۰۱ مرداد ۱۴۰۳

آموزش دریافت گواهینامه موتور در یک روز + تاریخ برگزاری ۱۴۰۲

دریافت گواهینامه موتور در یک روز یکی از امکاناتی است که، برای علاقه‌مندان به موتورسواری فراهم شده است. دریافت گواهینامه موتور در یک روز تا پیش از این، فقط یکبار در سال ۱۴۰۱ اجرایی شد. خبر اجرای مجدد این طرح در سال ۱۴۰۲ نشان‌دهنده اهمیت دریافت گواهینامه، برای موتورسواران است. هر چند استفاده از موتورسیکلت در ایران بسیار رایج است اما، بسیاری از موتورسواران فاقد گواهینامه هستند.

همان‌طور که می‌دانید، برخی از راکبان موتور سیکلت به علت علاقه شخصی از موتور استفاده می‌کنند. اما بدون شک موتورسواری یکی از راه حل‌هایی است که در شهرهای بزرگ برای فرار از ترافیک، مورد استفاده قرار می‌گیرد. از طرفی همان‌طور که می‌دانید، استفاده از هر نوع وسیله نقلیه بدون اخذ گواهینامه، می‌تواند عواقب بدی به همراه داشته باشد و موتور سیکلت هم از این قاعده، مستثنی نیست. اگر بخواهیم دقیق‌تر به موضوع بنگریم، رانندگی با موتورسیکلت هم ریسکی برابر و حتی بیشتر از رانندگی با خودرو دارد. بنابراین دریافت گواهینامه موتور سیکلت یکی از کارهای ضروری است که باید مورد توجه راکبان موتور قرار گیرد. در این مقاله از مجله بیمه می‌خواهیم در مورد دریافت گواهینامه موتور در یک روز در سال ۱۴۰۲، با شما صحبت کنیم و طرح دریافت گواهینامه موتور در یک روز را با هم بررسی کنیم.

طرح دریافت گواهینامه موتور در یک روز در سال ۱۴۰۲

در خرداد ۱۴۰۲، سردار سید کمال هادیانفر، رئیس پلیس راهور، از اجرایی شدن طرح دریافت گواهینامه موتور در یک روز خبر داد. طرح دریافت گواهینامه موتور در یک روز، اولین بار در سال ۱۴۰۱ و به صورت یک روزه در شهرک آزمایش تهران اجرا شد. به دنبال استقبال موتورسواران از این طرح، پلیس راهور به فکر اجرای مجدد این طرح، در سال ۱۴۰۲ و به صورت سراسری در تمام کشور افتاد. بنابراین طرح دریافت گواهینامه موتور در یک روز در سال ۱۴۰۲ نیز، اجرایی شد.

در مورد جزییات این طرح باید به نکات زیر توجه کنید:

 • در طرح یک روزه دریافت گواهینامه موتور، هزینه‌های پرداختی ۶۰ درصد ارزان‌تر از روند عادی است.
 • این طرح برای اولین بار در سال ۱۴۰۲ در سراسر ایران اجرا می‌شود.
 • علاوه بر شهرک‌های آزمایش، تمامی آموزشگاه‌های راهنمایی و رانندگی نیز می‌توانند در این طرح شرکت کنند.

با اجرایی شدن این طرح، موتورسواران فاقد گواهینامه می‌توانند با مراجعه به یکی از مراکز شرکت کننده در طرح دریافت گواهینامه موتور در یک روز، گواهینامه موتورسیکلت خود را در یک روز و در سریع‌ترین زمان ممکن دریافت نمایند. به عبارتی اگر فرد متقاضی صبح برای دریافت گواهینامه موتور اقدام کند تا غروب همان روز، گواهینامه موتور خود را دریافت خواهد کرد.

اجرای سراسری این طرح در کشور موجب می‌شود، راکبانی که به دلیل کمبود وقت یا سهل‌انگاری از دریافت گواهینامه خودداری کرده بودند، برای دریافت سریع گواهینامه اقدام کنند.

سردار کمال هادیانفر هدف از اجرای طرح دریافت گواهینامه موتور در یک روز را ساماندهی تعداد بالای موتورسواران فاقد گواهی‌نامه اعلام کرد. بر اساس گفته‌های سردار هادیانفر، در حال حاضر نزدیک به ۶،۸۰۰،۰۰۰ نفر در سطح کشور، بدون داشتن گواهی‌نامه معتبر از موتورسیکلت استفاده می‌کنند. این عدد بسیار بزرگ و ترسناک است؛ چونکه در صورت عدم بهره‌مندی از گواهی‌نامه، موتور سوار علاوه بر جریمه شدن، نمی‌تواند از بیمه ثالث خود استفاده کند و این موضوع ممکن است خسارات جبران ناپذیری را به فرد وارد کند. افرادی که دارای موتور سیکلت هستند و سند آن به نام خودشان ثبت شده است، می‌توانند برای گرفتن گواهینامه موتور سیکلت یک روزه اقدام کنند.

همان‌طور که می‌دانید، دریافت گواهینامه موتور از اهیمت بالایی برخوردار است. بنابراین مطالعه مقاله ۴ راه پیگیری گواهینامه رانندگی خالی از لطف نیست.

همکاری در فروش بیمه

علت اجرای مجدد طرح دریافت گواهینامه موتور در یک روز

بنا بر اعتقاد پلیس، از آن‌جایی که رفتارهای سلب کننده مانند استفاده از کفی، موتورسواران را وادار به رعایت قوانین نمی‌کند. بنابراین لازم است برخوردهای ایجابی به گونه‌ای صورت بگیرد که، فرد تاثیرات مورد نظر پلیس را، از جریمه وارده، کسب نماید. طرح دریافت گواهینامه آسان در حالی دوباره اعلام شد که سردار تیمور حسینی اعلام کرد، به ماموران پلیس راهور گفته شده است که در صورت رعایت قوانین از سوی موتورسواران و داشتن کلاه ایمنی، راکبان را به بهانه بررسی مدارک متوقف نکنند.

یکی از دلایل اجرای مجدد طرح دریافت گواهینامه موتور در یک روز، این است که بسیاری از راکبان به دلیل زمان‌بر بودن فرآیند دریافت گواهینامه موتور و هزینه زیاد آن، از اقدام برای اخذ گواهینامه خودداری می‌کنند. با اجرای این طرح، راکبان می‌توانند با کمترین هزینه و در کوتاه‌ترین زمان گواهینامه موتورسیکلت خود را دریافت نمایند.

لازم است بدانید که، مشابه طرح دریافت گواهینامه موتور در یک روز، قبلا هم در سطح کشور اجرا شده بود. رویه کار به این شکل است که متقاضیان گواهینامه موتور، در یک روز و به صورت همزمان در آزمون آیین نامه و آزمون شهری شرکت می‌کنند و گواهینامه خود را دریافت می‌نمایند.

احتمالا می‌دانید که حدود ۱۰ سال پیش، طرح صدور گواهینامه موتور در یک روز، متوقف شد و صدور این مجوز رانندگی به آموزشگاه‌های خصوصی واگذار گردید. اما همین موضوع موجب شد که دو عامل زمان و هزینه بسیار پررنگ شود. در نهایت با اجرای طرح دریافت گواهینامه موتور در یک روز، در سال ۱۴۰۱ و وجود حدود ۷ میلیون راکب فاقد گواهینامه، پلیس راهور را قانع کرد که طرح دریافت آسان گواهینامه را با اسم جدید طرح غدیر اجرا نماید.

دریافت گواهینامه موتور یک روزه

گرفتن گواهینامه موتور در یک روز

سهم دو درصدی موتورسواران بی گواهینامه در تصادفات

بر اساس اطلاعات پلیس راهور ، دو درصد از تصادفات به وسیله رانندگانی صورت می‌گیرد که دارای گواهینامه نیستند و از این دو درصد، ۷۰ درصد افراد موتورسوار بدون گواهینامه هستند! اخذ گواهینامه موتورسیکلت برای بسیاری از علاقمندان به موتورسواری مانند کابوس است و به دلایل مختلف اقدامی برای دریافت آن انجام نمی‌دهند.

همان‌طور که گفتیم زمان و هزینه، از دلایلی است که مانع اقدام موتورسواران برای دریافت گواهینامه موتور می‌شود. پلیس راهور اعلام کرد که ایران جز کشور‌هایی است که، موتورسیکلت در آن محبوبیت بالایی دارد اما متاسفانه بیشتر تصادفات مربوط به موتورسواران است. آمار تصادفات موجود نشان می‌دهد که از هر صد نفر، حدود ۱۰ نفر در تصادفات موتور جان خود را از دست می‌دهند. این در حالی است که این آمار برای کشورهای دیگر یک نفر از هر صد نفر است.

البته ذکر این نکته ضروری است که، شاید مقصر اصلی موتور سوار نباشد. برای مثال در مجله بیمه دات کام مقاله‌ای تحت عنوان قوانین تصادف با عابر پیاده وجود دارد و به بررسی موارد مقصر نبودن راننده در برخی از شرایط ایجاد شده در تصادفات می‌پردازد.

اهمیت دریافت گواهینامه موتور

اولین و مهم‌ترین قدم برای استفاده از هر وسیله نقلیه‌ای، یادگیری نحوه کار و استفاده از آن است. این موضوع شامل خودرو و موتورسیکلت هم می‌شود. رانندگی بدون گواهینامه می‌تواند عواقب جبران ناپذیری را به دنبال داشتـه باشد. از طرفی نباید به صرف توانایی در رانندگی، بدون داشتـن گواهینامه اقدام به رانندگی با موتور یا خودرو نمود. چون در صورت تصادف و بروز حادثه، بر اساس قوانین شرایط سختی در انتظار راننده مقصر است. همان‌طور که می‌دانید راننده بدون گواهینامه همیشه مجرم است!

بر اساس قوانین بیمه‌ای پرداخت خسارات تصادفات و حوادث فقط برای رانندگانی است که گواهینامه رانندگی مرتبط با وسیله نقلیه را داشته باشند. به عبارت دیگر در صورت نداشتن گواهینامه و بروز حادثه، در صورتی که وسیله نقلیه خود را بیمه کرده باشید. بیمه خسارت حادثه را پرداخت می‌کند اما، بعد تمام هزینه را از شما دریافت خواهد کرد.

در سال‌های اخیر در ایران استفاده از موتورسیکلت به طرز گسترده‌ای افزایش یافتـه است. اکثر موتورسواران بدون در دست داشتـن گواهینامه، اقدام به راندن موتور خود می‌کنند. به همین دلیل در ادامه این مقاله، به توضیح چگونگی دریافت گواهینامه موتور در یک روز و مدارک مورد نیاز آن می‌پردازیم.

شرایط لازم برای ثبت نام و دریافت گواهینامه موتور

همان‌طور که گفتیم یکی از نکات مهم در استفاده از هر وسیله نقلیه‌ای، داشتن گواهینامه مرتبط با آن وسیله نقلیه است. قبل از خرید موتور یا دست کم بلافاصله پس از آن، بهتر است اقدامات لازم برای دریافت گواهینامه انجام شود. برای دریافت گواهینامه موتور باید دارای شرایط زیر باشید:

 • سن متقاضی باید بالای ۱۸ سال باشد
 • گواهی سلامت جسمی
 • آزمایش‌های مربوط به سلامت و گروه خونی
 • انجام معاینات چشم
 • گذراندن دوره تئوری
 • گذراندن دوره عملی گواهینامه
 • فرد متقاضی باید برای دریافت گواهینامه موتور در یک روز، موتور با پلاک ثبتی داشته باشد.
 • احراز آدرس پستی فرد متقاضی
 • امضای تعهدنامه و منشور قانونی در مورد قوانین حاکم بر رانندگی با موتور

در گذشته برای دریافت گواهینامه موتور، داشتن کارت یا برگه مربوط به وضعیت نظام وظیفه الزامی بود که در سال‌های اخیر این قانون لغو شده ‌است. بنابراین بدون داشتن کارت یا برگه نظام وظیفه هم می‌توانید برای دریافت گواهینامه موتور یا پیگیری گواهینامه اقدام کنید.

 

استعلام بیمه موتورسیکلت

مدارک مورد نیاز برای دریافت گواهینامه موتور

برای دریافت گواهینامه موتور در یک روز باید مدارکی را آماده کنید و به مراکز مربوطه ارائه دهید. این مدارک به شرح زیر هستند:

 • اصل و کپی شناسنامه
 • اصل و کپی کارت ملی
 • عکس ۳ در ۴ با زمینه سفید که صورت در آن کاملا مشخص باشد (بهتر است ۱۲ قطعه بگیرید و همراه داشته باشید)
 • فیش مبالغ واریزی به خزانه برای صدور و ثبت نام
 • آدرس و کد پستی معتبر محل سکونت
 • مدارک داشتن موتور سیکلت با پلاک ثبت شده
 • مدارک مربوط به پایان خدمت

در ادامه شما با مراحل گرفتن گواهینامه موتور در یک روز آشنا خواهید شد.

مراحل گرفتـن گواهینامه موتور در یک روز

حال که با شرایط و مدارک گرفتن گواهینامه موتور در یک روز آشنا شدید باید از مراحل دریافت گواهینامه هم آگاهی داشته باشید:

 • داشتن شرایط اولیه و مدارکی که در بخش قبل توضیح دادیم
 • مراجعه به مراکز ثبت نام گواهینامه موتور در یک روز
 • ثبت نام در دوره‌های تئوری و عملی اگر خارج از طرح می‌خواهید ثبت نام کنید.
 • شرکت در آزمون تئوری و عملی

شما می‌توانید، پس از قبولی در آزمون‌های تئوری و عملی گواهینامه، منتظر پست شدن گواهینامه خود باشید. اگر به هر نحوی گواهینامه شما مفقود شد، می‌توانید مراحلی که در مقاله اخذ گواهینامه المثنی آمده است را جهت دریافت مجدد گواهینامه انجام دهید. هنگامی که برای اعلام قبولی و تحویل کاردکس به آموزشگاه مراجعه کنید، یک فیش به شما داده می شود که باید تا زمان دریافت گواهینامه آن را نزد خود نگه دارید.

هزینه ثبت نام برای دریافت گواهینامه موتور در یک روز

دریافت یک روزه گواهینامه موتور با قیمت ارزان تر

امکان دریافت یک روزه گواهینامه موتور بدون آزمون آیین نامه

اگر می‌خواهید برای دریافت گواهینامه موتور در یک روز اقدام کنید، باید هزینه ثبت نام آن را پرداخت کنید. در صورت پرداخت نکردن هزینه نمی‌توانید در این طرح شرکت کنید. همان‌طور که گفته شد، هزینه ثبت نام برای دریافت آسان گواهینامه موتور سیکلت ۶۰ درصد نسبت به قبل کاهش یافته است. به عبارتی برای دریافت گواهینامه موتور در یک روز کافی است، مبلغی حدود ۳۲۵ هزار تومان را، پرداخت کنید.

بد نیست بدانید که هزینه دریافت گواهینامه موتور قبل از طرح اخذ یک روزه گواهینامه موتورسیکلت، مبلغی حدود ۷۰۰ هزار تومان بود. در طرح یک روزه دریافت گواهینامه موتور مراحل این آزمون سبک‌تر شده و هزینه‌های مرتبط با آن هم کاهش یافته است.

آیا برای موتورسیکلت‌های پاکشتی می‌توان گواهینامه و پلاک تهیه کرد؟

همان‌طور که می‌دانید، موتور سیکلت‌هایی به نام موتور پاکشتی در ایران خرید و فروش می‌شوند. این موتور سیکلت‌ها به وسیله پلیس شماره‌گذاری می‌شوند و هیچ مشکل قانونی در مورد این موتور سیکلت‌ها وجود ندارد. البته بهتر است فراموش نکنید که، برای شماره گذاری یک وسیله نقلیه باید اسناد مالکیتی آن را داشته باشید. این موضوع به معنای آن است که با داشتن سند مالکیت یک موتورسیکلت، می‌توان برای شماره‌گذاری آن اقدام کرد. فراموش نکنید این ادعا که موتورهای پاکشتی به پلاک نیاز ندارند، صحیح نیست. هر وسیله نقلیه‌ای که در سطح شهر تردد می‌کند، باید پلاک داشته باشد. تردد وسایل نقلیه بدون پلاک قانونی نیست و در صورت مشاهده توقیف می‌شوند. همچنین تهیه گواهینامه برای موتورهای پاکشتی و تمام وسایل نقلیه بر اساس قانون اجباری است.

خرید بیمه برای موتورسواران

حال که با مراحل دریافت گواهینامه در یک روز آشنا شدید، بد نیست که با خدمات بیمه موتور سیکلت نیز آشنا شوید. شرکت‌های بیمه‌گر دو نوع بیمه را برای راکبان موتورسیکلت‌ها ارائه می‌دهند که به شرح زیر هستند:

 • بیمه بدنه موتورسیکلت
 • بیمه شخص ثالث

در مورد بیمه بدنه موتورسیکلت، که نسبت به بیمه موتور با استقبال کمتری از سمت دارندگان موتورسیکلت روبه رو شده است، باید بدانید که این بیمه‌نامه همه ریسک‌های تحت پوشش در بیمه بدنه اتومبیل را ارائه نمی‌دهد. پوشش‌های بیمه بدنه موتور سیکلت شامل موارد زیر است:

 • آتش سوزی موتور سیکلت
 • برخورد صاعقه به موتور سیکلت
 • انفجار موتورسیکلت
 • تصادف موتورسیکلت با هر جسم متحرک یا ثابت

بیمه شخص ثالث موتورسیکلت برخلاف بیمه بدنه، یک بیمه اجباری است ولی ماهیت آن مشابه بیمه شخص ثالث خودرو است. بیمه دات کام به منظور راحتی مخاطبان امکان خرید بیمه موتور را به صورت آنلاین در دسترس مخاطبان خود قرار داده است. به این ترتیب در یک روز و به صورت غیرحضوری می‌توانید بیمه موتورسیکلت خود را خریداری نمایید.

دریافت گواهینامه موتور را به تعویق نیندازید!

با توجه به اجرای طرح جدید دریافت گواهینامه موتور در یک روز، تمامی موتورسواران می‌توانند به راحتی گواهینامه خود را دریافت کنند. بسیاری از موتورسواران به دلایل متعددی از جمله زمان زیاد آموزش‌های آیین‌نامه و کلاس‌های عملی آموزش موتورسواری، از گرفتن گواهینامه موتورسیکلت خودداری می‌کنند. دریافت گواهینامه موتور در یک روز شرایطی را فراهم کرده است تا موتورسواران نتوانند، نداشتن زمان را بهانه کنند. در صورتی که بعد از مطالعه این مقاله در مورد نحوه دریافت گواهینامه موتور، شرایط، مدارک و بیمه‌‎های لازم برای موتورسیکلت سوالی داشتید، می‌توانید سوالات خود را در قسمت نظرات این مقاله با کارشناسان ما در میان بگذارید و در سریع‌ترین زمان ممکن پاسخ خود را دریافت کنید.

لیست برچسب ها
آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
person
محمد
۰۶ خرداد ۱۴۰۳

سلام
ببخشید ی سوال
آیا به غیر از روش گواهینامه یک روزه ، روش دیگه ای هم داره ؟
منظورم اینه که من موتور به نام خودم ندارم پس میشه با روش دیگه ای گواهینامه موتور گرفت؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۴ خرداد ۱۴۰۳

  بله؛ محمد عزیز، شما می‌توانید به مراکز آموزش موتورسواری مراجعه کنید و پس از گذراندن کلاس‌های آموزشی،‌ در آزمون آیین‌نامه و عملی شرکت کنید.

person
شهاب حاتمی
۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۳

سلام من موتور سیکلت ندارم که پلاکش به اسم خودم باشه،
با این وجود میتونم در این طرح گواهینامه یک روزه ثبت نام کنم ؟؟!؟!
یا حتماً باید پلاک فعال موتور سیکلت به اسم شخص درخواست کننده گواهینامه باشد،
ممنون و سپاسگزارم اگه جواب بدین 🙏🙏

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۱ خرداد ۱۴۰۳

  شهاب عزیز؛ برای شرکت در طرح گواهینامه یک روزه موتور سیکلت حتما باید سند موتور به نام شخص متقاضی باشد.

person
عرفان
۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۳

و اگر با موتور خودمون باید امتحان بدیم اگر موتور پاکتی و بدون کلاژ باشه مشکلی نداره؟؟؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۳

  خیر؛ چنین امکان وجود ندارد.

person
عرفان
۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۳

سلام آیا با همون موتور خودمون باید امتحان بدیم ؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۳

  خیر؛ با موتور مخصوص امتحان از شما آزمون گرفته می‌شود.

person
مهدی
۲۲ فروردین ۱۴۰۳

سلام گواهینامه ۱۵ ساله دانش آموزی واقعیه؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۵ فروردین ۱۴۰۳

  سلام دوست عزیز
  در این خصوص اطلاعی نداریم.

person
مجید
۱۹ فروردین ۱۴۰۳

اقا سلام مخلصم اقا موتورمن به نام مادرم هستش میتونم برم برای یکروزه اقدام کنم مادرم هم باید باشه یانه مخلصم

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۹ فروردین ۱۴۰۳

  سلام دوست عزیز
  بله، می توانید برای دریافت گواهینامه یک روزه اقدام کنید. خیر نیازی به حضور مادرتان نیست.

person
محمد
۲۸ اسفند ۱۴۰۲

من ۱۶ سن دارم میتونم گواهینامه موتور بگیرم

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۶ فروردین ۱۴۰۳

  سلام دوست عزیز
  خیر در سن ۱۸ سالگی می توانید اقدام کنید.

person
منوچهر
۲۱ اسفند ۱۴۰۲

سلام من اموزشگاه موتور ثبت نام کردم،امکان ثبت نام برای گواهینامه یک روزه هست یا حتما باید همون اموزشگاه برم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۲ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله می توانید برای دریافت گواهینامه یک روزه اقدام نمایید.

person
تاجیک
۱۰ اسفند ۱۴۰۲

سلام این گواهینامه ۱روزه ما قبول شدیم چطوری بدستمون میرسه یجا گفتن تحویل سخاداده میشه یعنی پست نمیشه بگی ممنونم

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۲ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  در این خصوص اطلاعی نداریم. اما احتمالا از طریق پست برای شما ارسال می شود.

person
احمدرضا
۰۸ اسفند ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر
موتور من کلیک هست
که خب شنیده بودم برای شرکت باید موتور دنده ای داشته باشیم
میخواستم بدونم الان که که طرحش دوباره گذاشته شده این قانونش پابرجاهست یا ن
یعنی میشه با کلیک هم امتحان داد یا ن؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۸ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  احتمالا در محل آزمون از موتور خودشان استفاده می کنند. در غیر این صورت می توانید از موتور کلیک خودتان استفاده نمایید.

   person
   احمدرضا
   ۰۸ اسفند ۱۴۰۲

   منظورم این هست که آیا با کلیک که بدون دنده هست هم میشه برای آزمون رفت ؟
   یا فقط باید دنده ای باشه؟

    person
    نویسنده بیمه
    ۰۹ اسفند ۱۴۰۲

    سلام دوست عزیز
    باید از مسئولان برگزاری آزمون بپرسید.

person
اسماعیل
۰۵ اسفند ۱۴۰۲

با سلام خسته نباشید ،، برای گواهینامه یک روزه کجا باید مراجعه کنم شهرری هستم ممنون میشم راهنمایی کنید و چه مدارکی لازمه؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۵ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  باید از مراکز راهنمایی و رانندگی شهر ری در مورد محل برگزاری آزمون گواهینامه یک روزه سوال بپرسید. مدارک مورد نیاز برای دریافت گواهینامه یک روز را در همین مقاله برای شما بیان کرده ایم.

   person
   محسن
   ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

   سلام باید برید در سایت ایرانیان متور از انجا ثبت نام کنید ادرس های اموزشگاه نزدیک شما هست

person
احسان
۰۵ اسفند ۱۴۰۲

سلام حال شما. یک سوال برای من پیش اومده من گواهینامه ماشین رو دارم اون وقت در سطر بالا که موتور هستش. اون هم مجاز میشه یا. گواهینامه موتور جدید صادر میشه

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۵ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  باید گواهینامه موتور را به صورت جداگانه دریافت نمایید.

   person
   آرمان
   ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۳

   سلام وقت بخیر
   من موتور اتومات دارم، کلاچ نداره، ایا با همین موتور امتحان میدم؟ یا باید حتما موتور کلاچ دار باشه

    person
    کارشناس بیمه
    ۰۴ خرداد ۱۴۰۳

    خیر؛ امکان برگزاری امتحان با موتور اتومات وجود ندارد.

person
علی سلطانی
۰۱ اسفند ۱۴۰۲

سلام ببخشید من خدمت نرفتم و محصل هم نیستم میتوانم برای گرفتن گواهینامه موتور اقدام کنم

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۲ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  برای دریافت گواهینامه باید گواهی اشتغال به تحصیل یا نظام وظیفه را ارائه دهید.

person
HAMID
۳۰ بهمن ۱۴۰۲

بدون بردن شناسنامه میتونم نوبت بگیرم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۳۰ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر باید مدارک شناسایی شما کامل باشد.

person
حسین
۲۹ بهمن ۱۴۰۲

من سربازی نرفتم ایا میشه ثبت نام کرد

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۹ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله، می توانید با ارائه گواهی اشتغال به تحصیل ثبت نام نمایید.

   person
   عبدالهی
   ۰۱ اسفند ۱۴۰۲

   سلام آقا مخلصیم ،ادرس دقیق و لطف میکنید
   برای گرفتن گواهی نامه موتور و کوتاه ترین زمان
   و این ک ساکن شهر دیگ ای هستم متاسفانه اموزشگاه ثبت
   نام موتور سیکلت رو ندارع ….راهنمایی کنید ک انشالله خدمت
   میرسم

    person
    نویسنده بیمه
    ۰۱ اسفند ۱۴۰۲

    سلام دوست عزیز
    از راهنمایی و رانندگی شهرستان خود سوال بفرمایید که طرح یک روزه دریافت گواهینامه موتور در شهر شما در کدام آموزشگاه اجرایی می شود.

person
Poorya
۲۸ بهمن ۱۴۰۲

سلام من گواهینامه ماشین دارم ولی فلا توقیفه تا ۶ ما ایا میتونم برای گواهینامه موتور اقدام کنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۹ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  این مورد را باید از پلیس راهنمایی و رانندگی بپرسید.

person
بصیر اسلامی
۲۵ بهمن ۱۴۰۲

سلام برای دریافت گواهینامه موتورسیکلت ثبت نام کردم ولی نرسیدم سرکلاس هاش شرکت کنم‌ مایعنات چشم راهم دارم ایا میتونم گواهینامه د گواهینامه ۱روزدوبارثبت نام کنم

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۸ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله می توانید برای دریافت گواهینامه یک روزه اقدام کنید.

   person
   محدثه
   ۰۶ اسفند ۱۴۰۲

   سلام وقتتون بخیر
   خانوما هم میتونن گواهی نامه موتور برقی بگیرن
   اخه تو شهر دیدم سوار میشن

    person
    نویسنده بیمه
    ۰۷ اسفند ۱۴۰۲

    سلام دوست عزیز
    از نظر قانونی هنوز در این مورد خبری اعلام نشده است.

person
سهیل
۲۴ بهمن ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر
من امروز تاریخ ۲۲ بهمن گواهینامه ماشین قبول شدم میتونم شنبه بیام موتور هم ثبتنام کنم

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۵ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله می توانید برای دریافت گواهینامه موتور اقدام نمایید.

person
وهداد
۲۴ بهمن ۱۴۰۲

سلام این طرح واسه تمام شهرهای کشور هست ؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۵ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله، طرح دریافت گواهینامه موتور یک روزه به صورت سراسری اجرا می شود.

person
عماد
۲۴ بهمن ۱۴۰۲

سلام من همه مراحل ثبت نام رو انجام دادم برام پیام هم اومده اما متاسفانه توی مرکز معاینات پزشکی اسمم بالا نمیاد چکار کنم. اداره راهنمایی و رانندگی هم رفتم کاری برام نکردن

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۵ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  در این خصوص اطلاعی نداریم.

person
ابوالفضل
۲۴ بهمن ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر

من موتور خریدم ولی فقط قولنامه دارم اما بیمه به نام من هست برای گواهی نامه یک روزه میتونم اقدام کنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۵ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله می توانید برای دریافت گواهینامه یک روزه اقدام کنید.

person
Zanyh
۲۲ بهمن ۱۴۰۲

سلام من دانشجوم و خدمت نرفتم شامل من هم میشه یا حتما باید کارت خدمت سربازی باشه

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۳ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  شما با ارائه گواهی اشتغال به تحصیل می توانید برای دریافت گواهینامه یک روزه اقدام کنید.

person
علیرضا
۲۱ بهمن ۱۴۰۲

سلام من تمام مراحل گواهی نامه یک روزه رو قبول شدم ولی الان ۱۰ روز شده ولی گواهی نامه نیومده کجا باید پیگیری کنم

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۳ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  از طریق سایت پست می توانید روند ارسال گواهینامه را پیگیری نمایید.

person
علی
۱۷ بهمن ۱۴۰۲

سلام من سال ۷۸ گواهینامه موتور گرفتم وبعد گم شد برای گرفتنش باید چیکار کنم میشه راهنماییم کنید

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۸ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  به یکی از دفاتر پلیس+۱۰ مراجعه کنید و اعلام مفقودی کنید.

person
عبدالحنان
۱۳ بهمن ۱۴۰۲

سلام،من ۳سال پیش درشهرک آزمایش ثبت نام کرده بودم ولی نتونستم ادامه بدم،برای گواهینامه یک روزه موتورمیتونم ثبت نام کنم

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۴ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله می توانید برای دریافت گواهینامه یک روزه اقدام کنید.

person
درخشان
۱۳ بهمن ۱۴۰۲

اگر موتور نداشته باشیم ولی چند سال با موتور دیگران موتور سواری کردد باشیم چطور نیتپانیپ گواهینامه بگیریم

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۴ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  گواهینامه یک روزه فقط برای افرادی است که موتورسیکلت دارند. می توانید در طرح عادی ثبت نام کرده و گواهینامه خود را دریافت نمایید.

person
امیر
۱۲ بهمن ۱۴۰۲

برای ثبت نام مدارک موتور لازمه موتور باید بیمه داشته باشه؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۴ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله باید بیمه شخص ثالث داشته باشید.

person
شایان غیاثی
۰۹ بهمن ۱۴۰۲

سلام من ۱۷ سالمه میتونم برای گواهینامه موتوراقدام بکنم

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۰ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر باید به سن ۱۸ سالگی برسید.

person
مرضیه ع
۲۹ دی ۱۴۰۲

سلام ایامیتوان همزمان برای گرفتن گواهینامه ماشین وموتوراقدام کرد؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۳۰ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله می توانید به صورت همزمان برای دریافت هر دو گواهینامه اقدام نمایید.

person
محمدظ
۱۷ دی ۱۴۰۲

سلام هنوزشیرازطرح یک روزه گواهینامه موتورسیکلت نیست کجا مراجعه کنیم

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۸ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  این موضوع را باید از پلیس راهنمایی و رانندگی بپرسید.

  person
  خالد‌میرکی
  ۰۱ تیر ۱۴۰۳

  سلامم در‌قسمت ‌پرداخت
  مشکل دارم ‌میگه‌صحفه‌یافت‌نشد‌چکار‌باید‌بکنم

   person
   کارشناس بیمه
   ۱۶ تیر ۱۴۰۳

   خالد عزیز؛ احتمالا سایت با مشکل مواجه شده است. ساعاتی بعد مجدد تلاش کنید.

person
امید
۱۷ دی ۱۴۰۲

من موتور اسکوتری سوار هستم هندا و دنده ای ندارم ولی باید با هندا دنده ای عملی شرکت کنم آیا هنگام آزمون میشود تعیین کرد موتور دنده ای یا اسکوتری آزمون داد.

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۸ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  در این خصوص اطلاعی نداریم. باید از در محل آزمون سوال بفرمایید.

person
گاد پوری
۱۴ دی ۱۴۰۲

سلام چند روز زمان میبره از بعد قبولی گواهی نامه موتور گواهی نامه بیاد کی میاد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۶ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  مدتی زمان می برد.

   person
   نقی
   ۱۶ دی ۱۴۰۲

   آفرین

    person
    مانی
    ۱۹ دی ۱۴۰۲

    سلام هنوز طرحش شهرک آزمایش هستش یا نه

     person
     نویسنده بیمه
     ۲۰ دی ۱۴۰۲

     سلام دوست عزیز
     بله؛ این طرح در حال اجرا است.

     person
     امیر
     ۲۱ بهمن ۱۴۰۲

     من گواهینامه یک روزه ثبت نام کردم هزینه هم دادم واسه چند روز بعد وقت رزرو کردم اونجا چی میشه وقتی برم ؟ بعد شما میگین مدارک باید ببریم اما به من یه شماره پیگیری و کارتکس داده و فقط گفته یه کارت ملی الزامی داشته باشی

     person
     نویسنده بیمه
     ۲۳ بهمن ۱۴۰۲

     سلام دوست عزیز
     مدارک مورد نیاز را در این مقاله برای شما شرح داده ایم. برای ثبت نام و دریافت گواهینامه باید تمامی مدارک را ارائه دهید.

  person
  علی
  ۲۲ دی ۱۴۰۲

  ۳۰ روز کاری

   person
   Rg
   ۰۷ اسفند ۱۴۰۲

   سلام
   خواستم بگم که اگر تو گواهینامه یک روزه مردود شدیم
   دوباره باید پول واریز بشه

    person
    نویسنده بیمه
    ۰۸ اسفند ۱۴۰۲

    سلام دوست عزیز
    بله باید دوباره ثبت نام نمایید.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید