26 مرداد 1401

خدمات بیمه تامین اجتماعی شامل چه پوشش‌هایی می‌شود

سازمان بیمه تامین اجتماعی یک سازمان دولتی است که برای ارائه خدمات بیمه تامین اجتماعی از آن استفاده می‌شود. این سازمان از سال 1329 تاسیس شده‌ و وظیفه آن تحت پوشش قراردادن کارگر‌ها و کارمند‌های حقوق بگیر و دستمزد است. در این مطلب درباره بیمه تامین اجتماعی و چگونگی خدمات این سازمان توضیحاتی خواهیم داد. با ما همراه باشید.

بیمه تامین اجتماعی

در حال حاضر حدود 42 میلیون نفر به طور مستقیم و غیر مستقیم تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار دارند. با توجه به اینکه بیمه تامین اجتماعی دولتی است اما تامین بودجه آن از طریق حق بیمه‌های دریافتی است که از سازمان‌ها و شرکت‌های در حال فعالیت دریافت می‌کند.

در حقیقت روش کار بیمه تامین اجتماعی به این گونه است که از کارفرماها می‌خواهند که 30 درصد از حقوق و مزایای مشمول کارگر را به عنوان حق بیمه ماهانه به این سازمان پرداخت کنند. این بیمه جزو بیمه‌های اجباری است که هر فردی با تشکیل کارگاه و دریافت کد کارگاهی مشمول آن می‌شود. بنابراین خدمات بیمه تامین اجتماعی برای کارمند‌ها و کارگر‌ها در این شرایط قابل استفاده است.

اگر شما جزو افرادی هستید که می‌خواهید از این خدمات بهره‌مند شوید و در هیچ سازمان یا ارگانی فعالیت ندارید، می‌توانید با پرداخت حق بیمه از خدمات بیمه اختیاری  تامین اجتماعی استفاده کنید.

حق بیمه چیست؟

با توجه به ماده 2 قانون بیمه تامین اجتماعی، پرداخت وجوهی که بر اساس این قانون برای استفاده از مزیت‌های این سازمان پرداخت شود، حق بیمه می‌گویند. کل مبلغ حق بیمه 30 درصد از حقوق کارمند‌ها است که 23 درصد آن را کارفرما و 7 درصد آن را کارگر پرداخت می‌کند. در حقیقت به مبلغی که کارفرما برای برخورداری کارگر از مزیت‌های بیمه به سازمان تامین اجتماعی کشور پرداخت می‌کند، حق بیمه می‌نامند. اما اگر مایل هستید اطلاعات جامع‌تری در این باره به دست آورید به مقاله حق بیمه مراجعه نمایید.

خدمات بیمه تامین اجتماعی در حالت کلی

بیمه تامین اجتماعی برای حمایت از کارگر‌ها و کارمند‌ها ایجاد شده‌است و همانطور که گفته شد با همکاری کارفرماها و دولت اداره می‌شود.خدمت‌های سازمان بیمه تامین اجتماعی به دو صورت است. خدمات درمانی و خدمات غیر درمانی موارد تحت پوشش این بیمه‌نامه است.

خدمات بیمه تامین اجتماعی

خدمات و پوشش های بیمه تامین اجتماعی

هر فردی که در سازمان‌ها، کارخانه‌ها، شرکت‌ها و محیط‌های کاری مشغول به فعالیت باشد، باید جزو قوانین کار و شامل پوشش بیمه تامین اجتماعی باشد. اگر کارفرمایی در پرداخت حق بیمه و تحت پوشش قراردادن کارمند‌های خود کوتاهی کند، منجر به تخلف شده و  کارمند می‌تواند از این کارفرما شکایت کند.

این سازمان برای ارائه خدمات بیمه تامین اجتماعی با دریافت حق بیمه‌های بسیار اندک، آینده فرد بیمه‌شده را تضمین می‌کند. بدین صورت که فرد تا پایان عمر خود بعد از گذراندن دوره کار که به صورت ۱۰، ۲۰ و ۳۰ ساله است از مزیت بیمه بازنشستگی  و مستمری استفاده خواهد کرد. بازنشستگی ده ساله از دیگر خدمات تامین اجتماعی است تا افراد بیشتری بتوانند از مزایای آن بهره‌مند شوند.

پرداخت مستمری یکی از مهمترین خدمات بیمه تامین اجتماعی است که هنگام حادثه و در صورت ازکارافتادگی و نقص عضو به بیمه‌شده پرداخت خواهد شد و نگرانی وی را برای تامین مخارج زندگی کاهش خواهد داد.

بخش مهم دیگر این خدمات را می‌توان خدمات درمانی سازمان تامین اجتماعی دانست که برای درمان بیمه‌شده و افراد تحت تکلف قابل استفاده است.

خدمات بیمه تامین اجتماعی

خدمات بیمه تامین اجتماعی بسته به نوع گروه متفاوت است. خدمات بیمه شدگان شامل موارد زیر است:

 • بیمه دانشجویی
 • بیمه زنان خانه دار و دختران
 • کمک هزینه بارداری
 • کمک هزینه ازدواج
 • کمک هزینه کفن و دفن
 • بیمه بیکاری
 • اروتز و پروتز
 • جمع آوری سوابق
 • غرامت دستمزد ایام بیماری
 • بیمه سربازی: از خدمات دیگر، اضافه کردن مدت زمان خدمت به سابقه بیمه تامین اجتماعی است که به آن بیمه سربازی می‌گویند. در حقیقت به ازای تعداد ماه‌هایی که افراد خدمت سربازی انجام داشته و سابقه بیمه داشته اند، می‌توانند به سوابق بیمه تامین اجتماعی خود اضافه کنند. برای اطلاعات بیشتر، مقاله بیمه سربازی را مطالعه کنید.

خدمات مربوط به کارفرمایان شامل موارد زیر است:

 • حوادث ناشی از کار
 • دریافت نرم افزار ارسال لیست حق بیمه
 • تسهیلات قانونی
 • پیمانکاران
 • معاینات بدو استخدام

خدمات مهم بازنشستگی شامل موارد زیر است:

 • مستمری بازنشستگی
 • مستمری ازکارافتادگی
 • مستمری بازماندگان

در ادامه به صورت جداگانه توضیحاتی درباره بعضی از مهم‌ترین خدمات بیمه تامین اجتماعی خواهیم داد. از دیگر محصولات، بیمه عمر تامین اجتماعی است که شرایط مخصوص به خود را دارد.

بیمه دانشجویی

بیمه دانشجویی از دیگر خدمات تامین اجتماعی است که به وسیله آن دانشجویان می‌توانند با پرداخت حق بیمه، تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار گرفته و برای آن‌ها سابقه حساب شود. در گذشته دانشجویان نمی‌توانستند به صورت مستقل تحت پوشش بیمه قرار بگیرند و فقط می‌توانستند تحت پوشش درمانی بیمه پدر یا مادر خود باشند. در حقیقت هیچ سابقه‌ای برایشان در نظر گرفته نمی‌شد. حال آن‌ها می‌توانند با پرداخت حق بیمه و با انتخاب یکی از طرح‌های 14، 16 و 20 درصد برای خود سابقه ایجاد کنند. البته این طرح برای کسانی است که در حال حاضر دانشجو بوده و بین 18 تا 50 سال هستند. امکان اضافه کردن سال‌های گذشته وجود ندارد. بیمه دانشجویی از زیرمجموعه بیمه مشاغل آزاد است.

بیمه زنان خانه دار

این بیمه مخصوص دختران و زنانی است که به فعالیت در جایی مشغول نیستند و به عبارتی خانه دار هستند. درصد بسیار زیادی از زنان کشور را زنان خانه دار تشکیل می‌دهند. حتی زنانی که در گذشته در شرکتی مشغول به کار بوده‌اند؛ اما اکنون دیگر فعالیتی ندارند، می‌توانند از این بیمه استفاده کنند.  از جمله مهم‌ترین مزایای این بیمه، ایجاد سابقه و امکان بهره بردن از مستمری بازنشستگی هم برای خود و برای فرزندان خود است. علاوه بر این آن‌‌ها می‌توانند تحت شرایط خاصی همسر، پدر و مادر و فرزندان خود را تحت پوشش خود قرار دهند.

کمک هزینه برای ازدواج و جهیزیه

سازمان بیمه تامین اجتماعی برای تشویق جوانان به امر مقدس ازدواج، کمک هزینه ازدواج تامین اجتماعی در نظر گرفته‌ است. شرایط لازم برای استفاده از هزینه کمک ازدواج، این است که بیمه‌شده باید ۵ سال قبل از تاریخ ازدواج حداقل ۷۲۰ روز کار کرده و پرداخت حق بیمه در سازمان تامین اجتماعی برای او ثبت شده‌ باشد. همچنین در زمان ثبت ازدواج، مشغول به کار باشد.

لازم به ذکر است که این کمک هزینه، فقط برای ازدواج و عقد دائمی ‌ثبت شده‌ در دفترخانه‌ها قابل استفاده‌‌ است. همچنین اگر زن و مرد هر دو به صورت جداگانه مشمول این شرایط باشند، می‌توانند به صورت جداگانه برای دریافت کمک هزینه ازدواج، اقدام کنند.

کمک هزینه بارداری

در این خدمات، بیمه شدگان زن با تحویل گواهی تولد، شناسنامه خود و نوزادشان، غرامت ایامی را که به دلیل زایمان در خانه هستند، دریافت کنند. مرخصی زایمان خدماتی است که به زنان کمک می‌کند تا در زمان بارداری و تولد نوزادشان دغدغه‌ای نداشته باشند.

بیمه بیکاری

بیمه بیکاری یکی از خدمات بیمه تامین اجتماعی است که به منظور حمایت از کارگر و کارمند‌ها طراحی شده‌است. اگر کارگر و کارمندی از محیط کار خود اخراج شود یا کارفرما اعلام عدم نیاز نیرو داشته باشد، با توجه به شرایط خاص بیمه بیکاری، در یک بازه زمانی مشخص می‌تواند حقوق پایه دریافت کند تا یک شغل مناسب برای او پیدا شود.

به طور کلی بیمه‌شده از سازمان بیمه، مقرری بیمه بیکاری دریافت خواهد کرد. این مقرری برای افرادی که شغل خود را از دست می‌دهند، یک مزیت است تا با خیال راحت تر بتوانند، شغل مناسب پیدا کنند و بحران‌های مالی در زمان بیکاری را پشت سر بگذارند.

پرداخت مستمری در دوران بازنشستگی

به طور معمول افرادی که در سازمان‌ها مشغول به فعالیت هستند بعد از 30 سال بازنشسته خواهند شد و می‌توانند از مزیت‌های مستمری در زمان بازنشستگی استفاده کنند. مستمری به صورت ماهانه و تا زمان حیات بیمه‌شده قابل پرداخت است. دقت کنید که نحوه محاسبه دریافت مستمری در خدمات بیمه تامین اجتماعی به این گونه است که میانگین دو سال آخر حق بیمه دریافتی قابل پرداخت است.

نکته: در زمان دریافت مستمری و بازنشستگی، دفترچه درمان همچنان قابل استفاده است و برای افراد تحت تکلف هم مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مستمری در صورت از کارافتادگی

اگر برای سازمان بیمه تامین اجتماعی مشخص شود که بیمه‌شده ازکارافتاده است، به صورت ماهانه مستمری ازکارافتادگی پرداخت خواهد شد. همچنین در این خدمات بیمه سازمان تامین اجتماعی می‌توان از خدمات درمانی استفاده کرد.

 

چگونگی استفاده از مستمری ازکارافتادگی به صورت غیرحضوری

متقاضیان این سرویس باید به صورت غیرحضوری به سامانه https://eservices.tamin.ir/ مراجعه و مراحل زیر را طی کنند:

اگر از قبل ثبت نام نکرده‌اید، باید روی دکمه ثبت نام زده و اطلاعات خود را به عنوان کاربر جدید ثبت کنید.

بعد از ثبت نام و ورود به سایت، لازم است تا از طریق مراحل زیر، وارد بخش ثبت مستمری از کارافتادگی شوید: مستمری بگیران/ مستمری ازکارافتادگی/ برقراری مستمری ازکارافتادگی

با کلیک روی این بخش، در ابتدا شرایط و مدارک دریافت مستمری از کارافتادگی برای شما نشان داده خواهد شد.

شرایط دریافت مستمری

شرایط دریافت انواع مستمری ازکارافتادگی به صورت زیر است:

 

 1. در صورتی که بیمه‌شدگان بر اساس نظر پزشک، آسیب و بیماری آن ها غیرقابل علاج تشخیص داده شود و همچنین بعد از انجام خدمات توانبخشی و بر اساس نظر کمیسیون پزشکی ماده 91 قانون تامین اجتماعی توانایی خود را از دست داده باشند؛ در گروه‌های زیر قرار خواهند گرفت:
 • ازکارافتادگی کلی در صورت کاهش قدرت کار با حداقل درجه 63 درصد
 • ازکارافتادگی جزئی در صورت کاهش قدرت کار با درجه بین 33 تا 36 درصد
 • استحقاق دریافت غرامت نقص مقطوع در صورت کاهش قدرت کار بین 10 تا 33 درصد
 1. اگر بیمه‌شده بر اثر حادثه حین کار یا بیماری سخت دچار ازکارافتادگی شود، بدون در نظر گرفت مدت پرداخت حق بیمه به او مستمری ازکارافتادگی ناشی از کار داده خواهد شد.
 2. بیمه‌شده در مدت ده سال قبل از حادثه غیرناشی از کار یا بر اثر ابتلا به یک بیماری سخت حداقل حق بیمه یک سال کار را که متضمن حق بیمه 90 روز کار ظرف یک سال قبل از وقوع حادثه یا بیماری منجر به ازکارافتادگی باشد، به او مستمری ازکارافتادگی ناشی از کار داده خواهد شد.

مدارک مورد نیاز:

 1. نظریه کمیسیون پزشکی بدوی (اگر نظریه مزبور قبل از اول فروردین 97 باشد.)
 2. نظریه کمیسیون پزشکی تجدید نظر (اگر نظریه مزبور قبل از اول فروردین 97 باشد)
 3. گزارش حادثه اعلام شده از طرف کارفرما یا فرد حادثه دیده
 4. گزارش بازرسی کار در خصوص دلیل وقوع حادثه یا بروز بیماری
 5. آرای قطعی مراجع قضایی در خصوص حادثه یا بروز بیماری (در صورت وجود)

بعد از آن اطلاعات افراد تبعی نشان داده می‌شود. البته این اطلاعات این افراد باید در پایگاه هویت سازمان تامین اجتماعی ثبت شده باشد. البته امکان ویرایش وجود دارد. به هر حال بعد از تایید وارد مرحله بعد خواهید شد.

در مرحله بعدی، اطلاعات هویتی، سوابق بیمه‌شده و نظریه کمیسیون پزشکی نشان داده‌می‌شود. درصورت اعتراض نسبت به کمیسیون پزشکی یا سوابق می توانید روی دکمه هر یک کلیک کنید. در غیر این صورت روی دکمه تایید کلیک کنید تا وارد مرحله بعد شوید.

اینجا نیاز است تا مدارک را در صورت لزوم بارگذاری کنید. همیشه نیاز به بارگذاری مدرک نیست.

در مرحله آخر اطلاعات مورد نیاز برای شما نمایش داده می شود. اگر تایید بود، روی دکمه «ثبت نهایی درخواست» کلیک کنید.

سپس شما می توانید منوی تامین اجتماعی من – درخواست‌های من نیز مراحل کار خود را مشاهده کنید. کلیه مراحل از طریق پیامک اطلاع رسانی خواهد شد.

ارسال نامه ترک کار

متقاضیان برای استفاده از سرویس غیرحضوری ارسال نامه ترک می‌توانند مراحل را به صورت زیر بپیمایند. البته به این شرطی است که مراتب احراز شرایط برقراری مستمری ازکارافتادگی کلی آن‌ها به کارفرمایشان ابلاغ و تاریخ ترک کار آن‌ها استعلام شده‌باشد.

بعد از ورود به حساب کاربری در سایت https://eservices.tamin.ir/ شوید.

سپس از طریق منوی وارد بخش «ترک کار» شوید.

در بخش بعد نیاز است تا تصویر نامه ترک کار بارگذاری شود.

بعد از تایید، همان بالا می‌توانید مراحل درخواست خود را رسیدگی کنید.

چند نکته مهم در خصوص ازکارافتادگی

چند نکته زیر را در هنگام استفاده از خدمات ازکارافتادگی بهتر است که در نظر بگیرید:

 • متاهل بودن تاثیری در شرایط برقراری ازکارافتادگی تاثیری ندارد.
 • در صورت اشتباه در واریز حقوق ازکارافتادگی، حتما باید به کارگزاری مراجعه کنید.
 • برای استفاده مجدد، باید شرایط ازکارافتادگی از ابتدا باز مورد بررسی قرار بگیرد.
 • فرمول محاسبه ازکارافتادگی به صورت سنوات پرداخت حق بیمه×متوسط حقوق ماهیانه پرداخت شده /30 است.
 • سوابق بیمه‌شدگان اجباری (حق بیمه 30 % از طرف کارفرما)، سوابق بیمه اختیاری با نرخ 27% و سوابق پرداخت صاحبان حرف و مشاغل آزاد با نرخ 18%، بیمه های شامل ازکارافتادگی هستند.

مستمری بازماندگان بیمه شده

اگر بیمه‌شده اصلی فوت کند، سازمان بیمه تامین اجتماعی با توجه به احراز شرایط، افرادی که تحت تکلف قرار دارند را شناسایی کرده و مستمری به آن‌ها پرداخت می‌کنند. دقت کنید که دریافت این مستمری با توجه به شرایط بیمه‌شده تفاوت‌هایی دارد.

درخواست غیرحضوری مستمری بازماندگان

سپس کد ملی مرحوم یا مرحومه را در کادر وارد کنید.

سپس اطلاعات مرحوم یا مرحومه نشان داده خواهد شد.

اگر متوفی بیمه‌شده باشد، سوابق او نشان داده‌ خواهد شد. در صورت تایید بودن، روی دکمه تایید کلیک کنید تا وارد مرحله بعد شوید.

حالا مطابق نام نویسی افراد تبعی مرحوم، اسامی افراد نشان داده می شوند که لازم است تا افراد انتخاب و اطلاعات آدرس و تماسشان تکمیل شود.

سپس نیاز است تا مدارک بارگذاری شود.

بعد از ثبت اطلاعات، برای افزودن بازمانده بعدی و بعد ثبت نهایی کلیک کنید. درخواست شما با موفقیت ثبت شده‌ است. از طریق درخواست های من می‌توانید روند کاری درخواست خود را مشاهده کنید.

برای استفاده از خدمات غیرحضوری نیازی به پرداخت هیچ هزینه‌ای نیست.

فواید بیمه تامین اجتماعی برای بیمار فوت شده

پوشش های تامین اجتماعی فقط به زمان حیات فرد بر نمیگردد و حتی در زمان فوت نیز پوشش های خود را ادامه می دهد.

اگر شخص بیمه شده در اثر مریضی فوت کند. بیمه تامین اجتماعی تا سقف خاصی مبلغی از هزینه های کفن و دفن را پرداخت می کند. برای دریافت این کمک هزینه نیاز به گواهی فوت و دفترچه بیمه نیاز می باشد. بیمه فوت از خدمات تامین اجتماعی است تا بازماندگان سختی کمتری بعد از فوت سرپرست تحمل کنند.

مراحل درخواست کفالت

برای درخواست غیرحضوری کفالت کافی است به آدرس https://es.tamin.ir مراجعه کنید. البته اگر از قبل حساب کاربر کفالتی ندارید، باید ثبت نام کرده و حساب کاربری را ایجاد کنید. زمانی که بیمه‌شده می‌خواهد برای پدر و مادر خودش دفترچه بیمه بگیرد، درخواست کفالت می‌دهد که شرط سنی هم دارد؛ پدر باید ۶۰ سال سن و مادر باید ۵۵ سال سن داشته‌ باشد.

پس از ثبت نام و ورود لازم است تا از طریق منوی بیمه شدگان/ خدمات سلامت الکترونیک و درخواست برقراری کفالت، فرآیند مربوط به درخواست کفالت را انجام دهید.

بیمه بازنشستگی یا بیمه عمر

نکته بسیار مهمی ‌که در بیمه تامین اجتماعی وجود دارد، این است که به طور معمول مستمری بازنشستگی تامین اجتماعی برای افراد میانسال، مبلغ کمی ‌است و فقط برای گذراندن حداقل نیاز‌های زندگی کفایت می‌کند. شما هم اگر جزو افرادی هستید که در آینده میانگین دو سال آخر حقوق شما طبق حقوق وزارت کار است؛ باید بدانید که می‌توانید با تهیه بیمه عمر سطح رفاه زندگی خود را افزایش دهید. بدین صورت که با تهیه بیمه عمر و تشکیل سرمایه در این بیمه‌نامه، شرایط مستمری نیز برای بیمه عمر امکان پذیر است.

خدمات بیمه تامین اجتماعی

بیمه عمر راهی برای آسودگی در دوران بازنشستگی

شما به راحتی می‌توانید با پرداخت بخشی از درآمد ماهانه خود سرمایه گذاری و مستمری اضافه بر دریافتی سازمان بیمه تامین اجتماعی استفاده کنید. همچنین با تهیه بیمه عمر شرایط استفاده از مزیت‌های دیگر مانند: پوشش فوت، از کارافتادگی بر اثر حادثه و بیماری‌های خاص امکان پذیر است.

خدمات بیمه تامین اجتماعی برای درمان

بیمه شده‌های تامین اجتماعی می‌توانند با دریافت دفترچه درمانی هزینه‌های پزشکی خود را پرداخت کنند. دفترچه بیمه به بیمه‌شده کمک می‌کند تا خدمات پزشکی را با نرخ پایین‌تر و در برخی از موارد به صورت رایگان استفاده کند. البته در حال حاضر دیگر دفترچه فیزیکی وجود ندارد و از طریق کد ملی انجام می‌شود. از طریق سامانه و پرداخت حق بیمه می‌توان اقدام به تمدید دفترچه بیمه تامین اجتماعی یا همان بیمه کرد. برای آشنایی با استفاده از خدمات بیمه بدون دفترچه اینجا کلیک کنید. خدمات درمانی بیمه تامین اجتماعی به دو صورت امکان پذیر است که شامل درمان مسقیم و درمان غیر مستقیم می‌باشد.

درمان مستقیم: بیمه شده‌هایی که مستقیم به مراکز درمانی و بیمارستان‌های طرف قرارداد تامین اجتماعی مراجعه می‌کنند، خدمات درمانی برای این افراد رایگان خواهد بود.

درمان غیر مستقیم: فرد بیمه‌شده با مراجعه به مراکز درمانی تامین اجتماعی در بیشتر مواقع، بخش بیشتر هزینه‌ها از طرف سازمان، پرداخت می‌شود و بخش کمتری از هزینه‌های درمان بر عهده بیمه‌شده است. همچنین اگر بیمه‌‌شده به مراکزی مراجعه کرده‌باشد که طرف قرارداد تامین اجتماعی نباشند، باید تمام هزینه‌های درمانی را پرداخت کند.

در آخر هزینه‌های پرداخت‌ شده اعلام می‌شود و بیمه تأمین اجتماعی بررسی‌های لازم را انجام داده‌‌ و مطابق قانون هیئت وزیرها مبالغ لازم به بیمه‌گزار پرداخت خواهد شد.

نکته مهم: اگر فرد بیمه‌شده با دستور سازمان تامین اجتماعی به مراکز درمانی طرف قرارداد منتقل شوند، همه هزینه‌ها بر عهده این سازمان بوده و در صورت انتقال به سایر مراکز درمانی تا 90 درصد هزینه‌های پزشکی پرداخت خواهد شد.

دریافت خدمات نوبت دهی از طریق سایت یا کد USSD

شما می توانید انواع خدمات مربوط نوبت دهی را طریق سایت یا کد USSD را از طریق زیر دریافت کنید:

دریافت نوبت از طریق سایت

در ابتدا نیاز است تا وارد سایت nobat.tamin.ir شوید. بعد از ورود صفحه زیر برای شما نشان داده‌ خواهد شد:

بعد انتخاب استان، صفحه زیر نشان داده خواهد شد. شما نیاز است تا پزشک، شهر، تخصص و مرکز درمانی را انتخاب کنیم. البته فقط انتخاب شهر و تخصص الزامی است.

بعد انتخاب، فهرستی از پزشکان نشان داده می‌شود. در صورت داشتن ظرفیت، می توانید آن را رزرو کنید.

در صورتی که قبلا در سایت ثبت نام نکرده‌اید، در ابتدا باید ثبت‌نام خود را تکمیل تا بتوانید از خدمات سایت استفاده کنید.

دریافت نوبت از طریق کد USSD

برای دریافت نوبت از طریق کد USSD، لازم است تا کد دستوری #کد استان (بدون صفر)*1420*4* را شماره گیری کنید. بعد از شماره گیری و طی کردن مراحل لازم، نوبت شما ذخیره خواهد شد.

دریافت نوبت از طریق اپلیکیشن

برای دریافت نوبت و بهره مندی از دیگر خدمات مرتبط با تامین اجتماعی می توانید از اپلیکیشن موبایل 724 استفاده کنید. برای دانلود فقط کافی است تا وارد سایت 724sep.ir شوید. این برنامه موبایل قابل نصب در دو سیستم عامل اندروید و iOS است.

خدمات سایت تامین اجتماعی

بیمه گزاران می‌توانند از طریق سایت تامین اجتماعی به آدرس https://es.tamin.ir/ خدمات زیر را بر اساس در کدام گروه قرار دارند، دریافت کنند:

خدمات مرتبط با بیمه شدگان شامل موارد زیر هستند:

 • نام نویسی
 • پرونده الکترونیک
 • سابقه
 • درمانی
 • حمایت های کوتاه مدت
 • بازرسی‌های انجام شده از محل اشتغال
 • امور بیمه‌شدگان
 • بازنشستگی
 • بیمه شدگان خاص / بیمه فراگیر خانواده ایرانی
 • خدمات سلامت الکترونیک

خدمات مرتبط با کارفرمایان شامل موارد زیر هستند:

 • کارفرمایان
 • واگذارندگان
 • بازرسی‌های کارگاهی
 • لیست حق بیمه
 • مطالبات و ابلاغ‌ها
 • مطالباتی کارگاه
 • بازرسی دفاتر قانونی
 • مدیریت بدهی
 • دریافت گواهی پرداخت حق بیمه ساختمانی

خدمات مرتبط با مستمری بگیران شامل موارد زیر هستند:

 • راهنما
 • فیش حقوقی مستمری بگیران
 • حکم مستمری بگیران
 • خدمات پرونده الکترونیک
 • درخواست گواهی
 • بازنشستگی
 • اعلام شماره حساب بانکی ویژه مستمری بگیران
 • استعلام وضعیت مستمری بگیران
 • مستمری بازماندگان
 • مستمری ازکارافتادگی

خدمات پرکاربرد تامین اجتماعی شامل موارد زیر هستند:

 • ثبت نام خدمات غیرحضوری و بازیابی رمز عبور
 • خدمات سابقه
 • ارسال لیست
 • استعلام استحقاق درمان
 • فیش حقوقی مستمری بگیران
 • مستمری ازکارافتادگی
 • خدمات نام نویسی
 • خدمات پرونده الکترونیک
 • سامانه نوبت دهی مراکز درمانی
 • تفاهم نامه و تعهدنامه
 • خدمات مبتنی بر موبایل
 • حمایت‌های کوتاه مدت
 • اسناد خزانه اسلامی
 • بازرسی‌های انجام شده از محل اشتغال
 • بازنشستگی بیمه‌شدگان
 • خدمات ایرانیان خارج از کشور
 • کمیسیون‌های پزشکی
 • نامنویسی کارفرمایان
 • بازرسی کارگاهی
 • مکاتبات و ابلاغ‌ها
 • مطالبات کارگاه
 • حکم مستمری بگیران
 • درخواست گواهی
 • پرتال درمان
 • بیمه فراگیر خانواده ایرانی بیمه‌شدگان خاص
 • نامنویسی غیرحضوری افراد تبعی
 • احتساب سوابق مدت خدمت نظام وظیفه
 • تکمیل سوابق بیمه – کسری از ماه
 • قرارداد بیمه اختیاری
 • گواهی پرداخت حق بیمه واحدهای ساختمانی
 • اخذ تعهدنامه غیرحضوری فرزند اناث
 • مدیریت بدهی
 • صدور مفاصاحساب
 • سامانه نسخه نویسی الکترونیک
 • استعلام ارتباط بیمه‌ای
 • استعلام وضعیت دریافت مستمری
 • مستمری بازماندگان
 • درخواست کفالت
 • پرتال کافرمایان بازرسی دفاتر قانونی
 • اعلام سابقه به موسسات

مزیت‌های بیمه تامین اجتماعی به صورت مستقیم

با پرداخت حق بیمه می‌توان از خدمات بیمه تامین اجتماعی و مزیت‌های آن استفاده کرد. این مزیت‌ها عبارتند از:

 • خدمات درمانی
 • حوادث
 • بیماری‌ها
 • دریافت غرامت دستمزد ایام بیماری
 • کمک هزینه بارداری
 • دریافت کمک هزینه ازدواج
 • هزینه‌های اروتز و پروتز
 • پرداخت هزینه سمعک، عینک طبی و ویلچر
 • دریافت مستمری ازکارافتادگی
 • بازنشستگی

مزیت‌های تامین اجتماعی به صورت غیر مستقیم

برای پرداخت مزیت‌های غیر مستمر روند مشخصی وجود ندارد و ممکن است که هر چند وقت یکبار واریزی برای کارگر‌ها وجود داشته باشد. این موارد شامل:

 • اضافه کار
 • پاداش انجام کار
 • پرداخت عیدی
 • هزینه تهیه لباس
 • پاداش انتهایی سال
 • بهره وری
 • خسارت اخراج
 • ماموریت
 • بازخرید خدمت

چند نکته در خصوص خدمات بیمه سازمان تامین اجتماعی

در خصوص خدمات تامین اجتماعی بهتر است که چند نکته زیر را هم در نظر داشته باشید:

 • خدمات تامین اجتماعی مخصوص به خود سازمان است و امکان استفاده از آن در دیگر بیمه‌های پایه مانند نیروهای مسلح وجود ندارد.
 • فقط امکان استفاده از یک بیمه برای هر فرد وجود دارد. به عبارتی، امکان استفاده از مزایای خدمات بیمه تامین اجتماعی و نیروهای مسلح وجود ندارد.
 • فقط در بیمه حرف و مشاغل آزاد امکان حذف درمان وجود دارد.
 • برای بهره بردن از مزایای دیگر خدمات مانند بازنشستگی باید شرایط آن در نظر گرفته شوند. در غیر این صورت امکان استفاده وجود ندارد.

اهمیت بیمه تامین اجتماعی

هر فرد بیمه‌شده در ازای پرداخت حق بیمه، می‌تواند از خدمات بیمه تامین اجتماعی استفاده کند. به طور کلی مهمترین مزیت‌های استفاده از بیمه تامین اجتماعی شامل: حمایت طبق قانون کار و پرداخت مستمری است. در ازای پرداخت به موقع حق بیمه، استفاده از دفترچه‌های درمانی نیز امکان پذیر است. همچنین افراد تحت تکلف بیمه‌شده هم شرایط استفاده از دفترچه درمانی را خواهند داشت.

بیمه تکمیلی و بیمه تامین اجتماعی

در خدمات بیمه اجتماعی چیزی به نام بیمه تکمیلی وجود ندارد. بیمه تکمیلی نوعی بیمه اضافه ای است که هر کسی می تواند برای کاهش هزینه های درمانی خود خریداری کند. این بیمه یکساله است و هیچ بازنشستگی ندارد. در صورتی که بیمه تامین اجتماعی علاوه بر پوشش درمان تا درصدی مشخص، دارای بازنشستگی است. برای اینکه تفاوت این دو بیمه را بیشتر بدانید، این مقاله را مطالعه کنید.

در آخر سعی کرده‌ایم که در این مطلب توضیحات کاملی درباره خدمات بیمه تامین اجتماعی ارائه دهیم، اما اگر سوال یا ابهامی‌ برای شما عزیزان وجود دارد، می‌توانید در انتهای این مقاله و به صورت کامنت، سوالات خود را با کارشناس‌های بیمه دات کام در میان بگذارید تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن پاسخ خود را دریافت کنید. بیمه دات کام یک سامانه استعلام، مقایسه و خرید انواع بیمه‌نامه است که برای محصولات خود پشتیبانی 24 ساعته و 7 روز هفته را در نظر گرفته‌ است. برای آشنایی با محصولات بیمه‌ای کافی است که به منوی محصولات مراجعه کنید و تنها با چند کلیک بیمه‌نامه شخص ثالث، موتور، بدنه، مسافرتی، آتش سوزی، کرونا، مسئولیت پزشکان و درمان را تهیه کنید.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
09 مهر 1401 / اطلاعات بیمه ای

تفاوت فسخ و ابطال بیمه‌نامه چیست؟ | شرایط ابطال و فسخ بیمه

یک بیمه‌نامه تا ابد پا بر جا نمانده و امکان ابطال آن وجود دارد. فسخ و ابطال بیمه‌نامه نیز امکان پذیر است، اما تفاوت فسخ و ابطال بیمه‌نامه زیاد است.

07 مهر 1401 / اطلاعات بیمه ای

بیمه زنان خانه دار تامین اجتماعی چیست؟+ دقیق‌ترین راهنمای کامل پوشش و مزایا

بیمه تامین اجتماعی زنان خانه دار برای آن دسته از خانم های خانه داری که شغل استخدامی ندارند؛ می تواند بسیار مفید باشد. چرا که علاوه بر استفاده از پوشش های تامین اجتماعی می توانند پس از بازنشستگی هم به عنوان یک پشتوانه مالی، از سرمایه ایجاد شده استفاده کنند. شما می توانید با ثبت نام این بیمه از مزایای آن بهره مند شوید.

02 مهر 1401 / اطلاعات بیمه ای

بیمه قالی بافی: مزایایی که هر هنرمند قالیباف، می‌تواند از آن بهره ببرد.

اگر یک هنرمند قالی باف هستید و بیمه‌ای ندارید، می‌توانید تحت پوشش بیمه قالیبافی قرار بگیرید! با خواندن این مقاله با جزییات بیمه قالی بافی آشنا شوید.

01 مهر 1401 / اطلاعات بیمه ای

قوانین کار: میزان حقوق اضافه کاری و ساعات قانونی کار هر کارگر در 1401

اگر کارگر یا کارفرما هستید و می‌خواهید اطلاعاتی در مورد قوانین کار کسب کنید، این مقاله برای شما نوشته شده است.

19 شهریور 1401 / اطلاعات بیمه ای

محاسبه ساعات کاری: قوانین محاسبه اضافه کاری، مشاغل سخت و شب کاری

نحوه محاسبه ساعات کاری کارگر، اضافه کاری در شب و روز و وظایف کارفرما را در این مقاله بخوانید.

19 شهریور 1401 / اطلاعات بیمه ای

بیمه خویش فرما تامین اجتماعی چیست؟+ مزایا و معایب و قوانین ۱۴۰۱

بیمه خویش فرمای تامین اجتماعی نوعی از انواع بیمه تامین اجتماعی می باشد که به صورت اختیاری است و پرداخت حق بیمه ها در آن توسط خود فرد بیمه شده صورت می گیرد. برای تهیه این بیمه از سازمان تامین اجتماعی با در دست داشتن مدارک لازم می توانید به صورت حضوری و غیر حضوری نسبت به آن اقدام کنید.

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
سارا
11 بهمن 1400

سلام جایگزین بیمه تامین اجتماعی چیست؟

  کارشناس بیمه
  11 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، بیمه تامین اجتماعی یک بیمه پایه است. بیمه های دیگر مانند سلامت و نیروهای مسلح وجود دارند که شرایط استفاده مخصوص به خود را دارند.

کریم رحیمی
11 بهمن 1400

سلام شما از ساعت کار کارگزاری بیمه تامین اجتماعی اطلاع دارید؟

  کارشناس بیمه
  11 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، ساعت کاری کارگزاری ها همانند ساعت اداری است. باز باید به نزدیک ترین کارگزاری خود مراجعه کنید.

محمد
17 بهمن 1400

سلام
من دفترچه ی خدمات درمانی نیروهای مسلح از طرف پدرم را دارم.
اگر بخواهم خودم رو بیمه تامین اجتماعی کنم آیا دفترچه ی نیروهای مسلح من قطع خواهد شد؟

  کارشناس بیمه
  18 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، بله قطع میشود.

ساکن
23 بهمن 1400

سلام من شنیدم که برای تحت بیمه قرار گرفتن باید قرارداد خاصی نوشته بشه، اصلا چه قراردادی شامل بیمه نمی شود؟

  کارشناس بیمه
  24 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، اگر منظور شما بیمه حرف و مشاغل آزاد است که قراداد خاصی نیاز نیست.

عباس
24 بهمن 1400

سلام
بیمه تامین اجتماعی برای ام آر آی کمر بصورت آزاد انجام شد .آیا هزینه ای پرداخت می کند؟

  کارشناس بیمه
  24 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، خیر. مگر اینکه بیمه تکمیلی داشته باشید.

  ناشناس
  26 بهمن 1400

  اگر خود بیمارستان تامین اجتماعی انجام بدید هزینه ای ندار وجاهای دیگر هزینه دارد

   کارشناس بیمه
   26 بهمن 1400

   ممکن است که فرانشیزی دریافت کنند.

آرش
03 اسفند 1400

سلام، من مدت ۱ ماه هست ک بدلیل مشکلات ستون فقرات در خانه مجبور به استراحت هستم و همینطور مرخصی دستور پزشک هم دارم، فقط میخواستم بدونم چطوری میتونم مابقی حقوقم رو دریافت کنم؟ به من از محل کارم گفته شد برای گرفتن حقوقم باید به بیمه مراجعه کنم

  کارشناس بیمه
  06 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، استراحت پزشکی را سریعا به شعبه ارائه بدهید که جز سابقه شما حساب شود و هم غرامت دستمزد دریافت کنید.

مهري
06 اسفند 1400

ايا هزينه دارو ودرمانو ويزيت در تامين اجتماعي فقط با كسر چند درصدخيلي كم انجام ميگيرد !؟يا با مراجعه به تامين اجتماعي هزينه ي كامل ويزيت ودارو وعكس و……پرداخت ميشه !؟!؟
ايا پر کردن دندان وکشیدن دندان وعینک در تامین اجتماعی پوششی ندارد

  کارشناس بیمه
  07 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، ۰۱ اگر در بیمارستانهای تامین اجتماعی باشد که از شما هزینه ای دریافت نمیشود ولی در غیر از بیمارستانهای تامین اجتماعی بله درصدی از شما میگیرند ۰۲ پر کردن و کشیدن دندان در تامین اجتماعی رایگان است.

saeed
07 اسفند 1400

سلام
در ثبت نام بیمه تامین اجتمایی گزینه خواهان حمایت درمانی برای چیست؟

  کارشناس بیمه
  08 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، یعنی دوست دارید از دفترچه درمانی استفاده کنید یا خیر.

نوید
20 اسفند 1400

سلام من میخام ایمپلنت بزارم و جراحی لثه و استخوان فک دارم… آیا بیمه تامین اجتماعی تا حدودی برای هزینه کمک میکند؟

  کارشناس بیمه
  20 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، فقط مواردی که نوشته شده است و صرفا برای ترمیم دندان پوشش می دهد.

   ناشناس
   09 مرداد 1401

   سلام برای عمل کلی هزینه کردیم و رفتیم تامین اجتماعی که پرداخت بشه یک ریال هم ندادن الکی فقط ۳۰ سال پول دادیم به بیمه

    کارشناس بیمه
    10 مرداد 1401

    سلام اگر مرکز غیرطرف قرارداد رفتید، پوشش داده نمی شود.

  جمشید قادری
  28 تیر 1401

  سلام دوست من بیمه تامین اجتماعی از نظر یک بیمار پرداخت اضافس. هیچ کاری نمیکنه هیچی هم پوشش نمیده

زهرا
22 اسفند 1400

امکان حذف بیمه درمانی تامین اجتماعی وجود داره تا بشه از بیمه‌های دیگه برای درمان استفاده کرد؟

  کارشناس بیمه
  23 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، فقط در بیمه حرف و مشاغل آزاد امکان حذف درمان وجود دارد.

   محمد
   31 اردیبهشت 1401

   فردي كه از بيمه بيكاري استفاده ميكرده ولي چند ماهي اين بدليل آسيب مغزي در بيمارستان بستري شده و اخيرا بيمه بيكاري خاتمه يافته و حقوق خانواده قطع شده چه راه حلي رو پيشنهاد مي كنيد ضمن اينكه در بيمارستان دولتي بستري هست آيا براي كاهش هزينه هاي درمان راهي معرفي ميكنيد. سوابق بيمه اي بيمار بالاي هست.
   سپاسگزارم

    کارشناس بیمه
    31 اردیبهشت 1401

    سلام دوست عزیز،برود خودش را سریع بیمه اختیاری بکند.

     آشوری
     11 مرداد 1401

     سلام میگم که هزینه های بیمه تامین اجتماعی حداقلش چقدره که حالا باید این همه حرص و جوش بخوریم براش؟

     کارشناس بیمه
     12 مرداد 1401

     سلام حداقل حدود 500 هزار تومان است.

من
08 فروردین 1401

ایا تامین اجتماعی هزینه های بستری در بیمارستان خصوصی غیر طرف قرارداد را پرداخت میکند؟ بدون بیمه تکمیلی

  کارشناس بیمه
  08 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، خیر

جعفری
16 فروردین 1401

سلام.آیا تامین اجتماعی هزینه خرید و دستمزد گچ دست را پرداخت میکند؟

  کارشناس بیمه
  25 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، خیر.

Raha
18 فروردین 1401

سلام وقت بخیر
چندوقت بعدازبیمه شدن می‌توانیم ازخدمات درمانی استفاده کنیم

  کارشناس بیمه
  08 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، بلافاصله بعد از بیمه شدن و واریز حق بیمه دفترچه درمانی شما فعال میشود.

مسلم
19 فروردین 1401

سلام من ۲۲سالمه میخوام بیمه تامین اجتماعی رد کنم چند ماه باید بیمه کنم تا از خدمات درمانی استفاده کنم؟؟

  کارشناس بیمه
  11 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، از همان اول می توانید استفاده کنید.

مینا
20 فروردین 1401

سلام و ادب، من همسرم از اسفندماه بیمه شده، اما هنوز بیمه درمانی من، بعنوان همسر، در سیستم وارد نشده؟ فروردین موقع ویزیت پزشک در سیستم کدملی م را زدند اما هنوز فعال نشده بود. مگر همان موقع نباید خدمات درمان فعال بشه؟

  کارشناس بیمه
  20 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، همسر شما چون اولین بار است بیمه شده باید شناسنامه و کارت ملی خودش و افراد تحت تکفلش را ببرد به کارگزاری سازمان تا شما را در قسمت نامنویسی ثبت نام کند.

جاهد
22 فروردین 1401

سلام وقت تون بخیر
آیا لیزر چشم و درمان چشم هم شامل بخش های بیمه تآمین اجتماعی میشود !؟

  کارشناس بیمه
  15 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، خیر مگر اینکه شرایط خاصی باشد که باید به بیمارستان های تامین اجتماعی مراجعه کنید.

امیر
08 اردیبهشت 1401

درود بر شما،یک پرسش داشتم،خواستم عرض کنم که بنده یک بیماری لاعلاج دارم بعد میخواستم بدونم شرایطش هست که بخوام زودتر بازنشست بشم؟ یا اینکه چه کارهایی میشه کرد؟

  کارشناس بیمه
  08 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، زودتر نمی توانید بازنشسته شوید باید بروید کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی از کار افتاده کلی بگیرید البته اگر شرایط ماده ۷۰ و ۷۵ را داشته باشید.

   امير
   09 اردیبهشت 1401

   بيماريم MS هست ميشه به نظرتون؟
   از كار افتاده.كلى چي هست؟

    کارشناس بیمه
    05 خرداد 1401

    سلام دوست عزیز با کارشناس تامین در کارگزاری ها صحبت کنید، بهتر است.

   امير
   10 اردیبهشت 1401

   درود بر شما،بيماري MS دارم و بيمه تامين اجتماعى هستم،و از كار افتاده كلى چيه؟ و شرايط ماده٧٠/٧٥ چه شرايطى هست؟

    کارشناس بیمه
    07 تیر 1401

    سلام دوست عزیز، توضیح این دو ماده خیلی زیاد است خلاصه اینکه شما قبل از بیمه شدن باید سالم بوده باشید

داود
29 اردیبهشت 1401

سلام یک نفر دو روز پیش همسرش رو بیمه کرده و امروز در بیمارستان تامین اجتماعی برا زایمان بستری شده و هیچ بیمه دیگه ای ندارم میتونه از بیمه تامین اجتماعی استفاده کنه در ضمن گفتن شنبه تو سیستم می شینه

  کارشناس بیمه
  29 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، یعنی تا الان هیچ بیمه این نداشته است؟ از خود مسئول پذیرش بپرسید که اگر امکانش هست و قبول می کنند، مدارک را تحویل بگیرد.

علی
31 اردیبهشت 1401

سلام خوب هستید ببخشید من میخواستم بدونم کسانی که بیماری های hav دارن بیمه چقدر حقوق میده

  کارشناس بیمه
  31 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، بیمه حقوق نمیدهد ولی اگر شرایط شرکت در کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی را داشته باشید تامین اجتماعی به شما مستمری پرداخت میکند

محمد
31 اردیبهشت 1401

فردي كه از بيمه بيكاري استفاده ميكرده ولي چند ماهي اين بدليل آسيب مغزي در بيمارستان بستري شده و اخيرا بيمه بيكاري خاتمه يافته و حقوق خانواده قطع شده چه راه حلي رو پيشنهاد مي كنيد ضمن اينكه در بيمارستان دولتي بستري هست آيا براي كاهش هزينه هاي درمان راهي معرفي ميكنيد. سوابق بيمه اي بيمار بالاي هست.
سپاسگزارم

  کارشناس بیمه
  01 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، بروید بیمه اختیاری شوید

ناشناس
02 خرداد 1401

سلام
آيا فردي كه بيمه تامين اجتماعي دارد و مدتي است كه در بيمارستان دولتي بستري شده. هزينه هايي را كه به بيمارستان پرداخت ميكنند آيا از بيمه ميتونند دريافت كنند؟ اگر بلي ، چطور بايد اقدام كرد؟.
سپاسگزارم

  کارشناس بیمه
  03 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، آن فرد وقتی در بیمارستان دولتی بستری بوده، پس هزینه هاش بر اساس آن حساب شده است.

رضا
14 خرداد 1401

سلام.خدمات دندان از چه بخشی میتونم مطالعه کنم چه چیز هایی شامل بیمه تامین اجتماعی میشود؟

  کارشناس بیمه
  16 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، اصولا پر کردن و کشیدن است.

میم
18 خرداد 1401

سلام، من بیمه تامین اجتماعی مشاغل آزاد هستم با دفترچه. بیمه عمر پاسارگاد رو هم جدیدا گرفتم. به کارشناسش گفتم پس‌انداز و سرمایه گذاری روی پول رو کلا قبول ندارم و تمرکز بیمه رو بذار روی موارد پزشکی…اما الان که مدارکش اومده و نگاه میکنم حقیقتا احساس میکنم بیشتر بازی با ارقام هست. من میخواستم یک چیزی مکمل بیمه پزشکی تامین اجتماعیم باشه ولی احساس میکنم نیست…تامین اجتماعی حداقل ویزیت و چارتا چیز دیگه رو هرجا بری تخفیف میده بهت، اما پاسارگاد میگه یا فقط برو فلان جا ، یا اگر میخوای بیشتر خدمات بگیری هی پرداختیت رو زیاد کن! یه چیز جالب اینکه ، حالتی که من قرارداد بستم، توی سال اول ۷-۸ برابر پرداختی سالانه‌ت هزینه پزشکی میده (چون عدد کمی میشه!) ولی مثلا توی سال ۳۰ام با کمال تعجب حتی معادل پرداختی سالانه ت هم هزینه پزشکی نمیده! حسابی توی ذوقم خورده، نمیدونم چیکار کنم…

  کارشناس بیمه
  18 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، بیمه عمر که بیشتر جنبه سرمایه گذاری دارد. این چیزی که شما می خواهید و البته اگر درست متوجه شده باشیم، بهتر است که بیمه تکمیلی تهیه کنید که هزینه ها کمتر شود.

آذر
18 خرداد 1401

سلام 3سال هست پدر و مادرم تحت تکفل بنده هستن ولی بنده اطلاع نداشتم چون من مراحل اولیه رو انجام دادن و گفتن باید برای تحقیقات بیان ولی چون نیومدن بنده فکر کردم انجام نشده و تازه با مراجعه به سایت که خواستم درخواست کفالت رو ثبت کنم متوجه شدم که تحت پوشش هستن ولی فعال نبود که با مراجعه به بیمه فعال شد الان امکانش هست هزینه هاییکه در این سه سال انجام دادم از بیمه بگیرم؟

  کارشناس بیمه
  19 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، بله.

سالار
26 خرداد 1401

با سلام بنده ۵ ماه هستش تصادف کردم بعد ۵ ماه رفتم بیمه خودمو بیمه کنم فرم نوشتم و ثبته نام کردم هم خدمات درمانی و بازنشستگی ولی الان تو سایت زدم که پولو واریز کنم پول از من‌کم شد ولی زده بود عدم تعهدات درمانی میخواستم ببینم دلیلش چیه

  کارشناس بیمه
  26 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، قرارداد را اشتباه منعقد کردید

زهرا مظفری
02 تیر 1401

با سلام وادب من قبلا زیر پوشش بیمه مستمری مادرم بودم و در حال حاظر استخدام شدم وبیمه خودم تامین اجتماعی است.ایا میتوان بیمه خودم به خدمات درمانی انتقال بدهم و برگردم زیر پوشش مستمری مادرم

  کارشناس بیمه
  05 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، خیر امکان ندارد

shaghayegh
04 تیر 1401

بعد از فوت پدر میشه از پوشش بیمه تامین اجتماعی برای خانواده استفاده کرد؟

  کارشناس بیمه
  06 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، اگر از نظر تامین اجتماعی خانواده تحت تکفل و شرایط داشته باشند بله میتوانند استفاده کنند

ساده دل
11 تیر 1401

سلام بیمه تامین اجتماعی چند درصد هزینه درمان را پرداخت میکند؟

  کارشناس بیمه
  12 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، در هر درصدی متفاوت است.

Pari
13 تیر 1401

سلام وقت بخیر،برای زایمان در بیمارستانهای تامین اجتماعی چند ماه قبل باید بیمه داشته باشیم؟من رفتم بیمارستان میلاد برای زایمان قبول نکردن گفتن ۶ ماه باید بگذره در غیر این صورت هزینه آزاد حساب میشه،بیمارستان کاشانی تماس گرفتیم گفتن دوماه بگذره میتونین زایمان کنین واقعا گیج شدم😒ممنون میشم جواب بدین 🙏

  کارشناس بیمه
  21 تیر 1401

  سلام این مربوط به بخشنامه های مدیریت درمان تامین اجتماعی میباشد و معمولا بستگی به نوع عمل و هزینه عمل دارد اگر منلا کسی عمل بالای ۵ ملیون داشته باشد نمیتواند بیاید با یک یا دو ماه واریزی عمل کند تامین اجتماعی قبول نمیکند

Ali
20 تیر 1401

سلام و خسته نباشید چطور بیمه خود را تکمیلی کنیم؟

نفس
28 تیر 1401

سلام آیا بیمه تامین اجتماعی با کلینیک طرف قرداد هزینه جراحی خارج کردن غده پستان را پرداخت میکند؟

  کارشناس بیمه
  06 مرداد 1401

  سلام دوست عزیز، اگر کلینگ طرف قرارداد تامین اجتماعی باشد که هزینه زیادی از شما دریافت نمیکنند مبلغ پرداختی شما کم است

اکرم
28 تیر 1401

سلام
با دفترچه تامین اجتماعی میتونم توی بیمارستان تامین اجتماعی عمل لیزیک انجام‌بدم؟توی بیمارستان های دیگه چند درصد هزینه رو تقبل میکنه بیمه؟

  کارشناس بیمه
  06 مرداد 1401

  سلام دوست عزیز، بله اگر دکتر در بیمارستان تامین اجتماعی شما را بستری و عمل کند هزینه ای اصلا پرداخت نمی کنید ولی بیشتر بیمارستانهای خصوصی اصلا دفترچه تامین اجتماعی را قبول نمی کند مگر اینکه بیمه تکمیلی داشته باشید

ستاره
02 مرداد 1401

سلام وقت بخیر
من تا اخر تیر تو کارگاهی مشغول بودم
تا کی میتونم از بیمه درمانی استفاده کنم؟ ( دو مرداد رفتم ویزیت گرفتم و هنوز فعال بود برام)

  کارشناس بیمه
  08 مرداد 1401

  سلام دوست عزیز، تا آخر مرداد ماه میتوانید استفاده کنید.

هامون
03 مرداد 1401

سلام من پسرم کرونا گرفته بیمه تامین اجتماعی برای بیمار تو این زمینه هزینه داروهاشو سرم رو میده؟

  کارشناس بیمه
  04 مرداد 1401

  سلام همه داروها را تحت پوشش قرار نمی دهد.

🦋
04 مرداد 1401

سلام خسته نباشید
من قسمتی از دستم دچار سوختگی شده آیا بیمه هزینه ای را میدهد؟

  کارشناس بیمه
  05 مرداد 1401

  سلام اطلاعاتی نداریم.

رضا
09 مرداد 1401

سلام وقت بخیر بنده به دلایلی ترک کار کردم و قراردادم دو ماه مانده است آیا راهی برای دریافت بیمه بیکاری هست یا پیشنهاد کار از سوی بیمه

  کارشناس بیمه
  09 مرداد 1401

  سلام خیر باید یکسال در آخرین کارگاه سابقه داشته باشید.

زندگی
09 مرداد 1401

سلام ببخشیدمابیمه کارکنان آموزش وپرورش هستیم وتو بیمارستات تامین اجتماعی دخترم رو عمل کردم آیا تمام هزینه های ما آزاد حساب میشه یابا دفترچه درمانی ما هم میشه اونجا عمل انجام داد

  کارشناس بیمه
  14 مرداد 1401

  سلام دوست عزیز، اولا بستگی به عمل شما دارد ولی بطور کلی تامین اجتماعی اکثر دفترچه ها را قبول میکند

آرشام مهین پرست
09 مرداد 1401

من چندروز پیش کرونا گرفتم بیمه درمان تامین اجتماعی هزینه های سرم و دارو رو میده؟

  کارشناس بیمه
  10 مرداد 1401

  سلام تا حدی پوشش می دهد. البته اگر خاص نباشند.

کسری لطفی
10 مرداد 1401

بیمه تامین اجتماعی تا چند سال مستمری و حقوق میده؟؟

  کارشناس بیمه
  11 مرداد 1401

  سلام تا زمان فوت شخص و ذینفع اصلی او.

صادق
18 مرداد 1401

من تاحالابیمه نبودم چند ماهی میشه به استخدام شرکت در اومدم الان بیمه دارم شماره بیمه هم دارم لازم است که به طب کار مراجعه کنم یا میتونم از خدمات درمانی استفاده کنم

  کارشناس بیمه
  19 مرداد 1401

  سلام می توانید استفاده کنید. البته اگر برای شما الان بیمه رد می شود.

مشهدی
18 مرداد 1401

سلام یعنی چی حمایت درمانی بیمه تامین اجتماعی اینقدر پایینه؟ از یک میلیون هزینه، فقط صدهزار تومان رو پوشش داده؟ خواهشا پیگیری کنید.

  کارشناس بیمه
  19 مرداد 1401

  سلام ما سایت فروش بیمه هستیم و این مطلب صرفا برای اطلاع رسانی است. متاسفانه مبلغ پوشش دهی بیمه تامین اجتماعی کم است.

vahid
23 مرداد 1401

سلام من بیمه خدمات درمانی جانبازان از طرف پدر و بیماری خاص دارم و میخواستم مشغول به کار شم با پرداخت حق بیمه توسط کارفرما
آیا راهی برا قطع نشدن بیمه خدمات درمانیم هست؟

  کارشناس بیمه
  24 مرداد 1401

  خیر وجود ندارد فقط میتوانید از یک دفترچه درمانی استفاده کنید

سعیدمشگلانی
03 شهریور 1401

سلام.بیمه، هزینه کشیدن دندان پرداخت میکند؟

  کارشناس بیمه
  03 شهریور 1401

  سلام به طرح انتخابی شما بستگی دارد.

مارال
22 شهریور 1401

سلام بیمه تامین اجتماعی چه هزینه هایی را پرداخت میکند؟

  نویسنده بیمه
  22 شهریور 1401

  سلام دوست عزیز
  در مقاله به تمام پوشش های بیمه تامین اجتماعی اشاره شده است

فرزاد
31 شهریور 1401

سلام
من در شهریورماه بیمارستان طرف قراداد تامین اجتماعی بستری شدم و چون بیمه ماه تیر از طرف محل کار بعلت جابجلیی مکان شرکت به مشکل خورده بود آزاد پرداخت کردم و‌گفتند بعدا درست شد بیا بگیر… بیمه تیر مشکلش حل نشد و از مرداد بیمه دوباره درست شد.. حال باتوجه به اینکه عمل من در شهریور بوده درصورت پرواخت بیمه شهریور محل کارم آیا مبلغ عمل من پرداخت می شود ؟؟

  نویسنده بیمه
  04 مهر 1401

  سلام فرزاد عزیز
  خیر مبلغ عمل شما پرداخت نمی شود.

Parisa
31 شهریور 1401

سلام من چند هفته ای میشه که تحت پوشش بیمه مشاغل آزاد هستم میخواستم بدونم از چه زمانی میتونم از خدمات بستری استفاده کنم؟؟

  کارشناس بیمه
  02 مهر 1401

  سلام از همان موقع که برای شما رد می توانید استفاده کنید.

همیرا
08 مهر 1401

آیا هزینه ویزیت و دارو و دندانپزشکی و عینک طبی که فرد بازنشسته در مراکزی غیر از مراکز سازمان تامین اجتماعی انجام میدهد بخشی از آن توسط سازمان تامین اجتماعی پرداخت می گردد

  نویسنده بیمه
  09 مهر 1401

  سلام فقط پول عینک طبی پرداخت می شود.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید