01 فروردین 1402

سقف خسارت بیمه شخص ثالث چیست؟ سقف تعهدات بیمه ثالث در سال 1402

اغلب رانندگان از ضرورت قانونی بیمه شخص ثالث برای وسایل نقلیه خود آگاهی دارند. بیمه شخص ثالث دو نوع خسارات مالی و جانی را پوشش می دهد. بیمه‌گر متعهد به پرداخت سقف خسارت بیمه شخص ثالث اتومبیل برای جبران خسارت های جانی و مالی مطابق حداکثر تعهدات توافقی در بیمه‌نامه شخص ثالث است.

بیمه مرکزی هر سال میزان سقف خسارات مالی و جانی را بر اساس نرخ دیه اعلامی قوه قضاییه اعلام می‌کند. سقف خسارت جانی بیمه شخص ثالث معادل دیه مرد کامل در ماه‌های حرام است. ولی مگر می‌توان از پوشش‌های جانی بیمه شخص ثالث صحبت کرد ولی نسبت به سقف خسارت مالی بیمه شخص ثالث بی توجه ماند؟ پوشش‌های مالی بیمه شخص ثالث به جبران خسارات مالی شخص ثالث و زیاندیده در جریان تصادف به جز راننده مقصر می‌پردازد. ولی پوشش مالی  و سقف خسارت بیمه شخص ثالث  طبق اصول خاصی تعیین خواهد شد که در این مقاله به آن می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

پوشش‌های جانی بیمه شخص ثالث چیست؟

تعهدات جانی بیمه شخص ثالث، خسارات جانی فرد زیان‌دیده در جریان تصادف را پوشش می‌دهد. این خسارات جانی شامل موارد زیر هستند:

 • نقص عضو
 • بستری شدن در بیمارستان
 • غرامت فوت

طبق قوانین بیمه مرکزی، سقف خسارات جانی بیمه شخص ثالث براساس نرخ دیه مرد کامل در ماه‌های حرام مشخص می‌گردد. قوه قضاییه، هر سال نرخ دیه کامل را اعلام می‌کند. نرخ  حداقل و حداکثر تعهدات مالی بیمه شخص ثالث در سال ۱۴۰۱ به ترتیب با 20 و 400 میلیون تومان است.

سقف خسارت بیمه شخص ثالث

سقف خسارت بیمه شخص ثالث ۴۰۰ میلیون تومان است

بیمه شخص ثالث چند نفر را پوشش می‌دهد؟

در تصادفات رانندگی تعداد نفرات تحت پوشش بیمه شخص ثالث، با توجه به اطلاعات درج شده روی کارت ماشین تعیین می‌شود. هنگام خرید بیمه اتومبیل باید این موضوع مورد توجه قرار بگیرد. در صورتی که خسارت جانی حادثه بیشتر از تعداد افراد معین شده باشد، شرکت بیمه تعهدی در قبال پرداخت غرامت فوت، نقص عضو و بستری شدن در بیمارستان نمی‌پذیرد.شرکت بیمه میزان خسارت جانی را به تعداد سرنشینان خودروی زیان‌دیده پرداخت خواهد کرد. اگر تعداد تلفات و زیاندیدگان جریان تصادف بیش از تعداد سرنشینان هر خودرو بود، صندوق تامنی خسارات جانی بیمه مرکزی متعهد به پرداخت این خسارت جانی است. البته راننده هم تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرد که به آن بیمه حوادث راننده می‌گویند.

پوشش خسارات مالی بیمه شخص ثالث چیست؟

خسارت‌هایی که به اموال اشخاص ثالث وارد می‌شود مانند: تصادف و خسارت به خودروی ثالث، در پوشش خسارات مالی بیمه شخص ثالث چبران می‌شوند. چنین خسارت هایی، زیان مادی شخص ثالث دارنده وسیله نقلیه موضوع بیمه را شامل می‌گردد.

محاسبه حداقل پوشش مالی بیمه شخص ثالث چگونه است؟

یکی از موارد موثر بر محاسبه قیمت بیمه شخص ثالث نیز تعهد مالی است. کمترین میزان پوشش مالی بیمه شخص ثالث معادل ۲٫۵ درصد دیه درماه‌های حرام هر سال محاسبه می‌شود.( ماه‌های حرام شامل محرم، رجب، ذی العقده و ذی الحجه هستند.) این مبلغ، حداقل پوشش مالی بیمه شخص ثالث تلقی می‌شود. از آنجا که نرخ دیه در ماه‌های حرام یک میلیارد و دویست میلیون تومان است، بنابراین برای محاسبه حداقل پوشش مالی بیمه شخص ثالث باید به شرح زیر عمل کنیم:

                                   

حداقل پوشش مالی= نرخ دیه در ماه حرام سال ۱۴۰۲ *۲.۵٪

۳۰.۰۰۰.۰۰۰تومان = ۱.۲۰۰.۰۰۰.۰۰۰ * ٪۲.۵

با توجه به فرمول محاسبه حداقل پوشش مالی بیمه ثالث در بالا متوجه می‌شویم: حداقل پوشش مالی بیمه شخص ثالث در سال ۱۴۰۲ برابر با ۳۰ میلیون تومان خواهد بود.

همه شرکت‌های بیمه، موظف به ارائه حداقل پوشش مالی برای بیمه شخص ثالث وسایل نقلیه هستند؛ هر بیمه‌گزار می‌تواند حداقل پوشش مالی خسارت بیمه ثالث را انتخاب نماید. اگر بخواهید بدانید که حداقل تعهدات مالی این بیمه در کجای بیمه‌نامه قابل مشاهده است، باید بگوییم که می‌توانید نگاهی به پوشش های بیمه شخص ثالث وسیله نقلیه خود بیاندازید.

شرکت بیمه با این انتخاب بیمه‌گزار، خدای نکرده در زمان بروز تصادف، فقط این حداقل تعهدات مالی را خواهد داشت. شرکت‌های بیمه مبلغی بیش از این را به فرد زیاندیده از بیمه شخص ثالث پرداخت نخواهند کرد.

اگر خسارت فرد زیاندیده بیش از حداقل تعهدات مالی مندرج در بیمه‌نامه ثالث باشد، بقیه خسارت از جیب راننده مقصر پرداخت خواهد شد.

ممکن است که خودروی شما با یک خودروی لوکس و گرانقیمت تصادف کرده باشد. با توجه به ارزش میلیاردی برخی از خودروهای لوکس، اگر بیمه‌‌ شخص ثالث مقصر حداقل پوشش بیمه را داشته باشد، چه باید کرد؟

مطلب پیشنهادی: راهنمای بیمه شخص ثالث

خرید بیمه شخص ثالث

قاعده نسبی در تصادف با خودروی لوکس

با توجه به قوانین جدید بیمه شخص ثالث، قاعده نسبی و فرمول خسارت تصادف با خودروهای نامتعارف به شکل زیر خواهد بود:

میزان خسارت پرداختی بیمه شخص ثالث مقصر حادثه تصادف با خودروی متعارف: خسارت مالی وارده * قیمت روز گران‌ترین خودروی متعارف ( ۶۰۰ میلیون تومان در سال ۱۴۰۲) / قیمت خودروی نامتعارف زیاندیده

بقیه خسارت نیز با بیمه بدنه خودروی متعارف جبران خواهد شد.

حتما بخوانید : خسارت خودروی نامتعارف( خسارت خودروی لوکس) خود را از بیمه بدنه بگیرید

سقف تعهدات مالی بیمه شخص ثالث چیست و چه اهمیتی دارد؟

تعهد مالی بیمه شخص ثالث چیست و چگونه مشخص می‌شود؟ خسارت مالی بیمه شخص ثالث از موضوعاتی است که بیمه‌گزاران در مورد آن بسیار می‌پرسند. تعهدات بیمه شخص ثالث را به طور کلی بیمه مرکزی مشخص می‌کند. یکی از موارد اشتباه در خرید بیمه نامه ثالث این است که افراد گمان می‌کنند سقف تعهدات مالی و جانی بیمه شخص ثالث یکسان است؛ تعهدات مالی بیمه شخص ثالث با توجه به دیه مصوب در هر سال تعیین می‌شود. حداقل میزان پوشش مالی بیمه شخص ثالث ۲.۵ درصد از دیه اعلام شده در ماه‌های حرام است.

در مورد سقف بیمه شخص ثالث هم باید بدانید که بیمه مرکزی حداکثر پوشش خسارت بیمه شخص ثالث را از بعد مالی در سال ۱۴۰۲، معادل ۶۰۰ میلیون تومان اعلام کرده است. حداکثر تعهد مالی برای جبران خسارت به معنای حداکثر پوشش بیمه است. سقف بیمه شخص ثالث در سال‌های مختلف یکسان نیست و توسط بیمه مرکزی اعلام می‌شود.

همان طور که گفتیم بیمه‌گزار می‌تواند حداقل پوشش‌های مالی بیمه شخص ثالث را انتخاب نماید؛ ولی با توجه به تعدد خودروها و تصادفات و این نکته که پرداخت مابقی خسارت بیش از حداقل پوشش مالی به عهده بیمه‌‌گزار مقصر است، منطقی به نظر می‌رسد که پوشش‌های مالی هرچه بیشتر را برای بیمه‌نامه شخص ثالث خودرو یا موتور خود انتخاب نماییم.

مقاله پیشنهادی: آیا خسارت بیمه شخص ثالث به سرنشینان موتور هم تعلق می‌گیرد؟

سقف تعهدات مالی هم بهترین گزینه است که خیال بیمه‌گزار را بابت تعهدات مالی شرکت بیمه راحت می‌کند. البته فراموش نکنید که پرداخت پوشش مالی بیشتر با افزایش حق بیمه همراه است ولی با توجه به دلایلی که گفتیم، هزینه کرد بیشتر برای بیمه در راستای آسایش در هنگام رخداد حوادث پرهزینه تصادفات رانندگی، نوعی تفکر اقتصادی خواهد بود.

البته یک راه دیگر نیز، استفاده از بیمه بدنه شخص زیاندیده برای جبران خسارات مالی بیش از پوشش مالی بیمه شخص ثالث راننده مقصر است. در این شرایط، تخفیفات بیمه بدنه خودروی زیاندیده نیز حفظ خواهد شد.

تعهدات مالی بیمه شخص ثالث به صورت واضح از طرف دفاتر بیمه توضیح داده می‌شوند. به این ترتیب لازم است بدانید که سقف تعهد مالی بیمه شخص ثالث و سقف خسارت مالی در تصادفات از طرف بیمه مرکزی مشخص می‌گردد. از طرفی تعهد مالی بیمه شخص ثالث هم به این موضوع بستگی دارد.

در بسیاری از موارد خسارت بیشتر از سقف بیمه باید توسط شخص پرداخت شود. سقف پرداخت خسارت در تصادف هم مانند همین موضوع از طرف دفتر بیمه مرکزی و مراکز بیمه تعیین می‌گردد. همچنین اگر افراد پوشش‌های اضافی‌ایی هم دریافت کنند در زمان بروز خسارت هنگام پرداخت خسارت تمام این موارد در نظر گرفتـه می‌شود.

سقف پرداخت خسارت بیمه شخص ثالث شرکت‌های مختلف

به بیمه با پوشش مالی بیش از حالت پایه، اصطلاحاً بیمه مازاد شخص ثالث گفته می‌شود. بیمه مرکزی حداکثر پوشش خسارت بیمه شخص ثالث را از بعد مالی در سال ۱۴۰۲ معادل ۶۰۰ میلیون تومان اعلام کرده‌است. برخی شرکت‌های بیمه‌گر نظیر بیمه ایران حداکثر پوشش مالی بیمه شخص ثالث را ۶۰۰ میلیون تومان اعلام کرده‌اند. به این ترتیب سقف خسارت بیمه شخص ثالث ایران ۶۰۰ میلیون تومان است.

 شرکت‌های بیمه می‌توانند برحسب توانگری مالی خود، بین حداقل و حداکثر تعهدات مالی اعلامی بیمه مرکزی، سقف پوشش‌های مالی بیمه شخص ثالث خود را تعیین کنند. بنابراین نباید انتظار داشت که همه شرکت‌های بیمه خودرو سقف تعهدات مالی بیمه شخص ثالث اعلامی از سوی بیمه مرکزی را ارائه کرده باشند.

چه شرکت‌هایی سقف خسارت بیمه شخص ثالث را ارائه می‌دهند؟

با ورود به سایت بیمه دات کام به راحتی می‌توانید شرکت‌هایی که سقف پوشش‌های مالی بیمه ثالث را ارائه می‌دهند، بیابید. فقط کافی است پس از ورود اطلاعات خودروی خود، هنگام انتخاب پوشش‌های مالی مبلغ ۶۰۰ میلیون را در سال ۱۴۰۲ انتخاب نمایید. به این ترتیب، در عرض چند ثانیه، نرخ شخص ثالث خودرو شرکت‌های بیمه ای معتبری ارائه خواهد شد که این سقف تعهدات مالی بیمه ثالث را ارائه کرده‌اند. اگر شرکت مورد نظر شما سقف خسارت نداشت، می‌توانید اقدام به تغییر شرکت بیمه شخص ثالث کنید.

سقف پرداخت خسارت برای ماشین‌های نامتعارف

براساس قانون همه خودروهایی که ارزش و قیمت آن‌ها بیشتر از ۵۰ درصد مبلغ دیه است ماشین لوکس یا نامتعارف هستند. یعنی در سال ۱۴۰۲ همه ماشین‌های بالای ۶۰۰ میلیون تومان ماشین نامتعارف هستند. نحوه محاسبه میزان خسارت پرداختی به ماشین‌های لوکس به شکل زیر است:

مبلغ خسارت وارد شده * قیمت روز گران‌ترین خودروی متعارف / ارزش خودروی نامتعارف آسیب‌دیده

اگر میزان این خسارت بیشتر از میزان تعهدات مالی بیمه ثالث باشد، می‌توان بقیه خسارت را با بیمه بدنه خودروی متعارف جبران کرد.

سقف خسارت جانی بیمه شخص ثالث در سال ۱۴۰۱ چقدر است؟

لازم به ذکر است که سقف پرداخت خسارت جانی به میزان مبلغ دیه بستگی دارد. این مبلغ هر سال به وسیله رئیس قوه قضاییه با توجه به نرخ تورم و شاخص اعلام شده توسط بانک مرکزی مشخص می‌شود. سقف پرداختی در خسارت جانی بیمه شخص ثالث هم برابر با دیه کامل یک انسان در ماه‌های حرام است.

بر همین اساس نرخ دیه کامل انسان در سال ۱۴۰۲  با حدود ۳۳ درصد افزایش نسبت به سال ۱۴۰۱ در سال ۱۴۰۲، در ماه‌های حرام، یک میلیارد و دویست میلیون تومان و در ماه‌های غیر حرام، معادل ۹۰۰ میلیون تومان تعیین شده است. نکته مهم دیگر این است که اگر تعداد آسیب‌دیدگان در یک تصادف بیش از تعداد سرنشینان هر خودرو باشد، صندوق تامین خسارات جانی بیمه مرکزی پرداخت خسارت را برعهده می‌گیرد. این پوشش علاوه بر تصادف منجر به فوت، تصادفاتی که با جراحت همراه هستند را هم شامل می‌شود.

اهمیت اضافه کردن سقف تعهدات مالی بیمه شخص ثالث

همان‌طور که می‌دانید در حالت عادی هنگام خرید بیمه‌نامه شخص ثالث با پوشش مالی حداقلی یعنی مبلغ ۳۰ میلیون تومان در سال ۱۴۰۲، در هر حادثه که منجر به خسارت مالی شود، شرکت بیمه فقط متعهد به پرداخت خسارتی معادل ۳۰ میلیون تومان است. بنابراین در حوادثی که خسارت مالی بیشتر از ۳۰ میلیون تومان است، راننده مقصر باید باقی خسارت را شخصا پرداخت کند. درواقع با خرید حداقل تعهدات مالی بیمه ثالث، اگر در یک تصادف میزان خسارت ماشین آسیب‌دیده بیشتر از این مبلغ باشد باید مابقی مبلغ را خودتان پرداخت کنید.

در مورد پوشش حوادث راننده لازم است بدانید که؛ بدون شک پوشش حوادث راننده با تعهدات مالی و جانی تفاوت‌هایی دارد. اولین ویژگی پوشش حوادث راننده بیمه شخص ثالث این است که سقف تعهداتی برابر با ۶۰۰ میلیون تومان دارد. این مبلغ برابر با نرخ دیه در ماه های غیر حرام است. از طرف دیگر پوشش حوادث راننده به صورت سالانه و در ازای عدم استفاده از آن مشمول تخفیف مطابق آیین نامه است. یعنی به ازای هر سال برابر ۵ درصد تخفیف به این پوشش تعلق می‌گیرد.

چگونه تعهدات مالی بیمه شخص ثالث خود را افزایش دهیم؟

اگر با توجه به مزایای جبران خسارت بیمه شخص ثالث با حداکثر پوشش مالی، مایل هستید که تعهدات مالی این بیمه اتومبیل خود را افزایش دهید، فرصت پیش روی شما، زمان خرید یا تمدید بیمه شخص ثالث است.

برای افزایش تعهد مالی باید الحاقیه بیمه خودرو را دریافت کنید. برای افزایش پوشش جانی نیاز نیست.

سقف خسارت بیمه شخص ثالث

هرچه پوشش‌های مالی بیشتری انتخاب کنید بیمه ثالث خسارات بیشتری را جبران می‌کند.

 

شما می‌توانید با انتخاب تعهد مالی بیشتر از بین شرکت‌های بیمه ارائه دهنده سقف پوشش خسارت بیمه‌نامه ثالث، خیال خود را بابت جبران خسارات مالی فرد زیاندیده تصادفات راحت کنید.

خرید بیمه آنلاین شخص ثالث از سایت بیمه دات کام

بیمه دات کام، یکی از سامانه‌های معتبر استعلام، مقایسه و خرید انواع مختلف بیمه نظیر بیمه شخص ثالث خودرو ،بیمه بدنه اتومبیل، انواع بیمه درمان، بیمه آتش‌سوزی و … است. برای خرید بیمه شخص ثالث با حداکثر پوشش مالی بیمه شخص ثالث می‌توانید گام‌های زیر را عملی سازید:

الف) پس از وارد کردن مشخصات خودرو در کادرهای معین، به استعلام قیمت بیمه شخص ثالث از شرکت‌های مختلف ارایه‌دهنده بیمه شخص ثالث بپردازید.البته اگر می‌خواهید از حداکثر تعهدات مالی بیمه شخص ثالث برخوردار شوید، حتما در قسمت انتخاب پوشش مالی، حداکثر پوشش مالی مدنظر خود را انتخاب نمایید.

ب) با توجه به اولویت ها و نیاز خود،بهترین شرکت‌ ارایه دهنده سقف تعهدات مالی بیمه شخص ثالث  موجود درسایت بیمه ‌دات‌ کام را انتخاب نمایید.

ج) بعد از ورود اطلاعات شخصی و بارگذاری مدارک مربوط به صدور بیمه شخص ثالث شامل

 • عکس پشت و روی کارت خودرو و
 • بیمه‌نامه شخص ثالث قبلی خود

با پرداخت هزینه به خرید آنلاین بیمه ثالث مناسب خود بپردازید. همچنین شما می توانید بیمه ‌نامه شخص ثالث قسطی را در لیست استعلام و خرید خود قرار دهید.

د) بیمه‌نامه شخص ثالث اتومبیل تان در کوتاه‌ترین زمان ممکن صادر می گردد و به هر جای  کشور به صورت رایگان ارسال خواهد شد.

در خصوص سقف خسارات بیمه شخص ثالث می‌توان گفت که خسارات جانی براساس نرخ دیه مرد کامل در ماه‌های حرام مشخص می‌گردد. سقف خسارات مالی با توجه به پوشش‌های انتخابی بیمه‌گزار مشخص می‌شود. اگر در این خصوص سوال یا ابهامی دارید، در انتهای همین مطلب برای کارشناسان بیمه دات کام کامنت بگذارید تا در اولین فرصت پاسخگوی سوالات شما عزیزان باشند.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
10 فروردین 1402 / بیمه شخص ثالث

بیمه شخص ثالث چیست ؟+راهنمای کامل بیمه ثالث خودرو (فروردین 1402)

بیمه شخص ثالث چیست و چه پوشش‌هایی دارد؟ چرا بیمه ثالث اتومبیل اجباری است؟ بهترین و ارزان‌ترین بیمه را از کجا بخریم؟ برای اطلاعات جامع این مقاله را بخوانید!

10 فروردین 1402 / بیمه شخص ثالث

درباره نرخ بیمه شخص ثالث خودرو در سال 1402 چه می دانید؟

اگر می‌خواهید در خصوص نرخ بیمه ثالث ۱۴۰۱ و عوامل موثر بر قیمت این بیمه، اطلاعات کسب کنید این مقاله را بخوانید!

10 فروردین 1402 / بیمه شخص ثالث

جزییات قوانین بیمه شخص ثالث (آخرین به روز رسانی فروردین 1402)

قوانین بیمه شخص ثالث شامل چه مواردی می‌شود؟ قانون خودروی متعارف و تخفیفات بیمه‌ای را اینجا بخوانید.

08 فروردین 1402 / بیمه شخص ثالث

جدیدترین شرایط بیمه شخص ثالث اقساطی ارزان (1402)

اگر می‌خواهید بیمه شخص ثالث بخرید و توانایی مالی خرید آن را ندارید این مقاله را بخوانید تا با خرید بیمه قسطی آشنا شوید.

05 فروردین 1402 / بیمه شخص ثالث

الحاقیه بیمه خودرو 1402چیست؟+ صفر تا صد الحاقیه بیمه شخص ثالث و بدنه

چه زمانی و چه کسانی باید الحاقیه بیمه بگیرند؟ از کجا و چگونه الحاقیه بیمه بگیریم؟ قیمت الحاقیه و دیگر جزيیات آن را در این مطلب مطالعه نمایید!

05 فروردین 1402 / بیمه شخص ثالث

بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث خودرو و موتور به مناسبت دهه فجر (فروردین 1402)

طرح بخشیده شدن جرایم بیمه شخص ثالث ماشین در سال چند بار و چگونه اجرا می‌شود؟ چه کسانی مشمول این طرح می‌شوند؟ برای کسب اطلاعات جامع در خصوص بخشودگی جرایم این مقاله به شما کمک خواهد کرد.

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
عارف سمک
24 آذر 1400

سلام من با ماشین واژگون شدم از کمر به پایین فلج شدم بیمه شخص ثالث شامل حالم میشه یا نه ممنون

  کارشناس بیمه
  25 آذر 1400

  سلام عارف عزیز در جواب سوال شما باید بگوییم که بله پوشش حوادث راننده بیمه شخص ثالث مشمول شما خواهد شد.

  حسین
  11 اسفند 1400

  سلام خسته نباشید من سال۹۷تصادف کردم وسرنشین خودروبودم امسال که رای قطعی شد اول/۷۳۳/۴۴۰/۰۰۰بودکه ازاین مبلغ بیمه ایرانحدود۵۳۰میلیون وپرداخت کردومابقی دیه رو به صندوق تامین معرفی کردوبیمهطبق رای وحدت رویه ۱۱درصدازمبلغ دیه روردکرد امادرعوض دیه مامومه سرم که لحاظ نشده بود اضافه شد به دیه که طبق محاسبات خودم الان باید صندوق ۳۱۱میلیون میریخته که درعوض حدود۳۸میلیون واریزکرده الان باید چکارکنم مگه سقف تعهدبیمه وصندوق تامین چقدر هست؟که الان حدود۲۷۶میلیون پول من روواریز نکرده وبایدچکارکنم باتشکر

   کارشناس بیمه
   12 اسفند 1400

   سلام دوست عزیز، این مساله حقوقیه و شما باید با کارشناس بیمه و همچنین وکیل مشورت کنید.

ضابطی
07 دی 1400

سلام برای محاسبه قیمت بیمه شخص ثالث خودرو خودمون میتونیم تخمین بزنیم؟

  کارشناس بیمه
  07 دی 1400

  سلام دوست عزیز، بله خودتان میتوانید حدس بزنید اما برای محاسبه دقیق لازمه که از طریق سایت بیمه دات کام اقدام کنید.

  حسن شفیعی
  22 فروردین 1401

  سلام از پشت یک تریلی به مازد و ماشین داغون شدازاتاقش تا جاهایه دیگه.باید تعویض اتاق بشه. طرف صددرصدمقصرمعرفی شده بیمه تا چقدر هزینه های منو میده

   کارشناس بیمه
   23 فروردین 1401

   سلام دوست عزیز، بستگی به شرکت بیمه و کرمش دارد.

جواد
07 دی 1400

سلام من روز دوشنبه با ی ماشین 206 تصادف کردم و شاسی و جلو بندی ماشین کلا داغون شد،206 هم مقصر اعلام شد، اگر بیمه 8 میلیون بده و ماشین من خرجش 12 میلیون باشد انموقع چه باید کرد؟

  کارشناس بیمه
  07 دی 1400

  سلام دوست عزیز لطفا میزان خسارت بیمه خود را با واحد پرداخت خسارت شرکت بیمه خود پیگیری نمایید .زیرا هر شرکت بیمه در محاسبه میزان پرداختی طبق قوانین بیمه مرکزی و شرایط خاص خود عمل می کند.

   قاسم
   09 فروردین 1401

   با سلام
   در مواردی دیده میشه که دیه فرد آسیب دیده به طور مثال یک میلیارد و نیم شده اگه راننده حداکثر تعهدات سقف بیمه مثلا همون320 میلیون رو هم پرداخت کرده باشه مابقی این پول رو راننده باید بده یا بیمه میده؟

    کارشناس بیمه
    10 فروردین 1401

    سلام دوست عزیز، این مربوط به خسارات خودروهای نامتعارف می شود که در این مقاله می توانید مطالعه کنید. در خسارات نامتعارف از بیمه بدنه شخص آسیب دیده استفاده می شود.

  ابوذر عسکری
  23 تیر 1401

  سلام وعرض ادب⚘یه ون از پشت با ماشین ما برخورد کرده وخرج ماشین من بالی ۳۵ میلیون هست وبیمه اون شخص حداکثر۱۶ میلیون مابقی خسارت را میشودبه بیمه وکالت دادو از شرکت بیمه دریافت کرد یعنی خسارت مالی هم مثل خسارت بدنی میشود از بیمه گرفت یا باید ازشخص گرفت؟

   کارشناس بیمه
   23 تیر 1401

   سلام دوست عزیز از بیمه بدنه باید استفاده کنید.

    حمیدرضا
    14 مرداد 1401

    سلام وقت بخیر همین مشکل برای من پیش امده خودروی من خودرو صفر متعارف میباشد و تو تصادف طرف مقابل مقصره است و باید بالغ بر دویست میلیون تومن بدون احتساب افت قیمت خودرو بپردازد و بیمه ایشان سقف ۱۶ میلیونی دارد بیمه بدنه نداشته باشم تکلیف چیست آیا باید از مقصر حادثه نقدی خسارت را دریافت نمود؟

     کارشناس بیمه
     14 مرداد 1401

     سلام در این خصوص هنوز جواب دقیقی نداریم؛ اما بهتر است که با یک وکیل مشورت کنید. به هر حال خودروی شما متعارف است.

ابوالفضل
08 دی 1400

سلام خسته نباشید من دخترم ماشین بهش زد تو ماه حرام فوت کرد وبیمه اعتراض کرد ۸۰درصد طرف مقابل مقصر کرد بعد الان خسارت جانی بیمه شخص ثالث برام پیام داده ۲۳۰۰۰۰۰۰۰واریز می‌شود میشه راهنمایی کنید یعنی این کل مبلغ می‌خوان واریز کنن ممنون

  نویسنده بیمه
  09 دی 1400

  سلام دوست عزیز لطفا با واحد پرداخت خسارت تماس بگیرید

حسین
12 بهمن 1400

سلام من ماشینم پرشیا از پشت خوردم به یک اریزو۵ ماشینه اریزو۵ بیمه بدنه نداره ۲سال ازتولیدش میگذره جلوش کمی جلو کاپوتش اسیب دید سقف تهد مالی بیمه ماشینم۱۶میلیون هست حساب کردم به صافکار عکس ماشینو نشون دادم گفت تمام با چهارده الی پونزده جمع میشه امروز طرف بهم زنگ زده میگه خسارت دنا رو بهم دادن تکلیفش چیه ایا افت قیمت رو هم میتواند بگیره چون خودرو نامتعارف قرار میگیره؟

  کارشناس بیمه
  12 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، مساله شما حقوقی است و باید از یک وکیل بپرسید. اما در حالت کلی توصیه می کنیم که همیشه بیشترین سقف بیمه شخص ثالث را انتخاب کنید.

   pouyaپویاا
   16 اسفند 1401

   اقا من برج ۱۱اونم پنجم تصادف کردم هی میرم بیمه رازی کرج میگن یه هفته دیگه ایا قانونی هست برای پرداخت خسارات تورو خدا هرکی میتونه کمک کنه چند روز دیگه همه جا می بینده من میرم مسافرت کلا خم خسارت شیش هفت ملیون نشد زیر ده ملیون هم نبود

    کارشناس بیمه
    16 اسفند 1401

    سلام. از طریق بیمه رازی اقدام کنید و این موضوع را حضوری پیگیری نمایید.

مسعود
15 بهمن 1400

سلام من با یک اقایی تصادف کردم سقف بیمه ثالث من 18 میلیون بوده ماشین ایشون 17 میلیون خسارت خورده ک شامل سوختن موتورماشین در حین تصادف بخاطر شکستن کارتر شده الان بیمه میگه من خسارت موتور رو بهت نمیدم باید ماشین رو خاموش میکردی همونموقع ک موتور نمیسوخته الان این اقااز من شکایت کرده خسارتشم ازمن میخاد 😔
داستان چیه !!!!!
لطف میکنید بگید قانون چی میگه اینجا …

  کارشناس بیمه
  15 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، این مساله حقوقی است و حتما باید توسط یک حقوقدان و وکیل نظر داده شود.

ehsan mataranloie
16 بهمن 1400

باسلام بنده با چند ماشین تصادف ومن را مقصر کردن اگر سقف بیمه ۳۰ میلیون باشد به هر ماشین حداکثر ۳۰ میلیون تعلق میگیره یا مجموع سه ماشین ۳۰ میلیون هست

  کارشناس بیمه
  16 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز لطفا با واحد پرداخت خسارت تماس بگیرید

  عباس
  21 اسفند 1400

  مجموع ۳۰ تومن میدن

حسین
20 بهمن 1400

سلام و خسته نباشید
من تقریبا 4 سال پیش تصادف کردم و فکم شکست و به راننده شکایت کردم دیه ام را گرفتم و رضایت دادم
الان بعد چه سال صورتم بی حس هست و فکم هم خوب نشده میخواستم بدونم میتونم بازم شکایت کنم بخاطر مشکلات فکم؟

  کارشناس بیمه
  21 بهمن 1400

  سوال دوست عزیز، این بستگی به شرایط دارد و سوال کاملا حقوقی است و حتما باید با یک وکیل مشورت کنید.

مهدی عباسی
24 بهمن 1400

سلام من تصادف کردم و مقصر بودم ماشین زیاندیده ۱۶ میلیون خرجش شده .بیمه من هم بالاترین تعهد را داره تا مبلغ ۶۵ میلیون تومان آیا این هزینه رو تمام بیمه پرداخت میکنه

  کارشناس بیمه
  25 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، بالاترین تعهد از عددی که شما نوشتید، بیشتر است. اما با توجه به شرایط بیمه به احتمال زیاد خسارت را کامل پرداخت خواهد کرد. باز باید دید که نظر کارشناس بیمه بعد از بررسی خودرو چیست. فقط نکته اصلی اینکه به هیچ وجه قبل از بازدید، اقدام به تعمیر خودرو نکنید.

مهران
30 بهمن 1400

سلام وقت بخیر
من با موتور تصادف داشتم مشکلی برای پاشون ایجاد شده
میخواستم بدونم دیه ای که دادگاه میبره بیمه کامل پرداخت میکنه

  کارشناس بیمه
  30 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، اول از همه میزان دیه را پزشکی قانونی پرداخت می کند و اینکه چقدر بیمه پرداخت می کند، به نظر قاضی هم بستگی دارد.

   مهری
   23 فروردین 1401

   سلام من باچندماشین برخوردکردم سقف بیمه ماشین من 20میلیون هست ایابیمه خسارت ماشینهای دیگه روپرداخت میکنه یعنی اگه خسارت ماشینها 80میلیون باشه بیمه پرداخت میکنه چیکار کنم

    کارشناس بیمه
    24 فروردین 1401

    سلام دوست عزیز، فقط با سقف مالی پرداخت خواهد کرد.

سعید
02 اسفند 1400

سلام خسته نباشید من 206 تیپ 5دارم سقف تعهد مالی تا320میلیون زدم بعد شنیدم سقف تعهد مالی تا 32میلیونه آیا صحت داره

  کارشناس بیمه
  03 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز سقف تعهدات مالی در سال 1400، 320 میلیون تومان است و شنیده شما کاملا اشتباه است

ساربان
03 اسفند 1400

سلام
درمرداد۱۴۰۰که محرم هم بود پدرم تصادف کرد وفوت شد مادرم هم بشدت مجروح ودچار شکستگی زیادی شده وماشینمون هم طبق کارشناسی۹۰میلیون خسارت دیده وحالا طرف که مقصر کامل هست نه خودش ونه تریلی اش ایرانی نیستند بیمه ای به اسم بیمه حافظ داره که سقف تعهداتش تا۶۴۰میلیون ومالیش تا۱۶میلیون داره
ایا این بیمه کل مبلغ دیه وخسارت که ۱ملیارد بیشتر هست رو پوشش میده یا نه
ممنون

  کارشناس بیمه
  04 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، این مساله را باید دقیقا از واحد خسارت بیمه حافظ بپرسید. چون خیلی خاص است.

ساربان
03 اسفند 1400

سلام
درمرداد۱۴۰۰که محرم هم بود پدرم تصادف کرد وفوت شد مادرم هم بشدت مجروح ودچار شکستگی زیادی شده وماشینمون هم طبق کارشناسی۹۰میلیون خسارت دیده وحالا طرف که مقصر کامل هست نه خودش ونه تریلی اش ایرانی نیستند بیمه حافظ داره که سقف تعهداتش تا۶۴۰میلیون ومالیش تا۱۶میلیون داره
ایا بیمه کل مبلغ دیه وخسارت که ۱ملیارد بیشتر هست رو پوشش میده یا بیشتر از سقف تعهدات بیمه هست وباید مابقی رو خود راننده مقصر بده
ممنون

  کارشناس بیمه
  04 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، به هر حال تا حدی که شما تعیین کرده اید، خسارت پرداخت خواهد شد.

صاحب
06 اسفند 1400

سلام من چن روز پیش از فرعی وارد خیابان اصلی شدم ی سمندی با سرعت زیاد بهم زد سمندی چون سرعتش خیلی زیاد بوده چن متر اونطرف تر به ی پرشیا زد الان راهور مقصر ۵۰.۵۰ مشخص کرده میخواستم بدونم من هم باید خرج پرشیا رو بدم یا فقط سمندی باید بده چون ماشین من به سمندی هیچ برخوردی نکرده ممنون

  کارشناس بیمه
  06 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، این مساله را باید از خود افسر بپرسید. به هر حال، هرچه شما را جریمه کرده اند، باید پرداخت کنید.

  حمیدرضاخسروی
  26 مرداد 1401

  سلام ماشین من بیمه کارشناس ۲۷میلیون تعیین کرده ولی صافکار۳۵میلیون تمام کرده بقیه خسارت باچیه؟

   کارشناس بیمه
   12 شهریور 1401

   سلام اگر خودرویتان نامتعارف است، می توانید از بیمه بدنه استفاده کنید. در غیر اینصورت با فاکتور میتوانید از طریق قانونی اقدام کنید.

وحید ملک اسفندیاری
07 اسفند 1400

سلام بنده با نیسان شوکا یخچالدار بخاطر ترمز خالی کردن ماشینم از عقب به تریلی کفی زدم و بخاطر برخورد شدید کف تریلی با اتاق ماشین ویخچال کلا اتاق ماشین از بین رفت اما خودم هیچ صدمه ای ندیدم و چون از پشت زده بودم مقصر بودم ماشین کفی زیان چندانی ندید ورضایت داد رفت اما ماشین خودم داغون شده میخواستم ببینم آیا بیمه در پرداخت خسارت برای ماشین من شامل میشود یا نه ؟بیمه بدنه نداشتم فقط شخص ثالث داشتم ممنون

  کارشناس بیمه
  07 اسفند 1400

  سلام خیر دوست عزیز، بیمه شخص ثالث فقط خسارت های مالی وارد شده به خودروی زیان دیده را پوشش می دهد.

  حمیدرضاخسروی
  26 مرداد 1401

  سلام ماشین من بیمه کارشناس ۲۷میلیون تعیین کرده ولی صافکار۳۵میلیون تمام کرده بقیه خسارت باچیه؟

   کارشناس بیمه
   27 مرداد 1401

   سلام می توانید از طریق شکایت اقدام کنید. البته به سقف تعهد طرف مقابل هم بستگی دارد.

  حمیدرضاخسروی
  26 مرداد 1401

  سلام ماشین من بیمه کارشناس ۲۷میلیون تعیین کرده ولی صافکار۳۵میلیون تمام کرده بقیه خسارت باچیه؟بقیه خسارت ایامقصربایدبده.

   کارشناس بیمه
   31 مرداد 1401

   سلام آن خودرو نامتعارف باشد، از بیمه بدنه اید استفاده کند.

حمیدرضامحسنی
07 اسفند 1400

سلام خسته نباشید متور من را توپارکینک جلوی ساختمان باماشین ازروی ان ردشدن وفرارکردن من بیمه شخص ثالث دارم میتونم ازبیمه نامه ام خسارت بگیرم چون تعهدمالی داره یانه ممنون ازراهنمایتون

  کارشناس بیمه
  08 اسفند 1400

  سلام بیمه شخص ثالث فقط خسارت های مالی وارد شده به خودروی دیگران از طرف شما را جبران می کند. در این حالت، مساله جنبه حقوقی هم پیدا می کند که حتما باید با یک وکیل مشورت کنید.

حمید کلباسی
22 اسفند 1400

سلام کارشناس عزیز . چرا همه سئوال کننده ها را به افسر پلیس یا وکیل یا شرکت بیمه رجوع میدهی؟ لطفا به جای جوابهای فرمالیته ؛ به مردم گرفتار ما جواب مناسبی بدهید که گره ای از کارشان باز شود

  کارشناس بیمه
  23 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، بیمه دات کام یک کارگزاری آنلاین است و سوالات مربوط به بیمه را پاسخ می دهد. سوالاتی که ما آن ها را به وکیل یا مکان دیگر ارجاع می دهیم، جنبه حقوقی دارند و باید خودشان از طریق وکیل یا روش دیگر پیگیری کنند.

بارش.
24 اسفند 1400

سلام وخسته نباشی…جناب وضعیت مالی واقتصادی اینروزاخیلی داغونه..بنده میخام بیمه کنم.وهمه گیومیدونم درموردبیمه.چه. اهط هست ک حداقل وواسم شرکت بیمه تایین کنه یعنی مثلاراه داره ک پایین ترین قیمت..یادمه چندین سال پیش راننده رومیتونستن حذف کنن وقیمتش عالی میشد.الان من بایدتوبیمه چی بگم.ماشینمم ک کلااخابه.

  کارشناس بیمه
  24 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، ممنون میشویم که یکبار قبل از ارسال، متن را بخوانید و ویرایش کنید. به هر حال این پوشش های بیمه ای است و شما می توانید قسطی پرداخت کنید.

م.موسوی
09 فروردین 1401

بیمه تکمیلی دارم. عابر پیاده بوده و ماشین پس از تصادف متواری شد.
آیا با توجه به داشتن مدارک پزشکی (بستری-جراحی) و تاییدیه پلیس، مبلغی بعنوان خسارت جرح میتوان از شرکت بیمه گذار دریافت کرد؟

  کارشناس بیمه
  09 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، این مساله حقوقی است. اینکه شما می توانید خسارتی را دریافت کنید؛ اما روش دریافت متفاوت است. از شرکت بیمه گر هم باید از خودشان بپرسید که در چنین مواقعی چه شرایطی دارند.

رستمی
10 فروردین 1401

شخص سرنشین خودرو بوده، از ۳نفر دونفر فوت کردن و ایشون مونده فقط،
کلی هم هزینه بیماریتان و بستری داشته.
الان بیمه چقدرش رو تعهد میکنه؟
و آیا غیر از خسارت دیه هم تعلق میگیره؟؟

  کارشناس بیمه
  10 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، میزان خسارت یا دیه را کارشناس بعد از بررسی مدارک تعیین می کند.

محمدحسن
11 فروردین 1401

سلام
کارشناس گرامی‌ ، اینطور که دیدم بر خلاف خیلی از سایت ها، واقعا پاسخگوی سؤالات مطرح شده بوده اید و از این بابت تشکر میکنم و ممنون میشم سؤال من رو هم جواب بدید.
آسیب های جسمانی سرنشینان مطابق با کدام خسارت ها پرداخت میشه؟ جانی مالی یا …؟
و اینکه سقف تعهد هم داره ، یا خیر؟

  کارشناس بیمه
  11 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز آسیب جسمانی سرنشینان تحت پوشش جانی بیمه شخص ثالث پرداخت می شود و سقف تعهدات آن در سال 1401 در ماه های عادی 600 میلیون و در ماه های حرام معادل 800 میلیون تومان خواهد بود.

عباس
14 فروردین 1401

سلام،
برای خسارت های مالی ظاهراً طبق قانون برای ماشین های گران قیمت خسارت متناظر با نصف دیه یک مرد (یعنی در سال ۱۴۰۱ معادل ۲۰۰ میلیون تومان) محاسبه می شود آیا این عدد برای شرکت بیمه است یا شخصی که تصادف کرده و مقصر بوده؟
لطفاً در این مورد با یک مثال عددی می توانید توضیح بیشتری بدهید و اینکه پرداخت مازاد خسارت برعهده چه کسی است؟

با سپاس

  کارشناس بیمه
  15 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، این بحث خسارات نامتعارف می شود که توصیه می کنیم حتما مقاله آن را مطالعه کنید.

عارف
16 فروردین 1401

سلام بیمه ۴۴درصد واسه خسارت برام زده البته مبلغش۱۴۵۰۰0۰۰۰تومن بعدگفتن براساس سال ۹۹محاسبه میشه

ایا درسته این مطلب

  کارشناس بیمه
  16 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، این بیشتر مربوط به واحد خسارت است. اینکه چه چیزی دقیقا محاسبه شده است، باید از خودشان بپرسید.

محمدی هستم
19 فروردین 1401

سلام خسته نباشید من برج هفت سال قبل تصادف کردم و مقصر بودم که صدمات زیادی دیدم وسقف خسارت بیمه واسه راننده ۳۳۰ ملیون هست آیا بنده اگر دیه ام بالا تر از ۳۳۰ ملیون باشه بهم بیشتر میدن یا بیشتر از سقف تعیین شده بهم نمی‌دن

  کارشناس بیمه
  07 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، برای سال 1401 و آن هایی در 1400 بیمه گرفتند نیازی به دریافت الحاقیه نیست و مبلغ بیشتر می شود.

ali
27 فروردین 1401

واریزی خسارت بیمه شخص ثالث چقدر طول می کشد

  کارشناس بیمه
  27 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، هر شرکتی متفاوت است. برخی 24 ساعت کاری و بعضی هم تا یک ماه بعد واریز می کنند.

علی
29 فروردین 1401

سلام. اگر. ماشینی یکبار دیه جانی پرداخت کرده باشد. و در همان سال مجددا تصادف کند. می‌تواند باز هم از بیمه ثالث پرداخت دیه کند؟

  کارشناس بیمه
  30 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، قاعدتا باید بتواند بگیرید اما باز از واحد خسارت خود شرکتتان باید بپرسید.

کیوان
04 اردیبهشت 1401

سلام من تصادف کردم سال ۱۴۰۰ پزشک قانونی بعد معاینه ۶۱درصد برام آسیب دیدگی تعیین کرده مقصر هم خودم هستم کار دادگاه ۱۵ فروردین ۱۴۰۱ تموم شد الان مدارک و تحویل بیمه دادم بیمه هم به من گفت چون تعهد راننده ۳۳۰ میلیون این ۶۱درصد و از ۳۳۰ میلیون محاسبه می کنیم ولی با یک قاضی مشورت کردم گفت نه ۶۱ درصد از ۶۰۰ میلیون محاسبه میشه ولی سقف تعهد راننده ۳۳۰ میلیون بیشتر بهت پرداخا نمیکنه. آیا بیمه درست میگه ؟؟ و اگه بیمه اینطور محاسبه کنه ۱۳۰ میلیون کمتر میده . که در اینصورت من باید چکار کنم ؟؟ لطفا راهنمایی ونید ممنونم

  کارشناس بیمه
  04 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، بهتر است که با یک وکیل در این خصوص مشورت کنید که اگر حق با شماست، آن را بگیرید.

حسین
22 اردیبهشت 1401

سلام ببخشید ماشین من رادزد برده وبعد از گزارش پلیس مبنی بر پیداشدن ان فقط بدنه باقی مانده وچهار چرخ ایا بیمه شخص ثالث باید خسارتی پرداخت کند ماشبن پراید سال ،۸۳بودبیمه بدنه ندارد چون نپذیرفتند که بیمه کنند

  کارشناس بیمه
  22 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، ارتباطی با بیمه شخص ثالث ندارد.

سام
23 تیر 1401

سلام خسته نباشید
چند وقت پیش تصادف کردم و بنده مقصر شدم بیمه سقف خسارت را پرداخت کرد ولی مدعی هستند که خسارت بیشتر بوده و افت ماشین هم می خواهند
لطف میکند راهنمایی کنید که میتونم از یه کوپن دیگه استفاده کنم و اینکه افت ماشین برای چندسال از عمر ماشین حساب میکنن چون اون ماشین پراید مدل 92 بود
متشکزم

  کارشناس بیمه
  23 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، مابقی خسارت را ایشان می توانند از بیمه بدنه خود استفاده کنند؛ اما می توانند افت قیمت بگیرند.البته افت قیمت میخورد یا خیر، شورای حل اختلاف تعیین می کند.

سیروس
24 تیر 1401

سلام. ۱ -تعهد مالی بیمه مربوط به سرنشین اتومبیل مقصر هست یا سرنشین اتومبیل حادثه دیده؟
۲- مبلغ تعهد مالی به هر سرنشین تعلق میگیرد یا به مجموع سرنشینان. مثلا تعهد ۵۰ م تومان درج شده چند نفر را پوشش میدهد؟ یک نفر یا ۴ نفر (ظرفیت مجاز سواری)

  کارشناس بیمه
  24 تیر 1401

  سلام سرنشین هر دو خودرو پوشش داده خواهند شد. تعهد مالی مربوط به خسارات مالی به خودرو است و ارتباطی به سرنشینان ندارد.

آرش
31 تیر 1401

سلام خسته نباشید
من ۲۹ ام با یک ۲۰۷ دنده ای مدل ۱۴۰۰ با کروز کنترل تصادف کردم
سقف تعد مالی بیمم ۱۶ میلیون است
تصادف شدید بود و اون ماشین با گارد ریل برخورد کرد
حالا که خسارت بالاتر از سقف تعهد مالی من میشه
تفاوت مبلغ را من باید پرداخت کنم؟ و اینکه اون فرد میتونه از بیمه بدنه خودش استفاده کنه؟

  کارشناس بیمه
  01 مرداد 1401

  سلام آن شخص باید از بیمه بدنه خود استفاده کند و البته می تواند با شکایت افت قیمت را دریافت کند.

زیبا محبی
22 شهریور 1401

سقف پرداخت خسارت مالی در بیمه شخص ثالث برای سال 1401 چقدر ه

  کارشناس بیمه
  23 شهریور 1401

  سلام بستگی به این دارد که شما چه سقفی را انتخاب کرده باشید؛ ولی حداکثر 400 میلیون تومان است.

امیر رضا
24 شهریور 1401

سلام وقت بخیر ، سال 1400 واژگونی خودرو اتفاق افتاد و پدرم راننده بود طبق رای دادگاه 37 درصد دیه کامل ب پدرم تعلق باید بگیره ک کارشناس بیمه ایران 37 درصد رو با دیه سال جدید ک ششصد میلیون هست حساب نکردن و میگن چون سقف تعهد راننده 480 تومن هست هر یک درصد میشه 4800 و با دیه کامل حسابش نکردن ، آیا این مدل حساب کردن درست یا خیر؟

  کارشناس بیمه
  25 شهریور 1401

  سلام باید بر اساس سال جدید حساب شود. مساله پرداخت خسارت شرکت های بیمه متاسفانه به درستی انجام نمی شود. از طریق قانونی می توانید اقدام کنید.

مسعود
26 شهریور 1401

سلام من دوماه پیش تصادف کردم که سقف مالی بیمه من ۲۰ میلیون هست ولی خودروی زیاندیده ۱۰۰ میلیون خرج دارد من باید چکار کنم راهنمایی بفرمایید

  کارشناس بیمه
  27 شهریور 1401

  سلام ایشان اگر بیمه بدنه داشته باشند، می توانند خسارت را جبران کنند. همچنین می توانند در صورت تایید از شما بابت افت قیمت شکایت کنند.

یاسمین چشمی
28 شهریور 1401

سقف تعهد بیمه شخص ثالث الان چقدره؟

  کارشناس بیمه
  29 شهریور 1401

  سلام سقف تعهد مالی 400 میلیون تومان است.

کریمی
31 شهریور 1401

سلام باخودروی هایمای اینه به اینه شدم اینه اش پریده هزینه شده 3500000تومان بیمه هزینه ی اینه دنا پلاس را حساب میکند1500000 البا قی میگه از جیب خودم باید بدم ایا درست هست

  کارشناس بیمه
  05 مهر 1401

  سلام بله البته اگر هایما دارای بیمه بدنه باشد می تواند استفاده کند.

محسن
24 مهر 1401

باسلام
من‌تصادف کردم و مقصر هم هستم آیا بیمه شخص ثالث خسارت ماشین من را هم میدهد؟
بیمه بدنه ندارم.
با تشکر

  کارشناس بیمه
  25 مهر 1401

  سلام خیر با بیمه بدنه قابل جبران است.

فرزاد
09 آبان 1401

سلام حداکثر مالی برای اینکه نیاز به بازدید نباشه چقدره، بیمه سامان و بیمه ایران، نیاز به بازدید نباشه دیگه

  کارشناس بیمه
  10 آبان 1401

  سلام بازدید بدنه برای بار اول ضروری است

دانیالی
25 آذر 1401

سلام
ما۳خودرو هستیم که درتصادف زیان دیده شدیم،وما تامین دلیل گرفتیم-وسقف بیمه طرف مقصربرای جبران خسارتمون کم هست،ودرتصادف مقصرفوت شده.
آیاخسارت ما رو از دیه مقصر میدن؟یا باید جداشکایت کنیم؟؟ممنون از پاسخ شما

  کارشناس بیمه
  27 آذر 1401

  سلام در این خصوص بهتر است که بایک وکیل آشنا در این حوزه صحبت کنید.

ز.ع
27 آذر 1401

سلام.بیمه ثالث من تجارت نو است .ودریک تصادف با ماشین رنو داستر مقصر بوده ام . کارشناسی بیمه گفته برای خسارت بیست تومن بیشتر نمی‌دهیم .خسارت ماشین دویست تومن برآورد شده .چکار باید بکنم ؟

  کارشناس بیمه
  27 آذر 1401

  سلام سقف خسارت شما چقدر است؟خودروی مقابل نامتعارف بوده است؟ تفاوت بین این دو خیلی زیاد است؛ قاعدتا میتوانید اعتراض و شکایت کنید.

عباس
05 دی 1401

با سلام وخسته نباشید خدمت شما من با یک دستگاه برلیانس تصادف کردم سقف بیمه من ۴۸میلیونه کارشناس بیمه به زیان دیده گفته خسارت شما زیر ۲میلیون میشه حالا اون فرد میگه من بیمه قبول ندارم واز من شکایت کرده آیا میتونه از من خسارت بگیره

  کارشناس بیمه
  06 دی 1401

  سلام بله حداقل افت قیمت را می تواند بگیرد.

عباس
06 دی 1401

سلام وعرض ادب آیا صاحب خودرویی که زیان دیده میتونه نظر کارشناس تعیین خسارت رو قبول نداشته باشه واز راننده مقصر شکایت کنه

  کارشناس بیمه
  06 دی 1401

  سلام شخص زیان دیده به هر حال می توانید شکایت کند. اما حتما قبلش با یک وکیل مشورت کنید.

   عباس
   07 دی 1401

   سپاس از پاسخ شما.یعنی اگه سپر جلو به اندازه ۲۰ سانت ترک خورده باشه هم افت قیمت داره

    نویسنده بیمه
    11 دی 1401

    سلام عباس عزیز
    سپر، آینه و چراغ با هر میزان شکستگی هم باشه صد در صد حساب میشه

امیر
10 دی 1401

سلام و عرض ادب من همزمان با دوتا ماشین تصادف کردم و مقصر شدم سقف بیمه ام۱۶تومنه میخاستم بدونم که کلا ۱۶تومن بهشون میده یا هر کدوم ۱۶تومن؟

  نویسنده بیمه
  14 دی 1401

  سلام امیر عزیز
  خواهشمند است به واحد پرداخت خسارت شرکت صادر کننده بیمه خود مراجعه نمایید.

ا
10 دی 1401

سلام و عرض ادب من ماشبنم بیمه بدنه داره و الان پارکینگه حدود ۸۰ روز هم از زمان تصادف گذشته ایا میتونم خسارت ماشینم رو از بیمه بگیرم.؟

  نویسنده بیمه
  14 دی 1401

  سلام وقت بخیر لطفا به واحد پرداخت خسارت شرکت بیمه بدنه خود مراجعه نمایید

keyvan
19 دی 1401

سقف خسارت بیمه بدنه ایران بدون کروکی چقدره؟ سقف خسارت بیمه شخص ثالث بدون کروکی چقدره؟

  نویسنده بیمه
  20 دی 1401

  سلام کیوان عزیز
  سقف پرداخت خسارت بیمه بدنه بدون کروکی یک چهلم و یا 2.5 درصد دیه ماه های حرام است. این مبلغ در سال 1401، 20 میلیون تومان و سقف پرداخت خسارت مالی بدون کروکی به 7 میلیون تومان افزایش یافت سقف پرداخت خسارت مالی بدون کروکی بیمه نامه های شخص ثالث درحوادث رانندگی به 7 میلیون تومان افزایش یافت و بخشنامه آن به واحدهای اجرایی بیمه ایران ابلاغ شد.

جواد
02 بهمن 1401

سلام. بیمه شخص ثالث چقدر خسارت می دهد؟

  کارشناس بیمه
  03 بهمن 1401

  سلام. بیمه مرکزی حداکثر پوشش خسارت بیمه شخص ثالث را از بعد مالی در سال ۱۴۰۱ معادل ۴۰۰ میلیون تومان اعلام کرده‌است. برخی شرکت‌های بیمه‌گر نظیر بیمه ایران حداکثر پوشش مالی بیمه شخص ثالث را ۴۰۰ میلیون تومان اعلام کرده‌اند. به این ترتیب سقف خسارت بیمه شخص ثالث ایران ۴۰۰ میلیون تومان است.

لادن
02 بهمن 1401

سلام. سطح پوشش بیمه شخص ثالث چیست؟

  کارشناس بیمه
  03 بهمن 1401

  سلام. حداقل هزینه در تعهدات مالی بیمه شخص ثالث برای سال۱۴۰۱ در همه شرکت‌های بیمه مبلغ ۲۰ میلیون تومان می‌باشد. میزان مبلغ پایه پوشش مالی بیمه ثالث به ترتیب زیر محاسبه می‌شود: (۸۰۰میلیون تومان میزان دیه ماه حرام است). حداکثر تعهدات مالی بیمه شخص ثالث هر سال هم دقیقا ۵۰ درصد یا نیمی از مبلغ تعیین‌شده برای ماه‌های حرام است.

ریحانه افروز
02 بهمن 1401

سلام. بیمه شخص ثالث چه خساراتی را پرداخت میکند؟

  کارشناس بیمه
  03 بهمن 1401

  سلام. تمامی اشخاصی که در یک حادثه تصادف، زیان مالی و جانی می‌بینند، تحت پوشش بیمه شخص ثالث قرار می‌گیرند. این بیمه هزینه‌های مربوط به درمان، فوت و خسارات به اموال را جبران می‌کند. در اینگونه اتفاقات، راننده مقصر هم می‌تواند از مزایای بیمه حوادث راننده که شاخه‌ای جدید از بیمه شخص ثالث به شمار می‌آید، استفاده کنند.

ثنا بابایی
02 بهمن 1401

سلام. تعهد بدنی بیمه شخص ثالث چیست؟

  کارشناس بیمه
  03 بهمن 1401

  سلام. به طور ساده خسارت بدنی و تعهد بدنی بیمه به معنای آسیب رسیدن به فرد یا افراد در زمان حادثه است. هرگونه دیه و هزینه ناشی از صدمه، شکستگی، نقص‌عضو، از کارافتادگی جزئی یا کلی، موقت یا دایم یا دیه فوت شخص ثالث از وسیله نقلیه و محمولات آنها می‌باشد.

افشین
02 بهمن 1401

سلام. تعداد دفعات استفاده از بیمه شخص ثالث محدودیتی داره؟

  کارشناس بیمه
  03 بهمن 1401

  سلام خیر محدودیت ندارد.

  کارشناس بیمه
  03 بهمن 1401

  سلام. تعداد دفعات استفاده از بیمه شخص ثالث و بدنه برای هر بیمه‌گذار، ۴ بار در طول سال است. در صورت استفاده بیشتر از این دفعات،‌ بیمه‌نامه منقضی شده و شخص بیمه‌گذار موظف به خرید بیمه جدید است. قیمت بیمه شخص ثالث و بدنه برای هر ماشین متفات است و باتوجه به فاکتورهای متعددی محاسبه می‌شود.

احمدرضا
02 بهمن 1401

سلام. پوشش مالی بیمه شخص ثالث چیست؟

  کارشناس بیمه
  03 بهمن 1401

  سلام حداقل 20 میلیون تومان است که می توانید افزایش دهید.

  کارشناس بیمه
  03 بهمن 1401

  خسارت‌هایی که به اموال اشخاص ثالث وارد می‌شود مانند: تصادف و خسارت به خودروی ثالث، در پوشش خسارات مالی بیمه شخص ثالث چبران می‌شوند. چنین خسارت هایی، زیان مادی شخص ثالث دارنده وسیله نقلیه موضوع بیمه را شامل می‌گردد.

رضا
09 بهمن 1401

سلام من امروز تصادف کردم از پشت زدن بهم مقصر میگه 4بار استفاده کرده آیا میتوانم از بیمه خسارت بگیرم

  کارشناس بیمه
  09 بهمن 1401

  سلام این را باید از واحد خسارت شرکت بیمه شخص مقصر بپرسید.

عرفان
04 اسفند 1401

سلام وقت شما بخیر من تصادف کردم و سه تا ماشین بجز ماشین خودم خسارت دیدن
بیمه شخص ثالت ماشینم‌ بیمه ایرانه و سقف خسارت زده ۶۴ ملیون
میخواستم ببینم کلا ۶۴ ملیون پرداخت میکنه یا اینکه به هرکدوم از ماشین های خسارت دیده تا سقف ۶۴ ملیون پرداخت میکنه
و اینکه همین شرایط برای تعهدات جانی چطور
مثلا سه نفر فوتی باشه از سه تا ماشینی که تو تصادف بودن

  کارشناس بیمه
  10 اسفند 1401

  سلام دوست عزیز. اگر سقف پرداخت سالانه ۶۴ میلیون باشد همین مببلغ را پرداخت می‌کند. اما اگر در بیمه نامه برای هر تصادف ۶۴ میلیون تومان ذکر شده است به ازای هر خودرو پرداخت می‌شود.

مهدی
17 اسفند 1401

سلام
من سال ۱۴۰۱ با موتور شاخ ب شاخ شدم و بیمه و گواهینامه داشتم.آیا مبلغ دیه شخصی ک باهاش تصادف کردم هرچقدر بشود مثلا ۱ میلیارد بیمه میدهد؟

  کارشناس بیمه
  17 اسفند 1401

  سلام دوست عزیز. مبلغ دیه یک میلیارد نیست. بیمه پرداخت می‌کند و سپس شما باید هزینه را تا سقف تحت پوشش پرداخت کنید.

علی
29 اسفند 1401

سلام من تصادف کرده ام و ۵۰ مقصر شدم و از بیمه طرف مقابل استفاده کرده ام آیا دستمزد مکانیک هم ۵۰ درصد پرداخت میشه یا کامل

  کارشناس بیمه
  02 فروردین 1402

  سلام. همان ۵۰ درصد پرداخت می شود.

سعید
08 فروردین 1402

سلام در بیمه نامه ها ذکر میشه تعهد جانی مثلاً 800 میلیون هست. این به این معناست که برای هر سرنشین مجاز 800 میلیون تومان یا کلا 800 میلیون تومان خسارت تعلق می گیره ؟

  کارشناس بیمه
  09 فروردین 1402

  سلام دوست عزیز. سقف پرداخت خسارت ۸۰۰ میلیون در سال است.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید