10 آذر 1401

هزینه عمل چشم در بیمه تکمیلی در سال 1401 چگونه محاسبه می‌شود؟

امروزه عمل‌های چشم انواع گوناگونی دارند. لیزیک، لازک و PRK برای رفع عیوب انکساری چشم از جمله نزدیک بینی، دوربینی و آستیگماتیسم طراحی شده ‌است. افراد دارای مشکل بینایی برای رفع این مساله خود باید هزینه‌هایی را متقبل شوند. بیمه تکمیلی می‌تواند حدود زیادی هزینه‌های درمان را کاهش دهد. پرداخت هزینه عمل چشم در بیمه تکمیلی، متناسب با نوع عمل متفاوت بوده و به طور معمول هزینه رفع عیوب انکساری چشم بین 4 تا 16 میلیون تومان تخمین زده شده ‌است.

با توجه به‌ افزایش هزینه‌های درمان چشم و عمل لیزیک، استفاده‌ از بیمه تکمیلی می‌تواند تا حدود زیادی هزینه‌ها را کاهش دهد. در ادامه درباره هزینه‌های عمل چشم و نکات خرید بهترین بیمه تکمیلی برای عمل چشم و پوشش‌های آن توضیحاتی خواهیم داد با ما همراه باشید.

بیمه تکمیلی

پوشش‌های بیمه تکمیلی، در شرکت‌های بیمه تفاوت‌هایی دارند و تعهدات جداگانه‌ای را ارائه می‌کنند. بیمه‌نامه‌هایی که به صورت گروهی یا انفرادی طراحی شده‌اند، پوشش‌های مختلفی را برای رفع عیوب انکساری چشم در نظر گرفته‌اند.

دقت کنید که هنگام خرید بیمه تکمیلی چه به صورت گروهی و چه به صورت انفرادی باید به سقف و تعهدات بیمه‌نامه دقت کنید. بیمه تکمیلی چشم، طرح جداگانه‌ای نیست، بلکه پوششی از بیمه تکمیلی است و برای افرادی که عمل چشم دارند، هزینه‌ها را جبران خواهد کرد.

خدمات بیمه تکمیلی گروهی با توجه به قرارداد بین شرکت متقاضی و شرکت بیمه تعیین می‌شود. اگر در این قرارداد پوشش رفع عیوب انکساری مانند: عمل لیزیک، لازک و عینک جزو تعهدات بیمه‌گر باشد، می‌توان هزینه‌ها را جبران کرد. در حقیقت هزینه عمل چشم در بیمه تکمیلی متناسب با تعهدات بیمه‌نامه‌ انجام می‌شود.

اگر می‌خواهید بدانید بیمه تکمیلی چیست و چه پوشش‌هایی دارد، ما مطالعه مقاله راهنمای بیمه تکمیلی را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

آیا عمل لیزیک چشم شامل بیمه تکمیلی می شود؟

همانطور که توضیح دادیم، هزینه عمل چشم در بیمه تکمیلی با توجه به سقف پوشش رفع عیوب انکساری چشم است. علاوه بر سقف پوشش، عوامل دیگری هم مانند: درصد فرانشیز بیمه و تعرفه‌های وزارت بهداشت بر میزان جبران خسارت و هزینه عمل چشم در بیمه تکمیلی تاثیر گزار است.

به طور معمول اگر در عمل چشم از بیمه پایه(بیمه‌های سازمان تامین اجتماعی) استفاده کنید، بیمه تکمیلی از کسر مبلغ فرانشیز صرف نظر خواهد کرد. در این صورت مبلغ پرداختی بابت هزینه عمل چشم در بیمه تکمیلی مانند لیزیک و لازک ماکسیمم تعرفه وزارت بهداشت و سقف پوشش رفع عیوب انکساری است.

هزینه عمل های چشم به دو دسته ی اصلی تقسیم می‌شوند؛ اول عمل لیزیک و لازک، دوم جراحی‌های درمانی. با توجه به قیمت‌هایی که در کلینیک‌های چشم پزشکی مختلف وجود دارد، هزینه لیزیک یا لازک چشم در سال 1401، حدوداً عددی بین 4 الی 16 میلیون تومان است. این در حالی است که تعرفه وزارت بهداشت در سال 1401 برای این عمل، پایین‌تر از این اعداد یعنی 3 میلیون تومان اعلام شده است.

خیلی از شرکت‌های بیمه تکمیلی، عمل‌های لیزیک و لازک را جزء عمل‌‌های زیبایی می‌دانند و بیمه تکمیلی برای لیزیک چشم هزینه‌ای پرداخت نمی‌کند. اما سقف پوشش رفع عیوب انکساری چشم در بیمه تکمیلی برخی شرکت‌ها مانند سامان و SOS برای عمل لیزیک و لازک، 3 میلیون تومان، در واقع همان تعرفه وزارت بهداشت است. یعنی در بهترین حالت، برای عمل لیزیک یا لازک در ارزان‌ترین کلینیک‌های شهر باز هم باید مبلغ 1 میلیون تومان را خودتان پرداخت کنید.

حال اگر سقف بیمه تکمیلی کمتر از این مبلغ باشد، در اینصورت به ‌اندازه سقف پوشش رفع عیوب انکساری به بیمه شده هزینه پرداخت خواهد شد. بیمه تکمیلی لیزیک چشم هزینه‌های این درمان را پوشش می‌دهد.

فرانشیز هزینه عمل چشم در بیمه تکمیلی

درصد فرانشیز در بیمه تکمیلی آن بخش از هزینه‌های درمانی است که جبران آن بر عهده خود بیمه شده‌ است. اگر درصد فرانشیز بیمه تکمیلی شما 10 درصد باشد و با توجه به هزینه‌های بیمه شده، بیمه تکمیلی بنا باشد که یک میلیون تومان را به شما پرداخت کند، از این مبلغ 10 درصد آن بر عهده شما است و بیمه تکمیلی مبلغ 900 هزار تومان را پرداخت خواهد کرد.

هزینه عمل چشم در بیمه تکمیلی و درصد فرانشیز با توجه به قرارداد بین بیمه‌گزار و بیمه‌گر پرداخت می‌شود و ممکن است که درصد متفاوتی باشد، اما به طور معمول فرانشیز عمل چشم با بیمه تکمیلی 10 درصد است.

شرایط پرداخت هزینه عمل چشم در بیمه تکمیلی

تمام بیمه‌های تکمیلی با توجه به قانون ابلاغ شده‌ از سوی بیمه مرکزی، هزینه عمل چشم را در صورتی پرداخت خواهند کرد که درجه نقص بینایی بیشتر از 3 دیوپتر باشد. در این بخش برای افراد این سوال پیش می‌آید که درجه نقص بینایی چیست و چگونه محاسبه می‌شود؟
تعریف شرکت‌های بیمه برای درجه نقص بینایی هر چشم، برابر با درجه نزدیک بینی، دوربینی و نصف درجه ‌آستیگمات آن چشم است.
با توجه به این تعریف شما می‌توانید برای هر چشم خود درجه نقص بینایی را محاسبه کنید و در صورتی که‌ این درجه معادل 3 دیوپتر یا بالاتر باشد، هزینه عمل چشم در بیمه تکمیلی قابل پرداخت خواهد بود. (میزان درجه و شماره چشم توسط پزشک متخصص باید انجام شود.)

نکته: با توجه به‌ اینکه پوشش رفع عیوب انکساری در بیمه تکمیلی برای هر چشم در نظر گرفته می‌شود، برای دریافت هزینه عمل چشم در بیمه تکمیلی نیازی به برقراری شرایط درجه نقص بینایی برای هر دو چشم به طور هم زمان الزامی ‌نیست و در صورتی که هر یک از چشم‌ها مشمول شرایط بیمه تکمیلی باشند، هزینه مربوطه به بیمه شده پرداخت خواهد شد.

حال اگر چشم‌های شما نیازی به عمل نداشته باشد و جزو افرادی باشید که حتی تمایلی به عمل چشم ندارید، آیا بیمه تکمیلی برای این افراد تمهیداتی دارد؟

هزینه عمل چشم بدون بیمه تکمیلی

در صورتی که شما از بیمه تکمیلی محروم باشید، باید تمام هزینه‌های عمل چشم را خودتان پرداخت کنید؛ مگر آنکه بیمه پایه داشته باشید. همان شرایطی که برای بیمه‌های تکمیلی وجود دارد، برای بیمه‌های پایه هم پا بر جا است؛ بیمه‌های پایه هم بخشی از هزینه عمل‌های چشم که درمانی نباشند را پرداخت می‌کنند. این مبلغ در مقابل هزینه‌ای که بیمه‌های تکمیلی پرداخت می‌کنند بسیار ناچیز است.

شرایط بعضی از عمل‌های چشم با برخی بیمه‌های پایه و تکمیلی به شرح زیر است:

 • هزینه عمل لیزیک چشم با بیمه نیروهای مسلح: لیزیک چون جزء عیوب انکساری است و عمل زیبایی محسوب نمی‌شود، تحت شرایط خاصی توسط بخشی از هزینه آن توسط بیمه نیروهای مسلح پرداخت می‌شود.

 

 • هزینه عمل لیزیک چشم با بیمه آتیه سازان حافظ: همانند بیمه نیروهای مسلح، بیمه آتیه سازان حافظ هم تحت شرایط خاصی با توجه به پوششی که بیمه‌گزار انتخاب می‌کند، هزینه‌های این عمل را تا میزانی پرداخت می‌کند. در حالت پایه برای جبران هزینه عمل لیزیک چشم با بیمه تکمیلی آتیه سازان حافظ، مبلغ 600 هزار تومان در نظر گرفته می‌شود.

 

 • هزینه عمل آب مروارید بیمه آتیه سازان حافظ: با توجه به مطالبی که در سایت این بیمه منتظر شده است، هیچ اطلاعاتی در مورد پوشش این عمل نیامده است. این احتمالاً به معنی عدم جبران هزینه عمل آب مروارید توسط این بیمه تکمیلی است.

هزینه عینک در بیمه تکمیلی

برخی افراد تمایل دارند که در بیمه تکمیلی خود از بخش پرداخت هزینه عینک استفاده کنند. در بیمه تکمیلی گروهی، هزینه عینک بر اساس قرارداد پرداخت خواهد شد و پرداخت هزینه عینک بدون قرارداد قابل پیش بینی نیست.

هزینه عمل چشم در بیمه تکمیلی

هزینه عینک و عمل چشم در بیمه تکمیلی

برخی از شرکت‌های بیمه‌ای برای اضافه کردن پوشش عینک به بیمه‌نامه تکمیلی چشم محدودیت‌های را در نظر می‌گیرند. به طور مثال شرکت بیمه تعاون برای بیمه‌نامه تکمیلی گروهی خود، هزینه‌های عینک را تنها برای گروه‌های بالای 1000 نفر جبران خواهد کرد.

بیمه سامان و آسماری جزو شرکت‌های بیمه‌ای است که برای گروه‌های زیر 100 نفر بیمه تکمیلی صادر می‌کنند. با توجه به تعداد افراد، پوشش‌های که در این بیمه‌نامه‌ها ارائه می‌شود، محدودتر از خدمات بیمه‌ گروهی بالای 100 نفر است و هزینه‌های عینک در آن جبران نخواهد شد.
توجه کنید که در بیمه‌نامه تکمیلی انفرادی هیچ شرکت بیمه‌ای هزینه عینک را پرداخت نمی‌کند.

هزینه عمل چشم در بیمه تکمیلی SOS

اگر شما هم جزو بیمه شده‌های بیمه تکمیلی SOS هستید، بدانید که قیمت عمل لیزیک چشم و لازک تحت پوشش پاراکلینینکی SOS قرار دارد. در حقیقت بیمه SOS، عمل‌های لیزیک و لازک با درجه 3 دیوپتر در هر محور برای هر چشم را تحت پوشش قرار می‌دهد.

نکته مهم هنگام استفاده ‌از پوشش عمل چشم در بیمه SOS این است. این بیمه‌نامه دوره ‌انتظار 3 ماهه دارد و اگر شما نیاز به عمل جراحی چشم دارید، باید این دوره‌ انتظار را در نظر بگیرید. همچنین در این بیمه‌نامه هزینه عینک و لنز طبی پرداخت نخواهد شد.

شرایط بیمه تکمیلی SOS قبل از صدور بیمه‌نامه، با سایر شرکت‌های بیمه‌ای کمی‌ متفاوت است. بدین گونه که در این بیمه‌نامه آزمایشاتی انجام می‌شود و بعد از آن بیمه‌نامه صادر خواهد شد.

به طور مثال: چکاپی از سمت شرکت بیمه SOS انجام می‌شود تا شماره چشم فرد بیمه شده بررسی شود. در این چکاپ باید شماره چشم شخص صفر باشد تا بتواند از پوشش رفع عیوب انکساری استفاده کند.

پوشش‌های عمل جراحی چشم در بیمه SOS

میزان پوشش‌هایی که در بیمه تکمیلی SOS برای عمل‌های چشم مانند: آب مروارید، لیزیک، لازک، پنتاکم و آب سیاه در نظر گرفته می‌شود به شرح زیر است:

 • سقف پوشش هزینه پاراکلینیکی برای لیزیک، لازک، پنتاکم و OTC تا 3 میلیون تومان است.
 • پوشش هزینه بستری در عمل جراحی آب مروارید و آب سیاه تا سقف 100 میلیون تومان است.

 

این شرکت بیمه‌ای برای انجام خدمات چشم پزشکی و جراحی چشم با مراکز درمانی مختلفی قرارداد دارد. حدود 30 مرکز درمانی طرف قرارداد این بیمه‌نامه هستند تا خدمات ارزنده‌ای را به بیمه شده‌ها ارائه کنند.

اگر تمایل دارید در مورد بیمه sos اطلاعات بیشتری کسب کنید، می‌توانید مقاله بیمه تکمیلی sos بیمه دات کام را در اینجا مطالعه کنید.

پوشش هزینه عمل چشم در دیگر شرکت‌های بیمه تکمیلی

در دیگر شرکت‌های بیمه تکمیلی از جمله بیمه تکمیلی سامان نیز هزینه‌های مربوط به درمان بیماری‌های مختلف مرتبط با چشم هم پوشش داده خواهد شد. البته اینکه چقدر پوشش داده می‌شود، بر اساس طرح انتخابی و خریداری شما متفاوت خواهد بود.

پوشش عمل چشم در بیمه تامین اجتماعی و سلامت

مراکزی که طرف قرارداد با بیمه تامین اجتماعی هستند، می‌دانند که با توجه به شرایط بیمه‌نامه، هزینه عمل چشم با بیمه تامین اجتماعی (لازک و لیزیک) پرداخت نخواهد شد. به علاوه داروهای بعد از جراحی لیزیک و آزمایش‌های قبل از عمل هم تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار نمی‌گیرد.

بیمه سلامت هم جزو بیمه‌نامه‌های پایه‌ است که عمل لیزیک و لازک را تحت پوشش قرار نمی‌دهد. همچنین هزینه‌های خرید شیشه و قاب عینک هم در این پوشش‌ها قرار ندارند.

اما برخی از آزمایشات قبل از عمل تحت پوشش بیمه‌ سلامت ‌است و برای هزینه‌های درمان جراحی چشم و رفع مواردی از قبیل آب مروارید و آب سیاه می‌توانید از پوشش این بیمه استفاده کنید.

هزینه عمل چشم در بیمه تکمیلی بیمه دات کام

همانطور که توضیح دادیم هزینه عمل چشم در بیمه‌نامه تکمیلی با توجه به قرارداد بین بیمه شده و بیمه‌گر پرداخت خواهد شد. شما باید قبل از تهیه ‌این بیمه‌نامه ‌اطلاعات جامعی از خدمات و پوشش‌های شرکت‌های بیمه‌ای دریافت کنید. برای خرید بیمه تکمیلی، می‌توانید از کارشناس‌ها و مشاوره‌های بیمه دات کام راهنمایی بگیرید. پس از دریافت مشاوره و اطلاعات به روز به منو محصولات سایت بیمه دات کام مراجعه کنید و محصولات بیمه را تهیه کنید.

خرید بیمه تکمیلی از بیمه دات کام

خرید بیمه تکمیلی از بیمه دات کام

بیمه دات کام یک سامانه ‌استعلام، مقایسه و خرید بیمه‌ است که به صورت 24 ساعته و در طول 7 روز هفته پشتیبانی محصولات خود را ارائه می‌کند. شما عزیزان اگر درباره هزینه عمل چشم در بیمه تکمیلی سوال دارید، می‌توانید به صورت کامنت در زیر این مطلب با ما در ارتباط باشید تا در کوتاه‌ترین زمان کارشناس‌های بیمه پاسخ شما را بدهند.

 

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
15 بهمن 1401 / بیمه درمان و تکمیلی

بیمه تکمیلی حکمت: مزایا، معایب و پوشش‌های این بیمه درمان در یک جا

بیمه تکمیلی حکمت هزینه چه بیماری‌هایی را پرداخت می‌کند؟ در چه شرایطی جراحی زیبایی تحت پوشش بیمه حکمت قرار می‌گیرد؟

15 بهمن 1401 / بیمه درمان و تکمیلی

پوشش دندانپزشکی بیمه تکمیلی؛ راه حل هزینه گزاف سلامت دندان

راهکارهایی برای جبران هزینه‌های دندان پزشکی، بهترین پوششهای بیمه تکمیلی برای دندان را اینجا بخوانید.

15 بهمن 1401 / بیمه درمان و تکمیلی

پوشش ویزیت و دارو‌ در بیمه تکمیلی چقدر است؟+راهنمای دریافت هزینه درمان

داروهای تحت پوشش بیمه تکمیلی کدام هستند؟ چگونه هزینه‌های دارویی خود را از بیمه می‌توانید دریافت کنید؟ مدارک لازم جهت دریافت هزینه‌های ویزیت و دارو را در این مقاله بخوانید.

09 بهمن 1401 / بیمه درمان و تکمیلی

ارزان‌ترین و بهترین بیمه دندانپزشکی: داشتن دندان و لبخندی زیبا

نکات طلایی انتخاب بهترین بیمه دندانپزشکی تکمیلی را در این مقاله بخوانید

05 بهمن 1401 / بیمه درمان و تکمیلی / بیمه عمر

دوره انتظار بیمه در بیمه تکمیلی و بیمه عمر چه مدت است

اگر می‌خواهید بیمه عمر یا بیمه تکمیلی بخرید، حتما اصطلاح دوره انتظار بیمه را شنیده‌اید! این مدت زمان برای چیست؟ برای آگاهی بیشتر این مقاله را بخوانید!

03 بهمن 1401 / بیمه درمان و تکمیلی

بیمه تکمیلی ملت: تمام خدمات و پوشش‌های بیمه درمان برای یک ملت

راهنمای کامل بیمه تکمیلی ملت و پوشش‌های متنوع آن را در این مطلب بیمه دات کام بخوانید.

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
خطابی
05 آبان 1400

سلام هزینه عمل چشم بر اساس چه معیاری است؟

  کارشناس بیمه
  05 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز هزینه عمل چشم بر اساس معیاری است که پزشک متخصص اعلام می کند و همچنین بر اساس تعرفه است.

جواد
19 آبان 1400

باسلام .برای عمل چشم لازک یالیزیک چقدربرای بیمه تکمیلی پرداخت کنیم؟

  کارشناس بیمه
  17 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، اول از همه باید ببینید که آیا شرکت انتخابی شما این عمل را تحت پوشش قرار می دهد یا خیر و بعد اینکه میزان تحت پوشش یا تعهد مالی آن چقدر است.

  مرضیه
  04 بهمن 1401

  سلام من استیگامات. هر دو چشمم بیشتر از3 است ایا بیمه تکنیلی دانافرهنگیان. مبلغی برا عمل لیزیک پرداخت میکنه یا خیر ؟

   نویسنده بیمه
   05 بهمن 1401

   سلام مرضیه عزیز
   هر شرکت بیمه پوشش ها و تعهدات خاص خود را دارد لذا با واحد خسارت بیمه تکمیلی دانا ارتباط بگیرید.

حسن حسنی
24 آبان 1400

سلام، آیا بیمه تکمیلی هزینه های لیزر عمل چشم با شماره بیشتر از 3 را پوشش می دهد؟

  کارشناس بیمه
  24 آبان 1400

  سلام دوست عزیز، در حالت کلی بیمه های درمان انفرادی، هزینه های لیزر عمل چشم بیشتر از 3 پوشش داده نمی شود؛ اما در گروهی امکان پذیر است.

الله مدد
24 آبان 1400

منظور از بیشتر بودن شماره چشم از یک عدد، مربوط به هر کدام است یا جفتشان؟

  کارشناس بیمه
  24 آبان 1400

  سلام دوست عزیز، این مساله مربوط با بالا بودن نمره هریک از چشم هاست

هفت راز
24 آبان 1400

سلام، بهترین بیمه درمان تکمیلی مربوط به چشم کدام است؟

  کارشناس بیمه
  24 آبان 1400

  سلام شما می توانید در بیمه دات کام، تعرفه ها و پوشش های مربوط به دو شرکت سامان و تعاون را مشاهده کنید. سپس با مقایسه هر کدام تصمیم بگیرید که کدام مناسب شما است.

سهیلا بختیاری
05 آذر 1400

من جراحی ضعیفی چشم داشتم. بیمه تکمیلی هم خریده بودم اما الان چطوری میتونم ازش استفاده کنم؟ به بیمارستانی غیرطرف قرارداد هم رفتم.

  کارشناس بیمه
  05 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، اول از همه شما باید بدانید که آیا آن عمل تحت پوشش بیمه تکمیلیتان است یا خیر. بعد باید مدارک لازم را بیمارستان گرفته و به واحد شرکت بیمه ای خود تحویل دهید. بهتر است که با کارشناسان آن شرکت تماس بگیرید و اطلاعات کاملتری از روند درمان خود بدهید.

افسانه
09 آذر 1400

سلام وقت بخیر.. من انحراف چشم دارم میخام چون هزینه زیادی داره میخام بیمه تکمیلی بگیرم بنظرتون چقد تعلق میگیره و چن ماه قبلش باید پول بیمه بریزم و چه مقدار هزینش

  کارشناس بیمه
  29 آذر 1400

  سلام دوست عزیز
  با توجه به طرحی که انتخاب می کنید ،و سقف پرداختی که داشته باشد پرداخت می گردد

rza
21 آذر 1400

باسلام بنده دفترچه نیروهای مسلح را دارم عائله جانباز
میخوام چشمهایم را که احتمالا دو ببالا هست رو عمل لازیک کنم
آیا بادفترچه .ام هزینه کم میشه؟ بیمه تکمیلی هم دارد یاد آور شوم که ما در حالت عادی دکتر و داروخانه ها بابت ویزیت ودارو پولی نمیپردازیم ورایگان هست.
در عمل چشم(لیزیک یالازیک )چقدر باید برای جفت چشم پول بدیم.

  کارشناس بیمه
  27 آذر 1400

  سلام دوست عزیز، این بستگی دارد که بیمه تکمیلی نیروهای مسلح آیا این عمل را پوشش می دهد یا خیر و سقف قرارداد آن چقدر است. اصولا بعضی بیمه های تکمیلی پوشش می دهند اما باز بهتر است که از مسئول بیمه سازمان مربوطه این سوال را بپرسید. برای اینکه هر بیمه تکمیلی قوانین مخصوص به خود را دارد.

امین
01 دی 1400

سلام وقت بخیر
ببخشید تعرفه مصوب وزارت بهداشت و درمان برای عمل جراحی رفع عیوب انکساری چشم رو از کجا میتونم گیر بیارم؟
میخوام مطمئن بشم که تعرفه مصوب سال ۱۴۰۰ دقیقا چقدر است؟

  کارشناس بیمه
  29 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، تنها مرجع دقیق خود سایت وزارت بهداشت است و همچنین اینکه چقدر تحت پوشش قرار میگیرد.

مسعودی
15 دی 1400

سلام چرا زیبایی جزو بیمه تکمیلی نیست؟

  کارشناس بیمه
  15 دی 1400

  سلام دوست عزیز این قانونی است که از قبل تدوین شده و ما در این زمینه هیچ دخالتی نداریم. البته با توجه به آمار عمل های زیبایی، برای شرکت ها به صرفه نیست که عمل زیبایی را جزو بیمه تکمیلی قرار دهند.

مهدی
18 دی 1400

ببخشید وقتی تو چکاپ قبل بیمه چشم طرف شماره ش صفر باشه بعد یهو که ۳ به بالا نمیشه و عملاً نمیشه از این مورد استفاده کرد،،درسته؟؟؟
کسی که شماره چشمش ۲ باشه بعد مثلاً یه سال شماره چشمش بالای ۳ بشه آیا میتونه از بیمه تکمیلی استفاده کنه یا خیر؟

  کارشناس بیمه
  19 دی 1400

  سلام دوست عزیز
  اگر طرحی که خرید کرده باشید ،رفع عیوب انکساری چشم هم داشته باشه، به شرطی که بنا به تشخیص چشم پزشک معالج، جمع نقص بینایی هر چشم (درجه نزدیک بینی یا دوربینی به اضافه نصف آستیگمات) 4 دیوپتر یابیشتر میتونید انجام بدید

   حکیم
   12 مرداد 1401

   سلام وعرض ادب
   اتفاقا من بیمه تکمیلی سامان داشتم وشماره چشمم هردو6 بود در بیمه نامه هم قید شده که تا 4میلیون هزینه رفع عیوب انکساری تعلق میگیره، رفتم انجام دادم ولی زمانی که برای دریافت خسارت رفتم گفتن به شما تعلق نمیگیره، دلیلش هم اینه که شما گزینه کاهش بینایی رو علامت نزدید، به نمایندگی که بیمه رو گرفتم مراجعه کردم وبه ایشون هم یادداوری کردم که زمانی بیمه‌ نامه رو پرمیکردم گفتم چشمام ضعیفه، ایشون گفتن شما نباید این گزینه روعلامت بزنید، وقتی رفتم معترض شدم به من میگه که اگه شما اون گزینه کاهش بینایی رو علامت میزدید، اصلا بیمه تکمیلی به شما تعلق نمی‌گرفت، آیا این کار صحيح هست؟ به نظر من عملا کلاهبرداری در روز روشن😔😔😔

محمد
26 دی 1400

سلام .آیا می شود بعداز آزمایشات اولیه برای عمل چشم چه حذف عینک ویا استرابیسم ویک هفته مانده به انجام عمل . می توان بیمه تکمیلی گرفت و اینکه من هیچ بیمه ای ندارم و اینکه در هردو عمل که من باید انجام بدم هزینه جراح کم می شود و چقدر می شود . با تشکر

  کارشناس بیمه
  26 دی 1400

  سلام دوست عزیز
  برای جراحی و عمل چشم دوره انتظار داره ،شما زمانی بیمه خرید کنید سه ماه بعد میتونید از بیمه استفاده کنید ،و هزینه های آن هم بسته به طرحی هست که خرید کردید

م م
28 دی 1400

سلام کدام بیمه تکمیلی انفرادی هزینه لازک را پرداخت میکند و با چه شرایطی؟

  کارشناس بیمه
  28 دی 1400

  سلام دوست عزیز
  بیمه سامان طرح عقیق این پوشش شامل می‌شود،واز طریق لینک زیر می توانید جزییات کامل طرح عقیق مطالعه کنید.https://bimeh.com/health

احمد محمدی
05 بهمن 1400

هزینه عمل لیزیک چشم سال ۱۴۰۰ همین عددی که نوشتید؟ درسته آیا؟

  کارشناس بیمه
  05 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، بله این هزینه برای سال 1400 است. البته همیشه تغییرات دارد.

علی اسفندیاری
05 بهمن 1400

سلام هزینه عمل انحراف چشم با بیمه تکمیلی قابل جبران است؟

  کارشناس بیمه
  05 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، باید دقیقا نوع عمل شما و علت آن مشخص شود. برای این منظور باید با شرکت بیمه تکمیلی خود تماس بگیرید.

مهسا
22 بهمن 1400

سلام براي عملهاي لازك يا ليزيك شماره چشم هر دو چشم با هم بايد سه باشه؟

  کارشناس بیمه
  22 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، این به شرایط بیمه تکمیلی شما بستگی دارد.

مینا
08 اسفند 1400

سلام خسته نباشيد مادرم عمل چشم اب مروارید هر دوچشم را دارد ایا بیمه بازنشستگی هزینه انرا می پردازد؟

  کارشناس بیمه
  09 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، اگر بیمه تکمیلی را واریز میکند، بله میتوانید از طریق بیمه تکمیلی پول آن را بگیرید.

صفری
08 اسفند 1400

اگر۱۰سال پیش
۱بار عمل لایزیک انجام داده باشم وچشم م هنوز صفر نشده باشد میتوانم برای دومین بار از بیمه تکمیلی ام استفاده کنم؟

  کارشناس بیمه
  08 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، این مساله را باید دقیقا از واحد خسارت خود شرکت بیمه تکمیلی تان بپرسید. به شرایط مختلفی بستگی دارد.

Reza
24 اسفند 1400

ببخشید چجوری ثبت نام کنم برای عمل

  کارشناس بیمه
  24 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، باید با کارشناس خود شرکت مورد نظرتان تماس بگیرید.

salman
06 فروردین 1401

سلام من عمل لیزیک میخوام انجام بدم کدوم بیمه تکمیلی رو بگیرم خوبه؟

  کارشناس بیمه
  06 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، باید ببینید که اول از همه در کجا میخواهید آن عمل را انجام دهید و بعد آیا آن مرکز درمانی با بیمه تکمیلی مورد نظر شما قرارداد دارد یا خیر. بیمه سامان و تعاون جزو بهترین بیمه های تکمیلی هستند. برای خرید بیمه تکمیلی سامان یا تعاون و دریافت راهنمایی بیشتر می توانید با بیمه دات کام تماس بگیرید.

  ناصر
  26 آبان 1401

  سلام وقتتون بخیر ببخشید من عمل لیزر کردم جفت چشمام میشه نمره ۳/۲۵ ایا قابل قبول یا باید بباید تک تک نمره ۳ باشه ممنون میشم جوابم بدین راستی بیمه دانا دارم

   کارشناس بیمه
   27 آبان 1401

   سلام والا باید از خود بیمه دانا بپرسید. شرایط پرداخت برای هر شرکت متفاوت است.

zahra
14 فروردین 1401

سلام وقت بخیر من میخواهم در بیمارستان نور پیوند قرنیه انجام بدهم میخواستم بدونم که چه بیمه ای مناسب است و اینکه ایا بیمه سامان برای این عمل مناسب است؟ لطفا راهنمایی کنید

  کارشناس بیمه
  15 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، باید بررسی کنید که آیابیمه سامان چنین درمانی را پوشش می دهد یا خیر. همچنین اینکه آیا با آن مرکز طرف قرارداد است یا خیر. بهتر است که با خود مرکز درمانی هم تماس بگیرید.

علی
20 فروردین 1401

سلام وقتتون بخیر
من یکی از چشمام شماره ۱/۵ و اون یکی ۱/۷۵ هست و به شدت آستیگمات هستم واقعا دیگه از عینک خسته شدم چون ورزش میکنم مزاحمم هست می‌خوام فمتو لیزیک کنم شرکتمون هم میگه اگه دکتر دستور بنویسه که شما نیاز داری هزینه رو میدن ولی دکتر میگه شماره شما باید بالای ۳ باشه تا بیمه هزینشو بده الان تکلیف من چیه چیکار باید بکنم؟

  کارشناس بیمه
  15 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، بهتر است که با دفتر بیمه تکمیلی شرکت خودتان صحبت کنید.

س،غ
21 فروردین 1401

سلام،طبق تشخیص پزشک مادرم چشم چپشون آب مروارید داره و پزشک مربوطه برای بهبود مادرم عمل جراحی لنز داخل چشمی رو در نظر گرفته اند و تا ده روز دیگه نوبت عمل دادن،فقط گفتن باید لنز رو خودتون بخرید،آیا هزینه خرید لنز داخل چشمی مادرم،توسط بیمه تکمیلی ایثارگران که از طریق پدرم بیمه شده،پرداخت میشه؟! اگر میشه همش بطور کامل یا چند درصد؟! لطفاً سریعتر پاسخ بدین،ممنون.

  کارشناس بیمه
  22 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، اینکه پرداختی انجام می شود یا خیر، باید از واحد بیمه آن سازمان بپرسید. اینکه اصلا شرایط تحت پوشش قرار گرفتن آن چیست.

مهدی
25 فروردین 1401

سلام خسته نباشید، بنده بیمه سلامت هستم و میخواستم عمل چشم ( عمل femto smile) انجام بدم، میخواستم بدونم که اگر خودم رو بیمه تکمیلی بکنم، آیا به صرفه است و اینکه تا چه مبلغی شامل بیمه میشه؟

  کارشناس بیمه
  25 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، باید بررسی کنید که آیا آن بیمه تکمیلی، هزینه این را پوشش می دهد یا خیر؟

Mehrdad
27 فروردین 1401

سلام من شماره یک چشمم ۲/۷۵D- و استیگماتش ۱D- هست. ایا دیوپتر چشمم بالای ۳ می شود؟

  کارشناس بیمه
  27 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، این سوال تخصصی است و باید از خود شرکت بیمه بپرسید.

علی
29 فروردین 1401

سلام چه بیمه انفرادی برای عمل پیوند مناسب است ؟ برای جراحی چشم باید به سقف پوشش عمل جراحی در بیمه توجه کرد یا به سقف پوشش عیوب انکساری

  کارشناس بیمه
  16 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، تمامی شرکت ها دارای پوشش بیمه هستند. برای اطلاعات بیشتر با بیمه دات کام تماس بگیرید.

سلیمانی نسب
31 فروردین 1401

سلام ببخشید میخواستم حدودی بدونم عمل آب مروارید با بیمه سلامت در سال ۱۴۰۱ چه قیمتی میوفته حدودا
ممنون

  کارشناس بیمه
  18 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، اینکه قیمت دقیقا چقدر میفتد، اطلاعاتی نداریم.البته به این بستگی دارد که کدام بیمارستان هم می روید.

Yousef
08 اردیبهشت 1401

سلام
عمل پیوند قرنیه هم بیمه تکمیلی تحت پوشش قرار میده

  کارشناس بیمه
  08 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، باید پوشش های بیمه مورد نظر خود را بررسی کنید.

سروس
17 اردیبهشت 1401

سلام وقتتون بخیر، هزینه لازک با بیمه تکمیلی دی چقدر میشه؟

  کارشناس بیمه
  18 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، باید موارد تحت پوشش را نگاه کنید.

نازنین محبی
19 اردیبهشت 1401

سلام ایابر ای لیزرچشم یاصفرکردن هردوچشم که نمره هردو چشم بلاتراز3می باشد بیمه تکمیلی بازنشستگی فرهنگیان چقدر ازهزینه راپر داخت می کندمتشکرم اگرراهنمایی کنید

  کارشناس بیمه
  19 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، اول باید بررسی کنید که ایا پوشش می دهد یا خیر، بعد میزان پوشش را باید از خود دفتر شعبه بپرسید.

یگانه
22 اردیبهشت 1401

سلام ببخشید آیا سقف پوشش بیمه تکمیلی برای هر چشم در بیمه تکمیلی دانا دومیلیون تومان است و برای دو چشم چهار میلیون خواهد بود

  کارشناس بیمه
  22 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، در خصوص سقف بیمه دانا اطلاعاتی نداریم.

یاشار
09 خرداد 1401

درود ادمین من الانه میخام عمل انحراف چشم انجام بدم سمت راست چشم منتها بیمارستان اردیبهشت شیراز گفته طرف قرار داد بیمه های نیروهای مسلح نیستن ونامه میدن . خواستم ببینم نامه بدن ببریم نیروهای مسلح هزینه پوشش انحراف چشم به عهده می گیره اطلاع دارید چند درصد

  کارشناس بیمه
  10 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، در بیمه های تکمیلی چنین چیزی امکان پذیر است؛ اما اینکه بیمه پایه بعد هزینه را بدهد، خیر. البته نیروهای مسلح قوانین مخصوص به خود را دارند. قبل از عمل حتما از دفتر یکی از بیمه ها در سازمان بپرسید.

Elahe
11 خرداد 1401

سلام ببخشید عمل کاشت لنز ( آرتیزان) برای رفع ضعیفی چشم رابیمه sos قبول میکنه

  کارشناس بیمه
  11 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، باید با واحد خسارت این شرکت تماس بگیرید.

مهنازی
31 خرداد 1401

بیمه تکمیلی نیروهای مسلح هزینه عمل چشم رو میده؟

  کارشناس بیمه
  01 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، باید با خود دفتر نیروهای مسلح تماس بگیرید.

سمیرا
23 تیر 1401

سلام
شماره ضعیفی چشمم، ۰/۷۵ هست، یعنی چند دیوپتر میشه؟

  کارشناس بیمه
  24 تیر 1401

  سلام اطلاعات پزشکی نداریم. در سایت های پزشکی ببینید.

علیرضا
10 مرداد 1401

ب سلام و احترام.جناب من هر دو چشمم جمعا 3 به بالاس /بیمم بیمه اسیاس / به خاطر شرایط کاری وقت نکردم برم بپرسم /ایا هزینه رو بیمه متقبل میشه ؟

  کارشناس بیمه
  11 مرداد 1401

  سلام بهتر است که با شرکت بیمه خود تماس بگیرید. چون هر شرکتی قوانین مخصوص به خود را دارد.

حسین
15 مرداد 1401

سلام هزینه عمل آب مروارید با بیمه تکمیلی آتیه سازان حافظ چقدره؟

  کارشناس بیمه
  16 مرداد 1401

  سلام بستگی به طرح انتخابی شما دارد.

ولایتی
29 مرداد 1401

سلام عمل لیزر چشم با دفترچه نیروهای مسلح چقدر ازش کم میشه؟

  کارشناس بیمه
  30 مرداد 1401

  سلام بستگی به مرکز درمانی دارد اما در خصوص درصد کم بیمه باید از خود دفتر بیمه نیروهای مسلح بپرسید.

الناز
20 شهریور 1401

سلام هزینه عمل لیزیک با بیمه تامین اجتماعی چقدر میشه؟

  کارشناس بیمه
  21 شهریور 1401

  سلام از فرمول محاسبه اطلاعات دقیقی نداریم.

تبریزی
05 مهر 1401

سلام هزینه عمل لیزیک چشم با بیمه تامین اجتماعی چقدر میشه؟ کجا رایگان هست؟

  کارشناس بیمه
  06 مهر 1401

  سلام میزان هزینه و اینکه چقدر پرداخت کنید، از طریق خود سیستم تامین اجتماعی اعلام می شود.

   آذر
   11 آبان 1401

   سلام.پدرم بیمه ی تکمیلی تامین اجتماعی دارد.و هزینه عمل چشمش ۵ میلیون و پانصد است ایا این هزینه را تامین اجتماعی و بیمه تکمیل پرداخت می کند یا ازاداست. قبل از عمل چشم لازم هست لنز داخلی چشم راتهیه کند ایا بیمه تکمیلی هزینه ی لنز داخلی چشم را هم پرداخت می کند ؟اگر پرداخت می کند چنددرصد است

    کارشناس بیمه
    11 آبان 1401

    سلام در خصوص بیمه تکمیلی باید به موارد تحت پوشش نگاه کنید. دوم اینکه برای پرداخت هزینه تامین اجتماعی باید به مراکز طرف قرارداد مراجعه کنید. اینکه چقدر پوشش می دهد، از خود مسئول آنجا باید بپرسید.

ایرانی
16 آذر 1401

سلام
بیمه اتیه سازان حافظ هستم یک چشمم را عمل آب مروارید کردم و لنز گذاشتم می خواهم چشم بعدی رابه فاصله یک هفته بعد عمل کنم … گویا برای بیمه باید یک ماه فاصله بین دو عمل باشد … می توانم خودم عمل دوم را پرداخت کنم و بعد حق بیمه را با مدارک از بیمه آتیه ساران حافظ دریافت کنم؟

  کارشناس بیمه
  18 آذر 1401

  سلام والا این را باید از خود دفتر بیمه آتیه سازان بپرسید.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید