11 دی 1401

بازنشستگی ده ساله: شرایط و قوانین بازنشستگی آقایان و خانم‌ها در ۱۴۰1

اگر شما هم جزو افراد شاغل در جامعه هستید و مشمول خدمات سازمان بیمه تامین اجتماعی قرار گرفته‌اید، باید بدانید که سابقه بیمه برای شما این امکان را فراهم می‌کند که در  آینده بازنشستگی داشته باشید. بازنشستگی می‌تواند تا حد زیادی دغدغه‌های مالی شما را برطرف کند. همیشه افراد در طول مدت زندگی خود به دنبال راه حلی برای یک آینده بی دغدغه هستند. با استفاده از بیمه تامین اجتماعی و پوشش‌های این بیمه می‌توانید آینده بهتری داشته باشید. پدران و مادران در برخی از مواقع نگران این موضوع هستند که اگر بر اثر سانحه‌ای فوت کنند، آینده فرزندان مجرد آن‌ها چه می‌شود؟ با بازنشستگی ده ساله و حتی بیشتر می‌توان این نگرانی را از بین برد. زیرا در صورت فوت بیمه شده اگر خانواده فرزند مجرد داشته باشد یا همسر فرد در قید حیات باشد، مبلغ بازنشستگی با احتساب برخی کسورات به حساب آن‌ها واریز می‌شود.

در ادامه درباره شرایط بازنشستگی توضیحاتی خواهیم داد. با ما همراه باشید.

شرایط بازنشستگی

برای مشخص شدن افرادی که شامل بیمه بازنشستگی هستند، دو عامل وجود دارد. داشتن سن مقرر در قانون و احراز سابقه، دو عامل شرایط بازنشستگی می‌باشند. توجه کنید که اگر فردی سال‌های زیادی را کار کرده باشد و  یکی از شرایط فوق را نداشته باشد، شامل بازنشستگی نمی‌شود. بازنشستگی ده ساله از خدمات بیمه تامین اجتماعی است که امکان بهره بردن از این مزایا برای افراد با شرایط زیر را می‌دهد:

شرایط بازنشستگی برای آقایان

بازنشسته شدن آقایان شرایطی دارد که به شرح زیر است:

 • آقایان برای بازنشستگی خود، باید به سن 60 سالگی برسند و حداقل سابقه 10 سال کار داشته باشند.
 • مرد‌ها هم می‌توانند در مشاغل سخت، با 20 سال خدمت و بدون شرایط سنی بازنشسته شوند؛ همچنین اگر آسیبی ببینند، حتی می‌توانند زودتر بازنشسته شوند.
 • در صورتی که مردها به حالت طبیعی معلولیت داشته باشند، پس از 20 سال سابقه خدمت و سن 50 سالگی بازنشسته می‌شوند. حال اگر این افراد جانباز یا مجروح جنگ باشند با 20 سال سابقه و بدون شرایط سنی بازنشسته خواهند شد.
 • در حقیقت، بند اصلی بازنشستگی برای آقایان 35 سال سابقه خدمت را در نظر می‌گیرد که بعد از گذراندن سال‌های خدمت، بازنشستگی امکان پذیر است و می‌توان از خدمات و مزیت‌های بیمه تامین اجتماعی استفاده کرد.

نکته: در بیمه تامین اجتماعی آقایان می‌توانند دو سال از خدمت سربازی خود را جزو سابقه در نظر بگیرند و متناسب با آن سال‌های دیگر خدمت را پر کنند.

شرایط بازنشستگی برای خانم ها

خانم‌ها مانند آقایان دارای یکسری قوانین خاص هنگام بازنشستگی هستند که به شرح زیر می‌باشد:

 • خانم‌هایی که حداقل 42 سال سن داشته و 20 سال سابقه خدمت دارند مشمول بیمه بازنشستگی خواهند شد. (برای آن هایی که تحت بیمه شرکتی هستند.)
 • افرادی که 55 سال سن دارند و حداقل 20 سال خدمت کرده‌اند، مشمول بازنشستگی ده ساله خواهند شد.( در صورتی که کسری سابقه با پرداخت حق بیمه سنوات کسری به صورت یکجا باشد.)
 • با داشتن 45 سال سن و 30 سال خدمت و سابقه پرداخت حق بیمه، شرایط بازنشستگی امکان پذیر است.
 • خانم‌هایی که 35 سال سابقه پرداخت حق بیمه دارند، بدون شرط سنی می‌توانند بازنشسته شوند.
 • با داشتن 20 سال سابقه در مشاغل سخت و زیان آور بدون شرط سنی، بازنشستگی امکان پذیر است.
 • 25 سال متناوب سابقه در مشاغل سخت و زیان آور بدون شرط سنی، بازنشستگی را برای خانم‌ها ایجاد می‌کند.
 • با داشتن حداقل ۴۵ سال سن و ۳۰ سال سابقه خدمت و بیمه عادی می‌توان بازنشستگی داشت و از خدمات بیمه تامین اجتماعی بهره‌مند شد.

احراز بازنشستگی در بیمه تامین اجتماعی

در مقاله‌های قبل درباره سابقه خدمت و بیمه عادی مواردی را توضیح دادیم. در نظر بگیرید که برای سازمان بیمه تامین اجتماعی حداقل و حداکثر سابقه خدمت وجود دارد تا بتوانند متناسب با آن خدمات ارزنده‌ای را برای بیمه شده‌های خود در نظر بگیرد.

بازنشستگی ده ساله

شرایط بازنشستگی با ده سال پرداخت حق بیمه

حداقل سابقه برای احراز بازنشستگی در صندوق بیمه تامین اجتماعی ده سال است که به آن بازنشستگی ده ساله می‌گویند. بنابراین، افرادی که بخشی از سوابق خود را از صندوق‌های دیگر به صندوق بیمه تامین اجتماعی منتقل کرده‌اند، حداقل باید 10 سال سابقه داشته باشند. دقت کنید که دستمزد مبنای پرداخت حق بیمه در دو سال آخر نباید از افزایش سالانه شورای عالی هیئت دولت بیشتر باشد. در این صورت ملاک مبلغ بازنشستگی ده ساله، 5 سال آخر خواهد بود. البته اگر این افزایش حقوق و پرداخت حق بیمه با ارتقای شغلی باشد، هیچ ممانعتی ندارد.

حداکثر سقف برای بازنشستگی 35 سال است و بیشتر از آن مبنای محاسبه مستمری قرار نمی‌گیرد.

بازنشستگی ده ساله

در برخی مواقع ممکن است که افراد با توجه به شرایطی که دارند، بخواهد از بازنشستگی ده ساله استفاده کنند که این موضوع را سازمان بیمه تامین اجتماعی بررسی کرده است و برای آن تمهیداتی دارد. (اگر می‌خواهید در باره سازمان تامین اجتماعی و وظایف آن بیشتر بدانید، خواندن مقاله سازمان تامین اجتماعی را از دست ندهید.)

اگر آقایان 60 سال سن داشته باشند و خانم‌ها 55 سال سن، می‌توانند از بازنشستگی ده ساله استفاده کنند.

در این حالت بیمه شده می‌تواند با 10 سال سابقه و بیشتر(20 سال)، درخواست بازنشستگی کند. در این صورت پرداخت مستمری با توجه به میزان سابقه وی پرداخت خواهد شد. این مستمری می‌تواند بین 10 تا 20 روز باشد که با توجه به میزان سال سابقه است.

نکته: در این صورت ماده 111 قابل اجرا نیست و چنانچه حقوق وی از حداقل پایین‌تر باشد، مستمری تا حداقل حقوق افزایش نمی‌یابد.

در ضمن افرادی که سن آن‌ها به میزان مقرر در این بند رسیده باشد، اما زیر 10 سال سابقه داشته باشند، می‌توانند با پرداخت حق بیمه، سنوات کسری تا ده سال سابقه، با ده روز حقوق بازنشسته شوند.

شرایط بازنشستگی در سال 1401

شرایط بازنشستگی در سال 1401، مثل سال‌های گذشته است، فقط چند مورد جزئی تغییرات داشته است.

در سال 1400 افرادی که در مدارس سابقه آموزش دارند با 30 تا 35 سال سابقه بازنشسته می‌شوند. این افراد می‌توانند در صورت نیاز منطقه یک سال بیشتر خدمت کنند.

در مدیریت خدمات، مردان و زنان با 25 سال سن می‌توانند بازنشسته شوند و از خدمات بیمه بازنشستگی استفاده کنند. البته که شرایط سنی 60 سال فقط برای آقایان برقرار است.

در سال ۱۴۰1 جانبازان مرد نیز با شرایط سنی متفاوت و در سن ۵۵ سالگی بازنشسته می‌شوند.

سوابق بیمه و اهمیت بازنشستگی ده ساله

به طور حتم شما هم با چگونگی ایجاد سابقه بیمه در زمان بازنشستگی ده ساله یا بیشتر آشنا هستید. می‌دانید که پرداخت به موقع حق بیمه از طرف کارفرما یا به صورت خویش فرما می‌توانند سابقه خدمت را برای شما ایجاد کند.

با پرداخت حق بیمه شما می‌توانید مشمول قانون بازنشستگی سازمان تامین اجتماعی شوید. بازنشستگی ده ساله یکی از خدمات ارزنده صندوق تامین اجتماعی است که برای افراد در نظر گرفته شده تا با دریافت حداقل دستمزد بتوانند دغدغه‌های مالی خود را کاهش دهند.

به طور معمول افرادی که در شرکت‌ها و کارگاه‌های خدماتی کار می‌کنند باید بیمه شوند که این کار توسط کارفرما انجام می‌شود، اما آیا شما به عنوان یک کارگر یا کارمند پرداخت حق بیمه خود را چک می‌کنید یا خیر؟

برای چک کردن سابقه بیمه چند روش وجود دارد تا شما بتوانید از پرداخت حق بیمه و سابقه خود مطمئن شوید. این روش‌ها به شرح زیر است:

 • استفاده از کد #4* که با این کد وارد برنامه تامین اجتماعی شده و می‌توانید از منو آن استفاده کنید.
 • برای استفاده از این کد باید وارد سایت sabeghe.tamin.ir شده و ثبت نام کنید.
 • بهترین راه استفاده از سایت بیمه تامین اجتماعی است که با وارد شدن به آدرس  es.tamin.ir می‌توان سابقه خدمت را دریافت کرد. کافی است، کد ملی و رمز ورود خود را وارد کنید و در بخش بیمه شدگان سابقه خود را مشاهده کنید.
 • برنامه تامین اجتماعی من را هم می‌توانید دانلود کرده و سوابق خود را بررسی کنید.

پس همانطور که مشاهده کردید، راه‌های گوناگونی برای مشاهده سوابق بیمه وجود دارد. توجه کنید برای اینکه بتوانید مستمری دریافت کنید باید حداقل 10 سال سابقه خدمت داشته باشید تا مشمول بازنسشتگی ده ساله شوید.

اما اگر برای مشاهده سوابق بیمه نیازمند اطلاعات بیشتری هستید، می‌توانید به مقاله سوابق بیمه مراجعه کنید.

بازنشستگی پیش از موعد

بازنشستگی پیش از موعد، می‌تواند با سابقه کاری کمتر اتفاق بیافتد، به طور مثال با سابقه 10 سال یا 20 سال خدمت، بازنشسته خواهید شد.

برای این موضوع کافی است که سابقه کاری بین 10 تا 19 سال داشته باشید. نکته مهمی ‌که در بازنشستگی پیش از موعد باید به آن اشاره کرد، این است که شما به ازای سال‌های سابقه خود حقوق بازنشستگی دریافت می‌کنید. یعنی به طور مثال: اگر ۱۷ سال سابقه کاری دارید به اندازه ۱۷روز کاری حقوق دریافت خواهید کرد.

بازنشستگی ده ساله

شرایط ده ساله بازنشسته شدن

سخن آخر

همانطور که توضیح داده شد و با شرایط بازنشستگی ده ساله و سایر شرایط بازنشستگی، آشنا شدید، احراز بازنشستگی به وضعیت، جایگاه و نسبت افراد بستگی دارد. بنابراین افراد از این جهات بررسی می‌شوند و با توجه به میزان سابقه خدمت و سن، مورد بررسی قرار خواهند گرفت. جزئیات مهمی ‌هنگام بازنشستگی وجود دارد که افراد باید از آن‌ها مطلع شوند و این اطلاعات صحیح را فقط کارشناس بیمه می‌تواند در اختیار شما قرار دهد. با مشورت و مشاوره از کارشناس بیمه، دیگر سوالی ذهن شما را درگیر نمی‌کند و با قوانین بیمه و بازنشستگی ده ساله هم آشنا خواهید شد. اگر همچنان در این باره نیازمند اطلاعات بیشتری هستید، می‌توانید سوالات خود را در انتهای همین مطلب بنویسید تا کارشناسان ما، راهنمای شما باشند.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
14 بهمن 1401 / اطلاعات بیمه ای

شورای بیمه چیست و چه وظایفی دارد+ اعضای تشکیل دهنده شورا

وظایف شورای عالی بیمه و ارکان آن را در این مقاله بیمه دات کام بخوانید!

11 بهمن 1401 / اطلاعات بیمه ای

بیمه سربازی را چگونه به سوابق بیمه تامین اجتماعی اضافه کنیم؟

بیمه سربازی چه خدماتی به محافظان کشور می‌دهد؟ پوشش‌ها و مزایای این بیمه‌نامه را در این مقاله مطالعه نمایید.

08 بهمن 1401 / اطلاعات بیمه ای

پرداخت بیمه تامین اجتماعی با موبایل؛ پرداخت حق بیمه در سریع‌ترین زمان

پرداخت بیمه تامین اجتماعی با موبایل یکی از امکاناتی پرداختی سازمان تامین است. برای یادگیری نحوه کار با اپلیکیشن تامین، این مقاله را به دقت بخوانید.

07 بهمن 1401 / اطلاعات بیمه ای

استعلام غیبت سربازی؛ 4 روش برای پیگیری غیبت سربازی

مشمولین نظام وظیفه با استعلام غیبت سربازی می‌توانند از وضعیت خدمت سربازی خود آگاه شوند. شما را به مطالعه‌ی روش‌های پیگیری غیبت سربازان دعوت می‌کنیم.

05 بهمن 1401 / اطلاعات بیمه ای

اشتباهات رایج در خرید بیمه را بشناسید و از آنها دوری کنید!

اشتباه در خرید بیمه نامه یکی از عواملی است که می‌تواند مانع دریافت خسارت از بیمه شود؛ برای آشنایی با اشتباهات رایج در خرید بیمه، این مقاله را از دست ندهید.

02 بهمن 1401 / اطلاعات بیمه ای

سوابق بیمه تامین اجتماعی: روش‌های استعلام سابقه تامین اجتماعی در 1401

راهنمای سریع استعلام و مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی به صورت آنلاین

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
علی سلطانی
30 آبان 1400

اگر کسی مثل بنده که 6 سال ثابقه بیمه داره دیگه نتونه بیمه بپردازه ،اون 6 سال باطل مشه؟

  کارشناس بیمه
  30 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، خیر اصلا بیمه باطل نمیشود.

   مرسده
   01 تیر 1401

   سلام ،خانم 37 ساله با 13 سال سابقه بیمه هستم ،البته از سال 95 بیمه خوداختیاری پرداخت میکنم ، میخوام بدونم الان میتونم دیگه پرداخت نکنم و از بازنشستگی استفاده کنم؟ ممنون میشم پاسخگو باشید 🙏🏾
   و اگه نمیشه تا چند سالگی باید پرداخت کنم و سابقه بیمه ام چند
   سال بشه ؟؟

    کارشناس بیمه
    05 تیر 1401

    سلام دوست عزیز، خیر شرایط بازنشستگی را ندارید ۰۲ باید تا ۵۵ سالگی واریز کنید بعد بازنشسته شوید

     متین
     03 مهر 1401

     سلام من4سال بیمه دارم ودیگه ادامه ندادم الان میتونم بیمه بازنشستگی زیر10سال استفاده کنم؟؟

     نویسنده بیمه
     04 مهر 1401

     سلام متین عزیز
     اگر آقا هستید و سن شما ۶۰ سال باشد میتوانید ۶ سال کسری سابقه خودت را یکجا واریز کنید بعد بازنشسته شوید

     داوری
     15 دی 1401

     خواهر من هم همین مشکل رو دارن. منتها سابقه ایشون خیلی کمتر هست (4 سال و 6 ماه) و چون از کار افتاده شدن و دیگه نتونستن در آموزش و پرورش ادامه بدن، گفتن باید بری مابه التفاوت ده سال رو واریز کنی تا بازنشتسته بشی. اما سنش فقط 40 سال هست. چطور می تونه این کار رو بکنه؟

     کارشناس بیمه
     17 دی 1401

     سلام باید مابه التفاوت واریز کند که از خود کارگزاری باید بپرسید.

  مصطفی
  20 اردیبهشت 1401

  سلام.میخواستم بدونم اگرشخصی باسابقه ده سال به سن ۶۰برسدوبازنشسته شودبه نرخ همان سال جدیدبهش حقوق تعلق میگیره؟مثلااگرده سال روتوساله ۱۴۰۰پرکنه ولی توساله ۱۴۲۰بازنسشته بشه به نرخ سال۱۴۲۰حقوق دریافت میکنه؟

   کارشناس بیمه
   20 اردیبهشت 1401

   سلام دوست عزیز، بله مستمری ۱۴۲۰ به شما تعلق میگیرد.

    مریم
    17 دی 1401

    سلام.درچه صورتی وبا چه روشی با سن کم میشه بازنشسته شد؟
    فرضااگرده سال سابقه بیمه داشته باشم و ۴۰ سال سن
    ایا میتوانم به روشی که شما میشناسیدبازنشسته شوم؟
    ( باچه روشی)؟
    یا حتماباید
    صبرکنم تاسنم به ۵۵سال برسد و بعد اقدام کنم برای
    دریافت مستمری؟

     کارشناس بیمه
     17 دی 1401

     سلام در حالت عادی باید شرایط سنی را داشته باشید؛ مگر اینکه شرایط ازکارافتادگی یا کار در شرایط سخت و غیره را داشته باشید.

   فاطمه منصوری
   23 اردیبهشت 1401

   سلام خدا قوت ….من ۱۲سال سابقه بیمه دارم …سن من ۴۴سال میتوانم درخواست حقوق بازنشستگی کنم ….؟

    کارشناس بیمه
    23 اردیبهشت 1401

    سلام دوست عزیز، خیر. شما هیچ کدام از شرایط را ندارید.

     مریم
     17 دی 1401

     سلام.برای دریافت بیمه باید حتما درخود سن ۵۵ سالگی اقدام کنیم؟یا زودتر هم میشود؟
     یا باید درزمانهایی که بیمه برایمان رد میشود ولو سنمان ۳۰ باشد درخواست بدهیم؟

     کارشناس بیمه
     17 دی 1401

     ببخشید متوجه سوالتان نشدیم بعد از رسیدن به بازه بازنشستگی باید اقدام کنید.

     مریم
     28 دی 1401

     سلام. خدا قوت برای بازنشستگی پیش از موعد ، با ۷ سال سابقه کاری و سن ۳۷ سال ،چه اقداماتی باید انجا

     کارشناس بیمه
     28 دی 1401

     سلام اصلا نمی توان با این سابقه بازنشست شد.

  حسین یعقوبی
  02 خرداد 1401

  سلام خسته نباشید من بیمه مشاغل ازاد دارم بز مبلغ بیمه یه مبلغ بابت فرانشیز میگیرن چرا وفرش با بیمه های دیگه چیه ممنون

   کارشناس بیمه
   03 خرداد 1401

   سلام دوست عزیز، فرانشیز بیمه چیزی است که وجود دارد و از همه میگیرند.

   محمد
   20 مهر 1401

   سلام خدا قوت ایا باسابقه بیمه۲۴سال وسن۵۱میتوانم بازنشسته شوم با تشکر؟

    نویسنده بیمه
    22 مهر 1401

    سلام محمد عزیز
    خیر تعلق نمیگیرد چون شرایط سن و سابقه را برای بازنشستگی ندارید

  ر
  21 خرداد 1401

  باسلام مهندس العان به خاطر جبهه رفتن موقع جنگ مبلغی دولت حقوق به رزمندگان پرداخت میکنند اگر این افراد بازنشسته بشن این حقوق رزمندگی قطع میشه یا پرداخت میشه مثلا العان۳ ملیون به خاطر جبهه رفتن پرداخت میشه ولی هنوز بازنشستگی ندارد موقع بازنشسته بشه این حقوق پرداخت میکنند وحقوق بازنشستگی هم جدا پرداخت میشه

   کارشناس بیمه
   22 خرداد 1401

   سلام دوست عزیز، قطع میشود.

  با نام حوریه زارع
  05 تیر 1401

  سلام من ۱۱ سال بیمه صنایع دستی پرداخت کردم واکنون ۵۰ سال سن دارم چون مریض هستم می توانم بازنشست شوم

   کارشناس بیمه
   05 تیر 1401

   سلام دوست عزیز، باید شرایط خود آن بیمه را بررسی کنید.

  رضآ چگنی
  25 تیر 1401

  درود خسته نباشید
  ایا با بیست سال سابقه و53 سال سن میتوان باز نشست شد

   کارشناس بیمه
   26 تیر 1401

   سلام خیر.

  ق.ف
  07 مرداد 1401

  سلام.ایا با۱۴سال سابقه بیمه و۵۰سال میشه بازنشست شدزانودرددارم وپرستارم

   کارشناس بیمه
   08 مرداد 1401

   سلام خیر.

  رمضان محمودی
  25 مرداد 1401

  سلام بزرگوارن
  بنده ۱۱سال بیمه خدمات درمانی دارم و ۱۴ سال تامین اجتمایی قصد دارم هر دو سابقه را در یک صندوق استفاده کنم بنده را رهنمایی بفرمائید ممنون

   کارشناس بیمه
   27 مرداد 1401

   سلام اگر الان بیمه شما تامین اجتماعی است بروید شعبه ای که بیمه شما را واریز میکنند درخواست انتقال سوابق خودت را از آن صندوق بدهید

    محمدابادی
    21 مهر 1401

    سلام
    من گچکارهستم ۱۱ سال و ۸ ماه حق بیمه کارگران ساختمان پرداخت کردم
    الان ۵۰ سالمه چون مشکل دیسک کمردارم نمیتونم گچکاری کنم
    حالا مسافرکشی میکنم
    بیمه مو میخان قطع کنند
    چجوری میتونم بیمه رو ادامه بدم

     نویسنده بیمه
     22 مهر 1401

     سلام دوست عزیز
     میتوانید بیمه خودت را به صورت اختیاری واریز کنید

  رز
  30 مهر 1401

  سلام ، من ۵۳ سال دارم و ۸ سال سابقه پرداخت بیمه دارم و بخاطراینکه یک پرداختی دی شده بیمه من قطع شده خارج از کشور هستم ، و گفتند باید حضوری دوباره درخواست بیمه زنان خانه دار کنم . آیا میتوانم دوباره این سوا

   کارشناس بیمه
   01 آبان 1401

   سوالتان متاسفانه نصفه آمده است.

محمد
02 آذر 1400

باسلام بنده فرزند شهید هستم ۱۶سال تمام وقت سابقه بیمه تامین اجتماعی دارم ۵۰سال سن دارم چندسالی است که بیمه پرداخت نمیکنم ایا میتوانم بازنشست شوم لطفا راهنمایی فرمایید بااحترام محمداحمدی ۰۹۱۸۳۷۴۵۸۰۴

  کارشناس بیمه
  30 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، خیر نمیتوانید باید حتما ۲۰ سال سابقه بیمه اجباری داشته باشید.

   علی صفایی
   05 بهمن 1401

   سلام،حدود۱۲سال سابقه بیمه دارم و ۴۷ساله هستم،بعلت بیماری قلبی‌عروقی دچار سکته قلبی شدم و با معرفی به کمسیون پزشکی و تشخیص اینکه قلب بنده ۷۵درصد از توان کارآیی خود را از دست داده و ازکارافتادگی کلی بالای۷۰درصد برایم لحاظ شد،یکسال ونیم دارو درمانی هم فقط مانع از پیشرفت شدت بیماریم شد،سوالم این هست با توجه به تاهل و داشتن سه فرزند و میزان و نوع بیماری که قابل بهبود نیست،چه مقدار مستمری حدودا برایم لحاظ خواهد شد؟با توجه به اینکه خانواده شاهد هستم و پدرم نیز ایثارگر بوده،آیا ارائه مدارک تاثیری در چگونگی مستمری یا مساعدتی از طرف سازمان تأمین اجتماعی در این مورد وجود دارد یا ندارد؟

    نویسنده بیمه
    05 بهمن 1401

    سلام علی عزیز
    خیر هیچ مدرکی از قبیل این مواردی که گفتید تاثیری در افزایش مستمری از کارافتادگی شما ندارد و مستمری شما حداقل میباشد

  فاطمه
  13 دی 1401

  سلام همسر من ۷ سال بیمه داره الان ۶۵ سالشه وبخاطر دیابت دیگه نمی‌تواند کار کنه حالا اون میتوان از باز نشستگی استفاده کنه چون راننده بود وچشم راستش آسیب دید دیگه مشکل داره واسه رانندگی

   نویسنده بیمه
   13 دی 1401

   سلام فاطمه عزیز
   میتواند اون ۳ سال سابقه بیمه کسری را یکجا واریز کند و با ۱۰ سال سابقه بیمه بازنشسته شود

سجاد عارفی
02 آذر 1400

سلام خسته نباشید
من 34سالمه13سال سابقه دارم باز نشته میشن اگه میشه چطور محاسبه میشه

  کارشناس بیمه
  15 اسفند 1400

  سلام خیر دوست عزیز. باید شرایطش را داشته باشید که ندارید.

  سعید
  17 اسفند 1400

  سلام بنده با ۱۵ سال سابقه بازنشسته پیش از موعد هستم دو میلیون هم میگیرم با ۴۸ سال سن الان دوسال است گذشته ولی عیدی امسال برام همش یک میلیون واریز شد در حالی که از اقوام با ۱۴ سال سابقه بازنشست شده ولی عیدی کامل گرفت . و یکی هم ۶۱ سن دارد با ۱۸ سال دو سال هم گذشته برا اونم همش یک میلیون و دویست هزار تومن عیدی دادند ممنونم اگه جواب بدین

   کارشناس بیمه
   18 اسفند 1400

   سلام دوست عزیز، با توجه به سابقه ای دارید عیدی به شما تعلق گرفته است و آن آشنا شما یا دروغ گفته و یا سابقه بیشتری از شما داشته است.

   مریم کاشی
   04 خرداد 1401

   سلام چطوري با 15سال و 48سن سال بازنشسته شديد

   هادی
   06 تیر 1401

   سلام سن باز نشستگی افراد معلول تحت پوشش بهزیستی چند سال هست و باید چند سال سابقه بیمه داشته باشند

    کارشناس بیمه
    07 تیر 1401

    سلام دوست عزیز، در این خصوص اطلاعی نداریم.

     محمد
     11 تیر 1401

     سلام پدر بنده ۷۰ ساله هست و ۶ سال سابقه بیمه تامین اجتماعی دارد دارد میخواستم ببینم امکانش هست ۴ سال کسری بیمه ایشان تا ۱۰ سال یکجا پرداخت شود و با ۱۰ سال بازنشست شود؟ اگر امکانش هست برای ۴ سال چه مبلغی باید در سال ۱۴۰۱ پرداخت شود؟
     با تشکر از راهنماییتان

     کارشناس بیمه
     12 تیر 1401

     سلام دوست عزیز، موارد قبلی را نمی توان اضافه کرد.

   حسینی
   29 دی 1401

   با سلام آیا با ۷۰سال سن داشتن یکسال سابقه میشود کسری ده ساله رو ریخت؟

    نویسنده بیمه
    30 دی 1401

    سلام دوست عزیز
    بله میشود واریز کنید

  قهرمان
  19 اسفند 1400

  با سلام من با ۶۰ سال و ۲۵ سال سابقه بیمه خویش فرما از طریق تامین اجتماعی هستم آیا حقوق ماهیانه بنده بصورت کامل پرداخت میشود یا براساس ۲۵ روز؟ ممنون

   کارشناس بیمه
   21 اسفند 1400

   سلام دوست عزیز، حقوق شما کامل و براساس حداقل دستمزد پرداخت میشود

  معصومه
  09 فروردین 1401

  سلام پدرم ۱۰ سالی هست فوت شده و من میخوام حقوق بازنشستگی شو جور کنم برای خودم درماه چقدر حقوق بهم تعلق میگیره ؟ راجب سابقه کار پدرم هیچی نمیدونم متاسفانه

   کارشناس بیمه
   10 فروردین 1401

   سلام دوست عزیز، باید بروید آخرین شعبه ای که بیمه پدرتان واریز شده بوده مراجعه کنید ببینید اصلا سابقه دارد و یا شما اصلا استحقاق دریافت مستمری را دارید چون شرایط سختی دارد.

    حمید
    06 مرداد 1401

    سلام جانباز ده درصد با ۵۸ سال سن و ۱۶ سال سابقه بیمه آیا نیتوانم بازنشسته شوم

     کارشناس بیمه
     12 مرداد 1401

     سلام خیر نمیتواند

    مهرداد- ذ
    14 مهر 1401

    سلام. من ۴۸سال سن و ۲۲سال بیمه اجباری دارم.
    آیا میتونم درخواست بازنشستگی کنم؟
    اگر در سال ۱۴۰۱ با درخواست بازنشستگی من موافقت شود، حقوق من چقدر خواهد بود؟

     کارشناس بیمه
     16 مهر 1401

     سلام اگر آقا باشید خیر با این سن و سابقه شرایط بازنشستگی را ندارید ولی اگر خانم هستید و ۲۲ سال را بیمه اجباری واریز کردید میتوانید بازنشسته شوید

   سارا
   17 فروردین 1401

   سلام من ۴۲ سال سن دارم و سابقه ۱۲ سال بیمه خویش فرما نزدیکترین زمانی که میتونم بازنشسته بشم چند وقته دیگه اس ؟

    کارشناس بیمه
    07 اردیبهشت 1401

    سلام دوست عزیز، اگر خانم باشید تا ۵۵ سالگی و اگر آقا باشید ۶۰ سالگی.

Alikhoodai
02 آذر 1400

سلام من ازسال74شروع بکارکردم الان باید25سال سابقم میشدکلا 16بیمه دارم بیمموکامل. نریختن من الان چکاربایدبکنم راهنمایی میخام ممنونم

  کارشناس بیمه
  15 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، باید به اداره کار و کارگزاری مراجعه و شکایت کنید.

عباس حسین
03 آذر 1400

سلام،، بنده 41 سال دارم،، حدد 17 سال سابقه بیمه،، میتونم خودم را بازنشسته کنم،، ممنون

  کارشناس بیمه
  15 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، شرایط را نوشته ایم. شما ندارید.

   فرهاد
   28 اسفند 1400

   سلام من ۵سال بیمه دارم ودارای معلولیت ازناحیه پاهستم ومعافیت سربازی گرفتم
   چندسالی هست کار نمیکنم کارفرما پدرم بوده بعد فوتش منم نتونستم کارکنم بیکار موندم میخواستم ببینم چطوری میتونم حق بیمه بگیرم

    کارشناس بیمه
    28 اسفند 1400

    سلام دوست عزیز، با توجه به اینکه شما قبل از بیمه شدن معلولیت داشتید لذا این بیماری شما ربطی به تامین اجتماعی ندارد به شما از کارافتادگی نمی دهد.

احمدی
03 آذر 1400

با سلاو عرض ادب
خسته نباشید
آیا می توان با 10 سال سابقه کار و سن 32 سال امکان بازنشستگی برای آقایان هست؟
با تشکر

  کارشناس بیمه
  15 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، شما هیچ کدام از شرایط را ندارید.

حسین
03 آذر 1400

سلام.من خودم کارگاه نجاری دارم و دارم و برای خودمم بیمه رد میکنم.الان 19ساله که پرداخت کردم .سنم 65ساله. سال دیگه 20سال پرداخت حق بیمم تمام میشه .من سال دیگه با چه حقوقی بازنشسته میشم؟ ممنون میشم جواب بدین

  کارشناس بیمه
  24 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، با حداقل دستمزد بازنشست می شوید.

  بشیر
  23 مرداد 1401

  سلام
  ۳۴ساله و حدود ۱۰سابقه پراخت بیمه اختیاری دارم میتونم باز خرید یا باز نشسته
  بشم
  شرایطش چیه

   کارشناس بیمه
   24 مرداد 1401

   سلام بیمه که بازخرید ندارد اما با این شرایط هم نمی توانید بازنشسته شوید.

ابراهیمی
06 آذر 1400

سلام
کف حقوق برای خانم ها با ۲۰ سال سابقه چقدر است؟
با توجه به اینکه بعد از بازنشستگی دیگر از حق اولاد وحق مسکن خبری نیست

  کارشناس بیمه
  20 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، امسال ماهی دو ملیون و هشتصد هزار تومان بوده است.

ناشناس
16 آذر 1400

خانم ها‌با ۵۰ سال سن بازنشسته شوند ثواب دارد

  هوشنگ احمدیان
  24 آذر 1400

  با سلام بنده متولد ۱۳۴۶/۲/۲۷ هستم ۴ سال سابقه بیمه در حدود ۳۰ سال قبل دارم و همچنین دوسال خدمت سربازی شغل بنده درحال حاضر آزاد نماینده بیمه ایران هستم داد کارگاهی هم گرفتم واز طریق انجمن صنفی وشاید بیمه برمبنای درجه بندی حق بیمه متفاوت می باشد میخواستم بدانم
  اگر در حال حاضر خود را بیمه کنم قوانین پرداخت مستمری به چه ترتیبی خواهد بود ؟
  وآیا درجه بندی نمایندگی که ۲ هستم تاثیری در پرداخت میزان مستمری دارد ؟
  معاینات پزشکی به چه ترتیب وای باید صورت گیرد ؟

   کارشناس بیمه
   25 آذر 1400

   با سلام اگر قبل از تاریخ ۸۵/۰۵/۰۷ دارای شرایط ذیل بوده باشید خدمت شما رایگان محاسبه میشود ۱-قبل خدمت سابقه بیمه اجباری (حتی ۱ روز) داشته باشید ۲-خدمت گذرانده شود ۳- بعد از خدمت سابقه بیمه اجباری داشته باشد
   اگر این پیام مشاهده شد از طریق شعبه اقدام انجام گردد.

    زینب مولازاده
    12 مرداد 1401

    باسلام بنده ۱۲ سال بیماریار بودم دربپیمارستان ترک کار کردم ، متولد ۱۳۴۹ ماه‌ دی هستم،چند بیمه مشاغل آزاد شدم الان ازسال ۹۹ دارم پرداخت .چند روز سابقه حقوقسال دیگه باید پرداخت کنم که باز نشسته بشم ،باچند

     کارشناس بیمه
     20 مرداد 1401

     سلام اگر خانم هستید باید تا ۵۵ سالگی واریز کنید اگر آقا هستید باید تا ۶۰ سالگی واریز کنید بعد بازنشسته شوید

   الیاس
   26 شهریور 1401

   سلام من ده سال سابقه بیمه دارم و چهل سال سن دارم میتونم باز نشسته بشم؟؟

    نویسنده بیمه
    26 شهریور 1401

    سلام دوست عزیز
    خیر شرایط بازنشستگی را ندارید

  حمیدرضاسجوقچی
  09 بهمن 1400

  اقایی متولد۱۰-۹-۵۷ کارمند اداری وچهارسال سابق بیمه تامین اجتماعی دارای همسروفرزند فوت کرد قوانین پرداخت چقدرتحللوق میگیردبه ترتیب یایکجا
  ممنونم

   کارشناس بیمه
   09 بهمن 1400

   سلام دوست عزیز چه چیزی میخواهید به شماره تعلق بگیرد؟ بیشتر توضیح دهید ممنون میشویم

  احسان
  11 بهمن 1400

  سلام برای من کلا دوسال ونیم سختی کار تعلق گرفته وچون شرکت از دادن حق سختی کار سر باز زده خودم باید پرداخت کنم در سال۱۴۰۰ ممنون میشم بفرمایید بابت ۲.۵ سال مذکور چقدر باید بپردازم ونحوه محاسبه به چه صورته؟
  در ضمن الان لیمه اختیاری هستم.

   کارشناس بیمه
   12 بهمن 1400

   سلام دوست عزیز، محاسبه آن بستگی به آخرین دستمزد شما دارد و ۴ درصد سخت و زیان اور آن را باید پرداخت کنید.

    قاسمی
    01 بهمن 1401

    بیماران هموفیلی میتونن سابقه بازنشستگی یا ازکارافتادگی بخرن فقط یک سال اختیاری پرداخت شده

     نویسنده بیمه
     02 بهمن 1401

     سلام دوست عزیز
     فقط کسانی که به سن بازنشستگی برسند میتوانند کسری سوابق خودشان را بخرند

  jdjdhdhjjsjs@gmail.com
  28 اردیبهشت 1401

  سلام ۶۰سال کی عمر میکنه که شما میخاین بعد شصد سال مستمری بدین

   کارشناس بیمه
   28 اردیبهشت 1401

   سلام دوست عزیز، خیلی ها

    فرهاد اباذرنژاد
    03 آذر 1401

    سلام خسته نباشید من ۵۲ سن دارم آیا با۲۰سال سابقه میتونم بازنشست بشمص

     کارشناس بیمه
     05 آذر 1401

     سلام در حالت عادی باید به 60 سال برسید.

علیرضا
21 آذر 1400

باسلام.بنده ۵۷ سال سن دارم و ۱۰ سال سابقه بیمه . جانباز ۲۵ درصد هستم میتوانم بازنشسته بشم

  کارشناس بیمه
  26 آذر 1400

  با سلام سن بازنشستگی آقایان ۶۰ سال می باشد و به صورت عادی محاسبه می شود.

   موسوی سید علی
   01 دی 1400

   من نقاش ساختمان هستم و با10و7ماه وباسن 64 در برج 20/ 10/ 99باز نشسته شدم ودر 30اذر1400 حقوق در یافت کردم برای 11ماه و 10روز به من 13330تومان حقوق پرداخت کردند آیا پس این همسان سازی و تفاوت حقوق چی شد

    کارشناس بیمه
    11 اسفند 1400

    سلام دوست عزیز، همسان سازی شامل شما که سابقه کامل ندارید نمیشود. باید منتظر باشید که آیا در سال ۱۴۰۱ جیزی برای شما تصویب میشود یا خیر.

بهزاد قاسمی
27 آذر 1400

آیا طبق قانون یا آیین نامه های سازمان تامین اجتماعی میتوان با سن 65 سال و سابقه کمتر از ده سال بازنشسته شد? لطفا بند آیین نامه و یا ماده قانونی ذکر شود

  کارشناس بیمه
  01 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، تمامی موارد همان چیزی هستند که در مقاله نوشته شده است.

فرشته
28 آذر 1400

باسلام
من متولد ۴۹ هستم دارای ۱۵ سال سابقه بیمه اجباری که بعداز تعطیلی کارم خودم رو بیمه ی زنان خانه دار کردم ۲ سالم سابقه پرداخت دارم که جمعا ۱۷ سال سابقه میشه ایا میتونم خودم رو بازنشسته کنم واینکه چه مبلغ حقوقی ممکنه دریافت کنم درصورت بازنشسته شدن ؟؟

  کارشناس بیمه
  14 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، نه نمی توانید بازنشسته شوید باید حتما ۵۵ سال را داشته باشید.

عربی
28 آذر 1400

سلام
بنده ۴۲سالم ۲۷سال سابقه بیمه دارم آیا من ۳سال دیگه بازنشستگی بهم تعلق میگیرد؟
باسپاس

  کارشناس بیمه
  11 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، نه باید حتما ۵۰ سال سن را داشته باشید.

   ستاره
   30 اردیبهشت 1401

   سلام بابام ۶۵ سالشه و۱۰سال سابقه بیمه داره خودش پرداخت کرده بخوادبازنشسته بشه چقد حقوق میگیرع؟

    کارشناس بیمه
    31 اردیبهشت 1401

    سلام دوست عزیز، اگر در سال ۱۴۰۰ بازنشسته بشود ماهی یک ملیون و دویست هزار تومان میشود و سال ۱۴۰۱ هنوز مشخص نشده است

علی
05 دی 1400

سلام بازنشستگی 35سال بدون شرایط سنی برای گارگرظلم است اگر32سال بشودبهتراست 35سال نبایداجباری باشدبعضی کارهاسخت است کسی که توانایی 35سال کارنداردبا32سال بتواندبازنشست شود باتشکر

  کارشناس بیمه
  23 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، این قانون را خود سازمان تعیین کرده است و بیمه دات کام فقط جهت اطلاع رسانی در مقاله خود به این موضوع پرداخته است.

   اسدی
   23 اردیبهشت 1401

   سلام بنده اسدی هستم وسنم ۵۱ سالمه و۴سال سابقه پرداخت بیمه دارم اکنون میخواهم بیمه ۱۰ ساله بخرم میخواستم بدانم که ایا باید که ۶سال بیمه بخرم وبرای ۶ سال چه مقدار پول باید پرداخت کنم؟ لطفا رانماییم کنید

    کارشناس بیمه
    24 اردیبهشت 1401

    سلام دوست عزیز، با این سن نمی توانید و باید 60 سال داشته باشید.

     فریبا منتظر
     12 شهریور 1401

     باسلام
     همسرم بنده ۵سال در نیروی هوایی خدمت نمودن ۵سال هم خودش بیمهبودن بعدانصراف دادن واکنون دربیمه آزاد داده اکنون در معاملات ملکی مشغول می باشند.آیا می تواند دوباره هزینهی بیمه داده این دو مورد قبل رو به بیمه اضافه کرده وباز نشسته شوددر صورت امکان راهنماییبنده را راهنمایی کنید با سپاس.منتظر🙏🏻

     کارشناس بیمه
     14 شهریور 1401

     سلام اگر الان بیمه فعال تامین اجتماعی دارد میتواند درخواست انتقال سابقه از صندوق نیروهای مسلح به صندوق تامین اجتماعی بدهد ولی باید مابه التفاوت واریز کنید

     فریبا منتظر
     12 شهریور 1401

     باسلام
     همسرم بنده ۵سال در نیروی هوایی خدمت نمودن ۵سال هم خودش بیمهبودن بعدانصراف دادن واکنون دربیمه آزاد داده اکنون در معاملات ملکی مشغول می باشند.آیا می تواند دوباره هزینهی بیمه داده این دو موردمورد قبل رو به بیمه اضافه کرده وباز نشسته شوددر صورت امکان راهنماییبنده را راهنمایی کنیدکنید با سپاس.منتظر🙏🏻

     نویسنده بیمه
     13 شهریور 1401

     سلام فریبای عزیز
     در صورتی که همسر شما بیمه تامین اجتماعی فعال داشته باشد میتواند درخواست انتقال سابقه خودش را به تامین اجتماعی بدهد و مابه التفاوت واریز کند و تمام سوابق ایشان تو تامین اجتماعی متمرکز شود

    علی
    30 مهر 1401

    سلا خسته نباشید بنده متولد ۱۳۴۲ هستم و ۲۱ سال سابقه بیمه دارم الان ۷ ماه مونده بازنشسته بشم آیا. میتونم الان درخواست بدم؟؟؟؟

     کارشناس بیمه
     30 مهر 1401

     سلام باید در زمان رسیدن به آن درخواست دهید.

بازنشستگی خانمها
06 دی 1400

سلام
وقت بخیر
گفتند که هر فرزند یک سال سابقه برای خانم ها در نظر گرفته میشه
من با دو فرزند ، 40 ساله هستم و 18 سال سابقه میتونم بازنشست بشم؟

ممنون از راهنمایی تون

  کارشناس بیمه
  25 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، خیر امکان پذیر نیست.

   رستمی
   01 فروردین 1401

   سلام تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی هستم زن۵۵ساله هستم با پرداخت ده سال بیمه از طرف کمیته چقدر حقوق بازنشستگی شاملم میشود؟

    کارشناس بیمه
    19 فروردین 1401

    سلام دوست عزیز، اگر در سال ۱۴۰۱ بازنشسته بشوید حدودا یک ملیون و هفتصد هزار تومان میشود.

  مهرداد
  11 فروردین 1401

  باسلام من از ساله ۸۷ بیمه تامین اجتماعی شدم و کارفرما داشتم.در سال ۹۳ از ناحیه چشم در حین کار دچار معلولیت شدم و یک چشممو از دست دادم.ولی از بیمه هیچ استفاده یی نکردم الانم دارم همون بیممو ادامه میدم خواستم ببینم الان از کار افتادگی میتونم استفاده کنم

   کارشناس بیمه
   12 فروردین 1401

   سلام مهرداد عزیز اگر سرکار دچار حادثه شدید همان موقع باید گزارش حادثه به تامین اجتماعی ارسال میکردید و در کمیسیون پزشکی شرکت میکردید ولی دیگه الان اگر میخواهی بری کمیسیون پزشکی خیلی دردسر دارد

پدر
09 دی 1400

سلام بازدهی هر انسان 25سال خدمت است . با کارمندان و کارگران بالای 25سال خدمت که نه انگیزه دارند و نه توان ایران در هیچ زمینه ای پیشرفت نمی کند . دولت باید همه را با 25سال بازنشسته و نیروی خلاق و پر انگیزه و جوان وارد سیستم کاری و اداری کشور کند .

  کارشناس بیمه
  23 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، ممنون از پیامتان اما وظیفه ما اطلاع رسانی است.

داوید
09 دی 1400

با سلام من ۲۶سال بیمه بازنشستگی پرداخت کرده ام و ۵۸ سال دارمو الان بیکار هستم چگونه میتوانم تقاضای بازنشستگی بدهم

  کارشناس بیمه
  23 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، اگر کارفرما شما را اخراج کرده و شما را نخواهد میتوانید بروید اداره کار و شکایت کنید

  محمد حاجی رسولیها
  11 اسفند 1400

  با سلام بنده بیست سال سابقه بیمه بطور متوالی درکارهای سخت وزیان آورمشغول بکار میباشمسن بنده 44سال میباشد ایا میتوانم باز نشسته بدون شرط سنی شوم یا شرط سنی وجود دارد با تشکر

   کارشناس بیمه
   12 اسفند 1400

   سلام دوست عزیز، اگر ۲۰ سال متوالی در کارهای سخت و زیان اور سابقه داشته باشید دیگر شرط سنی ندارد.

مهناز بیرامی
13 دی 1400

سلام من17سال سابقه تامین اجتمایی دارم و53سالم است باتوجه به گودی کمر ودیسک کمر پای چپم عمل شده وزانوی پای راستم درحال پارگی مینیسینک است ورگهای مغزم منقبض شده که شغلم مربی کودک وراننده اینترنتی بودم باتوجه به بیماریم دکتر من رااز کارافتاده اعلام کرده وگفته شما باید مدارا کنی واستراحت مطلق لطفا مراراهنمایی کنید کمیسیون پزشکی به نامه های دکترم توجه نکرده ایا میتوانم بهخاطر بیماریهایم با 17سال سابقه و53 سالگی بازنشسته پیش از موعد شوم سپاس از راهنمایی شما

  کارشناس بیمه
  15 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، این را باید پزشکان متخصص کمیسیون پزشکی شما را معاینه کنند و بگویند که شما از کار افتاده هستید یا خیر ۰۲ با این سابقه و سن نمی توانید بازنشسته شوید

h.f
14 دی 1400

با سلام و احترام
اینجانبه با 61 سال سن، کارمند بخش دولتی با 20 سال سابقه در حکم بصورت رسمی و 6 سال هم با پرداخت بیمه بصورت شرکتی هستم. آیا با 30 روز حقوق می توانم بازنشسته شوم؟ لطفاٌ راهنمایی فرمائید.
با سپاس فراوان
h.f

  کارشناس بیمه
  15 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، شما هر چقدر سابقه دارید همان مدت هم به شما میدهند و سابقه شما را بیشتر نمیکنند.

پرویز هرمز یان
14 دی 1400

با سلام. آیا امکان خرید سابقه جهت مدت بیمه تامین اجتماعی وجود دارد. فردی 45 سال سن دارد و می خواهد بیمه شود طبیعتاً تا سن بازنشستگی که 60 سال می باشد فقط 15 سال می تواند حق بیمه پرداخت نماید. حقوق بازنشستگی وی نیز بر مبنای 15 سال پرداختی محاسبه می شود. حال اگر فرد بخواهد 20 سال پرداختی داشته و از مزایای بازنشستگی آن استفاده کند، می‌تواند 5سال کسری را پرداخت نماید؟

  کارشناس بیمه
  15 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، پاسخ سوال اول و سومتان خیر است؛ اما در سوال دوم، امکان پذیر است.

حافظی
18 دی 1400

با سلام ، بنده خانمی ۵۰ ساله و خانه دار هستم و ده سال سابقه پرداخت بیمه تامین اجتماعی دارم . خواستم بدونم برای گرفتن بازنشستگی کامل ، آیا میشه کسری سالهای بیمه م رو پر کنم ؟ و این مبلغ چه جوری محاسبه میشه ؟

  کارشناس بیمه
  13 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، شما باید حتما باید ۵۵ سال سن داشته باشید که بازنشسته شوید و نمی توانید کسری سابقه خودت را بخرید. اگر میخواهید حقوق کامل بگیرید باید تا سن ۶۰ سالگی به مدت ۲۰ سال واریز کنید.

  محمد حیدری
  21 اردیبهشت 1401

  سلام
  پدر بنده ۷۲ سالش ۴ سال بیمه داره
  چقدر باید پرداخت کنیم تا بازنشسته بشه

   کارشناس بیمه
   15 خرداد 1401

   سلام دوست عزیز، باید ۶ سال سابقه را خریداری کنید که سابقه اش تو مجموع ۱۰ سال شود که بتواند بازنشسته شود

1396jmmeh.maleki@gmail.com
21 دی 1400

سلام ۴۷سن دارم ۱۹سال بیمه اجباری ومشاغل سخت دریا دارم میتوانم بازنشسته شوم
باتشکر

  کارشناس بیمه
  12 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، خیر باید حتما ۲۰ سال متوالی در کارهای سخت و زیان اور داشته باشید تا بتوانید بازنشسته شوید.

شریفی_م
22 دی 1400

سلام من خانم ومتولد سال 51 هستم وحدود 9 سال بیمه دارم واکنون در حال کار هستم و49 سال دارم میخواستم ببینم اگر فقط یک سال دیگه کار کنم چه میشود؟باید 5 سال صبر کنم و55 سالگی به من باز نشستگی میدهند؟آیا الان که در حال کارم باید به اجبار تا 5 سال دیگه کار کنم (شرایط کاربیشتر از ده سال رو ندارم)تابه من بیمه تعلق بگیرد ؟الان چهار ودویست میگیرم بعدا یک سوم این رو با ده سال سابقه میگیرم؟عیدی چقدر میگیرم؟مزایای دیگرم در بازنشستگی با وه سال سابقه چه چیزهایی است؟

  کارشناس بیمه
  12 بهمن 1400

  سلام دوست عزیزف شما باید حتما ۱۰ سال سابقه و ۵۵ سال سن داشته باشید و ده روز حقوق دریافت میکنید و سایر مزایا هم منل عیدی هم ده روز میگیرید.

  نعمتی
  17 بهمن 1400

  سلام وقت بخیر.بنده ۴۸ سال سن دارم و ۳ سال بیمه دارم
  الان آموزش وپرورش به عنوان قرارداد بعد ازسالها بصورت بپیمانی

  استخدام میکند . من اگرتا ۶۰سالگی کار کنم ۱۲ سال سابقه

  بیمه دارم .شرایط بازنشستگی من چگونه خواهد بود
  ممنونم

   کارشناس بیمه
   18 بهمن 1400

   سلام دوست عزیز، بله میتوانید بازنشسته شوید.

نیلوفر
25 دی 1400

سلام خسته نباشین با توجه به اینکه من 40سال دارم امکانش هست از بازنشستگی 10ساله استفاده کنم؟ممنون میشم راهنماییم کنین

  کارشناس بیمه
  11 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، خیر سن شما باید به 60 سال برسد.

سعید
28 دی 1400

باسلام.پدرم ۶۴ سال سن دارد.۹ سال سابقه بیمه دارد ولی حدودا هشت سال پیش اخرین لیست بیمه براش رد شده.اللن تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی هستش .ایا میشه یک سال بیمه براش بخریم و انوقت با ده سال بازنشست بشه.با توجه به تاخیرها.ممنون

  کارشناس بیمه
  06 بهمن 1400

  سلام بله مقدوراست

۱۲۳۴۵
02 بهمن 1400

سلام وقتتون بخیر من حدود ده سال وپنج ماه بیمه تامین اجتماعی هستم که از طرف کمیته امداد ریخته شده درحال حاضر بدلیل مشکلاتی دارم میتونم خودم بازنشست کنم با چقدر حقوق ۴۶ سال سن دارم

  کارشناس بیمه
  10 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، با توجه به شرایط فعلی که توضیح دادید، امکان بازنشسته شدن برای شما وجود ندارد.

رضا
05 بهمن 1400

سلام با۱۰سال سابقه بیمه دقیقا دریافتی چه میزان به تومان است؟

  کارشناس بیمه
  05 بهمن 1400

  مستمری ماهانه یک ملیون و دویست هزار تومان میشود

علی
05 بهمن 1400

سلام
آیا با سابقه ی۱۰ سال بازنشستگی مشمول پایه ی حقوق بازنشستگی می شویم ؟

  کارشناس بیمه
  05 بهمن 1400

  سلام در صورتی شما آقا یعنی مرد باشید با ۱۰ سال سابقه و ۶۰ سال سن میتوانی با مستمری ۱۲۰۰ هزار تومان در ماه بازنشسته شوید

حسن
08 بهمن 1400

من دارای ۲۴ سال سابقه هستم و با سختی کار ۳۱ سال سابقه دارم و ۴۹ سالمه آیا میتونم درخواست بازنشستگی کنم

  کارشناس بیمه
  09 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، خیر نمی توانید.

حسن کیانی
08 بهمن 1400

با سلام ده سال بیمه دارم و60سال سن میخاستم بدونم میشه 5سال بیمه یکجا بخرم تا سابقه بیمه 15سال داشته باشم

  کارشناس بیمه
  09 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، خیر نمی توانید.

ناشناس
09 بهمن 1400

با سلام بنده ارایشگر هستم باسن چهل وپنچ ساله ومتاسفانه سال نودو هفت به بیماری سرطان سبنه مبتلا شدم پس از شیمی درمانی وپرتو بیماریم تاحدی کنترل شده ولی متاسفانه تا ده سال برای جلوگیری از بیماری دارو مصرف میکنم که هزینه ی داروهام خیلی کمر شکنه واز طرفی به علت اینکه ده تا از غدد لنفاویم را برداشتن کار کردن در ارایشگاه برایم سنگینه واز طرفی علاوه بر هزینه ی دارو که باداشتن دفتر چه ازاد تهیه میکنم ..هر ماه هم شصد هزار حق بیمه پرداخت میکنم ..ایا من میتونم بازنشسته بشم .واگه بازنشستگی صورت بگیر با چه مبلغی هست..ممنون میشم پاسخ بدید

  کارشناس بیمه
  09 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز. باید بروید درخواست از کارافتادگی بدید ببیند اصلا شرایط شرکت در کمیسیون را دارید یا خیر.

Avin
14 بهمن 1400

سلام پدر من ۵۹ سال داردو با دو سال خدمت سربازی الان ۱۴ سال سابقه بیمه دارد و جانباز ۵ درصد هست امکان دارد تا ۶۵ سالگی بتواتد حق بیمه واریز کند تا با سابقه ۲۰ سال بازنشسته شود؟

  کارشناس بیمه
  15 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، بله میتواند واریز کند مشکلی ندارد.

امیرعلی
16 بهمن 1400

باسلام
ببخشید سوال قبلی ام اشتباه نوشتم بابام ۱۵ سال و ۸ ماه سابقه بیمه با ۶۰ سال سن آیا میتواند برای بازنشستگی اقدام و درصورتی بلی ؟آیا حقوق کامل ماه بهش پرداخت می شود

  کارشناس بیمه
  17 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، بله می توانند بازنشسته شوند اما حقوق کامل را دریافت نخواهند کرد.

   ق.ف
   09 مرداد 1401

   باسلام.ایا با ۱۴سال ۵۰سال میشه بازنشست شد؟

    کارشناس بیمه
    10 مرداد 1401

    سلام خیر.

آراستگی
17 بهمن 1400

سلام پدر من متولد ۱۳۴۱ میباشد
۱۷فروردین۱۴۰۱ باز نشسته میشود با ۱۸ سال و ۵ ماه دارد باید ما باقی سابقه رو نقدی پرداخت کنیم تا ۲چ سال شود ?
پدرم باید از اسفند ۱۴۰۰ اقدام کند برای باز نشستگی?
پدرم پای چپش مشکل حرکتی داره ولی از کار افتادگی بهش ندادن و کارگر ساختمان بوده ۶ سال قادر به کارکردن نبوده و این ۶ سال و ما حق بیمه رو دستی خودمون پرداخت میکردیم ?
الان با این شرایط بهتره مبلغ کسری و پرداخت کنیم ?

  کارشناس بیمه
  18 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، خیر نمی توانید کسری سابقه اش را تا بیست سال بخرید. باید با همان ۱۸ سال بازنشسته شود یا تا بیست سال ادامه بدهد.

کاظم
17 بهمن 1400

با سلام . پدر بنده زیر 10 سال سایقه بیمه ای دارد و 68 سال سن داردآیا می تواند حقوق بازنشتگی بگیرد

  کارشناس بیمه
  18 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، باید تا ده سال کسری سابقه خودش را خریداری کند تا بعد بازنشسته شود.

کاظم
17 بهمن 1400

با سلام بنده یک سال کامل دوران سربازی را در مناطق مرزی جنوب خدمت کرده ام در سال 78 آیا سایقه آن به صورت سخت و زیان آور محسوب میگردد؟

محمدرضا
18 بهمن 1400

سلام وخسته نباشیدو ۱۶سال سابقه بیمه دارم و دوسال خدمت سربازی بیمه پرداخت کنم برای۱چ۸۱سال سابقه بازنشسته می شوم یانه ومن هنوز توی کارگاه مشغول کارم من ۴۳ سال دارم

  کارشناس بیمه
  18 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، شما باید حتما بیست سال متوالی بدون احتساب سربازی در کارهای سخت و زیان اور مشغول بکار باشید تا بتوانید بازنشسته شوید.

بهمنی
18 بهمن 1400

سلام من 55 سال سن وحدود 8 سال و نیم سابقه پرداخت بیمه دارم اگه بقیه رو تا 10 سال پرداخت کنم چقدر مستمری میگیرم

  کارشناس بیمه
  20 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، اگر امسال بازنشسته شوید مبلغ یک ملیون و دویست هزار تومان میشود.

ح.حسینی
18 بهمن 1400

خانمی ۴۷ساله هستم با ۲۱سال سابقه تامین اجتماعی ایا میتونم خودم رو بازنشسته کنم.

  کارشناس بیمه
  19 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، بستگی دارد که جه نوع بیمه ای واریز میکنید. اگر بیمه آزاد باشد خیر نمیتوانید.

   ح.حسینی
   22 بهمن 1400

   بیمه از طرف محل کارم برام رد شده

داريوش
18 بهمن 1400

عرض سلام و ادب
خواستم از حضورتون بپرسم كه من ٧سال سابقه بيمه رانندگان برون شهري دارم و حدود ٢سال هم سابقه بيمه خويش فرما آيا با احتساب ٢سال خدمت سربازي ميتونم با ١١سال سابقه بازنشست بشم و بايد چجوري و از كجا اقدام كنم با تشكر از شما

  کارشناس بیمه
  19 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، اگر 60 سال سن دارید، می توانید بازنشست شوید؛ در غیر این صورت خیر.

  ح.حسینی
  22 بهمن 1400

  بیمه از طرف محل کارم برام رد شده.بیمه اجباری.

   کارشناس بیمه
   23 بهمن 1400

   سلام دوست عزیز، اگر بیمه آزاد باشد باید تا ۵۵ سالگی واریز کنید ولی اگر بیمه اجباری واریز کرده باشید میتوانید بازنشسته شوید

    ح.حسینی
    23 بهمن 1400

    باچندروزحقوق

     کارشناس بیمه
     24 بهمن 1400

     چه نوع بیمه ای واریز می کنید؟

  نقره
  02 فروردین 1401

  مردی هستم با ۵۳ سال سن ودارای ۱۳ ماه سابقه کار شرکتی و ۱۲ ماه هم سابقه بیمه بیکاری که جمعا میشود ۲۵ ماه سابقه برای بازنشستگی با ۱۰ سال سابقه میتوانم سابقه خدمت خود را بخرم و مابقی ان را به صورت خویش فرمایی پرداخت کنم و با ۱۰ سا بازنشسته شوم

   کارشناس بیمه
   20 اردیبهشت 1401

   سلام دوست عزیز، خیر نمیتوانید.

غول برره
18 بهمن 1400

درود بر شما، پدرم بالای شصت سال سن داره
تا سال ۹۲ هفت سال و خورده سابقه پرداخت بیمه داره، من قصد دارم این دوسال و نیمش رو پرداخت کنم و بتونه مستمری بگیره، منتها سوالی که دارم اینه که سال ۹۲ آخرین حقوقش ۴۰۰ تومن بوده،، با توجه به اینکه تامین اجتماعی از من ۹میلیون و نیم به ازای هر سال دریافت میکنه، میزان حقوقی که بهش تعلق میگیره چقدر هست؟

  کارشناس بیمه
  19 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، ماهیانه یک ملیون دویست هزار تومان میشود.

  ح.حسینی
  26 بهمن 1400

  ۲۱سال سابقه بیمه اجباری تامین اجتماعی دارم با ۴۷سال‌سن
  میخوام خودم رو بازنشست کنم ایا می تونم با سی روز حقوق بازنشست بشم
  یا باید تا ۵۰ سالگی صبر کنم.اگر الان بازنشست بشم چند روز حقوق می تون بگیرم

   کارشناس بیمه
   27 بهمن 1400

   سلام دوست عزیز، شما باید شرایطش را داشته باشید که بازنشستگی بگیرید.

بنده خدا
18 بهمن 1400

با سلام بنده مرد53 سال سن دارم و غریب 12 سال حقالتدریس در دانشگاه ازاد اسلامی و دانشکده دولتی بوده ام و متاسفانه تنها چهار ماه حق بیمه برایم رد شده است البته دو سال خدمتم در مناطق جنوب در جزیره خارکو بوده است .واکنون بخاطر کرونا بیکار شده ام میخواهمبدانم ایا راهی هست تا بتوانم از بیمه تامین اجتماعی استفاده کنم ؟لطفا مرا راهنمایی کنید البته بنده متاهل و دارای فرزند هستم .سپاس فراوان

  کارشناس بیمه
  19 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، با توجه به سنتان نمی توانید بیمه آزاد شوید.

   ولی صوفی. کدملی. 3731381648
   22 بهمن 1400

   باسلام. بنده 53 سال سن دارم و17سال بیمه تامین اجتماعی سخت وزیان آور دارم به اضافه 2سال سربازی که پولش رو به بیمه پرداخت نموده ام یعنی بجز سربازیم مجمع بیمه بنده میشه 25/5 سال آیا میتوانم باحقوق 27/5سال یعنی 27/5روز در ماه بازنشسته شوم یاخیر؟
   ممنون میشم پاسخ بدهید

    کارشناس بیمه
    23 بهمن 1400

    سلام دوست عزیز، شما هرچند سال سابقه داشته باشید، جز سابقه مفید برای بازنشستگی محسوب میکنند.

چ
20 بهمن 1400

درود بر شما، پدر و مادرم تحت تکفل من با بیمه نیروهای مسلح هستن
پدر بنده سابقه پرداخت نه سال تامین اجتماعی داره و یکسالش رو میخوام بخرم تا ده ساله بشه و دفترچه تامین اجتماعی و همچنین خورده حقوقی بتونه بگیره.
البته باید همچنین عرض کنم که من در شرف ازدواج هم هستم
سوال بنده این هست که با توجه به متاهل شدن من آیا اینکار امکان پذیره و میتونن پدر و مادر هم زمان دو دفترچه رو داشته باشن؟
با سپاس از شما کارشناسان عزیز و محترم

  کارشناس بیمه
  23 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، با توجه به توضیحاتتان امکان پذیر نیست.

اسم بنده اکبرکاظمی میباشد
22 بهمن 1400

باسلام بنده ازسال64مشغول بکاربابیمه شدم65سربازی رفتم و29ماه خدمت کردم امدم دوباره همانجامشغول بکارشدم تاسال76امانه سابقه درج شده برام فقط پرونده پیداشد که حدود4یا6سال میگن بیمه داری هنوزهم نیامده توکامپیوتر وبیمه جدیدا باشماره جدیدی شده حال گفتنداعتراض کن دربیمه چطوراعتراض وپیگیری کنم درمحل هم هستندکسانی که مارامیشناسندازبچگی مشغول بکاربودیم وهمیشه لیست ردشده وچون بی سوادبودنندپول بیمه راپرداخت کردنند امابیمه شده امتیازی نداردما3برادرهستیم که پدرمان وشریکش که فوت شدن ماراگرفتارکردنندحال هر3به سن بازنشستگی ردکردیم اماسابقه موجودنیست چیزیم دردست نداریم فقط اسم مان باکارگاه که جمع شده همان سال76موجودشده وبیمه هم حق بیمه راازدارندگان کارگاه دریافت کرده ممنونم درضمن4ماه15روزم جبهه بعنوان بسیجی

  کارشناس بیمه
  23 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، اگر بیمه از طرف کارفرما برای شما واریز نشده باید بروید اداره کار از کارفرما شکایت کنید.

  محمدمرجان
  28 بهمن 1400

  با سلام،تراشکارخدمات موتوری هستم،۲۵سال سابقه بیمه دارم،تمام این سالها بیمه تراشکاری ردکردم.ایاسختی کار شامل من میشود.۵۳سال سن دارم.شغل ازاد. متشکرم،راهنمای کنید لطفا،.

ولی صوفی. کدملی. 3731381648
22 بهمن 1400

باسلام بنده 17سال تمام بیمه دارم وسختی کار شاملم میشود. وحال 53سال دارم آیا میتوانم با 25/5روز درماه حقوق دریافت کنم

  کارشناس بیمه
  24 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، خیر شاملتان نمی شود.

ولی صوفی. کدملی. 3731381648
22 بهمن 1400

باسلام بنده 17سال تمام بیمه دارم وسختی کار شاملم میشود. وحال 53سال دارم آیا میتوانم با 25/5روز درماه حقوق بازنشستگی دریافت کنم

  کارشناس بیمه
  23 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، با توجه به نداشتن شرایط نمی توانید استفاده کنید.

بهمنی
23 بهمن 1400

سلام من 5 فروردین 55 ساله و میتوانم تقاضای بازنشستگی کنم با ده سال سابقه میخواستم ببینم از چه موقع باید اقدام کنم اسفند ماه یا فروردین و اینکه این فرایند چقدر طول میکشه

  کارشناس بیمه
  24 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، زمانی که ۵۵ سال شما تمام میشود یعنی ۶ فروردین.

فیروزه
23 بهمن 1400

سلام کسی که بجای حق بیمه 477 هزار تومان با نرخ 18 درصد 955هزار تومان یعنی دوبرابر پرداخت کنه با ده سال سابقه بیمه زنان خانه دار چقدر مستمری دریافت میکند

  کارشناس بیمه
  24 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، چون هر دو منل هم ۱۰ سال سابقه دارند منل هم حقوق میگیرند

مهر
25 بهمن 1400

سلام بنده ۴۰ سال دارم با ۱۲ سال بیمه،تا اخر ۴۰۰ میتوانم سرکار بروم،ایا میتوانم با این ۱۲ سال بازنشستگی پیش از موعد بگیرم با حقوق ۱۲ روز کارکرد؟؟؟؟

  کارشناس بیمه
  25 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، خیر شامل حال شما نمی شود.

مینا
26 بهمن 1400

سلام خداخیرتون بده چقد خوشحال شدم که اینجا جواب سوال میدین. من خانمی شاغل ۳۸ ساله هستم با۲فرزند.
۱۲سال سابقه بیمه دارم. میتونم درخواست بازنشستگی با ۱۰ روز حقوق بدم؟
پایه حقوقم ۵ میلیونه چقد بم تعلق می گیره. متشکر

  کارشناس بیمه
  27 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، در شرایط بازنشستگی ده ساله کامل موارد نوشته شده است. با توجه به آن ها شما شرایطش را ندارید.

کریمی
27 بهمن 1400

سلام. ممنون از پاسخگویی شما. همسرم با 56 سال سن امروز حکم بازنشستگی خودرا برای ده سال بیمه دریافت کرد. ( 8/5 سال سابقه داشتن و 16000000 تومان نقد پرداخت کردیم تا شد ده سال) برای دیگران توضیح داده اید حداقل مبلغ دریافتی مستمری 1200000 تومان میشود. ولی در حکم بازنشستگی ایشان 880000 تومان دریافتی ماهیانه زده شده.. پیگیری هم کردم میگن سیستم حساب کرده است. لطفا راهنمایی بفرمایید.

  کارشناس بیمه
  29 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، نه حتما با ده سال سابقه باید ۱۲۰۰ هزار تومان بگیرد. صبر کنید ببینید چقدر برای شما واریز میشود اگر کمتر از ۱۲۰۰ واریز شود پیگیری کنید.

  مهری حیدری
  30 بهمن 1400

  با سلام و احترام
  با توجه به اینکه همسر شما 8.5 سال سابقه کار داشته و یکسال و نیم را واریز کردید که سابقه بیمه به 10 سال برسد و بتوانند حقوق بازنشسگی بگیرند احتمالا محاسبات درست است زیرا همسر شما 10 سال سابقه بیمه و 8.5 سال سابقه کار دارند پس می توانند از حقوق بازنشستگی با توجه به سن و سابقه بیمه استفاده کنند ولی نه به میزان فردی که 10 سال سابقه کار و 10 سال سابقه بیمه دارد.

محمد امین
30 بهمن 1400

با سلام اینجانب متولد 1362 هستم با( 21 سال سابقه بیمه) به دلیل معلولیت پسر 7 ساله ام می تونم اقدام به بازنشستگی قبل از موعد کنم ممنون میشم راهنمایم کنید.

  کارشناس بیمه
  01 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، خیر امکان پذیر نیست.

  سیاوش
  02 فروردین 1401

  سلام
  پدرم ۵۸ سال سن و ۱۰ سال سابقه بیمه و کار دارد.
  الان هم در حال کار هستش که بیمه براش رد میشه، آیا می‌تونه کارفرمایش
  اخراج یا عدم نیاز بزنه و دو سال آخر رو از بیمه بیکاری استفاده کنه و با ۱۲سال
  بیمه بازنشسته میشه؟؟؟
  و اینکه با توجه به این شرایط چیکار کنه که براش بهتر باشه.
  ممنون🙏

   کارشناس بیمه
   03 فروردین 1401

   سلام دوست عزیز
   اگر کارفرما او را احتیاج نداشته باشد و اخراج کند بله میتواند از بیمه بیکاری استفاده کند بعد بازنشسته شود البته برقراری بیمه بیکاری باید در کمیته اداره کار بررسی شود

علی
30 بهمن 1400

با سلام. پدر بنده 60 سال سن و 18سال و 8 ماه سابقه بیمه دارند. آیا با تکمیل شدن سابقه بیمه تا 20 سال ، حقوق کامل بازنشستگی را دریافت میکنند یا حقوق 20 روز؟ ممنون

  کارشناس بیمه
  01 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، اگر با بیست سال سابقه بازنشسته شود، حداقل دستمزد را بعنوان مستمری دریافتی میکند ولی با ۱۸ سال سابقه ۱۸ روز حقوق دریافت میکند.

مهری حیدری
30 بهمن 1400

با سلام
خانمی هستم با 51 سال سن و 20 سال سابقه تامین اجتماعی بصورت : 8 سال اجباری ، یک سال بیمه بیماری، یک سال بدون بیمه، 6 سال بیمه خویش فرما و 5 سال آخر مجددا بیمه اجباری دارم. آیا می توانم با 20 سال سابقه بیمه ناپیوسته که 6 سال میانی آن نیز خویش فرما بوده با 51 سال سن درخواست بازنشستگی بدهم؟

  کارشناس بیمه
  01 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، اگر آخرین سابقه شما بیمه اجباری باشد، میتوانید بازنشسته شوید.

آرمان
30 بهمن 1400

سلام وقت بخیر بنده آقا هستم ۵۹ سال سن دارم و۲۲ سال سابقه پرداخت بیمه اختیاری آیا میتوانم بعد از یک سال در ۶۰ سالگی بازنشسته بشم با حقوق ۳۰روز کاری یا باید ادامه بدم ودوره سربازی را بخرم تا با ۳۰ روز حقوق بیمه بشم؟ممنونم

  کارشناس بیمه
  01 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، شما یک سال دیگر با ۶۰ سال بازنشسته میشوید ولی با حداقل دستمزد نه ۳۰ روز حقوق چون شما که ۳۰ سال سابقه که ندارید.

   آرمان
   02 اسفند 1400

   سلام ممنونم
   پس بااین حساب من یک سال آینده را واریزی نداشته باشم هم به حداقل حقوق بازنشست میشم در ضمن دو سال خدمت را خریدم البته قسط بندی شده دو قسط واریز کردم ،بنظر شما الان دیگه ادامه ندم قسط راچو
   ن فکر میکردم اگه یک سال واریز کنم تا ۶۰ سالگی دو سال هم خدمت اضافه بشه بر مبنای ۲۴ روز حقوق میگیرم ممنون اگه لطف کنید و راهنمایی کنید

    کارشناس بیمه
    06 اسفند 1400

    سلام دوست عزیز، شما قسط سربازی را بدهید و هر چند سال بیمه داشته باشید همان مقدا ر حقوق میگیرید ولی اگر دستمزد دو سال آخر شما حداقل دستمزد باشد بین ۲۰ سال سابقه با ۲۴ سال فرقی نمیکند

مهدی
02 اسفند 1400

سلام
بنده متولد۱۳۶۰ هستم ۲۰سال بیمه دارم ۶سال سختی کار دارم درجمع ۲۶سال
من معلول از ناحیه دست چپ هستم
آیا میشود با این شرایط من بازنشسته بشوم
متشکرم

  کارشناس بیمه
  06 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، خیر امکان پذیر نیست.

آقای کاظم پور
02 اسفند 1400

سلام من ۵۱ سالم هستش ۲۸سال سابقه با۲سال بیمه بیکاری دارم میتوانم بازنشست بشوم و ضمنا حقوقم با چند روز حساب میشه؟؟

  کارشناس بیمه
  03 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، اگر تو مجموع یعنی با بیمه بیکاری ۳۰ سال سابقه دارید، بله میتوانید با حداقل دستمزد بازنشسته شوید.

نورعلی نوروزی
03 اسفند 1400

سلام من حدودا 13 سال سابقه بیمه تامین اجتماعی دارم و حال چونکه دارای بیماری هستم که توانایی کارکردن ندارم و56 سال سن دارم میشه بازنشسته بشم

  کارشناس بیمه
  04 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، خیر باید ۶۰ سال سن داشته باشید.

زارعی هستم
04 اسفند 1400

سلام آیا با دوازده سال سابقه در صورت بازنشستگی دوازده روز مستمری پرداخت میشود یا ده روز؟

  کارشناس بیمه
  06 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، دوازده روز پرداخت میشود.

Afshari
05 اسفند 1400

سلام من ۳۶ ساله هستم باسابقه کاری ۵سال بیمه ام را قطع نمودم کی دوباره بیمه ام را شروع کنم با۱۰سال باز نشسته بشوم

  کارشناس بیمه
  06 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، اگر میخواهید با ده سال و ۶۰ سال سن بازنشسته شوید، موقعی که سن شما شد ۵۵ سال اقدام کنید.

جم
06 اسفند 1400

سلام وقتتون به خیر
من معلم (نیروی آزاد )هستم .۵۹ساله ..۱۸سال سابقه بیمه دارم ..همسرم از کارافتاده و چندسالی است که تحت تکفل من است .
بااین شرایط میتوانم تقاضای بازنشستگی،کنم ؟میزان حقوق چقدر است؟اگر با ۲۰سال سابقه بازنشسته شوم حقوق کامل میگیرم؟ چطور میتوانم از حقوق کامل استفاده کنم؟

  کارشناس بیمه
  06 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، خیر باید حتما ۶۰ سال سن داشته باشید و با ۲۰ سال سابقه و ۶۰ سال سن حداقل دستمزد را میگیرید.

   M kh
   31 اردیبهشت 1401

   سلام شوهر من ۲۲ ماه مقطع از ۷۱ تا ۸۶ سابقه بیمه دارد والان ۷۲ سالشه وتحت پوشش کمیته امکان خرید بیمه براش هست که ۱۰ سال سابقه بشه براش وحقوق دریافتی برای ۱۴۰۱ چقدر میشه با تشکر از وقتتون

    کارشناس بیمه
    01 خرداد 1401

    سلام دوست عزیز، اگر تو سال ۱۴۰۰ بازنشسته بشود ماهی یک ملیون و دویست هزار تومان میشود ولی سال ۱۴۰۱ هنوز دقیق مشخص نیست

فری
06 اسفند 1400

سلام.خسته نباشید.من کارمن هستم و حدود ۱۹ سال سابقه بیمه دارم که نصفش قراردادی بودم و نصفش رو پیمانی.میتونم درخواست بازنشستگی پیش از موعد با ۱۹ روز حقوق بدم؟

  کارشناس بیمه
  07 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، بستگی به سن شما دارد و اینکه آیا خانم هستید و یا آقا؟

آ. ط
07 اسفند 1400

سلام من زن خانه دار 48 ساله هستم و 20 سال سابقه بیمه دارم که 3 سال آن اختیاری و 2 سال هم مشاغل آزاد پرداخت می کنم. امکان بازنشستگی دارم با این سابقه و بیمه مشاغل آزاد ؟
ممنون از راهنمایی

  کارشناس بیمه
  07 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، خیر امکان پذیر نیست.

احسان
07 اسفند 1400

سلام پدرمن تا چهارماه دیگه ۶۰ساله میشه با پرداخت بیمه ده ساله که همزمان با شصت سالش ده سال پر داختی هم تکمیل میشود الان توی یک شرکت کار می کرده که پروژه تعطیل شده ایا ازبیمه بیکاری استفاده کند تاثیری روی حقوق بازنشستگیش نداره ممنون از راهنمایتون

  کارشناس بیمه
  07 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، اگر از بیمه بیکاری استفاده کند جز سابقه وی محسوب میشود بعد که سن پدر شما ۶۰ سال شد، تامین اجتماعی او را بازنشسته میکند.

محمد
07 اسفند 1400

سلام وقت بخیر
بنده 40 سال سن دارم و 20سال سابقه بیمه کارگری.
میخواهم خودم را با 20سال سابقه بازنشست کنم آیا امکان دارد یا خیر؟
قصد مهاجرت دارم. و نمیخواهم 20 سال سابقه تامین اجتماعی ام سوخت بشود
آیا امکان بازنشستگی دارم؟؟
ممنون میشم اگر بنده را راهنمایی کنید

  کارشناس بیمه
  08 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، خیر شما نمی توانید با این شرایط بازنشسته شوید ولی میتوانید خودتان را بیمه اختیاری کنید تا به شرایط بازنشستگی برسید.

حسین
07 اسفند 1400

سلام
عیدی افرادی که با ده سال سابقه، بازنشسته تامین اجتماعی میشوند چند درصد از عیدی افرادی است که با سابقه کامل بازنشسته میشوند؟
عیدی سال 1401 تامین اجتماعی 1600 اعلام شده است

  کارشناس بیمه
  08 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، عیدی براساس سابقه پرداخت میشود کسانی که مستمری کامل میگیرند، عیدی کامل هم میگیرند.

حسین
07 اسفند 1400

سلام خسته نباشید
آیا مبلغ عیدی فردی که با 10 سال سابقه بازنشسته شده با فردی که پس از 30 سال بازنشسته شده متفاوته؟

اعلام کرده بودند عیدی بازنشستگان امسال 1 میلیون و 600 هزار تومان است. اما برای من که با 10 سال سابقه بازنشسته شده ام، فقط 220 هزار تومن به عنوان عیدی واریز شده است.

  کارشناس بیمه
  08 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، مقدار عیدی به سابقه بستگی دارد. در صورت داشتن سوال باید به کارگزاری مراجعه کنید.

محمدی
08 اسفند 1400

باسلام من متولد۵۵/۱/۲ هستم ودارای۲۴سال سابقه بیمه هستم میخواستم بدونم من میتونم ۶سال حق بیمه راخودم یکجاپرداخت کنم وخودم روبازنشسته کنم؟

  کارشناس بیمه
  09 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، خیر نمی توانید.

ناشناس
09 اسفند 1400

با عرض سلام پدر من ۱۳ ساله سابقه بیمه در شرکت را دارد و از سال ۸۸ به بعد دیگه بیمه شو ادامه نداد و الان هم ۵۹ ساله است آیا به سن ۶۰ سالگی برسه بازنشسته میشه؟ و میزان دریافتی چقدر خواهد بود.

  کارشناس بیمه
  09 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، بله بازنشسته میشود و ۱۳ روز از حداقل دستمزد دریافت میکند.

فهیمه
09 اسفند 1400

با سلام. من متولد ۵۹/۱۲/۴ هستم و حدود ۱۸سال و ۶ ماه سابقه حق بیمه دارم. و جز بیماران خاص هستم. میخواستم بدونم میتونم یکسال و نیم حق بیمه مو خودم یکجا پرداخت کنم و با بیست سال سابقه بازنشسته بشم؟

  کارشناس بیمه
  10 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، خیر نمیشود.

علی
09 اسفند 1400

با سلام پدر بنده حدود ۹سال در کشت و صنعت نیشکر کار کرده مدارکشم هست ولی متاسفانه فقط ۲سال بیمه واسش رد کردن .میخاستم ببینم از کجا باید پیگیر باشم پدرم بالای ۷۰سال هستن واسه مستعمری بگیری چطور باید اقدام کنیم

  کارشناس بیمه
  09 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، پدر شما باید با مدارک کامل به اداره کار مراجعه و در آنجا شکایت خود را ثبت کند.

خدا
09 اسفند 1400

سلام خسته نباشید ببخشید کسی که فوت شده مثلاً 10سال سابقه بیمه داشته بعد از فوت میشه بقیه بیمه رو واریز کنیم که 30سال بشه ،قانونی برای این کار هست یانه ؟متشکرم

  کارشناس بیمه
  10 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، ایشان دیگر فوت شده اند و اصلا نمی توان بعد از فوت برای آن شخص متوفی حق بیمه واریز کرد.

صابر
09 اسفند 1400

با سلام
خانم بنده با 13 سال سابقه و 34 سال سن می خواد از شرکت بیاد بیرون.
1- از چه زمانی باید برای حقوق بازنشستگی اقدام کند؟
2-اگر به مدت دو سال بیمه بیکاری دریافت کند آیا تاثیری در مبلغ حقوق بازنشستگی دارد؟

  کارشناس بیمه
  10 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، ۰۱ اگر مجددا جایی کار کند با ۲۰ سال سابقه و ۴۲ سال سن میتواند بازنشسته شود۰۲ نه تاثیری ندارد چون زمان بازنشستگی ایشان هنوز نشده است.

   فتانه اصفهانی
   10 اسفند 1400

   سلام من ۹سال سابقه بیمه اجباری و حداقل قانون کار برام رد میشه تا ۲۰سال ادامه بدم و در ۴۵ سالگی با ۲۰سال سابقه بازنشست میشم.فقط نمیدونم با ۲۰روز حقوق بازنشست میشم یا ۳۰ رفت
   بیمه ما الان حداقل قانون کار رد میشه ماهی ۳۷۰۰۰۰۰

    کارشناس بیمه
    11 اسفند 1400

    سلام دوست عزیز، اگر خانم هستید بله با ۲۰ سال سابقه و ۴۵ سال سن و با حداقل دستمزد هم بازنشسته میشوید.

امید زندگی
11 اسفند 1400

سلام شبتون خوش
ببخشید بنده در حال حاضر متولد اسفند ۱۳۴۱/۱۲/۷هستم حدودا.۵۹سالم تموم شده وارد۶۰سالگی شده ام و سی سال حق بیمه پرداخت کرده ام

میخواستم ببینم تا چه مدت دیگه باید حق بیمه پرداخت کنم
میشه لطف کنید قانون سن بازنشستگی تا چه سنی باید پرداخت کنم ممنون میشم از پاسخگویی تون 🙏🙏🙏

  کارشناس بیمه
  12 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، اگر سابقه شما ۳۰ سال است که احتیاج نیست تا ۶۰ سالگی صبر کنید الان هم میتوانید بازنشسته شوید.

اسماعیل
12 اسفند 1400

با سلام و احترام
پدرم حدود 7 سال بیمه دارد و سن ایشان هم 72 می باشد. در ضمن ایشان تحت پوشش کمیته امداد نیز می باشند. (با پرداخت 3 سال دیگر تا حق بیمه بشود 10 سال )برای بازنشستگی با 10 روز حقوق می خواهیم اقدام کنیم. آیا کمیته امداد برای این سه سال که کم دارد مبلغی را پرداخت می نماید؟
ممنون

  کارشناس بیمه
  12 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، خیر پرداخت نمیکند. خودتان باید واریز کنید.

فاطمه
12 اسفند 1400

با سلام من هیات علمس دانشگاه هستم و ده سال سابقه کار دارم و سنم ۴۵ سال است و بیمه تامین اجتماعی هستم
فعلا حقوق پایه ۸ و نیم میلیون است.
به خاطر مشکلاتی که دارم مجبورم خود را بازنشست کنم
اگر خودم را بازنشست کنم ایا ۱۰ روز حقوق بازنشستگی به من تعلق میگیرد.
چه مقدار حقوق بازنشستگی من خواهد شد؟
سپاس

  کارشناس بیمه
  14 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، شما با این سابقه و سن اصلا نمی توانید بارنشسته شوید.

تکی جون
13 اسفند 1400

سلام من زنی خود سرپرست و مددجوی کمیته امداد هستم واز طریق کمیته امداد برایم حق بیمه تامین اجتماعی پرداخت میشده بنا به دلایلی کمیته امداد پرونده ام را قطع کردند چون به دکتر نمیرفتم اطلاعی نداشتم که حق بیمه تامین اجتماعی ام پرداخت نمیشود بعد از چند سال متوجه شدم که خواستم خودم مبلغ بیمه به همراه بدهی معوقه رو پرداخت کنم ولی قبول نکردند الانم تو سوابقم 5 سال 6ماه و چند روز زدند الان دو مرتبه تحت حمایت کمیته در آمدم ولی برای تامین اجتماعی گفتند نمیشه کاری کرد اگه راهی داره لطفا راهنمایی کنید متشکرم

  کارشناس بیمه
  14 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، شما خودتان را بیمه زنان خانه دار کنید و آن سابقه قبلی شما هم بهش اضافه میشود.

فی فی
14 اسفند 1400

با سلام.بنده خانوم و متولد ۵۹ هستم و دارای ۱۸سال ونیم سابقه حق بیمه. بانوجه به اینکه جز بیماران خاص هستم میتوانم بقیه حق بیمه را یکجا پرداخت کنم و با بیست سال سابقه بازنشته بشم ؟

  کارشناس بیمه
  15 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، خیر نمی توانید.

سید محمد
14 اسفند 1400

سلام. با 14.3 سال سابقه پرداخت بیمه تامین اجتماعی (اختیاری و کارگاهی) و 62 سال سن حقوق بازنشستگی هم اکنون حدود یک و چهارصد در ماه میشود. در صورت ادامه به پرداخت بیمه تا سقف 20 سال، میخواستم بدانم، از نظر حقوقی چقدر تفاوت خواهد داشت؟ با سپاس فراوان.

  کارشناس بیمه
  15 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، حداقل دو برابر این مبلغی که الان میگیرید تفاوت دارد.

محمد مقدم
16 اسفند 1400

سلام من 11 سال سابقه پرداخت حق بیمه تا پایان سال 90 داشتم . شش ماه دیگر 60 ساله خواهم شد . ایا بازنشستگی شامل من میشود . در صورت تایید چه مبلغی تعلق میگیرد . با سپاس

  کارشناس بیمه
  16 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، بله بازنشستگی شامل شما میشود ماهی یک ملیون سیصد هزار تومان میشود.

momeni
17 اسفند 1400

درود بر شما من یک خانم 60 ساله هستم با ده سال سابقهکار ایا پس از بازنشستگی با ده سال سابقه فکر میکنید مققرره ماهیانه حقوق بازنشستگی من چقدر است و ایا راهی بهست برای اینکه درامد بیشتر از ده روز در ماه داشته باشم

  کارشناس بیمه
  17 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، ۰۱ ماهانه با ده سال سابقه مبلغ یک میلیون و دویست هزار تومان دریافت میکنید ۰۲ خیر راهی نیست.

saeed
19 اسفند 1400

سلام
۴۶سال سن دارم ۱۰سال سابقه پرداخت بیمه از طرف کارفرما و الان دوساله که اختیاری پرداخت میکنم راستش دیگه توان پرداخت بیمه رو ندارم میخواهم ادامه ندم چون در توانم نیست آیا ۱۲سال سابقه دیگه بکارم نمیاد به باد میره..
ممنون که پاسخگو هستین

  کارشناس بیمه
  20 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، نه سابقه شما محفوظ است از بین نمی رود

مهدی
20 اسفند 1400

با عرض سلام و خسته نباشید، آیا حق عائله مندی برای بازنشسته باده سال سابقه نیز واریز می‌شود اگر جواب مثبت است مقدارش چقدر است ممنونم

  کارشناس بیمه
  20 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، بله واریز میشود.

لیلا
20 اسفند 1400

سلام من ۱۱سال سابقه بیمه قالی بافی دارم و۴۵سال سن دارم ایا میتونم خودمو باز نشست کنم؟ وحقوقم چقدر میشود؟

  کارشناس بیمه
  20 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، نه نمی توانید.

سارا
21 اسفند 1400

سلام
بنده خانم و 55 سال دارم
ده سال سابقه پرداخت حق بیمه (اختیاری – اجباری) دارم
الان میتونم با 10 سال بازنشسته بشم و میزان حقوق بازنشستگی چقدرهست؟

  کارشناس بیمه
  22 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، بله میتوانید بازنشسته شوید و حقوق شما ماهی یک ملیون و دویست هزار تومان میشود.

فیروزه
21 اسفند 1400

سلام من بیمه زنان خانه دار هستم و حق بیمه را دوبرابر پرداخت میکنم اگه بخوام بازنشسته شوم با ده سال پرداخت چقدر مستمری دریافت میکنم ممنون

  کارشناس بیمه
  22 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، اولا در زنان خاندار حق بیمه بر اساس حداقل دستمزد است و دو برابر نمی توانید واریز کنید دوما اگر امسال بازنشسته شوید یک میلیون و دویست هزار تومان میشود.

مهدی معرفی
21 اسفند 1400

سلام خسته نباشین پدر من الان ۵۷سال سن دارد وسه سال دیگه ۶۰سالش تمام میشود وبا ۱۰ سال سابقه بیمه میخواستم بدونم ایا خدمت سربازی پدرم را بخرم تا سابقه بیمش ۱۲سال برسد ایا حقوق ۱۲سال را میگیرد یا ۱۰سال

  کارشناس بیمه
  22 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، بله هرچقدر سابقه داشته باشد به همان نسبت هم حقوق بهش می دهند.

نساج
22 اسفند 1400

سلام آیا با ده سال سابقه بازنشستگی به زن سرپرست خانوار حق عائله مندی تعلق می گیرد

  کارشناس بیمه
  23 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، خیر.

شهباز
22 اسفند 1400

بیست و پنج سال و سه ماه سابقه دارم تامین اجتماعی ۶۰ سالم.تمام.شده .درخواست.بازنشستگی.کردم.تابحال.حقوق.بیکاری.میگرفتم..سال ۱۴۰۱ چقدر حقوق می گیرم

  کارشناس بیمه
  23 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، قطعا هنوز مستمری سال ۱۴۰۱ را مشخص نکردند ولی کمتر از چهار ملیون و دویست هزار تومان نیست.

زهرا
23 اسفند 1400

با سلام سپاس از مقاله خوبتان

“در مدیریت خدمات، مردان و زنان با ۲۵ سال سن می‌توانند بازنشسته شوند و از خدمات بیمه بازنشستگی استفاده کنند. البته که شرایط سنی ۶۰ سال فقط برای آقایان برقرار است.”

این پاراگراف در ” شرایط بازنشستگی سال۱۴۰۰ ” نوشته شده بود

می شود بیشتر توضیح بدهید لطفا

من ۲۰ سالمه و ۳ ماه سابقه حق بیمه دارم پس طبق بیمه بازنشستگی زنان ، شامل بازنشستگی نمی شوم پس این پاراگراف برای چه شرایطی ( یا چه شخصی ) است ؟

  کارشناس بیمه
  21 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، باید کامل از ابتدا اون مقاله را مطالعه کنید دقیقا مشخص کرده است

جاوید
24 اسفند 1400

من ۵۱ساله هستم.با خدمت سربازی ۲۹ سال و ۱۰ ماه سابقه دارم.چند ماه وسطش سابقه ثبت نشده.ایا میتوانم دوماه را بریزم بحساب.

  کارشناس بیمه
  24 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، بله میتوانید واریز کنید ولی باید صبر کنید این دوماه تمام بشود.

   جاوید
   25 اسفند 1400

   بعد از دوماه که ۳۰ ساله سابقه تکمیل میشه

    سجادی
    03 فروردین 1401

    با سلام
    پدر من ۶۱ سال دارد و با احتساب سربازی ۱۵ ماهه ۱۸ سال و ۴ ماه سابقه بیمه دارد
    اولا آیا مابقی سابقه تا ۲۰ سال را می تواند خریداری کند؟
    ثانیا در صورت احتساب ۲۰ سال سابقه بیمه و سن بالای ۶۰ سالگی دریافتی کامل دارد ؟

     کارشناس بیمه
     20 فروردین 1401

     سلام دوست عزیز، ۰۱ خیر نمی تواند ۰۲ بله اگر ۲۰ سال سابقه داشته باشد حقوق کامل تعلق میگیرد

ناشناس
25 اسفند 1400

سلام پدر من با ۱۱ سال بهمن امسال بازنشسته شد الان که فیش ۲ ماه را باهم مقایسه میکنم مبلغ مستمری و حق عائله ومسکن ومعشیت در فیش اسفند ما ه کم شده چرا؟ آیا میشد مبلغ خود مستمری از ماه قبل کمتر بشه

  کارشناس بیمه
  16 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، مستمری که کم نمیشود مگر قسط وام کسر شده باشد باید در هرصورت به شعبه جهت پیگیری مراجعه کنید.

متین
25 اسفند 1400

سلام
بنده 48سال سن دارم و 20 سال سابقه بیمه آیا مشمول بازنشستگی پیش از موعد میشوم با توجه به اینکه بنده دیسک کمر دارم و رانندگی برایم دشوار است
باتشکر من بیمه رانندگان هستم

  کارشناس بیمه
  25 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، خیر نمی شود.

ناشناس
25 اسفند 1400

سلام پدر من با ۱۱ سال بهمن ۱۴۰۰ بازنشسته شده الان که فیش حقوقی بهمن و اسفند نگاه میکنم اسفند نسبت به بهمن مبلغ کم شده ازجمله حق عائله ومسکن ومعشیت وحتی خودمبلغ مستمری میخاستم ببینم مشکل کجاست ایا چنین چیزی میشه ؟

  کارشناس بیمه
  25 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، باید حضوری بروید شعبه ای که مستمری به پدرت میدهند سوال کنید باید پرونده مطالعه شود شاید مدارک تکفل وی ناقص ثبت شده باشد.

   ابی
   26 اسفند 1400

   سلام پدر من با ۱۱ سال سابقه سال ۹۰ بازنشست شد چند سال هم فوت کرده ولی الان حقوقش ۱ میلیون و ۳۰۰ هستش و اینکه عیدی هم ۶۰۰ گرفت آیا این دریافتی عادی یا اینکه کمه؟؟؟ لطفا اگه میشه راهنمایی کنی

    کارشناس بیمه
    27 اسفند 1400

    سلام دوست عزیز، بله این مبلغ درست است چون سابقه اش کم بوده است.

    حسین
    14 آبان 1401

    ولی پدر من با ۱۰سال سابقه ۳ساله بازنشست شده عمرشم داده ب شما ولی ۱۹۹۰دریاقت میگنه.پیگر شوداداش.پدرشما ک خیل وقته باز نشست شده

B
25 اسفند 1400

سلام من از سال ۷۶ به مدت ۵ سال مشغول ب کارشدم در همون همون کارگاه سی و پنج درصد از کارافتادگیه جزئی تامین اجتماعی شدم
و مجدد به فاصله چند سال دوباره در شرکتی به مدت ۱۱ سال پرداخت بیمه نمودم و الان سنم ۴۹ سال است ایا میتوانم در خواست بازنشستگی کنم

  کارشناس بیمه
  19 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، خیر نمی توانید چون بازنشستگی شرایط خودش را دارد ربطی به آز کار افتادگی جزئی شما ندارد.

Bhroz
25 اسفند 1400

سلام من در شرکتی ۵ سال سابقه بیمه داشتم
در طی اون پنج سال در حادثه ای دچار ۳۵%کارافتادگی جزئی شدم
با فاصله حدود ۱۰ سال مجدد در شرکت تاکسی رانی به بیمه پرداختم
الان با ۴۹ سال سن و ۱۶ سال سابقه بیمه میتونم در خواست بازنشستگی کنم؟
ممنون میشم پاسخو باشید

  کارشناس بیمه
  18 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، خیر نمی توانید باید ۵۰ سال سن و ۳۰ سال سابقه داشته باشید که بتوانید بارنشسته شوید

ابی
26 اسفند 1400

سلام خسته نباشید پدر من سال ۹۱با ۶۱سال سن و ۱۱سال سابقه بازنشسته شد و چتد شالی فوت کرده حقوقی که مادرم دریافت میکنه بعد ده سال ۱میلیون و ۳۰۰بعد امسال هم عیدی ۶۰۰ تومن بهش دادن خواستم بدونم که این پرداختی عادیه ویا اینکه مشکل داره ؟؟؟

  کارشناس بیمه
  18 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز،بله عادی است جون تامین اجتماعی براساس سابقه مستمری پرداخت میکند.

بهزیستی
27 اسفند 1400

سلام من تحت پوشش بهزیستی هستم و بیمه اختیاری ده سال سابقه دارم سن 33ایا می‌توان بازنشسته شد ممنون

  کارشناس بیمه
  28 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، خیر نمی توانید.

رستمی
01 فروردین 1401

سلام تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی هستم زن۵۵ساله هستم با پرداخت ده سال بیمه از طرف کمیته چقدر حقوق بازنشستگی شاملم میشود؟

  کارشناس بیمه
  03 فروردین 1401

  سلام خانم رستمی عزیز
  بله میتوانی بازنشسته شوی ولی با ده روز حقوق

احمد احمدوند
02 فروردین 1401

سلام بنده ۶۰سال دارم با۲۸سابقه میتوانم بازنشسته بشوم

  کارشناس بیمه
  03 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز بله شما می توانید بازنشسته شوید ومشکلی در این زمینه وجود ندارد.

امیرپورعشق
03 فروردین 1401

سلام بنده ۵۰ سال سن با سابقه ۲۶ سال که ازمجموع ۲۶ سال ۱۴ سال آن سابقه راننده لیفتراک بودم که ظاهرا این ۱۴ سال رانندگی لیفتراک جز کارهای سخت وزیان آور محسوب‌ می‌شود جهت تسریع کار خودم میتوانم ۴ درصد سختی کار را پرداخت نمایم واز مزایای بازنشستگی برخوردار شوم

  کارشناس بیمه
  31 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، اگر ۱۴ سال شما را سخت و زیان اور حساب کنند ۷ سال سابقه به شما ارفاق می‌شود و میتوانید بازنشسته شوید.

امیرپورعشق
03 فروردین 1401

سلام بنده ۵۰ سال سن دارم ومدت ۲۶ سال نیز سابقه کار دارم که از مجموع ۲۶ سال سابقه کاری ۱۴ سال آن به عنوان راننده لیفتراک در شرکتهای مختلف مشغول به کار بودم که جز کارهای سخت وزیان آور محسوب می‌شود آیا جهت تسریع کار خودم میتوانم ۴ درصد مابه‌التفاوت سختی کار آن را بپردازم و بازنشسته شوم

  کارشناس بیمه
  04 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز
  بله میتوانید ولی در صورتی که سخت و زیان اور شما تایید بشود

جاوید سلیمی
04 فروردین 1401

سلام.من ۵۱ ساله هستم.۲۹ سال و ۱۰ ماه سابقه دارم.ایا با دو ماه پرداخت دیگه بازنشست میشم.این دوسال که میگن اضاف شده.شامل من هم میشه

  کارشناس بیمه
  20 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، بله با ۳۰ سال سابقه و ۶۰ سال سن بازنشسته می شوید ۰۲ خیر شامل شما نمیشود.

Javid
04 فروردین 1401

من ۵۱ ساله هستم.۲۹ سال و ۱۰ ماه سابقه دارم.ایا با پرداخت دوماه دیگه بازنشست میشم.یا توی قانون جدید باید دوسال دیگه پرداخت کنم

  کارشناس بیمه
  05 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز
  شما دو ماه دیگه میتوانید بازنشسته شوید یعنی با ۳۰ سال سابقه و ۵۰ سال سن بازنشسته مبشوید

   Javid
   05 فروردین 1401

   تشکر از توجه شما

    کارشناس بیمه
    06 فروردین 1401

    خواهش میکنم

    حسینی
    06 فروردین 1401

    سلام من متولد ۱۳۴۶ هستم با ده سال سابقه بیمه ،آیا امسال بازنشست میوم

     کارشناس بیمه
     07 فروردین 1401

     سلام دوست عزیز، اگر مقاله را مطالعه کرده باشید، نوشته ایم که حداقل سال سابقه بیمه 20 سال است.

ایمان
05 فروردین 1401

سلام اگه مستمری بگیری با 10 سال حقوق بازنشسته شده باشه بعد از فوتش به همسرش چقدر حقوق تعلق میگیره؟

  کارشناس بیمه
  19 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، همان مبلغ را دریافت میکند

مجیدوطنی کیا
06 فروردین 1401

سوالی ازکارشناس محترم دارم اینکه 98 با 60 سال 16سال و5 ماه سابقه پرداخت بیمه داشتم البته ازسال 53 تا 82 مقطعی اینکه 98 بازنشست شدم حقوق بنده که 850 هزار زدند با پراکندگی مقطعی سابقه وقطع درسال 82 ومعیار دران سال حقوق تعین شده نمیشد حقوق بهتری داشتم یا راهی هست برای اقدام صمنا سابقه ها ازچند جا بود که جمع کردم چهارسال درمغازه دیگری نیز کارمیکردم که پرداخت بیمه نداشتم میشودانرا به بیست سال رساند یاکه خیر تشکر ازلطف شما

  کارشناس بیمه
  06 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، اگر بازنشسته شدید که دیگر راهی نداره بیمه خودتان را ادامه بدهید.

   الهام یزدانی
   07 فروردین 1401

   سلام ببخشید از چه سنی میشه برای شخص حق بیمه رد بشه؟ که براشون سابقه بیمه محاسبه بشه؟مثلا دخترمن تومغازه کمک میکنه از چه سنی میتونم براش بیمه رد کنم؟

    کارشناس بیمه
    07 فروردین 1401

    سلام دوست عزیز، از سن ۱۵ سالگی بیمه حرف و مشاغل آزاد زنان خانه دار واریز کند.

یاری
06 فروردین 1401

سلام من خانوم هستم باید 55 سال تمام داشته باشم یا وارد 55 سال شم میتونم بازنشست شم؟

  کارشناس بیمه
  07 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، باید ۵۵ سال تمام بشود که بتوانید درخواست بازنشستگی بدهید.

حسین
06 فروردین 1401

سلام خیلی ممنون ک جواب همرو دادین.من ۳۳ سالمه ۱۵ سال سابقه دارم شغلمم جوشکار هستش آیا امکونش هست با همبن ۱۵ سال بازنشست کنم خودمو یا باز خرید.یا اصلا دیگه بیمه پرداخت نکنم این پولایی ک ریختمو ی جا بگیرم از بیمه؟

  کارشناس بیمه
  07 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، بیمه تامین اجتماعی چیزی به اسم بازخرید ندارد.

بهرام تاراسی
07 فروردین 1401

سلام وقت بخیر
بنده ١٣ سال سابقه بیمه تامین اجتماعی خویش فرما دارم ولی الان دوسال هست که پرداختی نداشته ام و الان به سن ۶٠ سالگی رسیدم آیا مستمری بازنشیتگی شامل حالم میشود؟
سپاسگزارم از پاسخگویی تون

  کارشناس بیمه
  08 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، بله تعلق میگیرد ولی ۱۳ روز مستمری به شما میدهند.

   اسماعیل
   10 فروردین 1401

   من ۱۰ ماه دیگر ۶۰ ساله میشوم میخواستم بدانم و۱۴ سال سابقه بیمه بازنشست میشوم و چقدر بازنشستگی میگیدرم

    کارشناس بیمه
    14 فروردین 1401

    سلام دوست عزیز، حدودا دو ملیون تومان میشود.

M
07 فروردین 1401

سلام خانمی ۵۵ ساله هستم با ۱۲ سال سابقه میخواستم بدونم میتونم بیمه ام رو خودم بصورت اختیاری رد کنم تا با ۱۵ سال سابقه بازنشست بشم

  کارشناس بیمه
  20 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، بله با ۳۰ سال سابقه و ۶۰ سال سن بازنشسته می شوید ۰۲ خیر شامل شما نمیشود

اسی
07 فروردین 1401

سلام
بازنشستگی با سابقه ۱۱ سال میشه، حقوق ماهیانه بازنشستگی چطور محاسبه میشه ؟

  کارشناس بیمه
  20 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، بر اساس تعداد سال واریزی حقوق می گیرید.

علیرضا
08 فروردین 1401

سلام
دررابطه بافرمول بازنشستگی10ساله آیا بازهم ملاک،2سال آخر میباشد یا به زبان ساده تر، اگر شخصی 10سال سابقه باحداقل دستمزد درسال1400دارد باید چه میزان درسال1401کارکند که حقوق بازنشستگی وی برمبنای افزایش شاغلان1401(57درصدی)محاسبه شود؟

  کارشناس بیمه
  17 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، در بازنشستگی با ده سال سابقه هیچ فرقی نمیکند که دو سال آخر را چقدر حق بیمه واریز کردید.

منیژه
08 فروردین 1401

سلام من 66 سالمه و شهریور سال 1401 مدت 15 سال سابقه بیمه تامین اجتماعی پر میشود آیا میتوانم 5 سال بیمه بخرم تا سابقه ام 20 سال شود ؟ اگر بله است به کجا مراجعه نمایم ؟ با تشکر از شما

  کارشناس بیمه
  17 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، در بازنشستگی با ده سال سابقه هیچ فرقی نمیکند که دو سال آخر را چقدر حق بیمه واریز کردید.

کاظم
09 فروردین 1401

سلام.من ده سال بیمه دارم.ایا بعد ۶۰ سالگی حقوق ده روز بهم تعلق میگیره؟

  کارشناس بیمه
  02 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، بله مستمری ده روز تعلق میگیرد.

سميه
09 فروردین 1401

سلام برا ١٦,سال سابقه شغل رانندگي مستمري چقد تعلق ميگيره ممنون از لطفتون

  کارشناس بیمه
  10 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، ۱۶ روز حداقل دستمزد تعلق میگیرد که با حداقل دستمزد امسال حدودا دو ملیون و چهارصد هزار تومان میشود

علی اصغر خرسند
10 فروردین 1401

سلام عرض ادب اینجانب 28 سال سابقه بیمه و 55 سال سن دارم درسال 72 چون آن زمان مکانیزه نبوده اسم من علی اصغر بوده توی پرداخت فرم بیمه آن زمان به جای علی اصغر علی رضا نوشتن ولی فامیلو دزست نوشتن بااینکه مدارک هاشم پیدا کردم و از محل کارم هم نامه گرفتم که نام علی اصغر درسته ولی متا سفانه بیمه تامین اجتماعی مشهد قبول نمی کنند به نظر شما کارشناس عزیز چکار کنم چی پیشنهاد میدین در ضمن من بعد از آموزشی دوران سربازی یعنی 3 ماه خدمت معاف شدم آیا میتوانم آون 3ماهو بیارم تو سابقه بیمه ام ؟ ممنون از شما

  کارشناس بیمه
  17 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، ۰۱ تامین اجتماعی اصلا قبول نمیکند چون اسم شما کاملا مغایرت دارد ۰۲ خیر نمیشود

علی امینی
10 فروردین 1401

با سلام من سنم پایین ۱۸ سال هست و میشود خودم رو بیمه باز نشستگی کنم?

  کارشناس بیمه
  11 فروردین 1401

  سلام علی عزیز
  بله میتوانید خودت را بیمه حرف و مشاغل آزاد شوید با نرخ های مختلف و مبالغ مختلف که دارد

داودخدایی
10 فروردین 1401

سلام وقت بخیربنده ۴۱سالمه بیمه قالیبافان صنایع دستی هستم و۱۸سال سابقه بیمه دارم ومشغول به کارسنگتراشی هستم باچه اندازه سابقه بیمه وچندسال سن میتونم بازخریدبکنم

  کارشناس بیمه
  11 فروردین 1401

  در تامین اجتماعی بازخریدی نداریم فقط بازنشستگی است

   محمدرضا قاسمی
   12 فروردین 1401

   با سلام. اینجانب از سال 1373 تا سال 1375 مشعول خدمت سربازی بمدت 27 ماه بوده ام وبلافاصله بعد خدمت بیمه رانندگان شدم وتا الان هم حق بیمه خود را پرداخت نمودم. آیا معافیت پرداخت حق بیمه سربازی شامل حال من میشود؟؟

    کارشناس بیمه
    12 فروردین 1401

    سلام محمدرضای عزیز
    اگر قبل از سربازی هم بیمه داشتید بله دیگه لازم نیست پول سربازی را واریز کنید

رضا
12 فروردین 1401

سلام بنده به مدت ۱۷ سال در مشاغل سخت وزیان اور ذوب اهن کار کردم که حدود ۴ سال شرکت بود مابقی زیر نظر خود ذوب اهن رفتیم که غیر اون چهارسال که سختی کار بهمون ندادن الان حدود۲۵ سال میشه با خدمت سربازی نکته بنده از جایی شروع شده که بعلت سخت بودن کار دچار دیسک کمر شدم دوبار جراحی کردم ولی هنوز درد پا به پای دیگر منتقل شده اصلا توانایی کار ندارم هم اکنون تجویز شده برا بار سوم عمل کنم ولی دیگه به هیچ عنوان راضی به عمل نیستم ایا با توجه به مدارک پزشکی وسابقه کارم میتوانم بازنشست شوم با این سابقه از کار افتادگی نمیخام بگیرم

  کارشناس بیمه
  12 فروردین 1401

  سلام رضای عزیز
  خیر نمی توانی شما یا باید ۲۰ سال متوالی در کارهای سخت و زیان اور سابقه داشته باشید و یا از نظر کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی از کار افتاده کلی تلقی بشوی در هر صورت برو در کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی شرکت کند

محمدرضا قاسمی
12 فروردین 1401

با سلام. من دارای حدود 19 سال سابقه بیمه میباشم که از اسفندماه 2 سال سربازی رو هم قسط بندی کردم وتا پایان 1401 با احتساب پرداخت حق بیمه سال 1401 ودو سال سربازی سابقه ام به 22 سال وسنم بالای 50 سال میرسد وبا توجه به مشکلات جسمی مانند عمل جراحی دیسک گردن وساییدگی مفصل های هر دو زانو که پزشک از شغل رانندگی با ماشین سنگین که بیمه این صنف میباشم منع نموده وهمچنین دیسک کمر و تنگی کانال نخاع که میدانم اگر به کمیسیون هم بروم مرا حائز از کار افتادگی لحاظ نخواهند کرد. زیرا شنیدم که کمیسیونهای محترم شرط از کار افتادگی رو فلج کامل بیمه شده منظور مینمایند. آیا راه دیگری با توجه به ناتوانی از ادامه دادن فعالیت شغلی فعلی ام برای باز نشستگی پیش از موعد وجود دارد؟ ممنون میشوم اگر راهنمایی نمایید

  کارشناس بیمه
  12 فروردین 1401

  سلام محمدرضای عزیز
  خیر راهی وجود ندارد شما یا باید شرایط بازنشستگی را احراز کنید و یا کمیسیون پزشکی شما را از کار افتاده کند

رضا
12 فروردین 1401

سلام وعرض ادب بنده درشغل سخت وزیان اور مشغول کار بودم ۲۶سال سابقه بیمه دارم با احتساب سختی کار دومرتبه دیسک کمر عمل کردم اما عمل موفقیت امیز نبود برای بار سوم میبایست جراحی کنم ایا میتوانم با مدارک پزشکی بازنشسته شوم با ۲۵ روز حقوق

  کارشناس بیمه
  14 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، خیر با دیسک کمر نمی توانید بازنشسته شوید شما باید شرایط بازنشستگی را احراز کنید در مجموع باید ۳۰ سال سابقه و ۵۰ سال سن داشته باشید که بتوانید بارنشسته شوید

ناشناس
13 فروردین 1401

باعرض سلام وعرض ادب
یه سوالی خدمتتون داشتم اگر شخصی در شغل سخت وزیان اور کار کنه مثال میزنم ذوب اهن ولی از زمان قرارداد مستقیم فقط براشون سختی کار خورده ایا امکانش هست که اون چند سال که در شرکت کار کرده را خودش درصد بیمه بریزه که اون چند سال هم جز سختی کار براش محسوب بشه؟

  کارشناس بیمه
  02 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، اگر تمام سابقه شما در کارهای سخت و زیان اور باشد از روز اول که کار کردید برای شما سخت و زیان اور حساب میشود.

رضا
13 فروردین 1401

سلام ایاکسی که در ذوب اهن مشغول بکاره از زمان قراد مستقیم براشون سختی کار تعلق گرفته ایامیتواند اون چند سال شرکت را باپرداخت درصد حق بیمه جز سختی کار بیاره که زودتر بازنشست بشه

  کارشناس بیمه
  14 فروردین 1401

  سلام دوس عزیز، اگر سابقه شما بیمه اجباری تامین اجتماعی باشد باید حتما ۲۰ سال در کارهای سخت و زیان اور بصورت متوالی سابقه داشته باشید که بتوانی بازنشسته شوید.

MM
13 فروردین 1401

سلام وقت بخیر من ۲۰سال سابقه کار دارم ودر آموزش وپرورش شاغل هستم و۴۲سال دارم آیا ممکن هست که زودتر از موعد بازنشته شوم

  کارشناس بیمه
  14 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، خیر نمی توانید.

فاطمه
13 فروردین 1401

سلام خسته نباشید
من خانم با 13 سال سابقه کار هستم و سن چهل سال. چجوری می تونم خودم رو بازنشست کنم؟

  کارشناس بیمه
  13 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، اگر شرایط را مطالعه می کردید، نوشته ایم که حداقل 20 سال سابقه و 40 سال سن باید داشته باشید.

ناشناس
13 فروردین 1401

با عرض سلام وخسته نباشبد بنده ۱۷ سال در شغل سخت وزیان اور مشغول بکار بودم قراداد مستقیم هستم ولی متاسفانه طی یکسال گذشته دوبار دیسک کمر عمل کردم ولی بهبودی میسر نشده ودکترجراحی سوم را تجویز نموده که بنا به دلایلی فعلا تصمیم به عمل ندارم که مدارک پزشکی کامل موجو د میباشد بنده دوسوال خدمتتون دارم ۱_بنده باتوجه به شرایط موجود میتوانم از طریق ذوب اهن بازنشست شوم؟ دوم اینکه ۴ سال این سابقه بنده در شرکت ذوب اهن بود بعداز ان قرارداد مستقیم شدیم که متاسفانه شرکت اون ۴ سال را ماتفاوت بیمه ای سخت وزیان اور را پرداخت نکرده ایا این ۴ سال را میشه خودم تفاوت بیمه ای را پرداخت کنم؟ممنون از شما

  کارشناس بیمه
  14 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، ۰۱ اگر بیمه شما تامین اجتماعی است خیر نمی توانید با این شرایط بازنشسته شوید و به خاطر دیسک کمر هم به شما کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی از کار افتاده کلی نمیدهد.

ناشناس
14 فروردین 1401

سلام بنده ۱۷ بال درشغل سخت وزیان اور مشغول کار بودم که ۴ سال ان درشرکت بود واون ۴ سال ماتفاوت مشاغل سخت زیان اور را شرکت پرداخت نکرده سوال بنده این است که این ۴ سال را ماتفاوتش را خودم میتوانم پرداخت کنم که سختی کار این مدت هم درست بشه؟

  کارشناس بیمه
  18 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، بروید بیمه حرف و مشاغل آزاد شوید با نرخ های مختلف و حق بیمه مختلفی هم دارد

سلطانی
14 فروردین 1401

سلام من ۱۰سال بیمه پرداخت ولی دیگه امکان پرداخت ندارم امکان بازنشسته شدن زودتر ار حد بازنشستگی هست
ایا نسبت به ده سال باز نشسته میشم

  کارشناس بیمه
  15 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، برای بازنشستگی شرط سنی ملاک است اگر اقا هستید باید ۶۰ سال سن و ده سال سابقه را داشته باشید.

مجیدی
15 فروردین 1401

سلام
من سن 55 سال دارم و 9 سال و 2 ماه سابقه تا تاریخ 1400/12/29 بیمه قالی بافی که خودم پرداخت کردم دارم به نظر شما
برم درخواست بازنشستگی بدم و بقیه کسری رو پرداخت کنم یا
برم چند ماه از سال 1401 رو هم پرداخت کنم بعد بازنشسته شوم
بیشتر منظورم رو بحث حقوق بازنشستگی که ایا بیشتر میشه برا زمان درخواست بازنشستگی قبل از عید یا بعد از عید

  کارشناس بیمه
  15 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، ۰۱ اولا شما شرایط بازنشستگی را ندارید حتما باید صبر کنید تا ۱۰ سال سابقه شما تکمیل گردد یا کسری آنرا بخرید برای شما فرقی نمیکند که کی بازنشسته شوید چون سابقه شما کم است

Arash
15 فروردین 1401

با سلام واحترام
وقت بخیر ، من یک پرسش دارم آیا همچنین قانونی برای سختی کار که به همi تعلق بگیرید وجود دارد مثلا( 2 سال برای همه وجود دارد ). من فقط شنیدم.
ممنون

  کارشناس بیمه
  23 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، خیر.

عظیم
15 فروردین 1401

سلام مادرم متولد 1351 و بیمه قالیبافی و با سابقه 20 سال داره امکان بازنشسته شدن داره الان

  کارشناس بیمه
  23 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، خیر.

نصیری
16 فروردین 1401

سلام بنده ۱۵ ساله سابقه بیمه دارم و ۴۰ سال سن و دو فرزند دارم و پرتوکار ۱۰ درصد هستم با توجه به شرایطم امکان بازنشستگی دارم .

  کارشناس بیمه
  05 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، خیر با این شرایط سن و سابقه نمیتوانید بازنشسته شوید.

ناشناس
16 فروردین 1401

با سلام وعرض ادب

بنده دوساله به علت جراحی های مکرر دیسک کمر سرکارم نرفتم و استعلاجی هستم بنده درشغل سخت زیان اور مشغول کار بودم میخاستم بدونم این دوسال که به علت بیماری وجراحی سرکار نبودم وقتی به سر کار بازگردم این ۲ سال جز همون سختی کارها محسوب میشه یا خیر ممنونم

  کارشناس بیمه
  16 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، خیر جز سختی کار محسوب نمیشود.

رحیمی
16 فروردین 1401

سلام
خانمی 55 ساله بیمه قالی بافی با 9 سال و 2 ماه سابقه بیمه تامین اجتمایی هستم برا خرید کسری تا 10 سال چقدر باید بپردازم الان حقوقی هر ماه رو داخل سایت تامین اجتمایی برام 2160000 تومن زده برا اسفند 1400 و اگه بازنشسته شوم الان چقدر ماهیانه مستمریی دارم با تشکر از سایت خوبتون

  کارشناس بیمه
  16 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، ۰۱بابت آن یک سال باید امسال ۱۶ ملیون تومان واریز کنید ۰۲ اگر امسال با ده سال بازنشسته شوید، مستمری شما حدودا یک ملیون و هفتصد هزار تومان میشود.

عظیم
16 فروردین 1401

سلام مادرم متولد 1351 و بیمه قالیبافی و با سابقه 20 سال داره امکان بازنشسته شدن داره الان فقط چرا جواب ندادین ای سومین بارع پرسیدم

  کارشناس بیمه
  25 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، تعداد کامنت ها بسیار زیاد است و برای همین پاسخدهی با تاخیر انجام می شود. بعد سوال شما هم در مقالات پاسخ داده شده است. مادر شما باید ۵۵ سال تمام داشته باشد که بتواند بازنشسته شود الان شرایط بازنشستگی را ندارد

فیروزه
16 فروردین 1401

سلام من ۶ فروردین ۵۵ ساله شدم و همان روز درخواست بازنشستگی دادم امروز هم مابقی کسری تا ۱۰ سال را پرداخت کردم اول اینکه چقد طول میکشه تا حکم صادر بشه ۲ _ از چه موقع مستمری بازنشستگی حساب میکنن( از ششم فروردین) و پرداخت میشه ۳_ مبلغ آن چقدر است ممنون

  کارشناس بیمه
  25 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، ۰۱ بستگی به شلوغی آن شعبه دارد که کی نوبت شما شود ۰۲ بله

M
16 فروردین 1401

سلام اگه شخصی به سن بازنشستگی رسیده باشه میتونه باز بیمه اش رو پرداخت کنه تا بتونه با بیشترین سابقه باز نشست بشه

  کارشناس بیمه
  06 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، خیر دیگر نمیشود

حامد کاظمی
17 فروردین 1401

سلام بنده ۷سال سابقه بیمه دارم واز کار افتادم دارم از کار افتادگی میگیرم میخوام بدونم تا کی به من حقوق میدند

  کارشناس بیمه
  17 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، اگر از کارافتادگی کلی هستید تا زمانی که خودتان در قید حیات هستید، به خودتان پرداخت می کنند و در صورت خدای نکرده فوت شما به خانواده تحت تکفل خودتان می دهند.

   محمود
   17 فروردین 1401

   سلام. اگر خانمی در بهمن ماه با سابقه ۲۰ سال و رسمی باشه زیر نظر صندوق بازنشستگی کشوری و بخواهد بازنشسته بشه می تونه؟؟ برای افزایش مستمری بهتره قبل سال بازنشسته بشه یا بزاره سال ۱۴۰۲؟ یا فرقی نداره؟ ممنونم

    کارشناس بیمه
    26 اردیبهشت 1401

    سلام دوست عزیز، باید قبل از سال بازنشسته شود که افزایش مستمری سال آینده به شما تعلق بگیرد

نصیری
17 فروردین 1401

سلام وقت بخیر مادر من داخل شناسنامه ۶۰ سال سن داره و ۱۰ سال سابقه بیمه داره یعنی فقط ۱۰ سال بیمه براش رد شده شرایط رو داره برای بازنشستگی ؟اگه داره لطف میکنید بگین ماهیانه چقدر واریز میشه براشون

  کارشناس بیمه
  26 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، بله دارد چون شناسنامه ملاک است ۰۲ امسال حدودا یک ملیون پانصد هزار تومان میشود

  مرتضی
  04 مهر 1401

  سلام وخسته نباشی اینجانب ۲۴سال سابقه ناراحتی اعصاب دارم وشغل من راننده شرکت هستم من بواسطه استفاده قرص اعصاب ۲بارماشین شرکت راچپ کردم ویک دفعه درحین کار دچار شکستگی دومچ دست وافتادن دندان جلوشدم والان بواسطه استفاده این قرصهای خواب آور بدنم خیلی ضعیف شده است وقدرت کافی رابرای کار کردن ندارم وحتی زانو درد وآرتروز دوزانو دارمواینجانب باسابقه ۱۱سال بیمه وسن ۵۵سال میتوانم ازکارافتادگی بگیرم متشکرم

   نویسنده بیمه
   04 مهر 1401

   سلام مرتضی عزیز
   باید درخواست بدهید و در کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی شرکت کنید تا پزشکان متخصص تامین اجتماعی شما را معاینه و نظر بدهند

اکرم
17 فروردین 1401

سلام روز بخیر
در چه صورت میتوانم کسورات سنوات بیمه را خودم پرداخت کنم؟
در حال حاضر بیمه مشاغل آزاد پرداخت میکنم .18سال سابقه بیمه دارم .و متولد 1349هستم .سال 81تا85در دوشرکت سابقه بیمه داشتم که متوجه شدم هر ماه حق بیمه برای من پرداخت نشده .
لطفا راهنمایی کنید که به کجا مراجعه کنم برای پیگیری

  کارشناس بیمه
  26 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، شما باید از طریق شکایت به اداره کار اقدام کنید.

رضا
17 فروردین 1401

سلام خسته نباشین رضا هستم ۲۳سال سابقه بیمه دارم با سن ۴۳سالگی چون فرزند کارفرما هستم سخت زیان اور بهم تعلق نگرفته الان باید چن سال بیمه برداخت کنم

  کارشناس بیمه
  08 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، باید تو مجموع ۳۰ سال سابقه و ۵۰ سال سن داشته باشید که بتوانید بارنشسته شوید.

سامان
17 فروردین 1401

سلام. من60 سال دارم با ۱۱ سال سابقه بیمه. پس به احتمال زیاد می توانم برای بازنشستگی ۱۰ ساله اقدام کنم. سوال من: آیا من می توانم شخصا با پرداخت هزینه، سالهای بیشتری «بازخرید» کنم تا با مستمری بیشتری بازنشسته بشم؟

  کارشناس بیمه
  08 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، ۰۱ بله میتوانید مشکلی نیست ۰۲ خیر.

M
17 فروردین 1401

سلام ممنون میشم سوالم رو جواب بدین
من خانمی ۵۵ ساله هستم میخواستم بدونم میتونم دو سال دیگه بیمه ام رو ادامه بدم تا با ۱۵ سال سابقه بازنشست بشم

  کارشناس بیمه
  07 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، بله میتوانید مشکلی نیست.

عظیم
17 فروردین 1401

سلام
من مادرم 50 سالشه و 20 سال بیمه قالیبافی واریز کرده الان امکان درخواست برای بغز نشستگی دارم یا نه

  کارشناس بیمه
  07 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، خیر امکان نداره باید حتما ۵۵ سال را داشته باشد.

فریبا
18 فروردین 1401

سلام
من با ۳۳ سال سن ۱۱ سال سابقه کار در مشاغل سخت را دارم و درحال حاضر خانه دار هستم و نمیخاهم سرکار بروم چه زمانی در چه سنی و با چندسال سابقه میتوانم بازنشسته شوم
و بهترین و مناسب ترین بیمه برای اینکه تا زمان بازنشستگی به صورت آزاد پرداخت کنم چه نوع بیمه ای است
ممنون

  کارشناس بیمه
  19 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، اگر دیگه بیمه واریز نکنید در سن ۵۵ سالگی بازنشسته میشوید۰۲ بیمه زنان خانه دار واریز کنید.

احمد
18 فروردین 1401

سلام
من 10 سال سابقه تامین اجتماعی دارم و 19 سال بیمه خدمات درمانی مشغولم
چگونه از مزایای بیمه تامین اجتماعی ام استفاده کنم ؟

  کارشناس بیمه
  18 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، اگر الان بیمه خدمات درمانی هستید میتوانید سابقه تامین اجتماعی خودتان را به صندوق بیمه خدمات درمانی انتقال بدهید.

امیرمحمد
18 فروردین 1401

ایامیشه ماههایی که کارفرما کامل حق بیمه رو نریخته کامل کرد البته برای سالهای قبل است؟

  کارشناس بیمه
  18 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، باید بروید اول اداره کار شکایت کنید و رای بگیرید. به همین صورت امکان پذیری نیست. بعد در تامین اجتماعی درست کنند.

محسن
19 فروردین 1401

سلام .پدر بنده امسال ۶۰ ساله میشه .حدود سه سال هست که با توجه به کسالت ترک کار کرده .بیمه بیکاری نیز شامل حالش نشده .نزدیک به هفده سال سابقه بیمه داره .میخواستم بدونم شامل قانون بازنشستگی میشه ؟ با توجه به اینکه سه سال هست حق بیمه پرداخت نمیکنه

  کارشناس بیمه
  09 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، بله میشود برود درخواست بازنشستگی بدهید

فاطی
19 فروردین 1401

سلام خسته نباشید
پدرم 55 سال سن دارد و حدودا 10 سال ک بیکار هست
جوشکار کشترانیی بوده
سابقه بیمه دارد 18 سال ایا میشه خودش بازنشسته کنه؟

  کارشناس بیمه
  26 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، خیر شرایط بازنشستگی را ندارد

سید جعفر اسلامی
19 فروردین 1401

سلام و عرض ادب
اینجانب ۶/۵ سال حق بیمه دارم و۴۳سال سن دارم،به دلیل بیماری و اختلالات عصبی دارای پرونده پزشکی چند سالی است که کار خاصی نداشته و بیمه ای ندارم آیا امکان بازنشستگی برای بنده وجود دارد.
ممنون از محبتتون

  کارشناس بیمه
  26 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، امکان بازنشستگی وجود ندارد ولی به تامین اجتماعی مراجعه کنید تا بررسی کنند که شرایط شرکت در کمیسیون پزشکی را دارید یا خیر

محسن
19 فروردین 1401

سلام خسته نباشید
سن بنده ۶۰ هست و ۲۲ سال سابقه بیمه دارم اگر تقاضای بازنشستگی کنم چقدر حقوق میدهند و براساس ۲۲ روز حقوق میدهند یا کامل؟

  کارشناس بیمه
  12 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، بر اساس تعداد سال سابقه حقوق می دهند.

عرفان
20 فروردین 1401

سلام پدر من بیمه شغل آزاد پرداخت میکنه 57 سالشه و 21 سال سابقه پرداخت داره و قراره در 60 سالگی بازنشسته بشه
آیا حقوق کامل میگیره و یا برای تقریبا 23 سال رو میگیره؟ و در ضمن بیمه دوران سربازی رو هم میتونه پرداخت کنه آیا این هم در آخر در صورت پرداخت تاثیر مثبت خواهد داشت یا خیر؟

  کارشناس بیمه
  12 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، فقط بر اساس تعداد سال پرداختی حقوق می گیرد و می تواند دو سال خدمت خود را اضافه کند.

ناشناس
20 فروردین 1401

باعرض سلام وخسته نباشید خدمت کارشناسان مخترم
بنده مدت ۱۷ سال است که در ذوب اهن اصفهان مشغول بکار بوده و که جزو شغل های سخت وزیان اورمحسوب میشود که درکل ۲۵ سال سابقه بیمه دارم ولی متاسفاته به علت دیسک کمر ۲ مرتبه طی یکسال عمل جراحی انجام دادم که رضایت بخش نبود وبه علت درد شدید پاها عمل سوم هم تجویز شده مدارک پزشکی موجود هستش.سوال بنده این است لطفا راهنمایی کنید کمسیون پزشکی ذوب اهن بهم گفتند که پرونده شما را داخل کمسیون از کارافتادگی میگذاریم و طبق روال حقوق بهت تعلق میگیره مثل شخصی که هم اکنون در ذوب اهن کار میکند تا زمانی که بیمه شما به حد نصاب برسه وبازنشست شوید با توجه به این صحبت ها میخاستم ببینم چنین امری امکان پذیر هست یا به زبان عامیانه بگم کلاه سرم میره واقعا جوانی ما دراین کار گذاشته شد وعلت این بیماری هم کار سنگین بود ممنون میشم جواب سوالم را بدهید باتشکر

  کارشناس بیمه
  20 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، شما باید در هر صورت باید بروید کمیسیون پزشکی شرکت کنید تا ببینید نظر پزشکان متخصص چی است نظر آنها ملاک است نه نظر ذوب آهن اصفهان

فاطمه زنوزی
20 فروردین 1401

ایا مبنای میزان حقوق بازنشستگی تامین اجتماعی مبلغ پرداخت حق بیمه در دوسال اخر هست؟؟ و اینکه بنده ۵۷ سالم هست و ۱۷ سال سابقه بیمه دارم ایا این ۳ سال را یکجا می توانم بریزم‌و با ۲۰ سال پرداخت حق بیمه مستمری کامل بگیرم؟؟؟

  کارشناس بیمه
  20 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، ۰۱ بله ولی به شرطی که دستمزد دوسال آخر غیر متعارف بالا نرفته باشد ۰۲ خیر نمیشود.

فرهاد 55
20 فروردین 1401

سلام
برادر بنده 11 سال سابقه بیمه دارن و 60 سال سن درحال حاضر مریض هستن و هفته ی 3 بار دیالیز میشن اگر بخوان بازنشسته بشن حداقل دریافتی شون با میانگین دو سال آخر 42000000 ریال چقدر میشه ممنون میشم راهنمایی کنید

  کارشناس بیمه
  15 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، فعلا که با این دستمزدی که اعلام کردن و هنوز هم قطعی نیست حدودا ماهی یک ملیون و هشتصد هزار تومان میشود.

آذر شکری
20 فروردین 1401

با عرض سلام. خانمی با سابقه کار 15 سال و سن بالای 50 سال آیا با پرداخت حق بیمه 5 سال می تواند با 20 سال سابقه بازنشسته شود؟

  کارشناس بیمه
  27 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، خیر.

نگار
21 فروردین 1401

سلام من ۸ سال بدون بیمه کار کردم و هیچ سابقه ای تو این ۸ سال برام لحاظ نشده و الان ۱۰ سال هم با بیمه کارکردم و دچار بیماری ms هستم ولی از لحاظ جسمی مشکلی ندارم ولی از لحاظ روحی خیلی فرسوده شدم میتونم ازکارافتادگی بگیرم یا بایدحتما ذلیل و علیل بشم و اینکه حقوق ازکارافتادگی چقدره به تعداد سالهای بیمه هست یا حداقل حقوق؟

  کارشناس بیمه
  21 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، اولا برای ازکارافتادگی باید تو کمیسیون پزشکی شرکت کنید و نظر پزشکان متخصص ملاک است باید دید نظر پزشک چی است و اگر از کار افتاده کلی تلقی بشوی حداقل دستمزد به شما تعلق میگیرد

رضا
21 فروردین 1401

سلام ممنون از وقتی که میزارید برای راهنمایی،
پدر من 56سال سن داره و ۱۷سال سابقه بیمه داره و چون سنگ کار ساختمانه و خودش بیمه به حساب ریخته و دیگه واقعا نمیتونه کار کنه میخاستم ببینم راهی هست که بازنشست بشه لطفا راهنمایم کنید ممنون

  کارشناس بیمه
  28 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، خیر باید حتما ۶۰ سال سن داشته باشد که بتواند بازنشسته شود

ناصر
21 فروردین 1401

سلام من ۱۱سال سابقه بیمه دارم سن من هم ۶۰ میباشد میتوانم بازنشتگی پیش ازموعد انجام بدم چکاربایدکنم تشکر

  کارشناس بیمه
  30 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، با توجه به شرایط خیر

رویا
22 فروردین 1401

سلام ببخشید من با 36 سال سن 11 سال سابقه دارم وتا 10 سال دیگه میتونم کار کنم چطور میتونم 10 سال سابقه بخرم که حقوق 30 روز را بگیرم یا با 20 سال هم میتونم 30 روز حقوق بگیرم

  کارشناس بیمه
  22 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، قانونی نداریم که ۱۰ سال سابقه را یک جا بخرید.

رویا
22 فروردین 1401

سلام ببخشید کسی که ازدواج نکرده و بازنشته آموزش پرورش است میتواند بعد فوت مادر از مستمری پدر استفاده کنه یا قطع میشود

  کارشناس بیمه
  22 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، بله میتواند.

زهرا
22 فروردین 1401

سلام پدرم 54 سالشه و 18 سال سابقه داره آیا میتونه بازنشسته بشه؟؟

  کارشناس بیمه
  22 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، در قسمت شرایط ویژه آقایان نوشته ایم که در حالت عادی (نداشتن سابقه های دیگر از جمله جبهه یا فعال نبودن در کارهای سخت) باید حداقل سن پدر شما 60 سال باشد.

زهره
22 فروردین 1401

سلام وقت بخیر
پدر من ۷۲ سال سن دارد با ۹سال سابقه بیمه
برای درخواست بازنشستگی‌و خرید یک سالی که کم دارد صورتحساب واریزی حقوق دو سال اخر میخواد تامین اجتماعی یا نه؟؟؟
و برای یک سال باقی مانده چه مبلغی باید پرداخت شود؟
حداقل دریافتی برای ده روز چند تومنه در سال ۱۴۰۱

  کارشناس بیمه
  23 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، اگر ۹ سال سابقه دارد به شعبه مراجعه میکند همکاران بررسی میکند بابت آن یک سال ۱۴۰۱ باید ۱۶ ملیون تومان واریز کنید و ماهی یک ملیون و هفتصد هزار تومان مستمری دریافت کند

آژیده
22 فروردین 1401

سلام
مادرم ۹ سال سابقه بیمه داره. سنشون بالای ۷۰ هست. آیا میتونه با پرداخت یکسال حق بیمه از بازنشستگی ده ساله استفاده کنه؟ ممنون میشم پاسخ بدید.

  کارشناس بیمه
  23 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، بله میتواند.

مولود رحمانی
23 فروردین 1401

سلام پدرم ۶۰سال است وحدوده۱۳سال بیمه دارد حالا رفته بیمه بازنشسته شود گفتن ۵۰ روز از بیمه نیومده تا نیاد بازنشسته نمیشی قانونه پدرم گفته من ۵۰ روزو نمیخام میگن نمیشه

  کارشناس بیمه
  23 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، به هر حال قانون است و باید زمان مورد نظر تکمیل شود تا پدرتان از بازنشستگی استفاده کنند. بررسی کنید که اصلا چرا آن 50 روز نیامده است.

زهره حیدری
23 فروردین 1401

سلام پیام من چرا نیست

  کارشناس بیمه
  23 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، پیام ها بسیار زیاد است و تمامی تلاش بیمه دات کام این است تا به همه آن ها پاسخ دهد. برای همین اگر تاخیری در پاسخگویی وجود دارد، پوزش میطلبیم.

عباس
23 فروردین 1401

با سلام
بنده 24 سال است که در یک سازمان دولتی در حال خدمت می باشم. توی همین مدت هم 9 سال سابقه بیمه تامین اجتماعی دارم که توسط یک شرکت خصوصی برایم حق بیمه رد شده است. قصد دارم با 25 سال خدمت در سازمان دولتی (با سن 55 سال) تقاضای بازنشستگی دهم. آیا سابقه بیمه تامین اجتماعی بنده تاثیر مثبتی در بازنشستگی من دارد؟ کلاً این سابقه بیمه 9 ساله چه تاثیری می تواند داشته باشد؟

ممنون از پاسخگویی شما

  کارشناس بیمه
  01 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، خیر ندارد.

عرب
23 فروردین 1401

سلام خسته نباشد؛
من در حال حاضر 35 سال سن و 4 سال و نیم سابقه بیمه دارم بنده می توانم بعد 6 سال و نیم با 10 سال سابقه بیمه و نزدیک به 42 سال سن بازنشسته شوم و بازنشستگی بگیرم؟
اگر امکانش نیست و بخواهم با 20 سال سابقه و 52 سال سال سن بازنشسته شوم اون زمان حق بازنشستگی بهم تعلق می گیرد. یا حتما باید سنم به 55 سال برسد تا بازنشستگی بهم تعلق بگیرد.

  کارشناس بیمه
  01 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، خیر ۰۲ باید در بیمه آزاد ۲۰ سال سابقه و ۵۵ سال سن داشته باشید

ناشناس
23 فروردین 1401

سلام وعرض ادب
ایا بیمه تامین اجتماعی حد و مرزی برای مدت معذوریت پزشکی برای کارگران گذاشته مثلا جراحی پی درپی ستون فقرات

  کارشناس بیمه
  02 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، اگر استراحت پزشکی توسط شورا یا کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی تایید شود خیر محدودیتی ندارد

دیوید
23 فروردین 1401

سلام من ۵۸ سال دارم ۱۵ سال در سفارت فرانسه کار کردم و بیمه تامین اجتماعی پرداخت کردن و بعد اختیاری پرداخت کردم دریافتی بازنشستگی من چطوری محاسبه میشه والا میتونم تقاضای بازنشستگی کنم

  کارشناس بیمه
  24 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، اگر خانم باشید بله میتوانید بازنشسته شوید ولی اگر آقا هستید خیر نمی توانید بازنشسته شوید باید تا ۶۰ سالگی واریز کنید

ن
24 فروردین 1401

سلام من۶۰ سال دارم ۱۱ سال سابقه بیمه دارم میتوانم بازنشسته بشم چکار باید بکنم تشکر

  کارشناس بیمه
  03 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، خانم هستید یا آقا؟ شرایط را نوشته ایم. مدت زمان پرداخت بیمه تان باید بیشتر باشد.

ابوالفضل
24 فروردین 1401

سلام خسته نباشید من ۱۴ سال سن دارم و شاغل هستم
ایا با گواهی رشد میتوان بیمه شوم

  کارشناس بیمه
  03 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، بله میتوانید بیمه حرف و مشاغل آزاد شوید

علی
24 فروردین 1401

سلام من ۵۱ سال سن دارم و۳۰ سال سابقه تامین اجتماعی ایا باتوجه به سنم میتوانم بازنشسته بشم؟

  کارشناس بیمه
  04 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، بله میتوانید

بهار
25 فروردین 1401

سلام
من خانم و ۵۸ ساله هستم و ۶ سال و ۵ ماه سابقه کار دارم ، برای خرید سنوات ، سالانه چه مبلغی باید پرداخت کنم ؟ ممنون

  کارشناس بیمه
  05 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، بر اساس اخرین دریافتی ها است.

مظهری
25 فروردین 1401

سلام من ۲۱ سال سابقه کار دارم و ۲۰ سال هم بیمه هستم با ۴۶ سال سن ایا میتونم بازنشسته بشم یا نه؟

  کارشناس بیمه
  05 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، اگر خانم هستید بله

محنا
25 فروردین 1401

سلام‌
من یه خانم ۵۵ ساله با ۲۳ سال بیمه هستم . اگر اقدام کنم به بازنشستگی می دونم که حقوقم حداقل هست . ولی برای سال ۱۴۰۱ این حقوق دقیقا چند تومن هست میشه بفرمایید . در ضمن ممنون که با حوصله جواب میدید

  کارشناس بیمه
  05 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، اگر امسال با این سابقه بازنشسته بشوید دقیقا حداقل دستمزد یعنی چهارمیلیون و دویست هزار تومان میشود

ناهید سواری
25 فروردین 1401

سلام وقت بخیر شوهر من با 60 سال سن و10 سال سابقه 10 روز حقوق میگیره در صورتی که سنش 60سال بوده و بازنشسته شد چرا به ما این مبلغ را پرداخت میکنند؟

  کارشناس بیمه
  05 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، چون 10 سال بیمه پرداخت کرده اند.

احسان
25 فروردین 1401

سلام .بنده 10سال سابقه بیمه دارم و35سال سنم هست ایا میشه باز خرید کرد؟.و چه شرایطی لازمه برای بازخرید کردن.

  کارشناس بیمه
  25 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، در تامین اجتماعی بازخرید نداریم.

حیدر
26 فروردین 1401

سلام من ۲۲سابقه بیمه تامین اجتماعی دارم سن ۵۰ سال هست این ۲۲سال یک جا بوده ولی ۲۰سال متوالی پشت سرم هم پرداخت شده اون ۲سال پشت سر هم نبوده در سالی ۳بار پرداخت می گردند از مشاغل سخت هم بوده کار آیا می تونم بازنشست بشوم

  کارشناس بیمه
  05 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، اگر ۲۰ سال متوالی در کارهای سخت و زیان اور مشغول بکار بودید و اداره کل کار هم تایید کند بله میتوانید بازنشسته شوید

هادی
26 فروردین 1401

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت کارشناسان محترم بیمه
1- اگه کسی ۱۶ سال سابقه بیمه تامین اجتماعی داشته باشه و بخواد بره جایی کار کنه که بیمه اش خدمات درمان هستش ..آیا شرایط بازنشستگی خدمات درمان هم عین تامین اجتماعی سن که به ۴۲ برسه با ۲۰ سال سابقه بازنشسته میشه یا نه ؟
2- برای تبدیل کردن بیمه تامین اجتماعی به خدمات درمان ۱۶ سالش چقدر هزینه میشه؟
میخوام ببینم اصلا چنین چیزی امکانش هست؟ یا نه
سپاسگزارم

  کارشناس بیمه
  26 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، ۰۱ خیر ۰۲ سابقه تامین اجتماعی به صندوق دیگر بستگی به دستگاهی دارد که آیا سابقه شما را قبول دارد یا خیر.

سعید
27 فروردین 1401

سلام و عرض ادب

من 59 سال سن دارم و 9 سال سابقه پرداخت بیمه خویش فرما تامین اجتماعی دارم. خواستم بدانم با توجه به اینکه سال بعد 60 ساله میشوم و میتوانم با 10سال سابقه درخواست بازنشستگی کنم این کار را نکنم و به پرداخت حق بیمه ادامه دهم تا 65 سالگی، در اینصورت من با چند روز در ماه می توانم بازنشسته شوم. ممنون

  کارشناس بیمه
  06 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، اگر با ۱۵ سال سابقه بازنشسته شوید ۱۵ روز مستمری دریافت میکنید

Reihan
27 فروردین 1401

سلام خسته نباشید.
من ۱۱سال سابقه بیمه دارم و ۳۸سالمه اگر الان بیمه رو ادامه ندم باید صبر کنم ۵۵ سالم بشه ک حقوق بازنشستگی بهم تعلق بگیره ؟؟و این حقوق چقدر مخاسبه میشه؟

  کارشناس بیمه
  06 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، شما هم میتوانید دیکه بیمه واریز نکنید و صبر کنید تا سن ۵۵ سالگی بازنشسته شوید و هم میتوانید ادامه بدهید تا سابقه شما بیشتر شود و مستمری بیشتری هم دریافت کنید

امیر محمد
27 فروردین 1401

پدرم چهار سال پیش فوت کرده و۶ الی۷سابقه بیمه داشتن ایا میشود برای مادرم حقوق بازنشستگی جور کرد مادرم الان۷۲ سال سنش است .ممنون

  کارشناس بیمه
  07 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، باید بروید شعبه ای که آخرین سابقه پدرتان واریز شده پرونده پدر شما بررسی شود که ایا استحقاق دارد یا خیر

کاربر
28 فروردین 1401

سلام وقت بخیر
مادر من ۵.۵ سال سابقه بیمه براش رد شده و البته بیشتر از ۱۰ سال کار کرده اما رد نکردن ، و ۶۲ سالش هست، برای مستمری بگیر شدن ، اداره تامین اجتماعی میگه تا ۱۰ سال سابقه رو میتونی بخری که مبلغ زیادی هست حدود ۴۷ تومن تازه در سال ۱۴۰۰ محاسبه کردن و توان پرداختش نیست. راه دیگه ای وجود نداره ؟ مثل قسطی باز پرداخت کنیم یا با بررسی اموالش تخفیف قائل بشن ؟ اگه راهی باشه ممنون میشم راهنمایی کنید

  کارشناس بیمه
  28 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، تا این مبلغ را نقدی واریز نکند سابقه آن مدت برایشان منظور نمیشود.

احسان علی نژاد
28 فروردین 1401

سلام خسته نباشید،من ۴۳سال سن دارم با ۱۳سال سابقه بیمه،من تو سن ۱۷ سالگی عمل فتح انجام دادم که یکی از بیضاء که داخل شکمم میآمد برداشتن کارم کار ساختمانی هست کار سنگین،که درد میکشم،لطفا راهنمای کنید آیا میشه از کار افتادگی بگیریم یا خیر .ممنون

  کارشناس بیمه
  29 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، خیر نمیشود چون شما قبل از بیمه شدن این بیماری را داشتید دیگر از کارافتادگی به شما تعلق نمی گیرد.

معصومه سهیلی منش
29 فروردین 1401

سلام من 5سال بیمه فرش بافی دارم و6سال هم سابقه بیمه مشاغل خانگی دارم سنم هم 51هست اگر4سال دیگه بریزم چه قدرحقوق میگیرم.

  کارشناس بیمه
  10 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، چون تو مجموع ۱۵ سال سابقه دارید ۱۵ روز از ۳۰ روز حداقل دستمزد همان سالی که میخواهید بازنشسته شوید را دریافت میکنید حالا بستگی دارد که جه سالی بازنشسته میشود و حداقل دستمزد آن سال چقدر بشود

کمال
29 فروردین 1401

سلام بنده بعلت پزشکی بازنشسته شده ام و حالا میتونم با مدرک پزشکی کار بکنم؟

  کارشناس بیمه
  10 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، متوجه پیامتان نمی شویم.

حسین
29 فروردین 1401

سلام وقت بخیر اقا من از سال ۶۹ شروع به بیمه تامین اجتماعی کردم تا سال ۹۲.سوال من اینجاست ک بین این سال ها چند سال می‌ریختم چند سال نمیریختم الان سابقه من ۱۲ سال است،و میخوام بدونم ک میشه اون سال هایی ک نریختمو الان یدفعه بریزم و بازنشست بشم؟

  کارشناس بیمه
  30 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، قانونی وجود ندارد که شما یکجا آن کسری سابقه خودتان را واریز کنید.

حسینی
30 فروردین 1401

با سلام و خسته نباشید
بنده خانم متولد 1360 هستم (41 ساله) 16 سال سابقه بیمه داشتم و دو سال هم هست که از بیمه بیکاری استفاده میکنم و اردیبهشت 1401 این بیمه بیکاری تموم میشه. من میخواستم از قانون 20 سال با 42 سال استفاده کنم که با این احتساب میشه 18 سال سابقه بیمه و 2 سال میمونه.
سوال 1) آیا این قانون شامل حال من میشه؟
سوال 2) چقدر باید حقوق رد کنم در این دو سال باقیمانده که بشه 20 سال و بازنشستگی معقولی بگیرم؟
سوال 3) چگونه این بازنشستگی محاسبه میشه؟
سوال 4) آیا میتونم خودمو با همین 18 سال سابقه و با همین سن 40 -41 سال بازنشسته کنم ؟ اگر بله چقدر حقوق میگیرم؟
سوال 5) این دو سال آخر رو هر چقدر رد کنم نهایتا اگه میانگینش از حداقل حقوق دو سال دیگه بیشتر بشه میدن یا همون حداقل رو میدن؟
سوال 6) در هیچ شرایطی من نمیتونم این دو سال رو خودم پرداخت کنم و بازنشسته بشم؟
سوال 7) آیا حقوق بازنشستگانی مثل من که زودتر از موعده هر سال به همان میزانی که دولت اعلام میکند بالا میرود؟
سوال 8) بازنستگی پیش از موعد چطوریه؟

  کارشناس بیمه
  17 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، ۰۱ اگر دو سال آخر را در یک کارگاه کار کنید و لیست بیمه داشته باشید بله شامل میشود ۰۲ حداقل دستمزد هم لیست ارسال شود ۰۳ ملاک محاسبه بازنشستگی دوسال آخر و کل سابقه پرداخت حق بیمه شما میباشد ۰۴ خیر ۰۵ بله

سیده فاطمه قوامی
30 فروردین 1401

من 12 سال سابقه بیمه دارم ودر حال حاضر بیکار و خاندارهستم و 57 سال سن دارم آیا بمن حقوق بینه تعلق می‌گیرد؟

  کارشناس بیمه
  17 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، بله با این سن و سابقه میتوانید بازنشسته شوید

محمد مقدم
31 فروردین 1401

سلام 11 سال سابقه پرداختی بیمه قبل از سال 93 دارم . ایا بازنشستگی به من تعلق میگیرد . در صورت تعلق مبلغ ان چقدر است . با سپاس

  کارشناس بیمه
  18 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، سنتان چقدر است؟

سمیه
31 فروردین 1401

سلام خانومی چهل ساله هستم مدرس کامپیوتر ٫مرکز جدیدن بیمه کردن از نوع ساعتی .ايا در سن ٥٥ سال بازنشتگی تعلق میگیره ممنونم

  کارشناس بیمه
  31 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، اگر در مجموع حتی اگر ۱۰ سال سابقه بیمه و ۵۵ سال سن داشته باشید میتوانید بازنشسته شوید.

شاکری
31 فروردین 1401

سلام. وقت بخیر ، بنده دارای ۱۰ سال سابقه بیمه هستم ، معلولیت دارم و این مطلب هم در بیمه قید شده که از قبل معلولیت داشتم . بنده چگونه میتوانم با این شرایط بازنشسته شوم

  کارشناس بیمه
  31 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، چون از قبل معلولیت داشتید به شما از کارافتادگی و یا بازنشستگی نمیدن باید شرایط بازنشستگی را منل بقیه آدم های عادی احراز کنید.

حامد احمدی
31 فروردین 1401

سلام پدرم 12 سال سابقه بیمه دارد . مرداد امسال 60 ساله میشود . ایا بیمه به ایشان تعلق میگیرد . مبلغ دریافتی چقدر است . ممنون از شما

  کارشناس بیمه
  20 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، بازنشستگی با ۱۲ سال سابقه و ۶۰ سن تعلق میگیرد ولی ۱۲ روز مستمری بهش تعلق میگیرد

احمد
02 اردیبهشت 1401

باسلام وتشکر از کارشناسان عزیز ومحترم..
من تازه وارد 61سالگی شدم ونزدیک به 14 سال هم حق بیمه اختیاری تامین اجتماعی پرداخت کردم وادامه داره، میخوام بدونم اگه تقاضای بازنشستگی کنم دریافتی مستمری من به چه میزان میباشد واینکه اصلا به نفعم هست یااگه بتونم ادامه بدم؟ ممنون از راهنمایی شما.

  کارشناس بیمه
  02 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، اصلا به نفع شما نیست که با ۱۴ سال سابقه بازنشسته شوید تا ۲۰ سال سابقه واریز کنید.

   احمد
   03 اردیبهشت 1401

   ببخشید جواب سئوال اولمو ندادید، اینکه با 60سال سن و14 سال سابقه بازنشسته بشم مستمریم چقدره؟

    کارشناس بیمه
    22 خرداد 1401

    سلام دوست عزیز، سال ۱۴۰۰ مبلغ یک ملیون پانصد هزار تومان میشد ولی سال ۱۴۰۱ هنوز دقیق مشخص نشده است

مریم محبی
02 اردیبهشت 1401

سلام
۳۹سالمه
۱۲سال سابقه بیمه دارم
در حال حاضر بیکار هستم و باید از بیمه بیکاریم استفاده کنم تا چند ماهی که بتونم کار پیدا کنم
با توجه به اینکه چند ماه مجبورم بیمه بیکاری استفاده کنم
بعد از اینکه شاغل بشم و بیمم رد بشه میتونم از قانون بیست سال برای بازنشستگی استفاده کنم؟

  کارشناس بیمه
  22 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، اگر خانم هستید و بعد از بیمه بیکاری جای بیمه اجباری شوید و ۲۰ سال سابقه هم داشته باشید بله میتوانید بازنشسته شوید.

مسعود
03 اردیبهشت 1401

سلام
من ۱۱ سال سابقه بیمه کارگری و خویش فرما دارم،
و ۴۹ سالمه و امکان پرداخت حق بیمه رو ندارم
میتونم وقتی ۶۰ سالم شد برم بیمه بازنشستگی دریافت کنم؟
ممنون

  کارشناس بیمه
  22 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، بله میتوانید مشکلی ندارد.

علی
03 اردیبهشت 1401

سلام،بنده ۶۰ سال سن دارم و ۹سال سابقه بیمه ساختمانی،،،ایا میتوانم یکسال باقیمانده را خریداری کنم،تا ۱۰ سال تکمیل شود بعد چه میزان باید بپردازم،،با تشکر

  کارشناس بیمه
  22 خرداد 1401

  سلام خیر. جلوتر نمی توان خریداری کرد.

رضا
03 اردیبهشت 1401

باسلام، اگر کسی سربازی نرفته باشه و حقوق بازنشستگی بهش تعلق میگیره و همینطور شغلش آزاد باشه؟

  کارشناس بیمه
  04 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، ارتباطی ندارد. بستگی به نوع بیمه تان هم دارد.

اسماعیل
03 اردیبهشت 1401

من بیمه شدمه دهساله الان برام یه مقدارناچیز ریختن طی چهارماه چرا؟؟

  کارشناس بیمه
  04 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، چه شرایطی داشتید که این مبلغ را واریز کردند؟ چقدر واریز شده است.

مریم
04 اردیبهشت 1401

سلام
من دوازده سال سابقه بیمه دارم
سی و نه سالمه
با توجه به اینکه خانمها با سن ۴۲سال و بیست سال سابقه میتونن بازنشست بشن
میخوام بدونم من الان چند ماهی باید از بیمه بیکاریم استفاده کنم تا دوباره شاغل بشم
استفاده از بیمه بیمه بیکاری برای بازنشستگی با بیست سال سابقه مشکلی ایجاد نمیکنه

  کارشناس بیمه
  23 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، خیر ایجاد نمیکند.

علی،کرج
05 اردیبهشت 1401

سلام،بنده ۴۶ سال سن دارم ۱۳سالو اندی بیمه دارم،یکی از چشمانم نابیناست،از ناحیه پا هم مشکل دارم ،از سربازی هم معاف شدم کارت بهزیستی هم دارم،ولی حدودا ۸سال از بیمم گذشته،ب جز اون سابقه ۱۸ماه هم از بیمه بیکاری استفاده کردم،ابتدا میخوام بدونم اون ۱۸ ماه هم رو سابقم محاسبه میشود،دوم اینکه میتونم جهت باز نشستگی اقدامی کنم.سپاسگذارم از کمکتون

  کارشناس بیمه
  05 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، ۰۱ بله بیمه بیکاری شما هم جز سابقه شما محسوب میشود ۰۲ خیر نمی توانی چون بازنشستگی شرایط خودش را دارد

amir
05 اردیبهشت 1401

سلام وقتتون بخیر
پدر من27سال سابقه بیمه در تامین اجتماعی به صورت آزادانه(کارفرما)داره و الان 57سالش هست.
آیا میتونه الان درخواست بازنشستگی کنه؟

  کارشناس بیمه
  25 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، خیر

صادق
06 اردیبهشت 1401

سلام.من ۳۶ سالمه.۱۵ سال سابقه بیمه دارم و همچنان دارم پرداخت میکنم.ولی برنامه مهاجرت دارم.میخوام بدونم ۱. میشه درخواست بازنشستگی پیش از موعد بدم?
۲.اگه نمیشه باید چه شرایطی داشته باشم تا بازنشستگی بگیرم? مثلا باید بعد از ۶۰ سالگی بیام درخواست بدم?

  کارشناس بیمه
  06 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، ۰۱ خیر چون شرایط بازنشستگی ندارید ۰۲ باید باید خودت را بیمه اختیاری کنید تا شرایط بازنشستگی را احراز کنید.

رضایی
06 اردیبهشت 1401

سلام بنده ۴سال و۷ماه بیمه تامین اجتماعی دارم الان نزدیک به ۱۲سال هم بیمه نیروهای مسلح دارم باداشتن۴۲ سن میشود باز نشسته شد

  کارشناس بیمه
  02 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، خیر.

احمد
07 اردیبهشت 1401

سلام، بنده 13 سالو 7 ماه سابقه بیمه اختیاری دارم و60 سال دارم، متولد اردیبهشت 1341 هستم اگه تقاضای بازنشستگی بدم، مستمری من ماهیانه حدودا چقدر میشه؟
باسپاس از کارشناسان بزرگوار…

  کارشناس بیمه
  07 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، امسال حدودا دو ملیون تومان میشود ولی هنوز هم دقیق اعلام نشده است.

داریوش
07 اردیبهشت 1401

با سابقه ۲۷سال و ۳ماه بیمه اجباری ،سربازی، اختیاری و الان حقوق ۱۱ میلیون در ماه خرداد ۶۰ساله می شوم آیا می توانم باز نشست بشوم و درصورت باز نشست شدن حقوق ۳۰روز پرداخت می شود یا ۲۷روز

  کارشناس بیمه
  04 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، بله میتوانید بازنشسته شوید ولی حداقل دستمزد را کامل دریافت میکنید و همان ۲۷ سال را برای شما در نظر میگیرند

محبوب
08 اردیبهشت 1401

با سلام من ۳۸ سالمه در مدرسه کار میکنم.مدیر امسال باید حتما بیمه بشم و خودم هم پرداخت کنم.
اگر بیمه ۱۰ ساله بدم چقدر حقوق میگیرم؟
اگه بیمه ۱۳ ساله بدم چقدر حقوق میگیرم؟
و اینکه ما خودمون مشخص میکنیم بیمه ۱۰ ساله میخوایم یا ۱۳ ساله یا ۲۰ ساله رو؟؟؟

  کارشناس بیمه
  06 تیر 1401

  اگر مدارکی دارد که پیش شما کار کرده است بله میتواند شکایت کند

ریاضی
09 اردیبهشت 1401

با سلام من یازده سال سابقه بیمه دارم که دو سال آخر بیمه زنان خانه دار بوده ام و متولد ۴۶٫۷٫۱ هستم از کی میتوانم برای گرفتن مستمری اقدام کنم و چقد بهم تعلق میگیرد.

  کارشناس بیمه
  09 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، زمانی که ۵۵ سال شما تمام شد بروید درخواست بازنشستگی بدهید.

احسان
09 اردیبهشت 1401

با سلام خدمت کارشناس محترم
بنده درگیر بیماری ms هستم و سابقه ۷ سال بیمه تأمین اجتماعی دارم و موقع کار خیلی اذیت میشم آیا با شرایط بیماری که دارم میتونم بازنشسته بشم با اینکه باید حداقل ۱۰ سال سابقه بیمه داشته باشم ؟
و اینکه با این شرایط مبلغی که بهم تعلق میگیره چقدر هست با توجه به بیماری که دارم ؟
در حال حاضر زیر نظر پزشک و انجمن حمایت از بیماران ms هستم.

  کارشناس بیمه
  10 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، نه شما شرایط بازنشستگی را ندارید ولی میتوانید جهت از کارافتادگی در کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی مراجعه کنید.

آسمان
11 اردیبهشت 1401

سلام
فرمودید اگر آقایان ۶۰ سال سن داشته باشند و خانم‌ها ۵۵ سال سن، می‌توانند از بازنشستگی ده ساله استفاده کنند.
من 42سال سن و 10سال سابقه بیمه دارم
ایا میتوانم از بازنشستگی ده ساله استفاده کنم؟
ممنونم از پاسخ

  کارشناس بیمه
  12 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، خیر.

Sadghi
12 اردیبهشت 1401

سلام. بنده پدرم 10سال و 3ماه بیمه اختیاری دارن میخاستم ببینم چقدر حقوق می‌گیرند؟سوال دوم اینکه بیمه اختیاری با بقیه بیمه ها از لحاظ حقوق گرفتن تفاوت داره؟

  نویسنده بیمه
  14 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز
  ۰۱ سال ۱۴۰۱ فعلا که چیزی که اعلام کردن ماهی ۱۸۰۰ هزار تومان میشود ۰۲ تو سابقه بالا یک مقداری فرق میکند

زندی
12 اردیبهشت 1401

سلام .همسرم ۲۰ سال سابقه بیمه در شغل تراشکاری داره .آیا میتونه با ۴۰ سال سن بازنشسته بشه .آیا سختی کار بهشون تعلق میگیره

  کارشناس بیمه
  13 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، باید درخواست سخت و زیان اور به اداره کار بدهد تا آنها بررسی کنند اگر ۲۰ سال سابقه در کارهای سخت و زیان اور داشته باشد و اداره کار تایید کند بازنشسته میشوند.

سجاد
13 اردیبهشت 1401

آیا کسی که 23 سال سابقه دارد ، و فعلا 58 سال در شناسنامه قید شده در صورتی که سن وی بیشتر است اگر برای اصلاح شناسنامه اقدام کند و سنش به 60 برسد آیا مورد قبول بیمه است یا خیر ، اگر مورد قبول است آیا با 23 سال سابقه حقوق کامل دریافت میکند یا خیر

  نویسنده بیمه
  14 اردیبهشت 1401

  سلام سجاد عزیز
  خیر تامین اجتماعی افزایش سن را قبول نمیکند

ساینا
14 اردیبهشت 1401

سلام ممنون از زحمات شما
یه سوال دارم من می خوام برای پسرم از 18 سالگی، خودم بیمه واریز کنم. آیا بعد از احراز بازنشستگی امکانش هست که حقوق بازنشستگیش بیشتر از 30 روز باشه؟ و این کار کمکی به ایشون می کنه؟
ممنون از پاسخدهی شما

  کارشناس بیمه
  11 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، شما میتوانید پسر خودت را بیمه حرف و مشاغل آزاد کنید ولی بیمه کردن پسر شما هیچ ارتباطی با بازنشستگی شما ندارد.

رضا
14 اردیبهشت 1401

سلام
44 سالمه، 20 سال سابقه بیمه دارم، جدیدا روانپزشک تشخیص داد که من بیش فعالی hdhdبزرگسالان دارم، میتونم برای بازنشستگی اقدام کنم؟

  کارشناس بیمه
  11 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، خیر شرایط بازنشستگی را ندارید.

علی اکبر
14 اردیبهشت 1401

سلام خسته نباشید پدر بنده العان ۶۶سالشه وچند ماه دیگه باید حق بیمه پرداخت کنه ایا میشود این چند ماه را یک جا واریز کرد و بازنشسته شد چون سنش بالای ۶۰ ساله

  کارشناس بیمه
  11 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، بله میتواند.

دلگشا
14 اردیبهشت 1401

سلام 16ساله با شرکت‌های پیمانکار آسفالت کار میکنم آیا کار من شامل سختی کار میشه

  کارشناس بیمه
  16 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، در مقاله مشاغل سخت و زیان آور می توانید این مساله را بررسی کنید. اگر فکر می کنید که شغلتان سخت است و در لیست نیست، باید درخواست بازرسی بدهید.

حمید حیدری اسبویی
15 اردیبهشت 1401

سلام و خسته نباشید
پدر زنم، 4 سال سابقه دارد با 52 سال سن
و الان بیمه مشاغل ازاد برای خودش میریزه
ایا با در سن 60 سالگی بازنشسته می شود

  کارشناس بیمه
  16 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، بله میتواند در سن ۶۰ سالگی بازنشسته شود.

عرفان
15 اردیبهشت 1401

سلام من ده سال سابقه کار در بیمارستان دارم و ۳۸ سالمه نمیخام کار کنم ایا بیمه ده سال ب من تعلق میگیره؟؟

  کارشناس بیمه
  16 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، شما شرایطش را ندارید.

  عسگر
  25 دی 1401

  با سلام و احترام….بنده ۵۹ سال سن دارم و۲سال سابقه بیمه تامین اجتماعی بعداز خدمت سربازی دارم….الان الان می توانم ۸سال را واریز کنم و موقعی که سنم بعد یک سال ۶۰ شد درخواست بازنشتگی کنم باتشگر

   نویسنده بیمه
   25 دی 1401

   سلام عسگر عزیز
   وقتی سن شما ۶۰ سال شد میتوانی کسری سوابق خودت را یکجا واریز کنید و بعد بازنشسته شوید

Jeddi
15 اردیبهشت 1401

سلام وقت بخیر
من ۱۰ سال هست بیمه هستم
و حق بیمه مشاغل آزاد رو پرداخت میکنم
دیگه توان مالی اینکه ادامه بیمه رو پرداخت کنم ندارم
چطور میشه بازنشستگی پیش از موعد بشم؟؟
۱۰ سال سابقه و ۳۰ سال سن دارم
آیا باید مابالتفاوتی چیزی به بیمه پرداخت کنم؟

  کارشناس بیمه
  15 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، با توجه به سن و سابقه ای که شما دارید شرایط بازنشستگی را ندارید.

نازی
15 اردیبهشت 1401

سلام خانمی 45ساله ام سرپرست دوتا فرزندم که یکیش صغیره ده سال سابقه بیمه مشاغل ازاد دارم میتونم خودمو بازنشست کنم

  کارشناس بیمه
  15 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، با توجه به شرایطی که نوشتیم (بر اساس خود سایت تامین اجتماعی) خیر امکان پذیر نیست.

مهدی
15 اردیبهشت 1401

سلام
پدرم از سال ۴۸ تا سال ۶۲ ۷ سال سابقه داره ودر سال ۷۵فوت میکنه یعنی تو ۱۰ سال اخر پرداخت نداشته ایا میشه کسری تا ۱۰سال بپردازیم و مادرم مستمری بگیره

  کارشناس بیمه
  16 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، خیر نمیشود.

   مهدی
   17 اردیبهشت 1401

   به این دلیل که تو ۱۰ سال اخر پرداختی نداشته نمیشه؟
   یعنی هیچ استفاده ای نمیشه کرد؟

    کارشناس بیمه
    17 اردیبهشت 1401

    سلام دوست عزیز، باتوجه به شرایطی که گفتید، امکان پذیر نیست.

امید
16 اردیبهشت 1401

با سلام خدمت شما و همکاران محترم من کارمند یکی از بانک‌های دولتی هستم ۲۰ سال خدمت و سابقه بیمه دارم و دیسک کمر عمل کردم و خیلی مشکل دارم خواستم راهنمای بفرمایید میتونم بازنشسته بشم و با ۲۰ روز حقوق و یا میشه بیمه رو به تأمین اجتماعی منتقل کنم و خودم پرداخت کنم؟؟

  کارشناس بیمه
  13 تیر 1401

  سلام دوست عزیز،خیر برای دیسک کمر شما را بازنشسته نمیکنند نه تامین اجتماعی و نه صندوق بیمه ای دیگر بابت دیسک کمر بازنشسته و از کار افتاده نمیکند

سمیرا
17 اردیبهشت 1401

با سلام و خسته نباشید من 10 سال بیمه دارم و46 سالمه باید تا چند سالگی حق بیمه زنان خانه دار واریز کنم تا بازنشستکی شامل حالم بشه؟ و ایا امکان داره با همین ده سال بتونم از بازنشستگی استفاده کنم یا نه؟ باتشکر

  کارشناس بیمه
  15 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، تا ۵۵ سالگی باید واریز کنید ۰۲ خیر امکان ندارد

جعفر نصفت
18 اردیبهشت 1401

سلام.بنده اول شهریور ماه سال ۱۴۰۱، ۵۵ساله میشوم با سابقه پرداخت ۲۴ سال حق بیمه اختیاری.آیا میتوانم در شهریور ماه تقاضای باز نشتگی بکنم؟

  کارشناس بیمه
  18 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، خیر. اما خانم ها می توانند.

سعیده
18 اردیبهشت 1401

با سلام
من ۹ سال و ۹ ماه سابقه ی پرداخت بیمه دارم و ۵۵ سال سن دارم. در صورتی که بخواهم حق بیمه کسری سنوات تا ده سال(سه ماه باقی مانده تا ۱۰ سال) را یکجا پرداخت کنم، و درخواست بازنشستگی بدهم، آیا
تاریخ شروع بازنشستگی و محاسبه مستمری بلا فاصله پس از پرداخت کسری سابقه و درخواست خواهد بود؟ یا اینکه نه، شروع با زنشستگی و محاسبه مستمری پس از طی زمان کسری سابقه(سه ماه پس از تکمیل و پرداخت کسری سابقه) خواهد بود؟
ضمنا مورد فوق را با در نظر گرفتن شرایط بازنشستگی برای “خانم ها ” مد نظر قرار دهید
سپاسگزارم

  کارشناس بیمه
  24 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، بله اگر هر روزی که کسری بیمه را واریز کردید همان روز تاریخ بازنشستگی شما زده میشود

رحیم
19 اردیبهشت 1401

سلام استاد بند کارکردم درچند شهرستان بوده ودرشرکتهای متفاوت در چند شهرستان کارکرده ام العان باید بازنشسته بشم العان که همه سوابقم درسایت وجود دارد احتایج هست برای جمع اوری سوابق به شهرستانهایی که کار کرده ام مراجعه ولیست بیمه ام را بگیرم یانه چون سوابقم در سایت تامین اجتماعی وجود دارد وروی همین سوابق بازنشته که درسایت هست میشم در شهرستان خودم

  کارشناس بیمه
  19 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، خیر دیگر احتیاج نیست سوابق خودتان را جمع آوری کنید. تمام سوابق ساماندهی شده اند.

اکبر
20 اردیبهشت 1401

سلام خسته نباشید
من ۲۷ سال سابقه و ۵۲ سال سن دارم
با این سابقه وسن میشه بازنشست شد

  کارشناس بیمه
  21 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، باید به سن و سابقه بپرسید. چند سال کم دارید.

بازنشستگی در جوانی
23 اردیبهشت 1401

سلام
بنده من ۲۰سالم پر شده سختی کار داشتم از یک محل هم بیمم رد شده من۶۴ هستم ،میخوام بدونم در صورت بازنشستگی حقوق به من تعلق میگیره یا نه

  کارشناس بیمه
  24 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، اگر 20 سال سابقه و 60 سال سن داشته باشید، تعلق میگیرد.

ریپال
25 اردیبهشت 1401

بإسلام خدمت کارشناس محترم من 11 سال خدمت کردم تو سپاه بعد لغو قرارداد شدم آیا بااین سابقه میشه بازنشستگی بگیرم یا نه باتشکر فراوان

  کارشناس بیمه
  25 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، خیر. البته بیمه نیروهای مسلح با تامین اجتماعی متفاوت است. البته سن شما هم مهم است.

سروش
25 اردیبهشت 1401

سلام ، من ۴۶ سالمه و کارمند دولت با ۲۰ سال سابقه تامین اجتماعی هستم . اگر استعفا بدم میشه تا ۵ سال دیگه خودم حق بیمه رو واریز کنم و با ۲۵ سال خودم رو بازنشسته کنم؟

  کارشناس بیمه
  26 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، خیر.

سعید
25 اردیبهشت 1401

سلام خسته نباشید بازنشگی پیش‌از موعد با ۱۴ سال و هفت ماه سابقه و ۴۸ سن دارم چقدر حقوق می‌رسد ممنونم

  کارشناس بیمه
  26 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، خیر شما هیچکدام از شرایط را ندارید.

فاطمه شریفی
26 اردیبهشت 1401

سلام من الان ۱۸ سال سابقه بیمه در مشاغل سخت و زیان آور دارم فروردین ۱۴۰۲ سنم به ۴۲ سال میرسه. میخواستم ببینم سال آینده میتونم درخواست بازنشستگی بدهم؟ ممنون از شما

  کارشناس بیمه
  26 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، اگر ۲۰ سال متوالی در کارهای سخت و زیان اور مشغول بکار باشید بله میتوانید بازنشسته شوید

امیر ش
26 اردیبهشت 1401

سلام اگر در ۶۰ سالگی با ۱۵ سال سابقه بازنشست شویم آیا حقوق کامل ۳۰ روز را برای بازنشستگی دریافت می کنیم؟

  کارشناس بیمه
  27 اردیبهشت 1401

  سلام خیر

ایروانی
26 اردیبهشت 1401

سلام من ۴۲ سال سن داشته باشم و سابقه ۱۸ سال سختی کار هم بهم تعلق گرفته حدود ۹ سال آیا میتونم بازنشست بشم؟

  کارشناس بیمه
  27 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، خیر.

  منوچهر جعفرپور
  29 اردیبهشت 1401

  اگر ۶۰ سال داشته باشم و ۲۵ سال سابقه بیمه تامیین اجتماعی داشته باشم و کامند خود تامیین باشم و پزشک باشم و جانباز ۱۰ درصد باشم ایا بازنشستگی شامل حال بنده می‌شود و چه مقدار حقوق خواهم گرفت

سادات
27 اردیبهشت 1401

وقت بخیر ، بنده ۴۳ ساله هستم و سابقه بیمه بنده ۲۰ سال هست ، می توانم برای بازنشستگی اقدام کنم ؟ مستمری ۲۰ روز پرداخت میشود؟

  کارشناس بیمه
  27 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، اگر خانم باشید، بله.

ناشناسی
29 اردیبهشت 1401

سلام،من خانم با 21سال سابقه بیمه دارم،از این 21سال،16سال سخت زیان اوره بوده ،من میتونم درخواست بازنشستگی بدم؟

  کارشناس بیمه
  29 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، خیر.

مهدی
30 اردیبهشت 1401

درود
وقتتون بخیر و خسته نباشید ❤ببخشید پدر بنده ۵۵ سالشونه و ۲۲ سال سابقه کار دارن و هنوز هم کار میکنن،اما خب با توجه به سنشون و وضعیت جسمی شون کارکردن به صلاح ایشون نیست و واقعا سختشونه
،میخواستم بدونم آیا راهی وجود داره که ایشون بتونن قبل از ۶۰ سالگی بازنشسته بشن ؟و در اون صورت ما چه اقداماتی باید انجام بدیم ؟

  کارشناس بیمه
  31 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، خیر امکان ندارد با این سن و سابقه بتواند بازنشسته شود

مجید جلوه
02 خرداد 1401

سلام خسته نباشید من ۱۵ سال سابقه بیمه دارم سن من هم ۴۵ سال میباشد ایا میتوانم به اندازه پانزده سال سابقه با ۱۵ روز اعلام بازنشسته یا مستمری یا بازخریدی کنم از چه راهی باید ورود کنم لطفا رهنمایی کنید ممنون

  کارشناس بیمه
  03 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، شما شرایط بازنشستگی را ندارید.

آرسام
10 خرداد 1401

سلام مادر خانم بنده 10سال سابقه داره امسال 55سال سنشون پرمیشه اگه درخواست بازنشستگی کنن بهشون تعلق میگیرد چه مبلغی بابت بازنشستگی دریافت میکنن باتوجه به سابقه و افزایش حقوق امسال، ممنون

  کارشناس بیمه
  11 خرداد 1401

  سلام، بله شرایط بازنشستگی را دارد اگر سال ۱۴۰۱ بازنشسته شود حدودا یک ملیون ششصد هزار تومان میشود

علی مرادی
15 خرداد 1401

سلام بنده ۴۸سالمه حدود۳سال سابقه پرداخت بیمه تامین اجتمایی دارم ومدتی بیکارشدم حدود۶ماه حق بیمه اختیاری ریختم دیگه نتونستم بریزم بیمه ام قطع شد حالا بیمه کارگران ساختمانی میخوام بریزم ایامیتونم؟ وسوابقم باهم جمع میشه ممنون میشم راهنمایی کنید

  کارشناس بیمه
  17 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، بیمه ساختمانی باید کارت هوشمند فنی و حرفه ای داشته باشید و صنف ساختمانی و تامین اجتماعی باید تایید کنند که شما کارگر ساختمانی هستید و فعلا سهمیه ای برای بیمه ساختمانی هم اعلام نشده است ۰۲ بله جمع میشوند

محمدی
15 خرداد 1401

سلام مادر بنده به تازگی با پرداخت حق بیمه چند سالی که کم داشتند الان با 10 سال سابقه بیمه بازنشسته شده اندو مستمری کمی دریافت می کنند. میخواستم بدونم من خانمی مجرد هستم و بیمه ای ندارم می توانم درخواست بدم تا من هم از بیمه تامین اجتماعی زیر نظر مادر استفاده کنم؟ممنون میشم جواب بدید

  کارشناس بیمه
  16 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، باید کفالت شما باید بررسی شود

داریوش
15 خرداد 1401

سلام دوست عزیز یه سوال مهم داشتم بااین قضیه همسان سازی که اعلام کردن پدرمن باده سال سابقه چقدر بهش میدن سه ماهه بازنشست شده یک ودویست تاماه قبل میدادن ازماه جدید بااین قضیه چقدر حقوقش زیاد میشه ممنونم میشم جوابموبدین مرسی

  کارشناس بیمه
  16 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، اولا همسان سازی تصویب نشده است دوم اینکه هنوز هم دقیق افزایشات امسال هم اعلام نکردند باید صبر کنید

Sb
16 خرداد 1401

سلام و عرض ادب.. پدر بنده از خرداد ۸۶ تا دی ماه ۱۴۰۰ بیمه تامین اجتماعی پرداخت کرد (کارگاه دهیاری)
بعد از دی ماه ۱۴۰۰ که از دهیاری دراومد به عنوان ایام بیکاری در دهیاری دیگری براشون سابقه رد میشود.. آیا صحت دارد که اگر بعد از سن ۵۵ سالگی از کار اخراج شود باید تا سن ۶۰ سالگی بیمه بیکاری پرداخت شود!؟ و بعد بازنشسته می شود!؟ متولد ۲۱ اسفند ۴۴ هستند.
و اینکه تقریبا سه ماهی بیمه بیکاری پرداخت کردند منتهی در تحقیق محلی گویا ذکر شده که دارای گوسفند می باشند و به این دلیل بیمه بیکاری قطع می شود. ممنون میشم راهنمایی کنید که چه اقدامی انجام بدهیم

  کارشناس بیمه
  16 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، اگر در زمان وقوع بیکار ۵۵ سال سن تمام داشته باشید و به مدت بیش از ده سال هم سابقه بیمه اجباری داشته باشید بله تا سن ۶۰ سالگی بیمه بیکاری دریافت میکنید

طاهری
16 خرداد 1401

سلام کسی که خارج از ایران کار میکنه میتونه خودشو بیمه کنه ممنون

  کارشناس بیمه
  16 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، بله بدون درمان می تواند.

تاج
16 خرداد 1401

اگر 10 سال سابقه بیمه داشته باشیم و تا رسیدن به سن 55 سالگی وقفه ایجاد شود در آن زمان میشود اقدام به بازنشستگی کرد؟یا باید حتما بیمه پیوسته باشد

  کارشناس بیمه
  17 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، خیر احتیاج نیست پیوسته باشد

میثم صیاد
16 خرداد 1401

سلام و وقت بخیر خدمت شما خداقوت بابت تیم فعال و خوبتون
من 40 سال سن دارم و 20 سال سابقه ایا میتونم 10 سال بیمه خریداری کنم و خودمو بازنشست یا باز خرید یا بازنشستگی پیش از موعد کنم ممنون میشم جواب بنده رو بدید

با تشکر

  کارشناس بیمه
  16 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، خیر امکان پذیر نیست.

بهروز
17 خرداد 1401

سلام وقتتون بخیر در سال های گذشته کارفرمای بنده مثلا در یک ماه 10 روز بیمه رد کرده ایا میتونم مابقی رو در همون ماه رد کنم با اینکه چند سال از اون سابقه گذشته ؟

  کارشناس بیمه
  19 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، خیر البته اگر کم رد کرده است، می توانید شکایت کنید.

ماهان
19 خرداد 1401

ببخشیدمن ۶۰سالم شده بیمه ۱۰سال دارم جانبازهستم مستمری میگیرم ازجانبازی ایامیتوانم بیمه بازنشستگیموبگیرم اگه بگیرم ایامستمری جانبازی قطع میشود

  کارشناس بیمه
  20 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، بله قطع میشود

محسن
19 خرداد 1401

سلام پدر من 49 سالشه و 17 سال سابقه بیمه داره کارشون خیلی سخت و الان دیگ توان کار نداره ایا میشه زودتر از ۶۰ سال بازنشسته بشن و حقوق همین ۱۷ سال رو دریافت کنن؟

  کارشناس بیمه
  20 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، خیر امکان ندارد

  میلاد
  21 خرداد 1401

  سلام من 38سال سن دارم و22سال 6ماه 25 روز سابقه بیمه دارم وتا سال 97 شاطر نانوایی لواش بودم آیا میتوانم بازنشسته شوم یا چقدر دیگه باید بیمه پرداخت کنم

   کارشناس بیمه
   22 خرداد 1401

   سلام این 22 سال ثبت شده است؟ چند سال دارید؟

رحیم
20 خرداد 1401

با درود العان کهولت میگه حداقل حقوق بازنشستگی با بقیه حق اولاد ومسکن۶۲۰۰ است آیا درست میگن وخواهر دارم که بفرمایید چندین باشد حداقل بگیر ۲۱ سال سابقه هم همین مبلغ میباشد یا کمتر

  کارشناس بیمه
  20 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، حداقل بگیران مبلغ پنج و نیم ملیون تومان شده است.

   میلاد
   23 خرداد 1401

   سلام بله ثبت شده است و38 سال دارم پشت سر هم

    کارشناس بیمه
    24 خرداد 1401

    سلام دوست عزیز، اگر ۲۲ سال سابقه شما متوالی در کارهای سخت و زیان اور بوده میتوانید بدون شرط سنی بازنشسته شوید

امید غلامی
20 خرداد 1401

سلام.میخواستم بدونم حق اولاد وحقوق عائله مندی برای بازنشسته با ۱۰ سال سابقه با بازنشسته ۳۰ سال فرق دارد

  کارشناس بیمه
  21 خرداد 1401

  سلام، دوست عزیز، بله فرق دارد

بازنشستگان مستمری بگیر بهزیستی
21 خرداد 1401

با سلام و خسته نباشید
مادر من با ۵۸ سال سن که بیمه تامین اجتماعیش رو بهزیستی پرداخت کرده و مستمری بگیر تامین اجتماعیه
الان ۱۰ سال سابقه داره
بهزیستی گفتن میتونه درخواست بازنشستگی بده
ایا به صرف است که درخواست بده یا نه
. حقوق و مزایاش رو اگه خبری دازید ممنون میشم راهنمایی کنید

  کارشناس بیمه
  22 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، بله بازنشسته بشود بهتر است در سال ۱۴۰۰ مستمری ۱۰ سال سابقه مبلغ یک ملیون و دویست هزار تومان میشود

محمدی
22 خرداد 1401

سلام من 60سال دارم با12سال سابقه تامین اجتماعی اجباری آیا میتوانم بازنشسته شوم.ممنون میشم پاسخ دهید.

  کارشناس بیمه
  23 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، بله میتواند.

حمیرا
25 خرداد 1401

سلام الان که حقوق ها اضافه شده به حداقل دستمزد چقدر حقوق تعلق میگیرد

  کارشناس بیمه
  25 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، فعلا هنوز قطعی اعلان نشده است ولی گفتند پنج ملیون و پانصد هزار تومان میشود

نجفی
25 خرداد 1401

سلام روز بخیر من ۱۰سال سابقه بیمه دارم و ۴۵سال سنمه تو گردنم ۳تا پلاتین دارم چه جوری میتونم خودمو بازنشسته کنم؟

  کارشناس بیمه
  26 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، با این سن و سابقه نمی توانید بازنشسته شوید