۲۴ تیر ۱۴۰۳

استفاده همزمان از بیمه بدنه و بیمه شخص ثالث چگونه ممکن است؟

همه تصادفات خودرویی که همیشه بین دو مدل ماشین متعارف نیست. گاهی پیش می‌آید که یک خودروی متعارف (زیر ۸۰۰ میلیون تومان) با یک خودروی نامتعارف (بالای ۸۰۰ میلیون تومان) با هم تصادف می‌کنند. برای مثال، تصادف بین پراید و بنز. در چنین موقعی اگر راننده پراید مقصر باشد و باعث آسیب جدی به خودروی بنز شود، مطمئناً با بیمه شخص ثالث نمی‌تواند تمامی خسارت‌ها را جبران کند. در اینجا است که بحث استفاده همزمان از بیمه بدنه و بیمه شخص ثالث مطرح می‌شود. قابلیتی که به کمک راننده مقصر برای جبران خسارت می‌آید.

منظور از استفاده همزمان از بیمه بدنه و بیمه شخص ثالث چیست؟

در زمانی که خسارت وارد شده به اشخاص ثالث از سقف تعهد بیمه شخص ثالثِ راننده مقصر بیشتر باشد، فرد متضرر می‌تواند مابقی خسارت را از بیمه بدنه خود دریافت کند. البته این به شرطی است که خودروی زیان دیده دارای بیمه بدنه باشد. در غیر این صورت، پرداخت مبلغ اضافه بر عهده بیمه‌گزار (مقصر) خواهد بود.

در حقیقت زمانی که راننده مقصر (بیمه‌گزار) توان پرداخت کامل خسارت را به دلیل پایین بودن سقف بیمه شخص ثالث خود نداشته باشد، از طریق بیمه بدنه زیان‌دیده، می‌توان این مساله را جبران کرد. البته نکته دیگر اینکه در استفاده همزمان از بیمه شخص ثالث و بدنه حتماً باید یکی از خودروها نامتعارف باشد. به عبارتی در این صورت است که مبلغ خسارت از سقف تعهد شخص ثالث مقصر بیشتر می‌شود. بعد اینکه مالکان چنین خودرویی، اتومبیل خود را بیمه بدنه می‌کنند.

خرید بیمه شخص ثالث

چه زمانی می‌توان از بیمه بدنه و شخص ثالث همزمان استفاده کرد؟

در سه حالت می‌توان استفاده همزمان از این دو بیمه نامه کرد که به شرح زیر است:

 • زمانی که میزان خسارت وارد شده به شخص ثالث، بیشتر از سقف تعهد بیمه شخص ثالث مقصر باشد.
 • زمانی که ماشین فرد، خودروی نامتعارف باشد، یعنی قیمت بالای ۸۰۰ میلیون تومان داشته باشد.
 • در صورتی که بدنه خودروی مقصر هم آسیب دیده باشد، مالک خودرو مقصر، می‌تواند از بیمه‌بدنه برای جبران خسارت‌های واردشده هم استفاده کند. در این رابطه نحوه دریافت خسارت بیمه بدنه با کروکی را مطالعه کنید.

کارشناس بیمه باید اول از همه خودروها و بیمه‌نامه‌های هر دو را بررسی و تایید کند. به طور خلاصه، استفاده از بیمه بدنه در صورت مقصر نبودن امکان پذیر است.

استفاده همزمان از بیمه بدنه و بیمه شخص ثالث

شرایط استفاده همزمان از بیمه بدنه و شخص ثالث

خودروی متعارف و نامتعارف چیست؟

در ابتدا و قبل از اینکه بخواهیم در خصوص استفاده همزمان از بیمه بدنه و شخص ثالث بدانیم، بهتر است با خودروی متعارف و نامتعارف آشنا شویم. خودروی متعارف، خودرویی است که ارزشی برابر با ۵۰% دیه مرد مسلمان در ماه حرام یا کمتر از سقف تعهدات جانی باشد. بیمه مرکزی میزان سقف تعهد جانی را بر اساس نرخ دیه و تعداد سیلندر مشخص خواهد کرد. در سال ۱۴۰۳، ارزش خودروی متعارف کمتر یا برابر با ۸۰۰ میلیون تومان خواهد بود.

خودروی دیگر که نامتعارف نامیده می‌شود، ارزشی بیش از ۵۰% دیه مرد مسلمان در ماه حرام دارد. از این رو در سال ۱۴۰۳، خودروی نامتعارف ارزشی، بیش از ۸۰۰ میلیون تومان خواهد داشت. البته اگر زیان دیده مالک خودروی نامتعارف باشد، کل مبلغ خسارت از مقصر دریافت نخواهد شد. بلکه بر اساس نصف دیه ماه حرام و حداکثر قیمت خودروی متعارف مشخص خواهد شد.

مراحل استفاده همزمان از بیمه بدنه و بیمه شخص ثالث

بعد از تصادف و بعد از بررسی هر دو خودرو، توسط کارشناس و تعیین میزان خسارت، اگر مبلغ از بیمه شخص ثالث راننده مقصر بیشتر بود، زیان‌دیده می‌تواند از بیمه بدنه خود استفاده کند. البته لازم است که در ابتدا پرونده‌ای تشکیل شود و بعد اقدامات بعدی انجام شود. در صورتی که بین زیان‌دیده و کارشناس در خصوص میزان مبلغ خسارت، اختلاف وجود داشت، آن‌ها می‌توانند از طریق مراجع قضایی برای حل اختلاف خود اقدام کنند.

طبق قانون بیمه مرکزی، شخص ثالث می‌تواند خسارت کاهش قیمت خودروی خود را هم از مقصر طلب کند. گاهی برای گرفتن خسارت کاهش قیمت ماشین، نیاز به مراجعه به شورای حل اختلاف دارید؛ اطلاعات مربوط به این موضوع در مقاله دریافت خسارت افت قیمت خودرو ارائه شده است. در صورتی که خودرو متضرر متعارف باشد، شرکت بیمه‌گر او می‌تواند نسبت به بازیافت خسارت از مقصر اقدام کند. بیمه شخص ثالث مقصر تنها تا سقف تعهدات مالی بیمه نامه، تعهد به پرداخت دارد و مابقی باید از بدنه گرفته شود. در نتیجه هنگام خرید بیمه‌نامه باید تلاش کنید بهترین پکیج بیمه شخص ثالث و بدنه برای ماشین تهیه شود.

برای آشنایی بیشتر با بیمه اجباری ثالث، خواندن مقاله راهنمای بیمه شخص ثالث به شما پیشنهاد می‌شود!

 مدارک تشکیل پرونده

برای تشکیل پرونده در خصوص استفاده همزمان از بیمه بدنه و بیمه شخص ثالث باید مدارک زیر به همراه داشت. تشکیل پرونده در صورت استفاده از بیمه بدنه، الزامی است.

مدارک لازم برای تشکیل پرونده بیمه شخص ثالث

برای تشکیل پرونده بیمه شخص ثالث مدارک زیر نیاز است:

 • اصل یا کپی کروکی پلیس
 • کپی اسناد بازجویی طرفین حادثه
 • تصویر گزارش‌های تکمیلی ناجا

 

 • کپی بیمه شخص ثالث معتبر طرفین حادثه
 • نظریه هیئت‌های کارشناسان رسمی دادگستری
 • کپی برگه تفهیم کروکی
 • کپی گواهینامه رانندگان

 

 • فاکتور اجرت خدمات تعمیرات و لوازم تعویضی
 • کپی کارت مشخصات خودرو طرفین حادثه
 • کپی شناسنامه مالکیت خودرو زیان‌دیده
 • اصل کوپن بریده‌شده شخص ثالث راننده مقصر (البته در حال حاضر دیگر بیمه کاغذی وجود ندارد. تمامی اطلاعات در واحد خسارت ذخیره شده است.)

استعلام بیمه شخص ثالث

مدارک لازم برای تشکیل پرونده بیمه بدنه

برای تشکیل پرونده بیمه بدنه مدارک زیر نیاز است:

 • اصل و کپی بیمه بدنه خودرو
 • اصل و کپی بیمه‌نامه شخص ثالث خودرو
 • کروکی تصادف
 • کپی اوراق بازجویی طرفین حادثه

 

 • گزارش کتبی کارشناس رسمی دادگستری
 • کپی برگه تفهیم کروکی
 • کپی چک یا حواله خسارتی

 

 • اصل و کپی گواهینامه راننده
 • اصل و کپی کارت ملی بیمه‌گذار و راننده
 • کپی گزارش‌های تکمیلی نیرو انتظامی
 • اصل و کپی شناسنامه مالکیت خودرو
 • اصل هزینه‌های حمل و نجات خودرو
 •  فاکتور اصلی اجرت تعمیرات و قیمت لوازم

خرید بیمه بدنه

 

استفاده همزمان بیمه بدنه و بیمه شخص ثالث برای زمانی که حادثه بین دو خودروی متعارف و نامتعارف باشد یا مبلغ خسارت خیلی بالا باشد، مزیت عالی به حساب می‌آید. البته به شرط اینکه خودروی زیان دیده بیمه بدنه داشته باشد. البته این مسئله از بین رفتن تخفیف بیمه بدنه را به همراه خواهد داشت.

البته تفاوت بین بیمه بدنه و ثالث محدود به همین مدارک نمی‌شود؛ برای کسب اطلاعات بیشتر، تفاوت‌های بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه را از دست ندهید!

برای آشنایی بیشتر با این بیمه، مقاله بیمه بدنه چیست و تعداد دفعات استفاده از بیمه بدنه را مطالعه کنید.

 

خرید بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه

همانطور که در این مقاله مطالعه کردید، داشتن بیمه شخص ثالث و بدنه با بیشترین پوشش در تصادف بین خودروی نامتعارف و متعارف اهمیت زیاد دارید. در صورتی که اعتبار بیمه شخص ثالث خودروی شما در حال تمام شدن است، در هنگام تمدید بهتر است که حداکثر پوشش مالی را خریداری کنید. برای خرید بیمه شخص ثالث می‌توانید به سایت بیمه دات کام مراجعه کنید و این بیمه‌نامه را تهیه کنید.

همچنین اگر خودروی شما از نوع نامتعارف است، خرید بیمه بدنه توصیه می‌شود. البته با توجه به افزایش هزینه‌های جبران خسارت قطعات و بدنه خودرو، خرید بیمه بدنه با حداکثر پوشش برای همه پیشنهاد می شود.

همان‌طور که در بالا اشاره کردیم، استفاده همزمان از بیمه بدنه و بیمه شخص ثالث زمانی ممکن است که میزان خسارت وارد شده به شخص ثالث، بیشتر از سقف تعهد بیمه شخص ثالث مقصر باشد. اگر همچنان در این خصوص سوال یا ابهامی دارید، در انتهای همین مطلب کامنت‌های خود را قرار دهید تا کارشناسان بیمه دات کام در اسرع وقت پاسخگوی شما عزیزان باشند.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
دریافت سریع خلافی خودرو
۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ / بدهی خودرو / کارشناسی و معامله / مقالات بیمه شخص ثالث

نکات معامله ماشین و روش‌های دریافت سریع خلافی خودرو در ۱۴۰۳

برای اینکه با این مشکل مواجه نشوید بهتر است قبل از نوشتن قولنامه، وضعیت جرائم رانندگی مالک را بررسی کنید. در این مقاله می‌خواهیم شما را با نکات معامله ماشین و روش‌های دریافت سریع خلافی خودرو آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

انتقال تخفیفات بیمه شخص ثالث
۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ / مقالات بیمه شخص ثالث

انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به پلاک جدید (قانون انتقال بیمه ثالث ۱۴۰۳)

تخفیفات عدم خسارت هنگام انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث، مهم‌ترین دغدغه رانندگان خودرو است. چون اگر فرد از درصد بالایی تخفیفات به دلیل رانندگی ایمن خود برخوردار باشد، در هنگام خرید بر کاهش قیمت بیمه شخص ثالث تاثیر چشمگیری دارد.

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
person
بهروز
۰۵ فروردین ۱۴۰۳

سلام من با یک پژو پارس تصادف کرده ام وخسارت وارد شده به ایشان حدود ٢٠٠میلیون تومان هست وبیمه شخص ثالث من سقف ٩٠میلیون و بیمه بدنه ١ میلیارد آیا متونم ماذا خسارت رو ازبیمه بدنه خودم پرداخت کنم ؟با سپاس فراوان از شما

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۶ فروردین ۱۴۰۳

  سلام دوست عزیز
  بیمه بدنه فقط خسارات وارد شده به خودرو شما را جبران می کند.

person
ایوب
۲۴ بهمن ۱۴۰۲

سلام من ۲۶ دی ماه بایک پژوپارس تصادف کردم وراننده فرارکرداماچون پلاک ماشین افتاد صاحب ماشین پیدا کردم راننده وصاحب ماشین آمدند وباصورت جلسه ۱۱۰ که پاراس را مقصرشناخته شده بود به بیمه پارسیان مراجعه کردیم وبعد ازتشکیل پرونده گفتند چون راننده فرارکرده بیمه به شما تعلق نمی گیرد وباید درکمیسیون بررسی شود الان نزدیک یک ماه است که دنبال کار بیمه هستم وهرروز یک حرف می زنند وحالا ده روز است که گفتند پرونده را برای بررسی افسر فرستادند وهنوز خبری از نتیجه کار نیست درحالی که بازسازی صحنه هم داخل پرونده وجود داشت مگر قانون بیمه این نیست که خسارت خسارت دیده را بپردازند واگر خلاف حرف مقصر ثابت شد خسارت پرداختی را از مقصر پس بگیرند. نصف ماشین من خراب شده وبیمه جواب درستی به من نمی دهد وهنوز ماشینم رادرست نکردم این تصادف واقعا گرفتارم کرده لطفا من را راهنمایی کنید ممنون

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۵ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بعد از بررسی خسارت شما پرداخت می شود. باید روند اداری کار انجام شود.

person
داود
۰۱ مهر ۱۴۰۲

سلام‌من‌‌‌ با یک موتور تصادف کردم خسارتم را گرفتم آیا می توانم از بیمه بدنه خودمم استفاده بکنم یعنی دوتا خسارت بگیرم

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۳ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله می توانید خودرو را به نمایندگان بیمه نشان دهید تا میزان خسارت را بسنجند و خسارت مربوطه را در صورت تایید پرداخت نمایند.

person
مجتبی
۰۴ مرداد ۱۴۰۲

سلام بنده با خودرو پراید با یه کامیونت تصادف کردم و مقصر بودم.سقف بیمه ثالث من ۱۰۰ میلیون بوده که طرف از بیمه گرفته و خسارتش بیشتر از سقف منه.دوم اینکه طرف بیمه بدنه داشته و مابقی خسارت رو که در حدود ۳۰۰ میلیون بوده رو از بیمه بدنه خودش گرفته. آیا شرکت بیمه بدنه طرف باز از بنده بابت خسارت شکایت میکنه که من پرداخت کنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۷ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. بله باید خسارت خودرو را هم بدهید.

person
F
۲۸ تیر ۱۴۰۲

سلام من تصادف کردم مقصر نیستم زیان دیدم رفتم بیمه خسارت بگیرم خودمم بیمه بدنه دارم میتونم از بیمه بدنه خودمم استفاده میشه هم خسارت از مقصر بگیرم هم خودم بیمه بدنه دارم

  person
  نویسنده بیمه
  ۳۱ تیر ۱۴۰۲

  سلام. با بیمه خود در این زمینه مشورت کنید.

person
صادق….
۱۸ فروردین ۱۴۰۲

سلام من دارای خودروی نامتعارف هستم یه پژو ۲۰۶ بهم زده و خودش هم مقصر حادثه بوده من ماشینم حدود ده میلیون خسارت دیده به غیر از افت قیمت حالا بعد از مراجعه به کارشناس بیمه و بازدید ماشین گفته فقط دو میلیون شامل بیمه میشه در صورتی که سقف بیمه مقصر بیست میلیون بوده سوال اولم تکلیف اون هشت میلیون مابقی من چی میشه آیا باید راننده مقصر مابقی از جیب بده سوال دومم من بیمه بدنه دارم اگه بخوام از بیمه بدنه ام استفاده کنم آیا برای تمدید بیمه تخفیفاتش از بین می‌ره

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۹ فروردین ۱۴۰۲

  سلام. بله اگر بیمه ۲ میلیون را پرداخت می کند مابقی را باید مقصر پرداخت کند. تخفیفات از بین نمی رود اما از درصد آن کم می‌شود.

person
عبدالمجید موسوی
۲۷ اسفند ۱۴۰۱

سلام، بینه بدنه بی ام و ایکس تری با پوشش عدن پرداخت فرانشیز وهمچنینین نوسان قیمت تا پنجاه درصد خریداری شده وشرکت بیمه آسیا می گوید ما قرار داد تعویض دارین ودر صورتی که قطعه تعویض شود در ب یا گلگیر خودرو افت قیمت بسیاری پیدا خواهد کرد آیا بیمه آسیا آن را پرداخت می کند واگر نخواهیم تعویض انجام دهیم بیمه خسارت پرداخت نمی کند چگونه به این موضوع رسیدگی کنیم آیا این گفته شرکتت بیمه آسیا درست ومی گوید در خودروهای آلمانی ما تعویض قطعه داریم ودر قرار داد قید شده که صاحبان خودرو را هیج گاه از آن بیمه آسیا مطلع نمی کند آیا این کار شرکت بیمه اجحاف در حق مردم نیست. با تشکر عبدالمجید موسوی موسوی خسارت ۹۰ میلیونی را به این صورت پایمال کردند ودر صورتی که به روشی،که بیمه نی گوید رفتار کنیم افت ۵۰۰دمیلیوت تومانی به خودرو وارد می شود ‌ با تشکر راهنمایی کنید چگونه حق خودرا از شرکت بیمه آسیا بگیرند بیمه بدنه ۲۰ میلیون تومان برای ما آب خورد وحالا به این صورت رفتار می کنند

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۷ اسفند ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز. متاسفانه در این مورد کاری از دست ما بر نمی آید. بهتر است حضوری و در کارگزاری بیمه آسیا به این موضوع رسیدگی کنید.

person
حمیدرضا
۲۲ اسفند ۱۴۰۱

سلام بنده به علت واژگونی خودرو و برخورد با جدول میخام از بیمه بدنه استفاده کنم ایا بیمه ثالث به بیمه بدنه مربوط میشه

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۳ اسفند ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز. خیر بیمه شخص ثالث برای جبران خسارات مالی و جانی شخص ثالث در تصادفات و حوادث رانندگی است.

person
میلاد
۲۳ دی ۱۴۰۱

سلام، اگر صاحب خودروی نامتعارف زیان دیده که در تصادف مقصر نبوده و بیمه ثالث مقصر پرداخت کافی نداشته، از بیمه بدنه خود استفاده کند تخفیفات بیمه ای خود را از دست می دهد؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۴ دی ۱۴۰۱

  سلام در این خصوص شرکت ها اطلاعات کافی ندارند اما قاعدتا نباید شود.

person
عرفان اسدی
۳۰ آذر ۱۴۰۱

سلام من باراننده ی پراید با کامیون کشنده اف هاش ۵۰۰ تصادف کردم و مقصر حادثه شناخته شده ام خسارت وارد شده به کامیون ۳۰۰ میلیون تومان است و سقف بیمه خودروی من ۳۰ تومن است آیا کامیون میتواند از بیمه بدنه خود استفاده کند یا باید از جیب خسارت رو پرداخت کنم?ممنون میشم راهنمایی کنید.

  person
  کارشناس بیمه
  ۳۰ آذر ۱۴۰۱

  سلام بستگی به قیمت کامیون هم دارد. اما در حالت کلی ایشان می تواند از شما شکایت کرده و حداقل افت قیمت را بگیرد. این را بهتر است که با خود کارشناس شرکت بیمه خودتان صحبت کنید. البته سقف شما خیلی کم است.

person
مسعود
۰۴ آبان ۱۴۰۱

خب اگر اینطوری باشه که نوشتید چه کاریه که بریم بیمه ای با سقف تعهدات مالی بالا خربداری کنیم! همان حداقل را میگیریم و مابقی را خود صاحب خودروی نامتعارف با بیمه بدنه اش بپردازد و تخفیفاتش هم از بین برود! هاها ها! این چه قانونیه واقعا! انسانی اش این است که مقصر خسارت هر خودرویی که آسیب زده را بپردازد! متاسفانه انسانیتی دیگر نمانده

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۵ آبان ۱۴۰۱

  سلام به همین راحتی که نوشتید نیست. به هر حال آن شخص میتواند بابت افت قیمت شکایت کند و خسارت بگیرد.

person
مسعود
۱۹ شهریور ۱۴۰۱

سلام من چند وقت پیش با یه خودروساینا تصادف کردم و کارشناس بنده را مقصر دانست و خسارتی که کارشناس برای من زده ۹۰ میلیون تومان است و خسارتی که وارد شده بالاتر از سقف تعهدات بیمه بنده است و طرف زیان دیده بیمه بدنه دارد
آیا طرف زیان دیده مابقی خسارت رو میتونه از بیمه بدنه خودش بگیره؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۰ شهریور ۱۴۰۱

  سلام بله

   person
   مسعود
   ۰۴ آبان ۱۴۰۱

   سقف تعهدات بیمه بدنه چگونه محاسبه می شود؟

    person
    کارشناس بیمه
    ۰۵ آبان ۱۴۰۱

    سلام در هنگام خرید می توانید مشخص کنید

  person
  مسعود
  ۰۴ آبان ۱۴۰۱

  مگه خود ساینا چنده که بیش از ۹۰ میلیون خسارت دیده؟؟

person
khalil
۰۲ شهریور ۱۴۰۱

با عرضِ سلام…آیا میتوان اُفتِ قیمت طرفِ زیان دیدهِ تصادف را با بیمهِ بدنهِ مُقصّرِ حادثه پرداخت نمود؟با تشکر.

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۲ شهریور ۱۴۰۱

  سلام بیمه بدنه افت قیمت را نمی دهد.

person
خدایاری
۰۴ تیر ۱۴۰۱

من ی سانتافه دارم. دیروز ی پراید به من زد که ۴۵۰ میلیون خودروام خسارت دید. البته چیزی که کارشناس بیمه تعیین کرده است. اما بیمه اش قبول کرده تا ۴۰۰ بدن، خب ۵۰ میلیون چی میشه؟ من نمیخوام از بیمه بدنه ام استفاده کنم.

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۵ تیر ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، برای جبران بقیه خسارات باید از بیمه بدنه خود استفاده کنید.

person
نوید
۰۴ تیر ۱۴۰۱

اگه خسارت بیشتر از پوشش ثالث شه، بدنه میده هزینه رو؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۵ تیر ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، برای خودروهای نامتعارف می توانید از بیمه بدنه برای جبران بقیه خسارت ها استفاده کنید.

person
ساسان
۳۰ خرداد ۱۴۰۱

سلام وقت بخیر، من دیروز تصادف کردم قیمت خودروام ۵۴۰ میلیون تومنه طرف مقصر سقف پوشش خساراتش ۱۶ میلیون تومنه. سپر ماشین من ۲۵ میلیونه الان یعنی من باید بقیشو از بیمه بدنه بگیرم؟ افت قیمت میتونم بگیرم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۳۱ خرداد ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، شما باید از پوشش بیمه بدنه خود استفاده کنید اما می توانید افت قیمت را دریافت کنید.

person
Porya
۱۷ اسفند ۱۴۰۰

سلام من تصادف کردم بیمه ثالث بنده گفته جوابگو هستم که سقفش ۳۰ تمنه و مبلغ خسارت رو ۲۶ تمن لحاظ کرده
اما طرف رفته از من شکایت کرده و مبلغ خسارت رو ۳۵ ملیون و افت قیمت را ۱۶ ملیون لحاظ کرده است
اما الان میگه ۳۰ تمن بیمه شمارو میگیرم و بقیه رو از بیمه بدنه خودم میگیرم گفتم ببینم بیمه بدنه طرف افت قیمت رو هم میده یا اینکه این اقا میتونه هم از من بقیه خسارت رو بگیره هم از بیمه بدنه

خواهشمندم پاسخ بدین

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۷ اسفند ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، اصولا وقتی بیمه بدنه داشته باشد، می تواند از آن استفاده کند. برای دریافت پاسخ دقیق به همان شرکت بیمه زیان دیده تماس بگیرید تا کامل راهنمایی تان کنند. برای اینکه شرایط متفاوتی دارد.

person
قهرمان پرور
۰۹ بهمن ۱۴۰۰

سلام کد تخفیف بیمه بدنه چیه؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۹ بهمن ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز برای دریافت کد تخفیف بیمه بدنه با بیمه دات کام تماس بگیرید.

person
بابک
۲۶ دی ۱۴۰۰

سلام آیا این مساله در شرایط استفاده از بیمه بدنه ایران هم صدق میکنه؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۶ دی ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، بله این قوانین در تمامی شرکت های بیمه صدق می کند. البته ممکن است که تفاوت هایی در میزان و چگونگی پرداخت وجود دارد.

person
آراد
۲۶ دی ۱۴۰۰

سلام در صورت استفاده از بیمه بدنه تخفیف هامون از بین میره؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۶ دی ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، در صورتی که مقصر باشید، کامل تخفیف های شما از بین خواهد رفت.

person
رضا
۲۴ دی ۱۴۰۰

با سلام در مورد مطلب فوق؛ آیا استفاده از بیمه بدنه برای پرداخت مابقی خسارت ، باعث از بین رفتن تخفیف بیمه بدنه مان میشود یا خیر؟؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۱ بهمن ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، در صورت استفاده از بیمه بدنه به هر صورتی، تخفیف آن از بین خواهد رفت.

person
مهدی
۰۲ دی ۱۴۰۰

با سلام. این توضیح را هم می نوشتید که چنانچه خودرو زیاندیده از بیمه بدنه خود مابقی خسارت را استیفا کند ، شرکت بیمه گر بیمه نامه بدنه بعد از مدتی به قائم مقامی زیان دیده علیه مقصر حادثه در دادگاه طرح دعوی خواهد کرد و خسارت را از مقصر بازیافت یا ریکاوری می کند و اینگونه نیست که مقصر حادثه ای که سقف بیمه نامه اش تکافوی خسارت را نداده از پرداخت ما به التفاوت بری الذمه شده باشد.

person
دیدگاه مثبت شدن بیمه بدنه
۲۸ آذر ۱۴۰۰

باعرض سلام تمام کلیات بسمه هم زمان خسارت نامتعارف چنانچه وسیله استفاده کننده از بیمه بدنه خودرو خود جهت پوشش مالی وهزینه نباید از سقف پاداش یا تخفیف سال بعد برخوردارباشد بدین منظور بیمه گذار چندین سال از بیمه بدنه استفاده نکرده وآنی بایک تصادف که مقصر نبوده به حدر برود در این خصوص چه تصمیمی گرفته شود

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۸ آذر ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز
  لطفاً با واحد پرداخت خسارت تماس بگیرید

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید