23 فروردین 1402

بیمه دانشجویی؛ اقدامی برای کاهش هزینه و بازنشستگی 1402

بالاخره دانشجویان بیمه شدند. بیمه دانشجویی یک فرصت عالی برای دانشجویان است. چرا که آن‌ها قبلا هم بیمه بودند؛ اما فقط می‌توانستند از پوشش‌های درمانی آن استفاده کنند و سابقه‌ای برای آن‌ها حساب نمی‌شد. حالا با تفاهم‌نامه‌ای که بین سازمان تامین اجتماعی و سازمان امور دانشجویان وزارت علوم با موضوع بیمه دانشجویان امضا شد، از این به بعد، دانشجویان، می‌توانند با پرداخت حق بیمه، تعداد سال‌های پرداختی را به سابقه بیمه خود اضافه کنند. اما در مورد سوال پرتکرار خرید سابقه بیمه دانشجویی باید بگوییم که خرید سوابق بیمه دانشجویی امکان‌پذیر نیست. طرح اولیه در تاریخ ۱۶ آذر ۱۴۰۰ و با توجه به روز دانشجو اعلام شد و از بهمن ماه ۱۴۰۰ اجرایی شده است. خرید بیمه دوران دانشجویی خبری خوش برای دانشجویان عزیز است که با خرید بیمه دانشجویی حداقل دیگر دغدغه سوخت شدن سال‌های درس خواندن برای بیمه را نداشتـه باشنـد.

مزیت مهم طرح بیمه دانشجویی

در گذشته، هر جوانی با ورود به سن ۱۸ سالگی و دانشگاه، برای اینکه بتواند، تحت پوشش بیمه والدین خود قرار بگیرد، باید از طرف دانشگاه گواهی اشتغال به تحصیل می‌برد. مسئله اصلی این بود که برای او در مدتی که تحت پوشش بیمه بود، هیچ سابقه‌ای در نظر گرفته‌نمی‌شد و فقط می‌توانست از بخش درمانی آن استفاده کند. این باعث می‌شد تا حداقل ۴ سال از سابقه دانشجو بسوزد. حالا اگر هم درس خود را ادامه می‌داد، مدت زمان سوخت شدن هم بیشتر می‌شد؛ اما حالا با امضای تفاهم‌نامه جدید و استفاده از بیمه دانشجویی تامین اجتماعی می‌توانند، مدت زمان دانشجو بودن را به عنوان سابقه اضافه کند. به این صورت زودتر بازنشسته می‌شوند و از مزایای آن سریع‌تر بهره خواهد برد. مهم‌ترین مزیت بیمه دانشجویی همین اضافه شدن سابقه تحصیل به سابقه کار است.

به طور کلی بیمه تامین اجتماعی دانشجویی یک بیمه مهم برای دانشجویان است. با اعلام شـدن قانون جدید خرید سابقه بیمه دانشجویی بهتر است دانشجویان سریع‌تر نسب به تهیه و خرید این بیمه اقدامات لازم را انجام دهید. در ادامه در مورد درخواست احتساب سابقه بیمه دوران دانشجویی، امکان خرید سوابق تحصیلی و پرداخت بیمه دانشجویی بیشتر توضیح می‌دهیم.

بیمه دانشجویی

خبر خوش برای دانشجویان؛ بیمه دانشجویی، جزو سوابق بازنشستگی قرار گرفت

در حقیقت بر اساس گفته‌های رئیس امور دانشجویان وزارت علوم، هدف از این طرح، ایجاد آسودگی خاطر و امنیت شغلی بیشتری برای دانشجویان است. به این صورت، آن‌ها با مشغول شدن در هر شرکتی، 4 سال سابقه بیمه از قبل دارند. با این طرح بیش از 3 میلیون دانشجو در کشور تحت بیمه بازنشستگی تامین اجتماعی، قرار خواهند گرفت.

انواع طرح بیمه دانشجویی

بیمه دانشجویان، جزو بیمه مشاغل آزاد است و دانشجویان با داشتن کارت دانشجویی می‌توانند، خود را بیمه کنند. البته باید به این نکته اشاره کرد که این بیمه در حالت عادی فقط برای بازنشستگی است و دانشجویان می توانند مبلغ ۷۱ هزار  و ۶۰۰ تومان اضافه‌تر برای برخورداری از درمان بپردازند. این بیمه بعد از اتمام تحصیل قطع نمی شود و دانشجو می تواند همانند بیمه مشاغل آزاد واریزی آن را ادامه دهد. البته اگر سرباز شود، دیگر امکان استفاده از بیمه دانشجویی را ندارد.

هزینه بیمه دانشجویی یک مقدار مقعول و مناسب است. و دانشجویان می‌توانند به انتخاب خود یکی از سه طرح ارائه شـده را خریداری کننـد. بیمه دانشجویی همانند مشاغل آزاد دارای سه طرح زیر است:

 • نرخ ۱۴ درصد (۱۲ درصد سهم بیمه‌شده + ۲ درصد سهم دولت)
 • طرح ۱۶ درصد (۱۴ درصد سهم بیمه‌شده + ۲ درصد سهم دولت)
 • نرخ ۲۰ درصد (۱۸ درصد سهم بیمه‌شده + ۲ درصد سهم دولت)

۲ درصد از سهم بیمه را دولت پرداخت می‌کند.

حق بیمه پرداختی بیمه دانشجویی 1402 به صورت زیر است:

 • نرخ ۱۴ درصد (۱۲ درصد سهم بیمه‌شده + ۲ درصد سهم دولت)، مبلغ 658 هزار و 224 تومان برای 6 ماهه اول سال و 636 هزار و 994 تومان برای شش ماهه دوم است.
 • طرح ۱۶ درصد (۱۴ درصد سهم بیمه‌شده + ۲ درصد سهم دولت) مبلغ 767 هزار و 928 تومان برای 6 ماهه اول سال و 743 هزار و 159 تومان برای شش ماهه دوم سال است.
 • نرخ ۲۰ درصد (۱۸ درصد سهم بیمه‌شده + ۲ درصد سهم دولت) مبلغ 987 هزار و 336 تومان برای 6 ماهه اول سال و 955 هزار و 491 تومان برای شش ماهه دوم سال است.

نرخ ۱۴ درصد شامل سهم بازنشستگی و فوت بعد از بازنشستگی، نرخ ۱۶ درصد شامل سهم بازنشستگی و فوت قبل و بعد از بازنشستگی و ۲۰ درصد شامل سهم بازنشستگی، ازکارافتادگی و فوت است. همچنین دانشجویان علوم پزشکی هم می‌توانند از این خدمات بیمه تامین اجتماعی استفاده کنند تا در زمان دانشجویی خود که بین 4 تا 10 سال طول می‌کشد، برایشان سابقه بیمه حساب شود.

نکات مهم در خصوص بیمه دانشجویی

قانون جدید خرید سابقه بیمه دانشجویی در سال 1402 تغییری نکرده‌است. در ادامه، قانون خرید بیمه دانشجویی و نکات مهمی را که هنگام خرید بیمه دانشجویی باید مد نظر داشته باشید، برای شما بیان می‌کنیم.

سن بیمه‌شدگان

از این طرح فقط دانشجویان با سن بین 18 تا 50 سال می‌توانند، استفاده کنند. برای آن‌هایی که بیش از 50 سال سن دارند، باید اختلاف مبلغ مازاد را پرداخت کنند. البته اگر آن‌ها دارای ده سال سابقه باشند، نیازی به پرداخت هزینه مازاد ندارند و معاف هستند.

چگونگی پرداخت حق بیمه

تمامی دانشجویان، باید در هنگام ثبت نام، مبلغ یک ماه را واریز کنند. سپس باید حق بیمه را  حداکثر تا پایان دو ماه بعد بپردازند. در صورتی که تا ساعت آخر موعد مقرر پرداخت نکنند، بیمه آن‌ها باطل خواهد شد.

افراد تحت تکفل

دانشجویان می‌توانند، افرادی را تحت تکفل خود برای درمان قرار دهند. البته برای این کار باید حق بیمه درمان را هم بپردازند. همان‌طور که در بالا هم نوشتیم، بیمه دانشجویی فقط برای در نظر گرفته شدن سوابق بازنشستگی است و برای تحت پوشش قرار گرفتن درمان، باید مبلغی حدود ۷۰ هزار تومان برای هر فرد پرداخت شود. باز هم تاکید می‌کنیم که هزینه بیمه دانشجویی تامین اجتماعی در مقابل خدماتی که ارائه می‌شود بسیار معقول و به‌صرفه است.

همچنین دانشجویانی که تحت تکفل پدر یا مادر خود هستند، نیازی به پرداخت حق درمان ندارند و می‌توانند از آن برای کاهش هزینه‌های درمانی خود استفاده کنند. البته باید حق بیمه دانشجویی را جداگانه و از طریق پنل مربوط به خود بپردازند.

علاوه بر این، دانشجویانی که از مستمری بازماندگان خود استفاده می‌کنند، مشکلی در استفاده از بیمه دانشجویی و پرداخت حق بیمه خود ندارند. در حقیقت پرداخت حق بیمه باعث قطع شدن مستمری نمی‌شود.

معاینات پزشکی

دانشجویان متقاضی بیمه 18 و 14 درصد، باید معاینات پزشکی بدهند. این افراد حداکثر دو ماه فرصت دارند تا به پزشک معتمد سازمان بیمه تامین اجتماعی برای معاینه، مراجعه کنند. در غیر این صورت بیمه آن‌ها باطل خواهد شد. همچنین در صورتی که دانشجو مشکل ازکارافتادگی داشته باشد، به او بیمه 18 درصد تعلق نخواهد گرفت.

بیمه‌ی دانشجویان

دانشجویان می‌توانند از خدمات درمانی با بیمه دانشجویان بهره‌مند شوند.

البته دانشجویانی که تا ده سال قبل از قرارداد بیمه خود، یک سال کامل بیمه پرداخت کرده باشند و تا یک سال قبل از قرارداد هم دارای سابقه پرداخت 90 روز کامل بیمه باشند، از معاینه پزشکی معاف خواهند بود.

دیگر مزایای بیمه دانشجویی تامین اجتماعی شامل موارد زیر هستند:

 • زمانی که تحت پوشش بیمه پدر هستید، فقط می‌توانید از درمان آن استفاده کنید و سابقه‌ای برای شما در نظر گرفته نخواهد شد. با استفاده از بیمه دانشجویی برای شما سابقه حساب می‌شود. البته هنوز هم می‌توانید تحت پوشش بیمه پدر خود برای استفاده از خدمات درمانی باشید. در این حالت، دیگر نیازی به پرداخت سرمانه درمان مضاعف نخواهید بود.
 • در صورتی که تحت پوشش بیمه اجباری در شرکت باشید، امکان استفاده از بیمه دانشجویی وجود ندارد.
 • در صورتی که خانمی دانشجو و متاهل و دارای فرزند باشد، اگر همسر او تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی نباشد، می‌تواند فرزندان خود را به افراد تبعی بیمه خود اضافه کند. البته آن‌ها می‌توانند از بخش درمان بیمه استفاده کنند که حق بیمه اضافه تری باید پرداخت شود. اگر همسر او ازکارافتاده یا بالای 60 سال و از نظر مالی تحت تکفل او باشد، می‌تواند تحت پوشش قرار بگیرد.
 • در صورتی که دانشجو هستید و پدر و مادر سالخورده دارید، می‌توانید آن‌ها را تحت پوشش خود قرار دهید. البته پدر و مادر حداقل باید 60 و 55 سال داشته و کمیسیون پزشکی موضوع قانون تامین اجتماعی ازکارافتاده بودن آن‌ها را تایید کند. علاوه بر این، نباید مستمری دریافت کنند. بازرس تامین اجتماعی باید کفالت را تایید کند.
 • این بیمه برای افرادی است که در حال حاضر مشغول به تحصیل هستند. امکان اضافه کردن سال‌های دانشجویی گذشته وجود ندارد. آن‌هایی هم که در حال حاضر خود را بیمه دانشجویی می‌کنند، می‌توانند بعد از فارغ التحصیلی با پرداخت حق بیمه ادامه دهند.
 • آن‌هایی که از بازمانده (همسر یا پدر فوت شده) مستمری دریافت می‌کنند، می‌توانند تحت پوشش بیمه دانشجویی تامین اجتماعی هم قرار بگیرند. البته فقط امکان دریافت یک مستمری را دارند.
 • این بیمه فقط برای دانشجویانی است که در دانشگاه‌های داخل تحصیل می‌کنند. دانشجویان دانشگاه‌‌های خارج می‌توانند از بیمه ایرانیان خارج از کشور استفاده کنند.
 • دانشجویان اتباع خارجی امکان استفاده از این بیمه را ندارند. برای دریافت اطلاعات بیشتر، مقاله بیمه اتباع خارجی را مطالعه کنید.
 • بعد از اتمام دانشگاه، سوابق بیمه دانشجویی جزو سوابق انواع دیگر بیمه‌های تامین اجتماعی حساب خواهد شد. همچنین در صورت تحت پوشش قرار گرفتن بیمه نیروهای مسلح یا بیمه خدمات درمانی می‌توان سوابق آن را هم انتقال داد.
 • در صورتی که دانشگاه به صورت غیرحضوری باشد، امکان ثبت نام هم وجود دارد. همچنین بیمه دانشجویی به مقطع تحصیلی هم ارتباطی ندارد.
 • آن‌هایی که ترک تحصیل کرده‌اند، امکان استفاده از بیمه دانشجویی را ندارند.
 • خدمات بیمه دانشجویی همانند بیمه مشاغل آزاد است.
 • هزینه بیمه دانشجویی بسیار مناسب است. بیمه تامین اجتماعی دانشجویی بدون سرانه درمان است. برای اضافه کردن سرانه درمان باید ۹۲ هزار تومان در سال 1402 پرداخت کنید.
 • دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی می‌توانند از بیمه دانشجویی استفاده کنند.

ثبت نام بیمه دانشجویی

دانشجویان برای ثبت نام و خرید بیمه دانشجویی، باید به سایت es.tamin.ir مراجعه کنند، سپس از طریق منوی بیمه‌شدگان و بعد بیمه‌شدگان خاص، انعقاد قرارداد بیمه دانشجویی را انتخاب و اطلاعات مورد نظر را کامل کنند. البته دانشجویان نیاز است که در ابتدا، در سایت برای خود حساب کاربری ایجاد کنند. تمامی فعالیت‌ها از طریق سایت انجام خواهد شد؛ مگر در مواردی که دانشجو باید به صورت حضوری به کارگزاری مراجعه کند

برای ثبت نام لازم است تا از طریق منوی زیر، انقعاد قرارداد بیمه دانشجویی را انتخاب کنید:

 

ثبت نام بیمه دانشجویی

ثبت نام بیمه دانشجویی

 

بعد از ثبت نام، اطلاعات شما نشان داده می‌شود. در صورت تایید، مراحل را دنبال کنید. تمامی مراحل در بالا به صورت خلاصه نوشته شده است. در آخر باید حق بیمه اولیه را پرداخت کنید.

نمایش اطلاعات اولیه برای ثبت نام بیمه دانشجویی

نمایش اطلاعات اولیه برای ثبت نام بیمه دانشجویی

بیمه دانشجویی تامین اجتماعی از خدماتی است که سازمان امور دانشجویان و تامین اجتماعی برای آسودگی خاطر دانشجویان عرضه می‌کنند. از آن‌جا که دانشجو در دوران تحصیل خود و قبل از خدمت نمی‌توانست، سابقه بیمه‌ای برای خود داشته باشد و فقط از حق درمان استفاده می‌کرد، دیگر با استفاده از این طرح نگرانی برای او وجود نخواهد داشت. به این صورت هر جا که بعد از تحصیل مشغول به کار شد، مدت زمان پرداخت حق بیمه قبلی او جزو سوابق بیمه به حساب خواهد آمد. از این رو زودتر بازنشست شده و از مزایای آن در قبل از ۶۰ سالگی بهره خواهد برد.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
15 خرداد 1402 / اطلاعات بیمه ای

بیمه زنان خانه دار تامین اجتماعی چیست؟ راهنمای کامل و دقیق

بیمه تامین اجتماعی زنان خانه دار برای آن دسته از خانم های خانه داری که شغل استخدامی ندارند؛ می تواند بسیار مفید باشد. چرا که علاوه بر استفاده از پوشش های تامین اجتماعی می توانند پس از بازنشستگی هم به عنوان یک پشتوانه مالی، از سرمایه ایجاد شده استفاده کنند. شما می توانید با ثبت نام این بیمه از مزایای آن بهره مند شوید.

10 خرداد 1402 / اطلاعات بیمه ای

یافتن کد پستی در کمتر از 5 دقیقه؛ 4 روش مختلف برای دریافت کدپستی

امروزه برای یافتن کد پستی  روش‌های ساده و سریعی وجود دارند که در این مقاله به طور کامل به معرفی این روش‌ها پرداخته‌ایم و پیشنهاد می‌کنیم آن را از دست ندهید.

09 خرداد 1402 / اطلاعات بیمه ای

شرایط استفاده از بیمه بیکاری+ نحوه دریافت حقوق بیکاری سال 1402

چگونه بیمه بیکاری دریافت کنیم؟ مراحل و مدارک ثبت نام بیمه بیکاری و شرایط لازم آن را در این مطلب بخوانید.

08 خرداد 1402 / اطلاعات بیمه ای

صنعت بیمه: نیاز جامعه ایرانی در سال 1402

تاریخچه صنعت بیمه، بیمه در کشور ایران چه خدماتی ارائه می‌دهد؟ برای کسب آگاهی بیشتر این مقاله را بخوانید.

07 خرداد 1402 / اطلاعات بیمه ای

قوانین کار: میزان حقوق اضافه کاری و ساعات قانونی کار هر کارگر در 1402

اگر کارگر یا کارفرما هستید و می‌خواهید اطلاعاتی در مورد قوانین کار کسب کنید، این مقاله برای شما نوشته شده است.

02 خرداد 1402 / اطلاعات بیمه ای

جرایم بیمه تامین اجتماعی | مشاهده و پرداخت جرایم + طرح بخشودگی

کسب و کارهای مختلف، ممکن است به دلایل گوناگونی با جرایم بیمه تامین اجتماعی رو به رو شوند. جرایم بیمه تامین اجتماعی برای کارفرمایانی است، که در ارسال لیست بیمه یا حق بیمه

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
هادی
05 اسفند 1400

سلام و تشکر
برای افرادی که فارغ التحصیل شده اند نیز امکان پرداخت حق بیمه دانشجویی وجود داره؟

  کارشناس بیمه
  06 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، بله امکان پذیر است.

   سبحان
   17 مرداد 1401

   سلام
   لطفا بفرمائید بعد ازفارغ التحصیلی چگونه بیمه دانشجویی رو ادامه بدیم؟

    کارشناس بیمه
    25 مرداد 1401

    سلام خیر بعد از فارغ التحصیل شدن هم میتوانید بیمه خود را ادامه بدهید

     علی
     28 مرداد 1401

     سلام وقتتون بخیر
     بنده ۴ ماه کارفرما با عنوان شغلی نگهبان برام بیمه رد کرده و حق بیمه رو به حساب ایشون واریز کردم اما به طور حقیقی مشغول به کار نیستم. الان دانشجوهم هستم و میخوام بیمه دانشجویی رد کنم. امکان داره اون ۴ ماه سابقه رو منتقل کنم یا از بین میرود؟ و اینکه برای انتقالش نیاز به چه اقدامی هست؟ ممنون از جوابتون

     کارشناس بیمه
     01 شهریور 1401

     سلام آن چهار ماه سابقه که واریز کردید الان جز سابقه شما با کد ملی خودت منظور شده است احتیاج نیست سابقه ای انتقال بدهید

    H
    20 اسفند 1401

    باعرض سلام من ۴سال پیش فارغ التحصیل شدم آیا مانندسربازی میتوانم با پرداخت حق بیمه سوابق دوران دانشجویی را به مدت سابقه اکنونم اضافه کنم.آیا

     کارشناس بیمه
     27 اسفند 1401

     سلام دوست عزیز. خیر نمیشود.

   معراج
   18 مرداد 1401

   با سلام
   پس شما میفرمایین برای افرادی که فارغ التحصیل شده اند طرحی وجود نداره تا سابقه دانشجوییشون رو به سابقه بیمه اضافه کنن و الان اینجا دوستمون سؤال کردن که برای افرادی که فارغ التحصیل شده اند نیز امکان پرداخت حق بیمه دانشجویی وجود داره؟
   شما در پاسخ گفتین بله امکان پذیر هستش
   راهنمایی بفرمایین دوستانی که فارغ التحصیل شده اند چطور میتونن حق بیمه دانشجویی رو پرداخت و به سوابق بیمه خودشون اضافه کنن!!!

    کارشناس بیمه
    19 مرداد 1401

    سلام ببینید آن هایی که خود را الان در زمان دانشجویی بیمه کرده اند، می توانند ادامه دهند؛ اما آن هایی که الان دیگر فارغ التحصیل شده اند اما بیمه نداشته اند، نمی توانند کاری انجام دهند.

    فارغ التحصیل
    14 شهریور 1401

    سلام – من 10سال سابقه بیمه دارم- از طرفی سال 87 لیسانس گرفتم و بهمن سال 1400 ارشد گرفتم، الان میتونم با پرداخت حق بیمه، این 6سال تحصیلو به سابقه بیمم اضافه کنم؟

     کارشناس بیمه
     15 شهریور 1401

     سلام خیر امکانش نیست.

     پسر خوب
     30 آبان 1401

     چقدر مسخره هست. خب اینم باید مثل بیمه سربازی باشه و سوابق دوران تحصیل به سابقه بیمه اضافه بشه

   فرامرز
   04 آذر 1401

   با سلام به چه شکل؟

  محمد
  19 اردیبهشت 1401

  سلام ببخشید میشه حق بیمه دانشجویی رو سالانه یا ماهانه پرداخت کرد؟؟؟بنده ۱۲سال بیمه دارم و ۳۲سال سنمه…..

   کارشناس بیمه
   20 اردیبهشت 1401

   سلام دوست عزیز، شما الان دانشجو هستید؟

  غزل
  26 مهر 1401

  سلام من تحت بیمه تامین اجتماعی هستم چون پدرم هست وخودم دانصجو علوم پزشکی هستم میخواهم سابقه بزام‌رد شه اگر جدا هزینه پرداخت بکنم از حساب پدرمم هم پول کم میشه برای من که فرزندش هستم

   کارشناس بیمه
   27 مهر 1401

   سلام خیر. شما فقط تحت پوشش درمان پدرتان هستید.

  Amir
  05 آذر 1401

  سلام و تشکر
  من در حال حاضر دانشجو در مقطع کارشناسی هستم .ترم پنج ؛الان متوجه شدم همچین طرحی وجود داره.سوال من اینه که من میتونم سال های قبل (ترم های گذشته) رو به سابقه اضافه کنم .
  و سوال دومم این هستش که دانشجو باید ۱۲ درصد از ۵۰۰ هزارتومان و واریز کنه یا کل مبلغ هستش . ممنون از راهنمایی هاتون 💐❤

   کارشناس بیمه
   05 آذر 1401

   سلام ۰۱ خیر نمیشود از تاریخی که درخواست میدهید میتوانید بیمه واریز کنید

    حسین
    02 فروردین 1402

    سلام ؛من دانشجوی ارشد هستم وهمزمان کار می کنم وشرکت بیمه رد می کنه
    آیا می توانم همزمان که شرکت بیمه رد می کنه ؛بیمه دانشجویی هم درخواست بدم ولحاظ بشه تو سابقه بیمه ام؟

     کارشناس بیمه
     03 فروردین 1402

     سلام حسین عزیز
     خیر نمیشود فقط میتوانید یک بیمه واریز کنید

  مریم روحی
  14 آذر 1401

  با سلام چرا افراد با سوابق کاری نمی‌توانند با پرداخت حق بیمه از مزایای استفاده از سالهای دانشجویی در سنوات کاری استفاده کنند.ایی عین بی‌عدالتی برای کسانی است که در حال حاضر مشغول به کارمند لطفاً رسیدگی شود.

محمى اميدی
06 اسفند 1400

با سلام و خسته نباشین
آیا کسی که در سال 80 فارغ التخصیل شده است نیز می تواند با پرداخت خق بیمه قبلی جزو سوابق مجسوب شود جهت بازنشستگی؟

  کارشناس بیمه
  07 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، خیر امکان پذیر نیست.

   محمدعلی
   14 اردیبهشت 1401

   با سلام بنده دانشجوی ارشد و ترم آخر هستم و تا الان بیمه پدرم که بازنشسته شدن بودم.الان میشه کارشناسی و ارشد (هردو (۶سال)) را با دادن حق بیمه به سوابق بیمه ایم (جهت بازنشستگی) اضافه کرد.

    کارشناس بیمه
    16 اردیبهشت 1401

    سلام دوست عزیز، از قبل دیگر نمی توان بیمه را اضافه کرد.

    amir
    22 خرداد 1401

    عذرخواهی میکنم مگه قانون برای همه نیست ؟ چرا بیمه دوران خدمت سربازی را میتوان اضافه کرد اما دوران دانشجویی نمیتوان اضافه کرد ؟

     کارشناس بیمه
     23 خرداد 1401

     سلام دوست عزیز، این قانونی است که خود تامین اجتماعی وضع کرده است.

محمدعلی
08 اسفند 1400

سلام و خسته نباشید
بنده دانشجوی ارشدم
میتونم برای دوره کارشناسی سوابق بگیرم؟

  کارشناس بیمه
  09 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، اگر در آن دوره بیمه واریز کردید، بله میتوانید ولی اگر منظور شما این است که الان بیمه پرداخت کنید نه نمیتوانید.

پریسا
08 اسفند 1400

با سلام وخسته نباشید
فارغ التحصیلان چه سالی به بعد می توانند با پرداخت حق بیمه دانشجویی، مشمول سابقه بیمه جهت بازنشستگی شوند؟؟

  کارشناس بیمه
  09 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، این بیمه برای کسانی است که الان دانشجو هستند. مربوط به گذشته نیست.

آتنا
09 اسفند 1400

سلام خسته نباشید
بنده ترم آخر کارشناسی هستم و قبلا به مدت حدود دو سال بیمه اجباری و یا بیمه زنان خانه دار بوده ام الان در این صورت می توانم بیمه خود را به بیمه دانشجویی تغییر دهم؟ و اگر تغییر دهم 4 سال گذشته که دانشجو بوده ام و طول دوران کارشناسی نیز به سوابقم اضافه میشود یا فقط همین ترم آخر محاسبه می شود؟

  کارشناس بیمه
  10 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، اولا این بیمه شما با بیمه دانشجوی هیچ فرقی نمیکند و احتیاج نیست که عوض کنید دوم اینکه اون چهار سال دوران دانشجویی که گذشته را الان نمی توانید واریز کنید که جز سابقه شما بیاید.

AMIN
11 اسفند 1400

سلام خسته نباشید
دانشجویان کارشناسی ترم آخر میتونن با پرداخت کل مبلغ سابقه کل دوره کارشناسی رو بگیرن؟

  کارشناس بیمه
  14 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، خیر امکان پذیر نیست.

علی
17 اسفند 1400

سلام خدمت شما بنده در سال ۹۷ فارق التحصیل ارشد شدم این که طرح سابقه بیمه دانشجویی فقط برای کسانی که اکنون دانشجو هستند اعمال می شود اجحاف در حق کسانی است که در سال های گذشته دانشجو بودند و اکنون نمیتوانند از این طرح استفاده کنند. خواهش بنده این است که اگر قرار به افزودن سابقه بیمه دوران دانشجویی باشد این طرح باید برای همه از جمله کسانی که در سال های گذشته فارق التحصیل شدند و اکنون مشغول کار هستند هم اعمال شود در غیر اینصورت ناعدالتی و اجحاف بزرگی در حق همه دانشجوهای گذشته خواهد شد

  کارشناس بیمه
  18 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، ممنون از نظرتان. به هر حال این تصمیم تامین اجتماعی بوده و ما فقط یک کارگزاری آنلاین هستیم که در این خصوص توضیحاتی را نوشتیم.

  آزاد
  22 آبان 1401

  بله دقیقا باید قانونی باشه که آنهایی هم که در گذشته دانشجو بوده اند بتوانند به سوابق خود اضافه کنند با تشکر اگر به گوش مدیران خود برسانید.

سمیه
22 اسفند 1400

سلام بنده در حال حاضر دانشجوی ارشد هستم ۱۵ سال حق بیمه اجباری دارم و سه سال و نیم هم حق بیمه اختیاری و الان هم هنوز حق بیمه پرداخت می کنم (خانم هستم )سوالی که دارم این هست ایا با ارائه کارت دانشجویی می تونم ۱.۵ سال دیگه با ۲۰ سال سابقه بازنشسته بشم چون تا جایی که اطلاع دارم باید چند سال آخر پرداخت حق بیمه باید شاغل باشیم که بازنشسته شویم ؟ ممنون میشم پاسخ بدید

  کارشناس بیمه
  23 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، ۰۱ نه نمیشود ۰۲ شما اگر نزدیک به ۲۰ سال سابقه داشتید و ۴۲ سال سن هم داشتید اون چند ماه آخر را جای کار کنید بیمه برای شما واریز کنند تا بازنشسته شوید.

جواد رحمانی
02 فروردین 1401

بنده فارغ التحصیل سال ۹۱ هستم…آیا امکانش هست با پرداخت حق بیمه سالهای دوران دانشگاه رو به سوابق بیمه اضافه کنم؟

  کارشناس بیمه
  31 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، خیر. از تاریخ فارغ التحصیلی به بعد امکان آن وجود دارد.

علی رزمجو
06 فروردین 1401

باسلام وبا یاد ان احد و واحد …اگر این طرح یک قانون است باید شامل حال همه بشود نه عده ای خاص….همانطوری که یک کارگر در کارگاهی کار کرده باشد وکارفرما حق بیمه مربوطه را به تامین اجتماعی واریز نکرده باشد هر زمان قابل واخواهی در مراجع حل اختلاف مستقر در اداره کاراست…اگه این طرح هم یک قانون است باید شامل حال فارغ التحصیلان هم بشود نه صرفا دانشجویان درحال تحصیل…من که ۶سال از عمر بابرکت خود را مشغول تحصیل در دانشگاه بودم و ان زمان این قانون وجود نداشت حالا نباید دست مارا تامین اجتماعی ببندد مگه ما دانشجو نبودیم….حالا برای تامین اجتماعی هم چه فرقی میکنه …در قبال قبول سنوات مابه التفاوت دریافت خواهد کرد…ولی خواهش میکنم بیشتر ظلم نکنید اگر به عدالت اداری واقف هستید این شرایط را برای فارغ التحصیلان دانشگاهی هم محیا کنید .ممنون.

  کارشناس بیمه
  06 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، ممنون از نظرتان. بیمه دات کام کارگزاری آنلاین است و این مطلب صرفا برای آشنایی با بیمه دانشجویی است.

سجاد
08 فروردین 1401

با سلام
عرض ادب
آیا میتوان در این طرح بیمه تکمیلی هم دریافت کر‌د؟

  کارشناس بیمه
  09 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، بیمه تکمیلی مساله جدایی است و شما می توانید خودتان به صورت آزاد از هر شرکتی تهیه کنید. شما می توانید به صفحه خرید بیمه تکمیلی مراجعه کنید.

قربانی
10 فروردین 1401

باسلام و وقت به خیر
بنده از سال 95 دانشجوی کارشناسی هستم.از دانشگاه قبلی سال 98 انصراف دادم و به دانشگاه جدیدی اومدم.و درحال حاظر ترم اخر هستم.با توجه به اینکه تعداد سالهای دانشجویی من از 4سال بیشتر شده و از دانشگاه قبلی انصراف دادم،اعمال سوابق من به چه صورت میشه؟و هزینش رو بعد از فارغ التحصیلی باید پرداخت کنم؟

  کارشناس بیمه
  14 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، سابقه بیمه زمانی برای شما حساب میشود که همان موقع درخواست بیمه دانشجویی داده باشید و همان موقع پول بیمه را واریز کرده باشید الان بعد گذشت زمان سابقه ای شما ندارید.

shakil
11 فروردین 1401

سلام
من بیمه ام تحت تکلف پدرم هست ،در این دوران دانشجویی که خودم میخوام بیمه دانشجویی رو بریزم ،دیگه پدرم لازم نیست هزینه ی دوباره بریزه همراه با اون هزینه ی بیمه که برای خودش و مادرم میریزه ؟ درسته ؟
و اینکه بعد از اتمام این ۲ سال از تحصیلم، میتونم بیمه ام رو تحت تکلف پدرم ادامه بدم؟ امکان پذیره ؟؟

  کارشناس بیمه
  14 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، ۰۱ شما میتوانید بیمه دانشجوی بدون درمان بشوید و از درمان پدر خود استفاده کنید یعنی یکی از شما فقط میخواهد پول درمان را بدهد نیاز نیست هم خودت حق بیمه درمان را واریز کنید و هم پدر شما ۰۲ خیر دیگه بعد از اتمام تحصیل از تکفل پدر خارج میشوید.

SAJJAD
12 فروردین 1401

سلام خسته نباشید
بعد از اتمام تحصیل و فارغ التحصیلی فرد بیمه شد تحت پوشش بیمه هست و میتونه به بیمه بازنشستگی سابقه تعلق میگیره یا نه اگر نیست تا چه مدت تحت پوشش هست ؟

  کارشناس بیمه
  14 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، فرزندان ذکور تا زمانی که تحصیل میکنند تحت تکفل هستند زمانی که تحصیل آنها به اتمام برسد از کفالت خارج میشوند

دهه شصتی مظلوم
14 فروردین 1401

باز هم اجحافی در حق دهه شصتیا

  دهه شصتی
  31 خرداد 1401

  ما دهه شصتی ها را سم کشی کنند یا به رگبار ببندند دیگه خسته شدیم نه شغل مناسب نه بیمه و بازنشستگی و نه شانس ازدواج و فرزند و نه مسکن هیچ که هیچ کلا ما را نادیده گرفتن در آستانه 40 سالگی هستیم از همه جا رونده و مونده شدیم . خدایا تمومش کن

   سمانه
   06 شهریور 1401

   سلام. بله کاملا درسته. واقعا ما دهه شصتی ها را همه جوره سوزوندند.ای کاش لااقل اینجا این امکان رو برامون فراهم کرده بودند. افسوس و صد افسوس

محمد
19 فروردین 1401

آیا بعد از فارغ التحصیلی هم می توان پرداخت بیمه دانشجویی را تا زمان پیدا کردن شغل ادامه داد یا بلافاصله بعد از فارغ التحصیلی بیمه قطع می شود؟

  کارشناس بیمه
  11 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، میتوانید ادامه بدهید تا زمانی که سرکار بروید.

شادی
22 فروردین 1401

سلام من ترم آخر هستم میخواستم بدونم به درد من میخوره این بیمه آخه گفتین با اتمام تحصیلات از بیمه خارج میشیم
درواقع میشه خلاصه بگید چیکار کنم بهتر هست ینی برای من اصلا سابقه درست نمیشه چون ترم آخرم؟

  کارشناس بیمه
  22 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، نه با اتمام تحصیل بیمه شما قطع نمیشود بیمه دانشجوی را ادامه دهید.

  امیر
  09 دی 1401

  کسایی که چند سال عمرشون تو دانشگاه گذروندن در واقع هدر دادن چون مدرکش ب درد درکوزه هم نمیخوره!!اینجاهم محرومن ازین امتیاز ک حداقل مثل سربازی پولشو بدن اضافه شه ب سابقشون
  عدالت بیداد میکنه یعنی!!!

علي
22 فروردین 1401

با سلام. خسته نباشيد
١) من الان دانشجوى(پسر) سال سوم هستم. اگر دو سال باقى مانده دانشجوييم را پرداخت حق بيمه سنواتي داشته باشم آيا پس از اتمام تحصيلاتم باز هم ميتوانم بيمه دانشجويي را پرداخت كنم و سنواتم افزايش يابد با اينكه ديگر دانشجو نيستم ؟
٢)چه فرقي بين بيمه ١٤ ،١٦،٢٠ درصد وجود دارد (به غير از نرخ پرداخت بيمه )؟
٣)من الان بيمه تامين اجتماعي درماني تحت تكفل پدرم هستم آيا اگر از بيمه ٢٠ درصد دانشجويي استفاده كنم به بيمه تامين اجتماعي درماني تحت تكفل پدر آسيبى وارد ميشود؟
٤) تا كي ميتوانم بيمه تامين اجتماعي درماني تحت تكفل پدر باقي بمانم؟

  کارشناس بیمه
  23 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، بله میتوانید ادامه بدهید۰۲ شما میتوانید هر نوع نرخ بینه را انتخاب کنید و از درمان پدر خودتان استفاده کنید مشکلی نیست ۰۳ تا زمانی که تحصیل میکنید تحت تکفل پدر هستید و از درمان پدرتان استفاده میکنید

Amir
23 فروردین 1401

سلام
آقا من اسفند ۱۴۰۰ حق بیمه رو با نرخ ۱۸ درصد (همونی که ازکار افتادگی هم شامل می‌شد) رو پرداخت کردم با مبلغ ۴۹۰ تومن،این ماه اومدم پرداخت کنم دیدم شده ۷۸۰ تومن ینی ۳۰۰ تومن گرونتر شده واسم،آیا واقعا اینطوریه یا من دارم اشتباه میزنم؟

  کارشناس بیمه
  24 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، حق بیمه هر سال افزایش پیدا خواهد کرد.

   علی
   20 اردیبهشت 1402

   سلام ، من که دانشجوی بورسیه خارج از کشور هستم نیز میتوانم از این بیمه استفاده کنم؟؟
   و جزو سوابق حساب میشه ؟

    نویسنده بیمه
    20 اردیبهشت 1402

    سلام. می توانید بیمه دانشجویان خارج از کشور را خریداری نمایید یا بیمه تامین اجتماعی دانشجویان را خریداری نمایید.

پوریا
24 فروردین 1401

سلام من دانشجوی کارشناسی هستم ترم 4خواستم ببینم چه فرقی با بیمه آزاد داره که یعنی ارزونتره یا مزایای خودش داره؟؟ بعدش خواستم ببینم بیمه دانشجویی تا چه زمانی میتونم استفاده کنم یعنی تازمانی که دانشجو هستم یا نه بعدش هم میتونم استفاده کنم چون دانشجو بودم؟

  کارشناس بیمه
  03 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، نه تفاوتی ندارد. جزو سوابق محسوب می شود.

Rasoul
27 فروردین 1401

با سلام و وقت بخیر
من یک کارمند در یک دانشگاه دولتی هستم با 14 سال سابقه بیمه.35سال سن دارم تازه میخوام کارشناسی بخونم. میخواستم بدونم امکانش هست که همزمان دو تا بیمه واریز کنم.یکی از کارمندی که واریز میکنن و یکی از دانشجو بودن که میخواهم شروع بکنم.ممنون میشم جواب بدید.

  کارشناس بیمه
  27 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، اصلا احتیاج نیست این کار را بکنی چون فایده ای الان برای شما ندارد.

محمد
04 اردیبهشت 1401

سلام من فارغ تحصیل شدم تو این دوسال دانشگاه بودم فقط ۸روز بیمه رد کردم ۲۲اسفند بود و۲سالی که دانشگاه بودم میتونم رد کنم

  کارشناس بیمه
  23 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، زمان هایی را که گذشته است، نمی توانید اضافه کنید.

اشکان
05 اردیبهشت 1401

یه سوال اگه کسی بیمه دانشجویی رد کنه بعد از اتمام دانشگاه تا چه مدت امکان ادامه همین نوع بیمه رو داره ؟؟ تا اخر بازنشستگی ؟؟

  کارشناس بیمه
  25 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، بله تا آخر بازنشستگی میتواند ادامه بدهد

حسین
24 اردیبهشت 1401

سلام روزتون بخیر باشه
1.اگر الان بیمه 12 درصد رو انتخاب کنیم میشه سال های بعدی نرخ های بالاتری رو پرداخت کنیم و پلن بیمه رو تغییر بدیم؟
2.آیا مشکلی پیش نمیاد یا عیب و ایرادی نداره و تاثیری داره؟
ممنونم

  کارشناس بیمه
  24 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، خیر ایرادی ندارد میتوانید تغییر نرخ بیمه بدهید.

   رجبی
   22 آذر 1401

   با سلام مجدد از قدیم وندیم گفتن همه درمقابل قانون یکسانن متاسفانه قانونهایی که منطقی نباشه وشامل یک سری افراد باشه ویک سری افراد دیگر رو شامل نشه یا اون قانون باید حذف بشه یا کسی که بصورت خودرای وخود مختار قانونی رو وضع می کنه که باعث تبعیض میشه وگرنه هم به نفع تامین اجتماعی هستش هم به نفع کسانی که قبلا فارغ التحصیل شدن وبه مانند سربازی میخوان بیمه دورتن تحصیل رو پرداخت کنن وزودتر بازنشست بشن وهم به نفع افراد فارغ التحصیل جدید که زودتر مشغول به کا میشن لطفا کسانی که قانگذارن بیشتر بیندیشن وبیشتر فکر کنن تا حقی از کسانی که قبلا درسشون رو تموم کردن ودر شرایط سختر این دوران را گذروندن اجحاف وتضیع نشه. با تشکر

حجت
25 اردیبهشت 1401

سلام کسانی که فارغ التحصیل سالهای قبل هستند اگر به دیوان شکایت کنند نتیجه ای داره؟چون عدالت تو این زمینه رعایت تشده

  کارشناس بیمه
  26 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، برای قبلی ها در نظر گرفته نمی شود.

مهدی
26 اردیبهشت 1401

سلام من حین‌ تحصیل مشغول به کارم ، آیا کارفرما میتونه برام بیمه رد کنه؟؟

  کارشناس بیمه
  27 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، بله.

   سمیه
   03 خرداد 1401

   سلام وقت بخیر
   در صورت شاغل بودن و پرداخت حق بیمه از طرف شرکت خود من هم می توانم بیمه دانشجویی پرداخت و به سابقه بیمه ام اضافه کنم و یا چون بیمه هستم امکانش نیست؟

    کارشناس بیمه
    06 خرداد 1401

    سلام دوست عزیز، فقط یک بیمه می توانید استفاده کنید.

بهناز
31 اردیبهشت 1401

من دانشجوی ترم آخر هستم ولی چند سالی هست چند واحدم مونده و اینکه خبر ندارم بیمه دانشجویی بودم یا نه کلا اون موقع همچین چیزی نبود الان من باید چیکار کنم ؟

  کارشناس بیمه
  01 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز بیمه دانشجویی باید خودتان اقدام میکردید که البته چون تازه طرحش ایجاد شده است، برای همین اگر کاری نکرده اید، تحت پوشش نیستید.

میثم
02 خرداد 1401

سلام. چگونه باید سالهای قبل که دانشجو بودیم رو به سابقه بیمه اضافه کنیم؟ یا به اصطلاح بخریم؟
مثلن اگر مقطع کارشناسی ارشد باشیم، چگونه میتوانیم سابقه ۴ سال دورا کارشناسی را به سابقه بیمه دانشجوییمان اضافه کنیم؟

  کارشناس بیمه
  03 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، امکانش نیست.

بیرانوند
09 خرداد 1401

سلام و عرض ادب
استفاده از بیمه دانشجویی برای ما که فارغ التحصیل سال 84 دانشگاه آزاد هستیم امکانپذیر هست یا خیر؟
راهی وجود نداره سازمان تامین اجتماعی برای فارغ التحصیلان سال 80 به بعد این استثناء رو قائل بشه؟

  کارشناس بیمه
  10 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، دیگر بعد از گذشت زمان امکان پذیر نیست ۰۲ خیر

صدري
14 خرداد 1401

من دانشجو هستم و در سامانه tamin.ir ثبت نام كردم ولي هزينه ي بيمه دانشجويي رو براي من ٣ تومن ميزنه، و اين مقدار از من كم كرد؟ ميشه لغوش كرد و پولو پس گرفت؟

  کارشناس بیمه
  18 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، بله لغو کنید و مجددا درخواست با حداقل دستمزد ثبت نام کنید

علی کریمی
14 خرداد 1401

سلام. من اشتباهی حداکثر بیمه رو زدم و ازم ۳.۶ میلیون کم کرد در صورتیکه میخواستم ۵۰۰ هزار تومن بیمه با ۱۴ درصدی رو پرداخت کنم. میشه لغوش کرد؟ آخه اشتباهی پرداختش کردم و تازه متوجه شدم

  کارشناس بیمه
  18 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، بله لغو کنید مجددا درخواست بدهید

حسام پیری
01 تیر 1401

من 2ماه درسم تموم شده تو دانشکده، آیا میتونم از بیمه دانشجویی همچنان استفاده کنم؟

  کارشناس بیمه
  03 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، اگر از قبل باشد، بله. البته تازه این طرح ایجاد شده است.

محمد
20 تیر 1401

سلام.من این ترمی که گذشت یعنی تا تیر ماه ترم اخرم بود و تحت پوشش هیچ بیمه ایی نبودم و تا اخر شهریور ماه معافیت تحصیلی دارم میخواستم بدونم من میتونم الان اقدام به ثبت نام کنم و خودمو بیمه دانشجویی کنم؟

  کارشناس بیمه
  22 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، اره مشکلی نداره میتوانید خودت را بیمه کنید

حسینی
21 تیر 1401

سلام
من تا شهریور فارق التحصیل میشوم میخواستم بدونم میتونم این بیمه را ادامه بدهم در صورتی که دیگر دانشجو نیستم؟
در غیر این صورت از چه بیمه ای میتونم استفاده کنم تا مجدد جهت سوابق کاری باشد؟

  کارشناس بیمه
  22 تیر 1401

  سلام بله. اگر هم بخواهید می توانید بیمه مشاغل آزاد یا اختیاری هم بشوید.

محمد
22 تیر 1401

با سلام و عرض ادب و احترام
ببخشید من تحت تکفل پدرم هستم که بیمه درمانی بانک دارد ، آیا من میتوانم برای خودم بدون دفترچه درمانی ، بیمه دانشجویی بگیرم ؟ و همچنان هم تحت تکفل پدرم باشم و بتوانم از خدمات بیمه درمانی که تحت تکفل پدرم هستم استفاده کنم ؟

  کارشناس بیمه
  22 تیر 1401

  سلام بله.

سهیلا
22 تیر 1401

با سلام و احترام
آیا امکان برقراری بیمه دانشجویی برای بنده که هم کارمند هستم و هم دانشجو، امکان پذیره؟

  کارشناس بیمه
  23 تیر 1401

  سلام شما یک بیمه می توانید داشته باشید.

Reza
23 تیر 1401

سلام ببخشید بعد از چند ماه بیمه شدن میشه از خدمات درمانی استفاده کرد

  کارشناس بیمه
  23 تیر 1401

  سلام همان موقع می توان استفاده کرد.

امیرحسین رحمانی محرم پور
24 تیر 1401

سلام خسته نباشید . من در تاریخ : 30 / 11 / 1400 فارغ التحصیل شدم .آیا میتوانم با پرداخت حق بیمه این 4 سال رو سابقه شو بگیرم ؟؟؟

  کارشناس بیمه
  24 تیر 1401

  سلام خیر.

میلاد محمدیان
26 تیر 1401

سلام
وقت بخیر
من سال ۹۴ فارغ التحصیل شدم
چطور میتونم از این مزیت استفاده کنم؟

  کارشناس بیمه
  26 تیر 1401

  سلام برای آن هایی است که الان دانشجو هستند.

x
26 تیر 1401

سلام من 31 شهریور 1401 فارغ التحصیل خواهم شد، اگر الان درخواست بیمه دانشجویی بدم کلا 2 ماه برام سابقه حساب میشه یا میشه کل 4 سال تحصیلم رو به سابقه اضافه کرد؟ بعد اگر ادامه تحصیل ندم همچنان با پرداخت حق بیمه برای من سابقه رد میشود یا خیر؟

  کارشناس بیمه
  28 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، سال های گذشته را نمی توان به سوابق بیمه اضافه کرد.

جاسم
27 تیر 1401

باسلام
ایا اگر در بیمه تبعی پدر خود(خدمات درمانی کارکنان دولت) باشیم در صورت ثبت نام بیمه دانشجویی بیمه تبعی ما حذف میشود؟
چون هنگام ثبت نام نوشته بود حذف میشود

  کارشناس بیمه
  27 تیر 1401

  سلام خیر،آن درمان است.

ابو زهرا
04 مرداد 1401

سلام دوست عزیز . آیا نگهبانی شرکتهای خصوصی هم جزء مشاغل سختی کار برای زودتر بازنشسته شدن محسوب میشه . متشکرم

صمیمی
13 مرداد 1401

با سلام الامن ارشدم رو دارم تموم می کنم میتونم سال های کارشناسی و کارشناسی ارشد قبلی خودم را هم به بیمه ام اضافه کنم؟ تازه میخوام بیمه کنم خودم رو البته

  کارشناس بیمه
  14 مرداد 1401

  سلام خیر امکان اضافه کردن وجود ندارد.

کیانوش
15 مرداد 1401

سلام
من بعد از دانشجو شدن به مدت یکسال در شرکتی کار کردم و حق بیمه پرداخت کردم و در حال حاضر نیز کد بیمه تامین اجتماعی دارم . از تابستان امسال بصورت پارت تایم فقط یکهفته در ماه از شرکت حقوق میگیرم و حق بیمه برایم پرداخت میشود . آیا با بیمه دانشجویی تداخل ندارد ؟ یعنی هم بیمه دانشجویی برای بازنشستگی باشم و هم ماهی یکهفته بیمه کارمند پارت تایم توسط کارفرمایم برایم پرداخت شود ؟

  کارشناس بیمه
  16 مرداد 1401

  سلام شما فقط یک بیمه می توانید داشته باشید.

کیانوش
15 مرداد 1401

سوال دوم :
در طی یکسال گذشته من از پوشش بیمه پدرم خارج شدم و کد بیمه مستقل دارم . آیا با پرداخت حق بیمه در شرکت بصورت پارت تایم (ماهی هفت روز) به بیمه درمان براب خود ادامه دهم (و از امکانات بیمه تکمیلی در همان شرکت نیز استفاده کنم) یا با پرداخت حق بیمه درمان در بیمه دانشجویی ادامه دهم ؟

  کارشناس بیمه
  16 مرداد 1401

  سلام بیمه تکمیلی ارتباطی ندارد شما می توانید حتی برای خود هم بگیرید.

مجید
18 مرداد 1401

من سال ۹۳ و ۹۴ دانشجو بودم همزمان کار هم میکردم و بیمه بودم میتونم این دو سال رو به سابقه بیمه ام اضافه کنم؟؟؟

  کارشناس بیمه
  19 مرداد 1401

  سلام اگر اون سالها بیمه برای شما واریز کردن که جز سابقه شما محسوب شده است

علی
21 مرداد 1401

سلام تشکر من پنج سال بیمه تامین اجتماعی دارم آیا میتوانم بیمه دوران کارشناسی را به بیمه خود اضافه کنم؟الان دانشجوی ترم آخر ارشد هستم

  کارشناس بیمه
  22 مرداد 1401

  سلام زمان های گذشته را نمی توانید اضافه کنید.

محمد
23 مرداد 1401

سلام برای کسانی که هم اکنون هم شاغل هستند و هم دانشگاه تحصیل میکنند امکان بیمه دانشجویی هست که به سوابق اظافه شود

  کارشناس بیمه
  24 مرداد 1401

  سلام اگر از جایی برایشان بیمه رد می شود، خیر.

  مبین
  19 مهر 1401

  سلام
  من هم شاغل هستم و هم دانشجو
  فقط 8 روز در ماه از طریق کارفرما بیمه رد میشه
  مابقی رو بیمه کسری از ماه رد میکنم.
  میخچایتم بدونم اگه نرخ بیمه دانشجویی کمتر باشه آیا امکانش هست هنگاه درخواست کسری از ماه از طریق بیمه دانشجویی و مثلا با نرخ 14 درصد مابقی هزینه رو پرداخت کنم که مبلغ پرداختم کمتر بشه یا خیر؟

   کارشناس بیمه
   23 مهر 1401

   سلام کلا حق بیمه دانشجویی براساس حداقل دستمزد محاسبه میشود پس فرقی نمیکند بروید برای کسری سوابق خودت درخواست بدهید تا دیر نشده است

ابوذر
24 مرداد 1401

با سلام من از سال ۹۸ دانشجو هستم الان ترم آخرم هم زمان هم بیمه خویش فرمایی واریز کردم ،آیا برای بیمه دانشجویی این مدت محاسبه میشه،اگر این ۴ ماه آخر رو با عنوان بیمه دانشجویی پرداخت کنم،و از خویش فرمایی خارج بشم

  کارشناس بیمه
  28 مرداد 1401

  سلام آن مدت که دانشجو بودی فرقی نمیکند که بیمه کارفرمایی واریز کنی یا بیمه دانشجوی

   emad
   30 مرداد 1401

   سلام وقتتون بخیر
   بنده ۴ ماه کارفرما با عنوان شغلی نگهبان برام بیمه رد کرده و حق بیمه رو به حساب ایشون واریز کردم اما به طور حقیقی مشغول به کار نیستم. الان دانشجوهم هستم و میخوام بیمه دانشجویی رد کنم. امکان داره اون ۴ ماه سابقه رو منتقل کنم یا از بین میرود؟ و اینکه برای انتقالش نیاز به چه اقدامی هست؟ ممنون از جوابتون

    کارشناس بیمه
    02 شهریور 1401

    سلام اون چهار ماه سابقه که واریز کردید الان جز سابقه شما با کد ملی خودتان منظور شده است احتیاج نیست سابقه ای انتقال بدهید

محمد
03 شهریور 1401

سلام من الان دانشجو هستم و بیمه تامین اجتماعی هم رد میکنم سال دیگه که تموم شد دانشگاه باید برم سربازی آیا در هنگام سربازی هم میشه بیمه تامین اجتماعی پرداخت کنم و بعدا دو سال سربازی هم جز بیمه تامین اجتماعی حساب میشه ؟؟ یعنی در کل بشه ۴ سال سابقه بیمه

  کارشناس بیمه
  04 شهریور 1401

  سلام خیر فقط یک بیمه می توانید داشته باشید. بیمه سربازی را می توانید جزو سابقه تامین اجتماعی بیاورید و فقط ماه های تعداد خدمت لحاظ خواهد شد.

   فریبرز
   05 شهریور 1401

   باسلام،یه سوال بسسسیار مهم: بنده دانشجوی کارشناسی دانشگاه آزاد هستم و ورودی مهر ۱۴۰۰ ،موقع ثبت نام داخل سایت یه گزینه هست پرداخت الکترونیکی بیمه(هفتاد و پنج هزار تومان ) پرداخت کردم البته کافی نت اینکار انجام داد!!، و دیگه هیچ اقدام خاصی نکردم تا تیر ماه ۱۴۰۱ که به درخواست پدرم رفتم دانشگاه و یک برگه اشتغال به تحصیل گرفتم برای محل کار پدرم جهت بیمه درمانی و افزایش حقوق پدرم…!!، حالا الان شهریور ماه اتفاقی داخل گوگل این مطالب دیدم (به خاطر انتخاب واحد مهر ماه چون شنیده بودم هرسال بایستی به جز شهریه ثابت و متغییر اون بیمه الکترونیکی هم پرداخت کنن دانشجویان!!) الان دقیقاا وضعیت بنده به چه صورت هست ؟ سابقه بیمه برای بنده رد میشه یا کار خراب کردم!!!؟؟ یا الان بهترین کار چی هست باید چیکار کنم؟ خواهشاً خواهشاً اگر امکان داره جواب به ایمیل بنده ارسال کنید چون احتمال اینکه این سایت مجددا پیدا کنم و….خیییلی کم هست.سپاس فراوان

    کارشناس بیمه
    08 شهریور 1401

    سلام بیمه حرف و مشاغل آزاد دانشجویی که از طریق سایت ثبت نام و حق بیمه واریز کردید که جز سابقه شما محسوب شده است پیشنهاد میکند به سایت مراجعه کنید و سوابق خودتان را مشاهده کنید

حیدرزاده
06 شهریور 1401

سلام. وقت شما بخیر.
من هم شاغل هستم و هم دانشجو.
قبلا برام بیمه کامل رد میشد ولی از زمان دانشجو شدنم فقط به تعداد روز حضورم در محل کار واسم بیمه رد میشه مثلا از ۳1 روز کارفرما حدودا ۱۵روز برام بیمه رد میکنه. چه طوری میتونم مابقی روزهای ماه رو خودم بیمه رد کنم؟ از طریق بیمه دانشجویی امکانش هست؟ آیا باید بیمه دانشجویی رو کامل بریزم یا میشه اون چند روزی که کارفرما بیمه رد نمیکنه خودم بیمه رد کنم؟ تشکر

  کارشناس بیمه
  08 شهریور 1401

  سلام ۰۱ بروید آن شعبه ای که لیست بیمه شما را ارسال میکنند بعد واحد امور فنی بیمه شدگان مراجعه کنید درخواست کسری سابقه خودتان را بدهید

محمد
15 شهریور 1401

سلام
کسی که قبلا فارق التحصیل شده هم میتونه بیمه دانشجویی پرداخت کنه؟ و اگه میشه چطور باید اقدام کنه

  نویسنده بیمه
  15 شهریور 1401

  سلام محمد عزیز
  بله میتواند بروید کارگزاری تامین اجتماعی درخواست بدهید

   آنالیست
   20 شهریور 1401

   دوست محترم بیمه
   سلام و عرض ادب
   ولی شما فرمودید که این طرح بیمه برای فارغ التحصیلان سالهای قبل وجود نداره؟ آیا قانون جدیدی در این خصوص وضع شده؟

    کارشناس بیمه
    21 شهریور 1401

    خیر وجود ندارد این قانون تازه تصویب شده است

سینا
24 شهریور 1401

دوستانی که در دهه 80 دانشجو بودن حتما از قانون تمام وقت بودن دانشگاه مطلع هستن.
اگه فردی دانشجوی روزانه دانشگاه سراسری و یا تمام وقت دانشگاه آزاد بود، حق کار کردن نداشت.
به نظر نامه ایی تدوین کنیم و به تامین اجتماعی اعتراض کنیم که چرا اعمال قانون بین افراد تفاوت قائل شدن و درخواست کنیم که برای ما هم در این قانون اعمال بشه.
قطعا به نفع تامین اجتماعی هست چون جمعیت دانشجو در دهه 80 بسیار زیاد بود.

ابوالفضل
24 شهریور 1401

سلام وقت بخیر اگر بعد از فارغ تحصیلی نخوایم بیمه رو ادامه بدیم مبالغی که پرداخت کردیم میسوزه یا نه ؟؟

  نویسنده بیمه
  24 شهریور 1401

  سلام ابوالفضل عزیز
  خیر نمیسوزه شما هرچه واریز کردید جز سابقه شما محسوب شده است و محفوظ است

  نویسنده بیمه
  24 شهریور 1401

  سلام ابوالفضل عزیز
  خیر نمی سوزد و برای شما این سابقه محفوظ است

  احمدی
  13 مهر 1401

  کاملا موافقم همین قانون هم با امضاهای ما به تصویب رسیده اما شامل حال خودمون نمیشه واقعا انصاف کجاست

علی
26 شهریور 1401

سلام
بنده دانشجوی کارشناسی ارشد هستم و چند ماهی هست که بیمه دانشجویی پرداخت می کنم. امسال مجدد در کنکور ارشد شرکت کردم و قبول شدم. من الان از دانشگاه فعلی انصراف دادم و قصد دارم در دانشگاه جدید ثبت نام کنم.
این انصراف از دانشگاه برای بیمه مشکل ایجاد می کنه؟ چون نهایتاً فاصله بین انصراف از دانشگاه قبلی و ثبت نام در دانشگاه جدید 1 ماه هست.

  نویسنده بیمه
  26 شهریور 1401

  سلام علی عزیز
  نه مشکلی برای ادامه بیمه شما پیش نمیاد

رسول
28 شهریور 1401

سلام،
من دانشجوی ترم سه هستم دوترم قبل بیمه پرداخت نکردم الان میتونم اون دوترم رو هم پرداخت کنم یا فقط ازترم سه به بعد میتونم پرداخت کنم
ممنون میشمم راهنمایی کنید🙏🙏

  نویسنده بیمه
  29 شهریور 1401

  سلام رسول عزیز
  خیر نمی توانی از تاریخ درخواست میتوانی بیمه واریز کنید و چون اون موقع درخواست ندادید پس نمی توانی بیمه واریز کنید

سحر
03 مهر 1401

سلام روز بخیر بنده دانشجو هستم درعین حال مشغول به کار و بیمه کارفرما برام رد میشه ،امکانش هست جدا خودم و بیمه دانشجویی هم بکنم؟؟ منافات نداره؟

  نویسنده بیمه
  04 مهر 1401

  سلام سحر عزیز
  فقط میتوانید یک نوع بیمه واریز کنید یا کارفرما لیست بیمه شما را واریز کند یا خودت بیمه دانشجویی واریز کنید

محمد
04 مهر 1401

سلام روز بخیر
ببخشید من الان دانشجو پزشکی هستم و میخوام خودم رو بیمه دانشجویی کنم
درصورتیکه بعد از اتمام دانشگاه در ارگان های دولتی استخدام شوم آیا سابقه بیمه دانشجویی جزو سابقه کاری من محسوب میشود یا خیر ؟؟
از هرجا که میپرسم میگن بیمه مشاغل ازاد رو جزو سوابق بیمه های ارگان دولتی حساب نمی کنند و قابل انتقال به بیمه های دیگه هم نیست
میگن حتی در صورتی هم که ارگان استخدامی با بیمه تامین اجتماعی ما رو استخدام کنه باز هم سنوات بیمه مشاغل ازاد به سوابق بیمه جدید اضافه نمیشود ایا حقیقت دارد؟

  کارشناس بیمه
  07 مهر 1401

  سلام ۰۱ بله محسوب میشود ۰۲ تعداد محدودی از ادارت دولتی منل آموزش و پرورش قبول نمیکند ولی اکثرا قبول میکنند

محمود زین الدین
04 مهر 1401

سلام خسته نباشید؛ سابقه بیمه دانشجویی را هم میشه مانند دوران سربازی خرید؟

  کارشناس بیمه
  05 مهر 1401

  سلام خیر

امیرحسین
07 مهر 1401

سلام و خسته نباشید
بنده دانشجو ام و تحت تکفل پدرم هستم . می خواستم ببینم که با انعقاد بیمه دانشجویی ، حق اولادی که به پدرم بابت بنده پرداخت میشه قطع میشه یا نه؟

  کارشناس بیمه
  09 مهر 1401

  سلام خیر قطع نمیشود

بنهور
12 مهر 1401

سلام
دانشجو هستم،
میتونم بیمه را 6 ماه ب 6 ماه پرداخت کنم؟
منظورم اینه که ماهانه پرداخت نکنم!!

  نویسنده بیمه
  13 مهر 1401

  سلام دوست عزیز
  بله میتوانید؛ حتی میتوانید تا پایان سال هم یکجا واریز کنید

M
13 مهر 1401

سلام وقت بخیر …برای بیمه خانه داری چه شغلی هست که سختیه کار میگیر قالیبافی شنیدم بعد ۱۵ سال بازنشسته میشی و با حقوق ۳۰ روز میخواستم بدونم بجز قالیبافی دیگه چه شغلی هست ممنون میشم راهنمایی کنید 🙏

  کارشناس بیمه
  15 مهر 1401

  سلام خیر قالی بافی سخت و زیان اور ندارد و با ۱۵ سال و ۳۰ روز حقوق بازنشسته نمیشوید اشتباه به شما گفتند

محمدرضا
15 مهر 1401

سلام آیا کسی که خودش رو بیمه دانشجویی می کند و بعد از چند ماه منصرف می شود آیا امکانش هست بیمه را لغو کند و دوباره خود را زیر نظر بیمه پدر بگذارد؟ شرایطش چگونه هست؟

  کارشناس بیمه
  16 مهر 1401

  سلام بله میتوانید مشکلی ندارد ۰۲ شما دیگر بیمه خودتان را واریز نکنید و یک گواهی تحصیلی از دانشگاه ببر تا شما را مجددا تحت تکفل پدر ببرند. البته باید گفت که این سابقه برای شما در نظر گرفته نمی شود.

علی
20 مهر 1401

سلام،ببخشیداگه بیمه دانشجوی ردکنم،دفچرچه خودم قطع میشه،اخه من زیرپوشش پدرم هستم

  نویسنده بیمه
  22 مهر 1401

  سلام علی عزیز بیمه ۱۲ درصد بدون درمان باشد دفترچه بیمه پدرت قطع نمیشود میتوانی از درمان پدر استفاده کنی

ابراهیم
23 مهر 1401

سلام
من فارق التحصیل آخر دهه هفتادم اون زمان ما رفتیم درس خوندیم بعد سربازی و بعدش شاغل شدیم خیلی از همکارا با دیپلم شاغل شدند و بعد مدرک گرفتند سابقه بیمه شون از ما بیشتره مدرک تحصیلیشون با ما یکیه الان حق ما ضایع میشه خیلی دلخوش بودم بتونم چهار سال دانشجویی رو بخرم به سابقه اضافه بشه راهی نداره؟

  کارشناس بیمه
  24 مهر 1401

  سلام خیر متاسفانه راهی ندارد.

م. بیگی
24 مهر 1401

سلام، من در سال ٦٩ تا ٧٥ بورسیە بودەام، بیمەام را نریختن، شکایت کردم ادارە کار ، رد کرد و گفت ورسیە بیمە ندارە، راهی برای ریختن حق بیمە و اضافە کردنش بە سوابقم هستش؟

  کارشناس بیمه
  26 مهر 1401

  سلام خیر راهی نیست

مجید
01 آبان 1401

سلام
وقتتون بخیر
من الان در شرکتی مشغول به کارم و 7 سال سابقه بیمه دارم و این ترم کارشناسی ارشد شروع کردم
طی چند ماه آینده میخام از کارم استعفا بدم
آیا میتونم پس از انصراف از کارم بیمه دانشجویی پرداخت کنم؟

  کارشناس بیمه
  03 آبان 1401

  سلام بله میتوانید مشکلی ندارد

حمید
02 آبان 1401

با سلام و عرض ادب
بنده دانشجوی کارشناسی هستم و بیمه برای خودم رو از طریق فروشگاهم بصورت بیمه کارفرمایی رد کردم و ده سال بیمه دارم امسال مجبور به ترک کار کارگرم در لیست بیمه شدم و فعلا تنها در فروشگاه مشغول به کار هستم، بیمه تامین اجتماعی به من گفته بود که برای بیمه کارفرمایی باید حتما کارگر در لیست داشته باشی و بدون کارگر نمی توانی به این بیمه ادامه بدی، و در ضمن نرخ بیمه کارفرمایی من ۲۷ درصد بوده است.
حال سوال اول آیا بدون کارگر اگر به این بیمه ادامه دهم در آینده برایم مشکل ساز می شود؟
سوال دوم در صورتی که قرارداد بیمه کارفرمایی ۲۷ درصدم را را فسق کنم و بیمه دانشجویی ۱۴ درصد را جایگزین کنم در پایان سال سی ام در کاهش حقوق بازنشستگی ام تاثیرگذار است به دلیل نرخ ۱۴ درصد بیمه دانشجویی و ۲۷ درصد بیمه کارفرمایی یا این نرخ ها و نوع بیمه تاثیری در کاهش حقوق بازنشستگی در زمان بازنشستگی ندارد و پرداخت حق بیمه چند سال آخر در این زمینه مهم است؟

پشاپیش ممنون از راهنمایی شما

  کارشناس بیمه
  03 آبان 1401

  سلام ۰۱ اصلا تامین اجتماعی لیست شما را بدون کارگر قبول نمیکند ۰۲ خیر در بازنشستگی نرخ های حق بیمه فرقی نمیکنند

سمیرا
02 آبان 1401

سلام وقتی بیمه رو انجام بديم مثلا یک ماه یا دوماه هزینه رو نداشته باشیم میتونیم رد نکنیم یا اون دوماه رو یه شرکتی جایی رد بکنه بعد دوباره ادامه بدیم هرسال به این منوال؟

  کارشناس بیمه
  03 آبان 1401

  سلام خیر چون هر بار که رد نکنید تا تاریخ مشخص باید بازدوباره قرارداد بنویسید.

محمد
03 آبان 1401

سلام وقتتون بخیر برای اینکه سابقه سربازی جزو سابقه بیمه حساب بشه چه شرایطی دارد با تشکر

  کارشناس بیمه
  04 آبان 1401

  سلام حداقل باید یکسال واریز بیمه داشته باشید.

نازنین
06 آبان 1401

سلام وقت بخیر ممنون از توضیحات کاملتون
این حق بیمه که فرمودید برای هر ماه هست مثلا من برای ۱۸ درصد حدود ۸۰۰ هزار تومان در ماه باید پرداخت کنم درسته؟

  کارشناس بیمه
  06 آبان 1401

  سلام نازنین عزیز
  بله درسته ۰۲ ولی اگر دانشجو هستی برو ۱۲ درصد و با مبلغ ۵۰۰ هزار تومان خودت را بیمه کنید

موسی
11 آبان 1401

درود بر شما
من سال ۹۵ فارغ التحصیل شدم در حال حاضر ۶ سال بیمه دارم آیا امکان خرید بیمه دانشجویی برای من وجود دارد؟
یا اینکه اگر اکنون در مقطع کارشناسی ارشد ثبت نام کنم ایا امکان دارد که ۴سال کارشناسی که از قبل بوده رو هم خریداری کنم؟؟؟لطفا راهنمایی بفرمائید ممنون میشم

  کارشناس بیمه
  13 آبان 1401

  سلام خرید سوابق گذشته امکان پذیر نیست از این به بعد باید حق بیمه پرداخت کنید

علی
12 آبان 1401

سلام
دربیمه ۱۲درصد یا۱۴ درصددانشجوی خدای نکرده اگربرای بیمه شده اتفاقی غیرکاری مانندبیماری ویاتصادف موجب ازکارافتادگی جزئی با کلی شودمستمری تعلق میگیرد یانه

  کارشناس بیمه
  13 آبان 1401

  سلام اگر نداشته باشد خیر

رضا یزدانی
14 آبان 1401

با سلام و عرض روز بخیر
ببخشید من دانشجوی پزشکی هستم و خودم رو بیمه دوازده درصد کردم
دیسک خفیف گردن دارم که به علت حجم زیاد درس هام میترسم در اینده برام مشکل ایجاد کنه ولی در حال حاضر مشکلی ندارم.
میخواستم بدونم اگه بیمم رو به 18 درصد تغییر بدم اگر خدایی نکرده مشکلی از لحاظ دیسک گردن برام پیش اومد میتونم از مزایای از کار افتادگی استفاده کنم یا خیر؟
چون تامین اجتماعی شهرمون بهم گفت فعلا بیمه ۱۲ درصد رو ادامه بده تا یکسال سنوات برات حساب بشه بعدا تغییر بده چون زیر یکسال سنوات بیمه از کار افتادگی بهت تعلق نمیگیره
ولی الان توی قوانین بیمه 18 درصد خوندم که اگر بیماری به علت کار باعث از کار افتادگی بشه به افراد زیر یکسال سابقه هم بیمه از کار افتادگی تعلق میگیره
یعنی الان اگر وضعیت دیسک گردن من بخاطر درس خواندن بدتر بشه جزو بیماری های حاصل از کار محسوب نمیشه؟

  کارشناس بیمه
  15 آبان 1401

  ۰۱ خیر تامین اجتماعی بابت دیسک گردن از کارافتادگی نمی دهد ۰۲ کلا با توجه به بیماری شما از کارافتادگی نمیدهند

علی
14 آبان 1401

سلام خسته نباشید، من حدود ۲ سال و هفت ماه بیمه اجباری داخل شرکت خصوصی بیمه و سابقه دارم و همزمان دانشجو بودم و هستم، میتونم از این به بعد از بیمه دانشجویی استفاده کنم؟ اگه نمیشه، میتونم بیمه شرکت رو قطع کنم و یه مدتی بگذره و بعد بیمه دانشجویی رو درخواست کنم؟ چه راهکاری برای دریافت بیمه دانشجویی دارم؟ ممنونم

  کارشناس بیمه
  14 آبان 1401

  سلام شما فقط یک بیمه میتوانید داشته باشید. بله می توانید قطع کنید و مابقی هزینه را خودتان بدهید باید از طریق سایت تامین اجتماعی اقدام کنید.

سارا
23 آبان 1401

سلام و وقت بخیر
ببخشید پرداخت بیمه دانشجویی 14 درصد ماهانه است؟ و چقدر می شود؟
و اینکه اگر بعد از دوران دانشجویی، در سازمان دولتی استخدام شویم، این بیمه جزء سابقه کار ما خواهد بود؟

  کارشناس بیمه
  24 آبان 1401

  سلامماهیانه مبلغ ۶۳۰ هزار تومان میشود ۰۲ بله جز سابقه شما محسوب میشود

محسن
23 آبان 1401

باسلام
بنده در زمان دانشجویی از بیمه خدمات درمانی که تحت تکفل پدرم بوده استفاده می کردم آیا آن سابقه را می توان انتقال داد و جزو سوابق بازنشستگی تبدیل کرد.

  کارشناس بیمه
  24 آبان 1401

  سلام خیر آن اصلا سابقه برای شما حساب نمی شود.

hamid
02 آذر 1401

سلام و وقت به خیر
بنده چند ماه بیمه دانشجویی را پرداحت کردم . این ماه پرداخت نکردم . لذا قرار داد باطل شده چگونه میتوانم ان را فعال کنم؟
ممنون

  کارشناس بیمه
  03 آذر 1401

  سلام پرداخت حق بیمه هرماه تا سه ماه آینده وقت دارید که واریز کنید منلا حق بیمه مهرماه تا آخر آذرماه وقت دارید که واریز کنید

علی
05 آذر 1401

سلام وقت بخیر
ببخشید من ۳ ماه از بیمه دانشجویی ام را پرداخت کردم بعد از سه ماه در جایی مشغول به کار شدم که بیمه ام اجباری رد می شه می خواستم بدونم که بیمه دانشجویی ام را باید چی کار کنم ؟ باید خاتمه قرارداد را از طریق سایت بزنم یا پرداختی هایم را ادامه بدهم؟

  کارشناس بیمه
  05 آذر 1401

  سلام اگر هم زمان بیمه دانشجوی پرداخت کردید و هم بیمه اجباری برای شما ارسال شده و سوابق شما تداخل پیدا کرده میتوانید اون مبلغ بیمه دانشجویی را استرداد کنید و دیگر بیمه دانشجویی را پرداخت نکنید تا خودش قطع شود

   علی
   13 آذر 1401

   خیلی ممنون از شما
   ببخشید اگر از داخل سایت خاتمه قرارداد بیمه دانشجویی را بزنم آیا بعدا می توانم مجدد قراردادی با عنوان بیمه دانشجویی را برقرار کنم یا خیر؟

    کارشناس بیمه
    18 آذر 1401

    سلام بله میتوانید مشکلی ندارد

علیرضا
10 آذر 1401

بنده بیمه دانشجویی انجام دادم

اما یادم رفته بود حق بیمه رو پرداخت کنم
قراردادم ابطال شده

پرداختی های قبلی سوخت میشود یا میتوان
دوباره قرارداد را فعال کرد

  کارشناس بیمه
  12 آذر 1401

  سلام شما هر چه قبلا بیمه واریز کردید جز سابقه شما محسوب شده است بروید مجددا درخواست بدهید و بیمه خودت را ادامه بدهید

سجاد پاشائی
10 آذر 1401

سلام ، من ترم یک پزشکی هستم ، من اگه الان بیمه دانشجویی بشم .1) تا پایان تحصیلم 7 سال سابقه کار دارم ؟ 2)اگه بعد از 7 سال مشغول به کاری شدم و در آنجا بیمه شدم ، این 7 سال به سابقه ام اضافه میشه ؟ 3)مثلا همون روز اول که استخدام شدن سابقه ام رو 7 سال اعلام میکنن ؟ 4)یعنی 23 سال بعد بازنشست میشم ؟ ممنون میشم اگه راهنمایی کنین
در ضمن 5) اگه4 سال هم برای تخصص بخونم ، آیا باز میتونم این بیمه رو داشته باشم بدون قطع شدن ؟ 6)اگر هم بعد 7 سال اول تحصیل ، 2 سال برم سربازی ، آیا در هنگام سربازی میتونم این بیمه رو داشته باشم ؟ 7)اکر نه ، آیا بعد سربازی میتونم ادامه بدم ؟ و سوال آخر با تشر از شما 8)اگر خدا بخواد و بعد 7 سال دوره عمومی ، 4 سال دوره تخصصی ، 2 سال سربازی، 2 سال طرح استخدام شدم ، در همون ابتدای استخدامم چن سال بیمه رد شده و چن سال بعد استخدام میتونم بازنشست شم ؟(در حالت کلی آیا این سال جزو سابقه خواهد بود ؟ )

  کارشناس بیمه
  13 آذر 1401

  سلام هر چقدر که سابقه داشته باشید حتی الان هم با دانشجویی محاسبه می شود. در هنگام سربازی بیمه نیروهای مسلح هستید که میتوانید بعد این را اضافه کنید.

   یاسین
   20 آذر 1401

   با سلام و ممنون از توضیحات کامل شما کارشناس عزیز . از شما خواهش میکنم اگه میتونین به بالا دستیا برسونین که کاری کنن ما دهه شصتیا که قبلا فارغ تحصیل شدیم بتونیم بیمه دوران تحصیلمونو مثل دوران سربازی بخریم ممنونتون میشم

سجاد پاشائی
10 آذر 1401

سلام ، من ترم یک پزشکی هستم ، من اگه الان بیمه دانشجویی بشم 1) تا پایان تحصیلم 7 سال سابقه کار دارم ؟ 2)اگه بعد از 7 سال مشغول به کاری شدم و در آنجا بیمه شدم ، این 7 سال به سابقه ام اضافه میشه ؟ 3)مثلا همون روز اول که استخدام شدن سابقه ام رو 7 سال اعلام میکنن ؟ 4)یعنی 23 سال بعد بازنشست میشم ؟ ممنون میشم اگه راهنمایی کنین
در ضمن 5) اگه4 سال هم برای تخصص بخونم ، آیا باز میتونم این بیمه رو داشته باشم بدون قطع شدن ؟ 6)اگر هم بعد 7 سال اول تحصیل ، 2 سال برم سربازی ، آیا در هنگام سربازی میتونم این بیمه رو داشته باشم ؟ 7)اکر نه ، آیا بعد سربازی میتونم ادامه بدم ؟ 8) برای اضافه کردن دوران سربازی به سابقه کار ، با توجه به شرایطی که ذکر شده حدودا چقدر باید هرینه کنم ؟ با تشکر از شما 9)اگر خدا بخواد و بعد 7 سال دوره عمومی ، 4 سال دوره تخصصی ، 2 سال سربازی، 2 سال طرح استخدام شدم ، در همون ابتدای استخدامم چن سال بیمه رد شده و چن سال بعد استخدام میتونم بازنشست شم ؟ و به عنوان آخرین سوال ضمن خسته نبشاید عمیق 10)تا چه دورانهی بیمه ام دانشجویی خواهد بود ؟(تا پایان 7 سال عمومی یا بعد سربازی تا استخدام شدن ؟) در آخر باز ممنون و سپاس بسیار

  کارشناس بیمه
  12 آذر 1401

  سلام ۰۱ بله ۰۲ بله اضافه میشود ۰۳ دقیقا از شروع بکار شما دارای ۷ سال سابقه بیمه هستید ۰۳ تو مجموع ۳۰ سال سابقه بیمه داشته باشید میتوانید بازنشسته شوید

   سجاد پاشائی
   13 آذر 1401

   سلام ممنون بابت راهنمایی ، میشه بقیشو هم کمک کنین ؟
   ۵) اگه۴ سال هم برای تخصص بخونم ، آیا باز میتونم این بیمه رو داشته باشم بدون قطع شدن ؟ ۶)اگر هم بعد ۷ سال اول تحصیل ، ۲ سال برم سربازی ، آیا در هنگام سربازی میتونم این بیمه رو داشته باشم ؟ ۷)اکر نه ، آیا بعد سربازی میتونم ادامه بدم ؟ ۸) برای اضافه کردن دوران سربازی به سابقه کار ، با توجه به شرایطی که ذکر شده حدودا چقدر باید هرینه کنم ؟ با تشکر از شما ۹)اگر خدا بخواد و بعد ۷ سال دوره عمومی ، ۴ سال دوره تخصصی ، ۲ سال سربازی، ۲ سال طرح استخدام شدم ، در همون ابتدای استخدامم چن سال بیمه رد شده و چن سال بعد استخدام میتونم بازنشست شم ؟ و به عنوان آخرین سوال ضمن خسته نبشاید عمیق ۱۰)تا چه دورانهی بیمه ام دانشجویی خواهد بود ؟(تا پایان ۷ سال عمومی یا بعد سربازی تا استخدام شدن ؟) در آخر باز ممنون و سپاس بسیار

    کارشناس بیمه
    18 آذر 1401

    سلام ۰۱ بله میتوانید ۰۲ وقتی رفتید سربازی باید این بیمه را قطع کنید و بعد از خدمت سربازی بیمه را ادامه دهید ۰۳ زمانی که خدمت سربازی شما تمام شد اون موقع و با دستمزد زمان درخواست محاسبه میشود

   نگین
   14 آذر 1401

   سلام من یک ماه دیگه درسم تموم میشه ایا میتونم بیمه دانشجویی ثبت نام کنم؟و اینکه ۴ سال تحصیلم جز سابقه حساب میشه یا نه؟
   و ی سوال دیگه داشتم اینکه کسی یکسال تو شرکتی کار کرده و یکسال بیمه واسش رد شده ایا میتونه دوسال خدمت سربازیش رو جزو سابقه بیمه بیاره؟و چجوری باید اقدام کنه واسه اینکه جزو سابقش به حساب بیاد؟؟؟
   ممنون میشم جواب بدید

    کارشناس بیمه
    18 آذر 1401

    سلام ۰۱ بله میتوانید مشکلی ندارد ۰۲ شما هر چه بیمه واریز کنید جز سابقه شما محسوب میشود ۰ و4 3 زمانی که دوسال سابقه بیمه داشتید میتوانید درخواست خرید خدمت سربازی بدهید

محمد
13 آذر 1401

سلام، وقت بخیر، من در حال حاضر حق بیمه اختیاری پرداخت می‌کنم (فقط سابقه کار، بدون درمان) و ماهی 500 میدم. الان میتونم وضعیتمو به بیمه دانشجویی تبدیل کنم و برای سابقه کار و درمان مجموعا 600-700 بدم؟ مزایای مالی بیمه دانشجویی نسبت به بیمه خویش فرما چیست؟

  کارشناس بیمه
  18 آذر 1401

  سلام اولا آن بیمه ای که شما واریز میکنید بیمه اختیاری نیست بیمه حرف و مشاغل آزاد است که واریز میکنید ۰۲ بیمه حرف و مشاغل آزاد و بیمه دانشجویی یکی است هیچ فرقی با هم ندارند

پریسا
15 آذر 1401

سلام من دوسال بیمه دختران مجرد هستم ودرمان هم تحت تکفل پدرم امسال دانشجو شدم ایا باید به شکل قدیم ادامه بدم یا با بیمه دانشجویی؟ مزایای کدام بیشتر هست؟ ممنون

  کارشناس بیمه
  18 آذر 1401

  سلام بیمه دانشجویی برایتان سابقه می شود اما وقتی تحت تکفل هستید، فقط درمان را میتوانید استفاده کنید. می توانید هر دو را داشته باشید درمان از طرف پدر و دانشجویی برای سابقه

   پریسا
   26 آذر 1401

   سلام مجدد ممنون از پاسخ شما
   قسمت دیگه سوال من این هست که بیمه دختران مجرد را ادامه بدم یا بیمه دانشجویی را
   نسبت به هم مزیتی دارن یا نه
   با تشکر

    کارشناس بیمه
    27 آذر 1401

    سلام هر دو یکسان هستند هر کدام که تمایل دارید، ادامه دهید.

مهدی فراهانی
16 آذر 1401

سلام بنده چهارسال است از فارغ التحصیل شده ام
برای من هم امکان واریز بیمه دوران دانشجویی وجود دارع ؟
اگه شامل میشم هزینش به روز محاسبه میشه یا طبق پایه حقوق سال های تحصیلم منظور میشه
ممنون

  کارشناس بیمه
  18 آذر 1401

  سلام فعلا خیر

زهرا۰۰
17 آذر 1401

سلام وقتتون بخیر 🌼 برای فارغ‌التحصیلان دختر درسال ۹۸ هم این بیمه امکان ثبت وجود داره؟

  کارشناس بیمه
  20 آذر 1401

  سلام چون شما دیگر تحصیل نمی کنید از کفالت پدر خارج میشوید

زهرا🌼
17 آذر 1401

سلام
من فارغ‌التحصیل سال ۹۸ هستم دانشگاه پیام نور

وپدرم هم فوت شدن تحت تکفل هستم

برای من که حدودا۳ساله فارغ‌التحصیل شدم همایون بیمه قابل استفاده هست؟

اردستانی
19 آذر 1401

سلام و تشکر از سایت و اطلاعات . متاسفانه من بعد از فارغ التحصیلی کارشناسی ازاین بیمه مطلع شدم درحال حاضر هم دانشجوی ارشد ترم یک همان دانشگاهم . ایا امکان انتقال سوابق کارشناسی حتی با پرداخت حق بیمه مربوطه هست که 4 سال کارشناسیم هم جز سابقم بشه . سپاس و لطفا لطفا زودتر راهنمای بفرمایید . ممنونم

  کارشناس بیمه
  20 آذر 1401

  سلام فعلا خیر

شروین
23 آذر 1401

سلام وقت بخیر. به طور کلی مبلغ بیمه دانشجویی برای هر کدوم از نرخ‌های تعریف شده قابل محاسبه است؟ چطوری می‌تونم متوجه شم در نهایت چقدر باید پرداخت کنم و مبلغش برای سالهای مختلف ثابته یا در طول سال تغییر می‌کنه؟

  کارشناس بیمه
  23 آذر 1401

  سلام بر اساس طرح مشخص خواهد شد و هر سال افزایشی دارند.

سینا
23 آذر 1401

سلام وقت بخیر. خرید بیمه دانشجویی تامین اجتماعی از نظر شما به صرفه است؟ آیا بعد از اینکه شاغل شدیم می تونیم به سابقه بیمه مون اضافه ش کنیم؟ اگر کسی رو تحت تکلف بگیریم مبلغ بیمه خیلی زیادتر میشه؟ و اینکه بیمه دانشجویی رو یکسال بعد از فارغ التحصیل شدن نمیشه خرید؟ هزینه سال هایی که بیمه نداشتیم رو پرداخت کنیم و بیمه بگیریم؟

  کارشناس بیمه
  23 آذر 1401

  سلام 1. بله 2. بله اصلا در خود سابقه درج خواهد شد 3. شما هزینه درمان را فقط میدهید و برای او سابقه نخواهد شد. 4. خیر 5. خیر

شهریار
23 آذر 1401

سلام. خرید بیمه دانشجویی فارغ التحصیلان امکان پذیره؟ میشه بیمه رو بعد اتمام درسمون یکجا بخریم یا جریمه داره؟

  کارشناس بیمه
  23 آذر 1401

  سلام خیر باید همان موقع یا الان که دانشجو هستید، خریداری کنید. سالهای گذشته که خریداری کرده اید، اضافه نخواهد شد.

محمد
23 آذر 1401

سلام من دانشجوی کارشناسی ترم ۷ هستم اگه بیمه ثبت نام کنم و بعد از اتمام کارشناسی یه سربازی برم تکلیف این بیمه دانشجویی چه میشود؟

  کارشناس بیمه
  23 آذر 1401

  سلام در سابقه شما ثبت خواهد شد.

Ewmirxs
24 آذر 1401

سلام وقت بخیر
من می‌خوام بعد کارشناسی به سربازی برم و بعد تموم کردن سربازی میتونم بیمه ام رو ادامه بدم.

  کارشناس بیمه
  25 آذر 1401

  سلام در آن وقت میتوانید بیمه اختیاری یا مشاغل آزاد را ادامه دهید.

محمد
24 آذر 1401

سلام وقتتون بخیر. در حال حاضر دانشجو هستم و یکسال دیگر تا فارغ التحصیلی ام باقی مانده. به دلیل شرایط مالی نامساعد امکانش هست یک ماه اول رو پرداخت کنم و بعد از خدمت باقی مانده ی دوران دانشجوییم 11 ماه رو پرداخت کنم که هم این 11 ماه لحاظ بشه هم دوران خدمتمو پرداخت کنم؟

  کارشناس بیمه
  27 آذر 1401

  لام خیر امکان ندارد بیمه را باید هر ماه واریز کنید

اکبر
26 آذر 1401

سلام. من دانشجو هستم (کارت بیمه ای دانشگاه نداده ولی پول بیمه را گرفتند) اگر بخواهم خودم را بیمه بازنشستگی تامین اجتماعی کنم بعد از مراجعه به شعبه تامین اجتماعی، باید بگویم می خواهم بیمه دانشجویی کنم یا بیمه بازنشستگی؟

  کارشناس بیمه
  27 آذر 1401

  سلام بیمه جدایی به نام بیمه بازنشستگی نداریم. تمامی انواع بیمه از جمله دانشجویی برای شما سابقه در نظر گرفته خواهد شد که بعد از 30 سال در شرایط عادی مشمول بازنشستگی خواهید شد.

احد
27 آذر 1401

سلام علیکم. خیلی خوبه. ولی ای کاش ما فارغ التحصیلان قبل را هم پوشش بدهید بنده به شخصه حاضرم کل حق بیمه ۶سال تحصیلم را یکجا بپردازم .اون ۲ درصد دولت را هم خودم میپردازم..پیگیری کنید خواهشن

  کارشناس بیمه
  27 آذر 1401

  سلام ما در این مقاله فقط شرایط نوشته ایم. امیداوریم که تامین اجتماعی چنین کاری را انجام دهد.

علی
08 دی 1401

سلام وقت بخیر
من بعنوان بیمه دانشجویی و از مسیر فوق ثبت نام کرده و چند ماه حق بیمه پرداخت کردم ولی الان پیام خطا می دهد و میگه بیمه شما با بیمه مشاغل آزاد همپوشانی دارد و ابتدا باید این همپوشانی را رفع کنید ، ممنون میشم اگه راهنمایی کنید که چطور می توانم این کار را انجام بدهم

  نویسنده بیمه
  09 دی 1401

  سلام علی عزیز
  احتمالا قبلا تحت تکفل پدر بودید و خارج نشدید و این پیام را سیستم میده لذا باید به کارگزاری سازمان مراجعه کنید تا آنها پیگیری کنند

  نویسنده بیمه
  09 دی 1401

  احتمالا قبلا تحت تکفل پدر بودید و خارج نشدید و این پیام را سیستم میده لذا باید به کارگزاری سازمان مراجعه کنید تا آنها پیگیری کنند

فلور
19 دی 1401

سلام … من قرارداد 14درصد دانشجویی بستم ولی مبلغ رو نریختم می خواستم اون رو به 18 درصد تغییر بدم … امکانش هست ؟… چون هر چه تلاش میکنم همون مبلغ قبلی برای پرداخت وارد میشه و امکان تغییر نیست…

  نویسنده بیمه
  20 دی 1401

  سلام فلور عزیز
  بله میتوانید تغییر نرخ بدهید مشکلی ندارد

معین مهری
20 دی 1401

سلام بیمه دانشجویی چند ساله هست ۲۰ یا ۲۵ یا ۳۰و اینکه در زمان سربازی هم که قراره بعد دانشگاه برم بیمه هستم یا نه و اگه نیستم بعد سربازی میتونم باز همون بیمه را ادامه بدم؟

  نویسنده بیمه
  20 دی 1401

  سلام معین عزیز
  ۳۰ سال سابقه بیمه است ۰۲ بله بعد از خدمت سربازی میتوانید بیمه خودت را ادامه دهید مشکلی ندارد

امیر
26 دی 1401

سلام خسته نباشید
لطفا پیگیری بفرمایید که همه ی فارغ التحصیلان بتوانند سابقه بیمه دانشجویی خودشان را خریداری کنند
به خدا ثواب داره وعدالت واقعیه

اجرای عدالت محور
28 دی 1401

سلام قانون باید برای همه یکسان باشد ، مانند افزودن سوابق خدمت سربازی به سوابق بیمه تامین اجتماعی که منوط به زمان نمی باشد و افراد فارغ التحصیل نیز باید بتوانند سوابق تحصیلی خود را با پرداخت حق بیمه ، به سوابق بیمه تامین اجتماعی خود اضافه نمایند و این گونه تصویب و اجرای قانون توسط هر نهادی ، نقض عدالت در گروه های سنی مختلف می باشد و صرفا پاسخ دادن محض… خیر …به این افراد عادلانه نیست لطفا نسبت به اصلاح قانون وضع شده به درخواست افراد متقاضی توجه نمائید.

انسان هنوز امیدوار
01 بهمن 1401

با عرض سلام
من فکر میکنم هنوز دهه پنجاه و شصت هم به علت دیر استخدام شدن باسابقه های کم هنوز مشغول به کار هستن و به دلیل کهولت سن بازنشسته بشن شاید اگر طرح خرید دوران دانشجویی شامل همه بشه عادلانه تر باشه این که اجبار نیست و هر شخصی مایل باشه این دوران رو‌ خرید میکنه پس چه اشکالی داره که شامل همه بشه البته کارزاری برای این مسئله بود که تقریبا تا پایان اسفند فرصت امضاء داره

  نویسنده بیمه
  02 بهمن 1401

  سلام دوست عزیز
  فعلا در این خصوص سازمان تامین اجتماعی بخشنامه ای صادر نکرده است

   معین
   02 بهمن 1401

   سلام وقت شما بخیر
   سازمان تامین اجتماعی اصلا پیگیر همچین موضوعی هستش که یک طرحی بذارن ، افرادی مثل بنده که در سال 1394 فارغالتحصیل شدم بتونم سابقه بیمه سال های تحصیل رو پرداخت کنم ؟ حقیقتا الان این قانون که فقط مشمول دانشجوهای سال 1400 میشه بی عدالتی در حق ما.
   واقعا اگه کاری می تونید انجام بدید.
   با تشکر

    کارشناس بیمه
    03 بهمن 1401

    سلام فعلا که طرحی معلوم نشده است و این مقاله هم فقط جهت آشنایی است. هر تغییری هم باشد، این مقاله هم بروز خواهد شد.

حمیدرضا
04 بهمن 1401

سلام من 3 سال دانشگاه بودم امکانش هست اون سوابق رو خریداری کنم و به سسابقه بیمه ام اضافه بشه برای بازنشستگی ؟

  نویسنده بیمه
  05 بهمن 1401

  سلام حمیدرضای عزیز
  خیر امکان ندارد.

داریوش
09 بهمن 1401

باسلام و خسته نباشید من هنوز دانشجو ترم هشت ارشد هستم ولی از اول دانشجویی ام بیمه دانشجویی نریخته ام آیا میتوانم ترم هایی که گذشته است را یکجا حق بیمه را واریز کنم و جزو بیمه ام حساب شود؟
تشکر

  نویسنده بیمه
  09 بهمن 1401

  سلام داریوش عزیز
  خیر نمیتوانید همچین قانونی نداریم

محسن
09 بهمن 1401

با سلام بنده یکسال هست که از بیمه دانشجویی استفاده میکنم اما در ماه دی تا اسفند مشغول به کار شدم و این سه ماه برایم بیمه رد میشود آیا اصلا میتوانم بیمه دانشجویی را ادامه دهم و اگر بله آیا پرداخت آن برای بنده سودی دارد یا صرفاً پول اضافه میدهم در این سه ماه؟

  کارشناس بیمه
  09 بهمن 1401

  سلام شما فقط یک بیمه می توانید داشته باشید

   محسن
   10 بهمن 1401

   قاعدتا باید به این شکل باشد اما وقتی از سایر دوستان سوال میکنم و میبینم میگن که بذار اون بیمه هم برقرار باشه چون میتونی از چند جا بیمه بشی و انگار داری به شکل پاره وقت دو جا کار میکنی و سابقه برات حساب میشه که من گیج میشم با این پاسخ

    کارشناس بیمه
    10 بهمن 1401

    دوست عزیز در مورد بیمه سابقه کار شما فقط می‌توانید از یک بیمه استفاده کنید اما در مورد بیمه‌های درمانی می توانید از بیمه‌های گوناگونی استفاده نمایید. در مورد بیمه های دانشجویی و سربازی شما می‌توانید با ارائه مدارک و سوابق آن بیمه‌ها به شرکت بیمه کنونی سوابق آن را به بیمه خود اضافه کنید.

Marziye
14 بهمن 1401

سلام.من دانشجوم و یک سال بیمه دانشجویی پرداخت کردم الان سوالم اینه این بیمه بعداز اتمام دوران تحصیل همچنان ادامه داره؟جز سوابق بازنشستگی محسوب میشه؟علوم پزشکی هستم و میخوام بدونم درطول طرح و ادامه کار همین بیمه ادامه میدم و جز سوابق کاریم محشوب میشه یا نه؟

  نویسنده بیمه
  14 بهمن 1401

  سلام دوست عزیز
  ۰۱ بله میتوانید بعد از فارغ التحصیلی هم بیمه را ادامه بدهید ۰۲ بله جز سوابق بازنشستگی است ۰۳ بله محسوب میشود

   Marziye
   19 بهمن 1401

   اگر بعداز اتمام تحصیل بیمه درمانی برام رد بشه تکلیف بیمه دانشجوییم چی میشه؟قابل انتقال به بیمه درمانیه و جز سابقه محسوب میشه؟با توجه به این که مبلغ بیمه دانشجویی کمتر از بیمه درمانه

    کارشناس بیمه
    19 بهمن 1401

    سلام دوست عزیز. بیمه درمان فقط برای درمان است و جز سابقه شما محسوب نمیشود و هیچ ربطی به بیمه دانشجویی شما ندارد.

     Marziye
     19 بهمن 1401

     فک میکنم اشتباه منظورمو رسوندم منظورم بیمه ایه که بعد از اشتغال توی بیمارستان یا…برام رد میشه.میتونم بیمه دانشجوییم به عنوان سابقه انتقال بدم بهش؟

سید حسین
01 اسفند 1401

با سلام. من امسال دانشجو شدم. الان تحت تکفل بیمه درمان پدرم هستم .الان میخواهم بیمه دانشجویی ثبت نام کنم سیستم پیام میده اگر بیمه دانشجویی ثبت نام کنید .از تبعیت بیمه ای پدر خارج می شوید. سوالم اینه که من می تونم بیمه دانشجویی ثبت نام کنم و در عین حال از بیمه درمان پدرم استفاده کنم؟ یعنی اگر بیمه دانشجویی ثبت نام کنم؟ از تبعیت پدرم خارج نمی شوم؟ ممنون میشم کامل راهنمایی بفرمایید.

  کارشناس بیمه
  01 اسفند 1401

  سلام حسین عزیز. ۰۱ بله میتوانید ۰۲ شما بیمه دانشجویی با نرخ ۱۲ درصد بدون درمان را انتخاب کنید و اینطوری از تبعیت پدر هم خارج نمیشوید.

علی اکبر
01 اسفند 1401

سلام وقت بخیر من یکسال پیش خودم را بیمه دانشجویی کردم(12 درصد ماهی حدود 500) به صورت اینترنتی و اصلا به کار گزاری مراجعه نکردم و نزد پزشک نرفتم مشکلی پیش نمی اید که بیمه من باطل شود؟

  کارشناس بیمه
  02 اسفند 1401

  سلام دوست عزیز. اگر بیمه نامه را دریافت کرده‌اید و حق بیمه را مرتب پرداخت می‌کنید خیر. مشکلی ایجاد نمی شود.

علیرضا
03 اسفند 1401

با سلام. من الان تحت تکفل بیمه درمان پدرم هستم .میخواهم بیمه دانشجویی ثبت نام کنم سیستم پیام میده اگر بیمه دانشجویی ثبت نام کنید .از تبعیت بیمه ای پدر خارج می شوید. سوالم اینه که من بله را بزنم (یعنی برای ادمه درسیستم بایدبله رابزنم)از بیمه پدرم خارج نمی شم ومشکلی نداره؟ یعنی از تبعیت پدرم خارج نمی شوم؟ ممنون میشم کامل راهنمایی بفرمایید.

  کارشناس بیمه
  03 اسفند 1401

  سلام دوست عزیز. شما خودت این کار را انجام نده برو کارگزاری تامین اجتماعی بگید که شما را بیمه دانشجویی با نرخ ۱۲ درصد بدون درمان بیمه کند تا از تحت تکفل پدر هم خارج نشوید.

عدالت
15 اسفند 1401

با سلام
لطفا پیگیری نمایید این بیمه شامل حال فارغالتحصیلان نیز بشود. واقعا بی عدالتی محض هست…

  کارشناس بیمه
  15 اسفند 1401

  سلام دوست عزیز. این موضوع در حوزه اختیارات ما نیست.

H
20 اسفند 1401

من احساس می کنم دولت برای بالا بردن درصد اشتغال زایی این کار رو کرده که مثلا بگه در سال اینقد شغل ایجاد شده.حالا که نتوانستن سالی یک میلیون شغل ایجاد کنن اینطوری جبران کنن.ما چقد بیچاره ایم.

امامی
27 اسفند 1401

سلام،
ببخشید من برای خودم ۸ ماه هست که بیمه ی دانشجویی ۱۲ درصد واریز میکنم یا همان ۱۲+۲٪، قبل از این حدود ۷ ماه سابقه ی بیمه ی کارشناس تحقیق و توسعه داشتم،
الان میخوام ۱۸ درصد واریز کنم،
باز نیاز به طب کار هست؟
چون این بیمه رو من بدون مراجعه به شعب بیمه و به صورت ثبت نام توی سایت از اول انجام دادم ولی نگرانم ک درست نباشه و به مشکل بخوره!
چون من با کد دستوری *4# که چک میکنم سابقه ی آخرین بیمه ی منو همون ۸ ماه پیش میزنه،
ممنون میشم راهنمایی کنید.

  کارشناس بیمه
  28 اسفند 1401

  سلام دوست عزیز. ۰۱ اگر قصد دارید بیمه را با نرخ ۱۸ درصد واریز کنید باید معاینات پزشکی تامین اجتماعی بروید ۰۲ اگر وقتی فیش پرداخت میکنید و جز سابقه شما منظور میشود مشکلی نیست.

امید باقر
28 اسفند 1401

با سلام. میخواستم بپرسم آیا این سابقه بیمه دانشجویی، میتواند جزو سوابق لازم برای امریه شرکت های دانش بنیان باشد؟ برای امریه در شرکت های دانش بنیان می بایست حداقل 12 ماه بیمه برای فرد رد شده باشد. این دو با یکدیگر فرق دارند یا خیر؟

  کارشناس بیمه
  03 فروردین 1402

  سلام امید باقر عزیز
  بیمه دانشجویی جز سابقه تامین اجتماعی و برای بازنشستگی خود تامین اجتماعی است ۰۲ خیر هیچ فرقی ندارد بیمه دانشجویی هم سابقه محسوب میشود

سعید
28 اسفند 1401

با سلام؛ اینکه نوشتید “شش ماه اول ۷۷۷۴۳۳۵ ریال” ینی هر ماه مبلغ هفتصد و هفتاد تومن باید پرداخت بشه، یا مجموع شش ماه اول هفتصد تومنه؟!

  کارشناس بیمه
  03 فروردین 1402

  سلام سعید عزیز
  حق بیمه دانشجویی در سال ۱۴۰۱ از ماهی ۵۰۰ هزار تومان با نرخ ۱۲ درصد شروع میشود

نورایی
29 اسفند 1401

سلام. من بیمه اختیاری هستم و کنکور دکترا قبول شده ام. برای ایام تحصیل می توانم بیمه اختیاری را به بیمه دانشجویی تبدیل کنم؟

  کارشناس بیمه
  02 فروردین 1402

  سلام بله می توانید.

حسين
08 فروردین 1402

سلام
١-آيا داشتن ١ سال سابقه بيمه دانشجويي باعث ميشه كه خدمت سربازي در سابقه بيمه بدون پرداخت هزينه صورت بگيره؟
٢- آيا سابقه بيمه دانشجويي را ارگان هاي دولتي مثل بانكها براي سابقه قبول مي كنند؟و دقيقا چه ارگانهايي قبول نمي كنند؟

  کارشناس بیمه
  08 فروردین 1402

  سلام. خیر با هزینه بیمه سربازی را پرداخت کنید. به طور کلی سابقه بیمه ای که در پروفایل تامین اجتماعی شما ثبت شده باشد معتبر است و همه جا مورد قبول قرار می‌گیرد.

ماهان
14 فروردین 1402

سلام وقت بخیر …
من یک ماه پیش فارغ التحصیل شدم … امروز برای بیمه دانشجویی قرارداد نوشتم و حق بیمه اولیه رو هم پرداخت کردم … و به سوابقم اضافه شد … سوالم اینه که میتونم ادامه بدم یا مشکل پیش میاد که الان دانشجو نیستم؟؟!

  کارشناس بیمه
  15 فروردین 1402

  سلام. خیر مشکلی پیش نمیاد حق بیمه خودت را تا زمانی که سر کار نرفتی ادامه بده.

احسان
17 فروردین 1402

سلام و احترام، سال ۷۷ تا ۸۳ به مدت ۶ سال به عنوان بورس وزارت علوم در ایران مشغول به تحصیل بودم و دفترچه درمانی تامین اجتماعی داشتم. اکنون عضو هیات علمی رسمی دانشگاه هستم، چگونه میتوانم با خرید سوابق تحصیل آن را به صندوق بازنشستگی منتقل کنم؟

  کارشناس بیمه
  19 فروردین 1402

  سلام احسان عزیز
  اگر اون مدت حق بیمه برای شما واریز شده که جز سابقه شما محسوب شده است بروید پرینت سوابق خودت را دریافت کنید تا مشخص شود

امیری
24 فروردین 1402

با سلام و عرض احترام

من در حال حاضر یک ماه بیمه اختیاری 27 درصدواریز کردم و الان دانشجو هستم می تونم نوع بیمه رو تغییر بدم ؟ بدون در نظر گرفتن تفاوت در مبلغ حق بیمه مزیت بیمه اختیاری نسبت به دانشجوئی در چه موردی هست ؟

  نویسنده بیمه
  05 اردیبهشت 1402

  سلام دوست عزیز. ۰۱ بله میتوانی نوع بیمه را تغییر دهید ۰۲ تفاوت در درمان دارد.

علی
31 فروردین 1402

من در سال 1379 فارغ التحصیل شدم آیا برای من امکان دارد آن سالها به سنوات بیمه ای من اضافه شود!؟

  نویسنده بیمه
  04 اردیبهشت 1402

  سلام دوست عزیز. خیر امکان ندارد.

فریده
01 اردیبهشت 1402

سلام.بنده در حال حاضر ۱۵ سال سابقه بیمه دارم ورودی سال ۸۳ هستم و تا سال ۸۶ هیچگونه بیمه ای نداشته ام.بعد از ۸۶در جایی شغل دانشجویی داشتم که
برایم بیمه رد میشد تاسوم خرداد ۸۷ .از شهریور ۸۸ با فارغ التحصیل شدن بیمه بعنوان حسابدار برایم رد شده است. امکان اضافه کردن سالهای دانشجویی به سوابق بیمه وجود دارد؟

  نویسنده بیمه
  04 اردیبهشت 1402

  سلام دوست عزیز. خیر وجود ندارد قانونی در این خصوص نداریم.

مهناز
24 اردیبهشت 1402

درود برشما
بنده بیمه خانه داری هستم، دانشجو هم هستم،ایا هزینه بیمه و مزایا باهم تفاوتی داره؟ که بخوام تغییرش بدم؟

  نویسنده بیمه
  25 اردیبهشت 1402

  سلام دوست عزیز. خیر هیچ تفاوتی با هم ندارند.

alisosha
27 اردیبهشت 1402

سلام وقت بخیر ببخشید اگه بعد از کارشناسی و ارشد بریم سربازی و بعد از اون جایی استخدام بشیم بیمه رو میشه ادامه داد؟

  نویسنده بیمه
  27 اردیبهشت 1402

  سلام دوست عزیز. بله

M.f
29 اردیبهشت 1402

سلام روزتون بخیر
از سال ۸۲تا۸۶بیمه درمانی دانشجویی بودم .
آیا امکان خرید سوابق با توجه به بیمه دانشجویی هست ممنون میشم راهنمایی کنید

  نویسنده بیمه
  30 اردیبهشت 1402

  سلام. بله

نیما
31 اردیبهشت 1402

سلام من ترم ۴ هستم تازه میخوام بیمه دانشجویی رد کنم امکانش هست بیمه ترم های گذشته هم مبلغشو پرداخت کنم تا جزو سوابق بیمه حساب بشه

  نویسنده بیمه
  01 خرداد 1402

  سلام. خیر فقط از روزی که درخواست میدهید میتوانید بیمه دانشجویی پرداخت کنید.

۱۳۱
03 خرداد 1402

سلام
من قبلاً سال75 دانشگاه رفتم آیا میتوانم دوران دانشگاه خود را با خرید آن به سابقه خود اضافه کنم

  نویسنده بیمه
  03 خرداد 1402

  سلام دوست عزیز. خیر نمی توانید.

اسحاق
06 خرداد 1402

سلام برای 3 ماه تابستان پرداختی در نظر گرفته نشده آیا به سوابق بیمه اضافه میشن؟

  نویسنده بیمه
  07 خرداد 1402

  سلام اسحاق عزیز. اگر حق بیمه به موقع واریز کنید جز سابقه شما محسوب میشود.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید