25 اسفند 1401

نرخ دیه چیست؟ + بررسی مبلغ دیه کامل و جزئی در سال 1402 + جزئیات و جدول قیمت

قوه قضائیه هر سال نرخ دیه را با توجه به تورم و شرایط اقتصادی اعلام می‌کند. نرخ دیه معمولاً برای پرداخت غرامت فوت در قتل‌های غیرعمد و تصادفات به کار می‌رود. متاسفانه بر اساس آمار پلیس راهور، میزان تصادفات رانندگی در ایران بسیار بالا است. اکثر این تصادفات با خسارات جانی و مالی همراه هستند. قوانین بیمه‌ای برای چنین حوادثی، بیمه شخص ثالث را در تمهیدات خود لحاظ کرده‌اند. این بیمه بر اساس نرخ دیه، انواع خسارات جانی و مالی را تعیین و پرداخت می‌کند؛ خسارت جانی می‌تواند شامل نقص عضو یا حتی فوت فرد باشد. برای آشنایی با انواع دیه، ارش و سایر مباحث در این زمینه، تا انتها همراه ما باشید.

حال شاید سوال شما این باشد که دیه چیست؟ نرخ دیه 1402 چقدر است و چگونه محاسبه می‌شود؟ میزان خسارات مالی تصادفات چگونه بر اساس نرخ دیه تعیین می‌گردد؟ چطور دیه یا خسارت را از بیمه یا صندوق تامین خسارت بدنی بگیریم؟ ما در این مقاله به پرسش‌های شما پاسخ می‌دهیم. همچنین جدول دیه اعضای بدن در سال 1402 را در ادامه این متن آورده‌ایم.

دیه چیست؟ مبلغ دیه چگونه تعیین می‌گردد؟

قاعده ” لاضر و لا ضرار” اسلام تاثیر زیادی بر حقوق جزایی ایران دارد. به موجب این قاعده، حق هر گونه آسیب جانی و مالی به دیگران از همه افراد سلب شده است. علیرغم وجود چنین قوانینی، طبیعی است که همه افراد هم مقید به اجرای مقررات نباشند؛ دیده می‌شود خساراتی عمد یا غیرعمد به افراد وارد شود. موضع مقامات قانونی در قبال چنین خساراتی چیست؟ سوالات زیادی در مورد محاسبه دیه تصادف مطرح می‌شود. افراد بسیاری در مورد نحوه تعیین نرخ دیه سوال می‌پرسند. با ما همراه باشید تا به این سوالات پاسخ دهیم.

اگر آسیبی به شخص دیگر چه عمدی چه غیر عمدی وارد شود، فرد ملزم به جبران آن خسارت است. در مبحث آسیب‌های جسمی، مساله قصاص و دیه مطرح می‌شود. قصاص به مقابله مثل آسیب در جرایم عمدی تعبیر می‌شود. به عنوان مثال، اگر کسی عمدا آسیبی به چشم شخص دیگر وارد نمود، شخص مقابل از حق قصاص این آسیب با صدمه زدن به گوش فرد برخوردار است. در مواقع جرایم غیرعمدی، بحث دیه مطرح می‌شود. دیه، جبران خسارت بدنی با پرداخت مالی است.

 

تعیین نرخ دیه به وسیله قوه قضاییه

تعیین نرخ دیه به وسیله قوه قضاییه

یکی از مهم‌ترین مجازات جرایم در قانون جزایی، دیه است. براساس ماده ۴۸۸ قانون مجازات اسلامی، ” دیه، مقدار مال معین است که شرع اسلام برای جبران جنایات غیرعمدی، شبه عمد، خطای محض و جنایت عمدی(اگر قاضی اجرای حکم قصاص را عملی نداند) و نقص عضو مشخص می‌کند.”

اگر در شرع، میزان جبران خسارت مشخص شده باشد، دیه نامیده می‌شود؛ اگر این مقدار خسارت پرداختی، تعیین نشده باشد از اصطلاح ” ارش” استفاده می‌شود.

ارش چیست و چه ارتباطی به دیه دارد؟

ارش، یکی از تقسیم‌بندی‌های دیه است و به دیه‌ای گفته می‌شود که مقدار آن در قانون اسلام تعیین نشده باشد. دادگاه و مقام قضایی با توجه به موارد زیر میزان ارش را مشخص می‌کند:

 • نوع جرایم و تاثیر آن بر فرد آسیب‌دیده
 • میزان خسارت
 • نرخ دیه
 • گزارش کارشناس

انواع دیه چیست؟

دیه در شرایط مختلف، تنوع می‌یابد. میزان دیه را براساس نوع آسیب وارده به انسان به انواع زیر تقسیم کرده‌اند:

 • دیه جان: آسیبی که با قصد و اختیار وارد می‌شود. بنا بر حکم شرع، این امر موجب حق قصاص برای آسیب دیده خواهد شد. فرد آسیب دیده می‌تواند از قصاص چشم‌پوشی کرده و دیه دریافت نماید.
 • دیه شبه عمد: فرد مجرم قصد ارتکاب جرم منجر به آسیب دارد ولی قصد او ارتکاب خود جنایت نیست. به عنوان مثال برای ادب کردن، فردی را کتک بزنیم ولی در اثر این کتک زدن، فرد جان خود را از دست بدهد.
 • دیه مقدر: مقدار آن در شرع مشخص است، دیه یک چشم نصف دیه کامل است، دیه یک انگشت، عشر دیه و یا دیه یک بند از انگشت بسته به دو بندی یا سه بندی بودن انگشت نصف یا ثلث از عشر دیه کامل است. بنابراین در این خصوص دادگاه نیازی نمی‌بیند که با قرار کارشناسی از صاحبان فن و متخصصین امر که غالبا پزشکی قانونی است، تقاضای ارزیابی مقدار آن را بخواهد و به راحتی تشخیص می‌دهد دیه مقدر چند درصد است.
 • خطای محض: نه قصد جنایت وجود دارد و نه انجام کار منجر به آن خسارت شده است. به عنوان مثال، هنگام بازی افراد، توپ، شیشه پنجره خانه‌ای را بشکند و محکم به سر فرد موجود در آن خانه خورده و سبب مرگ او شود.
 • دیه جنین در تصادف

طبق تعریف دیه که در بالا اشاره کردیم، اگر جرایم غیرعمدی با آسیب به جان، اعضای بدن و نقص عضو همراه باشند، با دیه معین جبران خواهد شد. مقدار دیه را شرع تعیین می‌کند. فرد بزهکار، مجرم یا ورثه او باید این میزان دیه مشخص را به طرف مقابل بپردازند. حال که با مفهوم دیه و انواع آن آشنا شدیم، شاید بپرسید: قیمت دیه انسان چگونه محاسبه می‌شود؟

چگونه میزان نرخ دیه تعیین می‌شود؟

نرخ دیه، امری مادی محسوب می‌شود. همانند هر امر مادی و مالی دیگری، نرخ و میزان دیه برای مجرم و مقصر حوادث از اهمیت بالایی برخوردار خواهد بود. به علاوه میزان دیه هر سال نسبت به سال قبل تغییر خواهد کرد. دلیل این تغییر نرخ دیه را می‌توان در نرخ تورم ایران یافت. با توجه به نرخ فزاینده تورم، هر سال قیمت دیه رشد می‌کند.

 

بیمه شخص ثالث خسارات جانی را جبران می‌کند

بیمه شخص ثالث با توجه به نرخ دیه خسارات جانی را جبران می‌کند.

هر ساله بعد از اعلام درصد تورم از سوی بانک مرکزی، قوه قضاییه نرخ دیه کامل انسان را تعیین می‌کند. سپس این نرخ دیه معین به ارگان‌ها و افراد اطلاع رسانی خواهد شد. طبق مجازات اسلامی، مبلغ دیه کامل انسان معادل نرخ روز ۱۰۰ شتر سالم خواهد بود. البته معیارهای جامعه امروزی نیز در تعیین مبلغ دیه دخیل هستند. البته به هر حال باید قیمت روز دیه را در نظر گرفت.

در هنگام بروز حوادث رانندگی و تصادفات، پزشکی قانونی میزان صدمات وارد به فرد را به دادگاه اعلام می‌کند. سپس دادگاه با توجه به نرخ دیه در آن سال و میزان آسیب‌های وارد شده به فرد، میزان خسارت جانی را تعیین خواهد کرد.

چگونه مبلغ دیه در ماه‌های حرام محاسبه خواهد شد؟

محاسبه نرخ دیه در ماه‌های حرام و غیرحرام متفاوت خواهد بود. اگر رفتار مجرمانه و آسیب بدنی مثلا تصادف رانندگی و خسارت جانی در ماه حرام یا در محدوده مکانی مکه صورت گیرد، قیمت دیه چگونه محاسبه می‌شود ؟ یک سوم دیه به مبلغ قیمت دیه در ماه‌های غیرحرام افزوده می‌شود. شاید برایتان سوال باشد که ماه‌های حرام شامل چه ماه‌هایی هستند؟ محرم، رجب، ذی القعده، ذی الحجه جزو ماه‌های حرام محسوب می‌شوند.

اگر کسی در ماه عادی صدمه ببیند ولی در ماه حرام فوت شود، میزان دیه عادی بدون افزایش سهم ۱/۳ ماه حرام پرداخت می‌گردد. ولی اگر هر دوی آسیب و فوت در ماه حرام صورت گیرد، دیه تشدید شده و مطابق نرخ ماه حرام پرداخت خواهد شد. حال ببینیم که نرخ دیه کامل در سال 1402 چقدر است؟ جدول قیمت دیه چگونه خواهد بود؟

نرخ دیه 1402 + جدول نرخ دیه مصوب قوه قضاییه

مبلغ نرخ دیه در 24 اسفند 1401  اعلام شد. مبلغ دیه سال 1402 در ماه حرام برابر با 1 میلیارد و 200 میلیون تومان و برای ماه غیرحرام 900 میلیون تومان اعلام شده است. دیه انسان کامل در سال 1402 نسبت به سال 1401 با افزایش 33 درصدی همراه بود. همچنین ماه‌های حرام شامل ذی القعده (1 تا 29 خرداد)، ذی الحجه (30 خرداد تا 28 تیر)، محرم (29 تیر تا 26 مرداد) و رجب (24 دی تا 22 بهمن) است. مبلغ دیه در تعیین حق بیمه پایه بعضی بیمه‌ها نظیر بیمه شخص ثالث مد نظر قرار می‌گیرد. 

بر اساس ماده ۱۰ قانون بیمه اجباری مصوب شده در سال ۱۳۹۵ در خصوص حوادث رانندگی، شرکت بیمه‌گر موظف است، مبلغ دیه تصادف منجر به فوت و جرح را بدون در نظر گرفتن جنسیت و دین به زیان‌دیدگان پرداخت کند. به عبارتی دیه زن و مرد در این شرایط یکسان است. برای اینکه بدانید تا چگونه بعد از تصادف خیلی سریع دیه را دریافت کنید، این مقاله را مطالعه کنید.

جدول نرخ دیه 1402

در حال حاضر، جدول میزان دیه سال 1402 به صورت کامل در ادامه آورده شده‌است.

جدول میزان دیه سال 1402 به صورت کامل در ادامه آورده شده‌است:

دیه شکستگی استخوان دست که مطلوب التیام یابد

90 میلیون تومان

دیه شکستگی نازک نی و درشت نی استخوان پا هر کدام

90 میلیون تومان

دیه شکستگی بینی

87 میلیون تومان

دیه شکستگی ترقوه

35 میلیون تومان

دیه شکستگی جمجمه سر در حد هاشمه

60 میلیون تومان

دیه زخم شدگی در حد حارصه

9 میلیون تومان

دیه زخم شدگی در حد دامیه

12 میلیون تومان

دیه دندان های پیشین که کامل ساقط شوند

45 میلیون تومان

دیه دندان های پشتی که کامل ساقط شوند

18 میلیون و 750 هزار تومان

دیه یک دست

450 میلیون تومان

دیه یک پا

450 میلیون تومان

دیه شکستگی دنده های محیط بر قلب

22میلیون و 500 هزار تومان

دیه خردشدگی استخوان مطلوب التیام یافته

150 میلیون تومان

چگونگی محاسبه دیه

هنگام محاسبه دیه موارد مختلفی را در می‌گیرند. براساس قانون دیه هر قسمت از بدن انسان مقدار مشخصی دارد. دیه شامل دیه قتل، منافع اعضا، جراحت و از بین بردن عضو است. در دیه قتل شخص باید دیه کامل را بپردازد. در محاسبه دیه منافع اعضا در نظر می‌گیرند، که چه منفعتی از عضو ساقط شده است.

نحوه محاسبه دیه در پزشکی قانونی

قوه قضاییه هر سال با توجه به شاخص‌های اقتصادی دیه را محاسبه می‌کند. براساس قوانین فقهی دیه کامل یک انسان صد شتر تعیین شده است. قوه قضاییه معادل آن را هر سال محاسبه و اعلام می‌کند.

محاسبه دیه جراحت با توجه به میزان صدمه مانند خراش، کبودی، سیاهی، جراحت همراه خونریزی و شکافته شدن گوشت و موارد این چنینی تعیین می‌شود. براساس ماده 709 قانون مجازات اسلامی و با استناد به آن می‌توان دیه جراحت را دریافت کرد. در صورتی که عضوی از بدن به طور کامل از بین برود دیه کامل به آن تعلق می‌گیرد.

افزایش نرخ دیه 1402 و تاثیر آن بر جبران خسارات بیمه اتومبیل

خسارات جانی بیمه ثالث  متناسب با مبلغ دیه کامل مسلمان محاسبه می‌شود. حداقل تعهدات مالی بیمه شخص ثالث نیز با در نظر گرفتن ۲٫۵ درصد مبلغ دیه در ماه حرام تعیین می‌گردد. نرخ دیه برای تعیین خودروهای نامتعارف در قوانین بیمه شخص ثالث از اهمیت بالایی برخوردار است. زیرا تعریف خودروهای نامتعارف به نرخ دیه وابسته است: خودروهای غیرمتعارف به خودروهایی گفته می‌شود که قیمتشان بیشتر از نصف مبلغ دیه در ماه حرام آن سال باشد.

خسارت این نوع خودروها بر اساس قاعده نسبی محاسبه خواهد شد. به عنوان مثال خودروی نامتعارف درسال 1402 به ماشین‌هایی گفته می‌شوود که نرخ بالای 600 میلیون تومان دارد. خودروهای کمتر از 600 میلیون تومان به عنوان خودروی متعارف شناخته خواهند شد. در صورت بروز حوادثی که تنها به خسارت مالی منجر شوند، با توجه به شرایط زیر در سال 1402، نیازی به کروکی پلیس و گزارش راهنمایی و رانندگی نیست:

 1. خسارت مالی کمتر از حداقل نرخ خسارت مالی: 30 میلیون
 2. عدم بروز خسارت جانی
 3. مقصر و آسیب دیده حادثه رانندگی هر دو دارای گواهینامه رانندگی متناسب با وسیله نقلیه باشند.

تاثیر نرخ دیه بر بیمه‌نامه‌ها شخص ثالث

همه دارندگان وسایل نقلیه زمینی از قبیل موتورسیکلت و خودرو الزام قانونی به تهیه بیمه شخص ثالث دارند. این بیمه‌نامه، خسارات جانی و مالی شخص ثالث را در صورت بروز حوادث جبران خواهد کرد. شرکت‌های بیمه نرخ بیمه شخص ثالث موتور و نرخ شخص ثالث خودرو را برحسب نرخ پایه بیمه شخص ثالث تعیین می‌کنند.

همان‌طو که تاکنون متوجه شدید، نرخ پایه بیمه شخص ثالث نیز منوط به نرخ دیه انسان کامل است. بنابراین، اگر اجبار قانونی بیمه شخص ثالث را نادیده بگیریم، با رشد 33 درصدی نرخ دیه در سال 1402، تعداد بالایی از افراد در خرید این بیمه با توجه به نرخ بالای آن مشکل خواهند داشت. این امر بیمه‌گریزی و ناامنی روحی رانندگان را سبب می‌گردد. در نهایت عدم آسودگی خیال رانندگان خودرو و موتورسیکلت سلب خواهد شد که آمار تصادفات رانندگی را بالا رود.

مطالعه مقاله بیمه شخص ثالث چیست به شما پیشنهاد می‌شود!

افزایش دیه بر قیمت بیمه شخص ثالث تاثیر دارد.

افزایش نرخ دیه بر قیمت بیمه شخص ثالث موثر است.

افزایش نرخ دیه و بالارفتن قیمت بیمه شخص ثالث، حمایت و همدلی شرکت‌های بیمه، نمایندگی‌های بیمه و سامانه‌های خرید آنلاین بیمه نظیر بیمه دات کام را برای همیاری با بیمه‌گزاران می‌طلبد. این نهادها با ارائه راهکارهای مناسب در شرایط تورمی، مجددا همراهی خود را با اقشار مردم ثابت خواهند کرد. البته این نکته را هم بدانید که در صورت نداشتن بیمه شخص ثالث باید خودتان تمامی خسارات را بپردازید.

به این نکته دقت داشته باشید که در ابتدای هر سال نیازی به تغییر بیمه برای افزایش پوشش جانی آن لازم نیست؛ اما برای افزایش تعهد مالی نیاز است که الحاقیه بیمه خودرو بگیرید.

بیمه دات کام که همواره در صدد کسب رضایت بیمه‌گزاران عزیز بوده است، با درک مسئولیت اجتماعی خود، ارائه تخفیفات بیمه شخص ثالث و بالا بردن سطح خدمات خود درصدد است که باری از دوش همه افراد جامعه مخصوصا رانندگان  بکاهد. لذا می توان با ارجاع به تحقیقات بازار، بیمه دات کام را به عنوان سامانه‌ای مطرح کرد که ارزان‌ترین قیمت انواع بیمه‌ها نظیر بیمه شخص ثالث را ارائه کرده است. به علاوه با جشنواره‌های تخفیف و پروموشن‌های خود درتلاش است که هرچه بیشتر در کنار بیمه‌گزارارن عزیز باشد. بیمه دات کام در تلاش است با چنین اقداماتی، گامی در جهت ارتقای فرهنگ بیمه و رانندگی ایمن بردارد.

نرخ دیه بر زندگی شهروندان مؤثر خواهد بود!

نرخ دیه در سال 1402 موضوعی بود که در این مقاله به آن پرداختیم؛ امیدواریم که هیچکدام از شما عزیزان، هیچوقت درگیر مسائل مربوط به دیه نشوید؛ زیرا قطعاً حادثه‌ای تلخ پشت این موضوع است. به هر حال احتمال دارد افرادی در زمان‌های مختلف نیاز به دسترسی به چنین اطلاعاتی داشته باشند. امیدواریم با مطالعه این مقاله جواب تمام سوالات خود در مورد نرخ دیه را گرفته باشید. اما اگر راجع به نرخ دیه در بیمه شخص ثالث و نحوه محاسبه غرامت بر اساس دیه در این بیمه‌نامه ابهامی دارید، می‌توانید  با کارشناسان بیمه دات کام تماس بگیرید یا سوال خود را در قسمت نظرات ثبت کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت پاسخ شما را بدهند.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
09 خرداد 1402 / بیمه شخص ثالث

بیمه شخص ثالث چیست؟ + راهنمای استفاده از بیمه شخص ثالث خودرو (بهار 1402)

بیمه شخص ثالث چیست و چه پوشش‌هایی دارد؟ چرا بیمه ثالث اتومبیل اجباری است؟ بهترین و ارزان‌ترین بیمه را از کجا بخریم؟ برای اطلاعات جامع این مقاله را بخوانید!

08 خرداد 1402 / بیمه شخص ثالث

مجازات رانندگی بدون گواهینامه و قانون بیمه شخص ثالث برای رانندگان فاقد گواهی نامه

آیا بیمه شخص ثالث خسارات رانندگی بدون گواهی نامه را جبران می‌کند؟ مجازات فرد متخلف چیست؟ این اطلاعات را در این مقاله بخوانید!

07 خرداد 1402 / بیمه شخص ثالث

سقف خسارت بیمه شخص ثالث چیست؟ سقف تعهدات بیمه ثالث در سال 1402

سقف خسارات بیمه چقدر است؟ سقف خسارات مالی و جانی در بیمه ثالث ماشین را در این مقاله بخوانید.

07 خرداد 1402 / بیمه شخص ثالث

تخفیف بیمه شخص ثالث چگونه بگیریم؟+ آخرین اصلاحات سال 1402

اگر در مدت زمان اعتبار بیمه‌نامه، هیچ تصادفی را تجربه نکنید و از شرکت بیمه‌گر خسارتی دریافت نکنید، در زمان تمدید بیمه نامه شخص ثالث خودرو، به شما تخفیف عدم خسارت تعلق می گیرد که بر قیمت بیمه‌نامه جدیدتان اعمال خواهد شد.

07 خرداد 1402 / بیمه شخص ثالث

3 مزیت و معایب بیمه شخص ثالث کوتاه مدت (آپدیت 1402)

بیمه شخص ثالث کوتاه مدت مناسب چه افرادی است؟ چگونه می‌توان این بیمه نامه را تهیه کرد؟ برای آگاهی بیشتر این مقاله را بخوانید.

06 خرداد 1402 / بیمه شخص ثالث

درباره نرخ بیمه شخص ثالث خودرو در سال 1402 چه می دانید؟

اگر می‌خواهید در خصوص نرخ بیمه ثالث ۱۴۰۱ و عوامل موثر بر قیمت این بیمه، اطلاعات کسب کنید این مقاله را بخوانید!

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
وحید طاهری
07 خرداد 1400

سلام دیروز در یکی از فروشگاه با یکی دعوام شد محکم زد به پام و چندجاش کبود شد شکایت کردم الان چقدر دیه بهم تعلق میگیره؟

  کارشناس بیمه
  21 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، مقدار دیه را فقط پزشکی قانونی تعیین می کند.

   محمد
   24 آبان 1401

   سلام من داشتم از خیابان رد می شدم که یه ماشین از پشت به ماشین پارک شده زد و من بین ماشین پارک شده و ماشین جلوی اون که اون هم پارک بود( بین ماشین دوم و سوم )گیر کردم و پای راستم خون ریزی داخلی کرده و کبودی زیادی داره .
   من دانشجو هستم و با توجه به اینکه دو الا سه هفته استراحت در نظر گرفته شده و نزدیک امتحانات میان ترم هست به دانشگاه اطلاع دادم و انها قبول نکردند که دوباره میان ترم ازم بگیرن .
   من برای اینکه نمره ها پایین نیان کل ترم رو حذف و استراحت گرفتم.
   الان برای این نیمه سالی از زندگی و تحصیلم که همینطوری گذشته وجوهی یا مبلغی برای جبران در نظر گرفته می شود و اگر جواب بله هست چگونه و در کجا بیان کنم.

    کارشناس بیمه
    24 آبان 1401

    سلام در این خصوص شما فقط باید از دانشگاه بپرسید.

    بهنام
    01 دی 1401

    ۸سلام و خسته نباشید،دادگاه حکم زده برای شکستگی درشت نی و نازک نی پا هرکدام چهار پنجم از یک دوم دیه کامل ،بیمه میگه همون هشت درصد حساب میکنم،ایا میشه؟خوب اگه دادگاه میخواست تو حکمدمینوشت هشت درصد ؟

     کارشناس بیمه
     01 دی 1401

     سلام بهتر است که این سوال را از یک وکیل بپرسید.

    فاطمه محمدی
    01 اسفند 1401

    سلام ببخشید کسی که توی تصادف دیسک کمرش یه کم اذیت بشه و دکتر بهش بگه که چیز سنگین بلند نکن و رعایت کن تا دیسکت بیرون نزنه هم دیه بهش تعلق می گیره؟ اگه آره مبلغش چقدره؟ شکستگی یا چیز خاصی نداره

    فاطمه برفی زاده
    01 اسفند 1401

    سلام ببخشید کسی که توی تصادف دیسک کمرش یه کم اذیت بشه و دکتر بهش بگه که چیز سنگین بلند نکن و رعایت کن تا دیسکت بیرون نزنه هم دیه بهش تعلق می گیره؟ اگه آره مبلغش چقدره؟ شکستگی یا چیز خاصی نداره

     کارشناس بیمه
     02 اسفند 1401

     سلام دوست عزیز. اگر مشکل بخاطر تصادف به وجود آمده باشد بر اساس نظر پزشک معتمد بیمه به شما دیه تعلق می گیرد.

   عشیرقهرمان پور
   06 فروردین 1402

   سلام من ازشهرستان چالدران مزاحم میشم آیامیشود ازدکتری که قصورپزشکی کرده وخانمم الان بخاطرسهل انگاری دکتریه ماه توبیمارستان بستری شددیه گرفت

    کارشناس بیمه
    06 فروردین 1402

    سلام. مدارک و شواهد پزشکی را قبل و بعد از اقدام پزشکی جمع آوری کنید و با در دست داشتن گزارشات بیمارستان و مدارک از طریق مراجع قضایی می توانید شکایت کنید. توجه داشته باشید تنها در صورتی که مدارک را داشته باشید می توانید این موضوع را پیگیری کنید. با آرزوی سلامتی.

مشهدی
15 خرداد 1400

آیا در دیه اعضای بدن بین دیه مرد و زن تفاوت وجود دارد؟

  کارشناس بیمه
  09 بهمن 1400

  سلام نرخ دیه بر اساس دیه مرد کامل محاسبه می شود و تفاوتی وجود ندارد.

   علی
   20 بهمن 1400

   سلام میگم دستی که شکسته بیمه بهش تعلق می‌گیره یا ن

    کارشناس بیمه
    20 بهمن 1400

    سلام دوست عزیز، تا حدی بله و بستگی به شرایط دست شما تعلق می گیرد. البته منظورتان بیمه است یا دیه؟

  علی
  24 بهمن 1400

  سلام خسته نباشید تو جدول نوشتید یک دهم درصد یعنی پنج درصد دیه کامل نشون دهنده معادل سازی هست؟ یعنی اگه تو نامه پزشک قانونی نوشته باشه یک دهم درصد بیمه معادل سازی میکنه؟ من خودم مقصرم از بیمه حوادث استفاده کردم

   کارشناس بیمه
   24 بهمن 1400

   سلام دوست عزیز، مقدار دیه و تناسب آن را خود کارشناس بیمه تعیین می کند.

  حنیف
  28 بهمن 1400

  سلام ببخشین یک فردی که در باغ شخصی به علت سهل انکاری خودش موجب
  انفجار گاز میشود وفوت میکند.ویه دختر صغیر ۱۷ ساله دارد.چه دیه ای
  تعلق میگیرد؟

   کارشناس بیمه
   29 بهمن 1400

   سلام دوست عزیز، این مساله حقوقی است و باید دقیق شرایط و نوع اتفاق بررسی شود.

جواد عسگری
07 تیر 1400

سلام برای کسی که تاریخ اعتبار گواهینامش ده ساله باطل شده و نرفته تمدید کنه، در صورت تصادف میتونه از بیمه خسارت بگیره؟

  کارشناس بیمه
  08 آذر 1400

  با سلام، تمام شدن انقضای گواهینامه به معنای نداشتن آن نیست و خسارت از بیمه گر پرداخت خواهد شد. البته لازم است با واحد صدور یا خسارت شرکت تماس بگیرید تا شما را به طور کامل راهنمایی کنند.

  ؟؟
  04 اردیبهشت 1401

  سلام ببخشید من تصادف کردم رفتم تو شیشه ماشین سرم خیلی درد می‌کنه و جراحت دامیه داره و گردن درد دارم چقدر دیه بهم میدم

   کارشناس بیمه
   24 خرداد 1401

   سلام دوست عزیز، دیه را فقط پزشکی قانونی تعیین می کند.

الناز مرحمی
24 تیر 1400

سلام چرا نرخ دیه بر اساس دیه کامل زن حساب نمی شود؟ مگه چه ایرادی داره؟

  کارشناس بیمه
  09 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، باید پاسخ این سوال را قوه قضاییه بپرسید.

غفوری
10 مرداد 1400

نرخ دیه دیسک کمر چقدر است؟

  کارشناس بیمه
  09 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، متوجه منظورتان نشدیم. به هر حال برای دریافت دقیق نرخ دیه باید به پزشکی قانونی مراجعه کنید.

پوریا عبداللهی
25 مرداد 1400

سلام من هفته پیش در جاده شمال به یک سگه درجا مرد. الان یک هفتش دارم بهش فکر می کنم که آیا باید دیه ای بدم یا نه؟ صاحب سگو میشناسم اما جرات نکردم برم سمتش

  کارشناس بیمه
  08 آذر 1400

  سلام خسارت وارد شده به حیوانات در حین رانندگی از بخش خسارت مالی بیمه شخص ثالث قابل جبران است.

  ب
  01 دی 1400

  با سلام میخواستم بدونم مقدار دیه تصادف رانندگی که توسط قاضی تعیین
  شده چقد است .۱ نیم درصد دیه کامل بابت ارش تورم بینی
  ۲نیم درصد دیه کامل بابت ارش آسیب نسج نرم قفسه سینه
  ۳ دو درصد دیه کامل بابت جراحت دامیه ناحیه خارج لب تحتانی
  ۴ نیم درصد دیه کامل بابت ارش تورم خفیف در زیر لب تحتانی
  ممنونم.

   کارشناس بیمه
   01 دی 1400

   سلام دوست عزیز نرخ دقیق دیه را با توجه به نظر پزشک قانونی اعلام می کنند شما می توانید نظر پزشک قانونی را به قاضی و رای او را دریافت نمایید. نرخ دیه هر حادثه با توجه به شرایط و نظر پزشک قانونی تعیین خواهد شد.

    خسروی کارشناس دیه
    21 مرداد 1401

    21 تومان دوست عزیز

     عادل
     26 اردیبهشت 1402

     سلام وقت به خیر ببخشید اگه داخل یه شرکت دستت بسوزه و انگشتان آسیب ببینه بیمه مسیولیت تمام هزینه ها و دیه رو پرداخت میکنه؟

     نویسنده بیمه
     27 اردیبهشت 1402

     سلام دوست عزیز. تامین اجتماعی اون مدت را که در استراحت پزشکی هستید غرامت دستمزد ایام بیماری پرداخت میکند و اگر شدید باشد شما را برای از کارافتادگی به کمیسیون پزشکی معرفی میکند.

   سامیار
   25 بهمن 1400

   نیم درصدمیشه دومیلیون وچهارصدودودرصدبرابرنه میلیون وششصدکه جمعش برابرشونزده میلیون وهشتصدهزارتومان

مجتبی محرمی
01 شهریور 1400

دیه شکستگی انگشت دست چقدر است؟

  کارشناس بیمه
  09 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، دیه شکستگی استخوان دست حدود 38 میلیون تومان است. اما برای دریافت نرخ دقیق دیه باید به پزشکی قانونی مراجعه کنید.

طلعت عزیزی
14 مهر 1400

سلام دیه زن در سال 1400 چقدر است؟

  کارشناس بیمه
  09 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، نرخ دیه براساس دیه مرد کامل حساب می شود.

  مصطفی
  06 اردیبهشت 1401

  با سلام
  بنده در تصادف زانوی پای چپم شکست دیه چقدر تعلق میگیره(بیمه شخص ثالث)

   کارشناس بیمه
   09 اردیبهشت 1401

   سلام دوست عزیز، دیه را فقط پزشکی قانونی تعیین می کند.

Kobra
22 آبان 1400

سلام خسته نباشی… سه دهم درصد… و هشت درصد… و 12هزار هم درصد میشه چقدر

  کارشناس بیمه
  17 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، هرچه مبلغ بوده در جدول نوشته ایم. البته این برای 1400 است.

یزدان جندقی
07 آذر 1400

سلام، نرخ دیه شکستگی نازک نی و درشت نی استخوان پا هر کدام در سال 1400 چقدره؟

  کارشناس بیمه
  08 آذر 1400

  با سلام دوست عزیز نرخ دیه شکستگی هر استخوان پا در سال 1400 معادل 8 درصد دیه کامل و مبلغ 384000000 ریال است.

طاهری
07 آذر 1400

سلام من هفته پیش در دعوایی که داشتم ترقوه ای شکست، چقدر میتوانم دیه بگیرم؟

  کارشناس بیمه
  08 آذر 1400

  با سلام دوست عزیز نرخ دیه شکستگی استخوان ترقوه در صورت التیام مطلوب معادل 4 درصد و التیام نامطلوب معادل 50 درصد دیه کامل خواهد بود. مطلوب یا نامطلوب بودن را پزشکی قانونی تعیین خواهد کرد.

سامان غنی پور
07 آذر 1400

سلام نرخ دیه زخم صورت به چه صورت حساب میشه؟

  کارشناس بیمه
  08 آذر 1400

  سلام خسارت وارد شده به حیوانات در حین رانندگی از بخش خسارت مالی بیمه شخص ثالث قابل جبران است.

شهریار
07 آذر 1400

سلام دیروز شخصی در حین فرار به خانم من حمله کرد و جنین داخل شکمش سقط شد، ما گرفتیمش و ازش شکایت کرده ایم، چقدر دیه بهش تعلق میگیره؟

  کارشناس بیمه
  08 آذر 1400

  با سلام دوست عزیز، میزان دیه برای سقط شدن جنین به سن آن بستگی دارد که حداکثر قبل از چهارماهگی 10% دیه کامل است.

فرامرز آصف
07 آذر 1400

سلام دیه کور کردن چشم چقدره؟ ارزش داره بزنیم کور کنیم یکیو؟

  کارشناس بیمه
  08 آذر 1400

  سلام دوست عزیز به هیچ وجه توصیه نمی کنیم که چنین اقدام خطرناکی را انجام دهید. جدا از مشکلات قضایی که برایتان پیش می آید، باید 50 درصد دیه کامل را نیز بپردازید.

  وکیل دادگستری
  15 فروردین 1401

  معلوم نیست که حتما دیه ازت بگیرند، شاید قصاص برات بزنن و اونوقت باید چشمت رو کور کنن. اصل بر قصاص هست، دیه در جنایات عمدی استثنا هست.

پیکی
18 آذر 1400

سلام من دیروز به عنوان عابر پیاده با یک خودروی سواری تصادف کردم و دو تا استخون انگشتهام در روی پام شکست. دیه ش چقدر میشه؟

  کارشناس بیمه
  20 آذر 1400

  سلام دوست عزیز، به این صورت نمی توان قیمت دقیق دیه را مشخص کرد. اول از همه باید به پزشکی قانونی مراجعه کنید و او میزان آسیب را وارد کند. بعد بر اساس آن، میزان درصد دیه مشخص خواهد شد.

  mirax
  08 مرداد 1401

  فک کنم منظورشون اینه
  که میخواد
  چشم طرف رو کور کنه که دیه
  بیشتر بگیرن
  و طرف از آشناهاشون هستش

پیکول
18 آذر 1400

سلام وقت به خیر
دیه دو استخوان روی پا مربوط به دو انگشت پا چقدر است؟

  کارشناس بیمه
  20 آذر 1400

  سلام دوست عزیز، به این صورت نمی توان قیمت دقیق دیه را مشخص کرد. اول از همه باید به پزشکی قانونی مراجعه کنید و او میزان آسیب را وارد کند. بعد بر اساس آن، میزان درصد دیه مشخص خواهد شد.

مهدوی
18 آذر 1400

سلام من تصادف کردم راننده گواهی نداشت.بیمه۱٪بیمه کامل داده.ساق و مچ پام آسسب دیده.
میخوام ببینم چقدر بهم تعلق میگیره؟

  کارشناس بیمه
  27 آذر 1400

  سلام دوست عزیز، میزان دیه را فقط پزشک قانونی تعیین می کند و ما و دیگر سایت های مشابه فقط دارای اطلاعاتی در خصوص درصد خسارت ها هستیم.

مهرداد
23 آذر 1400

با سلام و عرض ادب بنده با دادنامه ای که توسط قاضی صادر شده چگونه مبلغ دیه خودم را میتوانم محاسبه کنم

  کارشناس بیمه
  27 آذر 1400

  سلام دوست عزیز، این سوال حقوقی است. برای دریافت اطلاعات کامل باید با یک وکیل آگاه و باتجربه در این زمینه مشورت کنید.

علی
24 آذر 1400

سلام در یک تصادف که داشتیم، مادرم فوت شد و از سمت دادگاه ما میتونیم دیه بگیریم اما پدرم مخالفت می کنه آیا من خودم میتونم دیه رو بگیرم؟

  کارشناس بیمه
  25 آذر 1400

  سلام دوست عزیز، از آنجا که پدر شما طبقه اول است، دیه به اون تعلق میگیره و شما فقط می توانید پیگیری کنید.

اصغری
24 آذر 1400

سلام ما همسایمون تخریب کار بوده رفته ساختمونو خراب کنه دیوار ریخته روی سرش مرده، ساختمان بیمه هم نداشته…بهش دیه تعلق میگیره؟

  کارشناس بیمه
  25 آذر 1400

  سلام دوست عزیز، بله به او دیه تعلق میگیره و همسایه شما می تواند علیه آن کارفرما شکایت کند.

حسین
28 آذر 1400

سلام من تصادف کردم ..دوتا از مهر های کمرم ترک برداشته..بینی و ابرو هم شکسته ..دیه اش چقدر میشه

  کارشناس بیمه
  29 آذر 1400

  سلام وقت بخیر میزان دقیق دیه در هر شرایطی توسط پزشک قانونی مشخص می گردد.

بهنام
01 دی 1400

با سلام میخواستم بدونم مقدار دیه تصادف رانندگی که توسط قاضی تعیین
شده چقد است .۱ نیم درصد دیه کامل بابت ارش تورم بینی
۲نیم درصد دیه کامل بابت ارش آسیب نسج نرم قفسه سینه
۳ دو درصد دیه کامل بابت جراحت دامیه ناحیه خارج لب تحتانی
۴ نیم درصد دیه کامل بابت ارش تورم خفیف در زیر لب تحتانی
ممنونم.

  کارشناس بیمه
  25 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، مقدار خسارت را اول از همه باید پزشکی قانونی تعیین کند. بعد اینکه مقدار اینها بر اساس میزان دیه سال تعیین می شود.

کشوری
08 دی 1400

سلام در صورتی که در یک خانواده و در یک تصادف فقط یکی از فرزندان پسر فوت کند، دیه به چه کسی تعلق میگیرد؟

  کارشناس بیمه
  08 دی 1400

  با سلام دوست عزیز، باید پاسخ دقیق این سوال را از یک وکیل آگاه بپرسید. اما در حال کلی در صورت مجرد بودن به پدرومادر و در صورتی که پدر ومادر فوت شده باشند، به بستگان درجه دو داده خواهد شد.

صادق
08 دی 1400

سلام آیا مبلغ دیه در روز شهادت تغییر می کند؟

  کارشناس بیمه
  08 دی 1400

  سلام دوست عزیز، مبلغ دیه در روزهای ماه های غیرحرام یکسان است و به شهادت و ولادت ارتباطی ندارد.

شعبان عراقی
11 دی 1400

سلام آیا نرخ دیه حوادث به روزه؟

  کارشناس بیمه
  11 دی 1400

  بر اساس ماده 490 قانون مجازات اسلامی مصوب 92 در هنگام پرداخت دیه از طرف پرداخت کننده، معیار، قیمت زمان پرداخت دیه است.

   سسسسس
   17 اسفند 1400

   سلام، ده ماه پیش یکی از بستگانمون تصادف کرد فوت شدن، تازه کارای دیه رو انجام دادیم ،اگ بره برا بعد عید طبق روز محاسبه میشه یا طبق سال1400

    کارشناس بیمه
    17 اسفند 1400

    سلام دوست عزیز، اصولا دیه به نرخ روز حساب میشه.

رسول
18 دی 1400

با سلام بنده سال پیش یا یه بند خدایی تصادف کردم متاسفانه وارد کما شدن و تا الان در کما بودن، امسال حکم صادر شده برابر با ۹ فقره دیه ی کامل به عنوان ارش بود، شرکت بیمه تا چقدر تقبل میکنه؟ اگه تقبل نکرد چیکار باید بکنم؟

  کارشناس بیمه
  18 دی 1400

  سلام دوست عزیز با مرکز پرداخت خسارت شرکت بیمه خود تماس بگیرید.

غایی
21 دی 1400

دیه سال 1401 کی مشخص میشه؟

  کارشناس بیمه
  21 دی 1400

  سلام میزان دیه سال 1401 در ماه های اخر سال توسط قوه قضاییه اعلام خواهد شد. در صورت اعلام در همین صفحه برای شما می نویسیم.

  عادل
  26 اردیبهشت 1402

  سلام وقت به خیر ببخشید اگه داخل یه شرکت دستت بسوزه و انگشتان آسیب ببینه بیمه مسیولیت تمام هزینه ها و دیه رو پرداخت میکنه؟

   نویسنده بیمه
   27 اردیبهشت 1402

   سلام دوست عزیز. تامین اجتماعی اون مدت را که در استراحت پزشکی هستید غرامت دستمزد ایام بیماری پرداخت میکند و اگر شدید باشد شما را برای از کارافتادگی به کمیسیون پزشکی معرفی میکند.

ذاکر
22 دی 1400

سلام نرخ دیه روزانه حساب میشه؟

  کارشناس بیمه
  22 دی 1400

  سلام دوست عزیز محاسبه نرخ دیه قوانین مخصوص به خود را دارد که بهتر است حتما از یک وکیل راهنمایی بگیرید.

….
23 دی 1400

سلام نرخ دیه دررفتگی شانه از کتف چقدر می باشد ؟

  کارشناس بیمه
  23 دی 1400

  سلام دوست عزیز میزان دیه با توجه به نظر پزشکی قانونی اعلام می گردد لطفا بعد از تعیین میزان آن توسط پزشک قانونی به مراجع ذی ربط مراجعه نمایید.

سلمانی
24 دی 1400

سلام نرخ دیه رو کی تعیین میکنه؟ یعنی به کجا حتما باید مراجعه کرد؟

  کارشناس بیمه
  24 دی 1400

  سلام دوست عزیز، میزان دیه جرحی رو پزشکی قانونی تعیین می کند. شما باید به آنجا مراجعه کنید.

…..
25 دی 1400

سلام ببخشید من در حین کار شانه ی راستم از داخل کتفم در رفته میخواستم ببینم دیه ش حدود چقدر میشه ؟

  کارشناس بیمه
  25 دی 1400

  سلام دوست عزیز میزان دقیق دیه با توجه به شرایط برحسب نظر پزشک قانونی محاسبه می گردد.

احسان
30 دی 1400

درود
من دوتا از مهره های گردنم شکست در چپ کردن ماشین خودم راننده بودم و تنها، و حدود چهار ماه استراحت داده و پزشک قانونی گفته بعد از 4 ماه برای معاینه مجدد بیا، میخواستم بدونم حداقل دیه ای که بهم میرسه چقدره، برج8 تصادف کردم، ممنون

  کارشناس بیمه
  02 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز ، میزان دقیق دیه توسط پزشکی قانونی و مراجع قضایی مشخص می گردد.

   محمد گله بچه
   18 فروردین 1401

   سلام دیه ۳۰ درصد نقص عضو چقدر میشه

    کارشناس بیمه
    19 فروردین 1401

    سلام دوست عزیز، تا جایی که اطلاعات بود، نوشته ایم.

ali
04 بهمن 1400

سلام تصاف کردیم راننده گواهینامه ندارد آیا بیمه به شخص ثالث تعلق می گیرد؟

  کارشناس بیمه
  05 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز لطفا با واحد پرداخت خسارت تماس بگیرید

Sara
07 بهمن 1400

سلام من متاسفانه تصادف کردم و کمرم و پام شکست و کلی بدنم ترک داشت ۳۸۰ ملیون دیه برام بریدن ولی الان هم پدرم و هم برادرم چشمشون ب دیه تصادف منه چیکار کنم ک دیه پیش خودم باشه و کسی نتونه ازم بگیره؟ینی دادگاه دیه رو به من میده یا میده ب برادرم و پدرم؟ ۱۸ ساله از اصفهان هستم

  کارشناس بیمه
  07 بهمن 1400

  سلام وقت بخیر برای تعیین نرخ دیه و مراحل آن به مراجع قانونی و قضایی مراجعه نمایید.

حجت احمدپور
07 بهمن 1400

سلام دیه شکستگی دست سال ۱۴۰۰ چقدر است؟

  کارشناس بیمه
  09 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز نرخ دیه یک دست 240 تومان است اما میزان دقیق دیه را پزشکی قانونی مشخص می کند و نمی توان به همین صورت اعلام کرد.

هورا
09 بهمن 1400

سلام دیه کبودی در سال 1400 چقدر است؟

  کارشناس بیمه
  09 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، نرخ دیه کبودی اعضای بدن در سال 1400 برابر با 720 هزار تومان است. اما باز هم تاکید می کنیم که نرخ و شدت دیه را پزشکی قانونی اعلام می کند.

کارشناس بیمه
09 بهمن 1400

سلام دوست عزیز، دیه کبودی اعضای بدن حدود 700 هزار تومان است. اما نرخ دقیق دیه را پزشکی قانونی تعیین می کند.

مصطفی
13 بهمن 1400

اگه امسال بهمن ما با دیه 640 میلیون تومانی بیمه کنیم سال بعد و با افزایش دیگه مثلا دیه به 900 میلون افزایش یابد و ما بیمه نامه کامل جاری را در دست داشته باشیم و خدای ناکرده اتفاقی بیافته بیمه گر کل بیمه 900 میلون رو به شاکی میده یا بیمه گذار هم باید خودش مابالتفاوت را پرداخت کند؟
یا نیاز است حتما الاحاقیه بگیریم؟ اگر جواب مثبت است آیا خود بیمه گر برای دریافت الحاقیه یادآوری میکند؟

  مصطفی
  13 بهمن 1400

  بیمه نامه کامل با 640 میلیون منظور است.

  کارشناس بیمه
  14 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، نیازی به الحاقیه نیست.

امیر
13 بهمن 1400

دیه نیم درصد جراحت ابرو ؟بانیم درصد کبودی قفسه سینه چقدر میشه ؟

  کارشناس بیمه
  24 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، دیه دقیق را فقط پزشکی قانونی تعیین می کند.

امیرر
13 بهمن 1400

دیه نیم درصد جراحت ابرو ؟بانیم درصد ارش کبودی قفسه سینه چقدر میشه ؟

  کارشناس بیمه
  13 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، نرخ دقیق دیه را پزشکی قانونی و بعد از بررسی زخم اعلام می کند.

محمد
18 بهمن 1400

سلام من تصادف کردم رباط صلیبی پاره شده و مینیسک داخلی پارگی موقت داره، عمل کردم، میخواستم ببینم دیه من چقدر میشه

  کارشناس بیمه
  19 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، مقدار دقیق دیه را پزشکی قانونی بعد از بررسی تعیین می کند. شاید بتوان حدودی گفت که در جدول این مطلب نوشته ایم؛ اما دقیق آن بعد از معاینه انجام می شود و هیچکسی نمی تواند جز پزشک قانونی مقدار دقیق را اعلام کند.

صدف
19 بهمن 1400

سلام همسر من پارسال تصادف کرد تو تصادف پدرش فوت شد حالا بعد یک سال که میخواد دیه بدن میگن به بقیه بچه ها و زنش دیه میرسه به همسر من که مقصر بوده تو تصادف دیه نمیرسه! این واقعیت داره؟

  کارشناس بیمه
  20 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، در خصوص بیمه باید گفت که همسر شما می توانند از بیمه شخص ثالث برای جبران آسیب های وارد شده به خودش استفاده کند. البته ارجحیت با دیگران و بعد راننده. در خصوص دیه تا آنجا که ما اطلاعات داریم، به راننده مقصر دیه ای تعلق نمی گیرد. باز باید دقیقترش را از یک وکیل بپرسید.

علی
20 بهمن 1400

سلام میگم اگه دست شکسته باشه بیمه بهش تعلق می گیره یا ن

  کارشناس بیمه
  23 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، بستگی به اتفاقی دارد که باعث شده دست آسیب ببیند.

الین
20 بهمن 1400

سلام وخسته نباشید سوال بنده اینه که بر اساس تورم واوضاع مملکت.. دیه ی سال جدید رو میشه حدودی حدس زد ؟؟ اصلا ممکنه که ۱۰۰ملیون بهش اضافه بشه؟؟؟اخه از سال ۹۹تا۴۰۰ مبلغ۱۵۰ ملیون اضافه شد.. بطور کلی میخام بدونم حداقلللل چقدر ممکنه بهش اضافه بشه

  کارشناس بیمه
  20 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، واقعا اصلا حدسی نمی توان گفت و بر اساس شرایط مختلف تعیین می شود.

Y.t
22 بهمن 1400

با سلام و خسته نباشید من یه تصادف داشتم که نازک نی پای راست با در رفتگی مچ پا و شکستگی نازک نی پای چپ از زیر زانو برام اتفاق افتاد البته بدون عمل و پلاتین.3 تا سائیدگی در حد حارصه هم داشتم و کبودی. برای معاینه مجدد که رفتم پزشک قانونی از یک تا درصد هم ارش تعیین کردن چون پام حس نداره و درست نمیتونم راه برم . سوالم اینه که چند درصد به طور تقریبی بهم تعلق میگیره ؟ ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.

  کارشناس بیمه
  22 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، مقدار دیه را هیچکسی نمی تواند تعیین کند و خود پزشکی قانونی با بررسی دقیق تر اعلام خواهد کر.

صبوری
23 بهمن 1400

سلام دیه شکستگی انگشت دست چقدر است؟

  کارشناس بیمه
  24 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، میزان دقیق دیه را پزشکی قانونی و بر اساس معاینه دقیق بررسی خواهد کرد.

..///..
26 بهمن 1400

سلام من اخراسفند99تصادف کردم و زانوم تاندوم و مینیکس هاش کش اومد و مو ورداشت ودچار زخم و کوفتگی هم شدم میخواستم ببینم دیه چقدر محاسبه میشه و به نرخ امسال یاسال اینده محاسبه میشه؟

  کارشناس بیمه
  26 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، مقدار دیه را فقط پزشکی قانونی بعد از بررسی تعیین میکند.

حسین
26 بهمن 1400

اگر در سال ۱۴۰۰ تصادف کنیم و در سال ۱۴۰۱ دیه پرداخت شود با توجه به افزایش نرخ دیه دیه فرد با چه سالی حساب و پرداخت میشود

  کارشناس بیمه
  27 بهمن 1400

  سلام حسین عزیز از آن جا که رویداد حادثه در سال 1400 بوده ، دیه برحسب نرخ سال 1400 محاسبه خواهد شد.

   علی
   12 فروردین 1402

   عزیز دیه هرزمانی که پرداخت شود به نرخ همان سال پرداخت هست نه وقوع حادثه

صدف
27 بهمن 1400

سلام وقت به خیر
قانون بیمه مرکزی برای محاسبه دیه های بالای صد درصد چگونه است؟!یعنی مثلا درصد دیه شخصی ۱۵۰درصد باشد برای محاسبه باید در دیه امسال یعنی۴/۸۰۰ضرب شود؟!

  کارشناس بیمه
  30 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، تا جزئیاتی که وجود داشت، ما در این مقاله نوشته ایم.

عارف
28 بهمن 1400

با سلام
تصادف جرحی ک منجر ب شکستگی استخوان بازو
ک عمل شده و پلاتین با 10 تا پیچ کار گذاشتن
و دو تا از انگشتای همان دست فلج شده
دیه حدودا چقدر میشه

  کارشناس بیمه
  29 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، مقدار دیه را پزشکی قانونی بعد از بررسی دقیق پرونده تعیین می کند.

  اصغر
  11 اسفند 1400

  سلام لطفا جواب اینو حتما بدین خیلی برامون مهمه.اگه زنی تو تصادف باعث بشه هیچ وقت بچه دار نشه کجا باید مراجعه کنیم دیه ای تعلق میگیره؟ یعنی هیچ وقت عادت ماهانه نشه

   کارشناس بیمه
   11 اسفند 1400

   سلام وقت بخیر بله دیه تعلق می گیرد ولی باید به مراجع قانونی و قضایی با تایید پزشک قانونی مراجعه نمایید.

محمدی
28 بهمن 1400

سلام من سرم ضربه خورده و ۱۲ تا بخیه زدن برام ۱و نیم درصد دیه کامل رو نوشتن میشه بگید چقدر میشه؟

  کارشناس بیمه
  29 بهمن 1400

  سلام دیه در ماه غیر حرام 460 میلیون تومان است؛ اما حساب دقیقش را دادگاه و پزشکی قانونی تعیین می کنند.

   محمدی
   10 اسفند 1400

   هوم چند روز پیش دیه ام را ریختن ۱۲ میلیون و۹۰۰

محمداحمدی
30 بهمن 1400

سلام وقتتون بخیرمیبخشیدشخصی که سال ۹۹تصادف کرده ودیعه توسط پزشکی قانونی سال ۱۴۰۰مشخص شده بانرخ دیه ۹۹محاسبه میشه یابانرخ دیه ۱۴۰۰ممنونم ازپاسخگوییتون

  کارشناس بیمه
  01 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، دیه به نرخ روز پرداخت می شود.

مهران
30 بهمن 1400

سلام خداقوت جهت دریافت دیه فوت ، آیا بازمندگان باید مبلغی پرداخت کنن؟

  کارشناس بیمه
  01 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، این مساله حقوقی است و باید از شرکت خود بیمه بپرسید.

زارع
01 اسفند 1400

سلام من در یک شرکت خصوصی کار میکنم در حین کار پای من ب شلنگ باد دستگاه گیر کرد ومن روی قطعه ک روی زمین چیده شده بود و باید درون پالت مخصوص می‌بود افتادم وکف دست چپم دچار پارگی عمیق شد و باعث قطع عصب دست چپ شدم ک مورد جراحی قرار گرفت میخواستم بدونم مبلغ دیه حوادث کار چقدر ب من تعلق می‌گیرد ممنونم

  کارشناس بیمه
  02 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، این سوال جنبه حقوقی دارد و حتما باید از یک وکیل بپرسید. اینکه دقیقا علت حادثه چه چیزی بوده و آیا شرایط ایمنی در آنجا رعایت شده است و خیر از جمله عوامل در نظر گرفته شدن این مساله هستند.

سردار
03 اسفند 1400

درود فراوان ، دوست عزیز آیا دادگاه و یا پزشکی قانونی میتواند قبل از اتمام درمان شخص حادثه دیده و عدم دریافت گزارش از دکتر معالج ، اقدام به بستن پرونده کند یا خیر ؟ و اینکه دادگاه می‌تواند مسدومین را به پیگیری و اتمام هرچه سریع تر درمان ترغیب کند یاخیر واینکه آیا اینکار تهدید محسوب میشود باخیر ….سپاس از حضور انسان دوستانه شما

  کارشناس بیمه
  03 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، این مساله حقوقی است و وکیل با توجه به شرایط موضوع را بررسی کند.

زارعی
03 اسفند 1400

سلام من در یک شرکت خصوصی کار میکنم در حین کار پای من ب شلنگ باد دستگاه گیر کرد ومن روی قطعه ک روی زمین چیده شده بود و باید درون پالت مخصوص می‌بود افتادم وکف دست چپم دچار پارگی عمیق شد و باعث قطع عصب دست چپ شدم ک مورد جراحی قرار گرفت میخواستم بدونم مبلغ دیه حوادث کار چقدر ب من تعلق می‌گیرد ممنونم

  کارشناس بیمه
  04 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، باید شرایط دقیق بررسی شود که مقصر حادثه چه کسی بوده است.

هادی
07 اسفند 1400

سلام خسته نباشید بنده چهار سال پیش تصادف کردم بیمه دیه اینجانب را پرداخت نکرد هی اعتراض گذاشت الان رای بنفع بنده صادر شده وبیمه زنگ زدن بیا تا پرداخت کنیم خواستم بدونم اگه رضایت بدم در دفتر اسناد بازم میتونم شکایت نیم درهزارم طلب کنم از بیمه .باتشکر

  کارشناس بیمه
  08 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، مساله حقوقی است و حتما باید با یک وکیل مشورت کنید.

حسین مظفری
12 اسفند 1400

سلام وقتتون بخیر من نامه پزشکی قانونی دیه ام گرفتم ولی شش ماه استراحت پزشکی دارم امکانش هست نامه رو براتون ارسال کنم ببینید تقریبی چقدر دیه شامل من میشه

  کارشناس بیمه
  13 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز میزان دیه شما به صورت دقیق توسط مراجع قضایی تعیین می گردد.

   علی باجلان
   13 اسفند 1400

   سلام خسته نباشید میخواستم بدونم دست بنده در حین کار ب زیر دستگاه رفته و دو تا از انگشت های دستم شکسته و له شده و ۴ بخیه هم خورده میخواستم بدونم دیش چقدره ؟
   ممنونم

    کارشناس بیمه
    14 اسفند 1400

    سلام دوست عزیز، مقدار دیه را فقط پزشکی قانونی تعیین می کند.

هادی نیستانی
13 اسفند 1400

سه درصد از یک سوم از یک دهم دیه کامل مرد مسلمان چقدرمیشه

  کارشناس بیمه
  14 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، با توجه به جدولی که قرار داده ایم، می توانید حساب کنید. البته مقدار دقیق را کارشناس بر اساس شرایط محاسبه می کند.

سید
14 اسفند 1400

دیه کامل یک زن چقدر است

  کارشناس بیمه
  14 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، بستگی به نوع اتفاق دارد. دیه قتل زن نصف دیه مرد است. در بیمه برابر حساب می شود.

   ازی.سعیدی
   15 اسفند 1400

   سلام خسته نباشید میخواستم بدونم دیه شکستگی انگشت با دست یکیه یا فرق داره

    کارشناس بیمه
    16 اسفند 1400

    سلام دوست عزیز، مقدار دیه بر اساس نوع حادثه و میزان آسیب محاسبه می شود. مسلما هرچه آسیب بیشتر باشد، مقدار دیه هم افزایش خواهد داشت.

طهماسبی
26 اسفند 1400

سلام وقت بخیر من سال ۹۹ کاشت ابرو انجام دادم و ولی پزشک معالج با بی دقتی از پشت سرم فلت زیاد برداشت و چون نتوانست پوست بهم وصل کنه از پوست مرده سرم دوباره استفاده کرد و اینکار باعث عفونت شدید شد و اینکار یک طاسی حدود ۱۰ سانت پشت سرم ایجاد کرده و گفته درمان میکنه اما هر بار سرباز زده میخواستم بدونم آیا در صورت شکایت دیه تعلق میگیره یا نه
سپاسگزارم

  کارشناس بیمه
  27 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، اصولا باید خسارت را بپردازد. اما بهتر است که حتما از یک وکیل آشنا به این حوزه کمک بگیرید.

امیر
05 فروردین 1401

با سلام
انگشت اشاره بنده رو با چاقو زدن
بسیار عمقی بطوری که چاقو از اون طرف انگشت بیرون اومده
بطور حدودی چقدر دیه داره؟

  کارشناس بیمه
  06 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، مقدار حدودی و دقیق را فقط پزشکی قانونی و آن هم بعد از بررسی دقیق خواهند گفت.

ساسان
06 فروردین 1401

سلام
جسارتا در تصادف پای من از چند جا شکست
و بخاطر همین کارم مختل شد پرسنلام رفتن و اجاره مغازم عقب افتاد آیا این خسارت ها در دادگاه محاسبه میشود؟

  کارشناس بیمه
  06 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، در این خصوص باید با یک وکیل مشورت کنید.

Milad
08 فروردین 1401

با سلام من در هشتم محرم ۱۴۰۰ تصادف کردم و پام شکست و پزشکی قانونی تا ۱۴ فروردین ۱۴۰۱ استراحت پزشکی داده.
سوال،اینکه دیه بنده به ماه حرام محاسبه میشه یا ماه حرام فقط برای فوتی محاسبه میشه؟
و تا حال حاضر مبلغ دیه ۱۴۰۱ اعلام نشده دیه بنده به نرخ سال ۱۴۰۰ محاسبه میشه یا ۱۴۰۱ .
منظورم اینه که اگر حکم رو قبل اعلام دیه ۱۴۰۱ بدن با چه میزانی محاسبه میکنند

  کارشناس بیمه
  18 اردیبهشت 1401

  سلام نرخ دیه بر اساس قیمت روز است.

خواستار
08 فروردین 1401

سلام برادر من آبان ماه سال ۱۴۰۰ تصادف کرد جفت پاهاش از زانو قطع شد میخواستم بدونم چقدر دیه بهش تعلق میگیره؟

  کارشناس بیمه
  08 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، نرخ دیه هرچیزی بوده به صورت حدودی در این مقاله نوشته شده است؛ اما نرخ دقیق ترش را فقط پزشکی قانونی تعیین می کند.

   رغیه
   08 فروردین 1401

   من تصادف کردم همین ۳هفته پیش قسمتی ک ساعد دست راستم هست دو تا از استخونهاش شکسته و جراحی کردن پلاتین گذاشتن میشه بگید چقد دیه بهم تعلق میگیره

    کارشناس بیمه
    09 فروردین 1401

    سلام دوست عزیز، میزان و درصد دیه را فقط پزشکی قانونی بعد از معاینه دقیق تعیین می کند.

میثم
08 فروردین 1401

سلام و درود بر شما ، بنده تصادف کردم سال گذشته و انگشت دستم از بند شکست و ناخنم کلا کنده شو و از دو قسمت جدا از هم دوچار پارگی زیاد شد ، میخواستم بدونم برای هر کدام از این جراحتها جداگانه درصد مشخص میکنن و اینکه حدود درصد فکر میکنین در سال جدید چقدر هستش ، ممنون میشم پاسخ بدهید

  کارشناس بیمه
  09 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، نرخ دیه در سال 1401 برابر با 800 میلیون تومان است. البته اینکه چه میزان دیه ای به شما تعلق می گیرد و درصد آن چقدر است، فقط پزشکی قانونی تعیین می کند.

God
08 فروردین 1401

سلام
آقا من مهر ماه سال ۱۴۰۰ تصادف کردم و استخوان نازک نی پای راستم شکست و تا الان ک سال ۱۴۰۱ هستش هنوز رای نهایی صادر نشده . میخواستم ببینم دیه این شکستگی چند درصد حساب میشه و این که آیا طبق نرخ بیمه سال ۱۴۰۰ که تصادف شده حساب میشه یا طبق نرخ بیمه سال ۱۴۰۱ ک قراره رای صادر بشه حساب میشه؟
ممنون میشم اگه جواب بدین

  کارشناس بیمه
  09 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، میزان دیه ای که به شما تعلق میگیرد را فقط پزشکی قانونی تعیین می کند. بعد اینکه مبلغ دیه به روز است. یعنی همان 1401 خواهد بود.

علی
08 فروردین 1401

سلام
من امسال قبل از اینکه نرخ دیه اعلام بشه به دلیل انقضا بیمه در ۷ فروردین بیمه شخص ثالثو تمدید کردم وبه من گفتن بعد از اعلام نرخ دیه باید به نمایندگی مراجعه کنم و الحاقیه بزنن ومابه التفاوتشو پرداخت کنم.میخواستم بدونم اونایی که ۲۵ اسفند ۱۴۰۰ بیمه کردن هم باید ما به التفاوتشو پرداخت کنن یا نیازی نیست؟

  کارشناس بیمه
  09 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، در این خصوض اطلاعات تکمیلی را مینویسیم. اما بهتر است که با کارگزاری بیمه خودتان تماس بگیرید. البته می توانید با بیمه دات کام هم تماس بگیرید تا کارشناسان دقیق شما را راهنمایی کنند.

saba4446
09 فروردین 1401

سلام روزتون بخیر
من داخل یه مغازه از پله هاشون سر خوردم و قوزک پام شکسته از 3 نقطه
آیا میتوانم بردم و ادعای خسارت کنم؟

  کارشناس بیمه
  10 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، فکر نکنیم که به این راحتی ها باشد، برای اینکه همه به راحتی می روند داخل مغازه ای و خود را می اندازن پایین تا پایشان بشکند. اما به هر حال به شرایط پله آن مغازه هم ارتباط باشد. این سوال را باید از یک وکیل بپرسید.

محمد
10 فروردین 1401

سلام خسته نباشید.ایا دیه تصادف بیشتر از دیه کامل باشه پرداخت میشود یا بیشتر از دیه کامل پرداخت نمی‌شود.(من بویایی.چشایی ندارم. جمجمه سرم شکستگی داشته خون ریزی مغزی داشتم..سرم و بدنم بخیه خورده.دست و پام هم شکستگی داشته)

  کارشناس بیمه
  14 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، اصولا تا حداکثر مبلغ دیه پرداخت می شود. در این خصوص و چگونگی دریافت آن بهتر است که با یک وکیل آشنا با این حوزه مشورت کنید.

ممد
11 فروردین 1401

سلام من انگشت وسط پای راستم تو تصادف رانندگی شکسته و چهار تا بخیه خورده میخواستم بدونم چند درصد تعلق می گیره یه قسمتی از استخوانش کنده شده بود

  کارشناس بیمه
  13 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، مقدار دیه فقط پزشکی قانونی و آن هم بعد از بررسی دقیق انجام می دهد.

علی
14 فروردین 1401

سلام دیه شکستگی ثلث فوقانی و ثلث تحتانی نازک نی ساق پای چپ یه شکستگی محسوب میشه یا دوتا ؟؟

  کارشناس بیمه
  14 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، میزان درصد دیه را فقط پزشکی قانونی تعیین می کند.

آرزو
15 فروردین 1401

سلام خسته نباشید
یه خانم دکتری عمل واژن برام انجام داده که رکتوم من رو پاره کرده یعنی روده بزرگ پاره شده و مدفوع از واژن خارج میشه الان باید ببرن و روده رو بیارن پایین یعنی شرایط زندگیم کلا تغییر میکنه ودر حال حاضر من استومی شدم یعنی کیسه مدفوع دارم حکم این خانم و دیعه چه مقدار هستش

  کارشناس بیمه
  15 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز مقدار دیه را فقط پزشکی قانونی تعیین می کند و حکم را دادگاه می دهد.

mamadsaedi68@gmail.com
16 فروردین 1401

سلام من خودم بیمه گذارم ودر حین کار داخل ایستگاه پله زمین خوردم سقوط کردم مچ دست راستم مویه کرد گچ گرفتن ومچ دست راست خورد شد فیکساتور بستن مهره دو گردنم از بالا شکستگی جزیی پیدا کرد که با فلادلفیا بستن گفتن خوب شده یه عارضه بوده حالا میخوام بدونم چقدر دیه من شده

  کارشناس بیمه
  13 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، مقدار و درصد دیه را فقط پزشکی قانونی تعیین می کند.

ممد
16 فروردین 1401

سلام من خودم بیمه گذارم ودر حین کار داخل ایستگاه پله زمین خوردم سقوط کردم مچ دست راستم مویه کرد گچ گرفتن ومچ دست راست خورد شد فیکساتور بستن مهره دو گردنم از بالا شکستگی جزیی پیدا کرد که با فلادلفیا بستن گفتن خوب شده یه عارضه بوده حالا میخوام بدونم چقدر دیه من شده

  کارشناس بیمه
  05 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، مقدار دیه را فقط پزشکی قانونی تعیین می کند.

sammmmmm
16 فروردین 1401

سلام خسته نباشی سال نو مبارک تو تصادف آب رادیاتور ریخت روی شکم و پاهام ۵روز بستری بودم ۱۵درصد دکتر گفت سوختگی شما هست منم واسه دیه اون دارم کارهای اداری رو انجام میدم میشه لطف کنید بگید میانگین دیه چقدر هست،،،،،، با باماشین سنگین بودم تریلی

  کارشناس بیمه
  05 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، مقدار دیه را فقط پزشکی قانونی و بعد از بررسی دقیق اعلام می کند.

سعید حسنی
17 فروردین 1401

لطفا دیه ایجاد هموپنوموتوراکس درسمت چپ قفسه سینه وهمچنین تورم شدیدوآسیب نسج نرم ران وخردشدگی شدید انتهای تحتانی استخوان ران راست که تحت عمل جراحی ثابت سازی همراه با کارگذاری پلاتین چقدر است متشکرم

  کارشناس بیمه
  17 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، برای مقدار دیه اول از همه باید درصد آن مشخص شود که این هم فقط پزشکی قانونی اعلام خواهد کرد.

سعید حسنی
17 فروردین 1401

لطفا دیه ایجاد هموپنوموتوراکس درسمت چپ قفسه سینه وهمچنین تورم شدیدوآسیب نسج نرم ران وخردشدگی شدید انتهای تحتانی استخوان ران راست که تحت عمل جراحی ثابت سازی همراه با کارگذاری پلاتین چقدر است متشکرم

  کارشناس بیمه
  17 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، مقدار دیه را فقط پزشکی قانونی تعیین می کند.

خشایار
19 فروردین 1401

سلام خسته نباشید من راکب موتور هستم و با اتوموبیلی ک درش باز شد تصادف کردم و کشکک زانوم مستقیم برخورد کرده به تیزی درب ولی نشکسته ولی جوری درد دارم ک نمیتونم زانومو خیل حتی کم تا کنم ولی دکتر پزشکی قانونی برای من کوفتگی رد کرده میخوام بدونم تقریبا اگر اینطور باشه چقدر دیعه تعلق میگیره؟

  کارشناس بیمه
  19 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، میزان خسارت و دیه را فقط پزشکی قانونی تعیین می کند که آن هم در کاغذ مینویسد. به هر حال برای اعتراض حتما باید با یک وکیل مشورت کنید.

   محمد
   22 فروردین 1401

   سلام خسته نباشید من یک در گیری داشتم و ۶نیم درصد طرف مقابل باید دیه بده دو درصد پیش بقیشم قسطی بده قبل از عید باید میداد دو درصد رو آیا الان باید دیه رو به روز بده

    کارشناس بیمه
    22 فروردین 1401

    سلام دوست عزیز، اصولا دیه رو به نرخ روز باید بدهد؛ اما اینکه نداده است و چطور پرداخت می شود، اطلاعاتی نداریم.

جمال
19 فروردین 1401

سلام من دادنامه قطعی تصادف در تاریخ بهمن ۱۴۰۰ صادر شد ولی پرداختی دیه از بیمه تاریخ ۹فروردین ۱۴۰۱ به بانک ابلاغ کردند ولی دیه به نرخ ۱۴۰۰ حساب شده میتوان با توجه به یوم الادا بودن مابه تفاوت را بگیرم. ممنون

  کارشناس بیمه
  11 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، باید با یک وکیل مشورت میکنید.

کارشناس بیمه
21 فروردین 1401

سلام دوست عزیز، مقدار دیه در سال 1401 با افزایش 25 درصدی همراه بوده که برابر با 800 میلیون در ماه حرام و 600 میلیون در ماه غیرحرام است.

y.taheri
21 فروردین 1401

با سلام . من به عنوان عابر پیاده یه تصادف داشتم که شکستگی نازک نی هر دو پا و جمعا به میزان 3.8 درصد ارش بابت تورم و در رفتگی مچ و کبودی استخوان نسج پاشنه و کشیدگی رباط acl , سه عدد حارصه روی ساق چپ و کبودی ساق پا رو پزشک قانونی تعیین کرده جمعآ چند درصد دیه به من تعلق میگیره؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمائید

  کارشناس بیمه
  22 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، نرخ دیه را فقط پزشکی قانونی تعیین می کند.

محمد
22 فروردین 1401

سلام خسته نباشید من یک در گیری داشتم و ۶نیم درصد طرف مقابل باید دیه بده دو درصد پیش بقیشم قسطی بده قبل از عید باید میداد دو درصد رو آیا الان باید دیه رو به روز بده

  کارشناس بیمه
  29 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، در خصوص اقساطی اطلاعی نداریم اما مبلغ دیه از زمان حکم برای پرداخت به قیمت روز است.

Mahdi
22 فروردین 1401

سلام خسته نباشید یه فردی زدع یکی از فامیلامون کشته و در رفته پیدام نشد تا الان که یک هفته گذشته دیه کاملو خودع دادگاه یا سازمان دیه میدع یا تا فرد رد یابی نشه دیه ای تعلق نمیگیرع؟؟

  کارشناس بیمه
  23 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، در صورتی که شخص اقدام به پرداخت دیه نکند و پیدا نشود، مبلغ از بیت المال پرداخت می شود؛ اما شرایط پرداخت به چه صورت است و چه زمانی انجام می شود، اطلاعاتی نداریم و حتما باید از دادگاه و یک وکیل آشنا به این حوزه بپرسید.

🕊️
22 فروردین 1401

سلام وقتتون بخیر،،تَرَک انگشت دست را چقدر دیه شامل میشود؟ممنون

  کارشناس بیمه
  23 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، مقدار دیه را فقط پزشکی قانونی تعیین می کند.

فرشید
24 فروردین 1401

سلام.من سه روز مانده به رمضان با موتور سیکلت با یک ماشین که درب ماشین باز کرد تصادف کردم که مقصر هم راننده ماشین شناخته شد و خودم از ناحیه پشت پا منجر به شکستگی و عمل جراحی شدم و داخل پشت پام پلاتین گذاشتن که یک تیکه از استخوان کلان جدا شده بود .دیه چقدر میشود و بعدش داخل ماه حرام است یا نه

  کارشناس بیمه
  24 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، مقدار دیه را فقط پزشکی قانونی و آن هم بعد از بررسی دقیق اعلام خواهد کرد.

اسماعیل
25 فروردین 1401

سلام من روزقبل شب قبل سیزده بدر 401ماشین بهم زد.رباط مچ پام پاره وقوزک خارجیم شکسته چقدربهم تعلق میگیره

  کارشناس بیمه
  20 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، نرخ دیه را فقط پزشکی قانونی تعیین می کند.

آیت
26 فروردین 1401

سلام ،دیه کسی که تصادف کرده و کامل فلج مغزی وحرکتی شده،نه تموم میخوره،نه غذا میخوره و فقط نفس می‌کشه چقدر است چند درصد است.
با تشکر

  کارشناس بیمه
  26 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، درصد دیه را فقط خود پزشکی قانونی و بعد از بررسی دقیق تعیین می کند.

محسن
26 فروردین 1401

سلام من دیروز تصادف کردم پسرم 9ساله و خواهر زاده ام 6ساله با من تو ماشین بودند زدم به جدول خیابون. خواهر زاده ام سه تا از دندونهاش شکست. دندون جلوییهاش دستشم شکستگی کوچیک داره. پسرم با سر رفت تو شیشه جلو سرش زخمی شد و بدنش کبود شد سوالم اینه بیمه شخص ثالث ماشین خسارت بدنی بچه هارو میده. اگه میده چقدره حدودا

  کارشناس بیمه
  05 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، بله بیمه شخص ثالث خسارات وارد شده به سرنیشینان را می دهد.

آرمین مهرابی فر
27 فروردین 1401

خسته نباشید حدود پنج ماهزار پبش یکنفر بیخود باهام درگیر شد و مشتی بصورت بنده زدن ودرمعاینات پزشک قانونی نوشته شده یک درصد از دیه کامل یک فرد مسلمان میخواستم بدونم چقدر میشه حدودش ممنون از شما

  کارشناس بیمه
  06 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، خودتان هم می توانید حساب کنید البته به قیمت روز پرداخت می شود.

محندی
27 فروردین 1401

سلام میخواستم بدونم دیه این چن کلمه چه قدر است
1-جراحت داحلی لب تحتانی حارصه
2-کبودی داخل لب بالا
3-سرخ شدگی زیر بینی
4-شکستگی دو پنجم مساحت تاج دندان پیشین 1سمت راست بالا
5-پارگی بخیه شده خلف سر دامیه
6-کبودی قدام زانوی راست

  کارشناس بیمه
  28 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، مقدار دیه را فقط پزشکی قانونی تعیین می کند.

Nazanin
28 فروردین 1401

سلام میخاستم بدونم دی ماه ۱۴۰۰ که تصادف کردم طول درمان تا ۱۴۰۱ هستش نرخه ۱۴۰۱ محسوب میشه بعد استخون ران پا پلاتینه دیه تقریبا چقدره دندانمم لب پر شده

  کارشناس بیمه
  28 فروردین 1401

  سلام مقدار دیه را فقط پزشکی قانونی اعلام می کند و پرداخت آن به تاریخ روز است.

ای
02 اردیبهشت 1401

سلام.دیه ضرب و جرح هم ماه حرام و غیر حرام براش منظور میشه.یا دیه درگیری ماه حرام بهش تعلق میگیره یا خیر؟

  کارشناس بیمه
  20 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، بله در دیه کلا ماه حرام و غیرحرام تاثیر دارد.

مجید
04 اردیبهشت 1401

با سلام. در یک حادثه منجر به جرح ، دیه جدا از هزینه های درمان محاسبه میشه؟

  کارشناس بیمه
  04 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، بستگی به شرایط دارد.

محسن
04 اردیبهشت 1401

سلام من برج 7 1400 تصادف کردم بیمه نامه من ساله99 هست مبلغ بیمه نامه تعهدجانی 330ملیون است الان 1401 من رفتم بیمه میگن میزان خسارات شما را با بیمه نامه سال 99 حساب میکنیم آیا این درست است.؟

  کارشناس بیمه
  23 خرداد 1401

  سلام نباید به این صورت باشد. خسارت جانی برای افزایش نیازی به الحاقیه ندارد.

٪٪$
04 اردیبهشت 1401

سلام خسته نباشید ببخشید من پدرم طی کار در کارگاه به مدت طولانی کار فرما هدفون خریداری نکرده بوده یکی از گوش ها مشکل شنوایی مشکل پیدا کرده دیه ای تعلق میگیرد؟

  کارشناس بیمه
  20 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، باید با اداره کار تماس بگیرید.

Aseman
04 اردیبهشت 1401

سلام وقت بخیر من میخوام رضایت بدم میخوام بدونم حدودا این دیه چقدر میشه

۱_ساییدگی عمیق و طویل (دامیه )قدام ساق پای چپ و روی زانوی چپ (هریک جداگانه )
۲_ ساییدگی حارصه ی روی زانوی راست
۳_ساییدگی حارصه به همراه کبودی ثلث فوقانی خلف ساعد چپ و خلف زانوی چپ
۴_ساییدگی حارصه روی شانه چپ که ارش آن به میزان نیم درصد ۵/۰٪ دیه کامل انسان تعیین میگردد
۵_ساییدگی حارصه پشت و کف دست چپ و بند ابتدایی انگشت سوم و چهارم و پنجم دست چپ هر یک جدا گانه

  کارشناس بیمه
  05 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، در خصوص درصد دیه و مقدارش فقط پزشکی قانونی و قاضی تصمیم می گیرد.

مدی
04 اردیبهشت 1401

سلام با یکی قرار دعوا گزاشتم قصد دارم بزنم صورت کامل داغون کنم. دیش چقد میشه یه صورت کامل بترکونم

  کارشناس بیمه
  05 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، مقدار دیه رو پزشکی قانونی تعیین می کند اما با این تفاسیری که شما گفتید، باید دیه قتل را بپردازید.

سینا
06 اردیبهشت 1401

سلام خسته نباشید من امسال تو ماه رمضان با ماشین چپ کردم یه کتفم شکسته ۱۳ تا پلاتین گزاشتن و۳ تا از مهره های کمرم شکسته و حدود ۳۰ تا بخیه زدن به صورتم منو چند درصد دیه تعلق میگره و آیا چون ماه حرام هست دیه من دوبرابر میشه؟

  کارشناس بیمه
  31 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، دیه را فقط پزشکی قانونی تعیین می کند.

M
06 اردیبهشت 1401

با سلام.دیه ۱/۳ بند انگشت اشاره دست راست چقدر میشه؟
باتشکر

  کارشناس بیمه
  07 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، مقدار دیه را فقط پزشکی قانونی تعیین می کند.

   علی باجلان
   07 اردیبهشت 1401

   با سلام و خسته نباشید آقا من دوتا از انگشتام شکسته ناخن هام افتاده و… بعد پزشکی قانونی زده ۱ درصد یعنی چی ؟

    کارشناس بیمه
    08 اردیبهشت 1401

    سلام دوست عزیز، 1 درصد از کل دیه حساب می شود. دیگر این تشخیص پزشکی قانونی بوده است.

     علی باجلان
     08 اردیبهشت 1401

     اخه تو برگم زده فقط برای ناخن ها ۱ درصد برای شکستگی لصلا نزده احتمالش هست قاضی تو حکمش باشه بعد اعلام کنه

     کارشناس بیمه
     12 اردیبهشت 1401

     سلام دوست عزیز، والا اطلاعی نداریم. قاضی بر اساس حکم کارشناس تصمیم میگیرد.

aliakbat
07 اردیبهشت 1401

سلام خسته نباشید
من در سال ۱۴۰۰ بدون گواهینامه تصادف کردم
و یک نفر فوتی بود
میخواستم بدونم که هنوز دادگاه تشکیل نشده است
الان نرخ دیه بروز است یا دیه زمان رخ دادن تصادف هس

  کارشناس بیمه
  12 اردیبهشت 1401

  سلام بر نرخ روز است.

حامد خورشیدی
08 اردیبهشت 1401

سلام دیه دامیه بالای ابرو چپ که با به جا گذشتن زخم التیام یافته

  کارشناس بیمه
  12 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، دیه را فقط پزشکی قانونی تعیین می کند.

…..
09 اردیبهشت 1401

سلام خسته نباشید چند روز پیش تصادف کردم فکم بخیه خورده من راننده موتور بودم طرف مقابل درب ماشین رو باز کرد زدم توی در ماشینش خواصت ببینم خرابی موتورم رو چطوری باید پیگیرشم

  کارشناس بیمه
  09 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، اگر ایشان مقصر باشند که شما میتوانید از بیمه شخص ثالث آن فرد غرامت بگیرید.

اسماعیل ک
10 اردیبهشت 1401

با سلام‌ پدرم سال ۱۴۰۰ تصادف کرد و فوت شد خودرو سال ۱۴۰۰ بیمه شده بود و اینکه هنوز دیه ندادند الان دیه سال ۱۴۰۰ بهش تعلق میگیره یا به روزه دیه سال ۱۴۰۱ ؟؟؟؟

  کارشناس بیمه
  11 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، نرخ دیه بر اساس زمان روز محاسبه میشود.

محمدرضا مرادی
12 اردیبهشت 1401

سلام من پرونده دیه که باگلوله زخمی شدم در دادگاه دارم که متشاکی درخواست قسطی کرد ودادگاه بدون حضور من تقسیط کرده که بیست درصد پیش پرداخت ومابقی ماهی یک درصد دیه کامل ولی من اعتراض کردم هنوز تکلیف اعتراضم روشن نشده متشاکی رفته بیست درصدو به حساب دادگاه ریخته ودادگاه هم هنوز اطلاعی به بنده نداده ایا اجرای احکام این صلاحیت را دارد که درجایگاه شاکی تصمیم گیری کند

  کارشناس بیمه
  06 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، باید از یک وکیل بپرسید؛ اما اگر انجام داده اند، پس مشکلی نداشته است.

محمدرضا مرادی
12 اردیبهشت 1401

سلام من پرونده دیه که باگلوله زخمی شدم در دادگاه دارم که متشاکی درخواست قسطی کرد ودادگاه بدون حضور من تقسیط کرده که بیست درصد پیش پرداخت ومابقی ماهی یک درصد دیه کامل ولی من اعتراض کردم هنوز تکلیف اعتراضم روشن نشده متشاکی رفته بیست درصدو به حساب دادگاه ریخته ودادگاه هم هنوز اطلاعی به بنده نداده ایا اجرای احکام این صلاحیت را دارد که درجایگاه شاکی تصمیم گیری کند خیلی ممنون

  کارشناس بیمه
  16 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، اطلاعی نداریم در این خصوص، باید از وکیل بپرسید.

.محسنی
13 اردیبهشت 1401

سلام چ مقدار طول میکشه بعد درخواست پول واریز کنن؟؟

  کارشناس بیمه
  13 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، والا تاریخ دقیق ندارد؛ اما متوسط یک ماه است.

محمد مهدی حیدری
13 اردیبهشت 1401

سلام اگر از بالای مچ قطع شود دیه ش چقدر میشه اونم حوادثه کار گاهی

  کارشناس بیمه
  13 اردیبهشت 1401

  سلام مقدار دقیق دیه را پزشکی قانونی تعیین می کند. اول او باید درصد تعیین کند.

امیر
16 اردیبهشت 1401

با سلام. در صورتی که سقف بیمه مقصر برای پرداخت خسارت خودروی غیر مقصر کمتر از هزینه تعمیرش باشد ایا بیمه مابقی هزینه رو پرداخت میکنه و بعدا برای مقصر قسط بندی میکنن یا مقصر باید از جیب خودش بپردازه؟

  کارشناس بیمه
  08 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، زیان دیده باید از بیمه بدنه خودش استفاده کند.

حیدر
16 اردیبهشت 1401

سلام من کارگر ساده مخابرات هستم و سرکار پام رفت زیر چرخ دستگاه انگشت شصت و انگشت کنارشصت شکستن بعد من بیمه نبودم اما کار بیمه هست الان باید چیکار کنم برای پیمانکارشکایت کنم ی راهنمایی کنید لطفا

  کارشناس بیمه
  17 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، باید با یک وکیل مشورت کنید.

هاشمی
17 اردیبهشت 1401

سلام هزینه پزشک قانونی شده ۳۴۵هزار تومان برای پارگی تاندون انگشت اشاره و در حال حاضر انگشتم خم نمیشه و کار نمیکنه امکانش هست بگین تقریبا چقدر دیه شامل من میشه؟

  کارشناس بیمه
  18 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، درصد دیه را فقط پزشکی قانونی تعیین می کند.

موسوی
20 اردیبهشت 1401

سلام سوال داشتم از خدمتتون ….
من تصادف کردم ،بدون اینکه به کسی بزنم میخام از بیمه ماشین خودم استفاده کنم
به من گفتن چون خودت راننده بودی از بیمه‌ت بخوای استفاده کنی ،طبق روز تصادف دیه محاسبه میشه نه روز پرداخت ؟؟؟
میگن این قانون فقط برای خود راننده ماشینه

  کارشناس بیمه
  20 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، تا آنجایی که اطلاع داریم دیه رو بر اساس نرخ روز می دهند حالا در خصوص حوادث جانی راننده، اگر قانونش متفاوت است، اطلاعی نداریم.

   رستمی
   22 اردیبهشت 1401

   سلام وقت بخیر. ببخشید دیه شکستگی مهره ی ۴ کمر بطور مناسب التیام یافته و آرش آسیب نسج نرم زانو به میزان یک درصد دیه کامل و ارش آسیب نسج نرم پاشنه ی پای چپ به میران یک درصد دیه کامل.مبلغ دیه چقدر می‌شود. پزشک قانونی برام نوشته

    کارشناس بیمه
    23 اردیبهشت 1401

    سلام دوست عزیز، در خصوص درصد می توان از روی مبلغ کل دیه حدودی با تناسب متوجه شد.

محمدپارسا
21 اردیبهشت 1401

با سلام نیم درصد دیه کامل انسان+خراشیدگی حارصه بند ابتدایی انگشت دوم دست راست+خراشیدگی حارصه پشت دست چپ+ساییدگی حارصه وکبودی قدام زانوی راست،صدمات براثر اصابت جسم سخت از نواحی سر وکشاله ران چپ متعلم است،چند درصد دیه میشه؟ممنون

  کارشناس بیمه
  13 خرداد 1401

  سلام در خصوص دیه مبلغ درصد ها گذاشته است اما دقیقترش را باید از یک وکیل بپرسید

محمد
23 اردیبهشت 1401

سلام. در حین انجام کار ساختمانی دچار حادثه شدم. شکستگی مچ دست چپ و ترک خوردگی کتف دست راست.
بیمه حدوداً چه مبلغی رو بابت دیه پرداخت می‌کنه ؟
ممنون

  کارشناس بیمه
  23 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، مقدار دقیق دیه را چه کسی مشخص می کند.

   محمد
   24 اردیبهشت 1401

   ساختمون بیمه بود. قراره هفته آینده مدارک پزشکی رو تحویل بیمه بدم.
   احتمالا شرکت بیمه مشخص می‌کنه. شایدم نه‌ . نمی‌دونم

    کارشناس بیمه
    24 اردیبهشت 1401

    سلام دوست عزیز، دیه را فقط پزشکی قانونی تعیین می کند.

قاسمی
25 اردیبهشت 1401

سلام ببخشید کسی با ۴۰درصدازکارافتدگی که سال ۱۴۰۰حادثه اتفاق افتاده چقد میشه مبلغ دیه ش؟میشه به نرخ ۱۴۰۱دیه رو بگیریم؟

  کارشناس بیمه
  26 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، نرخ دیه به روز محاسبه می شود.

Ali
28 اردیبهشت 1401

سلام
انگشت کوچک دستم بر اثر تصادف شکسته و از جا در رفته . عمل جراحی انجام دادم و پین گذاشتن . مشخص هست چه مقدار دیه تعلق میگیره

  کارشناس بیمه
  28 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، دیه را فقط پزشکی قانونی و بعد معاینه دقیق مشخص می کند.

کمال
28 اردیبهشت 1401

سلام
چند هفته قبل تصادف کردم چند ضربه شدید به سرم وارد شد ضربه مغزی شدم، بعدچند بار تشنج شدید خونریزی مغزی کردم 3روز به کما رفتم بعد به هوش امدن 4روز در بخش بودم دست پام هم از چند جا زخم عمیق شد برداشت،
میزان دیه وخسارت چقد میشه با تشکر

  کارشناس بیمه
  30 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، مقدار دیه را فقط پزشکی قانونی اعلام می کند.

عرفان
28 اردیبهشت 1401

دیه شکستی کتف و استخوان چقدر است؟

  کارشناس بیمه
  30 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، دیه را فقط پزشکی قانونی اعلام می کند.

رضا
29 اردیبهشت 1401

سلام خسته نباشید
من در تاریخ ۱۷ بهمن ۱۴۰۰ (۴ رجب) تصادف کردم وبعد از ۴ ماه ،در حکم اینجانب ۷ درصد دیه لحاظ شده است،لطف میکنید بگید چقد دیه بهم تعلق میگیره؟
خیلی ممنون.

  کارشناس بیمه
  29 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیزف بر اساس مبلغ دیه می توانید حساب کنید. البته در نظر داشته باشید که دیه به روز پرداخت باید شود.

عرشیا
31 اردیبهشت 1401

خسته نباشید
من ۵روز پیش تصادف کردم هنوز پزشک قانونی نرفتم زخم رو پیشانی و دستو پام دارم الا تقریبا ۸۰درصد زخما خوب شدن الا برم پزشک قانونی برحسب روز تصادف برام دیه در نظر میگیره یا شرایط کنونیم؟

  کارشناس بیمه
  31 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، باید همان موقع میرفتید. احتمال اینکه قبول نکنند، خیلی زیاد است. البته شاید.

مریم
31 اردیبهشت 1401

سلام
در درگیری، همکار همسرم ایشان را از ناحیه چشم راست مورد آسیب قرار دادند و در حال حاضر تنها 0.1 بینایی دارد و دچار انحراف چشم هم شده است. ولی پزشک قانونی نوشته بر اساس کتب در دسترس آنها دید همسر من را 50 درصد ( یک چشم) نوشته اند. آیا اعتراض ما نتیجه خواهد داشت. و اینکه دیه ایشان چقدر است؟

  کارشناس بیمه
  07 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، باید با یک وکیل صحبت کنید. بعد اینکه مقدار دیه را بعد از بررسی پزشکی قانونی مشخص می کنند.

arian
31 اردیبهشت 1401

سلام وقت بخیر.
من روز چهارشنبه سوری تصادف کردم کردم و از روز اول تا الان پزشک قانونی دوتا جواب نامه داده بهم یکی معاینه یکی معاینه ی مجدد ک امروز این نامه ی دوم رو من گرفتم ولی خیلی چیزای نامه ی اولی ک داده بودن حذف شده و کلا ۲ درصد دیه زده تعلق میگیره . سوالم اینه ک قاضی مبلغ دیه رو براساس نامه ی دوم تعیین میکنه یا هردو؟

  کارشناس بیمه
  01 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، در این خصوص اطلاعی نداریم.

افسانه
31 اردیبهشت 1401

سلام خداقوت من امروز این نامه به دستم رسید
1،جراحت حارصه داخل مخاط دهان درسمت چپ
2،تورم و کبودی سمت چپ صورت که ارش تورم یک دهم درصد دیه کامل است. دراثراصابت جسم سختطی 72 ساعت قبلاز تاریخ معاینه ایجاد شده است. درضمنناحیه زیر فکنیز دچار ابسه دندانی است که ارتباطی به ضربه ندارد….
اینو برام زده
من دندون شماره4م شکسته پزشکی قانونی قبول نمیکنه بنویسه میگه پوسیده بوده شکسته واینکه صورتم کبودی داشته و ورم هم ننوشته چون از داخل دندون شماره 5ام به دهانم بند شده بود کل صورتم ورم و کبودی داشته حالا امروز پزشکی قانونی این نامه رو بهم داده نمیدونم چیکار کنم میشه راهنماییم کنین ممنون میشم

  کارشناس بیمه
  01 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، والا ما هم اطلاعاتی نداریم این ها رو باید از یک وکیل بپرسید.

اکبر
31 اردیبهشت 1401

سلام من امروز دست راستم شست شکست که کارگاه بیمه حوادث داره میخاستم بدون چقدر دیه بهم میدن بابت شکستگی
که دکتر هم گواهی کرد

  کارشناس بیمه
  01 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، اگر بیمه باشد، بله اما مقدار دیه را فقط پزشکی قانونی تعیین می کند.

azamy
31 اردیبهشت 1401

سلام وقت بخیر .
میزان دیه از طریق معاینه ی اولیه تعیین میشه یا معاینه ی پایانی؟ دوتا نامه دارم از پزشک قانونی تو فاصله ی دوماه کدوم رو تعیین میکنن؟

  کارشناس بیمه
  01 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، اطلاعی نداریم.

امین
01 خرداد 1401

سلام.عموی بنده بر اثر تصادف 20 روز در بیمارستان بستری شدن و به کما رفتن بعد از چند روز بهتر شدن ولی بازم ایست قلبی کردن و به کما رفتن و بعد از گذر دو سه روز فوت کردن..حالا گفتن باید کالبد شکافی بشه تا مشخص بشه بر اثر سکته فوت کردن یا نه که بیمه بهشون تعلق نگیره..واقعا این درست هست؟
چون اگر تصادف نکرده بود کلیه ریه دنده ش اسیب نمی دید و به کما نمیرفت و در نهایت سکته نمیکرد که فوت کنه
امکانش هست شکایت کنیم و نتیجه ای بگیریم؟؟

  کارشناس بیمه
  01 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، این را باید با یک وکیل مشورت کنید. این نیاز به پیگیری حقوقی دارد.

علی
01 خرداد 1401

براساس ماده۱۳قانون بیمه اجباری بیمه گر موظف است دیات را یوم الادا ومطابق باحکم قطعی دادگاه پرداخت نماید

arian
02 خرداد 1401

سلام خسته نباشید.
اگر در معاینه ی اول صدمات وارده وجود داشته باشد و تا زمان معاینه ی مجدد بهبود پیدا کنند جزو دیه به حساب می آیند؟

  کارشناس بیمه
  02 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، بله.

اشا
02 خرداد 1401

سلام یه راننده سواری با پدر من ک موتور سیکلت داره تصادف کرده
دست و پای پدرم شکسته اما چون راننده متواریه از طریق بیمه چقد دیه ب پدرم تعلق میگیره

  کارشناس بیمه
  03 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، مقدار دیه را فقط پزشکی قانونی بعد از بررسی دقیق اعلام خواهد کرد.

مجید
05 خرداد 1401

سلام
چهار فقره یک دوم از سه دهم دیه کامل مرد مسلمان
یعنی چقدر دیه در سال 1401؟البته پزشکی قانونی زده چهار ناحیه متلاحمه و قاضی در دادنامه هم تشخیص پزشکی قانونی رو ذکر کرده و کنارش گفته چهار فقره یک دوم از سه دهم دیه کامل؟!

  کارشناس بیمه
  06 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، در این خصوص به صورت جزئی اطلاعاتی نداریم.

علیزاده ارند وکیل تصادفات رانندگی بیمه ودیه
05 خرداد 1401

منقضی شدن اعتبار گواهینامه به معنای نداشتن گواهینامه نیست.
اگر درفاصله صدور قبولی در ازمون شهری تا صدور گواهینامه راننده
تصادف کند به منزله راننده فاقد گواهینامه می باشد وهیچ گونه دیه ای
به وی پرداخت نخواهد شد.
علیزاده ارندوکیل پایه یک

  کارشناس بیمه
  06 خرداد 1401

  سلام خیلی ممنون از پیامتان

امین
08 خرداد 1401

باسلام خسته نباشید بیمه دیه بنده رو طبق تاریخ رای دادگاه محاسبه کرده که سال گذشته بودولی امسال برج 2اجرای احکام به بنده مدارک رو داده که ببرم بیمه امروزبرگه ای دادن که ببرم محضر واعلام رضایت کنم بنده انجام ندادم چون طبق قانون پرداخت دیه یوم ال ادا هست میخواستم بدونم الان باید چیکار کنم باید از بیمه شکایت کنم؟ تفاوت مبلغ حدود پنجاه میلیون تومان هست. خیلی ممنون میشم ازشما اگر پاسخ بفرمایید

  کارشناس بیمه
  08 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، این دیگر جنبه حقوقی دارد؛ اما باید با یک وکیل مشورت کنید.

داود
08 خرداد 1401

سلام من استخوان ران پای راستم خورد شد وزانو هم از وسط باز شده بود که۲بار عمل کردن وعمل ۳هم عفونت کرد پزشک قانونی تاریخ معایننه مجدد برج ۲بود که رفتم گفت معلوم نیست تاندون یا رباط پا داری یا نه به خاطر همین تاریخ معاینه مجدد برج ۵ زد میخواستم بدون چقدر دیه تعلق میگره واینکه ۸ماه خونه هستم وهزینه های دکتر ازمایش وفیزوتراپی و ولیچر واعصا رو میدن اینا که همش ازاد حساب شده هم میدن باتشکر

  کارشناس بیمه
  09 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، دیه را فقط پزشکی قانون تعیین می کند.

حمید
10 خرداد 1401

سلام خسته نباشید من دراخر سال ۱۴۰۰تصادف کردم نرخ دیه من براساس سال ۱۴۰۰محاسبه میشه یا ۱۴۰۱

  کارشناس بیمه
  10 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، پرداخت دیه با قیمت روز است.

فرهاد
12 خرداد 1401

چند درصد از مبلغه دیه به عنوان مالیات کسر میشه ؟! ( چند درصد به دولت و دادگاه میرسه و چند درصد به شخص )

  کارشناس بیمه
  15 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، دادگاه اصولا مبلغی را در این خصوص برای خود برنمی دارد.

امرالله بیگدلوازماهدشت کرج
17 خرداد 1401

باسلام ببخشیدبنده هفت ماه پیش تصادف کردم دراین تصادف باعث بیرون زدگی ببن مهره اخرکمرم وفاصله پژشک قانونی باتوجه به معتمدان دکترخودشان که عمل هم بکنم بعدعمل نیزحتی وزنه بالای 10کیلونمیتوانم بردارم برای بنده ده درصدبیمه رانوشت ایامن راحی هست که درصدبیمه راافزایش بدهم ممنون میشم پاخ بدهید

  کارشناس بیمه
  17 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، منظورتان از درصد بیمه چیست؟

مهدی
23 خرداد 1401

سلام من تصادف کردم نوشته 1درصد دیه کامل انسان،
۱درصد چند میلیون میشه؟؟

  کارشناس بیمه
  24 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، بر اساس اینکه کدام ماه بوده، از کل یک درصد حساب کنید.

کریمی
25 خرداد 1401

سلام من توتصادف استخوان ران ویکی ازنی نازک دستم واستخوان گونم شکسته می خواستم بدونم چقددیه به من تعلق میگیرا

  کارشناس بیمه
  26 خرداد 1401

  سلام دیه را فقط پزشکی قانونی تعیین می کند.

عباس
28 خرداد 1401

سلام شخص

متوفی مجردبوده ودرصددیه کامل چقدرمیباشد

  کارشناس بیمه
  29 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، درصد دیه برای چه چیزی؟ درصد دیه را فقط پزشکی قانون تعیین می کند.

مهران
04 تیر 1401

سلام وقتتون بخیر
من سال ۹۹ تصادف کردم و ۵۰ درصد مقصر شدم
تا به امروز طول درمان من هنوز تموم‌نشده و من امسال ی عمل داشتم و احتمالا حکم درصد نهاییم تو این ماه بیاد .الان بیمه خودم‌میگه ۵۰ درصدی ک مقصر‌ بودی رو ب نرخ سال ۱۳۹۹ و به نرخ سقف بیمه راننده بهت میدیم . مگه نرخ دیه به روز نیست طبق‌قانون مجازات اسلامی .آیا بیمه میتونه بگه من به روز مبلغ رو پرداخت نمیکنم ؟
من باید شکابت‌کنم تا مبلغ دیه رو ب روز بگیرم از‌بیمه خودم ؟؟

  کارشناس بیمه
  05 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، والا این سوال شما خیلی تخصصی است و باید با یک وکیل آشنا به حوزه مشورت کنید.

حسین
05 تیر 1401

بنده پارسال با خودروی شخصی واژگون شدم و دستم آسیب دید و پزشکی قانونی ۱۹/۷درصد دیه کامل با سقف ۳۳۰میلیون تومان راننده صادر و قاضی تایید نمود.مبلغ دیه من چقدر میشود؟

  کارشناس بیمه
  06 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، نرخ دیه را فقط پزشکی قانونی تعیین می کند.

هنریک صفرلو
08 تیر 1401

سلام اگر راننده ۱۷ ساله باشد بیمه دیه فوت پرداخت مینماید؟

  کارشناس بیمه
  09 تیر 1401

  سلام دوست در این خصوص یعنی دیه به راننده مقصر باید با شرکت بیمه صحبت کنید.

طناز
11 تیر 1401

سلام درتصادف مهره ۱۲کمرم شکسته وبافت گردنم اسیب دیده به نظرتون دیه اش چقدرمیشه ممنونم

  کارشناس بیمه
  12 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، مقدار دیه را فقط پزشکی قانونی تعیین می کند.

منتظر
11 تیر 1401

سلام نرخ دیه گونه چقدره ، ۷ تا بخیه خورده ، جاهای دیگمم کوفته و زخمه ، با موتورم تصادف کردم، می‌خوام بدونم چقدر تقریبا بیمه تعلق میگیره

  کارشناس بیمه
  12 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، مقدار دیه را فقط پزشکی قانون اعلام می کند.

عسگری
16 تیر 1401

با سلام شخصی که معلول وتعادل نداره وتو دعوا شخصی که سالم به اون حمله کنه واون شخص سالم دماغش آسیب ببین چی میشه

  کارشناس بیمه
  16 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، باید دیه اش را بدهد. البته حکم نهایی رو قاضی تعیین می کند.

   غلامرضاپناهیان
   17 تیر 1401

   ۷۰درصد از ۱۶ درصد دیه کامل ب روز چند میشه

    کارشناس بیمه
    17 تیر 1401

    سلام دوست عزیز، قیمت دقیق را دقیق نمی توانیم صحبت کنیم، فقط خود دادگاه اعلام می کند.

همایون افراسیابی
21 تیر 1401

ببخشید نرخ دیه در ماه محرم سال 1401 چقدره حدودا؟

  کارشناس بیمه
  22 تیر 1401

  سلام 800 میلیون تومان است.

عباس علی فاتحی
24 تیر 1401

بنام خداوند رحمان ورحیم
با سلام وخسته نباشید
بنده درتاریخ ۱۴۰۰/۶/۲۴که کنار خیابان برای سوار شدن ماشين ایستاده بودم که یک خودرو باسرعت بال بامن برخورد کردکه از چند ناحیه مجروح شدم که پس از ترخیص از بیمارستا به دادگاه وسپس به پزشکي قانونی مراجعه کردم وبعداز برسی mri صورت گرفته ازناحیه زانوی پای چپ مشخص شد رباط صلیبی پاره شده ودر کتف چپ نیز تاندن ها دچاراسیب جدی شده است ولی متاسفانه پزشکي قانونی..بدون در نظر گرفتن ام.ای را.ونظریه پزشکان معالج. پس از حدودیکسال .برای آسیب زانو وصدمات دیگر اندام بنده روی هم هفت درصد درنظرگرفته است وکتف بنده را نیز برخلاف نظر یه های متخصصان مربوط به تصادف ندانسته .
لزالازماست که بیان نمایم من برای درمان به چند پزشک مراجعه کردم که فقط برای انجام رباط زانو مبلغ هتاد میلیون جدای هزینه بیمارستان خواستند
من متوجه اسرارپزشکی قانونی رباط کریم به عدم اسیب
جدی اينجانب نشدم .لزا خواهشمند م بنده را دراین خصوص راهنمایی فرمایید
باعرض تشکر. عباسعلی فاتحی

  کارشناس بیمه
  24 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، این مساله الان جنبه حقوقی دارد و شما باید با یک وکیل مشورت کنید. چون مسائل مربوط به پزشکی قانونی ارتباطی با بیمه ندارد.

علیرضا
31 تیر 1401

باسلام من ما موتورم خوردم زمین پسرم هم بامن بود
خودم لگنم آسیب دیده دست راستم هم آسیب دیده
پسرم هم پایش جراهت برداشته چجوری باید اقدام کنیم
چه مقدار دیه تعلق میگیرد

  کارشناس بیمه
  01 مرداد 1401

  سلام دوست عزیز، با واحد خسارت بیمه موتور خود تماس بگیرید تا کامل راهنماییتان کنند.

میرشاهانی
05 مرداد 1401

سلام. بنده راننده مقصر هسنم که خودم در همان تصادف استخوان نی پایم مو برداشته و ۷ماه طول کشید تا استخوان پایم جوش بخورد سئوالم اینجاست که ایا طول درمان با مبلغ دیه پایم در قالب یک رقم بیمه پرداخت میکند یا طول درمان خود رقمی جدا محاسبه و دیه پایم جدا محاسبه میگردد.
با تشکر فراوان

  کارشناس بیمه
  05 مرداد 1401

  سلام دوست عزیز، در خصوص طول درمان اطلاعاتی نداریم.

شهرام
14 مرداد 1401

با سلام و عرض ادب
ماشین در خیابان اصلی در محله مسکونی ،به بچه‌۴ ساله ام زده و موجب جراحت بدنی شده ، الان پلیس راهور تو برگ کروکی عنوان کرده که راننده خودرو ۵۰ درصد و پدر و مادر بچه به علت عدم نگهداری بچه ۵۰ درصد مقصر هستن لطفا بفرمایید که میزان دیه به چه روالی محاسبه میشه و اصلا این قانون چیه؟

  کارشناس بیمه
  15 مرداد 1401

  سلام دوست عزیز، میزان دیه را پزشکی قانونی مشخص می کند.

شهرام
14 مرداد 1401

جواب سوالم رو ندادید و سوالم رو پاک کردید چرا

  کارشناس بیمه
  15 مرداد 1401

  سلام دوست عزیز، احتمالا سوال مشکلی داشته است که حذف شده است. باز ممنون میشوم که سوال خود را دوباره بنویسید.

سعید
16 مرداد 1401

سلام.
من دو هفته پیش دچار واژگونی خودرو شدم و تنها سرنشین و راننده بودم.
در اثر حادثه قفسه سینه و دندها دچار شکستی و خونریزی روده گردید ک مدت ۸ روز بستری و از دو طرف با وارد کردن لوله داحل ریه خون تخلیه شد.
لطفا راهنمایی کنید میزان دیه چ حدودی میشه.
با توجه ب اینکه کمرم هم دچار ضربه شدید و ترک جزئی شده ک نیاز ب جراحی نداشت و کوفتگی و کبودی زیادی هم در قسمت پشت کمر داشتم.
ممنونم و سپاس از کمکتون

  کارشناس بیمه
  17 مرداد 1401

  سلام میزان دیه یا خسارت را باید پزشکی وکارشناس بیمه تعیین کند.

منصور
19 مرداد 1401

سلام برادرم درسال ۱۴۰۰ برج ۱۲ تصادف کرده ورای نهای دادگاه در تاریخ ۱۸/۵/۱۴۰۱ بوده .الان دیه به چه نرخی محاسبه میشه.و سوال دوم دو دهم .یک درصد دیه کامل چقدر میشه با تشکر

  کارشناس بیمه
  19 مرداد 1401

  سلام دیه به نرخ روز حساب می شود. محاسبه درصد با مبلغی که پرداخت می شود، فرمول خاصی دارد؛ اما حدودا بر اساس دیه می توانید حساب کنید.

آرمان بیرم وند
19 مرداد 1401

سلام خسته نباشید میخواستم بدونم من سرکار بودم ک با چرخگوشت کار می‌کردم یه بند انگشتم قط کرده ک متخصص برام جراحی کرده خواستم ببینم چند درصد بهم تحلق میگیره دیش چقدر میشه یا باید برم دادگاه بپرسم ممنونم

  کارشناس بیمه
  20 مرداد 1401

  سلام نرخ دیه را فقط پزشکی قانونی مشخص می کند.

نیره باقری
22 مرداد 1401

الان برای شکستگی پا چقدر دیه میدن؟

  کارشناس بیمه
  23 مرداد 1401

  سلام درصد دیه را پزشکی قانونی تعیین می کند.

علیی
03 شهریور 1401

سلام توی جدول نوشته شده که شکستگی ترقوه ۲۸تومن دیه اش ولی تو نظریه پزشک قانونی که خوندم برام زده بود ۴درصد دیه کامل ک حساب کردم شد ۲۴تومن
ویک سوال منک جراحی و پلاتین گذاری کردم تاثیری رو درصد نداره هزینه عمل و پلاتینو نمیدن؟؟؟
ممنون میشم راهنمایی کنید

  کارشناس بیمه
  04 شهریور 1401

  سلام باید این را از همان پزشکی قانونی بپرسید.

احسان
09 شهریور 1401

سلام و خسته نباشید من به پزشکی قانونی مراجعه کردم و چونکه دست و پای من در گچ بود مراجعه مجدد تایین کرد ولی وقتی دوباره مراجعه کردم و پرونده پزشکی بیمارستان را دید دوباره سه ماه بعد تاریخ مجدد تایین کرد البته چونکه پزشک نوشته بود که استخوان خرد شده ولی برای من مجددا تاریخ جدید مراجعه تایین کرد حتی دادیار دادگستری هم پرسید چرا همه وارد رو اعلام کرده این زمان برای چه چیزی پزشکی قانونی محاسبه میکند و اینقدر طولانی از برج ۲ تا برج ۷البته قبل از ان سه ماه هم گچ داشتم و همچنان دستم خوب نشده و ضارب متواری میباشد

سادات
12 شهریور 1401

سلام ابلاغیه دیه اونده آیا شما محاسبه میکنید؟؟؟

  کارشناس بیمه
  13 شهریور 1401

  سلام ما فقط مقاله ای در خصوص نرخ دیه نوشته ایم. بقیه موارد را باید خودتان پیگیری کنید.

آرش
22 شهریور 1401

سلام وقت بخیر،بنده کارمند نظام هستم و الان حدود هشت سال بدلیل بیماری دوقطبی اعصاب و روان دارای سطح سلامت و معافیت از نگهبانی ،اماده باش و… می باشم متاسفانه فرماندهان به این رای کمیسیون اعتنا نمی کنند و با خدمت بنده در نگهبانی باعث تشدید بیماری من و عدم بهبود شده است و بیش از ده جلسه بستری دارم ،ایا میتوانم از فرماندهان و سازمان بدلیل تشدید بیماری و بی‌توجهی به رای کمیسیون پزشکی شکایت کنم و دیه بگیرم.چون بنده در کمیسیون پزشکی از کارافتاده شدم و بازنشسته شدم آیا دیه به بنده تعلق می‌گیرد

  کارشناس بیمه
  23 شهریور 1401

  سلام دوست عزیز، باید به دفتر اصلی مراجعه کنید. این مواردی است که اطلاعات دقیق تری می خواهد.

محمدی
24 شهریور 1401

سلام دیه پتیس فرکچه چقدر است که ضربه خورده عمل کردم یکماه استراحت داده حالا میخوام بدونم چقدر میشود

  نویسنده بیمه
  25 شهریور 1401

  سلام دوست عزیز میزان دقیق دیه را پزشکی قانونی و قوه قضاییه مشخص می کنند.

مهدی
25 شهریور 1401

سلام خسته نباشید تصادف کردم معدم ضربه دیده و خونریزی داشته و اندوسکوپی که کردم زخم هم شده چقدر هست

  نویسنده بیمه
  26 شهریور 1401

  سلام مهدی عزیز
  نرخ دقیق دیه توسط نظر پزشک قانونی از سمت قوه قضاییه مشخص می گردد.

Alireza dolatkhah
28 شهریور 1401

الان ۲ ساله در حین کار و را هاندازی دستگاه به علت کسور شرکت و جرثقیل بار ۱ تنی افتاد از جدثقیل پای من و ۲ ساله نهمیتونم راه برم و کار کنم و نه دیه از جیرفت پرداخت گردیده ؟

  کارشناس بیمه
  28 شهریور 1401

  سلام در خصوص اینکه دیه ندارند، بهتر است که از طریق وکیل اقدام کنید.

حسین امینی
04 مهر 1401

نرخ دیه اعضای بدن در سال 1401 چقدره

  کارشناس بیمه
  05 مهر 1401

  سلام در جدول کامل نوشته ایم.

محمدی
07 مهر 1401

باسلام .و وقت بخیر
خسته نباشید .
بنده مورد اصابت ۳ عدد گلوله از ناحیه ی زانوی پای راست قرار گرفته ام. گلوله ها از روبه رو وارد و از پشت پاهایم خارج شده اند. .و استخوان ران و استخوان ساق پایم شکسته .و در ضمن عصب پایم نیز آسیب دیده که مورد ترمیم و پیوند قرار گرفته است .از فرد.ضارب شکایت کرده ام و پزشکی قانونی العان حدود یک سال است برایم معاینه مجدد می نویسد .با نظر شما دیه من باتوجه به توضیحاتم چقدر می شود.
ممنون میشم پاسخم را بدهید.

  کارشناس بیمه
  07 مهر 1401

  سلام مقدار دیه را فقط پزشکی قانونی تعیین می کند و اصلا نمی توان حتی مقدار دقیقی تعیین کرد.

کایزر
07 مهر 1401

باسلام در ماه صفر همین چند وقته پیش تصادف کردم که ماشین مقصر بودش و باعث قطع عضو پای چپم از مچ شد میخوام بدونم چقدر طول میکشه پول بیمه رو دریافت کنم و جز بیمه دیه برای راننده دادگاه می‌دهد چون کاملا منو از زندگی در حال انداخته و خونه نشین شدم و طرف هم گواهی نامه نداشته

  کارشناس بیمه
  08 مهر 1401

  سلام مدت زمان پرداخت خسارت متفاوت است. ولی اصولا بعد از تکمیل همه چیز، حدود یک ماه بیشتر طول نمیکشد.

مختار
08 مهر 1401

با سلام.من در تاریخ1401/06/05سرنشین خودرو پراید بودم که به دلیل بی توجهی راننده تصادف شدیدی رخ داد و دچار پارگی کبد شدم.لطفا بفرمایید ارش دیه پارگی کبد چند درصد میشه؟.در ضمن باز کردن جدار شکم توسط پزشک جراح شامل دیه میشود؟ و آیا باز کردن شکم توسط پزشک برای بخیه کبد جراحت جاعفه محسوب میشود؟

  کارشناس بیمه
  08 مهر 1401

  سلام دوست عزیز، درصد و مقدارش را فقط پزشکی قانونی تعیین می کند.

اسماعیل
23 مهر 1401

سلام ببخشید دیگه من چقد میشه؟مچ دستم شکسته پاشته پام شکسته ران پام شکسته لگنم شکسته

  کارشناس بیمه
  24 مهر 1401

  سلام دیه را فقط پزشکی قانونی تعیین می کند.

مهدی
24 مهر 1401

سلام خسته نباشید میشه لطف کنید بگید دیه ای هست ت ها .چقدر میشه آخه بدون درصد منو میخان بفرستند بیمه . شکستگی ثلث میانی ران راست وتعبیهابزار ارتوپدی.اسیب نسج نرم ران راست..جراعت موضحه ران راست .. شکستگی ثلث تحتانی ران چپبا ابزار ارتوپدی.. شکستگی ثلث تحتانی استخوان درشت نی ساق پای راست به صورت خردشدگی و تعبیه ابزار ارتوپدی.. شکستگی ثلث تحتانی استخوان نازک نی ساق پای راست..ممنون میشم تا قبل بیمه جواب بدید

  کارشناس بیمه
  24 مهر 1401

  سلام مقدار دیه را فقط پزشکی قانونی و بعد از بررسی تعیین می کند. هیچ کسی دیگری نمی تواند مقدار دیه ای را مشخص کند.

فیض اله
25 مهر 1401

سلام ،تصادف در ماه حرام وفوت دراثرتصادف درماه صفر اتفاق افتاد آیا دیه ماه حرام تعلق میگیرد ؟ودوم اینکه در اثر تصادف شکستگی لگن و ران و کبودی و زخم کل بدن وسر وصورت بود وشخص بعداز بیست روز فوت کرد آیا دوتا دیه تعلق میگیرد ،دیه ی شکستگی‌ها و…..،و دیه ی فوت؟ممنون

  کارشناس بیمه
  26 مهر 1401

  سلام بر اساس ماه حرام محاسبه می شود. میزان دیه را هم فقط پزشکی قانونی تعیین می کند.

مرتضی
27 مهر 1401

سلام.خسته نباشین.میخواستم بدونم دیه شکستگی کشکک زانو چقدراست.و۴ماه طول درمان ممنون میشم جواب بدین

  کارشناس بیمه
  28 مهر 1401

  سلام دیه را فقط پزشکی قانونی تعیین میکند.

مهسا
27 مهر 1401

سلام وقت بخیر۳دهم دیه و ودهم دیه چقدراست ممنون میشم جواب بدین

  کارشناس بیمه
  28 مهر 1401

  سلام بر اساس نرخ روز دیه یعنی 1401 خودتان می توانید حدودش را حساب کنید.

پوریا
28 مهر 1401

سلام پاشنه پای راستم درحین کاربه علت سقوط ازدوپوش مغازه ای که کارمیکردم شکست مغازه بیمه مسولیت بودازبیمه دی بعدازدرمان من قبول نکردم که از بیمه پولی بگیرم وشکابت کردم الان پزشک قانونی ۴۹درصدبرای پای من دیه نوشته حال باتوجه به بیمه بودن مغازه پرداخت دیه من برعهده بیمه گرهست یابیمه گذار؟ قبلاممنون میشم ازپاسخگویی کارشناس شما.

  کارشناس بیمه
  30 مهر 1401

  سلام این مساله حقوقی است و که باید از یک وکیل بپرسید اما به هر حال مسئولیت امنیت بر عهده کارفرما بوده است.

مری
02 آبان 1401

سلام جلو مدرسه خانمی با ماشین به پسر من برخورد کردند و پای بچه زیر لاستیک موند روی پاش کمی له شده و انگشت کوچکش شکسته آیا دیه به ایشون تعلق میگیره؟
ممنون از شما

  کارشناس بیمه
  02 آبان 1401

  سلام بله ولی در خصوص مقدار هزینه فقط پزشکی قانونی تعیین می کند.

محمد
03 آبان 1401

سلام توی رای دادگاه الان سه و نیم صدم و ۱۷ صدم دیه کامل گفته شده
الان چقدر میشه هزینه؟

  کارشناس بیمه
  04 آبان 1401

  سلام مقدار مشخص که را خود دادگاه تعیین می کند اما خود شام هم می توانید حساب کنید.

امید
03 آبان 1401

سلام.خسته
نباشید.من امروز رفتم دادگاه در کارشناسی سه نفره 50درصدماشین و50درصدعابرپیاده مقصرشناخته شدن چون تصادف در اتوبان ومنطقه مسکونی وزیرپل عابرغیرمکانیزه چون عابر59ساله وزنه،قاضی میگه 50درصددیه تعلق میگیره لطفن بهم بگین چیکار کنم تا100درصددیه روبگیرم ممنون ازشما

  کارشناس بیمه
  04 آبان 1401

  سلام باید با یک وکیل مشورت کنید.

قاسمی
07 آبان 1401

سلام دیه پارسال 72 میلیون بوده و 25 میلیون پرداخت کردیم امسال به دیه باقی مانده چقد اضافه میشه؟

  کارشناس بیمه
  08 آبان 1401

  سلام در این خصوص باید از یک کارمند آشنا به این حوزه بپرسید.

عبدی
08 آبان 1401

سلام وقتتون بخیر
من درسال ۱۴۰۰ تصادف کردم
پزشکی قانونی نوشته:
۱_جراحت دامیه پیشانی
۲_جراحت حارصه ساق پا
۳_شکستگی تنه بازو که پلاتین گذاشتن
۴_شکستگی درشت نی پا که پلاتین گذاشتن
۵_سائیدگی مچ پا ۲عدد حارصه
۶_سائیدگی آرنج حارصه
۷_جراحت ابرو متلاحمه
۸_شکستگی استخوان زنداعلی ساعد
۹_آسیب نسج نرم عصب رادیال دست

میخواستم ببینم حدودا مقدار دیه چقدر میشه
ممنون میشم پاسخ بدین…

  کارشناس بیمه
  09 آبان 1401

  سلام مقدار دیه را فقط پزشکی قانونی تعیین می کند.

خودمم
21 آبان 1401

سلام خسته نباشید خانمی هستم ک ۲۰روزی میشه براثرتصادف ۱۱بخیه به لب وچونم خوردش دیه ام چطوری حساب میشه؟وایاچون زیبایی محسوب میشه فرقی میکنه؟ممنونم

  کارشناس بیمه
  22 آبان 1401

  سلام دیه را فقط پزشکی قانونی تعیین می کند.

خرمی
29 آبان 1401

سلام
من تصادف کردم در ماه ذی الحجه رفتم پزشک قانونی میزان ۲/۶دهم درصد زده بود چقدر می‌باشد مبلغش؟؟

  کارشناس بیمه
  01 آذر 1401

  سلام بر اساس درصد از مبلغ باید محاسبه کنید.

احمدرضا
30 آبان 1401

سلام مادرم ۱۷ماه قبل تصادف کرده و الان رای دادن دیه تصادف مثل دیه زن و مرد فرق داره چون تو رای نوشتن چند درصد دیه کامل انسان خواستم بدونم چجوری محاسبه میشه ممنون.

  کارشناس بیمه
  30 آبان 1401

  سلام به نظرمان الان دیه باید کامل باشد و ارتباطی به جنسیت ندارد.

علی
02 آذر 1401

سلام بینی ضرب دیده ای که ورم کرده باشه یکم درد و خون ریزی ولی نشکسته باشه دیه تعلق میگیره؟ چقد؟
و تا چند روبعد درگیری میشه شکایت کرد؟

  کارشناس بیمه
  03 آذر 1401

  سلام این مساله را فقط پزشکی قانونی تعیین میکند.

جاوید
06 آذر 1401

سلام خسته نباشید می خواستم دیه این موارد چقدر میشه
۱خونریزی شدید در ملتحمه ی سمت راست(ارش)
۲جراحت عمیق دامیه در قسمت فوقانی آبروی راست
۳ تورم در پلک فوقانی چشم راست (ارش)
۴ شکستگی استخوان بینی
۵ شکستگی سمت راست صورت یک فقره هاشمه
سال ۱۴۰۱ ممنون

  کارشناس بیمه
  07 آذر 1401

  سلام میزان دیه بر اساس روز واریز حساب می شود و خود دادگاه تعیین می کند.

ابراهیم
09 آذر 1401

سلام پزشک قانونی خاتمه درمان اعلام کرده واین دیه روزده لطفامحاسبه کنید.
۱_خوردشدگی ثلث فوقانی استخوان درشت نی ساق پای چپ تحت عمل جراحی قرارگرفته بدون عیب التیام یافته دیه مقدرداره وخوردشدگی استخوان نازک نی ساق پای چپ بدون عیب التیام یافته ودیه مقدرداره ۲_خوردشدگی ثلث فوقانی استخوان بازوی چپ که تحت عمل جراحی قرارگرفته بدون عیب التیام یافته ودیه مقدرداره ..
۳_جراحت دامیه بازوی چپ وارنج ودست چپ وساعدچپ وبازوی راست دیه مقدردارد.
۴_جراحت دامیه پلک فوقانی چشم چپ وروی بینی التیام یافته ولی اثربجاگذاشته که دیه مقدرداره ولاله گوش چپ وراست دیه مقدردارد.
۵_جراحت عمقی متلاحمه بندانگشتای سوم وچهارم دست چپ دیه مقدرداره .
۶_کبودی بسترناخن انگشتان سوم وچهارم دست چپ دیه مقدردارد.
۷_سیاه شدگی دندان قدامی اول بالای راست که دیه مقدردارد.
۸_شکستگی به میزان پنجاه درصدازتاج دندان قدامی دوم بالای راست وسیاه شدگی مابقی دندان مذکورکه دیه مقدردارد.
۹_شکستگی به میزان سی درصدازتاج دندان قدامی اول بالای چپ دیه مقدردارد.
۱۰_ارش پارگی رباط جانبی داخلی ورباط صلیبی قدامی زانوی چپ به میزان ده درصد ازدیه کامل تعیین گردد.

۱۱_پارگی منیسک داخلی زانوی چپ نیزداشته ارش به میزان دودرصد ازدیه کامل تعیین گردد‌.

سید محمد
23 آذر 1401

سلام،دوستان یک دویستم دیه کامل چقدر میشه؟

F.r
25 آذر 1401

سلام من در تصادف ماشین که سرنشین بودم استخون کف دستم شکست وبدالتیام شده ونامه پزشکی قانونی هم نیمدرصدکه معادل یک ارش وسه درصدوبد التیام شده را تایید کرده مبلغ چقدر میشه ممنون

  کارشناس بیمه
  27 آذر 1401

  سلام بر اساس مبلغ دیه میتوانید حدودی حساب کنید اما دیه بر اساس قیمت سال در آخر پرداخت خواهد شد.

ابراهیم
27 آذر 1401

سلام استاد بالا تومقاله فرمودیددیه خوردشدگی استخوان التیام یافته ۱۰۸میلیون ..
پس چرابرامامحاسبه میکنیدنهایت ۱۳درصدخورده ای تقریبامیشه ۸۰تومن فرقش چی هست ..خواهشاتوضیح بدید

  کارشناس بیمه
  28 آذر 1401

  سلام ببینید پرداخت نهایی در دادگاه مشخص می کند. اینها عدد تقریبی است.

مهران
02 دی 1401

سلام دیه شکستگی خردشده استخوان زنداعلی چقدره عمل پلاتین شده

  کارشناس بیمه
  04 دی 1401

  سلام مقدار دیه را فقط پزشکی قانونی تعیین می کند.

محمد
08 دی 1401

سلام دیه آسیب بافت نرم مچ پا چقدر است؟

  کارشناس بیمه
  15 دی 1401

  سلام دیه را فقط پزشکی قانونی و بعد از بررسی دقیق مشخص خواهد کرد.

رز
09 دی 1401

سلام من قصور پزشکی برام ایحاد شده، و پوست صورتم سوخته، در ماه حرام انجام شده، آیا اینکه جرم در ماه حرام انجام بشه برای قصور پزشکی هم در نظر گرفته میشه؟؟؟یا فقط درگیری و اینا

  کارشناس بیمه
  15 دی 1401

  سلام بله

خسرو میلانی
28 دی 1401

سلام. دیه کامل انسان در تصادف چگونه تعیین می‌شود؟

  کارشناس بیمه
  28 دی 1401

  سلام دیه فوت که کامل است و بقیه موارد بر اساس میزان درصد خسارتی است که پزشکی قانونی تعیین می کند.

M.n.ch
01 بهمن 1401

با عرض سلام و خسته نباشید.
من پنج ماه پیش توسط شخصی در خیابان به زمین افتادم و باعث شکستگی استخوان بازو(هومروس) و کندگی عضله کاف شد،هنوز شکایت نکرده ام.
الان استخوانم جوش خورده و عضله ام چسبیده است اما دستم بالا نمی‌رود.
آیا می‌شود الان شکایت کنم؟و چه مقدار دیه به من تعلق میگیرد؟

  کارشناس بیمه
  08 بهمن 1401

  باید اول شکایت کنید بعد رای دادگاه به نفع شما صادر شود و بعد به پزشک قانونی معرفی شوید سپس توسط پزشک قانونی مشخص میگردد

علیرضا
11 بهمن 1401

سلام بنده در محل کار دچار سوختگی اطراف چشم و خراش قرنیه شدم که بیمه میزان درصد دیه رو 4/1درصد مشخص کرده که 70درصد شرکت مقصر بوده و30درصد بنده میخاستم ببینم چه مبلغی بهم تعلق میگیره؟باتشکر

  کارشناس بیمه
  13 بهمن 1401

  سلام دوست عزیز. این موضوع را باید از دادگاه پیگیری کنید.

علی ریاضی
15 بهمن 1401

سلام
همسایه داخل گود ساختمان ما سقوط کرده و آسیب جدی دیده.
ساختمان بیمه شخص ثالث داره ولی شروط بیمه مبنی بر فنس کشی انجام نشده.
ساختمان هم ناظر دارد و هم پیمانکار
آیا بیمه هزینه رو تقبل میکنه؟ با وجود ناظر و پیمانکار، آیا تقصیر مستقیما متوجه کارفرما می شود؟

  کارشناس بیمه
  16 بهمن 1401

  سلام دوست عزیز. در صورت عدم رعایت موارد ذکر شده در بیمه نامه و انجام ندادن شروط بیمه مسولیت حوادث را به عهده نمی گیرد یا با درصد کمتری خسارت را جبران می کند. برای اطلاعات دقیق تر لطفا از بیمه مربوطه سوال بفرمایید.

رضا
17 بهمن 1401

باعرض سلام درصد دیه مقادیر زیر چقدر می شود؟
۱-سائیدگی سطحی آرنج چپ-ساعد چپ(جمعا دو فقره حارصه)
۲-سائیدگی سطحی حارصه خلف تنه
۳-کبودی خلف تنه
۴-جراحت دامیه انگشت چهارم دست راست
۵-شکستگی ستون فقرات در ناحیه زائده ی عرضی مهره اول کمری
. ۶-شکستگی قوس خلفی دنده های ۹ و ۱۰ و ۱۱ سمت چپ قفسه سینه (غیر محیط بر قلب)
۷-تجمع خون در ضای جنب سمت چپ همراه با کوفتگی بافت ریه
۸-پارگی طحال که منجر به عمل جراحی و خارج سازی آن شده است.
لطفا در خصوص محاسبه درصد دیه اظهار نظر فرمایید
باتشکر

  کارشناس بیمه
  17 بهمن 1401

  سلام دوست عزیز. جدول مقادیر دیه و نحوه محاسبه دیه در همین مقاله به طور کامل ذکر شده است. لطفا مقاله را مطالعه بفرمایید و اگر به تمام این مقادیر برای دریافت خسارت نیاز دارید حتما از بیمه خود یا مراجعه مربوطه سوال بفرمایید.

سارا
17 بهمن 1401

من تصادف کردم فرای به اصلی بود افسر من رو مقصر دونست
فردی که تو ماشین بود سرش خورده بود به ستون و یکم خونریزی کرد الان رفته بیمارستان و بخیه زده الان دیه باید بدم من

عسل
17 بهمن 1401

من تصادف کردم فرای به اصلی بود افسر من رو مقصر دونست
فردی که تو ماشین بود سرش خورده بود به ستون و یکم خونریزی کرد الان رفته بیمارستان و بخیه زده الان دیه باید بدم من

عسل
17 بهمن 1401

من تصادف کردم فرعی به اصلی بود افسر من رو مقصر دونست
فردی که تو ماشین بود سرش خورده بود به ستون و یکم خونریزی کرد الان رفته بیمارستان و بخیه زده الان دیه باید بدم من

عسل
17 بهمن 1401

من تصادف کردم فرعی به اصلی بود افسر من رو مقصر دونست
فردی که تو ماشین بود سرش خورده بود به ستون و یکم خونریزی کرد الان رفته بیمارستان و بخیه زده الان دیه باید بدم من راهنمایی کنید منو

  کارشناس بیمه
  18 بهمن 1401

  سلام دوست عزیز. بله اگر شکایت کنند مطابق با قانون شما باید دیه را پرداخت کنید.

امید توکلی
18 بهمن 1401

من تصادف کردم با ماشین چقدر بابتش دیه میگیرم شکستگی استخوان ران پای راست در رفتگی مفصل ران پای راست جراحت پیشانی وسط از نوع متلاحمه دو عدد ساییدگی حارصه ساق پای راست

  کارشناس بیمه
  19 بهمن 1401

  سلام دوست عزیز. میزان وجه را بعد از تایید پزشکی قانونی به شما اطلاع می دهند.

منیژه
25 بهمن 1401

سلام ،یک درصد دیه کامل و ارش خونریزی زیر ملتحمه چشم چپ به میزان دو دهم درصد برای خانم چه مبلغی میشه؟

  کارشناس بیمه
  01 اسفند 1401

  سلام دوست عزیز. با توجه به نرخ دیه سالانه در ماه های حرام و غیر حرام می توانید این مقدار را محاسبه کنید.

نصیری
27 بهمن 1401

سلام قاضی رای من رو صادر کرده و نوشته
دوازده درصد از یک درصد دیه کامل
میخوام بدونم پولش چقد میشه ممنون میشم اگه جواب بدین

  کارشناس بیمه
  01 اسفند 1401

  سلام دوست عزیز. میزان دیه در ماه‌های حرام 800 میلیون و در ماه‌های عادی 600 میلیون تومان است.

پویا بخشی
04 اسفند 1401

سلام و عرض ادب ، من میخواستم بپرسم دیه از کار افتادگی عصب دست بر اثر اصابت گلوله به بازو و دیه اصابت گلوله به ران پا چقدر است همچنین گلوله ای که به ران پای بنده برخورد کرده باعث سست شدن استخان ران شد و بعد از چند روز از همان ناحیه دچار شکستگی شد و الان بعد ۴ ماه با پلاتین میتونم راه برم اگر امکان داره فقط میخوام بدونم حدودا چقدر دیه بهم تعلق میگره با سپاس فراوان

  کارشناس بیمه
  10 اسفند 1401

  سلام دوست عزیز. شما باید به وسیله پزشکی قانونی معاینه شوید تا به طور دقیق دیه شما محاسبه شود.

Jlz
12 اسفند 1401

سلام خسته نباشید
برادرمن دیروزهنگام بازی یکی ترقه میندازه دوبار میخوره ب برادرم بهش تدکی میده ..طرف جای عدرخواهی فحش ناموسی میده و از پشت باچاقو میزنه ب سر برادرم و چاقو رو میگیره سمت برادرم این هم از ترس از زمین شیشه نوشابه برمیداره میزنه ب طرف حالا طرف هم شکایت کرده هم چاقویی ک زده رو گردن نمیگیره ماهم ن شکایتی کردیم ن دکتر بردیم ۲۰۰میلیون خسارت میخواد بااینکه هم قربونی براش بردیم هم همه ی هزینه بیمارستان رو دادیم معالجه شد آیا میشه کاری کرد ک۲۰۰میلیون ندیم

  کارشناس بیمه
  13 اسفند 1401

  سلام دوست عزیز. باید با مستندات همان موقع شکایت می‌کرید. پیشنهاد می‌کنیم حتما با یک وکیل مشورت کنید.

مهدی
25 اسفند 1401

سلام من 1401.9.25تصادف کردم مقصر هم من بودم راننده اون ماشین فوت شده دیه این ندادن هنوز سال جدید دیه افزایش پیدا کند همون تاریخ تصادف کردیم میدن یا دیه نرخ سال جدید ؟

  کارشناس بیمه
  26 اسفند 1401

  سلام دوست عزیز. در هنگام بروز حوادث رانندگی و تصادفات، پزشکی قانونی میزان صدمات وارد به فرد را به دادگاه اعلام می‌کند. سپس دادگاه با توجه به نرخ دیه در آن سال و میزان آسیب‌های وارد شده به فرد، میزان خسارت جانی را تعیین خواهد کرد.

  .

sunset
25 اسفند 1401

اگر میزان دیه کامل انسان بر اساس قانون، قیمت ۲۰۰ شتر سالم است، پس چطور قوه قضائیه اینقدر نرخ پایینی برای دیه انسان در سال ۱۴۰۲ تعيين کرده است؟ فقط ۹۰۰ میلیون تومان؟
میانگین قیمت یک شتر در حال حاضر ۲۵ میلیون تومان است و قیمت ۱۰۰ شتر می شود۲.۵ میلیارد تومان.
قوه قضائیه بر اساس چه مجوزی حقوق آحاد جامعه و خانواده مقتولین را به نفع قاتلین تضییع می کند؟

  کارشناس بیمه
  26 اسفند 1401

  سلام دوست عزیز این موضوع در حوزه اختیارات ما نیست.

امیرحسین طباطبایی
05 فروردین 1402

سلام ببخشید اگه یکی خودشو از عمدی بندازه جلوی ماشین بهش دیه میرسه
یا مجازات اسلامی قرار میگیره؟

  کارشناس بیمه
  06 فروردین 1402

  سلام آقای طباطبایی
  مسلما چنین عمل عمدی ای ، از تعلق دیه خارج شده و تعقیب مجازات اسلامی را به دنبال خواهد داشت.

ابراهیم
06 فروردین 1402

سلام دیه پسرم سال ۱۴۰۱برج ۱۱پرداخت کردن ولی اعتراض زدیم بیمه نامه داد خیلی ازجراحات قیدنشده بودن والان ۱۴۰۲هست بقیه دیه رو به روزیعنی ۱۴۰۲محاسبه میکنن یاهمان ۱۴۰۱لطفا جواب بنده روبیدید..

ابراهیم
06 فروردین 1402

سلام دیه پسرم برج ۱۱پارسال یعنی ۱۴۰۱واریزکردن ورفتیم پزشک قانونی گفتیم خیلی ازجراحات اشتباه یااصلاذکرنکردید..گفت بریدبیمه یه نامه بیاریدخداخیرشون بده بیمه نامه دادوپزشک قانونی تمام موارداضاف کردمنتهی اخرسال بودواریزنشد.
والان ۱۴۰۲هستیم ایابادیه پارسال محاسبه میشه یاامسال ۱۴۰۲

  کارشناس بیمه
  06 فروردین 1402

  سلام دوست عزیز. با نرخ دیه ۱۴۰۱ محاسبه می‌شود.

ابراهیم
06 فروردین 1402

سلام چراپیامهاپاک میشه ..
سوالم این بوددیه پسرم پارسال برج ۱۱واریزکردن ورفتیم پزشک قانونی خیلی ازجراحات قیدنکرده بوده
وگفت مستقیم ازبیمه نامه بیاریدبرااین چندموردبیمه هم نامه دادوپزشک قانونی یه باردیگه جراحات کامل نوشتن .سوالم اینه این مقدارازدیه روبه نرخ ۱۴۰۲محاسبه میکنن چون تاحالاهنوزواریزنشده

محمد محمدی
06 فروردین 1402

سلام مقدار خسارت بیمه شخص ثالث برای شکستگی آرنج های دست چپ و راست که هردو کاملا پلاتین گذاشته شده و مچ دست چپ که شکسته شده بدون پلاتین چقدر هست ؟

  کارشناس بیمه
  16 فروردین 1402

  سلام دوست عزیز. مقدار دیه مشخص شده برای شکستگی هر دست 90 میلیون تومان است.

  ابراهیم
  22 فروردین 1402

  سلام میشه بپرسم چرا مگه دیه بروز نیست یوم الادا هست

  پزشک قانونی اشتباه کرده بوده همه جراحات قیدنکرده ماچه گناهی داریم

   کارشناس بیمه
   27 فروردین 1402

   سلام دوست عزیز. دیه را بر اساس سالی که در آن حادثه رخ داده محاسبه می کنند. می توانید اعتراض کنید.

مرتضی
12 فروردین 1402

سلام وقت بخیر خسته نباشین
گزارش پزشکی قانونی در تصادف بنده
۱.شکستگی فک پایین سمت راست
۲.شکستگی استخوان زاویه فکی سمت چپ
۳.بخیه دامیه فک پایین
دیه این موارد چقدر میشه ممنونم ازتون

  کارشناس بیمه
  16 فروردین 1402

  سلام دوست عزیز. نحوه محاسبه دیه را در این مقاله برای شما ذکر کردیم. لطفا مقاله را مطالعه کنید و جدول دیه را هم بررسی کنید.

امیر علی
21 فروردین 1402

سلام وقت بخیر من درسال 1401تصادف کردم و پزشک قانونی چنتا حارصه و دامیه برام نوشت ولی در ماه حرام صفر تصادف کردم آیا دیه من دوبرار هستش؟

  کارشناس بیمه
  21 فروردین 1402

  سلام. بله دیه شما با مبلغ ماه حرام محاسبه می‌شود.

امیر
23 فروردین 1402

سلام پدرم من در سال ۱۴۰۰ بدلیل تصادف با تپه فوت کرده و مقصرم خودش بود چون خوابش برده بود میخاستم بدونم الان بهش دیه تعلق میگیره یا نه چون دادگاه که رفتیم دادگاه پرونده خاتمه داد و گفت برین بیمه ایران
واگر تعلق میگیره نرخ دیه با سال ۱۴۰۰ حساب میشه یا با نرخ سال۱۴۰۲؟

  کارشناس بیمه
  27 فروردین 1402

  سلام. دیه به ایشان تعلق می‌گیرد و مطابق با سال 1400 محاسبه می‌شود.

سعید
25 فروردین 1402

سلام تصادف بنده سال ۴۰۱بود حکم ۴۰۱ تایید شد منتها سال۴۰۲ از اجرای احکام حکممو به بیمه دادم بیمه دیه ۴۰۱ پرداخت کرده درسته یا ک باید طبق امسال پرداخت بشه

  کارشناس بیمه
  26 فروردین 1402

  سلام. بله درست است.

مهدی
26 فروردین 1402

سلام خسته نباشید
من سال ۱۴۰۱ تصادف کردم و الان ک میخوان پول دیه رو بدن به نرخ دیه ۱۴۰۱ حساب میکنن یا ۱۴۰۲

  کارشناس بیمه
  27 فروردین 1402

  سلام. 1401

تارا
27 فروردین 1402

سلام…همسرم پارسال تصادف کرده و درشت نی ساق پاش شکست وجراحی شد وخدارو شکر بدون عیبه..در تاریخ ششم فروردین امسال رای دادگاه اومده ک هشت درصد دیه کامل رو تعیین کرده که میشه 72 میلیون..حالا با توجه مقدار دیه 1402 که تازه منتشرش کردن مقدار دیه برای درشت نی رو 90میلیون تعیین کردن…حالا ما باید چیکار کنیم به رای دادگاه اعتراض بدیم؟

  کارشناس بیمه
  27 فروردین 1402

  سلام. خیر چون حادثه در سال 1401 اتفاق افتاده مطابق با دیه همان سال به شما خسارت را پرداخت می‌کنند.

رستم یاوری
28 فروردین 1402

سلام من سال 1401تصادف کردم که عابر بودم و گونه صورتم شکسته اذ سه جا شکسته و 12تا پیچ که 6تاش فیت شده ب گفته خلاصه پرونده و یه پلاک مبلغ دیه چقدر میشه

  نویسنده بیمه
  28 فروردین 1402

  سلام. پزشک قانونی میزان دیه و مبلغ آن را مشخص می‌کند.

Arash
28 فروردین 1402

باسلام خدمت کارشناسان محترم..
پزشک قانونی برای سوختگی بدنم ۶۰ درصد از کل دیه نوشته،،البته نوشته ارش سوختگی درجه دو یا سه مثلا فلان عضو ۵درصد تا نه درصد دیه کامل،،خاستم بدونم ارش یعنی چی،،و صدمه دیدگی در ماه حرام بوده،،آیا جزو دیه ماه حرام حساب میشه یا نه..
باتشکر..

  نویسنده بیمه
  29 فروردین 1402

  سلام. باید از دادگاه بپرسید.

ماهان
29 فروردین 1402

سلام وقتی که دیه رباط صلیبی ۸ درصد است آیا عمل کردن رباط صلیبی باعث افزایش درصد دیه میشود یا همان ۸ درصد محاسبه میشود

  نویسنده بیمه
  29 فروردین 1402

  سلام. خیر باعث افزایش آن نمی‌شود.

کاوه
29 فروردین 1402

با سلام تصادفی که منجر به کشته شدن به نفر شده و راننده مجرم متواری شده و‌پلیس نتونسته پیدا کنه طرف رو ، آیا به خونواده مقتول دیه تعلق میگیره ؟ و‌اینکه کسی نیست که دیه رو پرداخت کنه دولت پرداخت میکنه؟ و مبلغ دیه در رمضان چقدر است؟؟
ممنون

  نویسنده بیمه
  29 فروردین 1402

  سلام. بله دیه پرداخت می‌شود. خیر رمضان ماه حرام نیست.

عاطفه
14 اردیبهشت 1402

سلام خسته نباشین
در اثر اصابت چاقو پارگی دوتا روده بزرگ و کوچک صورت گرفته است
میخاستم بپرسم که چنددرصد است یا چند پول دیه میشود ؟؟
ممنونم

  نویسنده بیمه
  16 اردیبهشت 1402

  سلام. این موضوع به نظر قاضی بستگی دارد. باید میزان آسیب به وسیله قاضی تایید شود.

سیدحسن میری عبدالله آبادی
23 اردیبهشت 1402

سلام استخوان روی پای راست ازدوجادرز کرده دیه چقدر میشه مرسی

  نویسنده بیمه
  24 اردیبهشت 1402

  سلام. میزان دیه را باید پزشک قانونی تعیین کند.

فرید
24 اردیبهشت 1402

سلام من تصادف کردم الان رای پزشک قانونی صادر کرده نوشته سه اثر برجاگذاشته که آرش بند ۵ نیم درصد(۵/. ٪)دیه کامل انسان تعلق می‌گیرد و شکستگی بینی مطلوب التیام یافته اگه میشه راهنمایی کنین چطوریه باتشکر فرید

  نویسنده بیمه
  24 اردیبهشت 1402

  سلام. با توجه به میزان خسارتی که تعیین کردن و بر اساس دیه سالی که در آن حادثه اتفاق افتاده دیه را به شما پرداخت می کنند.

محمد
30 اردیبهشت 1402

سلام .با چاقو بازوم زدن و عظله بازوم قط شد دیه چقد تعلق میگیره واینک ی ماه سرکار نرفتم خاستم ببینم میشه طول درمان بگیرم

  نویسنده بیمه
  30 اردیبهشت 1402

  سلام. بعد از معاینه و بررسی پزشکی قانونی و رای دادگاه مبلغ دقیق دیه را به شما اعلام می کنند.

آزاد
04 خرداد 1402

با سلام پدرم در سال ۹۲ تصادف کرده وفوت نموده و مدارک ش تکمیل کردیم در سال ۹۲ چون ما بچه بودیم نتونستیم دنبال دیه پدرم برم اما امسال که سال ۱۴۰۲ هست من خودم رفتم وکیل گرفتم و داد گاه به پرونده مون رای مثبت داده‌است. جوابم اینجا ست آیا دیه طبق سال ۹۲ محاسبه می‌شود یا طبق سال ۱۴۰۲

  نویسنده بیمه
  06 خرداد 1402

  سلام. بر اساس سالی که در آن حادثه رخ داده که در این مورد سال ۹۲ است.

صابرذهرابی نژاد
05 خرداد 1402

سلام درود من تصادف کردم و شرح صدمات بدنم اینجور هست نامه پزشکی قانونی چقدر دیه میزنن برام

۱جهار ساییدگی حارصه سطح قدامی قفسه سینه۲ پنج ساییدگی حارصه سطح قدامی بازو و ساعد دست چپ ۳ ساییدگی حارصه شانه چپ ۴چهار ساییدگی حارصه سطح قدامی بازو و ساعد دست راست۵دو ساییدگی سطح قدامی شکم ۶سه ساییدگی حارصه سطح قدامی مچ پای راست چپ ۷ساییدگی حارصه سطح قدامی ران راست۸دو ساییدگی حارصه سطح قدامس زانوی پای راست ۹پنج ساییدگی حارصهسطح قدامی ثلث میانی و فوقانی و تحتانی و سطح خلفی ساق راست ۱۰ دو ساییدگی حارصه پیشانی صورت ۱۱پنج ساییدگی حارصه سطح قدامی و خلف میانی و فوقانی و تحتانی ساق چپ ۱۲ ساییدگی پیشانی چپ ۱۳ پارگی گوش سمت چپ ۱۴ پارگی نسبی رباط قدامی پای راست ۱۵ شکستی ساده استخوان قایقی مچ دست نیاز به گچ گیری دارد بی زحمت چقد دیه دارد تشکر

  نویسنده بیمه
  06 خرداد 1402

  سلام دوست عزیز. قاضی بعد از بررسی این موارد مقدار دقیق را اعلام می‌کند. بسته به نظر قاضی است.

زهرا
12 خرداد 1402

ببخشید دیه خش افتادن بر روی صورت و گردن چقدر است؟ بر اثر ناخن

  نویسنده بیمه
  13 خرداد 1402

  سلام. این موضوع را باید در دادگاه تعیین کنند.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید