05 آبان 1400

هزینه عمل چشم در بیمه تکمیلی چگونه محاسبه می‌شود؟ راهنمای کامل پوشش عمل چشم در بیمه

امروزه عمل‌های چشم انواع گوناگونی دارند. لیزیک، لازک و PRK برای رفع عیوب انکساری چشم از جمله نزدیک بینی، دوربینی و آستیگماتیسم طراحی شده ‌است. افرادی که به دلیل ضعف بینایی از عینک یا لنز طبی استفاده می‌کنند، در صورتی که واجد شرایط درمان باشند، می‌توانند از جراحی چشم استفاده کنند. این افراد برای رفع مشکل بینایی خود باید هزینه‌هایی را متقبل شوند. بیمه تکمیلی می‌تواند حدود زیادی هزینه‌های درمان را کاهش دهد. پرداخت هزینه عمل چشم در بیمه تکمیلی، متناسب با نوع عمل متفاوت بوده و به طور معمول هزینه رفع عیوب انکساری چشم بین 2 تا 7 میلیون تومان تخمین زده شده ‌است.

با توجه به‌ افزایش هزینه‌های درمان چشم و عمل لیزیک، استفاده‌ از بیمه تکمیلی می‌تواند تا حدود زیادی هزینه‌ها را کاهش دهد. در ادامه درباره هزینه‌های عمل چشم و پوشش‌های بیمه تکمیلی توضیحاتی خواهیم داد با ما همراه باشید.

بیمه تکمیلی

پوشش‌های بیمه تکمیلی، در شرکت‌های بیمه تفاوت‌هایی دارند و تعهدات جداگانه‌ای را ارائه می‌کنند. بیمه‌نامه‌هایی که به صورت گروهی یا انفرادی طراحی شده‌اند، پوشش‌های مختلفی را برای رفع عیوب انکساری چشم در نظر گرفته‌اند.
دقت کنید که هنگام خرید بیمه تکمیلی چه به صورت گروهی و چه به صورت انفرادی باید به سقف و تعهدات بیمه‌نامه دقت کنید. بیمه تکمیلی چشم، طرح جداگانه‌ای نیست، بلکه پوششی از بیمه تکمیلی است و برای افرادی که عمل چشم دارند، هزینه‌ها را جبران خواهد کرد.

خدمات بیمه تکمیلی گروهی با توجه به قرارداد بین شرکت متقاضی و شرکت بیمه تعیین می‌شود. اگر در این قرارداد پوشش رفع عیوب انکساری مانند: عمل لیزیک، لازک و عینک جزو تعهدات بیمه‌گر باشد، می‌توان هزینه‌ها را جبران کرد. در حقیقت هزینه عمل چشم در بیمه تکمیلی متناسب با تعهدات بیمه‌نامه‌ انجام می‌شود.

اگر می‌خواهید بدانید بیمه تکمیلی چیست و چه پوشش‌هایی دارد، ما مطالعه مقاله راهنمای بیمه تکمیلی را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

هزینه عمل چشم در بیمه تکمیلی

همانطور که توضیح دادیم، هزینه عمل چشم در بیمه تکمیلی با توجه به سقف پوشش رفع عیوب انکساری چشم است. علاوه بر سقف پوشش، عوامل دیگری هم مانند: درصد فرانشیز بیمه و تعرفه‌های وزارت بهداشت بر میزان جبران خسارت و هزینه عمل چشم در بیمه تکمیلی تاثیر گزار است.
به طور معمول اگر در عمل چشم از بیمه پایه(بیمه‌های سازمان تامین اجتماعی) استفاده کنید، بیمه تکمیلی از کسر مبلغ فرانشیز صرف نظر خواهد کرد. در این صورت مبلغ پرداختی بابت هزینه عمل چشم در بیمه تکمیلی مانند لیزیک و لازک ماکسیمم تعرفه وزارت بهداشت و سقف پوشش رفع عیوب انکساری است.

تعرفه وزارت بهداشت برای عمل لیزیک هر چشم دو میلیون و پانصد هزار تومان است. بنابراین اگر سقف پوشش رفع عیوب انکساری در بیمه تکمیلی برای هر چشم بالای این مبلغ باشد، میزان پرداختی شرکت بیمه به ‌اندازه تعرفه وزارت بهداشت خواهد بود.
حال اگر سقف بیمه تکمیلی کمتر از این مبلغ باشد، در اینصورت به ‌اندازه سقف پوشش رفع عیوب انکساری به بیمه شده هزینه پرداخت خواهد شد.

فرانشیز هزینه عمل چشم در بیمه تکمیلی

درصد فرانشیز در بیمه تکمیلی آن بخش از هزینه‌های درمانی است که جبران آن بر عهده خود بیمه شده‌ است. اگر درصد فرانشیز بیمه تکمیلی شما 10 درصد باشد و با توجه به هزینه‌های بیمه شده، بیمه تکمیلی بنا باشد که یک میلیون تومان را به شما پرداخت کند، از این مبلغ 10 درصد آن بر عهده شما است و بیمه تکمیلی مبلغ 900 هزار تومان را پرداخت خواهد کرد.
هزینه عمل چشم در بیمه تکمیلی و درصد فرانشیز با توجه به قرارداد بین بیمه‌گزار و بیمه‌گر پرداخت می‌شود و ممکن است که درصد متفاوتی باشد، اما به طور معمول فرانشیز عمل چشم با بیمه تکمیلی 10 درصد است.

شرایط پرداخت هزینه عمل چشم در بیمه تکمیلی

تمام بیمه‌های تکمیلی با توجه به قانون ابلاغ شده‌ از سوی بیمه مرکزی، هزینه عمل چشم را در صورتی پرداخت خواهند کرد که درجه نقص بینایی بیشتر از 3 دیوپتر باشد. در این بخش برای افراد این سوال پیش می‌آید که درجه نقص بینایی چیست و چگونه محاسبه می‌شود؟
تعریف شرکت‌های بیمه برای درجه نقص بینایی هر چشم، برابر با درجه نزدیک بینی، دوربینی و نصف درجه ‌آستیگمات آن چشم است.
با توجه به این تعریف شما می‌توانید برای هر چشم خود درجه نقص بینایی را محاسبه کنید و در صورتی که‌ این درجه معادل 3 دیوپتر یا بالاتر باشد، هزینه عمل چشم در بیمه تکمیلی قابل پرداخت خواهد بود. (میزان درجه و شماره چشم توسط پزشک متخصص باید انجام شود.)

نکته: با توجه به‌ اینکه پوشش رفع عیوب انکساری در بیمه تکمیلی برای هر چشم در نظر گرفته می‌شود، برای دریافت هزینه عمل چشم در بیمه تکمیلی نیازی به برقراری شرایط درجه نقص بینایی برای هر دو چشم به طور هم زمان الزامی ‌نیست و در صورتی که هر یک از چشم‌ها مشمول شرایط بیمه تکمیلی باشند، هزینه مربوطه به بیمه شده پرداخت خواهد شد.
حال اگر چشم‌های شما نیازی به عمل نداشته باشد و جزو افرادی باشید که حتی تمایلی به عمل چشم ندارید، آیا بیمه تکمیلی برای این افراد تمهیداتی دارد؟

هزینه عینک در بیمه تکمیلی

برخی افراد تمایل دارند که در بیمه تکمیلی خود از بخش پرداخت هزینه عینک استفاده کنند. در بیمه تکمیلی گروهی، هزینه عینک بر اساس قرارداد پرداخت خواهد شد و پرداخت هزینه عینک بدون قرارداد قابل پیش بینی نیست.

هزینه عمل چشم در بیمه تکمیلی

هزینه عینک و عمل چشم در بیمه تکمیلی

برخی از شرکت‌های بیمه‌ای برای اضافه کردن پوشش عینک به بیمه‌نامه تکمیلی چشم محدودیت‌های را در نظر می‌گیرند. به طور مثال شرکت بیمه تعاون برای بیمه‌نامه تکمیلی گروهی خود، هزینه‌های عینک را تنها برای گروه‌های بالای 1000 نفر جبران خواهد کرد. بیمه سامان و آسماری جزو شرکت‌های بیمه‌ای است که برای گروه‌های زیر 100 نفر بیمه تکمیلی صادر می‌کنند. با توجه به تعداد افراد، پوشش‌های که در این بیمه‌نامه‌ها ارائه می‌شود، محدودتر از خدمات بیمه‌ گروهی بالای 100 نفر است و هزینه‌های عینک در آن جبران نخواهد شد.
توجه کنید که در بیمه‌نامه تکمیلی انفرادی هیچ شرکت بیمه‌ای هزینه عینک را پرداخت نمی‌کند.

هزینه عمل چشم در بیمه تکمیلی SOS

اگر شما هم جزو بیمه شده‌های بیمه تکمیلی SOS هستید، بدانید که هزینه‌های مربوط به عمل‌های لیزیک و لازک تحت پوشش پاراکلینینکی SOS قرار دارد. در حقیقت بیمه SOS، عمل‌های لیزیک و لازک با درجه 3 دیوپتر در هر محور برای هر چشم را تحت پوشش قرار می‌دهد.
نکته مهم هنگام استفاده ‌از پوشش عمل چشم در بیمه SOS این است. این بیمه‌نامه دوره ‌انتظار 3 ماهه دارد و اگر شما نیاز به عمل جراحی چشم دارید، باید این دوره‌ انتظار را در نظر بگیرید. همچنین در این بیمه‌نامه هزینه عینک و لنز طبی پرداخت نخواهد شد.

شرایط بیمه تکمیلی SOS قبل از صدور بیمه‌نامه، با سایر شرکت‌های بیمه‌ای کمی‌ متفاوت است. بدین گونه که در این بیمه‌نامه آزمایشاتی انجام می‌شود و بعد از آن بیمه‌نامه صادر خواهد شد.
به طور مثال: چکاپی از سمت شرکت بیمه SOS انجام می‌شود تا شماره چشم فرد بیمه شده بررسی شود. در این چکاپ باید شماره چشم شخص صفر باشد تا بتواند از پوشش رفع عیوب انکساری استفاده کند.

پوشش‌های عمل جراحی چشم در بیمه SOS

میزان پوشش‌هایی که در بیمه تکمیلی SOS برای عمل‌های چشم مانند: آب مروارید، لیزیک، لازک، پنتاکم و آب سیاه در نظر گرفته می‌شود به شرح زیر است:

 • سقف پوشش هزینه پاراکلینیکی برای لیزیک، لازک، پنتاکم و OTC تا 3 میلیون تومان است.
 • پوشش هزینه بستری در عمل جراحی آب مروارید و آب سیاه تا سقف 100 میلیون تومان است.

این شرکت بیمه‌ای برای انجام خدمات چشم پزشکی و جراحی چشم با مراکز درمانی مختلفی قرارداد دارد. حدود 30 مرکز درمانی طرف قرارداد این بیمه‌نامه هستند تا خدمات ارزنده‌ای را به بیمه شده‌ها ارائه کنند.

اگر تمایل دارید در مورد بیمه sos اطلاعات بیشتری کسب کنید، می‌توانید مقاله بیمه تکمیلی sos بیمه دات کام را در اینجا مطالعه کنید.

پوشش عمل چشم در بیمه تامین اجتماعی و سلامت

مراکزی که طرف قرارداد با بیمه تامین اجتماعی هستند، می‌دانند که با توجه به شرایط بیمه‌نامه، هزینه عمل چشم (لازک و لیزیک) پرداخت نخواهد شد. همچنین داروهای بعد از جراحی لیزیک و آزمایش‌های قبل از عمل هم تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار نمی‌گیرد.

بیمه سلامت هم جزو بیمه‌نامه‌های پایه‌ است که عمل لیزیک و لازک را تحت پوشش قرار نمی‌دهد. همچنین هزینه‌های خرید شیشه و قاب عینک هم در این پوشش‌ها قرار ندارند.
اما برخی از آزمایشات قبل از عمل تحت پوشش بیمه‌ سلامت ‌است و برای هزینه‌های درمان جراحی چشم و رفع مواردی از قبیل آب مروارید و آب سیاه می‌توانید از پوشش این بیمه استفاده کنید.

هزینه عمل چشم در بیمه تکمیلی بیمه دات کام

همانطور که توضیح دادیم هزینه عمل چشم در بیمه‌نامه تکمیلی با توجه به قرارداد بین بیمه شده و بیمه‌گر پرداخت خواهد شد. شما باید قبل از تهیه ‌این بیمه‌نامه ‌اطلاعات جامعی از خدمات و پوشش‌های شرکت‌های بیمه‌ای دریافت کنید. برای خرید بیمه تکمیلی، می‌توانید از کارشناس‌ها و مشاوره‌های بیمه دات کام راهنمایی بگیرید. پس از دریافت مشاوره و اطلاعات به روز به منو محصولات سایت بیمه دات کام مراجعه کنید و محصولات بیمه را تهیه کنید.

خرید بیمه تکمیلی از بیمه دات کام

خرید بیمه تکمیلی از بیمه دات کام

بیمه دات کام یک سامانه ‌استعلام، مقایسه و خرید بیمه‌ است که به صورت 24 ساعته و در طول 7 روز هفته پشتیبانی محصولات خود را ارائه می‌کند. شما عزیزان اگر درباره هزینه عمل چشم در بیمه تکمیلی سوال دارید، می‌توانید به صورت کامنت در زیر این مطلب با ما در ارتباط باشید تا در کوتاه‌ترین زمان کارشناس‌های بیمه پاسخ شما را بدهند.

 

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
14 آذر 1400 / بیمه درمان و تکمیلی

لیست مهم‌ترین مدارک بیمه تکمیلی که بدون آنها دریافت خسارات محال است

چک لیست همه مدارک مورد نیاز برای دریافت خسارات درمانی از بیمه تکمیلی را در این مقاله بخوانید!

30 آبان 1400 / اطلاعات بیمه ای / بیمه درمان و تکمیلی

سوابق بیمه تامین اجتماعی: روش‌های استعلام سابقه تامین اجتماعی در 1400

راهنمای سریع استعلام و مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی به صورت آنلاین

08 آبان 1400 / اطلاعات بیمه ای / بیمه درمان و تکمیلی

با بیمه تکمیلی برای نازایی با پوشش IVF بچه‌دار شوید!

با خواندن این مقاله ، اطلاعات کاملی درباره شرایط و پوشش‌های بیمه تکمیلی درمان برای نازایی و هزینه های درمان آن و حاملگی کسب می‌کنید.

05 آبان 1400 / اطلاعات بیمه ای / بیمه درمان و تکمیلی

هزینه عمل چشم در بیمه تکمیلی چگونه محاسبه می‌شود؟ راهنمای کامل پوشش عمل چشم در بیمه

چه مقدار از هزینه عمل چشم سهم بیمه‌شده و چه مقدار سهم بیمه تکمیلی است؟

02 آبان 1400 / اطلاعات بیمه ای / بیمه تکمیلی / بیمه درمان و تکمیلی

بیمه تکمیلی ملت: تمام خدمات و پوشش‌های بیمه درمان برای یک ملت

راهنمای کامل بیمه تکمیلی ملت و پوشش‌های متنوع آن را در این مطلب بیمه دات کام بخوانید.

01 آبان 1400 / اطلاعات بیمه ای / بیمه تکمیلی / بیمه درمان و تکمیلی

انتخاب ارزان‌ترین و بهترین بیمه دندانپزشکی: داشتن دندان و لبخندی زیبا

نکات طلایی انتخاب بهترین بیمه دندانپزشکی تکمیلی را در این مقاله بخوانید

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
حسن حسنی
24 آبان 1400

سلام، آیا بیمه تکمیلی هزینه های لیزر عمل چشم با شماره بیشتر از 3 را پوشش می دهد؟

  کارشناس بیمه
  24 آبان 1400

  سلام دوست عزیز، در حالت کلی بیمه های درمان انفرادی، هزینه های لیزر عمل چشم بیشتر از 3 پوشش داده نمی شود؛ اما در گروهی امکان پذیر است.

الله مدد
24 آبان 1400

منظور از بیشتر بودن شماره چشم از یک عدد، مربوط به هر کدام است یا جفتشان؟

  کارشناس بیمه
  24 آبان 1400

  سلام دوست عزیز، این مساله مربوط با بالا بودن نمره هریک از چشم هاست

هفت راز
24 آبان 1400

سلام، بهترین بیمه درمان تکمیلی مربوط به چشم کدام است؟

  کارشناس بیمه
  24 آبان 1400

  سلام شما می توانید در بیمه دات کام، تعرفه ها و پوشش های مربوط به دو شرکت سامان و تعاون را مشاهده کنید. سپس با مقایسه هر کدام تصمیم بگیرید که کدام مناسب شما است.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید