09 دی 1401

ارزان ترین بیمه تامین اجتماعی: مقایسه انواع بیمه برای انتخاب بهترین بیمه

به طور حتم، بیمه یکی از راه حل‌های کاهش دغدغه افراد به خصوص سرپرست خانواده برای تامین نیاز‌های مالی در دوران میانسالی و بازنشستگی است. با خرید ارزان ترین بیمه تامین اجتماعی، می‌توانید با خیالی راحت دوران بازنشستگی خوبی را سپری کنید و نگران پرداخت هزینه‌های مالی خود نباشید. بیمه تامین اجتماعی، طرح‌ها و خدمات گوناگونی دارد که افراد با توجه به شرایط خود می‌توانند از آن استفاده کنند، اما در حقیقیت این بیمه به دو بخش اجباری و خویش فرما تقسیم بندی می‌شود که در ادامه این مطلب درباره انواع بیمه تامین اجتماعی توضیحاتی خواهیم داد. با ما همراه باشید.

بیمه تامین اجتماعی چیست؟

همانطور که اشاره شد افرادی که از بیمه تامین اجتماعی استفاده می‌کنند به دنبال تضمین امنیت شغلی و مالی خود هستند. سازمان تامین اجتماعی برای حفظ شرایط اقتصادی و کاهش دغدغه‌های دوران بازنشستگی خدماتی را ارائه می‌کند که البته در طول پرداخت حق بیمه شرایط استفاده از پوشش‌های درمانی هم در نظر گرفته شده است. استفاده از خدمات درمانی و  بیمه‌های سازمان تامین اجتماعی  با توجه به شرایط فرد و نوع طرح بیمه تامین اجتماعی، صورت خواهد گرفت. در حقیقیت بیشتر افراد ارزان ترین بیمه تامین اجتماعی را همان بیمه اجباری از سمت کارفرماها می‌داند.

بیمه اجباری تامین اجتماعی

اگر شما جزو افرادی باشید که در یک سازمان یا شرکت مشغول به فعالیت باشد، به طور حتم با معنی بیمه اجباری آشنا هستید. این نوع بیمه تامین اجتماعی برای کارخانه‌ها، شرکت‌ها، سازمان‌ها و به طور کلی برای کارمندانی است که در حال فعالیت در صنعت کسب و کار هستند. به این ترتیب که کارفرماها بعد از ثبت شرکت خود باید به دنبال دریافت کد کارگاهی بیمه باشند تا بتوانند کارمند‌های خود را بیمه کارگاهی کنند.

توجه کنید که اگر شرکتی بعد از ثبت، کارمند‌های خود را بیمه اجباری نکند، مشمول جریمه و تخلف شده است. با پرداخت حق بیمه اجباری از طرف کارفرما و بخش کمی ‌از طرف کارمند می‌توانید ارزان ترین بیمه سازمان تامین اجتماعی را تهیه کنید. همچنین استفاده از خدمات این سازمان برای هر شخص شاغلی امکان پذیر است. سازمان بیمه‌گر تامین اجتماعی موظف است که با دریافت حق بیمه، سابقه و پوشش‌های مختلف را برای افراد در نظر بگیرد تا در دوران بازنشستگی شرایط دریافت مستمری وجود داشته باشد.

بیمه خویش فرما تامین اجتماعی

بیمه خویش فرما نوع دیگری از بیمه تامین اجتماعی است که انواع مختلفی دارد. در این بیمه‌نامه افرادی که شغل آزاد دارند یا شرایط استفاده از بیمه اجباری را ندارند، می‌توانند با در نظر گرفتن شرایط اقتصادی و پوشش‌های مختلف یکی از انواع بیمه بیمه خویش فرما را انتخاب کنند. نکته مهمی ‌که در این بخش باید به آن اشاره کرد تنوع و پرداخت حق بیمه است تا بتوان ارزان ترین بیمه تامین اجتماعی که با خواسته‌های شما مطابقت دارد را تهیه کرد.

در حقیقت افرادی که تحت پوشش بیمه اجباری قرار ندارند و به هر علتی کارفرما آن‌ها را بیمه نکرده است می‌توانند از بیمه خویش  فرما استفاده کنند. اگر در گذشته کارفرما داشته و برای شما حق بیمه پرداخت شده و حالا قصد پرداخت بیمه برای خود دارید، می‌توانید به سازمان بیمه تامین اجتماعی مراجعه کنید و از خدمات و پوشش‌های این سازمان مطلع شوید.

دقت کنید افرادی که سابقه 6 ماه بیمه اجباری در یک کد کارگاهی را داشته باشند و بدون خواست و اراده خود از کار بیکار شوند، می‌توانند با مراجعه به سازمان تامین اجتماعی درخواست بیمه بیکاری داشته باشند. برای دریافت بیمه بیکاری حداکثر 30 روز زمان دارید تا بعد از خروج از کار اعلام وضعیت کنید تا شرایط شما برسی شود.

آیا بیمه مشاغل آزاد جزو ارزان ترین بیمه تامین اجتماعی است؟

بین بیمه اختیاری و بیمه مشاغل آزاد تفاوت‌هایی وجود دارد که از نظر پرداخت حق بیمه ماهانه و مزایا بررسی می‌شود. افراد در بیمه اختیاری تامین اجتماعی باید هزینه بیشتری پرداخت کنند، اما مزایای بیشتری هم دریافت خواهند در حقیقت مانند یک فرد مشغول به کار در کارگاه‌ها و شرکت‌ها شرایط استفاده از پوشش‌ها و مزیت‌های بیمه تامین اجتماعی را دارا هستند.

بیمه تامین اجتماعی ارزان

بیمه مشاغل آزاد تامین اجتماعی

در آن طرف، حق بیمه صاحب‌های مشاغل آزاد کمتر بوده و متناسب با آن از خدمات سازمان تامین اجتماعی بهره‌مند خواهند شد. برای تهیه این نوع بیمه باید مدارک مختلفی را به سازمان ارائه کنید تا مشمول استفاده از این طرح باشید. بیمه مشاغل آزاد جزو ارزان ترین بیمه تامین اجتماعی است که همین پرداخت کم حق بیمه نسبت به بیمه اختیاری آن را جذاب تر کرده است و البته که توجیح اقتصادی هم دارد.

نکته مهم: شرایط استفاده از بیمه مشاغل آزاد منوط بر این است که فرد بیمه شونده دارای جواز کسب باشد که در غیر این صورت باید از خدمات بیمه اختیاری استفاده کند.

پرداخت مبلغ حق بیمه اختیاری

حق بیمه اختیاری با توجه به حداقل حقوق سالانه در قانون وزارت کار، تعیین و اجرا می‌شود. حق بیمه برای افرادی که مشغول به کار هستند، 30 درصد از حقوق ماهانه است. البته که کارمند و کارگرها فقط 7 درصد از این 30 درصد را پرداخت خواهند کرد و مابقی آن بر عهده کارفرما است.

تفاوتی که در بیمه خویش فرما اختیاری وجود دارد این است که پرداخت حق بیمه از طرف بیمه شونده 27 درصد بوده و 3 درصد مابقی آن را دولت پرداخت می‌کند. این مبلغ با توجه به میزان حقوق و دستمزد فرد متقاضی محاسبه می‌شود.

مزایای استفاده از بیمه تامین اجتماعی

با توجه به اینکه برخی از افراد به دنبال این موضوع هستند که ارزان ترین بیمه تامین اجتماعی کدام یک از طرح‌های این سازمان است، اما باید به شما بگوییم که استفاده از مزیت‌های بیمه تامین اجتماعی برای بسیاری از افراد اهمیت ویژه‌ای دارد و حاضر هستند برای این خدمات و پوشش‌ها هزینه‌های بیشتری را هم پرداخت کنند. به طور کلی بیمه تامین اجتماعی مزایای مختلفی دارد که عبارتند از:

 • دریافت حقوق بازنشستگی و مستمری
 • استفاده از پوشش‌های بیمه برای زمان ازکارافتادگی
 • بهره‌مندی از خدمات و هزینه‌های درمانی
 • پرداخت هزینه کفن و دفن بیمه شده
 • استفاده از بیمه بیکاری

شرایط افراد تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی

افراد برای اینکه تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار بگیرند باید شرایطی را داشته باشند. این قوانین عبارتند از:

 • اگر سن شخصی بیشتر از ۵۵ سال باشد باید معادل مدت مازاد سنی، سابقه حق بیمه پرداخت کند.
 • افراد باید حداقل سابقه پرداخت ۳۰ روز حق بیمه را داشته باشند.
 • آقایان باید کارت پایان خدمت داشته باشند.
 • حداکثر سن ۵۰ سال است.
 • افراد متقاضی که بیش از ۱۰ سال سابقه پرداخت حق بیمه در سازمان تامین اجتماعی داشته باشند از شرط سنی معاف خواهند بود.
 • در صورتی که از قبل سابقه ۱۰ سال پرداخت حق بیمه را داشته باشید و سن شما هم از ۵۰ سال بیشتر باشد به راحتی می‌توانید تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی قرار بگیرید.

مدارک لازم برای بیمه مشاغل آزاد

برای اینکه تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار بگیرید باید شرایط و مدارک مورد نیاز را داشته باشید. در مرحله اول به یکی از شعب سازمان بیمه تامین اجتماعی مراجعه کنید و با پر کردن فرم مربوطه، مدارک مورد نیاز را تحویل دهید. سازمان تامین اجتماعی موظف است حداکثر تا 2 ماه صلاحیت شما را بررسی و اعلام کند. این مدارک شامل:

 • ارائه شماره بیمه در صورت سابقه بیمه
 • ۳ قطعه عکس
 • اصل و کپی کارت ملی و شناسنامه فرد متقاضی
 • دو قطعه عکس خانواده فرد متقاضی
 • اصل و کپی کارت ملی خانواده
 • اصل و کپی شناسنامه خانواده فرد متقاضی( در صورت تمایل و تقاضای بیمه مشاغل آزاد با دفترچه بیمه)

استفاده از این مزیت‌ها برای بیمه شونده دارای هزینه است؛ اما با این تفاسیر باز هم می‌توان گفت که بیمه مشاغل آزاد یکی از ارزان ترین بیمه تامین اجتماعی است.

بیمه کارفرماها

همانطور که کارفرما می‌تواند کارمند‌ها و کارگر‌های خود را بیمه اجباری کند، از طرف دیگر هم شرایطی وجود دارد که بتواند خود را بیمه کند. با این توضیحات بیمه تامین اجتماعی قوانینی را در نظر گرفته تا کارفرماهای عزیز کشور هم بتوانند از مزیت‌های بیمه تامین اجتماعی بهره‌مند شوند. این شرایط به شرح زیر است.

بازنشستگی 12 درصد

در این نوع از طرح بیمه تامین اجتماعی، فقط خدمات مرتبط با بازنشستگی ارائه می‌شود و با پرداخت 182 هزار تومان یکی از ارزان ترین بیمه تامین اجتماعی را تهیه خواهید کرد.

بازنشستگی و فوت قبل از بازنشستگی 14 درصد

این حالت مستمری و بازنشستگی را به فرد بیمه‌گزار پرداخت می‌کند. حتی بعد از فوت وی، این شرایط همچنان پابرجاست و به بازماندگان تعلق می‌گیرد. این نوع بیمه‌نامه مبلغ 212 هزار تومان هزینه دارد.

بازنشستگی، فوت و ازکارافتادگی 18 درصد

خدمات پرداخت مستمری برای شخص بیمه شده و بازماندگان در صورت فوت و از کارافتادگی ارائه خواهد شد. توجه کنید که این حالت برای افرادی که از قبل ازکارافتادگی و نقص عضو داشته باشند، صدق نمی‌کند. هزینه پرداخت این بیمه 273 هزار تومان است.

نکات مهم

چند نکته مهم زیر را هم در نظر بگیرید. این نکات شامل پاسخ سوال بسیاری از عزیزان است:

 • در صورتی که از فارغ التحصیلان دانشگاهی به عنوان کارمند یا کارگر بخش استفاده کنید، مشمول تخفیف خواهید شد.
 • شرایط خاص شما مانند بیماری و غیره تاثیری در کاهش حق بیمه ندارند. (برای موارد بسیار خیلی خاص باید به سازمان مراجعه کنید.)
 • افرادی که اقدام به تبلیغ و فروش بیمه تامین اجتماعی ارزان می‌کنند، کلاهبردار هستند.
 • باز هم تاکید می‌کنیم که بیمه تامین اجتماعی ارزان نداریم. شما می‌توان کمترین میزان را انتخاب کنید.
 • سابقه بالای بیمه تاثیر در کاهش قیمت بیمه ندارد.

 ارزان ترین بیمه تامین اجتماعی

ارزان ترین بیمه تامین اجتماعی

مزایا و انواع بیمه تامین اجتماعی

در این مطلب درباره انواع بیمه تامین اجتماعی توضیحاتی داده شد. شما باید با توجه به شرایط خود، خدمات و پوشش‌ها را انتخاب کنید که با توجه به میزان مزیت‌ها، هزینه حق بیمه نیز متفاوت خواهد بود. با توجه به این توضیح و به طور کلی نمی‌توان گفت که ارزان ترین بیمه تامین اجتماعی یا بهترین بیمه تامین اجتماعی کدام یک از طرح‌ها است. فقط بدانید که قصد سازمان تامین اجتماعی، در نظر گرفتن منافع اشخاص یک جامعه است، پس انتخاب بهترین بیمه تامین اجتماعی بر عهده شما است. اگر همچنان در این باره نیازمند اطلاعات بیشتری هستید،‌ می‌توانید در انتهای همین مطلب، سوالات خود را در قالب کامنت برای کارشناسان بیمه دات کام بنویسید. مشاوران ما در اسرع وقت پاسخگوی شما عزیزان خواهند بود.

 

 • + آیا بیمه مشاغل آزاد جزو ارزان ترین بیمه تامین اجتماعی است؟
 • + پرداخت مبلغ حق بیمه اختیاری چگونه است؟
 • + مزایای استفاده از بیمه تامین اجتماعی چیست؟
آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
اقدامات مهم بعد از تصادف
30 شهریور 1402 / مقالات بیمه شخص ثالث / اطلاعات بیمه ای

بعد از تصادف چکار کنیم؟ راهنمای اقدامات ضروری پس از تصادف رانندگی

تصادف کردن یکی از تجارب تلخی است که ممکن است برای هر راننده‌ای اتفاق بیفتد. این تجربه برای قدیمی‌ترین راننده هم استرس و ترس را به همراه دارد. اقدامات پس از تصادف از

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
person
Ns
13 شهریور 1402

سلام . خانمی هستم ۳۹ ساله و ۱۶ ماه سابقه ی بیمه دارم . چطور میتونم خودم رو بیمه بازنشستگی کنم ؟ و اینکه بعد از چند سال پرداخت حق بیمه ، مستمری بازنشستگی داده میشه ؟

  person
  نویسنده بیمه
  14 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز. شما میتوانید خودت را بیمه زنان خانه دار با نرخ های مختلف و حق بیمه پرداخت کنید و با ۲۰ سال سابقه بیمه در آینده بازنشسته شوید.

person
حمید
27 مرداد 1402

سلام‌بنده‌شغل‌ثابت‌ندارم‌ازادکارمیکنم‌هرروزیک‌کاراوضای‌مالیم‌خوب‌نیست‌۳۲سال‌دارم‌و۳فرزندلطفاراهنمایی‌کنیدچه‌بیمه‌ای‌میوونم‌برم‌اقدام‌کنم‌به‌سازمان‌بیمه‌

  person
  نویسنده بیمه
  28 مرداد 1402

  سلام حمید عزیز
  شما میتوانید بیمه حرف و مشاغل آزاد شوید و از میان نرخ های مختلف و حق بیمه انتخابی خود را پرداخت کنید که این حق بیمه از 650 هزارتومان در ماه شروع می شود تا مبالغ بیشتر.

  person
  سجاد
  05 شهریور 1402

  سلام من تازه قرارداد بیمه مشاغل آزاد بستم ۱۲ درصد بدون درمان.
  تا حالا سابقه نداشتم
  میخواستم بدونم برای بازنشستگی از الان اگه ۱۸ درصد بریزم بهتره یا نه سال های بعد که سابقه من زیاد شد افزایشش بدم؟

   person
   نویسنده بیمه
   07 شهریور 1402

   سلام دوست عزیز. فعلا همین ۱۲ درصد را پرداخت کنید بعدا ان را تغییر بدهید.

person
مهدی رسولی
20 مرداد 1402

سلام بنده تحت پوشش بهزیستی هستم و سرپرست خانوار حدود 10 سال پیش و زمان ریاست جمهوری احمدی نژاد همسر بنده بیمه زنان خانه‌دار شدن و از بیمه به ما گفتند که لازم نیست هزینه ای پرداخت کنیم و ما هم از همان زمان هیچ پرداختی ندارشتیم خواستم ببینم آیا این بیمه هنوز ادامه دارد یا خیر و اینکه ما چگونه باید مطلع بشیم ممنون میشم پاسخ بدید

  person
  نویسنده بیمه
  21 مرداد 1402

  سلام. باید به صورت حضوری به تامین اجتماعی مراجعه کنید تا تغییرات و شرایط جدید قوانین را در این رابطه با شما در میان بگذارند.

person
مرتضی
16 مرداد 1402

سلام بنده بیست وسه ساله است که بیمه دارم ومیخواهم پنج سال آخررا از یک بیمه خوب بامزایا عالی استفاده کنم بفرماید ازچه نوع بیمه استفاده کنم ممنون میشم اگه جواب دهید

  person
  نویسنده بیمه
  22 مرداد 1402

  سلام. اگر قصد این را دارید که با حقوق بالا بازنشسته شوید باید حتما بیمه اجباری بشوید و حق بیمه بالا واریز کنید.

person
محسن
19 تیر 1402

هزینه بیمه ازاد بدون دفترچه و فقط بازنشستگی چقدره؟

  person
  نویسنده بیمه
  20 تیر 1402

  سلام. از آن جایی که بیمه‌های متفاوت طرح‌های گوناگونی دارند و درصد آن ها با هم متفاوت است، بهتر است با مشاوران ما در بیمه دات کام تماس بگیرید 0214372

person
فرید
01 تیر 1402

سلام، آیا میشود بیمه اختیاری را به جهت بازنشستگی و بدون استفاده از خدمات درمانی انعقاد کرد!؟

  person
  کارشناس بیمه
  08 تیر 1402

  فرید عزیز؛ در بیمه اختیاری، پوشش هزینه های درمانی جزئی از خدمات پایه محسوب می‌شود و امکان حذف آن وجود ندارد.

person
داود
25 خرداد 1402

باسلام خداقوت
بهترین بیمه که هم هزینش به صرفه باشه هم درمانی، کارافتادگی، بازنشستگی داشته باشه به جز اختیاری کدام است ممنون

  person
  نویسنده بیمه
  27 خرداد 1402

  سلام برای آگاهی از این موضوع با کارشناسان بیمه دات کام تماس بگیرید

   person
   افاری
   11 تیر 1402

   سلام میشه بیمه گرفت فقط برای درمان و نیازی به بازنشستگی نداریم

    person
    نویسنده بیمه
    12 تیر 1402

    سلام. خیر نمیشود.

person
مرتضی
04 خرداد 1402

باسلام آیا شرایط پرداخت بیمه بازنشستگی بدون دریافت استفاده از دفترچه وجود دارد ک با داشتن سابقه بیمه تامین اجتماعی بازنشستگی و دریافت مستمری داشته باشم، پرداخت حق بیمه کمتری بدهم

  person
  نویسنده بیمه
  06 خرداد 1402

  سلام مرتضی عزیز. بله شما میتوانید بیمه حرف و مشاغل آزاد بدون درمان بیمه شوید و حق بیمه کمتری پرداخت کنید.

person
اس ی
01 خرداد 1402

سلام میخواستم بیمه ازاد تکمیلی بشم ففدجهت درمان هزینه هرماه چقدراست

  person
  نویسنده بیمه
  01 خرداد 1402

  سلام. لطفا با بخش پشتیبانی تماس بگیرید تا شرایط و قیمت‌ها را به طور کامل در اختیار شما قرار دهند.

person
جواد
25 اردیبهشت 1402

درود من ۲۸ سال سن دارم و درامد من تقریبا ماهی ۲۰ تا ۳۰ میلیون متغییر است.جواز کسب در زمینه خدمات گرمایشی و سرمایشی(تاسیسات ساختمانی)دارم.افرادی هم پیش بنده مشغول به اموزش و یادگیری هستن.میخاهم خودم و افراد مجموعه رو بیمه کنم .پیشنهاد شما چیشت که شامل تخفیف هم شود

  person
  نویسنده بیمه
  25 اردیبهشت 1402

  سلام دوست عزیز. اولا که شامل تخفیف نمی شوید و حق بیمه آنها بصورت کامل باید پرداخت کنید دوما اگر خواستید کارگران خودت را بیمه کنید به بازرسی تامین اجتماعی شعبه مراجعه کنید تا آنها پیگیری کنند.

person
رضوان
03 اردیبهشت 1402

سلام …ببخشید ما قبلاً بیمه پیمان کاری برامون ریختن الان دیگه نمیریزن الان میخوایم خودمون بریزیم از کجا بفهمم چقدر؟

  person
  نویسنده بیمه
  03 اردیبهشت 1402

  سلام. از طریق سایت تامین اجتماعی.

person
بهروز
31 فروردین 1402

سلام بیمه تامین اجتماعی بدون دفترچه درمان ماهی چقدر است.

  person
  نویسنده بیمه
  04 اردیبهشت 1402

  سلام. مبلغ بیمه تامین اجتماعی برای کارگران، کارمندان و بازنشستگان متفاوت است. بستگی دارد شما در کدام دسته باشید.

person
اعظم
09 فروردین 1402

سلام.من سوال داشتم ازتون بیمه ۱۴ درصد برا من خوبه؟
که هم میخوام منج ماه سابقه بیمه اجباری دارم
الانم میخوام بیمه ۱۴ درصد بشم
البته الان هم دفترچه میخوام هم موقعی که بعد چند سال نتونستم بیمه رد کنم حقوق مستمری بگیرم

  person
  کارشناس بیمه
  09 فروردین 1402

  سلام دوست عزیز. پیشنهاد می‌کنیم با کارشناسان ما در بیمه دات کام به صورت تلفنی صحبت کنید تا شما را به طور کامل راهنمایی کنند.

person
melika
01 فروردین 1402

سلام من تحت پوشش بیمه بانک هستم ولی جایی کار میکنم که باید بیمه بشم چجوری کارفرمام من رو بیمه بدون خدمات درمانی کنند که بیمه درمانیم از دست نره؟

  person
  کارشناس بیمه
  02 فروردین 1402

  سلام. فقط بیمه سابقه کار را بگیرید.

person
آرش
26 اسفند 1401

تا آخر اسفند ماه قرارداد بنده با شرکت تمام میشود برای ادامه بیمه خود باید آزمایشات طب کار انجام دهم یا میتوانم بلافاصله از کارگذاری با ارائه شماره بیمه خود فیش گرفته و بیمه اختیاری شوم؟

  person
  کارشناس بیمه
  27 اسفند 1401

  سلام آرش عزیز. بستگی به مدت سابقه شما دارد اگر بالای ۱۰ سال سابقه بیمه داشته باشید احتیاج به معاینات پزشکی تامین اجتماعی ندارید.

person
پهلوان
12 اسفند 1401

سلام اینجانب ۱۹سال سابقه کار در کارگاه موزائیک سازی جزءمشاغل سخت و زیان آور دارم و۴۰سال دارم آیا با۲۰سال سابقه متوالی بارنشسته میشم؟

  person
  کارشناس بیمه
  13 اسفند 1401

  سلام دوست عزیز. خیر باید ۲۰ سال سابقه داشته باشید تا بتوانید بازنشسته شوید.

person
ایلیا
25 بهمن 1401

من بیکار هستم بخوام خودم بیمه کنم که بازنشستگی و فوت و بازماندگان دریافت کنن چه بیمه کنم و ماهی چقدر

  person
  کارشناس بیمه
  01 اسفند 1401

  سلام دوست عزیز. بهتر است برای دریافت راهنمایی کامل در این مورد از طریق شماره تماس موجود در سایت راهنمایی های لازم بگیرید. چرا که انتخاب بیمه به موارد زیادی بستگی دارد و یک پاسخ کلی به این موضوع به شما کمک نمی کند.

person
زنگنه
23 بهمن 1401

سلام ببخشید من 12سال سابقه دارم توی این مدت حدودا 36 روز واسم بیمه کم ریخته کارفرما آیا میشه اصلاح کرد این مدت رو ( ماهی یکی دو روز کمتر )

  person
  کارشناس بیمه
  24 بهمن 1401

  سلام دوست عزیز. خیر نمیتواند.

person
سعید
22 بهمن 1401

سلام خسته نباشید من بیمه اختیاری دارم واریز میکنم ماهی یک میلیون چهارصدتومان بعدش با وانت کار میکنم میتونم بیمه تغیر بدم بیمه رانندگان بشم این دوتا چه فرق های باهم دارن واسه بازنشستگی هزینه کدومشون پاین تر وبهتره لطفا راهنمایی کنید

  person
  نویسنده بیمه
  22 بهمن 1401

  سلام سعید عزیز
  بیمه رانندگان هزینه اش کمتر و بازنشستگی بهتری دارد ولی چند سالی است که سهمیه ای بعنوان رانندگان وانت اعلام نشده است باید فعلا همان بیمه اختیاری را واریز کنید

person
مهاجر
10 بهمن 1401

سلام و خداقوت
پدر من ۶۷ سال سن دارد ولی تا بحال از هیچ بیمه‌ای استفاده نکرده است. آیا امکان استفاده از قانون واریز ۱۰ سال حق بیمه و بازنشسته شدن را دارد؟ آیا می‌توان ۱۰ سال حق بیمه را یکجا پرداخت کرد و ایشان بازنشسته شود؟
نکته: فکر می‌کنم اخیراً بیمه‌ی سلامت شده باشند، ولی هیچ خدماتی ارائه نمی‌دهند…!!
بیمه‌های خصوصی چگونه‌اند؟ اگر راهنمایی کلی برای آنها بفرمایید، سپاسگزار خواهم بود.
ممنون میشوم پاسخ دهید.

  person
  کارشناس بیمه
  11 بهمن 1401

  سلام دوست عزیز. اگر پدر شما از قبل بیمه تامین اجتماعی را حتی یک ماه هم داشته باشد میتواند ده سال را یکجا پرداخت کند و بازنشسته شود. ولی اگر سابقه بیمه نداشته باشد با این سن دیگر نمی تواند بیمه آزاد شود.

person
لاله
30 دی 1401

سلام پرداخت جدید برا ی بیمه همین ومبلغ هست که تو این متن هست
و میشه توضیح بدید اگ بیمه رو بدون دفترچه پرداخت کنیم بازنشتگی بدون دفترچه هست؟

  person
  نویسنده بیمه
  30 دی 1401

  سلام لاله عزیز
  خیر بازنشستگی با دفترچه درمانی است

person
سهیل
21 دی 1401

سلام
من دانشجوی ترم آخر کارشناسی هستم و قصد رفتن به خدمت سربازی رو دارم میخوام قبل رفتن به خدمت خودم رو بیمه تامین اجتماعی کنم و تحت حمایت هیچ بیمه ای نیست ام به نظرتون چه نوع بیمه ای کنم بهتره و با توجه به شرایط من امکان پذیره؟

  person
  کارشناس بیمه
  21 دی 1401

  سلام بیمه دانشجویی هم می توانید.

person
منصوره
19 دی 1401

سلام. وقت بخیر
من 9 سال سابقه بیمه اجباری دارم. بعد از آن هم بیمه بیکاری گرفتم که فروردین 1402 تمام می شود.
نیاز به خدمات درمانی ندارم چون از محل کار همسرم تحت پوشش بیمه تکمیلی هستم.
1. اگر از بیمه اختیاری استفاده کنم، حق بیمه با توجه به یکسال آخر حضور در شرکت لحاظ میشه یا با توجه به سال آخری که بیمه از سمت بیمه بیکاری رد شده؟
2. میتوانم از بیمه حرف و مشاغل آزاد استفاده کنم با اینکه مجوز کسب ندارم؟
3. با توجه به شرایط من، برای پرداختی بیشتر زمان بازنشستگی کدام بیمه بهتره، حرف و مشاغل آزاد یا اختیاری؟

  person
  نویسنده بیمه
  19 دی 1401

  سلام منصوره عزیز
  ۰۱ با توجه به یک سال آخر محاسبه میشود ۰۲ بله میتوانید بیمه حرف و مشاغل آزاد شوید با نرخ های مختلف و حق بیمه پرداخت کنید احتیاج به جواز کسب ندارید ولی بیمه اختیاری بهتر است

person
پرنیان
07 دی 1401

سلام ببخشید من خانمی خانه دار هستم قبل از ازدواج تحت تکفل بیمه تامین اجتماعی پدر بودم حالا نه خودم و نه همسرم هیچ بیمه ای نداریم همسرم هنرمند هستند و متاسفانه بیمه هنرمندی فعلا ثبت نام نمیشه حالا اگر بخواهیم بیمه بشیم با توجه به درآمد کم همسرم و اینکه پدرشون مستمری بگیر هستن و صاحب کار ایشون حساب میشن شما چه نوع بیمه ای پیشنهاد می‌دین و اینکه اون سابقه تحت تکلف بودن مجردی بنده سابقه حساب میشه برام ؟در چه صورت پدر ایشون میتونن همسرم را بیمه کنند؟همسرم ۴۵ ساله هستند و کارت معافیت دارن ،متشکرم

  person
  نویسنده بیمه
  09 دی 1401

  سلام پرنیان عزیز
  اولا اون مدتی که تحت تکفل پدر بودی سابقه ای برای شما حساب نمیشود چون خودت که حق بیمه واریز نکردید بعد هم فعلا میتوانید بیمه حرف و مشاغل آزاد شوید با نرخ های مختلف و حق بیمه پرداخت کنید ۰۲ دیگه نمی تواند پدر شوهرت همسر شما را بیمه کند

person
فرزند ایران
22 آذر 1401

سلام بنده 29سالمه متاهل و دارای 3 فرزند هستم کارم آزاد هست و هیچگونه سابقه بیمه ندارم باید چکار کنم که من و افراد تحت تکفلم بیمه تامین اجتماعی بشیم بهترین بیمه با سایر مزایا برای من و خانوادهام چه بیمه ای هست بعد میتونم این چندسالی که بیمه نداشتم پولشونو بدم لطفاً راهنمایی کنید خدا خیرتون بده

  person
  کارشناس بیمه
  25 آذر 1401

  سلام گذشته که بیمه واریز نکردید را دیگه نمیتوانید الان واریز کنید ولی از حالا میتوانید خودتان را بیمه حرف و مشاغل آزاد کنید

person
علی قنبری
10 آذر 1401

سلام، من یه کار کاسبی نو پا راه انداختم که دو نفر هم نیرو دارم، شرکتی هم ثبت نکردم، چطور میتونم نیروهام رو با کمترین هزینه بیمه بازنشستگی کنم

  person
  کارشناس بیمه
  12 آذر 1401

  سلام جدیدا قرار است بخشنامه جدید ابلاغ شود که اگر از فارغ التحصیلان دانشگاه سر کار ببرید مشمول تخفیف بیمه میشوید به تامین اجتماعی منطقه خودتان مراجعه کنید تا آنها پیگیری کنند

person
حمیدرضا
08 آذر 1401

سلام من مجرد هستم 28 سال سن دارم و میخوام بیمه اختیاری بریزم و باید چند سال بیمه اختیاری بریزم و چند سالم بشه میتونم مستمری دریافت کنم؟ سربازی هم نرفتم ایا مشکلی برای پرداخت بیمه اختیاری ندارم؟
سابقه بیمه اجباری هم ندارم از الان میخوام فقط بیمه اختیاری بریزم با هزینه خودم
از کجا باید شروع کنم برای بیمه اختیاری کجا باید برم راهنمایی کنید

  person
  کارشناس بیمه
  10 آذر 1401

  سلام اگر آقا هستید باید تا ۳۰ سال حق بیمه واریز کنید تا بازنشسته شوید ۰۲ تامین اجتماعی کاری با کارت پایان خدمت شما ندارد ۰۳ اگر اصلا از قبل بیمه ندارید اول باید بیمه حرف و مشاغل آزاد شوید با نرخ های مختلف و حق بیمه پرداخت کنید

person
علی اصغر قربانی 09126990013
10 آبان 1401

یک برادر مجرد و بیکار و سن بالا دارم ۴۵ ساله است . چطور میتوانم با هزینه بیمه تامین اجتماعی کنم ؟

  person
  کارشناس بیمه
  12 آبان 1401

  سلام میتوانید ایشان را بیمه حرف و مشاغل آزاد کنید

person
امید
06 آبان 1401

سلام.میخاستم حق بیمه ام رو خودم پرداخت کنم و بیمه شم. ولی فقط بازنشستگیش رو میخام و درمانیش رو نمیخام. ولی بازنشستگیش حقوق کارگری باشه. چقدر باید پرداخت کنم

  person
  کارشناس بیمه
  06 آبان 1401

  سلام امید عزیز
  باید بیمه حرف و مشاغل آزاد با نرخ ۱۲ درصد شوید ماهیانه مبلغ ۵۰۰ هزار تومان در سال 1401 میشود

person
احسان
20 مهر 1401

با سلام
من حدودا 10سال سابقه بیمه دارم و به دلایلی از برج 8بیکار میشم و میخوام آزاد بیمه رد کنم با دفترچه و 2نفر تحت پوشش هستم مبخواستم بدونم هزینه من ماهی چقدر میشود
ممنون میشم راهنمایی کنید این 12درصد و غیره بدون هزینه درمانی هست من با هزینه درمانی مبخوام

  person
  نویسنده بیمه
  22 مهر 1401

  سلام احسان عزیز
  شما میتوانید بیمه حرف و مشاغل آزاد شوید با نرخ های مختلف و حق بیمه پرداخت کنید از ۱۲ درصد بدون درمان که مبلغ ۵۱۸ هزار تومان میشود شروع میشود

person
Boukan.a
15 مهر 1401

سلام ببخشید اگه کارت پایان خدمت نداشته باشی وبیمه اختیاری رد کنی برای خودت برای بازنشستگی مشکلی پیش نمیاد یعنی اینکه اون وقت بگن که باید حتما کارت داشته باشی تا بتونی حقوق بازنشستگی بگیری؟ممنونم

  person
  کارشناس بیمه
  17 مهر 1401

  سلام خیر مشکلی پیش نمیاد ما برای بازنشستگی احتیاج به کارت پایان خدمت شما نداریم

   person
   هومن
   19 مهر 1401

   سلام بهترین نوع بیمه تامین اجتماعی که ارزانتر باشه، کدامه؟

    person
    کارشناس بیمه
    20 مهر 1401

    سلام بیمه ارزان که نداریم اما می توانید از مشاغل آزاد با حداقل درصد استفاده کنید.

person
فاطمه
05 مهر 1401

با سلام خدمت کارشناس عزیز، بنده پروانه کسب دارم، ولی خودمو بیمه 12%کردم، چون زیر پوشش بیمه درمان پدرم هستم، سوالم خدمت شما این است که این بیمه که پرداخت میکنم بازنشستگی بیشتری بهم تعلق ميگيره یا اگه از طریق پروانه کسب اقدام کنم که بیمه آزاد کنم، با تشکر از لطف شما

  person
  کارشناس بیمه
  07 مهر 1401

  سلام فرقی نمیکند هر دو منل هم هستند همین ۱۲ درصد را ادامه بدهید

person
حشمتاله
04 مهر 1401

سلام‌وقت بخیر برادرم با ۱۵سال باز نشسته شده ایا می تواند مجددا برای ادامه بیمه خود اقدام کند تا سنواتش بیشتر شود و حقوق بیشتری دریافت کند چون پشیمان شده از بازنشستگی

  person
  نویسنده بیمه
  04 مهر 1401

  سلام حشمت عزیز
  بله میتواند انصراف دهد و بیمه خودش را ادامه بدهید

person
رویا
29 شهریور 1401

سلام بیمه بیکاری من در حال اتمامه میخوام ادامه بیمه را خودم واریز کنم میخواستم بدونم کدام نوع بیمه برای من مناسبتره؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  29 شهریور 1401

  سلام رویای عزیز
  از نظر بهتر بودن تعهدات بیمه اختیاری بهتر است

person
مسعود
28 شهریور 1401

سلام من 8سال سابقه بینه تامین اجتماعی دارم تو شرکت کار می‌کردم ولی الان دیگه کار نمیکنم میتونم خودمو بیمه مشاغل آزاد کنم وسابقه قبلی هم بیاد جز این یانه واگه بیمه اختیاری باشم چون 8سال سابقه دارم تخفیف نداره میگن طرح جدید اگه کسی5سال بیمه داشته باشه میتونه با تخفیف خودشو بیمه کنه و بیمه قبلی هم جز سوابق حساب بشه ببخشید که‌ زیاد حرف زدم

  person
  نویسنده بیمه
  29 شهریور 1401

  سلام مسعود عزیز
  هم میتوانی خودت را بیمه حرف و مشاغل آزاد کنید و هم میتوانید خودت را بیمه اختیاری کنید ۰۲ خیر تخفیف ندارید

person
علی اصغرحصاری
14 شهریور 1401

باسلام من ۱۵سال درشرکتی کارکردم وحدود ۶سال بیمه ثبت شده وبعدورشکست شد بیکارشدیم ۶سال مجدد درقنادی کارکردم ۶ماه ثبت شده با یکسال ونیم بیمه بیکاری ۸سال وخورده ای بیمه دارم الان ۵۲سال دارم اگه در۶۰سالگی زنده بودم ایا بازنشستگی شامل من میشود

  person
  نویسنده بیمه
  15 شهریور 1401

  سلام علی اصغر عزیز
  خیر باید حتما ۱۰ سال سابقه را داشته باشید که بتوانید بارنشسته شوید

person
سعید
06 شهریور 1401

سلام عرض ادب خسته نباشین
من بیمه فقط برای بازنشستگی و در صورت لزوم اگر درآمدی متناسب با پرداخت حق بیمه نداشتم و نتونستم پرداخت کنم بتونم از بیمه بیکاری هم استفاده کنم تا زمانیکه توان پرداخت حق بیمه داشته باشم چه نوع بیمه ای رو باید انتخاب کنم
یعنی فقط همین دو مورد بازنشستگی و بیمه بیکاری از چه نوع بیمه ای استفاده کنم؟؟

  person
  کارشناس بیمه
  06 شهریور 1401

  سلام بیمه بیکاری زمانی است که شما به صورت غیرارادی از محل کارتان اخراج شده باشید. برای بازنشستگی که بیمه اختیاری و مشاغل آزاد می توانید واریز کنید و بعد از رسیدن به شرایط لازم حق بازنشستگی دریافت کنید.

person
محمد
02 شهریور 1401

سلام. من 20 سال کارمند بخش خصوصی بودم و قراردادم به تازگی به انتها رسید و تمدید نشد. آیا باید بیمه اختیاری کنم خودم را و با چه مبلغی؟ مطابق آخرین حقوقم یا می توانم بر اساس حداقل حقوق مصوب خودم رو بیمه اختیاری کنم؟
ممنون میشم راهنماییم کنید.

  person
  کارشناس بیمه
  07 شهریور 1401

  سلام باید بیمه اختیاری شوید ۰۲ نرخ حق بیمه اختیاری براساس یک سال آخر پرداخت حق بیمه شما محاسبه میشود

person
یلدا
26 مرداد 1401

سلام پسر خواهر من 18سال سن داره و پدرش هم فوت کرده به دلایل پزشکی هم معاف ازسربازی شده چون توی بچگی تشنج میکردکمیسیون تشخصی معافیت داد.آیا ما میتونیم تحت پوشش بیمه خاصی قرارش بدیم بخاطر آینده اش .

  person
  کارشناس بیمه
  31 مرداد 1401

  سلام بله میتوانید

person
حمید
21 مرداد 1401

سلام بنده کارگرهستم پرسال ۷۰۰تومن حق بیمه بودولی الان دوبرابرشده واقعاتوان پرداختش ندارم چیکاربایدبکنم میشه کمترپرداخت کرد

  person
  کارشناس بیمه
  26 مرداد 1401

  سلام اگر کارگر ساختمانی هستید میتوانید از بیمه کارگران ساختمانی استفاده کنید و حق بیمه خیلی کمتری پرداخت کنید ولی فعلا سهمیه ای از طرف دولت به تامین اجتماعی ابلاغ نشده است ولی بروید کارت مهارت فنی و حرفه ای ساختمانی بگیرید و تو نوبت باشید

person
امیرمحمد
17 مرداد 1401

سلام. پدر من تقریبا ۸ سال بیمه تامین اجتماعی داره، الان برا بازنشستگی بهترین راه چی هست، در ضمن بالای ۵۵ سال سن داره. ممنون و سپاس

  person
  کارشناس بیمه
  17 مرداد 1401

  سلام پدر شما باید به شرایط برسد تا بازنشسته شود. مقاله بازنشستگی ده ساله را مطالعه کنید.

person
مهرداد رهگذر
17 مرداد 1401

باسلام بنده ۱۵سال سابقه بیمه و ۴ ۶سال سن دارم از کار بیکار شدم میتوانم از بیمه عشایری استفاده کنم ممنون

  person
  کارشناس بیمه
  25 مرداد 1401

  سلام شما که با ۶۴ سن و ۱۵ سال سابقه میتوانید بازنشسته شوید

person
امین
16 مرداد 1401

سلام
من جوازکسب دارم و میخاهم خودم رو بیمه مشاغل ازاد کنم
میشه راهنمایی کنید بگید کجا باید برم و اقدام کنم؟
وبهترین نوع بیمه مشاغل ازاد کدومه؟
تشکر

  person
  کارشناس بیمه
  17 مرداد 1401

  سلام در سایت تامین اجتماعی می توانید ثبت نام کنید، درصدهای متفاوتی دارد که پوشش هایشان با هم فرق دارد.

person
امین
16 مرداد 1401

سلام وخسته نباشید
بنده دارای جوازکسب هستم شغل کیف فروشی
میخاستم ببینم که خودم رو میخام بیمه تامین اجتماعی کنم کدام نوع بهتره و چه کارایی باید انجام بدم؟

  person
  کارشناس بیمه
  16 مرداد 1401

  سلام بیمه مشاغل آزاد می توانید کنید.

person
فرمانده
15 مرداد 1401

سلام ارزانترین حق بیمه تامین اجتماعی چقدر است؟ ما خیلی پول نداریم

  person
  کارشناس بیمه
  16 مرداد 1401

  سلام حدود 500 هزار تومان است.

person
اکبر
11 مرداد 1401

سلام .من میخواستم تو خونه یک کاری راه بندازم.میتونم جواب کسب بگیرم

  person
  کارشناس بیمه
  11 مرداد 1401

  سلام اصولا نمیگیرند و نیاز به مدارک خاص است؛ اما باید به اتحادیه کسب وکار خودتان مراجعه کنید.

person
فهیمه
10 مرداد 1401

سلام. خسته نباشید. پسر من چند سال بیمه اجباری داشته چند سال هم از شرکتی که خودش کارفرما است بیمه داره، الان چند سال است که بیمه نداره. اگر الان بیمه مشاغل آزاد کند و بعد از چند سال بیمه اختیاری یا اجباری کند که بتواند حداکثر حقوق رد کند، مشکل ندارد؟ به طور خلاصه اینکه چند بار نوع بیمه ها عوض شود اشکال ندارد؟

  person
  کارشناس بیمه
  15 مرداد 1401

  سلام دوست عزیز، خیر مشکلی ندارد فقط سه بار میتواند خودش را بیمه آزاد کند.

person
زهره
31 تیر 1401

سلام.بنده مربی پیش دبستان هستم انتظار بیمه دارم از مدیر ولی ایشون میگن ما موظف نیستیم شما را بیمه کنیم ولی میتونم بیمه کنم و از حقوق خودتون کم کنم.آیا ایشون درست میگن؟

  person
  کارشناس بیمه
  01 مرداد 1401

  سلام ایشان باید بیمه کنند که 7درصد را شما باید بپردازید. می توانید به اداره کار مراجعه کنید.

person
ارس
28 تیر 1401

سلام ممنون ازین که وقت میذارید واسه مردم
من ۲۷ سالمه هیچ سابقه بیمه ای ندارم فقط ۱۸ ماه سربازی رو دارم الان چطور میتونم بیمه بشم که زیاد هم گرون واسم نیوفته و این که چه شغل هایی کمتر حق بیمه میخواد راستی مدرک کامپیوتر از فنی حرفه ای هم دارم

  person
  کارشناس بیمه
  29 تیر 1401

  سلام باید یک سال اختیاری یا اجباری داشته باشید. اما مشاغل آزاد می توانید شوید.

person
مرتضی راد
27 تیر 1401

سلام
اگه من جایی پانزده سال کار کرده باشم ولی بیمه نشده باشم درصورتی‌که کارفرما مشغول بودنم را بپذیره ،کل جریمه و بیمه من چند تومان میشود که پرداخت شود تا پانزده سال بیمه من احیا شود؟
با تشکر

  person
  کارشناس بیمه
  28 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، اولا اینطوری که شما میگویید اداره کار و تامین اجتماعی قبول نمیکند که سابقه برای شما منظور کنند

person
مرتضی شکی
22 تیر 1401

سلام وقت بخیر من بیمه یک سال دارم متولد ۱۳۶۷ هستم جواض مغازه دارم لوازم گاز سوز میخوام بیمه کنم با هزینه پایین هر جا میرم میگن ازاد میشه یک ملیون هشصد

  person
  کارشناس بیمه
  05 مرداد 1401

  سلام دوست عزیز، با توجه به شغل شما بیمه با قیمت پایین و مناسب برای شما نیست فقط میتوانید بیمه حرف و مشاغل آزاد شوید با نرخ های مختلف و حق بیمه پرداخت کنید که از ۵۱۸ هزار تومان شروع میشود

person
محسن جعفری
20 تیر 1401

سلام من اگه ده سال بیمه پر کرده باشم تو سن ۵۰ سالگی میتونم ایا بازنشسته بشم؟

  person
  کارشناس بیمه
  21 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، خیر حداقل باید 60 سال داشته باشید.

person
رضا
10 تیر 1401

سلام من دیگر توان پرداخت بیمه اختیاری را ندارم و حدود۵سال پرداخت کردم الان خیلی گرون شده و درامدم کم شده باید چ کار کنم نمیتوانم ماهی یکملیون و چهارصد پرداخت کنم ایا بیمه ارزانتری هست که در حد توانم باشد

  person
  کارشناس بیمه
  11 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، بله بیمه مشاغل آزاد با حدود 500 هزار تومان وجود دارد.

  person
  آرش
  26 اسفند 1401

  سلام تا پایان اسفند ماه قرارداد بنده با شرکت تمام میشود برای واریز بیمه اختیاری باید دوباره آزمایشات و طب کار انجام دهم؟
  آیا میتوانم بیمه کارگران باربر که سالها پیش واریز میکردم را ادامه دهم و برای این بیمه هم باید طب کار شوم؟

   person
   کارشناس بیمه
   27 اسفند 1401

   سلام دوست عزیز. بستگی به مدت سابقه شما دارد اگر بالای ۱۰ سال سابقه بیمه داشته باشید احتیاج به معاینات پزشکی تامین اجتماعی ندارید.

person
پاشا
01 تیر 1401

با سلام بنده دو ماهه از کارم بیرون اومدم حالا میخوام بیمه رو ادامه بدم هم برای بازنشستگی هم برای خدمات درمانی خودم و همسرم و دو فرزندم و بازنشستگیم جوری باشه که بعد من به همسرم حقوق بدن چه بیمه ای میتونم بشم که مبلغ پرداختیم زیاد نباشه و مناسب باشه چون وارد سایت تامیین رفتم فقط یه قسمت بود اونم حدود یک و نیم ملیون بود آیا بیمه دیگه ای هست که اینارو که گفتم داشته باشه و کجا باید مراجعه کنم

  person
  کارشناس بیمه
  01 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، مشاغل آزاد حداقل را می تونید بگیرید. حدود 500 هزار تومان است.

   person
   عباس
   10 تیر 1401

   سلام من۴۲سالم هست جواز کسب آژانس باربری رو دارم
   میتونم بیمه ی مشاغل آزاد پرداخت کنم؟
   ۲تابچه دارم
   بیمه ی مشاغل آزاد بعداز خودم به زن وبچم حقوق پرداخت میکنه یافقط شامل
   بازنشتگی میشه

    person
    کارشناس بیمه
    11 تیر 1401

    سلام دوست عزیز، بله و پوشش های مختلفی دارد.

   person
   پاشا
   11 تیر 1401

   با سلام من حضورا به بیمه مراجعه کردم و گفتن بیمه 500 تومنی نداریم و گفت پایینترینش حدود 650 هست و اگر خدمات درمانی بخوای میشه حدود یک میلیون که برام انجام داده و سایت داده برای پرداخت حالا اگه خوبه لطفا شما تایید کنید و یک سوال هم دارم که پدرم 62 ساله هست آیا میتونم براش در زیر مجموعه خودم دفترچه خدمات درمانی بگیرم

    person
    کارشناس بیمه
    12 تیر 1401

    سلام به می توانید.

person
فریده احمدیان
29 خرداد 1401

سلام بنده خانه دارهستم هیچ بیمه ندارم میخواهم خودم رابیمه کنم که بتوانم ازمستمری وبازنشستگی درآینده استفاده کنم سنم هم ۴۵ ساله چه بیمه ی وباچه شرایطی میتونم بیمه کنم البته خیلی سنگینم نباشه راهنمایی کنید لطفا

  person
  کارشناس بیمه
  31 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، شما میتوانید بیمه زنان خانه دار با مبلغ ماهیانه ۵۱۸ هزار تومان شوید.

person
فرشاد همتی
31 اردیبهشت 1401

استاد ارزون ترین بیمه نامین اجتماعی خویش فرما چقدرهست منظورم اینه که ماهیانه چقدر باید پرداخت کنیم

  person
  کارشناس بیمه
  02 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، ماهیانه حدود 500 هزار تومان است.

person
ش. ک
31 اردیبهشت 1401

سلام نزدیک به چهار سال است دو پسرم را از طریق یک شرکت بیمه اجباری کردم که حق بیمه را کامل هم بیمه شده وهم کارفرما را من پرداخت میکنم امسال جمع بیمه آنها ۳/۳۹۰/۰۰۰ تومان شده که پرداخت آن برای من سخت شده است در صورتی که یکی از بستگان خودش را بیمه اختیاری ۱۸٪ کرده که ماهی ۸۵۰/۰۰۰ تومان پرداخت میکند هم دفترچه دارد و هم بازنشستگی شاملش میشود خواستم بیمه اجباری ۳۰٪ را به بیمه اختیاری ۱۸٪ تبدیل کنم لطفا من را راهنمایی کنید متشکرم

  person
  کارشناس بیمه
  09 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، آن بیمه حرف و مشاغل آزاد است که نرخ ۱۸ درصد است بیمه اختیاری نرخ ۲۷ درصد است و سال ۱۴۰۱ ماهی یک ملیون و چهار صد هزار تومان شده است بله بهتره بری آنها را بیمه حرف و مشاغل آزاد کنید

person
علوی
23 اردیبهشت 1401

باسلام. من سابقه 28سال پرداخت بیمه اجباری دارم.. میخوام باز خرید بشم.. بهترین حالت بیمه ای که میشه درزمان بازنشستگی بیشترین حقوق رو داشته باشم کدوم نوع هست؟ .. خانمم بیمه هست آیا بچه هام هم بیمه میشن؟ وآیا اگه کسی جوازکسب داشته باشه. میتونه برام بیمه رد کنه.. وشرایطش چیه؟ ومبنای پرداخت بیمه براساس حقوق چطوریه؟ ممنونم از حسن توجه.. و شکیبایی شما درپاسخگویی

  person
  کارشناس بیمه
  23 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، در بیمه تامین اجتماعی چیزی به اسم بازخرید نداریم. این سوالات شما نیاز به جواب طولانی دارد. فقط کسی می تواند برای شما بیمه رد کند که در آنجا مشغول باشید.

   person
   علوی
   24 اردیبهشت 1401

   ممنونم از پاسخ حضرتعالی… منظورم اینه که از بیمه اجباری.. با باز خرید تبدیل به بیمه اختیاری می‌شود… حالا.. بفرمایین.. که کسی که جواز کسب دارد می‌تواند برام بیمه رد کند؟ و باچه شرایطی وچه نوعی باشد که بهترین حالت در برقراری حداکثرحقوق بازنشستگی بعد 30سال داشته باشد؟ بازم متشکرم از صبر وحوصله ای در پاسخگویی دارین

    person
    کارشناس بیمه
    24 اردیبهشت 1401

    سلام دوست عزیز، اولا اگر جای میخواهد برای شما بیمه ارسال کند بازرس بیمه باید شما را در محل کار ببیند مگر اینکه پیمانکاری و یک کارخانه بزرگی باشد که بتواند شما را بیمه کند

person
ميثم يزدى پور
19 اردیبهشت 1401

سلام وقت بخير بنده 19 سال سابقه بيمه تامين اجتماعى دارم كه ۴ سال اخر خويش فرما پرداخت كردم حدود ١٣ ماه است كه بيمه خود را نريخته ام ميتونم به صورت اينترنتى از اين ماه مجدد خودم را بيمه كنم سنم ٤٢ سال است

  person
  کارشناس بیمه
  20 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، بله میتوانید مشکلی نیست.

person
گیتا
15 اردیبهشت 1401

سلام و ممنون از سایت خوبتون که اطلاعات و توضیحات بسیار خوبی داشت ، من خانم و متاهل دارای یک فرزند هستم تا فروردین 1400 شاغل وبیمه بودم و از آن موقع تا الان بیمه بیکاری میگیرم تا پایان گرفتن بیمه بیکاری سابقه بیمه ایم 15 سال میشود ، 1- آیا بعد از 50 سالگیم بازنشستگی با 15 روز حقوق میگیرم ؟ ۲- جایی خواندم که با ۴۲ سال سن و ۲۰ سال سابقه میشه بازنشسته شد ، در این مورد آن زمان ۲۰ روز حقوق میدهند ؟. ۳- آیا بعد از اتمام بیمه بیکاری میتوانم بیمه اختیاری انجام بدهم تا بازنشسته شوم ، البته ۵ سال بریزم تا ۲۰ سال سابقه بشم آن موقع ۴۲ سالم تمام میشه و شامل بازنشستگی با شرایط ۲۰ سال سابقه با ۴۲ سال میشم ؟. پیشاپیش از پاسخگوییتون بی نهایت سپاسگزارم ….

  person
  کارشناس بیمه
  15 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، ۰۱ خیر حتما باید ۵۵ سال سن داشته باشید که بتوانید بارنشسته شوید ۰۲ بله آن کسانی هستند که لیست بیمه داشته باشند و از قانون زنان کارگر میتوانند یعنی ۲۰ سال و ۴۲ سال سن داشته باشند۰۳ بله

   person
   گیتا
   16 اردیبهشت 1401

   ممنون از پاسخگوییتون ،
   خداوند اجر کارتان را بدهد …
   متشکرم

person
چهرازی
10 اردیبهشت 1401

با سلام و احترام
اینجانب در حال حاضر بیمه شده پدرم هستم (نیروهای مسلح).
برای تدریس در دانشگاه آزاد به صورت حق التدریس اقدام کرده ام، و به من گفتند بعد از اتمام ترم و واریز حقوق (حداقل بعد از 5 ماه)، امکان استفاده از دفترچه درمان را خواهم داشت. و تا قبل از آن عملا از پوشش درمانی برخوردار نیستم. من نگران این فاصله زمانی تا واریز حقوق و عدم پوشش درمانی هستم.
سوالم این است که آیا در فاصله ای که دفترچه درمانی ام فعال میگردد، میتوانم از بیمه دیگری در تامین اجتماعی همانند خویش فرما یا مشاغل آزاد به منظور داشتن دفترچه درمان و پوشش هزینه هایم استفاده نمایم؟؟ یا اینکه داشتن دو بیمه بازنشستگی و استفاده از یک دفترچه درمانی تامین اجتماعی قانونا امکانپذیر نیست؟؟ سپاسگزارم.

  person
  کارشناس بیمه
  07 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، بله میتوانید ۰۲ شما تا زمانی که از طرف محل کار بیمه نشده اید میتوانید بیمه حرف و مشاغل آزاد شوید و از درمان استفاده کنید و وقتی که بیمه شما را واریز کردند بیمه حرف و مشاغل آزاد را قطع کنید

person
عصمتی
31 فروردین 1401

سلام وخسته نباشید.
من ۳۰ سالمه و میخوام خودمو بیمه تامین اجتماعی کنم میخواستم بدونم هزینش بدون درمانی فقط برا بازنشتگی چقدره و تا چه سنی باید پرداخت کنم

person
م.ح
26 فروردین 1401

سلام تو مغازه کاشی فروشی کار میکنم بیمه نیستم 35سال دارم چه بیمه ای خوبه که بتونم با کمتر درآمدم واریز کنم دوتا بچه دارم واینکه بیمه مشاغل آزاد چیه متوجه نشدم

  person
  کارشناس بیمه
  26 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، اول از همه کارفرما باید شما را بیمه کند. دوم اینکه بهتر است که همان بیمه مشاغل آزاد کنید که درصدهای مختلفی را دارد. شما می توانید اطلاعات کامل را در مقاله بیمه مشاغل آزاد مطالعه کنید.

person
داود از میبد
24 فروردین 1401

سلام. بنده شغل مشخصی ندارم. وضع مالی خوبی ندارم. نمی توانم حق بیمه اختیاری که خیلی گران است پرداخت کنم. چه بیمه ای شوم که هزینه پرداخت حق بیمه کمتر باشد؟

  person
  کارشناس بیمه
  05 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، دیگر کمترین حق بیمه حدود 500 هزار تومان است.

person
علی
23 فروردین 1401

سلام و عرض ادب
بنده حدود 30 سال دارم، حدود یک سال در یک شرکت خصوصی کار کردم و برای بنده بیمه رد شده. اما بعد از جدایی از شرکت تقریبا به صورت آزاد کار میکنم و بیمه‌ای برای بنده رد نمیشه. با توجه به این موارد میخوام خودم و همسرم (در درجه اول همسرم برای مخارج بارداری) رو بیمه کنم. ولی متاسفانه اطلاعات بیمه‌‌ای کمی دارم. اگر امکان داره بنده رو راهنمایی بفرمایید که باید چه کاری انجام بدم. (با توجه به درآمدم و مخارج بعد از ازدواج در حال حاضر امکان پرداخت حق بیمه زیادی ندارم.)

  person
  کارشناس بیمه
  03 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، بیمه های اختیاری و مشاغل آزاد می توانید شوید که مبلغ های متفاوتی دارند. در مقالات بیمه اختیاری و بیمه مشاغل آزاد اطلاعات کافی به دست بیاورید اما بهتر است که حتما در کارگزاری با مسئول بیمه هم صحبت کنید.

person
امیر
23 فروردین 1401

سلام
من پیک موتوری هستم با ۲۸ سال سن
قصد دارم خودمو بیمه کنم
میشه راهنمایی بفرمایید بهترین و ارزان ترین بیمه
که متناسب کار من باشه
ممنونم

  person
  کارشناس بیمه
  02 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، بیمه مشاغل آزاد و خویش فرما است که حداقل 500 هزارتومان است (البته حدودا)

person
افتخاری
23 فروردین 1401

سلام،
من 4 سال است که برای یک موسسه خارجی کار می کنم و حقوق خوبی دارم ولی هیچ سابقه بیمه ای ندارم. 45 سال دارم. آیا می توانم خود را بیمه خویش فرما کنم؟ خودم سابقه پرداخت بیمه ندارم و تا حالا تحت تکفل همسرم بودم که بیمه خدمات درمانی است.

  person
  کارشناس بیمه
  23 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، بله میتوانید خودتان را بیمه حرف و مشاغل آزاد شوید با نرخ های مختلف و مبالغ مختلف که دارد

person
محمد مجید
21 فروردین 1401

سلام وقت بخیر
ایا پروانه اشتغال سازمان نظام مهندسی هم جز مشاغل ازاد حساب میشه ک بشه بیمه مشاغل ازاد پرداخت کرد؟؟؟

  person
  کارشناس بیمه
  28 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، بله تقریبا مثل بیمه حرف و مشاغل آزاد است

person
رجب زاده
21 فروردین 1401

سلام . بنده بیمه اختیاری دارم و 14 سال سابقه دارم و شرایط بیمه مشاغل آزاد را هم دارم . امسال با نرخ 27 درصد حق بیمه شده بالای 1400000 تومان . میخواستم بدونم بهتر نیست بیمه خود را به مشاغل آزاد تبدیل کنم تا حق بیمه کمتری پرداخت کنم . ضمنا 2 فرزند هم دارم . لطفاً راهنمایی کنید . واقعا خیلی گرون شده بیمه

  person
  کارشناس بیمه
  27 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، بله میتوانید بیمه حرف و مشاغل آزاد شوید

person
علیرضا
20 فروردین 1401

باسلام من خانومی ۳۸ساله هستم سرپرست خانواده هستم ۸سال هست جدا شدم شغلم خیاطی هست جواز کسب هم دارم شرایط بیمه شدن من چطوری هستش باتشکر

  person
  کارشناس بیمه
  15 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، میتواند بیمه حرف و مشاغل آزاد شوید با نرخ های مختلف و حق بیمه مختلفی هم دارد.

person
سجاد اعرابی
17 فروردین 1401

سلام
من هیچ سابقه بیمه ای ندارم حتی 1 روز فقط خدمت سربازی رفتم
چگونه میتونم بیمه بشم
جواز کسب دارم و 46 ساله هستم

  person
  کارشناس بیمه
  15 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، می توانید مشاغل آزاد شوید.

person
نازنین
16 فروردین 1401

سلام من قصد دارم که خودم هزینه بیمه برای خودم پرداخت کنم (سابقه کار و سابقه بیمه تأمین اجتماعی هم دارم ولی الان کار نمیکنم)
آیا امکانش هست که فقط بعنوان سابقه بیمه بتونم هزینه رو پرداخت کنم؟ (منظورم بدون استفاده از خدمات درمانی هست)

  person
  کارشناس بیمه
  25 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، بله می توانید.

person
Nazanin
14 فروردین 1401

سلام همسر من به دلایلی از کار بیرون اومده وبیمه قطع شده الان میخواد ادامه اون بیمه روپرداخت کنه فقط من نمیدونم نوع بیمه چی بوده و الان باید چه نوع بیمه انتخاب کنیم که هم هزینه کمی داشته باشه هم دوروز دیگه به دردمون بخوره و مبلغ پرداخت بیمه رو هم بهم میگین که هرماه چقدر حق بیمه باید پرداخت کنیم

  person
  کارشناس بیمه
  18 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، برود بیمه حرف و مشاغل آزاد شوید با نرخ های مختلف و حق بیمه مختلفی هم دارد.

person
جلوه
14 فروردین 1401

سلام و خسته نباشید
من بک کارگاه نجاری دارم و ۲ استادکار نجاری برام کار میکنن هزینه بیمه این افراد چند میشه و چطور میتونم با هزینه کمتر این افراد رو بیمه کنم ممنون میشم که جواب سوالمو بدید

  person
  کارشناس بیمه
  17 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، اگر جواز کسب شما تولیدی است که مشمول کمک دولت میشوید به قسمت امور بازرسی شعبه مراجعه کنید تا اطلاعات کامل در اختیار شما قرار بدهد.

person
سعید
14 فروردین 1401

با عرض سلام و خسته نباشید ،خواستم بدونم که آیا دانشجویان هم میتوانند خود را بیمه تامین اجتماعی کنن یا خیر؟
و چه بیمه ای برا انان مناسب است؟
با تشکر

  person
  کارشناس بیمه
  14 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، بله می توانند بیمه دانشجویی بگیرند. مقاله بیمه دانشجویی ما را مطالعه کنید.

person
وحید
13 فروردین 1401

سلام بیمه کارفرما بهتر است یا مشاغل آزاد

  person
  کارشناس بیمه
  14 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، این دو کاملا متفاوت هستند. شرایط شما چیست؟

person
بیکارم
05 فروردین 1401

سلام بنده اقا و 34 سال سن دارم.بیکار هستم و شغلم متغیر هست و متعهل هستم سربازی هم نرفتم میتونم تا ماهی 600هزار تومان پرداخت کنم لطفا راهنمایی کنید چه بیمه ای بریزم.دیپلم برق قدرت دارم.اینم ایمیلم.like.none.any.5996@gmail.com

  person
  کارشناس بیمه
  06 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، اگر از قبل بیمه نداشتید، بیمه مشاغل آزاد شوید که حداقل آن 500 هزار تومان است.

person
جعفر بابایی
05 فروردین 1401

سلام بنده دارای ۱۸سال بیمه رانندگی میباشم حالا به دلایلی قادر به ادامه رانندگی نمیباشم میخواهم بیمه خود راتغییر دهم بیمه ای به من پیشنهاد بدید که مزایا وشرایط بیمه رانندگی راداشته باشه من ادامه بدم

  person
  کارشناس بیمه
  19 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، بیمه مشاغل آزاد می توانید. به کارگزاری تامین اجتماعی مراجعه کنید.

person
شهرام
03 فروردین 1401

سلام من یه خودرو دارم و مسافرکشی میکنم میتونم بجای بیمه اختیاری، بیمه مشاغل آزاد رو پرداخت کنم؟ بیمه اختیاری خیلی مبلغش برام سنگینه لطفا راهنمائیم کنید

  person
  کارشناس بیمه
  31 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، ۰۱ بله میشود مشکلی نداره بروید بیمه حرف و مشاغل آزاد شوید با نرخ های مختلف و مبالغ مختلف که دارد از مبلغ ۵۰۰ هزار تومان شروع میشود.

person
پیشرو
15 اسفند 1400

سلام کارمند وکارفا دفاتر پیشخوان با چه مبلغی باید بیمه بشن؟واینکه راهی هست ارزونترین مبلغ بیمه تامین شد؟

  person
  کارشناس بیمه
  16 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، کارمند ها که باید برایشان لیست بیمه ارسال کنید و حق بیمه آنها امسال کمتر از یک ملیون سیصد هزار تومان نیست. کارفرما هم باید بیمه کارفرمایان بشود که آن هم حدودا یک ملیون تومان است.

person
alex
07 اسفند 1400

سلام
من 24 سال سابقه بیمه تامین اجتماعی دارم 54 سال سن دارم امکان بازنشته شدن هست ؟

  person
  کارشناس بیمه
  07 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، شما باید قانون بازنشستگی را داشته باشید. در مقاله بازنشستگی تامین اجتماعی می تواند کامل شرایط را مطالعه کنید.

person
مریم
03 اسفند 1400

سلام
همسرمن جایی کار میکرد اللن میخواد بیاد بیزون بدلیل سختی کار و۵۱ سال سن دارد سابقه بیمه ایشون ۲۰ سال است اگر بخواهد بازنشستگی داشته باشد بهترین نوع ادامه بیمه او چطورمیباشدلطفا توصیح دهید ممنون

  person
  کارشناس بیمه
  04 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، اگر جای کار کرده و لیست بیمه برای وی ارسال شده باتوجه به سن ایشان و ۲۰ سال سابقه ای که خودتان گفتید، میتواند بازنشسته شود.

person
فرشاد
02 اسفند 1400

سلامژ هزینه بیمه فقط درمانی تامین اجتماعی چقدره؟ بدون بازنشستگی
اصلا این نوع بیمه ارائه میشه؟

  person
  کارشناس بیمه
  03 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، تامین اجتماعی دفترچه درمانی تنها نمیدهد.

person
جستجوگر
25 بهمن 1400

تک شیفت و دوشیفت هستن ک میخوام بیمه ۱۵روزه و۳۰روزه ثبت کنم

  person
  کارشناس بیمه
  26 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، چه کمکی از دست ما برمیاد؟

person
امین
05 بهمن 1400

سلام من شغلم ازاد است دوتا بچه هم دارم بهترین بیمه چی هست که حقوق خوب بگیرم اخرش و درمان هم داشته باشه

  person
  کارشناس بیمه
  05 بهمن 1400

  سلام اگر از قبل بیمه داشته باشید در مرحله اول بیمه اختیاری شوید در غیر اینصورت بیمه حرف و مشاغل آزاد با نرخ ۱۸ درصد همراه با درمان خود و خانواده را بیمه نمایید

person
مسعود
04 بهمن 1400

با سلام و عرض ادب میخواستم بدونم اگر که از کار قبلی بیرون اومده باشیم و بخواهیم خودمون رو بیمه کنیم میتونیم بیمه مشاغل آزاد که هزینش کمتره رو انتخاب کنیم یا حتما باید خویش فرما باشه

  person
  کارشناس بیمه
  05 بهمن 1400

  سلام هم میتوانید بیمه حرف و مشاغل آزاد شوید با نرخ های مختلف و هم میتوانید بیمه اختیاری شوید

person
احمد سرایلو
04 بهمن 1400

سلام بزرگوار، من مدتی در جهاد دانشگاهی خواجه نصیر به صورت قراردادی مشغول به کار بودم و حق بیمه برام پرداخت شده و چند سالی است که با ان سازمان به دلیل حقوق کم قطع رابطه کردم، الان می خواهم از بیمه خویش فرما با توجه به سوابق گذشته استفاده کنم خواهشا در مورد سوالات ذیل راهنمایی فرمایید:
۱- از کدام بیمه میتوانم استفاده کنم که در اینده از حقوق بازنشیتگی مناسب و مزایای دفترچه بیمه برای خود و خانواده بهره مند باشم.
۲- ایا با شروع بیمه خویش فرما ،سوابق گذشته بنده محاسبه خواهد شد یا خیر؟
۳- مبنای میزان پرداخت بیمه از طرف بنده ایا حقوق قبلی بنده می باشد ؟
۴ – چه نوع بیمه ای مناسب بنده می باشد.؟

  person
  کارشناس بیمه
  05 بهمن 1400

  سلام میتوانید بیمه اختیاری شوید و سوابق قبلی شما هم لحاظ میشود ولی اگر میخواهید در زمان بازنشستگی مستمری بیشتری بگیرید چند سال آخر را باید جای برای شما حق بیمه واریز کند

person
داورزنی
03 بهمن 1400

سلام مدارک لازم برای ثبت نام بیمه تامین اجتماعی چیست؟

  person
  کارشناس بیمه
  04 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، بله اما می توانید در خصوص نحوه ثبت نام بیمه تامین اجتماعی به نزدیک ترین کارگزاری مراجعه کنید.

person
شاهانی
28 دی 1400

سلام برای فعال سازی بیمه تکمیلی تامین اجتماعی باید چه کار کرد؟

  person
  کارشناس بیمه
  28 دی 1400

  سلام شما باید برای دریافت پاسخ سوالات مرتبط با بیمه تامین اجتماعی خود با کارگزاری های بیمه تماس بگیرید.

person
مقدم
05 دی 1400

باسلام متولد1347سرپرست خانواده هستم 9سال قبل بیمه تامین اجتماعی بودم دارای8هشت سابقه پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی هستم امابه دلایل مشکلانی نتوانستم حق بیمه پرداخت کنم از 9سال قبل بیمه قطع شد؟حالاقصد برقراری مجددپرداخت حق بیمه تامین اجتماعی دارم حال باحدود53سال سن چگونه وازکجاشروع کنم؟لطفا پاسخ دهیدسپاسگزارم azarbarjame@gmail.com ایمیل و شماره 09391837655اجرکم عندالله

  person
  کارشناس بیمه
  25 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، باید بروید تو سایت تامین اجتماعی یا کارگزاری سازمان مراجعه کنید و بیمه اختیاری شوید.

   person
   محمد پهلوان
   21 آبان 1401

   سلام از سال ۱۳۷۶ تا ۱۳۸۱ در فروشگاه مشغول به کار بودم صاحب فروشگاه قرار بود بعد از چند ماه بیمه کند بیمه نکردن سال ۱۳۸۱ از طریق اداره کار شکایت کردم و صاحب فروشگاه یک ماه بیمه برایم واريز کردند و لیست بیمه رو پرداخت کردند و ماه بعد از فروشگاه اخراج کردند بعد از چند سال برای تمدید جواز فروشگاه من را بیمه خواستند و مدت ۴ سال نیم بیمه برای من ثبت شده و صاحب فروشگاه را جریمه کردن متاسفانه توانی صاحب فروشگاه و کارمند بیمه جریمه ای پرداخت نکرده و بیمه ای برای من پرداخت نشد حتما یک ماه بیمه سال ۸۱ برایم پرداخت شده بود بنام محمدپهلوان هست شماره کارت ملی و نام پدر تغییر کرده چندین بار بیمه رفتم جواب درستی ندادن آيا جایی میتوانم بروم جواب بگيرم با اینکه اداره کار شکایت کرده بودم ممنون از راهنمایی شما

    person
    کارشناس بیمه
    24 آبان 1401

    سلام شما قبلا اداره کار شکایت کردید لذا با رای اداره کار به قسمت واحد امور نامنویسی شعبه مراجعه کنید تا آنها پیگیری کنند

person
حسین
30 آذر 1400

سلام
ایا خدمات درمانی در درصد های مختلف بیمه مشاغل ازاد 12% 14% 18% باهم فرقی دارند یا با هم برابرند؟
خدمات درمانی در بیمه مشاغل ازاد با بیمه اختیاری چه فرقی میکند?ایا فرانشیز دارد؟و ایا فرانشیز در دونوع بیمه مقدار برابر دارد؟
ممنون میشم دقیق جواب بدین.خیلی ذهنمو مشغول کرده.کارگزاری هم درست جواب نمیدن.

  person
  کارشناس بیمه
  29 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، در این خصوص مقاله بیمه مشاغل آزاد ما را در بلاگ بیمه دات کام مطالعه کنید.

person
كشاورز
28 آذر 1400

سلام من از زانو آسيب ديده ام و حدود 27 سال سابقه كار دارم چطوري مي توانم باز نشسته شوم از راهنمايتون سپاس گزارم.

  person
  کارشناس بیمه
  11 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، با زانو درد که نمی توانید بازنشسته شوید شما باید شرایط بازنشستگی را داشته باشید. شما احتیاج به ۳۰ سال سابقه و ۵۰ سن برای بازنشستگی لازم دارید.

  person
  فاطمه
  10 خرداد 1402

  سلام.الان هزینه بیمه زنان خانه‌دار چقدر هست؟ شوهرمم میتونم بیمه کنم

   person
   نویسنده بیمه
   10 خرداد 1402

   سلام دوست عزیز. حق بیمه زنان خانه دار از مبلغ ۷۰۰ ملیون تومان در هر ماه شروع میشود ۰۲ خیر شما نمی توانید شوهر خود را بیمه کنید خودش باید جداگانه بیمه شود.

person
مهرداد
06 آذر 1400

سلام بنده متوجه نشدم که حداکثر سن برای انعقاد بیمه اختیاری 50سال است یا 55 سال؟چون در قسمت شرایط مطلب فوق دو سن متفاوت 50 و55 سال ذکر شده وعینا در سایت اطلاع رسانی سازمان تامین اجتماعی نیز بهمین صورت در دو اطلاع رسانی جداگانه 50 و55سال درج شده است.ممنونم سلامت ودلشاد باشید

  person
  کارشناس بیمه
  20 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، ۵۰ سال سن است.

   person
   سعیدجدیدی
   17 مرداد 1401

   باسلام وخسته‌نباشید.اینجانب جراحی مغزواعصاب کردم ومشکل داخلی هم دارم چطوری خودم را بازنشسته کنم.ممنون از راهنمایی تون

    person
    کارشناس بیمه
    25 مرداد 1401

    سلام بازنشستگی شرایط خودش را از نظر سن و سابقه دارد و ربطی به بیماری ندارد اگر بیماری شما خوب نشده باید بروید کمیسیون پزشکی درخواست از کارافتادگی بدید

   person
   Amir
   23 بهمن 1401

   سلام خسته نباشید شما اینجا خودتون لیست قیمت بیمه بازنشتگی رو زدید ۱۲ درصد ۱۰۰ و خوردی و ۱۴ و ۱۸ درصد هم ۲۰۰ و خوردی ایا ایا این قیمت درست است من فقط بیمه برای بازنشتگی میخوام ۱۳ سال سابقه بیمه دارم و ۴۰ سالمه اگر این قیمت درسته که خودتون نوشتید تا خودم رو بیمه کنم

    person
    نویسنده بیمه
    23 بهمن 1401

    بیمه زنان خانه دار با نرخ ۱۲ درصد بدون درمان ماهیانه مبلغ ۵۰۰ هزار تومان شروع میشود

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید