21 بهمن 1400

بیمه دانشجویی؛ اقدامی برای کاهش هزینه و بازنشستگی زودتر

بالاخره دانشجویان بیمه شدند. البته قبلاً هم بیمه بودند؛ اما فقط می‌توانستند از پوشش‌های درمانی آن استفاده کنند و سابقه‌ای برای آن‌ها حساب نمی‌شد. حالا با تفاهم‌نامه‌ای که بین سازمان تامین اجتماعی و سازمان امور دانشجویان وزارت علوم با موضوع بیمه دانشجویان امضا شد، از این به بعد، دانشجویان، می‌توانند با پرداخت حق بیمه، تعداد سال‌های پرداختی را به سابقه بیمه خود اضافه کنند. طرح اولیه در تاریخ ۱۶ آذر ۱۴۰۰ و با توجه به روز دانشجو اعلام شد و از بهمن ماه 1400 اجرایی شده است. خبری خوش برای دانشجویان عزیز که بتوانند با بیمه دانشجویی حداقل دیگر دغدغه سوخت شدن سال‌های درس خواندن برای بیمه نباشند.

مزیت مهم طرح بیمه دانشجویی

در گذشته، هر جوانی با ورود به سن 18 سالگی و دانشگاه، برای اینکه بتواند، تحت پوشش بیمه والدین خود قرار بگیرد، باید از طرف دانشگاه گواهی اشتغال به تحصیل می‌برد. مسئله اصلی این بود که برای او در مدتی که تحت پوشش بیمه بود، هیچ سابقه‌ای در نظر گرفته‌نمی‌شد و فقط می‌توانست از بخش درمانی آن استفاده کند. این باعث می‌شد تا حداقل 4 سال از سابقه دانشجو بسوزد. حالا اگر هم درس خود را ادامه می‌داد، مدت زمان سوخت شدن هم بیشتر می‌شد؛ اما حالا با امضای تفاهم‌نامه جدید، می‌توانند، مدت زمان دانشجو بودن را به عنوان سابقه اضافه کند. به این صورت زودتر بازنشسته می‌شوند و از مزایای آن سریع‌تر بهره خواهد برد.

بیمه دانشجویی

خبر خوش برای دانشجویان؛ بیمه دانشجویی، جزو سوابق بازنشستگی قرار گرفت

در حقیقت بر اساس گفته‌های رئیس امور دانشجویان وزارت علوم، هدف از این طرح، ایجاد آسودگی خاطر و امنیت شغلی بیشتری برای دانشجویان است. به این صورت، آن‌ها با مشغول شدن در هر شرکتی، 4 سال سابقه بیمه از قبل دارند. با این طرح بیش از 3 میلیون دانشجو در کشور تحت بیمه بازنشستگی تامین اجتماعی، قرار خواهند گرفت.

انواع طرح بیمه دانشجویی

بیمه دانشجویان، جزو بیمه مشاغل آزاد است و دانشجویان با داشتن کارت دانشجویی می‌توانند، خود را بیمه کنند. البته باید به این نکته اشاره کرد که این بیمه در حالت عادی فقط برای بازنشستگی است و دانشجویان می توانند مبلغ ۷۱ هزار  و ۶۰۰ تومان اضافه‌تر برای برخورداری از درمان بپردازند. این بیمه بعد از اتمام تحصیل قطع نمی شود و دانشجو می تواند همانند بیمه مشاغل آزاد واریزی آن را ادامه دهد. البته اگر سرباز شود، دیگر امکان استفاده از بیمه دانشجویی را ندارد.

بیمه دانشجویی همانند مشاغل آزاد دارای سه طرح زیر است:

 • نرخ 14 درصد (12 درصد سهم بیمه‌شده + 2 درصد سهم دولت) با پرداخت ماهیانه 318 هزار تومان
 • طرح 16 درصد (14 درصد سهم بیمه‌شده + 2 درصد سهم دولت) با پرداخت ماهیانه 372 هزار تومان
 • نرخ 20 درصد (18 درصد سهم بیمه‌شده + 2 درصد سهم دولت) با پرداخت ماهیانه 478 هزار تومان

2 درصد از سهم بیمه را دولت پرداخت می‌کند.

نرخ 14 درصد شامل سهم بازنشستگی و فوت بعد از بازنشستگی، نرخ 16 درصد شامل سهم بازنشستگی و فوت قبل و بعد از بازنشستگی و 20 درصد شامل سهم بازنشستگی، ازکارافتادگی و فوت است.

نکات مهم در خصوص بیمه دانشجویی

در ادامه، نکات مهمی را که در بیمه دانشجویی باید مد نظر داشته باشید، برای شما بیان می‌کنیم.

سن بیمه‌شدگان

از این طرح فقط دانشجویان با سن بین 18 تا 50 سال می‌توانند، استفاده کنند. برای آن‌هایی که بیش از 50 سال سن دارند، باید اختلاف مبلغ مازاد را پرداخت کنند. البته اگر آن‌ها دارای ده سال سابقه باشند، نیازی به پرداخت هزینه مازاد ندارند و معاف هستند.

چگونگی پرداخت حق بیمه

تمامی دانشجویان، باید در هنگام ثبت نام، مبلغ یک ماه را واریز کنند. سپس باید حق بیمه را  حداکثر تا پایان دو ماه بعد بپردازند. در صورتی که تا ساعت آخر موعد مقرر پرداخت نکنند، بیمه آن‌ها باطل خواهد شد.

افراد تحت تکفل

دانشجویان می‌توانند، افرادی را تحت تکفل خود برای درمان قرار دهند. البته برای این کار باید حق بیمه درمان را هم بپردازند. همان‌طور که در بالا هم نوشتیم، بیمه دانشجویی فقط برای در نظر گرفته شدن سوابق بازنشستگی است و برای تحت پوشش قرار گرفتن درمان، باید مبلغی حدود 70 هزار تومان برای هر فرد پرداخت شود.

همچنین دانشجویانی که تحت تکفل پدر یا مادر خود هستند، نیازی به پرداخت حق درمان ندارند و می‌توانند از آن برای کاهش هزینه‌های درمانی خود استفاده کنند. البته باید حق بیمه دانشجویی را جداگانه و از طریق پنل مربوط به خود بپردازند.

علاوه بر این، دانشجویانی که از مستمری بازماندگان خود استفاده می‌کنند، مشکلی در استفاده از بیمه دانشجویی و پرداخت حق بیمه خود ندارند. در حقیقت پرداخت حق بیمه باعث قطع شدن مستمری نمی‌شود.

معاینات پزشکی

دانشجویان متقاضی بیمه 18 و 14 درصد، باید معاینات پزشکی بدهند. این افراد حداکثر دو ماه فرصت دارند تا به پزشک معتمد سازمان بیمه تامین اجتماعی برای معاینه، مراجعه کنند. در غیر این صورت بیمه آن‌ها باطل خواهد شد. همچنین در صورتی که دانشجو مشکل ازکارافتادگی داشته باشد، به او بیمه 18 درصد تعلق نخواهد گرفت.

بیمه‌ی دانشجویان

دانشجویان می‌توانند از خدمات درمانی با بیمه دانشجویان بهره‌مند شوند.

البته دانشجویانی که تا ده سال قبل از قرارداد بیمه خود، یک سال کامل بیمه پرداخت کرده باشند و تا یک سال قبل از قرارداد هم دارای سابقه پرداخت 90 روز کامل بیمه باشند، از معاینه پزشکی معاف خواهند بود.

ثبت نام بیمه دانشجویی

دانشجویان برای ثبت نامه بیمه خود، باید به سایت es.tamin.ir مراجعه کنند، سپس از طریق منوی بیمه‌شدگان و بعد بیمه‌شدگان خاص، انعقاد قرارداد بیمه دانشجویی را انتخاب و اطلاعات مورد نظر را کامل کنند. البته دانشجویان نیاز است که در ابتدا، در سایت برای خود حساب کاربری ایجاد کنند. تمامی فعالیت‌ها از طریق سایت انجام خواهد شد؛ مگر در مواردی که دانشجو باید به صورت حضوری به کارگزاری مراجعه کند.

بیمه دانشجویی خدماتی است که سازمان امور دانشجویان و تامین اجتماعی برای آسودگی خاطر دانشجویان عرضه کرده‌اند. از آنجا که دانشجو در دوران تحصیل خود و قبل از خدمت نمی‌توانست، سابقه بیمه‌ای برای خود داشته باشد و فقط از حق درمان استفاده می‌کرد، دیگر با استفاده از این طرح نگرانی برای او وجود نخواهد داشت. به این صورت هر جا که بعد از تحصیل مشغول به کار شد، مدت زمان پرداخت حق بیمه قبلی او جزو سوابق بیمه به حساب خواهد آمد. از این رو زودتر بازنشست شده و از مزایای آن در قبل از 60 سالگی بهره خواهد برد.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
12 اردیبهشت 1401 / اطلاعات بیمه ای

بیمه تامین اجتماعی چیست؟+ انواع، پوشش‌ها و خدمات

بیمه تامین اجتماعی چه پوشش‌ها و خدماتی به بیمه‌گزاران می‌دهد؟ شرایط بازنشستگی بیمه را در این مقاله بخوانید.

01 اردیبهشت 1401 / اطلاعات بیمه ای

بیمه فراگیر خانواده ایرانی برای همه اعضای خانواده

بیمه فراگیر خانواده مخصوص چه افرادی است؟ این بیمه‌نامه چه طرح‌ها و پوشش‌هایی دارد؟ برای آگاهی بیشتر این مقاله را بخوانید.

20 فروردین 1401 / اطلاعات بیمه ای

قوانین کار: میزان حقوق اضافه کاری و ساعات قانونی کار هر کارگر در 1401

اگر کارگر یا کارفرما هستید و می‌خواهید اطلاعاتی در مورد قوانین کار کسب کنید، این مقاله برای شما نوشته شده است.

20 فروردین 1401 / اطلاعات بیمه ای

بیمه قالی بافی: مزایایی که هر هنرمند قالیباف، می‌تواند از آن بهره ببرد.

اگر یک هنرمند قالی باف هستید و بیمه‌ای ندارید، می‌توانید تحت پوشش بیمه قالیبافی قرار بگیرید! با خواندن این مقاله با جزییات بیمه قالی بافی آشنا شوید.

03 فروردین 1401 / اطلاعات بیمه ای

خدمات درمانی با کارت ملی را چگونه بدون نیاز به دفترچه تامین اجتماعی دریافت کنیم؟

هویتِ مورد اعتماد جزء حیاتی یک جامعه با عملکرد خوب است. به همین دلیل است که بهبود امنیت، کاهش تقلب در شناسنامه و سرقت هویت و اعتمادسازی در دستور کار هر دولتی قرار

01 فروردین 1401 / اطلاعات بیمه ای

مشاور بیمه: وظایف، مزایا و ویژگی‌ها+ چگونه مشاوره بیمه شویم؟

اگر به دنبال یک شغل پاره وقت با پورسانت بالا هستید، اگر به دنبال شغل دوم در کنار شغل اصلی خود هستید، حتما این مقاله را بخوانید!

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
هادی
05 اسفند 1400

سلام و تشکر
برای افرادی که فارغ التحصیل شده اند نیز امکان پرداخت حق بیمه دانشجویی وجود داره؟

  کارشناس بیمه
  06 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، بله امکان پذیر است.

  محمد
  19 اردیبهشت 1401

  سلام ببخشید میشه حق بیمه دانشجویی رو سالانه یا ماهانه پرداخت کرد؟؟؟بنده ۱۲سال بیمه دارم و ۳۲سال سنمه…..

   کارشناس بیمه
   20 اردیبهشت 1401

   سلام دوست عزیز، شما الان دانشجو هستید؟

محمى اميدی
06 اسفند 1400

با سلام و خسته نباشین
آیا کسی که در سال 80 فارغ التخصیل شده است نیز می تواند با پرداخت خق بیمه قبلی جزو سوابق مجسوب شود جهت بازنشستگی؟

  کارشناس بیمه
  07 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، خیر امکان پذیر نیست.

   محمدعلی
   14 اردیبهشت 1401

   با سلام بنده دانشجوی ارشد و ترم آخر هستم و تا الان بیمه پدرم که بازنشسته شدن بودم.الان میشه کارشناسی و ارشد (هردو (۶سال)) را با دادن حق بیمه به سوابق بیمه ایم (جهت بازنشستگی) اضافه کرد.

    کارشناس بیمه
    16 اردیبهشت 1401

    سلام دوست عزیز، از قبل دیگر نمی توان بیمه را اضافه کرد.

محمدعلی
08 اسفند 1400

سلام و خسته نباشید
بنده دانشجوی ارشدم
میتونم برای دوره کارشناسی سوابق بگیرم؟

  کارشناس بیمه
  09 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، اگر در آن دوره بیمه واریز کردید، بله میتوانید ولی اگر منظور شما این است که الان بیمه پرداخت کنید نه نمیتوانید.

پریسا
08 اسفند 1400

با سلام وخسته نباشید
فارغ التحصیلان چه سالی به بعد می توانند با پرداخت حق بیمه دانشجویی، مشمول سابقه بیمه جهت بازنشستگی شوند؟؟

  کارشناس بیمه
  09 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، این بیمه برای کسانی است که الان دانشجو هستند. مربوط به گذشته نیست.

آتنا
09 اسفند 1400

سلام خسته نباشید
بنده ترم آخر کارشناسی هستم و قبلا به مدت حدود دو سال بیمه اجباری و یا بیمه زنان خانه دار بوده ام الان در این صورت می توانم بیمه خود را به بیمه دانشجویی تغییر دهم؟ و اگر تغییر دهم 4 سال گذشته که دانشجو بوده ام و طول دوران کارشناسی نیز به سوابقم اضافه میشود یا فقط همین ترم آخر محاسبه می شود؟

  کارشناس بیمه
  10 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، اولا این بیمه شما با بیمه دانشجوی هیچ فرقی نمیکند و احتیاج نیست که عوض کنید دوم اینکه اون چهار سال دوران دانشجویی که گذشته را الان نمی توانید واریز کنید که جز سابقه شما بیاید.

AMIN
11 اسفند 1400

سلام خسته نباشید
دانشجویان کارشناسی ترم آخر میتونن با پرداخت کل مبلغ سابقه کل دوره کارشناسی رو بگیرن؟

  کارشناس بیمه
  14 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، خیر امکان پذیر نیست.

علی
17 اسفند 1400

سلام خدمت شما بنده در سال ۹۷ فارق التحصیل ارشد شدم این که طرح سابقه بیمه دانشجویی فقط برای کسانی که اکنون دانشجو هستند اعمال می شود اجحاف در حق کسانی است که در سال های گذشته دانشجو بودند و اکنون نمیتوانند از این طرح استفاده کنند. خواهش بنده این است که اگر قرار به افزودن سابقه بیمه دوران دانشجویی باشد این طرح باید برای همه از جمله کسانی که در سال های گذشته فارق التحصیل شدند و اکنون مشغول کار هستند هم اعمال شود در غیر اینصورت ناعدالتی و اجحاف بزرگی در حق همه دانشجوهای گذشته خواهد شد

  کارشناس بیمه
  18 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، ممنون از نظرتان. به هر حال این تصمیم تامین اجتماعی بوده و ما فقط یک کارگزاری آنلاین هستیم که در این خصوص توضیحاتی را نوشتیم.

سمیه
22 اسفند 1400

سلام بنده در حال حاضر دانشجوی ارشد هستم ۱۵ سال حق بیمه اجباری دارم و سه سال و نیم هم حق بیمه اختیاری و الان هم هنوز حق بیمه پرداخت می کنم (خانم هستم )سوالی که دارم این هست ایا با ارائه کارت دانشجویی می تونم ۱.۵ سال دیگه با ۲۰ سال سابقه بازنشسته بشم چون تا جایی که اطلاع دارم باید چند سال آخر پرداخت حق بیمه باید شاغل باشیم که بازنشسته شویم ؟ ممنون میشم پاسخ بدید

  کارشناس بیمه
  23 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، ۰۱ نه نمیشود ۰۲ شما اگر نزدیک به ۲۰ سال سابقه داشتید و ۴۲ سال سن هم داشتید اون چند ماه آخر را جای کار کنید بیمه برای شما واریز کنند تا بازنشسته شوید.

جواد رحمانی
02 فروردین 1401

بنده فارغ التحصیل سال ۹۱ هستم…آیا امکانش هست با پرداخت حق بیمه سالهای دوران دانشگاه رو به سوابق بیمه اضافه کنم؟

  کارشناس بیمه
  31 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، خیر. از تاریخ فارغ التحصیلی به بعد امکان آن وجود دارد.

علی رزمجو
06 فروردین 1401

باسلام وبا یاد ان احد و واحد …اگر این طرح یک قانون است باید شامل حال همه بشود نه عده ای خاص….همانطوری که یک کارگر در کارگاهی کار کرده باشد وکارفرما حق بیمه مربوطه را به تامین اجتماعی واریز نکرده باشد هر زمان قابل واخواهی در مراجع حل اختلاف مستقر در اداره کاراست…اگه این طرح هم یک قانون است باید شامل حال فارغ التحصیلان هم بشود نه صرفا دانشجویان درحال تحصیل…من که ۶سال از عمر بابرکت خود را مشغول تحصیل در دانشگاه بودم و ان زمان این قانون وجود نداشت حالا نباید دست مارا تامین اجتماعی ببندد مگه ما دانشجو نبودیم….حالا برای تامین اجتماعی هم چه فرقی میکنه …در قبال قبول سنوات مابه التفاوت دریافت خواهد کرد…ولی خواهش میکنم بیشتر ظلم نکنید اگر به عدالت اداری واقف هستید این شرایط را برای فارغ التحصیلان دانشگاهی هم محیا کنید .ممنون.

  کارشناس بیمه
  06 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، ممنون از نظرتان. بیمه دات کام کارگزاری آنلاین است و این مطلب صرفا برای آشنایی با بیمه دانشجویی است.

سجاد
08 فروردین 1401

با سلام
عرض ادب
آیا میتوان در این طرح بیمه تکمیلی هم دریافت کر‌د؟

  کارشناس بیمه
  09 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، بیمه تکمیلی مساله جدایی است و شما می توانید خودتان به صورت آزاد از هر شرکتی تهیه کنید. شما می توانید به صفحه خرید بیمه تکمیلی مراجعه کنید.

قربانی
10 فروردین 1401

باسلام و وقت به خیر
بنده از سال 95 دانشجوی کارشناسی هستم.از دانشگاه قبلی سال 98 انصراف دادم و به دانشگاه جدیدی اومدم.و درحال حاظر ترم اخر هستم.با توجه به اینکه تعداد سالهای دانشجویی من از 4سال بیشتر شده و از دانشگاه قبلی انصراف دادم،اعمال سوابق من به چه صورت میشه؟و هزینش رو بعد از فارغ التحصیلی باید پرداخت کنم؟

  کارشناس بیمه
  14 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، سابقه بیمه زمانی برای شما حساب میشود که همان موقع درخواست بیمه دانشجویی داده باشید و همان موقع پول بیمه را واریز کرده باشید الان بعد گذشت زمان سابقه ای شما ندارید.

shakil
11 فروردین 1401

سلام
من بیمه ام تحت تکلف پدرم هست ،در این دوران دانشجویی که خودم میخوام بیمه دانشجویی رو بریزم ،دیگه پدرم لازم نیست هزینه ی دوباره بریزه همراه با اون هزینه ی بیمه که برای خودش و مادرم میریزه ؟ درسته ؟
و اینکه بعد از اتمام این ۲ سال از تحصیلم، میتونم بیمه ام رو تحت تکلف پدرم ادامه بدم؟ امکان پذیره ؟؟

  کارشناس بیمه
  14 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، ۰۱ شما میتوانید بیمه دانشجوی بدون درمان بشوید و از درمان پدر خود استفاده کنید یعنی یکی از شما فقط میخواهد پول درمان را بدهد نیاز نیست هم خودت حق بیمه درمان را واریز کنید و هم پدر شما ۰۲ خیر دیگه بعد از اتمام تحصیل از تکفل پدر خارج میشوید.

SAJJAD
12 فروردین 1401

سلام خسته نباشید
بعد از اتمام تحصیل و فارغ التحصیلی فرد بیمه شد تحت پوشش بیمه هست و میتونه به بیمه بازنشستگی سابقه تعلق میگیره یا نه اگر نیست تا چه مدت تحت پوشش هست ؟

  کارشناس بیمه
  14 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، فرزندان ذکور تا زمانی که تحصیل میکنند تحت تکفل هستند زمانی که تحصیل آنها به اتمام برسد از کفالت خارج میشوند

دهه شصتی مظلوم
14 فروردین 1401

باز هم اجحافی در حق دهه شصتیا

محمد
19 فروردین 1401

آیا بعد از فارغ التحصیلی هم می توان پرداخت بیمه دانشجویی را تا زمان پیدا کردن شغل ادامه داد یا بلافاصله بعد از فارغ التحصیلی بیمه قطع می شود؟

  کارشناس بیمه
  11 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، میتوانید ادامه بدهید تا زمانی که سرکار بروید.

شادی
22 فروردین 1401

سلام من ترم آخر هستم میخواستم بدونم به درد من میخوره این بیمه آخه گفتین با اتمام تحصیلات از بیمه خارج میشیم
درواقع میشه خلاصه بگید چیکار کنم بهتر هست ینی برای من اصلا سابقه درست نمیشه چون ترم آخرم؟

  کارشناس بیمه
  22 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، نه با اتمام تحصیل بیمه شما قطع نمیشود بیمه دانشجوی را ادامه دهید.

علي
22 فروردین 1401

با سلام. خسته نباشيد
١) من الان دانشجوى(پسر) سال سوم هستم. اگر دو سال باقى مانده دانشجوييم را پرداخت حق بيمه سنواتي داشته باشم آيا پس از اتمام تحصيلاتم باز هم ميتوانم بيمه دانشجويي را پرداخت كنم و سنواتم افزايش يابد با اينكه ديگر دانشجو نيستم ؟
٢)چه فرقي بين بيمه ١٤ ،١٦،٢٠ درصد وجود دارد (به غير از نرخ پرداخت بيمه )؟
٣)من الان بيمه تامين اجتماعي درماني تحت تكفل پدرم هستم آيا اگر از بيمه ٢٠ درصد دانشجويي استفاده كنم به بيمه تامين اجتماعي درماني تحت تكفل پدر آسيبى وارد ميشود؟
٤) تا كي ميتوانم بيمه تامين اجتماعي درماني تحت تكفل پدر باقي بمانم؟

  کارشناس بیمه
  23 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، بله میتوانید ادامه بدهید۰۲ شما میتوانید هر نوع نرخ بینه را انتخاب کنید و از درمان پدر خودتان استفاده کنید مشکلی نیست ۰۳ تا زمانی که تحصیل میکنید تحت تکفل پدر هستید و از درمان پدرتان استفاده میکنید

Amir
23 فروردین 1401

سلام
آقا من اسفند ۱۴۰۰ حق بیمه رو با نرخ ۱۸ درصد (همونی که ازکار افتادگی هم شامل می‌شد) رو پرداخت کردم با مبلغ ۴۹۰ تومن،این ماه اومدم پرداخت کنم دیدم شده ۷۸۰ تومن ینی ۳۰۰ تومن گرونتر شده واسم،آیا واقعا اینطوریه یا من دارم اشتباه میزنم؟

  کارشناس بیمه
  24 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، حق بیمه هر سال افزایش پیدا خواهد کرد.

پوریا
24 فروردین 1401

سلام من دانشجوی کارشناسی هستم ترم 4خواستم ببینم چه فرقی با بیمه آزاد داره که یعنی ارزونتره یا مزایای خودش داره؟؟ بعدش خواستم ببینم بیمه دانشجویی تا چه زمانی میتونم استفاده کنم یعنی تازمانی که دانشجو هستم یا نه بعدش هم میتونم استفاده کنم چون دانشجو بودم؟

  کارشناس بیمه
  03 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، نه تفاوتی ندارد. جزو سوابق محسوب می شود.

Rasoul
27 فروردین 1401

با سلام و وقت بخیر
من یک کارمند در یک دانشگاه دولتی هستم با 14 سال سابقه بیمه.35سال سن دارم تازه میخوام کارشناسی بخونم. میخواستم بدونم امکانش هست که همزمان دو تا بیمه واریز کنم.یکی از کارمندی که واریز میکنن و یکی از دانشجو بودن که میخواهم شروع بکنم.ممنون میشم جواب بدید.

  کارشناس بیمه
  27 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، اصلا احتیاج نیست این کار را بکنی چون فایده ای الان برای شما ندارد.

حسین
24 اردیبهشت 1401

سلام روزتون بخیر باشه
1.اگر الان بیمه 12 درصد رو انتخاب کنیم میشه سال های بعدی نرخ های بالاتری رو پرداخت کنیم و پلن بیمه رو تغییر بدیم؟
2.آیا مشکلی پیش نمیاد یا عیب و ایرادی نداره و تاثیری داره؟
ممنونم

  کارشناس بیمه
  24 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، خیر ایرادی ندارد میتوانید تغییر نرخ بیمه بدهید.

حجت
25 اردیبهشت 1401

سلام کسانی که فارغ التحصیل سالهای قبل هستند اگر به دیوان شکایت کنند نتیجه ای داره؟چون عدالت تو این زمینه رعایت تشده

  کارشناس بیمه
  26 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، برای قبلی ها در نظر گرفته نمی شود.

مهدی
26 اردیبهشت 1401

سلام من حین‌ تحصیل مشغول به کارم ، آیا کارفرما میتونه برام بیمه رد کنه؟؟

  کارشناس بیمه
  27 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، بله.

   سمیه
   03 خرداد 1401

   سلام وقت بخیر
   در صورت شاغل بودن و پرداخت حق بیمه از طرف شرکت خود من هم می توانم بیمه دانشجویی پرداخت و به سابقه بیمه ام اضافه کنم و یا چون بیمه هستم امکانش نیست؟

    کارشناس بیمه
    06 خرداد 1401

    سلام دوست عزیز، فقط یک بیمه می توانید استفاده کنید.

بهناز
31 اردیبهشت 1401

من دانشجوی ترم آخر هستم ولی چند سالی هست چند واحدم مونده و اینکه خبر ندارم بیمه دانشجویی بودم یا نه کلا اون موقع همچین چیزی نبود الان من باید چیکار کنم ؟

  کارشناس بیمه
  01 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز بیمه دانشجویی باید خودتان اقدام میکردید که البته چون تازه طرحش ایجاد شده است، برای همین اگر کاری نکرده اید، تحت پوشش نیستید.

میثم
02 خرداد 1401

سلام. چگونه باید سالهای قبل که دانشجو بودیم رو به سابقه بیمه اضافه کنیم؟ یا به اصطلاح بخریم؟
مثلن اگر مقطع کارشناسی ارشد باشیم، چگونه میتوانیم سابقه ۴ سال دورا کارشناسی را به سابقه بیمه دانشجوییمان اضافه کنیم؟

  کارشناس بیمه
  03 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، امکانش نیست.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید