۱۹ فروردین ۱۴۰۳

ارزان ترین بیمه تامین اجتماعی: مقایسه انواع بیمه برای انتخاب بهترین بیمه

بیمه یکی از راه‌حل‌های کاهش دغدغه افراد به خصوص سرپرست خانواده برای تامین نیاز‌های مالی در دوران میانسالی و بازنشستگی است. با خرید ارزان ترین بیمه تامین اجتماعی، می‌توانید با خیالی راحت دوران بازنشستگی خوبی را سپری کنید و نگران پرداخت هزینه‌های مالی خود نباشید. بیمه تامین اجتماعی، طرح‌ها و خدمات گوناگونی دارد که افراد با توجه به شرایط خود می‌توانند از آن استفاده کنند، اما در حقیقیت این بیمه به دو بخش اجباری و خویش‌فرما تقسیم بندی می‌شود که در ادامه این مطلب درباره انواع بیمه تامین اجتماعی توضیحاتی خواهیم داد. با ما همراه باشید.

بیمه تامین اجتماعی چیست؟

همانطور که اشاره شد، افرادی که از بیمه تامین اجتماعی استفاده می‌کنند به دنبال تضمین امنیت شغلی و مالی خود هستند. سازمان تامین اجتماعی برای حفظ شرایط اقتصادی و کاهش دغدغه‌های دوران بازنشستگی خدماتی را به بیمه‌گزاران ارائه می‌کند. یکی از این خدمات امکان استفاده از پوشش‌های درمانی در طول پرداخت حق بیمه است. استفاده از خدمات درمانی و بیمه‌های سازمان تامین اجتماعی با توجه به شرایط فرد و نوع طرح بیمه تامین اجتماعی، صورت خواهد گرفت. هزینه بیمه تامین اجتماعی با توجه به نوع آن مشخص می‌شود و در حقیقت بیشتر افراد ارزان‌ترین بیمه تامین اجتماعی را همان بیمه اجباری از سمت کارفرمایان می‌دانند. در ادامه به سوالاتی مانند کدام بیمه تامین اجتماعی بهتر است؟ مزایای بیمه ۱۴ درصد تامین اجتماعی چیست؟ مزایای بیمه ۱۲ درصد تامین اجتماعی چیست؟ و ارزانترین بیمه تامین اجتماعی کدام است؟ پاسخ می‌دهیم.

بیمه اجباری تامین اجتماعی

اگر از افرادی هستید که در یک سازمان یا شرکت مشغول به فعالیت است، به طور حتم با بیمه اجباری آشنا هستید. این نوع بیمه تامین اجتماعی برای کارخانه‌ها، شرکت‌ها، سازمان‌ها و به طور کلی برای کارمندانی است که در حال فعالیت در صنعت کسب و کار هستند. کارفرمایان بعد از ثبت شرکت خود باید به دنبال دریافت کد کارگاهی بیمه باشند تا بتوانند کارمند‌ان خود را تحت پوشش بیمه کارگاهی قرار دهند.

بیمه اجباری بهترین بیمه تامین اجتماعی است.

توجه کنید که اگر شرکتی بعد از ثبت، کارمند‌ان خود را بیمه اجباری نکند، مشمول جریمه و تخلف شده است. با پرداخت حق بیمه اجباری از طرف کارفرما می‌توانید ارزان ترین بیمه سازمان تامین اجتماعی را تهیه کنید. استفاده از خدمات بیمه اجباری برای تمام شاغلین امکان‌پذیر است. سازمان بیمه‌گر تامین اجتماعی موظف است که با دریافت حق بیمه، سابقه و پوشش‌های مختلف را برای افراد در نظر بگیرد تا در دوران بازنشستگی شرایط دریافت مستمری وجود داشته باشد.

حقوق بازنشستگی بیمه اجباری بیشتر است یا اختیاری؟

در ابتدا باید بدانید که بیمه اجباری بهترین بیمه تامین اجتماعی است. حق بیمه اجباری تامین اجتماعی ۳۰% از حقوق کارکنان است که ۲۳ درصد آن سهم کارفرما و ۷ درصد آن سهم کارگر یا کارمند است. این بیمه بیشترین میزان مستمری را در زمان بازنشستگی به بیمه‌شدگان پرداخت می‌کند. برای برخورداری از این بیمه افراد باید توسط کارفرمایان بیمه شوند. بیمه اجباری بهترین نوع بیمه تامین اجتماعی برای بازنشستگی است.

بیمه خویش فرما تامین اجتماعی

بیمه خویش فرما نوع دیگری از بیمه تامین اجتماعی است که انواع مختلفی دارد. در این بیمه‌نامه افرادی که شغل آزاد دارند یا شرایط استفاده از بیمه اجباری را ندارند، می‌توانند با در نظر گرفتن شرایط اقتصادی و پوشش‌های مختلف یکی از انواع بیمه خویش فرما را انتخاب کنند. بیمه خویش فرما شامل دو نوع بیمه اختیاری و بیمه حرف و مشاغل آزاد است. بیمه‌گزاران در بیمه حرف و مشاغل آزاد می‌توانند حق بیمه خود را از میان یکی از درصدهای ۱۲%، ۱۴% و ۱۸% انتخاب نمایند. به این ترتیب می‌توانید ارزان‌ترین بیمه خویش فرما تامین اجتماعی را با توجه به شرایط خود انتخاب و خریداری کنید. حق بیمه اختیاری نیز ۲۷ درصد است. هزینه بیمه تامین اجتماعی با توجه به نوع و درصد آن متفاوت است. در جدول زیر می‌توانید قیمت انواع درصد بیمه تامین اجتماعی را مشاهده کنید.

نوع بیمه و درصدهزینه بیمه (تومان)
بیمه اختیاری ۲۷ درصد۱.۴۸۱.۰۰۰
بیمه حرف و مشاغل آزاد ۱۲ درصد۸۸۸.۶۰۰
بیمه حرف و مشاغل آزاد ۱۴ درصد۱.۰۳۷.۰۰۰
بیمه حرف و مشاغل آزاد ۱۸ درصد۱.۳۳۳.۰۰۰

لازم است بدانید هزینه بیمه تامین اجتماعی بدون خدمات درمانی در بیمه مشاغل آزاد کمتر از مبالغ ذکر شده در جدول فوق است. امکان خریداری بیمه مشاغل آزاد بدون دفترچه وجود دارد اما پوشش درمان در بیمه اختیاری را نمی‌توان حذف کرد. بهترین بیمه برای مشاغل آزاد، بیمه ۱۸ درصد است که مزایای فوت، بازنشستگی و ازکارافتادگی را ارائه می‌دهد. در حقیقت افرادی که تحت پوشش بیمه اجباری قرار ندارند و به هر علتی کارفرما آن‌ها را بیمه نکرده است، می‌توانند از بیمه خویش فرما استفاده کنند. اگر در گذشته کارفرما داشته و برای شما حق بیمه پرداخت شده و حالا قصد پرداخت بیمه برای خود دارید، می‌توانید به سازمان بیمه تامین اجتماعی مراجعه کنید و از خدمات و پوشش‌های این سازمان مطلع شوید.

دقت کنید افرادی که سابقه ۶ ماه بیمه اجباری در یک کد کارگاهی را داشته باشند و بدون خواست و اراده خود از کار بیکار شوند، می‌توانند با مراجعه به سازمان تامین اجتماعی درخواست بیمه بیکاری داشته باشند. برای دریافت بیمه بیکاری حداکثر ۳۰ روز زمان دارید تا بعد از خروج از کار اعلام وضعیت کنید تا شرایط شما برسی شود.

تفاوت بیمه ۱۸ درصد و ۲۷ درصد

بیمه اختیاری برای افرادی مناسب است که تحت پوشش هیچ‌گونه بیمه‌ای نیستند.  تفاوت‌های بیمه اختیاری ۲۷ درصد و ۱۸ درصد به شرح زیر است:

 • بیمه اختیاری ۲۷ درصد شامل تعهدات بیمه‌ای مستمری بازنشستگی، از کار افتادگی، فوت، درمان، هزینه‌های پروتز و آرتروز و هزینه‌های کفن و دفن است.
 • بیمه ۱۸ درصد شامل از کار افتادگی جزئی مانند نقص عضو نمی‌شود.
 • بیمه‌شدگان در بیمه اختیاری مشمول پرداخت فرانشیز در مراکز تامین اجتماعی نمی‌شوند.
 • بیمه خویش فرما ۱۸ درصد فرانشیز دارد و برای برخورداری از پوشش درمان باید هزینه آن را به صورت جداگانه پرداخت نمایید.

آیا بیمه مشاغل آزاد جز ارزان ترین بیمه تامین اجتماعی است؟

بین بیمه اختیاری و بیمه مشاغل آزاد از نظر پرداخت حق بیمه ماهانه و مزایا تفاوت‌هایی وجود دارد. افراد در بیمه اختیاری تامین اجتماعی باید هزینه بیشتری پرداخت کنند، اما مزایای بیشتری هم دریافت خواهند در حقیقت مانند یک فرد مشغول به کار در کارگاه‌ها و شرکت‌ها شرایط استفاده از پوشش‌ها و مزیت‌های بیمه تامین اجتماعی را دارا هستند.

بیمه حرف و مشاغل آزاد 12 درصد ارزان ترین بیمه تامین اجتماعی است.

حق بیمه صاحبان مشاغل آزاد کمتر است و متناسب با آن از خدمات سازمان تامین اجتماعی بهره‌مند خواهند شد. برای تهیه این نوع بیمه باید مدارک مختلفی را به سازمان ارائه کنید تا مشمول استفاده از این طرح باشید. با توجه به آن‌چه گفته شد بیمه مشاغل آزاد از ارزان‌ترین بیمه‌های تامین اجتماعی است.

فراموش نکنید که شرایط استفاده از بیمه مشاغل آزاد منوط بر این است که فرد بیمه شونده دارای جواز کسب باشد که در غیر این صورت باید از خدمات بیمه اختیاری استفاده کند.

پرداخت مبلغ حق بیمه اختیاری

حق بیمه اختیاری با توجه به حداقل حقوق سالانه در قانون وزارت کار، تعیین و اجرا می‌شود. حق بیمه اجباری برای افرادی که مشغول به کار هستند، ۳۰ درصد از حقوق ماهانه است. البته که کارمند و کارگرها فقط ۷ درصد از این ۳۰ درصد را پرداخت خواهند کرد و مابقی آن بر عهده کارفرما است.

تفاوتی که در بیمه خویش فرما اختیاری وجود دارد این است که پرداخت حق بیمه از طرف بیمه شونده ۲۷ درصد بوده و ۳ درصد مابقی آن را دولت پرداخت می‌کند. این مبلغ با توجه به میزان حقوق و دستمزد فرد متقاضی محاسبه می‌شود.

مزایای استفاده از بیمه تامین اجتماعی

با توجه به اینکه برخی از افراد به دنبال این موضوع هستند که ارزان ترین بیمه تامین اجتماعی کدام یک از طرح‌های این سازمان است، اما باید به شما بگوییم که استفاده از مزیت‌های بیمه تامین اجتماعی برای بسیاری از افراد اهمیت ویژه‌ای دارد و حاضر هستند برای این خدمات و پوشش‌ها هزینه‌های بیشتری را هم پرداخت کنند. به طور کلی بیمه تامین اجتماعی مزایای مختلفی دارد که عبارتند از:

 • دریافت حقوق بازنشستگی و مستمری
 • استفاده از پوشش‌های بیمه برای زمان ازکارافتادگی
 • بهره‌مندی از خدمات و هزینه‌های درمانی
 • پرداخت هزینه کفن و دفن بیمه شده
 • استفاده از بیمه بیکاری

شرایط افراد تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی

افراد برای اینکه تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار بگیرند باید شرایطی را داشته باشند. این قوانین عبارتند از:

 • اگر سن شخصی بیشتر از ۵۵ سال باشد باید معادل مدت مازاد سنی، سابقه حق بیمه پرداخت کند.
 • در بیمه اختیاری افراد باید حداقل سابقه پرداخت ۳۰ روز حق بیمه را داشته باشند.
 • آقایان باید کارت پایان خدمت داشته باشند.
 • حداکثر سن ۵۰ سال است.
 • افراد متقاضی که بیش از ۱۰ سال سابقه پرداخت حق بیمه در سازمان تامین اجتماعی داشته باشند از شرط سنی معاف خواهند بود.
 • در صورتی که از قبل سابقه ۱۰ سال پرداخت حق بیمه را داشته باشید و سن شما هم از ۵۰ سال بیشتر باشد به راحتی می‌توانید تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی قرار بگیرید.

مدارک لازم برای بیمه مشاغل آزاد

برای اینکه تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار بگیرید باید شرایط و مدارک مورد نیاز را داشته باشید. در مرحله اول به یکی از شعب سازمان بیمه تامین اجتماعی مراجعه کنید و با پر کردن فرم مربوطه، مدارک مورد نیاز را تحویل دهید. سازمان تامین اجتماعی موظف است حداکثر تا ۲ ماه صلاحیت شما را بررسی و اعلام کند. این مدارک شامل:

 • ارائه شماره بیمه در صورت سابقه بیمه
 • ۳ قطعه عکس
 • اصل و کپی کارت ملی و شناسنامه فرد متقاضی
 • دو قطعه عکس خانواده فرد متقاضی
 • اصل و کپی کارت ملی خانواده
 • اصل و کپی شناسنامه خانواده فرد متقاضی (در صورت تمایل و تقاضای بیمه مشاغل آزاد با دفترچه بیمه)

استفاده از این مزیت‌ها برای بیمه شونده دارای هزینه است؛ اما با این تفاسیر باز هم می‌توان گفت که بیمه مشاغل آزاد یکی از ارزان ترین بیمه‌های تامین اجتماعی است.

بیمه کارفرماها

همانطور که کارفرما می‌تواند کارمند‌ها و کارگر‌های خود را بیمه اجباری کند، از طرف دیگر هم شرایطی وجود دارد که بتواند خود را بیمه کند. با این توضیحات بیمه تامین اجتماعی قوانینی را در نظر گرفته تا کارفرمایان عزیز کشور هم بتوانند از مزیت‌های بیمه تامین اجتماعی بهره‌مند شوند. این شرایط به شرح زیر است.

مزایای درصدهای مختلف بیمه حرف و مشاغل آزاد تامین اجتماعی

بازنشستگی ۱۲ درصد

در این نوع از طرح بیمه تامین اجتماعی، فقط خدمات مرتبط با بازنشستگی ارائه می‌شود و ارزان‌ترین بیمه دولتی است.

بازنشستگی و فوت قبل از بازنشستگی ۱۴ درصد

این حالت مستمری و بازنشستگی را به فرد بیمه‌گزار پرداخت می‌کند. حتی بعد از فوت وی، این شرایط همچنان پابرجاست و به بازماندگان تعلق می‌گیرد.

بازنشستگی، فوت و ازکارافتادگی ۱۸ درصد

خدمات پرداخت مستمری برای شخص بیمه شده و بازماندگان در صورت فوت و از کارافتادگی ارائه خواهد شد. توجه کنید که این حالت برای افرادی که از قبل ازکارافتادگی و نقص عضو داشته باشند، صدق نمی‌کند.

نکات مهم

چند نکته مهم زیر را هم در نظر بگیرید. این نکات شامل پاسخ سوال بسیاری از عزیزان است:

 • در صورتی که از فارغ التحصیلان دانشگاهی به عنوان کارمند یا کارگر بخش استفاده کنید، مشمول تخفیف خواهید شد.
 • شرایط خاص شما مانند بیماری و غیره تاثیری در کاهش حق بیمه ندارند. (برای موارد بسیار خیلی خاص باید به سازمان مراجعه کنید.)
 • افرادی که اقدام به تبلیغ و فروش بیمه تامین اجتماعی ارزان می‌کنند، کلاهبردار هستند.
 • باز هم تاکید می‌کنیم که بیمه تامین اجتماعی ارزان نداریم. شما می‌توان کمترین میزان را انتخاب کنید.
 • سابقه بالای بیمه تاثیر در کاهش قیمت بیمه ندارد.

ارزان ترین بیمه تامین اجتماعی

در این مطلب درباره انواع بیمه تامین اجتماعی توضیحاتی داده شد. شما باید با توجه به شرایط خود، خدمات و پوشش‌ها را انتخاب کنید که با توجه به میزان مزیت‌ها، هزینه حق بیمه نیز متفاوت خواهد بود. با توجه به این توضیح و به طور کلی نمی‌توان گفت که ارزان ترین بیمه تامین اجتماعی یا بهترین بیمه تامین اجتماعی کدام یک از طرح‌ها است. فقط بدانید که قصد سازمان تامین اجتماعی، در نظر گرفتن منافع اشخاص یک جامعه است، پس انتخاب بهترین بیمه تامین اجتماعی بر عهده شما است. اگر همچنان در این باره نیازمند اطلاعات بیشتری هستید،‌ می‌توانید در انتهای همین مطلب، سوالات خود را در قالب کامنت برای کارشناسان بیمه دات کام بنویسید. مشاوران ما در اسرع وقت پاسخگوی شما عزیزان خواهند بود.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
بیمه بیکاری
۲۵ فروردین ۱۴۰۳ / اطلاعات بیمه ای

بیمه بیکاری | صفر تا صد بیمه بیکاری ۱۴۰۳

بیمه بیکاری ، یکی از چترهای حمایتی بیمه تامین اجتماعی است و سازمان تامین اجتماعی مکلف است با دریافت حق بیمه مقرر، به بیمه شدگانی که طبق مقررات قانون کار، شغل خود را از دست می دهند،مقرری بیمه بیکاری را بپردازد.

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
person
احد
۲۲ فروردین ۱۴۰۳

با پرداخت ده سال بیمه نرخ ۱۲ درصد و سپس فوت شدن، چه میزان مستمری به خانواده متوفی تعلق میگیرد؟
با نرخ بیمه ۱۸ درصد و و پس از پرداخت ده سال و سپس فوت شدن ، میزان مستمری به خانواده چقدر میشود؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۵ فروردین ۱۴۰۳

  سلام دوست عزیز
  معادل ده روز مستمری دریافت می کنند. تفاوت زیادی میان مستمری ۱۲ درصد و ۱۸ درصد وجود ندارد.

person
M.M
۰۶ فروردین ۱۴۰۳

با سلام
عزیز من الان ۴ سال بیمه (دانشجویی) ۱۲ درصد ریختم
اگر سال های بعد (بعد از سربازی) و ۱۴ یا ۱۸ در صد بریزم یا حتی سرکار بیمه اجباری بریزن ، مشکلی برای بازنشستگی و این مسائل نیست؟که ۴ تا ۶ سالش بیمش ۱۲ درصد بوده بقیش درصد های متفاوت؟ یا که مثلا در حین کار با همون بیمه اجباری فوت هم شوم بعدش مزایام به وارث میرسه + این ۴ و ۶ سال که ۱۲ درصد دادم قبل از بیمه اجباری یا این سال ها ازش کم میشه و از ۱۴ درصد به وارث ها میرسه ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۶ فروردین ۱۴۰۳

  سلام دوست عزیز
  خیر مشکلی ایجاد نمی شود و سال های بیمه پردازی جز سوابق کاری شما به حساب می آید. اگر در سال های آینده بیمه اجباری داشته باشید حقوق بازنشستگی شما بیشتر می شود.

person
mohammad
۰۵ فروردین ۱۴۰۳

با سلام
عزیز من الان ۴ سال بیمه (دانشجویی) ۱۲ درصد ریختم
اگر سال های بعد (بعد از سربازی) و ۱۴ یا ۱۸ در صد بریزم یا حتی سرکار بیمه اجباری بریزن ، مشکلی برای بازنشستگی و این مسائل نیست؟که ۴ تا ۶ سالش بیمش ۱۲ درصد بوده بقیش درصد های متفاوت؟ یا که مثلا در حین کار با همون بیمه اجباری فوت هم شوم بعدش به وارث میرسه؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۶ فروردین ۱۴۰۳

  سلام دوست عزیز
  خیر مشکلی ایجاد نمی شود. بله به وارث پرداخت می شود.

person
علی
۰۴ فروردین ۱۴۰۳

سلام و خسته نباشید
بنده ۳۹۶روز بیمه اجباری دارم بعلاوه خدمت سربازی که اگر بتونم آنرا خرید کنم
میخواستم خود را بیمه مشاغل آزاد ۱۲ ۱۴ ۱۸یا بیمه اختیاری کنم کدام از این بیمه ها بهتره
واگر در چند سال آخر واریز بیمه بیشترین نرخ دستمزد را واریز کنیم آیا تاثیری بر مستمری دریافتی دارد
چونکه ملاک اصلی من بیشترین مستمری بازنشستگی هست
با تشکر فراوان
ممنون

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۶ فروردین ۱۴۰۳

  سلام دوست عزیز
  این بیمه ها در ارائه خدمات با هم متفاوت هستند و در میزان حقوق بازنشستگی تفاوتی ندارد. بیمه اجباری موجب افزایش حقوق بازنشستگی می شود.

person
بهار
۲۹ اسفند ۱۴۰۲

سلام و خسته نباشید
چتدتا سوال از خدمتتون داشتم
قبلشم از اطلاعات خوب مقالتون تشکر میکنم.
ا.من نزدیک ۸ سال سابقه ی بیمه اجباری دارم.
الان میخوام خودم از طریق مشاغل آزاد ۱۲ درصد خودم رو بیمه کنم میخوام بدونم میتونم خودم رو بیمه مشاغل آزاد ۱۲ درصد کنم برا سابقه و از اینورم برای بیمه درمانی خودم رو بیمه خدمات درمانی کنم؟
۲. اگه بعدن بخوام خودم رو غیر از مشاغل آزاد ۱۲ درصد بیمه درمانی هم بکنم چقدر میشه ؟ یعنی چند درصد اضافه میشه؟
۳. بازنشستگی مشاغل آزاد ۱۲ درصد چقدر ماهیانه پرداخت میشه که می فرمایید تفاوت داره با ۱۸ درصد ؟
ممنون میشم پاسخ بدید و اگر قیمت های ۱۴۰۳ هم اعلام شده به قیمت های سال جدید بفرمایید.مشاغل آزاد ۱۲ درصد رو

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۶ فروردین ۱۴۰۳

  سلام دوست عزیز
  ۱. بله می توانید از بیمه خدمات درمانی استفاده کنید.
  ۲. مبلغی به حق بیمه اضافه می شود.
  ۳. از نظر حقوق بازنشستگی تفاوتی ندارند از نظر مزایا ۱۸ درصد بهتر است.
  خیر هنوز قیمت های سال جدید اعلام نشده است.

person
محمدی
۲۳ اسفند ۱۴۰۲

با سلام
۵۵ ساله ساله هستم و ۵سال و نیم سابقه بیمه دارم. الان اگر ۲ سال سربازی را خریداری کنم که سابقه جمعا ۷ونیم سال شود، چند سال دیگر باید بیمه مشاغل آزاد رد کنم تا بازنشسته شوم و حداقل دریافتی چند درصد حداقل حقوق بازنشستگی خواهد بود؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۶ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  شما باید حتما ۱۰ سال سابقه بیمه و ۶۰ سال سن داشته باشید تا بتوانید بازنشسته شوید.

person
ms
۲۰ اسفند ۱۴۰۲

سلام آیا قراردادی هست که فقط حق بیمه درمان را پرداخت کنیم بدون بازنشستگی؟
من فقط دفترچه درمان را می خواهم و نمی خواهم سابقه بیمه باشه.

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۱ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله می توانید پوشش درمانی بیمه سلامت را خریداری کنید.

person
M.A
۱۴ اسفند ۱۴۰۲

سلام، آیا بیمه تامین اجتماعی اختیاری ۱۸ درصد با ۲۷ درصد در حقوق بازنشستگی با هم تفاوت دارند؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۵ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر تفاوتی ندارد.

person
ناشناس
۱۴ اسفند ۱۴۰۲

سلام پدرم مریض است وقرارعمل دارد.درهزینه عمل دچار مشکل هستم.چیکارکنم تاهزینه کاهش پیداکنه

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۴ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  اگر بیمه تکمیلی دارید می توانید از آن استفاده کنید. در غیر این صورت در مراکز تحت پوشش بیمه پایه اقدام به درمان نمایید.

person
شریف
۰۸ اسفند ۱۴۰۲

سلام….من بیمه درمانی از طرف پدرم هستم(ارتش)، صاحبکارم میگه بیمه تامین اجتماعی اجباری است برای من میخواهد بیمه رد کند، میشود بدون پوشش درمان صاحبکارم بیمه مرا بفرستد و اجرا کند؟ ممنونم

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۹ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله می توانید بیمه اجباری را بدون پوشش درمان تهیه کنید.

person
alborz46
۰۵ اسفند ۱۴۰۲

سلام.‌ من اصلا سابقه بیمه کار ندارم. ۵۷ سال سن دارم.‌ برای این که بیمه خویش فرما شوم و حق بیمه پرداخت کنم، باید حق بیمه چند سال و به چه میزان را پرداخت کنم تا بتوانم بیمه خویش فرما شوم؟ از سن ۵۰ سالگی محاسبه میشود و یا از ۵۵ سالگی؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۷ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  شما با این سن دیگر نمی توانید بیمه شوید.

person
alborz46
۰۴ اسفند ۱۴۰۲

سلام.‌ وقت بخیر.

به دلیل معافیت دائم پزشکی از خدمت سربازی و سابقه بیماری حاد عصبی اسکیزوفرنی و نظر رسمی دو‌ کمیسیون پزشکی عالی ناجا در سال های ۱۳۶۵ و ۱۳۶۸، از طرف پدر مرحومم که سرهنگ بازنشسته نیروی انتظامی بود؛ مستحق گرفتن مستمری دائم العمر و بیمه درمانی نیروهای مسلح شدم که به مدت ۱۷ سال به بنده پرداخت شد، ولی ناگهان در سال ۱۳۹۲، بیمه عده ای مستمری بگیر نیروهای مسلح، منجمله بنده را قطع نمودند.

سؤال ۱: آیا هم اکنون که ۵۷ ساله هستم؛ سابقه بیماری ام و ۱۷ سال دریافت مستمری از نیروهای انتظامی، در بیمه شدنم به صورت خویش فرما، تأثیر مثبت یا منفی دارد؟

سؤال ۲: چند سال باید بیمه مازاد سنی را پرداخت نمایم؟ ۲ سال یا ۷ سال و به چه میزان؟

با سپاس فراوان

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۵ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  ۱. هیچ تاثیری ندارد.
  ۲. شما باید به سن ۶۰ سال برسید و ده سال هم سابقه بیمه داشته باشید که بتوانید بارنشسته شوید.

person
رضا
۰۲ اسفند ۱۴۰۲

سلام ایا میشخ با ۲۴ سال سابقه بیمه و۴۶ سال سن بازنشت شود ..حتی با ۲۰ روز حقوق ..راهی هست؟ممنون

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۵ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر شما شرایط سنی بازنشستگی را ندارید.

person
ali
۰۲ اسفند ۱۴۰۲

سلام موقع ثبتنام بیمه مشاغل آزاد میگه مثلا از ۹۰۰ هزار تومن تا ۶ ملیون میتونی تعین کنی که هر ماه پرداخت کنی
این مبلق بیشتر کنیم تاثیری رو حقوق بازنشستگی داره؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۵ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  فعلا برای شروع بیمه اون حداقل دستمزد را پرداخت کنید.

person
امید روزهای بهتر
۲۸ بهمن ۱۴۰۲

سلام من حقوق بیکاری می‌گرفتم که قطع شد الان می‌خوام خودمو بیمه فقط بازنشستگی تامین اجتماعی کنم میشه راهنماییم کنید ارزون ترین کدوم هست

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۹ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  ارزانترین بیمه فقط بیمه حرف و مشاغل آزاد ۱۲ درصد بدون درمان است که ماهیانه مبلغ ۶۷۰ هزار تومان است.

person
رحمانی
۲۷ بهمن ۱۴۰۲

سلام خسته نباشید پدرم۶۳سال سن دارند و۸سال بیمه عشایروروستایی دارند ویک۶ماهی هم از قبل تامین اجتماعی داشتند حالا میتونندبااضافه کردن خدمت سربازی شون که ۲۷ماه است برای بازنشستگی اقدام کنند..ممنون از راهنمایی که میکنید

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۸ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  در سن ۶۵ سالگی می تواند بازنشسته شود.

person
یوسف احمدی
۲۳ بهمن ۱۴۰۲

سلام وقت شما بخیر. من بعنوان هنرمند از طریق ارشاد بیمه تامین اجتماعی با نرخ ۱۲ درصد پرداخت میکنم آیا ۱۲ درصد نسبت به ۲۰ درصد تفاوتی در پرداخت مستمری دارد و بازنشستگی دارد؟ و آیا می توانم با نرخ درصد بالاتری رو انتخاب کنم برای پرداخت؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۴ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  در تعیین مبلغ مستمری هیچ فرقی با هم ندارند.

person
زارع/ شیراز
۱۶ بهمن ۱۴۰۲

با سلام. من بیمه مشاغل ازاد بدون درمان انتخاب کرده بودم و پرداخت میکردم. الان بخام خدمات درمان بگیرم باید چکار کنم. چون تو سایت سمت تامین هیچ چیزی اورده نشده

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۷ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  شما می توانید پوشش درمان را به صورت جداگانه خریداری کنید.

person
S.A
۱۴ بهمن ۱۴۰۲

سلام ۱۶ سال بیمه دارم ۱۰ سال بیمه کارگر کارفرما ۶ سال بیمه خویش فرما ۱۲ درصد،برای اینکه زمان بازنشستگی حداکثر حقوق بگیرم باید بیمه چنددرصد واریز کنم،۴ سال مانده ۵۵ ساله بشم و تا اونموقع بیمه م ۲۰ ساله میشه،ممنون راهنماییم کنید

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۵ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  چون با ۲۰ سال سابقه بیمه می خواهید بازنشسته بشوید حق بیمه بالاهم واریز کنید تاثیری تو مستمری شما نمی‌ گذارد.

person
مهدی
۰۹ بهمن ۱۴۰۲

سلام ایا بدون پایان خدمت هم میشه خودمون رو بیمه کنیم.

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۹ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله می توانید بیمه پردازی کنید.

person
احمد ظفری
۰۳ بهمن ۱۴۰۲

درود برشما سؤال بنده این است آیا کارفرما این حق راداردکه کل مبلغ بیمه اجباری راازبنده دریافت کندواینگونه بیمه بنده راپرداخت کند،درصورتی که بنده باشرکت قرداد کاردارم ودرلیست بیمه به عنوان کمک سرویس کار درشرکت مشغول بودم، واگر قانونی نیست باید به کجا مراجعه کنم وچطور پیگیر شوم. لطف کنید به صورت کامل مراراهنمایی کنید مچکرم.

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۴ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  باید از طریق اداره کار پیگیری کنید.

person
ابراهیم
۰۱ بهمن ۱۴۰۲

یعنی ۲ سال اخیر که ۱۲ درصد واریز کرده تاثیری ندارد؟؟
(بیمه ۱۲ درصد مستمری فوت قبل از بازنشستگی را شامل نمی شود)

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۱ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر تاثیری ندارد.

person
ابراهیم
۳۰ دی ۱۴۰۲

با سلام و احترام
دامادم حدود ۱۰ سال سابقه بیمه داره.
حدود ۸ سال بیمه اختیاری (۲۷ درصد) واریز کرده ولی دو سال آخر رو مشاغل آزاد ۱۲ درصد انجام داده. تا آخر ۱۴۰۲ هم تسویه کرده.
متاسفانه الان در اثر حادثه فوت شده. آیا مستمری به خانوادش تعلق میگیرد؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۳۰ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر تعلق نمی گیرد ولی به اندازه همان سابقه ای که دارد مستمری به ایشان تعلق می گیرد که خیلی مبلغ کمی است.

   person
   ابراهیم
   ۳۰ دی ۱۴۰۲

   ممنونم
   یعنی این دو سال آخر که ۱۲ درصد واریز کرده تاثیری در روند نداره؟ (۱۲ درصد مستمری فوت قبل بازنشستگی ندارد)

    person
    نویسنده بیمه
    ۰۱ بهمن ۱۴۰۲

    سلام دوست عزیز
    مستمری کامل به ۱۲ درصد تعلق نمی گیرد فقط بابت اون ۹ سال سابقه بیمه مبلغ جزئی مستمری تعلق می گیرد.

   person
   ابراهیم
   ۳۰ دی ۱۴۰۲

   سابقه دقیق ۹ سال و ۱۱ ماه و ۳ روز هستش

   person
   ابراهیم
   ۰۱ بهمن ۱۴۰۲

   یعنی ۲ سال اخیر که ۱۲ درصد واریز کرده تاثیری ندارد؟؟
   (بیمه ۱۲ درصد مستمری فوت قبل از بازنشستگی را شامل نمی شود)

person
ابراهیم
۳۰ دی ۱۴۰۲

با سلام و احترام
داماد من حدود ۸ سال بیمه اختیاری واریز کرده (۲۷ درصد) ولی از فروردین ۱۴۰۱ تغییر داده به مشاغل آزاد ۱۲ درصد، تا آخر ۱۴۰۲ هم تسویه کرده، متاسفانه الان در اثر حادثه فوت شده، آیا مستمری به بازماندگان تعلق میگیرد؟

person
معصومه
۲۲ دی ۱۴۰۲

سلام پسرم۲۵ سالشه و بیکار خودم جواز باشگاه بانوان دارم میتوانم بعنوان کارفرما برای پسرم بیمه اجباری رد کنم

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۳ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر نمی توانید. پسرتان می توانند بیمه حرف و مشاغل آزاد را خریداری کنند.

person
نیما
۲۱ دی ۱۴۰۲

سلام
اگر خودمان برای خود بیمه رد کنیم سابقه کار هم به حساب میاد برای ارائه ؟مثلا برای آزادسازی مدرک یا …؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۳ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر سابقه بیمه ربطی به آزاد سازی مدرک ندارد.

person
بهروز میرزایی
۲۰ دی ۱۴۰۲

سلام. الان مبلغ دقیق بیمه اختیاری چنده ؟لطفا

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۳ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  حق بیمه پرداختی به درصد انتخابی شما بستگی دارد و مبلغی حدود ۶۵۸ تا ۹۸۷ هزار تومان است.

person
علی
۱۷ دی ۱۴۰۲

سلام اینجانب در سازمانی کار میکنم کارفرما بیمه کامل رو از ما میگیره چون درصدی کار میکنیم ولی من بخاطر حق زیاد بیمه میلی ندارم ولی اجباریست کمترین نرخ حق بیمه چقدر هست کارفرمای ما دوونیم میلیون میگیره

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۸ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  در بیمه اجباری فقط نرخ ۳۰ درصد است نرخ کمتر نداریم.

person
بختیار
۱۷ دی ۱۴۰۲

باعرض سلام . جهت تسویه حساب سالیانه سنوات و عیدی چگونه محاسبه میشود؟ ممنون

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۷ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  عیدی کارکنان دولت در پایان هر سال توسط دولت اعلام می شود. عیدی کارگران براساس فرمول حقوق ماهانه * تعداد ماه های کاری * ۱۲ / ۱۲
  سنوات نیز بر اساس آخرین حقوق دریافتی پرداخت می شود.

person
بختیار
۱۶ دی ۱۴۰۲

باعرض سلام خدمت استاد گرامی .کارفرما ی اینجانب روزانه مبلِغی بابت ناهار و شام پرداخت میکرد. ایشان بدون دلیل اقدام به حذف مبلغ شام نمودند. آیا ایشان حق چنین کاری دارند؟ اگر نه برای گرفتن هزینه شام این مدت میتوان اقدام ازطریق اداره کار نمود؟ باتشکر

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۶ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر ایشان حق انجام چنین کاری را ندارند. می توانید گزارش دهید.

person
شایگان
۱۵ دی ۱۴۰۲

با سلام اینجانب در هفته یک روز تعطیلی دارم منتها بجای جمعه ها.شنبه تعطیل هستم. آیا بخاطر این که روز جمعه کار میکنم. این روز جزو اضافه کار محسوب میشود؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۶ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر.

person
نیکان
۱۱ دی ۱۴۰۲

با سلام.برای تسویه حساب اگر کارفرما ادعا کنه با پرداخت بیمه ماهیانه حق اولاد مسکن بن و باقی حقوق رو پرداخت کرده آیا حق با ایشان است؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۲ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  باید مدرک ارائه بدهد.

person
شایگان
۱۱ دی ۱۴۰۲

سلام استاد گرامی. اگر کارفرما حق بیمه رو بر مبنای ۸ ساعت کاری پرداخت کنه ولی ساعت کاری ۱۱ ساعت باشه طلب حق بیمه ۳ ساعت اضافه در روز از طریق اداره کار قابل شکایت است. سپاسگزارم . اگر واضحتر توضیح بفرمائید خیلی ممنون میشم.

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۲ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله قابل شکایت و پیگیری است. می توانید از طریق اداره کار و تامین اجتماعی شکایت نمایید.

person
کاوه
۰۸ دی ۱۴۰۲

سلام وقتتون بخیر
من کار ثابتی ندارم
کارفرماهم ندارم
در آمد مکفی ندارم
۳۴ سالمه
میخوام خودم را بیمه کنم
کدام نوع بیمه را ثبت نام کنم
که هزینه کمتری را پرداخت میکنم
لطفا راهنماییم کنید
متشکرم.

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۹ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  می‌توانید بیمه حرف و مشاغل آزاد را پرداخت کنید.

person
نیکان
۰۶ دی ۱۴۰۲

سلام مجدد. آیا حقوق ماهیانه یا سنوات پرداختی توسط کارفرما در پایان سال شامل حق اولاد مسکن بن و غیره میباشد؟ یعنی کارفرما میتواند ادعا کند اینها رو با پرداخت حقوق و سنوات به من پرداخت کرده. بیمه هستم ولی قراردادی نوشته نشده.ممنونم

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۹ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر،سنوات پرداختی در آخر سال شامل حق اولاد نمی شود.

person
Elsa
۰۵ دی ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر ، من دوساله بیمه دانشجویی پرداخت میکنم ۱۲ درصد ماهی ۷۰۰ هزار پرداخت میکنم ،چطور میشه طبق گفته شما ۱۸۳ هزار پرداخت کنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۶ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بیمه دانشجویی و یا همان حرف و مشاغل آزاد حداقل از نرخ ۱۲ درصد بدون درمان با مبلغ ۶۶۰ هزار تومان شروع میشود حق بیمه ۱۸۳ هزار تومان نداریم

person
احمد ظفری
۰۵ دی ۱۴۰۲

درود برشما بنده حدود ۲۲سال سابقه بیمه دارم، ودر یک شرکت به عنوان تعمیر کار کارمیکرپم، حدود ۸سال که دراین مدت شرکت بیمه اجاری کرده وتمام حق بیمه را به صورت کامل ازمن دریافت کرده،قانونی بوده؟ ومدتی هم هست که قصد اخراج بنده رادارد، که خواستم خودم پرداخت کنم، لطفآ بفرماید میزان دریافت حقوق بازنشتگی، ازنوع اجباری بااختیاری یامشاغل آزاد چقدر فرق دارد. باتشکر

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۵ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  در تعیین مبلغ مستمری فرق میکند در بیمه اختیاری و حرف و مشاغل شما براساس حداقل دستمزد حق بیمه واریز میکنید ولی در بیمه اجباری براساس حقوقی که دریافت میکنید حق بیمه پرداخت میکنید لذا حقوق بازنشستگی بیمه اجباری بیشتر است

person
محمد دلیری
۱۵ آذر ۱۴۰۲

آیا بیمه مشاغل آزاد شامل هزینه های درمانی هم میشود

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۸ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله بیمه مشاغل ازاد هزینه های خدمات درمانی را با کسر فرانشیز تحت پوشش قرار می دهد.

   person
   fateme
   ۰۸ دی ۱۴۰۲

   سلام وقت بخیر من ۱سالو نیم هست بیمه برام رد میشه و از ابتدای سال جدید قطع میشه.
   مرداد ماه زایمان دارم خواستم بدونم هزینه ی اینکه از فروین تا نرداد خودم بیمه ادامه بدم چقدر هست و اینکه حقوق برای مرخصی زایمان بهم تعلق میگیره یا خیر؟
   ۳ ۴ سال پیش هم بیمه بیکاری دریافت کردم

    person
    نویسنده بیمه
    ۰۹ دی ۱۴۰۲

    سلام دوست عزیز
    اگر از کار اخراج شوید و لیست بیمه برای شما تا زمان استعلاجی ارسال نشود به شما مرخصی زایمان تعلق نمیگیرد.

person
Sara
۱۲ آذر ۱۴۰۲

سلام دختر مجرد هستم و زیر پوشش بیمه تامین اجتماعی پدرم.و میخوام که برای بازنشستگی خودم حقوق ماهانه داشته باشم.به نظر شما خودم رو چه بیمه ای کنم تا حقوق میزان با بیمه شدگان اجباری داشته باشم؟
و اینکه اگر ازدواج نکنم و بعد از خودم خانوادم مثلاخواهرم میتونه از حقوق بازنشستگی ام استفاده کنه؟
تا جایی که اطلاع دارم بیمه دختران مجرد خانه دار همچین امکانی نداره در صورت نبود فرد بیمه شده مجرد اعضای. خانواده اش حقوق بازنشستگی فرد رو دریافت کنند

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۸ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  می‌توانید بیمه زنان خانه دار را خریداری کنید. پوشش درمان را تهیه نکنید و از پوشش درمان پدرتان استفاده نمایید.

person
سید رضا روزگار
۱۱ آذر ۱۴۰۲

سلام من ۸ سال بیمه اجباری زیر نظر کارفرما داشتم العان ۴۰ سالم هست چکار باید بکنم که بتونم از پایه حقوقی بازنشستگی بالا بهرمند بشم محرد هستم و بعد از خودم کسی نیست که بخواد مستمری من بگیره فقط برای بازنشتگی خودم لطفاً راهنمایی کنید تشکر

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۲ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  اگر قصد دارید با مستمری بالا بازنشسته شوید باید حتما بیمه اجباری واریز کنید یعنی جای برای شما لیست بیمه ارسال کند.

person
شهرام
۰۶ آذر ۱۴۰۲

سلام روز شما بخیر ۶۳ساله، ۷سال ۹ماه ۱۷روزسابقه بیمه دارم ازجاهای مختلف، اگه بخوام بقیه سابقه روتا۱۰سال خودم پرداخت کنم میزان حق بیمه هرماه چقدر میشه البته بیمه ای که نیاز به دفترچه درمانی نباشه، روزتون بخیر، با تشکر

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۷ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  با ۱۰ سال سابقه بیمه میتوانید ماهیانه حدودا مبلغ دو ملیون و چهار صد هزار تومان مستمری دریافت کنید.

person
هوشنگ
۰۴ آذر ۱۴۰۲

سلام محترم
بیمه برق کارگر ساختمان هستم کدام بهتر بیمه کارگر ساختمان یا بیمه آزاد یا کدام؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۴ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  اگر سهمیه بیمه ساختمانی اعلام شود بیمه ساختمانی بهتر است.

  person
  سید رضا روزگار
  ۱۱ آذر ۱۴۰۲

  چگونه میتوانم پایه حقوق بیشتری دریافت بکنم

   person
   نویسنده بیمه
   ۱۲ آذر ۱۴۰۲

   سلام دوست عزیز
   فقط از طریق بیمه اجباری میتوانید مستمری بازنشستگی بالای دریافت کنید یعنی جای برای شما لیست بیمه با حق بیمه واریزی بالای پرداخت کند.

  person
  سید رضا روزگار
  ۱۱ آذر ۱۴۰۲

  سلام من ۹ سال سابقه بیمه شرکتی دارم و ۴۰ سال دارم و چند سال که دیگه کار نکردم چکار باید انجام بدم که بتوانم حقوق بگیر بشم و پایه حقوق بالا داشته باشم

   person
   نویسنده بیمه
   ۱۲ آذر ۱۴۰۲

   سلام دوست عزیز
   فقط باید بیمه اجباری واریز کنید یعنی جای برای شما لیست بیمه ارسال کند.

person
حمید
۰۳ آذر ۱۴۰۲

سلام وقتتون بخیر
بنده درب و پنجره آهنی می‌سازم و کارفرمایی ندارم میخواستم خودم رو بیمه کنم با توجه به اینکه مدرک فنی حرفه ای دارم بنظرتون خویش فرما بهترهست یا کارگران ساختمانی یا اینکه تحت عنوان بیمه دیگه ای خودم رو بیمه کنم؟؟؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۴ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  اگر کارفرما هستید باید خودت را بیمه حرف و مشاغل آزاد کنید با نرخ های مختلف و حق بیمه پرداخت کنید.

person
حسین
۲۸ آبان ۱۴۰۲

سلام من هفت سال است که بیمه مشاغل ازاد ۱۴ درصد پرداخت میکنم،چکار کنم که در زمان بازنشستگی با بیشترین حقوق بازنشسته شوم

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۹ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  در بیمه حرف و مشاغل آزاد شما نمیتوانید مستمری بالای دریافت کنید فقط باید بیمه اجباری شوید.

  person
  ابوالفضل
  ۰۵ دی ۱۴۰۲

  سلام وقت بخیر،بین حق بیمه های زنان خانه دار و مشاعل ازاد و دانشجویی،کدامش حق بسمه مرداختی آن کمتر هس؟

   person
   نویسنده بیمه
   ۰۶ دی ۱۴۰۲

   سلام دوست عزیز
   هر سه یکی هستند و هر سه یک مبلغ ثابتی دارند با هم از نظر پرداختی هیچ فرقی با هم ندارند

person
فرهاد
۲۷ آبان ۱۴۰۲

با سلام من چطور میتونم بیمه اختیاری رو ثبت نام کنم برام زده باید ۳۰ روز سابقه بیمه داشته باشی درصورتی ککه از طرف کارفرما برای من ۲۸ روز ثبت شده میشه راهنماییم کنید؟!

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۸ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  برای بیمه اختیاری حتما یکماه سابقه احتیاج دارید بروید خودت را بیمه حرف و مشاغل آزاد کنید با نرخ های مختلف و حق بیمه پرداخت کنید.

   person
   فرهاد
   ۲۸ آبان ۱۴۰۲

   یعنی میتونم یکماه رو بیمه حرف و مشاغل آزاد پرداخت کنم بعد دوباره برگردم بیمه اختیاری ثبت نام کنم؟!

    person
    نویسنده بیمه
    ۲۹ آبان ۱۴۰۲

    سلام دوست عزیز
    بله میتوانید مشکلی نیست.

person
جلیل
۲۶ آبان ۱۴۰۲

باسلام ببخشید من ۲۵ سالمه و شغلم آزاد و درامد معمولی دارم میخام بیمه بریزم کدومش رو انتخاب کنم بهتره و هزینه واریزی بیمه از چقدر شروع میشه؟ و بعد از چند سال بازنشسته میشم؟ایا مدت قرارداد دست خودمونه یا نه؟ ممنون خواهشمندم راهنمایی بفرمایید

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۷ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  می توانید بیمه حرف و مشاغل آزاد را با درصدهای مختلف پرداخت نمایید. سن بازنشستگی برای آقایان ۶۰ سالگی است.

  person
  فرهاد
  ۲۹ آبان ۱۴۰۲

  بیمه اختیاری و مشاغل آزاد چ فرقی باهم دارند؟؟اینایی که میگن ۱۲ ۱۸ ۲۲ درصد فرقشون توی چیه مستمری زیاد یا فرق های دیگه ای دارن
  ؟

   person
   نویسنده بیمه
   ۳۰ آبان ۱۴۰۲

   سلام دوست عزیز
   در تعیین مبلغ مستمری هیچ فرقی با هم ندارند ۰۱ ۱۲ درصد فقط بازنشستگی دارد ۰۲ ۱۴ درصد بازنشستگی و فوت دارد ۰۳ ۱۸ درصد بازنشستگی و فوت و از کارافتادگی دارد.

    person
    فرهاد
    ۳۰ آبان ۱۴۰۲

    بیمه اختیاری چطور چه فرقی با مشاغل آزاد داره
    وبرای چی گرونتره فرقش در چیه؟!

     person
     نویسنده بیمه
     ۰۱ آذر ۱۴۰۲

     سلام دوست عزیز
     فرقش ۰۱ در درمان است ۰۲ مستمری بیمه اختیاری یک مقداری بیشتر است.

  person
  مهدی
  ۱۰ دی ۱۴۰۲

  سلام ، ایا برای بیمه شدگان مشاغل ازاد کمک هزینه ازدواج تعلق میگیره ؟ مبلغش چقده ؟

   person
   نویسنده بیمه
   ۱۱ دی ۱۴۰۲

   سلام دوست عزیز
   خیر؛ کمک هزینه ازدواج به شما تعلق نمی گیرد.

person
متین
۲۴ آبان ۱۴۰۲

سلام ارزانترین بیمه مشاغل آزاد چنده که ماهانه کم بیمه بدم بخاطر اینکه خرج مخارجم بالاس نمیتونم بیشتر بریزم

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۷ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. بیمه ۱۲ درصد ارزان ترین بیمه اختیاری است.

person
سجاد
۲۳ آبان ۱۴۰۲

باسلام عرض بنده اینه که آیا حقوق بازنشستگی بیمه مشاغل آزاده ۱۸درصد ۱۴درصد۱۲یکیه یا حقوقشون فرق داره بعد بازنشستگی ؟!

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۷ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله یکی است فرقی ندارند مستمری هر سه تا یکسان هستند.

person
کیان
۲۱ آبان ۱۴۰۲

با سلام وعرض ادب.
دخترم ترم آخر دانشگاست و مدتیه پاره وقت منشی آموزشگاه زبان شده خودمم بازنشسته آموزش و پرورش هستم چه بیمه ای مناسب دخترمه که هم سابقش بحساب بیاد و هم از خدمات درمانیش استفاده کنه آخه هزینه بیمه خدمات درمانی ما خیلی زیاده.متشکرم

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۲ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  ایشان میتواند خودش را بیمه حرف و مشاغل آزاد با نرخ ۱۲ درصد بدون درمان یا با درمان بیمه کند ماهیانه مبلغ ۶۶۰ هزار تومان پرداخت کند این کار را برای ایشان حتما انجام دهید.

person
قوامی
۱۲ آبان ۱۴۰۲

سلام، ۱۸ساله که با شعل کارشناس کامپیوتر مشعول کار هستم ولی عنوان بیمه ام کارگر ساده میباشد. آیا بازرسین تامین اجتماعی به کارفرما تدکر نمیدهند که کارگر ساده با تکنیسین وکارشناس فرق دارد؟ کارگر ساده در ایران جوشکاری میکند، کامپیوتر تعمیر میکند، موی سر اصلاح میکند، در رستوران آشپزی میکند و ….

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۳ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  شما خودت باید به بازرس تامین اجتماعی اعلام کنید که چه شغلی دارید.

  person
  کیان
  ۲۱ آبان ۱۴۰۲

  سلام دخترم ترم آخر دانشگاست و مدتیه پاره وقت منشی آموزشگاه زبان شده خودمم بازنشسته آموزش و پرورش هستم چه بیمه ای مناسب دخترمه که هم سابقش بحساب بیاد و هم از خدمات درمانیش استفاده کنه آخه هزینه بیمه خدمات درمانی ماحیلی زیاده.متشکرم

   person
   نویسنده بیمه
   ۲۳ آبان ۱۴۰۲

   سلام دوست عزیز
   ایشان را بیمه زنان خانه دار با نرخ ۱۲ درصد بدون درمان بیمه کنید و از درمان خودت هم استفاده کند.

person
مصطفی
۱۲ آبان ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر
حدودا ۵سال سابقه بیمه رانندگی دادم سرویس شرکت رو انجام می‌دادم این ماه قراردادم تموم شده و به علت پایین مدل ماشین قرارداد رو تمدید نمیکنن و در واقع بیکار شدم
همسرم بیماری خاص داره هر ماه دارو تهیه میکنیم که با وجود بیمه ۱۰درصد رو پرداخت میکردم الان که بیکار شدم آیا میتونم بیمه بیکاری بگیرم؟ توی مدت بیمه بیکاری دارو همسر رو بیمه متقبل میشه یا باید آزاد خرید کنم ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۳ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  برای دریافت بیمه بیکاری باید نامه عدم نیاز داشته باشید. خیر بیمه بیکاری هزینه های درمانی را پرداخت نمی کند.

person
زاهدی
۰۲ آبان ۱۴۰۲

سلام من ۱۶سال ونه ماه در شرکتی بیمه دارم میخواهم سه ماه دیگر واریز کنم تا ۱۷سال کامل شود فکر میکنم برای همه از جمله من کف بیمه پرداخت شده حال به نظر شما این سه ماه را با کدام تعرفه پرداخت کنم با تشکر
زاهدی

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۲ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  اولا کف بیمه ۱۷ سال نیست دوما هم میتوانید بیمه حرف و مشاغل آزاد شوید با نرخ های مختلف و حق بیمه پرداخت کنید و هم میتوانید بیمه اختیاری شوید.

person
امیر
۲۴ مهر ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر و خسته نباشید ، بنده ۳۲ سال سابقه بیمه دارم و الان در شرکتی مشغول به کار می باشد ولی بعللی مجبورم از شرکت خارج شوم ، آیا بنده می توانم تا یکسال دیگه بیمه ام را خودم واریز کنم و بیمه اختیاری شوم ممنون از پاسخ شما

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۶ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله می توانید بیمه خود را به صورت اختیاری واریز کنید.

person
درویشی
۲۲ مهر ۱۴۰۲

سلام من بیمه باربران بودم الان بیمه قطع شده به دلیل این که سه ماه پرداخت نشده چیکار کنم که باز وصل بشه یا چ نوع بیمه جدیدی انجام بدم

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۳ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  به بیمه خود مراجعه کنید و آن را تمدید نمایید.

person
محمد
۲۲ مهر ۱۴۰۲

با سلام و عرض خسته نباشید
۳۸ ساله هستم، دارای جواز کسب مغازه فروش شوینده بهداشتی، هیچ بیمه ای نداشتم
بهترین بیمه برای من کدام است؟
با تشکر

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۳ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  اگر هیچ بیمه ای از قبل ندارید باید بروید خودت را بیمه حرف و مشاغل آزاد کنید با نرخ های مختلف و حق بیمه پرداخت کنید.

person
علی
۱۹ مهر ۱۴۰۲

سلام و عرض ادب
کارت پایان خدمت یا معافیت ندارم و خواستم بیمه کنم امکانش هست ؟
پیشاپیش ممنون از راهنمائیتون

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۲ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله می توانید بیمه تامین اجتماعی را خریداری نمایید.

person
محمد علی
۱۵ مهر ۱۴۰۲

سلام وقت شما بخیر ۳۶ سالمه از سال ۹۶ تا الان بیمه اختیاری تامین اجتماعی واریز میکنم الان میتونم فقط حق بیمه بدون درمان واریز کنم .ممنون

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۶ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  اگر بیمه حرف و مشاغل آزاد هستید بله میتوانید درخواست حذف درمان بدهید.

  person
  Shakibab
  ۱۹ مهر ۱۴۰۲

  سلام من بیمه تامین اجتماعی بودم الان شوهرم بیمه هست چی جوری باید بهفم بیمه بازنشستگی ودرمانی داری شرایط هست

   person
   نویسنده بیمه
   ۱۹ مهر ۱۴۰۲

   سلام دوست عزیز. از طریق سامانه تامین اجتماعی نوع بیمه خود را ببینید. البته می توانید به صورت حضوری به تامین اجتماعی نیز مراجعه نمایید و این موضوع را پیگیری کنید.

person
صالح
۱۴ مهر ۱۴۰۲

سلام وقتتون بخیر
ارزان ترین بیمه تامین اجتماعی برای کسی که بیکار و بیمار هست چیه؟که هم بتونه درمانی استفاده کنه هم بازنشستگی

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۵ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بهتر است بیمه حرف و مشاغل آزاد ۱۲ درصد را خریداری نمایید.

person
مجید
۰۸ مهر ۱۴۰۲

سلام میخواستم ببینم بیمه رانندگان مورد سختی کار قرار می‌گیرد

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۹ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر در دسته مشاغل و سخت و زیان آور قرار نمی گیرید.

person
Ns
۱۳ شهریور ۱۴۰۲

سلام . خانمی هستم ۳۹ ساله و ۱۶ ماه سابقه ی بیمه دارم . چطور میتونم خودم رو بیمه بازنشستگی کنم ؟ و اینکه بعد از چند سال پرداخت حق بیمه ، مستمری بازنشستگی داده میشه ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۴ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. شما میتوانید خودت را بیمه زنان خانه دار با نرخ های مختلف و حق بیمه پرداخت کنید و با ۲۰ سال سابقه بیمه در آینده بازنشسته شوید.

person
حمید
۲۷ مرداد ۱۴۰۲

سلام‌بنده‌شغل‌ثابت‌ندارم‌ازادکارمیکنم‌هرروزیک‌کاراوضای‌مالیم‌خوب‌نیست‌۳۲سال‌دارم‌و۳فرزندلطفاراهنمایی‌کنیدچه‌بیمه‌ای‌میوونم‌برم‌اقدام‌کنم‌به‌سازمان‌بیمه‌

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۸ مرداد ۱۴۰۲

  سلام حمید عزیز
  شما میتوانید بیمه حرف و مشاغل آزاد شوید و از میان نرخ های مختلف و حق بیمه انتخابی خود را پرداخت کنید که این حق بیمه از ۶۵۰ هزارتومان در ماه شروع می شود تا مبالغ بیشتر.

  person
  سجاد
  ۰۵ شهریور ۱۴۰۲

  سلام من تازه قرارداد بیمه مشاغل آزاد بستم ۱۲ درصد بدون درمان.
  تا حالا سابقه نداشتم
  میخواستم بدونم برای بازنشستگی از الان اگه ۱۸ درصد بریزم بهتره یا نه سال های بعد که سابقه من زیاد شد افزایشش بدم؟

   person
   نویسنده بیمه
   ۰۷ شهریور ۱۴۰۲

   سلام دوست عزیز. فعلا همین ۱۲ درصد را پرداخت کنید بعدا ان را تغییر بدهید.

person
مهدی رسولی
۲۰ مرداد ۱۴۰۲

سلام بنده تحت پوشش بهزیستی هستم و سرپرست خانوار حدود ۱۰ سال پیش و زمان ریاست جمهوری احمدی نژاد همسر بنده بیمه زنان خانه‌دار شدن و از بیمه به ما گفتند که لازم نیست هزینه ای پرداخت کنیم و ما هم از همان زمان هیچ پرداختی ندارشتیم خواستم ببینم آیا این بیمه هنوز ادامه دارد یا خیر و اینکه ما چگونه باید مطلع بشیم ممنون میشم پاسخ بدید

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۱ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. باید به صورت حضوری به تامین اجتماعی مراجعه کنید تا تغییرات و شرایط جدید قوانین را در این رابطه با شما در میان بگذارند.

person
مرتضی
۱۶ مرداد ۱۴۰۲

سلام بنده بیست وسه ساله است که بیمه دارم ومیخواهم پنج سال آخررا از یک بیمه خوب بامزایا عالی استفاده کنم بفرماید ازچه نوع بیمه استفاده کنم ممنون میشم اگه جواب دهید

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۲ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. اگر قصد این را دارید که با حقوق بالا بازنشسته شوید باید حتما بیمه اجباری بشوید و حق بیمه بالا واریز کنید.

person
محسن
۱۹ تیر ۱۴۰۲

هزینه بیمه ازاد بدون دفترچه و فقط بازنشستگی چقدره؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۰ تیر ۱۴۰۲

  سلام. از آن جایی که بیمه‌های متفاوت طرح‌های گوناگونی دارند و درصد آن ها با هم متفاوت است، بهتر است با مشاوران ما در بیمه دات کام تماس بگیرید ۰۲۱۴۳۷۲

person
فرید
۰۱ تیر ۱۴۰۲

سلام، آیا میشود بیمه اختیاری را به جهت بازنشستگی و بدون استفاده از خدمات درمانی انعقاد کرد!؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۸ تیر ۱۴۰۲

  فرید عزیز؛ در بیمه اختیاری، پوشش هزینه های درمانی جزئی از خدمات پایه محسوب می‌شود و امکان حذف آن وجود ندارد.

person
داود
۲۵ خرداد ۱۴۰۲

باسلام خداقوت
بهترین بیمه که هم هزینش به صرفه باشه هم درمانی، کارافتادگی، بازنشستگی داشته باشه به جز اختیاری کدام است ممنون

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۷ خرداد ۱۴۰۲

  سلام برای آگاهی از این موضوع با کارشناسان بیمه دات کام تماس بگیرید

   person
   افاری
   ۱۱ تیر ۱۴۰۲

   سلام میشه بیمه گرفت فقط برای درمان و نیازی به بازنشستگی نداریم

    person
    نویسنده بیمه
    ۱۲ تیر ۱۴۰۲

    سلام. خیر نمیشود.

person
مرتضی
۰۴ خرداد ۱۴۰۲

باسلام آیا شرایط پرداخت بیمه بازنشستگی بدون دریافت استفاده از دفترچه وجود دارد ک با داشتن سابقه بیمه تامین اجتماعی بازنشستگی و دریافت مستمری داشته باشم، پرداخت حق بیمه کمتری بدهم

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۶ خرداد ۱۴۰۲

  سلام مرتضی عزیز. بله شما میتوانید بیمه حرف و مشاغل آزاد بدون درمان بیمه شوید و حق بیمه کمتری پرداخت کنید.

person
اس ی
۰۱ خرداد ۱۴۰۲

سلام میخواستم بیمه ازاد تکمیلی بشم ففدجهت درمان هزینه هرماه چقدراست

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۱ خرداد ۱۴۰۲

  سلام. لطفا با بخش پشتیبانی تماس بگیرید تا شرایط و قیمت‌ها را به طور کامل در اختیار شما قرار دهند.

person
جواد
۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۲

درود من ۲۸ سال سن دارم و درامد من تقریبا ماهی ۲۰ تا ۳۰ میلیون متغییر است.جواز کسب در زمینه خدمات گرمایشی و سرمایشی(تاسیسات ساختمانی)دارم.افرادی هم پیش بنده مشغول به اموزش و یادگیری هستن.میخاهم خودم و افراد مجموعه رو بیمه کنم .پیشنهاد شما چیشت که شامل تخفیف هم شود

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. اولا که شامل تخفیف نمی شوید و حق بیمه آنها بصورت کامل باید پرداخت کنید دوما اگر خواستید کارگران خودت را بیمه کنید به بازرسی تامین اجتماعی شعبه مراجعه کنید تا آنها پیگیری کنند.

person
رضوان
۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۲

سلام …ببخشید ما قبلاً بیمه پیمان کاری برامون ریختن الان دیگه نمیریزن الان میخوایم خودمون بریزیم از کجا بفهمم چقدر؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۲

  سلام. از طریق سایت تامین اجتماعی.

person
بهروز
۳۱ فروردین ۱۴۰۲

سلام بیمه تامین اجتماعی بدون دفترچه درمان ماهی چقدر است.

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۲

  سلام. مبلغ بیمه تامین اجتماعی برای کارگران، کارمندان و بازنشستگان متفاوت است. بستگی دارد شما در کدام دسته باشید.

person
اعظم
۰۹ فروردین ۱۴۰۲

سلام.من سوال داشتم ازتون بیمه ۱۴ درصد برا من خوبه؟
که هم میخوام منج ماه سابقه بیمه اجباری دارم
الانم میخوام بیمه ۱۴ درصد بشم
البته الان هم دفترچه میخوام هم موقعی که بعد چند سال نتونستم بیمه رد کنم حقوق مستمری بگیرم

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۹ فروردین ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. پیشنهاد می‌کنیم با کارشناسان ما در بیمه دات کام به صورت تلفنی صحبت کنید تا شما را به طور کامل راهنمایی کنند.

person
melika
۰۱ فروردین ۱۴۰۲

سلام من تحت پوشش بیمه بانک هستم ولی جایی کار میکنم که باید بیمه بشم چجوری کارفرمام من رو بیمه بدون خدمات درمانی کنند که بیمه درمانیم از دست نره؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۲ فروردین ۱۴۰۲

  سلام. فقط بیمه سابقه کار را بگیرید.

person
آرش
۲۶ اسفند ۱۴۰۱

تا آخر اسفند ماه قرارداد بنده با شرکت تمام میشود برای ادامه بیمه خود باید آزمایشات طب کار انجام دهم یا میتوانم بلافاصله از کارگذاری با ارائه شماره بیمه خود فیش گرفته و بیمه اختیاری شوم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۷ اسفند ۱۴۰۱

  سلام آرش عزیز. بستگی به مدت سابقه شما دارد اگر بالای ۱۰ سال سابقه بیمه داشته باشید احتیاج به معاینات پزشکی تامین اجتماعی ندارید.

person
پهلوان
۱۲ اسفند ۱۴۰۱

سلام اینجانب ۱۹سال سابقه کار در کارگاه موزائیک سازی جزءمشاغل سخت و زیان آور دارم و۴۰سال دارم آیا با۲۰سال سابقه متوالی بارنشسته میشم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۳ اسفند ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز. خیر باید ۲۰ سال سابقه داشته باشید تا بتوانید بازنشسته شوید.

person
ایلیا
۲۵ بهمن ۱۴۰۱

من بیکار هستم بخوام خودم بیمه کنم که بازنشستگی و فوت و بازماندگان دریافت کنن چه بیمه کنم و ماهی چقدر

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۱ اسفند ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز. بهتر است برای دریافت راهنمایی کامل در این مورد از طریق شماره تماس موجود در سایت راهنمایی های لازم بگیرید. چرا که انتخاب بیمه به موارد زیادی بستگی دارد و یک پاسخ کلی به این موضوع به شما کمک نمی کند.

person
زنگنه
۲۳ بهمن ۱۴۰۱

سلام ببخشید من ۱۲سال سابقه دارم توی این مدت حدودا ۳۶ روز واسم بیمه کم ریخته کارفرما آیا میشه اصلاح کرد این مدت رو ( ماهی یکی دو روز کمتر )

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۴ بهمن ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز. خیر نمیتواند.

person
سعید
۲۲ بهمن ۱۴۰۱

سلام خسته نباشید من بیمه اختیاری دارم واریز میکنم ماهی یک میلیون چهارصدتومان بعدش با وانت کار میکنم میتونم بیمه تغیر بدم بیمه رانندگان بشم این دوتا چه فرق های باهم دارن واسه بازنشستگی هزینه کدومشون پاین تر وبهتره لطفا راهنمایی کنید

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۲ بهمن ۱۴۰۱

  سلام سعید عزیز
  بیمه رانندگان هزینه اش کمتر و بازنشستگی بهتری دارد ولی چند سالی است که سهمیه ای بعنوان رانندگان وانت اعلام نشده است باید فعلا همان بیمه اختیاری را واریز کنید

person
مهاجر
۱۰ بهمن ۱۴۰۱

سلام و خداقوت
پدر من ۶۷ سال سن دارد ولی تا بحال از هیچ بیمه‌ای استفاده نکرده است. آیا امکان استفاده از قانون واریز ۱۰ سال حق بیمه و بازنشسته شدن را دارد؟ آیا می‌توان ۱۰ سال حق بیمه را یکجا پرداخت کرد و ایشان بازنشسته شود؟
نکته: فکر می‌کنم اخیراً بیمه‌ی سلامت شده باشند، ولی هیچ خدماتی ارائه نمی‌دهند…!!
بیمه‌های خصوصی چگونه‌اند؟ اگر راهنمایی کلی برای آنها بفرمایید، سپاسگزار خواهم بود.
ممنون میشوم پاسخ دهید.

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۱ بهمن ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز. اگر پدر شما از قبل بیمه تامین اجتماعی را حتی یک ماه هم داشته باشد میتواند ده سال را یکجا پرداخت کند و بازنشسته شود. ولی اگر سابقه بیمه نداشته باشد با این سن دیگر نمی تواند بیمه آزاد شود.

person
لاله
۳۰ دی ۱۴۰۱

سلام پرداخت جدید برا ی بیمه همین ومبلغ هست که تو این متن هست
و میشه توضیح بدید اگ بیمه رو بدون دفترچه پرداخت کنیم بازنشتگی بدون دفترچه هست؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۳۰ دی ۱۴۰۱

  سلام لاله عزیز
  خیر بازنشستگی با دفترچه درمانی است

person
سهیل
۲۱ دی ۱۴۰۱

سلام
من دانشجوی ترم آخر کارشناسی هستم و قصد رفتن به خدمت سربازی رو دارم میخوام قبل رفتن به خدمت خودم رو بیمه تامین اجتماعی کنم و تحت حمایت هیچ بیمه ای نیست ام به نظرتون چه نوع بیمه ای کنم بهتره و با توجه به شرایط من امکان پذیره؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۱ دی ۱۴۰۱

  سلام بیمه دانشجویی هم می توانید.

person
منصوره
۱۹ دی ۱۴۰۱

سلام. وقت بخیر
من ۹ سال سابقه بیمه اجباری دارم. بعد از آن هم بیمه بیکاری گرفتم که فروردین ۱۴۰۲ تمام می شود.
نیاز به خدمات درمانی ندارم چون از محل کار همسرم تحت پوشش بیمه تکمیلی هستم.
۱. اگر از بیمه اختیاری استفاده کنم، حق بیمه با توجه به یکسال آخر حضور در شرکت لحاظ میشه یا با توجه به سال آخری که بیمه از سمت بیمه بیکاری رد شده؟
۲. میتوانم از بیمه حرف و مشاغل آزاد استفاده کنم با اینکه مجوز کسب ندارم؟
۳. با توجه به شرایط من، برای پرداختی بیشتر زمان بازنشستگی کدام بیمه بهتره، حرف و مشاغل آزاد یا اختیاری؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۹ دی ۱۴۰۱

  سلام منصوره عزیز
  ۰۱ با توجه به یک سال آخر محاسبه میشود ۰۲ بله میتوانید بیمه حرف و مشاغل آزاد شوید با نرخ های مختلف و حق بیمه پرداخت کنید احتیاج به جواز کسب ندارید ولی بیمه اختیاری بهتر است

person
پرنیان
۰۷ دی ۱۴۰۱

سلام ببخشید من خانمی خانه دار هستم قبل از ازدواج تحت تکفل بیمه تامین اجتماعی پدر بودم حالا نه خودم و نه همسرم هیچ بیمه ای نداریم همسرم هنرمند هستند و متاسفانه بیمه هنرمندی فعلا ثبت نام نمیشه حالا اگر بخواهیم بیمه بشیم با توجه به درآمد کم همسرم و اینکه پدرشون مستمری بگیر هستن و صاحب کار ایشون حساب میشن شما چه نوع بیمه ای پیشنهاد می‌دین و اینکه اون سابقه تحت تکلف بودن مجردی بنده سابقه حساب میشه برام ؟در چه صورت پدر ایشون میتونن همسرم را بیمه کنند؟همسرم ۴۵ ساله هستند و کارت معافیت دارن ،متشکرم

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۹ دی ۱۴۰۱

  سلام پرنیان عزیز
  اولا اون مدتی که تحت تکفل پدر بودی سابقه ای برای شما حساب نمیشود چون خودت که حق بیمه واریز نکردید بعد هم فعلا میتوانید بیمه حرف و مشاغل آزاد شوید با نرخ های مختلف و حق بیمه پرداخت کنید ۰۲ دیگه نمی تواند پدر شوهرت همسر شما را بیمه کند

person
فرزند ایران
۲۲ آذر ۱۴۰۱

سلام بنده ۲۹سالمه متاهل و دارای ۳ فرزند هستم کارم آزاد هست و هیچگونه سابقه بیمه ندارم باید چکار کنم که من و افراد تحت تکفلم بیمه تامین اجتماعی بشیم بهترین بیمه با سایر مزایا برای من و خانوادهام چه بیمه ای هست بعد میتونم این چندسالی که بیمه نداشتم پولشونو بدم لطفاً راهنمایی کنید خدا خیرتون بده

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۵ آذر ۱۴۰۱

  سلام گذشته که بیمه واریز نکردید را دیگه نمیتوانید الان واریز کنید ولی از حالا میتوانید خودتان را بیمه حرف و مشاغل آزاد کنید

person
علی قنبری
۱۰ آذر ۱۴۰۱

سلام، من یه کار کاسبی نو پا راه انداختم که دو نفر هم نیرو دارم، شرکتی هم ثبت نکردم، چطور میتونم نیروهام رو با کمترین هزینه بیمه بازنشستگی کنم

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۲ آذر ۱۴۰۱

  سلام جدیدا قرار است بخشنامه جدید ابلاغ شود که اگر از فارغ التحصیلان دانشگاه سر کار ببرید مشمول تخفیف بیمه میشوید به تامین اجتماعی منطقه خودتان مراجعه کنید تا آنها پیگیری کنند

person
حمیدرضا
۰۸ آذر ۱۴۰۱

سلام من مجرد هستم ۲۸ سال سن دارم و میخوام بیمه اختیاری بریزم و باید چند سال بیمه اختیاری بریزم و چند سالم بشه میتونم مستمری دریافت کنم؟ سربازی هم نرفتم ایا مشکلی برای پرداخت بیمه اختیاری ندارم؟
سابقه بیمه اجباری هم ندارم از الان میخوام فقط بیمه اختیاری بریزم با هزینه خودم
از کجا باید شروع کنم برای بیمه اختیاری کجا باید برم راهنمایی کنید

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۰ آذر ۱۴۰۱

  سلام اگر آقا هستید باید تا ۳۰ سال حق بیمه واریز کنید تا بازنشسته شوید ۰۲ تامین اجتماعی کاری با کارت پایان خدمت شما ندارد ۰۳ اگر اصلا از قبل بیمه ندارید اول باید بیمه حرف و مشاغل آزاد شوید با نرخ های مختلف و حق بیمه پرداخت کنید

person
علی اصغر قربانی 09126990013
۱۰ آبان ۱۴۰۱

یک برادر مجرد و بیکار و سن بالا دارم ۴۵ ساله است . چطور میتوانم با هزینه بیمه تامین اجتماعی کنم ؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۲ آبان ۱۴۰۱

  سلام میتوانید ایشان را بیمه حرف و مشاغل آزاد کنید

person
امید
۰۶ آبان ۱۴۰۱

سلام.میخاستم حق بیمه ام رو خودم پرداخت کنم و بیمه شم. ولی فقط بازنشستگیش رو میخام و درمانیش رو نمیخام. ولی بازنشستگیش حقوق کارگری باشه. چقدر باید پرداخت کنم

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۶ آبان ۱۴۰۱

  سلام امید عزیز
  باید بیمه حرف و مشاغل آزاد با نرخ ۱۲ درصد شوید ماهیانه مبلغ ۵۰۰ هزار تومان در سال ۱۴۰۱ میشود

person
احسان
۲۰ مهر ۱۴۰۱

با سلام
من حدودا ۱۰سال سابقه بیمه دارم و به دلایلی از برج ۸بیکار میشم و میخوام آزاد بیمه رد کنم با دفترچه و ۲نفر تحت پوشش هستم مبخواستم بدونم هزینه من ماهی چقدر میشود
ممنون میشم راهنمایی کنید این ۱۲درصد و غیره بدون هزینه درمانی هست من با هزینه درمانی مبخوام

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۲ مهر ۱۴۰۱

  سلام احسان عزیز
  شما میتوانید بیمه حرف و مشاغل آزاد شوید با نرخ های مختلف و حق بیمه پرداخت کنید از ۱۲ درصد بدون درمان که مبلغ ۵۱۸ هزار تومان میشود شروع میشود

person
Boukan.a
۱۵ مهر ۱۴۰۱

سلام ببخشید اگه کارت پایان خدمت نداشته باشی وبیمه اختیاری رد کنی برای خودت برای بازنشستگی مشکلی پیش نمیاد یعنی اینکه اون وقت بگن که باید حتما کارت داشته باشی تا بتونی حقوق بازنشستگی بگیری؟ممنونم

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۷ مهر ۱۴۰۱

  سلام خیر مشکلی پیش نمیاد ما برای بازنشستگی احتیاج به کارت پایان خدمت شما نداریم

   person
   هومن
   ۱۹ مهر ۱۴۰۱

   سلام بهترین نوع بیمه تامین اجتماعی که ارزانتر باشه، کدامه؟

    person
    کارشناس بیمه
    ۲۰ مهر ۱۴۰۱

    سلام بیمه ارزان که نداریم اما می توانید از مشاغل آزاد با حداقل درصد استفاده کنید.

person
فاطمه
۰۵ مهر ۱۴۰۱

با سلام خدمت کارشناس عزیز، بنده پروانه کسب دارم، ولی خودمو بیمه ۱۲%کردم، چون زیر پوشش بیمه درمان پدرم هستم، سوالم خدمت شما این است که این بیمه که پرداخت میکنم بازنشستگی بیشتری بهم تعلق میگیره یا اگه از طریق پروانه کسب اقدام کنم که بیمه آزاد کنم، با تشکر از لطف شما

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۷ مهر ۱۴۰۱

  سلام فرقی نمیکند هر دو منل هم هستند همین ۱۲ درصد را ادامه بدهید

person
حشمتاله
۰۴ مهر ۱۴۰۱

سلام‌وقت بخیر برادرم با ۱۵سال باز نشسته شده ایا می تواند مجددا برای ادامه بیمه خود اقدام کند تا سنواتش بیشتر شود و حقوق بیشتری دریافت کند چون پشیمان شده از بازنشستگی

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۴ مهر ۱۴۰۱

  سلام حشمت عزیز
  بله میتواند انصراف دهد و بیمه خودش را ادامه بدهید

person
رویا
۲۹ شهریور ۱۴۰۱

سلام بیمه بیکاری من در حال اتمامه میخوام ادامه بیمه را خودم واریز کنم میخواستم بدونم کدام نوع بیمه برای من مناسبتره؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۹ شهریور ۱۴۰۱

  سلام رویای عزیز
  از نظر بهتر بودن تعهدات بیمه اختیاری بهتر است

person
مسعود
۲۸ شهریور ۱۴۰۱

سلام من ۸سال سابقه بینه تامین اجتماعی دارم تو شرکت کار می‌کردم ولی الان دیگه کار نمیکنم میتونم خودمو بیمه مشاغل آزاد کنم وسابقه قبلی هم بیاد جز این یانه واگه بیمه اختیاری باشم چون ۸سال سابقه دارم تخفیف نداره میگن طرح جدید اگه کسی۵سال بیمه داشته باشه میتونه با تخفیف خودشو بیمه کنه و بیمه قبلی هم جز سوابق حساب بشه ببخشید که‌ زیاد حرف زدم

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۹ شهریور ۱۴۰۱

  سلام مسعود عزیز
  هم میتوانی خودت را بیمه حرف و مشاغل آزاد کنید و هم میتوانید خودت را بیمه اختیاری کنید ۰۲ خیر تخفیف ندارید

person
علی اصغرحصاری
۱۴ شهریور ۱۴۰۱

باسلام من ۱۵سال درشرکتی کارکردم وحدود ۶سال بیمه ثبت شده وبعدورشکست شد بیکارشدیم ۶سال مجدد درقنادی کارکردم ۶ماه ثبت شده با یکسال ونیم بیمه بیکاری ۸سال وخورده ای بیمه دارم الان ۵۲سال دارم اگه در۶۰سالگی زنده بودم ایا بازنشستگی شامل من میشود

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۵ شهریور ۱۴۰۱

  سلام علی اصغر عزیز
  خیر باید حتما ۱۰ سال سابقه را داشته باشید که بتوانید بارنشسته شوید

person
سعید
۰۶ شهریور ۱۴۰۱

سلام عرض ادب خسته نباشین
من بیمه فقط برای بازنشستگی و در صورت لزوم اگر درآمدی متناسب با پرداخت حق بیمه نداشتم و نتونستم پرداخت کنم بتونم از بیمه بیکاری هم استفاده کنم تا زمانیکه توان پرداخت حق بیمه داشته باشم چه نوع بیمه ای رو باید انتخاب کنم
یعنی فقط همین دو مورد بازنشستگی و بیمه بیکاری از چه نوع بیمه ای استفاده کنم؟؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۶ شهریور ۱۴۰۱

  سلام بیمه بیکاری زمانی است که شما به صورت غیرارادی از محل کارتان اخراج شده باشید. برای بازنشستگی که بیمه اختیاری و مشاغل آزاد می توانید واریز کنید و بعد از رسیدن به شرایط لازم حق بازنشستگی دریافت کنید.

person
محمد
۰۲ شهریور ۱۴۰۱

سلام. من ۲۰ سال کارمند بخش خصوصی بودم و قراردادم به تازگی به انتها رسید و تمدید نشد. آیا باید بیمه اختیاری کنم خودم را و با چه مبلغی؟ مطابق آخرین حقوقم یا می توانم بر اساس حداقل حقوق مصوب خودم رو بیمه اختیاری کنم؟
ممنون میشم راهنماییم کنید.

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۷ شهریور ۱۴۰۱

  سلام باید بیمه اختیاری شوید ۰۲ نرخ حق بیمه اختیاری براساس یک سال آخر پرداخت حق بیمه شما محاسبه میشود

person
یلدا
۲۶ مرداد ۱۴۰۱

سلام پسر خواهر من ۱۸سال سن داره و پدرش هم فوت کرده به دلایل پزشکی هم معاف ازسربازی شده چون توی بچگی تشنج میکردکمیسیون تشخصی معافیت داد.آیا ما میتونیم تحت پوشش بیمه خاصی قرارش بدیم بخاطر آینده اش .

  person
  کارشناس بیمه
  ۳۱ مرداد ۱۴۰۱

  سلام بله میتوانید

person
حمید
۲۱ مرداد ۱۴۰۱

سلام بنده کارگرهستم پرسال ۷۰۰تومن حق بیمه بودولی الان دوبرابرشده واقعاتوان پرداختش ندارم چیکاربایدبکنم میشه کمترپرداخت کرد

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۶ مرداد ۱۴۰۱

  سلام اگر کارگر ساختمانی هستید میتوانید از بیمه کارگران ساختمانی استفاده کنید و حق بیمه خیلی کمتری پرداخت کنید ولی فعلا سهمیه ای از طرف دولت به تامین اجتماعی ابلاغ نشده است ولی بروید کارت مهارت فنی و حرفه ای ساختمانی بگیرید و تو نوبت باشید

person
امیرمحمد
۱۷ مرداد ۱۴۰۱

سلام. پدر من تقریبا ۸ سال بیمه تامین اجتماعی داره، الان برا بازنشستگی بهترین راه چی هست، در ضمن بالای ۵۵ سال سن داره. ممنون و سپاس

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۷ مرداد ۱۴۰۱

  سلام پدر شما باید به شرایط برسد تا بازنشسته شود. مقاله بازنشستگی ده ساله را مطالعه کنید.

person
مهرداد رهگذر
۱۷ مرداد ۱۴۰۱

باسلام بنده ۱۵سال سابقه بیمه و ۴ ۶سال سن دارم از کار بیکار شدم میتوانم از بیمه عشایری استفاده کنم ممنون

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۵ مرداد ۱۴۰۱

  سلام شما که با ۶۴ سن و ۱۵ سال سابقه میتوانید بازنشسته شوید

person
امین
۱۶ مرداد ۱۴۰۱

سلام
من جوازکسب دارم و میخاهم خودم رو بیمه مشاغل ازاد کنم
میشه راهنمایی کنید بگید کجا باید برم و اقدام کنم؟
وبهترین نوع بیمه مشاغل ازاد کدومه؟
تشکر

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۷ مرداد ۱۴۰۱

  سلام در سایت تامین اجتماعی می توانید ثبت نام کنید، درصدهای متفاوتی دارد که پوشش هایشان با هم فرق دارد.

person
امین
۱۶ مرداد ۱۴۰۱

سلام وخسته نباشید
بنده دارای جوازکسب هستم شغل کیف فروشی
میخاستم ببینم که خودم رو میخام بیمه تامین اجتماعی کنم کدام نوع بهتره و چه کارایی باید انجام بدم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۶ مرداد ۱۴۰۱

  سلام بیمه مشاغل آزاد می توانید کنید.

person
فرمانده
۱۵ مرداد ۱۴۰۱

سلام ارزانترین حق بیمه تامین اجتماعی چقدر است؟ ما خیلی پول نداریم

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۶ مرداد ۱۴۰۱

  سلام حدود ۵۰۰ هزار تومان است.

person
اکبر
۱۱ مرداد ۱۴۰۱

سلام .من میخواستم تو خونه یک کاری راه بندازم.میتونم جواب کسب بگیرم

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۱ مرداد ۱۴۰۱

  سلام اصولا نمیگیرند و نیاز به مدارک خاص است؛ اما باید به اتحادیه کسب وکار خودتان مراجعه کنید.

person
فهیمه
۱۰ مرداد ۱۴۰۱

سلام. خسته نباشید. پسر من چند سال بیمه اجباری داشته چند سال هم از شرکتی که خودش کارفرما است بیمه داره، الان چند سال است که بیمه نداره. اگر الان بیمه مشاغل آزاد کند و بعد از چند سال بیمه اختیاری یا اجباری کند که بتواند حداکثر حقوق رد کند، مشکل ندارد؟ به طور خلاصه اینکه چند بار نوع بیمه ها عوض شود اشکال ندارد؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۵ مرداد ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، خیر مشکلی ندارد فقط سه بار میتواند خودش را بیمه آزاد کند.

person
زهره
۳۱ تیر ۱۴۰۱

سلام.بنده مربی پیش دبستان هستم انتظار بیمه دارم از مدیر ولی ایشون میگن ما موظف نیستیم شما را بیمه کنیم ولی میتونم بیمه کنم و از حقوق خودتون کم کنم.آیا ایشون درست میگن؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۱ مرداد ۱۴۰۱

  سلام ایشان باید بیمه کنند که ۷درصد را شما باید بپردازید. می توانید به اداره کار مراجعه کنید.

person
ارس
۲۸ تیر ۱۴۰۱

سلام ممنون ازین که وقت میذارید واسه مردم
من ۲۷ سالمه هیچ سابقه بیمه ای ندارم فقط ۱۸ ماه سربازی رو دارم الان چطور میتونم بیمه بشم که زیاد هم گرون واسم نیوفته و این که چه شغل هایی کمتر حق بیمه میخواد راستی مدرک کامپیوتر از فنی حرفه ای هم دارم

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۹ تیر ۱۴۰۱

  سلام باید یک سال اختیاری یا اجباری داشته باشید. اما مشاغل آزاد می توانید شوید.

person
مرتضی راد
۲۷ تیر ۱۴۰۱

سلام
اگه من جایی پانزده سال کار کرده باشم ولی بیمه نشده باشم درصورتی‌که کارفرما مشغول بودنم را بپذیره ،کل جریمه و بیمه من چند تومان میشود که پرداخت شود تا پانزده سال بیمه من احیا شود؟
با تشکر

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۸ تیر ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، اولا اینطوری که شما میگویید اداره کار و تامین اجتماعی قبول نمیکند که سابقه برای شما منظور کنند

person
مرتضی شکی
۲۲ تیر ۱۴۰۱

سلام وقت بخیر من بیمه یک سال دارم متولد ۱۳۶۷ هستم جواض مغازه دارم لوازم گاز سوز میخوام بیمه کنم با هزینه پایین هر جا میرم میگن ازاد میشه یک ملیون هشصد

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۵ مرداد ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، با توجه به شغل شما بیمه با قیمت پایین و مناسب برای شما نیست فقط میتوانید بیمه حرف و مشاغل آزاد شوید با نرخ های مختلف و حق بیمه پرداخت کنید که از ۵۱۸ هزار تومان شروع میشود

person
محسن جعفری
۲۰ تیر ۱۴۰۱

سلام من اگه ده سال بیمه پر کرده باشم تو سن ۵۰ سالگی میتونم ایا بازنشسته بشم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۱ تیر ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، خیر حداقل باید ۶۰ سال داشته باشید.

person
رضا
۱۰ تیر ۱۴۰۱

سلام من دیگر توان پرداخت بیمه اختیاری را ندارم و حدود۵سال پرداخت کردم الان خیلی گرون شده و درامدم کم شده باید چ کار کنم نمیتوانم ماهی یکملیون و چهارصد پرداخت کنم ایا بیمه ارزانتری هست که در حد توانم باشد

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۱ تیر ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، بله بیمه مشاغل آزاد با حدود ۵۰۰ هزار تومان وجود دارد.

  person
  آرش
  ۲۶ اسفند ۱۴۰۱

  سلام تا پایان اسفند ماه قرارداد بنده با شرکت تمام میشود برای واریز بیمه اختیاری باید دوباره آزمایشات و طب کار انجام دهم؟
  آیا میتوانم بیمه کارگران باربر که سالها پیش واریز میکردم را ادامه دهم و برای این بیمه هم باید طب کار شوم؟

   person
   کارشناس بیمه
   ۲۷ اسفند ۱۴۰۱

   سلام دوست عزیز. بستگی به مدت سابقه شما دارد اگر بالای ۱۰ سال سابقه بیمه داشته باشید احتیاج به معاینات پزشکی تامین اجتماعی ندارید.

person
پاشا
۰۱ تیر ۱۴۰۱

با سلام بنده دو ماهه از کارم بیرون اومدم حالا میخوام بیمه رو ادامه بدم هم برای بازنشستگی هم برای خدمات درمانی خودم و همسرم و دو فرزندم و بازنشستگیم جوری باشه که بعد من به همسرم حقوق بدن چه بیمه ای میتونم بشم که مبلغ پرداختیم زیاد نباشه و مناسب باشه چون وارد سایت تامیین رفتم فقط یه قسمت بود اونم حدود یک و نیم ملیون بود آیا بیمه دیگه ای هست که اینارو که گفتم داشته باشه و کجا باید مراجعه کنم

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۱ تیر ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، مشاغل آزاد حداقل را می تونید بگیرید. حدود ۵۰۰ هزار تومان است.

   person
   عباس
   ۱۰ تیر ۱۴۰۱

   سلام من۴۲سالم هست جواز کسب آژانس باربری رو دارم
   میتونم بیمه ی مشاغل آزاد پرداخت کنم؟
   ۲تابچه دارم
   بیمه ی مشاغل آزاد بعداز خودم به زن وبچم حقوق پرداخت میکنه یافقط شامل
   بازنشتگی میشه

    person
    کارشناس بیمه
    ۱۱ تیر ۱۴۰۱

    سلام دوست عزیز، بله و پوشش های مختلفی دارد.

     person
     سید رضا روزگار
     ۱۱ آذر ۱۴۰۲

     سلام وقت بخیر من چند سال پیش نزدیک ۹ سال در شرکت کار میکردم و بیمه تامین اجتماعی بودم حتی بیمه تکمیلی هم بودم ولی العان نزدیک ۱۵ سال گذشته و سن من ۴۰ سال هست ایا میتوانم از بیمه استفاده کنم یا ادامه بدم تا ثابقه بیمه به ۰ سال برسه لطفاً راهنمایی کنید من مجرد هستم ممنونم
     |

     person
     نویسنده بیمه
     ۱۲ آذر ۱۴۰۲

     سلام دوست عزیز
     بله شما میتوانید بیمه حرف و مشاغل آزاد شوید با نرخ های مختلف و حق بیمه پرداخت کنید و هم میتوانید بیمه اختیاری شوید.

   person
   پاشا
   ۱۱ تیر ۱۴۰۱

   با سلام من حضورا به بیمه مراجعه کردم و گفتن بیمه ۵۰۰ تومنی نداریم و گفت پایینترینش حدود ۶۵۰ هست و اگر خدمات درمانی بخوای میشه حدود یک میلیون که برام انجام داده و سایت داده برای پرداخت حالا اگه خوبه لطفا شما تایید کنید و یک سوال هم دارم که پدرم ۶۲ ساله هست آیا میتونم براش در زیر مجموعه خودم دفترچه خدمات درمانی بگیرم

    person
    کارشناس بیمه
    ۱۲ تیر ۱۴۰۱

    سلام به می توانید.

person
فریده احمدیان
۲۹ خرداد ۱۴۰۱

سلام بنده خانه دارهستم هیچ بیمه ندارم میخواهم خودم رابیمه کنم که بتوانم ازمستمری وبازنشستگی درآینده استفاده کنم سنم هم ۴۵ ساله چه بیمه ی وباچه شرایطی میتونم بیمه کنم البته خیلی سنگینم نباشه راهنمایی کنید لطفا

  person
  کارشناس بیمه
  ۳۱ خرداد ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، شما میتوانید بیمه زنان خانه دار با مبلغ ماهیانه ۵۱۸ هزار تومان شوید.

person
فرشاد همتی
۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱

استاد ارزون ترین بیمه نامین اجتماعی خویش فرما چقدرهست منظورم اینه که ماهیانه چقدر باید پرداخت کنیم

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۲ خرداد ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، ماهیانه حدود ۵۰۰ هزار تومان است.

person
ش. ک
۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱

سلام نزدیک به چهار سال است دو پسرم را از طریق یک شرکت بیمه اجباری کردم که حق بیمه را کامل هم بیمه شده وهم کارفرما را من پرداخت میکنم امسال جمع بیمه آنها ۳/۳۹۰/۰۰۰ تومان شده که پرداخت آن برای من سخت شده است در صورتی که یکی از بستگان خودش را بیمه اختیاری ۱۸٪ کرده که ماهی ۸۵۰/۰۰۰ تومان پرداخت میکند هم دفترچه دارد و هم بازنشستگی شاملش میشود خواستم بیمه اجباری ۳۰٪ را به بیمه اختیاری ۱۸٪ تبدیل کنم لطفا من را راهنمایی کنید متشکرم

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۹ خرداد ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، آن بیمه حرف و مشاغل آزاد است که نرخ ۱۸ درصد است بیمه اختیاری نرخ ۲۷ درصد است و سال ۱۴۰۱ ماهی یک ملیون و چهار صد هزار تومان شده است بله بهتره بری آنها را بیمه حرف و مشاغل آزاد کنید

person
علوی
۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۱

باسلام. من سابقه ۲۸سال پرداخت بیمه اجباری دارم.. میخوام باز خرید بشم.. بهترین حالت بیمه ای که میشه درزمان بازنشستگی بیشترین حقوق رو داشته باشم کدوم نوع هست؟ .. خانمم بیمه هست آیا بچه هام هم بیمه میشن؟ وآیا اگه کسی جوازکسب داشته باشه. میتونه برام بیمه رد کنه.. وشرایطش چیه؟ ومبنای پرداخت بیمه براساس حقوق چطوریه؟ ممنونم از حسن توجه.. و شکیبایی شما درپاسخگویی

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، در بیمه تامین اجتماعی چیزی به اسم بازخرید نداریم. این سوالات شما نیاز به جواب طولانی دارد. فقط کسی می تواند برای شما بیمه رد کند که در آنجا مشغول باشید.

   person
   علوی
   ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱

   ممنونم از پاسخ حضرتعالی… منظورم اینه که از بیمه اجباری.. با باز خرید تبدیل به بیمه اختیاری می‌شود… حالا.. بفرمایین.. که کسی که جواز کسب دارد می‌تواند برام بیمه رد کند؟ و باچه شرایطی وچه نوعی باشد که بهترین حالت در برقراری حداکثرحقوق بازنشستگی بعد ۳۰سال داشته باشد؟ بازم متشکرم از صبر وحوصله ای در پاسخگویی دارین

    person
    کارشناس بیمه
    ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱

    سلام دوست عزیز، اولا اگر جای میخواهد برای شما بیمه ارسال کند بازرس بیمه باید شما را در محل کار ببیند مگر اینکه پیمانکاری و یک کارخانه بزرگی باشد که بتواند شما را بیمه کند

person
ميثم يزدى پور
۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱

سلام وقت بخیر بنده ۱۹ سال سابقه بیمه تامین اجتماعى دارم که ۴ سال اخر خویش فرما پرداخت کردم حدود ١٣ ماه است که بیمه خود را نریخته ام میتونم به صورت اینترنتى از این ماه مجدد خودم را بیمه کنم سنم ۴٢ سال است

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، بله میتوانید مشکلی نیست.

person
گیتا
۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۱

سلام و ممنون از سایت خوبتون که اطلاعات و توضیحات بسیار خوبی داشت ، من خانم و متاهل دارای یک فرزند هستم تا فروردین ۱۴۰۰ شاغل وبیمه بودم و از آن موقع تا الان بیمه بیکاری میگیرم تا پایان گرفتن بیمه بیکاری سابقه بیمه ایم ۱۵ سال میشود ، ۱- آیا بعد از ۵۰ سالگیم بازنشستگی با ۱۵ روز حقوق میگیرم ؟ ۲- جایی خواندم که با ۴۲ سال سن و ۲۰ سال سابقه میشه بازنشسته شد ، در این مورد آن زمان ۲۰ روز حقوق میدهند ؟. ۳- آیا بعد از اتمام بیمه بیکاری میتوانم بیمه اختیاری انجام بدهم تا بازنشسته شوم ، البته ۵ سال بریزم تا ۲۰ سال سابقه بشم آن موقع ۴۲ سالم تمام میشه و شامل بازنشستگی با شرایط ۲۰ سال سابقه با ۴۲ سال میشم ؟. پیشاپیش از پاسخگوییتون بی نهایت سپاسگزارم ….

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، ۰۱ خیر حتما باید ۵۵ سال سن داشته باشید که بتوانید بارنشسته شوید ۰۲ بله آن کسانی هستند که لیست بیمه داشته باشند و از قانون زنان کارگر میتوانند یعنی ۲۰ سال و ۴۲ سال سن داشته باشند۰۳ بله

   person
   گیتا
   ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۱

   ممنون از پاسخگوییتون ،
   خداوند اجر کارتان را بدهد …
   متشکرم

person
چهرازی
۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۱

با سلام و احترام
اینجانب در حال حاضر بیمه شده پدرم هستم (نیروهای مسلح).
برای تدریس در دانشگاه آزاد به صورت حق التدریس اقدام کرده ام، و به من گفتند بعد از اتمام ترم و واریز حقوق (حداقل بعد از ۵ ماه)، امکان استفاده از دفترچه درمان را خواهم داشت. و تا قبل از آن عملا از پوشش درمانی برخوردار نیستم. من نگران این فاصله زمانی تا واریز حقوق و عدم پوشش درمانی هستم.
سوالم این است که آیا در فاصله ای که دفترچه درمانی ام فعال میگردد، میتوانم از بیمه دیگری در تامین اجتماعی همانند خویش فرما یا مشاغل آزاد به منظور داشتن دفترچه درمان و پوشش هزینه هایم استفاده نمایم؟؟ یا اینکه داشتن دو بیمه بازنشستگی و استفاده از یک دفترچه درمانی تامین اجتماعی قانونا امکانپذیر نیست؟؟ سپاسگزارم.

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۷ تیر ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، بله میتوانید ۰۲ شما تا زمانی که از طرف محل کار بیمه نشده اید میتوانید بیمه حرف و مشاغل آزاد شوید و از درمان استفاده کنید و وقتی که بیمه شما را واریز کردند بیمه حرف و مشاغل آزاد را قطع کنید

person
عصمتی
۳۱ فروردین ۱۴۰۱

سلام وخسته نباشید.
من ۳۰ سالمه و میخوام خودمو بیمه تامین اجتماعی کنم میخواستم بدونم هزینش بدون درمانی فقط برا بازنشتگی چقدره و تا چه سنی باید پرداخت کنم

person
م.ح
۲۶ فروردین ۱۴۰۱

سلام تو مغازه کاشی فروشی کار میکنم بیمه نیستم ۳۵سال دارم چه بیمه ای خوبه که بتونم با کمتر درآمدم واریز کنم دوتا بچه دارم واینکه بیمه مشاغل آزاد چیه متوجه نشدم

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۶ فروردین ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، اول از همه کارفرما باید شما را بیمه کند. دوم اینکه بهتر است که همان بیمه مشاغل آزاد کنید که درصدهای مختلفی را دارد. شما می توانید اطلاعات کامل را در مقاله بیمه مشاغل آزاد مطالعه کنید.

person
داود از میبد
۲۴ فروردین ۱۴۰۱

سلام. بنده شغل مشخصی ندارم. وضع مالی خوبی ندارم. نمی توانم حق بیمه اختیاری که خیلی گران است پرداخت کنم. چه بیمه ای شوم که هزینه پرداخت حق بیمه کمتر باشد؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۵ خرداد ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، دیگر کمترین حق بیمه حدود ۵۰۰ هزار تومان است.

person
علی
۲۳ فروردین ۱۴۰۱

سلام و عرض ادب
بنده حدود ۳۰ سال دارم، حدود یک سال در یک شرکت خصوصی کار کردم و برای بنده بیمه رد شده. اما بعد از جدایی از شرکت تقریبا به صورت آزاد کار میکنم و بیمه‌ای برای بنده رد نمیشه. با توجه به این موارد میخوام خودم و همسرم (در درجه اول همسرم برای مخارج بارداری) رو بیمه کنم. ولی متاسفانه اطلاعات بیمه‌‌ای کمی دارم. اگر امکان داره بنده رو راهنمایی بفرمایید که باید چه کاری انجام بدم. (با توجه به درآمدم و مخارج بعد از ازدواج در حال حاضر امکان پرداخت حق بیمه زیادی ندارم.)

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۳ خرداد ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، بیمه های اختیاری و مشاغل آزاد می توانید شوید که مبلغ های متفاوتی دارند. در مقالات بیمه اختیاری و بیمه مشاغل آزاد اطلاعات کافی به دست بیاورید اما بهتر است که حتما در کارگزاری با مسئول بیمه هم صحبت کنید.

person
امیر
۲۳ فروردین ۱۴۰۱

سلام
من پیک موتوری هستم با ۲۸ سال سن
قصد دارم خودمو بیمه کنم
میشه راهنمایی بفرمایید بهترین و ارزان ترین بیمه
که متناسب کار من باشه
ممنونم

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۲ خرداد ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، بیمه مشاغل آزاد و خویش فرما است که حداقل ۵۰۰ هزارتومان است (البته حدودا)

person
افتخاری
۲۳ فروردین ۱۴۰۱

سلام،
من ۴ سال است که برای یک موسسه خارجی کار می کنم و حقوق خوبی دارم ولی هیچ سابقه بیمه ای ندارم. ۴۵ سال دارم. آیا می توانم خود را بیمه خویش فرما کنم؟ خودم سابقه پرداخت بیمه ندارم و تا حالا تحت تکفل همسرم بودم که بیمه خدمات درمانی است.

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۳ فروردین ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، بله میتوانید خودتان را بیمه حرف و مشاغل آزاد شوید با نرخ های مختلف و مبالغ مختلف که دارد

person
محمد مجید
۲۱ فروردین ۱۴۰۱

سلام وقت بخیر
ایا پروانه اشتغال سازمان نظام مهندسی هم جز مشاغل ازاد حساب میشه ک بشه بیمه مشاغل ازاد پرداخت کرد؟؟؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، بله تقریبا مثل بیمه حرف و مشاغل آزاد است

person
رجب زاده
۲۱ فروردین ۱۴۰۱

سلام . بنده بیمه اختیاری دارم و ۱۴ سال سابقه دارم و شرایط بیمه مشاغل آزاد را هم دارم . امسال با نرخ ۲۷ درصد حق بیمه شده بالای ۱۴۰۰۰۰۰ تومان . میخواستم بدونم بهتر نیست بیمه خود را به مشاغل آزاد تبدیل کنم تا حق بیمه کمتری پرداخت کنم . ضمنا ۲ فرزند هم دارم . لطفاً راهنمایی کنید . واقعا خیلی گرون شده بیمه

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، بله میتوانید بیمه حرف و مشاغل آزاد شوید

person
علیرضا
۲۰ فروردین ۱۴۰۱

باسلام من خانومی ۳۸ساله هستم سرپرست خانواده هستم ۸سال هست جدا شدم شغلم خیاطی هست جواز کسب هم دارم شرایط بیمه شدن من چطوری هستش باتشکر

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، میتواند بیمه حرف و مشاغل آزاد شوید با نرخ های مختلف و حق بیمه مختلفی هم دارد.

person
سجاد اعرابی
۱۷ فروردین ۱۴۰۱

سلام
من هیچ سابقه بیمه ای ندارم حتی ۱ روز فقط خدمت سربازی رفتم
چگونه میتونم بیمه بشم
جواز کسب دارم و ۴۶ ساله هستم

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، می توانید مشاغل آزاد شوید.

person
نازنین
۱۶ فروردین ۱۴۰۱

سلام من قصد دارم که خودم هزینه بیمه برای خودم پرداخت کنم (سابقه کار و سابقه بیمه تأمین اجتماعی هم دارم ولی الان کار نمیکنم)
آیا امکانش هست که فقط بعنوان سابقه بیمه بتونم هزینه رو پرداخت کنم؟ (منظورم بدون استفاده از خدمات درمانی هست)

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، بله می توانید.

person
Nazanin
۱۴ فروردین ۱۴۰۱

سلام همسر من به دلایلی از کار بیرون اومده وبیمه قطع شده الان میخواد ادامه اون بیمه روپرداخت کنه فقط من نمیدونم نوع بیمه چی بوده و الان باید چه نوع بیمه انتخاب کنیم که هم هزینه کمی داشته باشه هم دوروز دیگه به دردمون بخوره و مبلغ پرداخت بیمه رو هم بهم میگین که هرماه چقدر حق بیمه باید پرداخت کنیم

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، برود بیمه حرف و مشاغل آزاد شوید با نرخ های مختلف و حق بیمه مختلفی هم دارد.

person
جلوه
۱۴ فروردین ۱۴۰۱

سلام و خسته نباشید
من بک کارگاه نجاری دارم و ۲ استادکار نجاری برام کار میکنن هزینه بیمه این افراد چند میشه و چطور میتونم با هزینه کمتر این افراد رو بیمه کنم ممنون میشم که جواب سوالمو بدید

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، اگر جواز کسب شما تولیدی است که مشمول کمک دولت میشوید به قسمت امور بازرسی شعبه مراجعه کنید تا اطلاعات کامل در اختیار شما قرار بدهد.

person
سعید
۱۴ فروردین ۱۴۰۱

با عرض سلام و خسته نباشید ،خواستم بدونم که آیا دانشجویان هم میتوانند خود را بیمه تامین اجتماعی کنن یا خیر؟
و چه بیمه ای برا انان مناسب است؟
با تشکر

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۴ فروردین ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، بله می توانند بیمه دانشجویی بگیرند. مقاله بیمه دانشجویی ما را مطالعه کنید.

person
وحید
۱۳ فروردین ۱۴۰۱

سلام بیمه کارفرما بهتر است یا مشاغل آزاد

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۴ فروردین ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، این دو کاملا متفاوت هستند. شرایط شما چیست؟

person
بیکارم
۰۵ فروردین ۱۴۰۱

سلام بنده اقا و ۳۴ سال سن دارم.بیکار هستم و شغلم متغیر هست و متعهل هستم سربازی هم نرفتم میتونم تا ماهی ۶۰۰هزار تومان پرداخت کنم لطفا راهنمایی کنید چه بیمه ای بریزم.دیپلم برق قدرت دارم.اینم ایمیلم.like.none.any.5996@gmail.com

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۶ فروردین ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، اگر از قبل بیمه نداشتید، بیمه مشاغل آزاد شوید که حداقل آن ۵۰۰ هزار تومان است.

person
جعفر بابایی
۰۵ فروردین ۱۴۰۱

سلام بنده دارای ۱۸سال بیمه رانندگی میباشم حالا به دلایلی قادر به ادامه رانندگی نمیباشم میخواهم بیمه خود راتغییر دهم بیمه ای به من پیشنهاد بدید که مزایا وشرایط بیمه رانندگی راداشته باشه من ادامه بدم

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، بیمه مشاغل آزاد می توانید. به کارگزاری تامین اجتماعی مراجعه کنید.

person
شهرام
۰۳ فروردین ۱۴۰۱

سلام من یه خودرو دارم و مسافرکشی میکنم میتونم بجای بیمه اختیاری، بیمه مشاغل آزاد رو پرداخت کنم؟ بیمه اختیاری خیلی مبلغش برام سنگینه لطفا راهنمائیم کنید

  person
  کارشناس بیمه
  ۳۱ فروردین ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، ۰۱ بله میشود مشکلی نداره بروید بیمه حرف و مشاغل آزاد شوید با نرخ های مختلف و مبالغ مختلف که دارد از مبلغ ۵۰۰ هزار تومان شروع میشود.

person
پیشرو
۱۵ اسفند ۱۴۰۰

سلام کارمند وکارفا دفاتر پیشخوان با چه مبلغی باید بیمه بشن؟واینکه راهی هست ارزونترین مبلغ بیمه تامین شد؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۶ اسفند ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، کارمند ها که باید برایشان لیست بیمه ارسال کنید و حق بیمه آنها امسال کمتر از یک ملیون سیصد هزار تومان نیست. کارفرما هم باید بیمه کارفرمایان بشود که آن هم حدودا یک ملیون تومان است.

person
alex
۰۷ اسفند ۱۴۰۰

سلام
من ۲۴ سال سابقه بیمه تامین اجتماعی دارم ۵۴ سال سن دارم امکان بازنشته شدن هست ؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۷ اسفند ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، شما باید قانون بازنشستگی را داشته باشید. در مقاله بازنشستگی تامین اجتماعی می تواند کامل شرایط را مطالعه کنید.

person
مریم
۰۳ اسفند ۱۴۰۰

سلام
همسرمن جایی کار میکرد اللن میخواد بیاد بیزون بدلیل سختی کار و۵۱ سال سن دارد سابقه بیمه ایشون ۲۰ سال است اگر بخواهد بازنشستگی داشته باشد بهترین نوع ادامه بیمه او چطورمیباشدلطفا توصیح دهید ممنون

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۴ اسفند ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، اگر جای کار کرده و لیست بیمه برای وی ارسال شده باتوجه به سن ایشان و ۲۰ سال سابقه ای که خودتان گفتید، میتواند بازنشسته شود.

person
فرشاد
۰۲ اسفند ۱۴۰۰

سلامژ هزینه بیمه فقط درمانی تامین اجتماعی چقدره؟ بدون بازنشستگی
اصلا این نوع بیمه ارائه میشه؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۳ اسفند ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، تامین اجتماعی دفترچه درمانی تنها نمیدهد.

person
جستجوگر
۲۵ بهمن ۱۴۰۰

تک شیفت و دوشیفت هستن ک میخوام بیمه ۱۵روزه و۳۰روزه ثبت کنم

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۶ بهمن ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، چه کمکی از دست ما برمیاد؟

person
امین
۰۵ بهمن ۱۴۰۰

سلام من شغلم ازاد است دوتا بچه هم دارم بهترین بیمه چی هست که حقوق خوب بگیرم اخرش و درمان هم داشته باشه

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۵ بهمن ۱۴۰۰

  سلام اگر از قبل بیمه داشته باشید در مرحله اول بیمه اختیاری شوید در غیر اینصورت بیمه حرف و مشاغل آزاد با نرخ ۱۸ درصد همراه با درمان خود و خانواده را بیمه نمایید

person
مسعود
۰۴ بهمن ۱۴۰۰

با سلام و عرض ادب میخواستم بدونم اگر که از کار قبلی بیرون اومده باشیم و بخواهیم خودمون رو بیمه کنیم میتونیم بیمه مشاغل آزاد که هزینش کمتره رو انتخاب کنیم یا حتما باید خویش فرما باشه

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۵ بهمن ۱۴۰۰

  سلام هم میتوانید بیمه حرف و مشاغل آزاد شوید با نرخ های مختلف و هم میتوانید بیمه اختیاری شوید

person
احمد سرایلو
۰۴ بهمن ۱۴۰۰

سلام بزرگوار، من مدتی در جهاد دانشگاهی خواجه نصیر به صورت قراردادی مشغول به کار بودم و حق بیمه برام پرداخت شده و چند سالی است که با ان سازمان به دلیل حقوق کم قطع رابطه کردم، الان می خواهم از بیمه خویش فرما با توجه به سوابق گذشته استفاده کنم خواهشا در مورد سوالات ذیل راهنمایی فرمایید:
۱- از کدام بیمه میتوانم استفاده کنم که در اینده از حقوق بازنشیتگی مناسب و مزایای دفترچه بیمه برای خود و خانواده بهره مند باشم.
۲- ایا با شروع بیمه خویش فرما ،سوابق گذشته بنده محاسبه خواهد شد یا خیر؟
۳- مبنای میزان پرداخت بیمه از طرف بنده ایا حقوق قبلی بنده می باشد ؟
۴ – چه نوع بیمه ای مناسب بنده می باشد.؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۵ بهمن ۱۴۰۰

  سلام میتوانید بیمه اختیاری شوید و سوابق قبلی شما هم لحاظ میشود ولی اگر میخواهید در زمان بازنشستگی مستمری بیشتری بگیرید چند سال آخر را باید جای برای شما حق بیمه واریز کند

person
داورزنی
۰۳ بهمن ۱۴۰۰

سلام مدارک لازم برای ثبت نام بیمه تامین اجتماعی چیست؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۴ بهمن ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، بله اما می توانید در خصوص نحوه ثبت نام بیمه تامین اجتماعی به نزدیک ترین کارگزاری مراجعه کنید.

person
شاهانی
۲۸ دی ۱۴۰۰

سلام برای فعال سازی بیمه تکمیلی تامین اجتماعی باید چه کار کرد؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۸ دی ۱۴۰۰

  سلام شما باید برای دریافت پاسخ سوالات مرتبط با بیمه تامین اجتماعی خود با کارگزاری های بیمه تماس بگیرید.

person
مقدم
۰۵ دی ۱۴۰۰

باسلام متولد۱۳۴۷سرپرست خانواده هستم ۹سال قبل بیمه تامین اجتماعی بودم دارای۸هشت سابقه پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی هستم امابه دلایل مشکلانی نتوانستم حق بیمه پرداخت کنم از ۹سال قبل بیمه قطع شد؟حالاقصد برقراری مجددپرداخت حق بیمه تامین اجتماعی دارم حال باحدود۵۳سال سن چگونه وازکجاشروع کنم؟لطفا پاسخ دهیدسپاسگزارم azarbarjame@gmail.com ایمیل و شماره ۰۹۳۹۱۸۳۷۶۵۵اجرکم عندالله

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۵ بهمن ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، باید بروید تو سایت تامین اجتماعی یا کارگزاری سازمان مراجعه کنید و بیمه اختیاری شوید.

   person
   محمد پهلوان
   ۲۱ آبان ۱۴۰۱

   سلام از سال ۱۳۷۶ تا ۱۳۸۱ در فروشگاه مشغول به کار بودم صاحب فروشگاه قرار بود بعد از چند ماه بیمه کند بیمه نکردن سال ۱۳۸۱ از طریق اداره کار شکایت کردم و صاحب فروشگاه یک ماه بیمه برایم واریز کردند و لیست بیمه رو پرداخت کردند و ماه بعد از فروشگاه اخراج کردند بعد از چند سال برای تمدید جواز فروشگاه من را بیمه خواستند و مدت ۴ سال نیم بیمه برای من ثبت شده و صاحب فروشگاه را جریمه کردن متاسفانه توانی صاحب فروشگاه و کارمند بیمه جریمه ای پرداخت نکرده و بیمه ای برای من پرداخت نشد حتما یک ماه بیمه سال ۸۱ برایم پرداخت شده بود بنام محمدپهلوان هست شماره کارت ملی و نام پدر تغییر کرده چندین بار بیمه رفتم جواب درستی ندادن آیا جایی میتوانم بروم جواب بگیرم با اینکه اداره کار شکایت کرده بودم ممنون از راهنمایی شما

    person
    کارشناس بیمه
    ۲۴ آبان ۱۴۰۱

    سلام شما قبلا اداره کار شکایت کردید لذا با رای اداره کار به قسمت واحد امور نامنویسی شعبه مراجعه کنید تا آنها پیگیری کنند

person
حسین
۳۰ آذر ۱۴۰۰

سلام
ایا خدمات درمانی در درصد های مختلف بیمه مشاغل ازاد ۱۲% ۱۴% ۱۸% باهم فرقی دارند یا با هم برابرند؟
خدمات درمانی در بیمه مشاغل ازاد با بیمه اختیاری چه فرقی میکند?ایا فرانشیز دارد؟و ایا فرانشیز در دونوع بیمه مقدار برابر دارد؟
ممنون میشم دقیق جواب بدین.خیلی ذهنمو مشغول کرده.کارگزاری هم درست جواب نمیدن.

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۹ بهمن ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، در این خصوص مقاله بیمه مشاغل آزاد ما را در بلاگ بیمه دات کام مطالعه کنید.

person
كشاورز
۲۸ آذر ۱۴۰۰

سلام من از زانو آسیب دیده ام و حدود ۲۷ سال سابقه کار دارم چطوری می توانم باز نشسته شوم از راهنمایتون سپاس گزارم.

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۱ اسفند ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، با زانو درد که نمی توانید بازنشسته شوید شما باید شرایط بازنشستگی را داشته باشید. شما احتیاج به ۳۰ سال سابقه و ۵۰ سن برای بازنشستگی لازم دارید.

  person
  فاطمه
  ۱۰ خرداد ۱۴۰۲

  سلام.الان هزینه بیمه زنان خانه‌دار چقدر هست؟ شوهرمم میتونم بیمه کنم

   person
   نویسنده بیمه
   ۱۰ خرداد ۱۴۰۲

   سلام دوست عزیز. حق بیمه زنان خانه دار از مبلغ ۷۰۰ ملیون تومان در هر ماه شروع میشود ۰۲ خیر شما نمی توانید شوهر خود را بیمه کنید خودش باید جداگانه بیمه شود.

person
مهرداد
۰۶ آذر ۱۴۰۰

سلام بنده متوجه نشدم که حداکثر سن برای انعقاد بیمه اختیاری ۵۰سال است یا ۵۵ سال؟چون در قسمت شرایط مطلب فوق دو سن متفاوت ۵۰ و۵۵ سال ذکر شده وعینا در سایت اطلاع رسانی سازمان تامین اجتماعی نیز بهمین صورت در دو اطلاع رسانی جداگانه ۵۰ و۵۵سال درج شده است.ممنونم سلامت ودلشاد باشید

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۰ اسفند ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، ۵۰ سال سن است.

   person
   سعیدجدیدی
   ۱۷ مرداد ۱۴۰۱

   باسلام وخسته‌نباشید.اینجانب جراحی مغزواعصاب کردم ومشکل داخلی هم دارم چطوری خودم را بازنشسته کنم.ممنون از راهنمایی تون

    person
    کارشناس بیمه
    ۲۵ مرداد ۱۴۰۱

    سلام بازنشستگی شرایط خودش را از نظر سن و سابقه دارد و ربطی به بیماری ندارد اگر بیماری شما خوب نشده باید بروید کمیسیون پزشکی درخواست از کارافتادگی بدید

   person
   Amir
   ۲۳ بهمن ۱۴۰۱

   سلام خسته نباشید شما اینجا خودتون لیست قیمت بیمه بازنشتگی رو زدید ۱۲ درصد ۱۰۰ و خوردی و ۱۴ و ۱۸ درصد هم ۲۰۰ و خوردی ایا ایا این قیمت درست است من فقط بیمه برای بازنشتگی میخوام ۱۳ سال سابقه بیمه دارم و ۴۰ سالمه اگر این قیمت درسته که خودتون نوشتید تا خودم رو بیمه کنم

    person
    نویسنده بیمه
    ۲۳ بهمن ۱۴۰۱

    بیمه زنان خانه دار با نرخ ۱۲ درصد بدون درمان ماهیانه مبلغ ۵۰۰ هزار تومان شروع میشود

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید