۲۴ تیر ۱۴۰۳

چگونه برای دریافت خسارت افت قیمت خودرو اقدام کنیم؟

یکی از موضوعاتی که بعد از تصادف دو طرف حادثه به آن فکر می‌کنند این است که دریافت خسارت افت قیمت خودرو از بیمه امکان پذیر است یا خیر؟ افت قیمت خودرو در تصادف یکی از مواردی است که باید به آن توجه ویژه‌ای داشت. اینکه وسایل نقلیه برخی از افراد بعد از تصادف‌های رانندگی دچار افت قیمت می‌شود، اتفاقی تلخ برای مالک خودرو است. فکر کنید که شما خودرویی با قیمت بالا خریداری کرده‌اید اما در یک تصادف ارزش آن کاهش پیدا می‌کند و دیگر نمی‌توان به قیمت روز، خودرو را معامله کرد. دریافت خسارت افت قیمت خودرو یکی از امکانات شرکت‌های ارائه دهنده بیمه خودرو است که در این مقاله به آن می‌پردازیم.

با اعلام سخنگوی دولت در جلسه هیئت دولت در تاریخ ۱۴۰۳/۰۳/۲۳ از این پس شرکت‌های بیمه شخص ثالث موظف هستند خسارت افت قیمت وسایل نقلیه موتوری را بدون دریافت هزینه اضافه پوشش دهند. افت ارزش خودرو در آئین نامه ما اجرایی ماده ۳۰ قانون بیمه اجباری اضافه می‌شود. این خسارت هنگامی پرداخت می شود که بدنه خودرو آسیب شدیدی ببیند و شامل آسیب های جزئی نمی شود. این خسارت برای هر خودرو تنها یک بار قابل دریافت است. با توجه به این خبر اطلاعات این مقاله به زودی به روز رسانی خواهد شد. 

شرکت‌های بیمه‌ای علاوه بر تأمین هزینه‌های تعمیرات خودرو، افت قیمت خودرو را هم جزء پوشش‌ها قرار داده‌اند؛ بیمه‌گزار می‌تواند برای دریافت خسارت ناشی از افت قیمت خودرو به شرکت بیمه‌گر خود مراجعه کند و بعد از ارائه مدارک لازم، هزینه‌های ایجاد شده را کاهش دهد. از طرف دیگر برخی از افراد سوال دارند که برای جبران افت قیمت خودرو باید از چه بیمه‌نامه‌ای استفاده کنند؟ برای پاسخ به این سوال و شرایط گرفتن خسارت افت قیمت خودرو تا انتهای مقاله از مجله بیمه با ما همراه باشید.

منظور از افت قیمت خودرو چیست؟

دریافت خسارت افت قیمت خودرو

گرفتن خسارت افت قیمت خودرو

بیشتر اوقات تصادف باعث می‌شود که خودروها آسیب‌های جزئی و کلی داشته باشند، در برخی از موارد نیز ممکن است که قطعات اصلی خودروها تعویض شوند. اگر شما هم تجربه خرید خودروی دسته دوم را داشته باشید، به طور حتم با کلماتی مانند: خط و خش جزئی یا تعویض قطعات ماشین روبه رو شده‌اید. تمام این موارد هنگامی ‌در آگهی خودرو قید می‌شود که تصادفی رخ داده باشد و همین موضوع باعث کاهش قیمت خودرو هم می‌شود.

بگذارید با یک مثال این مسئله را توضیح دهیم؛ اگر خودروی ۲۰۶ مدل ۹۰ تصادفی را با خودروی ۲۰۶ مدل ۹۰ سالم مقایسه کنید، خواهید دید که از نظر قیمتی تفاوت‌هایی وجود دارد. البته که عوامل دیگری هم باعث افت قیمت خودرو خواهد شد. هرچه سال تولید ساخت خودرو بیشتر باشد به طور حتم با افت قیمت خودرو مواجه خواهد بود. همچنین میزان کارکرد خودرو یا همان عدد کیلومتر شمار، نشان دهنده میزان کارکرد بوده و هرچه بیشتر باشد، کاهش قیمت نیز محسوس‌تر خواهد بود. به طور کلی دلایل افت قیمت خودرو عبارت‌اند از:

 • سال ساخت و کارکرد خودرو
 • قیمت روز ماشین
 • داخلی یا وارداتی بودن خودرو
 • سابقه خسارت
 • میزان خسارت
 • رنگ شدگی
 • نیاز یا عدم نیاز به تعویض قطعات (آپشن ماشین‌های لاکچری به طور معمول بسیار گران هستند و اگر آسیب ببیند باعث افت قیمت می‌شوند.)
 • قسمت آسیب دیده (به طور معمول درب‌ها، کاپوت، صندوق عقب و سپرها بیشترین قسمت‌های آسیب دیده هستند.)

همکاری در فروش بیمه

چه کسی مسئول افت قیمت خودرو است؟

برخی از افراد این سوال را می‌پرسند که چه کسی مسئول افت قیمت ماشین است؟ برای پاسخ به این سوال بهتر است که از قانون و ماده‌های آن اطلاعاتی در اختیار شما قرار دهیم. “با توجه به ماده ۲ قانون رسیدگی فوری به خسارت ناشی از تصادفات رانندگی، کارشناس فنی باید میزان خسارت اعم از هزینه تعمیر و کسر قیمت را مشخص کند.”

“همچنین بر اساس ماده ۱ و ۲ قانون مسئولیت مدنی هر کسی که به مال یا آبروی طرف دیگر خسارتی وارد نماید باید آن را جبران کند.”

از این رو می‌توان برای دریافت خسارت افت قیمت خودرو اقدام کرد. اما دقت کنید برای اینکه بتوان خسارت افت قیمت را از شرکت بیمه دریافت کرد، نیاز است که پوشش انتخابی افت قیمت را در بیمه‌نامه خریداری کرده باشید. در صورت وقوع سوانح رانندگی مانند تصادف، تصادم، واژگونی، آتش سوزی یا سایر سوانح با خسارت مالی برای افراد یا اشخاص ثالث، با توجه به قوانین، جبران خسارت بر عهده شرکت ارائه دهنده بیمه شخص ثالث بوده که تا سقف تعهدات جبران هزینه خواهد شد.

از طرف دیگر اگر خسارت‌های مالی ایجاد شده برای افراد زیان دیده در حادثه بیش از سقف خسارت بیمه شخص ثالث باشد، باید از بیمه بدنه استفاده کرد. در سال ۱۴۰۳ مبلغ تعهدات مالی در بیمه شخص ثالث حداقل معادل ۴۰ میلیون تومان و حداکثر ۸۰۰ میلیون تومان است. نکته مهم این است که با خرید بیمه بدنه می‌توان علاوه بر جبران هزینه‌های مازاد مالی، پوشش افت قیمت خودرو را هم خریداری کرد تا جبران هزینه‌ها به طور کامل انجام شود.

خرید بیمه شخص ثالث

تأثیر مستقیم حادثه رانندگی بر میزان افت قیمت خودرو

به طور معمول صدمه‌هایی که برای خودرو در تصادف ایجاد می‌شود، می‌تواند در قسمت‌های مختلف خودرو رخ دهد که نتیجه آن افت قیمت خودرو خواهد بود. دریافت خسارت ناشی از افت قیمت هم با توجه به صدمه ایجاد شده انجام می‌شود. به طور کلی می‌توان آسیب‌های وارد شده به خودرو که باعث افت قیمت می‌شوند را اینگونه بیان کرد:

 • در صورتی که آسیب وارد شده به قطعاتی باشد که با پیچ و مهره به هم وصل می‌شوند، باعث افت قیمت خودرو خواهد شد؛ مانند گلگیرهای جلو و درب‌ها حدود چهار درصد
 • اگر تصادف باعث آسیب به قسمت عقب ماشین شود، پنج درصد افت قیمت برای خودرو ایجاد می‌کند. مانند گلگیرهای عقب
 • شاسی و سینی بغل شاسی ماشین اهمیت زیادی دارند؛ اگر این قسمت‌ها دچار آسیب شوند به طور حتم کارکرد و سلامت خودرو را با خطر روبه‌رو خواهند کرد و هر کدام از این موارد می‌توانند ۵ درصد افت قیمت خودرو را افزایش دهند.
 • اگر به سقف ماشین هم آسیبی وارد شود تا ۱۰ درصد باعث افت قیمت خودرو خواهد شد. البته اگر آسیب مربوط به ستون‌های بغل سقف (کلاف‌ها) باشد، افت قیمت خودرو فقط حدود ۵ درصد است.

نکته مهم دیگر این است که اگر خودرویی بعد از تصادف به طور کامل رنگ شود، به این معنا است که آسیب جدی دیده و می‌توان تا ۶۰ درصد افت قیمت خودرو را شاهد بود.

تأثیر رنگ ماشین در افت قیمت خودرو

تاثیر رنگ شدگی در افت قیمت خودرو

همان‌طور که اشاره شد، رنگ شدگی یکی از مواردی است که در افت قیمت خودرو تأثیر به سزایی دارد. اگر قسمت‌های ماشین مانند: شاسی، سقف، ستون‌ها و کاپوت صدمه ببینند به طور حتم هنگام معامله خودرو با مشکل روبه‌رو خواهید بود. معمولاً افت قیمت در بخش رنگ شدگی خودرو به صورت زیر است:

 • رنگ ‌شدگی گلگیر ۲ تا ۳ درصد افت قیمت
 • رنگ ‌شدگی کاپوت ۳ تا ۴ درصد افت قیمت
 • رنگ شدگی درب‌ها ۳ تا ۴ درصد افت قیمت
 • رنگ ‌شدگی صندوق ۳.۵ تا ۴.۵ درصد افت قیمت

نکته: این درصد‌ها ممکن است که با کارشناسی خودرو کمی تفاوت داشته باشد.

مدارک لازم برای دریافت خسارت افت قیمت خودرو

برای دریافت افت قیمت خودرو باید مدارک زیر را به بیمه ارائه دهید:

 • کروکی تصادف و گزارش حادثه
 • کارشناسی بیمه شخص ثالث طرف مقابل
 • بازدید ارزیاب بیمه از خودروی آسیب دیده

در نهایت با تکمیل این مدارک و در دست داشتن مدارک شناسایی، گواهینامه می‌توانید درخواست خود را به شورای حل اختلاف بدهید.

مهلت شکایت برای افت قیمت خودرو

شکایت برای افت قیمت خودرو دارای محدودیت زمانی نیست. اما توجه داشته باشید که بهتر است شکایت افت قیمت خودرو را در بازه‌ای انجام دهید که بتوانید خسارات وارد شده به خودرو را اثبات کنید. افت قیمت ماشین در تصادف ممکن است خسارت زیادی به فرد آسیب دیده وارد کند بنابراین بهتر است در سریع‌ترین زمان برای دریافت خسارت افت قیمت خودرو در تصادف اقدام کرد.

چگونه از افت قیمت خودرو جلوگیری کنیم؟

جلوگیری از افت قیمت خودرو

جلوگیری از افت قیمت خودرو

تا اینجای متن با عوامل تأثیرگذار در افت قیمت خودرو آشنا شده‌ایم. اما بهتر است راه کارهایی را انجام دهیم که میزان کاهش قیمت را کمتر کنیم. به طور کلی هر خودرویی با گذشت زمان به دلیل گذشت سال تولید و میزان کارکرد دچار افت قیمت خواهد شد؛ اما مهم‌ترین نکته این است که هنگام معامله خودرو، بدنه و کابین خودرو سالم باشد.

از این رو می‌توان برای سالم نگه داشتن بدنه یا داخل کابین، خودرو را زیر نور مستقیم آفتاب پارک نکرد و از پارکینگ‌های سقف‌دار استفاده شود. حتی اگر محل پارک خودروی شما در محلی زیر درختان است، در صورت رویت فضله پرنده‌ها یا شیره درختان بلافاصله برای پاک‌سازی آن اقدام کنید.

به طور کلی نحوه نگهداری ماشین برای اینکه از افت قیمت جلوگیری کنیم روش‌های گوناگونی دارد که عبارتند از:

 • تعویض روغن و آب ماشین در زمان مشخص
 • تعویض فیلترهای ماشین سر وقت
 • رعایت مقررات راهنمایی رانندگی برای جلوگیری از تصادف

مطالعه بیشتر: چگونه افت قیمت ماشین را ندهیم؟

پوشش دریافت خسارت افت قیمت خودرو در بیمه بدنه

دریافت خسارت افت قیمت خودرو

آیا بیمه بدنه افت قیمت خودرو را می دهد؟ این یکی از سوالات پرتکرار مخاطبان ما است. بیمه بدنه یک بیمه‌نامه اختیاری است که افراد با توجه به نیاز خود این بیمه‌نامه و پوشش‌های آن را تهیه می‌کنند. توافق خریدار بیمه‌نامه یا همان بیمه‌گزار با شرکت بیمه بدین گونه است که با پرداخت حق بیمه می‌توان در برابر خطرات انتخابی تحت پوشش قرار گرفت. پوشش افت قیمت نیز یکی از پوشش‌های اضافی بیمه بدنه است. اگر می‌پرسید که کدام بیمه افت قیمت خودرو را می‌دهد؟ باید بدانید که بیشتر شرکت‌های بیمه، پوششی تحت عنوان پوشش افت قیمت خودرو ارائه می‌کنند. پرداخت افت قیمت خودرو توسط بیمه یک امکان مناسب برای بیمه‌گزاران و زیان‌دیدگان است.

تنها نکته مهم در دریافت خسارت افت قیمت خودرو بیمه بدنه این است که قبل از جبران خسارت باید کارشناس بیمه ارزش دقیق روز خودرو را محاسبه کند. همچنین مقاله محاسبه افت قیمت خودرو نیز می‌تواند در این رابطه برای شما مفید باشد. اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری در رابطه با سایر پوشش‌های این بیمه اختیاری بدست آورید، مطالعه‌ی راهنمای بیمه بدنه و پوشش های بیمه بدنه می‌تواند بهترین گزینه باشد.

آیا می‌توان از بیمه شخص ثالث خسارت افت قیمت خودرو را گرفت؟

آیا بیمه شخص ثالث افت قیمت خودرو را می‌دهد؟ بیمه شخص ثالث یک بیمه‌نامه اجباری است که برای خسارت‌های جانی و مالی اشخاص ثالث متعهد به جبران خسارت خواهد بود. از طرفی هم جبران خسارت افت قیمت ماشین نوعی از خسارت مالی غیر مستقیم و قابل جبران است. با این شرایط بیمه موظف است که خسارت افت قیمت افراد زیان دیده در حادثه را پرداخت کند. البته که برخی از شرکت‌های بیمه‌ای این خسارت را پرداخت نمی‌کنند. در چنین شرایطی می‌توانید به شورای حق اختلاف مراجعه کنید تا از مقصر حادثه و شرکت بیمه‌گر او برای عدم پرداخت افت قیمت خودرو شکایتی تنظیم نمایید. البته معمولاً برای خودروهایی که از سال ساخت آن‌ها زمان زیادی نگذشته است، حکم به نفع زیان دیده صادر می‌شود.

با تمام این توضیحات پیشنهاد می‌دهیم که اگر مبلغ خسارت افت قیمت ماشین در تصادف کمتر از ۴۰ میلیون تومان است، با توافق این موضوع را حل کنید؛ زیرا روند شکایت از راننده مقصر و اقدام قانونی بسیار زمان بر خواهد بود. پیشنهاد می‌کنیم برای آشنایی بیشتر با این بیمه‌نامه، مقاله بیمه شخص ثالث چیست، را مطالعه کنید.

چه مدارکی برای دریافت خسارت افت قیمت خودرو نیاز است؟

برای دریافت خسارت افت قیمت خودرو و طرح شکایت از بیمه به یکسری مدارک نیاز است که عبارتند از:

 • کروکی تصادف
 • گزارش پلیس
 • مدارک شناسایی مالک و خودرو

دقت کنید که اگر در تصادف‌هایی امکان ارائه کروکی نیست، دادگاه طبق توضیحات ارائه شده کروکی را رسم خواهد کرد.

با بیمه‌های خودرو، دیگر نگران افت قیمت ماشینتان نباشید

خسارت افت قیمت خودرو خدمتی است که هر دو بیمه ثالث و بدنه آن را ارائه می‌دهند. در این مطلب سعی کردیم توضیحاتی درباره اهمیت خرید بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه ارائه کنیم. دریافت خسارت افت قیمت خودرو از بیمه بدنه بسیار آسان‌تر است. به هر حال پیشنهاد ما استفاده همزمان از بیمه بدنه و بیمه شخص ثالث است. اپوشش افت قیمت خودرو از پوشش‌های اضافی بیمه بدنه است که باید هنگام خرید آن را انتخاب کنید. اگر هر سوالی درباره گرفتن خسارت ناشی از افت قیمت دارید که در این متن به آن اشاره نشده است، در انتهای همین مطلب و از قسمت نظرات ابهامات خود را مطرح کنید تا کارشناس‌های بیمه دات کام سوالات شما را پاسخ دهند.

لیست برچسب ها
آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
person
Shahin
۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

سلام من با یه هیوندای سوناتا تصادف کردم ی گلگیر جلو رنگ میخواد مدلشم ۲۰۱۴ می‌تونه از من افت قیمت بگیره؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۷ خرداد ۱۴۰۳

  شاهین عزیز؛ قانون افت قیمت برای خودروهای خارجی متفاوت است. شورای حل اختلاف باید در این خصوص تصمیم بگیرد.

person
علی
۲۶ اسفند ۱۴۰۲

سلام
من شهریور ماه با یو دستگاه پراید مدل ۹۱ تصادف کردم.مقصر شدم.حالا بعد از مدتی طرف شکایت کرده برای افت قیمت خودرو. سوال ایا ایشون میتونه یا خیر؟
مگه بیمه افت قیمت تقبل نمی کند؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۶ فروردین ۱۴۰۳

  سلام دوست عزیز
  بله می تواند برای خسارت افت قیمت شکایت کند. خیر بیمه خسارت افت قیمت را پرداخت نمی کند.

   person
   امید
   ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۳

   سلام بنده با یه پژو ۴۰۵ مدل ۹۶ تصادف کردم الان طرف میخواد شکایت کنه از من با این حساب که مدل ماشینش ۹۶ و ۷سال کارکرده اگه ازم شکایت کنه افت قیمت بهش تعلق میگیره ؟

    person
    کارشناس بیمه
    ۰۴ خرداد ۱۴۰۳

    اگر خسارت زیادی به ماشین ایشان وارد شده باشد، امکان دارد مبلغ کمی به عنوان افت قیمت در نظر گرفته شود. اما معمولا به چنین شرایطی افت قیمت تعلق نمی‌گیرد.

person
حمیدرضا
۲۶ اسفند ۱۴۰۲

با سلام من با یک خودرو تیبا مدل ۹۶ تصادف کردم مقصر هم ۵۰% من هستم
بعد یک ماه از تصادف که ماشین تیبا رو درست کردن ادعای افت قیمت دارن

بنظرتون میتونن از من شکایت کنن؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۶ فروردین ۱۴۰۳

  سلام دوست عزیز
  بله می توانند برای دریافت خسارت افت قیمت شکایت کنند.

person
سعید
۲۵ اسفند ۱۴۰۲

سلام ۲۰۷صفر دارم که زیان دیده هستم سپر جلو و رادیاتور و سینی فن و رادیاتور کولر اسیب دیده که به جز مورد اخر بقیه ،تعویض شده شامل افت میشود؟ رنگ و صافکاری نداشته . و اطلاعی در مورد ضربه به شاسی و سینی ندارم

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۶ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله می توانید برای دریافت خسارت افت قیمت شکایت کنید.

person
علی
۲۴ اسفند ۱۴۰۲

سلام خسته نباشید من با یک هیوندا i20 (نامتعارف)ک مدل ۲۰۱۵ اینا هست تصادف کردم و مقصر بودم و بیمه ی مبلغی از حساب من داده و بقیه اش هم از بیمه بدنه خودش پرداخت شده بعد این آقا میخواد بابت افت قیمت شکایت کنه و منم دانشجو هستم و منبع درآمد ندارم میخواستم بدونم میتونه پولی بگیره یا نه؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۶ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله، در صورت شکایت می تواند خسارت افت قیمت را از شما دریافت کند.

person
علی
۲۳ اسفند ۱۴۰۲

سلام من یک هفته پیش با هیوندا i 20 تصادف کردم و مقصر بودم طبق قانون از بیمه من ۱۳ تومان و بقیه اش از بیمه بدنه خودش پرداخت شده درکل شده ۶۵ تومان بعدش طرف با توجه به اینکه خودروش نامتعارف بوده و فک کنم مدل ۲۰۱۳ هست (از ۵ سال گذشته) می‌تونه بابت افت قیمت شکایت کنه؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۶ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله می توانند برای دریافت خسارت افت قیمت شکایت کنند.

person
محمد
۲۳ اسفند ۱۴۰۲

با سلام و احترام
لطفا بفرمایید که بیمه شخص ثالث چه زمانی میتواند افت قیمت را پرداخت نکند با توجه به اینکه حداکثر سقف تعهد مالی بیمه گر ۱۰۰ میلیون تومان است آیا نباید افت قیمت را پرداخت کند؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۶ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بیمه خسارت افت قیمت را پرداخت نمی کند.

person
رسول
۱۹ اسفند ۱۴۰۲

سلام خسته نباشید من یه تصادف داشتم وسقف خسارت مالی ام ۱۲۰ میلیون بود وخسارت طرف مقابل بیست میلیون شد الان افت قیمت میخواد میشه از بیمه استفاده کرد یا باید خودم بدم

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۱ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر بیمه خسارت افت قیمت را پرداخت نمی کند.

   person
   علی
   ۲۹ اسفند ۱۴۰۲

   سلام خسته نباشید اگر بیمه پرداخت نمیکند پس چرا توی توضیحات اشاره کردین که شرکت بیمه گزار میتواند پرداخت کند و حتی این خبرو توی اخبار شبکه های رسمی هم پخش کردن

    person
    نویسنده بیمه
    ۰۶ فروردین ۱۴۰۳

    سلام دوست عزیز
    خسارت افت قیمت در گذشته توسط بیمه پرداخت می شد. اما اکنون بیمه شخص ثالث خسارت افت قیمت خودرو را پرداخت نمی کند.

  person
  محمد
  ۲۳ اسفند ۱۴۰۲

  من رفتم دادگاه و قاضی گفت شکایت کن علیه بیمه و باید پرداخت کنه بخش نامه ی جدید هست

person
حسین
۱۶ اسفند ۱۴۰۲

سلام
من چند روز پیش تصادف کردم با کوییک ۱۴۰۰ و مقصر هم بودم ماشین من بیمه ثالث تا ۲۰۰ ملیون تعهد مالی داره بد راننده کویک میگه افت قیمت هم می‌خواد می‌خواستم بدونم بیمه ثالث من افت قیمت کوییک پرداخت میکنه؟؟ مرسی

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۹ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر بیمه خسارت افت قیمت را پرداخت نمی کند.

person
علیرضا
۱۵ اسفند ۱۴۰۲

سلام
من چند روز پیش در حال دور زدن بودم که یه ساینا از پشت به کنج سپر من زد و پلیس من رو مقصر شناخت گفت چون در حال دور زدن بودی ،رفتیم بیمه پارسیان و بیمه خسارت رو تعیین کرد و تمام شد حالا بعد چند روز تماس گرفته که یا پول بده بابت افت ماشین یا شکایت میکنم ، اگر شکایت کنه بیمه پرداخت میکنه یا باز خودم باید پرداخت کنم ، لطفا راهنمایی فرمایید

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۵ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خسارت افت قیمت را باید خودتان پرداخت نمایید.

person
گودرز
۱۴ اسفند ۱۴۰۲

سلام من یه سایناs۱۴۰۲دارم از جاده واژگظون شدم و بیمه طلایی دارم ماشینم زیاد خسارت دیده و درخوایت دادم از بیمه طلابی استفاده کنم و بیمه ماشین هم معلم هیت حالا برای افت قیمت از کجا و چطوری باید شکابت کنم ممنون راهنمای کنید

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۵ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  از طریق پلیس راهنمایی و رانندگی و شورای حل اختلاف اقدام نمایید.

person
امير
۱۳ اسفند ۱۴۰۲

سلام خسته نباشید، من با خودروی ساینا مدل۹۹ که بیمه بدنه هم داشتم چپ کردم ، بردم نمایندگی گفت ۵۰ تومن هزینه صافکاری و نقاشی میشه ولی کارشناس بیمه میگه ۴۵ تومن. راهی هست رای کارشناس بیمه را تغییر بدم؟ و اینکه برای افت قیمت خودرو از بیمه بدنه میتونم استفاده کنم؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۴ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  می توانید درخواست کارشناسی مجدد دهید.

person
شجاعی
۰۸ اسفند ۱۴۰۲

سلام وقتتون بخیر
من کنار خیابون پارک کرده بودم یه ماشین از پشت زد بهم و صد درصد مقصر شد، ماشین من نزدیک به ۲۸-۳۰ تومن خسارت دیده شرکت بیمه برام زده ۲۲ تومن، مابقی رو چطوری باید بگیرم؟ آیا میتونم از بیمه بگیرم و مابقی خسارت رو بعدش طرح شکایت کنم و از مقصر بگیرم؟ یا برگه خسارت بیمه رو امضا نکنم و برم شورای حل اختلاف شکایت کنم ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۹ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  در شورای حل اختلاف شکایت خود را مطرح نمایید.

person
رامشینی
۰۸ اسفند ۱۴۰۲

سلام من با یک ساینا مدل ۹۶ تصادف کردم مقصر من بودم خسارت ماشین ۱۸میلیون شد بیمه داد الان طرف مقابل از من برای افت قیمت شکایت کرده کارشناس هم سی میلیون بابت افت قیمت وسه میلیون بابت از کار افتادگی که سرویس بوده تایین کرده ایا با اینکه ماشین بالای ۵سال کار هست میتونه افت قیمت بگیره در ضمن ماشین شخصی بوده نه خطی میتونه هزینه بیکاری بگیره و اینکه خسارت مالی ماشین من تا ۱۰۰میلیون هست دادگاه تأیید میکنه افت قیمت ماشین بالای ۵سال کارو

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۹ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  در صورت تایید توسط کارشناس بله می تواند خسارت افت قیمت را دریافت کند. همچنین در صورتی که با خودروی خود کار می کردند می تواند خسارت خواب خودرو را نیز دریافت کند.

person
بختیاری
۰۷ اسفند ۱۴۰۲

سلام من ۲ماه پیش از عقب زدم ب یک پارس ۹۴ کامل جمعش کردم ماشین خودم ۸۶ بعد تعهد مالیم ۳۰تومنه الان پارس ۷۰تومن خرج داره ماشین خودم ۵۰تومن ایا میتونم بجز ۳۰تومن تعهد مالی از بیمه شخص ثالث هم استفاده کنم و پارس ۹۴ میتونه ادعای افت قیمت کنه لطفا راهنماییم کنید

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۸ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر بیمه شخص ثالث خسارات را تا سقف تعهداتش جبران می کند. در مورد خسارت خودروی خودتان نمی توانید از بیمه شخص ثالث استفاده کنید.
  خسارت افت قیمت به خودروهایی که بیش از ۵ سال کارکرد دارند تعلق نمی گیرد.

person
امیریان
۰۴ اسفند ۱۴۰۲

سلام بنده تقریباً چهار ماه پیش با یک کامیون هوو تصادف کردم که افصر من را مقصر اعلام کرد برخورد کامیون با ماشین من سپر و چراقش اسیب دید ولی به علت نداشتن محافظ بار کانکس و رکابش آسیب دید و به همین دلیل ایشون از من به علت افت قیمت و کم بود حق بیمه از من شکایت کرده ایا من میتونم به خاطر نداشتن محافظ بار اعتراض کنم

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۵ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله می توانید شکایت خود را مطرح نمایید.

person
محمد حیدری
۰۲ اسفند ۱۴۰۲

سلام بعد از محکوم شدن شرکت بیمه شخص مقصر برای پرداخت هزینه افت قیمت
از شرکت بیمه تماس میگیرن یا از طریق دادگاه مبلغ افت به زیان دیده پرداخت‌ میشود

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۵ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  از طریق دادگاه به شما اطلاع می دهند.

person
کریمی
۲۸ بهمن ۱۴۰۲

سلام ماشین رانا مدل ۹۴ دارم با سمند تصادف کردم افسر اومد و فقط خسارت جلوی ماشین من رو تشخیص داد اما بعد از اعتراض کارشناس دادگستری رای رو به نفع من دادن و افت قیمت هم برام تعیین کرده آیا بیمه این رو هم پرداخت میکنه

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۹ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر خسارت افت قیمت توسط بیمه پرداخت نمی شود. راننده مقصر باید این خسارت را پرداخت کند.

person
امیر۷۱۸۲
۲۶ بهمن ۱۴۰۲

سلام بنده دیشب یک ۲۰۶ مدل ۸۴ به گلگیر عقب ماشینم زد که ۲۰۷ خشک است با کارکرد ۵ هزار تا، بیمه کوثر برای صافکاری خودرو بنده ۳ ملیون نوشته ولی بدون رنگ در میاد ، تقریبا گلگیر بار گرفته و حالت حلبی مانند شده ، خواستم بدونم میتونم برای افت قیمت شکایت کنم وقتی ماشین رنگ نمیشه یا نه ممنون از لطفتون

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۸ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله می توانید شکایت کنید.

person
مسعود
۱۸ بهمن ۱۴۰۲

سلام خسته نباشید من یه تصادف با تاکسی داشتم هرچند خودش باعث تصادف ولی من مقصر شدم بیمه ثالثم سقف تعهد ۱۰۰میلیونی دارم از بیمه ایران افت قیمت تاکسی بیمه پرداخت میکنه بهشون ؟ممنون

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۳ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر شرکت بیمه خسارت افت قیمت را پرداخت نمی کند.

person
حسام
۱۶ بهمن ۱۴۰۲

سلام چند روز پیش در حال عبور از یک چهار راه محلی بودم که یک آردی پیر مرد منو ندید و به راحش ادامه داد و در نهایت بعد از ترمز زدن من زدم به گلگیر عقب سمت شاگردش ولی چون پیر بود نتونست ماشینو جمع کنه و بیست متر به راهش ادامه داد و زد به یک تارا صفر که سمت راست خیابون پارک بود ..حالا افسر میگه چون عرض کوچه تو کمتر بوده حق تقدم با آردی بوده و انحرافش هم باعثش تو بودی ..نهایتا خسارت جفت ماشین ها افتاده گردن من از همه بدتر که صاحب تارا میگه من بیمه ثالث تو را قبول ندارم و باید ۱۰۰ میلیون افت قیمت بهم پرداخت کنی..چکار کنم ی کارمندم با یک پراید اسنپی😭😭 ادعای صاحب تارا درسته؟؟؟ من چه خاکی تو این اوضاع به سرم میشه؟؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۷ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  معیار تشخیص مقصر در چنین مواردی نظر ماموران راهنمایی و رانندگی است. بر اساس قانون باید خسارت را در صورت مقصر بودن پرداخت نمایید.

person
مهدی
۱۶ بهمن ۱۴۰۲

سلام من با یه پژو پارس مدل سال۱۴۰۲ار عقب تصادف کردم که یه مقدار جزیی از سرشاسی عقب سمت شاگرد خم شدکه سینی داخل صندوق عقب سالم وبدون خم هست و یه مقدار سپر هم شکسته با حضور هردو راننده درشرکت بیمه ونظر کارشناس بیمه مبلغ۳میلیون پانصدهزارتومان بابات سپروصافکاری با توافق همدیگه بنده برای ایشان به حسابشون واریز کردم حالا راننده پژو از بنده برای افت قیمت درخواست تامین داده باتتوجه به اینکه مبلغ فوق با توافق برای تسویه حساب کامل بوده ایشان میتواند افت قیمت رو بگیره و اینکه بنده میتوان علیه اینامر ایشان شکایتی تنظیم کنم که مبلغ فوق با توافق وحضور کارشناس بیمه وجهت تسویه حساب کامل بوده؟ ممنونم از شما

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۷ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  ایشان می توانند برای دریافت خسارت افت قیمت شکایت کنند. شما هم می توانید به شکایت ایشان اعتراض کنید. در نهایت رای نهایی توسط شورای حل اختلاف داده می شود.

person
saeed
۱۰ بهمن ۱۴۰۲

سلام خسته نباشید افت قیمت به پژو هم تعلق میگیره؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۰ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزز
  خسارت افت قیمت به تمام خودروهایی که کمتر از ۵ سال کارکرد دارند تعلق می گیرد.

person
ساسا
۰۹ بهمن ۱۴۰۲

سلام من با خودروی mvm تصادف کردم و من مقصر بودم وبا توافق محل حادثه راترک کردیم و ایشون مدعی شدن که خسارت ماشینشون بیشتر از سقف ۳۰ میلیون بیمه من هست ومیخوان برن شورای حل اختلاف از من شکایت کنند در ضمن قیمت خودروی ایشون بالای ۶۰۰ میلیون است که غیر متعارف تلقی می‌شود و بیمه هزینه را طبق هزینه ماشین ۶۰۰ میلیونی محاسبه می‌کند آیا من موظف به پرداخت هزینه اضافی هستم؟با توجه به اینکه قیمت خودرو ایشون غیر متعارف حساب میشه با توجه به اینکه ایشون برای دریافت خسارت احتیاج به کروکی دارند و باید از طریق شورای حل اختلاف کروکی بگیرند در صورت عدم حضور من ماشینم تو لیست توقیف قرار میگیره؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۰ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله، در صورت تایید خسارت و شکایت باید پرداخت کنید.

person
رسول
۰۸ بهمن ۱۴۰۲

سلام ،ساینا صفر ۵۰۰۰هزارکارکرده ،دررا یکم باز گذاشتم ماشین زده در باید تعویض بشه گلگیر هم صافکاری ورنگ،من مقصر بودم بیمه بدنه دارم میتونم آف قیمت بگیرم

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۹ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  در صورتی که کمتر از ۵ سال کارکرد دارید می توانید برای دریافت خسارت افت قیمت اقدام نمایید.

person
سما
۰۶ بهمن ۱۴۰۲

سلام. پسر من دیروز با یک تیبای مدل ۹۳ تصادف کرده که البته پسر من مقصر حادثه هست. آیا مالک تیبا میتونه خسارت افت قیمت هم بگیره ؟
ممنونم

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۷ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خسارت افت قیمت خودرو به خودروهایی با بیش از ۵ سال کارکرد تعلق نمی گیرد.

person
مهدی
۰۴ بهمن ۱۴۰۲

سلام خدمت شما، الان قیمت ماشین توی کشور ما خیلی زیاده حتی پراید مدل ۹۰ هم رنگ بشود افت قیمت دارد و اینکه قانون گفته ۵ سال بیشتر افت ماشین تعلق نمی‌گیرد آیا برای شرکت های بیمه هستش این قانون ؟ و ما می‌توانیم از مقصر در صورت شکایت افت قیمت بگیریم یا خیر ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۷ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله این قانون برای شرکت های بیمه است.

person
مجتبی
۰۳ بهمن ۱۴۰۲

سلام من ۱۶ دی با سمند مدل ۸۹ تصادف کردم،مقصربودم، راننده سمندضمن گرفتن ۴۰ تومن از بیمه ادعای ۲۰میلیون افت قیمت ماشین میکنه طبق برگه کارشناسی که تایید هم شده، آیا بگم شکایت کنه به بیمه شخص ثالث یا بگم قانون ۵ سال از ماشین بگذره افت ماشین تعلق نمیگیره؟؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۴ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. درصورت شکایت نیز بر اساس قانون به خودروهایی که بیش از ۵ سال کارکرد دارند خسارت افت قیمت تعلق نمی گیرد.

person
کوییک اس ۴۰۲
۰۳ بهمن ۱۴۰۲

سلام کوییک اس ۴۰۲ دارم تصادف کردم مقصر صد در صد طرف شده درب جلو من تعویض شده و درب عقب هم صافکاری و نقاشی ولی ماشین رو نمایندگی بردم برای تعمیر صافکاری و کاراش میتونم از بیمه افت قیمت بگیرم یا دفتر قضایی اول شکایت کنم و این که ارزش داره تا این قدر خسارت هزینه کنم برای افت قیمت خودرو
ممنون

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۳ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله، در صورتی که ارزش خودروی شما کمتر شده است دریافت خسارت افت قیمت خودرو به صرفه است. باید شکایت کنید.

person
خیری
۰۱ بهمن ۱۴۰۲

سلام و ادب
آیا به خودرو لیفان X60 مونتاژ داخل مدل ۱۳۹۴ که قبلا هم از ناحیه دیگری تصادف داشته ، افت قیمت خودرو تعلق میگیرد ؟ تشکر از راهنماییتون

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۲ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر افت قیمت به این خودرو تعلق نمی گیرد.

person
محمد
۲۶ دی ۱۴۰۲

سلا من یه تصادفی کردم با ماشینه ساندرو صفر مقصرم بودم ولی عجله داشتم و مجبور شدم صحنه تصادفو ترک کنم الان رفتم بیمه و هزینه وسایل پژو پارس و بیمه داده و میگه بقیشو باید خودم بدم و افت قیمتم همینطور ایا اینطوریه واقعا ؟ و بیمه هزنیه ای پرداخت نمیکنه ؟💔

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۷ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله درست گفته اند. مابقی خسارت و افت قیمت را باید خودتان پرداخت کنید.

person
حسن
۲۶ دی ۱۴۰۲

سلام من چند روز گذاشته تصادف کردم و مقصر بودم کارت طلایی دارم آیا از کارت طلایی ام میتونم افت قیمت ماشین خسارت بگیرم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۷ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله می توانید از کارت طلایی خود استفاده نمایید.

person
حامد
۲۶ دی ۱۴۰۲

سلام و عرض ادب مجدد راجع به افت قیمت ماشین من توی سایتتون خوندم ماشین بالای ۵ سال شاملش نمیشه ولی اگر وارادتی باشه ماشین بسته به نظر کارشناس هست اما با این حساب ماشینی که داریم درباره اش حرف میزنیم حداقل ۱۵ سال کارکرد داره ولی واراداتی حساب میشه درسته؟ کمی شک کردم که کدوم حالته؟ به خاطر همین سوال کردم،ممنون از پاسخگوییتون.

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۷ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  اگر ۱۵ سال کارکرد دارد افت قیمت شاملش نمی شود.

person
حامد
۲۵ دی ۱۴۰۲

ماشین خارجی (سوناتا قدیمی )اگر گلگیر جلوش عوض بشه افت قیمت تعلق میگیره یا خیر چون بالای ۵ سال کارکرد داره اما خارجی هست؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۶ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر به خودروهایی که بیش از ۵ سال کارکرد دارن بیمه بیکاری تعلق نمی گیرد.

person
محمد
۱۷ دی ۱۴۰۲

آیا در حال حاضر قانونی داریم که خسارت افت قیمت خودرو شامل خودروهای بالای ۵ سال عمر کاری نمیشود؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۸ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله، خسارت افت قیمت خودرو به خودروهایی با بیش از ۵ سال کارکرد تعلق نمیگیرد.

person
رضا
۱۲ دی ۱۴۰۲

سلام من چمد روز گذاشته تصادف کردم ۱۰۰ مقصر بودم بیم بیمه ایران آیا از بیمه بدنم میتونم افت قیمت ماشین پول بگیرم توی برگه چیزی به اسم پوشش قیمت نیست

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۳ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  در صورتی که در بیمه نامه بدنه پوشش افت قیمت داشته باشید می توانید از آن استفاده کنید.

person
مهدیس
۰۹ دی ۱۴۰۲

سلام دوروز پیش یه کوییک صفر خریدیم امروز از پشت زدن به ماشین مقصر هم بودن بردیم کارشناسی دیدیم بله شاسی عقبش خورده بیمه شخص ثالث خسارت افت قیمت تقبل میکنه یا دنبال شکایت باس بریم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۰ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بیمه شخص ثالث خسارت افت قیمت را پرداخت می کند.

person
صادق
۰۵ دی ۱۴۰۲

سلام خودروی من آسیب دیده و از طریق حل اختلاف شکایت کردم ولی کارشناس بیمه میگه که دادگاه شکایت حل اختلاف را قبول نمی کند و باید از طریف خود بیمه برای افت قیمت شکایت کنم

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۶ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  میتوانید این کار را هم انجام دهید. کافی است به شرکت بیمه مراحعه کنید و درخواستتان را ثبت کنید.

person
امین
۰۲ دی ۱۴۰۲

سلام چند روز پیش تصادف کردم مقصر حادثه هم من بودم و خسارت طرف مقابل هم با بیمه ثالثم پرداخت کردم ماشین خودم تحت پوشش بیمه بددنه هست آیا میتونم برای افت قیمت خودرو اقدام کنم یا شامل نمیشه

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۲ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  اگر در بیمه نامه خودرو شما پوشش افت قیمت لحاظ شده باشد، می توانید از این پوشش برای دریافت خسارت مورد نظر استفاده کنید.

person
مهدی
۲۳ آذر ۱۴۰۲

با عرض سلام و خسته نباشید
مدتی قبل در جاده خارج از شهر با یک پراید تصادف کردم ک اهل یزد بود و تصادف در شمال انجام شد و مقصر اعلام شد حالا ماشین من تیبا ۱۴۰۱ تقاضای افت قیمت کردم میگن باید شکایت کنی و در شهر یزد پیگیر بشی.بیمه هم ایران هستش.من برم و برگردم یزد کل پول رو باید هزینه کنم.آیا این درسته یا نه؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۷ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  درست است طبق آن چه بیمه گفته باید عمل کنید.

person
ملک
۱۷ آذر ۱۴۰۲

سلام
بالاخره من متوجه نشدم
بیمه بدنه یا ثالث افت خودرو را پرداخت می نماید.
در خصوص بدنه که فرمودید بایستی این گزینه را نیز انتخاب نمود.
در ثالث چگونه این تعهد وجود خواهد داشت؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۸ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بیمه شخص ثالث خسارت افت قیمت را پرداخت نمی کند.

   person
   مجید
   ۰۹ دی ۱۴۰۲

   سلام و عرص ادب.
   تصادف از پشت داشتم که ماشین پشت سری قطعا مقصره.
   ماشین من پژو پارس.
   سقف تعهد مالی طرف ۱۵۰ میلیون.
   آیا شرکت بیمه میتونه افت ماشین منو باهمین سقف بیمه طرف برام پرداخت کنه؟

    person
    نویسنده بیمه
    ۰۹ دی ۱۴۰۲

    سلام دوست عزیز
    بله؛ شرکت بیمه خسارت افت قیمت خودرو شما را پرداخت می کند.

person
محمد
۱۲ آذر ۱۴۰۲

سلام من حدود یه ماه پیش با خودرو بلریانس h330 مدل ۹۶ تصادف کردم ومقصر اعلام شدم ،زمان تصادف زیان دیده مدارک نداشت گواهینامه که مال کسی دیگه بود رو داد رفتیم بیمه ۱۲ میلیون اجرت صافکاری زد براش ۱۲ میلیون هم بابت تعویض زد براش بعد از بیمه مدارک من رو نداد گفت خسارت ماشین من بیشتر از اینهاست الان رفته شکایت کنه بابت افت قیمت، در عقب سمت شاگرد آسیب دیده با گلیگیرش سوالم اینه آیا افت قیمت شاملش میشه ماشین به نام زنش هستش هر دو بیمه بدنه داریم اگر افت قیمت بهش بدن آیا میشه از بیمه بدنه استفاده کرد بابت افت قیمت ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۲ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  در صورتی که افت قیمت تعیین شود باید خسارت آن را بپردازید. بله در برخی موارد می توانید از بیمه بدنه استفاده کنید.

person
مقصر
۰۳ آذر ۱۴۰۲

ایا افت قیمت خودرو رو بیمه میده؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۴ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر؛ بر اساس قوانین اعلام شده در سال ۱۴۰۲، شرکت های بیمه افت قیمت خودرو را پرداخت نمی کنند.

person
آشور
۲۹ آبان ۱۴۰۲

سلام
مرداد ماه ماشینی به ماشین پارک شده من زد و بعد از کارشناسی بیمه ۸ تومن خسارت داد ولی صافکاری ۱۸ تومن شد من ماشین رو فروختم که موقع فروش از قیمت ماشین به خاطر تصادف کم شد
حالا با وجود فروش ماشین میتونم افت قیمت بگیرم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۹ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  برای دریافت افت قیمت باید خودرو مورد کارشناسی قرار گیرد.

person
آشور
۲۶ آبان ۱۴۰۲

سلام مردادماه ماشینی با ماشین من تصادف کرد و بیمه ۸ تومن بابت خسارت پرداخت کرد ولی هزینه صافکاری ۱۸ تومن شد
حالا من ماشین رو فروختم و به خاطر تصادف از قیمت ماشین کم شد
الان با وجود فروش ماشین میتونم برای افت قیمت شکایت کنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۷ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  برای دریافت خسارت افت قیمت خودرو باید خودرو را برای کارشناسی به ارزیاب نشان دهید.

person
حسین
۰۸ آبان ۱۴۰۲

عرض سلام و احترام، یک ماه پیش شخصی دنده عقب به ماشین ۲۰۶،مدل ۹۸من زد کاپوت به اندازه کف دست غر شد بیمه مقصر ۵م خسارت داد،کاپوت روبدون رنگ صافکاری کردم،خواستم بپرسم الان بعداز تعمیر میتونم بابت افت قیمت شکایت کنم؟لطفا راهنمایی بفرمایید. تشکر

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۹ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  می توانید شکایت کنید تا درخواست شما در شورای حل اختلاف مورد بررسی قرار بگیرد.

person
ناصر
۰۴ آبان ۱۴۰۲

سلام و خسته نباشید
این حدود درصدهایی که گفتین جدا جدا محاسبه میشه یا تکی؟
من تو تصادفی که مقصر بودم، ماشین طرف شاسی،سینی صندوق،دوتا گلگیرعقب و در صندوق رنگ و تعویض شده
سوالم اینه که جدا جدا حساب میشه یا اینکه مثلا نهایتا ۸ درصد محاسبه میشه!!
میدونم نظر اصلی رو باید کارشناس بده ولی شما هم یه راهنمایی بکنید، خیلی استرس دارم😥

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۶ آبان ۱۴۰۲

  سلام. درصدهای مختلف به صورت جداگانه مورد بررسی قرار می گیرند.

person
اشکان
۰۱ آبان ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر، آیا افت قیمت خودرو شامل خودروهای بیشتر از ۵ سال هم می‌شود یا خیر؟ ممنونم

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۲ آبان ۱۴۰۲

  بله دوست عزیز
  اما مقدار آن باید به وسیله کارشناس تعیین شود.

person
محسن
۱۶ مهر ۱۴۰۲

با سلام
من از مقصر حادثه شکایت کردم بابت افت قیمت ماشین من از بیمه مقصر حادثه خسارت ماشین رو دریافت کردم .دادگاه افت ماشین رو از مقصرمیگیره یا بخاطر اینکه از بیمه خسارت گرفتم پرونده رو میبنده و افت قیمت رو نادیده میگیره؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۶ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  افت قیمت خودرو در صورت تایید توسط دادگاه، باید از طرف راننده مقصر پرداخت شود.

person
سینا
۱۴ مهر ۱۴۰۲

درود ایا افت قیمت خودرو بر اساس خودروی متعارف تعیین میشود یا خیر؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۵ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  افت قیمت خودرو را بر اساس ارزش خودرو قبل و بعد از تصادف در بازار می سنجند.

person
وحید
۱۰ مهر ۱۴۰۲

با سلام
بنده از بیمه کوثر به عنوان بیمه گر شخص ثالث استفاده کرده‌ام و در حادثه‌ای مقصر شناخته شدم. راننده خسارت دیده از بنده بابت افت قیمت شکایت کرده و طبق نظر کارشناس بنده متهم به پرداخت خسارت افت قیمت شده‌ام. آیا قانونی مبنی بر الزام بیمه گر به پرداخت خسارت افت قیمت وجود دارد؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۵ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  اگر پوشش افت قیمت خودرو را خریداری کرده باشید بیمه خسارت را تا سقف تعهداتش جبران می کند.

   person
   مهران
   ۱۹ مهر ۱۴۰۲

   سلام جناب چه بیمه بدنه ای پوشش افت را دارند من هرجا زنگ زدم میگن ما نداریم…لطفا ۲ تا از بیمه بدنه هایی که که پوشش خسارت افت دارن معرفی کنید

    person
    نویسنده بیمه
    ۱۹ مهر ۱۴۰۲

    سلام دوست عزیز
    بیمه شخص ثالث و بدنه هر دو می توانند افت قیمت را پرداخت کنند. پوشش افت قیمت از پوشش های اضافی بیمه بدنه است.

person
صادق
۰۳ مهر ۱۴۰۲

سلام
میخواستم بدونم بیمه البرز افت قیمت رو پرداخت میکنه یا نه

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۴ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر بیمه البرز پوشش افت قیمت خودرو ندارد.

   person
   عباس
   ۱۷ آذر ۱۴۰۲

   سلام من با ماشین ساینا خودم دو روز پیش تصادف کردم و مقصر هم خودم هستم که پلیس راهور یک فیلش پر کردن و به من دادن گفتن برو از بیمه معلم هذینه صافکاری و رنگ بگیر آیا میتونم برای افت قیمت هم اقدام کنم ممنون میشم راهنمایی کنی خیلی واجب هست ماشینم دو ۲۰ روزه تحویل گرفتم از کارخانه 😕🙏

    person
    نویسنده بیمه
    ۱۸ آذر ۱۴۰۲

    سلام دوست عزیز
    بله در صورت داشتن پوشش افت قیمت می توانید برای دریافت آن اقدام نمایید.

person
علی
۰۲ مهر ۱۴۰۲

سلام برای خودروهای اروندی میشه در رابطه با افت قیمت شکایت کرد؟یا به عنوان خودروی نامتعارف به جایی نمیرسه؟و اینکه بعد از اینکه تعمیر شد ماشین میشه به دادگاه شکایت کرد واسه افت قیمت یا باید قبل از تعمیر باشه؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۳ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خسارت افت قیمت خودرو نامتعارف با نظر کارشناس تعیین و پرداخت می شود. بله برای دریافت خسارت افت قیمت باید کارشناس از خودرو آسیب دیده بازدید نماید.

person
ماتاش
۲۰ شهریور ۱۴۰۲

افت قیمت اگر نداشته باشی چی میشه ؟ میزی زندان ؟ یعنی الان زندان ها پر از راننده هایی که پول افت چند صد میلیونی ندارن ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۶ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  این موضوع به رای قاضی بستگی دارد.

person
علیرضا
۱۳ شهریور ۱۴۰۲

آیا در تصادف با یه خوردو وقتی بنده مقصرم طرف با ماشین کار می‌کرد و ماشین در پارکینگ هست الان دو ماهه طبق اعلام خودش روزی یک میلیون کار میکرده آیا این مبلغ رو بیمه می دهد یا من باید بدم یا اصلا قانونی هست یا نه؟
سوال دوم اینکه اگه سقف تعهد ماشین بنده ۳۰ تومن باشد طرف ماشینش حدود ۱۰۰ تومن خسارت دیده باشه این تفاوت به عهده کیه بنده باید پرداخت کنم یا قانونی نیست؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۴ شهریور ۱۴۰۲

  سلام. بله می توانند خسارت خواب خودرو را از شما بگیرند. بیمه خسارت خودرو آسیب دیده را تا سقف تعهدش جبران می کند مابقی خسارت را باید خودتان پرداخت کنید.

person
پوریا
۱۱ شهریور ۱۴۰۲

سلام به یک ۲۰۶ از پشت زدم حتی سپرها نشکسته کروکی هم نداریم زیان دیده عجله داشت رفت بعد از ۲ روز رفتیم بیمه شخص ثالث من کارشناسی کرده که شاسی و سینی ۲۰۶ ضربه خورده مبلغ قابل توجهی هم بهش پرداخته الان زیان دیده میخواد مبلغ افت قیمت بگیره ولی من قبول ندارم که تصادف ما باعث کج شدن شاسی شده باشه لطفا راهنمایی کنین چکار کنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۲ شهریور ۱۴۰۲

  سلام. باید از یک افسر راهنمایی و رانندگی برای چنین مواردی کمک بگیرید.

person
مهدی
۰۴ شهریور ۱۴۰۲

آیا بعداز تعمیر و بازسازی خودرو میشودبرای افت قیمت خودرو شکایت کرد
یا باید قبل از تعمیر و بازسازی اقدام گردد

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۵ شهریور ۱۴۰۲

  سلام. خیر قبل از بازسازی باید برای کارشناس بیمه از خودرو بازدید نماید.

person
علی
۱۷ مرداد ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر، در تصادفی بنده مقصر شده و علارغم اینکه بیمه خسارت وارده بر من و به طرف رو پرداخت میکنه ، بیمه شخص ثالث ایران دارم ، الان مسله اینه که طرف از بنده بخاطر افت قیمت ماشینش به شورای حل اختلاف شکایت کرده ، سوال من اینه آیا بیمه شخص ثالث هزینه افت قیمت رو پرداخت میکنه ، در این راستا چیکار باید کرد، لطفا خیلی زود راهنمایی کنید ، ممنونم

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۸ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. افت قیمت را باید از بیمه بدنه دریافت نمایید.

person
احمد
۱۱ تیر ۱۴۰۲

سلام . من از پشت زدم به یه ماشین مقصر شدم خسارت مالی من ۸۰ میلیون بوده ، افسر کروکی کشیده و طرف رفته بیمه خسارت نقدی پرداخت نشد کارشناس بیمه ایران گفته ماشین رو خودمون درست و تعویض میکنیم سپر ، صندوق ، گلگیر رو ماشین رو درست کردن یه هفته بعد . از شورای حل اختلاف زنگ زدن به من که رفته بابت افت قیمت شکایت کرده و کارشناس ۳۳ میلیون افت نوشته و قاظی هم به من گفت بیا اینجا توافق کنید تا پرونده طولانی و پیچیده نشه ، مگه نباید بیمه پرداخت کنند افت رو ، اخه خسارت ۸۰ میلیون که نشده بود ، از شما میخوام راهنمایی کنید بنده رو . ممنون تشکر

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۲ تیر ۱۴۰۲

  سلام. این موضوع در شورای حل اختلاف به رای گذاشته شده است. قطعا با داشتن مدارک و اسناد معتبر رای صادر شده. ما بدون داشتن اطلاعات کافی نمی‌توانیم در این خصوص نظری بدهیم. لطفا اگر اعتراضی دارید از همان طریق اقدام کنید.

person
پارسا
۰۲ تیر ۱۴۰۲

با سلام
من با یه جیلی تصادف کردم وگلگیر جلوش خسارت جزیی دید، با کروکی افسر خسارت خود را از بیمه گرفته ولی الان طلب افت ماشین رو کرده ،ایا باتوجه به جزیی بودن خسارت وده سال از عمر ماشین گذشته میتواند چنین مطالبه ای را داشته باشد،و ایا بیمه شخص ثالث این افت را پرداخت میکند

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۸ تیر ۱۴۰۲

  سلام کاربر گرامی.
  با توجه به گذشت ۱۰ سال از عمر خودروی مقابل، احتمال تأیید این شکایت بسیار پایین است. اما در صورت تأیید، با توجه به سقف خسارت مالی خودرو، بیمه شخص ثالث هزینه را پرداخت می‌کند.

   person
   مریم
   ۰۹ مرداد ۱۴۰۲

   سلام
   چطوری میتونم با شما تماس بگیرم؟
   اگه یه راه ارتباطی بدین ممنون میشم
   یا اگه تهران هستین آدرس بدین من خدمت برسم لطفا

    person
    نویسنده بیمه
    ۰۹ مرداد ۱۴۰۲

    سلام. به سایت https://bimeh.com/ مراجعه کنید آدرس و شماره تماس بیمه دات کام در سایت قرار داده شده است. البته اگر در زمینه افت قیمت خودرو به راهنمایی نیاز دارید با شماره ۰۲۱۴۳۷۲ تماس بگیرید و با کارشناسان بیمه بدنه صحبت کنین تا در صورت نیاز به بازدید حضوری بدون معطلی کار شما را انجام دهند.

person
ابولفضل
۲۳ فروردین ۱۴۰۲

من با ی ماشین پرشیا مدل ۹۲ تصادف کردم رفته شکایت کرده کارشناس ۱۰۵ میلیون افت قیمت زده میخواست راهنمای کنید چیکار کنم ماشین ۱۰ سال کار کرده
منم کارگرم ندارم

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۷ فروردین ۱۴۰۲

  سلام. بیمه به میزان سقف پوشش خسارت را پرداخت میکند اما مابقی را باید خودتان پرداخت کنید. یا با بیمه خود صحبت کنید تمام مبلغ از طرف بیمه پرداخت شود و سپس شما به صورت اقساطی مبلغ مازاد را به بیمه برگردانید.

person
محمد خاتمی
۱۱ فروردین ۱۴۰۲

با سلام
در یک تصادف نظریه میزان خسارت به خودرو چگونه و توسط چه کسی کارشناسی میشود؟
با تشکر

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۵ فروردین ۱۴۰۲

  سلام. مامور راهنمایی و رانندگی.

person
محمد خرمی
۰۶ فروردین ۱۴۰۲

بنام خدا سال نو شما مبارک احتراما پنج ماه پیش تصادف کردم و سرعتی نداشتم که به عقب خودرو رانا زدم طبق توافق افسر محترم اعلام داشت کروکی لازم نیستبنده مقصر حادثه شدم و با مراجعهبه واحد خسارت بیمه معلم طرف حادثه مبلغ سه میلیون پانصد خسارت گرفته و خودرو تعمیر شده یکماه پیش جهت افت قیمت مراجعه کرده بدون کروکی کارشناسی شده و مقصر که بنده بودم را بع پرداخت ۳۰ میلیون افت طبق کارشناس گفتند بدهید ولی دادگاه کارشناس معرفی کرده ولی گفته شش میلیون باستانشناسی بدهم راهنمای فرماید

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۷ فروردین ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز می توانید به حکم داده شده اعتراض کنید.

   person
   بدون
   ۱۴ دی ۱۴۰۲

   سلام خسته نباشین ماشین پارک به علت رها شدن ترمز
   دستی خودرو راه میوفته وبا ماشین پارک اونور خیابان برخورد
   میکنه طرف شکایت کرده برا افت قیمت و خسارت.
   افت هم بیمه میده؟محکوم میشه یا نه

    person
    نویسنده بیمه
    ۱۶ دی ۱۴۰۲

    سلام دوست عزیز
    در صورتی که افت قیمت به خودرو ایشان تعلق بگیرد باید پرداخت شود.

  person
  احسان
  ۱۳ دی ۱۴۰۲

  سلام با یک ماشین کوئیک تصادف کردم و بیمه ثالث البرز تا سقف ۱۵۰ میلیون تومان دارم خسارت وارده حدود ۸۰ میلیون هستش.از بیمه پرسیده افت قیمت میدی گفته نه…الان اگر شکایت کنه بیمه موظف به پرداخت افت قیمت هست یا بنده؟

   person
   نویسنده بیمه
   ۱۶ دی ۱۴۰۲

   سلام دوست عزیز
   این موضوع به شرکت بیمه و پوشش های انتخابی شما بستگی دارد.

    person
    علی
    ۲۹ بهمن ۱۴۰۲

    با سلام بنده با یه ۲۰۶مدل ۹۵تصادفی داشتم که یه گلگیرجلو و حدو ۵سانت از درب جلو خط افتاد رفتیم بیمه ۷۲۰۰ بهش دادن بعد طرف ادعای افت داره الان با توجه به اینکه سقف تعهد مالی بیمه شخص ثالث بنده ۵۰ میلیون اون افت هم اگه طرف شکایت کنه میشه از بیمه ثالث گرفت یا نه

     person
     نویسنده بیمه
     ۰۱ اسفند ۱۴۰۲

     سلام دوست عزیز
     بیمه شخص ثالث خسارت افت قیمت را پرداخت نمی کند.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید