27 شهریور 1402

بایدها و نبایدهای خسارت بدون کروکی + لیست مدارک مورد نیاز (تابستان 1402)

همیشه زمانی که از تصادف و جبران خسارت صحبت می‌کنیم به یاد کروکی خواهیم افتاد. کروکی در حقیقت همان علت حادثه و مشخص کردن مقصر است. خسارت گرفتن بعد از برخی از تصادف‌های رانندگی به کروکی نیاز دارد که باید توسط پلیس راهنمایی و رانندگی انجام ‌شود. با در دست داشتن این کروکی و تشکیل پرونده می‌توان به نمایندگی‌های بیمه مراجعه کرد و خسارت وارد شده را با بررسی‌های کارشناس بیمه دریافت کرد. در برخی از موارد هم می‌توان خسارت بدون کروکی را از شرکت‌های بیمه‌ای دریافت کرد. سوالی که پیش می‌آید این است که چگونه می‌توان بدون کروکی درخواست جبران خسارت کرد؟

در این مطلب درباره شرایط و مدارک مورد نیاز تصادف‌های بدون کروکی توضیحاتی خواهیم داد با ما تا انتهای متن همراه باشید.

کروکی تصادف چیست؟

قبل از اینکه درباره خسارت بدون کروکی توضیحاتی دهیم بهتر است که با واژه کروکی آشنا شوید. گزارشی که پلیس راهنمایی و رانندگی از صحنه تصادف مشخص می‌کند را کروکی می‌گویند. مهم‌ترین مدرکی که برای مقصر نشان دادن خسارت برای دو طرف در نظر گرفته شده کروکی است. نکته مهمی‌ که برای کروکی باید نظر گرفت این است که برای کشیدن کروکی نباید خودرو‌ها را جابه جا کرد.

توصیه می‌شود اگر خسارت وارد شده به خودرو سنگین نیست و خسارت زیر 30 میلیون تومان است خودرو را جابه جا کرده و با رضایت دو طرف حادثه خسارت بدون کروکی پرداخت شود تا از مسدود شدن و ایجاد ترافیک جلوگیری کرد. شما می توانید راهنمای کامل کروکی تصادف را در این لینک بخوانید.

انواع کروکی برای تصادف‌ها

دو نوع کروکی در تصادف‌ها وجود دارد که مرتبط با قوانین است. این کروکی‌ها عبارتند از:

کروکی سازشی: هنگامی ‌که خسارت‌های تصادف در سقف تعهدات بیمه باشد، افسر راهنمایی و رانندگی کروکی سازشی را برای تصادف ترسیم می‌کند و اطلاعات مرتبط با تصادف را درج خواهد کرد.

انواع کروکی برای تصادف‌های

دو نوع کروکی در تصادف‌ها وجود دارد

زمانی که برای دریافت خسارت به دفاتر بیمه مراجعه می‌کنید باید کروکی سازشی را به همراه داشته باشید.

کروکی غیر سازشی تصادفات: کروکی غیر سازشی در دو صفحه جداگانه تنظیم می‌شود. اطلاعاتی که در این نوع کروکی درج خواهد شد دقیق‌تر و کامل‌تر است که هر کدام مرتبط با خودرو‌ها، عابر‌ها و مشخصات راننده‌ها است. در صفحه دوم گزارش مشخصات افسر راهنمایی و رانندگی و شرح حادثه ذکر می‌شود.

امروزه می توان از خسارت سیار نیز برای دریافت هزینه مورد نظر اقدامات لازم را انجام داد. ناگفته نماند که برای دریافت خسارت سیار نیاز به وجود کروکی نیاز می باشد البته برای خسارت های ناچیز نیازی به وجودش کروکی نیست، اما می توانید برای تهیه آن درخواست دهید.

برای اینکه بدانید چه تفاوتی بین کروکی سازشی و غیرسازشی وجود دارد، این مقاله را مطالعه کنید.

در چه تصادف‌‌هایی نیاز به کروکی است؟

برای گرفتن خسارت باید کروکی را به صورت سازشی یا غیر سازشی به شرکت بیمه تحویل داد. در این تصادف‌ها باید کروکی را تحویل داد:

 • تصادف با ماشین نظامی، تصادف با ماشین سنگین (کامیون، اتوبوس، مینی‌بوس و…)، تصادف با موتور و تصادفات زنجیره‌ای و برخورد چند ماشین
 • نداشتن گواهینامه یا بیمه‌ نامه یکی از طرفین تصادف
 • تصادف با فردی که ساکن شهر دیگری
 • تصادف به خاطر رد کردن چراغ قرمز
 • برخورد خودرو با اشیای ثابت مثل گاردریل و درخت
 • پیوسته نبودن بیمه ‌نامه شخص ثالث امسال و سال گذشته
 • گذشتن کم‌تر از 20 روز از شروع بیمه نامه شخص ثالث
 • زخمی ‌شدن یا فوت در تصادف
 • تصادف به خاطر دنده عقب
 • تصادف برای بار دوم در طول مدت بیمه‌‌نامه
 • نامعلوم بودن دلیل تصادف
 • تصادف شاخ‌ به‌ شاخ
 • خسارت‌های مالی بیشتر از 30 میلیون تومان در سال 1402 (در این رابطه، مقاله نحوه دریافت خسارت بیمه بدنه با کروکی را مطالعه کنید.)
 • تصادف با عابر پیاده
 • تصادفات منجر به جرح

خسارت بدون کروکی در تصادف

هنگامی‌ که در تصادفی بخواهید از بیمه شخص ثالث خود استفاده کنید(برای کسب اطلاعات بیشتر درباره بیمه شخص ثالث، راهنمای کامل و جامع آن را در اینجا بخوانید) می‌توانید در تصادف‌های زیر بدون رسم کروکی خسارت خود را دریافت کنید. این موارد عبارتند از:

 • در صورتی که حادثه رانندگی خسارت بدنی نداشته باشد.
 • اگر اختلافی بین دو طرف حادثه رخ ندهد و تصادف، مرضی الطرفین باشد.
 • اگر میزان خسارت زیر ۳۰ میلیون تومان باشد، نیازی به ترسیم کروکی برای دریافت خسارت نیست.

استعلام بیمه شخص ثالث

آیا شرکت‌های بیمه بدون برگه کروکی خسارت پرداخت می‌کند؟

شرکت‌های بیمه بدون برگه کروکی، خسارت‌های وارد شده در تصادف را پرداخت می‌کنند. تفاوتی نمی‌کند بیمه‌گر شما، بیمه ایران، بیمه آسیا، بیمه پارسیان، بیمه دانا یا هر شرکت دیگری باشد؛ پرداخت خسارت کمتر از سقف بیمه یکی از مواردی است که به کروکی و گزارش پلیس نیاز ندارد. سقف خسارت در سال ۱۴۰۲ برای حادثه بدون کروکی، مبلغ ۳۰ میلیون تومان اعلام شده است. البته توجه کنید که این مبلغ می‌تواند در شرکت‌های بیمه تفاوت داشته باشد و بهتر است که هنگام عقد قرارداد بیمه شخص ثالث، به طور کامل از سقف تعهدات اطلاع پیدا کرد.

دریافت دیه

در مواقعی که خسارت جرحی وجود دارد، حتما باید کروکی کشیده شود. مقدار مبلغ پرداختی به فرد بر اساس نرخ دیه مشخص خواهد شد. برای اینکه بدانید تا چگونه در سریع‌ترین زمان، دیه را بعد از تصادف دریافت کنید، این مقاله را مطالعه کنید.

استفاده از بیمه بدنه بدون کروکی

کروکی نکشیدن افسر معمولاً مشکلی برای، معمولاً مشکلی نخواهید داشت. با توجه به اینکه پوشش های بیمه بدنه متفاوت است، گاهی اوقات اصلاً امکان دریافت کروکی وجود ندارد. حتی گاهی ممکن است راننده خاطی از صحنه تصادف فرار کند؛ در چنین شرایطی، خسارت بدون حضور مقصر به بیمه‌گزار پرداخت می‌شود. به همین دلیل است که می‌گوییم بیمه بدنه مکمل بیمه ثالث است. البته در صورت فرار راننده مقصر از صحنه تصادف، امکان شکایت از راننده متواری نیز وجود دارد.

روند دریافت خسارت از شرکت‌های بیمه

برای اینکه خسارت‌های مالی و جانی در بیمه شخص ثالث جبران شود باید حداکثر تا مدت 5 روز به یکی از دفاتر یا نمایندگی‌های پرداخت خسارت بیمه‌گر خود مراجعه کنید و تشکیل پرونده دهید، سپس با بررسی‌های لازم از سوی کارشناس‌های بیمه حواله پرداختی تحویل داده می‌شود. برای دریافت خسارت بدون کروکی باید مدارکی را هم تحویل داد که به شرح زیر است.

مدارک مورد نیاز برای دریافت خسارت بدون کروکی ‌عبارتند از:

 • اصل و کپی بیمه ‌نامه بدنه و شخص ثالث وسیله نقلیه
 • اصل و کپی گواهی ‌نامه راننده وسیله نقلیه در هنگام حادثه
 • اصل و کپی کارت وسلیه نقلیه
 • اعلام کردن خسارت در اسرع وقت
 • بازدید کردن از محل حادثه حسب مورد توسط کارشناس بیمه‌گر

شرایط و نکات پرداخت خسارت بدون کروکی در بیمه نامه شخص ثالث عبارتند از:

 • تکمیل فرم اعلام خسارت توسط مقصر و زیان دیده
 • همراه داشتن بیمه شخص ثالث و ارائه بیمه نامه معتبر و جاری برای هر دو وسیله نقلیه هنگام خسارت
 • کارشناسی خودروها و وسایل نقلیه مسبب حادثه و خودروها و وسایل نقلیه زیان دیده برای میزان خسارت
 • گواهینامه هر دو طرف حادثه معتبر و متناسب با خودرو باشد و دارای اصل مدارک شناسایی
 • ارائه مدارک مثبته دایر بر احراز سمت قانونی متقاضی از قبیل قیومیت، وکالت، وصایت یا ولایت خاص حسب مورد از سوی زیان دیده جهت دریافت خسارت به همراه ارایه کارت ملی و شبای شماره حساب
 • مراجعه هر دو خودرو (مقصر یا زیان دیده) به شعبه پرداخت خسارت

نکته مهم: مدت زمان قانونی برای رسیدگی و پرداخت خسارت به زیان دیده ۱۵ روز از زمان تکمیل پرونده است.

برای زمان‌هایی که صحنه تصادف بهم خورده و نیاز به کروکی است و شرکت بیمه هم فقط با کروکی خسارت می‌دهد، بهتر است که این مقاله را مطالعه کنید.

شرایط و نکات پرداخت خسارت بدون کروکی در بیمه نامه شخص ثالث

نکات پرداخت خسارت بدون کروکی در بیمه نامه شخص ثالث

تصادف کردم کروکی ندارم، چه کار باید کرد؟

در صورت بروز تصادف و نداشتن کروکی چه کار باید کرد؟ همان‌طور که می‌دانید داشتن برگه کروکی می‌تواند بسیاری از مشکلات دریافت خسارت را برای طرفین تصادف برطرف نماید. اما گاهی بدون کروکی هم می‌توانید از شرکت بیمه خسارت خود را دریافت کنید. برای دریافت خسارت بدون کروکی باید طرفین تصادف برای این کار رضایت داشته باشند. همچنین برای تشکیل پرونده خسارت بیمه شخص ثالث بدون کروکی، خسارت وارد شده باید حتما مالی باشد. به این ترتیب افراد می‌توانند خسارات کمتر از 30 میلیون تومان را در سال 1402 از بیمه بدنه دریافت نمایند. لازم است بدانید که دریافت خسارت بدون کروکی فقط یک بار در مدت زمان اعتبار بیمه‌نامه بدنه و تا سقف مجاز آن امکان‌پذیر است.

اهمیت خرید بیمه شخص ثالث در پرداخت خسارت بدون کروکی

به طور کلی خرید بیمه نامه شخص ثالث اجباری بوده و بیمه بدنه اختیاری است. نکته مهمی‌ که وجود دارد این است که در برخی از حوادث نمی‌توان تمام هزینه‌های جبران خسارت را پرداخت کرد و بهتر است که از یک پشتوانه مالی استفاده کرد.

بیمه ماهیت حمایتگر دارد و با پرداخت حق بیمه برای بیمه نامه اتومبیل می‌توان در برابر خسارت‌های رخ داده خودرو خود را بیمه کنید. در برخی از حوادث نیاز است که مدارکی را تحویل بیمه‌گر داد تا خسارت بدون کروکی و گزارش افسر راهنماییی و رانندگی پرداخت شود. برای آشنایی با پوشش‌های بیمه ماشین، می‌توانید راهنمای بیمه شخص ثالث و راهنمای بیمه بدنه را بخوانید.

برای خرید بیمه اتومبیل و موتور سیکلت می‌توان به سایت بیمه دات کام مراجعه کرد و بیمه خود را به صورت آنلاین خریداری کنید. بیمه دات کام یکی از کارگزاری‌های آنلاین برای تهیه انواع بیمه ‌نامه است.

کافی است که به وب سایت bimeh.com وارد شوید و در صفحه اصلی و بخش منوی محصولات، خرید بیمه شخص ثالث  و بیمه بدنه خود را انتخاب کرده و با وارد کردن اطلاعات مورد نیاز بیمه‌ای، در کوتاه‌ترین زمان بیمه نامه خود را خریداری کنید. اگر در این متن سوالی درباره خسارت بدون کروکی داشته‌اید که به آن پاسخ داده نشده، می‌توانید به صورت کامنت و در انتهای همین مطلب با کارشناس‌های بیمه در ارتباط باشید و در اسرع وقت پاسخ خود را دریافت کنید.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
اقدامات مهم بعد از تصادف
30 شهریور 1402 / مقالات بیمه شخص ثالث / اطلاعات بیمه ای

بعد از تصادف چکار کنیم؟ | راهنمای اقدامات ضروری پس از تصادف رانندگی

تصادف کردن یکی از تجارب تلخی است که ممکن است برای هر راننده‌ای اتفاق بیفتد. این تجربه برای قدیمی‌ترین راننده هم استرس و ترس را به همراه دارد. اقدامات پس از تصادف از

بیمه ماشین آلات و تجهیزات پیمانکاران
25 شهریور 1402 / مقالات بیمه شخص ثالث

بیمه ماشین آلات و تجهیزات پیمانکاران؛ صفر تا صد بیمه لیفتراک، جرثقیل، لودر و…

بیمه ماشین آلات و تجهیزات پیمانکاران یکی از زیرشاخه‌های بیمه مهندسی است. اجاره‌کنندگان و یا صاحبان این ماشین آلات، می‌بایست این بیمه را خریداری کنند تا با خیالی آسوده از این وسایل پر خطر استفاده نمایند.

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
person
زارع
14 شهریور 1402

سلام من با يه ماشين برليانس تصادف كردم ماشين خودم ٢٠٦ و از عقب زدم صحنه تصادف بهم زديم و به راهور زنگ نزديم كه توافقي انجام بشه ولي الان خسارت ماشين ٢٥ ميليون تقريبا شده الان بخوام برم بيمه ايا براي گرفتن خسارت ميتونم بدون كروكي برم قسمت خسارت بيمه ايران و اونجا كارشناسي انجام بشع؟؟؟ممنون ميشم راهنمايي كنيد

  person
  نویسنده بیمه
  18 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز. باید کروکی تصادف را تهیه کنید.

person
مهرشاد
07 شهریور 1402

سلام من با یک کامیون تصادف کردم و راننده کامیون گفت که من مقصرم و خسارتت میدم بعد شماره تلفن داد و رفتیم چون خسارت زیر 30میلیون بود حالا راننده کامیون جواب تلفن نمیده منم شماره ماشینش فراموش کردم چگونه میتوانم خسارت بگیرم؟

  person
  نویسنده بیمه
  08 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز. بهتر است این موضوع را پلیس راهنمایی و رانندگی و نیروی انتظامی در میان بگذارید.

person
اسحاق
28 مرداد 1402

سلام درب عقب سمت شاگرد ماشین یکی زد ما راه بازگردیم بدون کروکی بیمه ایران جواب میده

  person
  نویسنده بیمه
  28 مرداد 1402

  سلام دوست عزیز
  بر اساس قوانین اگر خسارت زیر 30 میلیون باشد، خسارت بدنی ندیده باشید و اختلافی بین دو طرف حادثه نباشد بیمه خسارت را بدون کروکی پرداخت می کند. گاهی اوقات اصلاً امکان دریافت کروکی وجود ندارد. حتی گاهی ممکن است راننده خاطی از صحنه تصادف فرار کند؛ در چنین شرایطی، خسارت بدون حضور مقصر به بیمه‌گزار پرداخت می‌شود.

  person
  محمد علی مجدی نسب
  02 شهریور 1402

  با درود .به درب عقب وگلگیر جلو خودرو بنده را درب منزل خسارت زدند ،به شعبه بیمه مراجعه نمودم اظهار نمودند در صورتی که خسارت کمتر از پنج میلیون تومان باشد نیازی به گزارش راهور نیست ،با مراجعه به صافکار ونقاش خسارت زیر این مبلغ برآورد شده ،آیا مورد اعلام شده از نمایندگی (عدم مراجعه به راهور وگزارش مربوطه)مورد ملاک وصحیح است ؟

   person
   نویسنده بیمه
   04 شهریور 1402

   سلام. کاملا به شرکت بیمه شما بستگی دارد.

person
کریمی
24 مرداد 1402

باسلام
مورد((پیوسته بودن بیمه نامه ))آیامستندقانونی دارد؟چون درقانون به اعتباربیمه نامه درزمان حادثه اشاره شده است

  person
  نویسنده بیمه
  25 مرداد 1402

  سلام. اعتبار آن مهم است.

person
امیر
24 مرداد 1402

سلام من دو هفته پیش با عابر تصادف کردم راهور سر صحنه حاضر نشد کلانتری و آمبولانس آمدن به خاطر موقعیت تصادف ناچار به بر هم زدن صحنه تصادف شدیم کلانتری از صحنه تصادف صورت جلسه تهیه کرد ولی کروکی کشیده نشد الان بیمه برای پرداخت خسارت کروکی میخواد لطفا راهنمایی کنید چه باید بکنم ؟

  person
  نویسنده بیمه
  25 مرداد 1402

  سلام. باید از راهنمایی و رانندگی بخواهید به شما کروکی بدهد.

  person
  P. i
  01 مهر 1402

  سلام قبل از اربعین امسال رفتیم مسافرت در شهر قم می خواستیم برگردیم در مدرسه ای که بودیم ماشینمان وقتی می خواست دنده عقب بگیره راننده حواسش نبود و به من زد من پرت شدم و به صورت زمین خوردم. مدیر مدرسه به 115 زنگ زد اومدن و من به بیمارستان رفتم و… ولی به پلیس زنگ نزدن و کروکی تصادف رو نداریم. الان ساکن کرمان هستیم برای دریافت دیه چکار باید کنم؟

   person
   نویسنده بیمه
   03 مهر 1402

   سلام دوست عزیز
   می توانید از راننده شکایت نمایید و مدارک بیمارستان را ارائه دهید.

person
ناصر
16 مرداد 1402

سلام من بایکنفرعابرپیاده برخوردکردم وعابرمیگفت پام شکسته بعدازتماس اورژانس مسدوم رابیمارستان بردبعدازعکس چیزی نشده بودچطورماشین راازپارکینگ بیارم

  person
  نویسنده بیمه
  16 مرداد 1402

  سلام. باید از راهنمایی و رانندگی نامه ترخیص دریافت نمایید.

person
محسن سلیمی
16 مرداد 1402

سلام.ماشین من پارک بوده نیمه شب راننده ای با حالت مستی به ماشین من میزنه و فرار میکنه.خوشبختانه با صدای مردم راننده رو چند خیابان بالاتر متوقف میکنیم.راننده فرار میکنه ولی ماشین رو با هماهنگی پلیس ۱۱۰ به پارکینگ انتقال دادیم.حالا مقصر میگه بیاید شکایت نکنید صحنه سازی کنیم تا از بیمه استفاده کنم.به نظرتون مصالحه کار درستیه؟؟؟؟صحنه تصادف هم بهم خورده البته فیلم داریم.

  person
  نویسنده بیمه
  16 مرداد 1402

  سلام. خیر صحنه سازی کار درستی نیست. افسر راهنمایی و رانندگی می تواند از فیلم تصادف استفاده کند.

person
حسن
10 مرداد 1402

حسن حسینی هستم سوال قبلی فراموش کردم خسارت به ماشینم زیر ۲۰ میلیون هست

person
حسن حسینی
10 مرداد 1402

تصادف با عابر که در همان روز تصادف با صحت و سلامت از بیمارستان با مسوولیت سلامت از طرف خوده مصدوم حادث شده .آیا میتوان از بیمه بدنه بدونه کروکی استفاوه کرد

  person
  نویسنده بیمه
  11 مرداد 1402

  سلام. کروکی را باید از پلیس راهنمایی و رانندگی بگیرید.

person
علی
31 تیر 1402

سلام تصادف کردم مقصر بودم بیمه هم رفتیم زیان دیده رفته شکایت کرده آیا برای من نامه یاپیامک بایدبیاید یامن یاکارت ماشین بروم شورای حل اختلاف

  person
  نویسنده بیمه
  01 مرداد 1402

  سلام. کروکی تصادف را حتما داشته باشید و سپس به شورای حل اختلاف مراجعه نمایید.

person
حسین
31 تیر 1402

سلام خسته نباشید
من با یک ماشین داخل کوچه تصادف کردم ولی چون خسارت کمتر از ۱۰ تومن بود به پلیس زنگ نزدم
روز بعد که رفتم بیمه گفتن که باید گزارش پلیس داشته باشی وگرنه بیمه پرداخت نمیکنه. خواستم بپرسم واقعا چنین قانونی هست پس اینکه میگن زیر ۳۰ تومن کروکی نمیخواد پس چی؟

  person
  نویسنده بیمه
  31 تیر 1402

  برای دریافت خسارت باید کروکی داشته باشید. این قانون در سال ۱۴۰۲ تصویب شده است.

person
امیر
31 تیر 1402

خسارت بیمه بدنه
سلام ماشین خسارت دو تا دور دیده، مثلا بیشتر زدیم تو در و دیوار پارکینگ منزل
العان برای گرفتن خسارت بیمه بدنه ایران دارم میتونم خسارت بگیرم چکارایی انجام بدهم
تیبا دارم مدل 96

  person
  نویسنده بیمه
  31 تیر 1402

  سلام. باید به بیمه ایران مراجعه کنید، کارشناسان بیمه از خودرو بازدید کنند و بعد از محاسبه میزان خسارت در صورتی که بر اساس قوانین بیمه آن‌ها تحت پوشش باشد. به شما خسارت را با کسر فرانشیز پرداخت می‌کنند.

person
Mahan
04 تیر 1402

با سلام.من تصادف داشتم با موتور من مقصر صحنه شدم ماشین.صورت جلسه خسارتی شد جرحی نبود.حالا شخص زیان دیده برا خسارتش به بیمه نمیاد من باید چیکار کنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  10 تیر 1402

  سلام. شکایت کنید.

person
هادی
27 خرداد 1402

سلام من از پشت زدم به یه ۲۰۶ بیمه ایران ۴۵۰۰ خسارت تعیین کرده ولی طرف میگه برای افت قیمت شکایت میکنه ، خواستم بپرسم بعد شکایت ماشینم توقیف میشه ،مدارک منم دست طرفه و مدارک اونم دست من

  person
  نویسنده بیمه
  27 خرداد 1402

  سلام دوست عزیز. ماشین توقیف نمیشه ولی خسارت را از شما میگیرند اگر رای بر این موضوع داده شود.

person
امیر
24 خرداد 1402

سلام
امیر هستم .مقصر تصادف من هستم ولی ماشین من رادیات سوراخ شده نمتونم بیارم مرکز خسارت.
بدون کروکی وصرفا ماشین خسارت دیده طرف مقابل را بیارم کافیه؟

  person
  نویسنده بیمه
  25 خرداد 1402

  سلام. از بیمه خود این سوال را بپرسید، قوانین بیمه‌های مختلف برای پرداخت خسارت یکسان نیست.

person
علی
24 خرداد 1402

سلام.
برای تعیین محل کارشناسی کدوم طرف باید تعیین کنه. زیان دیده و مقصر هر کدوم در یک شهر هستن و هر کدوم میگن تو باید بیای برای کارشناسی شهر ما.

  person
  نویسنده بیمه
  25 خرداد 1402

  سلام. با بیمه خود هماهنگ کنید که شرایط را برای شما توضیح دهند.

person
محسن
22 خرداد 1402

سلام موتور سوار هستم موتورسیکلت کنار خیابان پار شده وانت چادر دار دنده عقب زد به موتور خسارتی وارد شد راننده وانت آشنا بود گفت برو خرجش با من حدود ۱ملیون هزینه شد فاکتورها را بردم پیش راننده وانت گفت نه میبردی صاف میکردی و….هیچ کروکی ندارم فقط شاهد دارم از صحنه تصادف ممون

  person
  نویسنده بیمه
  23 خرداد 1402

  سلام. باید منتظر افسر می‌شدید. الان هم بهتر است از شیوه قانونی عمل کنید اگر راننده مقصر مسئولیت تصادف را به عهده نمیگیرد.

person
Mohsen
13 خرداد 1402

سلام خسته نباشید
من داخل پارکینگ تصادف کردم و بعد از تصادف با راهنمایی و رانندگی و کلانتری تماس گرفتم اما هردو گفتن چون خسارت مالی داخل پارکینگ ساختمان هست متاسفانه رسیدگی نمیکنن.
من و طرفم هم با همدیگه سازش نکردیم و در نهایت طرف مقابلم چون زیان بیشتری دیده بود از من شکایت کرد.
خلاصه بعد از۲ بار جلسه رسیدگی و ۲ بار کارشناسی و درخواست تجدید نظر من رای نهایی این شد که من متهد به پرداخت خسارت شدم.
حالا سوال من اینه.
ایا میتونم خسارتی که من متعهد به پرداختش شدم رو از بیمه بگیرم ؟ در ضمن من هنوز خسارتی پراخت نکردم در واقع رای نهایی همین امروز صادر شده.

  person
  نویسنده بیمه
  16 خرداد 1402

  سلام. به دفتر بیمه خود مراجعه نمایید.

   person
   محمد
   21 خرداد 1402

   با سلام
   من با یک ماشین تصادف کردم ماشین من مقصر اعلام شد و چون خسارت زیر ۳۰ تومان بود کروکی نکشیدند الان طرفی که باید خسارت بگیره نمیاد من هم میخام ماشینو تعمیر کنم چیکار کنم ممنون

    person
    نویسنده بیمه
    22 خرداد 1402

    سلام. سعی کنید باهاش ارتباط برقرار کنید یا از مراجع قانونی اقدام کنید.

person
رامین
06 خرداد 1402

با سلام

یه ماشبن از پشت زده به ماشبن من و ما به پلیس زنگ نزدیم ک بیاد و کروکی بکشه .بعدا ک ماشبن رو نگاه کردم دیدم کف صندوق جمع شده و اسیب دیده .آیا افت قیمت به من تعلق میگیره.چون کروکی نداریم .ماشبنم هم پراید مدل 26/12/1397

  person
  نویسنده بیمه
  07 خرداد 1402

  سلام. بله افت قیمت به شما تعلق می‌گیرد.

person
ارژنگ
29 اردیبهشت 1402

با سلام خسته نباشین
یه کوییک که سرعتش بالا بود از پشت زد به یه مزدا دو کابین و مزدا هم خورد به ماشین من من زنگ زدم افسر بیاد و پلاک سه تا ماشینم گفتم ثبت کرد گف منتظر باشین بیاد که راننده کوییک گفت بریم صافکاری هر چقد هزینه اش شد من میدم رفتیم صافکار گف ۳ملیون طرف زیر بار نرفت الان مخاییم بریم بیمه ایا بیمه خسارت منو میده با این که مزدا خورده به ماشین من ولی راننده کوییک گردن گرفته که مقصره کروکی هم نداریم ممنون میشم زود جواب بدین سپاسگزارم

  person
  نویسنده بیمه
  30 اردیبهشت 1402

  سلام دوست عزیز. برای خسارات زیر 30 میلیون تومان به کروکی نیاز ندارید.

person
آریه
26 اردیبهشت 1402

سلام من ی تصادف با موتورسیکلت داشتم ک پلیس راهور کروکی جرحی کشید و منو مقصر کرده ب علته عدم توجه ب جلو اما راننده موتور تو گزارشات کلانتری نوشته ک از عمد ب من زده و تصادف عمدی بوده الان من میتونم از بیمه بدنه استفاده کنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  27 اردیبهشت 1402

  سلام. بله

person
رحیم پورمهدی
26 اردیبهشت 1402

سلام من ۲ روز پیش تصادف کردم اونم پشت چراغ قرمز پشت طرف ماشینش چراغش شکسته و سپرشم رنگشون به ذره رفته ماشینه منم جلویه چراغم شکته ولی افسر زنگ نزدیم خودمون حل کردیم مدرک دادم بهش ولی اون نداد طرف گفت فردا هماهنگ میشیم ببریم تعمیر گفتم باشه بعدش زنگ زدم بیا بریم گفت پس فردا میریم بیمه وقتی پلیس یا افسر نیومده بیمه تعلق میگیره خودش گفت کارشناس هر چه بگه همون

person
DR
26 اردیبهشت 1402

سلام خسته نباشید من راننده موتور سیکلتم که از بغل سمت شاگرد خوردم به سپر عقب پام اسیب دیده راننده اولش گفت برو دکتر خرج شو میدم ولی الان جواب نمیده بخدا همین زنگ نزدیم به افسر بیاد کروکی بکشه به نظر شما چیکار کنم

  person
  نویسنده بیمه
  27 اردیبهشت 1402

  سلام. شکایت کنید

person
علی
22 اردیبهشت 1402

سلام آقا یه مینی بوس دنده عقب آمد زد به در ماشینم خودشم قبول دار شد خسارات هم زیر ۱۵تومن هست آیا نیازی به کوروکی پلیس هست یا نه میتونیم از بیمه استفاده کنیم

  person
  نویسنده بیمه
  23 اردیبهشت 1402

  برای خسارات زیر 30 میلیون نیازی به کروکی نیست

   person
   رضا
   29 تیر 1402

   سلام وقتتون بخیر باشه، من با عابر پیاده تصادف کردم که اون بدون اینکه نکاه کنه بصورت مورب دویدن تو خیابون ،بعد از تصادف خانواده طرف اومدن گفتن چیزی نیست و برداشتن رفتن فرد آسیب دیده رو،منم 10دقیقه ای وایسادم دیدم خبری نشد ، مردم هم گفتن اون که رفت شما هم برو دیگه، خلاصه رفتم خونه ، یه 15دقیقه بعد برگشتم ببینم چیزی نشده ، گفتن آمبولانس اومد بچه رو برد و کلانتری هم اومد و رفت ، البته من خودم به کلانتری محل مراجعه کردم ،.گفتن برو اگه شکایت کردن بهت اطلاع میدیم.
   الان اگه شکایت کنن من میتونم از پلیس با توجه به شرایط مذکور ,درخواست کروکی کنم؟ که بیمه بتونه جبران خسارات کنه برای فرد آسیب دیده ، و در نهایت چه اتفاقی ممکنه بیوفته
   سپاس از راهنمایی شما عزیزان

    person
    نویسنده بیمه
    31 تیر 1402

    سلام. باید از افسر راهنمایی و رانندگی در این مورد کمک بخواهید. البته پرداخت خسارات تصادف که منجر به خسارات جانی می شود بدون کروکی تصادف، امکان پذیر نیست.

  person
  محمد
  08 تیر 1402

  سلام/خسارت افت قیمت رو میشه از بیمه گرفت یا حتما باید مقصر پرداخت کنه؟بیمه ایران هستن

   person
   نویسنده بیمه
   10 تیر 1402

   سلام. باید با کارشناسان بیمه صحبت کنید و بعد از بررسی خودرو میزان افت قیمت را تعیین نمایید.

person
مهدی
10 اردیبهشت 1402

سلام.من با یه خودرو هیوندا تصادف کردم و افسر بدون کروکی گفت برید بیمه . میتونیم یه جا قرار بزاریم با حادثه دیده و از مزایای پرداخت سیار بیمه ایران استفاده کنیم یا باید حتما به مراکز پرداخت خسارت مراجعه کنیم ؟

  person
  نویسنده بیمه
  10 اردیبهشت 1402

  سلام. به بیمه مراجعه نمایید.

person
مرتضی کرمی
03 اردیبهشت 1402

سلام من دو روز پیش با موتور تعادلم رو از دست دادم و افتادم زمین پدرم هم ترک موتور بود اون لحظه دیگه زنگ نزدیم پلیس بیاد خودم بردمش بیمارستان که اونجا متوجه شدم مهره کمرش شکسته میخواستم ببینم راهی هست الان که پدرم بتونه از بیمه شخص ثالث من استفاده کنه برای دیه و هزینه های بیمارستان یا حتما باید همون موقع با پلیس تماس میگرفتم بیاد برای کروکی؟ من تو بیمارستان هم گفتم که با موتور تصادف کردیم اونا هم تو پرونده قید کردن ولی متاسفانه زنگ نزدم پلیس اون لحظه

  person
  نویسنده بیمه
  03 اردیبهشت 1402

  سلام. بهتر است از کارگزاری که بیمه دریافت را کرده اید بخواهید کارشناس بفرستد. بله کروکی برای بیمه لازم است.

person
مرتضی لک
23 فروردین 1402

سلام چندروز پیش یک ماشین تو سبقت بود که راه من را برید و بنده به گوشه ماشین ایشان خوردم و ماشین از کنترلم خارج شد وچپ کردم وماشینم خسارت زیادی دید و من مدارک ایشان را گرفتم و رفت خسارت ماشینم برای هشتاد ملیون میشود وپایم هم صدمه دیده به هیچ جا اطلاع ندادیم آیا میتوانم از بیمه خسارتم را بگیرم

  person
  کارشناس بیمه
  27 فروردین 1402

  سلام. بله می‌توانید.

person
محمد
18 فروردین 1402

سلام ما من راننده ماشین هستم و با یه ماشین دیگه تصادف کردم و عکس تصادف و کروکی ندارم این تصادف دیروز اتفاق افتاده و من گفتم نمیخوام از بیمه استفاده کنم ولی امروز میخوام تزش استفاده کنم و هزینه تصدف کمتر از ۶ میلیون هستش ایا امکان استفاده از بیمه هستش ممنو میگم اگه راهنماییم کنین

  person
  کارشناس بیمه
  19 فروردین 1402

  سلام. بله می توانید از بیمه استفاده کنید

person
علی
30 بهمن 1401

سلام‌
من راننده بودم و به دلیل سرعت بالا رفتم تو جدول و بینیم شکست و کروکی نکشیدم و به بیمارستان رفتم ایا برای گرفتن دیه از بیمه بدون داشتن کروکی میشه دیه گرفت ؟

  person
  کارشناس بیمه
  01 اسفند 1401

  سلام. در صورت داشتن کروکی و بیمه شخص ثالث دیه به شما تعلق می‌گیرد.

person
Zahra
28 بهمن 1401

سلام. برادر من با ماشین تصادف کرده و آمبولانس اومده گفته مشکلی نداری و فقط کوفتگی داری و کسی هم به پلیس زنگ نزده و برادر من هم رفته ولی حالا بد از گذشت یک روز وقتی به بیمارستان مراجعه کردیم متوجه شدیم چند تا از دنده هاش شکسته حالا میشود از راننده شکایت کرد؟

  person
  کارشناس بیمه
  01 اسفند 1401

  سلام دوست عزیز. بله می‌توانید با در دست داشتن مدارک از راننده مقصر شکایت کنید.

person
ARASH
19 بهمن 1401

با سلام بنده موتور دارم با یه موتور دیگه تصادف کردم مقصر من بودن خیابان رو برعکس رفتم زنگ زدم پلیس بیاد برای کروکی چون هم گواهینامه داشتم هم بیمه بعد طرف مقابل عجله داشت برای رفتن ولی من مطمئنم مقصرم چون خیابان رو برعکس میرفتم حالا کروکی پلیس نداریم چطور باید پول رو از بیمه بگیریم

  person
  کارشناس بیمه
  19 بهمن 1401

  سلام. مدارک و شواهد مورد نیاز را به بیمه ارائه دهید و در صورت نیاز به پلیس راهنمایی و رانندگی مراجعه نمایید.

person
پردیس
27 دی 1401

سلام بنده ماشینم توکوچه پارک بود.همسایه ساختمان بغلی درهنگام ترددبه سپر وچراغ ماشین بنده زده وسپرغر شده وچراغ شکسته وهمسایه واحدروبرویی بنده که پنجره شان روبه خیابان هست ازقضاصحنه رادیده وبه من اطلاع دادحالا هرچه به اون اقا میگوییم که شمارو دیدن وبیاخسارت بده ایشان زیر بارنمیرود ومیگوید من نبود.ازشمااین سوال رادارم باشماره پلاک ماشین اون آقا وهمسایه ای که شهادت میدهد که ایشان مقصر است میتوانم شکایت کنم وخسارت بگیرم

  person
  کارشناس بیمه
  27 دی 1401

  سلام این را باید با یک وکیل صحبت کنید.

person
محمد
19 دی 1401

سلام من با یه نفر تصادف کردم پلیس اعلام کردیم گفت زیر ۲۰ نیاز کروکی نداره من ماشینم تعمیر جزئ بود کردم بیمه من درست کردم ایراد میگره یا ن ماشین طرف مقابل درست نکرده من درست کردم مال خودم خسارت جزئی بود

  person
  کارشناس بیمه
  21 دی 1401

  سلام شما نباید تعمیر میکردید ممکن است که قبول نکنند.

person
گودرزی
12 دی 1401

سلام در تصادف زنجیره ای بنده نفر آخر بودم که به ماشین جلوی زدم خانم بنده وخودم دستمان شکست وماشین من وجلوی روبه پارکینگ بردن .ماشین جلوه دلیل حورتبودن مدارک ماشین چندروز نیامدبرای ترخیص ماشینش ومن هم ااز کلانتری وبعداز دادگاه نامه ازادی ماشین خودم رو گرفتم وبردم تعمیرگاه .حالا برای اینکه اون بنده خدا بره از بیمه خسارت بگیره ماشین من لازمه ؟یا فقط کروکی کافیه

  person
  کارشناس بیمه
  15 دی 1401

  سلام این را باید از خود شرکت بیمه بپرسید. با دفتر اصلی تماس بگیرید.

person
مهدی
24 آذر 1401

سلام
داخل کوچه به ماشینی که پارک کرده بود مالیدم با هم توافق کردیم و طرف بلافاصله رفته ماشینش را تعمیر کرده
آیا بنده الان که ماشینش را صاف کرده می توانم از بیمه خسارت دریافت کنم

  person
  کارشناس بیمه
  25 آذر 1401

  سلام خیر اصولا خودرو قبل از تعمیر باید توسط کارشناس بررسی شود.

person
mass
20 آبان 1401

سلام از پارکینگ اومدم بیرون زدم به ماشین همسایه فک کنم ۱۰ میلیونی هزینه داشته باشه .بدون کروکی میشه از بیمه شخص ثالث من استفاده کنه ؟

  person
  کارشناس بیمه
  20 آبان 1401

  سلام بستگی به شرکتتان دارد.

person
امید 34
27 مهر 1401

سلام
من دو هفته پیش به یه بنده خدایی زدم، چیزیش نشد خودشم عجله داشت شمارشو داد گفت هزینه دکترشو مییفرسته که براش واریز کنم. حالا رفتم بیمه میگن اینطوری قبول نیست باید وایمیستادی افسر بیاد!!! وقتی خود طرف گفته خوبم و عجله دارم رفته تقصیر من چیه ؟؟ الان هیچ راهی نداره هزینه هایی که کردم رو از بیمه بتونم بگیرم؟

  person
  کارشناس بیمه
  28 مهر 1401

  سلام شما آسیب دیدی یا ایشان؟ خیر راهی ندارد مگر اینکه شکایت کنید.

person
بیژن حیدرمنش
16 مهر 1401

سلام و خسته نباشی ببخشید در صورت حادثه در هنگام پنچر گیری و نبود کروکی چگونه خسارت دریافت کنیم ؟

  person
  کارشناس بیمه
  17 مهر 1401

  سلام در صورتی که خسارت مالی باشد و هر دو توافق کنید، می توانید به مرکز دریافت خسارت مراجعه کنید.

person
musazz1398@gmail.com
31 شهریور 1401

سلام.بنده راننده موتور ودر اتوبان از سمت راست جاده وبا سرعت مجاز در حرکت از شرق به طرف غرب بودم
بعلت بی توجهی راننده پژو پارس که بعلت دور زدن در بریدگی اتوبان منجرب به تصادف و شکستگی دست و پای اینجانب شد
کروکی کارشناس ۵۰ ۵۰ بدلیل نداشتن روشنایی موتور من زد
بنده هم شاهد دارم و هم عکس صحنه تصادف که موتورم گله چراغ دارد.ولی زمانی ک کارشناس در محل حضور پیدا می‌کنه .هم آثار خورده شیشه از روی آسفالت پاک میشود وهم گله چراغ موتورم سر جاش نیست
چکار کنم

  person
  کارشناس بیمه
  02 مهر 1401

  سلام می توانید به بازرسی ناجا (البته برای شکایت از ناجا) مراجعه کنید یا از طریق دادسرا اقدام کنید. با یک وکیل باید مشورت کنید.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید