۰۵ آذر ۱۴۰۱

محاسبه ساعات کاری: قوانین محاسبه اضافه کاری، مشاغل سخت و شب کاری

طبق قوانین کار و رفاه امور اجتماعی، کارمند‌ها و کارگرها باید طبق قرارداد ساعت‌های مشخصی را برای کارفرما کار کنند. محاسبه ساعات کاری بر عهده امور مالی سازمان یا شرکت کارفرما است. افراد در برابر میزان ساعتی که کار می‌کنند، حقوق دریافت خواهند کرد و در برخی از روزها ممکن است که از ساعات کاری، بیشتر فعالیت کرده و مشمول اضافه کاری شوند.

برای محاسبه دقیق میزان حقوق کارمند‌ها باید طبق قوانین وزارت کار محاسبات را انجام داد. در ادامه این متن درباره چگونگی محاسبه اضافه کاری و قوانین ساعت کار توضیحاتی خواهیم داد. با ما همراه باشید.

محاسبه ساعات کاری

ساعت کاری به نوع قرارداد تمام وقت، پاره وقت، کارمزد و … محاسبه خواهد شد.

ساعت کار هفتگی

با توجه به قانون کار و ماده ۵۱، حداکثر ساعات کار در روز باید ۸ ساعت باشد (شنبه تا چهارشنبه برابر با ۸ ساعت و پنجشنبه برابر با ۴ ساعت است.) و با توجه به این تبصره، مجموع ساعات کاری در هفته برای کارگرها ۴۴ ساعت است. فرمول محاسبه ساعت کار هفتگی (همان‌طور که در بالا هم نوشتیم) به این صورت است: تعداد روزهای تعطیل در طول هفته×۷.۳۳

ساعت کار روزانه

ماده ۶۲ قانون کار روزهای جمعه را روز تعطیل اعلام کرده و مزد این روز برای کارگرها محاسبه خواهد شد. ساعت کاری در طول هفته ۴۴ ساعت است و محاسبه ساعات کاری وزارت کار در طول روز به این گونه است:

در هر هفته ۶ روز کاری داریم که با تقسیم بر ۴۴ ساعت کار در هفته به عدد ۷.۳۳ خواهیم رسید، ساعات کاری روزانه ۷ ساعت ۲۰ دقیقه است. ممکن است که این ساعات در برخی از شرکت‌ها و سازمان‌ها کمی ‌بیشتر یا کمتر باشد که در کل باید در طول یک هفته ۴۴ ساعت بیشتر نباشد.

ساعت کار ماهانه

قانون کار و ماده ۶۳ روز‌های جمعه و روز ۱۱ اردیبهشت که روز کارگر است را برای کارمند‌ها و کارگر‌ها تعطیل اعلام کرده است. در این روز‌ها مزد، مزایا و بیمه برای کارگر‌ها محاسبه خواهد شد.

محاسبه ساعات کاری ماهانه وزارت کار برای کارگر‌ها در یک ماه اینگونه است که تعداد روز‌های کاری یک ماه در عدد ۷.۳۳ ضرب خواهد شد و میزان حقوق ماهانه مشخص می‌شود.

فرمول محاسبه ساعت کار ماهیانه (همان‌طور که در بالا هم نوشتیم) به این صورت است: تعداد روزهای تعطیل در طول هفته×۷.۳۳

جدول ساعت کاری ۱۴۰۱

با توجه به اینکه تعداد روز کاری و تعطیلی ماه‌های مختلف با یکدیگر متفاوت هستند، همه‌ی ماه‌ها ساعات کاری یکسانی ندارند. بر اساس این موضوع ساعت کاری کارگران عدد یکسانی نبوده و در هر ماه موظف به حضور در محل کار به میزان متفاوتی هستند. در جدول زیر ساعت کار سال ۱۴۰۱ به ازای هر ماه در کنار روزهای کاری و تعطیل نمایش داده شده است.

جدول ساعت کاری سال ۱۴۰۰ طبق قانون کار
ماهتعداد روز های ماهتعداد جمعه هاتعداد تعطیلات رسمیتعداد روز های کاریساعت کار موظفی
فروردین۳۱۴۵۲۲۱۶۱
اردیبهشت۳۱۵۴۲۲۱۶۱
خرداد۳۱۴۲۲۵۱۸۳
تیر۳۱۵۲۲۴۱۷۶
مرداد۳۱۴۲۲۵۱۸۳
شهریور۳۱۴۱۲۶۱۹۱
مهر۳۰۵۳۲۲۱۶۱
آبان۳۰۴۰۲۶۱۹۱
آذر۳۰۴۰۲۶۱۹۱
دی۳۰۵۱۲۴۱۷۶
بهمن۳۰۴۳۲۳۱۶۹
اسفند۲۹۴۲۲۳۱۶۹
جمع۳۶۵۵۲۲۵۲۸۸۲۱۱۲

 

برای تعیین ساعت کار هفتگی و ماهانه می‌توانید از فرمول زیر استفاده کنید:

ساعت کار ماهانه: تعداد روزهای غیر تعطیل ماه × ۷.۳۳

ساعت کار هفتگی: تعداد روزهای کاری طول هفته × ۷.۳۳

*منظور از ۷.۳۳ همان ۷ ساعت و ۲۰ دقیقه است(میانگین ساعت کاری روزانه) که برای محاسبات ریاضی از آن استفاده می‌شود.

انواع نوبت کاری در قانون کار به صورت زیر است:

 • صبح و عصر
 • صبح، عصر و شب
 • صبح و شب
 • عصر و شب

نحوه محاسبه ساعت کاری در ماه برای هر یک از این‌ها و میزان حق و اضافه کاری متفاوت است. برای ساعات کاری خاص مانند آتش نشان‌ها، از ضریب نوبت کاری استفاده می‎‌شود.

محاسبه ساعات اضافه کاری

در محاسبه ساعات کاری طبق ماده ۵۱ قانون وزارت کار، کارگر ۴۴ ساعتی که در طول هفته در اختیار کارفرما قرا می‌دهد جزو ساعات کاری محسوب می‌شود و اگر بیشتر از این ساعات در مجموعه فعالیت داشته باشد، به عنوان ساعات اضافه کاری محاسبه خواهد شد.

حال اگر کارفرما نیازی به اضافه کاری کارگر داشته باشد، باید با او توافق کند و طبق شرایط ماده ۵۹ قانون وزارت کار و امور رفاه اجتماعی اقدامات لازم را انجام دهد.

به طور کلی دو حالت برای کارگرها رخ می‌دهد:

 • کارگر و کارمند‌ها در هفته و بعد از ساعات کاری روزانه خود، تعداد ساعات بیشتری کار می‌کنند.
 • کارمند و کارگر‌ها در روزهای تعطیل رسمی ‌در محل کار خود باشند و کار کنند.

در محاسبه ساعات کاری و برابر با قوانینی که ذکر کردیم، اگر کارگری بیشتر از ساعات کار موظفی خود کار کند، مشمول دریافت اضافه کاری خواهد شد. برای انجام اضافه کاری باید توافق کارگر و پرداخت ۴۰ درصد اضافه بر مزد برای هر ساعت کار در نظر گرفته شود.

در بیشتر مجموعه‌ها و شرکت‌ها محاسبه حقوق به صورت ماهانه است و مبلغ اضافه کاری هم در زمان پرداخت حقوق محاسبه و پرداخت خواهد شد، مگر اینکه توافق دیگری با کارفرما انجام شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قوانین کار به اینجا مراجعه نمایید.

چگونگی محاسبه اضافه کاری سال ۱۴۰۱

در صورتی که کارگر بیش از ساعات کار خود، مشغول به فعالیت و حضور در محل کار باشد، مشمول اضافه کاری خواهد شد. طبق قانون کار برای هر ساعت اضافه کاری ۱۴۰۱، کارفرما باید ۴۰ درصد از مزد هر ساعت کاری را به کارگر پرداخت کند. فرمول محاسبه اضافه کاری ۱۴۰۱ به شرح زیر است.

فرمول محاسبه ساعت اضافه کاری

یکی از عوامل موثر بر محاسبه ساعت اضافه کاری، نرخ ساعت کاری اداره کار است. با توجه به این موضوع، باید نرخ یک ساعت کار کارگر حساب شود و به ازای هر یک از ساعات اضافه کاری، علاوه بر نرخ عادی مزد، ۴۰ درصد از نرخ عادی را هم به عنوان دستمزد پرداخت کرد.

در حقیقت فرمول اضافه کاری، دستمزد یک ساعت کار معمولی ضربدر ۱.۴ است.

( حقوق یک ساعت اضافه کار= حقوق یک ساعت کار عادی * ۱.۴)

اضافه کاری در قانون کار

ساعات کار در طول هفته باید ۴۴ ساعت باشد و در طول روز بیشتر از ۸ ساعت کار انجام نشود، اما اگر کارگر و کارفرما توافق بر اضافه کاری داشتند، باید به شرایط زیر پایند باشند:

 • فردی که در حال اضافه کاری است نباید نوجوان باشد.
 • اضافه کاری باید به صورت موقت باشد و بیشتر از ۴ ساعت در طول روز نباشد.( در برخی از شرایط اضطراری با توجه به قوانین می‌توان ساعات اضافه کاری را افزایش داد.)
 • زمان ساعات اضافه کاری نباید کارگر را مجبور به فعالیت‌های سخت کاری کرد.
 • در محاسبه ساعات کاری باید هزینه و مبلغ اضافه کاری هم محاسبه و پرداخت شود.
 • برای اضافه کاری کارگر نباید شب کار باشد.
 • اگر ساعت کاری کارگر و کارمند، همانند ساعت قانونی باشد، به او اضافه کار تعلق نمی گیرد.
 • اگر ساعت کاری کارگر و کارمند، بیشتر یا کمتر از ساعت قانونی باشد، به او اضافه کار تعلق گرفته یا از حقوقش کسر خواهد شد.

آیا ساعات کار بر حقوق و دستمزد کارگران تاثیر دارد؟

هر کارگر و کارمند با توجه به تعداد ساعات کارکرد خود، حقوق و مزایا دریافت خواهد کرد. حداقل میزان دریافتی برای هر کارگر در اول سال و توسط شورای عالی کار و امور اجتماعی مشخص می‌شود. بعد از آن به تصویب هیئت دولت می‌رسد و کارفرماها موظف به انجام آن هستند.

محاسبه ساعات کاری، اضافه کار، مزایا، پاداش و عیدی بر عهده کارفرما است و باید به صورت دقیق انجام شود و به کارگر پرداخت شود.

محاسبه ساعات کاری شغل‌های سخت

برخی از کارها در قانون کار جزو مشاغل سخت محسوب می‌شوند که در ماده ۵۲ قانون به آن رسیدگی شده‌است. قانون کار برای مشاغل عادی ۴۴ ساعت در هفته کارکرد و برای مشاغل سخت، ۳۶ ساعت کارکرد در نظر گرفته‌است. در حقیقت ساعت کاری برای هر روز در مشاغل سخت، ۶ ساعت در روز است.

نکته بسیار مهم در مشاغل سخت، طبق قانون و ماده ۶۱ در شغل‌هایی با سختی کار، نباید اضافه کاری انجام شود. همچنین بر اساس قانون مرخصی وزارت کار، میزان مرخصی برای افرادی که در مشاغل سخت کار می‌کنند، ۵ هفته بوده که در دو نوبت و در پایان هر ۶ ماه سال انجام می‌شود.

حداکثر ساعات اضافه کاری

در محاسبه ساعات کاری و اضافه کاری طبق تبصره ماده ۵۹ قانون کار، سقفی برای ساعات کار اضافی وجود ندارد، فقط توجه داشته باشید که کار بیش از چهل ساعت، باید با عنایت به استثنائات ماده گفته شده، بررسی شود.

آیا صرف غذا و استراحت جزو ساعات کارکرد کارگر است؟

با توجه به ماده ۵۱ قانون کار، ساعات کار در حقیقت مدت زمانی است که کارگر نیرو و زمان خودش را در اختیار کارفرما قرار می‌دهد. بنابراین به طور قانونی، اوقات صرف غذا و استراحت جزو ساعات کار محسوب نمی‌شود. بدیهی است که اگر در کارگاهی زمان استراحت و ناهار جزو ساعات کار ‌باشد، عرف و رویه مذکور کماکان معتبر خواهد بود. همچنین ساعتی که کارمند یا کارگر در رفت و آمد است، جزو ساعات کاری او حساب نمی شود.

نکته: برای ماه مبارک رمضان کارفرما موظف است مدتی از اوقات کار را برای نماز و صرف افطار یا سحری در نظر بگیرد.

یکی از حقوقی که کارفرمایان در مقابل کارگران باید رعایت کنند، بیمه است. هر کارفرما موظف است کارگر خود را بیمه کند. برای اطلاعات بیشتر در این باره می‌توانید مقاله بیمه کارگری را مطالعه نمایید.

وضعیت کارگرانی ۲۴ ساعت کار و ۲۴ ساعت استراحت

سوالی که در محاسبه ساعات کاری به وجود می‌آید این است که وضعیت کارگرانی که ۲۴ ساعت مشغول به کار و ۲۴ ساعت متوالی استراحت می‌کنند از نظر قانون کار چگونه محاسبه می‌شود؟

کارگرانی که طبق توافق انجام شده، ۲۴ ساعت کار و ۲۴ ساعت استراحت دارند، نحوه انجام کار آن‌ها مطابق ماده ۵۳ قانون کار است و با توجه به ماده ۵۸ قانون برای هر ساعت کار در شب ۳۵ درصد اضافه بر مزد در ساعات عادی محاسبه خواهد شد.

همچنین مازاد بر انجام ۴۴ ساعت کار در هفته این افراد، اضافه کار محسوب شده و با رعایت ماده ۵۹ قانون کار محاسبه و پرداخت می‌شود.

در خصوص دیگر شغل ها مانند آتش نشانی که شرایط کاری خاصی دارند، حتماَ باید از یک کارشناس آشنا به مورد در اداره کار بپرسید.

محاسبه ساعات کاری

نحوه محاسبه ساعات اضافه کاری و شب کاری

در مورد روزهای تعطیل که در قانون کار و ماده ۶۲ به آن اشاره شده است، هر فردی در یک هفته، یک روز تعطیل دارد و برای افرادی که به صورت ۲۴ کار و ۲۴ استراحت مشغول به فعالیت هستند هم این قانون برقرار است.

تاخیر  ساعت در ورود و تعجیل در خروج کارگر

در مواردی که کارگر برای ورود تاخیر داشته یا در زمان خروج تعجیل کرده باشد، آیا می‌توان از کسر ساعات اضافه کاری استفاده کرد؟ دقت داشته باشید که اضافه کاری ۴۰ درصد از مزد روزانه عادی است و برای کسر کار نمی‌توان با آن تهاتر کرد و هر کدام باید به صورت جداگانه محاسبه شوند.

تاثیر کمک هزینه مسکن، خواربار و بن کارگری

حقوق ماهانه ترکیبی از حقوق پایه، هزینه‌های مسکن، خواربار، حق اولاد و بن کارگری است که جزو مزایای ثابت برای پرداخت هر ماه محسوب می‌شود. با توجه به قانون کار و محاسبه ساعات کاری در ماده ۳۶، محاسبه نرخ اضافه کاری جزو مزد منظور نمی‌شود.

اهمیت اطلاع از ساعات کاری

به طور کلی هر کارگری باید بداند که در برابر کارفرما چه وظایفی دارد و در برابر آن شامل چه حق و حقوقی می‌شود. در این مطلب سعی کردیم که درباره چگونگی فعالیت کارگر‌ها و کارمند‌ها توضیحاتی دهیم تا با نحوه میزان کارکرد و محاسبه ساعات کاری خود آشنا شوند. اگر در این مطلب پاسخ سوالات خود را دریافت نکرده‌اید، در انتهای این متن و در قالب کامنت می‌توانید سوالات خود را با کارشناس‌های بیمه دات کام در میان بگذارید تا در کوتاه‌ترین زمان پاسخ شما داده شود.

 

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
بیمه بیکاری
۲۵ فروردین ۱۴۰۳ / اطلاعات بیمه ای

بیمه بیکاری | صفر تا صد بیمه بیکاری ۱۴۰۳

بیمه بیکاری ، یکی از چترهای حمایتی بیمه تامین اجتماعی است و سازمان تامین اجتماعی مکلف است با دریافت حق بیمه مقرر، به بیمه شدگانی که طبق مقررات قانون کار، شغل خود را از دست می دهند،مقرری بیمه بیکاری را بپردازد.

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
person
mari
۱۸ فروردین ۱۴۰۳

سلام
محل زندگیمون تهران و محل کار همسرم چابهار می باشد.
آیا قوانین مرخصی (شامل ۲.۵ روز در ماه و ۳ روز مرخصی استعلاجی در سال) به ایشان تعقل می گیرد.یا شرایط مرخصی متفاوت می باشد؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۸ فروردین ۱۴۰۳

  سلام دوست عزیز
  بله قوانین مرخصی بر اساس قانون اداره کار، همان طور ک فرمودید به ایشان تعلق می گیرد.

person
محمد مهدی
۱۹ بهمن ۱۴۰۲

سلام
بنده ۱۲ سال در شرکت فولادسازی که جزو مشاغل سخت هست مشغول بکار هستم و نزدیک به یک ساله بنا به نظر مدیریت و بدلیل سابقه کاری و توانایی شغلی ، مسئولیت شیفت تولیدی با عنوان شغلی تکنسین ارشد تولید و بهره بردار را به اینجانب محول کردن، ولی تاکنون هیچ عنوان شغلی تکنسین ارشد برایم اعمال و اجرا نکردن و پس از یک سال شاغل شدن در این عنوان شغلی و انجام فعالیتهای این عنوان ، بمحض اعتراض جهت عدم اعمال عنوان شغلی، مدیریت مربوطه اعلام کرده که از اعمال عنوان شغلی برایم منصرف شده اند و همچنین بایستی به جایگاه قبلی ( تکنسین بهره بردار ) برگردی.
آیا بنده میتوانم در اداره کار و یا مدیریت شرکت شکایت کنم و اگه شکایت کنم از نظر قانونی حقی برایم اعمال میشه یا نه.
ممنون میشم راهنمایی کنید.

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۳ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  می توانید از طریق اداره کار شکایت کنید و باید صبر کنید تا هیت نظر بدهد.

person
مهدی
۱۹ بهمن ۱۴۰۲

سلام
بنده ۱۲ سال در شرکت فولادسازی که جزو مشاغل سخت هست مشغول بکار هستم و نزدیک به یک ساله بنا به نظر مدیریت و بدلیل سابقه کاری و توانایی شغلی ، مسئولیت شیفت تولیدی با عنوان شغلی تکنسین ارشد تولید و بهره بردار را به اینجانب محول کردن، ولی تاکنون هیچ عنوان شغلی تکنسین ارشد برایم اعمال و اجرا نکردن و پس از یک سال شاغل شدن در این عنوان شغلی و انجام فعالیتهای این عنوان ، بمحض اعتراض جهت عدم اعمال عنوان شغلی، مدیریت مربوطه اعلام کرده که از اعمال عنوان شغلی برایم منصرف شده اند و همچنین بایستی به جایگاه قبلی ( تکنسین بهره بردار ) برگردی.
آیا بنده میتوانم در اداره کار و یا مدیریت شرکت شکایت کنم و اگه شکایت کنم از نظر قانونی حقی برایم اعمال میشه یا نه.
ممنون میشم راهنمایی کنید.

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۳ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  می توانید از طریق اداره کار شکایت کنید.

person
بهنام
۰۷ بهمن ۱۴۰۲

با سلام و خسته نباشید
بنده کارگر تکنیسین برق در کارخانه میباشم که به صورت شیفت ۸ ساعته دو روز صبح دو عصر و دو شب کار میکنم با دو استراحت،
چند ماهه که از سرپرست شیفت درخواست دو روز مرخصی دارم ولی اجازه مرخصی به بنده نمیدهد و تهدید به اعمال غیبت میکند و میگوید قانون بهش این اجازه را داده است،
آیا میتوانم از او شکایت کنم؟ اگر بنده را تهدید به اخراج کنند چه؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۷ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله می توانید به اداره کار شکایت کنید.

person
قاسم
۲۸ دی ۱۴۰۲

سلام.. من ۸ ماه در شرکت برج خنک کننده کار کردم.. بعد نزدیک زمستون گفت دیگه نیا .‌. ساعت کاریش هم ۸ تا ۳.۳۰ بود.. الان بعد ۲ ماه گفته روز مزد بیا ولی کار های بیرون شهر رو.. الان چه جوری حساب میشه برام.‌. با همکارم که تو شرکت ماهیانه کار می‌کنه ۷.۳۰ سوار ماشین میشم و ساعت ۹.۳۰ میرسم سر کار.. ساعت ۵ تعطیل میکنم و ساعت ۷.۳۰ یا ۸ می‌رسونم در خونه.. الان روزی چقدر باید بده بهم و اینکه اضافه کاری بهم میخوره یا نه .. آیا میتونم شکایت کنم از این شرکت برایه بیرون انداختم… خواهشن جواب درست بدید وصلم نکنید جایه دیگه.. ممنون اگه زود جواب بدید

  person
  نویسنده بیمه
  ۳۰ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  این موارد را باید حضوری از اداره کار بپرسید.

person
مینا
۲۷ دی ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر من در یک مجموعه ای مشغول بکار هستم ۹ ماهه حالا کار فرما بعد ۹ ماه تصمیم به بیمه من گرفته
ساعت کاری من شنبه تا سه شنبه از ساعت ۸ صبح الی ۵ ظهر هست حتی بعضا یکی دو ساعت بیشتر هم میمونم ولی اضافه کاری بهم تعلق نمیگیره (مبلغی پرداخت نمیکنند)
از طرفی از ساعت ۱۲ونیم تا ۲ به من تایم استراحت اعلام شده بود. ولی اکثرا پیش اومده ک تا ساعت ۱ یا ۱ و ربع نیز کارمون طول بکشه و جدا ازاون هرروز بنده مجبور به انجام کارای تمیز کاری و تهیه غذا هم باید باشم در اون تایم و بعد بازشروع بکار ساعت ۲
ولی وقتی برای ثبت بیمه رفتم اعلام کردند که از ۸ هستم تا ۱۲ونیم و ۲ تا ۵ و ساعت اصلی رو اعلام نکرده
میخوام بدونم این کارشون تاثیری روی مزایای بیمه برای من داره؟
شنیده بودم ساعت کار قانونی ۸ ساعته ولی ایشون در اینحال ک من هستم ولی برای من ۷ ساعتو نیم میخوان رد کنن
چیزی هست که باید در این رابطه بدونم و اطلاع داشته باشم؟
ممنون میشم هر چه سریعتر پاسخ بدید

  person
  نویسنده بیمه
  ۳۰ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  ساعت کاری ۷ ساعت و نیم در یک روز است و در ماه ۳۰ روز کارکرد برای شما محاسبه می شود و بیشتر از این ساعت اضافه کار محسوب می شود.

person
محاسبه حقوق کارگران
۱۸ دی ۱۴۰۲

سلام من کارفرما هستم اگه کارگران ۱۰روز به طور پراکنده در ماه فعالیت کنند(سه چهار روز یکبار)
مبنای محاسبه حقوق آهن ها چیست؟
ایا ده روز محاسبه میشه مابقی مرخصی یا جور دیگه؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۸ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  باید ساعات کارکرد آنها را دقیق استخراج کنید بعد به اداره کار مراجعه کنید تا آنها طبق جدول در بخشنامه حقوق و مزایا آنها را برای شما تعیین کنند.

person
ن ث
۱۰ دی ۱۴۰۲

سلام آیا حقوق کسی که ۴ساعت در روز وهفته ای ۶ روز کار می کند پاره وقت حساب می‌شود ونحوه محاسبه چگونه است؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۱ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله پاره وقت محاسبه می‌شود و باید ماهیانه ۱۵ روز لیست بیمه برای شما ارسال شود.

   person
   روژین
   ۰۳ اسفند ۱۴۰۲

   سلام ببخشید ۷ ساعت کاری در روز
   و گاهی اوقات ۸ ساعت کاری در روز
   از شنبه تا چهارشنبه
   شرایط بیمه ش چطوره؟! نیمه وقته یا کامل ؟!

    person
    نویسنده بیمه
    ۰۵ اسفند ۱۴۰۲

    سلام دوست عزیز
    بیمه کامل را باید برای شما واریز نمایند.

person
حبیب
۰۸ دی ۱۴۰۲

سلام نحوه محاسبه جمعه کاری و تعطیل کاری و کلا اضافه کاری در معادن با ماهیت ۲۰ روز کار و ۱۰ روز استراحت چگونه است?
طبق چه قانونی ۲۰ روز کار و ۱۰ روزاستراحت است?

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۹ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  این سوال مربوط به اداره کار است و باید طبق جدولی که در بخشنامه است برای شما محاسبه کنند حضوری به اداره کار مراجعه کنید.

person
زهرا
۲۹ آذر ۱۴۰۲

سلام وقتتون به خیر
آیا حق مسکن و بن هم براساس ساعت کاری محاسبه میشه
برای پرداخت سنوات لزوما باید در همان کارگاه سابقه یک ساله داشت؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۳ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  باید از اداره کار این مورد رو بررسی کنید.

person
سعید
۲۹ آذر ۱۴۰۲

سلام کار در هتل ساعت ۱۷ میباشد تا ساعت ۸صبح
تعطیل میشویم تا فردا همون ساعت ۱۷ که مجدد سرکار باشیم.
در واقع ۱۲ساعت به ۳۶ ساعت هستیم
خواشمندم بابت شغل رزروشن چیزی هست در قانون کار که باید مطلع باشیم یا خیر
اصلا همچین جیزی شیفت قانونیه
ایا حق و حقوق شب داریم یا خیر

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۹ آذر ۱۴۰۲

  سلام کاربر گرامی
  بله شیفت شب در بیشتر مشاغل وجود دارد و شما علاوه بر حقوق و مزایا باید حق شیفت هم دریافت کنید.

person
محمد
۱۵ آذر ۱۴۰۲

سلام میخواستم ببینم قانونی داریم که در کار کارخانه مشاغل سخت که به ازای هر یک ساعت کار ۱۵ دقیقه استراحت داشته باشدنیروی آن شرکت ممنون از پاسخ گوی شما

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۸ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر همچنین قانونی نداریم.

person
محمد
۰۴ آذر ۱۴۰۲

سلام
از سال ۸۵ تا سال ۹۰ در کارگاهی مشغول کار بودم که حداکثر کار و اضافه کار انجام می‌دادم مثلا اگر پایه واریزی بیمه ۱۷ هزار بود که برای یکماه ولی برای من ۴۰ هزار با تطابق دریافتیم کثر می‌کرد ولی بیمه حداقل واریز نموده همون ۱۷ هزار… حالا بعد اندی سال با اینترنتی شدن از وضیعت بیمه فهمیدم که حداقل بیمه برام واریز شده… حال بنده هم برای واریز نکردن یکماه کامل بیمه و هم برای حداقلی واریز بیمه در اداره کار شکایت کردم ولی بدون مدرک… ولی فیش‌های حقوقی که صادر میشد با فیش‌های اداره کار کاملا مطابقت دارد ولی اداره کار از دادن کپی فیشها امتناع می‌کند… در هر صورت از سال ۸۵ تا ۹۰ صورت حساب بانکی بر دال واریز حقوق را دارم… آیا بدانم میتوانم بر کارفرما غلبه و حق خودم رو دریافت کنم… ممنون میشم اطلاع و راهنمایی کامل کنین..

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۴ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  باید تو هیت اداره کار مدارک و مستندات شما بررسی شود.

person
عسل
۲۶ آبان ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر
منشی دفتر بیمه هستم از ساعت ۸ تا ۱ حدود ۵ یا ۶ ساعت سرکار هستم ،البته بیمم هم رد میشه ،میخواستم بدونم حقوق با توجه به این ساعت کاری ۳,۵۰۰ هست طبق اداره کار . فک کنم ۱۷۷ ت
حالا نمی‌دونم ثابت یا روزانه. ممنون میشم راهنمایی کنید

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۸ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  این کارها اولا توافقی هستند دوما حداقل دستمزد براساس ۸ ساعت کار مبلغ ۵۳۰۰ هزار تومان است.

person
محسن
۲۵ آبان ۱۴۰۲

سلام‌ و عرض خسته نباشید
برای این شرایط کاری ماهیانه بصورت دقیق چندساعت مرخصی تعلق میگیره
شنبه تا چهارشنبه ۸تا ۱ظهر و پنج شنبه ها ۸تا ۱۱
ممنون میشم بفرمایید مرخصی ماهیانه و مجموع مرخصی سالیانه چند روز هست؟
و اینکه ایا کارگر میتونه از تمام مرخصیش استفاده‌کنه

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۸ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  این مربوط به بخشنامه های اداره کار است باید حضوری به اداره کار مراجعه کنید.

person
آوا
۲۲ آبان ۱۴۰۲

سلام ببخشید حقوق ۵ساعت کار در روز چقدر است؟
و اینکه به من گفتن به اندازه ۵ساعت که در روز کار میکنم بیمه رد میشه یعنی چند روز در ماه بیمه رد میکنن؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۳ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز.
  روز کاری بر اساس قانون وزرات کار ۹ ساعت است. در چنین شرایطی باید ببینید مجموع ساعات کاری شما در هفته چند روز می شود. حداقل حقوق هر روز کاری در سال ۱۴۰۲ برابر با ۱,۷۶۹,۴۲۸ ریال است.

person
مصطفی
۲۲ آبان ۱۴۰۲

سلام بنده دریانوردهستم طرح اقماری بهصورت شبانه روزی هست وتمامی روزها اماده بکاریم و همینطور سختی کار هم شامل حال شده آیا کار فرما میتواند ساعات نماز و غذا رو آزما کسر کنه درکل شبو روزمون یکی شده

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۳ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. خیر ساعات استراحت جز ساعات کاری شما به حساب می آید.

person
رامین.
۱۷ آبان ۱۴۰۲

سلام وقتتون بخیر ما داریم برای یدون پارکینگ کار می کنیم روزانه ۱۵ساعت کار ازمون می کشه میگه این ساعت اداره کار هست حقوق مون ماهی ۹ملیون رد می کنه با بیمه ی وعد ناهار الانم دوساعت برا ۱۲روز کار اضافه کرد بهشم می گیم میگه همه چیمون با اداره کار هست قراداد نونشته برامون الان چکار کتم

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۱ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  به اداره کار مراجعه کنید و موضوع را گزارش دهید.

person
صبا
۰۹ آبان ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر، آیا حقوق پاره وقت ۶ ساعت کار ۴/۰۰۰/۰۰۰ هست؟؟ و اگر بخواهیم پول بیمه رو دریافت کنیم هزینه ی بیمه برای کار پاره وقت چقدر هست؟؟
با تشکر

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۰ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  سوابق پاره وقت یعنی لیست بیمه به جای ۳۰ روز کارکرد ۱۵ روز کارکرد ثبت شود هزینه اش هم نصف می شود.

person
رامین
۰۸ آبان ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر ایا در کارهای سخت و زیان اور کار روزانه با۱۲ساعت و یک هفته در میان نوبت شب و روز برای بازنشستگی تاثیری دارد یا همان ۲۰ سال باید کار کرد ؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۰ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر تاثیری ندارد باید ۲۰ سال سابقه بیمه در کارهای سخت و زیان اور را داشته باشید.

person
ستاری
۰۸ آبان ۱۴۰۲

سلام وقتتون بخیر
من نزدیک دوسال در کارخانه فوم کار میکنم وتا۱۰ماهه دیکه با سختی کار که در کارخانه قبلی داشتم بازنشت میشوم منتها این دوستلی که در این کارخانه مشغول بکار هستم به صورت شیفتی هر روز ۱۲ساعت کار میکنیم
حتی روز کارگر هم کار کردیم بدون اینکه اضافه کاری بدن ویک ساعت از اضافه کاری هم واسه ناهار کسر میشود وحق شیفت را ۷۵۰حساب مکننداکر از طریق اداره کار اقدام کنم قابل برسی هست ممنون میشم در این مورد راهنمایی فرمایید

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۰ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله می توانید از طریق اداره کار شکایت کنید.

person
ایمان
۰۷ آبان ۱۴۰۲

سلام
در راه آهن مشغول به کار هستم در قسمت جایگاه سوخت و ساعت کاری هم ۱۲ ساعت کار ۲۴ ساعت استراحت
میخوام بدونم این شغل جز مشاغل سخت هستش ‌چند سالگی بازنشستگی دارد
حداقل حقوق در این شغل چه قدر میتونه باشه
ممنون.

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۷ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  باید به سازمان تامین اجتماعی درخواست بازرسی شغل بدهید تا کارشناس مربوطه جهت ارزیابی محیط کار شما به محل کارتان اعزام شود و بتواند مشخص کند آیا شغل شما در دسته مشاغل سخت و زیان آور قرار می گیرد یا خیر. برای تعیین سختی برخی مشاغل نمی توان بدون بازرسی نظر قطعی را اعلام کرد.

person
ایمان …
۰۷ آبان ۱۴۰۲

سلام
در راه آهن مشغول به کار هستم در قسمت جایگاه سوخت و ساعت کاری هم ۱۲ ساعت کار ۲۴ ساعت استراحت
میخوام بدونم این شغل جز مشاغل سخت هستش ‌چند سالگی بازنشستگی دارد
حداقل حقوق در این شغل چه قدر میتونه باشه
ممنون.

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۰ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر؛ متاسفانه شغل شما در دسته مشاغل سخت و زیان آور قرار نمی‌گیرد.

person
علیزاده
۰۴ آبان ۱۴۰۲

سلام خدمت شما
بنده در هنگام مراجعه بکار و برگشتن از کار ۳ ساعت در مسیر هستم ایا این سه ساعت جزو کار محاسبه میشود؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۶ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر جز ساعات کاری به حساب نمی آید.

person
علی
۲۹ مهر ۱۴۰۲

سلام
من نیروی شرکتی (خدمات) اداره هستم با ۱۶ سال سابقه همش هم یه اداره بودم ،،،میخاستم ببینم اضافه کارم ساعتی چنده؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۳۰ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  اضافه کار براساس حقوق دریافتی شما محاسبه میشود.

person
علی اسلامی
۲۲ مهر ۱۴۰۲

سلام خسته نباشید ما چند کارگر تو کارخانه داریم و پنجشنبه و جمعه تعطیل هستیم ۵ روز ۹ ساعت فعالیت دارند میخاستم بدونم تایم ناهار و اسراحتو باید تو همون ۹ ساعت جا داد یا باید به ۹ ساعت اضافه کرد و بیشتر وایسند؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۳ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  کارگران باید ۸ ساعت در روز کار کنند بعد از آن باید حداقل یک ساعت زمان برای ناهار و نماز در اختیار آنها گذاشته شود.

person
علی
۱۹ مهر ۱۴۰۲

سلام اگر کارمندی هر روز صبح دو ساعت قبل از ساعت شروع کار بیاد، باید حتما بهش اضافه کار داده بشه؟ چون اغلب میان و میخوابن تا ۸ اما اضافه کار هم میگیرن. قانونی داریم که قبل از ساعت شروع کار اضافه مار تعلق نگیره؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۲ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر قانونی نداریم.

person
Ali
۱۶ مهر ۱۴۰۲

ساعت موظفی فروردین ۱۵۶ ساعت هستش اگر کارگر ۱ روز مرخصی بگیره چند ساعت میشه عدد ساعت موظفیش؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۷ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  هر روز ۸ ساعت کارکرد موظفی است و در ماه ۲۴۰ ساعت میشود.

person
علی
۱۶ مهر ۱۴۰۲

سلام
اگر کارگر در ماه ۲ روز مرخصی بگیره،ساعت موظفی اون ماهش چطور محاسبه میشه؟
چه عددی میشه مثلا

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۷ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  در هر ماه کارگر دو روز حق دارد از مرخصی استحقاقی استفاده کند و ۲۴۰ ساعت در ماه باید کارکرد داشته باشد.

person
سبحان
۱۶ مهر ۱۴۰۲

سلام شما گفتید که ۴۴ساعت در هفته ساعت کاری وزارت کار هست یعنی ۴هفته ش میشه ۱۷۶ ساعت. یعنی دراین صورت بیمه باید کامل رد بشه. بعد میگید باید ۲۴۰ساعت در ماه ساعت داشته باشیم که بیمه کامل رد بشه.یعنی چی؟ میشه توضیح بدید

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۶ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بر اساس قوانین اداره کار شما باید ۴۴ ساعت در هفته کار کنید. اگر ساعات کاری شما مطابق قوانین اداره کار است بله باید بیمه کامل رد شود.

person
محسن
۱۱ مهر ۱۴۰۲

سلام عرض ادب. آیا کارفرما در زمان استراحتی که در کارگاه مشخص شده میتواند کارگران را الزام کند که نباید بخوابند؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۵ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  این مورد به توافق کارفرما با کارگران بستگی دارد.

  person
  سبحان
  ۱۶ مهر ۱۴۰۲

  ممنون از پاسختون. من جایی کار میکنم که بیمه کردن. ومیگن حقوق وزارت کاره.ولی ساعتی بهمون حقوق میدن. وما در واقع پرسنل ساعتی هستیم. کلاهم قراردادهاشون در قالب ی ماه و ۲ماه و ۳ماهه هست.اگر روزی سرکار نرم حقوق ندارم بابت اون روز. ولی حتی عاشورا هم رفتیم سرکار.بخوان تعطیلی هم بدن تعطیلیه اجباری میدن اونم بخاطر خودشون که کمتر حقوق بدن آف میدن. بما میگن کمتر از ۲۲۷ ساعت پر شهبیمه کامل رد نمیشه. میخوام بدونم آیا اگه قراردادی فی مابین کارگرو کارفرما امضا بشه مبنی براینکه کارگر کله ماه رو کار کنه وبا۲۶۰ساعت کار ۷۸۰۰بگیره.یعنی بیگاری و بردگی کارگر. اونوقت چون قرارداد نوشتن وزارت کار هم هیچ دخالت و نظارتی نمیکنه؟
  وکارگر هم نمیتونه شکایتی کنه؟
  یا وقتی کارفرما برای منفعت خودش یک روز درمیون کارگر رو بفرسته آف که کمتر حقوق بده.یاحتی بابت ساعتهایی که اضافه کار محسوب میشن بخاطر ندادن مالیات دستمزد کمتری از دستمزد ساعت عادی رو در نظر میگیرن ما هیچکاری نمیتونیم برای دفاع از حقمون کنیم؟ یه آدم وفتی ۲۹۰ساعت سرکار باشه و ۱۰تومن بگیره یعنی در ازای اون ۱۰تومن حقوق اصلا خونش نبوده.خواهش میکنم راهنمایی کنید؟

   person
   نویسنده بیمه
   ۱۸ مهر ۱۴۰۲

   سلام دوست عزیز
   کارفرما در این خصوص کار غیر قانونی میکند به ریس اداره کار منطقه خودتان مراجعه کنید تا آنها پیگیری کنند و کارفرما را پاسخگو کنند.

person
مهران
۰۳ مهر ۱۴۰۲

سلام
وقتتون بخیر
ما روزی ۱۲ ساعت کار کار میکنیم شرکت میگه برای اینکه بیمه به صورت کامل رد بشه باید ۲۲ روز کار کنید؟ برای کامل بودن بیمه تعداد روز ملاک هست یا ساعت موظفی؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۴ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  ساعت کار ملاک است شما باید در ماه ۲۴۰ ساعت کارکرد داشته باشید.

person
خانی
۰۱ مهر ۱۴۰۲

سلام، در آزمایشگاه مادر میخاهم مشغول بکار شوم
ساعت کاری از ۷ تا ۲ونیم بعد از ظهر و در ماه دو روز مرخصی چقد حقوق باید به من پرداخت کنند؟
و یک ماه ازمایشی بدون حقوق باید برم.
و اگه کاری غیر از وظیفم ازم بخان اضافه کاری محسوب میشه؟چطوریه

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۳ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  حقوق شما بر اساس قانون اداره کار پرداخت می شود. خیر اضافه کاری به کارهایی گفته می شود که در ساعات غیر از ساعات کاری انجام شود.

person
عباسی
۲۸ شهریور ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر ، من طبق توافق با مدیریت شرکت خدماتی مسافربری که سمت حسابدار دارم ۶ ساعت( ۸صبح تا ۲ بعداز ظهر) روزهای شنبه تا چهارشنبه و پنج شنبه ۸ صبح تا ۱۲ ظهر بدونه هیچ وقت استراحت مشغول بکار هستم ، ساعات کسر کارم که جمعا حدود ۵ روزکاری می شود در حق اولاد و بن و مسکن هم کسر می شود و اینکه بیمه هم ۲۵ روز کاری باید رد شود چون من ۳۰ روز کاری رو سرکارم فقط ساعت کاری کم دارم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۹ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  شما میتوانید کسری ساعت کاری خودت را بصورت بیمه اختیاری واریز کنید.

person
محمد محمدی
۲۸ شهریور ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر
بنده در شغل آتش نشان صنعتی مشغول به کار هستم باشیفت به صورت سه روز روزکار از هفت صبح تا شش ونیم یعداز ظهر و سه روز شب کار از شش ونیم غروب تا هفت صبح فردا و سه رو استراحت
میخواستم بدونم ساعت کار موظفی بنده چقدر هست در ماه؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۸ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  ساعات کاری براساس قانون اداره کار ۴۴ ساعت در هفته است. باقی موارد به قرارداد شما و قوانین محل کارتان بستگی دارد.

person
محمد
۲۴ شهریور ۱۴۰۲

باسلام شروع کارم از۷صبح الی۶بعدازظهره که نیم ساعت برای صبحانه و۲ساعت دیگه هم برای خوردن غذاست، روزهای جمعه ازساعت۷صبح الی ۱۵دقیقه به۱۲ و نیم ساعت صبحانه درضمن جزءمشاغل سخت هستیم خواستم بدونم طبق محاسبات شماساعت درطول هفته و ماه ساعتهای کارکردم طبق قانون هست یا….؟ممنون میشم جوابم بدید

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۶ شهریور ۱۴۰۲

  سلام محمد عزیز
  شما باید در یک ماه ۲۴۰ ساعت کارکرد داشته باشید بیشتر از آن جز اضافه کار شما محسوب میشود.

person
مسعودی
۱۸ شهریور ۱۴۰۲

سلام بنده پرستار هستم و در طول خودم روزکار شیفت میدم چون هنوز بچه ام دو ساله نشده اما تعداد شیفت هایی که میدن چه تعطیلات باشه یا نباشه ۲۴-۲۶روز هست با توجه به اینکه بنده در برخی ماها اضافه کار هم دارم کارگزین میفرمایند اگر ۶روز در یک هفته شیفت نباشم قانون ۴۴ساعت را رعایت نکردم و مرخصی استحقاقی میفرستند
در صورتیکه مثلا بنده در نهایت بدون مرخصی ۳۰ساعت هم اضافه کار دارم به طور مثال همین ماه
یا بقیه همکارانم با ۸۰ساعت اضافه کاری اگر در یک هفته ۴۴ساعت شیفت نیان ولو اینکه هفته بعد به طور مثال ۶۰ساعت بیان باز میفرمایند استحقاقی بفرستید خواستم بدونم با این وجود همچین اجباری امکان داره؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۸ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. این مشکل را باید با اداره کار در میان بگذارید.

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۹ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  اگر کار شما شیفتی است که باید حتما ساعات شیفت را کامل و رعایت کنید.

  person
  اسماعیل
  ۲۸ مهر ۱۴۰۲

  سلام خسته نباشید
  آیا فردی که در روز جمعه بر سر کار هست و شیفت شب نیز می‌باشد
  و اضافه کار نیز شامل ایشان می شود آیا هم باید ساعت اضافه کار محاسبه کرد و هم شب کاری باید یکی از این ها قابل محاسبه می باشد ؟
  در خصوص تعطیل کار چظور؟

   person
   نویسنده بیمه
   ۲۹ مهر ۱۴۰۲

   سلام دوست عزیز
   شب کاری، شیفت کاری، اضافه کاری و تعطیلی هر کدام جداگانه محاسبه میشود.

person
خانم عبادی
۰۷ شهریور ۱۴۰۲

سلام.آیا تهاتر کسر کار از ساعات اضافه کاری قانونی است .
محاسبه درست کسر کار آیا از مرخصی استحقاقی نباید باشد؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۷ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز.
  کسری کارکرد باید از مرخصی استحقاقی کم شود.

person
مهران
۰۵ شهریور ۱۴۰۲

با سلام
شغل ما جز مشاغل سخت است و به صورت شیفت ۱۲-۲۴ و ۱۲-۴۸(۱۲ساعت روز کار ۲۴ ساعت اسراحت و ۱۲ ساعت شب کار ۴۸ ساعت استراحت) است. میخواستم بپرسم حق شسیفت ما چگونه محاسبه میشود و موظفی چند ساعت در هفته است

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۶ شهریور ۱۴۰۲

  سلام مهران عزیز
  باید از اداره کار حضوری سوال بپرسید چون یک جدولی دارد و طبق اون جدول باید محاسبه شود.

person
محمد
۳۱ مرداد ۱۴۰۲

باسلام
بنده از خرداد ۹۸ در یک گاوداری مشغول به کار شده ام فقط خواستم بدونم حقوقم بامحاسبه پایه سنوات امسال چقدر میشه؟منظورم حقوق روزانه است باتشکر

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۱ شهریور ۱۴۰۲

  سلام. حداقل دستمزد یک کارگر در سال ۱۴۰۲ بدون مزایا و اضافه کار نباید کمتر از ۵ ملیون و سیصد هزار تومان باشد.

person
Akhavan
۳۱ مرداد ۱۴۰۲

سلام وقتتون بخیر من روزی ۸ ساعت کار میکنم، یعنی ۲۴۰ ساعت کار در یک ماه طبق قانون وزارت کار تو همین سال جاری، حقوقم چقدر باید باشه؟؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۱ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. طبق قانون کار شما بدون مزایا و اضافه کار نباید کمتر از ۵ ملیون و سیصد هزار تومان بگیرید.

person
علی
۳۱ مرداد ۱۴۰۲

سلام آیا در قانون کار دو روز روزگار و یک روز شبکار و یک روز استراحت وجود داره یا شرکتی که میخوام مشغول به کار شوم از خودش قوانین جدید میذاره لطفا بگید اونم به صورت ۱۲ ساعته ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۳۱ مرداد ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز.
  خیر همچنین قانونی وجود ندارد.

person
پوریا بشارتی
۲۵ مرداد ۱۴۰۲

آیسلام، آیا میزان کسری کار بائو از مجموع ساعت کاری ماهیانه حساب شود یادگرفتن کسی یک روز درماه دوساعت تاخیر در ورود داشت، در هر صورت در پایان بدج دوساعت کسری دارد؟ در ضمن محاسبه کسری کار با ضریب است یا خیر؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۶ مرداد ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز.
  کسری ساعت کارکرد از مرخصی استحقاقی باید کسر شود.

person
زهرا
۲۵ مرداد ۱۴۰۲

سلام وقتتون بخیر.من میخوام مشغول ب کار بشم ولی کارفرما حقوق ساعتی اداره کار در نظر داره با تمام ثنوات
من متاهل هستم و ۱۰ سال سابقه دارم
چطور باید محاسبات رو انجام بدم ک مبلغ ۱ ساعت کار رو بدست بیارم

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۶ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. باید حضوری از اداره کار سوال بپرسید چون یک فرمول خاصی دارد.

person
داود طاهری
۱۹ مرداد ۱۴۰۲

سلام،در کارگاه های با نوبت کاری صبح عصر شب که کارگر به صورت هفتگی در نوبت جابجا می‌شود و در هر نوبت شبانه روز که قرار می‌گیرد ۸ساعت کار مفید انجام داده ،میخواستم بدونم کار موظفی گار گر در طول روز یا هفته با این توضیحات همان هفته‌ای ۴۴ ساعت هست یا کل ۸ساعت روزانه جزء کار موظفی میباشد

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۱ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. ساعت کاری بر اساس قوانین ۹ ساعت است. و بله موظفی است.

person
ایمان
۱۴ مرداد ۱۴۰۲

سلام در مورد آنکالی و نحوه محاسبه کشیک و انکال توضیح میفرمایید. شرکت ما در هر ساعتی که بخواهد تحت عنوان آنکال ما را موظف می‌کند با هزینه خودمان در محل کار حضور پیدا کنیم و هیچ دستمزدی برای آنکالی پرداخت نمی‌کند با این بهانه که توی قانون آنکالی و کشیک نداریم

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۵ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. بهتر است این مورد را از اداره کار بپرسید.

person
یوسف
۰۱ مرداد ۱۴۰۲

سلام.من در فروشگاه لباس کار میکنم و هیچ روز تعطیلی نداریم حتی روز جمعه و وفات و غیره وبیش از ۱۰ ساعت در روز کار میکنیم و کارفرما هم فرد بسیار لجبازی ست به طوری که میگوید مرخصی در بازار وجود ندارد یا عیدی نمیدهد، آیا اینچنین کاری درست است؟ممنونم

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۱ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. خیر درست نیست. این صحبت های کارفرما غیر قانونی است.

person
علی
۲۸ تیر ۱۴۰۲

سلام من از سال۹۸شروع به کار گلخانه شدم و
هر ۳۰روز نمیه سال اول و۳۱روز نیمه دوم حتی روز های تعطیل وایام تعطیل در گلخانه مشغول کار بودم و در سال جدید یعنی سال۱۴۰۲ بعد از به توافق نرسیدن به حقوق از گلخانه می خوام بیام آزاد کارکنم رفتم بیمه سوابق بیمه گرفتم دیدم از سال ۹۸به بعد ۶ماه اول رو خروج از کار زده و دوباره۶ماه دوم رو بیمه رد کرده واین عمل تا سال۱۴۰۲ ادامه داشته ودر ضمن هزینه بیمه رو کامل از من گرفته ودر حساب وکتاب بعضی از روز های جمعه سرکار نرفتم بخاطر خستکی از حقوقم کم کرده باید چیکارکنم؟
از کارفرما پرسیدم چرا بیمه من رو رد نکردی میگه قبلا پدرم کارفرمابود فوت شده نمی دونسته وبه اسم پدرش بیمه رو رد کرده کرده بیمه تامین اجتماعی متوجه شده بخاطر همین خود اداره بیمه ۶ماه اول و۶ماه دوم هر سال رو خروج کار زده الان من باید از کار فرما شکایت کنم؟یا نه؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۳۱ تیر ۱۴۰۲

  سلام. باید بروید اداره کار شکایت کنید

person
امید
۲۱ تیر ۱۴۰۲

با سلام
آیا مدت زمان ساعات اضافه کاریجز سوابق و سنوات شخص کارگراضافه میشود و برای بازنشستگی محاسبه شود وشخص بتواند زودتر بازنشسته شود

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۴ تیر ۱۴۰۲

  سلام. خیر اضافه جز سابقه بیمه محسوب نمیشود.

person
.BSJ
۱۶ تیر ۱۴۰۲

با سلام قوانین شب کاری چگونه است سوال اول.اگریک گارگر در طول مدت یک ماه به صورت دائم شب کار باشد باید چند ساعت در هفته کار کند .همان ۴۴ ساعت یا کمتر ؟سوال دوم .میزان مرخصی شب کار دائم با روز کاران تفاوت دارد به چه میزان ؟سوال سوم .آیا شبکاری تاثیری روی سابقه دارد ؟مثال اگر یک گارگر در طول مدت خدمت در یک محل مدت خیلی زیاد را به صورت دائم شبکار بوده باشد محاسبه سابقه وسنوات خدمتی به چه صورت محاسبه میشود .سوال چهارم یک گارگر در طول مدت همکاری با یک مجموعه چند ماه میتواند شبکار باشدتا از مزایای قانون شب کاری بهره مند شود سوال پنجم .اگر کسی یک سال شب کار دائم باشد چند روز سابقه کارش بیشتر میشود .وسوال آخر اینکه شب کاری دائم تاثیری در زودتر بازنشسته شدن دارد یا نه

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۷ تیر ۱۴۰۲

  سلام. ۰۱ کلا چه شب کار باشید چه روزگار همان ۴۴ ساعت را باید تکمیل کنید کسانی که شب کار هستند باید حق شب کاری و حق شیفت دریافت کنند۰۲ تفاوتی ندارد ۰۳ خیر هیچ تاثیری ندارد.

person
Fede
۰۱ خرداد ۱۴۰۲

اقا یه سوال من تو یه کافه کار میکنم از ساعت ۱۲ ظهر تا ۱۱ شب خب این اضافه کاریه یا معمولیه آخه همه تا اون موقع هستند

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۲ خرداد ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. مشاغل آزاد به این شکلی که شما مشغول هستید فرآیند ساعت کاری و حقوق آن توافقی است. اما طبق قانون کار باشد شما فقط روزی ۷ ساعت باید کار کنید مابقی آن باید بصورت اضافه کار پرداخت شود.

person
راحیل
۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۲

من ساعت کارم ۳ تا ۱۲ شب هست
حقوقم چطور محاسبه میشود؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. ۷ ساعت و نیم آن براساس کارکرد عادی اداره کار و مابقی باید بصورت اضافه کار پرداخت شود.

person
مرادی
۲۷ فروردین ۱۴۰۲

با سلام من کارفرما هستم سوالی برای من پیش اومده که اگر ساعت مرخصی ساعتی استحقاقی برابر ۳ ساعت باشه که در صورت تجاوز از اون مرخصی روزانه حساب میشه و تو ایام کرونا و یا ماه رمضون ساعت کاری کاهش پیدا میکنه این سه ساعت به تناسب کم میشه یا نه همون سه ساعت میمونه برای محاسبه تعداد روزهای مرخصی باقیمانده کارمندان خیلی برام مهمه ممنون میشم پاسخ بدید

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۸ فروردین ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. خیر به تناسب نباید کم شود همان سه ساعت میماند.

person
معصومی
۰۸ فروردین ۱۴۰۲

سلام برای کارگاه تولیدی ساعت کاری ۸ساعت در روز است و جمعه ها و تعطیلات رسمی تعطیل می‌باشد. آیا آخر ماه که حقوق محاسبه می‌شود روزهای تعطیلی از دستمزد ماهانه کسر می‌شود؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۹ فروردین ۱۴۰۲

  سلام خیر.

   person
   کار خصوصی
   ۱۳ مرداد ۱۴۰۲

   سلام وقتتون بخیر من خانمی هستم در یک اموزشگاه زبان کار منشی گری ونظافت انجام میدهم

   طبق اداره کار چقدر حقوقش هست از ساعت، ۳ونیم تا ۱۰سه وپانصد میدن کم یا زیاده میخوام بدونم طبق اداره کار چند بیمه هم نبستم والان ۷ماه کار میکنم، ۴۳سالمه

    person
    نویسنده بیمه
    ۱۴ مرداد ۱۴۰۲

    سلام. اولا باید حتما بیمه شوید دوما کمتر از ۵ ملیون و پانصد هزار تومان نباید کمتر بگیرید.

person
هامون
۲۸ اسفند ۱۴۰۱

سلام در روزهای که ساعت کاری از ۸صبح تا ۱۲ظهر میباشد ایا نهار به کارگر تعلق میگیرد؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۲ فروردین ۱۴۰۲

  سلام. به ساعت کاری ربطی ندارد.

person
مهدی
۲۸ بهمن ۱۴۰۱

سلام ایا ۴۰دقیقه از ۸ساعت کاریرو کار کنیم دسمزد چیمیشه
در ۸ ساعت کار کار فرما نباید غذای به کارگر بده

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۹ بهمن ۱۴۰۱

  سلام مهدی عزیز ۸ ساعت کارکرد عادی است اگر بیشتر شود که باید کارفرما غذا بدهد و یا پولش را بدهد

person
فرهاد اوزبندی
۱۹ دی ۱۴۰۱

باسلام ، بنده از ساعت ۸ تا ساعت ۴.۳۰ مشغول به کار در شرکتی هستم که روزی میشه ۸.۳۰ ساعت کار، در محل کار من نیز نهار میدند که فرمودین صرف غذا جزوه ساعات کاری نیستش پس دقیقا چقدر کارفرما ها صرف غذا رو حساب میکونند که معمولا اینقدر طول میکشه ساعات کاری ما چون در شرکتی که قبلا کار میکردم از ساعت ۸ شروع تا ساعت ۴ بود البته در این شرکت نیز یک ربع فرجه ورود به شرکت داریم

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۹ دی ۱۴۰۱

  سلام فرهاد عزیز
  ساعت ناهاری تقریبا توافقی محسوب می شود.

   person
   فرهاد اوزبندی
   ۲۰ دی ۱۴۰۱

   پس به نظرتون در اکثر کارخانه ها این توافقی چقدر است؟

    person
    نویسنده بیمه
    ۲۰ دی ۱۴۰۱

    سلام فرهاد عزیز معمولا نیم ساعت تا یک ساعت است

  person
  سهندیم۱۹۷۵
  ۲۸ شهریور ۱۴۰۲

  باسلام دریه سازمانی ۲۴ساعت کار و۲۴ساعت در استراحتم بدون تعطیلی اضافه کاری ما چندساعت باید باشه وآیا نوبت کاری برامون تعلق میگیره یا شب کار
  ی

   person
   نویسنده بیمه
   ۲۹ شهریور ۱۴۰۲

   سلام دوست عزیز
   بله شامل نوبت کاری میشوید.

person
فاطمه مهدی زاده
۱۳ دی ۱۴۰۱

سلام. من دو روز در هفته از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۷ کار می‌کنم. بیمه و سنوات و عیدی هم نمیگیرم. به ازای هر مقدار تاخیر اون رو ضربدر ۳ می‌کنن و از حقوقم کم میشه. آیا این محاسبه با توجه به شرایط کاری من درسته؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۳ دی ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز
  بستگی به ماهیت و نوع کار شما هم دارد

   person
   فرهاد اوزبندی
   ۱۹ دی ۱۴۰۱

   بنده و تمام کسانی که اینجا هستند دفتر دار و حسابدار هستند

    person
    نویسنده بیمه
    ۱۹ دی ۱۴۰۱

    با سلام فرهاد عزیز
    لطفا سوالاتون رو کامل مطرح کنید تا بتونیم پاسخگو باشیم – اگر در پاسخ کامنت قبلی است لطفا شرحی از آن ارائه دهید

person
Mehrnoosh
۰۹ دی ۱۴۰۱

سلام
دستیار مطب من سه روز در هفته و روزی ۴ ساعت کار میکند. یعنی جمعا ۱۲ ساعت در هفته. با توجه به قانون اداره کار که ساعت کاری نباید کمتر از ۴۴ ساعت در هفته باشه، در اینصورت شرایط حقوق و مزایای دستیار بنده که کمتر از ۴۴ ساعت در هفته (۱۲ ساعت) کار میکند به چه صورت میشه؟ آیا بن مسکن و بن اقلام مصرفی خانوار شامل حالش میشه؟ و اینکه بیمه معادل چند روز کاری باید براش رد بشه؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۹ دی ۱۴۰۱

  باید به تعداد ساعتی که کار میکند لیست بیمه برایش ارسال کنید منلا ماهی ۱۵ روز لیست بیمه ارسال کنید ۰۲ بله میشود

person
سادات
۱۰ آذر ۱۴۰۱

سلام وقت بخیر یه سوال داشتم خدمتتون لطفا پاسخ دهید با تشکر آیا مدیرعامل یه مجموعه میتونه هروز یک ساعت و نیم به عنوان تشویق کارکنان خودشو زودتر بفرسته خونه آیا از لحاظ قانون کار که ۴۴ساعت هست و بیمه مشکلی برای کارکنان اون مجموعه پیش نمیاد؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۰ آذر ۱۴۰۱

  سلام این را باید از یک کارشناس اداره کار بپرسید.

person
عارف
۳۰ آبان ۱۴۰۱

سلام بنده راننده کرن شاغل در شرکت نفت هستم (پمانکاری) ازسال ۸۸ استخدام شدم من درماه ۱۴روز میرم دکل حفاری و۱۴ روز به عنوان روزکار تا ساعت ۴بعداظهر تواداره کار میکنم بدون حتی ۱روز استراحت ۱۴روزی که دکل هستم ۱۲ساعت کار میکنم ۱۴روزی که تو اداره هستم جمعه را هم سر کارهستم به من ۱۸روز ماموریت ۸۰ساعت اضافه کار ۲تا جمعه کاری میدن ممنون میشم درمورد حق وحقوقم من رو راهنمایی کنید

  person
  کارشناس بیمه
  ۳۰ آبان ۱۴۰۱

  سلام باید حق و حقوق دقیق را از خود ورزات کار بپرسید.

person
آرشام حامدی
۲۸ آبان ۱۴۰۱

سلام
من کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک دارم
من حدود سه ماه به تازگی وارد شرکت پیمانکار شدم توسط یکی از آشنایان توی اداره کار می‌کنه …طبق صحبت های دو طرفه منو پیشنهاد داده بودن من هم بیکار بعضی اوقات با اسنپ وانت پیکان کار میکردم آشنام زنگ زد آیا می‌خوای کار کنی گفتم بله
اون گفت طبق قانون کار حقوق میده منم قبول کردم شماره پیمانکار داد منم همون روز زنگ زدم واسه مصاحبه قرار ملاقات گذاشتیم… وارد شرکت که شدم خوب تحویل گرفت ریس شرکت رزومه از من خواست توضیح دادم…گفت باشه از پس فردا شروع بکار هستی منم گفتم باشه نه قراداد ی نه کاغذ همه شفاهی شد…
شروع کار شرکت از ساعت هشت صبح تا اتمام کار زود یا دیر

این ماه سرجمع من یک هفته کار نکردم
ماه های قبل سرجمع یک ماه کار نکردم
فعلا بیمه رو رد نکرده تا این ماه آخر برج میرسه…
من با این شرکت چگونه میتونم یک قرارداد بگیرم تا یه مدت کارکنم از شون شکایت کنم… .
یک اشتباه بزرگ انجام دادم
حیف هر جا که کار کردم حقمو خوردن با قرار داد و امثال این که اولین بارم بود…
خانواده من خیلی بدتر از من عصبی شدن چکار کنم
من خودم میخورم از درون
ببخشید
همه اول شاخ نبودن بدتر از من بودن نمی‌گذارند منم خودی نشون بدم خدمت سربازی من سال۹۸ خرداد تموم کردم یه استراحت کوتاه وارد بازار کار شدم از رشته تحصیلی خودم تا کارگری …تا الان مثل کارگر کار میکنم جواب خوبی هام حقوق کم می‌کنن…
حقوق قانونی کار چند هست ؟با این شرایط کاری من؟
لطفاً راهنمایی کنید با تشکر 🙏

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۱ آذر ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، این مقاله جهت اطلاع نوشته شده است. شما برای این کار باید به وزارت کار مراجعه کنید.

person
یاری
۲۵ آبان ۱۴۰۱

سلام وقتتون بخیر. بنده حسابدار هستم. کارفرما ما بدون توجه به ساعت کاری حقوق رو دقیقا طبق قانون کار برای ما واریز میکنن ولی با توجه به شرایطی که براشون پیش اومده میخوان از این به بعد طبق ساعت کاری حقوق رو واریز کنن ولی در حق کسی اجحاف نشه.سوالم اینه کسی که به جای ۷ ساعت و ۲۰ دقیقه روزانه ۶ ساعت کار میکنه حقوقش رو چطور باید محاسبه کرد؟ فقط حقوق پایه بر مبنای ۶ ساعت باید محاسبه بشه یا جمع حقوق و مزایا؟( در واقع میخوام بدونم مبلغ مزایا بدون توجه به ساعت کاری هست یا نه؟ مثلا کسی که حق اولاد و حق مسکن و …. رو با ۷ ساعت و ۲۰ دقیقه کارکرد کامل دریافت میکنه وقتی ۶ ساعت هم کار کنه باید کامل دریافت کنه؟)

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۵ آبان ۱۴۰۱

  سلام بر اساس تعداد ساعت هفته محاسبه می شود اما آمار دقیق را می توانید از خود کارشناس اداره کار بگیرید.

  person
  عباسی
  ۲۸ شهریور ۱۴۰۲

  سلام وقت بخیر ،من هم حسابدارم و هر روز ۶ ساعت کار میکنم و سوالم مثل شماست ، لطفا می فرمایید که چگونه حقوق شما رو محاسبه می کنند و بیمه رو ۳۱ روز رد می کنن؟

   person
   نویسنده بیمه
   ۲۹ شهریور ۱۴۰۲

   سلام دوست عزیز
   هر شخص باید در ماه ۲۴۰ ساعت کارکرد یعنی روزانه ۷ و نیم کارکرد داشته باشد و کمتر از آن از حقوق کم میشود.

person
اصفهان نصف جهان
۰۸ آبان ۱۴۰۱

سلام من توشرکت خصوصی گروه صنعتی بعنوان استادکارماهرتراشکاردرجه ۱میخاستم بدونم حقوق ماهیانه وساعت کاری روزانه هفتگی یاماهیانه چجورمحاسبه میشه حساب کاری مناباجوشکارایحورحساب کردن ۳ساله من اول ازاگهی یه تلفن استادکارماهریانیمه ماهرگفتن ماهراخرین دریافتیتون گفتن ۵تومن که بعدزدن زیرحرفشون نه قراردادنه هیچی مشکلاتی برام پیش اومددرگیرمشکلات شخصی خودم بودم کارگراحرف ازحساب کاری کسرحقوق حرف میزدن من میگفتم‌ من بااوناحسابم متفاوته همجاهمینجوره میدونن درگیرمسایل خودم بودم امسال اومدم توحساب کاریم بعد۳سال میبینم یجوردیگه جداقانون کارحساب تراشکارجاهایگه شرکتهادیگه حتی گفتم‌ ازاتحادیه صنف تراشکارابپرسیدیجوراحرف خودشونه میخام حقوق ماهیانه یه تراشکاردرجه ۱همه کاری باهمه دستگاه ابزارحتی تعمیرکننده برطرف کننده عیب دستگاههاجوشکاری ازالکترودتاارگون هرچی که یه استادکارنمیزاره اززیردستش دربره تمیزدقیق باکیفیت حقوق ساعت کارچه میدونم‌تعطیلی رسمی هامثل تاسوعادرسال متفاوته یکسال ۱۸یکسال۲۴ویکسال۲۸روزهست چجوری حساب میکنن پشت کارتی ماهیانه ومزایاش چجوریه ممنون میشم ازلطف وراهنماییتون صب تاشب روپاوایسته واریس کمردردبراده اهن داغ مثل بارون توسرگردن بسوزونه هرچی واقعاحق حقوقشه لطف کن برام بگویید

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۹ آبان ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، این را باید از کارشناس اداره کار بپرسید.

person
محمد مهدی
۲۷ مهر ۱۴۰۱

با سلام
من در یک شرکتی مشغولم و همیشه هم شیفت شب هستم و دوازده ساعت کار میکنم که میشه گفت ۴ ساعت اضاف،میخوام بدونم برای اون چهار ساعت هم شرکت باید بیمه رد کنه یا اختیاریه

  person
  کارشناس بیمه
  ۳۰ مهر ۱۴۰۱

  سلام خیر نباید رد کند هرماه ۳۰ روز است همان ۳۰ روز را باید ارسال کند

   person
   مری
   ۰۸ آبان ۱۴۰۱

   سلام براساس قانون محاسبه اضافه کار باید هر ساعت پرداخت شود که متاسفانه بسیاری از شرکت ها از این مورد چشمپوشی میکنند.

    person
    کارشناس بیمه
    ۰۹ آبان ۱۴۰۱

    سلام متاسفانه بله که باید به اداره کار مراجعه کنید.

person
سینا
۲۱ مهر ۱۴۰۱

سلام وقت بخیر
یه سوال داشتم
کسی که روزی ۵ ساعت کار بکنه حق مسکن و بن خرید و حق اولاد به طور کامل بهش تعلق میگیره یا اصلا تعلق نمیگیره؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۲ مهر ۱۴۰۱

  سلام سینای عزیز
  بله به شما حق مسکن ، بن خرید و حق اولاد تعلق می گیرد.

person
سارا
۲۰ مهر ۱۴۰۱

سلام یه سوال دارم
اگه کارگر نوبت کاری به صورت ۳ روز روز کار (۱۱ ساعته) -۳ روز شب کار (۱۳ ساعته) و ۳ روز استراحت کار کنه، آیا بابت ۳ روز استراحتش کارکرد و موظفی باید براش لحاظ شه؟ (چون اگر موظفی لحاظ شه و کارکرد لحاظ نشه به اندازه ی موظفی از اضافه کار کارگر کسر میشه و اگر کارکرد به اندازه ی موظفی براش لحاظ شه اضافه کار روز استراحتش صفر میشه که به نظر منطقی میرسه، قانون در این مورد اصلا توضیحی نداده)

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۲ مهر ۱۴۰۱

  سلام سارای عزیز
  دقیقا توضیح داده شما باید بروید اداره کار تا آنجا توضیح دهند چون در حیطه قانون کار است و جزئیات را به شما میگویند

person
مهدی شهاب
۰۴ مهر ۱۴۰۱

من راننده هستم و در کارگاه پخش تخم مرغ کار کردم .ساعت کاری من ۸تا ۴بعد اظهر .ولی من تا ساعت ۱۰ کار کردم .بیمه هم نشدم .کار فرما. با وعده که قرداد میبندم وبیمه میکنم ۸ماه منو سر کار گزاشته حقوقی که برا من تعین کرده ۴ملیون و فقط حقوق و اونم پول نه جنس اونم با سود به من داده چه باید بکنم

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۵ مهر ۱۴۰۱

  سلام باید به اداره کار مراجعه و شکایت کنید.

person
کارشناس بیمه
۲۹ شهریور ۱۴۰۱

سلام اصولا دو شیفت خلاف قانون وزارت کار است.

person
پژمان نجفی
۲۷ شهریور ۱۴۰۱

نحوه محاسبه یک ساعت اضافه کاری چجوریه؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۸ شهریور ۱۴۰۱

  سلام بر اساس فرمولی که نوشتیم.

   person
   وفادار
   ۰۹ مهر ۱۴۰۱

   سلام خب نحوه محاسبه اضافه کاری ساعتی حساب میشه؟

    person
    کارشناس بیمه
    ۱۰ مهر ۱۴۰۱

    سلام بله

person
کیانوش
۰۶ شهریور ۱۴۰۱

سلام فرمول اضافه کاری کارگران چطوریه؟ شرکت ما از صبح ۷ تا ۱۸ حساب میکنه تازه ۵شنبه ها هم یکی درمیون میریم نصف به ما حقوق میده

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۷ شهریور ۱۴۰۱

  سلام به ازای هر ساعت نوشته ایم اما اگر حقوق شما را نمی دهد، به اداره کار برای شکایت مراجعه کنید.

  person
  داور
  ۲۲ شهریور ۱۴۰۱

  سلام دوست گرامی . مشکلی که شما در شرکت دارید مهمتر از این میباشد که عنوان کرده اید . وقتی به شما نصف ماه حقوق میدهد یعنی در لیست حقوق و دستمزد ۱۵ روز کارکرد دارید . و۱۵ روز هم سر اداره تامین اجتماعی کلاه گذاشته است .شما روزی ۱۱ ساعت کار میکنید یعنی ماهی۳۱۰ ساعت و در هر روز بیشتر از ۳ ساعت اضافه کاری طبق قانون کار ممنوع میباشد در ضمن حق بیمه به اضافه کاری نیز تعلق میگیرد. شما حدودا مبلغی که باید برای اضافه کاری در ماه دریافت کنید ۳میلیون تومان میباشد . تمام اسناد را جمع آوری کنید حتی بعد از بازنشستگی میتوانید آنهارا مطالبه کنید . فعلا باید ساخت.

person
مالکی
۲۹ مرداد ۱۴۰۱

سلام وقتتون بخیر
اگر کارگری در روز با توافق ۱۲ ساعت کار کند آیا غذا به او تعلق میگیرد؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۱ شهریور ۱۴۰۱

  سلام بله تعلق میگیرد

  person
  لیلی
  ۲۲ شهریور ۱۴۰۱

  درود ۱۲ ساعت کار در روز اگر هر روز سر کار میروید غیر قانونی چون قانون کار جزو قواعد آمره میباشد و تو فقط که بر خلاف آن باشد و کمتر از حقوق کارکنان در آن قانون باشد باطل است. شما توافقتان طبق قانون باطل میباشد و قانون کار حاکم است بعدا فکر غذا هستید .

person
علی
۲۵ مرداد ۱۴۰۱

سلام نحوه محاسبه مبلغ اضافه کاری برای کارمندان ساعتی در هفته چطوریه؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۶ مرداد ۱۴۰۱

  سلام فرمول خاصی ندارد. بر اساس ساعتی که کار کرده به او پرداخت می شود.

person
حامد
۲۰ مرداد ۱۴۰۱

سلام وقت بخیر، ۲ تا سوال داشتم.

۱) چند ساعت حضور در محل کار در روز ، باعث میشه من شامل حق غذا باشم؟
(چون شرکت ما گفته حداقل باید ۶ ساعت حضور در روز داشته باشی، درغیر اینصورت حق غذا شامل نمیشی)

۲) بیشتر از چند ساعت نمیتونم در روز مرخصی ساعتی بگیریم، تا کارکرد روزانه ام به مرخصی روزانه تبدیل نشه؟
(چون شرکت ما گفته اگه کارکرد عادیت کمتر از ۳.۵ ساعت باشه باید اونروز رو مرخصی روزانه رد کنید و ساعاتی که در محل کار بودید اضافه کاری براتون رد میشه)

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۶ مرداد ۱۴۰۱

  سلام درست گفته است ۰۲ بستگی به نوع و ماهیت کار شما دارد

person
حسین
۱۹ مرداد ۱۴۰۱

سلام الان که کرونا شده است، محاسبه ساعت کاری آنلاین به چه صورته؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۰ مرداد ۱۴۰۱

  سلام در هر شرکتی متفاوت است. بعضی کارمندان ساعت کاری خود را ثبت می کنند.

person
محمدی
۱۸ مرداد ۱۴۰۱

سلام بیشتر کارگران در ساعات غیر اداری برای حقوق بیشتر کار می کنند؛ اما متاسفانه هیچ پرداختی به آن ها داده نمی شود. این چه ظلمی در حق کارگران است؟ پول کارگر خوردن ندارد.

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۹ مرداد ۱۴۰۱

  سلام بله متاسفانه این وجود دارد؛ اما بهتراست که به اداره کار مراجعه کنید.

person
خواستگاه
۱۰ مرداد ۱۴۰۱

سلام فرمول اضافه کار قانون کار چیه؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۱ مرداد ۱۴۰۱

  سلام هر اطلاعاتی نیاز بوده در این مقاله نوشته ایم.

person
حسن زاده
۰۹ مرداد ۱۴۰۱

سلام من نگهبان یک مرکز تجاری هستم که تایم کاری ما به صورت ۲۴ – ۲۴ تعریف شده الان حقوق و سنوات و غیره ما چطوری حساب میشه؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۰ مرداد ۱۴۰۱

  سلام فرمول این نوع کارها متفاوت و بر اساس تعداد ساعتشان است.

person
قیمی
۰۴ مرداد ۱۴۰۱

سلام وقت بخیر، خدا قوت ببخشید فرمول اضافه کاری کارگران با کارمندان فرق داره؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۵ مرداد ۱۴۰۱

  سلام بسته به نوع شغل متفاوت است.

person
بیتا عبادی
۲۵ تیر ۱۴۰۱

سلام عذر میخوام محاسبه ساعت اضافه کاری چجوریه؟ من چند ساعتی هرماه اضافه کار دارم اما نمیدون چجوری حساب میشه؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۶ تیر ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، کل مطلب در خصوص چگونه محاسبه اضافه کاری است.

person
منصور
۲۳ تیر ۱۴۰۱

سلام ساعت کاری قانون کار برای هر صنعتی فرق می کند؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۴ تیر ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، بله.

   person
   هدایت
   ۲۰ دی ۱۴۰۱

   سلام اضافه کاری ساعتی چند؟

    person
    کارشناس بیمه
    ۲۱ دی ۱۴۰۱

    سلام بر اساس فرمول کامل در مقاله نوشته ایم.

person
بابائی
۱۵ تیر ۱۴۰۱

سلام ساعت کاری ۴۴ساعت درهفته می باشد.اگر کارگری پنج روز در هفته کار نماید روزی ۹ ساعت می شود ۴۵ ساعت و یک ساعت اضافه کاری می گیرد. حالا زمان صرف ناهار و نماز که روزانه ۴۰ دقیقه می باشد چیست ؟منظور این است که ۴۰ دقیقه بیشتر بایستی روزانه کار نماید . منظور این روزانه هفت ساعت بیست دقیقه بایستی کار نماید خالص یا با استراحت و نماز می شود هفت ساعت و چهل دقیقه

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۵ تیر ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، نه در همان ساعت کاری است.

person
شیوا معینی راد
۱۳ تیر ۱۴۰۱

مزد هر ساعت اضافه کاری تو سال ۱۴۰۱ چقدره

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۴ تیر ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، در جدول کامل توضیح داده ایم.

person
قاسم زارع
۰۱ تیر ۱۴۰۱

سلام من در چاپخانه کارم میکنم میخوام بدونم فرمول حساب کار کرد یک روز من چقدره من از ساعت ۱۹تاساعت ۱شب کار میکنم به چه نحوه محاسبه میشه از چه ساعت شبکاری حساب میشه

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۶ تیر ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، همانند فرمول عادی و چیزی که در مطلب نوشته ایم.

person
Ovenar
۱۶ خرداد ۱۴۰۱

سلام من در یک شرکت باسکول کار میکنم که شیفت کار به صورت ۲۴ به ۲۴ هست (شبانه روزی)و حقوق سال ۱۴۰۰ هم ۲میلیون بود و من بخاطر حقوق بجای ۲۴ دائما خودم مشغول به کار شدم و جای خواب هم همون جا میخوابم با ماهی ۴میلیون غذا هم با خودم هست میشه بگید برای سال ۱۴۰۱ چقدر حقوق بگیرم درضمن از ۱۴۰۰/۲/۱۵مشغول کار بودم مجموعا یه هفته مرخصی رفتم میشه بگید برای امسال چقدر بگیرم
کارش هم از شبانه روزی هست و از برج ۸تا برج ۱در سال هم در ۲۴ ساعت دو تا سه ساعت خواب دارم میشه راهنمایی کنید چقدر حقوق بگیرم

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۶ خرداد ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، بر اساس ساعت کاری که نوشتیم، می توانید حساب کنید. شرایط کاری شما خیلی سخت است. بهتر است که به اداره کار برای مشورت با کارشناس آنجا مراجعه کنید.

person
نازی جعفری
۰۲ خرداد ۱۴۰۱

سلام در قرارداد کاریم ساعت کاری در ماه ۱۹۲ ساعت ذکر شده در حالیکه ساعت کاری شرکت از شنبه تا چهارشنبه ۷/۳۰ الی ۳/۳۰ هستش. ماه اردیبهشت ۲۳ ساعت کسری کار خورد بهم و از حقوقم کسر شد. میشه از این نوع قرارداد که مغایرت با ساعات قانون کار دارد و تایم کاری شرکت کم هست و اجبارا از حقوق کم میشه شکایت کرد؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۲ خرداد ۱۴۰۱

  سلام دقیقا نمیدانیم که مفاد قرارداد شما چیست اما اگر فکر میکنید که حقتان خورده شده است، به اداره کار مراجعه کنید.

person
محمد
۰۱ خرداد ۱۴۰۱

باسلام. بنده در شرکتی مشغول به کار هستم که علاوه بر ۸ ساعت کاری اجبار به۴ ساعت اضاف کار هستم یعنی وروود از ساعت ۷ صبح تا هفت شب . ولی متاسفانه کارفرما هیچ ناهاری نمیده. میخواستم بدونم حق ناهار امسال چقدره. و چگونه محاسبه میشه و ایا میتونم اداره کار شکایت کنم؟؟ حق ناهار هم نمیده. مچکر

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۱ خرداد ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، در مقاله قانون کار تمامی حق و حقوق را نوشته ایم. اگر چیزی نمی دهد، می توانید به اداره کار شکایت کنید.

person
میلاد
۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱

سلام اگر کارگری در کارگاهی هفته اول بجای ۴۴ ساعت ۶۰ ساعت کارکرد داشته باشد و اضافه کار هفته اول آن ۱۶ ساعت باشد، اما در هفته های دوم و سوم و چهارم بخاطر استفاده از مرخصی استحقاقی ، کمتر از ۴۴ ساعت کار کند ، آیا کارفرما میتواند ۱۶ ساعت اضافه کار هفته اول را بجای هفته های بعد که کمتر از ۴۴ ساعت کار کرد داشته است محاسبه کرده و اضافه کار به کارگر نپردازد؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۱ خرداد ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، آن اضافه کار باید حساب شود اما اگر کسری هم در هفته های بعد داشته باشید، باز هم محاسبه می شود. در سیستم همه چیز طبق روال تولید می شود.

person
یاور
۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱

با سلام و احترام ،
بنده کارم برقکار صنعتی شرکت هستم آیا سختی کار شامل من میشه ،
ممنون میشم اگه پاسخ دهید 🙏

  person
  کارشناس بیمه
  ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، در لیست مساغل سخت باید مشاهده کنید. البته بعید میدانیم که باشد.

person
حامی
۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱

درود
من کارمند رسمی دولت هستم و ۱۲ روزی غیبت کردم و آمدن ۱۲ روز رو محاسبه نکردن و مابقی ایام ماه رو محاسبه کردن فرمول کسر حقوق کارمندان رسمی دولت مگر درصورت غیبت برای هر روز یک سوم حقوق و حق شغل آن نمیشد و باید به اندازه یک سوم حقوق و حق شغل فقط از من کسر حقوق کنن ؟
آیا درست میگم و اگر اشتباه میکنم لطفأ راهنمایی کنید و بفرمایید برای هر روز چقدر و چجوری از حقوق باید کسر شود
ممنون و خسته نباشید

  person
  کارشناس بیمه
  ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، چون کارمند رسمی دولت هستید اطلاعی نداریم باید از سازمان استخدامی کشور سوال بپرسید

person
mehdi
۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱

سلام من در شرکت روزی ۱۲ ساعت کار میکنم ۱۵ روز صبح و ۱۵روز شب و موقع تعقیر شیفت در ما یک روز ۱۸ساعت کار میکنم بدون تعطیلی حقوق چگونه حساب میشه چقدر باید حقوق بهم بدن مممنون

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز در این خصوص باید مقاله قوانین کار را مطالعه کنید که اطلاعات کامل را برای شما نوشتیم.

person
سعید مراغه
۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱

سلام. آیا کار فرما موظف به داشتن سیستم حضور غیاب میباشند؟ من به عنوان کارگر چون کار فرما سیستم حضور غیاب‌ندارند و دوربین محل کار ارائه نمیدن، در اداره کار ادعا کردن که من ۴ ساعت کار‌کردم و نه ۱۰ ساعت. چطور میتونم اثبات کنم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، باید با همان کارشناسان اداره کار مشورت کنید. به هر حال راهی وجود دارد که شما بتوانید ادعای خود را ثابت کنید.

person
سید
۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۱

سلام وقت بخیر ما کارگران شرکتی اداره ای هستیم که ۱۵ کیلومتر از شهر دور هست و الان نزدیک ۲۵ ساله من در این اداره به صورت شرکتی کار میکنم تا بوده ۵ شنبه ها تعطیل بوده و در عوض ما از ساعت ۸ کارت میزنیم تا ۱۵ و نیم الان میگن شما باید ۵ شنبه ها هم بیایید در ضمن ۵ شنبه ها سرویس رفت و برگشت هم ندارن و در ضمن روزهای دیگر هم ناهار و چای و غذا ندارن آیا ۵ شنبه ها الان برا ما قانونی است لطفا راهنمایی کنید ممنون

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، بستگی به ماهیت کار شما دارد ولی این کار قانونی نیست. به اداره کار مراجعه کنید.

person
رضا
۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۱

سلام من شیفت ۱۲ ساعت کارو۲۴ساعت استراحت کار میکنم در طول ماه اصلا تعطیلی نداریم وتعطیلات رسمی کشور هم ما تعطیل نیستیم وهیچگونه اضافه کاری یا پولی بابت این تغطیلات دریافت نمیکنیم لطفا راهنمایی کنید ایا این قانونی هست یا چیکار میشه کرد

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، خیر می توانید به اداره کار مراجعه کنید.

person
مجتبی
۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۱

سلام من در شرف بازنشسته شدنم هستم اما کار فرما اجازه نمیده اضافه کار وایسم آیا میتونیم بدون مجوز اون بمونم بعد ازش بگیرم

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۶ خرداد ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، خیر. وقتی قبول نمی کند و هزینه ای هم پرداخت نمی کند، دیگر نمی توانید ادعایی داشته باشید.

person
مینا
۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۱

کارگر تا چند مرتبه در هفته میتواند در ورود صبح تاخیر داشته باشد
( طبق آئین نامه شرکت ما تا ۸:۱۵ مجاز است ) اما این مجلز بودن منشا قانونی دارد یا قانون داخلی است ؟

ساعت کاری ما ۸-۵ بعد از ظهر است که ساعت ۱-۲ نهاری است که شرکت آنرا نیز در حقوق محاسبه میکند
آیا شرکت از ۴۴ ساعت تجاوز کرده ؟ در واقع شرکت ۴۵ ساعت محاسبه میکند تخلفی انجام داده است ؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، در این خصوص یعنی تاخیرها اطلاعاتی نداریم. باید آیین نامه وزارت کار را مطالعه کنید.

   person
   الله ورد
   ۰۵ دی ۱۴۰۱

   به نظر من باید طریقه محاسبه اضافه کاری عوض بشه الان کارمنده میمونه اداره هیچ کاری نمیکنه، اضافه کاری میگیره. مسخرس

person
علی
۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۱

سلام. من در شرکت فولاد کار میکنم به صورت ۱۲ساعتی به این صورت که دو نوبت ۱۲ساعت صبح و دو نوبت۱۲ساعت شب کاری و۴۸استراحت در هفته میشه همون۴۴ساعت .میخواستم بدونم آیا اضافه کار به ما تعلق میگیره یانه کاری به روزهای تعطیل ندارم روزهای عادی کاری

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، به هر تعداد ساعتی که کار می کنید، به شما تعلق خواهد گرفت.

person
مهدی
۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۱

با سلام من در پذیرش هتل مشغول هستم بصورت ۱۲ ساعت شیفت ۲۴ استراحت.یعنی در ماه ۳۰ روزه ۱۰ روز از ۷ صبح هستم تا ۱۹ و ۱۰ روز از ۱۹ تا ۷ صبح فرداش.حق شیفت بهم تعلق میگیره؟ چون حقوق ما با خانه داری که صبح ۸ میاد ۱۶ میره و یکروزم در هفته آف داره فرقی نداره.ممنون میشم راهنماییم کنین.

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۱

  سلام در این خصوص اطلاعاتی نداریم.

person
عبدالصمد
۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۱

سلام،استادمن باکارفرمای خود طی کردمکه بعدازانجام کارروزانه خودازشرکت خارج بشم یعنی زودترازاتمام ساعت کار قانونیم،سوالم اینکه این کسری کارها در هنگام بازنشستگی که اتفاقاشامل سختی کارهم میشودوبا۲۰ سال بازنشسته می‌شویم برایم مشکلی ایجادمیکندیانه نیازمند توضیحتان هستم،ازبزرگواریتان سپاسگذارم)عبدالصمدایمانی از زنجان(

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، اگر لیست کامل برای شما ارسال شود نه مشکلی پیش نمیاید.

person
مستطیل سبز
۳۰ فروردین ۱۴۰۱

سلام خسته نباشید
جایی مشغول به کارم که دقیقا پنج ساعت و نیم هر روز اونجا هستم از ۸ و نیم صبح الی ۱۴ که میشه پنج ساعت و نیم
شرایط حقوق بنده چجوری حساب میشه
آیا حقوق پایه من طبق پنج و نیم ساعت باید باشه و اینکه آیا بن خواربار و حق مسکن هم باید طبق همون پنج و نیم ساعت محاسبه بشه ؟؟
ممنون میشم به من راهنمایی کنید که قانون چجوری میگه شرایط افرادی مثل من که روزی شش الی پنج و نیم ساعت هرروز کار می‌کنند و اینم بگم که بیمه هم برام کامل رو میشه خداروشکر فقط و فقط حقوق من چجوری باید حساب بشه

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۷ خرداد ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، همه چیز به شما تعلق می گیرد و حقوقتان بسته به ساعت کاری تان خواهد بود؛ مگر اینکه در قرارداد توافق دیگری کرده باشید.

person
افشین امیری
۳۰ فروردین ۱۴۰۱

من در شرکت بافندگی به صورت ۱۲ ساعت کار میکنم متاهلم و یه فرزند دارم حقوق من چقدر باید باشد لطفا بهم بگید

  person
  کارشناس بیمه
  ۳۰ فروردین ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، از طریق این مقاله و هم مقاله قوانین کار می توانید مطالعه کنید.

person
Frhani
۲۸ فروردین ۱۴۰۱

هر کارگر در ماه چند ساعت باید پر کند

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۸ فروردین ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیزف حدود ۲۰۰ ساعت

person
احمد
۲۲ فروردین ۱۴۰۱

سلام.کارفرگا دوروز،،دوشنبه وپنج شنبه روتعطیل کرده. وروزای دیگروهم ساعت از۹ تا ۱۴ گذاشته.این چطوری محاسبه میشه؟
ممنون میشم راهنمایی کنید

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۳ فروردین ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، سلام دوست عزیز، شما باید جمع ساعت کاریتان را محاسبه کنید تا ببینید که چقدر می شود.

person
HAMZARODBARI
۲۰ فروردین ۱۴۰۱

من مدت ۸سال هست گازبان هستم با۷۵۰ تامشترک وعادی کار هستم ومدت ۳سال هست که متوجه شدم ساعت کاری من ۱۰ساعت و۳۰دقیقه هست و۸ساعت انراپرداخت میکنن ولی درحال حاضر دوبرج هست برا اودوساعت ونیم در برج ۵۰ساعت اضافه کاری میدن ایا مابقی راباید پرداخت میکردن

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۰ فروردین ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، در حالت کلی، بر اساس مدت زمان کارکردتان باید تمامی مبالغ را پرداخت کنند.

person
اسماعیل
۱۸ فروردین ۱۴۰۱

سلام بنده بعد از عید یک روز کار کردم بعد به دلایلی اخراج شدم آیا تعطیلات عید مشمول حقوق میشود و باید به بنده حقوق بدهند یا خیر

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، به هر حال باید هر روز باید حقوق بدهند.

person
مرتضی
۱۷ فروردین ۱۴۰۱

باسلام خدمت شما
من ب تازگی در یک شرکت گردشگری مشعول کار شدم
ساعت کاریشم گفتند ۳بعدطهر تا۱۱شب هست
و هروز باید حضور داشته باشم
حالا لطف میکنید در پایان ماه حقوق و جمع ساعت کاریم چطور میشه

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، مقدار پایه حقوق که تعیین شده است اما با توجه به ساعات اضافه و روزهای تعطیل باید آن را مطابق اطلاعاتی که نوشتیم، محاسبه کنید.

person
سعید
۰۹ فروردین ۱۴۰۱

سلام من۹سال حق شیفت میگرفتم وبر اثر آسیب قلبی که در شیفت برای اینجانب پیش آمد روزکار شدم ودر واحد مالی مشغول به کار شدم وهم اکنون با اینکه بیماری من بر اثر کار بوده حق شیفت اینجانب را قطع کرده اند ولی همکارانی رادارم که با همین شرایط دارن حق شیفت میگیرند اگر قانونی بر این مسئله است با ذکر ماده وتبصره لطفا به اینجانب بگویید وقبلا از زحماتتان تشکر میکنم

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، قانونی وجود ندارد که شما شیفت ندهید ولی حق شیفت بگیرید اون دیگه بستگی به کارفرما دارد.

person
شراره
۰۵ فروردین ۱۴۰۱

سلام
سوال بنده این هست که آیا حقوق بنده باید مثل حقوق عادی باشه و یا خیر؟ من پنج روز هفته از ساعت ۱۴ الی ۲۰:۳۰ گاها تا ۲۱ سرکارهستم و جمعه ها از ۸:۳۰تا ۲۰ شب هستم‌. یعنی یگ روز وسط هفته تعطیل هستم. آیا حقوق من شیف شب باید محاسبه بشه؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۶ فروردین ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، شما اول از همه باید جمع ساعت کاریتان را محاسبه کنید که اگر بیشتر از ساعت تعیین شده است، باید اضافه کاری بگیرید؛ اما پاسخ دقیق تر را باید از کارشناسان اداره کار بپرسید. البته به مفاد قرارداد شما هم بستگی دارد.

person
H gh
۲۲ اسفند ۱۴۰۰

سلام وقتتون بخیر
من در یک شرکت خصوصی به عنوان مسئول فنی مشغول به کار هستم،ساعت کاری شرکت از ساعت ۸ تا ۱۴ می باشد از شنبه تا پنجشنبه و خب من روزی یک ساعت و نیم کسری خواهم داشت.
سوال من اینه الان حقوق من چقدر کم میشه؟!
بیمه هم کم میشه؟!
و ایا کارفرما میتونه منو مجبور کنه بعدازظهر بخاطر اون یک ساعت و نیم برگردم شرکت؟!
اگه بعداز طهر بیام هزینه رفت و امد و شیف ماری بهم تعلق میگیره؟!
ایا بابت مدرک مسئول فنی مبلغی باید اضافه داده بشه؟!چون من شنیدم مدرک برای گرفتن پروانه هزینه جدا داره
ممنون میشم جواب بدید

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۳ اسفند ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، شما باید طبق قانون کار ۸ ساعت کار کنید اگر کمتر کار کنید باید آن را جبران کنید و برای بقیه سوالات هم باید به اداره کار مراجعه و از کارشناس آنجا سوال کنید.

person
شرر غم
۲۱ اسفند ۱۴۰۰

باسلام…اگر بنده قرارداد نداشته باشم ..ولی شاهد همکار و حقوقیکه از حسابش و حسابم واریز شده..تماسهای تلفنی و فیلم وعکس از محل کار هست .میتوانم‌ بابت حقوق کم‌۳/۵۰۰شیفت شب ازساعت۱۷تا۸صبح به اداره کارشکایت کنم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۲ اسفند ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، به اداره کار مراجعه کنید.

person
میثم
۲۰ اسفند ۱۴۰۰

سلام.وقت بخیر.بنده حدود یک ماهی هست که در یک شرکت خودروسازی خوصوصی مشغول کار هستم.و از ساعت هفت صبح تا چهار کار میکنیم و از ساعت چهار تا شیش هر روز اضافه کاری اجباری داریم .حتی روزها تعطیل که مراسمات هستن هم ما سر کاریم.حالا اومدن گیر دادن که باید گاهی حتی تا ساعت هشت شب یا ده شب هم کار کنید.
سوال من این هست که ایا اضافه کار اجباری قانونی هست در ساعات شیش تا هشت شب یا تا ده شب ،امکان پذیر هست که کار فرما به ما تحمیل کنه یا خیر؟
ما در قسمت انبار هستیم و بسیار کار ان خسته کننده و فرسایشی میباشد.
ممنون میشم که زودتر پاسخ بدید.

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۰ اسفند ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، در صورت اضافه کاری اجباری باید به شما حق و حقوقتان را بدهند. اگر ندادند، به اداره کار برای شکایت مراجعه کنید.

person
شیوا فاطمی
۱۹ اسفند ۱۴۰۰

سلام اگر کارگری بعنوان نگهبان یاذبهتر بگم یرایردار در مجتمع مسکونی باشه و در ماه ۲۴ساعت کار و ۴۸ساعت استراحت داشته لاشه صمنا در ۲۴ساعت کارش شبحا هم حداقل هفت هشت ساعت بخوابه چطور باید براس حقوف حساب کرد که با اداره کار مشکل پیدا نکنه

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۹ اسفند ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، دقیق ترش بهتر است که از اداره کار بپرسید. به هر حال خیلی از افراد به این صورت کار می کنند. هر هفته کاری ۴۴ است و شما باید بر اساس آن حساب کنید که چقدر کار می کنید و اضافه کاری چقدر به شما تعلق می گیرد.

person
پیرزاده
۱۹ اسفند ۱۴۰۰

در کارگاهی که به نام خیریه معرفی شده در تهرانپارس متاسفانه از این چیز ها هیچ خبری نیست یکی از آشناهامون رو به محل کاره تولیدی لباس متعلق به یکی از موسسات خیره هست فقط دومیلیون و دویست هزارتومن که پایه حقوق رو پرداخت کرده متاسفانه مسئول کارکاه در روز اول صحبتی که با ما کرد قرار بود که دریافتی ایشون در حدود چهار و نیم میلیون باشد و از هفته دوم. سوم بیمه بشه متاسفانه هیچ کدام از آنها اجرا نشده
ساعت کار از ساعت ۸ صبح الی ۵ بعدازظهر ساعت کاری هستش از ۵ به بعد به عنوان اضافه کار به حساب می آید و تا الان هم بیمه نکرده و هیچ گونه بن کارگری و سایر بنها پرداخت نکرده است و اینکه در ۸ ساعت میبایست یک وعده غذای گرم بدهد آنهم انجام نمیشود خواهشمند هستم در این رابطه پیگیری شود ممنونم
در صورت نیاز بفرمایید که آدرس را خدمتتون ارائه بدهم

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۹ اسفند ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، ما کارگرازی بیمه هستیم نه محل بازرسی از کارها. شما باید به اداره کار مراجعه و شکایت کنید.

person
مجید
۱۵ اسفند ۱۴۰۰

سلام خسته نباشید من در رستورانی کار میکنم از ساعت ۸ صبح تا ۵ بعد از ظهر و ۲ساعت استراحت از ۷ تا ۱۲ شب کار میکنیم سه وعده غذا و بیمه و جای خواب و حقوق مکفی به ما داده هیچ روز تعطیلی ندارد ماهی ۲ روز مرخصی دارم هر وقت خودش بخواهد و به دلخواه کار فرما مرخصی میرم حتی روز های جمعه هم کار میکنم من ۶ سال است کار میکنم عیدی هم نمیدهد و در طول ماه اکثر روز ها بیشتر هم کار میکنیم و به هر دلیلی قرداد کتبی ندارد ایا با این شرایط کاری به من اضافه کاری تعلق میگیرد
من اگر بخواهم شکایت کنم به کدام ارگان باید شکایت کنم
ودر ضمن اینجا یک بالابر غیرمجاز هم دارد ومن پایم آنجا آسیب دید وپول عمل را از خودم گرفت و اون موقع کم سن بودم بیمه نبودم ومن را طوری فریب داد و هه تا یکسال میگفت به خانوادت چیزی نگو و ننگرانشن نکن چیزی نیست آیا من بعد ۶ سال میتونم حقم را بگیرم

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۵ اسفند ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، با توجه به مواردی که گفتید، می توانید شکایت کنید. باید به اداره کار مراجعه کنید.

person
مرتضی
۱۱ اسفند ۱۴۰۰

سلام. میخاستم ببینم من چند روز در ماه از ۶ صبح تا ده شب سرکار میرم این چجوری محاسبه میشه؟؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۱ اسفند ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، یعنی کار شما پاره وقت است؟ این بیشتر به توافق خودتان با کارفرما برمیگردد.

person
REZA.ZARD
۰۷ اسفند ۱۴۰۰

با عرض سلام ، خسته نباشید ، من از سال ۹۱ تا اخر ۹۹ تو یه کارگاه مشغول ب کار بودم بدون هیچ مشکل و داستانی ، شرکت هم حساب کتاب و … رو کامل بهم داده و بیمه مو هم واریز کرده ، غیر از سال ۹۹ ک متاسفانه حتی یک روز هم برام بیمه رد نکردن و … میخام بدونم شکایت کنم ، چیزی دستمو میگیره . ( از نظر سابقه بیمه ای ک یکسال وقفه افتاده و خسارت بابت عمل نکردن کارفرما نسبت ب انجام وظیفش ؟)

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۸ اسفند ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، اینکه دقیقا چه اتفاقی افتاده و بیمه شما را رد نکردن، ما هم اطلاعی نداریم. اما می توانید به اداره کار مراجعه کنید. به هر حال، بیمه برای همه کارگران باید رد شود.

person
سجاد
۰۴ اسفند ۱۴۰۰

سلام وقت بخیر جایی سراغ کار رفتم یک هفته مشغول ب کار شدم قرار داد داشتم اما چیزی بعنوان ضمانت ندادم حالا کارفرما میگه ما ب کسی ک کمتر از یک ماه کار کنه حقوق نمیدیم آیا میتونه نده ؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۵ اسفند ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، بستگی به توافق اولیه شما دارد.

   person
   آتش نشان ایرانی
   ۱۶ آبان ۱۴۰۱

   سلام حقوق ساعت کاری اداره کار برای آتشنشان ها چقدره؟

    person
    کارشناس بیمه
    ۱۷ آبان ۱۴۰۱

    سلام برای شغل های خاص باید از دفتر خود سازمان بپرسید.

person
سجاد
۰۲ اسفند ۱۴۰۰

سلام آیا تایم صبحانه وناهار مثلا ۱۵دقیقه صبحانه و۳۰ دقیقه ناهار باید به جای آنها اضافه واستاد یانه

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۳ اسفند ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز. خیر.

person
Soltan
۰۲ اسفند ۱۴۰۰

سلام وقتتون بخیر
ببخشید ایا جمعه و روزهای تعطیل هم حقوق داره چگونه محاسبه میشود در صورت کار نکردن روز های جمعه و تعطیل چگونه محاسبه میشود .مثلا کارفرما محترم ما همه ساعت هارو جمع کرده و حقوق داده این یعنی روزمزد ؟درسته؟ و جمعه ها رو حساب نکرده ؟ممنون میشم راهنمایی کنید باتشکر

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۲ اسفند ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، حقوق وزارت کار بر اساس ۸ ساعت در روز محاسبه می شود. بیشتر از آن مشمول اضافه کاری خواهد بود. اینکه روزهای جمعه یا ۵ش تعطیل هستید و کار می کنید، به قرارداد شما بستگی دارد.

person
یاسر احمدی
۲۹ بهمن ۱۴۰۰

سلام
ساعت کاری من از ساعت ۶ صبح هست تا ۱۲ ظهر و عصر از ساعت ۶ تا ۹ شب جمعه ها هم تعطیل نیستم میخاستم بدونم حقوق من چقدر می شود

  person
  کارشناس بیمه
  ۳۰ بهمن ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، این را دیگر باید خودتان حساب کنید. شما در روز ۹ ساعت و در هفته ۵۴ ساعت کار می کنید. مسلما باید اضافه کاری به شما تعلق بگیرد.

person
سینا زمانی
۲۴ بهمن ۱۴۰۰

سلام،
برای کارمندی که مثلا ۲۰ روز در شرکتی مشغول به کار بوده، آیا حق مسکن و بن کارگری باید بر مبنای همان ۲۰ روز محاسبه شود؟ یا باید ۳۰ روزه باشد

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۴ بهمن ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، همه موارد بر اساس ساعت کاری شما تعیین خواهد شد.

person
دیدگاه انسانیت مرده
۲۳ بهمن ۱۴۰۰

باسلام ساعت کاری ۱۲ساعته باشه یک هفته صبح ویک هفته شب اضافه کار اجبار ودراضافه کاری حادثه ببینی به چطور است

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۳ بهمن ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، وقتی در حین کار شما آسیبی ببینید، خسارت باید جبران شود. در صورت سواستفاده می توانید به اداره کار شکایت کنید.

person
محمود
۲۲ بهمن ۱۴۰۰

محمود گفت: ۱۴۰۰-۱۰-۱۸ در ۸:۴۰ بعد از ظهر سلام بیش از ۱۸ سال است که در یک پتروشیمی خصوصی در منطقه ماهشهر مشغول به کار هستیم. شرکت از سال ۸۳ الی سال ۹۷ برای ما فوق‌العاده تعطیل کاری و جمعه‌ کاری محاسبه نکرده است. و چند سالی هست که بارها از طریق مکاتبات و جلسه با مدیران شرکت موضوع فوق را درخواست نمودیم ولی شرکت به خواسته ما رسیدگی نمیکرد. سوال ما این است که در صورت موافقت شرکت به پرداخت این معوقات ، آیا محاسبه ریالی آن به روز و و یوم الادا پرداخت میشود؟؟ ممنون هستیم جواب دهید

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۳ بهمن ۱۴۰۰

  سلام این سوال جنبه حقوقی هم دارد و باید از اداره کار پرسید. به هر حال، می توانید در اداره کار شکایت خود را ثبت کنید. اینکه پرداختی به روز باشد، فکر نکنیم که اجرا شود؛ اما به هرحال، امکان دریافت خسارت وجود دارد. باز به شرایط و عوامل مختلف و رای دادگاه بستگی دارد.

person
نجفی
۲۰ بهمن ۱۴۰۰

سلام محاسبه زمان انجام کار فرمول مشخصی داره؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۰ بهمن ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، خیر بر اساس ساعت کاری محاسبه خواهد شد.

person
ستاری
۱۸ بهمن ۱۴۰۰

سلام برای محاسبه روزکاری از چه روز تا چه روزی حساب میشه؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۸ بهمن ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، روزهای کاری از شنبه تا چهارشنبه یا پنج شنبه در بعضی سازمان ها و ۸ ساعت کاری است.

person
مهشید
۱۷ بهمن ۱۴۰۰

سلام من رفتم در ی شرکتی به صورت پاره وقت کار کردم، اما به خاطر کرونا دورکار شدم، الان میگن چون سیستمی برای محاسبه ساعت کاری نداشتیم، برای تو مجبوریم نصف حساب کنیم. الان من باید چه کار کنم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۸ بهمن ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، این مشکل شرکت است. شما می توانید برای شکایت به اداره کار مراجعه کنید.

person
محسن
۱۳ بهمن ۱۴۰۰

سلام شرکتی که اضافه کاری نمی‌دهد و ما بیشتر از ۴۴ ساعت کاری پر میکنیم در ماه حق اینو دارن که بابت تاخیر از ما کسر کار کم کنند؟
اگر بیرون از شرکت برای پخش کار کنیم شرکت باید هزینه صبحانه ناهار بدهد؟ اجباری یا قیر اجبار؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۴ بهمن ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، کسر کارکرد اگر داشته باشید، بله ولی اگر بیشتر از ۸ ساعت کار کنید باید اضافه کار بگیرید و در پاسخ به سوال دومتان باید گفت که اجباری نیست. برای اعتراض می توانید به اداره کار بابت ساعت زیاد کاری خود مراجعه کنید.

   person
   محسن
   ۱۴ بهمن ۱۴۰۰

   ببخشید
   منظور اینه که کاری به ماسپرده میشه که تا آخر اون کار باید انجام بدیم ولی بیشتر از ۴۴ساعت پر میکنیم

   حالا به هر دلیلی اظافه کار نمیدن!
   میتونن بخاطر تاخیر دز ورود کسر کار بزنن در صورتی که کار ما کنتراتی هست.

    person
    کارشناس بیمه
    ۱۴ بهمن ۱۴۰۰

    سلام دوست عزیز، این بستگی به قراردادتون داره. به هر حال در ساعت ورود می توانند کسری کار بزنند. جواب دقیق رو باید از کارشناسان اداره کار بپرسید تا شرایط دقیق بررسی شود.

person
محسن
۱۳ بهمن ۱۴۰۰

سلام
آیا بیمه راننده با کارگر ساده باید فرق کند؟
ودر پایه حقوق و بازنشستگی تفاوت دارند؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۴ بهمن ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، کارگر ساده هم اگر بیمه ساختمانی باشد، هیچ فرقی ندارد.

  person
  علی
  ۲۲ شهریور ۱۴۰۱

  سلام . حقوق بازنشستگی میانگین حقوق دریافتی شما در دوسال آخر خدمت میباشد و ربط به کارگر و راننده و … ندارد بستگی به حقوق دریافتی شما در ۲سال آخر دارد . یا حق

person
محدثه
۰۷ بهمن ۱۴۰۰

ببخشین مجددا
ما در شهرستان زندگی میکنیم، و کارخانه ای که من ۳ ماهه حسابدار اون هستم خارج از شهرستان هستش. من از ساعت ۸:۱۵ یا ۸:۳۰ سرکار هستم. صبحانه، ناهار و حتی چایی هم در اونجا نمیدن. رفت و امد هم مجبورم خودم برم. از همون چند روز اول به من گفتن همه چی طبق قانون کار هستش. گفتن ۸ تا ۵ سرکار هستین! (این که ۸ ساعت نیست)
بعد من اعتراض کردم که ناهار اینا نیست سخته گفتن پس ۴ برو.!
(ایا تایم کاری درست طبق قانون کار ۸تا ۴ هستش؟
وسیله رفت و امد ندارن من یا با ماشین خودم میرم یا با اژانس که روزی ۴۰ تومن میشه. بهشون گفتم گفتن نمیتونیم هزینشو بدیم!! مگر اینکه سر ساعت ۸ بیای تا ۵ با بقیه کارگرا ماشین بگیریم!! درصورتی که کسی تو این کارخونه کار نمیکنه فقط منم!
و سوال بعدیم اینه که
من دائم با ویزیتور در تماسم، چه تماس چه اینترنت که برام دائم عکس فاکتور میفرسته. اینجا حتی تلفن و اینترنت هم ندادن! اعتراض کردم و گفتن گوشی موبایل بدین من نمیخوام با گوشی خودم کار کنم، گفتن نمیتونیم
میخوام بدونم ایا درخواست من درست هستش و ایشون باید هزینه های رفت و امد و اضافه کاری و اینترنت و گوشی و تلفن بدن؟
ممنون میشم دقیق توضیح بدین که بتونم بهشون بگم

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۸ بهمن ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز طبق قانون کار باید ۸ ساعت کار کنید بیشتر از آن جز اضافه کار است که باید پولش را بگیرید و کارفرما موظف است هزینه ایاب و ذهاب شما را هم پرداخت کند

  person
  علیرضا
  ۱۰ اسفند ۱۴۰۰

  با سلام
  در ابتدا عرض کنم خدمتتون که کارفرمای شما در حق شما اجحاف کرده، ساعتی کاری طبق قانون ۸ ساعت است که ۱ ساعت هم صرف نماز و ناهار میشه، ضمنا شما در زمان نوشتن قرار داد باید شرایط کاری رو به ورت کامل سوال کنید و شرایط و نیازهای خودتون رو هم‌مطرح کنید، به عنوان مثال بحث ناهار و خط تلفن جزو مسایلی هست باید تامین میشده. شما برای اضافه کاری(مازاد بر ۸ ساعت کاری) میتونید شکایت کنید.

   person
   گنجی
   ۱۱ مرداد ۱۴۰۱

   سلام این سوال هم پاسخ بدید ممنون میشم که فرمول محاسبه حقوق ساعتی چقدر با ماهیانه فرق داره؟

    person
    کارشناس بیمه
    ۱۲ مرداد ۱۴۰۱

    سلام بله فرق دارد.

     person
     زامیاد
     ۰۴ مهر ۱۴۰۱

     فرمول محاسبه ساعت کاری چطوره؟

     person
     کارشناس بیمه
     ۰۵ مهر ۱۴۰۱

     سلام فرمول خاصی ندارد. به همان اندازه کار شما خواهد بود.

    person
    علی
    ۲۲ شهریور ۱۴۰۱

    سلام . اینها همه شگرد کارفرمایان برای ندادن حقوق کارگران میباشد مانند کارگر ساعتی یا کارگر روزمزد و.. در صورتی که ساعات کاری طبق قانون کار در هر ماه را پر کنید نباید از حداقل حقوق اعلامی اداره کار در هر سال را دریافت کنید.

  person
  علی
  ۲۲ شهریور ۱۴۰۱

  سلام . شما روزی ۹ ساعت کار میکنید اگر ضربدر ۳۰ روز کنیدمیشود۲۷۰ ساعت در ماه ، اداره کار هر سال ساعات موظفی هر ماه را اعلام میکند مثلا فروردین ۱۴۰۱–۱۶۰ ساعت است یعنی در این ماه ۱۱۰ ساعت اضافه کاری دارید . در مورد باقی سوالها بستگی به قرارداد شما دارد اگر در قرارداد اشاره ای نشده باشد باید کارفرما امکانات لازم مانند اینترنت و گوشی و… رابرای شغل مورد نظر تهیه کند . در مورد سرویس کارفرما وظیفه ای ندارد مگر اینکه قبلا عرف کارگاه بوده است که سرویس تهیه کند . متاسفانه شما میتوانید به هیچ طریقی ایشان را متقاعد کنید چرا که گفته اند کسی را که خواب است میشود بیدار کرد ولی کسی را که خودش را به خواب زده است نمیتوان بیدار کرد. یا خق

person
محدثه
۰۷ بهمن ۱۴۰۰

سلام طبق ساعتی که فرمودید، اگر ما ۸ سرکار باشیم، ساعت چند باید خارج بشیم؟
و اینکه ایا ایاب و زهاب و یا مبلغ آن، هزینه ی تلفن و اینترنت و گوشی شخصی که با ان در محل کار کار میکنم را میتوانم از کارفرما درخواست کنم؟ و اگر نداد چیکار باید کرد؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۷ بهمن ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز طبق قانون کار باید ۸ ساعت کار کنید اگر بیشتر از آن کار کنید بعنوان اضافه کار در نظر گرفته شوداکر برای استفاده برای کار کارفرما باشد بله میشود

  person
  علی
  ۲۲ شهریور ۱۴۰۱

  سلام . درمورد مبلغ ایاب و ذهاب و سایر خواسته ها بستگی به عرف کارگاه دارد چرا که عرف قانون میباشد . در قانون کار فرض بر این است که منزل شما پشت در کارگاه میباشد . اگر در کارگاه از قبل عرف بوده که سرویس ایاب و ذهاب مهیا شود و یا هزینه آن داده شود کارفرما به راحتی نمی تواند عرف را تغیر دهد . همه اینها بستگی به شجاعت و جسارت پرسنل دارد . موفق باشید.

person
هاشمی
۰۶ بهمن ۱۴۰۰

سلام قوانین اضافه کاری فقط شامل همین مواردی هستند که شما نوشتید؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۶ بهمن ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، این ها قوانین کلی اضافه کاری هستند. استثنائات آورده نشده است.

person
دانشجو
۰۲ بهمن ۱۴۰۰

سلام آیا مبلغ ساعت اضافه کاری همیشه ثابت می ماند؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۶ بهمن ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، این مربوط به قوانین اداره کار است و احتمال تغییرات وجود دارد.

  person
  جوکار
  ۲۰ اسفند ۱۴۰۰

  سلام..بنده کارمند بیمارستان هستم و شیفت گردشی داریم آیاساعت کاری ما و نیرو رسمی یکی هست؟یعنی اگر من شبکاری بدم که۱۲ساعت هست برای رسمی هم ۱۲ساعت حساب باید بشه؟ و در ادارات دولتی و بیمارستان اگر کمبود نیرو باشد میتوان اضافه کار نخوایم و شیفت اضافه ندیم؟ چون اجبارا از ما شیفت می کشند

   person
   کارشناس بیمه
   ۲۰ اسفند ۱۴۰۰

   سلام دوست عزیز، همه ساعت کاری بر اساس قانون کار محاسبه می شود. اینکه شما نمیخواهید اما شیفت شب از شما کار می کشند، مربوط به اداره کار است و باید به آن ها مراجعه کنید.

person
سینا
۰۱ بهمن ۱۴۰۰

ایا فرم اضافه کاری خاصی وجود دارد؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۶ بهمن ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، فرم اضافه کاری هرشکلی باشد، باید اطلاعات اصلی که در مقاله نوشته شده است را داشته باشد.

person
دکتری
۲۸ دی ۱۴۰۰

سلام نرخ اضافه کاری ۱۴۰۰ با ۱۴۰۱ چقدر فرق میکنه؟ کی میاد پس؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۶ بهمن ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، هنوز اطلاعات دقیقی در خصوص حقوق سال ۱۴۰۱ منتشر نشده است. در صورت اعلام، از طریق همین صفحه ما هم اعلام خواهیم کرد.

  person
  علی
  ۲۲ شهریور ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز ، نرخ اضافه کاری فرمول ثابتی دارد .
  ٪۴۰ × مزد یکساعت کاری = یکساعت اضافه کاری .

person
Masiha
۲۶ دی ۱۴۰۰

کسری ساعتی چجوری حساب میشه ک از حقوق کم میکنن؟!؟!

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۱ بهمن ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، کسری ساعت بر اساس قانون کار که ۸ ساعت در روز است، محاسبه می شود.

   person
   جمشید
   ۲۷ آبان ۱۴۰۱

   سلام نحوه محاسبه اضافه کاری کارگران معدن چطوریه؟

    person
    کارشناس بیمه
    ۲۸ آبان ۱۴۰۱

    سلام دقیقترش را باید از خود سایت اداره کار دریافت کنید.

person
سپهر حیدری
۱۳ دی ۱۴۰۰

سلام شاطر نانوایی جزو مشاغل سخت است؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۳ دی ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، تعیین سخت بودن شغل توسط کمیته مشاغل سخت و زیان آور است.

  person
  سهراب
  ۲۹ اسفند ۱۴۰۰

  سلام من راننده نمایندکگی یک شرکت بخشم ازساعت ۶:۳۰صبح بایدسرکارباشم تا وقتی کارم تمام بشه معمولا ساعت ۹:۳۰شب که زودترازاین تمام نمیشه بعضی مواقعه تا ۱۱شب ماهانه ۱۵هزارتومان اضافه کاری واریزمیشه ومیگه شما چکارمیکنین بارمیبرین وتخلیه میکنین وبرمیگردین درصورتی که بارگیری وتخلیه بادست وباخودمونه خطرجاده مسئولیت دریافت وجه وهمه باخودمونه ایا این کارقانونیه ایا اضافه کار نداره ؟وقتی حرف واعتراض میکنیم میگه برین تسویه کنین

   person
   کارشناس بیمه
   ۰۱ فروردین ۱۴۰۱

   در هر صورت اگر معترض هستید باید بروید اداره کار از کارفرما شکایت کنید اگر هم شکایت کنید کارفرما شما را اخراج میکند دیگه انتخاب با خود شما است

    person
    تیما
    ۱۷ فروردین ۱۴۰۱

    خسته نباشید اقا یا خانم کارشناس بیمه. شکایت کنند ایا به حق و حقوقشون میرسن؟ این چه قانون و جوابیه که دادید. پس همونجوری که کارفرما برده داری میکنه شماهم همین رو از افراد میخواید که سکوت کنند. الان باید توضیح میدادید که در صورت شکایت چه بلایی سر کارفرما و اون شرکت میاد و چطور میتونن احقاق حق کنند کارکنان!!!!!

     person
     کارشناس بیمه
     ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱

     سلام دوست عزیز، کارفرما اگر میخواهد بلایی سرش نیاید، حق و حقوق کارمند خود را درست دهد. به این صورت اگر کارگر شکایت کند، به هیچجا نمی رسد.

     person
     Payam1234
     ۰۶ مهر ۱۴۰۱

     احسنت بر شما
     توصیه میکنم بدون ترس شکایت کنید و مطمئن باشید کارفرما به دلیل این شکایت نمیتونه شمارو اخراج کنه. حتماً در زمان شکایت قید کنید که تهدید به اخراج درصورت اعتراض شدید.

    person
    کاظم
    ۳۰ فروردین ۱۴۰۱

    با سلام
    جسارتا پاسخ کاملا یکطرفه هست پس قانونی برای برخورد وجود نداره

     person
     کارشناس بیمه
     ۱۶ خرداد ۱۴۰۱

     سلام دوست عزیز، متاسفانه قانون را خیلی ها رعایت نمی کنند. اما به هر حال شخص می تواند با شکایت به اداره کار، حق خود را بگیرید.

    person
    بهمن
    ۱۷ مهر ۱۴۰۱

    چجورکارشناسی هستی که جوابت اوج ناامیدی رودرادم زنده میکنه
    بهمن

     person
     کارشناس بیمه
     ۱۷ مهر ۱۴۰۱

     سلام این متن صرفا برای آشنایی نوشته شده است. بعد سعی می کنیم تا واقعیت را بنویسیم.

   person
   لیلا
   ۰۵ فروردین ۱۴۰۱

   سهراب عزیز ب هرحال شما ساعاتی رو دراختیار کارفرما هستید وکارفرما موظف هست در قبال وقتی ک از شما خریده پول ب شما بده، اینکه شما چکارمیکنید وکاری ک میکنید بی ارزشه درست نیست، شما وقت باارزشتونو دارید صرف کار کارفرما میکنید ک از نظرش اون کار بی ارزشه، یا ایشون باید مسئولیت گرفتن وقت باارزش شما رو بپذیره و در قبال وقتی ک میذارید و در اختیار ایشون هستید هزینه شو بده، یا وقت شما رو نگیره، وطبق ساعت عرف مرخص بشید، برای اعتراض ب صورت شخصی وارد نشید، شما در قالب یک هیئت متشکل از افراد مثل خودتون ک در قبال کارشون مزد نمیگیرن و معترض هستن، گروه‌هایی مثل خودتون اعتراض بنویسید و درخواست رسیدگی کنید، نه یک شرکت بلکه افراد چندین شرکت ک وضعیت مشابه شما دارند، نامه ی شکایت نوشته و درخواست رسیدگی کنید، توی نامه اسم شخص معترض رو ننویسید اما گروه کارگران راننده ی پخش باشکایت از شرکت‌هایی ک مدنظرتون هست، یک دست صدا ندارد. یاحق

   person
   لیلا
   ۱۰ شهریور ۱۴۰۱

   ساعت ورود و خروجتون چطور ثبت میشه؟
   شما هر وقت که خواستین میتونیین شکایت کنید و به حقتون برسید فقط باید بتونید ثابت کنید اولا چقدر دریافت کردید ( فیش حقوقی ارائه بدید) دوما چقدر کار کردید(دفتر ثبت ورود و خروج یا شهادت پرسنل لازمه)

   person
   علی
   ۲۲ شهریور ۱۴۰۱

   سلام سهراب عزیز ، متاسفانه جواب کارشناس یکطرفه و ناامید کننده بود چرا که اگر او هم واقعیت را بگوید ممکن است مثل شماکه شکایت کنید،اخراج شودوبایدطرف کارفرمارابگیرد.اصلانگران نباش طبق تبصره ماده ۱۳ قانون کارمطالبات کارگران جزودیون ممتازه است یعنی شامل گذشت زمان نیست . شما تا میتوانید اسنادی که ساعات کاری شمارا ثابت میکند جمع آوری کنیدمانندساعات ورودوخروج ،گواهی سایر همکاران ، دفتر امضاء و… در صورت داشتن سند حتی وراث شما میتوانند حق شما رابگیرندوهمچنین میتوانید به صورت ناشناس از تامین اجتماعی در خواست بازرسی۳نفره بدهید ودر صورت اثبات کارفرما جریمه سنگینی میشود.ولی بهتره با وکیل مشاوره بگیرید. موفق باشید.

   person
   عزت‌الله
   ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۲

   سلام سهراب جان
   من تجربه خوبی از این مورد داشتم حال ببین اولا چند وقته که داری باهاش کار می‌کنی
   اگر مدت زیادی هست شکایت کردن حتی به اخراجت هم می ارزد
   اگر هم سابقه ات کم است فعلا به کارت ادامه بده تا روزی که خسته بشی یا تا کارتان تمام بشود
   بعد از پایان همکاریتان برو و شکایت کن من دوستی داشتم که مثل شما تایم زیادی رو سر کار بود
   و یک سال کار کرد بعد رفت اداره کار و شکایت کرد و به غیر از حقوقی که در این یک سال از کار فرما گرفته بود معادل دو برابر حقوق این یک سال طی دو فقره چک به رای دادگاه از کارفرما گرفت
   حالا ببین کدوم برات بصرفه‌تره.وسعی کن بیکی که خط و نگارش خوبی داشته باشه جریان را کامل توضیح بده تا برات شکایت نامه خوبی تنظیم کند.
   باتشکر و آرزوی موفقیت

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید