01 تیر 1401

کروکی تصادف: تعریف،شرایط، نحوه اعتراض به انواع کروکی

تقریبا همه‌ی ما حین رانندگی تصادفات را تجربه کرده‌ایم حال چه تصادفات سنگین و چه سبک! حتی در جریان تصادفات با برخی مشکلات بدنه خودرو از جمله فرو رفتگی ماشین، خسارات مالی و جانی نیز برخورده‌ایم. در این شرایط به منظور این‌که بتوانیم از شرکت‌های بیمه، این خسارات را مطالبه کنیم می‌بایست کروکی تصادف را با خود به همراه داشته باشیم. کروکی تصادف کمک می کند که حادثه‌ی اتفاق افتاده را با سندیت شرح دهیم. برای آشنایی با این  مساله مهم در تصادفات پیشنهاد می‌کنیم ادامه‌ی مطلب را از دست ندهید.

کروکی چیست؟

به گزارشی که مامور راهنمایی و رانندگی از صحنه تصادف تهیه می‌کند، کروکی می‌گویند. این گزارش، مدرک بسیار کلیدی و مهمی‌ست که برای شناسایی مقصر حادثه، خسارات و در برخی موارد مقدار دیه به کار برده می‌شود.به خاطر داشته باشید که در صورت نیاز به کروکی برای حادثه تصادف، خودروی مقصر و خودروی آسیب دیده نباید از مکان خود حرکت داده شوند.

 

برای کشیدن کروکی تصادف هرگز صحنه تصادف را برهم نزنید.

برای کشیدن کروکی تصادف صحنه تصادف را برهم نزنید.

برای حداکثر استفاده از کروکی تصادف، توجه به نکات زیر الزامی است:

 • هیچ‌گاه فراموش نکنید که در زمان بروز هرگونه حادثه رانندگی با ماموران رانندگی تماس بگیرید و از آن‌ها برای حل مشکل و همچنین قضاوت تصادفات کمک بگیرید.
 • نکته‌‌ی مهم این‌که هیچ‌گونه تغییری نباید در صحنه تصادف ایجاد شود؛ زیرا بعد از کروکی کشی، این کروکی تصادف باشد که  مقصر اصلی را به دقت مشخص نماید.
 • گاهی پیش می‌آید که اتومبیل شما با انسان یا اشیا برخورد کرده باشد. دراین صورت، پیشنهاد می‌شود حتی الامکان منتظر افسر نیروی انتظامی باشید.  او  می‌تواند کروکی دقیق و گزارش کاملی از صحنه تصادف ترسیم نماید. هم‌چنین از این کروکی برای دریافت خسارت از بیمه بدنه نیز استفاده می‌شود. حتی اگر مقصر شناسایی شده‌اید، با افسران نیروهای انتظامی حداکثر همکاری را به عمل آورید.

انواع کروکی تصادف

برای این‌که بتوانید مشکلات تصادفات را  حل و فصل کنید، اطلاع از انواع مختلف کروکی کمک بسیار زیادی به شما خواهد کرد. در ادامه این مطلب شما را با دو نوع کروکی آشنا خواهیم کرد که عبارتند از:

 1.  سازشی
 2.  غیر سازشی

کروکی سازشی

اکثر تصادفاتی که رخ می‌دهد با این نوع کروکی داوری می‌شود. زمانی که افسر راهنمایی و رانندگی تشخیص دهد میزان خساراتی که وارد شده در حد  تعهدات مالی بیمه است، اقدام به ترسیم کروکی سازشی می‌کند. در واقع، این کروکی گزارشی یک صفحه‌ای است که در آن همه‌ی مشخصات راننده مقصر و زیان دیده به همراه شرح وقوع حادثه درج می‌شود. از مدارک مهمی که در زمان مراجعه به دفاتر بیمه شخص ثالث برای دریافت خسارت باید به همراه داشته باشید همین کروکی سازشی‌ست.

شرایط ترسیم کروکی سازشی

شرایط متعددی می‌‎تواند منجر به رسم کروکی سازشی شود، این شرایط عبارت است از:

 1. زمانی که تعداد خودروهایی که در یک تصادف دخالت داشتند بیش از یک خودرو باشد.
 2. هنگامی که طرفین در شهرهای مختلفی سکونت داشته یا هردوی آن‌ها در وقوع حادثه نقش داشته باشند.
 3. زمانی که پلیس راهنمایی و رانندگی ترسیم کروکی را لازم و ضروری بداند.

کروکی غیر سازشی تصادفات

از سایر مدل‌های کروکی تصادف می‌توان به کروکی غیرسازشی‌ اشاره کرد. این نوع کروکی دارای 2صفحه پشت و رو است که در صفحه اول گزارشی مفصل و کامل در مورد محل حادثه و نحوه وقوع آن شرح داده می‌شود. این گزارش شامل وضعیت خودروها،عابران و مشخصات رانندگان خواهد بود. در صفحه بعدی نیز گزارش کاملی از مشخصات افسر راهنمایی و رانندگی و شرح وقوع حادثه درج خواهد شد تا با سندیت کامل مناقشات حل و فصل شوند!

از این نوع کروکی در موارد زیر استفاده می‌شود:

 • زمانی که میزان خسارات وارده در تعهدات رسمی بیمه نباشد.
 • زمانی که حین تصادف صدمات جانی به راننده یا سرنشینان وارد شده‌باشد.
 • طرفین تصادف بنا به دلیلی از جمله افت قیمت خودرو تقاضای پیگیری از مراجع قضایی داشته باشد.
 • زمانی که یکی از طرفین اعتراض به رای افسر داشته باشد.

لطفا توجه داشته باشید که:

افسری که کروکی می‌کشد وظیفه دارد هریک از اشکال رسم شده را شماره گذاری کرده و با درج هر شماره در صفحه مورد نظر توضیحات لازم را شرح داده‌باشد.به این ترتیب، طرفین تصادف، شرکت بیمه و مقامات قضایی ابهامی در آن کروکی نخواهند داشت. علاوه‌براین، باید شرح دقیق حادثه با جزئیات کامل و علل رخداد، در پشت برگه نوشته شود.

در نهایت علت اصلی تصادف نیز می‌بایست به عنوان علت نامه‌ای بیان شود که ملاک صدور رای قاضی خواهد بود.

چه زمانی کشیدن کروکی تصادف لازم است؟

شما به عنوان یک راننده مسئول بهتر است بدانید در چه شرایطی رسم کروکی لازم‌الاجراست.با دانش کافی در این زمینه می‌توانید اقدامات لازم را برای جبران خسارات انجام دهید.

 • هنگامی که یکی از طرفین تصادف وسیله نقلیه نظامی باشد
 • زمانی که یکی از طرفین یا هر دو آن‌ها موتورسیکلت یا وسیله نقلیه سنگین باشد.
 • زمانی که یکی از طرفین مدارک شناسایی لازم را نداشته باشد. (نظیرگواهی نامه)
 • هنگامی که یکی از طرفین در حال دنده عقب تصادف کرده باشد.
 • زمانی که تصادف منجر به آسیب جانی یا فوت شده باشد.
 • زمانی که تصادفات چند مرحله‌ای و تصادفات زنجیره ای رخ دهد.
 • حداقل 20 روز از زمان صدور بیمه‌نامه طرفین تصادف گذشته باشد.
 • طرف مقصر، قصد استفاده از بیمه بدنه را نداشته باشد.
 • مبلغ خسارت وارده به خودروی غیرمقصر، کم‌تر از 16 میلیون تومان در سال 1400 باشد.
 • بیمه‌نامه طرفین تصادف، با سال قبل پیوسته باشد.
 • زمانی که تصادف با شی ثابت (نظیر درخت، وسیله نقلیه خاموش و…) رخ دهد.

در تمامی شرایط بالا، نباید هیچگونه تغییری در محل تصادف ایجاد کنید. سپس برای رسم کروکی می‌بایست بلافاصله با افسر پلیس تماس بگیرید.

الکترونیکی شدن کروکی تصادف

پلیس راهور برنامه‌ای برای حذف فیزیکی برگه کروکی تصادف دارد. حذف کروکی تصادف منجر به کاهش هزینه‌های دولت و مردم، صحت کار، سرعت افزایش کار و کاهش سواستفاده از بیمه و دیگر خطاها خواهد شد. البته این مساله بیشتر در حالت آزمایشی است؛ اما تاکنون در بیشتر استان در فاز اجرایی قرار گرفته است. اطلاعات بیشتر در این خصوص نوشته خواهد شد.

آیا بیمه بدون برگه کروکی، خسارت را پرداخت می‌کند؟

دریافت خسارت از بیمه شرایط و ضوابط خاص خودش را دارد. در بیشتر مواقع به همراه داشتن کروکی تصادفات برای دریافت خسارت لازم و ضروری‌ست.اما در برخی موارد بدون ارائه کروکی نیز می‌توان اقدام به دریافت خسارت کرد.

چنانچه  طی تصادف آسیب بدنی رخ نداده باشد و طرفین تصادف با یکدیگر صلح داشته باشند، توانایی این را دارند که بدون ارائه برگه کروکی تا سقف حدود  20 تومان خسارت، از بیمه دریافت کنند؛ لازم است بدانید که این رقم در شرکت‌های بیمه مختلف متفاوت است.

شرط و مدارک لازم برای دریافت خسارت بدون کروکی

بر اساس ماده 4 آیین نامه اجرایی ماده 30 قانون شخص ثالث تصویب شده در سال 1395، شرط و مدارک لازم برای دریافت خسارت ثالث بدون کروکی شامل موارد زیر است:

 • هر دو وسیله دارای بیمه شخص ثالث معتبر باشند.
 • بین طرفین اختلافی در خصوص مقصر بودن وجود نداشته باشد.
 • خسارت حداکثر تا سقف تعهد مالی اجباری در ماده 40 قانون باشد.

زیان دیده نیازی دارد تا گواهینامه خود را ارائه دهد. در واقع داشتن یا نداشتن و سن او هیچ تاثیری در دریافت خسارت نخواهد داشت

آیا می‌‎توان به کروکی اعتراض کرد ؟

قطع به یقین بله! بنابر هردلیلی اگر به نتیجه‌ی نهایی کروکی شک یا اعتراض دارید، می‌توانید با به همراه داشتن کروکی و سایر اطلاعات مربوطه به دادگاه مراجعه نمایید. بعد از طرح شکایت و بررسی قاضی پرونده از تمامی شواهد،تقاضای بازنگری مجدد کروکی انجام خواهد شد. به عبارتی:

 1. با به همراه داشتن تمامی اطلاعات مرتبط با تصادف، علی‌الخصوص برگه کروکی، به دادگاه مراجعه کرده و طرح شکایت کنید.
 2. پس از شکایت شما مراجع مسئول، وظیفه دارند پرونده را به اجرا در آورند و مراحل اجرایی لازم را به جریان بیندازند.

اما اگر تصادفی منجر به جراحت شود چگونه دیه را باید دریافت کرد؟ برای کسب اطلاعات جامع در مورد دریافت دیه بعد از تصادف به اینجا مراجعه نمایید.

داشتن بیمه شخص ثالث امری مهم در تصادفات

همانطور که خودتان نیز می‌دانید داشتن بیمه شخص ثالث برای هر دارنده‌ی وسیله نقلیه‌ای اجباری‌ست و ضرورت آن در تصادفات زمانی که خسارات زیادی را متحمل می‌شوید به چشم می‌خورد.

همان‌طور که می‌دانید، خرید بیمه شخص ثالث اجباری است. به این منظور کافی‌ست در سایت بیمه دات کام نسبت به پرکردن فرم اطلاعات نظیر مشخصات خودرو، تاریخ انقضای بیمه قبلی و …  اقدام نموده و مراحل خرید آنلاین بیمه شخص ثالث را تحقق بخشید.  پس از پرداخت اینترنتی مبلغ حق بیمه خودرو،  بیمه‌نامه به صورت رایگان به مقصد انتخابی شما ارسال خواهد شد.

خرید اینترنتی بیمه شخص ثالث

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
13 تیر 1401 / بیمه شخص ثالث

مجازات رانندگی بدون گواهینامه و قانون بیمه شخص ثالث برای رانندگان فاقد گواهی نامه

آیا بیمه شخص ثالث خسارات رانندگی بدون گواهی نامه را جبران می‌کند؟ مجازات فرد متخلف چیست؟ این اطلاعات را در این مقاله بخوانید!

13 تیر 1401 / بیمه شخص ثالث

بیمه شخص ثالث کامیون؛ با ایمنی بالا خودروهای سنگین را برانید

برای آشنایی کامل با جزئیات بیمه شخص ثالث کامیون این مقاله را مطالعه کنید.

12 تیر 1401 / بیمه شخص ثالث

10 دلیل اختلاف قیمت بیمه شخص ثالث در شرکت بیمه‌های مختلف

بیمه شخص ثالث مهم‌ترین بیمه‌ای است که هر وسیله نقلیه موتوری باید داشته باشد. در قرارداد آن آمده که بیمه‌گر در ازای دریافت حق‌بیمه خسارت‌های ناشی از حوادث رانندگی به شخص ثالث را جبران می‌کند. منظور از خسارت، هرگونه خسارت مالی و جانی تا سقف قرارداد بیمه‌نامه است.

11 تیر 1401 / بیمه شخص ثالث

پوشش های صندوق تامین خسارت‌ های بدنی + مدارک مورد نیاز

هر آنچه بیمه گزاران باید در خصوص صندوق تامین خسارات بدنی بدانند، در این مقاله نوشته شده است.

08 تیر 1401 / بیمه شخص ثالث

بایدها و نبایدهای خسارت بدون کروکی + لیست مدارک مورد نیاز(تیر 1401)

راهنمای کامل و صفر تا صد دریافت خسارت بدون کروکی را در این مقاله از دست ندهید!

07 تیر 1401 / بیمه شخص ثالث

بیمه تصادف با حیوانات؛ جبران خسارت با کدام بیمه امکان‌پذیر است؟

برای آشنایی صفر تا صد با بیمه تصادف با حیوانات روی لینک این مقاله کلیک کنید.

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
سپیده
06 شهریور 1400

سلام. من‌ چند روز پیش یک تصادف داشتم و افسر آمد و طرف مقابل رو مقصر اعلام کرد. بعد الان طرف مقابل نمی آید و میگوید با من تماس نگیرید. من فقط یک برگه گزارش افسر دارم و گزارش کتبی و بیمه هم میگوید حتما باید کروکی باشد تا خسارت بدهیم.
افسر هم میگوید باید طرف مقابل کروکی امضا کند تا من به تو کروکی بدهم. باید چی کار کنم؟

  کارشناس بیمه
  14 شهریور 1400

  دوست عزیز با واحد پرداخت خسارت تماس بگیرید

کوروش
06 شهریور 1400

سلام. من موتور سوار هستم و در اتوبان لشکری به کرج از پشت به یه کامیون که مصالح حمل میکرد حمل برخورد کردم. کارشناس اولیه من رو مقصر 100 درصد اعلام کرد ولی کروکی رو آن طوری که اتفاق افتاده نکشیده. آیا من اعتراض کنم رای عوض میشه یا نه؟ من که به چراغ خطر راننده برخورد کردم راننده کاملا در لاین دوم توقف کرده بود و بعد از برخورد به خاطر ترافیک صحنه رو به هم زد و رفت 8 متر جلو تر پارک کرد ولی در کروکی کارشناس نوشته شده کامیون مستقیم در حال حرکت بوده و پرایدی برای سوار کردن مسافر اقدام به توقف میکند و کامیون نیز اقدام به توقف میکند که من به اون برخورد کردم و 8 متر جلو تر می ایستد. ممنون میشوم راهنمایی کنید. لازم به ذکر است من از ناحیه پای راست و فک دچار شکستگی شدم.

  کارشناس بیمه
  09 شهریور 1400

  سلام و درود بله می‌تونین اعتراض کنید.

سجاد
06 شهریور 1400

سلام، عصر بخیر. یک سال و نیم قبل با موتور سیکلت تصادف کردم. انگشت های پام به طرز بدی شکستن. افسر 50-50 مقصر اعلام کرد. الان اعتراض بزنم امکان حذف 50 درصد مقصر بودنم هست؟ برای پزشکی قانونی اعتراض بزنم امکانش هست درصد های دیه را کم تر کنن؟ ممنون.

  کارشناس بیمه
  09 شهریور 1400

  سلام و درود حق گرفتنیه هم نسبت به نظریه کارشناس تصادفات اعتراض ودرخواست ارجاع امر به هیات 3نفره کنیدوهم درمورد گواهی پزشکی درخواست کمسیون پزشکی نمایید.

علیرضا
06 شهریور 1400

سلام. چند روز پیش من از وسط میدان رد می‌شدم خودرو چراغ قرمز را رد کرد و به من زد همون لحظه امبولانس عجله داشت افسرم نیومد کروکی بکشه. پام رو جراحی کردم خودرو در کلانتری شهادت داده است که مقصر است. الان برای مطالبه دیه باید دادخواست بدهم یا برای کشیدن کروکی؟؟ دادخواست را به اسم فرد رد کنم یا بیمه؟ البته شغل خود را هم از دست دادم به خاطر اینکه چندماه نمیتونم راه برم ممنون میشم راهنمایی کنید

  کارشناس بیمه
  09 شهریور 1400

  سلام و درود برشما
  بایدبه دادسرامراجعه کنید وشکواییه مطرح بفرمایید.

محدثه
06 شهریور 1400

با سلام و عرض خسته نباشید. پسر من با دوچرخه کنار کوچه ایستاده بوده که یک 206 بهش زد و از روی دست چپش رد شد که 3 تا از انگشتاش شکست 🙁 حتی مفصل های کف دستش جا به جا شد و ما چون هول شده بودیم به اورژانس و راهور زنگ نزدیم. حالا برای درمان دست پسرم 10 میلیون خرج کردیم و بعد یک روز رفتم و شکایت کردم و قرار هست کروکی فرضی بکشند. آیا با ارائه ی کروکی فرضی به بیمارستان هزینه ها مطالبه میشود یا نه؟ بعد از این که برای مطالبه ی هزینه ها من هیچ راهکاری ندارم که از مقصر بگیرم؟

  کارشناس بیمه
  09 شهریور 1400

  با سلام و عرض خسته نباشید.
  با ثبت شکایت و ارائه دلایل ومدارک به راحتی می‌تونین موضوع را از طریق دادسرا پیگیری ودیه صدمات وارده به فررندتان از شخص خاطی ودر نهایت ازصندوق خسارات بدنی اخذ خواهد شد

الله مددی
19 دی 1400

سلام من ی تصادف داشتم با طرف توافق کردیم حالا فرداش که رفتم واحد خسارت دبه کرد گفت نه اینا کم میبرن باید بیشتر بدی گفتم من بیمه دارم از بیمه ام بگیر…بحثمون شد و رفته شکایت کرده حالا باید چه کار کنم؟ هیچ کروکی هم نداریم

  کارشناس بیمه
  19 دی 1400

  سلام دوست عزیز، این یک مساله حقوقی است و نیاز است تا شما با یک وکیل یا حداقل یک افسر راهنمایی و رانندگی کامل مشورت کنید.

جیران
19 دی 1400

سلام من ی تصادف داشتم با طرف توافق کردیم حالا فرداش که رفتم واحد خسارت دبه کرد گفت نه اینا کم میبرن باید بیشتر بدی گفتم من بیمه دارم از بیمه ام بگیر…بحثمون شد و رفته شکایت کرده حالا باید چه کار کنم؟ هیچ کروکی هم نداریم

  کارشناس بیمه
  19 دی 1400

  سلام دوست عزیز، این یک مساله حقوقی است و نیاز است تا شما با یک وکیل یا حداقل یک افسر راهنمایی و رانندگی کامل مشورت کنید.

انصاری
22 دی 1400

سلام،من موتورسواربودم درحال دوربرگردان بودم که راننده سواری بمن زدوافتادم پای راستم شکست،راننده زنگ زد به رفقایش دو نفر آمدندموتور من را یکی از آن دو نفربلندکردوبرد کوبیده سپر جلوی سواری ،من نمی‌توانستم ازجایم،تکان بخورم که هرچه فریاد زدم که نامردی نکن گوش نکرد،که بعدآمبولانس آندورا بردبیمارستان که پای راستم را عمل کردن وگفتند پروتز تزریق کرده اند،اکنون۳ماه میگذرد،وافسرکارشناس من را مقصراعلام کردکه من اعتراض کردم،و۲نفرآمدندومن همه جریان راگفتم،اما از حالت برخورد وگفتارشان مشخص بود که میخواهندبه نفع راننده سواری رای دهند،اکنون داردحق من که متاهل و۴۵ سالم میباشد داردپایمال میشود،درخواست راهنمایی دارم ،یاحق

  کارشناس بیمه
  11 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، این مساله حقوقی است و شما باید حتما با یک وکیل مشورت کنید.

  افسر تصادفات
  26 بهمن 1400

  بستگی به برخورد دو سیله نقلیه دارد بنابراعلام شما در دوربرگردان بودی وقصد گردش داشتی%100شما مقصری بعلت عدم رعایت حق تقدم عبور هنگام گردش به راست یاچپ مگر حداقل از مدخل بریدگی خارج شده باشی آنهم از عقب باشما برخورد داشته باشد

یک سرپرست خانواده بیکار تو این وضیعت زندگی
25 دی 1400

سلام. من چند روز پیش تصادف کردم که افسر پلیس راهنمایی و رانندگی آمد طرفه رو که به علت عدم توجه کافی به جلو رو مقصر نوشت .همسرم و خودام که از ناحیه گردان آسیب دیده بودیم و کودک ۴ساله که تو ماشین داشتیم که به شدت ترسیده بود. با اورژانس ۱۱۵ به بیمارستان انتقال کردند. وبعد ۲روز کودک ۴ سالمون تشنج کرده. آیا این تشنج میشه از عوامل تصادف باشه. در ضمن افسر در کروکی فقط خسارت ۲ خودرورو قید کرده ایا من به این کروکی احتراز کنم یا نه با تشکر از لطفه شما…؟

  کارشناس بیمه
  09 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، چنین چیزی باید توسط پزشکی قانونی اثبات شود. این یک مساله حقوقی است و حتما باید با یک وکیل مشورت کنید.

مجید
26 دی 1400

باسلام
بنده در شب بارانی با کامیون درحال حرکت با دنده عقب با تیر برق وسط کوچه ک بدون هیچ گونه محافظ و علائم بوده برخوردکردم ک موجب شکستن تیر برق شده و افسر بنده را مقصر ۱۰۰ درصد اعلام نموده است آیا میتوانم ب کروکی مورد نظر اعتراض بدهم آیا اداره برق نیز مبشود مقصر باشد یا خیر ممنون

  کارشناس بیمه
  26 دی 1400

  سلام دوست عزیز لطفا با واحد پرداخت خسارت تماس بگیرید

  افسر تصادفات
  26 بهمن 1400

  حق اعتراض برای همگان محفوظ است. ولی به دلیل دنده عقب ضروری شما مقصریدحالا شاید بگوییدجلوی خودرو به هر دلیلی مسدود بوده (بن بست… ) شما بایستی به دلیل اینکه نقطه کور در خودرو خود دارید از یک نفر کمک راننده یا همان شاگرد استفاده می کردید تاشما رااز خطر احتمالی مطلع کند. پیروز باشید

   کارشناس تصادف
   12 اردیبهشت 1401

   سلام بنده تصادف کردم ماشین بنده کاملا بین
   خطوط است
   ولی ماشین دیگر دقیقا روی خطوط
   یعنی نصف ماشین طرف
   مقابل باند یک و دو .قرار دارد عکس گرفته
   شده بیانگر این است
   حالا افسر راهنمایی مارا مقصر نوشته
   وعکس هارا هم قبول
   قبول ندارد لطفا چکار کنم عکس ها موجود
   هست راهنمای کنید درصورت نیاز موجود هست

    کارشناس بیمه
    13 اردیبهشت 1401

    سلام دوست عزیز، می توانید از طریق شکایت به واحد انتظامی یا بازرسی آن ها مشکل خود را مطرح کنید.

شایان
09 بهمن 1400

سلام
من مدتی پیش تصادف کردم و متاسفانه بعد تصادف اشنا های فرد مقابل موتور را تعویض و جای موتور را تعقیر دادند و من قبل اینکه تعقیری صورت بگیره فقط تونستم یه عکس واضح از محل بگیرم ک مشخص میکنه من تو راه خودم بودم یا تصادف پنجاه پنجاه بود اما متاسفانه نتیجه کورکی افسر من مقصر صد در صد شدم میخواستم بدونم من میتونم اعتراض کنم و اینکه این قضیه تعقیر موتور و جابه جایی موتور بعد تصادف میتونم اعترتض کنم لطفا هر چه زود تر جوابمو بدین خیلی مهمه برام با تشکر

  کارشناس بیمه
  10 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، این یک مساله حقوقی است و شما باید با یک وکیل مجرب در این حوزه مشورت کنید.

  افسر تصادفات
  26 بهمن 1400

  دوست گرامی اگر شما شاهد این قضیه بودید چرا افسرتصادفات را مطلع نکردید؟ چنانچه افسر پلیس گزارش نماید و مقام قضایی می تواند برای شما بدلیل کتمان واقعیت اعلام جرم کند. البته استناد به عکس برای کارشناس تصادفات ومقامات قضایی زیاد اهمیت ندارد واین علم کارشناس هست با توجه به اثرات به جامانده بروی دووسیله نقلیه. البته خدای نگرده نمی خواهیم شماراناامید کنیم اعتراض برای شما محفوظ است

ابوذر
15 بهمن 1400

سلام وخسته نباشید من امروز بایه موتور سیکلت تصادف کردم قضیه از این قراره که من داشتم از فرعی به اصلی وارد میشدم به قدری داخل اصلی شدم که تا دید داشته باشم تا نوک ماشین از فرعی امد بیرون موتور سوار با سپر من برخورد کرد و امبولانس امد بردش و راهوری که امد منو مقصر دونست و من هم انقدر خارج نشده بودم که دید کامل داشته باشم حالا به نظر شم چیکار کنم و راکب موتور سیکلت هم فاقد گواهی نام پلاک وبیمه بود

  کارشناس بیمه
  16 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، با توجه به گفته،شما مقصر هستید و نداشتن گواهینامه یا بیمه راکب در پرداخت خسارت شما تاثیری ندارد. به هر حال، اگر اعتراض دارید، می توانید از طریق مراجع قانونی اقدام کنید.

  شاایان
  17 اسفند 1400

  سلام مجدد خدمت شما کارشناس و افسر عالی رتبع و گرامی بعد از تصادف به افسر اطلاع دادم منتهی اقدامی صورت نداد
  و مثل اینکه خودشم مطلع بود از تعویض و تعقیر صحنه تصادف عکسی که ان شب گرفتم
  خیلی واضح نشان میداد ک موتور طرف مقابل باک زرد رنگ بود ک در برگ صورت جلسه زده پلاک ملی باک قرمز و مقصر هم طرف مقابل بوده ک در راه من بوده
  و اینکه اعتراض کردم به کروکی
  کارشناسان دادگستری موتورارو بررسی کردن عکس رو نگاه کردن و خود طرف مقابلم هم جلوی کارشناس اعتراف کرد ک با موتور باک زرد تصادف کرده و موتور رو تعقیر داده اند
  الان هم منتظر نتیجه کروکی کارشناسان دادگستری هستم
  فقط میخواستم بدونم وقتی خود فرد اعتراف به تعویض کرده
  یعنی کتمان واقعیت داشته حالا ک ثابت شدع
  کروکی بهم میخوره و اون فرد مجرم و مقصر شناخته میشه ؟؟

   کارشناس بیمه
   18 اسفند 1400

   سلام دوست عزیز، این مساله حقوقی است و حتما باید با یک کارشناس حقوقی صحبت کنید. به هرحال ایشان جرم مرتکب شده اند.

روح الله
16 بهمن 1400

سلام من پنجشنبه شب ساعت ۲۰:۳۰ در جاده با اتوبوس در حال حرکت بودم که ناگهان یک گله شتر بدون علامت (شب رنگ) وارد جاده شدند و من با آنها برخورد کردم و تعداد هفت نفر از شترها از بین رفتن پلیس هفتاد درصد من را مقصر دانسته ضمنا ساربان نیز با شترها نبود آیا اعتراض کنم رأی برمیگردد؟ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

  کارشناس بیمه
  17 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، این مساله به شرکت بیمه و گزارش افسر پلیس دارد. بهتر است که با یک وکیل آشنا به این حوزه هم مشورت کنید و بعد اعتراض بزنید تا بدانید که دقیقا چه چیزی بنویسید.

  افسر تصادفات
  26 بهمن 1400

  سلام دوست گرامی بنابراعلام شما گله بدون صاحب در تاریکی بوده، آیا نور کافی درمحل وجود داشته آیا شما سرعت مقرره داشتید آیا علائم هشداری مربوط به گذشت حیوانات اهلی از عرض جاده وجود دارد وچند مطلب و قانون دیگر البته شما می توانید اعتراض کنید.

هیمن
21 بهمن 1400

سلام من چن روز پیش تصادف کردم و افسر راهنمایی من رو مقصر اعلام کرد در صورتی که من روی خیابان اصلی بودم واون از فرعی وارد شده حالا من میخوام به نظر کارشناس اعتراض کنم ولی به دادگاه میرم میگن هیچ پرونده ای اینجا نداری که بخوای اعتراض کنی خواهشن راهنمایی کنید

  کارشناس بیمه
  21 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، این سوالات بیشتر جنبه حقوقی دارند و به این صورت نمی توان جواب قطعی دارد. به هر حال از مکانی که در مقاله نوشته ایم اعتراض خود را پیگیری کنید اما اگر جوابی دریافت نکردید، باید با یک وکیل مشورت کنید.

  افسر تصادفات
  26 بهمن 1400

  دوست گرامی در آیین نامه راهور فقط دال براینکه در خیابان اصلی بودن امر حق بر شما نیست چند شرط دارد که یک نمونه از آنها در سه راه ها حق تقدم با وسیله نقلیه ای است که در مسیرمجاز باشد

شهره
28 بهمن 1400

سلام من دوهفته پیش در اتوبان رانندگی میکردم که به خاطر وارد شدن به ورودی شهر واینکه ماشین از لاین یک به لاین دو اومد سرعتمو کم کردم.اتوبوسی که پشت سر من بود از پشت به من زد و ماشین کاملا از بین رفت.در کروکی مقصر کاملا اتوبوس شد.ولی راننده اتوبوس شکایت و اعتراض زده.درچه صورت من محکوم میشم؟ممنونم ازتون

  کارشناس بیمه
  29 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، اگر راننده مقصر اصلی شناخته شده است، شکایت آن به جایی نمی رسد. باز به نوع شکایت و شرایط دیگر هم دارد.

  افسر تصادفات
  11 اردیبهشت 1401

  دوست گرامی طبق ماده 180 آیین نامه راهور ایشان مقصرند به جایی نمی رسند

فرهادیج
29 بهمن 1400

با سلام و خسته نباشید من دو روز پیش تصادف کردم و از خ اصلی سر تقاطع یعنی سه راهی گردش به راست کرده و میخواستم وارد فرعی شوم و راهنما زده بودم و اصلی که سه بانده بود و دارای سرعت گیر بزرگ من سه لاین رو رد کرده بودم و سه تا ماشین که بعد سرعت گیر سرعت کم شده بود چراغ داده و به من راه دادن و هر سه لاین اصلی رو رد کرده بودم و لاین کناری که با جدول کامل جداست و من هم کامل رد کرده بودم یه خانم بت صد تا سرعت آمد و در صورتی که داخل شهر ۶۰ تا است و سر تقاطع هم سرعت ۳۰ تا رو رعایت نکرده وبعد سرعت گیر حدود ۱۵ متر ترمز کشیده شده و به سمت راست ترمز کشیده و به چرخ جلوی من برخورد کرده و افسر اومد و فقط به من گفت که عکس از ماشینت بگیر که چقدر خسارت دیده و بعد رفتنم و عکس گرفتنم نظرش برگشت و مقصر من رو خوند و مدارک رو اول داد به خانم و بعد اعتراضم گفت فردا بیاید راهنمایی و بعد فردا گفت من با چند تا از همکارانم مشورت کردم و مقصر تویی و بعد من گفتم بفرست دادگاه و هیت ۳ نفره و بعد نشد ۷ نفره که افسر منو ترسوند که بالای ۳ میلیون خرج میکنی و آخرش باز حرف من تایید میشه در صورتی منو مقصر دونست که سر تقاطع خانم با صد تا سرعت و از لاین کند رو اومده و از راست سبقت گرفته و با من برخورد داشته و چند تا میوه فروش هم شاهد بودن و شهادت دادن که اصلا ماشین خانم رو ندیدن و یهوی ظاهر شد یعنی سرعت بالا. و در آخر با پدرم افسر دیروز صحبت کرد که منو راضی کنه و وساطت کنه که کروکی رو بپذیرم . ممنون میشم افسر راهنمایی منو راهنمایی کنه

  کارشناس بیمه
  30 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، شما باید سوال خود را مستقیم از خود افسر بپرسید. نه در اینجا.

محمد تنهایی
02 اسفند 1400

سلام بنده چند روز پیش تصادف داشتم افسر راهور نفر مقابل رو مقصر دونست ایشان رفتند شکایت به شورای حل اختلاف زدند کارشناس شورا من رو مقصر دونست میخواستم بدونم الان باید من چه کاری انجام بدم چون هر جا میرم توضیح کروکی رو میدم میگن سرهنگ شورا اشتباه کرده الان چه کاری باید انجام بدم؟

  کارشناس بیمه
  06 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، این مساله دیگر جنبه حقوقی دارد. به هر حال اگر افسر اشتباه کرده باشد، شما باید خسارت بپردازید. با یک وکیل مشورت کنید.

حسین
02 اسفند 1400

سلام وقت بخیر من چن روز پیش تو یه بزرگراه تو لاین وسط در حال حرکت بودم که یه خودرو از لاین سبقت از خودروی جلوییش بدون زدن راهنما از سمت راست سبقت گرفت منم برای اینکه برخورد نکنم به اون به سمت راست رفتم که به درخت برخورد کردیم و متاسفانه پای خانومم از ناحیه ران شکست
چطوری میتونم از بیمه استفاده کنم
خانومم باید ازم شکایت کنه؟

  کارشناس بیمه
  04 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، باید با واحد خسارت خود بیمه تماس بگیرید. همه این موارد به نظر شرکت بستگی دارد.

سجاد
03 اسفند 1400

سلام من تصادف کردم سمند از بغل زده به من رفته خورده به خاور گناه کار من هستم ایا باید خسارت سمند رو کلا من بدم

  کارشناس بیمه
  03 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، این موضوع را باید از کارشناس راهنمایی و رانندگی بپرسید. ولی اگر شما مقصر باشید و آن تمامی قوانین را هم رعایت کرده باشد، شما باید خسارت را پرداخت کنید.

حمید
21 اسفند 1400

با سلام
در اتوبان تهران ساوه به سمت تهران در حال رانندگی بودم با سرعت 100تا که یه خودرو سمند با سرعت بالا از پشت به خودروی من زد
متاسفانه راننده خودرو مقصر بدون گواهینامه بود
توان مالی برای جبران خسارت رو ندارد
با بیمه ثالث مقصر تماس گرفتم میگن باید کروکی فرضی از شورا حل اختلاف بیارید یعنی کروکی افسر راهنمایی مورد قبول نیست؟
خودروی من وانت نیسان هست ک من باهاش خرجی زندگیمو در میارم خودروی من خسارت زیادی دیده
میشه راهنمایی کنید ممنون میشم

  کارشناس بیمه
  22 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، در خصوص خسارت پرداخت باید شرایط در نظر گرفته شود. با یک افسر راهنمایی و رانندگی مشورت کنید.

متین
29 اسفند 1400

با سلام
من حدودا یک هفته پیش با موتور تصادف کردم لاین وسط جاده بودم یک تیبا هم سمت چپم بود مینی بوس هم سمت راستم تیبا گرفت روم میون این دوتا گیر کردم من و ترک نشینم پامون آسیب دید و موتور هم آسیب دید .مقصر که خودرو تیبا بود فرار کرد من هم به پلیس اطلاع دادم و پلیس صورت جلسه کرد بعدش هم به پزشک قانونی مراجعه کردم الان فقط یک برگه کلانتری دارم و یک برگه پزشک قانونی دوربین های اون منطقه روهم آشنا داشتم نگاه کردم شماره پلاکش نیوفتاده .میشه الان با این مدارک از بیمه خسارت بگیرم . لطفاً راهنماییم کنید اطلاعاتم تو این زمینه پایینه نمیدونم چکار کنم

  کارشناس بیمه
  18 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، البته این مساله حقوقی است؛ اما وقتی مدارکتان کامل باشد که اینطوری هم میفرمایید، است، بیمه خسارت را می دهد. (گزارش پلیس و پزشکی قانونی اصل هستند؛ اما بهتر است که قبل از مراجعه به واحد خسارت، حتما از ط ریق شرکت بیمه، مدارک لازم را بررسی کنید.)

عارف
29 اسفند 1400

سلام، یک عدد کامیون در یک شب برفی از پشت زده به ماشینم، جفتمون هم راننده مسافر بودیم. افسر امد و فقط لفظی گفت کامیون مقصر است و مدارک را جا به جا کنید و به سرعت محل را ترک کرد. راننده کامیون به غیر از کارت ماشینش مدرک دیگری به من نداد حتی گواهینامه و بیمه نداشت. چندین بار دیگر به ۱۱۰ زنگ زدم اما تو اون سرما کسی نیامد، اخر هم اپراتور پاسگاه با شماره شخصی تماس گرفت و گفت که ما امشب برای شما نمیتونیم کروکی بکشیم باید صبح بیاید. در دمای منفی ۱۰ درجه همراه با زن و بچه و راننده کامیونی که فرار کرد موندیم تو جاده، من الان با این ماشینی که از پشت و سمت راننده کامل جمع شده و یک کارت ماشین از طرف کامیون چیکار کنم، کی پاسخگو هست؟ زنگ زدم به پلیس راه قوچان میگه راننده کامیون را پیدا کن و با هم برگردید قوچان تا برای شما کروکی بکشیم. تو رو خدا کمک کنید.

  کارشناس بیمه
  18 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، این کاری که انجام شده تخلف است و شما باید از طریق یک وکیل اقدام کنید و مطمئن باشید، جواب خواهید گرفت.

زهرا
07 فروردین 1401

سلام من در چهارراه تصادف کردم چراق من زردچشمک زن بود چراق طرف قرمز چشمک زن بوده باسرعت بالاتر من تصادف کردیم مقصر اصلی کیست

  کارشناس بیمه
  08 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، مقصر اصلی را افسر فقط تعیین می کند. اما با توجه به چیزی که شما می گویید، ایشان مقصر هستند.

امیرحسین
14 فروردین 1401

سلام خسته نباشید بنده ۲ هفته پیش تصادفی داشتم با یک النود که راننده النود بچه ۱۶ ساله بدون گواهی نامه ساعت ۱۱ شب دم بریدگی پارک بوده که ناگهانی بدون رونش کردن چراغ یا راهنما زدن از پارک در میاد عرض خیابون طی میکنه و در لاین سرعت به من برخورد میکنه . و النود چپ میشه . ماشین من دوربین داشته و تمام صحنه تصادف ثبت شده به افسرم سر صحنه تصادف نشون دادم اما بازم ۵۰ ۵۰ اعلام کرد و الان مارو گرفتار دادگاه پاسگاه کردن. ایا اعتراض بزنم به جوابی میرسم ؟

  کارشناس بیمه
  15 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، این الان دیگر جنبه حقوقی داد. سرعت شما هم خیلی مهم است؛ اما به حال ایشان مقصر بیشتری است. به هر حال اعتراض بزنید.

محسن میردامادی
20 فروردین 1401

سلام من چند روز پیش توی چهار راه با موتور بودم که یه ماشین چراغ قرمز را رد کرد و زد به من و بعدش هم صحنه را ترک کرد من هم پام آشیب دید و اون از این آسیب آگاهی داشت من هم با اورژانس تکاس گرفتم حالا برای‌ پیگیری نیاز به کروکی دارم و اون شخص حالا در دسترسمه آیا راهور قبول میکنه که کروکی بکشه؟من باید چیکار کنم؟

  کارشناس بیمه
  12 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، این مساله جنبه حقوقی و انتظامی دارد و باید با یک وکیل مشورت کنید.

محسن
20 فروردین 1401

سلام من چند روز پیش باموتور داشتم از چهار راه رد میشدم که یه ماشینی چراغ قرمز را رد کرد و زد به من من پام آسیب دید و ایشون هم ول کرد رفت من به اورژانس زنگ زدم و رفتم بیمارستان حالا میتونم از پلیس بخوام کروکی بکشه اون شخصی که زده بود را پیدا کردم و در دسترسه.ممنونم

  کارشناس بیمه
  21 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، در خصوص اینکه پلیس کروکی میکشه یا خیر، اطلاعی نداریم…اما به هر حال شما می توانید خسارت خود را بگیرید. در این خصوص حتما با یک وکیل آشنا به این حوزه مشورت کنید.

Farhad
24 فروردین 1401

سلام من یک ماه پیش با یه اتباع افغانستانی تصادف کردم افسر منو مقصر اعلام کرد درصورتی طرف مقابل از پشت‌وپهلو باماشین من برخورد کرد بااین وجود من قبول کردم مقصرم درصورتی طرف مقابل مدارکی نداشت افسر کروکی کشید اما غیرسازشی حالا طرف مقابل از بنده شکایت کرده چون نمیتونه از بیمه خسارت‌شو بگیره الآن من باید چیکار کنم؟

  کارشناس بیمه
  24 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، این مساله دیگر حقوقی است شما بهتر است که حتما با یک وکیل مشورت کنید.

  محمد
  25 فروردین 1401

  سلام من با موتور رفتم تو سبقت با ماشین شاخ به شاخ شدم ۱۰۰درصد مقصر زدن نمیتونم کاریی بکنم ۵۰.۵۰ بزنن

   کارشناس بیمه
   25 فروردین 1401

   سلام دوست عزیز، وقتی مقصر هستید، چرا باید 50 50 بزنند؟

حسین
26 فروردین 1401

سلام.
موقع دور زدن در یک خیابان که در آن دور زدن ممنوع بوده«گردش به چپ»یک موتور سیکلت با سرعت ۸۵کیلومتر«تشخیص از طریق دوربین»به گلگیر سمت راننده برخورد و منجر به جراحت و خسارت زیادی میشود.راننده خودرو مقصر ۱۰۰درصد اعلام شده و افسر اعلام نموده سرعت زیاد موتور فقط مشمول جریمه است.در حالی که اگه سرعت ۶۰تا داشت این تصادف رخ نمیداد.آیا نمیتوان گفت دور زدن مشمول جریمه است و مقصر موتورسوار ؟
اگر به رأی اعتراض کنیم حداقل ۵۰ ۵۰ نمیشود؟
ممنون

  کارشناس بیمه
  26 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، ما که در شرایطی که شما اعلام می کنید، نبوده ایم. به هر حال، شما می توانید اعتراض خود را بزنید. البته این مساله ای که افسر تعیین می کند و ارتباطی به ما ندارد. ما فقط کروکی و ارتباط آن را با بیمه بدنه نوشته ایم.

   حسین
   27 فروردین 1401

   ممنون.لطفا افسر تصادفات پاسخ دهند.

    افسر تصادفات
    11 اردیبهشت 1401

    سلام دوست محترم باتوجه به سوال شما ونحوه برخورد به گلگیر راننده (چپ) شما قصد گردش راداشتید. خیر اعتراض شما رد می شود

علی
29 فروردین 1401

سلام.معنی ماده ۱۳۸ آیین نامه راهنمایی و رانندگی چیه؟
«وسیله نقلیه‌ای که در مسیر مجاز در حال حرکت است بر وسایل نقلیه متوقفیکه در حال‌شروع حرکت به جلو یا عقب، گردش و یا دور زدن هستند حق تقدم عبور دارد.»
یعنی وسیله نقلیه ای که در مسیر مجاز با سرعت غیر مجاز در حرکت هست هم حق تقدم داره؟

  کارشناس بیمه
  29 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، این را باید از یک افسر آشنا به قوانین بپرسید. اما مسلما سرعت غیرمجاز خود یک تخلف است و احتمال اینکه مقصر 50-50 باشند زیاد است.

  افسر تصادفات
  11 اردیبهشت 1401

  دوست محترم سلام طبق قانون شماکه قصد ورود به راه دارید باید کامل به جلو وجوانب دقت کنید در مورد سرعت غیر مجاز هم اگر مدارک کافی وجود داشته باشد پلیس مبادرت به جریمه می کند

مهربد
03 اردیبهشت 1401

سلام من کامیون یخچالی دارم و ماشین همکارم ساعت 1شبب بین راه خراب شده بود شرایط جوری بود که مجبور به بکسل اوشدم وبادنده 2 با15کیلومتر سرعت درحال بکسل اوبودم ناگفته نماند فلاش ماشین پشت بکسل شده روشن . چراغ پروژکتور معابر روشن توی جاده قدیم قزوین رشت بطرف قزوین درحال حرکت بودیم که تریلی با سرعت بالا با خط ترمز حدود30سانت از پشت به کامیون یدک شده برخوردمیکنه بکسل باعث انحراف اینجانب شده . تریلی بعداز برخوردها کامیون یدک از ناحیه درب شاگرد باماشین اینجانب که کامیون رابکسل می کردم برخورد میکنه .افسر داخل کروکی منو مقصر کرده .بااین تفاسیر میتونم احتراز بزنم تورو خدا کمکم کنید از شما راهنمایی میخواهم

  کارشناس بیمه
  22 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، دقیقا شرایط را که نمی دانیم و با صحبت نمیشود تعیین کرد. باید با یک وکیل مشورت کنید.

asal
03 اردیبهشت 1401

سلام وقت بخیر من چند هفته پیش تصادف کردم به محض اینکه از بریدگی دور زدم ماشینی از پشت به من زد پلیس من رو مقصر کرد در صورتی که اوشون هم مقصر بودن
حالا به هر جهت من رو مقصر کردن و بیمه هم خسارت هر دو مون داد حالا چند روز پیش تماس گرفتن و میگن ماشینشون افت قیمت کرده و میخوان برن شورای حل اختلاف
الان من باید چکار کنم؟میتونم به نظر پلیس به دلیل اینکه من رو مقصر دونستن اعتراض کنم؟ممنون میشم راهنماییم کنید

  کارشناس بیمه
  04 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، اینکه الان می تواند اعتراض کنید یا خیر، اطلاعاتی نداریم؛ اما بهتر است که با یک وکیل در این حوزه هم مشورت کنید.

اصغر
11 اردیبهشت 1401

سلام خسته نباشید من یه تصادف در اتوبان داشتم راننده جلو ماشین رو نتونست کنترل کنه زد به گادریل من هم ازپشت زدم موقعه که افسر اومد من رو فقط از پشت ماشین مقصر شناخت بعد راننده جلو دوباره برا خودش کارشناس گرفت که نه شما زدید و ماشین داغون شده الان من چیکار میتونم کنم آیا افسری که کروکی اول رو تنظیم کرده درست هست یا کارشناس بیمه ماشین مدل ۸۳هست والان میگه باید افت قیمت هم بهم بدید من باید چیکار کنم

  کارشناس بیمه
  12 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، ما سایت فروش بیمه از شرکت های مختلف هستیم و این مسائل مربوط به راهنمایی و رانندگی است. شما می توانید با یک وکیل در این خصوص مشورت کنید.

سحر
12 اردیبهشت 1401

سلام وخسته نباشید.من ۱۲شب درحال رانندگی بودم چراغ راهنما سبز بود ناگهان پسربچه ۷ساله وسط خیابون پریدومن بهش زدم وایشان فوت شدن حالا مامور مقصر ۱۰۰درصد شدم و ایا اعتراض کنم قایده ای دارد

  کارشناس بیمه
  12 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، البته این مساله جنبه حقوقی دارد و باید با یک وکیل مشورت کنید. اما می توانید اعتراض کنید.

یاسر
03 خرداد 1401

سلام خسته نباشید ببخشید من تو خط سبقت داشتم میرفتم که یه ماشین میخاست تقاتع دور بزن پیچید جلومن تصادف کردیم گلگیر طرف شاگرد من با گلگیر طرف راننده ایشون ولی حالا این وسط چی شد که حق انساف برگشت صد درصد مقصر شدم نمیدونم به نظر شما چیکار کنم

  کارشناس بیمه
  05 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، ما هم اطلاع نداریم. ما که نبودیم. به هر حال میتوانید اعتراض بزنید.

میکائیل
10 خرداد 1401

سلام من در حال حرکت در اتوبان بودم که یه ۲۰۶ کاملا تو اصفالت طوری که نصف ماشین در لاین پارک و نصف ماشین داخل جاده بود ار صندوق گوشه سمت راننده زدم و منحرف شدم به سمت گارد ریل و یک پراید هم از پشت زد چپ کردم افسر اومد همه رو ۵۰ ۵۰ زد اما بیشترین خسارت رو من دیدم من اعتراض کردم ایا به نتیجه ای میرسم که ۲۰۶ رو مقصر کنن .

  کارشناس بیمه
  10 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، اطلاعی نداریم. بستگی به نوع تصادف دارد.

   میکائیل
   10 خرداد 1401

   افسر تصادف میتونن جواب بدن

ایرانی
25 خرداد 1401

سلام چند روز پیش پشت ترافیک در حالت ایست با یک تریلر تصادف داشتم . ماشینم یه تیبا صفر هست کارت طلایی بدنه سایپا دارم با پلیس تماس گرفتیم نتیجه نداشت شانس خودرو پلیس گشت بزرگراه اومد و من رو مقصر اعلام کرد گفت احتیاج به کروکی نیست بیمه بدنه و طلایی داری . هرچه اصرار کردم ننوشت .عکس مدارک راننده تریلر گرفتم با شماره تماسش .رفتم نمایندگی سایپا میگه گزارش تصادف یا کروکی باید باشه .به سختی افسر اون تصادف پیدا کردم میگه بگو راننده تریلر بااشه هردو امضاء کنید ، راننده تریلر هم چندروزه میپیچونه نمیاد … باید چیکار کنم . خود افسر مقصره که اون لحظه ننوشته

  کارشناس بیمه
  26 خرداد 1401

  سلام می توانید به بازرسی ناجا مراجعه کنید. اما حتما باید یک وکیل هم مشورت کنید.

اردلان یوسفی
04 تیر 1401

واسه کروکی تصادف با کجا تماس بگیریم؟

  کارشناس بیمه
  05 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، باید با افسر راهنمایی و رانندگی تماس بگیرید.

مجید
05 تیر 1401

برای عتراض به کروکی تصادف از کجا اقدام کنیم؟

  کارشناس بیمه
  06 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، از طریق دادگاه می توانید.

محمد ایزدی
13 تیر 1401

سلام ودرود. من امروز با یک موتور تصادف کردم مقصر هم هستم ولی طرف بردم بیمارستان مشکلی براش پیش نیومده بود خوشبختانه وازمم شکایت نکرد کل خرجش کشیدیم ولی افسر تو بیمارستان صورت جلسه با پدر صاحب موتور نوشت به چه معنا ست وقتی که شکایت نکرده ازم موتور سوارنوشتن صورت جلسه افسربه چه معناست

  کارشناس بیمه
  14 تیر 1401

  سلام دوست عزیز،اینکه دقیقا برای چه چیزی بوده است، اطلاعی نداریم. از خود افسر باید میپرسیدید

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید