03 دی 1397

بیمۀ مسافرتی چیست و چرا ما داشتن بیمۀ مسافرتی را به شما توصیه می‌کنیم؟

[vc_row][vc_column][vc_column_text]بسیاری از افراد تعریف درستی از بیمۀ مسافرتی ندارند و برداشت‌های مختلفی از آن می‌کنند. بیمۀ مسافرتی در اصل برای حفاظت مالی در برابر وقایع غیرمنتظره‌ای طراحی شده که ممکن است در طول سفر اتفاق بیفتد. اتفاقاتی که شامل پوشش بیمه سفر می‌شوند عبارت‌اند از آسیب به اموال شخصی یا تجهیزات اجاره‌ای مانند اتومبیل‌های اجاره‌ای و یا حتی هزینۀ پرداخت جریمه.

بیمۀ مسافرتی اغلب به‌عنوان یک بسته فروخته می‌شود و شامل انواع مختلف پوشش است. دسته‌های اصلی بیمۀ مسافرتی عبارت است از لغو سفر یا وقفۀ وقوع، پوشش بار و چمدان، پوشش هزینه‌های پزشکی و مرگ اتفاقی یا پوشش حوادثی که ممکن است برای پرواز رخ بدهد. سه نوع مختلف از سیاست‌های بیمۀ مسافرتی بر اساس نوع مسافر وجود دارد: بیمۀ مسافرتی تک سفر، سالانه و گروهی.

بیمۀ مسافرتی تک سفر

بیمۀ مسافرتی تک سفر یک مسافرت را از زمانی که مسافر از کشور یا شهر خود خارج می‌شود تا زمان بازگشت پوشش می‌دهد. اکثر بیمه‌های مسافرتی تک سفر شامل پوشش مسافر در برابر لغو سفر، اورژانس پزشکی، تأخیر سفر و چمدان می‌شوند و جامع و کم‌هزینه‌اند. این نوع بیمه به‌صورت تک سفر، با توجه به سن مسافر، طول سفر و هزینۀ سفر، به‌طور معمول ۴ تا ۱۰ درصد هزینۀ سفر مسافر را شامل می‌شود.

مسافرانی که نگران لغو سفر خود هستند، باید برای بیمۀ سفر خود پوشش لغو سفر در نظر بگیرند. از مزایای این نوع بیمۀ مسافرتی این است که اگر مسافری، به یکی از دلایلی که تحت پوشش قوانین بیمه است، قادر به سفر کردن نباشد، بیمه هزینۀ مسافرت بیمه‌شده را بازپرداخت می‌کند. مسافران باید تمام یا برخی از هزینۀ سفر خود را بیمه کنند تا واجد شرایط این مزایا باشند.

مسافرانی که درمورد لغو سفر نگرانی ندارند، نیازی به پرداخت هزینۀ سفر ندارند. این افراد می‌توانند هزینۀ پوشش لغو سفر را حذف کنند و فقط پوشش رویدادهای طبیعی، تأخیر سفر و چمدان را خریداری کنند. از آن‌جا که هزینۀ جبران اتفاقات غیرمنتظره‌ای که ممکن است در طول سفر به وجود آید، بیشتر از هزینۀ بیمه است، بیمۀ مسافرتی راهی ارزان و مطمئن برای سفری آرام است.

بیمه مسافرتیبیمۀ مسافرتی سفر سالانه

بیمۀ سفر سالانه برای مسافرانی طراحی شده که چندین سفر طولانی در طول یک سال دارند. حداکثر طول این سفرها از ۳۰ تا ۳۶۵ روز بسته به خط مشی بیمه است. مسافران تاریخی خاص برای پوشش سالانۀ بیمه خود انتخاب می‌کنند که تاریخ عزیمت باید برای اولین سفر آن‌ها باشد. از آن تاریخ تا یک سال بعد، آن‌ها از پوشش بیمه برخوردار می‌شوند.

کسانی که در طول سال چندین سفر در پیش‌رو دارند، اگر از بیمۀ تک سفر استفاده کنند، ممکن است در سفرهای بعدی خود، به‌دلیل محدودیت‌های بیمۀ تک سفر، با مشکلاتی برخورد کنند که بیمۀ سالانه از پدید آمدن آن‌ها جلوگیری می‌کند.

در یک بیمۀ سفر سالانه، پوشش ارائه‌شدۀ بیمه معمولاً متفاوت از بیمۀ تک سفر است. بیمه‌های سفر سالانه هزینه‌های بیشتری نسبت به بیمۀ تک سفر متقبل می‌شوند، ازجمله هزینه‌های مربوط به درمان، بستری شدن، معاینه، جراحی و… . اما این بیمه‌ها معمولاً شامل پوشش لغو سفر نیستند.

بیمۀ مسافرتی گروهی

در حالی که بیمۀ تک سفر تا ۱۰ مسافر را پوشش می‌دهد، بیمۀ سفر گروهی امکان پوشش گروه‌های ۱۰ تایی یا بیشتر را دارد. مسافران به‌منظور خرید بیمه برای سفر خود می‌توانند به‌صورت گروهی اقدام کنند.

بیمه‌های گروهی منافعی مشابه با بیمۀ تک سفر ارائه می‌دهند، ازجمله پوشش برای لغو سفر، هزینه‌های پزشکی، تأخیر سفر و چمدان. با این تفاوت که بیمۀ درمانی گروهی، برای گروه‌هایی که با هم سفر می‌کنند، گزینۀ مناسب‌تری است. از آن‌جا که حق بیمه‌های گروهی بر اساس سن نیست، آن‌ها می‌توانند مسافرت ارزان‌تر با مزایای پزشکی بیشتری داشته باشند.

وقتی که خودتان به‌صورت انفرادی به سفری می‌روید، برای تهیۀ غذا و نوشیدنی، محل اقامت و هر آنچه که احتیاجات سفر شما را تشکیل می‌دهد، باید خودتان آستین‌ها را بالا بزنید و نیازهای سفرتان را رفع کنید. اما در سفرهای گروهی، همۀ این مسائل، با هم‌فکری و تقسیم کار، بدون این‌که فشار روی یک نفر باشد، به‌آسانی حل می‌شود.

وقتی به تنهایی به کشوری سفر می‌کنید که زبان رسمی آن با زبان مادری شما تفاوت دارد، حتماً در برقراری ارتباط دچار مشکل خواهید شد. حتی نمی‌توانید سوال‌ها و نیازهای پیش‌پا افتادۀ خود را به زبان بیاورید و کسی پاسخ‌گوی آن‌ها نیست. اما در سفر گروهی، هرچقدر هم که سؤالات پیش‌پا افتادۀ شما زیاد باشد، دیگران کمک حال شما خواهند بود. همین‌طور خیلی از هزینه‌هایی که به‌صورت انفرادی ممکن است گزاف به نظر بیایند، در سفر گروهی به‌صورت تعدیل‌یافته در میان همه تقسیم می‌شوند. این امر باعث کاهش هزینه‌ها همراه با رفاه بیشتر می‌شود.

همۀ این مسائل درمورد بیمۀ سفر هم صدق می‌کند. با بیمۀ سفر گروهی، سفری لذت‌بخش خواهید داشت، همراه با آرامش خیال بابت اتفاقات غیرمنتظره‌ای که ممکن است سفر را به کامتان تلخ کند؛ سفری با هزینۀ کمتر و پوشش بیمۀ بیشتر.

برای آشنایی بیشتر با انواع بیمه‌ها، به‌خصوص بیمه‌های گروهی که این روزها با استقبال بیشتری روبه‌روست، به سایت www.bimeh.com مراجعه کنید. این سامانه، با توجه به نیازهای شما به بیمه و رویدادهایی که ممکن است با آن‌ها برخورد کنید، بهترین را به شما پیشنهاد می‌دهد. سامانه www.bimeh.com خواهان آرامش شماست و همه تلاشش را می‌کند که بهترین‌ها را برای شما فراهم کند تا سفری همانند آنچه در تصورتان است‌ داشته باشید.

بیمه مسافرتی[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
29 مهر 1400 / بیمه مسافرتی / مجله بیمه

بیمه مسافرتی کانادا: سفری ایمن و لذت بخش به کشور زمستان‌های سرد

راهنمای کامل پوشش‌ها و شرایط بیمه مسافرتی کانادا را قبل از اخذ ویزای شنگن در این مقاله بخوانید.

28 مهر 1400 / بیمه مسافرتی / مجله بیمه

بیمه مسافرتی ترکیه؛ با کمتر از یک یورو سفری خاطره‌انگیز و ایمن داشته باشید.

نکات طلایی بیمه مسافرتی ترکیه که باید قبل از سفر بدانید

14 مهر 1400 / بیمه مسافرتی / مجله بیمه

بیمه سفر داخلی: همراه ضروری شما در مسافرت‌های داخلی و ایرانگردی

بیمه سفر داخلی (بیمه تور): بیمه حوادث یا بیمه مسئولیت آژانس‌ها و مسافران است. راهنمای کامل بیمه مسافرت داخلی را در این مقاله بخوانید.

29 آذر 1399 / بیمه مسافرتی / مجله بیمه

بیمه مسافرتی شنگن؛همراه مطمئن شما در سفر به اروپا| بیمه دات کام

در صورتی که شما نیاز به سفر به یکی از کشورهای عضو پیمان شنگن داشته باشید؛ بهتر است پیش از بستن چمدان خود به فکر خرید آنلاین بیمه مسافرتی باشید که از ضروریات اولیه ویزای کشورهای شنگن می باشد تا بدین ترتیب بتوانید در هر یک از شرکت های عضو پیمان شنگن از وجود پوشش های بیمه ای استفاده کنید.

25 آذر 1399 / بیمه اشخاص / بیمه مسافرتی

استعلام و خرید بیمه مسافرتی سامان از بیمه دات کام در دو دقیقه

همیشه رفتن به سفر به ویژه در کشورهای بیگانه استرس خاص خود را داشته است که مبادا در طول سفر مشکلی پیش بیاید. به همین منظور بیمه مسافرتی سامان کمک رسان شما خواهد بود تا ضمن استفاده از پوشش‌های بیمه‌ای بتوانید از هزینه های سفر خود در قالب طرح های مختلف بیمه مسافرتی سامان استفاده کنید. می توانید این بیمه را از سامانه بیمه دات کام خریداری کنید.

14 آبان 1398 / بیمه مسافرتی

ویزای شینگن؛ شاه کلید ورود به کشورهای اروپایی| بیمه دات کام

در صورتی که قصد سفر بنا به هر دلیلی به هر یک از کشورهای عضو شینگن دارید؛ بایستی پیش از سفر خود مراتب را به جهت درخواست ویزای شینگن صورت بخشید تا با پرداخت هزینه و قیمت ویزای شینگن بتوانید با در دست داشتن این ویزا به هر یک از کشورهای ۲۶ گانه عضو پیمان شینگن وارد شوید.

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب
عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید