21 فروردین 1402

راهنمای جامع نحوه دریافت گواهینامه موتور در یک روز؛ شرایط و مدارک لازم چیست؟

از زمانی که امکان دریافت گواهینامه موتور در یک روز برای علاقه‌مندان به موتورسواری فراهم شـده‌است، دیگر به راحتی می‌توانید آن را تهیه کنید. هر چند استفاده از موتورسیکلت در ایران بسیار رایج است اما، امروزه بسیاری از موتورسواران فاقد گواهینامه هستند. دریافت گواهینامه موتور در یک روز موضوعی است که قصد داریم در این مقاله راجع به آن صحبت کنیم.

هر چند برخی از راکبان موتور سیکلت به علت علاقه شخصی از آن استفاده می‌کنند اما، موتورسواری قطعا یکی از راه حل‌هایی است که در شهرهای بزرگ برای فرار از ترافیک، جایگزین خودرو می‌شود. از طرفی استفاده از هر نوع وسیله نقلیه بدون اخذ گواهینامه می‌تواند آسیب‌های بدی به همراه داشته باشد و موتور سیکلت هم از این قاعده مستثنی نیست. به این ترتیب اخذ گواهینامه موتور به یکی از ضروریات بدل می‌شود و خطرناک بودن رانندگی موتور سیکلت بدون گواهینامه می‌‌تواند خسارات زیادی را به دنبال داشته باشد.

اهمیت دریافت گواهینامه موتور

اولین و مهم‌ترین قدم برای استفاده از هر وسیله‌ای، آموزش نحوه کار و استفاده از آن است. این موضوع شامل خودرو و موتورسیکلت هم می‌شود. رانندگی بدون گواهینامه می‌تواند عواقب جبران ناپذیری را به دنبال داشتـه باشد. از طرفی نباید به صرف توانایی رانندگی، بدون داشتـن گواهینامه اقدام به رانندگی با موتور یا خودرو نمود؛ چون در صورت تصادف و بروز حادثه، بر اساس قوانین شرایط سختی در انتظار راننده مقصر است. همان‌طور که می‌دانید راننده بدون گواهینامه همیشه مجرم است!

در سال‌های اخیر در ایران استفاده از موتورسیکلت به طرز گسترده‌ای افزایش یافتـه است. اکثر موتورسواران بدون در دست داشتـن گواهینامه اقدام به راندن موتور خود می‌کنند. به همین دلیل در ادامه این مقاله به توضیح چگونگی دریافت گواهینامه موتور در یک روز و مدارک مورد نیاز آن می‌پردازیم.

دریافت گواهینامه موتور یک روزه

گرفتن گواهینامه موتور در یک روز

همانطور که گفته شد دریافت گواهینامه موتور  از اهیمت بالایی برخوردار است. اما در مقاله‌ای مرتبط که معرفی آن تحت عنوان 4 راه پیگیری گواهینامه رانندگی انجام گرفته است، می‌توانید با کلیک روی آن نسبت به این موارد آشنایی جامعی کسب نمایید.

در ابتدا بهتر است بدانید که امکان دریافت گواهینامه موتورسیکلت به صورت یک روزه در سال 1401 در شهرک آزمایش تهران اجرایی شد. موتورسواران فاقد گواهینامه با مراجعه به شهرک آزمایش موفق شدند گواهینامه موتور خود را بصورت یک روزه دریافت نمایند. در رابطه با دریافت سریع و یک روزه گواهینامه موتورسیکلت در سایر استان‌ها هنوز اطلاع رسانی‌ نشده است و این امکان فعلا برای موتورسواران تهران در دسترس قرار گرفته است. احتمالا این طرح در سال 1402 مجددا فعال خواهد شد.

شرایط لازم برای ثبت نام و دریافت گواهینامه موتور

قبل از خرید موتور یا دست کم بلافاصله پس از آن، بهتر است اقدامات لازم برای دریافت گواهینامه انجام شود. برای دریافت گواهینامه موتور باید دارای شرایط زیر باشید:

 • سن متقاضی باید بالای 18 سال باشد.
 • متقاضی باید گواهی سلامت جسمی
 • انجام آزمایش‌های مربوط به سلامت و گروه خونی
 • انجام معاینات چشم
 • گذراندن دوره تئوری
 • گذراندن دوره عملی گواهینامه

در گذشته برای دریافت گواهینامه موتور، داشتن کارت یا برگه مربوط به وضعیت نظام وظیفه الزامی بود که در سال‌های اخیر این قانون لغو شده ‌است. بنابراین بدون داشتن کارت یا برگه نظام وظیفه هم می‌توانید برای دریافت گواهینامه موتور یا پیگیری گواهینامه اقدام کنید.

استعلام بیمه موتورسیکلت

مدارک مورد نیاز برای دریافت گواهینامه موتور

برای دریافت گواهینامه موتور در یک روز لازم است مدارکی را آماده کنید و به مراکز مربوطه ارائه دهید. این مدارک به شرح زیر هستند:

 • اصل و کپی شناسنامه
 • اصل و کپی کارت ملی
 • عکس 3 در 4 با زمینه سفید که صورت در آن کاملا مشخص باشد (بهتر است 12 قطعه بگیرید و همراه داشته باشید)
 • فیش مبالغ واریزی به خزانه برای صدور و ثبت نام
 • آدرس و کد پستی معتبر محل سکونت

در ادامه شما با مراحل گرفتن گواهینامه موتور آشنا خواهید شد.

مراحل گرفتـن گواهینامه موتور

حال که با شرایط و مدارک گرفتن گواهینامه موتور آشنا شدید، با مراحل اخذ آن نیز آشنا شوید:

 1. داشتن شرایط اولیه و مدارکی که در بخش قبل توضیح دادیم
 2. مراجعه به مراکز ثبت نام گواهینامه موتور
 3. ثبت نام در دوره‌های تئوری و عملی
 4. شرکت در آزمون تئوری و عملی

شما می‌توانید پس از قبولی در آزمون‌های تئوری و عملی گواهینامه، منتظر پست شدن گواهینامه خود باشید. اگر به هر نحوی گواهینامه شما مفقود شد، می‌توانید مراحلی که در مقاله اخذ گواهینامه المثنی آمده است را جهت دریافت مجدد گواهینامه انجام دهید. هنگامی که برای اعلام قبولی و تحویل کاردکس به آموزشگاه مراجعه کردید، یک فیش به شما داده می شود که تا زمان دریافت گواهینامه باید آن را نزد خود نگه داشته و هنگام مراجعه مامور پست آن فیش را به او بسپارید.

دریافت گواهینامه موتور در یک روز!

بر اساس گفته‌های رئیس پلیس راهور، دوره آزمایشی دریافت گواهینامه آسان در مناطقی از تهران در حال اجرا است. برای اجرای طرح دریافت گواهینامه موتور در یک روز، امتحان آیین‌نامه حذف شـده‌است. همچنین برای اجرای این طرح هزینه‌های دریافت گواهینامه را 60 درصد کاهش داده‌اند. هدف از اجرای این طرح دریافت سریع گواهینامه برای موتورسواران فاقد گواهینامه اعلام شده است. اگر موتورسیکلت شما دارای پلاک است ولی گواهینامه موتور ندارید با مراجعه به یکی از مناطق اعلام شـده، در آزمون صبح شرکت کنید؛ تا غروب مراجل دریافت گواهینامه موتور در یک روز انجام می‌شود.

سهم دو درصدی موتورسواران بی گواهینامه در تصادفات

بر اساس اطلاعات پلیس راهور ، دو درصد از تصادفات به وسیله رانندگانی صورت می‌گیرد که دارای گواهینامه نیستند و از این دو درصد، 70 درصد افراد موتورسوار بدون گواهینامه هستند! اخذ گواهینامه موتورسیکلت برای بسیاری از علاقمندان به موتورسواری مانند کابوس است و به دلایل مختلف، اقدامی برای دریافت آن انجام نمی‌شود.

یکی از دلایلی که مانع از اقدام سریع برای دریافت گواهینامه موتور شده، بحث زمان و هزینه آن است. پلیس راهور اعلام کرد که ایران جزء کشور‌هایی که است موتورسیکلت در آن محبوبیت بالایی دارد؛ اما متاسفانه بیشتر تصادفات مربوط به موتورسواران است. در بسیاری از کشورها که معیار این تحقیقات بوده‌اند، تصادفات از هر صد نفر موجب از دست رفتن جان یک نفر می‌شود؛ این در حالی است که آمار مشابه در ایران ده نفر از میان هر صد نفر است؛ بخش زیادی از این افراد فاقد گواهینامه موتورسیکلت هستند.

البته ذکر این نکته ضروری است که گاهی شاید مقصر اصلی موتور سوار نباشد. برای مثال در مجله بیمه دات کام مقاله‌ای تحت عنوان قوانین تصادف با عابر پیاده وجود دارد که به بررسی موارد مقصر نبودن راننده در برخی از شرایط ایجاد شده در تصادفات پرداخته شده است.

دریافت یک روزه گواهینامه موتور با قیمت ارزان تر

امکان دریافت یک روزه گواهینامه موتور بدون آزمون آیین نامه

خرید بیمه برای موتورسواران

حال که با مراحل دریافت گواهینامه در یک روز آشنا شدید، برای شما سودمند خواهد بود اگر با برخی خدمات بیمه موتور سیکلت نیز آشنا شوید. شرکت‌های بیمه‌گر دو نوع بیمه را برای راکبان موتورسیکلت‌ها ارائه می‌دهند که شامل بیمه بدنه موتورسیکلت و بیمه شخص ثالث است.

در مورد بیمه بدنه موتورسیکلت که نسبت به بیمه موتور با استقبال کمتری از سمت دارندگان موتورسیکلت روبه رو شده است باید بدانید که این بیمه‌نامه همه ریسک‌های تحت پوشش در بیمه بدنه اتومبیل را ارائه نمی‌دهد. پوشش‌های بیمه بدنه موتور سیکلت شامل موارد زیر است:

 • آتش سوزی موتور سیکلت
 • برخورد صاعقه به موتور سیکلت
 • انفجار موتورسیکلت
 • تصادف موتورسیکلت به هر جسم متحرک یا ثابت

بیمه شخص ثالث موتورسیکلت برخلاف بیمه بدنه، یک بیمه اجباری است ولی، ماهیت آن مشابه بیمه شخص ثالث خودرو است. بیمه دات کام به منظور راحتی مخاطبان امکان خرید بیمه موتور به صورت آنلاین را در سایت خود برای مشتریان فرآهم آورده است. به این ترتیب در یک روز و به صورت غیرحضوری می‌توانید بیمه موتورسیکلت خود را هم دریافت کنید.

دیگر به خاطر هزینه و زمان دریافت گواهینامه موتور را به تعویض نیندازید!

با توجه به اجرای طرح جدید دریافت گواهینامه موتور در یک روز، تمامی موتورسواران می‌توانند به راحتی گواهینامه خود را دریافت کنند. بسیاری از موتورسواران به دلایلی متعدد، از جمله زمان زیاد آموزش‌های آیین‌نامه و کلاس‌های عملی آموزش موتورسواری، از گرفتن گواهی نامه موتورسیکلت خودداری می‌کنند. دریافت گواهینامه موتور در یک روز شرایطی را فراهم کرده است تا موتورسواران نتوانند نداشتن زمان را بهانه‌ی نداشتن گواهینامه قرار دهند. در صورتی که بعد از مطالعه این مقاله در مورد نحوه دریافت گواهینامه موتور، شرایط، مدارک و بیمه‌‎های لازم برای موتورسیکلت سوالی داشتید، می‌توانید سوالات خود را در قسمت نظرات این مقاله با کارشناسان ما در میان گذاشته و در سریع‌ترین زمان ممکن پاسخ را دریافت کنید.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
14 خرداد 1402 / اطلاعات خودرو و موتور / تعمیر و نگهداری

کدام لاستیک ایرانی بهتر است+ ویژگی‌های بهترین لاستیک ایرانی

اگر برای خرید لاستیک ماشین دچار سردرگمی هستید و نمی‌دانید کدام برند لاستیک مناسب‌تر و با کیفیت‌تر است، این مقاله را از دست ندهید!

10 خرداد 1402 / اطلاعات خودرو و موتور

مالیات نقل و انتقال خودرو؛ صفر تا صد محاسبه، استعلام و پرداخت

مالیات نقل و انتقال خودرو یکی از انواع مالیات خودروها است. اگر نمی‌دانید مالیات نقل و انتقال خودرو چیست و چگونه پرداخت می‌شود، این مقاله را به دقت بخوانید.

09 خرداد 1402 / اطلاعات خودرو و موتور

استعلام پلاک فعال خودرو با کد ملی؛ راحت ترین روش های استعلام

یکی از موضوعات مهم برای خریداران و فروشندگان، استعلام پلاک فعال خودرو با کد ملی است. برای آگاهی از روش‌های مختلف استعلام پلاک، این مقاله را مطالعه نمایید.

08 خرداد 1402 / اطلاعات خودرو و موتور

معاینه فنی بیهقی | گرفتن نوبت مرکز معاینه فنی بیهقی در سه سوت !

اگر می‌خواهید از مراکز معاینه فنی نوبت اینترنتی بگیرید، این مقاله راهنمای شما خواهد بود!

06 خرداد 1402 / اطلاعات خودرو و موتور

انواع و رنگ های پلاک خودرو ایرانی از سال 1382 تا 1402

همه اطلاعاتی که از مشاهده پلاک خودرو ایرانی می‌توان به دست آورد. هر عدد و حروف نشان دهنده موارد خاصی است.

05 خرداد 1402 / اطلاعات خودرو و موتور

عوارض شهرداری خودرو سالیانه چقدر است؟ جدیدترین آیین‌نامه در سال 1402

چگونه باید عوارض سالیانه خودرو را پرداخت کرد؟ چه عواملی بر قیمت عوارض سالانه ماشین، موثر است؟ برای کسب اطلاعات جامع، این مقاله را مطالعه نمایید.

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
Vahid
23 فروردین 1402

تا زمانی که موتور داشتیم گواهینامه برامون شده بود آرزو که با خیال راحت هر جا می‌خوایم بریم حالا که گواهینامه شو داریم موتورشو نداریم همه چی شده برعکس

طاهر
23 فروردین 1402

سلام.
لطفا آدرس اموزشگاه هایی که گواهینامه یک روزه موتورسیکلت میدهند را هم اعلام کنید.متشکرم.

  کارشناس بیمه
  26 فروردین 1402

  سلام. این طرح در شهرک آزمایش تهران اجرا شده است. باید از طریق این مرکز اقدام کنید.

جواد
23 فروردین 1402

حالا موتور گرون شدش ما بفکر موتوریم😅😂

مصطفی یوسفی
23 فروردین 1402

کدوم مرکز الان یه روزه گواهینامه میده.من سمت اسلامشهرم ثبت نام کردم هنوز اسمم تو سامانه ثبت نکردن دو هفتست

  کارشناس بیمه
  26 فروردین 1402

  سلام. باید به شهرک آزمایش تهران مراجعه کنید.

جوادملاشاهی
23 فروردین 1402

سلام ریس پلیس راهنمارانندگی یک فکری هم برای گواهینامه پایه یک هم بکندتاراحت بتوانیم شرکت کنیم خیلی باید هزینه دادبرای گواهینامه پایه یک بخدابیکاری کمترمیشه

داریوش
23 فروردین 1402

من خودم گواهی نامه موتورو دارم به تظرم تمرین کردن چند جلسه لای موانع تاثیر مثبتی روی عملکرد شخص داشت.

حسین
23 فروردین 1402

پس کس اعلام از پارسال پلیس راهور اعلام کرده منتظر هستم شیراز هم اعلام کنند همچنان منتظرم بیاد برم ثبت نام کنم چندین سال هست سری به سری موتور داشتم گواهینامه نداشتم اعلام کجا باید بریم واسه ثبت نام

  کارشناس بیمه
  26 فروردین 1402

  اگر تهران هستید می توانید به شهرک آزمایش مراجعه کنید. در غیر این صورت پیشنهاد می‌کنیم حتما به هر شکل برای دریافت گواهینامه اقدام کنید.

رهام
23 فروردین 1402

سلام چرا فقط مراکز استانها این طرح اجرا میشه چراهمیشه یک طرحی رو ک میدن بایدحتما ناقص باشه بابا طرف شهرستان است هزار مشغله کاری داره نمیتونه بره مرکز استان اگر دغدغه شما این است و میخواید راحت بشه گواهینامه گرفتن خوب بقیه شهرهار‌و هم اعلام کنید

اسماعیل
24 فروردین 1402

آیا توسیستان وبلوچستان هم میتونیم گواهینامه یک روزه بگیریم

  کارشناس بیمه
  26 فروردین 1402

  سلام دوست عزیز. خیر متاسفانه فعلا این طرح در تهران اجرا شده است.

علی توسلی
24 فروردین 1402

ایا گواهینامه در یک روز در اصفهان هست یانه کجاباید پیگیری کرد

  کارشناس بیمه
  26 فروردین 1402

  سلام. فعلا فقط در تهران و شهرک آزمایش این طرح اجرایی شده است.

جواد
24 فروردین 1402

سلام گواهی نامه برای اتباع خارجی می تواند بگیرند با هر مدارکی

اعلایی
24 فروردین 1402

سلام برای دریافت گواهینامه موتورسیکلت یک روز ه در تهران به کجا باید مراجعه کرد

  کارشناس بیمه
  26 فروردین 1402

  سلام. باید به شهرک آزمایش مراجعه کنید.

   سینا
   30 اردیبهشت 1402

   مراجعه کردیم گفتن اینجا نیست باید تو سایت ثبت نام کنید سایتی هم نداره

    نویسنده بیمه
    31 اردیبهشت 1402

    سلام. به سایت راهور مراجعه کنید.

سردار
24 فروردین 1402

اخه چرا شهرهای دیگه اجرانمیشه حتما باید فقط تهران باشه ما که از تهران هزاران کیلومتر فاصله داریم چطوری بیاییم گواهینامه بگیریم لطفا برای شهرهای دیگه اجرا کنید بتونیم استفاده کنیم ممنون

سردار
24 فروردین 1402

بیشترجوانهای که شهرستانها موتورسوارمیشن گواهینامه ندارن حتی خودم چون واقعا سخت بود نمیشد بگیری من رفتم ازاموزشگاه پرسیدم حتی نمیدونن این طرح اجرا شده 😀

اکبر توفیقیان
24 فروردین 1402

سلام این طرح درصورتی عملی می شود قانون برای همه یکسان وعدالت داشته باشد مدتی است اموزشکاها مبلغی زیاد دریافت کردن ومی کنن ولی تابع این قانون نیستن وقانون خود را دارن یعینی باید کلاس بروی امحتان شهر وامتحتان ایین نامه بدهیدو و اگر قانون است باید برتی همه باشد. چرا اموزشکاها یک قانون اجرا می کنن ولی راهنمایی قانون دیگر این کمال بی عدالتی است بنده تمام انجام دادم فقط مانده ایین نامه که اموزشکاه مسر است که بتید انجام دهید به این میکویین یک قانون دو هوا لطفا مسعولین توصیح دهن این چه قانونی است.

  کارشناس بیمه
  26 فروردین 1402

  سلام دوست عزیز. برای دریافت گواهینامه یک روزه باید به شهرک آزمایش مراجعه نمایید.

abolfazl
24 فروردین 1402

گواهینامه شدکاغذباطله آخه کسی که درروستازندگی میکندباگاوگوسفند…است چطورمیتواندگواهینامه بگیرد..بعدموتوراصلادیگه زندگی بایدخلاصه کنیم دیگه وقتی برای زندگی نیست..

M.N.M
24 فروردین 1402

س.وعرض ادب
کس که قبلا گواهینامه داشته ومدت از تمدید ش گدشته شامل این طرح میشه ۱۲ سال

  کارشناس بیمه
  26 فروردین 1402

  سلام. شما باید برای تمدید گواهینامه اقدام کنید. لطفا از شهرک آزمایش تهران این موضوع را پیگیری کنید.

علی
24 فروردین 1402

دوستان عزیز اگرهم بیشتر از یک روز هم طول کشید برید دنبالش و گواهینامه بگیرید و موتور بیمه کنید بعد سوار موتور بشید بخدا خطرناکه و خدا واسه گرگ بیابون پیش نیاره یک عمر اسیر چهاردیواری میشید موتور اگرهم بیمه داشته باشه گواهینامه نباشه بیمه خسارت نمیده اگرهم بده دوباره از راننده شکایت میکنه و پولشو میگیره

حسین
24 فروردین 1402

سلام بنام خدااینجانب حسین قریبی فرزندرضاش ش۵۹۳متولد۱۳۶۴کدملی ۰۸۸۹۸۳۳۷۰۲ساکن خراسان جنوبی شهرحاجی ابادزیرکوه قائنات ازشمابزرگواران تقاضای گواهینامه موتوردار اگرامکان هست دستورات لازم رادر این زمینه مساعدت فرماییدتلفن تماس ۰۹۱۵۵۶۳۸۹۶۴باتشکر

  کارشناس بیمه
  26 فروردین 1402

  سلام دوست عزیز. برای دریافت گواهینامه موتور باید به شهرک آزمایش تهران مراجعه نمایید.

Mostafa
24 فروردین 1402

کدوم آموزشگاه این طرح و اجرا میکنم کسی می دونه ؟

  کارشناس بیمه
  26 فروردین 1402

  سلام. این طرح در استان تهران اجرا شده است و از طریق آموزشگاه ها می توانید اطلاعات دقیق را به دست آورید.

  قربانی
  02 خرداد 1402

  الان شهرک آزمایش هم میگه نیست طرح که
  داخل همه جا زده
  طرح از ۲۰ فروردین شروع میشه ولی شهرک آزمایش
  میگه نیست

   نویسنده بیمه
   02 خرداد 1402

   سلام دوست عزیز. هنوز اجرایی نشده این طرح در سال جدید.

داود
25 فروردین 1402

سلام
طرح صدر یکروزه گواهینامه موتور خیلی خوبه ولی سراسری نشده بنده موتور دارم ولی طرح توشهرستان نیمده که دنبالش باشم انصافا بخشنامه بدیدتاسراسری بشه

  کارشناس بیمه
  26 فروردین 1402

  سلام دوست عزیز. شروع و پایان این طرح به وسیله پلیس راهور اعلام می‌شود.

داود
25 فروردین 1402

سلام
طرح صدر یکروزه گواهینامه موتور خیلی خوبه ولی سراسری نشده بنده موتور دارم ولی طرح توشهرستان مبارکه اصفهان نیمده که دنبالش باشم انصافا بخشنامه بدیدتاسراسری بشه

  کارشناس بیمه
  26 فروردین 1402

  سلام. بله هنوز اعلام نشده برای شهرستان از چه زمانی می‌توان اقدام کرد.

علی کریمی
25 فروردین 1402

کل قانون تمام گواهینامه در ایران مسخرست بخصوص ویژه دستگاه سنگین من ۴ گواهینامه دارم پایه ۱ لودر جرثقیل برا هر گواهینامه میگن آیین نامه فقط دزدی از مردم

omid
25 فروردین 1402

اموزشگاه که میگن این طرح نیست که چرا الکی خبر منتشر میکنید

  کارشناس بیمه
  26 فروردین 1402

  سلام. مدت زمان طرح تمام شده است.

حامد
25 فروردین 1402

سلام
من گواهینامه پایه یک و ۲ تا ویژه بیل و لودر رو دارم
چرا باید آزمایشات و معاینه چشم و … رو بدم که هم هزینه بردار هم وقت گیر بخاطر گواهینامه موتوری که در هر صورت پلیس بگیره باز موتور میره پارکینگ.

  کارشناس بیمه
  26 فروردین 1402

  سلام. برای دریافت گواهینامه به داشتن این مدارک نیاز دارید و مراحل آن بر اساس قانون است.

سعید
25 فروردین 1402

چه زمانی برای استانهای دیگه اجرا میشه ؟

  کارشناس بیمه
  26 فروردین 1402

  سلام. هنوز اعلام تشده است.

مرتضی نجفی
25 فروردین 1402

سلام خسته نباشید آدرس مراکز(تهران) شرکت برای اخذ گواهی نامه یک روزه رو از کجا میتونم بگیرم

  کارشناس بیمه
  26 فروردین 1402

  سلام. باید از پلیس راهور سوال بفرمایید.

عباس دهقان
26 فروردین 1402

قیمتش چنده؟؟

  نویسنده بیمه
  30 فروردین 1402

  سلام. هزینه دریافت گواهینامه یک روزه در گذشته حدود 320 هزارتومان بوده است.

ناشناس
26 فروردین 1402

سلام جناب ایا موتور سیکلت هم نام او باشد یا خیر

  کارشناس بیمه
  26 فروردین 1402

  سلام. خیر برای دریافت گواهینامه نیازی به مالکیت موتورسیکلت ندارید.

مرتضی
26 فروردین 1402

سلام من گواهینامه پایه ۳ دارم ۴ ساله هستش ایا میتوانم به گواهینامه موتور سیکلت هم ثبت نام کنم یا خیر؟

  کارشناس بیمه
  27 فروردین 1402

  بله. می توانید.

  راهور
  28 اردیبهشت 1402

  اطلاعات شما کامل نیست،شخص دریافت کننده گواهینامه در حال حاظر باید موتورسیکلت به نام داشته باشد.

وحید
27 فروردین 1402

امسال از چه تاریخی میشه مراجعه کرد

  نویسنده بیمه
  27 فروردین 1402

  سلام. از 20 فروردین مجددا طرح به اجرا در آمده است.

کریم شیخی
27 فروردین 1402

سلام میخام بدونم خبر های شما از کجا میاد امروز رفتم شهرک ازمایش اصلا همچین چیزی وجود نداره صرفا سال ۴۰۱ یماه فقط دایر بوده و جمع شده ک من نرسیدم .خوب بگین سند شما چیه

  نویسنده بیمه
  28 فروردین 1402

  سلام دوست عزیز. راهور اعلام کرد در سال 1402 نهایتا از 20 فروردین این طرح مجددن اجرایی شود. احتمالا تاریخ دقیق‌تر را اعلام می‌کنند.

مهدی
29 فروردین 1402

سلام وقت بخیر
ایا طرح گواهینامه یکروزه موتور درتهران
هنوز هم اجرا میشه
سپاسگزارم

  نویسنده بیمه
  29 فروردین 1402

  سلام. قرار است مجددا اجرا شود.

س ج
05 اردیبهشت 1402

سلام، خسته نباشید
برای گرفتن گواهینامه میشه با موتور خودمون بریم محل آزمون؟
یا حتما از موتورهای خودشون استفاده میشه؟
من موتور دارم و دنده اتوماته، اصلا نمیدونم با موتور دنده‌ای میتونم رانندگی کنم یا نه😄

  نویسنده بیمه
  05 اردیبهشت 1402

  سلام. بهتر است این سوال را مسئولان شهرک آزمایش بپرسید.

شاکری
06 اردیبهشت 1402

سلام، در قسمتی نوشتید پس از قبولی در آزمون‌های تئوری و عملی اما در قسمت دیگه نوشتید برای اجرای طرح دریافت گواهینامه موتور در یک روز، امتحان آیین‌نامه حذف شـده‌است.
من متوجه نشدم ! امتحان ایین نامه حرف شده یا خیر؟

  نویسنده بیمه
  06 اردیبهشت 1402

  سلام. برای گواهینامه یک روزه آیین نامه رو نمیگیرن.

آرشام 1402/2/31
30 اردیبهشت 1402

سلام جهت آزمون به شهرک آزمایش مراجعه کردم به من گفتند
دیگه تو شهرک گواهینامه صادر نمی‌کنند

  نویسنده بیمه
  30 اردیبهشت 1402

  سلام. بله هنوز اعلام نشده مجددا کی این طرح اجرا می‌شه.

ناشناس
30 اردیبهشت 1402

با سلام اگه میشه آدرس مراکز گواهینامه یک روز را اطلاع رسانی کنید

  نویسنده بیمه
  30 اردیبهشت 1402

  سلام. این طرح فعلا متوقف شده است اما برای دریافت اطلاعات دقیق تر می توانید به شهرک آزمایش واقع در استان تهران مراجعه نمایید.

ابراهیم فلاح
01 خرداد 1402

سلام خسته نباشید بنده یک موتور قلعنامه ای خرید گردن میشه با اون قلعنامه گواهی نامه گرفت

  نویسنده بیمه
  02 خرداد 1402

  سلام دوست عزیز. برای دریافت گواهینامه موتور به سند موتور نیاز ندارید.

صادق
06 خرداد 1402

آیا در شیراز هم می شود گواهینامه موتور یک روزه گرفت؟

  نویسنده بیمه
  07 خرداد 1402

  سلام این طرح فعلا متوقف شده تا زمان اجرای دوباره آن باید صبر کنید. دور اول اجرایی شدن هم فقط در تهران امکان تهیه گواهینامه یک روزه بود.

فرشاد اسماعیلی
15 خرداد 1402

نه سایتی برای ثبت نام گواهینامه موتورسیکلت وجود دارد و نه نوبتی در شهرک آرمایش داده میشود.
فقط اخبار دروغ و کذب. چرا مردم رو مسخره میکنید? دست انداختن مردم و خار و ذلیل کردن آنها،جهت کاهش اعتماد به نفسشان برنامه حکومتهای دیکتاتوری است.
بنده دو مرتبه به شهرک آزمایش مراجعه کردم نگهبان دم در میگه از سایت نوبت بگیر، کدوم سایت ؟؟!!! یعنی اسم سایت رو هم نمیتونه بگه ! خدایا از این حکومت ظالم نجاتمان ده.

  نویسنده بیمه
  16 خرداد 1402

  سلام دوست عزیز. طرح گواهینامه یک روزه در سال ۱۴۰۲ هنوز اجرایی نشده برای دریافت گواهینامه موتور به شکل معمول می‌توانید از سایت پلیس راهور یا اپلیکیشن پلیس من برای دریافت نوبت اقدام کنید.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید