۲۶ مهر ۱۴۰۲

صفر تا صد دیه | نرخ دیه + جدول قیمت + محاسبه و قوانین دیه ۱۴۰۲

قوه قضائیه، هر سال نرخ دیه را با توجه به تورم و شرایط اقتصادی، اعلام می‌کند. نرخ دیه معمولاً برای پرداخت غرامت فوت، در قتل‌های غیرعمد و تصادفات به کار می‌رود. متاسفانه، بر اساس آمار پلیس راهور، میزان تصادفات رانندگی در ایران، بسیار بالا است. اکثر این تصادفات با خسارات جانی و مالی همراه هستند. قوانین بیمه‌ای برای چنین حوادثی، بیمه شخص ثالث را در تمهیدات خود لحاظ کرده است. این بیمه بر اساس نرخ دیه، انواع خسارات جانی و مالی را تعیین و پرداخت می‌کند. خسارت جانی می‌تواند، شامل نقص عضو یا حتی فوت فرد باشد. در همین ابتدای امر بهتر است بدانید که، نرخ دیه در تصادفات رانندگی برای زنان و مردان به صورت برابر و یکسان محاسبه می‌شود.

احتمالا شما هم می‌پرسید، دیه چیست؟ نرخ دیه ۱۴۰۲ چقدر است و چگونه محاسبه می‌شود؟ میزان خسارات مالی تصادفات چگونه بر اساس نرخ دیه تعیین می‌شود؟ چطور دیه یا خسارت را از بیمه یا صندوق تامین خسارت بدنی بگیریم؟ به همین دلیل ما در این مقاله، به پرسش‌های شما پاسخ می‌دهیم و جداول دیه اعضای بدن، را در سال ۱۴۰۲ را برای شما شرح می‌دهیم.

دیه چیست؟

قاعده ” لاضر و لا ضرار” اسلام، تاثیر زیادی بر حقوق جزایی ایران دارد. به موجب این قاعده، حق هر گونه آسیب جانی و مالی به دیگران، از همه افراد سلب شده است. علیرغم وجود چنین قوانینی، طبیعی است که همه افراد هم، مقید به اجرای مقررات نباشند و همواره خساراتی عمد یا غیرعمد به افراد وارد شود. اما احتمالا می‌پرسید، موضع مقامات قانونی در قبال چنین خساراتی چیست؟ سوالات زیادی در مورد محاسبه دیه تصادف مطرح می‌شود. افراد بسیاری در مورد نحوه تعیین نرخ دیه سوال می‌پرسند. با ما همراه باشید تا به این سوالات پاسخ دهیم.

اگر آسیبی به شخص دیگر چه عمدی چه غیر عمدی وارد شود، فرد ملزم به جبران آن خسارت است. در مبحث آسیب‌های جسمی، مساله قصاص و دیه مطرح می‌شود. قصاص به مقابله مثل آسیب، در جرایم عمدی تعبیر می‌شود. به عنوان مثال، اگر کسی عمدا آسیبی به چشم شخص دیگر وارد نمود، شخص مقابل در مورد حق قصاص این آسیب، می‌تواند، به گوش فرد آسیب بزند. در مواقع جرایم غیرعمدی، بحث دیه مطرح می‌شود. دیه، جبران خسارت بدنی با پرداخت هزینه مالی است.

تعیین نرخ دیه توسط قوه قضاییه

نرخ دیه هر سال توسط قوه قضاییه تعیین می‌شود.

یکی از مهم‌ترین مجازات جرایم در قانون جزایی، دیه است. براساس ماده ۴۸۸ قانون مجازات اسلامی، ” دیه، مقدار مال معین است که شرع اسلام، برای جبران جنایات غیرعمدی، شبه عمد، خطای محض و جنایت عمدی (اگر قاضی اجرای حکم قصاص را عملی نداند) و نقص عضو مشخص می‌کند.” به طور کلی دیه به دوسته زیر تعلق می‌گیرد:

 • جرم‌های عمدی که به دلایل قانونی از حکم قصاص برای آن‌ها استفاده نمی‌شود.
 • سایر جرم‌های غیرعمد مانند ضرب و شتم.

اگر در شرع، میزان جبران خسارت مشخص شده باشد، دیه نامیده می‌شود؛ اگر این مقدار خسارت پرداختی، تعیین نشده باشد از اصطلاح ” ارش” استفاده می‌شود.

ارش چیست و چه ارتباطی به دیه دارد؟

براساس ماده ۴۴۹، در قانون مجازات اسلامی، ارش، یکی از تقسیم‌بندی‌های دیه و همان دیه غیرمقدر است. به طور کلی ارش را دیه‌ای می‌گویند، که مقدار آن در قانون اسلام، تعیین نشده باشد. به عبارتی بر اساس ماده ۱۷ قانون مجازات اسلامی، دیه به دو نوع مقدر و غیرمقدر تقسیم می‌شود.

 • دیه مقدر: دیه‌ای است که میزان آن در شرع تعیین شده باشد.
 • دیه غیرمقدر: دیه‌ای است که میزان آن در شرع مشخص نشده است و به وسیله قاضی دادگاه تعیین می‌شود.

با توجه مواردی که در بالا ذکر شد، حال باید ببینیم میزان ارش را چگونه تعیین می‌کنند؟ دادگاه و مقام قضایی با توجه به موارد زیر میزان ارش را مشخص می‌کند:

 • نوع جرایم و تاثیر آن بر فرد آسیب‌دیده
 • میزان خسارت
 • نرخ دیه
 • گزارش کارشناس

مهم‌ترین تفاوت‌های ارش و دیه

در ادامه تفاوت‌های میان ارش و دیه را با هم بررسی می‌کنیم:

 • اولین تفاوت در نحوه تعیین میزان ارش و دیه است. میزان دیه را شارع مقدس، تعیین می‌کند. اما ارش بر اساس مقررات قانونی و به وسیله قاضی دادگاه مشخص می‌شود.
 • تفاوت دیگر را می‌توان، در میزان دیه برای زن و مرد به حساب آورد. در محاسبه دیه برای زن و مرد، دیه مرد، دو برابر دیه زن است. اما با توجه به ماده ۵۶۲ قانون مجازات اسلامی برای پرداخت ارش، تفاوتی میان زن و مرد وجود ندارد.
 • همچنین با توجه به ماده ۵۴۸ قانون مجازات اسلامی، میزان و مقدار ارش یک جنایت در اعضا و منافع، بیشتر از دیه آن عضو و منفعت نخواهد بود.
پرداخت خسارات بدنی و دیه توسط بیمه شخص ثالث

پرداخت خسارات بدنی و دیه توسط بیمه شخص ثالث

انواع دیه چیست؟

دیه در شرایط مختلف، دارای انواع گوناگونی است. میزان دیه را براساس نوع آسیب وارده به انسان به انواع زیر تقسیم کرده‌اند:

 • دیه جان: آسیبی که با قصد و اختیار وارد می‌شود. بنا بر حکم شرع، این امر موجب حق قصاص، برای آسیب دیده خواهد شد. فرد آسیب دیده می‌تواند، از قصاص چشم‌پوشی کرده و دیه دریافت نماید.
 • دیه قتل: این دیه به وسیله قوه قضاییه مشخص می‌شود و دیه کامل انسان است. بنابراین اگر فردی مرتکب به قتل شود، ملزم به پرداخت دیه کامل به خانواده مقتول است. در قتل نفس، دیه زن و مرد با هم تفاوت دارد و این تفاوت در قوانین جزایی ایران است.
 • دیه شبه عمد: فرد مجرم، قصد ارتکاب جرم منجر به آسیب دارد، ولی قصد او ارتکاب خود جنایت نیست. به عنوان مثال برای ادب کردن، فردی را کتک بزنیم ولی در اثر این کتک زدن، فرد جان خود را از دست بدهد.
 • دیه مقدر: مقدار آن در شرع مشخص است، دیه یک چشم نصف دیه کامل است، دیه یک انگشت، عشر دیه و یا دیه یک بند از انگشت، بسته به دو بندی یا سه بندی بودن انگشت، نصف یا ثلث از عشر دیه کامل است. بنابراین در این خصوص، دادگاه نیازی نمی‌بیند، که با قرار کارشناسی از صاحبان فن و متخصصین امر که غالبا پزشکی قانونی است، تقاضای ارزیابی مقدار آن را بخواهد و به راحتی تشخیص می‌دهد، دیه مقدر چند درصد است.
 • خطای محض: نه قصد جنایت وجود دارد و نه انجام کار منجر به آن خسارت شده است. به عنوان مثال، هنگام بازی افراد، توپ، شیشه پنجره خانه‌ای را بشکند و محکم به سر فرد حاضر در آن خانه خورده و سبب مرگ او شود.
 • دیه جنین در تصادف را در مقاله مربوط به آن، به طور کامل برای شما توضیح داده‌ایم.
 • دیه اعضای بدن: این دیه به این صورت تعیین می‌شود، که اگر فردی به صورت عمدی یا غیرعمدی به فردی آسیب وارد کند، ملزم به پرداخت دیه آسیب است. مثلا اگر یک عضو که فقط همان یکی از آن وجود دارد، آسیب ببیند، فرد باید دیه کامل و در صورتی که مثلا یک چشم آسیب ببیند، باید نصف دیه را پرداخت کند.
 • دیه منافع اعضا: دیه منافع اعضا برای زمانی است که، حواس افراد آسیب می‌بیند. برای مثال؛ ممکن است در نزاعی، گوش فرد آسیب نبیند، اما شنوایی آن از دست برود، در این حالت فرد مجرم، باید دیه منافع را پرداخت کند. دیه منافع اعضا به حواسی مانند بینایی، عقل، بویایی، شنوایی و مواردی از این دست، تعلق می‌گیرد.

طبق تعریف دیه که در بالا اشاره کردیم، اگر جرایم غیرعمدی با آسیب به جان، اعضای بدن و نقص عضو همراه باشند، با دیه معین جبران خواهد شد. مقدار دیه را شرع تعیین می‌کند. فرد بزهکار، مجرم یا ورثه او باید این میزان دیه مشخص را، به طرف مقابل بپردازند. حال که با مفهوم دیه و انواع آن آشنا شدیم، شاید بپرسید: قیمت دیه انسان چگونه محاسبه می‌شود؟

مبلغ دیه چگونه تعیین می‌شود؟

بعد از صحبت در مورد دیه و انواع مختلف آن، بهتر است در مورد چگونگی تعیین مبلغ دیه هم، با شما صحبت کنیم. یکی از سوالات پرتکراری که از ما می‌پرسند، این است که؛ چگونه میزان نرخ دیه تعیین می‌شود؟ بهتر است بدانید که، نرخ دیه، امری مادی محسوب می‌شود. همانند هر امر مادی و مالی دیگری، نرخ و میزان دیه برای مجرم و مقصر حوادث از اهمیت بالایی برخوردار است. به علاوه میزان دیه هر سال، نسبت به سال قبل تغییر خواهد کرد. دلیل این تغییر نرخ دیه را می‌توان، در نرخ تورم ایران یافت. با توجه به نرخ فزاینده تورم، هر سال قیمت دیه رشد می‌کند.

هر ساله بعد از اعلام درصد تورم از سوی بانک مرکزی، قوه قضاییه نرخ دیه کامل انسان را تعیین می‌کند. سپس این نرخ دیه معین، به ارگان‌ها و افراد اطلاع رسانی خواهد شد. طبق قانون مجازات اسلامی، مبلغ دیه کامل انسان، معادل نرخ روز ۱۰۰ شتر سالم، خواهد بود. البته معیارهای جامعه امروزی نیز در تعیین مبلغ دیه دخیل هستند. البته به هر حال؛ باید قیمت روز دیه را در نظر گرفت.

در هنگام بروز حوادث رانندگی و تصادفات، پزشکی قانونی میزان صدمات وارد به فرد را به دادگاه اعلام می‌کند. سپس دادگاه با توجه به نرخ دیه، در آن سال و میزان آسیب‌های وارد شده به فرد، میزان خسارت جانی را تعیین خواهد کرد. یعنی به طور کلی میزان دیه پرداختی، به وسیله قانون مجازات کشور مشخص می‌شود. البته برای بسیاری از جرایم هم دیه، مشخصی تعیین نکرده‌اند، به همین دلیل دیه، برای این جرایم به وسیله گواهی پزشکی قانونی تعیین می‌شود.

چگونه مبلغ دیه در ماه‌های حرام محاسبه خواهد شد؟

محاسبه نرخ دیه، در ماه‌های حرام و غیرحرام متفاوت خواهد بود. احتمالا می‌پرسید؛ اگر رفتار مجرمانه و آسیب بدنی مثلا؛ تصادف رانندگی و خسارت جانی در ماه حرام یا در محدوده مکانی مکه صورت گیرد، قیمت دیه چگونه محاسبه می‌شود ؟ بهتر است بدانید در این شرایط، یک سوم از مبلغ دیه، به مبلغ کامل دیه در ماه‌های غیرحرام، افزوده می‌شود. شاید برایتان سوال باشد، که ماه‌های حرام شامل چه ماه‌هایی هستند؟ ماه‌های حرام شامل ذی القعده (۱ تا ۲۹ خرداد)، ذی الحجه (۳۰ خرداد تا ۲۸ تیر)، محرم (۲۹ تیر تا ۲۶ مرداد) و رجب (۲۴ دی تا ۲۲ بهمن) است و دیه در این ماه‌ها، به میزان یک سوم مبلغ کل، افزایش می‌یابد. برای مثال در سال ۱۴۰۲ مبلغ ۳۰۰ میلیون تومان به دیه کامل در ماه‌های حرام اضافه خواهد شد.

اگر کسی در ماه عادی صدمه ببیند ولی در ماه حرام فوت شود، میزان دیه عادی بدون افزایش سهم ۱/۳ ماه حرام پرداخت می‌گردد. ولی اگر هر دوی آسیب و فوت در ماه حرام صورت گیرد، دیه تشدید شده و مطابق نرخ ماه حرام پرداخت خواهد شد. حال ببینیم که نرخ دیه کامل در سال ۱۴۰۲ چقدر است؟ جدول قیمت دیه چگونه خواهد بود؟

نرخ دیه ۱۴۰۲ مصوب قوه قضاییه 

دیه مرد و زن در سال 1402

مبلغ دیه در سال ۱۴۰۲

مبلغ نرخ دیه در ۲۴ اسفند ۱۴۰۱  اعلام شد. مبلغ دیه سال ۱۴۰۲ در ماه حرام برابر با یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان و برای ماه غیرحرام ۹۰۰ میلیون تومان اعلام شده است. دیه انسان کامل در سال ۱۴۰۲، نسبت به سال ۱۴۰۱، با افزایش ۳۳ درصدی همراه بود. مبلغ دیه در تعیین حق بیمه پایه، بعضی بیمه‌ها، نظیر بیمه شخص ثالث مد نظر قرار می‌گیرد.

مقایسه نرخ دیه در سال‌های ۱۳۸۹ تا ۱۴۰۲

همان‌طور که گفتیم مبلغ دیه در سال‌های مختلف یکسان نیست. برای این‌که دید بهتری به این موضوع داشته باشید، در جدول زیر نرخ دیه را در سال‌های اخیر برای شما آورده‌ایم.

سال

مبلغ دیه در ماه های غیر حرام

مبلغ دیه در ماه های حرام

۱۳۸۹

۴۵ میلیون تومان

۶۰ میلیون تومان

۱۳۹۰

۶۷ میلیون تومان

۹۰ میلیون تومان

۱۳۹۱

۹۴ میلیون تومان

۱۲۵.۳ میلیون تومان

۱۳۹۲

۱۱۳ میلیون تومان

۱۵۰.۶ میلیون تومان

۱۳۹۳

۱۵۰ میلیون تومان

۲۰۰ میلیون تومان

۱۳۹۴

۱۶۵ میلیون تومان

۲۲۰ میلیون تومان

۱۳۹۵

۱۹۰ میلیون تومان

۲۵۳ میلیون تومان

۱۳۹۶

۲۱۰ میلیون تومان

۲۸۰ میلیون تومان

۱۳۹۷

۲۳۱ میلیون تومان

۳۰۸ میلیون تومان

۱۳۹۸

۲۷۰ میلیون تومان

۳۶۰ میلیون تومان

۱۳۹۹

۳۳۰ میلیون تومان

۴۴۰ میلیون تومان

۱۴۰۰

۴۸۰ میلیون تومان

۶۴۰ میلیون تومان

۱۴۰۱

۶۰۰ میلیون تومان

۸۰۰ میلیون تومان

۱۴۰۲

۹۰۰ میلیون تومان

۱ میلیارد و ۲۰۰ تومان

بر اساس ماده ۱۰ قانون بیمه اجباری مصوب در سال ۱۳۹۵ در خصوص حوادث رانندگی، شرکت بیمه‌گر موظف است، مبلغ دیه تصادف منجر به فوت و جرح را بدون در نظر گرفتن جنسیت و دین به زیان‌دیدگان پرداخت کند. به عبارتی دیه زن و مرد در این شرایط یکسان است. برای اینکه بدانید، چگونه بعد از تصادف، خیلی سریع دیه را دریافت کنید، مقاله دریافت دیه بعد از تصادف را مطالعه کنید.

جدول نرخ دیه ۱۴۰۲

جدول میزان دیه سال ۱۴۰۲ به صورت کامل در ادامه آورده شده‌است:

دیه شکستگی استخوان دست که مطلوب التیام یابد

۹۰ میلیون تومان

دیه شکستگی نازک نی و درشت نی استخوان پا هر کدام

۹۰ میلیون تومان

دیه شکستگی بینی

۸۷ میلیون تومان

دیه شکستگی ترقوه

۳۵ میلیون تومان

دیه شکستگی جمجمه سر در حد هاشمه

۶۰ میلیون تومان

دیه زخم شدگی در حد حارصه

۹ میلیون تومان

دیه زخم شدگی در حد دامیه

۱۲ میلیون تومان

دیه دندان های پیشین که کامل ساقط شوند

۴۵ میلیون تومان

دیه دندان های پشتی که کامل ساقط شوند

۱۸ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان

دیه یک دست

۴۵۰ میلیون تومان

دیه یک پا

۴۵۰ میلیون تومان

دیه شکستگی دنده های محیط بر قلب

۲۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان

دیه خردشدگی استخوان مطلوب التیام یافته

۱۵۰ میلیون تومان

همان‌طور که گفتیم، برای محاسبه دیه عوامل متفاوتی را در نظر می‌گیرند. براساس قانون دیه هر قسمت از بدن انسان دارای مقدار مشخصی دیه است. دیه شامل دیه قتل، منافع اعضا، جراحت و از بین بردن عضو است. در دیه قتل شخص باید دیه کامل را بپردازد. در محاسبه دیه منافع اعضا در نظر می‌گیرند، که چه منفعتی از عضو ساقط شده است. معمولا هنگام محاسبه دیه، دادگاه مبلغ را به شکل درصدی از دیه کامل انسان تعیین می‌کند و آن را با توجه به نرخ دیه در آن سال مورد محاسبه قرار می‌دهد.

محاسبه انواع دیه و ارش جراحت‌های وارد شده به سر و صورت بر اساس قانون مجازات اسلامی

در جدول زیر درصد دیه برای برخی از انواع جراحت را برای شما ذکر می‌کنیم.

نوع آسیب 

درصد دیه بر اساس قانون

حارصه

خراش پوست در حالتی که خون جاری نشود (یک صدم دیه کامل)

دامیه

جراحت سطحی و بریدگی گوشت همراه با خون ریزی (دو صدم دیه کامل)

متلاحمه 

بریدگی عمیق گوشت در حالتی که به استخوان نرسد (سه صدم دیه کامل)

سمحاق

جراحتی که به پوست روی استخوان برسد (چهار صدم دیه کامل)

موضحه

جراحتی که موجب نمایان شدن استخوان شود (پنج صدم دیه کامل)

هاشمه 

شکستگی استخوان بدون جراحت (۱۰ صدم دیه کامل)

منقله

جراحتی که درمان آن به وسیله جا به جا کردن استخوان صورت پذیرد ( ۱۵ صدم دیه کامل)

مامومه

جراحتی که به کیسه مغز برسد ( یک سوم دیه کامل)

دامغه

پارگی کیسه مغز که علاوه بر دیه شکستگی سر، ارش پاره شدن کیسه مغز را هم شامل می‌شود. 

جدول محاسبه آسیب‌ها و جراحت‌های وارد شده به بدن 

 در مورد انواع دیه و ارش جراحت‌هایی که به بدن وارد می‌شود، باید بدانید که به آن، به اندازه نصف جراحات وارد شده، به سر و صورت، دیه تعلق می‌گیرد. ارش و جراحت‌های وارد شده به بدن، به شکل زیر محاسبه می‌شود.

نوع آسیب

درصد محاسبه دیه

حارصه

خراش پوست در حالتی که خون جاری نشود (۰.۰۵ دیه کامل)

دامیه

پارگی کیسه مغز که علاوه بر دیه شکستگی سر، ارش پاره شدن کیسه مغز را هم شامل می‌شود. (۰.۰۱ دیه کامل)

متلاحمه

بریدگی عمیق گوشت در حالتی که به استخوان نرسد (۱.۵ صدم دیه کامل)

سمحاق

جراحتی که به پوست روی استخوان برسد (دو صدم دیه کامل)

نحوه محاسبه دیه در پزشکی قانونی

قوه قضاییه هر سال با توجه به شاخص‌های اقتصادی، دیه را محاسبه می‌کند. همان‌‌طور که گفتیم، براساس قوانین فقهی دیه کامل یک انسان صد شتر، تعیین شده است. قوه قضاییه معادل آن را هر سال محاسبه و اعلام می‌کند. محاسبه دیه جراحت با توجه به میزان صدمه مانند خراش، کبودی، سیاهی، جراحت همراه خونریزی و شکافته شدن گوشت و موارد این چنینی، تعیین می‌شود. براساس ماده ۷۰۹ قانون مجازات اسلامی و با استناد به آن می‌توان، دیه جراحت را دریافت کرد. در صورتی که عضوی از بدن به طور کامل از بین برود، دیه کامل به آن تعلق می‌گیرد.

دیه زن چقدر است؟

دیه زن چقدر است؟

دیه زن در سال ۱۴۰۲

با توجه به شرع اسلام که قوانین کشور ما بر پایه آن تصویب می‌شود، دیه زن کامل، نصف دیه مرد کامل است. بر این اساس، دیه زن کامل در ماه‌های حرام سال ۱۴۰۲ معادل ۶۰۰ میلیون تومان و در ماه‌های غیر حرام برابر با ۴۵۰ میلیون تومان است. البته در ماده ۵۵۱ قانون مجازات اسلامی اشاره شده است که اگر مبلغ خسارت جانی وارد شده به بانوان، تا یک سوم دیه کامل باشد، میزان دیه برابر با مرد محاسبه می‌شود.

به عنوان مثال، با توجه به اطلاعات «جدول نرخ دیه ۱۴۰۲» که بالاتر به آن اشاره کردیم، «دیه خردشدگی استخوان مطلوب التیام یافته» برای امسال معادل ۱۵۰ میلیون تومان است که از یک سوم دیه (یعنی ۳۰۰ میلیون تومان) کمتر است. در نتیجه فردی که چنین آسیبی را به بانویی وارد کند، باید دیه ایشان را به صورت کامل پرداخت کند. در صورتی که خسارت بیشتر از ۳۰۰ میلیون تومان باشد، مبلغ دیه نصف می‌شود.

قانون برابری دیه زن و مرد در تصادفات رانندگی

در ابتدای سال ۱۴۰۲، قانون جدیدی تصویب شد که بر اساس آن، دیه زن و مرد در تصادفات رانندگی برابر اعلام شد. طبق این مطلب که در ماده ۴ قانون بیمه شخص ثالث به آن اشاره شده است، مبلغ مابه‌التفاوت دیه بانوان به وسیله صندوق خسارات بدنی بیمه مرکزی پرداخت خواهد شد. در صورتی که وسیله نقلیه فاقد بیمه‌نامه باشد، این کل مبلغ دیه (کامل) بر عهده راننده است. اگر راننده به عمد آسیبی به اشخاص وارد کند، موظف است تمام خسارت را شخصاً پرداخت کند و شرکت بیمه وظیفه‌ای در قبال این موضوع ندارد.

نحوه محاسبه درصد دیه بر اساس قانون مجازات اسلامی

برای محاسبه درصد دیه لازم است که، هم در مورد نرخ دیه در هر سال و هم در مورد ماه‌های حرام یا عادی، اطلاعاتی داشته باشیم. اهمیت این موضوع در این است، که درصد دیه با توجه به نرخ دیه، در سال مشخص می‌شود. برای مثال اگر بر اساس حکم قاضی دادگاه در سال ۱۴۰۲ برای جراحت به وجود آمده، ده درصد از میزان دیه کامل را تعیین کنند، این ده درصد با توجه به نرخ دیه کامل در سال ۱۴۰۲ مورد محاسبه قرار می‌گیرد و ده درصد آن مبلغی برابر با، ۹۰ میلیون تومان می‌شود.

افزایش نرخ دیه ۱۴۰۲ و تاثیر آن بر جبران خسارات بیمه اتومبیل

خسارات جانی بیمه شخص ثالث، متناسب با مبلغ دیه کامل یک فرد مسلمان، محاسبه می‌شود. حداقل تعهدات مالی بیمه شخص ثالث نیز، با در نظر گرفتن ۲٫۵ درصد مبلغ دیه در ماه حرام تعیین می‌گردد. نرخ دیه برای خودروهای نامتعارف در قوانین بیمه شخص ثالث از اهمیت بالایی برخوردار است. زیرا تعریف خودروهای نامتعارف به نرخ دیه وابسته است: خودروهای غیرمتعارف به خودروهایی گفته می‌شود؛ که قیمتشان بیشتر از نصف مبلغ دیه در ماه حرام آن سال باشد.

خسارت این نوع خودروها بر اساس قاعده نسبی محاسبه خواهد شد. به عنوان مثال خودروی نامتعارف درسال ۱۴۰۲ به ماشین‌هایی گفته می‌شوود که نرخ بالای ۶۰۰ میلیون تومان دارد. خودروهای کمتر از ۶۰۰ میلیون تومان، به عنوان خودروی متعارف شناخته خواهند شد. در صورت بروز حوادثی که تنها به خسارت مالی منجر شوند، با توجه به شرایط زیر در سال ۱۴۰۲، نیازی به کروکی پلیس و گزارش راهنمایی و رانندگی نیست:

 1. خسارت مالی کمتر از حداقل نرخ خسارت مالی: ۳۰ میلیون
 2. عدم بروز خسارت جانی
 3. مقصر و آسیب دیده حادثه رانندگی هر دو دارای گواهینامه رانندگی متناسب با وسیله نقلیه باشند.

تاثیر نرخ دیه بر بیمه‌نامه‌ها شخص ثالث

همه دارندگان وسایل نقلیه زمینی، از قبیل موتورسیکلت و خودرو الزام قانونی به تهیه بیمه شخص ثالث دارند. این بیمه‌نامه، خسارات جانی و مالی شخص ثالث را در صورت بروز حوادث جبران خواهد کرد. شرکت‌های بیمه نرخ بیمه شخص ثالث موتور و نرخ شخص ثالث خودرو را برحسب، نرخ پایه بیمه شخص ثالث، تعیین می‌کنند.

همان‌طو که تاکنون متوجه شدید، نرخ پایه بیمه شخص ثالث نیز منوط به نرخ دیه انسان کامل است. بنابراین، اگر اجبار قانونی بیمه شخص ثالث را نادیده بگیریم، با رشد ۳۳ درصدی نرخ دیه در سال ۱۴۰۲، تعداد بالایی از افراد در خرید این بیمه با توجه به نرخ بالای آن، به مشکل برمی‌خورند. این امر، بیمه‌گریزی و ناامنی روحی رانندگان را سبب می‌گردد. در نهایت عدم آسودگی خیال رانندگان خودرو و موتورسیکلت موجب افزایش آمار تصادفات رانندگی می‌شود.

مطالعه مقاله بیمه شخص ثالث چیست به شما پیشنهاد می‌شود!

رابطه قیمت دیه و قیمت بیمه ماشین

افزایش نرخ دیه بر قیمت بیمه شخص ثالث موثر است.

افزایش نرخ دیه و بالا رفتن قیمت بیمه شخص ثالث، حمایت و همدلی شرکت‌های بیمه، نمایندگی‌های بیمه و سامانه‌های خرید آنلاین بیمه نظیر بیمه دات کام را برای همیاری با بیمه‌گزاران می‌طلبد. این نهادها با ارائه راهکارهای مناسب در شرایط تورمی، مجددا همراهی خود را، با اقشار  مختلف مردم ثابت خواهند کرد. البته این نکته را هم بدانید، که در صورت نداشتن بیمه شخص ثالث باید خودتان تمامی خسارات را بپردازید.

به این نکته دقت داشته باشید که در ابتدای هر سال نیازی به تغییر بیمه برای افزایش پوشش جانی آن، نیست؛ اما برای افزایش تعهد مالی نیاز است که الحاقیه بیمه خودرو بگیرید.

بیمه دات کام که همواره در صدد کسب رضایت بیمه‌گزاران عزیز بوده است، با درک مسئولیت اجتماعی خود، ارائه تخفیفات بیمه شخص ثالث و بالا بردن سطح خدمات خود، درصدد است که، باری را از دوش همه افراد جامعه مخصوصا رانندگان بردارد. لذا می‌توان با ارجاع به تحقیقات بازار، بیمه دات کام را به عنوان سامانه‌ای مطرح کرد که، ارزان‌ترین قیمت انواع بیمه‌ها نظیر بیمه شخص ثالث را ارائه کرده است. به علاوه بیمه دات کام، با جشنواره‌های تخفیف و پروموشن‌های خود، درتلاش است که هرچه بیشتر در کنار بیمه‌گزارارن عزیز باشد و با چنین اقداماتی، گامی در جهت ارتقای فرهنگ بیمه و رانندگی ایمن بردارد.

نرخ دیه بر زندگی شهروندان مؤثر خواهد بود!

نرخ دیه در سال ۱۴۰۲ موضوعی بود که در این مقاله به آن پرداختیم. امیدواریم که هیچکدام از شما عزیزان، هیچوقت درگیر مسائل مربوط به دیه نشوید، زیرا قطعاً حادثه‌ای تلخ پشت این موضوع است. به هر حال احتمال دارد افرادی در زمان‌های مختلف نیاز به دسترسی به، چنین اطلاعاتی داشته باشند. امیدواریم با مطالعه این مقاله جواب تمام سوالات خود در مورد نرخ دیه را گرفته باشید. اما اگر راجع به نرخ دیه در بیمه شخص ثالث و نحوه محاسبه غرامت بر اساس دیه در بیمه‌نامه شخص ثالث ابهامی دارید، می‌توانید، با کارشناسان بیمه دات کام تماس بگیرید یا سوال خود را در قسمت نظرات این مقاله ثبت کنید، تا کارشناسان ما در اسرع وقت پاسخ شما را بدهند.

لیست برچسب ها
آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
بخشودگی جرایم دیرکرد بیمه شخص ثالث
۱۳ آذر ۱۴۰۲ / مقالات بیمه شخص ثالث

بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث خودرو و موتور سیکلت از ۱۳ آذر ۱۴۰۲

طرح بخشیده شدن جرایم بیمه شخص ثالث ماشین در سال چند بار و چگونه اجرا می‌شود؟ چه کسانی مشمول این طرح می‌شوند؟ برای کسب اطلاعات جامع در خصوص بخشودگی جرایم این مقاله به شما کمک خواهد کرد.

اقدامات مهم بعد از تصادف
۰۴ آذر ۱۴۰۲ / مقالات بیمه شخص ثالث / اطلاعات بیمه ای

بعد از تصادف چکار کنیم؟ راهنمای اقدامات ضروری پس از تصادف رانندگی

تصادف کردن یکی از تجارب تلخی است که ممکن است برای هر راننده‌ای اتفاق بیفتد. این تجربه برای قدیمی‌ترین راننده هم استرس و ترس را به همراه دارد. اقدامات پس از تصادف از

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
person
علی
۱۳ آذر ۱۴۰۲

سلام در برگه ای که به من. دادند نوشته شده شکستگی تنه مهره های پنجم و ششم گردن که بدون عیب التیام یافته و ارش آن ۱۴ درصد دیه کامل .
میخواستم بدونم دیه شکستگی مهره گردن جدا حساب میشه و ارش ۱۴درصد آن جدا. یا روی هم شده ۱۴ درصد؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۳ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  در این مورد باید از پزشکی قانونی سوال بفرمایید.

person
fre58
۱۱ آذر ۱۴۰۲

سلام باتشکر مطالب واضح وگویابوددرصورت امکان شرح مطلب خلاصه شودبهتراست

person
محمد
۱۰ آذر ۱۴۰۲

سلام وقتتون بخیر ببخشید من سال ۱۴۰۱با موتور تصادف کردم و ماشینی که به من زد مقصر بود ودستم پلاتین شد والان یک سال شده که پرداخت نشده میخواستم بدونم که بخوام پلاتین رو در بیارم هزینش با کی هست واین که رای صدر شده اما هنوز دستم درد میکنه دکتر پزشکی قانونی میگه مشکلی نداری
چکار کنم به نظر شما؟واینه که میشه دیه رو به دلخواه به سال های بعد موکول کرد که نرخش زیاد بشه ؟ممنون

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۱ آذر ۱۴۰۲

  سلام. خیر دوست عزیز. بهتر است موضوع را مراجع قضایی پیگیری کنید تا دیه شما پرداخت شود.

person
کامبیز
۰۹ آذر ۱۴۰۲

من شهریور ۱۴۰۲ تصادف کردم عابر بودم موتوری بهم زد مچ پام شکست و داخلش پیچ هست و ساق پامم بخیه خورده و له شده و به علاوه کبودی ران پا و ۶ ماه طول درمان چقد حدودا دیه باید بهم بدن ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۱ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  باید به پزشکی قانونی مراجعه کنید تا میزان دیه را تعیین نمایند.

person
کاظم…
۰۸ آذر ۱۴۰۲

درود من سال ۹۳تو در گیری خیابانی با ۳نفر فکم شکست و قسمتی از عصب پایین قطع شده و تعدادی از دندانها سیاه شد و افتاد. و حدود ۲ماه فکم بسته بود و از ناحیه صورت دچار خراشیدگی شدم. حداا کمتر از ۵۰میلیون برای من دیه بریدند. ولی متاسفانا تا امروز که ۱۴۰۲هستیم دیه من از سمت انها پرداخت نشده است. و باید این پلاتین را در بیاورم. سوالم اینه که میشود دوبار ه بر این حکم اعتراض کرد مبنی بر پرداخت نکردن. یا کم محاسبه کردن. یا همین مبلغ میشده در سال ۹۳ ممنون میشم راهنمای کنید

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۸ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بهتر است در این مورد با یک وکیل حقوقی مشورت کنید و به پزشکی قانونی مراجعه نمایید.

person
محمد
۰۶ آذر ۱۴۰۲

سلام
بنده در تیر ماه امسال یعنی ۱۴۰۲
خودم راننده بودم و با ماشین خودم تصادف کردم.واژگونی بود در اثر خواب آلودگی
سول اینجاست مبلغ دیه حوادث راننده با نرخ امسال یعنی سال وقوع تصادف محاسبه میشود؟؟
یا با نرخ بیمه نامه که سال ۱۴۰۱ صادر شده است؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۷ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  مبلغ دیه ب نرخ روز مورد محاسبه قرار میگیرد. در مورد شما با نرخ ۱۴۰۲ محاسبه می شود.

person
مهدی
۰۶ آذر ۱۴۰۲

با سلام و ممنون از پاسخگویی شما…
اینجانب تیر ماه امسال (یعنی تیر ماه سال ۱۴۰۲ ) دچار واژگونی شدم.راننده خودم بودم و در اثر خواب آلودگی ماشین واژگون شد و خساراتی ب اینجانب وارد گردید.
بیمه نامه اینجانب سال ۱۴۰۱ خریداری شده بود.
الان سوال اینجاست که آیا نرخ دیه اینجانب با نرخ روز و ۱۴۰۲ محاسبه میشود؟؟
یا وقتی راننده آسیب ببیند سال بیمه نامه ملاک قرار میگیرد؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۷ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  مبلغ دیه به نرخ روز محاسبه می شود.

person
زهرا
۰۵ آذر ۱۴۰۲

سلام خانم هستم در حین کار از نرده بام افتادم پایین و استخوان دنبالچم مو بر داش همون شب رفتم بیمارستان و مدارک کامله . کارفرما کارهای اداری و انجام داده ولی من شکایت نکردم و قراره که پزشک بیمه میزان خسارت رو تعین کنه . باید برم شکایت کنم یا نه نه کافیه؟ و این که ایا اندازه ی مو بر داشتن تاثیری در میزان دیه داره یا نه؟
و این که دیه مو برداشتن دنباله چقدره؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۵ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  برای این مورد باید به پزشکی قانونی مراجعه کنید. اگر کارفرما مسئولیت را به عهده گرفته است و خسارت شما را می دهد نیازی به شکایت نیست.

person
مرتضی
۰۴ آذر ۱۴۰۲

با سلام
بنده تصادف کردم فک‌پایین از چپ و راست شکست
رای دادگاه صادر شده و بیمه به میزان مبلغ دیه اعتراض کرده
خواستم بپرسم آیا بیمه میتونه مبلغ دیه رو کاهش بده

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۵ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر، دیه تعیین شده توسط پزشکی قانونی و مراجع قضایی باید به شما پرداخت شود.

person
مرتضی
۰۴ آذر ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر
برای دیه شکستگی فک من در تصادف رای دادگاه صادر شده
الان بیمه مدعی شده که مبلغ دیه بیش از حد صادر شده و اصلاحیه زدن میخواستم بپرسم بیمه میتونه دیه که قاضی تعیین کرده رو کم کنه ممنونم

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۵ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر مراجع قضایی تعیین کننده میزان دیه هستند.

person
محمد
۰۲ آذر ۱۴۰۲

باسلام
در یک پرونده تصادف که به چند نفر دیه تعلق میگیره
هر شخص پس از اتمام مراحل پزشک قانونیش دیه دریافت میکند یا باید همه افراد شامل دیع طول درمانشان سپری شود؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۴ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  دیه به تعداد سرنشینان مجاز خودرو پرداخت می شود. بستگی به نوع آسیب دارد.

person
سجاد ملکی
۰۱ آذر ۱۴۰۲

سلام و درود…
من برج یازده ۱۴۰۱ در خط تولید شرکت دچار حادثه شدم وبند انگشتم قطع شد ..خواستم از شما دوست گرامی مطلع شم که ایا الان که ۷-۸ ماه از زمان حادثه گذشته میتونم برای گرفتن دیه شکایت کنم.
باتشکر فراوان از راهنمایی شما….

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۴ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  می توانید شکایت کنید.

person
مریم
۳۰ آبان ۱۴۰۲

سلام براثر جراحی لیپو پیش دکتر نابلد بدنم عفونت کرد یه هفته بیمارستان بستری شدم و نواحی بدنم شکافته شد جهت تخلیه عفونت ها ناحیه پهلوم پیوند میخواست که انجام ندادم زخمه و باسن و جاهای دیگه بدنم میشه راهنماییم کنید کجا برم پیگیری کنم البته اواخر فروردین ۱۴۰۲بود اما هنوز زخم ها هستند

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۱ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  به پزشکی قانونی و دادگاه مراجعه کنید.

person
بهنام
۲۹ آبان ۱۴۰۲

سلام خسته نباشید ۱۰ بخیه سر با جراحت دامیه به تشخیص پزشکی قانونی چقدر میشه دیش ممنون میشم از جوابتون

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۹ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. می توانید از طریق مفاله دیه اعضای بدن مقدار تعیین شده را محاسبه نمایید.

person
Setareh
۲۸ آبان ۱۴۰۲

باسلام.خواستم بگم من در اثر تصادف ضربه که خوردم وچپ کردم در خرداد ماه ۱۴۰۲ که در این تصادف غیر از کبودی بدنم.پای چپ من از سه ناحیه دچار آسیب شده فمور ران چپ در رفتگی ایجاد شد وپلاتین گذاشتن در قسمت ران وهمینطور زانو ومچ پام هم پلاتین گذاشتند در سه قسمت پام که شکسته میخواستم سوال کنم حالا دیه این تصادف که برای من پیش آمده چقدره لطفا.

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۹ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  باید به پزشکی قانونی مراجعه کنید تا میزان دیه را تعیین کنند.

person
ایمان
۲۷ آبان ۱۴۰۲

سلام من تصادف کردم سال ۱۴۰۱الان کلاتوپیشونیم زیرچشمم تافک دهنم بین دوابروم خراش گردنم دست چپم کمرم اینا ضربه خورده ۱۷/۵درصدبعلاوه ۹هزاروم چقدردیش میشه میشه برام حساب کنین ببخشیدمعذرت میخام

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۷ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. میتوانید به مقاله دیه اعضای بدندیه اعضای بدن مراجعه کنید. البته میزان دقیق توسط مراجع قضایی تعیین می شود.

person
بهروز
۲۷ آبان ۱۴۰۲

سلام من امسال ازداربست افتادم وهردوپای من شکست وپزشک قانونی برام زده ۱۸ درصد ار دیه کامل یک انسان بیزحمت میشه بفرمایید چندتومن میشه ممنون میشم

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۷ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  ۱۸ درصد را از مبلغ دیه کامل با توجه به ماه حرام یا غیر حرام تعیین می کنند. میزان دیه در ماه های حرام یک میلیارد و دویست میلیون تومان در ماه های غیر حرام ۹۰۰ میلیون تومان است.

person
کارگر
۲۶ آبان ۱۴۰۲

با سلام و خسته نباشید
من کارگر ساختمانی هستم سر کار دچار حادثه از ناحیه انگشتان دست شدم حال نظریه دکتر و بیمه ساختمان
از ناحیه انگشت دست انگشت دست راست اشاره و سبابه سه درصد نقص عضو دائم شدم میخوام بدونم دیه ش چقد میشه

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۷ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  میزان دقیق دیه توسط پزشکی قانونی و مراجع قضایی تعیین می شود به این شکل نمی توانیم نظری بدهیم.

person
قاسم
۲۵ آبان ۱۴۰۲

سلام خسته نباشید، من پارسال توی کارخانه از ارتفاع افتادم رفتم تو کما، بعدش همه کارهای قانونی انجام دادم، از دادگاه هم احضاریه فرستادند، درصد هم داخل احضاریه مشخص کردند، حالا باید چکار بکنم، الان نزدیک دوماه شده هیچ خبری نشد؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۷ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  موضوع را از طریق مراجع قضایی پیگیری کنید.

person
محمد
۲۳ آبان ۱۴۰۲

با سلام دوستم تصادف کرده راننده تو بیمارستان به پلیس ۱۱۰ اعلام کرده بله قبول دارم ایشون رو با ماشین زدم ولی به افسر راهنمایی رانندگی اعلام کرده با عابر پیاده تصادف نکردم و افسر راهنمایی گفتن تصادفی اتفاق نیفتاده پزشکی قانونی هم اعلام کردن پای دوستم سه تا عمل لازم داره به نطرتون آخر چی میشه

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۳ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  در چنین مواردی بهتر است با یک وکیل حقوقی مشورت نمایید.

person
رضا
۲۱ آبان ۱۴۰۲

سلام
من پارسال سرکار دچار اسیب شدم
ارنجم به دستگاه گیر کرد و عصب های دستم کامل پاره شد ، عمل کردم
ولی الان بعد از یک سال همچنان انگشت کوچیک و کناریش ، از کار افتاده شده و دکتر تایید کرد همینطور میمونه ، ارنج دستمم گوشتش از بین رفته و با هر ضربه کوچیک هنوز درد داره ،
به من گفتن ٨٠ درصد کارگاه مقصر بوده و ٢٠ درصد من
میخوام بدونم مقدار دیه اش چقدر میشه؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۲ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  برای تعیین میزان دیه در چنین مواردی باید به پزشکی قانونی مراجعه کنید.

person
عظیم اسدی
۲۰ آبان ۱۴۰۲

سلام. سال ۹۳ توی شرکت شیمایی دست قسمت ساعد دچار سوختگی اسید سولفوریک شدم . تمام بدنم خارش و شیمایی شده از اونسال تا به الان شرکت پرونده را خوابانده و حاضر نیست دیه دستم پرداخت کنه . این در صورتیکه کارشناس بیمه حوادث نقص عضو تایید کرده . و شرکت میگه که اون بیمه چند سالی رفته حالا شما راهنمایی کنید که چیکار باید بکنم .؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۱ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  باید شکایت کنید تا پرونده مراحل قانونی خود را طی کند.

person
هادی
۲۰ آبان ۱۴۰۲

سلام خسته نباشید .من تصادف کردم راننده خودم بودم و مقصر من هستم .بیمه شخص ثالث دارم.پوست پیشونیم خراش خورده و خون ریزی داشت و در همین شرایط پوست دستم و ارنجمم.
و زانوی چپم ضربه داشت و خراش خورده بود خونریزی داشت الان پزشک قانونی گفته برم ارتوپت جواب اونو بیارم به پزشک قانونی.حالا از شما سوالم اینه که آیا به نظر شما پزشک قانونی چند درصد از دیه کامل برای من مینویسد؟؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۱ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  این موضوع به نظر کارشناس و پزشک مربوطه در پزشکی قانونی بستگی دارد.

person
محمد
۱۸ آبان ۱۴۰۲

سلام وقتتون بخیر
من تصادف کردم در ماه حرام امسال(۱۴۰۲) پزشکی قانونی هم برام (نیم درصد ارش)لحاظ کردند
حالا سوالم اینکه نیم درصد ارش تقریبا چند میلیون تومن خواهد شد؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۰ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. میزان دیه کامل در ماه حرام یک میلیارد و دویست میلیون تومان و در ماه غیر حرام ۹۰۰ میلیون تومان است. نیم درصد دیه کامل را باید از این مبالغ حساب کنید.

person
حسین
۱۸ آبان ۱۴۰۲

سلام
دیه شکستگی کتف یا استخوان اسکاپولا
حدودا چند درصده ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۰ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. دیه شکستگی با توجه به میزان و شدت آسیب باید توسط پزشکی قانونی تعیین شود. به این شکل نمی توان نظری داد. می توانید مقاله دیه اعضای بدن را مطالعه نمایید.

person
علی
۱۴ آبان ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر من سر کار دچار حادثه انگشت شدم ک ۳۰درصد من مقصر بودم و۷۰درصد صابکار و دادگاه این رای داده اون طرف ب مبلغ ۷میلیون جریمه کرده و در انتها نوشته ک خوانده با پرداخت جریمه ب دولت و پرداخت۷۰درصد هشت دهم دیه کامل و یک درصد دیه کامل و ۴درصد دیه کامل برای جراحتهای ک اتفاق افتاده میخواستم ببینم این الان چطوریه مبلغ دیه چند میشه؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۵ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  میزان دیه شما باید توسط دادگاه و با توجه به نامه پزشکی قانونی مشخص شود.

person
امین
۱۳ آبان ۱۴۰۲

سلام خسته نباشید من ی تصادفی داشتم ک مقصر نبودم ولی طرف تو کما هستش میخواستم بدونم دیه نقص عضو چطور حساب میشه بعدش امسال تصادف کردم بادیه امسال محاسبه میشه

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۴ آبان ۱۴۰۲

  سلام. میزان دیه در چنین مواردی با نظر پزشکی قانونی مشخص می شود. در این مورد ما نمی توانیم نظری بدهیم. بله دیه با نرخ سال ۱۴۰۲ محاسبه می شود.

person
امیر
۱۳ آبان ۱۴۰۲

سلام خسته نباشید من برج۱۲سال۱۴۰۱تصادف کردم هفته دیگه قراره دیه روبدن ایابه نرخ سال۱۴۰۱پرداخت میکنن؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۴ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. مبلغ دیه به نرخ روز محاسبه می شود.

person
farshad
۱۱ آبان ۱۴۰۲

سلام سال ۹۵وقتی وارد خانه ام شدم وشیفت شب کاری برگشت روبه خانه کسی با پای راستش محکم زد تو شکمم وشبش هیچ غذای نخورده بودم و احساس درد شدیدی در ناحیه شکم داشتم جوری که مثل ناف پاره یا دل و روده پیچیده باشد وناف شکمم الان پاره هستش اگر بخواهم برم شکایتش کنم آیا پزشک قانونی نامه اش رو هرچند سال باشه بهم میده به احتمال زیاد عوارض فتق هم داره نفخ خیلی شدید شکمی وهیچی جلو دارش نیست آیا پزشک قانونی میزان دیه رو تعیین می‌کنه یانه ممنون از شما

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۳ آبان ۱۴۰۲

  سلام کاربر گرامی. بهتر است به پزشکی قانونی مراجعه نمایید.

  person
  رضاییshahabrezaei 040 @gmail .com
  ۱۴ آبان ۱۴۰۲

  سلام خسته نباشید من امسال برج ۲ در جاده هراز به سمت اما چپ کردم و در ماشینم همسرم دچار آسیب شکستگی بازوی دست راست که در آن پلاتین گذاشتن و تعداد۲۰ عدد بخیه خورده پدر سفید ران پای راست دچار پارکی که تعداد ۱۸ عدد بخیه پدر قسمت رستم گاه مو سرش تعداد ۱۸ عدد بخیه خورده است و دکتر ۹ ماه طول در مان داده میخواستم میزان دیه که به ایشان تعلق میگیرد چقدر می‌باشد ممنون

   person
   نویسنده بیمه
   ۱۵ آبان ۱۴۰۲

   سلام دوست عزیز
   از حادثه پیش آمده متاسفیم. در چنین مواردی پزشکی قانونی میزان آسیب را مشخص می کند.

person
سیاهپور
۰۸ آبان ۱۴۰۲

سلام بنده تو ماه حرام تصادف کردم و س تا مهره ازم شکست و جراحت دامیه ساق پا و حارصه شانه راست و روی بینی .و ارش ضربدیدگی گردن زده برام پزشک قانونی و نامه مو داد برا دادگاه میخواستم بدونم دادگاه چقدر دیه میزنه و ایا دیه بنده چون تو ماه حرام بوده اضافه میشه

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۹ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  این موضوع به نظر پزشکی قانونی و رای دادگاه بستگی دارد. می توانید از طریق مقاله https://bimeh.com/mag/calculation-of-money-for-body-parts/ به صورت تقریبی میزان دیه را محاسبه نمایید.

person
محمد
۰۷ آبان ۱۴۰۲

سلام آیا ضربه به نخاع وارد بشه و اعضای بدن رو از کار بندازد دیه کامل تعلق میگیرد؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۷ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. در چنین مواردی نمی توان به این شکل نظر داد میزان آسیب باید به وسیله پزشکی قانونی بررسی شود.

person
مهرداد
۰۶ آبان ۱۴۰۲

سلام من چندماه پیش توشرکت دچار حادثه ازناحیه شانه وگردن شدم وتحت عمل جراحی قرارگرفتم هنوز طول درمان دارم کی بایدنامه به بیمه حوادث ببرم

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۷ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  می توانید مدارک خود را به بیمه ارائه دهید.

person
Samira
۰۵ آبان ۱۴۰۲

سلام مرداد ماه سال ۱۴۰۲تصادف کردیم بیمه ما طبق سال ۱۴۰۱هست یعنی ماه عادی ۶۰۰وماه حرام۸۰۰ایا دیه من طبق همون حساب میشه یا نه چون سال ۴۰۲بوده طبق امسال ک دیه بیشتر محاسبه میشه؟ چون رو بیمه ماشین الحاقیه نزدیم

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۶ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. مبلغ دیه به نرخ روز محاسبه می شود.

person
مسلم
۰۲ آبان ۱۴۰۲

چهار پنجم از یک پنجم از یک دوم دیه کامل چقدر میشود

person
MT
۰۱ آبان ۱۴۰۲

پیشاپیش بابت سایت بسیارکاربردی وثاثیرگذارشما که قدری ازمشکلات عمده ی مردم را برطرف میکند سپاسگزارم حق نگهدارتان

person
MT
۰۱ آبان ۱۴۰۲

آیاطول درمان نیزبردیه اثرگذاراست

person
MT
۰۱ آبان ۱۴۰۲

دیه کبودی درنقاط مختلف بدن چقدراست

person
MT
۰۱ آبان ۱۴۰۲

دیه پارگی سرزانوسمت چپ چقدراست

person
MT
۰۱ آبان ۱۴۰۲

دیه پارگی مابین انگشت کوچک دست سمت راست چقدراست

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۲ آبان ۱۴۰۲

  میزان دقیق به رای قاضی بستگی دارد

person
MT
۰۱ آبان ۱۴۰۲

سلام
دیه شکستگی دنده ی سمت چپ نخاع چقدراست با تشخیص پزشک متخصص متشکرم

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۲ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز میزان دیه باید توسط پزشکی قانونی و دادگاه مشخص شود.

person
بهزادملکی
۳۰ مهر ۱۴۰۲

باسلام
من درعید قربان امسال تصادف کردم ۵۰۵۰هست
آیامه حرام حساب می‌شود یا ماه غیرحرام

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۱ آبان ۱۴۰۲

  سلام. خیر دوست عزیز. عید قربان ماه حرام نیست.

person
امیر
۲۹ مهر ۱۴۰۲

سلام، کبودی در سطح پای راست و پای چپ چند درصد میباشد

  person
  نویسنده بیمه
  ۳۰ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  دیه کبودی پا برابر با سه هزارم دیه پا است.

person
حسین
۲۶ مهر ۱۴۰۲

سلام. من برج ۴ ٫ ۱۴۰۲ تصادف کردم مراحل اداری بیمه هم کامل شده اما چرا واریز نمی کنند کجا باید مراجعه کنم؟؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۹ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  به یکی از شعب بیمه خود مراجعه نمایید.

  person
  نباتی
  ۰۱ آبان ۱۴۰۲

  سلام من سوالی داشتم‌مبنا بر رای دادگاهی که برای دیه پام اومده بر اثر تصادف
  میخواستم بهم بگید چقدر هست
  یک صدم دیه کامله بابت جراحت دامیه پشت پای راست
  چهار درصد دیه کامله بابت ارش شکستگی بدون عیب درمان شده
  استخوان کف پای دوم و سوم پای راست
  چهار پنجم از یک پنجم از یک دوم از یک دهم دیه کامله بابت شکستگی استخوان
  بند اول انگشتاول پای راست که عیب التیام یافته
  چهار پنجم از یک پنجم از یک سوم از یک دهم استخوان بند اول انگشت دوم پای راست که التیام یافته است
  میخوام بدونم چقدر دیه میشه سپاس

person
کیمیا
۲۴ مهر ۱۴۰۲

سلام پدرم برای درمان واریس پا مراجعه کرده بعلت عدم تشخیص صحیح پزشک و عدم خونرسانی انگشتان پا تا مچ پا سیاه و عفونی شده وباید قطع بشه در صورت شکایت از پزشک دیه انگشتان تا مچ چه مقدار خواهد بود.اگر تا زیر زانو قطع بشه چه مقدار خواهد بود؟ممنون از لطفتون

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۵ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  در این مقاله می توانید دیه و ارش مربوط به پا را به طور کامل ببینید فقط قبل از آن باید بدانید که میزان دیه و ارش باید توسط پزشکی قانونی مشخص شود. https://bimeh.com/mag/calculation-of-money-for-body-parts/

person
عباس
۲۴ مهر ۱۴۰۲

سلام آیا۵درصددیه کامل انسان چندمیشه ودرماه حرام هم قیمت بالاترمیره

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۴ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  دیه در سال ۱۴۰۲ در ماه های حرام یک میلیارد و دویست میلیون تومان و در ماه غیر حرام ۹۰۰ میلیون تومان است.

person
علی
۲۳ مهر ۱۴۰۲

سلام پیام من پاک شده آیا برای گرفتن دیه همه سرنشینان خودرو باید در دادگاه حضور داشته باشن تا علیه هم رضایت بدهند یا برای گرفتن دیه هرکس جدا میتواند اقدام کند و یه سوال دیگه من برای گرفتن دیه به پزشکی قانونی مراجعه کردم و دکتر پزشکی قانونی به ۴دکتر دیگه نامه داده تا برم پیش اونها آیا مهلت و زمان مشخصی داره اون نامه ها یا فرق نمیکند کی به ۴دکتر مراجعه کنم؟ جواب بدید با تشکر.

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۴ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  افراد می توانند به پزشکی قانونی مراجعه نمایند تا میزان دیه برای آن ها تعیین شود. باید در سریعترین زمان ممکن به پزشک های معرفی شده مراجعه نمایید. در صورتی که تاخیر طولانی داشته باشید ممکن است در میزان دیه و ارش تفاوت ایجاد شود.

person
علی
۲۳ مهر ۱۴۰۲

سلام من برای گرفتن دیه ب پزشکی قانونی رفتم و دکتر پزشکی قانونی به ۴دکتر نامه داد که به آنها مراجعه کنم آیا این نامه ها مهلت و زمان مشخصی برای تحویل دارند یا خیر؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۴ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز.
  باید در اسرع وقت به پزشکهای مربوطه مراجعه نمایید.

person
محمد
۲۳ مهر ۱۴۰۲

با سلام برای گرفتن دیه سرنشینی که در خودرو همراه راننده بوده هم باید در دادگاه حضور داشته باشد؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۴ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله باید به پزشکی قانونی مراجعه نمایند.

person
مجید هاشمی
۱۹ مهر ۱۴۰۲

با سلام از توضیحات خوبتون .یک مشکلی دارم تو محاسبه دیه امیدوارم که شما بتونید جواب بدید .برای من رای اومد و فرق دامیه و حارصه رو هم میدونم .ولی مهم اینه که تو رای نوشته ۳ درصد دیه کامله دامیه + ۱ درصد دیه حارصه کامله این چطوری حساب میشه .ایا ۳ درصد دامیه از ۱۸ میلیون نرخ دامیه حساب میشه یا ۳ درصد از دیه کل ….چون تو هر درصد دامیه زده ۱۸ میلیون …من هیچ جا این رو پیدا نکردم ممنون میشم توضیح بدید چقدر دیه باید بپردازم

person
ذکریا محتسب
۱۹ مهر ۱۴۰۲

اسلام علیکم ورحمت الله وبرکات
من ازافغانستان هستم یک برادرم همرابا پسرخود درکازیرون دراثر تصادف فوت نموده وخانم اش مجروح شده است اکنون میخواهم که دیه آنرا بگیر م چی شرایط است که من آنرا تکمیل نمایم ومن هم از فعلا درافغانستان هستم

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۹ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  باید شکایت کنید تا وضعیت دیه شما مورد بررسی قرار بگیرد و از راننده مقصر دریافت شود.

person
بهاره
۱۹ مهر ۱۴۰۲

سلام برگه که پزشکی قانونی به ما دادن انتهای برگه نوشته شدن سایر صدمات دیه مقدر نیازی به مراجعه نیست مقدر یعنی چه ممنون میشم جواب بدین

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۹ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. دیه مقدر مال معینی است که برای جنایت غیرعمد بر نفس یا عضو یا جنایت عمد در مواردی که قصاص ندارد، تعیین می شود.

person
محمد
۱۸ مهر ۱۴۰۲

با سلام من تصادف کردم و در اون تصادف راننده بودم و یک نفر(دختر)همراهم بوده آیا برای گرفتن دیه من، رضایت طرف یا خانواده‌ اون باید باشه تا به من دیه بدهند یا خیر؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۹ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر. برای دریافت دیه شما باید پوشش حوادث راننده داشته باشید.

person
دانیال
۱۸ مهر ۱۴۰۲

سلام
اگر در ماه حرام تصادف کنیم و بعد از طی کردن طول درمان
و در زمان دادگاه برای محاسبه مبلغ دیه، معیار ماه حرام بودن ،مقدار مبلغش فقط برای فوت شخص ملاک قرار داده میشه یا برای محاسبه دیه شکستی هم با قیمت دیه ماه حرامه مبلغ دیه حساب میشه؟
از دادگاه هم میتوان به غیر از دیه مبلغ دیگه ای بابت از کار افتادگی مدتی که در حال درمان بودیم هم طلب کرد؟
ممنون

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۹ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  دیه براساس ماه حرام محاسبه می شود اگر دچار آسیب و عوارض دیگری هم شده باشید ممکن است بنا بر نظر پزشکی قانونی علاوه بر دیه، ارش نیز به شما تعلق بگیرد.

person
زینب
۱۸ مهر ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر تو فروشگاه کار میکنم بیمه هستیم درحین کار برنج ها ریختن رو پام و دکتر بعد از عکس گفت ضرب خوردگی شدید و مچ پا کشیدگی داشته ولی نشکسته دیه پا بهم تعلق میگیره

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۹ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  باید به پزشکی قانونی مراجعه کنید.

  person
  قاسم
  ۲۵ آبان ۱۴۰۲

  سلام من همه کارای قانونی انجام دادم
  درصد دیه برای من مشخص شد، الان باید چکار کنم
  الان یک ماهی هست که خبری نشد باید چکار کنم کجا برم

   person
   نویسنده بیمه
   ۲۷ آبان ۱۴۰۲

   سلام. به دادگاه مراجع نمایید.

person
اسدالله فائز
۱۷ مهر ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر
تقریبا ۵ ماه پیش یه موتورسیکلت به زد زدن
همه کار های پزشکی قانونی را انجام دادم
امروز نوشته دونیم درصد دیه به شما تعلق میگرد
تا هنوز دادگاه نگرفتم
به نظر شما چقدر تومان می‌شود

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۲ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  با توجه به اینکه دیه در ماه حرام یا غیر حرام باشید ۲ درصد از آن میزان به شما تعلق می گیرد.

person
محمد
۱۷ مهر ۱۴۰۲

سلام من سال ۱۴۰۰تصادف کردم و نتونستم به پزشکی قانونی مراجعه کنم اگه در این سال برم آیا دیه مطابق نرخ ۱۴۰۰به من تعلق میگره یا ۴۰۲؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۷ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  برای دریافت دیه باید بلافاصله بعد از بروز آسیب به پزشکی قانونی مراجعه نمایید.

person
رامین حسینی
۱۶ مهر ۱۴۰۲

سلام و عرض ادب، بنده سال گذشته درمحلمه مان درگیری رخ داد که من برای جدا کردن رفتم که یکی از آن اشخاص با چاقو چند ضربه بهم زد درنهایت ضربه آخرش به مچ چپم خورد و رگ عصب،رگ شریان وتاندون وآسیب عصب اولناز شده که پزشکی قانونی برای من ۹درصدوشش دهم از یک درصد با وجود نه ماه استراحت پزشکی که درکل ۸۶میلیون درنظر گرفتند درصورتی که بنده الان نامه از پزشک متخصص ارتوپد آوردم که معلولیت دستم را تایید کرده،خواستم دیدگاه شما را در این خصوص بدانم ممنونم وخسته نباشید

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۷ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بهتر است به پزشکی قانونی یا دادگاه مراجعه نمایید و نظر پزشک را اطلاع دهید.

person
علی
۱۶ مهر ۱۴۰۲

سلام آیا شکستن مهره گردن و آسیب نخاعی دیه کامل تعلق میگیره؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۶ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله دیه کامل باید به فرد آسیب دیده تعلق بگیرد.

person
رضا
۱۶ مهر ۱۴۰۲

با عرض سلام و خسته نباشید ببخشید دیه شکستگی چند قطعه ای پاشنه پا چقدر هست البته پزشک قانونی گفته شکستگی چند قطعه ای بیمارستان خرد شدگی
هست

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۶ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  مبلغ دیه بعد از مشخص شدن توسط پزشکی قانونی به وسیله دادگاه تعیین می شود.

person
حميد
۱۶ مهر ۱۴۰۲

ببخشید اگه پزشک قانونی طبق رادیولوژی بیمارستان شکستگی چند عضو از بدن رو بنویسه ولی در حد شکستگی نباشه ایا بیمه مکلف به پرداخت دیه هست چون جهت درمان شکستگی هیچ گونه مدارک پزشکی نیست

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۶ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  در این مورد نظر دادگاه مهم است در چنین مواردی نمی توانیم نظر دهیم.

person
علی خلف
۱۴ مهر ۱۴۰۲

سلام من در کارخانه انگشت بین دو لوله گیر کرد
دوستم داره شد در حد نمایان شدن استخوان و مو برداشتن آن تقریبا چقدر دیه میتونم بگیرم کارخانه دیه حوادث داره

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۵ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز باید به پزشکی قانونی مراجعه کنید تا میزان دقیق دیه را برآورد نمایند.

person
محسن
۱۴ مهر ۱۴۰۲

باسلام دیه شکستگی استخوان سوم کف پایی چقدر است؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۵ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  پزشکی قانونی باید میزان خسارت و دیه را مشخص نماید.

person
علی رضا
۱۴ مهر ۱۴۰۲

سلام خسته نباشید
من ۲۰روز تو سالن فوتسال داشتیم فوتسال بازی میکردیم بعد طرف به صورت غیر عمدی زد کشکک زانو راستم رو جا به جا کرد بعد اصلا یه زنگ نزد میخواستم بدونم چقدر باید دیه بگیرم الان پام تقریبا خوب شده
با تشکر سایت خوبتون

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۵ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  باید از باشگاه مربوطه گواهی بروز آسیب را دریافت نمایید سپس به پزشکی قانونی و بیمه مراجعه نمایید.

person
محمد
۱۳ مهر ۱۴۰۲

سلام یکی از مهره های گردنم شکسته و به نخاع ضربه زده و پلاتین گذاشتن جاش و تمام اعضای بدنم از کار افتاده بود اما با گذشت دوسال بهبود پیدا کردم ایا هنوز پرونده من بازه و میتونم برای گرفتن دیه اقدام کنم یا نه؟
و چه مقدار از دیه به من تعلق میگیره؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۵ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  با در دست داشتن مدارک و مستندات خود به پزشکی قانونی مراجعه کنید تا میزان دیه را تعیین نمایند.

person
محمد
۱۳ مهر ۱۴۰۲

سلام من الان دوسال هستش که تصادف کردم و نتونستم به پزشکی قانونی مراجعه کنم برای گرفتن دیه آیا پرونده منقضی نمیشه؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۵ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  به پزشکی قانونی مراجعه نمایید و مدارک خود را ارائه دهید.

person
امیر
۱۲ مهر ۱۴۰۲

سلام ببخشید چهار پنجم از یک پنجم از یک دوم دیه کامل فرد مسلمان که بدون عیب درمان شده چقدر است

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۵ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بستگی دارد دیه در ماه حرام باشد یا غیرحرام.

person
مجتبی یاراحمدی
۱۲ مهر ۱۴۰۲

باسلام من راننده موتور بودم گواهی نامه ام ندارم و یه پژو از فرعی بیرون اومد من ترمز زدم لیز خوردم وبه لاستیک جلو ومقداری جزی به سپر موتور خور وافسر کروکی ۵۰۵۰زده وهر دو دست من جراهت بسیار شدید و پیشانیم شکست وبخیه خور د ولی نه ماشین ونه راننده ماشی چیزیشون نشد حالا در۵۰۵۰من باید خسارت ماشین ایشون رو بدم ودر مقابلم ایشون مخرج موتور من این وسط دیه زخمها وشکستگی پیشانیه منم دیش ۵۰در صد دیه میشه یا کامل ممنون میشم جواب بدین

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۲ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  در خسارت ۵۰-۵۰ دو طرف تصادف باید خسارات هم را پرداخت نمایند.

person
میلاد
۰۸ مهر ۱۴۰۲

سلام آیا مدت طول درمان در مبلغ دیه تاثیر دارد؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۹ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله، در صورتی که در طول درمان فرد نتواند اشتغال داشته باشد و ضرر مالی ببیند دادگاه خسارت آن را نیز مشخص می کند.

person
۰۸ مهر ۱۴۰۲

باسلام ممنون میشم اگه بصورت تقریبی اعلام کنید..
کبودی و کوفتگی شانه یک درصد از دیه کامل
کوفتگی و جراحت بازوی دست نیم درصد از دیه کامل
کوفتگی و ساعد دست نیم درصد از دیه کامل
تورم زیرجلدی آهیانه نیم درصد دیه کامل
جراحت بند انگشت چهاروم واجد دیه مقدر میباشد
جراحت حارصه دست واجد دیه مقدور میبشد

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۹ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  میزان دیه باید به وسیله پزشکی قانونی و دادگاه مشخص شود.

person
رسول
۰۸ مهر ۱۴۰۲

سلام بنده ابرو من پاره شد ۴تا بخیه خورد و نوشت جراحت دامیه ابرو چپ کبودی خلف چپ و سایدگی حارصه قدام سر کبودی پای راست حارصه پای چپ مبلغ دیه حدود چقدر میشه ممنونم

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۹ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  میزان دقیق دیه باید به وسیله پزشکی قانونی و دادگاه مشخص شود.

person
۰۸ مهر ۱۴۰۲

سلام من همسرم در حین کار دستشون توی دستگاه گیر کرده و استخوان ساعد و انگشت شست شکسته شده و در قسمت ساعد دچار پارگی شده و ۲۵ بخیه زدن میخواستم ببینم چقدر دیه بهشون تعلق میگیره؟؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۹ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  باید به پزشکی قانونی مراجعه کنید تا میزان دقیق دیه را به شما اعلام نمایند.

person
هادی
۰۶ مهر ۱۴۰۲

سلام
بنده در برج سه تصادفی داشتم که طرف مقابل صددرصد مقصر بود که پزشکی قانونی برام یازده درصد زده آیا میتونم اعتراض بزنم یا نه
قسمت های آسیب دیده برام پارگی پای چپ که پنج بخیه دارد و شکستگی استخوان نی نازک و چهار نقطه دیگر پارگی
ویک نقطه کبودی که انداز سی در ده سانت می‌باشد که احساس میکنم پزشکی قانونی برام کم زده
خواستم بدونم دیه چقدر میشه

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۹ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  میزان دقیق دیه به وسیله پزشکی قانونی تعیین می شود.

person
هادی
۰۶ مهر ۱۴۰۲

سلام خسته نباشید
دیه نی نازک و پارگی در پنج نقطه و کبودی در کشاله پا و تعداد پنج بخیه چقدر میشه که به گفته پزشک قانونی برای من یازده درصد زده که بخیه پا را نزده آیا میتونم اعتراض کنم و در حال حاضر با نظریه پزشکی قانونی چقدر دیه میشود
ممنون از راهنمایی شما

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۸ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. میزان دیه در ماه های حرام و غیرحرام با هم متفاوت است. اگر در ماه حرام و در سال ۱۴۰۲ آسیب دیده اید دیه را باید با مقدار یک میلیارد و دویست میلیون تومان و در ماه غیر حرام با مقدار ۹۰۰ میلیون تومان محاسبه نمایید.

person
انصاری
۰۴ مهر ۱۴۰۲

سلام خسته نباشید.دیه ،شکستگی جمجمه،فرورفتگی جمجمه،لخته خون روی مغز،کبودی دوچشم .افتادگی ابرو،تاری در دید،بخیه خوردن لاله ی گوش ۳بخیه .در تصادف چقدر است

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۵ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  میزان دیه با توجه به نظر پزشکی قانونی و دادگاه تعیین می شود.

person
یوسو
۰۴ مهر ۱۴۰۲

سلام یک بنده خدا از اقوام سال ۴۰۰ تصادف کردیم اون بنده خدا گردنش شکست و بعد از ۵ ماه طول درمان اعضای بدنش از کار افتاده و فوت شدند با توجه به اینکه پسر جوان ۲۰ ساله ای بود دیه ایشان چقدر میشه حدودی

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۴ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  دیه کامل انسان در سال ۱۴۰۲در ماه‌های حرام یک میلیارد و دویست میلیون تومان و در ماه‌های غیرحرام ۹۰۰ میلیون تومان بود. با توجه به این‌که تصادف در ماه حرام یا غیرحرام اتفاق افتاده و چه زمانی باید دیه را پرداخت کنند نرخ دیه می تواند متفاوت باشد. برای مثال اگر تصادف در سال ۱۴۰۰ اتفاق افتاده و در سال ۱۴۰۱ مبلغ دیه را تعیین کرده‌اند باید دیه را براساس نرخ دیه در سال ۱۴۰۱ پرداخت نمایند. همچنین اگر دیه را در سال ۱۴۰۲ پرداخت نمایند باید مطابق با نرخ دیه در سال ۱۴۰۲ و بر اساس آنچه گفتیم پرداخت شود.

person
امیر
۰۲ مهر ۱۴۰۲

سلام من استخوان انگشت اشاره ام روی دست خرد شده و اینکه تاندوم کتفم پاره شده و هنوز کبودی داره میخاستم ببینم مقدار دیه ای ک تعیین میکنند تقریبا چقدره و اینکه تو ماه محرمم بوده ک تصادف کردم اما مقصر ۵۰ ۵۰ اعلام شد

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۴ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  برای تعیین میزان دیه شما باید به پزشکی قانونی مراجعه نمایید تا میزان آسیب های وارد شده به شما به وسیله کارشناسان پزشکی قانونی سنجیده شود. سپس دادگاه میزان دقیق دیه شما را مشخص می کند. برای موارد این چنینی نمی توان از روی گفته ها نظر درستی را اعلام کرد.

person
قاسمی
۳۰ شهریور ۱۴۰۲

سلام در پزشکی قانونی برام نوشتن (پارگی بخیه شده دامیه پلک تحتانی چشم چپ) سوالم اینه که با توجه به اینکه نوشته پارگی پلک پایین مبلغ دیه یک چهارم دیه کامل هست یا اینکه چون نوشته دامیه دو صدم دیه کامل هست؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۱ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  دیه دامیه چشم ۱۸ میلیون تومان است. اما اگر دیه پارگی پلک برای شما تعیین شده است باید حدود ۲۲۵ میلیون تومان به شما پرداخت شود.

person
سید محمد
۲۹ شهریور ۱۴۰۲

سلام، چهار سی ام از دیه کامل بابت شکستگی خرد شده ثلث تحتانی استخوان زند اسفل دست راست که بدون عیب التیام یافته است. میشه اینو حساب کنید

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۹ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  میزان دیه باید به وسیله دادگاه و پزشکی قانونی تعیین شود.

  person
  صبا
  ۱۲ مهر ۱۴۰۲

  ۱۲۰۰۰۰۰۰۰ تومان

person
موسی رستمی
۲۸ شهریور ۱۴۰۲

سلام حدودا یک ماه پیش در تصادف حدودا ۴۰ بخیه از انتهای پیشانی تا وسط سرم خوردم تقریبا با طول و‌ عرض بیست سانت شکافته شد و استخوان جمجمه رسید خونریزی زیادی هم داشتم ایا میزان زخم و تعداد بخیه در تیین دیه موثر است؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۹ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  میزان دیه را پزشکی قانونی بر اساس نوع آسیب تعیین میکند.

  person
  قاسم
  ۲۶ آبان ۱۴۰۲

  سلام درود
  حدودا یک سال پیش من از ارتفاع داخل کارخانه افتادم صددرصد
  هم اونا مقصر شدند، من هم همه کارهای قانونی انجام دادم،
  آخرین احضاریه که دادگاه برامن فرستاد درصد دیه نوشته بودند
  دیگه هم هیچ احضاریه برای من نیومد من الان کجا باید دنبالشون بگیرم؟
  الان نزدیک دوماه هست که هیچ خبری نشد الان من باید چکار بکنم
  کجا باید برم؟

   person
   نویسنده بیمه
   ۲۷ آبان ۱۴۰۲

   سلام. باید این موضوع را از مراجع قضایی پیگیری کنید.

person
مصطفا
۲۸ شهریور ۱۴۰۲

با سلام من چهار روز پیش یه تصادف شدید داشتم و مهره کمرم ترک خورده باید دو ماه کمربند استفاده کنم نمیتونم خودم راه برم با کمک چند نفر جابه جا میشن آیا میشه شکایت کنم در مورد دیه بهم تعلق میگیره

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۸ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله می توانید از راننده مقصر شکایت کنید تا خسارت شما پرداخت شود.

person
ناشناس
۲۴ شهریور ۱۴۰۲

سلام خسته نباشید من سال ۱۴۰۱تصادف کردم و تا الان هنوز پروندم به بیمه کشیده نشده میگم که نرخ ۱۴۰۱محاسبه میشود یا برروز با تشکر

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۶ شهریور ۱۴۰۲

  سلام. دیه و هزینه های تصادفات به نرخ روز محاسبه می شود.

  person
  صبا
  ۱۲ مهر ۱۴۰۲

  اگه خودتون راننده باشید و مقصر دیه از محل بیمه حوادث راننده بر اساس نرخ دیه سال ۱۴۰۱ پرداخت میشه ولی اگر راننده یا سرنشین و غیر مقصر نباشین بیمه از محل بیمه شخص ثالث و به نرخ روز پرداخت خواهد شد

person
کاپیتان
۲۱ شهریور ۱۴۰۲

سلام خسته نباشی ببخشید اگر دیه تصادف مشخص شود و شخصی که باید دیه بدهد پول نداشته باشد آیا امکانش هست که من خواهان زندان رفتن او بشم

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۶ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بسته به نوع تصادف و میزان خسارت دادگاه حکم و مجازات را تعیین می کند. بله در مواردی امکان چنین کاری است.

person
محسن
۲۱ شهریور ۱۴۰۲

دیه کامل انسان در تصادف در تصادفات چطور محاسبه میشه؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۶ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. دیه انسان در ماه های حرام برابر یک میلیارد و دویست میلیون تومان و در ماه های غیرحرام برابر با ۹۰۰ میلیون تومان است.

person
سناتور
۲۱ شهریور ۱۴۰۲

سلام وقتتون بخیر اگر امکانش هست دیه من را حساب کنید
توی برگه نوشته جراحت (متلاحمه)در سمت راست شکم _خراشیدگی (حارصه)در سمت راست شکم مشهود است _ارش مورد اول یک و نیم درصد و ارش مورد دوم بالا نیم درصد تعیین میشود

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۶ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  میزان دقیق دیه توسط دادگاه مشخص می شود.

person
مهدی
۲۰ شهریور ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر ببخشید من به پزشک قانونی مراجع کردم و پاسخ آن آورد من ۱۰ جای بدنم آسیب دید مثلا سرو بخیه خورد و و کل بدنم کبود شد نمی‌دونم چرا هرسه مورد یا چهار مورد رو پشت هم نوشته شده و ی درصد بریدن
درست نوشته شده یا فک اون یکی مورد ۱ در صده شاید بعضی هاش قیمتی هست و باید قاضی مشخص کنه درسته
لطفاً پاسخ دهید

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۶ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. بله این موارد باید به وسیله قاضی تعیین شود. پزشکی قانونی میزان آسیب و اندام های آسیب دیده را تعیین می کند اما قاضی میزان دقیق دیه را مشخص می کند.

person
ر.پ
۲۰ شهریور ۱۴۰۲

درود بر شما. تصادف در ماه رجب ۱۴۰۱.
نظریه پزشک قانونی:۴درصد دیه کامل انسان. نیم درصد دیه کامل انسان و ۲ دهم درصد دیه کامل انسان. نحوه محاسبه دیه به چه صورت هست؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۸ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  مبلغ دیه بر اساس دیه انسان در ماه های حرام در سال ۱۴۰۱ محاسبه خواهد شد.

person
پیمان
۱۸ شهریور ۱۴۰۲

سلام خسته نباشید من سال ۱۴۰۲/۵/۳۰ تومحرم ماه حرام تصادف کردم لگن من مشکل سازشده برام دررفتگی لگن دارم وران چپ من کبودشده ونمیتوانم ۲دقیقه سرپاوایسم چون احساس سوزش شدید وکشیده شدن رگ وپوست درددارم ساق دست چپ من خراشیده شده همراه باخون ریزی ومچ دست راست من خراشیده شده وهمراه باخون ریزی ودرتصادف سرمن ضربه خورده وخراشیده گی شده خون نیامده وکف دوست من هم پوست وکمی گوشت کف دستم جداشده وکتف دست چپ من ترک داره واستخانش دررفتگی داره مشخصه وانگشت دست شصت چپ من زیرناخن کبودشده ودتاکاسه پامن خراشیده وباخون ریزی همراه بوده لطفابهم بگیدچقدربابت اینابهم دیه تعلق میگیره ممنون میشم ازتون

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۸ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. بله منتها باید به پزشکی قانونی مراجعه نمایید.

person
لارا
۱۱ شهریور ۱۴۰۲

با سلام من یک ماشین به سپرعقب زد وفرارکرد و وقتی دنبالش کردم وجلوشو گرفتم فحاشی کرد ومن را کتک زد و مچ دو دست و یک ساق پام وبخشی از قفسه سینه کبود شده دیه چقدر میشه بنظرتون؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۲ شهریور ۱۴۰۲

  سلام. باید به پزشکی قانونی مراجعه کنید تا میزان دیه را مشخص کند.

person
حسن
۰۸ شهریور ۱۴۰۲

سلام میخواستم لطف کنید بگید چند درصد دیه بهم میدن تصادفم درسال ۴۰۲
۱سیاه شدگی ساق پای راست۲شکستگی استخوان کوبوعید (مکعبی)مچ پای راست ک تحت درمان۳شکستگی استخوان سوم پای راست ۴شکستگی استخوان چهارم کف پاتحت درمان گرفته است

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۲ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. میزان دقیق دیه به وسیله قاضی و پزشکی قانونی تعیین می شود.

person
جمال
۰۸ شهریور ۱۴۰۲

سلام دوسال پیش تصادف کردم بعدازجراحی مچ پای من به طورشدیدکج شده و به خوبی نمیتونم راه برم میخواستم بدونم میتونم ازدکتر جراحم شاکی باشم با تشکر

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۲ شهریور ۱۴۰۲

  سلام. برای شکایت از پزشک باید مدارک، شواهد مستندات کافی داشته باشید. بله می توانید با ارائه مدارک در خواست غرامت کنید.

person
آدرین
۰۵ شهریور ۱۴۰۲

سلام من تصادف کردم و کبدم پاره شده و پزشکی قانونی گفت درجه ۳
میخوام بدونم دیش چقد میشه؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۶ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. دیه را دادگاه به شما اعلام می کند.

person
محسن
۰۴ شهریور ۱۴۰۲

سلام خسته نباشید ، طی یک درگیری (سال۱۴۰۲) ماه حرام ،پرده گوش سمت چپ ،پاره شد ، که پس از ۳،۴ ماه طی معاینه مجدد خوب شد ، میشه بفرمایید چمقدار دیه بهم تعلق میگیره ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۵ شهریور ۱۴۰۲

  سلام. باید به پزشکی قانونی مراجعه کنید تا شدت، میزان و نوع آسیب را تشخیص و میزان دیه را مشخص نماید.

  person
  الوندی
  ۲۲ مهر ۱۴۰۲

  سلام خسته نباشید ..همسرم در ماه محرم که برای کارفرما کار میکرده دستش دچار آسیب شد و تاندون و عصب دستش پاره شد ..میخواستم ببینم دیه اش چقدر میشود ..ممنون

   person
   نویسنده بیمه
   ۲۲ مهر ۱۴۰۲

   سلام دوست عزیز
   دیه برای پارگی تاندون ۲ تا ۴ درصد از دیه کامل است. البته باید نظر پزشکی قانونی در تعیین میزان دیه را بدانید.

person
حسین
۰۳ شهریور ۱۴۰۲

سلام من درسال ۴۰۱ با موتور با عابر تصادف کردم در سال۴۰۲ شکایت کرده .ایا دیه پرداختی به نرخ ۴۰۱ محاسبه میشه یا ۴۰۲؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۴ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  دیه به نرخ روز محاسبه می شود.

person
متین
۳۰ مرداد ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر
باتوجه با نامه پزشکی قانونی مواردی ماننده حارصه یا دامیه نسبت به دیه اون عضو محاسبه میشه یا دیه کل و کامل؟مثلا دامیه روی صورت نسبت به دیه صورت محاسبه میشه یا نسبت به دیه کل؟یا حارصه روی پای چپ نسبت به پای چپه یا دیه کامل؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۳۰ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. این موارد در پرداخت دیه به وسیله پزشکی قانونی و دادگاه قاضی تعیین می شود.

person
رها
۲۹ مرداد ۱۴۰۲

سلام دست راست من به خاطرفشار کاری در شرکت از مفصل آسیب دیده پزشکم گفته بود دستم درآستانه آرتروزه ،با دستم نمیتونم کارهای سنگین کنم و اجسام کمی سنگین رو بردارم میفرمایین دیه این دستم‌چقدر

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۹ مرداد ۱۴۰۲

  سلام رهای عزیز
  برای محاسبه دیه در چنین شرایطی، باید به پزشکی قانونی مراجعه کنید تا میزان دقیق خسارت را تخمین بزنند و بعد با توجه به رای دادگاه مبلغ دیه به طور قطعی مشخص می‌شود.

person
اکبر
۲۸ مرداد ۱۴۰۲

سلام علی اکبر هستم
پسر ۱۱ساله من با ماشین تصادف کرد دچار کما ۴روزه شد ضربه مغزی و اغلب اعضای بدنش.ضربه مغزی و سطح هوشیاری را چطوری محاسبه میکنن.ممنون

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۸ مرداد ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز.
  در چنین مواردی باید با نظر پزشکی قانونی و بررسی های آنها و در نهایت رای دادگاه میزان دیه را تشخیص داد. از حوزه اختیارات ما خارج است.

person
حمید
۲۴ مرداد ۱۴۰۲

با سلام‌. در اینجا فقط نرخ شکستگی گفته شده . من تو تصادف رباط زانوم پاره شد و عمل کردم . نرخ اون چقدره؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۵ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. این موضوع توسط پزشکی قانونی و در دادگاه تعیین می شود.

person
مهران
۱۹ مرداد ۱۴۰۲

سلام خسته نباشید
من برج دو امسال در محل کارم آسیب دیدم و انگشت وسط دستم آسیب دید ، از بند دوم پوست و گوشت جدا شد و فقد استخوان مونده ،الان پیوند فلب شکمی انجام دادم ولی انگشتم حس نداره و ظاهر خوبیم نداره می خام بدونم دیه انگشتم چجوری حساب میشه البته دکتر بیمه گفت نقص عضو حساب میشه راهنمایی می کنید ،ممنون

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۱ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. براساس نظر پزشکی قانونی دیه را مشخص می کنند و اگر تشخیص نقص عضو بوده است دیه نقص عضو را به شما می دهند.

person
سیوان
۱۶ مرداد ۱۴۰۲

سلام من الان ساق پام از دوجا ب طور خرد شدگی شکسته و پلاتین گذاشتن و لاله گوشم پنج بخیه و گیج گاه سرم ۱۴ بخیه ب نظر شما چقدر دیه تعین میکنن؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۶ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. میزان دقیق دیه به وسیله پزشکی قانونی و رای دادگاه باید تعیین شود.

person
Fathi
۱۳ مرداد ۱۴۰۲

سلام من در محل کار آسیب دیدم و متاسفانه انگشت شست پای چپم قطع شد مقدار دیه که تعلق میگیرد چقدر است؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۴ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. این مورد به وسیله پزشکی قانونی تعیین می شود.

person
۱۱ مرداد ۱۴۰۲

سلام وقتتون بخیر.من تو تصادف رانندگی از قسمت لگن دچار شکستگی شدم و پلاتین داخل لگنم گذاشتن و زیر فکم ۴ تا بخیه خورده و دست راستم از آرنج تا نزدیک مچ دستم بریده و خونریزی داشته که جاش کاملا مونده و دوقسمت دستمم یه ۵ تا بخیه و یه ۹ تا بخیه خورده زانومم سوراخ شده خواهشا یه راهنمایی کنید حدودا چقدر دیه بهم تعلق میگیره دستتون درد نکنه

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۶ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. میزان دیه با نظر پزشکی قانونی و رای دادگاه تعیین خواهد شد.

  person
  ابوالفضل
  ۲۵ مرداد ۱۴۰۲

  سلام داداش واسه شکستگی لکنت چقدردیه دادن منم لگنم شکسته تو کار الان بیمه درحال انجام کاراش بعد هزینه خرجی ک کردم تو بیمارستان جدا داده میشه ۴۵ تومن دادم پلاتین گذاشتن

   person
   نویسنده بیمه
   ۲۶ مرداد ۱۴۰۲

   سلام. باید پزشکی قانونی و دادگاه میزان دیه را برای شما مشخص کنند.

person
arn
۱۰ مرداد ۱۴۰۲

سلام من در بچگی توسط پدرم داغ شدم بخار پاره کردن قلک خودم الان ۴۲ سال میگذره من اون موقع ۸ سالم بود می تونم دیه بگیرم چقدر میشه پشت کمرم سمت چپ حدود کف دست

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۱ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. در این مورد اطلاعی نداریم. با یک وکیل مشورت نمایید!

  person
  صفر محمدی
  ۳۰ مرداد ۱۴۰۲

  سلام
  بنده پارسال در محل کار از بلندی سقوط کردم و الان مشخص شده لابروم کتف چپم پاره شده و نیاز به عمل جراحی دارم که هزینه‌اش ۸۰ میلیون تومانه. چطور می‌تونم خسارت بگیرم از کارفرما یا بیمه؟
  لازم به ذکره که بنده بیشتر از ده ساله که بیمه تامین اجتماعی هستم و کارفرما هم بیمه تکمیلی ایران کرده همه‌ ی پرسنل شرکت رو. اما سقف پرداخت بیمه تکمیلی ۴۰ میلیون تومانه که بعد از عمل و در قبال تحویل مدارک بیمارستان به بیمه تکمیلی به من پرداخت میشه و بنده توانایی پرداخت هزینه‌ی عمل جراحی رو ندارم.

   person
   نویسنده بیمه
   ۳۱ مرداد ۱۴۰۲

   سلام دوست عزیز.
   فقط شما میتوانید از بیمه تکمیلی و بیمه مسولیت کارفرما استفاده کنید.

person
یزدان
۰۹ مرداد ۱۴۰۲

سلام بنده ازناحیه مچ دست چپ وانگشت دست چپ دچار شکستگی شدم وهمچنین پای راست شکستگی که منجر به تکروز شده وجمعآ ۶ماه و۳روز استراحت داشتم میشه بفرمایید چقدر دیه تعلق میگیره؟ممنون

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۹ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. میزان دقیق دیه را باید پزشکی قانونی و دادگاه مشخص کند.

person
علیرضا
۰۸ مرداد ۱۴۰۲

سلام وقتتون بخیر، در مورد اعضای داخلی هیچ جا چیزی گفته نشده من تو تصادف ۵ عضو داخلیم آسیب دیده ،دیه چجوری حساب میشه

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۹ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. باید به پزشکی قانونی مراجعه کنید تا بر اساس میزان آسیب دیده شما را تعیین کند.

person
حمیدرضا
۰۸ مرداد ۱۴۰۲

باسلام و خسته نباشید .من سال۱۴۰۱تصادف کردم .ترک دوم موتور بودم.ایا دیه ی من ۱۰۰درصد کامله و ربطی ب کروکی نداره؟و اینکه تصادف در ماه حرام بوده دیه من طبق نرخ ماه حرام حساب میشه ؟ممنون میشم جواب بدین

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۸ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. دیه شما ارتباطی با کروکی ندارد. کروکی برای رانندگان است. بله شما دیه را کامل و بر اساس نرخ آن در ماه های حرام دریافت خواهید کرد.

   person
   حمیدرضا
   ۰۸ مرداد ۱۴۰۲

   یک دنیا تشکر

person
فرشید
۰۴ مرداد ۱۴۰۲

با سلام خواستم بپرسم دیه شکستگی دنبالچه چقده؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۷ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. به تشخیص پزشکی قانونی و دادگاه بستگی دارد.

person
رسول
۰۴ مرداد ۱۴۰۲

سلام خسته نباشید. این رای برام صادر شده میخواستم ببینم چقدر میشه ممنون میشم اگه جواب بدین.

دو دهم دیه کامل بابت ارش خونریزی زیر ملتحمه ای چشم راست.
شش هزارم دیه کامل بابت سیاه شدگی دور چشم راست.
یک صدم دیه کامل بابت جراحت حارصه خراش پلک تحتانی چشم راست.
یک دهم دیه کامل بابت شکستگی استخوان بینی

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۷ مرداد ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. میزان خسارت را دادگاه برای شما تعیین می کند.

person
****
۲۰ تیر ۱۴۰۲

سلام،میشه لطفا توضیح بدید که مبلغ دیه این موارد چقدر میشه؟
۱-جراحت دامیه کنار داخلی ابروی راست-بالای ابروی راست-زیر چشم راست جمعآ شش صدم دیه کامل
۲-خونریزی شدید ملتحمه چشم راست به نیم صدم دیه کامل به عنوان ارش
۳-کبودی زیر چشم چپ-انگشتان چهار و پنج دست چپ جمعا به شش هزارم دیه کامل
۴-جراحت حارصه بند ابتدایی انگشت پنجم دست چپ به یک ، سه هزارم دیه کامل
۵-تورم گیجگاهی راست به سه دهم درصد دیه کامل
۶-کبودی سمت راست صورت به سه هزارم دیه کامل
۷-تورم سمت راست سر در دو ناحیه جمعآ به شش دهم درصد دیه کامل به عنوان ارش
۸-کبودی روی دست چپ به یک ونیم هزارم دیه کامل
۹-جراحت حارصه کف دست راست-روی دست راست-ساعد راست در دو ناحیه-ساق راست جمعآ به دو و نیم درصد دیه کامل
۱۰-جراحت حارصه مدور(گاز گرفتگی)-روی دست راست-ساعد راست-مچ دست راست که جمعآ ٨ حارصه می باشد جمعآ به چهارصدم دیه کامل

و ۷۴ ضربه شلاق تعزیری که به صورت دیه و ارش قابل اجراست. آیا دیه و آرش شلاق به دولت پرداخت میشه یا شاکی و مبلغش چقدره؟

person
****
۲۰ تیر ۱۴۰۲

سلام،میشه لطفا توضیح بدید که مبلغ دیه این موارد چقدر میشه؟
۱-جراحت دامیه کنار داخلی ابروی راست-بالای آبروی راست-زیر چشم راست جمعآ شش صدم دیه کامل
۲-خونریزی شدید ملتحمه چشم راست به نیم صدم دیه کامل به عنوان ارش
۳-کبودی زیر چشم چپ-انگشتان چهار و پنج دست چپ جمعا به شش هزارم دیه کامل
۴-جراحت حارصه بند ابتدایی انگشت پنجم دست چپ به یک ، سه هزارم دیه کامل
۵-تورم گیجگاهی راست به سه دهم درصد دیه کامل
۶-کبودی سمت راست صورت به سه هزارم دیه کامل
۷-تورم سمت راست سر در دو ناحیه جمعآ به شش دهم درصد دیه کامل به عنوان ارش
۸-کبودی روی دست چپ به یک ونیم هزارم دیه کامل
۹-جراحت حارصه کف دست راست-روی دست راست-ساعد راست در دو ناحیه-ساق راست جمعآ به دو و نیم درصد دیه کامل
۱۰-جراحت حارصه مدور(گاز گرفتگی)-روی دست راست-ساعد راست-مچ دست راست که جمعآ ٨ حارصه می باشد جمعآ به چهارصدم دیه کامل

و ۷۴ ضربه شلاق تعزیری که به صورت دیه و ارش قابل اجراست. آیا دیه و آرش شلاق به دولت پرداخت میشه یا شاکی و مبلغش چقدره؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۰ تیر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. با توجه به این که تمام مواردی که ذکر کردید با جزییات است. باید از پزشکی قانونی، مراجع قضایی یا یک وکیل،در این رابطه کمک بگیرید. در مورد سوال آخر، دیه به فرد زیان دیده پرداخت می‌شود.

   person
   امیدادیبی
   ۰۵ مرداد ۱۴۰۲

   سلام‌بنده‌‌توسط‌پسرهمسایه‌که‌مست‌کرده‌بودوباموتوربه‌درب‌منزلم‌‌کوبیدکه‌قفل‌دربمنزل
   شکست‌وواردمنزلم‌شدبایک‌لوله‌یک‌اینجی‌فلزی‌مراازناحیه‌گردن‌وکمر
   موردضرب‌وشط‌قراردادکه‌مهره‌های‌c5c6c7گردنم‌ومهرهT8کمرم‌موردشکستگی
   قرارگرفت ومدت دوهفته دربسمارستان بستری شدم وازناحیه‌گردن‌موردعمل
   جراحی‌قرارگرفتم‌وبعدازعمل پاهایم‌‌بی‌حس‌که‌نمیتوانم‌راه‌بروم‌ودستانم‌نیزبه
   همین‌صورت‌بی‌حس‌وبی‌حرکت‌ودچارجمع‌شده‌گی‌شده‌اندکه‌پس‌از
   چندین‌جلسه‌فیزیوتراپی‌ومدت۸ماه‌استراحت‌مطلق‌کمی‌دستانم بازشدن
   ولی‌حرکت‌خاصی‌مثل‌بستن‌دکمه پیراهن‌نمیتوانم‌انجام‌دهم‌وکلا ازنظرقواع
   جسمانی‌خیلی‌خیلی‌تهلیل‌رفته‌ام‌وازنظرجنسی‌هم‌دچارمشکل‌شده‌ام‌یعنی‌
   هیچ‌حرکت‌ویاتوانی‌ومیلی‌انگاربطورکلی‌ازدستداده‌ام‌خواستم‌بدانم‌دیه‌بنده‌چقدرمسباشدممنون

    person
    نویسنده بیمه
    ۰۷ مرداد ۱۴۰۲

    سلام. لطفا به پزشکی قانونی مراجعه کنید.

person
امین
۱۰ تیر ۱۴۰۲

با سلام ایا شرکت بیمه باید مطابق با درصد پزشکی قانونی دیه پرداخت کند یا کمتر از آن درصد را هم میتواند پرداخت کند

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۰ تیر ۱۴۰۲

  سلام. دیه را بر اساس درصد تعیین شده به وسیله پزشکی قانونی تعیین می‌کنند.

person
نیما نیما
۰۹ تیر ۱۴۰۲

سلام لطفا پیامم رو جواب بدید پاک میشه
بنده حدود ۲۰ سال پیش به دلیل شکستگی ارنج دست چپ به بیمارستان مراجعه کردم و عملم ناموفق بوده و تا امروز دستم کاملا خمیده و بد جوش خورده هستش که کاملا مشهوده و مدارک پزشکی هم دارم حالا سوالم اینه ک آیا با محکوم کردن قصور پزشکی توسط پزشکی قانونی بعد چند سال نقص عضو شدن دیه به من چگونه تعلق میگیره ؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۰ تیر ۱۴۰۲

  سلام. باید با یک وکیل مشورت کنید.

person
علی
۰۷ تیر ۱۴۰۲

سلام
خسته نباشید
۳درصد ازدیه کامل و هشت صدم از دیه کامل چقدر است

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۰ تیر ۱۴۰۲

  سلام. این مقادیر توسط قاضی مشخص می‌شوند.

person
مجید م
۰۶ تیر ۱۴۰۲

سلام
۲۰ بیست درصد دیه زن مسلمان طی حکم قاضی وهیت عالی در قصور پزشکی در سال جدید چقدر میشه لطفا راهنمایی کنید

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۰ تیر ۱۴۰۲

  سلام. دیه زن و مرد در تصادفات رانندگی با هم برابر است.

person
ایمان
۰۴ تیر ۱۴۰۲

سلام. بنده ۲۰ سالمه و تو نوزادی ختنه ناقص شدم یعنی حلقه کلاهک نامنظم شده یجا گوشتش بیشتر یجاش کمتر.به طوری که زیبایی ظاهریشو از دست داده. مدارک پزشکی هم موجوده .اگه شکایت کنم از اون پزشک میتونم ازش دیه بگیرم؟ و چقدر؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۰ تیر ۱۴۰۲

  سلام. اگر ثابت کنید بله میتوانید.

person
امیرحسین
۲۹ خرداد ۱۴۰۲

با سلام
من شهریور ۱۴۰۱تصادف کردم و‌بعد از گذروندن مراحل پزشک قانونی
برام ۶ماه طول درمان نوشته شد
طول درمان من ۱۱.۱.۱۴۰۲تموم شد و‌مدارک پزشکیمو و تکمیل پروندم ۲۱.۱.۱۴۰۲بوده
الان شرکت بیمه مقدار پرداختی رو به قیمت پارسال حساب کرده ن به تاریخی ک من حکم برام صادر شده و پروندم تکمیل شده
باهاشون که صحبت کردم میگن غرامت راننده ی مقصر با تاریخ تضادفه ن با تاریخ حکم
الان سوالم اینه آیا این کارشون درسته یا اینکه من میتونم شکایت کنم وپیگیری کنم؟
با تشکر از عزیزان

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۹ خرداد ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. معیار تاریخ وقوع حوادث است.

person
علی وکیلی
۲۴ خرداد ۱۴۰۲

سلام و ارادت زن عابرپیاده در اردیبهشت وماه شوال براثرتصادف باخودرومتوفی شده است. ایادیه زن برابر مرداست؟ شوهرش و ۲دختر و۱ پسر سهم هرکدام ازایشان چقدر میشود؟ چه مدت زمانی بعد از مراحل شکایت و دادگاه،از طرف بیمه پرداخت می‌شود؟ باتشکر

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۴ خرداد ۱۴۰۲

  سلام. شوال ماه حرام نیست و در قوانین جهموری اسلامی دیه زنان برای سال ۱۴۰۲ برابر با ۹۰۰.۰۰۰.۰۰۰ میلیون تومان تعیین شده است. بعد از مشخص شدن وضعیت از سوی دادگاه با گذشت مدت زمانی دیه پرداخت می شود. سایر نکات را دادگاه مشخص می کند.

person
زهرا
۱۲ خرداد ۱۴۰۲

ببخشید دیه خش افتادن بر روی صورت و گردن چقدر است؟ بر اثر ناخن

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۳ خرداد ۱۴۰۲

  سلام. این موضوع را باید در دادگاه تعیین کنند.

person
صابرذهرابی نژاد
۰۵ خرداد ۱۴۰۲

سلام درود من تصادف کردم و شرح صدمات بدنم اینجور هست نامه پزشکی قانونی چقدر دیه میزنن برام

۱جهار ساییدگی حارصه سطح قدامی قفسه سینه۲ پنج ساییدگی حارصه سطح قدامی بازو و ساعد دست چپ ۳ ساییدگی حارصه شانه چپ ۴چهار ساییدگی حارصه سطح قدامی بازو و ساعد دست راست۵دو ساییدگی سطح قدامی شکم ۶سه ساییدگی حارصه سطح قدامی مچ پای راست چپ ۷ساییدگی حارصه سطح قدامی ران راست۸دو ساییدگی حارصه سطح قدامس زانوی پای راست ۹پنج ساییدگی حارصهسطح قدامی ثلث میانی و فوقانی و تحتانی و سطح خلفی ساق راست ۱۰ دو ساییدگی حارصه پیشانی صورت ۱۱پنج ساییدگی حارصه سطح قدامی و خلف میانی و فوقانی و تحتانی ساق چپ ۱۲ ساییدگی پیشانی چپ ۱۳ پارگی گوش سمت چپ ۱۴ پارگی نسبی رباط قدامی پای راست ۱۵ شکستی ساده استخوان قایقی مچ دست نیاز به گچ گیری دارد بی زحمت چقد دیه دارد تشکر

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۶ خرداد ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. قاضی بعد از بررسی این موارد مقدار دقیق را اعلام می‌کند. بسته به نظر قاضی است.

   person
   ایران
   ۰۷ تیر ۱۴۰۲

   سلام و خسته نباشید بنده در یک معدن کار میکردم که معدن بیمه مسولیت بوده و تاریخ ۱۴۰۱/۱/۲ در معدن دستم سیشه برید و تمام عصب و شریانات دستم پاره شد که بنده عمل کردم و ۲ انگشت من کامل از کار افتاد الان بعد از گذشت ۱۴ ماه بیمه مورد نظر با توجه به فاکتور بیمارستان فقط هزینه نصف بیمارستان رو داره میده و کلا خصارت و از کار افتادن دست رو نمیده لطفا راهنایی کنید من چکار کنم با تشکر

    person
    نویسنده بیمه
    ۱۰ تیر ۱۴۰۲

    سلام. باید به بیمه مراجعه کنید که مشخص شود که اون کارفرما که بیمه مسولیت را خریداری کرده چه نوع تعهداتی را گرفته است.

person
آزاد
۰۴ خرداد ۱۴۰۲

با سلام پدرم در سال ۹۲ تصادف کرده وفوت نموده و مدارک ش تکمیل کردیم در سال ۹۲ چون ما بچه بودیم نتونستیم دنبال دیه پدرم برم اما امسال که سال ۱۴۰۲ هست من خودم رفتم وکیل گرفتم و داد گاه به پرونده مون رای مثبت داده‌است. جوابم اینجا ست آیا دیه طبق سال ۹۲ محاسبه می‌شود یا طبق سال ۱۴۰۲

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۶ خرداد ۱۴۰۲

  سلام. بر اساس نرخ روز محاسبه می شود.

person
محمد
۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۲

سلام .با چاقو بازوم زدن و عظله بازوم قط شد دیه چقد تعلق میگیره واینک ی ماه سرکار نرفتم خاستم ببینم میشه طول درمان بگیرم

  person
  نویسنده بیمه
  ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۲

  سلام. بعد از معاینه و بررسی پزشکی قانونی و رای دادگاه مبلغ دقیق دیه را به شما اعلام می کنند.

person
فرید
۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۲

سلام من تصادف کردم الان رای پزشک قانونی صادر کرده نوشته سه اثر برجاگذاشته که آرش بند ۵ نیم درصد(۵/. ٪)دیه کامل انسان تعلق می‌گیرد و شکستگی بینی مطلوب التیام یافته اگه میشه راهنمایی کنین چطوریه باتشکر فرید

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۲

  سلام. با توجه به میزان خسارتی که تعیین کردن و بر اساس دیه سالی که در آن حادثه اتفاق افتاده دیه را به شما پرداخت می کنند.

person
سیدحسن میری عبدالله آبادی
۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۲

سلام استخوان روی پای راست ازدوجادرز کرده دیه چقدر میشه مرسی

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۲

  سلام. میزان دیه را باید پزشک قانونی تعیین کند.

person
عاطفه
۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۲

سلام خسته نباشین
در اثر اصابت چاقو پارگی دوتا روده بزرگ و کوچک صورت گرفته است
میخاستم بپرسم که چنددرصد است یا چند پول دیه میشود ؟؟
ممنونم

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۲

  سلام. این موضوع به نظر قاضی بستگی دارد. باید میزان آسیب به وسیله قاضی تایید شود.

person
کاوه
۲۹ فروردین ۱۴۰۲

با سلام تصادفی که منجر به کشته شدن به نفر شده و راننده مجرم متواری شده و‌پلیس نتونسته پیدا کنه طرف رو ، آیا به خونواده مقتول دیه تعلق میگیره ؟ و‌اینکه کسی نیست که دیه رو پرداخت کنه دولت پرداخت میکنه؟ و مبلغ دیه در رمضان چقدر است؟؟
ممنون

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۹ فروردین ۱۴۰۲

  سلام. بله دیه پرداخت می‌شود. خیر رمضان ماه حرام نیست.

   person
   مسعود
   ۱۳ شهریور ۱۴۰۲

   سلام ببخشید من پدرم تصادف کرده و ضربه مغزی شده سوالم این هست که زمانی جمجمه رو برمیدارن و میذارن توی شکم این دیه داره و جزو دیه محسوب میشه یا نه؟ چون برای ما جزو دیه نیاوردن و سوال دوم اگه جزو دیه محسوب میشه باید جداگانه شکایت کنم ؟ چون قاضی رای قطعی داده روی پرونده ما، اینجا متاسفانه درست و حسابی جواب آدم رو نمیدن میگم بابا پاره کردن شکم پدر من بخاطر تصادفش بوده که بتونن جمجمه رو بذارن توی شکم چرا توی رای دادگاه اسمی از پاره کردن و تعداد بخیه هایی که شکم ک سر خورده نیاوردن؟ مگه اینا دیه نداره؟

    person
    نویسنده بیمه
    ۱۴ شهریور ۱۴۰۲

    سلام دوست عزیز
    از حادثه پیش آمده متاسفیم. متاسفانه در این مورد اطلاعی نداریم.

person
ماهان
۲۹ فروردین ۱۴۰۲

سلام وقتی که دیه رباط صلیبی ۸ درصد است آیا عمل کردن رباط صلیبی باعث افزایش درصد دیه میشود یا همان ۸ درصد محاسبه میشود

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۹ فروردین ۱۴۰۲

  سلام. خیر باعث افزایش آن نمی‌شود.

person
Arash
۲۸ فروردین ۱۴۰۲

باسلام خدمت کارشناسان محترم..
پزشک قانونی برای سوختگی بدنم ۶۰ درصد از کل دیه نوشته،،البته نوشته ارش سوختگی درجه دو یا سه مثلا فلان عضو ۵درصد تا نه درصد دیه کامل،،خاستم بدونم ارش یعنی چی،،و صدمه دیدگی در ماه حرام بوده،،آیا جزو دیه ماه حرام حساب میشه یا نه..
باتشکر..

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۹ فروردین ۱۴۰۲

  سلام. باید از دادگاه بپرسید.

person
رستم یاوری
۲۸ فروردین ۱۴۰۲

سلام من سال ۱۴۰۱تصادف کردم که عابر بودم و گونه صورتم شکسته اذ سه جا شکسته و ۱۲تا پیچ که ۶تاش فیت شده ب گفته خلاصه پرونده و یه پلاک مبلغ دیه چقدر میشه

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۸ فروردین ۱۴۰۲

  سلام. پزشک قانونی میزان دیه و مبلغ آن را مشخص می‌کند.

person
تارا
۲۷ فروردین ۱۴۰۲

سلام…همسرم پارسال تصادف کرده و درشت نی ساق پاش شکست وجراحی شد وخدارو شکر بدون عیبه..در تاریخ ششم فروردین امسال رای دادگاه اومده ک هشت درصد دیه کامل رو تعیین کرده که میشه ۷۲ میلیون..حالا با توجه مقدار دیه ۱۴۰۲ که تازه منتشرش کردن مقدار دیه برای درشت نی رو ۹۰میلیون تعیین کردن…حالا ما باید چیکار کنیم به رای دادگاه اعتراض بدیم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۷ فروردین ۱۴۰۲

  سلام. دیه مطابق با نرخ روز محاسبه می شود.

person
مهدی
۲۶ فروردین ۱۴۰۲

سلام خسته نباشید
من سال ۱۴۰۱ تصادف کردم و الان ک میخوان پول دیه رو بدن به نرخ دیه ۱۴۰۱ حساب میکنن یا ۱۴۰۲

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۷ فروردین ۱۴۰۲

  سلام. مطابق با نرخ روز محاسبه می شود.

person
سعید
۲۵ فروردین ۱۴۰۲

سلام تصادف بنده سال ۴۰۱بود حکم ۴۰۱ تایید شد منتها سال۴۰۲ از اجرای احکام حکممو به بیمه دادم بیمه دیه ۴۰۱ پرداخت کرده درسته یا ک باید طبق امسال پرداخت بشه

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۶ فروردین ۱۴۰۲

  سلام. بله درست است.

person
امیر
۲۳ فروردین ۱۴۰۲

سلام پدرم من در سال ۱۴۰۰ بدلیل تصادف با تپه فوت کرده و مقصرم خودش بود چون خوابش برده بود میخاستم بدونم الان بهش دیه تعلق میگیره یا نه چون دادگاه که رفتیم دادگاه پرونده خاتمه داد و گفت برین بیمه ایران
واگر تعلق میگیره نرخ دیه با سال ۱۴۰۰ حساب میشه یا با نرخ سال۱۴۰۲؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۷ فروردین ۱۴۰۲

  سلام. دیه به ایشان تعلق می‌گیرد و مطابق با نرخ روز محاسبه می شود.

person
امیر علی
۲۱ فروردین ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر من درسال ۱۴۰۱تصادف کردم و پزشک قانونی چنتا حارصه و دامیه برام نوشت ولی در ماه حرام صفر تصادف کردم آیا دیه من دوبرار هستش؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۱ فروردین ۱۴۰۲

  سلام. بله دیه شما با مبلغ ماه حرام محاسبه می‌شود.

person
مرتضی
۱۲ فروردین ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر خسته نباشین
گزارش پزشکی قانونی در تصادف بنده
۱.شکستگی فک پایین سمت راست
۲.شکستگی استخوان زاویه فکی سمت چپ
۳.بخیه دامیه فک پایین
دیه این موارد چقدر میشه ممنونم ازتون

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۶ فروردین ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. نحوه محاسبه دیه را در این مقاله برای شما ذکر کردیم. لطفا مقاله را مطالعه کنید و جدول دیه را هم بررسی کنید.

person
محمد محمدی
۰۶ فروردین ۱۴۰۲

سلام مقدار خسارت بیمه شخص ثالث برای شکستگی آرنج های دست چپ و راست که هردو کاملا پلاتین گذاشته شده و مچ دست چپ که شکسته شده بدون پلاتین چقدر هست ؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۶ فروردین ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. مقدار دیه مشخص شده برای شکستگی هر دست ۹۰ میلیون تومان است.

  person
  ابراهیم
  ۲۲ فروردین ۱۴۰۲

  سلام میشه بپرسم چرا مگه دیه بروز نیست یوم الادا هست

  پزشک قانونی اشتباه کرده بوده همه جراحات قیدنکرده ماچه گناهی داریم

   person
   کارشناس بیمه
   ۲۷ فروردین ۱۴۰۲

   سلام دوست عزیز. دیه را بر اساس نرخ روز محاسبه می کنند.. می توانید اعتراض کنید.

person
ابراهیم
۰۶ فروردین ۱۴۰۲

سلام چراپیامهاپاک میشه ..
سوالم این بوددیه پسرم پارسال برج ۱۱واریزکردن ورفتیم پزشک قانونی خیلی ازجراحات قیدنکرده بوده
وگفت مستقیم ازبیمه نامه بیاریدبرااین چندموردبیمه هم نامه دادوپزشک قانونی یه باردیگه جراحات کامل نوشتن .سوالم اینه این مقدارازدیه روبه نرخ ۱۴۰۲محاسبه میکنن چون تاحالاهنوزواریزنشده

person
ابراهیم
۰۶ فروردین ۱۴۰۲

سلام دیه پسرم برج ۱۱پارسال یعنی ۱۴۰۱واریزکردن ورفتیم پزشک قانونی گفتیم خیلی ازجراحات اشتباه یااصلاذکرنکردید..گفت بریدبیمه یه نامه بیاریدخداخیرشون بده بیمه نامه دادوپزشک قانونی تمام موارداضاف کردمنتهی اخرسال بودواریزنشد.
والان ۱۴۰۲هستیم ایابادیه پارسال محاسبه میشه یاامسال ۱۴۰۲

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۶ فروردین ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. با نرخ دیه ۱۴۰۱ محاسبه می‌شود.

person
ابراهیم
۰۶ فروردین ۱۴۰۲

سلام دیه پسرم سال ۱۴۰۱برج ۱۱پرداخت کردن ولی اعتراض زدیم بیمه نامه داد خیلی ازجراحات قیدنشده بودن والان ۱۴۰۲هست بقیه دیه رو به روزیعنی ۱۴۰۲محاسبه میکنن یاهمان ۱۴۰۱لطفا جواب بنده روبیدید..

person
امیرحسین طباطبایی
۰۵ فروردین ۱۴۰۲

سلام ببخشید اگه یکی خودشو از عمدی بندازه جلوی ماشین بهش دیه میرسه
یا مجازات اسلامی قرار میگیره؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۶ فروردین ۱۴۰۲

  سلام آقای طباطبایی
  مسلما چنین عمل عمدی ای ، از تعلق دیه خارج شده و تعقیب مجازات اسلامی را به دنبال خواهد داشت.

  person
  بهروز
  ۲۷ آبان ۱۴۰۲

  سال ۱۴۰۲ محاسبه میشه

person
sunset
۲۵ اسفند ۱۴۰۱

اگر میزان دیه کامل انسان بر اساس قانون، قیمت ۲۰۰ شتر سالم است، پس چطور قوه قضائیه اینقدر نرخ پایینی برای دیه انسان در سال ۱۴۰۲ تعیین کرده است؟ فقط ۹۰۰ میلیون تومان؟
میانگین قیمت یک شتر در حال حاضر ۲۵ میلیون تومان است و قیمت ۱۰۰ شتر می شود۲.۵ میلیارد تومان.
قوه قضائیه بر اساس چه مجوزی حقوق آحاد جامعه و خانواده مقتولین را به نفع قاتلین تضییع می کند؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۶ اسفند ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز این موضوع در حوزه اختیارات ما نیست.

person
مهدی
۲۵ اسفند ۱۴۰۱

سلام من ۱۴۰۱.۹.۲۵تصادف کردم مقصر هم من بودم راننده اون ماشین فوت شده دیه این ندادن هنوز سال جدید دیه افزایش پیدا کند همون تاریخ تصادف کردیم میدن یا دیه نرخ سال جدید ؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۶ اسفند ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز. در هنگام بروز حوادث رانندگی و تصادفات، پزشکی قانونی میزان صدمات وارد به فرد را به دادگاه اعلام می‌کند. سپس دادگاه با توجه به نرخ دیه در آن سال و میزان آسیب‌های وارد شده به فرد، میزان خسارت جانی را تعیین خواهد کرد.

  .

person
Jlz
۱۲ اسفند ۱۴۰۱

سلام خسته نباشید
برادرمن دیروزهنگام بازی یکی ترقه میندازه دوبار میخوره ب برادرم بهش تدکی میده ..طرف جای عدرخواهی فحش ناموسی میده و از پشت باچاقو میزنه ب سر برادرم و چاقو رو میگیره سمت برادرم این هم از ترس از زمین شیشه نوشابه برمیداره میزنه ب طرف حالا طرف هم شکایت کرده هم چاقویی ک زده رو گردن نمیگیره ماهم ن شکایتی کردیم ن دکتر بردیم ۲۰۰میلیون خسارت میخواد بااینکه هم قربونی براش بردیم هم همه ی هزینه بیمارستان رو دادیم معالجه شد آیا میشه کاری کرد ک۲۰۰میلیون ندیم

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۳ اسفند ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز. باید با مستندات همان موقع شکایت می‌کرید. پیشنهاد می‌کنیم حتما با یک وکیل مشورت کنید.

person
پویا بخشی
۰۴ اسفند ۱۴۰۱

سلام و عرض ادب ، من میخواستم بپرسم دیه از کار افتادگی عصب دست بر اثر اصابت گلوله به بازو و دیه اصابت گلوله به ران پا چقدر است همچنین گلوله ای که به ران پای بنده برخورد کرده باعث سست شدن استخان ران شد و بعد از چند روز از همان ناحیه دچار شکستگی شد و الان بعد ۴ ماه با پلاتین میتونم راه برم اگر امکان داره فقط میخوام بدونم حدودا چقدر دیه بهم تعلق میگره با سپاس فراوان

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۰ اسفند ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز. شما باید به وسیله پزشکی قانونی معاینه شوید تا به طور دقیق دیه شما محاسبه شود.

person
نصیری
۲۷ بهمن ۱۴۰۱

سلام قاضی رای من رو صادر کرده و نوشته
دوازده درصد از یک درصد دیه کامل
میخوام بدونم پولش چقد میشه ممنون میشم اگه جواب بدین

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۱ اسفند ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز. میزان دیه در ماه‌های حرام ۸۰۰ میلیون و در ماه‌های عادی ۶۰۰ میلیون تومان است.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید