05 دی 1401

ارزان ترین بیمه تامین اجتماعی: مقایسه انواع بیمه برای انتخاب بهترین بیمه

به طور حتم، بیمه یکی از راه حل‌های کاهش دغدغه افراد به خصوص سرپرست خانواده برای تامین نیاز‌های مالی در دوران میانسالی و بازنشستگی است. با خرید ارزان ترین بیمه تامین اجتماعی، می‌توانید با خیالی راحت دوران بازنشستگی خوبی را سپری کنید و نگران پرداخت هزینه‌های مالی خود نباشید. بیمه تامین اجتماعی، طرح‌ها و خدمات گوناگونی دارد که افراد با توجه به شرایط خود می‌توانند از آن استفاده کنند، اما در حقیقیت این بیمه به دو بخش اجباری و خویش فرما تقسیم بندی می‌شود که در ادامه این مطلب درباره انواع بیمه تامین اجتماعی توضیحاتی خواهیم داد. با ما همراه باشید.

بیمه تامین اجتماعی چیست؟

همانطور که اشاره شد افرادی که از بیمه تامین اجتماعی استفاده می‌کنند به دنبال تضمین امنیت شغلی و مالی خود هستند. سازمان تامین اجتماعی برای حفظ شرایط اقتصادی و کاهش دغدغه‌های دوران بازنشستگی خدماتی را ارائه می‌کند که البته در طول پرداخت حق بیمه شرایط استفاده از پوشش‌های درمانی هم در نظر گرفته شده است. استفاده از خدمات درمانی و  بیمه‌های سازمان تامین اجتماعی  با توجه به شرایط فرد و نوع طرح بیمه تامین اجتماعی، صورت خواهد گرفت. در حقیقیت بیشتر افراد ارزان ترین بیمه تامین اجتماعی را همان بیمه اجباری از سمت کارفرماها می‌داند.

بیمه اجباری تامین اجتماعی

اگر شما جزو افرادی باشید که در یک سازمان یا شرکت مشغول به فعالیت باشد، به طور حتم با معنی بیمه اجباری آشنا هستید. این نوع بیمه تامین اجتماعی برای کارخانه‌ها، شرکت‌ها، سازمان‌ها و به طور کلی برای کارمندانی است که در حال فعالیت در صنعت کسب و کار هستند. به این ترتیب که کارفرماها بعد از ثبت شرکت خود باید به دنبال دریافت کد کارگاهی بیمه باشند تا بتوانند کارمند‌های خود را بیمه کارگاهی کنند.

توجه کنید که اگر شرکتی بعد از ثبت، کارمند‌های خود را بیمه اجباری نکند، مشمول جریمه و تخلف شده است. با پرداخت حق بیمه اجباری از طرف کارفرما و بخش کمی ‌از طرف کارمند می‌توانید ارزان ترین بیمه سازمان تامین اجتماعی را تهیه کنید. همچنین استفاده از خدمات این سازمان برای هر شخص شاغلی امکان پذیر است. سازمان بیمه‌گر تامین اجتماعی موظف است که با دریافت حق بیمه، سابقه و پوشش‌های مختلف را برای افراد در نظر بگیرد تا در دوران بازنشستگی شرایط دریافت مستمری وجود داشته باشد.

بیمه خویش فرما تامین اجتماعی

بیمه خویش فرما نوع دیگری از بیمه تامین اجتماعی است که انواع مختلفی دارد. در این بیمه‌نامه افرادی که شغل آزاد دارند یا شرایط استفاده از بیمه اجباری را ندارند، می‌توانند با در نظر گرفتن شرایط اقتصادی و پوشش‌های مختلف یکی از انواع بیمه بیمه خویش فرما را انتخاب کنند. نکته مهمی ‌که در این بخش باید به آن اشاره کرد تنوع و پرداخت حق بیمه است تا بتوان ارزان ترین بیمه تامین اجتماعی که با خواسته‌های شما مطابقت دارد را تهیه کرد.

در حقیقت افرادی که تحت پوشش بیمه اجباری قرار ندارند و به هر علتی کارفرما آن‌ها را بیمه نکرده است می‌توانند از بیمه خویش  فرما استفاده کنند. اگر در گذشته کارفرما داشته و برای شما حق بیمه پرداخت شده و حالا قصد پرداخت بیمه برای خود دارید، می‌توانید به سازمان بیمه تامین اجتماعی مراجعه کنید و از خدمات و پوشش‌های این سازمان مطلع شوید.

دقت کنید افرادی که سابقه 6 ماه بیمه اجباری در یک کد کارگاهی را داشته باشند و بدون خواست و اراده خود از کار بیکار شوند، می‌توانند با مراجعه به سازمان تامین اجتماعی درخواست بیمه بیکاری داشته باشند. برای دریافت بیمه بیکاری حداکثر 30 روز زمان دارید تا بعد از خروج از کار اعلام وضعیت کنید تا شرایط شما برسی شود.

آیا بیمه مشاغل آزاد جزو ارزان ترین بیمه تامین اجتماعی است؟

بین بیمه اختیاری و بیمه مشاغل آزاد تفاوت‌هایی وجود دارد که از نظر پرداخت حق بیمه ماهانه و مزایا بررسی می‌شود. افراد در بیمه اختیاری تامین اجتماعی باید هزینه بیشتری پرداخت کنند، اما مزایای بیشتری هم دریافت خواهند در حقیقت مانند یک فرد مشغول به کار در کارگاه‌ها و شرکت‌ها شرایط استفاده از پوشش‌ها و مزیت‌های بیمه تامین اجتماعی را دارا هستند.

بیمه تامین اجتماعی ارزان

بیمه مشاغل آزاد تامین اجتماعی

در آن طرف، حق بیمه صاحب‌های مشاغل آزاد کمتر بوده و متناسب با آن از خدمات سازمان تامین اجتماعی بهره‌مند خواهند شد. برای تهیه این نوع بیمه باید مدارک مختلفی را به سازمان ارائه کنید تا مشمول استفاده از این طرح باشید. بیمه مشاغل آزاد جزو ارزان ترین بیمه تامین اجتماعی است که همین پرداخت کم حق بیمه نسبت به بیمه اختیاری آن را جذاب تر کرده است و البته که توجیح اقتصادی هم دارد.

نکته مهم: شرایط استفاده از بیمه مشاغل آزاد منوط بر این است که فرد بیمه شونده دارای جواز کسب باشد که در غیر این صورت باید از خدمات بیمه اختیاری استفاده کند.

پرداخت مبلغ حق بیمه اختیاری

حق بیمه اختیاری با توجه به حداقل حقوق سالانه در قانون وزارت کار، تعیین و اجرا می‌شود. حق بیمه برای افرادی که مشغول به کار هستند، 30 درصد از حقوق ماهانه است. البته که کارمند و کارگرها فقط 7 درصد از این 30 درصد را پرداخت خواهند کرد و مابقی آن بر عهده کارفرما است.

تفاوتی که در بیمه خویش فرما اختیاری وجود دارد این است که پرداخت حق بیمه از طرف بیمه شونده 27 درصد بوده و 3 درصد مابقی آن را دولت پرداخت می‌کند. این مبلغ با توجه به میزان حقوق و دستمزد فرد متقاضی محاسبه می‌شود.

مزایای استفاده از بیمه تامین اجتماعی

با توجه به اینکه برخی از افراد به دنبال این موضوع هستند که ارزان ترین بیمه تامین اجتماعی کدام یک از طرح‌های این سازمان است، اما باید به شما بگوییم که استفاده از مزیت‌های بیمه تامین اجتماعی برای بسیاری از افراد اهمیت ویژه‌ای دارد و حاضر هستند برای این خدمات و پوشش‌ها هزینه‌های بیشتری را هم پرداخت کنند. به طور کلی بیمه تامین اجتماعی مزایای مختلفی دارد که عبارتند از:

 • دریافت حقوق بازنشستگی و مستمری
 • استفاده از پوشش‌های بیمه برای زمان ازکارافتادگی
 • بهره‌مندی از خدمات و هزینه‌های درمانی
 • پرداخت هزینه کفن و دفن بیمه شده
 • استفاده از بیمه بیکاری

شرایط افراد تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی

افراد برای اینکه تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار بگیرند باید شرایطی را داشته باشند. این قوانین عبارتند از:

 • اگر سن شخصی بیشتر از ۵۵ سال باشد باید معادل مدت مازاد سنی، سابقه حق بیمه پرداخت کند.
 • افراد باید حداقل سابقه پرداخت ۳۰ روز حق بیمه را داشته باشند.
 • آقایان باید کارت پایان خدمت داشته باشند.
 • حداکثر سن ۵۰ سال است.
 • افراد متقاضی که بیش از ۱۰ سال سابقه پرداخت حق بیمه در سازمان تامین اجتماعی داشته باشند از شرط سنی معاف خواهند بود.
 • در صورتی که از قبل سابقه ۱۰ سال پرداخت حق بیمه را داشته باشید و سن شما هم از ۵۰ سال بیشتر باشد به راحتی می‌توانید تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی قرار بگیرید.

مدارک لازم برای بیمه مشاغل آزاد

برای اینکه تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار بگیرید باید شرایط و مدارک مورد نیاز را داشته باشید. در مرحله اول به یکی از شعب سازمان بیمه تامین اجتماعی مراجعه کنید و با پر کردن فرم مربوطه، مدارک مورد نیاز را تحویل دهید. سازمان تامین اجتماعی موظف است حداکثر تا 2 ماه صلاحیت شما را بررسی و اعلام کند. این مدارک شامل:

 • ارائه شماره بیمه در صورت سابقه بیمه
 • ۳ قطعه عکس
 • اصل و کپی کارت ملی و شناسنامه فرد متقاضی
 • دو قطعه عکس خانواده فرد متقاضی
 • اصل و کپی کارت ملی خانواده
 • اصل و کپی شناسنامه خانواده فرد متقاضی( در صورت تمایل و تقاضای بیمه مشاغل آزاد با دفترچه بیمه)

استفاده از این مزیت‌ها برای بیمه شونده دارای هزینه است؛ اما با این تفاسیر باز هم می‌توان گفت که بیمه مشاغل آزاد یکی از ارزان ترین بیمه تامین اجتماعی است.

بیمه کارفرماها

همانطور که کارفرما می‌تواند کارمند‌ها و کارگر‌های خود را بیمه اجباری کند، از طرف دیگر هم شرایطی وجود دارد که بتواند خود را بیمه کند. با این توضیحات بیمه تامین اجتماعی قوانینی را در نظر گرفته تا کارفرماهای عزیز کشور هم بتوانند از مزیت‌های بیمه تامین اجتماعی بهره‌مند شوند. این شرایط به شرح زیر است.

بازنشستگی 12 درصد

در این نوع از طرح بیمه تامین اجتماعی، فقط خدمات مرتبط با بازنشستگی ارائه می‌شود و با پرداخت 182 هزار تومان یکی از ارزان ترین بیمه تامین اجتماعی را تهیه خواهید کرد.

بازنشستگی و فوت قبل از بازنشستگی 14 درصد

این حالت مستمری و بازنشستگی را به فرد بیمه‌گزار پرداخت می‌کند. حتی بعد از فوت وی، این شرایط همچنان پابرجاست و به بازماندگان تعلق می‌گیرد. این نوع بیمه‌نامه مبلغ 212 هزار تومان هزینه دارد.

بازنشستگی، فوت و ازکارافتادگی 18 درصد

خدمات پرداخت مستمری برای شخص بیمه شده و بازماندگان در صورت فوت و از کارافتادگی ارائه خواهد شد. توجه کنید که این حالت برای افرادی که از قبل ازکارافتادگی و نقص عضو داشته باشند، صدق نمی‌کند. هزینه پرداخت این بیمه 273 هزار تومان است.

نکات مهم

چند نکته مهم زیر را هم در نظر بگیرید. این نکات شامل پاسخ سوال بسیاری از عزیزان است:

 • در صورتی که از فارغ التحصیلان دانشگاهی به عنوان کارمند یا کارگر بخش استفاده کنید، مشمول تخفیف خواهید شد.
 • شرایط خاص شما مانند بیماری و غیره تاثیری در کاهش حق بیمه ندارند. (برای موارد بسیار خیلی خاص باید به سازمان مراجعه کنید.)
 • افرادی که اقدام به تبلیغ و فروش بیمه تامین اجتماعی ارزان می‌کنند، کلاهبردار هستند.
 • باز هم تاکید می‌کنیم که بیمه تامین اجتماعی ارزان نداریم. شما می‌توان کمترین میزان را انتخاب کنید.
 • سابقه بالای بیمه تاثیر در کاهش قیمت بیمه ندارد.

 ارزان ترین بیمه تامین اجتماعی

ارزان ترین بیمه تامین اجتماعی

مزایا و انواع بیمه تامین اجتماعی

در این مطلب درباره انواع بیمه تامین اجتماعی توضیحاتی داده شد. شما باید با توجه به شرایط خود، خدمات و پوشش‌ها را انتخاب کنید که با توجه به میزان مزیت‌ها، هزینه حق بیمه نیز متفاوت خواهد بود. با توجه به این توضیح و به طور کلی نمی‌توان گفت که ارزان ترین بیمه تامین اجتماعی یا بهترین بیمه تامین اجتماعی کدام یک از طرح‌ها است. فقط بدانید که قصد سازمان تامین اجتماعی، در نظر گرفتن منافع اشخاص یک جامعه است، پس انتخاب بهترین بیمه تامین اجتماعی بر عهده شما است. اگر همچنان در این باره نیازمند اطلاعات بیشتری هستید،‌ می‌توانید در انتهای همین مطلب، سوالات خود را در قالب کامنت برای کارشناسان بیمه دات کام بنویسید. مشاوران ما در اسرع وقت پاسخگوی شما عزیزان خواهند بود.

 

 • + آیا بیمه مشاغل آزاد جزو ارزان ترین بیمه تامین اجتماعی است؟
 • + پرداخت مبلغ حق بیمه اختیاری چگونه است؟
 • + مزایای استفاده از بیمه تامین اجتماعی چیست؟
آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
14 بهمن 1401 / اطلاعات بیمه ای

شورای بیمه چیست و چه وظایفی دارد+ اعضای تشکیل دهنده شورا

وظایف شورای عالی بیمه و ارکان آن را در این مقاله بیمه دات کام بخوانید!

11 بهمن 1401 / اطلاعات بیمه ای

بیمه سربازی را چگونه به سوابق بیمه تامین اجتماعی اضافه کنیم؟

بیمه سربازی چه خدماتی به محافظان کشور می‌دهد؟ پوشش‌ها و مزایای این بیمه‌نامه را در این مقاله مطالعه نمایید.

08 بهمن 1401 / اطلاعات بیمه ای

پرداخت بیمه تامین اجتماعی با موبایل؛ پرداخت حق بیمه در سریع‌ترین زمان

پرداخت بیمه تامین اجتماعی با موبایل یکی از امکاناتی پرداختی سازمان تامین است. برای یادگیری نحوه کار با اپلیکیشن تامین، این مقاله را به دقت بخوانید.

07 بهمن 1401 / اطلاعات بیمه ای

استعلام غیبت سربازی؛ 4 روش برای پیگیری غیبت سربازی

مشمولین نظام وظیفه با استعلام غیبت سربازی می‌توانند از وضعیت خدمت سربازی خود آگاه شوند. شما را به مطالعه‌ی روش‌های پیگیری غیبت سربازان دعوت می‌کنیم.

05 بهمن 1401 / اطلاعات بیمه ای

اشتباهات رایج در خرید بیمه را بشناسید و از آنها دوری کنید!

اشتباه در خرید بیمه نامه یکی از عواملی است که می‌تواند مانع دریافت خسارت از بیمه شود؛ برای آشنایی با اشتباهات رایج در خرید بیمه، این مقاله را از دست ندهید.

02 بهمن 1401 / اطلاعات بیمه ای

سوابق بیمه تامین اجتماعی: روش‌های استعلام سابقه تامین اجتماعی در 1401

راهنمای سریع استعلام و مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی به صورت آنلاین

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
مهرداد
06 آذر 1400

سلام بنده متوجه نشدم که حداکثر سن برای انعقاد بیمه اختیاری 50سال است یا 55 سال؟چون در قسمت شرایط مطلب فوق دو سن متفاوت 50 و55 سال ذکر شده وعینا در سایت اطلاع رسانی سازمان تامین اجتماعی نیز بهمین صورت در دو اطلاع رسانی جداگانه 50 و55سال درج شده است.ممنونم سلامت ودلشاد باشید

  کارشناس بیمه
  20 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، ۵۰ سال سن است.

   سعیدجدیدی
   17 مرداد 1401

   باسلام وخسته‌نباشید.اینجانب جراحی مغزواعصاب کردم ومشکل داخلی هم دارم چطوری خودم را بازنشسته کنم.ممنون از راهنمایی تون

    کارشناس بیمه
    25 مرداد 1401

    سلام بازنشستگی شرایط خودش را از نظر سن و سابقه دارد و ربطی به بیماری ندارد اگر بیماری شما خوب نشده باید بروید کمیسیون پزشکی درخواست از کارافتادگی بدید

كشاورز
28 آذر 1400

سلام من از زانو آسيب ديده ام و حدود 27 سال سابقه كار دارم چطوري مي توانم باز نشسته شوم از راهنمايتون سپاس گزارم.

  کارشناس بیمه
  11 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، با زانو درد که نمی توانید بازنشسته شوید شما باید شرایط بازنشستگی را داشته باشید. شما احتیاج به ۳۰ سال سابقه و ۵۰ سن برای بازنشستگی لازم دارید.

حسین
30 آذر 1400

سلام
ایا خدمات درمانی در درصد های مختلف بیمه مشاغل ازاد 12% 14% 18% باهم فرقی دارند یا با هم برابرند؟
خدمات درمانی در بیمه مشاغل ازاد با بیمه اختیاری چه فرقی میکند?ایا فرانشیز دارد؟و ایا فرانشیز در دونوع بیمه مقدار برابر دارد؟
ممنون میشم دقیق جواب بدین.خیلی ذهنمو مشغول کرده.کارگزاری هم درست جواب نمیدن.

  کارشناس بیمه
  29 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، در این خصوص مقاله بیمه مشاغل آزاد ما را در بلاگ بیمه دات کام مطالعه کنید.

مقدم
05 دی 1400

باسلام متولد1347سرپرست خانواده هستم 9سال قبل بیمه تامین اجتماعی بودم دارای8هشت سابقه پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی هستم امابه دلایل مشکلانی نتوانستم حق بیمه پرداخت کنم از 9سال قبل بیمه قطع شد؟حالاقصد برقراری مجددپرداخت حق بیمه تامین اجتماعی دارم حال باحدود53سال سن چگونه وازکجاشروع کنم؟لطفا پاسخ دهیدسپاسگزارم azarbarjame@gmail.com ایمیل و شماره 09391837655اجرکم عندالله

  کارشناس بیمه
  25 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، باید بروید تو سایت تامین اجتماعی یا کارگزاری سازمان مراجعه کنید و بیمه اختیاری شوید.

   محمد پهلوان
   21 آبان 1401

   سلام از سال ۱۳۷۶ تا ۱۳۸۱ در فروشگاه مشغول به کار بودم صاحب فروشگاه قرار بود بعد از چند ماه بیمه کند بیمه نکردن سال ۱۳۸۱ از طریق اداره کار شکایت کردم و صاحب فروشگاه یک ماه بیمه برایم واريز کردند و لیست بیمه رو پرداخت کردند و ماه بعد از فروشگاه اخراج کردند بعد از چند سال برای تمدید جواز فروشگاه من را بیمه خواستند و مدت ۴ سال نیم بیمه برای من ثبت شده و صاحب فروشگاه را جریمه کردن متاسفانه توانی صاحب فروشگاه و کارمند بیمه جریمه ای پرداخت نکرده و بیمه ای برای من پرداخت نشد حتما یک ماه بیمه سال ۸۱ برایم پرداخت شده بود بنام محمدپهلوان هست شماره کارت ملی و نام پدر تغییر کرده چندین بار بیمه رفتم جواب درستی ندادن آيا جایی میتوانم بروم جواب بگيرم با اینکه اداره کار شکایت کرده بودم ممنون از راهنمایی شما

    کارشناس بیمه
    24 آبان 1401

    سلام شما قبلا اداره کار شکایت کردید لذا با رای اداره کار به قسمت واحد امور نامنویسی شعبه مراجعه کنید تا آنها پیگیری کنند

شاهانی
28 دی 1400

سلام برای فعال سازی بیمه تکمیلی تامین اجتماعی باید چه کار کرد؟

  کارشناس بیمه
  28 دی 1400

  سلام شما باید برای دریافت پاسخ سوالات مرتبط با بیمه تامین اجتماعی خود با کارگزاری های بیمه تماس بگیرید.

داورزنی
03 بهمن 1400

سلام مدارک لازم برای ثبت نام بیمه تامین اجتماعی چیست؟

  کارشناس بیمه
  04 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، بله اما می توانید در خصوص نحوه ثبت نام بیمه تامین اجتماعی به نزدیک ترین کارگزاری مراجعه کنید.

احمد سرایلو
04 بهمن 1400

سلام بزرگوار، من مدتی در جهاد دانشگاهی خواجه نصیر به صورت قراردادی مشغول به کار بودم و حق بیمه برام پرداخت شده و چند سالی است که با ان سازمان به دلیل حقوق کم قطع رابطه کردم، الان می خواهم از بیمه خویش فرما با توجه به سوابق گذشته استفاده کنم خواهشا در مورد سوالات ذیل راهنمایی فرمایید:
۱- از کدام بیمه میتوانم استفاده کنم که در اینده از حقوق بازنشیتگی مناسب و مزایای دفترچه بیمه برای خود و خانواده بهره مند باشم.
۲- ایا با شروع بیمه خویش فرما ،سوابق گذشته بنده محاسبه خواهد شد یا خیر؟
۳- مبنای میزان پرداخت بیمه از طرف بنده ایا حقوق قبلی بنده می باشد ؟
۴ – چه نوع بیمه ای مناسب بنده می باشد.؟

  کارشناس بیمه
  05 بهمن 1400

  سلام میتوانید بیمه اختیاری شوید و سوابق قبلی شما هم لحاظ میشود ولی اگر میخواهید در زمان بازنشستگی مستمری بیشتری بگیرید چند سال آخر را باید جای برای شما حق بیمه واریز کند

مسعود
04 بهمن 1400

با سلام و عرض ادب میخواستم بدونم اگر که از کار قبلی بیرون اومده باشیم و بخواهیم خودمون رو بیمه کنیم میتونیم بیمه مشاغل آزاد که هزینش کمتره رو انتخاب کنیم یا حتما باید خویش فرما باشه

  کارشناس بیمه
  05 بهمن 1400

  سلام هم میتوانید بیمه حرف و مشاغل آزاد شوید با نرخ های مختلف و هم میتوانید بیمه اختیاری شوید

امین
05 بهمن 1400

سلام من شغلم ازاد است دوتا بچه هم دارم بهترین بیمه چی هست که حقوق خوب بگیرم اخرش و درمان هم داشته باشه

  کارشناس بیمه
  05 بهمن 1400

  سلام اگر از قبل بیمه داشته باشید در مرحله اول بیمه اختیاری شوید در غیر اینصورت بیمه حرف و مشاغل آزاد با نرخ ۱۸ درصد همراه با درمان خود و خانواده را بیمه نمایید

جستجوگر
25 بهمن 1400

تک شیفت و دوشیفت هستن ک میخوام بیمه ۱۵روزه و۳۰روزه ثبت کنم

  کارشناس بیمه
  26 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، چه کمکی از دست ما برمیاد؟

فرشاد
02 اسفند 1400

سلامژ هزینه بیمه فقط درمانی تامین اجتماعی چقدره؟ بدون بازنشستگی
اصلا این نوع بیمه ارائه میشه؟

  کارشناس بیمه
  03 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، تامین اجتماعی دفترچه درمانی تنها نمیدهد.

مریم
03 اسفند 1400

سلام
همسرمن جایی کار میکرد اللن میخواد بیاد بیزون بدلیل سختی کار و۵۱ سال سن دارد سابقه بیمه ایشون ۲۰ سال است اگر بخواهد بازنشستگی داشته باشد بهترین نوع ادامه بیمه او چطورمیباشدلطفا توصیح دهید ممنون

  کارشناس بیمه
  04 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، اگر جای کار کرده و لیست بیمه برای وی ارسال شده باتوجه به سن ایشان و ۲۰ سال سابقه ای که خودتان گفتید، میتواند بازنشسته شود.

alex
07 اسفند 1400

سلام
من 24 سال سابقه بیمه تامین اجتماعی دارم 54 سال سن دارم امکان بازنشته شدن هست ؟

  کارشناس بیمه
  07 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، شما باید قانون بازنشستگی را داشته باشید. در مقاله بازنشستگی تامین اجتماعی می تواند کامل شرایط را مطالعه کنید.

پیشرو
15 اسفند 1400

سلام کارمند وکارفا دفاتر پیشخوان با چه مبلغی باید بیمه بشن؟واینکه راهی هست ارزونترین مبلغ بیمه تامین شد؟

  کارشناس بیمه
  16 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، کارمند ها که باید برایشان لیست بیمه ارسال کنید و حق بیمه آنها امسال کمتر از یک ملیون سیصد هزار تومان نیست. کارفرما هم باید بیمه کارفرمایان بشود که آن هم حدودا یک ملیون تومان است.

شهرام
03 فروردین 1401

سلام من یه خودرو دارم و مسافرکشی میکنم میتونم بجای بیمه اختیاری، بیمه مشاغل آزاد رو پرداخت کنم؟ بیمه اختیاری خیلی مبلغش برام سنگینه لطفا راهنمائیم کنید

  کارشناس بیمه
  31 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، ۰۱ بله میشود مشکلی نداره بروید بیمه حرف و مشاغل آزاد شوید با نرخ های مختلف و مبالغ مختلف که دارد از مبلغ ۵۰۰ هزار تومان شروع میشود.

جعفر بابایی
05 فروردین 1401

سلام بنده دارای ۱۸سال بیمه رانندگی میباشم حالا به دلایلی قادر به ادامه رانندگی نمیباشم میخواهم بیمه خود راتغییر دهم بیمه ای به من پیشنهاد بدید که مزایا وشرایط بیمه رانندگی راداشته باشه من ادامه بدم

  کارشناس بیمه
  19 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، بیمه مشاغل آزاد می توانید. به کارگزاری تامین اجتماعی مراجعه کنید.

بیکارم
05 فروردین 1401

سلام بنده اقا و 34 سال سن دارم.بیکار هستم و شغلم متغیر هست و متعهل هستم سربازی هم نرفتم میتونم تا ماهی 600هزار تومان پرداخت کنم لطفا راهنمایی کنید چه بیمه ای بریزم.دیپلم برق قدرت دارم.اینم ایمیلم.like.none.any.5996@gmail.com

  کارشناس بیمه
  06 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، اگر از قبل بیمه نداشتید، بیمه مشاغل آزاد شوید که حداقل آن 500 هزار تومان است.

وحید
13 فروردین 1401

سلام بیمه کارفرما بهتر است یا مشاغل آزاد

  کارشناس بیمه
  14 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، این دو کاملا متفاوت هستند. شرایط شما چیست؟

سعید
14 فروردین 1401

با عرض سلام و خسته نباشید ،خواستم بدونم که آیا دانشجویان هم میتوانند خود را بیمه تامین اجتماعی کنن یا خیر؟
و چه بیمه ای برا انان مناسب است؟
با تشکر

  کارشناس بیمه
  14 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، بله می توانند بیمه دانشجویی بگیرند. مقاله بیمه دانشجویی ما را مطالعه کنید.

جلوه
14 فروردین 1401

سلام و خسته نباشید
من بک کارگاه نجاری دارم و ۲ استادکار نجاری برام کار میکنن هزینه بیمه این افراد چند میشه و چطور میتونم با هزینه کمتر این افراد رو بیمه کنم ممنون میشم که جواب سوالمو بدید

  کارشناس بیمه
  17 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، اگر جواز کسب شما تولیدی است که مشمول کمک دولت میشوید به قسمت امور بازرسی شعبه مراجعه کنید تا اطلاعات کامل در اختیار شما قرار بدهد.

Nazanin
14 فروردین 1401

سلام همسر من به دلایلی از کار بیرون اومده وبیمه قطع شده الان میخواد ادامه اون بیمه روپرداخت کنه فقط من نمیدونم نوع بیمه چی بوده و الان باید چه نوع بیمه انتخاب کنیم که هم هزینه کمی داشته باشه هم دوروز دیگه به دردمون بخوره و مبلغ پرداخت بیمه رو هم بهم میگین که هرماه چقدر حق بیمه باید پرداخت کنیم

  کارشناس بیمه
  18 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، برود بیمه حرف و مشاغل آزاد شوید با نرخ های مختلف و حق بیمه مختلفی هم دارد.

نازنین
16 فروردین 1401

سلام من قصد دارم که خودم هزینه بیمه برای خودم پرداخت کنم (سابقه کار و سابقه بیمه تأمین اجتماعی هم دارم ولی الان کار نمیکنم)
آیا امکانش هست که فقط بعنوان سابقه بیمه بتونم هزینه رو پرداخت کنم؟ (منظورم بدون استفاده از خدمات درمانی هست)

  کارشناس بیمه
  25 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، بله می توانید.

سجاد اعرابی
17 فروردین 1401

سلام
من هیچ سابقه بیمه ای ندارم حتی 1 روز فقط خدمت سربازی رفتم
چگونه میتونم بیمه بشم
جواز کسب دارم و 46 ساله هستم

  کارشناس بیمه
  15 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، می توانید مشاغل آزاد شوید.

علیرضا
20 فروردین 1401

باسلام من خانومی ۳۸ساله هستم سرپرست خانواده هستم ۸سال هست جدا شدم شغلم خیاطی هست جواز کسب هم دارم شرایط بیمه شدن من چطوری هستش باتشکر

  کارشناس بیمه
  15 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، میتواند بیمه حرف و مشاغل آزاد شوید با نرخ های مختلف و حق بیمه مختلفی هم دارد.

رجب زاده
21 فروردین 1401

سلام . بنده بیمه اختیاری دارم و 14 سال سابقه دارم و شرایط بیمه مشاغل آزاد را هم دارم . امسال با نرخ 27 درصد حق بیمه شده بالای 1400000 تومان . میخواستم بدونم بهتر نیست بیمه خود را به مشاغل آزاد تبدیل کنم تا حق بیمه کمتری پرداخت کنم . ضمنا 2 فرزند هم دارم . لطفاً راهنمایی کنید . واقعا خیلی گرون شده بیمه

  کارشناس بیمه
  27 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، بله میتوانید بیمه حرف و مشاغل آزاد شوید

محمد مجید
21 فروردین 1401

سلام وقت بخیر
ایا پروانه اشتغال سازمان نظام مهندسی هم جز مشاغل ازاد حساب میشه ک بشه بیمه مشاغل ازاد پرداخت کرد؟؟؟

  کارشناس بیمه
  28 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، بله تقریبا مثل بیمه حرف و مشاغل آزاد است

افتخاری
23 فروردین 1401

سلام،
من 4 سال است که برای یک موسسه خارجی کار می کنم و حقوق خوبی دارم ولی هیچ سابقه بیمه ای ندارم. 45 سال دارم. آیا می توانم خود را بیمه خویش فرما کنم؟ خودم سابقه پرداخت بیمه ندارم و تا حالا تحت تکفل همسرم بودم که بیمه خدمات درمانی است.

  کارشناس بیمه
  23 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، بله میتوانید خودتان را بیمه حرف و مشاغل آزاد شوید با نرخ های مختلف و مبالغ مختلف که دارد

امیر
23 فروردین 1401

سلام
من پیک موتوری هستم با ۲۸ سال سن
قصد دارم خودمو بیمه کنم
میشه راهنمایی بفرمایید بهترین و ارزان ترین بیمه
که متناسب کار من باشه
ممنونم

  کارشناس بیمه
  02 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، بیمه مشاغل آزاد و خویش فرما است که حداقل 500 هزارتومان است (البته حدودا)

علی
23 فروردین 1401

سلام و عرض ادب
بنده حدود 30 سال دارم، حدود یک سال در یک شرکت خصوصی کار کردم و برای بنده بیمه رد شده. اما بعد از جدایی از شرکت تقریبا به صورت آزاد کار میکنم و بیمه‌ای برای بنده رد نمیشه. با توجه به این موارد میخوام خودم و همسرم (در درجه اول همسرم برای مخارج بارداری) رو بیمه کنم. ولی متاسفانه اطلاعات بیمه‌‌ای کمی دارم. اگر امکان داره بنده رو راهنمایی بفرمایید که باید چه کاری انجام بدم. (با توجه به درآمدم و مخارج بعد از ازدواج در حال حاضر امکان پرداخت حق بیمه زیادی ندارم.)

  کارشناس بیمه
  03 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، بیمه های اختیاری و مشاغل آزاد می توانید شوید که مبلغ های متفاوتی دارند. در مقالات بیمه اختیاری و بیمه مشاغل آزاد اطلاعات کافی به دست بیاورید اما بهتر است که حتما در کارگزاری با مسئول بیمه هم صحبت کنید.

داود از میبد
24 فروردین 1401

سلام. بنده شغل مشخصی ندارم. وضع مالی خوبی ندارم. نمی توانم حق بیمه اختیاری که خیلی گران است پرداخت کنم. چه بیمه ای شوم که هزینه پرداخت حق بیمه کمتر باشد؟

  کارشناس بیمه
  05 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، دیگر کمترین حق بیمه حدود 500 هزار تومان است.

م.ح
26 فروردین 1401

سلام تو مغازه کاشی فروشی کار میکنم بیمه نیستم 35سال دارم چه بیمه ای خوبه که بتونم با کمتر درآمدم واریز کنم دوتا بچه دارم واینکه بیمه مشاغل آزاد چیه متوجه نشدم

  کارشناس بیمه
  26 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، اول از همه کارفرما باید شما را بیمه کند. دوم اینکه بهتر است که همان بیمه مشاغل آزاد کنید که درصدهای مختلفی را دارد. شما می توانید اطلاعات کامل را در مقاله بیمه مشاغل آزاد مطالعه کنید.

عصمتی
31 فروردین 1401

سلام وخسته نباشید.
من ۳۰ سالمه و میخوام خودمو بیمه تامین اجتماعی کنم میخواستم بدونم هزینش بدون درمانی فقط برا بازنشتگی چقدره و تا چه سنی باید پرداخت کنم

چهرازی
10 اردیبهشت 1401

با سلام و احترام
اینجانب در حال حاضر بیمه شده پدرم هستم (نیروهای مسلح).
برای تدریس در دانشگاه آزاد به صورت حق التدریس اقدام کرده ام، و به من گفتند بعد از اتمام ترم و واریز حقوق (حداقل بعد از 5 ماه)، امکان استفاده از دفترچه درمان را خواهم داشت. و تا قبل از آن عملا از پوشش درمانی برخوردار نیستم. من نگران این فاصله زمانی تا واریز حقوق و عدم پوشش درمانی هستم.
سوالم این است که آیا در فاصله ای که دفترچه درمانی ام فعال میگردد، میتوانم از بیمه دیگری در تامین اجتماعی همانند خویش فرما یا مشاغل آزاد به منظور داشتن دفترچه درمان و پوشش هزینه هایم استفاده نمایم؟؟ یا اینکه داشتن دو بیمه بازنشستگی و استفاده از یک دفترچه درمانی تامین اجتماعی قانونا امکانپذیر نیست؟؟ سپاسگزارم.

  کارشناس بیمه
  07 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، بله میتوانید ۰۲ شما تا زمانی که از طرف محل کار بیمه نشده اید میتوانید بیمه حرف و مشاغل آزاد شوید و از درمان استفاده کنید و وقتی که بیمه شما را واریز کردند بیمه حرف و مشاغل آزاد را قطع کنید

گیتا
15 اردیبهشت 1401

سلام و ممنون از سایت خوبتون که اطلاعات و توضیحات بسیار خوبی داشت ، من خانم و متاهل دارای یک فرزند هستم تا فروردین 1400 شاغل وبیمه بودم و از آن موقع تا الان بیمه بیکاری میگیرم تا پایان گرفتن بیمه بیکاری سابقه بیمه ایم 15 سال میشود ، 1- آیا بعد از 50 سالگیم بازنشستگی با 15 روز حقوق میگیرم ؟ ۲- جایی خواندم که با ۴۲ سال سن و ۲۰ سال سابقه میشه بازنشسته شد ، در این مورد آن زمان ۲۰ روز حقوق میدهند ؟. ۳- آیا بعد از اتمام بیمه بیکاری میتوانم بیمه اختیاری انجام بدهم تا بازنشسته شوم ، البته ۵ سال بریزم تا ۲۰ سال سابقه بشم آن موقع ۴۲ سالم تمام میشه و شامل بازنشستگی با شرایط ۲۰ سال سابقه با ۴۲ سال میشم ؟. پیشاپیش از پاسخگوییتون بی نهایت سپاسگزارم ….

  کارشناس بیمه
  15 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، ۰۱ خیر حتما باید ۵۵ سال سن داشته باشید که بتوانید بارنشسته شوید ۰۲ بله آن کسانی هستند که لیست بیمه داشته باشند و از قانون زنان کارگر میتوانند یعنی ۲۰ سال و ۴۲ سال سن داشته باشند۰۳ بله

   گیتا
   16 اردیبهشت 1401

   ممنون از پاسخگوییتون ،
   خداوند اجر کارتان را بدهد …
   متشکرم

ميثم يزدى پور
19 اردیبهشت 1401

سلام وقت بخير بنده 19 سال سابقه بيمه تامين اجتماعى دارم كه ۴ سال اخر خويش فرما پرداخت كردم حدود ١٣ ماه است كه بيمه خود را نريخته ام ميتونم به صورت اينترنتى از اين ماه مجدد خودم را بيمه كنم سنم ٤٢ سال است

  کارشناس بیمه
  20 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، بله میتوانید مشکلی نیست.

علوی
23 اردیبهشت 1401

باسلام. من سابقه 28سال پرداخت بیمه اجباری دارم.. میخوام باز خرید بشم.. بهترین حالت بیمه ای که میشه درزمان بازنشستگی بیشترین حقوق رو داشته باشم کدوم نوع هست؟ .. خانمم بیمه هست آیا بچه هام هم بیمه میشن؟ وآیا اگه کسی جوازکسب داشته باشه. میتونه برام بیمه رد کنه.. وشرایطش چیه؟ ومبنای پرداخت بیمه براساس حقوق چطوریه؟ ممنونم از حسن توجه.. و شکیبایی شما درپاسخگویی

  کارشناس بیمه
  23 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، در بیمه تامین اجتماعی چیزی به اسم بازخرید نداریم. این سوالات شما نیاز به جواب طولانی دارد. فقط کسی می تواند برای شما بیمه رد کند که در آنجا مشغول باشید.

   علوی
   24 اردیبهشت 1401

   ممنونم از پاسخ حضرتعالی… منظورم اینه که از بیمه اجباری.. با باز خرید تبدیل به بیمه اختیاری می‌شود… حالا.. بفرمایین.. که کسی که جواز کسب دارد می‌تواند برام بیمه رد کند؟ و باچه شرایطی وچه نوعی باشد که بهترین حالت در برقراری حداکثرحقوق بازنشستگی بعد 30سال داشته باشد؟ بازم متشکرم از صبر وحوصله ای در پاسخگویی دارین

    کارشناس بیمه
    24 اردیبهشت 1401

    سلام دوست عزیز، اولا اگر جای میخواهد برای شما بیمه ارسال کند بازرس بیمه باید شما را در محل کار ببیند مگر اینکه پیمانکاری و یک کارخانه بزرگی باشد که بتواند شما را بیمه کند

ش. ک
31 اردیبهشت 1401

سلام نزدیک به چهار سال است دو پسرم را از طریق یک شرکت بیمه اجباری کردم که حق بیمه را کامل هم بیمه شده وهم کارفرما را من پرداخت میکنم امسال جمع بیمه آنها ۳/۳۹۰/۰۰۰ تومان شده که پرداخت آن برای من سخت شده است در صورتی که یکی از بستگان خودش را بیمه اختیاری ۱۸٪ کرده که ماهی ۸۵۰/۰۰۰ تومان پرداخت میکند هم دفترچه دارد و هم بازنشستگی شاملش میشود خواستم بیمه اجباری ۳۰٪ را به بیمه اختیاری ۱۸٪ تبدیل کنم لطفا من را راهنمایی کنید متشکرم

  کارشناس بیمه
  09 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، آن بیمه حرف و مشاغل آزاد است که نرخ ۱۸ درصد است بیمه اختیاری نرخ ۲۷ درصد است و سال ۱۴۰۱ ماهی یک ملیون و چهار صد هزار تومان شده است بله بهتره بری آنها را بیمه حرف و مشاغل آزاد کنید

فرشاد همتی
31 اردیبهشت 1401

استاد ارزون ترین بیمه نامین اجتماعی خویش فرما چقدرهست منظورم اینه که ماهیانه چقدر باید پرداخت کنیم

  کارشناس بیمه
  02 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، ماهیانه حدود 500 هزار تومان است.

فریده احمدیان
29 خرداد 1401

سلام بنده خانه دارهستم هیچ بیمه ندارم میخواهم خودم رابیمه کنم که بتوانم ازمستمری وبازنشستگی درآینده استفاده کنم سنم هم ۴۵ ساله چه بیمه ی وباچه شرایطی میتونم بیمه کنم البته خیلی سنگینم نباشه راهنمایی کنید لطفا

  کارشناس بیمه
  31 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، شما میتوانید بیمه زنان خانه دار با مبلغ ماهیانه ۵۱۸ هزار تومان شوید.

پاشا
01 تیر 1401

با سلام بنده دو ماهه از کارم بیرون اومدم حالا میخوام بیمه رو ادامه بدم هم برای بازنشستگی هم برای خدمات درمانی خودم و همسرم و دو فرزندم و بازنشستگیم جوری باشه که بعد من به همسرم حقوق بدن چه بیمه ای میتونم بشم که مبلغ پرداختیم زیاد نباشه و مناسب باشه چون وارد سایت تامیین رفتم فقط یه قسمت بود اونم حدود یک و نیم ملیون بود آیا بیمه دیگه ای هست که اینارو که گفتم داشته باشه و کجا باید مراجعه کنم

  کارشناس بیمه
  01 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، مشاغل آزاد حداقل را می تونید بگیرید. حدود 500 هزار تومان است.

   عباس
   10 تیر 1401

   سلام من۴۲سالم هست جواز کسب آژانس باربری رو دارم
   میتونم بیمه ی مشاغل آزاد پرداخت کنم؟
   ۲تابچه دارم
   بیمه ی مشاغل آزاد بعداز خودم به زن وبچم حقوق پرداخت میکنه یافقط شامل
   بازنشتگی میشه

    کارشناس بیمه
    11 تیر 1401

    سلام دوست عزیز، بله و پوشش های مختلفی دارد.

   پاشا
   11 تیر 1401

   با سلام من حضورا به بیمه مراجعه کردم و گفتن بیمه 500 تومنی نداریم و گفت پایینترینش حدود 650 هست و اگر خدمات درمانی بخوای میشه حدود یک میلیون که برام انجام داده و سایت داده برای پرداخت حالا اگه خوبه لطفا شما تایید کنید و یک سوال هم دارم که پدرم 62 ساله هست آیا میتونم براش در زیر مجموعه خودم دفترچه خدمات درمانی بگیرم

    کارشناس بیمه
    12 تیر 1401

    سلام به می توانید.

رضا
10 تیر 1401

سلام من دیگر توان پرداخت بیمه اختیاری را ندارم و حدود۵سال پرداخت کردم الان خیلی گرون شده و درامدم کم شده باید چ کار کنم نمیتوانم ماهی یکملیون و چهارصد پرداخت کنم ایا بیمه ارزانتری هست که در حد توانم باشد

  کارشناس بیمه
  11 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، بله بیمه مشاغل آزاد با حدود 500 هزار تومان وجود دارد.

محسن جعفری
20 تیر 1401

سلام من اگه ده سال بیمه پر کرده باشم تو سن ۵۰ سالگی میتونم ایا بازنشسته بشم؟

  کارشناس بیمه
  21 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، خیر حداقل باید 60 سال داشته باشید.

مرتضی شکی
22 تیر 1401

سلام وقت بخیر من بیمه یک سال دارم متولد ۱۳۶۷ هستم جواض مغازه دارم لوازم گاز سوز میخوام بیمه کنم با هزینه پایین هر جا میرم میگن ازاد میشه یک ملیون هشصد

  کارشناس بیمه
  05 مرداد 1401

  سلام دوست عزیز، با توجه به شغل شما بیمه با قیمت پایین و مناسب برای شما نیست فقط میتوانید بیمه حرف و مشاغل آزاد شوید با نرخ های مختلف و حق بیمه پرداخت کنید که از ۵۱۸ هزار تومان شروع میشود

مرتضی راد
27 تیر 1401

سلام
اگه من جایی پانزده سال کار کرده باشم ولی بیمه نشده باشم درصورتی‌که کارفرما مشغول بودنم را بپذیره ،کل جریمه و بیمه من چند تومان میشود که پرداخت شود تا پانزده سال بیمه من احیا شود؟
با تشکر

  کارشناس بیمه
  28 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، اولا اینطوری که شما میگویید اداره کار و تامین اجتماعی قبول نمیکند که سابقه برای شما منظور کنند

ارس
28 تیر 1401

سلام ممنون ازین که وقت میذارید واسه مردم
من ۲۷ سالمه هیچ سابقه بیمه ای ندارم فقط ۱۸ ماه سربازی رو دارم الان چطور میتونم بیمه بشم که زیاد هم گرون واسم نیوفته و این که چه شغل هایی کمتر حق بیمه میخواد راستی مدرک کامپیوتر از فنی حرفه ای هم دارم

  کارشناس بیمه
  29 تیر 1401

  سلام باید یک سال اختیاری یا اجباری داشته باشید. اما مشاغل آزاد می توانید شوید.

زهره
31 تیر 1401

سلام.بنده مربی پیش دبستان هستم انتظار بیمه دارم از مدیر ولی ایشون میگن ما موظف نیستیم شما را بیمه کنیم ولی میتونم بیمه کنم و از حقوق خودتون کم کنم.آیا ایشون درست میگن؟

  کارشناس بیمه
  01 مرداد 1401

  سلام ایشان باید بیمه کنند که 7درصد را شما باید بپردازید. می توانید به اداره کار مراجعه کنید.

فهیمه
10 مرداد 1401

سلام. خسته نباشید. پسر من چند سال بیمه اجباری داشته چند سال هم از شرکتی که خودش کارفرما است بیمه داره، الان چند سال است که بیمه نداره. اگر الان بیمه مشاغل آزاد کند و بعد از چند سال بیمه اختیاری یا اجباری کند که بتواند حداکثر حقوق رد کند، مشکل ندارد؟ به طور خلاصه اینکه چند بار نوع بیمه ها عوض شود اشکال ندارد؟

  کارشناس بیمه
  15 مرداد 1401

  سلام دوست عزیز، خیر مشکلی ندارد فقط سه بار میتواند خودش را بیمه آزاد کند.

اکبر
11 مرداد 1401

سلام .من میخواستم تو خونه یک کاری راه بندازم.میتونم جواب کسب بگیرم

  کارشناس بیمه
  11 مرداد 1401

  سلام اصولا نمیگیرند و نیاز به مدارک خاص است؛ اما باید به اتحادیه کسب وکار خودتان مراجعه کنید.

فرمانده
15 مرداد 1401

سلام ارزانترین حق بیمه تامین اجتماعی چقدر است؟ ما خیلی پول نداریم

  کارشناس بیمه
  16 مرداد 1401

  سلام حدود 500 هزار تومان است.

امین
16 مرداد 1401

سلام وخسته نباشید
بنده دارای جوازکسب هستم شغل کیف فروشی
میخاستم ببینم که خودم رو میخام بیمه تامین اجتماعی کنم کدام نوع بهتره و چه کارایی باید انجام بدم؟

  کارشناس بیمه
  16 مرداد 1401

  سلام بیمه مشاغل آزاد می توانید کنید.

امین
16 مرداد 1401

سلام
من جوازکسب دارم و میخاهم خودم رو بیمه مشاغل ازاد کنم
میشه راهنمایی کنید بگید کجا باید برم و اقدام کنم؟
وبهترین نوع بیمه مشاغل ازاد کدومه؟
تشکر

  کارشناس بیمه
  17 مرداد 1401

  سلام در سایت تامین اجتماعی می توانید ثبت نام کنید، درصدهای متفاوتی دارد که پوشش هایشان با هم فرق دارد.

مهرداد رهگذر
17 مرداد 1401

باسلام بنده ۱۵سال سابقه بیمه و ۴ ۶سال سن دارم از کار بیکار شدم میتوانم از بیمه عشایری استفاده کنم ممنون

  کارشناس بیمه
  25 مرداد 1401

  سلام شما که با ۶۴ سن و ۱۵ سال سابقه میتوانید بازنشسته شوید

امیرمحمد
17 مرداد 1401

سلام. پدر من تقریبا ۸ سال بیمه تامین اجتماعی داره، الان برا بازنشستگی بهترین راه چی هست، در ضمن بالای ۵۵ سال سن داره. ممنون و سپاس

  کارشناس بیمه
  17 مرداد 1401

  سلام پدر شما باید به شرایط برسد تا بازنشسته شود. مقاله بازنشستگی ده ساله را مطالعه کنید.

حمید
21 مرداد 1401

سلام بنده کارگرهستم پرسال ۷۰۰تومن حق بیمه بودولی الان دوبرابرشده واقعاتوان پرداختش ندارم چیکاربایدبکنم میشه کمترپرداخت کرد

  کارشناس بیمه
  26 مرداد 1401

  سلام اگر کارگر ساختمانی هستید میتوانید از بیمه کارگران ساختمانی استفاده کنید و حق بیمه خیلی کمتری پرداخت کنید ولی فعلا سهمیه ای از طرف دولت به تامین اجتماعی ابلاغ نشده است ولی بروید کارت مهارت فنی و حرفه ای ساختمانی بگیرید و تو نوبت باشید

یلدا
26 مرداد 1401

سلام پسر خواهر من 18سال سن داره و پدرش هم فوت کرده به دلایل پزشکی هم معاف ازسربازی شده چون توی بچگی تشنج میکردکمیسیون تشخصی معافیت داد.آیا ما میتونیم تحت پوشش بیمه خاصی قرارش بدیم بخاطر آینده اش .

  کارشناس بیمه
  31 مرداد 1401

  سلام بله میتوانید

محمد
02 شهریور 1401

سلام. من 20 سال کارمند بخش خصوصی بودم و قراردادم به تازگی به انتها رسید و تمدید نشد. آیا باید بیمه اختیاری کنم خودم را و با چه مبلغی؟ مطابق آخرین حقوقم یا می توانم بر اساس حداقل حقوق مصوب خودم رو بیمه اختیاری کنم؟
ممنون میشم راهنماییم کنید.

  کارشناس بیمه
  07 شهریور 1401

  سلام باید بیمه اختیاری شوید ۰۲ نرخ حق بیمه اختیاری براساس یک سال آخر پرداخت حق بیمه شما محاسبه میشود

سعید
06 شهریور 1401

سلام عرض ادب خسته نباشین
من بیمه فقط برای بازنشستگی و در صورت لزوم اگر درآمدی متناسب با پرداخت حق بیمه نداشتم و نتونستم پرداخت کنم بتونم از بیمه بیکاری هم استفاده کنم تا زمانیکه توان پرداخت حق بیمه داشته باشم چه نوع بیمه ای رو باید انتخاب کنم
یعنی فقط همین دو مورد بازنشستگی و بیمه بیکاری از چه نوع بیمه ای استفاده کنم؟؟

  کارشناس بیمه
  06 شهریور 1401

  سلام بیمه بیکاری زمانی است که شما به صورت غیرارادی از محل کارتان اخراج شده باشید. برای بازنشستگی که بیمه اختیاری و مشاغل آزاد می توانید واریز کنید و بعد از رسیدن به شرایط لازم حق بازنشستگی دریافت کنید.

علی اصغرحصاری
14 شهریور 1401

باسلام من ۱۵سال درشرکتی کارکردم وحدود ۶سال بیمه ثبت شده وبعدورشکست شد بیکارشدیم ۶سال مجدد درقنادی کارکردم ۶ماه ثبت شده با یکسال ونیم بیمه بیکاری ۸سال وخورده ای بیمه دارم الان ۵۲سال دارم اگه در۶۰سالگی زنده بودم ایا بازنشستگی شامل من میشود

  نویسنده بیمه
  15 شهریور 1401

  سلام علی اصغر عزیز
  خیر باید حتما ۱۰ سال سابقه را داشته باشید که بتوانید بارنشسته شوید

مسعود
28 شهریور 1401

سلام من 8سال سابقه بینه تامین اجتماعی دارم تو شرکت کار می‌کردم ولی الان دیگه کار نمیکنم میتونم خودمو بیمه مشاغل آزاد کنم وسابقه قبلی هم بیاد جز این یانه واگه بیمه اختیاری باشم چون 8سال سابقه دارم تخفیف نداره میگن طرح جدید اگه کسی5سال بیمه داشته باشه میتونه با تخفیف خودشو بیمه کنه و بیمه قبلی هم جز سوابق حساب بشه ببخشید که‌ زیاد حرف زدم

  نویسنده بیمه
  29 شهریور 1401

  سلام مسعود عزیز
  هم میتوانی خودت را بیمه حرف و مشاغل آزاد کنید و هم میتوانید خودت را بیمه اختیاری کنید ۰۲ خیر تخفیف ندارید

رویا
29 شهریور 1401

سلام بیمه بیکاری من در حال اتمامه میخوام ادامه بیمه را خودم واریز کنم میخواستم بدونم کدام نوع بیمه برای من مناسبتره؟؟

  نویسنده بیمه
  29 شهریور 1401

  سلام رویای عزیز
  از نظر بهتر بودن تعهدات بیمه اختیاری بهتر است

حشمتاله
04 مهر 1401

سلام‌وقت بخیر برادرم با ۱۵سال باز نشسته شده ایا می تواند مجددا برای ادامه بیمه خود اقدام کند تا سنواتش بیشتر شود و حقوق بیشتری دریافت کند چون پشیمان شده از بازنشستگی

  نویسنده بیمه
  04 مهر 1401

  سلام حشمت عزیز
  بله میتواند انصراف دهد و بیمه خودش را ادامه بدهید

فاطمه
05 مهر 1401

با سلام خدمت کارشناس عزیز، بنده پروانه کسب دارم، ولی خودمو بیمه 12%کردم، چون زیر پوشش بیمه درمان پدرم هستم، سوالم خدمت شما این است که این بیمه که پرداخت میکنم بازنشستگی بیشتری بهم تعلق ميگيره یا اگه از طریق پروانه کسب اقدام کنم که بیمه آزاد کنم، با تشکر از لطف شما

  کارشناس بیمه
  07 مهر 1401

  سلام فرقی نمیکند هر دو منل هم هستند همین ۱۲ درصد را ادامه بدهید

Boukan.a
15 مهر 1401

سلام ببخشید اگه کارت پایان خدمت نداشته باشی وبیمه اختیاری رد کنی برای خودت برای بازنشستگی مشکلی پیش نمیاد یعنی اینکه اون وقت بگن که باید حتما کارت داشته باشی تا بتونی حقوق بازنشستگی بگیری؟ممنونم

  کارشناس بیمه
  17 مهر 1401

  سلام خیر مشکلی پیش نمیاد ما برای بازنشستگی احتیاج به کارت پایان خدمت شما نداریم

   هومن
   19 مهر 1401

   سلام بهترین نوع بیمه تامین اجتماعی که ارزانتر باشه، کدامه؟

    کارشناس بیمه
    20 مهر 1401

    سلام بیمه ارزان که نداریم اما می توانید از مشاغل آزاد با حداقل درصد استفاده کنید.

احسان
20 مهر 1401

با سلام
من حدودا 10سال سابقه بیمه دارم و به دلایلی از برج 8بیکار میشم و میخوام آزاد بیمه رد کنم با دفترچه و 2نفر تحت پوشش هستم مبخواستم بدونم هزینه من ماهی چقدر میشود
ممنون میشم راهنمایی کنید این 12درصد و غیره بدون هزینه درمانی هست من با هزینه درمانی مبخوام

  نویسنده بیمه
  22 مهر 1401

  سلام احسان عزیز
  شما میتوانید بیمه حرف و مشاغل آزاد شوید با نرخ های مختلف و حق بیمه پرداخت کنید از ۱۲ درصد بدون درمان که مبلغ ۵۱۸ هزار تومان میشود شروع میشود

امید
06 آبان 1401

سلام.میخاستم حق بیمه ام رو خودم پرداخت کنم و بیمه شم. ولی فقط بازنشستگیش رو میخام و درمانیش رو نمیخام. ولی بازنشستگیش حقوق کارگری باشه. چقدر باید پرداخت کنم

  کارشناس بیمه
  06 آبان 1401

  سلام امید عزیز
  باید بیمه حرف و مشاغل آزاد با نرخ ۱۲ درصد شوید ماهیانه مبلغ ۵۰۰ هزار تومان در سال 1401 میشود

علی اصغر قربانی 09126990013
10 آبان 1401

یک برادر مجرد و بیکار و سن بالا دارم ۴۵ ساله است . چطور میتوانم با هزینه بیمه تامین اجتماعی کنم ؟

  کارشناس بیمه
  12 آبان 1401

  سلام میتوانید ایشان را بیمه حرف و مشاغل آزاد کنید

حمیدرضا
08 آذر 1401

سلام من مجرد هستم 28 سال سن دارم و میخوام بیمه اختیاری بریزم و باید چند سال بیمه اختیاری بریزم و چند سالم بشه میتونم مستمری دریافت کنم؟ سربازی هم نرفتم ایا مشکلی برای پرداخت بیمه اختیاری ندارم؟
سابقه بیمه اجباری هم ندارم از الان میخوام فقط بیمه اختیاری بریزم با هزینه خودم
از کجا باید شروع کنم برای بیمه اختیاری کجا باید برم راهنمایی کنید

  کارشناس بیمه
  10 آذر 1401

  سلام اگر آقا هستید باید تا ۳۰ سال حق بیمه واریز کنید تا بازنشسته شوید ۰۲ تامین اجتماعی کاری با کارت پایان خدمت شما ندارد ۰۳ اگر اصلا از قبل بیمه ندارید اول باید بیمه حرف و مشاغل آزاد شوید با نرخ های مختلف و حق بیمه پرداخت کنید

علی قنبری
10 آذر 1401

سلام، من یه کار کاسبی نو پا راه انداختم که دو نفر هم نیرو دارم، شرکتی هم ثبت نکردم، چطور میتونم نیروهام رو با کمترین هزینه بیمه بازنشستگی کنم

  کارشناس بیمه
  12 آذر 1401

  سلام جدیدا قرار است بخشنامه جدید ابلاغ شود که اگر از فارغ التحصیلان دانشگاه سر کار ببرید مشمول تخفیف بیمه میشوید به تامین اجتماعی منطقه خودتان مراجعه کنید تا آنها پیگیری کنند

فرزند ایران
22 آذر 1401

سلام بنده 29سالمه متاهل و دارای 3 فرزند هستم کارم آزاد هست و هیچگونه سابقه بیمه ندارم باید چکار کنم که من و افراد تحت تکفلم بیمه تامین اجتماعی بشیم بهترین بیمه با سایر مزایا برای من و خانوادهام چه بیمه ای هست بعد میتونم این چندسالی که بیمه نداشتم پولشونو بدم لطفاً راهنمایی کنید خدا خیرتون بده

  کارشناس بیمه
  25 آذر 1401

  سلام گذشته که بیمه واریز نکردید را دیگه نمیتوانید الان واریز کنید ولی از حالا میتوانید خودتان را بیمه حرف و مشاغل آزاد کنید

پرنیان
07 دی 1401

سلام ببخشید من خانمی خانه دار هستم قبل از ازدواج تحت تکفل بیمه تامین اجتماعی پدر بودم حالا نه خودم و نه همسرم هیچ بیمه ای نداریم همسرم هنرمند هستند و متاسفانه بیمه هنرمندی فعلا ثبت نام نمیشه حالا اگر بخواهیم بیمه بشیم با توجه به درآمد کم همسرم و اینکه پدرشون مستمری بگیر هستن و صاحب کار ایشون حساب میشن شما چه نوع بیمه ای پیشنهاد می‌دین و اینکه اون سابقه تحت تکلف بودن مجردی بنده سابقه حساب میشه برام ؟در چه صورت پدر ایشون میتونن همسرم را بیمه کنند؟همسرم ۴۵ ساله هستند و کارت معافیت دارن ،متشکرم

  نویسنده بیمه
  09 دی 1401

  سلام پرنیان عزیز
  اولا اون مدتی که تحت تکفل پدر بودی سابقه ای برای شما حساب نمیشود چون خودت که حق بیمه واریز نکردید بعد هم فعلا میتوانید بیمه حرف و مشاغل آزاد شوید با نرخ های مختلف و حق بیمه پرداخت کنید ۰۲ دیگه نمی تواند پدر شوهرت همسر شما را بیمه کند

منصوره
19 دی 1401

سلام. وقت بخیر
من 9 سال سابقه بیمه اجباری دارم. بعد از آن هم بیمه بیکاری گرفتم که فروردین 1402 تمام می شود.
نیاز به خدمات درمانی ندارم چون از محل کار همسرم تحت پوشش بیمه تکمیلی هستم.
1. اگر از بیمه اختیاری استفاده کنم، حق بیمه با توجه به یکسال آخر حضور در شرکت لحاظ میشه یا با توجه به سال آخری که بیمه از سمت بیمه بیکاری رد شده؟
2. میتوانم از بیمه حرف و مشاغل آزاد استفاده کنم با اینکه مجوز کسب ندارم؟
3. با توجه به شرایط من، برای پرداختی بیشتر زمان بازنشستگی کدام بیمه بهتره، حرف و مشاغل آزاد یا اختیاری؟

  نویسنده بیمه
  19 دی 1401

  سلام منصوره عزیز
  ۰۱ با توجه به یک سال آخر محاسبه میشود ۰۲ بله میتوانید بیمه حرف و مشاغل آزاد شوید با نرخ های مختلف و حق بیمه پرداخت کنید احتیاج به جواز کسب ندارید ولی بیمه اختیاری بهتر است

سهیل
21 دی 1401

سلام
من دانشجوی ترم آخر کارشناسی هستم و قصد رفتن به خدمت سربازی رو دارم میخوام قبل رفتن به خدمت خودم رو بیمه تامین اجتماعی کنم و تحت حمایت هیچ بیمه ای نیست ام به نظرتون چه نوع بیمه ای کنم بهتره و با توجه به شرایط من امکان پذیره؟

  کارشناس بیمه
  21 دی 1401

  سلام بیمه دانشجویی هم می توانید.

لاله
30 دی 1401

سلام پرداخت جدید برا ی بیمه همین ومبلغ هست که تو این متن هست
و میشه توضیح بدید اگ بیمه رو بدون دفترچه پرداخت کنیم بازنشتگی بدون دفترچه هست؟

  نویسنده بیمه
  30 دی 1401

  سلام لاله عزیز
  خیر بازنشستگی با دفترچه درمانی است

مهاجر
10 بهمن 1401

سلام و خداقوت
پدر من ۶۷ سال سن دارد ولی تا بحال از هیچ بیمه‌ای استفاده نکرده است. آیا امکان استفاده از قانون واریز ۱۰ سال حق بیمه و بازنشسته شدن را دارد؟ آیا می‌توان ۱۰ سال حق بیمه را یکجا پرداخت کرد و ایشان بازنشسته شود؟
نکته: فکر می‌کنم اخیراً بیمه‌ی سلامت شده باشند، ولی هیچ خدماتی ارائه نمی‌دهند…!!
بیمه‌های خصوصی چگونه‌اند؟ اگر راهنمایی کلی برای آنها بفرمایید، سپاسگزار خواهم بود.
ممنون میشوم پاسخ دهید.

  کارشناس بیمه
  11 بهمن 1401

  سلام دوست عزیز. اگر پدر شما از قبل بیمه تامین اجتماعی را حتی یک ماه هم داشته باشد میتواند ده سال را یکجا پرداخت کند و بازنشسته شود. ولی اگر سابقه بیمه نداشته باشد با این سن دیگر نمی تواند بیمه آزاد شود.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید