماس بگیرید.

دینی ترکمانی
13 اسفند 1400

سلام
پلاک من شهرستان دیگر است(تهران نیست )میتونم در طرح ترافیک و هم درطرح آلودگی هوا تردد کنم .

  کارشناس بیمه
  14 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، در طرح آلودگی هوا می توانید.

HAMID
14 اسفند 1400

سلام من ساکن زنجان هستم واطلاعی از محدوده زوج وفرد ندارم جهت کار درمانی با اتومبیل شخصی به تهران سفر کردم آیا جریمه تردد شامل من میشود ؟
لطفا راهنمایی فرمایید

  کارشناس بیمه
  15 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، شما باید از قبل در سایت ثبت نام می کردید. در صورت ثبت نام نکردن جریمه می شوید.

حامد
18 اسفند 1400

سلام، من ساکن کرج هستم، و ماشینمم پلاک کرجه ، و زوجه. من روز های زوج میتونم وارد طرح آلودگی هوا بشم؟جریمه نمیشم؟ و اگر روز های فرد وارد شم جریمه میشم درسته؟

  کارشناس بیمه
  18 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، دیگر چیزی به اسم طرح زوج و فرد نداریم.

اسد
19 اسفند 1400

باسلام وخسته نباشید ماشینهای اسنپ و تپ سی چکار باید بکنند. چون میزان تردد آنها بیشتر از میزان تعیین شده است

  کارشناس بیمه
  19 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، باید با واحدهای خودشان صحبت کنید که آیا برای این مساله راهکاری دارند یا خیر.

علی
22 اسفند 1400

باسلام وعرض ادب.سوال من اینه که این ۲۰روز رایگان طرح آلودگی هوا مختص تمام روزهای یک فصل است یا مربوط به روزهاییست که مطابق پلاک مانیست؟
یعنی الان که پلاک من زوج است من میتوانم بغیرازتمام روزهای زوج هرفصل، ۲۰ روزم بابت روزهای فرد، رایگان وارد طرح بشوم؟

  کارشناس بیمه
  23 اسفند 1400

  سلام دیگر زوج و فرد وجود ندارد. هر پلاک می تواند تا 20 روز به شرط ثبت نام در سایت وارد این محدوده شود.

فرشاد
17 فروردین 1401

با سلام
اگر خودرویی در طول یک روز، دو بار وارد محدود کنترل آلودگی هوا شود ، آیا از سهمیه فصلیش دو بار کسر میشود یا یکبار؟

دفتران
18 فروردین 1401

سلام
یه جایی نوشتید:
برای رزرو ورود به محدوده کنترل آلودگی هوا باید وارد سایت تهران من شوید. در صورتی که افراد ثبت نام کنند، اجازه استفاده از ۲۰ و ۱۵ روز رایگان را نخواهند داشت.
و جای دیگه نوشتید:
اگر در سایت تهران من ثبت نام خودرو خود را انجام داده باشید، اجازه استفاده از ۲۰ و ۱۵ روز رایگان را خواهید داشت.

این دو تا گیجم کرد
الان برای 20 روز رایگان باید در سایت تهران من ثبت نام بکنم یا نه؟

  کارشناس بیمه
  18 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، ممنون که نوشتید، مشکل نگارشی بود. افراد باید حتما ثبت نام کنند.

علیرضا
22 فروردین 1401

سلام آیا بیست روز پشت سر هم است یا هر روز که واردشویم در طول فصل آن‌طور محاسبه می شود؟

  کارشناس بیمه
  23 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، محدودیتی در اینکه چه روزهایی استفاده کنید، ندارد. اما بله حساب می شود.

عارف
23 فروردین 1401

سلام
اگرکسی قبل از ۶:۳۰در داخل طرح آلودگی واردو پارک کرده باشد و بخواهد قبل از ساعت ۵ بعد از ظهر از طرح آلودگی خارج شود آیا از سهمیه ۲۰ روز کسر میگردد؟

  کارشناس بیمه
  24 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز،تا جایی که اطلاعات داشتیم، نوشته ایم. متاسفانه قوانین مربوط به این طرح شفاف نیست.

فتاحی
23 فروردین 1401

سلام من خودرو پلاک تهران خودرا در تهران من ثبت نام کرده ام ، حال برای هر بار از 20 سهمیه ورود وخروج به محدوده الوده گی هوا باید ثبت نام کنم یاخیر باتشکر

  کارشناس بیمه
  24 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، خیر نیازی نیست همان ثبت نام اولیه کافی است.

همشهری
25 فروردین 1401

بعد از چندین سال آزار و اذیت مردم تازه متوجه شدید که زود و فرد منطقی نیست حالا خسارت چندین ساله طرح غیر منطقی شما رو چه کسی به مزدم پاسخگو خواهد بود‌؟
در ضمن آیت طرح آلودگی هم مانند طرح قبلی غیر منطقی و زور گفتن به همشهریان است فقط بخاطر سرکیسه کردن مردم آیت طرح اجرا میشود

Hiva
27 فروردین 1401

سلام ،استثنائاتی که برای بیمارهای خاص در نظر گرفته شده شامل چی میشه ،لطفا توضیح بدید.در ضمن من ماشینم به نام پسرمه ولی من استفاده میکنم با توجه به بیماری خاص به چه صورت میشه . ممنون و متشکر از توضیحاتتون.

  کارشناس بیمه
  06 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، هر اطلاعی بوده نوشته ایم. با شماره موجود در سایت تماس بگیرید.

اسمی
28 فروردین 1401

سلام
هم منزلمون داخل طرحه کاهش آلودگیه، هم مغازه ام‌که جواز به ناممه، هر روز هم خروج میزنم هم ورود، برای منزل رو خوندم چجوری ثبت کنم آیا مغازه رو هم میشه ثبت کرد؟ و از جواز استفاده کرد برای تردد؟

  کارشناس بیمه
  05 خرداد 1401

  سلام دوست در این خصوص اطلاعاتی نداریم باید. از دفتر پیشخوان بپرسید

Rahil
29 فروردین 1401

خیلی مسخره است مگه چند درصد مردم تا قبل از ساعت ۶/۳۰ از محدوده طرح آلودگی خارج میشن ؟؟؟ چرا ساعت این طرح رو مثل طرح ترافیک کردند همون ۷/۳۰ یا ۸ اگر بود که بهتر بود خیلی ها تو همین ساعتها باید بریم نه ۶/۳۰ کس زیادیکه در ساعت ۶/۳۰ در خیابون نیستن باز هم به نفع دولت

محمدمعین
12 اردیبهشت 1401

سللم وقتتون بخیر.
ممنون بابت توضیحاتتون.واقعا کارم راحت شد. من از شهرستان لاهیحان میومدم و همیشه ذهنم درگیر این طرح آلودگی هوا بود که نمیدونستم باید چیکار کنم. حتی نمیدونستم که تعداد روزهای رایگان فصلی هم برامون وجود داره.که ازطریق سایت شما اطلاعات کسب کردمو در سایت تهران من ثبت نام کردم و مشمول ۱۵ روز تردد رایگان شدم.
بازم تشکر 🙏❤

  نویسنده بیمه
  14 اردیبهشت 1401

  سلام محمدمعین عزیز از این که کار شما رسیدگی شده بسیار خوشحالیم

مرادی
20 اردیبهشت 1401

با سلام و احترام
بنده از شهرستان قزوین به علت مراجعه به پزشک میبایست وارد طرح آلودگی شوم و همان روز نیز مجدد خارج میشوم به مقصد قزوین آیا نیاز به گرفتن مجوز هست؟

  کارشناس بیمه
  21 اردیبهشت 1401

  سلام باید در تهران من ثبت نام کنید.

محمد
02 خرداد 1401

سلام. من برای ثبت نام در تهران من مشکل دارم. Vin رو میزنه تو گوشیه کسی دیگر ثبت شده. چیکار باید بکنم. ممنون میشم راهنمایی کنید

  کارشناس بیمه
  03 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، با شماره دفتر تهران من تماس بگیرید.

علیرضا ۷۰
07 خرداد 1401

باسلام.
بعد از گذشت ۲۰ سهمیه فصلی در هر روز اضافه به ازای هر ورود و خروج مبلغ باید پرداخت کنیم یا اولین ورود و آخرین خروج؟

  کارشناس بیمه
  07 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، اصولا برای هر روز مبلغی را واریز کنید.

حسین از کیانشهر
26 خرداد 1401

با سلام
آیا خودرویی که 20 روز مجوز آلودگی هوا را استفاده کرده و غیر مجاز وارد محدوده طرح ترافیک اصلی شده باشد مشمول جریمه طرح ترافیک و طرح آلودگی هوا میگردد یا فقط جریمه ورود غیر مجاز به محدوده طرح اصلی شاملش میشود.

  کارشناس بیمه
  26 خرداد 1401

  سلام همان طرح ترافیک جریمه می شود.

Amirreza
28 خرداد 1401

سلام من فردا میخام بیام تهران و باید وارد طرح الودگی هوا بشم اما هر کاری میکنم تو سایت تهران من نمیشه ثبت نام کرد مینویسه خطای سیستم چیکار باید بکنم؟؟فردا حدودا ساعت ۱ اینا میخام وارد بشم و تا ساعت ۳ طول میکشه کارم

  کارشناس بیمه
  29 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، باید با شماره موجود در سایت تماس بگیرید. البته مثل اینکه چند وقتی است این سامانه دچار مشکلاتی شده است.

حمید
03 تیر 1401

این دیگه چیه؟ من میخوام مادرمو ببرم برسونم تا یه جا الان دیدم زوج و فرد دیگه نیستو باید ثبت نام کردو غیره… واسه ثبت نام که میرم همش میزنه خطای غیرمنتظره… برنامشو دان کردم اونم همینجوره… خب حالا ما باید چیکار کنیم که میخوایم یه سر بریم تا خاوران؟ این دیگه چجور بازی که راه انداختن

  کارشناس بیمه
  04 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، متاسفانه مشکلات سیستمی وجود دارد.

محمد
05 تیر 1401

سلام و خسته نباشید
من قبل 6:30 وارد محدوده میشم و طبیعتا از سهمیه‌ام نباید کسر بشه تا اینجا اوکی
اما قبل از ساعت 17 از طرح خارج میشم، آیا دوربین میگیره و از سهمیه 20 روز من کم میکنه؟ یا خروج مثلا ساعت 16 مشکلی نداره؟
ممنون

  کارشناس بیمه
  06 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، در این خصوص جزئیات دقیقتری را نمی دانیم. اما یکبار تست کردید، وارد سایت تهران من شوید، در آنجا می توانید مشاهده کنید.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید