02 آوریل 2024

کروکی تصادف: تعریف،شرایط، نحوه اعتراض به انواع کروکی

تقریبا همه‌ی ما حین رانندگی تصادفات را تجربه کرده‌ایم حال چه تصادفات سنگین و چه سبک! حتی در جریان تصادفات با برخی مشکلات بدنه خودرو از جمله فرو رفتگی ماشین، خسارات مالی و جانی نیز برخورده‌ایم. در این شرایط به منظور این‌که بتوانیم از شرکت‌های بیمه، این خسارات را مطالبه کنیم می‌بایست کروکی تصادف را با خود به همراه داشته باشیم. کروکی تصادف کمک می کند که حادثه‌ی اتفاق افتاده را با سندیت شرح دهیم. برای آشنایی با این  مساله مهم در تصادفات پیشنهاد می‌کنیم ادامه‌ی مطلب را از دست ندهید.

کروکی چیست؟

کروکی تصادف سازشی و غیر سازشی

کروکی تصادف چیست؟

به گزارشی که مامور راهنمایی و رانندگی از صحنه تصادف تهیه می‌کند، کروکی می‌گویند. این گزارش، مدرک بسیار کلیدی و مهمی‌ست که برای شناسایی مقصر حادثه، خسارات و در برخی موارد مقدار دیه به کار برده می‌شود.به خاطر داشته باشید که در صورت نیاز به کروکی برای حادثه تصادف، خودروی مقصر و خودروی آسیب دیده نباید از مکان خود حرکت داده شوند.

برای حداکثر استفاده از کروکی تصادف، توجه به نکات زیر الزامی است:

 • هیچ‌گاه فراموش نکنید که در زمان بروز هرگونه حادثه رانندگی با ماموران رانندگی تماس بگیرید و از آن‌ها برای حل مشکل و همچنین قضاوت تصادفات کمک بگیرید.
 • نکته‌‌ی مهم این‌که هیچ‌گونه تغییری نباید در صحنه تصادف ایجاد شود؛ زیرا بعد از کروکی کشی، این کروکی تصادف باشد که  مقصر اصلی را به دقت مشخص نماید.
 • گاهی پیش می‌آید که اتومبیل شما با انسان یا اشیا برخورد کرده باشد. دراین صورت، پیشنهاد می‌شود حتی الامکان منتظر افسر نیروی انتظامی باشید.  او  می‌تواند کروکی دقیق و گزارش کاملی از صحنه تصادف ترسیم نماید. هم‌چنین از این کروکی برای دریافت خسارت از بیمه بدنه نیز استفاده می‌شود. حتی اگر مقصر شناسایی شده‌اید، با افسران نیروهای انتظامی حداکثر همکاری را به عمل آورید.

زمانی که در خیابان با اشیا تصادف می کنید می بایست با استفاده از علائم هشداری از تغییر صحنه تصادف جلوگیری کنید تا افسر راهنمایی رانندگی از راه برسد و کروکی را بکشد. در چنین تصادفاتی شرکت های بیمه موظف به پرداخت خسارت می باشند.

انواع کروکی تصادف

برای این‌که بتوانید مشکلات تصادفات را  حل و فصل کنید، اطلاع از انواع مختلف کروکی کمک بسیار زیادی به شما خواهد کرد. در ادامه این مطلب شما را با دو نوع کروکی آشنا خواهیم کرد که عبارتند از:

 1.  سازشی
 2.  غیر سازشی

کروکی سازشی

اکثر تصادفاتی که رخ می‌دهد با این نوع کروکی داوری می‌شود. زمانی که افسر راهنمایی و رانندگی تشخیص دهد میزان خساراتی که وارد شده در حد  تعهدات مالی بیمه است، اقدام به ترسیم کروکی سازشی می‌کند. در واقع، این کروکی گزارشی یک صفحه‌ای است که در آن همه‌ی مشخصات راننده مقصر و زیان دیده به همراه شرح وقوع حادثه درج می‌شود. از مدارک مهمی که در زمان مراجعه به دفاتر بیمه شخص ثالث برای دریافت خسارت باید به همراه داشته باشید همین کروکی سازشی‌ست.

شرایط ترسیم کروکی سازشی

چه زمانی می‌توان از کروکی تصادف سازشی استفاده کرد؟

شروط لازم برای ترسیم کروکی سازشی

شرایط متعددی می‌‎تواند منجر به رسم کروکی سازشی شود، این شرایط عبارت است از:

 1. زمانی که تعداد خودروهایی که در یک تصادف دخالت داشتند بیش از یک خودرو باشد.
 2. هنگامی که طرفین در شهرهای مختلفی سکونت داشته
 3. هردو راننده در وقوع حادثه نقش داشته باشند.
 4. زمانی که پلیس راهنمایی و رانندگی ترسیم کروکی را لازم و ضروری بداند.

کروکی غیر سازشی تصادفات

موارد استفاده کروکی غیر سازشی

موارد استفاده کروکی غیر سازشی

از سایر مدل‌های کروکی تصادف می‌توان به کروکی غیرسازشی‌ اشاره کرد. این نوع کروکی دارای 2 صفحه پشت و رو است که در صفحه اول گزارشی مفصل و کامل در مورد محل حادثه و نحوه وقوع آن شرح داده می‌شود. این گزارش شامل وضعیت خودروها، عابران و مشخصات رانندگان خواهد بود. در صفحه بعدی نیز گزارش کاملی از مشخصات افسر راهنمایی و رانندگی و شرح وقوع حادثه درج خواهد شد تا با سندیت کامل مناقشات حل و فصل شوند!

از این نوع کروکی در موارد زیر استفاده می‌شود:

 • زمانی که میزان خسارات وارده در تعهدات رسمی بیمه نباشد.
 • زمانی که حین تصادف صدمات جانی به راننده یا سرنشینان وارد شده‌باشد.
 • طرفین تصادف بنا به دلیلی از جمله افت قیمت خودرو تقاضای پیگیری از مراجع قضایی داشته باشد.
 • زمانی که یکی از طرفین به رای افسر اعتراض داشته باشد.
 • در صورت فرار راننده مقصر از صحنه تصادف
 • برای دریافت خسارت بیمه بدنه با کروکی (برای خسارات بیشتر از 40 میلیون تومان در سال 1403)

لطفاً توجه داشته باشید، افسری که کروکی می‌کشد وظیفه دارد هریک از اشکال رسم شده را شماره گذاری کرده و با درج هر شماره در صفحه مورد نظر توضیحات لازم را شرح داده‌باشد.به این ترتیب، طرفین تصادف، شرکت بیمه و مقامات قضایی ابهامی در آن کروکی نخواهند داشت. علاوه‌براین، باید شرح دقیق حادثه با جزئیات کامل و علل رخداد، در پشت برگه نوشته شود.

در نهایت علت اصلی تصادف نیز می‌بایست به عنوان علت نامه‌ای بیان شود که ملاک صدور رای قاضی خواهد بود.

پیشنهاد می‌کنیم که مقاله تفاوت کروکی سازشی و غیرسازشی را مطالعه کنید. همچنین بهتر است برای اطلاع از اقدامات لازم بعد از تصادف مقاله بعد از تصادف چه کار کنیم؟ را مطالعه کنید.

برای تصادف در مکان‌های خاص مانند تصادف در پارکینگ عمومی امکان کشیدن کروکی هم وجود دارد.

چه زمانی کشیدن کروکی تصادف لازم است؟

شما به عنوان یک راننده مسئول بهتر است بدانید در چه شرایطی رسم کروکی لازم‌الاجراست.با دانش کافی در این زمینه می‌توانید اقدامات لازم را برای جبران خسارات انجام دهید.

 • هنگامی که یکی از طرفین تصادف وسیله نقلیه نظامی باشد
 • زمانی که یکی از طرفین یا هر دو آن‌ها موتورسیکلت یا وسیله نقلیه سنگین باشد.
 • زمانی که یکی از طرفین مدارک شناسایی لازم را نداشته باشد. (نظیرگواهی نامه)
 • هنگامی که یکی از طرفین در حال دنده عقب تصادف کرده باشد.
 • زمانی که تصادف منجر به آسیب جانی یا فوت شده باشد.(مطالعه مقاله قوانین تصادف با عابر پیاده پیشنهاد می‌شود.)
 • زمانی که تصادفات چند مرحله‌ای و تصادفات زنجیره ای رخ دهد.
 • حداقل 20 روز از زمان صدور بیمه‌نامه طرفین تصادف گذشته باشد.
 • طرف مقصر، قصد استفاده از بیمه بدنه را نداشته باشد.
 • در مواقعی که قصد استفاده همزمان از بیمه بدنه و بیمه شخص ثالث را دارید.
 • مبلغ خسارت وارده به خودروی غیرمقصر، کم‌تر از 40 میلیون تومان در سال 1403 باشد.
 • بیمه‌نامه طرفین تصادف، با سال قبل پیوسته باشد.
 • زمانی که تصادف با حیوان اتفاق بیفتد (برای اطلاعات بیشتر، مقاله بیمه تصادف با حیوانات را مطالعه کنید.)
 • زمانی که تصادف با شی ثابت (نظیر درخت، وسیله نقلیه خاموش و…) رخ دهد.بر اساس گفته‌های رئیس اداره تصادفات پلیس راهور تهران، در صورت تصادف با اشیا ثابت مربوط به اموال دولتی یا شخص خصوصی، باید در همان ابتدا با 110 تماس گرفت. بعد از مراجعه افسر کارشناس، کروکی از صحنه کشیده و بر اساس کروکی خسارت از طریق بیمه پرداخت خواهد شد.

در تمامی شرایط بالا، نباید هیچگونه تغییری در محل تصادف ایجاد کنید. سپس برای رسم کروکی می‌بایست بلافاصله با افسر پلیس تماس بگیرید. البته برای دریافت خسارت از تصادفات صحنه بهم خورده لازم است که است که از قبل از محل عکس و فیلم بگیرید تا افسر بتواند کروکی بهتری ترسیم کند. البته باید گفت که ما چیزی به نام مراحل گرفتن کروکی نداریم؛ تنها راه همان تماس با افسر است.

نحوه اعتراض به کارشناسی تصادف

در برخی از تصادفات بنا بر نیاز یا درخواست دو طرف دستور کارشناسی تصادف صورت می گیرد. بعد از صدور دستور، یک تیم برای کارشناسی تصادف وارد عمل می شود. اما ممکن است در این حین سوالی برای افراد پیش بیاید مثلا اینکه نحوه اعتراض به کارشناسی تصادف چگونه است؟ یا اینکه بعد از اعتراض به کارشناسی تصادف پیش آمده چه اتفاقی می افتد؟

بعد از اعتراض، معمولا گروهی سه نفر مجدد برای رسیدگی به این موضوع وارد عمل می شوند و اگر باز هم دو طرف به کارشناسی معترض بودند، باز هم گروهی دیگر برای بررسی و کارشناسی تصادف کار را از سر می‌گیرند.

الکترونیکی شدن کروکی تصادف

پلیس راهور برنامه‌ای برای حذف فیزیکی برگه کروکی تصادف دارد. حذف کروکی تصادف منجر به کاهش هزینه‌های دولت و مردم، صحت کار، سرعت افزایش کار و کاهش سواستفاده از بیمه و دیگر خطاها خواهد شد. البته این مساله بیشتر در حالت آزمایشی است؛ اما تاکنون در بیشتر استان در فاز اجرایی قرار گرفته است. اطلاعات بیشتر در این خصوص نوشته خواهد شد. همچنین اینکه بعضی شرکت‌ها دارای قابلیت خسارت سیار هستند که خود کارشناس با تلفن شما به محل تصادف مراجعه خواهد کرد.

لازم به ذکر است که در تصادفات فقط خسارات بالای 40 میلیون تومان نیاز به کروکی پلیس دارد. رئیس اداره تصادفات پلیس راهور اعلام کرد که: در تصادفاتی که خسارت تا 40 میلیون تومان است رانندگان نیازی نیست منتظر حضور پلیس باشند.

آیا بیمه بدون برگه کروکی، خسارت را پرداخت می‌کند؟

دریافت خسارت از بیمه شرایط و ضوابط خاص خودش را دارد. در بیشتر مواقع به همراه داشتن کروکی تصادفات برای دریافت خسارت لازم و ضروری‌ست.اما در برخی موارد بدون ارائه کروکی نیز می‌توان اقدام به دریافت خسارت کرد. برای اطلاعات بیشتر، مقاله خسارت بدون کروکی را مطالعه کنید.

چنانچه  طی تصادف آسیب بدنی رخ نداده باشد و طرفین تصادف با یکدیگر صلح داشته باشند، توانایی این را دارند که بدون ارائه برگه کروکی تا سقف حدود 40 میلیون تومان خسارت، از بیمه دریافت کنند؛ لازم است بدانید که این رقم در شرکت‌های بیمه مختلف متفاوت است.

شرط و مدارک لازم برای دریافت خسارت بدون کروکی

شرایط دریافت خسارت بدون کروکی

شرایط دریافت خسارت بدون کروکی

بر اساس ماده 4 آیین نامه اجرایی ماده 30 قانون شخص ثالث تصویب شده در سال 1395، شرط و مدارک لازم برای دریافت خسارت ثالث بدون کروکی شامل موارد زیر است:

 • هر دو وسیله دارای بیمه شخص ثالث معتبر باشند.
 • بین طرفین اختلافی در خصوص مقصر بودن وجود نداشته باشد.
 • خسارت حداکثر تا سقف تعهد مالی اجباری در ماده 40 قانون باشد. (40 میلیون تومان در سال 1403)

زیان دیده نیازی دارد تا گواهینامه خود را ارائه دهد. در واقع داشتن یا نداشتن و سن او هیچ تاثیری در دریافت خسارت نخواهد داشت

آیا می‌‎توان به کروکی اعتراض کرد؟

آیا اعتراض به نظر افسر تصادف امکان‌پذیر است؟ قطع به یقین بله! بنابر هردلیلی اگر به نتیجه‌ی نهایی کروکی شک یا اعتراض دارید، می‌توانید با به همراه داشتن کروکی و سایر اطلاعات مربوطه به دادگاه مراجعه نمایید. بعد از طرح شکایت و بررسی قاضی پرونده از تمامی شواهد،تقاضای بازنگری مجدد کروکی انجام خواهد شد. مراحل اعتراض به کروکی تصادف عبارت‌اند از:

 1. با به همراه داشتن تمامی اطلاعات مرتبط با تصادف، علی‌الخصوص برگه کروکی، به دادگاه مراجعه کرده و طرح شکایت کنید.
 2. پس از شکایت شما مراجع مسئول، وظیفه دارند پرونده را به اجرا در آورند و مراحل اجرایی لازم را به جریان بیندازند.

در خصوص مهلت اعتراض به کروکی تصادف اطلاعات دقیقی گفته نشده است (بعضی مراجع یک هفته  بعضی یک ماه نوشته اند)؛ اما بهتر است که نسبت به این مسئله در همان اعتراض خود را ثبت کنید. نحوه اعتراض به کروکی تصادف کار سختی نیست؛ اما شاید زمان‌بر باشد.

اما اگر تصادفی منجر به جراحت شود چگونه دیه را باید دریافت کرد؟ برای کسب اطلاعات جامع در مورد دریافت دیه بعد از تصادف به اینجا مراجعه نمایید.

مدت اعتبار کروکی تصادف

بیمه‌گزاران از زمانی که افسر راهنمایی و رانندگی کروکی تصادف را رسم می‌کند، 5 روز فرصت دارند تا با مراجعه به شرکت بیمه نسبت به شکایت و دریافت خسارت خود اقدام کند. اگر از این زمان بگذرد، کروکی فاقد اعتبار بوده و شرکت‌های بیمه مسئولیتی در قبال پرداخت هزینه‌ها بر عهده نمی‌گیرند.

استعلام بیمه شخص ثالث

داشتن بیمه شخص ثالث امری مهم در تصادفات

با مطالعه مطالعه راهنمای بیمه شخص ثالث میتوان فهمید که این بیمه برای هر دارنده‌ی وسیله نقلیه‌ای اجباری‌ست و ضرورت آن در تصادفات زمانی که خسارات زیادی را متحمل می‌شوید به چشم می‌خورد.

همان‌طور که می‌دانید، خرید بیمه شخص ثالث اجباری است. به این منظور کافی‌ست در سایت بیمه دات کام نسبت به پرکردن فرم اطلاعات نظیر مشخصات خودرو، تاریخ انقضای بیمه قبلی و …  اقدام نموده و مراحل خرید آنلاین بیمه شخص ثالث را تحقق بخشید.  پس از پرداخت اینترنتی مبلغ حق بیمه خودرو، بیمه‌نامه به صورت رایگان به مقصد انتخابی شما ارسال خواهد شد.

لیست برچسب ها
آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
بهترین پکیج بیمه شخص ثالث و بدنه ماشین
03 آوریل 2024 / مقالات بیمه بدنه / مقالات بیمه شخص ثالث

بهترین پکیج بیمه شخص ثالث و بدنه برای ماشین توسط کدام شرکت ارائه می‌شود؟

برای تهیه بهترین پکیج بیمه شخص ثالث و بدنه برای ماشین، نیاز است سقف تعهدات هر دو بیمه‌نامه را در نظر گرفت؛ بهترین پکیج بیمه خودرو را در این مقاله بیابید.

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
person
Javad
11 آوریل 2024

سلام. تو یک تصادف از کوچه بن بست دنده عقب گرفتیم زدیم به گلگیر ماشین که وارد کوچه شده. ولی ضربه زیاد نبوده خیلی آروم ماشین از قبل ضربه داشته تو رفته بوده بتونه داشته حالا میگن به خاطر ضربه شما ماشین تو رفته درصورتی که از قبل تو بوده پلیس اومده ما مقصر شدیم هزینه کامل باید پرداخت کنیم یا نه

  person
  نویسنده بیمه
  13 آوریل 2024

  سلام دوست عزیز
  در صورتی که مقصر حادثه هستید باید خسارت را با توجه ارزیابی کارشناس پرداخت کنید.

person
محمد
07 آوریل 2024

سلام تویه تصادف راکب مقصر شناخته شدم از ناحیه مچ پا جراحی شدم موتورم هم بیمه ثالث نداشت ایا دیه بم تعلق میگیره

  person
  نویسنده بیمه
  07 آوریل 2024

  سلام دوست عزیز
  خیر در صورتی که مقصر باشید دیه به شما تعلق نمی گیرد.

person
علیرضا
20 مارس 2024

سلام بنده به عنوان سرنشین تصادف کردم دستم شکست راننده حالش خراب شدتصادف کردیم الان کروکی نمیدن میگن قبل تصادف سکته کرده دیه روراننده بایدبده بهتون.رفته هیئت سه نفره.میشه بگین چیکارکنم

  person
  نویسنده بیمه
  25 مارس 2024

  سلام دوست عزیز
  باید منتظر جواب هیئت سه نفره بمانید. می توانید اعتراض کنید.

person
علی
10 مارس 2024

خانواده اولیای دم اصرار براین دارند که بنده که سر نشین بودم از گواهینامم استفاده کنم تا بیمه دیه مالک رو هم پرداخت کنن آیا مالک که فوت کرده پزشکی قانونی متوجه این موضوع شده که به عنوان راننده بوده یا خیر؟
آیا در صحنه تصادف عکس از راننده و سرنشین گرفته میشه؟
آیا خونی که در صحنه تصادف به روی فرمان خودرو ریخته شده مورد توجه قرار گرفته میشه؟

  person
  نویسنده بیمه
  11 مارس 2024

  در صورتی که راننده نبوده اید نباید این کار را انجام دهید.

person
علی
10 مارس 2024

سلام . بنده دو ماه پیش برای خرید خودرو به زنجان رفتم و خودروی یکی آشنایان رو خریداری کردم . قبل از این راه بیفتیم توسط برادر مالک قولنامه نوشتیم م بنده مبلغ 100ملیون تومان به عنوان بیعانه پرداخت کردم. نزدیکهای صبح در راه در حال برگشت تصادف کردیم و مالک که راننده بود فوت کرد و بنده هم درشک نی و نازک و کمرم شکست ، متاسفانه راننده گواهینامه نداشت و افسر در کروکی مشخصات راننده رو به عنوان مالک درج کرده اما متاسفانه اولیای دم اصرار دارند که راننده نا مشخصه، آیا از طریق وکیل باید اقدام کنیم آیا آزمایشات پزشکی قانونی معثر هستش؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  11 مارس 2024

  سلام دوست عزیز
  بهتر از از یک وکیل یا مشاور حقوقی مشورت بگیرید. گزارش پزشکی قانونی و مدارک تصادف را نیز ارائه دهید.

person
هاشم
10 مارس 2024

با سلام
بنده تصادف کردم که ماشین از پشت سر بمن برخورد کرد و صحنه کروکی که افسر ترسیم کرده با صحنه واقعی کلی اختلاف داشت که من و طرفم هر دو دنبال اعتراض بودیم و به بیمه گفتم اعتراض به کروکی دارم اون اقا رفته بیمه خسارت گرفته و بمن اطلاع نداده و همچنان با من میات برای تکمیل پرونده تا فهمیدم طرف خسارت گرفته که نه بیمه اعلام کرد نه طرف که با من میات دنبال اعتراض حالا بیمه پول براش واریز کرده و از طریق گوشی فهمیدم طرف بدون اطلاع پول گرفته و یه هفته گذشته

ایا اعتراض من کار سازه اگه هیت سه نفره اون رو مقصر کرد پولی که از بیمه من گرفته چی میشه تخفیف که رفته چی میشه خواهشا کامل توضیح بدین من چکار کنم

  person
  نویسنده بیمه
  11 مارس 2024

  سلام دوست عزیز
  در صورتی که ایشان مقصر اعلام شوند باید مبلغی که دریافت کرده‌اند را به بیمه پرداخت کنند و خسارت شما را نیز بدهند.

person
حمید
03 مارس 2024

تصادفی ساختگی انجام شد در۱۴۰۰اذرماه یک عکس که در کروکی که ترسیم شده فریب دادند مامورکلاتتزی اعزامی در ترسیم ایجاد غرض کرد بنده عکسی دارم که نشان میده ماشین بنده راحدودا۶یک مترونیم عقب تر ازمحل محل واقعی ترسیم شده پرونده حواشی در دادسرا داشته که هنوز هم ادامه داره آیا با عکسی که دارم میشه اثبات غرض ورزی را انجام داد یاخیر ممنون میشوم ؟

  person
  نویسنده بیمه
  04 مارس 2024

  سلام دوست عزیز
  تصاویری که دارید را به دادگاه ارائه دهید.

person
پرستش
28 فوریه 2024

سلام من برای جواب دادن به تلفن قبل از تقاطع توقف کردم تلفنم که تموم شد شروع به حرکت کردم اما رو به جلو نخواستم وارد خیابون بشم یهو یک پرشیا با سرعت زیاد پیچید تو کوچه و باهم برخورد کردیم اول فکر کرد خسارت ندیده رفت چون آشنا بودیم باهم، اما بعد که فهمید در سمت شاگرد خسارت دید پیگیر شدیم رفتیم سر سانحه افسر اومد گفت من مقصرم برای سرعت پرشیا که گفتم گفت باز شما مقصری …. ولی سرعت اون بیش از حد مجاز بود چرا به سرعت پرشیا اهمیت نمیدن …. آیا اگه سانحه بهم نمی خورد و یا سرعت پرشیا تاثیری ندارد در تعیین مقصر ؟ اعتراض زدن فایده ای داره

  person
  نویسنده بیمه
  28 فوریه 2024

  سلام دوست عزیز
  مقصر حوادث رانندگی توسط افسر راهنمایی و رانندگی مشخص می شود. می توانید اعتراض کنید تا دوباره مورد بررسی قرار گیرد.

person
آرزو
27 فوریه 2024

سلام دوشب پیش ی ماشین ساعت ۳صبح ب ماشینم زد و فرار کرد بعد دوساعت پلیس راهور اومد هرچی التماس کردیم کروکی بکش،گفت تعطیله امروز،حالا فردا برید دنبالش و بی تفاوت گذاشت رفت،الان مکانیک میگه ۴۰ میلیون خسارت دیده،بیمه میگه کروکی میخواد،من الان باید چیکار کنم دارم،توروخدا راهنمایی کنید

  person
  نویسنده بیمه
  28 فوریه 2024

  سلام دوست عزیز
  به راهنمایی و رانندگی مراجعه نمایید و درخواست کروکی دهید.

person
صفر پ
27 فوریه 2024

سلام بنده در21بهمن 1302یعنی حدودا پانزده روز پیش با ماشین تصادف کردم راهنمایی ماشینرامقصرمعرفی کرده سوال اولم اینه بنده توشه داری کارمیکنی الان از21موقع تصادف به سرکارنرفتم دکترها برام استراحت نوشتند الان کارنمیکنم پولموازکی میتونم بگیرم ..2.درتصادف پشت سرشون چپ من حمق حدود یک و نیم سانت شکسته سه تابخیره خورده پزشک قانونی بهعکس سی تی کسن. نگاه کرده میگه کمی خون هست اما پزشک بیمارستان میگه نه آیا برای من دیه تعلق میشه…ضمنا الان من سردرد سرگیجه استفراغ بعضی موقع خودبخودی گریه میکنم ..ازشمامتشکرم امیدوارم جوابمو بدید برادرشما صفر و ازمیاندواب

  person
  نویسنده بیمه
  27 فوریه 2024

  سلام دوست عزیز
  اگر شما مقصر تصادف نیستید، می توانید برای دریافت خسارت خواب خودرو اقدام کنید. در مورد دیه باید پزشکی قانونی میزان آن را تایید نماید.

person
بهمن بهروزی
24 فوریه 2024

درود .وقت بخیر
میخواستم بدونم آیا برای اعتراض به کروکی تصادف باید هر دو وسیله نقلیه توسط افسر راهنمایی و رانندگی به پارکینگ منتقل شوند و تا رای نهایی اعتراض در پارکینگ باشند؟

  person
  نویسنده بیمه
  24 فوریه 2024

  سلام دوست عزیز
  این موضوع به نظر افسر راهنمایی و رانندگی بستگی دارد.

person
بهمن بهروزی
24 فوریه 2024

اعتراض به کروکی

person
Ali.safi
18 فوریه 2024

سلام وقت بخیر من کروکی گرفتم برای بیمه آسیا یعنی فرد زیان دیده هستم کپی همه مدارک فرد مقصر رو هم دارم کروکی سازشی هست
برا بیمه باید طرفین باشن یا فقط فرد زیان دیده به همراه مدارک باشه اوکیه

  person
  نویسنده بیمه
  20 فوریه 2024

  سلام دوست عزیز
  باید دو طرف حضور داشته باشند.

person
بهمنی
04 فوریه 2024

سلام،امروز داشتم فلکه رو دور میزدم که بعداز فلکه به درختا اینقدر آب داده بودن که آب سرازیر شده بود داخل خیابان و همه آبها یخ زده بود همونجا ماشینم لیز خورد وبه داخل جدول افتادم وبه درختا برخورد کردم سپر وچراغ ماشین داغون شد ،از چه کسی میتونم شکایت کنم ؟؟اگه خیابون شلوغ بود میتونست اتفاقای خیلی بدتری بیفته

  person
  نویسنده بیمه
  05 فوریه 2024

  سلام دوست عزیز
  می توانید از طریق شهرداری موضوع را پیگیری کنید.

person
محمد
04 فوریه 2024

سلام من تصادف کردم و بیمه متاسفانه قبول نکرد و با هزینه شخصی ده میلیون هزینه کردم
الان بیمه میگه برگه کروکی بیار جبران خسارت کنیم.
برگه کروکی گم کردم میشه دوباره گرفت؟
و اینکه میتونم از خود بیمه شکایت کنم چون دو هفته فقط وعده میدادن درباب هزینه ها و معرفی نمایندگی جهت درست کردن ماشین

  person
  نویسنده بیمه
  04 فوریه 2024

  سلام دوست عزیز
  برای دریافت کروکی باید به پلیس راهنمایی و رانندگی مراجعه کنید. بله می توانید از بیمه نیز شکایت نمایید.

person
ارمين
29 ژانویه 2024

كجا بايد اعتراض كنيم؟
مداركي لازمه براي اعتراض؟

  person
  نویسنده بیمه
  30 ژانویه 2024

  سلام دوست عزیز
  به شواری حل اختلاف بروید و اعتراض کنید. کروکی تصادف و مدارک شناسایی طرفین تصادف.

person
ارمين
29 ژانویه 2024

با سلام.دو هفته پيش داخل خيابان اصلي در حركت بودم يك ماشين با سرعت برخورد كرد به من و در تقاطع تصادف كرديم افسر منو مقصر كرد(افسر ميگفت شما داخل خيابان فرعي هستيد و طرف مقابل كه زده به من داخل خيابان اصلي)اونموقع چراغ هاي چشمك زن خراب بودن الان كه از اونجا رد شدم ديدم چراغ چشمك زن براي من زرده و چراغ چشمك زن طرف مقابل قرمزه آيا ميشود كاري كرد؟

  person
  نویسنده بیمه
  30 ژانویه 2024

  سلام دوست عزیز
  می توانید اعتراض کنید.

person
ناشناس
29 ژانویه 2024

سلام روزتون بخیر
من چند روز پیش تصادف کردم
الان برای گرفتن کروکی میگن شخصی که تماس گرفته با ما باید شمارشو داخل سیستم داشته باشیم در صورتی که
من نیمه هوشیار بودم اصلا یادم نیست چی شد و‌ تنها بودم و یادم نیست چ شخصی تماس گرفته یا اصلا تماس گرفتن یا نه
فقط پلیس اومده داخل دفتر نوشته و الان برای کروکی میگه باید شماره بدید تا کروکی بع بیمه تحویل بدیم
همچین چیزی لازم است؟

  person
  نویسنده بیمه
  30 ژانویه 2024

  سلام دوست عزیز
  باید در این خصوص از راهنمایی و رانندگی سوال کنید.

person
محمد علی حسینی
28 ژانویه 2024

باسلام من چند روز پیش داخل بزرگراه در حال حرکت بودم یه لحظه ماشین های جلو توقف کردند من هم با فاصله مطمئن ( حدود پانزده متری ) توقف کردم که خودروی عقبی با سرعت بالا از پشت به منزد و من را سوت کرد که خوردم به ماشین جلوی که ماشین من هم از عقب ضربه خورد و هم از جلو و افسر کارشناس پلیس به خاطر که ماشین جلوی من از عقب ضربه خورده بود مقصرم کرد متاسفانه به افسر گفتم من فاصله ام در حد همان ۱۵ متر بود خودروی عقبی سرعتش زیاد بود شوتم کرد خوردم به ماشین جلوی آیا میتوانم اعتراض بزنم چون در واقع خودروی عقبی باعث خسارت بنده شد لطفاً راهنماییم کنید ممنون

  person
  نویسنده بیمه
  29 ژانویه 2024

  سلام دوست عزیز
  مقصر حوادث در چنین مواردی توسط پلیس راهنمایی و رانندگی مشخص می شود. می توانید اعتراض بزنید.

person
هادی حیدری
25 ژانویه 2024

سلام و خسته نباشید من چند روز پیش در اتوبان دو بانده با تریلی در حال حرکت بودم اومدم از ماشین جلویی که اونم تریلی بود سبقت بگیرم و ماشین جلویی میخواست از دست انداز فرار کنه بدون اینکه توجهی به من کنه تغيير لاین کرد و من سمت راست ماشینم به بقل تریلی از عقب برخورد کرد که سمت راست ماشین من کامل رفت که لاستیک عقب اون ماشین ترکید زنگ زدیم اورژانس اومدم رفتم بیمارستان روز بعد که مرخص شدم دیدم اون ماشین رفته به پلیس راه گفتم اون ماشین کجاست گفت شما مقصر هستی ما به او گفتیم بره خواستم ببینم اگه اعتراض بزنم فایده ای داره
خواهش راهنمایی کنید

  person
  نویسنده بیمه
  27 ژانویه 2024

  سلام دوست عزیز
  بله می توانید اعتراض کنید.

  person
  ارمين
  29 ژانویه 2024

  كجا بايد اعتراض كنيم؟
  مداركي لازمه براي اعتراض؟

   person
   نویسنده بیمه
   30 ژانویه 2024

   سلام دوست عزیز
   در شورای حل اختلاف. کروکی تصادف و مدارک شناسایی دو طرف تصادف.

person
محمد معلعل
19 ژانویه 2024

سلام و خسته نباشید امروز تصادف کردم روی پل نادری و ماشین راهنمایی جلو ی ماشینم بود و موتور سیکلت از پشت به من زد و پلیس پیاده شد و سر صحنه مدارک من برد وارد موبایل کرد و گفت ماشین از پل خارج کن صاحب موتور سیکلت از ناحیه پا سمت راست شکست ولی موتور از صحنه دزدیدند و بعد از نیم ساعت یکی دیگر بجاش آوردن پلیس قبول نکرد گفت این خودش نیست اون بیار تا کروکی ب‌کشم ولی آنها به من گفتند ما عشایر هستیم ما به شما رضایت و خسارت در دوبرگه می نویسم و با شهادت شهود امضا میکنیم که از شما شکایتی نداریم آیا این برگه در قانون قابل قبول است ممنون میشم جواب بدهید با تشکر فراوان
و یکی بجاش

  person
  نویسنده بیمه
  20 ژانویه 2024

  سلام دوست عزیز
  رضایت را باید قانونی به شما بدهند.

person
علی
17 ژانویه 2024

چند روز پیش موتوری با سرنشین از پشت زد به ماشین من وافتاد پایش ضربه دید و کوفتگی داشت زنگ زدیم اورژانس وراهنمایی وکلانتری.مقصرموتوری شداونوبردن بیمارستان.وسیله هاهم رفت پارکینگ.امروزرفتم کلانتری میگه کروکی بیاررفتم راهورافسری که اومده بودسرتصادف،نبودوکروکی ونکشیده بود.الان تکلیف چیه؟موتوربیمه هم نداشته خسارت من چی میشه

  person
  نویسنده بیمه
  20 ژانویه 2024

  سلام دوست عزیز
  برای ترخیص خودرو باید کروکی حادثه را ارائه دهید.

person
صحرا
02 ژانویه 2024

درود
خواستم بدونم
بیمه ایران
تو چه مدت زمانی مبلغ دیه رو پرداخت میکنه؟

  person
  نویسنده بیمه
  03 ژانویه 2024

  سلام دوست عزیز
  بعد از بررسی پرونده و انجام مراحل اداری دیه پرداخت می شود.

   person
   میلاد
   07 ژانویه 2024

   سلام خسته نباشید من ده روز پیش با فرزندم روی موتور به زمین خوردیم و پای من وکتف پسرم شکست و تو این ده روز درگیر کار بیمارستان بودیم .بنظرتون الان به بیمه مراجعه کنم و موضوع رو بگم مشکلی پیش نمیاد ؟

    person
    نویسنده بیمه
    07 ژانویه 2024

    سلام دوست عزیز
    مدارک و کروکی تصادف را به بیمه ارائه دهید.

person
مصطفی
31 دسامبر 2023

سلام خسته نباشین میخواستم بدونم میتونم از بیمه خسارت بگیرم موتور بیمه نداره ولی ماشین بیمه داره افسراومد کروکی کشید ماشین مقصر بود میتونم خرج کرد گرفت بدون بیمه موتور

  person
  نویسنده بیمه
  01 ژانویه 2024

  سلام دوست عزیز
  بله می توانید خسارت خود را از راننده مقصر دریافت کنید.

person
شایسته
29 دسامبر 2023

درود
میخواستم بدونم اگ تو حادثه تصادف
گواهینامه راننده زیر ۱ سال باشه
دیه پرداخت میشه یا نه..؟

  person
  نویسنده بیمه
  30 دسامبر 2023

  سلام دوست عزیز
  بله؛ دیه پرداخت می شود.

person
زرگل
27 دسامبر 2023

درود و عرض ادب
من تصادف کردم
راننده گواهینامه‌ش زیر یکسال بود
مراحل پزشک قانونی رو طی کردم
بهمن ماه مرحله نهایی دادگاه رو دارم بعدم بیمه ،
خواستم بدونم دیه تعلق میگیره؟
گواهینامه بررسی شده یا بیمه مورد بررسی قرار میده؟

  person
  نویسنده بیمه
  27 دسامبر 2023

  سلام دوست عزیز
  درباره دیه فقط دادگاه باید نظر دهد. اما خسارت بیمه پس از مشخص شدن دیه تعیین می شود.

   person
   زرگل
   28 دسامبر 2023

   بله، متوجه‌ام .
   خواستم بدونم چون گواهینامه زیر یکسال بوده
   دیه تعلق میگیره
   یا نه …

    person
    نویسنده بیمه
    30 دسامبر 2023

    سلام دوست عزیز
    بله دیه تعلق می گیرد.

person
امیر
26 دسامبر 2023

سلام وقت بخیر من چند روز پیش تصادف کردم و آن شخص مقصر گردید و پلیس کروکی کشید.الان شخص مقصر نمیاد برای پرداخت هزینه ها میخواستم بدونم برگه کروکی تا چه زمانی اعبار دارد و من تا چه زمانی میتونم اقدام به شکایت کنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  26 دسامبر 2023

  سلام دوست عزیز
  شما ۵ روز مهلت دارید تا برای دریافت خسارت، به شرکت‌های بیمه مراجعه کنید. پس از گذشت ۵ روز، اعتبار کروکی به پایان می‌رسد و شرکت بیمه مسئولیتی بابت پرداخت خسارت نخواهد داشت.

person
من
21 دسامبر 2023

چندشب پیش موتوری ازسمت راست اومدوخوردبه ماشین من ووافتادکتفش دررفت زنگ زدیم اورژانس وراهنمایی وکلانتری.مقصرموتوری شداونوبردن بیمارستان.وسیله هاهم رفت پارکینگ.امروزرفتم کلانتری میگه کروکی بیاررفتم راهورافسری که اومده بودسرتصادف،نبودوکروکی ونکشیده بود.الان تکلیف چیه؟موتوربیمه هم نداشته خسارت من چی میشه

  person
  نویسنده بیمه
  23 دسامبر 2023

  سلام دوست عزیز
  بنا بر هر دلیلی اگر به نتیجه‌ی نهایی کروکی شک یا اعتراض دارید، می‌توانید با به همراه داشتن اطلاعات مربوطه به دادگاه مراجعه نمایید. بعد از طرح شکایت و بررسی قاضی پرونده از تمامی شواهد، تقاضای بازنگری مجدد کروکی انجام خواهد شد.

person
حبیبی
20 دسامبر 2023

حدود سه ماه پیش با ماشین با یه موتور تصادف جزئی داشتم کار دادسرا رو انجام دادم و بیمه نامه را ارائه دادم به خسارت دیده،
بعد سه ماه راکب موتور با من تماس گرفتن و میگه خسارت بدنی زیادی دیدم و مبلغ بیمه رو مقداریش رو باید خودم بدم که مورد قبول من نیست چون مطمئنم اسیبی به این شدت ندیده
چطور میتونم شکایت کنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  23 دسامبر 2023

  سلام دوست عزیز
  اگر فرایند دریاقت خسارت انجام شده باشد این مورد به بیمه ربطی پیدا نمیکند. باید از مراجع قضایی نسبت به این اتفاق تنظیم شکایت کنید.

person
میلاد
15 دسامبر 2023

سلام من ۴ماه پیش تصادف کردم راننده مقصر نیومده حالا ماشینشو توقیف کردم و اون صد در صد مقصر بوده،میتونه الان شکایتی بکنه یا به کروکی گیر بده؟

  person
  نویسنده بیمه
  18 دسامبر 2023

  سلام دوست عزیز
  می توانند اعتراض کنند اما مدارک مورد بررسی قرار می گیرد و با توجه به مدارک رای صادر می شود.

person
علی
13 دسامبر 2023

سلام
من دوازدهم آذر تصادف کردم و زیاندیده شدم طبق نظر افسر با مقصر تصادف سیزدهم رفتیم بیمه امروز که بیست و دوم آذر است کارشناس بیمه زنگ زده که خسارت شما سی و هفت میلیون میشه باید کروکی بیاری منم رفتم افسر مربوطه رو پیدا کردم و کروکی آنلاین کشیده و تاریخ تصادف رو امروز یعنی بیست و دوم نوشته آیا برم بیمه گیر میدن .ممنون

  person
  نویسنده بیمه
  18 دسامبر 2023

  سلام دوست عزیز
  در صورتی که کروکی شما معتبر باشد مشکلی به وجود نمی آید.

person
امیر
12 دسامبر 2023

سلام خسته نباشید، ماشین بنده در خیابانی که دارای سه لاین هست پارک بوده، ماشین دیگری از پشت به زیر چراغ طرف راننده زده در ضمن نصف ماشینش در لاین کناری بوده نصف ماشین در لاین پارک، الان پلیس میگوید طبق ماده۱۴۰شما مقصر هستید در صورتی که ما اصلا حرکتی نداشتیم. نظر شما چیست؟

  person
  نویسنده بیمه
  13 دسامبر 2023

  سلام دوست عزیز
  در چنین مواردی مقصر حادثه توسط پلیس راهنمایی و رانندگی مشخص می شود.

person
امیر
12 دسامبر 2023

سلام خسته نباشید من ۲۰ روز پیش بدون کواهینامه با یک خودروی توسان ۲۰۱۶ تصادف کردم که یک سپرش شکسته رفته شکایت کرده ۶۰ میلیون برای یک سپر تامین دلیل زده ایا من این خسارت میدم یا خسارت خودرو های متعارف دنا پلاس را میدهم باتشکر ممنون میشم راهنمایی کنید

  person
  نویسنده بیمه
  13 دسامبر 2023

  سلام دوست عزیز
  بر اساس قانون بیمه شخص ثالث شما خسارت را تا سقف 600 میلیون و برابر با دنا پلاس پرداخت می کند.

person
رضا
10 دسامبر 2023

سلام خسته نباشید موقع رانندگی بودم بیل مکانیکی داشت و هیچ تابلویی در جاده قرار نگرفته بود ک کار داشت میکرد من دید کافی نداشتم و برخورد کردم باهاش الان کارشناس اومده میگه 50 درصد فقط بیمه تعلق میگیره و بقیه خسارت هیچ و همینطور خسارت جانی ک آسیب دیدن هم هیچی قبول نشده الان باید چیکار کنم دقیقا

  person
  نویسنده بیمه
  11 دسامبر 2023

  سلام دوست عزیز.
  در چنین مواردی نظر کارشناس ملاک تعیین خسارت است. می توانید به شورای حل اختلاف شکایت کنید.

person
مجید
02 دسامبر 2023

سلام من چندروز پیش بارندگی پراید مشکی جلو ما بازی افتاد به سمت شانه خاکی منحرف شد ودوبارامدتوجاده بصورت زیگ زال توجاده بودکه راه منو سدکردوگلگیرشاگردمن خوردبه گلگیر عقب اون اون جوری راه منوصدکه که منو به سمت گاردریل حول دادمنو چسباندبه گاردریل مقصرکیست

  person
  نویسنده بیمه
  03 دسامبر 2023

  سلام دوست عزیز
  در چنین مواردی مقصر حادث توسط پلیس راهنمایی و رانندگی مشخص می شود.

person
سجاد
01 دسامبر 2023

سلام من داشتم توجاده دوطرفه رانندگی میکردم که خانومی ازفرعی یهواومد بیرون بوق زدم نگه نداشت زدم دوتادرش لاخورد جلوماشین خودم گلگیر سمت راننده لاخورده افسراومد مقصر صددرصد خانوم بودباهم به توافق رسیدیم که خسارت منو بده حالا داره وقت میخرهمیترسم ازوقت کروکی یه حضورپلیس بگذره بنظرتون چیکارکنم

  person
  نویسنده بیمه
  02 دسامبر 2023

  سلام دوست عزیز
  می‌توانید از مقصر حادثه شکایت کنید.

person
علي تهران
30 نوامبر 2023

سلام زماني كه دو خودرو تصادف ميكنند و به پليس هم اطلاع نميدهند به گمان اينكه فقط چراغ شكسته
آيا بعد از بر هم خوردن صحنه ميتوان با كروكي مجازي تقاشاي افت قيمت كرد
شايد تو چند روز فاصله خودرو ديگري با ايشون تصادف كرده؟
راه قانوني چيست

  person
  نویسنده بیمه
  02 دسامبر 2023

  سلام دوست عزیز
  هر یک از طرفین می توانند درخواست کروکی برای افت قیمت دهند.

person
ممدعلی
26 نوامبر 2023

سلام وقت بخیر…من ۷ روز قبل در جاده بویین زهرا با موتورسیکلت تصادف کردم که راکب موتورسیکلت همانجا فوت کرده و مقصر تصادف هم بود حالا در این ۷روز کسی دنبال این فرد فوت شده که مقصر حادثه هم بوده نیامده و خودرو من در پارکینگ هست چقدر خودرو من که زیاندیده هستم باید در پارکینگ توقیف بشه؟

  person
  نویسنده بیمه
  27 نوامبر 2023

  سلام دوست عزیز
  باید مراحل قانونی طی شود تا بتوانید خودرو را از پارکینگ بیرون بیاورید.

person
محمود
23 نوامبر 2023

باسلام من حدود دوماه پیش دراتوبان باخاک برخورد کردم وماشینم چپ شد وافسر ۵۰درصد من و۵۰درصد راهداری رامقصر کرده است ومن ازناحیه دست مجروح شدم پرداخت دیه وخسارت من چگونه است؟ باتشکر

  person
  نویسنده بیمه
  25 نوامبر 2023

  سلام دوست عزیز
  50% خسارت شما را پرداخت می کنند.

person
ناشناس
20 نوامبر 2023

با سلام تصادف زنجیره ای صورت گرفت اما من چون ماشین اخر بودم کروکی سازش زدن هر 3 امضا کردیم اما الان یکی از راننده ها میگه مبلغی که بیمه پرداخت کرده کمتر از مبلغ خسارت مابقی شو من که رانندا مقصر بودم باید بدم کروکیم سازشی میتونه بگیره یا نه؟

  person
  نویسنده بیمه
  21 نوامبر 2023

  سلام. می توانید دوباره درخواست دهید تا کروکی را دریافت و به شورای حل اختلاف ارائه دهید.

person
دکتر
20 نوامبر 2023

سلام، خسته نباشد،
فرصت اعتراض به کروکی صادره پلیس راهور چند روز هست؟ یا بعد از چند روز از تاریخ صدور کروکی، کروکی قطعی تلقی میشه؟
و آیا اگر طرف مقصر بیمارستان باشه بایستی منتظر بمونی تا ترخیص بشه و بعد بیاد کارهای اداری توی روال بیفته؟ تکلیف اون طرفی که مقصر نیست چیه؟

  person
  نویسنده بیمه
  21 نوامبر 2023

  سلام دوست عزیز. تا پنج روز بعد از دریافت کروکی می توانید به آن اعتراض کنید. می توانید شکایت کنید یا از بیمه راننده مقصر استفاده نمایید.

person
Hamed
19 نوامبر 2023

سلام

person
کیارش
18 نوامبر 2023

سلام بنده در بزرگراه بودم و یک ال نود از یک ورودی وارد بزرگراه شد و بدون توجه به بنده وارد لاین من شد و من به وسط دوتا درب کنارش برخورد کردم و ماشینم واژگون شد.با حضور کارشناس سر صحنه تصادف و کشیدن کروکی طرف مقابل مقصر شد ولی اعتراض داره به کروکی و ما رفتیم پاسگاه اظهار نامه پر کردیم حالا چند وقت طول میکشه که دادگاه مارو احضار کنه و کلا روند کار چقدر طول میکشه با اینکه صد در صد مقصره

  person
  نویسنده بیمه
  18 نوامبر 2023

  سلام دوست عزیز
  این فرآیند مدتی زمان می برد. به امور اداری و بررسی های کارشناسان امر بستگی دارد.

person
shahram.ahmadi.1368.1368@gmail.com
12 نوامبر 2023

با سلام بنده راننده موتور سیکلت هستم همراه با شاگردم بودیم که در حال رفتن بودیم در روز بارانی خوردیم زمین ماشین همون لحظه از روی هردومون رفت من کوفته شدم اما پای شاگردم شکست ما وقتی بیمارستان بودیم راننده ۲۰۷هر چی خودش خواسته گفته و کروکی ما را از بغل کشیده در کروکی ننوشته ۵۰ ۵۰ فقط من را مقصر دونسته حالا میخوام بدونم ایا ۵۰ ۵۰ میشه یا نه کلا من مقصرم و اینکه اگه اعتراض بزنم جواب میگیرم یا نه

  person
  نویسنده بیمه
  13 نوامبر 2023

  سلام دوست عزیز
  در چنین مواردی نظر افسر راهنمایی و رانندگی ملاک تعیین مقصر است شما می توانید اعتراض کنید تا پرونده برای بررسی به شورای حل اختلاف برود.

person
تصادف برلیانس
08 نوامبر 2023

باسلام
بنده ۷ روز پیش با ماشین یکی از اقوام در جاده بودیم و خود شخص مالک ماشین در ماشین حضور داشت اما راننده من بودم که ناگهان ماشین از جاده خارج شد اما ایشان فرمان را به سمت خودشان کشیدن و ماشین هنگام ورود به جاده به تابلو برخورد کرد خسارت وارده بر ماشین بر عهده کیست ؟
من راننده یا ایشان که در رانندگش دخالت کرده و موجب برخورد مجدد شده ؟
ایا ایشان یا بنده می توانیم در دادگاه پیگیری کنیم
پلیس کروکی نکشیده و فقط صورت جلسه کرده

  person
  نویسنده بیمه
  08 نوامبر 2023

  سلام دوست عزیز
  اگر توافقی نمی توانید موضوع را حل کنید یا از بیمه بدنه استفاده نمایید بهتر است در شورای حل اختلاف موضوع را پیگیری کنید.

person
کیان
17 اکتبر 2023

با سلام، من شب با موتور سیکلت در جاده روستایی بودم و جاده خیلی خیلی افتضاحه چاله و چاله زیاد داره، و حتی نمیشه بیشتر از ۱۰ کیلومتر سرعت داشت، و تصادف کردم، و هیات ۳نفره ۵ نفره و ۷ نفره همشون اداره راهداری رو ۵۰ درصد و من رو ۵۰ درصد مقصر دونستن، و اداره راه ۳ بار اعتراض زد و من چون هزینه کارشناسی رو نداشتم اعتراض نزدم و کسی هم نبود من رو راهنمایی کنه، و سر و صورتم کلا داغون شده و احتیاج به جراحی پلاستیک داره، و کسی ، الان رای صادر شده آیا من میتونم به ۵۰، ۵۰ اعتراض بزنم که بره تجدید نظر ، و آیا احتمال داره تجدید نظر رای رو ۱۰۰ درصد کنه و اداره راه رو مقصر کنه البته کسی بود میگفت وحدت رویه بزنی اداره راه باید دیه ۱۰۰ درصد رو بهت بزنه ، با تشکر از سایت خوبتون

  person
  نویسنده بیمه
  18 اکتبر 2023

  سلام دوست عزیز
  می توانید اعتراض کنید. بله احتمال دارد رای عوض شود.

person
محمد
14 اکتبر 2023

سلام،ما به دلیل لیز بودن اتوبان که معلوم نشد کی اینکارو کرده ماشین تو اتوبان لیز خورد به چپ و راست منحرف شد و 7,80تا ماشین های پشت سر ما هم هر کدوم به طریقی لیز میخوردند به هر طرفی می‌زدند در این حین دو ماشین 206 و پراید هم لیز خوردند و از پشت به ماشین ما زدند ولی ما در اون لحظه متوجه نشدیم کی به ما زد پلیس که اومد هرکس یه چی میگفت و پلیس در کروکی خودرو ساندرو مقصر کرد در حالی که بعد یه هفته گفتند صاحب ساندرو اعتراض زده و دوربین گرفته که مقصر نیست حالا ما باید چکار کنیم چون پلیس اصلا از پراید و 206 پلاک نگرفته و اونا رفتند ما از فیلم دوربین فهمیدیم وپلاکشون هم تو دوربین مشخص نیست چه کنیم؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  17 اکتبر 2023

  سلام دوست عزیز. شکایت کنید و موضوع را از نظر قانونی پیگیری کنید.

person
امین
12 اکتبر 2023

سلام من داشتم تو مسیزم با 70-80تا سرعت حرکت میکردم که ی بنده خدابی از خونش که لب خبابون بود اومد بیرون تقریبا نیم متر تو لاین من بود و در حال حرکت بود واسه همین ترمز کردم و ماشینم منحرف سد و خورد بهش ولی تو اون یکی لاین! حالا پلیس من رو مقصر کرده میگه تو توی اون لاین بهش زدی! حالا میخام بدونم درسته ابن حرف؟ خوب این آقا اومده بود تو لاین من، من چیکار میکردم غیر ترمز گرفتن؟ باید اعتراض کنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  14 اکتبر 2023

  سلام دوست عزیز
  چنین مواردی با نظر پلیس راهنمایی و رانندگی مورد بررسی قرار می گیرد.

person
11 اکتبر 2023

سلام در اتوبان دوتا موتور باهم تصادف کردیم
کروکی افسر حاضر در صحنه نوشته عدم توجه به جلو و برای طرف مقابل تغیر مسیر ناگهانی و عدم رعایت حق تقدم و ۵۰ ۵۰ شده
بعد از ۳ ماه طرف به کروکی اعتراض زده و در کلامتری و چند روز بعد از تصادف برگه کروکی را تایید کرده آیا نتیجه ای دارد و میتواند اعتراض بزند؟

  person
  نویسنده بیمه
  14 اکتبر 2023

  بله دوست عزیز. می توانید به حکم مربوطه اعتراض کنید.

person
کیومرث پایکوب
02 اکتبر 2023

سلام.من سوار موتور سیکلت بودم که در خیابان اصلی در اثر اختلاف سطح جاده زمین خوردم و هم صدمه بدنی دیدم هم موتورم صدمه دید و متاسفانه نه به اورژانس زنگ زدم نه به پلیس وخودم بیمارستان رفتم .وانجا پلیس انتظامی شرح حال مرا یاد داشت کرد حالا بعد از یک هفته که برای گرفتن کروکی به پلیس مراجعه کردم .گفتند ارزشش را ندارد دنبالش بیفتی باید همان لحظه حادثه زنگ میزنی .لطفاً راهنمایی کنید چگونه اقدام کنم.

  person
  نویسنده بیمه
  07 اکتبر 2023

  سلام دوست عزیز
  بله اولین کاری که بعد از حادثه باید انجام دهید گزارش به پلیس است.

person
علی یزدانیان
30 سپتامبر 2023

سلام ببخشید من زنگ زدم ۱۱۰ افسر راهنمایی اومد کروکی نکشید حتی بهشم گفتم شکایت میکنم امتنا نکرد گفت خسارت جزئی هست قانون میگع نمی شه

  person
  نویسنده بیمه
  01 اکتبر 2023

  سلام. بله دوست عزیز برای خسارات زیر 30 میلیون تومان نیازی به کروکی تصادف نیست.

person
محمد
30 سپتامبر 2023

باسلام واحترام
ببخشید دریک تصادف درجاده اتوبان خودروی شوتی وراننده فاقد گواهی نامه سبقت غیر مجاز میگیره وباخودرودی دیگری شاخ به شاخ میشه که سرنشین جلو این خودرو درتصادف فوت میکنن ورانندگان وبقیه مصدوم میشن،ودرهمین تصادف پس از برخوردوتصادف وتوقف هردو خودرو، ماشین من که پشت سر خودرو غیر مقصردرحال حرکت بوده ودرهنگام شب بوده از سمت پهلو وبه صورت ساییدگی با جلوی خودروی تصادفی مقصر صحنه اول ومتوقف درمسیر حرکت خودروی اینجانب برخورد نموده و ماشینم خسارت دیده، که طبق کروکی درموردتصادف منجر به فوت اول همین خودرومقصر شناخته شده ودرخصوص خسارت وارده به خودروی اینجانب برحسب کروکی مامور طبق ماده۱۸۰ ایین نامه خودم مقصر می باشم.ایا بااین شرایط وزمان ومکان تصادف اول، مقصر شدن خودروی بعدی که به صحنه میرسه وبرخورد میکنه درسته؟تازه نحوه برخورد خودرو اینجانب ازجلو نبوده واز پهلو برخوردداشته!!؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  01 اکتبر 2023

  سلام دوست عزیز
  برای چنین مواردی قوانین تصادف زنجیره ای اعمال می شود.

person
علی
27 سپتامبر 2023

سلام بنده برای تمدید بیمه ثالث رفتم نمایندگی، اونوقت ایشون به من گفتن شما اسفند ماه تصادف داشتی و خسارت جانی واست زدن، در صورتی که بنده اصلا تصادفی نداشتم و به بیمه مرکزی ایران مراجعه کردم که بهم گفتن به شماره بیمه نامه و مشخصات شما در خرم آباد تشکیل پرونده دادند و باید حضوری تشریف ببرید دادیاری خرم آباد. طی تماسی هم که با مصدوم حادثه داشتم ایشون بهم گفتن که تیبا بهشون زده در صورتی که ماشین بنده پرایده. بنظرتون من باید چیکار کنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  30 سپتامبر 2023

  سلام دوست عزیز
  براساس چیزی که بیمه مرکزی به شما گفته است عمل و موضوع را پیگیری نمایید.

person
علی
20 سپتامبر 2023

سلام من تصادف کردم شاخ به شاخ طرف مقابل مقصر 100درصد ولی اعتراض میزنه رو پرونده میخواستم ببینم چند تا مهلت اعتراض داره و حالا میگه اداره راه هم مقصر

  person
  نویسنده بیمه
  23 سپتامبر 2023

  سلام دوست عزیز
  بعد از بررسی اعتراض اولیه رای نهایی صادر می شود.

person
نویسنده بیمه
19 سپتامبر 2023

سلام. بهتر است در چنین شرایطی در زمان مراجعه ماموران به محل حادثه، واقعیت ماجرا شرح دهید.

person
پوربابایی
17 سپتامبر 2023

سلام وقت بخیر
اگر در کروکی قید نشه که کسی صدمه دیده و هیچ آمبولانسی نیاد و حتی شخص آسیب دیده هم خودش صحبتی از این موضوع پیش افسر نکنه ، بعدا ادعا کنه که بینی اش شکسته و از شخص راننده مقصر شکایت کنه تکلیف چیه؟ و اگه راننده مقصر قبول کنه بیمه با اینکه در کروکی قید نشده قبول میکنه هزینه دیه رو پرداخت کنه یا خود راننده مقصر باید پرداخت کنه؟

  person
  نویسنده بیمه
  18 سپتامبر 2023

  سلام دوست عزیز
  در چنین مواردی باید شواهد و مستندات را به مراجع قانونی ارائه داد.

person
وهاب
12 سپتامبر 2023

سلام کروکی منو از لای پرونده ام در اداره خسارت بیمه برداشتن و میگن بدون کروکی ۳۰ تومن میدن و خرج من ۵۰ تومن شده چیکار باید بکنم

  person
  نویسنده بیمه
  17 سپتامبر 2023

  سلام دوست عزیز
  مابقی خسارت را باید خودتان پرداخت کنید. در صورتی که کروکی داشتید اعتراض کنید تا مجددن کروکی را به شما بدهند.

person
سید مجتبی
11 سپتامبر 2023

باسلام،
وقتتون بخیر بنده برج 4 تصادف کردم داخل کوچه 4 متری راکب موتور بودم با ماشین تصادف کردم افسر راهنما رانندگی اومد اول ماشین رو گفتن مقصر هست بعد من با آمبولانس رفتم حالم خوب نبود بعد رفتیم کروکی رو گرفتیم مقصر خودم هستم از گفتن همسایه ها میگن پلیس راهنما رانندگی رو بردن داخل خونه فیلم دوربین رو نشون دادن و من رو مقصر کردن بعد بنده اعتراض زدم 50/50 شد خسارتی باید به اون بدم یانه پام شکسته دیه بهم تعلغ میگرد؟

  person
  نویسنده بیمه
  17 سپتامبر 2023

  سلام دوست عزیز
  اگر تصادف را 50-50 اعلام کرده اند شما هم باید خسارت طرف مقابل را پرداخت کنید.

person
گیتی
09 سپتامبر 2023

سلام خودروی من پارک بوده نزدیک حدودا بین ۱۰تا۱۵متری تقاطع ساعت ۱/۵نینه شب خودرویی که پلیس راهور در تعقیب آن بوده با سرعت وارد خیابان میشه و میز نه به ماشین و ماشین من باسمت پیاده رو پرت میشه به سمت پیاده رو که خوشبختانه فضای باز بودو ماشین ایشون داخل جوی میافته و آسیب شذیدی میبینه که با جرثقیل منتقلش می‌کنند به پارکینگ الان من مقصر م ؟؟؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  09 سپتامبر 2023

  سلام دوست عزیز
  خیر خودرویی که در پارک بوده مقصر نیست.

person
سید مهدی موسوی
03 سپتامبر 2023

سلام.بنده درحال رانندگی. داخل کوچه.بودم سر چهارراه. که داشتم. به سمت راست.میچرخیدم.وچند لحظه ایستادم.تا امدم رد شم. یک قسمت از مسیربه علت شیب.که داشت. و همون قسمت به دلیل.رد شدن عابر. ترمز کردم.ویک ماشین 206امد پشت سر من بدون که حدفاصلی رعایت کنه. سریع سر تقاطع پارک کرد.همون لحظه ماشین.بنده توی شیب بود به ناکاه به سمت عقب به اندازه پنج سانتی متر به عقب برگشت.وقتی افسر امد. سریع بنده جریمه کرد. اصلا.درصد به اعلام. نکرد. وقتی بنده. کفتم. حق پارک سر فاصله تقاطع نداره. بنده اعتراض دارم سریع مدارک بنده. با مدارک ماشین دیکری کرفت گفت دوتا ماشین بره پارکینک.تا به برید به رای کروکی اعتراض بزنید. چون بنده کفت برید پارکینک. تمام. خسارت. رفتن پارکینک. بنده. وهم خسارت. که بهش وارد میشه پرداخت کنم. وباید برم کلی عزینه بالای چند ملیون انجام بدم. بنده فکر کنم با مامور ساخت پاخت کرده بود. بنده بخوام به حکم. که مامور داده. اعتراض کنم. چکار کنم. ایا بعد پرداخت بیمه به کروکی میشه اعتراض کرد. یا از راه قانونی دیکری میشه اعتراض کرد ممنون میشم. پاسخ بدهید. با تشکراز تمام عوامل تهیه کننده.

  person
  نویسنده بیمه
  03 سپتامبر 2023

  سلام دوست عزیز. در همین مرحله باید اعتراض کنید. بعد از صدور رای دیگر اعتراض فایده ای ندارد.

person
امیر
30 آگوست 2023

سلام منو برادرم شاخ ب شاخ با ی ماشین دیگ تصادف کردیم و افسر اومد و مردمی راهکارو پیش بردیم و داداشمو مقصر کردیم که از حق بیمش استفاده کنیم و هزینه و زیان ماشین اون یارو رو پرداخت کنه خلاسه همچی ب خیری خوشی داشت پیش میرف و الان یارو پیام داده که برگ سبز ماشینتو وردارو بیا فلان روز هم جلو دادگاه حاظر باش و همچیو دادگاه اعلام کنه تایید کنه میشه راهنمایی کنید برا چی ب دادگاه برم

  person
  نویسنده بیمه
  03 سپتامبر 2023

  سلام. احتمالا اعتراض زدن.

person
احسان
26 آگوست 2023

سلام من ۱ سال پیش تصادف کردم حالا چند بار طرفم اعتراض کرده رسید به مرحله ۱۱ نفره که ۱۰۰ درصد طرفم تقصیر کار شده حالا میخواد پرونده به دیوان عالی بفرسته اونجا دوباره کروکی بررسی میشه هیئت ۱۳ مال‌ من که قاضی بستش

person
امیر
22 جولای 2023

سلام من در تقاطع پشت چراغ قرمز سمت چپ بودم و یه خودرو شاسی سمت راستم ایستاده بود چراغ سبز شد من راه افتادم ولی عقب ماشین سمت راست سپر عقب به ماشین بغلم سپر به سپر شده مقصر کیست دور میدان من نزدیک بودم و ۹۰ درصد ماشین من گذشته بوده

  person
  نویسنده بیمه
  22 جولای 2023

  مقصر حادثه را مامور راهنمایی و رانندگی مشخص می‌کند.

  person
  سهیل عباسی
  26 آگوست 2023

  باید خطوط راببینید که خودروی شما آیا بین خطوط بوده یا خیر.به دلیل نزدیک بودن شما به دور میدان حق با شمایت اما اولویت بالاتری هم وجود دارد.چنانچه یکی از چرخ های خودروی شما روی خطوط دور میدان باشد به منزله تغییر مسیر میباشد که شما مقصر میشید
  اما چنانچه شما بین خطوط باشید مقصر حادثه خودروی سمت راست میباشد که به منزله سبقت از راست تلقی میشه.اولیت خروج از میدان خودروی به میدان نزدیک و یا دست چپ میباشد.ب

person
محسن
08 جولای 2023

سلام
من با یک پراید که در زیر گذر ایستاده بود ، تصادف کردم و بعد از چرخش افتادم جلوی یک نیسان در لاین سبقت ،
افسر من و راننده پراید رو به طور ۵۰,۵۰ اعلام کرد ، من قبول کردم ولی اون راننده پراید به دروغ میگه من واینستاده بودم ، راننده نیسان هم به نفع من شهادت داد که ایشون ایستاده بودند ، و افسر هم ۵۰,۵۰ کرد ، حالا با در نظر گرفتن اینکه راننده پراید در زیر گذر اتوبان ایستاده بود ، و در کروکی هم اومده ، آیا ایشون می تونن منو محکوم کنند و جواب اعتراض بر علیه من بشه کامل ؟

  person
  نویسنده بیمه
  09 جولای 2023

  سلام. در این مورد باید افسر راهنمایی و رانندگی نظر دهد.

person
حسین قدیری
22 ژوئن 2023

سلام من تصادف کردم باپیکان وباهم کنار اومدیم چیزی نشده بود همینکه داشتیم می‌رفتیم سمت ماشین یی ماشین سرعت خیلی بالا آمد زد عقب من وجلو من هم به پیکان خورد افسر 25درصد من 25درصد پیکان 50درصد ماشین که از عقب باسرعت بالا زد من اعتراض گذاشتم مقصر صددرصد ماشین عقبی شد دوباره ماشین عقبی اعتراض گذاشته ومنو 25درصد مقصر کردن من میتوانم دوباره اعتراض کنم
با تشکر

  person
  کارشناس بیمه
  29 ژوئن 2023

  کاربر گرامی؛ با توجه به ثابت بودن خودروی شما کنار جاده، احتمالاً مقصر حادثه خودرو پشتی شما باشد. اما تشخیص دقیق این موضوع بر عهده پلیس راهنمایی و رانندگی است. به هر حال، شما می‌توانید مجدد به حکم داده شده اعتراض کنید؛ شاید مورد قبول واقع شود.

person
تصادف
29 مه 2023

سلام خسته نباشید من تصادف کردم پاش زخمی شد منصفانه گواهی نامه با بیمه نداشتم ولی من مقصر نیستم کروکی کشیدن طرف خودشم میدونه اعتراض زده کاری می‌تونه بکنه

  person
  نویسنده بیمه
  30 مه 2023

  سلام. باید تمام اطلاعات + کروکی تصادف را داشته باشیم. برای تصادفات به این شکل نمی توان قاطعانه چیزی گفت.

person
امیر
23 مه 2023

سلام من تصادف کردم و مقصر شناخته شدم ولی اعتراض دارم ب کروکی افسر
الان میخوام اعتراض بزنم دادگاه میگه تا اون شخص غیر مقصر برای خسارتش ازت شکایت نکنه نمیتونی اعتراض بزنی
شاید اصلا اون شکایت نکرد چون ماشینش زیاد خسارت ندید و خودشم میدونه ک مقصر اونه
بعد من چی باید بکنم

  person
  نویسنده بیمه
  23 مه 2023

  سلام. به راهنمایی و رانندگی یا پلیس +10 مراجعه کنید و اقدامات لازم برای اعتراض به کروکی را انجام دهید.

person
متین
19 مه 2023

سلام خسته نباشید ممنون میشم راهنمایی کنید با تشکر.
بنده دیشب دور میدان درحال دور زدن بودم ک یک ماشین از اون طرف اومد من با سپر جلو زدم به گلگیر جلو اون ماشین بعد زنگ زد افسر آمد انگار آشنا اون طرف بود بعدمن رو مقصر اعلام کرد. و مدارک من و طرف رو گرفت با اینکه طرف پلاک روی ماشین نداشت پلیس بهش چیزی نگفت و گذشت تا فردا ک من با طرف برم صافکاری هرچقدر خرج ماشین شده بدم .بعدش صافکار آشنا طرف بود یارو هم لات بود و اینا به هر حال پول زور از من گرفتن ۴ تومن پول گلگیر گرفت ک فقط یکم رفته بود داخل . همه جا میگفتن با ۷۰۰ تومن درست میشه اما یارو قبول نداشت جز رفیق خودش رو منم پول زور دادم به طرف رفتیم که از افسر مدارک رو بگیریم گفت ۱ تومن دیگه بده من تا بیام و رضایت بدم من قبول کردم بعدش رفتیم مدارک رو گرفتیم. آیا میتونم بخاطر پول زور ک گرفت شکایت کنم؟!
ممنون میشم راهنمایی کنید

  person
  نویسنده بیمه
  20 مه 2023

  سلام. باید از همان ابتدا طبق مراحل قانونی کار را پیش می‌بردید. بله به پلیس مراجعه کنید.

person
میلاد
13 مه 2023

سلام وقت بخیر، من حدود یک ماه قبل تصادف کردم و افسر راهنمایی رانتدگی مقصر حادثه رو من قلمداد کرد و در برگه کروکی برای ماشین زیان دیده پنج نقطه ب عنوان آسیب نوشته راننده زیاندیده از بیمه ماشین من استفاده کرده و ده روز بعد از تصادف ماشین رو نشون کارشناس دادگستری داده( البته در گزارش کارشناس دادگستری نوشته نشده ک کروکی تصادف رو رویت کرده*) و کارشناس دادگستری یازده نقطه از ماشین زیان دیده رو ب عنوان آسیب تصادف نوشته و طرف مقابل با اون برگه شکایت کرده و در خواست اعتراض کرده، ایا امکان داره وقتی افسر در صحنه در حضور راننده زیان دیده ۵ نقطه رو در کروکی نوشته و هر دوطرفمون گزارش رو امضا کردیم،و الان با گزارش کارشناس دادگستری اختلاف داره، آیا دادگاه گزارش افسر صحنه تصادف رو ب عنوان ملاک تصمیم گیری قبول داره؟

  person
  نویسنده بیمه
  14 مه 2023

  سلام. بله گزارش افسر راهنمایی و رانندگی ملاک مشخص شدن رای دادگاهه.

person
یه هموطن
07 مه 2023

سلام
سوار بر خودرویی عازم ماموریتی بودم، همکار بنده نیز در صندلی عقب سوار شد.
در طول مسیر، خودرو به واسطه حواس پرتی راننده انحراف به چپ می کند و با موانع و گاردیل های وسط جاده برخورد می نماید.
بنده و راننده صدمه ای ندیدیم ولی همکار بنده در صندلی عقب به واسطه خواب بودن دچار شکستگی شده اند.
پلیس حضور پیدا نکرد.
همکار بنده از وی شکایت کرد و بیمه پرداخت دیه را منوط به منوط به کروکی پلیس کرد.
حال راننده شاکی شده است که بنده باعث حواس پرتی وی شده ام و همچنین با دست زدن به فرمان خودرو باعث انحراف آن شده ام.
دادگاه از ما درخواست کرده برای ادای شهادت حضور بهم رسانیم.
دادگاه در این خصوص چه نظری خواهد داد؟

  person
  نویسنده بیمه
  08 مه 2023

  سلام دوست عزیز. باید منتظر رای دادگاه باشید. در این خصوص ما اطلاعی نداریم.

person
ماری
23 آوریل 2023

سلام من تو جاده میرفتم یه وانت پیکان پیچید جلوم انگار خاب بود یا چیزی مصرف کرده بود بعد از تصادف با من که بطور عرضی و انحراف شدید به راست،به کنار راست جاده رفت و اونجا داخل استخر افتاد و بخاطر شدت تصادف فوت کرد الان مقصر پنجاه پنجاه نوشتن با بهانه عدم کنترل سرعت توسط من،اعتراض دادیم بیست و پنج مقصر منو نوشت،الان فامیل طرف مقابل اعتراض داده به پنج نفری ،بنظر شما احتمالا چطچر میشه

  person
  نویسنده بیمه
  24 آوریل 2023

  سلام دوست عزیز. در این موارد ما نمی توانیم نظری بدهیم. بهتر است کارشناسی و صدور رای در این گونه حوادث را به پلیس راهنمایی و رانندگی و کارشناسان آن ها بسپارید.

person
ستایش
15 آوریل 2023

سلام خسته نباشید من تعطیلات عید تو جاده سمنان تصادف کردم.تو لاین سبقت بودم و ماشین عقبی با شدت از عقب زد به ماشین و گفتن سرعتت پایین بود. و مقصر 100درصد من شدم چون خانوم بودم و گریم گرفت به پدرم گفت که نباید میدادی دست بچه بااینکه چندین ساله گواهینامه دارم.الان بنظرتون میتونم اعتراض بزنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  19 آوریل 2023

  سلام. خیر. اگر در لاین سرعت و اتوبان با سرعت مجاز حداقلی حرکت نکنید مقصر شمایید.

person
خالق
14 آوریل 2023

با سلام .بنده با یک ماشین سمند مدل 83 تاکسی زرد تصادف کردم تصادف به این شرح بود که من از تریلی سبقت گرفتم از تریلی که رد شدم همچنان تو لاین سبقت بودم که خودرو سمند از حاشیه جاده اومد توی جاده و گلگیر جلو سمت شاگرد من با گلگیر عقب سمت راننده خودرو سمند درگیر شد جفتمون از جاده پرت شدیم بیرون .راننده سمند رو قبل از اینکه پلیس بیاد عوض کردن راننده اصلی پسر مالک تاکسی بود من هر چقد گفتم راننده ایشون نبوده توجه نکردن پلیس من رو مقصر کرد ایا میتونم اعتراض بزنم تصادف یک ماه پیش اتفاق افتاده احتمال داره که سمند هم مقصر شناخته بشه ؟

  person
  نویسنده بیمه
  19 آوریل 2023

  سلام. لطفا با پلیس راهنمایی رانندگی مشورت کنید. بله امکان اعتراض وجود دارد.

person
رضا
09 آوریل 2023

سلام وقت من از کوچه فرعی به اصلی میخواستم برم که یه ماشین با سرعت زیاد زد به گلگیر جلو من افسر منو مقصر اعلام کرده که فرعی به اصلی بودم درصورت که ماشین خیابان اصلی به گفته خودش ۶۰ کیلومتر سرعت داشته درصورت که سرعت مجاز تو اون خیابان ۳۰ کیلومتر هست من میتونم به کروکی اعتراض کنم ؟ آیا اعتراض نتیجه ای در تشخیص مقصر دارد ؟

  person
  کارشناس بیمه
  10 آوریل 2023

  سلام. بله می‌توانید اعتراض کنید. اما معمولا در تصادفات فرعی به اصلی راننده‌ای که در مسیر فرعی قرار دارد مقصر شناخته می‌شود.

   person
   Kingferi
   12 آوریل 2023

   سلام من ۱۴۰۲/۱/۲۲ تو خیابان سنایی بالاتر از کریم خان با یه ۲۰۶ مشکی تصادف کردم.خوردرو من پراید ۱۳۱ سفید و راننده اسنپ هستم تو ماشین هم یه خانم میان سال بودند خداروشکر اتفاقی نیوفتاد.آینه ۲۰۶ شکست درب ماشن هم کمی فرو رفتگی دارد.و ۲۰۶ من تو مسیر مستقیم بودم سر پیچ خیابان من جلو افتادم ماشین رو کوبید به من اصلاوحالش با خودش نبود از پشت من کاز دادن اومدن جلو من جو سازی که من دارم فرار میکنم هی شلوغ می‌کرد دعوا داشت.منم به خاطر مسافر خانم سکوت میکردم اصلا بیشترم به خاطر ایشون کوتاه میومدم.پلیس هم من رو مقصر اعلام کردن من به جناب سرهنگ گفتم من مقصر نیستم قبول کردم به‌خاطر مسافرم.بعد کارت ماشین گواهینامه بیمه ماشین دادم جناب سرهنگ راننده۲۰۶ گواهینامه نداشت بیمه نداشت یه کارت ماشین دادن به بنده بیمه و کارت ماشین رو گرفتن بعد من مسافر رو رسوندم اومدم خونه پشت کارت رو نگاه کردم زده ۲۰۶ سفید ماشین مشکی بود خیلی تماس گرفتم اعلام کنم ۱۱۰ ۱۲۰ ۱۲۹ سامانه ثنا و سخا پاسخ گو نبودند.تعطیل بود امروز.اون بنده خدا هم زنگ زدم با کلی خودمو زدن به اون راه یه پیام داد فردا پنجشنبه بریم بیمه من بهش گفتم ماشینت چه رنگی بود دیگه جواب نداد هنوز رنگ سیاه ماشینش رو بدنه ماشین من هست.چه باید بکنم؟

    person
    نویسنده بیمه
    19 آوریل 2023

    سلام. از طریق قانونی موضوع را پیگیری کنید.

   person
   جمشید رحیمی
   19 سپتامبر 2023

   سلام من کروکی که افسر پلیس کشیده بود رو بیمه نبردم چون بد نوشته بود فردی که همراه من داخل ماشین بود دچار شکستگی شده و یک ماه از تاریخ صدور کروکی گذشته و میخوام ب کروکی اعتراض بزنم میتونم از بیمه خسارت دریافت کنم یانه؟؟

    person
    نویسنده بیمه
    19 سپتامبر 2023

    سلام دوست عزیز
    برای دریافت خسارت از بیمه باید حداکثر تا 5 روز بعد از حادثه به بیمه مراجعه کرده و مدارک و کروکی را به آن ها تحویل دهید.

person
میلاد
07 آوریل 2023

سلام عرض ادب
بنده تو کوچه داشتم دنده عقب میرفتم که یک دفعه ی ماشین تو پارک در رو باز کرد و به هم بر خورد کردیم، کی مقصر اعلام میشه

  person
  کارشناس بیمه
  08 آوریل 2023

  سلام. بهتر است از افسر راهنمایی رانندگی سوال بفرمایید اما احتمالا 50-50 باشد.

person
محمد یوسف زاده
05 آوریل 2023

سلام خسته نباشید ، بنده چند سال پیش در خیابانی یک ماشین از عقب به من زد و زنگ زدیم افسر آمد ولی کروکی نکشید و گفت برید بیمه خسارت رو پرداخت میکنه ، در حالی که طرف مقابل که از عقب به من زده مقصر بود من فکر میکردم من مقصرم چون ترمز محکم زدم وقتی رفتیم بیمه ، گفت باید کروکی باشه و بیمه به ماشینی که از عقب زده پول پرداخت نمیکنه ، بهد طرف مقابل رفته بود از یه افسر که میشناخته یه کروکی گرفته بود که تونست از بیمه من استفاده کنه ، بعدها متوجه شدم که من باید خسارت میگرفتم و واسه همین افسر گفت بدون کروکی خسارت میدن ، حالا من باید چکار کنم که بتونم حقم رو از کسی که هن سر من کلاه گذاشته و هم بیمه ، بگیرم.ایا شما می‌توانید زحمت پیگیری این کار رو انجام بدهید.مرسی از سایت خوبتون

  person
  کارشناس بیمه
  05 آوریل 2023

  سلام دوست عزیز. بهتر است شکایت کنید. پیگیری این موضوع در حوزه اختیارات ما نیست. اگر بیمه شما متعلق به بیمه دات کام است مدارک خود را به کارگزاری ارائه دهید.

person
م
18 مارس 2023

با عرض سلام در اتوبان برای ماشینم مشکل پیش اومد اومدم کنار جاده کمتر از یک دقیقه طول کشید ماشین رو خاموش کردم و مجدد روشن کردم که حرکت کنم یکی زد بهم از پشت زده نشده تقریبا به لاستیک عقب برخورد داشته افسر ۵۰ ۵۰ زده حالا میخوام اعتراض بزنم نظر شما چیه؟چطور باید اعتراض بزنم

  person
  کارشناس بیمه
  18 مارس 2023

  سلام. بهتر است این موضوع را با کمک پلیس راهنمایی و رانندگی حل کنید.

person
صفری
12 فوریه 2023

سلام عرض احترام کارشناس محترم
بنده دیشب در اتوبان تهران -کرج،درحالیکه بارش برف متوقف شده لیکن زمین در محل زیر پل فردیس یخزدگی و لغزنده بود حرکت میکردم،مقابل بنده چند ماشین زودتر از من منحرف شده بودند… و پژو ۴۰۵در خط سرعت، ۱۸۰درجه چرخیده ،ماشین ۲۰۶دیگر مقابل من در خط ۲منحرف و‌متوقف شد،خط کند رو‌هم تعدادی خودرو دیگر متوقف و‌اتوبان تقریبا مسدود بود.سرعت من کم بود ولی ماشینم اول با پژو ۲۰۶ و بعد با ۴۰۵ اصابت کرد.ایا در این حادثه بنده مقصر تامه ۱۰۰درصد هستم ؟متاسفانه افسر برخلاف نظر اول خود ۱۰۰درصد من را نسبت به دو خوردو دیگر مقصر کرده ! !!تصمیم متعارف در این شرایط چه هست .از شما بسیار ممنونم واقعا برای خود بنده جای سوال هست .

  person
  کارشناس بیمه
  12 فوریه 2023

  سلام. در شرایطی که جاده نامساعد است مانند بارش برف و این موارد باید فاصله بیشتری با خودروهای جلو داشته باشید، همچنین سرعت تا حد امکان کم باشد تا در صورت لغزیدن خودرو تصادف شکل نگیرد. بله شما مقصر هستید. البته باز هم نظر افسر راهنما رانندکی در این مورد دقیق تر است.

person
کیاوش
04 فوریه 2023

سلام
من حدود یک هفته پیش با ماشین زدم زیر یک موتوری
موتوری یکی از پاهاش شکسته
حالا هن افسر کروکی رو داده موتور مقصره
الان موتوری اعتراض زده
من میخوام ماشینم از پارکینگ خارجش کنم
مشکلی پیش میاد بهم اجازه میدن ؟
ممنون میشم‌پاسخ بدین

  person
  کارشناس بیمه
  05 فوریه 2023

  سلام دوست عزیز. با مراجعه به مراجع مربوطه می توانید برای ترخیص خودروی خود اقدامات لازم را به عمل آورید.

person
کیاوش
04 فوریه 2023

سلام من حدود یک هفته پیش با ماشین با موتوری تصادف کردم موتوری یکی از پاهاش شکسته و حالا که جواب کروکی اومده موتوری مقصره اما اعتراض داره حالا تکلیف ماشین من چیه آیا بهم اجازه میدن که از پارکینگ خارجش کنم ؟
لطفا جواب بدید ممنون

  person
  کارشناس بیمه
  05 فوریه 2023

  سلام دوست عزیز. بعد از پایان یافتن دعوی می توانید برای ترخیص خودروی خود اقدامات لازم را به عمل آورید. برای اطمینان بیشتر از مراجع مربوط سوال بفرمایید.

person
مسعود
29 ژانویه 2023

سلام برای اعتراض به رای کارشناسی و تقاضای کارشناس سه نفر باید چطوری اقدام کنم؟

  person
  کارشناس بیمه
  29 ژانویه 2023

  سلام شرایط و چگونگی اعتراض را نوشته ایم اما بهتر است که با یکی از کارشناسان آنجا صحبت کنید تا شما را راهنمایی کنند.

person
محمد
26 ژانویه 2023

سلام ،آیا افسر پلیس بعداز کشیدن کروکی و ابلاغ به پاسگاه، بعداز چند روز میتواند کروکی دیگری کشیده و آنرا جایگزین کروکی اولیه قراردهد ؟

  person
  کارشناس بیمه
  29 ژانویه 2023

  سلام شرایط خاصی دارد که باید از یک افسر راهنمایی و رانندگی بپرسید.

person
علیرضا مرحمتی
22 ژانویه 2023

با سلام من راننده موتور هستم و یه ماشین دیگه از پشت به من زد واون مقصر شد وخداروشکر خسارت مالی نداشتیم وافور هم آمد و مدارک من روبا ماشینی که بهم زده بود عوض کرد وگفت صبح برید بیمه بیمه من بیمه دی است وبیمه مقصر البرز است وطبق صورتی که من از کویر موتور برای خسارت گرفتم خسارت من حدودا شده بیست و یک میلیون و متاسفانه اون شخصی که خسارات را می‌نویسند برای من یک نامه نوشتن که شما باید حتما کروکی بگیرید چون خسارت شما بیشتر از ۲۰ میلیون شده من چیکار باید بکنم راضی هستم همان ۲۰ میلیون که قرار بود رو بدن وبیشتر از این من رو آلاف نکنند من باید چیکار کنم

  person
  کارشناس بیمه
  23 ژانویه 2023

  سلام این را باید با خود شرکت صحبت کنند اما پرداخت خسارت نیاز به کروکی دارد. با افسر راهنمایی و رانندگی صحبت کنید که بتوانید کروکی بگیرید. آن ها فقط می توانند شما را راهنمایی کنند.

person
سادات
01 ژانویه 2023

سلام برادرم با موتور بدون گواهینامه با موتور تصادف کرده و شخصی که مسافر اون موتور بوده اسیب دیده.
اما در کروکی برادرم مقصر نیست  .اما اون شخص موتوری و سرنشینش که اسیب دیده بخاطر نداشتن گواهینامه از برادرم شکایت کردن.موتور برادرم بیشتر از ۵۰ میلیون خسارت برداشته.اون شخص موتوری که در کروکی پلیس مقصر شده،بیمه داره.ایا بیمه اون فرد مقصر با توجه به اینکه برادرم گواهینامه نداشته خسارتی میده؟این شکایتی که کردن باعث میشه کل هزینه های درمان اون سرنشین و موتور برادرم رو مجبور بشیم خودمون پرداخت کنیم؟

  person
  کارشناس بیمه
  05 ژانویه 2023

  سلام اگر شما مقصر نبودید که اصولا چیزی طرف شما نیست؛ اما به هر حال از نظر قانون تخلف کرده

person
ایلام۹۸
19 دسامبر 2022

باسلام وخسته نباشید خدمت شمازحمتکشان عزیز پسرعموی من مدتی قبل که توقف کرده بود خودروی پراید از پشت باشدت به خودرو او برخورد کرده که خودرو تو از قسمت عقب تا شیشه جم شده و خودرو پراید از سپرجلو تا شیشه جمع شده وچون پسرعموی من به کما رفته وکسی حضور نداشته برای دفاع از او متاسفانه افسر راهور پسرعموی مرا مقصر اعلام کرده .حال که از کما بیرون امده چشم اوکاملا نابیناست ومقصر اعلام شده ایا در قانون خودرو که از عقب مورد ضربه قرار گیرد خودرو عقب مقصر نیست خواهشن راهنمایی کنید چکار کند

  person
  کارشناس بیمه
  19 دسامبر 2022

  سلام دوست عزیز این مساله را شما باید از یک وکیل و افسر بپرسید. بعد اینکه به شرایط خودرو و محل توقف او هم بستگی دارد.

person
شکایت بدون کروکی
14 دسامبر 2022

بابت یک تصادف جزئی جرحی بدون کروکی…ک چندماه پیش اتفاق افتاد…شاکی درکلانتری ازبنده شکایت کرده…برام از کلانتری ابلاغیه اومد ورفتم…بعداز گذشت یک روز از کلانتری چندبارتماس گرفتن ک بنده مدارک ماشینمو باید تحویل شاکی بدم…ایا مامور کلانتری میتونه از من درخواست مدارک کنه؟

  person
  کارشناس بیمه
  16 دسامبر 2022

  سلام باید این را از یک وکیل بپرسید.

person
شکایت در کلانتری
12 دسامبر 2022

سلام ۴ماه ونیم پیش بایک شخصی تصادف جزیی داشتم…طرف مشکلی نداشت وحالش خوب بود…کروکی هم نکشیدیم…الان بعد۴ماه ونیم رفته کلانتری بخاطر درد کمرش از بابت تصادف از بنده شکایت کرده وبرام از کلانتری ابلاغیه حضوری اومده…چطور باید ثابت کنم که روز تصادف خودش گفت حالم خوبه وزبانی رضایت داد ک کروکی نکشیم ورفت

  person
  کارشناس بیمه
  13 دسامبر 2022

  سلام باید با یک وکیل صحبت کنید. بعد اینکه ایشان باید اثبات کنند که درد آن ناشی از تصادف است.

person
حامد
04 نوامبر 2022

سلام تصادفی داشتم افسر اومد کروکی هم کشید و افسر هم گفت از گواهینامه و بیمه نامش عکس بگیر برو بیمه حالا ک رفتم بیمه میگه باید از کارت ماشین هم عکس بگیری مقصر هم حالا عکس ماشینشو نمیفرسته باید چکار کنم؟

  person
  کارشناس بیمه
  04 نوامبر 2022

  سلام از طریق قضایی احتمالا بتوانید اقدام کنید. از یک وکیل بپرسید.

person
سینا
26 اکتبر 2022

سلام
یه تصادف داشتم چند روز پیش راننده بدون توجه به خیابان حرکت کرد و من به درب جلوی سمت راننده زدم راننده سرش شکست و افسر کروکی رو پنجاه پنجاه زده به دلیل سرعت بالای من .
ایا میتونم با کارشناسی کروکی رو تغییر بدم. در ضمن طرف مقابل هم میگه من ایستاده بودم که شما به من زدین اما افسر قبول نکرد حرفش رو و ایشان هم معترضه و گویا به دنبال گرفتن دیه هستش

  person
  کارشناس بیمه
  26 اکتبر 2022

  سلام باید با یک وکیل مشورت کنید امکان اعتراض بر کروکی که وجود دارد.

person
سعید اهوازیان
22 اکتبر 2022

سلام خدمت کارشناس عزیز
بنده ساکن اهواز در خیابانی عریض ۲طرفه با پراید خود در حرکت بودم در وسط آن خیابان جاده با جدول وتیر برق به رفت و برگشت خودرو تیدیل میشود وقتی به این قسمت جداکنند رسیدم خودروی ام وی امx33از پشت سر با من برخورد میکنند ومن پس از برخورد خودروی عقبی کنترل از دست داده وسرم به ستون میخورد وخودریم به جدول وتیر برق نیز میخورد .جلوی خودرویم بدلیل برخورد با تیر برق خسارت زیاد میخورد اما از پشت سر ضربه شدید نیست خودرویی ام وی ام همچنین ضربه شدید پیدا نکرد بجز گوشه سپر وگلگیر وکاپوت وچراغ خود نیز از ناحیه سر ضربه منجر به چندین بخیه وشکستگی دنده شدم .اکنون مامور راهنمایی در کروکی قید کرده بدلیل عدم توجه به جلو مقصر ام وی ام هم فقط مقصر در برخورد عقب است در صورتی که بدلیل برخورد ام وی ام و از دست دادن کنترل سبب برخوردم به تیر برق می‌باشد
آیا کارشناس درست میگوید
سوال دیگر همیشه ودر همه حوادث اگر هر دو خودرو در حال حرکت باشند و برخورد کنند ضربه حاصله بدلیل پرتاب کردن خودرو به جلو کمتر است اما اگر خودروی جلوی ایستاده باشد ضربه برخورد خودروی عقبی هر خودرو در ناحیه برخورد شدید خواهد بود ..سوال سوم در کروکی مسله مجروح شدنم قید نگریده است که کی مقصر است
ممنون لطفاً جوابم را بدهد خواهش

  person
  کارشناس بیمه
  22 اکتبر 2022

  سلام این موارد را می توانید اعتراض بزنید و خود کارشناس بعد از بررسی دیگر موارد بررسی خواهد کرد.

person
ناشناس
15 اکتبر 2022

سلام و خسته نباشید
من در چهار راه هم عرض دارای چراغ راهنمایی به مسیر مستقیم داشتم میرفتم که وقتی رسیدم به چهار راه چراغ روبه روی من سبز شد و من به حرکت مستقیم ادامه دادم که یک پراید از سمت پایین چهار راه رو به سمت بالا مسیر مستقیم باهم برخورد کردیم که از گلگیر سمت شاگرد پراید تا انتهای درب عقب مالیده شد مقصر چه کسی ممنونم جوابم بدین

  person
  کارشناس بیمه
  16 اکتبر 2022

  سلام مقصر را فقط افسر تعیین می کند اما اگر برای ما سبز و برای آن شخص قرمز بوده، آن شخص مقصر است

   person
   علی
   20 اکتبر 2022

   سلام نمونه کروکی تصادف چطوریه؟

    person
    کارشناس بیمه
    22 اکتبر 2022

    سلام در اینترنت نمونه های آن زیاد است. اما دارای توضیحاتی برای توصیف تصاد و شکل است.

person
کوروش
05 اکتبر 2022

سلام وقت بخیر من تصادف داشتم حدودا ۶۰ تا سرعت در لاین تندرو که به خودروی جلو برخورد کردم و اون هم به دو خودروی جلوییش برخورد کرد بعد من بعد از برخورد ماشین رو به سمت شانه خاکی گرفتم که اسیب جدی تری نبینه ماشین ها به در ماشین اخری هم برخورد ارامی داشتم پلیس من رو مقصر کرد البته فاصله جانبی رو رعایت نکرده بودند حتز کمتر از نیم متر الان من بلید اعتراض بزنم یا خیر

  person
  کارشناس بیمه
  06 اکتبر 2022

  سلام اگر فکر میکنید که شما هم در بعضی موارد مقصر نستید، می توانید اعتراض بزنید.

person
آریابان
26 سپتامبر 2022

سلام نحوه گرفتن کروکی تصادف برای زمانی که مقصر تصادف کرده به چه صورته و باید چه کار کرد؟

  person
  کارشناس بیمه
  27 سپتامبر 2022

  سلام سوالاتان نامفهوم است اما اگر منظورتان فرار است، پلیس باید ترسیم کند.

person
دینا
24 سپتامبر 2022

سلام و درود من امروز تصادف کردم و مقصر شناخته شدم به خاطر دروغی که راننده مقابل گفت «که من در حال دنده عقب زدم به ماشین ایشون که از کوچه فرعی پیچید به اصلی» اما ماجرا اینطور بود که من سر کوچه استپ کرده بودم و ایشون رو دیدم که از کوچه داره میاد سر کوچه ترمز زدم و ایشون هنگام خارج شدن از فرعی فقط سمت چپ خودش رو دید و من که سمت راستش بودم ندید و موقع خارج شدن و هنگام پیچ از پشت که گوشه سمت چپ سپر و چراغ من بود زد بهم
در صورتی که من در حال توقف بودم و افسر من رو مقصر اعلام کرد و گفت در حال دهنده عقب زدی به ایشون ولی این حقیقت نداره من با کلی اعتراض کروکی رو امضا کردم بعد گفت اگه قبول نداری برو شکایت کن الان من چطور میتونم حرفم رو ثابت کنم که در حال توقف بودم و طرف از پشت کوبید به من البته مغازه سر کوچه دوربین داره ولی افسر اونو هم چک نکرد گفت وظیفه من نیست من قبلش دنده عقب گرفته بودم ولی سر کوچه که رسیدم توقف کردم تا ماشین عقبی رد بشه راهش هم مسدود نبود ولی اون بدون اینکه منو ببینه پیچید به اصلی و کوبید به من
الان اگه من اعتراض کنم فایده ای داره؟ میتونم ثابت کنم؟ تو کروکی نوشته برخورد در حال دنده عقب

  person
  کارشناس بیمه
  26 سپتامبر 2022

  سلام این مساله را بهتر است که با یک افسر یا وکیل مشورت کنید. بعد اینکه به هر حال اعتراض کنید.

person
ستایش م
18 سپتامبر 2022

میزان پرداخت سهم بیمه برای تصادفات بدون کروکی به سقف تعهدات بیمه هم ارتباط داره یا نه؟

  person
  کارشناس بیمه
  19 سپتامبر 2022

  سلام بله

person
کاربر بیمه
18 سپتامبر 2022

با سلام
در اتوبان ستاری تهران یک کامیون ۶ تن ناگهان لاین عوض میکنه و میزنه به ماشین من که کاملا مستقیم تو لاین خودم داشتم می‌رفتم، بعد از اومدن افسر راهنمایی، راننده کامیون افسر رو کشید کنار و با هم صحبتی کردند و من متوجه شدم اصلا کامیون بیمه نداشته و پلیس بعد از دیدن مدارکِ من که کامل بودند و بیمه بدنه هم داشتم من رو مقصر دانست و گفت هیچ ناراحت نباش بیمه بدنه داری و برو ماشینت رو درست کن این آقا بیمه نداره و مقصر هم نیست و من همون موقع چندین بار با ۱۱۰ تماس گرفتم که افسرتون داره خلاف قانون قضاوت میکنه یه مامور دیگه بفرستید صحنه رو ببینه، هر بار گفتند هر چی افسری که اومده بگه صحیح هست و باید بهش عمل کنی و ما افسر دیگه نمی‌فرستیم، حتی تمام ماشینها و افراد حاضر در صحنه هم مامور پلیس رو به مغلطه کاری متهم کردند و من متاسفانه کاری از دستم بر نیومد و به ناچار با بیمه خودم ماشینم رو درست کردم و خسارت رو بیمه‌ی من متحمل شد. البته کامیون با وجودی که سپر آهنی‌اش کاملا کج شده بود نتونست از من خسارت بگیره به دلیل نداشتن بیمه، من نام اون افسر رو برای همیشه تو مدارکی که دارم نگه میدارم و الان اینجا علی رغم میلم اسمش رو نمی‌برم، ایشون با قضاوت نا عادلانه‌اش به من بسیار زیاد ضرر زد هم از نظر روحی و هم از نظر مالی که اون موقع تمام ده سال تخفیف بیمه‌ام از بین رفت. من متاسفانه اون موقع چنان دچار شوک بودم که از صحنه تصادف عکس نگرفتم مگر نه حتما از اون مامور شکایت می‌کردم به هر حال اون مامورِ خدا نشناس رو به همون خدایی که باورش نداره سپردمش. یا حق

person
سحر
17 سپتامبر 2022

سلام
در لاین ۱ اتوبان بودیم ماشین جلویی من بودم و ماشین پشتی اون طرف!من راهنما زدم برم فرعی ایشون بین لاین ۱ و خطوط فرعی حرکت می‌کرد، از سمت راست به ماشینم برخورد کرد و بعدش خورد به نیوجرسی!
افسر منو صد در صد مقصر کرده، اعتراض بزنم نتیجه میگیرم؟

  person
  کارشناس بیمه
  18 سپتامبر 2022

  سلام احتمالش هست؛ اما باید اول از همه اعتراضتان بجا باشد.

person
عرفان
31 آگوست 2022

سلام خسته نباشید من عرفان ۱۷ سالمه ساعت ۹ شب داشتم باموتورباسرعت مطمن ازکنار میرفتم بعد یک موتور سوار از پشت سر شروع به فریاد کرد وگفت برو اونور وقتی رفتم اونور به خط وسط جاده نزدیک شدم از پشت باسرعت به زیر من زد ومن رو ۲۰ متر پرتاب کرد ولی خودش به زمین نیافتاد وپای چپش به موتور من برخورد کرد وشکست الان میگوید من مقصر هستم کی مقصر هست

  person
  کارشناس بیمه
  03 سپتامبر 2022

  سلام باید افسر مشخص کند. البته شما گواهینامه نداشته اید و جریمه خواهید شد.

person
ایوب
27 آگوست 2022

سلام در تصادفات رانندگی،پلیس،در صحنه تصادف چی میکشه؟

  person
  کارشناس بیمه
  28 آگوست 2022

  سلام کروکی را می کشد.

person
سارا
25 آگوست 2022

بهتر است جای مراجعه به دادگاه برای اعتراص به کرومی نوشته شود دفتر خدمات قضایی باتشکر

person
علیرضا
23 آگوست 2022

سلام من ماشینم واژگون شده و حال سرنشینان مخصوصااا خودم خوب نبوده و با آمبولانس به بیمارستان منتقل شدیم و کلانتری در محل حضور یافت ولی راهور برای کروکی نیامد و ماشین هم از طرف کلانتری بع پارکینگ انتقال یافت … من ماشینم خسارت فوق سنگین دیده و کارت طلایی ایران‌خودرو هم دارد ثالث بیمه ایران هم دارد الان برای اینکه خسارت خود را کامل دریافت کنم کروکی نیاز دارم چه کار باید انجام دهم کروکی که صحنه تصادف بهم خورده را چگونه تهیه کنم که هم کامل بدنه و ثالث را پوشش دهد ؟ متشکرم

  person
  کارشناس بیمه
  23 آگوست 2022

  سلام دوست عزیز، باید از همان طریق پلیس راهور اقدام کنید. اگر هم همکاری ندارند، به بازرسی ناجا بروید.

person
کاظم زاده
14 آگوست 2022

سلام ما چند وقت پیش ی تصادف داشتیم، 50 50 اعلام شد. کروکی ۵۰ ۵۰ شرایط خاصی دارد؟

  person
  کارشناس بیمه
  15 آگوست 2022

  سلام خیر

person
زواره
12 آگوست 2022

سلام نحوه نوشتن گزارش تصادف توسط هر افسری قابل اجراست؟

  person
  کارشناس بیمه
  13 آگوست 2022

  سلام خیر

person
محمدزاده
09 آگوست 2022

سلام آیا امکان درخواست کروکی مجدد وجود دارد؟

  person
  کارشناس بیمه
  10 آگوست 2022

  سلام نیاز به شکایت نسبت به کروکی دارد.

person
خالتور
06 آگوست 2022

سلام من به کروکی افسر که کشیده اعتراض دارم، باید چه کار کنم؟

  person
  کارشناس بیمه
  07 آگوست 2022

  سلام باید از طریق دادگاه پیگیری کنید.

person
تصادف منجر به فوت
06 آگوست 2022

سلام من سه ماهی میشه که تصادف کردم و زدم به یه موتور سیکلت راننده فوت شد و بعد از یکماه به بیمه مراجعه کردم واسه تشکیل پرونده بخاطری که منطقه عشایری بود صحنه رو بهم زدم و رفتم کلانتری حاضر شدم حالا پرونده رو تکمیل کردم و رفتم واسه بیمه اول نظریه کارشناسی راهنمایی بردم بیمه قبول نکرد بعد برام کروکی کشیدن الان بیمه خیلی اذیت کرده یبار میگه افسر نیمده یا دکتر میگه نیمده الان باز رفتم برا یه نامه که ببرم دادگاه جواب رو برا آزادی ماشینم باز میگه اعتراض کردیم باید بمونی تا جوابش بیاد میشه یه راهنمایی کنید

  person
  کارشناس بیمه
  06 آگوست 2022

  سلام متاسفانه در این خصوص اطلاعی نداریم که بتوانیم شما را راهنمایی کنیم؛ اما بهتر است که با یک وکیل صحبت کنید.

person
مسعودی فرد
04 آگوست 2022

سلام عکس کروکی تصادف هم قابل قبوله؟

  person
  کارشناس بیمه
  05 آگوست 2022

  سلام خیر هنوز بیشتر نشده است.

person
سراج
02 آگوست 2022

سلام مراحل بعد تصادف چیست؟ یعنی باید کروکی بگیریم؟

  person
  کارشناس بیمه
  03 آگوست 2022

  سلام کروکی همیشه لازم نیست. اگر تصادف سنگین باشد، به پلیس نیاز است.

person
هادی
02 آگوست 2022

سلام وقت بخیر سواری با خاور در جاده برخورد میکنه و خاور توسط پلیس مقصر شناخته میشه
به بیمه مراجعه کردیم و کروکی خواست، چگونه میتونم افسر مربوطه را پیدا کنم برای دریافت کروکی

  person
  کارشناس بیمه
  03 آگوست 2022

  سلام باید به راهنمایی و رانندگی آن منطقه مراجعه کنید.

person
رستمی
02 آگوست 2022

سلام دریافت کروکی تصادف رو میشه بعد از چند روز انجام داد؟

  person
  کارشناس بیمه
  03 آگوست 2022

  سلام همان موقع بگیرید بهتر است.

person
رهنما
02 آگوست 2022

سلام من هم به کروکی اعتراض دارم و هم به افسره اعتراض به کروکی افسر راهنمایی چطوریه؟ برم بازرسی ناجا؟

  person
  کارشناس بیمه
  03 آگوست 2022

  سلام می توانید از طریق دادگاه یا بازرسی ناجا اقدام کنید.

person
mohsen pakniat
01 آگوست 2022

ببخشید من تو شمال نزدیکه ماسال تصادف کردم از کجا باید کروکی بگیرم؟ بصورت آنلاین میشه درخواست داد؟

  person
  کارشناس بیمه
  02 آگوست 2022

  سلام خیر باید با 110 تماس میگرفتید.

person
تبسم خاقانی
31 جولای 2022

برای کارشناسی خودرو و اعتراض به کروکی باید به چه سایتی مراجعه کنم؟

  person
  کارشناس بیمه
  01 آگوست 2022

  سلام به سایت راهور باید مراجعه کنید.

person
محمدوند
31 جولای 2022

سلام اگر اون موقع کروکی کشیده نشه، امکان بازسازی صحنه تصادف وجود داره؟

  person
  کارشناس بیمه
  01 آگوست 2022

  سلام خیلی سخت است.

person
هوتن یاوری
30 جولای 2022

ببخشید اگه تصادف نصفه شب اتفاق بیفته کروکی ار از کجا میشه گرفت؟

  person
  کارشناس بیمه
  31 جولای 2022

  سلام باید با 110 تماس بگیرید.

person
فرهاد محبی
30 جولای 2022

سلام وقتتون بخیر من دو روز پیش تصادف کردم بعد افسر اومد مدارک ها رو گرفت و مقصر طرف مقابل اعلام کرد. بعد بیمه هم نداشت شخصی باهاش تصادف کردم
حالا بعد دو روز که قرار بود بیاد بریم خسارت بده و بریم صافکاری از این داستانا
اومد میگه میخوام زنگ بزنم کروکی بکشه بعد دو روز
تو این دو روز بیمه ماشین رو هم درست کرده
حالا من موندم این وسط آیا ممکن وقتی که ماشین ها سرجاشون نیست بعد دو روز بیان کروکی درست بکشن!؟
یا اصلا اونو از مقصری در بیارن!؟

  person
  کارشناس بیمه
  31 جولای 2022

  سلام بعید می دانیم؛ اما خودتان حتما با یک افسر راهنمایی و رانندگی صحبت کنید. چون هر چیزی امکان پذیر است.

person
Hossein
29 جولای 2022

سلام من چند وقت پیش با ماشین تصادف کردم و زدم به یه موتور سیکلت راننده فوت شد و چون منطقه عشایری بود صحنه رو بهم زدم و رفتم کلانتری حاضر شد حالا بعد از دوماه گزارش کارشناس و کروکی رو بردم بیمه برا پرداخت دیه فوتی حالا بیمه میگه به پرونده اعتراض کرده و اصالت نامه رو هر وقت میرم امروز فردا میکنه یا میگه افسر نیمده یا دکتر خواستم بدونم بیمه مگه دکتر و افسر داره باید چکار کنم آیا میتونم بیمه رو شکایت کنم چون بیخیال نشسته پشت میز فقط با تلفن مشغوله هرسری میرم فقط فکر کولر و وسایل خونشه با تلفن صحبت کردن

  person
  کارشناس بیمه
  30 جولای 2022

  سلام با دفتر مرکزی اول تماس بگیرید. به بیمه مرکزی هم می توانید شکایت کنید؛ اما مثل اینکه خیلی جوابگو نیستند.

person
زری
26 جولای 2022

سلام
من امروز با یک کامیون در پیچ خروجی از اتوبان تصادف کردم
در لاین سرعت بودم وبصورت کاملا موازی درکنار هم درحال حرکت بودم سرعت مون هم کم بود سر پیچ کامیون آینه سمت شاگرد را کند و روی گلگیر جلو چند خط همراه فرورفتگی ایجاد کرد
افسر گفت قانونی کامیون مقصر
وجدانی تو مقصری
کامیون انحراف به چپ داشت
من حتی به طرف گارد ریل هم کشیدم که از برخورد جلو گیری کنم
ولی خیلی سمت من اومد وتصادف شد
افسر گفت میدان برای چرخش کامیون کم بوده باید عجله نمی کردی رد بشه
اون تو لاین کندرو بود
اون سمت من اومد
با وجود اینکه من رو ترمز زدم
باز داشت می‌آمد رو ماشین
حالا راننده میگه من مقصر نبودم
به نظر شما مقصر منم
میگه پول خسارت را میزارم رو قرآن بردار

خدایی
قانون چی میگه،? وجدان چی میگه? داشت منو له می‌کرد که تو لاین سرعت بودم جای فرار نداشتم
خواستم نظر شما رو هم بدونم

  person
  کارشناس بیمه
  27 جولای 2022

  سلام دوست عزیز، در خصوص موارد قانونی اطلاعاتی نداریم. اما می توانید با یک وکیل مشورت کنید.

   person
   لیدا
   27 دسامبر 2023

   سلام لطفا میشه منو راهنمایی کنید من حدود یکماه ونیم قبل تصادف کردم که از کوچه اصلی مستقیم میرفتم دخترم جلو نشسته بود یکدفعه یه پراید۱۱ از کوچه فرعی اومد که سرعت داشت یکدفعه وسط کوچه موند که منم از روبروش داشتم راه خودم میومدم که ماشین من به وسط دوتا در شاگرد وعقب سمت شاگرد خورد دخترم آسیب دید اورژانس اومد افسر اومد پلیس درنهایت ماشین ۱۱۱ مقصر صدرصد شد کورکی گرفتیم ماشین‌ها از پارکینگ بعداز ۱۰روز بیرون آوردیم رفتیم بیمه کارشناس بیمه خسارت ماشین منو ۳۲ میلیون زد که پراید ۱۳۲ بود وقتی کارهای بیمه انجام شد مشخص شد سقف بیمه آقای مقصر ۲۰ میلیون بیشتر نیست هرچقدر خواستم توافق کنم همش میگفت ندارم بقیه بدم درنهایت تامین دلیل کردم دوباره کارشناس گرفتم اومد خسارت اونم ۳۳ میلیون زد رفتیم شورای حل اختلاف امروز میگه ندارم بدم من به نظر کارشناسی اومده قیمت زده اعتراض دارم شورای حل اختلاف الان بمن میگه شما دوباره باید هزینه کارشناسی بدی کارشناس بیاد ببینه پرونده بره دادگاه حل اختلاف بمن میگه ازش ماهی یکمیلیون بگیر وگرنه قاضی هم براش قسط میبنده ۱۵ میلیون بنظر شما الان من باید پول کارشناس بدم دوباره قاضی این مبلغ براش قسط میبنده ؟

    person
    نویسنده بیمه
    27 دسامبر 2023

    سلام دوست عزیز
    تصمیم شورای حل اختلاف باید انجام شود.

person
پویا
24 جولای 2022

سلام خسته نباشید می خواستم بدونم هزینه اعتراض روی کروکی چقدر است

  person
  کارشناس بیمه
  25 جولای 2022

  سلام اطلاعی نداریم.

person
غیورمند
19 جولای 2022

سلام نمونه اعتراض به کروکی تصادف رو چگونه میتونم ببینم؟ یعنی مطمئن بشم خوشه

  person
  کارشناس بیمه
  20 جولای 2022

  سلام دوست عزیز، در سایت های دیگر عکسش هست.

person
لیلاسی
06 جولای 2022

سلام قرار شد که افسر کروکی بکشه بعد این کارو نکرد، حالا بیمه میخواد من الان چه کار کنم؟خواهشا زود جواب بدید

  person
  کارشناس بیمه
  07 جولای 2022

  سلام دوست عزیز، باید به بازرسی ناجا مراجعه کنید.

person
محمد ایزدی
04 جولای 2022

سلام ودرود. من امروز با یک موتور تصادف کردم مقصر هم هستم ولی طرف بردم بیمارستان مشکلی براش پیش نیومده بود خوشبختانه وازمم شکایت نکرد کل خرجش کشیدیم ولی افسر تو بیمارستان صورت جلسه با پدر صاحب موتور نوشت به چه معنا ست وقتی که شکایت نکرده ازم موتور سوارنوشتن صورت جلسه افسربه چه معناست

  person
  کارشناس بیمه
  05 جولای 2022

  سلام دوست عزیز،اینکه دقیقا برای چه چیزی بوده است، اطلاعی نداریم. از خود افسر باید میپرسیدید

person
مجید
26 ژوئن 2022

برای عتراض به کروکی تصادف از کجا اقدام کنیم؟

  person
  کارشناس بیمه
  27 ژوئن 2022

  سلام دوست عزیز، از طریق دادگاه می توانید.

person
اردلان یوسفی
25 ژوئن 2022

واسه کروکی تصادف با کجا تماس بگیریم؟

  person
  کارشناس بیمه
  26 ژوئن 2022

  سلام دوست عزیز، باید با افسر راهنمایی و رانندگی تماس بگیرید.

person
ایرانی
15 ژوئن 2022

سلام چند روز پیش پشت ترافیک در حالت ایست با یک تریلر تصادف داشتم . ماشینم یه تیبا صفر هست کارت طلایی بدنه سایپا دارم با پلیس تماس گرفتیم نتیجه نداشت شانس خودرو پلیس گشت بزرگراه اومد و من رو مقصر اعلام کرد گفت احتیاج به کروکی نیست بیمه بدنه و طلایی داری . هرچه اصرار کردم ننوشت .عکس مدارک راننده تریلر گرفتم با شماره تماسش .رفتم نمایندگی سایپا میگه گزارش تصادف یا کروکی باید باشه .به سختی افسر اون تصادف پیدا کردم میگه بگو راننده تریلر بااشه هردو امضاء کنید ، راننده تریلر هم چندروزه میپیچونه نمیاد … باید چیکار کنم . خود افسر مقصره که اون لحظه ننوشته

  person
  کارشناس بیمه
  16 ژوئن 2022

  سلام می توانید به بازرسی ناجا مراجعه کنید. اما حتما باید یک وکیل هم مشورت کنید.

person
میکائیل
31 مه 2022

سلام من در حال حرکت در اتوبان بودم که یه ۲۰۶ کاملا تو اصفالت طوری که نصف ماشین در لاین پارک و نصف ماشین داخل جاده بود ار صندوق گوشه سمت راننده زدم و منحرف شدم به سمت گارد ریل و یک پراید هم از پشت زد چپ کردم افسر اومد همه رو ۵۰ ۵۰ زد اما بیشترین خسارت رو من دیدم من اعتراض کردم ایا به نتیجه ای میرسم که ۲۰۶ رو مقصر کنن .

  person
  کارشناس بیمه
  31 مه 2022

  سلام دوست عزیز، اطلاعی نداریم. بستگی به نوع تصادف دارد.

   person
   میکائیل
   31 مه 2022

   افسر تصادف میتونن جواب بدن

person
یاسر
24 مه 2022

سلام خسته نباشید ببخشید من تو خط سبقت داشتم میرفتم که یه ماشین میخاست تقاتع دور بزن پیچید جلومن تصادف کردیم گلگیر طرف شاگرد من با گلگیر طرف راننده ایشون ولی حالا این وسط چی شد که حق انساف برگشت صد درصد مقصر شدم نمیدونم به نظر شما چیکار کنم

  person
  کارشناس بیمه
  26 مه 2022

  سلام دوست عزیز، ما هم اطلاع نداریم. ما که نبودیم. به هر حال میتوانید اعتراض بزنید.

person
سحر
02 مه 2022

سلام وخسته نباشید.من ۱۲شب درحال رانندگی بودم چراغ راهنما سبز بود ناگهان پسربچه ۷ساله وسط خیابون پریدومن بهش زدم وایشان فوت شدن حالا مامور مقصر ۱۰۰درصد شدم و ایا اعتراض کنم قایده ای دارد

  person
  کارشناس بیمه
  02 مه 2022

  سلام دوست عزیز، البته این مساله جنبه حقوقی دارد و باید با یک وکیل مشورت کنید. اما می توانید اعتراض کنید.

person
اصغر
01 مه 2022

سلام خسته نباشید من یه تصادف در اتوبان داشتم راننده جلو ماشین رو نتونست کنترل کنه زد به گادریل من هم ازپشت زدم موقعه که افسر اومد من رو فقط از پشت ماشین مقصر شناخت بعد راننده جلو دوباره برا خودش کارشناس گرفت که نه شما زدید و ماشین داغون شده الان من چیکار میتونم کنم آیا افسری که کروکی اول رو تنظیم کرده درست هست یا کارشناس بیمه ماشین مدل ۸۳هست والان میگه باید افت قیمت هم بهم بدید من باید چیکار کنم

  person
  کارشناس بیمه
  02 مه 2022

  سلام دوست عزیز، ما سایت فروش بیمه از شرکت های مختلف هستیم و این مسائل مربوط به راهنمایی و رانندگی است. شما می توانید با یک وکیل در این خصوص مشورت کنید.

   person
   لیدا
   27 دسامبر 2023

   سلام دوست عزیز اصلا ماشینهای ۸۳ افت قیمت بهشون تعلق نمیگیره ماشین من ۸۹ بود افسر نوشت افت قیمت شاملش نمیشه فقط ماشینهای زیر ۵ سال افت قیمت میخورن

person
asal
23 آوریل 2022

سلام وقت بخیر من چند هفته پیش تصادف کردم به محض اینکه از بریدگی دور زدم ماشینی از پشت به من زد پلیس من رو مقصر کرد در صورتی که اوشون هم مقصر بودن
حالا به هر جهت من رو مقصر کردن و بیمه هم خسارت هر دو مون داد حالا چند روز پیش تماس گرفتن و میگن ماشینشون افت قیمت کرده و میخوان برن شورای حل اختلاف
الان من باید چکار کنم؟میتونم به نظر پلیس به دلیل اینکه من رو مقصر دونستن اعتراض کنم؟ممنون میشم راهنماییم کنید

  person
  کارشناس بیمه
  24 آوریل 2022

  سلام دوست عزیز، اینکه الان می تواند اعتراض کنید یا خیر، اطلاعاتی نداریم؛ اما بهتر است که با یک وکیل در این حوزه هم مشورت کنید.

person
مهربد
23 آوریل 2022

سلام من کامیون یخچالی دارم و ماشین همکارم ساعت 1شبب بین راه خراب شده بود شرایط جوری بود که مجبور به بکسل اوشدم وبادنده 2 با15کیلومتر سرعت درحال بکسل اوبودم ناگفته نماند فلاش ماشین پشت بکسل شده روشن . چراغ پروژکتور معابر روشن توی جاده قدیم قزوین رشت بطرف قزوین درحال حرکت بودیم که تریلی با سرعت بالا با خط ترمز حدود30سانت از پشت به کامیون یدک شده برخوردمیکنه بکسل باعث انحراف اینجانب شده . تریلی بعداز برخوردها کامیون یدک از ناحیه درب شاگرد باماشین اینجانب که کامیون رابکسل می کردم برخورد میکنه .افسر داخل کروکی منو مقصر کرده .بااین تفاسیر میتونم احتراز بزنم تورو خدا کمکم کنید از شما راهنمایی میخواهم

  person
  کارشناس بیمه
  12 ژوئن 2022

  سلام دوست عزیز، دقیقا شرایط را که نمی دانیم و با صحبت نمیشود تعیین کرد. باید با یک وکیل مشورت کنید.

person
علی
18 آوریل 2022

سلام.معنی ماده ۱۳۸ آیین نامه راهنمایی و رانندگی چیه؟
«وسیله نقلیه‌ای که در مسیر مجاز در حال حرکت است بر وسایل نقلیه متوقفیکه در حال‌شروع حرکت به جلو یا عقب، گردش و یا دور زدن هستند حق تقدم عبور دارد.»
یعنی وسیله نقلیه ای که در مسیر مجاز با سرعت غیر مجاز در حرکت هست هم حق تقدم داره؟

  person
  کارشناس بیمه
  18 آوریل 2022

  سلام دوست عزیز، این را باید از یک افسر آشنا به قوانین بپرسید. اما مسلما سرعت غیرمجاز خود یک تخلف است و احتمال اینکه مقصر 50-50 باشند زیاد است.

  person
  افسر تصادفات
  01 مه 2022

  دوست محترم سلام طبق قانون شماکه قصد ورود به راه دارید باید کامل به جلو وجوانب دقت کنید در مورد سرعت غیر مجاز هم اگر مدارک کافی وجود داشته باشد پلیس مبادرت به جریمه می کند

person
حسین
15 آوریل 2022

سلام.
موقع دور زدن در یک خیابان که در آن دور زدن ممنوع بوده«گردش به چپ»یک موتور سیکلت با سرعت ۸۵کیلومتر«تشخیص از طریق دوربین»به گلگیر سمت راننده برخورد و منجر به جراحت و خسارت زیادی میشود.راننده خودرو مقصر ۱۰۰درصد اعلام شده و افسر اعلام نموده سرعت زیاد موتور فقط مشمول جریمه است.در حالی که اگه سرعت ۶۰تا داشت این تصادف رخ نمیداد.آیا نمیتوان گفت دور زدن مشمول جریمه است و مقصر موتورسوار ؟
اگر به رأی اعتراض کنیم حداقل ۵۰ ۵۰ نمیشود؟
ممنون

  person
  کارشناس بیمه
  15 آوریل 2022

  سلام دوست عزیز، ما که در شرایطی که شما اعلام می کنید، نبوده ایم. به هر حال، شما می توانید اعتراض خود را بزنید. البته این مساله ای که افسر تعیین می کند و ارتباطی به ما ندارد. ما فقط کروکی و ارتباط آن را با بیمه بدنه نوشته ایم.

   person
   حسین
   16 آوریل 2022

   ممنون.لطفا افسر تصادفات پاسخ دهند.

    person
    افسر تصادفات
    01 مه 2022

    سلام دوست محترم باتوجه به سوال شما ونحوه برخورد به گلگیر راننده (چپ) شما قصد گردش راداشتید. خیر اعتراض شما رد می شود

person
Farhad
13 آوریل 2022

سلام من یک ماه پیش با یه اتباع افغانستانی تصادف کردم افسر منو مقصر اعلام کرد درصورتی طرف مقابل از پشت‌وپهلو باماشین من برخورد کرد بااین وجود من قبول کردم مقصرم درصورتی طرف مقابل مدارکی نداشت افسر کروکی کشید اما غیرسازشی حالا طرف مقابل از بنده شکایت کرده چون نمیتونه از بیمه خسارت‌شو بگیره الآن من باید چیکار کنم؟

  person
  کارشناس بیمه
  13 آوریل 2022

  سلام دوست عزیز، این مساله دیگر حقوقی است شما بهتر است که حتما با یک وکیل مشورت کنید.

  person
  محمد
  14 آوریل 2022

  سلام من با موتور رفتم تو سبقت با ماشین شاخ به شاخ شدم ۱۰۰درصد مقصر زدن نمیتونم کاریی بکنم ۵۰.۵۰ بزنن

   person
   کارشناس بیمه
   14 آوریل 2022

   سلام دوست عزیز، وقتی مقصر هستید، چرا باید 50 50 بزنند؟

person
محسن
09 آوریل 2022

سلام من چند روز پیش باموتور داشتم از چهار راه رد میشدم که یه ماشینی چراغ قرمز را رد کرد و زد به من من پام آسیب دید و ایشون هم ول کرد رفت من به اورژانس زنگ زدم و رفتم بیمارستان حالا میتونم از پلیس بخوام کروکی بکشه اون شخصی که زده بود را پیدا کردم و در دسترسه.ممنونم

  person
  کارشناس بیمه
  10 آوریل 2022

  سلام دوست عزیز، در خصوص اینکه پلیس کروکی میکشه یا خیر، اطلاعی نداریم…اما به هر حال شما می توانید خسارت خود را بگیرید. در این خصوص حتما با یک وکیل آشنا به این حوزه مشورت کنید.

person
محسن میردامادی
09 آوریل 2022

سلام من چند روز پیش توی چهار راه با موتور بودم که یه ماشین چراغ قرمز را رد کرد و زد به من و بعدش هم صحنه را ترک کرد من هم پام آشیب دید و اون از این آسیب آگاهی داشت من هم با اورژانس تکاس گرفتم حالا برای‌ پیگیری نیاز به کروکی دارم و اون شخص حالا در دسترسمه آیا راهور قبول میکنه که کروکی بکشه؟من باید چیکار کنم؟

  person
  کارشناس بیمه
  02 مه 2022

  سلام دوست عزیز، این مساله جنبه حقوقی و انتظامی دارد و باید با یک وکیل مشورت کنید.

person
امیرحسین
03 آوریل 2022

سلام خسته نباشید بنده ۲ هفته پیش تصادفی داشتم با یک النود که راننده النود بچه ۱۶ ساله بدون گواهی نامه ساعت ۱۱ شب دم بریدگی پارک بوده که ناگهانی بدون رونش کردن چراغ یا راهنما زدن از پارک در میاد عرض خیابون طی میکنه و در لاین سرعت به من برخورد میکنه . و النود چپ میشه . ماشین من دوربین داشته و تمام صحنه تصادف ثبت شده به افسرم سر صحنه تصادف نشون دادم اما بازم ۵۰ ۵۰ اعلام کرد و الان مارو گرفتار دادگاه پاسگاه کردن. ایا اعتراض بزنم به جوابی میرسم ؟

  person
  کارشناس بیمه
  04 آوریل 2022

  سلام دوست عزیز، این الان دیگر جنبه حقوقی داد. سرعت شما هم خیلی مهم است؛ اما به حال ایشان مقصر بیشتری است. به هر حال اعتراض بزنید.

person
زهرا
27 مارس 2022

سلام من در چهارراه تصادف کردم چراق من زردچشمک زن بود چراق طرف قرمز چشمک زن بوده باسرعت بالاتر من تصادف کردیم مقصر اصلی کیست

  person
  کارشناس بیمه
  28 مارس 2022

  سلام دوست عزیز، مقصر اصلی را افسر فقط تعیین می کند. اما با توجه به چیزی که شما می گویید، ایشان مقصر هستند.

person
عارف
20 مارس 2022

سلام، یک عدد کامیون در یک شب برفی از پشت زده به ماشینم، جفتمون هم راننده مسافر بودیم. افسر امد و فقط لفظی گفت کامیون مقصر است و مدارک را جا به جا کنید و به سرعت محل را ترک کرد. راننده کامیون به غیر از کارت ماشینش مدرک دیگری به من نداد حتی گواهینامه و بیمه نداشت. چندین بار دیگر به ۱۱۰ زنگ زدم اما تو اون سرما کسی نیامد، اخر هم اپراتور پاسگاه با شماره شخصی تماس گرفت و گفت که ما امشب برای شما نمیتونیم کروکی بکشیم باید صبح بیاید. در دمای منفی ۱۰ درجه همراه با زن و بچه و راننده کامیونی که فرار کرد موندیم تو جاده، من الان با این ماشینی که از پشت و سمت راننده کامل جمع شده و یک کارت ماشین از طرف کامیون چیکار کنم، کی پاسخگو هست؟ زنگ زدم به پلیس راه قوچان میگه راننده کامیون را پیدا کن و با هم برگردید قوچان تا برای شما کروکی بکشیم. تو رو خدا کمک کنید.

  person
  کارشناس بیمه
  07 آوریل 2022

  سلام دوست عزیز، این کاری که انجام شده تخلف است و شما باید از طریق یک وکیل اقدام کنید و مطمئن باشید، جواب خواهید گرفت.

person
متین
20 مارس 2022

با سلام
من حدودا یک هفته پیش با موتور تصادف کردم لاین وسط جاده بودم یک تیبا هم سمت چپم بود مینی بوس هم سمت راستم تیبا گرفت روم میون این دوتا گیر کردم من و ترک نشینم پامون آسیب دید و موتور هم آسیب دید .مقصر که خودرو تیبا بود فرار کرد من هم به پلیس اطلاع دادم و پلیس صورت جلسه کرد بعدش هم به پزشک قانونی مراجعه کردم الان فقط یک برگه کلانتری دارم و یک برگه پزشک قانونی دوربین های اون منطقه روهم آشنا داشتم نگاه کردم شماره پلاکش نیوفتاده .میشه الان با این مدارک از بیمه خسارت بگیرم . لطفاً راهنماییم کنید اطلاعاتم تو این زمینه پایینه نمیدونم چکار کنم

  person
  کارشناس بیمه
  07 آوریل 2022

  سلام دوست عزیز، البته این مساله حقوقی است؛ اما وقتی مدارکتان کامل باشد که اینطوری هم میفرمایید، است، بیمه خسارت را می دهد. (گزارش پلیس و پزشکی قانونی اصل هستند؛ اما بهتر است که قبل از مراجعه به واحد خسارت، حتما از ط ریق شرکت بیمه، مدارک لازم را بررسی کنید.)

person
حمید
12 مارس 2022

با سلام
در اتوبان تهران ساوه به سمت تهران در حال رانندگی بودم با سرعت 100تا که یه خودرو سمند با سرعت بالا از پشت به خودروی من زد
متاسفانه راننده خودرو مقصر بدون گواهینامه بود
توان مالی برای جبران خسارت رو ندارد
با بیمه ثالث مقصر تماس گرفتم میگن باید کروکی فرضی از شورا حل اختلاف بیارید یعنی کروکی افسر راهنمایی مورد قبول نیست؟
خودروی من وانت نیسان هست ک من باهاش خرجی زندگیمو در میارم خودروی من خسارت زیادی دیده
میشه راهنمایی کنید ممنون میشم

  person
  کارشناس بیمه
  13 مارس 2022

  سلام دوست عزیز، در خصوص خسارت پرداخت باید شرایط در نظر گرفته شود. با یک افسر راهنمایی و رانندگی مشورت کنید.

person
سجاد
22 فوریه 2022

سلام من تصادف کردم سمند از بغل زده به من رفته خورده به خاور گناه کار من هستم ایا باید خسارت سمند رو کلا من بدم

  person
  کارشناس بیمه
  22 فوریه 2022

  سلام دوست عزیز، این موضوع را باید از کارشناس راهنمایی و رانندگی بپرسید. ولی اگر شما مقصر باشید و آن تمامی قوانین را هم رعایت کرده باشد، شما باید خسارت را پرداخت کنید.

person
حسین
21 فوریه 2022

سلام وقت بخیر من چن روز پیش تو یه بزرگراه تو لاین وسط در حال حرکت بودم که یه خودرو از لاین سبقت از خودروی جلوییش بدون زدن راهنما از سمت راست سبقت گرفت منم برای اینکه برخورد نکنم به اون به سمت راست رفتم که به درخت برخورد کردیم و متاسفانه پای خانومم از ناحیه ران شکست
چطوری میتونم از بیمه استفاده کنم
خانومم باید ازم شکایت کنه؟

  person
  کارشناس بیمه
  23 فوریه 2022

  سلام دوست عزیز، باید با واحد خسارت خود بیمه تماس بگیرید. همه این موارد به نظر شرکت بستگی دارد.

person
محمد تنهایی
21 فوریه 2022

سلام بنده چند روز پیش تصادف داشتم افسر راهور نفر مقابل رو مقصر دونست ایشان رفتند شکایت به شورای حل اختلاف زدند کارشناس شورا من رو مقصر دونست میخواستم بدونم الان باید من چه کاری انجام بدم چون هر جا میرم توضیح کروکی رو میدم میگن سرهنگ شورا اشتباه کرده الان چه کاری باید انجام بدم؟

  person
  کارشناس بیمه
  25 فوریه 2022

  سلام دوست عزیز، این مساله دیگر جنبه حقوقی دارد. به هر حال اگر افسر اشتباه کرده باشد، شما باید خسارت بپردازید. با یک وکیل مشورت کنید.

person
فرهادیج
18 فوریه 2022

با سلام و خسته نباشید من دو روز پیش تصادف کردم و از خ اصلی سر تقاطع یعنی سه راهی گردش به راست کرده و میخواستم وارد فرعی شوم و راهنما زده بودم و اصلی که سه بانده بود و دارای سرعت گیر بزرگ من سه لاین رو رد کرده بودم و سه تا ماشین که بعد سرعت گیر سرعت کم شده بود چراغ داده و به من راه دادن و هر سه لاین اصلی رو رد کرده بودم و لاین کناری که با جدول کامل جداست و من هم کامل رد کرده بودم یه خانم بت صد تا سرعت آمد و در صورتی که داخل شهر ۶۰ تا است و سر تقاطع هم سرعت ۳۰ تا رو رعایت نکرده وبعد سرعت گیر حدود ۱۵ متر ترمز کشیده شده و به سمت راست ترمز کشیده و به چرخ جلوی من برخورد کرده و افسر اومد و فقط به من گفت که عکس از ماشینت بگیر که چقدر خسارت دیده و بعد رفتنم و عکس گرفتنم نظرش برگشت و مقصر من رو خوند و مدارک رو اول داد به خانم و بعد اعتراضم گفت فردا بیاید راهنمایی و بعد فردا گفت من با چند تا از همکارانم مشورت کردم و مقصر تویی و بعد من گفتم بفرست دادگاه و هیت ۳ نفره و بعد نشد ۷ نفره که افسر منو ترسوند که بالای ۳ میلیون خرج میکنی و آخرش باز حرف من تایید میشه در صورتی منو مقصر دونست که سر تقاطع خانم با صد تا سرعت و از لاین کند رو اومده و از راست سبقت گرفته و با من برخورد داشته و چند تا میوه فروش هم شاهد بودن و شهادت دادن که اصلا ماشین خانم رو ندیدن و یهوی ظاهر شد یعنی سرعت بالا. و در آخر با پدرم افسر دیروز صحبت کرد که منو راضی کنه و وساطت کنه که کروکی رو بپذیرم . ممنون میشم افسر راهنمایی منو راهنمایی کنه

  person
  کارشناس بیمه
  19 فوریه 2022

  سلام دوست عزیز، شما باید سوال خود را مستقیم از خود افسر بپرسید. نه در اینجا.

person
شهره
17 فوریه 2022

سلام من دوهفته پیش در اتوبان رانندگی میکردم که به خاطر وارد شدن به ورودی شهر واینکه ماشین از لاین یک به لاین دو اومد سرعتمو کم کردم.اتوبوسی که پشت سر من بود از پشت به من زد و ماشین کاملا از بین رفت.در کروکی مقصر کاملا اتوبوس شد.ولی راننده اتوبوس شکایت و اعتراض زده.درچه صورت من محکوم میشم؟ممنونم ازتون

  person
  کارشناس بیمه
  18 فوریه 2022

  سلام دوست عزیز، اگر راننده مقصر اصلی شناخته شده است، شکایت آن به جایی نمی رسد. باز به نوع شکایت و شرایط دیگر هم دارد.

  person
  افسر تصادفات
  01 مه 2022

  دوست گرامی طبق ماده 180 آیین نامه راهور ایشان مقصرند به جایی نمی رسند

person
هیمن
10 فوریه 2022

سلام من چن روز پیش تصادف کردم و افسر راهنمایی من رو مقصر اعلام کرد در صورتی که من روی خیابان اصلی بودم واون از فرعی وارد شده حالا من میخوام به نظر کارشناس اعتراض کنم ولی به دادگاه میرم میگن هیچ پرونده ای اینجا نداری که بخوای اعتراض کنی خواهشن راهنمایی کنید

  person
  کارشناس بیمه
  10 فوریه 2022

  سلام دوست عزیز، این سوالات بیشتر جنبه حقوقی دارند و به این صورت نمی توان جواب قطعی دارد. به هر حال از مکانی که در مقاله نوشته ایم اعتراض خود را پیگیری کنید اما اگر جوابی دریافت نکردید، باید با یک وکیل مشورت کنید.

  person
  افسر تصادفات
  15 فوریه 2022

  دوست گرامی در آیین نامه راهور فقط دال براینکه در خیابان اصلی بودن امر حق بر شما نیست چند شرط دارد که یک نمونه از آنها در سه راه ها حق تقدم با وسیله نقلیه ای است که در مسیرمجاز باشد

   person
   متین
   23 ژانویه 2024

   سلام میشه لطفا هرچه سریعتر راهنماییم کنید تا دیرنشده،من پنجشنبه شب تو جاده و منطقا مسکونی روستایی با سرعت کم در حال رانندگی بودم و یک راننده دیگر باسرعت بالا ااز پشت اومد و هوا بارونی و مه بود و جاده خیس و لغزنده و از پشت کوبید به من و پلیس ۱۱۰ و پاسگاه اومدند وصورتجلسه کردند و از اونروز تازه امروز به ما برگه کروکی دادن و من رو مقصر دونستن با اینکه خط ترمز اون راننده خیلی زیاد بود و بعد از برخورد هم آنقدر که سرعتش بالا بود کلی رفت و کلی از ماشین من دور شد و بعد متوقف شده.و اینکه پارتی داره و من هم جز خدا کسی رو ندارم و الان میتونم اعتراض بزنم و بعد تا به اعتراضم رسیدگی بشه بعدا بیمه به برگه ی کروکی من جواب میده و بیمه شاملش میشه یا نه چون از وقت کروکی گذشته؟؟؟ممنونم تو رو خدا راهنمایی کنید طرف معاملتون الله باشه.و اینکه این طرف امروز به من میگه یدک کش بیار ماشین من رو ببر تعمیر کن بعدا بیمه به تو بده آیا این درسته یانه باید اول کارشناس بیمه بیاد و تایید خسارت کنه؟

    person
    نویسنده بیمه
    23 ژانویه 2024

    سلام دوست عزیز
    باید برای تشکیل پرونده به بیمه مراجعه کنید تا بیمه میزان خسارت را تخمین بزند. سپس در راستای تعمیر یا پرداخت خسارت اقدام کنید.

person
روح الله
05 فوریه 2022

سلام من پنجشنبه شب ساعت ۲۰:۳۰ در جاده با اتوبوس در حال حرکت بودم که ناگهان یک گله شتر بدون علامت (شب رنگ) وارد جاده شدند و من با آنها برخورد کردم و تعداد هفت نفر از شترها از بین رفتن پلیس هفتاد درصد من را مقصر دانسته ضمنا ساربان نیز با شترها نبود آیا اعتراض کنم رأی برمیگردد؟ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

  person
  کارشناس بیمه
  06 فوریه 2022

  سلام دوست عزیز، این مساله به شرکت بیمه و گزارش افسر پلیس دارد. بهتر است که با یک وکیل آشنا به این حوزه هم مشورت کنید و بعد اعتراض بزنید تا بدانید که دقیقا چه چیزی بنویسید.

  person
  افسر تصادفات
  15 فوریه 2022

  سلام دوست گرامی بنابراعلام شما گله بدون صاحب در تاریکی بوده، آیا نور کافی درمحل وجود داشته آیا شما سرعت مقرره داشتید آیا علائم هشداری مربوط به گذشت حیوانات اهلی از عرض جاده وجود دارد وچند مطلب و قانون دیگر البته شما می توانید اعتراض کنید.

person
ابوذر
04 فوریه 2022

سلام وخسته نباشید من امروز بایه موتور سیکلت تصادف کردم قضیه از این قراره که من داشتم از فرعی به اصلی وارد میشدم به قدری داخل اصلی شدم که تا دید داشته باشم تا نوک ماشین از فرعی امد بیرون موتور سوار با سپر من برخورد کرد و امبولانس امد بردش و راهوری که امد منو مقصر دونست و من هم انقدر خارج نشده بودم که دید کامل داشته باشم حالا به نظر شم چیکار کنم و راکب موتور سیکلت هم فاقد گواهی نام پلاک وبیمه بود

  person
  کارشناس بیمه
  05 فوریه 2022

  سلام دوست عزیز، با توجه به گفته،شما مقصر هستید و نداشتن گواهینامه یا بیمه راکب در پرداخت خسارت شما تاثیری ندارد. به هر حال، اگر اعتراض دارید، می توانید از طریق مراجع قانونی اقدام کنید.

  person
  شاایان
  08 مارس 2022

  سلام مجدد خدمت شما کارشناس و افسر عالی رتبع و گرامی بعد از تصادف به افسر اطلاع دادم منتهی اقدامی صورت نداد
  و مثل اینکه خودشم مطلع بود از تعویض و تعقیر صحنه تصادف عکسی که ان شب گرفتم
  خیلی واضح نشان میداد ک موتور طرف مقابل باک زرد رنگ بود ک در برگ صورت جلسه زده پلاک ملی باک قرمز و مقصر هم طرف مقابل بوده ک در راه من بوده
  و اینکه اعتراض کردم به کروکی
  کارشناسان دادگستری موتورارو بررسی کردن عکس رو نگاه کردن و خود طرف مقابلم هم جلوی کارشناس اعتراف کرد ک با موتور باک زرد تصادف کرده و موتور رو تعقیر داده اند
  الان هم منتظر نتیجه کروکی کارشناسان دادگستری هستم
  فقط میخواستم بدونم وقتی خود فرد اعتراف به تعویض کرده
  یعنی کتمان واقعیت داشته حالا ک ثابت شدع
  کروکی بهم میخوره و اون فرد مجرم و مقصر شناخته میشه ؟؟

   person
   کارشناس بیمه
   09 مارس 2022

   سلام دوست عزیز، این مساله حقوقی است و حتما باید با یک کارشناس حقوقی صحبت کنید. به هرحال ایشان جرم مرتکب شده اند.

person
شایان
29 ژانویه 2022

سلام
من مدتی پیش تصادف کردم و متاسفانه بعد تصادف اشنا های فرد مقابل موتور را تعویض و جای موتور را تعقیر دادند و من قبل اینکه تعقیری صورت بگیره فقط تونستم یه عکس واضح از محل بگیرم ک مشخص میکنه من تو راه خودم بودم یا تصادف پنجاه پنجاه بود اما متاسفانه نتیجه کورکی افسر من مقصر صد در صد شدم میخواستم بدونم من میتونم اعتراض کنم و اینکه این قضیه تعقیر موتور و جابه جایی موتور بعد تصادف میتونم اعترتض کنم لطفا هر چه زود تر جوابمو بدین خیلی مهمه برام با تشکر

  person
  کارشناس بیمه
  30 ژانویه 2022

  سلام دوست عزیز، این یک مساله حقوقی است و شما باید با یک وکیل مجرب در این حوزه مشورت کنید.

  person
  افسر تصادفات
  15 فوریه 2022

  دوست گرامی اگر شما شاهد این قضیه بودید چرا افسرتصادفات را مطلع نکردید؟ چنانچه افسر پلیس گزارش نماید و مقام قضایی می تواند برای شما بدلیل کتمان واقعیت اعلام جرم کند. البته استناد به عکس برای کارشناس تصادفات ومقامات قضایی زیاد اهمیت ندارد واین علم کارشناس هست با توجه به اثرات به جامانده بروی دووسیله نقلیه. البته خدای نگرده نمی خواهیم شماراناامید کنیم اعتراض برای شما محفوظ است

person
مجید
16 ژانویه 2022

باسلام
بنده در شب بارانی با کامیون درحال حرکت با دنده عقب با تیر برق وسط کوچه ک بدون هیچ گونه محافظ و علائم بوده برخوردکردم ک موجب شکستن تیر برق شده و افسر بنده را مقصر ۱۰۰ درصد اعلام نموده است آیا میتوانم ب کروکی مورد نظر اعتراض بدهم آیا اداره برق نیز مبشود مقصر باشد یا خیر ممنون

  person
  کارشناس بیمه
  16 ژانویه 2022

  سلام دوست عزیز لطفا با واحد پرداخت خسارت تماس بگیرید

  person
  افسر تصادفات
  15 فوریه 2022

  حق اعتراض برای همگان محفوظ است. ولی به دلیل دنده عقب ضروری شما مقصریدحالا شاید بگوییدجلوی خودرو به هر دلیلی مسدود بوده (بن بست… ) شما بایستی به دلیل اینکه نقطه کور در خودرو خود دارید از یک نفر کمک راننده یا همان شاگرد استفاده می کردید تاشما رااز خطر احتمالی مطلع کند. پیروز باشید

   person
   کارشناس تصادف
   02 مه 2022

   سلام بنده تصادف کردم ماشین بنده کاملا بین
   خطوط است
   ولی ماشین دیگر دقیقا روی خطوط
   یعنی نصف ماشین طرف
   مقابل باند یک و دو .قرار دارد عکس گرفته
   شده بیانگر این است
   حالا افسر راهنمایی مارا مقصر نوشته
   وعکس هارا هم قبول
   قبول ندارد لطفا چکار کنم عکس ها موجود
   هست راهنمای کنید درصورت نیاز موجود هست

    person
    کارشناس بیمه
    03 مه 2022

    سلام دوست عزیز، می توانید از طریق شکایت به واحد انتظامی یا بازرسی آن ها مشکل خود را مطرح کنید.

person
یک سرپرست خانواده بیکار تو این وضیعت زندگی
15 ژانویه 2022

سلام. من چند روز پیش تصادف کردم که افسر پلیس راهنمایی و رانندگی آمد طرفه رو که به علت عدم توجه کافی به جلو رو مقصر نوشت .همسرم و خودام که از ناحیه گردان آسیب دیده بودیم و کودک ۴ساله که تو ماشین داشتیم که به شدت ترسیده بود. با اورژانس ۱۱۵ به بیمارستان انتقال کردند. وبعد ۲روز کودک ۴ سالمون تشنج کرده. آیا این تشنج میشه از عوامل تصادف باشه. در ضمن افسر در کروکی فقط خسارت ۲ خودرورو قید کرده ایا من به این کروکی احتراز کنم یا نه با تشکر از لطفه شما…؟

  person
  کارشناس بیمه
  29 ژانویه 2022

  سلام دوست عزیز، چنین چیزی باید توسط پزشکی قانونی اثبات شود. این یک مساله حقوقی است و حتما باید با یک وکیل مشورت کنید.

person
انصاری
12 ژانویه 2022

سلام،من موتورسواربودم درحال دوربرگردان بودم که راننده سواری بمن زدوافتادم پای راستم شکست،راننده زنگ زد به رفقایش دو نفر آمدندموتور من را یکی از آن دو نفربلندکردوبرد کوبیده سپر جلوی سواری ،من نمی‌توانستم ازجایم،تکان بخورم که هرچه فریاد زدم که نامردی نکن گوش نکرد،که بعدآمبولانس آندورا بردبیمارستان که پای راستم را عمل کردن وگفتند پروتز تزریق کرده اند،اکنون۳ماه میگذرد،وافسرکارشناس من را مقصراعلام کردکه من اعتراض کردم،و۲نفرآمدندومن همه جریان راگفتم،اما از حالت برخورد وگفتارشان مشخص بود که میخواهندبه نفع راننده سواری رای دهند،اکنون داردحق من که متاهل و۴۵ سالم میباشد داردپایمال میشود،درخواست راهنمایی دارم ،یاحق

  person
  کارشناس بیمه
  31 ژانویه 2022

  سلام دوست عزیز، این مساله حقوقی است و شما باید حتما با یک وکیل مشورت کنید.

  person
  افسر تصادفات
  15 فوریه 2022

  بستگی به برخورد دو سیله نقلیه دارد بنابراعلام شما در دوربرگردان بودی وقصد گردش داشتی%100شما مقصری بعلت عدم رعایت حق تقدم عبور هنگام گردش به راست یاچپ مگر حداقل از مدخل بریدگی خارج شده باشی آنهم از عقب باشما برخورد داشته باشد

  person
  امید
  19 مارس 2023

  سلام خسته نباشید .من دوماه با موتور به ماشین برخورد کردم وپای راستم از ساق شکست افسر اومده کروکی ۵۰۵۰ زده ایا دیه به من تعلق میگیره

   person
   کارشناس بیمه
   25 مارس 2023

   سلام بهنر است از افسر راهنمایی رانندگی این موضوع را بپرسید.

person
جیران
09 ژانویه 2022

سلام من ی تصادف داشتم با طرف توافق کردیم حالا فرداش که رفتم واحد خسارت دبه کرد گفت نه اینا کم میبرن باید بیشتر بدی گفتم من بیمه دارم از بیمه ام بگیر…بحثمون شد و رفته شکایت کرده حالا باید چه کار کنم؟ هیچ کروکی هم نداریم

  person
  کارشناس بیمه
  09 ژانویه 2022

  سلام دوست عزیز، این یک مساله حقوقی است و نیاز است تا شما با یک وکیل یا حداقل یک افسر راهنمایی و رانندگی کامل مشورت کنید.

person
الله مددی
09 ژانویه 2022

سلام من ی تصادف داشتم با طرف توافق کردیم حالا فرداش که رفتم واحد خسارت دبه کرد گفت نه اینا کم میبرن باید بیشتر بدی گفتم من بیمه دارم از بیمه ام بگیر…بحثمون شد و رفته شکایت کرده حالا باید چه کار کنم؟ هیچ کروکی هم نداریم

  person
  کارشناس بیمه
  09 ژانویه 2022

  سلام دوست عزیز، این یک مساله حقوقی است و نیاز است تا شما با یک وکیل یا حداقل یک افسر راهنمایی و رانندگی کامل مشورت کنید.

person
محدثه
28 آگوست 2021

با سلام و عرض خسته نباشید. پسر من با دوچرخه کنار کوچه ایستاده بوده که یک 206 بهش زد و از روی دست چپش رد شد که 3 تا از انگشتاش شکست 🙁 حتی مفصل های کف دستش جا به جا شد و ما چون هول شده بودیم به اورژانس و راهور زنگ نزدیم. حالا برای درمان دست پسرم 10 میلیون خرج کردیم و بعد یک روز رفتم و شکایت کردم و قرار هست کروکی فرضی بکشند. آیا با ارائه ی کروکی فرضی به بیمارستان هزینه ها مطالبه میشود یا نه؟ بعد از این که برای مطالبه ی هزینه ها من هیچ راهکاری ندارم که از مقصر بگیرم؟

  person
  کارشناس بیمه
  31 آگوست 2021

  با سلام و عرض خسته نباشید.
  با ثبت شکایت و ارائه دلایل ومدارک به راحتی می‌تونین موضوع را از طریق دادسرا پیگیری ودیه صدمات وارده به فررندتان از شخص خاطی ودر نهایت ازصندوق خسارات بدنی اخذ خواهد شد

person
علیرضا
28 آگوست 2021

سلام. چند روز پیش من از وسط میدان رد می‌شدم خودرو چراغ قرمز را رد کرد و به من زد همون لحظه امبولانس عجله داشت افسرم نیومد کروکی بکشه. پام رو جراحی کردم خودرو در کلانتری شهادت داده است که مقصر است. الان برای مطالبه دیه باید دادخواست بدهم یا برای کشیدن کروکی؟؟ دادخواست را به اسم فرد رد کنم یا بیمه؟ البته شغل خود را هم از دست دادم به خاطر اینکه چندماه نمیتونم راه برم ممنون میشم راهنمایی کنید

  person
  کارشناس بیمه
  31 آگوست 2021

  سلام و درود برشما
  بایدبه دادسرامراجعه کنید وشکواییه مطرح بفرمایید.

person
سجاد
28 آگوست 2021

سلام، عصر بخیر. یک سال و نیم قبل با موتور سیکلت تصادف کردم. انگشت های پام به طرز بدی شکستن. افسر 50-50 مقصر اعلام کرد. الان اعتراض بزنم امکان حذف 50 درصد مقصر بودنم هست؟ برای پزشکی قانونی اعتراض بزنم امکانش هست درصد های دیه را کم تر کنن؟ ممنون.

  person
  کارشناس بیمه
  31 آگوست 2021

  سلام و درود حق گرفتنیه هم نسبت به نظریه کارشناس تصادفات اعتراض ودرخواست ارجاع امر به هیات 3نفره کنیدوهم درمورد گواهی پزشکی درخواست کمسیون پزشکی نمایید.

person
کوروش
28 آگوست 2021

سلام. من موتور سوار هستم و در اتوبان لشکری به کرج از پشت به یه کامیون که مصالح حمل میکرد حمل برخورد کردم. کارشناس اولیه من رو مقصر 100 درصد اعلام کرد ولی کروکی رو آن طوری که اتفاق افتاده نکشیده. آیا من اعتراض کنم رای عوض میشه یا نه؟ من که به چراغ خطر راننده برخورد کردم راننده کاملا در لاین دوم توقف کرده بود و بعد از برخورد به خاطر ترافیک صحنه رو به هم زد و رفت 8 متر جلو تر پارک کرد ولی در کروکی کارشناس نوشته شده کامیون مستقیم در حال حرکت بوده و پرایدی برای سوار کردن مسافر اقدام به توقف میکند و کامیون نیز اقدام به توقف میکند که من به اون برخورد کردم و 8 متر جلو تر می ایستد. ممنون میشوم راهنمایی کنید. لازم به ذکر است من از ناحیه پای راست و فک دچار شکستگی شدم.

  person
  کارشناس بیمه
  31 آگوست 2021

  سلام و درود بله می‌تونین اعتراض کنید.

person
سپیده
28 آگوست 2021

سلام. من‌ چند روز پیش یک تصادف داشتم و افسر آمد و طرف مقابل رو مقصر اعلام کرد. بعد الان طرف مقابل نمی آید و میگوید با من تماس نگیرید. من فقط یک برگه گزارش افسر دارم و گزارش کتبی و بیمه هم میگوید حتما باید کروکی باشد تا خسارت بدهیم.
افسر هم میگوید باید طرف مقابل کروکی امضا کند تا من به تو کروکی بدهم. باید چی کار کنم؟

  person
  کارشناس بیمه
  05 سپتامبر 2021

  دوست عزیز با واحد پرداخت خسارت تماس بگیرید

  person
  رهام
  07 جولای 2022

  سلام. من به علت لغزندگی جاده حین یک پیچ لیز خوردم و با ماشینی که ۱۰ دقیقه قبل از من لیز خورده بود و با ستون پل تصادف کرده بود تصادف کردم. افسر گفت من به علت سرعت غیرمجاز مقصرم و باید از طریق بیمه ام خسارت وارده به قسمت عقبی ماشینی که زدم رو بدم. هرچقدر گفتیم لغزندگی جاده رو هم لحاظ کنه توی کروکی اینکارو نکرد. چه جوری میتونم اعتراض کنم؟

   person
   کارشناس بیمه
   07 جولای 2022

   سلام دوست عزیز، در خصوص اعتراض به کروکی در این مقاله نوشته ایم. البته به هر حال شما سرعتتان اگر بالا بوده است و رعایت نکرده اید، مقصر هستید.

    person
    Sa
    20 نوامبر 2023

    با سلام من با یه موتوری سه روز پیش تصادف کردم طرف دستش شکست به بیمارستان منتقل شده و پلیس نیومده وکروکی هم نکشید و موتور من مدارک نداشته وگواهینامه هم نداشتم ظاهرا منم مقصر بودم طرفم گواهینامه نداشت ایا طرف میتونه شاکی بشه ازمن وهر دو موتور تعمیر شدن

     person
     نویسنده بیمه
     21 نوامبر 2023

     سلام دوست عزیز
     اگر مقصر حادثه شما بوده اید، بله می توانند شاکی شوند.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید