08 فروردین 1401

نرخ دیه چیست+ جزئیات و قیمت دیه ۱۴۰۱

متاسفانه براساس آمار پلیس راهور، میزان تصادفات رانندگی در ایران بسیار بالاست. اکثر این تصادفات با خسارات جانی و مالی همراه هستند. قوانین بیمه‌ای برای چنین حوادثی، بیمه شخص ثالث را در تمهیدات خود لحاظ کرده‌اند. این بیمه براساس نرخ دیه، انواع خسارات جانی و مالی را تعیین و پرداخت می‌کند. خسارت جانی می‌تواند مترادف نقص عضو یا حتی فوت فرد باشد. در این موارد می‌توان برحسب نرخ دیه، خسارت را محاسبه و جبران کرد. حال شاید سوال شما این باشد که دیه چیست؟ نرخ دیه ۱۴۰۱ چگونه محاسبه می‌شود؟ میزان خسارات مالی تصادفات چگونه براساس نرخ دیه تعیین می‌گردد؟ چطور دیه یا خسارت را از بیمه یا صندوق تامین خسارت بدنی بگیریم؟ ما در این مقاله به پرسش‌های شما پاسخ می‌دهیم. همچنین اینکه جدول دیه اعضای بدن سال 1401 را قرار داده­‌ایم. پس با ما همراه باشید.

دیه چیست؟ مبلغ دیه چگونه تعیین می‌گردد؟

قاعده ” لاضر و لا ضرار” اسلام تاثیر زیادی بر حقوق جزایی ایران دارد. به موجب این قاعده، حق هر گونه آسیب جانی و مالی به دیگران از همه افراد سلب شده است. علیرغم وجود چنین قوانینی، طبیعی است که همه افراد هم مقید به اجرای مقررات نباشند؛ دیده می‌شود خساراتی عمد یا غیرعمد به افراد وارد شود. موضع مقامات قانونی در قبال چنین خساراتی چیست؟

 اگر آسیبی به شخص دیگر چه عمدی چه غیر عمدی وارد شود، فرد ملزم به جبران آن خسارت است. در مبحث آسیب‌های جسمی، مساله قصاص و دیه مطرح می‌شود. قصاص به مقابله مثل آسیب در جرایم عمدی تعبیر می‌شود. به عنوان مثال، اگر کسی عمدا آسیبی به چشم شخص دیگر وارد نمود، شخص مقابل از حق قصاص این آسیب با صدمه زدن به گوش فرد برخوردار است. در مواقع جرایم غیرعمدی، بحث دیه مطرح می‌شود. دیه، جبران خسارت بدنی با پرداخت مالی است.

 

نرخ دیه را قوه قضاییه مشخص می‌کند

نرخ دیه را قوه قضاییه مشخص می‌کند.

یکی از مهم‌ترین مجازات جرایم در قانون جزایی، دیه است. براساس ماده ۴۸۸ قانون مجازات اسلامی، ” دیه، مقدار مال معین است که شرع اسلام برای جبران جنایات غیرعمدی، شبه عمد، خطای محض و جنایت عمدی(اگر قاضی اجرای حکم قصاص را عملی نداند) و نقص عضو مشخص می‌کند.”

اگر در شرع، میزان جبران خسارت مشخص شده باشد، دیه نامیده می‌شود؛ اگر این مقدار خسارت پرداختی، تعیین نشده باشد از اصطلاح ” ارش” استفاده می‌شود.

 

ارش چیست و چه ارتباطی به دیه دارد؟

ارش، یکی از تقسیم‌بندی‌های دیه است و به دیه‌ای گفته می‌شود که مقدار آن در قانون اسلام تعیین نشده‌باشد. دادگاه و مقام قضایی با توجه به موارد زیر میزان ارش را مشخص می‌کند:

 • نوع جرایم و تاثیر آن بر فرد آسیب‌دیده
 •    میزان خسارت
 •    نرخ دیه
 •  گزارش کارشناس

انواع دیه چیست؟

دیه در شرایط مختلف، تنوع می‌یابد. میزان دیه را براساس نوع آسیب وارده به انسان به انواع زیر تقسیم کرده‌اند:

 • دیه جان: آسیبی که با قصد و اختیار وارد می‌شود. بنا بر حکم شرع، این امر موجب حق قصاص برای آسیب دیده خواهد شد. فرد آسیب دیده می‌تواند از قصاص چشم‌پوشی کرده و دیه دریافت نماید.
 • دیه شبه عمد: فرد مجرم قصد ارتکاب جرم منجر به آسیب دارد ولی قصد او ارتکاب خود جنایت نیست. به عنوان مثال برای ادب کردن، فردی را کتک بزنیم ولی در اثر این کتک زدن، فرد جان خود را از دست بدهد.
 • خطای محض: نه قصد جنایت وجود دارد و نه انجام کار منجر به آن خسارت شده است. به عنوان مثال، هنگام بازی افراد، توپ، شیشه پنجره خانه‌ای را بشکند و محکم به سر فرد موجود در آن خانه خورده و سبب مرگ او شود.

طبق تعریف دیه که در بالا اشاره کردیم، اگر جرایم غیرعمدی با آسیب به جان، اعضای بدن و نقص عضو همراه باشند، با دیه معین جبران خواهد شد. مقدار دیه را شرع تعیین می‌کند. فرد بزهکار، مجرم یا ورثه او باید این میزان دیه مشخص را به طرف مقابل بپردازند. حال که با مفهوم دیه و انواع آن آشنا شدیم، شاید بپرسید: قیمت دیه انسان چگونه محاسبه می‌شود؟

چگونه میزان نرخ دیه تعیین می‌شود؟

نرخ دیه، امری مادی محسوب می‌شود. همانند هر امر مادی و مالی دیگری، نرخ و میزان دیه برای مجرم و مقصر حوادث از اهمیت بالایی برخوردار خواهد بود. به علاوه میزان دیه هر سال نسبت به سال قبل تغییر خواهد کرد. دلیل این تغییر نرخ دیه را می‌توان در نرخ تورم ایران یافت. با توجه به نرخ فزاینده تورم، هر سال قیمت دیه رشد می‌کند.

 

بیمه شخص ثالث خسارات جانی را جبران می‌کند

بیمه شخص ثالث با توجه به نرخ دیه خسارات جانی را جبران می‌کند.

هر ساله بعد از اعلام درصد تورم از سوی بانک مرکزی، قوه قضاییه نرخ دیه کامل انسان را تعیین می‌کند. سپس این نرخ دیه معین به ارگان‌ها و افراد اطلاع رسانی خواهد شد. طبق مجازات اسلامی، مبلغ دیه کامل انسان معادل نرخ روز ۱۰۰ شتر سالم خواهد بود. البته معیارهای جامعه امروزی نیز در تعیین مبلغ دیه دخیل هستند. البته به هر حال باید قیمت روز دیه را در نظر گرفت.

در هنگام بروز حوادث رانندگی و تصادفات، پزشکی قانونی میزان صدمات وارد به فرد را به دادگاه اعلام می‌کند. سپس دادگاه با توجه به نرخ دیه در آن سال و میزان آسیب‌های وارد شده به فرد، میزان خسارت جانی را تعیین خواهد کرد.

چگونه مبلغ دیه در ماه‌های حرام محاسبه خواهد شد؟

محاسبه نرخ دیه در ماه‌های حرام و غیرحرام متفاوت خواهد بود. اگر رفتار مجرمانه و آسیب بدنی مثلا تصادف رانندگی و خسارت جانی در ماه حرام یا در محدوده مکانی مکه صورت گیرد، قیمت دیه چگونه محاسبه می‌شود ؟ یک سوم دیه به مبلغ قیمت دیه در ماه‌های غیرحرام افزوده می‌شود. شاید برایتان سوال باشد که ماه‌های حرام شامل چه ماه‌هایی هستند؟ محرم، رجب، ذی القعده، ذی الحجه جزو ماه‌های حرام محسوب می‌شوند.

اگر کسی در ماه عادی صدمه ببیند ولی در ماه حرام فوت شود، میزان دیه عادی بدون افزایش سهم ۱/۳ ماه حرام پرداخت می‌گردد. ولی اگر هر دوی آسیب و فوت در ماه حرام صورت گیرد، دیه تشدید شده و مطابق نرخ ماه حرام پرداخت خواهد شد. حال ببینیم که نرخ دیه کامل در سال ۱۴۰۱ چقدر است؟ جدول قیمت دیه چگونه خواهد بود؟

نرخ دیه ۱۴۰۱ + جدول نرخ دیه مصوب قوه قضاییه

مبلغ نرخ دیه در 8 فروردین 1401  اعلام شد. مبلغ دیه سال ۱۴۰۱ ماه حرام برابر با 800 میلیون تومان و برای ماه غیرحرام 600 میلیون تومان اعلام شده‌است. دیه کامل انسان در سال ۱۴۰۱ نسبت به سال 1400 با افزایش ۲۵ درصدی همراه بوده‌است. همچنین ماه‌های حرام شامل ذی القعده (11 خرداد تا 9 تیر)، ذی الحجه (10 تیر تا 7 مرداد)، محرم (8 مرداد تا 6 شهریور) و رجب (3 بهمن تا 2 اسفند) است. مبلغ دیه در تعیین حق بیمه پایه بعضی بیمه‌ها نظیر بیمه شخص ثالث مدنظر قرار می‌گیرد.

بر اساس ماده ۱۰ قانون بیمه اجباری مصوب شده در سال ۱۳۹۵ در خصوص حوادث رانندگی، شرکت بیمه‌گر موظف است، مبلغ خسارت را بدون در نظر گرفتن جنسیت و دین به زیان‌دیدگان پرداخت کند. به عبارتی دیه زن و مرد در این شرایط یکسان است.

جدول نرخ دیه ۱۴۰۱

در حال حاضر، جدول میزان دیه سال ۱۴۰1 به صورت کامل در ادامه آورده شده‌است.

جدول میزان دیه سال ۱۴۰۱ به صورت کامل در ادامه آورده شده‌است:

دیه شکستگی استخوان دست که مطلوب التیام یابد

48 میلیون تومان

دیه شکستگی نازک نی و درشت نی استخوان پا هر کدام

48 میلیون تومان

دیه شکستگی بینی

60 میلیون تومان

دیه شکستگی ترقوه

28 میلیون و 800 هزار تومان

دیه شکستگی جمجمه سر در حد هاشمه

60 میلیون تومان

دیه زخم شدگی در حد حارصه

3 میلیون تومان

دیه زخم شدگی در حد دامیه

12 میلیون تومان

دیه دندان های پیشین که کامل ساقط شوند

30 میلیون تومان

دیه دندان های پشتی که کامل ساقط شوند

15 میلیون تومان

دیه یک دست

300 میلیون تومان

دیه یک پا

300 میلیون تومان

دیه شکستگی دنده های محیط بر قلب

18 میلیون تومان

دیه خردشدگی استخوان مطلوب التیام یافته

108 میلیون تومان

افزایش نرخ دیه ۱۴۰۱ و تاثیر آن بر جبران خسارات بیمه اتومبیل

خسارات جانی بیمه ثالث  متناسب با مبلغ دیه کامل مسلمان محاسبه می‌شود . تعهدات مالی بیمه شخص ثالث نیز با در نظر گرفتن ۲٫۵ درصد مبلغ دیه در ماه حرام تعیین می‌گردد. در حال حاضر حداقل و حداکثر پوشش بیمه شخص ثالث اعلام نشده‌است که در چند روز آینده مشخص می‌شود.

نرخ دیه برای تعیین خودروهای نامتعارف در قوانین بیمه شخص ثالث از اهمیت بالایی برخوردار است. زیرا تعریف خودروهای نامتعارف به نرخ دیه وابسته است: خودروهای غیرمتعارف به خودروهایی گفته می‌شود که قیمتشان بیشتر از نصف مبلغ دیه معین در هر سال باشد. خسارت این نوع خودروها بر اساس قاعده نسبی محاسبه خواهد شد.به عنوان مثال خودروی نامتعارف درسال ۱۴۰۱ نرخ بالای 400 میلیون تومان دارد. در صورت بروز حوادثی که تنها به خسارت مالی منجر شوند، با توجه به شرایط زیر در سال ۱۴۰۱، نیازی به کروکی پلیس و گزارش راهنمایی و رانندگی نیست:

 1. خسارت مالی کمتر از حداقل نرخ خسارت مالی: 20 میلیون
 2. عدم بروز خسارت جانی
 3. مقصر و آسیب دیده حادثه رانندگی هر دو دارای گواهینامه رانندگی متناسب با وسیله نقلیه باشند.
 

تاثیر نرخ دیه بر بیمه‌نامه‌ها شخص ثالث

همه دارندگان وسایل نقلیه زمینی از قبیل موتورسیکلت و خودرو الزام قانونی به تهیه بیمه شخص ثالث دارند. این بیمه‌نامه، خسارات جانی و مالی شخص ثالث را در صورت بروز حوادث جبران خواهد کرد. شرکت‌های بیمه نرخ بیمه ثالث موتور و خودرو را برحسب نرخ پایه بیمه شخص ثالث تعیین می‌کنند. همان طورکه تاکنون متوجه شدید، نرخ پایه بیمه شخص ثالث نیز منوط به نرخ دیه انسان کامل است. بنابراین، اگر اجبار قانونی بیمه شخص ثالث را نادیده بگیریم، با رشد ۲۵ درصدی نرخ دیه در سال ۱۴۰۱، تعداد بالایی از افراد در خرید این بیمه با توجه به نرخ بالای آن مشکل خواهند داشت. این امر بیمه‌گریزی و ناامنی روحی رانندگان را سبب می‌گردد. در نهایت عدم آسودگی خیال رانندگان خودرو و موتورسیکلت سلب خواهد شد که آمار تصادفات رانندگی را بالا رود.

افزایش دیه بر قیمت بیمه شخص ثالث تاثیر دارد.

افزایش نرخ دیه بر قیمت بیمه شخص ثالث موثر است.

افزایش نرخ دیه و بالارفتن قیمت بیمه شخص ثالث، حمایت و همدلی شرکت‌های بیمه، نمایندگی‌های بیمه و سامانه‌های خرید آنلاین بیمه نظیر بیمه دات کام را برای همیاری با بیمه‌گزاران می‌طلبد. این نهادها با ارائه راهکارهای مناسب در شرایط تورمی، مجددا همراهی خود را با اقشار مردم ثابت خواهند کرد.

بیمه دات کام که همواره در صدد کسب رضایت بیمه‌گزاران عزیز بوده است، با درک مسئولیت اجتماعی خود، ارائه تخفیفات بیمه شخص ثالث و بالا بردن سطح خدمات خود درصدد است که باری از دوش همه افراد جامعه مخصوصا رانندگان  بکاهد. لذا می توان با ارجاع به تحقیقات بازار، بیمه دات کام را به عنوان سامانه‌ای مطرح کرد که ارزان‌ترین قیمت انواع بیمه‌ها نظیر بیمه شخص ثالث را ارائه کرده است. به علاوه با جشنواره‌های تخفیف و پروموشن‌های خود درتلاش است که هرچه بیشتر در کنار بیمه‌گزارارن عزیز باشد. بیمه دات کام در تلاش است با چنین اقداماتی، گامی در جهت ارتقای فرهنگ بیمه و رانندگی ایمن بردارد.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
30 اردیبهشت 1401 / بیمه شخص ثالث

انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث (قانون تخفیف بیمه ثالث اردیبهشت1401)

تخفیفات عدم خسارت هنگام انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث، مهم‌ترین دغدغه رانندگان خودرو است. چون اگر فرد از درصد بالایی تخفیفات به دلیل رانندگی ایمن خود برخوردار باشد، در هنگام خرید بر کاهش قیمت بیمه شخص ثالث تاثیر چشمگیری دارد.

29 اردیبهشت 1401 / بیمه شخص ثالث

بیمه خودرو خودران؛ تحولی جدید در صنعت بیمه ماشین بدون راننده

برای آشنایی با خودرو بدون راننده و چگونگی بیمه خودرو خودران، این مقاله را مطالعه کنید.

05 اردیبهشت 1401 / بیمه شخص ثالث

مزایا و معایب بیمه شخص ثالث کوتاه مدت

بیمه شخص ثالث کوتاه مدت مناسب چه افرادی است؟ چگونه می‌توان این بیمه نامه را تهیه کرد؟ برای آگاهی بیشتر این مقاله را بخوانید.

03 اردیبهشت 1401 / بیمه بدنه / بیمه شخص ثالث

آدرس مراکز پرداخت خسارات بیمه شخص ثالث و بدنه

اگر می‌خواهید از شرکت بیمه شخص ثالث یا بدنه خسارات خود را دریافت کنید، اما نمی‌دانید به کدام مرکز مراجعه نمایید، این مقاله برای شما نوشته شده است.

31 فروردین 1401 / بیمه بدنه / بیمه شخص ثالث

جرم تصادف ساختگی چیست؟ قانون بیمه برای تصادفات عمدی

جرم تصادف ساختگی چیست؟ قانون بیمه برای تصادفات عمدی

29 فروردین 1401 / بیمه بدنه / بیمه شخص ثالث

بیمه خودرو: ارزان‌ترین یا گران‌ترین بیمه؟ کدام بیمه ماشین را بخریم؟

بهترین بیمه خودرو چه ویژگی باید داشته باشد؟ آیا همیشه ارزان یا گران بودن دلیل بر بهتر بودن بیمه است؟ برای آگاهی از ویژگی‌های بهترین بیمه ماشین این مقاله را از دست ندهید.

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
وحید طاهری
07 خرداد 1400

سلام دیروز در یکی از فروشگاه با یکی دعوام شد محکم زد به پام و چندجاش کبود شد شکایت کردم الان چقدر دیه بهم تعلق میگیره؟

  کارشناس بیمه
  21 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، مقدار دیه را فقط پزشکی قانونی تعیین می کند.

مشهدی
15 خرداد 1400

آیا در دیه اعضای بدن بین دیه مرد و زن تفاوت وجود دارد؟

  کارشناس بیمه
  09 بهمن 1400

  سلام نرخ دیه بر اساس دیه مرد کامل محاسبه می شود و تفاوتی وجود ندارد.

   علی
   20 بهمن 1400

   سلام میگم دستی که شکسته بیمه بهش تعلق می‌گیره یا ن

    کارشناس بیمه
    20 بهمن 1400

    سلام دوست عزیز، تا حدی بله و بستگی به شرایط دست شما تعلق می گیرد. البته منظورتان بیمه است یا دیه؟

  علی
  24 بهمن 1400

  سلام خسته نباشید تو جدول نوشتید یک دهم درصد یعنی پنج درصد دیه کامل نشون دهنده معادل سازی هست؟ یعنی اگه تو نامه پزشک قانونی نوشته باشه یک دهم درصد بیمه معادل سازی میکنه؟ من خودم مقصرم از بیمه حوادث استفاده کردم

   کارشناس بیمه
   24 بهمن 1400

   سلام دوست عزیز، مقدار دیه و تناسب آن را خود کارشناس بیمه تعیین می کند.

  حنیف
  28 بهمن 1400

  سلام ببخشین یک فردی که در باغ شخصی به علت سهل انکاری خودش موجب
  انفجار گاز میشود وفوت میکند.ویه دختر صغیر ۱۷ ساله دارد.چه دیه ای
  تعلق میگیرد؟

   کارشناس بیمه
   29 بهمن 1400

   سلام دوست عزیز، این مساله حقوقی است و باید دقیق شرایط و نوع اتفاق بررسی شود.

جواد عسگری
07 تیر 1400

سلام برای کسی که تاریخ اعتبار گواهینامش ده ساله باطل شده و نرفته تمدید کنه، در صورت تصادف میتونه از بیمه خسارت بگیره؟

  کارشناس بیمه
  08 آذر 1400

  با سلام، تمام شدن انقضای گواهینامه به معنای نداشتن آن نیست و خسارت از بیمه گر پرداخت خواهد شد. البته لازم است با واحد صدور یا خسارت شرکت تماس بگیرید تا شما را به طور کامل راهنمایی کنند.

الناز مرحمی
24 تیر 1400

سلام چرا نرخ دیه بر اساس دیه کامل زن حساب نمی شود؟ مگه چه ایرادی داره؟

  کارشناس بیمه
  09 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، باید پاسخ این سوال را قوه قضاییه بپرسید.

غفوری
10 مرداد 1400

نرخ دیه دیسک کمر چقدر است؟

  کارشناس بیمه
  09 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، متوجه منظورتان نشدیم. به هر حال برای دریافت دقیق نرخ دیه باید به پزشکی قانونی مراجعه کنید.

پوریا عبداللهی
25 مرداد 1400

سلام من هفته پیش در جاده شمال به یک سگه درجا مرد. الان یک هفتش دارم بهش فکر می کنم که آیا باید دیه ای بدم یا نه؟ صاحب سگو میشناسم اما جرات نکردم برم سمتش

  کارشناس بیمه
  08 آذر 1400

  سلام خسارت وارد شده به حیوانات در حین رانندگی از بخش خسارت مالی بیمه شخص ثالث قابل جبران است.

  ب
  01 دی 1400

  با سلام میخواستم بدونم مقدار دیه تصادف رانندگی که توسط قاضی تعیین
  شده چقد است .۱ نیم درصد دیه کامل بابت ارش تورم بینی
  ۲نیم درصد دیه کامل بابت ارش آسیب نسج نرم قفسه سینه
  ۳ دو درصد دیه کامل بابت جراحت دامیه ناحیه خارج لب تحتانی
  ۴ نیم درصد دیه کامل بابت ارش تورم خفیف در زیر لب تحتانی
  ممنونم.

   کارشناس بیمه
   01 دی 1400

   سلام دوست عزیز نرخ دقیق دیه را با توجه به نظر پزشک قانونی اعلام می کنند شما می توانید نظر پزشک قانونی را به قاضی و رای او را دریافت نمایید. نرخ دیه هر حادثه با توجه به شرایط و نظر پزشک قانونی تعیین خواهد شد.

   سامیار
   25 بهمن 1400

   نیم درصدمیشه دومیلیون وچهارصدودودرصدبرابرنه میلیون وششصدکه جمعش برابرشونزده میلیون وهشتصدهزارتومان

مجتبی محرمی
01 شهریور 1400

دیه شکستگی انگشت دست چقدر است؟

  کارشناس بیمه
  09 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، دیه شکستگی استخوان دست حدود 38 میلیون تومان است. اما برای دریافت نرخ دقیق دیه باید به پزشکی قانونی مراجعه کنید.

طلعت عزیزی
14 مهر 1400

سلام دیه زن در سال 1400 چقدر است؟

  کارشناس بیمه
  09 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، نرخ دیه براساس دیه مرد کامل حساب می شود.

  مصطفی
  06 اردیبهشت 1401

  با سلام
  بنده در تصادف زانوی پای چپم شکست دیه چقدر تعلق میگیره(بیمه شخص ثالث)

   کارشناس بیمه
   09 اردیبهشت 1401

   سلام دوست عزیز، دیه را فقط پزشکی قانونی تعیین می کند.

Kobra
22 آبان 1400

سلام خسته نباشی… سه دهم درصد… و هشت درصد… و 12هزار هم درصد میشه چقدر

  کارشناس بیمه
  17 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، هرچه مبلغ بوده در جدول نوشته ایم. البته این برای 1400 است.

یزدان جندقی
07 آذر 1400

سلام، نرخ دیه شکستگی نازک نی و درشت نی استخوان پا هر کدام در سال 1400 چقدره؟

  کارشناس بیمه
  08 آذر 1400

  با سلام دوست عزیز نرخ دیه شکستگی هر استخوان پا در سال 1400 معادل 8 درصد دیه کامل و مبلغ 384000000 ریال است.

طاهری
07 آذر 1400

سلام من هفته پیش در دعوایی که داشتم ترقوه ای شکست، چقدر میتوانم دیه بگیرم؟

  کارشناس بیمه
  08 آذر 1400

  با سلام دوست عزیز نرخ دیه شکستگی استخوان ترقوه در صورت التیام مطلوب معادل 4 درصد و التیام نامطلوب معادل 50 درصد دیه کامل خواهد بود. مطلوب یا نامطلوب بودن را پزشکی قانونی تعیین خواهد کرد.

سامان غنی پور
07 آذر 1400

سلام نرخ دیه زخم صورت به چه صورت حساب میشه؟

  کارشناس بیمه
  08 آذر 1400

  سلام خسارت وارد شده به حیوانات در حین رانندگی از بخش خسارت مالی بیمه شخص ثالث قابل جبران است.

شهریار
07 آذر 1400

سلام دیروز شخصی در حین فرار به خانم من حمله کرد و جنین داخل شکمش سقط شد، ما گرفتیمش و ازش شکایت کرده ایم، چقدر دیه بهش تعلق میگیره؟

  کارشناس بیمه
  08 آذر 1400

  با سلام دوست عزیز، میزان دیه برای سقط شدن جنین به سن آن بستگی دارد که حداکثر قبل از چهارماهگی 10% دیه کامل است.

فرامرز آصف
07 آذر 1400

سلام دیه کور کردن چشم چقدره؟ ارزش داره بزنیم کور کنیم یکیو؟

  کارشناس بیمه
  08 آذر 1400

  سلام دوست عزیز به هیچ وجه توصیه نمی کنیم که چنین اقدام خطرناکی را انجام دهید. جدا از مشکلات قضایی که برایتان پیش می آید، باید 50 درصد دیه کامل را نیز بپردازید.

  وکیل دادگستری
  15 فروردین 1401

  معلوم نیست که حتما دیه ازت بگیرند، شاید قصاص برات بزنن و اونوقت باید چشمت رو کور کنن. اصل بر قصاص هست، دیه در جنایات عمدی استثنا هست.

پیکی
18 آذر 1400

سلام من دیروز به عنوان عابر پیاده با یک خودروی سواری تصادف کردم و دو تا استخون انگشتهام در روی پام شکست. دیه ش چقدر میشه؟

  کارشناس بیمه
  20 آذر 1400

  سلام دوست عزیز، به این صورت نمی توان قیمت دقیق دیه را مشخص کرد. اول از همه باید به پزشکی قانونی مراجعه کنید و او میزان آسیب را وارد کند. بعد بر اساس آن، میزان درصد دیه مشخص خواهد شد.

پیکول
18 آذر 1400

سلام وقت به خیر
دیه دو استخوان روی پا مربوط به دو انگشت پا چقدر است؟

  کارشناس بیمه
  20 آذر 1400

  سلام دوست عزیز، به این صورت نمی توان قیمت دقیق دیه را مشخص کرد. اول از همه باید به پزشکی قانونی مراجعه کنید و او میزان آسیب را وارد کند. بعد بر اساس آن، میزان درصد دیه مشخص خواهد شد.

مهدوی
18 آذر 1400

سلام من تصادف کردم راننده گواهی نداشت.بیمه۱٪بیمه کامل داده.ساق و مچ پام آسسب دیده.
میخوام ببینم چقدر بهم تعلق میگیره؟

  کارشناس بیمه
  27 آذر 1400

  سلام دوست عزیز، میزان دیه را فقط پزشک قانونی تعیین می کند و ما و دیگر سایت های مشابه فقط دارای اطلاعاتی در خصوص درصد خسارت ها هستیم.

مهرداد
23 آذر 1400

با سلام و عرض ادب بنده با دادنامه ای که توسط قاضی صادر شده چگونه مبلغ دیه خودم را میتوانم محاسبه کنم

  کارشناس بیمه
  27 آذر 1400

  سلام دوست عزیز، این سوال حقوقی است. برای دریافت اطلاعات کامل باید با یک وکیل آگاه و باتجربه در این زمینه مشورت کنید.

علی
24 آذر 1400

سلام در یک تصادف که داشتیم، مادرم فوت شد و از سمت دادگاه ما میتونیم دیه بگیریم اما پدرم مخالفت می کنه آیا من خودم میتونم دیه رو بگیرم؟

  کارشناس بیمه
  25 آذر 1400

  سلام دوست عزیز، از آنجا که پدر شما طبقه اول است، دیه به اون تعلق میگیره و شما فقط می توانید پیگیری کنید.

اصغری
24 آذر 1400

سلام ما همسایمون تخریب کار بوده رفته ساختمونو خراب کنه دیوار ریخته روی سرش مرده، ساختمان بیمه هم نداشته…بهش دیه تعلق میگیره؟

  کارشناس بیمه
  25 آذر 1400

  سلام دوست عزیز، بله به او دیه تعلق میگیره و همسایه شما می تواند علیه آن کارفرما شکایت کند.

حسین
28 آذر 1400

سلام من تصادف کردم ..دوتا از مهر های کمرم ترک برداشته..بینی و ابرو هم شکسته ..دیه اش چقدر میشه

  کارشناس بیمه
  29 آذر 1400

  سلام وقت بخیر میزان دقیق دیه در هر شرایطی توسط پزشک قانونی مشخص می گردد.

بهنام
01 دی 1400

با سلام میخواستم بدونم مقدار دیه تصادف رانندگی که توسط قاضی تعیین
شده چقد است .۱ نیم درصد دیه کامل بابت ارش تورم بینی
۲نیم درصد دیه کامل بابت ارش آسیب نسج نرم قفسه سینه
۳ دو درصد دیه کامل بابت جراحت دامیه ناحیه خارج لب تحتانی
۴ نیم درصد دیه کامل بابت ارش تورم خفیف در زیر لب تحتانی
ممنونم.

  کارشناس بیمه
  25 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، مقدار خسارت را اول از همه باید پزشکی قانونی تعیین کند. بعد اینکه مقدار اینها بر اساس میزان دیه سال تعیین می شود.

کشوری
08 دی 1400

سلام در صورتی که در یک خانواده و در یک تصادف فقط یکی از فرزندان پسر فوت کند، دیه به چه کسی تعلق میگیرد؟

  کارشناس بیمه
  08 دی 1400

  با سلام دوست عزیز، باید پاسخ دقیق این سوال را از یک وکیل آگاه بپرسید. اما در حال کلی در صورت مجرد بودن به پدرومادر و در صورتی که پدر ومادر فوت شده باشند، به بستگان درجه دو داده خواهد شد.

صادق
08 دی 1400

سلام آیا مبلغ دیه در روز شهادت تغییر می کند؟

  کارشناس بیمه
  08 دی 1400

  سلام دوست عزیز، مبلغ دیه در روزهای ماه های غیرحرام یکسان است و به شهادت و ولادت ارتباطی ندارد.

شعبان عراقی
11 دی 1400

سلام آیا نرخ دیه حوادث به روزه؟

  کارشناس بیمه
  11 دی 1400

  بر اساس ماده 490 قانون مجازات اسلامی مصوب 92 در هنگام پرداخت دیه از طرف پرداخت کننده، معیار، قیمت زمان پرداخت دیه است.

   سسسسس
   17 اسفند 1400

   سلام، ده ماه پیش یکی از بستگانمون تصادف کرد فوت شدن، تازه کارای دیه رو انجام دادیم ،اگ بره برا بعد عید طبق روز محاسبه میشه یا طبق سال1400

    کارشناس بیمه
    17 اسفند 1400

    سلام دوست عزیز، اصولا دیه به نرخ روز حساب میشه.

رسول
18 دی 1400

با سلام بنده سال پیش یا یه بند خدایی تصادف کردم متاسفانه وارد کما شدن و تا الان در کما بودن، امسال حکم صادر شده برابر با ۹ فقره دیه ی کامل به عنوان ارش بود، شرکت بیمه تا چقدر تقبل میکنه؟ اگه تقبل نکرد چیکار باید بکنم؟

  کارشناس بیمه
  18 دی 1400

  سلام دوست عزیز با مرکز پرداخت خسارت شرکت بیمه خود تماس بگیرید.

غایی
21 دی 1400

دیه سال 1401 کی مشخص میشه؟

  کارشناس بیمه
  21 دی 1400

  سلام میزان دیه سال 1401 در ماه های اخر سال توسط قوه قضاییه اعلام خواهد شد. در صورت اعلام در همین صفحه برای شما می نویسیم.

ذاکر
22 دی 1400

سلام نرخ دیه روزانه حساب میشه؟

  کارشناس بیمه
  22 دی 1400

  سلام دوست عزیز محاسبه نرخ دیه قوانین مخصوص به خود را دارد که بهتر است حتما از یک وکیل راهنمایی بگیرید.

….
23 دی 1400

سلام نرخ دیه دررفتگی شانه از کتف چقدر می باشد ؟

  کارشناس بیمه
  23 دی 1400

  سلام دوست عزیز میزان دیه با توجه به نظر پزشکی قانونی اعلام می گردد لطفا بعد از تعیین میزان آن توسط پزشک قانونی به مراجع ذی ربط مراجعه نمایید.

سلمانی
24 دی 1400

سلام نرخ دیه رو کی تعیین میکنه؟ یعنی به کجا حتما باید مراجعه کرد؟

  کارشناس بیمه
  24 دی 1400

  سلام دوست عزیز، میزان دیه جرحی رو پزشکی قانونی تعیین می کند. شما باید به آنجا مراجعه کنید.

…..
25 دی 1400

سلام ببخشید من در حین کار شانه ی راستم از داخل کتفم در رفته میخواستم ببینم دیه ش حدود چقدر میشه ؟

  کارشناس بیمه
  25 دی 1400

  سلام دوست عزیز میزان دقیق دیه با توجه به شرایط برحسب نظر پزشک قانونی محاسبه می گردد.

احسان
30 دی 1400

درود
من دوتا از مهره های گردنم شکست در چپ کردن ماشین خودم راننده بودم و تنها، و حدود چهار ماه استراحت داده و پزشک قانونی گفته بعد از 4 ماه برای معاینه مجدد بیا، میخواستم بدونم حداقل دیه ای که بهم میرسه چقدره، برج8 تصادف کردم، ممنون

  کارشناس بیمه
  02 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز ، میزان دقیق دیه توسط پزشکی قانونی و مراجع قضایی مشخص می گردد.

   محمد گله بچه
   18 فروردین 1401

   سلام دیه ۳۰ درصد نقص عضو چقدر میشه

    کارشناس بیمه
    19 فروردین 1401

    سلام دوست عزیز، تا جایی که اطلاعات بود، نوشته ایم.

ali
04 بهمن 1400

سلام تصاف کردیم راننده گواهینامه ندارد آیا بیمه به شخص ثالث تعلق می گیرد؟

  کارشناس بیمه
  05 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز لطفا با واحد پرداخت خسارت تماس بگیرید

Sara
07 بهمن 1400

سلام من متاسفانه تصادف کردم و کمرم و پام شکست و کلی بدنم ترک داشت ۳۸۰ ملیون دیه برام بریدن ولی الان هم پدرم و هم برادرم چشمشون ب دیه تصادف منه چیکار کنم ک دیه پیش خودم باشه و کسی نتونه ازم بگیره؟ینی دادگاه دیه رو به من میده یا میده ب برادرم و پدرم؟ ۱۸ ساله از اصفهان هستم

  کارشناس بیمه
  07 بهمن 1400

  سلام وقت بخیر برای تعیین نرخ دیه و مراحل آن به مراجع قانونی و قضایی مراجعه نمایید.

حجت احمدپور
07 بهمن 1400

سلام دیه شکستگی دست سال ۱۴۰۰ چقدر است؟

  کارشناس بیمه
  09 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز نرخ دیه یک دست 240 تومان است اما میزان دقیق دیه را پزشکی قانونی مشخص می کند و نمی توان به همین صورت اعلام کرد.

هورا
09 بهمن 1400

سلام دیه کبودی در سال 1400 چقدر است؟

  کارشناس بیمه
  09 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، نرخ دیه کبودی اعضای بدن در سال 1400 برابر با 720 هزار تومان است. اما باز هم تاکید می کنیم که نرخ و شدت دیه را پزشکی قانونی اعلام می کند.

کارشناس بیمه
09 بهمن 1400

سلام دوست عزیز، دیه کبودی اعضای بدن حدود 700 هزار تومان است. اما نرخ دقیق دیه را پزشکی قانونی تعیین می کند.

مصطفی
13 بهمن 1400

اگه امسال بهمن ما با دیه 640 میلیون تومانی بیمه کنیم سال بعد و با افزایش دیگه مثلا دیه به 900 میلون افزایش یابد و ما بیمه نامه کامل جاری را در دست داشته باشیم و خدای ناکرده اتفاقی بیافته بیمه گر کل بیمه 900 میلون رو به شاکی میده یا بیمه گذار هم باید خودش مابالتفاوت را پرداخت کند؟
یا نیاز است حتما الاحاقیه بگیریم؟ اگر جواب مثبت است آیا خود بیمه گر برای دریافت الحاقیه یادآوری میکند؟

  مصطفی
  13 بهمن 1400

  بیمه نامه کامل با 640 میلیون منظور است.

  کارشناس بیمه
  14 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، نیازی به الحاقیه نیست.

امیر
13 بهمن 1400

دیه نیم درصد جراحت ابرو ؟بانیم درصد کبودی قفسه سینه چقدر میشه ؟

  کارشناس بیمه
  24 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، دیه دقیق را فقط پزشکی قانونی تعیین می کند.

امیرر
13 بهمن 1400

دیه نیم درصد جراحت ابرو ؟بانیم درصد ارش کبودی قفسه سینه چقدر میشه ؟

  کارشناس بیمه
  13 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، نرخ دقیق دیه را پزشکی قانونی و بعد از بررسی زخم اعلام می کند.

محمد
18 بهمن 1400

سلام من تصادف کردم رباط صلیبی پاره شده و مینیسک داخلی پارگی موقت داره، عمل کردم، میخواستم ببینم دیه من چقدر میشه

  کارشناس بیمه
  19 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، مقدار دقیق دیه را پزشکی قانونی بعد از بررسی تعیین می کند. شاید بتوان حدودی گفت که در جدول این مطلب نوشته ایم؛ اما دقیق آن بعد از معاینه انجام می شود و هیچکسی نمی تواند جز پزشک قانونی مقدار دقیق را اعلام کند.

صدف
19 بهمن 1400

سلام همسر من پارسال تصادف کرد تو تصادف پدرش فوت شد حالا بعد یک سال که میخواد دیه بدن میگن به بقیه بچه ها و زنش دیه میرسه به همسر من که مقصر بوده تو تصادف دیه نمیرسه! این واقعیت داره؟

  کارشناس بیمه
  20 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، در خصوص بیمه باید گفت که همسر شما می توانند از بیمه شخص ثالث برای جبران آسیب های وارد شده به خودش استفاده کند. البته ارجحیت با دیگران و بعد راننده. در خصوص دیه تا آنجا که ما اطلاعات داریم، به راننده مقصر دیه ای تعلق نمی گیرد. باز باید دقیقترش را از یک وکیل بپرسید.

علی
20 بهمن 1400

سلام میگم اگه دست شکسته باشه بیمه بهش تعلق می گیره یا ن

  کارشناس بیمه
  23 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، بستگی به اتفاقی دارد که باعث شده دست آسیب ببیند.

الین
20 بهمن 1400

سلام وخسته نباشید سوال بنده اینه که بر اساس تورم واوضاع مملکت.. دیه ی سال جدید رو میشه حدودی حدس زد ؟؟ اصلا ممکنه که ۱۰۰ملیون بهش اضافه بشه؟؟؟اخه از سال ۹۹تا۴۰۰ مبلغ۱۵۰ ملیون اضافه شد.. بطور کلی میخام بدونم حداقلللل چقدر ممکنه بهش اضافه بشه

  کارشناس بیمه
  20 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، واقعا اصلا حدسی نمی توان گفت و بر اساس شرایط مختلف تعیین می شود.

Y.t
22 بهمن 1400

با سلام و خسته نباشید من یه تصادف داشتم که نازک نی پای راست با در رفتگی مچ پا و شکستگی نازک نی پای چپ از زیر زانو برام اتفاق افتاد البته بدون عمل و پلاتین.3 تا سائیدگی در حد حارصه هم داشتم و کبودی. برای معاینه مجدد که رفتم پزشک قانونی از یک تا درصد هم ارش تعیین کردن چون پام حس نداره و درست نمیتونم راه برم . سوالم اینه که چند درصد به طور تقریبی بهم تعلق میگیره ؟ ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.

  کارشناس بیمه
  22 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، مقدار دیه را هیچکسی نمی تواند تعیین کند و خود پزشکی قانونی با بررسی دقیق تر اعلام خواهد کر.

صبوری
23 بهمن 1400

سلام دیه شکستگی انگشت دست چقدر است؟

  کارشناس بیمه
  24 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، میزان دقیق دیه را پزشکی قانونی و بر اساس معاینه دقیق بررسی خواهد کرد.

..///..
26 بهمن 1400

سلام من اخراسفند99تصادف کردم و زانوم تاندوم و مینیکس هاش کش اومد و مو ورداشت ودچار زخم و کوفتگی هم شدم میخواستم ببینم دیه چقدر محاسبه میشه و به نرخ امسال یاسال اینده محاسبه میشه؟

  کارشناس بیمه
  26 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، مقدار دیه را فقط پزشکی قانونی بعد از بررسی تعیین میکند.

حسین
26 بهمن 1400

اگر در سال ۱۴۰۰ تصادف کنیم و در سال ۱۴۰۱ دیه پرداخت شود با توجه به افزایش نرخ دیه دیه فرد با چه سالی حساب و پرداخت میشود

  کارشناس بیمه
  27 بهمن 1400

  سلام حسین عزیز از آن جا که رویداد حادثه در سال 1400 بوده ، دیه برحسب نرخ سال 1400 محاسبه خواهد شد.

صدف
27 بهمن 1400

سلام وقت به خیر
قانون بیمه مرکزی برای محاسبه دیه های بالای صد درصد چگونه است؟!یعنی مثلا درصد دیه شخصی ۱۵۰درصد باشد برای محاسبه باید در دیه امسال یعنی۴/۸۰۰ضرب شود؟!

  کارشناس بیمه
  30 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، تا جزئیاتی که وجود داشت، ما در این مقاله نوشته ایم.

عارف
28 بهمن 1400

با سلام
تصادف جرحی ک منجر ب شکستگی استخوان بازو
ک عمل شده و پلاتین با 10 تا پیچ کار گذاشتن
و دو تا از انگشتای همان دست فلج شده
دیه حدودا چقدر میشه

  کارشناس بیمه
  29 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، مقدار دیه را پزشکی قانونی بعد از بررسی دقیق پرونده تعیین می کند.

  اصغر
  11 اسفند 1400

  سلام لطفا جواب اینو حتما بدین خیلی برامون مهمه.اگه زنی تو تصادف باعث بشه هیچ وقت بچه دار نشه کجا باید مراجعه کنیم دیه ای تعلق میگیره؟ یعنی هیچ وقت عادت ماهانه نشه

   کارشناس بیمه
   11 اسفند 1400

   سلام وقت بخیر بله دیه تعلق می گیرد ولی باید به مراجع قانونی و قضایی با تایید پزشک قانونی مراجعه نمایید.

محمدی
28 بهمن 1400

سلام من سرم ضربه خورده و ۱۲ تا بخیه زدن برام ۱و نیم درصد دیه کامل رو نوشتن میشه بگید چقدر میشه؟

  کارشناس بیمه
  29 بهمن 1400

  سلام دیه در ماه غیر حرام 460 میلیون تومان است؛ اما حساب دقیقش را دادگاه و پزشکی قانونی تعیین می کنند.

   محمدی
   10 اسفند 1400

   هوم چند روز پیش دیه ام را ریختن ۱۲ میلیون و۹۰۰

محمداحمدی
30 بهمن 1400

سلام وقتتون بخیرمیبخشیدشخصی که سال ۹۹تصادف کرده ودیعه توسط پزشکی قانونی سال ۱۴۰۰مشخص شده بانرخ دیه ۹۹محاسبه میشه یابانرخ دیه ۱۴۰۰ممنونم ازپاسخگوییتون

  کارشناس بیمه
  01 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، دیه به نرخ روز پرداخت می شود.

مهران
30 بهمن 1400

سلام خداقوت جهت دریافت دیه فوت ، آیا بازمندگان باید مبلغی پرداخت کنن؟

  کارشناس بیمه
  01 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، این مساله حقوقی است و باید از شرکت خود بیمه بپرسید.

زارع
01 اسفند 1400

سلام من در یک شرکت خصوصی کار میکنم در حین کار پای من ب شلنگ باد دستگاه گیر کرد ومن روی قطعه ک روی زمین چیده شده بود و باید درون پالت مخصوص می‌بود افتادم وکف دست چپم دچار پارگی عمیق شد و باعث قطع عصب دست چپ شدم ک مورد جراحی قرار گرفت میخواستم بدونم مبلغ دیه حوادث کار چقدر ب من تعلق می‌گیرد ممنونم

  کارشناس بیمه
  02 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، این سوال جنبه حقوقی دارد و حتما باید از یک وکیل بپرسید. اینکه دقیقا علت حادثه چه چیزی بوده و آیا شرایط ایمنی در آنجا رعایت شده است و خیر از جمله عوامل در نظر گرفته شدن این مساله هستند.

سردار
03 اسفند 1400

درود فراوان ، دوست عزیز آیا دادگاه و یا پزشکی قانونی میتواند قبل از اتمام درمان شخص حادثه دیده و عدم دریافت گزارش از دکتر معالج ، اقدام به بستن پرونده کند یا خیر ؟ و اینکه دادگاه می‌تواند مسدومین را به پیگیری و اتمام هرچه سریع تر درمان ترغیب کند یاخیر واینکه آیا اینکار تهدید محسوب میشود باخیر ….سپاس از حضور انسان دوستانه شما

  کارشناس بیمه
  03 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، این مساله حقوقی است و وکیل با توجه به شرایط موضوع را بررسی کند.

زارعی
03 اسفند 1400

سلام من در یک شرکت خصوصی کار میکنم در حین کار پای من ب شلنگ باد دستگاه گیر کرد ومن روی قطعه ک روی زمین چیده شده بود و باید درون پالت مخصوص می‌بود افتادم وکف دست چپم دچار پارگی عمیق شد و باعث قطع عصب دست چپ شدم ک مورد جراحی قرار گرفت میخواستم بدونم مبلغ دیه حوادث کار چقدر ب من تعلق می‌گیرد ممنونم

  کارشناس بیمه
  04 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، باید شرایط دقیق بررسی شود که مقصر حادثه چه کسی بوده است.

هادی
07 اسفند 1400

سلام خسته نباشید بنده چهار سال پیش تصادف کردم بیمه دیه اینجانب را پرداخت نکرد هی اعتراض گذاشت الان رای بنفع بنده صادر شده وبیمه زنگ زدن بیا تا پرداخت کنیم خواستم بدونم اگه رضایت بدم در دفتر اسناد بازم میتونم شکایت نیم درهزارم طلب کنم از بیمه .باتشکر

  کارشناس بیمه
  08 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، مساله حقوقی است و حتما باید با یک وکیل مشورت کنید.

حسین مظفری
12 اسفند 1400

سلام وقتتون بخیر من نامه پزشکی قانونی دیه ام گرفتم ولی شش ماه استراحت پزشکی دارم امکانش هست نامه رو براتون ارسال کنم ببینید تقریبی چقدر دیه شامل من میشه

  کارشناس بیمه
  13 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز میزان دیه شما به صورت دقیق توسط مراجع قضایی تعیین می گردد.

   علی باجلان
   13 اسفند 1400

   سلام خسته نباشید میخواستم بدونم دست بنده در حین کار ب زیر دستگاه رفته و دو تا از انگشت های دستم شکسته و له شده و ۴ بخیه هم خورده میخواستم بدونم دیش چقدره ؟
   ممنونم

    کارشناس بیمه
    14 اسفند 1400

    سلام دوست عزیز، مقدار دیه را فقط پزشکی قانونی تعیین می کند.

هادی نیستانی
13 اسفند 1400

سه درصد از یک سوم از یک دهم دیه کامل مرد مسلمان چقدرمیشه

  کارشناس بیمه
  14 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، با توجه به جدولی که قرار داده ایم، می توانید حساب کنید. البته مقدار دقیق را کارشناس بر اساس شرایط محاسبه می کند.

سید
14 اسفند 1400

دیه کامل یک زن چقدر است

  کارشناس بیمه
  14 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، بستگی به نوع اتفاق دارد. دیه قتل زن نصف دیه مرد است. در بیمه برابر حساب می شود.

   ازی.سعیدی
   15 اسفند 1400

   سلام خسته نباشید میخواستم بدونم دیه شکستگی انگشت با دست یکیه یا فرق داره

    کارشناس بیمه
    16 اسفند 1400

    سلام دوست عزیز، مقدار دیه بر اساس نوع حادثه و میزان آسیب محاسبه می شود. مسلما هرچه آسیب بیشتر باشد، مقدار دیه هم افزایش خواهد داشت.

طهماسبی
26 اسفند 1400

سلام وقت بخیر من سال ۹۹ کاشت ابرو انجام دادم و ولی پزشک معالج با بی دقتی از پشت سرم فلت زیاد برداشت و چون نتوانست پوست بهم وصل کنه از پوست مرده سرم دوباره استفاده کرد و اینکار باعث عفونت شدید شد و اینکار یک طاسی حدود ۱۰ سانت پشت سرم ایجاد کرده و گفته درمان میکنه اما هر بار سرباز زده میخواستم بدونم آیا در صورت شکایت دیه تعلق میگیره یا نه
سپاسگزارم

  کارشناس بیمه
  27 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، اصولا باید خسارت را بپردازد. اما بهتر است که حتما از یک وکیل آشنا به این حوزه کمک بگیرید.

امیر
05 فروردین 1401

با سلام
انگشت اشاره بنده رو با چاقو زدن
بسیار عمقی بطوری که چاقو از اون طرف انگشت بیرون اومده
بطور حدودی چقدر دیه داره؟

  کارشناس بیمه
  06 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، مقدار حدودی و دقیق را فقط پزشکی قانونی و آن هم بعد از بررسی دقیق خواهند گفت.

ساسان
06 فروردین 1401

سلام
جسارتا در تصادف پای من از چند جا شکست
و بخاطر همین کارم مختل شد پرسنلام رفتن و اجاره مغازم عقب افتاد آیا این خسارت ها در دادگاه محاسبه میشود؟

  کارشناس بیمه
  06 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، در این خصوص باید با یک وکیل مشورت کنید.

Milad
08 فروردین 1401

با سلام من در هشتم محرم ۱۴۰۰ تصادف کردم و پام شکست و پزشکی قانونی تا ۱۴ فروردین ۱۴۰۱ استراحت پزشکی داده.
سوال،اینکه دیه بنده به ماه حرام محاسبه میشه یا ماه حرام فقط برای فوتی محاسبه میشه؟
و تا حال حاضر مبلغ دیه ۱۴۰۱ اعلام نشده دیه بنده به نرخ سال ۱۴۰۰ محاسبه میشه یا ۱۴۰۱ .
منظورم اینه که اگر حکم رو قبل اعلام دیه ۱۴۰۱ بدن با چه میزانی محاسبه میکنند

  کارشناس بیمه
  18 اردیبهشت 1401

  سلام نرخ دیه بر اساس قیمت روز است.

خواستار
08 فروردین 1401

سلام برادر من آبان ماه سال ۱۴۰۰ تصادف کرد جفت پاهاش از زانو قطع شد میخواستم بدونم چقدر دیه بهش تعلق میگیره؟

  کارشناس بیمه
  08 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، نرخ دیه هرچیزی بوده به صورت حدودی در این مقاله نوشته شده است؛ اما نرخ دقیق ترش را فقط پزشکی قانونی تعیین می کند.

   رغیه
   08 فروردین 1401

   من تصادف کردم همین ۳هفته پیش قسمتی ک ساعد دست راستم هست دو تا از استخونهاش شکسته و جراحی کردن پلاتین گذاشتن میشه بگید چقد دیه بهم تعلق میگیره

    کارشناس بیمه
    09 فروردین 1401

    سلام دوست عزیز، میزان و درصد دیه را فقط پزشکی قانونی بعد از معاینه دقیق تعیین می کند.

میثم
08 فروردین 1401

سلام و درود بر شما ، بنده تصادف کردم سال گذشته و انگشت دستم از بند شکست و ناخنم کلا کنده شو و از دو قسمت جدا از هم دوچار پارگی زیاد شد ، میخواستم بدونم برای هر کدام از این جراحتها جداگانه درصد مشخص میکنن و اینکه حدود درصد فکر میکنین در سال جدید چقدر هستش ، ممنون میشم پاسخ بدهید

  کارشناس بیمه
  09 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، نرخ دیه در سال 1401 برابر با 800 میلیون تومان است. البته اینکه چه میزان دیه ای به شما تعلق می گیرد و درصد آن چقدر است، فقط پزشکی قانونی تعیین می کند.

God
08 فروردین 1401

سلام
آقا من مهر ماه سال ۱۴۰۰ تصادف کردم و استخوان نازک نی پای راستم شکست و تا الان ک سال ۱۴۰۱ هستش هنوز رای نهایی صادر نشده . میخواستم ببینم دیه این شکستگی چند درصد حساب میشه و این که آیا طبق نرخ بیمه سال ۱۴۰۰ که تصادف شده حساب میشه یا طبق نرخ بیمه سال ۱۴۰۱ ک قراره رای صادر بشه حساب میشه؟
ممنون میشم اگه جواب بدین

  کارشناس بیمه
  09 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، میزان دیه ای که به شما تعلق میگیرد را فقط پزشکی قانونی تعیین می کند. بعد اینکه مبلغ دیه به روز است. یعنی همان 1401 خواهد بود.

علی
08 فروردین 1401

سلام
من امسال قبل از اینکه نرخ دیه اعلام بشه به دلیل انقضا بیمه در ۷ فروردین بیمه شخص ثالثو تمدید کردم وبه من گفتن بعد از اعلام نرخ دیه باید به نمایندگی مراجعه کنم و الحاقیه بزنن ومابه التفاوتشو پرداخت کنم.میخواستم بدونم اونایی که ۲۵ اسفند ۱۴۰۰ بیمه کردن هم باید ما به التفاوتشو پرداخت کنن یا نیازی نیست؟

  کارشناس بیمه
  09 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، در این خصوض اطلاعات تکمیلی را مینویسیم. اما بهتر است که با کارگزاری بیمه خودتان تماس بگیرید. البته می توانید با بیمه دات کام هم تماس بگیرید تا کارشناسان دقیق شما را راهنمایی کنند.

saba4446
09 فروردین 1401

سلام روزتون بخیر
من داخل یه مغازه از پله هاشون سر خوردم و قوزک پام شکسته از 3 نقطه
آیا میتوانم بردم و ادعای خسارت کنم؟

  کارشناس بیمه
  10 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، فکر نکنیم که به این راحتی ها باشد، برای اینکه همه به راحتی می روند داخل مغازه ای و خود را می اندازن پایین تا پایشان بشکند. اما به هر حال به شرایط پله آن مغازه هم ارتباط باشد. این سوال را باید از یک وکیل بپرسید.

محمد
10 فروردین 1401

سلام خسته نباشید.ایا دیه تصادف بیشتر از دیه کامل باشه پرداخت میشود یا بیشتر از دیه کامل پرداخت نمی‌شود.(من بویایی.چشایی ندارم. جمجمه سرم شکستگی داشته خون ریزی مغزی داشتم..سرم و بدنم بخیه خورده.دست و پام هم شکستگی داشته)

  کارشناس بیمه
  14 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، اصولا تا حداکثر مبلغ دیه پرداخت می شود. در این خصوص و چگونگی دریافت آن بهتر است که با یک وکیل آشنا با این حوزه مشورت کنید.

ممد
11 فروردین 1401

سلام من انگشت وسط پای راستم تو تصادف رانندگی شکسته و چهار تا بخیه خورده میخواستم بدونم چند درصد تعلق می گیره یه قسمتی از استخوانش کنده شده بود

  کارشناس بیمه
  13 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، مقدار دیه فقط پزشکی قانونی و آن هم بعد از بررسی دقیق انجام می دهد.

علی
14 فروردین 1401

سلام دیه شکستگی ثلث فوقانی و ثلث تحتانی نازک نی ساق پای چپ یه شکستگی محسوب میشه یا دوتا ؟؟

  کارشناس بیمه
  14 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، میزان درصد دیه را فقط پزشکی قانونی تعیین می کند.

آرزو
15 فروردین 1401

سلام خسته نباشید
یه خانم دکتری عمل واژن برام انجام داده که رکتوم من رو پاره کرده یعنی روده بزرگ پاره شده و مدفوع از واژن خارج میشه الان باید ببرن و روده رو بیارن پایین یعنی شرایط زندگیم کلا تغییر میکنه ودر حال حاضر من استومی شدم یعنی کیسه مدفوع دارم حکم این خانم و دیعه چه مقدار هستش

  کارشناس بیمه
  15 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز مقدار دیه را فقط پزشکی قانونی تعیین می کند و حکم را دادگاه می دهد.

mamadsaedi68@gmail.com
16 فروردین 1401

سلام من خودم بیمه گذارم ودر حین کار داخل ایستگاه پله زمین خوردم سقوط کردم مچ دست راستم مویه کرد گچ گرفتن ومچ دست راست خورد شد فیکساتور بستن مهره دو گردنم از بالا شکستگی جزیی پیدا کرد که با فلادلفیا بستن گفتن خوب شده یه عارضه بوده حالا میخوام بدونم چقدر دیه من شده

  کارشناس بیمه
  13 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، مقدار و درصد دیه را فقط پزشکی قانونی تعیین می کند.

ممد
16 فروردین 1401

سلام من خودم بیمه گذارم ودر حین کار داخل ایستگاه پله زمین خوردم سقوط کردم مچ دست راستم مویه کرد گچ گرفتن ومچ دست راست خورد شد فیکساتور بستن مهره دو گردنم از بالا شکستگی جزیی پیدا کرد که با فلادلفیا بستن گفتن خوب شده یه عارضه بوده حالا میخوام بدونم چقدر دیه من شده

  کارشناس بیمه
  05 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، مقدار دیه را فقط پزشکی قانونی تعیین می کند.

sammmmmm
16 فروردین 1401

سلام خسته نباشی سال نو مبارک تو تصادف آب رادیاتور ریخت روی شکم و پاهام ۵روز بستری بودم ۱۵درصد دکتر گفت سوختگی شما هست منم واسه دیه اون دارم کارهای اداری رو انجام میدم میشه لطف کنید بگید میانگین دیه چقدر هست،،،،،، با باماشین سنگین بودم تریلی

  کارشناس بیمه
  05 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، مقدار دیه را فقط پزشکی قانونی و بعد از بررسی دقیق اعلام می کند.

سعید حسنی
17 فروردین 1401

لطفا دیه ایجاد هموپنوموتوراکس درسمت چپ قفسه سینه وهمچنین تورم شدیدوآسیب نسج نرم ران وخردشدگی شدید انتهای تحتانی استخوان ران راست که تحت عمل جراحی ثابت سازی همراه با کارگذاری پلاتین چقدر است متشکرم

  کارشناس بیمه
  17 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، برای مقدار دیه اول از همه باید درصد آن مشخص شود که این هم فقط پزشکی قانونی اعلام خواهد کرد.

سعید حسنی
17 فروردین 1401

لطفا دیه ایجاد هموپنوموتوراکس درسمت چپ قفسه سینه وهمچنین تورم شدیدوآسیب نسج نرم ران وخردشدگی شدید انتهای تحتانی استخوان ران راست که تحت عمل جراحی ثابت سازی همراه با کارگذاری پلاتین چقدر است متشکرم

  کارشناس بیمه
  17 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، مقدار دیه را فقط پزشکی قانونی تعیین می کند.

خشایار
19 فروردین 1401

سلام خسته نباشید من راکب موتور هستم و با اتوموبیلی ک درش باز شد تصادف کردم و کشکک زانوم مستقیم برخورد کرده به تیزی درب ولی نشکسته ولی جوری درد دارم ک نمیتونم زانومو خیل حتی کم تا کنم ولی دکتر پزشکی قانونی برای من کوفتگی رد کرده میخوام بدونم تقریبا اگر اینطور باشه چقدر دیعه تعلق میگیره؟

  کارشناس بیمه
  19 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، میزان خسارت و دیه را فقط پزشکی قانونی تعیین می کند که آن هم در کاغذ مینویسد. به هر حال برای اعتراض حتما باید با یک وکیل مشورت کنید.

   محمد
   22 فروردین 1401

   سلام خسته نباشید من یک در گیری داشتم و ۶نیم درصد طرف مقابل باید دیه بده دو درصد پیش بقیشم قسطی بده قبل از عید باید میداد دو درصد رو آیا الان باید دیه رو به روز بده

    کارشناس بیمه
    22 فروردین 1401

    سلام دوست عزیز، اصولا دیه رو به نرخ روز باید بدهد؛ اما اینکه نداده است و چطور پرداخت می شود، اطلاعاتی نداریم.

جمال
19 فروردین 1401

سلام من دادنامه قطعی تصادف در تاریخ بهمن ۱۴۰۰ صادر شد ولی پرداختی دیه از بیمه تاریخ ۹فروردین ۱۴۰۱ به بانک ابلاغ کردند ولی دیه به نرخ ۱۴۰۰ حساب شده میتوان با توجه به یوم الادا بودن مابه تفاوت را بگیرم. ممنون

  کارشناس بیمه
  11 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، باید با یک وکیل مشورت میکنید.

کارشناس بیمه
21 فروردین 1401

سلام دوست عزیز، مقدار دیه در سال 1401 با افزایش 25 درصدی همراه بوده که برابر با 800 میلیون در ماه حرام و 600 میلیون در ماه غیرحرام است.

y.taheri
21 فروردین 1401

با سلام . من به عنوان عابر پیاده یه تصادف داشتم که شکستگی نازک نی هر دو پا و جمعا به میزان 3.8 درصد ارش بابت تورم و در رفتگی مچ و کبودی استخوان نسج پاشنه و کشیدگی رباط acl , سه عدد حارصه روی ساق چپ و کبودی ساق پا رو پزشک قانونی تعیین کرده جمعآ چند درصد دیه به من تعلق میگیره؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمائید

  کارشناس بیمه
  22 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، نرخ دیه را فقط پزشکی قانونی تعیین می کند.

محمد
22 فروردین 1401

سلام خسته نباشید من یک در گیری داشتم و ۶نیم درصد طرف مقابل باید دیه بده دو درصد پیش بقیشم قسطی بده قبل از عید باید میداد دو درصد رو آیا الان باید دیه رو به روز بده

  کارشناس بیمه
  29 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، در خصوص اقساطی اطلاعی نداریم اما مبلغ دیه از زمان حکم برای پرداخت به قیمت روز است.

Mahdi
22 فروردین 1401

سلام خسته نباشید یه فردی زدع یکی از فامیلامون کشته و در رفته پیدام نشد تا الان که یک هفته گذشته دیه کاملو خودع دادگاه یا سازمان دیه میدع یا تا فرد رد یابی نشه دیه ای تعلق نمیگیرع؟؟

  کارشناس بیمه
  23 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، در صورتی که شخص اقدام به پرداخت دیه نکند و پیدا نشود، مبلغ از بیت المال پرداخت می شود؛ اما شرایط پرداخت به چه صورت است و چه زمانی انجام می شود، اطلاعاتی نداریم و حتما باید از دادگاه و یک وکیل آشنا به این حوزه بپرسید.

🕊️
22 فروردین 1401

سلام وقتتون بخیر،،تَرَک انگشت دست را چقدر دیه شامل میشود؟ممنون

  کارشناس بیمه
  23 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، مقدار دیه را فقط پزشکی قانونی تعیین می کند.

فرشید
24 فروردین 1401

سلام.من سه روز مانده به رمضان با موتور سیکلت با یک ماشین که درب ماشین باز کرد تصادف کردم که مقصر هم راننده ماشین شناخته شد و خودم از ناحیه پشت پا منجر به شکستگی و عمل جراحی شدم و داخل پشت پام پلاتین گذاشتن که یک تیکه از استخوان کلان جدا شده بود .دیه چقدر میشود و بعدش داخل ماه حرام است یا نه

  کارشناس بیمه
  24 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، مقدار دیه را فقط پزشکی قانونی و آن هم بعد از بررسی دقیق اعلام خواهد کرد.

اسماعیل
25 فروردین 1401

سلام من روزقبل شب قبل سیزده بدر 401ماشین بهم زد.رباط مچ پام پاره وقوزک خارجیم شکسته چقدربهم تعلق میگیره

  کارشناس بیمه
  20 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، نرخ دیه را فقط پزشکی قانونی تعیین می کند.

آیت
26 فروردین 1401

سلام ،دیه کسی که تصادف کرده و کامل فلج مغزی وحرکتی شده،نه تموم میخوره،نه غذا میخوره و فقط نفس می‌کشه چقدر است چند درصد است.
با تشکر

  کارشناس بیمه
  26 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، درصد دیه را فقط خود پزشکی قانونی و بعد از بررسی دقیق تعیین می کند.

محندی
27 فروردین 1401

سلام میخواستم بدونم دیه این چن کلمه چه قدر است
1-جراحت داحلی لب تحتانی حارصه
2-کبودی داخل لب بالا
3-سرخ شدگی زیر بینی
4-شکستگی دو پنجم مساحت تاج دندان پیشین 1سمت راست بالا
5-پارگی بخیه شده خلف سر دامیه
6-کبودی قدام زانوی راست

  کارشناس بیمه
  28 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، مقدار دیه را فقط پزشکی قانونی تعیین می کند.

Nazanin
28 فروردین 1401

سلام میخاستم بدونم دی ماه ۱۴۰۰ که تصادف کردم طول درمان تا ۱۴۰۱ هستش نرخه ۱۴۰۱ محسوب میشه بعد استخون ران پا پلاتینه دیه تقریبا چقدره دندانمم لب پر شده

  کارشناس بیمه
  28 فروردین 1401

  سلام مقدار دیه را فقط پزشکی قانونی اعلام می کند و پرداخت آن به تاریخ روز است.

ای
02 اردیبهشت 1401

سلام.دیه ضرب و جرح هم ماه حرام و غیر حرام براش منظور میشه.یا دیه درگیری ماه حرام بهش تعلق میگیره یا خیر؟

  کارشناس بیمه
  20 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، بله در دیه کلا ماه حرام و غیرحرام تاثیر دارد.

مجید
04 اردیبهشت 1401

با سلام. در یک حادثه منجر به جرح ، دیه جدا از هزینه های درمان محاسبه میشه؟

  کارشناس بیمه
  04 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، بستگی به شرایط دارد.

٪٪$
04 اردیبهشت 1401

سلام خسته نباشید ببخشید من پدرم طی کار در کارگاه به مدت طولانی کار فرما هدفون خریداری نکرده بوده یکی از گوش ها مشکل شنوایی مشکل پیدا کرده دیه ای تعلق میگیرد؟

  کارشناس بیمه
  20 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، باید با اداره کار تماس بگیرید.

Aseman
04 اردیبهشت 1401

سلام وقت بخیر من میخوام رضایت بدم میخوام بدونم حدودا این دیه چقدر میشه

۱_ساییدگی عمیق و طویل (دامیه )قدام ساق پای چپ و روی زانوی چپ (هریک جداگانه )
۲_ ساییدگی حارصه ی روی زانوی راست
۳_ساییدگی حارصه به همراه کبودی ثلث فوقانی خلف ساعد چپ و خلف زانوی چپ
۴_ساییدگی حارصه روی شانه چپ که ارش آن به میزان نیم درصد ۵/۰٪ دیه کامل انسان تعیین میگردد
۵_ساییدگی حارصه پشت و کف دست چپ و بند ابتدایی انگشت سوم و چهارم و پنجم دست چپ هر یک جدا گانه

  کارشناس بیمه
  05 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، در خصوص درصد دیه و مقدارش فقط پزشکی قانونی و قاضی تصمیم می گیرد.

مدی
04 اردیبهشت 1401

سلام با یکی قرار دعوا گزاشتم قصد دارم بزنم صورت کامل داغون کنم. دیش چقد میشه یه صورت کامل بترکونم

  کارشناس بیمه
  05 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، مقدار دیه رو پزشکی قانونی تعیین می کند اما با این تفاسیری که شما گفتید، باید دیه قتل را بپردازید.

M
06 اردیبهشت 1401

با سلام.دیه ۱/۳ بند انگشت اشاره دست راست چقدر میشه؟
باتشکر

  کارشناس بیمه
  07 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، مقدار دیه را فقط پزشکی قانونی تعیین می کند.

   علی باجلان
   07 اردیبهشت 1401

   با سلام و خسته نباشید آقا من دوتا از انگشتام شکسته ناخن هام افتاده و… بعد پزشکی قانونی زده ۱ درصد یعنی چی ؟

    کارشناس بیمه
    08 اردیبهشت 1401

    سلام دوست عزیز، 1 درصد از کل دیه حساب می شود. دیگر این تشخیص پزشکی قانونی بوده است.

     علی باجلان
     08 اردیبهشت 1401

     اخه تو برگم زده فقط برای ناخن ها ۱ درصد برای شکستگی لصلا نزده احتمالش هست قاضی تو حکمش باشه بعد اعلام کنه

     کارشناس بیمه
     12 اردیبهشت 1401

     سلام دوست عزیز، والا اطلاعی نداریم. قاضی بر اساس حکم کارشناس تصمیم میگیرد.

aliakbat
07 اردیبهشت 1401

سلام خسته نباشید
من در سال ۱۴۰۰ بدون گواهینامه تصادف کردم
و یک نفر فوتی بود
میخواستم بدونم که هنوز دادگاه تشکیل نشده است
الان نرخ دیه بروز است یا دیه زمان رخ دادن تصادف هس

  کارشناس بیمه
  12 اردیبهشت 1401

  سلام بر نرخ روز است.

حامد خورشیدی
08 اردیبهشت 1401

سلام دیه دامیه بالای ابرو چپ که با به جا گذشتن زخم التیام یافته

  کارشناس بیمه
  12 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، دیه را فقط پزشکی قانونی تعیین می کند.

…..
09 اردیبهشت 1401

سلام خسته نباشید چند روز پیش تصادف کردم فکم بخیه خورده من راننده موتور بودم طرف مقابل درب ماشین رو باز کرد زدم توی در ماشینش خواصت ببینم خرابی موتورم رو چطوری باید پیگیرشم

  کارشناس بیمه
  09 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، اگر ایشان مقصر باشند که شما میتوانید از بیمه شخص ثالث آن فرد غرامت بگیرید.

اسماعیل ک
10 اردیبهشت 1401

با سلام‌ پدرم سال ۱۴۰۰ تصادف کرد و فوت شد خودرو سال ۱۴۰۰ بیمه شده بود و اینکه هنوز دیه ندادند الان دیه سال ۱۴۰۰ بهش تعلق میگیره یا به روزه دیه سال ۱۴۰۱ ؟؟؟؟

  کارشناس بیمه
  11 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، نرخ دیه بر اساس زمان روز محاسبه میشود.

.محسنی
13 اردیبهشت 1401

سلام چ مقدار طول میکشه بعد درخواست پول واریز کنن؟؟

  کارشناس بیمه
  13 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، والا تاریخ دقیق ندارد؛ اما متوسط یک ماه است.

محمد مهدی حیدری
13 اردیبهشت 1401

سلام اگر از بالای مچ قطع شود دیه ش چقدر میشه اونم حوادثه کار گاهی

  کارشناس بیمه
  13 اردیبهشت 1401

  سلام مقدار دقیق دیه را پزشکی قانونی تعیین می کند. اول او باید درصد تعیین کند.

حیدر
16 اردیبهشت 1401

سلام من کارگر ساده مخابرات هستم و سرکار پام رفت زیر چرخ دستگاه انگشت شصت و انگشت کنارشصت شکستن بعد من بیمه نبودم اما کار بیمه هست الان باید چیکار کنم برای پیمانکارشکایت کنم ی راهنمایی کنید لطفا

  کارشناس بیمه
  17 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، باید با یک وکیل مشورت کنید.

هاشمی
17 اردیبهشت 1401

سلام هزینه پزشک قانونی شده ۳۴۵هزار تومان برای پارگی تاندون انگشت اشاره و در حال حاضر انگشتم خم نمیشه و کار نمیکنه امکانش هست بگین تقریبا چقدر دیه شامل من میشه؟

  کارشناس بیمه
  18 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، درصد دیه را فقط پزشکی قانونی تعیین می کند.

موسوی
20 اردیبهشت 1401

سلام سوال داشتم از خدمتتون ….
من تصادف کردم ،بدون اینکه به کسی بزنم میخام از بیمه ماشین خودم استفاده کنم
به من گفتن چون خودت راننده بودی از بیمه‌ت بخوای استفاده کنی ،طبق روز تصادف دیه محاسبه میشه نه روز پرداخت ؟؟؟
میگن این قانون فقط برای خود راننده ماشینه

  کارشناس بیمه
  20 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، تا آنجایی که اطلاع داریم دیه رو بر اساس نرخ روز می دهند حالا در خصوص حوادث جانی راننده، اگر قانونش متفاوت است، اطلاعی نداریم.

   رستمی
   22 اردیبهشت 1401

   سلام وقت بخیر. ببخشید دیه شکستگی مهره ی ۴ کمر بطور مناسب التیام یافته و آرش آسیب نسج نرم زانو به میزان یک درصد دیه کامل و ارش آسیب نسج نرم پاشنه ی پای چپ به میران یک درصد دیه کامل.مبلغ دیه چقدر می‌شود. پزشک قانونی برام نوشته

    کارشناس بیمه
    23 اردیبهشت 1401

    سلام دوست عزیز، در خصوص درصد می توان از روی مبلغ کل دیه حدودی با تناسب متوجه شد.

محمد
23 اردیبهشت 1401

سلام. در حین انجام کار ساختمانی دچار حادثه شدم. شکستگی مچ دست چپ و ترک خوردگی کتف دست راست.
بیمه حدوداً چه مبلغی رو بابت دیه پرداخت می‌کنه ؟
ممنون

  کارشناس بیمه
  23 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، مقدار دقیق دیه را چه کسی مشخص می کند.

   محمد
   24 اردیبهشت 1401

   ساختمون بیمه بود. قراره هفته آینده مدارک پزشکی رو تحویل بیمه بدم.
   احتمالا شرکت بیمه مشخص می‌کنه. شایدم نه‌ . نمی‌دونم

    کارشناس بیمه
    24 اردیبهشت 1401

    سلام دوست عزیز، دیه را فقط پزشکی قانونی تعیین می کند.

قاسمی
25 اردیبهشت 1401

سلام ببخشید کسی با ۴۰درصدازکارافتدگی که سال ۱۴۰۰حادثه اتفاق افتاده چقد میشه مبلغ دیه ش؟میشه به نرخ ۱۴۰۱دیه رو بگیریم؟

  کارشناس بیمه
  26 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، نرخ دیه به روز محاسبه می شود.

Ali
28 اردیبهشت 1401

سلام
انگشت کوچک دستم بر اثر تصادف شکسته و از جا در رفته . عمل جراحی انجام دادم و پین گذاشتن . مشخص هست چه مقدار دیه تعلق میگیره

  کارشناس بیمه
  28 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، دیه را فقط پزشکی قانونی و بعد معاینه دقیق مشخص می کند.

کمال
28 اردیبهشت 1401

سلام
چند هفته قبل تصادف کردم چند ضربه شدید به سرم وارد شد ضربه مغزی شدم، بعدچند بار تشنج شدید خونریزی مغزی کردم 3روز به کما رفتم بعد به هوش امدن 4روز در بخش بودم دست پام هم از چند جا زخم عمیق شد برداشت،
میزان دیه وخسارت چقد میشه با تشکر

  کارشناس بیمه
  30 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، مقدار دیه را فقط پزشکی قانونی اعلام می کند.

عرفان
28 اردیبهشت 1401

دیه شکستی کتف و استخوان چقدر است؟

  کارشناس بیمه
  30 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، دیه را فقط پزشکی قانونی اعلام می کند.

رضا
29 اردیبهشت 1401

سلام خسته نباشید
من در تاریخ ۱۷ بهمن ۱۴۰۰ (۴ رجب) تصادف کردم وبعد از ۴ ماه ،در حکم اینجانب ۷ درصد دیه لحاظ شده است،لطف میکنید بگید چقد دیه بهم تعلق میگیره؟
خیلی ممنون.

  کارشناس بیمه
  29 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیزف بر اساس مبلغ دیه می توانید حساب کنید. البته در نظر داشته باشید که دیه به روز پرداخت باید شود.

عرشیا
31 اردیبهشت 1401

خسته نباشید
من ۵روز پیش تصادف کردم هنوز پزشک قانونی نرفتم زخم رو پیشانی و دستو پام دارم الا تقریبا ۸۰درصد زخما خوب شدن الا برم پزشک قانونی برحسب روز تصادف برام دیه در نظر میگیره یا شرایط کنونیم؟

  کارشناس بیمه
  31 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، باید همان موقع میرفتید. احتمال اینکه قبول نکنند، خیلی زیاد است. البته شاید.

arian
31 اردیبهشت 1401

سلام وقت بخیر.
من روز چهارشنبه سوری تصادف کردم کردم و از روز اول تا الان پزشک قانونی دوتا جواب نامه داده بهم یکی معاینه یکی معاینه ی مجدد ک امروز این نامه ی دوم رو من گرفتم ولی خیلی چیزای نامه ی اولی ک داده بودن حذف شده و کلا ۲ درصد دیه زده تعلق میگیره . سوالم اینه ک قاضی مبلغ دیه رو براساس نامه ی دوم تعیین میکنه یا هردو؟

  کارشناس بیمه
  01 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، در این خصوص اطلاعی نداریم.

افسانه
31 اردیبهشت 1401

سلام خداقوت من امروز این نامه به دستم رسید
1،جراحت حارصه داخل مخاط دهان درسمت چپ
2،تورم و کبودی سمت چپ صورت که ارش تورم یک دهم درصد دیه کامل است. دراثراصابت جسم سختطی 72 ساعت قبلاز تاریخ معاینه ایجاد شده است. درضمنناحیه زیر فکنیز دچار ابسه دندانی است که ارتباطی به ضربه ندارد….
اینو برام زده
من دندون شماره4م شکسته پزشکی قانونی قبول نمیکنه بنویسه میگه پوسیده بوده شکسته واینکه صورتم کبودی داشته و ورم هم ننوشته چون از داخل دندون شماره 5ام به دهانم بند شده بود کل صورتم ورم و کبودی داشته حالا امروز پزشکی قانونی این نامه رو بهم داده نمیدونم چیکار کنم میشه راهنماییم کنین ممنون میشم

  کارشناس بیمه
  01 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، والا ما هم اطلاعاتی نداریم این ها رو باید از یک وکیل بپرسید.

اکبر
31 اردیبهشت 1401

سلام من امروز دست راستم شست شکست که کارگاه بیمه حوادث داره میخاستم بدون چقدر دیه بهم میدن بابت شکستگی
که دکتر هم گواهی کرد

  کارشناس بیمه
  01 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، اگر بیمه باشد، بله اما مقدار دیه را فقط پزشکی قانونی تعیین می کند.

azamy
31 اردیبهشت 1401

سلام وقت بخیر .
میزان دیه از طریق معاینه ی اولیه تعیین میشه یا معاینه ی پایانی؟ دوتا نامه دارم از پزشک قانونی تو فاصله ی دوماه کدوم رو تعیین میکنن؟

  کارشناس بیمه
  01 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، اطلاعی نداریم.

امین
01 خرداد 1401

سلام.عموی بنده بر اثر تصادف 20 روز در بیمارستان بستری شدن و به کما رفتن بعد از چند روز بهتر شدن ولی بازم ایست قلبی کردن و به کما رفتن و بعد از گذر دو سه روز فوت کردن..حالا گفتن باید کالبد شکافی بشه تا مشخص بشه بر اثر سکته فوت کردن یا نه که بیمه بهشون تعلق نگیره..واقعا این درست هست؟
چون اگر تصادف نکرده بود کلیه ریه دنده ش اسیب نمی دید و به کما نمیرفت و در نهایت سکته نمیکرد که فوت کنه
امکانش هست شکایت کنیم و نتیجه ای بگیریم؟؟

  کارشناس بیمه
  01 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، این را باید با یک وکیل مشورت کنید. این نیاز به پیگیری حقوقی دارد.

علی
01 خرداد 1401

براساس ماده۱۳قانون بیمه اجباری بیمه گر موظف است دیات را یوم الادا ومطابق باحکم قطعی دادگاه پرداخت نماید

arian
02 خرداد 1401

سلام خسته نباشید.
اگر در معاینه ی اول صدمات وارده وجود داشته باشد و تا زمان معاینه ی مجدد بهبود پیدا کنند جزو دیه به حساب می آیند؟

  کارشناس بیمه
  02 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، بله.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید