01 اردیبهشت 1402

بیمه کارگران ساختمانی: بازنشستگی، پوشش‌ها و قوانین 1402

انگار ظلم و ستم بر کارگران ساختمانی تمامی ندارد. این قشر زحمتکش با اینکه با خطرات زیادی در حین کار مواجه هستند؛ اما هنوز بیمه‌ی آن‌ها در بلاتکلیفی به سر می‌برد. البته نه اینکه بیمه ندارند؛ اما آن طور که باید باشد، نیست. اگر از بخواهیم مشکلات مربوط به بیمه کارگران ساختمانی بنویسیم، برای خود طوماری خواهد شد. فقط در همین حد می‌توان اشاره کرد که قطع بیمه برای کارگرانی که قبلاً جواز داشتند و الآن غیرفعال است یا قطع بیمه در صورت پرداخت نکردن تا سه ماه و در نظر نگرفتن فصلی بودن کارگران از جمله مشکلات پیش روی این عزیزان است. ما در این مقاله، توضیح کلی در خصوص بیمه کارگران ساختمانی را نوشته­‌ایم با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

بیمه کارگران ساختمانی چیست؟

اول از همه بیمه کارگری با کارگران ساختمانی به نوعی چیزی شبیه به مجموعه و زیرمجموعه هستند. بیمه کارگران ساختمانی فقط مخصوص به کارگرانی است که در حوزه ساخت‌وساز انواع بناها فعالیت می‌کنند. کارگران شامل تمامی کارگران در صنعت‌های مختلف می‌شوند و دارای قوانین کلی هستند. بیمه مربوط به کارگران ساختمانی علاوه بر قوانین کلی، قوانین خاص مربوط به خود را هم دارد.

پوشش های بیمه کارگران ساختمان

بیمه کارگران ساختمانی، مربوط به تحت پوشش قرار دادن خسارت‌های وارد شده به کارگران در حین عملیات ساخت‌وساز است. پوشش‌های این بیمه، شامل موارد زیر هستند:

 • حوادث کاری و بیماری‌ها
 • غرامت دستمزد
 • ازکارافتادگی
 • بازنشستگی
 • فوت

بیمه کارگران ساختمانی شامل چه کارگرانی است؟

غیر از داشتن لوازم ایمنی ساختمان، وجود بیمه کارگران تا حد زیادی می تواند دل آنان را قرص کند. این بیمه شامل تمامی کارگران ساختمانی است که از مرحله اولیه تا انتها در هر یک از مراحل ساخت فعالیت دارند. نکته مهم اینکه تمامی کارگران باید دارای کارت مهارت از سازمان فنی و حرفه‌ای باشند و در سازمان برای پرداخت حق بیمه کارگران ساختمانی ثبت‌نام کرده‌باشند. کارگران اتباع همچنین باید کارت قانونی اقامت را هم داشته باشند.

برای اطلاعات جامع در خصوص بیمه اتباع خارجی به اینجا مراجعه نمایید.

بیمه کارگران ساختمانی

کارگران برای داشتن بیمه، باید کارت مهارت از سازمان فنی و حرفه‌ای داشته باشند.

تاریخچه قانون بیمه کارگران ساختمانی

تصویب اولیه، مربوط به قانون کارگران ساختمانی به سال 1311 برمی‌گردد. در آن سال تصویب شد که غرامتی به کارگران فعال در عملیات ساختمانی در صورت انواع آسیب، ازکارافتادگی و حتی فوت به او یا بازماندگانش پرداخت شود. تا سال 1352 این قانون فرازونشیب‌های زیادی را سپری کرد و چند بار اصلاح شد. بر اساس قانون مصوب، تمامی کارگران باید بیمه می‌شدند. در واقع، شرط صدور پروانه، ارائه رسید پرداخت بیمه کارگران بود.

برای کسب اطلاعات جامع در خصوص بیمه عملیات ساختمانی و پوشش‌های آن به این لینک مراجعه نمایید.

این ماده تاکنون دچار تغییرات زیادی شد. بعد از چند بار اصلاحیه، مقرر شد که در ازای صدور هر پروانه، 15% هزینه به حساب سازمان بابت بیمه کارگران پرداخت شود. مسئله اینجا بود که سازمان ادعا کرد این مبلغ نمی‌توان کفاف هزینه‌های مربوط به 600 هزار بیمه‌نامه را دهد. از این رو، در اصلاحیه جدید تعیین شد که این به  20 درصد افزایش پیدا کند و همچنین 8 درصد از هر مزد هر کارگر به ازای ساخت هر متر مربع با ضریب بین نیم تا 14 درصد به عنوان سهم خود پرداخت شود. تعیین ضریب بسته به قیمت زمین و شرایط محیطی متفاوت خواهد بود.

باید گفت که در این خصوص هنوز چالش‌ها و مشکلاتی وجود دارند. از طرفی خود تامین اجتماعی هم هنوز نتوانسته به وعده‌های داده شده عمل کند و در عمل از مسئولیت خود تا به حال فرار کرده‌است. بخشنامه‌هایی که تامین اجتماعی صادر کرده به نفع خود بوده و متأسفانه تأییدیه‌ای از نمایندگان دریافت نکرده است.

مشکلات بیمه کارگران ساختمانی

برخی مشکلات در خصوص بیمه کارگران ساختمانی وجود دارد که شامل موارد زیر هستند:

 • افرادی جزو بیمه کارگران ساختمانی قرار گرفتند که اصلاً کارگر نبوده‌اند و در عمل بازرسی درستی از آن‌ها صورت نگرفته‌است.
 • بیمه کارگرانی که قبلاً جواز داشته‌اند و اکنون غیرفعال است، قطع شد.

 

 • در شرایط حاد کرونایی، کارگرانی که به صورت فصلی کار می‌کنند و در موقع بیکار شدن، قادر نبودند تا سه ماه حق بیمه خود را پرداخت کنند، بیمه آن‌ها قطع شد. این مسئله باعث کاهش ریزش آمار کارگران ساختمان تحت پوشش شد.
 • قوانین، هنوز به درستی اجرا نمی‌شوند.
 • مشکل تامین منابع که به دلیل تعیین محاسبه نشدن دقیق ضرایب بوده‌است.
 • بازنشستگی 35 ساله کارگران ساختمانی که موجب اعتراض خیلی از کارگران است.
 • بسیاری از کارگران توسط کارفرما بیمه نمی‌شوند و بسیاری نسبت به حقوق خود مطلع نیستند.

بازنشستگی بیمه کارگران ساختمانی

شرایط بازنشستگی کارگران ساختمانی با دیگر کارگران متفاوت است. بر اساس ماده ۱۰، مشمولان این بیمه با داشتن دو شرط حداقل سابقه مقرر در تامین اجتماعی و داشتن ۶۰ سال تمام یا داشتن ۳۵ سال پرداخت حق بیمه بازنشست خواهند شد. البته میزان مستمری و حقوق بازنشستگی بیمه کارگران ساختمانی بر اساس قانون تامین اجتماعی خواهد بود.

ثبت نام بیمه کارگران ساختمانی ۱۴۰2

برای ثبت نام بیمه باید به سایت بیمه کارگران ساختمانی، به نشانی اینترنتی samanehrefah.mcls.gov.ir مراجعه کنید. در بین گزینه‌های موجود، بر روی بیمه کارگران ساختمانی کلیک کنید . در مرحله بعدی، به بخش متقاضیان ثبت‌نام در سامانه وارد شوید و اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید. در نهایت، اطلاعات وارد شده را مجدد بررسی کنید و ثبت نهایی را انجام دهید. بعد از انجام این مراحل، ثبت نام شما تکمیل می‌شود.

نحوه پرداخت حق بیمه کارگران ساختمانی

از آنجایی که بیمه کارگران ساختمانی زیرمجموعه‌ی بیمه خویش فرما است، خود بیمه‌گزار باید نسبت به پرداخت بیمه کارگران ساختمانی اقدام کند. برای این کار دو راه وجود دارد؛ راه اول این است که کارگر به شعب تأمین حضوری مراجعه کند اما راه دوم بسیار سریع‌تر و آسان‌تر است. برای این کار باید به آدرس اینترنتی samt.tamin.ir مراجعه کرد

بعد از ورود به پنل کاربری، به قسمت عملیات بیمه شدگان خاص بروید و درخواست برگ پرداخت را انتخاب کند. در صفحه جدیدی که باز می‌شود، کارگر باید تعداد ماه‌هایی که قصد پرداخت حق بیمه آنها را دارد، مشخص کند که برابر 1 است. پس از صدور قبض، متقاضی باید از طریق درگاه بانگی، مبلغ بیمه کارگران ساختمانی را واریز کند. حق بیمه تامین اجتماعی 1402 کارگران ساختمانی، همانند سال‌های قبل، بر اساس درجه بندی انجام شده متفاوت است.

فواید بیمه کارگران ساختمانی چیست؟

بر اساس بخشنامه جدید بیمه کارگران ساختمانی، افرادی که حق بیمه کارگران ساختمانی را می‌پردازند، از مزیت‌های بیمه تأمین اجتماعی، شامل بیمه درمان و حقوق بازنشستگی بهره‌مند می‌شوند. تنها تفاوت این بیمه‌نامه با بیمه‌نامه اجباری در سقف ارائه خدمات و میزان حقوق مستمری است.

تعاریف در سازمان تامین اجتماعی

در بخشنامه‌ای که از طرف مدیر سازمان تامین اجتماعی داده‌شده‌است، هر مورد به صورت زیر تعریف شده‌اند:

 • کارگر ساختمانی: کسی که به صورت مستقیم در تمامی عملیات ساخت‌وساز مشغول به کار است و مشمول مقررات خاص بیمه‌ای نیست.
 • کارت مهارت فنی: گواهینامه‌ای که شامل اطلاعاتی از جمله: مشخصات اولیه فرد، سطح مهارت، تاریخ صدور، مدت اعتبار و تمدید است که توسط سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور صادر می‌شود.

 

 • نرخ مبنای کسر حق بیمه برای کارگران: شامل 7 درصد دستمزد ماهانه که بر اساس ماده 35 قانون تامین اجتماعی، مشخص می‌شود و هرماه باید بیمه‌شده به سازمان پرداخت کند.
 • ملاک محاسبه حق بیمه: برای تمامی سطوح ملاک متعلقه حداقل دستمزد سنواتی است.
 • دستمزد مقطوع کارگران: در سه سطح تعریف می‌شود که شامل کارگر درجه 1 (کارگر ماهر و استادکار) شامل ۱.۴ برابر حداقل دستمزد ماهیانه، کارگر درجه 2 (نیمه ماهر، کمک استادکار) ۱.۳ برابر حداقل دستمزد ماهیانه و کارگران ساختمانی درجه 3 (کارگر عمومی) شامل ۱.۲ برابر حداقل دستمزد ماهیانه است.

قوانین بیمه تامین اجتماعی برای کارگران ساختمانی

قوانین بیمه تامین اجتماعی کارگران ساختمانی شامل 14 ماده است. این مواد به صورت زیر تعریف شده‌اند:

ماده 1

تمامی کارگران ساختمانی فعال در مراحل مختلف پروژه ساخت‌وساز با ثبت‌نام و دریافت کد ملی از سازمان تامین اجتماعی بیمه خواهند شد.

تبصره: کارگران تا زمان تحت پوشش قرار گرفتن، مشمول قانون بیمه اجباری هستند و در صورت دارا بودن شرایط از مزایای آن بهره‌مند خواهند شد.

ماده 2

کارگران فعال و شاغل در: وزارتخانه‌ها و سازمان‌های دولتی و وابسته به آن، مؤسسات عمومی غیردولتی، شهرداری‌ها، بانک‌ها، مؤسسات عام‌المنفعه و کارخانه‌های دارای پروانه بهره‌برداری از شمول قانون خارج و تابع قوانین تامین اجتماعی مصوب در سال 1354 هستند. اینکه کار توسط آن‌ها به صورت مستقیم انجام شود یا تحت نظر پیمانکار باشند، تفاوتی ندارد. فقط حق بیمه کارگران پیمانکار بر اساس ماده 38 قانون تامین اجتماعی خواهد بود.

ماده 3

وزارت کار و امور اجتماعی وظیفه دارد تا فراخوان و آموزش کارگران شاغل در کارهای ساختمانی را بر عهده گیرد و برای آن‌ها کارت مهارت فنی صادر کند.

تبصره 1: زمان‌بندی، شرایط، ترتیب صدور، تمدید و تعلق کارت مهارت فنی و چگونگی شناسایی کارگران و اشتغالشان به صورت مشترک توسط وزارتخانه‌های رفاه و تامین اجتماعی، کار و امور اجتماعی، مسکن و شهرسازی و کشور تهیه شده و باید به تایید هیئت وزیران برسد.

 

تبصره 2: کارگران شاغل از زمان نام نویسی در سازمان تامین اجتماعی بر پایه کد ملی مشمول قوانین این سازمان هستند و می‌توانند از تعهدات استفاده کنند.

ماده 4: تعهدات این قانون شامل: حوادث و بیماری‌ها، غرامت دستمزد، ازکارافتادگی، بازنشستگی و فوت است.

تبصره5: افراد خانواده بیمه شده برای استفاده از تعهدات مرتبط با حوادث و بیماری‌ها برای ماده 58 و بازماندگان بر اساس مواد 81 و 82 مشخص خواهند شد.

ماده 5

پروانه در صورتی صادر می‌شود که فرد متقاضی رسید پرداخت بیمه واریز شده به حساب سازمان تامین اجتماعی را برای هر متر مربع سطح زیربنا معادل 4% حداقل دستمزد ماهانه تحویل دهد.

تبصره 1: در صورت آسیب‌دیدگی افراد بر اثر حادثه، سازمان تامین اجتماعی علاوه بر دریافت کامل حق بیمه، جریمه معادل 25% اصل حق بیمه را دریافت خواهد کرد.

تبصره 2: مبلغ‌های دریافتی در محاسبه حق بیمه کارگران پیمانکار در نظر گرفته خواهد شد.

ماده 6

حق بیمه فرد بیمه‌شده معادل 7 درصد دستمزد ماهانه است؛ که بر اساس ماده 35 قانون تامین اجتماعی مصوب سال 1354 مشخص می‌شود.

تبصره: دولت باید 3% مأخذ کسر حق بیمه را تحت نام سهم مشارکت خود به سازمان تامین اجتماعی پرداخت کند.

ماده 7

هر فرد باید حق بیمه خود را بر اساس ترتیب تعیین شده توسط سازمان تامین اجتماعی پرداخت کند.

تبصره: در صورتی که پرداخت به موقع انجام شود، سازمان می‌تواند، بر اساس اختیارات مندرج در قانون تامین اجتماعی اقدام به دریافت آن کند.

ماده 8

هرگونه نقل‌وانتقال سابقه پرداخت حق بیمه بین صندوق‌های بیمه و بازنشستگی بر اساس قوانین انجام خواهد شد.

ماده 9

چگونگی استفاده از خدمات درمانی‌، مدت و شرایط و میزان غرامت دستمزد، برای حوادث ناشی از کار، تعیین درصد ازکارافتادگی‌، چگونگی تشخیص حوادث ناشی و غیرناشی از کار، شرایط پرداخت غرامت نقص مقطوع و برقراری مستمری جزئی و کلی‌، نحوه محاسبه و میزان آن و تغییر درجه ازکارافتادگی جزئی و کلی بر اساس قوانین تامین اجتماعی مشخص خواهند شد.

ماده 10

در این ماده مشخص می‌شود که بیمه کارگران ساختمانی چند سال است؛ بر اساس این ماده، کارگران ساختمانی با داشتن حداقل سابقه مقرر و داشتن سن بازنشستگی کارگران ساختمانی، یعنی ۶۰ سال تمام، یا پرداخت حق بیمه به مدت ۳۵ سال، می‌توانند درخواست بازنشستگی بدهند.

تبصره: میزان مستمری و تعیین درجات ازکارافتادگی بر اساس قوانین بیمه تامین اجتماعی تعیین می‌شود.

ماده 11

شرایط بیمه شده متوفی‌، بازماندگان واجد شرایط بیمه شده متوفی‌، چگونگی برقراری مستمری بازماندگان و سهم مستمری هر یک از آنان بر اساس قوانین تامین اجتماعی مشخص می‌شود.

ماده 12

در صورت محرز شدن حادثه ناشی از رعایت نکردن اصول ایمنی، سازمان تامین اجتماعی بر اساس قوانین، هزینه‌های مربوط را بر اساس ماده 50 از کارفرما دریافت خواهد کرد.

ماده 13

تمامی سازمان‌ها و دستگاه‌های دولتی (نوشته‌شده در بالا) و شرکت‌های مشمول این قانون باید با مجریان این قانون همکاری داشته‌باشند.

ماده 14

از تاریخ تصویب این قانون آن دسته از مواد قانون بیمه اجباری کارگران ساختمانی مصوب 1352 و سایر قوانین مغایر لغو خواهند شد.

 

بیمه کارگر ساختمان

حق بیمه فرد بیمه‌شده معادل 7 درصد دستمزد ماهانه است

 

البته اگر شخصی کارفرما باشد، می‌تواند از بیمه مشاغل آزاد یا مسئولیت هم استفاده کند. بیمه مشاغل آزاد مخصوص افرادی است که خود کارفرما هستند و شغل آزاد دارند. برای کارگرانی که شغل آزاد دارند، این بیمه نامه می‌تواند مناسب باشد.

همچنین بیمه مسئولیت برای کارگرانی است که خودشان به صورت مستقل کار می­‌کنند. به این صورت می‌­توانند، خسارات وارد شده به اشخاص ثالث را در حین کار خود جبران کنند.

به هر حال باید گفت که بیمه کارگران ساختمانی، ضروری است و همه کارفرمایان باید کارگران خود را بیمه کنند. متأسفانه بیشتر کارگران فعال در ساخت‌وسازها بیمه نمی‌شوند و از این رو اگر برای آن‌ها اتفاقی هم بیفتد، کسی حاضر به جبران خسارت نیست. ما در این مقاله بیمه دات کام سعی کرده‌ایم تا به صورت کلی بیمه کارگران ساختمانی را توضیح دهیم. در صورت داشتن سؤال می‌توانید در بخش کامنت بنویسید تا در سریع‌ترین زمان ممکن به کامنت‌های شما پاسخ داده‌شود.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
15 خرداد 1402 / اطلاعات بیمه ای

بیمه زنان خانه دار تامین اجتماعی چیست؟ راهنمای کامل و دقیق

بیمه تامین اجتماعی زنان خانه دار برای آن دسته از خانم های خانه داری که شغل استخدامی ندارند؛ می تواند بسیار مفید باشد. چرا که علاوه بر استفاده از پوشش های تامین اجتماعی می توانند پس از بازنشستگی هم به عنوان یک پشتوانه مالی، از سرمایه ایجاد شده استفاده کنند. شما می توانید با ثبت نام این بیمه از مزایای آن بهره مند شوید.

10 خرداد 1402 / اطلاعات بیمه ای

یافتن کد پستی در کمتر از 5 دقیقه؛ 4 روش مختلف برای دریافت کدپستی

امروزه برای یافتن کد پستی  روش‌های ساده و سریعی وجود دارند که در این مقاله به طور کامل به معرفی این روش‌ها پرداخته‌ایم و پیشنهاد می‌کنیم آن را از دست ندهید.

09 خرداد 1402 / اطلاعات بیمه ای

شرایط استفاده از بیمه بیکاری+ نحوه دریافت حقوق بیکاری سال 1402

چگونه بیمه بیکاری دریافت کنیم؟ مراحل و مدارک ثبت نام بیمه بیکاری و شرایط لازم آن را در این مطلب بخوانید.

08 خرداد 1402 / اطلاعات بیمه ای

صنعت بیمه: نیاز جامعه ایرانی در سال 1402

تاریخچه صنعت بیمه، بیمه در کشور ایران چه خدماتی ارائه می‌دهد؟ برای کسب آگاهی بیشتر این مقاله را بخوانید.

07 خرداد 1402 / اطلاعات بیمه ای

قوانین کار: میزان حقوق اضافه کاری و ساعات قانونی کار هر کارگر در 1402

اگر کارگر یا کارفرما هستید و می‌خواهید اطلاعاتی در مورد قوانین کار کسب کنید، این مقاله برای شما نوشته شده است.

02 خرداد 1402 / اطلاعات بیمه ای

جرایم بیمه تامین اجتماعی | مشاهده و پرداخت جرایم + طرح بخشودگی

کسب و کارهای مختلف، ممکن است به دلایل گوناگونی با جرایم بیمه تامین اجتماعی رو به رو شوند. جرایم بیمه تامین اجتماعی برای کارفرمایانی است، که در ارسال لیست بیمه یا حق بیمه

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
فتحعلی
22 اسفند 1400

اصلا به درستی اجرا نمیشه من با ۲۲سال کار هیچ بیمه نتونستم بگیرم

  حسن پ‌و
  30 تیر 1401

  سلام بنده ۲۲سال بیمه از شرکت تولیدی پرواخت کردم آلن ۴ساله کارگران ساختمانی میریزم چقد سابقه برای باز نشستگی باید پرداخت کنم ممنون جواب بفرماید

   کارشناس بیمه
   01 مرداد 1401

   سلام دوست عزیز، اگر خانم هستید و لیست بیمه برای شما ارسال میشود باید ۲۰ سال سابقه و ۴۲ سال سن حتما داشته باشید که بتوانید بارنشسته شوید.

    مهدی شیبک
    12 شهریور 1401

    سلام من بیمه کارگران ساختمانی در حرفه رنگ آمیزی ساختمان هستم با ۱۳سال سابقه کار آیا بیمه من را قطع می‌کنند ممنون میشم اگه جواب بدین

     نویسنده بیمه
     13 شهریور 1401

     سلام مهدی عزیز
     نه چرا قطع کنند اگر واقعا شغل شما این باشد و شغل دیگری نداشته باشید قطع نمیکنند ولی بازرس باید تایید کند

    قربانی
    17 مهر 1401

    باعرض سلام بنده ۵۵سال تمام سنم هست وشغلم ارماتوربنی وقالبندیست ۱۶سال سابقه بیمه باشرکتهی مختلف دارم و۱۴سال هم بیمه کارگر ساختمانی دارم در مجمو ع ۳۰سال سابقه می خواستم بدانم ایا من بااین سن وسابقه بازنشسته میشم وحقوقم چطوری حساب میشه ممنونم ازراهنمایتان

     کارشناس بیمه
     19 مهر 1401

     سلام اگر تو مجموع ۳۰ سال سابقه و ۵۰ سال داشته باشید میتوانید بازنشسته شوید

    حسینی
    18 مهر 1401

    باسلام کارگر ساختمانی هستم باسلام کارگر ساختمانی هستم ۳۰ سال سابقه بیمه دارم و۵۲سال سن ایا من بازنشست میشم وحقوقم چند روز حساب میشود ممنون ازکارشناس محترم خواهشن راهنمای کنید میرم شعبه درست جواب نمی دن متشکرم

     کارشناس بیمه
     20 مهر 1401

     سلام با این شرایط سن و سابقه میتوانید بازنشسته شوید و حداقل مستمری هم به شما تعلق میگیرد

     مهدی
     25 بهمن 1401

     سلام اقا من از سال ۹۶ بیمه کارگران ساختمانی پرداخت میکردم ودر اذر ماه ۱۴۰۰ به خاطر جواز کسب بیمه خودم راقطع کردند بنده الان ۱۹ سال و۶ماه بیمه دارم میخواهم برای از کار افتادگی اقدام کنم به نظر شما اگر از کار افتادگی تایید شدم حقوق چقدر به من تعلق میگیرد با تشکر

     کارشناس بیمه
     03 اسفند 1401

     سلام. اگر از کار افتاده کلی شوید حداقل مستمری را دریافت میکنید.

    مجتبی شفیعی
    08 آبان 1401

    من برقکار ساختمان هستم
    پارسال نتونستم حق بیمه رو ب موقع پرداخت کنم
    با اینکه اخرین ماه واریزی رو ۱۸ روز دیرتر پرداخت کردم
    و حتی بازرسی هم درد منزل و هم محل کار انجام شد و تایید شد
    بیمه ی من رو قطع کردن
    ۸ ماه اینقدر رفتم و تموم خسته شدم
    فقط میگن سهمیه نیست
    پس کی سهمیه میاد؟اگه تو این مدت خدایی نکرده اتفاقی برام بیفته
    خانواده ی من با دوتا بچه چ بلائی سرشون میاد؟
    صبر تا کی؟

     کارشناس بیمه
     09 آبان 1401

     سلام متاسفانه از طرف دولت هیج گونه سهمیه ای مدت زیادی است اعلام نشده است و به نظر بنده اگر برای شما بیمه کردن خودت مهم است بروید بیمه حرف و مشاغل آزاد شوید با نرخ های مختلف و حق بیمه پرداخت کنید منتظر بیمه ساختمانی نباشید

    محمد علی
    30 آبان 1401

    سلام من کارگر ساختمان هستم متولد 58 و هیچ بیمه ای ندارم باید چکار کنم

     کارشناس بیمه
     30 آبان 1401

     سلام بیمه مشاغل آزاد یا کارگری ازطرف جایی مناسب است البته بهتر است که از خود کارگزاری بپرسید.

   N
   27 اردیبهشت 1402

   سلام ببخشیدمخاستم بدونم سهمیه بیمه کارگران امسال اومده ممنون

    نویسنده بیمه
    30 اردیبهشت 1402

    سلام به سازمان ایثارگران مراجعه نمایید.

  محمد
  27 مهر 1401

  سلام.پدر من سن 56 داره 4 سال بیمه کارگری داشته 6 سال قط شده ایا امکان داره بتونه ثبت نام کنه تا 10 سال پر بشه

   کارشناس بیمه
   28 مهر 1401

   سلام آن زمانی که پرداخت نکرده است، دیگر نمی تواند کاری کند.

مصطفی ایمانی
29 اسفند 1400

تنها قشری که مظلوم واقع شده و هیچ صدایی در رسانه ها ندارد من نزدیک به چهار سال است که تو نوبت بیمه هستم والان چهل سالمه برقکار هستم و همچنان منتظر.

  کارشناس بیمه
  01 فروردین 1401

  سلام مصطفی عزیز نزدیک به دو سال است که دولت قبول نمیکند که سهم خودش را به تامین اجتماعی بابت بیمه کارگران ساختمانی بدهد مقصر تامین اجتماعی نیست شما هم برای بیمه کردن دیر اقدام کردید ولی قرار است در سال جدید سهمیه بدهند

   علی
   15 مهر 1401

   با سلام وخسته نباشید کارگر ساختمانی با ۳۰ سال بیمه در چه سنی بازنشسته میشه

    کارشناس بیمه
    15 مهر 1401

    سلام حداقل سن حدود 60 سال است. فقط سال سابقه نیست.

   محمود
   17 مهر 1401

   باسلام ایا کارگر ساختمانی با ۳۰سال سابقه بیمه و۵۰سال سن بازنشسته می شود ممنون راهنمای کنید

    کارشناس بیمه
    18 مهر 1401

    سلام بله با ۳۰ سال سابقه و ۵۰ سال سن میتواند بازنشسته شوید

  محمدیوسف اسدپور
  23 تیر 1401

  سلام من اسدپور هستم کارگر ساختمانی بعنوان بتن ریزمشغول فعالیت هستم سن بنده ۴۵سال هستم برای بازنشتگی چندسال بایدحق بیمه پرداخت کنم باتشکر

   کارشناس بیمه
   24 تیر 1401

   سلام دوست عزیز، در مقاله نوشته ایم. شما باید حداقل 60 یا 35 سال پرداخت داشته باشید.

  محمدی
  19 مهر 1401

  باسلام مستمری کارگران ساختمانی با۳۰ سی سال سابقه بیمه در سال ۱۴۰۱ چقدر است لطفا راهنمای کنید متشکرم

   کارشناس بیمه
   23 مهر 1401

   سلام کارگران ساختمانی چون براساس حداقل دستمزد حق بیمه واریز میکنند لذا مستمری آنها هم حداقل میباشد که امسال پنج ملیون و پانصد هزار تومان میشود

کارگر ساختمانی
07 فروردین 1401

با سلام پدر بنده قبل از سل ۶۰ درروستا زندگی میکرد و به شهر اصفهان مهاجرت کرد و مشغول کارگری ساختمانی شد بیمه ای هم نداشت تا سن او به بالای ۶۰ سال رسید، وبه علت کهولت سن یه جا نگهبان شد ولی به علت بالا بودن سن ونداشتن سابقه بیمه اورا بیمه نکردنند آیا راهی برای بیمه جا ماندگان ازبیمه ساختمانی نیست ؟؟؟؟

  کارشناس بیمه
  08 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، خیر هیچ راهی وجود ندارد.

  ali
  21 آذر 1401

  سلام ببخشید پس چرا به پدر من چهار وپانصد میدن؟ دوماهه که بازنشسته شدن

   کارشناس بیمه
   22 آذر 1401

   سلام سوال خود را کامل بپرسید تا پاسخ دهیم. چون آن پاسخ برای شرایط ایشان است.

سعید
10 فروردین 1401

بیمه کلا ارگان حق کشی وتضیع حق کارگره کارفرما سالها عنوان شغلی بنده رادرلیست بیمه عمدا دروغین رد کرده بیمه هم زیر بارنمیره حتی با وجود قراداد کار معلوم نیست این بیمه سر وصاحب نداره که راحت با کارفرما می بندن وکارگر دستش بجایی بند نیست .اداره کارهم که رسما شده رشوه بگیر و تحت اراده کارفرما واقعا متاسفم برای خودم که تو این مملکت پرازفساد زندگی میکنم .

  بشیر داستانی
  24 مهر 1401

  باعرض سلام وخسته نباشید بیمه کارگر ساختمانی واریز می کنم ۲۸ سال سابقه بیمه دارم وسنم ۵۴سال هست می خواستم بدانم چند سال دیگر من بازنشسته میشم ممنون راهنماییم کنید باتشکر

   کارشناس بیمه
   25 مهر 1401

   سلام باید به 60 برسید.

    بشیر داستانی
    25 مهر 1401

    سلام دو سال دیگر بیمه من میشه ۳۰ سال اون وقت باز من باید سنم به ۶۰ برسه لطفا کامل توضیح بفرمائید متشکرم

     کارشناس بیمه
     27 مهر 1401

     سلام اگر سابقه شما به ۳۰ برسد احتیاج نیست به ۶۰ سال سن هم برسد شما میتوانید با ۳۰ سال سابقه و ۵۰ سال سن بازنشسته شوید.

کارگر معمولی ساختمان
17 فروردین 1401

سلام همسر من ۱۲ سال بیمه بوده تو یه شرکتی انداختنش بیرون ۲ سال هم خودمون به صورت آزاد پرداخت کردیم کارگر معمولی ساختمان هستش چطور میتونه خودشو بیمه کنه لطفا راهنمایی کنید

  کارشناس بیمه
  17 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، همان بیمه آزاد را ادامه بدهید ولی اگر کارگر ساختمانی است و کارت مهارت فنی و حرفه ای دارد، خودش را بیمه ساختمانی کند که حق بیمه کمتری هم پرداخت کند.

  علی
  02 مهر 1401

  باسلام بنده ۵۶ سالمه و۱۷سال بیمه باشرکتها دارم و۱۳سال بیمه ساختمانی می خوام ببینم ایا بنده اقدام به بازنشستگی بکنم یا نه

   نویسنده بیمه
   04 مهر 1401

   سلام علی عزیز
   خیر شرایط بازنشستگی را ندارید هم سن و هم سابقه شما کم است

    علی
    15 مهر 1401

    سلام من ۳۰سال سابقه بیمه دارم و۵۶سالمه اونوقت شما می فرماید هم سابقت کمه هم سن ات لطفابیشتر توضیح دهید ممنونم

     کارشناس بیمه
     17 مهر 1401

     سلام اگر ۳۰ سال سابقه و ۵۶ سال سن داشته باشید که م که میتوانید بازنشسته شوید مشکلی ندارید

    علی
    17 مهر 1401

    باسلام جناب کار شناس جمع بیمه بنده ۳۰ سال میشود با ۵۶سال سن لطفا توضیح دهید که چرا من نباید بازنشست بشم ممنون

     کارشناس بیمه
     19 مهر 1401

     سلام برادر من شما شرایط بازنشستگی را دارید هر کس در مجموع ۳۰ سال سابقه و ۵۰ سال سن داشته باشی میتواند بازنشسته شود شما بروید درخواست بازنشستگی بدهید

   مهران
   15 مهر 1401

   سلام بیمه بنده ازاول سال۹۰ تااخرسال ۹۴ از دوجا رد شده یعنی حق بیمه از دو شرکت پرداخت شده مخواستم بدانم این چطو ری حساب میشه وایا موقع بازنشستگی حقوقم حساب میشه لطفاتوضیح کامل بدهید

    کارشناس بیمه
    17 مهر 1401

    سلام خیر حساب نمیشود فقط یک جا سابقه آن را حساب میکنند ماه که ۳۰ روز است که ۶۰ روز حساب نمیکنند

Mahdi
19 فروردین 1401

من که چند سال تو نوبت هستم فقط می گند برو چند ماه دیگه بیا امام زمون ظهور می کند نوبت ما نمی شد

  شهروند
  15 اردیبهشت 1401

  سلام‌من‌بیمه‌کارگری‌دارم‌وحین‌کار‌دچار‌پارگی‌شکم‌شدم‌ایا‌بیمه‌‌‌هزینه‌درمان‌میده‌‌لطفا‌رهنمایی‌‌کنید

   کارشناس بیمه
   16 اردیبهشت 1401

   سلام دوست عزیز، اگر منظور غرامت دستمزد ایام بیماری است خیر تعلق نمیگیرد.

   سلیمانی
   07 تیر 1401

   سلام ما هم ۱۲ سال بیمه کارگری پرداخت کردیم تا شوهربیکار شد یک ماه رفت تو یک شرکت اعلام کرد بیمه رد نکنید اشتباه رد کرد بیمه آزاد یک ماه به راهنمایی خود کارمند بیمه الاه میخوام باز وصل بشه میگه چون بیمه آزاد ریختن کاری نمیشه کرد تا دوباره وصل بشه تو رو بخدا من و راهنمایی کنید

    کارشناس بیمه
    19 تیر 1401

    سلام دوست عزیز، چون بعد از بیکاری بیمه حرف و مشاغل آزاد واریز کرده دیگه بیمه بیکاری شامل ایشان نمیشود

    کانی
    24 مهر 1401

    باسلام بیمه من پنج سال از دو شرکت وا ریز شده بطور همزمان میخواستم بدانم این چطور ی حساب میشه وایا برای بیمه من اشکال به وجود میاره یانه لطفا راهنمای کنید با تشکر

     کارشناس بیمه
     26 مهر 1401

     سلام فقط سابقه یک جا برای شما حساب میشود ۰۲ بله در زمان بازنشستگی یک دردسری دارید تا سابقه شما یکی شود

حسین
21 فروردین 1401

سلام وقت بخیر مراحل بیمه شدن کارگر ساختمانی به چه صورت هست کارت مهارت هم دارم

  کارشناس بیمه
  28 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، باید به کارگزاری تامین اجتماعی یا سایت تامین اجتماعی مراجعه کنید.

   شکرخدا میرزاخانی
   20 تیر 1401

   سلام وقت بخیر خسته نباشید کار گر ساختمانی موقع بازنشستگی چه قدر حقوقشه

    کارشناس بیمه
    21 تیر 1401

    سلام دوست عزیز، به مدت زمان پرداختشان بستگی دارد.

عبدالزهراپادیر
21 فروردین 1401

سلام چرا باید حق کارگر پایمال بشه چرا باید با چنین سختی کاری 35سال کار کنیم.من الان 40سالمه و12سال سابقه بیمه دارم آیا این بیمه بااین قوانین تعین شده برای قشر کارگر برای من آینده ای خواهد داشت ممنونم

  کارشناس بیمه
  29 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، این قوانین را که ما وضع نکرده ایم.

حسین
25 فروردین 1401

حق کارگر ساختمان واقعی همیشه خورده میشه اینا همه سرکاریه من خودم چند نفر رو میشناسم اصلا کارگر ساختمان نیستند و فقط با پرداخت مبلغی به دلال و واسطه بیمه کارگری رد میکنند اگر خواستید آدم شو پیدا کنید برید بیمه اونجا این افراد برای خدمات کارد چاق کنی آماده هستند و اسمتونو با دریافت مبلغی آدرس محل کار و کارگر ساختمانی رد میکنند

  مهدی
  26 اردیبهشت 1401

  سلام آیا برای کارگر ساختمانی که بیمه را خودش پرداخت میکند و مجبور به کار درشرکت می شود و شرکت قبول نمی کند که بیمه راشخص پرداخت کند اگر شرکت بیمه رد کند بیمه او قطع می شود در کا آرماتور بندی

   کارشناس بیمه
   27 اردیبهشت 1401

   سلام دوست عزیز، یک بیمه بیشتر برای او در نظر گرفته نمی شود.

حسن هستم
28 فروردین 1401

سلام
وقت بخیر
من بیش از یازده سال بیمه کارگران ساختمانی دارم (آلماتوربندی) بعد از مشکلی که برا کمرم پیش امد و دو عمل جراحی که انجام دادم رفتم برا ازکار افتادگی ولی پنجاه درصد برام زدن اعتراض کردم و مجددا کمسیون پزشکی پنجاه درصد تایید کرد و الان وقتتی کار میکنم خیلی خیلی اذیت میشم چند وقته به همین دلیل کار نمیکنم بازرس امد محل و تحقیق کرد که گفتنش بیکاره الان میخوان بیمه ام رو قطع کنن من باید چکار کنم وقتی نمیتونم کار کنم و از کار افتاده هم نمیشم لطفا راهنمایی کنید ممنون

  کارشناس بیمه
  28 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، شما یا باید از طریق کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی از کار افتاده کلی شناخته شوید یا مشغول کار شوید اگر دیگر کار ساختمانی نمی توانید انجام بدهید بیمه شما قطع میشود باید بروید یک بیمه دیگر منل بیمه اختیاری کنید.

   علی
   04 اردیبهشت 1401

   حق بیمه کارگری در حال حاضر چقدر باید پرداخت بکنیم
   و پرداخت به صورت سالانه هست یا ماهانه

    کارشناس بیمه
    23 خرداد 1401

    سلام دوست عزیز، ماهیانه ۳۲۰ هزار تومان است و باید ماهیانه پرداخت شود.

     حمید
     13 شهریور 1401

     در ۱۴۰۱ماهانه ۳۶۲۰۰۰ باید پرداخت کنیم

  حسن زاده
  15 مهر 1401

  باسلام ایا کسی که۳۰ سال بیمه ساختمانی پرداخت کرده با ۶۰سال سن وکسی که ۲۰ سال پرداخت فرقی بین حقوق انها ندارد خواهشن پاسخ بدهید

   کارشناس بیمه
   15 مهر 1401

   سلام سوال خود را دقیق تربپرسید. کسی که 30 سال پرداخت به اندازه 30 سال و کسی که 20 سال پرداخت کرده، به اندازه 20سال پرداخت می کند.

محرم کرجاسی
31 فروردین 1401

سلام من ازسال ۱۳۹۰بیمه کارگران ساختمانم وشغلم سنگ کاری ولی منوکارگردرجه۳ میزنند وهمیشه هم برای تمدیدکارت مهارت .فنی حرفه ای ازم امتهان سنگ کاری میگیره ممنون میشم راهنماییم کنید

  کارشناس بیمه
  18 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، بروید فنی و حرفه ای کارتان خودتان را اصلاح کنید و در تامین اجتماعی هم باید در سایت اصلاح شود

محمد
01 اردیبهشت 1401

سلام آیا بازنشستگی کارگر ساختمانی با بقیه بازنشسته ها از نظر حقوق فرقی دارن یا اینکه حقوقشان مساویه

  کارشناس بیمه
  02 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، بازنشستگی همه با هم فرق میکند چون ملاک محاسبه بازنشستگی دوسال آخر و کل سابقه پرداخت حق بیمه می باشد

  محمدرضا
  01 خرداد 1401

  سلام من مدرک کمک اسکلت ساز فنی حرفه ای دارم
  چجوری میتونم بیمه کارگران ساختمانی تامین اجتماعی بگیرم؟
  باید برم اتاق صنف کارگران؟

   کارشناس بیمه
   03 خرداد 1401

   سلام دوست عزیز، باید بروید صنف ساختمانی ثبت نام کنید تا سهمیه اعلام کنند

جلال
08 اردیبهشت 1401

ایا کارگران ساختمانی جزئه کارهای سخت وزیان اور میباشد

  کارشناس بیمه
  09 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، مشاغل سخت و زیان آور را در این مقاله تعریف کرده ایم.

   مهدی
   14 اردیبهشت 1401

   ممنون میشم بگین چرا میگن فیش پرداختی بیمه کارگران رو حتما تو ماههی که هستیم پرداخت کنیم جلوتر از ماه واریز نکنیم

    نویسنده بیمه
    14 اردیبهشت 1401

    سلام مهدی عزیز
    فیش بیمه های خاص از جمله بیمه ساختمانی باید قبل از ماه پرداخت شود که بتوانید از خدمات درمانی استفاده کنید

کارن عالی
10 اردیبهشت 1401

سلام آیا امسال سهمیه جدید وجود داره ؟برای استان مرکزی

  کارشناس بیمه
  11 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، منظورتان از سهمیه چیست؟

   حسین پرموته
   18 اردیبهشت 1401

   سلام من چند ساله منتظرم ابلاغیه بیمه کارگری تامین اجتماعی رو ابلاغ کنن هنوز هیچ گونه بیمه ای ندارم و کارگر ساختمانی هستم.از چه تاریخی کارگران ساختمانی رو بیمه میکنین.ممندن

    کارشناس بیمه
    18 اردیبهشت 1401

    سلام دوست عزیز، قرار است مجددا امسال سهمیه بدن باید منتظر باشید.

    هادی
    15 مهر 1401

    باسلام شغل من قالبندی وارماتوربندیست بیمه من ۲۰سال با شرکتها بوده و۱۰سال هم بیمه کاگر ساختمانی پرداخت کرده ام میخواستم بدونم بازنشست بشم چقدر حقوقم میشه سن بنده ۲ماه مانده ۶۰تمام بشه لطفا راهنمای کنید متشکرم

     کارشناس بیمه
     17 مهر 1401

     سلام محاسبه بازنشستگی دوسال آخر و کل سابقه پرداخت حق بیمه شما میباشد متوسط دستمزد دو سال آخر شما ضرب در سابقه و تقسیم بر عدد ۳۰ میشود

الهام۲
21 اردیبهشت 1401

با سلام من ۸سال سابقه بیمه دارم و ۴سال آخر را خودم مشاغل آزاد رد میکنم . الان جایی که سه روز در هفته کار میکنم اصرار دارد که بیمه شوم آن هم به تعداد روز هایی که آنجا هستم . طبق قانون جدید بیمه من میتوانم مابقی را با ۲۷درصد حق بیمه گر خودم بعد از شش ماه بریزم اما اینجوری که حساب میکنم در اصل من ۲۷ درصد +۳درصد که در مجموع ۳۰درصد حق بیمه گر میشود بتید بپردازم . واقعا موندم چه کار کنم؟

  کارشناس بیمه
  15 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، هر ماه را که لیست بیمه برای شما کم ارسال میشود باید بروی تامین اجتماعی درخواست کسری کارکرد بدهید

  حسنپور
  15 مهر 1401

  باعرض سلام وخسته نباشید بنده ۵۶سالمه و۳۰ سال بیمه دارم ۲۰ سال در شرکتهای مختلف و۱۰سال باکارگر ساختمانی رفتم شعبه بیمه گذاری یکی مگه بازنشسته ای یکی مگه نه هنوز لطفا راهمای کنید متشکرم

   کارشناس بیمه
   16 مهر 1401

   سلام با این سن و سابقه شما شرایط بازنشستگی را دارید بروید درخواست بازنشستگی بدهید

حسن
24 اردیبهشت 1401

سلام من کارت مهارت اسکلت فلزی دارم
چندسال باید پرداخت داشته باشم
آیا سختی کار تعلق میگیرد

  کارشناس بیمه
  15 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، باید ۳۰ سال سابقه داشته باشید ۰۲ خیر سختی کار تعلق نمیگیرد

حسین
27 اردیبهشت 1401

سلام…بنده 9 سال سابقه بیمه کارگر ساختمانی دارم به تازگی بعد از ثبت نام در یک کارخانه لبنیاتی استخدام شدم و با همون کد بیمه قبلی در کارخانه مشغول به کار شدم میخواستم بدونم اگر هر زمانی به هر دلیلی از کارخانه اخراج بشم یا خودم بیرون بیام میتونم دوباره برای بیمه کارگر ساختمانی با همون کد گارگاهی و سابقه اقدام کنم و دوباره خودمو بیمه کارگران ساختمانی کنم یا خیر؟

  کارشناس بیمه
  12 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، خیر باید مجددا ثبت نام کنید و اگر سهمیه باشد با تایید تامین اجتماعی دوباره بیمه ساختمانی شوید

  علی
  16 مرداد 1401

  سلام یک سوال بیمه کارگری چند درصدی هست مثال یک بیمه هست ۵۰۰ تومان ۱۲ درصد یکی هست ۱۵ درصد ۶۰۰ و یکی ۱۸ درصده ۷۰۰ مثال گفتم کارگر سوختمانی چند درصدی میریره العان بیمه ازاد یک قیمته اختیاری یک قیمت کارگری یک قیمت من خودم ۳۶۰ تومان در ماه میمیریزم با ازاد حدودا ۲۵۰ فرق میکنه

   کارشناس بیمه
   17 مرداد 1401

   سلام سوالتان خیلی گنگ است.

یاس
15 خرداد 1401

سلام
کسی که قبلا چند سال بیمه مشاغل آزاد پرداخت کرده و الان ۱۱ سال هست که بیمه کارگر ساختمانی پرداخت میکنه و قراره یکی و دو ماه از شرکتی براش بیمه رد کنند، اگر بعد خودش بیمه اختیاری رد کنه، با چند سال سابقه میتونه بازنشست بشه؟
سنش حدود ۵۲ سال هست

  کارشناس بیمه
  17 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، شما در مجموع باید حتما ۳۰ سال سابقه را داشته باشید

رضا هوشمند
16 خرداد 1401

سلام بنده نصاب لمینت کف ساختمان هستم میتونم خودمو بیمه کارگری کنم؟

  کارشناس بیمه
  16 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، بله.

باران
16 خرداد 1401

پدر بنده امسال بعد از ده سال پرداخت حق بیمه کارگر ساختمانی درجه دو بازنشست میشوند حقوق ایشان را چطور محاسبه کنیم؟

  کارشناس بیمه
  17 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، ۱۰ روز از ۳۰ روز حداقل دستمزد بهش تعلق میگیرد

رضاصمدی
19 خرداد 1401

سلام چرا فکرکارگران ساختمانی نیستید چراپیگیری سهمیه بیمه کارگران ساختمانی تاسال آخر سال 12\12\97راپیگیری نمی شود لطفن پیگیری شود باتشکر از شما شماره تماس من09052649918صمدی ازشهر خمینی شهر لطفن نامه پیگیری کنید باتشکر از شما

  کارشناس بیمه
  20 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، ما سایت فروش بیمه هستیم و این صرفا اطلاعاتی در خصوص بیمه کارگران ساختمانی است.

علی حبیبی
31 خرداد 1401

سلام و درود
شغل من نصب درب ضد سرقت و دربهای اتاقی هست و بصورت انفرادی ۱۵ سالی هست که کار میکنم
لطفا راهنمایی کنید برای دریافت بیمه کارگر ساختمانی باید از کجا شروع کنم
ممنون

  کارشناس بیمه
  31 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، در این مقاله کامل مراحل را نوشته ایم. فقط باید تعدادی مدرک لازم را تهیه کنید.

مهدی
02 تیر 1401

سلام در ساختمانهای داخل شهر که دارای جواز هستند چگونه میتوان کارگران مشغول در همان ساختمانها را بیمه تامین اجتماعی کرد؟

  کارشناس بیمه
  03 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، ساختمانهای نوساز که همان نامه ای که شهرداری به تامین اجتماعی میدهد کارگران ساختمان در برابر حوادث بیمه تامین اجتماعی هستند ولی سابقه بیمه برایشان ثبت نمیشود فقط حوادث است برای اینکه سابقه بیمه برایشان ثبت شود بروند بیمه آزاد شوند

مبین
14 تیر 1401

۳ در سال شرکتها کار کردم و بیمه داشتم . سال ۹۱ کارت مهارت گرفتم و قرار شد که بیمه بشم از سال ۹۱ هر موقع به اتحادیه مراجعه می کردم که سهمیه اومده جواب سر بالا می دادند مثلا میگفتند ظرفیت تکمیله و شما شامل این مرحله نیستید یا …تا اینکه سال ۹۷ با من تماس گرفتند و تا الان پرداخت کردم الان پرداختی بیمه ۷ سال شده و من دیسک کمر و همچنین کمر دردهای شدید دارم آیا می تونم برای بازنشستگی یا از کار افتادگی اقدام کنم ؟ لطفا راهنمایی کنید.

  کارشناس بیمه
  16 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، خیر نه شرایط بازنشستگی را دارید و نه شرایط از کارافتادگی دارید باید فعلا حق بیمه واریز کنید سابقه شما کم است

کاظم
15 تیر 1401

سلام من کارگر ساختمانی هستم دوساله تو نوبت هستم
هربار میرم میگن خبری نیست کی سهمیه میدن؟

  کارشناس بیمه
  24 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، دقیقا نزدیک به سه سال است که سهمیه ساختمانی اعلام نکردند.

محمد
19 تیر 1401

سلام من درب وپنجره ساز هستم و18سال هم سابقه بیمه بصورت آزاد دارم میخاستم بدونم آیا من هم میتونم خودم را بیمه ساختمانی کنم
باتشکر

  کارشناس بیمه
  20 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، اگر مغازه دارید و جواز کسب هم دارید خیر نمیتوانید بیمه ساختمانی شوید

عادل
31 تیر 1401

سلام میخوام بدونم کارگرساختمانی باسی سال سابقه وشصت سال سن امروزحقوقم چقدرمیشود

  کارشناس بیمه
  01 مرداد 1401

  سلام به میانگین دو سال آخر بستگی دارد.

جانان
01 مرداد 1401

باسلام همسر بنده سربازی نرفته میتونه بیمه کارگری ازاد واسه خودش رد کنه؟ هزینه اش چطوره؟

  کارشناس بیمه
  07 مرداد 1401

  سلام میتواند بیمه حرف و مشاغل آزاد شوید با نرخ های مختلف و حق بیمه پرداخت کنید از مبلغ ۵۱۸ هزار تومان شروع میشود

کارشناس بیمه
04 مرداد 1401

سلام دوست عزیز، ما سایت فروش بیمه هستیم و این مطلب هم صرفا جهت اطلاع رسانی است. اما امیدواریم مشکل شما حل شود.

مهدی عبدی از قائمشهر
07 مرداد 1401

سلام من کارگر ساختمانی هستم الان نزدیک به ۱۳سال بیمه کارگران ساختمانی هستم سن من هم ۴۰ سال هستش همین الان کمر درد پا درد بعد اینا به کنار حساسیت پوستی گرفتم اگزما گرفتم چجوری تا بازنشستگی کار کنم همین الان داغونم قبل اون از ۱۵ سالگی داشتم کار می‌کردم ولی بیمه نبودم تو رو خدا یه فکری برای ما انجام بدین ازتون عاجزانه خواهش میکنم

  کارشناس بیمه
  13 مرداد 1401

  سلام شما دیر شروع به پرداخت حق بیمه کردید و تامین اجتماعی هم ملاک بازنشستگی را سابقه میداند لذا در حال حاضر با این قوانین موجود شرایط بازنشستگی را ندارید

مطهره پیمانی
08 مرداد 1401

ببخشید همسر من کارگره اما بیمه ش اصلا کامل نیست، پوششی داریم مخصوص کارگرا باشه؟

  کارشناس بیمه
  09 مرداد 1401

  سلام همین بیمه های کارگری مناسب است؛ مگر اینکه تحت شرکت خاصی قرار بگیرند.

کارشناس بیمه
09 مرداد 1401

سلام دوست عزیز، سازمان تامین اجتماعی به جدیت پیگیر است ولی دولت هنوز سهمیه ای اعلام نکرده است

یاس میلانی
13 مرداد 1401

ببخشید پدر من عمل قلب داره واسه اینکه هزینه رو از بیمه کارگران بگیرم چیگار کنم؟

  کارشناس بیمه
  21 مرداد 1401

  سلام اگر میخواهد برود عمل کند و بیمه تامین اجتماعی دارد برود بیمارستانهای تامین اجتماعی بدون هیچ هزینه ای عمل کند ۰۲ بیمه کارگری که هزینه ای پرداخت نمیکند

رضاصمدی فروشانی
16 مرداد 1401

سلام چرا فکرکارگران ساختمانی نیستید کارگرساختمانی ۵سال تونوبت بیمه کارگرساختمانی هستند که خبر از سهمیه بندی بیمه کارگرساختمانی نیست لطفن شما پیگیری کنید باتشکر از شما

  کارشناس بیمه
  16 مرداد 1401

  سلام ما سایت فروش بیمه هستیم و این مطلب را صرفا جهت آموزش قرار داده ایم. این ها مواردی هستند که خود شما باید از طریق سازمان پیگیری کنید.

   علی
   16 مرداد 1401

   سلام یک سوال من کارگر ساختمانی کار میکنم یک روز ولی کارگر هستم یک روز میرم بار خالی میکنم یک روز در ساختمان کار میکنم یک روز در باغ کار میکنم یک روز در نظافت ساختمان یک روز در باربری میرم چون خودم کارگر فصلی هستم هر کی بیاد من اونحا میرم بار بری ساختمانی باغی ووو بعد کار هم کم شده میبینی هفته ای س روز بی کارم میرم سر میدان تا ۱۰ وا میستم ولی پیدا نمیشه چون هم کار کم شده هم تلفنی شده همه خیلیها کارگر کم کردن خودشون کار میکنند ولی من کار گر فصلی هستم زمستان و پاییز هم جز سرما چیزی نداره در زمان احمدی نژاد پر کار بود ولی العان نیست سوالم من بیمه را میریزم ایا مشکلی از نظر اینکه بگن چرا میری بار خالی میکنی یا چرا میری تو باِ کار میکنی ت باید فقط تو ساختمان بدشی نماد ممنون از جواب

    کارشناس بیمه
    25 مرداد 1401

    سلام اگر بازرس صنف و بازرس تامین اجتماعی به این یقین برسند که شما واقعا کارگر هستید مشکلی برای شما بوجود نمی آید.

   احسان
   29 آبان 1401

   سلام،من 60 سال سن دارم ۵ سال جاهای مختلف سابقه بیمه داشتم،10 سال هم هست بیمه کارگران ساختمانی ام،مجموعا 15 سال سابقه،به علت سکته ۱ سال استعلاجی دارم و از کار افتاده شدم،آیا ازکارافتادگی تعلق میگیره یا نه،بازنشستگی چطور،لطفا کامل توضیح بدید ممنونم

    کارشناس بیمه
    03 آذر 1401

    سلام ازکارافتادگی تعلق میگیرد یا نه که باید بروید کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی شرکت کنید تا پزشکان متخصص تامین اجتماعی شما را معاینه کنند و نظر بدهند ولی با ۶۰ سال سن و ۱۵ سال سابقه بیمه میتوانید بازنشسته شوید

ابوالقاسم بی باک
17 مرداد 1401

باسلام وعرض ادب خدمت شما عزیزان بند چند سال بیمه دارم
که مقداری شرکت های مختلف پرداخت شد واز سال ۹۴ خودم بیمه کارگران
ساختمانی مشغول پرداخت هستم به هرحال تااخر شهریور ۱۹ سال
و۲ماه و ۲۴روز دارم و۵۳ سال سن دارم بیمار هستم وبی کار از طرفی
توان پرداخت ندارم از طرفی بیمارم وچشم هایم ضعیف شده
بیماری پرستادت وسیاتیک کمردرد ضعف بینای وضعف جسمانی
دارم وضعف مالی هم وهم دست دادند به هم در پیان از شما عزیزان
درخواست کمک وراهنمای برای بازنشستگی دارم امیدوارم که کمک و
جواب خوبی دریافت کنم ممنون میشم که کمک کنید تا مشکل حل بشه نمی‌توانم
ادامه دهم ممنونم سپاسگزارم دوست گرامی لطف کردی

  کارشناس بیمه
  19 مرداد 1401

  سلام بازنشستگی شرایط خودش را از نظر سن و سابقه دارد شما باتوجه به سابقه و سنی که دارید نمیتوانید فعلا بازنشسته شوید ولی اگر بیمار هستید نمیتوانید کار کنید مدارک پزشکی خودت را به شعبه تامین اجتماعی که حق بیمه خودت را واریز میکنید نزد مسول امور فنی بیمه شدگان ببرید و درخواست ازکارافتادگی بدهید و در کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی برای از کارافتادگی شرکت کنید تا آنها نظر بدهند

امیر
24 مرداد 1401

سلام،من حق بیمه کارگری پرداخت میکنم و مباشر داداشم هستم توی مصالح فروشیش،وهر از گاهی هم اونجا میرم وکارت مباشرت هم دارم،بیمه منو احتمال داره هر لحظه قطع کنن یا نه؟

  کارشناس بیمه
  28 مرداد 1401

  سلام اگر واقعا تو مصالح فروشی برادرتان هستید و بازرس تامین اجتماعی شما را ببیند حتما بیمه شما قطع میشود

محمد
03 شهریور 1401

سلام وقتتون بخیر
من کارگر ساختمانی ام ده ساله دارم بیمه میریزم یک ماه پیش از طبقه اول افتادم دستم شکست دکتر هم یک ماه استراحت برام نوشت بعد یک ماه انتظار که نوبت پرداخت من بشه گفتن چون شما حق بیمتو خودت ریختی کارفرمات ریخته بهت پولی نمیدیم
حالا ما باید چیکار کنیم

  کارشناس بیمه
  05 شهریور 1401

  سلام به کارگران بیمه ساختمانی پول استراحت پزشکی و یا همان غرامت دستمزد ایام بیماری تعلق نمیگیرد

مجید
28 شهریور 1401

سلام فرق بیمه کارگران ساختمانی درجه ۳ با۲و۱ درچی هست؟ایا میشود درجه ۳رابه ۱ تغییرداد؟

  نویسنده بیمه
  29 شهریور 1401

  سلام مجید عزیز
  زمان بازنشستگی مستمری کارگران درجه یک مقداری بیشتر است ۰۲ باید برای تغییر درجه به فنی و حرفه ای مراجعه کنید

   مجید
   29 شهریور 1401

   آیا در میزان حقوق و مزایا هم فرق می‌کنه و زمان بازنشستگیش چقدرفرق داره؟

    نویسنده بیمه
    29 شهریور 1401

    سلام مجید عزیز
    در بازنشستگی فرق میکند شما هر چه حق بیمه بیشتر واریز کنید مستمری بازنشستگی شما هم بیشتر میشود

     علی
     02 مهر 1401

     سلام به کارشناس عزیز من ۱۷ سال بیمه پرداخت کردم تا سال۸۹خودم پرداخت کردم بد بیمه کارگری شدم الان چند سال دیگه باید بیمه پرداخت کنم ایا ۳۰ سال هست یا ۳۵ سال باید پرداخت کنم وسوالی دیگه شنیدم میگن دوسال مانده برای بازنشتگی اگه حق بیمه را آزاد خودش پرداخت کنه دیگه از بیمه کارگری خارج بشه در پرداخت حقوق بازنشتگی فرقی داره یانه

     نویسنده بیمه
     04 مهر 1401

     سلام علی عزیز
     باید حتما ۳۰ سال سابقه و ۵۰ سال سن داشته باشید که بتوانید بارنشسته شوید یا اینکه ۲۰ سال سابقه و ۶۰ سال سن داشته باشید که بتوانید بارنشسته شوید

مجید
29 شهریور 1401

سلام اگر سال اخرخدمت سربازی روبخریم جزو میانگین دوسال اخرحساب میشه یانه

  کارشناس بیمه
  30 شهریور 1401

  سلام جز سابقه شما محسوب میشود میانگین دو سال آخر شما محاسبه نمیشود

مجید
08 مهر 1401

سلام بیمه من کارگری هست اگه دوسال اخرو ازادواریزکنم درحقوق فرقی دارد؟

  نویسنده بیمه
  09 مهر 1401

  سلام خیر فرقی نمی کند

مهدی زینی زاده
09 مهر 1401

سلام خسته نباشید
ایا امکان افزایش حقوق برا کاربر کارگر ساختمانی وجود دارد که با حقوق بالا بازنشست شود

  نویسنده بیمه
  10 مهر 1401

  سلام مهدی عزیز
  خیر امکان ندارد جون دستمزد آنها براساس حداقل دستمزد محاسبه میشود

  ذینالی
  16 مهر 1401

  باسلام به کارشناس عزیز بنده ۱۷ سال بیمه باشرکتهای مختلف دارم با شغل ارماتوربندی و۱۳سال سابقه بیمه باکارگر ساختمانی در مجموع ۳۰سال تمام سنم هم ۵۷هست ایا بنده میتونم د خواطت بازنشستگی بدهم لطفا راهنمای کنید ممنون

   کارشناس بیمه
   18 مهر 1401

   سلام اگر در مجموع ۳۰ سال سابقه و ۵۷ سن داشته باشید بله میتوانید بازنشسته شوید

منصور گل ناری
11 مهر 1401

با سلام من گج کار هستم دوسال هست کارت فنی و حرفه ای دارم من دوسال هرکجا که بشه دویدم ولی متسفانه منو بیمه نمیکنن گناه من چیه که کارگرم یعنی حق و حقوقی تو این مملکت ما نداریم منم میخوام بیمه بشم تا از خانوادم شرمنده نشم خلاف نکرده ام که کارگرم نون حلال در میارم لطفا راهنمایی کنید ممنون.منصور گلناری

  کارشناس بیمه
  14 مهر 1401

  سلام متاسفانه چند سال است که دولت سهمیه بیمه ساختمانی به تامین اجتماعی نداده است و تامین اجتماعی هم نمی تواند فعلا شما را بیمه کند باید صبر کنید تا سهمیه جدید اعلام شود

مهدی
14 مهر 1401

سلام. من کارگر ساختمانی هستم. بیمه هم بودم. چند ماه حق بیمه را با تاخیر پرداخت کردم اداره تامین اجتماعی گفت بدلیل عدم پرداخت بموقع بیمه شما باطل شده و اکنون مجبور هستم بیمه آزاد که 900 تومان است(در مقایسه با قبلی که 350 بود) پرداخت کنم که دفترچه درمان هم نداره. راهی نیست دوباره همون بیمه قبلی رو بتونم ادامه بدم؟ با تشکر از سایت خوبتون

  کارشناس بیمه
  15 مهر 1401

  فعلا راهی نیست چون چند سال است که دولت سهمیه بیمه ساختمانی به تامین اجتماعی اعلام نکرده است

مهدی
15 مهر 1401

سلام. لطفا جواب بدید. من کارگر ساختمانی هستم. بیمه هم بودم. چند ماه حق بیمه را با تاخیر پرداخت کردم اداره تامین اجتماعی گفت بدلیل عدم پرداخت بموقع بیمه شما باطل شده و اکنون مجبور هستم بیمه آزاد که 900 تومان است(در مقایسه با قبلی که 350 بود) پرداخت کنم که دفترچه درمان هم نداره. راهی نیست دوباره همون بیمه قبلی رو بتونم ادامه بدم؟ با تشکر از سایت خوبتون

  کارشناس بیمه
  16 مهر 1401

  سلام خیر فعلا راهی وجود ندارد چون دولت سهمیه بیمه ساختمانی به تامین اجتماعی اعلام نکرده است باید صبر کنید تا سهمیه جدید اعلام شود

   مهدی
   16 مهر 1401

   تشکر از توجه و پاسخگویی شما و تشکر از سایت خوبتان. موفق باشید

محمد خسته
19 مهر 1401

سلام.من کارگر ساختمانم .پدرم هشت ماه داشت بازنشسته بشود در کارخانه الومینیوم کار میکرد فوت شد و صنواتش نصف دادند و مادرم را هم بلافاصله مستمری بگیر کردند..آیا واقعا یک کارخانه دولتی،و سازمان بیمه بر اساس قانون می توانند بعد از عمری کار سخت و فقط برای چند ماه چنین کار کنند..تشکر از پاسخگویی شما کارشناس محترم

  کارشناس بیمه
  23 مهر 1401

  سلام سابقه و پرداخت حق بیمه فرقی نمیکند که از چه طریقی پرداخت شده باشد قانون برای همه یکسان است شرایط برای همه یکسان است

   ناهید
   24 مهر 1401

   سلام پدر من بعداز ۲۰سال پرداخت بیمه کارگری امسال با ۶۰سال سن بازنشست میشود حقوق اونو چطوری،حساب کنیم

    کارشناس بیمه
    26 مهر 1401

    سلام اگر امسال بازنشسته میشود مستمری ایشان حدودا چهار ملیون و هفتصد هزار تومان میشود

رامین
28 مهر 1401

سلام آیا کسی که بیمه کارگری ساختمان دارد و عمل کرده و دکتر به آن استراحت پزشکی چند ماه داده در این چند ماه استراحت آیا بیمه آن قطع میشود و اگر قطع میشود چرا ؟
کارگران که هیچ حمایتی نمیشوند و در زمان استراحت پزشکی هم هیچ حقوقی به آنها تعلق نمیگیرد واقعا چرا باید در زمان استراحت پزشکی که تنها امیدشان داشتن بیمه است آن هم قطع شود و بگویند که چون در این چندماه کار نمیکنید بیمه شما قطع خواهد شد.چرا آیا واقعا همچین قانونی وجود دارد و بر چه اساسی ؟

  کارشناس بیمه
  30 مهر 1401

  سلام مدت استراحت پزشکی زیاد نیست که تامین اجتماعی بیمه شما را قطع کند وقتی بازرسی کردند استراحت پزشکی خودت را ارائه بدهید و آنها همکاری میکنند ۰۲ به اندازه کافی تامین اجتماعی از بیمه ساختمانی از نظر پرداخت حق بیمه کمک خودش را کرده است و ماهانه بیش از یک ملیون تومان بخشودگی داده است

  مجید
  02 آبان 1401

  سلام برای چی۴۷۰۰؟

   کارشناس بیمه
   03 آبان 1401

   سلام 4700 چی؟

  Hhj
  18 آذر 1401

  سلام مگر نمیگویند حداقل حقوق بازنشستگان مثلا ۵ونیم است ..این شامل همه بازنشستگان نمیشود و شامل بازنشستان سی سال سابقه پرداخت میشود؟؟

   کارشناس بیمه
   20 آذر 1401

   سلام خیر اینطور نیست اگر اقا ۶۰ سال سن و خانم با ۵۵ سال سن و ۲۰ سال سابقه بیمه هم داشته باشند حداقل دستمزد را دریافت میکنند

حیدر
01 آبان 1401

درود فراوان.بنده ۳سال پرداخت بیمه در شرکت از طریق کار فرما و۵ سال پرداخت خویش فرما و۲۲سال بیمه ساختمانی به عنوان استاد کار درحه ۱ بوده وسنم ۵۶ سال است ایامیتوانم جهت بازنشستگی اقدام کنم.ممنونگ

  کارشناس بیمه
  03 آبان 1401

  سلام اگر تو مجموع ۳۰ سال سابقه داشته باشید میتوانی بازنشسته شوید

مجید
02 آبان 1401

سلام ؟من ۲۱ سال سابقه کاردارم ودر حال حاضر۱۰ سال سختی کار گرفتم و دارم همزمان هم کارهای باز نشستگی مو میکنم وهم بیمه بیکاری ماهی۴۲۰۰ میگیرم آیا بیمه بیکاری در حقوق بازنشستگیم تاثیرداره

  کارشناس بیمه
  04 آبان 1401

  سلام بله تاثیر دارد

حسین
07 آبان 1401

با سلام کارگر ساختمانی هستم در خواست بازرسی دادم برای بار دوم ولی بعد از ۱۵ روز بازرس نیامد و کار ما تمام شد و به شعبه خبر دادیم ولی بیمه من رو قطع کردن باید چه کنم‌ با تشکر

  کارشناس بیمه
  09 آبان 1401

  سلام باید بروید پیش رییس یا معاون شعبه اعتراضی بزنید

علی
09 آبان 1401

21سال سن دارم و دارای سابقه بیمه هستم الان چطور میتونم خودمو بیمه کارگر ساختمانی کنم
خدمت نرفتم و معافیت تحصیلی دارم

هستی
11 آبان 1401

سلام همسر من نقاش ساختمانی هست الان ۱۰سال سابقه بیمه کارگر ساختمانی دارن مفصل لگنشون آسیب دیده باید تعویض مفصل بشه میتونه بعد از عمل برای از کار افتادگی اقدام بکنه در صورت تایید چقدر حقوق براش تایین میکنن

  کارشناس بیمه
  12 آبان 1401

  سلام فعلا باید برود عمل کند بعد دکتر معالج خودش نظر بدهد که آیا از کار افتاده کلی است یا خیر و بعد برود کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی شرکت کند معمولا کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی از کارافتادگی نمی دهد

   علی
   14 آبان 1401

   سلام خسته نباشید.
   من الان تو شرکت کار میکنم و برام بیمه رد میکنه.
   کارت مهارت دارم ایا میشه درخواست بیمه کارگری داد.
   یا چون اونجا بیمه رد میشه ،نمیشه درخواست داد یا اینکه تایید نشم؟

    کارشناس بیمه
    15 آبان 1401

    سلام ۰۱ فعلا خیر نمیتوانید چون سهمیه بیمه ساختمانی وجود ندارد و تامین اجتماعی بیمه ساختمانی انجام نمیدهد

  جواد نژادی
  15 دی 1401

  سلام خسته نباشید.بنده ۵ سال بیمه شرکت و ۱ سال بیمه بیکاری. ۳ سال اختیاری و الان ۵ سال بیمه کارگران ساختمانی هستم.چند سال سابقه لازمه تا بازنشسته بشم؟وآیا بازم بیمه بیکاری میشه استفاده کنم.از لطفتون بینهایت ممنونم

   کارشناس بیمه
   17 دی 1401

   سلام باید تو مجموع ۳۰ سال سابقه بیمه و ۵۰ سال سن داشته باشید که بتوانید بارنشسته شوید ۰۲ اگر مجددا جای کار کنید حق بیمه پرداخت کنید بله میتوانید دوباره از بیمه بیکاری استفاده کنید

ابراهیم
23 آبان 1401

با سلام وقت بخیر بنده با۴۸. سال سن و ۲۰سال سابقه بیمه از ناحیه کانال نخاعی و عصب سیاتیک درگیر هستم و نیاز به جراحی دارم آیا میتوانم از بیمه کار افتادگی استفاده کنم

  کارشناس بیمه
  24 آبان 1401

  سلام شما فعلا باید اول عمل کنید بعد از عمل دکتر معالج نظر خودش را بدهد که آیا عمل خوب بوده و یا اینکه عمل خوب نبوده و شما از کار افتاده هستید ولی معمولا برای این نوع بیماری تامین اجتماعی از کارافتادگی نمیدهد

علی
23 آبان 1401

سلام کسانی که تحت پوشش مددجویی هستند می توانند برای بیمه کارگران ساختمانی ثبت نام کنند؟

  کارشناس بیمه
  24 آبان 1401

  1. سلام بله میتوانند ولی فعلا سهمیه بیمه ساختمانی به تامین اجتماعی اعلام نشده است

سهراب امجدیان
24 آبان 1401

سلام من مدت ۴ سال بیمه کارگران ساختمانی واریز کردم وبعدش تو یه آزمایشگاه مشغول بکار شدم نزدیک دوسال بعد شد این کرونا بازار منو با یه عده ای بیرون کردن. و رفتم تامین اجتماعی که ادامه بیمه کارگران ساختمانی بدم گفتن نمیشه ادامه بدی. الان توروخدا اگه راهی هست که دوباره بیمه گارگریمو ادامه بدم کمک کنبد یا راهی بزارید جلوم ممنون میشم پاسخ بدین

  کارشناس بیمه
  25 آبان 1401

  سلام دولت چند سال است که دیگه سهمیه بیمه ساختمانی به تامین اجتماعی اعلام نکرده است باید صبر کنید تا مجددا سهمیه بیمه ساختمانی اعلام شود

ali kkee
26 آبان 1401

سلام پدر بنده اوستا کاره
الانم از چوب بس افتاده پایین
زانوش تا پایین ضربه خورده ترک برداشته
که باید پلاتین گذاشته بشه
الانم بیمه میگه که نمیتونه از بیمه استفاده کنه یا از کار افتادگی براش رد کنیم
حالا میخوام بدونم این پولی که ماهانه میریزه حساب تامین اجتماعی برا چ موقعی ایا واقعا بیمه بهش تعلق نمیگیره
یا از چ راهی باید برا از کار افتادگیش اقدام کنیم ممنون میشم

  کارشناس بیمه
  28 آبان 1401

  سلام اولا اگرپدر شما بیمه ساختمانی واریز میکند این بیمه شامل پرداخت غرامت دستمزد ایام بیماری نمیشود دوما با ترک خوردگی پا که تامین اجتماعی از کارافتادگی نمیدهد ایشان باید مدتی استراحت کند تا انشالله بهتر شود

حسن
28 آبان 1401

سلام من یک کارگر ساختمانی الماتوربندم ازساختمان افتادم دوماهی است دوخونه هستم کارنمیکنم هزینه بیکاریمو بیمه میده

مجیداکرمی
30 آبان 1401

هنگام کارمچ پادچارآسیب شدیدشده.حمایت بیمه از من کارگرچیه؟محل موردنظربیمه نیست.

  کارشناس بیمه
  01 آذر 1401

  سلام هزینه پرداختی است اما بستگی به بیمه تان هم دارد.

مهدی
01 آذر 1401

باسلام بنده بیمه کارگران ساختمانی داشتم ساخت وساز بسیارافتضاحه وقتی خوب بود میشه گفت فصلی بود الان که……نتونستم بیمه مو چند ماه پرداخت کنم با این تورم وگرانی موجود بیمه ام روقطع کردند اونم تو قاینات محروم آیا امیدی به درست شدنش هست؟؟

  کارشناس بیمه
  03 آذر 1401

  سلام اگر بازرس تامین اجتماعی به علت عدم واریز حق بیمه و یا عدم اشتغال در شغل کارگری قطع کند دیگه بیمه شما وصل نمیشه و دولت هم سهمیه جدید اعلام نکرده است

هادی
06 آذر 1401

سلام من کارگر ساده ساختمانی هستم و بیمه نیستم چطور میتوانم برای بیمه اقدام کنم چون من همیشه یکجا که کار نمیکنم ممنون میشم راهنمایی کنید

  کارشناس بیمه
  07 آذر 1401

  سلام فعلا سهمیه بیمه ساختمانی به تامین اجتماعی اعلام نشده است باید صبر کنید

   Aisa Hosini
   09 آذر 1401

   سلام خدمت شمااینجانب 8سال بعنوان کارگر ساختمانی بیمه رد کردم الان هم شرکت کارمیکنم که برام بیمه سخت و زیان آور رد میکنه تا چند سال بازنشست میشم و آیا اون 8سال جزو سابقه جهت بازنشستگی حساب می‌شود باتشکر

    کارشناس بیمه
    12 آذر 1401

    سلام آن ۸ سال بیمه ساختمانی جز کارهای سخت و زیان اور محسوب نمیشود

محمد
06 آذر 1401

پدرم ۵۵ ساله هست ۳_ ساله سابقه بیمه کارگری ساختمان داره چند ساله نریخته ایا میتونه بیمه کار گری ادامه بده تا ۱۰ سالش پر بشه

  کارشناس بیمه
  07 آذر 1401

  سلام فعلا که سهمیه بیمه ساختمانی به تامین اجتماعی اعلام نشده است اگر سهمیه اعلام شد و بازرس تایید بکند که شغل ایشان کارگر ساختمانی است بله میتواند بیمه خودش را ادامه بدهد

  مصطفی قهرمانی
  24 آذر 1401

  سلام خسته نباشید من
  ایزوگام کار هستم کاران فصلی محسوب میشوم کارت مهارت فنی و حرفه ای دارم
  برای بیمه تامین اجتمایی خیلی دوندگی کردم هر بار که میرفتم میگفتن
  سهمیه نیست آخرش من مجبور شدم که با رئیس صنف ایزوگام کاران
  که به شدت رشوه خور بود صحبت کردم و گفت ۱ تومن بده بیمه
  ات کنم منم دادم و الان ۴ ساله که بیمه هستم ،آیا بعدا برای من مشکلی
  به وجود نمی آید چون با پارتی بیمه شدم و انگار اصلا قرارداد و
  آزمایش منو نفرستاد همه کارهارو خودش کرد و گفت برو فیش بگیر
  من میترسم که موقع بازنشستگی بگن تو چرا قرارداد و آزمایش
  قبل از بیمه شدن را نداری .ببخشید طولانی شد راهنمایی کنید ممنون

   کارشناس بیمه
   27 آذر 1401

   سلام فعلا که سهمیه بیمه ساختمانی به تامین اجتماعی اعلام نشده است ۰۲ بله بعدا با مشکل مواجه میشوید

یعقوب
07 آذر 1401

من ۸سال بیمه کارگران ساختمانی دارم متاسفانه دوبار سکته کر دم وبه نوعی بیکارشدم ونتوانستم حق بیمه را پرداخت نمایم وقطع شد ۵۲ ساله شدم درمورد بازنشستگی چه اتفاقی برام رقم میخورد میشم یا نمیشم یا چه کاری انجامبدم باسپاس کارگر ساهتمانی نقاش

  کارشناس بیمه
  07 آذر 1401

  سلام با این شرایط سن و سابقه ای که شما دارید فعلا شرایط بازنشستگی را ندارید بیمه خودت را ادامه بدهید تا شرایط بازنشستگی را احراز کنید

رصایوسفی
09 آذر 1401

سلام بنده 48سال دارم 13سال سابقه بیمه اجتماعی روستاییان دارم که هنوزپرداخت میکنم هرسال، سابقه5سال بیمه تامین اجتماعی دارم، لطفاًراهنمایی کنید، بیمه اجتماعی روستاییان ادامه بدم یابیمه تامین اجتماعی تاسن60سالگی، ممنون ازشما.

  کارشناس بیمه
  10 آذر 1401

  سلام شما بیمه روستایی را قطع کنید و بروید بیمه تامین اجتماعی شوید و بعد آن سوابق بیمه روستایی را به تامین اجتماعی انتقال دهید اینطوری بهتر است

   رصایوسفی
   12 آذر 1401

   سلام دوسال خدمت وظیفه جز بیمه تامین اجتماعی میادیانه؟ هزینه ان چقدرمیشه

    کارشناس بیمه
    12 آذر 1401

    سلام بله در سایت محاسبه می شود.

Fm.z
10 آذر 1401

سلام من مدرک فنی امور اداری دارم آیا میتونم بیمه کارگر ساختمانی بشم خانوم هستم

  کارشناس بیمه
  12 آذر 1401

  سلام خیر نمیتوانید

استادکار سید
11 آذر 1401

باسلام بنده ۸سال بیمه کارگر ساختمان نقاش بودم درضمن پیمانکار بودم متاسفانه با دو سکته قلبی نتوانستم کار کنم ومتاسفانه بیمه قطع شد راهی برای ادامه هست بعداز ۳سال که قطع شده دوما خدمت سربازی که عفو رهبری خورده دربیمه اینجانب خدمت خرید یا محاسبه میشه در کل چه خاکی به سرم بریزم درچنین وضعیتی بیمه ام بماند در ۶۰ سالگی چه اتفاقی ازنظر بازنشستگی میافتد تعداد سوال بیشتر به بزرگی خودتان ببخشید وجواب عنایت بفرمایید

  کارشناس بیمه
  13 آذر 1401

  سلام اگر هنوز کارگر ساختمانی هستید به تامین اجتماعی مراجعه کنید تا سهمیه جدید اعلام شود و مجددا شما بیمه ساختمانی شوید ولی باید در کار ساختمانی اشتغال داشته باشید جون بازرسی میکنند در ضمن اون عفو رهبری سربازی جز سابقه شما محسوب نمیشود

مهدی
13 آذر 1401

با سلام
سوال من در این مورد هستش که تفاوت مبلغ بازنشستگی کسی که سی سال بیمه کارگری بریزه نسبت به کسی که مثلا سی سال مشاغل آزاد یا اختیاری بریزه چقدر تفاوت داره و اینکه گفته میشه این مبلغ برای بیمه کارگری نصف مشاغل آزاد هستش درسته یا نه

  کارشناس بیمه
  18 آذر 1401

  سلام اگر منظور شما بیمه کارگری ساختمانی است که بازنشستگی آن با بیمه حرف و مشاغل آزاد یکی است فقط بیمه اختیاری یک مقداری بیشتر است

فاطمه
17 آذر 1401

سلام همسر من ۱۶ سال بیمه کارگران ساختمانی برای تاسیسات بود…الان ۴ ماهه بیمه ما رو قطع کردن هر چیم اعتراض کردیم فایده نداشت…بازرس میاد بعد ده دوازده روز از زمان اعلام اینکه محل کار کجاست که کار تموم شده میگن شما نبودین ما اومدیم…مگه محل کار ثابت هست که هر وقت خواستن بیان….بعدم بازرس گفته می خوان قطع کنن همه رو…که تعدادی جدید رو بیمه کنن…این چه معنی میده…ظلم به قشر ضعیف

  کارشناس بیمه
  18 آذر 1401

  سلام به اداره اصلی تامین اجتماعی مراجعه کنید.

   فاطمه
   24 آذر 1401

   مراجعه کردیم میگن بازرس اومده نبودین..ی بار میگن لباس کار تنش نبوده…ی بار میگن اکیپ میزاره خودش کار نمی کنه…اخرم گفتن کلا می خوان این بیمه رو جمع کنن ی تعداد جدید بیمه بشن بی خیال این بیمه بشو..بعدشم الان همسرم بیکار کار جدید نداره…کجا رو ادرس بده برای بازدید…واقعا بی انصافیه

    کارشناس بیمه
    27 آذر 1401

    سلام باید از نظر بازرس شغل کارگری همسر شما در هر صورت تایید شود و واقعا کارگر ساختمانی باشد

خزایی
18 آذر 1401

سلام ..حداقل دستمزد باز نشستگی که اعلام شد..گمانم ۵۵۰۰…حالا باشسصت سال سن و ده سال پرداخت بیمه ایا حداقل مبلغ بازنشستگی تعلق میگرد؟

  Arezoo
  02 دی 1401

  سلام پدرم با۵۵سال سن حدود۱۲ سال سابقه بیمه کارگران ساختمانی دارد اِلان نزدیک دو ماه بیمه قطع شده .میگن بازرس اومده مشغول به کار نبوده. درصورتیکه نه بازرسی اومده نه باهاش تماس گرفتن
  حالا از کجا باید پیگیر کارشون باشیم چون پدرم مشغول به کار الکی بیمه اش قطع کردن

   کارشناس بیمه
   05 دی 1401

   سلام باید به واحد امور نامنویسی شعبه مراجعه کنید تا آنها پیگیری کنند

فردین
02 دی 1401

با سلام.بنده بیست سال بیمه دارم که ده سال آن آزادوده سال آن بیمه کارگران ساختمانی که دارای پروانه کسب بودم وسال۹۴آن راباطل کردم وهیچگونه پروانه وفعالیتی نداشتم وهنوز هم به شغل بنایی مشغول هستم وتاآخر مهر امسال حق بیمه کارگری پرداخت کردم.والان بیمه منو قطع کردن ومیگن قبلا پروانه کسب داشتی راهنمایی بفرمایید باید چکارکنم

  کارشناس بیمه
  05 دی 1401

  سلام باید به ریس شعبه و مسول نامنویسی شعبه مراجعه کنید تا آنها پاسخگو باشند احتمالا جواز شما در سیستم اتاق اصناف هنوز حذف نشده باشد

کشاورز
06 دی 1401

سلام، خسته نباشید که اینطور بی منت تک تک سوالای کاربران وبسایت رو پاسخ میدین وراهنمایی میکنین؛ بنده سه سال هست حق بیمه صندوق کشاورزان، روستاییان و عشایر رو پرداخت میکنم… در حال حاضر شرایط عضویت در تامین اجتماعی به خاطر فعالیت در باغ که به اسم خودم هست رو دارم.. تو هر دو بیمه هم میتونم سابقه دو سال سربازی رو بازخرید کنم…حالا به نظر شما بهتره همین بیمه روستایی بمونم؟ یا نه برم تامین اجتماعی؟ ممنونم از شما.

  کارشناس بیمه
  07 دی 1401

  سلام بروید بیمه تامین اجتماعی شوید و آن سابقه بیمه روستایی هم به تامین اجتماعی انتقال دهید چون اینطوری برای شما بهتر است

امیر
09 دی 1401

سلام پدر بنده ۵ سال سابقه بیمه ژاندارمری و ۳ سال سابقه بیمه جوشکاری و ۲ سال آزاد پرداخت کرده در مجموع ۱۰ سال سابقه بیمه دارد و سن پدرم ۶۴ سال میباشد چطوری میتونه اقدام کنه برای بازنشستگی یه راهی نشان بدید ممنون

  نویسنده بیمه
  09 دی 1401

  سلام امیر عزیز
  باید اولا اون سابقه ۵ سال ژاندارمری را به صندوق تامین اجتماعی انتقال دهد و مابه التفاوت ان را واریز کند بعد در خواست بازنشستگی بدهد

آرمین
14 دی 1401

با سلام و خسته نباشید
کارگر ساختمانی با ۱۴ سال سابقه
با انجام جراحی دیسک کمر و نامه استراحت دو ماهه در منزل امکان استفاده از غرامت دستمزد ایام بیماری و استعلاجی را دارا می‌باشد
با تشکر از بذل توجه جنابعالی

  کارشناس بیمه
  17 دی 1401

  سلام خیر ندارد به کارگران ساختمانی غرامت دستمزد ایام مرخصی استعلاجی تعلق نمیگیرد

بی نام
27 دی 1401

چرا مشاغل ساختمانی که از مشاغل سخت محسوب میشه باید ٣۵سال سابقه پرداخت بیمه باشن
تا ۶۰ که باید بمیره کی خوشی داشته باشه
واقعا عدالتی نیست

محمد علیزاده
01 بهمن 1401

سلام

توی یه بی ادبی اداری پرونده من گم شد و تمدید کارت من ۵ ماه زمان برد و بیمه هم دیگه قبول نکرد و بیمه منو قطع کرد
منم توی صف منتظران بیمه هستم
خبر خوبی دارید تا به من هم بدید؟

  نویسنده بیمه
  02 بهمن 1401

  سلام محمد عزیز
  اگر منظور شما بیمه کارگران ساختمانی است فعلا سهمیه اعلام نشده است ولی به زودی اعلام میشود

مهدی
05 بهمن 1401

۸ سال بیمه نقاش ساختمانی پرداخت کردم وحالابه خاطربازرسی که تاییدنشدم بیمه من قطع شده.ایاامکان درخواست بازرسی مجدددارم وایاسابقه بیمه ام سرجایش باقی خواهدماند?

  نویسنده بیمه
  07 بهمن 1401

  سلام مهدی عزیز
  سابقه بیمه قبلی شما محفوظ است از بین نمیرود ۰۲ اگر واقعا کارگر باشید و سهمیه جدید اعلام شود شما میتوانید مجدد درخواست بدهید

هادی
06 بهمن 1401

سلام بر تمامیه کارگران اقا چرا همه چی بر عکسه وبه ضرر ما کارگران هستش جا اینکه سن بازنشستگی ۲۰ سال باشه دولت میگه ۳۵ سال وسختیه کار هم بهمون نمیدن و ساعت کاریمون زیاده ولی کارمند ساعت کاریش تا ۲ بعداز ظهره ولی یه کارگر تا ساعت ۵ یا۶ بعداظهر باید کار کنه این دیگه چه وضعه شه جم کنید بابا یه جا قانون های تخمیتونو مخلص کلام اقا ما کارگرا با یه مشت دزد طرفیم واز دزد توقع خوبی نداشته باشید تمامیه قوانینشون هم دروغه به نفعه خودشونه ولی ظلم پایدار نیست

  نویسنده بیمه
  07 بهمن 1401

  سلام هادی عزیز
  با سلام و عرض ادب و احترام خسته نباشید انشالله در آینده قوانین بهتری وضع شود

مهدی
07 بهمن 1401

با عرض سلام و احترام
بنده ۷ سال سابقه بیمه شرکتی دارم و ۲سال هم بیمه اختیاری خودم واریز کردم
در حال حاظر شغل من جوشکار است و در جاهای مختلف شهر کانکس و سازه و… میسازم
چند سوال دارم خدمتتون
آیا میتونم خودم رو بیمه کارگری کنم؟ و اگر میشود در مشهد چگونه میتونم پیگیر شوم؟
و ایا خبری از سهمیه است ؟
ممنون محبت و اطلاع رسانیتون

  نویسنده بیمه
  07 بهمن 1401

  سلام مهدی عزیز
  ۰۱ اگر کارت ساختمانی از فنی و حرفه ای داشته باشید بله میتوانید بیمه ساختمانی شوید ولی فعلا سهمیه بیمه ساختمانی به تامین اجتماعی اعلام نشده است

محسن جعفری
11 بهمن 1401

باعرض سلام احترام. خدمت جناب عالی کارشناس محترم. بنده. 40 سالمه تا کنون نتونستم خودم بیمه کنم. ولی شغلم کارگر ساختمانی بوده. وهنوز هم کار میکنم. تازه یک بیمارستان تامین اجتماعی درشهرستان رزن. همدان را از صفر تاصد کارکردم ومهندس بیمه نکرد. مدرک فنی هم دادم 5 ساله اداره تامین اجتماعی وهرشرکتی هم میرم میگن ما سن بالا رابیمه نمی‌کنیم. به نظر شما چکار میتونم بکنم بد مخمصه ای افتادم. لطفا راهنمای کنین. با تشکر 09381229536

  کارشناس بیمه
  11 بهمن 1401

  سلام دوست عزیز.
  در ابتدا باید بدانید شما برای هر پیمانکار و شرکتی کار کنید آن ها موظفند شما را بیمه کنند چون سن شما زیاد نیست. در مورد بخش دیگر سوال فعلا سهمیه کارگران ساختمانی اعلام نشده است.

سپهر
16 بهمن 1401

سلام
من پدرم کارگر ساختمان هست بیمه کارگری هم پرداخت می کنیم از سال 91 تا 97 رو وارز کردیم مجدد از 99 داریم واریز می کنیم این بین یه مدت واریز نکردیم آیا می تونیم اقدام کنیم این چند سال مابینشو حق بیمه اشو بریزیم که به سابقه اش اضافه بشه ؟

  کارشناس بیمه
  16 بهمن 1401

  سلام دوست عزیز. خیر متاسفانه همچنین قانونی نداریم.

سجاد کرمی فر
16 بهمن 1401

باسلام .
من ۵ سالی بیمه کارگران ساختمانی ام (ارماتور بندی)تو ای موقعیت کرونا و بیکاری و گزارش محل اشتغال کار دادم و دیر برا بازرسی یا درست پی گیری نکردن ادرس بلاخره عدم حضور ثبت کردن برام
الان ای دو ساله هر کاری میکنم بیمه ام وصل نمیشه
بیمه های ازاد هم گرونن نمیتونم بریزم لطفا راهنماییم بفرمایید با ای گرونی و متاهلی و بچه بخدا دیگه کلافه ایم .
ممنونم از کارشناسان محترم .

  نویسنده بیمه
  17 بهمن 1401

  سلام سجاد عزیز
  بیمه های ساختمانی متعلق به کارگران ساختمانی است که باید مرتب در این شغل اشتغال داشته باشید اگر شغل شما کارگر ساختمانی است مجددا درخواست بدهید

   سجاد کرمی فر
   17 بهمن 1401

   با سلام و عرض ادب
   دوباره درخواست دادم چند بار هم ولی میگن کسی ک بیمش قطع بشه دیگه نمیشه وصل بشه هیچ راهی نداره
   نمیدونم چکار کنم تا کجا باید برم ک من کارگر ارماتور بندم ولی نمی تونم بیمه ای داشته باشد باید ب کی بگم ؟
   لطفان اگه راهی چاهی میدونید راهنمایم کنید.
   با تشکر

    کارشناس بیمه
    19 بهمن 1401

    سلام سجاد عزیز. به مدیر کل تامین اجتماعی همان منطقه مراجعه کنید تا آنها پیگیری کنند.

علی
23 بهمن 1401

سلام کی میتونه 35سال کارگری کنه ربات هم باشه ازبین میره سختی کارچرانبایدبه کارگر ساختمانی بخوره

  نویسنده بیمه
  23 بهمن 1401

  سلام علی عزیز
  فعلا در خصوص کارهای سخت و زیان اور بیمه ساختمانی بخشنامه ای تصویب نشده است

مهدی
25 بهمن 1401

سلام اقا من از سال ۹۶ بیمه کارگران ساختمانی پرداخت میکردم ودر اذر ماه ۱۴۰۰ به خاطر جواز کسب بیمه خودم راقطع کردند بنده الان ۱۹ سال و۶ماه بیمه دارم میخواهم برای از کار افتادگی اقدام کنم به نظر شما اگر از کار افتادگی تایید شدم حقوق چقدر به من تعلق میگیرد با تشکر

  کارشناس بیمه
  01 اسفند 1401

  سلام دوست عزیز. اگر از کار افتاده کلی شوید حداقل مستمری به شما تعلق میگیرد.

یزدان
11 اسفند 1401

سلام کارت مهارت فنی ساختمان گرفتم
میتونم ازطریق کارت مهارت خودمو بیمه کنم

حسین
12 اسفند 1401

سلام من ۴۰ سالمه ۱۳سال بیمه کارگر ساختمانی میریزم میتونم ۲سال دیگه واریز کنم تقاضای بازنشسته گی کنم

  کارشناس بیمه
  13 اسفند 1401

  سلام دوست عزیز. خیر نمی‌توانید چون شرایط بازنشستگی را ندارید.

فرهاد
16 اسفند 1401

باسلام…بنده کارگر ساختمانی هستم هرسال ازانجمن صنفی حق عضویت میگیرن آیا این قانونی است؟لطفا راهنمایی

  کارشناس بیمه
  17 اسفند 1401

  سلام دوست عزیز. در این مورد اطلاعی نداریم.

مجتبی هستم از مشهد
22 اسفند 1401

با سلام.من ازسال۱۳۸۹بیمه‌کارگران ساختمانی مصوب ۱۳۸۶هستم.والان‌روزمزدمشغول‌کارهستم‌تقریباباسربازی
۱۵سال سابقه دارم.چندوقت پیش هنگام کارازداربست‌افتادم‌وازناحیه‌لگن‌آسیب‌جدی‌دیدم‌که‌بااورژانس‌به‌بیمارستان منتقل شدم‌.میخواهم بدانم سازمان تامین اجتماعی بااین سابقه و ۴۶سال سن آیا من را بازنشسته ی از کار افتاده میکنند که اقدام نمایم‌.الان چند ماهه که نمیتونم کار کنم مستاجر هستم.باید چکار کنم ممنون از راهنمایی کنم

  کارشناس بیمه
  23 اسفند 1401

  سلام. با این سن و سابقه شما شرایط بازنشستگی را ندارید. ولی اگر بیماری شما شدید است با مدارک پزشکی به واحد امور فنی بیمه شدگان شعبه مراجعه کنید. تا آن ها طبق مدارک پزشکی که دارید شما را جهت از کارافتادگی راهنمایی کنند.

من مجتبی هستم از مشهد
22 اسفند 1401

سلام. چرا دولت جمهوری‌اسلامی برای کارگران ساختمانی هیچ ارزشی قائل نیست. الان چندین نفر از کارگران ساختمانی که نظرات شونو خواندم مشکل من را دارند.در اصل بنده از سال۱۳۷۹بیمه‌ام را شروع کردم که برای سازمان میراث فرهنگی کار میکردم اما متاسفانه چون تا سال ۸۸ که کار کرده بودم جمع سوابقم‌۲سال نبود چون اونموقع سنتی رد میشد‌و از سال۱۳۸۹‌ بیمه کارگران ساختمانی مصوب ۱۳۸۶هستم الان هم سر کار آسیب دیدم واقعا الان توان کار ندارم. در یکی از جواب هایی که مشکل من را داشت نوشته به کارگران ساختمانی نه غرامت استراحت پزشکی تعلق دارد نه مرخصی استعلاجی. مگر کارگران ساختمانی حق بیمه پرداخت نمیکنند؟ چرا تو مملکت ما با اینهمه ثروت خدادادی و منابع طبیعی در حق کارگران ساختمانی اینقدر ظلم میشه؟ واقعا سن بازنشستگی ۶۰سال خیلی ظلم و ستم به کارگر میشه. چرا به کارگران ساختمانی سختی کار و پایین آوردن سن بازنشستگی تعلق نمی گیره؟ الان در این سالها میانگین مرگ و میر طبیعی در کارگر ان از ۵۰سال تا ۶۵سال است یعنی یک کارگر ساختمانی با این وضعیت نابسامانی رد کردن بیمه هنوز باز نشسته نشده فوت میکنند یعنی ۳۵سال باید بیمه پرداخت کنند و گاهی اوقات دیده شده ۳سال هم از حقوق بازنشستگی بهره مند نمی شوند. مسئول دولت اگر به فکر جیب خود شون نباشند باید برای کارگران ساختمانی قانون اساسی سختی کار منصوب کنند اگر ادعا میکنند مسلمان هستند مدیون کارگران ساختمانی اند. والسلام

ف.م
25 اسفند 1401

سلام اگر کارگری دچار حادثه شود و کارفرما همان روز کارگرش و بیمه کنه و انگار از ۱۲ شب ان روز بیمه حساب شود ایا امکان اینکه کارفرما بتواند تاریخ بیمه را به تاریخ قبل از حادثه تغییر دهد یا بیمه نامه جدیدی بگیرد هست ؟ حادثه بسیار شدیدی رخ داده ک کارگر از کار افتاده شده

  کارشناس بیمه
  26 اسفند 1401

  سلام دوست عزیز. امکان تغییر تاریخ بیمه وجود ندارد.

م
02 فروردین 1402

با سلام
میخواستم بدانم چرا به کارگران ساختمانی مصوب ۱۳۸۶ هیچ خسارتی مانند روزهای از کار افتادگی ایام بیماری که در حین کار بوده تعلق نمیگیرد؟
چرا مسئولان سازمان موقع شروع این قرارداد به کارگران ساختمانی هیچ اطلاعاتی در رابطه با چنین شرایطی نمیدهند؟
مگر کارگران ساختمانی حق بیمه پرداخت نمیکنند؟
و آیا اگر کارگران ساختمانی بخواهند مستحق چنین حمایت های درمانی واز کارافتادگی شوند باید حق بیمه ی بیشتری پرداخت کنند. با تشکر

  کارشناس بیمه
  03 فروردین 1402

  سلام دوست عزیز
  کارگران ساختمانی اگر بیمار شوند و توانایی انجام کار را نداشته باشند میتواند درخواست شرکت در کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی بدهند مشکلی نیست

عزت اله کردی
10 فروردین 1402

سلام .خسته نباشید. بنده با ۲۴ ستل سابقه بیمه که در حال حاضر بیمه کار کران ساختمانی هستم. با ۶۰ سال سن چقدر حقوق میگیرم.

  کارشناس بیمه
  12 فروردین 1402

  سلام عزت الله عزیز
  آخر دو سال آخر را بیمه کارگران ساختمانی حق بیمه واریز کرده باشی که مستمری شما هم حداقل مستمری میشود

محمدرضا
14 فروردین 1402

سلام پدر من ۵۶ سالشه و بیمه کارگران ساختمانی است، اگر این سال های آخر به مدت ٣سال بیمه سربازی رو خریداری کنه و باقیمانده رو به صورت آزاد واریز کنه، یعنی از تحت پوشش بیمه کارگران بیرون بیاد شرایط بازنشستگی وحقوق دریافتی بهتر میشه؟

  کارشناس بیمه
  15 فروردین 1402

  سلام دوست عزیز. اگر تو مجموع با ۲۰ سال سابقه بیمه بازنشسته بشود فرقی نمیکند.

   رضا مهربان
   23 فروردین 1402

   سلام وقت بخیر من ۵ ساله بیمه کارگر ساختمانی هستم گچکاری
   الان بخوام برم تو کار نصب کناف ایا مشکل ایجاد میشه واسه بیمه؟ قطع میکنن؟
   خب اینم کار ساختمانیه دیگه ممنون میشم جواب بدبد

    کارشناس بیمه
    24 فروردین 1402

    سلام رضای عزیز
    در هر صورت بازرس تامین اجتماعی باید تایید کند معمولا همکاری میکنند

بهمن داژ
26 فروردین 1402

باسلام وعرض ادب بنده ۱۲ساله که بیمه کارگر ساختمانیم والان ۶۳سالمه با این شرایط باطنشست شوم چقدر حقوق تعلق میگیرد ایا میتوانم بازهم حق بیمه پرداخت کنم .ممنون

  نویسنده بیمه
  30 فروردین 1402

  سلام دوست عزیز. اگر بتوانید تا ۲۰ سال سابقه بیمه حق بیمه واریز کنید بهتر است.

بهمن داژ
26 فروردین 1402

سلام بنده ۶۳سالمه و۱۲سال بیمه کارگری پرداخت میکنم راهنمایی بفرمایید اگر بازنشست شوم چقدر حقوق تعلق میگیرد وتا کی میتوانم حق بیمه پرداخت کنم

  کارشناس بیمه
  27 فروردین 1402

  سلام دوست عزیز. تا ۲۰ سال سابقه بیمه میتوانید حق بیمه پرداخت کنید ۰۲ درخصوص مبلغ مستمری با ۱۲ سال سابقه بیمه حدودا ماهی دو ملیون و دویست هزار تومان میشود.

محسن
29 فروردین 1402

سلام بنده 69 سال سن دارم و با سابقه بیمه 20 ساله(9سال متفرقه بیمه کشاورزی و11سال بیمه کارگران ساختمانی با عنوان کارگرنیمه ماهر) درآذر1401بازنشسته شدم ولی حقوق بازنشستگی من را4میلیون 800هزار تومان زدند و از مسئولی سوال کردم جوابی نگرفتم .آیا واقع حقوق بازنشستگی من همن مبلغ باید باشد؟ لطفا راهنمایی بفرمائید.

  نویسنده بیمه
  30 فروردین 1402

  سلام محسن عزیز. بله باید حداقل مستمری باشد چون سابقه شما حداقل یعنی ۲۰ سال سابقه بیمه بوده است که بازنشسته شده اید.

علیرضا
04 اردیبهشت 1402

سلام من کارگر ساختمانی هستم اگر برم ودریک شرکت کار بکنم آیا سابقه بیمه من حساب میشه یا کلا ازبین میره

  نویسنده بیمه
  04 اردیبهشت 1402

  سلام دوست عزیز. سابقه بیمه از بین نمی رود.

رضا
12 اردیبهشت 1402

سلام، وقت بخیر، ما چند روز پیش مدارک مون را بردیم بیمه تامین اجتماعی میگه یه سالی حداقل طول میکشه تا بیمه بشی، جریان چیه؟

  نویسنده بیمه
  16 اردیبهشت 1402

  سلام دوست عزیز.اگر میخواهید بیمه اجباری شوید زمانی که کارفرما لیست بیمه شما را واریز کند از اون موقع بیمه میشوید اگر بیمه آزاد میخواهید شوید که ده دقیقه بیشتر طول نمی کشد.

قاسم خان
17 اردیبهشت 1402

سلام
خسته نباشید
بنده برقکارم وبرادرم جوازکسب مغازه اشو بنام من کرده
خواستم بیمه کارگری ثبت نام کنم، ولی گفتن بایدجواز کسب بنامتون نباشه ،علت چیست؟تشکر

  نویسنده بیمه
  18 اردیبهشت 1402

  سلام. چون جواز کسب به نام شما است نمی توانید بیمه ساختمانی شوید.

محمد
20 اردیبهشت 1402

سلام من اگه بخوام از بازرس که به دروغ گزارش داده و باعث قطع بیمه ام شده شکایت کنم باید چجور شکایتی و به کجا شکایت کنم ممنونم

  نویسنده بیمه
  20 اردیبهشت 1402

  سلام دوست عزیز. باید اول به ریس شعبه بعد اگر نتیجه نگرفتید به حراست اداره کل تامین اجتماعی شکایت کنید.

مسعود
21 اردیبهشت 1402

سلام: 22سال در شهرداری به عنوان پست کارگر عمران (حکم کارگزینی من کارگر عمران است)مشغول به فعالیت می باشم ایا سختی کار به بنده تعلق می گیرد شهرداری مراجعه کردم جواب نمی دهند در صورت ینکه جوابتان مثبت یا منفی است راهنمایی کنید ممنونم

  نویسنده بیمه
  24 اردیبهشت 1402

  سلام مسعود عزیز. باید درخواست سخت و زیان اور بدهید تا کارشناس از محل کار شما بازرسی کند بعد از بازدید مشخص میشود که شامل سخت و زیان اور است یا خیر.

   مسعود
   24 اردیبهشت 1402

   با سلام و احترام؛ مسعود هستم
   ضمن عرض ادب و تشکر از جنابعالی ، ببخشید شما فرمودید که به اداره کار بروم و درخواست بازدید کارشناس از موقعیت محل کارم که شامل سختی می شود یا خیر به استحضار شما می رسانم که که در پی این بیست سالی که کار کرده ام با حکم پرسنلی کارگر عمران مسئولین شهرداری با از ابلاغ داخلی استفاده کرده و با تحکم و دستور حکومتی و بدون درخواست بنده به من و ما محل شغل بنده را در جای دیگر انتخاب می کردند در پستهای نزدیک به اداری ولی تکلیف سختی کار من چه می شود .

    نویسنده بیمه
    24 اردیبهشت 1402

    سلام. اگر در قرارداد شما، نوع فعالیت در گروه مشاغل سخت ذکر نشده باشد نمی توانید اقدامی کنید.

شاهین
23 اردیبهشت 1402

سلام.خسته نباشید.ممنون از اینکه جواب سوال عزیزان رابطورکامل میدهید.بنده ده سال بیمه کارمندی دارم یک سال بیمه بیکاری گرفتم دوسال بیمه سربازی پرداخت کرده ام ونه سال هست که بیمه کارگران ساختمانی هستم(نقاش ساختمان) وبیمه پرداخت کرده ام.جمعا ۲۲ سال سابقه.سنم۵۰سال .میتونم درخواست بازنشستگی بدم.

  نویسنده بیمه
  24 اردیبهشت 1402

  سلام شاهین عزیز. با تشکر ازشما ۰۰۰ خیر شرایط بازنشستگی را با این سن و سابقه را ندارید.

فاطمه
01 خرداد 1402

اون مطلبی که دنبالش بودم متاسفانه نبود واون این هست که شوهرم ۱۲ سال پول بیمه پرداخت میکرد ولی چندوقتیه که کارگیرش نیومد که بره سرکاروبیکاربود ودرتحقیقات صورت گرفته ازاین موضوع ایراد گرفتن وگفتن که حتما توتحقیقات باید درمحل کارباشه.اصلا باعقل جوردرنمیاد اخه مگه کارگرساختمانی کارش آزاد نیست وکارآزاد جوریه که یوقتایی ممکنه بنابدلایلی نشه بری سرکار.واینطورشد که شوهرم چتدماهی نتونست پول بیمه روبده ودرگیر این مسآله بود بهش گفته بودن بیمه ت قطع شده دیگه پرداخت نکرد. خواستم بدونم میشه دوباره ثبت نام کنه؟؟و تکلیف اون ۱۲ سال چی میشه؟؟خواهشا همه مشکلات رو بزارید که آدم بدونه چه خاکی بسرش کنه.میریم سازمان کسی درست حسابی جوابگو نیست.

  نویسنده بیمه
  01 خرداد 1402

  سلام. دوازه سالی که بیمه پرداخت کردن سابقه براشون می‌مونه. شما حتما وقتی به تامین اجتماعی مراجعه میکنید درخواست کنید با رییس شعبه صحبت کنید تا به این مشکل رسیدگی کنند.

اسماعیل
02 خرداد 1402

سلام من بیمه کارگر ساختمانی هستم چرا قبض بیمه برج ۳/۴۰۲ را هیجد روزه ثبت کرده

  نویسنده بیمه
  03 خرداد 1402

  سلام دوست عزیز. احتمال دارد یا تاریخ اعتبارکارت ساختمانی شما تمام شده باشد یا بیمه ساختمانی شما توسط بازرس کلا قطع شده باشد.

رضا
08 خرداد 1402

سلام کارگر ساختمانی ده سال بیمه پرداخت کرده و بر اثر حادثه فوت کند در سال ۱۴۰۲ خانواده اش چقدر مستمری می گیرند یک زن و دختر داره

  نویسنده بیمه
  08 خرداد 1402

  سلام دوست عزیز. اگر تا زمان فوت بیمه واریز کرده است حدودا ماهیانه مبلغ شش ملیون و پانصد هزار تومان مستمری دریافت میکنند.

   رضا
   08 خرداد 1402

   آیا حق بیمه و مالیات هم کم میشه، خالص دریافتی چقدر است؟

    نویسنده بیمه
    09 خرداد 1402

    خیر کسر نمیشود و حدودا ماهیانه مبلغ شش ملیون تومان مستمری دریافت میکنند.

رضا
08 خرداد 1402

خالص دریافتی خانواده کارگر ساختمانی که در حین کار فوت شده و تقریبا ده یازده سال بیمه پرداخت کرده چقدر است؟ آیا بیمه و مالیات هم ازشون کم میشه؟ یک زن و بچه داره؟

  نویسنده بیمه
  09 خرداد 1402

  سلام. خیر مالیات کسر نمیشود و حدودا ماهیانه مبلغ شش ملیون تومان مستمری دریافت میکنند.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید