24 خرداد 1402

بیمه تامین اجتماعی چیست؟+ انواع، پوشش‌ها و خدمات

شاید شما هم در رابطه با وضعیت کاری و همچنین بازنشستگی خود دچار استرس و اضطراب هستید. شاید به این فکر کنید که چگونه می‌توانید تا ابد کار کنید! به جان خودتان غر می‌زنید که همه‌ی زندگی‌ام شده کار و به هیچ یک از فعالیت‌هایی که از انجامشان لذت می‌برم نمی‌رسم. اگر شما در سن و سال جوانی به فکر آینده خود هستید، می‌توانید با داشتن بیمه تامین اجتماعی به تمامی این فکر و خیالات خاتمه دهید. در ادامه همراه ما باشید تا شما را با این بیمه، بیشتر آشنا کنیم.

بیمه تامین اجتماعی چیست؟

وقتی شما در شرکتی مشغول به کار هستید، داشتن بیمه تامین اجتماعی امری ضروری برای شما خواهد بود. سازمان تامین اجتماعی با این بیمه، از کارمندان کارخانجات، اداره‌جات و سایر افراد حمایت می‌کند. این سازمان تضمین می‌دهد که خدمات این بیمه را در طول پرداخت حق بیمه به همراه مستمری بعد از بازنشستگی دریافت خواهید کرد.همچنین از خدمات درمانی این بیمه نیز می‌توانید استفاده کنید. این بیمه از انواع بیمه های درمان است که بیشتر افراد را تحت پوشش خود قرار داده است.

بیمه تامین اجتماعی حامی مالی شما در دوران بازنشستگی

بیمه حامی مالی شما در دوران بازنشستگی

در حقیقت، هر شخص شاغل توانایی این را دارد که خود را بیمه کرده و از خدمات آن استفاده کند. سازمان بیمه‌گر تامین اجتماعی وظیفه دارد، خدمات را به افراد تحت پوشش خود ارائه دهد. این پوشش‌‌ها می‌تواند در قالب بیمه اجباری برای کارفرما یا بیمه خویش فرما باشد .

بیمه تامین اجتماعی از نگاهی دیگر

اگر بخواهیم در حالت کلی بیمه تامین اجتماعی را توضیح دهیم، باید بگوییم: بیمه تامین اجتماعی، حقوق بیمه‌گزار را تضمین کرده و براساس قانون با ارایه مستمری پس از بازنشستگی و خدمات درمانی به حمایت از حقوق بیمه‌شده می‌پردازد.

تخمین زده شده که تقریبا چهل و دو میلیون نفر از جمعیت جامعه بیمه مربوط به این سازمان داشته و از خدمات آن بهره‌مند می‌شوند. همچنین سه و نیم میلیون نفر بازنسشته و مستمری بگیر این سازمان هستند. بیمه‌‌گزاران تامین اجتماعی و بازنشستگان از خدمات مالی و رفاهی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی استفاده می‌کنند.

هر شخصی که کد بیمه داشته باشد و نامش در فهرست بیمه شرکت‌ها و سازمان‌های حقوقی رد شده باشد،به وی دفترچه تعلق گرفته و از امتیازات متعدد این بیمه بهره‌مند می‌شود.

انواع بیمه تامین اجتماعی شامل چیست؟

این بیمه سازمان تامین اجتماعی انواع مختلفی دارد که در ادامه به بررسی مهم‌ترین آن‌ها پرداخته‌ایم:

 1. بیمه خویش فرما
  1.  اختیاری
  1. بیمه کارفرمایان
 2.  اجباری
 3. بیمه بیکاری
 4. بیمه دانشجویی
 5. بیمه زنان خانه دار
 6. بیمه پدیدآورندگان، نویسندگان کتاب و هنرمندان
 7. نویسندگان و هنرمندان مشمول یارانه
 8. مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره)
 9. بیمه حرف و مشاغل آزاد
 10. مددجویان مشمول یارانه
 11. کارآفرینان بنیاد شهید
 12. زنان سرپرست خانوار مشمول یارانه
 13. مربی مهدکودک خود مالک مشمول یارانه
 14. بیمه شاغلین کسب وکار خانگی
 15. بیمه نخبگان و استعدادهای برتر
 16. بیمه کارگران باربر
 17. بیمه خادمین ثابت مساجد
 18. بیمه خادمین ثابت مساجد فاقد کمک دولت
 19. بیمه صیادان و مشمولان مشمول یارانه
 20. بیمه ایرانیان خارج از کشور
 21. بیمه کارگران باربر فاقد دولت
 22. بیمه های اجتماعی قالیبافان، بافندگان فرش و شاغلان صنایع دستی شناسه دار
 23. بیمه طلاب و روحانیون (مطالعه مقاله بیمه تکمیلی طلاب پیشنهاد می‌شود.)
 24. بیمه رزمندگان و بسیجیان فعال
 25. بیمه مداحان و شاعران اهل بیت
 26. بیمه پزشکان و پیراپزشکان
 27. بیمه هنرمندان و صنعتگران صنایع دستی
 28. بیمه اعضا سازمان نظام دامپزشکی
 29. بیمه اعضا جامع راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی
 30. بیمه اعضا انجمن حمایت از مدیران مزرعه
 31. بیمه وکلا و کارشناسان قوه قضاییه
 32. بیمه راکبین و نمایندگان پیک موتوری
 33. بیمه فعالان حوزه رسانه و مطبوعات
 34. بیمه شاغلین کسب وکارهای مجازی

بیمه خویش فرما چیست؟

این بیمه‌نامه، بیمه‌ای ست که در آن شخص، خودش را بیمه می‌کند. این بیمه برای آن‌هایی که به صورت دورکاری و مستقل فعالیت می‌کنند و تحت پوشش جایی نیستند، بهترین مورد برای خرید است. البته که شخص باید بداند که با داشتن این بیمه، پوشش‌های بیمه بیکاری به وی تعلق نخواهد گرفت.

انواع بیمه خویش فرما شامل موار زیر هستند:

 • خویش‌فرمای اختیاری تامین اجتماعی
 • بیمه کارفرمایان

بیمه اختیاری خویش‌فرما چیست؟

خطاب به شماهایی که تحت پوشش بیمه نیستید! همین حالا می‌توانید در سازمان تامین اجتماعی ثبت نام کرده و با پرداخت حق بیمه مشخص خودتان را بیمه کنید. به همین راحتی!فقط یک نکته را مدنظر داشته باشید که باید حق بیمه را در تاریخ مشخصی پرداخت کرده تا قرارداد شما با سازمان تامین اجتماعی باطل نشود.

زمانی می‌توانید از بیمه اختیاری استفاده کنید که حداقل 30 روز حق بیمه را پرداخت کرده باشید و رده سنی شما تا 55 سال باشد. حال اگر سن شما از این میزان بیشتر باشد باید حق بیمه مازاد سن خود را پرداخت نمایید.اما بیمه تامین اجتماعی برای افرادی که شغل آزاد دارند نیز تمهیداتی اندیشیده است تا افراد بیشتری از این بیمه بهره‌مند شوند. برای کسب اطلاعات درمورد بیمه مشاغل آزاد تامین اجتماعی به اینجا مراجعه کنید.

اگر نگران این هستید که پرداخت حق بیمه وقت شما را می‌گیرد و بخاطر مشغله‌ای که دارید، نمی‌توانید وقت زیادی را برای پرداخت حضوری آن صرف کنید، یک راه حل برای شما وجود دارد. این سازمان برای راحتی بیمه‌گزاران خود، امکان پرداخت بیمه تامین اجتماعی با موبایل را فراهم است. به این ترتیب، مراحل پرداخت حق بیمه ماهیانه شما بیشتر از 5 دقیقه زمان نخواهد برد.

بیمه کارفرمایان

چرا برخی از ما فکر می‌کنیم که بیمه فقط برای کارمندان است؟ حتی کارفرمایان نیز می‌توانند مثل کارمندان از طریق بیمه کارفرما حقوق بازنشستگی داشته‌باشند. سازمان تامین اجتماعی قوانینی را برای استفاده کارفرمایان از بیمه تامین اجتماعی در نظر گرفته‌است که به شرح زیر می‌باشد:

 • بازنشستگی با 12 درصد: در این حالت خدمات مرتبط با بازنشستگی ارایه می‌شود.
 • بازنشستگی و فوت قبل و بعد از بازنشستگی با ۱۴ درصد: در این حالت خدمات بازنشستگی نه تنها در زمان زنده بودن وی بلکه بعد از فوت او نیز به بازماندگانش پرداخت می‌شود.
 • بازنشستگی، فوت و از کار افتادگی با ۱۸ درصد: در این حالت پرداخت بازنشستگی شخص بیمه‌گذار به بازمانده‌های او پس از فوتش و همچنین خدمات مربوط به از کار افتادگی کلی ارائه داده‌می‌شود.

 

لطفا به خاطر داشته باشید که این حالت شامل حال افرادی که دچار از کارافتادگی جزئی و نقص عضو شده باشند، نخواهد شد. اگر قصد دارید از بیمه اختیاری استفاده کنید، باید حق بیمه‌های اشاره شده را پرداخت کنید که 26 درصد حقوق توافق شده است.

تعریف کارگر و کارفرما از نظر قانون کار

به این خاطر که بیمه تامین اجتماعی بیشتر جنبه حقوقی دارد، بهتر است تعریف این دو مفهوم نیز به صورت حقوقی توضیح داده شود: طبق قانون کار، کارگر به کسی گفته می‌شود که در مقابل کاری که انجام می‌دهد، مزد، حقوق، سهم سود و سایر مزایا را از کارفرما دریافت می‌کند. به عنوان مثال، یکی از این مزایا، عیدی و پاداش آخر سال کارگران است که مطالعه راهنمای آنجا در مطلب ” عیدی کارگران” پیشنهاد می‌کنیم.

 

بیمه کارفرما یکی از خدمات بیمه تامین اجتماعی است

بیمه کارفرما یکی از خدمات بیمه تامین اجتماعی است

کارفرما نیز شخصی حقیقی یا حقوقی‌ست که حقوق و مزایای کارگر را در ازای کاری که انجام می‌دهد، طبق قانون وزارت کار پرداخت می‌کند.مدیران در واقع همان کارفرمایان به حساب می‌آیند که مسٔولند کلیه تعهدات را در قبال کارگران خود رعایت کنند. البته کارگران هم می‌توانند به صورت اختیاری خود را بیمه کنند که برای دریافت اطلاعات بیشتر، مقاله بیمه اختیاری کارگران را مطالعه کنید.

هر کارفرما باید کد کارگاهی بیمه تامین اجتماعی را داشته باشد. این کد منحصر به فرد است و  برای پیگیری تمام امور مربوط به تامین اجتماعی نیازی ضروری محسوب می‌شود. راهنمای کامل کد کارگاهی بیمه را در اینجا بخوانید.

مزایای بیمه تامین اجتماعی

بیمه تامین اجتماعی دارای مزایایی برای افراد بهره‌مند از این بیمه است:

 1. حقوق بازنشستگی
 2. استفاده از این بیمه برای زمان از کار افتادگی
 3. استفاده از این بیمه برای هزینه‌های درمانی
 4. بهره از این بیمه برای هزینه‌های کفن و دفن

بیمه عمر تامین اجتماعی

یکی از مزایایی که بیمه تامین اجتماعی که برای بازنشستگان خود فراهم کرده است، بیمه عمر تامین اجتماعی است. این بیمه‌نامه برای افزایش مستمری بازنشستگانِ این سازمان است تا بتوانند در دوران بازنشستگی دو مستمری دریافت کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این‌باره مقاله بیمه عمر تامین اجتماعی را مطالعه نمایید.

انواع تعهدات بیمه تامین اجتماعی

انواع تعهدات این بیمه‌نامه را در زیر مشاهده می‌فرمایید:

خدمات و تعهدات کوتاه مدت بیمه تامین اجتماعی

این بیمه‌نامه حمایت‌های زیر را به بیمه‌شدگان ارائه می‌دهد:

 • حمایت‌های درمانی در موارد بیماری، بارداری، حوادث و…،
 • غرامت دستمزد ایام بیماری
 • غرامت دستمزد ایام بارداری (البته به تازگی پوشش نازایی هم اضافه شده که اطلاعات دقیقی هنوز نداریم. همچنین می توان از بیمه تکمیلی برای نازایی و کاهش هزینه‌های آن استفاده کرد.)
 • هزینه سفر و اقامت بیمار و همراه
 • پروتز و اورتز (تأمین هزینه وسایل کمک پزشکی )
 • غرامت نقص عضو مقطوع
 • کمک هزینه ازدواج
 • هزینه کفن و دفن
 • مقرری بیمه بیکاری

 پوشش بیماری‌های خاص

تامین اجتماعی در نظر دارد تا بعضی بیماری‌های خاص از جمله اوتیسم را تحت پوشش خود قرار دهد. بر اساس مصوبه جدید شورای عالی نیاز است تا از بیماران این دسته حمایت شود. از این رو تامین اجتماعی تا ایجاد برنامه‌ای باعث توسعه خدمات و افزایش پوشش بیمه‌ای شود.

همچنین بعضی پوشش‌ها مانند پوشش شیمی درمانی را از مراکز طرف قرارداد یا درمانی خود اجتماعی هم استفاده کرد.

خدمات و تعهدات بلند مدت بیمه تامین اجتماعی

این بیمه‌نامه سازمان تامین اجتماعی، خدمات بلندمدت تری را نیز به بیمه‌شدگان به شرح زیر ارائه می‌دهد:

 • مستمری بازنشستگی
 •  از کارافتادگی کلی
 • مستمری از کارافتادگی جزیی
 • مستمری بازماندگان
 • مزایای نقدی، غیرنقدی و عیدی مستمری بگیران (کمک عائله­ مندی، کمک هزینه اولاد ، عیدی)
حقوق در زمان از کارافتادگی از خدمات بیمه است

دریافت حقوق در زمان از کارافتادگی از خدمات بیمه است.

بیمه اجباری

اگر شما در شرکتی یا کارخانه‌ای مشغول به کار هستید و در آنجا حقوق دریافت می‌کنید. باید بدانید که بیمه اجباری تامین اجتماعی متعلق به شماست. کارفرما می‌بایست شما را بیمه تامین اجتماعی کند. میزان حق بیمه این نوع از بیمه 30 درصد بوده که 23 درصد از آن را کارفرما و 7 درصد از آن را خود شخص بیمه شده، باید پرداخت کند. برای دانستن تفاوت بین بیمه اختیاری و اجباری می‌توانید با کلیک روی این لینک اطلاعات بیشتری به دست بیاورید.

بیمه بیکاری

این بیمه از انواع بیمه‌های اجباری به حساب می‌آید. چون همه کارمندانی که بیمه تامین اجتماعی را از طرف کارفرمای خود دارند مشمول بیمه بیکاری قرار می‌گیرند.

این بیمه نامش را با خودش آورده است! و همانطور که مشخص است مخصوص زمان بیکاری و نداشتن شغل است. نه به این معنی که بدون هیچ دلیلی در منزل بشینید، پا دراز کرده و ز غوغای جهان فارغ این بیمه را دریافت کنید. دریافت این بیمه در شرایطی امکان پذیر است که کارمند در سازمان تامین اجتماعی سابقه بیمه داشته و به صورت کاملا غیر ارادی شغلش را از دست داده باشد. برای مثال اگر مرتکب تخلفی شده و از شرکتی اخراج شده باشید، با داشتن سابقه محکومیت قضایی، استفاده از این بیمه را از دست می‌دهید.

پرداخت حق بیمه از طرف کارفرما

علیرغم الزام قانونی پرداخت حق بیمه، اگر کارفرما به هر علتی از پرداخت حق بیمه امتناع کرد، می‌توانید به سیستم قضایی کشور مراجعه کرده و این تخلف را گزارش دهید. سپس با ارائه مدارکی که در زیر برای شما درج کرده‌ایم اثبات نمایید که از چه تاریخی در شرکت مذکور مشغول کار بوده تا رابطه کارگری و کارفرمایی توسط هیئت تشخیص و حل اختلاف، تشخیص داده و تایید شود:

مدارک مورد نیاز جهت ادعای سابقه کاری

برای تایید سابقه کاری نیاز به ارائه مدارک زیر است:

 • اصل و کپی شناسنامه به همراه اصل و کپی کارت ملی
 • اصل و کپی انحصار وراثت (در صورت فوت مدعی)
 • دفترچه درمان مدعی (در صورتی که مدعی دفترچه بیمه داشته باشد)
 • اصل و کپی وکالت نامه وکیل قانونی مدعی (چنانچه مدعی دارای وکیل باشد)

مدارک جهت بررسی ادعای احتساب سابقه بیمه

برای بررسی سوابق بیمه نیاز به ارائه مدارک زیر می‌باشد:

 • حکم استخدامی، ارتقاء شغلی و تغییر سمت در دوره مورد ادعا
 • لیست های حقوق کارگاه منضم به اظهارنامه مالیاتی که به تائید اداره دارایی مربوطه رسیده باشد
 • دفاتر قانونی کارگاه و اسناد هزینه مربوطه
 • گواهی بانک ذی ربط مبنی بر واریز حقوق ماهانه مدعی
 • کارت افتتاح حساب بانکی
 • فیش یا رسید حقوق یا چک بانکی
 • لیست های حقوق کارگاه
 • کارت های حضور و غیاب یا ورود و خروج یا دفاتر ثبت حضور و غیاب کارکنان کارگاه
 • معاینات پزشکی قبل از استخدام (موضوع ماده ۹۰ قانون تامین اجتماعی)
 • کارت بهداشتی صادر شده از اداره بهداشت محیط کار

اگر می خواهید سوابق بیمه تامین اجتماعی خود را در سریع ترین زمان ممکن برسی کنید می توانید به مقاله مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی با کد ملی مراجعه کنید.

شرایط بازنشستگی بیمه تامین اجتماعی چیست؟

برای این‌که بازنشست شوید و حقوق بازنشستگی را از سازمان تامین اجتماعی دریافت کنید، می‌بایست دو شرط رده سنی و مقدار سوابق به صورت کامل بررسی شود. در حالت معمول با رسیدن به سن 60 سالگی برای آقایان و 55 سالگی برای بانوان به شرط داشتن حداقل 20 سال سابقه پرداخت حق بیمه توانایی بازنشسته شدن و دریافت مستمری را خواهید داشت. برای بسیاری بیمه تامین اجتماعی، بهترین بیمه بازنشستگی به حساب می‌آید.

شرط درخواست بازنشستگی کارگران

کارگران ساختمانی در صورت دارا بودن یکی از شرایط زیر می‌توانند درخواست خود را اعلام نمایند (بازنشستگی کارگران ساختمانی):

 • داشتن حداقل سابقه مقرر در قانون تأمین اجتماعی قبل از تاریخ تقاضا و شصت سال تمام سن.
 • داشتن سی و پنج سال کامل سابقه پرداخت حق بیمه بدون درنظرگرفتن شرط سنی مقرر در قانون.

بیمه تامین اجتماعی برای اتباع خارجی

بر اساس مواد 120 تا 129 قانون کار و ماده 5 قانون تأمین اجتماعی، تمامی اتباع خارجی فعال در ایران که دارای مجوز اشتغال از سازمان وزارت راه، کار و رفاه اجتماعی یا اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان هستند، می‌توانند تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی قرار گرفته و همچنین توسط کارفرما بیمه شوند. البته اگر فرد خارجی در کشور خود بیمه‌ شده باشد و در ایران کار کند، سازمان تأمین اجتماعی مکلف نیست تا فرد را بیمه اجباری کند.

همچنین اینکه بر اساس کنوانسیون مقابله نامه شماره 19 در سازمان بین‌المللی کار، هر فرد خارجی فعال در کشور، باید 3% از حقوق خود را بابت حوادث ناشی از کار پرداخت کند. اگر کشور فرد جزو این کنوانسیون نباشد، فرد نیازی به پرداخت 3% نخواهد داشت. علاوه بر این، تبعه خارجی با شروع کار خود، می‌تواند مسئول بیمه حرف و مشاغل آزاد شده و تحت پوشش با نرخ‌های 12، 14 و 18 درصد قرار بگیرد. نرخ 12 درصد برای بازنشستگی، نرخ 14 درصد برای بازنشستگی و فوت و نرخ 18 درصد برای بازنشستگی، فوت و ازکارافتادگی است. البته اتباع خارجی برای تحت پوشش قرار گرفتن باید حق سرانه پرداخت کنند که در سال 1400 برای هر فرد خارجی، 131500 تومان است.

همچنین اتباع خارجی می‌توانند به صورت اختیاری خود را بیمه کنند. همچنین زنان خانه‌دار اتباع خارجی دارای مجوز اقامت هم می‌توانند، خود تحت پوشش بیمه زنان خانه دار تامین اجتماعی قرار دهند. از نظر تعهدات، تمامی موارد همانند تعهدات بیمه به یک فرد ایرانی است؛ اما بیمه بیکاری برای اتباع خارجی وجود ندارد. مهم‌ترین مساله بازنشستگی است که اتباع خارجی می‌توانند از مزایای بازنشستگی همانند یک فرد ایرانی استفاده کنند.

چند نکته در خصوص بیمه تامین اجتماعی

در خصوص بیمه تامین اجتماعی بهتر است که چند نکته زیر را در نظر بگیرید:

 • اتباع خارجی برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص بیمه شدن، مقاله بیمه اتباع خارجی را مطالعه کنند.
 • امکان دریافت بیمه تامین اجتماعی همراه با بیمه پایه دیگر وجود ندارد.
 • در حال حاضر بیشتر خدمات تامین اجتماعی از طریق سایت امکان پذیر است.
 • برای مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی به سایت خود تامین اجتماعی باید مراجعه کنید.
 • دوره انتظار مانند بیمه تکمیلی در این بیمه وجود ندارد. به محض دریافت، شما می‌توانید از خدمات بیمه تامین اجتماعی استفاده کنید.

اگر سوابق شما با چیزی که مد نظر دارید تطابق نداشت، نحوه اعتراض به سوابق تامین اجتماعی در این مقاله به طور کامل توضیح داده شده است.

بیمه تکمیلی در کنار تامین اجتماعی

البته برای بازنشستگان تامین اجتماعی نیز بیمه تکمیلی وجود دارد. هر سال سازمان با شرکتی قرارداد می‌بندد. برای اطلاعات بیشتر، مقاله بیمه تکمیلی بازنشستگان را مطالعه کنید. البته این از نوع گروهی است. برای اطلاعات بیشتر هم این مطلب را مطالعه کنید.

مساله اینجاست که بیمه تکمیلی با تامین اجتماعی زیادی دارند؛ از جمله اینکه برخلاف تامین اجتماعی، بیمه تکمیلی یکساله است و هیچ بازنشستگی ندارد. برای دانستن جزئیات تفاوت، این مقاله را مطالعه کنید.

چگونه بیمه سازمان تامین اجتماعی را تهیه کنیم؟

همان‌طور که خودتان نیز در جریان هستید، بیمه تامین اجتماعی یکی از بیمه‌هایی‌ست که این روزها هر شخصی که نیاز درمانی، داشته باشد یا در جایی مشغول به کار باشد از این بیمه استفاده می‌کند. در این محتوای آموزشی، سعی کردیم هرآنچه در رابطه با این بیمه باید بدانید را بررسی کنیم. شما می‌توانید سوالات و ابهامات خود را در قالب کامنت در انتهای همین مقاله بگذارید تا کارشناسان ما در اسرع وقت پاسخگوی شما عزیزان باشند.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
اقدامات مهم بعد از تصادف
30 شهریور 1402 / مقالات بیمه شخص ثالث / اطلاعات بیمه ای

بعد از تصادف چکار کنیم؟ | راهنمای اقدامات ضروری پس از تصادف رانندگی

تصادف کردن یکی از تجارب تلخی است که ممکن است برای هر راننده‌ای اتفاق بیفتد. این تجربه برای قدیمی‌ترین راننده هم استرس و ترس را به همراه دارد. اقدامات پس از تصادف از

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
person
دلوین
04 مهر 1402

سلام من پدرم بیمه تامین اجتماعی داشت و الان بازنشسته شده میخواستم ببینم بعد از بازنشستگی هم ما باز این بیمه رو داریم یا نه قطع میشه؟

  person
  نویسنده بیمه
  04 مهر 1402

  سلام دوست عزیز
  بله بعد از بازنشستگی پدر محترمان باز هم می توانید از بیمه تامین اجتماعی استفاده نمایید.

person
محمد علی
01 مهر 1402

سلام و عرض ادب
فرض بفرمایید کارفرمایی دولتی با یک شرکت پیمانکاری ساختمانی قراردادی از نوع طرح های عمرانی دارد. اما این شرکت پیمانکاری با پیمانکار جز خود بدلیل دستمزدی بودن
کارش کسورات بیمه اش 16/67 درصد است . این اختلاف شکل بیمه ای بین پیمانکار اصلی با پیمانکار جز در قیاس با قرارداد اصلی بین پیمانکار اصلی با کارفرما چگونه در شرکت
پیمانار قابل بالانس کردن است ؟ چگونه قابل محاسبه است؟ ممکنه لطف بفرمایید مثال عددی بزنید /
با تشکر فراوان

  person
  نویسنده بیمه
  01 مهر 1402

  سلام دوست عزیز
  برای متوجه شدن شما در خصوص محاسبات پیمانکار اصلی و پیمانکار فرعی نمیتوان با چند خط توضیح داد و وقت کافی نداریم باید حضوری به شعبه مراجعه کنید تا آنها با عدد و ارقام شما را توجیح کنند چون توضیح این مطلب باید حضوری باشد.

person
کسری
11 شهریور 1402

سلام و تشکر. من 32 سالمه تا به حال هیچ سابقه بیمه ای نداشتم و از بیمه درمانی آزاد نیروهای مسلح پدرم برا درمان استفاده کردم. الان میخام خودمو بیمه کنم.
اول اینکه چه بیمه ای به نظرتون خوبه و دوم اینکه میشه من به لحاظ درمانی از بیمه آزاد پدرم استفاده کنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  12 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز
  شما میتوانید بیمه حرف و مشاغل آزاد شوید با نرخ های مختلف و حق بیمه پرداخت کنید.

person
nori
10 شهریور 1402

سلام یه سوال تاریخ چک در سایت بیمه تامین اجتماعی حمایت های کوتاه مدت چه تاریخی نوشته میشه که بتونیم ملاحضه کنیم. برای بنده تا الان فقط تاریخ چک ثبت نشده.ممنون باتشکر

  person
  نویسنده بیمه
  11 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز. در سایت تاریخ چک نوشته نمیشود که شما بتوانید ملاحظه کنید.

person
مريم
26 مرداد 1402

سلام ، من در حال حاضر بيمه حرف و مشاغل آزاد ١٢ درصد را پرداخت مي كنم اگر تغييرش بدم به ١٨ درصد و يا ٢٧ درصد تغييري در حقوق بازنشستگي من داره ؟ باعث افزايش حقوق بازنشستگي ميشه ؟

  person
  نویسنده بیمه
  26 مرداد 1402

  سلام.
  خیر تاثیری در افزایش حقوق بازنشستگی شما ندارد.

person
فرشید
25 مرداد 1402

با سلام، بنده به عنوان راننده با ماشین خودم در یکی از کلنیک های دانشگاه علوم پزشکی مشغول به کارم به صورت روزمزدی، ولی گفتن بیمه نمیکنیم با وجود اینکه دولتی هس علوم. پزشکی، گفتن خودتون باید خودتونو بیمه کنید،وقتی هم میپرسم چرا بیمه نمیکنید میگن شما به عنوان تاکسی تلفنی در اختیار ما هستین در صورتی که هر روز در اختییارشون هستم به جز روزهای تعطیل و متاهل هستم، میخاستم بپرسم آیا واقعا این حقو دارن که منو بیمه نکنن یا اینکه جایی هس که اقدام کنم؟ درضمن قبل هم من بیمه تامین اجتماعی اجباری به مدت دوسال تقریبا دارم، ممنون میشم راهنماییم کنید که برم خودمو بیمه ازاد کنم یا اینکه نه دارن خلاف قانون عمل میکنن و باید گزارش بدم، با تشکر از مشاورین عزیز

  person
  نویسنده بیمه
  26 مرداد 1402

  سلام دوست عزیز.
  اگر با شما به عنوان کارگر یا کارمند قرارداد منعقد کرده اند که باید شما را بیمه کنند ولی اگر از سرفصل مالی براساس هزینه های آژانس به شما پول پرداخت میشود نمیتوانند شما را بیمه کنند.

person
بهار
17 مرداد 1402

چطوری میشه برای بیمه کوتاه مدت درمان از تامین اجتماعی را فعال کرد؟

  person
  نویسنده بیمه
  21 مرداد 1402

  سلام. باید از طریق سازمان تامین اجتماعی اقدام کنید.

person
بهار
10 مرداد 1402

آیا بیمه ای برای خردسالان در تامین اجتماعی وجود داره که آینده اونهارو تضمین کند؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  11 مرداد 1402

  سلام. برای خردسالان خیر وجود ندارد.

person
مژگان
03 مرداد 1402

میشه فقط یک ماه از بیمه بیکاری استفاده کنم و بقیه اش محفوظ بمونه که دوباره بتونم استفاده کنم؟؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  04 مرداد 1402

  سلام. بله میتوانید مشکلی نیست.

person
شریف
30 تیر 1402

بیمه شرکت نفت هستم و فرزندانم تحت پوشش خودم هستند میخوام واسشون بیمه بازنشستگی رد کنم
ولی اگه بعد مثل خودم وارد شغل دولتی شدن بازهم میشه بیمه بازنشستگی رد کرد یانه؟
کلا سوالم اینه برای شغل های دولتی هم که تحت بیمه هستند باز هم میشه جداگانه بیمه بازنشستگی گرفت یا نه؟ ممنونم

  person
  نویسنده بیمه
  31 تیر 1402

  سلام. الان می‌توانید بیمه را تهیه کنید. ولی اگر شاغل شوند باید فقط از یکجا برای آن‌ها بیمه رد شود.

person
Nona
27 تیر 1402

سلام روزتون بخیر من ۲سال طرح پرستاری گذراندم وحکم کارگزینی هم دارم وازحقوقم هرماه پول بیمه ردشده ولی بیمارستان محل کارم به جای ۲سال بیمه یک ماه ونیم کم تر بیمه برام رد کردن به بیمارستان مراجعه کردم پاسخگو نبودن وگفتن رد نمیشه .باید کجا پیگیر باشم تا یک ماه ونیم بیمه ردنشده برام ردبشه؟

  person
  نویسنده بیمه
  28 تیر 1402

  سلام. باید بروید اداره کار شکایت کنید تا آنها پیگیری کنند.

person
Ali
02 تیر 1402

سلام.ایا پرداخت حق بیمه مشاغل ازاد بیشتر از اول سالهای ابتدایی تاثیری در مستمری بازنشستگی دارد و یا ملاک و معیار در پرداخت حق بیمه سال های آخر است.

  person
  نویسنده بیمه
  07 تیر 1402

  نحوه محاسبه بازنشستگی طبق دوسال آخر و کل سابقه پرداخت حق بیمه شما میباشد.

   person
   محمدفروتن
   28 شهریور 1402

   باسلام کارگر پنجره سازی آهنی هستم دستمزدم کفاف زندگیم نامیده چکار کنم چراهیجکی حرفی نمیزنه
   میشه با سیزده سال بازنشسته شم ۵۰ سالمه

    person
    نویسنده بیمه
    29 شهریور 1402

    سلام دوست عزیز
    خیر، سن بازنشستگی برای اقایان 60 سالگی است.

person
سجاد
01 تیر 1402

سلام.من بیمه اجباری هستم در ماه 6 میلیون تومان حقوق هست چه مقدار باید بیمه پرداخت کند کارفرما برای من

  person
  کارشناس بیمه
  08 تیر 1402

  سجاد عزیز. با توجه به شرایط شما، احتمالاً شامل قانون حقوق پایه وزارت کار می‌شوید. بر این اساس، باید به ازای 30 روز کاری، 2 میلیون و 245 هزار تومان حق بیمه پرداخت کنید. از این مبلغ، 1 میلیون و 721 هزار تومان سهم کارفرما و 523 هزار تومان سهم شما خواهد بود.

person
جوادزاده
14 خرداد 1402

سلام
من در سال‌های 1372 و 1373 حدود 19 ماه بعنوان طرح نیروی انسانی کارشناس تغذیه در شهرهای گرمی استان اردبیل و سرخس استان خراسان در شبکه بهداشت مشغول به کار بودم و حکم کارگزینی و مدارک مربوط به فعالیتم موجوده و تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی بودم ولی این مدت هنوز در سوابق بیمه ام گنجانده نشده
خواهشمندم در این زمینه راهنمایی لازم را بعمل اورید

  person
  نویسنده بیمه
  16 خرداد 1402

  سلام دوست عزیز. احتمال زیاد اطلاعات نامنویسی شما در شعبه تکمیل نیست باید با در دست داشتن شناسنامه و کارت ملی و مدارک محل کار خودت به شعبه مراجعه کنید تا آنها پیگیری کنند.

person
الله کرم غلامی
27 اردیبهشت 1402

با سلام بنده الان 26سال سابقه بیمه دارم و سنم 51سال می باشد لطفا راهنمایی بفرمایید اگه 4سال بیمه بیکاری بگیرم بعدش بازنشسته بشم بهتره یا 4سال بیمه اختیاری رد کنم و بعدش بازنشسته بشم /؟

  person
  نویسنده بیمه
  30 اردیبهشت 1402

  سلام. اگر بیمه را پرداخت کنید، بهتر است.

person
پیمان
19 فروردین 1402

سلام
انگشتای دست راست من تویه اتفاق خرد شدن
والان بعد از درمان
انگشتام بسته نمیشن نمیتونم مشت کنم یا چیزی رو بگیرم،با اینحال شرایط از کار افتادگی دارم؟

  person
  کارشناس بیمه
  20 فروردین 1402

  سلام پیمان عزیز. برادر عزیز باید پزشک شما را طبق مدارک بالینی معاینه کند تا بعد مشخص شود.

person
ناشناس23
04 فروردین 1402

سلام..کسی که در گذشته به بیماری سرطان دچار شده و الان خوب شده ،شامل بیمه از کار افتادگی میشود؟

  person
  کارشناس بیمه
  05 فروردین 1402

  سلام. خیر.

person
clrs
22 بهمن 1401

سلام وقت بخیر.
بیمه تامین اجتماعی سقف مبلغ واریزی ماهانه داره (اگر داره چقدره و آیا این سقف، سالانه با توجه به حقوق اداره کار افزایش پیدا می کنه یا خیر؟) و یا مثل بیمه های عمر سایر شرکت ها، سقف واریز نداره؟
آیا شرکت های دیگر بیمه، نوعی بیمه دارن که مثل تامین اجتماعی، پس از 30 سال واریز بیمه، تا پایان عمر شخص بیمه شده، حقوق ماهانه پرداخت کنه و این حقوق افزایش سالانه هم داشته باشه؟
بنده بیمه عمر واریز می کنم. بعد از پایان مدت زمان واریز ، یا باید کل مبلغ رو یکجا دریافت کنم یا همون مبلغ رو برای مدتی به صورت ماهانه دریافت کنم تا زمانی که کل بیمه پرداختیم به پایان برسه! و خبری از پرداخت حقوق ثابت ماهانه تا پایان عمر نیست!
خیلی ممنون از پاسخ شما.

  person
  نویسنده بیمه
  23 بهمن 1401

  سلام دوست عزیز
  ا۰ هر ساله طبق قانون حداقل دستمزد و حداکثر دستمزد اعلام میشود ۰۲ بله کسانی که ۳۰ سال حق بیمه واریز کنند میتوانند تا آخر عمر مستمری بازنشستگی دریافت کنند و هر سال افزایش می یابد ۰۳ مبلغ بیمه عمر بستگی به نوع قراردادی دارد که شما منعقد کرده اید

person
اکبر
14 بهمن 1401

سلام. من هیچ بیمه ای ندارم. اگر بخوام بیمه بازنشستگی تامین اجتماعی بشم، با توجه به اینکه بیکارم، امکان پذیره؟ (مشکلی بابت پرداخت حق بیمه توسط خودم ندارم) و اگر اره، کدام نوع را باید انتخاب کنم؟ تشکر

  person
  نویسنده بیمه
  14 بهمن 1401

  سلام اکبر عزیز
  اگر زیر ۵۰ سال سن دارید میتوانید خودت را بیمه حرف و مشاغل آزاد کنید با نرخ های مختلف و حق بیمه پرداخت کنید

person
مصطفی
13 بهمن 1401

سلام دوست عزیز، چند سال پیش جایی کار میکردم یه مدت بیمه من رد شد، الان میخوام به صورت خویش فرما خودم بیمه رو پرداخت کنم، مدتی که برام بیمه رد شده رو نمیدونم، از چه راهی متوجه بشم

  person
  نویسنده بیمه
  14 بهمن 1401

  سلام دوست عزیز اگر زیر ۵۰ سال سن دارید میتوانید خودت را بیمه حرف و مشاغل آزاد کنید با نرخ های مختلف و حق بیمه پرداخت کنید

person
محمد
17 دی 1401

با سلام و احترام
نیروهای پیمانی آموزش و پرورش که بیمه تامین اجتماعی دارند.در زمان تبدیل وضعیت به رسمی بهشوت اختیار داده میشه که بیمه شون رو به خدمات درمانی (صندوق بازنشستگی کشوری) تغییر بدهند
خواستم بپرسم چه تفاوتی در این دو هست؟
مزایا و معایب هر کدوم رو ممنون می شم بفرمایید.با تشکر
دریافتی کدوم بیشتر هست؟🌷

  person
  کارشناس بیمه
  17 دی 1401

  سلام هر کسی در طول مدت خدمتش یکبار می تواند بیمه را تغییر دهد که البته نیاز است تا تفاوت ها را پرداخت کنند. اما در خصوص جزئیات و تغییرات این قانون باید از خود اداره آموزش و پرورش بپرسید.

person
ناشناس
16 دی 1401

سلام.من خانم شاغل با بیمه اجباری تامین اجتماعی هستم.
همسرم هم دارای بیمه مشاغل ۱۴ درصدی تامین اجتماعی است. که سازمان گفت اگر خانمتان را بخواهید تحت پوشش خود کنید باید ۱۰۰ هزار تومان اضافه پرداخت کنید، درغیر اینصورت همان مبلغ بیمه ۱۴ درصدی را پرداخت کنید. خواستم بپرسم آیا نیاز هست من که خودم بیمه دارم همسرم هم برایم پرداخت کند، واگر برای من ۱۰۰ هزار تومان پرداخت نکند، در صورت فوت همسر به من بیمه از طرفدشوهرم تعلق نمیگیرد؟همچنین بعد از بازنشستگی من هم میتوانم بیمه ی خودم را بگیرم و هم همسرم را یعنی ۲ تا بیمه ی بازنشستگی میگیرم

  person
  نویسنده بیمه
  17 دی 1401

  سلام دوست عزیز
  ۰۱ وقتی شما خودت بیمه اجباری واریز میکنید و از طریق خودت دفترچه درمانی استفاده میکنی دیگه نیازی نیست ۰۲ اگر خدا نکرده همسر شما فوت کند مستمری به شما با این وضعیت که گفتم تعلق میگیرد ۰۳ بله میتوانی دو تا مستمری را دریافت کنید

person
هدیه
04 دی 1401

سلام من می‌خوام یه جا شروع به کار کنم و بیمه بشم حالا اگه بیمه بشم از تحت تکفل پدر بودن خارج میشم؟و برای مدت طولانی قصد کار ندارم این جا با این وجود بیمه بشم یانه ؟ کدومش برام بهتره ؟ و اینکه بعد اینکه بیمه بشم
و استعفا بدم پرداخت ماهیانه چطور میشه یعنی ؟ باید خودم ادامه بیمه امو بدم؟

  person
  کارشناس بیمه
  05 دی 1401

  سلام شما فقط می توانید یک بیمه داشته باشید البته میتوانید از تحت تکفل درمان بیمه پدر باشید و از جایی هم بیمه شوید. بعد بیمه تحت تکفل برایتان سابقه نمی شود.

person
هدیه
04 دی 1401

عالی بود

person
هدا
02 دی 1401

سلام خسته نباشید 20سال سن دارم وشروع به کار کردم و از طرف کارفرما می‌خوان که بیمه ام کنم میخواستم بدونم از تحت تکلف بودن پدرم خارج میشم؟واینکه من برای مدت طولانی قصد ندارم اینجا کار کنم نصبت به شرایطم شاید دوماه و حالا بیشتر و کمتر در این صورت بیمه بشم به نفعم هست یا نه ؟ و اینکه میتونم بعدا دوباره تحت تکلف پدر بشم ؟ و اینکه بعد اینکه بیمه شدم و حالا بعد یه مدت دیگه کار نکردم بیمه ام چی میشه یعنی از بین میره؟ و اینکه من بعد اون خودم باید ماهانه بیمه ام رو پرداخت کنم حتی با وجود اینکه کار نمیکنم؟ چون بلاخره این بیمه کاری شرایطش چیه بعد اینکه کار نکنم دیگه؟ لطفاً با دقت بهم جواب بدید خیلی برام مهمه ممنون

  person
  کارشناس بیمه
  05 دی 1401

  سلام ۰۱ بله باید خارج شوید ۰۲ اگر دو و یا سه ماه است اصلا از تحت تکفل پدر خارج نشو ۰۳ اگر الان بیمه بشوی و بعد بیمه شما قطع شود باید برای تحت تکفل بودن پدر دوباره شرایط را احراز کنید

person
صبا
29 آذر 1401

سلام علیکم.
ببخشید من در مدرسه به عنوان مشاور مشغول کارم، ولی من را بیمه نکرده اند.یعنی اصلا سابقه کار برای من حساب نمی شود.
آیا من می توانم خودم را بیمه کنم و آیا برای من سابقه کار حساب می شه؟ اگر لطف کنید دقیق توضیح بدید ممنون می‌شم.

  person
  کارشناس بیمه
  29 آذر 1401

  سلام شما میتوانید بیمه مشاغل آزاد یا اختیاری (اگر اجباری از قبل داشته باشید) کنید. در خصوص اینکه مدرسه شما را بیمه نکرده میتوانید به اداره کار مراجعه کنید.

person
حسین
25 آذر 1401

سلام چرا 11ساله که جلوبیمه قالی بافی باز نمی شود من خودم بیست ساله که قالی می بافم

  person
  کارشناس بیمه
  25 آذر 1401

  سلام ببخشید متوجه سوالتان نشدیم

person
فلاح
16 آذر 1401

سلام، دختری که مستمری بگیر پدرش هست و ده سال بیمه اختیاری هم پرداخت کرده موقع دریافت حق بیمه مستمری قطع میشه

  person
  کارشناس بیمه
  20 آذر 1401

  سلام بله فقط میتواند از یک مستمری استفاده کند

person
هدیه
01 آذر 1401

سلام وقت بخیر
من ۳۶ سالمه تا حالا هیچ بیمه ای نداشتم و عضو نظام مهندسی هستم و پروانه اشتغال نظام مهندسی رو دارم به طور مستمر کار نمیکنم هرموقع پروژه ای باشه کار میکنم
به نظرتون کدوم بیمه برام بهتره؟

  person
  کارشناس بیمه
  01 آذر 1401

  سلام مشاغل آزاد بهتر است.

   person
   هدیه
   02 آذر 1401

   یکی از قوانین برای مشاغل آزاد این است که
   افراد باید حداقل سابقه پرداخت ۳۰ روز حق بیمه را داشته باشند.
   و من این سابقه رو ندارم متاسفانه

person
Soheil
01 آذر 1401

سلام…من ۲۴ سالمه شغل و درآمد اینترنتی دارم…تا الان بیمه سلامت فقط داشتم…بهترین گزینه بیمه تامین اجتماعی کدومه واس من؟!لطفا راهنمایی کنید.مرسی

  person
  کارشناس بیمه
  01 آذر 1401

  سلام مشاغل آزاد می توانید شوید.

person
۰۹۱۹۴۹۹۰۵۶۳ خورشیدی
21 آبان 1401

سلام عرض ادب …مادرم تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی از طرف من هستند.. نیاز به جراحی آرتروسکوپی شانه دارند… میخواستم از خدمتتون سوال کنم چقدر از هزینه عمل رو بیمه تامین اجتماعی پرداخت میکنه…یا اصلا بیمه پرداختی در این زمینه داره با سپاس

  person
  کارشناس بیمه
  24 آبان 1401

  سلام اگر خود بیمارستان تامین اجتماعی عمل کند تمام هزینه ها رایگان است ولی اگر بیمارستان خصوصی عمل کند که تامین اجتماعی هیچ مبلغی از هزینه های که شما کردید، قبول نمیکند.

person
رضا
17 آبان 1401

سلاام وقت بخیر من کارگر کارخانه ریسندگی بودم درتاریخ ۱/۷/۸۸بازنشست شدم ۱۳ سال سختی کار داشتم اعمال نکردند مراجعه کردم گفتند بازنگری میکنیم مجددا مراجعه کردم گفتند دیر اقدام کردی لطفا راهنمایی فرمایید از چه طریقی احقاق حق کنم متشکرم

  person
  کارشناس بیمه
  18 آبان 1401

  سلام باید از طریق دیوان عدالت اداری پیگیری و شکایت کنید

person
میلاد نوریان
10 آبان 1401

سلام من ۲۱ سالمه و سربازی نرفتم،آیا میتونم هر ماه مبلغی رو پرداخت کنم به تامین اجتماعی تا من رو بیمه کنن؟این پرداخت من تا چند سال باید ادامه داشته باشه آیا دوره پرداخت مشخصه؟

  person
  کارشناس بیمه
  12 آبان 1401

  سلام ۰۱ بله میتوانید بیمه حرف و مشاغل آزاد شوید با نرخ های مختلف و حق بیمه پرداخت کنید و احتیاج به کارت پایان خدمت ندارید ۰۲ باید ۳۰ سال واریز کنید

person
مجید
02 آبان 1401

سلام من یک کارگرم که ۲۱سال کارکردم وده سال به من سختی کارخورده ودرمراحل کارهای بازنشستگی هستم درضمن از بیمه ی بیکاری هم دارم استفاده میکنم والان دارن ۴۲۰۰ به من بابت بیکاری میدمن آیا استفاده کردن از بیمه بیکاری درحقوق بازنشستگی تاثیر دارد یا خیر؟

  person
  کارشناس بیمه
  03 آبان 1401

  سلام بله تاثیر دارد

person
جلال مدیر
27 مهر 1401

باسلام و سپاس/ فرزندم سال۹۶برای لیسانس قبول شدوبلافاصله و قبل از اتمام لیسانس برای مقطع ارشد قبول شد. درشهریور ۱۴۰۱ برای برخورداری از بیمه دانشجویی ثبت نام کرد. باتوجه به اینکه مستمراً درحال تحصیل و دانشجو بوده است بفرماییدآیا امکان پرداخت حق بیمه سالهای۹۶تا تامرداد ۱۴۰۱ نیز وجود دارد تا به سنوات بیمه ای اواضافه شود؟ ممنونم

  person
  کارشناس بیمه
  30 مهر 1401

  سلام خیر نمیتواند حق بیمه گذشته را واریز کند

person
محدثه
10 مهر 1401

سلام. یه سوال داشتم.معاینات بدو استخدام به جز برای بیمه شدن، آیا برای مورد دیگری نیز به کار می آید؟

  person
  کارشناس بیمه
  12 مهر 1401

  سلام در بدو استخدام همه باید معاینات پزشکی را داشته باشند اگر در پرونده معاینات پزشکی را نداشته باشند در آینده با مشکل مواجه میشوند

person
نازنین
09 مهر 1401

سلام من 33 سالمه و شغل آزاد دارم تا الان بیمه نداشتم. اگه بخوام برای خودم بیمه تامین اجتماعی داشته باشم باید بیمه مشاغل آزاد رو ثبت نام کنم یا بانوان؟ چه فرقی میکنن؟

  person
  نویسنده بیمه
  10 مهر 1401

  سلام دوست عزیز بیمه زنان خانه دار برای شما بهتر است و این دو بیمه خیلی با هم فرقی نمیکند ولی چون سابقه شما کم است فعلا بیمه زنان خانه دار واریز کنید

person
fafa
08 شهریور 1401

سلام وقت بخير برای خانم های ارایشگر آیا بیمه ای وجود داره که بازنشستگی بده ؟

  person
  کارشناس بیمه
  09 شهریور 1401

  سلام مشاغل آزاد می توانید خریداری کنید.

person
فاطمه
25 مرداد 1401

سلام
همسرم بیمه تامین اجتماعی هست وچند سالی هست باز نشست شده من از طرف کار خودم بیمه هستم آیا بعد از فوت همسرم حقوقش قطع میشه یا
بهم میدن

  person
  کارشناس بیمه
  27 مرداد 1401

  سلام بعد از فوت همسر مستمری به شما تعلق میگیرد مشکلی نداره

person
علی اصغری
22 مرداد 1401

تو بیمه تامین اجتماعی حتما باید 30 سال خدمت کنی یا زودترم میشه بازنشسته شد؟ حقوق بازنشتسگی رو چه اصلی حساب میشه؟

  person
  کارشناس بیمه
  23 مرداد 1401

  سلام زودتر هم می شود و به شرایط شما بستگی دارد. حقوق بازنشستگی به پرداختی شما بستگی دارد.

person
سبحانی
12 مرداد 1401

سلام واقعا معنی بیمه تامین اجتماعی چیه؟ هیچجا که پوشش نداره اونی هم که داره، ی درصد خیلی کمه؟ ی آزمایش زیر 100 تومن پوشش داره؟

  person
  کارشناس بیمه
  13 مرداد 1401

  سلام دیگر متاسفانه پوشش های کمی دارد.

person
مهماندوست
05 تیر 1401

.سلام ۵۸سالمه ۲سال سابقه تامین اجتماعی درپاکدشت دارم ودرحال تهران درشرکت مشغول هستم وبیمه ام ۲ماه فعال راهنمای انتقال سابق قبلی به تهران بفرمایدو۱۶سال درعشایرو۱۵سال درارتش بیمه دارم ضمن توضیح واولتفاوت .سالان هرصندوق زمان انتقال آنها رابه تامین اجتماعی عنایت برمایید

  person
  کارشناس بیمه
  08 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، اگر الان بیمه تامین اجتماعی هستید به شعبه ای که بیمه شما واریز میشود مراجعه کنید درخواست انتقال سوابق خودت را به صندوق تامین اجتماعی بدهید ۰۲ در ضمن محاسبه مابه التفاوت انتقال سوابق بستگی به دستمزد الان و اون موقع شما دارد که باید پرونده شما مطالعه گردد و چند سال زمان لازم است که محاسبه شود

person
علیرضا
04 تیر 1401

سلام
وقت بخیر
کارمندان خانم بدون در نظر گرفتن سرپرست خانوار بودن، مشمول دریافت حق اولاد هستند؟

  person
  کارشناس بیمه
  19 تیر 1401

  سلام خیر

person
علی سبزواری
31 خرداد 1401

برین ی بیمه درست وحسابی لشکری و کشوری که دولتیه چیزی که دولت دست بزاره بدرد نمیخوره مثل بورس
تامین اجتماعی هم سال ۱۴۰۱ دولت میخواست دست درازی کنه که هنوزم معلوم نیست چی بشه ۵۰۰هزار میلیارد تومان دولت بدهکاره بدیهشو نامیده قصد نابود کردن شو داره

person
علی سبزواری
31 خرداد 1401

درباره بیمه اختیاری توضیح ندادین

person
amyrpnahlyasghr@gmail.com
30 خرداد 1401

سلا.ببخشید اگه شغل ازاد داشته باشیم.حق بیمه پرداخت کنیم شامل بازنشتگی هم میشه یانه فقط درمانیه

  person
  کارشناس بیمه
  31 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، بله می شود.

person
Massss
28 خرداد 1401

سلام وقت بخیر
من منشی یک شیفت هستم باحقوق ۲میلیون تومن و بدون بیمه
اول اینکه میخاستم بدونم امر کارفرما منو بیمه کنه چه مبلغی از حقوقم کسر میشه ؟
دوم اینکه اگر بخام بجای بیمه،حق بیمه رو بصورت نق دریافت کنم چه مبلغی ب حقوقم اضافه میشه؟
خواهش میکنم جوابمو با ارقام و اعداد بدین ک‌متوجه بشم و حقم ضایع نشه ممنونم

  person
  کارشناس بیمه
  28 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز
  باید ۷ درصد از حقوق شما را برای بیمه از خودت کسر کند ۰۲ هیچی اضافه نمیشود

   person
   Massss
   29 خرداد 1401

   خب وقتی ۷درصد از حقوقم کسر میشه یعنی ۲۳درصد برعهده کارفرماست، پس اگر من بجای بیمه حق بیمه رو بصورت نقد دریافت کنم یعنی ۲۳درصد حقوقم ب ۲میلیون حقوقم اضافه میشه درسته یا اشتباه نیکمم؟

    person
    کارشناس بیمه
    29 خرداد 1401

    سلام دوست عزیز، از نظر عرف بله درست میگویید ولی این کار غیر قانونی است حتما باید شما بیمه اجباری شوید.

     person
     مصطفی
     13 بهمن 1401

     سلام دوست عزیز، چند سال پیش جایی کار میکردم یه مدت بیمه من رد شد، الان میخوام به صورت خویش فرما خودم بیمه رو پرداخت کنم، مدتی که برام بیمه رد شده رو نمیدونم، از چه راهی متوجه بشم

     person
     کارشناس بیمه
     13 بهمن 1401

     سلام. وارد سایت تامین اجتماعی شوید و اطلاعات خود را وارد کنید و از منو مشاهده سابقه بیمه را انتخاب نمایید تا سوابق بیمه برای شما نمایش داده شود.

person
هاشمی
27 خرداد 1401

سلام دختری ۳۴ ساله هستم و تا به حال تحت پوشش بیمهتامین اجتماعی پدرم بودهام و به تازگی مشغول به کار شده ام آیا اجازه دهم ک برایم بیمه رد شود یاخیر؟ و اءر بعد از ۵ یا ۶ سال بعد قطع همکاری کردم بیمه من چگونه است و این ۵ و ۶ سال بیمه چ میشود؟؟؟؟

  person
  کارشناس بیمه
  28 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز
  طبق قانون باید بیمه ارسال شود ۰۲ تمام سوابق شما محفوظ است

person
مارال حسینی
26 خرداد 1401

سلام به تازگی مشغول به کار شدم و ۳۱ ساله هستم و تحت بیمه تامین اجتماعی پدرم هستم و مجرد اول اینکه بگذارم شرکت برایم بیمه رد بکند یا نه ؟ دوم اگر بعد از ۴ یا ۵ سال دیگر همکاریم قطع شد سابقه بیمه ام چ میشود ممنون؟

  person
  کارشناس بیمه
  31 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، از یک جا می توانید بیمه بگیرید. بعد هر چقدر که بیمه رد شود، برای شما سابقه حساب خواهد شد.

person
ناشناس
15 خرداد 1401

باسلام دختری ۳۰ساله هستم که تابحال تحت پوشش بیمه پدرم که بازنشسته نیروی انتظامی هستند بودم وحالا درشرکتی خصوصی مشغول بکار شدم باتوجه به اینکه این شرکت بیمه برایم رد میکند ولی من دوست دارم که بیمه درمانی من همان خدما بیمه نیروی انتظامی باشد آیا امکانش هست واگر هست لطفا راهنمایی کنیدچگونه؟

  person
  کارشناس بیمه
  17 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، امکان ندارد جون فقط میتوانید از یک دفترچه بیمه استفاده کنید ۰۲ خیر در بیمه اجباری درمان هم اجباری است منل بیمه حرف و مشاغل آزاد نیست

person
امیر
09 خرداد 1401

با سلام چه تفاوتی بین بیمه مشاغل آزاد ۱۴ درصد و بیمه اختیاری خدماتی مانند هزینه درمان میزان حقوق بازنشستگی و … وجود دارد و آیا منی که تا الان بیمه اختیاری واریز میکردم و دیگر توان پرداخت ندارم با مبلغ ۱۴۰۰۰۰۰ تومان میتوانم به صورت غیر حضوری بیمه ام را به مشاغل آزاد ۱۴ در صد تغییر دهم ؟

  person
  کارشناس بیمه
  10 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، بله میتوانید مشکلی ندارد.

person
سمیه
07 خرداد 1401

سلام من ده سال سابقه کار دارم اما بدون بیمه حالا تصمیم گرفتم تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی باشم چطور امکان دارد این کار را انجام دهم؟

  person
  کارشناس بیمه
  08 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، بیمه مشاغل آزاد یا زنان خانه دار مناسب است.

   person
   سینا عبداله زاده
   17 خرداد 1401

   سلام خسته نباشید می‌خوام خودم رو بیمه مشاغل آزاد ۱۸ درصد تامین اجتماعی بکنم و هم برای خودم دفترچه بگیرم و هم برای خانمم که زیر پوشش بیمه من باشه برای دکتر و کارای پزشکی آیا بارداری و نازایی و اینا تو این بیمه ۱۸ درصد برای خانم من شامل میشه؟ می‌تونه از دفترچه ای که از بیمه من میگیره تو‌دوران بارداری در مراکز درمانی استفاده کنه یا بارداری و زایمان جز پوشش نیست لطفاً بگید بدونم بارداری جز پوشش ها هست یا نه

    person
    کارشناس بیمه
    18 خرداد 1401

    سلام دوست عزیز، ۰۱ بارداری شامل میشه ولی نازایی خیر ۰۲ بارداری است

person
مسعود دوجی نژاد
04 خرداد 1401

درسال 14001حقوق یک کارگر ساده و کارگر سنگین مثل آجر کارکن کوره با دوفرزند دقیق چقد هست لطف کنید

  person
  کارشناس بیمه
  05 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، بر اساس میزان پرداختی تعیین می شود.

person
مصی
30 اردیبهشت 1401

سلام خسته نباشید من جایی ک مشغول ب کار هستم بیمه نداره اما خودم میخوام بیمه تامین اجتماعی بگیرم برا خودم ایا از بیمه زنان خانه دار استفاده کنم بهتره یا ب مدیرمون بگم واون من وبیمه کنه وهزینش وخودم پرداخت کنم بهتره لطفا راهنمایی کنید من زن سرپرست خانوارهستم واین بیمه خیلی برام مهمه

  person
  کارشناس بیمه
  30 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، اگر آنجا لیست بیمه برایتان ارسال کند بهتر است اگر هم نکرد برو بیمه زنان خانه دار شوید

person
رضا
28 اردیبهشت 1401

من دخترم تازه متولد شده چجوری دفترچه بگیرم البته الکترونیکی

  person
  کارشناس بیمه
  30 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، در قسمت سایت در منوهای بالا وجود دارد.

person
مرتضی
16 اردیبهشت 1401

با سلام و عرض ادب خدمت شما کارشناس محترم. چند تا سوال داشتم از خدمتتون ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.
1) تفاوت بیمه های مشاغل آزاد(14%و 16%و 20% ) در چیست؟ در میزان حقوق بازنشستگی با هم تفاوت دارند؟
2) تفاوت بیمه ی مشاغل آزاد(20%) و بیمه اختیاری(27%) در چیست؟
3) در بیمه مشاغل آزاد ، اعضای خانواده هم دفترچه درمان دریافت میکنند یا خیر؟
با سپاس

  person
   person
   بهزادشکری
   27 اردیبهشت 1401

   سلام خسته نباشین چطورمیتونم بیمه سربازی خودمو اضافه کنم به تامین اجتماعی

    person
    کارشناس بیمه
    27 اردیبهشت 1401

    سلام دوست عزیز، در مقاله بیمه سربازی کامل توضیح داده شده است.

person
فریبا
10 اردیبهشت 1401

با سلام و عرض ادب . خانم42 ساله و تا به حال تحت بیمه پدرم هستم الان برای مشغول شدن به کار در شرکتی آیا به دنبال بیمه شدن باشم یا خیر؟ پدرم بیمه تامین اجتماعی حداقل بگیر هستند . لطفا بفرمایید در آینده کدوم بیمه برای من بهتره؟از طرف خودم یا پدرم ؟ با توجه به سن و ……
بسیار ممنون

  person
  کارشناس بیمه
  10 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، بله بگذارید شرکت شما را بیمه کند ۰۲ شما بعدا میتوانید انتخاب کنید هر کدام که حقوقش بیشتر بود را انتخاب کنید.

person
خرسند اشکان
07 اردیبهشت 1401

من دارای دفترچه بیمه درمان تامین اجتماعی بوده و آن را گم کرده ام. اکنون که دفترچه حذف شده است راهنمایی فرمایید

  person
  کارشناس بیمه
  07 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، اسم شما دیگر در سامانه ثبت شده است.

person
علی حسنی
07 اردیبهشت 1401

من مهندس هستم.در شرکت هایی سابقه ردکردن بیمه دارم اما مرتب نیست برخی ماهها وسالها در این خلال رد نشده است ایا امکان دارد خودم وظیفه پرداخت را انچام دهم و خالی ها را پرکنم.اگر میسر است ایا برای 30 در صد کف وجود دارد

  person
  کارشناس بیمه
  07 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، خیر قانونی وجود ندارد که شما این کار را انجام بدید.

person
سمیرا
28 فروردین 1401

سلام من ۱۰سال سابقه بیمه دارم و الان میخواستم باردار شم و نمی‌خواستم سرکار بروم چند سال پیش بیمه بیکاری هم گرفتم الان ۳۳سال سن دارم اگر از این به بعد خودم آزاد بیمه ام را بریزم امکان بازنشستگی را دارم یا خیر

  person
  کارشناس بیمه
  29 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، اگر میخواهی باردار شوید، بعد از زایمان بروید فعلا از استعلاجی زایمان استفاده کنید بعد بروید بیمه آزاد بشوید

person
زهرا
18 فروردین 1401

سلام وقتتون بخیر. آیا در شرکت های دانش بنیان این امکان هست که کارفرما حق بیمه خودش رو پرداخت نکنه؟ صندوق دولت کمک میکنه؟ چجوری باید پیگیری بشه. ممنون

  person
  کارشناس بیمه
  18 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، کارفرما مختار است که اصلا حق بیمه ندهد و خودش را بیمه نکند ۰۲ نخیر دولت بابت کارفرما شرکتهای دانش بنیان کمکی نمیکند.

   person
   زهرا
   18 فروردین 1401

   خیر در این مورد گفتم که 23 حق کارفرما در بیمه را پرداخت نکند (در حق بیمه کارگر ) مثلا صندوق دولت پرداخت کند.

    person
    کارشناس بیمه
    09 اردیبهشت 1401

    سلام دوست عزیز، نوشتیم که خیر کمکی نمی کند.

person
مریم
15 فروردین 1401

سلام، من از ۲۶ سالگی بیمه اختیاری پرداخت میکنم، بعد از ۲۰ سال میتونم مستمری بگیرم؟ یا باید همچنان پرداخت کنم تا ۵۵ ساله بشم؟!

  person
  کارشناس بیمه
  05 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، باید تا ۵۵ سالگی واریز کنید.

person
مهدی
05 فروردین 1401

سلام برای بیمه کردن اختیاری جواز کسب لازم هستش؟؟؟؟؟

  person
  کارشناس بیمه
  06 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، خیر لازم نیست اگر در گذشته بیمه داشتید میتوانید بیمه اختیاری شوید اگر هم در گذشته اصلا بیمه نداشتید بیمه حرف و مشاغل آزاد شوید.

person
یونس
02 فروردین 1401

سلام هزینه های پرکردن دندان و دندان پزشکی رو هم بیمه میده یا نه؟

  person
  کارشناس بیمه
  03 فروردین 1401

  سلام یونس عزیز خیر هزینه های پر کردن دندان ودندانپزشکی جزوخدمات بیمه تامین اجتماعی نیست.

person
خانوم سمیعی
15 اسفند 1400

سلام خسته نباشین ببخشید همسر من دو سه سالی سابقه کار داره الان نزدیک ۱۰ سالی میشه ک بیمشو واریز نکرده الان ۳۲ سالشه میخواستم‌بدونم‌میتونه از اون سالی ک پرداخت نکرده تا پایان امسال کامل پرداخت کنیم بیممون جریان پیدا کنه؟؟

  person
  کارشناس بیمه
  16 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، خیر نمیشود از تاریخ درخواست باید واریز کند.

person
حسینی
04 اسفند 1400

سلام.از شروع بیمه چقدرباید بگذره تاهزینه عمل رو بیمه تحت پوشش قراربده.البته قبلا یکسال سابقه بیمه دارم.

  person
  کارشناس بیمه
  04 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، بستگی به نوع عمل و هزینه آن دارد.

person
اکبر پاداش
03 اسفند 1400

سلام خسته نباشید. حق بيمه برای هرکارگر چقدر است.(کار فرما برای بیمه کردن هر نفر چقدرباید پرداخت کند)وچگونه محاسبه می‌شود؟

  person
  کارشناس بیمه
  04 اسفند 1400

  سلام در مقالات تامین اجتماعی بیمه دات کام کامل در این خصوص توضیح داده ایم. حتی همین مقاله هم است. شما 30 درصد را باید پرداخت کنید.

person
اکبر پاداش
03 اسفند 1400

سلام.خسته نباشيد.حق بيمه برای هر کارگر چه قدر است و چگونه‌ محاسبه‌ می‌شود؟

  person
  کارشناس بیمه
  04 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، 30 درصد حق بیمه با خود کارگر است. البته اگر مقاله را کامل خوانده باشید، همچنین مقاله های مشابه در سایت بیمه دات کام، کامل توضیح داده ایم.

   person
   مروت
   05 آذر 1401

   سلام بیمه تامین اجتماعی چه هزینه هایی را پرداخت میکند؟

    person
    کارشناس بیمه
    07 آذر 1401

    سلام هزینه های درمانی را پرداخت میکند.

person
محمد اسلامی
30 بهمن 1400

سلام خسته نباشید آیا کسی ک کارش آزاد هست میتواند خودش رو بیمه کنه و چگونه است

  person
  کارشناس بیمه
  30 بهمن 1400

  سلام وقت بخیر شما می توانید از بیمه خویش فرما استفاده کنید و می توانید راهنمای کامل بیمه مشاغل آزاد یا بیمه خویش فرما را از این لینک بخوانید.

person
علی بصیر
06 بهمن 1400

با سلام و خسته نباشید. به جای اینکه به فکر رفاه مردم باشید کارهای اداری را بیشتر کردید.مردم برای یک کار ساده هم باید به کافی نت و بارها به بیمه مراجعه کنند.به مراتب هزینه را برای مردم بیشتر کردید.از آن سوی دیگر نیز روز به روز از پرداختی های مردم کم می کنید.مثلا پرداختی مربوط به استراحت پزشکی را سه چهارم پایه کردید.

  person
  کارشناس بیمه
  06 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز بیمه دات کام در راستای فرهنگ بیمه و بالابردن آگاهی افراد از حوزه بیمه ، اطلاعات رو منتشر می کنه و در وضع قوانین نقشی نداره شما می توانید شکایت خود را به کارگزاری های بیمه تامین اجتماعی اعلام کنید.

person
فرزاد راد
02 بهمن 1400

با سلام وقت بخیر سوال داشتم و بنده بیش از ده سال سابقه کار در شرکت و پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی دارم و در حال حاضر به دلیل استعفا از محل کار قبلی ب تحت پوشش بیمه اب نیستم پیشنهادتون برای ادامه تحت پوشش قرار گرفتن بیمه به چه صورتی هست و کدام نوع بیمه رو پیشنهاد میکنید بیمه اختیاری یا بیمه کارفرمایی؟ در حال حاضر ۴۲ سال سن دارم ممنون میشم اگه پاسخ بدید

  person
  کارشناس بیمه
  10 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، شما می توانید از بیمه اختیاری تامین اجتماعی استفاده کنید.

  person
  بینا
  29 بهمن 1401

  سلام وقتتون بخیر .مربی مهد هستم که از سال ۹۲بیمه هستم تاالان خواستم ببینم خدمات درمانی شامل ماههم میشه؟ممنون میشم پاسخ بدین.

   person
   کارشناس بیمه
   30 بهمن 1401

   سلام منظورتان بیمه خدمات درمانی است یا خدمات درمانی مربوط به پرداخت هزینه های بیمارستانی است؟ اگر بیمه باشید باید بتوانید استفاده کنید.

person
فرزاد
02 بهمن 1400

با سلام وقت بخیر سوال داشتم و بنده بیش از ده سال سابقه کار در شرکت و پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی دارم و در حال حاضر به دلیل استعفا از محل کار قبلی ب تحت پوشش بیمه اب نیستم پیشنهادتون برای ادامه تحت پوشش قرار گرفتن بیمه به چه صورتی هست و کدام نوع بیمه رو پیشنهاد میکنید بیمه اختیاری یا بیمه کارفرمایی؟ در حال حاضر ۴۲ سال سن دارم ممنون میشم اگه پاسخ بدید

  person
  کارشناس بیمه
  10 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، شما می توانید از بیمه اختیاری تامین اجتماعی استفاده کنید.

person
سروش
18 دی 1400

سلام میخاستم ببینم فرق بین کسی که بیمه ازاد میریزه با کسی که بیمشو یه شرکت میریزه چیه؟آیا بازنشستگیشون مثل همه

  person
  کارشناس بیمه
  13 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، خیلی فرق میکند که این مستلزم نوشتن بخشنامه است اما بازنشستگی آنها هم فرق میکند.

person
پاشایی
15 دی 1400

سلام حق اولاد در سال 1400 چقدر بوده؟

  person
  کارشناس بیمه
  15 دی 1400

  سلام دوست عزیز حق اولاد یک فرزند (برای فرزندان زیر 18 سال) در سال 1400 معادل 2,655,495 ریال است.

person
عیسی
14 دی 1400

اگر داخل یک شرکت کارگری بکنم وبیمه برام رد بشه ایا اسم من را از بهزیستی بیرون میزنن. منظورم اینکه دیگه بهزیستی مستمری بهم نمیده

  person
  کارشناس بیمه
  15 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، باید این سوال را از بهزیستی بپرسید چون ربطی به تامین اجتماعی ندارد.

person
منصوره
11 دی 1400

سلام من یک اتباع خارجی هستم که اقامه تحصیلی دارم ایا می توانم خود را بیمه کنم برای مخارج بارداری خود لطفا روش و پراحل را برایم لطف کنید

  person
  کارشناس بیمه
  12 دی 1400

  سلام دوست عزیز برای اتباع خارجی ، بیمه اتباع خارجی ارائه شده است که برای آگاهی از شرایط و پوشش های بیمه اتباع خارجی، شما می توانید این مقاله را بخوانید.

person
حسن کریمی میگونی
08 آذر 1400

سلام من میخوام تحت پوشش بیمه قرار بگیرم لطف کنید راهنمایی کنید وشرایط بیمه شدن رو هم بفرمایید.

  person
  کارشناس بیمه
  12 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، در این مقاله کامل در خصوص شرایط توضیح داده ایم. شما باید برای انجام به کارگزاری مراجعه کنید.

  person
  ناشناس
  04 مرداد 1401

  بیمه تامین اجتماعی تا سن 55سالگی بازنشسته نمی کنه دوست عزیزبهتر نیست از سایر پوشش های
  بیمه ای استفاده کنی؟
  ا

  person
  عرشیا
  17 دی 1401

  سلام من قبلا ۱۵ سابقه بیمه دارم الان بیمه ام قطع و۶۰ سالمه ایا میتونم کسری بیمه را یکجا پرداخت کنم وباز نشسته لشم

   person
   نویسنده بیمه
   17 دی 1401

   سلام عرشیای عزیز
   اگر سابقه شما زیر ۱۰ سال سابقه بیمه بود بله میتوانستی تا سقف ۱۰ سال یکجا واریز کنید ولی سابقه شما بالای ۱۰ سال است و نمیشود یا باید با همان ۱۵ سال سابقه بیمه و ۶۰ سال سن بازنشسته شوید و یا اون ۵ سال را ماهیانه واریز کنید

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید