20 مرداد 1402

روش‌های بازدید بیمه بدنه خودرو | خودتان هم می‌توانید بازدید خودرو را انجام دهید

بدون انجام مراحل بازدید بیمه بدنه، خرید این بیمه‌نامه برای شما ثبت نهایی نمی‌شود. بازدید بیمه بدنه در گذشته فقط به صورت آفلاین و حضوری انجام می‌شد؛ اما بیمه دات کام خدمت جدیدی را برای رفاه حال کاربران صنعت بیمه ارائه کرده‌است که بازدید بیمه بدنه توسط مشتری، بدون نیاز به مراجعه حضوری است. در گذشته تفاوتی نداشت که بیمه‌نامه خود را از نمایندگی‌ها به صورت حضوری دریافت می‌کردید یا به صورت آنلاین از طریق بیمه دات کام؛ برای ثبت خرید باید کارشناس نمایندگی بیمه از نزدیک خودروی شما را بررسی می‌کرد.

پیش از این هنگام بازدید خودرو، علاوه بر تأیید اظهارات بیمه‌گزار ارزش خودرو نیز تعیین می‌شد. اما در روش آنلاین ارزش خودرو توسط خود کاربر تعیین می‌شود. بازدید بیمه بدنه خودرو در حال حاضر به دو روش آنلاین و حضوری امکان پذیر است. برای آشنایی بیشتر با نحوه بازدید آنلاین بیمه بدنه و نحوه عکس گرفتن از ماشین برای بیمه بدنه تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

 

بازدید بیمه بدنه

نکاتی که هنگام بازدید بیمه بدنه باید رعایت کنیم!

 

چرا بازدید بیمه بدنه الزامی است؟

یکی از مهم‌ترین و اولین سؤالات این است که چرا باید بازدید بیمه بدنه انجام شود؟ کارشناس حتماً باید از بدنه خودرو برای تعیین هویت و اصالت خودرو، تأیید سالم بودن و ارزش‌گذاری آن بازدید کند؛ در حقیقت باید از صحت بدنه خودرو و شرایط آن مطمئن شود. پس بازدید حضوری به این دلیل الزامی است. البته در بیمه دات کام، این امکان وجود دارد که خود شما بتوانید با استفاده از دوربین موبایل از قسمت‌های مختلف عکس گرفته و آن را برای شرکت ارسال کنید.

دو شیوه بازدید بدنه خودرو در سامانه بیمه دات کام

سامانه بیمه دات کام دو روش را برای بازدید خودرو برای صدور بیمه بدنه در نظر گرفته است که شامل موارد زیر است:

 • بازدید در محل، توسط کارشناس بیمه دات کام (فقط در شهر تهران)
 •  آنلاین، توسط خود مشتری

در صورت انتخاب گزینه «بازدید در محل»، بعد از خرید بیمه بدنه و پرداخت آنلاین، از طرف شرکت bimeh.com با بیمه‌گزار تماس گرفته می‌شود. سپس با توجه به اینکه بیمه‌گزار کجا زندگی می‌کند، چگونگی بازدید بیمه بدنه مشخص می‌شود:

 • اگر بیمه‌گزار در شهر تهران زندگی کند، کارشناس اررزیاب بدنه خودرو به آدرس او اعزام می‌شود تا ماشین از نزدیک بررسی شده و از زوایای مختلف آن عکس گرفته شود.
 • اگر بیمه‌گزار در سایر شهرهای ایران باشد، فقط امکان استفاده از سیستم بازدید توسط مشتری را دارد. در این روش مشتری باید عکس بیمه بدنه خودرو را گرفته و در سایت بارگذاری کند.

البته امکان اینکه بیمه‌گزاران ساکن تهران هم از سیستم بازدید توسط مشتری استفاده کنند، وجود دارد.

مزیت روش بازدید بدنه توسط مشتری

در فرآیند خرید بیمه بدنه ماشین همواره کارشناسی بدنه خودرو یکی از چالش‌های اساسی بوده است. برای مثال در روش خرید حضوری بیمه بدنه می‌بایست خودرو را به محل مشخصی ببرید تا کارشناسی بدنه انجام شود اما با شرایط فوق‌العاده‌ای که بیمه دات کام فراهم کرده است، امکان بازدید بدنه توسط مشتری وجود دارد؛ مزیت اصلی بازدید بدنه توسط مشتری صرفه‌جویی در زمان و هزینه می‌باشد. در واقع شما می‌توانید به راحتی و در سریع‌ترین زمان، بدون نیاز به مراجعه حضوری به جایی، تمامی کار‌های مورد نیاز برای تهیه بیمه بدنه را انجام دهید و بیمه بدنه خودرو خود را درب منزل دریافت کنید.

استعلام بیمه بدنه

نحوه انتخاب آپشن بازدید توسط مشتری، هنگام خرید بیمه بدنه

اگر می‌خواهید خودتان بازدید بیمه بدنه را انجام دهید تا بیمه‌نامه در سریع‌ترین زمان انجام شود، باید مراحل زیر را انجام دهید:

 1. ابتدا وارد صفحه بیمه بدنه شوید و اطلاعات خودروی خود را وارد کنید؛ در نهایت، بر روی دکمه «تأیید و جستجو» کلیک کنید.
 2. از میان لیست طرح‌های مختلف، مناسب‌ترین بیمه‌نامه را انتخاب کرده و بر روی دکمه «خرید نقدی» کلیک کنید. (برای استفاده از شرایط خرید اقساطی در شهر تهران، «خرید اقساطی» را انتخاب نمایید.)
 3. در مرحله بعدی اطلاعات تکمیلی را وارد کرده و بر روی دکمه «تأیید و ادامه خرید» کلیک کنید.
 4. در مرحله بازدید خودرو، می‌توانید نحوه انجام فرایند بازدید را مشخص کنید. برای مراجعه کارشناس به محل مورد نظرتان گزینه «بازدید در محل شما»، و برای استفاده از شرایط بازدید آنلاین بیمه بدنه، بازدید «توسط مشتری» را انتخاب کنید.

در ادامه شرایط گرفتن عکس و آموزش بازدید بیمه بدنه به صورت گام به گام را توضیح داده‌ایم.

آموزش بازدید بیمه بدنه؛ مراحل عکس‌برداری از خودرو چگونه است؟

هنگام استفاده از سیستم بازدید توسط مشتری، باید عکس‌ها به ترتیب خاصی بارگذاری شوند؛ در غیر این صورت صدور بیمه‌نامه دچار مشکل خواهد شد. ترتیب مراحل عکس برداری به صورت زیر است:

 1. اول از همه باید به صورت مستقیم یک عکس از نمای جلو و عقب خودرو (از فاصله دو متری) بگیرید.
 2. سپس با حفظ فاصله دو متری، به ترتیب از نمای جانبی سمت راننده و سمت شاگرد، با زاویه مستقیم عکاسی کنید.
 3. سپس به ترتیب خواسته شده، از نمای 45 درجه هر چهار طرف ماشین عکس بگیرید.
 4. بعد باید از سقف خودرو عکس بگیرید. این کار را طوری انجام دهید که تمام سقف مشخص باشد. (اگر سقف ماشین شما سانروف دارد، باید در سه حالت باز، نیمه باز و بسته از آن عکس گرفته شود.)
 5. مرحله بعدی مربوط به صندوق است؛ صندوق خودروی خود به صورت کامل باز و در زاویه نزدیک به صورتی که کل صندوق به همراه شماره پلاک مشخص باشد، از آن عکس بگیرید.
 6. از زاپاس ماشین (مر محل قرارگیری خودش) عکس بگیرید.
 7. کاپوت ماشین را به طور کامل باز کنید. یک عکس از زاویه مستقیم، به طوری که پلاک خودرو مشخص باشد بگیرد؛ در عکس بعدی باید از اجزای داخل کاپوت ماشین عکس گرفته شود.
 8. از شماره شاسی حک شده روی بدنه خودرو عکس برداری کنید. ( غالباً شماره شاسی زیر صندلی شاگرد و پشت سینی موتور قرار دارد. فقط به این دقت کنید که از شماره شاسی پرچ شده عکس نگیرید.)
 9. از پلاک داخل خودرو که شامل شماره موتور و سال ساخت است را پیدا کردن و از آن عکس بگیرید.
 10. از داخل ماشین، طوری که تمام اجزای داشبورد و شیشه مشخص باشد، عکس بگیرید.
 11. در حالتی که تمام هشدار‌های کیلومتر شمار روشن است، یک عکس واضح از قسمت کیلومتر شمار تهیه کنید. (عدد کیلومترشمار باید کاملاً واضح باشد.)
 12. در مرحله بعدی، از تمام ایربگ‌های موجود در خودرو عکس بگیرید.
 13. از آینه بغل سمت راننده و سرنشین عکس بگیرید. (هم از زاویه جلو، هم از زاویه پشت)
 14. در ادامه باید از چرخ‌ها عکس گرفته شود؛ این کار را طوری انجام دهید که مشخص باشد هر عکس، مطعق به چرخ کدام قسمت از ماشین است. (مطالعه مقاله عمر تایر خودرو پیشنهاد می‌شود.)
 15. از شیشه‌های جلو و عقب با زاویه بسته عکس گرفته و بارگذاری کنید. (از بیرون خودرو)
 16. اگر خودروی شما لوازم جانبی دارد، باید از آنها عکس گرفته شود. (اگر لوازم قابلیت روشن و خاموش شدن دارند، از هر دو حالت عکس گرفته شود.)
 17. در نهایت اگر خودروی شما خط و خش یا آسیبی دیده است، حتماً از آن قسمت‌ها به صورت جداگانه عکس بگیرید.

در پایان این مراحل، عکس‌های شما توسط کارشناسان بیمه دات کام بررسی شده و در صورت تأیید، بیمه‌نامه بدنه در سریع‌ترین زمان برای شما صادر می‌شود.

بازدید بیمه بدنه

نمونه عکس بیمه بدنه خودرو از زاویه 45 درجه

در چه شرایطی عکس بیمه بدنه باید ثبت شود؟

عکس‌هایی که به منظور بازدید بیمه بدنه انجام می‌شود، باید در شرایط زیر گرفته شوند:

 • هنگام گرفتن عکس بیمه بدنه، خودرو باید کاملاً تمیز باشد؛ گرفتن عکس با وجود لک یا گرد و غبار بر روی خودرو قابل پذیرش نیست.
 • خودرو نباید در فضای مسقف باشد؛ همه‌ی عکس‌ها را در فضای باز و زیر نور خورشید ثبت نمایید. (دقت کنید که هوا باید صاف و آفتابی باشد. هوا ابری، بارانی یا برفی، بر روی کفیت عکس تأثیر منفی می‌گذارد.)
 • تا پایان مراحل عکاسی، باید همه‌ی درها بسته و تمام شیشه‌ها بالا باشند.
 • محل قرارگیری خودرو از اولین تا آخرین عکس، باید یکسان باشد.
 • در فاصله دو متری هیچ شیء مانند درخت، جدول و غیره نباید باشد. (در حقیقت هیچ شی اضافه‌ای حتی سایه درخت هم نباید در داخل زاویه و کادر دوربین قرار بگیرد.)
 • در هنگام عکس‌برداری به ویژه ثبت تصویر از کیلومتر شمار، خودرو باید حتماً روشن باشد. (بودن سوئیچ و حرکت کیلومتر شمار در عکس باید مشخص شود.)
 • در تمام عکس‌هایی که از رخ جلو یا پشت خودرو (مستقیم یا با زاویه 45 درجه) گرفته می‌شود، باید پلاک خودرو به صورت کامل و واضح مشخص باشد.

نکات مربوط به خرید بیمه بدنه به روش بازدید توسط مشتری

در هنگام استفاده از امکان بازدید بیمه بدنه توسط مشتری، به موارد زیر توجه کنید:

 • بعد از خرید شما، کارشناس شرکت بیمه دات کام با شما تماس می‌گیرد. بازدید روز بعد از خرید و از ساعت 9 صبح تا 4 بعدازظهر انجام می‌شود.
 • بازدید بیمه بدنه از 4 بعدازظهر تا 9 شب انجام می‌شود. برای آن‌هایی که بازدید ماشینشان نزدیک به ساعت 4 باشد، بیمه‌نامه‌شان دیرتر (نزدیک به 9 شب) ارسال می‌شود.
 • عکاسی از ماشین از طریق نرم افزار آنلاین موجود در لینک ارسالی از طرف بیمه دات کام انجام می‌شود. برای همین حتماً باید از موبایل هوشمند دارای دوربین با کیفیت بالا استفاده کنید. بعد از باز کردن لینک ارسالی، نرم افزار دوربینی روی گوشی شما فعال می‌شود و فقط 15 دقیقه فرصت دارید تا تمامی مراحل بالا را انجام دهید.
 • عکس بیمه بدنه خودرو باید با موبایل و باکیفیت بالا گرفته شوند.
 • به این نکته دقت داشته باشید که امکان آپلود عکس از طریق گالری وجود ندارد. تمامی عکس‌هایی که شما از طریق برنامه ثبت می‌کنید، به سیستم ارسال می‌شود. فقط باید از حجم اینترنت و کیفیت آن مطمئن شوید. بسیاری از بیمه‌گزاران بازدید بیمه بدنه و کارشناسی خودرو با هم اشتباه می‌گیرند. در صورتی که کارشناسی خودرو برای خرید ماشین و انتخاب بهتر انجام می‌شود. اگر می‌خواهید در این زمینه اطلاعات بیشتری کسب کنید، پیشنهاد می‌کنیم مقاله کارشناسی خودرو را مطالعه نمایید.

چرا باید بیمه بدنه داشته باشیم؟

بیمه بدنه خودرو از این جهت الزامی است که خسارت‌های مالی وارد شده به بدنه خودرو راننده مقصر در انواع تصادف را تحت پوشش قرار می‌دهد. این بیمه دارای دو پوشش اصلی و اضافی است. برخلاف بیمه خودرو یا همان شخص ثالث که اجباری است، بیمه بدنه اختیاری است. پوشش‌های اضافی شامل مواردی هستند که بیمه‌گزار می‌تواند هر مورد را که نیاز داشت، به پوشش اصلی با پرداخت هزینه آن اضافه کند. اگر برای خرید بیمه بدنه نیاز به راهنمایی دارید و نمی‌دانید این بیمه‌نامه را چگونه و از کجا تهیه کنید، پیشنهاد می‌کنیم مقاله راهنمای بیمه بدنه را مطالعه نمایید.

خرید و تمدید آنلاین بیمه بدنه خودرو با بازدید آنلاین

بهترین و سریع‌ترین راه خرید بیمه بدنه، خرید اینترنتی و از طریق سامانه بیمه دات کام است. شما با وارد کردن مشخصات خودرو، می‌توانید شرکت بیمه‌گر مورد نظر خود را انتخاب کرده و بعد هزینه آن را به صورت آنلاین پرداخت کنید. بعد از خرید، کارشناسان بیمه دات کام برای بازدید بدنه ماشین با شما تماس خواهند گرفت و کامل در این خصوص راهنمایی‌تان خواهند کرد و هماهنگی‌های لازم را برای بازدید انجام خواهد داد. شما می‌توانید از طریق سامانه بیمه دات کام، مراحل بازدید بیمه بدنه را به صورت آنلاین و بدون نیاز به مراجعه حضوری انجام دهید.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
قیمت بیمه بدنه خودرو
26 شهریور 1402 / مقالات بیمه بدنه

قیمت بیمه بدنه خودرو چگونه محاسبه می شود؟

محاسبه قیمت بیمه بدنه خودرو تحت عوامل مختلفی انجام می شود؛ یعنی، شما به عنوان یک راننده زمانی که می‌خواهید مبلغ بیمه بدنه خودتان را پرداخت کنید، به عوامل مختلفی توجه می‌کنید که هر کدام از آن‌ها اهمیت ویژه خود را دارند.

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
person
محسن
27 شهریور 1402

نحوه عکس گرفتن از ماشین برای بیمه بدنه باید چطور باشه؟

  person
  نویسنده بیمه
  27 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز
  برای تهیه عکس از خودرو باید ماشین تمیز باشد، در محیط باز و هوای صاف و آفتابی عکس ها گرفته شوند، عکس ها باید به وسیله گوشی همراه و با کیفیت بالا گرفته شوند. همچنین در فاصله دو متری خودرو نباید هیچ چیزی وجود داشته باشد حتی سایه اجسام نیز نباید در عکس قرار بگیرید.

person
اسماعیل شریفی
28 مرداد 1402

سلام .بنده ماشینی خریداری کردم همراه با بیمه بدنه که از مالک قبل وکالت گرفتم .متاسفانه الان ماشین بنده خسارت خورده که با حضور پلیس راه کروکی گرفتم وفرم کارشناس برآورد خسارت هم گرفته ام بعد از چند روز که منتظر دستور کاروخسارت بودم بیمه با من تماس گرفته که خسارت به شما تعلق نمی گیرد .دلیلش هم میگن که هنگام صدور بیمه بدنه عکسهای که گرفته شده متعلق به این ماشین نیستانی ماشینی دیگر بوده با پلاک این ماشین . .با این وجود که خود کارشناس اول بیمه همه ماشین برسی کرده وفرم به ما داده .آیا با این شرایط بیمه می تواند خسارت پرداخت نکند

  person
  نویسنده بیمه
  28 مرداد 1402

  سلام دوست عزیز. اگر در عکس‌هایی که برای تهیه بیمه بدنه گرفته شده عکس از خودروی دیگری با همین پلاک ثبت شده باشد. بله بیمه بدنه به شما تعلق نمیگیرد چون مثلا وقتی عکس خودروی پراید را برای بیمه بدنه ارسال می کنند بعد از انتقال پلاک به خودروی دیگر مثلا پژو باید مجددا بیمه نامه را تغییر داد. دلیل این امر هم اختلاف قیمت بیمه بدنه برای مدل‌ها و انواع خودروها با توجه به قیمت و ظاهر و سایر موارد است.

person
اسماعیل شریفی
28 مرداد 1402

سلام بنده ماشینی خریداری کردم همراه بابیمه بدنه که از مالک قبل وکالت گرفتم .الان ماشین بنده از جاده منحرف شده خسارت خورده تمامی مراحل قانونی انجام دادم از کروکی پلیس بازدید کارشناس بیمه تا ارسال شده به قسمت پرداخت خسارت .ولی الان تماس گرفتن با من که خسارت به شما تعلق نمی گیرد دلیلش هم میگن عکسهای که زمان بیمه شدن گرفته شده عکس ماشین دیگر هست .آیا بیمه با این دلیل می تواندخسارت پرداخت نکند

person
عارف نیازمند
17 مهر 1401

من اگه بخوام آنلاین بیمه بخرم، بازدید بیمه بدنه چجوری میشه؟

  person
  کارشناس بیمه
  18 مهر 1401

  سلام اگر تهران باشید، خود کارمند شرکت بیمه دات کام انجام می دهد.

  person
  علی
  28 مهر 1401

  سلام. کارشناس بیمه به محل بازدید که تهران باشه بیاد هزینه ای دارد یا رایگان هست?

   person
   کارشناس بیمه
   30 مهر 1401

   سلام رایگان است اما باز خود کارشناس فروش بیمه بپرسید.

person
یوسفی
17 مهر 1401

سلام وقت بخیر برای تمدید بیمه بدنه اخذ چه پوششهایی نیاز به بازدید مجدد دارد

  person
  کارشناس بیمه
  18 مهر 1401

  سلام اصولا اگر شرکت بیمه را تغییر ندهید، نیازی به بازدید مجدد نیست.

person
asghar esmaili
22 خرداد 1401

آقا یه سوال واسه بازدید اونا میان یا باید برین بیمه؟ یا چی

  person
  کارشناس بیمه
  23 خرداد 1401

  سلام هماهنگ می کنند باهاتون برای بازدید

person
سعیده
24 اسفند 1400

سلام اگر ماشین تمیز تمیز نباشه در عکس ها ولی سالم باشه
و دفتر بیمه تایید کنه که ماشین سالم هست
ایا بعداً اگر که تصادفی رخ داد شرکت بیمه میتونه بهانه بیاره که مثلا فلان جای ماشین تیره تر بوده شاید ضربه داشته؟
اگر میتونه مسعولیتش متوجه دفتر بیمه هست یا شخص مالک؟

  person
  کارشناس بیمه
  24 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، وقتی کارشناس تایید می کند، دیگر تمام است.

person
جمشید
13 آبان 1400

سلام من اومدم عکس بگیرم، اما نمیدونم این برنامه بازدید از بدنه اتومبیل که گفتید، اجرا نشد، چه کار کنم؟

  person
  کارشناس بیمه
  13 آبان 1400

  با سلام دوست عزیز، در ابتدا نیاز است که حتما کیفیت اینترنت خود را بررسی کنید. در صورتی که گوشی شما هم مشکلی از بابت سیستم عامل ندارد، با کارشناسان بیمه دات کام تماس بگیرید.

   person
   علی
   21 دی 1400

   سلام اگر زودتر از موعد بیمه رو تمدید کنیم باز هم نیاز به عکس هست از خسارت بدنه قبلی هم استفاده نشده

    person
    کارشناس بیمه
    21 دی 1400

    سلام دوست عزیز
    اگر تاریخ بیمه بدنه نگذشته باسد و پوشش ها تغییری نکند و شرکت بیمه همان شرکت باشد بدون بازدید صادر خواهد شد

person
علی ربیعی
13 آبان 1400

سلام این نرم افزاری که گفتید باید نصب کنیم یا به صورت آنلاینه؟

  person
  کارشناس بیمه
  13 آبان 1400

  سلام دوست عزیز، نرم افزار بازدید بیمه بدنه خودرو نیاز به نصب ندارد. لینکی برای شما ارسال خواهد شد و از طریق آن می توانید به صورت آنلاین عکس بگیرید.

person
اصغر میمندی
08 آبان 1400

سلام محیطی که ما زندگی میکنیم، همش شلوغه دوروبرش پره درخته چه کار کنیم؟

  person
  کارشناس بیمه
  13 آبان 1400

  با سلام دوست عزیز، اتفاقا این پرسش خیلی از عزیزان است. لازم است که حتما خودروی خود را به یک محل خلوت تر ببرید. حتما نباید که خودرو در نزدیکی محل سکونتتان باشد.

person
صالح سمسامی
05 آبان 1400

سلام، میگم مایی که در تهران هستیم، خودمون نمیتونی یعنی عکس بگیریم؟

  person
  کارشناس بیمه
  06 آبان 1400

  با سلام دوست عزیز، امکان اینکه شما خودتان هم در تهران عکس بگیرید، وجود دارد؛ اما اگر کارشناس عکس بگیرید، بهتر است.

person
محمد جودی
05 آبان 1400

با سلام من در اسلامشهر زندگی می کنم، برای بیمه بدنه کارشناس شما تا آنجا میان یا باید خودرو رو بیارم تهران؟

  person
  کارشناس بیمه
  06 آبان 1400

  با سلام دوست عزیز، کارشناس فقط به آدرس هایی مراجعه می کند که در تهران باشند. برای بازدید با کارشناسان بیمه دات کام تماس بگیرید.

person
سعید مروتی
05 آبان 1400

من یک خودروی نو از دوستم خریدم، فقط یک تصادف داشت، آیا بیمه بدنه بهش تعلق میگیره؟

  person
  کارشناس بیمه
  06 آبان 1400

  با سلام دوست عزیز، بله بیمه بدنه برای خودروی شما بعد از بازدید بدنه صادر خواهد شد. شما برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید مقاله راهنمای بیمه بدنه را در سایت بیمه دات کام بخوانید.

person
جلال اکبری
05 آبان 1400

با سلام، تمامی این مراحل باید پشت سر هم انجام شوند؟

  person
  کارشناس بیمه
  06 آبان 1400

  سلام بله. وقتی شما از موبایل خود استفاده می کنید، نرم افزار اختصاصی اجرا شده که باید تمامی مراحل مطابق آن انجام دهید.

person
پدرام کیانی
05 آبان 1400

سلام چرا خودرو باید تمیز باشه؟ کارواش رفته باشه؟

  person
  کارشناس بیمه
  06 آبان 1400

  با سلام دوست عزیز، به دلیل اینکه تمامی ایرادات روی بدنه کاملا معلوم باشند، بدنه خودرو باید تمیز باشد. خیر نیازی به کارواش نیست؛ اما اگر خیلی کثیف است و امکان مشاهده خط و خش وجود ندارد، بهتر است که آن را یک کارواش ببرید.

person
پدرام کیانی
05 آبان 1400

سلام چرا خودرو باید تمیز باشه؟

  person
  کارشناس بیمه
  06 آبان 1400

  با سلام دوست عزیز، به دلیل اینکه تمامی ایرادات روی بدنه کاملا معلوم باشند، بدنه خودرو باید تمیز باشد. خیر نیازی به کارواش نیست؛ اما اگر خیلی کثیف است و امکان مشاهده خط و خش وجود ندارد، بهتر است که آن را یک کارواش ببرید.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید