۰۵ آذر ۱۴۰۲

بیمه دانشجویی تامین اجتماعی؛ ثبت نام + بازنشستگی و قوانین ۱۴۰۲

بالاخره دانشجویان هم بیمه شدند! بیمه دانشجویی یک فرصت عالی برای دانشجویان است. چرا که آن‌ها قبلا هم بیمه بودند، اما فقط می‌توانستند از پوشش‌های درمانی آن استفاده کنند و سابقه‌ای برای آن‌ها حساب نمی‌شد. حالا با تفاهم‌نامه‌ای که بین سازمان تامین اجتماعی و سازمان امور دانشجویان وزارت علوم با موضوع بیمه دانشجویان امضا شده‌است، از این به بعد، دانشجویان، می‌توانند با پرداخت حق بیمه، تعداد سال‌های پرداختی را به سابقه بیمه خود اضافه کنند.

اما در مورد سوال پرتکرار خرید سابقه بیمه دانشجویی، باید بگوییم که خرید سوابق بیمه دانشجویی امکان‌پذیر نیست. طرح اولیه در تاریخ ۱۶ آذر ۱۴۰۰ و با توجه به روز دانشجو اعلام و از بهمن ماه ۱۴۰۰ اجرایی شد. خرید بیمه دوران دانشجویی، خبری خوش برای دانشجویان عزیز است. با خرید بیمه دانشجویی، دیگر دغدغه سوخت شدن سال‌های درس خواندن برای بیمه، از بین می‌رود.

بیمه دانشجویی چیست؟

خبر خوش برای دانشجویان؛ بیمه دانشجویی، جزو سوابق بازنشستگی قرار گرفت

خبر خوش برای دانشجویان؛ بیمه دانشجویی، جزو سوابق بازنشستگی قرار گرفت

در گذشته، هر جوانی با ورود به سن ۱۸ سالگی و دانشگاه، برای این‌که بتواند، تحت پوشش بیمه والدین خود قرار بگیرد، باید از طرف دانشگاه گواهی اشتغال به تحصیل می‌برد. مسئله اصلی این بود که برای او در مدتی که تحت پوشش بیمه بود، هیچ سابقه‌ای در نظر گرفته‌نمی‌شد و فقط می‌توانست از بخش درمانی آن استفاده کند. این موضوع باعث می‌شد، تا حداقل ۴ سال از سابقه دانشجو بسوزد. حالا اگر هم درس خود را ادامه می‌داد، مدت زمان سوخت شدن هم بیشتر می‌شد.

اما حالا با امضای تفاهم‌نامه جدید و استفاده از بیمه دانشجویی تامین اجتماعی می‌توانند، مدت زمان دانشجو بودن را به عنوان سابقه اضافه کند. به این صورت، زودتر بازنشسته می‌شوند و از مزایای آن سریع‌تر بهره خواهند برد. بیمه دانشجویی تامین اجتماعی در حقیقت طرحی است که برای این موضوع تصویب شد و مهم‌ترین مزیت بیمه دانشجویی، همین اضافه شدن سابقه تحصیل به سابقه کار است.
در حقیقت بر اساس گفته‌های رئیس امور دانشجویان وزارت علوم، هدف از این طرح، ایجاد آسودگی خاطر و امنیت شغلی بیشتری برای دانشجویان است. به این صورت، آن‌ها با مشغول شدن در هر شرکتی، ۴ سال سابقه بیمه از قبل دارند. با این طرح بیش از ۳ میلیون دانشجو در کشور تحت بیمه بازنشستگی تامین اجتماعی، قرار خواهند گرفت.

به طور کلی بیمه تامین اجتماعی دانشجویی، یک بیمه مهم برای دانشجویان است. با اعلام شـدن قانون جدید خرید سابقه بیمه دانشجویی، بهتر است دانشجویان سریع‌تر نسب به تهیه و خرید این بیمه اقدامات لازم را انجام دهند. در ادامه در مورد درخواست احتساب سابقه بیمه دوران دانشجویی، امکان خرید سوابق تحصیلی و پرداخت حق بیمه دانشجویی، بیشتر توضیح می‌دهیم.

بررسی انواع طرح‌های بیمه دانشجویی

طرح های بیمه دانشجویی

بیمه دانشجویی در سه طرح مختلف در دسترس دانشجویان قرار گرفته است.

بیمه دانشجویان، در دسته بیمه مشاغل آزاد قرار می‌گیرد و دانشجویان با داشتن کارت دانشجویی می‌توانند، اقدامات لازم برای خرید بیمه دانشجویی را انجام دهند. البته باید به این نکته اشاره کرد، که این بیمه در حالت عادی فقط برای بازنشستگی است. دانشجویان می‌توانند مبلغ ۷۱ هزار  و ۶۰۰ تومان اضافه‌تر، برای برخورداری از خدمات درمانی این بیمه، بپردازند. بیمه دانشجویی بعد از اتمام تحصیل قطع نمی شود و دانشجو می‌تواند، همانند بیمه مشاغل آزاد واریزی آن را ادامه دهد. البته اگر سرباز شود، دیگر امکان استفاده از بیمه دانشجویی را ندارد. برای آگاهی از چگونگی تهیه و خرید بیمه در دوران سربازی، بهتر است مقاله بیمه سربازی را مطالعه نمایید.

هزینه بیمه دانشجویی یک مقدار مقعول و مناسب است و دانشجویان می‌توانند، به انتخاب خود یکی از سه طرح ارائه شـده را، خریداری کننـد. بیمه دانشجویی همانند مشاغل آزاد دارای سه طرح زیر است:

 • نرخ ۱۴ درصد (۱۲ درصد سهم بیمه‌شده + ۲ درصد سهم دولت)
 • طرح ۱۶ درصد (۱۴ درصد سهم بیمه‌شده + ۲ درصد سهم دولت)
 • نرخ ۲۰ درصد (۱۸ درصد سهم بیمه‌شده + ۲ درصد سهم دولت)

۲ درصد از سهم بیمه را دولت پرداخت می‌کند.

حق بیمه پرداختی بیمه دانشجویی در سال ۱۴۰۲

در ادامه میزان حق بیمه پرداختی بیمه دانشجویی را، برای طرح‌های مختلف در سال ۱۴۰۲، را برای شما آورده‌ایم:

 • نرخ ۱۴ درصد (۱۲ درصد سهم بیمه‌شده + ۲ درصد سهم دولت)، مبلغ ۶۵۸ هزار و ۲۲۴ تومان برای ۶ ماهه اول سال و ۶۳۶ هزار و ۹۹۴ تومان برای شش ماهه دوم است.
 • طرح ۱۶ درصد (۱۴ درصد سهم بیمه‌شده + ۲ درصد سهم دولت) مبلغ ۷۶۷ هزار و ۹۲۸ تومان برای ۶ ماهه اول سال و ۷۴۳ هزار و ۱۵۹ تومان برای شش ماهه دوم سال است.
 • نرخ ۲۰ درصد (۱۸ درصد سهم بیمه‌شده + ۲ درصد سهم دولت) مبلغ ۹۸۷ هزار و ۳۳۶ تومان برای ۶ ماهه اول سال و ۹۵۵ هزار و ۴۹۱ تومان برای شش ماهه دوم سال است.

نرخ ۱۴ درصد شامل سهم بازنشستگی و فوت بعد از بازنشستگی، نرخ ۱۶ درصد شامل سهم بازنشستگی و فوت قبل و بعد از بازنشستگی و ۲۰ درصد شامل سهم بازنشستگی، ازکارافتادگی و فوت است. همچنین دانشجویان علوم پزشکی هم می‌توانند از این خدمات بیمه تامین اجتماعی استفاده کنند تا در زمان دانشجویی خود که بین ۴ تا ۱۰ سال طول می‌کشد، برایشان سابقه بیمه حساب شود.

نحوه ثبت نام بیمه دانشجویی

دانشجویان برای ثبت نام و خرید بیمه دانشجویی، باید به سایت es.tamin.ir مراجعه کنند. سپس از طریق منوی بیمه‌شدگان و بعد بیمه‌شدگان خاص، انعقاد قرارداد بیمه دانشجویی را انتخاب و اطلاعات مورد نظر را کامل کنند. البته دانشجویان باید ابتدا، یک حساب کاربری در سایت تامین اجتماعی ایجاد کنند. لازم است بدانید که، تمامی فعالیت‌ها از طریق سایت انجام خواهد شد، مگر در مواردی که دانشجو باید به صورت حضوری به کارگزاری مراجعه کند.

برای ثبت نام لازم است، مراحل زیر را دنبال کنید:

 • ابتدا وارد سامانه سرویس‌های الکترونیکی سازمان تامین اجتماعی، شوید.
 • روی گزینه ورود به سامانه کلیک کنید.
 • نام کاربری و گذرواژه تامین اجتماعی خود را وارد نمایید. اگر در سایت ثبت نام نکرده‌اید، باید ابتدا مراحل ثبت نام را انجام داده و سپس گزینه ورود را انتخاب کنید.
 • بعد از ورود به حساب کاربری تامین اجتماعی خود، از منوی بالای صفحه گزینه بیمه‌شدگان را انتخاب نمایید.

ثبت نام در بیمه دانشجویی

 • در صفحه جدیدی که باز می‌شود، قرارداد بیمه دانشجویی را می‌توانید ببینید، سپس برای تایید قرارداد باید گزینه مشاهده ضوابط و مقررات را انتخاب کنید.

موافقت با شرایط بیمه دانشجویی در سایت تامین اجتماعی

 • سپس گزینه، بیمه‌شدگان خاص/بیمه فراگیر خانواده ایرانی را انتخاب نمایید و گزینه انعقاد قرارداد بیمه دانشجویی را بزنید.
 • بعد از مطالعه ضوابط و قوانین، گزینه موافقم را انتخاب نمایید.
 • بعد از انجام مراحل فوق، انتخاب طرح مورد نظر و تعیین مبلغ حق بیمه، موفق به تهیه قرارداد بیمه دانشجویی می‌شوید. دقت داشته باشید که انتخاب گزینه حمایت درمان را در صورت لزوم فراموش نکنید.

بیمه دانشجویی تامین اجتماعی از خدماتی است که، سازمان امور دانشجویان و تامین اجتماعی، برای آسودگی خاطر دانشجویان عرضه می‌کنند. از آن‌جا که دانشجو در دوران تحصیل خود و قبل از خدمت نمی‌توانست، سابقه بیمه‌ای برای خود داشته باشد و فقط از حق درمان استفاده می‌کرد، دیگر با استفاده از این طرح نگرانی برای او وجود نخواهد داشت. به این صورت هر جا که بعد از تحصیل مشغول به کار شد، مدت زمان پرداخت حق بیمه قبلی او جزو سوابق بیمه به حساب، خواهد آمد. از این رو زودتر بازنشست شده و از مزایای آن در قبل از ۶۰ سالگی بهره خواهد برد. برای مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی با کد ملی، کلیک کنید.

نکات مهم در خصوص بیمه دانشجویی

قانون جدید خرید سابقه بیمه دانشجویی در سال ۱۴۰۲ تغییری نکرده‌است. در ادامه، قانون خرید بیمه دانشجویی و نکات مهمی را که هنگام خرید بیمه دانشجویی باید مد نظر داشته باشید، برای شما بیان می‌کنیم.

۱. سن بیمه‌شدگان

طرح فقط برای دانشجویان در محدوده سنی ۱۸ تا ۵۰ سال است. دانشجویانی که بیش از ۵۰ سال سن دارند، باید اختلاف مبلغ مازاد را، برای خرید بیمه دانشجویی، پرداخت کنند. البته اگر این دانشجویان دارای ده سال سابقه بیمه باشند، نیازی به پرداخت هزینه مازاد ندارند و معاف می‌شوند.

۲. چگونگی پرداخت حق بیمه

تمامی دانشجویان، باید در هنگام ثبت نام، حق بیمه دانشجویی را برای یک ماه، واریز کنند. سپس باید حق بیمه را، حداکثر تا پایان دو ماه بعد بپردازند. در صورتی که تا ساعات آخر موعد مقرر حق بیمه دانشجویی، پرداخت نشود، بیمه باطل خواهد شد.

۳. افراد تحت تکفل

دانشجویان می‌توانند، برای استفاده از خدمات درمانی بیمه، افرادی را تحت تکفل خود، قرار دهند. البته برای این کار باید حق بیمه درمان را هم بپردازند. همان‌طور که گفتیم، بیمه دانشجویی فقط برای در نظر گرفته شدن سوابق بازنشستگی است و برای تحت پوشش قرار گرفتن درمان، باید مبلغی حدود ۷۰ هزار تومان برای هر فرد پرداخت شود. باز هم تاکید می‌کنیم، که هزینه بیمه دانشجویی تامین اجتماعی در مقابل خدماتی که ارائه می‌دهد، بسیار معقول و به‌صرفه است.

همچنین دانشجویانی که تحت تکفل پدر یا مادر خود هستند، نیازی به پرداخت حق درمان ندارند و می‌توانند از آن برای کاهش هزینه‌های درمانی خود استفاده کنند. البته باید حق بیمه دانشجویی را جداگانه و از طریق پنل مربوط به خود بپردازند.

علاوه بر این، دانشجویانی که از مستمری بازماندگان خود استفاده می‌کنند، مشکلی در استفاده از بیمه دانشجویی و پرداخت حق بیمه خود ندارند. در حقیقت پرداخت حق بیمه، باعث قطع شدن مستمری نمی‌شود.

۴. معاینات پزشکی

دانشجویان متقاضی بیمه ۱۸ و ۱۴ درصد دانشجویی، باید معاینات پزشکی را انجام دهند. این افراد حداکثر دو ماه فرصت دارند، تا به پزشک معتمد سازمان بیمه تامین اجتماعی برای معاینه، مراجعه کنند. در غیر این صورت، بیمه آن‌ها باطل خواهد شد. همچنین در صورتی که دانشجو مشکل ازکارافتادگی داشته باشد، به او بیمه ۱۸ درصد تعلق نخواهد گرفت.

دانشجویان می‌توانند از خدمات درمانی با بیمه دانشجویان بهره‌مند شوند.

دانشجویان می‌توانند از خدمات درمانی با بیمه دانشجویان بهره‌مند شوند.

البته دانشجویانی که تا ده سال قبل از قرارداد بیمه خود، یک سال کامل، حق بیمه دانشجویی را، پرداخت کرده باشند و تا یک سال قبل از قرارداد هم دارای سابقه پرداخت ۹۰ روز کامل بیمه باشند، از معاینه پزشکی معاف خواهند بود.

بررسی سایر نکات مهم و مزایای بیمه دانشجویی

بیمه دانشجویی دارای مزایای زیادی است. در ادامه برخی از مهمترین مزیت‌های خرید بیمه دانشجویی و نکاتی که باید بدانید را، برای شما ذکر می‌کنیم.

 • زمانی که تحت پوشش بیمه پدر هستید، فقط می‌توانید، از خدمات مرتبط با درمان آن، استفاده کنید و سابقه‌ای برای شما در نظر گرفته نخواهد شد. با خرید بیمه دانشجویی، می‌توانید در سال‌های تحصیل خود، سابقه بیمه داشته باشید. البته می‌توانید برای استفاده از خدمات درمانی، تحت پوشش بیمه پدر خود باشید. در این حالت، دیگر نیازی به پرداخت حق بیمه اضافی نخواهید بود.
 • در صورتی که تحت پوشش بیمه اجباری در شرکت باشید، امکان استفاده از بیمه دانشجویی وجود ندارد.
 • در صورتی که خانمی دانشجو و متاهل و دارای فرزند باشد، اگر همسر او تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی نباشد، می‌تواند فرزندان خود را به افراد تبعی بیمه خود، اضافه کند. البته آن‌ها می‌توانند، از بخش درمان بیمه استفاده کنند و در این صورت باید حق بیمه اضافه‌تری پرداخت شود. اگر همسر زن، از کار افتاده یا بالای ۶۰ سال و از نظر مالی تحت تکفل او باشد، می‌تواند، تحت پوشش قرار بگیرد.
 • در صورتی که دانشجو هستید و پدر و مادر سالخورده دارید، می‌توانید، آن‌ها را تحت پوشش خود قرار دهید. البته پدر و مادر حداقل باید ۶۰ و ۵۵ سال داشته باشند و کمیسیون پزشکی موضوع قانون تامین اجتماعی، از کار افتاده بودن آن‌ها را تایید کند. علاوه بر این، آن‌ها نباید مستمری دریافت کنند و بازرس تامین اجتماعی باید کفالت را تایید کند.
 • بیمه دانشجویی برای افرادی است که در حال حاضر مشغول به تحصیل هستند. یعنی امکان اضافه کردن سال‌های دانشجویی گذشته، وجود ندارد. البته دانشجویانی که بیمه دانشجویی را تهیه می‌کنند، می‌توانند بعد از فارغ التحصیلی، پرداخت حق بیمه را ادامه دهند.
 • آن‌هایی که از بازمانده (همسر یا پدر فوت شده) مستمری دریافت می‌کنند، می‌توانند تحت پوشش بیمه دانشجویی تامین اجتماعی هم قرار بگیرند. البته توجه داشته باشید که افراد، فقط امکان دریافت یک مستمری را، دارند.
 • بیمه دانشجویی تامین اجتماعی فقط برای دانشجویانی است که در دانشگاه‌های داخل تحصیل می‌کنند. دانشجویان دانشگاه‌‌های خارج می‌توانند از بیمه ایرانیان خارج از کشور استفاده کنند.
 • دانشجویان اتباع خارجی، امکان استفاده از بیمه دانشجویی را ندارند. برای دریافت اطلاعات بیشتر، مقاله بیمه اتباع خارجی را مطالعه کنید.
 • بعد از اتمام دانشگاه، سوابق بیمه دانشجویی جزو سوابق انواع دیگر بیمه‌های تامین اجتماعی، حساب خواهد شد. همچنین در صورت تحت پوشش قرار گرفتن بیمه نیروهای مسلح یا بیمه خدمات درمانی می‌توان، سوابق آن را هم انتقال داد.
 • در صورتی که دانشگاه به صورت غیرحضوری باشد، امکان ثبت نام هم وجود دارد. تهیه و خرید بیمه دانشجویی به مقطع تحصیلی هم ارتباطی ندارد.
 • افرادی که ترک تحصیل کرده‌اند، امکان استفاده از بیمه دانشجویی را ندارند.
 • خدمات بیمه دانشجویی همانند بیمه مشاغل آزاد است.
 • هزینه بیمه دانشجویی بسیار مناسب است. بیمه تامین اجتماعی دانشجویی، بدون سرانه درمان است. برای اضافه کردن سرانه درمان باید ۹۲ هزار تومان در سال ۱۴۰۲ پرداخت کنید.
 • دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی هم می‌توانند، از بیمه دانشجویی استفاده کنند.

مدارک لازم برای ثبت نام و خرید بیمه دانشجویی تامین اجتماعی

برای ثبت نام و خریداری بیمه دانشجویی، باید مدارکی به شرح زیر را داشته باشید.

 • اصل و کپی شناسنامه
 • اصل و کپی کارت ملی
 • کارت دانشجویی معتبر متقاضی بیمه دانشجویی تامین اجتماعی

نحوه محاسبه مستمری بازنشستگی بیمه دانشجویی

محاسبه مستمری بازنشستگی بیمه دانشجویی

نحوه محاسبه مستمری بازنشستگی بیمه دانشجویی

همانطور که گفتیم مستمری بازنشستگی یکی از مهمترین مزایای بیمه دانشجویی است. در صورتی که از ابتدای دانشجویی اقدام پرداخت حق بیمه نمایید و سپس با رسیدن به سن بازنشستگی، از کار خارج شوید. مستمری بازنشستگی شما با احتساب سال‌های دانشجویی که حق بیمه، پرداخت کرده‌اید محاسبه می‌شود.

(سال‌های پرداخت بیمه * متوسط دو سال آخر)/۳۰ = مستمری بازنشستگی

آیا تهیه بیمه دانشجویی، برای دانشجویان دانشگاه‌های مختلف یکسان است؟

در مورد خرید بیمه دانشجویی پیام نور، بیمه دانشجویی دانشگاه‌های آزاد و مواردی از این دست سوالات زیادی از ما پرسیده می‌شود. بنابراین بهتر است که بدانید، خرید بیمه دانشجویی برای تمام دانشجویان دولتی، آزاد، پیام نور، غیرانتفاعی و سایر دانشگاه‌ها، یک فرآیند واحد دارد. همچنین تمام نکات ذکر شده در این مقاله برای تمام دانشجویان یکسان است. فقط دانشجویانی که در خارج از کشور، مشغول به تحصیل هستند، نمی‌توانند از بیمه دانشجویی تامین اجتماعی استفاده کنند.

نکته مهم دیگر در مورد خرید سابقه بیمه، برای دانشجویان در گذشته است. لازم است بدانید که، امکان خرید سابقه بیمه دانشجویی برای افرادی که در زمان دانشجویی، بیمه را خریداری نکرده‌اند، وجود ندارد.

در رابطه با بیمه دانشجویان فارغ التحصیل شده لازم به ذکر است که بیمه دانشجویی برای افرادی است که در حال حاضر مشغول به تحصیل هستند. یعنی امکان اضافه کردن سال‌های دانشجویی گذشته، وجود ندارد. البته دانشجویانی که بیمه دانشجویی را تهیه می‌کنند، می‌توانند بعد از فارغ التحصیلی، پرداخت حق بیمه را ادامه دهند.

بیمه دانشجویی؛ یک امتیاز برای استفاده از سال‌هایی دانشجویی به عنوان سابقه کار

معرفی بیمه دانشجویی و امکان خرید این بیمه، موجب شد، دانشجویان از سال‌های تحصیل خود، به عنوان سابقه کار استفاده کنند. بیمه دانشجویی یکی از خدمات سازمان تامین اجتماعی برای قشر دانشجو است. همان‌طور که در این مقاله ذکر شد، این بیمه مزایای زیادی برای دانشجویان دارد. با تهیه بیمه دانشجویی، بخش زیادی از دغدغه‌های دانشجویان برطرف می‌شود. در این مقاله اطلاعات کاملی در مورد بیمه دانشجویی، شرایط، نحوه ثبت نام، مدارک و مزایای آن را، با شما در میان گذاشتیم. در صورتی که بعد از مطالعه این مقاله، در مورد بیمه دانشجویی و نحوه خرید آن، سوال یا ایهامی داشتید، لطفا از قسمت نظرات این مقاله با کارشناسان بیمه دات کام در ارتباط باشید تا در سریع‌ترین زمان ممکن به شما پاسخ دهند.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
اقدامات مهم بعد از تصادف
۰۴ آذر ۱۴۰۲ / مقالات بیمه شخص ثالث / اطلاعات بیمه ای

بعد از تصادف چکار کنیم؟ راهنمای اقدامات ضروری پس از تصادف رانندگی

تصادف کردن یکی از تجارب تلخی است که ممکن است برای هر راننده‌ای اتفاق بیفتد. این تجربه برای قدیمی‌ترین راننده هم استرس و ترس را به همراه دارد. اقدامات پس از تصادف از

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
person
ابراهیم
۰۸ آذر ۱۴۰۲

سلام
من ۴سال سابقه بورسیه وزارت نیرو بودم و کمک هزینه تحصیلی میگرفتم و بیمه درمان بودم و به همراه پدر و مادرم و الان هم بالای ۲۸ سال سابقه کار با بیمه تامین اجتماعی دارم و اگر درخواست سوابق بیمه بدهم هزینهاش بعهده خودم یا شرکت تابعه وزارت نیرو یا خود وزات نیرو که مارا بورسیه کرده بود

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۸ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بستگی دارد که اون قرار داد بورسیه به چه صورت تنظیم شده است مفاد بورسیه باید مطالعه شود.

person
بهنام
۰۷ آذر ۱۴۰۲

سلام من ۷ سال سابقه دارم با احتساب خرید سابقه خدمتم میشه ۹ سال الان هم دانشجو هستم آیا شرایط خرید سابقه دانشجویی برای من چگونه است و من میتوانم همزمان هم دارای بیمه اجباری باشم هم سوابق بیمه دانشجویی ام را خریداری کنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۸ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر نمیشود فقط یک بیمه را میتوانی واریز کنید.

person
سمانه
۰۱ آذر ۱۴۰۲

سلام. من الان در مرحله نوشتن پایانامه هستم و همچنان دانشجو محسوب میشوم و بیمه بیکاری میگرفتم و یک ماهه دیگر پایان بیمه بیکاری من هست آیا من می‌توانم تحت بیمه دانشجویی قرار بگیرم؟
و اینکه ماهیانه باید اون رقم رو پرداخت کنیم ؟ یا هر ۶ماه یک بار هست اینو متوجه نشدم!

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۱ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله میتوانید مشکلی نیست ۰۲ شما میتوانید هم هر ماه و هم چند ماهی یک بار حق بیمه خودت را پرداخت کنید.

  person
  سینا
  ۰۶ آذر ۱۴۰۲

  سلام وقت بخیر
  در متن توضیحات فرمودید بیمه دانشجویی جزو سوابق بیمه ای لحاظ میگردد ولی در سوالاتی که خودتان پاسخ دادید عکس این مورد را فرمودید.
  الان آیا بیمه دانشجویی جزو سوابق بیمه لحاظ میگردد یا خیر

   person
   نویسنده بیمه
   ۰۷ آذر ۱۴۰۲

   سلام دوست عزیز
   بله جز سوابق محسوب می شود.

person
علی
۲۹ آبان ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر من از دانشگاهم انصراف دادم یک سالی که فرصت دارم برای سربازی رو چه گونه بیمه ام رو پرداخت کنم ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۳۰ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بیمه حرف و مشاغل آزاد شوید با نرخ های مختلف و حق بیمه پرداخت کنید.

person
محمد ر
۲۴ آبان ۱۴۰۲

سلام وقت شما بخیر
یک سال بیمه دانشجویی پرداخت کردم و الان در شرکت دانش بنیان مشغول ‌کار هستم و میخوام کار فرمایم بیمه ام پرداخت کند
ممنون میشم راهنمایی کنید چکار کنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۷ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  همان شماره بیمه دانشجویی خودت را به کارفرما بده تا با همان شماره بیمه قبلی شما را بیمه کند.

person
سعید
۲۲ آبان ۱۴۰۲

سلام
من دانشجوی پزشکی هستم و از سال ۹۹ خودم رو بیمه مشاغل آزاد کردم، الان میتونم بیمه مشاغل آزادم رو به دانشجویی تغییر بدم؟
یا اینکه به نظرتون همون مشاغل آزاد بمونه بهتره؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۳ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بیمه حرف و مشاغل آزاد همان بیمه دانشجویی است احتیاج نیست کاری کنید.

person
مجید
۲۲ آبان ۱۴۰۲

با سلام و تشکر از شما
۱.کسی که در مقاطعی فراموش کند حق بیمه را واریز کند جدای از اینکه قرارداد بیمه ابطال میشود و باید دوباره تمدید کند،پرداختی های قبلی سوخت نمیشود و محفوظ می ماند؟و همچنین بعد از فارغ التحصیلی اگر بیمه را به صورت آزاد خودمان پرداخت نکنیم و صبر کنیم تا بعد از برگشتن از خدمت و استخدام شدن بیمه اجباری برقرار گردد،سابقه بیمه دانشجویی به دلیل منقطع شدن،سوخت نخواهد شد؟
۲.بعد از اتمام دوران دانشجویی و سربازی،چنانچه در سازمان های مرتبط با صندوق لشکری،کشوری و یا هر صندوقی غیر از تامین اجتماعی استخدام شویم،سابقه بیمه دانشجویی که در صندوق تامین اجتماعی ثبت است آیا مورد پذیرش صندوق های مذکور و یا اساسا قابل انتقال هست؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۳ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  ۰۱ خیر هر مدتی که حق بیمه واریز کردید محفوظ است ۰۲ اون بستگی به اون صندوق دارد که سوابق شما را قبول کند یا خیر بعضی ها قبول میکنند بعضی ها خیر قبول نمیکنتد.

person
سوری
۱۵ آبان ۱۴۰۲

سلام.
دانشجوی ترم آخر ارشد که باشی واکنون بیمه دانشجویی خود را ثبت نام کنی، آیا می توان بیمه دانشجویی ترم های گذشته و همچنین سال های کارشناسی خود را هم خرید کنی؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۵ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر امکان خرید سوابق گذشته در بیمه دانشجویی وجود ندارد.

person
امیر
۱۵ آبان ۱۴۰۲

با سلام
الان که سال آخر هستم امکان داره خودم رو بیمه دانشجویی کنم و سه سال گذشته را هم بخرم
چون هنوز درسم تموم نشده و دانشجو هستم باید امکان داشته باشه درسته ؟؟؟؟؟؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۶ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  میتوانید الان خودت را بیمه کنید ولی نمیتوانید حق بیمه گذشته را پرداخت کنید.

person
توان
۱۴ آبان ۱۴۰۲

سلام
من چند سال بیمه دانشجویی بودم در حال حاضر یک شغل پیدا کردم. چطور باید انصراف بدم از بیمه دانشجویی تا از طرف کارفرمای جدیدم بیمه ام رد بشود؟ ممنون

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۵ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  حق بیمه وقتی واریز نکنید بصورت خودکار بیمه دانشجویی شما غیر فعال میشود.

person
Sima
۱۱ آبان ۱۴۰۲

سلام وقت به خیر،ببخشیداگرفردی بازمانده باشدوحقوق همسرفوت شده میگیردوهمزمان بیمه روستایی برای خودردکند،میتواندبیمه دانشجویی هم به عنوان سابقه داشته‌ باشد؟یعنی هردوبیمه راداشته باشد؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۳ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. بله می تواند هر دو بیمه را داشته باشد.

person
رویا
۱۰ آبان ۱۴۰۲

سلام و عرض ادب
آیا در گذشته هم این امکان وجود داشت ک هم دانشجو باشی و هم جایی کار کنی و کارفرما برات حق بیمه رد کنه؟
چون کارفرمای من میگفت نمیشه؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۳ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر باید از یکجا برای شما بیمه واریز شود.

person
یک دخترم
۰۶ آبان ۱۴۰۲

سلام، آیا این بیمه در آموزش و پرورش اعتباری داره؟ من دانشجو ام و بیمه دانشجویی پرداخت میکنم و همزمان در مدرسه غیر انتفاعی مشغولم.
اما میگن آموزش و پرورش این بیمه رو جز سابقه حساب نمیکنه…. این درسته؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۷ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  برای سوابق کاری شما و دریافت گروه قبول نمیکند ولی در زمان بازنشستگی در تعیین مبلغ مستمری شما تاثیر دارد.

person
سجاد
۰۴ آبان ۱۴۰۲

سلام وقتتون بخیر برای بیمه که زیر نظر سرپرست هستیم میشه درخواست قطع شدن بدیم و بیمه دانشجویی کنیم چون دانشجو هستم‌؟
و اینکه من بیمه عمر دارم ربطی نداره به این بیمه دانشجویی و دو تا بیمه محسوب نمیشه؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۶ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله شما خودت را میتوانی هم بیمه دانشجوی کنی و هم بیمه عمر کنید.

person
زارع ف
۰۱ آبان ۱۴۰۲

سلام من یک ساله که بیمه دانشجویی پرداخت میکنم. دانشجوی وزارت بهداشتم. ولی میخوام بیمه درمانی هم واسم فعال بشه. در سایت خوندم که می توان با پرداخت ۹۲ تومان اضافه از بیمه درمان هم استفاده کنم ولی نمیدانم از چه طریق این کار رو انجام بدم راهنمایی می فرمایید؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۲ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  به سازمان تامین اجتماعی مراجعه کنید و اقدامات لازم را انجام دهید.

person
صادق
۰۱ آبان ۱۴۰۲

سلام
من تو اپلیکیشن تامین من ثبت نام بیمه دانشجویی انجام دادم وقرارداد داخل اپلیکیشن منعقد شده میخواستم بدونم نیازی به مراجعه حضوری هست یا نه؟
بعد اینکه من تحت تکلف پدرم هستم که خودش بیمه هست
میخواستم برم قرارداد را ویرایش کنم و تیک گزینه حمایت درمانی رو بردارم چون وقتی پدرم بیمه هست میتونم از حمایت درمانی ایشان استفاده کنم الان میخوام قرارداد را لغو کنم و قرارداد جدید ثبت کنم آیا سابقه از بین میرود ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۲ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  ۰۱ خیر نیاز به مراجعه حضوری نیست ۰۲ خیر سابقه بیمه از بین نمی رود.

   person
   مهران
   ۱۱ آذر ۱۴۰۲

   با سلام چند سوال داشتم:
   ۱- بعد از مدتی اگر فرد به تمایل خود خواست از تکلف پدر(بیمه روستایی) دربیاید آیا بعدا میتواند هزینه پوشش خدمات درمانی را نیز در بیمه دانشجویی اضافه کند و تحت پوشش این گزینه نیز قراربگیرد. ضمن اینکه خود فرد ساکن شهر بوده و قصد داشته بیمه تامین اجتماعی شهری بگیرد آیا امکان انتقال سابقه بیمه دانشجویی و روستایی به صندوق تأمین اجتماعی شهری وجود دارد؟ همچنین اگر بخواهد از همان اول هزینه درمانی را نیز در بیمه پرداخت کند آیا میتواند تامین اجتماعی شهری شود؟
   ۲- گفتید هنگام سربازی این بیمه قطع می‌شود. حین سربازی که باید بیمه سربازی داشت. بعد از سربازی تکلیف بیمه چه میشود و چگونه و با چه نرخی(دانشجویی یا آزاد) قابل پرداخت است؟
   ۳- اگر فرد در دوران دانشجویی بیمه دانشجویی گردد سپس ولی در هرکدام از سه حالت زیر یا در نظر گرفتن اینکه مشمول نظام وظیفه بوده ولی قصد رفتن به سربازی را نداشته باشد تکلیف بیمه دانشجویی وی چگونه خواهد شد:
   الف) بعد از فارغ التحصیلی.
   ب)بطور کلی بعد از اتمام سنوانات مجاز تحصیلی، فارغ التحصیل نشود.
   پ)پنج سال سنوات مجاز مقطع کارشناسی را بگذارند ولی در آزمون کارشناسی شرکت نکرده مدرک کارشناسی را کسب نکند.
   ت)قبل از پایان سنوات مجاز تحصیلی، انصراف از تحصیل بدهد.

    person
    نویسنده بیمه
    ۱۲ آذر ۱۴۰۲

    سلام دوست عزیز
    ۰۱ بله میتواند ۰۲ بله وجود دارد ۰۳بعد از خدمت سربازی شما میتوانید هم بیمه حرف و مشاغل آزاد شوید با نرخ های مختلف و حق بیمه پرداخت کنید و هم میتوانید بیمه اختیاری شوید ۰۴ بیمه دانشجوی محفوظ در سوابق شما در سیستم تامین اجتماعی میماند.

person
استخدام دانشجو و لحاظ کردن بیمه برایش
۰۱ آبان ۱۴۰۲

با سلام آیا میشه یه دانشجویی رو استخدام کرد وتا پایان مهلت تحصیلی بعد از فار التحصیل شدن . بیمه براش لحاظ کرد

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۲ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله می توانید استخدام کنید و برایشان بیمه را نیز پرداخت کنید.

person
علیرضا
۲۶ مهر ۱۴۰۲

سلام من مهر ماه ۱۴۰۲ ثبت نام کردم با بیمه ۱۶ درصد بعد میخوام تغییر بدم به ۱۴ درصد ایا امکان پذیر هست اون سابقه یه ماه از بین نمیره درضمن برای تبدیلش چیکار کنم ؟ منتظر بمونم این یه ماه قطع بشه دوباره قرداد ببندم ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۹ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله میتوانید درخواست تغییر نرخ بدهید و اون سابقه قبلی شما محفوظ است از بین نمیرود ۰ بروید کارگزاری تامین اجتماعی درخواست جدید بدهید.

person
شایان
۱۰ مهر ۱۴۰۲

سلام من از سابقه بیمه دانشجویی میتونم برای ازادسازی مدارک مقاطع قبل استفاده کنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۰ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بیمه دانشجویی را نمی توان برای ازادسازی مدارک استفاده کرد.

   person
   علی
   ۲۴ مهر ۱۴۰۲

   سلام، وقت به خیر
   پس ۴ سال بیمه دانشجویی باعث کاهش موعد بازنشستگی میشه؟ مثلا به‌جای ۳۰ سال کار برای بازنشستگی بعد ۲۶ سال کار بازنشسته میشیم؟

    person
    نویسنده بیمه
    ۲۵ مهر ۱۴۰۲

    سلام دوست عزیز
    بله سوابق دانشجویی برای بازنشستگی تاثیر دارد.

person
ابراهیم
۱۰ مهر ۱۴۰۲

باسلام من هیچ بیمه ندارم،خواستم خودموبیمه تامین اجتماعی کنم
شرایط چگونه وکدوم درصدخوبه

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۰ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  شما می توانید بیمه حرف و مشاغل آزاد را با درصدهای مختلف پرداخت نمایید.

person
سینا
۰۹ مهر ۱۴۰۲

باسلام بنده سال ۱۳۹۵ دانشجو بودم و در سال ۱۳۹۷با مدرک فوق دیپلم فارس تحصیل شدم الان دوتاسوال دارم
۱.آیا ماهم میتوانیم بیمه دانشجویی خود را بخریم؟
۲.آیا میتوانیم بیمه کاردانی خود را بخریم و بعد کارشناسی بخونیم و بعد دوباره بیمه کارشناسیم بخریم و بعد کارشناسی ارشدم بخونیم وبعد بیمه کارشناسی ارشدم بخریم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۰ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر امکان خرید سوابق بیمه دانشجویی وجود ندارد. بیمه دانشجویی فقط برای دانشجویانی است که در حاضر مشغول به تحصیل هستند.

person
متین
۰۹ مهر ۱۴۰۲

با سلام
آیا من می توانم بیمه دانشجویی با کمترین نرخ یعنی ۱۲ درصد را که شامل ازکارافتادگی نمیشه انتخاب کنم و پرداخت کنم و پس از پایان دوران دانشجویی (زمانی که مشغول به کار شدم) از بیمه با نرخ کامل شامل ازکارافتادگی و بازنشستگی پس از فوت استفاده کنم؟
اگر این موضوع امکان پذیره چه دلیلی داره نرخ بالاتر رو بپردازم؟ طبیعتاً هیچ کس با ۴ تا ۶ سال بیمه دانشجویی بازنشسته نمیشه و سوابق اصلی فرد پس از پایان دانشجوییه!

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۰ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله میتوانید مشکلی ندارد.

person
مسیح
۰۸ مهر ۱۴۰۲

سلام شب بخیر
من سال ۹۹ دانشگاه رفتم امسال فارغ تحصیل میشم
میتونم قبل فارغ تحصیلی برای سه سال گذشته هم سابقه بیمه پرداخت کنم یا فقط میشه برا همین سال ۱۴۰۲ بیمه پرداخت؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۹ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله می توانید برای پرداخت حق بیمه دانشجویی اقدام نمایید.

person
مهدی
۰۶ مهر ۱۴۰۲

سلام وقتتون بخیر، من الان دارم بیمه دانشجویی پرداخت میکنم، بعد اتمام دانشگاه میشه همین بیمه دانشجویی رو ادامه بدم ،با نرخ ۱۴ درصد یا بیشتر باید بپردازم

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۸ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بیمه دانشجویی برای زمان تحصیل شما است بعد از اتمام درستان می توانید بیمه حرف و مشاغل ازاد را خریداری نمایید.

person
ریحانه
۰۳ مهر ۱۴۰۲

سلام وقتتون بخیر
امکان داره هم بیمه از طرف کارفرما باشیم هم دانشجویی ؟
چون بنده دانشجوعم و کار هم میکنم؟و اینکه ایا این دو تا سابقه بیمه رد میشه؟یعنی مثلا یک سال هم دانشجویی رد گنم هم کارگری دو سال سابقه بیمه دارم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۴ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر اینطوری نمیشود و تامین اجتماعی فقط سابقه یک جا را بیشتر قبول نمیکند شما بیمه دانشجویی را قطع کن و بیمه اجباری که کارفرما واریز میکند را ادامه بدهید.

person
میثم
۰۳ مهر ۱۴۰۲

خیلی مسخره است که افرادی که قبلا دانشجو بودن و مدرک گرفتن، نمیتونن بیمه رو خرید کنن

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۳ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله قانونی در این مورد نداریم و امکان خرید بیمه فقط برای دانشجویانی است که در زمان حال دانشجو هستند.

person
سحر خداپرست
۰۲ مهر ۱۴۰۲

سلام و عرض ادب. بعد از بیمه شدن میتونیم از خدمات درمان از طریق بیمارستان تامین اجتماعی استفاده کرد یانه؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۳ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله میتوانید مشکلی نیست.

person
ولی
۲۹ شهریور ۱۴۰۲

سلام آخه شما گفتین یه بیمه میتونین بریزین یا دانشجویی یا از طریق کار مگه میشه هردو را ریخت و یک سوال دیگه الان وقتی درسمون تموم شد میتونیم حق بیمه دانشجویی شروع کنیم و ادامش بدیم ی نفر بهم تو بیمه بهم گفت من تا حالا ندیدم کسی بیمه دانشجویی بازنشستگی براش حساب بشه چون الان برای افزایش دانشجو و پر کردن صندلی ها ی طرحی دادن ک مثلا بیمه دانشجویی جزو سابقه بیمه حساب بشه ولی کسی با این طریق بازنشست نمیشه ی توضیح دقیقی میدین از طریق کار ادامه بدم بیمه رو یا دانشجویی

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۳ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بیمه دانشجوی یک بخشنامه جدیدی است و کسی فعلا که ۳۰ بیمه دانشجویی واریز نکرده که بخواهد الان بازنشسته شود لذا فعلا بازنشسته دانشجو تامین اجتماعی ندارد بیمه دانشجوی همان بیمه حرف و مشاغل آزاد است و همین بیمه را ادامه بدهید مشکلی نداره.

person
ولی
۲۹ شهریور ۱۴۰۲

آیا بیمه دانشجویی هم ک جدا از بیمه ای ک صاحب کار می‌ریزه برامون میشه جزو سابقه بازنشستگی آوردش مثلا من الان دانشجو ارشدم تادوسال جدا بیمه دانشجویی بریزم بعد بیارمش رو سابقه بیمه کارگری

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۹ شهریور ۱۴۰۲

  سلام. بله بیمه دانشجویی نیز به عنوان سابقه لحاظ می شود.

person
ولی
۲۸ شهریور ۱۴۰۲

سلام من الان دانشجو ارشدم و کارگری ام ک توسط کارفرما بیمه برام ردمیشه الان در حین تحصیل میتونم جداگانه بیمه دانشجویی بریزم ک بیاد روی سابقه کارم ک الان دارم کار میکنم و تا کی میتونم این بیمه دانشجویی ارشد رو ادامه بدم یعنی بعد از درس هم میشه ادامه داد یا فقط تازمانی ک دانشجوییم

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۹ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  شما میتوانید بیمه دانشجوی هم تا هر موقع خواستید ادامه بدهید.

person
سامان
۲۵ شهریور ۱۴۰۲

با سلام من قرارداد دانشجویی منعقد کردم، یه ماه حق بیمه هم پرداخت شده اما هفت روز سابقه بیمه تایید شده، ایا این شرایط بیمه دانشجویی درست می باشد؟؟(ماهی،فقط هفت روز رد میشود).

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۶ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز.
  خیر اینطوری نیست شما احتمالا در تاریخ ۲۳ و یا ۲۴ درخواست بیمه کردید و سابقه شما از اون تاریخ به بعد ثبت شده است و حق بیمه ۷ روز هم واریز کردید.

person
سامان سیروانی
۲۴ شهریور ۱۴۰۲

با سلام، بنده یک ماه حق بیمه.دانشجویی پرداخت کردم اما داخل سابقه بیمه بنده زده هفت روز، ایا واقعا شرایط این بیمه به همین صورته؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۷ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر اینطوری نیست شما احتمالا در تاریخ ۲۳ و یا ۲۴ درخواست بیمه کردید و سابقه شما از اون تاریخ به بعد ثبت شده است و حق بیمه ۷ روز هم واریز کردید.

person
ارغوان
۲۲ شهریور ۱۴۰۲

سلام
قانون محاسبه سنوات دانشجویی مربوط به سالهای گذشته هم میشود؟
الان میشه اقدام کرد؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۷ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر قانون محاسبه سنوات دانشجویی برای سال های قبل اعمال نمی شود.

person
فائزه
۲۱ شهریور ۱۴۰۲

سلام خسته نباشید یعنی طبق این متن دیگه اگر هنگام تحصیل برامون بیمه رد شه دیگه نمیتونیم مدرک تحصیلیمونو از طریق اداره کاریابی رایگان ازاد کنیم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۶ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر برای ازاد کردن مدرک باید هزینه ای را پرداخت کنید.

person
مسلم
۱۹ شهریور ۱۴۰۲

سلام من یک ماه دیگه فارغ التحصیل میشم و الان در حال پرداخت بیمه دانشجویی هستم و درمانم تحت تکفل پدرم، میخواستم بدونم بعد فارغ التحصیلی میتونم همچنان تحت تکفل پدرم باشم و از درمان استفاده کنم؟
در حال حاضر در حال خواندن برای کنکور ارشد هستم و سال آینده مجدد مشغول به تحصیل میشم.

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۹ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله می توانید از بیمه درمانی تحت پوشش پدرتان استفاده کنید.

person
فرید
۱۸ شهریور ۱۴۰۲

با سلام و احترام
از سال ۱۳۷۹ تا ۱۳۸۳ و از سال ۱۳۸۵ تا ۱۴۰۲ در اداره دولتی اشتغال داشته و بیمه تامین اجتماعی بوده و خلآ بیمه ای از سال ۱۳۸۳ تا ۱۳۸۵ به دلیل تحصیل در دانشگاه آزاد بودم و هم اکنون میتوانم به چه طریقی این خلا رو بیمه پردازی انجام بدم ، لطفا ارشاد فرمایید. با تشکر

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۹ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز.
  خیر قانونی در خصوص واریز کسری سوابق گذشته وجود ندارد.

person
میلاد
۳۰ مرداد ۱۴۰۲

سلام دوستان این ایمیل مدیر عامل تامین اجتماعی لطفا بهش ایمیل ارسال کنید و اعتراض کنید که یه طرحی بذارن ماها که فارق التحصیل شدیم هم بتونیم ازین طرح استفاده کنیم و بیاد جزو سابقه – ادمین لطفا ایمیل بذار بمونه و پاک نکن ممنون

mousavi@tamin.ir

person
رضا
۲۴ مرداد ۱۴۰۲

سلام همسر بنده دانشجو هستن و بیمه مشاغل آزاد چجوری میتونند سوابق دانشجویی خودشون رو تو لیست سوابق بیمه خودشون بیارند؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۵ مرداد ۱۴۰۲

  سلام دوست گرامی
  احتیاج نیست کاری کنند ایشان اگر حق بیمه پرداخت میکنند بروند پرینت سوابق خودش را دریافت کند و پس از دریافت تمام سوابق خودش را مشاهده میکند.

person
محمد
۲۰ مرداد ۱۴۰۲

ایا جزو ۳۰ سال سابقه لحاظ میشود

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۱ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. بله

person
الماس بنفش
۱۹ مرداد ۱۴۰۲

سلام بیمه دانشجویی من به علت تاخیر در پرداخت قطع شده برای اینکه دوباره تمدید کنم چه کاری باید انجام بدم ؟ ممنون

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۱ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. باید مجددا درخواست جدید بدهید و قرارداد منعقد کنید.

person
عباس
۱۴ مرداد ۱۴۰۲

سلام وقت شما بخیر باشه من دانشجوی ارشد هستم و به نازگی خودمو بیمه دانشجویی کردم یک سال تا فارغ التحصیلی فرصت دارم آیا اون دو سالی هم که تو همون مقطع بودم ولی بیمه دانشجویی نبودم رو میشه به سوابقم اضاف کنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۴ مرداد ۱۴۰۲

  سلام خیر.

person
بهنام
۰۹ مرداد ۱۴۰۲

سلام،من فارغ التحصیل سال۱۳۸۳ هستم و این بی عدالتی محضه که نمیتونم این ۴ سال از دوران دانشجوییم را جز سابقم حساب کنم،لطفا پیگیری کنید.آیا امیدی هست؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۰ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. خیر. این طرح برای دانشجویانی است که در زمان حال به تحصیل مشغولند.

person
محمد
۰۳ مرداد ۱۴۰۲

سلام و وقت بخیر
در شرکت دانشبنیانی شاغل هستم. عنوان شغلی که برای من در بیمه پرداخت می شود کارگر ساده است. (در حال حاضر در واحد فنی مهندسی شاغلم ولی برای مسائل مالیاتی بیمه پایه پرداخت می شود).
آیا برای درخواست امریه برای سربازی الزاما باید عنوان شغلی در بیمه تحت عنوان کارمند فنی و … پرداخت شود تا بتوان بعدا امریه در ان شرکت سربازی رفت.

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۴ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. برای درخواست امریه تفاوتی ندارد بیمه و مالیات شما چگونه پرداخت می شود. اگر شرکت دانش بنیان مشغول به کار هستید و حداقل مدرک لیسانس را دارید، می توانید از طریق شرکت درخواست خود را ثبت کنید، سپس وضعیت شما مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

person
محمد
۳۰ تیر ۱۴۰۲

سلام من دانشجوی پزشکی سال ۶ هستم الان برای ثبت نام اقدام کردم اما وقتی شغلم رو دانشجو-دانشجوی علوم پزشکی انتخاب میکنم، سیستم میگه شما مجاز به انتخاب این شغل نیستید!! و ادامه فرآیند ثبت نام رو نمیشه انجام داد
الان پس چه شغلی رو باید انتخاب کنیم از فیلد اون قسمت؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۳۱ تیر ۱۴۰۲

  سلام. شما باید بیمه دانشجویی را خریداری کنید.

person
احمدی
۲۸ تیر ۱۴۰۲

باسلام.
ببخشید بیمه دانشجویی ماهیانه چقدر هست؟
جایی نوشته ۶ ماهه اول ششصد و مقداری یعنی ماهی ۱۰۰ هزار تومان یا هرماه ششصد هزار؟
خواهشا راهنمایی کنید

  person
  نویسنده بیمه
  ۳۱ تیر ۱۴۰۲

  سلام. به سایت تامین اجتماعی مراجعه کنید.

person
سلام
۱۵ تیر ۱۴۰۲

سلام بنده چند ماه بیمه دانشجویی هستم و در حال حاضر در جایی مشغول به کار شدم اگر از طرف کار بخوام برام بیمه رد بشه ایا میتونم بعد اتمام کارم دوباره بیمه دانشجویی خودمو ادامه بدم یا خیر؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۷ تیر ۱۴۰۲

  سلام.بله میتوانید مشکلی نداره.

person
سیدمحمد
۲۷ خرداد ۱۴۰۲

سلام
در شرکت دانشبنیانی شاغل هستم و بیمه به صورت کامل برای من پرداخت می شود. بعد از ظهرها در یک شرکت دیگر به صورت مشاوره ای در وقت بعد از ظهر حضور دارم و در این شرکت هم بیمه به صورت کامل پرداخت می شود. آیا امکان دارد برای امریه در شرکت های دانشبنیان در دو محل بیمه برای بیمه پرداخت شود و بعد بتوان برای شرکت دانشبنیان درخواست امریه داد.

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۷ خرداد ۱۴۰۲

  سلام. خیر باید از یک جا برای شما بیمه رد شود.

person
vahid
۲۷ خرداد ۱۴۰۲

با سلام
بنظرتون این ظلم و اجحاف در حق کسانی که قبلا فارغ التحصیل شده اند، نیست؟ کسی که قبل این طرح دکترای تخصصی گرفته، ۱۲ سال تحصیل کرده و موقع ورود به بازر کار یک روز هم سابقه کار نداره و تازه ۳۰ سال دیگه باید تا بازنشستگی کار کنه. ولی فردی که بعد این طرح مثلا با لیسانس میخواد وارد بازار کار بشه ابتدا به ساکن ۴ سال سابقه داره. این عدالت نیست.

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۷ خرداد ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. قوانین از طرف ما وضع نمی‌شوند و بله بنظر ما هم این قوانین باید از ابتدا و برای همه دانشجویان می‌بود. منتها تغییر در این شرایط در حوزه اختیارات ما نیست.

  person
  علی
  ۳۱ تیر ۱۴۰۲

  اینکه برای بقیه کاری نکردن دلیل نمیشه بقیه هم همون جوری باشن.

person
نگین
۲۵ خرداد ۱۴۰۲

سلام من سال ۸۶ فارغ‌التحصیل دانشگاه دولتی بودم ممکن دانشگاه دولتی دانشجویان بیمه کرده باشه؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۵ خرداد ۱۴۰۲

  سلام. بهتره از دانشگاه این سوال را بپرسید.

person
مقصودی
۲۳ خرداد ۱۴۰۲

با سلام
طیف عظیمی از دانشجویان در سنوات گذشته فارغ التحصیل شده اند و بی صبرانه منتظر استفاده از این امتیاز میباشند
فقط با پیگیری و در جریان قراردادن تصمیم گیرندگان این موضوع امکان ایجاد یک الحاقیه و متمم محتمل می باشد
تا زمانی که این نیاز به مدیران بالایی سازمان انتقال پیدا نکند هرگز این امر محقق نخواهد شد
پیشنهاد میکنم مثل خود بنده از طرق مختلف (تماس تلفنی ، مکاتبه ،رایزنی با افراد …) با مدیران سازمان این موضوع و نیاز اطلاع رسانی گردد

person
اسحاق
۰۶ خرداد ۱۴۰۲

سلام برای ۳ ماه تابستان پرداختی در نظر گرفته نشده آیا به سوابق بیمه اضافه میشن؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۷ خرداد ۱۴۰۲

  سلام اسحاق عزیز. اگر حق بیمه به موقع واریز کنید جز سابقه شما محسوب میشود.

person
۱۳۱
۰۳ خرداد ۱۴۰۲

سلام
من قبلاً سال۷۵ دانشگاه رفتم آیا میتوانم دوران دانشگاه خود را با خرید آن به سابقه خود اضافه کنم

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۳ خرداد ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. خیر نمی توانید.

person
نیما
۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۲

سلام من ترم ۴ هستم تازه میخوام بیمه دانشجویی رد کنم امکانش هست بیمه ترم های گذشته هم مبلغشو پرداخت کنم تا جزو سوابق بیمه حساب بشه

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۱ خرداد ۱۴۰۲

  سلام. خیر فقط از روزی که درخواست میدهید میتوانید بیمه دانشجویی پرداخت کنید.

person
M.f
۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۲

سلام روزتون بخیر
از سال ۸۲تا۸۶بیمه درمانی دانشجویی بودم .
آیا امکان خرید سوابق با توجه به بیمه دانشجویی هست ممنون میشم راهنمایی کنید

  person
  نویسنده بیمه
  ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۲

  سلام. بله

person
alisosha
۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر ببخشید اگه بعد از کارشناسی و ارشد بریم سربازی و بعد از اون جایی استخدام بشیم بیمه رو میشه ادامه داد؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. بله

person
مهناز
۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۲

درود برشما
بنده بیمه خانه داری هستم، دانشجو هم هستم،ایا هزینه بیمه و مزایا باهم تفاوتی داره؟ که بخوام تغییرش بدم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. خیر هیچ تفاوتی با هم ندارند.

person
فریده
۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۲

سلام.بنده در حال حاضر ۱۵ سال سابقه بیمه دارم ورودی سال ۸۳ هستم و تا سال ۸۶ هیچگونه بیمه ای نداشته ام.بعد از ۸۶در جایی شغل دانشجویی داشتم که
برایم بیمه رد میشد تاسوم خرداد ۸۷ .از شهریور ۸۸ با فارغ التحصیل شدن بیمه بعنوان حسابدار برایم رد شده است. امکان اضافه کردن سالهای دانشجویی به سوابق بیمه وجود دارد؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. خیر وجود ندارد قانونی در این خصوص نداریم.

person
علی
۳۱ فروردین ۱۴۰۲

من در سال ۱۳۷۹ فارغ التحصیل شدم آیا برای من امکان دارد آن سالها به سنوات بیمه ای من اضافه شود!؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. خیر امکان ندارد.

person
امیری
۲۴ فروردین ۱۴۰۲

با سلام و عرض احترام

من در حال حاضر یک ماه بیمه اختیاری ۲۷ درصدواریز کردم و الان دانشجو هستم می تونم نوع بیمه رو تغییر بدم ؟ بدون در نظر گرفتن تفاوت در مبلغ حق بیمه مزیت بیمه اختیاری نسبت به دانشجوئی در چه موردی هست ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. ۰۱ بله میتوانی نوع بیمه را تغییر دهید ۰۲ تفاوت در درمان دارد.

person
احسان
۱۷ فروردین ۱۴۰۲

سلام و احترام، سال ۷۷ تا ۸۳ به مدت ۶ سال به عنوان بورس وزارت علوم در ایران مشغول به تحصیل بودم و دفترچه درمانی تامین اجتماعی داشتم. اکنون عضو هیات علمی رسمی دانشگاه هستم، چگونه میتوانم با خرید سوابق تحصیل آن را به صندوق بازنشستگی منتقل کنم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۹ فروردین ۱۴۰۲

  سلام احسان عزیز
  اگر اون مدت حق بیمه برای شما واریز شده که جز سابقه شما محسوب شده است بروید پرینت سوابق خودت را دریافت کنید تا مشخص شود

person
ماهان
۱۴ فروردین ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر …
من یک ماه پیش فارغ التحصیل شدم … امروز برای بیمه دانشجویی قرارداد نوشتم و حق بیمه اولیه رو هم پرداخت کردم … و به سوابقم اضافه شد … سوالم اینه که میتونم ادامه بدم یا مشکل پیش میاد که الان دانشجو نیستم؟؟!

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۵ فروردین ۱۴۰۲

  سلام. خیر مشکلی پیش نمیاد حق بیمه خودت را تا زمانی که سر کار نرفتی ادامه بده.

person
حسين
۰۸ فروردین ۱۴۰۲

سلام
١-آیا داشتن ١ سال سابقه بیمه دانشجویی باعث میشه که خدمت سربازی در سابقه بیمه بدون پرداخت هزینه صورت بگیره؟
٢- آیا سابقه بیمه دانشجویی را ارگان های دولتی مثل بانکها برای سابقه قبول می کنند؟و دقیقا چه ارگانهایی قبول نمی کنند؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۸ فروردین ۱۴۰۲

  سلام. خیر با هزینه بیمه سربازی را پرداخت کنید. به طور کلی سابقه بیمه ای که در پروفایل تامین اجتماعی شما ثبت شده باشد معتبر است و همه جا مورد قبول قرار می‌گیرد.

person
نورایی
۲۹ اسفند ۱۴۰۱

سلام. من بیمه اختیاری هستم و کنکور دکترا قبول شده ام. برای ایام تحصیل می توانم بیمه اختیاری را به بیمه دانشجویی تبدیل کنم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۲ فروردین ۱۴۰۲

  سلام بله می توانید.

person
سعید
۲۸ اسفند ۱۴۰۱

با سلام؛ اینکه نوشتید “شش ماه اول ۷۷۷۴۳۳۵ ریال” ینی هر ماه مبلغ هفتصد و هفتاد تومن باید پرداخت بشه، یا مجموع شش ماه اول هفتصد تومنه؟!

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۳ فروردین ۱۴۰۲

  سلام سعید عزیز
  حق بیمه دانشجویی در سال ۱۴۰۱ از ماهی ۵۰۰ هزار تومان با نرخ ۱۲ درصد شروع میشود

person
امید باقر
۲۸ اسفند ۱۴۰۱

با سلام. میخواستم بپرسم آیا این سابقه بیمه دانشجویی، میتواند جزو سوابق لازم برای امریه شرکت های دانش بنیان باشد؟ برای امریه در شرکت های دانش بنیان می بایست حداقل ۱۲ ماه بیمه برای فرد رد شده باشد. این دو با یکدیگر فرق دارند یا خیر؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۳ فروردین ۱۴۰۲

  سلام امید باقر عزیز
  بیمه دانشجویی جز سابقه تامین اجتماعی و برای بازنشستگی خود تامین اجتماعی است ۰۲ خیر هیچ فرقی ندارد بیمه دانشجویی هم سابقه محسوب میشود

person
امامی
۲۷ اسفند ۱۴۰۱

سلام،
ببخشید من برای خودم ۸ ماه هست که بیمه ی دانشجویی ۱۲ درصد واریز میکنم یا همان ۱۲+۲٪، قبل از این حدود ۷ ماه سابقه ی بیمه ی کارشناس تحقیق و توسعه داشتم،
الان میخوام ۱۸ درصد واریز کنم،
باز نیاز به طب کار هست؟
چون این بیمه رو من بدون مراجعه به شعب بیمه و به صورت ثبت نام توی سایت از اول انجام دادم ولی نگرانم ک درست نباشه و به مشکل بخوره!
چون من با کد دستوری *۴# که چک میکنم سابقه ی آخرین بیمه ی منو همون ۸ ماه پیش میزنه،
ممنون میشم راهنمایی کنید.

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۸ اسفند ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز. ۰۱ اگر قصد دارید بیمه را با نرخ ۱۸ درصد واریز کنید باید معاینات پزشکی تامین اجتماعی بروید ۰۲ اگر وقتی فیش پرداخت میکنید و جز سابقه شما منظور میشود مشکلی نیست.

person
H
۲۰ اسفند ۱۴۰۱

من احساس می کنم دولت برای بالا بردن درصد اشتغال زایی این کار رو کرده که مثلا بگه در سال اینقد شغل ایجاد شده.حالا که نتوانستن سالی یک میلیون شغل ایجاد کنن اینطوری جبران کنن.ما چقد بیچاره ایم.

person
عدالت
۱۵ اسفند ۱۴۰۱

با سلام
لطفا پیگیری نمایید این بیمه شامل حال فارغالتحصیلان نیز بشود. واقعا بی عدالتی محض هست…

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۵ اسفند ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز. این موضوع در حوزه اختیارات ما نیست.

person
علیرضا
۰۳ اسفند ۱۴۰۱

با سلام. من الان تحت تکفل بیمه درمان پدرم هستم .میخواهم بیمه دانشجویی ثبت نام کنم سیستم پیام میده اگر بیمه دانشجویی ثبت نام کنید .از تبعیت بیمه ای پدر خارج می شوید. سوالم اینه که من بله را بزنم (یعنی برای ادمه درسیستم بایدبله رابزنم)از بیمه پدرم خارج نمی شم ومشکلی نداره؟ یعنی از تبعیت پدرم خارج نمی شوم؟ ممنون میشم کامل راهنمایی بفرمایید.

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۳ اسفند ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز. شما خودت این کار را انجام نده برو کارگزاری تامین اجتماعی بگید که شما را بیمه دانشجویی با نرخ ۱۲ درصد بدون درمان بیمه کند تا از تحت تکفل پدر هم خارج نشوید.

person
علی اکبر
۰۱ اسفند ۱۴۰۱

سلام وقت بخیر من یکسال پیش خودم را بیمه دانشجویی کردم(۱۲ درصد ماهی حدود ۵۰۰) به صورت اینترنتی و اصلا به کار گزاری مراجعه نکردم و نزد پزشک نرفتم مشکلی پیش نمی اید که بیمه من باطل شود؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۲ اسفند ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز. اگر بیمه نامه را دریافت کرده‌اید و حق بیمه را مرتب پرداخت می‌کنید خیر. مشکلی ایجاد نمی شود.

person
سید حسین
۰۱ اسفند ۱۴۰۱

با سلام. من امسال دانشجو شدم. الان تحت تکفل بیمه درمان پدرم هستم .الان میخواهم بیمه دانشجویی ثبت نام کنم سیستم پیام میده اگر بیمه دانشجویی ثبت نام کنید .از تبعیت بیمه ای پدر خارج می شوید. سوالم اینه که من می تونم بیمه دانشجویی ثبت نام کنم و در عین حال از بیمه درمان پدرم استفاده کنم؟ یعنی اگر بیمه دانشجویی ثبت نام کنم؟ از تبعیت پدرم خارج نمی شوم؟ ممنون میشم کامل راهنمایی بفرمایید.

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۱ اسفند ۱۴۰۱

  سلام حسین عزیز. ۰۱ بله میتوانید ۰۲ شما بیمه دانشجویی با نرخ ۱۲ درصد بدون درمان را انتخاب کنید و اینطوری از تبعیت پدر هم خارج نمیشوید.

person
Marziye
۱۴ بهمن ۱۴۰۱

سلام.من دانشجوم و یک سال بیمه دانشجویی پرداخت کردم الان سوالم اینه این بیمه بعداز اتمام دوران تحصیل همچنان ادامه داره؟جز سوابق بازنشستگی محسوب میشه؟علوم پزشکی هستم و میخوام بدونم درطول طرح و ادامه کار همین بیمه ادامه میدم و جز سوابق کاریم محشوب میشه یا نه؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۴ بهمن ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز
  ۰۱ بله میتوانید بعد از فارغ التحصیلی هم بیمه را ادامه بدهید ۰۲ بله جز سوابق بازنشستگی است ۰۳ بله محسوب میشود

   person
   Marziye
   ۱۹ بهمن ۱۴۰۱

   اگر بعداز اتمام تحصیل بیمه درمانی برام رد بشه تکلیف بیمه دانشجوییم چی میشه؟قابل انتقال به بیمه درمانیه و جز سابقه محسوب میشه؟با توجه به این که مبلغ بیمه دانشجویی کمتر از بیمه درمانه

    person
    کارشناس بیمه
    ۱۹ بهمن ۱۴۰۱

    سلام دوست عزیز. بیمه درمان فقط برای درمان است و جز سابقه شما محسوب نمیشود و هیچ ربطی به بیمه دانشجویی شما ندارد.

     person
     Marziye
     ۱۹ بهمن ۱۴۰۱

     فک میکنم اشتباه منظورمو رسوندم منظورم بیمه ایه که بعد از اشتغال توی بیمارستان یا…برام رد میشه.میتونم بیمه دانشجوییم به عنوان سابقه انتقال بدم بهش؟

person
محسن
۰۹ بهمن ۱۴۰۱

با سلام بنده یکسال هست که از بیمه دانشجویی استفاده میکنم اما در ماه دی تا اسفند مشغول به کار شدم و این سه ماه برایم بیمه رد میشود آیا اصلا میتوانم بیمه دانشجویی را ادامه دهم و اگر بله آیا پرداخت آن برای بنده سودی دارد یا صرفاً پول اضافه میدهم در این سه ماه؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۹ بهمن ۱۴۰۱

  سلام شما فقط یک بیمه می توانید داشته باشید

   person
   محسن
   ۱۰ بهمن ۱۴۰۱

   قاعدتا باید به این شکل باشد اما وقتی از سایر دوستان سوال میکنم و میبینم میگن که بذار اون بیمه هم برقرار باشه چون میتونی از چند جا بیمه بشی و انگار داری به شکل پاره وقت دو جا کار میکنی و سابقه برات حساب میشه که من گیج میشم با این پاسخ

    person
    کارشناس بیمه
    ۱۰ بهمن ۱۴۰۱

    دوست عزیز در مورد بیمه سابقه کار شما فقط می‌توانید از یک بیمه استفاده کنید اما در مورد بیمه‌های درمانی می توانید از بیمه‌های گوناگونی استفاده نمایید. در مورد بیمه های دانشجویی و سربازی شما می‌توانید با ارائه مدارک و سوابق آن بیمه‌ها به شرکت بیمه کنونی سوابق آن را به بیمه خود اضافه کنید.

    person
    راحله باقری
    ۰۲ مهر ۱۴۰۲

    با سلام ، به دلیل تاخیر یک روزه در پرداخت قرار داد بیمه دانشجویی ابطال شده ، با مراجعه به دفاتر خدمات تامین اجتماعی میتونم دوباره فعال کنم یا الزاما باید مجدد ثبت نام کنم ؟

     person
     نویسنده بیمه
     ۰۳ مهر ۱۴۰۲

     سلام دوست عزیز
     اگر حق بیمه خودت را در موعد مقرر واریز نکردید باید مجددا درخواست جدید ثبت کنید.

person
داریوش
۰۹ بهمن ۱۴۰۱

باسلام و خسته نباشید من هنوز دانشجو ترم هشت ارشد هستم ولی از اول دانشجویی ام بیمه دانشجویی نریخته ام آیا میتوانم ترم هایی که گذشته است را یکجا حق بیمه را واریز کنم و جزو بیمه ام حساب شود؟
تشکر

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۹ بهمن ۱۴۰۱

  سلام داریوش عزیز
  خیر نمیتوانید همچین قانونی نداریم

person
حمیدرضا
۰۴ بهمن ۱۴۰۱

سلام من ۳ سال دانشگاه بودم امکانش هست اون سوابق رو خریداری کنم و به سسابقه بیمه ام اضافه بشه برای بازنشستگی ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۵ بهمن ۱۴۰۱

  سلام حمیدرضای عزیز
  خیر امکان ندارد.

person
انسان هنوز امیدوار
۰۱ بهمن ۱۴۰۱

با عرض سلام
من فکر میکنم هنوز دهه پنجاه و شصت هم به علت دیر استخدام شدن باسابقه های کم هنوز مشغول به کار هستن و به دلیل کهولت سن بازنشسته بشن شاید اگر طرح خرید دوران دانشجویی شامل همه بشه عادلانه تر باشه این که اجبار نیست و هر شخصی مایل باشه این دوران رو‌ خرید میکنه پس چه اشکالی داره که شامل همه بشه البته کارزاری برای این مسئله بود که تقریبا تا پایان اسفند فرصت امضاء داره

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۲ بهمن ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز
  فعلا در این خصوص سازمان تامین اجتماعی بخشنامه ای صادر نکرده است

   person
   معین
   ۰۲ بهمن ۱۴۰۱

   سلام وقت شما بخیر
   سازمان تامین اجتماعی اصلا پیگیر همچین موضوعی هستش که یک طرحی بذارن ، افرادی مثل بنده که در سال ۱۳۹۴ فارغالتحصیل شدم بتونم سابقه بیمه سال های تحصیل رو پرداخت کنم ؟ حقیقتا الان این قانون که فقط مشمول دانشجوهای سال ۱۴۰۰ میشه بی عدالتی در حق ما.
   واقعا اگه کاری می تونید انجام بدید.
   با تشکر

    person
    کارشناس بیمه
    ۰۳ بهمن ۱۴۰۱

    سلام فعلا که طرحی معلوم نشده است و این مقاله هم فقط جهت آشنایی است. هر تغییری هم باشد، این مقاله هم بروز خواهد شد.

person
اجرای عدالت محور
۲۸ دی ۱۴۰۱

سلام قانون باید برای همه یکسان باشد ، مانند افزودن سوابق خدمت سربازی به سوابق بیمه تامین اجتماعی که منوط به زمان نمی باشد و افراد فارغ التحصیل نیز باید بتوانند سوابق تحصیلی خود را با پرداخت حق بیمه ، به سوابق بیمه تامین اجتماعی خود اضافه نمایند و این گونه تصویب و اجرای قانون توسط هر نهادی ، نقض عدالت در گروه های سنی مختلف می باشد و صرفا پاسخ دادن محض… خیر …به این افراد عادلانه نیست لطفا نسبت به اصلاح قانون وضع شده به درخواست افراد متقاضی توجه نمائید.

person
امیر
۲۶ دی ۱۴۰۱

سلام خسته نباشید
لطفا پیگیری بفرمایید که همه ی فارغ التحصیلان بتوانند سابقه بیمه دانشجویی خودشان را خریداری کنند
به خدا ثواب داره وعدالت واقعیه

person
معین مهری
۲۰ دی ۱۴۰۱

سلام بیمه دانشجویی چند ساله هست ۲۰ یا ۲۵ یا ۳۰و اینکه در زمان سربازی هم که قراره بعد دانشگاه برم بیمه هستم یا نه و اگه نیستم بعد سربازی میتونم باز همون بیمه را ادامه بدم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۰ دی ۱۴۰۱

  سلام معین عزیز
  ۳۰ سال سابقه بیمه است ۰۲ بله بعد از خدمت سربازی میتوانید بیمه خودت را ادامه دهید مشکلی ندارد

person
فلور
۱۹ دی ۱۴۰۱

سلام … من قرارداد ۱۴درصد دانشجویی بستم ولی مبلغ رو نریختم می خواستم اون رو به ۱۸ درصد تغییر بدم … امکانش هست ؟… چون هر چه تلاش میکنم همون مبلغ قبلی برای پرداخت وارد میشه و امکان تغییر نیست…

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۰ دی ۱۴۰۱

  سلام فلور عزیز
  بله میتوانید تغییر نرخ بدهید مشکلی ندارد

person
علی
۰۸ دی ۱۴۰۱

سلام وقت بخیر
من بعنوان بیمه دانشجویی و از مسیر فوق ثبت نام کرده و چند ماه حق بیمه پرداخت کردم ولی الان پیام خطا می دهد و میگه بیمه شما با بیمه مشاغل آزاد همپوشانی دارد و ابتدا باید این همپوشانی را رفع کنید ، ممنون میشم اگه راهنمایی کنید که چطور می توانم این کار را انجام بدهم

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۹ دی ۱۴۰۱

  سلام علی عزیز
  احتمالا قبلا تحت تکفل پدر بودید و خارج نشدید و این پیام را سیستم میده لذا باید به کارگزاری سازمان مراجعه کنید تا آنها پیگیری کنند

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۹ دی ۱۴۰۱

  احتمالا قبلا تحت تکفل پدر بودید و خارج نشدید و این پیام را سیستم میده لذا باید به کارگزاری سازمان مراجعه کنید تا آنها پیگیری کنند

person
احد
۲۷ آذر ۱۴۰۱

سلام علیکم. خیلی خوبه. ولی ای کاش ما فارغ التحصیلان قبل را هم پوشش بدهید بنده به شخصه حاضرم کل حق بیمه ۶سال تحصیلم را یکجا بپردازم .اون ۲ درصد دولت را هم خودم میپردازم..پیگیری کنید خواهشن

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۷ آذر ۱۴۰۱

  سلام ما در این مقاله فقط شرایط نوشته ایم. امیداوریم که تامین اجتماعی چنین کاری را انجام دهد.

person
اکبر
۲۶ آذر ۱۴۰۱

سلام. من دانشجو هستم (کارت بیمه ای دانشگاه نداده ولی پول بیمه را گرفتند) اگر بخواهم خودم را بیمه بازنشستگی تامین اجتماعی کنم بعد از مراجعه به شعبه تامین اجتماعی، باید بگویم می خواهم بیمه دانشجویی کنم یا بیمه بازنشستگی؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۷ آذر ۱۴۰۱

  سلام بیمه جدایی به نام بیمه بازنشستگی نداریم. تمامی انواع بیمه از جمله دانشجویی برای شما سابقه در نظر گرفته خواهد شد که بعد از ۳۰ سال در شرایط عادی مشمول بازنشستگی خواهید شد.

person
محمد
۲۴ آذر ۱۴۰۱

سلام وقتتون بخیر. در حال حاضر دانشجو هستم و یکسال دیگر تا فارغ التحصیلی ام باقی مانده. به دلیل شرایط مالی نامساعد امکانش هست یک ماه اول رو پرداخت کنم و بعد از خدمت باقی مانده ی دوران دانشجوییم ۱۱ ماه رو پرداخت کنم که هم این ۱۱ ماه لحاظ بشه هم دوران خدمتمو پرداخت کنم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۷ آذر ۱۴۰۱

  لام خیر امکان ندارد بیمه را باید هر ماه واریز کنید

person
Ewmirxs
۲۴ آذر ۱۴۰۱

سلام وقت بخیر
من می‌خوام بعد کارشناسی به سربازی برم و بعد تموم کردن سربازی میتونم بیمه ام رو ادامه بدم.

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۵ آذر ۱۴۰۱

  سلام در آن وقت میتوانید بیمه اختیاری یا مشاغل آزاد را ادامه دهید.

person
محمد
۲۳ آذر ۱۴۰۱

سلام من دانشجوی کارشناسی ترم ۷ هستم اگه بیمه ثبت نام کنم و بعد از اتمام کارشناسی یه سربازی برم تکلیف این بیمه دانشجویی چه میشود؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۳ آذر ۱۴۰۱

  سلام در سابقه شما ثبت خواهد شد.

person
شهریار
۲۳ آذر ۱۴۰۱

سلام. خرید بیمه دانشجویی فارغ التحصیلان امکان پذیره؟ میشه بیمه رو بعد اتمام درسمون یکجا بخریم یا جریمه داره؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۳ آذر ۱۴۰۱

  سلام خیر باید همان موقع یا الان که دانشجو هستید، خریداری کنید. سالهای گذشته که خریداری کرده اید، اضافه نخواهد شد.

person
سینا
۲۳ آذر ۱۴۰۱

سلام وقت بخیر. خرید بیمه دانشجویی تامین اجتماعی از نظر شما به صرفه است؟ آیا بعد از اینکه شاغل شدیم می تونیم به سابقه بیمه مون اضافه ش کنیم؟ اگر کسی رو تحت تکلف بگیریم مبلغ بیمه خیلی زیادتر میشه؟ و اینکه بیمه دانشجویی رو یکسال بعد از فارغ التحصیل شدن نمیشه خرید؟ هزینه سال هایی که بیمه نداشتیم رو پرداخت کنیم و بیمه بگیریم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۳ آذر ۱۴۰۱

  سلام ۱. بله ۲. بله اصلا در خود سابقه درج خواهد شد ۳. شما هزینه درمان را فقط میدهید و برای او سابقه نخواهد شد. ۴. خیر ۵. خیر

person
شروین
۲۳ آذر ۱۴۰۱

سلام وقت بخیر. به طور کلی مبلغ بیمه دانشجویی برای هر کدوم از نرخ‌های تعریف شده قابل محاسبه است؟ چطوری می‌تونم متوجه شم در نهایت چقدر باید پرداخت کنم و مبلغش برای سالهای مختلف ثابته یا در طول سال تغییر می‌کنه؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۳ آذر ۱۴۰۱

  سلام بر اساس طرح مشخص خواهد شد و هر سال افزایشی دارند.

person
اردستانی
۱۹ آذر ۱۴۰۱

سلام و تشکر از سایت و اطلاعات . متاسفانه من بعد از فارغ التحصیلی کارشناسی ازاین بیمه مطلع شدم درحال حاضر هم دانشجوی ارشد ترم یک همان دانشگاهم . ایا امکان انتقال سوابق کارشناسی حتی با پرداخت حق بیمه مربوطه هست که ۴ سال کارشناسیم هم جز سابقم بشه . سپاس و لطفا لطفا زودتر راهنمای بفرمایید . ممنونم

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۰ آذر ۱۴۰۱

  سلام فعلا خیر

person
زهرا🌼
۱۷ آذر ۱۴۰۱

سلام
من فارغ‌التحصیل سال ۹۸ هستم دانشگاه پیام نور

وپدرم هم فوت شدن تحت تکفل هستم

برای من که حدودا۳ساله فارغ‌التحصیل شدم همایون بیمه قابل استفاده هست؟

person
زهرا۰۰
۱۷ آذر ۱۴۰۱

سلام وقتتون بخیر 🌼 برای فارغ‌التحصیلان دختر درسال ۹۸ هم این بیمه امکان ثبت وجود داره؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۰ آذر ۱۴۰۱

  سلام چون شما دیگر تحصیل نمی کنید از کفالت پدر خارج میشوید

person
مهدی فراهانی
۱۶ آذر ۱۴۰۱

سلام بنده چهارسال است از فارغ التحصیل شده ام
برای من هم امکان واریز بیمه دوران دانشجویی وجود دارع ؟
اگه شامل میشم هزینش به روز محاسبه میشه یا طبق پایه حقوق سال های تحصیلم منظور میشه
ممنون

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۸ آذر ۱۴۰۱

  سلام فعلا خیر

person
پریسا
۱۵ آذر ۱۴۰۱

سلام من دوسال بیمه دختران مجرد هستم ودرمان هم تحت تکفل پدرم امسال دانشجو شدم ایا باید به شکل قدیم ادامه بدم یا با بیمه دانشجویی؟ مزایای کدام بیشتر هست؟ ممنون

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۸ آذر ۱۴۰۱

  سلام بیمه دانشجویی برایتان سابقه می شود اما وقتی تحت تکفل هستید، فقط درمان را میتوانید استفاده کنید. می توانید هر دو را داشته باشید درمان از طرف پدر و دانشجویی برای سابقه

   person
   پریسا
   ۲۶ آذر ۱۴۰۱

   سلام مجدد ممنون از پاسخ شما
   قسمت دیگه سوال من این هست که بیمه دختران مجرد را ادامه بدم یا بیمه دانشجویی را
   نسبت به هم مزیتی دارن یا نه
   با تشکر

    person
    کارشناس بیمه
    ۲۷ آذر ۱۴۰۱

    سلام هر دو یکسان هستند هر کدام که تمایل دارید، ادامه دهید.

person
محمد
۱۳ آذر ۱۴۰۱

سلام، وقت بخیر، من در حال حاضر حق بیمه اختیاری پرداخت می‌کنم (فقط سابقه کار، بدون درمان) و ماهی ۵۰۰ میدم. الان میتونم وضعیتمو به بیمه دانشجویی تبدیل کنم و برای سابقه کار و درمان مجموعا ۶۰۰-۷۰۰ بدم؟ مزایای مالی بیمه دانشجویی نسبت به بیمه خویش فرما چیست؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۸ آذر ۱۴۰۱

  سلام اولا آن بیمه ای که شما واریز میکنید بیمه اختیاری نیست بیمه حرف و مشاغل آزاد است که واریز میکنید ۰۲ بیمه حرف و مشاغل آزاد و بیمه دانشجویی یکی است هیچ فرقی با هم ندارند

person
سجاد پاشائی
۱۰ آذر ۱۴۰۱

سلام ، من ترم یک پزشکی هستم ، من اگه الان بیمه دانشجویی بشم ۱) تا پایان تحصیلم ۷ سال سابقه کار دارم ؟ ۲)اگه بعد از ۷ سال مشغول به کاری شدم و در آنجا بیمه شدم ، این ۷ سال به سابقه ام اضافه میشه ؟ ۳)مثلا همون روز اول که استخدام شدن سابقه ام رو ۷ سال اعلام میکنن ؟ ۴)یعنی ۲۳ سال بعد بازنشست میشم ؟ ممنون میشم اگه راهنمایی کنین
در ضمن ۵) اگه۴ سال هم برای تخصص بخونم ، آیا باز میتونم این بیمه رو داشته باشم بدون قطع شدن ؟ ۶)اگر هم بعد ۷ سال اول تحصیل ، ۲ سال برم سربازی ، آیا در هنگام سربازی میتونم این بیمه رو داشته باشم ؟ ۷)اکر نه ، آیا بعد سربازی میتونم ادامه بدم ؟ ۸) برای اضافه کردن دوران سربازی به سابقه کار ، با توجه به شرایطی که ذکر شده حدودا چقدر باید هرینه کنم ؟ با تشکر از شما ۹)اگر خدا بخواد و بعد ۷ سال دوره عمومی ، ۴ سال دوره تخصصی ، ۲ سال سربازی، ۲ سال طرح استخدام شدم ، در همون ابتدای استخدامم چن سال بیمه رد شده و چن سال بعد استخدام میتونم بازنشست شم ؟ و به عنوان آخرین سوال ضمن خسته نبشاید عمیق ۱۰)تا چه دورانهی بیمه ام دانشجویی خواهد بود ؟(تا پایان ۷ سال عمومی یا بعد سربازی تا استخدام شدن ؟) در آخر باز ممنون و سپاس بسیار

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۲ آذر ۱۴۰۱

  سلام ۰۱ بله ۰۲ بله اضافه میشود ۰۳ دقیقا از شروع بکار شما دارای ۷ سال سابقه بیمه هستید ۰۳ تو مجموع ۳۰ سال سابقه بیمه داشته باشید میتوانید بازنشسته شوید

   person
   سجاد پاشائی
   ۱۳ آذر ۱۴۰۱

   سلام ممنون بابت راهنمایی ، میشه بقیشو هم کمک کنین ؟
   ۵) اگه۴ سال هم برای تخصص بخونم ، آیا باز میتونم این بیمه رو داشته باشم بدون قطع شدن ؟ ۶)اگر هم بعد ۷ سال اول تحصیل ، ۲ سال برم سربازی ، آیا در هنگام سربازی میتونم این بیمه رو داشته باشم ؟ ۷)اکر نه ، آیا بعد سربازی میتونم ادامه بدم ؟ ۸) برای اضافه کردن دوران سربازی به سابقه کار ، با توجه به شرایطی که ذکر شده حدودا چقدر باید هرینه کنم ؟ با تشکر از شما ۹)اگر خدا بخواد و بعد ۷ سال دوره عمومی ، ۴ سال دوره تخصصی ، ۲ سال سربازی، ۲ سال طرح استخدام شدم ، در همون ابتدای استخدامم چن سال بیمه رد شده و چن سال بعد استخدام میتونم بازنشست شم ؟ و به عنوان آخرین سوال ضمن خسته نبشاید عمیق ۱۰)تا چه دورانهی بیمه ام دانشجویی خواهد بود ؟(تا پایان ۷ سال عمومی یا بعد سربازی تا استخدام شدن ؟) در آخر باز ممنون و سپاس بسیار

    person
    کارشناس بیمه
    ۱۸ آذر ۱۴۰۱

    سلام ۰۱ بله میتوانید ۰۲ وقتی رفتید سربازی باید این بیمه را قطع کنید و بعد از خدمت سربازی بیمه را ادامه دهید ۰۳ زمانی که خدمت سربازی شما تمام شد اون موقع و با دستمزد زمان درخواست محاسبه میشود

   person
   نگین
   ۱۴ آذر ۱۴۰۱

   سلام من یک ماه دیگه درسم تموم میشه ایا میتونم بیمه دانشجویی ثبت نام کنم؟و اینکه ۴ سال تحصیلم جز سابقه حساب میشه یا نه؟
   و ی سوال دیگه داشتم اینکه کسی یکسال تو شرکتی کار کرده و یکسال بیمه واسش رد شده ایا میتونه دوسال خدمت سربازیش رو جزو سابقه بیمه بیاره؟و چجوری باید اقدام کنه واسه اینکه جزو سابقش به حساب بیاد؟؟؟
   ممنون میشم جواب بدید

    person
    کارشناس بیمه
    ۱۸ آذر ۱۴۰۱

    سلام ۰۱ بله میتوانید مشکلی ندارد ۰۲ شما هر چه بیمه واریز کنید جز سابقه شما محسوب میشود ۰ و۴ ۳ زمانی که دوسال سابقه بیمه داشتید میتوانید درخواست خرید خدمت سربازی بدهید

person
سجاد پاشائی
۱۰ آذر ۱۴۰۱

سلام ، من ترم یک پزشکی هستم ، من اگه الان بیمه دانشجویی بشم .۱) تا پایان تحصیلم ۷ سال سابقه کار دارم ؟ ۲)اگه بعد از ۷ سال مشغول به کاری شدم و در آنجا بیمه شدم ، این ۷ سال به سابقه ام اضافه میشه ؟ ۳)مثلا همون روز اول که استخدام شدن سابقه ام رو ۷ سال اعلام میکنن ؟ ۴)یعنی ۲۳ سال بعد بازنشست میشم ؟ ممنون میشم اگه راهنمایی کنین
در ضمن ۵) اگه۴ سال هم برای تخصص بخونم ، آیا باز میتونم این بیمه رو داشته باشم بدون قطع شدن ؟ ۶)اگر هم بعد ۷ سال اول تحصیل ، ۲ سال برم سربازی ، آیا در هنگام سربازی میتونم این بیمه رو داشته باشم ؟ ۷)اکر نه ، آیا بعد سربازی میتونم ادامه بدم ؟ و سوال آخر با تشر از شما ۸)اگر خدا بخواد و بعد ۷ سال دوره عمومی ، ۴ سال دوره تخصصی ، ۲ سال سربازی، ۲ سال طرح استخدام شدم ، در همون ابتدای استخدامم چن سال بیمه رد شده و چن سال بعد استخدام میتونم بازنشست شم ؟(در حالت کلی آیا این سال جزو سابقه خواهد بود ؟ )

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۳ آذر ۱۴۰۱

  سلام هر چقدر که سابقه داشته باشید حتی الان هم با دانشجویی محاسبه می شود. در هنگام سربازی بیمه نیروهای مسلح هستید که میتوانید بعد این را اضافه کنید.

   person
   یاسین
   ۲۰ آذر ۱۴۰۱

   با سلام و ممنون از توضیحات کامل شما کارشناس عزیز . از شما خواهش میکنم اگه میتونین به بالا دستیا برسونین که کاری کنن ما دهه شصتیا که قبلا فارغ تحصیل شدیم بتونیم بیمه دوران تحصیلمونو مثل دوران سربازی بخریم ممنونتون میشم

person
علیرضا
۱۰ آذر ۱۴۰۱

بنده بیمه دانشجویی انجام دادم

اما یادم رفته بود حق بیمه رو پرداخت کنم
قراردادم ابطال شده

پرداختی های قبلی سوخت میشود یا میتوان
دوباره قرارداد را فعال کرد

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۲ آذر ۱۴۰۱

  سلام شما هر چه قبلا بیمه واریز کردید جز سابقه شما محسوب شده است بروید مجددا درخواست بدهید و بیمه خودت را ادامه بدهید

person
علی
۰۵ آذر ۱۴۰۱

سلام وقت بخیر
ببخشید من ۳ ماه از بیمه دانشجویی ام را پرداخت کردم بعد از سه ماه در جایی مشغول به کار شدم که بیمه ام اجباری رد می شه می خواستم بدونم که بیمه دانشجویی ام را باید چی کار کنم ؟ باید خاتمه قرارداد را از طریق سایت بزنم یا پرداختی هایم را ادامه بدهم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۵ آذر ۱۴۰۱

  سلام اگر هم زمان بیمه دانشجوی پرداخت کردید و هم بیمه اجباری برای شما ارسال شده و سوابق شما تداخل پیدا کرده میتوانید اون مبلغ بیمه دانشجویی را استرداد کنید و دیگر بیمه دانشجویی را پرداخت نکنید تا خودش قطع شود

   person
   علی
   ۱۳ آذر ۱۴۰۱

   خیلی ممنون از شما
   ببخشید اگر از داخل سایت خاتمه قرارداد بیمه دانشجویی را بزنم آیا بعدا می توانم مجدد قراردادی با عنوان بیمه دانشجویی را برقرار کنم یا خیر؟

    person
    کارشناس بیمه
    ۱۸ آذر ۱۴۰۱

    سلام بله میتوانید مشکلی ندارد

person
hamid
۰۲ آذر ۱۴۰۱

سلام و وقت به خیر
بنده چند ماه بیمه دانشجویی را پرداحت کردم . این ماه پرداخت نکردم . لذا قرار داد باطل شده چگونه میتوانم ان را فعال کنم؟
ممنون

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۳ آذر ۱۴۰۱

  سلام پرداخت حق بیمه هرماه تا سه ماه آینده وقت دارید که واریز کنید منلا حق بیمه مهرماه تا آخر آذرماه وقت دارید که واریز کنید

person
محسن
۲۳ آبان ۱۴۰۱

باسلام
بنده در زمان دانشجویی از بیمه خدمات درمانی که تحت تکفل پدرم بوده استفاده می کردم آیا آن سابقه را می توان انتقال داد و جزو سوابق بازنشستگی تبدیل کرد.

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۴ آبان ۱۴۰۱

  سلام خیر آن اصلا سابقه برای شما حساب نمی شود.

person
سارا
۲۳ آبان ۱۴۰۱

سلام و وقت بخیر
ببخشید پرداخت بیمه دانشجویی ۱۴ درصد ماهانه است؟ و چقدر می شود؟
و اینکه اگر بعد از دوران دانشجویی، در سازمان دولتی استخدام شویم، این بیمه جزء سابقه کار ما خواهد بود؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۴ آبان ۱۴۰۱

  سلامماهیانه مبلغ ۶۳۰ هزار تومان میشود ۰۲ بله جز سابقه شما محسوب میشود

person
علی
۱۴ آبان ۱۴۰۱

سلام خسته نباشید، من حدود ۲ سال و هفت ماه بیمه اجباری داخل شرکت خصوصی بیمه و سابقه دارم و همزمان دانشجو بودم و هستم، میتونم از این به بعد از بیمه دانشجویی استفاده کنم؟ اگه نمیشه، میتونم بیمه شرکت رو قطع کنم و یه مدتی بگذره و بعد بیمه دانشجویی رو درخواست کنم؟ چه راهکاری برای دریافت بیمه دانشجویی دارم؟ ممنونم

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۴ آبان ۱۴۰۱

  سلام شما فقط یک بیمه میتوانید داشته باشید. بله می توانید قطع کنید و مابقی هزینه را خودتان بدهید باید از طریق سایت تامین اجتماعی اقدام کنید.

person
رضا یزدانی
۱۴ آبان ۱۴۰۱

با سلام و عرض روز بخیر
ببخشید من دانشجوی پزشکی هستم و خودم رو بیمه دوازده درصد کردم
دیسک خفیف گردن دارم که به علت حجم زیاد درس هام میترسم در اینده برام مشکل ایجاد کنه ولی در حال حاضر مشکلی ندارم.
میخواستم بدونم اگه بیمم رو به ۱۸ درصد تغییر بدم اگر خدایی نکرده مشکلی از لحاظ دیسک گردن برام پیش اومد میتونم از مزایای از کار افتادگی استفاده کنم یا خیر؟
چون تامین اجتماعی شهرمون بهم گفت فعلا بیمه ۱۲ درصد رو ادامه بده تا یکسال سنوات برات حساب بشه بعدا تغییر بده چون زیر یکسال سنوات بیمه از کار افتادگی بهت تعلق نمیگیره
ولی الان توی قوانین بیمه ۱۸ درصد خوندم که اگر بیماری به علت کار باعث از کار افتادگی بشه به افراد زیر یکسال سابقه هم بیمه از کار افتادگی تعلق میگیره
یعنی الان اگر وضعیت دیسک گردن من بخاطر درس خواندن بدتر بشه جزو بیماری های حاصل از کار محسوب نمیشه؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۵ آبان ۱۴۰۱

  ۰۱ خیر تامین اجتماعی بابت دیسک گردن از کارافتادگی نمی دهد ۰۲ کلا با توجه به بیماری شما از کارافتادگی نمیدهند

person
علی
۱۲ آبان ۱۴۰۱

سلام
دربیمه ۱۲درصد یا۱۴ درصددانشجوی خدای نکرده اگربرای بیمه شده اتفاقی غیرکاری مانندبیماری ویاتصادف موجب ازکارافتادگی جزئی با کلی شودمستمری تعلق میگیرد یانه

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۳ آبان ۱۴۰۱

  سلام اگر نداشته باشد خیر

person
موسی
۱۱ آبان ۱۴۰۱

درود بر شما
من سال ۹۵ فارغ التحصیل شدم در حال حاضر ۶ سال بیمه دارم آیا امکان خرید بیمه دانشجویی برای من وجود دارد؟
یا اینکه اگر اکنون در مقطع کارشناسی ارشد ثبت نام کنم ایا امکان دارد که ۴سال کارشناسی که از قبل بوده رو هم خریداری کنم؟؟؟لطفا راهنمایی بفرمائید ممنون میشم

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۳ آبان ۱۴۰۱

  سلام خرید سوابق گذشته امکان پذیر نیست از این به بعد باید حق بیمه پرداخت کنید

person
نازنین
۰۶ آبان ۱۴۰۱

سلام وقت بخیر ممنون از توضیحات کاملتون
این حق بیمه که فرمودید برای هر ماه هست مثلا من برای ۱۸ درصد حدود ۸۰۰ هزار تومان در ماه باید پرداخت کنم درسته؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۶ آبان ۱۴۰۱

  سلام نازنین عزیز
  بله درسته ۰۲ ولی اگر دانشجو هستی برو ۱۲ درصد و با مبلغ ۵۰۰ هزار تومان خودت را بیمه کنید

person
محمد
۰۳ آبان ۱۴۰۱

سلام وقتتون بخیر برای اینکه سابقه سربازی جزو سابقه بیمه حساب بشه چه شرایطی دارد با تشکر

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۴ آبان ۱۴۰۱

  سلام حداقل باید یکسال واریز بیمه داشته باشید.

person
سمیرا
۰۲ آبان ۱۴۰۱

سلام وقتی بیمه رو انجام بدیم مثلا یک ماه یا دوماه هزینه رو نداشته باشیم میتونیم رد نکنیم یا اون دوماه رو یه شرکتی جایی رد بکنه بعد دوباره ادامه بدیم هرسال به این منوال؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۳ آبان ۱۴۰۱

  سلام خیر چون هر بار که رد نکنید تا تاریخ مشخص باید بازدوباره قرارداد بنویسید.

person
حمید
۰۲ آبان ۱۴۰۱

با سلام و عرض ادب
بنده دانشجوی کارشناسی هستم و بیمه برای خودم رو از طریق فروشگاهم بصورت بیمه کارفرمایی رد کردم و ده سال بیمه دارم امسال مجبور به ترک کار کارگرم در لیست بیمه شدم و فعلا تنها در فروشگاه مشغول به کار هستم، بیمه تامین اجتماعی به من گفته بود که برای بیمه کارفرمایی باید حتما کارگر در لیست داشته باشی و بدون کارگر نمی توانی به این بیمه ادامه بدی، و در ضمن نرخ بیمه کارفرمایی من ۲۷ درصد بوده است.
حال سوال اول آیا بدون کارگر اگر به این بیمه ادامه دهم در آینده برایم مشکل ساز می شود؟
سوال دوم در صورتی که قرارداد بیمه کارفرمایی ۲۷ درصدم را را فسق کنم و بیمه دانشجویی ۱۴ درصد را جایگزین کنم در پایان سال سی ام در کاهش حقوق بازنشستگی ام تاثیرگذار است به دلیل نرخ ۱۴ درصد بیمه دانشجویی و ۲۷ درصد بیمه کارفرمایی یا این نرخ ها و نوع بیمه تاثیری در کاهش حقوق بازنشستگی در زمان بازنشستگی ندارد و پرداخت حق بیمه چند سال آخر در این زمینه مهم است؟

پشاپیش ممنون از راهنمایی شما

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۳ آبان ۱۴۰۱

  سلام ۰۱ اصلا تامین اجتماعی لیست شما را بدون کارگر قبول نمیکند ۰۲ خیر در بازنشستگی نرخ های حق بیمه فرقی نمیکنند

person
مجید
۰۱ آبان ۱۴۰۱

سلام
وقتتون بخیر
من الان در شرکتی مشغول به کارم و ۷ سال سابقه بیمه دارم و این ترم کارشناسی ارشد شروع کردم
طی چند ماه آینده میخام از کارم استعفا بدم
آیا میتونم پس از انصراف از کارم بیمه دانشجویی پرداخت کنم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۳ آبان ۱۴۰۱

  سلام بله میتوانید مشکلی ندارد

person
م. بیگی
۲۴ مهر ۱۴۰۱

سلام، من در سال ۶٩ تا ٧۵ بورسیە بودەام، بیمەام را نریختن، شکایت کردم ادارە کار ، رد کرد و گفت ورسیە بیمە ندارە، راهی برای ریختن حق بیمە و اضافە کردنش بە سوابقم هستش؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۶ مهر ۱۴۰۱

  سلام خیر راهی نیست

person
ابراهیم
۲۳ مهر ۱۴۰۱

سلام
من فارق التحصیل آخر دهه هفتادم اون زمان ما رفتیم درس خوندیم بعد سربازی و بعدش شاغل شدیم خیلی از همکارا با دیپلم شاغل شدند و بعد مدرک گرفتند سابقه بیمه شون از ما بیشتره مدرک تحصیلیشون با ما یکیه الان حق ما ضایع میشه خیلی دلخوش بودم بتونم چهار سال دانشجویی رو بخرم به سابقه اضافه بشه راهی نداره؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۴ مهر ۱۴۰۱

  سلام خیر متاسفانه راهی ندارد.

person
علی
۲۰ مهر ۱۴۰۱

سلام،ببخشیداگه بیمه دانشجوی ردکنم،دفچرچه خودم قطع میشه،اخه من زیرپوشش پدرم هستم

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۲ مهر ۱۴۰۱

  سلام علی عزیز بیمه ۱۲ درصد بدون درمان باشد دفترچه بیمه پدرت قطع نمیشود میتوانی از درمان پدر استفاده کنی

person
محمدرضا
۱۵ مهر ۱۴۰۱

سلام آیا کسی که خودش رو بیمه دانشجویی می کند و بعد از چند ماه منصرف می شود آیا امکانش هست بیمه را لغو کند و دوباره خود را زیر نظر بیمه پدر بگذارد؟ شرایطش چگونه هست؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۶ مهر ۱۴۰۱

  سلام بله میتوانید مشکلی ندارد ۰۲ شما دیگر بیمه خودتان را واریز نکنید و یک گواهی تحصیلی از دانشگاه ببر تا شما را مجددا تحت تکفل پدر ببرند. البته باید گفت که این سابقه برای شما در نظر گرفته نمی شود.

person
M
۱۳ مهر ۱۴۰۱

سلام وقت بخیر …برای بیمه خانه داری چه شغلی هست که سختیه کار میگیر قالیبافی شنیدم بعد ۱۵ سال بازنشسته میشی و با حقوق ۳۰ روز میخواستم بدونم بجز قالیبافی دیگه چه شغلی هست ممنون میشم راهنمایی کنید 🙏

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۵ مهر ۱۴۰۱

  سلام خیر قالی بافی سخت و زیان اور ندارد و با ۱۵ سال و ۳۰ روز حقوق بازنشسته نمیشوید اشتباه به شما گفتند

person
بنهور
۱۲ مهر ۱۴۰۱

سلام
دانشجو هستم،
میتونم بیمه را ۶ ماه ب ۶ ماه پرداخت کنم؟
منظورم اینه که ماهانه پرداخت نکنم!!

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۳ مهر ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز
  بله میتوانید؛ حتی میتوانید تا پایان سال هم یکجا واریز کنید

person
امیرحسین
۰۷ مهر ۱۴۰۱

سلام و خسته نباشید
بنده دانشجو ام و تحت تکفل پدرم هستم . می خواستم ببینم که با انعقاد بیمه دانشجویی ، حق اولادی که به پدرم بابت بنده پرداخت میشه قطع میشه یا نه؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۹ مهر ۱۴۰۱

  سلام خیر قطع نمیشود

person
محمود زین الدین
۰۴ مهر ۱۴۰۱

سلام خسته نباشید؛ سابقه بیمه دانشجویی را هم میشه مانند دوران سربازی خرید؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۵ مهر ۱۴۰۱

  سلام خیر

person
محمد
۰۴ مهر ۱۴۰۱

سلام روز بخیر
ببخشید من الان دانشجو پزشکی هستم و میخوام خودم رو بیمه دانشجویی کنم
درصورتیکه بعد از اتمام دانشگاه در ارگان های دولتی استخدام شوم آیا سابقه بیمه دانشجویی جزو سابقه کاری من محسوب میشود یا خیر ؟؟
از هرجا که میپرسم میگن بیمه مشاغل ازاد رو جزو سوابق بیمه های ارگان دولتی حساب نمی کنند و قابل انتقال به بیمه های دیگه هم نیست
میگن حتی در صورتی هم که ارگان استخدامی با بیمه تامین اجتماعی ما رو استخدام کنه باز هم سنوات بیمه مشاغل ازاد به سوابق بیمه جدید اضافه نمیشود ایا حقیقت دارد؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۷ مهر ۱۴۰۱

  سلام ۰۱ بله محسوب میشود ۰۲ تعداد محدودی از ادارت دولتی منل آموزش و پرورش قبول نمیکند ولی اکثرا قبول میکنند

person
سحر
۰۳ مهر ۱۴۰۱

سلام روز بخیر بنده دانشجو هستم درعین حال مشغول به کار و بیمه کارفرما برام رد میشه ،امکانش هست جدا خودم و بیمه دانشجویی هم بکنم؟؟ منافات نداره؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۴ مهر ۱۴۰۱

  سلام سحر عزیز
  فقط میتوانید یک نوع بیمه واریز کنید یا کارفرما لیست بیمه شما را واریز کند یا خودت بیمه دانشجویی واریز کنید

person
رسول
۲۸ شهریور ۱۴۰۱

سلام،
من دانشجوی ترم سه هستم دوترم قبل بیمه پرداخت نکردم الان میتونم اون دوترم رو هم پرداخت کنم یا فقط ازترم سه به بعد میتونم پرداخت کنم
ممنون میشمم راهنمایی کنید🙏🙏

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۹ شهریور ۱۴۰۱

  سلام رسول عزیز
  خیر نمی توانی از تاریخ درخواست میتوانی بیمه واریز کنید و چون اون موقع درخواست ندادید پس نمی توانی بیمه واریز کنید

person
علی
۲۶ شهریور ۱۴۰۱

سلام
بنده دانشجوی کارشناسی ارشد هستم و چند ماهی هست که بیمه دانشجویی پرداخت می کنم. امسال مجدد در کنکور ارشد شرکت کردم و قبول شدم. من الان از دانشگاه فعلی انصراف دادم و قصد دارم در دانشگاه جدید ثبت نام کنم.
این انصراف از دانشگاه برای بیمه مشکل ایجاد می کنه؟ چون نهایتاً فاصله بین انصراف از دانشگاه قبلی و ثبت نام در دانشگاه جدید ۱ ماه هست.

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۶ شهریور ۱۴۰۱

  سلام علی عزیز
  نه مشکلی برای ادامه بیمه شما پیش نمیاد

person
ابوالفضل
۲۴ شهریور ۱۴۰۱

سلام وقت بخیر اگر بعد از فارغ تحصیلی نخوایم بیمه رو ادامه بدیم مبالغی که پرداخت کردیم میسوزه یا نه ؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۴ شهریور ۱۴۰۱

  سلام ابوالفضل عزیز
  خیر نمیسوزه شما هرچه واریز کردید جز سابقه شما محسوب شده است و محفوظ است

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۴ شهریور ۱۴۰۱

  سلام ابوالفضل عزیز
  خیر نمی سوزد و برای شما این سابقه محفوظ است

  person
  احمدی
  ۱۳ مهر ۱۴۰۱

  کاملا موافقم همین قانون هم با امضاهای ما به تصویب رسیده اما شامل حال خودمون نمیشه واقعا انصاف کجاست

person
سینا
۲۴ شهریور ۱۴۰۱

دوستانی که در دهه ۸۰ دانشجو بودن حتما از قانون تمام وقت بودن دانشگاه مطلع هستن.
اگه فردی دانشجوی روزانه دانشگاه سراسری و یا تمام وقت دانشگاه آزاد بود، حق کار کردن نداشت.
به نظر نامه ایی تدوین کنیم و به تامین اجتماعی اعتراض کنیم که چرا اعمال قانون بین افراد تفاوت قائل شدن و درخواست کنیم که برای ما هم در این قانون اعمال بشه.
قطعا به نفع تامین اجتماعی هست چون جمعیت دانشجو در دهه ۸۰ بسیار زیاد بود.

person
محمد
۱۵ شهریور ۱۴۰۱

سلام
کسی که قبلا فارق التحصیل شده هم میتونه بیمه دانشجویی پرداخت کنه؟ و اگه میشه چطور باید اقدام کنه

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۵ شهریور ۱۴۰۱

  سلام محمد عزیز
  بله میتواند بروید کارگزاری تامین اجتماعی درخواست بدهید

   person
   آنالیست
   ۲۰ شهریور ۱۴۰۱

   دوست محترم بیمه
   سلام و عرض ادب
   ولی شما فرمودید که این طرح بیمه برای فارغ التحصیلان سالهای قبل وجود نداره؟ آیا قانون جدیدی در این خصوص وضع شده؟

    person
    کارشناس بیمه
    ۲۱ شهریور ۱۴۰۱

    خیر وجود ندارد این قانون تازه تصویب شده است

person
حیدرزاده
۰۶ شهریور ۱۴۰۱

سلام. وقت شما بخیر.
من هم شاغل هستم و هم دانشجو.
قبلا برام بیمه کامل رد میشد ولی از زمان دانشجو شدنم فقط به تعداد روز حضورم در محل کار واسم بیمه رد میشه مثلا از ۳۱ روز کارفرما حدودا ۱۵روز برام بیمه رد میکنه. چه طوری میتونم مابقی روزهای ماه رو خودم بیمه رد کنم؟ از طریق بیمه دانشجویی امکانش هست؟ آیا باید بیمه دانشجویی رو کامل بریزم یا میشه اون چند روزی که کارفرما بیمه رد نمیکنه خودم بیمه رد کنم؟ تشکر

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۸ شهریور ۱۴۰۱

  سلام ۰۱ بروید آن شعبه ای که لیست بیمه شما را ارسال میکنند بعد واحد امور فنی بیمه شدگان مراجعه کنید درخواست کسری سابقه خودتان را بدهید

person
محمد
۰۳ شهریور ۱۴۰۱

سلام من الان دانشجو هستم و بیمه تامین اجتماعی هم رد میکنم سال دیگه که تموم شد دانشگاه باید برم سربازی آیا در هنگام سربازی هم میشه بیمه تامین اجتماعی پرداخت کنم و بعدا دو سال سربازی هم جز بیمه تامین اجتماعی حساب میشه ؟؟ یعنی در کل بشه ۴ سال سابقه بیمه

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۴ شهریور ۱۴۰۱

  سلام خیر فقط یک بیمه می توانید داشته باشید. بیمه سربازی را می توانید جزو سابقه تامین اجتماعی بیاورید و فقط ماه های تعداد خدمت لحاظ خواهد شد.

   person
   فریبرز
   ۰۵ شهریور ۱۴۰۱

   باسلام،یه سوال بسسسیار مهم: بنده دانشجوی کارشناسی دانشگاه آزاد هستم و ورودی مهر ۱۴۰۰ ،موقع ثبت نام داخل سایت یه گزینه هست پرداخت الکترونیکی بیمه(هفتاد و پنج هزار تومان ) پرداخت کردم البته کافی نت اینکار انجام داد!!، و دیگه هیچ اقدام خاصی نکردم تا تیر ماه ۱۴۰۱ که به درخواست پدرم رفتم دانشگاه و یک برگه اشتغال به تحصیل گرفتم برای محل کار پدرم جهت بیمه درمانی و افزایش حقوق پدرم…!!، حالا الان شهریور ماه اتفاقی داخل گوگل این مطالب دیدم (به خاطر انتخاب واحد مهر ماه چون شنیده بودم هرسال بایستی به جز شهریه ثابت و متغییر اون بیمه الکترونیکی هم پرداخت کنن دانشجویان!!) الان دقیقاا وضعیت بنده به چه صورت هست ؟ سابقه بیمه برای بنده رد میشه یا کار خراب کردم!!!؟؟ یا الان بهترین کار چی هست باید چیکار کنم؟ خواهشاً خواهشاً اگر امکان داره جواب به ایمیل بنده ارسال کنید چون احتمال اینکه این سایت مجددا پیدا کنم و….خیییلی کم هست.سپاس فراوان

    person
    کارشناس بیمه
    ۰۸ شهریور ۱۴۰۱

    سلام بیمه حرف و مشاغل آزاد دانشجویی که از طریق سایت ثبت نام و حق بیمه واریز کردید که جز سابقه شما محسوب شده است پیشنهاد میکند به سایت مراجعه کنید و سوابق خودتان را مشاهده کنید

person
ابوذر
۲۴ مرداد ۱۴۰۱

با سلام من از سال ۹۸ دانشجو هستم الان ترم آخرم هم زمان هم بیمه خویش فرمایی واریز کردم ،آیا برای بیمه دانشجویی این مدت محاسبه میشه،اگر این ۴ ماه آخر رو با عنوان بیمه دانشجویی پرداخت کنم،و از خویش فرمایی خارج بشم

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۸ مرداد ۱۴۰۱

  سلام آن مدت که دانشجو بودی فرقی نمیکند که بیمه کارفرمایی واریز کنی یا بیمه دانشجوی

   person
   emad
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۱

   سلام وقتتون بخیر
   بنده ۴ ماه کارفرما با عنوان شغلی نگهبان برام بیمه رد کرده و حق بیمه رو به حساب ایشون واریز کردم اما به طور حقیقی مشغول به کار نیستم. الان دانشجوهم هستم و میخوام بیمه دانشجویی رد کنم. امکان داره اون ۴ ماه سابقه رو منتقل کنم یا از بین میرود؟ و اینکه برای انتقالش نیاز به چه اقدامی هست؟ ممنون از جوابتون

    person
    کارشناس بیمه
    ۰۲ شهریور ۱۴۰۱

    سلام اون چهار ماه سابقه که واریز کردید الان جز سابقه شما با کد ملی خودتان منظور شده است احتیاج نیست سابقه ای انتقال بدهید

person
محمد
۲۳ مرداد ۱۴۰۱

سلام برای کسانی که هم اکنون هم شاغل هستند و هم دانشگاه تحصیل میکنند امکان بیمه دانشجویی هست که به سوابق اظافه شود

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۴ مرداد ۱۴۰۱

  سلام اگر از جایی برایشان بیمه رد می شود، خیر.

  person
  مبین
  ۱۹ مهر ۱۴۰۱

  سلام
  من هم شاغل هستم و هم دانشجو
  فقط ۸ روز در ماه از طریق کارفرما بیمه رد میشه
  مابقی رو بیمه کسری از ماه رد میکنم.
  میخچایتم بدونم اگه نرخ بیمه دانشجویی کمتر باشه آیا امکانش هست هنگاه درخواست کسری از ماه از طریق بیمه دانشجویی و مثلا با نرخ ۱۴ درصد مابقی هزینه رو پرداخت کنم که مبلغ پرداختم کمتر بشه یا خیر؟

   person
   کارشناس بیمه
   ۲۳ مهر ۱۴۰۱

   سلام کلا حق بیمه دانشجویی براساس حداقل دستمزد محاسبه میشود پس فرقی نمیکند بروید برای کسری سوابق خودت درخواست بدهید تا دیر نشده است

person
علی
۲۱ مرداد ۱۴۰۱

سلام تشکر من پنج سال بیمه تامین اجتماعی دارم آیا میتوانم بیمه دوران کارشناسی را به بیمه خود اضافه کنم؟الان دانشجوی ترم آخر ارشد هستم

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۲ مرداد ۱۴۰۱

  سلام زمان های گذشته را نمی توانید اضافه کنید.

person
مجید
۱۸ مرداد ۱۴۰۱

من سال ۹۳ و ۹۴ دانشجو بودم همزمان کار هم میکردم و بیمه بودم میتونم این دو سال رو به سابقه بیمه ام اضافه کنم؟؟؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۹ مرداد ۱۴۰۱

  سلام اگر اون سالها بیمه برای شما واریز کردن که جز سابقه شما محسوب شده است

person
کیانوش
۱۵ مرداد ۱۴۰۱

سوال دوم :
در طی یکسال گذشته من از پوشش بیمه پدرم خارج شدم و کد بیمه مستقل دارم . آیا با پرداخت حق بیمه در شرکت بصورت پارت تایم (ماهی هفت روز) به بیمه درمان براب خود ادامه دهم (و از امکانات بیمه تکمیلی در همان شرکت نیز استفاده کنم) یا با پرداخت حق بیمه درمان در بیمه دانشجویی ادامه دهم ؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۶ مرداد ۱۴۰۱

  سلام بیمه تکمیلی ارتباطی ندارد شما می توانید حتی برای خود هم بگیرید.

person
کیانوش
۱۵ مرداد ۱۴۰۱

سلام
من بعد از دانشجو شدن به مدت یکسال در شرکتی کار کردم و حق بیمه پرداخت کردم و در حال حاضر نیز کد بیمه تامین اجتماعی دارم . از تابستان امسال بصورت پارت تایم فقط یکهفته در ماه از شرکت حقوق میگیرم و حق بیمه برایم پرداخت میشود . آیا با بیمه دانشجویی تداخل ندارد ؟ یعنی هم بیمه دانشجویی برای بازنشستگی باشم و هم ماهی یکهفته بیمه کارمند پارت تایم توسط کارفرمایم برایم پرداخت شود ؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۶ مرداد ۱۴۰۱

  سلام شما فقط یک بیمه می توانید داشته باشید.

person
صمیمی
۱۳ مرداد ۱۴۰۱

با سلام الامن ارشدم رو دارم تموم می کنم میتونم سال های کارشناسی و کارشناسی ارشد قبلی خودم را هم به بیمه ام اضافه کنم؟ تازه میخوام بیمه کنم خودم رو البته

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۴ مرداد ۱۴۰۱

  سلام خیر امکان اضافه کردن وجود ندارد.

person
ابو زهرا
۰۴ مرداد ۱۴۰۱

سلام دوست عزیز . آیا نگهبانی شرکتهای خصوصی هم جزء مشاغل سختی کار برای زودتر بازنشسته شدن محسوب میشه . متشکرم

person
جاسم
۲۷ تیر ۱۴۰۱

باسلام
ایا اگر در بیمه تبعی پدر خود(خدمات درمانی کارکنان دولت) باشیم در صورت ثبت نام بیمه دانشجویی بیمه تبعی ما حذف میشود؟
چون هنگام ثبت نام نوشته بود حذف میشود

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۷ تیر ۱۴۰۱

  سلام خیر،آن درمان است.

person
x
۲۶ تیر ۱۴۰۱

سلام من ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ فارغ التحصیل خواهم شد، اگر الان درخواست بیمه دانشجویی بدم کلا ۲ ماه برام سابقه حساب میشه یا میشه کل ۴ سال تحصیلم رو به سابقه اضافه کرد؟ بعد اگر ادامه تحصیل ندم همچنان با پرداخت حق بیمه برای من سابقه رد میشود یا خیر؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۸ تیر ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، سال های گذشته را نمی توان به سوابق بیمه اضافه کرد.

person
میلاد محمدیان
۲۶ تیر ۱۴۰۱

سلام
وقت بخیر
من سال ۹۴ فارغ التحصیل شدم
چطور میتونم از این مزیت استفاده کنم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۶ تیر ۱۴۰۱

  سلام برای آن هایی است که الان دانشجو هستند.

person
امیرحسین رحمانی محرم پور
۲۴ تیر ۱۴۰۱

سلام خسته نباشید . من در تاریخ : ۳۰ / ۱۱ / ۱۴۰۰ فارغ التحصیل شدم .آیا میتوانم با پرداخت حق بیمه این ۴ سال رو سابقه شو بگیرم ؟؟؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۴ تیر ۱۴۰۱

  سلام خیر.

person
Reza
۲۳ تیر ۱۴۰۱

سلام ببخشید بعد از چند ماه بیمه شدن میشه از خدمات درمانی استفاده کرد

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۳ تیر ۱۴۰۱

  سلام همان موقع می توان استفاده کرد.

person
سهیلا
۲۲ تیر ۱۴۰۱

با سلام و احترام
آیا امکان برقراری بیمه دانشجویی برای بنده که هم کارمند هستم و هم دانشجو، امکان پذیره؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۳ تیر ۱۴۰۱

  سلام شما یک بیمه می توانید داشته باشید.

person
محمد
۲۲ تیر ۱۴۰۱

با سلام و عرض ادب و احترام
ببخشید من تحت تکفل پدرم هستم که بیمه درمانی بانک دارد ، آیا من میتوانم برای خودم بدون دفترچه درمانی ، بیمه دانشجویی بگیرم ؟ و همچنان هم تحت تکفل پدرم باشم و بتوانم از خدمات بیمه درمانی که تحت تکفل پدرم هستم استفاده کنم ؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۲ تیر ۱۴۰۱

  سلام بله.

person
حسینی
۲۱ تیر ۱۴۰۱

سلام
من تا شهریور فارق التحصیل میشوم میخواستم بدونم میتونم این بیمه را ادامه بدهم در صورتی که دیگر دانشجو نیستم؟
در غیر این صورت از چه بیمه ای میتونم استفاده کنم تا مجدد جهت سوابق کاری باشد؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۲ تیر ۱۴۰۱

  سلام بله. اگر هم بخواهید می توانید بیمه مشاغل آزاد یا اختیاری هم بشوید.

person
محمد
۲۰ تیر ۱۴۰۱

سلام.من این ترمی که گذشت یعنی تا تیر ماه ترم اخرم بود و تحت پوشش هیچ بیمه ایی نبودم و تا اخر شهریور ماه معافیت تحصیلی دارم میخواستم بدونم من میتونم الان اقدام به ثبت نام کنم و خودمو بیمه دانشجویی کنم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۲ تیر ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، اره مشکلی نداره میتوانید خودت را بیمه کنید

person
حسام پیری
۰۱ تیر ۱۴۰۱

من ۲ماه درسم تموم شده تو دانشکده، آیا میتونم از بیمه دانشجویی همچنان استفاده کنم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۳ تیر ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، اگر از قبل باشد، بله. البته تازه این طرح ایجاد شده است.

person
علی کریمی
۱۴ خرداد ۱۴۰۱

سلام. من اشتباهی حداکثر بیمه رو زدم و ازم ۳.۶ میلیون کم کرد در صورتیکه میخواستم ۵۰۰ هزار تومن بیمه با ۱۴ درصدی رو پرداخت کنم. میشه لغوش کرد؟ آخه اشتباهی پرداختش کردم و تازه متوجه شدم

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۸ خرداد ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، بله لغو کنید مجددا درخواست بدهید

person
صدري
۱۴ خرداد ۱۴۰۱

من دانشجو هستم و در سامانه tamin.ir ثبت نام کردم ولی هزینه ی بیمه دانشجویی رو برای من ٣ تومن میزنه، و این مقدار از من کم کرد؟ میشه لغوش کرد و پولو پس گرفت؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۸ خرداد ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، بله لغو کنید و مجددا درخواست با حداقل دستمزد ثبت نام کنید

person
بیرانوند
۰۹ خرداد ۱۴۰۱

سلام و عرض ادب
استفاده از بیمه دانشجویی برای ما که فارغ التحصیل سال ۸۴ دانشگاه آزاد هستیم امکانپذیر هست یا خیر؟
راهی وجود نداره سازمان تامین اجتماعی برای فارغ التحصیلان سال ۸۰ به بعد این استثناء رو قائل بشه؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۰ خرداد ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، دیگر بعد از گذشت زمان امکان پذیر نیست ۰۲ خیر

person
میثم
۰۲ خرداد ۱۴۰۱

سلام. چگونه باید سالهای قبل که دانشجو بودیم رو به سابقه بیمه اضافه کنیم؟ یا به اصطلاح بخریم؟
مثلن اگر مقطع کارشناسی ارشد باشیم، چگونه میتوانیم سابقه ۴ سال دورا کارشناسی را به سابقه بیمه دانشجوییمان اضافه کنیم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۳ خرداد ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، امکانش نیست.

person
بهناز
۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱

من دانشجوی ترم آخر هستم ولی چند سالی هست چند واحدم مونده و اینکه خبر ندارم بیمه دانشجویی بودم یا نه کلا اون موقع همچین چیزی نبود الان من باید چیکار کنم ؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۱ خرداد ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز بیمه دانشجویی باید خودتان اقدام میکردید که البته چون تازه طرحش ایجاد شده است، برای همین اگر کاری نکرده اید، تحت پوشش نیستید.

person
مهدی
۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱

سلام من حین‌ تحصیل مشغول به کارم ، آیا کارفرما میتونه برام بیمه رد کنه؟؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، بله.

   person
   سمیه
   ۰۳ خرداد ۱۴۰۱

   سلام وقت بخیر
   در صورت شاغل بودن و پرداخت حق بیمه از طرف شرکت خود من هم می توانم بیمه دانشجویی پرداخت و به سابقه بیمه ام اضافه کنم و یا چون بیمه هستم امکانش نیست؟

    person
    کارشناس بیمه
    ۰۶ خرداد ۱۴۰۱

    سلام دوست عزیز، فقط یک بیمه می توانید استفاده کنید.

person
حجت
۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱

سلام کسانی که فارغ التحصیل سالهای قبل هستند اگر به دیوان شکایت کنند نتیجه ای داره؟چون عدالت تو این زمینه رعایت تشده

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، برای قبلی ها در نظر گرفته نمی شود.

person
حسین
۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱

سلام روزتون بخیر باشه
۱.اگر الان بیمه ۱۲ درصد رو انتخاب کنیم میشه سال های بعدی نرخ های بالاتری رو پرداخت کنیم و پلن بیمه رو تغییر بدیم؟
۲.آیا مشکلی پیش نمیاد یا عیب و ایرادی نداره و تاثیری داره؟
ممنونم

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، خیر ایرادی ندارد میتوانید تغییر نرخ بیمه بدهید.

   person
   رجبی
   ۲۲ آذر ۱۴۰۱

   با سلام مجدد از قدیم وندیم گفتن همه درمقابل قانون یکسانن متاسفانه قانونهایی که منطقی نباشه وشامل یک سری افراد باشه ویک سری افراد دیگر رو شامل نشه یا اون قانون باید حذف بشه یا کسی که بصورت خودرای وخود مختار قانونی رو وضع می کنه که باعث تبعیض میشه وگرنه هم به نفع تامین اجتماعی هستش هم به نفع کسانی که قبلا فارغ التحصیل شدن وبه مانند سربازی میخوان بیمه دورتن تحصیل رو پرداخت کنن وزودتر بازنشست بشن وهم به نفع افراد فارغ التحصیل جدید که زودتر مشغول به کا میشن لطفا کسانی که قانگذارن بیشتر بیندیشن وبیشتر فکر کنن تا حقی از کسانی که قبلا درسشون رو تموم کردن ودر شرایط سختر این دوران را گذروندن اجحاف وتضیع نشه. با تشکر

person
اشکان
۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۱

یه سوال اگه کسی بیمه دانشجویی رد کنه بعد از اتمام دانشگاه تا چه مدت امکان ادامه همین نوع بیمه رو داره ؟؟ تا اخر بازنشستگی ؟؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۵ خرداد ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، بله تا آخر بازنشستگی میتواند ادامه بدهد

person
محمد
۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۱

سلام من فارغ تحصیل شدم تو این دوسال دانشگاه بودم فقط ۸روز بیمه رد کردم ۲۲اسفند بود و۲سالی که دانشگاه بودم میتونم رد کنم

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۳ خرداد ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، زمان هایی را که گذشته است، نمی توانید اضافه کنید.

person
Rasoul
۲۷ فروردین ۱۴۰۱

با سلام و وقت بخیر
من یک کارمند در یک دانشگاه دولتی هستم با ۱۴ سال سابقه بیمه.۳۵سال سن دارم تازه میخوام کارشناسی بخونم. میخواستم بدونم امکانش هست که همزمان دو تا بیمه واریز کنم.یکی از کارمندی که واریز میکنن و یکی از دانشجو بودن که میخواهم شروع بکنم.ممنون میشم جواب بدید.

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۷ فروردین ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، اصلا احتیاج نیست این کار را بکنی چون فایده ای الان برای شما ندارد.

person
پوریا
۲۴ فروردین ۱۴۰۱

سلام من دانشجوی کارشناسی هستم ترم ۴خواستم ببینم چه فرقی با بیمه آزاد داره که یعنی ارزونتره یا مزایای خودش داره؟؟ بعدش خواستم ببینم بیمه دانشجویی تا چه زمانی میتونم استفاده کنم یعنی تازمانی که دانشجو هستم یا نه بعدش هم میتونم استفاده کنم چون دانشجو بودم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۳ خرداد ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، نه تفاوتی ندارد. جزو سوابق محسوب می شود.

person
Amir
۲۳ فروردین ۱۴۰۱

سلام
آقا من اسفند ۱۴۰۰ حق بیمه رو با نرخ ۱۸ درصد (همونی که ازکار افتادگی هم شامل می‌شد) رو پرداخت کردم با مبلغ ۴۹۰ تومن،این ماه اومدم پرداخت کنم دیدم شده ۷۸۰ تومن ینی ۳۰۰ تومن گرونتر شده واسم،آیا واقعا اینطوریه یا من دارم اشتباه میزنم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۴ فروردین ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، حق بیمه هر سال افزایش پیدا خواهد کرد.

   person
   علی
   ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۲

   سلام ، من که دانشجوی بورسیه خارج از کشور هستم نیز میتوانم از این بیمه استفاده کنم؟؟
   و جزو سوابق حساب میشه ؟

    person
    نویسنده بیمه
    ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۲

    سلام. می توانید بیمه دانشجویان خارج از کشور را خریداری نمایید یا بیمه تامین اجتماعی دانشجویان را خریداری نمایید.

person
علي
۲۲ فروردین ۱۴۰۱

با سلام. خسته نباشید
١) من الان دانشجوى(پسر) سال سوم هستم. اگر دو سال باقى مانده دانشجوییم را پرداخت حق بیمه سنواتی داشته باشم آیا پس از اتمام تحصیلاتم باز هم میتوانم بیمه دانشجویی را پرداخت کنم و سنواتم افزایش یابد با اینکه دیگر دانشجو نیستم ؟
٢)چه فرقی بین بیمه ١۴ ،١۶،٢٠ درصد وجود دارد (به غیر از نرخ پرداخت بیمه )؟
٣)من الان بیمه تامین اجتماعی درمانی تحت تکفل پدرم هستم آیا اگر از بیمه ٢٠ درصد دانشجویی استفاده کنم به بیمه تامین اجتماعی درمانی تحت تکفل پدر آسیبى وارد میشود؟
۴) تا کی میتوانم بیمه تامین اجتماعی درمانی تحت تکفل پدر باقی بمانم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۳ فروردین ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، بله میتوانید ادامه بدهید۰۲ شما میتوانید هر نوع نرخ بینه را انتخاب کنید و از درمان پدر خودتان استفاده کنید مشکلی نیست ۰۳ تا زمانی که تحصیل میکنید تحت تکفل پدر هستید و از درمان پدرتان استفاده میکنید

person
شادی
۲۲ فروردین ۱۴۰۱

سلام من ترم آخر هستم میخواستم بدونم به درد من میخوره این بیمه آخه گفتین با اتمام تحصیلات از بیمه خارج میشیم
درواقع میشه خلاصه بگید چیکار کنم بهتر هست ینی برای من اصلا سابقه درست نمیشه چون ترم آخرم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۲ فروردین ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، نه با اتمام تحصیل بیمه شما قطع نمیشود بیمه دانشجوی را ادامه دهید.

  person
  امیر
  ۰۹ دی ۱۴۰۱

  کسایی که چند سال عمرشون تو دانشگاه گذروندن در واقع هدر دادن چون مدرکش ب درد درکوزه هم نمیخوره!!اینجاهم محرومن ازین امتیاز ک حداقل مثل سربازی پولشو بدن اضافه شه ب سابقشون
  عدالت بیداد میکنه یعنی!!!

person
محمد
۱۹ فروردین ۱۴۰۱

آیا بعد از فارغ التحصیلی هم می توان پرداخت بیمه دانشجویی را تا زمان پیدا کردن شغل ادامه داد یا بلافاصله بعد از فارغ التحصیلی بیمه قطع می شود؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، میتوانید ادامه بدهید تا زمانی که سرکار بروید.

person
دهه شصتی مظلوم
۱۴ فروردین ۱۴۰۱

باز هم اجحافی در حق دهه شصتیا

  person
  دهه شصتی
  ۳۱ خرداد ۱۴۰۱

  ما دهه شصتی ها را سم کشی کنند یا به رگبار ببندند دیگه خسته شدیم نه شغل مناسب نه بیمه و بازنشستگی و نه شانس ازدواج و فرزند و نه مسکن هیچ که هیچ کلا ما را نادیده گرفتن در آستانه ۴۰ سالگی هستیم از همه جا رونده و مونده شدیم . خدایا تمومش کن

   person
   سمانه
   ۰۶ شهریور ۱۴۰۱

   سلام. بله کاملا درسته. واقعا ما دهه شصتی ها را همه جوره سوزوندند.ای کاش لااقل اینجا این امکان رو برامون فراهم کرده بودند. افسوس و صد افسوس

person
SAJJAD
۱۲ فروردین ۱۴۰۱

سلام خسته نباشید
بعد از اتمام تحصیل و فارغ التحصیلی فرد بیمه شد تحت پوشش بیمه هست و میتونه به بیمه بازنشستگی سابقه تعلق میگیره یا نه اگر نیست تا چه مدت تحت پوشش هست ؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۴ فروردین ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، فرزندان ذکور تا زمانی که تحصیل میکنند تحت تکفل هستند زمانی که تحصیل آنها به اتمام برسد از کفالت خارج میشوند

person
shakil
۱۱ فروردین ۱۴۰۱

سلام
من بیمه ام تحت تکلف پدرم هست ،در این دوران دانشجویی که خودم میخوام بیمه دانشجویی رو بریزم ،دیگه پدرم لازم نیست هزینه ی دوباره بریزه همراه با اون هزینه ی بیمه که برای خودش و مادرم میریزه ؟ درسته ؟
و اینکه بعد از اتمام این ۲ سال از تحصیلم، میتونم بیمه ام رو تحت تکلف پدرم ادامه بدم؟ امکان پذیره ؟؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۴ فروردین ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، ۰۱ شما میتوانید بیمه دانشجوی بدون درمان بشوید و از درمان پدر خود استفاده کنید یعنی یکی از شما فقط میخواهد پول درمان را بدهد نیاز نیست هم خودت حق بیمه درمان را واریز کنید و هم پدر شما ۰۲ خیر دیگه بعد از اتمام تحصیل از تکفل پدر خارج میشوید.

person
قربانی
۱۰ فروردین ۱۴۰۱

باسلام و وقت به خیر
بنده از سال ۹۵ دانشجوی کارشناسی هستم.از دانشگاه قبلی سال ۹۸ انصراف دادم و به دانشگاه جدیدی اومدم.و درحال حاظر ترم اخر هستم.با توجه به اینکه تعداد سالهای دانشجویی من از ۴سال بیشتر شده و از دانشگاه قبلی انصراف دادم،اعمال سوابق من به چه صورت میشه؟و هزینش رو بعد از فارغ التحصیلی باید پرداخت کنم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۴ فروردین ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، سابقه بیمه زمانی برای شما حساب میشود که همان موقع درخواست بیمه دانشجویی داده باشید و همان موقع پول بیمه را واریز کرده باشید الان بعد گذشت زمان سابقه ای شما ندارید.

person
سجاد
۰۸ فروردین ۱۴۰۱

با سلام
عرض ادب
آیا میتوان در این طرح بیمه تکمیلی هم دریافت کر‌د؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۹ فروردین ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، بیمه تکمیلی مساله جدایی است و شما می توانید خودتان به صورت آزاد از هر شرکتی تهیه کنید. شما می توانید به صفحه خرید بیمه تکمیلی مراجعه کنید.

person
علی رزمجو
۰۶ فروردین ۱۴۰۱

باسلام وبا یاد ان احد و واحد …اگر این طرح یک قانون است باید شامل حال همه بشود نه عده ای خاص….همانطوری که یک کارگر در کارگاهی کار کرده باشد وکارفرما حق بیمه مربوطه را به تامین اجتماعی واریز نکرده باشد هر زمان قابل واخواهی در مراجع حل اختلاف مستقر در اداره کاراست…اگه این طرح هم یک قانون است باید شامل حال فارغ التحصیلان هم بشود نه صرفا دانشجویان درحال تحصیل…من که ۶سال از عمر بابرکت خود را مشغول تحصیل در دانشگاه بودم و ان زمان این قانون وجود نداشت حالا نباید دست مارا تامین اجتماعی ببندد مگه ما دانشجو نبودیم….حالا برای تامین اجتماعی هم چه فرقی میکنه …در قبال قبول سنوات مابه التفاوت دریافت خواهد کرد…ولی خواهش میکنم بیشتر ظلم نکنید اگر به عدالت اداری واقف هستید این شرایط را برای فارغ التحصیلان دانشگاهی هم محیا کنید .ممنون.

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۶ فروردین ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، ممنون از نظرتان. بیمه دات کام کارگزاری آنلاین است و این مطلب صرفا برای آشنایی با بیمه دانشجویی است.

person
جواد رحمانی
۰۲ فروردین ۱۴۰۱

بنده فارغ التحصیل سال ۹۱ هستم…آیا امکانش هست با پرداخت حق بیمه سالهای دوران دانشگاه رو به سوابق بیمه اضافه کنم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۳۱ فروردین ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، خیر. از تاریخ فارغ التحصیلی به بعد امکان آن وجود دارد.

person
سمیه
۲۲ اسفند ۱۴۰۰

سلام بنده در حال حاضر دانشجوی ارشد هستم ۱۵ سال حق بیمه اجباری دارم و سه سال و نیم هم حق بیمه اختیاری و الان هم هنوز حق بیمه پرداخت می کنم (خانم هستم )سوالی که دارم این هست ایا با ارائه کارت دانشجویی می تونم ۱.۵ سال دیگه با ۲۰ سال سابقه بازنشسته بشم چون تا جایی که اطلاع دارم باید چند سال آخر پرداخت حق بیمه باید شاغل باشیم که بازنشسته شویم ؟ ممنون میشم پاسخ بدید

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۳ اسفند ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، ۰۱ نه نمیشود ۰۲ شما اگر نزدیک به ۲۰ سال سابقه داشتید و ۴۲ سال سن هم داشتید اون چند ماه آخر را جای کار کنید بیمه برای شما واریز کنند تا بازنشسته شوید.

person
علی
۱۷ اسفند ۱۴۰۰

سلام خدمت شما بنده در سال ۹۷ فارق التحصیل ارشد شدم این که طرح سابقه بیمه دانشجویی فقط برای کسانی که اکنون دانشجو هستند اعمال می شود اجحاف در حق کسانی است که در سال های گذشته دانشجو بودند و اکنون نمیتوانند از این طرح استفاده کنند. خواهش بنده این است که اگر قرار به افزودن سابقه بیمه دوران دانشجویی باشد این طرح باید برای همه از جمله کسانی که در سال های گذشته فارق التحصیل شدند و اکنون مشغول کار هستند هم اعمال شود در غیر اینصورت ناعدالتی و اجحاف بزرگی در حق همه دانشجوهای گذشته خواهد شد

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۸ اسفند ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، ممنون از نظرتان. به هر حال این تصمیم تامین اجتماعی بوده و ما فقط یک کارگزاری آنلاین هستیم که در این خصوص توضیحاتی را نوشتیم.

  person
  آزاد
  ۲۲ آبان ۱۴۰۱

  بله دقیقا باید قانونی باشه که آنهایی هم که در گذشته دانشجو بوده اند بتوانند به سوابق خود اضافه کنند با تشکر اگر به گوش مدیران خود برسانید.

person
AMIN
۱۱ اسفند ۱۴۰۰

سلام خسته نباشید
دانشجویان کارشناسی ترم آخر میتونن با پرداخت کل مبلغ سابقه کل دوره کارشناسی رو بگیرن؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۴ اسفند ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، خیر امکان پذیر نیست.

person
آتنا
۰۹ اسفند ۱۴۰۰

سلام خسته نباشید
بنده ترم آخر کارشناسی هستم و قبلا به مدت حدود دو سال بیمه اجباری و یا بیمه زنان خانه دار بوده ام الان در این صورت می توانم بیمه خود را به بیمه دانشجویی تغییر دهم؟ و اگر تغییر دهم ۴ سال گذشته که دانشجو بوده ام و طول دوران کارشناسی نیز به سوابقم اضافه میشود یا فقط همین ترم آخر محاسبه می شود؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۰ اسفند ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، اولا این بیمه شما با بیمه دانشجوی هیچ فرقی نمیکند و احتیاج نیست که عوض کنید دوم اینکه اون چهار سال دوران دانشجویی که گذشته را الان نمی توانید واریز کنید که جز سابقه شما بیاید.

person
پریسا
۰۸ اسفند ۱۴۰۰

با سلام وخسته نباشید
فارغ التحصیلان چه سالی به بعد می توانند با پرداخت حق بیمه دانشجویی، مشمول سابقه بیمه جهت بازنشستگی شوند؟؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۹ اسفند ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، این بیمه برای کسانی است که الان دانشجو هستند. مربوط به گذشته نیست.

person
محمدعلی
۰۸ اسفند ۱۴۰۰

سلام و خسته نباشید
بنده دانشجوی ارشدم
میتونم برای دوره کارشناسی سوابق بگیرم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۹ اسفند ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، اگر در آن دوره بیمه واریز کردید، بله میتوانید ولی اگر منظور شما این است که الان بیمه پرداخت کنید نه نمیتوانید.

person
محمى اميدی
۰۶ اسفند ۱۴۰۰

با سلام و خسته نباشین
آیا کسی که در سال ۸۰ فارغ التخصیل شده است نیز می تواند با پرداخت خق بیمه قبلی جزو سوابق مجسوب شود جهت بازنشستگی؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۷ اسفند ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، خیر امکان پذیر نیست.

   person
   محمدعلی
   ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۱

   با سلام بنده دانشجوی ارشد و ترم آخر هستم و تا الان بیمه پدرم که بازنشسته شدن بودم.الان میشه کارشناسی و ارشد (هردو (۶سال)) را با دادن حق بیمه به سوابق بیمه ایم (جهت بازنشستگی) اضافه کرد.

    person
    کارشناس بیمه
    ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۱

    سلام دوست عزیز، از قبل دیگر نمی توان بیمه را اضافه کرد.

    person
    amir
    ۲۲ خرداد ۱۴۰۱

    عذرخواهی میکنم مگه قانون برای همه نیست ؟ چرا بیمه دوران خدمت سربازی را میتوان اضافه کرد اما دوران دانشجویی نمیتوان اضافه کرد ؟

     person
     کارشناس بیمه
     ۲۳ خرداد ۱۴۰۱

     سلام دوست عزیز، این قانونی است که خود تامین اجتماعی وضع کرده است.

person
هادی
۰۵ اسفند ۱۴۰۰

سلام و تشکر
برای افرادی که فارغ التحصیل شده اند نیز امکان پرداخت حق بیمه دانشجویی وجود داره؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۶ اسفند ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، بله امکان پذیر است.

   person
   سبحان
   ۱۷ مرداد ۱۴۰۱

   سلام
   لطفا بفرمائید بعد ازفارغ التحصیلی چگونه بیمه دانشجویی رو ادامه بدیم؟

    person
    کارشناس بیمه
    ۲۵ مرداد ۱۴۰۱

    سلام خیر بعد از فارغ التحصیل شدن هم میتوانید بیمه خود را ادامه بدهید

     person
     علی
     ۲۸ مرداد ۱۴۰۱

     سلام وقتتون بخیر
     بنده ۴ ماه کارفرما با عنوان شغلی نگهبان برام بیمه رد کرده و حق بیمه رو به حساب ایشون واریز کردم اما به طور حقیقی مشغول به کار نیستم. الان دانشجوهم هستم و میخوام بیمه دانشجویی رد کنم. امکان داره اون ۴ ماه سابقه رو منتقل کنم یا از بین میرود؟ و اینکه برای انتقالش نیاز به چه اقدامی هست؟ ممنون از جوابتون

     person
     کارشناس بیمه
     ۰۱ شهریور ۱۴۰۱

     سلام آن چهار ماه سابقه که واریز کردید الان جز سابقه شما با کد ملی خودت منظور شده است احتیاج نیست سابقه ای انتقال بدهید

    person
    H
    ۲۰ اسفند ۱۴۰۱

    باعرض سلام من ۴سال پیش فارغ التحصیل شدم آیا مانندسربازی میتوانم با پرداخت حق بیمه سوابق دوران دانشجویی را به مدت سابقه اکنونم اضافه کنم.آیا

     person
     کارشناس بیمه
     ۲۷ اسفند ۱۴۰۱

     سلام دوست عزیز. خیر نمیشود.

   person
   معراج
   ۱۸ مرداد ۱۴۰۱

   با سلام
   پس شما میفرمایین برای افرادی که فارغ التحصیل شده اند طرحی وجود نداره تا سابقه دانشجوییشون رو به سابقه بیمه اضافه کنن و الان اینجا دوستمون سؤال کردن که برای افرادی که فارغ التحصیل شده اند نیز امکان پرداخت حق بیمه دانشجویی وجود داره؟
   شما در پاسخ گفتین بله امکان پذیر هستش
   راهنمایی بفرمایین دوستانی که فارغ التحصیل شده اند چطور میتونن حق بیمه دانشجویی رو پرداخت و به سوابق بیمه خودشون اضافه کنن!!!

    person
    کارشناس بیمه
    ۱۹ مرداد ۱۴۰۱

    سلام ببینید آن هایی که خود را الان در زمان دانشجویی بیمه کرده اند، می توانند ادامه دهند؛ اما آن هایی که الان دیگر فارغ التحصیل شده اند اما بیمه نداشته اند، نمی توانند کاری انجام دهند.

    person
    فارغ التحصیل
    ۱۴ شهریور ۱۴۰۱

    سلام – من ۱۰سال سابقه بیمه دارم- از طرفی سال ۸۷ لیسانس گرفتم و بهمن سال ۱۴۰۰ ارشد گرفتم، الان میتونم با پرداخت حق بیمه، این ۶سال تحصیلو به سابقه بیمم اضافه کنم؟

     person
     کارشناس بیمه
     ۱۵ شهریور ۱۴۰۱

     سلام خیر امکانش نیست.

     person
     پسر خوب
     ۳۰ آبان ۱۴۰۱

     چقدر مسخره هست. خب اینم باید مثل بیمه سربازی باشه و سوابق دوران تحصیل به سابقه بیمه اضافه بشه

   person
   فرامرز
   ۰۴ آذر ۱۴۰۱

   با سلام به چه شکل؟

  person
  محمد
  ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱

  سلام ببخشید میشه حق بیمه دانشجویی رو سالانه یا ماهانه پرداخت کرد؟؟؟بنده ۱۲سال بیمه دارم و ۳۲سال سنمه…..

   person
   کارشناس بیمه
   ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱

   سلام دوست عزیز، شما الان دانشجو هستید؟

  person
  غزل
  ۲۶ مهر ۱۴۰۱

  سلام من تحت بیمه تامین اجتماعی هستم چون پدرم هست وخودم دانصجو علوم پزشکی هستم میخواهم سابقه بزام‌رد شه اگر جدا هزینه پرداخت بکنم از حساب پدرمم هم پول کم میشه برای من که فرزندش هستم

   person
   کارشناس بیمه
   ۲۷ مهر ۱۴۰۱

   سلام خیر. شما فقط تحت پوشش درمان پدرتان هستید.

  person
  Amir
  ۰۵ آذر ۱۴۰۱

  سلام و تشکر
  من در حال حاضر دانشجو در مقطع کارشناسی هستم .ترم پنج ؛الان متوجه شدم همچین طرحی وجود داره.سوال من اینه که من میتونم سال های قبل (ترم های گذشته) رو به سابقه اضافه کنم .
  و سوال دومم این هستش که دانشجو باید ۱۲ درصد از ۵۰۰ هزارتومان و واریز کنه یا کل مبلغ هستش . ممنون از راهنمایی هاتون 💐❤

   person
   کارشناس بیمه
   ۰۵ آذر ۱۴۰۱

   سلام ۰۱ خیر نمیشود از تاریخی که درخواست میدهید میتوانید بیمه واریز کنید

    person
    حسین
    ۰۲ فروردین ۱۴۰۲

    سلام ؛من دانشجوی ارشد هستم وهمزمان کار می کنم وشرکت بیمه رد می کنه
    آیا می توانم همزمان که شرکت بیمه رد می کنه ؛بیمه دانشجویی هم درخواست بدم ولحاظ بشه تو سابقه بیمه ام؟

     person
     کارشناس بیمه
     ۰۳ فروردین ۱۴۰۲

     سلام حسین عزیز
     خیر نمیشود فقط میتوانید یک بیمه واریز کنید

  person
  مریم روحی
  ۱۴ آذر ۱۴۰۱

  با سلام چرا افراد با سوابق کاری نمی‌توانند با پرداخت حق بیمه از مزایای استفاده از سالهای دانشجویی در سنوات کاری استفاده کنند.ایی عین بی‌عدالتی برای کسانی است که در حال حاضر مشغول به کارمند لطفاً رسیدگی شود.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید