بنر بیمه
06 مهر 1401

خسارت سیار: گزینه طلایی شرکت‌های بیمه برای پرداخت خسارت فوری در محل

مهم‌ترین معیار در خرید بیمه‌نامه، دریافت خسارت از شرکت بیمه است.این موضوع، بیمه شده را ترغیب می‌کند که به شرکت بیمه اعتماد بیشتری کرده و هرسال بیمه خود را تمدید کند. اگر قصد خرید بیمه اتومبیل داشته باشید، به علت خطرات جاده‌ای خسارت بیشتری را متحمل خواهید شد. پس بهتر است شرکت‌های بیمه‌ای را انتخاب کنید که پرداخت خسارت سیار داشته باشند. در ادامه به بررسی این مورد خواهیم پرداخت.

ابتدا بهتر است در رابطه با خسارت سیار بدانید:

خسارت سیار چیست؟

از خدماتی که شرکت‌های بیمه در بیمه‌نامه خودرو ارائه می‌دهند، می‌توان به امکان پرداخت خسارت به صورت سیار اشاره کرد. در صورت وجود واحد خسارت سیار، در زمان وقوع حادثه، کارشناسان ارزیاب خسارت بیمه  به محلی که تصادف رخ داده است مراجعه کرده و حادثه را بررسی می‌کنند. به بیان دیگر، برای این‌که به راحتی بتوان خسارت را از شرکت بیمه دریافت کرد، باید  تعداد مراکز پرداخت خسارت بیشتر بوده و در دسترس باشند. همچنین اگر شرکت بیمه در این راستا یاری رسان باشد و در پرداخت خسارت تعللی نکند، نظر بیمه‌گزاران  را به خود جلب خواهد کرد. معیاری مهم برای انتخاب بهترین بیمه ماشین از هر یک از شرکت‌های بیمه این است که بیمه‌گزار بتواند در کمترین زمان ممکن از شرکت بیمه خسارت بگیرد.با داشتن واحد خسارت سیار این اتفاق خواهد افتاد.

در زمان تصادف چه کنیم؟

هنگامی که تصادف رخ می‌دهد، علاوه بر انتقال حس بد به زیان دیده و راننده‌ی مقصر، فکر کردن به مراحلی که برای دریافت خسارت باید طی شود، امان را می‌برد.در برخی موارد بسیاری از افراد نمی‌دانند باید چگونه دنبال دریافت خسارت باشند. گاهی نیز این افراد نمی‌دانند که چه مدارکی را برای آن باید ارائه دهند.در این مقاله قصد داریم در رابطه دریافت خسارت به روش گفته شده با شما صحبت نماییم.

مهم‌ترین نکته‌ای که در زمان تصادف باید به آن توجه داشته باشید، نداشتن استرس و حفظ آرامش است. در اکثر مواقع کار به حضور یافتن پلیس نکشیده و دو راننده به توافق می‌رسند.

از خدمات بی‌نظیری که در برخی از شرکت‌های بیمه وجود دارد، داشتن واحد خسارت سیار است. در واقع با داشتن این گزینه در خدمات شرکت بیمه، در زمان خسارت کارشناسان مربوطه به محل تصادف اعزام شده و حادثه را از نزدیک بررسی می‌کنند.

چه خسارت‌هایی از طریق واحد‌‌های سیار قابل پرداخت می‌باشد؟

برخی تصور می‌کنند که کارشناسان سیار  فقط خسارت‌ بیمه شخص ثالث را ارزیابی و بررسی می‌کنند. در صورتی که این‌طور نیست. خسارت بیمه بدنه نیز از این طریق قابل پرداخت است.

مطلب پیشنهادی: راهنمای بیمه بدنه چیست؟

چگونه خسارت خود را از شرکت بیمه دریافت کنیم؟

دریافت خسارت از شرکت‌های بیمه به روش‌های مختلفی صورت می‌پذیرد. یکی از مرسوم‌ترین روش‌های دریافت خسارت مراجعه به مراکز پرداخت خسارت است. متقاضیان عزیز می‌توانند به مراکز دریافت خسارت شهر/ استان خود مراجعه کرده و نسبت به وصول خسارت اقدام نمایند.لازم به ذکر است که با انتخاب این روش باید زمان زیادی را صرف کرده یا با مشکلاتی اعم از ناهماهنگی طرفین،عدم مراجعه مقصر به مرکز پرداخت مواجه شوید.اگر به دنبال آدرس مراکز پرداخت خسارات بیمه این مراکز هستید، این مقاله را مطالعه کنید.

بهترین روش برای دریافت خسارت، استفاده از روش پرداخت خسارت سیار است. لطفا توجه داشته باشید که این روش تنها برای خسارت‌های مالی قابل استفاده است نه خسارت‌های جانی!

چه مدارکی برای پرداخت خسارت سیار لازم است؟

به منظور دریافت خسارت به روش فوق، می‌بایست طرفین حادثه در محلی معین اعلام حضور کرده و مدارک زیر را به منظور دریافت خسارت سیار به همراه داشته باشند:

 • گزارش پلیس
 • کروکی تصادف
 • گواهینامه طرفین
 • کارت خودرو طرفین
 • بیمه شخص ثالث معتبر طرفین

چنانچه خسارت وارده کم باشد، نیازی به رسم کروکی تصادف نخواهید داشت. اما برای اطمینان لازم می‌‎توانید درخواست رسم کروکی دهید.

مطلب پیشنهادی : کروکی تصادف: تعریف، شرایط و نحوه اعتراض به کروکی 

سقف خسارت سیار چقدر است؟

برای پرداخت خسارت به روش گفته شده می‌بایست به سقف درج شده در بیمه‌نامه توجه داشته باشید. آن‌چه در بیمه‌نامه شما لحاظ شده است سقف خسارت دریافتی شماست.

برای اطلاعات بیشتر بیمه شخص ثالث چیست را مطالعه کنید.

در چه شرایطی خسارت مالی بیمه شخص ثالث بدون کروکی پلیس پرداخت می شود؟

در شرایط زیر بدون کشیدن کروکی خسارات مالی پرداخت می‌شود:

 • هردو وسیله نقلیه دارای بیمه شخص ثالث معتبر و پیوسته باشند.
 • هر دو راننده دارای گواهینامه معتبر و متناسب با وسیله نقلیه باشند.
 • حادثه منجر به خسارت جرحی (جراحت یا فوت ) نشده باشد.
 • حداکثر خسارت وارده به زیاندیده ۲۰ میلیون تومان در سال ۱۴۰۱ است.
 • طرفین حادثه در مورد مقصر اختلاف نظر نداشته باشند.
 • هر دو وسیله نقلیه توسط کارشناس بیمه بازدید شود.

برای اطلاعات بیشتر مقاله خسارت بدون کروکی را مطالعه کنید. 

مدارک دریافت خسارت بدون کروکی در بیمه شخص ثالث

مدارک زیر برای دریافت خسارات بدون کروکی در بیمه شخص ثالث مورد نیاز است:

 • شماره بیمه شخص ثالث طرفین حادثه
 • اصل و کپی گواهینامه رانندگی طرفین حادثه
 • کپی و اصل کارت ملی طرفین حادثه
 • اصل و کپی کارت خودرو طرفین حادثه
 • سند مالکیت وسیله نقلیه زیاندیده
 • شماره حساب بانکی (شماره شبا ) زیاندیده جهت واریز خسارت

استعلام بیمه شخص ثالث

کدام شرکت بیمه‌ها مراکز خسارت سیار دارند؟

در جدول زیر مراکز خسارت سیار تمام شرکت‌های بیمه بررسی شده است:

شماره تماس پرداخت خسارت در شهرستان پرداخت خسارت در تهران خسارت سیار بیمه ثالث خسارت سیار بیمه بدنه شرکت بیمه
09668 بیمه ایران
8707 بیمه آسیا
84325/45824 بیمه البرز
_ بیمه دانا
_ بیمه پارسیان
84325 بیمه پاسارگاد
_ بیمه کوثر
45824 بیمه تعاون
_ بیمه سرمد
84325 بیمه رازی
_ بیمه معلم
84325 بیمه ملت
_ بیمه ما
_ بیمه کارآفرین
84325 بیمه سینا
8943 بیمه سامان
84325 بیمه نوین
84325/1401 بیمه تجارت نو
بیمه دی

 

خسارت در محل بیمه ایران

شرکت بیمه ایران خسارت سیار را برای بیمه شخص ثالث فقط در شهر تهران ارائه می‌دهد. در صورت بروز تصادف، می‌توانید در ساعات کاری  به  مراکز تماس این شرکت تلفن کنید و درخواست اعزام کارشناس کنید.چنانچه در خارج از ساعات کاری دچار تصادف شدید، پس از دریافت گزارش پلیس و کروکی، در روز بعد از تصادف با مراکز گفته شده تماس حاصل فرمایید.هر دو راننده مقصر و زیان دیده در محلی معین حاضر گردید تا خسارت شما در همان محل پرداخت شود. فقط کافی است تا با تلفن بیمه سیار ایران تماس بگیرید. البته شرایط پرداخت خسارت بیمه ایران بهتر است که در هنگام تماس با شرکت بیمه ایران در نظر بگیرید.

خسارت سیار بیمه آسیا

این بیمه خسارت سیار بیمه بدنه و شخص ثالث را به صورت سیار در شهر تهران پرداخت می‌کند.

خسارت سیار بیمه البرز

به منظور دریافت خسارت بیمه البرز باید با شماره تلفن سیار بیمه البرز ثبت شده در جداول بالا تماس حاصل نموده و درخواست اعزام کارشناس دهید. این شرکت بیمه نیز خسارت شخص ثالث و بدنه را در سراسر کشور به صورت سیار پرداخت خواهد کرد.

خسارت سیار بیمه پاسارگاد

این شرکت بیمه نیز در هردو رشته بیمه بدنه و بیمه شخص ثالث امکان سیار برای پرداخت خسارت دارد و آن را به بیمه‌گزاران ارائه می‌دهد.

خسارت سیار بیمه رازی

بیمه رازی نیز در سرتاسر کشور پرداخت خسارت را به صورت سیار را ارائه می‌دهد. شرکت بیمه رازی، خسارت هردو بیمه بدنه و  بیمه شخص ثالث را به همین روش پرداخت می‌کند.

خسارت سیار بیمه سرمد

این شرکت در سال‌های اخیر با اضافه کردن روش پرداخت خسارت به صورت سیار، خدمات خود را بهینه کرده است. بیمه سرمد نیز در سراسر کشور به همین روش خسارت تصادفات اتومبیل را پرداخت می‌کند.

خسارت سیار بیمه تعاون

بیمه تعاون دارای قابلیت عرضه خدمات سیار ارزیابی خسارت است. برای این کار، بیمه گزاران لازم است تا با شرکت‌های ارزیاب خسارت سامان نگار به شماره 02184325 و محک خسارت 02144006162 تماس بگیرند.

شماره تلفن واحد پرداخت خسارت سیار شرکت‌های مختلف به صورت زیر است:

 • بیمه ایران: 88887186 – 021 یا 09668
 • تجارت نو: 096990 (دارای اپلیکیشن اعلام خسارت)
 • بیمه دی: 1671
 • بیمه پارسیان: 8259
 • بیمه تعاون: 84325-021 یا 45824-021

خرید بیمه ثالث و بیمه بدنه خودرو از بیمه دات کام

برای خرید بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه به شکل اینترنتی، می توانید مشخصات خودروی بیمه شده را در سامانه بیمه دات کام ثبت کنید. با ثبت مشخصات خودرو، توانایی مقایسه قیمت بیمه بدنه و ثالث خودروی  شرکت‌های مختلف را در بیمه دات کام مشاهده خواهید کرد. شما می‌توانید به مقایسه پوشش‌ها و قیمت بیمه‌های مختلف شرکت‌های مختلف اقدام نموده و در نهایت بیمه‌نامه اتومبیل را خریداری می‌کنید.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
14 آذر 1401 / بیمه شخص ثالث

بهترین بیمه شخص ثالث را چگونه بخرم؟عوامل موثر در خرید بهترین بیمه ثالث

چگونه می‌توان بهترین بیمه شخص ثالث را در سال 1401 خرید؟ بهترین بیمه شخص ثالث را از کجا بخریم؟ برای اطلاعات جامع حتما این مقاله را بخوانید

14 آذر 1401 / بیمه شخص ثالث

انتقال بیمه ثالث به دیگری، چگونه رخ می‌دهد؟

چگونه بیمه ثالث خودرویمان را به خودروی صفر منتقل کنیم؟ چگونه بیمه ثالث را به شخص دیگری انتقال دهیم؟ اطلاعات تکمیلی را در این مقاله بخوانید.

14 آذر 1401 / بیمه شخص ثالث

جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث + راهکار بخشودگی جریمه(آذر 1401)

جرایم دیرکرد بیمه شخص ثالث موتور چگونه بخشیده می‌شود؟چه زمانی این جریمه ها مورد بخشش قرار می‌گیرند؟ برای آگاهی کامل خواندن این مقاله را پیشنهاد می‌کنیم.

14 آذر 1401 / بیمه شخص ثالث

بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث خودرو و موتور (آذر 1401)

طرح بخشیده شدن جرایم بیمه شخص ثالث ماشین در سال چند بار و چگونه اجرا می‌شود؟ چه کسانی مشمول این طرح می‌شوند؟ برای کسب اطلاعات جامع در خصوص بخشودگی جرایم این مقاله به شما کمک خواهد کرد.

13 آذر 1401 / بیمه شخص ثالث

جزییات قوانین بیمه شخص ثالث (آخرین به روز رسانی آذر 1401)

قوانین بیمه شخص ثالث شامل چه مواردی می‌شود؟ قانون خودروی متعارف و تخفیفات بیمه‌ای را اینجا بخوانید.

12 آذر 1401 / بیمه شخص ثالث

درباره نرخ بیمه شخص ثالث خودرو در سال 1401 چه می دانید؟

اگر می‌خواهید در خصوص نرخ بیمه ثالث ۱۴۰۱ و عوامل موثر بر قیمت این بیمه، اطلاعات کسب کنید این مقاله را بخوانید!

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
امیر
11 دی 1400

سلام من چند روز پیش تصادف کردم و کارشناس سیار اومد ماشین رو دید و گفت برو سپر و چراغ رو بخر و یک و نیم میلیون هم گفت برا سپر مینویسم اما با گذشت یه هفته هنوز پولی واریز نشده

  کارشناس بیمه
  12 دی 1400

  سلام دوست عزیز لطفا با واحد پرداخت خسارت تماس بگیرید

ثبوتی
17 دی 1400

سلام غیراز ساعت کاری باید چنان کرد؟

  کارشناس بیمه
  17 دی 1400

  سلام دوست عزیز، بهتر است فردا به صورت حضوری و با همراه مدارک به مراکز پرداخت خسارت مراجعه کنید.

واحد
24 بهمن 1400

سلام
بنده یک ماه است بیمه رازی بابت یک خراش در پارکینگ که 400هزار تومان تعیین شده و تمام کارها انجام و تهران تایید کرده کرمان پرداخت نمی کند .لطفا راهنمایی بفرمایید

  کارشناس بیمه
  25 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، با واحد شکایت بیمه خود تماس بگیرید. اگر تایید شده باید پرداخت کنند.

Hosen
21 اسفند 1400

سلام بنده با ماشینی که از پشت زدن و مقصر بودن رفتیم بیمه ایران بدون کروکی ایشون فرم مقصر رو پر کردند عکس از ماشین گرفتن و کارشناس هم خودرو را بازدید کرده ات و میزان خسارت 10تومنه شماره شبا رو هم ثبت کرده

میخواستم بپرسم ممکنه برای پرداخت خسارت بدون کروکی به مشکل بخورم ?
اگر مشکلی نداره مدت زمان واریز چقدر طول میکشه ?

  کارشناس بیمه
  21 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، نه مشکلی وجود ندارد. همه چیز را کارشناس ثبت کرده است. اصولا بین 24 تا 72 ساعت کاری واریز می کنند؛ اما ممکن است که باز تغییراتی داشته باشد.

محمد
12 فروردین 1401

سلام بنده سه روز پیش تصادف کردم و افسر راهنمایی رانندگی بدون کروکی اون شخص رو مقصر شناخت و کلیه کارای اداری رو انجام دادیم و قرار شد بیمه بعد از کارشناسی خسارت رو پرداخت کنه چقد زمان می‌بره خسارت رو پرداخت کنه شرکت بیمه ایران

  کارشناس بیمه
  13 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، هر شرکتی متفاوت است ولی اصولا د مراکز واحد خسارت اعلام می کنند که حداقل 24 ساعت کاری اما یک هفته یا ده روز هم بوده است.

محسن
29 فروردین 1401

سلام من با یک موتوری تصادف کردم هر دو وسیله به پارکینگ منتقل شد مقصر موتورسیکلت شده کروکی هم گرفتم کپی مدارک موتور رو هم دارم الان باید برای دریافت خسارت از بیمه موتور(بیمه ایران) با کجا تماس بگیرم و چکار باید بکنم

  کارشناس بیمه
  16 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، با شماره ۰۹۶۶۸ تماس بگیرید. شماره خسارت سیار بیمه ایران است.

حسنی
11 تیر 1401

سلام برای دریافت خسارت سیار ایران باید چه ساعتی تماس بگیریم، بعد از ظهرها چرا جواب نمیدن؟

  کارشناس بیمه
  12 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، اصولا 24 ساعته است.

رضا
19 مرداد 1401

من دیروز تصادف کردم مقصر هم من بودم الان مدارک ماشین شهرستانه کارت ماشین هم گم کردم فقط بیمه و معاینه فنی ماشین رو دارم ایا بیمه قبول میکنه؟؟؟

  کارشناس بیمه
  20 مرداد 1401

  سلام به هر حال باید تمامی مدارک باشد. حداقل اگر هم گم کرده اید، رسیدی باید باشد که نشان دهد شما درخواست المثنی کرده اید.

امین
03 شهریور 1401

با سلام حدودا بک ماه هست تصادف کردم در اصفهان حدودا یک ماه هست دستم بنده بیمه تعاون هستش که خسارت بگیرم انها هم انگار نه انگار عجب بیمه ی بدی هست این تعاون با این کارشناسهای داغونش

حسین همدانی
23 شهریور 1401

سلام اگه کروکی برای دریافت خسارت سیار تصادف چه کار باید کرد؟

  کارشناس بیمه
  24 شهریور 1401

  سلام در خسارت سیار همه کارها در همان موقع انجام می شود.

اویس کرد
27 شهریور 1401

اگه در زمان تصادف گواهی نامه نداشته باشیم، خسارت سیار میشه گرفت؟

  کارشناس بیمه
  28 شهریور 1401

  سلام کلا بیمه خسارت می دهد اما خسارت را پس خواهد گرفت.

سروش
27 شهریور 1401

میشه بگین زمان تقریبی رسیدن کارشناس بیمه سر صحنه چقدره؟ و اینکه برای استفاده از بیمه سیار باید هزینه اضافه تر پرداخت کنیم یا از خود سهم بیمه کسر میشه!؟

  کارشناس بیمه
  28 شهریور 1401

  سلام بستگی به شرکت بیمه و نزدیکی محل حادثه به شما دارد.

ali
01 مهر 1401

سلام بنده الان یکماه اسیر دریافت خسارت از بیمه تعاون هستم هی آخر هفته میگن ممنون میشم راهی برام بزارید باسپاس

  کارشناس بیمه
  02 مهر 1401

  سلام متاسفانه بعضی شرکت ها مانند تعاون در پرداخت خسارت بسیار اذیت می کنند.

خورشید
04 مهر 1401

سلام نحوه پرداخت خسارت بیمه رازی باید کجا برم؟

  کارشناس بیمه
  05 مهر 1401

  سلام باید به واحد خسارت مراجعه کنید.

فرهاد بیگی
16 مهر 1401

نرخ بیمه شخص ثالث در سال 1400 با بیشترین تخفیف مجاز چقدر است ؟

  کارشناس بیمه
  17 مهر 1401

  سلام سال 1400 که گذشته است!!!!

بسپار
19 مهر 1401

سلام چرا واحد سیار بیمه ایران تماس میگیریم، کسی جواب نمیده؟

  کارشناس بیمه
  20 مهر 1401

  سلام اطلاعی نداریم.

   احترام
   26 مهر 1401

   سلام شماره خسارت سیار بیمه البرز چنده؟ چرا جواب نمیدن؟

    کارشناس بیمه
    27 مهر 1401

    سلام شماره در خود سایت است اما اینکه چرا جواب نمیدهند، اطلاعی نداریم.

مرتضی
27 آبان 1401

سلام .من موتور سوار هستم. تقریبا یک ماه پیش با یک خودرو تصادف کردم و افسر راننده خودرو را مقصر صد در صد اعلان کرد کرد. به من هم یک‌برگه دادن که برم دادگاه انقلاب اسلامی برای تعیین و پرداخت نداشتن گواهینامه.
خواستم بپرسم بعد از یکماه میخوام برم برای تعیین و پرداخت جریمه که بعدش برم بیمه اسیا برای تعیین خسارت.
این دیرکرد من برام مشکل ساز میشه ؟؟
امکان داره بیمه ، بخاطر اینکه دیر رفتم خسارتی به من پرداخت نکنه

  کارشناس بیمه
  28 آبان 1401

  سلام این را باید از یک وکیل آشنا به این حوزه بپرسید.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید