22 خرداد 1401

عوارض خروج از کشور در سال 1401+ معافیت از پرداخت عوارض

چه بخواهید و چه نخواهید، برای سفر خارجی باید عوارض خروج از کشور را پرداخت کنید. راه دررویی ندارد؛ اما فقط برای آن‌هایی که قصد سفر تفریحی یا زیارتی را دارند. پرداخت عوارض پیش از سفر، یکی از دغدغه های مرد می باشد.  آن‎هایی که دانشجو یا مقیم کشور دیگری هستند یا شرایط خاصی دارند، نیازی به پرداخت این عوارض نخواهند داشت. به هر حال، برای مسافران این سؤال وجود دارد که عوارض خروج از کشور چیست و چرا باید پرداخت شود؟ عوارضی که برای مدت معینی مشخص شد؛ اما بعد از آن نه تنها برداشته نشد، بلکه مبلغ آن هم افزایش پیدا کرد.

از سال 97 به بعد هم بحث عوارض خروج از کشور به یک موضوع داغ تبدیل شد. دلیل آن هم افزایش چشمگیر و چند برابر شدن مقدار آن بوده‌است. در ادامه این مقاله همراه ما باشید تا پاسخ سوالات خود را بگیرید.

عوارض خروج از کشور چیست؟

عوارض خروج از کشور که با نام مالیات سفر هم معرفی می‌شود، در حقیقت مبلغی است که شهروندان به هنگام خروج از کشور برای سفرهای تفریحی و زیارتی باید پرداخت می‌کنند. پرداخت این عوارض اجباری است که حتی با داشتن بلیت و ویزا، اگر این مبلغ پرداخت نشده باشد، به مسافر اجازه خروج داده نخواهد شد.

البته در بیشتر کشورها چیزی به اسم عوارض خروج از کشور وجود ندارد و هزینه‌ای مشابه با نام عوارض پرواز در خود بلیت دریافت می‌شود. ایران و چند کشور دیگر از شهروندان خود عوارض یا مالیات سفر دریافت می‌کنند.

اولین دریافتی عوارض خروج از کشور

بحث عوارض خروج از کشور، اولین بار در سال 1364 و خلال جنگ ایران و عراق مطرح شد. در آن زمان اوضاع اقتصادی کشور مناسب نبود و مردم یکی یکی از کشور خارج می‌شدند. این خروج، عوارض جبران ناپذیری برای کشور داشت که یکی از آن‌‌ها خارج شدن ارز بود. در آن سال در مجلس شورای اسلامی تصویب شد که مسافران با گذرنامه ایرانی برای هر بار خروج عوارضی را پرداخت کنند که 50 هزار ریال برای بار اول بود. البته مقدار عوارض هر سال تعیین می‌شد و شیب افزایش ملایمی داشت تا اینکه در سال 97 به مبلغ بین 250 تا 350 هزار تومان و تا سال 1400 به 400 هزار تومان برای خروج در بار اول رسید.

البته شایعاتی مبنی بر افزایش 14 برابر عوارض خروج از کشور و رسیدن آن به مبلغ بیش از 5 میلیون تومان رسیده بود؛ اما رئیس سازمان برنامه و بودجه و سخنگوی دولت این خبر را تکذیب کرده‌اند. همچنین رئیس فراکسیون گردشگری مجلس بیان کرد که با توجه به تورم کشور این رقم بیش از 520 هزار تومان نخواهد شد.

دلیل دریافت عوارض خروج از کشور

دلیل اصلی دریافت عوارض خروج از کشور، جبران هزینه های ناشی از جنگ بود؛ اما بعد از جنگ این قضیه باقی ماند و حالا به بهانه پوشش هزینه‌های گردشگری و جبران خسارت‌های ناشی از خروج ارز این مبلغ دریافت می‌شود. حالا آیا واقعاً چنین چیزی درست است و جبران خسارتی انجام می شود یا خیر، دیگر کارشناسان باید پاسخ دهند.

به هر حال، هر سال در قانون بودجه تعرفه این عوارض مشخص می‌شود که در جدول شماره 16 ماده واحده قرار می‌گیرد. باید گفت که دولت برای خود درآمدی را از این محل در نظر گرفته است.

چه کسانی عوارض خروج از کشور را تعیین می کنند؟

عوارض خروج از کشور در مجلس شورای اسلامی تصویب می‌شود؛ اما مقدار آن در جایی دیگری مشخص می‌شود.  میزان مبلغ در جلسات هیئت دولت مطرح می‌شود و بعد باید در کمیسیون اقتصادی مجلس، تصویب شود. بعد از آن به وزارت اقتصاد و دارایی ابلاغ می‌شود. البته سازمان امور مالیاتی این مبلغ را از مسافران دریافت کرده و آن را به حساب درآمد عمومی نزد خزانه داری کل کشور، واریز می‌کند. سپس بر اساس موارد تصویب شده، این مبلغ هزینه خواهد شد.

پرداخت عوارض برای چه سفرهایی است؟

تمامی مسافران که قصد سفر تفریحی یا زیارتی به خارج از کشور را دارند، باید این عوارض را پرداخت کنند. همچنین اینکه در وسیله نقلیه آن هم تفاوتی وجود ندارد. در سفرها به صورت هوایی، زمینی و دریایی، علاوه بر بیمه مسافرتی، پرداخت عوارض هم الزامی است.

چه افرادی از پرداخت عوارض خروج از کشور معاف هستند؟

همانطور که در ابتدای این مقاله نوشتیم و به صورت ضمنی چند بار در این مقاله بیان کردیم، همه افراد ملزم به پرداخت این عوارضی نیستند. این گروه شامل زیر است:

 • دانشجویان دارای مجوز در کشورهای خارجی
 • جانبازان و بیماران جهت درمان (همراهان بیمار مشمول تخفیف خواهند شد.)
 • خدمه پرواز، کشتی و دیگر وسیله نقلیه
 • افراد مقیم در کشورهای خارجی
 • اشخاص شاغل در کشورهای خارجی
 • افراد دارای گذرنامه سیاسی
 • مسافران اربعین برای سفر به عراق

هزینه عوارض خروج از کشور چقدر است؟

هزینه عوارض خروج از کشور هر سال، توسط هیئت دولت مطرح و بعد از ملجس تصویب می‌شود. در سال 1400، نرخ این عوارض به صورت زیر بوده است:

 • برای مسافر عادی و برای بار اول، دوم و سوم و بالاتر به ترتیب برابر با 400، 600 و 800 هزار تومان از تمامی مرزها
 • برای زائر حج تمتع و عمره و برای بار اول، دوم و سوم و بالاتر به ترتیب برابر با 132، 198 و 264 هزار تومان از تمامی مرزها
 • زائر عتبات عالیات و برای بار اول، دوم و سوم و بالاتر به ترتیب برابر با 37500، 45 و 45 هزار تومان از طریق مرز هوایی و و برای بار اول، دوم و سوم و بالاتر به ترتیب برابر با 12500، 15 و 15 هزار تومان از طریق مرز زمینی و دریایی
 • برای مرزنشینان و برای بار اول، دوم و سوم و بالاتر به ترتیب برابر با 75، 600 و 800 از طریق مرز هوایی و برای بار اول، دوم، سوم و بالاتر به ترتیب برابر با 25، 600 و 800 از طریق مرز زمینی و دریایی
 • برای ورزشکاران تیم ملی با مجوز از وزارت ورزش و برای بار اول، دوم و سوم و بالاتر برابر با 264 و از طریق تمامی مرزها

باید گفت که هزینه برای تک تک افراد، باید پرداخت شود و میزان آن برای سن (کودکان بالای 2 سال) و جنسیت ارتباطی ندارد.

البته باید گفت که بجز هزینه‌ عواض هزینه دریافت ویزا مخصوصا مسافرت به کشورهای حوزه شنگن هم الزامی است. برای کسب اطلاعات جامع در مورد ویزای شینگن به اینجا مراجعه نمایید.

چگونگی پرداخت عوارض خروج از کشور

در حال حاضر چندین روش برای پرداخت این عوارضی وجود دارد:

 • پرداخت از طریق سامانه سداد به آدرس sadadpsp.ir
 • پرداخت از طریق دستگاه خودپرداز غیرنقدی (Cashless ATM) در فرودگاه‌ها

در حال حاضر دیگر امکان پرداخت نقدی از طریق شعب بانک ملی و فرودگاه‌ها وجود ندارد.

مسافر باید بعد از پرداخت رسید آن را دریافت کند. این رسید تا پایان همان سال اعتبار دارد. البته اگر مسافری در تاریخ سفر خود استفاده کند، می توان آن را برای سفر بعدی به کار ببرد. همچنین اینکه امکان استرداد وجه هم از طریق evat وجود دارد. استرداد به همان بانکی پرداخت شده امکان پذیر است.

مدارک مورد نیاز

برای پرداخت عوارض ارائه مدارک زیر الزامی است:

 • اطلاعات شخصی مسافر
 • کارت بانکی عضو شتاب

فایل پی دی اف را حتماً باید به مسئول فرودگاه برای عبور از گیت نشان دهید. نکته اصلی اینکه عوارض خروج حتما باید با نام مسافر اصلی پرداخت شده‌باشد.

عوارض خروج از کشور الزامی است و حتماً باید پرداخت شود. در سفرهای خارجی، اگر این مبلغ پرداخت نشده باشد، به شما اجازه خروج داده نخواهد شد. البته برای اینکه سفر ایمن‌تری هم داشته باشید، می‌توانید اقدام به خرید بیمه مسافرتی هم خریداری کنید. در صورت داشتن سؤال در خصوص عوارض خروج از کشور در کامنت پرسش‌های خود را نوشته تا کارشناسان بیمه دات کام به آن‌ها پاسخ دهند.

عوارض خروج از كشور براي كودكان

یکی از سوالاتی که ممکن است برای افراد در زمان سوار پیش بیاید عوارض خروج از كشور براي كودكان باشد. در این مورد یک نکته بسیار مهم وجود دارد و آن این است که عوارض خروج از کشور برای همه افراد بدون توجه به سن در نظر گرفته می شود و شامل حال کودکان نیز می شود. چه سفر زمینی باشد چه هوایی پرداخت عوارض برای کودکان با هر سنی واجب است.

 

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
29 خرداد 1401 / بیمه مسافرتی

بیمه مسافرتی شینگن؛ همراه مطمئن شما در سفر به اروپا

خرید بیمه مسافرتی از ضروریات اولیه ویزای کشورهای شنگن می‌باشد. برای آگاهی کامل دریافت این ویزا کلیک کنید.

27 خرداد 1401 / بیمه مسافرتی

استعلام و خرید بیمه مسافرتی سامان از بیمه دات کام در دو دقیقه

بیمه مسافرتی سامان کمک رسان شما در سفر خواهد بود تا ضمن استفاده از پوشش‌های بیمه‌ای بتوانید از هزینه های سفر خود در قالب طرح‌های مختلف بیمه مسافرتی سامان استفاده کنید. برای اطلاعات جامع این مقاله را بخوانید.

22 خرداد 1401 / بیمه مسافرتی

عوارض خروج از کشور در سال 1401+ معافیت از پرداخت عوارض

هزینه عوارض خروج از کشور و نحوه پرداخت آن را در این مقاله بخوانید!

21 خرداد 1401 / بیمه مسافرتی

بیمه مسافرتی ارزان را از کجا و چگونه بخریم؟

سفری بدون دغدغه با بیمه خرید بهترین بیمه مسافرتی ارزان در سریع‌ترین زمان ممکن!

19 خرداد 1401 / بیمه مسافرتی

شرکت های کمک رسان فعال در ایران را بیشتر بشناسید(راهنمای کامل)

بهترین شرکت کمک رسان چه ویژگی دارد؟ چگونه شرکت معتبر را انتخاب کنیم؟ این اطلاعات را با خواندن این مقاله به دست خواهید آورد.

30 فروردین 1401 / بیمه مسافرتی

بیمه مسافرتی آسماری: اولین انتخاب مسافران برای سفر خارجی

اگر قصد مسافرت خارج از کشور را دارید، حتما می‌دانید که داشتن بیمه مسافرتی از الزامات این سفر است. اگر نمی‌دانید که این بیمه‌نامه را از کدام شرکت، خریداری کنید، حتما این مقاله را بخوانید!

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
ایرج سلماسی
06 دی 1400

یعنی تا فهمیدن من میخوام ی ترکیه همین بغل برم، زدن زرتی گرون کردن….بابا قم که نمیشه رفت حداقل بذارید ی ترکیه بریم خوش باشیم

  کارشناس بیمه
  06 دی 1400

  سلام دوست عزیز، افزایش قیمت عوارض خروج هنوز تصویب نشده و شما اگر الان می خواهید سفر کنید، هنوز فرصت دارید…

Fatemeh
07 دی 1400

سلام ببخشید چقد زمان میبره تا استرداد وجه عوارض خروج به حساب برگرده؟!
الان هفت روز هست که هنوز به حسابم برنگشته

  کارشناس بیمه
  23 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، در خصوص زمان بازگشت ما اطلاعات دقیقی نمی توانیم بدهیم. شما می توانید به سازمان های مربوطه مراجعه کنید.

   مهدی
   14 فروردین 1401

   سلام من مقیم دانمارک هستم و هر سال عوارض خروج پرداخت کردم ولی الان در سایت شما نوشته افراد مقیم از دادن عوارض معاف هستند چطور وبه کجا باید مراجعه کرد که بتوانم برگه معاف بودن از مالیات را بگیرم

    کارشناس بیمه
    14 فروردین 1401

    سلام دوست عزیز، اینکه افراد مقیم نباید عوارض خروج از کشور بدهند،در سایت اصلی بیان شده است؛ اما گاهی شنیده شده که افراد مقیم هم داده اند و متاسفانه مرجعی نسبت به این عمل پاسخگو نبوده است.

علیرضا قربانی
16 دی 1400

سلام…ایا از شخصی که مقیم خارج از کشور است..عوارض خروج دریافت میشود یا خیر.ممنون

  کارشناس بیمه
  16 دی 1400

  سلام دوست عزیز همان طور که در متن مقاله گفته ایم : ” آن‌هایی که قصد سفر تفریحی یا زیارتی را دارند. آن‎هایی که دانشجو یا مقیم کشور دیگری هستند یا شرایط خاصی دارند، نیازی به پرداخت این عوارض نخواهند داشت.”

سام
24 دی 1400

کودکان زیر دوسال هم باید عوارض پرداخت کنند؟

  کارشناس بیمه
  24 دی 1400

  با سلام دوست عزیز کودکان زیر دو سال از پرداخت عوارض خروج از کشور معاف شده اند

ارزو
26 دی 1400

ایا امکان استرداد عوارض خروج از کشور استفاده نشده وجود دارد ؟

  کارشناس بیمه
  26 دی 1400

  سلام وقت بخیر متاسفانه جواب سوال شما منفی است

وصالی
30 دی 1400

سلام من نمیتونم به نت اعتماد کنم .الان هوایی عازم عتبات هستم بنظرتون بانک برم بهتر نیست؟؟

  کارشناس بیمه
  02 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز
  پرداخت حضوری یا آنلاین عوارض هر دو اعتبار دارند و در شرایط شما، هر نوع پرداخت که برایتان راحت تر است ، انتخاب نمایید.

نشاط
06 بهمن 1400

با سلام
برای ایام عید شرایط عوارض خروج به چه صورت است و معمولا نرخ عوارض سال جدید کی اعلام میشه.

  کارشناس بیمه
  09 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، تفاوتی در عوارض خروج از کشور مربوط به زمان آن وجود ندارد. همچنین هنوز اطلاعاتی در خصوص نرخ عوارض خروج از کشور 1401 منتشر نشده است.

سادا
06 بهمن 1400

برای ماه بهمن ۱۴۰۰ هزینه عوارض خروجی برای سفر زمینی چقدره ؟

  کارشناس بیمه
  06 بهمن 1400

  هزینه عوارض خروج از کشور هر سال، توسط هیئت دولت مطرح و بعد از ملجس تصویب می‌شود. در سال 1400، نرخ این عوارض به صورت زیر بوده است:

  برای مسافر عادی و برای بار اول، دوم و سوم و بالاتر به ترتیب برابر با 400، 600 و 800 هزار تومان از تمامی مرزها
  برای زائر حج تمتع و عمره و برای بار اول، دوم و سوم و بالاتر به ترتیب برابر با 132، 198 و 264 هزار تومان از تمامی مرزها
  زائر عتبات عالیات و برای بار اول، دوم و سوم و بالاتر به ترتیب برابر با 37500، 45 و 45 هزار تومان از طریق مرز هوایی و و برای بار اول، دوم و سوم و بالاتر به ترتیب برابر با 12500، 15 و 15 هزار تومان از طریق مرز زمینی و دریایی
  برای مرزنشینان و برای بار اول، دوم و سوم و بالاتر به ترتیب برابر با 75، 600 و 800 از طریق مرز هوایی و برای بار اول، دوم، سوم و بالاتر به ترتیب برابر با 25، 600 و 800 از طریق مرز زمینی و دریایی

زهرا
19 بهمن 1400

سلام ..ایا امکان برگشت عوارض خروج از کشور برای کسی که سفرش کنسل شده جود دارد؟

  کارشناس بیمه
  20 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، در این خصوص باید از سازمان مربوطه بپرسید. این ها قوانین داخلی مخصوص به خودشان است.

سینا
20 بهمن 1400

سلام.من مقیم ترکیه هستم.چجوری میتونم معافیت از پرداخت عوارض خروج بگیرم؟یعنی چجوری میتونم ثابت کنم که برای مسافرت نمیرم؟

  کارشناس بیمه
  20 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، شما مقیم ترکیه هستید و به هر حال به فرد مقیم اصلا تعلق نمی گیرد. مگر اینکه بخواهید به سفر به یک جای دیگر بروید که آن هم ممکن است شرایط خاصی داشته و باز قبول نکنند.

Asal
21 بهمن 1400

عوارض خروج از کشور زمینی ننوشته اگه زمینی بری ترکیه

  کارشناس بیمه
  21 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، عوارض خروج از کشور را در وسط متن نوشتیم. بسته به این دارد که آیا شما ساکن نزدیک مرزها هستید یا خیر و بار چندم قصد سفر دارید.

کیوان
22 بهمن 1400

ببخشید برای پرداخت عوارض خروج از کشور با کارت مرز نشینان به کدام سایت باید مراجعه کرد؟

  کارشناس بیمه
  22 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، همناطور که در مقاله هم نوشتیم، برای پرداخت عوارض خروج از کشور باید به سایت sadadpsp.ir مراجعه کنید.

کامی
22 بهمن 1400

سلام
من تازه دانشجو برای کشور انگلیس شدم،آیا برای اولین بار که میخوام برم باید عوارض خ وج از کشور پرداخت کنم؟

  کارشناس بیمه
  22 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، بر اساس اطلاعات منتشر شده، دانشجویان از پرداخت عوارض با ارائه مدرک معتبر معاف هستند.

mahak-shop.ir
23 بهمن 1400

سلام روز بخیر
من میخام ی سری لوازم آرایش از تهران بفرستم به عمان، این امکان وجود داره؟ و اینکه هزینه پست و مالیات و … به چه صورت و با چه فرمولیه (با توجه به وزن جدولی داره که بدونم چقدر میشه مبلغ نهایی)؟

  کارشناس بیمه
  23 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، این سوال در خصوص قوانین بازرگانی است. اینجا سایت بیمه اشخاص است. شما نیاز است تا بیمه باربری تهیه کنید.

احسان پویافر
25 بهمن 1400

سلام وقت بخیر عوارض خروجی از کشور در سال 1401 چقدر میباشد

  کارشناس بیمه
  25 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، فعلا همین مقدار است و هنوز اطلاعات دقیقی منتشر نشده است.

   ط حساس
   26 بهمن 1400

   با ببخشید من می خوام برای سفر خارج از کشور دلار بخرم .منتها نوشته اند مدارک ویزا و عوارض را داشته باشیم .منظور از ویزا دیگه چیه؟مگر همون خروجی نیست که پرداخت میکنیم؟لطفا راهنمایی کنید

    کارشناس بیمه
    26 بهمن 1400

    سلام دوست عزیز، ویزا با عوارض خروج از کشور متفاوت است. شما باید نشان بدهید که اجازه خروج از کشور را دارید و آن کشور شما را قبول کرده است تا وارد آنجا شوید. عوارض خروج مبلغی است که شما باید به دولت بدهید.

رضا
25 بهمن 1400

سلام خسته نباشین.بنده یک مرز نشین هستم اگه بخوام از یه مرزی غیر از منظقه خودم خارج بشم باز هم 75000 تومن باید بدم یا بیشتره؟ یه سوال هم این که به صورت خودکار با زدن کد ملی افرادمرز نشین دستگاه 75 تومن میاره یا باید ثبت نامی چیزی هم باشه ؟ ممنون میشم راهنمایی کنین

  کارشناس بیمه
  27 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، برای مرزنشینان قوانین خاصی است و تا جایی که اطلاع داشتیم، برای شما نوشته ایم.

زهرا
28 بهمن 1400

سلام
وقتتون بخیر
من سال ۸۷ سفر به خارج از کشور داشتم الان دوباره بخوام برم سفر عوارض بار دوم محسوب میشه؟؟
سپای

  کارشناس بیمه
  29 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، برای هر بار خروج باید پرداخت کرد. جدول آن را در مقاله برای شما نوشته ایم.

صادق
01 اسفند 1400

من مقيم انگليس هستم. كارت اقامت دايم دارم و تو گذرنامه ايراني ام هم نوشته كه كشور محل اقامت انگليس هست ولي باز موقع خروج از ايران افسر مربوطه مجبورم مي كنه كه بروم عوارض خروج پرداخت كنم تا اجازه بده از بخش گذرنامه رد بشم و بروم گيت خروجي. شما با استناد به چه قانون يا بخشنامه مي گوييد افراد مقيم خارج از پرداخت عوارض معاف هستند؟ لطفا شماره بخشنامه و يا اطلاعات تكميلي رو اينجا بگذاريد تا من بتونم در سفر بعدي به افسر بگم كه طبق كدام قانون معاف هستم.

  کارشناس بیمه
  02 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، این قوانینی است که در مجلس تصویب و اعلام شده است.

ف.م
03 اسفند 1400

منظور از سال اول ودوم و…برای یکسال هست یا سالهای دیگه هم شامل میشه؟
یعنی من سه سال قبل رفته بودم امسال اگه برم هزینه بار دوم میدم ؟

  کارشناس بیمه
  04 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، با توجه به اطلاعاتی که در خود سایت اصلی نوشته شده است، به نظر برای یکسال است.

هومن
10 اسفند 1400

من فروردین ۱۴۰۱ مسافرت نوروزی میرم. میخوام ارز مسافرتی بخرم. الان میخوام ارز بخرم میگن عوارض خروج از کشور باید بدم. درحالی که اعتبار عوارض تا پایان امساله. فروردین هم صرافی ها تعطیله. راه حل چیست؟؟؟؟

  کارشناس بیمه
  10 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، ما در این مقاله بیمه دات کام تا جایی که اطلاعات داشتیم، برای شما نوشته ایم. بهتر است که حتما با یک صرافی صحبت کنید.

  منا
  14 اسفند 1400

  ما هم همین مشکل رو داریم پرداخت کردیم ولی میگن اعتبار تا پایانه ساله

هاله
11 اسفند 1400

من سیتی زن امریکا هستم و اومدم ایران . برای خروج باید عوارض خروجی پرداخت کنم؟

  کارشناس بیمه
  12 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، طبق قانونی که نوشته شده، افراد مقیم نیازی به پرداخت عوارض خروج از کشور ندارند. هرچند که برخی مجبور به پرداخت شده اند.

ایمان
13 اسفند 1400

با سلام
بنده به همراه سه نفر اعضای خانواده ام با ماشین پراید مدل ۷۵ دارای گاز مایع ال پی جی می خواهم از بازرگان تا استانبول بروم.
لطفاً راهنمایی ام بفرمایید:
آیا خروج گاز مایع در گمرک مشکلی دارد؟
آیا ال پی جی در ترکیه با بنزین خیلی تفاوت قیمت دارد؟
۲۵ اسفند اگر خارج بشیم، عوارض هر فرد ۴۰۰ تومن است؟
ما که الان ساکن شهری مرزی هستیم چطور ثابت کنیم تا کم عوارض بدهیم؟
بسیار ممنونم اگر کامل راهنمایی بفرمایید.

  کارشناس بیمه
  14 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، این مساله باید از دفتر گمرک بپرسید.

فرهاد
15 اسفند 1400

سلام و خسته نباشید.
من فروردین میخام برم مسافرت. برای اینکه ارز بگیرم باید عوارض رو پرداخت کنم قبلش.
متاسفانه الان قیمت ارز 1401 مشخص نیست . نرخ امسالم پرداخت کنم دیگه اون موقع اعتبار نداره
چکار بایستی کرد؟

  کارشناس بیمه
  15 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، این مساله خیلی از افراد است. ما فقط در خصوص قوانین عوارض نوشته ایم. شما با خود شماره سازمان مربوطه تماس بگیرید.

   فرهاد
   16 اسفند 1400

   خب باید با چه شماره و ارگانی تماس بگیرم؟

    کارشناس بیمه
    16 اسفند 1400

    سلام دوست عزیز، با سامانه سداد تماس بگیرید. آن ها احتمالا اطلاعاتی داشته باشند.

پاشایی
22 اسفند 1400

سلام من نظامی هستم ودارای کارت ایثار 60ماه خدمت عملیاتی زمان جنگ را دارم وهمسرم میخواهد ترکیه برود ایا نیاز هست مبلغ خروجی رو پرداخت کند یا باتخفیف ؟

  کارشناس بیمه
  22 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، تا جایی که اطلاع داشتیم، در این مقاله نوشته شده است. البته تخفیفی در این خصوص درنظر گرفته نشده است.

منیری
23 اسفند 1400

سلام من در این سال دفعه دوم هست میخوام برم عراق تو سامانه سداد نمیتونم پرداخت کنم میزنه قبلا پرداخت شده چیکار کنم ممنون

  کارشناس بیمه
  24 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، والا نمی دانیم که مشکل از چیست. باید با خود سامانه تماس بگیرید.

میلاد
24 اسفند 1400

کسی که با تور میره هم باید عوارض خروج از کشور بده؟

  کارشناس بیمه
  24 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، همه باید بدهند و در تور این ها حساب می شود.

فرناز
24 اسفند 1400

سلام وقت بخیر
من امروز (۲۴ اسفند) برای دریافت ارز مسافرتی عوارض خروج رو پرداخت کردم، ولی پرواز من فروردین ۱۴۰۱ هست. میخواستم بپرسم این عوارضی که پرداخت شد تا اون موقع اعتبار داره؟
ممنون از اطلاع رسانی تون

  کارشناس بیمه
  24 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، در این خصوص جواب های مختلفی وجود دارد. اما به نظر می رسد که فقط تا پایان سال اعتبار دارد.

علی
26 اسفند 1400

سلام
من بعد از عید مسافر هستم
ولی شنیدم اگه عوارض رو تو سال ۱۴۰۰ پرداخت کنم ، تو ایام عید تا ۱۴ فروردین ۱۴۰۱ اعتبار داره، درسته ؟

  کارشناس بیمه
  27 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، در این خصوص ما اطلاعی نداریم.

شمه
27 اسفند 1400

سلام سفر من در ابتدای ۱ فروردین است عوارض خروجم را باید در ۱ فرودین اقدام کنم؟

  کارشناس بیمه
  28 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، در این خصوص اطلاعات کافی نداریم اما بهتر است که همان موقع واریز کنید یا اینکه با آژانس مسافرتی که از آن بلیت گرفتید، صحبت کنید.

محمد مختاری
06 فروردین 1401

درود
اگر از ترکیه بخوام برگردم باید عوارض پرداخت کنم

  کارشناس بیمه
  07 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، عوارض برای خروج از کشور است نه ورود.

Hhb
07 فروردین 1401

سلام
من مقیم فرانسه هستم آیا باید عوارض خروجی فرودگاه پرداخت کنم؟

فرانسوی که برای سفر آمده برای برگشت به فرانسه باید خروجی پرداخت کند؟
با تشکر

  کارشناس بیمه
  07 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، طبق گفته خودشان، افراد مقیم نیازی به پرداخت عوارض ندارند. بعد فرانسوی توریست حساب می شود. این عوارض برای ایرانیان است.

مهستی
08 فروردین 1401

من مقیم امریکا هستم و‌یکماه برای دیدار به ایران آمدم آیا باید خروجی پرداخت کنم؟

  کارشناس بیمه
  09 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، بر اساس اطلاعاتی که از سایت اصلیم منتشر شده است، افراد مقیم نیازی به پرداخت عوارض خروج ندارند.

باقری
12 فروردین 1401

آیا جانباز ۱۰ درصد عوارض خروج‌از کشور بهش تعلق میگیرد

  کارشناس بیمه
  13 فروردین 1401

  سلام عوارض خروج از کشور به همه تعلق می گیرد.

عليرضا
22 فروردین 1401

براي معافيت از پرداخت براي دانشجويان چه مداركي لازم هست؟كارت دانشجويي يا كارت اقامت تركيه كفايت ميكند؟

  کارشناس بیمه
  22 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، قاعدتا یکی از این باید کفایت کند. اما وقتی شما دانشجویید، همان کارت دانشجویی مناسب است.

علی
17 خرداد 1401

کسی که سال گذشته سفر خارجی داشته و امسال هم میخواد بره بار دوم محسوب میشه یا تعداد سفرها در هر سال محاسبه میشه

  کارشناس بیمه
  18 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، همان سال می شود.

فریبرز قلمبر
29 خرداد 1401

عوارض رفتن از ایران چقده الان؟

  کارشناس بیمه
  30 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، به مقصد سفر شما بستگی دارد.

سمانه
08 تیر 1401

سلام عوارض خروج از کشور برای مقیم خارج باید پرداخت بشه؟

  کارشناس بیمه
  09 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، اصولا نیازی به پرداخت نیست؛ اما بعضی ها بوده اند که پرداخت کرده اند.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید