۲۶ تیر ۱۴۰۲

بیمه کارگران ساختمانی: بازنشستگی، پوشش‌ها و قوانین ۱۴۰۲

بهتر است بدانید، در برخی موارد کارفرمایان، به بیمه کارگران ساختمانی توجهی ندارند و خود این افراد هم پیگیر تهیه بیمه نمی‌شوند. بیمه کارگران ساختمانی یکی از بیمه‌نامه‌های مهم است. این قشر زحمتکش با این‌که با خطرات زیادی در حین کار مواجه هستند، اما هنوز بیمه‌ی آن‌ها در بلاتکلیفی به سر می‌برد.

اگر از بخواهیم مشکلات مربوط به بیمه کارگران ساختمانی بنویسیم، باید به قطع شدن بیمه برای کارگرانی که قبلاً جواز داشتند و الان غیرفعال هستند یا قطع شدن بیمه، در صورت پرداخت نکردن حق بیمه تا سه ماه و در نظر نگرفتن فصلی بودن کار این کارگران، اشاره کنیم. به همین دلیل در این مقاله از مجله بیمه دات کام، می‌خواهیم در مورد بیمه کارگران ساختمانی، با شما صحبت کنیم. بنابراین تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

بیمه کارگران ساختمانی چیست؟

اول از همه باید به این نکته توجه داشته باشید که؛ بیمه کارگری و بیمه کارگران ساختمانی، به نوعی شبیه به مجموعه و زیرمجموعه هستند. بیمه کارگران ساختمانی فقط مخصوص به کارگرانی است که در حوزه ساخت‌وساز انواع بناها فعالیت می‌کنند. کارگران شامل تمامی کارگران در صنعت‌های مختلف می‌شوند و دارای قوانین کلی هستند. بیمه مربوط به کارگران ساختمانی علاوه بر قوانین کلی، قوانین خاص مربوط به خود را هم دارد.

کارگران ساختمان در معرض خطرات زیادی هستند و باید بیمه‌نامه‌ای مناسب داشته باشند. بیمه کارگران ساختمانی، یک بیمه‌نامه است که از طرف سازمان تامین اجتماعی برای حمایت از کارگران ساختمانی تعیین شده است. کارگران ساختمانی به دلیل نداشتن امنیت شغلی باید بیمه‌ای داشته باشند که، وضعیت زندگی آن‌ها را بهبود بخشد و مستمری مناسبی برای دوران بازنشستگی آن‌ها، داشته باشد.

تاریخچه قانون بیمه کارگران ساختمانی

تصویب اولیه قانون کارگران ساختمانی، به سال ۱۳۱۱ برمی‌گردد. در آن سال تصویب شد که، غرامتی به کارگران فعال در عملیات ساختمانی و خانواده آن‌ها، در صورت بروز انواع آسیب، ازکارافتادگی و حتی فوت پرداخت شود. تا سال ۱۳۵۲ این قانون فراز و نشیب‌های زیادی را سپری کرد و چند بار اصلاح شد. بر اساس قانون مصوب، تمامی کارگران باید بیمه می‌شدند. در واقع، شرط صدور پروانه، ارائه رسید پرداخت بیمه کارگران بود. برای کسب اطلاعات جامع در خصوص بیمه عملیات ساختمانی، مقاله مربوطه را مطالعه نمایید.

این ماده تاکنون دچار تغییرات زیادی شده‌است. بعد از چند بار اصلاحیه، مقرر شد که در ازای صدور هر پروانه، ۱۵% هزینه به حساب سازمان بابت بیمه کارگران پرداخت شود. مسئله اینجا بود که، سازمان ادعا کرد این مبلغ نمی‌تواند، کفاف هزینه‌های مربوط به ۶۰۰ هزار بیمه‌نامه را دهد. از این رو، در اصلاحیه جدید تعیین شد که، این مبلغ به  ۲۰ درصد افزایش پیدا کند و همچنین ۸ درصد از مزد هر کارگر، به ازای ساخت هر متر مربع با ضریب بین نیم تا ۱۴ درصد، به عنوان سهم خود پرداخت شود. تعیین ضریب بسته به قیمت زمین و شرایط محیطی متفاوت خواهد بود.

در این خصوص هنوز چالش‌ها و مشکلاتی وجود دارد. از طرفی خود تامین اجتماعی هم هنوز نتوانسته به وعده‌های داده شده عمل کند. همچنین باید بدانید که، بخشنامه‌هایی که تامین اجتماعی صادر کرده به نفع خودش بوده و متأسفانه تاکنون تأییدیه‌ای از نمایندگان دریافت نکرده است.

امکان دریافت بیمه سلامت برای ۳ میلیون کارگر تا سال ۱۴۰۳

با توجه به اهمیت بیمه و پوشش‌های بیمه‌ای در زندگی کارگران، در سال ۱۴۰۱، حدود یک میلیون کارگر تحت پوشش بیمه قرار گرفتند. اما نکته مهم در مورد بیمه کارگران این است که، این رقم در همین جا نباید متوقف شود و تا سال ۱۴۰۳ باید به ۳ میلیون کارگر افزایش پیدا کند.

برای این منظور یک سامانه به نام دیده‌بان برای یکپارچه‌سازی فرآیند شناسایی، تاسیس و راه‌اندازی شبکه‌های بهداشتی در بنگاه‌های اقتصادی مانند ایستگاه بهگر، خانه بهداشت کارگری و مراکز بهداشت راه‌اندازی خواهد شد.

سامانه دیده‌بان می‌تواند، مزایایی به شرح زیر برای کارگران داشته باشد:

 • شناسایی فرآیندها، بررسی و رفع ایرادات فرآیندها
 • دریافت ساده‌تر آمار و اطلاعات
 • نظارت بر رتبه‌بندی، ثبت و ضبط کلیه خدمات

با توجه به این‌که بیمه و همچنین پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی موجب ارتقای سلامت روان در جامعه کار و تولید می‌شود، وجود بیمه برای همه کارگران ساختمانی ضروری است. بنابر آمار وزارت کار حدود ۱۴ میلیون کارگر در کشور وجود دارد که، از این میان، حدود یک میلیون و ۹۰۰ هزار بیمه شده جدید به سازمان تامین اجتماعی اضافه شده‌اند و همه این عزیزان به خدمات اجتماعی سلامت نیاز دارند.

اصلاحیه قانون بیمه کارگران در آذر ماه سال ۱۳۹۳ لازم الاجرا شد

در ابتدا و قبل از صحبت در مورد پوشش‌های بیمه کارگران ساختمانی باید بدانید که، قانون بیمه کارگران ساختمانی مصوب سال ۱۴۰۱، به مدت دو سال متوقف شده است. در ۴ تیر سال ۱۴۰۲ مجلش شورای اسلامی و نمایندگان، رای بر توقف، قانون اصلاح ماده ۵، قانون بیمه‌های اجتماعی کارگران ساختمانی، مصوب ۵ بهمن ۱۴۰۱، را دادند. با توقف قانون سال ۱۴۰۱، ماده ۵ قانون بیمه‌های اجتماعی کارگران ساختمانی، اصلاحیه ۱۶ آذر سال ۱۳۹۳، باید اجرا شود.

ماده ۵ قانون بیمه‌های اجتماعی کارگران ساختمانی و تبصره‌های اصلاحی مربوط به این قانون در سال ۱۶/۰۹/۱۳۹۳ به شرح زیر است:

 • ماده ۵: سازمان تامین اجتماعی مکلف است با دریافت ۷ درصد حق بیمه، سهم بیمه شده (از کارگر) و ۱۵ درصد مجموع عوارض صدور پروانه (از مالک)، نسبت به تداوم پوشش بیمه تمامی کارگران ساختمانی اقدام نماید. در صورت عدم تامین منابع لازم برای توسعه پوشش بیمه کارگران ساختمانی، با تصویب هیات وزیران، افزایش سقف مجموع عوارض تا ۲۰ درصد، آزاد است.
 • تبصره اول: در صورت درخواست متقاضی دریافت پروانه، سازمان تامین اجتماعی مکلف است، حق بیمه کارگران ساختمانی را بر مبنای، حق بیمه سهم کارفرما در زمان صدور پروانه ساختمانی، تا مدت سه سال و بدون دریافت سود، قسط بندی نماید. ترتیب پرداخت حق بیمه از طرف دارنده پروانه، به منزله رسید پرداخت حق بیمه و اخد پروانه است. صدور پایان کار منوط به ارائه مفاصا حساب است. تاخیر در پرداخت اقساط حق بیمه، مشمول جریمه می‌شود.
 • تبصره دوم: سازمان تامین اجتماعی مکلف است، گزارش عملکرد خود را، هر سه ماه یک بار به کمیسیون‌های بهداشت و درمان، اجتماعی و برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی ارائه دهد.
 • تمامی مراکز دینی از قبیل مساجد و تکایا، حسینیه‌ها و دارالقرآن‌ها، از پرداخت حق سهم کارفرما معاف هستند و سهم کارفرما از محل ماده ۵ قانون تامین می‌شود.

پوشش های بیمه کارگران ساختمان

بیمه کارگران ساختمانی، مربوط به تحت پوشش قرار دادن خسارت‌های وارد شده به کارگران، در حین عملیات ساخت‌وساز است. پوشش‌های این بیمه، شامل موارد زیر هستند:

 • حوادث کاری و بیماری‌ها
 • غرامت دستمزد
 • ازکارافتادگی
 • بازنشستگی
 • فوت

بیمه کارگران ساختمانی شامل چه کارگرانی است؟

غیر از داشتن لوازم ایمنی ساختمان، وجود بیمه کارگران تا حد زیادی می تواند، دل آنان را قرص کند. این بیمه شامل تمامی کارگران ساختمانی است که از مرحله اولیه تا انتها، در هر یک از مراحل ساخت فعالیت دارند. نکته مهم این است که، تمامی کارگران باید دارای کارت مهارت از  سوی سازمان فنی و حرفه‌ای باشند و در سازمان برای پرداخت حق بیمه کارگران ساختمانی ثبت‌نام کرده‌باشند. کارگران اتباع، باید کارت قانونی اقامت را هم داشته باشند. همان‌طور که مشاهده می‌فرمایید، مشاغل ذکر شده در ادامه از مفاد قوانین بیمه تامین اجتماعی برخوردار خواهند شد:

 • گچ‌کار
 • سنگ کار
 • آرماتور بند
 • اسکلت ساز
 • نقشه بردار
 • کاشی کار
 • نگهداری بتن
 • بنای سفت کار
 • نقاشی ساختمان
 • بتن‌ساز و بتن‌ریز
 • برق کار ساختمان
 • قالب بند و کفراژ بند
 • درب و پنجره ساز پروفیل
 • لوله‌کش گاز خانگی و تجاری
 • لوله کش و نصاب وسایل بهداشتی
 • عایق کار رطوبتی و آسفالت‌کار آبینه

نکته مهم در مورد مشاغل ذکر شـده در بالا این است که، در تمامی این مشاغل، کارگران عمومی، کارگران کمکی و استادکاران، باید از مفاد قوانین بیمه تامین اجتماعی برخوردار شوند. برای اطلاعات جامع در خصوص بیمه اتباع خارجی، مقاله مربوط به آن را مطالعه بفرمایید.

بیمه کارگران ساختمانی

کارگران برای داشتن بیمه، باید کارت مهارت از سازمان فنی و حرفه‌ای داشته باشند.

بازنشستگی بیمه کارگران ساختمانی

شرایط بازنشستگی کارگران ساختمانی، با دیگر کارگران متفاوت است. بر اساس قوانین بیمه تامین اجتماعی، کارگران ساختمانی می‌توانند با ۲۰ سال سابقه کار و ۶۰ سال سن بازنشسته شوند. همچنین اگر این کارگران ۳۵ سال سابقه کار داشته باشند، بدون در نظر گرفتـن شرایط سنی، می‌توانند بازنشسته شوند.

توجه داشته باشید که؛ میزان مستمری بازنشستگی بر اساس قوانین بیمه تامین اجتماعی مشخص می‌شود. همچنین مستمری از کارافتادگی جزئی و کلی، نحوه محاسبه و میزان تغییرات درجه از کارافتادگی جزئی و کلی، تابع مقررات بیمه تامین اجتماعی است. در زمان بازنشستگی، حق اولاد و حق مسکن که در زمان اشتغال به کارگران ساختمانی پرداخت می‌شد، به دلیل نداشتن کارفرما، قطع می‌شود.

نکات مهم برای ثبت نام در بیمه کارگران ساختمانی

برای برخورداری از بیمه کارگران ساختمانی، کارگران ساختمانی باید موارد زیر را در نظر بگیرند:

 • به طور مستقیم در کارهای ساختمانی مشغول باشند یا دارای کارت مهارت کارگران ساختمانی باشند.
 • در هیچ صنف دیگری به جز صنف کارگران ساختمانی، عضو و فعال نباشند.
 • دارای وسایل حمل و نقل عمومی نباشند.
 • دارای کارت بهداشتی که نشان دهنده عضویت فرد در واحدهای زیر نظر وزرات بهداشت است، نباشند، از نظر بیمه و مقررات بازنشستگی تامین اجتماعی، در دسته قوانین دیگر قرار نگیرند.

نحوه ثبت نام در بیمه کارگران ساختمانی ۱۴۰۲

برای ثبت نام در بیمه کارگران با دارا بودن شرایط فوق، می‌توانید به سامانه خدمات حمایتی نظام جمهوری اسلامی ایران مراجعه و مراحل زیر را دنبال کنند:

 1. ابتدا شماره ملی سرپرست خانوار و مقدار تصویر امنیتی را وارد نمایید و سپس روی دکمه گام بعد کلیک کنید. سیستم بعد از بررسی کد ملی وارد شده، شما را به مرحله بعد هدایت می‌کند.
 2. اگر از قبل در سامانه ثبت نام کرده‌اید، روی گزینه ورود کلیک کنید، سپس کد ملی سرپرست خانوار و کد امنیتی مربوطه را وارد نمایید.
 3. در گام دوم لازم است، اطلاعات هویتی سرپرست خانواده و شماره تلفن همراه او را ثبت کنید. دقت داشته باشید که رمز ورود به سامانه و موارد مربوط به پیگیری ثبت نام، فقط از طریق شماره تلفن همراه سرپرست خانوار، امکان‌پذیر است.
 4. گام سوم شامل اطلاعات شهر و استان محل زندگی فرد متقاضی یا سرپرست خانوار است. این اطلاعات را درست و دقیق وارد نمایید.
 5. سپس در گام چهارم از شما اطلاعات پستی فرد متقاضی را می‌خواهند. پس از وارد کردن این اطلاعات روی گزینه گام بعد کلیک کنید.
 6. در این مرحله اطلاعاتی را که از ابتدا وارد کرده‌اید به شما، نشان می‌دهند تا در صورت وجود خطا، آن را اصلاح نمایید.
 7. گام آخر ثبت نام با تایید اطلاعات و فشردن گزینه ثبت نهایی انجام می‌شود. دقت داشته باشید که کد ملی فرد متقاضی، نام کاربری و رمز عبور او نیز، شماره تلفن همراه ثبت شـده، در زمان ثبت نام خواهد بود.

با کامل کردن مراحل فوق، شما می‌توانید به راحتی، برای دریافت بیمه کارگران ساختمانی ثبت نام کنید.

نحوه پرداخت حق بیمه کارگران ساختمانی

از آن‌جایی که بیمه کارگران ساختمانی، زیرمجموعه‌ی بیمه خویش فرما است، خود بیمه‌گزار باید نسبت به پرداخت بیمه کارگران ساختمانی اقدام کند. برای این کار دو راه وجود دارد؛ راه اول این است که کارگر به شعب تأمین اجتماعی به صورت حضوری مراجعه کند، اما راه دوم بسیار سریع‌تر و آسان‌تر است. برای این کار باید به آدرس اینترنتی samt.tamin.ir مراجعه کرد.

بعد از ورود به پنل کاربری، به قسمت عملیات بیمه شدگان خاص بروید و درخواست برگ پرداخت را انتخاب کنید. در صفحه جدیدی که باز می‌شود، کارگر باید تعداد ماه‌هایی که قصد پرداخت حق بیمه آنها را دارد، مشخص کند که برابر ۱ است. پس از صدور قبض، متقاضی باید از طریق درگاه بانگی، مبلغ بیمه کارگران ساختمانی را واریز کند. حق بیمه تامین اجتماعی ۱۴۰۲ کارگران ساختمانی، همانند سال‌های قبل، بر اساس درجه بندی انجام شده متفاوت است.

فواید بیمه کارگران ساختمانی چیست؟

بر اساس بخشنامه جدید بیمه کارگران ساختمانی، افرادی که حق بیمه کارگران ساختمانی را می‌پردازند، از مزیت‌های بیمه تأمین اجتماعی، شامل بیمه درمان و حقوق بازنشستگی بهره‌مند می‌شوند. تنها تفاوت این بیمه‌نامه با بیمه‌نامه اجباری در سقف ارائه خدمات و میزان حقوق مستمری است.

مشکلات بیمه کارگران ساختمانی

برخی مشکلات در خصوص بیمه کارگران ساختمانی وجود دارد که شامل موارد زیر هستند:

 • افرادی جز بیمه کارگران ساختمانی قرار گرفتند که، اصلاً کارگر نبوده‌اند و در عمل بازرسی درستی از آن‌ها صورت نگرفته‌است.
 • بیمه کارگرانی که قبلاً جواز داشته‌اند و اکنون غیرفعال است، قطع شد.
 • در شرایط حاد کرونایی، کارگرانی که به صورت فصلی کار می‌کردند، بیکار شدن و اگر توانایی پرداخت حق بیمه را تا سه ماه نداشتند، بیمه آن‌ها قطع شد. این مسئله باعث ریزش آمار کارگران ساختمانی تحت پوشش شد.
 • قوانین هنوز به درستی اجرا نمی‌شوند.
 • مشکل تامین منابع که به دلیل تعیین و محاسبه نشدن دقیق ضرایب بوده‌است.
 • بازنشستگی ۳۵ ساله کارگران ساختمانی که موجب اعتراض خیلی از کارگران است.
 • بسیاری از کارگران توسط کارفرما بیمه نمی‌شوند و بسیاری نسبت به حقوق خود مطلع نیستند.

تعاریف در سازمان تامین اجتماعی

در بخشنامه‌ای که از طرف مدیر سازمان تامین اجتماعی تهیه شده است، هر مورد به صورت زیر تعریف شده‌اند:

 • کارگر ساختمانی: کسی که به صورت مستقیم در تمامی عملیات ساخت‌وساز مشغول به کار است و مشمول مقررات خاص بیمه‌ای نیست.
 • کارت مهارت فنی: گواهینامه‌ای که شامل اطلاعاتی از جمله: مشخصات اولیه فرد، سطح مهارت، تاریخ صدور، مدت اعتبار و تمدید است که توسط سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور صادر می‌شود.
 • نرخ مبنای کسر حق بیمه برای کارگران: شامل ۷ درصد دستمزد ماهانه که بر اساس ماده ۳۵ قانون تامین اجتماعی، مشخص می‌شود و هرماه باید بیمه‌شده، به سازمان پرداخت کند.
 • ملاک محاسبه حق بیمه: برای تمامی سطوح ملاک متعلقه، حداقل دستمزد سنواتی است.
 • دستمزد مقطوع کارگران: در سه سطح تعریف می‌شود که شامل کارگر درجه ۱ (کارگر ماهر و استادکار) شامل ۱.۴ برابر حداقل دستمزد ماهیانه، کارگر درجه ۲ (نیمه ماهر، کمک استادکار) ۱.۳ برابر حداقل دستمزد ماهیانه و کارگران ساختمانی درجه ۳ (کارگر عمومی) شامل ۱.۲ برابر حداقل دستمزد ماهیانه است.

قوانین بیمه تامین اجتماعی برای کارگران ساختمانی

قوانین بیمه تامین اجتماعی کارگران ساختمانی شامل ۱۴ ماده است. این مواد به صورت زیر تعریف شده‌اند:

ماده ۱

تمامی کارگران ساختمانی فعال در مراحل مختلف پروژه ساخت‌وساز با ثبت‌نام و دریافت کد ملی از سازمان تامین اجتماعی، بیمه خواهند شد.

تبصره: کارگران تا زمان تحت پوشش قرار گرفتن، مشمول قانون بیمه اجباری هستند و در صورت دارا بودن شرایط از مزایای آن، بهره‌مند خواهند شد.

ماده ۲

کارگران فعال و شاغل در وزارتخانه‌ها و سازمان‌های دولتی و وابسته به آن، مؤسسات عمومی غیردولتی، شهرداری‌ها، بانک‌ها، مؤسسات عام‌المنفعه و کارخانه‌های دارای پروانه بهره‌برداری از شمول قانون خارج و تابع قوانین تامین اجتماعی مصوب در سال ۱۳۵۴، هستند. اینکه کار توسط آن‌ها به صورت مستقیم انجام شود یا تحت نظر پیمانکار باشند، تفاوتی ندارد. فقط حق بیمه کارگران پیمانکار بر اساس ماده ۳۸ قانون تامین اجتماعی، خواهد بود.

ماده ۳

وزارت کار و امور اجتماعی وظیفه دارد تا، فراخوان و آموزش کارگران شاغل در کارهای ساختمانی را بر عهده گیرد و برای آن‌ها کارت مهارت فنی صادر کند.

تبصره ۱: زمان‌بندی، شرایط، ترتیب صدور، تمدید و تعلق کارت مهارت فنی و چگونگی شناسایی کارگران و اشتغالشان به صورت مشترک توسط وزارتخانه‌های رفاه و تامین اجتماعی، کار و امور اجتماعی، مسکن و شهرسازی و کشور تهیه شده و باید به تایید هیات وزیران برسد.

تبصره ۲: کارگران شاغل از زمان نام نویسی در سازمان تامین اجتماعی بر پایه کد ملی، مشمول قوانین این سازمان هستند و می‌توانند از تعهدات استفاده کنند.

ماده ۴: تعهدات این قانون شامل حوادث و بیماری‌ها، غرامت دستمزد، ازکارافتادگی، بازنشستگی و فوت است.

تبصره۵: افراد خانواده بیمه شده، برای استفاده از تعهدات مرتبط با حوادث و بیماری‌ها برای ماده ۵۸ و بازماندگان بر اساس مواد ۸۱ و ۸۲ مشخص خواهند شد.

ماده ۵

پروانه در صورتی صادر می‌شود که، فرد متقاضی رسید پرداخت بیمه واریز شده به حساب سازمان تامین اجتماعی را برای هر متر مربع سطح زیربنا، معادل ۴% حداقل دستمزد ماهانه، تحویل دهد.

تبصره ۱: در صورت آسیب‌دیدگی افراد بر اثر حادثه، سازمان تامین اجتماعی علاوه بر دریافت کامل حق بیمه، جریمه معادل ۲۵% اصل حق بیمه را دریافت خواهد کرد.

تبصره ۲: مبلغ‌های دریافتی در محاسبه حق بیمه کارگران پیمانکار در نظر گرفته خواهد شد.

ماده ۶

حق بیمه فرد بیمه‌شده معادل ۷ درصد دستمزد ماهانه است، که بر اساس ماده ۳۵ قانون تامین اجتماعی مصوب سال ۱۳۵۴، مشخص می‌شود.

تبصره: دولت باید ۳% ماخذ کسر حق بیمه را، تحت نام سهم مشارکت خود، به سازمان تامین اجتماعی پرداخت کند.

ماده ۷

هر فرد باید حق بیمه خود را بر اساس ترتیب تعیین شده توسط سازمان تامین اجتماعی پرداخت کند.

تبصره: در صورتی که پرداخت به موقع انجام شود، سازمان می‌تواند، بر اساس اختیارات مندرج در قانون تامین اجتماعی اقدام به دریافت آن کند.

ماده ۸

هرگونه نقل‌ و انتقال سابقه پرداخت حق بیمه بین صندوق‌های بیمه و بازنشستگی بر اساس قوانین انجام خواهد شد.

ماده ۹

چگونگی استفاده از خدمات درمانی‌، مدت، شرایط و میزان غرامت دستمزد، برای حوادث ناشی از کار، تعیین درصد ازکارافتادگی‌، چگونگی تشخیص حوادث ناشی و غیر ناشی از کار، شرایط پرداخت غرامت نقص مقطوع و برقراری مستمری جزئی و کلی‌، نحوه محاسبه، میزان آن و تغییر درجه ازکارافتادگی جزئی و کلی بر اساس قوانین تامین اجتماعی مشخص خواهند شد.

ماده ۱۰

در این ماده مشخص می‌شود که، بیمه کارگران ساختمانی چند سال است. بر اساس این ماده، کارگران ساختمانی با داشتن حداقل سابقه مقرر و داشتن سن بازنشستگی کارگران ساختمانی، یعنی ۶۰ سال تمام، یا پرداخت حق بیمه به مدت ۳۵ سال، می‌توانند درخواست بازنشستگی بدهند.

تبصره: میزان مستمری و تعیین درجات ازکارافتادگی بر اساس قوانین بیمه تامین اجتماعی تعیین می‌شود.

ماده ۱۱

شرایط بیمه شده متوفی‌، بازماندگان واجد شرایط بیمه شده متوفی‌، چگونگی برقراری مستمری بازماندگان و سهم مستمری هر یک از آنان بر اساس قوانین تامین اجتماعی مشخص می‌شود.

ماده ۱۲

در صورت محرز شدن حادثه ناشی از رعایت نکردن اصول ایمنی، سازمان تامین اجتماعی بر اساس قوانین، هزینه‌های مربوط را بر اساس ماده ۵۰، از کارفرما دریافت خواهد کرد.

ماده ۱۳

تمامی سازمان‌ها و دستگاه‌های دولتی (نوشته‌شده در بالا) و شرکت‌های مشمول این قانون، باید با مجریان این قانون همکاری داشته‌باشند.

ماده ۱۴

از تاریخ تصویب این قانون، آن دسته از مواد قانون بیمه اجباری کارگران ساختمانی مصوب ۱۳۵۲ و سایر قوانین مغایر لغو خواهند شد.

 

بیمه کارگر ساختمان

حق بیمه فرد بیمه‌شده معادل ۷ درصد دستمزد ماهانه است

 

البته اگر شخصی کارفرما باشد، می‌تواند از بیمه مشاغل آزاد یا مسئولیت هم استفاده کند. بیمه مشاغل آزاد مخصوص افرادی است که، خود کارفرما هستند و شغل آزاد دارند. برای کارگرانی که شغل آزاد دارند، این بیمه نامه می‌تواند، مناسب باشد.

همچنین بیمه مسئولیت برای کارگرانی است که، خودشان به صورت مستقل کار می­‌کنند. به این صورت می‌­توانند، خسارات وارد شده به اشخاص ثالث را در حین کار خود جبران کنند.

بیمه کارگران ساختمانی و تمام نکات مرتبط با آن

به هر حال باید گفت که بیمه کارگران ساختمانی، ضروری است و همه کارفرمایان باید کارگران خود را بیمه کنند. بیمه کارگران ساختمانی، به کارگران ساختمانی کمک می‌کند، تحت پوشش بیمه از برخی مزایای ضروری برخوردار شوند. متاسفانه بیشتر کارگران فعال در ساخت‌وسازها بیمه نمی‌شوند و از این رو اگر برای آن‌ها اتفاقی هم بیفتد، کسی حاضر به جبران خسارت نیست. ما در این مقاله از بیمه دات کام، سعی کرده‌ایم تا به صورت کلی بیمه کارگران ساختمانی، را توضیح دهیم. در صورتی که بعد از مطالعه این مقاله، هنوز هم در مورد بیمه کارگران ساختمانی سوال یا ایهامی دارید، از قسمت نظرات این مقاله، با کارشناسان بیمه دات کام در ارتباط باشید.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
آموزش مشاهده سوابق بیمه با موبایل
۲۰ آذر ۱۴۰۲ / بیمه تامین اجتماعی / اطلاعات بیمه ای

مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی با کد ملی و به وسیله موبایل (۳ روش تصویری)

احتمالاً برای همه مشاهده سوابق بیمه با موبایل، یکی از راحت‌ترین روش‌های استعلام بیمه تامین اجتماعی است. سه روش مختلف استعلام سوابق را در این مقاله بخوانید.

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
person
حسین
۱۶ آذر ۱۴۰۲

سلام من کارگرسنکاری هستم اگر درکارگاهای بزرگ کارکنم بیمه ام قطع می شد

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۸ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  متوجه سوال شما نشدیم.

person
قباد ذاکری نیا
۱۶ آذر ۱۴۰۲

سلام من از سال ۱۳۹۲/۰۸/۰۱تا۱۴۰۲/۰۷/۱۸بیمه کارگران ساختمانی مصوب سال ۱۳۸۶پرداخت کردم بدون هیچ قطی مدام بیمه ام فعال بود درخواست فیش کردم گفتن از طریق فنی حرفه‌ای دستورالعمل آمده که دوباره کارگران ساختمانی کارت جدید بگیرن ودرطول مدتی که کارت فنی حرفه‌ای برام صادر نشده بود بچه هام مریض شدنن و ریس فنی حرفه‌ای کرمانشاه گفت تا کارت فنی حرفه‌ای بیاد توام الان نیاز به دفترچه بیمه داری برو فعلآ ۱یا۲ماه بیمه مشاغل آزاد پرداخت کن کارتو گرفتی اون لغو میشه ودباره بیمه کارگران ساختمانی واریز میکنید الان با اینکه تمامی مدارک فنی حرفه‌ای برا بیمه بردم میگه حذف شدی الان من متأهل وکارگر ودارامدکافی ندارم که مشاغل آزاد پرداخت کنم لطفاً راهنمایی بفرمایید

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۸ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  شما باید اولا قبل از اتمام تاریخ انقضا کارت فنی و حرفه ای اقدام به تعویض کارت خود میکردید و مقصر خودت هستید دوما وقتی بیمه حرف و مشاغل آزاد واریز کردید بطور سیستماتیک بیمه ساختمانی شما از مرکز قطع میشود باید در هر صورت پیگیری کنید تا سهمیه جدید اعلام شود.

person
قاسم کوهستانی
۱۲ آذر ۱۴۰۲

سلام خسته نباشید بنده فروردین۹۸ ازشرکت بیرون اومدم ودیگه نتونستم بیمه رد کنم حالاواجدشرایطبازنشستگی هستم ۶۰سال تمام رفتم بیمه شعبه پنج تبریز گفتندصاحب شرکت بدهکاره چنددرصدپولشوبده بقیه رو چک تا بابازنشستگی شما موافقت بشه حالابنده چکارباید بکنم

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۳ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  اگر در شرکت سمتی نداشته اید و فقط کارمند شرکت بودید بدهی شرکت ربطی به شما ندارد و الان هم سابقه شما قطعی شده است و باید شما را بازنشسته کنند.

person
علی اکبر
۱۰ آذر ۱۴۰۲

سلام من بیمه کارگر ساختمانی بودم ولی به علت استان به استان کار کردنم بیمه قطع شد بازرس کرمان تایید میکرد ولی بیمه نجف آباد اصفهان درخواست نمیدادن میگفت باید اینجا کار کنی تا ما بیایم ببینم جزو اتحادیه بناها اینجا باشی شاغل اینجا باشی من دیگر ساکن آنجا نبودم چطور هر جا مراجعه کردم جواب درستی ندادن. دیگه تمام شد .سهمیه نیست .این برنامه جمع شد .الان بیمه ازاد میدهم ولی هنوز شغل من بنای است واقعا راهی ندارد دوباره بیمه کارگری پرداخت کنم راهنمای کنید لطفا ممنون

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۱ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  فعلا که مدت زیادی است که سهمیه بیمه ساختمانی به تامین اجتماعی اعلام نشده است همان بیمه آزاد را واریز کنید.

person
قاسم
۰۹ آذر ۱۴۰۲

سلام اگر کسی کارگرساختمانی باشد وپروانه کسب مغازه ای بنامش باشد آیا میتواند برای بیمه کارگری ثبت نام کند.تشکر

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۱ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر با این شرایط نمی توانید اقدام کنید.

person
احسان
۰۷ آذر ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر
پدر من ۱۴۰۳/۱/۲ شصت سالش میشه و حدود ۱۶ سال و نیم هم سابقه پرداخت حق بیمه داره (کارگران ساختمانی)، ایا این قانون ۶۲ سال جدید اگه تصویب بشه شاملش میشه؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۸ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  این قانون هنوز تصویب و ابلاغ نشده است به همین دلیل در این رابطه نمی توانیم اظهار نظر کنیم.

person
محمد
۳۰ آبان ۱۴۰۲

سلام و خسته نباشید خدمت شما،من نزدیک ۱۰سال هست که بیمه کارگران ساختمانی ام،تا اینکه ۸ماه پیش برام مشکلی پیش اومد ونتونستم این مدت پیگیر بیمه بشم،و الان سلب امتیاز کردن و سهمیه بیمه گرفتن،لطفا راهنمائی کنید چیکار کنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۱ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  باید خودتان را بیمه حرف و مشاغل آزاد کنید یا بیمه اختیاری واریز کنید.

person
م.رجبی
۳۰ آبان ۱۴۰۲

سلام.من کارگر ساختمانی هستم و حدود ۱۵ سال سابقه دارم و۴۰سالمه .اگر قرار باشه ۳۵سال بیمه بریزم الان کمر و زانو پام درد میکنه این چه ظلمی در حق کارگر هست من ۲۰سال دیگه با این شراط زنده نیستم که بخوام از حقوق بازنشستگی استفاده کنم.ایا با ۳۰سال سابقه میتونم درخواست بازنشستگی بدم.چرا سختی کار به قشر ما نمیدن کار ما از خبر نگار آتش نشان که سخت تر هست.

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۱ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  کارگران ساختمانی فعلا جز کارهای سخت و زیان اور نیست.

person
مجید
۳۰ آبان ۱۴۰۲

سلام قانون جدیدبازنشستگی شامل کسانی میشودکه ازاین به بعد بیمه شوندیا شامل قبلیهاهم میشود

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۱ آذر ۱۴۰۲

  سلام. این قانون هنوز تصویب نشده است دوست عزیز.

person
مجید
۳۰ آبان ۱۴۰۲

سلام من یه سوال داشتم حالا که قانون بازنشستگی شده۳۵ سال سابقه در زمان بازنشستگی معادل ۳۵روز حقوق میگیرم یانه همون۳۰روز حساب میشه؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۱ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  این قانون هنوز تصویب نشده است.

person
مجید
۳۰ آبان ۱۴۰۲

سلام حالا که قانون بازنشستگی شده۳۵ سال ایامن در زمان بازنشستگی معادل ۳۵روزحقوق میگیرم یانه همون۳۰روز میدن؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۱ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  معادل ۳۵ روز حقوق می گیرید و هنوز قانون تغییر نکرده.

person
ع. س
۲۷ آبان ۱۴۰۲

سلام رفتم تو سایت کارگران ساختمانی ثبت نام کنم. تایید نکردن چون میگن بیمه دارم. ۲۵ سال سابقه دارم هیچوقت نتونستم از این بیمه که حقم هست استفاده کنم و به صورت مشاغل آزاد ۱۴ درصد رد کردبنده آهنگر در و پنجره ساز هستم و کارت مهارت هم دارم آیا داشتن سابقه بیمه منافات دارد؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۸ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  اگر در سایت همچنین ایتمی طراحی شده پس بخشنامه هم اجازه ثبت نام شما را نمیدهد.

person
صادق
۲۷ آبان ۱۴۰۲

من‌مدرکم درجه سه می‌باشد ،میتونم درجه یک بگیرم وحق بیمه اضافی بدم،آیا دوران بازنشستگی فرقی به میزان دریافتی خواهد داشت،ممنون میشم

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۷ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  در زمانی که بیمه هستید هرچه حق بیمه بیشتری پرداخت کنید مستمری بازنشستگی شما هم بیشتر میشود ارتقا درجه با تامین اجتماعی نیست با اداره فنی و حرفه ای است.

person
حسین
۲۶ آبان ۱۴۰۲

سلام من بیمه کارگران ساختمانی دارم شهر خودم کار نیست آیا اگه برم شهر دیگه برا سکونت بیمه حذف میشه

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۷ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  باید بازرس تامین اجتماعی اون شهر برای شما تایید کند.

person
الی
۲۴ آبان ۱۴۰۲

سلام در سایت جدیدی که برای‌ثبت نام بیمه کارگران ساختمانی اعلام شده در قسمت معرف چه چیزی باید بنویسیم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۷ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  این تازه معرفی شده اطلاعی ندارم بروید از صنف ساختمانی سوال بپرسید چون ارتباطی با تامین اجتماعی ندارد.

person
جواد
۲۲ آبان ۱۴۰۲

صنف کارگران ساختمانی میگه نقشه برداری در ابلاغیه جدید تأمین اجتماعی حذف شده آیا درست ست؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۳ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بخشنامه ها در سازمان توسط چند گروه متخصص تنظیم میشود.

person
مهدی
۲۲ آبان ۱۴۰۲

سلام من کابینت سازم وکارگاه صنایع چوبی دارم میتونم مشمول این بیمه بشم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۳ آبان ۱۴۰۲

  سلام. شما می توانید بیمه مشاغل آزاد یا اختیاری را تهیه کنید.

  person
  وصالی
  ۱۰ آذر ۱۴۰۲

  سلام وقت بخیر
  ببخشید حقوق بیمه بازنشستگی کارگران ساختمان
  الان چقدر هستش؟

   person
   نویسنده بیمه
   ۱۱ آذر ۱۴۰۲

   سلام دوست عزیز
   حداقل مستمری است.

person
بختیاری
۱۹ آبان ۱۴۰۲

سلام من اوایل سال درخواست پروانه دادم به شهرداری ۳. ۷. ۰۲ فیش صادر شد و پرداخت کردم شهرداری نامه بیمه رو ارسال کرد ولی پروانه صادر نشد رئیس شهرسازی به پروانه ایراد گرفتن وابطال شد دوباره درخواست دادم و۲۲. ۷ پروانه جدید مرحله اول صادر شد ۱۴. ۸ دوباره شهرداری به‌ بیمه نامه جدید زدن رفتم بیمه گفتن چرا فاکتور محاسبه صفر هست توضیح دادم حالا میگن باید مساحتی پرداخت کنی چون تاریخ صدور پروانه مرحله اول ۲۲. ۷ هست حالا باید چیکار کنم ملک ما تو حاشیه شهر مشهد هست و جزوه بافت نیازمند به بازآفرینی لطفا راهنمایی کنید

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۰ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  باید طبق قوانین اجرایی جدید اقدام نمایید.

person
ضیا
۱۹ آبان ۱۴۰۲

لطفاً کمی توضیح بده در مورد درجه بندی کارت مهارت و حق واریزی بیمه آنها و بازنشستگی آنها ممنون میشم

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۰ آبان ۱۴۰۲

  سلام کاربر گرامی
  تمام بخشنامه ۱۸ صفحه ای را نمیشود که توضیح داد ولی در کل هر چه کارت مهارت شما درجه بهتری داشته باشد حق بیمه بیشتری باید پرداخت کنید و در آینده مستمری بیشتری هم دریافت میکنید.

person
مهمان
۱۷ آبان ۱۴۰۲

بیمه کارگران ساختمانی

person
مهمان
۱۷ آبان ۱۴۰۲

باسلام ، زمان تمدید کارت مهارتم شده و موقتی در استان دیگر ساکنم، برای تمدید کارت اینجا اقدام کنم یا شهر خودمون ؟باتشکر

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۰ آبان ۱۴۰۲

  سلام. می توانید به یکی از شعب تامین اجتماعی در شهر خودتان مراجعه کنید.

person
ضیا
۱۴ آبان ۱۴۰۲

سلام بنده ده سال بیمه کارگران ساختمانی درجه سه میریزم حالا درجه یک که استاد گچکار گرفتم .کارم هم گچکاریه لطفاً راهنمای کنید که درجه یک را برا بیمه تحویل دهم یا همان سه روآیا تاثیری در پرداخت حق بیمه و بازنشستگی دارد ممنوم

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۵ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. بله در حقوق بازنشستگی تاثیر دارد.

person
علیرضا
۱۳ آبان ۱۴۰۲

سلام و عرض ادب من در تاریخ ۱۴۰۲/۰۷/۱۲ هزینه بیمه کارگران ساختمانی متری ۲۲۰ هزار تومان پرداخت کردم بخشنامه تاریخ ۱۴۰۲/۰۸/۰۳ اومد که بشه ۲۵ درصد پروانه الان ما چیکار باید بکنیم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۳ آبان ۱۴۰۲

  سلام کاربر گرامی
  اگر پرداخت کردید که کاری دیگه احتیاج نیست انجام بدهید.

person
سارا
۰۸ آبان ۱۴۰۲

باسلام ما نامه شهرداری رو شهریور ثبت شعبه کردیم میگن باید با قانون قبل حساب بشه پس چرا وقتی بعد۲۰ اسفند ماه هر کی پول ریخته گفتند باید ما به التفاوتش بدید واصلا درمورد اینکه قبل اسفند ثبت شده حرفی نزدند این چه قانونیه ؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۸ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  هر بخشنامه ای که صادر میشود تاریخ اجرای آن هم مشخص میکنند اگر اعتراضی دارید به اداره کل تامین اجتماعی منطقه مراجعه کنید.

person
مجید
۰۷ آبان ۱۴۰۲

سلام فرق بین بیمه کارگری درجه۱ ودرجه ۳ در چی هست آیا پایه حقوق فرق میکند وچقدرفرق میکند

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۸ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله پایه حقوق آنها فرق میکند و در هنگام بازنشستگی هم مستمری آنها هم فرق میکنند.

   person
   فرهاد
   ۱۵ آبان ۱۴۰۲

   سلام ببخشین الان بیمه کارگری ثبت نام داره
   تو شهر ما دو سه ساله میگن نیست این قضیه کلی هستش

    person
    نویسنده بیمه
    ۱۶ آبان ۱۴۰۲

    سلام دوست عزیز
    خیر سهمیه بیمه ساختمانی به تامین اجتماعی اعلام نشده است باید صبر کنید.

person
محمد مهدی
۰۷ آبان ۱۴۰۲

باسلام خدمت دولت مردان
آیا کارگر ساختمانی که روزانه بیشتر ۱۲ ساعت کاری در معرض بیشترین خطرات از جمله سختی کار گردو خاک سر صدای مداوم شرایط سخت گرما و سرما وهمچنین هیچ پشتیبان شغلی ومال که اگر خدایی نخواسته اتفاقی براش بیفته چطوری جوابگو مخارج درمان و خوانواده باشه با اینهمه مشکلا آیا عمرش به ۶۰ سال یا اینکه ۳۵ سال سابقه قد میده آیا قشر پر زحمت خطر پذیر تر از به کارگر ساختمانی وجود دارد آیا فراموش شده تر از کارگر ساختمانی هست تو تو تمام اقشار جایی هست ب حرف یه کارگر گوش بده یا اینکه یه بار شده ازشون دفاعی بشه آیا کسی دلش بحال قش کارگر ساختمانی میسوزه واقعا اگر ممکنه بفکر بحال ای فلک زده بکنین که تمام سختیش مال کارگر تمام سورش مالکان ساختمان دادی از قشر کارگری که گردو خاک خفش کرده قشری که تمام مفصلاشون پر از درده توان سر پا شدن ندارن قشری که زیر فشار کارو بی حمایتی مسولین مرتبط کمرشون خم شده و توان نفس کشیدن ندارن

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۸ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  فعلا مشاغل کارگران ساختمانی جز کارهای سخت و زیان اور نیست.

person
ابراهیم
۰۷ آبان ۱۴۰۲

عرض ا ب واحترام بنده ۴۷سالمه و۲۱ سال پرداخت بیمه (۹سال درشرکت و۹سال ساختمانی به عنوان کارگر ماهر) خواستم بدونم اگه ۹سال دیگه که ۳۰ سال پرداخت بیمم شد تو۵۶ سالگی باز نشست میشم یا اینکه تا۶۰ سالگی باید پرداخت کنم . سپاس فراوان

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۷ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. زمانی که ۳۰ سال سابقه شما تکمیل شد می توانید درخواست بازنشستگی دهید.

  person
  مجید
  ۰۸ آبان ۱۴۰۲

  سلام بدونم بیمه ی کارگران ساختمانی اگر۳۰سال پرداخت کنم درهرسنی بازنشسته میشوم؟

   person
   نویسنده بیمه
   ۱۰ آبان ۱۴۰۲

   سلام دوست عزیز
   ۳۰ سال سابقه بیمه و ۵۰ سال سن باید داشته باشید که بتوانید بارنشسته شوید.

person
بابک کریمی برقکار ساختمان
۰۵ آبان ۱۴۰۲

سلام خسته نباشید من پارسال بیمه تمین اجتماعی داشتم قطع کردن نزاشتن ادامه بدم من شغلم برق ساختمانی هست سر این قطع کردن که هر شش ما باید یجارو پیدا میکردم بازرس بیاد ببینه که اونجا کار میکنم من بد ۵ ماه یجارو پیدا کردم بازرس امد تعیین کرد رفتم لیست بیمه ماهانم بگیرم گفتن باسه شما قطع شده علتش برای این بود که زیر پنج ماه باید ساختمان پیدا میکردم اگر تاریخ من تمام شده بود بس چرا بازرس امد تعیید کرد اگر کسی تو بیمه هست این کد کلی من هست پیگیری کنید ۰۰۷۴۵۶۶۸۴۹

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۶ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  باید به اداره کل تامین اجتماعی منطقه مراجعه کنید و موضوع را پیگیری کنید.

person
رمضانی
۰۵ آبان ۱۴۰۲

سلام خسته نباشید همسر من هشت سال هست بیمه کارگری میریزه توی استخر افتاده و کتفش شکسته الان سه ماهه دست راستش کار نمیکنه چون عصب و تاندون دستش هم پاره شده عمل هم کرده یه مشاور بیمه گفت اصلا تو بیمه صداشو در نیارید اگه بفهمن نمیتونی بیمه بریزی کلا بیمه اتو قطع میکنن خب مگه ادم خودشو بیمه نمیکنه که در مواقع حوادث و درمان و از کار افتادگی استفاده کنه یعنی به همسر من غرامت و از کار افتادگی تعلق نمیگیره؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۶ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  اگر واقعا بیماری ایشان در حد از کارافتادگی باشد بله از کارافتادگی تعلق میگیرد باید دکتر متخصص برای ایشان بنویسد که ایشان از کار افتاده کلی است و دیگه نمیتواند اصلا کار کند بعد اون نظر پزشک را میبرید تامین اجتماعی تا آنها ایشان را به کمیسیون پزشکی معرفی کنند ۰ ولی غرامت تعلق نمیگیرد.

person
Meysam
۰۱ آبان ۱۴۰۲

با سلام من بیمه درجه ۲ پرداخت میکردم برج ۶ چهارصد و۹۰ ولی برج ۷ و ۸ و۹ پانصد نود گرفتن علت چیست آیا بیمه گران شده؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۲ آبان ۱۴۰۲

  سلام میثم عزیز
  خیر بیمه گران نشده است بروید شعبه و یا کارگزاری سازمان پیگیری کنید.

   person
   علی
   ۰۷ آبان ۱۴۰۲

   با سلام.کار در ارتفاع بیشتر از پنج متر جز مشاغل سخت حساب میشه حالا کسی که سنگ کار و نما کار ساختمان هست سختی کار بهش تعلق میگیره یا نه؟

    person
    نویسنده بیمه
    ۱۰ آبان ۱۴۰۲

    سلام دوست عزیز. خیر سختی کار به شما تعلق نمی گیرد و در دسته مشاغل سخت و زیان آور قرار نمی گیرید.

  person
  مجید
  ۰۵ آبان ۱۴۰۲

  بله گرون شده مال منم گرون شده

person
مجید
۳۰ مهر ۱۴۰۲

سلام نحوه محاسبه سختی کار بیمه کارگران ساختمانی چگونه هست یعنی اگر۲۰سال سابقه بیمه کارگری ساختمانی داشته باشم ۳۰سال حساب میشه وبازنشسته میشم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۱ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر نمیشوید ۰ بیمه های ساختمانی جز کارهای سخت و زیان اور نیست.

person
مجید
۳۰ مهر ۱۴۰۲

سلام کسی که قبلا۶۰‌سالگی ۳۰ سال سابقه بیمه کارگری ساختمانی باشد بازنشسته میشود وایا جزو مشاغل سخت هست وبا۲۰ سال سابقه درهر سنی باشیم بازنشسته میشویم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۱ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بیمه های ساختمانی جز کارهای سخت و زیان اور نیست.

person
کاکا
۲۹ مهر ۱۴۰۲

سلام ایا کار با میکسر حمل بتن ( راننده ) راننده میکسر بتن جزع بتن ساز و بتن ریز و جزع صنعت ساختمان محسوب میشه

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۹ مهر ۱۴۰۲

  سلام. بله دوست عزیز.

person
ناشناس
۲۲ مهر ۱۴۰۲

سلام
برادرم چندین سال بیمه ساختمانی ( نقاشی ساختمان ) را پرداخت نموده، سال گذشته در یک مغازه نجاری مشغول رنگ زدن درب بود است ، از بیمه اعلام نمودن کار فعلی مربوط به بیمه ساختمانی نمی باشد و نسبت به قطع بیمه اقدام نمودن ، در صورتی که کار برادرم کاملا نقاشی ساختمان است و با بازرسی کاملا قابل اثبات است، برای پیگیری برقراری مجدد چه اقدامی باید انجام دهیم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۴ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  نقاشی ساختمانی با نقاشی در نجاری با هم فرق میکنند اگر در نجاری مشغول کار است باید بیمه ساختمانی ایشان قطع شود و از طریق نجاری بیمه شود و اگر نقاش ساختمان است باید به بازرس ثابت کند که نقاش ساختمان است.

   person
   ناشناس
   ۰۱ آبان ۱۴۰۲

   سپاس از پاسخگویی شما باتوجه به اشتغال به نقاشی ساختمان امکان برقراری مجدد بیمه یا اعتراض به نظر بازرس را داریم ؟

   ممنون میشوم راهنمایی بفرماید

    person
    نویسنده بیمه
    ۰۳ آبان ۱۴۰۲

    سلام دوست عزیز
    بله می توانید.

person
حمید
۱۸ مهر ۱۴۰۲

سلام من دو ماه منتظر اصلاح بیمه تامین اجتماعی جهت گرفت پروانه ساختمانی هستم پس کی قانون جدید اعمال میشه

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۹ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  انشالله به زودی ابلاغ میشود چون به وزارتخانه اعلام شده است.

person
محسن
۱۶ مهر ۱۴۰۲

سلام بنده در اسفند ماه پروانه ساختمان گرفتم و حق بیمه تامین اجتماعی را با تعرفه ۱۵ درصد عوارض پرداخت کردم. الان تامین اجتماعی نامه زده و میگه باید بر اساس متری ۲۲۰ هزار تومن پرداخت کنی. با توجه به اینکه قانون جدید در ۲۲ شهریور ۱۴۰۲ اصلاح شد آیا من باید بر اساس ۲۲۰ هزار تومن پرداخت کنم یا طبق ۲۵ درصد عوارض؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۷ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  براساس قانون جدید باید پرداخت کنید.

person
محسن
۱۶ مهر ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر
فاصله بین این دو مصوبه مجلس چی میشه؟ یعنی پروانه ساخت که فروردین فیش براش صادر شده الان با کدوم قانون هست؟ بهمن سال ۱۴۰۱ یا تیر ۱۴۰۲ که شده همون قانون قبل یعنی سال ۱۳۹۳

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۷ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  هر بخشنامه ای که صادر میشود تاریخ اجرای آن هم مشخص میکنند مثلا از چه تاریخی شامل چه کسانی میشود.

person
محسن
۱۱ مهر ۱۴۰۲

سلام.میخاستم بدونم بیمه با کارت مهارت چند درصد پرداخت میشه.

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۲ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  اگر منظور شما کارت مهارت بیمه ساختمانی است که ۷ درصد حق بیمه باید پرداخت شود.

person
تکتا
۱۰ مهر ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر
بازنشستگی چطوری انجام میشه مثلا فردی ۶۰ سالش شد و با سابقه ۱۷ سال بیمه کارگران ساختمانی
بالاجبار بازنشستش میکنن یا نه باید ۲۰ سال سابقش پر بشه بعد ؟ اجبار تو بازنشستگی هست یا نه؟!

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۰ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  شرط اصلی بازنشستگی رسیدن به سن تعیین شده است.

person
تقوی
۰۶ مهر ۱۴۰۲

بنده ۱۸ سال بیمه اجباری کار در تعاونی دوسال خرید خدمت و پنج سال تا الان کارگری دارم و ۴۷ سالمه چند سال دیگر کارگری بریزم بازنشسته میشوم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۸ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  سن بازنشستگی برای آقایان ۶۰ سالگی است.

person
سید علی تقوی
۰۴ مهر ۱۴۰۲

سلام بنده حدود ۱۸ سال سابقه ی بیمه ی اجباری در شرکت تعاونی و دوسال خرید خدمت و الان حدود ۵ سال بیمه ی کارگری دارم ،آیا در ۳۰ سالگی بازنشسته می شوم یا ۳۵ ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۵ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  شما باید در مجموع ۳۰ سال سابقه بیمه و ۵۰ سال سن داشته باشید که بتوانید بارنشسته شوید.

   person
   تقوی
   ۰۶ مهر ۱۴۰۲

   سپاس ،منظورم این هست که بیمه کارگری ۳۵ ساله بازنشستگی داره ولی من بیست سالم اجباری و خرید خدمت هست چی میشه؟

    person
    نویسنده بیمه
    ۰۸ مهر ۱۴۰۲

    سلام دوست عزیز
    بازنشستگی ۲۰ سال سابقه بیمه و ۶۰ سال سن و ۳۰ سال سابقه بیمه و ۵۰ سال سن است.

person
زمانی
۰۴ مهر ۱۴۰۲

سلام خدمت شما برادر عزیز چرا پیام بنده رو منتشر نمیکنین به خدا کل زندگی من همین بیمه هستش لطفا جواب منو بدین

person
مجتبی
۰۴ مهر ۱۴۰۲

سلام قبض بیمه مهر اومدن بگیرم میگه به شعبه مراجعه کنید ۶ماه پیش بازرسی شدم

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۵ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  حتما سایت مشکل دارد باید به شعبه مراجعه کنید تا آنها پیگیری کنند.

person
زمانی
۰۳ مهر ۱۴۰۲

ببخشید من نتونستم بهتر توضیح بدم من قبلا یه شهر کوچک زندگی میکردیم الان دوازده سابقه بیمه دارم حالا به دلیل نبود کار مجبور شدم برم تهران خواستم بدونم تکلیف بیمه چی میشه الان باید چکار کنم که قطع نشه آیا باید برم تامین اجتماعی تهران یانه لطفا راهنمایی کنین خیلی دلواپس این بیمه هستم فعلا که تنها دلخوشیمونه دست شما درد نکنه

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۵ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  شما نگفتید چه نوع بیمه ای واریز میکنید اگر بیمه حرف و مشاغل آزاد و یا اختیاری واریز میکنید مشکلی پیش نمیاد.

   person
   زمانی
   ۱۱ مهر ۱۴۰۲

   بیمه تامین اجتماعی کارگران ساختمانی

person
زمانی
۰۳ مهر ۱۴۰۲

سلام خدمت شما من گچ کار هستم حالا واسه پیدا کردن کار خونمو بردم تهران حالا تکلیف بیمه چی میشه

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۴ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  به یکی از شعب تامین اجتماعی مراجعه نمایید و موضوع را گزارش کنید.

person
امیر
۲۸ شهریور ۱۴۰۲

سلام خدمت شما آیا سفر خارجی باعث باطل شدن بیمه کارگران ساختمانی می‌شود؟
ایا ارتقاء کارت مهارت از درجه ۳به درجه ۱چه مقدار در حقوق بازنشستگی دریافتی تاثیر دارد و اینکه ایا تامین اجتماعی میتواند این ارتقاء درجه را قبول نکند و با همان سطح قبلی بیمه را ادامه دهد؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۸ شهریور ۱۴۰۲

  سلام امیر عزیز
  ۰۱ بستگی دارد که چقدر این سفر طول بکشد ۰۲ در مبلغ مستمری زیاد تفاوت ندارد ولی اگر در سالهای پایانی سابقه و در شرف بازنشستگی هستید و میخواهید کارت مهارت خودت را ارتقا بدهید تامین اجتماعی قبول نمیکند.

person
جبار
۲۶ شهریور ۱۴۰۲

سلام ضمن تشکر از پاسخ های دقیق. ۱۵ سال حق بیمه پرداخت شده است. ۹ماه است به جهت مشکلات خانوادگی نتونستم بیمه واریز کنم. الان مراجعه کردم برای واریز مبالغ گذشته بیمه میگه. باید به صورت آزاد ادامه بدید…چیکار باید بکنم با این همه سابقه به خاطر ۹ ماه حقم ضایع میشه.

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۹ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  شما دیگه نمیتوانید اون ماه را واریز کنید و اون ۹ ماه که حق بیمه پرداخت نکردید دیگه جز سابقه شما متاسفانه نمیاد.

person
مهندس
۲۲ شهریور ۱۴۰۲

درود ، ۳سوال داشتم ممنون میشم پاسخ بدید.
سوال اول : در این چند سال که سهمیه بیمه کارگری داده نشده چگونه کارگران و استادکاران میتوانند خود را بیمه کنند و حق بیمه رو پرداخت نماین ؟؟
سوال دوم: آیا وقتی خودشون اون ۳درصد پرداختی دولت رو نیز تقبل کنند و بپردازند بازهم تامین اجتماعی از بیمه کردن ممانعت خواهد کرد ؟؟؟
اگر بله چرا؟؟؟
سوال سوم:در حال حاظر میزان حقوق پایه کارگر و استادکار چقدر میباشد ؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۷ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  میتوانید بیمه حرف و مشاغل آزاد و یا اختیاری بیمه شوند ۰۲ فعلا بیمه کارگران ساختمانی وجود ندارد بروید بیمه حرف و مشاغل آزاد شوید با نرخ های مختلف و حق بیمه پرداخت کنید.

person
مجتبی سیدی
۱۶ شهریور ۱۴۰۲

سلام من کارگر ساختمانی هستم‌تاریخ ۱۴شهریور.سرکار مشغول بودم.روی داربست.تخته شکست افتادم بازوی راستم ازوسط شکست.حالا بااین شرایط باید چکارکنم‌‌.مجتبی سیدی هستم

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۸ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  به سازمان تامین اجتماعی مراجعه کنید و در خواست از کارافتادگی یا غرامت دهید.

person
حسین
۱۰ شهریور ۱۴۰۲

سلام
بیمه کار گران ساختمانی چند در صد است؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۱ شهریور ۱۴۰۲

  سلام حسین عزیز
  منظور شما از درصد چی است اگر منظور شما این است که مثل بیمه حرف و مشاغل آزاد چند درصد حق بیمه واریز میکنید باید بگم که بیمه ساختمانی کامل است و جز بیمه اجباری محسوب میشود.

person
سعید
۰۷ شهریور ۱۴۰۲

با سلام من امروز رفتم اداره تامین اجتماعی که خودمو بیمه کارگران ساختمانی کنم ولی گفتن سهمیه نیومده فعلا
خواستم بپرسم این سهمیه ها چطوریه و کی میاد

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۸ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز.چند سال است که دولت سهمیه بیمه ساختمانی به تامین اجتماعی نداده است.

person
وحید
۰۶ شهریور ۱۴۰۲

سلام
آیا کارگر بیمه تامین اجتماعی که بیمه کارگران ساختمانی شده حق داشتن ملک یا مغازه نداره؟من لوله کش هستم و بیمه کارگر ساختمانی شدم.الان هر دومان یه بار زنگ میزنم میگن شما مغازه دارید بیمه تون قطع شد.
بله مغازه دارم ده ساله که دارم ولی آزمون اول دست مستاجره.من نه پروانه کسب دارم نه توتون مغازه کارکردن.
مغازه هم ارث پدری بنده هست.
میشه لطف کنید قانون بیمه کارگری روتوضیح بدید؟
که آیا داشتن مغازه با بیمه کارگری شدن مغایرت داره؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۷ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. در چند جمله بنده که نمیتوانم بخشنامه ساختمانی که ۱۶ صفحه است را توضیح بدهم اگر بابت این موضوع معترض میباشید باید به مدیر کل تامین اجتماعی مراجعه کنید.

person
حمید
۰۵ شهریور ۱۴۰۲

باسلام عرض ادب بنده ۶۰ سال سن دارم و۲۱سال سابغه بیمه کارگر ساختمانی ایا بخواهم بازنشسته بشم با ۲۱روز حقوق است یا حقوق کامل ۳۰روز است ممنون از جواب

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۶ شهریور ۱۴۰۲

  سلام. حقوق کامل یعنی حداقل مستمری را دریافت میکنید.

person
Masi
۲۵ مرداد ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر .
پدرم ۱۳ سال و چند ماه سابقه بیمه دارن . مدرکشون هم کمک سفت چین درجه ۲ هست . امسال ۶۰ میشن . لطفا بفرمایید مستمریشون چقدر میشه ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۶ مرداد ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  با ۱۳ سال سابقه بیمه ۱۳ روز حداقل دستمزد را دریافت میکند که حدودا مبلغ ۳ملیون تومان میشود.

person
فاطمه
۲۲ مرداد ۱۴۰۲

سلام. وقت شما بخیر
من خانمی هستم که چند سال سابقه کار دارم و در حال حاضر در جایی مشغول به کار نیستم و می خواهم بیمه اختیاری رد کنم. سوالم در این مورد هست که دخترم تحت پوشش بیمه من بوده، الان باید مدرکی ارائه کنم که تا بتوانم علاوه بر خودم برای دخترم هم دفترچه درمان تهیه کنم؟ لطفا مراحل ثبت نام برای پرداخت بیمه اختیاری بابت درمان و بازنشستگی رو می فرمایید.
با تشکر

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۲ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. اگر دخترتان تحت تکفل شما است کافی است حق بیمه او را پرداخت کنید. بهتر است به صورت حضوری به تامین اجتماعی مراجعه کنید تا پرونده شما به صورت صحیح تکمیل شود.

person
علی
۲۲ مرداد ۱۴۰۲

سلام آیا امکانش هست که تمام این ۳۵ سال رو یک جا واریز کرد و بازنشست شد؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۲ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. خیر

person
نرگس
۱۹ مرداد ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر یک سئوال داشتم ممنون میشم راهنمایی کنید. بیمه مسئولیت مدنی کارفرما نسبت به کارگران ساختمان رو فقط باید در تأمین اجتماعی انجام داد ؟ اگر به سایر شرکت های بیمه گر مراجعه و حق بیمه از طرف کارفرما پرداخت شده و پروانه صادر شده باشه قابل قبول نیست ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۱ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. بیمه مسئولیت مدتی ربطی به تامین اجتماعی ندارد این بیمه را بیمه های خصوصی مثل بیمه ایران ۰ البرز ۰ آسیا و غیره صادر میکنند.

person
غلامعباس
۱۲ مرداد ۱۴۰۲

سلام من بناسفت کارهستم ونزدیک به ۳سال بیمه پرداخت کردم وخواستم یه وام بگیرم بانک بهم گفت جواز کسب مغازه می خواد من هم این کارکردم بیمهام قطع شد به خاطر جواز کسب وام هم نگرفتم جواز کسب باطل کردم اما هنوز بیمه ام وصل نکردن لطفا راهنمایی کنید ۰۹۱۶۶۲۱۳۳۹۰ محمدی

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۴ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. فعلا که سهمیه بیمه ساختمانی به تامین اجتماعی اعلام نشده است.

person
محمدامین نیسی
۱۱ مرداد ۱۴۰۲

سلام تکلیف ما که بازهم بیکارهستیم باهزاربدبختی میخواهیم خانه بسازیم واز این ور بیمه ساختمانی ازمامیخواهندچکارکنیم ۳۸ملیون تومن پول بیمه …واقعا دردناکه من هم باز کارگرم…الان اقای ریسی ومجلس دستور توقف دادند حالا باز تعرفه ها را کم کنید یه خبری بدید بدبخت شدیم خودم کارگرم ازکجا اینقد بیارم پول بیمه پروانه ساخت بدم به اینجاش فکر نکردید

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۵ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. دوست عزیز موردی که مطرح نمودید در حوزه اختیارات ما نیست.

person
کوروش
۱۰ مرداد ۱۴۰۲

سلام چرا کارگر ساختمانی باید ۳۵سال واریز کنه خدا از قانون گذار نگذره باجناق من ۱۷سال تو آلمینیوم فقط می‌ره کارت میزنه میاد خونه پای بساط گاهی اوقات چند ساعت بعد می‌ره کارت خروج میزنه ، اضافه کار حساب میشه الان می‌تونه با ۲۵میلیون تومن حقوق بازنشستگی بگیره آخه چرا

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۰ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. شغل باجناق حضرتعالی جز مشاغل سخت و زیان اور محسوب میشود ولی کارگران ساختمانی فعلا جز مشاغل سخت و زیان اور نیست و باید ۳۰ سال سابقه بیمه داشته باشند که بتوانید بارنشسته شوند نه ۳۵ سال سابقه بیمه.

person
احمد
۰۵ مرداد ۱۴۰۲

سلام من ده سال سابقه بیمه کارگران ساختمانی دارم که یه مغازه کوچکی هم داشتم که آن را جمع آوری کردم الان حدود هفت سال هست که زن و پسرم مغازه را واسه خودشون میچرخانند جهت تمدید بیمه به اداره تامین اجتماعی شهرستان سلسله استان لرستان مراجعه نمودم که گفتن جاهایی که مشغول به کار هستی را بنویس تا بازرس بیاد و بازرسی کنه که الان در چهار نقطه مشغول به کار هستم متاسفانه بازرس که اومده از جاهایی که مشغول به کار هستم بازرسی نکرده رفته از شخصی که باهم مشکل داریم سوال کرده و بازرس اسم من که به مغازه دار زده و اصلا به سر کارم سر نزده الان دو ماهه بیمه ام قطع شده و نمیتوانم بیمه ام را واریز کنم.در حال حاضر هم سر کار میباشم.لطفا راهنمایی کنید

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۷ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. اول به ریس شعبه مراجعه کنید تا ایشان پیگیری کند بعد اگر جواب نگرفتید به اداره کل تامین اجتماعی استان لرستان مراجعه کنید و شکایت کنید تا آنها بررسی کنند.

person
رادمهر
۰۴ مرداد ۱۴۰۲

سلام
کارت مهارت فنی سه ساله صادر شده است آیا تامین اجتماعی میتواند مدت یکسال بیمه را تایید کند یا باید سه ساله تایید شود ؟؟تاکنون سه سال تایید میشد اکنون با وجود کارت مهارت سه ساله برای من یکسال تایید شده است چکار باید انجام دهم لطفا پاسخ دهید..

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۴ مرداد ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. در سیستم تامین اجتماعی اعتبار کارت مهارت یکساله تایید میشود به خاطر اینکه سالیانه از اشتغال شما هم بازرسی کنند.

person
خانواده کارگر ساختمانی
۲۱ تیر ۱۴۰۲

با سلام، بازنشستگی با ۳۵ سال سابقه بیمه، اجحاف در حق کارگران ساختمانی هست،تو سرما و گرما(مخصوصاً مناطق بسیار سرد و بسیار گرم)،ارتفاع،… شرایط سخت باید کارکنند که باعث فرسودگی این قشر زحمتکش میشه، و خیلیا حین کار جان خودشون رو از دست می‌دهند، واقعاً توانی برای این افراد نمیمونه،بسیاری از خانواده های این قشر از لحاظ مالی و تغذیه مشکل دارند،
من نمیدونم این قوانین رو کی مینویسه، آیا خودش تجربه حتی یک روز کار کردن بجای یک کارگر ساختمانی رو داره؟
بهتر است اینجور قوانین که ظلم آشکار در حق کارگران هست بازنگری شود
با تشکر

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۴ تیر ۱۴۰۲

  سلام. فعلا قانون کارگران ساختمانی با حق بیمه پایین برای این قشر زحمتکش تصویب شد ه است.

person
شاهین
۲۱ تیر ۱۴۰۲

سلام.خسته نباشید.جناب یکی از دوستان بیمه کارگران ساختمانی(گج کار)باسابقه ۱۷سال ،سن۴۸ سال،میباشند که چندماه قبل تصادف کردن. باوجود گذشت این مدت حال نمیتواند زیاد از دستش کاربکشد.آیاایشان میتواند برای از کار افتادگی اقدام نماید.

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۴ تیر ۱۴۰۲

  سلام. از کارافتادگی بستگی به نظر کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی دارد باید در کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی شرکت کند.

person
مرتضی
۱۶ تیر ۱۴۰۲

۳۵ سال جون بدی تو ساختمونا…با سن ۶۰ سالگی..‌‌ اخه جونی واسه ادم میمونه…اصلا عمر کفاف میده باز نشست شی..
این چه ظلمیه در جق کار گرای ساختمانی…۶۰ سال ؟
کارمند ۳۰ سال بازنشسته…
چون حق پرداختی کارگر کمه ۳۵ سال باید باشه
خوب حق بیمه شونو زیاد کنید ۳۰ سال بازنشست شه حداقل..این چه کاریه..این چه فکریه..چه ظلمیه..چه نادونایی تصمیم میگیرن

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۷ تیر ۱۴۰۲

  سلام. وقتی که دیر شروع به پرداخت حق بیمه میکنند باید تا ۶۰ سالگی برای بازنشستگی صبر کنند.

person
بنای کارگران ساختمانی
۱۲ تیر ۱۴۰۲

بندبیمه کارگران ساختمانی هستم ودرمدت دوسال هرسالی سه ماه نتوانستم آن را پرداخت نمایم که جمعأ شش ماه پرداخت نکردم ولی بقیه را پرداخت کردم والان هم پرداخت می کنم آیا آن شش ماه را می توانم با جریمه پرداخت کنم

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۳ تیر ۱۴۰۲

  سلام. فعلا خیر.

  person
  محمد
  ۲۲ تیر ۱۴۰۲

  سه ساله تو نوبتیم و منتظر سهمیه دولت. مشکل از ماست,؟

   person
   نویسنده بیمه
   ۲۴ تیر ۱۴۰۲

   سلام. خیر.

person
بنای کارگران ساختمانی
۱۲ تیر ۱۴۰۲

آیا در موقع باز نشستگی علاوه بر مستمری ماهیانه مثل کارمندان پولی یک جا به کارگران ساختمانی بیمه شده می دهند

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۳ تیر ۱۴۰۲

  خیر نمیدهند

person
بنای کارگران ساختمانی
۱۲ تیر ۱۴۰۲

سلام آیا در موقع باز نشستگی علاوه برمستمری ماهیانه مثل کارمندان پولی یک جا به کارگران ساختمانی بیمه شده می دهند

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۴ تیر ۱۴۰۲

  سلام. خیر نمیدهند باید بابت چی پول یکجا باید به کارگر ساختمانی که خودش حق بیمه واریز کرده است پرداخت شود.

person
بابایی
۱۲ تیر ۱۴۰۲

سلام من از سال ۹۲ تا ۹۵ بیمه ساختمانی پرداخت میکردم بین این مدت ۶ماه پرداخت نکردم ایا امکان پرداخت دارد الان واریز کنم.

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۲ تیر ۱۴۰۲

  سلام. خیر امکان ندارد.

   person
   توحید
   ۲۸ تیر ۱۴۰۲

   سلام . مستمری کسی که ۳۰ سال سابقه بیمه کارگران ساختماتی درجه دارد ؟برمبنای ۱۴۰۲ چقدر است؟

    person
    نویسنده بیمه
    ۳۱ تیر ۱۴۰۲

    سلام. اگر کسی با ۳۰ سال سابقه بیمه در حرفه ساختمانی بازنشسته شود حداقل مستمری را دریافت میکند.

person
ناشناس
۰۱ تیر ۱۴۰۲

باسلام .میخواستم بدونم اگه بازرس بیاد و محل کار حاضر نباشی تایید نمیشه؟؟ چون کار ساختمانی طوری که جای مشخصی ندارد و اون روزی که بازرس اومده جای دیگه ای مشغول بودم اگه تایید نشه چطور می توانم ثابت کنم که واقعا کارگرم و محل کارم عوض شده ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۰ تیر ۱۴۰۲

  سلام. در هر صورت بازرس تامین اجتماعی باید شما را بعنوان کارگر ساختمانی در محل کار تایید کند اگر شما را در محل کار تایید نکند بیمه ساختمانی شما غیر فعال میشود و شما هم دیگه نمیتوانید کاری کنید.

person
رضا
۱۷ خرداد ۱۴۰۲

سلام آیا می توان عقب افتادگی بیمه ام ان هم به دلیل که ارسال کارت مهارت درموعود مقرر بوده ولی تایید وبازگشت یک ماه طول کشیده میشه این مدت را واریز کنیم راهنمایی بفرمائید

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۰ خرداد ۱۴۰۲

  سلام. خیر سوابق گذشته که در موعد مقرر واریز نشده است را نمیتوان دیگه واریز کنید.

person
رضا
۰۸ خرداد ۱۴۰۲

خالص دریافتی خانواده کارگر ساختمانی که در حین کار فوت شده و تقریبا ده یازده سال بیمه پرداخت کرده چقدر است؟ آیا بیمه و مالیات هم ازشون کم میشه؟ یک زن و بچه داره؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۹ خرداد ۱۴۰۲

  سلام. خیر مالیات کسر نمیشود و حدودا ماهیانه مبلغ شش ملیون تومان مستمری دریافت میکنند.

person
رضا
۰۸ خرداد ۱۴۰۲

سلام کارگر ساختمانی ده سال بیمه پرداخت کرده و بر اثر حادثه فوت کند در سال ۱۴۰۲ خانواده اش چقدر مستمری می گیرند یک زن و دختر داره

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۸ خرداد ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. اگر تا زمان فوت بیمه واریز کرده است حدودا ماهیانه مبلغ شش ملیون و پانصد هزار تومان مستمری دریافت میکنند.

   person
   رضا
   ۰۸ خرداد ۱۴۰۲

   آیا حق بیمه و مالیات هم کم میشه، خالص دریافتی چقدر است؟

    person
    نویسنده بیمه
    ۰۹ خرداد ۱۴۰۲

    خیر کسر نمیشود و حدودا ماهیانه مبلغ شش ملیون تومان مستمری دریافت میکنند.

person
اسماعیل
۰۲ خرداد ۱۴۰۲

سلام من بیمه کارگر ساختمانی هستم چرا قبض بیمه برج ۳/۴۰۲ را هیجد روزه ثبت کرده

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۳ خرداد ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. احتمال دارد یا تاریخ اعتبارکارت ساختمانی شما تمام شده باشد یا بیمه ساختمانی شما توسط بازرس کلا قطع شده باشد.

   person
   بنای کارگران ساختمانی
   ۱۲ تیر ۱۴۰۲

   آیا در موقع باز نشستگی علاوه بر مستمری ماهیانه مثل کارمندان پولی یک جا به کارگران ساختمانی بیمه شده می دهند می دهند

    person
    نویسنده بیمه
    ۱۳ تیر ۱۴۰۲

    سلام. خیر.

    person
    نویسنده بیمه
    ۱۳ تیر ۱۴۰۲

    سلام. خیر نمیدهند.

     person
     گچکار ساختمان
     ۱۷ تیر ۱۴۰۲

     سلام: چرا کارگران ساختمانی باید ۳۵سال بیمه پرداخت کنند هیچ نوع بیمه ای اینقدر نیست کارگران سختی کار تعلق نمی گیرد هیچ بلکه اضافه سازمان هم باید بدهند چرا؟

     person
     نویسنده بیمه
     ۱۸ تیر ۱۴۰۲

     سلام. کارگران ساختمانی هم مثل سایر مشاغل عادی بارنشسته میشوند و جز مشاغل سخت و زیان اور نیستند.

  person
  کارگر
  ۱۳ مهر ۱۴۰۲

  با سلام من حدود ۱۲ سال سابقه بیمه شرکتی دارم ۵ سال هم بیمه ساختمانی سابق دارم در اخر میتونم با ۳۰ سال سابقه بازنشسته بشم یا باید ۳۵ سال سابقه باشه

   person
   نویسنده بیمه
   ۱۵ مهر ۱۴۰۲

   سلام دوست عزیز
   با ۳۰ سال سابقه بیمه و ۵۰ سال سن میتوانید بازنشسته شوید و یا ۳۵ سال سابقه بیمه بدون شرط سنی بازنشسته شوید.

person
فاطمه
۰۱ خرداد ۱۴۰۲

اون مطلبی که دنبالش بودم متاسفانه نبود واون این هست که شوهرم ۱۲ سال پول بیمه پرداخت میکرد ولی چندوقتیه که کارگیرش نیومد که بره سرکاروبیکاربود ودرتحقیقات صورت گرفته ازاین موضوع ایراد گرفتن وگفتن که حتما توتحقیقات باید درمحل کارباشه.اصلا باعقل جوردرنمیاد اخه مگه کارگرساختمانی کارش آزاد نیست وکارآزاد جوریه که یوقتایی ممکنه بنابدلایلی نشه بری سرکار.واینطورشد که شوهرم چتدماهی نتونست پول بیمه روبده ودرگیر این مسآله بود بهش گفته بودن بیمه ت قطع شده دیگه پرداخت نکرد. خواستم بدونم میشه دوباره ثبت نام کنه؟؟و تکلیف اون ۱۲ سال چی میشه؟؟خواهشا همه مشکلات رو بزارید که آدم بدونه چه خاکی بسرش کنه.میریم سازمان کسی درست حسابی جوابگو نیست.

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۱ خرداد ۱۴۰۲

  سلام. دوازه سالی که بیمه پرداخت کردن سابقه براشون می‌مونه. شما حتما وقتی به تامین اجتماعی مراجعه میکنید درخواست کنید با رییس شعبه صحبت کنید تا به این مشکل رسیدگی کنند.

person
شاهین
۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۲

سلام.خسته نباشید.ممنون از اینکه جواب سوال عزیزان رابطورکامل میدهید.بنده ده سال بیمه کارمندی دارم یک سال بیمه بیکاری گرفتم دوسال بیمه سربازی پرداخت کرده ام ونه سال هست که بیمه کارگران ساختمانی هستم(نقاش ساختمان) وبیمه پرداخت کرده ام.جمعا ۲۲ سال سابقه.سنم۵۰سال .میتونم درخواست بازنشستگی بدم.

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۲

  سلام شاهین عزیز. با تشکر ازشما ۰۰۰ خیر شرایط بازنشستگی را با این سن و سابقه را ندارید.

person
مسعود
۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۲

سلام: ۲۲سال در شهرداری به عنوان پست کارگر عمران (حکم کارگزینی من کارگر عمران است)مشغول به فعالیت می باشم ایا سختی کار به بنده تعلق می گیرد شهرداری مراجعه کردم جواب نمی دهند در صورت ینکه جوابتان مثبت یا منفی است راهنمایی کنید ممنونم

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۲

  سلام مسعود عزیز. باید درخواست سخت و زیان اور بدهید تا کارشناس از محل کار شما بازرسی کند بعد از بازدید مشخص میشود که شامل سخت و زیان اور است یا خیر.

   person
   مسعود
   ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۲

   با سلام و احترام؛ مسعود هستم
   ضمن عرض ادب و تشکر از جنابعالی ، ببخشید شما فرمودید که به اداره کار بروم و درخواست بازدید کارشناس از موقعیت محل کارم که شامل سختی می شود یا خیر به استحضار شما می رسانم که که در پی این بیست سالی که کار کرده ام با حکم پرسنلی کارگر عمران مسئولین شهرداری با از ابلاغ داخلی استفاده کرده و با تحکم و دستور حکومتی و بدون درخواست بنده به من و ما محل شغل بنده را در جای دیگر انتخاب می کردند در پستهای نزدیک به اداری ولی تکلیف سختی کار من چه می شود .

    person
    نویسنده بیمه
    ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۲

    سلام. اگر در قرارداد شما، نوع فعالیت در گروه مشاغل سخت ذکر نشده باشد نمی توانید اقدامی کنید.

person
محمد
۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۲

سلام من اگه بخوام از بازرس که به دروغ گزارش داده و باعث قطع بیمه ام شده شکایت کنم باید چجور شکایتی و به کجا شکایت کنم ممنونم

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. باید اول به ریس شعبه بعد اگر نتیجه نگرفتید به حراست اداره کل تامین اجتماعی شکایت کنید.

person
قاسم خان
۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۲

سلام
خسته نباشید
بنده برقکارم وبرادرم جوازکسب مغازه اشو بنام من کرده
خواستم بیمه کارگری ثبت نام کنم، ولی گفتن بایدجواز کسب بنامتون نباشه ،علت چیست؟تشکر

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۲

  سلام. چون جواز کسب به نام شما است نمی توانید بیمه ساختمانی شوید.

person
رضا
۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۲

سلام، وقت بخیر، ما چند روز پیش مدارک مون را بردیم بیمه تامین اجتماعی میگه یه سالی حداقل طول میکشه تا بیمه بشی، جریان چیه؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز.اگر میخواهید بیمه اجباری شوید زمانی که کارفرما لیست بیمه شما را واریز کند از اون موقع بیمه میشوید اگر بیمه آزاد میخواهید شوید که ده دقیقه بیشتر طول نمی کشد.

person
علیرضا
۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۲

سلام من کارگر ساختمانی هستم اگر برم ودریک شرکت کار بکنم آیا سابقه بیمه من حساب میشه یا کلا ازبین میره

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. سابقه بیمه از بین نمی رود.

person
محسن
۲۹ فروردین ۱۴۰۲

سلام بنده ۶۹ سال سن دارم و با سابقه بیمه ۲۰ ساله(۹سال متفرقه بیمه کشاورزی و۱۱سال بیمه کارگران ساختمانی با عنوان کارگرنیمه ماهر) درآذر۱۴۰۱بازنشسته شدم ولی حقوق بازنشستگی من را۴میلیون ۸۰۰هزار تومان زدند و از مسئولی سوال کردم جوابی نگرفتم .آیا واقع حقوق بازنشستگی من همن مبلغ باید باشد؟ لطفا راهنمایی بفرمائید.

  person
  نویسنده بیمه
  ۳۰ فروردین ۱۴۰۲

  سلام محسن عزیز. بله باید حداقل مستمری باشد چون سابقه شما حداقل یعنی ۲۰ سال سابقه بیمه بوده است که بازنشسته شده اید.

person
بهمن داژ
۲۶ فروردین ۱۴۰۲

سلام بنده ۶۳سالمه و۱۲سال بیمه کارگری پرداخت میکنم راهنمایی بفرمایید اگر بازنشست شوم چقدر حقوق تعلق میگیرد وتا کی میتوانم حق بیمه پرداخت کنم

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۷ فروردین ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. تا ۲۰ سال سابقه بیمه میتوانید حق بیمه پرداخت کنید ۰۲ درخصوص مبلغ مستمری با ۱۲ سال سابقه بیمه حدودا ماهی دو ملیون و دویست هزار تومان میشود.

  person
  علی
  ۲۰ مهر ۱۴۰۲

  سلام
  من در حادثه رانندگی پام از چند جا شکسته الان بعد از ۶ماه هنوز با عصا راه میرم آیا میتونم از این بیمه از کار افتادگی بگیرم

   person
   نویسنده بیمه
   ۲۲ مهر ۱۴۰۲

   سلام دوست عزیز
   برای شکستگی پا تامین اجتماعی از کار افتادگی نمیدهد شکستگی پا پس از مدتی ترمیم میشود.

person
بهمن داژ
۲۶ فروردین ۱۴۰۲

باسلام وعرض ادب بنده ۱۲ساله که بیمه کارگر ساختمانیم والان ۶۳سالمه با این شرایط باطنشست شوم چقدر حقوق تعلق میگیرد ایا میتوانم بازهم حق بیمه پرداخت کنم .ممنون

  person
  نویسنده بیمه
  ۳۰ فروردین ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. اگر بتوانید تا ۲۰ سال سابقه بیمه حق بیمه واریز کنید بهتر است.

person
محمدرضا
۱۴ فروردین ۱۴۰۲

سلام پدر من ۵۶ سالشه و بیمه کارگران ساختمانی است، اگر این سال های آخر به مدت ٣سال بیمه سربازی رو خریداری کنه و باقیمانده رو به صورت آزاد واریز کنه، یعنی از تحت پوشش بیمه کارگران بیرون بیاد شرایط بازنشستگی وحقوق دریافتی بهتر میشه؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۵ فروردین ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. اگر تو مجموع با ۲۰ سال سابقه بیمه بازنشسته بشود فرقی نمیکند.

   person
   رضا مهربان
   ۲۳ فروردین ۱۴۰۲

   سلام وقت بخیر من ۵ ساله بیمه کارگر ساختمانی هستم گچکاری
   الان بخوام برم تو کار نصب کناف ایا مشکل ایجاد میشه واسه بیمه؟ قطع میکنن؟
   خب اینم کار ساختمانیه دیگه ممنون میشم جواب بدبد

    person
    کارشناس بیمه
    ۲۴ فروردین ۱۴۰۲

    سلام رضای عزیز
    در هر صورت بازرس تامین اجتماعی باید تایید کند معمولا همکاری میکنند

person
عزت اله کردی
۱۰ فروردین ۱۴۰۲

سلام .خسته نباشید. بنده با ۲۴ ستل سابقه بیمه که در حال حاضر بیمه کار کران ساختمانی هستم. با ۶۰ سال سن چقدر حقوق میگیرم.

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۲ فروردین ۱۴۰۲

  سلام عزت الله عزیز
  آخر دو سال آخر را بیمه کارگران ساختمانی حق بیمه واریز کرده باشی که مستمری شما هم حداقل مستمری میشود

person
م
۰۲ فروردین ۱۴۰۲

با سلام
میخواستم بدانم چرا به کارگران ساختمانی مصوب ۱۳۸۶ هیچ خسارتی مانند روزهای از کار افتادگی ایام بیماری که در حین کار بوده تعلق نمیگیرد؟
چرا مسئولان سازمان موقع شروع این قرارداد به کارگران ساختمانی هیچ اطلاعاتی در رابطه با چنین شرایطی نمیدهند؟
مگر کارگران ساختمانی حق بیمه پرداخت نمیکنند؟
و آیا اگر کارگران ساختمانی بخواهند مستحق چنین حمایت های درمانی واز کارافتادگی شوند باید حق بیمه ی بیشتری پرداخت کنند. با تشکر

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۳ فروردین ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  کارگران ساختمانی اگر بیمار شوند و توانایی انجام کار را نداشته باشند میتواند درخواست شرکت در کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی بدهند مشکلی نیست

person
ف.م
۲۵ اسفند ۱۴۰۱

سلام اگر کارگری دچار حادثه شود و کارفرما همان روز کارگرش و بیمه کنه و انگار از ۱۲ شب ان روز بیمه حساب شود ایا امکان اینکه کارفرما بتواند تاریخ بیمه را به تاریخ قبل از حادثه تغییر دهد یا بیمه نامه جدیدی بگیرد هست ؟ حادثه بسیار شدیدی رخ داده ک کارگر از کار افتاده شده

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۶ اسفند ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز. امکان تغییر تاریخ بیمه وجود ندارد.

person
من مجتبی هستم از مشهد
۲۲ اسفند ۱۴۰۱

سلام. چرا دولت جمهوری‌اسلامی برای کارگران ساختمانی هیچ ارزشی قائل نیست. الان چندین نفر از کارگران ساختمانی که نظرات شونو خواندم مشکل من را دارند.در اصل بنده از سال۱۳۷۹بیمه‌ام را شروع کردم که برای سازمان میراث فرهنگی کار میکردم اما متاسفانه چون تا سال ۸۸ که کار کرده بودم جمع سوابقم‌۲سال نبود چون اونموقع سنتی رد میشد‌و از سال۱۳۸۹‌ بیمه کارگران ساختمانی مصوب ۱۳۸۶هستم الان هم سر کار آسیب دیدم واقعا الان توان کار ندارم. در یکی از جواب هایی که مشکل من را داشت نوشته به کارگران ساختمانی نه غرامت استراحت پزشکی تعلق دارد نه مرخصی استعلاجی. مگر کارگران ساختمانی حق بیمه پرداخت نمیکنند؟ چرا تو مملکت ما با اینهمه ثروت خدادادی و منابع طبیعی در حق کارگران ساختمانی اینقدر ظلم میشه؟ واقعا سن بازنشستگی ۶۰سال خیلی ظلم و ستم به کارگر میشه. چرا به کارگران ساختمانی سختی کار و پایین آوردن سن بازنشستگی تعلق نمی گیره؟ الان در این سالها میانگین مرگ و میر طبیعی در کارگر ان از ۵۰سال تا ۶۵سال است یعنی یک کارگر ساختمانی با این وضعیت نابسامانی رد کردن بیمه هنوز باز نشسته نشده فوت میکنند یعنی ۳۵سال باید بیمه پرداخت کنند و گاهی اوقات دیده شده ۳سال هم از حقوق بازنشستگی بهره مند نمی شوند. مسئول دولت اگر به فکر جیب خود شون نباشند باید برای کارگران ساختمانی قانون اساسی سختی کار منصوب کنند اگر ادعا میکنند مسلمان هستند مدیون کارگران ساختمانی اند. والسلام

person
مجتبی هستم از مشهد
۲۲ اسفند ۱۴۰۱

با سلام.من ازسال۱۳۸۹بیمه‌کارگران ساختمانی مصوب ۱۳۸۶هستم.والان‌روزمزدمشغول‌کارهستم‌تقریباباسربازی
۱۵سال سابقه دارم.چندوقت پیش هنگام کارازداربست‌افتادم‌وازناحیه‌لگن‌آسیب‌جدی‌دیدم‌که‌بااورژانس‌به‌بیمارستان منتقل شدم‌.میخواهم بدانم سازمان تامین اجتماعی بااین سابقه و ۴۶سال سن آیا من را بازنشسته ی از کار افتاده میکنند که اقدام نمایم‌.الان چند ماهه که نمیتونم کار کنم مستاجر هستم.باید چکار کنم ممنون از راهنمایی کنم

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۳ اسفند ۱۴۰۱

  سلام. با این سن و سابقه شما شرایط بازنشستگی را ندارید. ولی اگر بیماری شما شدید است با مدارک پزشکی به واحد امور فنی بیمه شدگان شعبه مراجعه کنید. تا آن ها طبق مدارک پزشکی که دارید شما را جهت از کارافتادگی راهنمایی کنند.

person
فرهاد
۱۶ اسفند ۱۴۰۱

باسلام…بنده کارگر ساختمانی هستم هرسال ازانجمن صنفی حق عضویت میگیرن آیا این قانونی است؟لطفا راهنمایی

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۷ اسفند ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز. در این مورد اطلاعی نداریم.

person
حسین
۱۲ اسفند ۱۴۰۱

سلام من ۴۰ سالمه ۱۳سال بیمه کارگر ساختمانی میریزم میتونم ۲سال دیگه واریز کنم تقاضای بازنشسته گی کنم

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۳ اسفند ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز. خیر نمی‌توانید چون شرایط بازنشستگی را ندارید.

person
یزدان
۱۱ اسفند ۱۴۰۱

سلام کارت مهارت فنی ساختمان گرفتم
میتونم ازطریق کارت مهارت خودمو بیمه کنم

person
مهدی
۲۵ بهمن ۱۴۰۱

سلام اقا من از سال ۹۶ بیمه کارگران ساختمانی پرداخت میکردم ودر اذر ماه ۱۴۰۰ به خاطر جواز کسب بیمه خودم راقطع کردند بنده الان ۱۹ سال و۶ماه بیمه دارم میخواهم برای از کار افتادگی اقدام کنم به نظر شما اگر از کار افتادگی تایید شدم حقوق چقدر به من تعلق میگیرد با تشکر

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۱ اسفند ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز. اگر از کار افتاده کلی شوید حداقل مستمری به شما تعلق میگیرد.

person
علی
۲۳ بهمن ۱۴۰۱

سلام کی میتونه ۳۵سال کارگری کنه ربات هم باشه ازبین میره سختی کارچرانبایدبه کارگر ساختمانی بخوره

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۳ بهمن ۱۴۰۱

  سلام علی عزیز
  فعلا در خصوص کارهای سخت و زیان اور بیمه ساختمانی بخشنامه ای تصویب نشده است

person
سجاد کرمی فر
۱۶ بهمن ۱۴۰۱

باسلام .
من ۵ سالی بیمه کارگران ساختمانی ام (ارماتور بندی)تو ای موقعیت کرونا و بیکاری و گزارش محل اشتغال کار دادم و دیر برا بازرسی یا درست پی گیری نکردن ادرس بلاخره عدم حضور ثبت کردن برام
الان ای دو ساله هر کاری میکنم بیمه ام وصل نمیشه
بیمه های ازاد هم گرونن نمیتونم بریزم لطفا راهنماییم بفرمایید با ای گرونی و متاهلی و بچه بخدا دیگه کلافه ایم .
ممنونم از کارشناسان محترم .

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۷ بهمن ۱۴۰۱

  سلام سجاد عزیز
  بیمه های ساختمانی متعلق به کارگران ساختمانی است که باید مرتب در این شغل اشتغال داشته باشید اگر شغل شما کارگر ساختمانی است مجددا درخواست بدهید

   person
   سجاد کرمی فر
   ۱۷ بهمن ۱۴۰۱

   با سلام و عرض ادب
   دوباره درخواست دادم چند بار هم ولی میگن کسی ک بیمش قطع بشه دیگه نمیشه وصل بشه هیچ راهی نداره
   نمیدونم چکار کنم تا کجا باید برم ک من کارگر ارماتور بندم ولی نمی تونم بیمه ای داشته باشد باید ب کی بگم ؟
   لطفان اگه راهی چاهی میدونید راهنمایم کنید.
   با تشکر

    person
    کارشناس بیمه
    ۱۹ بهمن ۱۴۰۱

    سلام سجاد عزیز. به مدیر کل تامین اجتماعی همان منطقه مراجعه کنید تا آنها پیگیری کنند.

person
سپهر
۱۶ بهمن ۱۴۰۱

سلام
من پدرم کارگر ساختمان هست بیمه کارگری هم پرداخت می کنیم از سال ۹۱ تا ۹۷ رو وارز کردیم مجدد از ۹۹ داریم واریز می کنیم این بین یه مدت واریز نکردیم آیا می تونیم اقدام کنیم این چند سال مابینشو حق بیمه اشو بریزیم که به سابقه اش اضافه بشه ؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۶ بهمن ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز. خیر متاسفانه همچنین قانونی نداریم.

person
محسن جعفری
۱۱ بهمن ۱۴۰۱

باعرض سلام احترام. خدمت جناب عالی کارشناس محترم. بنده. ۴۰ سالمه تا کنون نتونستم خودم بیمه کنم. ولی شغلم کارگر ساختمانی بوده. وهنوز هم کار میکنم. تازه یک بیمارستان تامین اجتماعی درشهرستان رزن. همدان را از صفر تاصد کارکردم ومهندس بیمه نکرد. مدرک فنی هم دادم ۵ ساله اداره تامین اجتماعی وهرشرکتی هم میرم میگن ما سن بالا رابیمه نمی‌کنیم. به نظر شما چکار میتونم بکنم بد مخمصه ای افتادم. لطفا راهنمای کنین. با تشکر ۰۹۳۸۱۲۲۹۵۳۶

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۱ بهمن ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز.
  در ابتدا باید بدانید شما برای هر پیمانکار و شرکتی کار کنید آن ها موظفند شما را بیمه کنند چون سن شما زیاد نیست. در مورد بخش دیگر سوال فعلا سهمیه کارگران ساختمانی اعلام نشده است.

person
مهدی
۰۷ بهمن ۱۴۰۱

با عرض سلام و احترام
بنده ۷ سال سابقه بیمه شرکتی دارم و ۲سال هم بیمه اختیاری خودم واریز کردم
در حال حاظر شغل من جوشکار است و در جاهای مختلف شهر کانکس و سازه و… میسازم
چند سوال دارم خدمتتون
آیا میتونم خودم رو بیمه کارگری کنم؟ و اگر میشود در مشهد چگونه میتونم پیگیر شوم؟
و ایا خبری از سهمیه است ؟
ممنون محبت و اطلاع رسانیتون

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۷ بهمن ۱۴۰۱

  سلام مهدی عزیز
  ۰۱ اگر کارت ساختمانی از فنی و حرفه ای داشته باشید بله میتوانید بیمه ساختمانی شوید ولی فعلا سهمیه بیمه ساختمانی به تامین اجتماعی اعلام نشده است

person
هادی
۰۶ بهمن ۱۴۰۱

سلام بر تمامیه کارگران اقا چرا همه چی بر عکسه وبه ضرر ما کارگران هستش جا اینکه سن بازنشستگی ۲۰ سال باشه دولت میگه ۳۵ سال وسختیه کار هم بهمون نمیدن و ساعت کاریمون زیاده ولی کارمند ساعت کاریش تا ۲ بعداز ظهره ولی یه کارگر تا ساعت ۵ یا۶ بعداظهر باید کار کنه این دیگه چه وضعه شه جم کنید بابا یه جا قانون های تخمیتونو مخلص کلام اقا ما کارگرا با یه مشت دزد طرفیم واز دزد توقع خوبی نداشته باشید تمامیه قوانینشون هم دروغه به نفعه خودشونه ولی ظلم پایدار نیست

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۷ بهمن ۱۴۰۱

  سلام هادی عزیز
  با سلام و عرض ادب و احترام خسته نباشید انشالله در آینده قوانین بهتری وضع شود

person
مهدی
۰۵ بهمن ۱۴۰۱

۸ سال بیمه نقاش ساختمانی پرداخت کردم وحالابه خاطربازرسی که تاییدنشدم بیمه من قطع شده.ایاامکان درخواست بازرسی مجدددارم وایاسابقه بیمه ام سرجایش باقی خواهدماند?

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۷ بهمن ۱۴۰۱

  سلام مهدی عزیز
  سابقه بیمه قبلی شما محفوظ است از بین نمیرود ۰۲ اگر واقعا کارگر باشید و سهمیه جدید اعلام شود شما میتوانید مجدد درخواست بدهید

person
محمد علیزاده
۰۱ بهمن ۱۴۰۱

سلام

توی یه بی ادبی اداری پرونده من گم شد و تمدید کارت من ۵ ماه زمان برد و بیمه هم دیگه قبول نکرد و بیمه منو قطع کرد
منم توی صف منتظران بیمه هستم
خبر خوبی دارید تا به من هم بدید؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۲ بهمن ۱۴۰۱

  سلام محمد عزیز
  اگر منظور شما بیمه کارگران ساختمانی است فعلا سهمیه اعلام نشده است ولی به زودی اعلام میشود

person
بی نام
۲۷ دی ۱۴۰۱

چرا مشاغل ساختمانی که از مشاغل سخت محسوب میشه باید ٣۵سال سابقه پرداخت بیمه باشن
تا ۶۰ که باید بمیره کی خوشی داشته باشه
واقعا عدالتی نیست

person
آرمین
۱۴ دی ۱۴۰۱

با سلام و خسته نباشید
کارگر ساختمانی با ۱۴ سال سابقه
با انجام جراحی دیسک کمر و نامه استراحت دو ماهه در منزل امکان استفاده از غرامت دستمزد ایام بیماری و استعلاجی را دارا می‌باشد
با تشکر از بذل توجه جنابعالی

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۷ دی ۱۴۰۱

  سلام خیر ندارد به کارگران ساختمانی غرامت دستمزد ایام مرخصی استعلاجی تعلق نمیگیرد

person
امیر
۰۹ دی ۱۴۰۱

سلام پدر بنده ۵ سال سابقه بیمه ژاندارمری و ۳ سال سابقه بیمه جوشکاری و ۲ سال آزاد پرداخت کرده در مجموع ۱۰ سال سابقه بیمه دارد و سن پدرم ۶۴ سال میباشد چطوری میتونه اقدام کنه برای بازنشستگی یه راهی نشان بدید ممنون

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۹ دی ۱۴۰۱

  سلام امیر عزیز
  باید اولا اون سابقه ۵ سال ژاندارمری را به صندوق تامین اجتماعی انتقال دهد و مابه التفاوت ان را واریز کند بعد در خواست بازنشستگی بدهد

person
کشاورز
۰۶ دی ۱۴۰۱

سلام، خسته نباشید که اینطور بی منت تک تک سوالای کاربران وبسایت رو پاسخ میدین وراهنمایی میکنین؛ بنده سه سال هست حق بیمه صندوق کشاورزان، روستاییان و عشایر رو پرداخت میکنم… در حال حاضر شرایط عضویت در تامین اجتماعی به خاطر فعالیت در باغ که به اسم خودم هست رو دارم.. تو هر دو بیمه هم میتونم سابقه دو سال سربازی رو بازخرید کنم…حالا به نظر شما بهتره همین بیمه روستایی بمونم؟ یا نه برم تامین اجتماعی؟ ممنونم از شما.

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۷ دی ۱۴۰۱

  سلام بروید بیمه تامین اجتماعی شوید و آن سابقه بیمه روستایی هم به تامین اجتماعی انتقال دهید چون اینطوری برای شما بهتر است

person
فردین
۰۲ دی ۱۴۰۱

با سلام.بنده بیست سال بیمه دارم که ده سال آن آزادوده سال آن بیمه کارگران ساختمانی که دارای پروانه کسب بودم وسال۹۴آن راباطل کردم وهیچگونه پروانه وفعالیتی نداشتم وهنوز هم به شغل بنایی مشغول هستم وتاآخر مهر امسال حق بیمه کارگری پرداخت کردم.والان بیمه منو قطع کردن ومیگن قبلا پروانه کسب داشتی راهنمایی بفرمایید باید چکارکنم

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۵ دی ۱۴۰۱

  سلام باید به ریس شعبه و مسول نامنویسی شعبه مراجعه کنید تا آنها پاسخگو باشند احتمالا جواز شما در سیستم اتاق اصناف هنوز حذف نشده باشد

person
خزایی
۱۸ آذر ۱۴۰۱

سلام ..حداقل دستمزد باز نشستگی که اعلام شد..گمانم ۵۵۰۰…حالا باشسصت سال سن و ده سال پرداخت بیمه ایا حداقل مبلغ بازنشستگی تعلق میگرد؟

  person
  Arezoo
  ۰۲ دی ۱۴۰۱

  سلام پدرم با۵۵سال سن حدود۱۲ سال سابقه بیمه کارگران ساختمانی دارد اِلان نزدیک دو ماه بیمه قطع شده .میگن بازرس اومده مشغول به کار نبوده. درصورتیکه نه بازرسی اومده نه باهاش تماس گرفتن
  حالا از کجا باید پیگیر کارشون باشیم چون پدرم مشغول به کار الکی بیمه اش قطع کردن

   person
   کارشناس بیمه
   ۰۵ دی ۱۴۰۱

   سلام باید به واحد امور نامنویسی شعبه مراجعه کنید تا آنها پیگیری کنند

person
فاطمه
۱۷ آذر ۱۴۰۱

سلام همسر من ۱۶ سال بیمه کارگران ساختمانی برای تاسیسات بود…الان ۴ ماهه بیمه ما رو قطع کردن هر چیم اعتراض کردیم فایده نداشت…بازرس میاد بعد ده دوازده روز از زمان اعلام اینکه محل کار کجاست که کار تموم شده میگن شما نبودین ما اومدیم…مگه محل کار ثابت هست که هر وقت خواستن بیان….بعدم بازرس گفته می خوان قطع کنن همه رو…که تعدادی جدید رو بیمه کنن…این چه معنی میده…ظلم به قشر ضعیف

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۸ آذر ۱۴۰۱

  سلام به اداره اصلی تامین اجتماعی مراجعه کنید.

   person
   فاطمه
   ۲۴ آذر ۱۴۰۱

   مراجعه کردیم میگن بازرس اومده نبودین..ی بار میگن لباس کار تنش نبوده…ی بار میگن اکیپ میزاره خودش کار نمی کنه…اخرم گفتن کلا می خوان این بیمه رو جمع کنن ی تعداد جدید بیمه بشن بی خیال این بیمه بشو..بعدشم الان همسرم بیکار کار جدید نداره…کجا رو ادرس بده برای بازدید…واقعا بی انصافیه

    person
    کارشناس بیمه
    ۲۷ آذر ۱۴۰۱

    سلام باید از نظر بازرس شغل کارگری همسر شما در هر صورت تایید شود و واقعا کارگر ساختمانی باشد

person
مهدی
۱۳ آذر ۱۴۰۱

با سلام
سوال من در این مورد هستش که تفاوت مبلغ بازنشستگی کسی که سی سال بیمه کارگری بریزه نسبت به کسی که مثلا سی سال مشاغل آزاد یا اختیاری بریزه چقدر تفاوت داره و اینکه گفته میشه این مبلغ برای بیمه کارگری نصف مشاغل آزاد هستش درسته یا نه

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۸ آذر ۱۴۰۱

  سلام اگر منظور شما بیمه کارگری ساختمانی است که بازنشستگی آن با بیمه حرف و مشاغل آزاد یکی است فقط بیمه اختیاری یک مقداری بیشتر است

person
استادکار سید
۱۱ آذر ۱۴۰۱

باسلام بنده ۸سال بیمه کارگر ساختمان نقاش بودم درضمن پیمانکار بودم متاسفانه با دو سکته قلبی نتوانستم کار کنم ومتاسفانه بیمه قطع شد راهی برای ادامه هست بعداز ۳سال که قطع شده دوما خدمت سربازی که عفو رهبری خورده دربیمه اینجانب خدمت خرید یا محاسبه میشه در کل چه خاکی به سرم بریزم درچنین وضعیتی بیمه ام بماند در ۶۰ سالگی چه اتفاقی ازنظر بازنشستگی میافتد تعداد سوال بیشتر به بزرگی خودتان ببخشید وجواب عنایت بفرمایید

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۳ آذر ۱۴۰۱

  سلام اگر هنوز کارگر ساختمانی هستید به تامین اجتماعی مراجعه کنید تا سهمیه جدید اعلام شود و مجددا شما بیمه ساختمانی شوید ولی باید در کار ساختمانی اشتغال داشته باشید جون بازرسی میکنند در ضمن اون عفو رهبری سربازی جز سابقه شما محسوب نمیشود

person
Fm.z
۱۰ آذر ۱۴۰۱

سلام من مدرک فنی امور اداری دارم آیا میتونم بیمه کارگر ساختمانی بشم خانوم هستم

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۲ آذر ۱۴۰۱

  سلام خیر نمیتوانید

person
رصایوسفی
۰۹ آذر ۱۴۰۱

سلام بنده ۴۸سال دارم ۱۳سال سابقه بیمه اجتماعی روستاییان دارم که هنوزپرداخت میکنم هرسال، سابقه۵سال بیمه تامین اجتماعی دارم، لطفاًراهنمایی کنید، بیمه اجتماعی روستاییان ادامه بدم یابیمه تامین اجتماعی تاسن۶۰سالگی، ممنون ازشما.

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۰ آذر ۱۴۰۱

  سلام شما بیمه روستایی را قطع کنید و بروید بیمه تامین اجتماعی شوید و بعد آن سوابق بیمه روستایی را به تامین اجتماعی انتقال دهید اینطوری بهتر است

   person
   رصایوسفی
   ۱۲ آذر ۱۴۰۱

   سلام دوسال خدمت وظیفه جز بیمه تامین اجتماعی میادیانه؟ هزینه ان چقدرمیشه

    person
    کارشناس بیمه
    ۱۲ آذر ۱۴۰۱

    سلام بله در سایت محاسبه می شود.

person
یعقوب
۰۷ آذر ۱۴۰۱

من ۸سال بیمه کارگران ساختمانی دارم متاسفانه دوبار سکته کر دم وبه نوعی بیکارشدم ونتوانستم حق بیمه را پرداخت نمایم وقطع شد ۵۲ ساله شدم درمورد بازنشستگی چه اتفاقی برام رقم میخورد میشم یا نمیشم یا چه کاری انجامبدم باسپاس کارگر ساهتمانی نقاش

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۷ آذر ۱۴۰۱

  سلام با این شرایط سن و سابقه ای که شما دارید فعلا شرایط بازنشستگی را ندارید بیمه خودت را ادامه بدهید تا شرایط بازنشستگی را احراز کنید

person
محمد
۰۶ آذر ۱۴۰۱

پدرم ۵۵ ساله هست ۳_ ساله سابقه بیمه کارگری ساختمان داره چند ساله نریخته ایا میتونه بیمه کار گری ادامه بده تا ۱۰ سالش پر بشه

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۷ آذر ۱۴۰۱

  سلام فعلا که سهمیه بیمه ساختمانی به تامین اجتماعی اعلام نشده است اگر سهمیه اعلام شد و بازرس تایید بکند که شغل ایشان کارگر ساختمانی است بله میتواند بیمه خودش را ادامه بدهد

  person
  مصطفی قهرمانی
  ۲۴ آذر ۱۴۰۱

  سلام خسته نباشید من
  ایزوگام کار هستم کاران فصلی محسوب میشوم کارت مهارت فنی و حرفه ای دارم
  برای بیمه تامین اجتمایی خیلی دوندگی کردم هر بار که میرفتم میگفتن
  سهمیه نیست آخرش من مجبور شدم که با رئیس صنف ایزوگام کاران
  که به شدت رشوه خور بود صحبت کردم و گفت ۱ تومن بده بیمه
  ات کنم منم دادم و الان ۴ ساله که بیمه هستم ،آیا بعدا برای من مشکلی
  به وجود نمی آید چون با پارتی بیمه شدم و انگار اصلا قرارداد و
  آزمایش منو نفرستاد همه کارهارو خودش کرد و گفت برو فیش بگیر
  من میترسم که موقع بازنشستگی بگن تو چرا قرارداد و آزمایش
  قبل از بیمه شدن را نداری .ببخشید طولانی شد راهنمایی کنید ممنون

   person
   کارشناس بیمه
   ۲۷ آذر ۱۴۰۱

   سلام فعلا که سهمیه بیمه ساختمانی به تامین اجتماعی اعلام نشده است ۰۲ بله بعدا با مشکل مواجه میشوید

person
هادی
۰۶ آذر ۱۴۰۱

سلام من کارگر ساده ساختمانی هستم و بیمه نیستم چطور میتوانم برای بیمه اقدام کنم چون من همیشه یکجا که کار نمیکنم ممنون میشم راهنمایی کنید

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۷ آذر ۱۴۰۱

  سلام فعلا سهمیه بیمه ساختمانی به تامین اجتماعی اعلام نشده است باید صبر کنید

   person
   Aisa Hosini
   ۰۹ آذر ۱۴۰۱

   سلام خدمت شمااینجانب ۸سال بعنوان کارگر ساختمانی بیمه رد کردم الان هم شرکت کارمیکنم که برام بیمه سخت و زیان آور رد میکنه تا چند سال بازنشست میشم و آیا اون ۸سال جزو سابقه جهت بازنشستگی حساب می‌شود باتشکر

    person
    کارشناس بیمه
    ۱۲ آذر ۱۴۰۱

    سلام آن ۸ سال بیمه ساختمانی جز کارهای سخت و زیان اور محسوب نمیشود

person
مهدی
۰۱ آذر ۱۴۰۱

باسلام بنده بیمه کارگران ساختمانی داشتم ساخت وساز بسیارافتضاحه وقتی خوب بود میشه گفت فصلی بود الان که……نتونستم بیمه مو چند ماه پرداخت کنم با این تورم وگرانی موجود بیمه ام روقطع کردند اونم تو قاینات محروم آیا امیدی به درست شدنش هست؟؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۳ آذر ۱۴۰۱

  سلام اگر بازرس تامین اجتماعی به علت عدم واریز حق بیمه و یا عدم اشتغال در شغل کارگری قطع کند دیگه بیمه شما وصل نمیشه و دولت هم سهمیه جدید اعلام نکرده است

person
مجیداکرمی
۳۰ آبان ۱۴۰۱

هنگام کارمچ پادچارآسیب شدیدشده.حمایت بیمه از من کارگرچیه؟محل موردنظربیمه نیست.

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۱ آذر ۱۴۰۱

  سلام هزینه پرداختی است اما بستگی به بیمه تان هم دارد.

person
حسن
۲۸ آبان ۱۴۰۱

سلام من یک کارگر ساختمانی الماتوربندم ازساختمان افتادم دوماهی است دوخونه هستم کارنمیکنم هزینه بیکاریمو بیمه میده

person
ali kkee
۲۶ آبان ۱۴۰۱

سلام پدر بنده اوستا کاره
الانم از چوب بس افتاده پایین
زانوش تا پایین ضربه خورده ترک برداشته
که باید پلاتین گذاشته بشه
الانم بیمه میگه که نمیتونه از بیمه استفاده کنه یا از کار افتادگی براش رد کنیم
حالا میخوام بدونم این پولی که ماهانه میریزه حساب تامین اجتماعی برا چ موقعی ایا واقعا بیمه بهش تعلق نمیگیره
یا از چ راهی باید برا از کار افتادگیش اقدام کنیم ممنون میشم

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۸ آبان ۱۴۰۱

  سلام اولا اگرپدر شما بیمه ساختمانی واریز میکند این بیمه شامل پرداخت غرامت دستمزد ایام بیماری نمیشود دوما با ترک خوردگی پا که تامین اجتماعی از کارافتادگی نمیدهد ایشان باید مدتی استراحت کند تا انشالله بهتر شود

person
سهراب امجدیان
۲۴ آبان ۱۴۰۱

سلام من مدت ۴ سال بیمه کارگران ساختمانی واریز کردم وبعدش تو یه آزمایشگاه مشغول بکار شدم نزدیک دوسال بعد شد این کرونا بازار منو با یه عده ای بیرون کردن. و رفتم تامین اجتماعی که ادامه بیمه کارگران ساختمانی بدم گفتن نمیشه ادامه بدی. الان توروخدا اگه راهی هست که دوباره بیمه گارگریمو ادامه بدم کمک کنبد یا راهی بزارید جلوم ممنون میشم پاسخ بدین

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۵ آبان ۱۴۰۱

  سلام دولت چند سال است که دیگه سهمیه بیمه ساختمانی به تامین اجتماعی اعلام نکرده است باید صبر کنید تا مجددا سهمیه بیمه ساختمانی اعلام شود

person
علی
۲۳ آبان ۱۴۰۱

سلام کسانی که تحت پوشش مددجویی هستند می توانند برای بیمه کارگران ساختمانی ثبت نام کنند؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۴ آبان ۱۴۰۱

  ۱. سلام بله میتوانند ولی فعلا سهمیه بیمه ساختمانی به تامین اجتماعی اعلام نشده است

person
ابراهیم
۲۳ آبان ۱۴۰۱

با سلام وقت بخیر بنده با۴۸. سال سن و ۲۰سال سابقه بیمه از ناحیه کانال نخاعی و عصب سیاتیک درگیر هستم و نیاز به جراحی دارم آیا میتوانم از بیمه کار افتادگی استفاده کنم

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۴ آبان ۱۴۰۱

  سلام شما فعلا باید اول عمل کنید بعد از عمل دکتر معالج نظر خودش را بدهد که آیا عمل خوب بوده و یا اینکه عمل خوب نبوده و شما از کار افتاده هستید ولی معمولا برای این نوع بیماری تامین اجتماعی از کارافتادگی نمیدهد

person
هستی
۱۱ آبان ۱۴۰۱

سلام همسر من نقاش ساختمانی هست الان ۱۰سال سابقه بیمه کارگر ساختمانی دارن مفصل لگنشون آسیب دیده باید تعویض مفصل بشه میتونه بعد از عمل برای از کار افتادگی اقدام بکنه در صورت تایید چقدر حقوق براش تایین میکنن

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۲ آبان ۱۴۰۱

  سلام فعلا باید برود عمل کند بعد دکتر معالج خودش نظر بدهد که آیا از کار افتاده کلی است یا خیر و بعد برود کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی شرکت کند معمولا کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی از کارافتادگی نمی دهد

   person
   علی
   ۱۴ آبان ۱۴۰۱

   سلام خسته نباشید.
   من الان تو شرکت کار میکنم و برام بیمه رد میکنه.
   کارت مهارت دارم ایا میشه درخواست بیمه کارگری داد.
   یا چون اونجا بیمه رد میشه ،نمیشه درخواست داد یا اینکه تایید نشم؟

    person
    کارشناس بیمه
    ۱۵ آبان ۱۴۰۱

    سلام ۰۱ فعلا خیر نمیتوانید چون سهمیه بیمه ساختمانی وجود ندارد و تامین اجتماعی بیمه ساختمانی انجام نمیدهد

  person
  جواد نژادی
  ۱۵ دی ۱۴۰۱

  سلام خسته نباشید.بنده ۵ سال بیمه شرکت و ۱ سال بیمه بیکاری. ۳ سال اختیاری و الان ۵ سال بیمه کارگران ساختمانی هستم.چند سال سابقه لازمه تا بازنشسته بشم؟وآیا بازم بیمه بیکاری میشه استفاده کنم.از لطفتون بینهایت ممنونم

   person
   کارشناس بیمه
   ۱۷ دی ۱۴۰۱

   سلام باید تو مجموع ۳۰ سال سابقه بیمه و ۵۰ سال سن داشته باشید که بتوانید بارنشسته شوید ۰۲ اگر مجددا جای کار کنید حق بیمه پرداخت کنید بله میتوانید دوباره از بیمه بیکاری استفاده کنید

person
علی
۰۹ آبان ۱۴۰۱

۲۱سال سن دارم و دارای سابقه بیمه هستم الان چطور میتونم خودمو بیمه کارگر ساختمانی کنم
خدمت نرفتم و معافیت تحصیلی دارم

person
حسین
۰۷ آبان ۱۴۰۱

با سلام کارگر ساختمانی هستم در خواست بازرسی دادم برای بار دوم ولی بعد از ۱۵ روز بازرس نیامد و کار ما تمام شد و به شعبه خبر دادیم ولی بیمه من رو قطع کردن باید چه کنم‌ با تشکر

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۹ آبان ۱۴۰۱

  سلام باید بروید پیش رییس یا معاون شعبه اعتراضی بزنید

person
مجید
۰۲ آبان ۱۴۰۱

سلام ؟من ۲۱ سال سابقه کاردارم ودر حال حاضر۱۰ سال سختی کار گرفتم و دارم همزمان هم کارهای باز نشستگی مو میکنم وهم بیمه بیکاری ماهی۴۲۰۰ میگیرم آیا بیمه بیکاری در حقوق بازنشستگیم تاثیرداره

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۴ آبان ۱۴۰۱

  سلام بله تاثیر دارد

person
حیدر
۰۱ آبان ۱۴۰۱

درود فراوان.بنده ۳سال پرداخت بیمه در شرکت از طریق کار فرما و۵ سال پرداخت خویش فرما و۲۲سال بیمه ساختمانی به عنوان استاد کار درحه ۱ بوده وسنم ۵۶ سال است ایامیتوانم جهت بازنشستگی اقدام کنم.ممنونگ

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۳ آبان ۱۴۰۱

  سلام اگر تو مجموع ۳۰ سال سابقه داشته باشید میتوانی بازنشسته شوید

person
رامین
۲۸ مهر ۱۴۰۱

سلام آیا کسی که بیمه کارگری ساختمان دارد و عمل کرده و دکتر به آن استراحت پزشکی چند ماه داده در این چند ماه استراحت آیا بیمه آن قطع میشود و اگر قطع میشود چرا ؟
کارگران که هیچ حمایتی نمیشوند و در زمان استراحت پزشکی هم هیچ حقوقی به آنها تعلق نمیگیرد واقعا چرا باید در زمان استراحت پزشکی که تنها امیدشان داشتن بیمه است آن هم قطع شود و بگویند که چون در این چندماه کار نمیکنید بیمه شما قطع خواهد شد.چرا آیا واقعا همچین قانونی وجود دارد و بر چه اساسی ؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۳۰ مهر ۱۴۰۱

  سلام مدت استراحت پزشکی زیاد نیست که تامین اجتماعی بیمه شما را قطع کند وقتی بازرسی کردند استراحت پزشکی خودت را ارائه بدهید و آنها همکاری میکنند ۰۲ به اندازه کافی تامین اجتماعی از بیمه ساختمانی از نظر پرداخت حق بیمه کمک خودش را کرده است و ماهانه بیش از یک ملیون تومان بخشودگی داده است

  person
  مجید
  ۰۲ آبان ۱۴۰۱

  سلام برای چی۴۷۰۰؟

   person
   کارشناس بیمه
   ۰۳ آبان ۱۴۰۱

   سلام ۴۷۰۰ چی؟

  person
  Hhj
  ۱۸ آذر ۱۴۰۱

  سلام مگر نمیگویند حداقل حقوق بازنشستگان مثلا ۵ونیم است ..این شامل همه بازنشستگان نمیشود و شامل بازنشستان سی سال سابقه پرداخت میشود؟؟

   person
   کارشناس بیمه
   ۲۰ آذر ۱۴۰۱

   سلام خیر اینطور نیست اگر اقا ۶۰ سال سن و خانم با ۵۵ سال سن و ۲۰ سال سابقه بیمه هم داشته باشند حداقل دستمزد را دریافت میکنند

person
محمد خسته
۱۹ مهر ۱۴۰۱

سلام.من کارگر ساختمانم .پدرم هشت ماه داشت بازنشسته بشود در کارخانه الومینیوم کار میکرد فوت شد و صنواتش نصف دادند و مادرم را هم بلافاصله مستمری بگیر کردند..آیا واقعا یک کارخانه دولتی،و سازمان بیمه بر اساس قانون می توانند بعد از عمری کار سخت و فقط برای چند ماه چنین کار کنند..تشکر از پاسخگویی شما کارشناس محترم

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۳ مهر ۱۴۰۱

  سلام سابقه و پرداخت حق بیمه فرقی نمیکند که از چه طریقی پرداخت شده باشد قانون برای همه یکسان است شرایط برای همه یکسان است

   person
   ناهید
   ۲۴ مهر ۱۴۰۱

   سلام پدر من بعداز ۲۰سال پرداخت بیمه کارگری امسال با ۶۰سال سن بازنشست میشود حقوق اونو چطوری،حساب کنیم

    person
    کارشناس بیمه
    ۲۶ مهر ۱۴۰۱

    سلام اگر امسال بازنشسته میشود مستمری ایشان حدودا چهار ملیون و هفتصد هزار تومان میشود

person
مهدی
۱۵ مهر ۱۴۰۱

سلام. لطفا جواب بدید. من کارگر ساختمانی هستم. بیمه هم بودم. چند ماه حق بیمه را با تاخیر پرداخت کردم اداره تامین اجتماعی گفت بدلیل عدم پرداخت بموقع بیمه شما باطل شده و اکنون مجبور هستم بیمه آزاد که ۹۰۰ تومان است(در مقایسه با قبلی که ۳۵۰ بود) پرداخت کنم که دفترچه درمان هم نداره. راهی نیست دوباره همون بیمه قبلی رو بتونم ادامه بدم؟ با تشکر از سایت خوبتون

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۶ مهر ۱۴۰۱

  سلام خیر فعلا راهی وجود ندارد چون دولت سهمیه بیمه ساختمانی به تامین اجتماعی اعلام نکرده است باید صبر کنید تا سهمیه جدید اعلام شود

   person
   مهدی
   ۱۶ مهر ۱۴۰۱

   تشکر از توجه و پاسخگویی شما و تشکر از سایت خوبتان. موفق باشید

person
مهدی
۱۴ مهر ۱۴۰۱

سلام. من کارگر ساختمانی هستم. بیمه هم بودم. چند ماه حق بیمه را با تاخیر پرداخت کردم اداره تامین اجتماعی گفت بدلیل عدم پرداخت بموقع بیمه شما باطل شده و اکنون مجبور هستم بیمه آزاد که ۹۰۰ تومان است(در مقایسه با قبلی که ۳۵۰ بود) پرداخت کنم که دفترچه درمان هم نداره. راهی نیست دوباره همون بیمه قبلی رو بتونم ادامه بدم؟ با تشکر از سایت خوبتون

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۵ مهر ۱۴۰۱

  فعلا راهی نیست چون چند سال است که دولت سهمیه بیمه ساختمانی به تامین اجتماعی اعلام نکرده است

person
منصور گل ناری
۱۱ مهر ۱۴۰۱

با سلام من گج کار هستم دوسال هست کارت فنی و حرفه ای دارم من دوسال هرکجا که بشه دویدم ولی متسفانه منو بیمه نمیکنن گناه من چیه که کارگرم یعنی حق و حقوقی تو این مملکت ما نداریم منم میخوام بیمه بشم تا از خانوادم شرمنده نشم خلاف نکرده ام که کارگرم نون حلال در میارم لطفا راهنمایی کنید ممنون.منصور گلناری

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۴ مهر ۱۴۰۱

  سلام متاسفانه چند سال است که دولت سهمیه بیمه ساختمانی به تامین اجتماعی نداده است و تامین اجتماعی هم نمی تواند فعلا شما را بیمه کند باید صبر کنید تا سهمیه جدید اعلام شود

person
مهدی زینی زاده
۰۹ مهر ۱۴۰۱

سلام خسته نباشید
ایا امکان افزایش حقوق برا کاربر کارگر ساختمانی وجود دارد که با حقوق بالا بازنشست شود

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۰ مهر ۱۴۰۱

  سلام مهدی عزیز
  خیر امکان ندارد جون دستمزد آنها براساس حداقل دستمزد محاسبه میشود

  person
  ذینالی
  ۱۶ مهر ۱۴۰۱

  باسلام به کارشناس عزیز بنده ۱۷ سال بیمه باشرکتهای مختلف دارم با شغل ارماتوربندی و۱۳سال سابقه بیمه باکارگر ساختمانی در مجموع ۳۰سال تمام سنم هم ۵۷هست ایا بنده میتونم د خواطت بازنشستگی بدهم لطفا راهنمای کنید ممنون

   person
   کارشناس بیمه
   ۱۸ مهر ۱۴۰۱

   سلام اگر در مجموع ۳۰ سال سابقه و ۵۷ سن داشته باشید بله میتوانید بازنشسته شوید

person
مجید
۰۸ مهر ۱۴۰۱

سلام بیمه من کارگری هست اگه دوسال اخرو ازادواریزکنم درحقوق فرقی دارد؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۹ مهر ۱۴۰۱

  سلام خیر فرقی نمی کند

person
مجید
۲۹ شهریور ۱۴۰۱

سلام اگر سال اخرخدمت سربازی روبخریم جزو میانگین دوسال اخرحساب میشه یانه

  person
  کارشناس بیمه
  ۳۰ شهریور ۱۴۰۱

  سلام جز سابقه شما محسوب میشود میانگین دو سال آخر شما محاسبه نمیشود

person
مجید
۲۸ شهریور ۱۴۰۱

سلام فرق بیمه کارگران ساختمانی درجه ۳ با۲و۱ درچی هست؟ایا میشود درجه ۳رابه ۱ تغییرداد؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۹ شهریور ۱۴۰۱

  سلام مجید عزیز
  زمان بازنشستگی مستمری کارگران درجه یک مقداری بیشتر است ۰۲ باید برای تغییر درجه به فنی و حرفه ای مراجعه کنید

   person
   مجید
   ۲۹ شهریور ۱۴۰۱

   آیا در میزان حقوق و مزایا هم فرق می‌کنه و زمان بازنشستگیش چقدرفرق داره؟

    person
    نویسنده بیمه
    ۲۹ شهریور ۱۴۰۱

    سلام مجید عزیز
    در بازنشستگی فرق میکند شما هر چه حق بیمه بیشتر واریز کنید مستمری بازنشستگی شما هم بیشتر میشود

     person
     علی
     ۰۲ مهر ۱۴۰۱

     سلام به کارشناس عزیز من ۱۷ سال بیمه پرداخت کردم تا سال۸۹خودم پرداخت کردم بد بیمه کارگری شدم الان چند سال دیگه باید بیمه پرداخت کنم ایا ۳۰ سال هست یا ۳۵ سال باید پرداخت کنم وسوالی دیگه شنیدم میگن دوسال مانده برای بازنشتگی اگه حق بیمه را آزاد خودش پرداخت کنه دیگه از بیمه کارگری خارج بشه در پرداخت حقوق بازنشتگی فرقی داره یانه

     person
     نویسنده بیمه
     ۰۴ مهر ۱۴۰۱

     سلام علی عزیز
     باید حتما ۳۰ سال سابقه و ۵۰ سال سن داشته باشید که بتوانید بارنشسته شوید یا اینکه ۲۰ سال سابقه و ۶۰ سال سن داشته باشید که بتوانید بارنشسته شوید

person
محمد
۰۳ شهریور ۱۴۰۱

سلام وقتتون بخیر
من کارگر ساختمانی ام ده ساله دارم بیمه میریزم یک ماه پیش از طبقه اول افتادم دستم شکست دکتر هم یک ماه استراحت برام نوشت بعد یک ماه انتظار که نوبت پرداخت من بشه گفتن چون شما حق بیمتو خودت ریختی کارفرمات ریخته بهت پولی نمیدیم
حالا ما باید چیکار کنیم

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۵ شهریور ۱۴۰۱

  سلام به کارگران بیمه ساختمانی پول استراحت پزشکی و یا همان غرامت دستمزد ایام بیماری تعلق نمیگیرد

person
امیر
۲۴ مرداد ۱۴۰۱

سلام،من حق بیمه کارگری پرداخت میکنم و مباشر داداشم هستم توی مصالح فروشیش،وهر از گاهی هم اونجا میرم وکارت مباشرت هم دارم،بیمه منو احتمال داره هر لحظه قطع کنن یا نه؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۸ مرداد ۱۴۰۱

  سلام اگر واقعا تو مصالح فروشی برادرتان هستید و بازرس تامین اجتماعی شما را ببیند حتما بیمه شما قطع میشود

person
ابوالقاسم بی باک
۱۷ مرداد ۱۴۰۱

باسلام وعرض ادب خدمت شما عزیزان بند چند سال بیمه دارم
که مقداری شرکت های مختلف پرداخت شد واز سال ۹۴ خودم بیمه کارگران
ساختمانی مشغول پرداخت هستم به هرحال تااخر شهریور ۱۹ سال
و۲ماه و ۲۴روز دارم و۵۳ سال سن دارم بیمار هستم وبی کار از طرفی
توان پرداخت ندارم از طرفی بیمارم وچشم هایم ضعیف شده
بیماری پرستادت وسیاتیک کمردرد ضعف بینای وضعف جسمانی
دارم وضعف مالی هم وهم دست دادند به هم در پیان از شما عزیزان
درخواست کمک وراهنمای برای بازنشستگی دارم امیدوارم که کمک و
جواب خوبی دریافت کنم ممنون میشم که کمک کنید تا مشکل حل بشه نمی‌توانم
ادامه دهم ممنونم سپاسگزارم دوست گرامی لطف کردی

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۹ مرداد ۱۴۰۱

  سلام بازنشستگی شرایط خودش را از نظر سن و سابقه دارد شما باتوجه به سابقه و سنی که دارید نمیتوانید فعلا بازنشسته شوید ولی اگر بیمار هستید نمیتوانید کار کنید مدارک پزشکی خودت را به شعبه تامین اجتماعی که حق بیمه خودت را واریز میکنید نزد مسول امور فنی بیمه شدگان ببرید و درخواست ازکارافتادگی بدهید و در کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی برای از کارافتادگی شرکت کنید تا آنها نظر بدهند

person
رضاصمدی فروشانی
۱۶ مرداد ۱۴۰۱

سلام چرا فکرکارگران ساختمانی نیستید کارگرساختمانی ۵سال تونوبت بیمه کارگرساختمانی هستند که خبر از سهمیه بندی بیمه کارگرساختمانی نیست لطفن شما پیگیری کنید باتشکر از شما

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۶ مرداد ۱۴۰۱

  سلام ما سایت فروش بیمه هستیم و این مطلب را صرفا جهت آموزش قرار داده ایم. این ها مواردی هستند که خود شما باید از طریق سازمان پیگیری کنید.

   person
   علی
   ۱۶ مرداد ۱۴۰۱

   سلام یک سوال من کارگر ساختمانی کار میکنم یک روز ولی کارگر هستم یک روز میرم بار خالی میکنم یک روز در ساختمان کار میکنم یک روز در باغ کار میکنم یک روز در نظافت ساختمان یک روز در باربری میرم چون خودم کارگر فصلی هستم هر کی بیاد من اونحا میرم بار بری ساختمانی باغی ووو بعد کار هم کم شده میبینی هفته ای س روز بی کارم میرم سر میدان تا ۱۰ وا میستم ولی پیدا نمیشه چون هم کار کم شده هم تلفنی شده همه خیلیها کارگر کم کردن خودشون کار میکنند ولی من کار گر فصلی هستم زمستان و پاییز هم جز سرما چیزی نداره در زمان احمدی نژاد پر کار بود ولی العان نیست سوالم من بیمه را میریزم ایا مشکلی از نظر اینکه بگن چرا میری بار خالی میکنی یا چرا میری تو باِ کار میکنی ت باید فقط تو ساختمان بدشی نماد ممنون از جواب

    person
    کارشناس بیمه
    ۲۵ مرداد ۱۴۰۱

    سلام اگر بازرس صنف و بازرس تامین اجتماعی به این یقین برسند که شما واقعا کارگر هستید مشکلی برای شما بوجود نمی آید.

   person
   احسان
   ۲۹ آبان ۱۴۰۱

   سلام،من ۶۰ سال سن دارم ۵ سال جاهای مختلف سابقه بیمه داشتم،۱۰ سال هم هست بیمه کارگران ساختمانی ام،مجموعا ۱۵ سال سابقه،به علت سکته ۱ سال استعلاجی دارم و از کار افتاده شدم،آیا ازکارافتادگی تعلق میگیره یا نه،بازنشستگی چطور،لطفا کامل توضیح بدید ممنونم

    person
    کارشناس بیمه
    ۰۳ آذر ۱۴۰۱

    سلام ازکارافتادگی تعلق میگیرد یا نه که باید بروید کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی شرکت کنید تا پزشکان متخصص تامین اجتماعی شما را معاینه کنند و نظر بدهند ولی با ۶۰ سال سن و ۱۵ سال سابقه بیمه میتوانید بازنشسته شوید

person
یاس میلانی
۱۳ مرداد ۱۴۰۱

ببخشید پدر من عمل قلب داره واسه اینکه هزینه رو از بیمه کارگران بگیرم چیگار کنم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۱ مرداد ۱۴۰۱

  سلام اگر میخواهد برود عمل کند و بیمه تامین اجتماعی دارد برود بیمارستانهای تامین اجتماعی بدون هیچ هزینه ای عمل کند ۰۲ بیمه کارگری که هزینه ای پرداخت نمیکند

person
کارشناس بیمه
۰۹ مرداد ۱۴۰۱

سلام دوست عزیز، سازمان تامین اجتماعی به جدیت پیگیر است ولی دولت هنوز سهمیه ای اعلام نکرده است

person
مطهره پیمانی
۰۸ مرداد ۱۴۰۱

ببخشید همسر من کارگره اما بیمه ش اصلا کامل نیست، پوششی داریم مخصوص کارگرا باشه؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۹ مرداد ۱۴۰۱

  سلام همین بیمه های کارگری مناسب است؛ مگر اینکه تحت شرکت خاصی قرار بگیرند.

person
مهدی عبدی از قائمشهر
۰۷ مرداد ۱۴۰۱

سلام من کارگر ساختمانی هستم الان نزدیک به ۱۳سال بیمه کارگران ساختمانی هستم سن من هم ۴۰ سال هستش همین الان کمر درد پا درد بعد اینا به کنار حساسیت پوستی گرفتم اگزما گرفتم چجوری تا بازنشستگی کار کنم همین الان داغونم قبل اون از ۱۵ سالگی داشتم کار می‌کردم ولی بیمه نبودم تو رو خدا یه فکری برای ما انجام بدین ازتون عاجزانه خواهش میکنم

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۳ مرداد ۱۴۰۱

  سلام شما دیر شروع به پرداخت حق بیمه کردید و تامین اجتماعی هم ملاک بازنشستگی را سابقه میداند لذا در حال حاضر با این قوانین موجود شرایط بازنشستگی را ندارید

  person
  مجید
  ۳۱ تیر ۱۴۰۲

  سلام لطفا جواب بدید چون هرچی میرم بیمه میگه بودجه نیومده و جواب درستی نمیدن ،من یکسالو نیمه مدرک فنی حرفه ای بردم بیمه اما هنوز بیمه نشدم باید چیکار کنم که نوبتم زودتر بشه
  تشکر

   person
   نویسنده بیمه
   ۳۱ تیر ۱۴۰۲

   سلام. هنوز سهمیه بیمه ساختمانی به تامین اجتماعی اعلام نشده است باید صبر کنید و یا اگر عجله دارید بیمه دیگه ای شوید.

person
کارشناس بیمه
۰۴ مرداد ۱۴۰۱

سلام دوست عزیز، ما سایت فروش بیمه هستیم و این مطلب هم صرفا جهت اطلاع رسانی است. اما امیدواریم مشکل شما حل شود.

person
جانان
۰۱ مرداد ۱۴۰۱

باسلام همسر بنده سربازی نرفته میتونه بیمه کارگری ازاد واسه خودش رد کنه؟ هزینه اش چطوره؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۷ مرداد ۱۴۰۱

  سلام میتواند بیمه حرف و مشاغل آزاد شوید با نرخ های مختلف و حق بیمه پرداخت کنید از مبلغ ۵۱۸ هزار تومان شروع میشود

person
عادل
۳۱ تیر ۱۴۰۱

سلام میخوام بدونم کارگرساختمانی باسی سال سابقه وشصت سال سن امروزحقوقم چقدرمیشود

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۱ مرداد ۱۴۰۱

  سلام به میانگین دو سال آخر بستگی دارد.

person
محمد
۱۹ تیر ۱۴۰۱

سلام من درب وپنجره ساز هستم و۱۸سال هم سابقه بیمه بصورت آزاد دارم میخاستم بدونم آیا من هم میتونم خودم را بیمه ساختمانی کنم
باتشکر

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۰ تیر ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، اگر مغازه دارید و جواز کسب هم دارید خیر نمیتوانید بیمه ساختمانی شوید

person
کاظم
۱۵ تیر ۱۴۰۱

سلام من کارگر ساختمانی هستم دوساله تو نوبت هستم
هربار میرم میگن خبری نیست کی سهمیه میدن؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۴ تیر ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، دقیقا نزدیک به سه سال است که سهمیه ساختمانی اعلام نکردند.

person
مبین
۱۴ تیر ۱۴۰۱

۳ در سال شرکتها کار کردم و بیمه داشتم . سال ۹۱ کارت مهارت گرفتم و قرار شد که بیمه بشم از سال ۹۱ هر موقع به اتحادیه مراجعه می کردم که سهمیه اومده جواب سر بالا می دادند مثلا میگفتند ظرفیت تکمیله و شما شامل این مرحله نیستید یا …تا اینکه سال ۹۷ با من تماس گرفتند و تا الان پرداخت کردم الان پرداختی بیمه ۷ سال شده و من دیسک کمر و همچنین کمر دردهای شدید دارم آیا می تونم برای بازنشستگی یا از کار افتادگی اقدام کنم ؟ لطفا راهنمایی کنید.

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۶ تیر ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، خیر نه شرایط بازنشستگی را دارید و نه شرایط از کارافتادگی دارید باید فعلا حق بیمه واریز کنید سابقه شما کم است

person
مهدی
۰۲ تیر ۱۴۰۱

سلام در ساختمانهای داخل شهر که دارای جواز هستند چگونه میتوان کارگران مشغول در همان ساختمانها را بیمه تامین اجتماعی کرد؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۳ تیر ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، ساختمانهای نوساز که همان نامه ای که شهرداری به تامین اجتماعی میدهد کارگران ساختمان در برابر حوادث بیمه تامین اجتماعی هستند ولی سابقه بیمه برایشان ثبت نمیشود فقط حوادث است برای اینکه سابقه بیمه برایشان ثبت شود بروند بیمه آزاد شوند

person
علی حبیبی
۳۱ خرداد ۱۴۰۱

سلام و درود
شغل من نصب درب ضد سرقت و دربهای اتاقی هست و بصورت انفرادی ۱۵ سالی هست که کار میکنم
لطفا راهنمایی کنید برای دریافت بیمه کارگر ساختمانی باید از کجا شروع کنم
ممنون

  person
  کارشناس بیمه
  ۳۱ خرداد ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، در این مقاله کامل مراحل را نوشته ایم. فقط باید تعدادی مدرک لازم را تهیه کنید.

person
رضاصمدی
۱۹ خرداد ۱۴۰۱

سلام چرا فکرکارگران ساختمانی نیستید چراپیگیری سهمیه بیمه کارگران ساختمانی تاسال آخر سال ۱۲\۱۲\۹۷راپیگیری نمی شود لطفن پیگیری شود باتشکر از شما شماره تماس من۰۹۰۵۲۶۴۹۹۱۸صمدی ازشهر خمینی شهر لطفن نامه پیگیری کنید باتشکر از شما

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۰ خرداد ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، ما سایت فروش بیمه هستیم و این صرفا اطلاعاتی در خصوص بیمه کارگران ساختمانی است.

person
باران
۱۶ خرداد ۱۴۰۱

پدر بنده امسال بعد از ده سال پرداخت حق بیمه کارگر ساختمانی درجه دو بازنشست میشوند حقوق ایشان را چطور محاسبه کنیم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۷ خرداد ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، ۱۰ روز از ۳۰ روز حداقل دستمزد بهش تعلق میگیرد

person
رضا هوشمند
۱۶ خرداد ۱۴۰۱

سلام بنده نصاب لمینت کف ساختمان هستم میتونم خودمو بیمه کارگری کنم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۶ خرداد ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، بله.

person
یاس
۱۵ خرداد ۱۴۰۱

سلام
کسی که قبلا چند سال بیمه مشاغل آزاد پرداخت کرده و الان ۱۱ سال هست که بیمه کارگر ساختمانی پرداخت میکنه و قراره یکی و دو ماه از شرکتی براش بیمه رد کنند، اگر بعد خودش بیمه اختیاری رد کنه، با چند سال سابقه میتونه بازنشست بشه؟
سنش حدود ۵۲ سال هست

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۷ خرداد ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، شما در مجموع باید حتما ۳۰ سال سابقه را داشته باشید

person
حسین
۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱

سلام…بنده ۹ سال سابقه بیمه کارگر ساختمانی دارم به تازگی بعد از ثبت نام در یک کارخانه لبنیاتی استخدام شدم و با همون کد بیمه قبلی در کارخانه مشغول به کار شدم میخواستم بدونم اگر هر زمانی به هر دلیلی از کارخانه اخراج بشم یا خودم بیرون بیام میتونم دوباره برای بیمه کارگر ساختمانی با همون کد گارگاهی و سابقه اقدام کنم و دوباره خودمو بیمه کارگران ساختمانی کنم یا خیر؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۲ خرداد ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، خیر باید مجددا ثبت نام کنید و اگر سهمیه باشد با تایید تامین اجتماعی دوباره بیمه ساختمانی شوید

  person
  علی
  ۱۶ مرداد ۱۴۰۱

  سلام یک سوال بیمه کارگری چند درصدی هست مثال یک بیمه هست ۵۰۰ تومان ۱۲ درصد یکی هست ۱۵ درصد ۶۰۰ و یکی ۱۸ درصده ۷۰۰ مثال گفتم کارگر سوختمانی چند درصدی میریره العان بیمه ازاد یک قیمته اختیاری یک قیمت کارگری یک قیمت من خودم ۳۶۰ تومان در ماه میمیریزم با ازاد حدودا ۲۵۰ فرق میکنه

   person
   کارشناس بیمه
   ۱۷ مرداد ۱۴۰۱

   سلام سوالتان خیلی گنگ است.

person
حسن
۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱

سلام من کارت مهارت اسکلت فلزی دارم
چندسال باید پرداخت داشته باشم
آیا سختی کار تعلق میگیرد

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۵ خرداد ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، باید ۳۰ سال سابقه داشته باشید ۰۲ خیر سختی کار تعلق نمیگیرد

person
الهام۲
۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱

با سلام من ۸سال سابقه بیمه دارم و ۴سال آخر را خودم مشاغل آزاد رد میکنم . الان جایی که سه روز در هفته کار میکنم اصرار دارد که بیمه شوم آن هم به تعداد روز هایی که آنجا هستم . طبق قانون جدید بیمه من میتوانم مابقی را با ۲۷درصد حق بیمه گر خودم بعد از شش ماه بریزم اما اینجوری که حساب میکنم در اصل من ۲۷ درصد +۳درصد که در مجموع ۳۰درصد حق بیمه گر میشود بتید بپردازم . واقعا موندم چه کار کنم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۵ خرداد ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، هر ماه را که لیست بیمه برای شما کم ارسال میشود باید بروی تامین اجتماعی درخواست کسری کارکرد بدهید

  person
  حسنپور
  ۱۵ مهر ۱۴۰۱

  باعرض سلام وخسته نباشید بنده ۵۶سالمه و۳۰ سال بیمه دارم ۲۰ سال در شرکتهای مختلف و۱۰سال باکارگر ساختمانی رفتم شعبه بیمه گذاری یکی مگه بازنشسته ای یکی مگه نه هنوز لطفا راهمای کنید متشکرم

   person
   کارشناس بیمه
   ۱۶ مهر ۱۴۰۱

   سلام با این سن و سابقه شما شرایط بازنشستگی را دارید بروید درخواست بازنشستگی بدهید

person
کارن عالی
۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۱

سلام آیا امسال سهمیه جدید وجود داره ؟برای استان مرکزی

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، منظورتان از سهمیه چیست؟

   person
   حسین پرموته
   ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۱

   سلام من چند ساله منتظرم ابلاغیه بیمه کارگری تامین اجتماعی رو ابلاغ کنن هنوز هیچ گونه بیمه ای ندارم و کارگر ساختمانی هستم.از چه تاریخی کارگران ساختمانی رو بیمه میکنین.ممندن

    person
    کارشناس بیمه
    ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۱

    سلام دوست عزیز، قرار است مجددا امسال سهمیه بدن باید منتظر باشید.

    person
    هادی
    ۱۵ مهر ۱۴۰۱

    باسلام شغل من قالبندی وارماتوربندیست بیمه من ۲۰سال با شرکتها بوده و۱۰سال هم بیمه کاگر ساختمانی پرداخت کرده ام میخواستم بدونم بازنشست بشم چقدر حقوقم میشه سن بنده ۲ماه مانده ۶۰تمام بشه لطفا راهنمای کنید متشکرم

     person
     کارشناس بیمه
     ۱۷ مهر ۱۴۰۱

     سلام محاسبه بازنشستگی دوسال آخر و کل سابقه پرداخت حق بیمه شما میباشد متوسط دستمزد دو سال آخر شما ضرب در سابقه و تقسیم بر عدد ۳۰ میشود

person
جلال
۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۱

ایا کارگران ساختمانی جزئه کارهای سخت وزیان اور میباشد

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، مشاغل سخت و زیان آور را در این مقاله تعریف کرده ایم.

   person
   مهدی
   ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۱

   ممنون میشم بگین چرا میگن فیش پرداختی بیمه کارگران رو حتما تو ماههی که هستیم پرداخت کنیم جلوتر از ماه واریز نکنیم

    person
    نویسنده بیمه
    ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۱

    سلام مهدی عزیز
    فیش بیمه های خاص از جمله بیمه ساختمانی باید قبل از ماه پرداخت شود که بتوانید از خدمات درمانی استفاده کنید

person
محمد
۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۱

سلام آیا بازنشستگی کارگر ساختمانی با بقیه بازنشسته ها از نظر حقوق فرقی دارن یا اینکه حقوقشان مساویه

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، بازنشستگی همه با هم فرق میکند چون ملاک محاسبه بازنشستگی دوسال آخر و کل سابقه پرداخت حق بیمه می باشد

  person
  محمدرضا
  ۰۱ خرداد ۱۴۰۱

  سلام من مدرک کمک اسکلت ساز فنی حرفه ای دارم
  چجوری میتونم بیمه کارگران ساختمانی تامین اجتماعی بگیرم؟
  باید برم اتاق صنف کارگران؟

   person
   کارشناس بیمه
   ۰۳ خرداد ۱۴۰۱

   سلام دوست عزیز، باید بروید صنف ساختمانی ثبت نام کنید تا سهمیه اعلام کنند

person
محرم کرجاسی
۳۱ فروردین ۱۴۰۱

سلام من ازسال ۱۳۹۰بیمه کارگران ساختمانم وشغلم سنگ کاری ولی منوکارگردرجه۳ میزنند وهمیشه هم برای تمدیدکارت مهارت .فنی حرفه ای ازم امتهان سنگ کاری میگیره ممنون میشم راهنماییم کنید

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۸ خرداد ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، بروید فنی و حرفه ای کارتان خودتان را اصلاح کنید و در تامین اجتماعی هم باید در سایت اصلاح شود

person
حسن هستم
۲۸ فروردین ۱۴۰۱

سلام
وقت بخیر
من بیش از یازده سال بیمه کارگران ساختمانی دارم (آلماتوربندی) بعد از مشکلی که برا کمرم پیش امد و دو عمل جراحی که انجام دادم رفتم برا ازکار افتادگی ولی پنجاه درصد برام زدن اعتراض کردم و مجددا کمسیون پزشکی پنجاه درصد تایید کرد و الان وقتتی کار میکنم خیلی خیلی اذیت میشم چند وقته به همین دلیل کار نمیکنم بازرس امد محل و تحقیق کرد که گفتنش بیکاره الان میخوان بیمه ام رو قطع کنن من باید چکار کنم وقتی نمیتونم کار کنم و از کار افتاده هم نمیشم لطفا راهنمایی کنید ممنون

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۸ فروردین ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، شما یا باید از طریق کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی از کار افتاده کلی شناخته شوید یا مشغول کار شوید اگر دیگر کار ساختمانی نمی توانید انجام بدهید بیمه شما قطع میشود باید بروید یک بیمه دیگر منل بیمه اختیاری کنید.

   person
   علی
   ۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۱

   حق بیمه کارگری در حال حاضر چقدر باید پرداخت بکنیم
   و پرداخت به صورت سالانه هست یا ماهانه

    person
    کارشناس بیمه
    ۲۳ خرداد ۱۴۰۱

    سلام دوست عزیز، ماهیانه ۳۲۰ هزار تومان است و باید ماهیانه پرداخت شود.

     person
     حمید
     ۱۳ شهریور ۱۴۰۱

     در ۱۴۰۱ماهانه ۳۶۲۰۰۰ باید پرداخت کنیم

  person
  حسن زاده
  ۱۵ مهر ۱۴۰۱

  باسلام ایا کسی که۳۰ سال بیمه ساختمانی پرداخت کرده با ۶۰سال سن وکسی که ۲۰ سال پرداخت فرقی بین حقوق انها ندارد خواهشن پاسخ بدهید

   person
   کارشناس بیمه
   ۱۵ مهر ۱۴۰۱

   سلام سوال خود را دقیق تربپرسید. کسی که ۳۰ سال پرداخت به اندازه ۳۰ سال و کسی که ۲۰ سال پرداخت کرده، به اندازه ۲۰سال پرداخت می کند.

person
حسین
۲۵ فروردین ۱۴۰۱

حق کارگر ساختمان واقعی همیشه خورده میشه اینا همه سرکاریه من خودم چند نفر رو میشناسم اصلا کارگر ساختمان نیستند و فقط با پرداخت مبلغی به دلال و واسطه بیمه کارگری رد میکنند اگر خواستید آدم شو پیدا کنید برید بیمه اونجا این افراد برای خدمات کارد چاق کنی آماده هستند و اسمتونو با دریافت مبلغی آدرس محل کار و کارگر ساختمانی رد میکنند

  person
  مهدی
  ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱

  سلام آیا برای کارگر ساختمانی که بیمه را خودش پرداخت میکند و مجبور به کار درشرکت می شود و شرکت قبول نمی کند که بیمه راشخص پرداخت کند اگر شرکت بیمه رد کند بیمه او قطع می شود در کا آرماتور بندی

   person
   کارشناس بیمه
   ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱

   سلام دوست عزیز، یک بیمه بیشتر برای او در نظر گرفته نمی شود.

person
عبدالزهراپادیر
۲۱ فروردین ۱۴۰۱

سلام چرا باید حق کارگر پایمال بشه چرا باید با چنین سختی کاری ۳۵سال کار کنیم.من الان ۴۰سالمه و۱۲سال سابقه بیمه دارم آیا این بیمه بااین قوانین تعین شده برای قشر کارگر برای من آینده ای خواهد داشت ممنونم

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، این قوانین را که ما وضع نکرده ایم.

person
حسین
۲۱ فروردین ۱۴۰۱

سلام وقت بخیر مراحل بیمه شدن کارگر ساختمانی به چه صورت هست کارت مهارت هم دارم

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، باید به کارگزاری تامین اجتماعی یا سایت تامین اجتماعی مراجعه کنید.

   person
   شکرخدا میرزاخانی
   ۲۰ تیر ۱۴۰۱

   سلام وقت بخیر خسته نباشید کار گر ساختمانی موقع بازنشستگی چه قدر حقوقشه

    person
    کارشناس بیمه
    ۲۱ تیر ۱۴۰۱

    سلام دوست عزیز، به مدت زمان پرداختشان بستگی دارد.

person
Mahdi
۱۹ فروردین ۱۴۰۱

من که چند سال تو نوبت هستم فقط می گند برو چند ماه دیگه بیا امام زمون ظهور می کند نوبت ما نمی شد

  person
  شهروند
  ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۱

  سلام‌من‌بیمه‌کارگری‌دارم‌وحین‌کار‌دچار‌پارگی‌شکم‌شدم‌ایا‌بیمه‌‌‌هزینه‌درمان‌میده‌‌لطفا‌رهنمایی‌‌کنید

   person
   کارشناس بیمه
   ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۱

   سلام دوست عزیز، اگر منظور غرامت دستمزد ایام بیماری است خیر تعلق نمیگیرد.

   person
   سلیمانی
   ۰۷ تیر ۱۴۰۱

   سلام ما هم ۱۲ سال بیمه کارگری پرداخت کردیم تا شوهربیکار شد یک ماه رفت تو یک شرکت اعلام کرد بیمه رد نکنید اشتباه رد کرد بیمه آزاد یک ماه به راهنمایی خود کارمند بیمه الاه میخوام باز وصل بشه میگه چون بیمه آزاد ریختن کاری نمیشه کرد تا دوباره وصل بشه تو رو بخدا من و راهنمایی کنید

    person
    کارشناس بیمه
    ۱۹ تیر ۱۴۰۱

    سلام دوست عزیز، چون بعد از بیکاری بیمه حرف و مشاغل آزاد واریز کرده دیگه بیمه بیکاری شامل ایشان نمیشود

    person
    کانی
    ۲۴ مهر ۱۴۰۱

    باسلام بیمه من پنج سال از دو شرکت وا ریز شده بطور همزمان میخواستم بدانم این چطور ی حساب میشه وایا برای بیمه من اشکال به وجود میاره یانه لطفا راهنمای کنید با تشکر

     person
     کارشناس بیمه
     ۲۶ مهر ۱۴۰۱

     سلام فقط سابقه یک جا برای شما حساب میشود ۰۲ بله در زمان بازنشستگی یک دردسری دارید تا سابقه شما یکی شود

   person
   علی
   ۲۵ خرداد ۱۴۰۲

   دوست عزیز بنده چون چن ساله بیمه نداشتم رفتم خودمو بیمه عشایری کردم . الان مدرک کارگرساختمانی گرفتم که خودمو بیمه ساختمانی کنم که هزینه کمتر بشه برام. ایا باید بیمه عشایری رو قطع کنم تا ثبت نام بشم در بیمه کارگری یا مشکلی نداره

    person
    نویسنده بیمه
    ۲۷ خرداد ۱۴۰۲

    سلام دوست عزیز. بله باید اول اون بیمه را قطع کنید بعد بیمه ساختمانی شوید فقط باید یک بیمه را واریز کنید.

person
کارگر معمولی ساختمان
۱۷ فروردین ۱۴۰۱

سلام همسر من ۱۲ سال بیمه بوده تو یه شرکتی انداختنش بیرون ۲ سال هم خودمون به صورت آزاد پرداخت کردیم کارگر معمولی ساختمان هستش چطور میتونه خودشو بیمه کنه لطفا راهنمایی کنید

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۷ فروردین ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، همان بیمه آزاد را ادامه بدهید ولی اگر کارگر ساختمانی است و کارت مهارت فنی و حرفه ای دارد، خودش را بیمه ساختمانی کند که حق بیمه کمتری هم پرداخت کند.

  person
  علی
  ۰۲ مهر ۱۴۰۱

  باسلام بنده ۵۶ سالمه و۱۷سال بیمه باشرکتها دارم و۱۳سال بیمه ساختمانی می خوام ببینم ایا بنده اقدام به بازنشستگی بکنم یا نه

   person
   نویسنده بیمه
   ۰۴ مهر ۱۴۰۱

   سلام علی عزیز
   خیر شرایط بازنشستگی را ندارید هم سن و هم سابقه شما کم است

    person
    علی
    ۱۵ مهر ۱۴۰۱

    سلام من ۳۰سال سابقه بیمه دارم و۵۶سالمه اونوقت شما می فرماید هم سابقت کمه هم سن ات لطفابیشتر توضیح دهید ممنونم

     person
     کارشناس بیمه
     ۱۷ مهر ۱۴۰۱

     سلام اگر ۳۰ سال سابقه و ۵۶ سال سن داشته باشید که م که میتوانید بازنشسته شوید مشکلی ندارید

    person
    علی
    ۱۷ مهر ۱۴۰۱

    باسلام جناب کار شناس جمع بیمه بنده ۳۰ سال میشود با ۵۶سال سن لطفا توضیح دهید که چرا من نباید بازنشست بشم ممنون

     person
     کارشناس بیمه
     ۱۹ مهر ۱۴۰۱

     سلام برادر من شما شرایط بازنشستگی را دارید هر کس در مجموع ۳۰ سال سابقه و ۵۰ سال سن داشته باشی میتواند بازنشسته شود شما بروید درخواست بازنشستگی بدهید

   person
   مهران
   ۱۵ مهر ۱۴۰۱

   سلام بیمه بنده ازاول سال۹۰ تااخرسال ۹۴ از دوجا رد شده یعنی حق بیمه از دو شرکت پرداخت شده مخواستم بدانم این چطو ری حساب میشه وایا موقع بازنشستگی حقوقم حساب میشه لطفاتوضیح کامل بدهید

    person
    کارشناس بیمه
    ۱۷ مهر ۱۴۰۱

    سلام خیر حساب نمیشود فقط یک جا سابقه آن را حساب میکنند ماه که ۳۰ روز است که ۶۰ روز حساب نمیکنند

person
سعید
۱۰ فروردین ۱۴۰۱

بیمه کلا ارگان حق کشی وتضیع حق کارگره کارفرما سالها عنوان شغلی بنده رادرلیست بیمه عمدا دروغین رد کرده بیمه هم زیر بارنمیره حتی با وجود قراداد کار معلوم نیست این بیمه سر وصاحب نداره که راحت با کارفرما می بندن وکارگر دستش بجایی بند نیست .اداره کارهم که رسما شده رشوه بگیر و تحت اراده کارفرما واقعا متاسفم برای خودم که تو این مملکت پرازفساد زندگی میکنم .

  person
  بشیر داستانی
  ۲۴ مهر ۱۴۰۱

  باعرض سلام وخسته نباشید بیمه کارگر ساختمانی واریز می کنم ۲۸ سال سابقه بیمه دارم وسنم ۵۴سال هست می خواستم بدانم چند سال دیگر من بازنشسته میشم ممنون راهنماییم کنید باتشکر

   person
   کارشناس بیمه
   ۲۵ مهر ۱۴۰۱

   سلام باید به ۶۰ برسید.

    person
    بشیر داستانی
    ۲۵ مهر ۱۴۰۱

    سلام دو سال دیگر بیمه من میشه ۳۰ سال اون وقت باز من باید سنم به ۶۰ برسه لطفا کامل توضیح بفرمائید متشکرم

     person
     کارشناس بیمه
     ۲۷ مهر ۱۴۰۱

     سلام اگر سابقه شما به ۳۰ برسد احتیاج نیست به ۶۰ سال سن هم برسد شما میتوانید با ۳۰ سال سابقه و ۵۰ سال سن بازنشسته شوید.

  person
  محمد
  ۲۵ شهریور ۱۴۰۲

  سلام. من برا گرفتن پروانه ساختمانی چون قانون در رفت آمد مجلس و شورای نگهبان بود مبلغ ۲۸میلیون پول پروانه پر اخت کردم، مقداریش به صورت نقد و مابقی به صورت ۱۸ماهه، الان احتمالا قانون جدید تصویب میشه و مبلغش به ۳۰۰هزارتومن کاهش پیدا میکنه، آیا بعد از اصلاح قانون پول مابقی پول ما که بیش از ۲۷میلیون میشه را پس میدن ،یا ما باید تا ۱۸ماه هر ماه پول چهار پروانه رو قسط پرداخت کنیم؟تشمر

   person
   نویسنده بیمه
   ۲۶ شهریور ۱۴۰۲

   سلام دوست عزیز
   متاسفانه در این رابطه اطلاعی نداریم. بهتر است موضوع را از شهرداری و سازمان های مربوطه پیگیری کنید.

person
کارگر ساختمانی
۰۷ فروردین ۱۴۰۱

با سلام پدر بنده قبل از سل ۶۰ درروستا زندگی میکرد و به شهر اصفهان مهاجرت کرد و مشغول کارگری ساختمانی شد بیمه ای هم نداشت تا سن او به بالای ۶۰ سال رسید، وبه علت کهولت سن یه جا نگهبان شد ولی به علت بالا بودن سن ونداشتن سابقه بیمه اورا بیمه نکردنند آیا راهی برای بیمه جا ماندگان ازبیمه ساختمانی نیست ؟؟؟؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۸ فروردین ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، خیر هیچ راهی وجود ندارد.

  person
  ali
  ۲۱ آذر ۱۴۰۱

  سلام ببخشید پس چرا به پدر من چهار وپانصد میدن؟ دوماهه که بازنشسته شدن

   person
   کارشناس بیمه
   ۲۲ آذر ۱۴۰۱

   سلام سوال خود را کامل بپرسید تا پاسخ دهیم. چون آن پاسخ برای شرایط ایشان است.

person
مصطفی ایمانی
۲۹ اسفند ۱۴۰۰

تنها قشری که مظلوم واقع شده و هیچ صدایی در رسانه ها ندارد من نزدیک به چهار سال است که تو نوبت بیمه هستم والان چهل سالمه برقکار هستم و همچنان منتظر.

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۱ فروردین ۱۴۰۱

  سلام مصطفی عزیز نزدیک به دو سال است که دولت قبول نمیکند که سهم خودش را به تامین اجتماعی بابت بیمه کارگران ساختمانی بدهد مقصر تامین اجتماعی نیست شما هم برای بیمه کردن دیر اقدام کردید ولی قرار است در سال جدید سهمیه بدهند

   person
   علی
   ۱۵ مهر ۱۴۰۱

   با سلام وخسته نباشید کارگر ساختمانی با ۳۰ سال بیمه در چه سنی بازنشسته میشه

    person
    کارشناس بیمه
    ۱۵ مهر ۱۴۰۱

    سلام حداقل سن حدود ۶۰ سال است. فقط سال سابقه نیست.

   person
   محمود
   ۱۷ مهر ۱۴۰۱

   باسلام ایا کارگر ساختمانی با ۳۰سال سابقه بیمه و۵۰سال سن بازنشسته می شود ممنون راهنمای کنید

    person
    کارشناس بیمه
    ۱۸ مهر ۱۴۰۱

    سلام بله با ۳۰ سال سابقه و ۵۰ سال سن میتواند بازنشسته شوید

  person
  محمدیوسف اسدپور
  ۲۳ تیر ۱۴۰۱

  سلام من اسدپور هستم کارگر ساختمانی بعنوان بتن ریزمشغول فعالیت هستم سن بنده ۴۵سال هستم برای بازنشتگی چندسال بایدحق بیمه پرداخت کنم باتشکر

   person
   کارشناس بیمه
   ۲۴ تیر ۱۴۰۱

   سلام دوست عزیز، در مقاله نوشته ایم. شما باید حداقل ۶۰ یا ۳۵ سال پرداخت داشته باشید.

  person
  محمدی
  ۱۹ مهر ۱۴۰۱

  باسلام مستمری کارگران ساختمانی با۳۰ سی سال سابقه بیمه در سال ۱۴۰۱ چقدر است لطفا راهنمای کنید متشکرم

   person
   کارشناس بیمه
   ۲۳ مهر ۱۴۰۱

   سلام کارگران ساختمانی چون براساس حداقل دستمزد حق بیمه واریز میکنند لذا مستمری آنها هم حداقل میباشد که امسال پنج ملیون و پانصد هزار تومان میشود

person
فتحعلی
۲۲ اسفند ۱۴۰۰

اصلا به درستی اجرا نمیشه من با ۲۲سال کار هیچ بیمه نتونستم بگیرم

  person
  حسن پ‌و
  ۳۰ تیر ۱۴۰۱

  سلام بنده ۲۲سال بیمه از شرکت تولیدی پرواخت کردم آلن ۴ساله کارگران ساختمانی میریزم چقد سابقه برای باز نشستگی باید پرداخت کنم ممنون جواب بفرماید

   person
   کارشناس بیمه
   ۰۱ مرداد ۱۴۰۱

   سلام دوست عزیز، اگر خانم هستید و لیست بیمه برای شما ارسال میشود باید ۲۰ سال سابقه و ۴۲ سال سن حتما داشته باشید که بتوانید بارنشسته شوید.

    person
    مهدی شیبک
    ۱۲ شهریور ۱۴۰۱

    سلام من بیمه کارگران ساختمانی در حرفه رنگ آمیزی ساختمان هستم با ۱۳سال سابقه کار آیا بیمه من را قطع می‌کنند ممنون میشم اگه جواب بدین

     person
     نویسنده بیمه
     ۱۳ شهریور ۱۴۰۱

     سلام مهدی عزیز
     نه چرا قطع کنند اگر واقعا شغل شما این باشد و شغل دیگری نداشته باشید قطع نمیکنند ولی بازرس باید تایید کند

    person
    قربانی
    ۱۷ مهر ۱۴۰۱

    باعرض سلام بنده ۵۵سال تمام سنم هست وشغلم ارماتوربنی وقالبندیست ۱۶سال سابقه بیمه باشرکتهی مختلف دارم و۱۴سال هم بیمه کارگر ساختمانی دارم در مجمو ع ۳۰سال سابقه می خواستم بدانم ایا من بااین سن وسابقه بازنشسته میشم وحقوقم چطوری حساب میشه ممنونم ازراهنمایتان

     person
     کارشناس بیمه
     ۱۹ مهر ۱۴۰۱

     سلام اگر تو مجموع ۳۰ سال سابقه و ۵۰ سال داشته باشید میتوانید بازنشسته شوید

     person
     علی
     ۲۵ خرداد ۱۴۰۲

     دروود بر شما. بنده کارگر هستم و تا الان که ۴۳ سالم هست کلا ۵ سال برام بیمه رد شده . و الان هم به عنوان کارگر با ی اکیپ بنا رفتیم عراق کار . میخاستم بدونم ایا عراق رفتنم باعث میشه بیمه قطع بشه . و چجور باید این رو ثابت کنم که واقعا اونجا دادم کاگری میکنم .چون این چن ساله سواستفاده زیاد شده میخاستم واقعا اسمم خط نخوره احتیاج دارم.ولی پاسپورتم هست که مهر دخول و خروج داره

     person
     نویسنده بیمه
     ۲۷ خرداد ۱۴۰۲

     سلام دوست عزیز. باید به بازرس و ریس تامین اجتماعی اطلاع دهید تا آنها صحت گفته های شما را بررسی کنند.

    person
    حسینی
    ۱۸ مهر ۱۴۰۱

    باسلام کارگر ساختمانی هستم باسلام کارگر ساختمانی هستم ۳۰ سال سابقه بیمه دارم و۵۲سال سن ایا من بازنشست میشم وحقوقم چند روز حساب میشود ممنون ازکارشناس محترم خواهشن راهنمای کنید میرم شعبه درست جواب نمی دن متشکرم

     person
     کارشناس بیمه
     ۲۰ مهر ۱۴۰۱

     سلام با این شرایط سن و سابقه میتوانید بازنشسته شوید و حداقل مستمری هم به شما تعلق میگیرد

     person
     مهدی
     ۲۵ بهمن ۱۴۰۱

     سلام اقا من از سال ۹۶ بیمه کارگران ساختمانی پرداخت میکردم ودر اذر ماه ۱۴۰۰ به خاطر جواز کسب بیمه خودم راقطع کردند بنده الان ۱۹ سال و۶ماه بیمه دارم میخواهم برای از کار افتادگی اقدام کنم به نظر شما اگر از کار افتادگی تایید شدم حقوق چقدر به من تعلق میگیرد با تشکر

     person
     کارشناس بیمه
     ۰۳ اسفند ۱۴۰۱

     سلام. اگر از کار افتاده کلی شوید حداقل مستمری را دریافت میکنید.

    person
    مجتبی شفیعی
    ۰۸ آبان ۱۴۰۱

    من برقکار ساختمان هستم
    پارسال نتونستم حق بیمه رو ب موقع پرداخت کنم
    با اینکه اخرین ماه واریزی رو ۱۸ روز دیرتر پرداخت کردم
    و حتی بازرسی هم درد منزل و هم محل کار انجام شد و تایید شد
    بیمه ی من رو قطع کردن
    ۸ ماه اینقدر رفتم و تموم خسته شدم
    فقط میگن سهمیه نیست
    پس کی سهمیه میاد؟اگه تو این مدت خدایی نکرده اتفاقی برام بیفته
    خانواده ی من با دوتا بچه چ بلائی سرشون میاد؟
    صبر تا کی؟

     person
     کارشناس بیمه
     ۰۹ آبان ۱۴۰۱

     سلام متاسفانه از طرف دولت هیج گونه سهمیه ای مدت زیادی است اعلام نشده است و به نظر بنده اگر برای شما بیمه کردن خودت مهم است بروید بیمه حرف و مشاغل آزاد شوید با نرخ های مختلف و حق بیمه پرداخت کنید منتظر بیمه ساختمانی نباشید

    person
    محمد علی
    ۳۰ آبان ۱۴۰۱

    سلام من کارگر ساختمان هستم متولد ۵۸ و هیچ بیمه ای ندارم باید چکار کنم

     person
     کارشناس بیمه
     ۳۰ آبان ۱۴۰۱

     سلام بیمه مشاغل آزاد یا کارگری ازطرف جایی مناسب است البته بهتر است که از خود کارگزاری بپرسید.

   person
   N
   ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۲

   سلام ببخشیدمخاستم بدونم سهمیه بیمه کارگران امسال اومده ممنون

    person
    نویسنده بیمه
    ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۲

    سلام به سازمان ایثارگران مراجعه نمایید.

  person
  محمد
  ۲۷ مهر ۱۴۰۱

  سلام.پدر من سن ۵۶ داره ۴ سال بیمه کارگری داشته ۶ سال قط شده ایا امکان داره بتونه ثبت نام کنه تا ۱۰ سال پر بشه

   person
   کارشناس بیمه
   ۲۸ مهر ۱۴۰۱

   سلام آن زمانی که پرداخت نکرده است، دیگر نمی تواند کاری کند.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید