۳۰ خرداد ۱۴۰۳

انتقال پلاک خودرو: مدارک، شرایط و هزینه انتقال پلاک ماشین (۱۴۰۲)

پروسه خرید و فروش خودرو مراحل متعددی دارد. یکی از این مراحل انتقال پلاک خودرو است. متقاضیان ناگزیرند، برای انجام این مرحله به مراکز تعویض پلاک مراجعه کنند. هزینه تعویض پلاک خودرو چقدر است؟ قانون جدید تعویض پلاک و سند چیست؟ مدارک لازم برای تعویض پلاک ۱۴۰۲ چیست؟ هزینه نقل و انتقال خودرو در تعویض پلاک چگونه محاسبه می‌شود؟ آیا انتقال پلاک خودرو به همسر امکان پذیر است؟ و قوانین تعویض پلاک چیست؟ اگر مایلید پاسخ سوالات مرتبط با تعویض پلاک خودرو را بدانید، با ما همراه باشید.

انتقال پلاک خودرو

سند خودرو از مدارک الزامی برای انتقال پلاک خودرو است

پلاک ماشین، مانند کارت و سند خودرو، مدرک هویتی به حساب می‌آید. حتی می‌توان گفت پلاک خودرو نسبت به سایر مدارک از اهمیت بیشتری برخوردار است. زیرا تمام خلاف‌ها و جرائم رانندگی در سامانه پلیس به نام صاحب پلاک ثبت می‌شود. معمولا انتقال پلاک خودرو در مرحله پایانی معامله ماشین قرار می‌گیرد. همچنین برای انجام این پروسه حضور خریدار و فروشنده الزامی است. آیا انتقال پلاک خودرو از شخصی به شخص دیگر یا انتقال پلاک خودرو به همسر امکان‌پذیر است؟ مدارک لازم برای گرفتن پلاک قبلی خودرو چیست؟ در ادامه به تمام این سوالات پاسخ خواهیم داد.

مراحل انتقال پلاک خودرو

مراحل انتقال پلاک خودرو

مراحل تعویض پلاک خودرو چیست؟ نحوه انتقال پلاک خودرو را باید طی مراحلی مختلف طی کنید که در ادامه در مورد آنها صحبت می‌کنیم، متقاضیان برای تعویض پلاک خودرو لازم است مراحل زیر را طی کنند:

گرفتن نوبت از سامانه نوبت‌دهی پلیس

انتقال مالکیت پلاک خودرو چند دقیقه بیشتر وقت شما را نمی‌گیرد. توصیه می‌شود، قبل از مراجعه به مراکز تعویض پلاک از طریق سامانه نوبت‌دهی پلیس وقت قبلی بگیرید. برای انجام این مرحله به سامانه نوبت‌دهی اینترنتی مراکز شماره‌گذاری پلاک وارد شوید. استان، شهر، نوع خدمت درخواستی و وسیله نقلیه را انتخاب کنید. سپس از لیست مراکز تعویض پلاک، مرکز مدنظر خود را تعیین نمایید. در نهایت نیز ساعت و روز مناسب را رزرو کنید.

نمایندگان مجلس در جلسه مربوط به بررسی بخش درآمدی لایحه بودجه در سال آینده موافقت کردند که سامانه تعویض پلاک خودرو و موتورسیکلت به صورتی باشد که تمامی مراحل به صورت آنلاین انجام شود. متقاضیان فقط برای احراز هویت، اصالت خودرو، فک و نصب به مراکز مراجعه کنند. همچنین اینکه تعویض پلاک فقط در مراکز مجاز و غیردولتی و با تعرفه مشخص انجام شود. علاوه بر این، سهم موسسه را به طور کامل پرداخت و مابقی همراه با مالیات به حساب خزانه پرداخت شود.

نوبت دهی اینترنتی تعویض پلاک یکی از خدماتی است که برای راحتی شهروندان در دسترس آن‌ها قرار گرفته است. مراحل ثبت نوبت در سامانه نوبت دهی را به طور خلاصه در ادامه آورده‌ایم:

 • ورود به سامانه نوبت دهی اینترنتی مراکز شماره گذاری پلاک
 • انتخاب استان، شهر، نوع خدمت و وسیله نقلیه
 • مشاهده لیست مراکز تعویض پلاک شهر مورد نظر
 • انتخاب مرکز مورد نظر و انتخاب روز و ساعت مراجعه
 • در پایان در روز و ساعت تعیین شده به مراکز مربوطه مراجعه کنید.

همان‌طور که می‌دانید مراجعه به مراکز تعویض پلاک خودرو به عنوان آخرین مرحله نقل و انتقال خرید و فروش خودرو کارکرده یکی از مهمترین اقداماتی است که در معاملات خودرو باید انجام شود. از این رو تعویض پلاک، پلاک سرقتی و پلاک مفقودی باید در مراکز تعویض پلاک ماشین انجام شود.

آماده کردن مدارک لازم برای انتقال پلاک خودرو

مدارک لازم برای انتقال پلاک خودرو

مدارک مورد نیاز برای تعویض پلاک خودرو چیست؟ خریدار و فروشنده لازم است برای انتقال پلاک خودرو یک سری مدارک را به همراه داشته باشند. این مدارک به شرح زیر است:

 • اصل کارت ماشین
 • اصل سند خودرو
 • برگ تسویه حساب خلافی و عوارض خودرو
 • اصل سند مالکیت خودرو (برگ سبز)
 • اصل شناسنامه و کارت ملی فروشنده، خریدار یا وکیل قانونی آنان
 • بیمه شخص ثالث خودرو
 • بیمه بدنه خودرو (در صورت موجود بودن)
 • معاینه فنی خودرو
 • ارائه برگه‌های پرداخت بهای انتقال پلاک
 • حضور خریدار یا فروشنده یا وکیل قانونی آنها
 • اصل و کپی مدارک احراز محل سکونت برای خریدار: مدارکی مانند: اجاره‌نامه، سند منزل و یا هر مدرکی که به بوسیله آن محل سکونت خریدار احراز شود یا قبض برق و گاز

بیمه دات کام سامانه آنلاین استعلام و خرید بیمه است. شما می‌توانید برای تهیه بیمه‌نامه‌های خودرو به بخش محصولات سایت بروید. اطلاعات خواسته شده را وارد کنید. سپس از معتبرترین شرکت‌های بیمه کشور استعلام بگیرید. در نهایت، بر اساس شرایط مدنظرتان اقدام به خرید بیمه شخص ثالث  یا خرید بیمه بدنه نمایید.

مراجعه به مراکز تعویض پلاک و انجام اقدامات لازم

در تهران، ۱۰ مرکز برای انتقال پلاک خودرو (واگذاری پلاک خودرو) در نظر گرفته شده‌است. متقاضی بر اساس نوع خودرو می‌تواند به یکی از این مراکز مراجعه کند. مراکز زیر به خودروهای سواری شخصی خدمت‌رسانی می‌کنند:

 • تعویض پلاک میثم به آدرس کیلومتر ۱۷ جاده مخصوص کرج – خیابان داروپخش – خیابان روز دارو- تلفن: ۴۴۹۸۶۰۰۰
 • تعویض پلاک اتحاد به آدرس تهرانپارس – حکیمیه – خیابان اتحاد – اتحاد ۵ غربی – تلفن: ۷۷۳۹۳۰۳۰
 • تعویض پلاک چیتگر به آدرس کیلومتر ۱۲ جاده مخصوص کرج – تلفن: ۴۴۹۰۱۹۲۹
 • تعویض پلاک خاوران به آدرس کیلومتر ۱۰ جاده خاوران – بعد از سه راه – تلفن: ۳۳۸۵۱۳۳۲
 • تعویض پلاک الغدیر به آدرس یافت آباد – بلوار الغدیر – خیابان اکبر حسینی- تلفن: ۶۶۱۳۳۶۹۳
 • خلیج فارس ویژه موتور سیکلت به آدرس کیلومتر ۷ جاده قدیم کرج – بلوار خلیج فارس – خیابان رهنما – جنب ستاد ترخیص خودرو- تلفن: ۶۶۲۶۰۲۶۲
 • ایران خودرو به آدرس کیلومتر ۱۴ جاده مخصوص کرج – مرکز شماره‌گذاری مستقر در شرکت ایران خودرو – تلفن: ۴۴۹۳۴۴۴۵
 • سایپا به آدرس کیلومتر ۱۱ جاده مخصوص کرج – مرکز شماره‌گذاری مستقر در شرکت سایپا – تلفن: ۴۴۹۰۶۶۱۰
 • آسان موتور به آدرس کیلومتر ۸ جاده مخصوص کرج – مرکز شماره‌گذاری شرکت آسان موتور- تلفن: ۴۸۶۴۵۴۷

مراحل انتقال پلاک خودرو در مراکز تعویض پلاک

طرفین معامله، باید قبل از ثبت سند قطعی به مراکز تعویض پلاک مراجعه کنند. مراحل انتقال پلاک ماشین در این مراکز به شرح زیر است:

 • ورود به مراکز و دریافت قبض ورودی پارکینگ
 • تحویل مدارک به باجه مورد نظر
 • گرفتن فرم بازدید فنی خودرو
 • بازید فنی خودرو توسط کارشناس مرکز: در این مرحله اصالت خودرو تایید می‌شود.
 • ارائه گواهی عدم خلافی در صورت داشتن تخلف
 • پرداخت وجه پلاک برابر با تعرفه و واریز آن به حساب خزانه نزد بانک ملی
 • مراجعه به دفتر مربوطه برای دریافت تاییدیه نقل و انتقال سند مالکیت خودرو
 • مراجعه به محل مربوط به فک پلاک خودرو
 • تحویل پلاک قدیم و گرفتن پلاک جدید
 • مراجعه به محل نصب پلاک جدید
 • مراجعه به در خروجی و تحویل قبض ورود به پارکینک

نکته: همان‌طور که گفته‌شد حضور خریدار و فروشنده در هنگام انجام مراحل تعویض پلاک الزامی است. در غیر اینصورت طرفین معامله می‌توانند با دادن وکالت تعویض پلاک به نماینده قانونی‌شان این مرحله را پیش ببرند.

هزینه انتقال پلاک خودرو در سال ۱۴۰۲

احتمالا می‌پرسید هزینه تعویض پلاک خودرو چقدر است؟ هزینه نقل و انتقال پلاک خودرو در سال ۱۴۰۲ با سال‌های قبل تفاوت دارد. لازم است بدانید تا سال ۱۴۰۰ ارزش و قیمت خودرو در هزینه تعویض پلاک تاثیر داشت. اما از سال ۱۴۰۱ ارزش خودرو تاثیری در هزینه تعویض پلاک ندارد. در سال ۱۴۰۲ از تمامی خودروها بدون توجه به مدل و سال ساخت ۳۷۵ هزار تومان هزینه دریافت می‌شود. همچنین در سال ۱۴۰۲ داخلی یا خارجی بودن خودرو نیز تاثیری در هزینه تعویض پلاک ندارد.

شرایط انتقال پلاک خودرو به ورثه

شرایط انتقال پلاک خودرو به ورثه

مطابق اعلام پلیس راهور شرایط انتقال پلاک خودرو به شخص دیگر تنها در صورتی که شخص مورد نظر ار اعضای درجه یک خانواده باشد، ماشین به ورثه به شرح زیر است:

 • اتمام امور انحصار وراثت به صورت قانونی
 • مراجعه به پلیس راهور با مدارک مربوط
 • ارجای مدارک مربوط به انحصار وراثت به مراکز تعویض پلاک
 • ثبت پلاک به نام ورثه

نکته: اقدامات گفته‌شده باید در کمتر از یک سال از زمان فوت صاحب خودرو انجام گیرد. معامله خودروهای کارکرده مراحل متعددی دارد.

مهم‌ترین نکات در مورد انتقال پلاک خودرو

انتقال پلاک خودرو یکی از مراحل مهم خرید و فروش ماشین است. همان‌طور که گفتیم برای انتقال پلاک خودرو باید هر دو طرف معامله یا نماینده‌های قانونی‌شان حضور داشته باشند. در این مقاله به طور کامل مراحل انتقال پلاک خودرو را برای شما شرح دادیم و بیمه‌نامه‌های مناسب خودرویی را نیز به شما معرفی کردیم. داشتن بیمه شخص ثالث برای انجام کارهای تعویض پلاک الزامی است. در نهایت اگر در مورد انتقال پلاک خودرو و مراحل آن سوال یا ایهامی داشتید از قسمت نظرات این مقاله با ما در ارتباط باشید.

لیست برچسب ها
آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
person
من
۲۴ فروردین ۱۴۰۳

سلام من پژو پارس رو فروختم اما انتقال پلاک ندادم و شکایت مردم و الان خودرو گرفته ‌شده و در پارکینگ است، الان چجوری انتقال پلاک بدون دردسری انجام بدنم، لازم به ذکر است که خریدار ماشین آدم بی حساب و حقه بازی هست

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۵ فروردین ۱۴۰۳

  سلام دوست عزیز
  برای نقل و انتقالات خودرو باید از مالک قبلی وکالت داشته باشید یا ایشان حضور داشته باشند.

person
حسین
۰۵ فروردین ۱۴۰۳

سلام ،بنده چند روز پیش اولین پلاکم رو از تعویض پلاک گرفتم .الان بهم پلاک دست دوم دادن که قبلا برا کس دیگه ای بوده .وقتیم از انبار تحویل گرفتم جای سوراخ پرچ ایناهم روش بود و خط و خش.روی پلاک زده براسال۹۸ صادر شده .

آیا این مسئله مشکل یا موردی داره یا یه چیز عادیه.ممنون میشم راهنماییم کنین

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۶ فروردین ۱۴۰۳

  سلام دوست عزیز
  برای اطمینان خاطر این موضوع را از طریق پلیس راهنمایی و رانندگی پیگیری کنید.

  person
  نمیدانم،اطلاعی ندارم
  ۲۷ تیر ۱۴۰۳

  عادیه دوست گرامی،فقط پلاک مخدوش نباشه

person
بهرام
۰۱ فروردین ۱۴۰۳

آیا کسی که در شهر دیگری در کارخانه کار می‌کند با برگه اشتغال به کار می‌تواند تعویض پلاک ککد

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۶ فروردین ۱۴۰۳

  سلام دوست عزیز
  بله می توانید به این شکل برای تعویض پلاک اقدام کنید.

person
ایمان
۲۵ اسفند ۱۴۰۲

سلام
من یک خودرو با پلاک یک شهر دیگه دارم ، جدیدا یک ماشین جدید ثبت نام کردم و در سامانه سخا ، آدرس شهر سکونت فعلیم رو مجبور شدم بزنم ، اگر خودروی قدیمی خودم رو بفروشم ، پلاک اون ماشین رو میتونم با خودروی جدیدم تعویض کنم ؟؟ روالش به چه گونه هست ؟؟ پلاک قبلیم از بین میره یا نه ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۶ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بهتر است این مورد را از مراکز تعویض پلاک بپرسید.

person
حامد
۱۷ اسفند ۱۴۰۲

سلام
آیا امکانش هست که مدارک خودرو و خریدار و فروشنده و تعویض پلاک را شخصی غیر از خریدار ببره تعویض پلاک و اقدام به تعویض پلاک به نام خریدار نماید؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۹ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  در صورتی که از خریدار وکالت داشته باشند می توانند این کار را انجام دهند.

person
تاکسی
۱۷ اسفند ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر خسته نباشید یه ماشین مدل ۹۹ تاکسی پلاک ع بین شهری میخوام از رامسر بخرم فروشنده نمیتونه بیاد تعویض پلاک حضوری به نام خریدار بزنه و اینکه میدونم باید از اتحادیه نامه سیستمی به تعویض پلاک بخوره ۴۸ ساعت طول میکشه میشه وکالتی انتقال پلاک داد یا نه ؟ مننوت میشم راهنمایی کنید تشکر

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۹ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله می توانید وکالت دهید.

person
تاکسی
۱۷ اسفند ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر خدمت شما و‌خسته نباشید یه ماشین تاکسی مدل ۹۹ پلاک ع از رامسر میخوام بخرم فروشنده کصالت داره نمیتونه حضوری تعویض پلاک میثم‌ به نام بزنه میگه وکالتی میدم آیا میشه یا نه ؟ و اینکه میدونم از اتحادیه نامه تعویض پلاک بگیرم ۴۸ ساعت طول میکشه تا بشینه ممنون میشم راهنمایی کنید

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۹ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله می توانید مراحل تعویض پلاک را به صورت وکالتی انجام دهید.

person
Ehsan
۱۷ اسفند ۱۴۰۲

باسلام.من ماشین صفر از کارخانه گرفتم و پلاکش به اسم خودمه میخوام همین پلاک به دخترم که سه ساله هست انتقال بدم.ایا باید مالیات بدم و روالش چه جوریه؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۹ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  هزینه های لازم در زمان نقل و انتقالات از شما دریافت می شود.

  person
  نمیدانم،اطلاعی ندارم
  ۲۷ تیر ۱۴۰۳

  ماشین رو بله ولی پلاک رو نمیتونید بنام شخص مشخصی غیر از خودتان انتقال دهید،مصداق خرید و فروش پلاکه که قانونی نیس،تا حالا شنیدید بگن فلانی شماره تلفن رند میفروشه؟پلاک رند چی؟

person
دیانا
۱۵ اسفند ۱۴۰۲

سلام. من شش سال پیش وکالتی ماشینم رو فروختم ولی اون شخص ماشینم بنام خودش نزده الان اومده که این کار و بکنه منم انجام دادم براشون ولی دوباره وکالت دو ماهه دادم یعنی محضر گفت دو ماهه قانونه آیا درسته؟ الان شک کردم نمی‌دونم کار درستی انجام دادم بعد شش سال دوباره ‌ ممنون میشم راهنمایی کنین

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۶ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  وکالت شما صرفا برای انتقال سند است. می توانید از خریدار درخواست کنید که سریعتر مراحل را انجام دهد.

   person
   دیانا
   ۱۶ اسفند ۱۴۰۲

   ممنون از پاسختون
   یعنی امکانش هست هنوز مشکلی برای من پیش بیاد. چون محضر گفتن دیگه با شما کاری ندارن باید برن نمایندگی سایپا

    person
    نویسنده بیمه
    ۱۹ اسفند ۱۴۰۲

    سلام دوست عزیز
    در این خصوص اطلاعی نداریم.

person
سعید
۱۴ اسفند ۱۴۰۲

سلام چطوری میتونم پلاک ماشینم رو (عینا با همون شماره) به همسرم منتقل کنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۵ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  به مراکز تعویض پلاک مراجعه کنید.

   person
   سعید
   ۱۵ اسفند ۱۴۰۲

   سلام مجدد
   منظورم این بود که آیا امکان انتقال همزمان مالکیت پلاک و مالکیت خودرو به همسر امکان داره یا نه؟
   ( میخوام ماشینم رو به نام همسرم کنم ولی شماره پلاک ماشین تغیر نکنه )

    person
    نویسنده بیمه
    ۱۶ اسفند ۱۴۰۲

    سلام دوست عزیز
    بله می توانید مراحل این کار را در یک روز انجام دهید.

person
ابوالفضل
۱۳ اسفند ۱۴۰۲

برا بار اول که ماشین بنام میشه پلاک ۵۰ یا۶۰ میدن؟ نمیشه پلاکی مثل ۲۲ گرفت؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۴ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  این موضوع را باید از مراکز تعویض پلاک بپرسید.

person
سؤال
۱۳ اسفند ۱۴۰۲

سلام
اگر خریدار پلاک فروشنده را در یک روز فک کند درهمان روز فروشنده می‌تواند پلاک خود رادریافت کند یا باید چند روز دیگر مراجعه کند یعنی همزمان میشه پروسه انجامداد

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۴ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  می توانید به صورت همزمان برای تعویض پلاک اقدام نمایید.

person
محمدرضا
۱۳ اسفند ۱۴۰۲

من در حال حاضر منزل یکی از اقوام زندگی میکنم در تهران ، چطور میتونم مدارک لازم برای گرفتن پلاک تهران رو بگیرم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۴ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  ابتدا باید احراز محل سکونت خود را انجام دهید.

person
افشار
۱۳ اسفند ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر ، پدرم الان ۷ ماه ماشینو فروخته الان میخوایم ماشین بگیریم و پلاک به نام من باشه امکانش هست ؟
و اینکه تا چند ماه پلاک تو انبار تعوضی پلاک میمونه؟ ۶ ماه یا ۱ سال !

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۴ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله می توانید پلاک را به نام خودتان تغییر دهید.

person
صدف
۱۳ اسفند ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر
برای تعویض پلاک حتما باید اجاره نامه کد رهگیری داشته باشه ؟
یا اجاره نامه ای که دستی نوشته شده رو هم قبول میکنن ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۴ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  باید کدرهگیری داشته باشید.

person
پرستو
۰۷ اسفند ۱۴۰۲

سلام وقتتون بخیر
من امروز ماشینم فروختم می خواستم بدونم میتونم همین پلاک خودم رو برای ماشین جدید بگیرم؟یا پلاک کلا تغییر میکنه ؟ممنونم

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۸ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  می توانید از پلاک فعلی خود استفاده کنید.

  person
  راهور
  ۱۱ اسفند ۱۴۰۲

  بله میتونید

person
پیمان
۰۴ اسفند ۱۴۰۲

سلام من سال ۹۶ ماشینو
م را فروختم امسال که ماشین خریدم میخواهم تخفیف هایم را به بیمه نامه ماشین جدید منتقل کنم ،اما برای استعلام تخفیفات پلاک قبلی و کد ملی ام را وارد میکنم می‌گوید این پلاک متعلق به این کد ملی نیست پس چگونه استعلام تخفیف هایم را بگیرم

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۵ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  برای دریافت استعلام تخفیفات بیمه شخص ثالث از سامانه سنهاب استفاد نمایید یا از شرکت بیمه خود سوال بفرمایید. می توانید از مراکز تعویض پلاک تاریخچه پلاک خود را دریافت نمایید.

  person
  راهور
  ۱۱ اسفند ۱۴۰۲

  تاریخچه پلاک از مرکز تعویض پلاک شهر خودتون بگیرید

  person
  راهنما
  ۱۱ اسفند ۱۴۰۲

  تاریخچه پلاک از مرکز تعویض پلاک شهر خودتون بگیرید

person
ابراهیمی
۰۴ اسفند ۱۴۰۲

سلام سند خودرو به نام خودم هستش ولی پلاک رو می خوام بنام پسرم بگیرم ماشین رو تازه خریدم چکار باید کنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۵ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  به مراکز تعویض پلاک مراجعه نمایید تا شما را راهنمایی نمایند.

person
Mohammadi
۰۴ اسفند ۱۴۰۲

با سلام
من ساکن تهران هستم ولی متولد تهران نیستم
ایا جهت احراز سکونت ، فقط از طریق پست احراز سکونتم تایید میشه یا مدرک دیگه ای باید ارائه کنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۵ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  از طریق پست می توانید اقدام نمایید.

person
Taybe
۲۳ بهمن ۱۴۰۲

سلام من ماشینم رو به یکی فروختم اما پلاک خودرو هنوز به نام منه و هرروز پیام جریمه میاد باید چیکار کنم؟ اون خانوم هم نمیاد برای انتقال مالکیت یا تعویض ! آیا خطری داره برای من ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۴ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله، اولین کار بعد از فروش خودرو تعویض پلاک است.

person
مهدی
۲۲ بهمن ۱۴۰۲

سلام‌ خسته نباشید‌ من متوجه نشدم دقیقا‌ برای تعویض پلاک ماشین‌ چیکار‌ میشه‌ کرد ؟ فقط آدرس محل سکونت‌ لازمه برای تعویض پلاک‌ برای مراجعه‌ به مرکز تعویض پلاک انجام بدیم ممنون میشم راهنمایی‌ کنید .

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۳ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  باید احراز محل سکونت خود را دریافت نمایید.

person
م.اکبری
۰۹ بهمن ۱۴۰۲

درود و خسته نباشید،بنده خودرویی خریداری کردم و برای تعویض پلاک که مراجعه کردم درخواست داشتم پلاکی که از قبل بنام بنده رو فعال کنن که اعلام کردن بخاطر چندسال غیرفعال بودن پلاک رو به شخص دیگه واگذار کردن از چه طریق میتونم برای پس گرفتن پلاک قبلم اقدام کنم؟؟با تشکر

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۰ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  باید به مراکز تعویض پلاک مراجعه کنید.

  person
  نمیدانم،اطلاعی ندارم
  ۲۷ تیر ۱۴۰۳

  سلام،امکان خرید و فروش پلاک میسر نیست،اگر از مالکیت شما خارج شده باشد دیگر برگشتی در کار نیس،خیلیا هم دیدم پرسیدن پلاکمو بنام پسرم یا خانومم بزنم که جوابش همینه امکان انتقال یا خرید و فروش پلاک ممکن نیس،قانونه اقا جان قانوووون،نمیشه برید بگید فلان پلاکو میخوام یا پلاکمو به فلانی میخوام انتقال بدم

person
محمد
۰۳ بهمن ۱۴۰۲

با سلام من یک ماشین دارم ک سند وپلاک بنام خودم هست و خانمم هم یک ماشین داره امکانش هست فقط پلاک رو بنامش بزنم ولی پلاکا رو ماشین بمونه؟ چون می‌خوام ماشین ثبت نام کنم نباید پلاک فعالی ب اسم من باشه…ممنون میشم راهنمایی بفرمایید لطفاً

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۴ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله می توانید پلاک را به همسرتان را انتقال دهید.

person
شیوا
۲۷ دی ۱۴۰۲

سلام من میخواستم خود پلاک ماشین مادرمو بخرم که کلا به اسم من باشه میشه ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۱ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  باید در مراکز تعویض پلاک، پلاک را به نام خودتان انتقال دهید.

  person
  اطلاعی ندارم
  ۲۷ تیر ۱۴۰۳

  خیر امکان خرید و فروش یا انتقال پلاک در ایران وجود ندارد،برای تعویض پلاک که اقدام کنید اگر پلاک نصب نشده داشته باشید و مالک ان خودتان باشید براتون ثبت میکنن اگر نداشته باشید بصورت رندوم یک پلاک انتخاب میکنن و ازتون نظر نمیخوان که کدومو میخوایید یا دوسش ندارید

person
🙏🏻
۲۶ دی ۱۴۰۲

من قبلا کرمانشاه زندگی میکردم و الان اهوازم ی ماشین خریدم احراز محل سکونت کرمانشاه دارم میتونم توی اهواز تعویض پلاک کنم پلاک کرمانشاه بگیرم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۶ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بهتر است این مورد را به صورت مستقیم از مراکز تعویض پلاک بپرسید.

person
جابر
۱۶ دی ۱۴۰۲

سلام. من ساکن شهرستان بودم و الان ساکن تهران هستم. من میخام پلاکمو از شهرستان به تهران تغییر بدم. میخاستم ببینم چه مدارکی لازم هست؟ و اینکه هزینه اش چقدره؟ ممنون میشم توضیح کاملی بدین

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۷ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  برای انجام این کار باید به مراکز تعویض پلاک مراجعه نمایید.

person
پریسا
۱۴ دی ۱۴۰۲

سلام من یک پلاک فعال دارم
برای ماشین دومم میخام‌ برم‌تعویض پلاک
بازم باید مدارک سکونت رو ببرم ؟
یا چون‌پلاک فعال دارم لازم‌نیست ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۶ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بهتر است مدارک احراز را به همراه داشته باشید.

  person
  سعید
  ۰۲ بهمن ۱۴۰۲

  سلام من نوبت اینترنتی واسه تعویض پلاک به اسم‌خودم گرفتم واحراز محل سکونت هم به اسم‌خودم گرفتم ایا بااین مدارک میتونم ماشینی که خریدمو پلاک رو به اسم‌همسرم بزنم؟

   person
   نویسنده بیمه
   ۰۳ بهمن ۱۴۰۲

   سلام دوست عزیز
   بله می توانید پلاک را به نام همسرتان انتقال دهید.

person
علی
۰۶ دی ۱۴۰۲

سلام
برادرم از شهرستان به شهر محل سکونت من اومده برای تعویض پلاک و بدون اینکه به ما اطلاع بده از آدرس و کدپستی منزل من برای احراز نشانی توسط پست استفاده کرده و توسط پست تایید شده و پلاک از شهر ما گرفته..میخواستم سوال کنم مشکلی میتونه برای من ایجاد بشه ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۹ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر؛ مشکلی ایجاد نمی شود.

person
فرشته
۰۶ دی ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر ایا برای تعویض پلاک احراز نشانی توسط پست لازمه یا با قبض برق و گاز هم میشه کارها انجام داد

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۶ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  باید حتما توسط پست احراز شود

person
Yosef
۲۵ آذر ۱۴۰۲

هنگام تعویض پلاک میشود خلافی را به صورت اقساطی پرداخت کرد

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۷ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  در این مورد اطلاعی نداریم باید از مراکز +۱۰ سوال بفرمایید.

person
یوسف
۲۴ آذر ۱۴۰۲

آبا هنگام تعویض پلاک میشه خلافی رو قسطی کرد

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۷ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  این موضوع را از مراکز پلیس +۱۰ بپرسید.

person
صلابتی
۱۸ آذر ۱۴۰۲

سلام وقتتان بخیر خودرو سواری ام را فروخته ام خودرو وانت بار خریداری کردم آیا پلاک خودرو سواری فروخته شده به خودرو وانت بار خریداری شده ام منتقل می‌شود؟ ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۹ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  این مورد را باید از راهور یا مراکز تعویض پلاک بپرسید.

person
بهزاد
۱۵ آذر ۱۴۰۲

سلام. خودرو قبلی که داشتیم پلاکش به نام همسرم بود و یک ماهه که فروختیم و خبر دارم فک پلاک شده. دو سوال دارم ۱. آیا میتونم همون پلاک رو به نام خودم بگیرم؟ ۲. برای گرفتن اون پلاک حتما باید برم جایی که فک شده؟
ممنون

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۸ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  باید به مراکز تعویض پلاک مراجعه نمایید.

person
سامان
۱۵ آذر ۱۴۰۲

اگه شخصی ۲ تا ماشین داره و بخواد هر ۲ بنام خودش باشه باید هزینه نقل و انتقال بده باز ؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۵ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  نقل و انتقال هر پلاک به صورت جداگانه انجام می شود و باید هزینه های هر کدام را جدا بپردازید.

person
محسن
۱۵ آبان ۱۴۰۲

چطور باید پلاکمو نگه دارم به نام خودم بعد یکسال قیچی نشه و به نام خودم بمونه

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۵ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. بهتر است در این مورد از مراکز تعویض پلاک سوال بپرسید.

person
مريم
۱۴ آبان ۱۴۰۲

سلام،وقتتون بخیر
من یک ماشین خریدم و میخواهم به نام خودم بزنم.مجرد هستم و با خانواده زندگی میکنم.برای احراز محل سکونت در سخا مدارک پدرم رو احراز هویت کردم چون اجاره نامه به نام ایشون هست.درسته یا باید در سخا من هم ثبت نام کنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۵ آبان ۱۴۰۲

  سلام. بهتر است در سامانه ثبت نام نمایید.

person
شهروز
۱۱ آبان ۱۴۰۲

سلام، من پلاک تهران به نامم موجود که اخیرا فک پلاک کردم آیا برای دریافت پلاک قبلی باز باید مدارک احراز سکونت ارائه بد؟ و ایا میتونم در خواست بدم پلاک به شهرستان فرستاده بشه یا حتما بید به مراکز تهران مراجعه کنم؟ سپااااس

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۳ آبان ۱۴۰۲

  سلام کاربر گرامی. برای دریافت پلاک باید مدارک احراز محل سکونت را ارائه دهید.

person
حسین محب
۰۹ آبان ۱۴۰۲

سلام، خسته نباشید، همسر من هیچ پلاک و ماشینی بنامش نیست،یک ماشین و پلاک بنام خودم دارمو میخواهم پلاک ماشین را بنام همسرم بزنم، ولی پلاک روی ماشین بماند، آیا امکان دارد؟متشکر

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۰ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  باید از مراکز تعویض پلاک این سوال را بپرسید.

person
حامد
۰۵ آبان ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر من هیچ پلاکی بنام خودم ندارم،
ساکن تهران هستم و توسط مامور پست داخل سخا با موفقیت احراز هویت شدم
یکشنبه نوبت تعویض پلاک دارم
بعضی افراد میگن که کارت ملیمو ببرم برای محل زندگیم کفایت میکنه
بعضی افراد دیگه میگن مجددا باید قولنامه اجاره خونه رو با خودم ببرم!!!
ممکنه راهنمایی کنید!

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۶ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز.
  باید قولنامه یا مدرک احراز محل سکونت خود را به مراکز تعویض پلاک ارائه دهید.

person
فرحناز
۰۲ آبان ۱۴۰۲

سلام ما یه ماشین خریدیم قولنامه ماشین به اسم همسرم نوشته شده اما وکالت نامه به اسم من خورده من ماشین میتونم به اسم خودم بگیرم یا باید دوباره قولنامه دیگری بنویسیم

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۲ آبان ۱۴۰۲

  سلام. وکالتنامه به معنای این است که شما نماینده همسرتان هستید و می توانید کارهای قانونی خودرو را بدون حضور همسرتان انجام دهید.

   person
   شهیمی
   ۰۵ آبان ۱۴۰۲

   سلام. پلاک ماشین من با کد شهرستان هستش و الان ساکن تهران شدم. آیا میتوانم پلاک تهران بگیرم؟چه مدارکی لازمه؟

    person
    نویسنده بیمه
    ۰۶ آبان ۱۴۰۲

    سلام دوست عزیز
    مدارک شناسایی، بیمه نامه، مدارک خودرو، احراز هویت و احراز محل سکونت برای دریافت پلاک جدید الزامی است.

person
حسین
۰۱ آبان ۱۴۰۲

سلام ، پلاک پدر رو بخواهم انتقال بدم به خودم !!
خودم هم ماشین و پلاکی به اسمم ندارم و پدرم ماشین رو میخواد بفروشه و من پلاک رو خوشم میاد میخوام انتقال بده بهم . آیا راه کاری هستش

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۲ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله، به مراکز تعویض پلاک مراجعه کنید.

person
مهدی
۲۰ مهر ۱۴۰۲

سلام خسته نباشید
خاستم بدونم وقتی داخل شهر خودتون نیستید میشه پلاک شهرتون رو از شهر دیگه بزنید مثلا اهواز میخام پلاک ۴۱ بزنم

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۲ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر؛ در هر شهر فقط پلاک آن شهر صادر می شود.

person
علی
۱۵ مهر ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر
میخواستم بپرسم که من تازه میخوام پلاک بگیرم، نداشتم تاحالا
برای اینکه فرایندش انجام بشه و بنامم بخوره، سخا لازمه؟ داخل تهران ملک بناممه سند دارم.

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۵ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر نیازی به کارت پایان خدمت یا شماره سخا نیست.

person
محمد
۱۴ مهر ۱۴۰۲

سلام خسته نباشید
یه ماشین خریدیم
دیروز تعویض پلاک کردیم به اسم همسرم
فقط پلاکی که به اسم همسرم هست تو شماره گذاری تبریز هست و ما تو شهرستانیم
میخام بدونم اگه من مدارکو ببرم به من میدن پلاکو؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۵ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  باید به یکی از مراکز تعویض پلاک مراجعه نمایید. بهتر است از همسرتان وکالتنامه انتقال پلاک را دریافت نمایید.

person
میلاد
۰۱ مهر ۱۴۰۲

سلام روزتون بخیر میخواستم بپرسم من خودم پلاک ۲۰ ماشنمو فروختم فک پلاک شده الان که ماشین خریدم میتونم پلاک ۹۹ بگیرم چون شنیدم میشه با پول پلاک های بلوکه شده خریداری کرد ایا چنین چیزی واقعیت داره ممنون میشم جواب بدین

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۳ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. متاسفانه در این رابطه اطلاعاتی نداریم. بهتر است از مراکز تعویض پلاک سوال بفرمایید.

person
یوسف
۲۶ شهریور ۱۴۰۲

سلام من سال ۹۶ با اجاره نامه پلاک تهران گرفتم ماشین فروختم الان پلاک غیرفعال شده ماشین جدید خریدم میخام پلاک تهران کنم همون پلاک قبلی رو بذارم اداره پست احراز نشانی کرده آیا دوباره اجاره نامه میخاد برا تعویض پلاک یا نمیخاد ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۷ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  باید احراز محل سکونت را انجام دهید.

person
محمد
۲۲ شهریور ۱۴۰۲

سلام وقتتون بخیر ۱۰ سال پیش ماشینی فروختم و به طرف مقابل حق وکالت دادم برای تعویض پلاک الان بعد ده سال مشخص شده که پلاک هنوز به اسم من هست و با ماشین کلاهبرداری شده الان از من شکایت کردن باید چیکار کنم

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۶ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  باید در زمان فروش خودرو برای انتقال و تعویض پلاک اقدام کنید. موضوع را از مراجع قانونی پیگیری نمایید و با یک وکیل مشورت نمایید.

person
پرویز
۲۱ شهریور ۱۴۰۲

سلام میخواستم بدونم میشه پلاک رند ماشینمو به نام شخص دیگری بزنم؟
لطفا شرایطش هم بگید

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۶ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  باید به مراکز تعویض پلاک مراجعه کنید.

person
پرویز
۲۱ شهریور ۱۴۰۲

سلام میخواستم بدونم میشه پلاک رند ماشینمو به نام شخص دیگری زد؟
اگر میشه شرایطش هم بگید

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۸ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  باید این مورد را از یکی از مراکز تعویض پلاک بپرسید.

person
مهدی
۱۸ شهریور ۱۴۰۲

سلام من پدرم ۱۴ساله فوت شده ماشینش انداختیم توی باغمون الان ۱۴ساله پارکه از بیمه هم گذشته میخواستم ببینم چطوری میتونم پلاک رو انتقال بدم به خودم

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۹ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  باید مدارک انحصار وارثت را به همراه خود داشته باشید تا بتوانید مراحل انتقال را انجام دهید.

person
mojtabaabc75
۱۳ شهریور ۱۴۰۲

خسته نباشید من یه مشکل حقوقی دارم و حساب های بانکیم مسدود هستند، آیا میتونم پلاک ب اسم خودم ثبت کنم یا خیر؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۴ شهریور ۱۴۰۲

  سلام. اگر حساب های بانکی شما مسدود شده است احتمال توقیف خودرو نیز وجود دارد. بهتر است با یک وکیل مشورت نمایید.

person
پیمان
۰۱ شهریور ۱۴۰۲

سلام
من پدرم ۷ سال پیش فوت شدن
میتونم پلاکی که به نام پدرم بوده رو بنام خودم بزنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۱ شهریور ۱۴۰۲

  سلام لطفا به مراکز تعویض پلاک مراجعه کنید و این سوال را از آن ها بپرسید.

person
مهدی
۲۸ مرداد ۱۴۰۲

سلام وقت شما بخیر من از برادرم یک ماشین با پلاک تهران خریدم ولی من ساکن کرمان هستم میخواستم بدونم که برادرم میتونه پلاکش رو به من بده ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۸ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. بله می توانید به مراکز تعویض پلاک مراجعه نمایید و پلاک را به نام خودتان انتقال دهید. برای این کار یا باید از برادرتان وکالت داشته باشید یا ایشان نیز حضور داشته باشند.

person
Shahin0114
۲۸ مرداد ۱۴۰۲

سلام من سال ۹۲ ماشین خریدم بعد سال ۹۳ ماشین اولیم رو فروختم الان دوباره یه ماشین خریدم پلاک فک شده رو ماشینم نصب کنم

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۸ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. باید به مراکز تعویض پلاک مراجعه نمایید تا پلاک قبلی را به خودروی جدیدتان انتقال دهید.

person
محسن
۲۳ مرداد ۱۴۰۲

سلام وقت بخیربنده نزدیک ده سال ماشین خریداری کردم وبلاک وسند بنام صاحب قبلی است ایا میتوانم هنگام انتقال سند پلاک روهم بنام خودم بزنم منظور پلاک که بنام او هسته ممنون میشم راهنمائی کنید

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۳ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. در صورت موافقت مالک می توانید.

person
سامان
۱۱ مرداد ۱۴۰۲

سلام وقت شما بخیر ، تازگی ماشین گرفتم و پلاک جدید یه شهر دیگه رو زدم ،الان می تونم اونو تغییر بدم به پلاک قبلی که داشتم ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۱ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. بله. باید به مراکز تعویض پلاک مراجعه نمایید.

person
بدون نام
۱۴ تیر ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر من یک ماشین با قولنامه فروختم خریدار هم پول رو انتقال داده مدارک رو بهش دادم ولی الان نمیاد برا فک پلاک وبه نام کردن باید چکار کنم

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۴ تیر ۱۴۰۲

  سلام. از طریق قانونی اقدام کنید.

  person
  حسن مهربانی
  ۲۱ شهریور ۱۴۰۲

  سلام من تو سایت نوبت تعویض پلاک گرفتم اما به جای نقل وانتقال تغییر کد پلاک مالک از شهری به شهر دیگر را وارد کردم آیا موقع نوبت تعویض پلاک به مشکل میخورم یا نه
  راهنمایی کنی

  د

   person
   نویسنده بیمه
   ۲۶ شهریور ۱۴۰۲

   سلام دوست عزیز
   خیر در زمان مراجعه اعلام کنید که اشتباهی رخ داده است.

person
محسن
۲۶ خرداد ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر من یه تاکسی مدل پایین خریدم که درحد اسقاطی هست ایا برای تعویض وانتقال سند باید معاینه فنی داشته باشه
؟؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۷ خرداد ۱۴۰۲

  سلام. بله

person
کاربر
۱۹ خرداد ۱۴۰۲

سلام اگر پلاک جلوی ماشینم کج باشد می توانم بروم تعویض پلاک و آن را صاف در جایش بگذارم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۰ خرداد ۱۴۰۲

  سلام. بله.

person
بدون نام
۱۹ خرداد ۱۴۰۲

سلام اگر یک ماشین ارزان قیمت داشته باشم که پلاکش رند است و یک ماشین شاسی بلند بخرم و پلاکش رند نباشد و بخواهم پلاک دو ماشین خودم با هم عوض کنم آیا امکان دارد؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۰ خرداد ۱۴۰۲

  سلام. بله می‌توانید

person
مهدی رمضانی
۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۲

سلام خسته نباشید
من میخواستم خودرو رو از فروشنده به اسم فرزند ۳ ساله ام انتقال دهم ، در سامانه سخا به کد ملی خودم انتقال باید دهم یا فرزندم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۲

  سلام. به کد ملی فرزندتان

  person
  user
  ۰۹ تیر ۱۴۰۲

  سلام وقت بخیر .بنده محل کارم ازایلام به خوزستان انتقال پیدا کرده.آیا میتونم به اسم پسر ۱۲ ساله ام واسه ماشینم پلاک جدید خوزستان بگیرم؟
  با تشکر

   person
   نویسنده بیمه
   ۱۰ تیر ۱۴۰۲

   سلام. بله می‌توانید سند خودرو را به نام ایشان بزنید.

person
نیلو
۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۲

سلام وقتتون بخیر ، در صورتی که تو قرعه کشی های ایرانخودرو و سایپا ، ماشین برنده شویم ، آیا میشود از پلاک یکی از افراد درجه یک استفاده کرد؟ به طور مثال همسرم پلاک ماشینش رو به من بده ؟؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۲

  سلام. بله باید پلاک را به نام خودتان انتقال دهید.

   person
   نیلو
   ۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۲

   یعنی پلاکی که کارخانه میده رو میشه برد تعویض پلاک و پلاک همسرم رو بگیرم و روش نصب کنم؟؟؟ ماشین به اسم من هست ( قرعه کشی به اسم من در اومده…)))

    person
    نویسنده بیمه
    ۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۲

    سلام. بله می توانید پلاک را تغییر دهید. باید پلاک فعلی فک کنید.

    person
    امير اسحق
    ۰۶ تیر ۱۴۰۲

    به نام همسرتون میشه ماشین

person
مهدی
۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۲

سلام خسته نباشید ، قصد دارم پلاک ماشینم را به نام پدرم بزنم . اولا آیا داشتن گواهینامه الزامی است ؟ ثانیا حضور خریدار (پدرم) له مرکز تعویض پلاک الزامی است؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۲

  سلام. بله باید گواهینامه داشته باشند. بله باید حضور داشته باشند یا به شما وکالت دهند.

person
ف س
۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۲

سلام ماشین بنام شخص دیگری هست که ده ساله مجهول المکان هست پلاک بنام من بود با یک قولنامه حالا پلاک ماشین سرقت شده چگونه می تونم پلاک جدید بگیرم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۲

  سلام. از طریق پلیس +۱۰ اعلام سرقت کنید و سپس به مراکز تعویض پلاک مراجعه کنید.

person
مریم
۲۰ فروردین ۱۴۰۲

سلام وقتتون بخیر.من مدتی هست در تهران مشغول بکار شدم.خانه اجاره کردم و بیمه هم از تهران رد می‌شود.چطور میتونم پلاک ماشین را به پلاک تهران تغییر بدهم.ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۱ فروردین ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. از مراکز تعویض پلاک سوال بفرمایید.

person
علی
۱۹ فروردین ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر میشه پلاک بنام کسی دیگر ولی سند ماشین هم برا شخصی دیگری بشه

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۹ فروردین ۱۴۰۲

  سلام. سند و پلاک باید به نام یک نفر باشد. در صورتی که پلاک به نام فرد دیگری باشد تمام تخلفات برای پلاک ثبت می‌شود و از نظر قانونی با مشکل مواجه می‌شوید.

person
سعــSaeedـــید
۱۷ فروردین ۱۴۰۲

اجاره نامه ۱ ماه مونده باشه آیا تعویض پلاک انجام میشود؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۹ فروردین ۱۴۰۲

  سلام. بله

person
سعدی
۱۴ فروردین ۱۴۰۲

سلام
بند ماشین۴۰۵ مدل۸۳ خریداری کردم.ماشین سانروف داره یه گروهی میگن پوسته سقف تعویض کن یه گروهی میگن همینجوری برو تعویض پلاک یه جریمه میکنه و تو سند قید میشه درست میگن آیا؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۴ فروردین ۱۴۰۲

  سلام. این موضوع را باید از مراکز تعویض پلاک بپرسید.

person
رضا
۰۲ فروردین ۱۴۰۲

سلام
من میخواستم پلاکم رو به نام همسرم بزنم
چه کاری باید انجام بدم و تو سامانه تو نوع خدمت کدوم رو انتخاب کنم

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۲ فروردین ۱۴۰۲

  سلام. برای انتقال پلاک کافی است مدارک همسر را به همراه مدارک خودتان به یکی از مراکز تعویض پلاک ببرید.

person
فف
۲۴ اسفند ۱۴۰۱

برای انتقال پلاک به شخص دیگر حتما باید وکالت داد یا باهم به مراکز تعویض پلاک برویم ؛ می شود انتقال داد؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۴ اسفند ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز. می‌توانید همراه با شخص دیگر به مراکز تعویض پلاک بروید یا با دادن وکالت نامه به فرد دیگر اجازه دهید به نمایندگی از شما مراحل قانونی این کار را انجام دهد.

person
Iman 88
۱۲ اسفند ۱۴۰۱

سلام میخواستم پلاک اسلامشهر استان تهران رو بگیرم خونم اسلامشهره سندم دارم میتونم از لرستان برای گرفتن پلاک اقدام کنم

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۳ اسفند ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز. از مراکز تعویض پلاک برای پاسخ این سوال کمک بگیرید.

person
Sara
۰۷ اسفند ۱۴۰۱

باسلام وقتون بخیر
پلاک و سند ماشین به اسم همسرم هست آیا این امکان وجود داره که ماشین وپلاک رو به اسم من بزنه خودش یه ماشین دیگه ثبت نام کنه

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۸ اسفند ۱۴۰۱

  سلام. بله.

person
گلبرگ
۲۱ بهمن ۱۴۰۱

با سلام. چطور میتونیم پلاک های قدیمی بگیریم؟ مثلا ۱۱ ۹۹ ۵۵

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۳ بهمن ۱۴۰۱

  سلام. از مراکز تعویض پلاک این موضوع را سوال بفرمایید.

   person
   بیات
   ۰۸ اسفند ۱۴۰۱

   سلام من از برادرم ماشین گرفتم آیا میشه همون پلاک رو به اسم من کنه یا باید یه پلاک جدید بگیرم؟ ممنون

    person
    کارشناس بیمه
    ۰۸ اسفند ۱۴۰۱

    سلام. می‌توانید پلاک را انتقال دهید.

person
محمد مسلم سوته دل
۲۰ بهمن ۱۴۰۱

سلام وقت بخیر
من پدرم در قید حیات “هستند” و میخواد پلاک خودش رو به من بده این امکان وجود داره ؟؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۱ بهمن ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز. بله این امکان برای شما فراهم است.

   person
   محمد مسلم سوته دل
   ۲۳ بهمن ۱۴۰۱

   چه مدارکی لازمه ؟؟
   آیا حضورشون هنگام تعویض پلاک ضروریه یا وکالت نامه کفایت میکنه؟

    person
    کارشناس بیمه
    ۲۳ بهمن ۱۴۰۱

    مدارک هویتی، شناسنامه و کارت ملی، سند ماشین، وکالت نامه و مدارک بیمه. همچنین فیش پرداخت جرایم و مالیات خودرو.

person
احمد
۱۶ بهمن ۱۴۰۱

سلام
یه سوال داشتم میخواستم ببینم میشه پدرم پلاک که داره به من انتقال بده و این که سه ماه ماشین فروخته
و من ماشین خریدم میخواستم ببینم امکان داره هیچ پلاک هم تا به حال نداشتم

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۶ بهمن ۱۴۰۱

  سلام. بله با مراجعه به مراکز تعویض پلاک می توانید پلاک پدرتان را به نام خودتان بزنید.

person
فاطمه
۱۱ بهمن ۱۴۰۱

سلام
من میخوام پلاک قبلی ماشین که به اسم خودم بود وفروختم و الان بعد چندسال ماشین ثبت نامی خریدکردیم میخوام انتقال بدم به نام همسرم چطور امکان داره من مدارکی از ماشین قبلی ندارم ممکنه راهنمایی بفرمایید اصلا امکان پذیر هست یا خیر

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۱ بهمن ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز. اگر در زمان فروش خودرو پلاک را هم به خریدار انتقال داده باشید این کار امکان پذیر نیست.

person
خان
۰۲ بهمن ۱۴۰۱

سلام
اگه شیشه جلوی ماشین ترک داشته باشد تعویض پلاک انجام میشود؟
چهموارد فنی باعث میشه تعویض پلاک نشود؟
سپاس

person
رامین
۰۲ بهمن ۱۴۰۱

پدرم یه پلاک۸۸ایران داره و سال۹۴فروخت و هفت سال که نمیره طرف تعویض پلاک میخواستم ببینم پدرم میتونه پلاکش رو بعد این که تعویض کرد چون ماشین دارم و پلاک نشده هنوز انتقال مالکیت بده چون پسرشم ؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۳ بهمن ۱۴۰۱

  سلام شرایط در حال تغییر است و باید به روزش را از مراکز تعویض پلاک بپرسید.

person
محمد
۲۸ دی ۱۴۰۱

سلام من یه ماشین دارم که پلاک نشده و پدرمم سالها پیش ماشینش فروخت و من میخوام بدونم میشه پلاک که به اسمش بوده انتقال بده به من ممنون میشم پاسخ بدید ؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۸ دی ۱۴۰۱

  سلام باید از مرکز تعویض پلاک بپرسید. البته در قوانین جدید اگر پلاک به مدت زمان زیادی استفاده نشود، به شخص دیگری منتقل خواهد شد.

   person
   محمد
   ۳۰ دی ۱۴۰۱

   اخه فعال پلاک هنوز دست یارو هنو تعویض پلاک نکرده ما سال ۹۳فروختیم هفت سال میگیم تعویض پلاک کن نمیکنه

person
الهام
۲۴ دی ۱۴۰۱

سلام وقت بخیر
من ماشین و قولنامه کردم ولی با تعطیلات فعلی نشد با فروشنده به دفتر اسناد رسمی بریم
اگه فردا دفتر اسناد رسمی باز باشه بدون حضور خودم فروشنده میتونه وکالت فروش بهم بده که تنهایی تعویض پلاک برم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۴ دی ۱۴۰۱

  سلام قاعدتا شما هم باید امضا کنید.

person
مسعود بیدلی
۱۷ دی ۱۴۰۱

با سلام
اگر بخواهیم پلاک قبلی خودرو را که کمتر از یکسال پیش فروختیم و خودروی جدید صفر خریدیم اما پلاک دیگه ای نصب کردند بخواهیم از پلاک قبلی در خودروی جدید استفاده کنیم آیا تمام مراحل رو باید طی کنیم ؟ و اینکه اصلا امکان این کار وجود دارد ؟

person
سعيد حامى محيط زيست
۰۴ دی ۱۴۰۱

درود::آیا میتوانم یکى از پلاک هاى تخصیصى خود را بنام فرزندم منتقل کنم؟سپاس

person
سعید
۱۵ آذر ۱۴۰۱

سلام ، اگر من دو تا پلاک دارم ، آیا امکان دارد من پلاک را تغییر بدم و اون یکی را بگیرم ؟

person
مری
۱۴ آذر ۱۴۰۱

سلام، پلاک ماشین من برای یزد هست، الان خودم ساکن تهران هستم و ماشینم رو عوض کردم، ایا با ارائه سند خونه تهران میتونم پلاک جدید تهران بگیرم؟ ممنون از راهنماییتون

person
مالک وثوقی
۱۳ آذر ۱۴۰۱

در حال حاضر هزینه تعویض پلاک چقدره؟

person
مهتاب
۱۳ آذر ۱۴۰۱

اگر کارت معافیت نداشته باشد میشه ماشین بنام زد؟

person
Ali
۱۰ آذر ۱۴۰۱

سلام موقع ثبت نام نوبت تعویض پلاک بنام فردی دیگر است ایا فرد دیگری میتواند این کار را انجام دهد؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۰ آذر ۱۴۰۱

  سلام با شماره موجود در سایت تعویض پلاک تماس بگیرید تا کامل شما را راهنمایی کنند.

person
مهدی
۲۸ آبان ۱۴۰۱

سلام من یه پراید دارم کل هزینه تعویض پلاک چقدر میشه؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۸ آبان ۱۴۰۱

  سلام هزینه ها در خود سایت است؛ ما اطلاع دقیقی نداریم.

person
طاها
۲۶ آبان ۱۴۰۱

باسلام
من میخواستم پلاک ماشینم رو بزنم به اسم خواهرم،واسه اینکه بتونم ثبت نام سایپا و ایرانخودرو شرکت کنم،پول مالیات که ۳۴۴۰۰۰ تومن بود رو نیز پرداخت کردم،حالا پشیمون شدم آیا مالیات پرداخت شده قابل عودت هست؟؟ممنون میشم که راهنماییم کنید.

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۷ آبان ۱۴۰۱

  سلام خیر

person
حسین حسن پور
۲۳ آبان ۱۴۰۱

سلام
پلاک غیر فعالی به اسم پدرم من هست…
امکانش هست که بهنام من انتقال پیدا کنه

person
محمد
۲۲ آبان ۱۴۰۱

سلام . برای ثبت نام خودرو نیاز است که مالک خودرو نبوده و پلاک خودرو به نامنت نباشه به این خاطر می خوام پلاک را به نام خانمم منتقل کنم. آیا انتقال پلاک خودرو مالکیت هم منتقل می شه اگه نمیشه باید چکار کنم. ممنون

person
امیرطاها
۲۱ آبان ۱۴۰۱

سلام وقت بخیر پلاک ماشین من به اسم مادرم هست یازده ساله که ماشین دست منه آیا میتونم همون پلاک رو به اسم خودم تغییر بدم و از بیمه اش هم استفاده کنم.

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۲ آبان ۱۴۰۱

  سلام با کارشناسان بیمه دات کام تماس بگیرید تا کامل شما را راهنمایی کنند.

person
مریم
۱۷ آبان ۱۴۰۱

سلام آیا می‌توان از فردی که پلاک قبلی بلا استفاده دارد
صرفا انتقال پلاک از شخصی به شخص دیگر صورت گیرد؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۷ آبان ۱۴۰۱

  سلام بهتر است که با شماره موجود در سامانه تعویض پلاک تماس بگیرید.

person
یعقوب
۲۸ مهر ۱۴۰۱

سلام من ماشینو میخوام به نام دخترم بزنم خونمم مال پدرمه ایا با شناسنامش میتونم پلاکمو تعویض کنم

  person
  کارشناس بیمه
  ۳۰ مهر ۱۴۰۱

  سلام بهتر است که از خود مرکز تعویض پلاک بپرسید.

person
یاسمین
۲۶ مهر ۱۴۰۱

ببخشید اگه ماشینمو تازه فروخته باشم و پلاکم روی ماشینه و هنوز سند زده نشده، ماشین جدیدی هم گرفتم چطور میتونم همون پلاکو‌ دوباره بزنم و پلاک جدید نگیرم ؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۶ مهر ۱۴۰۱

  سلام این را باید دقیقتر از خود مرکز تعویض پلاک بپرسید.

person
علی
۲۴ مهر ۱۴۰۱

سلام وقت بخیر
من یک خودرو خریدم که هنوز کارای تعویض پلاک انجام نشده.
امکانش هست پلاکی که الان روی ماشین هست و به نام صاحب قبلی ماشینه بتونم برای خودم بگیرم؟
یعنی صاحب قبلی ماشین پلاکش رو انتقال بده به من و من همون پلاک رو بگیرم ؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۵ مهر ۱۴۰۱

  سلام این را باید از خود مرکز تعویض پلاک بپرسید. چون شرایط خاصی دارد. البته هر چیزی شدنی است.

person
قاضی
۲۲ مهر ۱۴۰۱

سلام روز بخیر ببخشید من پلاک دارم به اسم خودم میخوام بدونم بازم برای تعویض پلاک مدارک احراز هویت لازم هست و اینکه الان اصل سند ویا اجاره نامه لازمه یا کپی کفایت میکنه؟ و اگر اجاره یا سند هر شخصی از بستگان به فامیلی خودم باشه خواهر برادر عمو عمه امکان گرفتن پلاک تهرانم وجود داره در صورتیکه در منزل انها سکونت داشته باشم ؟ قبض اب و برق کافیه یا گاز هم حتما باید باشه؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۳ مهر ۱۴۰۱

  سلام با شماره موجود در سایت تعویض پلاک تماس بگیرید

person
وحید
۱۳ مهر ۱۴۰۱

ایا امکان پس گرفتن پول واریرزی که برای تعویض پلاک بوده هست یا خیر ممنون میشم جواب بدین

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۴ مهر ۱۴۰۱

  سلام فکر نکنیم که پس دهند.

person
توکلی
۱۲ مهر ۱۴۰۱

سلام یه سوال داشتم، مادر من چندسال پیش (حدودا ۸سال) خودرو‌ داشتن با پلاک خودشون، بعداز اون با اون پلاک دیگه خودرو نخریدن ، من میتونم پلاک مادرم را به اسم خودم بردارم برای خودرو‌خودم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۴ مهر ۱۴۰۱

  سلام قبلا می شد اما الان باید از خود مرکز تعویض پلاک بپرسید.

person
سیدمحمد
۰۸ مهر ۱۴۰۱

سلام من از نمایشگاهی درشهردیگه ماشین خریدم ونمایشگاه دار میخواد برای من وکالت تعویض پلاک بفرسته خودش از طرف فروشنده وکالت کاری داره ایا باتوجه به وکالت کاری ممکنه خلافی و مالیات رو بندازه گردن من و خودش نده؟یا نه دروکالت تعویض پلاک ازش عوارض و مالیات و خلافی رو میخواد محضر؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۸ مهر ۱۴۰۱

  سلام خلافی و مالیات در هر صورت بر عهده ایشان است.

person
محمد
۳۰ شهریور ۱۴۰۱

سلام خسته نباشید من یک ماشین صفر خریدم مدارک به نام یکی دیگه بود الان مدارک امده وکالت هم دارم میتونم واسه تعویض پلاک اقدام کنم

  person
  کارشناس بیمه
  ۳۰ شهریور ۱۴۰۱

  سلام اگر مدارک کامل است، بله می توانید

person
سعید
۳۱ مرداد ۱۴۰۱

سلام
ماشین کارکرده داشتم فروختم ،حالا یه ماشین صفر گرفتم که پلاک جدید روش نصب شده .حالا امکانش هست که بخوام از پلاک قدیمیه استفاده کنم.
ممنونم

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۱ شهریور ۱۴۰۱

  سلام فک پلاک باید انجام دهید از مرکز تعویض پلاک بپرسید، بهتر راهنماییتان می کنند.

person
مهدی
۲۳ مرداد ۱۴۰۱

سلام.بیمه ۱ماهه بکنم میتونم برم تعویض پلاک؟
بعد اینکه پلاک خودمو گرفتم ۱ساله بیمه کنم ماشینو.۱۰سال تخفیف داره آخه

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۴ مرداد ۱۴۰۱

  سلام بله می توانید

person
حاجعلی پوراقبالی
۲۳ مرداد ۱۴۰۱

سلام من یه ماشین سواری خریدم البته چندسالی هست رفتیم محضر وکالت داده بنام من الان میخوام برم تعویض پلاک آیا به فروشنده احتیاج هستش بیاد یاهمان برگه محضری(وکالت) کافیه باکمال تشکر

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۳ مرداد ۱۴۰۱

  سلام همان برگ محضری کفایت میکند.

person
نادر
۱۷ مرداد ۱۴۰۱

سلام من یه ماشین را برای شخصی خریدم و پلاک ماشین بنام من است من چطور میتونم پلاکم را آزاد کنم

person
مینا
۱۷ مرداد ۱۴۰۱

سلام من ماشین به نام مادرم هست میخواد بزنه به نام من میتونم از همون پلاک که الان روی ماشین و به نام مادرم هست استفاده کنم و به نام من بشه؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۷ مرداد ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، شرایط اصلی را نوشته ایم؛ اما باز اگر مورد خاصی هست، باید با شماره سایت تماس بگیرید.

person
مهتاب
۲۱ تیر ۱۴۰۱

سلام ،من امروز ماشین خریدم و چون قولنامه به نام دخترم بود فروشنده اشتباهی سند رو هم به نام دخترم زد و برای شنبه قراره برای تعویض پلاک مراجعه کنم خواستم ببینم اونجا دخترم میتونه امضا بده و ماشین بنام خودم بشه ؟یا حتما اینکار باید در دفترخانه صورت بگیره؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۲ تیر ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، با دفتر تعویض پلاک تماس بگیرید.

person
کریمزاده
۲۰ تیر ۱۴۰۱

سلام وقت بخیر
من میخوام ماشینی که به اسمم هست بفروشم، میشه بفرمایید چه نکاتی رو باید درنظر داشته باشم؟
یعنی وکالت تعویض پلاک بدم به خریدار کار دیگه ای هم نیازه؟ مثل فروش ماشین و …
دقیقا سوالم اینه، پکل ماشین رو گرفتم و ماشین رو تحویل دادم الان جدا از تعویض پلاک کار دیگه ای هم نیازه؟ (چون طرف حساب گفته همین تعویض پلاک به تنهایی کافیه و با دادن وکالت تحت عنوان تعویض پلاک، هم کارت سوخت، هم پلاک، هم برگ سبز منتقل میشه)

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۱ تیر ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، اصولا با تعویض پلاک همه چیز قابل انجام است.

person
علی
۱۶ تیر ۱۴۰۱

سلام. خسته نباشید. یه ماشین میخوام بخرم میخواستم بدونم آیا میشه همون پلاکی که روی ماشین هست بنام من انتقال پیدا کنه و پلاک دیگه ای نباشه؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۶ تیر ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، در این خصوص باید از دفتر خود تعویض پلاک بپرسید.

person
Poriia
۱۱ تیر ۱۴۰۱

سلام وقت ب خیر.آیا میشه از کسی که دو تا پلاک داره یک پلاکش رو وکالتی به شخص دیگ بده

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۲ تیر ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، باید از مرکز تعویض پلاک بکنید.

person
میری
۳۰ خرداد ۱۴۰۱

من پلاک خودرومو عوض نکردم، میتونم از تخفیفش استفاده کنم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۳۱ خرداد ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، خیر حتما باید پلاک خودرو عوض شود.

person
میترا
۲۹ خرداد ۱۴۰۱

میخواهم ماشینم را به پدرم بفروشم و ایا میشود همان پلاک برای پدرماستفاده شود؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۳۱ خرداد ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، قاعدتا باید بشود.

person
Unknown
۲۱ خرداد ۱۴۰۱

سلام و وقت بخیر
بنده ساکن شهرستان بودن الان چند ماهی هست ساکن تهران هستم،میخواستم ببینم میشه ماشینم که پلاک شهرستان هست با پلاک تهران تعویض کنم،احراز محل سکونت هم انجام شده،میخواستم ببینیم هزینه ی اضافی که نباید بپردازم؟ممنون

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۲ خرداد ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، این مساله را باید از تعویض پلاک بپرسید.

person
محمد
۱۹ خرداد ۱۴۰۱

سلام
چ راهی داره بدون اینکه شماره پلاک خودرو تغییر کنه همون رو بزنم به اسم یکی دیگه ؟؟؟
ممنون میشم راهنمایی کنید

person
حسین
۰۲ خرداد ۱۴۰۱

سلام میخوام بدونم چطور باید برای دریافت مبلغ مالیات از فروشنده اقدام کنم چون ایشون میگه به عهده خریدار هست با توجه به اینکه در قولنامه قید کرده با فروشنده باشه از اینور به خاطر تاریخ تعویض پلاک مجبور شدم خودم واریز کنم
الان باید چیکار کنم

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۳ خرداد ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، متاسفانه فروشنده ها زیر بار مالیات نمیروند. اما اگر میتوانید، حقوقی اقدام کنید.

   person
   سالم
   ۰۳ اسفند ۱۴۰۱

   سلام بنده میخواستم به دانم من ماشین تازه بیمه کردم اگر تعویض پلاک کنم دوباره باید بیمه کنم

    person
    کارشناس بیمه
    ۰۴ اسفند ۱۴۰۱

    سلام. خیر.

person
حسینی
۰۲ خرداد ۱۴۰۱

آیا کسی که برای اولین بار پلاک خودرو بنامش میخچرد، باید احراز هویت کند؟ یا همان احراز سکونت کافی است؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۲ خرداد ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، در خصوص احراز هویت از طریق سامانه چیزی نشنیده ایم. با همان مدارک می توان احراز سکونت و هویت کرد.

person
تیام
۰۱ خرداد ۱۴۰۱

سلام،خودرویی که در شهرستان پلاک شده و مالک تصمیم تعویض پلاک و تهیه پلاک تهران دارد،آیا در اینصورت که فقط پلاک تعویض میشود و خرید و فروشی صورت نمیگیرد بازهم پرداخت مشمول مالیات خواهد شد؟ممنون

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۱ خرداد ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، بعید می دانیم اما شماره ای در سایت وجود دارد که می توانید با آن ها تماس بگیرید.

person
محمد
۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱

سلام
ببخشید برگ کمپانی نیومده
ولی برگ سبز و کارت ماشین و بیمه اومده میشه تعویض پلاک کرد

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۱ خرداد ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، بله می توان

person
پریسا
۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱

سلام
من دوتا پلاک دارم که روی وسیله نصب هستن و قصد فروش هر دو را دارم. برای پلاک ماشین جدیدم امکان انتخاب پلاک از بین این ۲تا را دارم ؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۹ خرداد ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، بله. البته شرایط مخصوص به خود را دارد.

person
سهیل ناصری نیا
۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱

من خودروی خریدم که مالک زیر ۱۸ سال بود و من الان نمی تونم در نوبت دهی تعویض پلاک ثبت نام کنم چیکار باید کنم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، با خود دفتر سازمان تماس بگیرید.

person
هاشمی
۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱

سلام خسته نباشید ببخشید هرنفر چندتا پلاک میتونه به نامش باشه،من ۵ تا پلاک ب نامم هست برای پلاک ششم شرایط چی هست،تا چند پلاک داشته باشیم احتیاج ب صاف کردن همه پلاک ها نیست

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، در این خصوص اطلاعی نداریم.

person
افضل
۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱

سلام وقت بخیر ماشینی خریداری کرده ام که فروشنده چهار روز است انتقال پلاک داده من تا چه زمانی نمیتوانم انتقال پلاک انجام بدهم

person
بهنام
۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۱

سلام وقتتون بخیر
بنده خودرو خودم رو فروختم و میخوام پلاک هم به اسم خریدار ثبت کنم آیا میشه؟
خودم پلاک فعال دیگری دارم و نیازی به اینکه دوتا پلاک به اسمم باشه نیست

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، نباید مشکلی داشته باشد.

person
سعید
۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱

سلام وقت بخیر.من میخوام تعویض پلاک کنم.آیامیتونم پلاک روبنام یکی ازفرزندانم که زیر۱۵سال است بزنم؟؟؟
واینکه بعدازتعویض پلاک هزینه بیمه چقدراست.(
خودروزیر۲۰۰تومن است)

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، در این خصوص باید از دفتر تعویض پلاک بپرسید. اما فکر نکنیم که بتوانید.

person
مجتبی داودی پور
۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱

سلام من یه تاکسی خریدم ومیخوام همین پلاک به نام خودم بشه باید چیکارکمم

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، باید در همان مرکز انتقال خودرو این مساله را مطرح کنید. البته در خصوص تاکسی ها اگر قانون خاصی وجود داشته باشد، اطلاعی نداریم.

person
هادی
۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۱

سلام

ماشینی دارم پلاک بنام دیگری هست بیمه کردم چند سال آیا راهی داره پلاک بشه به اسم خودم ممنون میشم راهنمای کنید

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، باید شرایط دقیق را از مرکز انتقال پلاک بپرسید.

person
محمد
۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۱

سلام.میخواستم بدونم پلاک کس دیگه ایم میتونم به نام خودم بزنم ؟که تخفیف بیمه گرفته نشه از رو پلاک

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، تخفیف فقط برای فرد است.

  person
  علی
  ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۱

  سلام من خودرو جدید خریدم و وکالت تعویض پلاک گرفتمو پلاک ماشینو تعویض کردم و دیگر سند قطعی بنامم نخورده .ایا بعدا برای فروش خودرو به مشکل بر ننیخورم ؟بگن سند قطعی ماشین کو؟

   person
   کارشناس بیمه
   ۱۶ خرداد ۱۴۰۱

   سلام دوست عزیز، اگر برگ سبز دارید، همان کفایت می کند.

  person
  داریوش
  ۳۰ فروردین ۱۴۰۲

  سلام من چند ساله ماشین گرفتم تعویض پلاک نکردم ایا امکانش هست پلاک رو بنام خودم انتقال بدم واز صاحب قبلی بخوان پلاکو بنام من انتقال بده

   person
   نویسنده بیمه
   ۳۰ فروردین ۱۴۰۲

   سلام. وقت شما بخیر. بله باید با مالک قبلی هماهنگ کنین.

    person
    سحر
    ۲۱ اسفند ۱۴۰۲

    سلام وقت بخیر، ماشینم رو عوض کردم، چطور میتونم پلاک قبلی رو حفظ کنم؟ تاریخ تعویض پلاک ماشین قبلیم، سه روز دیر تر از ماشین جدیده، مشکلی پیش نمیاد که بخوام همون پلاک رو داشته باشم؟

     person
     نویسنده بیمه
     ۲۲ اسفند ۱۴۰۲

     سلام دوست عزیز
     باید به مراکز تعویض پلاک مراجعه نمایید تا شما را راهنمایی نمایند.

person
هانی
۲۴ فروردین ۱۴۰۱

باسلام،آیا هزینه مالیات ماشین برعهده فروشنده میباشد؟؟اگه توی قولنامه قید نشده باشه بازم فروشنده می‌تونه بگه پرداخت نمیکنم و خریدار باید پرداخت بکنه؟؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، بله با فروشنده است.

person
حسن
۲۰ فروردین ۱۴۰۱

سلام وقت بخیر ببخشید من ماشین به نام خانومم هست می خوام ماشین جدید بخرم اگه ماشین به نام خودم باشه می تونم از پلاکی که به ام خانومم هست استفاده کنم

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۰ فروردین ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، انتقال به افراد درجه یک وجود دارد. فقط اینکه حتما باید خودرو فروخته شود.

person
احمد
۰۶ فروردین ۱۴۰۱

سلام من خریدار هستم آیا من میتونم برای دریافت نوبت تعویض پلاک اقدام کنم یا حتما باید خود فروشنده این کار رو انجام بده؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۶ فروردین ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، شما می توانید خودتان اقدام کنید. اما حتما باید وکالت نامه از طرف فروشنده داشته باشید. اگر ندارید، حضور او الزامی است.

person
بهنام
۲۰ اسفند ۱۴۰۰

سلام
سند بنام شخص دیگر وبرگ سبز بنام شخص دیگری هست
چطوری میتونم تویض پلاک کنم

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۰ اسفند ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، با توجه به موضوع باید از مرکز تعویض پلاک بپرسید.

  person
  حسن
  ۲۱ اسفند ۱۴۰۱

  باسلام وقت تون بخیر با شناسنامه قدیم میشه پلاک ماشین گرفت

   person
   کارشناس بیمه
   ۲۳ اسفند ۱۴۰۱

   سلام. بله می‌توانید.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید