01 اسفند 1401

قوانین کار: میزان حقوق اضافه کاری و ساعات قانونی کار هر کارگر در 1401

به طور حتم برای شما هم پیش آمده که به عنوان یک کارمند یا کارگر قبل از اینکه وارد محیط کار شوید، درباره قوانین کار جستجو کرده و با حقوق خود آشنا شده باشید. قانون کار و رفاه اجتماعی همانطور که از نام آن مشخص است برای رفاه حال کارگرها و کارمند‌ها قوانین سختگیرانه‌ای دارد.

در ادامه مطلب درباره قوانین و چگونگی چهارچوب قانون وزارت کار اطلاعاتی را بررسی خواهیم کرد با ما همراه باشید.

اصطلاحات متن قانون کار

ماده 1: تمام کارفرماها، کارگرها، کارگاه‌ها، موسسه‌های تولیدی، صنعتی، خدماتی و کشاورزی باید از قوانین کار تبعیت کنند.

ماده 2: با توجه به قانون کار، کارگر تعریف مشخصی دارد. کارگر کسی است که با هر عنوان در مقابل دریافت حق السعی، حقوق و سهم سود به درخواست کارفرما کار می‌کند.

ماده 3: کارفرما شخصی است حقیقی یا حقوقی که کارگر با توجه به درخواست او در مقابل دریافت مزد کار می‌کند. مدیر‌ها، مسئول‌ها و تمام افرادی که در کارگاه به عنوان مسئول شناخته می‌شوند و نماینده کارفرما محسوب می‌شوند، در قبال کارگر تعهداتی دارند. در صورتی که نماینده کارفرما خارج از اختیارهای خود تعهدی کند و کارفرما آن را نپذیرد در مقابل کارفرما ضامن است.

قرارداد در قوانین کار

قرارداد کاری یک متن نوشته شده یا شفاهی است که به موجب آن کارگر در قبال دریافت حق السعی خود، با مدت زمان کارکرد مشخص، کار را برای کارفرما انجام می‌دهد. در قراردادی که پایان و شروع آن مشخص نیست، قرارداد دائمی‌ و کار مستمر تلقی خواهد شد. در قرارداد کاری باید موارد مختلفی قید شود که عبارتند از:

 • مشخصات کارفرما و کارگر
 • نوع کار یا وظیفه محول شده به کارگر
 • میزان حقوق، مزد مشخص شده و مزایای الحاقی
 • مجموع ساعت کار و ساعت اضافه کاری با توافق دو طرف قرارداد
 • تاریخ شروع و پایان قرارداد
 • میزان تعطیلات و مرخصی‌های ماهانه
قانون کار

همه قوانین کار و نکات مربوط به آن

توجه داشته باشید که هنگام مذاکره و بستن قرارداد باید قوانین اداره کار را در نظر بگیرید، حتی اگر به صورت شفاهی یا کتبی برخلاف قوانین وزارت کار و تامین اجتماعی، حداقل‌های مربوط به کار رعایت نشود، آن قرارداد باطل است و قابل استناد نیست.

نکته مهم دیگر این است که اگر قراردادی بین کارگر و کارفرما به صورت کتبی وجود نداشته باشد، قرارداد به صورت شفاهی تلقی شده و تمام قوانین وزارت کار بر رابطه کاری حاکم است.

در قرارداد قانون کار، کارگاه به چه مکانی گفته می‌شود؟

طبق قوانین کار و ماده 4 قانون وزارت کار، کارگاه محلی است که کارگر به درخواست کارفرما یا نماینده او در آن مکان کار می‌کند. این مکان شامل: موسسه‌های صنعتی، کشاورزی، مسافربری، خدماتی، تجاری، تولیدی، امکان عمومی ‌و تمام تاسیساتی که به اقتضای کار متعلق به کارفرما است.

ناهار خوری، تعاونی‌ها، مهدکودک، آموزشگاه‌های حرفه‌ای، قرائت خانه، کلاس‌های آموزشی و سایر مراکز جزو کارگاه محسوب می‌شوند.

دستمزد کارمند‌ها در قرارداد کار

دستمزد به مجموع وجه نقد یا غیر نقد که در مقابل انجام کار به کارمند پرداخت می‌شود، گفته خواهد شد. در ابتدای هر سال حداقل دستمزد کارگرها مشخص می‌شود که این موضوع بر عهده شورای عالی کار است.

میزان افزایش حداقل دستمزد به طور معمول با توجه به درصد تورم سال است. این تورم به صورت سالانه از سوی بانک مرکزی به مراکز آمار کشور اعلام می‌شود. به عنوان کارگر و کارفرما باید به این نکته توجه کنید که در قوانین کار دستمزدهای کمتر از حداقل تعیین شده شورای عالی، غیر قانونی بوده و قابلیت پیگیری دارد. محاسبه حقوق و دستمزد دارای فرمول مخصوصی است که در ادامه برای شما نوشته‌ایم. تمامی موارد بر اساس تعریف میزان حقوق اداره کار است.

دستمزد کار تمام وقت

اگر با توجه به توضیحات قسمت قبل، کارفرما حتی قرارداد کتبی با کارگر داشته باشد که از میزان حقوق کمتر از مصوب پرداخت خواهد کرد، باز هم این قرارداد قابل استناد نیست. مدت زمان کار تمام وقت 44 ساعت در هفته و به جز ایام تعطیل و جمعه‌ها است که باید مطابق این مدت زمان، دستمزد کامل و تعیین شده از سوی وزارت کار و رفاه امور اجتماعی پرداخت شود.

دستمزد کار کارمزدی

کارمزد چیست؟ میزان مزدی که بابت انجام مقدار مشخص کار که از نظر کمی ‌قابل اندازه گیری باشد. در این صورت کارمزد به ازای هر واحد کار تعیین و پرداخت می‌شود.

حالا اگر کارگر با کارفرما توافق کند که حقوق به صورت کارمزدی دریافت خواهد کرد، مبلغ پرداختی نباید از حداقل مزد قانونی به نسبت ساعات عادی کار کمتر باشد. همچنین انجام کار اضافی به کارگرهای کارمزدی علاوه بر ساعت‌های عادی کار و کار در شب مطابق با قوانین کار است. دقت کنید که ملاک محاسبه فوق العاده نوبت کار یا شب کاری، نرخ کارمزد آن‌ها است و با میزان حداقل مصوبه شورای عالی کار متفاوت است.

دستمزد کار ساعتی

مزد ساعتی چیست؟ به ازای ساعت‌هایی که وقت کارگر در اختیار کارفرما است، دستمزد کارگر محاسبه و پرداخت خواهد شد.

اگر کارگر و کارفرما با مزد ساعتی توافق به همکاری کنند، در قرارداد آن‌ها باید ساعت‌های کار به صورت، روزانه، هفتگی و ماهانه مشخص شود. توجه کنید که اگر ساعت کار بیشتر از روزی 8 ساعت و 44 ساعت در هفته باشد، باید مابقی آن ساعت‌ها به صورت اضافه کاری با کارگر محاسبه شود.

در این نوع از قرارداد و طبق قوانین کار، علاوه بر مزد ثابت باید تمام مزایای مصوبه در شورای عالی به کارگر تعلق گیرد. این مزایا عبارتند از:

 • حق مسکن
 • حق اولاد
 • بن کارگری یا حق خواربار

همچنین طبق قوانین کار در این نوع قرارداد، کارگر مشمول پرداخت  حق بیمه تامین اجتماعی قرار می‌گیرد. بنابراین به ازای هر 8 ساعت کاری، یک روز سابقه بیمه برای وی در نظر گرفته می‌شود.

دستمزد ساعتی سال ۱۴۰۱ برای هر ساعت کار عادی برابر با ۱۹۰.۰۷۵ ریال است. بر اساس اضافه کاری طبق قانون کار، حقوق هر ساعت اضافه کاری برابر 1.4 حقوق پایه محاسبه می‌شود. پس با توجه به حقوق ساعتی وزارت کار برای حقوق پایه، هزینه اضافه کاری برابر با ۲۶۶.۱۰۵ ریال است. این عدد حقوق اضافه کاری وزارت کار برای افرادی است که حداقل حقوق وزارت کار را دریافت می‌کنند، اگر شخصی دریافتی بیشتری دارد، باید حقوق ساعتی خود را محاسبه کرده و به عدد بدست آمده 40% اضافه کند.

دستمزد اضافه کاری چقدر است؟

دستمزد کار ساعتی سال ۱۴۰۱ برای هر ساعت کار عادی برابر با ۱۹۰.۰۷۵ ریال است. بر اساس اضافه کاری طبق قانون کار، حقوق هر ساعت اضافه کاری برابر ۱.۴ حقوق پایه محاسبه می‌شود. پس با توجه به حقوق ساعتی وزارت کار برای حقوق پایه، مبلغ ساعت اضافه کاری برابر با ۲۶۶.۱۰۵ ریال است. هر ساعت اضافه کاری طبق قانون کار که حداقل حقوق وزارت کار را دریافت می‌کنند برابر با این عدد است؛ اگر شخصی دریافتی بیشتری دارد، باید حقوق ساعتی خود را محاسبه کرده و به عدد بدست آمده ۴۰% اضافه کند.

قیمت هر ساعت اضافه کار به این دلیل بیشتر از حقوق ساعت کار عادی است که کارگر موظف به انجام آن نیست و تنها ساعت کار اجباری او طبق قوانین کار و تامین اجتماعی، همان هفته‌ای 44 ساعت است. همچنین در مورد حق بیمه باید گفت که ساعات اضافه کاری جز سوابق کارگران محسوب نمی‌شود.

دستمزد کار پاره وقت در سال ۱۴۰۱

در قرارداد دستمزد کار پاره وقت، میزان حقوق، مزایا و پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی با توجه به ساعت کار کارگر محاسبه و پرداخت می‌شود. به طور مثال:

بر پایه‌ی قانون کار پاره وقت ۱۴۰۱ کارگر به طور ثابت ۳۰ ساعت در هفته کار کرده که حقوق پایه و مزایا باید معادل ۲/۳ حقوق و مزایای کارگر‌های تمام وقت محاسبه شود. پس برای محاسبه‌ی حقوق پاره وقت ۱۴۰۱ کافی است میزان حضور در مجموعه را در نظر گرفت و آن نسبت را در حقوق حضور کامل ضرب کنید.

در مورد پرداخت حق بیمه و سابقه هم به همین ترتیب عمل خواهد شد که 2/3 ماه یعنی 20 روز برای او حق بیمه در ماه پرداخت می‌شود.

برای کسب اطلاعات جامع در مورد بیمه تامین اجتماعی به اینجا مراجعه نمایید.

محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی، در خصوص پرداخت های حقوق و دستمزد مربوط به سال 1401 بیان کرد که با تصویب مجلس در فرآیند بودجه، تمامی حقوق و دستمزد همه افراد با هر نوع روش کاری باید به صورت ماهیانه پرداخت شود. همچنین بساط حقوق های چند ماه یکبار که فشار اقتصادی مضاعفی روی دوش افراد می گذارد، جمع خواهد شد.

 

دستمزد رانندگان در سال ۱۴۰۱

ضریب دستمزد رانندگان حمل و نقل بار و مسافر بین شهری در خصوص موضوع بند 7 جلسه هیئت مدیره به تاریخ 26/3/81 و اصلاحات بعدی آن در سال 97 به این صورت است: برای رانندگان اتوبوس و کامیون 1.5 برابر حداقل دستمزد، رانندگان وانت بار، سواری، مینی بوس و کامیونت 1.2 برابر حداقل دستمزد، رانندگی اتوبوس درون شهری 1.1 برابر حداقل دستمزد، رانندگان حمل مسافر درون شهری 1.1 حداقل دستمزد و رانندگان حمل بار 1.1 برابر حداقل دستمزد است.

حق بیمه رانندگان در شش ماهه اول 1401 به صورت زیر است:

حق بیمه رانندگان با کمک دولت (بر حسب تومان)
رانندگان درون شهری 640.967
رانندگان برون شهری سبک 757.507
رانندگان برون شهری سنگین 874.047
حق بیمه رانندگان بدون کمک دولت (بر حسب تومان)
رانندگان درون شهری 1.281.934
رانندگان برون شهری سبک 1.515.014
رانندگان برون شهری سنگین 1.748.094

دستمزد کارگران در سال ۱۴۰۱

ضریب دستمزد کارگران ساختمانی در خصوص موضوع بند (4) مربوط به 1457مین جلسه به تاریخ 23/10/92 هیئت مدیره محترم سازمان به این صورت است: کارگر درجه یک 1.4 برابر حداقل دستمزد و کارگر درجه دو 1.3 برابر حداقل دستمزد و کارگر درجه سه 1.2 برابر حداقل دستمزد است. میزان حق بیمه کارگران 1401 در ادامه نوشته شده است.

میزان حقوق در سال 1401

بر اساس تصمیم شورای عالی کار، حقوق کارگران و کارمندان در سال 1401، 57 درصد افزایش پیدا کرد. از این رو، حداقل میزان حقوق  برابر با 4 میلیون و 179 هزار و 750 تومان است. همچنین دستمزد روزانه 139 هزار تومان است.

در حالت کلی، حقوق و مزایا کارمندان و کارگران در سال 1401 به صورت زیر است:

 • حداقل دستمزد روزانه: 1.393.250 ریال
 • حداقل دستمزد ماهیانه: 41.797.550 ریال
 • حق مسکن ماهیانه: 6.500.000 ریال
 • حق بن نقدی (کمک هزینه اقلام مصرفی): 8.500.000 ریال
 • جمع دریافتی افراد متاهل 3.3: 64.331.175 ریال
 • حق اولاد برای هر فرزند: 4.179.750 ریال
 • حق سنوات (ماهیانه): 2.100.000 ریال
 • مجموع دریافتی بدون فرزند و بدون سابقه کار: 56.797.500 ریال
 • جمع دریافتی با یک فرزند: 63.077.250 ریال
 • مجموع دریافتی با دو فرزند: 67.257.000 ریال
 • مجموعه دریافتی افراد متاهل 3.3 نفری:64.331.175 ریال
 • مزد ساعتی (هر ساعت کار عادی):190.075 ریال
 • فوق العاده مزد ساعتی اضافه کاری: 266.105 ریال
 • فوق العاده مزد ساعتی شب کاری: 66.526 ریال
 • فوق‌العاده مزد هر روز جمعه کاری: 557.300 ریال
 • فوق العاده نوبت کاری صبح-عصر-شب معادل 15% حقوق ماهیانه (حق شیفت): 6.269.625 ریال
 • فوق العاده نوبت کاری صبح-عصر معادل 10% حقوق ماهیانه (حق شیفت):4.179.750 ریال
 • فوق‌العاده نوبت کاری صبح-عصر یا عصر-شب معادل 22.5% حقوق ماهیانه (حق شیفت): 9.404.437 ریال
 • عیدی و پاداش برای هر ماه: 6.966.250 ریال
 • سنوات (پایان کار) برای هر ماه: 3.483.125 ریال
 • مانده مرخصی برای هر ماه: 1.893.250 ریال

اگر نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در مورد عیدی کارگران و عیدی کارکنان دولت دارید، پیشنهاد می‌کنیم این مقالات را مطالعه کنید.

سبد معیشت کارگران در سال 1401 برای خانوار 3.3 نفری برابر با 89.790.000 ریال است. همچنین حداقل حقوق بازنشستگان، وظیفه بگیران و مشترکان صندوق های بازنشستگی کشوری و لشکری و سایر صندوق های بازنشستگی وابسته به دستگاه های اجرایی در سال 1401 برابر با 50.000.000 ریال است. همچنین حق سهم بیمه شده برابر با 407.335 تومان و حق سهم بیمه کارفرما 1.338.387 تومان است.

حق مسئولیت در قانون کار برای محاسبه حقوق، به صورت رسمی جایی ندارد. اما اگر این مزیت دریافتی در سال‌های پیش به شخصی تعلق داشته، الآن حق مسئولیت چقدر است؟ با توجه به اینکه عدد ثابتی برای آن اعلام نمی‌شود، هر چقدر که حقوق پایه افزایش پیدا کرده باشد، می‌تواند حق مسئولیت نیز بیشتر شود.

معافیت مالیاتی در حقوق 1401

سقف معافیت مالیاتی کارکنان دولت در سال 1401 برابر با 67 میلیون و 200 هزار تومان است. از این رو، نرخ مالیات بر اساس مازاد درآمد درصد به صورت زیر خواهد بود:

 •  150 میلیون تومان مالیات سالیانه 10%
 • 150 تا 250 میلیون تومان مشمول مالیات سالیانه 15%
 • 250 تا 350 میلیون تومان مشمول مالیات سالیانه 20%
 •  350 میلیون تومان بیشتر مشمول مالیات سالیانه 30%

حداقل مبنای پرداخت حق بیمه در سال ۱۴۰۱

حداقل مبنای پرداخت حق بیمه به طور اختیاری برابر با 1.2 حداقل دستمزد تصویب شده شورای عالی کار است. البته این مورد براساس بخشنامه 686 امور بیمه شدگان به تاریخ 5/1/98 است. همچنین اگر این مبنا برای آن هایی که مبنای پرداخت حق بیمه آن ها در سال 1400 از عدد 885.165 بیشتر باشد، سایر سطوح دستمزدی همانند فرمول بالا محاسبه می شود که البته نباید از 1.2 حداقل دستمزد مصوب شورای عالی کار کمتر باشد. فرمول آن به این صورت است:

مبنای پرداخت حق بیمه روزانه سال 1401= (171.722+38/1×آخرین مبنای پرداخت حق بیمه در سال 1400)

حداقل مبنای پرداخت حق بیمه بیمه‌شدگان صاحبان حرف و مشاغل آزاد 1401 به صورت روزانه برابر با 1.393.250 است. البته در صورت بیشتر بودن و داشتن اختلاف باید ضریب آن هم محاسبه شود.

طبق قوانین وزارت کار ۱۴۰۱، حق بیمه کارگری برای شش ماه اول و شش ماه دوم به طور کلی برابر با ۱۷.۴۵۷.۲۲۵ و ۱۷.۰۳۸.۲۵۰ میلیون ریال است. سهم کارفرما در این دو شش ماه به ترتیب برابر با ۱۳.۳۸۳.۸۷۲ و ۱۳.۰۶۳.۴۲۵ میلیون ریال و سهم کارگر در دو شش ماه به ترتیب برابر با ۴.۰۷۳.۳۵۲ و ۳.۹۷۵.۸۲۵ میلیون ریال است.

چند نکته مهم در خصوص حقوق ۱۴۰۱

در خصوص تعیین حقوق، چند نکته زیر را در نظر بگیرید:

 • دستمزد روزانه سال 1401 برای سایر سطوح برابر با 38 درصد به اضافه عدد ثابت روزانه 171.722 ریال بیشتر خواهد شد. فرمول آن به این صورت است: مزد روزانه شغل در سال 1401= (171.722+38/1×آخرین مزد روزانه شغل در سال 1400)
 • تمامی کارفرمایان باید از مبلغ مزد پایه سنوات کارگران دارای حداقل یک سال سابقه کار در همان کارگاه یا دریافت آخرین پایه سنواتی با زمان گذشته یکسال، باید مبلغ 70 هزار ریال حق بیمه متعلقه را کسر و در نظر گرفتن ماده 39 قانون تامین اجتماعی و آئین نامه اجرایی به سازمان پرداخت کنند.
 • پرداختی مقرری بیمه بیکاری برای آنهایی که وقوع بیکاری شان از ابتدای فروردین 1401 است، بر اساس حداقل دستمزد 1401 خواهد بود. همچنین برای آنهایی که مقرری بیمه بیکاری از سال قبل بوده و در سال 1401 ادامه پیدا می‌کند، دستمزد آنها به نسبت افزایش خواهد داشت.

قوانین کار در دوره آموزشی برای استخدام

با توجه به قانون کار و طبق ماده 11، دو طرف قرارداد با توافق یکدیگر دوره‌ای را با نام آموزشی برای کار تعیین می‌کنند.

در این دوره مشخص شده، هر دو طرف قرارداد می‌توانند هر زمان و بدون اطلاع قبلی و همچنین بدون پرداخت خسارت، قطع همکاری خود را اعلام کنند. البته که اگر این پایان همکاری از سوی کارفرما باشد، وی ملزم به پرداخت حقوق تمام دوره بوده و اگر کارگر اتمام کار را اعلام کند، فقط می‌تواند میزان روزهای کارکد خود را به عنوان دستمزد دریافت کند.

نکته مهم:

مدت دوره آموزشی باید در قرارداد قید شود که برای کارگرهای ساده و نیمه ماهر 1 ماه و کارگرهای ماهر و متخصص، 3 ماه است.

قرارداد کار در چه صورتی خاتمه می‌یابد؟

طبق قوانین کار و ماده 21، قرارداد کار با توجه به برخی دلایل خاتمه می‌یابد، این موارد عبارتند از:

 • بازنشستگی کارگر
 • فوت کارگر
 • پایان مدت قرارداد کار
 • ازکارافتادگی کلی برای کارگر
 • استعفای کارگر
 • اخراج کارگر
 • انقضاء مدت در قراردادهای کار با مدت موقت و عدم تجدید صریح یا ضمنی آن

‌نکته مهم در تبصره قوانین کار:

فرد کارگری که با میل خود و با هر دلیلی استعفا می‌دهد، باید یک ماه به کار خود ادامه دهد و به صورت کتبی اعلام استعفا به کارفرما کند. اگر حداکثر ظرف مدت 15 روز انصراف خود را به صورت کتبی به کارفرما اعلام نکنید، استعفای شما منتفی تلقی خواهد شد و باید به شورای کارگاه یا انجمن صنفی خود مراجعه کنید.

بیمه بیکاری یکی از حقوق قانونی کارگران است که قوانین مخصوص خودش را دارد. برای آشنایی با این قوانین به مقاله قوانین بیمه بیکاری مراجعه نمایید.

مالیات بر حقوق

مالیات بر حقوق جزو مالیات‌های مستقیم است که به طور مستقیم بر درآمد، دارایی و حقوق ثابت اشخاص حقیقی و حقوقی تعلق خواهد گرفت. شناسایی و پرداخت مالیات بر حقوق بر عهده کارفرما است و پرسنل هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارند.

در قوانین کار مبلغ مالیات بر حقوق با توجه به سقف درآمد کارمند‌ها مشخص می‌شود. همچنین به مبالغ کمتر از میزان مشخص‌شده، مالیاتی تعلق نخواهد گرفت و این مبلغ به صورت هر ساله با تشخیص اداره مالیات و دارایی مشخص و ابلاغ خواهد شد.

قوانین کار و ماده 6

با توجه به اساس بند 4 اصل چهل و سوم و بند 6 اصل دوم و اصول نوزدهم، اجبار افراد به کار مشخص و بهره کشی از دیگری ممنون است و مردم ایران از هر قوم و اقوام با هر رنگ پوست و نژاد یکسان هستند و در حمایت قانون قرار می‌گیرند. هر فردی حق دارد که شغلی را انتخاب کند که مایل به آن است و با مصالح عمومی ‌و حقوق دیگران در تضاد نباشد.

 

قانون کار

نکاتی که کارگر و کارفرما در مورد قانون کار باید بدانند

نکات مهم در قوانین وزارت کار

برخی از نکات مهم در قوانین وزارت کار که باید به‌ آنها توجه کنید به شرح زیر است:

 • ساعات کار نباید از 8 ساعت بیشتر باشد.
 • در طول هفته باید 44 ساعت کار انجام شود.
 • کارهای سخت و زیرزمینی نباید بیشتر از 6 ساعت در روز و 36 ساعت در هفته باشد.
 • کار متناوب بیشتر از 15 ساعت در شبانه روز نباشد.
 • یک روز تعطیل در هفته اجباری است و در صورت کار کردن در روز تعطیل باید ۴۰ درصد در محاسبه فیش حقوقی در نظر گرفته شود.
 • کارگران شب کار باید 35 درصد اضافه مزد دریافت کنند.
 • روز 11 اردیبهشت برای کارگران تعطیل است.
 • مرخصی استحقاقی برای یک سال کارکرد، 1 ماه است که 4 روز جمعه از آن کم می‌شود و به طور کلی 26 یا 27 روز مرخصی استحقاقی وجود دارد.
 • کارگر‌های بیشتر از 9 روز از مرخصی خود را نمی‌توانند ذخیره کنند و به سال دیگر انتقال دهند.
 • در صورت پایان قرارداد، فسخ یا فوت، تمام مطالبات مربوط به مرخصی استحقاقی باید به کارگر پرداخت شود.

برای کسب اطلاعات جامع در مورد میزان ساعت کار قانونی ۱۴۰۱ و نحوه محاسبه آن مقاله محاسبه ساعات کاری را مطالعه بفرمایید.

قانون کار یکی از قوانین مهم کشور است و برای هر فردی که می‌خواهد کسب و کار راه اندازی کند، قانون، تبصره‌هایی دارد. هر فرد با توجه به نوع فعالیت خود و عملکردی که دارد باید قوانین کار را در نظر داشته‌باشد تا تخلفی صورت نگیرد. در صورتی که مشکلی در خصوص شرایط کاری شرکت خود داشتید، فقط باید به اداره کار مراجعه کنید.

ما در این مطلب سعی کردیم توضیحاتی درباره قوانین کار و رفاه امور اجتماعی در اختیار شما قرار دهیم تا عملکرد قانونی داشته باشید. توصیه می‌کنیم که هنگام عقد قرارداد به مندرجات و مفاد قرارداد توجه کنید و در صورت مغایرت، قرارداد را امضا نکنید.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
07 فروردین 1402 / اطلاعات بیمه ای

آموزش کامل ثبت نام در سامانه سماح برای سفر به کربلا + معرفی امکانات این سایت

با توجه به حجم گسترده زائران کربلا، ثبت نام در سامانه سماح برای سفر در دوران اربعین اجباری شد. آموزش گام به گام ثبت نام سایت سماح را در این مقاله بخوانید!

06 فروردین 1402 / اطلاعات بیمه ای

بررسی مشخصات فنی و ظاهری شورولت تریل بلیزر ۲۰۲۴

در این مطلب به بررسی مشخصات فنی و ظاهری شورولت تریل بلیزر 2024، مزایا و معایب آن پرداخته ایم؛ برای آشنایی با این خودرو و ویژگی‌های آن، این مقاله را مطالعه کنید.

02 فروردین 1402 / اطلاعات بیمه ای

سوابق بیمه تامین اجتماعی: روش‌های استعلام سابقه تامین اجتماعی در 1401

راهنمای سریع استعلام و مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی به صورت آنلاین

02 فروردین 1402 / اطلاعات بیمه ای

خدمات بیمه تامین اجتماعی شامل چه پوشش‌هایی می‌شود

هر آنچه در مورد خدمات و پوشش‌های بیمه تامین اجتماعی باید بدانید را اینجا بخوانید!

02 فروردین 1402 / اطلاعات بیمه ای

استعلام شماره بیمه تامین اجتماعی به 2 روش حضوری و آنلاین

نحوه استعلام کد بیمه تامین اجتماعی به صورت حضوری و غیر حضوری

02 فروردین 1402 / اطلاعات بیمه ای

سازمان تامین اجتماعی و هرآنچه باید درباره آن بدانید

سازمان تامین اجتماعی چه خدماتی به بیمه شدگان ارائه می‌دهد؟ تعهدات این سازمان را اینجا بخوانید.

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
کاکاوند
09 مهر 1400

سلام ایا سنوات به حقوق توافقی هم تعلق میگیره؟

  کارشناس بیمه
  09 آذر 1400

  با سلام، مبنای محاسبه سنوات بر اساس آخرین پایه حقوق فرد بر اساس حقوق مصوب شورای عالی کار است .

   حسینی پیام
   22 بهمن 1401

   با سلام .
   من توی یکی از خانه مسافرهای مشهد کار میکنم الان ۳سال اونجام
   تک نیرو هستم …هم خانه داری و نظافت میکنم …هم پذیرش انجام میدم ….و هم بعضی وقتها اگر چیزی خراب باشه تعمییر میکنم
   ساعت کاری من از ۸ صبح شروع میشه تا ساعت ۱۲شب
   حقوقی که برای من در نظر گرفتن ۲ملیون و ۵۰۰ت
   اخر سال هم یک مقداری اضافه میکنه
   مرخصی های نرفته وعیدی رو میده ولی من فکر میکنم حقم از پرداختی که داره انجام میده بیشتر
   مزایای من و حقوق من حداقل چقدر باید باشد

    نویسنده بیمه
    22 بهمن 1401

    سلام آقای حسینی پیام
    شما باید برای حداقل ۸ ساعت کاری مبلغ پنج ملیون حقوق طبق قانون کار دریافت کنید ساعت کاری شما بیشتر شود باید اضافه کاری به شما پرداخت کند

  تکتم
  27 اسفند 1401

  باعرض سلام وخسته نباشید عدرخواهی میکنم من زن سرپرست خانوارهستم که بدلیل نداشتن سقفی بالای سرم اومدم از یه خانم سالمندنگهداری میکنم تمام مدت هیچ تعطیلی هم ندارم بایدهمیشه کنارش باشم به هیچ عنوان نبایدتنهابذارمش میشه لطف کنید حداقل دریافتی حقوقم رو به من بگید.
  متشکرم

   کارشناس بیمه
   28 اسفند 1401

   سلام دوست عزیز. این موارد توافقی است و ربطی به قانون کار ندارد.

علی سلیمانی
09 آذر 1400

با سلام، کارفرمام از من به دلیل ترک ناگهانی کار شکایت کرده در صورتی که من بهش اطلاع داده بودم اما شفاهی بوده الان باید چطوری از خودم دفاع کنم؟

  کارشناس بیمه
  09 آذر 1400

  با سلام، شما باید در این زمینه با یک وکیل مشورت کنید.

مجتبی وفایی
09 آذر 1400

با سلام آیا کارفرما برای خودش می تواند شرح وظایف مشخص کند؟

  کارشناس بیمه
  09 آذر 1400

  با سلام شرح وظایف کارگر باید متناسب با عنوان شغلی و وضعیت جسمی و فیزیک بدنی کارگر باشد.اگر کارگر آسیبی ببیند، کارفرما پاسخگو خواهد بود.

   farhad.xizry20@gmail.com
   30 آذر 1401

   سلام خسته نباشید من راننده شهرداری هستم دو ماه میشه که تبدیل وضعیت شدم از وقتی که تبدیل وضعت شد کار فرمام میگه باید شبانه روز کار کنی جمعه ها تعطیل نیستی مرخصی نمیدن فقط میگه باید کار کنی. لطفا راهنمایی کنید

    کارشناس بیمه
    01 دی 1401

    سلام باید به اداره کار مراجعه کنید.

سپاس
30 آذر 1400

سلام آیا حق بیمه از حقوق کم میشود و چقدره؟

  کارشناس بیمه
  16 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، بله در صورت درخواست شما کسر می شود و حداقل 250 هزار تومان است.

امیر
07 دی 1400

سلام جایی که کار میکنیم موسسه حسابرسی هست طبق وزارت کار بهمون حقوق نمیده ولی بیمه طبق وزارت کار رد می کنه و مزایای دیگر هم مثل عیدی و سنوات و .. طبق وزارت محاسبه نمیشه

  کارشناس بیمه
  23 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، می توانید برای شکایت به اداره کار مراجعه کنید.

حبیب
13 دی 1400

سلام
من متوجه نشدم آیا ساعات اضافه کاری هم جزو سنوات کاری محاسبه میشه یا نه؟ یعنی در زود بازنشسته شدن محاسبه میشه؟ فردی که ۸ ساعت در روز کار کرده بعد از ۱۰ سال کارکرد ۱۰ سال سابقه داره ولی فردی روزانه ۱۲ ساعت کار کرده بعد از ۱۰ چندسال چند سال سابقه داره ؟

  کارشناس بیمه
  16 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، بله محاسبه میشود سابقه دو تا یکسان است.

احسان
15 دی 1400

سلام حق عائله مندی در سال 1400 چقدره؟ فکر کنم سرمو کلاه گذاشتن

  کارشناس بیمه
  15 دی 1400

  سلام دوست عزیز حق اولاد یک فرزند (برای فرزندان زیر 18 سال) در سال 1400 معادل 2,655,495 ریال است.

افشین
16 دی 1400

باسلام،میزان دستمزد ساعتی کارگر شیفت شب ثابت از 12شب تا
7صبح در مشاغل سخت و زیان آور چقدر می باشد و آیا بیمه شامل اینچنین افرادی می شود،ضمنا هیچ تعطیلی هم در هفته ندارم

  کارشناس بیمه
  13 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، باید طبق دستمزد قانون کار به شما حقوق بدهند و بیمه شما را هم ارسال کنند.

ahmad
24 دی 1400

سلام ممنون از توضیحات شما . یه سوال از خدمتتون دارم اگر ممکنه راهنمایی کنید . من شغلم نگهبانه و بصورت ۲۴ ساعت شیفت و ۴۸ ساعت استراحت پست میدم مرکز اداره تا محل کار من حدود ۷۰ کیلومتر فاصله داره . میخواستم ببینم به من خارج از مرکز تعلق میگیره؟ اگه تعلق میگیره چند درصد باید اعمال بشه. ممنونم

  کارشناس بیمه
  11 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، برای دریافت دقیق پاسخ این سوال باید به اداره کار مراجعه کنید.

مژده عباسی
25 دی 1400

سلام آیا حقوق قانون کار برای خانم ها هم فرق می کند؟

  کارشناس بیمه
  16 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، اصل قانون برای حقوق هر دو یکسان است.

آمین
11 بهمن 1400

سلام محاسبه مبلغ اضافه کاری به چه صورت است؟

  کارشناس بیمه
  11 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، در مقاله همراه با مثال در خصوص نحوه محاسبه اضافه کاری نوشته شده است.

سجادی
14 بهمن 1400

سلام آیا محاسبه آنلاین حقوق امکان پذیر است؟

  کارشناس بیمه
  16 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، ممکن است سایت هایی وجود داشته باشند؛ اما باید گفت که اطلاعات آن ها نمی تواند خیلی دقیق باشد.

کاردانشی
16 بهمن 1400

سلام محاسبه حقوق پایه بر اساس چه عواملی است؟

  کارشناس بیمه
  16 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، عوامل حقوق پایه را بر اساس شرایط کشور و میزان تورم و خیلی موارد دیگر در نظر می گیرند.

رفعتی
16 بهمن 1400

سلام حقوق و دستمزد 1401 کی مشخص میشه؟

  کارشناس بیمه
  16 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، هنوز اطلاعاتی منتشر نشده است. در صورت انتشار، از طریق همین صفحه اعلام خواهیم کرد.

حمید پیک موتوری
21 بهمن 1400

با سلام من کارم پیک موتوری رستوران هست 13 ماه کار کردم و هیچ قراردادی ندارم فقط حقوقم را به کارت زده توافق کردم ماهی 6میلیون حقوق و واریز بیمه الان اخراج شدم. پایان کار چه مقدار بایدبدهد

  کارشناس بیمه
  23 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، بستگی به توافقتان دارد. اینکه آن 6 تومان شامل چه مواردی می شود. باید به اداره کار بروید.

قهرمان سرور
23 بهمن 1400

سلام عیدی و پاداش در قانون کار 1401 هم تغییر زیادی داره؟

  کارشناس بیمه
  24 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، تا عیدی سال 1401 هنوز زمان زیادی مانده است.

مهسا
19 اسفند 1400

سلام
چند تا سوال دارم ممنون میشم جوتب بدین
آیا با افزایش پایه حقوق حقوق دریافتی بیمه بیکاری هم افزایش پیدا میکنه
سوال دوم اینکه.ایا پایه حقوق کارگران با هم تفاوت داره یا برای همه یکیه؟

  کارشناس بیمه
  20 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، مقرری بیمه بیکاری افزایش خواهد داشت. پایه ابتدایی برای همه کارگرها بر اساس شرایطتان یکسان است؛ اما به قراردادهای نوشته بین کارگر و کارفرما بستگی دارد.

..
22 اسفند 1400

سلام یه کار دو شیفت ۸ صبح تا ۸ شب با حقوق اداره کار به من معرفی شده یعنی چقد؟

  کارشناس بیمه
  22 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، شما باید از کارفرمایتان صحبت کنید که چقدر می خواهد بدهد؛ نه ما. اما مسلما از وزارت کاری بیشتر است.

امیر رضا
25 اسفند 1400

سلام و با تشکر از شما میخواستم بپرسم که آیا نرخ اضافه کاری افراد سابقه دار و بی سابقه تفاوت دارد؟

  کارشناس بیمه
  26 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز
  بله تفاوت دارد چون حقوق افراد سابقه دار بیشتر است و اضافه کار هم باید بیشتر باشد

   Ahmad kiani
   24 مهر 1401

   ببخشید قیمت اضافه کاری برای کسی که 3 سال سابقه داره چند درصد بیشتر از افراد تازه کاره؟!

    کارشناس بیمه
    26 مهر 1401

    سلام در خصوص محاسبه دقیق باید از خود یک کارشناس اداره کار بپرسید.

مریم
25 اسفند 1400

من داروخانه شبانه روزی کار میکنم و تعطیلات رسمی موجود در تقویم مجبور به کاریم دستمزد روزایی که تعطیل رسمی هستش چه طوری حساب میشه

  کارشناس بیمه
  27 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، بر اساس اطلاعاتی که نوشتیم و پایه دریافتی شما پرداخت شود.

فرزادجلیلی فرد
27 اسفند 1400

باسلام بنده خودم بطور آزاد بیمه کرده ام الان هم بیکار هستم آیا میتوانم ازبیمه بیکاری استفاده کنم؟

  کارشناس بیمه
  28 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، بیمه بیکاری فقط در صورتی به فرد تعلق می گیرد که از محل کار خود به صورت غیرارادی اخراج شده باشد.

احمد
06 فروردین 1401

سلام بر اساس یک قرار داد یک ساله اضافه کاری رو گفتن ساعتی ۱۵ میگم بر چه اساسی ؟ بهم میگن که ما بیمه شمارو کامل پرداخت میکنیم یعنی شما برای ۳۰ روز حقوق میگیرید پس باید در روزهای تعطیل کار کنید و این ۱۵ هزار تومان اضافه است ؟ کل کل با کارفرما = اخراج

  کارشناس بیمه
  06 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، شما می توانید به اداره کار مراجعه کنید. متاسفانه بعضی کارفرماها برای خودشان قوانین ساختگی به وجود می آورند.

   احمد
   09 مهر 1401

   ممنون از پاسخگوییتون
   میتونم بپرسم هزینه ساعت اضافه کاری طبق وزارت کار چقد حساب میشه؟

    کارشناس بیمه
    10 مهر 1401

    سلام بر اساس فرمولی که در مقاله محاسبه ساعت کار نوشته ایم، می توانید حساب کنید.

ایمان
08 فروردین 1401

سلام. ببخشید اگر شخصی در تاریخ پانزدهم اسفند قرارداد سه ماهه ای با کارفرما منعقد کند(میزان حقوق بالاتر از حقوق پایه وزارت کار است)، ان طرف سال از نظر حقوق چه می شود؟ ایا بعد از کذشت سه ماه، و در صورت توافق طرفین برای ادامه همکاری دستورالعمل افزایش حقوق اعمال می شود یا از شروع سال جدید علی رغم وجود قرارداد در اسفند ۱۴۰۰ نرخ جدید حقوق اجرایی می شود؟

  کارشناس بیمه
  16 اردیبهشت 1401

  سلام در قرارداد جدید امکان افزایش وجود دارد.

ماهینی
15 فروردین 1401

مرخصی استحقاقی به چه معنا است و در چه صورت می توان از آن استفاده کرد و نحوه محاسبه حقوق و حق بیمه با توجه به آن چگونه است؟

  کارشناس بیمه
  05 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، مرخصی اس تکه شما می توانید در سال آن را دریافت کنید و نباید بابت آن از شما حقوقی کسر شود.

مریم
17 فروردین 1401

سلام، آیا حق اولاد به کارمندان خانم هم داده میشود؟ من همسرم شغلش آزاده و فرزندم رو من بیمه کردم، میخوام بدونم باید تقاضای حق اولاد کنم از شرکت یا خیر؟

  کارشناس بیمه
  08 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، ۰۱ خیر ۰۲ باید از اداره کار بپرسید.

عباسی
18 فروردین 1401

سلام وقت بخیر .پایه سنوات برای کسانیکه بیش از دوسال یا چندین سال در یک شرکت کار میکنند وطبقه بندی مشاغل ندارند چگونه محاسبه میشود ؟ همان پایه ایی که هر سال وزارت کار اعلام میکند باید پرداخت شود؟پس فرق کسیانیکه 5 سال در یک مجل کار میکنند با یک شخصی که یکسال کار میکند در دریافت میزان پایه سنوات چیست؟

  کارشناس بیمه
  18 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، بله براساس همان چارت اداره کار است ۰۲ این مربوط به اداره کار است که باید حضوری از اداره کار آن چارت را دریافت کنید.

Erfan
20 فروردین 1401

سلام اگر کارفرماهر کدوم از قوانین کار رو رعایت نکرد چطور می تونیم شکایت خودمون رو پنهانی اطلاع بدیم؟
آیا مراکز خاصی هستن برای این کار؟
ممنون که پاسخ میدید

  کارشناس بیمه
  07 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، باید به اداره کار مراجعه کنید.

مسعود
21 فروردین 1401

با سلام.میشه هم بیمه تامین اجتمایی پرداخت کرد و هم بیمه روستایی و عشایری.و در نهایت از هر دو صندوق بازنشسته شد؟

  کارشناس بیمه
  28 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، خیر.

غزاله
21 فروردین 1401

سلام وقت بخیر
افرادی که به صورت درصد از فروش با مجموعه ای همکاری می کنند و حقوق پایه و تایم ثابتی برای کارشان ندارند چطور بیمه می شوند؟

  کارشناس بیمه
  30 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، بیمه حرف و مشاغل آزاد شوید با نرخ های مختلف و حق بیمه مختلفی هم دارد

سمانه
23 فروردین 1401

سلام
من اگه بخوام بعد ۲۰ سال کار تو یک شرکت بیمه بیکاری سال۱۴۰۱ برام محاسبه بشه ، حتما باید سه ماه از قرار اد۱۴۰۱ گذشته باشه؟؟
یا همون اخر فروردین هم بیمه بیماری۱۴۰۱ محاسبه میشه؟

  کارشناس بیمه
  24 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، اگر واقعا اخراج شده باشید هر لحظه میتوانید شکایت کنید

   سمانه
   24 فروردین 1401

   نمیخوام شکایت کنم که مجبوربشم برگردم اصلا اعصاب همچین چیزی ندارم
   میخوام بدونم سه ماه اخر لحاظ میشه یا فقط ماه اخر؟؟

    کارشناس بیمه
    24 فروردین 1401

    سلام دوست عزیز، ما سایت بیمه (کارگزاری آنلاین) هستیم و بر اساس شما بهترین روش را نوشته ایم. اما دیگر انجام دادن یا نداشتنش خودتان باید تصمیم بگیرید.

هستی
24 فروردین 1401

دستمزد 3ساعت اضافه کاری چقدر میشود

  کارشناس بیمه
  24 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، بر اساس مبلغی که نوشتیم محاسبه می شود.

Mortezakarimi
27 فروردین 1401

سلام روز بخیر، ببخشید افرادی ک دارای فن و تخصص هستن برای دریافت حق فن خود چگونه و‌ با چ نسبتی از حقوق باید محاسبه شود!؟

  کارشناس بیمه
  27 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، بستگی دارد که شما چه تخصصی و در چه زمینه ای داری و در کجا مشغول بکار هستید و هر جا که کار میکنید بازرس تامین اجتماعی که بازرسی میکند با توجه کار شما دستمزد را تعیین میکند.

حمید
28 فروردین 1401

سلام من سال 97 برای یه نفر کار کردم قرارداد هم ازش ندارم الان میتونم ازش حقوقم و حق بیمه رو بگیرم؟
اگه میتونم بگیرم نرخ امروز یا سال 97؟

  کارشناس بیمه
  09 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، باید به اداره کار مراجعه کنید. به هر حال بعد از سه سال سخت است.

بهراد
29 فروردین 1401

سلام
من درشرکت پخش موادغذایی کارمیکنم ولی کارفرما حقوق ثابت اداره کار به ما نمیده و فقط درصد از فروش میده. چجوری میتونیم پیگیری کنیم؟

  کارشناس بیمه
  07 اردیبهشت 1401

  سلام باید به اداره کار مراجعه کنید.

هوده
30 فروردین 1401

آیا گسیکه مهرماه با حداقل حقوق ستل ۱۴۰۰، استخدام شده، فروردین ۱۴۰۱ باید افزایش حقوق امسال را داشته باشو و با تا مهر ۱۴۰۱ همان حقوق را بگیرد؟

  کارشناس بیمه
  30 فروردین 1401

  سلام افزایش حقوق به همه بعد از شروع تعلق می گیرد.

ناصر
30 فروردین 1401

سلام ما مقداری ماموریت روزانه و اضافه کار از ماه اسفند سال قبل طلب داریم که با حقوق فروردین سال جاری به ما پرداخت می‌شود آیا باید با نرخ جدید محاسبه شود ممنون

  کارشناس بیمه
  16 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، بر اساس اسفند پرداخت می شود.

سعید سعادت
30 فروردین 1401

با سلام .من نگهبان شب هستم .چهار سال هست که تو یه ارگان مشغول کار هستم تا به امروز حقوق شب کاری بهم ندادن و هیچ شبی هم تعطیل نیستم و همه روزهای سال رو مشغول ب کار بودم ولی اضافه کاری و حق شب کاری بهم ندادن میخواستم بدونم ایا اگر یک روزی اخراج بشم میتوانم تمام حق و حقوق که بهم ندادن رو بگیرم بهم تعلق میگیره قانونی یا خیر .با تشکر از شما

  کارشناس بیمه
  17 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، شما می توانید با مراجعه به اداره کار و ثبت شکایت، حقوق خود را پیگیری کنید.

سید
01 اردیبهشت 1401

سلام کارگران بطور اتوماتیک بعد از پرداخت 30 یال حق بیمه بازنشست می شوند اگر تا 35 سال ادامه بدهند یا بیشتر چند روز حقوق می گیرندو سن هم در 30 سال پرکردن یا 35 سال پرکردن موثرهستشو آخرین سئوال با عرض شرمندگی نحوه چگونگی محاسبه دریافتی بازنشستگی پس از 30 سال یا 35 سال یا بیشتر چندسال حقوق قبل هستش لطفا بیشتر توضیح بفرمایید.متشکرم

  نویسنده بیمه
  14 خرداد 1401

  سلام سید عزیز
  هر بیمه شده مرد با ۳۰ سال سابقه و ۵۰ سن میتواند بازنشسته شود و تا ۳۵ سال هم میتواند ادامه بدهد و ۳۵ روز حقوق دریافت کند

Sh
02 اردیبهشت 1401

سلام من 3 ماه به عنوان پشتیبان در یه موسسه علمی کار کردم اما موقع استخدام شدن هیچ مدرکی از من نخواستن دوماه حقوق رو درس دادن ماه سوم 500 کم دستم مدرک ندارم فقط مکالمه ها هستن ک گفته شده حقوق رو نمیدیم یا اطلاع نداشتیم من میتونم به قانون کار شکایت کنم علیه اونا تا پولمو بگیرم؟

  نویسنده بیمه
  14 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز
  اگر مدارکی مبنی بر اشتغال داشته باشید، بله میتوانید شکایت کنید

yap
02 اردیبهشت 1401

سلام، ابتدا ممنونم از راهنمایی شما در سایت، بنده 5 سال بیمه دتذم و در شرکتی کار میکردم، بعد از اون از بیمه بیکاری استفاده کردم، الان 5 سال هست که هیچ بیمه ای ندارم، چطور میتونم خودم رو بیمه کنم؟ و جسارتا مبلغ رو هم بفرمایید بابت بیمه، سپاسگزارم

  نویسنده بیمه
  14 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز
  میتوانید خودت را بیمه اختیاری کنی مبلغ آن هم یک ملیون و چهار صد هزار تومان است

مرتضی
02 اردیبهشت 1401

سلام بعد از یک سال کامل سابقه کار ۱۳روز اول سال بعد باید از طرف کارفرما حساب بشه یا نه ؟

  کارشناس بیمه
  02 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، باید هر مدتی که کار میکنید هم دستمزد دریافت کنید و هم باید بیمه شما واریز شود.

  من
  06 اردیبهشت 1401

  ممكنه قانون اين موردي كه ميفرماييد رو اينجا بزاريد تا بتونم با سند من هم اين مورد رو به كارفرما اعلام كنم كه با شروع سال جديد بايد حقوق ها افزايش پيدا بكنه چه اون هايي كه فروردين پارسال اومدن چه اونهايي كه بهمن پارسال اومدن

   کارشناس بیمه
   31 خرداد 1401

   سلام دوست عزیز، هر سال طبق مصوبه دولت دستمزد ها باید افزایش پیدا کنند.

مرتضی
02 اردیبهشت 1401

بعد از یک سال سابقه کار ۱۳روز اول فروردین سال بعد باید حساب بشه یا نه؟؟؟؟

  کارشناس بیمه
  21 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، در کلی سابقه است و کارفرماها بیمه را هم کامل پرداخت می کنند.

رضا
05 اردیبهشت 1401

بر اساس قانون پایه حقوق من ۳۴۵۲۷۲۴۰ بوده است با احتساب گروه شغلی من که ۸ می باشد پایه حقوق من کامل به همراه پایه سنوات باید چقدر باشد

  کارشناس بیمه
  25 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، فرمول دقیق را اطلاع نداریم. مقاله حق سنوات را مطالعه کنید.

من ۱۶ رپز بیمه و حقوق درج می کنند ایا درسته یا می توانم شکایت کنم؟ سوال بعدی من اینکه بن کارگری و حق مسکن چطور برای من باید حساب بشود ؟
07 اردیبهشت 1401

سلام من روزی ۵ ساعت کار می کنم و ۵ روز در هفته اما برای حقوق و بیمه ۱۶ روز درج می کنند آیا درسته؟ سوال بعدی من ایا حق مسکن و و بن کارگری باید چطور درج شود؟

  کارشناس بیمه
  07 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، نه درست نیست اگر بازرس تامین اجتماعی از کارگاه بازرسی کند سابقه برای شما ۳۰ روز ثبت میشود

بیمه
08 اردیبهشت 1401

سلام برای من حقوق و بیمه ۱۶ روز محاسبه می شود حق مسکن و بن کارگری لاید چطور محاسبه شود طبق این ۱۶ روز یا کامل ؟

  کارشناس بیمه
  08 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، طبق این ۱۶ روز محاسبه میشود.

بیمه
08 اردیبهشت 1401

سلام حق سنوات طبق قانون از فروردین زیاد می شود یا از هرماهی که سرکار رفتم ؟ مثلا من از برج ۷ سرکار رفتم ایا با هر امدن فروردین ماه به سابقه من یک سال افزایش می یابد یا باید بعد برج ۷ یک سال سابقم افزایش می یابد؟

  کارشناس بیمه
  08 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، سنوات هر سال بر اساس دستمزد همان سال در پایان همان سال محاسبه میشود.

محسن
10 اردیبهشت 1401

با سلام آیا تغییری در حق مسکن سال 1401 صورت گرفته است یا همان 650 هزار تومان به قوت خود باقی است؟

  کارشناس بیمه
  10 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، هرتغییری بوده در این مقاله نوشته ایم. به هرحال همه چیز افزایش داشته است.

سید حسن
12 اردیبهشت 1401

سلام ببخشید یک ساعت استراحت ناهار از ساعت میشه به ما همش نیم ساعت وقت ناهار داده اگه یه ساعت استراحت کنیم از ساعت کاری کم میکنه

  کارشناس بیمه
  12 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، اصولا تعداد ساعت ناهار در قانون کار تعریف شده است و تا آن حد نباید از ساعت کاری کم شود.

زینب
12 اردیبهشت 1401

اگه شخصی چند ماه قبل از سال جایی مشغول شده باشد با حقوق n تومن، سال جدید میزان حقوق اضافه شده طبق قانون کار بهش اضافه نمیشود؟

  کارشناس بیمه
  12 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، افزایش حقوق رسمی را دارند. بقیه موارد توافقی است.

YALDA60
17 اردیبهشت 1401

سلام وقت بخیر
برای کارمندی ک حدود4 سال دریک شرکت خصوصی مشغول به کار می باشد . افزایش حقوق بصورت توافقی چطور محاسبه میشود؟
متشکرم.

  کارشناس بیمه
  02 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، بر اساس قانون کار حقوق پایه افزایش 57 درصدی داشته باشد. بقیه موارد توافقی است که خودتان هر چقدر بخواهید می توانید اضافه کنید.

رضایی
19 اردیبهشت 1401

سلام وقت بخیر
سوال من در مورد سابقه کار و نوع مسئولیت کارگر هستش.
کارگری که 4سال هست در یک مجموعه به عنوان سرپرست مشغول کار هست، و مبلغی به عنوان حق سرپرستی به ایشون پرداخت میشه،و اضافه کار هم طبق قانون به ایشون تعلق میگیره.
حالا ایشون اعتراض دارند که نرخ اضافه کار من بایستی بیشتر از کسی باشه که فقط یک کارگر معمولی هست.میخواستم ببینم همچین چیزی منطقی هست یا نه.و اگر هست چطوری میتونم براشون توضیح بدم.
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

  کارشناس بیمه
  22 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، اگر حقوق اش بیشتر از سایر کارکنان است باید مبلغ اضافه کار او هم بیشتر باشد.

صابر
19 اردیبهشت 1401

سلام.
آیا کارفرما میتواند در سال جدید قرارداد را کمتر از ( مبلغ قرارداد قبلی + افزایش ۵۷ درصدی) ببندد؟؟
مثلا من که سال گذشته ۵ میلیون قرارداد بسته بودم ، کارفرما امسال میتواند ۶ میلیون تومن قرارداد ببندد ( مثلا یکی از عنوان های حقوق مثل حق فنی را کم و یا حذف کند؟)

  کارشناس بیمه
  20 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، خیر مگر اینکه با شما توافقی کرده باشد.

منيري
20 اردیبهشت 1401

با سلام براي كسي كه دو ساعت در روز مشغول است چقدر حق بيمه بايد پرداخت كرد
ممنون

  کارشناس بیمه
  21 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، کارتان پروژه ای است؟

رها
21 اردیبهشت 1401

سلام وقتتون بخیر
فوق العاده مزد ساعتی شب کاری درست درج شده؟

  کارشناس بیمه
  21 اردیبهشت 1401

  سلام ببخشید متوجه منظورتان نشدیم.

ناصر
22 اردیبهشت 1401

سلام من مسئول فنی یک کارگاه چاپ هستم با ۸سال سابقه، آیا اضافه کاری من باید با پایه حقوق یه نیروی ساده حساب بشه ؟؟؟درضمن ۱۰ ساعت در روز هم سر کار هستم

  کارشناس بیمه
  22 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، سابقه شما تاثیرگذار است.

صادق
22 اردیبهشت 1401

سلام آیا بعد از مدت یکسال کار در یه کارگاه سال بعدش پایه حقوق افزایش میابد

  کارشناس بیمه
  22 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، قوانین برای همه با هر سابقه ای است.

جهانگیر
22 اردیبهشت 1401

با درود و تشکر متأسفانه قوانين نا نوشته چیرگی بیشتری دارند.
از جمله تبعیض شدید در حقوق کارگران، نفوذ شدید و آشکار کارفرمایان بر ادارات کار و کوتاهی عمدی مسئولان در کنترل شرایط کار ،اجبار داشتن کارگر به رضایت به حداقل ها و.‌…

ع..ش
22 اردیبهشت 1401

سلام وخدا قوت…ببخشید من حدود ۱۳ساله یک جامشغول کارم دستمزدم کیلویی طی شده بود تا امسال واختیاری دست ازکارمیکشیدم شاید در روز۵ساعت کار میکردم وهفتگی دستمزد میگرفتم ..سوال..ایا امسال به همان مزدسال۱۴۰۰ باید ۵۷ درصد یا۳۸ درصد اضافه بشه؟؟مثلا اگر کیلویی۱۰۰۰ میگرفتم ؟؟؟؟ درصورت توافق نکردن کارفرما چکار میتونم برا اضافه کردن دستمزدم بکنم؟؟؟؟ لطفا العان جواب بدی وتشکر

  کارشناس بیمه
  23 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، شما تا الان هیچ قانونی برای مزد نداشتید و هیچ پیگیری هم نکردید. به هر حال باید حقوقتان در سال جدید افزایش پیدا کند و اینکه چقدر به شرایط کاری شما بستگی دارد.

   تولیدی بهمن
   27 اردیبهشت 1401

   سلام خسته نباشید. من در یک کارگاه تولیدی مشغول کار هستم. در متن قرارداد موقت ، لحاظ شده که اضاف کاری اجباری است. سوالم اینه که ایا با وجود اینکه در قرارداد قید شده که اضافه کاری اجباریست ، ایا کارفرما مجاز است روزی ۱۵ ساعت از کارگر کار بخاهد؟؟؟؟ حتی روز های پنجشنبه که طی توافق طرفین تا ظهر باید کار کنیم تا ۱۲ شب به اجبار نگهمون میدارن و بقیه روزهای هفته هم از ۸ صبح تا ۱۲ شب کار میکنیم فقط ۱ ساعت ظهر ساعت ناهار و استراحت داریم یعنی روزی ۱۴ تا ۱۵ ساعت کار میکنیم. ایا این قانونیه و کارفرما مجازه که چون در متن قرارداد قید شده اضاف کاری اجباریه این کارو با کارگر بکنه؟؟؟ البته باید اضافه کنم که طبق قانون , اضافه کاری و شب کاری محاسبه میشه و بهمون پرداخت میشه. ولی سوالم اینه که ایا مجازه که بدونه رضایت کارگر هفته ای ۷۰ ساعت کاربکشه از کارگر و عدم رضایت کارگر = اخراج !!!!!؟ لطفا جواب بدید. ممنون🙏

    کارشناس بیمه
    27 اردیبهشت 1401

    سلام دوست عزیز، به هر حال اگر در قرارداد قید شده شما باید بمانید. اما باید مبلغ آن به شما پرداخت شود. در صورتی که تخلفی صورت گرفته می توانید به اداره کار مراجعه کنید.

مهدی اسکندری
26 اردیبهشت 1401

سلام.در ایام تعطیلی نوروز ۱۴۰۱ همانطور مستحضر هستید تا پنجم رسما تعطیله.از ششم تا یازدهم غیبت داشتم.دوازدهم که جمعه بوده سیزدهم هم که تعطیل بوده.از چهاردهم تااخرماه حضور داشتم الان کارفرما از چهاردهم به بعد برام حضور میزنه میگه چون غیبت داشتی پنج روز اولم برات غیبت میزنیم،آیا کارفرما اجازه همچین کاری داره طبق قانون؟

  کارشناس بیمه
  27 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، به هر حال غیبت داشتید.

حسین
26 اردیبهشت 1401

سلام
مجموع حقوق قانون کار برای کار کافی شاپ چقدر هستش ؟

  کارشناس بیمه
  27 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، حداقل را همه باید بگیرند.

   حسین
   27 اردیبهشت 1401

   یعنی حقوق برای شغل های سخت و کار های رستوران کافی شاپ فرقی نمیکنه ؟

    کارشناس بیمه
    11 خرداد 1401

    بر اساس تعیین شده میدهند

سپهر
27 اردیبهشت 1401

سلام
دستمزد روزانه شخصی که کارفرمای صنفی است در شروع قرارداد بیمه اش سال 98 632000ریال ، سال 99 796000ریال، سال قبل 1106000ریال بوده ،برای امسال (1401) چقدر باید بزنم؟

  کارشناس بیمه
  27 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، دستمزد روزانه و دیگر جزئیات را در مقاله نوشته ایم.

سپهر
27 اردیبهشت 1401

سلام
دستمزد روزانه شخص کارفرمای صنفی در شروع قرارداد بیمه اش سال 98 632000ریال تعیین ، سال 99 796000ریال و سال قبل 1106000ریال بوده ، برای امسال در لیست بیمه چقدر باید دستمزد روزانه بزنم؟

  کارشناس بیمه
  12 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، دستمزد را هر سال بازرس بیمه با توجه به ماهیت کار و افزایش سالیانه تعیین میکند

   حسین
   04 تیر 1401

   سلام من نگهبان هستم بصورت شیفتی۱۲ساعت که یک هفته صبحکار و یک هفته شبکارم می باشم که جمعه یک هفته در میون ۲۴ساعتی سرکار هستیم که شیفت را بتوانیم تغییر بدیم تعطیلات رسمی هم همیشه سرکار هستیم برای اضافه کار از کارفرما شکایت کردم که اداره کار میگوید بیشتر از ۱۲۰ساعت نمیتوان پرداخت کرد در حالی که ما در ماه ۱۸۰ساعت اضافه کار داریم ایا قانونی هیت که بتونیم ۱۸۰ساعت را بگیریم. اداره کار میگه باید با کارفرما توافق کنید . اخه مگه میشه اگر بگم نه که میگه به سلامت همین که هست میخوای بمون نمیخوای برو جای دیگه کار پیدا کن اخه این چه قانونی؟

    کارشناس بیمه
    05 تیر 1401

    سلام دوست عزیز، ما در این مقاله فقط اطلاعات را نوشته ایم. اما بهتر است که با یک وکیل هم مشورت کنید.

سپهر
27 اردیبهشت 1401

آخه با همون فرمول اعلام شده میزنم تو لیست بیمه میگه مغایرت داره

  کارشناس بیمه
  11 خرداد 1401

  پس به اداره کار مراجعه کنید تا یک کارشناس دقیق محاسبه کند.

فرید
27 اردیبهشت 1401

سلام اگر یک سال بیمه بیکاری به بازنشستگی وصل شود میزان حقوق بازنشستگی چقدر است با این توضیح که حقوق دریافتی درحین کارحدود ده تومن باشه

  کارشناس بیمه
  12 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، ملاک محاسبه بازنشستگی دوسال آخر و کل سابقه پرداخت حق بیمه شما میباشد

اوس رضا
27 اردیبهشت 1401

شرکت درخواست های مکرر برای شبکاری از ساعت ۵عصر تا ۷ صب روز بعد داره جمعا ۱۴ ساعت و جدیدا گفته برای شروع از ۱۲ ظهر تا ۷ صب روز بعد باید بیاید سرکار و اینکه تعداد روز شبکاری ۱۰ شب میشه که روز آخرم باید تا ۱۲ ظهر وایسیم که تقریبا میشه ۱۹ ساعت ایا شرکت میتونه نفرو رو اینهمه مدت سرکار نگه داره مواردی هم بود که ۲۴ ساعته چ بیشتر هم نگهمون داشتن ؟!؟

  کارشناس بیمه
  11 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، قانونی نمیتوانند و در صورت اجبار باید حقوق اضافه کاری بدهند. برای شکایت میتوانید به اداره کار مراجعه کنید.

بنده خدا
02 خرداد 1401

با سلام. کارفرما بامن قراردادی ننوشته ولی بیمه و حقوق و مزایا را طبق اداره واریز میکنه. مشکلم اینجاست که سنوات را تو این 4*5 سال نداده، ایا با توجه به اینکه قرارداد ندارم امکان داره سنوات را بهم پرداخت نکنه؟
ممنون میشم راهنمایی کنین

  کارشناس بیمه
  03 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، پرداخت سنوات اجباری است. به هر حال بیمه برای شما رد شده است.

صالح
05 خرداد 1401

سلام من تو فست فود کار میکنم ساعت کاری ما ۷.۳۰ و از ساعت ۱۷.۳۰ هست تا ۱شب حقوق که به ما تعلق میگیره ۵.۵۰۰ تومن هست و بیمه هم نداریم قراردادی هم نوشته نشده زمان تمیزکاری ما بعد از ساعت شروع میشه و نزدیک به ۳۰دقیقه تا ۱ساعت طول میکشه اما کارفرما میگه جز وضایف ماست میخواستم بدون اگه شکایت کنم میتونم کاری کنم ؟؟

  کارشناس بیمه
  05 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، بله می توانید به اداره کار مراجعه کنید.

p.s.a 1369
16 خرداد 1401

سلام بنده در یک شرکت کارمیکنم که 12ساعت شیف هستیم 24ساعت استراحت که قبل از این 12 .24_و12.48 کار میکردیم ول استراحت 48را حذف کردن .از روز اول سرویس رفت وبرگشت داشتیم بعد از عید 1401 برداشته شد اضافه کاری نمیدن سرویس الان نداریم . الان باید چه کنیم ….

  کارشناس بیمه
  17 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، می توانید به اداره کار مراجعه کنید. با کارشناس آنجا باید صحبت کنید.

پیام
17 خرداد 1401

سلام , قصد دارم شغلم را از یک شرکت خصوصی به یک شرکت خصوصی دیگه تغییر بدم , به مدیر عامل اطلاع دادم و ایشان در مورد ترک کار بنده مقاومت میکنه و میگه تا سال 1402 باید کار کنم , همچین چیزی وجود داره؟چجور میتونم از این وضعیت جدا بشم ؟

  کارشناس بیمه
  18 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، در قراردادتان چنین چیزی نوشته شده است؟

   پیام
   19 خرداد 1401

   آخرین قراردادی که با بنده منعقد شده , تا آخر سال 1399 بوده و هیچگونه قراردادی سال 1400و 1401 با بنده بسته نشده است ولی مدیرعامل میگه باید تا اخر امسال (1401) بمونی , همچین چیزی میشه؟اگر سرکار حاضر نشم , ترک کار ننیشه و یا نشکلی برای من میتونه ایجاد بکته ؟ چک ضمانت دادم و این مورد برای من مشکلی ایجاد نمیکنه ؟

    کارشناس بیمه
    19 خرداد 1401

    سلام دوست عزیز، اگر قراردادی ندارید و جایی ثبت نشده قاعدتا نباید مشکلی ایجاد شود؛ اما بهتر است که حتما یک بار به اداره کار مراجعه کنید.

     پیام
     19 خرداد 1401

     تشکر از پاسخگویی شما

زارع
01 تیر 1401

سلام خسته نباشید چطوری میتوانم به لیست کامل قوانین کار دسترسی داشته باشم؟

  کارشناس بیمه
  05 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، در این مقاله لیست کامل را نوشته ایم اما در خود سایت وزارت کار هم وجود دارد.

قاسم سعیدی
01 تیر 1401

ببخشید تو قراردادم با یه کارخونه میزان اضافه حقوقم ذکر نشده ولی حس میکنم دارن بهم کمتر پرداخت میکنن قانون کار در این مورد چی میگه؟

  کارشناس بیمه
  03 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، بر اساس تعداد ساعتی است که شما کار کرده اید. اما ممکن است که بعضی ها توافق کنند.

الف.ع
03 تیر 1401

من ازتاریخ 1400/10/1تا1400/12/29مشغول به کاربودم امابرای بیمه گفتندبازرس وقت ندارد وپرونده تونوبت است وتاالان که 1401/4/3میباشدان بیمه ها ردنشده اما سال جدید بیمه اش رد شده است یعنی بجای 7ماه بیمه فعلا 3ماه بیمه داریم. راهنمای کنید چکارکنم.

  کارشناس بیمه
  05 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، باید بابت آن مدت که کارکرد داری ولی بیمه برای شما کارفرما ارسال نکرده بروید اداره کار شکایت کنید کارفرما باید پاسخگو باشد

behnoosh vatani
07 تیر 1401

اضافه کاری سال ۱۴۰۱ چقدره؟

  کارشناس بیمه
  08 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، تمامی فرمول آن را نوشته ایم؛ اما می توانید مقاله محاسبه ساعت کاری را هم مطالعه کنید.

نیلا رفیعی
07 تیر 1401

شما میدونید شرکت خصوصیا تو سال 1401 باید چقدر اضافه حقوق بدن؟

  کارشناس بیمه
  08 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، همه باید 57% اضافه کنند.

ahmad barzegar
12 تیر 1401

سلام اضافه کاری کارگران در سال ۱۴۰۱ چقدره

  کارشناس بیمه
  13 تیر 1401

  سلام به طور کامل نوشته شده است.

نیکی
16 تیر 1401

با سلام
آیا این موضوع که گفته شده با شفا سازی کامل حقوقی برای سازمان بیمه و مالیات مجموع ساعات اضافه کار ماهانه هم به سابقه کار اضافه خواهد شد صحت دارد؟ مثلا فردی با 100 ساعت اضافه کار ماهانه بجای 30 روز 42 روز برایش سابقه رد شود ؟

  کارشناس بیمه
  26 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، ۰۱ خیر صحت ندارد ۰۲ اخه ماه که ۳۰ روز است چطور امکان دارد ۴۲ روز منظور شود.

رسول
20 تیر 1401

سلام . طرح طبقه بندی مشاغل مشمول چه گروه شغلی یا چند سال کار مشود

  کارشناس بیمه
  21 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، در این خصوص اطلاعی نداریم

حسین
28 تیر 1401

سلام وقت بخیر بنده از ساعت 8 صبح میرم سرکار تا 11شب حقوق بهم 4500000هزار تومن میده به کارفرما میگم حداقل قانون کار محاسبه کن میگه قانون کار کیلو چنده دوست نداری برو اگر واقعا طبق قانون عمل نمیکنن چه فایده ای داره

  کارشناس بیمه
  29 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، می توانید به اداره کار مراجعه کنید.

mohammad
03 مرداد 1401

سلام خسته نباشید
دو تا سوال دارم
کارفرما موظف به ارائه سرویس ایاب و ذهاب هست یا نه؟
در کار بیشتر از هشت ساعت کارفرما موظف به ارائه نهار و صبحانه هست یا نه ؟
تشکر

  کارشناس بیمه
  09 مرداد 1401

  سلام دوست عزیز، طبق قانون کار یا باید سرویس ایاب و ذهاب و یک وعده غذا را تهیه کند و یا اینکه هزینه آن را نقدی به کارگر پرداخت کند

رضا
04 مرداد 1401

سلام
حقوق یک کارگر جوشکار در سال 1401 چه میزان است ،

  کارشناس بیمه
  05 مرداد 1401

  سلام اطلاعات دقیقی از حقوق کارگران نداریم.

ابوالفضل
09 مرداد 1401

سلام
من در شرکتی کار می کنم که طبق قانون کار بهم حقوق میدن.
اما مدیر عامل شرکت میگه بخاطر صبحانه و نهار شما باید 8:45 دقیقه کار کنید و گرنه باید 45 دقیقه در روز از شما کسر کار بشه.
و مسئله دوم من اینه که مدیر عامل میگه شما نیروی تمام وقت ما هستید و حق ندارید شغل دوم داشته باشید و هر زمانی که ما می خواستیم باید در شرکت حضور داشته باشید، در صورتی که من تو مقاله خوندم نوشتین 8 ساعت در روز و اضافه کار اختیاریه.
و مسئله سوم دستمزد اضافه کار بیشتر از دستمزد کار عادی هست درسته و اضافه کار شبانه هم بیشتر از اضافه کار روزانه است. من دقیقا از ساعت 7 صبح تا 8 شب موندم تو شرکت و برگشتم خونه و دوباره ساعت 10 رقتم شرکت تا ساعت 1 صبح اونجا واستادم الآن این اضافه کار من چطور حساب میشه؟

  کارشناس بیمه
  10 مرداد 1401

  سلام دوست عزیز، اینکه نگفتن شغل دوم داشته باشید، مربوط به خودتان است و نه ایشان. به اداره کار مراجعه کنید.

ماهان لطفعلی
12 مرداد 1401

ببخشید میزان دریافتی من واسه اضافه کاری کم شده، میخواستم بدونم قانون وزارت کار تو سال 1401 تغییری کرده؟

  کارشناس بیمه
  13 مرداد 1401

  سلام باید اول بررسی کنید که اول برای چه چیزی بوده است.

مظلومی
15 مرداد 1401

سلام این حقوق ۸ ساعت قانون کار است؛ اما اگر بیشتر کار کنیم، به چه صورت است؟ ما زمان کمپین خیلی اضافه در شرکت میمانیم؛ پرداختی به چه صورت باید باشد؟

  کارشناس بیمه
  16 مرداد 1401

  سلام برای کارهای اضافه تر باید حقوق بگیرید اما می توانید به اداره کار مراجعه کنید.

تبتی
23 مرداد 1401

سلام مبلغ تعطیل کاری سال ۱۴۰۱ چقدره؟

  کارشناس بیمه
  24 مرداد 1401

  سلام در صورت کار کردن در روز تعطیل باید ۴۰ درصد در محاسبه فیش حقوقی در نظر گرفته شود

همت خواه
29 مرداد 1401

سلام به ازای هر سال سابقه چقدر به حقوق اضافه میشود؟

  کارشناس بیمه
  30 مرداد 1401

  سلام دوست عزیز، فرمولی دارد که از آن طریق محاسبه می شود.

ف ن
19 شهریور 1401

سلام ببخشید اگر مرخصی های استحقاقی رو در طول ماه استفاده نکرده باشیم میشه همه رو یک ماه کامل بگیریم یعنی کل ساعت موظف یک ماه را با مرخصی پرکنیم؟درصورتی که همکارای دیگر هم مشکلی نداشته باشند.

  نویسنده بیمه
  19 شهریور 1401

  سلام دوست عزیز
  البته با رضایت کارفرما میتوانید مرخصی خودت را یکدفعه استفاده کنید

اسماعیل
27 شهریور 1401

سلام خسته نباشید من در ماه حدود 70 ساعت تو راهم بخاطر شغلم وکارفرما این تایم رو جز ساعت کاری حساب نمیکنه ایا این موضوع توافقی هست یا قانونی براش وجود داره

  کارشناس بیمه
  28 شهریور 1401

  سلام زمان راه که جزو سوابق کاری به حساب نمی آید اما می توانید توافقی با خود مدیر مجموعه کنید.

آتش
28 شهریور 1401

سلام حقوق ۱۲ساعت کار در روز به چه صورت محاسبه میشه؟

  کارشناس بیمه
  29 شهریور 1401

  سلام به اندازه تعداد ساعت کارکرد محاسبه می شود.

نصرتی
09 مهر 1401

حقوق وزارت کار اضافه کاری برای حالت اجباری و غیر اجباری یکسانه؟ من به اجبار کارفرما مجبورم روزی 4 ساعت اضافه کار وایسم اما با بقیه کارگرا فرقی نداره حقوق اضافه کاریم

  نویسنده بیمه
  10 مهر 1401

  سلام دوست عزیز
  اضافه کاری اجباری و غیر اجباری در قانون وجود ندارد که فرق داشته باشد

aziz
14 مهر 1401

سلام لطفا در خصوص قطع بیمه اضافه کاری مشمواین تامین اجتماعی تویضح فرمایید . چگونه ممکن است 29 سال بیمه از اضافه کاری کسر شده و کارمند در استانه باز نشستکی این غوغا را تامین اجتماعی به پا کرده.

  کارشناس بیمه
  15 مهر 1401

  سلام دقیق سوال خودت را مطرح نکردید منظور از غوغا چی است ۰۲ طبق قانون اضافه کار مشمول کسر حق بیمه است و تا زمان بازنشستگی باید حق بیمه از اضافه کار کسر شود

فردین
23 مهر 1401

سلام وقت بخیر
من رستوران کار میکنم. حدود پنج ساله یک جا هستم
ایا هر وقت خواستم میتونم اگه سابقه بیمه نصفه نیمه بود از طریق وزارت کار یا بیمه شکایت کنم؟؟
سوال دیگه: هم اینه که بعضی از همکارا میگن صاحبکار سالی دوماه بیمه رد نمیکنه میگن قانون جدیده و اگه صاحبکار دوماه در سال بیمه رد نکنه دیگه کارگر نمیتونه ازش شکایت کنه
ممنون میشم راهنمایی کنید سپاسگذارم

  کارشناس بیمه
  24 مهر 1401

  سلام بیمه شما باید کامل رد شود و می توانید به اداره کار مراجعه کنید.

اسماعیل رحمت پور
24 مهر 1401

طبق قوانین اداره کار ۱۴۰۱، برای کسی که بیشتر از وزارت کار دریافتی داره حق بیمه چقدر میشه؟

  کارشناس بیمه
  03 آبان 1401

  سلام بر اساس فرمول و ساعتی حساب می شود.

رحیم سماواتی
24 مهر 1401

سلام خسته نباشید. قوانین قانون کار ۱۴۰۱ برای بیمه بیکاری هم چیزی گفته؟ اینکه چند ماه میتونیم ازش استفاده کنیم

  کارشناس بیمه
  25 مهر 1401

  سلام حداکثر 18 ماه برای متاهلان است.

ghazale tm
24 مهر 1401

سلام. برای کسی که حقوقش زیر وزارت کاره و ماهی 5 تومنه اضافه کار ساعتی چنده؟

  کارشناس بیمه
  14 آبان 1401

  سلام باید بر اساس حقوق باشد.

kiana B
24 مهر 1401

با عرض سلام میشه بگید حداکثر ساعت اضافه کاری اداره کار ۱۴۰۱ چقدره؟ اصلاً سقفی داره یا ن؟

  کارشناس بیمه
  25 مهر 1401

  سلام سقف دارد.

محمد نادرنژاد
24 مهر 1401

برای ساعات اضافه کاری طبق قانون کار قانون خاصی وجود داره؟ کارفرمای ما بازه های 15 دقیقه ای رو برای اضافه کار محاسبه میکنه. مثلا اگه شما 28 دقیقه اضافه کاری وایستید فقط 15 دقیقش حساب میشه، مگه 2 دقیقه دیگه کار کنی که بشه 2 تا 15 دقیقه

  کارشناس بیمه
  25 مهر 1401

  سلام خیر قانون خاصی وجود ندارد.

Sama 99
26 مهر 1401

حقوق ۸ ساعت قانون کار ۱۴۰۱ فقط حقوق پایش 50 درصد بیشتر شده؟ مزایا چند درصد بیشتر شده؟

  کارشناس بیمه
  13 آبان 1401

  سلام به مراتب مزایای هم بیشتر شده است.

حدیث
26 مهر 1401

مبلغ هر ساعت اضافه کاری برای کسی که داره ماهی 11 تومن حقوق میگیره باید چقدر باشه؟

  کارشناس بیمه
  01 آبان 1401

  سلام بر اساس فرمول نوشته شده می توانید حساب کنید.

شاهین
26 مهر 1401

بر اساس شرایط قانون کار، برای مشاغل سخت حقوق پاره وقت وزارت کار ۱۴۰۱ برای هر ساعت اضافه کاری چقدر است؟؟

  کارشناس بیمه
  30 مهر 1401

  سلام مبلغش را نوشته ایم به شرایط کاری مرتبط است.

جلال امینی
26 مهر 1401

نرخ اضافه کاری وزارت کار برای هر ساعت اضافه کاری تو روز های تعطیل و غیر تعطیل فرق میکنه؟

  کارشناس بیمه
  30 مهر 1401

  سلام فکر کنیم متفاوت باشد.

صالح اسلامی
26 مهر 1401

سلام. من 13 ساله دارم در یک کارخونه کار میکنم. الان حقوق ساعت اضافه کاری من با کارگری که 4 ساله اومده برابر است. آیا این بر اساس شرایط قانون کار درست است؟

  کارشناس بیمه
  28 مهر 1401

  سلام بستگی به شرایط دارد اما میتوانید به اداره کار مراجعه کنید.

مسلم
26 مهر 1401

روز خوش
من پارسال و دو سال پیش 500 هزار تومن تحت عنوان حق مسئولیت میگرفتم. امسال با اینکه حقوق ها 50 درصد بیشتر شده اما حق مسئولیت من همون 500 تومن مونده؟ این رو قانون وزارت کار چیزی در موردش مشخص کرده؟

  کارشناس بیمه
  28 مهر 1401

  سلام بهتر است که به اداره کار مراجعه کنید.

سپهر
26 مهر 1401

خسته نباشید. میخواستم بدونم حق مسئولیت در قانون کار۱۴۰۱ به صورت مستقیم اشاره ای بهش شده یا نه؟ درصد افزایشش نسبت به 1400 چقده؟

  کارشناس بیمه
  27 مهر 1401

  سلام در این خصوص اطلاعی نداریم.

مسعود قدسی
30 مهر 1401

سلام من ۸سال دارم کار میکنم بیشترش نگهبانی بوده واین کارفرما من حقوق منه یک ملیون دویست میداده چون من سر ماه حساب نمیکردم هر چی پول خواستم. میداد حالا که میخواهم بروم میگه تو کامل حقوقت گرفتی ایا من میتوانم شکایت کنم طبق وزارت کار حقوق دریافت کنم

  کارشناس بیمه
  30 مهر 1401

  سلام اگر به اندازه حقوق تعریف نشده دریافتی نداشته باشید، بله می توانید شکایت کنید. چون دیگر مبالغ را هم باید دریافت کنید.

afshin
01 آبان 1401

دستمزد هر ساعت اضافه کاری برای مدیر بخش IT چقدر باید محاسبه بشه؟ همه ی مراتب شغلی همون 40 درصده؟

  کارشناس بیمه
  12 آبان 1401

  سلام بسته به حقوق تعیین خواهد شد.

ابراهیم کاشانی
01 آبان 1401

برای کارگرای کارخونه شروع اضافه کاری ساعت چنده؟ ما ساعت کاریمون 5 تموم میشه اما کارفرمامون میگه از ساعت 5:30 به بعد اضافه کاری حساب میشه

  کارشناس بیمه
  11 آبان 1401

  سلام بر اساس حقوقتان محاسبه می شود.

حسین محمود آبادی
01 آبان 1401

سلام علیکم
برای کسی که ماهی 5 میلیون تومان حقوق میگیرد اضافه کاری طبق قانون کار ساعتی چند میشود؟

  کارشناس بیمه
  09 آبان 1401

  سلام فرمول را در سایت نوشته ایمو موارد دیگری هم باید بررسی شوند.

ramin 65
01 آبان 1401

سلام خسته نباشید. ببخشید مبلغ هر ساعت اضافه کاری ۱۴۰۱ نسبت 1400 چقدر افزایش داشته؟

  کارشناس بیمه
  05 آبان 1401

  سلام درصد دقیقش به حقوق افراد وابسته است.

کوشکی
01 آبان 1401

ما تو یه کارگاه کار میکنیم که مجبوریم هفته ای 1 شب به صورت چرخشی اضافه کاری وایسیم. برای این موقعیت اضافه کاری کارگران ساعتی چند حساب میشه؟

  کارشناس بیمه
  07 آبان 1401

  سلام بستگی به حقوق شما دارد که باید در فرمول قرار دهید.

پارسا
01 آبان 1401

سلام. پدر من توی یه تولیدی کار میکنه که به زور روی 1 ساعت بیشتر نگهشون میدارن و میگن اگه نمیخواید برید جای دیگه. طبق قانون کار اضافه کار ساعتی چند حساب میشه برای این شرایط؟ چون اینا به اندازه ی یک ساعت کار عادی حقوق اضافه میدن

  کارشناس بیمه
  04 آبان 1401

  سلام به حقوق پایه شان بستگی دارد.

غفاری
01 آبان 1401

اضافه کاری ۱۴۰۱ساعتی چنده؟ اگه یکی دو شیفت کار میکنه شیفت دومش اضافه کاری حساب میشه براش؟ قانون اضافه کاری وزارت کار در این مورد قانونی داره؟

  کارشناس بیمه
  02 آبان 1401

  سلام بر اساس حقوق پایه حساب می شود.

سالی
02 آبان 1401

سلام من اکسپرس مارکت کار میکنم طبق توافق با کارفرما هفته ای یک روز بجز جمعه اف هستم ولی سرپرست فروشگاه به دلایل مختلف اف پرسنل رو کنسل می‌کنه و اون روز باید بدون حقوق بریم سرکار آیا اجازه همچین کاری رو داره ؟

  کارشناس بیمه
  02 آبان 1401

  سلام بستگی به قراردادتان باید اما بهتر است که به اداره کار مراجعه کنید.

مورفین
02 آبان 1401

سلام وقتتون بخیر من توی رستوران کار میکنم و اینکه ما اصلا روز تعطیلی نداشیم و اینکه ب جای ۸ساعت،۱۲ساعت کار میکنیم، وحقوقمون از حقوق اداره کار کم تره و حتی سنوات هم دریافت نکردیم،،ما میتونم از کارفرما طبق قانون اداره کار ماه های قبلی ک کار کردیم،سنوات ومابقی حقوقمون رو دریافت کنیم؟؟ممنون اگع جواب بدین

  کارشناس بیمه
  03 آبان 1401

  سلام بله اما باید به اداره کار مراجعه کنید.

حمیدرضا
06 آبان 1401

سلام برای شروع کار تو کارخونه پرداختن هزینه به عنوان هزینه قرارداد طبیعیه؟

  کارشناس بیمه
  07 آبان 1401

  سلام تنظیم قرارداد هزینه ای ندارد منظور شما از هزینه چی است ۰ چه هزینه ای و چه مقدار و بابت چی از شما هزینه دریافت کردند؟ به هر حال بهتر است که به اداره کار مراجعه کنید.

   مصطفی
   10 آبان 1401

   سلام من تو هتل کار میکنم و قبل از افتتاح هتل اونجا بودم و بعد چهار سال کار کردن مدیر هتل با یک دلیل ساختگی بنده را که مدیر رستوران بودم اخراج کرد. اگه شکایت کنم دستم به جایی بند هست یا نه؟
   ضمنا بنده از مالک هتل کاملا راضی هستم مشکلم با مدیر هتل بود که حقو حقوق بنده رو که کم کرد اخراج هم کرد

    کارشناس بیمه
    10 آبان 1401

    سلام باید به اداره کار مراجعه کنید تا کامل راهنمایی تان کنند.

علی
30 آبان 1401

سلام، من چند سال جایی کار میکردم و بدلیل فنی بودن کار و توافقی که با صاحبکار داشتم حقوقم بیشتر از مبلغی که اداره کار تعیین کرده بوده، الان که شکایت کردم بغیر از بیمه هیچگونه حقوق و مزایایی واسه من در نظر نگرفتن، میشه لطف کنید و راهنمایی کنید؟ ممنون

  کارشناس بیمه
  30 آبان 1401

  سلام والا این را باید دقیق از کارشناس وزارت کار بپرسید.

محمد
30 آبان 1401

سلام خسته نباشید کارفرما منو اخراج کرده میخواستم جای دیگه شروع به کار کنم که باید کارفرما قبلی بهم نامه میداد اما گفت تا این برگه رو امضا کن که تمام حق و حقوق رو گرفتم وگرنه هیچ چیز بهت نمیدم حالا باید چیکار کنم

  کارشناس بیمه
  30 آبان 1401

  سلام می توانید به اداره کار مراجعه کنید.

محمد علی
03 آذر 1401

با سلام . محل کار بنده آزمایشگاه صنعت فولاده. متاسفانه به علت خصوصی بودن شرکت، تعداد پرسنل هر واحد(شیمی تر، شیمی آب و ….) یک نفر میباشد. چندین مرتبه درخواست دادیم که تعداد پرسنل شیفت رو به دونفر ارتقا بدن اما قبول نمیکنند. سوال من اینه که آیا هیچ بندی از قانون وجود دارد که تعداد پرسنل شیفت رو در محل های پرخطر مشخص کرده باشه ؟ ممنون از راهنمایی های شما عزیزان

  کارشناس بیمه
  03 آذر 1401

  سلام این مورد را باید با اداره کار مطرح کنید.

علی عباسی
05 آذر 1401

سلام امکان داره نحوه محاسبه عیدی 204روز را برای من محاسبه کنید البته خودم میخوام بدونم به چه صورت حساب میشه

  کارشناس بیمه
  05 آذر 1401

  سلام این را باید خودتان بر اساس کارکرد و میزان حقوق محاسبه کنید.

شیما
06 آذر 1401

سلام و وقت بخیر ببخشید به شیفت کاری با کارکرد به صورت ۱۲ساعت شیفت صبح (۷صبح تا ۱۹ شب) ۲۴ساعت استراحت ۱۲ساعت شیفت شب (۱۹تا ۷صبح) ۴۸ساعت استراحت چند درصد حق شیفت تعلق می گیرد ؟

  کارشناس بیمه
  09 آذر 1401

  سلام بستگی به ماهیت کار شما دارد این را باید از اداره کار بپرسید

صالحی
19 آذر 1401

ما تعداد ١٧نفر راننده با ماشین در پالایشگاه نفت تهران سالهاست کار میکنیم از ٧صبح الی٧عصر در اختیار اداره هستیم
کمیته جذب اداره رفتیم
کد پرسنلی و بیمه و ساعت ورود خروج ثبت چهره هم تو اداره داریم
و ماهیانه حقوق میگیریم
و دیگر هیچ چیز غیر حقوق ه بهانه های مختلف به ما نمیدهند(عیدی سنوات بن و هیچی غیر حقوق ثابت نمیدهند)
و اخر هرسال با اهرم فشار امضا تسویه حساب دریافت تمام حق و حقوق را از ما میگیرند و اسم های مختلف هانه میاورند یبار میگن شما پیمانکارید یبار میگویند شما شرکتی هستید یبار میگویند شما حجمی و بالادستی و یبار دیگه میگن قرار داد با ماشین هست اصلا شما طرف قرار داد نیستید و همش تهدید که اعتراض کنید بیرون میندازیم

ایا بازررسی جایی نمیتواند مستقیم ورود کرده و پیگیری حق و حقوق ما را انجام دهد؟

  کارشناس بیمه
  20 آذر 1401

  سلام باید به اداره کار مراجعه کنید.

گل
21 آذر 1401

سلام وقتتون بخیر من قراره تو یه کلینیک خصوصی مشغول بشم بهم گفتن حقوقش طبق وزارت کاره و سه شیفت در گردشه و بدون تعطیلی شما میتونین بگین تقریبا حقوقم چقدر میشه
(بی تجربه و مجردم )

  کارشناس بیمه
  22 آذر 1401

  سلام خیر ما فقط این مطلب را برای آشنایی شما نوشته ایم اما هر چیزی که اعلام کنند طبق وزارت کار هستش، باید ساعت کاری و تعطیلاتش هم باشد. بهتر است که حتما از یک کارشناس در اداره کار سوال کنید.

محسن
02 دی 1401

سلام وقت بخیر
حدود هشت ماه به بازنشستگی من مانده.روزی چهار ساعت اضافه کاری دارم که کارفرما به من پرداخت میکنه ولی تا حالا در لیست بیمه رد نمیشده.اگه این هشت ماه باقیمانده اضافه کاری در لیست بیمه رد بشه بیمه ایراد نمیگیره که مثلا به جای دو سال باید پنج سال آخر را برای حقوق بازنشستگی محاسبه کنیم؟

  کارشناس بیمه
  05 دی 1401

  سلام تو محاسبه مشخص میشود اگر زمان بازنشستگی دستمزد شما غیر متعارف شود سیستم پنج سال را در نظر میگیرد

علی
03 دی 1401

کارگری که اسفند 1400 بازنشسته شده ، حقوقش از بازنشسته های سالهای قبل و شاغلین امسال بمراتب پایین تره . آیا این عدالته یا عین ظلمه؟!(مثله سوراخ قیف ، حقوق ما ته سوراخه و دو لبه قیف بازنشسته های چند سال قبل و کارگرانی هستند که هنوز بازنشسته نشده اند) . و این با عدالت منافات دارد.بنظر میرسد باید در این راستا تدابیری اندیشیده شود تا حقوق بازنشستگان 1400 کمتر از بازنشستگان سالهای قبل نگردد.

  کارشناس بیمه
  05 دی 1401

  سلام کسانی که قبل از سال ۱۴۰۰ بازنشسته شده اند مشمول یکسان سازی مستمری شده اند و مستمری آنها از شما بیشتر شده است چون قبلا مستمری آنها خیلی پایین بوده است

  صحتی
  12 اسفند 1401

  سلام وقت بخیر
  برای کارگر شاغل در داروخانه که روزی ۶ ساعت کار میکنه و ۶ روز در هفته حقوق و بیمه
  کامل محاسبه باید بشه یا ۲۰ روز کاری باید حساب بشه
  ممنون

   کارشناس بیمه
   13 اسفند 1401

   سلام. باید روزی ۷ ساعت و نیم به کار اشتغال داشته باشید که یک روز کامل شود.

m
28 دی 1401

روزانه شخصی با ماشین (سواری) خودش تقریبا ۱۰ ساعت در طول روز در اختیار کارفرما باشه ،کارفرما ماهانه چه مقدار باید پرداخت کند؟

  کارشناس بیمه
  29 دی 1401

  سلام تعیین حقوق بر اساس فرمول کاری است. اما می توانند بر سر یک مبلغی با هم توافق کنند.

امیر راد
18 بهمن 1401

درود برشما اگر در شرکت یا مجموعه ای که هرماه فیش حقوقی که کمتر از قوانین اداره کار هست که در اون قید شده که حقوق و بیمه حق مسکن و خوار و بار را با این مبلغ دریافت نموده ام و دوتا امضا هم میگیرن و قید میکنن که هیچگونه شکایتی نسبت به حق و حقوق دریافتی ندارم و در طی 7 ماه بیمه رو بصورت نقدی واریز کردن و مدت 30 روز هم برای کارکنان واریز نمیشه و بر اساس فروش واریز میکنن آیا دادن حداقل حقوق و بیمه توسط کارفرما بر اساس فروش قانونی هست یا خیر ؟

  کارشناس بیمه
  19 بهمن 1401

  سلام دوست عزیز. شما وقتی با کارفرما به توافق می رسید و امضا میکنید یعنی تمام شرایط کارفرما را پذیرفتید و نمیتوانید بعدا شکایت کنید.

یه پسرک تنها
21 بهمن 1401

شغل نگهبان شرکت خصوصی.گاراژ شرکت کار میکنم نگهبانم روزم حقوق میگن اداره کاری و تو سابقه بیمه تامین اجتماعی برام نوشته کارگرساده موقت یعنی میتونم شکایت کنم ازشون ب دین خاطر من بیست چهار ساعت هم تو همین گاراژ هستم .
راهنمایی می کنید چ کار باید انجام بدم.
حداقل و حداکثر حقوق اداره کار چند تومن هست؟

  کارشناس بیمه
  21 بهمن 1401

  سلام دوست عزیز. این موضوع به توافق بین شما و کارفرما بستگی دارد. باید با ایشون صحبت کنید و قرارداد همکاری را ببینید.

سید
25 بهمن 1401

سلام.بنده اشپزم و 5ماه کارکردم از ساعت 7تا 12شب حقوقی بهم داده نشد که تعیین حقوق اشپزی 12 تومن بودش. بیمه و سنوات هم همینطور.مرحصی و تعطیلیم نداشتم. یه پرسنل هم بغل دستم بود که کارش تمیز کاری بود، بهداشت اومد چند بار سر تمیز کاری تذکر داد ولی ب علت پرداخت نشدن اجاره اونجا پلمپ شد و کارفرما میگه بهذاشت پلمپ کرده و وظیفه تو بوده انجام ندادی. حقوقیم نداری.برای هر پرسنلی هم که اومد خودش کارت بهداشت میگرفت که الان فهمیدم تغلبیه،با این شرایط بنده شکایت کنم و قضبه کارت رو اطلاع بدم یا خیر، چند ساعت کار کرد و چند ساعت اضافه کاری بنده میشه مرخصی و تعطیلیات چطور ممنون میشم راهنماییم کنید بخصوص در مورد کارت بهداشت؟؟؟

  نویسنده بیمه
  25 بهمن 1401

  سلام سید عزیز
  شما در هرصورت اگر مدارک و مستنداتی دارید که اشتغال داشته اید باید بروید اداره کار شکایت کنید تا بررسی شود

محمود آزموده
04 اسفند 1401

سلام اینجانب کارفرما هستم وبیمه سازمان تامین اجتمایی قصد اضافه کردن حقوق خود وپرسنل ام راداشتم حقوق پرسنل اضافه شد اما افزایش حقوق شخص خودم نشد وسیستم ارور داد میخواستم بدانم علت چیست مچکرم

  کارشناس بیمه
  07 اسفند 1401

  سلام دوست عزیز. دوباره برای انجام این کار اقدام کنید اگر مشکل برطرف نشد حتما به کارگزاری مراجعه نمایید.

مانیا
23 اسفند 1401

سلام وقت بخیر
ببخشید من جایی کار میکنم که ساعت کاری در طول روز ۶ ساعت و نیم هست و بیمه هستم
دریافتی اینطور که میگن طبق اداره کار هست
میشه بدونم حقوق پایه با ۶/۵ کار چقدر هست
ممنون

  کارشناس بیمه
  27 اسفند 1401

  سلام مانیا عزیز. حداقل دستمزد اداره کار را باید دریافت کنید.

خداوردی
25 اسفند 1401

سلام. پدر من عمل جراحی انجام دادند که من ب خاطرش ۳ روز محل کارم نرفاتم. الان استعفا دادم و میگن تا مدارک پزشمی پدرت رو نیاری طبق قانون بیمه نمیتونیم تسویه کنیم.نه مرخصی قبولل میکنن نه غیبت. فقط میگن قانون اینه ک ما مدارک روبفرستیم بیمه .تا پولت رو بدیم. این قانونیه؟

  کارشناس بیمه
  26 اسفند 1401

  سلام دوست عزیز. بله.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید