۲۴ تیر ۱۴۰۳

آموزش کامل ثبت نام در سامانه سماح برای سفر به کربلا + معرفی امکانات این سایت

سازمان حج و زیارت به منظور جمع آوری اطلاعات زائران، برنامه‌ریزی و مدیریت حرکت آن‌ها سامانه سماح را راه‌اندازی کرده است. همه افرادی که قصد سفر به کربلا در ایام اربعین را دارند، باید در این سامانه ثبت نام کنند. برای ثبت نام در سامانه سماح داشتن گذرنامه و خرید بیمه اربعین ضروری است. افراد دارای گذرنامه بعد از ثبت نام می‌توانند کد رهگیری سامانه سماح خود را دریافت کنند. در این مقاله از مجله بیمه به بررسی نحوه ثبت نام در سامانه سماح و مراحل آن خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

خرید بیمه کربلا ویژه با بیشترین پوشش

مدارک لازم برای ثبت نام در سامانه سماح و سفر به کربلا

به طور کلی افراد با داشتن شرایط زیر می‌توانند در سامانه سماح ثبت نام کنند و به سفر زیارتی کربلا بروند:

 • داشتن گذرنامه زیارتی با حداقل ۶ ماه اعتبار
 • داشتن یک شماره همراه منطبق با کد ملی

2 شرط برای ثبت نام در سامانه سماح و سفر به کربلا

خرید بیمه معلم از سامانه سماح در سال ۱۴۰۳

بنا به مصوبه ستاد مرکزی اربعین همه زائران باید تحت پوشش بیمه قرار گیرند و مبلغ ۲۰ هزار تومان هم به منظور جبران هزینه‌های ارائه خدمات درمانی جمعیت هلال احمر پرداخت نمایند. برای تکمیل ثبت نام در سامانه سماح بیمه اربعین حتما باید خریداری شود. بیمه معلم در سال ۱۴۰۳ بیمه‌گر زائران حسینی است. زائرانی که قصد حضور در کربلا در ایام اربعین را دارند، می‌توانند از میان ۳ طرح بیمه‌ای با پوشش‌های مختلف، بسته بیمه‌ای مورد نظر خود را انتخاب و پس از پرداخت حق بیمه، تحت پوشش بیمه معلم قرار بگیرند.

حق بیمه زائران متناسب با پوشش های مختلق با قیمت‌های ۸۰ هزار تومان، ۹۰ هزار تومان و ۱۰۰ هزارتومان ارائه شده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به صفحه بیمه کربلا چیست مراجعه کنید.

نحوه ثبت نام در سامانه سماح برای شرکت در مراسم اربعین

برای ثبت نام در سامانه سماح باید ابتدا مراحل پیش ثبت نام در سامانه را انجام دهید. زمان پیش ثبت نام در این این سامانه همزمان با آغاز ماه محرم از روز یکشنبه مورخ ۱۴۰۳/۰۴/۱۷ شروع شده است. بازه زمانی برای ثبت نام در سامانه سماح محدود است و نام‌نویسی در این سامانه به منظور ثبت نام قطعی نیست. در واقع ثبت نام در سماح به منزله پیش ثبت نام برای حضور در مراسم اربعین است.

بر اساس اطلاعیه‌ای که در سامانه samah.haj.ir منتشر شد، پیش ثبت نام در این سامانه هیچ‌گونه تعهدی برای سازمان‌های حج و زیارت ایجاد نمی‌کند. در صورت ایجاد محدودیت از طرف دولت عراق، ثبت نام قطعی داوطلبان از میان افرادی خواهد بود که پیش ثبت نام خود را در سامانه سماح انجام داده‌اند.

ثبت نام در سامانه سماح رایگان است و تنها باید هزینه بیمه‌نامه خود را پرداخت کنید. فرصت سفر به عراق از زمان تعیین شده ۲ ماه است اما زائران از لحظه ورود به خاک این کشور، فقط ۱ ماه می‌توانند در آن اقامت داشته باشند.

برای ثبت نام در سامانه سماح تنها باید هزینه بیمه نامه خود را پرداخت کنید.

چگونه در سامانه سماح ثبت نام کنیم؟ + آموزش تصویری

برای ثبت نام در سامانه سماح ابتدا باید به این سامانه وارد شوید و مراحل ثبت نام را به طور کامل انجام دهید. در ادامه نحوه ثبت نام و ورود به سایت سماح را برای شما شرح می‌دهیم.

 • وارد سامانه سماح شوید و شماره تلفن همراه و کد ملی خود را وارد کنید. پس از دریافت کد تایید، وارد مرحله بعد خواهید شد.

اولین مرحله ثبت نام در سامانه سماح

 • مشخصات خواسته شده اعم از شماره گذرنامه، تاریخ اعتبار گذرنامه و تاریخ تولد را وارد کنید. از بین طرح‌های بیمه، یکی را انتخاب کنید و سپس روی فرایند ادامه ثبت نام کلیک کنید.

انتخاب تعرفه بیمه در سامانه سماح

 • در این مرحله مرز خروجی و تاریخ خروج خود از مرز را انتخاب کنید. نمودار تردد در سال گذشته نیز در این صفحه برای شما آمده است تا در صورت تمایل روزهای خلوت‌تر را برای سفر به کربلا انتخاب کنید.

انتخاب مرز زمینی در سامانه سماح

 • در این مرحله وسیله نقلیه خود برای سفر به کربلا را انتخاب کنید. تاریخ اعزام و بازگشت خود را برای اطمینان دوباره بررسی کنید. سپس گزینه ثبت مرز و وسیله نقلیه را انتخاب کنید.

انتخاب وسیله نقلیه برای سامانه سماح

 • صحت اطلاعات خود را بررسی کنید و با انتخاب درگاه پرداخت، حق بیمه خود را پرداخت کنید.

پرداخت حق بیمه و تکمیل ثبت نام در سامانه سماح

 • در انتها کد رهگیری برای شما صادر می‌شود. همچنین این کد برای شما پیامک می‌شود. کد رهگیری را یادداشت کنید تا در صورت نیاز، اقدام به پیگیری ثبت نام خود از سامانه سماح کنید.

توجه داشته باشید که در مراحل ثبت نام شماره پلاک خودرو زائران را هم می‌توان وارد کرد. این امکان برای آن دسته از زائرانی فراهم شده است که قصد سفر با خودروی شخصی به مرزها را دارند. با ثبت شماره پلاک خودرو، زائران از پرداخت عوارض آزادراهی معاف می‌شوند. منتها باید حتما در مراحل ثبت نام شماره پلاک خودرو را وارد کرد. همچنین در مرزها برای این دسته از افراد، پارکینگ‌هایی در نظر گرفته شده است تا خودروی خود را با خیال راحت در مرز قرار داده و به سفر زیارتی خود بپردازند.

مشکلات متداول در دریافت کد رهگیری سامانه سماح

در صورت مشکل در دریافت کد رهگیری سامانه سماح نکات زیر را بررسی کنید:

 • برای دریافت شماره پیگیری باید حتما ثبت نام به صورت کامل انجام شود و حق بیمه کربلا پرداخت شده باشد. در صورت طی نکردن این مراحل کد رهگیری برای شما ارسال نخواهد شد. در صورت انجام این مراحل و عدم دریافت کد رهگیری، دوباره وارد پروفایل خود شوید و پس از وارد کردن شماره شبای خود انصراف دهید. سپس دوباره اقدام به ثبت نام کنید. در صورت تکرار مشکل به مراکز پلیس ۱۰+ مراجعه کنید.
 • برای ثبت نام در سامانه سماح باید حتما سیم کارت به نام شما باشد.
 • در صورتی که زیر ۱۸ سال دارید، برای ثبت نام در سامانه سماح باید به یک گروه ملحق شوید تا سرگروه شما را ثبت نام کند.

ثبت نام اعضای جدید گروه در سامانه سماح کربلا

با ثبت نام قطعی در سایت سماح و پرداخت حق بیمه دیگر امکان اضافه کردن اعضای جدید وجود ندارد. بسیاری از زائران بعد از ثبت نام قطعی قصد اضافه کردن فرد جدیدی را به گروه دارند و نمی‌توانند این کار را انجام دهند. پس برای ثبت نام گروهی به سفر زیارتی کربلا باید چه کار کنیم و چگونه فرد جدیدی را به گروه اضافه نماییم؟

باید قبل از تکمیل ثبت نام گروهی و پرداخت حق بیمه، حتما تمام اعضای گروه را اضافه کنید. البته در صورت انصراف می‌توانید مجددا مراحل ثبت نام گروهی را انجام دهید. بعد از انصراف و قرار دادن شماره شبا، هزینه‌ها به شما عودت داده می‌شود و می‌توانید تمام اعضا را اضافه کرده و دوباره ثبت نام کنید. دقت داشته باشید حداکثر تعداد افرادی که می‌توانند در یک گروه ثبت نام شوند ۴۰ نفر است.

نحوه پیگیری ثبت نام در سامانه سماح

افرادی که در سایت سماح پیش ثبت نام انجام داده‌اند، اگر نیاز به ویرایش اطلاعات ثبت نام خود داشته باشند یا بخواهند وضعیت ثبت نام خود را پیگیری کننـد، باید در صفحه اصلی ثبت نام، وارد قسمت پیگیری وضعیت و ویرایش شوند. برای این کار باید کد ملی سرگروه و شماره شناسنامه سرگروه را در کادرهای مربوطه وارد کرده، سپس گزینه پیگیری و ویرایش را بزنند. لازم است بدانید اگر می‌خواهید انصراف خود را ثبت کنید هم باید از همین قسمت اقدام نمایید.

خرید بیمه کربلا ویژه با بیشترین پوشش

شرایط سامانه سماح برای بیماران

براساس اطلاعیه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور، تمامی افرادی که دارای بیماری‌های زیر هستند، نمی‌توانند در سامانه سماح ثبت نام کنند:

 • افراد دارای بیماری دیابت با زخم یا عفونت اندام، همچنین افرادی که مشکل کلیوی و کنترل نامطلوب قند دارند یا قند ناشتای آن‌ها بالای ۲۵۰ است.
 • بیماران رتینوپاتی پیشرفته
 • بیماران قلب و عروق
 • بیماران مبتلا به سرطان که در حال درمان هستند و یا شرایط جسمی نامطلوبی دارند.
 • بیماران مبتلا به آسم یا COPD شدید و کنترل نشده
 • افراد مبتلا به بیماری‌های واگیردار، مخصوصا بیماری‌های تنفسی، گوارشی و پوستی.
 • تمامی افرادی که تست کرونای آن‌ها مثبت است در صورت نداشتن علائم حاد، پنج روز اول نمی‌توانند به این سفر بروند.
 • افراد دارای بیماری حاد تب‌دار، در صورتی که تا ۷۲ ساعت بدون استفاده از داروهای تب‌بر بهبود نیابند، نمی‌توانند به این سفر بروند.

چه افرادی بهتر است در سامانه سماح ثبت نام نکنند؟

بعد از بررسی شرایط ثبت نام و محدودیت‌ها برای افراد بیمار، بهتر است بدانیم به طور قطع چه افرادی نباید در سامانه سماح ثبت نام کنند. در ادامه افرادی را که بهتر است در این سفر حضور نداشته باشند را برای شما آورده‌ایم:

 • زنان باردار
 • افراد بالای ۶۰ سال
 • افراد داری بیماری زمینه‌ای
 • افراد دارای فشار خون بالای کنترل نشده
 • افراد دارای دیابت کنترل نشده
 • افراد چاقی که ضریب توده بدنی آن‌ها بالای ۴۰ است
 • افرادی که ضعف یا نقض سیستم ایمنی دارند
 • افرادی که به صورت مزمن از ترکیبات حاوی سالیسیلات استفاده می‌کنند.

تهیه بیمه مسافرتی کربلا برای زائران از بیمه‌دات‌کام

بیمه کربلا زیر مجموعه بیمه‌های حوادث، بیمه مسئولیت، بیمه تکمیلی و بیمه مسافرتی است. این نوع بیمه دارای چند طرح است که هر کدام سقف تعهدات متفاوتی دارند. خسارات تحت پوشش بیمه اربعین شامل موارد زیر هستند:

 • فوت به هر علتی (به جز آسیب رساندن به خود)
 • هزینه بستری در بیمارستان به دلیل بیماری یا حادثه
 • هزینه گم شدن مدارک و گذرنامه

در صورتی که فوت ناشی از موارد خارج از کنترل زائر (غیر عمد) باشد، تحت پوشش قرار خواهد گرفت.

بیمه دات کام برای راحتی و آسایش زائران در زمان مسافرت خود بیمه اربعین را به آنان پیشنهاد می‌دهد. زائران می‌توانند به راحتی از طریق سایت بیمه دات کام برای خرید و تهیه این بیمه به صورت آنلاین و غیر حضوری اقدامات لازم را به عمل آورند. این یکی از راهکارهای مناسب و کاربردی برای افزایش آسودگی مسافران این سفر زیارتی است. مراسم اربعین به دلیل برگزاری در کشور عراق دارای خطرات زیادی است و خرید بیمه اربعین می‌تواند بخش زیادی از نگرانی‌های افراد را کاهش دهد. اگر دوست دارید در مورد بیمه‌های سفر اطلاعات بیشتری کسب کنید، پیشنهاد می‌کنیم مقاله بیمه مسافرتی چیست را مطالعه کنید.

در این مقاله به ارائه توضیحاتی در مورد سامانه سماح، نحوه ثبت نام و توضیح شرایط این سامانه پرداختیم. در صورتی که بعد از مطالعه این مقاله در مورد نحوه ثبت نام در سامانه سماح یا خرید بیمه سفر کربلا سوال یا ابهامی داشتید، لطفا از قسمت نظرات این مقاله با ما در ارتباط باشید.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
person
R
۲۹ تیر ۱۴۰۳

سلام وقت بخیر
سامانه سماح تاریخ ورود و خروج فقط ده روز اجازه میده برای اونای که خادم هستن یا موکب دارن چطور میتونن ثبت نام کنن که فاصله ورود و خروج بیشتر باشه؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۹ تیر ۱۴۰۳

  کاربر گرامی؛ این موضوع را باید از کارشناسان این سازمان سوال بفرمایید. پس از مراجعه به سایت رسمی سامانه سماح، به بخش پشتیبانی مراجعه کنید و با یکی از شماره‌های موجود تماس بگیرید.

person
امیر
۲۸ تیر ۱۴۰۳

سلام من قصد دارم به شکل انفرادی در سامانه سماح ثبت نام کنم اما با ورود به سامانه فقط به شکل گروهی میتوان ثبت نام کرد. برای ثبت نام انفرادی چگونه باید عمل کرد؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۹ تیر ۱۴۰۳

  امیر عزیز؛ نیازی به ثبت نام گروهی نیست. می‌توانید با کلیک روی دکمه ثبت نام به صورت انفرادی ثبت نام کنید.

person
معصومه
۲۴ تیر ۱۴۰۳

سلام و عرض ادب

در سامانه سماح همه اطلاعات رو وارد کردم اما قسمت حرف گذرنامه ارور میده. لطف می کنید راهنمایی بفرمایید چه حرفی رو باید در این قسمت وارد کرد؟ همه حروف رو امتحان کردم اما قبول نمی کنه.

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۷ تیر ۱۴۰۳

  معصومه عزیز؛ از انگلیسی بودن کیبرد خود مطمئن شوید. اگر مشکل حل نشد، بررسی فرمایید که هم از حروف، هم از اعداد و هم از علائم استفاده کرده‌باشید.

person
H
۲۱ تیر ۱۴۰۳

سلام وقت بخیر در سایت سماح من و مادر و پدرم ثبت نام کردیم اما خواهرم زیر ۱۸ ساله و ثبت نام نمیشه الان دقیقا باید چی کار کنیم برا ثبت نام خواهرم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۷ تیر ۱۴۰۳

  این مشکل اکنون حل شده و می‌توانید اقدام کنید.

person
حدیث
۲۳ شهریور ۱۴۰۲

سلام. من بعد از برگشت از اربعین بیمار شدم و … و هزینه درمان و دکتر دادم. آیا میشه از بیمه سماح پیگیری کنم و هزینه دریافت کنم؟ و اگه بله ممنون میشم راهنمایی بفرمایید…

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۶ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز.
  برای دریافت هزینه بیماری از بیمه سماح باید مدارک بیماری خود را در کشور عراق به بیمه ارائه دهید.

person
حدیث
۲۲ شهریور ۱۴۰۲

سلام. من بعد از برگشت از اربعین بیمار شدم و هزینه درمان و دکتر دادم. آیا میشه از بیمه سماح پیگیری کنم و هزینه دریافت کنم؟ و اگه بله ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۸ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر بیمه سماح برای جبران خسارت به گواهی وقوع بیماری یا حادثه در کشور عراق نیاز دارد.

person
آخوندی علی
۱۶ شهریور ۱۴۰۲

سلام علیکم .بنده پس از ثبت نام قطعی و گرفتن کارت زاعربدلیل فوت برادرم ازرفتن به کربلا منصرف شدم .بفرمایید برای عودت حق بیمه پرداختی خود چه مراحلی را باید انجام بدم .ممنونم.

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۸ شهریور ۱۴۰۲

  سلام. لطفا به سیات سماح مراجعه کنید و انصراف خود را ثبت نمایید تا هزینه های شما عودت داده شود.

   person
   منصور
   ۲۹ شهریور ۱۴۰۲

   سلام من قبلا در سامانه سماح ثبت نام کرده ام و در حال حاضر پرینت از ثبت نام خودم برای اداره نیاز دارم . باید از چه طریقی این پرینت رو دریافت کنم ؟

    person
    نویسنده بیمه
    ۲۹ شهریور ۱۴۰۲

    سلام دوست عزیز
    اگر کد رهگیری خود را دارید می توانید به صفحه کاربری خود وارد شوید. در غیر این صورت بهتر است به اداره گذرنامه مراجعه نمایید.

person
حسن پروانه
۱۲ شهریور ۱۴۰۲

سلام من داخل سامانه ثبت نام موارد درخواستی رد وارد می کنم بیمه هم واریز کردم بهم کد پیگیری داده ولی تو مرحله آخر که می خوام ذخیره رو بزنم دوباره پیغام می ده از جدول بیمه رو انتخاب کنید لطفا راهنمایی بفرمایید مایید سپاس

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۳ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  در مرحله پایانی باید حق بیمه را پرداخت کنید تا ثبت نام شما ثبت شود.

person
علیرضاکشاورزی
۱۰ شهریور ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر اگر در سامانه سماح تاریخ اعزام رو مشخص کنیم ولی بطور مثال یکی دو روز بعد از اون تاریخی که ثبت کردیم اقدام به خروج کنیم مشکلی پیش میاد و یا حتما باید سر همون تاریخ ثبت شده خارج بشیم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۱ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. خیر مشکلی به وجود نمی آید.

person
رضا
۰۸ شهریور ۱۴۰۲

سلام،امکان این هست که که غیر از تاریخی که در سامانه سماح ثبت کردیم از کشور خارج شویم؟ مرز انتخابی تمرچین هست.

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۲ شهریور ۱۴۰۲

  سلام. بله مشکلی ندارد.

   person
   ناصر
   ۱۲ شهریور ۱۴۰۲

   سلام. آیا پس از ثبت نام قطعی میتوان بسته بیمه را تغییر داد؟

    person
    نویسنده بیمه
    ۱۲ شهریور ۱۴۰۲

    سلام. خیر دوست عزیز.

person
محمدزاده
۰۸ شهریور ۱۴۰۲

سلام سه تا بیمه داره کدوم رو باید انتخاب کنیم و اساسا فرق شون چیه؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۲ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  تفاوت در سقف تعهدات و میزان پوشش ها است. با توجه به شرایط خود می توانید یکی از طرح ها را انتخاب کنید.

person
سعید
۰۷ شهریور ۱۴۰۲

سلام کد پستی و شماره ثابت میزنم نیگه نامعتبر چیکار کنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۸ شهریور ۱۴۰۲

  سلام. به یکی از مراکز پلیس+۱۰ یا اداره گذرنامه مراجعه نمایید.

person
سید مهدی
۰۷ شهریور ۱۴۰۲

سلام . من تو سامانه سماح ثبت نام کردم خودم و همسرم ولی گذرنامه ما چهار سال هست اعتبارش تمام شده ثبت نام تو سماح کردم و کد رهگیری گرفتم میتونم از مرز خارج بشم با توجه به این ک گذرنامه ام وقتش تمام شده

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۲ شهریور ۱۴۰۲

  سلام. خیر به اداره گذرنامه مراجعه کنید و برگه تردد موقت بگیرید.

person
مرتضی
۰۷ شهریور ۱۴۰۲

سلام وقتی اطلاعات و وارد میکنم می نویسه
خطا در اتصال سرویس استعلام ثبت احوال- سرویس قطع می باشد لطفا اطلاعات را وارد نمایید
چند ساعت درگیر این مشکلم چکار کنم ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۸ شهریور ۱۴۰۲

  سلام. این مشکل سامانه است. بهتر است به یکی از مراکز پلیس +۱۰ مراجعه نمایید یا در ساعات مختلف شبانه روز این کار را انجام دهید.

person
رضا
۰۷ شهریور ۱۴۰۲

سلام آقاجانم.الان می تونم ثبت نام کنم،هرچند توان هزینه نداریم حداقل نام ما هم در مهمانی باشد،

person
علیرضا
۰۷ شهریور ۱۴۰۲

سلام افرادی که گذرنامه زیارتی گرفتن باید جدا دوباره تو سایت سماح ثبت نام کنن؟ رسید ثبت نام سماح هم باید چاپ کنن همراه خودشون باشه وقتی میخان از مرز خارج بشن؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۷ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. ثبت نام در سامانه سماح برای همه زائران اجباری است.

   person
   علیرضا
   ۰۷ شهریور ۱۴۰۲

   چرا شماره گذرنامه رو نمیشه وارد کرد ی عدد اضافه هست چیکار کنم؟

    person
    نویسنده بیمه
    ۰۸ شهریور ۱۴۰۲

    سلام دوست عزیز. کد پاسپورت یک شماره هشت رقمی است.

person
محبوب
۰۶ شهریور ۱۴۰۲

سلام هنگام پرداخت بعد از ثبت نام اولیه میزنه بروز خطای ۵۲۰ و نمیشه هزینه رو واریز کرد چکار کنم

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۷ شهریور ۱۴۰۲

  سلام. لطفا به اداره گذرنامه مراجعه کنید.

person
سعید
۰۶ شهریور ۱۴۰۲

چرا میخوام ثبت نام کنم در سماح میزنه گذرنامه نامعبر است من تا برج ۱۰ سال دیگه اعتبار دارم

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۷ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. لطفا به اداره گذرنامه مراجعه نمایید.

person
رضااهنگر
۰۶ شهریور ۱۴۰۲

ممنون ازراهنمای

person
رضااهنگر
۰۶ شهریور ۱۴۰۲

سلام
من باگوشی ثبت نام کردم ولی عکس نخواست ازکافی نت سوااکردم گفت کدملی کافیه برکه پرینت کرفتم اگرعکس نداشته باشه مشگل پیش نمیاد

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۷ شهریور ۱۴۰۲

  سام دوست عزیز ارائه کد ملی کافی است

person
۰۵ شهریور ۱۴۰۲

سلام خسته نباشید
من‌سرگروه هستم‌و برای ثبت نام‌گروهی وقتی میخوام افراد دیگه رو ثبت نام کنم سایت میزنه باید ثبت نام قطعی انجام بدیم
ثبت نام قطعی هم‌انجام دادم اما وقتی میخوام‌افراد دیگه رو تو گروه خودم ثبت نام کنم هیچ راهی نداره چیکار کنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۶ شهریور ۱۴۰۲

  سلام. ابتدا تمام افراد را درج کنید سپس ثبت نام را قطعی کنید. در صورت بروز مشکل به اداره گذرنامه مراجعه نمایید.

person
علی آقا
۰۵ شهریور ۱۴۰۲

سلام ایا بدون ثبت نام درسامانه نمیشه رفت کربلا گذرنامه داریم

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۶ شهریور ۱۴۰۲

  سلام. خیر برای عبور از مرز باید اسم شما در سامانه درج شده باشد

person
حسین زاده
۰۵ شهریور ۱۴۰۲

سلام،ببخشید گذر نامه گرفتیم،بعدش فقط باید در سامانه سماح ثبت نام کنیم؟ دیگه نیازی به ویزا نیست؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۶ شهریور ۱۴۰۲

  سلام. بله در سامانه سماح ثبت نام کنید. خیر نیازی به ویزا نیست.

person
جلال
۰۵ شهریور ۱۴۰۲

سلام.بعضی از دوستان به من گفتند که ما بدون گذرنامه هم حتی رفتیم..وفقط یک گذرنامه برای عبور کافیه..اصلا نیازی به بیمه نیست

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۵ شهریور ۱۴۰۲

  سلام. قوانین امسال به این شکل است.

person
عاشق الله
۰۴ شهریور ۱۴۰۲

سلام من و مادرم که باهم بخوایم بریم باید روی گروهی بزنیم مثلایک پسر ۱۳ ساله با مادر ۴۵ ساله

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۵ شهریور ۱۴۰۲

  سلام. بله می توانید ثبت نام را گروهی انجام دهید

person
مریم
۰۴ شهریور ۱۴۰۲

کسانی که واکسن کرونا نزدن ، میتونن بدون ثبت نام در سامانه سماح ، حق بیمه را پرداخت کنند ؟
آیا هنگام خروج از مرز داشتن بیمه نامه کافی است

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۵ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  در مورد واکسن کرونا اطلاعی نداریم در سال‌های گذشته بدون واکسن امکان خروج وجود نداشت
  برای خروج از مرز بیمه نامه و گذرنامه کافی است.

person
دریا
۰۴ شهریور ۱۴۰۲

سلام ، من واکسن کرونا نزدم. میتونم تو سایت سماح ثبت نام کنم و بیمه رو پرداخت کنم؟
اگر مجاز نیستم، آیا از طریق bimeh.com میتونم خودم رو بیمه کنم و دیگه تو سایت سماح ثبت نام نکنم؟
من پیاده روی نمیرم و ۳ روز قبل اربعین برمیگردم ایران

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۵ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. بیمه را می توانید از بیمه دات کام خریداری کنید. برای خروچ از مرز در این ایام باید اسم شما در سامانه سماح ثبت شده باشد.

person
فهیم
۰۴ شهریور ۱۴۰۲

سلام ببخشید من یه ماه پیش برای همسرم گذر موقت ثبت نام کردم ولی هنوز نیومده چکار کنم

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۶ شهریور ۱۴۰۲

  سلام. به اداره گذرنامه مراجعه نمایید

person
فهیم
۰۴ شهریور ۱۴۰۲

سلام من اون هفته برای دخترم گذرنامه زیارتی گرفتم.معتبر هم زده و تاریخ انقضا زده سال ۱۴۰۷.اما داخل سماح که شماره گذرنامه میخاست وارد کردم زد گذرنامه نامعتبر.چکار کنم چیزی به حرکت نمونده

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۴ شهریور ۱۴۰۲

  سلام. لطفا به اداره گذرنامه مراجعه کنید برای حل این مشکل.

   person
   فهیم
   ۰۴ شهریور ۱۴۰۲

   تماس گرفتم گفتن مشکلی نداره از نظر ما

person
Mehdi
۰۳ شهریور ۱۴۰۲

باسلام من چند روز پیش رفتم اداره گدرنامه و تمدید نداشت تمدید یک ماهه کردن برام الان نمیتونم در سایت ثبت نام کنم

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۴ شهریور ۱۴۰۲

  سلام. اگر تمدید کرده اید می توانید.

person
ستاره
۰۲ شهریور ۱۴۰۲

سلام من ابتدا در سامانه بیمه خرید بیمه اربعین انجام دادم حالا ک در سامانه سماح ثبت نام میخوام بکنم دوباره هر نفر رو مبلغ بیمه برا ثبت نام میخواد حذفم ک کنم ثبت نام کامل نمیشه چیکار کنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۴ شهریور ۱۴۰۲

  کد رهگیری بیمه خود را در سامانه وارد نمایید.

person
سجاد
۰۲ شهریور ۱۴۰۲

میشه تک نفره هم به تین سفر رفت

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۴ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. بله.

person
مهناز
۰۲ شهریور ۱۴۰۲

سلام من بیمه تو سامانه سماح ثبت نام کردن میخوام انصراف بدم آیا هزینه بیمه برمیگرده یا نه دیگه

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۴ شهریور ۱۴۰۲

  سلام بله. هزینه های پرداختی شما برگردانده می شود.

person
زائر کربلا
۰۱ شهریور ۱۴۰۲

سلام ای کاش یه سایت بودی که قیمت تمام شده واسه ثبت نام را اعلام میکرد که کافی نت ها سواستفاده نکنند. الان من امشب ثبت نام کردم به ازای هرنفر ۱۲۰هزار تومان پرداخت کردم

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۴ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. مراکز ثبت نام اینترنتی هزینه کار خودشان را با نرخ خودشان دریافت می کنند و در حوزه اختیارات ما نیست. اما هزینه های ثبت نام در سامانه سماح مشخص است.

person
rahman151
۰۱ شهریور ۱۴۰۲

سلام
چندروز پیش داخل سامانه ثبت نام کردم خواستم ویرایش بدم کد ملی وشماره شناسنامه زدم میگه فردی به این مشخصات نیست

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۱ شهریور ۱۴۰۲

  سلام. لطفا به اداره گذرنامه یا پلیس+۱۰ مراجعه کنید.

   person
   ستاره
   ۰۱ شهریور ۱۴۰۲

   سلام من ابتدا از سایت بیمه ، بیمه یک ماهه اربعین خریدم حالا در سایت سماح هم اجبارا باید ۳۵ تومن دوباره حق بیمه بدم چطوری میشه این مشکل رو حل کرد؟

    person
    نویسنده بیمه
    ۰۴ شهریور ۱۴۰۲

    سلام. خیر نیازی به پرداخت مجدد حق بیمه نیست. به سازمان حج و زیارت مراجعه کنید برای حل این مشکل و اگر دسترسی ندارید به یکی از مراکز پلیس +۱۰ مراجعه نمایید.

  person
  سجاد
  ۰۲ شهریور ۱۴۰۲

  این منظورم بود

person
علیرضا
۰۱ شهریور ۱۴۰۲

سلام، گذرنامه من تازه تمدید شده،
چرا میزنه گذرنامه شما فاقد اعتبار می باشد؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۱ شهریور ۱۴۰۲

  سلام. به اداره گذرنامه و پلیس+۱۰ مراجعه کنید.

  person
  erfan
  ۰۶ شهریور ۱۴۰۲

  سلام شماره گذرنامه من ۹رقمه چیکار کنم؟؟؟؟؟

   person
   نویسنده بیمه
   ۰۶ شهریور ۱۴۰۲

   سلام به اداره گذرنامه مراجعه کنید.

person
امیر
۰۱ شهریور ۱۴۰۲

من شماره شناسنامه ثبت نکردم هالا برای ورود و‌ویرایش لازمه چجوری برم داخل سایت و ویرایش بدم.

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۱ شهریور ۱۴۰۲

  سلام. از هرروشی استفاده کردید باید با همان مشخصات وارد شوید.

person
وحید
۳۱ مرداد ۱۴۰۲

سلام میخوام تو سامانه سماح ثبت نام کنم اما وقتی شماره گذرنامه رو میخوام بزنم رقم آخرو نمیشه زد.یعنی باید ۹ رقمی باشه اما برای من ۱۰ رقمه .تازه گذرنامه موقت اربعین گرفتم .چیکار کنم الان

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۱ شهریور ۱۴۰۲

  سلام. لطفا به مراکز پلیس+۱۰ یا اداره گذرنامه مراجعه کنید.

  person
  ابوالفضل
  ۰۲ شهریور ۱۴۰۲

  یعنی یه کار نمیکنن که مردم با اسایش به کارشون برسن.من هم همین مشکل دارم

person
زارعی
۳۱ مرداد ۱۴۰۲

سلام.چطوری برای انصراف دادن بریم داخل پروفایل ?????

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۱ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. از طریق سایت سازمان حج و زیارت.

person
جواد محمدمنش
۳۱ مرداد ۱۴۰۲

با سلام ما چند نفر هستیم که دوستان موفق به ثبت نام شدند ولی من که سنم ۱۸ هست نمیتونم همش خطا میده دلیلش میتونه که بخاطره سربازی باشه یا چیه ممنونم پاسخ بدین

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۱ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز.
  بهتر است به پلیس +۱۰ یا اداره گذرنامه مراجعه کنید.

person
امیر
۳۱ مرداد ۱۴۰۲

سلام من سامانه قبلی سماح ثبت نام کردم کارت زائر و همه چی هم گرفتم الان تو این سامانه جدید هم باید ثبت نام کنم؟
چون کدملی خودم که سرگروه هستم رو میزنم میگه سرگروهی با این مشخصات وجود ندارد

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۱ شهریور ۱۴۰۲

  سلام. اگر قبلا ثبت نام کرده اید نیازی به ثبت نام مجدد نیست. اگر به صورت تکی ثبت نام کرده اید و بیمه را هم خریده اید اما خودتان را سرگروه ثبت کرده اید باید انصراف دهید و دوباره ثبت نام کنید. برای اطلاعات بیشتر از اداره گذرنامه یا پلیس +۱۰ کمک بگیرید.

person
سینا
۳۱ مرداد ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر
چرا توی سامانه سماح برای انتخاب مرز خروجی مرز مهران جزوشون نیست.
لطفا راهنمایی کنید.

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۱ شهریور ۱۴۰۲

  سلام. استان ایلام و سپس مرز مهران را انتخاب نمایید.

person
منیره
۳۱ مرداد ۱۴۰۲

سلام چرا مینویسه گذرنامه معتبر نمیباشد

  person
  نویسنده بیمه
  ۳۱ مرداد ۱۴۰۲

  سلام دوست گرامی. در صورتی که اعتبار گذرنامه شما گذشته باشد، فاقد اعتبار است.

person
زائر کربلا
۳۱ مرداد ۱۴۰۲

سلام طاعات و عباداتتون قبول حق
من برای ثبت نام مرز مهران رو انتخاب کردم الان میخوام از مرز باشماغ برم ایا مشکلی پیش میاد؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۳۱ مرداد ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. بهتر است در سامانه تغییر مرز را ثبت کنید. این سوال را قبل از رفتن به مرز از اداره گمرک بپرسید.

person
مسلم الیاسی
۳۱ مرداد ۱۴۰۲

موقع ثبت نام شماره پاسپورت میخاد پاسپورت کجا بگیرم هزینش چقدره

  person
  نویسنده بیمه
  ۳۱ مرداد ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. برای دریافت پاسپورت باید به دفاتر پلیس+۱۰ مراجعه نمایید.

person
M. Rajabzadeh
۳۱ مرداد ۱۴۰۲

چرا اصلا سامانه وصل نمیشه😠فقط دوسه تا مرحله جلو میره🤦.. الان چیکارباید کرد؟؟؟؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۳۱ مرداد ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. به اداره گمرک مراجعه کنید.

person
یارا
۳۰ مرداد ۱۴۰۲

سلام من درسماح ثبت نام کردم پرداخت بیمه ارور میزنه میگه مشکل پیش آمده یا کاربر موردنظر یافت نشد

  person
  نویسنده بیمه
  ۳۰ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. می توانید بیمه را از یکی از کارگزاری های اینترنتی مثل بیمه دات کام خریداری کنید.

person
مرتضی
۲۹ مرداد ۱۴۰۲

اینا که دوتا سامانه رو نمیتونین مدیریت کنن پس چرا اجبار میکنن بریم تو سامانه ثبت نام کنیم بعد چند روز که سامانه قطع بود تونستیم گذرنامه ثبت نام کنیم حالا هم چند روزه منتظریم سماح بازشه. مابیش، از دوهزار کیلومتر با مرز مهران فاصله داریم نمیونیم صبر کنیم برا چند روزدیگه. کل برنامه ریزی مونو ریختن به هم

  person
  نویسنده بیمه
  ۳۰ مرداد ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. بابت مشکل به وجود آمده متاسفیم. متاسفانه این مورد به سازمان حج زیارت مربوط است.

person
محمد
۲۹ مرداد ۱۴۰۲

سلام ببحشید میشه کمک کنید در ثبث نام عضو جدید بیاریم؟
در ضمن من ۱۵ سالمه

  person
  نویسنده بیمه
  ۳۰ مرداد ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. برای ثبت نام عضو جدید باید انصراف دهید شماره شبا خود را وارد کنید و سپس مراحل ثبت نام را از ابتدا برای تمامی اعضای گروه انجام دهید.

person
جمال
۲۹ مرداد ۱۴۰۲

سلام ما بیمه زیارتی رو از بیمه دات کام گرفتیم . سامانه سماح هم باید بیمه بگیریم دوباره؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۳۰ مرداد ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. خیر نیازی نیست دوباره بیمه را خریداری کنید. کافی است شماره بیمه نامه خود را در سامانه ثبت کنید.

person
ناشناس
۲۹ مرداد ۱۴۰۲

سلام اگر به آن طرف رفتیم ولی زمان برگشتمان با آنچه در سامانه زدیم مغایرت داشت چه میشود و باید چه کار کرد

  person
  نویسنده بیمه
  ۳۰ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. بیمه سفر کربلا یک بیمه ۳۰ روزه است. اگر دیرتر برگردید یا مغایرتی داشته باشد اطلاعات ورود و خروج شما، در صورت بروز خسارت هزینه ای به شما پرداخت نمی شود.

  person
  مهرداد
  ۰۲ شهریور ۱۴۰۲

  سلام من در سامانه حج و زیارت خودم همسرم و فرزندم ثبت نام کرده این و حق بیمه را هم پرداخت کردیم.و زائر کارت رو گرفتیم.و خودم سرگروه هستم.الان می‌خوام ارز بگیرم برای من خطا میده و پول رو پس میده.ولی برای پسرم تونستم بخرم
  از طرفی هم وارد سامانه سماح نمیشه میگه این کد ملی ثبت نشده است

   person
   نویسنده بیمه
   ۰۴ شهریور ۱۴۰۲

   سلام دوست عزیز. در این موارد به اداره گذرنامه مراجعه کنید.

person
حسین حسین‌ ‌زاده
۲۹ مرداد ۱۴۰۲

با سلام
من پاسپورت دارم‌ولی‌نمیتونم‌در‌سامانه‌ثبت‌نام‌کنم‌چکار‌کنم‌بیمه‌هم‌دارم

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۹ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. لطفا به اداره گذرنامه مراجعه کنید تا مراحل ثبت نام شما را انجام دهید.

person
حسین
۲۹ مرداد ۱۴۰۲

الان من ثبت نام کردم ولی کد رهگیری روی کارت زائرنداره برای ارز اربعین نیازه چیکار کنم

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۹ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. لطفا این مورد را از طریق سازمان حج و زیارت پیگیری کنید.

person
رستگاری
۲۹ مرداد ۱۴۰۲

السلام علیک یا ابا عبدالله
برادران بزرگوار یک سوال دارم
چرا هنگام رسیدن به اربعین سامانه ها کند، قطع و نیاز به روز رسانی دارد؟
چرا سامانه سماح تا همین لحظه قطع یا در حال بروز رسانی است؟
مگر نباید از قبل بستر برای عاشقان امام حسین اماده باشد کسانی که فقط می توانند اربعین به زیارت امانشان بروند و منتظر این روز هستند چرا همه چی تغییر میکنه
حالا کسانی که سواد آنچنانی هم که ندارند خدا کمکشان کنه
بلیط هواپیما، قطار و همه چی ۲۰ برابر میشه آخه چرا
خداوند متعال هرکس رو که زحمت میکشه و خدمت میکنه اجر دنیا و آخرت و خانواده اش رو نگه داره…..همین

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۹ مرداد ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  متاسفانه رسیدگی به این مورد در حوزه اختیارات ما نیست. اما وقتی ترافیک یک سایت زیاد می شود و تقاضا برای ورود و درخواست بالا می رود احتمال قطع شدن و اختلال در آن زیاد است.

person
جوادی
۲۹ مرداد ۱۴۰۲

سلام من با گوشی همراه ثبت نام انجام دادم کارت زائر هم گرفتم اما کد پیگیری برام پیامک نشده که بخوام برای ارز دولتی اقدام کنم ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  person
  نویسنده بیمه
  ۳۰ مرداد ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. باید به سازمان حج و زیارت یا اداره گذرنامه مراجعه کنید.

person
علی
۲۹ مرداد ۱۴۰۲

با سلام و درود،
اگر در سامانه سماح ثبت‌نام نکنیم، اجازه‌ی خروج از کشور نداریم؟
و اگر تاریخ رفتن به مرز با تاریخ خروج از کشور در سماح یکی نباشه برای خروج مشکلی پیش میاد؟
با تشکر.

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۹ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. خیر بدون ثبت نام در سامانه سماح و پرداخت حق بیمه اربعین نمی‌توانید از مرز خارج شوید.

person
مهدی
۲۹ مرداد ۱۴۰۲

سلام من تا مرحله تاریخ خروج میرسم اما امکان ثبت تاریخ وجود ندارد

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۹ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. مجددا امتحان بفرماید. سامانه سماح به دلیل ترافیک زیاد و به روزرسانی با اختلال رو به رو است.

person
حمزه کویکی
۲۸ مرداد ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر ببخشید من متاسفم یه سایت به این جدی به این مهمی هرچی داخلش میشی باز نمیکنه انگار هنگ کرده بعد میگن اگه داخل سامانه ثبت‌نام نکنید نمی‌تونید سفر کنید تو به امام حسین یه زره مسئولیت احساس کنید درست کنید ما لنگیم

person
امبن
۲۸ مرداد ۱۴۰۲

سلام.عذرخواهی میکنم چند روز هست هر چی می‌خوام وارد سایت بشم کد رهگیری که میزنم بعد کد ملی وارد میکنم میزنه مشخصات فوق وجود ندارد…در ضمن ۶ روز پیش ثبت نام انجام دادم..ولی مجددا میزنم مشخصات رو قبول نمیکنه که وارد سایت بشم…

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۸ مرداد ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. احتمالا سامانه به مشکل برخورده است. لطفا به یکی از دفاتر پلیس+۱۰ مراجعه نمایید.

person
محمد حسین
۲۸ مرداد ۱۴۰۲

سلام ببخشید یه سوال من برای رفتن به عراق تاریخ ۱۱شهریور رو زدم و ثبت نام کردم و کارت گرفتم ولی الان شرایطی وجود آمد که میخوام ۳۱مرداد برم چیکار کنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۸ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. به سامانه سماح مراجعه کنید. وارد حساب کاربری خود شوید و از قسمت ویرایش اطلاعات تاریخ را عوض کنید.

person
نیره زارعی
۲۷ مرداد ۱۴۰۲

ببخشید کسانی که سیم کارت مطابق با کد ملی ندارند باید چیکار کنن؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۸ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. باید حتما سیمکارت مطابق با کد ملی داشت. البته می توانید به یک گروه ملحق شوید و سرگروه شما را ثبت نام نماید.

person
زائر
۲۷ مرداد ۱۴۰۲

سلام من هنوز پاسپورتم نیومده ،تا کی فرصت دارم در سامانه سماح ثبت نام بکنم

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۸ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. فرصت ثبت نام تا ۳ روز قبل از مراسم اربعین است. می توانید تا آن زمان ثبت نام خود را انجام دهید.

person
هادی
۲۷ مرداد ۱۴۰۲

سلام چرا نمیره توسایت پیام میاد ولی بقیش نمیاد

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۸ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. احتمالا به دلیل اختلالات اینترنت و تقاضای زیاد سامانه دچار اختلال شده است.

person
نعمتی
۲۷ مرداد ۱۴۰۲

سلام من با شماره خودم وارد سامانه سماح شدم سرگروه هستم وبقیه زیر گروه ها رو هم انتخاب کردم ولی ثبت نام رو تکمیل نکردم از سامانه خارج شدم الان هرچی شماره موبایلم رو وارد میکنم که کد امنیتی بهم بده کد نمیده که بتونم وارد پروفایلم بشم و ثبت نام رو تکمیل کنم چکار کنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۸ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. به یکی از مراکز پلیس+۱۰ مراجعه کنید. در این مورد اطلاعاتی نداریم شاید اختلال سامانه باشد و مدتی بعد مشکل حل شود و بتوانید ثبت نام کنید.

person
محمد
۲۷ مرداد ۱۴۰۲

ثبت نام زدم وبیمه پرداخت کردم ولی کد رهگیری واسم نیامده باید چکار کنم

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۸ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. مجددا وارد پروفایل خود شوید انصراف دهید و شماره شبا را وارد نمایید. مبلغ ثبت نام به شما پس داده می شود و می توانید دوباره ثبت نام کنید. یا به یکی از مراکز پلیس +۱۰ مراجعه کنید.

person
مجید
۲۷ مرداد ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر با گوشی همراه چگونه ثبت نام برای گذرنامه موقت بکنم و تا چه تاریخی میشه گذرنامه موقت گرفت

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۷ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. لطفا به مراکز پلیس +۱۰ مراجعه کنید تا سریعتر گدرنامه خود را دریافت نمایید.

person
مهدی
۲۶ مرداد ۱۴۰۲

با سلام
بنده موبایل به نام خودم ندارم چگونه می‌توانم در سامانه وبت نام کنم

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۶ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. باید یک شماره به نام خودتان داشته باشید. بهتر است یک سیم کارت به نام خود تهیه کنبد.

   person
   اسداله
   ۲۶ مرداد ۱۴۰۲

   خب پدر من ۸۲ سالش است و موبایل بلد نیست وانگهی فرزند من ۵ سالش است و گوشی لازم ندارد. در این موارد چه باید بکنیم؟

    person
    نویسنده بیمه
    ۲۷ مرداد ۱۴۰۲

    سلام. باید به یکی از مراکز پلیس +۱۰ مراجعه کنید تا ثبت نام شما را انجام دهند.

person
امیر
۲۶ مرداد ۱۴۰۲

سلام
من شماره منطبق با کد ملی خودم ندارم . چون ۱۸ ساله هم نشدم بهم سیمکارت نمیدن
باید چیکار کنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۶ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. باید از طریق ثبت نام گروهی اقدام نمایید.

person
الناز
۲۵ مرداد ۱۴۰۲

سلام من اطلاعات سرگروه و اعضا گروه رو ثبت کردم اما تاریخ رفت مون دقیق مشخص نیست و واسه همین نمیتونم اطلاعات رو ثبت کنم و بیمه اینارو پرداخت کنم آیا میشه یه تاریخ حدودی برای رفت بزنم؟یا باید تاریخ همون روز باشه حتما؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۶ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. باید تاریخ رفتن را دقیق بزنید. چرا که از همان تاریخ تا یک ماه می توانید در کشور عراق بمانید و بعد باید برگردید.

person
زائر
۲۵ مرداد ۱۴۰۲

سلام نحوه انصراف دادن فردی و تبدیل به گروهی چجور میباشد

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۶ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. به سامانه سماح وارد شوید. وارد حساب کاربری خود شوید و در گزینه ثبت انصراف اطلاعات خود را وارد کرده شماره شبا خود را وارد کنید و انصراف خود را ثبت نمایید.

person
علی
۲۴ مرداد ۱۴۰۲

در سامانه ثبت نام کردم کد qr نمایش داده نمیشه هیچ کس هم پاسخگو نیست که چه کنم .اگر کامل انصراف بزنم میتونم میتوانم دوباره از صفر ثبت نام کنم ؟؟؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۴ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. بله می توانید.

person
مجید
۲۴ مرداد ۱۴۰۲

سلام من با گوشی گذر نامه زیارتی هم ثبت نام کردم و سامانه سماح هم ثبت نام کردم این کارت زائر رو چاپ شده و کد رهگیری نداره باید چکار کنم ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۴ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. به پلیس +۱۰ مراجعه کنید.

person
میثم
۲۳ مرداد ۱۴۰۲

سلام سماح یک هفته بیشتر نمیشه ثبت کرد. من میخوام ۱۰ روز بمونم. گیر نمیدن؟ یا باید سر یک هفته برگردم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۳ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. قوانین سامانه سماح غیرقابل تغییر است.

  person
  مهران
  ۲۶ مرداد ۱۴۰۲

  داخل سامانه به شما پیشنهاد می‌دهد و اجباری نیست. شما تا یک ماه میتونید داخل کشور عراق بمانید.

person
خادمی
۲۲ مرداد ۱۴۰۲

سلام یه نفر ثبت نام کرده پرداخت انجام نداده میتونه زیر گروه یه نفر دیگه ثبت نام بشه بیمه رو پرداخت کنه

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۲ مرداد ۱۴۰۲

  در این مورد اطلاعی نداریم.

person
۲۱ مرداد ۱۴۰۲

کدرهگیری بهم نمیده چیکارکنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۲ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. به پلیس +۱۰ مراجعه کنید

person
علی
۲۰ مرداد ۱۴۰۲

سلام
من خودم را ثبت نام کردم سرگروه وتاکید کردم
اعضا رانمی توانم ثبت نام کنم

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۱ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. به پلیس +۱۰ مراجعه نمایید.

person
ماهی
۱۹ مرداد ۱۴۰۲

سامانه ارور میده

person
علیرضا
۱۹ مرداد ۱۴۰۲

سلام من برای ۱۴۰۲/۰۵/۲۴ میخوام برم کربلا اما ثبت نام در سماح از تاریخ ۲۷ شروع میشه چیکار کنم

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۱ مرداد ۱۴۰۲

  باید صبر کنید تا سامانه باز شود.

person
زاهراگلی
۱۹ مرداد ۱۴۰۲

سلام،من میخوام یه نفر باگوشی خودم داخل سامانه سماح ثبت نام کنم میشه راهنمایی کنید،وقتی وارد سامانه میشم اطلاعات خودمو همش میاره بالا که ثبت نام کردم

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۱ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. باید شماره همراه به نام خود شخص متقاضی باشد.

person
امی
۱۹ مرداد ۱۴۰۲

سلام من کد وارد میکنم میگه کد اشتباه هست نمیشه ثبت نام کرد

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۱ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. به پلیس +۱۰ مراجعه نمایید.

  person
  الیاس
  ۲۷ مرداد ۱۴۰۲

  کد رهگیری چگونه بازیابی کنم

   person
   نویسنده بیمه
   ۲۸ مرداد ۱۴۰۲

   سلام. در سامانه به پروفایل خود وارد شوید و کد رهگیری خود را ببینید یا به مراکز پلیس +۱۰ مراجعه کنید.

person
سید
۱۴ مرداد ۱۴۰۲

سلام من ۱۷ سالم هست و۴ ماه دیگه ۱۸ سالم میشه میخوام توی سامانه ثبت نام کنم باید چه کارنم چون شماره همراهی به اسمم نیست لطفاً راهنمای کنید

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۵ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. والدینتان باید برای ثبت نام شما اقدام نمایند.

person
محمد
۱۱ مرداد ۱۴۰۲

سامان سماح ارور میده چکارکنیم

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۱ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. به پلیس +۱۰ مراجعه نمایید.

person
محمد رضا
۰۴ مرداد ۱۴۰۲

بدلیل اینکه قانون اجازه ثبت شماره تلفن همراه به افراد زیر ۱۸سال را نمی دهد امکان ثبت نام در سامانه سماح برای این افراد وجود ندارند . پس زیارت اربعین برای این افراد ممنوع شده است

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۷ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. خیر می توانند به زیارت بروند.

person
نصرلله عطای کارکر
۲۶ تیر ۱۴۰۲

من نصرلله هستم

  person
  مجید افروز
  ۲۷ مرداد ۱۴۰۲

  سلام من تو سامانه ثبت نام‌کردم‌ولی شماره پیگیری بهم نداده باید چیکار کنم

   person
   نویسنده بیمه
   ۲۷ مرداد ۱۴۰۲

   سلام. برای دریافت شماره پیگیری باید ثبت نام را کامل انجام دهید و حق بیمه مسافرتی را نیز پرداخت کنید. اگر این مراحل را کامل انجام داده اید و کد رهگیری را دریافت نکرده اید به پلیس +۱۰ مراجعه کنید.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید