29 تیر 1401

همه چیز درباره بیمه تکمیلی لیزیک چشم + سقف پرداخت در 1401

عمل لیزیک یا LASIK برای رفع عیوب انکساری چشم تجویز می‌شود. به کمک این روش درمانی، فرد دیگر نیازی به لنز یا عینک ندارد. بطور میانگین هزینه این عمل در مراکز درمانی دولتی و خصوصی بین 2 الی 16 میلیون تومان متغیر است. این خدمات از نیازهای اساسی افراد مبتلا به بیماری‌های چشمی است اما متاسفانه تحت پوشش بیمه پایه قرار نمی‌گیرد. بنابراین بهترین راه‌حل برای پرداخت هزینه عمل‌های چشم تهیه بیمه تکمیلی است. بیمه تکمیلی لیزیک چشم در مراکز درمانی طرف قرارداد برخی شرکت‌ها، حدود 90 درصد این هزینه‌ها را پوشش می‌دهد. اگر مایلید در این باره بیشتر بدانید با ما همراه باشید.

بیمه تکمیلی لیزیک چیست؟

گفتیم که لیزیک یا عمل حذف عینک یکی از خدمات پزشکی مهم برای بیمارهای چشمی است. در حال حاضر این عمل به‌عنوان محبوب‌ترین جراحی چشم شناخته می‌شود. عیوبی مانند: نزدیک‌بینی، دوربینی و آستیگماتیسم را می‌توان با انجام آن رفع کرد. بیمه تکمیلی لیزیک تحت عنوان پوشش رفع عیوب انکساری دو چشم در بیمه مکمل درمان به فروش می‌رسد. معمولا این پوشش بنابه توافق طرف‌های قرارداد، در بیمه تکمیلی گروهی، انفرادی و خانواده لحاظ می‌شود. اما ممکن است این عمل در بیمه‌ تکمیلی گروهی برخی شرکت‌ها تحت پوشش قرار نگیرد. بنابراین قبل از اقدام برای عمل، حتما بیمه‌نامه خود را بررسی کنید. (برای اطلاعات بیشتر مقاله بیمه تکمیلی چیست را مطالعه کنید.)

بیمه پایه و عمل لیزیک چشم

در بیمه‌های پایه عمل لیزیک در دسته جراحی‌های غیرضروری طبقه‌بندی می‌شود. بنابراین تحت پوشش قرار نمی‌گیرد. در این بیمه‌ها فقط بخشی از هزینه‌های ویزیت چشم پزشکی و داروهای مربوط به آن پرداخت می‌شود. البته بیمه‌های پایه، داروهای بعد از عمل لیزیک چشم را هم پوشش نمی‌دهند. خرید عینک در برخی بیمه‌های پایه مانند بیمه تامین اجتماعی تحت پوشش قرار می‌گیرد. اما در بعضی دیگر مانند بیمه سلامت این هزینه پرداخت نمی‌شود.

پوشش رفع عیوب انکساری دو چشم

اگر به بیمه‌نامه مکمل درمان نگاهی بیندازید، در شرح هر پوشش می‌توانید مصداق‌های مورد توافق با شرکت بیمه را مشاهده کنید:

پوشش شرح
رفع عیوب انکساری

(دو چشم)

جبران هزینه‌های رفع عیوب انکساری چشم مانند لیزیک، لازک، RK، PRK، Phakic با کارگزاری رینگ قرنیه یا لنز داخل چشمی و هزینه لنز

سقف پرداخت بیمه تکمیلی لیزیک چشم

هرچند تعرفه وزارت بهداشت در تعیین هزینه‌های عمل چشم موثر است. اما مبلغ این عمل در مراکز درمانی خصوصی و دولتی با ارقام متفاوتی اعلام می‌شود. اینکه در نهایت بیمار چقدر از این هزینه‌ها را بپردازد به فرانشیز و سقف پرداختی مورد توافق در بیمه‌نامه بستگی دارد. هر شرکت بیمه بر اساس سیاست‌هایی که دارد سقف پرداخت خاصی برای پوشش عمل‌های چشم تعیین می‌کند. سقف تعهدات این پوشش بطور میانگین بین 2 الی 5 میلیون تومان متغیر است. در برخی از شرکت‌ها نیز می‌توان با پرداخت حق‌بیمه بیشتر یا خرید طرح‌های متفاوت، سقف تعهدات پوشش عمل‌های چشم را افزایش داد.

در حالت کلی، شما می‌توانید در مقاله هزینه عمل چشم در بیمه تکمیلی اطلاعات بیشتر در این مورد به دست بیاورید.

تعرفه عمل لیزیک وزارت بهداشت و درمان سال 1401

در سال 1401 هزینه عمل لیزیک در مراکز درمانی بخش خصوصی برای یک چشم، چهار میلیون و پانصد هزار تومان تعیین شده است. قطعا باید هزینه اقامت، آزمایشات لازم، خدمات تشخیصی و داروهای لازم را هم به این مبلغ اضافه کنید. در هر صورت اگر بخواهیم منطقی فکر کنیم داشتن بیمه تکمیلی لیزیک می‌تواند درصد زیادی از این هزینه‌ها را پوشش دهد.

تعرفه عمل لیزیک

هزینه لیزیک چهار میلیون و پانصد هزار تومان تعیین شده است.

شرایط تحت پوشش قرار گرفتن عمل لیزیک در بیمه تکمیلی

معمولا در بیمه‌های مکمل درمان شرایط تحت پوشش قرار گرفتن عمل‌های چشم را منوط به مورد زیر کرده‌اند:

«درجه نزدیک‌بینی، دوربینی و آستیگمات یا جمع قدرمطلق نقص بینایی هر چشم نباید کمتر از 3 دیوپتر باشد.»

نکته: اگر یکی از چشم‌ها شرایط مذکور را داشته باشد می‌توان برای همان چشم از خدمات بیمه تکمیلی استفاده کرد.

دوره انتظار بیمه تکمیلی لیزیک

بیمه تکمیلی لیزیک چشم دوره انتظار ندارد.

فرانشیز بیمه تکمیلی لیزیک

فرانشیز درصدی از هزینه‌های درمانی است که توسط بیمه‌شده پرداخت می‌شود. فرانشیز بیمه تکمیلی لیزیک معمولا بین 10 الی 15 درصد متغیر است. (برای اطلاعات بیشتر در مورد فرانشیز بیمه این مقاله را مطالعه فرمایید.)

طریقه استفاده از بیمه تکمیلی لیزیک

برای استفاده از این پوشش بیمه تکمیلی، بنابه قرارداد شرکت بیمه می‌توانید به دو صورت اقدام کنید.

مراجعه به مراکز درمانی طرف قرارداد:

در این صورت شما به معرفی‌نامه نیاز دارید. برای گرفتن معرفی‌نامه می‌توانید به سایت شرکت بیمه خود مراجعه کنید. سپس به بخش بیمه‌های مکمل درمان بروید و از شرایط و مدارک لازم برای گرفتن معرفی‌نامه اطلاع یابید.

مراجعه به مراکز غیرطرف قرارداد:

برخی از مراکز درمانی خصوصی، طرف قرارداد شرکت بیمه شما نیستند. اما ممکن است ترجیح شما این باشد که از این مراکز خدمات پزشکی بگیرید. در چنین شرایطی بیمه‌شده باید شخصا هزینه‌های درمانی را بپردازد. سهم بیمه‌گر از هزینه عمل با ارائه مدارک درمانی لازم، بعد از تایید و انجام مراحل اداری به شخص پرداخت می‌شود. شما می‌توانید با مراجعه به سایت شرکت بیمه خود لیست مدارک درمانی لازم برای جبران هزینه‌های عمل چشم را دریافت کنید.

طریقه استفاده از بیمه تکمیلی لیزیک

برای گرفتن معرفی‌نامه می‌توانید به سایت شرکت بیمه خود مراجعه کنید

انتخاب بهترین بیمه تکمیلی لیزیک چشم

در انتخاب شرکت بیمه برای بیمه تکمیلی لیزیک چشم به 4 مورد زیر دقت ویژه داشته باشید:

 1. سقف تعهدات شرکت بیمه در جراحی‌های چشم چقدر است؟
 2. آیا شرکت بیمه هزینه‌های درمان را به سرعت پرداخت می‌کند؟
 3. شرکت بیمه چه سخت‌گیری‌هایی برای جبران خسارت درمان دارد؟
 4. آیا شرکت بیمه با بهترین مراکز درمانی در زمینه چشم قرارداد دارد؟

چه شرکت‌هایی بیمه تکمیلی لیزیک چشم را ارائه می‌دهند؟

اکثر شرکت‌های بیمه مانند: شرکت بیمه سامان، کوثر، آسماری، SOS و… این پوشش را ارائه می‌دهند. تفاوت اساسی در این شرکت‌ها مربوط به طرح‌ها، سقف تعهدات پرداختی و مراکز طرف قرارداد است. اگر به دنبال پلتفرمی هستید تا خدمات شرکت‌های بیمه را بررسی و مقایسه کنید، بیمه دات کام این فرصت را برای شما فراهم کرده است. شما می‌توانید برای خرید بیمه تکمیلی به بخش محصولات سایت بروید. در بیمه دات کام بیمه مکمل درمان به دو صورت انفرادی/خانوادگی و گروهی به فروش می‌رسد.

همانطور که می‌دانید استفاده از خدمات پزشکی بدون داشتن بیمه تکمیلی، هزینه‌های بسیاری را به خانواده‌ها تحمیل کرده است. همچنین برخی از این خدمات تحت پوشش بیمه‌های پایه قرار نمی‌گیرد. عمل جراحی لیزیک یکی از مهم‌ترین خدمات پزشکی برای بیماری‌های چشم است که تحت پوشش بیمه‌های پایه نیست. بنابراین این افراد بهتر است از بیمه‌های مکمل استفاده کنند. بیمه تکمیلی لیزیک یکی از پوشش‌های بیمه‌ مکمل درمان است که در این مقاله با آن آشنا شدیم. اگر درباره این موضوع ابهامی دارید، کافی است در زیر کامنت بگذارید. کارشناس‌های ما در کوتاه‌ترین زمان به شما پاسخ می‌دهند.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
17 اسفند 1401 / بیمه درمان و تکمیلی

فرانشیز بیمه تکمیلی؛ هزینه‌ای که باید خودتان بپردازید

برای آشنایی با فرانشیز بیمه تکمیلی و اینکه چرا وجود دارد و چند درصد است، روی لینک کلیک کنید.

15 اسفند 1401 / بیمه درمان و تکمیلی

پوشش ویزیت و دارو‌ در بیمه تکمیلی چقدر است؟+راهنمای دریافت هزینه درمان

داروهای تحت پوشش بیمه تکمیلی کدام هستند؟ چگونه هزینه‌های دارویی خود را از بیمه می‌توانید دریافت کنید؟ مدارک لازم جهت دریافت هزینه‌های ویزیت و دارو را در این مقاله بخوانید.

10 اسفند 1401 / بیمه درمان و تکمیلی

بیمه تکمیلی پارسیان؛ بیمه‌ای جوان اما محبوب و پرفروش

حتی اگر تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی نیستید؛ می‌توانید، بیمه تکمیلی داشته باشید تا هزینه‌های درمانی خود را جبران نمایید!

10 اسفند 1401 / بیمه درمان و تکمیلی

شرایط استفاده از بیمه تکمیلی که باید در 1402بدانید

برای استفاده از بیمه تکمیلی، باید شرایطی را داشته باشید تا بتوانید تحت پوشش این بیمه‌نامه قرار بگیرید. برای آگاهی از این شرایط این مقاله را بخوانید!

21 بهمن 1401 / بیمه درمان و تکمیلی / بیمه عمر

بیمه عمر یا بیمه تکمیلی؟ انتخاب درست کدام است؟

بیمه عمر و درمان تفاوت‌هایی با هم دارند که برای انتخاب بین بیمه عمر یا بیمه تکمیلی، باید این تفاوت‌ها را بدانید. با شیوع ویروس کرونا یکی از مهم‌ترین نعمت‌هایی که بیش از

20 بهمن 1401 / بیمه درمان و تکمیلی

بیمه تکمیلی حکمت: مزایا، معایب و پوشش‌های این بیمه درمان در یک جا

بیمه تکمیلی حکمت هزینه چه بیماری‌هایی را پرداخت می‌کند؟ در چه شرایطی جراحی زیبایی تحت پوشش بیمه حکمت قرار می‌گیرد؟

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
فاطمه
05 بهمن 1401

سلام وقتتون بخیر
آیا بیمه تکمیلی تامین اجتماعی عمل جراحی لیزیک و لازک چشم رو تحت پوشش قرار میده؟ و این که اگر میده، دوره انتظار چه مدت هست؟
ممنونم

  نویسنده بیمه
  05 بهمن 1401

  سلام دوست عزیز
  خیر تحت پوشش قرار نمیده

مهدی
16 بهمن 1401

سلام آیا بیمه سرمد لیزیک را پوشش میدهد
وهزینه لیزیک در ببمارستان دولتی چقدر است

  کارشناس بیمه
  19 بهمن 1401

  سلام. برای یافتن پاسخ این سوال بهتر است جدول پوشش های بیمه سرمد را مطالعه بفرمایید.

محمدرضا
07 فروردین 1402

سلام
من دارای بیمه تکمیلی هستم که هزینه لازک هردو چشمم شد ۸ میلیون و سقف تعهد بیمه تکمیلی‌ام هم ۸ میلیون بود با فرانشیز ۲۰ درصد ولی بیمه تکمیلی باید ۶۴۰۰۰۰۰ بهم می‌داد ولی کمتر از این بهم داد علت رو جستجو کردم گفتن تعرفه وزارت بهداشت از این کمتر است
با این وجود مگر تعرفه وزارت بهداشت برای هر دو چشم ۹ میلیون نیست؟
با تشکر

  کارشناس بیمه
  08 فروردین 1402

  سلام. دوست عزیز این موضوع را بیمه خود پیگیری نمایید.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید