01 شهریور 1402

آموزش کامل ثبت نام در سامانه سماح برای سفر به کربلا + معرفی امکانات این سایت

برای دریافت روادید عراق، سازمان حج و زیارت ثبت نام در سامانه سماح کربلا را جهت رفاه حال زائران مراسم اربعین کشور عراق در نظر گرفته است. سامانه سماح مخفف عبارت «ساماندهی مشتاقان ایام حضور در اعتاب مقدسه» است. با ثبت نام در سایت سماح تعداد زائران مرد و زن، همچنین استان‌های آن‌ها جهت ساماندهی زائران مشخص می‌شود. برای ثبت نام در سامانه سماح داشتن گذرنامه و خرید بیمه کربلا ضروری است. افراد دارای گذرنامه بعد از ثبت نام می‌توانند کد رهگیری سامانه سماح خود را دریافت کنند. در این مقاله از مجله بیمه به بررسی نحوه ثبت نام در سامانه سماح و مراحل آن خواهیم پرداخت؛ بنابراین با ما همراه باشید.

خرید بیمه کربلا

سامانه سماح چیست و برای چه کاری ایجاد شده است؟

راه‌اندازی سایت سماح کربلا با هدف ارائه خدمات به زائران اربعین، کنترل تعداد زائران ایجاد شده است. هر ساله در مراسم اربعین فقط اشخاصی که در سایت سماح ثبت نام کرده‌اند، می‌توانند به پیاده‌روی کربلا بروند و سایر افراد اجازه خروج از کشور بدون ثبت نام در سامانه سماح را ندارد. ثبت نام نکردن در این سایت به معنای عدم آمادگی برای پیاده‌روی کربلا است. بعد از تکمیل ثبت نام، زائرین می‌توانند به سمت خروجی‌های مرزی تعیین شده شروع به حرکت کنند. بیمه دات کام در این مقاله به توضیح این سامانه و خدمات آن می‌پردازد. همچنین به سوالات زیر در مقاله پاسخ داده شده است:

 • سامانه سماح کی باز می‌شود؟
 • نحوه ورود به سامانه سماح چیست؟
 • چگونه در سمانه سماح ثبت نام کنیم؟
 • مدارک لازم برای ثبت نام در سامانه سماح چیست؟
 • آیا بدون خرید بیمه سفر کربلا می‌توان ثبت نام در سمانه سماح را قطعی کرد؟
 • کد رهگیری سامانه سماح چگونه دریافت می‌شود؟
ثبت نام سفر اربعین در سامانه سماح

ثبت نام در سامانه سماح برای سفر به کربلا الزامی است.

نحوه ثبت نام در سامانه سماح برای شرکت در مراسم اربعین

برای ثبت نام در سایت سماح باید ابتدا مراحل پیش ثبت نام در سامانه را انجام دهید. زمان پیش ثبت نام این سامانه هر ساله از طریق ارگان‌های مربوطه اطلاع رسانی می‌شود که آغاز ثبت نام برای مراسم اربعین ۱۴۰۲ از ۴ مرداد شروع شد. لازم به ذکر است که بازه زمانی برای ثبت نام در سامانه سماح محدود است و ثبت نام در این سامانه به منظور ثبت نام قطعی نیست. با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام شده توسط ستاد مرکزی اربعین و موافقت دولت عراق، متقاضیان سفر به کربلا در ایام محرم می‌توانند همانند سال‌های قبل بدون سهمیه‌بندی به این سفر مشرف شوند. منتها باید بر اساس اصول تعیین شده در سایت سماح اربعین ثبت نام خود را تکمیل نمایند.

بر اساس اطلاعیه‌ای که در سامانه samah.haj.ir منتشر شد، پیش ثبت نام در این سامانه هیچ‌گونه تعهدی برای سازمان‌های حج و زیارت ایجاد نمی‌کند و متقاضیان باید منتظر اطلاع رسانی‌های بعدی این سازمان بمانند. در صورت ایجاد محدودیت از طرف دولت عراق، ثبت نام قطعی داوطلبان از میان افرادی خواهد بود که پیش ثبت نام خود را در سامانه سماح انجام داده‌اند.

نحوه ورود به سامانه سماح samah.haj.ir؛ ثبت نام قطعی و تکمیل مراحل ثبت نام در سایت سماح

تمام افرادی که قصد سفر به عراق برای شرکت در مراسم اربعین را دارند باید با در دست داشتن ویزای زیارتی عراق نسبت به ثبت نام در سامانه سماح اقدامات لازم را انجام دهند. برای ثبت نام در سامانه سماح ابتدا باید به این سامانه وارد شوید و مراحل ثبت نام را به طور کامل انجام دهید. در ادامه نحوه ثبت نام و ورود به سایت سماح را برای شما شرح می‌دهیم.

 1. برای ورود به سامانه سماح لازم است آدرس samah.haj.ir را در مرورگر خود وارد کنید تا به سایت سماح وارد شوید.
 2. بعد از ورود به سامانه سماح باید شخص حقیقی، حقوقی، ایرانی یا خارجی بودن خود را مشخص کرده، شماره تلفن همراه خود را وارد کنید و سپس عبارت امنیتی را تایپ نمایید. سپس دکمه مرحله بعد را انتخاب کنید.
 3. در این مرحله یک کد تایید ۶ رقمی برای شما ارسال می‌شود که باید در صفحه جدید آن را وارد نمایید.
 4. در ادامه اطلاعات اولیه خود را ثبت می‌کنید و توصیه‌های ضروری را مطالعه می‌نمایید.
 5. سپس در مرحله بعد اطلاعات شخصی مانند کد ملی، تاریخ تولد و سایر اطلاعات خواسته شده را وارد می‌کنید.
 6. سپس نسبت به ثبت اطلاعات اعزام و تاریخ عزیمت خود اقدام نموده و اطلاعات را به شیوه صحیح وارد می‌نمایید.
 7. بعد از ثبت اطلاعات اعزام باید با انتخاب یکی از سه گروه حق بیمه موجود، حق بیمه کربلا را پرداخت و بیمه سفر کربلا را خریداری کنید.
 8. با اتمام این مراحل می‌توانید رسید ثبت نام خود را دریافت کرده و کارت زائر را چاپ نمایید.

توجه داشته باشید که در مراحل ثبت نام شماره پلاک خودرو زائران را هم می‌توان وارد کرد. این امکان برای آن دسته از زائرانی فراهم شده است که قصد سفر با خودروی شخصی به مرزها را دارند. با ثبت شماره پلاک خودرو، زائران از پرداخت عوارض آزادراهی معاف می‌شوند. منتها باید حتما در مراحل ثبت نام شماره پلاک خودرو را وارد کرد. همچنین در مرزها برای این دسته از افراد، پارکینگ‌هایی در نظر گرفته شده است تا خودروی خود را با خیال راحت در مرز قرار داده و به سفر زیارتی خود بپردازند.

ثبت نام اعضای جدید گروه در سامانه سماح کربلا

یکی از مشکلات رایج زائرانی که قصد سفر گروهی به کربلا را دارند، اضافه کردن عضو جدید به گروه در سایت سماح اربعین است. لازم است بدانید با ثبت نام قطعی در سایت سماح و پرداخت حق بیمه دیگر امکان اضافه کردن اعضای جدید وجود ندارد. بسیاری از زائران بعد از ثبت نام قطعی قصد اضافه کردن فرد جدیدی را به گروه دارند و نمی‌توانند این کار را انجام دهند. پس برای ثبت نام گروهی به سفر زیارتی کربلا باید چه کار کنیم و چگونه فرد جدیدی را به گروه اضافه نماییم؟

بهتر است بدانید باید قبل از تکمیل ثبت نام گروهی و پرداخت حق بیمه، حتما تمام اعضای گروه را اضافه کنید. البته در صورت انصراف می‌توانید مجددا مراحل ثبت نام گروهی را انجام دهید. بعد از انصراف و قرار دادن شماره شبا، هزینه‌ها به شما عودت داده می‌شود و می‌توانید تمام اعضا را اضافه کرده و دوباره ثبت نام نمایید. دقت داشته باشید حداکثر تعداد افرادی که می‌توانند در یک گروه ثبت نام شوند ۴۰ نفر است.

نحوه پیگیری ثبت نام در سامانه سماح

افرادی که در سایت سماح پیش ثبت نام انجام داده‌اند، اگر نیاز به ویرایش اطلاعات ثبت نام خود داشته باشند یا بخواهند وضعیت ثبت نام خود را پیگیری کننـد، باید در صفحه اصلی ثبت نام، وارد قسمت پیگیری وضعیت و ویرایش شوند. برای این کار باید کد ملی سرگروه و شماره شناسنامه سرگروه را در کادرهای مربوطه وارد کرده، سپس گزینه پیگیری و ویرایش را بزنند. لازم است بدانید اگر می‌خواهید انصراف خود را ثبت کنید هم باید از همین قسمت اقدام نمایید.

دقت داشته باشید که سایت سماح وضعیت واکسیناسیون متقاضیان را از وزارت بهداشت پیگیری می‌کند و در صورتی که افراد واکسیناسیون نشده باشند از گروه حذف می‌شوند. همچنین هزینه ثبت نام در سامانه سماح 65 هزار تومان است. فرصت سفر به عراق از زمان تعیین شده دو ماه است اما زائران از لحظه ورود به خاک این کشور، فقط یک ماه می‌توانند در آن اقامت داشته باشند.

خرید بیمه کربلا

تهیه بیمه مسافرتی کربلا برای زائران از بیمه دات کام

بیمه کربلا زیر مجموعه بیمه‌های حوادث، بیمه مسئولیت، بیمه تکمیلی و بیمه مسافرتی است. این نوع بیمه دارای چند طرح است که هر کدام سقف تعهدات متفاوتی دارند. خسارات تحت پوشش بیمه زائرین اربعین شامل موارد زیر هستند:

 • فوت به هر علتی (به جز آسیب رساندن به خود)
 • هزینه بستری در بیمارستان به دلیل بیماری یا حادثه
 • هزینه گم شدن مدارک و گذرنامه

در صورتی که فوت ناشی از موارد خارج از کنترل زائر (غیر عمد) باشد، تحت پوشش قرار خواهد گرفت. بیمه دات کام برای راحتی و آسایش زائران در زمان مسافرت خود بیمه کربلا را به آنان پیشنهاد می‌دهد. زائران می‌توانند به راحتی از طریق سایت بیمه دات کام برای خرید و تهیه این بیمه به صورت آنلاین و غیر حضوری اقدامات لازم را به عمل آورند. بیمه اربعین یکی از راهکارهای مناسب و کاربردی برای افزایش آسودگی مسافران این سفر زیارتی است. مراسم اربعین به دلیل برگزاری در کشور عراق دارای خطرات زیادی است و خرید بیمه اربعین می‌تواند بخش زیادی از نگرانی‌های افراد را کاهش دهد. اگر دوست دارید در مورد بیمه‌های سفر اطلاعات بیشتری کسب کنید، پیشنهاد می‌کنیم مقاله بیمه مسافرتی چیست را مطالعه کنید.

شرایط سامانه سماح برای بیماران

براساس اطلاعیه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور، تمامی افرادی که دارای بیماری‌های زیر هستند، مجاز به ثبت نام در سامانه سماح نیستند:

 • افراد دارای بیماری دیابت با زخم یا عفونت اندام، همچنین افرادی که مشکل کلیوی و کنترل نامطلوب قند دارند یا قند ناشتای آن‌ها بالای 250 است.
 • بیماران رتینوپاتی پیشرفته
 • بیماران قلب و عروق
 • بیماران مبتلا به سرطان که در حال درمان هستند و یا شرایط جسمی نامطلوبی دارند.
 • بیماران مبتلا به آسم یا COPD شدید و کنترل نشده
 • افراد مبتلا به بیماری‌های واگیردار، مخصوصا بیماری‌های تنفسی، گوارشی و پوستی.
 • تمامی افرادی که تست کرونای آن‌ها مثبت است در صورت نداشتن علائم حاد، پنج روز اول نمی‌توانند به این سفر بروند.
 • افراد دارای بیماری حاد تب‌دار، در صورتی که تا 72 ساعت بدون استفاده از داروهای تب‌بر بهبود نیابند، نمی‌توانند به این سفر بروند.

شرایط عمومی برای ثبت نام در سامانه سماح و سفر به کربلا

به طور کلی افراد با داشتن شرایط زیر می‌توانند در سامانه سماح ثبت نام کنند و به سفر زیارتی کربلا بروند:

 • تزریق حداقل دو دوز واکسن کرونا ( این مورد در زمان ثبت نام قطعی از وزارت بهداشت استعلام می‌شود.)
 • داشتن گذرنامه با حداقل 6 ماه اعتبار از تاریخ اعزام. (آموزش کامل نحوه تمدید پاسپورت را در این مقاله بخوانید.)
 • داشتن یک شماره همراه منطبق با کد ملی.
ثبت نام در سامانه سماح

ثبت نام در سامانه سماح برای سفر اربعین

چه افرادی بهتر است در سامانه سماح ثبت نام نکنند؟

بعد از بررسی شرایط ثبت نام و محدودیت‌ها برای افراد بیمار، بهتر است بدانیم به طور قطع چه افرادی نباید در سامانه سماح ثبت نام کنند. در ادامه افرادی را که بهتر است در این سفر حضور نداشته باشند را برای شما آورده‌ایم:

 • زنان باردار
 • افراد بالای 60 سال
 • افراد داری بیماری زمینه‌ای
 • افراد دارای فشار خون بالای کنترل نشده
 • افراد دارای دیابت کنترل نشده
 • افراد چاقی که ضریب توده بدنی آن‌ها بالای 40 است
 • افرادی که ضعف یا نقض سیستم ایمنی دارند
 • افرادی که به صورت مزمن از ترکیبات حاوی سالیسیلات استفاده می‌کنند.

واکنش رسانه‌های خارجی به راهپیمایی اربعین

جمعیت بالایی که همه ساله در راهپیمایی اربعین شرکت می‌کنند، نظر مردم سایر کشورها و رسانه‌های آن‌ها را هم به خود جلب می‌کند. در سال 2018 میلادی، رسانه‌ی انگلیسی زبان thenews در وب‌سایت خود مطلبی راجع به راهپیمایی اربعین منتشر کرد که خلاصه آن به شرح زیر است:

“نزدیک به 2 میلیون زائر ایرانی برای اربعین عازم عراق می شوند. در شهر مرزی مهران بین ایران و عراق، دریایی از زائران در مسیر یکی از بزرگ‌ترین زیارت‌های مذهبی روی کره زمین حرکت می‌کنند. برگزارکنندگان ایرانی می‌گویند امسال بیش از 1.8 میلیون ویزای عراق برای ایرانیان جهت سفر زیارت اربعین صادر شده است. بسیاری با پای پیاده به کربلا که یکی از مقدس‌ترین مکان‌های اسلام شیعی است، در حال حرکت اند. پایان این مسیر به حرم امام حسین (ع) ختم می‌شود. زن و مرد، پیر و جوان، کودکان نوپا در کالسکه و افراد مسن که با ویلچر هل داده می‌شوند؛ همه در این مسیر هستند.

زائران از کنار چادرهایی به نام “موکب” عبور می‌کنند، که غذاهای رایگان را در اختیار مردم قرار می‌دهد. گذرگاه‌ها شبانه روز باز می‌ماند، اما برای افرادی که نیاز به استراحت دارند پتو و چادر نیز در نظر گرفته شده است. برای شیعیان پیاده‌روی اربعین آن‌قدر مقدس است که از نظر آن‌ها خدمت به زائران ثواب الهی را به همراه دارد. اربعین چهل روز پس از شهادت امام حسین (ع) است که مؤمنان در تمام یا بخشی از مسیر کربلا با پای پیاده راهپیمایی می‌کنند. مؤسسات دولتی خدمات و غذای رایگان را در کنار خدمات عمومی به زائران ارائه می‌دهند.

این راهپیمایی برای سال‌ها در زمان صدام حسین دیکتاتور سابق عراق که در دهه 1980 با ایران جنگ ویرانگری داشت ممنوع بود. محدودیت‌ها تنها پس از سقوط او در سال 2003 برداشته شد. با تشکیل کشور جدید عراق، جایی که پست نخست وزیری در اختیار یک شیعه است، این راهپیمایی خیلی سریع به یکی از محبوب‌ترین زیارت‌های مذهبی در جهان تبدیل شد.”

ثبت نام در سامانه سماح الزامی است

همان‌طور که گفته شد یکی از اقدامات مهمی که افراد قبل از شرکت در مراسمات مذهبی کشور عراق باید انجام دهند، ثبت نام در سامانه سماح است. سمانه سماح توسط سازمان حج و زیارت کشور در سال‌های گذشته به منظور رفاه حال مسافران ایرانی به کشور عراق راه‌اندازی شده است. تمام افرادی که قصد سفر زیارتی به کربلا دارند، باید حتما در این سامانه ثبت نام کنند. به همین دلیل بیمه دات کام در این مقاله به ارائه توضیحاتی در مورد سامانه سماح، نحوه ثبت نام و شرح شرایط این سامانه پرداخت. در صورتی که بعد از مطالعه این مقاله در مورد نحوه ثبت نام در سامانه سماح یا خرید بیمه سفر کربلا سوال یا ایهامی داشتید، لطفا از قسمت نظرات این مقاله با ما در ارتباط باشید.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
اقدامات مهم بعد از تصادف
30 شهریور 1402 / مقالات بیمه شخص ثالث / اطلاعات بیمه ای

بعد از تصادف چکار کنیم؟ | راهنمای اقدامات ضروری پس از تصادف رانندگی

تصادف کردن یکی از تجارب تلخی است که ممکن است برای هر راننده‌ای اتفاق بیفتد. این تجربه برای قدیمی‌ترین راننده هم استرس و ترس را به همراه دارد. اقدامات پس از تصادف از

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
person
حدیث
23 شهریور 1402

سلام. من بعد از برگشت از اربعین بیمار شدم و … و هزینه درمان و دکتر دادم. آیا میشه از بیمه سماح پیگیری کنم و هزینه دریافت کنم؟ و اگه بله ممنون میشم راهنمایی بفرمایید…

  person
  نویسنده بیمه
  26 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز.
  برای دریافت هزینه بیماری از بیمه سماح باید مدارک بیماری خود را در کشور عراق به بیمه ارائه دهید.

person
حدیث
22 شهریور 1402

سلام. من بعد از برگشت از اربعین بیمار شدم و هزینه درمان و دکتر دادم. آیا میشه از بیمه سماح پیگیری کنم و هزینه دریافت کنم؟ و اگه بله ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

  person
  نویسنده بیمه
  28 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز
  خیر بیمه سماح برای جبران خسارت به گواهی وقوع بیماری یا حادثه در کشور عراق نیاز دارد.

person
آخوندی علی
16 شهریور 1402

سلام علیکم .بنده پس از ثبت نام قطعی و گرفتن کارت زاعربدلیل فوت برادرم ازرفتن به کربلا منصرف شدم .بفرمایید برای عودت حق بیمه پرداختی خود چه مراحلی را باید انجام بدم .ممنونم.

  person
  نویسنده بیمه
  18 شهریور 1402

  سلام. لطفا به سیات سماح مراجعه کنید و انصراف خود را ثبت نمایید تا هزینه های شما عودت داده شود.

   person
   منصور
   29 شهریور 1402

   سلام من قبلا در سامانه سماح ثبت نام کرده ام و در حال حاضر پرینت از ثبت نام خودم برای اداره نیاز دارم . باید از چه طریقی این پرینت رو دریافت کنم ؟

    person
    نویسنده بیمه
    29 شهریور 1402

    سلام دوست عزیز
    اگر کد رهگیری خود را دارید می توانید به صفحه کاربری خود وارد شوید. در غیر این صورت بهتر است به اداره گذرنامه مراجعه نمایید.

person
حسن پروانه
12 شهریور 1402

سلام من داخل سامانه ثبت نام موارد درخواستی رد وارد می کنم بیمه هم واریز کردم بهم کد پیگیری داده ولی تو مرحله آخر که می خوام ذخیره رو بزنم دوباره پیغام می ده از جدول بیمه رو انتخاب کنید لطفا راهنمایی بفرمایید مایید سپاس

  person
  نویسنده بیمه
  13 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز
  در مرحله پایانی باید حق بیمه را پرداخت کنید تا ثبت نام شما ثبت شود.

person
علیرضاکشاورزی
10 شهریور 1402

سلام وقت بخیر اگر در سامانه سماح تاریخ اعزام رو مشخص کنیم ولی بطور مثال یکی دو روز بعد از اون تاریخی که ثبت کردیم اقدام به خروج کنیم مشکلی پیش میاد و یا حتما باید سر همون تاریخ ثبت شده خارج بشیم؟

  person
  نویسنده بیمه
  11 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز. خیر مشکلی به وجود نمی آید.

person
رضا
08 شهریور 1402

سلام،امکان این هست که که غیر از تاریخی که در سامانه سماح ثبت کردیم از کشور خارج شویم؟ مرز انتخابی تمرچین هست.

  person
  نویسنده بیمه
  12 شهریور 1402

  سلام. بله مشکلی ندارد.

   person
   ناصر
   12 شهریور 1402

   سلام. آیا پس از ثبت نام قطعی میتوان بسته بیمه را تغییر داد؟

    person
    نویسنده بیمه
    12 شهریور 1402

    سلام. خیر دوست عزیز.

person
محمدزاده
08 شهریور 1402

سلام سه تا بیمه داره کدوم رو باید انتخاب کنیم و اساسا فرق شون چیه؟

  person
  نویسنده بیمه
  12 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز
  تفاوت در سقف تعهدات و میزان پوشش ها است. با توجه به شرایط خود می توانید یکی از طرح ها را انتخاب کنید.

person
سعید
07 شهریور 1402

سلام کد پستی و شماره ثابت میزنم نیگه نامعتبر چیکار کنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  08 شهریور 1402

  سلام. به یکی از مراکز پلیس+10 یا اداره گذرنامه مراجعه نمایید.

person
سید مهدی
07 شهریور 1402

سلام . من تو سامانه سماح ثبت نام کردم خودم و همسرم ولی گذرنامه ما چهار سال هست اعتبارش تمام شده ثبت نام تو سماح کردم و کد رهگیری گرفتم میتونم از مرز خارج بشم با توجه به این ک گذرنامه ام وقتش تمام شده

  person
  نویسنده بیمه
  12 شهریور 1402

  سلام. خیر به اداره گذرنامه مراجعه کنید و برگه تردد موقت بگیرید.

person
مرتضی
07 شهریور 1402

سلام وقتی اطلاعات و وارد میکنم می نویسه
خطا در اتصال سرویس استعلام ثبت احوال- سرویس قطع می باشد لطفا اطلاعات را وارد نمایید
چند ساعت درگیر این مشکلم چکار کنم ؟

  person
  نویسنده بیمه
  08 شهریور 1402

  سلام. این مشکل سامانه است. بهتر است به یکی از مراکز پلیس +10 مراجعه نمایید یا در ساعات مختلف شبانه روز این کار را انجام دهید.

person
رضا
07 شهریور 1402

سلام آقاجانم.الان می تونم ثبت نام کنم،هرچند توان هزینه نداریم حداقل نام ما هم در مهمانی باشد،

person
علیرضا
07 شهریور 1402

سلام افرادی که گذرنامه زیارتی گرفتن باید جدا دوباره تو سایت سماح ثبت نام کنن؟ رسید ثبت نام سماح هم باید چاپ کنن همراه خودشون باشه وقتی میخان از مرز خارج بشن؟

  person
  نویسنده بیمه
  07 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز. ثبت نام در سامانه سماح برای همه زائران اجباری است.

   person
   علیرضا
   07 شهریور 1402

   چرا شماره گذرنامه رو نمیشه وارد کرد ی عدد اضافه هست چیکار کنم؟

    person
    نویسنده بیمه
    08 شهریور 1402

    سلام دوست عزیز. کد پاسپورت یک شماره هشت رقمی است.

person
محبوب
06 شهریور 1402

سلام هنگام پرداخت بعد از ثبت نام اولیه میزنه بروز خطای ۵۲۰ و نمیشه هزینه رو واریز کرد چکار کنم

  person
  نویسنده بیمه
  07 شهریور 1402

  سلام. لطفا به اداره گذرنامه مراجعه کنید.

person
سعید
06 شهریور 1402

چرا میخوام ثبت نام کنم در سماح میزنه گذرنامه نامعبر است من تا برج ۱۰ سال دیگه اعتبار دارم

  person
  نویسنده بیمه
  07 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز. لطفا به اداره گذرنامه مراجعه نمایید.

person
رضااهنگر
06 شهریور 1402

ممنون ازراهنمای

person
رضااهنگر
06 شهریور 1402

سلام
من باگوشی ثبت نام کردم ولی عکس نخواست ازکافی نت سوااکردم گفت کدملی کافیه برکه پرینت کرفتم اگرعکس نداشته باشه مشگل پیش نمیاد

  person
  نویسنده بیمه
  07 شهریور 1402

  سام دوست عزیز ارائه کد ملی کافی است

person
05 شهریور 1402

سلام خسته نباشید
من‌سرگروه هستم‌و برای ثبت نام‌گروهی وقتی میخوام افراد دیگه رو ثبت نام کنم سایت میزنه باید ثبت نام قطعی انجام بدیم
ثبت نام قطعی هم‌انجام دادم اما وقتی میخوام‌افراد دیگه رو تو گروه خودم ثبت نام کنم هیچ راهی نداره چیکار کنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  06 شهریور 1402

  سلام. ابتدا تمام افراد را درج کنید سپس ثبت نام را قطعی کنید. در صورت بروز مشکل به اداره گذرنامه مراجعه نمایید.

person
علی آقا
05 شهریور 1402

سلام ایا بدون ثبت نام درسامانه نمیشه رفت کربلا گذرنامه داریم

  person
  نویسنده بیمه
  06 شهریور 1402

  سلام. خیر برای عبور از مرز باید اسم شما در سامانه درج شده باشد

person
حسین زاده
05 شهریور 1402

سلام،ببخشید گذر نامه گرفتیم،بعدش فقط باید در سامانه سماح ثبت نام کنیم؟ دیگه نیازی به ویزا نیست؟

  person
  نویسنده بیمه
  06 شهریور 1402

  سلام. بله در سامانه سماح ثبت نام کنید. خیر نیازی به ویزا نیست.

person
جلال
05 شهریور 1402

سلام.بعضی از دوستان به من گفتند که ما بدون گذرنامه هم حتی رفتیم..وفقط یک گذرنامه برای عبور کافیه..اصلا نیازی به بیمه نیست

  person
  نویسنده بیمه
  05 شهریور 1402

  سلام. قوانین امسال به این شکل است.

person
عاشق الله
04 شهریور 1402

سلام من و مادرم که باهم بخوایم بریم باید روی گروهی بزنیم مثلایک پسر 13 ساله با مادر 45 ساله

  person
  نویسنده بیمه
  05 شهریور 1402

  سلام. بله می توانید ثبت نام را گروهی انجام دهید

person
مریم
04 شهریور 1402

کسانی که واکسن کرونا نزدن ، میتونن بدون ثبت نام در سامانه سماح ، حق بیمه را پرداخت کنند ؟
آیا هنگام خروج از مرز داشتن بیمه نامه کافی است

  person
  نویسنده بیمه
  05 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز
  در مورد واکسن کرونا اطلاعی نداریم در سال‌های گذشته بدون واکسن امکان خروج وجود نداشت
  برای خروج از مرز بیمه نامه و گذرنامه کافی است.

person
دریا
04 شهریور 1402

سلام ، من واکسن کرونا نزدم. میتونم تو سایت سماح ثبت نام کنم و بیمه رو پرداخت کنم؟
اگر مجاز نیستم، آیا از طریق bimeh.com میتونم خودم رو بیمه کنم و دیگه تو سایت سماح ثبت نام نکنم؟
من پیاده روی نمیرم و 3 روز قبل اربعین برمیگردم ایران

  person
  نویسنده بیمه
  05 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز. بیمه را می توانید از بیمه دات کام خریداری کنید. برای خروچ از مرز در این ایام باید اسم شما در سامانه سماح ثبت شده باشد.

person
فهیم
04 شهریور 1402

سلام ببخشید من یه ماه پیش برای همسرم گذر موقت ثبت نام کردم ولی هنوز نیومده چکار کنم

  person
  نویسنده بیمه
  06 شهریور 1402

  سلام. به اداره گذرنامه مراجعه نمایید

person
فهیم
04 شهریور 1402

سلام من اون هفته برای دخترم گذرنامه زیارتی گرفتم.معتبر هم زده و تاریخ انقضا زده سال ۱۴۰۷.اما داخل سماح که شماره گذرنامه میخاست وارد کردم زد گذرنامه نامعتبر.چکار کنم چیزی به حرکت نمونده

  person
  نویسنده بیمه
  04 شهریور 1402

  سلام. لطفا به اداره گذرنامه مراجعه کنید برای حل این مشکل.

   person
   فهیم
   04 شهریور 1402

   تماس گرفتم گفتن مشکلی نداره از نظر ما

person
Mehdi
03 شهریور 1402

باسلام من چند روز پیش رفتم اداره گدرنامه و تمدید نداشت تمدید یک ماهه کردن برام الان نمیتونم در سایت ثبت نام کنم

  person
  نویسنده بیمه
  04 شهریور 1402

  سلام. اگر تمدید کرده اید می توانید.

person
ستاره
02 شهریور 1402

سلام من ابتدا در سامانه بیمه خرید بیمه اربعین انجام دادم حالا ک در سامانه سماح ثبت نام میخوام بکنم دوباره هر نفر رو مبلغ بیمه برا ثبت نام میخواد حذفم ک کنم ثبت نام کامل نمیشه چیکار کنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  04 شهریور 1402

  کد رهگیری بیمه خود را در سامانه وارد نمایید.

person
سجاد
02 شهریور 1402

میشه تک نفره هم به تین سفر رفت

  person
  نویسنده بیمه
  04 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز. بله.

person
مهناز
02 شهریور 1402

سلام من بیمه تو سامانه سماح ثبت نام کردن میخوام انصراف بدم آیا هزینه بیمه برمیگرده یا نه دیگه

  person
  نویسنده بیمه
  04 شهریور 1402

  سلام بله. هزینه های پرداختی شما برگردانده می شود.

person
زائر کربلا
01 شهریور 1402

سلام ای کاش یه سایت بودی که قیمت تمام شده واسه ثبت نام را اعلام میکرد که کافی نت ها سواستفاده نکنند. الان من امشب ثبت نام کردم به ازای هرنفر 120هزار تومان پرداخت کردم

  person
  نویسنده بیمه
  04 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز. مراکز ثبت نام اینترنتی هزینه کار خودشان را با نرخ خودشان دریافت می کنند و در حوزه اختیارات ما نیست. اما هزینه های ثبت نام در سامانه سماح مشخص است.

person
rahman151
01 شهریور 1402

سلام
چندروز پیش داخل سامانه ثبت نام کردم خواستم ویرایش بدم کد ملی وشماره شناسنامه زدم میگه فردی به این مشخصات نیست

  person
  نویسنده بیمه
  01 شهریور 1402

  سلام. لطفا به اداره گذرنامه یا پلیس+10 مراجعه کنید.

   person
   ستاره
   01 شهریور 1402

   سلام من ابتدا از سایت بیمه ، بیمه یک ماهه اربعین خریدم حالا در سایت سماح هم اجبارا باید ۳۵ تومن دوباره حق بیمه بدم چطوری میشه این مشکل رو حل کرد؟

    person
    نویسنده بیمه
    04 شهریور 1402

    سلام. خیر نیازی به پرداخت مجدد حق بیمه نیست. به سازمان حج و زیارت مراجعه کنید برای حل این مشکل و اگر دسترسی ندارید به یکی از مراکز پلیس +10 مراجعه نمایید.

  person
  سجاد
  02 شهریور 1402

  این منظورم بود

person
علیرضا
01 شهریور 1402

سلام، گذرنامه من تازه تمدید شده،
چرا میزنه گذرنامه شما فاقد اعتبار می باشد؟

  person
  نویسنده بیمه
  01 شهریور 1402

  سلام. به اداره گذرنامه و پلیس+10 مراجعه کنید.

  person
  erfan
  06 شهریور 1402

  سلام شماره گذرنامه من ۹رقمه چیکار کنم؟؟؟؟؟

   person
   نویسنده بیمه
   06 شهریور 1402

   سلام به اداره گذرنامه مراجعه کنید.

person
امیر
01 شهریور 1402

من شماره شناسنامه ثبت نکردم هالا برای ورود و‌ویرایش لازمه چجوری برم داخل سایت و ویرایش بدم.

  person
  نویسنده بیمه
  01 شهریور 1402

  سلام. از هرروشی استفاده کردید باید با همان مشخصات وارد شوید.

person
وحید
31 مرداد 1402

سلام میخوام تو سامانه سماح ثبت نام کنم اما وقتی شماره گذرنامه رو میخوام بزنم رقم آخرو نمیشه زد.یعنی باید ۹ رقمی باشه اما برای من ۱۰ رقمه .تازه گذرنامه موقت اربعین گرفتم .چیکار کنم الان

  person
  نویسنده بیمه
  01 شهریور 1402

  سلام. لطفا به مراکز پلیس+10 یا اداره گذرنامه مراجعه کنید.

  person
  ابوالفضل
  02 شهریور 1402

  یعنی یه کار نمیکنن که مردم با اسایش به کارشون برسن.من هم همین مشکل دارم

person
زارعی
31 مرداد 1402

سلام.چطوری برای انصراف دادن بریم داخل پروفایل ?????

  person
  نویسنده بیمه
  01 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز. از طریق سایت سازمان حج و زیارت.

person
جواد محمدمنش
31 مرداد 1402

با سلام ما چند نفر هستیم که دوستان موفق به ثبت نام شدند ولی من که سنم ۱۸ هست نمیتونم همش خطا میده دلیلش میتونه که بخاطره سربازی باشه یا چیه ممنونم پاسخ بدین

  person
  نویسنده بیمه
  01 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز.
  بهتر است به پلیس +10 یا اداره گذرنامه مراجعه کنید.

person
امیر
31 مرداد 1402

سلام من سامانه قبلی سماح ثبت نام کردم کارت زائر و همه چی هم گرفتم الان تو این سامانه جدید هم باید ثبت نام کنم؟
چون کدملی خودم که سرگروه هستم رو میزنم میگه سرگروهی با این مشخصات وجود ندارد

  person
  نویسنده بیمه
  01 شهریور 1402

  سلام. اگر قبلا ثبت نام کرده اید نیازی به ثبت نام مجدد نیست. اگر به صورت تکی ثبت نام کرده اید و بیمه را هم خریده اید اما خودتان را سرگروه ثبت کرده اید باید انصراف دهید و دوباره ثبت نام کنید. برای اطلاعات بیشتر از اداره گذرنامه یا پلیس +10 کمک بگیرید.

person
سینا
31 مرداد 1402

سلام وقت بخیر
چرا توی سامانه سماح برای انتخاب مرز خروجی مرز مهران جزوشون نیست.
لطفا راهنمایی کنید.

  person
  نویسنده بیمه
  01 شهریور 1402

  سلام. استان ایلام و سپس مرز مهران را انتخاب نمایید.

person
منیره
31 مرداد 1402

سلام چرا مینویسه گذرنامه معتبر نمیباشد

  person
  نویسنده بیمه
  31 مرداد 1402

  سلام دوست گرامی. در صورتی که اعتبار گذرنامه شما گذشته باشد، فاقد اعتبار است.

person
زائر کربلا
31 مرداد 1402

سلام طاعات و عباداتتون قبول حق
من برای ثبت نام مرز مهران رو انتخاب کردم الان میخوام از مرز باشماغ برم ایا مشکلی پیش میاد؟

  person
  نویسنده بیمه
  31 مرداد 1402

  سلام دوست عزیز. بهتر است در سامانه تغییر مرز را ثبت کنید. این سوال را قبل از رفتن به مرز از اداره گمرک بپرسید.

person
مسلم الیاسی
31 مرداد 1402

موقع ثبت نام شماره پاسپورت میخاد پاسپورت کجا بگیرم هزینش چقدره

  person
  نویسنده بیمه
  31 مرداد 1402

  سلام دوست عزیز. برای دریافت پاسپورت باید به دفاتر پلیس+10 مراجعه نمایید.

person
M. Rajabzadeh
31 مرداد 1402

چرا اصلا سامانه وصل نمیشه😠فقط دوسه تا مرحله جلو میره🤦.. الان چیکارباید کرد؟؟؟؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  31 مرداد 1402

  سلام دوست عزیز. به اداره گمرک مراجعه کنید.

person
یارا
30 مرداد 1402

سلام من درسماح ثبت نام کردم پرداخت بیمه ارور میزنه میگه مشکل پیش آمده یا کاربر موردنظر یافت نشد

  person
  نویسنده بیمه
  30 مرداد 1402

  سلام. می توانید بیمه را از یکی از کارگزاری های اینترنتی مثل بیمه دات کام خریداری کنید.

person
مرتضی
29 مرداد 1402

اینا که دوتا سامانه رو نمیتونین مدیریت کنن پس چرا اجبار میکنن بریم تو سامانه ثبت نام کنیم بعد چند روز که سامانه قطع بود تونستیم گذرنامه ثبت نام کنیم حالا هم چند روزه منتظریم سماح بازشه. مابیش، از دوهزار کیلومتر با مرز مهران فاصله داریم نمیونیم صبر کنیم برا چند روزدیگه. کل برنامه ریزی مونو ریختن به هم

  person
  نویسنده بیمه
  30 مرداد 1402

  سلام دوست عزیز. بابت مشکل به وجود آمده متاسفیم. متاسفانه این مورد به سازمان حج زیارت مربوط است.

person
محمد
29 مرداد 1402

سلام ببحشید میشه کمک کنید در ثبث نام عضو جدید بیاریم؟
در ضمن من ۱۵ سالمه

  person
  نویسنده بیمه
  30 مرداد 1402

  سلام دوست عزیز. برای ثبت نام عضو جدید باید انصراف دهید شماره شبا خود را وارد کنید و سپس مراحل ثبت نام را از ابتدا برای تمامی اعضای گروه انجام دهید.

person
جمال
29 مرداد 1402

سلام ما بیمه زیارتی رو از بیمه دات کام گرفتیم . سامانه سماح هم باید بیمه بگیریم دوباره؟

  person
  نویسنده بیمه
  30 مرداد 1402

  سلام دوست عزیز. خیر نیازی نیست دوباره بیمه را خریداری کنید. کافی است شماره بیمه نامه خود را در سامانه ثبت کنید.

person
ناشناس
29 مرداد 1402

سلام اگر به آن طرف رفتیم ولی زمان برگشتمان با آنچه در سامانه زدیم مغایرت داشت چه میشود و باید چه کار کرد

  person
  نویسنده بیمه
  30 مرداد 1402

  سلام. بیمه سفر کربلا یک بیمه 30 روزه است. اگر دیرتر برگردید یا مغایرتی داشته باشد اطلاعات ورود و خروج شما، در صورت بروز خسارت هزینه ای به شما پرداخت نمی شود.

  person
  مهرداد
  02 شهریور 1402

  سلام من در سامانه حج و زیارت خودم همسرم و فرزندم ثبت نام کرده این و حق بیمه را هم پرداخت کردیم.و زائر کارت رو گرفتیم.و خودم سرگروه هستم.الان می‌خوام ارز بگیرم برای من خطا میده و پول رو پس میده.ولی برای پسرم تونستم بخرم
  از طرفی هم وارد سامانه سماح نمیشه میگه این کد ملی ثبت نشده است

   person
   نویسنده بیمه
   04 شهریور 1402

   سلام دوست عزیز. در این موارد به اداره گذرنامه مراجعه کنید.

person
حسین حسین‌ ‌زاده
29 مرداد 1402

با سلام
من پاسپورت دارم‌ولی‌نمیتونم‌در‌سامانه‌ثبت‌نام‌کنم‌چکار‌کنم‌بیمه‌هم‌دارم

  person
  نویسنده بیمه
  29 مرداد 1402

  سلام. لطفا به اداره گذرنامه مراجعه کنید تا مراحل ثبت نام شما را انجام دهید.

person
حسین
29 مرداد 1402

الان من ثبت نام کردم ولی کد رهگیری روی کارت زائرنداره برای ارز اربعین نیازه چیکار کنم

  person
  نویسنده بیمه
  29 مرداد 1402

  سلام. لطفا این مورد را از طریق سازمان حج و زیارت پیگیری کنید.

person
رستگاری
29 مرداد 1402

السلام علیک یا ابا عبدالله
برادران بزرگوار یک سوال دارم
چرا هنگام رسیدن به اربعین سامانه ها کند، قطع و نیاز به روز رسانی دارد؟
چرا سامانه سماح تا همین لحظه قطع یا در حال بروز رسانی است؟
مگر نباید از قبل بستر برای عاشقان امام حسین اماده باشد کسانی که فقط می توانند اربعین به زیارت امانشان بروند و منتظر این روز هستند چرا همه چی تغییر میکنه
حالا کسانی که سواد آنچنانی هم که ندارند خدا کمکشان کنه
بلیط هواپیما، قطار و همه چی ۲۰ برابر میشه آخه چرا
خداوند متعال هرکس رو که زحمت میکشه و خدمت میکنه اجر دنیا و آخرت و خانواده اش رو نگه داره…..همین

  person
  نویسنده بیمه
  29 مرداد 1402

  سلام دوست عزیز
  متاسفانه رسیدگی به این مورد در حوزه اختیارات ما نیست. اما وقتی ترافیک یک سایت زیاد می شود و تقاضا برای ورود و درخواست بالا می رود احتمال قطع شدن و اختلال در آن زیاد است.

person
جوادی
29 مرداد 1402

سلام من با گوشی همراه ثبت نام انجام دادم کارت زائر هم گرفتم اما کد پیگیری برام پیامک نشده که بخوام برای ارز دولتی اقدام کنم ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  person
  نویسنده بیمه
  30 مرداد 1402

  سلام دوست عزیز. باید به سازمان حج و زیارت یا اداره گذرنامه مراجعه کنید.

person
علی
29 مرداد 1402

با سلام و درود،
اگر در سامانه سماح ثبت‌نام نکنیم، اجازه‌ی خروج از کشور نداریم؟
و اگر تاریخ رفتن به مرز با تاریخ خروج از کشور در سماح یکی نباشه برای خروج مشکلی پیش میاد؟
با تشکر.

  person
  نویسنده بیمه
  29 مرداد 1402

  سلام. خیر بدون ثبت نام در سامانه سماح و پرداخت حق بیمه اربعین نمی‌توانید از مرز خارج شوید.

person
مهدی
29 مرداد 1402

سلام من تا مرحله تاریخ خروج میرسم اما امکان ثبت تاریخ وجود ندارد

  person
  نویسنده بیمه
  29 مرداد 1402

  سلام. مجددا امتحان بفرماید. سامانه سماح به دلیل ترافیک زیاد و به روزرسانی با اختلال رو به رو است.

person
حمزه کویکی
28 مرداد 1402

سلام وقت بخیر ببخشید من متاسفم یه سایت به این جدی به این مهمی هرچی داخلش میشی باز نمیکنه انگار هنگ کرده بعد میگن اگه داخل سامانه ثبت‌نام نکنید نمی‌تونید سفر کنید تو به امام حسین یه زره مسئولیت احساس کنید درست کنید ما لنگیم

person
امبن
28 مرداد 1402

سلام.عذرخواهی میکنم چند روز هست هر چی می‌خوام وارد سایت بشم کد رهگیری که میزنم بعد کد ملی وارد میکنم میزنه مشخصات فوق وجود ندارد…در ضمن ۶ روز پیش ثبت نام انجام دادم..ولی مجددا میزنم مشخصات رو قبول نمیکنه که وارد سایت بشم…

  person
  نویسنده بیمه
  28 مرداد 1402

  سلام دوست عزیز. احتمالا سامانه به مشکل برخورده است. لطفا به یکی از دفاتر پلیس+10 مراجعه نمایید.

person
محمد حسین
28 مرداد 1402

سلام ببخشید یه سوال من برای رفتن به عراق تاریخ 11شهریور رو زدم و ثبت نام کردم و کارت گرفتم ولی الان شرایطی وجود آمد که میخوام 31مرداد برم چیکار کنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  28 مرداد 1402

  سلام. به سامانه سماح مراجعه کنید. وارد حساب کاربری خود شوید و از قسمت ویرایش اطلاعات تاریخ را عوض کنید.

person
نیره زارعی
27 مرداد 1402

ببخشید کسانی که سیم کارت مطابق با کد ملی ندارند باید چیکار کنن؟

  person
  نویسنده بیمه
  28 مرداد 1402

  سلام. باید حتما سیمکارت مطابق با کد ملی داشت. البته می توانید به یک گروه ملحق شوید و سرگروه شما را ثبت نام نماید.

person
زائر
27 مرداد 1402

سلام من هنوز پاسپورتم نیومده ،تا کی فرصت دارم در سامانه سماح ثبت نام بکنم

  person
  نویسنده بیمه
  28 مرداد 1402

  سلام. فرصت ثبت نام تا 3 روز قبل از مراسم اربعین است. می توانید تا آن زمان ثبت نام خود را انجام دهید.

person
هادی
27 مرداد 1402

سلام چرا نمیره توسایت پیام میاد ولی بقیش نمیاد

  person
  نویسنده بیمه
  28 مرداد 1402

  سلام. احتمالا به دلیل اختلالات اینترنت و تقاضای زیاد سامانه دچار اختلال شده است.

person
نعمتی
27 مرداد 1402

سلام من با شماره خودم وارد سامانه سماح شدم سرگروه هستم وبقیه زیر گروه ها رو هم انتخاب کردم ولی ثبت نام رو تکمیل نکردم از سامانه خارج شدم الان هرچی شماره موبایلم رو وارد میکنم که کد امنیتی بهم بده کد نمیده که بتونم وارد پروفایلم بشم و ثبت نام رو تکمیل کنم چکار کنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  28 مرداد 1402

  سلام. به یکی از مراکز پلیس+10 مراجعه کنید. در این مورد اطلاعاتی نداریم شاید اختلال سامانه باشد و مدتی بعد مشکل حل شود و بتوانید ثبت نام کنید.

person
محمد
27 مرداد 1402

ثبت نام زدم وبیمه پرداخت کردم ولی کد رهگیری واسم نیامده باید چکار کنم

  person
  نویسنده بیمه
  28 مرداد 1402

  سلام. مجددا وارد پروفایل خود شوید انصراف دهید و شماره شبا را وارد نمایید. مبلغ ثبت نام به شما پس داده می شود و می توانید دوباره ثبت نام کنید. یا به یکی از مراکز پلیس +10 مراجعه کنید.

person
مجید
27 مرداد 1402

سلام وقت بخیر با گوشی همراه چگونه ثبت نام برای گذرنامه موقت بکنم و تا چه تاریخی میشه گذرنامه موقت گرفت

  person
  نویسنده بیمه
  27 مرداد 1402

  سلام. لطفا به مراکز پلیس +۱۰ مراجعه کنید تا سریعتر گدرنامه خود را دریافت نمایید.

person
مهدی
26 مرداد 1402

با سلام
بنده موبایل به نام خودم ندارم چگونه می‌توانم در سامانه وبت نام کنم

  person
  نویسنده بیمه
  26 مرداد 1402

  سلام. باید یک شماره به نام خودتان داشته باشید. بهتر است یک سیم کارت به نام خود تهیه کنبد.

   person
   اسداله
   26 مرداد 1402

   خب پدر من ۸۲ سالش است و موبایل بلد نیست وانگهی فرزند من ۵ سالش است و گوشی لازم ندارد. در این موارد چه باید بکنیم؟

    person
    نویسنده بیمه
    27 مرداد 1402

    سلام. باید به یکی از مراکز پلیس +۱۰ مراجعه کنید تا ثبت نام شما را انجام دهند.

person
امیر
26 مرداد 1402

سلام
من شماره منطبق با کد ملی خودم ندارم . چون ۱۸ ساله هم نشدم بهم سیمکارت نمیدن
باید چیکار کنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  26 مرداد 1402

  سلام. باید از طریق ثبت نام گروهی اقدام نمایید.

person
الناز
25 مرداد 1402

سلام من اطلاعات سرگروه و اعضا گروه رو ثبت کردم اما تاریخ رفت مون دقیق مشخص نیست و واسه همین نمیتونم اطلاعات رو ثبت کنم و بیمه اینارو پرداخت کنم آیا میشه یه تاریخ حدودي براي رفت بزنم؟یا باید تاریخ همون روز باشه حتما؟

  person
  نویسنده بیمه
  26 مرداد 1402

  سلام. باید تاریخ رفتن را دقیق بزنید. چرا که از همان تاریخ تا یک ماه می توانید در کشور عراق بمانید و بعد باید برگردید.

person
زائر
25 مرداد 1402

سلام نحوه انصراف دادن فردی و تبدیل به گروهی چجور میباشد

  person
  نویسنده بیمه
  26 مرداد 1402

  سلام. به سامانه سماح وارد شوید. وارد حساب کاربری خود شوید و در گزینه ثبت انصراف اطلاعات خود را وارد کرده شماره شبا خود را وارد کنید و انصراف خود را ثبت نمایید.

person
علی
24 مرداد 1402

در سامانه ثبت نام کردم کد qr نمایش داده نمیشه هیچ کس هم پاسخگو نیست که چه کنم .اگر کامل انصراف بزنم میتونم میتوانم دوباره از صفر ثبت نام کنم ؟؟؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  24 مرداد 1402

  سلام. بله می توانید.

person
مجید
24 مرداد 1402

سلام من با گوشی گذر نامه زیارتی هم ثبت نام کردم و سامانه سماح هم ثبت نام کردم این کارت زائر رو چاپ شده و کد رهگیری نداره باید چکار کنم ؟

  person
  نویسنده بیمه
  24 مرداد 1402

  سلام. به پلیس +10 مراجعه کنید.

person
میثم
23 مرداد 1402

سلام سماح یک هفته بیشتر نمیشه ثبت کرد. من میخوام 10 روز بمونم. گیر نمیدن؟ یا باید سر یک هفته برگردم؟

  person
  نویسنده بیمه
  23 مرداد 1402

  سلام. قوانین سامانه سماح غیرقابل تغییر است.

  person
  مهران
  26 مرداد 1402

  داخل سامانه به شما پیشنهاد می‌دهد و اجباری نیست. شما تا یک ماه میتونید داخل کشور عراق بمانید.

person
خادمی
22 مرداد 1402

سلام یه نفر ثبت نام کرده پرداخت انجام نداده میتونه زیر گروه یه نفر دیگه ثبت نام بشه بیمه رو پرداخت کنه

  person
  نویسنده بیمه
  22 مرداد 1402

  در این مورد اطلاعی نداریم.

person
21 مرداد 1402

کدرهگیری بهم نمیده چیکارکنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  22 مرداد 1402

  سلام. به پلیس +۱۰ مراجعه کنید

person
علی
20 مرداد 1402

سلام
من خودم را ثبت نام کردم سرگروه وتاکید کردم
اعضا رانمی توانم ثبت نام کنم

  person
  نویسنده بیمه
  21 مرداد 1402

  سلام. به پلیس +10 مراجعه نمایید.

person
ماهی
19 مرداد 1402

سامانه ارور میده

person
علیرضا
19 مرداد 1402

سلام من برای 1402/05/24 میخوام برم کربلا اما ثبت نام در سماح از تاریخ ۲۷ شروع میشه چیکار کنم

  person
  نویسنده بیمه
  21 مرداد 1402

  باید صبر کنید تا سامانه باز شود.

person
زاهراگلی
19 مرداد 1402

سلام،من میخوام یه نفر باگوشی خودم داخل سامانه سماح ثبت نام کنم میشه راهنمایی کنید،وقتی وارد سامانه میشم اطلاعات خودمو همش میاره بالا که ثبت نام کردم

  person
  نویسنده بیمه
  21 مرداد 1402

  سلام. باید شماره همراه به نام خود شخص متقاضی باشد.

person
امی
19 مرداد 1402

سلام من کد وارد میکنم میگه کد اشتباه هست نمیشه ثبت نام کرد

  person
  نویسنده بیمه
  21 مرداد 1402

  سلام. به پلیس +10 مراجعه نمایید.

  person
  الیاس
  27 مرداد 1402

  کد رهگیری چگونه بازیابی کنم

   person
   نویسنده بیمه
   28 مرداد 1402

   سلام. در سامانه به پروفایل خود وارد شوید و کد رهگیری خود را ببینید یا به مراکز پلیس +10 مراجعه کنید.

person
سید
14 مرداد 1402

سلام من ۱۷ سالم هست و۴ ماه دیگه ۱۸ سالم میشه میخوام توی سامانه ثبت نام کنم باید چه کارنم چون شماره همراهی به اسمم نیست لطفاً راهنمای کنید

  person
  نویسنده بیمه
  15 مرداد 1402

  سلام. والدینتان باید برای ثبت نام شما اقدام نمایند.

person
محمد
11 مرداد 1402

سامان سماح ارور میده چکارکنیم

  person
  نویسنده بیمه
  11 مرداد 1402

  سلام. به پلیس +10 مراجعه نمایید.

person
محمد رضا
04 مرداد 1402

بدلیل اینکه قانون اجازه ثبت شماره تلفن همراه به افراد زیر 18سال را نمی دهد امکان ثبت نام در سامانه سماح برای این افراد وجود ندارند . پس زیارت اربعین برای این افراد ممنوع شده است

  person
  نویسنده بیمه
  07 مرداد 1402

  سلام. خیر می توانند به زیارت بروند.

person
نصرلله عطای کارکر
26 تیر 1402

من نصرلله هستم

  person
  مجید افروز
  27 مرداد 1402

  سلام من تو سامانه ثبت نام‌کردم‌ولی شماره پیگیری بهم نداده باید چیکار کنم

   person
   نویسنده بیمه
   27 مرداد 1402

   سلام. برای دریافت شماره پیگیری باید ثبت نام را کامل انجام دهید و حق بیمه مسافرتی را نیز پرداخت کنید. اگر این مراحل را کامل انجام داده اید و کد رهگیری را دریافت نکرده اید به پلیس +۱۰ مراجعه کنید.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید