05 فروردین 1402

آیا هزینه عمل اسلیو معده با بیمه تکمیلی در سال 1402 قابل جبران است؟

احتمالا شما هم به این موضوع فکر کرده‌اید که بیمه تکمیلی فقط هزینه هایی را که برای سلامتی ضروری هستند، پوشش می‌دهد. آیا پرداخت هزینه عمل اسلیو معده با بیمه تکمیلی حقیقت دارد؟ اکثر افراد ممکن است فکر می‌کنند که این جراحی، صرفا یک عمل زیبایی است؛ اما اینطور نیست. در حقیقت برای همه جنبه زیبایی ندارد و برخی باید آن را انجام دهند. در غیر اینصورت با عواقب جبران ناپذیری در آینده روبرو خواهند شد. حال اگر پوشش و جبران هزینه عمل اسلیو معده با بیمه تکمیلی پرسش شما هم است، مطالعه ادامه مطلب را از دست ندهید.

چه عمل‌هایی برای لاغری انجام می‌شوند؟

قبل از اینکه بخواهیم تا در خصوص پوشش داشتن یا نداشتن این عمل صحبت کنیم، بهتر است که کمی نسبت به جراحی اسلیو معده اطلاعاتمان را بیشتر کنیم. در حال حاضر، عمل‌های زیادی برای لاغری افراد استفاده می شود که مهم‌ترین آنها عبارتند از:

 • جراحی لاپاراسکوپی
 • عمل بای پس معده
 • جراحی اسلیو معده
 • عمل لیپوماتیک
 • عمل لیپوساکشن
 • عمل جراحی ابدومینوپلاستی
 • عمل بنیو پانکراتیک ( یک مدل از عمل های بایپس است)
عمل های لاغری متعددی برای این هدف انجام می شود

عمل های لاغری متعددی برای این هدف انجام می شود

اسلیو معده چیست؟

اسلیو معده یک نوع جراحی است که روی قسمت معده انجام می شود و طی فرایند آن، افراد می‌توانند بسیار راحت لاغرتر شوند و به صورت طبیعی اشتهای شان کاهش پیدا کند. این سبک به قدری در برخی زمانه‌ها موفق بوده که توانسته نظر مثبت بسیاری از افراد را به خود جلب کند. اگر دارای چاقی بیش از حد یا مرضی هستید و داشتن برنامه رژیم و ورزش از حوصله تان خارج است، می توانید از عمل اسلیو استفاده کنید. البته به شرطی که نزد یک متخصص حرفه‌ای بروید.

BMI یا شاخص توده بدنی بالا چیست؟

شما با داشتن مقادیری از وزن، فاکتور و جنسیت می توانید به میزان شاخص توده بدنی یا BMI پی ببرید. اگر میزان شاخص شما بالای عدد 40 است، شما دارای چاقی بیش از حد هستید.  در چنین میزانی از توده امکان بروز انواع  بیماری ها نیز وجود دارد. افراد بالای BMI 40 برای لاغری مسیری به مراتب سخت تر از سایر افراد را دارند، اما هیچ چیز نشد ندارد!

ورزش و رژیم همراه با اصلاح سبک زندگی برای همه جوابگو نیست همینطور برای افرادی که بالاتر گفتیم. این افراد با انجام ورزش و رعایت رژیم تا حد خیلی کمی می توانند وزن کم کنند و شرایط ایده آل برسند. پزشک متخصص در شرایطی این جراحی را تایید می کند که فرد برای چندین سال با این توده دست و پنجه نرم می کند. هر چند باز هم تاکید می‌کنیم که نظر پزشک متخصص هست که نیاز بودن به عمل را تایید می‌کند.

شرایط مهم برای جبران هزینه عمل اسلیو معده با بیمه تکمیلی

به صورت کلی اگر می خواهید هزینه جراحی اسلیو معده با بیمه تکمیلی را کاهش دهید، دارای شرایط زیر باشید:

 1.     سن بین 18 تا 60
 2.     توده بدنی بالای 40
 3.     تداوم توده برای چندین سال

برای آشنایی بیشتر با بیمه تکمیلی و پوشش های آن ، راهنمای بیمه تکمیلی را از دست ندهید.

هزینه های اصلی و فرعی عمل اسلیو معده

البته فقط عمل اسلیو معده نیست که روی دوش شما هزینه می‌گذارد؛ بلکه موارد زیر را هم باید در نظر بگیرید:

 1.     عمل‌های لاغری هزینه‌بر هستند و اسلیو معده نیز از این قاعده جدا نیست. شما باید از قبل برای هزینه‌های آزمایش‌های مختلف مانند سونوگرافی و آندوسکوپی کرده باشید. همینطور بعد از این آزمایش‌ها، شما با هزینه بستری روبرو خواهید شد.
 2.     هزینه این عمل با توجه به پیچیدگی و سختی‌هایی که هم قبل، هم حین و هم بعد از عمل دارد، بسیار بالاست. ناگفته نماند که منگنه هایی که در این عمل لازم نیست هزینه کمی ندارد.
 3.  بعد از اتمام جراحی نیز شما باید هزینه ای برای دوران استراحت و خرید مکمل های رژیمی و تقویتی کنار بگذارید.

هزینه جراحی اسلیو معده  در سال 1401چقدر است؟

توصیه متخصصان و پزشکان این است که این جراحی در یک بیمارستان خصوصی و در کنار امکانات لازم و کامل انجام شود. هرچند که شما می‌توانید به هر دلیلی این عمل را در بیمارستان دولتی نیز انجام دهید. ضمن اینکه برای عمل در بیمارستان‌ها، مدت زمان نوبت‌دهی طولانی است و شاید ماه‌ها طول بکشد تا نوبت به شما برسد.

عدد دقیقی از قیمت جراحی نمی توان گفت و میزان هزینه کلی به شرایط بی‌شماری از تخصص پزشک، نوع بیمارستان، شرایط شما و غیرهبستگی دارد. اما بصورت کلی بهتر است بدانید انجام این عمل حدود 50 میلیون خرج روی دست شما می گذارد.

هزینه عمل اسلیو معده با بیمه تکمیلی گروهی قابل جبران است

هزینه عمل اسلیو معده با بیمه تکمیلی گروهی قابل جبران است

هزینه‌های مختلف عمل اسلیو معده

هزینه‌‎های مختلف جراحی اسلیو معده شامل عوامل زیر است:

 1.     منگنه های مورد استفاده در این عمل
 2.     ابزار و وسایل تیم پزشکی
 3.     هزینه بستری در بیمارستان
 4.     هزینه داروهای مصرفی بعد از عمل
 5.     هزینه متخصص بیهوشی

هزینه عمل اسلیو معده در بیمارستان دولتی چقدر است؟

با توجه به اینکه عمل اسلیو معده تا حدودی یک عمل زیبایی محسوب می‌شود، بیمارستان‌های دولتی کمی هستند که عمل اسلیو معده در آنها انجام می‌شود. این موضوع دو دلیل اصلی دارد؛ اول اینکه بیمارستان‌های دولتی بیشتر توان خود را بر روی امکانات برای درمان بیماری‌ها می‌گذارند و تمرکز کمی روی مباحث زیبایی دارند؛ دوم اینکه انجام این عمل نیاز به امکانات زیاد و گران قیمتی دارد که در هر بیمارستانی پیدا نمی‌شود.

در مجموع اگر بیمارستان دولتی‌ای باشد که این عمل را انجام دهد، با توجه به امکاناتی که برای دستگاه‌های لاغری و بستری بیمار نیاز است، هزینه زیادی در بر خواهد داشت اما قطعاً این مبلغ از بیمارستان‌های خصوصی کمتر خواهد بود. بیمارستان رسول اکرم یکی از مراکز دولتی است که امکانات انجام این عمل را دارد. طبق آخرین اطلاعاتی که در درسترس است، هزینه عمل اسلیو در بیمارستان رسول اکرم مانند سایر بیمارستان‌های دولتی کمتر از بیمارستان‌های خصوصی است.

چند نکته مهم قبل از عمل اسلیو

قبل از اینکه اقدام به انجام عمل کنید، چند نکته زیر را هم در نظر بگیرید:

 •         عوارض احتمالی این عمل در برابر عمل هایی مانند بایپس کمتر است.
 •         به پزشکی مراجعه کنید که دارای فلوشیپ تخصصی جراحی چاقی و لاپاراسکوپی باشد.
 •         در این روش حدود 80 درصد حجم معده جدا می شود.

بیمارستان هایی دولتی که عمل اسلیو معده را انجام می دهند

در این قسمت به شما بیمارستان هایی را معرفی می کنیم که می توانید جراحی اسلیو معده را در آنها انجام دهید:

 

 • بیمارستان مدرس
 • بیمارستان امام حسین
 • بیمارستان شریعتی

آیا امکان پوشش هزینه عمل اسلیو معده با بیمه تکمیلی همه شرکت‌ها وجود دارد؟

در پاسخ به این سوال که بیمه تکمیلی چقدر از هزینه عمل اسلیو را می‌دهد باید بگوییم که احتمالاً هیچی! اما چرا؟ برای اینکه جزء عمل زیبایی به حساب می‌آید؛ البته در گروهی قابل جبران است. آن هم به شرطی که خود مجموعه تقاضا دهد و همچنین اینکه آن شرکت قبول کند. اگر هم قبول کند، هزینه مازادی دریافت خواهد کرد. به عبارتی پوشش هر شرکت بیمه ممکن است با دیگری متفاوت باشد، به همین دلیل بهتر است که ابتدا با نمایندگی شرکت بیمه مورد نظر خود تماس بگیرید تا بفهمید هزینه این عمل را جبران می‌کنند یا خیر. البته شما می‌توانید با کارشناسان بیمه دات کام هم تماس بگیرید تا شما را در این خصوص کامل راهنمایی کنند.

اما ناامید نشوید، با وجود صحبت‌هایی که بالا شد، برخی از شرکت‌های بیمه‌‌ای در صورتی که BMI بیمه‌گزار بالای 40 باشد، امکان پرداخت هزینه عمل اسلیو با بیمه تکمیلی را برای او فراهم می‌کنند. اما کدام بیمه تکمیلی هزینه عمل اسلیو را می‌دهد؟ طبق آخرین قوانین شرکت‌های مختلف، برخی شرکت‌ها که مثل ایران، آسیا، بیمه آتیه سازان حافظ، ایرانیان و دانا هزینه اسلیو معده با بیمه تکمیلی را تقبل می‌کنند.

خرید بیمه تکمیلی برای عمل اسلیو معده

بدون شک این مدل عمل‌ها مانند اسلیو معده برای لاغری بسیار مفید هستند. البته قبل از خرید بیمه تکمیلی، اول از همه با شرکت بیمه دات کام تماس بگیرید تا متوجه شوید که آیا شرکت مورد نظر، این هزینه را پوشش می‌دهد یا خیر. به هر حال، کارشناسان بیمه دات کام در کنار شما هستند تا بتوانید به بهترین شکل ممکن هزینه عمل اسلیو معده با بیمه تکمیلی را کاهش دهید. فقط کافی است تا وارد صفحه خرید بیمه تکمیلی گروهی شوید و بعد با کارشناسان تماس بگیرید.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
بیمه تکمیلی رانندگان
11 شهریور 1402 / بیمه درمان و تکمیلی

بیمه تکمیلی رانندگان تاکسی و ماشین‌های سنگین: راهنمای کامل شرایط و پوشش‌ها

آیا افرادی که به شغل رانندگی مشغول هستند، بیمه تکمیلی دارند؟ رانندگان چگونه می‌توانند تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار بگیرند؟ برای کسب اطلاعاتی در این خصوص این مقاله را بخوانید!

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
person
سعیدی
17 مرداد 1402

سلام من بی ام ای بالای چهل دارم، بیمه تامین اجتماعی دارم و بیمه ی عمر پاسارگاد، برای عمل اسلیو از کدام بیمه استفاده کنم سقف بالاتری دارد و چگونه باید اقدام کنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  21 مرداد 1402

  لطفا با مشاوران بیمه دات کام تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

   person
   sara bzd
   04 مهر 1402

   سلام،برای خانمی با bmi:۳۸/۷وسن ۵۸که سابقه جراحی قلب داردودیابت هم دارد،بدلیل آرتروز شدید،قادر به ورزش نیست،ورژیم درمانی جواب نمیدهد،ووزن بالا باعث تشدید بیماری قلبی ودیابت شده است،آیا امکان درمانی حساب شدن عمل اسلیو هست؟

    person
    نویسنده بیمه
    05 مهر 1402

    سلام دوست عزیز
    در صورتی که پزشک مورد تایید بیمه جراحی مورد نظر را بیمه شده تایید نماید بله.

person
نوا نور
17 تیر 1402

سلام وقت بخیر من تخلیه تیروئید انجام دادم و یددرمانی شدم به خاطر سرطان تیروئید
اضافه وزن پیدا کردم حدود ۳۰ کیلو
بیمه تکمیلی سرمد دارم می تونم استفاده کنم برای اسلیو؟

  person
  نویسنده بیمه
  17 تیر 1402

  سلام. با پزشک معتمد بیمه سرمد باید مشورت کنید.

person
Sadat
13 تیر 1402

با عرض سلام ؛ خواستم بدونم بیمه تکمیلی چند درصد هزینه خرید وسایل اتاق عمل از شرکت رو به بیمار بیمه تکمیلی بر می‌گرداند؟

  person
  نویسنده بیمه
  13 تیر 1402

  سلام. این موضوع در شرکت‌های بیمه‌ای مختلف شرایط متفاوتی دارد. لطفا با بیمه خود در این رابطه مشورت کنید یا با کارشناسان بیمه در بیمه دات کام تماس بگیرید 0214372.

person
فاطمه
21 فروردین 1402

سلام من خیلی وزنم بالارفته
۴۰کیلواضافه وزن دارم اگه بخوام این عمل انجام بدم
بیمه هزینه هاشوپرداخت میکنه تحت پوشش کیمته امدادهستم
ممنون میشم راهنمایی کنید

  person
  کارشناس بیمه
  27 فروردین 1402

  سلام. فقط در صورتی که پزشک معتمد بیمه گواهی دهد شما به این جراحی نیاز دارید می توانید تحت پوشش بیمه این جراحی را انجام دهید.

person
علی
19 فروردین 1402

SOS بیمه کامل و خوبیه ولی آزمایش میگیره و مشکلات قبلی رو تعهد نمیکنه و خب تعرفش هم واقعا خیلی گرونه بین ۵ تا ۸ میلیون تومان اونم فقط تا ۶۰ سالگی رو پوشش میده بالاتر از اون بین ۵۰ تا ۱۰۰ درصد میاد روش … بیمه سامان هم مقایسه کردم دندانپزشکی تا ۳ تومن داره درصورتیکه برای SOS باید جداگانه پرداخت کنی و اینکه بیمه حادثه ۱۰۰ میلیونی داره که خودش میشه ۶۰۰ تومن و داخل خود تعرفشونه باضافه شیمی درمانی تا ۷۰ میلیون و قسطی هم میگیرن بدون
سود و اضافه پرداخت … در کل بیمه تکمیلی خوبه ولی مبالغشون بالاست هر کسی نمی تونه بخره

person
آرش
15 فروردین 1402

عمدتا باید برای عمل اسلیو شما چیزی حدود 40 کیلو اضافه وزن داشته باشید و سایر مخاطرات براتون امکان پذیر باشه در اون حالت بیمه تکمیلی شرکت مورد نظر خودشون بررسی میکنن که شما حائة این شرایط هستید یانه بعد عمل میکنی بعد عمل هزینه ها رو میبرن اضل مدارک تا بررسی بشه و بعد 3 ماه یا کمتر پولتو میدن اونم درصدی از کارو طبق فرانشیزشون این برای 4 سال پیش برای یه بنده خدایی صادق بود

person
حانی
24 اسفند 1401

هزینه عمل اسلیو معده با بیمه تکمیلی آتیه سازان حافظ چقدر میشه؟

  person
  کارشناس بیمه
  27 اسفند 1401

  سلام دوست عزیز، بیمه آتیه سازان حافظ در صورتی که شرایط استفاده از بیمه تکمیلی وجود داشته باشد، 70 الی 80 درصد هزینه را پرداخت می‌کند

person
فاطمه عباسعلی
24 اسفند 1401

سلام. من مامانم برای سلامتیش نیاز داره وزن کم کنه اما نمیتونه خودش. میخواستم ببینم هزینه عمل بای پس معده با بیمه تکمیلی قابل پرداخته یا نه؟

  person
  کارشناس بیمه
  27 اسفند 1401

  سلام دوست عزیز. شرایط بیمه تکمیلی در شرکت های مختلف برای عمل لاغری و بای پس با هم متفاوت است باید قبل از خرید بررسی کنید که آیا شرکت مورد نظر شما عمل مورد نظر شما را تحت پوشش قرار می دهد یا خیر.

person
شفیع کاظمپور
24 اسفند 1401

سلام. هزینه عمل اسلیو معده در بیمارستان رسول اکرم چقدر است؟

  person
  کارشناس بیمه
  27 اسفند 1401

  سلام دوست عزیز؛ با توجه به تغییرات قیمت نمی‌توان قیمت دقیقی برای این عمل در نظر گرفته اما می‌توانیم بگوییم هزینه عمل در این بیمارستان از بیمارستان‌های دولتی خیلی کمتر است.

person
yasaman 26
27 مهر 1401

خاله ی من خیلی اضافه وزن داره و دکتر بهش گفته دیگه وزنت خطرناکه برات. میخواستم ببینم اگه دکتر تجویز کنه بیمه تکمیلی پول عملو میده؟

  person
  کارشناس بیمه
  28 مهر 1401

  سلام خیلی سخت است که قبول کنند.

person
حجت اسلامی
29 شهریور 1401

سلام ممنون از مطلب خوبتون. مادر من به دقیق کهولت سن و ناتوانی در راه رفتن خیلی وزنش زیاد شده. در صورتی که پزشک معالجش این عمل رو براش تجویز کنه هم امکان دریافت هزینه از بیمه تکمیلی وجود نداره؟ چون دیگه عمل زیبایی محسوب نمیشه

  person
  کارشناس بیمه
  30 شهریور 1401

  سلام اگر به دلایل پزشکی باشد، احتمالا پرداخت خواهند کرد.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید