۱۳ آبان ۱۴۰۲

بازنشستگی ده ساله: شرایط و قوانین + حقوق با ۱۰ سال سابقه در ۱۴۰۲

بازنشستگی ده ساله یکی از خدمات تامین اجتماعی برای بیمه‌شدگان است. بازنشستگی ده ساله در ۲۱ شهریور ۱۴۰۱ تصویب شد. افراد شاغل و مشمول خدمات سازمان تامین اجتماعی، در مورد شرایط بازنشستگی با ۱۰ سال سابقه و کمتر سوالات زیادی را مطرح می‌کنند. بنابراین در این مقاله از مجله بیمه می‌خواهیم در مورد بازنشستگی ده ساله با شما صحبت کنیم.

از آن‌جایی که مستمری بازنشستگی بخش زیادی از دغدغه‌های مالی افراد را برطرف می‌کند. بنابراین افراد آینده‌نگر به دنبال تهیه بیمه و دریافت مستمری بازنشستگی هستند. مستمری بازنشستگی می‌تواند، نگرانی افراد در مورد خانواده و فرزندان را از بین ببرد. چرا که در صورت فوت فرد بیمه‌گزار مستمری بازنشستگی به همسر و فرزندانش تعلق می‌گیرد. برای یافتن پاسخ سوالاتی مانند: بازنشستگی ده ساله تامین اجتماعی چیست؟ برای بازنشستگی ده ساله باید چند سال سن داشته باشیم؟ حداقل حقوق بازنشستگان ده ساله چقدر است؟ قوانین بازنشستگی ۱۰ ساله چیست؟ و سوالاتی از این دست، مطالعه این مقاله را از دست ندهید.

بازنشستگی ده ساله

گاهی افراد با توجه به شرایطی که دارند، تصمیم می‌گیرند از بازنشستگی ده ساله استفاده کنند. سازمان تامین اجتماعی برای این موضوع تمهیداتی را در نظر دارد. اگر می‌خواهید درباره سازمان تامین اجتماعی و وظایف آن بیشتر بدانید، خواندن مقاله سازمان تامین اجتماعی را از دست ندهید. بر اساس قوانین تامین اجتماعی آقایان با ۶۰ سال سن و خانم‌ها با ۵۵ سال سن می‌توانند از بازنشستگی ده ساله استفاده کنند. در این حالت بیمه شده می‌تواند با حداقل ۱۰ سال سابقه و بیشتر (۲۰ سال)، درخواست بازنشستگی کند. در این صورت پرداخت مستمری با توجه به میزان سابقه وی است. این مستمری می‌تواند بین ۱۰ تا ۲۰ روز باشد که با توجه به سال‌های سابقه است.

نکته: در این صورت ماده ۱۱۱ قابل اجرا نیست و چنانچه حقوق وی از حداقل پایین‌تر باشد، مستمری تا حداقل حقوق افزایش نمی‌یابد.

در ضمن افرادی که سن آن‌ها به میزان مقرر در این بند رسیده باشد اما زیر ۱۰ سال سابقه داشته باشند، می‌توانند با پرداخت حق بیمه سنوات کسری تا ده سال سابقه، با ده روز حقوق بازنشسته شوند. در سال ۱۴۰۱ طرح نقل و انتقال سوابق بیمه و تجمیع سوابق بیمه افراد در مجلس اصلاح شد. با توجه به این تغییرات افراد با سابقه بیمه بیشتر از ۵ سال و کمتر از ۱۰ سال می‌توانند برای پرداخت سنوات باقی مانده به نرخ روز تا ده سال اقدام نمایند. همچنین فراموش نکنید که قانون بازنشستگی با ده سال سابقه و کمتر فقط برای بیمه‌گزاران تامین اجتماعی تصویب شده است.

شرایط بازنشستگی ده ساله و کمتر

برای بازنشستگی با ۱۰ سال سابقه و کمتر، افراد باید دارای شرایط زیر باشند:

 • داشتن سن مقرر در قانون
 • احراز سابقه

داشتن هر دو شرط برای برخورداری از بازنشستگی ده ساله و کمتر الزامی است. در صورتی که بیمه‌گزار سال‌های زیادی کار کرده باشد اما یکی از شرایط فوق را نداشته باشد، نمی‌تواند از بازنشستگی ده ساله و کمتر استفاده کند. لازم به ذکر است که بازنشستگی ده ساله از خدمات بیمه تامین اجتماعی است.

شرایط بازنشستگی ده ساله و کمتر برای آقایان

آقایان برای استفاده از بازنشستگی ده ساله و کمتر، باید شرایط زیر را داشته باشند:

 • سن آقایان برای بازنشستگی ده ساله و کمتر باید به ۶۰ سال برسد و حداقل سابقه کار آن‌ها ۱۰ سال باشد.
 • آقایان در مشاغل سخت و زیان‌آور با ۲۰ سال سابقه و بدون شرایط سنی بازنشسته می‌شوند. البته در صورت آسیب دیدن می‌توانند زودتر هم بازنشسته شوند.
 • آقایان دارای معلولیت با ۲۰ سال سابقه خدمت می‌توانند در سن ۵۰ سالگی بازنشسته شوند. در صورتی که این افراد جانباز یا مجروح جنگ باشند با ۲۰ سال سابقه و بدون شرایط سنی بازنشسته خواهند شد.
 • در حقیقت بند اصلی بازنشستگی برای آقایان، ۳۵ سال سابقه خدمت را در نظر می‌گیرد که بعد از گذراندن سال‌های خدمت، بازنشستگی امکان پذیر است و می‌توان از خدمات و مزیت‌های بیمه تامین اجتماعی استفاده کرد.

نکته: در بیمه تامین اجتماعی آقایان می‌توانند دو سال از خدمت سربازی خود را، به عنوان سابقه در نظر بگیرند و متناسب با آن سال‌های دیگر خدمت را پر کنند.

بازنشستگی ده ساله

شرایط بازنشستگی با ده سال پرداخت حق بیمه

شرایط بازنشستگی ده ساله و کمتر برای خانم‌ها

بازنشستگی ده ساله و کمتر در زنان هم مانند مردان دارای شرایطی به شرح زیر است:

 • خانم‌ها با حداقل ۴۲ سال سن و ۲۰ سال سابقه خدمت در صورت اشتغال در شرکت‌ها، می‌توانند بازنشسته شوند.
 • خانم‌هایی که ۵۵ سال سن دارند و حداقل ۲۰ سال خدمت کرده‌اند، مشمول بازنشستگی ده ساله خواهند شد. (این مورد در صورتی است که کسری سابقه با پرداخت حق بیمه سنوات کسری به صورت یک جا باشد.)
 • در صورت داشتن ۴۵ سال سن، ۳۰ سال خدمت و سابقه پرداخت حق بیمه امکان بازنشستگی ده ساله وجود دارد.
 • خانم‌هایی که ۳۵ سال سابقه پرداخت حق بیمه دارند بدون شرط سنی می‌توانند بازنشسته شوند.
 • خانم‌ها با داشتن ۲۰ تا ۲۵ سال سابقه در مشاغل سخت و زیان آور بدون شرط سنی، بازنشسته می‌شوند.
 • با داشتن حداقل ۴۵ سال سن، ۳۰ سال سابقه خدمت و بیمه عادی امکان بازنشستگی و استفاده از خدمات بیمه تامین اجتماعی برای خانم‌ها وجود دارد.

احراز بازنشستگی در بیمه تامین اجتماعی

در مجله بیمه دات کام در مورد سوابق بیمه تامین اجتماعی و بیمه عادی به صورت مفصل با شما صحبت کرده‌ایم. برای سازمان بیمه تامین اجتماعی حداقل و حداکثر سابقه خدمت موضوع مهمی است. چرا که با توجه به آن خدماتی را برای بیمه‌شدگان در نظر می‌گیرد. همان‌طور که گفتیم حداقل سابقه برای احراز بازنشستگی در صندوق بیمه تامین اجتماعی، ده سال است که به آن بازنشستگی ده ساله می‌گویند. بنابراین افرادی که بخشی از سوابق خود را از صندوق‌های دیگر به صندوق بیمه تامین اجتماعی منتقل کرده‌اند، حداقل باید ۱۰ سال سابقه داشته باشند.

لازم است بدانید که مبنای احراز بازنشستگی اطلاعات شناسنامه‌ای است که در زمان بیمه شدن به سازمان تامین اجتماعی ارائه شده است. با توجه به این موضوع در صورتی که بیمه شده به وسیله مراجع قانونی تغییراتی در سن شناسنامه‌ای خود اعمال کند، این تغییرات ملاک تعیین سن بازنشستگی تامین اجتماعی قرار نخواهد گرفت. به عبارتی ملاک تعیین سن بازنشستگی همان شناسنامه اولیه‌ای است که به وسیله آن بیمه شده در لیست تامین اجتماعی قرار گرفته است و شناسنامه جدید، ملاک دریافت خدمات و مزایای بازنشستگی تامین اجتماعی نخواهد بود.

همچنین باید بدانید که سوابق انتقالی از دیگر صندوق‌های بازنشستگی، برای احراز شرایط بازنشستگی تامین اجتماعی مورد قبول نیست و فقط در مستمری بازنشستگی موثر هستند. بنابراین برای برخورداری از بازنشستگی ده ساله و کمتر در تامین اجتماعی، باید حداقل سابقه را در این سازمان احراز کنید.

بازنشستگی ده ساله

شرایط ده ساله بازنشسته شدن

چگونگی درخواست بازنشستگی ده ساله و کمتر

ثبت درخواست بازنشستگی ده ساله و کمتر را می‌توان به صورت حضوری با مراجعه سازمان تامین اجتماعی یا به صورت آنلاین و از طریق سامانه تامین انجام داد. برای درخواست بازنشستگی از طریق آنلاین باید مراحل زیر را دنبال کنید.

 1. ابتدا به سایت سازمان تامین اجتماعی وارد شوید.
 2. با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور به حساب کاربری خود وارد شوید.
 3. در نوار بالای صفحه از قسمت مستمری بگیران گزینه بازنشستگی و سپس برقرار مستمری بازنشستگی را انتخاب نمایید.
 4. در صورتی که واجد شرایط بازنشستگی هستید با انتخاب گزینه موافقم، درخواست خود را ثبت کنید.

شرایط بازنشستگی در سال ۱۴۰۲

شرایط بازنشستگی در سال ۱۴۰۲ نیز مانند سال‌های گذشته است. فقط در چند مورد جزئی تغییراتی داشته است. در سال ۱۴۰۲ افراد شاغل در مدارس با ۳۰ تا ۳۵ سال سابقه بازنشسته می‌شوند. این افراد می‌توانند در صورت نیاز منطقه یک سال بیشتر خدمت کنند. در مدیریت خدمات، مردان و زنان با ۲۵ سال سن می‌توانند بازنشسته شوند و از خدمات بیمه بازنشستگی استفاده کنند. البته که شرایط سنی ۶۰ سال فقط برای آقایان برقرار است. در سال ۱۴۰۲ جانبازان مرد نیز با شرایط سنی متفاوت و در سن ۵۵ سالگی بازنشسته می‌شوند.

میزان حقوق در بازنشستگی ده ساله و کمتر

برای محاسبه میزان حقوق در بازنشستگی تامین اجتماعی از فرمول زیر استفاده می‌کنند:

(میانگین دستمزد با توجه به حق بیمه پرداختی در دو سال آخر) * (سنوات پرداخت حق بیمه که از ده سال کمتر و از ۳۵ سال بیشتر نباشد) / (۳۰)

برا تعیین حقوق در بازنشستگی ده ساله و کمتر باید به موارد زیر توجه داشت:

 • دستمزد مبنای پرداخت حق بیمه در دو سال آخر نباید از افزایش سالانه شورای عالی هیئت دولت بیشتر باشد. در این صورت ملاک مبلغ بازنشستگی ده ساله، ۵ سال آخر خواهد بود. البته اگر این افزایش حقوق و پرداخت حق بیمه با ارتقای شغلی باشد، هیچ ممانعتی ندارد.
 • حداکثر سقف برای بازنشستگی ۳۵ سال است و بیشتر از آن مبنای محاسبه مستمری قرار نمی‌گیرد.
 • برای برخورداری از حقوق پایه باید حداقل ۲۰ سال سابقه داشت.
 • افراد بازنشسته با سابقه بیمه بیشتر از ۵ سال با ۱۰ روز حقوق در ماه و بدون رعایت قانون ۱۱۱ تامین اجتماعی بازنشسته می‌شوند.
 • اگر دستمزد بیمه شدگان در دو سال آخر خدمت به صورت غیرمتعارف و بدون ارتقای شغلی افزایش یابد، ۵ سال آخر را برای تعیین میانگین دستمزد مورد محاسبه قرار می‌دهند.
 • خانم‌هایی که مستمری بازنشستگی دریافت می‌کنند در صورت فوت همسر از مستمری همسر هم برخوردار می‌شوند.
 • خانم‌هایی مستمری بازنشستگی تامین اجتماعی را دریافت می‌کنند، نمی‌توانند از مستمری والدین بهره‌مند شوند.

سوابق بیمه و اهمیت بازنشستگی ده ساله

به طور حتم شما هم با چگونگی ایجاد سابقه بیمه برای بازنشستگی ده ساله یا بیشتر آشنا هستید. می‌دانید که پرداخت به موقع حق بیمه از طرف کارفرما یا به صورت خویش فرما می‌تواند سابقه خدمت را برای شما ایجاد کند. با پرداخت حق بیمه می‌توانید، مشمول قانون بازنشستگی سازمان تامین اجتماعی شوید. بازنشستگی ده ساله یکی از خدمات ارزنده صندوق تامین اجتماعی است. به طور معمول افرادی که در شرکت‌ها و کارگاه‌های خدماتی کار می‌کنند باید بیمه شوند که این کار توسط کارفرما انجام می‌شود. اما آیا شما به عنوان یک کارگر یا کارمند پرداخت حق بیمه خود را چک می‌کنید یا خیر؟

برای چک کردن سابقه بیمه چندین روش وجود دارد. شما می‌توانید پرداخت حق بیمه و سابقه خود را از روش‌های زیر پیگیری کنید.

 • استفاده از کد #۴* می‌توانید وارد برنامه تامین اجتماعی شوید.
 • برای استفاده از این کد باید وارد سایت sabeghe.tamin.ir شده و ثبت نام کنید.
 • بهترین راه استفاده از سایت بیمه تامین اجتماعی است که با وارد شدن به آدرس  es.tamin.ir می‌توان سابقه خدمت را دریافت کرد. کافی است کد ملی و رمز ورود خود را وارد کنید و در بخش بیمه شدگان سابقه خود را مشاهده کنید.
 • از طریق برنامه تامین اجتماعی من نیز می‌توان سوابق بیمه را مشاهده نمود.

همان‌طور که گفتیم راه‌های گوناگونی برای مشاهده سوابق بیمه وجود دارد. توجه کنید برای اینکه بتوانید مستمری دریافت کنید باید حداقل ۱۰ سال سابقه خدمت داشته باشید تا مشمول بازنسشتگی ده ساله شوید. اما اگر برای مشاهده سوابق بیمه نیازمند اطلاعات بیشتری هستید، می‌توانید به مقاله سوابق بیمه مراجعه کنید.

بازنشستگی پیش از موعد

معمولا بازنشستگی پیش از موعد در مورد سوابق کاری ده ساله و کمتر است. به طور مثال با سابقه ۱۰ سال یا ۲۰ سال خدمت می‌توان درخواست بازنشستگی داد. برای این کار کافی است که سابقه کاری بین ۱۰ تا ۱۹ سال داشته باشید. نکته مهمی ‌که در بازنشستگی پیش از موعد باید به آن اشاره کرد این است که، شما به ازای سال‌های سابقه خود حقوق بازنشستگی دریافت می‌کنید. یعنی به طور مثال: اگر ۱۷ سال سابقه کاری دارید به اندازه ۱۷روز کاری حقوق دریافت خواهید کرد.

همه چیز در مورد بازنشستگی ده ساله

بازنشستگی ده ساله یکی از طرح‌های تامین اجتماعی برای آسایش بیمه‌شدگان در سالخوردگی است. بازنشستگی ده ساله بر اساس قوانین تامین اجتماعی دارای شرایط خاصی است. در این مقاله به بررسی بازنشستگی ده ساله، شرایط، نحوه احراز و درخواست آن پرداختیم. در صورتی که بعد از مطالعه این مقاله به اطلاعات بیشتری در مورد بازنشستگی تامین اجتماعی نیاز دارید از قسمت نظرات این مقاله سوالات خود را با ما در میان بگذارید.

 

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
اقدامات مهم بعد از تصادف
۰۴ آذر ۱۴۰۲ / مقالات بیمه شخص ثالث / اطلاعات بیمه ای

بعد از تصادف چکار کنیم؟ راهنمای اقدامات ضروری پس از تصادف رانندگی

تصادف کردن یکی از تجارب تلخی است که ممکن است برای هر راننده‌ای اتفاق بیفتد. این تجربه برای قدیمی‌ترین راننده هم استرس و ترس را به همراه دارد. اقدامات پس از تصادف از

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
person
مژگان
۱۰ آذر ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر
من یک ساله بیمه زنان خانه دار واریز می کنم
الان سرکار میروم اگر کارفرما من را بیمه کند تکلیف بیمه زنان خانه دار چه میشود ؟
آیا سابقه پرداخت بیمه زنان خانه داری که پرداخت کردم روی سابقه بیمه ام محسوب میشود؟
اگر بعد از چند سال دوباره سرکار نروم میتوانم ادامه بیمه زنان خانه دار را پرداخت کنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۱ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  هر چقدر بیمه زنان خانه دار واریز کردید جز سابقه بیمه محسوب شده است و بعد از آن هم دوباره میتوانید بیمه زنان خانه دار را ادامه دهید.

person
بهمنی
۰۷ آذر ۱۴۰۲

با سلام من سال ۴۰۱ با ده سال پرداخت زنان خانه دار بازنشسته شدم الآن ۱۸۹۰ هزار تومان دریافت میکنم یعنی تقریبا مزایایی دریافت نمیکنم آیا این که مزایا به من تعلق نمیگیرد دائمی هست یا بعد از چند سال تعلق میگیرد

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۸ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  مزایای به شما تعلق نمیگیرد.

person
مینا
۰۷ آذر ۱۴۰۲

آیا با سابقه ۱۰ سال و سن ۳۵ سال به دلیل بیماری دیسک کمر میتوان از شغل معلمی تقاضای بازنشستکی داد؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۸ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر می توانید درخواست از کارافتادگی دهید در صورت تایید به شما اطلاع می دهند. شما به سن بازنشستگی نرسیده اید.

person
سعید علایی
۰۷ آذر ۱۴۰۲

سلام و عرض ادب خدمت شما من ۱۷ سال و ۱۰ ماه بیمه دارم الان ۴۰ سالمم هست می‌تونم بازنشست بشم

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۷ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر شما شرایط سنی بازنشستگی را ندارید.

person
فاطمه
۰۶ آذر ۱۴۰۲

باسلام من خانومی هستم ۵۵سالم تمام شده بود که بازنشست شدم و من از ده سال بیشتر پرداخت کردم و مدارک موجود راهم دارم ولی انها به من گفتند ۲۶ماه کم داری و من خریدم فرمودند ۲۶ماه را باید بخری به حساب نرفته من بیمه قالی بافی بودم ایا میتوانم مدارک را ببرم و ۲۶ماه به سابقه ام افزوده شود

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۷ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله اگر مدارکی دارید بروید شعبه پیگیری کنید.

person
نازنین
۰۶ آذر ۱۴۰۲

سلام روز بخیر من با ۵۵ سال و بیمه ۱۱ سال بصورت خویش فرما میتوانم از بازنشستگی ده ساله استفاده کنم

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۶ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله می توانید از بازنشستگی ده ساله استفاده کنید.

person
ناشناس
۰۵ آذر ۱۴۰۲

همسر من ۱۲ سال سابقه بیمه اختیاری داره، الان اگه دیگه نخوایم بیمه پرداخت کنیم این دوازده سال هیچ میشه؟ یا بعد از سن شصت سالگی میتونه درخواست بازنشستگی ده ساله بده؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۶ آذر ۱۴۰۲

  سلام. خیر سوابق بیمه از بین نمی روند. بله می توانند وقتی به سن بازنشستگی رسیدن برای آن درخواست دهند.

person
زهرا
۰۳ آذر ۱۴۰۲

سلام بعنوان زن ۴۶ساله با ۱۱سال سابقه فعالیت چطور می توانم با این سابقه بازنشست شوم

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۴ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  با این سن و سابقه شرایط بازنشستگی را ندارید.

person
کاربر
۰۲ آذر ۱۴۰۲

بااین قانون جدیدهرفرد۱۰سال آخرقبل از۶۵سالگی رابیمه بریزه بهتر است تا۳۵سال پولش رابه بیمه بده که شایدازصندوق بازنشستگی هم نصیبی نبرد

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۴ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  فعلا این قانون تصویب نشده است.

person
هومن
۰۱ آذر ۱۴۰۲

سلام من ۵۱ سال سن دارم ۹ سال و سه ماه سابقه دارم البته چند سالی را به صورت خویش فرما پرداخت کرذم آیا میتوانم بیست سال و ۹ ماه باقی مانده را به صورت قسطی پرداخت کنم و سابقه بیمه ام را پر کنم ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۴ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر نمیتوانید.

person
مرجان مینائیان
۰۱ آذر ۱۴۰۲

با سلام .پرداخت حق بیمه ۱۰ ساله که باید هر ماه پرداخت شود چقدر است؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۴ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بستگی دارد چه بیمه و چه درصدی را انتخاب کنید.

person
رضا
۰۱ آذر ۱۴۰۲

سلام من بیمه مشاغل آزادپرداخت می کنم باسن ۶۲سال برای بازنشتی چندسال سابقه لازمه حقوق کامل دریافت کنم.

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۱ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  ۲۰ سال سابقه بیمه لازم است.

  person
  محسن جم
  ۰۳ آذر ۱۴۰۲

  سلام من محسن هستم ۲۸ سال و ۵ ماه باخدمت سربازی بیمه پرداخت کرده ام آیا میتوانم باز نشست بشم با سن ۵۴ سال

   person
   نویسنده بیمه
   ۰۴ آذر ۱۴۰۲

   سلام دوست عزیز
   فعلا قانون جدیدی تصویب نشده است و با قانون که در حال اجرا است شما باید ۵۰ سال سن و ۳۰ سال سابقه بیمه داشته باشید که بتوانید بارنشسته شوید.

person
محمد
۲۹ آبان ۱۴۰۲

باسلام و تشکر خدمت شما
بنده ۵۳سال سن و ۶ سال سابقه بیمه دارم که ۳ سال از حق بیمه را دارم بصورت خویش فرما پرداخت میکنم
میخواستم بدونم اگه بخوام حق بیمه خودم را از طریق مشاغل آزاد پرداخت کنم تا چه میزان میتونم مبلغ پرداختی خودم ا افزایش بدم و آیا اینکار بنفع من میشه یانه

  person
  نویسنده بیمه
  ۳۰ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  فقط براساس حداقل دستمزد میتوانید حق بیمه پرداخت کنید بعد هم سابقه شما خیلی کم است لذا به فکر واریز حداکثر حق بیمه نباشید.

person
Shebo
۲۸ آبان ۱۴۰۲

با سلام و خسته نباشید
مجلس قانون افزایش سن بازنشستگی رو تصویب کرده میخواستم بدونم با این قانون‌ بازنشستگی با ده سال سابقه باز هم وجود داره و اینکه سن بازنشستگی با ده سابقه چگونه خواهد بود؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۹ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  این قانون هنوز تایید نهایی نشده است. اما در صورت تایید شرایط سنی برای برخورداری از بازنشستگی ده ساله نیز تغییر می کند.

person
مهدی
۲۸ آبان ۱۴۰۲

سلام خسته نباشید . من مهدی هستم با خدمت سربازی ۲۲ سال سابقه کار در بانک دارم با بیمه تامین اجتماعی سن من هم ۴۲ سال میباشد ایا میتونم درخواست بازنشستگی بدم ممنون

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۹ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. خیر شما شرایط سنی را برای بازنشستگی ندارید.

person
مهتاب
۲۳ آبان ۱۴۰۲

سلام من ۴۳ سال دارم و ۲۰ سال سابقه بیمه رو پر کردم میتونم برای بازنشستگی اقدام کنم.

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۳ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  اگر بیمه ای که شما واریز کردید بیمه اجباری باشد بله میتوانید بازنشسته شوید.

   person
   علی
   ۲۸ آبان ۱۴۰۲

   سلام
   بنده در آموزش و پدرش خدمت میکنم چون مدت ها در پیش دبستانی بوده ام و حدود ۶ سال رسما در آموزش و پرورش هستم سوابق خدمتم کم می باشد بیمه تامین اجتمایی هستم آیا با ۵۵ سال سن و ده سال خدمت میتونم بازنشسته شوم یا نه

    person
    نویسنده بیمه
    ۲۹ آبان ۱۴۰۲

    سلام دوست عزیز
    بله میتوانید با این شرایط بازنشسته شوید.

person
Np
۲۱ آبان ۱۴۰۲

با سلام. بنده ۳۵سال سن دارم.وحدود ۱۰سال هم سابقه بیمه تامین اجتماعی دارم.اول اینکه ایا باتوجه به این شرایط میتونم بازنشست بشم؟دوم اینکه آیا میتوان ده سال سابقه بیمه تامین اجتماعی راخریداری کرد؟شرایط سنی دارد یاخیر؟ممنون میشم راهنمایی بفرمایید. ۰۹۰۵۶۸۰۷۴۵۷

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۲ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. شرایط سنی بازنشستگی را ندارید. برای خانم ها در ۵۵ سالگی و برای آقایان در ۶۰ سالگی امکان بازنشستگی وجود دارد.

person
امیر البوغبیش
۲۱ آبان ۱۴۰۲

سلام من ۲۲سال سابقه درمقابل سخت وزیان آور دارم اکنون نماینده شرکت میگه باید قراردادکه درآن قید شده گروه شغلی وعنوان شغلی من فقط قرارداد کارگر وکارفرما دارم نامه کار سخت و زیان آور من تایید شد ه چه کار کنم

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۳ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  به واحد امور فنی مستمر بهای شعبه مراجعه کنید تا آنها پیگیری کنند.

person
farid
۲۱ آبان ۱۴۰۲

با عرض سلام
پدر من با ۱۰ سال کار در معدن و ۶۰ سال سن مستمری بگیر هستش ولی سختی کار بهش تعلق نگرفته ایا میشه برای سختی کار اقدام کرد
با تشکر از شما

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۲ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  اگر بازنشسته شده دیگه نمیتوانید برای سخت و زیان اور ایشان اقدام کنید.

person
عبدالرضا عبداله زاده
۲۰ آبان ۱۴۰۲

من ۵۱ ساله هستم به دلیل شغل لحاف دوری مبتلا به سیروس کبد شدم که در کمسیون پزشکی تامین اجتماعی با ۵۵ درصد از کار افتاده نشدم در حال حاضر برای انجام کار به هر کجا که میروم میگن سن شما بالاتر از قانون کار هست.شمارا بخدا من جه کار باید بکنم

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۱ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  حق بیمه خودت را ادامه بدهید چون نه شرایط بازنشستگی را دارید و نه کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی شما را از کار افتاده کرده است.

person
نوین
۱۹ آبان ۱۴۰۲

سلام خانمی ۴۲ ساله هستم با ۱۵ سال سابقه میتوانم با ۱۵ روز حقوق بازنشسته شوم ؟؟
و اینکه اگر حقوقم کمتر از حداقل باشد حداقل به من تعلق می‌گیرد؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۰ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر با این سن و سابقه شرایط بازنشستگی را ندارید.

person
شراره ح
۱۷ آبان ۱۴۰۲

سلام وقت به خیر میخواستم بدونم حداقل مستمری بیمه شدگان با بیست سال سابقه اگه امسال حدودا پنج میلیون و سیصد بگیرن هر سال این مبلغ افزایش پیدا می‌کنه یا ثابت میمونه ممنون از راهنماییتون

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۰ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله هر سال حداقل مستمری اضافه میشود.

person
نسیم
۱۶ آبان ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر
من بیمه زنان سرپرست خانوار با ۱۸ درصد از طرف سازمان بهزیستی برام واریزشده
تا به هم اکنون ۱۰سال درسن ۵۵ سالگی برای من واریزشده
بخوام اعلام بازنشستگی کنم حدودا چقدر حقوق بهم میدم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۰ آبان ۱۴۰۲

  سلام حداقل حقوق را دریافت می کنید دوست عزیز.

person
شراره ح
۱۵ آبان ۱۴۰۲

قبلاً خدمتتون پیام دادم ۵۰سالمه و ۱۷سال سابقه بیمه دارم فرمودین با بیست سال حداقل بازنشستگی بهم تعلق میگیره یعنی اگه ۵۵سالم باشه و بیست سال بیمه داشته باشم باز هم حداقل بیمه بهم تعلق میگیره ؟و اگه اینجوری باشه حداقل بیمه بازنشستگی چه مقدارهدو چه شرایطی داره ممنون میشم راهنمایی بفرمایید خدا قوت 🙏

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۶ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  ۰۱ بله حداقل مستمری تعلق میگیرد ۰۲ حداقل مستمری بدون مزایا مبلغ پنج ملیون و سیصد هزار تومان است.

person
حسین
۱۵ آبان ۱۴۰۲

سلام با ۱۲ سال سابقه چقدرحقوق تعییین می شود

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۶ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  حدودا دو ملیون و نه صد هزار تومان مستمری دریافت میکنند البته اگر شرایط سن هم داشته باشید.

person
شراره ح
۱۴ آبان ۱۴۰۲

سلام وقت به خیر خانمی ۵۰ساله هستم با هفده سال سابقه بیمه که حدودا دوسالش که اردیبهشت ۱۴۰۳تموم میشه مشمول بیمه بیکاری هستم می‌خوام بدونم شرایط بازنشستگیم به چه صورته و آیا حقوق و مزایا. کامل میگیرم برای بازنسشتگی

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۵ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  باید ۲۰ سال سابقه بیمه را کامل کنید که بتوانید با حداقل مستمری بازنشسته شوید.

person
سمانه
۱۴ آبان ۱۴۰۲

با سلام،خانم ۴۹ ساله هستم،۷ سال سابقه بیمه اجباری با درصد بالا دارم،سوال اولم اینه اگه بخوام اختلاف سنوات تا ده سال رو پرداخت کنم اینکه ۶ سال بعد یکجا پرداخت بشه یا از الان کم کم واریز کنم در مبلغ کلی تفاوتی داره؟سوال دومم برای اینکه بالاترین مبلغ بازنشستگی رو دریافت کنم حق بیمه با چه درصدی باید پرداخت کنم؟سوال سوم اینکه اگه حق بیمه با درصد بالا پرداخت کنم بالاترین حقوق بازنشستگی با ده سال سابقه چقدر میشه؟متشکرم

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۵ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  اگر میخواهید با ده سال سابقه بازنشسته شوید باید اون کسری سوابق خودت را یکجا واریز کنید ۰۲ با ده سال سابقه تاثیری ندارد که حق بیمه بالاتری پرداخت کنید.

person
dmawndyrda258@gmail.com
۱۲ آبان ۱۴۰۲

سلام آیا بازنشستگان با حقوق ده سال با وجود همسر
میتوانن مستمری خودشونو به نام کس دیگه بزنن مثال
به نام فرزندش بزنه.ممنون

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۳ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر حقوق به همسرتان تعلق می گیرد.

person
سعید
۰۸ آبان ۱۴۰۲

با سلام و خسته نباشید اقایی ۴۶ساله هستم با ۸ سال سابقه بیمه از ۱۶ سالگی دیسک کمر دارم و الانم جفت پاشنه پاهام ترک دارن و همچنین ارنج دست چپم هم ترک داره و خیلی اذیت میکنن میخواستم ببینم میتونم از کار افتادگی بگیرم ..با تشکر

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۰ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر با این بیماریهای که شما دارید از کار افتادگی شامل شما نمی شود.

  person
  dmawndyrda258@gmail.com
  ۱۲ آبان ۱۴۰۲

  سلام آیا بازنشستگان با حقوق ده سال می‌توانند مستمری
  خودشونو با وجود همسرش به اسم کس دیگری بزنن

   person
   نویسنده بیمه
   ۱۳ آبان ۱۴۰۲

   سلام. خیر دوست عزیز.

person
مرجان
۰۶ آبان ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر
خانمی ۵۴ ساله هستم ۵ سال بیمه اجباری دارم و ۷ سال بیمه خانه داری پرداخت کردم آیا در سن ۵۵ سالگی با ۱۳ سال می توانم بازنشست شوم و به اندازه ۱۳ روز دریافت میکنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۷ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله میتوانید با این سن و سابقه بازنشسته شوید.

person
عبدالجلیل آغیل
۰۵ آبان ۱۴۰۲

سلام من با ۱۰ سال سابقه بیمه بازنشست شدم حق عائله مندی را کامل میدن یا یک سومش را میدن؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۶ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  حق عائله مندی هم یک سوم دریافت میکنید.

person
علی
۰۱ آبان ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر بنده آقایی ۶۴ ساله هستم با سابقه بیمه ۲۷ سال میخواستم بپرسم آیا اگر خودم را بازنشسته کنم ۳۰ روز حقوق بهم تعلق میگیره یا خیر
و اینکه همسر بنده ۲۰ سال سابقه کار دارن و سن ۴۲ سال آیا ایشان هم میتواند با ۲۰ روز حقوق بازنشسته شود

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۲ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  ۰۱ بله شما میتوانید با این شرایط بازنشسته شوید و حداقل مستمری را دریافت کنید ۰۲ اگر ۲۰ سال سابقه بیمه همسر شما بیمه اجباری باشد بله میتوانید از بازنشستگی استفاده کند.

   person
   علی
   ۰۲ آبان ۱۴۰۲

   از پاسخ شما نهایت تشکر را دارم
   بله همسرم در یک اداره دولتی مشغول بکار میباشند
   فقط متوجه نشدم الان ۳۰ روز حقوق بهم تعلق میگیره یا ۲۷ روز لطفا این به بنده شفاف بگید خیلی ممنون

    person
    نویسنده بیمه
    ۰۳ آبان ۱۴۰۲

    در صورتی که سابقه شما کامل باشد سی روز اما اگر زیر سی سال باشد مطابق با سوابق تان پرداخت می شود.

person
منصوریان
۲۸ مهر ۱۴۰۲

سلام.من ۴۲ سالم ۲۰سال سابقه پرداخت بیمه ازاد واجباری دارم.حالا یه سئوال دارم.اگه پرداخت بیمه رو قطع کنم چقدر حقوق به من تعلق خواعد گرفت

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۹ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز . ۲۰ روز مستمری دریافت می کنید.

person
پارسا
۲۲ مهر ۱۴۰۲

سلام خسته نباشید..بنده ۵۰سال سن دارم با۲۸/۵سال سابقه بیمه دربانک.. آیا این درست است که قانون جدیدسال بازنشستگی به ۳۵سال افزایش یافته؟؟چون قبلا بیشتراز۳۰سال نبایدکارمیکرددیم .متشکرم ازراهنمایی شما

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۳ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر قانون جدیدی برای بازنشستگی نیامده است.

person
Tala
۲۰ مهر ۱۴۰۲

با سلام خدمت کارشناسان محترم پدر بنده سال ۱۳۸۷فوت شدن ومن یکسال بعدیعنی سال ۱۳۸۸متارکه کردم امادر این ۱۴سال دنبال سابقه بیمه پدرم نرفته بودم ماه گذشته ب اداره بیمه مراجعه کردم وطبق سابقه بیمه پدرم اعلام کردن ک ۱۳سال ۸ماه سابقه بیمه دارند.تشکیل پرونده برای برقراری مستمری را دادم سوال من اینه ک آیا از زمان درخواست بنده حقوق برای من حساب میشود یا از زمانی ک متارکه کردم چون درواقع در این ۱۴سال هم بنده باید این حقوق را دریافت میکردم چون شرایطش را داشتم اما ب جهت بی اطلاعی از بیمه ی پدر دنبالش نرفته بودم . با سپاس فراوان از اینکه وقت میزارین و پاسخ میدین…🙏

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۲ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  از تاریخ درخواست و پس از تایید بازرس فنی به شما مستمری پرداخت میشود.

person
علی رضا ازادوار
۱۹ مهر ۱۴۰۲

سلام من دهسال بیمه دارم واز کار افتادگی جزیی می گیرم ودرحال حاضر پایه حقوقم ۷۴۰۰۰۰۰تومان است ایا میتونم باز نشست شوم اگر میشود حقوقش چقدر میشود

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۲ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بازنشستگی ربطی به آز کار افتادگی جزئی ندارد باید شرایط بازنشستگی را داشته باشید.

   person
   مرادی
   ۳۰ مهر ۱۴۰۲

   سلام من کارافتاده شدم ووباده سال درخواست بازنشستگی کردم وحالاحقوق ۱۰ روزمیگیرم ایامیتوانم مجدداقدام کنم وازکارافتادگی استفاده کنم

    person
    نویسنده بیمه
    ۰۱ آبان ۱۴۰۲

    سلام دوست عزیز
    خیر نمیتوانید دوباره اقدام کنید.

person
بابک
۱۹ مهر ۱۴۰۲

سلام
من ۴۹ سال سن دارم و حدود ۸ سال سابقه بیمه. الان از سال ۹۲ تا حالا دیگه جایی برام بیمه رد نشده است . بهترین کار برای من چیه ؟ میشه لطفاً راهنمایی کنید؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۹ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  میتوانید خودتان را بیمه اختیاری کنید.

person
نیلوفر پاکیزه
۱۹ مهر ۱۴۰۲

سلام من خانمی حدودا ۵۶ ساله هستم سال ۱۴۰۱ اسفند ماه با سابقه ۱۴ سال و۳ ماه تقاضای بازنشستگی کردم که الان ۷ ماه هست که باز نشسته مستمری شده ام و حقوقم خیلی کم است کفاف زندگیم نمی‌کند می خواستم بپرسم ایا امکان دارد دوباره حق بیمه پرداخت کنم که باز نشستیم کامل شود چند سال باید واریز کنم تا حقوق کامل دریافت کنم یا به صورت یک جا می‌شودحق بیمه واریز کرد در ضمن بیمه شده تاکسی رانی بودم لطفا راهنمای کنید

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۹ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله میتوانید درخواست انصراف بدهید و بیمه خودت را تا ۲۰ سال سابقه بیمه ادامه بدهید و زمانی که سابقه شما ۲۰ سال شد میتوانی درخواست بازنشستگی با حداقل دستمزد بدهید.

person
زهرا هدی
۱۷ مهر ۱۴۰۲

اینجانبه از سال ۱۳۹۲ با توجه به قانون ۱۰ سال سابقه بازنشستگی و مشاوره با کارشناسان تامین اجتماعی تا سن ۵۲ سالگی اقدام به عقد قرارداد با بیمه تامین اجتماعی شدم . حال ۱۰ سال سابقه بیمه دارم و در سن ۵۲ سال هستم . با توجه به طرحی که دولت در سال ۱۳۹۲ با ۱۰ سال سابقه بازنشستگی گذاشته بود الان شرایط سنی را در نظر گرفته و می خواهد که در سن ۵۵ سالگی ما را بازنشست کند . پس سه سال بیمه که ما مجبوریم بدهیم و آن ده سال باید ۱۳ سال شود . پس چرا دولت سابقه ۱۳ سال آینده ما را ۱۰ سال حساب می ‌کند ؟ یعنی ۳ سال پولی که قرار است بدهیم با این شرایط تورم و بیکاری به فنا خواهد رفت ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۷ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر مشکلی به وجود نمی‌آید. شما تا زمان بازنشستگی هر چه حق بیمه واریز کرده اید و سابقه در سیستم برای شما ثبت شود در تعیین مبلغ مستمری تاثیر دارد

person
اااا
۱۶ مهر ۱۴۰۲

سلام وقتتون بخیر
ببخشید اگر آقایی سن واقعیش بالای ۶۰سال باشه ولی شناسنامه رو چهار سالی دیرتر گرفته باشن و در شناسنامه ۵۸ باشه با اصلاح شناسنامه میتونه بازنشسته بشه؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۷ مهر ۱۴۰۲

  سلام خیر دوست عزیز
  با همان شناسنامه اولیه بازنشست می شوید.

person
معلم
۱۶ مهر ۱۴۰۲

سلام سن ۶۲ سال دارم(خانم)
از سال ۸۳ در مدارس دولتی مشغول کار بوده ام تا سال۹۲که بیمه های من بصورت ۱۵ روزه بوده و از سال ۹۳ وارد اموزش و پرورش شدم و الان پیمانی هستم بیمه ی کامل رد شده می توانم باز نشسته شوم ؟و با چند روز حقوق پرداخت می شود. و حدودا حقوق من چند میشه؟
اداره اموزش و پرورش گفت در سن. ۶۵ سالگلی به خودی خود باز نشستم می کنن
ا

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۷ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  شما اول باید بروید یک پرینت از سوابق خودت بگیری و کل سابقه را به اعلام کنید سپس ما با توجه به سن و سابقه شما اظهار نظر کنیم.

person
اکبراحدی
۱۴ مهر ۱۴۰۲

با سلام ، بنده ۱۱ سال سابقه بیمه نیروهای مسلح دارم و پس از بازخرید بیمه خودم را دست نخوره باقی گذاشتم و در گذر زمان هم خودم را در جای دیگری بیمه نکردم ، حالا من موندم ، منی که ۶۰ سال رو رد کردم و فقط ۱۱بیمه نیروهای مسلح را داشته ام این قانون بنده و امثال بنده را با بیمه نیروهای مسلح هم شامل می شود؟ و چه اقدامی باید بکنم

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۵ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  شما میتوانید جای برای شما لیست بیمه یک ماه در تامین اجتماعی ارسال کند بعد بروید درخواست انتقال سوابق خودت را از صندوق نیروهای مسلح به تامین اجتماعی بدهید و مابه التفاوت ان را واریز کنید بعد در تامین اجتماعی بازنشسته شوید.

person
ااااا
۱۴ مهر ۱۴۰۲

سلام ببخشید کسی که عمل باز قلب کرده و تعویض دریچه ۶٠ سالش تمام نشده میتونه درخواست باز نشستگی کنه؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۵ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر نمیتوانید بازنشستگی شرایط سابقه و سن دارد ولی میتوانید اگر شرایط ماده ۷۰ و ۷۵ قانون را دارید درخواست از کارافتادگی بدید.

person
ااااااا
۱۴ مهر ۱۴۰۲

سلام وقتتون بخیر
ببخشید اگه آقایی ۵۸ سالش باشه ۱۴ سال بیمه پرداخت کرده باشه میتونه اون دوسال باقی مونده رو یکجا پرداخت کنه و بعد بازنشستگی بگیره؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۵ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر سن بازنشستگی برای آقایان ۶۰ سال است. باید آن دو سال را هم بیمه پردازی کنید.

person
حمید
۱۴ مهر ۱۴۰۲

سلام
پدر بنده سال ۸۲ فوت شده و ۹ سال سابقه بیمه داشته الان مادرم درخواست مستمری داده میگن اون موقع خسارت گرفته و شامل نمی‌شود لطفا راهنمای بفرمایید

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۶ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  باید از طریق شعبه پیگیری کنید حتما غرامت فوت دریافت کرده اید که شعبه به شما اعلام کرده است.

person
رعنا
۱۳ مهر ۱۴۰۲

سلام.بنده ۳۹ ساله هستم و ۱۴ سال سابقه بیمه تامین اجتماعی دارم.چطور می توانم برای بازنشستگی_ یا بازخرید_ اقدام کنم با توجه به اینکه به سن بازنشستگی نرسیده ام؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۵ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  برای بازخرید کردن باید به محل کار خود درخواست دهید در صورت موافقت امکان پذیر است. اما چون به سن بازنشستگی نرسیده اید نمی توانید برای بازنشستگی اقدام نمایید.

person
حیدری
۱۳ مهر ۱۴۰۲

سلام من خانمی با سن ۶۲ ساله هستم.
از سال ۱۳۸۳ بیمه تامین اجتماعی بودم در مدارس ‌مربی پیش دبستانی بودم.
واز سال ۹۳وارد اموزش و پرورش شدم پیمانی هستم .
ایا می توانم باز نشسته شوم.

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۵ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله می توانید برای بازنشستگی درخواست دهید چون به سن بازنشستگی رسیده اید.

person
سام
۱۲ مهر ۱۴۰۲

سلام بنده ۳۳ ساله هستم و ۵ ساله در مدارس غیرانتفاعی تدریس میکنم و طبق قرار داد ماهی ۱۵ روز برام بیمه رد شده است یعنی کلا حدود ۲ سال برام سابقه رد شده است آیا الان میتونم اون ۱۵ روزهایی که توی ۵ سال گذشته برام بیمه رد نشده است رو شخصا پرداخت کرده و یکجا سابقمو به ۵ سال کامل برسونم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۲ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. خیر همچین قانونی برای خرید بیمه سال های جا مانده نداریم.

person
حسین
۱۱ مهر ۱۴۰۲

سلام من پدرم ۷۲ ساله هستند واز گذشته های دور ۱۲ سال سابقه بیمه دارند که اقدام کردیم برای باز نشستگی آیا پس از برقراری مستمری آیا میتوان درخواست معوقه از زمان رسیدن سن ایشان به شرایط بازنشستگی بعنی ۶۰ سال به بعد رو داشت؟
سپاس

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۲ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر امکان پرداخت معوقه ها بعد از بازنشستگی وجود ندارد.

person
MMM
۱۱ مهر ۱۴۰۲

سلام. من آقایی ۳۸ سال سن دارم و ۱۰ سال سابقه بیمه اجباری دارم حالا کارم عوض کردم ولی بیمه پرداخت نمیکنم. آیا زمانی که ۶۰ ساله بشم میتوانم با این ده سال بیمه بازنشستگی بگیرم شرایطش چطوره؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۲ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله، در صورتی که به سن ۶۰ سالگی برسید می توانید برای بازنشستگی اقدام کنید. در این نوع بازنشستگی معاده ده روز به شما حقوق می دهند.

person
فرناز
۰۹ مهر ۱۴۰۲

من ۱۲ سال بیمه اجباری از قبل دارم و ۵۳ سالمه. در حال حاضر بیمه اختیاری رد میکنم.
تا ۵۵ سال بیمه اختیاری رد کنم یا مشاغل که بازنشست بشم؟ چون بهم میگن اشتباه داری رد میکنی…
خانه دارم و هیچ شغلی ندارم

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۹ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  می توانید بیمه زنان خانه دار را تهیه نمایید. بیمه زنان خانه دار با بیمه اختیاری تفاوتی ندارد.

person
ساناز.ر
۰۹ مهر ۱۴۰۲

سلام من خانم و ۴۹ سالمه از قبل سابقه ۱۷ سال بیمه اجباری و ۲ سال اختیاری دارم. بنا به دلایلی دیگه نتونستم بیمه پرداخت کنم. الن میخوام دوباره ادامه بدم. چه نوع بیمه ای رو صلاح میبینید و تا کی باید ادامه بدم که بازنشست بشم.
ممنون

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۹ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  می توانید بیمه مشاغل آزاد یا زنان خانه دار را تهیه نمایید.

person
محمد
۰۹ مهر ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر بنده ازشهریور سال ۸۹ تا آذر سال ۹۳ یکجا کار میکردم ایشون به من میگفتن ک بیمه رو واریز میکنم ولی الان ک بعد گذشت چندین سال در سابقه بیمه ام نگاه میکنم ایشون سال ۹۲کلا ۱۶روز برام بیمه رد کردن من الان باید چیکار کنم یکسال بیمه ام واریز نشده.

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۹ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  در صورتی که مدارک اشتغال در سال های کاری خود را دارید به سازمان تامین اجتماعی مراجعه نمایید و موضوع را مطرح کنید تا مورد بررسی قرار بگیرد. برای پیشگیری از به وجود آمدن چنین شرایطی بهتر است هر ماه سوابق بیمه خود را کنترل نمایید.

   person
   حسن
   ۱۴ مهر ۱۴۰۲

   سلام مدارک شامل قراردادها،واریزی های حقوق وهر نوشته وسندی که ثابت کنه شما اونجا کار میکردید حتی پولهایی که به حسابتون میریخته مدرکه خودش.شما به اداره بیمه مراجعه کن اونا معرفیتون میکنند اداره کار ازکارفرماتون شکایت کنید یکی دوماه بعد جلسه با حضور شما وایشون برگزار میشه .من برا دوماه این کار را کردم وکارفرما محکوم شد

person
سوسن حیدرزاده
۰۸ مهر ۱۴۰۲

با سلام وتشکر
داداش من ۱۱سال سابقه بیمه تامین اجتماعی رو ازسال۷۹ تا۸۹ داره ایا میتونه با پرداخت یکجای هزینه خودش بازنشسته کنه اگر نه چه پیشنهادی دارین

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۹ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  اگر سن برادر شما به ۶۰ سال رسیده و سابقه بیمه ایشان ده سال است، می توانند بازنشسته شوند همچنین با اگر شرایط سنی را دارند اما سابقه بیمه پردازی کمتر از ده سال است می توانند سال های باقی مانده را خریداری نمایند. اگر کمتر از ۶۰ سال سن دارند بهتر است تا زمان بازنشستگی بیمه حرف و مشاغل آزاد را پرداخت نمایند.

person
نژادمری
۰۸ مهر ۱۴۰۲

باسلام بنده ۵۳ سال دارم و ۲۹سال و ۶ ماه سابقه دارم میتوانم بازنشسته بشم .یا میتونم بازخرید کنم .متشکرم

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۹ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر سن بازنشستگی برای آقایان ۶۰ سال است.

person
شاهعلیزاده
۰۷ مهر ۱۴۰۲

سلام
من با ۶۲ سال سن و ۱۰ سال بیمه بازنشسته شدم حقوق بازنشستگیم ۱۰ روزه یا ۳۰ روز ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۸ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  حقوق بازنشستگی شما چون ۱۰ سال حق بیمه واریز کردید ۱۰ روز است.

person
رضا
۰۳ مهر ۱۴۰۲

باسلام و احترام
اینجانب ۶۰سال دارم و۲۳سال بیمه از شغل آزاد دارم و۲سال خدمت سربازی که نخریدم سوال بنده این است که با چند روز حقوق بازنشسته میشوم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۴ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. شما با حداقل مستمری بازنشسته می شوید.

person
رضا
۰۳ مهر ۱۴۰۲

با سلام و عرض ادب بنده ۶۰سال سن دارم و ۲۳سال از مشاغل آزاد بیمه دارم و ۲سال خدمت سربازی که نخریدم.سوالم این است که آیا من با چند روز حقوق بازنشسته می شوم؟با ۲۳روز یا۳۰روز؟در صورتیکه با ۲۳روز بازنشسته شوم آیا راه کاری وجود دارد که بتوانم با ۳۰روز بازنشسته شوم؟ممنون

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۴ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر با ۳۰ روز و با حداقل مستمری بازنشسته میشوید.

person
حمید
۰۲ مهر ۱۴۰۲

سلام ضمن تشکر با ده سال بازنشستگی چه مزابایی به شخص تعلق میگیره ودفترچه بیمه ان به چه صورت هست میشه روش بیمه تکمیلی گرفت وبرای مراجعه به بیمارستان های تامین اجتماعی هزینه ای مانند دیگر بارنشستگان تعلق نمیگیره یا حق فرانشیز ودرصدی از انها میگیرند

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۳ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  وقتی با ده سال سابقه بازنشسته شوید مثل سایر بازنشسته تامین اجتماعی شما را بیمه تکمیلی میکند و اگر این ده سال را بیمه حرف و مشاغل آزاد واریز کرده باشید شامل فرانشیز میشوید.

person
نیلوفر
۰۲ مهر ۱۴۰۲

خانم برادر من متولد دی ۱۳۵۱ می‌باشد میتواند جهت بازنشستگی ۱۰ساله ثبت نام کند سابقه بیمه قبلی ندارد

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۳ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر برای استفاده از خدمات بازنشستگی ده ساله باید سابقه بیمه پردازی داشته باشند.

person
سعیددهقانی
۰۲ مهر ۱۴۰۲

سلام من ۲۴سال و۵ ماه سابقه دارم و۵۰ سالم هست آیا میتوانم درخواست بازنشستگی بدهم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۳ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر سن بازنشستگی برای آقایان ۶۰ سال است.

person
حمید
۳۱ شهریور ۱۴۰۲

سلام من از قبل ۴/۵سابقه بیمه دارم فعلا شاغل بیمه گذار نیستم واگر بخوام با ده سال بازنشسته بشم بافیمانده انرا میتونم سال دیگه یکجا بخرم سال اینده شصت سال تمام میشه باتشکر

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۱ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله می‌توانید مابقی کسری سابقه خودتان را به صورت یک جا واریز کنید و بازنشسته شوید.

person
مهری
۳۱ شهریور ۱۴۰۲

سلام روز بخیر
من ۳۷ ساله هستم و ۱۰ سال سابقه بیمه اجباری دارم. از کار بیرون آمدم اگر بخواهم خودم بیمه رد کنم چه نوع بیمه ای انتخاب کنم؟ چند سال باید بیمه رد کنم تا ۳۰ روزحقوق کامل بگیرم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۱ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز.
  بهتر است بیمه حرف و مشاغل آزاد را با درصدهای مختلف خریداری نمایید. باید سی سال سابقه بیمه داشته باشید.

person
حسین
۲۸ شهریور ۱۴۰۲

سلام و احترام
من با ۵۱ سال سن دارای ۲۲ سال سابقه بیمه تامین اجتماعی رو دارم.ایا امکان خرید باقی مانده هشت سال رو تا سقف ۳۰ سال دارم نا زودتر از موعد بازنشسته شم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۹ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر امکان خرید هشت سال و بازنشستگی زودتر از موعد برای شما وجود ندارد.

person
کریمی
۲۶ شهریور ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر من با سابقه ۱۰ سال بیمه تامین اجتماعی و سن ۴۳. سال. در حال حاضر خانه دار جکونه میتوانم از مزابای بلزتشستگی استفاده کنم ایا بیمه زنان خانه دار بگیرم به بیمه کاری. قبل وصل میشه ؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۷ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله می توانید بیمه زنان خانه دار را تهیه نمایید.

person
حصاری
۲۶ شهریور ۱۴۰۲

سلام حصاری ازنیشابور درسال ۷۶مشغول بکارشدم خدود۶سال بیمه ثبت نشده توسط کارفرما ایا اینجا حق کارگر.ضایع وپایمال میشه

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۶ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. به سازمان تامین اجتماعی اطلاع دهید که کارفرما در چه سال هایی حق بیمه شما را پرداخت نکرده است تا موضوع مورد بررسی قرار گیرد.

person
مرادی
۲۵ شهریور ۱۴۰۲

سلام.
وقت خوش
هیچ شرایطی وجود داره که آقای ۴۴ ساله با ۲۰‌سال سابقه بیمه بازنشسته بشه؟
اگه شرایطی هست ممکنه راهنمایی کنید.
متشکرم

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۶ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر، سن بازنشستگی برای آقایان ۶۰ سال است.

person
آرمین
۲۱ شهریور ۱۴۰۲

سلام وقت به خیر.
پدر بنده فوت شدند و ۶سال سابقه داشتند ولی بیمه گفته دوسال ناشی از بازرسی بوده و ۴سال سابقه دارند الان مادر و خواهر بنده میتونند اقدام کنند واسه مقرری و اینکه ایا تحت پوشش بیمه درمان هم قرار میکیرند؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۶ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. بله مادر و خواهرتان می توانند از مستمری پدرتان استفاده نمایند. بله می توانند حق بیمه درمان را پرداخت کنند و تحت پوشش بیمه درمانی قرار بگیرند.

person
A
۲۱ شهریور ۱۴۰۲

خیلی مهم و فوری. لطفا این مطلب را به صاحبان محترم مسوولیت برسانید. مجلس واقعا در مورد مشاغل سختی که سختی انها زیر ۵۰ درصد است اشتباه کرده که به انها ۱/۳ میخواهد بدهد و با حداکثر ۷ سال سابقه ارفاقی. باید پیشنهاد دولت که ۱/۲ بود با حداکثر ۵ سال سابقه ارفاقی را قبول میکرد چون اولا پیشنهاد دولت که ۱/۲ است باعث میشود میانگین سن بازنشستگی بالاتر برود و همچنین در اینده دست تامین اجتماعی و مجلس و دولت برای بالا بردن سن بازنشستگی مشاغل سختی که سختی کار انها بالای ۵۰ درصد است بازتر میشد و میتوانستند مثلا سن بازنشستگی این گروه را که الان بیست سال است در اینده دو سال بالاتر ببرند. و تمام این تغییرات در صورتی میتواند مثمر ثمر باشد که حداکثر سقف سابقه برای مشاغل سخت که پیش از موعد میباشند حتی تا رسیدن به سابقه ۳۰ سال همان ۳۰ روز حقوق در ماه باشد و نه ۳۵ روز حقوق در ماه. چون شخصی که تا ۳۰ سال کار نکرده نباید امتیاز حداکثر سابقه تامین اجتماعی که ۳۵ روز حقوق در ماه است نصیبش شود و این از عدالت به دور است .

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۶ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  قوانین در مورد مشاغل سخت و زیان اور مشخص است. موضوعی که مطرح فرمودید در حوزه اختیارات ما نیست.

person
م. معتمد
۲۱ شهریور ۱۴۰۲

سلام من با۱۱ سال سابقه و سن ۴۴ سالگی میتونم اعلام بازنشستگی کنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۶ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر سن بازنشستگی برای خانم ها ۵۵ سال و برای اقایان ۶۰ سال است.

person
شهلا
۲۱ شهریور ۱۴۰۲

با سلام و احترام
بنده سابقه بیمه از شرکت خصوصی و مشاغل آزاد رو دارم سوال بنده این است که اگر الان استخدام آموزش و پرورش شوم این سابقه آیا اعمال می‌شود یا خیر ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۷ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  تمام سوابق شما در تامین اجتماعی موجود است و برای بازنشستگی مورد استفاده قرار میگیرد.

person
شهروند
۲۰ شهریور ۱۴۰۲

سلام من شوهرم هشت سال بیمه دارد اما به دلیل بیماری نتوانست کار کند دکترا اول گفتن که یکی دو سال با خوردن داروهای افسردگی خوب میشه منم گفتم که به کارش بر میگرده اما خوب نشد بعد دو سه سال که دنبال بیمه ش رفتم
گفتن تا ۴ماه شما وقت داشتین به هر دری زدم نتونستم بهم میگن که باید آشنا داشته باشین الان شوهرم بیماری پارکینسون داره ۳۹ سالشه من برای بیمه ش چکار کنم
خواهش میکنم راهنماییم کنید.

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۶ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  لطفا به صورت حضوری به تامین اجتماعی مراجعه نمایید و تمام مدارک بیماری همسرتان را نیز به همراه ببرید تا شما را راهنمایی کنند.

person
شهروند
۲۰ شهریور ۱۴۰۲

با سلام بنده ۶۱ سال سن دارم و از سال ۸۹ به مدت ۱۳ سال سابقه بیمه دارم که بیمه رو از اون سال به بعد پرداخت نکردم میخواستم بدونم میزان دریافت مستمریم چقدر میشه داخل سایت تامین اجتماعی نوشته ۴۸۰ هزارتومان میخواستم بدونم این مبلغ درسته یا بروز حساب میشه

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۱ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر درست نیست با توجه به اینکه ۱۳ سال سابقه بیمه دارید مبلغ مستمری شما حدودا سه ملیون تومان میشود.

person
علیزاده
۲۰ شهریور ۱۴۰۲

با سلام و خسته نباشید من جانباز ۵٪ باسابقه ۲۱سال بیمه تامین اجتماعی و اختیاری و با ۵۲ سال سن میتوانم بازنشسته شوم حقوق ۲۰روز یا ۳۰روز میگیرم از زحمات شما کمال تشکر را دارم

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۱ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر با این شرایط نمیتوانید بازنشسته شوید.

person
معلم
۱۵ شهریور ۱۴۰۲

سلام و احترام
خانمی هستم ۴۳ ساله از سال ۹۷ سابقه بیمه دارم ولی مثلاً ۱۶ روز در ماه و سه ماه تابستان هم بیمه‌ای رد نشده
الان یک سال هست که بیمه به صورت کامل رد میشه
سوالی که دارم اینه که مبنای بیمه برای بازنشستگی از روزی هست که بیمه شدم یا تعداد روز رد شده
در ضمن برای بازنشستگی همان قانون ۱۰ سال و سن ۵۵ سال برای خانمها اعمال میشه
شامل حداقل حقوق بازنشستگی میشم یا خیر
ممنون بابت پاسخگویی

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۸ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. ۰۱ براساس تعداد روزهای که سابقه بیمه دارید محاسبه میشود ۰۲ بله شما میتوانید با ۱۰ سال سابقه بیمه و ۵۵ سال سن بازنشسته شوید ولی ده روز حقوق دریافت میکنید.

person
شهروند
۱۴ شهریور ۱۴۰۲

سلام آقائی هستم ۴۷ ساله حدود۲۷ سال و نیم سابقه بیمه تامین اجتماعی دارم .حدود ۱۰ سال هم سابقه پرداخت بیمه در صندوق دیگری نیز دارم آیا طبق قانون جدید نقل و انتقال سوابق بیمه و با توجه به اینکه هنوز به سن ۵۰ سال نرسیدم آیا با انتقال آن ۱۰ سال به صندوق بیمه تامین اجتماعی که جمعا سابقه بالای ۳۵ سال میشود میتوانم بدون شرط سنی تقاضای بازنشستگی کنم. واینکه چه مبلغی بابت مابه التفاوت باید پرداخت کنم . ممنون

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۴ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. خیر باید حتما به سن بازنشستگی برسید.

person
سیما
۱۲ شهریور ۱۴۰۲

سلام خانم ۴۸ ساله هستم با ۲۲ سال سابقه کار قرارداد معین (پرستار )میتونم بازنسشته بشم

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۲ شهریور ۱۴۰۲

  سلام. خیر سن بازنشستگی برای خانم ها ۵۵ سال است.

   person
   شهروند
   ۱۵ شهریور ۱۴۰۲

   مشاغل سخت و زیان آور میتواند بازنشتگی دریافت کند اما

   برای جانبازان جنگ ۲۰سال سابقه بدون شرایط سنی

   و برای مددجویان بهزیستی ۲۰سال بدون شرایط سنی اما برای مددجویان بهزیستی قانون خواستی وجود دار

   اگربخواهی با سن ۴۸سال بازنشتگی بگیری یک شرایط های دار که اگر بیمه تامین اجتماعی قبول نکند

   باید ثابت کنی که نیازمند هستی که تحقیقات محلی شروع شود.از مسجدمحل تا مردم محل که اگر درشهر خودت برسی نشود از تهران پیگیری کنی حضوری ممکن تو نباشی اما این پیام برای دیگر مردم هم مناسب است

person
ساناز
۱۲ شهریور ۱۴۰۲

بیمه گذار اینجوری نوشته میشه داشتن سواد برای شبکه های خبررسان ابتدایی ترین چیزه

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۲ شهریور ۱۴۰۲

  دوست عزیز بیمه‌گزار املای صحیح این کلمه است. دلیل صحیح بودن این املا این است که بر بیمه کردن، به جا آوردن یا گزاردن کاری اشاره می کند. مانند خدمت‌گزار، سپاس‌گزار و مواردی از این دست.

person
ناسناس
۱۲ شهریور ۱۴۰۲

سلام من متن ارسال کردم امشب کی جواب بهم میدن

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۲ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  مدتی زمان می برد.

person
صدات در نیاد پارت میکنن
۰۹ شهریور ۱۴۰۲

بابام از زمانی که شروع به پرداخت بیمه بدون پشتوانه اقتصادی با شغل آزاد کرد ماهی پول دوکیسه برنج عالی ایرانی رو میداد الان۷۰سالشه چند سال میخاد عمر کنه شما در ماه حقوقی که میدین با زیر۱۳سال سابقه که زیر چهار ملیون میشه یک کیسه برنج ایرانی عالی الان چند میشه هرچی سختی کشید حروم دولت

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۱ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  این قانونی است که برای همه تصویب میشود.

person
سنوات بیمه
۰۸ شهریور ۱۴۰۲

سلام من آ قایی هستم که با سابقه بیمه تامین اجتماعی به مدت ۲۳ سال . سالهاست باز نشسته شدم اکنون ۷۷ ساله هستم . میزان حقوقم ۷/۷۰۰میباشد . آ یا می توان بصورت آ زاد ۷سال باقیمانده را بیمه رد کنم که سنوات بیمه ام به ۳۰ سال برسه؟ چون حقوقم به دختر مجردم که بیکا هست میرسه

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۲ شهریور ۱۴۰۲

  سلام. خیر بعد از بازنشستگی نمی توانید اقدامی کنید.

person
محمدرضا
۰۵ شهریور ۱۴۰۲

باسلام
من در طول پرداخت حق بیمه که چهارده سال شده از بیمه بیکاری استفاده نکردم والان سنم به شصت سال رسیده .
آیا عدم استفاده از بیمه بیکاری که میتوانست در واقع دوهزینه به تامین اجتماعی وارد کند تاثیری در حقوق بازنشستگی من داره یا خیر .
ویا آیا میتونم از حق بیمه بیکاری استفاده کنم وبعد باز نشسته بشم ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۵ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر هیچ تاثیری ندارد.

  person
  ناسناس
  ۱۲ شهریور ۱۴۰۲

  سلام من سی ونه سال دارم ولی الان به خاطر مریضی و ناتوانی دیگر قادر به انجام کار کردن نمی باشم ایا میتوانم از کارافتادگی یا بازنشستگی بگیرم من هفت سال سابقه خبازی دارم کشش سال در کارخانه رنگرزی الیاف کار کرده ام ودوسال سابقه خدمت راخریده ام درکل بدون این سختی کارها پانزده سال سابقه بینه دارم که اگر این سختی کارها راهم بهمون بدن میشه بیست ودوسال سابقه ایا امکان بازنشستگی قبل از موعد یا از کار افتادگی دائم رابه من میدن من مریضی اعصاب و روان و سرگیجه دایمی دارم

   person
   نویسنده بیمه
   ۱۲ شهریور ۱۴۰۲

   سلام دوست عزیز
   شرایط بازنشستگی را با این سن و سابقه ندارید ولی اگر الان بیمه واریز میکنید به شعبه ای که حق بیمه میدهید مراجعه کنید و مدارک پزشکی خودت را به مسول امور فنی بیمه شدگان ارائه دهید تا ایشان بررسی کنند.

person
حمید ترابی
۰۳ شهریور ۱۴۰۲

سلام من الان ۵۹ سالم هست ۴/۵سال بیمه دارم میتونم سال دیگه باقی ۵/۵سال ازبیمه بخرم وبا ده سال باز نشسته بشم حدود قیمت پرداختی چقدر هست ودوسال خدمت سربازی در مناطق جنگی بوده ام کارت ایثار ۲۴ ماهه هست

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۴ شهریور ۱۴۰۲

  سلام حمید عزیز
  شما اول بیمه خودت را واریز کن بعد دوسال خدمت سربازی خودت هم پرداخت کن بعد سابقه شما ۶ سال و نیم میشود بعد برو درخواست کسری سابقه خودت که تقریبا ۳ و نیم دیگه میشود را بده و حق بیمه ان را پرداخت کنید تا سابقه شما ۱۰ کامل شود.

person
جمشیدی
۰۲ شهریور ۱۴۰۲

سلام من ۱۰ سال سابقه بیمه دارم اگر دیگه کار نکنم میشه بیمه رو خودم واریز ‌کنم؟ جزو سابقم حساب میشه؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۴ شهریور ۱۴۰۲

  سلام. بله می توانید بیمه حرف و مشاغل آزاد با درصدهای مختلف را واریز نمایید.

person
ماهی
۰۲ شهریور ۱۴۰۲

بهزیستی منو در سن ۲۰ سالگی بیمه مشاغل آزاد کرده. در ۴۰ سالگی با ۲۰ سال سابقه بیمه من بازنشست میشم؟ اگر بله میزان حقوق دریافتیم چقدر خواهد بود؟ و اگر نه، حتی اگر خودم هم بخوام نمیتونم با ۲۰ سال سابقه درخواست بازنشستگی بدم؟در اوو صورت حقوق ۲۰ روز رو میدن؟؟ اگر نه و ۵۵ سالگی قراره بازنشست بشم با ۳۵ سال سابقه چقدر بهم مستمری تعلق میگیره؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۴ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. اگر خانم هستید سن بازنشستگی شما ۵۰ سال و اگر اقا هستید ۶۰ سال است.

person
مهتاب
۰۲ شهریور ۱۴۰۲

سلام مادر من تا الان ۱۰ سال سابقه بیمه دارند و الان ۵۱ سال سن دارند، تا ۵۵ سالگی حق بیمه بازنشستگی کامل میگیرند؟ یا به اندازه ۱۵ روز میگیرند؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۴ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز.
  در سن ۵۵ سالگی با ۱۵ سال سابقه بیمه ۱۵ روز مستمری دریافت میکنند.

person
شاهسون
۰۲ شهریور ۱۴۰۲

سلام
پدرمن با ۱۳ سال و ۳ ماه سابقه بیمه و ۶۰ ساله ،دوماه پیش بازنشسته شد توی فیش حقوقی حق عائله مندی براشون ۴۰۰ تومن و کمک هزینه معیشت۱۱۶ تومن وکمک هزینه مسکن ۸۷ تومن واریز شده سوالم این بود که حق عائله مندی مگه ۹۰۰ تومن نیست پس چرا کمتر دادن به پدرم . آیا اون هم به میزان اندازه سابقه بیمه تعلق میگیره؟و کمتر دادن یا اشتباه شده ممنون میشم پاسخ بدید
سوال دیگه ای هم که دارم اینه همسان سازی و افزایش حقوق مستمری که قراره انجام بشه به پدر من هم تعلق میگیره با توجه به اینکه ۱۳ سال حق بیمه داره؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۴ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  ۰۱ بله دقیقا به اندازه همان میزانی که حق بیمه پرداخت کرده واریز میشود ۰۲ فعلا از همسان سازی هیچ خبری نیست.

person
علیرضا ق
۳۱ مرداد ۱۴۰۲

سلام
من با ۱۵ سال و ۶ ماه بعد از رسیدن به ۶۰ سالگی بازنشست شدم
حقوق من براساس دو سال اخر محاسبه نشده است در صورتی که بطور نا متعارف اضافه نشده بود و حقوق بر اساس همان ۱۵ سال و ۶ ماه محاسبه شده و بر اساس ۲۰ سال در نظر گرفته نشده است ایا میتوانم به هر دو مورد اعترا ض نمایم در ضمن من سال ۹۵ بازنشست شده ام

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۱ شهریور ۱۴۰۲

  سلام علیرضای عزیز
  خیر دیگه نمیتوانید چون مورد شما اولا بازنشستگی شما درست محاسبه شده است و جای اعتراض ندارد دوما مسنول گذشت زمان هم شده است.

person
بهار هاشمی
۳۱ مرداد ۱۴۰۲

سلام.من ۱۲ساله بیمه تامین اجتماعی هستم.شاغل در آموزش و پرورش.
می خواستم بدونم با دوازده سال سابقه بیمه میشه خودم رو بازنشست کنم و مابقی حق بیمه رو خودم پرداخت کنم؟حقوق دارم در این مدت به اندازه ۱۲سال؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۱ شهریور ۱۴۰۲

  سلام. خیر با ۱۲ سال سابقه بیمه نمیتوانید بازنشسته شوید.

person
محمدی
۳۰ مرداد ۱۴۰۲

سلام و درود
من امسال با ده سال سابقه بیمه قالی بافی و دارا بودن شرایط سنی ، بازنشسته شدم اما حقوقم یک میلیون و ۸۹۵ تومان واریز شده ، آیا این قانونی هست و اگر هست ب کجا باید مراجعه کرد وحق اعتراض دارم که حقوقم کمه ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۳۰ مرداد ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. بله در این مورد قوانینی وجود دارد و حتی میتوانید به اداره کل تامین اجتماعی هم شکایت کنید.

person
حیدری
۲۸ مرداد ۱۴۰۲

سلام فرمودید با۱۳سال ۳۰۰۰۰۰۰ت.مان مستمری تعلق میگردآیامزایای دیگری تعلق می‌گیرد

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۹ مرداد ۱۴۰۲

  سلام دوست گرامی
  بله حق عائله مندی و حق مسکن هم تعلق میگیرد.

   person
   امیر خیربین
   ۱۹ شهریور ۱۴۰۲

   سلام اقایی ۵۳ ساله با ۱۳ سال سابقه بیمه امکان بازنشستگی براشون وجود داره؟
   امکان خرید خدمت هم دارن
   اگ میشه چه مقدار حقوق تعلق میگیره بهشون؟

    person
    نویسنده بیمه
    ۰۱ مهر ۱۴۰۲

    سلام. دوست عزیز شما باید به سن ۶۰ سالگی برسید تا بتوانید بازنشسته شوید.

person
حیدری
۲۸ مرداد ۱۴۰۲

سلام من ساله۸۱کارم راترک کردم حقوقم۱۲۶۰۰۰تومان بود۱۳سال سابقه دارم مستمری برای من چقدراست

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۸ مرداد ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. اگر ۱۳ سال سابقه بیمه داشته باشید و ۶۰ سال سن داشته باشید ۱۳ روز حقوق دریافت میکنید یعنی حدودا مبلغ ۳ ملیون تومان میشود.

person
مددجو
۲۵ مرداد ۱۴۰۲

سلام بیمه زنان سرپرست خانوار تحت پوشش بهزیستی تا چند سال بیمه یارانه ای می‌شوند بدون استفاده از خدمات تامین اجتماعی و مستمری چقد میشه

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۶ مرداد ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز.
  تا زمانی که در سازمان بهزیستی اعتبار داشته باشند و حق بیمه آنها را واریز کند.

person
احمد
۲۴ مرداد ۱۴۰۲

سلام پدر من ۶۰ سالشه ولی ۸ سال سابقه داره میشه ۲ سال باقیمانده رو بیمه کارگری واریز کنه بعد باز نشست بشه

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۵ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. بله می توانید هزینه دو سال باقی مانده را پرداخت نمایید تا بازنشسته شوند.

  person
  محمدی
  ۰۳ شهریور ۱۴۰۲

  سلام اگه من امسال بازنشسته‌ شم و از سختی کار شش سال استفاده کنم چه قدر باید پرداخت کنم

   person
   نویسنده بیمه
   ۰۴ شهریور ۱۴۰۲

   سلام دوست عزیز.
   این موضوع به آخرین حقوق شما بستگی دارد.

person
علی
۲۳ مرداد ۱۴۰۲

سلام ، ببخشید پدرم ۳ سال سابقه بیمه داره ، برای مابه التفاوت ۱۰ سال که بخواد واریز کنه حدودا چه مبلغی میشه ، آیا شرط سنی هم داره یا سن ۷۰ به بالا مشکلی نیست ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۴ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. پدر شما تا ۱۰ سال سابقه بیمه ۷ سال بیمه کم دارد و برای هر سال باید حدودا سالی ۱۶ ملیون تومان واریز کند.

person
احمد
۲۳ مرداد ۱۴۰۲

من هنوز ۲۰ سالم کامل نشده باقانون فعلی میتونم بازنشست بشم ولی با قانون جدید چون سخت وزیان آور گروه الف هستم نمیشه راهی هست با بیست سال بازنشست بشم ممنون

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۴ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. فعلا قانون جدیدی برای بازنشستگی نیامده است همان آئین نامه سخت و زیان اور قبلی اجرا میشود.

person
پوریا
۲۳ مرداد ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر با ۱۹ سال سابقه بیمه باسخت وزیان اور گروه الف چه راهی برا بازنشستگی هست اگه قانون عوض نشه با ۲۰ سال میتونم بازنشست شوم ولی اگه قانون جدید بشه با ۲۰ سال چه راهی برای بازنشستگی هست ممنون

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۴ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. فعلا قانون جدیدی برای بازنشستگی نیامده است همان آئین نامه سخت و زیان اور قبلی است.

person
مریم
۲۲ مرداد ۱۴۰۲

سلام من خانمی هستم۴۵ ساله که ۱۰ سال سابقه کار دارم و ۱۰ سال گذشته کار نکردم. سوال اول اینکه می توانم ۱۰ سال دیگر را پرداخت کنم تا با ۲۰ سال بازنشسته شوم؟ و اگر پاسخ بله میباشد در همین سن تعلق میگیرد یا از ۵۵ سالگی ؟ سوال بعدی اینکه حقوق بازنشستگی من بر اساس آخرین حقوق ۱۰ سال پیش حساب می شود یا با توجه به تورم امروزی اگر با ۱۰ سال بازنشسته شوم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۳ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. میتوانید ۱۰ سال سابقه بیمه را پرداخت کنید ولی باید هر ماه پرداخت کنید نمی توانید ۱۰ سال را یکجا پرداخت کنید ودر سن ۵۵سالگی با ۲۰ سال سابقه بیمه میتوانید بازنشسته شوید.

person
یاسمین
۲۲ مرداد ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر پدرم با ده سال سابقه بازنشسته شده ۲/۶۰۰تومن حقوق میگیره ایا راه اعتراضی هس که اعتراض بدیم این حقوق خیلی کمه

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۲ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. بله به صورت حضوری به تامین اجتماعی مراجعه کنید.

person
تکتم
۲۰ مرداد ۱۴۰۲

سلام من خانمی ۴۵ ساله با ۲۰ سال سابقه بیمه هستم برای دریافت مستمری الان میتونم اقدام کنم یا بعد ۵۵ سالگی،؟؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۱ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. بعد از ۵۵ سالگی می توانید اقدام کنید.

person
مهدی
۱۹ مرداد ۱۴۰۲

سلام. اینجانب با ۳۱ سال بیمه بازنشسته شده ام و اینجانب حاضرم ۳۴۰ میلیون تومن بدهم تا ۳۵ سال سابقه ام تکمیل شود یعنی ماهی ۷ میلیون. ولی بصورت نقدی حاضرم پرداخت کنم . ایا امکان دارد؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۱ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. خیر

person
حسین
۱۹ مرداد ۱۴۰۲

اخیرا در شعبه ۱۷ تامین اجتماعی شغل مهماندار هواپیما جزو مشاغل سخت قرار گرفته. این خیلی سوختن و حسادت دارد که خانومهای مهماندار هواپیما شغلشون جزو مشاغل سخت قرار گرفته و یکی از انها اشنا بود و میگوید من با ۲۳ سال سابقه بازنشسته شده ام و دارم ۳۵ روز حقوق در ماه میگیرم (۱/۵ × ۲۳/۴ = ۳۵) با ۴۳ سال سن. تازه میگوید من گنجایش دارم ۲۰ سال دیگر هم مهماندار باشم و دلم برای مهمانداری خیلی تنگ شده و افسرده شده ام از بیکاری. و در شرکت هواپیمایی ماشین شاسی بلند دنبالم می امد حتی چنین ماشینی دنبال یک مدیر با سابقه هم نمیرود و خرج خوردو خوراک و لباس و پیراهن فرم و کیف و کفش همه چیز پای شرکت بود تازه انقدر نعمت زیاد بود که از کیک و ابمیوه و غذا و غیره علاوه بر مصرف شخصی به اشنایان هم میدادم و از راحتی انگار من روی هوا میرفتم و می امدم تا اینجا ایا شما خواننده محترم که داری این مطلب را میخانی چیزی از سختی کار در مورد این شغل فهمیدی.تازه این حرفها را یک خانوم مهماندار میگوید پس به مراتب این شغل برای اقایان راحت تر میباشد. ادامه مطلب. و در زمان اشتغال حقوق بالایی میگرفتم طوری که هم حق بیمه ام را انقدر بالا برده بودم که مدیر من میگفت انقدر حق بیمه ات را بالا نبر چون بیمه شک میکند و به جای دو سال، ۵ سال اخر را محاسبه میکند و هم علاوه بر زندگی به تفریحاتم هم میرسیدم و دارم دنبال یک شرکت هواپیمایی میگردم که بروم انجا پاره وقت کار کنم این خانوم یک چیزی گفت که واقعا جالب بود و گفت که بین همکاران خانوم رقابت و حسادت خیلی بود و خانومها بیشتر با همکاران اقا راحت تر بودن چون انها زیر اب زن نبودن و اگر هم بودن خیلی کمتر بودن. قیافه این خانوم را که ادم میبینه خیلی خوب مانده و سرزنده وشادابه و این خانوم میگوید من نمیخاستم بازنشسته شوم ولی چون ۵ سال بود حق بیمه بالا رد میکردم و حساب کردم میتوانم ۳۵ روز حقوق در ماه بگیرم گفتم ریسک نکنم و بازنشسته بشوم و بعد دوباره کار کنم و میگوید چون حق بیمه بالا رد میکردم الان حقوق بازنشستگی من ۲۱ میلیون تومن است . واقعا ادم اتش میگیرد اخه با چه مبنایی به شغل مهماندار هواپیما سختی کار داده اند.انوقت یک مردی با ۶۰ سال سن و ۲۹ سال سابقه که بعلت کمردرد و بیماری باید بازنشسته شود و کارفرمای این مرد ۹ سال سابقه برایش رد نکرده با سه تا فرزند جوان میگوید میخواهم خودم را از بین ببرم. چون بیمه به من ۲۰ روز حقوق میدهد اخر این بیعدالتی تا کی. لا اقل سقف حقوق مهماندار هواپیما را ۳۰ روز در ماه کنید . نه اینکه طرف هم حقوق بالا بگیرد بخاطر اینکه حق بیمه بالا رد کرده و هم سقف سابقه ۳۵ روز حقوق در ماه را بگیرد مخصوصا این سقف حقوق ۳۵ روز در ماه با سابقه پفکی ۲۳ سال خیلی باعث فخرفروشی و غرور انها میباشد. و هم اینکه جوان و قبراق و سرحال باشد. و هم اینکه با غرور و از جایگاه بالا بیاید و بگوید من با ۴۳ سال سن و ۲۳ سال سابقه دارم حقوق بالا میگیرم و ببخشید در جوانی با سابقه پفکی ۲۳ سال دارم ۳۵ روز حقوق یعنی سقف سابقه تامین اجتماعی را میگیرم و از لحاظ سلامتی هم بسیار خوبم. یعنی هم خر و خرما و چند مزیت دیگر . طبق مثل خروخرما . تازه بیشتر هم گرفته. همچنین مهماندارهای هواپیما تمام حقوقشان ذخیره میشود چون هزینه ایاب و ذهاب ندارند و ماشین شرکت موظف است که انها را از دم در خانه تا فرودگاه ببرد و بیاورد همچنین صبحانه ناهار وشام و میان وعده به وفور در اختیار انهاست علاوه بر مصرف شخصی به خانه هم میبرند همچنین تهیه کیف پرواز و لباس فرم و تمام ملزومات بصورت سالانه توسط شرکت در اختیار انها قرار میگیرد همچنین در زمینه درمان شرکتهای هواپیمایی با شرکتهای بیمه تکمیلی قرارداد میبندند که قوی هستند . اصلا همین یک مزیت رفت وامد که خودش کلی هزیته و استرس داره و میتونه یکی از عوامل سخت و زیان اور باشه و همه کارمندان این هزینه و سختی را متحمل میشوند . برای اینکه مهماندارها قند تو دلشون جابجا نشه شرکت برای انها حمل و نقل در نظر میگیرد علاوه بر مزیتهای دیگر . چون همین هزینه حمل و نقل روزانه رفت و برگشت واقعا برای کسانی که سر کار میروند سنگین است و استرس زا.

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۱ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. مهمانداران هواپیما به دلایل شرایط کاریشان در دسته مشاغل سخت قرار می گیرند. حوادث هوایی قابل پیش بینی نیستند دوست عزیز.

  person
  شهبازی
  ۲۵ مرداد ۱۴۰۲

  چه دل پری داری، البته این شغل به دلیل حوادث زیان آور نیست، رانندگان تاکسی و اتوبوس بیشتر در معرض خطر هستند. شغل خلبانی یا مهمانداری هواپیما به دلیل تعداد ساعاتی که فرد در شرایط جوی کم فشار قرار میگیره زیان اوره. مثل غواص ها . یک مهماندار چند هزار ساعت در اسمان و در فشار جوی کم تراکم حضور داره که باعث بیماریهای مختلف می‌شوند.

person
حسین
۱۹ مرداد ۱۴۰۲

این درسته که ۵۰ درصد مشاغل گروه ب که بیشتر از حد متوسط هستند هر سال ۱/۵ حساب بشود و این اشتباهه که ۵۰ درصد مشاغل سخت گروه ب که کمتر از حد متوسط هستند هر سال ۱/۳ حساب بشود و باید مثل مشاغل سخت گروه الف هر سال ۱/۲ حساب بشود همان اول کاری کنید که بعدا دوباره کاری نشود. و در صورتی این قانون جواب میدهد که سقف حقوق مشاغل سخت عدد رند و شسته رفته ۳۰ روز حقوق در ماه باشد حتی با بالا رفتن سابقه تا ۳۰ سال چون شخصی که تا ۳۰ سال کار نکرده چرا باید ۳۵ روز حقوق در ماه شامل شخص بشود

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۱ مرداد ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. بررسی کارهای سخت و زیان اور طبق آئین نامه کارهای سخت و زیان اور انجام میشود و در ازا هر سال ۶ ماه ارفاق تعلق میگیرد.

   person
   مهدی
   ۲۱ مرداد ۱۴۰۲

   سلام .ولی این مبلغ برای بیمه خیلی سود دارد تقریبا ۵ برابر بیمه یک فرد عادی میشود در ضمن فقط ۴ سال به سابقه اضافه میشود. مثلا من الان ۳۴۰ میلیون را به حساب تامین اجتماعی میریزم وتامین اجتماعی ۴ سال بعد ۴ سال به سابقه ام اضافه کند .مگر بازنشسته چه گناهی کرده که تامین اجتماعی تمام راهها را به روی بازنشیته میبندد.خوب تامین اجتماعی فکر کند منه بازنشسته مثل همان شخصی هستم که بیمه خویش فرما میپردازد تازه چند برابر ان و فقط هم به سابقه اضافه شود و هر شخص بازنشسته فقط بتواند ۵ سال سابقه رابخرد.باتشکر

    person
    نویسنده بیمه
    ۲۲ مرداد ۱۴۰۲

    سلام. سازمان تامین اجتماعی هم براساس قانون و بخشنامه های صادره محاسبات را انجام میدهد.

person
صبا
۱۷ مرداد ۱۴۰۲

سلام من خانمی ۴۶ ساله با ۱۹سال و ۱۰ ماه بیمه اجباری. ۲ ماه بعد بازنشسته میشم حقوق من چقد میشه؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۸ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. ۵۵۰۰ هزار تومان مستمری شما میشود.

person
صبا
۱۵ مرداد ۱۴۰۲

با سلام خدمت نویسنده گرامی بیمه. نظرتان را در مورد این طرح میخواستم. اگر دولت و مجلس و تامین اجتماعی بیایند و طرحی بدهند به صورت دائم یا موقت که بشود هر سال تمدید شودکه تمام بازنشستگان بصورت اختیاری و تصاعدی و به نرخ تورم روز میتوانند بعد از بازنشستگی حداکثر تا ۵ سال سابقه سنوات بیمه را بخرند مثل طرحی که مجلس برای افراد با سابقه حداقل ۵ سال داده که میتوانند ۵ سال سابقه را بخرند تا سابقه شان به ۱۰ سال برسد پولی به مراتب بیشتر از ان شخص که ادعا میکند من سالیان زیادی حق بیمه پرداخته ام نصیب تامین اجتماعی و دولت میشود و اینگونه باشد که مثلا برای اشخاص با سابقه ۱۰ تا ۲۰ سال ۲ برابر حق بیمه افراد شاغل و برای افراد با سابقه ۲۰ تا ۳۰ سال ۳ برابر حق بیمه افراد شاغل و برای افرادی که میخواهند سابقه ۳۰ تا ۳۵ سال را بخرند ۴ برابر حق بیمه افراد شاغل بپردازند که این پرداخت بسته به وسع و توان شخص بصورت قسطی یا نقدی باشد و اینگونه باشد که اگر شخص نقدی پرداخت کرد از ماه بعد به سابقه اصلی شخص اضافه شود و نه به سابقه ارفاقی شخص چون چند برابر یک بیمه پرداز عادی پرداخت کرده و یا بعد از سپری شدن مدت سابقه خریداری شده به سابقه شخص بازنشسته اضافه شود مثلا اگر کسی با سابقه ۳۰ سال در تامین اجتماعی بازنشسته شده اگر تا سابقه ۳۵ سال را بخرد بعد از ۵ سال این افزایش سابقه اعمال شود و باید ۴ برابر شخص شاغل بپردازد تا سابقه اش به عدد ۳۵ برسد این یعنی درامدزایی برای دولت و تامین اجتماعی معادل ۲۰ سال حق بیمه یک شخص شاغل به نرخ تورم روز و در زمان کوتاه.

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۶ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. کارشناس ها نظر و طرح های زیادی در همه زمینه ها مطرح میکنند که این طرح ها باید در همه زمینها چه از نظر بار مالی ۰ بازتابهای اجتماعی و سیاسی ۰ عدم تداخل با سایر قوانین و مقررات قبلی و غیره باید بررسی شود.

  person
  Ms.beigi
  ۲۲ مرداد ۱۴۰۲

  سلام وقت بخیر ..کارشناس عزیز من با ۱۲ سال
  و سن ۴۰ سال میتونم تقاضای بازنشستگی بدم که حقوق ۱۲ روز رو دریافت کنم ؟؟؟

   person
   نویسنده بیمه
   ۲۲ مرداد ۱۴۰۲

   خیر با ۴۰ سال سن نمی توانید بازنشسته شوید.

person
ی خانم
۱۴ مرداد ۱۴۰۲

سلام من۱۰ سال سابقه پرداخت بیمه تامین اجتماعی
دارم میتونم ۱۰ سال دیگه رو بازخرید کنم و پول بیممو یکجا پرداخت کنم؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۵ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. خیر قانون فقط برای بازنشستگی ده ساله آن با هم با شرط سنی ۵۵ سالگی برای خانم ها است.

person
طیبه
۱۴ مرداد ۱۴۰۲

با سلام و خسته نباشید
من با ۵۵ سال تمام و ۲۰ سال تمام پرداخت بیمه اختیاری شرایط بازنشسگی را دارم؟
۲۰ روز حقوق بهم تعلق میگیره یا ۳۰ روز؟
سپاسگزارم

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۴ مرداد ۱۴۰۲

  سلام بله می توانید بازنشسته شوید. ۳۰ روز.

   person
   آذر
   ۲۹ مرداد ۱۴۰۲

   سلام . ولی من با۵۵ سال سن و ۲۶ سال سابقه درسال ۹۳ بازنشسته شدم و به میزان۲۶ روز مستمری میگیرم . ایا میتوانم اعتراض کنم

    person
    نویسنده بیمه
    ۳۰ مرداد ۱۴۰۲

    سلام دوست عزیز
    اگر می‌خواهید به مبلغ مستمری خود اعتراض کنید باید بگوییم که نمی توانید.

person
خبری زاد
۱۴ مرداد ۱۴۰۲

با سلام من دو ماه مستمری بگیر شده ام با ده سال حقوق من کمتر از دوستم هست که آن هم با ده سال حقوق می گیرد هر دو ما بیمه زنان سرپرست خانوار بودیم فقط دوستم دو سال پیش مستمری بگیر شد من دو ماه هست

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۴ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. ربطی ندارد احتمالا درصد پرداختیتان متفاوت بوده است.

  person
  طیبه
  ۲۳ مرداد ۱۴۰۲

  ۲۰ روز حقوق میشه ونه ۳۰ روز.

person
فرناز
۱۳ مرداد ۱۴۰۲

سلام من بیمه اختیاری میدادم قبلن بعد قطع کردم چند سال .
الن اگه ۲ سال دیگه بیمه اختیاری بدم ۲۱ سال بیمه پرداختیم میشه ۵۵ سالمم تموم میشه. میتونم بازنشست بشم؟ با ۲۱ سال بیمه چند روز حقوق بهم تعلق میگیره؟ ممنون

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۴ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. با این سن و سابقه شرایط بازنشستگی را دارید و حداقل مستمری هم دریافت میکنید

person
سعیدی
۱۱ مرداد ۱۴۰۲

سلام من خانمی با۴۲ سال سن هستم نه سال سابقه بیمه دارم میخواهم دوسال طرحم ،(خدمت پیراپزشکان)که خدمات درمان بوده تبدیل به تامین اجتماعی کنم تا سابقه بیمه ام زیاد شود- بعد ۵۵سال حقوق به من تعلق میگیرد .
چطوری حقوقم محاسبه میشود .

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۴ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. شما ابتدا بروید شعبه درخواست انتقال سوابق خودت را بدهید و مابه التفاوت ان را واریز کنید تا سابقه شما ۲۰سال و سن شما هم ۵۵ سال برسد اون زمان مشخص میشود.

person
ی خانم
۱۰ مرداد ۱۴۰۲

با سلام امکان مستمری گرفتن برای زنان زیر ۵۵ سال ایا ممکنه؟ یا حتما باید به سن ۵۵ سالگی برسیم تا مستمری تعلق بگیره ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۱ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. باید به سن ۵۵ سالگی برسید تا بتوانید از مزایای بازنشستگی استفاده کنید.

person
غزاله
۱۰ مرداد ۱۴۰۲

با سلام من خانمی ۳۶ ساله هستم ۱۲ سال سابقه دارم و میخوام دو سال از بیمه بیکاری استفاده کنم و دیگر کار نکنم ایا زمانی که ۴۲ سالم شود میتوانم درخواست بازنشتگی با ۱۴ روز حقوق کنم ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۰ مرداد ۱۴۰۲

  خیر شرایط سنی برای بازنشستگی زنان دارا بودن ۵۵ سال سن است.

person
بهناز
۰۹ مرداد ۱۴۰۲

باعرض سلام خانمی ۴۲ ساله هستم ۲۰ سال بیمه تامین اجتماعی پرداخت کردم سوالم اینه که مستمری الان با ۴۲ سال بهم تعلق میگیره یا بعد از ۵۵ سالگی بهم تعلق میگیره؟؟ سوال دوم اینه چه مقدار حقوق بهم میده؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۰ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. بله بعد از ۵۵ سالگی به شما تعلق می گیرد.

person
تکتم
۰۸ مرداد ۱۴۰۲

سلام من خانمی ۳۷ ساله با سابقه ۱۰ سال بیمه تامین اجتماعی هستم بعد از ۵۵ سالگی مستمری بهم تعلق میگیره؟ و چقد حقوق بهم میده بیمه؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۹ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. اگر تا سن ۵۵ سالگی ۲۰ سال سابقه بیمه را کامل کنید حداقل مستمری همان سالی که بازنشسته میشوید به شما تعلق میگیرد اگر با ۱۰ سال سابقه بیمه بازنشسته شوید ۱۰ روز مستمری به شما تعلق میگیرد.

person
عساکره
۰۸ مرداد ۱۴۰۲

با سلام.بنده ۲۶ سال و ۷ ماه سابقه بیمه دارم و ۵۲ سالمه
آیا با این شرایط میتوانم درخواست بازنشستگی بدم؟
اگر نمیشه،تا چند وقت دیگه باید کار کنم ؟

با تشکر

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۸ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. خیر شما شرایط سنی بازنشستگی را ندارید.

  person
  حاتمی
  ۱۳ مرداد ۱۴۰۲

  باسلام بنده کارم جزوه مشاغل سخت وزیران آور هسته چند تا از همکاران جهت بازنشستگی اقدام کردن تایید لازم را از ارگانهای مربوطه دریافت کرده اما کارفرما تأیید نمیکنه باز نشست بشن سوال بنده اول باید چکار کنیم که کارفرما قانون کشوری راداره نقض میکنند چکارکنیم تا تایید کنه و تعدادی هستند با۱۷سال بیمه میخواهند با همین سال بیمه مستمری بگیرن آیا میشه ممنون از راهنمایی شما
  با۴۵سال سن

   person
   نویسنده بیمه
   ۱۴ مرداد ۱۴۰۲

   سلام. به تامین اجتماعی مراجعه نمایید.

person
سارا
۰۷ مرداد ۱۴۰۲

سلام خسته نباشید .من بیمه بیکاری دریافت میکنم و بیمه ام توسط سازمان تامین اجتماعی رد میشود .با سابقه قبلی که داشتم و این بیمه بیکاری در مجموع نه سال سابقه بیمه خواهم داشت .خواستم بدونم اگر یکسال آتی را خودم پرداخت کنم آیا مشمول بازنشستگی ده ساله خواهم شد ؟
سوال دومم اینست که از چه زمانی باید اقدام کنم ؟ بعد از اینکه ده سال کامل شد یا بعد از ۵۵ سالگی؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۸ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. بعد از ۵۵ سالگی مشمول بازنشستگی ده ساله می شوید.

person
نویسنده بیمه
۰۷ مرداد ۱۴۰۲

سلام. باید حتما به جز سابقه سربازی به مدت ۲۰ سال سابقه بیمه در کارهای سخت و زیان اور داشته باشید که بتوانید بارنشسته شوید.

person
جمشیدی
۰۵ مرداد ۱۴۰۲

سلام من خانمی ۳۷ ساله هستم.از ۱۰ سال سابقه بیمه اگر از کارم بیام بیرون از چه سنی مستمری بازنشستگی بهم تعلق میگیره و چقد حقوق بهم تعلق میگیره؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۷ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. شما شرایط سنی بازنشستگی را ندارید.

person
محمود
۲۷ تیر ۱۴۰۲

با سلام
۱- یکی از بستگان من خانمی است با ۴۷ سال سن آخر امسال ۲۰ سال سابقه پرداخت بیمه ایشان کامل می شود آیا با ۲۰ روز حقوق می توانند بازنشسته شوند؟
۲- آیا اگر در اسفند ماه با بازنشستگی ایشان موافقت گردد افزایش عمومی دولت برای به حقوق ابشان تعلق می گیرد
۳- چون شرکت ها معمولا بیمه را با تاخیر پرداخت می کنند آیا خود ایشان می توانند حق بیمه اسفند ماه را به تامین اجتماعی پرداخت کنند تا در اسفند امسال بازنشسته شوند

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۸ تیر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. ۰۱ حداقل مستمری را دریافت میکند ۰۲ بله ۰۳ خیر نمیتواند ولی میتواند در اسفندماه درخواست بازنشستگی خودش را ثبت کند.

person
رامین
۲۶ تیر ۱۴۰۲

با سلام سن من ۳۷ سال است و ۱۶ سال سابقه بیمه دارم آیا میتوانم خودم را پیش از موعد بازنشست کنم؟با تشکر

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۷ تیر ۱۴۰۲

  سلام. خیر با این سن و سابقه شرایط بازنشستگی را ندارید.

person
رویا
۲۶ تیر ۱۴۰۲

سلام خانم ها با ۴۲ سال سن و ۲۰ سال سابقه با حقوق حداقل اگه درخواست بازنشستگی کنند چقد شامل میشه ممنون

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۷ تیر ۱۴۰۲

  سلام. با این سن و سابقه اگر بازنشسته شوند حداقل مستمری یعنی مبلغ ماهیانه پنج ملیون و سیصد هزار تومان دریافت میکنند به جز سایر مزایا.

person
اسفندیار
۲۲ تیر ۱۴۰۲

با ۲۲ سال بیمه وسن ۴۵ سال می توان باز نشسته شد

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۴ تیر ۱۴۰۲

  سلام. خیر با این شرایط سن و سابقه شرایط بازنشستگی را ندارید.

person
مجتبی
۱۸ تیر ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر. آیا فرد بازنشسته می تواند شغل آزاد مانند بقالی داشته باشد و در این صورت مستمری آن قطع نمی شود و می تواند برای آن مجوز کسب بگیرد؟
و سوال دومم اینکه اگر به سن ۶۵ سال برسیم یا ۵ سال بعد از سن بازنشستگی کار کنیم آیا کارفرما باید درخواست بازنشستگی بدهد یا میتواند بدهد و میتواند ندهد؟
ممنونم ار شما.

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۹ تیر ۱۴۰۲

  سلام. ۰۱ میتواند شغل آزاد داشته باشد ولی نمیتواند جواز کسب بگیرد ۰۲بعد از سن ۶۵ سالگی کارفرما میتواند طبق قانون خودش درخواست بازنشستگی به تامین اجتماعی بدهد.

person
یاس فراهانی
۱۸ تیر ۱۴۰۲

من هفت سال و دوماه هزینه بیمه تامین اجتماعی پرداخت کرده‌ام اکنون دستم به علت تنگی کانال از کار افتاده آیا میتوانم خودم را بازنشسته کنم سنم ۵۱سال است

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۹ تیر ۱۴۰۲

  سلام. خیر نمیتوانید.

  person
  غلام احمد غفاری
  ۳۱ مرداد ۱۴۰۲

  من۵۵سال سن و۱۷ سال سابقه ایا۲۰ سال شود میتوانم تقاضای بازنشستگی کنم

   person
   نویسنده بیمه
   ۰۱ شهریور ۱۴۰۲

   سلام دوست عزیز. خیر نمیتوانید آقایان با ۶۰ سال سن داشته باشند.

   person
   نویسنده بیمه
   ۰۱ شهریور ۱۴۰۲

   خیر دوست عزیز. سن بازنشستگی برای آقایان ۶۰ سال است.

person
علی
۱۷ تیر ۱۴۰۲

سلام من۱۰سال سابقه دارم و۳۰سال سن آیا می تونم از بازنشستگی پیش از موعد استفاده کنم ممنون

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۸ تیر ۱۴۰۲

  سلام. خیر نمیتوانید.

  person
  شاهین
  ۲۱ مرداد ۱۴۰۲

  شما خیلی سن خوبی دارید برای پرداخت حق بیمه وبازنشستگی کامل از۲۰ سالگی سابقه داری حیفه پرداخت کن ۵۰سالگی بازنشست میشید من تازه از ۳۰سالگی بیمه شدم سابقه ای ندارم کاش از سن سال شما پرداخت میکردم الان ۲۰سال سابقه داشتم

person
یه بدبخت مثل همه جز کارمندا…
۱۵ تیر ۱۴۰۲

با سلام
من ۵۳ سالم هست
۶ سال سابقه بیمه دارم
دو سال خدمت و میتونم بخرم؟ با قیمت امثال دو سال خدمت و چقدر بایست پرداخت کنم؟
سوال بعد اینکه تا ۶۰ سال فرصت دارم سابقه بیمم و بکنم ده سال

و تو ۶۰ سالگی یک سوم حقوق باز نشستگی میگیرم؟ یا حد اقل کامل و میدن؟

سوال بعد اینکه میتونم فقط برای بازنشستگی حق بیمه بدم و بقیه اپشناش و ندم و ایا میشه برای (فقط بازنشستگی) ماهیانه بیشتر پرداخت کنم که حقوق بازنشستگی بیشتری بگیرم؟
در مجموع لطف کنید در لین زمینه یه راهنمایی کامل بفرمایید ممنون میشم

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۷ تیر ۱۴۰۲

  سلام. ۰۱ باید برای خرید خدمت حدودا اون هم بستگی به دستمزد شما دارد و حدودا ۶ ملیون تومان است ۰۲ بله فرصت دارید ۰۳ یک سوم حقوق دریافت میکنید ۰۳ خیر نمیتوانید.

person
م . خلیلی
۱۵ تیر ۱۴۰۲

آیا می توانیم بعد از رسیدن سابقه ده سال خدمت ، بقیه سالهای دیگر را بصورت قسطی به بیمه واریز کرد و مثلا با بیست سال سابقه بازنشسته شد.

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۷ تیر ۱۴۰۲

  سلام. خیر نمیشود.

person
FARBODLEGO
۱۵ تیر ۱۴۰۲

خانمی هستم ۵۲ ساله وبا سابقه کاری ۲۲ سال ۶یا می توانم بازنشست شوم وبا چند روز حقوق

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۷ تیر ۱۴۰۲

  سلام. اگر بیمه آزاد واریز میکنید در سن ۵۵ سالگی با حداقل مستمری کامل بازنشسته میشوید.

   person
   سمیرا
   ۲۵ تیر ۱۴۰۲

   سلام پدرم با ۶۰سال سن و ۱۷سال سابقه بیمه کارگران ساختمانی رفتیم بیمه سوال کردیم گفتن میشه ۱۷روز روزی ۱۷۰هزار که میشه سه میلیون ،شما گفتین با ۱۷سال حقوق میشه ۴۷۰۰،میشه بگین ایا بیمه دروغ گفته؟

    person
    نویسنده بیمه
    ۲۵ تیر ۱۴۰۲

    سلام. خیر، بیمه محاسبات را به وسیله مستنداتی که در دست دارد انجام می‌دهد، ما به صوررت تقریبی برای شما محاسبه کردیم.

person
علی
۱۴ تیر ۱۴۰۲

سلام ۴۰ سال سن دارم و ۸ سال سابقه بیمه آیا میتوانم از قانون ۱۰ سال استفاده کنم برای بازنشستگی?

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۷ تیر ۱۴۰۲

  سلام. خیر نمیتوانید.

person
رامین
۱۱ تیر ۱۴۰۲

سلام،

۵۰ سال سن دارم با ۲۰ سال سابقه تامین اجتماعی،بیمه مشاغل آزاد دارم،۱۸ درصد، آیا ،میتونم درخواست بازنشستگی بدم…؟؟؟

سپاسگذار

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۲ تیر ۱۴۰۲

  سلام. خیر شرایط ندارد.

person
ر.ش
۱۰ تیر ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر عذر میخوام من خانمی هستم که ۱۰ سال و نیم سابقه بیمه دارم و سنم ۳۵سال هستش
و میخوام که از کارم بیام بیرون
میتونم ۱۰ سال بقیه رو اختیاری بیمه بریزم تا با ۲۰ سال بازنشست بشم که یه حقوقی داشته باشم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۲ تیر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. بله میتوانید مشکلی ندارد.

   person
   سحر.ر
   ۱۳ مرداد ۱۴۰۲

   سلام
   ۱۰ سال دیگه سنشون میشه ۴۵ سال با ۲۰ سال بیمه. مگه نگفتید ۵۵ سال باید بشه ینشون چون ۱۰ سال اختیاری میخوان واریر کنن؟

    person
    نویسنده بیمه
    ۱۴ مرداد ۱۴۰۲

    شرایط سنی برای زنان ۵۵ سالگی و برای مردان ۶۰ سالگی است.

  person
  اسماعیل
  ۰۱ آبان ۱۴۰۲

  سلام ببخشید بیمه اختیاری دارم ۱۴ درصد پرداخت میکنم اگر لیمه اختیاری را با درصد بالا ببرم حقوقم بیشتر میشود ایا اگر با درصد بالا اختیاری واریز کنم ۲۰ ساله بازنشسته میشوم خواهش میکنم جواب بدید

   person
   نویسنده بیمه
   ۰۱ آبان ۱۴۰۲

   سلام دوست عزیز
   اولا ۱۴ درصد بیمه حرف و مشاغل آزاد است بیمه اختیاری نرخ ۲۷ درصد است و شما بیمه حرف و مشاغل آزاد هستید دوما خیر با بالا بردن درصد مستمری بازنشستگی شما افزایش پیدا نمیکند.

person
عبادی
۰۸ تیر ۱۴۰۲

سلام بنده ۶۵ سال دارم سابقه خدمتم ۲۴سال و۴ ماه است می توانم به کار ادامه بدم واگر بازنشسته شوم باچند سال سابقه با زنشسته می شوم .ممنون

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۰ تیر ۱۴۰۲

  سلام. اگر ۶۵ سال سن دارید کارفرما میتواند راسا درخواست بازنشستگی برای شما بدهد.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید