05 مرداد 1401

بیمه دانشجویی؛ اقدامی برای کاهش هزینه و بازنشستگی زودتر

بالاخره دانشجویان بیمه شدند. البته قبلاً هم بیمه بودند؛ اما فقط می‌توانستند از پوشش‌های درمانی آن استفاده کنند و سابقه‌ای برای آن‌ها حساب نمی‌شد. حالا با تفاهم‌نامه‌ای که بین سازمان تامین اجتماعی و سازمان امور دانشجویان وزارت علوم با موضوع بیمه دانشجویان امضا شد، از این به بعد، دانشجویان، می‌توانند با پرداخت حق بیمه، تعداد سال‌های پرداختی را به سابقه بیمه خود اضافه کنند. طرح اولیه در تاریخ ۱۶ آذر ۱۴۰۰ و با توجه به روز دانشجو اعلام شد و از بهمن ماه 1400 اجرایی شده است. خبری خوش برای دانشجویان عزیز که بتوانند با بیمه دانشجویی حداقل دیگر دغدغه سوخت شدن سال‌های درس خواندن برای بیمه نباشند.

مزیت مهم طرح بیمه دانشجویی

در گذشته، هر جوانی با ورود به سن 18 سالگی و دانشگاه، برای اینکه بتواند، تحت پوشش بیمه والدین خود قرار بگیرد، باید از طرف دانشگاه گواهی اشتغال به تحصیل می‌برد. مسئله اصلی این بود که برای او در مدتی که تحت پوشش بیمه بود، هیچ سابقه‌ای در نظر گرفته‌نمی‌شد و فقط می‌توانست از بخش درمانی آن استفاده کند. این باعث می‌شد تا حداقل 4 سال از سابقه دانشجو بسوزد. حالا اگر هم درس خود را ادامه می‌داد، مدت زمان سوخت شدن هم بیشتر می‌شد؛ اما حالا با امضای تفاهم‌نامه جدید، می‌توانند، مدت زمان دانشجو بودن را به عنوان سابقه اضافه کند. به این صورت زودتر بازنشسته می‌شوند و از مزایای آن سریع‌تر بهره خواهد برد.

بیمه دانشجویی

خبر خوش برای دانشجویان؛ بیمه دانشجویی، جزو سوابق بازنشستگی قرار گرفت

در حقیقت بر اساس گفته‌های رئیس امور دانشجویان وزارت علوم، هدف از این طرح، ایجاد آسودگی خاطر و امنیت شغلی بیشتری برای دانشجویان است. به این صورت، آن‌ها با مشغول شدن در هر شرکتی، 4 سال سابقه بیمه از قبل دارند. با این طرح بیش از 3 میلیون دانشجو در کشور تحت بیمه بازنشستگی تامین اجتماعی، قرار خواهند گرفت.

انواع طرح بیمه دانشجویی

بیمه دانشجویان، جزو بیمه مشاغل آزاد است و دانشجویان با داشتن کارت دانشجویی می‌توانند، خود را بیمه کنند. البته باید به این نکته اشاره کرد که این بیمه در حالت عادی فقط برای بازنشستگی است و دانشجویان می توانند مبلغ ۷۱ هزار  و ۶۰۰ تومان اضافه‌تر برای برخورداری از درمان بپردازند. این بیمه بعد از اتمام تحصیل قطع نمی شود و دانشجو می تواند همانند بیمه مشاغل آزاد واریزی آن را ادامه دهد. البته اگر سرباز شود، دیگر امکان استفاده از بیمه دانشجویی را ندارد.

بیمه دانشجویی همانند مشاغل آزاد دارای سه طرح زیر است:

 • نرخ ۱۴ درصد (۱۲ درصد سهم بیمه‌شده + ۲ درصد سهم دولت)
 • طرح ۱۶ درصد (۱۴ درصد سهم بیمه‌شده + ۲ درصد سهم دولت)
 • نرخ ۲۰ درصد (۱۸ درصد سهم بیمه‌شده + ۲ درصد سهم دولت)

۲ درصد از سهم بیمه را دولت پرداخت می‌کند.

حق بیمه پرداختی بیمه دانشجویی 1401 به صورت زیر است:

 • نرخ ۱۴ درصد (۱۲ درصد سهم بیمه‌شده + ۲ درصد سهم دولت) در شش ماه اول 5182890 ریال و شش ماه دوم 5015700 ریال
 • طرح ۱۶ درصد (۱۴ درصد سهم بیمه‌شده + ۲ درصد سهم دولت) در شش ماه اول 6046705 ریال و شش ماه دوم 5851650 ریال
 • نرخ ۲۰ درصد (۱۸ درصد سهم بیمه‌شده + ۲ درصد سهم دولت) در شش ماه اول 7774335 ریال و شش ماه دوم 7523550 ریال

نرخ ۱۴ درصد شامل سهم بازنشستگی و فوت بعد از بازنشستگی، نرخ ۱۶ درصد شامل سهم بازنشستگی و فوت قبل و بعد از بازنشستگی و ۲۰ درصد شامل سهم بازنشستگی، ازکارافتادگی و فوت است. همچنین دانشجویان علوم پزشکی هم می‌توانند از این خدمات بیمه تامین اجتماعی استفاده کنند تا در زمان دانشجویی خود که بین 4 تا 10 سال طول می‌کشد، برایشان سابقه بیمه حساب شود.

نکات مهم در خصوص بیمه دانشجویی

در ادامه، نکات مهمی را که در بیمه دانشجویی باید مد نظر داشته باشید، برای شما بیان می‌کنیم.

سن بیمه‌شدگان

از این طرح فقط دانشجویان با سن بین 18 تا 50 سال می‌توانند، استفاده کنند. برای آن‌هایی که بیش از 50 سال سن دارند، باید اختلاف مبلغ مازاد را پرداخت کنند. البته اگر آن‌ها دارای ده سال سابقه باشند، نیازی به پرداخت هزینه مازاد ندارند و معاف هستند.

چگونگی پرداخت حق بیمه

تمامی دانشجویان، باید در هنگام ثبت نام، مبلغ یک ماه را واریز کنند. سپس باید حق بیمه را  حداکثر تا پایان دو ماه بعد بپردازند. در صورتی که تا ساعت آخر موعد مقرر پرداخت نکنند، بیمه آن‌ها باطل خواهد شد.

افراد تحت تکفل

دانشجویان می‌توانند، افرادی را تحت تکفل خود برای درمان قرار دهند. البته برای این کار باید حق بیمه درمان را هم بپردازند. همان‌طور که در بالا هم نوشتیم، بیمه دانشجویی فقط برای در نظر گرفته شدن سوابق بازنشستگی است و برای تحت پوشش قرار گرفتن درمان، باید مبلغی حدود 70 هزار تومان برای هر فرد پرداخت شود.

همچنین دانشجویانی که تحت تکفل پدر یا مادر خود هستند، نیازی به پرداخت حق درمان ندارند و می‌توانند از آن برای کاهش هزینه‌های درمانی خود استفاده کنند. البته باید حق بیمه دانشجویی را جداگانه و از طریق پنل مربوط به خود بپردازند.

علاوه بر این، دانشجویانی که از مستمری بازماندگان خود استفاده می‌کنند، مشکلی در استفاده از بیمه دانشجویی و پرداخت حق بیمه خود ندارند. در حقیقت پرداخت حق بیمه باعث قطع شدن مستمری نمی‌شود.

معاینات پزشکی

دانشجویان متقاضی بیمه 18 و 14 درصد، باید معاینات پزشکی بدهند. این افراد حداکثر دو ماه فرصت دارند تا به پزشک معتمد سازمان بیمه تامین اجتماعی برای معاینه، مراجعه کنند. در غیر این صورت بیمه آن‌ها باطل خواهد شد. همچنین در صورتی که دانشجو مشکل ازکارافتادگی داشته باشد، به او بیمه 18 درصد تعلق نخواهد گرفت.

بیمه‌ی دانشجویان

دانشجویان می‌توانند از خدمات درمانی با بیمه دانشجویان بهره‌مند شوند.

البته دانشجویانی که تا ده سال قبل از قرارداد بیمه خود، یک سال کامل بیمه پرداخت کرده باشند و تا یک سال قبل از قرارداد هم دارای سابقه پرداخت 90 روز کامل بیمه باشند، از معاینه پزشکی معاف خواهند بود.

دیگر نکات مهم بیمه دانشجویی شامل موارد زیر هستند:

 • زمانی که تحت پوشش بیمه پدر هستید، فقط می‌توانید از درمان آن استفاده کنید و سابقه‌ای برای شما در نظر گرفته نخواهد شد. با استفاده از بیمه دانشجویی برای شما سابقه حساب می‌شود. البته هنوز هم می‌توانید تحت پوشش بیمه پدر خود برای استفاده از خدمات درمانی باشید. در این حالت، دیگر نیازی به پرداخت سرمانه درمان مضاعف نخواهید بود.
 • در صورتی که تحت پوشش بیمه اجباری در شرکت باشید، امکان استفاده از بیمه دانشجویی وجود ندارد.
 • در صورتی که خانمی دانشجو و متاهل و دارای فرزند باشد، اگر همسر او تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی نباشد، می‌تواند فرزندان خود را به افراد تبعی بیمه خود اضافه کند. البته آن‌ها می‌توانند از بخش درمان بیمه استفاده کنند که حق بیمه اضافه تری باید پرداخت شود. اگر همسر او ازکارافتاده یا بالای 60 سال و از نظر مالی تحت تکفل او باشد، می‌تواند تحت پوشش قرار بگیرد.
 • در صورتی که دانشجو هستید و پدر و مادر سالخورده دارید، می‌توانید آن‌ها را تحت پوشش خود قرار دهید. البته پدر و مادر حداقل باید 60 و 55 سال داشته و کمیسیون پزشکی موضوع قانون تامین اجتماعی ازکارافتاده بودن آن‌ها را تایید کند. علاوه بر این، نباید مستمری دریافت کنند. بازرس تامین اجتماعی باید کفالت را تایید کند.
 • این بیمه برای افرادی است که در حال حاضر مشغول به تحصیل هستند. امکان اضافه کردن سال‌های دانشجویی گذشته وجود ندارد. آن‌هایی هم که در حال حاضر خود را بیمه دانشجویی می‌کنند، می‌توانند بعد از فارغ التحصیلی با پرداخت حق بیمه ادامه دهند.
 • آن‌هایی که از بازمانده (همسر یا پدر فوت شده) مستمری دریافت می‌کنند، می‌توانند تحت پوشش بیمه دانشجویی تامین اجتماعی هم قرار بگیرند. البته فقط امکان دریافت یک مستمری را دارند.
 • این بیمه فقط برای دانشجویانی است که در دانشگاه‌های داخل تحصیل می‌کنند. دانشجویان دانشگاه‌‌های خارج می‌توانند از بیمه ایرانیان خارج از کشور استفاده کنند.
 • دانشجویان اتباع خارجی امکان استفاده از این بیمه را ندارند. برای دریافت اطلاعات بیشتر، مقاله بیمه اتباع خارجی را مطالعه کنید.
 • بعد از اتمام دانشگاه، سوابق بیمه دانشجویی جزو سوابق انواع دیگر بیمه‌های تامین اجتماعی حساب خواهد شد. همچنین در صورت تحت پوشش قرار گرفتن بیمه نیروهای مسلح یا بیمه خدمات درمانی می‌توان سوابق آن را هم انتقال داد.
 • در صورتی که دانشگاه به صورت غیرحضوری باشد، امکان ثبت نام هم وجود دارد. همچنین بیمه دانشجویی به مقطع تحصیلی هم ارتباطی ندارد.
 • آن‌هایی که ترک تحصیل کرده‌اند، امکان استفاده از بیمه دانشجویی را ندارند.
 • خدمات بیمه دانشجویی همانند بیمه مشاغل آزاد است.
 • این بیمه بدون سرانه درمان است. برای اضافه کردن سرانه درمان باید 92 هزار تومان پرداخت کنید.
 • دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی می‌توانند از بیمه دانشجویی استفاده کنند.

ثبت نام بیمه دانشجویی

دانشجویان برای ثبت نامه بیمه خود، باید به سایت es.tamin.ir مراجعه کنند، سپس از طریق منوی بیمه‌شدگان و بعد بیمه‌شدگان خاص، انعقاد قرارداد بیمه دانشجویی را انتخاب و اطلاعات مورد نظر را کامل کنند. البته دانشجویان نیاز است که در ابتدا، در سایت برای خود حساب کاربری ایجاد کنند. تمامی فعالیت‌ها از طریق سایت انجام خواهد شد؛ مگر در مواردی که دانشجو باید به صورت حضوری به کارگزاری مراجعه کند.

برای ثبت نام لازم است تا از طریق منوی زیر، انقعاد قرارداد بیمه دانشجویی را انتخاب کنید:

 

ثبت نام بیمه دانشجویی

ثبت نام بیمه دانشجویی

 

بعد از ثبت نام، اطلاعات شما نشان داده می‌شود. در صورت تایید، مراحل را دنبال کنید. تمامی مراحل در بالا به صورت خلاصه نوشته شده است. در آخر باید حق بیمه اولیه را پرداخت کنید.

نمایش اطلاعات اولیه برای ثبت نام بیمه دانشجویی

نمایش اطلاعات اولیه برای ثبت نام بیمه دانشجویی

 

بیمه دانشجویی خدماتی است که سازمان امور دانشجویان و تامین اجتماعی برای آسودگی خاطر دانشجویان عرضه کرده‌اند. از آنجا که دانشجو در دوران تحصیل خود و قبل از خدمت نمی‌توانست، سابقه بیمه‌ای برای خود داشته باشد و فقط از حق درمان استفاده می‌کرد، دیگر با استفاده از این طرح نگرانی برای او وجود نخواهد داشت. به این صورت هر جا که بعد از تحصیل مشغول به کار شد، مدت زمان پرداخت حق بیمه قبلی او جزو سوابق بیمه به حساب خواهد آمد. از این رو زودتر بازنشست شده و از مزایای آن در قبل از 60 سالگی بهره خواهد برد.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
09 مهر 1401 / اطلاعات بیمه ای

تفاوت فسخ و ابطال بیمه‌نامه چیست؟ | شرایط ابطال و فسخ بیمه

یک بیمه‌نامه تا ابد پا بر جا نمانده و امکان ابطال آن وجود دارد. فسخ و ابطال بیمه‌نامه نیز امکان پذیر است، اما تفاوت فسخ و ابطال بیمه‌نامه زیاد است.

07 مهر 1401 / اطلاعات بیمه ای

بیمه زنان خانه دار تامین اجتماعی چیست؟+ دقیق‌ترین راهنمای کامل پوشش و مزایا

بیمه تامین اجتماعی زنان خانه دار برای آن دسته از خانم های خانه داری که شغل استخدامی ندارند؛ می تواند بسیار مفید باشد. چرا که علاوه بر استفاده از پوشش های تامین اجتماعی می توانند پس از بازنشستگی هم به عنوان یک پشتوانه مالی، از سرمایه ایجاد شده استفاده کنند. شما می توانید با ثبت نام این بیمه از مزایای آن بهره مند شوید.

02 مهر 1401 / اطلاعات بیمه ای

بیمه قالی بافی: مزایایی که هر قالیباف، می‌تواند از آن در 1401بهره ببرد.

اگر یک هنرمند قالی باف هستید و بیمه‌ای ندارید، می‌توانید تحت پوشش بیمه قالیبافی قرار بگیرید! با خواندن این مقاله با جزییات بیمه قالی بافی آشنا شوید.

01 مهر 1401 / اطلاعات بیمه ای

قوانین کار: میزان حقوق اضافه کاری و ساعات قانونی کار هر کارگر در 1401

اگر کارگر یا کارفرما هستید و می‌خواهید اطلاعاتی در مورد قوانین کار کسب کنید، این مقاله برای شما نوشته شده است.

19 شهریور 1401 / اطلاعات بیمه ای

محاسبه ساعات کاری: قوانین محاسبه اضافه کاری، مشاغل سخت و شب کاری

نحوه محاسبه ساعات کاری کارگر، اضافه کاری در شب و روز و وظایف کارفرما را در این مقاله بخوانید.

19 شهریور 1401 / اطلاعات بیمه ای

بیمه خویش فرما تامین اجتماعی چیست؟+ مزایا و معایب و قوانین ۱۴۰۱

بیمه خویش فرمای تامین اجتماعی نوعی از انواع بیمه تامین اجتماعی می باشد که به صورت اختیاری است و پرداخت حق بیمه ها در آن توسط خود فرد بیمه شده صورت می گیرد. برای تهیه این بیمه از سازمان تامین اجتماعی با در دست داشتن مدارک لازم می توانید به صورت حضوری و غیر حضوری نسبت به آن اقدام کنید.

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
هادی
05 اسفند 1400

سلام و تشکر
برای افرادی که فارغ التحصیل شده اند نیز امکان پرداخت حق بیمه دانشجویی وجود داره؟

  کارشناس بیمه
  06 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، بله امکان پذیر است.

   سبحان
   17 مرداد 1401

   سلام
   لطفا بفرمائید بعد ازفارغ التحصیلی چگونه بیمه دانشجویی رو ادامه بدیم؟

    کارشناس بیمه
    25 مرداد 1401

    سلام خیر بعد از فارغ التحصیل شدن هم میتوانید بیمه خود را ادامه بدهید

     علی
     28 مرداد 1401

     سلام وقتتون بخیر
     بنده ۴ ماه کارفرما با عنوان شغلی نگهبان برام بیمه رد کرده و حق بیمه رو به حساب ایشون واریز کردم اما به طور حقیقی مشغول به کار نیستم. الان دانشجوهم هستم و میخوام بیمه دانشجویی رد کنم. امکان داره اون ۴ ماه سابقه رو منتقل کنم یا از بین میرود؟ و اینکه برای انتقالش نیاز به چه اقدامی هست؟ ممنون از جوابتون

     کارشناس بیمه
     01 شهریور 1401

     سلام آن چهار ماه سابقه که واریز کردید الان جز سابقه شما با کد ملی خودت منظور شده است احتیاج نیست سابقه ای انتقال بدهید

   معراج
   18 مرداد 1401

   با سلام
   پس شما میفرمایین برای افرادی که فارغ التحصیل شده اند طرحی وجود نداره تا سابقه دانشجوییشون رو به سابقه بیمه اضافه کنن و الان اینجا دوستمون سؤال کردن که برای افرادی که فارغ التحصیل شده اند نیز امکان پرداخت حق بیمه دانشجویی وجود داره؟
   شما در پاسخ گفتین بله امکان پذیر هستش
   راهنمایی بفرمایین دوستانی که فارغ التحصیل شده اند چطور میتونن حق بیمه دانشجویی رو پرداخت و به سوابق بیمه خودشون اضافه کنن!!!

    کارشناس بیمه
    19 مرداد 1401

    سلام ببینید آن هایی که خود را الان در زمان دانشجویی بیمه کرده اند، می توانند ادامه دهند؛ اما آن هایی که الان دیگر فارغ التحصیل شده اند اما بیمه نداشته اند، نمی توانند کاری انجام دهند.

    فارغ التحصیل
    14 شهریور 1401

    سلام – من 10سال سابقه بیمه دارم- از طرفی سال 87 لیسانس گرفتم و بهمن سال 1400 ارشد گرفتم، الان میتونم با پرداخت حق بیمه، این 6سال تحصیلو به سابقه بیمم اضافه کنم؟

     کارشناس بیمه
     15 شهریور 1401

     سلام خیر امکانش نیست.

  محمد
  19 اردیبهشت 1401

  سلام ببخشید میشه حق بیمه دانشجویی رو سالانه یا ماهانه پرداخت کرد؟؟؟بنده ۱۲سال بیمه دارم و ۳۲سال سنمه…..

   کارشناس بیمه
   20 اردیبهشت 1401

   سلام دوست عزیز، شما الان دانشجو هستید؟

محمى اميدی
06 اسفند 1400

با سلام و خسته نباشین
آیا کسی که در سال 80 فارغ التخصیل شده است نیز می تواند با پرداخت خق بیمه قبلی جزو سوابق مجسوب شود جهت بازنشستگی؟

  کارشناس بیمه
  07 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، خیر امکان پذیر نیست.

   محمدعلی
   14 اردیبهشت 1401

   با سلام بنده دانشجوی ارشد و ترم آخر هستم و تا الان بیمه پدرم که بازنشسته شدن بودم.الان میشه کارشناسی و ارشد (هردو (۶سال)) را با دادن حق بیمه به سوابق بیمه ایم (جهت بازنشستگی) اضافه کرد.

    کارشناس بیمه
    16 اردیبهشت 1401

    سلام دوست عزیز، از قبل دیگر نمی توان بیمه را اضافه کرد.

    amir
    22 خرداد 1401

    عذرخواهی میکنم مگه قانون برای همه نیست ؟ چرا بیمه دوران خدمت سربازی را میتوان اضافه کرد اما دوران دانشجویی نمیتوان اضافه کرد ؟

     کارشناس بیمه
     23 خرداد 1401

     سلام دوست عزیز، این قانونی است که خود تامین اجتماعی وضع کرده است.

محمدعلی
08 اسفند 1400

سلام و خسته نباشید
بنده دانشجوی ارشدم
میتونم برای دوره کارشناسی سوابق بگیرم؟

  کارشناس بیمه
  09 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، اگر در آن دوره بیمه واریز کردید، بله میتوانید ولی اگر منظور شما این است که الان بیمه پرداخت کنید نه نمیتوانید.

پریسا
08 اسفند 1400

با سلام وخسته نباشید
فارغ التحصیلان چه سالی به بعد می توانند با پرداخت حق بیمه دانشجویی، مشمول سابقه بیمه جهت بازنشستگی شوند؟؟

  کارشناس بیمه
  09 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، این بیمه برای کسانی است که الان دانشجو هستند. مربوط به گذشته نیست.

آتنا
09 اسفند 1400

سلام خسته نباشید
بنده ترم آخر کارشناسی هستم و قبلا به مدت حدود دو سال بیمه اجباری و یا بیمه زنان خانه دار بوده ام الان در این صورت می توانم بیمه خود را به بیمه دانشجویی تغییر دهم؟ و اگر تغییر دهم 4 سال گذشته که دانشجو بوده ام و طول دوران کارشناسی نیز به سوابقم اضافه میشود یا فقط همین ترم آخر محاسبه می شود؟

  کارشناس بیمه
  10 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، اولا این بیمه شما با بیمه دانشجوی هیچ فرقی نمیکند و احتیاج نیست که عوض کنید دوم اینکه اون چهار سال دوران دانشجویی که گذشته را الان نمی توانید واریز کنید که جز سابقه شما بیاید.

AMIN
11 اسفند 1400

سلام خسته نباشید
دانشجویان کارشناسی ترم آخر میتونن با پرداخت کل مبلغ سابقه کل دوره کارشناسی رو بگیرن؟

  کارشناس بیمه
  14 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، خیر امکان پذیر نیست.

علی
17 اسفند 1400

سلام خدمت شما بنده در سال ۹۷ فارق التحصیل ارشد شدم این که طرح سابقه بیمه دانشجویی فقط برای کسانی که اکنون دانشجو هستند اعمال می شود اجحاف در حق کسانی است که در سال های گذشته دانشجو بودند و اکنون نمیتوانند از این طرح استفاده کنند. خواهش بنده این است که اگر قرار به افزودن سابقه بیمه دوران دانشجویی باشد این طرح باید برای همه از جمله کسانی که در سال های گذشته فارق التحصیل شدند و اکنون مشغول کار هستند هم اعمال شود در غیر اینصورت ناعدالتی و اجحاف بزرگی در حق همه دانشجوهای گذشته خواهد شد

  کارشناس بیمه
  18 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، ممنون از نظرتان. به هر حال این تصمیم تامین اجتماعی بوده و ما فقط یک کارگزاری آنلاین هستیم که در این خصوص توضیحاتی را نوشتیم.

سمیه
22 اسفند 1400

سلام بنده در حال حاضر دانشجوی ارشد هستم ۱۵ سال حق بیمه اجباری دارم و سه سال و نیم هم حق بیمه اختیاری و الان هم هنوز حق بیمه پرداخت می کنم (خانم هستم )سوالی که دارم این هست ایا با ارائه کارت دانشجویی می تونم ۱.۵ سال دیگه با ۲۰ سال سابقه بازنشسته بشم چون تا جایی که اطلاع دارم باید چند سال آخر پرداخت حق بیمه باید شاغل باشیم که بازنشسته شویم ؟ ممنون میشم پاسخ بدید

  کارشناس بیمه
  23 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، ۰۱ نه نمیشود ۰۲ شما اگر نزدیک به ۲۰ سال سابقه داشتید و ۴۲ سال سن هم داشتید اون چند ماه آخر را جای کار کنید بیمه برای شما واریز کنند تا بازنشسته شوید.

جواد رحمانی
02 فروردین 1401

بنده فارغ التحصیل سال ۹۱ هستم…آیا امکانش هست با پرداخت حق بیمه سالهای دوران دانشگاه رو به سوابق بیمه اضافه کنم؟

  کارشناس بیمه
  31 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، خیر. از تاریخ فارغ التحصیلی به بعد امکان آن وجود دارد.

علی رزمجو
06 فروردین 1401

باسلام وبا یاد ان احد و واحد …اگر این طرح یک قانون است باید شامل حال همه بشود نه عده ای خاص….همانطوری که یک کارگر در کارگاهی کار کرده باشد وکارفرما حق بیمه مربوطه را به تامین اجتماعی واریز نکرده باشد هر زمان قابل واخواهی در مراجع حل اختلاف مستقر در اداره کاراست…اگه این طرح هم یک قانون است باید شامل حال فارغ التحصیلان هم بشود نه صرفا دانشجویان درحال تحصیل…من که ۶سال از عمر بابرکت خود را مشغول تحصیل در دانشگاه بودم و ان زمان این قانون وجود نداشت حالا نباید دست مارا تامین اجتماعی ببندد مگه ما دانشجو نبودیم….حالا برای تامین اجتماعی هم چه فرقی میکنه …در قبال قبول سنوات مابه التفاوت دریافت خواهد کرد…ولی خواهش میکنم بیشتر ظلم نکنید اگر به عدالت اداری واقف هستید این شرایط را برای فارغ التحصیلان دانشگاهی هم محیا کنید .ممنون.

  کارشناس بیمه
  06 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، ممنون از نظرتان. بیمه دات کام کارگزاری آنلاین است و این مطلب صرفا برای آشنایی با بیمه دانشجویی است.

سجاد
08 فروردین 1401

با سلام
عرض ادب
آیا میتوان در این طرح بیمه تکمیلی هم دریافت کر‌د؟

  کارشناس بیمه
  09 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، بیمه تکمیلی مساله جدایی است و شما می توانید خودتان به صورت آزاد از هر شرکتی تهیه کنید. شما می توانید به صفحه خرید بیمه تکمیلی مراجعه کنید.

قربانی
10 فروردین 1401

باسلام و وقت به خیر
بنده از سال 95 دانشجوی کارشناسی هستم.از دانشگاه قبلی سال 98 انصراف دادم و به دانشگاه جدیدی اومدم.و درحال حاظر ترم اخر هستم.با توجه به اینکه تعداد سالهای دانشجویی من از 4سال بیشتر شده و از دانشگاه قبلی انصراف دادم،اعمال سوابق من به چه صورت میشه؟و هزینش رو بعد از فارغ التحصیلی باید پرداخت کنم؟

  کارشناس بیمه
  14 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، سابقه بیمه زمانی برای شما حساب میشود که همان موقع درخواست بیمه دانشجویی داده باشید و همان موقع پول بیمه را واریز کرده باشید الان بعد گذشت زمان سابقه ای شما ندارید.

shakil
11 فروردین 1401

سلام
من بیمه ام تحت تکلف پدرم هست ،در این دوران دانشجویی که خودم میخوام بیمه دانشجویی رو بریزم ،دیگه پدرم لازم نیست هزینه ی دوباره بریزه همراه با اون هزینه ی بیمه که برای خودش و مادرم میریزه ؟ درسته ؟
و اینکه بعد از اتمام این ۲ سال از تحصیلم، میتونم بیمه ام رو تحت تکلف پدرم ادامه بدم؟ امکان پذیره ؟؟

  کارشناس بیمه
  14 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، ۰۱ شما میتوانید بیمه دانشجوی بدون درمان بشوید و از درمان پدر خود استفاده کنید یعنی یکی از شما فقط میخواهد پول درمان را بدهد نیاز نیست هم خودت حق بیمه درمان را واریز کنید و هم پدر شما ۰۲ خیر دیگه بعد از اتمام تحصیل از تکفل پدر خارج میشوید.

SAJJAD
12 فروردین 1401

سلام خسته نباشید
بعد از اتمام تحصیل و فارغ التحصیلی فرد بیمه شد تحت پوشش بیمه هست و میتونه به بیمه بازنشستگی سابقه تعلق میگیره یا نه اگر نیست تا چه مدت تحت پوشش هست ؟

  کارشناس بیمه
  14 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، فرزندان ذکور تا زمانی که تحصیل میکنند تحت تکفل هستند زمانی که تحصیل آنها به اتمام برسد از کفالت خارج میشوند

دهه شصتی مظلوم
14 فروردین 1401

باز هم اجحافی در حق دهه شصتیا

  دهه شصتی
  31 خرداد 1401

  ما دهه شصتی ها را سم کشی کنند یا به رگبار ببندند دیگه خسته شدیم نه شغل مناسب نه بیمه و بازنشستگی و نه شانس ازدواج و فرزند و نه مسکن هیچ که هیچ کلا ما را نادیده گرفتن در آستانه 40 سالگی هستیم از همه جا رونده و مونده شدیم . خدایا تمومش کن

   سمانه
   06 شهریور 1401

   سلام. بله کاملا درسته. واقعا ما دهه شصتی ها را همه جوره سوزوندند.ای کاش لااقل اینجا این امکان رو برامون فراهم کرده بودند. افسوس و صد افسوس

محمد
19 فروردین 1401

آیا بعد از فارغ التحصیلی هم می توان پرداخت بیمه دانشجویی را تا زمان پیدا کردن شغل ادامه داد یا بلافاصله بعد از فارغ التحصیلی بیمه قطع می شود؟

  کارشناس بیمه
  11 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، میتوانید ادامه بدهید تا زمانی که سرکار بروید.

شادی
22 فروردین 1401

سلام من ترم آخر هستم میخواستم بدونم به درد من میخوره این بیمه آخه گفتین با اتمام تحصیلات از بیمه خارج میشیم
درواقع میشه خلاصه بگید چیکار کنم بهتر هست ینی برای من اصلا سابقه درست نمیشه چون ترم آخرم؟

  کارشناس بیمه
  22 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، نه با اتمام تحصیل بیمه شما قطع نمیشود بیمه دانشجوی را ادامه دهید.

علي
22 فروردین 1401

با سلام. خسته نباشيد
١) من الان دانشجوى(پسر) سال سوم هستم. اگر دو سال باقى مانده دانشجوييم را پرداخت حق بيمه سنواتي داشته باشم آيا پس از اتمام تحصيلاتم باز هم ميتوانم بيمه دانشجويي را پرداخت كنم و سنواتم افزايش يابد با اينكه ديگر دانشجو نيستم ؟
٢)چه فرقي بين بيمه ١٤ ،١٦،٢٠ درصد وجود دارد (به غير از نرخ پرداخت بيمه )؟
٣)من الان بيمه تامين اجتماعي درماني تحت تكفل پدرم هستم آيا اگر از بيمه ٢٠ درصد دانشجويي استفاده كنم به بيمه تامين اجتماعي درماني تحت تكفل پدر آسيبى وارد ميشود؟
٤) تا كي ميتوانم بيمه تامين اجتماعي درماني تحت تكفل پدر باقي بمانم؟

  کارشناس بیمه
  23 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، بله میتوانید ادامه بدهید۰۲ شما میتوانید هر نوع نرخ بینه را انتخاب کنید و از درمان پدر خودتان استفاده کنید مشکلی نیست ۰۳ تا زمانی که تحصیل میکنید تحت تکفل پدر هستید و از درمان پدرتان استفاده میکنید

Amir
23 فروردین 1401

سلام
آقا من اسفند ۱۴۰۰ حق بیمه رو با نرخ ۱۸ درصد (همونی که ازکار افتادگی هم شامل می‌شد) رو پرداخت کردم با مبلغ ۴۹۰ تومن،این ماه اومدم پرداخت کنم دیدم شده ۷۸۰ تومن ینی ۳۰۰ تومن گرونتر شده واسم،آیا واقعا اینطوریه یا من دارم اشتباه میزنم؟

  کارشناس بیمه
  24 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، حق بیمه هر سال افزایش پیدا خواهد کرد.

پوریا
24 فروردین 1401

سلام من دانشجوی کارشناسی هستم ترم 4خواستم ببینم چه فرقی با بیمه آزاد داره که یعنی ارزونتره یا مزایای خودش داره؟؟ بعدش خواستم ببینم بیمه دانشجویی تا چه زمانی میتونم استفاده کنم یعنی تازمانی که دانشجو هستم یا نه بعدش هم میتونم استفاده کنم چون دانشجو بودم؟

  کارشناس بیمه
  03 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، نه تفاوتی ندارد. جزو سوابق محسوب می شود.

Rasoul
27 فروردین 1401

با سلام و وقت بخیر
من یک کارمند در یک دانشگاه دولتی هستم با 14 سال سابقه بیمه.35سال سن دارم تازه میخوام کارشناسی بخونم. میخواستم بدونم امکانش هست که همزمان دو تا بیمه واریز کنم.یکی از کارمندی که واریز میکنن و یکی از دانشجو بودن که میخواهم شروع بکنم.ممنون میشم جواب بدید.

  کارشناس بیمه
  27 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، اصلا احتیاج نیست این کار را بکنی چون فایده ای الان برای شما ندارد.

محمد
04 اردیبهشت 1401

سلام من فارغ تحصیل شدم تو این دوسال دانشگاه بودم فقط ۸روز بیمه رد کردم ۲۲اسفند بود و۲سالی که دانشگاه بودم میتونم رد کنم

  کارشناس بیمه
  23 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، زمان هایی را که گذشته است، نمی توانید اضافه کنید.

اشکان
05 اردیبهشت 1401

یه سوال اگه کسی بیمه دانشجویی رد کنه بعد از اتمام دانشگاه تا چه مدت امکان ادامه همین نوع بیمه رو داره ؟؟ تا اخر بازنشستگی ؟؟

  کارشناس بیمه
  25 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، بله تا آخر بازنشستگی میتواند ادامه بدهد

حسین
24 اردیبهشت 1401

سلام روزتون بخیر باشه
1.اگر الان بیمه 12 درصد رو انتخاب کنیم میشه سال های بعدی نرخ های بالاتری رو پرداخت کنیم و پلن بیمه رو تغییر بدیم؟
2.آیا مشکلی پیش نمیاد یا عیب و ایرادی نداره و تاثیری داره؟
ممنونم

  کارشناس بیمه
  24 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، خیر ایرادی ندارد میتوانید تغییر نرخ بیمه بدهید.

حجت
25 اردیبهشت 1401

سلام کسانی که فارغ التحصیل سالهای قبل هستند اگر به دیوان شکایت کنند نتیجه ای داره؟چون عدالت تو این زمینه رعایت تشده

  کارشناس بیمه
  26 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، برای قبلی ها در نظر گرفته نمی شود.

مهدی
26 اردیبهشت 1401

سلام من حین‌ تحصیل مشغول به کارم ، آیا کارفرما میتونه برام بیمه رد کنه؟؟

  کارشناس بیمه
  27 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، بله.

   سمیه
   03 خرداد 1401

   سلام وقت بخیر
   در صورت شاغل بودن و پرداخت حق بیمه از طرف شرکت خود من هم می توانم بیمه دانشجویی پرداخت و به سابقه بیمه ام اضافه کنم و یا چون بیمه هستم امکانش نیست؟

    کارشناس بیمه
    06 خرداد 1401

    سلام دوست عزیز، فقط یک بیمه می توانید استفاده کنید.

بهناز
31 اردیبهشت 1401

من دانشجوی ترم آخر هستم ولی چند سالی هست چند واحدم مونده و اینکه خبر ندارم بیمه دانشجویی بودم یا نه کلا اون موقع همچین چیزی نبود الان من باید چیکار کنم ؟

  کارشناس بیمه
  01 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز بیمه دانشجویی باید خودتان اقدام میکردید که البته چون تازه طرحش ایجاد شده است، برای همین اگر کاری نکرده اید، تحت پوشش نیستید.

میثم
02 خرداد 1401

سلام. چگونه باید سالهای قبل که دانشجو بودیم رو به سابقه بیمه اضافه کنیم؟ یا به اصطلاح بخریم؟
مثلن اگر مقطع کارشناسی ارشد باشیم، چگونه میتوانیم سابقه ۴ سال دورا کارشناسی را به سابقه بیمه دانشجوییمان اضافه کنیم؟

  کارشناس بیمه
  03 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، امکانش نیست.

بیرانوند
09 خرداد 1401

سلام و عرض ادب
استفاده از بیمه دانشجویی برای ما که فارغ التحصیل سال 84 دانشگاه آزاد هستیم امکانپذیر هست یا خیر؟
راهی وجود نداره سازمان تامین اجتماعی برای فارغ التحصیلان سال 80 به بعد این استثناء رو قائل بشه؟

  کارشناس بیمه
  10 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، دیگر بعد از گذشت زمان امکان پذیر نیست ۰۲ خیر

صدري
14 خرداد 1401

من دانشجو هستم و در سامانه tamin.ir ثبت نام كردم ولي هزينه ي بيمه دانشجويي رو براي من ٣ تومن ميزنه، و اين مقدار از من كم كرد؟ ميشه لغوش كرد و پولو پس گرفت؟

  کارشناس بیمه
  18 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، بله لغو کنید و مجددا درخواست با حداقل دستمزد ثبت نام کنید

علی کریمی
14 خرداد 1401

سلام. من اشتباهی حداکثر بیمه رو زدم و ازم ۳.۶ میلیون کم کرد در صورتیکه میخواستم ۵۰۰ هزار تومن بیمه با ۱۴ درصدی رو پرداخت کنم. میشه لغوش کرد؟ آخه اشتباهی پرداختش کردم و تازه متوجه شدم

  کارشناس بیمه
  18 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، بله لغو کنید مجددا درخواست بدهید

حسام پیری
01 تیر 1401

من 2ماه درسم تموم شده تو دانشکده، آیا میتونم از بیمه دانشجویی همچنان استفاده کنم؟

  کارشناس بیمه
  03 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، اگر از قبل باشد، بله. البته تازه این طرح ایجاد شده است.

محمد
20 تیر 1401

سلام.من این ترمی که گذشت یعنی تا تیر ماه ترم اخرم بود و تحت پوشش هیچ بیمه ایی نبودم و تا اخر شهریور ماه معافیت تحصیلی دارم میخواستم بدونم من میتونم الان اقدام به ثبت نام کنم و خودمو بیمه دانشجویی کنم؟

  کارشناس بیمه
  22 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، اره مشکلی نداره میتوانید خودت را بیمه کنید

حسینی
21 تیر 1401

سلام
من تا شهریور فارق التحصیل میشوم میخواستم بدونم میتونم این بیمه را ادامه بدهم در صورتی که دیگر دانشجو نیستم؟
در غیر این صورت از چه بیمه ای میتونم استفاده کنم تا مجدد جهت سوابق کاری باشد؟

  کارشناس بیمه
  22 تیر 1401

  سلام بله. اگر هم بخواهید می توانید بیمه مشاغل آزاد یا اختیاری هم بشوید.

محمد
22 تیر 1401

با سلام و عرض ادب و احترام
ببخشید من تحت تکفل پدرم هستم که بیمه درمانی بانک دارد ، آیا من میتوانم برای خودم بدون دفترچه درمانی ، بیمه دانشجویی بگیرم ؟ و همچنان هم تحت تکفل پدرم باشم و بتوانم از خدمات بیمه درمانی که تحت تکفل پدرم هستم استفاده کنم ؟

  کارشناس بیمه
  22 تیر 1401

  سلام بله.

سهیلا
22 تیر 1401

با سلام و احترام
آیا امکان برقراری بیمه دانشجویی برای بنده که هم کارمند هستم و هم دانشجو، امکان پذیره؟

  کارشناس بیمه
  23 تیر 1401

  سلام شما یک بیمه می توانید داشته باشید.

Reza
23 تیر 1401

سلام ببخشید بعد از چند ماه بیمه شدن میشه از خدمات درمانی استفاده کرد

  کارشناس بیمه
  23 تیر 1401

  سلام همان موقع می توان استفاده کرد.

امیرحسین رحمانی محرم پور
24 تیر 1401

سلام خسته نباشید . من در تاریخ : 30 / 11 / 1400 فارغ التحصیل شدم .آیا میتوانم با پرداخت حق بیمه این 4 سال رو سابقه شو بگیرم ؟؟؟

  کارشناس بیمه
  24 تیر 1401

  سلام خیر.

میلاد محمدیان
26 تیر 1401

سلام
وقت بخیر
من سال ۹۴ فارغ التحصیل شدم
چطور میتونم از این مزیت استفاده کنم؟

  کارشناس بیمه
  26 تیر 1401

  سلام برای آن هایی است که الان دانشجو هستند.

x
26 تیر 1401

سلام من 31 شهریور 1401 فارغ التحصیل خواهم شد، اگر الان درخواست بیمه دانشجویی بدم کلا 2 ماه برام سابقه حساب میشه یا میشه کل 4 سال تحصیلم رو به سابقه اضافه کرد؟ بعد اگر ادامه تحصیل ندم همچنان با پرداخت حق بیمه برای من سابقه رد میشود یا خیر؟

  کارشناس بیمه
  28 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، سال های گذشته را نمی توان به سوابق بیمه اضافه کرد.

جاسم
27 تیر 1401

باسلام
ایا اگر در بیمه تبعی پدر خود(خدمات درمانی کارکنان دولت) باشیم در صورت ثبت نام بیمه دانشجویی بیمه تبعی ما حذف میشود؟
چون هنگام ثبت نام نوشته بود حذف میشود

  کارشناس بیمه
  27 تیر 1401

  سلام خیر،آن درمان است.

ابو زهرا
04 مرداد 1401

سلام دوست عزیز . آیا نگهبانی شرکتهای خصوصی هم جزء مشاغل سختی کار برای زودتر بازنشسته شدن محسوب میشه . متشکرم

صمیمی
13 مرداد 1401

با سلام الامن ارشدم رو دارم تموم می کنم میتونم سال های کارشناسی و کارشناسی ارشد قبلی خودم را هم به بیمه ام اضافه کنم؟ تازه میخوام بیمه کنم خودم رو البته

  کارشناس بیمه
  14 مرداد 1401

  سلام خیر امکان اضافه کردن وجود ندارد.

کیانوش
15 مرداد 1401

سلام
من بعد از دانشجو شدن به مدت یکسال در شرکتی کار کردم و حق بیمه پرداخت کردم و در حال حاضر نیز کد بیمه تامین اجتماعی دارم . از تابستان امسال بصورت پارت تایم فقط یکهفته در ماه از شرکت حقوق میگیرم و حق بیمه برایم پرداخت میشود . آیا با بیمه دانشجویی تداخل ندارد ؟ یعنی هم بیمه دانشجویی برای بازنشستگی باشم و هم ماهی یکهفته بیمه کارمند پارت تایم توسط کارفرمایم برایم پرداخت شود ؟

  کارشناس بیمه
  16 مرداد 1401

  سلام شما فقط یک بیمه می توانید داشته باشید.

کیانوش
15 مرداد 1401

سوال دوم :
در طی یکسال گذشته من از پوشش بیمه پدرم خارج شدم و کد بیمه مستقل دارم . آیا با پرداخت حق بیمه در شرکت بصورت پارت تایم (ماهی هفت روز) به بیمه درمان براب خود ادامه دهم (و از امکانات بیمه تکمیلی در همان شرکت نیز استفاده کنم) یا با پرداخت حق بیمه درمان در بیمه دانشجویی ادامه دهم ؟

  کارشناس بیمه
  16 مرداد 1401

  سلام بیمه تکمیلی ارتباطی ندارد شما می توانید حتی برای خود هم بگیرید.

مجید
18 مرداد 1401

من سال ۹۳ و ۹۴ دانشجو بودم همزمان کار هم میکردم و بیمه بودم میتونم این دو سال رو به سابقه بیمه ام اضافه کنم؟؟؟

  کارشناس بیمه
  19 مرداد 1401

  سلام اگر اون سالها بیمه برای شما واریز کردن که جز سابقه شما محسوب شده است

علی
21 مرداد 1401

سلام تشکر من پنج سال بیمه تامین اجتماعی دارم آیا میتوانم بیمه دوران کارشناسی را به بیمه خود اضافه کنم؟الان دانشجوی ترم آخر ارشد هستم

  کارشناس بیمه
  22 مرداد 1401

  سلام زمان های گذشته را نمی توانید اضافه کنید.

محمد
23 مرداد 1401

سلام برای کسانی که هم اکنون هم شاغل هستند و هم دانشگاه تحصیل میکنند امکان بیمه دانشجویی هست که به سوابق اظافه شود

  کارشناس بیمه
  24 مرداد 1401

  سلام اگر از جایی برایشان بیمه رد می شود، خیر.

ابوذر
24 مرداد 1401

با سلام من از سال ۹۸ دانشجو هستم الان ترم آخرم هم زمان هم بیمه خویش فرمایی واریز کردم ،آیا برای بیمه دانشجویی این مدت محاسبه میشه،اگر این ۴ ماه آخر رو با عنوان بیمه دانشجویی پرداخت کنم،و از خویش فرمایی خارج بشم

  کارشناس بیمه
  28 مرداد 1401

  سلام آن مدت که دانشجو بودی فرقی نمیکند که بیمه کارفرمایی واریز کنی یا بیمه دانشجوی

   emad
   30 مرداد 1401

   سلام وقتتون بخیر
   بنده ۴ ماه کارفرما با عنوان شغلی نگهبان برام بیمه رد کرده و حق بیمه رو به حساب ایشون واریز کردم اما به طور حقیقی مشغول به کار نیستم. الان دانشجوهم هستم و میخوام بیمه دانشجویی رد کنم. امکان داره اون ۴ ماه سابقه رو منتقل کنم یا از بین میرود؟ و اینکه برای انتقالش نیاز به چه اقدامی هست؟ ممنون از جوابتون

    کارشناس بیمه
    02 شهریور 1401

    سلام اون چهار ماه سابقه که واریز کردید الان جز سابقه شما با کد ملی خودتان منظور شده است احتیاج نیست سابقه ای انتقال بدهید

محمد
03 شهریور 1401

سلام من الان دانشجو هستم و بیمه تامین اجتماعی هم رد میکنم سال دیگه که تموم شد دانشگاه باید برم سربازی آیا در هنگام سربازی هم میشه بیمه تامین اجتماعی پرداخت کنم و بعدا دو سال سربازی هم جز بیمه تامین اجتماعی حساب میشه ؟؟ یعنی در کل بشه ۴ سال سابقه بیمه

  کارشناس بیمه
  04 شهریور 1401

  سلام خیر فقط یک بیمه می توانید داشته باشید. بیمه سربازی را می توانید جزو سابقه تامین اجتماعی بیاورید و فقط ماه های تعداد خدمت لحاظ خواهد شد.

   فریبرز
   05 شهریور 1401

   باسلام،یه سوال بسسسیار مهم: بنده دانشجوی کارشناسی دانشگاه آزاد هستم و ورودی مهر ۱۴۰۰ ،موقع ثبت نام داخل سایت یه گزینه هست پرداخت الکترونیکی بیمه(هفتاد و پنج هزار تومان ) پرداخت کردم البته کافی نت اینکار انجام داد!!، و دیگه هیچ اقدام خاصی نکردم تا تیر ماه ۱۴۰۱ که به درخواست پدرم رفتم دانشگاه و یک برگه اشتغال به تحصیل گرفتم برای محل کار پدرم جهت بیمه درمانی و افزایش حقوق پدرم…!!، حالا الان شهریور ماه اتفاقی داخل گوگل این مطالب دیدم (به خاطر انتخاب واحد مهر ماه چون شنیده بودم هرسال بایستی به جز شهریه ثابت و متغییر اون بیمه الکترونیکی هم پرداخت کنن دانشجویان!!) الان دقیقاا وضعیت بنده به چه صورت هست ؟ سابقه بیمه برای بنده رد میشه یا کار خراب کردم!!!؟؟ یا الان بهترین کار چی هست باید چیکار کنم؟ خواهشاً خواهشاً اگر امکان داره جواب به ایمیل بنده ارسال کنید چون احتمال اینکه این سایت مجددا پیدا کنم و….خیییلی کم هست.سپاس فراوان

    کارشناس بیمه
    08 شهریور 1401

    سلام بیمه حرف و مشاغل آزاد دانشجویی که از طریق سایت ثبت نام و حق بیمه واریز کردید که جز سابقه شما محسوب شده است پیشنهاد میکند به سایت مراجعه کنید و سوابق خودتان را مشاهده کنید

حیدرزاده
06 شهریور 1401

سلام. وقت شما بخیر.
من هم شاغل هستم و هم دانشجو.
قبلا برام بیمه کامل رد میشد ولی از زمان دانشجو شدنم فقط به تعداد روز حضورم در محل کار واسم بیمه رد میشه مثلا از ۳1 روز کارفرما حدودا ۱۵روز برام بیمه رد میکنه. چه طوری میتونم مابقی روزهای ماه رو خودم بیمه رد کنم؟ از طریق بیمه دانشجویی امکانش هست؟ آیا باید بیمه دانشجویی رو کامل بریزم یا میشه اون چند روزی که کارفرما بیمه رد نمیکنه خودم بیمه رد کنم؟ تشکر

  کارشناس بیمه
  08 شهریور 1401

  سلام ۰۱ بروید آن شعبه ای که لیست بیمه شما را ارسال میکنند بعد واحد امور فنی بیمه شدگان مراجعه کنید درخواست کسری سابقه خودتان را بدهید

محمد
15 شهریور 1401

سلام
کسی که قبلا فارق التحصیل شده هم میتونه بیمه دانشجویی پرداخت کنه؟ و اگه میشه چطور باید اقدام کنه

  نویسنده بیمه
  15 شهریور 1401

  سلام محمد عزیز
  بله میتواند بروید کارگزاری تامین اجتماعی درخواست بدهید

   آنالیست
   20 شهریور 1401

   دوست محترم بیمه
   سلام و عرض ادب
   ولی شما فرمودید که این طرح بیمه برای فارغ التحصیلان سالهای قبل وجود نداره؟ آیا قانون جدیدی در این خصوص وضع شده؟

    کارشناس بیمه
    21 شهریور 1401

    خیر وجود ندارد این قانون تازه تصویب شده است

سینا
24 شهریور 1401

دوستانی که در دهه 80 دانشجو بودن حتما از قانون تمام وقت بودن دانشگاه مطلع هستن.
اگه فردی دانشجوی روزانه دانشگاه سراسری و یا تمام وقت دانشگاه آزاد بود، حق کار کردن نداشت.
به نظر نامه ایی تدوین کنیم و به تامین اجتماعی اعتراض کنیم که چرا اعمال قانون بین افراد تفاوت قائل شدن و درخواست کنیم که برای ما هم در این قانون اعمال بشه.
قطعا به نفع تامین اجتماعی هست چون جمعیت دانشجو در دهه 80 بسیار زیاد بود.

ابوالفضل
24 شهریور 1401

سلام وقت بخیر اگر بعد از فارغ تحصیلی نخوایم بیمه رو ادامه بدیم مبالغی که پرداخت کردیم میسوزه یا نه ؟؟

  نویسنده بیمه
  24 شهریور 1401

  سلام ابوالفضل عزیز
  خیر نمیسوزه شما هرچه واریز کردید جز سابقه شما محسوب شده است و محفوظ است

  نویسنده بیمه
  24 شهریور 1401

  سلام ابوالفضل عزیز
  خیر نمی سوزد و برای شما این سابقه محفوظ است

علی
26 شهریور 1401

سلام
بنده دانشجوی کارشناسی ارشد هستم و چند ماهی هست که بیمه دانشجویی پرداخت می کنم. امسال مجدد در کنکور ارشد شرکت کردم و قبول شدم. من الان از دانشگاه فعلی انصراف دادم و قصد دارم در دانشگاه جدید ثبت نام کنم.
این انصراف از دانشگاه برای بیمه مشکل ایجاد می کنه؟ چون نهایتاً فاصله بین انصراف از دانشگاه قبلی و ثبت نام در دانشگاه جدید 1 ماه هست.

  نویسنده بیمه
  26 شهریور 1401

  سلام علی عزیز
  نه مشکلی برای ادامه بیمه شما پیش نمیاد

رسول
28 شهریور 1401

سلام،
من دانشجوی ترم سه هستم دوترم قبل بیمه پرداخت نکردم الان میتونم اون دوترم رو هم پرداخت کنم یا فقط ازترم سه به بعد میتونم پرداخت کنم
ممنون میشمم راهنمایی کنید🙏🙏

  نویسنده بیمه
  29 شهریور 1401

  سلام رسول عزیز
  خیر نمی توانی از تاریخ درخواست میتوانی بیمه واریز کنید و چون اون موقع درخواست ندادید پس نمی توانی بیمه واریز کنید

سحر
03 مهر 1401

سلام روز بخیر بنده دانشجو هستم درعین حال مشغول به کار و بیمه کارفرما برام رد میشه ،امکانش هست جدا خودم و بیمه دانشجویی هم بکنم؟؟ منافات نداره؟

  نویسنده بیمه
  04 مهر 1401

  سلام سحر عزیز
  فقط میتوانید یک نوع بیمه واریز کنید یا کارفرما لیست بیمه شما را واریز کند یا خودت بیمه دانشجویی واریز کنید

محمد
04 مهر 1401

سلام روز بخیر
ببخشید من الان دانشجو پزشکی هستم و میخوام خودم رو بیمه دانشجویی کنم
درصورتیکه بعد از اتمام دانشگاه در ارگان های دولتی استخدام شوم آیا سابقه بیمه دانشجویی جزو سابقه کاری من محسوب میشود یا خیر ؟؟
از هرجا که میپرسم میگن بیمه مشاغل ازاد رو جزو سوابق بیمه های ارگان دولتی حساب نمی کنند و قابل انتقال به بیمه های دیگه هم نیست
میگن حتی در صورتی هم که ارگان استخدامی با بیمه تامین اجتماعی ما رو استخدام کنه باز هم سنوات بیمه مشاغل ازاد به سوابق بیمه جدید اضافه نمیشود ایا حقیقت دارد؟

  کارشناس بیمه
  07 مهر 1401

  سلام ۰۱ بله محسوب میشود ۰۲ تعداد محدودی از ادارت دولتی منل آموزش و پرورش قبول نمیکند ولی اکثرا قبول میکنند

محمود زین الدین
04 مهر 1401

سلام خسته نباشید؛ سابقه بیمه دانشجویی را هم میشه مانند دوران سربازی خرید؟

  کارشناس بیمه
  05 مهر 1401

  سلام خیر

امیرحسین
07 مهر 1401

سلام و خسته نباشید
بنده دانشجو ام و تحت تکفل پدرم هستم . می خواستم ببینم که با انعقاد بیمه دانشجویی ، حق اولادی که به پدرم بابت بنده پرداخت میشه قطع میشه یا نه؟

  کارشناس بیمه
  09 مهر 1401

  سلام خیر قطع نمیشود

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید