01 آذر 1400

ارزان ترین بیمه تامین اجتماعی: مقایسه انواع بیمه برای انتخاب بهترین بیمه

به طور حتم، بیمه یکی از راه حل‌های کاهش دغدغه افراد به خصوص سرپرست خانواده برای تامین نیاز‌های مالی در دوران میانسالی و بازنشستگی است. با خرید ارزان ترین بیمه تامین اجتماعی، می‌توانید با خیالی راحت دوران بازنشستگی خوبی را سپری کنید و نگران پرداخت هزینه‌های مالی خود نباشید. بیمه تامین اجتماعی، طرح‌ها و خدمات گوناگونی دارد که افراد با توجه به شرایط خود می‌توانند از آن استفاده کنند، اما در حقیقیت این بیمه به دو بخش اجباری و خویش فرما تقسیم بندی می‌شود که در ادامه این مطلب درباره انواع بیمه تامین اجتماعی توضیحاتی خواهیم داد. با ما همراه باشید.

بیمه تامین اجتماعی چیست؟

همانطور که اشاره شد افرادی که از بیمه تامین اجتماعی استفاده می‌کنند به دنبال تضمین امنیت شغلی و مالی خود هستند. سازمان تامین اجتماعی برای حفظ شرایط اقتصادی و کاهش دغدغه‌های دوران بازنشستگی خدماتی را ارائه می‌کند که البته در طول پرداخت حق بیمه شرایط استفاده از پوشش‌های درمانی هم در نظر گرفته شده است. استفاده از خدمات درمانی و  بیمه‌های سازمان تامین اجتماعی  با توجه به شرایط فرد و نوع طرح بیمه تامین اجتماعی، صورت خواهد گرفت. در حقیقیت بیشتر افراد ارزان ترین بیمه تامین اجتماعی را همان بیمه اجباری از سمت کارفرماها می‌داند.

بیمه اجباری تامین اجتماعی

اگر شما جزو افرادی باشید که در یک سازمان یا شرکت مشغول به فعالیت باشد، به طور حتم با معنی بیمه اجباری آشنا هستید. این نوع بیمه تامین اجتماعی برای کارخانه‌ها، شرکت‌ها، سازمان‌ها و به طور کلی برای کارمندانی است که در حال فعالیت در صنعت کسب و کار هستند. به این ترتیب که کارفرماها بعد از ثبت شرکت خود باید به دنبال دریافت کد کارگاهی بیمه باشند تا بتوانند کارمند‌های خود را بیمه کارگاهی کنند.

توجه کنید که اگر شرکتی بعد از ثبت، کارمند‌های خود را بیمه اجباری نکند، مشمول جریمه و تخلف شده است. با پرداخت حق بیمه اجباری از طرف کارفرما و بخش کمی ‌از طرف کارمند می‌توانید ارزان ترین بیمه سازمان تامین اجتماعی را تهیه کنید. همچنین استفاده از خدمات این سازمان برای هر شخص شاغلی امکان پذیر است. سازمان بیمه‌گر تامین اجتماعی موظف است که با دریافت حق بیمه، سابقه و پوشش‌های مختلف را برای افراد در نظر بگیرد تا در دوران بازنشستگی شرایط دریافت مستمری وجود داشته باشد.

بیمه خویش فرما تامین اجتماعی

بیمه خویش فرما نوع دیگری از بیمه تامین اجتماعی است که انواع مختلفی دارد. در این بیمه‌نامه افرادی که شغل آزاد دارند یا شرایط استفاده از بیمه اجباری را ندارند، می‌توانند با در نظر گرفتن شرایط اقتصادی و پوشش‌های مختلف یکی از انواع بیمه بیمه خویش فرما را انتخاب کنند. نکته مهمی ‌که در این بخش باید به آن اشاره کرد تنوع و پرداخت حق بیمه است تا بتوان ارزان ترین بیمه تامین اجتماعی که با خواسته‌های شما مطابقت دارد را تهیه کرد.

در حقیقت افرادی که تحت پوشش بیمه اجباری قرار ندارند و به هر علتی کارفرما آن‌ها را بیمه نکرده است می‌توانند از بیمه خویش  فرما استفاده کنند. اگر در گذشته کارفرما داشته و برای شما حق بیمه پرداخت شده و حالا قصد پرداخت بیمه برای خود دارید، می‌توانید به سازمان بیمه تامین اجتماعی مراجعه کنید و از خدمات و پوشش‌های این سازمان مطلع شوید.

دقت کنید افرادی که سابقه 6 ماه بیمه اجباری در یک کد کارگاهی را داشته باشند و بدون خواست و اراده خود از کار بیکار شوند، می‌توانند با مراجعه به سازمان تامین اجتماعی درخواست بیمه بیکاری داشته باشند. برای دریافت بیمه بیکاری حداکثر 30 روز زمان دارید تا بعد از خروج از کار اعلام وضعیت کنید تا شرایط شما برسی شود.

آیا بیمه مشاغل آزاد جزو ارزان ترین بیمه تامین اجتماعی است؟

بین بیمه اختیاری و بیمه مشاغل آزاد تفاوت‌هایی وجود دارد که از نظر پرداخت حق بیمه ماهانه و مزایا بررسی می‌شود. افراد در بیمه اختیاری تامین اجتماعی باید هزینه بیشتری پرداخت کنند، اما مزایای بیشتری هم دریافت خواهند در حقیقت مانند یک فرد مشغول به کار در کارگاه‌ها و شرکت‌ها شرایط استفاده از پوشش‌ها و مزیت‌های بیمه تامین اجتماعی را دارا هستند.

بیمه تامین اجتماعی ارزان

بیمه مشاغل آزاد تامین اجتماعی

در آن طرف، حق بیمه صاحب‌های مشاغل آزاد کمتر بوده و متناسب با آن از خدمات سازمان تامین اجتماعی بهره‌مند خواهند شد. برای تهیه این نوع بیمه باید مدارک مختلفی را به سازمان ارائه کنید تا مشمول استفاده از این طرح باشید. بیمه مشاغل آزاد جزو ارزان ترین بیمه تامین اجتماعی است که همین پرداخت کم حق بیمه نسبت به بیمه اختیاری آن را جذاب تر کرده است و البته که توجیح اقتصادی هم دارد.

نکته مهم: شرایط استفاده از بیمه مشاغل آزاد منوط بر این است که فرد بیمه شونده دارای جواز کسب باشد که در غیر این صورت باید از خدمات بیمه اختیاری استفاده کند.

پرداخت مبلغ حق بیمه اختیاری

حق بیمه اختیاری با توجه به حداقل حقوق سالانه در قانون وزارت کار، تعیین و اجرا می‌شود. حق بیمه برای افرادی که مشغول به کار هستند، 30 درصد از حقوق ماهانه است. البته که کارمند و کارگرها فقط 7 درصد از این 30 درصد را پرداخت خواهند کرد و مابقی آن بر عهده کارفرما است.

تفاوتی که در بیمه خویش فرما اختیاری وجود دارد این است که پرداخت حق بیمه از طرف بیمه شونده 27 درصد بوده و 3 درصد مابقی آن را دولت پرداخت می‌کند. این مبلغ با توجه به میزان حقوق و دستمزد فرد متقاضی محاسبه می‌شود.

مزایای استفاده از بیمه تامین اجتماعی

با توجه به اینکه برخی از افراد به دنبال این موضوع هستند که ارزان ترین بیمه تامین اجتماعی کدام یک از طرح‌های این سازمان است، اما باید به شما بگوییم که استفاده از مزیت‌های بیمه تامین اجتماعی برای بسیاری از افراد اهمیت ویژه‌ای دارد و حاضر هستند برای این خدمات و پوشش‌ها هزینه‌های بیشتری را هم پرداخت کنند. به طور کلی بیمه تامین اجتماعی مزایای مختلفی دارد که عبارتند از:

 • دریافت حقوق بازنشستگی و مستمری
 • استفاده از پوشش‌های بیمه برای زمان ازکارافتادگی
 • بهره‌مندی از خدمات و هزینه‌های درمانی
 • پرداخت هزینه کفن و دفن بیمه شده
 • استفاده از بیمه بیکاری

شرایط افراد تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی

افراد برای اینکه تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار بگیرند باید شرایطی را داشته باشند. این قوانین عبارتند از:

 • اگر سن شخصی بیشتر از ۵۵ سال باشد باید معادل مدت مازاد سنی، سابقه حق بیمه پرداخت کند.
 • افراد باید حداقل سابقه پرداخت ۳۰ روز حق بیمه را داشته باشند.
 • آقایان باید کارت پایان خدمت داشته باشند.
 • حداکثر سن ۵۰ سال است.
 • افراد متقاضی که بیش از ۱۰ سال سابقه پرداخت حق بیمه در سازمان تامین اجتماعی داشته باشند از شرط سنی معاف خواهند بود.
 • در صورتی که از قبل سابقه ۱۰ سال پرداخت حق بیمه را داشته باشید و سن شما هم از ۵۰ سال بیشتر باشد به راحتی می‌توانید تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی قرار بگیرید.

مدارک لازم برای بیمه مشاغل آزاد

برای اینکه تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار بگیرید باید شرایط و مدارک مورد نیاز را داشته باشید. در مرحله اول به یکی از شعب سازمان بیمه تامین اجتماعی مراجعه کنید و با پر کردن فرم مربوطه، مدارک مورد نیاز را تحویل دهید. سازمان تامین اجتماعی موظف است حداکثر تا 2 ماه صلاحیت شما را بررسی و اعلام کند. این مدارک شامل:

 • ارائه شماره بیمه در صورت سابقه بیمه
 • ۳ قطعه عکس
 • اصل و کپی کارت ملی و شناسنامه فرد متقاضی
 • دو قطعه عکس خانواده فرد متقاضی
 • اصل و کپی کارت ملی خانواده
 • اصل و کپی شناسنامه خانواده فرد متقاضی( در صورت تمایل و تقاضای بیمه مشاغل آزاد با دفترچه بیمه)

استفاده از این مزیت‌ها برای بیمه شونده دارای هزینه است؛ اما با این تفاسیر باز هم می‌توان گفت که بیمه مشاغل آزاد یکی از ارزان ترین بیمه تامین اجتماعی است.

بیمه کارفرماها

همانطور که کارفرما می‌تواند کارمند‌ها و کارگر‌های خود را بیمه اجباری کند، از طرف دیگر هم شرایطی وجود دارد که بتواند خود را بیمه کند. با این توضیحات بیمه تامین اجتماعی قوانینی را در نظر گرفته تا کارفرماهای عزیز کشور هم بتوانند از مزیت‌های بیمه تامین اجتماعی بهره‌مند شوند. این شرایط به شرح زیر است.

بازنشستگی 12 درصد

در این نوع از طرح بیمه تامین اجتماعی، فقط خدمات مرتبط با بازنشستگی ارائه می‌شود و با پرداخت 182 هزار تومان یکی از ارزان ترین بیمه تامین اجتماعی را تهیه خواهید کرد.

بازنشستگی و فوت قبل از بازنشستگی 14 درصد

این حالت مستمری و بازنشستگی را به فرد بیمه‌گزار پرداخت می‌کند. حتی بعد از فوت وی، این شرایط همچنان پابرجاست و به بازماندگان تعلق می‌گیرد. این نوع بیمه‌نامه مبلغ 212 هزار تومان هزینه دارد.

بازنشستگی، فوت و ازکارافتادگی 18 درصد

خدمات پرداخت مستمری برای شخص بیمه شده و بازماندگان در صورت فوت و از کارافتادگی ارائه خواهد شد. توجه کنید که این حالت برای افرادی که از قبل ازکارافتادگی و نقص عضو داشته باشند، صدق نمی‌کند. هزینه پرداخت این بیمه 273 هزار تومان است.

 ارزان ترین بیمه تامین اجتماعی

ارزان ترین بیمه تامین اجتماعی

مزایا و انواع بیمه تامین اجتماعی

در این مطلب درباره انواع بیمه تامین اجتماعی توضیحاتی داده شد. شما باید با توجه به شرایط خود، خدمات و پوشش‌ها را انتخاب کنید که با توجه به میزان مزیت‌ها، هزینه حق بیمه نیز متفاوت خواهد بود. با توجه به این توضیح و به طور کلی نمی‌توان گفت که ارزان ترین بیمه تامین اجتماعی یا بهترین بیمه تامین اجتماعی کدام یک از طرح‌ها است. فقط بدانید که قصد سازمان تامین اجتماعی، در نظر گرفتن منافع اشخاص یک جامعه است، پس انتخاب بهترین بیمه تامین اجتماعی بر عهده شما است. اگر همچنان در این باره نیازمند اطلاعات بیشتری هستید،‌ می‌توانید در انتهای همین مطلب، سوالات خود را در قالب کامنت برای کارشناسان بیمه دات کام بنویسید. مشاوران ما در اسرع وقت پاسخگوی شما عزیزان خواهند بود.

 

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
12 اردیبهشت 1401 / اطلاعات بیمه ای

بیمه تامین اجتماعی چیست؟+ انواع، پوشش‌ها و خدمات

بیمه تامین اجتماعی چه پوشش‌ها و خدماتی به بیمه‌گزاران می‌دهد؟ شرایط بازنشستگی بیمه را در این مقاله بخوانید.

01 اردیبهشت 1401 / اطلاعات بیمه ای

بیمه فراگیر خانواده ایرانی برای همه اعضای خانواده

بیمه فراگیر خانواده مخصوص چه افرادی است؟ این بیمه‌نامه چه طرح‌ها و پوشش‌هایی دارد؟ برای آگاهی بیشتر این مقاله را بخوانید.

20 فروردین 1401 / اطلاعات بیمه ای

قوانین کار: میزان حقوق اضافه کاری و ساعات قانونی کار هر کارگر در 1401

اگر کارگر یا کارفرما هستید و می‌خواهید اطلاعاتی در مورد قوانین کار کسب کنید، این مقاله برای شما نوشته شده است.

20 فروردین 1401 / اطلاعات بیمه ای

بیمه قالی بافی: مزایایی که هر هنرمند قالیباف، می‌تواند از آن بهره ببرد.

اگر یک هنرمند قالی باف هستید و بیمه‌ای ندارید، می‌توانید تحت پوشش بیمه قالیبافی قرار بگیرید! با خواندن این مقاله با جزییات بیمه قالی بافی آشنا شوید.

03 فروردین 1401 / اطلاعات بیمه ای

خدمات درمانی با کارت ملی را چگونه بدون نیاز به دفترچه تامین اجتماعی دریافت کنیم؟

هویتِ مورد اعتماد جزء حیاتی یک جامعه با عملکرد خوب است. به همین دلیل است که بهبود امنیت، کاهش تقلب در شناسنامه و سرقت هویت و اعتمادسازی در دستور کار هر دولتی قرار

01 فروردین 1401 / اطلاعات بیمه ای

مشاور بیمه: وظایف، مزایا و ویژگی‌ها+ چگونه مشاوره بیمه شویم؟

اگر به دنبال یک شغل پاره وقت با پورسانت بالا هستید، اگر به دنبال شغل دوم در کنار شغل اصلی خود هستید، حتما این مقاله را بخوانید!

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
مهرداد
06 آذر 1400

سلام بنده متوجه نشدم که حداکثر سن برای انعقاد بیمه اختیاری 50سال است یا 55 سال؟چون در قسمت شرایط مطلب فوق دو سن متفاوت 50 و55 سال ذکر شده وعینا در سایت اطلاع رسانی سازمان تامین اجتماعی نیز بهمین صورت در دو اطلاع رسانی جداگانه 50 و55سال درج شده است.ممنونم سلامت ودلشاد باشید

  کارشناس بیمه
  20 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، ۵۰ سال سن است.

كشاورز
28 آذر 1400

سلام من از زانو آسيب ديده ام و حدود 27 سال سابقه كار دارم چطوري مي توانم باز نشسته شوم از راهنمايتون سپاس گزارم.

  کارشناس بیمه
  11 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، با زانو درد که نمی توانید بازنشسته شوید شما باید شرایط بازنشستگی را داشته باشید. شما احتیاج به ۳۰ سال سابقه و ۵۰ سن برای بازنشستگی لازم دارید.

حسین
30 آذر 1400

سلام
ایا خدمات درمانی در درصد های مختلف بیمه مشاغل ازاد 12% 14% 18% باهم فرقی دارند یا با هم برابرند؟
خدمات درمانی در بیمه مشاغل ازاد با بیمه اختیاری چه فرقی میکند?ایا فرانشیز دارد؟و ایا فرانشیز در دونوع بیمه مقدار برابر دارد؟
ممنون میشم دقیق جواب بدین.خیلی ذهنمو مشغول کرده.کارگزاری هم درست جواب نمیدن.

  کارشناس بیمه
  29 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، در این خصوص مقاله بیمه مشاغل آزاد ما را در بلاگ بیمه دات کام مطالعه کنید.

مقدم
05 دی 1400

باسلام متولد1347سرپرست خانواده هستم 9سال قبل بیمه تامین اجتماعی بودم دارای8هشت سابقه پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی هستم امابه دلایل مشکلانی نتوانستم حق بیمه پرداخت کنم از 9سال قبل بیمه قطع شد؟حالاقصد برقراری مجددپرداخت حق بیمه تامین اجتماعی دارم حال باحدود53سال سن چگونه وازکجاشروع کنم؟لطفا پاسخ دهیدسپاسگزارم azarbarjame@gmail.com ایمیل و شماره 09391837655اجرکم عندالله

  کارشناس بیمه
  25 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، باید بروید تو سایت تامین اجتماعی یا کارگزاری سازمان مراجعه کنید و بیمه اختیاری شوید.

شاهانی
28 دی 1400

سلام برای فعال سازی بیمه تکمیلی تامین اجتماعی باید چه کار کرد؟

  کارشناس بیمه
  28 دی 1400

  سلام شما باید برای دریافت پاسخ سوالات مرتبط با بیمه تامین اجتماعی خود با کارگزاری های بیمه تماس بگیرید.

داورزنی
03 بهمن 1400

سلام مدارک لازم برای ثبت نام بیمه تامین اجتماعی چیست؟

  کارشناس بیمه
  04 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، بله اما می توانید در خصوص نحوه ثبت نام بیمه تامین اجتماعی به نزدیک ترین کارگزاری مراجعه کنید.

احمد سرایلو
04 بهمن 1400

سلام بزرگوار، من مدتی در جهاد دانشگاهی خواجه نصیر به صورت قراردادی مشغول به کار بودم و حق بیمه برام پرداخت شده و چند سالی است که با ان سازمان به دلیل حقوق کم قطع رابطه کردم، الان می خواهم از بیمه خویش فرما با توجه به سوابق گذشته استفاده کنم خواهشا در مورد سوالات ذیل راهنمایی فرمایید:
۱- از کدام بیمه میتوانم استفاده کنم که در اینده از حقوق بازنشیتگی مناسب و مزایای دفترچه بیمه برای خود و خانواده بهره مند باشم.
۲- ایا با شروع بیمه خویش فرما ،سوابق گذشته بنده محاسبه خواهد شد یا خیر؟
۳- مبنای میزان پرداخت بیمه از طرف بنده ایا حقوق قبلی بنده می باشد ؟
۴ – چه نوع بیمه ای مناسب بنده می باشد.؟

  کارشناس بیمه
  05 بهمن 1400

  سلام میتوانید بیمه اختیاری شوید و سوابق قبلی شما هم لحاظ میشود ولی اگر میخواهید در زمان بازنشستگی مستمری بیشتری بگیرید چند سال آخر را باید جای برای شما حق بیمه واریز کند

مسعود
04 بهمن 1400

با سلام و عرض ادب میخواستم بدونم اگر که از کار قبلی بیرون اومده باشیم و بخواهیم خودمون رو بیمه کنیم میتونیم بیمه مشاغل آزاد که هزینش کمتره رو انتخاب کنیم یا حتما باید خویش فرما باشه

  کارشناس بیمه
  05 بهمن 1400

  سلام هم میتوانید بیمه حرف و مشاغل آزاد شوید با نرخ های مختلف و هم میتوانید بیمه اختیاری شوید

امین
05 بهمن 1400

سلام من شغلم ازاد است دوتا بچه هم دارم بهترین بیمه چی هست که حقوق خوب بگیرم اخرش و درمان هم داشته باشه

  کارشناس بیمه
  05 بهمن 1400

  سلام اگر از قبل بیمه داشته باشید در مرحله اول بیمه اختیاری شوید در غیر اینصورت بیمه حرف و مشاغل آزاد با نرخ ۱۸ درصد همراه با درمان خود و خانواده را بیمه نمایید

جستجوگر
25 بهمن 1400

تک شیفت و دوشیفت هستن ک میخوام بیمه ۱۵روزه و۳۰روزه ثبت کنم

  کارشناس بیمه
  26 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، چه کمکی از دست ما برمیاد؟

فرشاد
02 اسفند 1400

سلامژ هزینه بیمه فقط درمانی تامین اجتماعی چقدره؟ بدون بازنشستگی
اصلا این نوع بیمه ارائه میشه؟

  کارشناس بیمه
  03 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، تامین اجتماعی دفترچه درمانی تنها نمیدهد.

مریم
03 اسفند 1400

سلام
همسرمن جایی کار میکرد اللن میخواد بیاد بیزون بدلیل سختی کار و۵۱ سال سن دارد سابقه بیمه ایشون ۲۰ سال است اگر بخواهد بازنشستگی داشته باشد بهترین نوع ادامه بیمه او چطورمیباشدلطفا توصیح دهید ممنون

  کارشناس بیمه
  04 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، اگر جای کار کرده و لیست بیمه برای وی ارسال شده باتوجه به سن ایشان و ۲۰ سال سابقه ای که خودتان گفتید، میتواند بازنشسته شود.

alex
07 اسفند 1400

سلام
من 24 سال سابقه بیمه تامین اجتماعی دارم 54 سال سن دارم امکان بازنشته شدن هست ؟

  کارشناس بیمه
  07 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، شما باید قانون بازنشستگی را داشته باشید. در مقاله بازنشستگی تامین اجتماعی می تواند کامل شرایط را مطالعه کنید.

پیشرو
15 اسفند 1400

سلام کارمند وکارفا دفاتر پیشخوان با چه مبلغی باید بیمه بشن؟واینکه راهی هست ارزونترین مبلغ بیمه تامین شد؟

  کارشناس بیمه
  16 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، کارمند ها که باید برایشان لیست بیمه ارسال کنید و حق بیمه آنها امسال کمتر از یک ملیون سیصد هزار تومان نیست. کارفرما هم باید بیمه کارفرمایان بشود که آن هم حدودا یک ملیون تومان است.

شهرام
03 فروردین 1401

سلام من یه خودرو دارم و مسافرکشی میکنم میتونم بجای بیمه اختیاری، بیمه مشاغل آزاد رو پرداخت کنم؟ بیمه اختیاری خیلی مبلغش برام سنگینه لطفا راهنمائیم کنید

  کارشناس بیمه
  31 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، ۰۱ بله میشود مشکلی نداره بروید بیمه حرف و مشاغل آزاد شوید با نرخ های مختلف و مبالغ مختلف که دارد از مبلغ ۵۰۰ هزار تومان شروع میشود.

جعفر بابایی
05 فروردین 1401

سلام بنده دارای ۱۸سال بیمه رانندگی میباشم حالا به دلایلی قادر به ادامه رانندگی نمیباشم میخواهم بیمه خود راتغییر دهم بیمه ای به من پیشنهاد بدید که مزایا وشرایط بیمه رانندگی راداشته باشه من ادامه بدم

  کارشناس بیمه
  19 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، بیمه مشاغل آزاد می توانید. به کارگزاری تامین اجتماعی مراجعه کنید.

بیکارم
05 فروردین 1401

سلام بنده اقا و 34 سال سن دارم.بیکار هستم و شغلم متغیر هست و متعهل هستم سربازی هم نرفتم میتونم تا ماهی 600هزار تومان پرداخت کنم لطفا راهنمایی کنید چه بیمه ای بریزم.دیپلم برق قدرت دارم.اینم ایمیلم.like.none.any.5996@gmail.com

  کارشناس بیمه
  06 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، اگر از قبل بیمه نداشتید، بیمه مشاغل آزاد شوید که حداقل آن 500 هزار تومان است.

وحید
13 فروردین 1401

سلام بیمه کارفرما بهتر است یا مشاغل آزاد

  کارشناس بیمه
  14 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، این دو کاملا متفاوت هستند. شرایط شما چیست؟

سعید
14 فروردین 1401

با عرض سلام و خسته نباشید ،خواستم بدونم که آیا دانشجویان هم میتوانند خود را بیمه تامین اجتماعی کنن یا خیر؟
و چه بیمه ای برا انان مناسب است؟
با تشکر

  کارشناس بیمه
  14 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، بله می توانند بیمه دانشجویی بگیرند. مقاله بیمه دانشجویی ما را مطالعه کنید.

جلوه
14 فروردین 1401

سلام و خسته نباشید
من بک کارگاه نجاری دارم و ۲ استادکار نجاری برام کار میکنن هزینه بیمه این افراد چند میشه و چطور میتونم با هزینه کمتر این افراد رو بیمه کنم ممنون میشم که جواب سوالمو بدید

  کارشناس بیمه
  17 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، اگر جواز کسب شما تولیدی است که مشمول کمک دولت میشوید به قسمت امور بازرسی شعبه مراجعه کنید تا اطلاعات کامل در اختیار شما قرار بدهد.

Nazanin
14 فروردین 1401

سلام همسر من به دلایلی از کار بیرون اومده وبیمه قطع شده الان میخواد ادامه اون بیمه روپرداخت کنه فقط من نمیدونم نوع بیمه چی بوده و الان باید چه نوع بیمه انتخاب کنیم که هم هزینه کمی داشته باشه هم دوروز دیگه به دردمون بخوره و مبلغ پرداخت بیمه رو هم بهم میگین که هرماه چقدر حق بیمه باید پرداخت کنیم

  کارشناس بیمه
  18 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، برود بیمه حرف و مشاغل آزاد شوید با نرخ های مختلف و حق بیمه مختلفی هم دارد.

نازنین
16 فروردین 1401

سلام من قصد دارم که خودم هزینه بیمه برای خودم پرداخت کنم (سابقه کار و سابقه بیمه تأمین اجتماعی هم دارم ولی الان کار نمیکنم)
آیا امکانش هست که فقط بعنوان سابقه بیمه بتونم هزینه رو پرداخت کنم؟ (منظورم بدون استفاده از خدمات درمانی هست)

  کارشناس بیمه
  25 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، بله می توانید.

سجاد اعرابی
17 فروردین 1401

سلام
من هیچ سابقه بیمه ای ندارم حتی 1 روز فقط خدمت سربازی رفتم
چگونه میتونم بیمه بشم
جواز کسب دارم و 46 ساله هستم

  کارشناس بیمه
  15 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، می توانید مشاغل آزاد شوید.

علیرضا
20 فروردین 1401

باسلام من خانومی ۳۸ساله هستم سرپرست خانواده هستم ۸سال هست جدا شدم شغلم خیاطی هست جواز کسب هم دارم شرایط بیمه شدن من چطوری هستش باتشکر

  کارشناس بیمه
  15 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، میتواند بیمه حرف و مشاغل آزاد شوید با نرخ های مختلف و حق بیمه مختلفی هم دارد.

رجب زاده
21 فروردین 1401

سلام . بنده بیمه اختیاری دارم و 14 سال سابقه دارم و شرایط بیمه مشاغل آزاد را هم دارم . امسال با نرخ 27 درصد حق بیمه شده بالای 1400000 تومان . میخواستم بدونم بهتر نیست بیمه خود را به مشاغل آزاد تبدیل کنم تا حق بیمه کمتری پرداخت کنم . ضمنا 2 فرزند هم دارم . لطفاً راهنمایی کنید . واقعا خیلی گرون شده بیمه

  کارشناس بیمه
  27 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، بله میتوانید بیمه حرف و مشاغل آزاد شوید

محمد مجید
21 فروردین 1401

سلام وقت بخیر
ایا پروانه اشتغال سازمان نظام مهندسی هم جز مشاغل ازاد حساب میشه ک بشه بیمه مشاغل ازاد پرداخت کرد؟؟؟

  کارشناس بیمه
  28 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، بله تقریبا مثل بیمه حرف و مشاغل آزاد است

افتخاری
23 فروردین 1401

سلام،
من 4 سال است که برای یک موسسه خارجی کار می کنم و حقوق خوبی دارم ولی هیچ سابقه بیمه ای ندارم. 45 سال دارم. آیا می توانم خود را بیمه خویش فرما کنم؟ خودم سابقه پرداخت بیمه ندارم و تا حالا تحت تکفل همسرم بودم که بیمه خدمات درمانی است.

  کارشناس بیمه
  23 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، بله میتوانید خودتان را بیمه حرف و مشاغل آزاد شوید با نرخ های مختلف و مبالغ مختلف که دارد

امیر
23 فروردین 1401

سلام
من پیک موتوری هستم با ۲۸ سال سن
قصد دارم خودمو بیمه کنم
میشه راهنمایی بفرمایید بهترین و ارزان ترین بیمه
که متناسب کار من باشه
ممنونم

  کارشناس بیمه
  02 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، بیمه مشاغل آزاد و خویش فرما است که حداقل 500 هزارتومان است (البته حدودا)

م.ح
26 فروردین 1401

سلام تو مغازه کاشی فروشی کار میکنم بیمه نیستم 35سال دارم چه بیمه ای خوبه که بتونم با کمتر درآمدم واریز کنم دوتا بچه دارم واینکه بیمه مشاغل آزاد چیه متوجه نشدم

  کارشناس بیمه
  26 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، اول از همه کارفرما باید شما را بیمه کند. دوم اینکه بهتر است که همان بیمه مشاغل آزاد کنید که درصدهای مختلفی را دارد. شما می توانید اطلاعات کامل را در مقاله بیمه مشاغل آزاد مطالعه کنید.

گیتا
15 اردیبهشت 1401

سلام و ممنون از سایت خوبتون که اطلاعات و توضیحات بسیار خوبی داشت ، من خانم و متاهل دارای یک فرزند هستم تا فروردین 1400 شاغل وبیمه بودم و از آن موقع تا الان بیمه بیکاری میگیرم تا پایان گرفتن بیمه بیکاری سابقه بیمه ایم 15 سال میشود ، 1- آیا بعد از 50 سالگیم بازنشستگی با 15 روز حقوق میگیرم ؟ ۲- جایی خواندم که با ۴۲ سال سن و ۲۰ سال سابقه میشه بازنشسته شد ، در این مورد آن زمان ۲۰ روز حقوق میدهند ؟. ۳- آیا بعد از اتمام بیمه بیکاری میتوانم بیمه اختیاری انجام بدهم تا بازنشسته شوم ، البته ۵ سال بریزم تا ۲۰ سال سابقه بشم آن موقع ۴۲ سالم تمام میشه و شامل بازنشستگی با شرایط ۲۰ سال سابقه با ۴۲ سال میشم ؟. پیشاپیش از پاسخگوییتون بی نهایت سپاسگزارم ….

  کارشناس بیمه
  15 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، ۰۱ خیر حتما باید ۵۵ سال سن داشته باشید که بتوانید بارنشسته شوید ۰۲ بله آن کسانی هستند که لیست بیمه داشته باشند و از قانون زنان کارگر میتوانند یعنی ۲۰ سال و ۴۲ سال سن داشته باشند۰۳ بله

   گیتا
   16 اردیبهشت 1401

   ممنون از پاسخگوییتون ،
   خداوند اجر کارتان را بدهد …
   متشکرم

ميثم يزدى پور
19 اردیبهشت 1401

سلام وقت بخير بنده 19 سال سابقه بيمه تامين اجتماعى دارم كه ۴ سال اخر خويش فرما پرداخت كردم حدود ١٣ ماه است كه بيمه خود را نريخته ام ميتونم به صورت اينترنتى از اين ماه مجدد خودم را بيمه كنم سنم ٤٢ سال است

  کارشناس بیمه
  20 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، بله میتوانید مشکلی نیست.

علوی
23 اردیبهشت 1401

باسلام. من سابقه 28سال پرداخت بیمه اجباری دارم.. میخوام باز خرید بشم.. بهترین حالت بیمه ای که میشه درزمان بازنشستگی بیشترین حقوق رو داشته باشم کدوم نوع هست؟ .. خانمم بیمه هست آیا بچه هام هم بیمه میشن؟ وآیا اگه کسی جوازکسب داشته باشه. میتونه برام بیمه رد کنه.. وشرایطش چیه؟ ومبنای پرداخت بیمه براساس حقوق چطوریه؟ ممنونم از حسن توجه.. و شکیبایی شما درپاسخگویی

  کارشناس بیمه
  23 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، در بیمه تامین اجتماعی چیزی به اسم بازخرید نداریم. این سوالات شما نیاز به جواب طولانی دارد. فقط کسی می تواند برای شما بیمه رد کند که در آنجا مشغول باشید.

   علوی
   24 اردیبهشت 1401

   ممنونم از پاسخ حضرتعالی… منظورم اینه که از بیمه اجباری.. با باز خرید تبدیل به بیمه اختیاری می‌شود… حالا.. بفرمایین.. که کسی که جواز کسب دارد می‌تواند برام بیمه رد کند؟ و باچه شرایطی وچه نوعی باشد که بهترین حالت در برقراری حداکثرحقوق بازنشستگی بعد 30سال داشته باشد؟ بازم متشکرم از صبر وحوصله ای در پاسخگویی دارین

    کارشناس بیمه
    24 اردیبهشت 1401

    سلام دوست عزیز، اولا اگر جای میخواهد برای شما بیمه ارسال کند بازرس بیمه باید شما را در محل کار ببیند مگر اینکه پیمانکاری و یک کارخانه بزرگی باشد که بتواند شما را بیمه کند

فرشاد همتی
31 اردیبهشت 1401

استاد ارزون ترین بیمه نامین اجتماعی خویش فرما چقدرهست منظورم اینه که ماهیانه چقدر باید پرداخت کنیم

  کارشناس بیمه
  02 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، ماهیانه حدود 500 هزار تومان است.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید