04 مهر 1402

کروکی تصادف: تعریف،شرایط، نحوه اعتراض به انواع کروکی

تقریبا همه‌ی ما حین رانندگی تصادفات را تجربه کرده‌ایم حال چه تصادفات سنگین و چه سبک! حتی در جریان تصادفات با برخی مشکلات بدنه خودرو از جمله فرو رفتگی ماشین، خسارات مالی و جانی نیز برخورده‌ایم. در این شرایط به منظور این‌که بتوانیم از شرکت‌های بیمه، این خسارات را مطالبه کنیم می‌بایست کروکی تصادف را با خود به همراه داشته باشیم. کروکی تصادف کمک می کند که حادثه‌ی اتفاق افتاده را با سندیت شرح دهیم. برای آشنایی با این  مساله مهم در تصادفات پیشنهاد می‌کنیم ادامه‌ی مطلب را از دست ندهید.

کروکی چیست؟

کروکی تصادف سازشی و غیر سازشی

کروکی تصادف چیست؟

به گزارشی که مامور راهنمایی و رانندگی از صحنه تصادف تهیه می‌کند، کروکی می‌گویند. این گزارش، مدرک بسیار کلیدی و مهمی‌ست که برای شناسایی مقصر حادثه، خسارات و در برخی موارد مقدار دیه به کار برده می‌شود.به خاطر داشته باشید که در صورت نیاز به کروکی برای حادثه تصادف، خودروی مقصر و خودروی آسیب دیده نباید از مکان خود حرکت داده شوند.

برای حداکثر استفاده از کروکی تصادف، توجه به نکات زیر الزامی است:

 • هیچ‌گاه فراموش نکنید که در زمان بروز هرگونه حادثه رانندگی با ماموران رانندگی تماس بگیرید و از آن‌ها برای حل مشکل و همچنین قضاوت تصادفات کمک بگیرید.
 • نکته‌‌ی مهم این‌که هیچ‌گونه تغییری نباید در صحنه تصادف ایجاد شود؛ زیرا بعد از کروکی کشی، این کروکی تصادف باشد که  مقصر اصلی را به دقت مشخص نماید.
 • گاهی پیش می‌آید که اتومبیل شما با انسان یا اشیا برخورد کرده باشد. دراین صورت، پیشنهاد می‌شود حتی الامکان منتظر افسر نیروی انتظامی باشید.  او  می‌تواند کروکی دقیق و گزارش کاملی از صحنه تصادف ترسیم نماید. هم‌چنین از این کروکی برای دریافت خسارت از بیمه بدنه نیز استفاده می‌شود. حتی اگر مقصر شناسایی شده‌اید، با افسران نیروهای انتظامی حداکثر همکاری را به عمل آورید.

زمانی که در خیابان با اشیا تصادف می کنید می بایست با استفاده از علائم هشداری از تغییر صحنه تصادف جلوگیری کنید تا افسر راهنمایی رانندگی از راه برسد و کروکی را بکشد. در چنین تصادفاتی شرکت های بیمه موظف به پرداخت خسارت می باشند.

انواع کروکی تصادف

برای این‌که بتوانید مشکلات تصادفات را  حل و فصل کنید، اطلاع از انواع مختلف کروکی کمک بسیار زیادی به شما خواهد کرد. در ادامه این مطلب شما را با دو نوع کروکی آشنا خواهیم کرد که عبارتند از:

 1.  سازشی
 2.  غیر سازشی

کروکی سازشی

اکثر تصادفاتی که رخ می‌دهد با این نوع کروکی داوری می‌شود. زمانی که افسر راهنمایی و رانندگی تشخیص دهد میزان خساراتی که وارد شده در حد  تعهدات مالی بیمه است، اقدام به ترسیم کروکی سازشی می‌کند. در واقع، این کروکی گزارشی یک صفحه‌ای است که در آن همه‌ی مشخصات راننده مقصر و زیان دیده به همراه شرح وقوع حادثه درج می‌شود. از مدارک مهمی که در زمان مراجعه به دفاتر بیمه شخص ثالث برای دریافت خسارت باید به همراه داشته باشید همین کروکی سازشی‌ست.

شرایط ترسیم کروکی سازشی

چه زمانی می‌توان از کروکی تصادف سازشی استفاده کرد؟

شروط لازم برای ترسیم کروکی سازشی

شرایط متعددی می‌‎تواند منجر به رسم کروکی سازشی شود، این شرایط عبارت است از:

 1. زمانی که تعداد خودروهایی که در یک تصادف دخالت داشتند بیش از یک خودرو باشد.
 2. هنگامی که طرفین در شهرهای مختلفی سکونت داشته
 3. هردو راننده در وقوع حادثه نقش داشته باشند.
 4. زمانی که پلیس راهنمایی و رانندگی ترسیم کروکی را لازم و ضروری بداند.

کروکی غیر سازشی تصادفات

موارد استفاده کروکی غیر سازشی

چه زمانی در تصادف به کروکی پلیس نیاز داریم؟

از سایر مدل‌های کروکی تصادف می‌توان به کروکی غیرسازشی‌ اشاره کرد. این نوع کروکی دارای 2 صفحه پشت و رو است که در صفحه اول گزارشی مفصل و کامل در مورد محل حادثه و نحوه وقوع آن شرح داده می‌شود. این گزارش شامل وضعیت خودروها، عابران و مشخصات رانندگان خواهد بود. در صفحه بعدی نیز گزارش کاملی از مشخصات افسر راهنمایی و رانندگی و شرح وقوع حادثه درج خواهد شد تا با سندیت کامل مناقشات حل و فصل شوند!

از این نوع کروکی در موارد زیر استفاده می‌شود:

 • زمانی که میزان خسارات وارده در تعهدات رسمی بیمه نباشد.
 • زمانی که حین تصادف صدمات جانی به راننده یا سرنشینان وارد شده‌باشد.
 • طرفین تصادف بنا به دلیلی از جمله افت قیمت خودرو تقاضای پیگیری از مراجع قضایی داشته باشد.
 • زمانی که یکی از طرفین به رای افسر اعتراض داشته باشد.
 • در صورت فرار راننده مقصر از صحنه تصادف
 • برای دریافت خسارت بیمه بدنه با کروکی (برای خسارات بیشتر از 30 میلیون تومان در سال 1402)

لطفاً توجه داشته باشید، افسری که کروکی می‌کشد وظیفه دارد هریک از اشکال رسم شده را شماره گذاری کرده و با درج هر شماره در صفحه مورد نظر توضیحات لازم را شرح داده‌باشد.به این ترتیب، طرفین تصادف، شرکت بیمه و مقامات قضایی ابهامی در آن کروکی نخواهند داشت. علاوه‌براین، باید شرح دقیق حادثه با جزئیات کامل و علل رخداد، در پشت برگه نوشته شود.

در نهایت علت اصلی تصادف نیز می‌بایست به عنوان علت نامه‌ای بیان شود که ملاک صدور رای قاضی خواهد بود.

پیشنهاد می‌کنیم که مقاله تفاوت کروکی سازشی و غیرسازشی را مطالعه کنید.

برای تصادف در مکان‌های خاص مانند تصادف در پارکینگ عمومی امکان کشیدن کروکی هم وجود دارد.

چه زمانی کشیدن کروکی تصادف لازم است؟

شما به عنوان یک راننده مسئول بهتر است بدانید در چه شرایطی رسم کروکی لازم‌الاجراست.با دانش کافی در این زمینه می‌توانید اقدامات لازم را برای جبران خسارات انجام دهید.

 • هنگامی که یکی از طرفین تصادف وسیله نقلیه نظامی باشد
 • زمانی که یکی از طرفین یا هر دو آن‌ها موتورسیکلت یا وسیله نقلیه سنگین باشد.
 • زمانی که یکی از طرفین مدارک شناسایی لازم را نداشته باشد. (نظیرگواهی نامه)
 • هنگامی که یکی از طرفین در حال دنده عقب تصادف کرده باشد.
 • زمانی که تصادف منجر به آسیب جانی یا فوت شده باشد.(مطالعه مقاله قوانین تصادف با عابر پیاده پیشنهاد می‌شود.)
 • زمانی که تصادفات چند مرحله‌ای و تصادفات زنجیره ای رخ دهد.
 • حداقل 20 روز از زمان صدور بیمه‌نامه طرفین تصادف گذشته باشد.
 • طرف مقصر، قصد استفاده از بیمه بدنه را نداشته باشد.
 • در مواقعی که قصد استفاده همزمان از بیمه بدنه و بیمه شخص ثالث را دارید.
 • مبلغ خسارت وارده به خودروی غیرمقصر، کم‌تر از 20 میلیون تومان در سال 1401 باشد.
 • بیمه‌نامه طرفین تصادف، با سال قبل پیوسته باشد.
 • زمانی که تصادف با حیوان اتفاق بیفتد (برای اطلاعات بیشتر، مقاله بیمه تصادف با حیوانات را مطالعه کنید.)
 • زمانی که تصادف با شی ثابت (نظیر درخت، وسیله نقلیه خاموش و…) رخ دهد.بر اساس گفته‌های رئیس اداره تصادفات پلیس راهور تهران، در صورت تصادف با اشیا ثابت مربوط به اموال دولتی یا شخص خصوصی، باید در همان ابتدا با 110 تماس گرفت. بعد از مراجعه افسر کارشناس، کروکی از صحنه کشیده و بر اساس کروکی خسارت از طریق بیمه پرداخت خواهد شد.

در تمامی شرایط بالا، نباید هیچگونه تغییری در محل تصادف ایجاد کنید. سپس برای رسم کروکی می‌بایست بلافاصله با افسر پلیس تماس بگیرید. البته برای دریافت خسارت از تصادفات صحنه بهم خورده لازم است که است که از قبل از محل عکس و فیلم بگیرید تا افسر بتواند کروکی بهتری ترسیم کند. البته باید گفت که ما چیزی به نام مراحل گرفتن کروکی نداریم؛ تنها راه همان تماس با افسر است.

نحوه اعتراض به کارشناسی تصادف

در برخی از تصادفات بنا بر نیاز یا درخواست دو طرف دستور کارشناسی تصادف صورت می گیرد. بعد از صدور دستور، یک تیم برای کارشناسی تصادف وارد عمل می شود. اما ممکن است در این حین سوالی برای افراد پیش بیاید مثلا اینکه نحوه اعتراض به کارشناسی تصادف چگونه است؟ یا اینکه بعد از اعتراض به کارشناسی تصادف پیش آمده چه اتفاقی می افتد؟

بعد از اعتراض، معمولا گروهی سه نفر مجدد برای رسیدگی به این موضوع وارد عمل می شوند و اگر باز هم دو طرف به کارشناسی معترض بودند، باز هم گروهی دیگر برای بررسی و کارشناسی تصادف کار را از سر می‌گیرند.

الکترونیکی شدن کروکی تصادف

پلیس راهور برنامه‌ای برای حذف فیزیکی برگه کروکی تصادف دارد. حذف کروکی تصادف منجر به کاهش هزینه‌های دولت و مردم، صحت کار، سرعت افزایش کار و کاهش سواستفاده از بیمه و دیگر خطاها خواهد شد. البته این مساله بیشتر در حالت آزمایشی است؛ اما تاکنون در بیشتر استان در فاز اجرایی قرار گرفته است. اطلاعات بیشتر در این خصوص نوشته خواهد شد. همچنین اینکه بعضی شرکت‌ها دارای قابلیت خسارت سیار هستند که خود کارشناس با تلفن شما به محل تصادف مراجعه خواهد کرد.

لازم به ذکر است که در تصادفات فقط خسارات بالای 20 میلیون تومان نیاز به کروکی پلیس دارد. رئیس اداره تصادفات پلیس راهور اعلام کرد که: در تصادفاتی که خسارت تا بیست میلیون تومان است رانندگان نیازی نیست منتظر حضور پلیس باشند.

آیا بیمه بدون برگه کروکی، خسارت را پرداخت می‌کند؟

دریافت خسارت از بیمه شرایط و ضوابط خاص خودش را دارد. در بیشتر مواقع به همراه داشتن کروکی تصادفات برای دریافت خسارت لازم و ضروری‌ست.اما در برخی موارد بدون ارائه کروکی نیز می‌توان اقدام به دریافت خسارت کرد. برای اطلاعات بیشتر، مقاله خسارت بدون کروکی را مطالعه کنید.

چنانچه  طی تصادف آسیب بدنی رخ نداده باشد و طرفین تصادف با یکدیگر صلح داشته باشند، توانایی این را دارند که بدون ارائه برگه کروکی تا سقف حدود 20 تومان خسارت، از بیمه دریافت کنند؛ لازم است بدانید که این رقم در شرکت‌های بیمه مختلف متفاوت است.

شرط و مدارک لازم برای دریافت خسارت بدون کروکی

مدارک دریافت خسارت بدون کروکی

شرایط و مدارک دریافت خسارت بدون کروکی

بر اساس ماده 4 آیین نامه اجرایی ماده 30 قانون شخص ثالث تصویب شده در سال 1395، شرط و مدارک لازم برای دریافت خسارت ثالث بدون کروکی شامل موارد زیر است:

 • هر دو وسیله دارای بیمه شخص ثالث معتبر باشند.
 • بین طرفین اختلافی در خصوص مقصر بودن وجود نداشته باشد.
 • خسارت حداکثر تا سقف تعهد مالی اجباری در ماده 40 قانون باشد. (30 میلیون تومان در سال 1402)

زیان دیده نیازی دارد تا گواهینامه خود را ارائه دهد. در واقع داشتن یا نداشتن و سن او هیچ تاثیری در دریافت خسارت نخواهد داشت

آیا می‌‎توان به کروکی اعتراض کرد؟

قطع به یقین بله! بنابر هردلیلی اگر به نتیجه‌ی نهایی کروکی شک یا اعتراض دارید، می‌توانید با به همراه داشتن کروکی و سایر اطلاعات مربوطه به دادگاه مراجعه نمایید. بعد از طرح شکایت و بررسی قاضی پرونده از تمامی شواهد،تقاضای بازنگری مجدد کروکی انجام خواهد شد. مراحل اعتراض به کروکی تصادف عبارت‌اند از:

 1. با به همراه داشتن تمامی اطلاعات مرتبط با تصادف، علی‌الخصوص برگه کروکی، به دادگاه مراجعه کرده و طرح شکایت کنید.
 2. پس از شکایت شما مراجع مسئول، وظیفه دارند پرونده را به اجرا در آورند و مراحل اجرایی لازم را به جریان بیندازند.

در خصوص مهلت اعتراض به کروکی تصادف اطلاعات دقیقی گفته نشده است (بعضی مراجع یک هفته  بعضی یک ماه نوشته اند)؛ اما بهتر است که نسبت به این مسئله در همان اعتراض خود را ثبت کنید. نحوه اعتراض به کروکی تصادف کار سختی نیست؛ اما شاید زمانبر باشد.

اما اگر تصادفی منجر به جراحت شود چگونه دیه را باید دریافت کرد؟ برای کسب اطلاعات جامع در مورد دریافت دیه بعد از تصادف به اینجا مراجعه نمایید.

مدت اعتبار کروکی تصادف

بیمه‌گزاران از زمانی که افسر راهنمایی و رانندگی کروکی تصادف را رسم می‌کند، 5 روز فرصت دارند تا با مراجعه به شرکت بیمه نسبت به شکایت و دریافت خسارت خود اقدام کند. اگر از این زمان بگذرد، کروکی فاقد اعتبار بوده و شرکت‌های بیمه مسئولیتی در قبال پرداخت هزینه‌ها بر عهده نمی‌گیرند.

استعلام بیمه شخص ثالث

داشتن بیمه شخص ثالث امری مهم در تصادفات

با مطالعه مطالعه راهنمای بیمه شخص ثالث میتوان فهمید که این بیمه برای هر دارنده‌ی وسیله نقلیه‌ای اجباری‌ست و ضرورت آن در تصادفات زمانی که خسارات زیادی را متحمل می‌شوید به چشم می‌خورد.

همان‌طور که می‌دانید، خرید بیمه شخص ثالث اجباری است. به این منظور کافی‌ست در سایت بیمه دات کام نسبت به پرکردن فرم اطلاعات نظیر مشخصات خودرو، تاریخ انقضای بیمه قبلی و …  اقدام نموده و مراحل خرید آنلاین بیمه شخص ثالث را تحقق بخشید.  پس از پرداخت اینترنتی مبلغ حق بیمه خودرو، بیمه‌نامه به صورت رایگان به مقصد انتخابی شما ارسال خواهد شد.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
اقدامات مهم بعد از تصادف
30 شهریور 1402 / مقالات بیمه شخص ثالث / اطلاعات بیمه ای

بعد از تصادف چکار کنیم؟ راهنمای اقدامات ضروری پس از تصادف رانندگی

تصادف کردن یکی از تجارب تلخی است که ممکن است برای هر راننده‌ای اتفاق بیفتد. این تجربه برای قدیمی‌ترین راننده هم استرس و ترس را به همراه دارد. اقدامات پس از تصادف از

بیمه ماشین آلات و تجهیزات پیمانکاران
25 شهریور 1402 / مقالات بیمه شخص ثالث

بیمه ماشین آلات و تجهیزات پیمانکاران؛ صفر تا صد بیمه لیفتراک، جرثقیل، لودر و…

بیمه ماشین آلات و تجهیزات پیمانکاران یکی از زیرشاخه‌های بیمه مهندسی است. اجاره‌کنندگان و یا صاحبان این ماشین آلات، می‌بایست این بیمه را خریداری کنند تا با خیالی آسوده از این وسایل پر خطر استفاده نمایند.

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
person
علی
05 مهر 1402

سلام بنده برای تمدید بیمه ثالث رفتم نمایندگی، اونوقت ایشون به من گفتن شما اسفند ماه تصادف داشتی و خسارت جانی واست زدن، در صورتی که بنده اصلا تصادفی نداشتم و به بیمه مرکزی ایران مراجعه کردم که بهم گفتن به شماره بیمه نامه و مشخصات شما در خرم آباد تشکیل پرونده دادند و باید حضوری تشریف ببرید دادیاری خرم آباد. طی تماسی هم که با مصدوم حادثه داشتم ایشون بهم گفتن که تیبا بهشون زده در صورتی که ماشین بنده پرایده. بنظرتون من باید چیکار کنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  08 مهر 1402

  سلام دوست عزیز
  براساس چیزی که بیمه مرکزی به شما گفته است عمل و موضوع را پیگیری نمایید.

person
علی
29 شهریور 1402

سلام من تصادف کردم شاخ به شاخ طرف مقابل مقصر 100درصد ولی اعتراض میزنه رو پرونده میخواستم ببینم چند تا مهلت اعتراض داره و حالا میگه اداره راه هم مقصر

  person
  نویسنده بیمه
  01 مهر 1402

  سلام دوست عزیز
  بعد از بررسی اعتراض اولیه رای نهایی صادر می شود.

person
پوربابایی
26 شهریور 1402

سلام وقت بخیر
اگر در کروکی قید نشه که کسی صدمه دیده و هیچ آمبولانسی نیاد و حتی شخص آسیب دیده هم خودش صحبتی از این موضوع پیش افسر نکنه ، بعدا ادعا کنه که بینی اش شکسته و از شخص راننده مقصر شکایت کنه تکلیف چیه؟ و اگه راننده مقصر قبول کنه بیمه با اینکه در کروکی قید نشده قبول میکنه هزینه دیه رو پرداخت کنه یا خود راننده مقصر باید پرداخت کنه؟

  person
  نویسنده بیمه
  27 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز
  در چنین مواردی باید شواهد و مستندات را به مراجع قانونی ارائه داد.

person
وهاب
21 شهریور 1402

سلام کروکی منو از لای پرونده ام در اداره خسارت بیمه برداشتن و میگن بدون کروکی ۳۰ تومن میدن و خرج من ۵۰ تومن شده چیکار باید بکنم

  person
  نویسنده بیمه
  26 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز
  مابقی خسارت را باید خودتان پرداخت کنید. در صورتی که کروکی داشتید اعتراض کنید تا مجددن کروکی را به شما بدهند.

person
سید مجتبی
20 شهریور 1402

باسلام،
وقتتون بخیر بنده برج 4 تصادف کردم داخل کوچه 4 متری راکب موتور بودم با ماشین تصادف کردم افسر راهنما رانندگی اومد اول ماشین رو گفتن مقصر هست بعد من با آمبولانس رفتم حالم خوب نبود بعد رفتیم کروکی رو گرفتیم مقصر خودم هستم از گفتن همسایه ها میگن پلیس راهنما رانندگی رو بردن داخل خونه فیلم دوربین رو نشون دادن و من رو مقصر کردن بعد بنده اعتراض زدم 50/50 شد خسارتی باید به اون بدم یانه پام شکسته دیه بهم تعلغ میگرد؟

  person
  نویسنده بیمه
  26 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز
  اگر تصادف را 50-50 اعلام کرده اند شما هم باید خسارت طرف مقابل را پرداخت کنید.

person
گیتی
18 شهریور 1402

سلام خودروی من پارک بوده نزدیک حدودا بین ۱۰تا۱۵متری تقاطع ساعت ۱/۵نینه شب خودرویی که پلیس راهور در تعقیب آن بوده با سرعت وارد خیابان میشه و میز نه به ماشین و ماشین من باسمت پیاده رو پرت میشه به سمت پیاده رو که خوشبختانه فضای باز بودو ماشین ایشون داخل جوی میافته و آسیب شذیدی میبینه که با جرثقیل منتقلش می‌کنند به پارکینگ الان من مقصر م ؟؟؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  18 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز
  خیر خودرویی که در پارک بوده مقصر نیست.

person
سید مهدی موسوی
12 شهریور 1402

سلام.بنده درحال رانندگی. داخل کوچه.بودم سر چهارراه. که داشتم. به سمت راست.میچرخیدم.وچند لحظه ایستادم.تا امدم رد شم. یک قسمت از مسیربه علت شیب.که داشت. و همون قسمت به دلیل.رد شدن عابر. ترمز کردم.ویک ماشین 206امد پشت سر من بدون که حدفاصلی رعایت کنه. سریع سر تقاطع پارک کرد.همون لحظه ماشین.بنده توی شیب بود به ناکاه به سمت عقب به اندازه پنج سانتی متر به عقب برگشت.وقتی افسر امد. سریع بنده جریمه کرد. اصلا.درصد به اعلام. نکرد. وقتی بنده. کفتم. حق پارک سر فاصله تقاطع نداره. بنده اعتراض دارم سریع مدارک بنده. با مدارک ماشین دیکری کرفت گفت دوتا ماشین بره پارکینک.تا به برید به رای کروکی اعتراض بزنید. چون بنده کفت برید پارکینک. تمام. خسارت. رفتن پارکینک. بنده. وهم خسارت. که بهش وارد میشه پرداخت کنم. وباید برم کلی عزینه بالای چند ملیون انجام بدم. بنده فکر کنم با مامور ساخت پاخت کرده بود. بنده بخوام به حکم. که مامور داده. اعتراض کنم. چکار کنم. ایا بعد پرداخت بیمه به کروکی میشه اعتراض کرد. یا از راه قانونی دیکری میشه اعتراض کرد ممنون میشم. پاسخ بدهید. با تشکراز تمام عوامل تهیه کننده.

  person
  نویسنده بیمه
  12 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز. در همین مرحله باید اعتراض کنید. بعد از صدور رای دیگر اعتراض فایده ای ندارد.

person
امیر
08 شهریور 1402

سلام منو برادرم شاخ ب شاخ با ی ماشین دیگ تصادف کردیم و افسر اومد و مردمی راهکارو پیش بردیم و داداشمو مقصر کردیم که از حق بیمش استفاده کنیم و هزینه و زیان ماشین اون یارو رو پرداخت کنه خلاسه همچی ب خیری خوشی داشت پیش میرف و الان یارو پیام داده که برگ سبز ماشینتو وردارو بیا فلان روز هم جلو دادگاه حاظر باش و همچیو دادگاه اعلام کنه تایید کنه میشه راهنمایی کنید برا چی ب دادگاه برم

  person
  نویسنده بیمه
  12 شهریور 1402

  سلام. احتمالا اعتراض زدن.

person
احسان
04 شهریور 1402

سلام من ۱ سال پیش تصادف کردم حالا چند بار طرفم اعتراض کرده رسید به مرحله ۱۱ نفره که ۱۰۰ درصد طرفم تقصیر کار شده حالا میخواد پرونده به دیوان عالی بفرسته اونجا دوباره کروکی بررسی میشه هیئت ۱۳ مال‌ من که قاضی بستش

person
امیر
31 تیر 1402

سلام من در تقاطع پشت چراغ قرمز سمت چپ بودم و یه خودرو شاسی سمت راستم ایستاده بود چراغ سبز شد من راه افتادم ولی عقب ماشین سمت راست سپر عقب به ماشین بغلم سپر به سپر شده مقصر کیست دور میدان من نزدیک بودم و ۹۰ درصد ماشین من گذشته بوده

  person
  نویسنده بیمه
  31 تیر 1402

  مقصر حادثه را مامور راهنمایی و رانندگی مشخص می‌کند.

  person
  سهیل عباسی
  04 شهریور 1402

  باید خطوط راببینید که خودروی شما آیا بین خطوط بوده یا خیر.به دلیل نزدیک بودن شما به دور میدان حق با شمایت اما اولویت بالاتری هم وجود دارد.چنانچه یکی از چرخ های خودروی شما روی خطوط دور میدان باشد به منزله تغییر مسیر میباشد که شما مقصر میشید
  اما چنانچه شما بین خطوط باشید مقصر حادثه خودروی سمت راست میباشد که به منزله سبقت از راست تلقی میشه.اولیت خروج از میدان خودروی به میدان نزدیک و یا دست چپ میباشد.ب

person
محسن
17 تیر 1402

سلام
من با یک پراید که در زیر گذر ایستاده بود ، تصادف کردم و بعد از چرخش افتادم جلوی یک نیسان در لاین سبقت ،
افسر من و راننده پراید رو به طور ۵۰,۵۰ اعلام کرد ، من قبول کردم ولی اون راننده پراید به دروغ میگه من واینستاده بودم ، راننده نیسان هم به نفع من شهادت داد که ایشون ایستاده بودند ، و افسر هم ۵۰,۵۰ کرد ، حالا با در نظر گرفتن اینکه راننده پراید در زیر گذر اتوبان ایستاده بود ، و در کروکی هم اومده ، آیا ایشون می تونن منو محکوم کنند و جواب اعتراض بر علیه من بشه کامل ؟

  person
  نویسنده بیمه
  18 تیر 1402

  سلام. در این مورد باید افسر راهنمایی و رانندگی نظر دهد.

person
حسین قدیری
01 تیر 1402

سلام من تصادف کردم باپیکان وباهم کنار اومدیم چیزی نشده بود همینکه داشتیم می‌رفتیم سمت ماشین یی ماشین سرعت خیلی بالا آمد زد عقب من وجلو من هم به پیکان خورد افسر 25درصد من 25درصد پیکان 50درصد ماشین که از عقب باسرعت بالا زد من اعتراض گذاشتم مقصر صددرصد ماشین عقبی شد دوباره ماشین عقبی اعتراض گذاشته ومنو 25درصد مقصر کردن من میتوانم دوباره اعتراض کنم
با تشکر

  person
  کارشناس بیمه
  08 تیر 1402

  کاربر گرامی؛ با توجه به ثابت بودن خودروی شما کنار جاده، احتمالاً مقصر حادثه خودرو پشتی شما باشد. اما تشخیص دقیق این موضوع بر عهده پلیس راهنمایی و رانندگی است. به هر حال، شما می‌توانید مجدد به حکم داده شده اعتراض کنید؛ شاید مورد قبول واقع شود.

person
تصادف
08 خرداد 1402

سلام خسته نباشید من تصادف کردم پاش زخمی شد منصفانه گواهی نامه با بیمه نداشتم ولی من مقصر نیستم کروکی کشیدن طرف خودشم میدونه اعتراض زده کاری می‌تونه بکنه

  person
  نویسنده بیمه
  09 خرداد 1402

  سلام. باید تمام اطلاعات + کروکی تصادف را داشته باشیم. برای تصادفات به این شکل نمی توان قاطعانه چیزی گفت.

person
امیر
02 خرداد 1402

سلام من تصادف کردم و مقصر شناخته شدم ولی اعتراض دارم ب کروکی افسر
الان میخوام اعتراض بزنم دادگاه میگه تا اون شخص غیر مقصر برای خسارتش ازت شکایت نکنه نمیتونی اعتراض بزنی
شاید اصلا اون شکایت نکرد چون ماشینش زیاد خسارت ندید و خودشم میدونه ک مقصر اونه
بعد من چی باید بکنم

  person
  نویسنده بیمه
  02 خرداد 1402

  سلام. به راهنمایی و رانندگی یا پلیس +10 مراجعه کنید و اقدامات لازم برای اعتراض به کروکی را انجام دهید.

person
متین
29 اردیبهشت 1402

سلام خسته نباشید ممنون میشم راهنمایی کنید با تشکر.
بنده دیشب دور میدان درحال دور زدن بودم ک یک ماشین از اون طرف اومد من با سپر جلو زدم به گلگیر جلو اون ماشین بعد زنگ زد افسر آمد انگار آشنا اون طرف بود بعدمن رو مقصر اعلام کرد. و مدارک من و طرف رو گرفت با اینکه طرف پلاک روی ماشین نداشت پلیس بهش چیزی نگفت و گذشت تا فردا ک من با طرف برم صافکاری هرچقدر خرج ماشین شده بدم .بعدش صافکار آشنا طرف بود یارو هم لات بود و اینا به هر حال پول زور از من گرفتن ۴ تومن پول گلگیر گرفت ک فقط یکم رفته بود داخل . همه جا میگفتن با ۷۰۰ تومن درست میشه اما یارو قبول نداشت جز رفیق خودش رو منم پول زور دادم به طرف رفتیم که از افسر مدارک رو بگیریم گفت ۱ تومن دیگه بده من تا بیام و رضایت بدم من قبول کردم بعدش رفتیم مدارک رو گرفتیم. آیا میتونم بخاطر پول زور ک گرفت شکایت کنم؟!
ممنون میشم راهنمایی کنید

  person
  نویسنده بیمه
  30 اردیبهشت 1402

  سلام. باید از همان ابتدا طبق مراحل قانونی کار را پیش می‌بردید. بله به پلیس مراجعه کنید.

person
میلاد
23 اردیبهشت 1402

سلام وقت بخیر، من حدود یک ماه قبل تصادف کردم و افسر راهنمایی رانتدگی مقصر حادثه رو من قلمداد کرد و در برگه کروکی برای ماشین زیان دیده پنج نقطه ب عنوان آسیب نوشته راننده زیاندیده از بیمه ماشین من استفاده کرده و ده روز بعد از تصادف ماشین رو نشون کارشناس دادگستری داده( البته در گزارش کارشناس دادگستری نوشته نشده ک کروکی تصادف رو رویت کرده*) و کارشناس دادگستری یازده نقطه از ماشین زیان دیده رو ب عنوان آسیب تصادف نوشته و طرف مقابل با اون برگه شکایت کرده و در خواست اعتراض کرده، ایا امکان داره وقتی افسر در صحنه در حضور راننده زیان دیده ۵ نقطه رو در کروکی نوشته و هر دوطرفمون گزارش رو امضا کردیم،و الان با گزارش کارشناس دادگستری اختلاف داره، آیا دادگاه گزارش افسر صحنه تصادف رو ب عنوان ملاک تصمیم گیری قبول داره؟

  person
  نویسنده بیمه
  24 اردیبهشت 1402

  سلام. بله گزارش افسر راهنمایی و رانندگی ملاک مشخص شدن رای دادگاهه.

person
یه هموطن
17 اردیبهشت 1402

سلام
سوار بر خودرویی عازم ماموریتی بودم، همکار بنده نیز در صندلی عقب سوار شد.
در طول مسیر، خودرو به واسطه حواس پرتی راننده انحراف به چپ می کند و با موانع و گاردیل های وسط جاده برخورد می نماید.
بنده و راننده صدمه ای ندیدیم ولی همکار بنده در صندلی عقب به واسطه خواب بودن دچار شکستگی شده اند.
پلیس حضور پیدا نکرد.
همکار بنده از وی شکایت کرد و بیمه پرداخت دیه را منوط به منوط به کروکی پلیس کرد.
حال راننده شاکی شده است که بنده باعث حواس پرتی وی شده ام و همچنین با دست زدن به فرمان خودرو باعث انحراف آن شده ام.
دادگاه از ما درخواست کرده برای ادای شهادت حضور بهم رسانیم.
دادگاه در این خصوص چه نظری خواهد داد؟

  person
  نویسنده بیمه
  18 اردیبهشت 1402

  سلام دوست عزیز. باید منتظر رای دادگاه باشید. در این خصوص ما اطلاعی نداریم.

person
ماری
03 اردیبهشت 1402

سلام من تو جاده میرفتم یه وانت پیکان پیچید جلوم انگار خاب بود یا چیزی مصرف کرده بود بعد از تصادف با من که بطور عرضی و انحراف شدید به راست،به کنار راست جاده رفت و اونجا داخل استخر افتاد و بخاطر شدت تصادف فوت کرد الان مقصر پنجاه پنجاه نوشتن با بهانه عدم کنترل سرعت توسط من،اعتراض دادیم بیست و پنج مقصر منو نوشت،الان فامیل طرف مقابل اعتراض داده به پنج نفری ،بنظر شما احتمالا چطچر میشه

  person
  نویسنده بیمه
  04 اردیبهشت 1402

  سلام دوست عزیز. در این موارد ما نمی توانیم نظری بدهیم. بهتر است کارشناسی و صدور رای در این گونه حوادث را به پلیس راهنمایی و رانندگی و کارشناسان آن ها بسپارید.

person
ستایش
26 فروردین 1402

سلام خسته نباشید من تعطیلات عید تو جاده سمنان تصادف کردم.تو لاین سبقت بودم و ماشین عقبی با شدت از عقب زد به ماشین و گفتن سرعتت پایین بود. و مقصر 100درصد من شدم چون خانوم بودم و گریم گرفت به پدرم گفت که نباید میدادی دست بچه بااینکه چندین ساله گواهینامه دارم.الان بنظرتون میتونم اعتراض بزنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  30 فروردین 1402

  سلام. خیر. اگر در لاین سرعت و اتوبان با سرعت مجاز حداقلی حرکت نکنید مقصر شمایید.

person
خالق
25 فروردین 1402

با سلام .بنده با یک ماشین سمند مدل 83 تاکسی زرد تصادف کردم تصادف به این شرح بود که من از تریلی سبقت گرفتم از تریلی که رد شدم همچنان تو لاین سبقت بودم که خودرو سمند از حاشیه جاده اومد توی جاده و گلگیر جلو سمت شاگرد من با گلگیر عقب سمت راننده خودرو سمند درگیر شد جفتمون از جاده پرت شدیم بیرون .راننده سمند رو قبل از اینکه پلیس بیاد عوض کردن راننده اصلی پسر مالک تاکسی بود من هر چقد گفتم راننده ایشون نبوده توجه نکردن پلیس من رو مقصر کرد ایا میتونم اعتراض بزنم تصادف یک ماه پیش اتفاق افتاده احتمال داره که سمند هم مقصر شناخته بشه ؟

  person
  نویسنده بیمه
  30 فروردین 1402

  سلام. لطفا با پلیس راهنمایی رانندگی مشورت کنید. بله امکان اعتراض وجود دارد.

person
رضا
20 فروردین 1402

سلام وقت من از کوچه فرعی به اصلی میخواستم برم که یه ماشین با سرعت زیاد زد به گلگیر جلو من افسر منو مقصر اعلام کرده که فرعی به اصلی بودم درصورت که ماشین خیابان اصلی به گفته خودش ۶۰ کیلومتر سرعت داشته درصورت که سرعت مجاز تو اون خیابان ۳۰ کیلومتر هست من میتونم به کروکی اعتراض کنم ؟ آیا اعتراض نتیجه ای در تشخیص مقصر دارد ؟

  person
  کارشناس بیمه
  21 فروردین 1402

  سلام. بله می‌توانید اعتراض کنید. اما معمولا در تصادفات فرعی به اصلی راننده‌ای که در مسیر فرعی قرار دارد مقصر شناخته می‌شود.

   person
   Kingferi
   23 فروردین 1402

   سلام من ۱۴۰۲/۱/۲۲ تو خیابان سنایی بالاتر از کریم خان با یه ۲۰۶ مشکی تصادف کردم.خوردرو من پراید ۱۳۱ سفید و راننده اسنپ هستم تو ماشین هم یه خانم میان سال بودند خداروشکر اتفاقی نیوفتاد.آینه ۲۰۶ شکست درب ماشن هم کمی فرو رفتگی دارد.و ۲۰۶ من تو مسیر مستقیم بودم سر پیچ خیابان من جلو افتادم ماشین رو کوبید به من اصلاوحالش با خودش نبود از پشت من کاز دادن اومدن جلو من جو سازی که من دارم فرار میکنم هی شلوغ می‌کرد دعوا داشت.منم به خاطر مسافر خانم سکوت میکردم اصلا بیشترم به خاطر ایشون کوتاه میومدم.پلیس هم من رو مقصر اعلام کردن من به جناب سرهنگ گفتم من مقصر نیستم قبول کردم به‌خاطر مسافرم.بعد کارت ماشین گواهینامه بیمه ماشین دادم جناب سرهنگ راننده۲۰۶ گواهینامه نداشت بیمه نداشت یه کارت ماشین دادن به بنده بیمه و کارت ماشین رو گرفتن بعد من مسافر رو رسوندم اومدم خونه پشت کارت رو نگاه کردم زده ۲۰۶ سفید ماشین مشکی بود خیلی تماس گرفتم اعلام کنم ۱۱۰ ۱۲۰ ۱۲۹ سامانه ثنا و سخا پاسخ گو نبودند.تعطیل بود امروز.اون بنده خدا هم زنگ زدم با کلی خودمو زدن به اون راه یه پیام داد فردا پنجشنبه بریم بیمه من بهش گفتم ماشینت چه رنگی بود دیگه جواب نداد هنوز رنگ سیاه ماشینش رو بدنه ماشین من هست.چه باید بکنم؟

    person
    نویسنده بیمه
    30 فروردین 1402

    سلام. از طریق قانونی موضوع را پیگیری کنید.

   person
   جمشید رحیمی
   28 شهریور 1402

   سلام من کروکی که افسر پلیس کشیده بود رو بیمه نبردم چون بد نوشته بود فردی که همراه من داخل ماشین بود دچار شکستگی شده و یک ماه از تاریخ صدور کروکی گذشته و میخوام ب کروکی اعتراض بزنم میتونم از بیمه خسارت دریافت کنم یانه؟؟

    person
    نویسنده بیمه
    28 شهریور 1402

    سلام دوست عزیز
    برای دریافت خسارت از بیمه باید حداکثر تا 5 روز بعد از حادثه به بیمه مراجعه کرده و مدارک و کروکی را به آن ها تحویل دهید.

person
میلاد
18 فروردین 1402

سلام عرض ادب
بنده تو کوچه داشتم دنده عقب میرفتم که یک دفعه ی ماشین تو پارک در رو باز کرد و به هم بر خورد کردیم، کی مقصر اعلام میشه

  person
  کارشناس بیمه
  19 فروردین 1402

  سلام. بهتر است از افسر راهنمایی رانندگی سوال بفرمایید اما احتمالا 50-50 باشد.

person
محمد یوسف زاده
16 فروردین 1402

سلام خسته نباشید ، بنده چند سال پیش در خیابانی یک ماشین از عقب به من زد و زنگ زدیم افسر آمد ولی کروکی نکشید و گفت برید بیمه خسارت رو پرداخت میکنه ، در حالی که طرف مقابل که از عقب به من زده مقصر بود من فکر میکردم من مقصرم چون ترمز محکم زدم وقتی رفتیم بیمه ، گفت باید کروکی باشه و بیمه به ماشینی که از عقب زده پول پرداخت نمیکنه ، بهد طرف مقابل رفته بود از یه افسر که میشناخته یه کروکی گرفته بود که تونست از بیمه من استفاده کنه ، بعدها متوجه شدم که من باید خسارت میگرفتم و واسه همین افسر گفت بدون کروکی خسارت میدن ، حالا من باید چکار کنم که بتونم حقم رو از کسی که هن سر من کلاه گذاشته و هم بیمه ، بگیرم.ایا شما می‌توانید زحمت پیگیری این کار رو انجام بدهید.مرسی از سایت خوبتون

  person
  کارشناس بیمه
  16 فروردین 1402

  سلام دوست عزیز. بهتر است شکایت کنید. پیگیری این موضوع در حوزه اختیارات ما نیست. اگر بیمه شما متعلق به بیمه دات کام است مدارک خود را به کارگزاری ارائه دهید.

person
م
27 اسفند 1401

با عرض سلام در اتوبان برای ماشینم مشکل پیش اومد اومدم کنار جاده کمتر از یک دقیقه طول کشید ماشین رو خاموش کردم و مجدد روشن کردم که حرکت کنم یکی زد بهم از پشت زده نشده تقریبا به لاستیک عقب برخورد داشته افسر ۵۰ ۵۰ زده حالا میخوام اعتراض بزنم نظر شما چیه؟چطور باید اعتراض بزنم

  person
  کارشناس بیمه
  27 اسفند 1401

  سلام. بهتر است این موضوع را با کمک پلیس راهنمایی و رانندگی حل کنید.

person
صفری
23 بهمن 1401

سلام عرض احترام کارشناس محترم
بنده دیشب در اتوبان تهران -کرج،درحالیکه بارش برف متوقف شده لیکن زمین در محل زیر پل فردیس یخزدگی و لغزنده بود حرکت میکردم،مقابل بنده چند ماشین زودتر از من منحرف شده بودند… و پژو ۴۰۵در خط سرعت، ۱۸۰درجه چرخیده ،ماشین ۲۰۶دیگر مقابل من در خط ۲منحرف و‌متوقف شد،خط کند رو‌هم تعدادی خودرو دیگر متوقف و‌اتوبان تقریبا مسدود بود.سرعت من کم بود ولی ماشینم اول با پژو ۲۰۶ و بعد با ۴۰۵ اصابت کرد.ایا در این حادثه بنده مقصر تامه ۱۰۰درصد هستم ؟متاسفانه افسر برخلاف نظر اول خود ۱۰۰درصد من را نسبت به دو خوردو دیگر مقصر کرده ! !!تصمیم متعارف در این شرایط چه هست .از شما بسیار ممنونم واقعا برای خود بنده جای سوال هست .

  person
  کارشناس بیمه
  23 بهمن 1401

  سلام. در شرایطی که جاده نامساعد است مانند بارش برف و این موارد باید فاصله بیشتری با خودروهای جلو داشته باشید، همچنین سرعت تا حد امکان کم باشد تا در صورت لغزیدن خودرو تصادف شکل نگیرد. بله شما مقصر هستید. البته باز هم نظر افسر راهنما رانندکی در این مورد دقیق تر است.

person
کیاوش
15 بهمن 1401

سلام
من حدود یک هفته پیش با ماشین زدم زیر یک موتوری
موتوری یکی از پاهاش شکسته
حالا هن افسر کروکی رو داده موتور مقصره
الان موتوری اعتراض زده
من میخوام ماشینم از پارکینگ خارجش کنم
مشکلی پیش میاد بهم اجازه میدن ؟
ممنون میشم‌پاسخ بدین

  person
  کارشناس بیمه
  16 بهمن 1401

  سلام دوست عزیز. با مراجعه به مراجع مربوطه می توانید برای ترخیص خودروی خود اقدامات لازم را به عمل آورید.

person
کیاوش
15 بهمن 1401

سلام من حدود یک هفته پیش با ماشین با موتوری تصادف کردم موتوری یکی از پاهاش شکسته و حالا که جواب کروکی اومده موتوری مقصره اما اعتراض داره حالا تکلیف ماشین من چیه آیا بهم اجازه میدن که از پارکینگ خارجش کنم ؟
لطفا جواب بدید ممنون

  person
  کارشناس بیمه
  16 بهمن 1401

  سلام دوست عزیز. بعد از پایان یافتن دعوی می توانید برای ترخیص خودروی خود اقدامات لازم را به عمل آورید. برای اطمینان بیشتر از مراجع مربوط سوال بفرمایید.

person
مسعود
09 بهمن 1401

سلام برای اعتراض به رای کارشناسی و تقاضای کارشناس سه نفر باید چطوری اقدام کنم؟

  person
  کارشناس بیمه
  09 بهمن 1401

  سلام شرایط و چگونگی اعتراض را نوشته ایم اما بهتر است که با یکی از کارشناسان آنجا صحبت کنید تا شما را راهنمایی کنند.

person
محمد
06 بهمن 1401

سلام ،آیا افسر پلیس بعداز کشیدن کروکی و ابلاغ به پاسگاه، بعداز چند روز میتواند کروکی دیگری کشیده و آنرا جایگزین کروکی اولیه قراردهد ؟

  person
  کارشناس بیمه
  09 بهمن 1401

  سلام شرایط خاصی دارد که باید از یک افسر راهنمایی و رانندگی بپرسید.

person
علیرضا مرحمتی
02 بهمن 1401

با سلام من راننده موتور هستم و یه ماشین دیگه از پشت به من زد واون مقصر شد وخداروشکر خسارت مالی نداشتیم وافور هم آمد و مدارک من روبا ماشینی که بهم زده بود عوض کرد وگفت صبح برید بیمه بیمه من بیمه دی است وبیمه مقصر البرز است وطبق صورتی که من از کویر موتور برای خسارت گرفتم خسارت من حدودا شده بیست و یک میلیون و متاسفانه اون شخصی که خسارات را می‌نویسند برای من یک نامه نوشتن که شما باید حتما کروکی بگیرید چون خسارت شما بیشتر از ۲۰ میلیون شده من چیکار باید بکنم راضی هستم همان ۲۰ میلیون که قرار بود رو بدن وبیشتر از این من رو آلاف نکنند من باید چیکار کنم

  person
  کارشناس بیمه
  03 بهمن 1401

  سلام این را باید با خود شرکت صحبت کنند اما پرداخت خسارت نیاز به کروکی دارد. با افسر راهنمایی و رانندگی صحبت کنید که بتوانید کروکی بگیرید. آن ها فقط می توانند شما را راهنمایی کنند.

person
سادات
11 دی 1401

سلام برادرم با موتور بدون گواهینامه با موتور تصادف کرده و شخصی که مسافر اون موتور بوده اسیب دیده.
اما در کروکی برادرم مقصر نیست  .اما اون شخص موتوری و سرنشینش که اسیب دیده بخاطر نداشتن گواهینامه از برادرم شکایت کردن.موتور برادرم بیشتر از ۵۰ میلیون خسارت برداشته.اون شخص موتوری که در کروکی پلیس مقصر شده،بیمه داره.ایا بیمه اون فرد مقصر با توجه به اینکه برادرم گواهینامه نداشته خسارتی میده؟این شکایتی که کردن باعث میشه کل هزینه های درمان اون سرنشین و موتور برادرم رو مجبور بشیم خودمون پرداخت کنیم؟

  person
  کارشناس بیمه
  15 دی 1401

  سلام اگر شما مقصر نبودید که اصولا چیزی طرف شما نیست؛ اما به هر حال از نظر قانون تخلف کرده

person
ایلام۹۸
28 آذر 1401

باسلام وخسته نباشید خدمت شمازحمتکشان عزیز پسرعموی من مدتی قبل که توقف کرده بود خودروی پراید از پشت باشدت به خودرو او برخورد کرده که خودرو تو از قسمت عقب تا شیشه جم شده و خودرو پراید از سپرجلو تا شیشه جمع شده وچون پسرعموی من به کما رفته وکسی حضور نداشته برای دفاع از او متاسفانه افسر راهور پسرعموی مرا مقصر اعلام کرده .حال که از کما بیرون امده چشم اوکاملا نابیناست ومقصر اعلام شده ایا در قانون خودرو که از عقب مورد ضربه قرار گیرد خودرو عقب مقصر نیست خواهشن راهنمایی کنید چکار کند

  person
  کارشناس بیمه
  28 آذر 1401

  سلام دوست عزیز این مساله را شما باید از یک وکیل و افسر بپرسید. بعد اینکه به شرایط خودرو و محل توقف او هم بستگی دارد.

person
شکایت بدون کروکی
23 آذر 1401

بابت یک تصادف جزئی جرحی بدون کروکی…ک چندماه پیش اتفاق افتاد…شاکی درکلانتری ازبنده شکایت کرده…برام از کلانتری ابلاغیه اومد ورفتم…بعداز گذشت یک روز از کلانتری چندبارتماس گرفتن ک بنده مدارک ماشینمو باید تحویل شاکی بدم…ایا مامور کلانتری میتونه از من درخواست مدارک کنه؟

  person
  کارشناس بیمه
  25 آذر 1401

  سلام باید این را از یک وکیل بپرسید.

person
شکایت در کلانتری
21 آذر 1401

سلام ۴ماه ونیم پیش بایک شخصی تصادف جزیی داشتم…طرف مشکلی نداشت وحالش خوب بود…کروکی هم نکشیدیم…الان بعد۴ماه ونیم رفته کلانتری بخاطر درد کمرش از بابت تصادف از بنده شکایت کرده وبرام از کلانتری ابلاغیه حضوری اومده…چطور باید ثابت کنم که روز تصادف خودش گفت حالم خوبه وزبانی رضایت داد ک کروکی نکشیم ورفت

  person
  کارشناس بیمه
  22 آذر 1401

  سلام باید با یک وکیل صحبت کنید. بعد اینکه ایشان باید اثبات کنند که درد آن ناشی از تصادف است.

person
حامد
13 آبان 1401

سلام تصادفی داشتم افسر اومد کروکی هم کشید و افسر هم گفت از گواهینامه و بیمه نامش عکس بگیر برو بیمه حالا ک رفتم بیمه میگه باید از کارت ماشین هم عکس بگیری مقصر هم حالا عکس ماشینشو نمیفرسته باید چکار کنم؟

  person
  کارشناس بیمه
  13 آبان 1401

  سلام از طریق قضایی احتمالا بتوانید اقدام کنید. از یک وکیل بپرسید.

person
سینا
04 آبان 1401

سلام
یه تصادف داشتم چند روز پیش راننده بدون توجه به خیابان حرکت کرد و من به درب جلوی سمت راننده زدم راننده سرش شکست و افسر کروکی رو پنجاه پنجاه زده به دلیل سرعت بالای من .
ایا میتونم با کارشناسی کروکی رو تغییر بدم. در ضمن طرف مقابل هم میگه من ایستاده بودم که شما به من زدین اما افسر قبول نکرد حرفش رو و ایشان هم معترضه و گویا به دنبال گرفتن دیه هستش

  person
  کارشناس بیمه
  04 آبان 1401

  سلام باید با یک وکیل مشورت کنید امکان اعتراض بر کروکی که وجود دارد.

person
سعید اهوازیان
30 مهر 1401

سلام خدمت کارشناس عزیز
بنده ساکن اهواز در خیابانی عریض ۲طرفه با پراید خود در حرکت بودم در وسط آن خیابان جاده با جدول وتیر برق به رفت و برگشت خودرو تیدیل میشود وقتی به این قسمت جداکنند رسیدم خودروی ام وی امx33از پشت سر با من برخورد میکنند ومن پس از برخورد خودروی عقبی کنترل از دست داده وسرم به ستون میخورد وخودریم به جدول وتیر برق نیز میخورد .جلوی خودرویم بدلیل برخورد با تیر برق خسارت زیاد میخورد اما از پشت سر ضربه شدید نیست خودرویی ام وی ام همچنین ضربه شدید پیدا نکرد بجز گوشه سپر وگلگیر وکاپوت وچراغ خود نیز از ناحیه سر ضربه منجر به چندین بخیه وشکستگی دنده شدم .اکنون مامور راهنمایی در کروکی قید کرده بدلیل عدم توجه به جلو مقصر ام وی ام هم فقط مقصر در برخورد عقب است در صورتی که بدلیل برخورد ام وی ام و از دست دادن کنترل سبب برخوردم به تیر برق می‌باشد
آیا کارشناس درست میگوید
سوال دیگر همیشه ودر همه حوادث اگر هر دو خودرو در حال حرکت باشند و برخورد کنند ضربه حاصله بدلیل پرتاب کردن خودرو به جلو کمتر است اما اگر خودروی جلوی ایستاده باشد ضربه برخورد خودروی عقبی هر خودرو در ناحیه برخورد شدید خواهد بود ..سوال سوم در کروکی مسله مجروح شدنم قید نگریده است که کی مقصر است
ممنون لطفاً جوابم را بدهد خواهش

  person
  کارشناس بیمه
  30 مهر 1401

  سلام این موارد را می توانید اعتراض بزنید و خود کارشناس بعد از بررسی دیگر موارد بررسی خواهد کرد.

person
ناشناس
23 مهر 1401

سلام و خسته نباشید
من در چهار راه هم عرض دارای چراغ راهنمایی به مسیر مستقیم داشتم میرفتم که وقتی رسیدم به چهار راه چراغ روبه روی من سبز شد و من به حرکت مستقیم ادامه دادم که یک پراید از سمت پایین چهار راه رو به سمت بالا مسیر مستقیم باهم برخورد کردیم که از گلگیر سمت شاگرد پراید تا انتهای درب عقب مالیده شد مقصر چه کسی ممنونم جوابم بدین

  person
  کارشناس بیمه
  24 مهر 1401

  سلام مقصر را فقط افسر تعیین می کند اما اگر برای ما سبز و برای آن شخص قرمز بوده، آن شخص مقصر است

   person
   علی
   28 مهر 1401

   سلام نمونه کروکی تصادف چطوریه؟

    person
    کارشناس بیمه
    30 مهر 1401

    سلام در اینترنت نمونه های آن زیاد است. اما دارای توضیحاتی برای توصیف تصاد و شکل است.

person
کوروش
13 مهر 1401

سلام وقت بخیر من تصادف داشتم حدودا ۶۰ تا سرعت در لاین تندرو که به خودروی جلو برخورد کردم و اون هم به دو خودروی جلوییش برخورد کرد بعد من بعد از برخورد ماشین رو به سمت شانه خاکی گرفتم که اسیب جدی تری نبینه ماشین ها به در ماشین اخری هم برخورد ارامی داشتم پلیس من رو مقصر کرد البته فاصله جانبی رو رعایت نکرده بودند حتز کمتر از نیم متر الان من بلید اعتراض بزنم یا خیر

  person
  کارشناس بیمه
  14 مهر 1401

  سلام اگر فکر میکنید که شما هم در بعضی موارد مقصر نستید، می توانید اعتراض بزنید.

person
آریابان
04 مهر 1401

سلام نحوه گرفتن کروکی تصادف برای زمانی که مقصر تصادف کرده به چه صورته و باید چه کار کرد؟

  person
  کارشناس بیمه
  05 مهر 1401

  سلام سوالاتان نامفهوم است اما اگر منظورتان فرار است، پلیس باید ترسیم کند.

person
دینا
02 مهر 1401

سلام و درود من امروز تصادف کردم و مقصر شناخته شدم به خاطر دروغی که راننده مقابل گفت «که من در حال دنده عقب زدم به ماشین ایشون که از کوچه فرعی پیچید به اصلی» اما ماجرا اینطور بود که من سر کوچه استپ کرده بودم و ایشون رو دیدم که از کوچه داره میاد سر کوچه ترمز زدم و ایشون هنگام خارج شدن از فرعی فقط سمت چپ خودش رو دید و من که سمت راستش بودم ندید و موقع خارج شدن و هنگام پیچ از پشت که گوشه سمت چپ سپر و چراغ من بود زد بهم
در صورتی که من در حال توقف بودم و افسر من رو مقصر اعلام کرد و گفت در حال دهنده عقب زدی به ایشون ولی این حقیقت نداره من با کلی اعتراض کروکی رو امضا کردم بعد گفت اگه قبول نداری برو شکایت کن الان من چطور میتونم حرفم رو ثابت کنم که در حال توقف بودم و طرف از پشت کوبید به من البته مغازه سر کوچه دوربین داره ولی افسر اونو هم چک نکرد گفت وظیفه من نیست من قبلش دنده عقب گرفته بودم ولی سر کوچه که رسیدم توقف کردم تا ماشین عقبی رد بشه راهش هم مسدود نبود ولی اون بدون اینکه منو ببینه پیچید به اصلی و کوبید به من
الان اگه من اعتراض کنم فایده ای داره؟ میتونم ثابت کنم؟ تو کروکی نوشته برخورد در حال دنده عقب

  person
  کارشناس بیمه
  04 مهر 1401

  سلام این مساله را بهتر است که با یک افسر یا وکیل مشورت کنید. بعد اینکه به هر حال اعتراض کنید.

person
ستایش م
27 شهریور 1401

میزان پرداخت سهم بیمه برای تصادفات بدون کروکی به سقف تعهدات بیمه هم ارتباط داره یا نه؟

  person
  کارشناس بیمه
  28 شهریور 1401

  سلام بله

person
کاربر بیمه
27 شهریور 1401

با سلام
در اتوبان ستاری تهران یک کامیون ۶ تن ناگهان لاین عوض میکنه و میزنه به ماشین من که کاملا مستقیم تو لاین خودم داشتم می‌رفتم، بعد از اومدن افسر راهنمایی، راننده کامیون افسر رو کشید کنار و با هم صحبتی کردند و من متوجه شدم اصلا کامیون بیمه نداشته و پلیس بعد از دیدن مدارکِ من که کامل بودند و بیمه بدنه هم داشتم من رو مقصر دانست و گفت هیچ ناراحت نباش بیمه بدنه داری و برو ماشینت رو درست کن این آقا بیمه نداره و مقصر هم نیست و من همون موقع چندین بار با ۱۱۰ تماس گرفتم که افسرتون داره خلاف قانون قضاوت میکنه یه مامور دیگه بفرستید صحنه رو ببینه، هر بار گفتند هر چی افسری که اومده بگه صحیح هست و باید بهش عمل کنی و ما افسر دیگه نمی‌فرستیم، حتی تمام ماشینها و افراد حاضر در صحنه هم مامور پلیس رو به مغلطه کاری متهم کردند و من متاسفانه کاری از دستم بر نیومد و به ناچار با بیمه خودم ماشینم رو درست کردم و خسارت رو بیمه‌ی من متحمل شد. البته کامیون با وجودی که سپر آهنی‌اش کاملا کج شده بود نتونست از من خسارت بگیره به دلیل نداشتن بیمه، من نام اون افسر رو برای همیشه تو مدارکی که دارم نگه میدارم و الان اینجا علی رغم میلم اسمش رو نمی‌برم، ایشون با قضاوت نا عادلانه‌اش به من بسیار زیاد ضرر زد هم از نظر روحی و هم از نظر مالی که اون موقع تمام ده سال تخفیف بیمه‌ام از بین رفت. من متاسفانه اون موقع چنان دچار شوک بودم که از صحنه تصادف عکس نگرفتم مگر نه حتما از اون مامور شکایت می‌کردم به هر حال اون مامورِ خدا نشناس رو به همون خدایی که باورش نداره سپردمش. یا حق

person
سحر
26 شهریور 1401

سلام
در لاین ۱ اتوبان بودیم ماشین جلویی من بودم و ماشین پشتی اون طرف!من راهنما زدم برم فرعی ایشون بین لاین ۱ و خطوط فرعی حرکت می‌کرد، از سمت راست به ماشینم برخورد کرد و بعدش خورد به نیوجرسی!
افسر منو صد در صد مقصر کرده، اعتراض بزنم نتیجه میگیرم؟

  person
  کارشناس بیمه
  27 شهریور 1401

  سلام احتمالش هست؛ اما باید اول از همه اعتراضتان بجا باشد.

person
عرفان
09 شهریور 1401

سلام خسته نباشید من عرفان ۱۷ سالمه ساعت ۹ شب داشتم باموتورباسرعت مطمن ازکنار میرفتم بعد یک موتور سوار از پشت سر شروع به فریاد کرد وگفت برو اونور وقتی رفتم اونور به خط وسط جاده نزدیک شدم از پشت باسرعت به زیر من زد ومن رو ۲۰ متر پرتاب کرد ولی خودش به زمین نیافتاد وپای چپش به موتور من برخورد کرد وشکست الان میگوید من مقصر هستم کی مقصر هست

  person
  کارشناس بیمه
  12 شهریور 1401

  سلام باید افسر مشخص کند. البته شما گواهینامه نداشته اید و جریمه خواهید شد.

person
ایوب
05 شهریور 1401

سلام در تصادفات رانندگی،پلیس،در صحنه تصادف چی میکشه؟

  person
  کارشناس بیمه
  06 شهریور 1401

  سلام کروکی را می کشد.

person
سارا
03 شهریور 1401

بهتر است جای مراجعه به دادگاه برای اعتراص به کرومی نوشته شود دفتر خدمات قضایی باتشکر

person
علیرضا
01 شهریور 1401

سلام من ماشینم واژگون شده و حال سرنشینان مخصوصااا خودم خوب نبوده و با آمبولانس به بیمارستان منتقل شدیم و کلانتری در محل حضور یافت ولی راهور برای کروکی نیامد و ماشین هم از طرف کلانتری بع پارکینگ انتقال یافت … من ماشینم خسارت فوق سنگین دیده و کارت طلایی ایران‌خودرو هم دارد ثالث بیمه ایران هم دارد الان برای اینکه خسارت خود را کامل دریافت کنم کروکی نیاز دارم چه کار باید انجام دهم کروکی که صحنه تصادف بهم خورده را چگونه تهیه کنم که هم کامل بدنه و ثالث را پوشش دهد ؟ متشکرم

  person
  کارشناس بیمه
  01 شهریور 1401

  سلام دوست عزیز، باید از همان طریق پلیس راهور اقدام کنید. اگر هم همکاری ندارند، به بازرسی ناجا بروید.

person
کاظم زاده
23 مرداد 1401

سلام ما چند وقت پیش ی تصادف داشتیم، 50 50 اعلام شد. کروکی ۵۰ ۵۰ شرایط خاصی دارد؟

  person
  کارشناس بیمه
  24 مرداد 1401

  سلام خیر

person
زواره
21 مرداد 1401

سلام نحوه نوشتن گزارش تصادف توسط هر افسری قابل اجراست؟

  person
  کارشناس بیمه
  22 مرداد 1401

  سلام خیر

person
محمدزاده
18 مرداد 1401

سلام آیا امکان درخواست کروکی مجدد وجود دارد؟

  person
  کارشناس بیمه
  19 مرداد 1401

  سلام نیاز به شکایت نسبت به کروکی دارد.

person
خالتور
15 مرداد 1401

سلام من به کروکی افسر که کشیده اعتراض دارم، باید چه کار کنم؟

  person
  کارشناس بیمه
  16 مرداد 1401

  سلام باید از طریق دادگاه پیگیری کنید.

person
تصادف منجر به فوت
15 مرداد 1401

سلام من سه ماهی میشه که تصادف کردم و زدم به یه موتور سیکلت راننده فوت شد و بعد از یکماه به بیمه مراجعه کردم واسه تشکیل پرونده بخاطری که منطقه عشایری بود صحنه رو بهم زدم و رفتم کلانتری حاضر شدم حالا پرونده رو تکمیل کردم و رفتم واسه بیمه اول نظریه کارشناسی راهنمایی بردم بیمه قبول نکرد بعد برام کروکی کشیدن الان بیمه خیلی اذیت کرده یبار میگه افسر نیمده یا دکتر میگه نیمده الان باز رفتم برا یه نامه که ببرم دادگاه جواب رو برا آزادی ماشینم باز میگه اعتراض کردیم باید بمونی تا جوابش بیاد میشه یه راهنمایی کنید

  person
  کارشناس بیمه
  15 مرداد 1401

  سلام متاسفانه در این خصوص اطلاعی نداریم که بتوانیم شما را راهنمایی کنیم؛ اما بهتر است که با یک وکیل صحبت کنید.

person
مسعودی فرد
13 مرداد 1401

سلام عکس کروکی تصادف هم قابل قبوله؟

  person
  کارشناس بیمه
  14 مرداد 1401

  سلام خیر هنوز بیشتر نشده است.

person
سراج
11 مرداد 1401

سلام مراحل بعد تصادف چیست؟ یعنی باید کروکی بگیریم؟

  person
  کارشناس بیمه
  12 مرداد 1401

  سلام کروکی همیشه لازم نیست. اگر تصادف سنگین باشد، به پلیس نیاز است.

person
هادی
11 مرداد 1401

سلام وقت بخیر سواری با خاور در جاده برخورد میکنه و خاور توسط پلیس مقصر شناخته میشه
به بیمه مراجعه کردیم و کروکی خواست، چگونه میتونم افسر مربوطه را پیدا کنم برای دریافت کروکی

  person
  کارشناس بیمه
  12 مرداد 1401

  سلام باید به راهنمایی و رانندگی آن منطقه مراجعه کنید.

person
رستمی
11 مرداد 1401

سلام دریافت کروکی تصادف رو میشه بعد از چند روز انجام داد؟

  person
  کارشناس بیمه
  12 مرداد 1401

  سلام همان موقع بگیرید بهتر است.

person
رهنما
11 مرداد 1401

سلام من هم به کروکی اعتراض دارم و هم به افسره اعتراض به کروکی افسر راهنمایی چطوریه؟ برم بازرسی ناجا؟

  person
  کارشناس بیمه
  12 مرداد 1401

  سلام می توانید از طریق دادگاه یا بازرسی ناجا اقدام کنید.

person
mohsen pakniat
10 مرداد 1401

ببخشید من تو شمال نزدیکه ماسال تصادف کردم از کجا باید کروکی بگیرم؟ بصورت آنلاین میشه درخواست داد؟

  person
  کارشناس بیمه
  11 مرداد 1401

  سلام خیر باید با 110 تماس میگرفتید.

person
تبسم خاقانی
09 مرداد 1401

برای کارشناسی خودرو و اعتراض به کروکی باید به چه سایتی مراجعه کنم؟

  person
  کارشناس بیمه
  10 مرداد 1401

  سلام به سایت راهور باید مراجعه کنید.

person
محمدوند
09 مرداد 1401

سلام اگر اون موقع کروکی کشیده نشه، امکان بازسازی صحنه تصادف وجود داره؟

  person
  کارشناس بیمه
  10 مرداد 1401

  سلام خیلی سخت است.

person
هوتن یاوری
08 مرداد 1401

ببخشید اگه تصادف نصفه شب اتفاق بیفته کروکی ار از کجا میشه گرفت؟

  person
  کارشناس بیمه
  09 مرداد 1401

  سلام باید با 110 تماس بگیرید.

person
فرهاد محبی
08 مرداد 1401

سلام وقتتون بخیر من دو روز پیش تصادف کردم بعد افسر اومد مدارک ها رو گرفت و مقصر طرف مقابل اعلام کرد. بعد بیمه هم نداشت شخصی باهاش تصادف کردم
حالا بعد دو روز که قرار بود بیاد بریم خسارت بده و بریم صافکاری از این داستانا
اومد میگه میخوام زنگ بزنم کروکی بکشه بعد دو روز
تو این دو روز بیمه ماشین رو هم درست کرده
حالا من موندم این وسط آیا ممکن وقتی که ماشین ها سرجاشون نیست بعد دو روز بیان کروکی درست بکشن!؟
یا اصلا اونو از مقصری در بیارن!؟

  person
  کارشناس بیمه
  09 مرداد 1401

  سلام بعید می دانیم؛ اما خودتان حتما با یک افسر راهنمایی و رانندگی صحبت کنید. چون هر چیزی امکان پذیر است.

person
Hossein
07 مرداد 1401

سلام من چند وقت پیش با ماشین تصادف کردم و زدم به یه موتور سیکلت راننده فوت شد و چون منطقه عشایری بود صحنه رو بهم زدم و رفتم کلانتری حاضر شد حالا بعد از دوماه گزارش کارشناس و کروکی رو بردم بیمه برا پرداخت دیه فوتی حالا بیمه میگه به پرونده اعتراض کرده و اصالت نامه رو هر وقت میرم امروز فردا میکنه یا میگه افسر نیمده یا دکتر خواستم بدونم بیمه مگه دکتر و افسر داره باید چکار کنم آیا میتونم بیمه رو شکایت کنم چون بیخیال نشسته پشت میز فقط با تلفن مشغوله هرسری میرم فقط فکر کولر و وسایل خونشه با تلفن صحبت کردن

  person
  کارشناس بیمه
  08 مرداد 1401

  سلام با دفتر مرکزی اول تماس بگیرید. به بیمه مرکزی هم می توانید شکایت کنید؛ اما مثل اینکه خیلی جوابگو نیستند.

person
زری
04 مرداد 1401

سلام
من امروز با یک کامیون در پیچ خروجی از اتوبان تصادف کردم
در لاین سرعت بودم وبصورت کاملا موازی درکنار هم درحال حرکت بودم سرعت مون هم کم بود سر پیچ کامیون آینه سمت شاگرد را کند و روی گلگیر جلو چند خط همراه فرورفتگی ایجاد کرد
افسر گفت قانونی کامیون مقصر
وجدانی تو مقصری
کامیون انحراف به چپ داشت
من حتی به طرف گارد ریل هم کشیدم که از برخورد جلو گیری کنم
ولی خیلی سمت من اومد وتصادف شد
افسر گفت میدان برای چرخش کامیون کم بوده باید عجله نمی کردی رد بشه
اون تو لاین کندرو بود
اون سمت من اومد
با وجود اینکه من رو ترمز زدم
باز داشت می‌آمد رو ماشین
حالا راننده میگه من مقصر نبودم
به نظر شما مقصر منم
میگه پول خسارت را میزارم رو قرآن بردار

خدایی
قانون چی میگه،? وجدان چی میگه? داشت منو له می‌کرد که تو لاین سرعت بودم جای فرار نداشتم
خواستم نظر شما رو هم بدونم

  person
  کارشناس بیمه
  05 مرداد 1401

  سلام دوست عزیز، در خصوص موارد قانونی اطلاعاتی نداریم. اما می توانید با یک وکیل مشورت کنید.

person
پویا
02 مرداد 1401

سلام خسته نباشید می خواستم بدونم هزینه اعتراض روی کروکی چقدر است

  person
  کارشناس بیمه
  03 مرداد 1401

  سلام اطلاعی نداریم.

person
غیورمند
28 تیر 1401

سلام نمونه اعتراض به کروکی تصادف رو چگونه میتونم ببینم؟ یعنی مطمئن بشم خوشه

  person
  کارشناس بیمه
  29 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، در سایت های دیگر عکسش هست.

person
لیلاسی
15 تیر 1401

سلام قرار شد که افسر کروکی بکشه بعد این کارو نکرد، حالا بیمه میخواد من الان چه کار کنم؟خواهشا زود جواب بدید

  person
  کارشناس بیمه
  16 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، باید به بازرسی ناجا مراجعه کنید.

person
محمد ایزدی
13 تیر 1401

سلام ودرود. من امروز با یک موتور تصادف کردم مقصر هم هستم ولی طرف بردم بیمارستان مشکلی براش پیش نیومده بود خوشبختانه وازمم شکایت نکرد کل خرجش کشیدیم ولی افسر تو بیمارستان صورت جلسه با پدر صاحب موتور نوشت به چه معنا ست وقتی که شکایت نکرده ازم موتور سوارنوشتن صورت جلسه افسربه چه معناست

  person
  کارشناس بیمه
  14 تیر 1401

  سلام دوست عزیز،اینکه دقیقا برای چه چیزی بوده است، اطلاعی نداریم. از خود افسر باید میپرسیدید

person
مجید
05 تیر 1401

برای عتراض به کروکی تصادف از کجا اقدام کنیم؟

  person
  کارشناس بیمه
  06 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، از طریق دادگاه می توانید.

person
اردلان یوسفی
04 تیر 1401

واسه کروکی تصادف با کجا تماس بگیریم؟

  person
  کارشناس بیمه
  05 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، باید با افسر راهنمایی و رانندگی تماس بگیرید.

person
ایرانی
25 خرداد 1401

سلام چند روز پیش پشت ترافیک در حالت ایست با یک تریلر تصادف داشتم . ماشینم یه تیبا صفر هست کارت طلایی بدنه سایپا دارم با پلیس تماس گرفتیم نتیجه نداشت شانس خودرو پلیس گشت بزرگراه اومد و من رو مقصر اعلام کرد گفت احتیاج به کروکی نیست بیمه بدنه و طلایی داری . هرچه اصرار کردم ننوشت .عکس مدارک راننده تریلر گرفتم با شماره تماسش .رفتم نمایندگی سایپا میگه گزارش تصادف یا کروکی باید باشه .به سختی افسر اون تصادف پیدا کردم میگه بگو راننده تریلر بااشه هردو امضاء کنید ، راننده تریلر هم چندروزه میپیچونه نمیاد … باید چیکار کنم . خود افسر مقصره که اون لحظه ننوشته

  person
  کارشناس بیمه
  26 خرداد 1401

  سلام می توانید به بازرسی ناجا مراجعه کنید. اما حتما باید یک وکیل هم مشورت کنید.

person
میکائیل
10 خرداد 1401

سلام من در حال حرکت در اتوبان بودم که یه ۲۰۶ کاملا تو اصفالت طوری که نصف ماشین در لاین پارک و نصف ماشین داخل جاده بود ار صندوق گوشه سمت راننده زدم و منحرف شدم به سمت گارد ریل و یک پراید هم از پشت زد چپ کردم افسر اومد همه رو ۵۰ ۵۰ زد اما بیشترین خسارت رو من دیدم من اعتراض کردم ایا به نتیجه ای میرسم که ۲۰۶ رو مقصر کنن .

  person
  کارشناس بیمه
  10 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، اطلاعی نداریم. بستگی به نوع تصادف دارد.

   person
   میکائیل
   10 خرداد 1401

   افسر تصادف میتونن جواب بدن

person
یاسر
03 خرداد 1401

سلام خسته نباشید ببخشید من تو خط سبقت داشتم میرفتم که یه ماشین میخاست تقاتع دور بزن پیچید جلومن تصادف کردیم گلگیر طرف شاگرد من با گلگیر طرف راننده ایشون ولی حالا این وسط چی شد که حق انساف برگشت صد درصد مقصر شدم نمیدونم به نظر شما چیکار کنم

  person
  کارشناس بیمه
  05 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، ما هم اطلاع نداریم. ما که نبودیم. به هر حال میتوانید اعتراض بزنید.

person
سحر
12 اردیبهشت 1401

سلام وخسته نباشید.من ۱۲شب درحال رانندگی بودم چراغ راهنما سبز بود ناگهان پسربچه ۷ساله وسط خیابون پریدومن بهش زدم وایشان فوت شدن حالا مامور مقصر ۱۰۰درصد شدم و ایا اعتراض کنم قایده ای دارد

  person
  کارشناس بیمه
  12 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، البته این مساله جنبه حقوقی دارد و باید با یک وکیل مشورت کنید. اما می توانید اعتراض کنید.

person
اصغر
11 اردیبهشت 1401

سلام خسته نباشید من یه تصادف در اتوبان داشتم راننده جلو ماشین رو نتونست کنترل کنه زد به گادریل من هم ازپشت زدم موقعه که افسر اومد من رو فقط از پشت ماشین مقصر شناخت بعد راننده جلو دوباره برا خودش کارشناس گرفت که نه شما زدید و ماشین داغون شده الان من چیکار میتونم کنم آیا افسری که کروکی اول رو تنظیم کرده درست هست یا کارشناس بیمه ماشین مدل ۸۳هست والان میگه باید افت قیمت هم بهم بدید من باید چیکار کنم

  person
  کارشناس بیمه
  12 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، ما سایت فروش بیمه از شرکت های مختلف هستیم و این مسائل مربوط به راهنمایی و رانندگی است. شما می توانید با یک وکیل در این خصوص مشورت کنید.

person
asal
03 اردیبهشت 1401

سلام وقت بخیر من چند هفته پیش تصادف کردم به محض اینکه از بریدگی دور زدم ماشینی از پشت به من زد پلیس من رو مقصر کرد در صورتی که اوشون هم مقصر بودن
حالا به هر جهت من رو مقصر کردن و بیمه هم خسارت هر دو مون داد حالا چند روز پیش تماس گرفتن و میگن ماشینشون افت قیمت کرده و میخوان برن شورای حل اختلاف
الان من باید چکار کنم؟میتونم به نظر پلیس به دلیل اینکه من رو مقصر دونستن اعتراض کنم؟ممنون میشم راهنماییم کنید

  person
  کارشناس بیمه
  04 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، اینکه الان می تواند اعتراض کنید یا خیر، اطلاعاتی نداریم؛ اما بهتر است که با یک وکیل در این حوزه هم مشورت کنید.

person
مهربد
03 اردیبهشت 1401

سلام من کامیون یخچالی دارم و ماشین همکارم ساعت 1شبب بین راه خراب شده بود شرایط جوری بود که مجبور به بکسل اوشدم وبادنده 2 با15کیلومتر سرعت درحال بکسل اوبودم ناگفته نماند فلاش ماشین پشت بکسل شده روشن . چراغ پروژکتور معابر روشن توی جاده قدیم قزوین رشت بطرف قزوین درحال حرکت بودیم که تریلی با سرعت بالا با خط ترمز حدود30سانت از پشت به کامیون یدک شده برخوردمیکنه بکسل باعث انحراف اینجانب شده . تریلی بعداز برخوردها کامیون یدک از ناحیه درب شاگرد باماشین اینجانب که کامیون رابکسل می کردم برخورد میکنه .افسر داخل کروکی منو مقصر کرده .بااین تفاسیر میتونم احتراز بزنم تورو خدا کمکم کنید از شما راهنمایی میخواهم

  person
  کارشناس بیمه
  22 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، دقیقا شرایط را که نمی دانیم و با صحبت نمیشود تعیین کرد. باید با یک وکیل مشورت کنید.

person
علی
29 فروردین 1401

سلام.معنی ماده ۱۳۸ آیین نامه راهنمایی و رانندگی چیه؟
«وسیله نقلیه‌ای که در مسیر مجاز در حال حرکت است بر وسایل نقلیه متوقفیکه در حال‌شروع حرکت به جلو یا عقب، گردش و یا دور زدن هستند حق تقدم عبور دارد.»
یعنی وسیله نقلیه ای که در مسیر مجاز با سرعت غیر مجاز در حرکت هست هم حق تقدم داره؟

  person
  کارشناس بیمه
  29 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، این را باید از یک افسر آشنا به قوانین بپرسید. اما مسلما سرعت غیرمجاز خود یک تخلف است و احتمال اینکه مقصر 50-50 باشند زیاد است.

  person
  افسر تصادفات
  11 اردیبهشت 1401

  دوست محترم سلام طبق قانون شماکه قصد ورود به راه دارید باید کامل به جلو وجوانب دقت کنید در مورد سرعت غیر مجاز هم اگر مدارک کافی وجود داشته باشد پلیس مبادرت به جریمه می کند

person
حسین
26 فروردین 1401

سلام.
موقع دور زدن در یک خیابان که در آن دور زدن ممنوع بوده«گردش به چپ»یک موتور سیکلت با سرعت ۸۵کیلومتر«تشخیص از طریق دوربین»به گلگیر سمت راننده برخورد و منجر به جراحت و خسارت زیادی میشود.راننده خودرو مقصر ۱۰۰درصد اعلام شده و افسر اعلام نموده سرعت زیاد موتور فقط مشمول جریمه است.در حالی که اگه سرعت ۶۰تا داشت این تصادف رخ نمیداد.آیا نمیتوان گفت دور زدن مشمول جریمه است و مقصر موتورسوار ؟
اگر به رأی اعتراض کنیم حداقل ۵۰ ۵۰ نمیشود؟
ممنون

  person
  کارشناس بیمه
  26 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، ما که در شرایطی که شما اعلام می کنید، نبوده ایم. به هر حال، شما می توانید اعتراض خود را بزنید. البته این مساله ای که افسر تعیین می کند و ارتباطی به ما ندارد. ما فقط کروکی و ارتباط آن را با بیمه بدنه نوشته ایم.

   person
   حسین
   27 فروردین 1401

   ممنون.لطفا افسر تصادفات پاسخ دهند.

    person
    افسر تصادفات
    11 اردیبهشت 1401

    سلام دوست محترم باتوجه به سوال شما ونحوه برخورد به گلگیر راننده (چپ) شما قصد گردش راداشتید. خیر اعتراض شما رد می شود

person
Farhad
24 فروردین 1401

سلام من یک ماه پیش با یه اتباع افغانستانی تصادف کردم افسر منو مقصر اعلام کرد درصورتی طرف مقابل از پشت‌وپهلو باماشین من برخورد کرد بااین وجود من قبول کردم مقصرم درصورتی طرف مقابل مدارکی نداشت افسر کروکی کشید اما غیرسازشی حالا طرف مقابل از بنده شکایت کرده چون نمیتونه از بیمه خسارت‌شو بگیره الآن من باید چیکار کنم؟

  person
  کارشناس بیمه
  24 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، این مساله دیگر حقوقی است شما بهتر است که حتما با یک وکیل مشورت کنید.

  person
  محمد
  25 فروردین 1401

  سلام من با موتور رفتم تو سبقت با ماشین شاخ به شاخ شدم ۱۰۰درصد مقصر زدن نمیتونم کاریی بکنم ۵۰.۵۰ بزنن

   person
   کارشناس بیمه
   25 فروردین 1401

   سلام دوست عزیز، وقتی مقصر هستید، چرا باید 50 50 بزنند؟

person
محسن
20 فروردین 1401

سلام من چند روز پیش باموتور داشتم از چهار راه رد میشدم که یه ماشینی چراغ قرمز را رد کرد و زد به من من پام آسیب دید و ایشون هم ول کرد رفت من به اورژانس زنگ زدم و رفتم بیمارستان حالا میتونم از پلیس بخوام کروکی بکشه اون شخصی که زده بود را پیدا کردم و در دسترسه.ممنونم

  person
  کارشناس بیمه
  21 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، در خصوص اینکه پلیس کروکی میکشه یا خیر، اطلاعی نداریم…اما به هر حال شما می توانید خسارت خود را بگیرید. در این خصوص حتما با یک وکیل آشنا به این حوزه مشورت کنید.

person
محسن میردامادی
20 فروردین 1401

سلام من چند روز پیش توی چهار راه با موتور بودم که یه ماشین چراغ قرمز را رد کرد و زد به من و بعدش هم صحنه را ترک کرد من هم پام آشیب دید و اون از این آسیب آگاهی داشت من هم با اورژانس تکاس گرفتم حالا برای‌ پیگیری نیاز به کروکی دارم و اون شخص حالا در دسترسمه آیا راهور قبول میکنه که کروکی بکشه؟من باید چیکار کنم؟

  person
  کارشناس بیمه
  12 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، این مساله جنبه حقوقی و انتظامی دارد و باید با یک وکیل مشورت کنید.

person
امیرحسین
14 فروردین 1401

سلام خسته نباشید بنده ۲ هفته پیش تصادفی داشتم با یک النود که راننده النود بچه ۱۶ ساله بدون گواهی نامه ساعت ۱۱ شب دم بریدگی پارک بوده که ناگهانی بدون رونش کردن چراغ یا راهنما زدن از پارک در میاد عرض خیابون طی میکنه و در لاین سرعت به من برخورد میکنه . و النود چپ میشه . ماشین من دوربین داشته و تمام صحنه تصادف ثبت شده به افسرم سر صحنه تصادف نشون دادم اما بازم ۵۰ ۵۰ اعلام کرد و الان مارو گرفتار دادگاه پاسگاه کردن. ایا اعتراض بزنم به جوابی میرسم ؟

  person
  کارشناس بیمه
  15 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، این الان دیگر جنبه حقوقی داد. سرعت شما هم خیلی مهم است؛ اما به حال ایشان مقصر بیشتری است. به هر حال اعتراض بزنید.

person
زهرا
07 فروردین 1401

سلام من در چهارراه تصادف کردم چراق من زردچشمک زن بود چراق طرف قرمز چشمک زن بوده باسرعت بالاتر من تصادف کردیم مقصر اصلی کیست

  person
  کارشناس بیمه
  08 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، مقصر اصلی را افسر فقط تعیین می کند. اما با توجه به چیزی که شما می گویید، ایشان مقصر هستند.

person
عارف
29 اسفند 1400

سلام، یک عدد کامیون در یک شب برفی از پشت زده به ماشینم، جفتمون هم راننده مسافر بودیم. افسر امد و فقط لفظی گفت کامیون مقصر است و مدارک را جا به جا کنید و به سرعت محل را ترک کرد. راننده کامیون به غیر از کارت ماشینش مدرک دیگری به من نداد حتی گواهینامه و بیمه نداشت. چندین بار دیگر به ۱۱۰ زنگ زدم اما تو اون سرما کسی نیامد، اخر هم اپراتور پاسگاه با شماره شخصی تماس گرفت و گفت که ما امشب برای شما نمیتونیم کروکی بکشیم باید صبح بیاید. در دمای منفی ۱۰ درجه همراه با زن و بچه و راننده کامیونی که فرار کرد موندیم تو جاده، من الان با این ماشینی که از پشت و سمت راننده کامل جمع شده و یک کارت ماشین از طرف کامیون چیکار کنم، کی پاسخگو هست؟ زنگ زدم به پلیس راه قوچان میگه راننده کامیون را پیدا کن و با هم برگردید قوچان تا برای شما کروکی بکشیم. تو رو خدا کمک کنید.

  person
  کارشناس بیمه
  18 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، این کاری که انجام شده تخلف است و شما باید از طریق یک وکیل اقدام کنید و مطمئن باشید، جواب خواهید گرفت.

person
متین
29 اسفند 1400

با سلام
من حدودا یک هفته پیش با موتور تصادف کردم لاین وسط جاده بودم یک تیبا هم سمت چپم بود مینی بوس هم سمت راستم تیبا گرفت روم میون این دوتا گیر کردم من و ترک نشینم پامون آسیب دید و موتور هم آسیب دید .مقصر که خودرو تیبا بود فرار کرد من هم به پلیس اطلاع دادم و پلیس صورت جلسه کرد بعدش هم به پزشک قانونی مراجعه کردم الان فقط یک برگه کلانتری دارم و یک برگه پزشک قانونی دوربین های اون منطقه روهم آشنا داشتم نگاه کردم شماره پلاکش نیوفتاده .میشه الان با این مدارک از بیمه خسارت بگیرم . لطفاً راهنماییم کنید اطلاعاتم تو این زمینه پایینه نمیدونم چکار کنم

  person
  کارشناس بیمه
  18 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، البته این مساله حقوقی است؛ اما وقتی مدارکتان کامل باشد که اینطوری هم میفرمایید، است، بیمه خسارت را می دهد. (گزارش پلیس و پزشکی قانونی اصل هستند؛ اما بهتر است که قبل از مراجعه به واحد خسارت، حتما از ط ریق شرکت بیمه، مدارک لازم را بررسی کنید.)

person
حمید
21 اسفند 1400

با سلام
در اتوبان تهران ساوه به سمت تهران در حال رانندگی بودم با سرعت 100تا که یه خودرو سمند با سرعت بالا از پشت به خودروی من زد
متاسفانه راننده خودرو مقصر بدون گواهینامه بود
توان مالی برای جبران خسارت رو ندارد
با بیمه ثالث مقصر تماس گرفتم میگن باید کروکی فرضی از شورا حل اختلاف بیارید یعنی کروکی افسر راهنمایی مورد قبول نیست؟
خودروی من وانت نیسان هست ک من باهاش خرجی زندگیمو در میارم خودروی من خسارت زیادی دیده
میشه راهنمایی کنید ممنون میشم

  person
  کارشناس بیمه
  22 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، در خصوص خسارت پرداخت باید شرایط در نظر گرفته شود. با یک افسر راهنمایی و رانندگی مشورت کنید.

person
سجاد
03 اسفند 1400

سلام من تصادف کردم سمند از بغل زده به من رفته خورده به خاور گناه کار من هستم ایا باید خسارت سمند رو کلا من بدم

  person
  کارشناس بیمه
  03 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، این موضوع را باید از کارشناس راهنمایی و رانندگی بپرسید. ولی اگر شما مقصر باشید و آن تمامی قوانین را هم رعایت کرده باشد، شما باید خسارت را پرداخت کنید.

person
حسین
02 اسفند 1400

سلام وقت بخیر من چن روز پیش تو یه بزرگراه تو لاین وسط در حال حرکت بودم که یه خودرو از لاین سبقت از خودروی جلوییش بدون زدن راهنما از سمت راست سبقت گرفت منم برای اینکه برخورد نکنم به اون به سمت راست رفتم که به درخت برخورد کردیم و متاسفانه پای خانومم از ناحیه ران شکست
چطوری میتونم از بیمه استفاده کنم
خانومم باید ازم شکایت کنه؟

  person
  کارشناس بیمه
  04 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، باید با واحد خسارت خود بیمه تماس بگیرید. همه این موارد به نظر شرکت بستگی دارد.

person
محمد تنهایی
02 اسفند 1400

سلام بنده چند روز پیش تصادف داشتم افسر راهور نفر مقابل رو مقصر دونست ایشان رفتند شکایت به شورای حل اختلاف زدند کارشناس شورا من رو مقصر دونست میخواستم بدونم الان باید من چه کاری انجام بدم چون هر جا میرم توضیح کروکی رو میدم میگن سرهنگ شورا اشتباه کرده الان چه کاری باید انجام بدم؟

  person
  کارشناس بیمه
  06 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، این مساله دیگر جنبه حقوقی دارد. به هر حال اگر افسر اشتباه کرده باشد، شما باید خسارت بپردازید. با یک وکیل مشورت کنید.

person
فرهادیج
29 بهمن 1400

با سلام و خسته نباشید من دو روز پیش تصادف کردم و از خ اصلی سر تقاطع یعنی سه راهی گردش به راست کرده و میخواستم وارد فرعی شوم و راهنما زده بودم و اصلی که سه بانده بود و دارای سرعت گیر بزرگ من سه لاین رو رد کرده بودم و سه تا ماشین که بعد سرعت گیر سرعت کم شده بود چراغ داده و به من راه دادن و هر سه لاین اصلی رو رد کرده بودم و لاین کناری که با جدول کامل جداست و من هم کامل رد کرده بودم یه خانم بت صد تا سرعت آمد و در صورتی که داخل شهر ۶۰ تا است و سر تقاطع هم سرعت ۳۰ تا رو رعایت نکرده وبعد سرعت گیر حدود ۱۵ متر ترمز کشیده شده و به سمت راست ترمز کشیده و به چرخ جلوی من برخورد کرده و افسر اومد و فقط به من گفت که عکس از ماشینت بگیر که چقدر خسارت دیده و بعد رفتنم و عکس گرفتنم نظرش برگشت و مقصر من رو خوند و مدارک رو اول داد به خانم و بعد اعتراضم گفت فردا بیاید راهنمایی و بعد فردا گفت من با چند تا از همکارانم مشورت کردم و مقصر تویی و بعد من گفتم بفرست دادگاه و هیت ۳ نفره و بعد نشد ۷ نفره که افسر منو ترسوند که بالای ۳ میلیون خرج میکنی و آخرش باز حرف من تایید میشه در صورتی منو مقصر دونست که سر تقاطع خانم با صد تا سرعت و از لاین کند رو اومده و از راست سبقت گرفته و با من برخورد داشته و چند تا میوه فروش هم شاهد بودن و شهادت دادن که اصلا ماشین خانم رو ندیدن و یهوی ظاهر شد یعنی سرعت بالا. و در آخر با پدرم افسر دیروز صحبت کرد که منو راضی کنه و وساطت کنه که کروکی رو بپذیرم . ممنون میشم افسر راهنمایی منو راهنمایی کنه

  person
  کارشناس بیمه
  30 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، شما باید سوال خود را مستقیم از خود افسر بپرسید. نه در اینجا.

person
شهره
28 بهمن 1400

سلام من دوهفته پیش در اتوبان رانندگی میکردم که به خاطر وارد شدن به ورودی شهر واینکه ماشین از لاین یک به لاین دو اومد سرعتمو کم کردم.اتوبوسی که پشت سر من بود از پشت به من زد و ماشین کاملا از بین رفت.در کروکی مقصر کاملا اتوبوس شد.ولی راننده اتوبوس شکایت و اعتراض زده.درچه صورت من محکوم میشم؟ممنونم ازتون

  person
  کارشناس بیمه
  29 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، اگر راننده مقصر اصلی شناخته شده است، شکایت آن به جایی نمی رسد. باز به نوع شکایت و شرایط دیگر هم دارد.

  person
  افسر تصادفات
  11 اردیبهشت 1401

  دوست گرامی طبق ماده 180 آیین نامه راهور ایشان مقصرند به جایی نمی رسند

person
هیمن
21 بهمن 1400

سلام من چن روز پیش تصادف کردم و افسر راهنمایی من رو مقصر اعلام کرد در صورتی که من روی خیابان اصلی بودم واون از فرعی وارد شده حالا من میخوام به نظر کارشناس اعتراض کنم ولی به دادگاه میرم میگن هیچ پرونده ای اینجا نداری که بخوای اعتراض کنی خواهشن راهنمایی کنید

  person
  کارشناس بیمه
  21 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، این سوالات بیشتر جنبه حقوقی دارند و به این صورت نمی توان جواب قطعی دارد. به هر حال از مکانی که در مقاله نوشته ایم اعتراض خود را پیگیری کنید اما اگر جوابی دریافت نکردید، باید با یک وکیل مشورت کنید.

  person
  افسر تصادفات
  26 بهمن 1400

  دوست گرامی در آیین نامه راهور فقط دال براینکه در خیابان اصلی بودن امر حق بر شما نیست چند شرط دارد که یک نمونه از آنها در سه راه ها حق تقدم با وسیله نقلیه ای است که در مسیرمجاز باشد

person
روح الله
16 بهمن 1400

سلام من پنجشنبه شب ساعت ۲۰:۳۰ در جاده با اتوبوس در حال حرکت بودم که ناگهان یک گله شتر بدون علامت (شب رنگ) وارد جاده شدند و من با آنها برخورد کردم و تعداد هفت نفر از شترها از بین رفتن پلیس هفتاد درصد من را مقصر دانسته ضمنا ساربان نیز با شترها نبود آیا اعتراض کنم رأی برمیگردد؟ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

  person
  کارشناس بیمه
  17 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، این مساله به شرکت بیمه و گزارش افسر پلیس دارد. بهتر است که با یک وکیل آشنا به این حوزه هم مشورت کنید و بعد اعتراض بزنید تا بدانید که دقیقا چه چیزی بنویسید.

  person
  افسر تصادفات
  26 بهمن 1400

  سلام دوست گرامی بنابراعلام شما گله بدون صاحب در تاریکی بوده، آیا نور کافی درمحل وجود داشته آیا شما سرعت مقرره داشتید آیا علائم هشداری مربوط به گذشت حیوانات اهلی از عرض جاده وجود دارد وچند مطلب و قانون دیگر البته شما می توانید اعتراض کنید.

person
ابوذر
15 بهمن 1400

سلام وخسته نباشید من امروز بایه موتور سیکلت تصادف کردم قضیه از این قراره که من داشتم از فرعی به اصلی وارد میشدم به قدری داخل اصلی شدم که تا دید داشته باشم تا نوک ماشین از فرعی امد بیرون موتور سوار با سپر من برخورد کرد و امبولانس امد بردش و راهوری که امد منو مقصر دونست و من هم انقدر خارج نشده بودم که دید کامل داشته باشم حالا به نظر شم چیکار کنم و راکب موتور سیکلت هم فاقد گواهی نام پلاک وبیمه بود

  person
  کارشناس بیمه
  16 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، با توجه به گفته،شما مقصر هستید و نداشتن گواهینامه یا بیمه راکب در پرداخت خسارت شما تاثیری ندارد. به هر حال، اگر اعتراض دارید، می توانید از طریق مراجع قانونی اقدام کنید.

  person
  شاایان
  17 اسفند 1400

  سلام مجدد خدمت شما کارشناس و افسر عالی رتبع و گرامی بعد از تصادف به افسر اطلاع دادم منتهی اقدامی صورت نداد
  و مثل اینکه خودشم مطلع بود از تعویض و تعقیر صحنه تصادف عکسی که ان شب گرفتم
  خیلی واضح نشان میداد ک موتور طرف مقابل باک زرد رنگ بود ک در برگ صورت جلسه زده پلاک ملی باک قرمز و مقصر هم طرف مقابل بوده ک در راه من بوده
  و اینکه اعتراض کردم به کروکی
  کارشناسان دادگستری موتورارو بررسی کردن عکس رو نگاه کردن و خود طرف مقابلم هم جلوی کارشناس اعتراف کرد ک با موتور باک زرد تصادف کرده و موتور رو تعقیر داده اند
  الان هم منتظر نتیجه کروکی کارشناسان دادگستری هستم
  فقط میخواستم بدونم وقتی خود فرد اعتراف به تعویض کرده
  یعنی کتمان واقعیت داشته حالا ک ثابت شدع
  کروکی بهم میخوره و اون فرد مجرم و مقصر شناخته میشه ؟؟

   person
   کارشناس بیمه
   18 اسفند 1400

   سلام دوست عزیز، این مساله حقوقی است و حتما باید با یک کارشناس حقوقی صحبت کنید. به هرحال ایشان جرم مرتکب شده اند.

person
شایان
09 بهمن 1400

سلام
من مدتی پیش تصادف کردم و متاسفانه بعد تصادف اشنا های فرد مقابل موتور را تعویض و جای موتور را تعقیر دادند و من قبل اینکه تعقیری صورت بگیره فقط تونستم یه عکس واضح از محل بگیرم ک مشخص میکنه من تو راه خودم بودم یا تصادف پنجاه پنجاه بود اما متاسفانه نتیجه کورکی افسر من مقصر صد در صد شدم میخواستم بدونم من میتونم اعتراض کنم و اینکه این قضیه تعقیر موتور و جابه جایی موتور بعد تصادف میتونم اعترتض کنم لطفا هر چه زود تر جوابمو بدین خیلی مهمه برام با تشکر

  person
  کارشناس بیمه
  10 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، این یک مساله حقوقی است و شما باید با یک وکیل مجرب در این حوزه مشورت کنید.

  person
  افسر تصادفات
  26 بهمن 1400

  دوست گرامی اگر شما شاهد این قضیه بودید چرا افسرتصادفات را مطلع نکردید؟ چنانچه افسر پلیس گزارش نماید و مقام قضایی می تواند برای شما بدلیل کتمان واقعیت اعلام جرم کند. البته استناد به عکس برای کارشناس تصادفات ومقامات قضایی زیاد اهمیت ندارد واین علم کارشناس هست با توجه به اثرات به جامانده بروی دووسیله نقلیه. البته خدای نگرده نمی خواهیم شماراناامید کنیم اعتراض برای شما محفوظ است

person
مجید
26 دی 1400

باسلام
بنده در شب بارانی با کامیون درحال حرکت با دنده عقب با تیر برق وسط کوچه ک بدون هیچ گونه محافظ و علائم بوده برخوردکردم ک موجب شکستن تیر برق شده و افسر بنده را مقصر ۱۰۰ درصد اعلام نموده است آیا میتوانم ب کروکی مورد نظر اعتراض بدهم آیا اداره برق نیز مبشود مقصر باشد یا خیر ممنون

  person
  کارشناس بیمه
  26 دی 1400

  سلام دوست عزیز لطفا با واحد پرداخت خسارت تماس بگیرید

  person
  افسر تصادفات
  26 بهمن 1400

  حق اعتراض برای همگان محفوظ است. ولی به دلیل دنده عقب ضروری شما مقصریدحالا شاید بگوییدجلوی خودرو به هر دلیلی مسدود بوده (بن بست… ) شما بایستی به دلیل اینکه نقطه کور در خودرو خود دارید از یک نفر کمک راننده یا همان شاگرد استفاده می کردید تاشما رااز خطر احتمالی مطلع کند. پیروز باشید

   person
   کارشناس تصادف
   12 اردیبهشت 1401

   سلام بنده تصادف کردم ماشین بنده کاملا بین
   خطوط است
   ولی ماشین دیگر دقیقا روی خطوط
   یعنی نصف ماشین طرف
   مقابل باند یک و دو .قرار دارد عکس گرفته
   شده بیانگر این است
   حالا افسر راهنمایی مارا مقصر نوشته
   وعکس هارا هم قبول
   قبول ندارد لطفا چکار کنم عکس ها موجود
   هست راهنمای کنید درصورت نیاز موجود هست

    person
    کارشناس بیمه
    13 اردیبهشت 1401

    سلام دوست عزیز، می توانید از طریق شکایت به واحد انتظامی یا بازرسی آن ها مشکل خود را مطرح کنید.

person
یک سرپرست خانواده بیکار تو این وضیعت زندگی
25 دی 1400

سلام. من چند روز پیش تصادف کردم که افسر پلیس راهنمایی و رانندگی آمد طرفه رو که به علت عدم توجه کافی به جلو رو مقصر نوشت .همسرم و خودام که از ناحیه گردان آسیب دیده بودیم و کودک ۴ساله که تو ماشین داشتیم که به شدت ترسیده بود. با اورژانس ۱۱۵ به بیمارستان انتقال کردند. وبعد ۲روز کودک ۴ سالمون تشنج کرده. آیا این تشنج میشه از عوامل تصادف باشه. در ضمن افسر در کروکی فقط خسارت ۲ خودرورو قید کرده ایا من به این کروکی احتراز کنم یا نه با تشکر از لطفه شما…؟

  person
  کارشناس بیمه
  09 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، چنین چیزی باید توسط پزشکی قانونی اثبات شود. این یک مساله حقوقی است و حتما باید با یک وکیل مشورت کنید.

person
انصاری
22 دی 1400

سلام،من موتورسواربودم درحال دوربرگردان بودم که راننده سواری بمن زدوافتادم پای راستم شکست،راننده زنگ زد به رفقایش دو نفر آمدندموتور من را یکی از آن دو نفربلندکردوبرد کوبیده سپر جلوی سواری ،من نمی‌توانستم ازجایم،تکان بخورم که هرچه فریاد زدم که نامردی نکن گوش نکرد،که بعدآمبولانس آندورا بردبیمارستان که پای راستم را عمل کردن وگفتند پروتز تزریق کرده اند،اکنون۳ماه میگذرد،وافسرکارشناس من را مقصراعلام کردکه من اعتراض کردم،و۲نفرآمدندومن همه جریان راگفتم،اما از حالت برخورد وگفتارشان مشخص بود که میخواهندبه نفع راننده سواری رای دهند،اکنون داردحق من که متاهل و۴۵ سالم میباشد داردپایمال میشود،درخواست راهنمایی دارم ،یاحق

  person
  کارشناس بیمه
  11 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، این مساله حقوقی است و شما باید حتما با یک وکیل مشورت کنید.

  person
  افسر تصادفات
  26 بهمن 1400

  بستگی به برخورد دو سیله نقلیه دارد بنابراعلام شما در دوربرگردان بودی وقصد گردش داشتی%100شما مقصری بعلت عدم رعایت حق تقدم عبور هنگام گردش به راست یاچپ مگر حداقل از مدخل بریدگی خارج شده باشی آنهم از عقب باشما برخورد داشته باشد

  person
  امید
  28 اسفند 1401

  سلام خسته نباشید .من دوماه با موتور به ماشین برخورد کردم وپای راستم از ساق شکست افسر اومده کروکی ۵۰۵۰ زده ایا دیه به من تعلق میگیره

   person
   کارشناس بیمه
   05 فروردین 1402

   سلام بهنر است از افسر راهنمایی رانندگی این موضوع را بپرسید.

person
جیران
19 دی 1400

سلام من ی تصادف داشتم با طرف توافق کردیم حالا فرداش که رفتم واحد خسارت دبه کرد گفت نه اینا کم میبرن باید بیشتر بدی گفتم من بیمه دارم از بیمه ام بگیر…بحثمون شد و رفته شکایت کرده حالا باید چه کار کنم؟ هیچ کروکی هم نداریم

  person
  کارشناس بیمه
  19 دی 1400

  سلام دوست عزیز، این یک مساله حقوقی است و نیاز است تا شما با یک وکیل یا حداقل یک افسر راهنمایی و رانندگی کامل مشورت کنید.

person
الله مددی
19 دی 1400

سلام من ی تصادف داشتم با طرف توافق کردیم حالا فرداش که رفتم واحد خسارت دبه کرد گفت نه اینا کم میبرن باید بیشتر بدی گفتم من بیمه دارم از بیمه ام بگیر…بحثمون شد و رفته شکایت کرده حالا باید چه کار کنم؟ هیچ کروکی هم نداریم

  person
  کارشناس بیمه
  19 دی 1400

  سلام دوست عزیز، این یک مساله حقوقی است و نیاز است تا شما با یک وکیل یا حداقل یک افسر راهنمایی و رانندگی کامل مشورت کنید.

person
محدثه
06 شهریور 1400

با سلام و عرض خسته نباشید. پسر من با دوچرخه کنار کوچه ایستاده بوده که یک 206 بهش زد و از روی دست چپش رد شد که 3 تا از انگشتاش شکست 🙁 حتی مفصل های کف دستش جا به جا شد و ما چون هول شده بودیم به اورژانس و راهور زنگ نزدیم. حالا برای درمان دست پسرم 10 میلیون خرج کردیم و بعد یک روز رفتم و شکایت کردم و قرار هست کروکی فرضی بکشند. آیا با ارائه ی کروکی فرضی به بیمارستان هزینه ها مطالبه میشود یا نه؟ بعد از این که برای مطالبه ی هزینه ها من هیچ راهکاری ندارم که از مقصر بگیرم؟

  person
  کارشناس بیمه
  09 شهریور 1400

  با سلام و عرض خسته نباشید.
  با ثبت شکایت و ارائه دلایل ومدارک به راحتی می‌تونین موضوع را از طریق دادسرا پیگیری ودیه صدمات وارده به فررندتان از شخص خاطی ودر نهایت ازصندوق خسارات بدنی اخذ خواهد شد

person
علیرضا
06 شهریور 1400

سلام. چند روز پیش من از وسط میدان رد می‌شدم خودرو چراغ قرمز را رد کرد و به من زد همون لحظه امبولانس عجله داشت افسرم نیومد کروکی بکشه. پام رو جراحی کردم خودرو در کلانتری شهادت داده است که مقصر است. الان برای مطالبه دیه باید دادخواست بدهم یا برای کشیدن کروکی؟؟ دادخواست را به اسم فرد رد کنم یا بیمه؟ البته شغل خود را هم از دست دادم به خاطر اینکه چندماه نمیتونم راه برم ممنون میشم راهنمایی کنید

  person
  کارشناس بیمه
  09 شهریور 1400

  سلام و درود برشما
  بایدبه دادسرامراجعه کنید وشکواییه مطرح بفرمایید.

person
سجاد
06 شهریور 1400

سلام، عصر بخیر. یک سال و نیم قبل با موتور سیکلت تصادف کردم. انگشت های پام به طرز بدی شکستن. افسر 50-50 مقصر اعلام کرد. الان اعتراض بزنم امکان حذف 50 درصد مقصر بودنم هست؟ برای پزشکی قانونی اعتراض بزنم امکانش هست درصد های دیه را کم تر کنن؟ ممنون.

  person
  کارشناس بیمه
  09 شهریور 1400

  سلام و درود حق گرفتنیه هم نسبت به نظریه کارشناس تصادفات اعتراض ودرخواست ارجاع امر به هیات 3نفره کنیدوهم درمورد گواهی پزشکی درخواست کمسیون پزشکی نمایید.

person
کوروش
06 شهریور 1400

سلام. من موتور سوار هستم و در اتوبان لشکری به کرج از پشت به یه کامیون که مصالح حمل میکرد حمل برخورد کردم. کارشناس اولیه من رو مقصر 100 درصد اعلام کرد ولی کروکی رو آن طوری که اتفاق افتاده نکشیده. آیا من اعتراض کنم رای عوض میشه یا نه؟ من که به چراغ خطر راننده برخورد کردم راننده کاملا در لاین دوم توقف کرده بود و بعد از برخورد به خاطر ترافیک صحنه رو به هم زد و رفت 8 متر جلو تر پارک کرد ولی در کروکی کارشناس نوشته شده کامیون مستقیم در حال حرکت بوده و پرایدی برای سوار کردن مسافر اقدام به توقف میکند و کامیون نیز اقدام به توقف میکند که من به اون برخورد کردم و 8 متر جلو تر می ایستد. ممنون میشوم راهنمایی کنید. لازم به ذکر است من از ناحیه پای راست و فک دچار شکستگی شدم.

  person
  کارشناس بیمه
  09 شهریور 1400

  سلام و درود بله می‌تونین اعتراض کنید.

person
سپیده
06 شهریور 1400

سلام. من‌ چند روز پیش یک تصادف داشتم و افسر آمد و طرف مقابل رو مقصر اعلام کرد. بعد الان طرف مقابل نمی آید و میگوید با من تماس نگیرید. من فقط یک برگه گزارش افسر دارم و گزارش کتبی و بیمه هم میگوید حتما باید کروکی باشد تا خسارت بدهیم.
افسر هم میگوید باید طرف مقابل کروکی امضا کند تا من به تو کروکی بدهم. باید چی کار کنم؟

  person
  کارشناس بیمه
  14 شهریور 1400

  دوست عزیز با واحد پرداخت خسارت تماس بگیرید

  person
  رهام
  16 تیر 1401

  سلام. من به علت لغزندگی جاده حین یک پیچ لیز خوردم و با ماشینی که ۱۰ دقیقه قبل از من لیز خورده بود و با ستون پل تصادف کرده بود تصادف کردم. افسر گفت من به علت سرعت غیرمجاز مقصرم و باید از طریق بیمه ام خسارت وارده به قسمت عقبی ماشینی که زدم رو بدم. هرچقدر گفتیم لغزندگی جاده رو هم لحاظ کنه توی کروکی اینکارو نکرد. چه جوری میتونم اعتراض کنم؟

   person
   کارشناس بیمه
   16 تیر 1401

   سلام دوست عزیز، در خصوص اعتراض به کروکی در این مقاله نوشته ایم. البته به هر حال شما سرعتتان اگر بالا بوده است و رعایت نکرده اید، مقصر هستید.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید