30 دی 1401

کروکی تصادف: تعریف،شرایط، نحوه اعتراض به انواع کروکی

تقریبا همه‌ی ما حین رانندگی تصادفات را تجربه کرده‌ایم حال چه تصادفات سنگین و چه سبک! حتی در جریان تصادفات با برخی مشکلات بدنه خودرو از جمله فرو رفتگی ماشین، خسارات مالی و جانی نیز برخورده‌ایم. در این شرایط به منظور این‌که بتوانیم از شرکت‌های بیمه، این خسارات را مطالبه کنیم می‌بایست کروکی تصادف را با خود به همراه داشته باشیم. کروکی تصادف کمک می کند که حادثه‌ی اتفاق افتاده را با سندیت شرح دهیم. برای آشنایی با این  مساله مهم در تصادفات پیشنهاد می‌کنیم ادامه‌ی مطلب را از دست ندهید.

کروکی چیست؟

به گزارشی که مامور راهنمایی و رانندگی از صحنه تصادف تهیه می‌کند، کروکی می‌گویند. این گزارش، مدرک بسیار کلیدی و مهمی‌ست که برای شناسایی مقصر حادثه، خسارات و در برخی موارد مقدار دیه به کار برده می‌شود.به خاطر داشته باشید که در صورت نیاز به کروکی برای حادثه تصادف، خودروی مقصر و خودروی آسیب دیده نباید از مکان خود حرکت داده شوند.

 

برای کشیدن کروکی تصادف هرگز صحنه تصادف را برهم نزنید.

برای کشیدن کروکی تصادف صحنه تصادف را برهم نزنید.

برای حداکثر استفاده از کروکی تصادف، توجه به نکات زیر الزامی است:

 • هیچ‌گاه فراموش نکنید که در زمان بروز هرگونه حادثه رانندگی با ماموران رانندگی تماس بگیرید و از آن‌ها برای حل مشکل و همچنین قضاوت تصادفات کمک بگیرید.
 • نکته‌‌ی مهم این‌که هیچ‌گونه تغییری نباید در صحنه تصادف ایجاد شود؛ زیرا بعد از کروکی کشی، این کروکی تصادف باشد که  مقصر اصلی را به دقت مشخص نماید.
 • گاهی پیش می‌آید که اتومبیل شما با انسان یا اشیا برخورد کرده باشد. دراین صورت، پیشنهاد می‌شود حتی الامکان منتظر افسر نیروی انتظامی باشید.  او  می‌تواند کروکی دقیق و گزارش کاملی از صحنه تصادف ترسیم نماید. هم‌چنین از این کروکی برای دریافت خسارت از بیمه بدنه نیز استفاده می‌شود. حتی اگر مقصر شناسایی شده‌اید، با افسران نیروهای انتظامی حداکثر همکاری را به عمل آورید.

زمانی که در خیابان با اشیا تصادف می کنید می بایست با استفاده از علائم هشداری از تغییر صحنه تصادف جلوگیری کنید تا افسر راهنمایی رانندگی از راه برسد و کروکی را بکشد. در چنین تصادفاتی شرکت های بیمه موظف به پرداخت خسارت می باشند.

انواع کروکی تصادف

برای این‌که بتوانید مشکلات تصادفات را  حل و فصل کنید، اطلاع از انواع مختلف کروکی کمک بسیار زیادی به شما خواهد کرد. در ادامه این مطلب شما را با دو نوع کروکی آشنا خواهیم کرد که عبارتند از:

 1.  سازشی
 2.  غیر سازشی

کروکی سازشی

اکثر تصادفاتی که رخ می‌دهد با این نوع کروکی داوری می‌شود. زمانی که افسر راهنمایی و رانندگی تشخیص دهد میزان خساراتی که وارد شده در حد  تعهدات مالی بیمه است، اقدام به ترسیم کروکی سازشی می‌کند. در واقع، این کروکی گزارشی یک صفحه‌ای است که در آن همه‌ی مشخصات راننده مقصر و زیان دیده به همراه شرح وقوع حادثه درج می‌شود. از مدارک مهمی که در زمان مراجعه به دفاتر بیمه شخص ثالث برای دریافت خسارت باید به همراه داشته باشید همین کروکی سازشی‌ست.

استعلام بیمه شخص ثالث

شرایط ترسیم کروکی سازشی

شرایط متعددی می‌‎تواند منجر به رسم کروکی سازشی شود، این شرایط عبارت است از:

 1. زمانی که تعداد خودروهایی که در یک تصادف دخالت داشتند بیش از یک خودرو باشد.
 2. هنگامی که طرفین در شهرهای مختلفی سکونت داشته یا هردوی آن‌ها در وقوع حادثه نقش داشته باشند.
 3. زمانی که پلیس راهنمایی و رانندگی ترسیم کروکی را لازم و ضروری بداند.

کروکی غیر سازشی تصادفات

از سایر مدل‌های کروکی تصادف می‌توان به کروکی غیرسازشی‌ اشاره کرد. این نوع کروکی دارای 2 صفحه پشت و رو است که در صفحه اول گزارشی مفصل و کامل در مورد محل حادثه و نحوه وقوع آن شرح داده می‌شود. این گزارش شامل وضعیت خودروها، عابران و مشخصات رانندگان خواهد بود. در صفحه بعدی نیز گزارش کاملی از مشخصات افسر راهنمایی و رانندگی و شرح وقوع حادثه درج خواهد شد تا با سندیت کامل مناقشات حل و فصل شوند!

از این نوع کروکی در موارد زیر استفاده می‌شود:

 • زمانی که میزان خسارات وارده در تعهدات رسمی بیمه نباشد.
 • زمانی که حین تصادف صدمات جانی به راننده یا سرنشینان وارد شده‌باشد.
 • طرفین تصادف بنا به دلیلی از جمله افت قیمت خودرو تقاضای پیگیری از مراجع قضایی داشته باشد.
 • زمانی که یکی از طرفین به رای افسر اعتراض داشته باشد.
 • در صورت فرار راننده مقصر از صحنه تصادف
 • برای دریافت خسارت بیمه بدنه با کروکی (برای خسارات بیشتر از 20 میلیون تومان)

لطفا توجه داشته باشید، افسری که کروکی می‌کشد وظیفه دارد هریک از اشکال رسم شده را شماره گذاری کرده و با درج هر شماره در صفحه مورد نظر توضیحات لازم را شرح داده‌باشد.به این ترتیب، طرفین تصادف، شرکت بیمه و مقامات قضایی ابهامی در آن کروکی نخواهند داشت. علاوه‌براین، باید شرح دقیق حادثه با جزئیات کامل و علل رخداد، در پشت برگه نوشته شود.

در نهایت علت اصلی تصادف نیز می‌بایست به عنوان علت نامه‌ای بیان شود که ملاک صدور رای قاضی خواهد بود.

پیشنهاد می‌کنیم که مقاله تفاوت کروکی سازشی و غیرسازشی را مطالعه کنید.

برای تصادف در مکان‌های خاص مانند تصادف در پارکینگ عمومی امکان کشیدن کروکی هم وجود دارد.

خرید بیمه شخص ثالث

چه زمانی کشیدن کروکی تصادف لازم است؟

شما به عنوان یک راننده مسئول بهتر است بدانید در چه شرایطی رسم کروکی لازم‌الاجراست.با دانش کافی در این زمینه می‌توانید اقدامات لازم را برای جبران خسارات انجام دهید.

 • هنگامی که یکی از طرفین تصادف وسیله نقلیه نظامی باشد
 • زمانی که یکی از طرفین یا هر دو آن‌ها موتورسیکلت یا وسیله نقلیه سنگین باشد.
 • زمانی که یکی از طرفین مدارک شناسایی لازم را نداشته باشد. (نظیرگواهی نامه)
 • هنگامی که یکی از طرفین در حال دنده عقب تصادف کرده باشد.
 • زمانی که تصادف منجر به آسیب جانی یا فوت شده باشد.(مطالعه مقاله قوانین تصادف با عابر پیاده پیشنهاد می‌شود.)
 • زمانی که تصادفات چند مرحله‌ای و تصادفات زنجیره ای رخ دهد.
 • حداقل 20 روز از زمان صدور بیمه‌نامه طرفین تصادف گذشته باشد.
 • طرف مقصر، قصد استفاده از بیمه بدنه را نداشته باشد.
 • در مواقعی که قصد استفاده همزمان از بیمه بدنه و بیمه شخص ثالث را دارید.
 • مبلغ خسارت وارده به خودروی غیرمقصر، کم‌تر از 20 میلیون تومان در سال 1401 باشد.
 • بیمه‌نامه طرفین تصادف، با سال قبل پیوسته باشد.
 • زمانی که تصادف با حیوان اتفاق بیفتد (برای اطلاعات بیشتر، مقاله بیمه تصادف با حیوانات را مطالعه کنید.)
 • زمانی که تصادف با شی ثابت (نظیر درخت، وسیله نقلیه خاموش و…) رخ دهد.بر اساس گفته‌های رئیس اداره تصادفات پلیس راهور تهران، در صورت تصادف با اشیا ثابت مربوط به اموال دولتی یا شخص خصوصی، باید در همان ابتدا با 110 تماس گرفت. بعد از مراجعه افسر کارشناس، کروکی از صحنه کشیده و بر اساس کروکی خسارت از طریق بیمه پرداخت خواهد شد.

در تمامی شرایط بالا، نباید هیچگونه تغییری در محل تصادف ایجاد کنید. سپس برای رسم کروکی می‌بایست بلافاصله با افسر پلیس تماس بگیرید. البته برای دریافت خسارت از تصادفات صحنه بهم خورده لازم است که است که از قبل از محل عکس و فیلم بگیرید تا افسر بتواند کروکی بهتری ترسیم کند. البته باید گفت که ما چیزی به نام مراحل گرفتن کروکی نداریم؛ تنها راه همان تماس با افسر است.

نحوه اعتراض به کارشناسی تصادف

در برخی از تصادفات بنا بر نیاز یا درخواست دو طرف دستور کارشناسی تصادف صورت می گیرد. بعد از صدور دستور، یک تیم برای کارشناسی تصادف وارد عمل می شود. اما ممکن است در این حین سوالی برای افراد پیش بیاید مثلا اینکه نحوه اعتراض به کارشناسی تصادف چگونه است؟ یا اینکه بعد از اعتراض به کارشناسی تصادف پیش آمده چه اتفاقی می افتد؟

بعد از اعتراض، معمولا گروهی سه نفر مجدد برای رسیدگی به این موضوع وارد عمل می شوند و اگر باز هم دو طرف به کارشناسی معترض بودند، باز هم گروهی دیگر برای بررسی و کارشناسی تصادف کار را از سر می‌گیرند.

الکترونیکی شدن کروکی تصادف

پلیس راهور برنامه‌ای برای حذف فیزیکی برگه کروکی تصادف دارد. حذف کروکی تصادف منجر به کاهش هزینه‌های دولت و مردم، صحت کار، سرعت افزایش کار و کاهش سواستفاده از بیمه و دیگر خطاها خواهد شد. البته این مساله بیشتر در حالت آزمایشی است؛ اما تاکنون در بیشتر استان در فاز اجرایی قرار گرفته است. اطلاعات بیشتر در این خصوص نوشته خواهد شد. همچنین اینکه بعضی شرکت‌ها دارای قابلیت خسارت سیار هستند که خود کارشناس با تلفن شما به محل تصادف مراجعه خواهد کرد.

لازم به ذکر است که در تصادفات فقط خسارات بالای 20 میلیون تومان نیاز به کروکی پلیس دارد. رئیس اداره تصادفات پلیس راهور اعلام کرد که: در تصادفاتی که خسارت تا بیست میلیون تومان است رانندگان نیازی نیست منتظر حضور پلیس باشند.

آیا بیمه بدون برگه کروکی، خسارت را پرداخت می‌کند؟

دریافت خسارت از بیمه شرایط و ضوابط خاص خودش را دارد. در بیشتر مواقع به همراه داشتن کروکی تصادفات برای دریافت خسارت لازم و ضروری‌ست.اما در برخی موارد بدون ارائه کروکی نیز می‌توان اقدام به دریافت خسارت کرد. برای اطلاعات بیشتر، مقاله خسارت بدون کروکی را مطالعه کنید.

چنانچه  طی تصادف آسیب بدنی رخ نداده باشد و طرفین تصادف با یکدیگر صلح داشته باشند، توانایی این را دارند که بدون ارائه برگه کروکی تا سقف حدود  20 تومان خسارت، از بیمه دریافت کنند؛ لازم است بدانید که این رقم در شرکت‌های بیمه مختلف متفاوت است.

شرط و مدارک لازم برای دریافت خسارت بدون کروکی

بر اساس ماده 4 آیین نامه اجرایی ماده 30 قانون شخص ثالث تصویب شده در سال 1395، شرط و مدارک لازم برای دریافت خسارت ثالث بدون کروکی شامل موارد زیر است:

 • هر دو وسیله دارای بیمه شخص ثالث معتبر باشند.
 • بین طرفین اختلافی در خصوص مقصر بودن وجود نداشته باشد.
 • خسارت حداکثر تا سقف تعهد مالی اجباری در ماده 40 قانون باشد.

زیان دیده نیازی دارد تا گواهینامه خود را ارائه دهد. در واقع داشتن یا نداشتن و سن او هیچ تاثیری در دریافت خسارت نخواهد داشت

در صورت عدم رضایت امکان اعتراض به کروکی تصادف وجود دارد

اعتراض به کروکی تصادف

آیا می‌‎توان به کروکی اعتراض کرد؟

قطع به یقین بله! بنابر هردلیلی اگر به نتیجه‌ی نهایی کروکی شک یا اعتراض دارید، می‌توانید با به همراه داشتن کروکی و سایر اطلاعات مربوطه به دادگاه مراجعه نمایید. بعد از طرح شکایت و بررسی قاضی پرونده از تمامی شواهد،تقاضای بازنگری مجدد کروکی انجام خواهد شد. به عبارتی:

 1. با به همراه داشتن تمامی اطلاعات مرتبط با تصادف، علی‌الخصوص برگه کروکی، به دادگاه مراجعه کرده و طرح شکایت کنید.
 2. پس از شکایت شما مراجع مسئول، وظیفه دارند پرونده را به اجرا در آورند و مراحل اجرایی لازم را به جریان بیندازند.

در خصوص مهلت اعتراض به کروکی تصادف اطلاعات دقیقی گفته نشده است (بعضی مراجع یک هفته  بعضی یک ماه نوشته اند)؛ اما بهتر است که نسبت به این مسئله در همان اعتراض خود را ثبت کنید. نحوه اعتراض به کروکی تصادف کار سختی نیست؛ اما شاید زمانبر باشد.

اما اگر تصادفی منجر به جراحت شود چگونه دیه را باید دریافت کرد؟ برای کسب اطلاعات جامع در مورد دریافت دیه بعد از تصادف به اینجا مراجعه نمایید.

داشتن بیمه شخص ثالث امری مهم در تصادفات

همانطور که خودتان نیز می‌دانید داشتن بیمه شخص ثالث برای هر دارنده‌ی وسیله نقلیه‌ای اجباری‌ست و ضرورت آن در تصادفات زمانی که خسارات زیادی را متحمل می‌شوید به چشم می‌خورد.

همان‌طور که می‌دانید، خرید بیمه شخص ثالث اجباری است. به این منظور کافی‌ست در سایت بیمه دات کام نسبت به پرکردن فرم اطلاعات نظیر مشخصات خودرو، تاریخ انقضای بیمه قبلی و …  اقدام نموده و مراحل خرید آنلاین بیمه شخص ثالث را تحقق بخشید.  پس از پرداخت اینترنتی مبلغ حق بیمه خودرو،  بیمه‌نامه به صورت رایگان به مقصد انتخابی شما ارسال خواهد شد.

بیمه دات کام

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
05 فروردین 1402 / بیمه شخص ثالث

الحاقیه بیمه خودرو 1402چیست؟+ صفر تا صد الحاقیه بیمه شخص ثالث و بدنه

چه زمانی و چه کسانی باید الحاقیه بیمه بگیرند؟ از کجا و چگونه الحاقیه بیمه بگیریم؟ قیمت الحاقیه و دیگر جزيیات آن را در این مطلب مطالعه نمایید!

05 فروردین 1402 / بیمه بدنه / بیمه شخص ثالث

بهترین پکیج بیمه شخص ثالث و بدنه برای ماشین توسط کدام شرکت ارائه می‌شود؟

برای تهیه بهترین پکیج بیمه شخص ثالث و بدنه برای ماشین، نیاز است سقف تعهدات هر دو بیمه‌نامه را در نظر گرفت؛ بهترین پکیج بیمه خودرو را در این مقاله بیابید.

01 فروردین 1402 / بیمه شخص ثالث

۵ روش تشخیص مقصر تصادفات رانندگی + راهکار قانونی و کاربردی تصادفات

مقصر حوادث رانندگی معمولا یا بر حسب سهل انگاری یا بی احتیاطی و زیر پا گذاشتن قانون توسط کارشناسان راهنمایی و رانندگی قابل تشخیص است.

01 فروردین 1402 / بیمه بدنه / بیمه شخص ثالث

استفاده همزمان از بیمه بدنه و بیمه شخص ثالث چگونه ممکن است

آیا می‌توان از بیمه بدنه و شخص ثالث همزمان استفاده کرد؟ در چه صورت می‌توان از مزایای هر دو بیمه بهره برد؟ با خواندن این مقاله پاسخ سوالات خود را بیابید.

01 فروردین 1402 / بیمه شخص ثالث / بیمه بدنه

آدرس مراکز پرداخت خسارات بیمه شخص ثالث و بدنه (فروردین 1402)

اگر می‌خواهید از شرکت بیمه شخص ثالث یا بدنه خسارات خود را دریافت کنید، اما نمی‌دانید به کدام مرکز مراجعه نمایید، این مقاله برای شما نوشته شده است.

28 اسفند 1401 / بیمه شخص ثالث

محاسبه قیمت بیمه شخص ثالث در سال 1402

بیمه شخص ثالث چگونه محاسبه می‌شود؟ چه عواملی بر نرخ و قیمت بیمه ثالث ماشین موثر است؟ اطلاعات تکمیلی را اینجا بخوانید.

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
سپیده
06 شهریور 1400

سلام. من‌ چند روز پیش یک تصادف داشتم و افسر آمد و طرف مقابل رو مقصر اعلام کرد. بعد الان طرف مقابل نمی آید و میگوید با من تماس نگیرید. من فقط یک برگه گزارش افسر دارم و گزارش کتبی و بیمه هم میگوید حتما باید کروکی باشد تا خسارت بدهیم.
افسر هم میگوید باید طرف مقابل کروکی امضا کند تا من به تو کروکی بدهم. باید چی کار کنم؟

  کارشناس بیمه
  14 شهریور 1400

  دوست عزیز با واحد پرداخت خسارت تماس بگیرید

  رهام
  16 تیر 1401

  سلام. من به علت لغزندگی جاده حین یک پیچ لیز خوردم و با ماشینی که ۱۰ دقیقه قبل از من لیز خورده بود و با ستون پل تصادف کرده بود تصادف کردم. افسر گفت من به علت سرعت غیرمجاز مقصرم و باید از طریق بیمه ام خسارت وارده به قسمت عقبی ماشینی که زدم رو بدم. هرچقدر گفتیم لغزندگی جاده رو هم لحاظ کنه توی کروکی اینکارو نکرد. چه جوری میتونم اعتراض کنم؟

   کارشناس بیمه
   16 تیر 1401

   سلام دوست عزیز، در خصوص اعتراض به کروکی در این مقاله نوشته ایم. البته به هر حال شما سرعتتان اگر بالا بوده است و رعایت نکرده اید، مقصر هستید.

کوروش
06 شهریور 1400

سلام. من موتور سوار هستم و در اتوبان لشکری به کرج از پشت به یه کامیون که مصالح حمل میکرد حمل برخورد کردم. کارشناس اولیه من رو مقصر 100 درصد اعلام کرد ولی کروکی رو آن طوری که اتفاق افتاده نکشیده. آیا من اعتراض کنم رای عوض میشه یا نه؟ من که به چراغ خطر راننده برخورد کردم راننده کاملا در لاین دوم توقف کرده بود و بعد از برخورد به خاطر ترافیک صحنه رو به هم زد و رفت 8 متر جلو تر پارک کرد ولی در کروکی کارشناس نوشته شده کامیون مستقیم در حال حرکت بوده و پرایدی برای سوار کردن مسافر اقدام به توقف میکند و کامیون نیز اقدام به توقف میکند که من به اون برخورد کردم و 8 متر جلو تر می ایستد. ممنون میشوم راهنمایی کنید. لازم به ذکر است من از ناحیه پای راست و فک دچار شکستگی شدم.

  کارشناس بیمه
  09 شهریور 1400

  سلام و درود بله می‌تونین اعتراض کنید.

سجاد
06 شهریور 1400

سلام، عصر بخیر. یک سال و نیم قبل با موتور سیکلت تصادف کردم. انگشت های پام به طرز بدی شکستن. افسر 50-50 مقصر اعلام کرد. الان اعتراض بزنم امکان حذف 50 درصد مقصر بودنم هست؟ برای پزشکی قانونی اعتراض بزنم امکانش هست درصد های دیه را کم تر کنن؟ ممنون.

  کارشناس بیمه
  09 شهریور 1400

  سلام و درود حق گرفتنیه هم نسبت به نظریه کارشناس تصادفات اعتراض ودرخواست ارجاع امر به هیات 3نفره کنیدوهم درمورد گواهی پزشکی درخواست کمسیون پزشکی نمایید.

علیرضا
06 شهریور 1400

سلام. چند روز پیش من از وسط میدان رد می‌شدم خودرو چراغ قرمز را رد کرد و به من زد همون لحظه امبولانس عجله داشت افسرم نیومد کروکی بکشه. پام رو جراحی کردم خودرو در کلانتری شهادت داده است که مقصر است. الان برای مطالبه دیه باید دادخواست بدهم یا برای کشیدن کروکی؟؟ دادخواست را به اسم فرد رد کنم یا بیمه؟ البته شغل خود را هم از دست دادم به خاطر اینکه چندماه نمیتونم راه برم ممنون میشم راهنمایی کنید

  کارشناس بیمه
  09 شهریور 1400

  سلام و درود برشما
  بایدبه دادسرامراجعه کنید وشکواییه مطرح بفرمایید.

محدثه
06 شهریور 1400

با سلام و عرض خسته نباشید. پسر من با دوچرخه کنار کوچه ایستاده بوده که یک 206 بهش زد و از روی دست چپش رد شد که 3 تا از انگشتاش شکست 🙁 حتی مفصل های کف دستش جا به جا شد و ما چون هول شده بودیم به اورژانس و راهور زنگ نزدیم. حالا برای درمان دست پسرم 10 میلیون خرج کردیم و بعد یک روز رفتم و شکایت کردم و قرار هست کروکی فرضی بکشند. آیا با ارائه ی کروکی فرضی به بیمارستان هزینه ها مطالبه میشود یا نه؟ بعد از این که برای مطالبه ی هزینه ها من هیچ راهکاری ندارم که از مقصر بگیرم؟

  کارشناس بیمه
  09 شهریور 1400

  با سلام و عرض خسته نباشید.
  با ثبت شکایت و ارائه دلایل ومدارک به راحتی می‌تونین موضوع را از طریق دادسرا پیگیری ودیه صدمات وارده به فررندتان از شخص خاطی ودر نهایت ازصندوق خسارات بدنی اخذ خواهد شد

الله مددی
19 دی 1400

سلام من ی تصادف داشتم با طرف توافق کردیم حالا فرداش که رفتم واحد خسارت دبه کرد گفت نه اینا کم میبرن باید بیشتر بدی گفتم من بیمه دارم از بیمه ام بگیر…بحثمون شد و رفته شکایت کرده حالا باید چه کار کنم؟ هیچ کروکی هم نداریم

  کارشناس بیمه
  19 دی 1400

  سلام دوست عزیز، این یک مساله حقوقی است و نیاز است تا شما با یک وکیل یا حداقل یک افسر راهنمایی و رانندگی کامل مشورت کنید.

جیران
19 دی 1400

سلام من ی تصادف داشتم با طرف توافق کردیم حالا فرداش که رفتم واحد خسارت دبه کرد گفت نه اینا کم میبرن باید بیشتر بدی گفتم من بیمه دارم از بیمه ام بگیر…بحثمون شد و رفته شکایت کرده حالا باید چه کار کنم؟ هیچ کروکی هم نداریم

  کارشناس بیمه
  19 دی 1400

  سلام دوست عزیز، این یک مساله حقوقی است و نیاز است تا شما با یک وکیل یا حداقل یک افسر راهنمایی و رانندگی کامل مشورت کنید.

انصاری
22 دی 1400

سلام،من موتورسواربودم درحال دوربرگردان بودم که راننده سواری بمن زدوافتادم پای راستم شکست،راننده زنگ زد به رفقایش دو نفر آمدندموتور من را یکی از آن دو نفربلندکردوبرد کوبیده سپر جلوی سواری ،من نمی‌توانستم ازجایم،تکان بخورم که هرچه فریاد زدم که نامردی نکن گوش نکرد،که بعدآمبولانس آندورا بردبیمارستان که پای راستم را عمل کردن وگفتند پروتز تزریق کرده اند،اکنون۳ماه میگذرد،وافسرکارشناس من را مقصراعلام کردکه من اعتراض کردم،و۲نفرآمدندومن همه جریان راگفتم،اما از حالت برخورد وگفتارشان مشخص بود که میخواهندبه نفع راننده سواری رای دهند،اکنون داردحق من که متاهل و۴۵ سالم میباشد داردپایمال میشود،درخواست راهنمایی دارم ،یاحق

  کارشناس بیمه
  11 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، این مساله حقوقی است و شما باید حتما با یک وکیل مشورت کنید.

  افسر تصادفات
  26 بهمن 1400

  بستگی به برخورد دو سیله نقلیه دارد بنابراعلام شما در دوربرگردان بودی وقصد گردش داشتی%100شما مقصری بعلت عدم رعایت حق تقدم عبور هنگام گردش به راست یاچپ مگر حداقل از مدخل بریدگی خارج شده باشی آنهم از عقب باشما برخورد داشته باشد

  امید
  28 اسفند 1401

  سلام خسته نباشید .من دوماه با موتور به ماشین برخورد کردم وپای راستم از ساق شکست افسر اومده کروکی ۵۰۵۰ زده ایا دیه به من تعلق میگیره

   کارشناس بیمه
   05 فروردین 1402

   سلام بهنر است از افسر راهنمایی رانندگی این موضوع را بپرسید.

یک سرپرست خانواده بیکار تو این وضیعت زندگی
25 دی 1400

سلام. من چند روز پیش تصادف کردم که افسر پلیس راهنمایی و رانندگی آمد طرفه رو که به علت عدم توجه کافی به جلو رو مقصر نوشت .همسرم و خودام که از ناحیه گردان آسیب دیده بودیم و کودک ۴ساله که تو ماشین داشتیم که به شدت ترسیده بود. با اورژانس ۱۱۵ به بیمارستان انتقال کردند. وبعد ۲روز کودک ۴ سالمون تشنج کرده. آیا این تشنج میشه از عوامل تصادف باشه. در ضمن افسر در کروکی فقط خسارت ۲ خودرورو قید کرده ایا من به این کروکی احتراز کنم یا نه با تشکر از لطفه شما…؟

  کارشناس بیمه
  09 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، چنین چیزی باید توسط پزشکی قانونی اثبات شود. این یک مساله حقوقی است و حتما باید با یک وکیل مشورت کنید.

مجید
26 دی 1400

باسلام
بنده در شب بارانی با کامیون درحال حرکت با دنده عقب با تیر برق وسط کوچه ک بدون هیچ گونه محافظ و علائم بوده برخوردکردم ک موجب شکستن تیر برق شده و افسر بنده را مقصر ۱۰۰ درصد اعلام نموده است آیا میتوانم ب کروکی مورد نظر اعتراض بدهم آیا اداره برق نیز مبشود مقصر باشد یا خیر ممنون

  کارشناس بیمه
  26 دی 1400

  سلام دوست عزیز لطفا با واحد پرداخت خسارت تماس بگیرید

  افسر تصادفات
  26 بهمن 1400

  حق اعتراض برای همگان محفوظ است. ولی به دلیل دنده عقب ضروری شما مقصریدحالا شاید بگوییدجلوی خودرو به هر دلیلی مسدود بوده (بن بست… ) شما بایستی به دلیل اینکه نقطه کور در خودرو خود دارید از یک نفر کمک راننده یا همان شاگرد استفاده می کردید تاشما رااز خطر احتمالی مطلع کند. پیروز باشید

   کارشناس تصادف
   12 اردیبهشت 1401

   سلام بنده تصادف کردم ماشین بنده کاملا بین
   خطوط است
   ولی ماشین دیگر دقیقا روی خطوط
   یعنی نصف ماشین طرف
   مقابل باند یک و دو .قرار دارد عکس گرفته
   شده بیانگر این است
   حالا افسر راهنمایی مارا مقصر نوشته
   وعکس هارا هم قبول
   قبول ندارد لطفا چکار کنم عکس ها موجود
   هست راهنمای کنید درصورت نیاز موجود هست

    کارشناس بیمه
    13 اردیبهشت 1401

    سلام دوست عزیز، می توانید از طریق شکایت به واحد انتظامی یا بازرسی آن ها مشکل خود را مطرح کنید.

شایان
09 بهمن 1400

سلام
من مدتی پیش تصادف کردم و متاسفانه بعد تصادف اشنا های فرد مقابل موتور را تعویض و جای موتور را تعقیر دادند و من قبل اینکه تعقیری صورت بگیره فقط تونستم یه عکس واضح از محل بگیرم ک مشخص میکنه من تو راه خودم بودم یا تصادف پنجاه پنجاه بود اما متاسفانه نتیجه کورکی افسر من مقصر صد در صد شدم میخواستم بدونم من میتونم اعتراض کنم و اینکه این قضیه تعقیر موتور و جابه جایی موتور بعد تصادف میتونم اعترتض کنم لطفا هر چه زود تر جوابمو بدین خیلی مهمه برام با تشکر

  کارشناس بیمه
  10 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، این یک مساله حقوقی است و شما باید با یک وکیل مجرب در این حوزه مشورت کنید.

  افسر تصادفات
  26 بهمن 1400

  دوست گرامی اگر شما شاهد این قضیه بودید چرا افسرتصادفات را مطلع نکردید؟ چنانچه افسر پلیس گزارش نماید و مقام قضایی می تواند برای شما بدلیل کتمان واقعیت اعلام جرم کند. البته استناد به عکس برای کارشناس تصادفات ومقامات قضایی زیاد اهمیت ندارد واین علم کارشناس هست با توجه به اثرات به جامانده بروی دووسیله نقلیه. البته خدای نگرده نمی خواهیم شماراناامید کنیم اعتراض برای شما محفوظ است

ابوذر
15 بهمن 1400

سلام وخسته نباشید من امروز بایه موتور سیکلت تصادف کردم قضیه از این قراره که من داشتم از فرعی به اصلی وارد میشدم به قدری داخل اصلی شدم که تا دید داشته باشم تا نوک ماشین از فرعی امد بیرون موتور سوار با سپر من برخورد کرد و امبولانس امد بردش و راهوری که امد منو مقصر دونست و من هم انقدر خارج نشده بودم که دید کامل داشته باشم حالا به نظر شم چیکار کنم و راکب موتور سیکلت هم فاقد گواهی نام پلاک وبیمه بود

  کارشناس بیمه
  16 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، با توجه به گفته،شما مقصر هستید و نداشتن گواهینامه یا بیمه راکب در پرداخت خسارت شما تاثیری ندارد. به هر حال، اگر اعتراض دارید، می توانید از طریق مراجع قانونی اقدام کنید.

  شاایان
  17 اسفند 1400

  سلام مجدد خدمت شما کارشناس و افسر عالی رتبع و گرامی بعد از تصادف به افسر اطلاع دادم منتهی اقدامی صورت نداد
  و مثل اینکه خودشم مطلع بود از تعویض و تعقیر صحنه تصادف عکسی که ان شب گرفتم
  خیلی واضح نشان میداد ک موتور طرف مقابل باک زرد رنگ بود ک در برگ صورت جلسه زده پلاک ملی باک قرمز و مقصر هم طرف مقابل بوده ک در راه من بوده
  و اینکه اعتراض کردم به کروکی
  کارشناسان دادگستری موتورارو بررسی کردن عکس رو نگاه کردن و خود طرف مقابلم هم جلوی کارشناس اعتراف کرد ک با موتور باک زرد تصادف کرده و موتور رو تعقیر داده اند
  الان هم منتظر نتیجه کروکی کارشناسان دادگستری هستم
  فقط میخواستم بدونم وقتی خود فرد اعتراف به تعویض کرده
  یعنی کتمان واقعیت داشته حالا ک ثابت شدع
  کروکی بهم میخوره و اون فرد مجرم و مقصر شناخته میشه ؟؟

   کارشناس بیمه
   18 اسفند 1400

   سلام دوست عزیز، این مساله حقوقی است و حتما باید با یک کارشناس حقوقی صحبت کنید. به هرحال ایشان جرم مرتکب شده اند.

روح الله
16 بهمن 1400

سلام من پنجشنبه شب ساعت ۲۰:۳۰ در جاده با اتوبوس در حال حرکت بودم که ناگهان یک گله شتر بدون علامت (شب رنگ) وارد جاده شدند و من با آنها برخورد کردم و تعداد هفت نفر از شترها از بین رفتن پلیس هفتاد درصد من را مقصر دانسته ضمنا ساربان نیز با شترها نبود آیا اعتراض کنم رأی برمیگردد؟ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

  کارشناس بیمه
  17 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، این مساله به شرکت بیمه و گزارش افسر پلیس دارد. بهتر است که با یک وکیل آشنا به این حوزه هم مشورت کنید و بعد اعتراض بزنید تا بدانید که دقیقا چه چیزی بنویسید.

  افسر تصادفات
  26 بهمن 1400

  سلام دوست گرامی بنابراعلام شما گله بدون صاحب در تاریکی بوده، آیا نور کافی درمحل وجود داشته آیا شما سرعت مقرره داشتید آیا علائم هشداری مربوط به گذشت حیوانات اهلی از عرض جاده وجود دارد وچند مطلب و قانون دیگر البته شما می توانید اعتراض کنید.

هیمن
21 بهمن 1400

سلام من چن روز پیش تصادف کردم و افسر راهنمایی من رو مقصر اعلام کرد در صورتی که من روی خیابان اصلی بودم واون از فرعی وارد شده حالا من میخوام به نظر کارشناس اعتراض کنم ولی به دادگاه میرم میگن هیچ پرونده ای اینجا نداری که بخوای اعتراض کنی خواهشن راهنمایی کنید

  کارشناس بیمه
  21 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، این سوالات بیشتر جنبه حقوقی دارند و به این صورت نمی توان جواب قطعی دارد. به هر حال از مکانی که در مقاله نوشته ایم اعتراض خود را پیگیری کنید اما اگر جوابی دریافت نکردید، باید با یک وکیل مشورت کنید.

  افسر تصادفات
  26 بهمن 1400

  دوست گرامی در آیین نامه راهور فقط دال براینکه در خیابان اصلی بودن امر حق بر شما نیست چند شرط دارد که یک نمونه از آنها در سه راه ها حق تقدم با وسیله نقلیه ای است که در مسیرمجاز باشد

شهره
28 بهمن 1400

سلام من دوهفته پیش در اتوبان رانندگی میکردم که به خاطر وارد شدن به ورودی شهر واینکه ماشین از لاین یک به لاین دو اومد سرعتمو کم کردم.اتوبوسی که پشت سر من بود از پشت به من زد و ماشین کاملا از بین رفت.در کروکی مقصر کاملا اتوبوس شد.ولی راننده اتوبوس شکایت و اعتراض زده.درچه صورت من محکوم میشم؟ممنونم ازتون

  کارشناس بیمه
  29 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، اگر راننده مقصر اصلی شناخته شده است، شکایت آن به جایی نمی رسد. باز به نوع شکایت و شرایط دیگر هم دارد.

  افسر تصادفات
  11 اردیبهشت 1401

  دوست گرامی طبق ماده 180 آیین نامه راهور ایشان مقصرند به جایی نمی رسند

فرهادیج
29 بهمن 1400

با سلام و خسته نباشید من دو روز پیش تصادف کردم و از خ اصلی سر تقاطع یعنی سه راهی گردش به راست کرده و میخواستم وارد فرعی شوم و راهنما زده بودم و اصلی که سه بانده بود و دارای سرعت گیر بزرگ من سه لاین رو رد کرده بودم و سه تا ماشین که بعد سرعت گیر سرعت کم شده بود چراغ داده و به من راه دادن و هر سه لاین اصلی رو رد کرده بودم و لاین کناری که با جدول کامل جداست و من هم کامل رد کرده بودم یه خانم بت صد تا سرعت آمد و در صورتی که داخل شهر ۶۰ تا است و سر تقاطع هم سرعت ۳۰ تا رو رعایت نکرده وبعد سرعت گیر حدود ۱۵ متر ترمز کشیده شده و به سمت راست ترمز کشیده و به چرخ جلوی من برخورد کرده و افسر اومد و فقط به من گفت که عکس از ماشینت بگیر که چقدر خسارت دیده و بعد رفتنم و عکس گرفتنم نظرش برگشت و مقصر من رو خوند و مدارک رو اول داد به خانم و بعد اعتراضم گفت فردا بیاید راهنمایی و بعد فردا گفت من با چند تا از همکارانم مشورت کردم و مقصر تویی و بعد من گفتم بفرست دادگاه و هیت ۳ نفره و بعد نشد ۷ نفره که افسر منو ترسوند که بالای ۳ میلیون خرج میکنی و آخرش باز حرف من تایید میشه در صورتی منو مقصر دونست که سر تقاطع خانم با صد تا سرعت و از لاین کند رو اومده و از راست سبقت گرفته و با من برخورد داشته و چند تا میوه فروش هم شاهد بودن و شهادت دادن که اصلا ماشین خانم رو ندیدن و یهوی ظاهر شد یعنی سرعت بالا. و در آخر با پدرم افسر دیروز صحبت کرد که منو راضی کنه و وساطت کنه که کروکی رو بپذیرم . ممنون میشم افسر راهنمایی منو راهنمایی کنه

  کارشناس بیمه
  30 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، شما باید سوال خود را مستقیم از خود افسر بپرسید. نه در اینجا.

محمد تنهایی
02 اسفند 1400

سلام بنده چند روز پیش تصادف داشتم افسر راهور نفر مقابل رو مقصر دونست ایشان رفتند شکایت به شورای حل اختلاف زدند کارشناس شورا من رو مقصر دونست میخواستم بدونم الان باید من چه کاری انجام بدم چون هر جا میرم توضیح کروکی رو میدم میگن سرهنگ شورا اشتباه کرده الان چه کاری باید انجام بدم؟

  کارشناس بیمه
  06 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، این مساله دیگر جنبه حقوقی دارد. به هر حال اگر افسر اشتباه کرده باشد، شما باید خسارت بپردازید. با یک وکیل مشورت کنید.

حسین
02 اسفند 1400

سلام وقت بخیر من چن روز پیش تو یه بزرگراه تو لاین وسط در حال حرکت بودم که یه خودرو از لاین سبقت از خودروی جلوییش بدون زدن راهنما از سمت راست سبقت گرفت منم برای اینکه برخورد نکنم به اون به سمت راست رفتم که به درخت برخورد کردیم و متاسفانه پای خانومم از ناحیه ران شکست
چطوری میتونم از بیمه استفاده کنم
خانومم باید ازم شکایت کنه؟

  کارشناس بیمه
  04 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، باید با واحد خسارت خود بیمه تماس بگیرید. همه این موارد به نظر شرکت بستگی دارد.

سجاد
03 اسفند 1400

سلام من تصادف کردم سمند از بغل زده به من رفته خورده به خاور گناه کار من هستم ایا باید خسارت سمند رو کلا من بدم

  کارشناس بیمه
  03 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، این موضوع را باید از کارشناس راهنمایی و رانندگی بپرسید. ولی اگر شما مقصر باشید و آن تمامی قوانین را هم رعایت کرده باشد، شما باید خسارت را پرداخت کنید.

حمید
21 اسفند 1400

با سلام
در اتوبان تهران ساوه به سمت تهران در حال رانندگی بودم با سرعت 100تا که یه خودرو سمند با سرعت بالا از پشت به خودروی من زد
متاسفانه راننده خودرو مقصر بدون گواهینامه بود
توان مالی برای جبران خسارت رو ندارد
با بیمه ثالث مقصر تماس گرفتم میگن باید کروکی فرضی از شورا حل اختلاف بیارید یعنی کروکی افسر راهنمایی مورد قبول نیست؟
خودروی من وانت نیسان هست ک من باهاش خرجی زندگیمو در میارم خودروی من خسارت زیادی دیده
میشه راهنمایی کنید ممنون میشم

  کارشناس بیمه
  22 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، در خصوص خسارت پرداخت باید شرایط در نظر گرفته شود. با یک افسر راهنمایی و رانندگی مشورت کنید.

متین
29 اسفند 1400

با سلام
من حدودا یک هفته پیش با موتور تصادف کردم لاین وسط جاده بودم یک تیبا هم سمت چپم بود مینی بوس هم سمت راستم تیبا گرفت روم میون این دوتا گیر کردم من و ترک نشینم پامون آسیب دید و موتور هم آسیب دید .مقصر که خودرو تیبا بود فرار کرد من هم به پلیس اطلاع دادم و پلیس صورت جلسه کرد بعدش هم به پزشک قانونی مراجعه کردم الان فقط یک برگه کلانتری دارم و یک برگه پزشک قانونی دوربین های اون منطقه روهم آشنا داشتم نگاه کردم شماره پلاکش نیوفتاده .میشه الان با این مدارک از بیمه خسارت بگیرم . لطفاً راهنماییم کنید اطلاعاتم تو این زمینه پایینه نمیدونم چکار کنم

  کارشناس بیمه
  18 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، البته این مساله حقوقی است؛ اما وقتی مدارکتان کامل باشد که اینطوری هم میفرمایید، است، بیمه خسارت را می دهد. (گزارش پلیس و پزشکی قانونی اصل هستند؛ اما بهتر است که قبل از مراجعه به واحد خسارت، حتما از ط ریق شرکت بیمه، مدارک لازم را بررسی کنید.)

عارف
29 اسفند 1400

سلام، یک عدد کامیون در یک شب برفی از پشت زده به ماشینم، جفتمون هم راننده مسافر بودیم. افسر امد و فقط لفظی گفت کامیون مقصر است و مدارک را جا به جا کنید و به سرعت محل را ترک کرد. راننده کامیون به غیر از کارت ماشینش مدرک دیگری به من نداد حتی گواهینامه و بیمه نداشت. چندین بار دیگر به ۱۱۰ زنگ زدم اما تو اون سرما کسی نیامد، اخر هم اپراتور پاسگاه با شماره شخصی تماس گرفت و گفت که ما امشب برای شما نمیتونیم کروکی بکشیم باید صبح بیاید. در دمای منفی ۱۰ درجه همراه با زن و بچه و راننده کامیونی که فرار کرد موندیم تو جاده، من الان با این ماشینی که از پشت و سمت راننده کامل جمع شده و یک کارت ماشین از طرف کامیون چیکار کنم، کی پاسخگو هست؟ زنگ زدم به پلیس راه قوچان میگه راننده کامیون را پیدا کن و با هم برگردید قوچان تا برای شما کروکی بکشیم. تو رو خدا کمک کنید.

  کارشناس بیمه
  18 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، این کاری که انجام شده تخلف است و شما باید از طریق یک وکیل اقدام کنید و مطمئن باشید، جواب خواهید گرفت.

زهرا
07 فروردین 1401

سلام من در چهارراه تصادف کردم چراق من زردچشمک زن بود چراق طرف قرمز چشمک زن بوده باسرعت بالاتر من تصادف کردیم مقصر اصلی کیست

  کارشناس بیمه
  08 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، مقصر اصلی را افسر فقط تعیین می کند. اما با توجه به چیزی که شما می گویید، ایشان مقصر هستند.

امیرحسین
14 فروردین 1401

سلام خسته نباشید بنده ۲ هفته پیش تصادفی داشتم با یک النود که راننده النود بچه ۱۶ ساله بدون گواهی نامه ساعت ۱۱ شب دم بریدگی پارک بوده که ناگهانی بدون رونش کردن چراغ یا راهنما زدن از پارک در میاد عرض خیابون طی میکنه و در لاین سرعت به من برخورد میکنه . و النود چپ میشه . ماشین من دوربین داشته و تمام صحنه تصادف ثبت شده به افسرم سر صحنه تصادف نشون دادم اما بازم ۵۰ ۵۰ اعلام کرد و الان مارو گرفتار دادگاه پاسگاه کردن. ایا اعتراض بزنم به جوابی میرسم ؟

  کارشناس بیمه
  15 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، این الان دیگر جنبه حقوقی داد. سرعت شما هم خیلی مهم است؛ اما به حال ایشان مقصر بیشتری است. به هر حال اعتراض بزنید.

محسن میردامادی
20 فروردین 1401

سلام من چند روز پیش توی چهار راه با موتور بودم که یه ماشین چراغ قرمز را رد کرد و زد به من و بعدش هم صحنه را ترک کرد من هم پام آشیب دید و اون از این آسیب آگاهی داشت من هم با اورژانس تکاس گرفتم حالا برای‌ پیگیری نیاز به کروکی دارم و اون شخص حالا در دسترسمه آیا راهور قبول میکنه که کروکی بکشه؟من باید چیکار کنم؟

  کارشناس بیمه
  12 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، این مساله جنبه حقوقی و انتظامی دارد و باید با یک وکیل مشورت کنید.

محسن
20 فروردین 1401

سلام من چند روز پیش باموتور داشتم از چهار راه رد میشدم که یه ماشینی چراغ قرمز را رد کرد و زد به من من پام آسیب دید و ایشون هم ول کرد رفت من به اورژانس زنگ زدم و رفتم بیمارستان حالا میتونم از پلیس بخوام کروکی بکشه اون شخصی که زده بود را پیدا کردم و در دسترسه.ممنونم

  کارشناس بیمه
  21 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، در خصوص اینکه پلیس کروکی میکشه یا خیر، اطلاعی نداریم…اما به هر حال شما می توانید خسارت خود را بگیرید. در این خصوص حتما با یک وکیل آشنا به این حوزه مشورت کنید.

Farhad
24 فروردین 1401

سلام من یک ماه پیش با یه اتباع افغانستانی تصادف کردم افسر منو مقصر اعلام کرد درصورتی طرف مقابل از پشت‌وپهلو باماشین من برخورد کرد بااین وجود من قبول کردم مقصرم درصورتی طرف مقابل مدارکی نداشت افسر کروکی کشید اما غیرسازشی حالا طرف مقابل از بنده شکایت کرده چون نمیتونه از بیمه خسارت‌شو بگیره الآن من باید چیکار کنم؟

  کارشناس بیمه
  24 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، این مساله دیگر حقوقی است شما بهتر است که حتما با یک وکیل مشورت کنید.

  محمد
  25 فروردین 1401

  سلام من با موتور رفتم تو سبقت با ماشین شاخ به شاخ شدم ۱۰۰درصد مقصر زدن نمیتونم کاریی بکنم ۵۰.۵۰ بزنن

   کارشناس بیمه
   25 فروردین 1401

   سلام دوست عزیز، وقتی مقصر هستید، چرا باید 50 50 بزنند؟

حسین
26 فروردین 1401

سلام.
موقع دور زدن در یک خیابان که در آن دور زدن ممنوع بوده«گردش به چپ»یک موتور سیکلت با سرعت ۸۵کیلومتر«تشخیص از طریق دوربین»به گلگیر سمت راننده برخورد و منجر به جراحت و خسارت زیادی میشود.راننده خودرو مقصر ۱۰۰درصد اعلام شده و افسر اعلام نموده سرعت زیاد موتور فقط مشمول جریمه است.در حالی که اگه سرعت ۶۰تا داشت این تصادف رخ نمیداد.آیا نمیتوان گفت دور زدن مشمول جریمه است و مقصر موتورسوار ؟
اگر به رأی اعتراض کنیم حداقل ۵۰ ۵۰ نمیشود؟
ممنون

  کارشناس بیمه
  26 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، ما که در شرایطی که شما اعلام می کنید، نبوده ایم. به هر حال، شما می توانید اعتراض خود را بزنید. البته این مساله ای که افسر تعیین می کند و ارتباطی به ما ندارد. ما فقط کروکی و ارتباط آن را با بیمه بدنه نوشته ایم.

   حسین
   27 فروردین 1401

   ممنون.لطفا افسر تصادفات پاسخ دهند.

    افسر تصادفات
    11 اردیبهشت 1401

    سلام دوست محترم باتوجه به سوال شما ونحوه برخورد به گلگیر راننده (چپ) شما قصد گردش راداشتید. خیر اعتراض شما رد می شود

علی
29 فروردین 1401

سلام.معنی ماده ۱۳۸ آیین نامه راهنمایی و رانندگی چیه؟
«وسیله نقلیه‌ای که در مسیر مجاز در حال حرکت است بر وسایل نقلیه متوقفیکه در حال‌شروع حرکت به جلو یا عقب، گردش و یا دور زدن هستند حق تقدم عبور دارد.»
یعنی وسیله نقلیه ای که در مسیر مجاز با سرعت غیر مجاز در حرکت هست هم حق تقدم داره؟

  کارشناس بیمه
  29 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، این را باید از یک افسر آشنا به قوانین بپرسید. اما مسلما سرعت غیرمجاز خود یک تخلف است و احتمال اینکه مقصر 50-50 باشند زیاد است.

  افسر تصادفات
  11 اردیبهشت 1401

  دوست محترم سلام طبق قانون شماکه قصد ورود به راه دارید باید کامل به جلو وجوانب دقت کنید در مورد سرعت غیر مجاز هم اگر مدارک کافی وجود داشته باشد پلیس مبادرت به جریمه می کند

مهربد
03 اردیبهشت 1401

سلام من کامیون یخچالی دارم و ماشین همکارم ساعت 1شبب بین راه خراب شده بود شرایط جوری بود که مجبور به بکسل اوشدم وبادنده 2 با15کیلومتر سرعت درحال بکسل اوبودم ناگفته نماند فلاش ماشین پشت بکسل شده روشن . چراغ پروژکتور معابر روشن توی جاده قدیم قزوین رشت بطرف قزوین درحال حرکت بودیم که تریلی با سرعت بالا با خط ترمز حدود30سانت از پشت به کامیون یدک شده برخوردمیکنه بکسل باعث انحراف اینجانب شده . تریلی بعداز برخوردها کامیون یدک از ناحیه درب شاگرد باماشین اینجانب که کامیون رابکسل می کردم برخورد میکنه .افسر داخل کروکی منو مقصر کرده .بااین تفاسیر میتونم احتراز بزنم تورو خدا کمکم کنید از شما راهنمایی میخواهم

  کارشناس بیمه
  22 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، دقیقا شرایط را که نمی دانیم و با صحبت نمیشود تعیین کرد. باید با یک وکیل مشورت کنید.

asal
03 اردیبهشت 1401

سلام وقت بخیر من چند هفته پیش تصادف کردم به محض اینکه از بریدگی دور زدم ماشینی از پشت به من زد پلیس من رو مقصر کرد در صورتی که اوشون هم مقصر بودن
حالا به هر جهت من رو مقصر کردن و بیمه هم خسارت هر دو مون داد حالا چند روز پیش تماس گرفتن و میگن ماشینشون افت قیمت کرده و میخوان برن شورای حل اختلاف
الان من باید چکار کنم؟میتونم به نظر پلیس به دلیل اینکه من رو مقصر دونستن اعتراض کنم؟ممنون میشم راهنماییم کنید

  کارشناس بیمه
  04 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، اینکه الان می تواند اعتراض کنید یا خیر، اطلاعاتی نداریم؛ اما بهتر است که با یک وکیل در این حوزه هم مشورت کنید.

اصغر
11 اردیبهشت 1401

سلام خسته نباشید من یه تصادف در اتوبان داشتم راننده جلو ماشین رو نتونست کنترل کنه زد به گادریل من هم ازپشت زدم موقعه که افسر اومد من رو فقط از پشت ماشین مقصر شناخت بعد راننده جلو دوباره برا خودش کارشناس گرفت که نه شما زدید و ماشین داغون شده الان من چیکار میتونم کنم آیا افسری که کروکی اول رو تنظیم کرده درست هست یا کارشناس بیمه ماشین مدل ۸۳هست والان میگه باید افت قیمت هم بهم بدید من باید چیکار کنم

  کارشناس بیمه
  12 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، ما سایت فروش بیمه از شرکت های مختلف هستیم و این مسائل مربوط به راهنمایی و رانندگی است. شما می توانید با یک وکیل در این خصوص مشورت کنید.

سحر
12 اردیبهشت 1401

سلام وخسته نباشید.من ۱۲شب درحال رانندگی بودم چراغ راهنما سبز بود ناگهان پسربچه ۷ساله وسط خیابون پریدومن بهش زدم وایشان فوت شدن حالا مامور مقصر ۱۰۰درصد شدم و ایا اعتراض کنم قایده ای دارد

  کارشناس بیمه
  12 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، البته این مساله جنبه حقوقی دارد و باید با یک وکیل مشورت کنید. اما می توانید اعتراض کنید.

یاسر
03 خرداد 1401

سلام خسته نباشید ببخشید من تو خط سبقت داشتم میرفتم که یه ماشین میخاست تقاتع دور بزن پیچید جلومن تصادف کردیم گلگیر طرف شاگرد من با گلگیر طرف راننده ایشون ولی حالا این وسط چی شد که حق انساف برگشت صد درصد مقصر شدم نمیدونم به نظر شما چیکار کنم

  کارشناس بیمه
  05 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، ما هم اطلاع نداریم. ما که نبودیم. به هر حال میتوانید اعتراض بزنید.

میکائیل
10 خرداد 1401

سلام من در حال حرکت در اتوبان بودم که یه ۲۰۶ کاملا تو اصفالت طوری که نصف ماشین در لاین پارک و نصف ماشین داخل جاده بود ار صندوق گوشه سمت راننده زدم و منحرف شدم به سمت گارد ریل و یک پراید هم از پشت زد چپ کردم افسر اومد همه رو ۵۰ ۵۰ زد اما بیشترین خسارت رو من دیدم من اعتراض کردم ایا به نتیجه ای میرسم که ۲۰۶ رو مقصر کنن .

  کارشناس بیمه
  10 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، اطلاعی نداریم. بستگی به نوع تصادف دارد.

   میکائیل
   10 خرداد 1401

   افسر تصادف میتونن جواب بدن

ایرانی
25 خرداد 1401

سلام چند روز پیش پشت ترافیک در حالت ایست با یک تریلر تصادف داشتم . ماشینم یه تیبا صفر هست کارت طلایی بدنه سایپا دارم با پلیس تماس گرفتیم نتیجه نداشت شانس خودرو پلیس گشت بزرگراه اومد و من رو مقصر اعلام کرد گفت احتیاج به کروکی نیست بیمه بدنه و طلایی داری . هرچه اصرار کردم ننوشت .عکس مدارک راننده تریلر گرفتم با شماره تماسش .رفتم نمایندگی سایپا میگه گزارش تصادف یا کروکی باید باشه .به سختی افسر اون تصادف پیدا کردم میگه بگو راننده تریلر بااشه هردو امضاء کنید ، راننده تریلر هم چندروزه میپیچونه نمیاد … باید چیکار کنم . خود افسر مقصره که اون لحظه ننوشته

  کارشناس بیمه
  26 خرداد 1401

  سلام می توانید به بازرسی ناجا مراجعه کنید. اما حتما باید یک وکیل هم مشورت کنید.

اردلان یوسفی
04 تیر 1401

واسه کروکی تصادف با کجا تماس بگیریم؟

  کارشناس بیمه
  05 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، باید با افسر راهنمایی و رانندگی تماس بگیرید.

مجید
05 تیر 1401

برای عتراض به کروکی تصادف از کجا اقدام کنیم؟

  کارشناس بیمه
  06 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، از طریق دادگاه می توانید.

محمد ایزدی
13 تیر 1401

سلام ودرود. من امروز با یک موتور تصادف کردم مقصر هم هستم ولی طرف بردم بیمارستان مشکلی براش پیش نیومده بود خوشبختانه وازمم شکایت نکرد کل خرجش کشیدیم ولی افسر تو بیمارستان صورت جلسه با پدر صاحب موتور نوشت به چه معنا ست وقتی که شکایت نکرده ازم موتور سوارنوشتن صورت جلسه افسربه چه معناست

  کارشناس بیمه
  14 تیر 1401

  سلام دوست عزیز،اینکه دقیقا برای چه چیزی بوده است، اطلاعی نداریم. از خود افسر باید میپرسیدید

لیلاسی
15 تیر 1401

سلام قرار شد که افسر کروکی بکشه بعد این کارو نکرد، حالا بیمه میخواد من الان چه کار کنم؟خواهشا زود جواب بدید

  کارشناس بیمه
  16 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، باید به بازرسی ناجا مراجعه کنید.

غیورمند
28 تیر 1401

سلام نمونه اعتراض به کروکی تصادف رو چگونه میتونم ببینم؟ یعنی مطمئن بشم خوشه

  کارشناس بیمه
  29 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، در سایت های دیگر عکسش هست.

پویا
02 مرداد 1401

سلام خسته نباشید می خواستم بدونم هزینه اعتراض روی کروکی چقدر است

  کارشناس بیمه
  03 مرداد 1401

  سلام اطلاعی نداریم.

زری
04 مرداد 1401

سلام
من امروز با یک کامیون در پیچ خروجی از اتوبان تصادف کردم
در لاین سرعت بودم وبصورت کاملا موازی درکنار هم درحال حرکت بودم سرعت مون هم کم بود سر پیچ کامیون آینه سمت شاگرد را کند و روی گلگیر جلو چند خط همراه فرورفتگی ایجاد کرد
افسر گفت قانونی کامیون مقصر
وجدانی تو مقصری
کامیون انحراف به چپ داشت
من حتی به طرف گارد ریل هم کشیدم که از برخورد جلو گیری کنم
ولی خیلی سمت من اومد وتصادف شد
افسر گفت میدان برای چرخش کامیون کم بوده باید عجله نمی کردی رد بشه
اون تو لاین کندرو بود
اون سمت من اومد
با وجود اینکه من رو ترمز زدم
باز داشت می‌آمد رو ماشین
حالا راننده میگه من مقصر نبودم
به نظر شما مقصر منم
میگه پول خسارت را میزارم رو قرآن بردار

خدایی
قانون چی میگه،? وجدان چی میگه? داشت منو له می‌کرد که تو لاین سرعت بودم جای فرار نداشتم
خواستم نظر شما رو هم بدونم

  کارشناس بیمه
  05 مرداد 1401

  سلام دوست عزیز، در خصوص موارد قانونی اطلاعاتی نداریم. اما می توانید با یک وکیل مشورت کنید.

Hossein
07 مرداد 1401

سلام من چند وقت پیش با ماشین تصادف کردم و زدم به یه موتور سیکلت راننده فوت شد و چون منطقه عشایری بود صحنه رو بهم زدم و رفتم کلانتری حاضر شد حالا بعد از دوماه گزارش کارشناس و کروکی رو بردم بیمه برا پرداخت دیه فوتی حالا بیمه میگه به پرونده اعتراض کرده و اصالت نامه رو هر وقت میرم امروز فردا میکنه یا میگه افسر نیمده یا دکتر خواستم بدونم بیمه مگه دکتر و افسر داره باید چکار کنم آیا میتونم بیمه رو شکایت کنم چون بیخیال نشسته پشت میز فقط با تلفن مشغوله هرسری میرم فقط فکر کولر و وسایل خونشه با تلفن صحبت کردن

  کارشناس بیمه
  08 مرداد 1401

  سلام با دفتر مرکزی اول تماس بگیرید. به بیمه مرکزی هم می توانید شکایت کنید؛ اما مثل اینکه خیلی جوابگو نیستند.

فرهاد محبی
08 مرداد 1401

سلام وقتتون بخیر من دو روز پیش تصادف کردم بعد افسر اومد مدارک ها رو گرفت و مقصر طرف مقابل اعلام کرد. بعد بیمه هم نداشت شخصی باهاش تصادف کردم
حالا بعد دو روز که قرار بود بیاد بریم خسارت بده و بریم صافکاری از این داستانا
اومد میگه میخوام زنگ بزنم کروکی بکشه بعد دو روز
تو این دو روز بیمه ماشین رو هم درست کرده
حالا من موندم این وسط آیا ممکن وقتی که ماشین ها سرجاشون نیست بعد دو روز بیان کروکی درست بکشن!؟
یا اصلا اونو از مقصری در بیارن!؟

  کارشناس بیمه
  09 مرداد 1401

  سلام بعید می دانیم؛ اما خودتان حتما با یک افسر راهنمایی و رانندگی صحبت کنید. چون هر چیزی امکان پذیر است.

هوتن یاوری
08 مرداد 1401

ببخشید اگه تصادف نصفه شب اتفاق بیفته کروکی ار از کجا میشه گرفت؟

  کارشناس بیمه
  09 مرداد 1401

  سلام باید با 110 تماس بگیرید.

محمدوند
09 مرداد 1401

سلام اگر اون موقع کروکی کشیده نشه، امکان بازسازی صحنه تصادف وجود داره؟

  کارشناس بیمه
  10 مرداد 1401

  سلام خیلی سخت است.

تبسم خاقانی
09 مرداد 1401

برای کارشناسی خودرو و اعتراض به کروکی باید به چه سایتی مراجعه کنم؟

  کارشناس بیمه
  10 مرداد 1401

  سلام به سایت راهور باید مراجعه کنید.

mohsen pakniat
10 مرداد 1401

ببخشید من تو شمال نزدیکه ماسال تصادف کردم از کجا باید کروکی بگیرم؟ بصورت آنلاین میشه درخواست داد؟

  کارشناس بیمه
  11 مرداد 1401

  سلام خیر باید با 110 تماس میگرفتید.

رهنما
11 مرداد 1401

سلام من هم به کروکی اعتراض دارم و هم به افسره اعتراض به کروکی افسر راهنمایی چطوریه؟ برم بازرسی ناجا؟

  کارشناس بیمه
  12 مرداد 1401

  سلام می توانید از طریق دادگاه یا بازرسی ناجا اقدام کنید.

رستمی
11 مرداد 1401

سلام دریافت کروکی تصادف رو میشه بعد از چند روز انجام داد؟

  کارشناس بیمه
  12 مرداد 1401

  سلام همان موقع بگیرید بهتر است.

هادی
11 مرداد 1401

سلام وقت بخیر سواری با خاور در جاده برخورد میکنه و خاور توسط پلیس مقصر شناخته میشه
به بیمه مراجعه کردیم و کروکی خواست، چگونه میتونم افسر مربوطه را پیدا کنم برای دریافت کروکی

  کارشناس بیمه
  12 مرداد 1401

  سلام باید به راهنمایی و رانندگی آن منطقه مراجعه کنید.

سراج
11 مرداد 1401

سلام مراحل بعد تصادف چیست؟ یعنی باید کروکی بگیریم؟

  کارشناس بیمه
  12 مرداد 1401

  سلام کروکی همیشه لازم نیست. اگر تصادف سنگین باشد، به پلیس نیاز است.

مسعودی فرد
13 مرداد 1401

سلام عکس کروکی تصادف هم قابل قبوله؟

  کارشناس بیمه
  14 مرداد 1401

  سلام خیر هنوز بیشتر نشده است.

تصادف منجر به فوت
15 مرداد 1401

سلام من سه ماهی میشه که تصادف کردم و زدم به یه موتور سیکلت راننده فوت شد و بعد از یکماه به بیمه مراجعه کردم واسه تشکیل پرونده بخاطری که منطقه عشایری بود صحنه رو بهم زدم و رفتم کلانتری حاضر شدم حالا پرونده رو تکمیل کردم و رفتم واسه بیمه اول نظریه کارشناسی راهنمایی بردم بیمه قبول نکرد بعد برام کروکی کشیدن الان بیمه خیلی اذیت کرده یبار میگه افسر نیمده یا دکتر میگه نیمده الان باز رفتم برا یه نامه که ببرم دادگاه جواب رو برا آزادی ماشینم باز میگه اعتراض کردیم باید بمونی تا جوابش بیاد میشه یه راهنمایی کنید

  کارشناس بیمه
  15 مرداد 1401

  سلام متاسفانه در این خصوص اطلاعی نداریم که بتوانیم شما را راهنمایی کنیم؛ اما بهتر است که با یک وکیل صحبت کنید.

خالتور
15 مرداد 1401

سلام من به کروکی افسر که کشیده اعتراض دارم، باید چه کار کنم؟

  کارشناس بیمه
  16 مرداد 1401

  سلام باید از طریق دادگاه پیگیری کنید.

محمدزاده
18 مرداد 1401

سلام آیا امکان درخواست کروکی مجدد وجود دارد؟

  کارشناس بیمه
  19 مرداد 1401

  سلام نیاز به شکایت نسبت به کروکی دارد.

زواره
21 مرداد 1401

سلام نحوه نوشتن گزارش تصادف توسط هر افسری قابل اجراست؟

  کارشناس بیمه
  22 مرداد 1401

  سلام خیر

کاظم زاده
23 مرداد 1401

سلام ما چند وقت پیش ی تصادف داشتیم، 50 50 اعلام شد. کروکی ۵۰ ۵۰ شرایط خاصی دارد؟

  کارشناس بیمه
  24 مرداد 1401

  سلام خیر

علیرضا
01 شهریور 1401

سلام من ماشینم واژگون شده و حال سرنشینان مخصوصااا خودم خوب نبوده و با آمبولانس به بیمارستان منتقل شدیم و کلانتری در محل حضور یافت ولی راهور برای کروکی نیامد و ماشین هم از طرف کلانتری بع پارکینگ انتقال یافت … من ماشینم خسارت فوق سنگین دیده و کارت طلایی ایران‌خودرو هم دارد ثالث بیمه ایران هم دارد الان برای اینکه خسارت خود را کامل دریافت کنم کروکی نیاز دارم چه کار باید انجام دهم کروکی که صحنه تصادف بهم خورده را چگونه تهیه کنم که هم کامل بدنه و ثالث را پوشش دهد ؟ متشکرم

  کارشناس بیمه
  01 شهریور 1401

  سلام دوست عزیز، باید از همان طریق پلیس راهور اقدام کنید. اگر هم همکاری ندارند، به بازرسی ناجا بروید.

سارا
03 شهریور 1401

بهتر است جای مراجعه به دادگاه برای اعتراص به کرومی نوشته شود دفتر خدمات قضایی باتشکر

ایوب
05 شهریور 1401

سلام در تصادفات رانندگی،پلیس،در صحنه تصادف چی میکشه؟

  کارشناس بیمه
  06 شهریور 1401

  سلام کروکی را می کشد.

عرفان
09 شهریور 1401

سلام خسته نباشید من عرفان ۱۷ سالمه ساعت ۹ شب داشتم باموتورباسرعت مطمن ازکنار میرفتم بعد یک موتور سوار از پشت سر شروع به فریاد کرد وگفت برو اونور وقتی رفتم اونور به خط وسط جاده نزدیک شدم از پشت باسرعت به زیر من زد ومن رو ۲۰ متر پرتاب کرد ولی خودش به زمین نیافتاد وپای چپش به موتور من برخورد کرد وشکست الان میگوید من مقصر هستم کی مقصر هست

  کارشناس بیمه
  12 شهریور 1401

  سلام باید افسر مشخص کند. البته شما گواهینامه نداشته اید و جریمه خواهید شد.

سحر
26 شهریور 1401

سلام
در لاین ۱ اتوبان بودیم ماشین جلویی من بودم و ماشین پشتی اون طرف!من راهنما زدم برم فرعی ایشون بین لاین ۱ و خطوط فرعی حرکت می‌کرد، از سمت راست به ماشینم برخورد کرد و بعدش خورد به نیوجرسی!
افسر منو صد در صد مقصر کرده، اعتراض بزنم نتیجه میگیرم؟

  کارشناس بیمه
  27 شهریور 1401

  سلام احتمالش هست؛ اما باید اول از همه اعتراضتان بجا باشد.

کاربر بیمه
27 شهریور 1401

با سلام
در اتوبان ستاری تهران یک کامیون ۶ تن ناگهان لاین عوض میکنه و میزنه به ماشین من که کاملا مستقیم تو لاین خودم داشتم می‌رفتم، بعد از اومدن افسر راهنمایی، راننده کامیون افسر رو کشید کنار و با هم صحبتی کردند و من متوجه شدم اصلا کامیون بیمه نداشته و پلیس بعد از دیدن مدارکِ من که کامل بودند و بیمه بدنه هم داشتم من رو مقصر دانست و گفت هیچ ناراحت نباش بیمه بدنه داری و برو ماشینت رو درست کن این آقا بیمه نداره و مقصر هم نیست و من همون موقع چندین بار با ۱۱۰ تماس گرفتم که افسرتون داره خلاف قانون قضاوت میکنه یه مامور دیگه بفرستید صحنه رو ببینه، هر بار گفتند هر چی افسری که اومده بگه صحیح هست و باید بهش عمل کنی و ما افسر دیگه نمی‌فرستیم، حتی تمام ماشینها و افراد حاضر در صحنه هم مامور پلیس رو به مغلطه کاری متهم کردند و من متاسفانه کاری از دستم بر نیومد و به ناچار با بیمه خودم ماشینم رو درست کردم و خسارت رو بیمه‌ی من متحمل شد. البته کامیون با وجودی که سپر آهنی‌اش کاملا کج شده بود نتونست از من خسارت بگیره به دلیل نداشتن بیمه، من نام اون افسر رو برای همیشه تو مدارکی که دارم نگه میدارم و الان اینجا علی رغم میلم اسمش رو نمی‌برم، ایشون با قضاوت نا عادلانه‌اش به من بسیار زیاد ضرر زد هم از نظر روحی و هم از نظر مالی که اون موقع تمام ده سال تخفیف بیمه‌ام از بین رفت. من متاسفانه اون موقع چنان دچار شوک بودم که از صحنه تصادف عکس نگرفتم مگر نه حتما از اون مامور شکایت می‌کردم به هر حال اون مامورِ خدا نشناس رو به همون خدایی که باورش نداره سپردمش. یا حق

ستایش م
27 شهریور 1401

میزان پرداخت سهم بیمه برای تصادفات بدون کروکی به سقف تعهدات بیمه هم ارتباط داره یا نه؟

  کارشناس بیمه
  28 شهریور 1401

  سلام بله

دینا
02 مهر 1401

سلام و درود من امروز تصادف کردم و مقصر شناخته شدم به خاطر دروغی که راننده مقابل گفت «که من در حال دنده عقب زدم به ماشین ایشون که از کوچه فرعی پیچید به اصلی» اما ماجرا اینطور بود که من سر کوچه استپ کرده بودم و ایشون رو دیدم که از کوچه داره میاد سر کوچه ترمز زدم و ایشون هنگام خارج شدن از فرعی فقط سمت چپ خودش رو دید و من که سمت راستش بودم ندید و موقع خارج شدن و هنگام پیچ از پشت که گوشه سمت چپ سپر و چراغ من بود زد بهم
در صورتی که من در حال توقف بودم و افسر من رو مقصر اعلام کرد و گفت در حال دهنده عقب زدی به ایشون ولی این حقیقت نداره من با کلی اعتراض کروکی رو امضا کردم بعد گفت اگه قبول نداری برو شکایت کن الان من چطور میتونم حرفم رو ثابت کنم که در حال توقف بودم و طرف از پشت کوبید به من البته مغازه سر کوچه دوربین داره ولی افسر اونو هم چک نکرد گفت وظیفه من نیست من قبلش دنده عقب گرفته بودم ولی سر کوچه که رسیدم توقف کردم تا ماشین عقبی رد بشه راهش هم مسدود نبود ولی اون بدون اینکه منو ببینه پیچید به اصلی و کوبید به من
الان اگه من اعتراض کنم فایده ای داره؟ میتونم ثابت کنم؟ تو کروکی نوشته برخورد در حال دنده عقب

  کارشناس بیمه
  04 مهر 1401

  سلام این مساله را بهتر است که با یک افسر یا وکیل مشورت کنید. بعد اینکه به هر حال اعتراض کنید.

آریابان
04 مهر 1401

سلام نحوه گرفتن کروکی تصادف برای زمانی که مقصر تصادف کرده به چه صورته و باید چه کار کرد؟

  کارشناس بیمه
  05 مهر 1401

  سلام سوالاتان نامفهوم است اما اگر منظورتان فرار است، پلیس باید ترسیم کند.

کوروش
13 مهر 1401

سلام وقت بخیر من تصادف داشتم حدودا ۶۰ تا سرعت در لاین تندرو که به خودروی جلو برخورد کردم و اون هم به دو خودروی جلوییش برخورد کرد بعد من بعد از برخورد ماشین رو به سمت شانه خاکی گرفتم که اسیب جدی تری نبینه ماشین ها به در ماشین اخری هم برخورد ارامی داشتم پلیس من رو مقصر کرد البته فاصله جانبی رو رعایت نکرده بودند حتز کمتر از نیم متر الان من بلید اعتراض بزنم یا خیر

  کارشناس بیمه
  14 مهر 1401

  سلام اگر فکر میکنید که شما هم در بعضی موارد مقصر نستید، می توانید اعتراض بزنید.

ناشناس
23 مهر 1401

سلام و خسته نباشید
من در چهار راه هم عرض دارای چراغ راهنمایی به مسیر مستقیم داشتم میرفتم که وقتی رسیدم به چهار راه چراغ روبه روی من سبز شد و من به حرکت مستقیم ادامه دادم که یک پراید از سمت پایین چهار راه رو به سمت بالا مسیر مستقیم باهم برخورد کردیم که از گلگیر سمت شاگرد پراید تا انتهای درب عقب مالیده شد مقصر چه کسی ممنونم جوابم بدین

  کارشناس بیمه
  24 مهر 1401

  سلام مقصر را فقط افسر تعیین می کند اما اگر برای ما سبز و برای آن شخص قرمز بوده، آن شخص مقصر است

   علی
   28 مهر 1401

   سلام نمونه کروکی تصادف چطوریه؟

    کارشناس بیمه
    30 مهر 1401

    سلام در اینترنت نمونه های آن زیاد است. اما دارای توضیحاتی برای توصیف تصاد و شکل است.

سعید اهوازیان
30 مهر 1401

سلام خدمت کارشناس عزیز
بنده ساکن اهواز در خیابانی عریض ۲طرفه با پراید خود در حرکت بودم در وسط آن خیابان جاده با جدول وتیر برق به رفت و برگشت خودرو تیدیل میشود وقتی به این قسمت جداکنند رسیدم خودروی ام وی امx33از پشت سر با من برخورد میکنند ومن پس از برخورد خودروی عقبی کنترل از دست داده وسرم به ستون میخورد وخودریم به جدول وتیر برق نیز میخورد .جلوی خودرویم بدلیل برخورد با تیر برق خسارت زیاد میخورد اما از پشت سر ضربه شدید نیست خودرویی ام وی ام همچنین ضربه شدید پیدا نکرد بجز گوشه سپر وگلگیر وکاپوت وچراغ خود نیز از ناحیه سر ضربه منجر به چندین بخیه وشکستگی دنده شدم .اکنون مامور راهنمایی در کروکی قید کرده بدلیل عدم توجه به جلو مقصر ام وی ام هم فقط مقصر در برخورد عقب است در صورتی که بدلیل برخورد ام وی ام و از دست دادن کنترل سبب برخوردم به تیر برق می‌باشد
آیا کارشناس درست میگوید
سوال دیگر همیشه ودر همه حوادث اگر هر دو خودرو در حال حرکت باشند و برخورد کنند ضربه حاصله بدلیل پرتاب کردن خودرو به جلو کمتر است اما اگر خودروی جلوی ایستاده باشد ضربه برخورد خودروی عقبی هر خودرو در ناحیه برخورد شدید خواهد بود ..سوال سوم در کروکی مسله مجروح شدنم قید نگریده است که کی مقصر است
ممنون لطفاً جوابم را بدهد خواهش

  کارشناس بیمه
  30 مهر 1401

  سلام این موارد را می توانید اعتراض بزنید و خود کارشناس بعد از بررسی دیگر موارد بررسی خواهد کرد.

سینا
04 آبان 1401

سلام
یه تصادف داشتم چند روز پیش راننده بدون توجه به خیابان حرکت کرد و من به درب جلوی سمت راننده زدم راننده سرش شکست و افسر کروکی رو پنجاه پنجاه زده به دلیل سرعت بالای من .
ایا میتونم با کارشناسی کروکی رو تغییر بدم. در ضمن طرف مقابل هم میگه من ایستاده بودم که شما به من زدین اما افسر قبول نکرد حرفش رو و ایشان هم معترضه و گویا به دنبال گرفتن دیه هستش

  کارشناس بیمه
  04 آبان 1401

  سلام باید با یک وکیل مشورت کنید امکان اعتراض بر کروکی که وجود دارد.

حامد
13 آبان 1401

سلام تصادفی داشتم افسر اومد کروکی هم کشید و افسر هم گفت از گواهینامه و بیمه نامش عکس بگیر برو بیمه حالا ک رفتم بیمه میگه باید از کارت ماشین هم عکس بگیری مقصر هم حالا عکس ماشینشو نمیفرسته باید چکار کنم؟

  کارشناس بیمه
  13 آبان 1401

  سلام از طریق قضایی احتمالا بتوانید اقدام کنید. از یک وکیل بپرسید.

شکایت در کلانتری
21 آذر 1401

سلام ۴ماه ونیم پیش بایک شخصی تصادف جزیی داشتم…طرف مشکلی نداشت وحالش خوب بود…کروکی هم نکشیدیم…الان بعد۴ماه ونیم رفته کلانتری بخاطر درد کمرش از بابت تصادف از بنده شکایت کرده وبرام از کلانتری ابلاغیه حضوری اومده…چطور باید ثابت کنم که روز تصادف خودش گفت حالم خوبه وزبانی رضایت داد ک کروکی نکشیم ورفت

  کارشناس بیمه
  22 آذر 1401

  سلام باید با یک وکیل صحبت کنید. بعد اینکه ایشان باید اثبات کنند که درد آن ناشی از تصادف است.

شکایت بدون کروکی
23 آذر 1401

بابت یک تصادف جزئی جرحی بدون کروکی…ک چندماه پیش اتفاق افتاد…شاکی درکلانتری ازبنده شکایت کرده…برام از کلانتری ابلاغیه اومد ورفتم…بعداز گذشت یک روز از کلانتری چندبارتماس گرفتن ک بنده مدارک ماشینمو باید تحویل شاکی بدم…ایا مامور کلانتری میتونه از من درخواست مدارک کنه؟

  کارشناس بیمه
  25 آذر 1401

  سلام باید این را از یک وکیل بپرسید.

ایلام۹۸
28 آذر 1401

باسلام وخسته نباشید خدمت شمازحمتکشان عزیز پسرعموی من مدتی قبل که توقف کرده بود خودروی پراید از پشت باشدت به خودرو او برخورد کرده که خودرو تو از قسمت عقب تا شیشه جم شده و خودرو پراید از سپرجلو تا شیشه جمع شده وچون پسرعموی من به کما رفته وکسی حضور نداشته برای دفاع از او متاسفانه افسر راهور پسرعموی مرا مقصر اعلام کرده .حال که از کما بیرون امده چشم اوکاملا نابیناست ومقصر اعلام شده ایا در قانون خودرو که از عقب مورد ضربه قرار گیرد خودرو عقب مقصر نیست خواهشن راهنمایی کنید چکار کند

  کارشناس بیمه
  28 آذر 1401

  سلام دوست عزیز این مساله را شما باید از یک وکیل و افسر بپرسید. بعد اینکه به شرایط خودرو و محل توقف او هم بستگی دارد.

سادات
11 دی 1401

سلام برادرم با موتور بدون گواهینامه با موتور تصادف کرده و شخصی که مسافر اون موتور بوده اسیب دیده.
اما در کروکی برادرم مقصر نیست  .اما اون شخص موتوری و سرنشینش که اسیب دیده بخاطر نداشتن گواهینامه از برادرم شکایت کردن.موتور برادرم بیشتر از ۵۰ میلیون خسارت برداشته.اون شخص موتوری که در کروکی پلیس مقصر شده،بیمه داره.ایا بیمه اون فرد مقصر با توجه به اینکه برادرم گواهینامه نداشته خسارتی میده؟این شکایتی که کردن باعث میشه کل هزینه های درمان اون سرنشین و موتور برادرم رو مجبور بشیم خودمون پرداخت کنیم؟

  کارشناس بیمه
  15 دی 1401

  سلام اگر شما مقصر نبودید که اصولا چیزی طرف شما نیست؛ اما به هر حال از نظر قانون تخلف کرده

علیرضا مرحمتی
02 بهمن 1401

با سلام من راننده موتور هستم و یه ماشین دیگه از پشت به من زد واون مقصر شد وخداروشکر خسارت مالی نداشتیم وافور هم آمد و مدارک من روبا ماشینی که بهم زده بود عوض کرد وگفت صبح برید بیمه بیمه من بیمه دی است وبیمه مقصر البرز است وطبق صورتی که من از کویر موتور برای خسارت گرفتم خسارت من حدودا شده بیست و یک میلیون و متاسفانه اون شخصی که خسارات را می‌نویسند برای من یک نامه نوشتن که شما باید حتما کروکی بگیرید چون خسارت شما بیشتر از ۲۰ میلیون شده من چیکار باید بکنم راضی هستم همان ۲۰ میلیون که قرار بود رو بدن وبیشتر از این من رو آلاف نکنند من باید چیکار کنم

  کارشناس بیمه
  03 بهمن 1401

  سلام این را باید با خود شرکت صحبت کنند اما پرداخت خسارت نیاز به کروکی دارد. با افسر راهنمایی و رانندگی صحبت کنید که بتوانید کروکی بگیرید. آن ها فقط می توانند شما را راهنمایی کنند.

محمد
06 بهمن 1401

سلام ،آیا افسر پلیس بعداز کشیدن کروکی و ابلاغ به پاسگاه، بعداز چند روز میتواند کروکی دیگری کشیده و آنرا جایگزین کروکی اولیه قراردهد ؟

  کارشناس بیمه
  09 بهمن 1401

  سلام شرایط خاصی دارد که باید از یک افسر راهنمایی و رانندگی بپرسید.

مسعود
09 بهمن 1401

سلام برای اعتراض به رای کارشناسی و تقاضای کارشناس سه نفر باید چطوری اقدام کنم؟

  کارشناس بیمه
  09 بهمن 1401

  سلام شرایط و چگونگی اعتراض را نوشته ایم اما بهتر است که با یکی از کارشناسان آنجا صحبت کنید تا شما را راهنمایی کنند.

کیاوش
15 بهمن 1401

سلام من حدود یک هفته پیش با ماشین با موتوری تصادف کردم موتوری یکی از پاهاش شکسته و حالا که جواب کروکی اومده موتوری مقصره اما اعتراض داره حالا تکلیف ماشین من چیه آیا بهم اجازه میدن که از پارکینگ خارجش کنم ؟
لطفا جواب بدید ممنون

  کارشناس بیمه
  16 بهمن 1401

  سلام دوست عزیز. بعد از پایان یافتن دعوی می توانید برای ترخیص خودروی خود اقدامات لازم را به عمل آورید. برای اطمینان بیشتر از مراجع مربوط سوال بفرمایید.

کیاوش
15 بهمن 1401

سلام
من حدود یک هفته پیش با ماشین زدم زیر یک موتوری
موتوری یکی از پاهاش شکسته
حالا هن افسر کروکی رو داده موتور مقصره
الان موتوری اعتراض زده
من میخوام ماشینم از پارکینگ خارجش کنم
مشکلی پیش میاد بهم اجازه میدن ؟
ممنون میشم‌پاسخ بدین

  کارشناس بیمه
  16 بهمن 1401

  سلام دوست عزیز. با مراجعه به مراجع مربوطه می توانید برای ترخیص خودروی خود اقدامات لازم را به عمل آورید.

صفری
23 بهمن 1401

سلام عرض احترام کارشناس محترم
بنده دیشب در اتوبان تهران -کرج،درحالیکه بارش برف متوقف شده لیکن زمین در محل زیر پل فردیس یخزدگی و لغزنده بود حرکت میکردم،مقابل بنده چند ماشین زودتر از من منحرف شده بودند… و پژو ۴۰۵در خط سرعت، ۱۸۰درجه چرخیده ،ماشین ۲۰۶دیگر مقابل من در خط ۲منحرف و‌متوقف شد،خط کند رو‌هم تعدادی خودرو دیگر متوقف و‌اتوبان تقریبا مسدود بود.سرعت من کم بود ولی ماشینم اول با پژو ۲۰۶ و بعد با ۴۰۵ اصابت کرد.ایا در این حادثه بنده مقصر تامه ۱۰۰درصد هستم ؟متاسفانه افسر برخلاف نظر اول خود ۱۰۰درصد من را نسبت به دو خوردو دیگر مقصر کرده ! !!تصمیم متعارف در این شرایط چه هست .از شما بسیار ممنونم واقعا برای خود بنده جای سوال هست .

  کارشناس بیمه
  23 بهمن 1401

  سلام. در شرایطی که جاده نامساعد است مانند بارش برف و این موارد باید فاصله بیشتری با خودروهای جلو داشته باشید، همچنین سرعت تا حد امکان کم باشد تا در صورت لغزیدن خودرو تصادف شکل نگیرد. بله شما مقصر هستید. البته باز هم نظر افسر راهنما رانندکی در این مورد دقیق تر است.

م
27 اسفند 1401

با عرض سلام در اتوبان برای ماشینم مشکل پیش اومد اومدم کنار جاده کمتر از یک دقیقه طول کشید ماشین رو خاموش کردم و مجدد روشن کردم که حرکت کنم یکی زد بهم از پشت زده نشده تقریبا به لاستیک عقب برخورد داشته افسر ۵۰ ۵۰ زده حالا میخوام اعتراض بزنم نظر شما چیه؟چطور باید اعتراض بزنم

  کارشناس بیمه
  27 اسفند 1401

  سلام. بهتر است این موضوع را با کمک پلیس راهنمایی و رانندگی حل کنید.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید