۲۴ تیر ۱۴۰۳

سقف خسارت بیمه شخص ثالث چیست؟ تعهد مالی بیمه شخص ثالث در سال ۱۴۰۳

اغلب رانندگان از ضرورت قانونی بیمه شخص ثالث برای وسایل نقلیه خود آگاهی دارند. بیمه شخص ثالث دو نوع خسارات مالی و جانی را تحت پوشش قرار می‌دهد. بیمه‌گر متعهد به پرداخت سقف خسارت بیمه شخص ثالث اتومبیل برای جبران خسارت های جانی و مالی مطابق حداکثر تعهدات توافقی در بیمه‌نامه شخص ثالث است.

تمدید بیمه شخص ثالث با بهترین قیمت

بیمه مرکزی هر سال میزان سقف خسارات مالی و جانی را بر اساس نرخ دیه اعلامی قوه قضاییه اعلام می‌کند. سقف خسارت جانی بیمه شخص ثالث معادل دیه کامل مرد در ماه‌های حرام است. ولی مگر می‌توان از پوشش‌های جانی بیمه شخص ثالث صحبت کرد ولی نسبت به سقف خسارت مالی بیمه شخص ثالث بی توجه ماند؟ پوشش‌های مالی بیمه شخص ثالث به جبران خسارات مالی شخص ثالث و زیان‌دیده در جریان تصادف به جز راننده مقصر می‌پردازد. ولی پوشش مالی و سقف بیمه شخص ثالث طبق اصول خاصی تعیین خواهد شد که در این مقاله به آن می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

سقف خسارت جانی بیمه شخص ثالث در سال ۱۴۰۳ چقدر است؟

تعهد مالی بیمه شخص ثالث چیست؟ بیمه شخص ثالث دارای دو نوع تعهد مالی و جانی است. تعهد مالی بیمه شخص ثالث نشان‌دهنده میزان تعهدات مالی بیمه در جبران خساراتی است که به اموال اشخاص ثالث در تصادفات وارد می شود. تعیین سقف تعهدات مالی به عهده بیمه‌گزار است و دارای دو میزان حداقل ۴۰ میلیون تومان و حداکثر ۸۰۰ میلیون تومان است. لازم به ذکر است که سقف پرداخت خسارت جانی به میزان مبلغ دیه بستگی دارد. این مبلغ هر سال به وسیله رئیس قوه قضاییه با توجه به نرخ تورم و شاخص اعلام شده توسط بانک مرکزی مشخص می‌شود. سقف پرداختی در خسارت جانی بیمه شخص ثالث هم برابر با دیه کامل یک انسان در ماه‌های حرام است.

بر همین اساس نرخ دیه کامل انسان در سال ۱۴۰۳ با حدود ۳۳ درصد افزایش نسبت به سال ۱۴۰۲، در سال ۱۴۰۳، برای ماه‌های حرام ۱ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان و در ماه‌های غیر حرام، معادل ۱ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان تعیین شده است. نکته مهم دیگر این است که اگر تعداد آسیب‌دیدگان در یک تصادف بیش از تعداد سرنشینان هر خودرو باشد، صندوق تامین خسارات جانی بیمه مرکزی پرداخت خسارت را برعهده می‌گیرد. این پوشش علاوه بر تصادف منجر به فوت، تصادفاتی که با جراحت همراه هستند را هم شامل می‌شود.

برای آشنایی با روند دریافت خسات بیمه ثالث از شرکت بیمه، کلیک کنید.

همکاری در فروش بیمه

سقف پرداخت خسارت مالی بیمه شخص ثالث شرکت‌های مختلف

به بیمه با پوشش مالی بیش از حالت پایه، اصطلاحاً بیمه مازاد شخص ثالث گفته می‌شود. بیمه مرکزی حداکثر تعهد مالی بیمه شخص ثالث را از بعد مالی در سال ۱۴۰۳، معادل ۸۰۰ میلیون تومان اعلام کرده‌است. برخی شرکت‌های بیمه‌گر نظیر بیمه ایران حداکثر پوشش مالی بیمه شخص ثالث را ۸۰۰ میلیون تومان اعلام کرده‌اند؛ اما  شرکت‌های بیمه می‌توانند برحسب توانگری مالی خود، بین حداقل و حداکثر تعهدات مالی اعلامی بیمه مرکزی، سقف پوشش‌های مالی بیمه شخص ثالث خود را تعیین کنند. بنابراین نباید انتظار داشت که همه شرکت‌های بیمه خودرو سقف تعهدات مالی بیمه شخص ثالث اعلامی از سوی بیمه مرکزی را ارائه کرده باشند.

سقف بیمه شخص ثالث در بخش مالی، به کمک نرخ دیه تعیین شده در ماه‌های حرام مشخص می‌شود؛ حداقل تعهدات مالی بیمه شخص ثالث برابر با ۲.۵ درصد نرخ دیه در ماه حرام بوده و حداکثر آن، معادل ۵۰% این عدد است. به همین خاطر شرکت‌های بیمه تعهدات مالی خود را برای سال ۱۴۰۳، بین ۴۰ میلیون تومان و ۸۰۰ میلیون تومان ارائه می‌دهند. توجه کنید که سقف خسارت برای تصادفات با کروکی است و برای حالاتی که کروکی وجود ندارد، شرکت بیمه مبلغی بیشتر از ۴۰ میلیون تومان را جبران نخواهد کرد.

خرید بیمه شخص ثالث

چه شرکت‌هایی سقف خسارت مالی بیمه شخص ثالث را ارائه می‌دهند؟

با ورود به سایت بیمه دات کام به راحتی می‌توانید شرکت‌هایی که سقف پوشش‌های مالی بیمه ثالث را ارائه می‌دهند، بیابید. فقط کافی است پس از ورود اطلاعات خودروی خود، هنگام انتخاب پوشش‌های مالی مبلغ ۸۰۰ میلیون را در سال ۱۴۰۳ انتخاب نمایید. به این ترتیب، در عرض چند ثانیه، قیمت بیمه شخص ثالث ۱۴۰۳ شرکت‌های بیمه ای معتبری ارائه خواهد شد که این سقف تعهدات مالی بیمه ثالث را ارائه کرده‌اند. اگر شرکت مورد نظر شما سقف خسارت نداشت، می‌توانید اقدام به تغییر شرکت بیمه شخص ثالث کنید.

سقف پرداخت خسارت برای ماشین‌های نامتعارف

براساس قانون همه خودروهایی که ارزش و قیمت آن‌ها بیشتر از ۵۰ درصد مبلغ دیه است ماشین لوکس یا نامتعارف هستند. یعنی در سال ۱۴۰۳ همه ماشین‌های بالای ۸۰۰ میلیون تومان ماشین نامتعارف هستند. نحوه محاسبه میزان خسارت پرداختی به ماشین‌های لوکس به شکل زیر است:

مبلغ خسارت وارد شده * قیمت روز گران‌ترین خودروی متعارف / ارزش خودروی نامتعارف آسیب‌دیده

اگر میزان این خسارت بیشتر از میزان تعهدات مالی بیمه ثالث باشد، می‌توان بقیه خسارت را با بیمه بدنه خودروی متعارف جبران کرد.

 

سقف خسارت بیمه شخص ثالث

هرچه پوشش‌های مالی بیشتری انتخاب کنید بیمه ثالث خسارات بیشتری را جبران می‌کند.

پوشش‌های جانی بیمه شخص ثالث چیست؟

تعهدات جانی بیمه شخص ثالث، خسارات جانی فرد زیان‌دیده در جریان تصادف را پوشش می‌دهد. این خسارات جانی شامل موارد زیر هستند:

 • نقص عضو
 • بستری شدن در بیمارستان
 • غرامت فوت

طبق قوانین بیمه مرکزی، سقف خسارات جانی بیمه شخص ثالث براساس نرخ دیه مرد کامل در ماه‌های حرام مشخص می‌گردد. قوه قضاییه، هر سال نرخ دیه کامل را اعلام می‌کند. بر این اساس، سقف پوشش جانی در سال ۱۴۰۳ برابر نرخ دیه برای ماه‌های حرام، یعنی ۱ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان است. این عدد برای ماه‌های غیر حرام ۱ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان محاسبه می‌شود.

بیمه شخص ثالث چند نفر را پوشش می‌دهد؟

در تصادفات رانندگی تعداد نفرات تحت پوشش بیمه شخص ثالث، با توجه به اطلاعات درج شده روی کارت ماشین تعیین می‌شود. هنگام خرید بیمه اتومبیل باید این موضوع مورد توجه قرار بگیرد. در صورتی که خسارت جانی حادثه بیشتر از تعداد افراد معین شده باشد، شرکت بیمه تعهدی در قبال پرداخت غرامت فوت، نقص عضو و بستری شدن در بیمارستان نمی‌پذیرد. شرکت بیمه میزان خسارت جانی را به تعداد سرنشینان خودروی زیان‌دیده پرداخت خواهد کرد. اگر تعداد تلفات و زیاندیدگان جریان تصادف بیش از تعداد سرنشینان هر خودرو بود، صندوق تامین خسارات جانی بیمه مرکزی متعهد به پرداخت این خسارت جانی است. البته راننده هم تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرد که به آن بیمه حوادث راننده می‌گویند.

تعهد بدنی بیمه شخص ثالث چیست؟

تعهد بدنی در واقع همان تعهدات جانی است. به عبارتی اگر در حادثه‌ای سرنشینان خودرو اعم از مقصر و زیان‌دیده، آسیب ببینند، بیمه مسئولیت جبران خسارات آن‌ها را به عهده می‌گیرد. بیمه شخص ثالث برای پرداخت خسارات جانی به کروکی و گزارش پلیس نیاز دارد و خسارات را براساس نرخ دیه و مطابق آن‌چه گفته شد، پرداخت می‌کند. به این ترتیب تمام سرنشینان می‌توانند از راننده مقصر دیه خود را دریافت نمایند.

سقف تعهدات مالی بیمه شخص ثالث چیست و چه اهمیتی دارد؟

تعهد مالی بیمه شخص ثالث چیست و چگونه مشخص می‌شود؟ خسارت مالی بیمه شخص ثالث از موضوعاتی است که بیمه‌گزاران در مورد آن بسیار می‌پرسند. تعهدات بیمه شخص ثالث را به طور کلی بیمه مرکزی مشخص می‌کند. یکی از موارد اشتباه در خرید بیمه نامه ثالث این است که افراد گمان می‌کنند سقف تعهدات مالی و جانی بیمه شخص ثالث یکسان است؛ تعهدات مالی بیمه شخص ثالث با توجه به دیه مصوب در هر سال تعیین می‌شود. حداقل میزان پوشش مالی بیمه شخص ثالث ۲.۵ درصد از دیه اعلام شده در ماه‌های حرام است.

در مورد سقف بیمه شخص ثالث هم باید بدانید که بیمه مرکزی حداکثر پوشش خسارت بیمه شخص ثالث را از بعد مالی در سال ۱۴۰۳، معادل ۸۰۰ میلیون تومان اعلام کرده است. حداکثر تعهد مالی برای جبران خسارت به معنای حداکثر پوشش بیمه است. سقف بیمه شخص ثالث در سال‌های مختلف یکسان نیست و توسط بیمه مرکزی اعلام می‌شود.

همان طور که گفتیم بیمه‌گزار می‌تواند حداقل پوشش‌های مالی بیمه شخص ثالث را انتخاب نماید؛ ولی با توجه به تعدد خودروها و تصادفات و این نکته که پرداخت مابقی خسارت بیش از حداقل پوشش مالی به عهده بیمه‌‌گزار مقصر است، منطقی به نظر می‌رسد که پوشش‌های مالی هرچه بیشتر را برای بیمه‌نامه شخص ثالث خودرو یا موتور خود انتخاب نماییم.

مقاله پیشنهادی: آیا خسارت بیمه شخص ثالث به سرنشینان موتور هم تعلق می‌گیرد؟

سقف تعهدات مالی هم بهترین گزینه است که خیال بیمه‌گزار را بابت تعهدات مالی شرکت بیمه راحت می‌کند. البته فراموش نکنید که پرداخت پوشش مالی بیشتر با افزایش حق بیمه همراه است ولی با توجه به دلایلی که گفتیم، هزینه کرد بیشتر برای بیمه در راستای آسایش در هنگام رخداد حوادث پرهزینه تصادفات رانندگی، نوعی تفکر اقتصادی خواهد بود.

البته یک راه دیگر نیز، استفاده از بیمه بدنه شخص زیان‌دیده برای جبران خسارات مالی بیش از پوشش مالی بیمه شخص ثالث راننده مقصر است. در این شرایط، تخفیفات بیمه بدنه خودروی زیان‌دیده نیز حفظ خواهد شد.

تعهدات مالی بیمه شخص ثالث به صورت واضح از طرف دفاتر بیمه توضیح داده می‌شوند. به این ترتیب لازم است بدانید که سقف تعهد مالی بیمه شخص ثالث و سقف خسارت مالی در تصادفات از طرف بیمه مرکزی مشخص می‌گردد. از طرفی تعهد مالی بیمه شخص ثالث هم به این موضوع بستگی دارد.

در بسیاری از موارد خسارت بیشتر از سقف بیمه باید توسط شخص پرداخت شود. سقف پرداخت خسارت در تصادف هم مانند همین موضوع از طرف دفتر بیمه مرکزی و مراکز بیمه تعیین می‌گردد. همچنین اگر افراد پوشش‌های اضافی‌ایی هم دریافت کنند در زمان بروز خسارت هنگام پرداخت خسارت تمام این موارد در نظر گرفتـه می‌شود.

خرید بیمه شخص ثالث

اهمیت اضافه کردن سقف تعهدات مالی بیمه شخص ثالث

همان‌طور که می‌دانید در حالت عادی هنگام خرید بیمه‌نامه شخص ثالث با پوشش مالی حداقلی یعنی مبلغ ۴۰ میلیون تومان در سال ۱۴۰۳، در هر حادثه که منجر به خسارت مالی شود، شرکت بیمه فقط متعهد به پرداخت خسارتی معادل ۴۰ میلیون تومان است. بنابراین در حوادثی که خسارت مالی بیشتر از ۴۰ میلیون تومان است، راننده مقصر باید باقی خسارت را شخصاً پرداخت کند. درواقع با خرید حداقل تعهدات مالی بیمه ثالث، اگر در یک تصادف میزان خسارت ماشین آسیب‌دیده بیشتر از این مبلغ باشد باید مابقی مبلغ را خودتان پرداخت کنید.

در مورد پوشش حوادث راننده لازم است بدانید که؛ بدون شک پوشش حوادث راننده با تعهدات مالی و جانی تفاوت‌هایی دارد. اولین ویژگی پوشش حوادث راننده بیمه شخص ثالث این است که سقف تعهداتی برابر با ۱ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان دارد. این مبلغ برابر با نرخ دیه در ماه های غیر حرام است. از طرف دیگر پوشش حوادث راننده به صورت سالانه و در ازای عدم استفاده از آن مشمول تخفیف مطابق آیین نامه است. یعنی به ازای هر سال برابر ۵ درصد تخفیف به این پوشش تعلق می‌گیرد.

چگونه تعهدات مالی بیمه شخص ثالث خود را افزایش دهیم؟

اگر با توجه به مزایای جبران خسارت بیمه شخص ثالث با حداکثر پوشش مالی، مایل هستید که تعهدات مالی این بیمه اتومبیل خود را افزایش دهید، فرصت پیش روی شما، زمان خرید یا تمدید بیمه شخص ثالث است.

برای افزایش تعهد مالی باید الحاقیه بیمه خودرو را دریافت کنید. برای افزایش پوشش جانی نیاز نیست.

شما می‌توانید با انتخاب تعهد مالی بیشتر از بین شرکت‌های بیمه ارائه دهنده سقف پوشش خسارت بیمه‌نامه ثالث، خیال خود را بابت جبران خسارات مالی فرد زیاندیده تصادفات راحت کنید.

پوشش خسارات مالی بیمه شخص ثالث چیست؟

خسارت‌هایی که به اموال اشخاص ثالث وارد می‌شود مانند: تصادف و خسارت به خودروی ثالث، در پوشش خسارات مالی بیمه شخص ثالث چبران می‌شوند. چنین خسارت هایی، زیان مادی شخص ثالث دارنده وسیله نقلیه موضوع بیمه را شامل می‌گردد.

محاسبه حداقل پوشش مالی بیمه شخص ثالث چگونه است؟

یکی از موارد موثر در قیمت بیمه شخص ثالث تعهد مالی است. کمترین میزان پوشش مالی بیمه شخص ثالث معادل ۲٫۵ درصد دیه درماه‌های حرام هر سال محاسبه می‌شود.( ماه‌های حرام شامل محرم، رجب، ذی العقده و ذی الحجه هستند.) این مبلغ، حداقل پوشش مالی بیمه شخص ثالث تلقی می‌شود. از آنجا که نرخ دیه در ماه‌های حرام یک میلیارد و دویست میلیون تومان است، بنابراین برای محاسبه حداقل پوشش مالی بیمه شخص ثالث باید به شرح زیر عمل کنیم:

حداقل پوشش مالی= نرخ دیه در ماه حرام سال ۱۴۰۳*۲.۵٪

۴۰.۰۰۰.۰۰۰تومان = ۱.۶۰۰.۰۰۰.۰۰۰ * ٪۲.۵

با توجه به فرمول محاسبه حداقل پوشش مالی بیمه ثالث در بالا متوجه می‌شویم: حداقل پوشش مالی بیمه شخص ثالث در سال ۱۴۰۳ برابر با ۴۰ میلیون تومان خواهد بود.

همه شرکت‌های بیمه، موظف به ارائه حداقل پوشش مالی برای بیمه شخص ثالث وسایل نقلیه هستند؛ هر بیمه‌گزار می‌تواند حداقل پوشش مالی خسارت بیمه ثالث را انتخاب نماید. اگر بخواهید بدانید که حداقل تعهدات مالی این بیمه در کجای بیمه‌نامه قابل مشاهده است، باید بگوییم که می‌توانید نگاهی به پوشش های بیمه شخص ثالث وسیله نقلیه خود بیاندازید.

شرکت بیمه با این انتخاب بیمه‌گزار، خدای نکرده در زمان بروز تصادف، فقط این حداقل تعهدات مالی را خواهد داشت. شرکت‌های بیمه مبلغی بیش از این را به فرد زیاندیده از بیمه شخص ثالث پرداخت نخواهند کرد. اگر خسارت فرد زیاندیده بیش از حداقل تعهدات مالی مندرج در بیمه‌نامه ثالث باشد، بقیه خسارت از جیب راننده مقصر پرداخت خواهد شد.

ممکن است که خودروی شما با یک خودروی لوکس و گران قیمت تصادف کرده باشد. با توجه به ارزش میلیاردی برخی از خودروهای لوکس، اگر بیمه‌‌ شخص ثالث مقصر حداقل پوشش بیمه را داشته باشد، چه باید کرد؟

مطلب پیشنهادی: راهنمای بیمه شخص ثالث

سقف خسارت بیمه شخص ثالث

سقف خسارت بیمه با کروکی در سال ۱۴۰۳، برابر با ۸۰۰ میلیون تومان است.

 

قاعده نسبی در تصادف با خودروی لوکس

با توجه به قوانین جدید بیمه شخص ثالث، قاعده نسبی و فرمول خسارت تصادف با خودروهای نامتعارف به شکل زیر خواهد بود:

میزان خسارت پرداختی بیمه شخص ثالث مقصر حادثه تصادف با خودروی متعارف: خسارت مالی وارده * قیمت روز گران‌ترین خودروی متعارف ( ۸۰۰ میلیون تومان در سال ۱۴۰۳) / قیمت خودروی نامتعارف زیاندیده

بقیه خسارت نیز با بیمه بدنه خودروی متعارف جبران خواهد شد.

حتما بخوانید : خسارت خودروی نامتعارف (خسارت خودروی لوکس) خود را از بیمه بدنه بگیرید

خرید بیمه آنلاین شخص ثالث از سایت بیمه دات کام

بیمه دات کام، یکی از سامانه‌های معتبر استعلام، مقایسه و خرید انواع مختلف بیمه نظیر بیمه شخص ثالث خودرو ،بیمه بدنه اتومبیل، انواع بیمه درمان، بیمه آتش‌سوزی و … است. برای خرید بیمه شخص ثالث با حداکثر پوشش مالی بیمه شخص ثالث می‌توانید گام‌های زیر را عملی سازید:

الف) پس از وارد کردن مشخصات خودرو در کادرهای معین، به استعلام قیمت بیمه شخص ثالث از شرکت‌های مختلف ارایه‌دهنده بیمه شخص ثالث بپردازید.البته اگر می‌خواهید از حداکثر تعهدات مالی بیمه شخص ثالث برخوردار شوید، حتما در قسمت انتخاب پوشش مالی، حداکثر پوشش مالی مدنظر خود را انتخاب نمایید.

ب) با توجه به اولویت ها و نیاز خود،بهترین شرکت‌ ارایه دهنده سقف تعهدات مالی بیمه شخص ثالث  موجود درسایت بیمه ‌دات‌ کام را انتخاب نمایید.

ج) بعد از ورود اطلاعات شخصی و بارگذاری مدارک مربوط به صدور بیمه شخص ثالث شامل عکس پشت و روی کارت خودرو، همچنین بیمه‌نامه شخص ثالث قبلی خود، با پرداخت هزینه به خرید آنلاین بیمه ثالث مناسب خود بپردازید. همچنین شما می توانید بیمه ‌نامه شخص ثالث قسطی را در لیست استعلام و خرید خود قرار دهید.

د) بیمه‌نامه شخص ثالث اتومبیل تان در کوتاه‌ترین زمان ممکن صادر می گردد و به هر جای  کشور به صورت رایگان ارسال خواهد شد.

در خصوص سقف خسارات بیمه شخص ثالث می‌توان گفت که خسارات جانی براساس نرخ دیه مرد کامل در ماه‌های حرام مشخص می‌گردد. سقف خسارات مالی با توجه به پوشش‌های انتخابی بیمه‌گزار مشخص می‌شود. در این مقاله به سوال تعهد مالی بیمه شخص ثالث چیست؟ پاسخ دادیم و تمام نکاتی که باید در مورد سقف خسارات بیمه شخص ثالث را بدانید با شما در میان گذاشتیم. اگر در این خصوص سوال یا ابهامی دارید، در انتهای همین مطلب برای کارشناسان بیمه دات کام کامنت بگذارید تا در اولین فرصت پاسخگوی سوالات شما عزیزان باشند.

لیست برچسب ها
آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
دریافت سریع خلافی خودرو
۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ / بدهی خودرو / کارشناسی و معامله / مقالات بیمه شخص ثالث

نکات معامله ماشین و روش‌های دریافت سریع خلافی خودرو در ۱۴۰۳

برای اینکه با این مشکل مواجه نشوید بهتر است قبل از نوشتن قولنامه، وضعیت جرائم رانندگی مالک را بررسی کنید. در این مقاله می‌خواهیم شما را با نکات معامله ماشین و روش‌های دریافت سریع خلافی خودرو آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

انتقال تخفیفات بیمه شخص ثالث
۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ / مقالات بیمه شخص ثالث

انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به پلاک جدید (قانون انتقال بیمه ثالث ۱۴۰۳)

تخفیفات عدم خسارت هنگام انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث، مهم‌ترین دغدغه رانندگان خودرو است. چون اگر فرد از درصد بالایی تخفیفات به دلیل رانندگی ایمن خود برخوردار باشد، در هنگام خرید بر کاهش قیمت بیمه شخص ثالث تاثیر چشمگیری دارد.

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
person
مجتبی
۱۵ خرداد ۱۴۰۳

با سلام.من با یه هایما اس ۷تصادف کردم سقف بیمه شخص ثالثم ۱۰۰میلیون هستش خسارت طرف مقابلم بیشتر ازسقف بیمه ی شخص ثالث من هستش الباقیش چطور میشه؟؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۶ خرداد ۱۴۰۳

  مجتبی عزیز؛ باقی مبلغ را باید خودتان نقدا پرداخت کنید.

person
کسری عباس
۰۳ خرداد ۱۴۰۳

سلام وقت بخیر
در آذر ۱۴۰۲ تریلی متأسفانه راه مو برید و با پیکان وانت زدم بهش و وانت مدل ۸۹ هستش و کاملا متلاشی شده.و الان میخوام برم دنبال گرفتن خسارت ، بنظرتون پول ی ماشین ۸۹ بهم میدن یا نه ؟ میشه یکم راهنماییم کنید🙏🙏🙏

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۶ خرداد ۱۴۰۳

  کسری عزیز؛ اگر راننده تریلی مقصر اعلام شود، موظف است به میزان آسیب وارد شده به شما خسارت پرداخت کند. میزان خسارت قابل پرداخت را شرکت بیمه یا شورای حل اختلاف تعیین می‌کنند.

person
یونس
۰۳ خرداد ۱۴۰۳

باعرض سلام وخسته نباشید میخواستم بدونم اگه یه فرد باماشینش تقریباً یک سال پیش تصادف کرده باشه اون فرد رو هم می‌شناسه دراین تصادف خودرو زیان دیده که خودرو سواری هستش وازطرف مقابل ماشین سنگین بوده که اتفاقا مقصر تصادف هم ماشین سنگین بوده ،آیا اون فردمیتونه الان نسبت به خسارت ماشینش به بیمه مراجعه کنه،ممنون میشم پاسخ بدین

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۶ خرداد ۱۴۰۳

  یونس عزیز؛ اگر همان زمان این حادثه صورت جلسه شده باشد و شکایت خود را ثبت کرده باشید، اکنون می‌توانید جهت دریافت خسارت اقدام کنید.

person
دایی مهدی
۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۳

با سلام درتاریخ ۲ -۸ ساعت ۴۵ با یک ماشین سوناتا برخورد کردم که مقصر من شدم ماشین من پراید ۸۶ میباشد فرد زیان دیده نه بیمه بدنه داشته نه بیمه شخص ثالث کار شناس بیمه مبلغ خسارت به زیاندیده اعلام کرده اون میگه من شکایت میکنم من حدودا ۱۰ میلیون بیشتر خرج ماشینم میشه کارشناس گرامی تکلیف من چیست یک راننده اژانس هستم خرج زندگیم ندارم با تشکر

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۶ خرداد ۱۴۰۳

  مهدی عزیز؛ با توجه به اینکه شما مقصر حادثه هستید، بیمه داشتن فرد زیان دیده اهمیت ندارد. ایشان باید جریمه خود را به راهور پرداخت کند و شما نیز خسارت ایشان را پرداخت می‌کنید. اگر بیمه بدنه دارید خسارت شما را جبران می‌کند اما در غیر این صورت بیمه کمکی برای تعمیر خودروی شما نمی‌کند.

person
محمد
۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳

سلام
من با موتور بودم ماشین بهم زدم مقصر راننده ماشین بودش
الان من بخوام از طرف شکایت کنم خسارت موتورم رو بگیرم
حدود ده میلون هزینه موتورم میشه اگه موتور کارشناسی بشه کروکی داشته باشم بیمه پرداخت میکنه خسارت موتور؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۶ خرداد ۱۴۰۳

  بله؛ محمد عزیز، بیمه شخص ثالث خسارت موتور را هم پرداخت می‌کند. تفاوتی بین خودرو و موتورسیکلت وجود ندارد.

person
مجید
۲۲ فروردین ۱۴۰۳

تصادف داشتیم به میزان ۵۰/۵۰ و تایید شده
مدل ماشین بنده پارس ۹۹ ده هزار کار سقف بیمه تا ۳۰میلیون
مدل ماشین پژو ۴۰۵ مدل ۸۹ آفتاب سوخته سقف بیمه تا ۶۰۰
هر دو ماشین به میزان ۱۰۰میلیون تقریبا خسارت وارد شده
۴۰۵ رفتند برا تعیین و گرفتن خسارت کارشناس دیدند و گفتند خسارت بیش از سقف بیمه مقابل ما تا سقف بیمه پرداخت میکنیم
میگند عدد مشخص نکردند که باعث اختلاف شده
طرف میگه بهم گفتند اتاق میخواد بنده اونجا رفتم برا پرس و جو به من گفتند وقتی خسارت بیش از سقف بیمه مقابل بشه ما نمیگیم که اتاق میخواد و یا عدد بگیم برا همچین موردی
می‌فرمایند گفته بقیشا از خودش بگیر و ایشون میگند اگه ۱۰۰میلیون خسارت من باشه شما ۳۰که بیمه بده باید ۷۰دیگه بدی
که اونجا به من گفتند نخیر هرچقدر باشه نصف میکنی چون ۵۰درصد مقصر بودی مثلا اگه ۸۰باشه نصف میشه ۴۰میلیون که ایشون ۳۰میلیون از ما گرفتند میمونه ۱۰میلیون که توافق بهش میدید
واسشون زدند ۶۰میلیون خسارت که ۵۰درصد که بشه ۳۰میلیون خسارت را گرفتند

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۵ فروردین ۱۴۰۳

  سلام دوست عزیز
  در تصادفات ۵۰ ۵۰ طرفین حادثه ۵۰ درصد خسارت طرف مقابل را پرداخت می کنند.

person
لیلا
۲۲ فروردین ۱۴۰۳

سلام.وققتون بخیر
اگر در تصادفی راننده مقصر بمیرد وبیمه سقف خسارات وارده به ماشین طرف مقابل را پوشش ندهد (ماشین تریلی صفربوده) مابقی خسارت و افت قیمت ماشین راننده مقابل رو چه کسی پرداخت میکند؟ چون راننده مقصر فوت شده

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۵ فروردین ۱۴۰۳

  سلام دوست عزیز
  می توانید شکایت کنید و خسارت خود را از وراث بگیرید.

person
و.جعفری
۱۷ فروردین ۱۴۰۳

با عرض احترام. بیمه شخص مقصر پارسیان بوده و هزینه ماشین من زیان دیده ۴۰ میلیون میباشد . حال بیمه پارسیان فقط ۱۸ میلیون داد و عنوان میکنند مابقی مبلغ هزینه رو با شکایت از مقصر حادثه بگیر . آیا این منطق قانونی دارد؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۶ خرداد ۱۴۰۳

  کاربر گرامی؛ بسته به نوع حادثه و خودروی شما، می‌تواند شرایط متفاوت باشد. جهت بررسی به شورای حل اختلاف مراجعه و طرح شکایت کنید. در نهایت اگر بنا به پرداخت خسارت باشد، یا شرکت بیمه یا راننده مقصر باید این مبلغ را به شما پرداخت کنند.

person
صدری
۲۹ اسفند ۱۴۰۲

سلام بیمه نامه ماشین من از تاریخ ۱۴۰۱/۱۱/۲۰ تا۱۴۰۲/۱۱/۲۰ بوده و من در سال ۱۴۰۲ با ماشین چپ کردم و دنبال گرفتن دیه مقر حادثه هستم تمام مراحل و انجام دادم فقط منتظر واریز دیه هستم اگر در سال آینده یعنی سال ۱۴۰۳ دیه من واریز شود با توجه به اینکه مبلغ دیه من معلوم شده ولی هنوز واریز نشده اگر به سال آینده موکول بشه مبنای محاسبه دیه بر اساس کدام سال خواهد بود

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۶ فروردین ۱۴۰۳

  سلام دوست عزیز
  بر اساس قانون مجازات اسلامی دیه به نرخ روز (۱۴۰۳) محاسبه می شود.

person
منانی
۲۶ اسفند ۱۴۰۲

سلام من ی پژو ۴۰۵دارم برح ۷تصادف کردم ۴ملیون خسارت شدوامسال رفتم ۲۵ اسفند رفتم بیمه گفتش ۶ملیون پول بیمه باید بدی سال قبل ۳۸۰۰بودش

person
مسلم
۱۱ اسفند ۱۴۰۲

عرض سلام و ادب بیمه برای خسارت دادن .مدل ماشین وهم در نظر میگیره یانه مثلاا میگه مدل ماشین ۸۷ خسارت کامل نمی‌دیم یا مثلاً گلگیر از قبل پوسیده باشه

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۲ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  استهلاک قطعات در نظر گرفته می شود.

person
علی
۰۹ اسفند ۱۴۰۲

درود بیمه ایران چرا به من میگه با بانک کشاورزی قرارداد نداریم من امکان باز کردن حساب جدید رو ندارم شماره شبا کشاورزی رو قبول نکردن

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۹ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  این موضوع را باید با بیمه ایران مطرح نمایید.

person
حامد
۰۸ اسفند ۱۴۰۲

سلام من یک دنا پلاس با بیمه آرمان تحویل گرفتم ک سقف خسارت‌ش ۳۰ میلیون تومنه چطوری میتونم سقفش رو افزایش بدم؟؟؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۹ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  به یکی از شعب شرکت بیمه خود مراجعه کنید و درخواست افزایش تعهد مالی بدهید.

   person
   رسول
   ۰۷ فروردین ۱۴۰۳

   سلام وقت بخیر بنده پارسال زیر پل هوایی تصادف منجر به فوت یک نفر شدم و ۵۰ درصد مقصر شناخته شدم آیا در سال ۴۰۳ برای مابه تفاوت نرخ دیه باید الحاقیه بگیرم ممنون

    person
    کارشناس بیمه
    ۲۶ خرداد ۱۴۰۳

    خیر؛ رسول عزیز، برای پوشش جانی نیازی تهیه الحاقیه نیست.

person
مریم
۲۶ بهمن ۱۴۰۲

تعهد مالی فرق ۲۰۰ ملیون با ۶۰۰ ملیون چقدر میشه مثلا من ۶۰۰ ملیون ۷۸۰۰شده ۲۰۰ملیون چقدر میشه

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۸ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  تفاوت قیمت را از صفحه استعلام بیمه دات کام مشاهده نمایید.

person
مریم
۲۶ بهمن ۱۴۰۲

سلام من تاحالا ماشین بیمه نکردم امروز رفتم اون بنده خدا هم بهم نگفت چه فرقی بین بیمه مالی ۶۰ ملیون تا ۶۰۰ ملیون هس منم ۶۰۰ ملیون زدم الان بخام تغییر بدم آیا میشه

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۸ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله می توانید به شعبه بیمه خود مراجعه کنید و تعهد مالی را کاهش دهید.

person
جواد
۲۲ بهمن ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر اگر در یک تصادف شخص مقابل فوت نکرده باشه
ولی مبلغ دیه ای که بابت آسیب های وارده شده بهش توسط دادگاه مشخص شده بالاتر از یک میلیارد و دیست میلیون باشه مابقی مبلغ رو شخص مقصر باید پرداخت کنه!؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۳ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  اگر مبلغ خسارت بیش از تعهدات بیمه باشد بله؛ مابقی خسارت را باید شخص مقصر پرداخت کند.

person
امیر
۱۳ بهمن ۱۴۰۲

سلام من یک تصادف داشتم که طرف با یک ۴۰۵ از عقب به طرز بدی به ما زد. شاستی و صندوق جمع شده ماشین منم ۲۰۶ الان سقف بیمه ایشون ۳۰ملیون تومنه. من مابقی خسارت و. افت قیمتی که ماشین وارد شده را چگونه باید دریافت کنم

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۴ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  از راننده مقصر شکایت کنید.

person
حسین مهدی شهید
۰۲ بهمن ۱۴۰۲

باخودرویی تصادف کردم طرف مقصرهست سقف بیمه مالی ۵۰هست کارشناس هم ۵۰تاییدکرده بیشترازان خسارت دیده ام آیا بیمه ۵۰میده یا۲۰درصدکمترمیده

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۳ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بیمه شخص ثالث خسارت زیان دیده را به صورت کامل پرداخت می کند.

person
میثم
۲۷ دی ۱۴۰۲

سلام من مقصر تصادف با یک ماشین شاهین صفر شدم هم بیمه بدنه دارم هم شخص ثالث مدل ماشین خودم ۹۷ هستش
۱. آیا میتونم از بیمه بدنه خودم افت قیمت بگیرم
۲. ماشین شاهین ادعای خسارت افت قیمت کرده ایا بیمه شخص ثالث افت قیمتش رو میده

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۱ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله می توانید از بیمه بدنه افت قیمت را دریافت کنید. بیمه شخص ثالث موظف به پرداخت خسارات زیان دیده است.

person
ندا
۲۵ دی ۱۴۰۲

سلام در صورتی که در تصادف راننده مقصر باشد که منجر به فوت همسر و دخترش شود و چون تصادف در ماه حرام بوده
آیا بیمه ۱۲۰۰ برای هر فوتی را پرداخت میکند ینی در مجموع ۲۴۰۰؟
یا نصفش رو باید راننده مقصر پرداخت کنه
در رای اخر دادگاه هم اورده شده بیمه موظف نصف دیه یک مردم کامل رو پرداخت کنه
اما خوب من از یک وکیل سوال کردم گفتن بیمه کلش رو میده برا همین واقعا گیج شدم
ممنون میشم راهنمایی کنید🌹

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۶ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بیمه خسارت اشخاص ثالث را به طور کامل پرداخت می کند.

person
سروش
۲۵ دی ۱۴۰۲

سلام من با یک آردی مدل ۸۴ تصادف کردم و مقصر شناخته شدم. فردای تصادف به بیمه مراجعه کردیم و بیمه مبلغ ۲۳ میلیون تومن به ایشون خسارت داد. الان بعد از یک هفته زیاندیده تماس گرفته و ادعا میکنه که ۳۵ میلیون تومن خرج تعمیر ماشین شده و من باید بقیه اش رو بدم. من بهش گفتم چون سقف تعهدات بیمه ی من پر نشده مبلغی پرداخت نمیکنم.
الان تکلیف چیه آیا میتونه از من شکایت کنه یا باید از بیمه پیگیری کنه؟
و اینکه ماشینش آردی مدل ۸۴ هست افت قیمت داره یا نه؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۵ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر افت قیمت به ایشان تعلق نمی گیرد. اگر سقف بیمه شما پر نشده است می توانید از بیمه استفاده کنید.

person
میثم
۲۴ دی ۱۴۰۲

سلام من با دوتا ماشین تصادف کردم و مقصر شدم
سقف بیمه ۲۰۰ تومنه و مشکلی ندارم فقط یکی از ماشین ها شاهین صفره و از ناحیه درب عقبش و گلگیر عقب ضربه خورده
حالا میخواد پی دی ار کنه آیا بیمه هزینه پی دی ار رو میده و اینکه برای افت قیمت باید چکار کنیم

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۵ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  باید در خصوص این موضوع با بیمه خود مشورت نمایید.

person
پرهان
۲۱ دی ۱۴۰۲

سلام منبا یک ام وی ام×۳۳تصادف کرم تهد مالی من ۳۰میلیونه خودرو منم ۲۰۶هست ولی ام وی ام ۹۰میلیون خسا مقصر هم منم ایا خسارت ماشین رو من باید از جیبم بدم لطفا راهنماییی کنین الباقی خسارت

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۳ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بیمه خسارت را تا سقف تعهداتش پرداخت می کند. باقی مانده خسارت را باید خودتان پرداخت نمایید.

person
محمدناصر
۱۷ دی ۱۴۰۲

سلام
مگر بیمه خسارتی که به ماشین های متعارف و غیر متعارف در هر تصادف به ماشین زیان دیده می پردازد نهایت مبلغ ۳۰ میلیون نمی باشد؟
حال سوال اینجاست که سقف تعهدات مالی بالاتر جز در تصادفات زنجیره ای که بیشتر از یک ماشین هستند چه کاربرد دیگری دارند؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۸ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر، بیمه شخص ثالث خسارات را تا سقف تعهداتش پرداخت می‌کند. در مورد خودروهایی نامتعارف خسارت برابر گران ترین خودرو متعارف پرداخت می شود.

person
عباس
۱۳ دی ۱۴۰۲

با سلام
من امسال تصادف کردم اما بیمه نامه من برای پارسال هست میخواستم بدونم تعهدات جانی خود به خود امسال به نرخ روز محاسبه می‌شود یا همان ۸۰۰ تمام پارسال

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۶ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  در صورت پرداخت مابه التفاوت و دریافت الحاقیه تعهدات جانی به نرخ روز محاسبه می شود.

person
احمد
۱۰ دی ۱۴۰۲

باسلام با خودروی خود بهمراه ۴ نفر سرنشین با خودروی دیگری تصادف کردم و راننده ی خودروی روبرو مقصر حادثه است. از ما۵نفر ۳ نفر سرنشین و من بعنوان راننده یعنی جمعا ۴نفر مصدوم شدیم. با ذکر این نکته که در خودروی پراید حداکثر ظرفیت باراننده ۴ نفر میباشد آیا مشکلی در پرداخت دیه از طرف بیمه برای من پیش نمی آید

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۱ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بیمه فقط دیه را با توجه به ظرفیت مجاز خودرو پرداخت می کند.

person
جواد
۱۰ دی ۱۴۰۲

سلام بنده سربازم و با ماشین سپاه تصادف کردم و مقصر هم هستم … سقف بیمه شخص ثالث من ۳۰ تومنه و واسه زیان دیده بعد از دیدن کارشناس ۲۰ تومن نوشته شده… الان زیان دیده ادعا میکنه که هرجا ماشین رو میبره بالای ۲۵ بهش قیمت میدن و ادعا می‌کنه اگه تفاوت رو پرداخت نکنم از من شکایت میکنه و حتا افت قیمت ماشین هم ازم میگیره ( ماشین شخص مدل ۹۵ و یکبار اتاق تعویض شده) ‌‌‌‌‌… الان کاری که من میتونم بکنم چیه؟ ادعای فرد تا چه حد میتونه درست باشع؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۱ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بهتر است خودرو را برای کارشناسی نزد بیمه ببرید. در صورت شکایت موضوع مجددا مورد بررسی قرار می گیرد.

person
مهدی ع
۰۲ دی ۱۴۰۲

سلام.در خصوص تعهد مالی بیمه ثالث، درست است که حداکثر خسارت خودروی عرف ۶۰۰تومن برای پرداخت خسارت محاسبه میشه، اما صاحب خودروی لوکس با شکایت قضایی از متهم پرونده، تا قرون آخر رو از طریق دادگاه میگیره،

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۳ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  حداکثر مبلغ پرداختی از سمت بیمه به سقف تعهدات مالی شرکت بستگی دارد و برای خودروهای مختلف تفاوتی نمی کند.

person
محمود
۲۹ آذر ۱۴۰۲

سلام من تصادف کردم با ماشین سمند راننده ماشین سمند مقصر شده من با موتور بودم با ماشین سمند زدن بهم پا چپم ساق چپم شکسته ۲۲تا پیچ پلاک داخلشع ۶ماه طول درمان دارم هزینه بیمارستانم بیست ملیون شده بیمه باید بده هزینه بیمارستانم را یا شخصی که زده بهم موتورم خسارت دیده خسارت موتورم چطور میشه راهنماییم کنید ممنون ۰۹۱۱۴۸۰۳۸۸۶خورسندی

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۲ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بیمه شخص ثالث راننده مقصر، خسارات جانی شما را پوشش میدهد. این مبلغ به سقف تعهد بیمه نامه شخص مقصر بستگی دارد.

person
مرتضی
۱۱ آذر ۱۴۰۲

باسلام
درصورتیکه بعضی از قسمت‌های آسیب دیده خودروی مقصر در کروکی قید نشود ،درپرداختی خسارت بیمه بدنه مشکل ایجاد میشود.
مدل ماشین ۱۳۹۳ و راننده دارای گواهینامه پایه ۳ صادره ۱۴۰۲ می باشد محاسبه فرانشیز چگونه محاسبه می شود.
باتشکر

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۲ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر کارشناس بیمه بدنه از خودرو بازدید می کند و میزان خسارت را تعیین می کند.

person
مرتضی
۱۱ آذر ۱۴۰۲

تشکر از راهنمایی های قبلی
درصورت پرداختی خسارت توسط بیمه آیا صاحب خودروی آسیب دیده میتواند درخواست افت قیمت خودرو کند.
درصورت مثبت بودن جواب مبلغ افت را بیمه باید پرداخت کند یا راننده مقصر.
باتشکر

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۲ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله می تواند در خواست افت قیمت دهد. افت قیمت را راننده مقصر باید پرداخت کند.

person
مرتضی
۱۰ آذر ۱۴۰۲

باسلام
درصورت برخورد با چند خودرو در یک تصادف و مقصر بودن آیا حداکثر تعهدات برای تک تک خودروها بصورت جداگانه محاسبه میشود یا اینکه مبلغ تمام خودروهای خسارت دیده بصورت واحد محاسبه میشود و بعنوان یک خسارت درنظر گرفته میشود.
باتشکر

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۱ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  برای هر خودرو به صورت جداگانه محاسبه می شود .

person
مرتضی
۱۰ آذر ۱۴۰۲

باسلام
دریک تصادف من به سه خودرو برخورد کردم و مقصر شدم.
آیابیمه خسارت هرسه خودروی خسارت دیده را پرداخت میکنه؟
باتشکر

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۱ آذر ۱۴۰۲

  سلام. بیمه خسارات وارد شده را تا سقف تعهداتش جبران می کند.

person
الهه
۰۴ آذر ۱۴۰۲

سقف تعهد مالی شخص ثالث برای هر تصادف هست یا کل تصادفات توی یکسال ؟ من سقفم ۳۰ هست .یه تصادف داشتم که مقصر بودم و بیمه ۱۵ تومن خسارت داد به طرف مقابل . الان یعنی برای تصادف بعدی فقط ۱۵ میده بیمه یا همون ۳۰ ؟؟🥺🥺

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۴ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  سقف تعهدات بیمه به ازای هر تصادف است.

person
Ss
۱۸ آبان ۱۴۰۲

سلام بنده از فرعی به اصلی گردش کردم و یک پژو پارس با سرعت زیاد مارپیچی رفت و به من و دو ماشین دیگه برخورد کرد و پلیس منو مقصر کرد بیمه ۲۰ تومن بیشتر نمیده و ۱۵۰ تومن هزینه شده آیا پژو و اون دوماشین میتونه افت‌ ماشین بگیره از من؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۰ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله در صورتی که افت قیمت به آنها تعلق بگیرد، می توانند درخواست افت قیمت دهند.

  person
  امیر
  ۳۰ آبان ۱۴۰۲

  سلام .
  من راکب موتورسوار بودم که طی تصادفی با خودرو نیسان من به زمین افتادم و راننده نیسان متواری شد و فرار کرد که خوشبختانه موتور سیکلت دیگه ای که در صحنه تصادف حضور داشت رفت و راننده نیسانو به صحنه تصادف برگردوند ،من گوشیه موبایلم شکست و خسارت به موتورم و جراحاتی که به خودم وارد شد که از بیمه نیسان داریم استفاده میکنیم ،ایا هزینه گوشیه من و انتقال موتوره من با جرثقیل به پارکینگ و دوباره گرفتنه جرثقیل و انتقال موتور به بیمه را من باید از جیبم بپردازم یا برعهده راننده نیسان هست یا بیمه گزاره خودرو نیسان ؟

   person
   نویسنده بیمه
   ۳۰ آبان ۱۴۰۲

   سلام دوست عزیز
   راننده مقصر باید خسارت شما را پرداخت کند. اگر سقف تعهدات بیمه پاسخگو باشد می تواند از بیمه استفاده نماید در غیر این صورت باید خودش هزینه ها را پرداخت نماید.

person
راننده
۱۲ آبان ۱۴۰۲

سلام .بنده چندروز قبل تصادف کردم وطبق کروکی طرف مقابل مقصر اعلام شد ،بیمه طرف مقابل پاسارگاد هست ،وسقف آن بیست میلیون تومان هست،درحالی که مبلغ خسارت را بیست هفت میلیون وصدهزارتومان اعلام کردند،سوال اینجاست که مبلغ بیست میلیون تومان که بیمه به بنده پرداخت میکند چقدرآن مالیات وارزش افزوده کم میشود؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۳ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بیمه خسارت شما را تا سقف تعهداتش پرداخت می کند مبلغ باقی مانده را باید راننده مقصر پرداخت نماید.

person
مصطفی
۱۲ آبان ۱۴۰۲

سلام وقتتون بخیر
میخواستم بدونم خسارت بدنی بیمه ی من که ۶۰۰ میلیونه
آیا این برای کل خسارت های نفراته
یا به صورت جداگانه برای هر نفر ۶۰۰ میلیون خسارت بدنی دارم ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۳ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  اگر منظور شما خسارت مالی است، بله برای هر نفر این میزان را دارید. منتها با توچه به قوانین بیمه در صورتی که تعداد تصادفات شما زیاد باشد درصدی به عنوان فرانشیز از آن کم می شود.

person
علی
۲۲ مهر ۱۴۰۲

سلام ،من ماه گذشته زدم ب ی نیسان ،رفتیم بیمه رو انجام دادیم ،الان ب من زنگ زده و میگه خرج ماشین من ۱۶تومنع ولی بیمه ۱۰تومن ریخته حساب ،با این حال ک سقف بیمه من ۵۰تومنه ،گفتن ک شکایت میکنن
الان بنظرتون باید چکار کرد ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۳ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بهتر است به بیمه خود مراجعه نمایید و موضوع را از نظر قانونی پیگیری کنید.

person
پویا
۲۰ مهر ۱۴۰۲

سلام
بنده در حال رانندگی دنده عقب بودم با سرعت خیلی کم در پارکینگ به یک سوناتا برخورد کردم که پایین درب عقب طرف شاگرد مقداری اسیب دید
هم بنده هم راننده نه عکس و فیلمی از تصادف تهییه نکردیم و فقط بیمه نامه بنده پیش ایشون موند.
پلیس هم نیامد که کروکی بگیره
خواستم بپرسم ایا این مورد رو میشه بدون کروکی از بیمه گرفت؟ اگر نه برای پرداخت خسارت از طریق بیمه چه کار باید کرد؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۲ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  اگر خسارت شما زیر سی میلیون تومان است بدون کروکی می توانید خسارت خود را دریافت کنید.

person
رضا
۱۰ مهر ۱۴۰۲

سلام من ماشین پراید داشتم و ۴نفر مسافر ماشین چپ کرد و همه صدمه دیدیم بیمه به چند نفر خسارت میده

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۰ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بیمه خسارت سرنشینان را پرداخت می کند اما در مورد خسارت راننده فقط در صورتی که پوشش حوادث راننده را خریداری کرده باشید، به شما خسارت می دهد.

person
سویل
۰۹ مهر ۱۴۰۲

باسلام،سال۱۴۰۱تصادف باکامیون داشتم که اون مقصربود و شکستگی وآسیب های من زیاد بود وهمچنین حس بویاییموازدست دادم وپروندم هنوز تو پزشکی قانونی هست،فکرکنم بالای ۱میلیاردودویست دیه من میشه میخواستم بدونم بیمه ۹۰۰میلیون پرداخت میکنه یا ۱۲۰۰؟راننده کامیون گفتن بیمه ایران هست وحداکثرروزدن

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۹ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بیمه مبلغ دیه را کامل پرداخت می کند. مقدار دیه به این موضوع بستگی دارد که تصادف در ماه های حرام اتفاق افتاده باشد یا ماه های غیر حرام.

person
مبین
۰۵ مهر ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر بنده یه تصادف منحر به جرح داشتم با عابر پیاده، شرکت بیمه مبلغ دیه رو کانل پرداخت کرد ولی ابلاغیه فرستادن که باید بعلت مقصر بودن در حادثه ۵/۲درصد دیه رو به شرکت پرداخت کنم، آیا این کار قانونیه و تو همه شرکت های بیمه هست؟ و نمیشه بهش اعتراض کرد؟
اگر قانونیه این درصد که اعلام کردن هم برای همه هست یا هر شرکت درصد خاص خودشو داره؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۵ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  در حوادث رانندگی که منجر به حوادث جرحی می شود در صورتی که بیمه شخص ثالث و گواهینامه داشته باشید، بیمه موظف است خسارت شما را تا سقف تعهداتش جبران نماید. بهتر است شرایط بیمه نامه خود را با دقت بخوانید و در مورد قوانین شرکت بیمه ای که بیمه شخص ثالث خود را از آن تهیه کرده اید را نیز مطالعه نمایید. اگر چنین چیزی در بیمه نامه شما ذکر شده باشد درست است. در غیر این صورت خیر، بیمه باید خسارت شما را پرداخت نماید.

person
Famor
۰۴ مهر ۱۴۰۲

سلام. آیا شخصی ک صاحب بیمه س متوجه میزان مبلغ خسارت پرداختی به شخص صدمه دیده میشه ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۵ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله بیمه میزان خسارت را به بیمه گزار اعلام می کند.

person
میلاد
۰۲ مهر ۱۴۰۲

سلام خسته نباشید
ماشین من بیمه بدنه داره آیا لازمه که سقف تعهد مالی بالا خریداری کنم یا همون پایه ۳۰ میلیونی کفایت میکنه با توجه به بیمه بدنه که دارم؟؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۳ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بیمه بدنه برای خسارتی است که به خودرو شما وارد می شود. بیمه شخص ثالث خسارات خودرو اشخاص ثالث را پرداخت می کند. پس بهتر است سقف تعهدات را روی مقدار حداقلی انتخابی نکنید.

person
زولا
۲۶ شهریور ۱۴۰۲

باسلام و خسته نباشید
بنده با ۲ ماشین تصادف زنجیره ای کردم، که با ضربه ی من از عقب، به پشت همدیگر برخورد کردند و مقصر هر دو ماشین من شدم

سقف تعهد مالی من ۲۰ تومن بود که آبان ماه پارسال بیمه کردم و ۲ ماه مانده تا اتمام

که متاسفانه جوابگوی میزان خسارت طبق برآورد کارشناس بیمه نیست
و
مابقی رو باید از جیب متقبل بشم یا کار به شکایت طرفین زیان دیده و اینجور چیزا

سوالم اینه:
۱)آیا نمیشه مثه قدیم از ۲ کوپن استفاده کرد که مبلغ رو پوشش بده

۲)حداقل تعهد مالی بیمه ۱۴۰۱ (۲۰میلیون) نباید اتوماتیک وار به حداقل تعهد مالی بیمه ۱۴۰۲ که (۳۰میلیون) هست ارتقا پیدا کرد؟ (مثل تعهدات جانی دیه) که با ورود سال جدید خود به خود افزایش پیدا میکنه

با تشکر

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۷ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز.
  بیمه خسارات وارده را تا سقف تعهداتش جبران می کند سپس ما به التفاوت این مبلغ را باید شما پرداخت نمایید.

person
سجادم
۲۶ شهریور ۱۴۰۲

سلام.من حدودا یه ماه هست با موتورسیکلتم تصادف کردم راننده مقصر به انجین موتورم برخورد کرده وانجین موتورم گیر نمیاد بیمه گفته فاکتور ببرم من چیکار باید کنم ایا میتونم بدون فاکتور خسارت کامل بگیرم راننده هم بیمه بدنه تاسقف ۵۰ میلیون داره گفتن که انجین این موتور گیر نمیاد چطوری از بیمه خسارتم بگیرم.ممنون

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۷ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بهتر است این موضوع را با بیمه در میان بگذارید تا برآورد خسارت را انجام دهند و خسارت شما را پرداخت نمایند.

person
زاوش
۲۵ شهریور ۱۴۰۲

سلام
خسته نباشید سوال من اینه که من در یک تصادف خودم راننده ماشین بودم و در واژگونی ماشین خودم صدمه دیدم و از بیمه شخص ثالث خود برای دریافت دیه شاکی شدم . سقف پرداخت دیه من به راننده ۶۰۰ میلیون میباشد اگر دیه من ۶۰۰ میلیون بشود ایا بیمه کلیه مبلغ را پرداخت میکند یا از ان مبلغ کسر میشود

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۶ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بیمه شخص ثالث در صورتی مسئولیت جبران خسارت راننده را به عهده میگیرد که پوشش حوادث راننده را خریداری کرده باشید.

person
امیرارسلان
۲۱ شهریور ۱۴۰۲

سلام در خیابان با یک عابر پیاده تصادف کردم سقف پوشش جانی بیمه من ۸۰۰ میلیون است و ایشون پا و دستش شکسته میخواستم ببینم بیمه علاوه بر خسارت جانی ایشون طول درمان ایشون هم قبول میکنه و اینکه ایشون اول رفتن بیمارستان دولتی بعدش خانوادش با رضایت شخصی که به اورژانس بیمارستان دولتی دادن ایشونو بردن بیمارستان خصوصی میخواستم ببینم بیمه هزینه های بیمارستان خصوصیو پرداخت میکنه ……

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۶ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. هشتصد میلیون برای خسارات مالی است. خسارت جانی بر اساس نرخ دیه پرداخت می شود.

person
علیرضا
۱۹ شهریور ۱۴۰۲

سوال : در صورتی که مبلغ خسارت بیش از سقف بیمه شخص ثالث بود، باید چه کار کرد؟
پاسخ :
این مورد بیشتر در تصادف بین دو خودروی متعارف و نامتعارف روی می دهد. در این حالت، فرد زیان دیده می تواند باقیمانده خسارت را از بیمه بدنه خود جبران کند. البته او می تواند بابت افت قیمت از مقصر شکایت کند .
حال سوال بعدی که پیش می‌آید:
چنانچه خودروی زیان دیده، بیمه بدنه نداشته باشد ، خسارات وارده چگونه جبران میشود ؟
لطفا پاسخ بدهید. سپاسگزارم

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۷ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  در صورت نداشتن بیمه بدنه راننده مقصر باید خودش خسارت طرف مقابل را پرداخت نمایید.

person
….
۰۶ شهریور ۱۴۰۲

سلام خسته نباشین من امروزازخیابان فرعی به اصلی اومدم وتقریباتوی لاین خودم رفته بودم ویکم ازماشین وسط خیابان بودکه موتوری باسرعت بالااومدوزدبه جلوی ماشین وموتوری توی لاین خودش نبودووسط خیابان بودالان پلیس منومقصراعلام کرده چون ازفرعی به اصلی میومدم درصورتی که اگه سرعت موتوری کمتر بودیاحداقل وسط خیابان نبود وتوی لاین خودش بوداینجوری نمیشدهیچ جوره نمیتونم اعتراض داشته باشم

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۷ شهریور ۱۴۰۲

  سلام. نظر پلیس راهنمایی و رانندگی در چنین مواردی صحیح است. اگر از فرعی به اصلی امده اید شما مقصر هستید.

person
رسول
۰۵ شهریور ۱۴۰۲

سلام سوالی داشتم در واژگونی ماشین یک نفر فوت شده و ۳ نفر آسیب های جدی از ستون فقرات و گردن دیده اند آیا تعهد جانی برای هر نفر ۹۰۰ میلیون هست یا کل افراد ۹۰۰

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۶ شهریور ۱۴۰۲

  سلام. خسارت جانی هر نفر به صورت مجزا پرداخت می شود.

person
هادی
۲۵ مرداد ۱۴۰۲

سلام.وقت بخیر
برای ماشینم با مبلغ ۴۳۰۰ تومن میشه بیمه از شرکت x بگیرم با تعهد مالی ۳۰ میلیون( با این توضیح که شرکت معتبری هست و پرداخت خسارت هاش معمولا بیشتر از بقیه ست) و با همون مبلغ ۴۳۰۰ میتونم از شرکت دیگه ای بگیرم با تعهد ۷۰ میلیون( که خب بقیه شرکت ها نسبت به مورد بالا در رده های بعدی هستن). کدوم رو‌پیشنهاد میکنید؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۶ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. این موضوع به انتخاب خودتان بستگی دارد. اگر پوشش بیشتری انتخاب کنید در زمان بروز حادثه نگران پرداخت خسارات نیستید. پیشنهاد می کنیم برای تهیه بیمه از مشاوران ما در بیمه دات کام مشورت بگیرید. می‌توانید با شماره ۰۲۱۴۳۷۲ تماس بگیرید تا در انتخاب بیمه بهتر و مناسب به شما کمک کنند.

person
تومه جایزه بگیر
۲۳ مرداد ۱۴۰۲

خصارت مالی که باید پرداخت کنم به یک خودرو است .
ولی خصارت بالاتر از تعهد بیمه نامه .
میتونم از دو یا چند کپن از بیمه نامم استفاده کنم ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۴ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. لطفا از بیمه خود این سوال را بپرسید. پون برای هر تصادف یک سقف پرداختی وجود دارد.

person
فرید
۲۰ مرداد ۱۴۰۲

سلام خسته نباشید من با ماشین زدم به یه موتور و متاسفانه فوت کردند میخاستم بدونم بیمه کل مبلغ دیه رو پرداخت میکنه یا اینکه باید خودمم بدم ممنون میشم بهم جواب بدید

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۱ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. بله بیمه دیه را پرداخت می نماید.

person
جواد
۰۹ مرداد ۱۴۰۲

سلام.خسته نباشید
من سال ۱۴۰۱ با موتور شاخ به شاخ شدم و مقصر بودم سقف بیمه تعهد جانی زده ۶۰۰ ملیون میخاستم بدون شخصی که باهاش تصادف کردم اگر نقص عضو یا هر مشکلی داشته باشه و مثلا دیه ۲ ملیارد بشود بیمه کل مبلغو میپردازه؟
ممنون

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۹ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. دیه ۲ میلیارد نیست. دیه در سال ۱۴۰۲ در ماه های حرام یک میلیارد و دویست میلیون و در ماه های غیر حرام ۹۰۰ میلیون تومان است. بیمه خسارت مالی و جان اشخاص ثالث رو تا سقف تعهدش پرداخت می‌کنه.

person
پیام
۰۵ مرداد ۱۴۰۲

سلام
بنده راننده کامیون کشنده هستم
با یه نیسان تصادف کردم(شاخ به شاخ) هردو سرنشین نیسان فوت کردند
البته مقصر صد درصد هم نیسان هست
مالی نیسان ۸۰میلیونه
کامیون بنده هم تقریبا۵۰۰میلیون خرجشه چیکار کنم

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۷ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. بیمه خسارت را می دهد.

person
رضا
۰۱ مرداد ۱۴۰۲

سلام
افت قیمت خودرو توسط بیمه شخص ثالث ایران پرداخت میشه؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۲ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. باید از بیمه ایران این موضوع را بپرسید.

person
محمدرضا
۱۵ تیر ۱۴۰۲

سلام
بنده بایکبنده خدا تصادف کردم بیمه خسارت طرف مقابل روپرداخت کرده ولی طرف ازمن افت ماشین خواسته آیا می‌تونه بگیره و قانونیه

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۷ تیر ۱۴۰۲

  سلام. بله

person
آیدین
۲۷ خرداد ۱۴۰۲

سلام سقف تعهد مالی بیمه ثالت بنده ۱۰۰ میلیون تومان هست ، در تصادف با خودروی سمند که مقصر بودم با حضور پلیس و انجام کروکی قرار بر استفاده از بیمه ثالث بنده شد و حال بعد از چند هفته مالک سمند اظهار میکنه که بیمه ۲۲ میلیون خسارت به ایشان پرداخت کرده و طبق فاکتور نمایندگی هزینه تعمیرات ایشان ۴۷ میلیون شده و طلب ۲۵ میلیون مازاد را میکند،الان تکلیف این وسط چی هست ؟ وقتی سقف تعهد مالی بنده ۱۰۰ میلیون میباشد چرا خسارت ایشان جبران نشده که الان از مقصر جدای از بیمه طلب کنه ؟؟! چیکار باید کرد ؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۸ خرداد ۱۴۰۲

  سلام. باید به دفتر بیمه خود مراجعه کنید و علت را جویا شوید.

person
مجله بیمه و مردم
۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۲

سلام
اولا که ارزش خودرو پراید مدل ۸۶ چقدر است؟
ثانیا میزان خسارت ارزیابی شده توسط شرکت بیمه یا ارزیابان رسمی بیمه مرکزی چقدر است؟
ثالثا شرکت بیمه فقط تا همان سقف ۲۰ میلیون تومان تعهد پرداخت خسارت را دارد نه بیشتر …
مابقی خسارت مورد تایید کارشناسان ارزیاب خسارت باید توسط خود شما پرداخت شود.
اگر پراید بیمه بدنه داشته باشد که احتمال زیاد ندارد، خسارت آن با حفظ تخفیف بیمه بدنه از محل این بیمه قابل جبران است.

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۲

  سلام. لطفا برای دریافت پاسخ دقیق و کامل با کارشناسان بیمه دات کام تماس بگیرید.

person
آرش
۱۷ فروردین ۱۴۰۲

سلام. با توجه به اینکه مثلا برای خسارت گلگیر، بیمه نهایتا مبلغ ۶ میلیون تومان پرداخت می‌کند، آیا اگر سقف تعهد مالی بیمه‌نامه بجای ۳۰ میلیون مبلغ ۶۰۰ میلیون باشد، میزان پرداختی بیمه هم افزایش خواهد یافت و یا کماکان برای گلگیر همان ۶ میلیون تومان را پرداخت می‌کند؟ با تشکر

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۹ فروردین ۱۴۰۲

  سلام. به قیمت روز قطعات خودرو و سقف پرداختی بستگی دارد.

person
محسن
۱۳ فروردین ۱۴۰۲

سلام. مطالب خیلی مفید بود فقط سوالی برام‌پیش اومد
سقف تعهد جانی امسال ۱میلیارد و ۲۰۰ میلیون هست، حالا اگه خودرویی با خودرو دیگر تصادف کنه مثلا با یک پراید، سه سرنشین پراید فوت بشن، بیمه دیه کامل رو میپردازه یعنی ۳ میلیارد و ۶۰۰ میلیون یا به وارث هر متوفی یک سوم دیه معادل ۴۰۰ میلیون پرداخت میشه که در نهایت بشه سقف تعهدات؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۵ فروردین ۱۴۰۲

  سلام. با توجه به ظرفیت خودرو بیمه به ازای هرنفر مبلغ یک میلیارد و دویست میلیون تومان را پرداخت خواهد کرد.

   person
   محسن
   ۱۵ فروردین ۱۴۰۲

   سپاسگزارم.
   آیا شرکت بیمه برای دریافت مبلغ مازاد سقف تعهد حق رجوع به صندوق تامین رو داره یا خیر؟
   مثلا در فرضی راننده اتومبیل در ماه حرام با ۱۰ عابر کنار خیابان تصادف و هر ده تن به اضافه خود راننده فوت میکنن. در این فرض بیمه‌گر باید دیه ۱۰ متوفی به علاوه دیه راننده به مبلغ ۹۰۰ میلیون بپردازه درسته؟
   حالا با توجه به اینکه سقف تعهد بیمه گر ۱میلیارد و ۲۰۰ میلیون برای ثالث و ۹۰۰میلیون برای راننده مسبب حادثه هست آیا میتونه بابت دیه ۹ متوفای دیگه به صندوق تامین خسارات جانی مراجعه کنه یا همه ۱۱ دیه از جیب بیمه پرداخت میشه

    person
    کارشناس بیمه
    ۱۶ فروردین ۱۴۰۲

    سلام دوست عزیز. سقف تعهدات بیمه شخص ثالث برای هر خودرو به اندازه ظرفیت آن خودرو است.

  person
  حسام
  ۱۶ دی ۱۴۰۲

  سلام
  اگر با خودرویی لوکس تصادف کنیم و سقف مبلغ پرداختی بیمه روی حداکثر باشد یعنی ۶۰۰تومن
  و خودروی آسیب دیده بیشتر از مبلغ پرداختی بیمه خسارت ببیند ما بقی خسارت را چکار باید کرد؟
  اگر خودروی لوکس بیمه بدنه نداشته باشد از جیب راننده مقصر باید پرداخت شود ؟

   person
   نویسنده بیمه
   ۱۶ دی ۱۴۰۲

   سلام دوست عزیز
   بله، مابقی خسارت را باید خودتان پرداخت کنید.

person
سعید
۰۸ فروردین ۱۴۰۲

سلام در بیمه نامه ها ذکر میشه تعهد جانی مثلاً ۸۰۰ میلیون هست. این به این معناست که برای هر سرنشین مجاز ۸۰۰ میلیون تومان یا کلا ۸۰۰ میلیون تومان خسارت تعلق می گیره ؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۹ فروردین ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. سقف پرداخت خسارت ۸۰۰ میلیون در سال است.

person
علی
۲۹ اسفند ۱۴۰۱

سلام من تصادف کرده ام و ۵۰ مقصر شدم و از بیمه طرف مقابل استفاده کرده ام آیا دستمزد مکانیک هم ۵۰ درصد پرداخت میشه یا کامل

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۲ فروردین ۱۴۰۲

  سلام. همان ۵۰ درصد پرداخت می شود.

person
مهدی
۱۷ اسفند ۱۴۰۱

سلام
من سال ۱۴۰۱ با موتور شاخ ب شاخ شدم و بیمه و گواهینامه داشتم.آیا مبلغ دیه شخصی ک باهاش تصادف کردم هرچقدر بشود مثلا ۱ میلیارد بیمه میدهد؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۷ اسفند ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز. مبلغ دیه یک میلیارد نیست. بیمه پرداخت می‌کند و سپس شما باید هزینه را تا سقف تحت پوشش پرداخت کنید.

person
عرفان
۰۴ اسفند ۱۴۰۱

سلام وقت شما بخیر من تصادف کردم و سه تا ماشین بجز ماشین خودم خسارت دیدن
بیمه شخص ثالت ماشینم‌ بیمه ایرانه و سقف خسارت زده ۶۴ ملیون
میخواستم ببینم کلا ۶۴ ملیون پرداخت میکنه یا اینکه به هرکدوم از ماشین های خسارت دیده تا سقف ۶۴ ملیون پرداخت میکنه
و اینکه همین شرایط برای تعهدات جانی چطور
مثلا سه نفر فوتی باشه از سه تا ماشینی که تو تصادف بودن

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۰ اسفند ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز. اگر سقف پرداخت سالانه ۶۴ میلیون باشد همین مببلغ را پرداخت می‌کند. اما اگر در بیمه نامه برای هر تصادف ۶۴ میلیون تومان ذکر شده است به ازای هر خودرو پرداخت می‌شود.

person
رضا
۰۹ بهمن ۱۴۰۱

سلام من امروز تصادف کردم از پشت زدن بهم مقصر میگه ۴بار استفاده کرده آیا میتوانم از بیمه خسارت بگیرم

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۹ بهمن ۱۴۰۱

  سلام این را باید از واحد خسارت شرکت بیمه شخص مقصر بپرسید.

person
احمدرضا
۰۲ بهمن ۱۴۰۱

سلام. پوشش مالی بیمه شخص ثالث چیست؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۳ بهمن ۱۴۰۱

  سلام حداقل ۲۰ میلیون تومان است که می توانید افزایش دهید.

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۳ بهمن ۱۴۰۱

  خسارت‌هایی که به اموال اشخاص ثالث وارد می‌شود مانند: تصادف و خسارت به خودروی ثالث، در پوشش خسارات مالی بیمه شخص ثالث چبران می‌شوند. چنین خسارت هایی، زیان مادی شخص ثالث دارنده وسیله نقلیه موضوع بیمه را شامل می‌گردد.

person
افشین
۰۲ بهمن ۱۴۰۱

سلام. تعداد دفعات استفاده از بیمه شخص ثالث محدودیتی داره؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۳ بهمن ۱۴۰۱

  سلام خیر محدودیت ندارد.

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۳ بهمن ۱۴۰۱

  سلام. تعداد دفعات استفاده از بیمه شخص ثالث و بدنه برای هر بیمه‌گذار، ۴ بار در طول سال است. در صورت استفاده بیشتر از این دفعات،‌ بیمه‌نامه منقضی شده و شخص بیمه‌گذار موظف به خرید بیمه جدید است. قیمت بیمه شخص ثالث و بدنه برای هر ماشین متفات است و باتوجه به فاکتورهای متعددی محاسبه می‌شود.

person
ثنا بابایی
۰۲ بهمن ۱۴۰۱

سلام. تعهد بدنی بیمه شخص ثالث چیست؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۳ بهمن ۱۴۰۱

  سلام. به طور ساده خسارت بدنی و تعهد بدنی بیمه به معنای آسیب رسیدن به فرد یا افراد در زمان حادثه است. هرگونه دیه و هزینه ناشی از صدمه، شکستگی، نقص‌عضو، از کارافتادگی جزئی یا کلی، موقت یا دایم یا دیه فوت شخص ثالث از وسیله نقلیه و محمولات آنها می‌باشد.

person
ریحانه افروز
۰۲ بهمن ۱۴۰۱

سلام. بیمه شخص ثالث چه خساراتی را پرداخت میکند؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۳ بهمن ۱۴۰۱

  سلام. تمامی اشخاصی که در یک حادثه تصادف، زیان مالی و جانی می‌بینند، تحت پوشش بیمه شخص ثالث قرار می‌گیرند. این بیمه هزینه‌های مربوط به درمان، فوت و خسارات به اموال را جبران می‌کند. در اینگونه اتفاقات، راننده مقصر هم می‌تواند از مزایای بیمه حوادث راننده که شاخه‌ای جدید از بیمه شخص ثالث به شمار می‌آید، استفاده کنند.

person
لادن
۰۲ بهمن ۱۴۰۱

سلام. سطح پوشش بیمه شخص ثالث چیست؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۳ بهمن ۱۴۰۱

  سلام. حداقل هزینه در تعهدات مالی بیمه شخص ثالث برای سال۱۴۰۱ در همه شرکت‌های بیمه مبلغ ۲۰ میلیون تومان می‌باشد. میزان مبلغ پایه پوشش مالی بیمه ثالث به ترتیب زیر محاسبه می‌شود: (۸۰۰میلیون تومان میزان دیه ماه حرام است). حداکثر تعهدات مالی بیمه شخص ثالث هر سال هم دقیقا ۵۰ درصد یا نیمی از مبلغ تعیین‌شده برای ماه‌های حرام است.

person
جواد
۰۲ بهمن ۱۴۰۱

سلام. بیمه شخص ثالث چقدر خسارت می دهد؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۳ بهمن ۱۴۰۱

  سلام. بیمه مرکزی حداکثر پوشش خسارت بیمه شخص ثالث را از بعد مالی در سال ۱۴۰۱ معادل ۴۰۰ میلیون تومان اعلام کرده‌است. برخی شرکت‌های بیمه‌گر نظیر بیمه ایران حداکثر پوشش مالی بیمه شخص ثالث را ۴۰۰ میلیون تومان اعلام کرده‌اند. به این ترتیب سقف خسارت بیمه شخص ثالث ایران ۴۰۰ میلیون تومان است.

person
keyvan
۱۹ دی ۱۴۰۱

سقف خسارت بیمه بدنه ایران بدون کروکی چقدره؟ سقف خسارت بیمه شخص ثالث بدون کروکی چقدره؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۰ دی ۱۴۰۱

  سلام کیوان عزیز
  سقف پرداخت خسارت بیمه بدنه بدون کروکی یک چهلم و یا ۲.۵ درصد دیه ماه های حرام است. این مبلغ در سال ۱۴۰۱، ۲۰ میلیون تومان و سقف پرداخت خسارت مالی بدون کروکی به ۷ میلیون تومان افزایش یافت سقف پرداخت خسارت مالی بدون کروکی بیمه نامه های شخص ثالث درحوادث رانندگی به ۷ میلیون تومان افزایش یافت و بخشنامه آن به واحدهای اجرایی بیمه ایران ابلاغ شد.

person
ا
۱۰ دی ۱۴۰۱

سلام و عرض ادب من ماشبنم بیمه بدنه داره و الان پارکینگه حدود ۸۰ روز هم از زمان تصادف گذشته ایا میتونم خسارت ماشینم رو از بیمه بگیرم.؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۴ دی ۱۴۰۱

  سلام وقت بخیر لطفا به واحد پرداخت خسارت شرکت بیمه بدنه خود مراجعه نمایید

person
امیر
۱۰ دی ۱۴۰۱

سلام و عرض ادب من همزمان با دوتا ماشین تصادف کردم و مقصر شدم سقف بیمه ام۱۶تومنه میخاستم بدونم که کلا ۱۶تومن بهشون میده یا هر کدوم ۱۶تومن؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۴ دی ۱۴۰۱

  سلام امیر عزیز
  خواهشمند است به واحد پرداخت خسارت شرکت صادر کننده بیمه خود مراجعه نمایید.

person
عباس
۰۶ دی ۱۴۰۱

سلام وعرض ادب آیا صاحب خودرویی که زیان دیده میتونه نظر کارشناس تعیین خسارت رو قبول نداشته باشه واز راننده مقصر شکایت کنه

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۶ دی ۱۴۰۱

  سلام شخص زیان دیده به هر حال می توانید شکایت کند. اما حتما قبلش با یک وکیل مشورت کنید.

   person
   عباس
   ۰۷ دی ۱۴۰۱

   سپاس از پاسخ شما.یعنی اگه سپر جلو به اندازه ۲۰ سانت ترک خورده باشه هم افت قیمت داره

    person
    نویسنده بیمه
    ۱۱ دی ۱۴۰۱

    سلام عباس عزیز
    سپر، آینه و چراغ با هر میزان شکستگی هم باشه صد در صد حساب میشه

person
عباس
۰۵ دی ۱۴۰۱

با سلام وخسته نباشید خدمت شما من با یک دستگاه برلیانس تصادف کردم سقف بیمه من ۴۸میلیونه کارشناس بیمه به زیان دیده گفته خسارت شما زیر ۲میلیون میشه حالا اون فرد میگه من بیمه قبول ندارم واز من شکایت کرده آیا میتونه از من خسارت بگیره

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۶ دی ۱۴۰۱

  سلام بله حداقل افت قیمت را می تواند بگیرد.

person
ز.ع
۲۷ آذر ۱۴۰۱

سلام.بیمه ثالث من تجارت نو است .ودریک تصادف با ماشین رنو داستر مقصر بوده ام . کارشناسی بیمه گفته برای خسارت بیست تومن بیشتر نمی‌دهیم .خسارت ماشین دویست تومن برآورد شده .چکار باید بکنم ؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۷ آذر ۱۴۰۱

  سلام سقف خسارت شما چقدر است؟خودروی مقابل نامتعارف بوده است؟ تفاوت بین این دو خیلی زیاد است؛ قاعدتا میتوانید اعتراض و شکایت کنید.

person
دانیالی
۲۵ آذر ۱۴۰۱

سلام
ما۳خودرو هستیم که درتصادف زیان دیده شدیم،وما تامین دلیل گرفتیم-وسقف بیمه طرف مقصربرای جبران خسارتمون کم هست،ودرتصادف مقصرفوت شده.
آیاخسارت ما رو از دیه مقصر میدن؟یا باید جداشکایت کنیم؟؟ممنون از پاسخ شما

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۷ آذر ۱۴۰۱

  سلام در این خصوص بهتر است که بایک وکیل آشنا در این حوزه صحبت کنید.

person
فرزاد
۰۹ آبان ۱۴۰۱

سلام حداکثر مالی برای اینکه نیاز به بازدید نباشه چقدره، بیمه سامان و بیمه ایران، نیاز به بازدید نباشه دیگه

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۰ آبان ۱۴۰۱

  سلام بازدید بدنه برای بار اول ضروری است

person
محسن
۲۴ مهر ۱۴۰۱

باسلام
من‌تصادف کردم و مقصر هم هستم آیا بیمه شخص ثالث خسارت ماشین من را هم میدهد؟
بیمه بدنه ندارم.
با تشکر

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۵ مهر ۱۴۰۱

  سلام خیر با بیمه بدنه قابل جبران است.

person
کریمی
۳۱ شهریور ۱۴۰۱

سلام باخودروی هایمای اینه به اینه شدم اینه اش پریده هزینه شده ۳۵۰۰۰۰۰تومان بیمه هزینه ی اینه دنا پلاس را حساب میکند۱۵۰۰۰۰۰ البا قی میگه از جیب خودم باید بدم ایا درست هست

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۵ مهر ۱۴۰۱

  سلام بله البته اگر هایما دارای بیمه بدنه باشد می تواند استفاده کند.

person
یاسمین چشمی
۲۸ شهریور ۱۴۰۱

سقف تعهد بیمه شخص ثالث الان چقدره؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۹ شهریور ۱۴۰۱

  سلام سقف تعهد مالی ۴۰۰ میلیون تومان است.

person
مسعود
۲۶ شهریور ۱۴۰۱

سلام من دوماه پیش تصادف کردم که سقف مالی بیمه من ۲۰ میلیون هست ولی خودروی زیاندیده ۱۰۰ میلیون خرج دارد من باید چکار کنم راهنمایی بفرمایید

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۷ شهریور ۱۴۰۱

  سلام ایشان اگر بیمه بدنه داشته باشند، می توانند خسارت را جبران کنند. همچنین می توانند در صورت تایید از شما بابت افت قیمت شکایت کنند.

person
امیر رضا
۲۴ شهریور ۱۴۰۱

سلام وقت بخیر ، سال ۱۴۰۰ واژگونی خودرو اتفاق افتاد و پدرم راننده بود طبق رای دادگاه ۳۷ درصد دیه کامل ب پدرم تعلق باید بگیره ک کارشناس بیمه ایران ۳۷ درصد رو با دیه سال جدید ک ششصد میلیون هست حساب نکردن و میگن چون سقف تعهد راننده ۴۸۰ تومن هست هر یک درصد میشه ۴۸۰۰ و با دیه کامل حسابش نکردن ، آیا این مدل حساب کردن درست یا خیر؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۵ شهریور ۱۴۰۱

  سلام باید بر اساس سال جدید حساب شود. مساله پرداخت خسارت شرکت های بیمه متاسفانه به درستی انجام نمی شود. از طریق قانونی می توانید اقدام کنید.

person
زیبا محبی
۲۲ شهریور ۱۴۰۱

سقف پرداخت خسارت مالی در بیمه شخص ثالث برای سال ۱۴۰۱ چقدر ه

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۳ شهریور ۱۴۰۱

  سلام بستگی به این دارد که شما چه سقفی را انتخاب کرده باشید؛ ولی حداکثر ۴۰۰ میلیون تومان است.

person
آرش
۳۱ تیر ۱۴۰۱

سلام خسته نباشید
من ۲۹ ام با یک ۲۰۷ دنده ای مدل ۱۴۰۰ با کروز کنترل تصادف کردم
سقف تعد مالی بیمم ۱۶ میلیون است
تصادف شدید بود و اون ماشین با گارد ریل برخورد کرد
حالا که خسارت بالاتر از سقف تعهد مالی من میشه
تفاوت مبلغ را من باید پرداخت کنم؟ و اینکه اون فرد میتونه از بیمه بدنه خودش استفاده کنه؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۱ مرداد ۱۴۰۱

  سلام آن شخص باید از بیمه بدنه خود استفاده کند و البته می تواند با شکایت افت قیمت را دریافت کند.

person
سیروس
۲۴ تیر ۱۴۰۱

سلام. ۱ -تعهد مالی بیمه مربوط به سرنشین اتومبیل مقصر هست یا سرنشین اتومبیل حادثه دیده؟
۲- مبلغ تعهد مالی به هر سرنشین تعلق میگیرد یا به مجموع سرنشینان. مثلا تعهد ۵۰ م تومان درج شده چند نفر را پوشش میدهد؟ یک نفر یا ۴ نفر (ظرفیت مجاز سواری)

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۴ تیر ۱۴۰۱

  سلام سرنشین هر دو خودرو پوشش داده خواهند شد. تعهد مالی مربوط به خسارات مالی به خودرو است و ارتباطی به سرنشینان ندارد.

person
سام
۲۳ تیر ۱۴۰۱

سلام خسته نباشید
چند وقت پیش تصادف کردم و بنده مقصر شدم بیمه سقف خسارت را پرداخت کرد ولی مدعی هستند که خسارت بیشتر بوده و افت ماشین هم می خواهند
لطف میکند راهنمایی کنید که میتونم از یه کوپن دیگه استفاده کنم و اینکه افت ماشین برای چندسال از عمر ماشین حساب میکنن چون اون ماشین پراید مدل ۹۲ بود
متشکزم

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۳ تیر ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، مابقی خسارت را ایشان می توانند از بیمه بدنه خود استفاده کنند؛ اما می توانند افت قیمت بگیرند.البته افت قیمت میخورد یا خیر، شورای حل اختلاف تعیین می کند.

person
حسین
۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱

سلام ببخشید ماشین من رادزد برده وبعد از گزارش پلیس مبنی بر پیداشدن ان فقط بدنه باقی مانده وچهار چرخ ایا بیمه شخص ثالث باید خسارتی پرداخت کند ماشبن پراید سال ،۸۳بودبیمه بدنه ندارد چون نپذیرفتند که بیمه کنند

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، ارتباطی با بیمه شخص ثالث ندارد.

person
کیوان
۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۱

سلام من تصادف کردم سال ۱۴۰۰ پزشک قانونی بعد معاینه ۶۱درصد برام آسیب دیدگی تعیین کرده مقصر هم خودم هستم کار دادگاه ۱۵ فروردین ۱۴۰۱ تموم شد الان مدارک و تحویل بیمه دادم بیمه هم به من گفت چون تعهد راننده ۳۳۰ میلیون این ۶۱درصد و از ۳۳۰ میلیون محاسبه می کنیم ولی با یک قاضی مشورت کردم گفت نه ۶۱ درصد از ۶۰۰ میلیون محاسبه میشه ولی سقف تعهد راننده ۳۳۰ میلیون بیشتر بهت پرداخا نمیکنه. آیا بیمه درست میگه ؟؟ و اگه بیمه اینطور محاسبه کنه ۱۳۰ میلیون کمتر میده . که در اینصورت من باید چکار کنم ؟؟ لطفا راهنمایی ونید ممنونم

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، بهتر است که با یک وکیل در این خصوص مشورت کنید که اگر حق با شماست، آن را بگیرید.

person
علی
۲۹ فروردین ۱۴۰۱

سلام. اگر. ماشینی یکبار دیه جانی پرداخت کرده باشد. و در همان سال مجددا تصادف کند. می‌تواند باز هم از بیمه ثالث پرداخت دیه کند؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۳۰ فروردین ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، قاعدتا باید بتواند بگیرید اما باز از واحد خسارت خود شرکتتان باید بپرسید.

person
ali
۲۷ فروردین ۱۴۰۱

واریزی خسارت بیمه شخص ثالث چقدر طول می کشد

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۷ فروردین ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، هر شرکتی متفاوت است. برخی ۲۴ ساعت کاری و بعضی هم تا یک ماه بعد واریز می کنند.

person
محمدی هستم
۱۹ فروردین ۱۴۰۱

سلام خسته نباشید من برج هفت سال قبل تصادف کردم و مقصر بودم که صدمات زیادی دیدم وسقف خسارت بیمه واسه راننده ۳۳۰ ملیون هست آیا بنده اگر دیه ام بالا تر از ۳۳۰ ملیون باشه بهم بیشتر میدن یا بیشتر از سقف تعیین شده بهم نمی‌دن

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، برای سال ۱۴۰۱ و آن هایی در ۱۴۰۰ بیمه گرفتند نیازی به دریافت الحاقیه نیست و مبلغ بیشتر می شود.

person
عارف
۱۶ فروردین ۱۴۰۱

سلام بیمه ۴۴درصد واسه خسارت برام زده البته مبلغش۱۴۵۰۰۰۰۰۰تومن بعدگفتن براساس سال ۹۹محاسبه میشه

ایا درسته این مطلب

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۶ فروردین ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، این بیشتر مربوط به واحد خسارت است. اینکه چه چیزی دقیقا محاسبه شده است، باید از خودشان بپرسید.

person
عباس
۱۴ فروردین ۱۴۰۱

سلام،
برای خسارت های مالی ظاهراً طبق قانون برای ماشین های گران قیمت خسارت متناظر با نصف دیه یک مرد (یعنی در سال ۱۴۰۱ معادل ۲۰۰ میلیون تومان) محاسبه می شود آیا این عدد برای شرکت بیمه است یا شخصی که تصادف کرده و مقصر بوده؟
لطفاً در این مورد با یک مثال عددی می توانید توضیح بیشتری بدهید و اینکه پرداخت مازاد خسارت برعهده چه کسی است؟

با سپاس

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۵ فروردین ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، این بحث خسارات نامتعارف می شود که توصیه می کنیم حتما مقاله آن را مطالعه کنید.

person
محمدحسن
۱۱ فروردین ۱۴۰۱

سلام
کارشناس گرامی‌ ، اینطور که دیدم بر خلاف خیلی از سایت ها، واقعا پاسخگوی سؤالات مطرح شده بوده اید و از این بابت تشکر میکنم و ممنون میشم سؤال من رو هم جواب بدید.
آسیب های جسمانی سرنشینان مطابق با کدام خسارت ها پرداخت میشه؟ جانی مالی یا …؟
و اینکه سقف تعهد هم داره ، یا خیر؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۱ فروردین ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز آسیب جسمانی سرنشینان تحت پوشش جانی بیمه شخص ثالث پرداخت می شود و سقف تعهدات آن در سال ۱۴۰۱ در ماه های عادی ۶۰۰ میلیون و در ماه های حرام معادل ۸۰۰ میلیون تومان خواهد بود.

person
رستمی
۱۰ فروردین ۱۴۰۱

شخص سرنشین خودرو بوده، از ۳نفر دونفر فوت کردن و ایشون مونده فقط،
کلی هم هزینه بیماریتان و بستری داشته.
الان بیمه چقدرش رو تعهد میکنه؟
و آیا غیر از خسارت دیه هم تعلق میگیره؟؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۰ فروردین ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، میزان خسارت یا دیه را کارشناس بعد از بررسی مدارک تعیین می کند.

person
م.موسوی
۰۹ فروردین ۱۴۰۱

بیمه تکمیلی دارم. عابر پیاده بوده و ماشین پس از تصادف متواری شد.
آیا با توجه به داشتن مدارک پزشکی (بستری-جراحی) و تاییدیه پلیس، مبلغی بعنوان خسارت جرح میتوان از شرکت بیمه گذار دریافت کرد؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۹ فروردین ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، این مساله حقوقی است. اینکه شما می توانید خسارتی را دریافت کنید؛ اما روش دریافت متفاوت است. از شرکت بیمه گر هم باید از خودشان بپرسید که در چنین مواقعی چه شرایطی دارند.

person
بارش.
۲۴ اسفند ۱۴۰۰

سلام وخسته نباشی…جناب وضعیت مالی واقتصادی اینروزاخیلی داغونه..بنده میخام بیمه کنم.وهمه گیومیدونم درموردبیمه.چه. اهط هست ک حداقل وواسم شرکت بیمه تایین کنه یعنی مثلاراه داره ک پایین ترین قیمت..یادمه چندین سال پیش راننده رومیتونستن حذف کنن وقیمتش عالی میشد.الان من بایدتوبیمه چی بگم.ماشینمم ک کلااخابه.

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۴ اسفند ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، ممنون میشویم که یکبار قبل از ارسال، متن را بخوانید و ویرایش کنید. به هر حال این پوشش های بیمه ای است و شما می توانید قسطی پرداخت کنید.

person
حمید کلباسی
۲۲ اسفند ۱۴۰۰

سلام کارشناس عزیز . چرا همه سئوال کننده ها را به افسر پلیس یا وکیل یا شرکت بیمه رجوع میدهی؟ لطفا به جای جوابهای فرمالیته ؛ به مردم گرفتار ما جواب مناسبی بدهید که گره ای از کارشان باز شود

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۳ اسفند ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، بیمه دات کام یک کارگزاری آنلاین است و سوالات مربوط به بیمه را پاسخ می دهد. سوالاتی که ما آن ها را به وکیل یا مکان دیگر ارجاع می دهیم، جنبه حقوقی دارند و باید خودشان از طریق وکیل یا روش دیگر پیگیری کنند.

person
حمیدرضامحسنی
۰۷ اسفند ۱۴۰۰

سلام خسته نباشید متور من را توپارکینک جلوی ساختمان باماشین ازروی ان ردشدن وفرارکردن من بیمه شخص ثالث دارم میتونم ازبیمه نامه ام خسارت بگیرم چون تعهدمالی داره یانه ممنون ازراهنمایتون

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۸ اسفند ۱۴۰۰

  سلام بیمه شخص ثالث فقط خسارت های مالی وارد شده به خودروی دیگران از طرف شما را جبران می کند. در این حالت، مساله جنبه حقوقی هم پیدا می کند که حتما باید با یک وکیل مشورت کنید.

person
وحید ملک اسفندیاری
۰۷ اسفند ۱۴۰۰

سلام بنده با نیسان شوکا یخچالدار بخاطر ترمز خالی کردن ماشینم از عقب به تریلی کفی زدم و بخاطر برخورد شدید کف تریلی با اتاق ماشین ویخچال کلا اتاق ماشین از بین رفت اما خودم هیچ صدمه ای ندیدم و چون از پشت زده بودم مقصر بودم ماشین کفی زیان چندانی ندید ورضایت داد رفت اما ماشین خودم داغون شده میخواستم ببینم آیا بیمه در پرداخت خسارت برای ماشین من شامل میشود یا نه ؟بیمه بدنه نداشتم فقط شخص ثالث داشتم ممنون

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۷ اسفند ۱۴۰۰

  سلام خیر دوست عزیز، بیمه شخص ثالث فقط خسارت های مالی وارد شده به خودروی زیان دیده را پوشش می دهد.

  person
  حمیدرضاخسروی
  ۲۶ مرداد ۱۴۰۱

  سلام ماشین من بیمه کارشناس ۲۷میلیون تعیین کرده ولی صافکار۳۵میلیون تمام کرده بقیه خسارت باچیه؟

   person
   کارشناس بیمه
   ۲۷ مرداد ۱۴۰۱

   سلام می توانید از طریق شکایت اقدام کنید. البته به سقف تعهد طرف مقابل هم بستگی دارد.

  person
  حمیدرضاخسروی
  ۲۶ مرداد ۱۴۰۱

  سلام ماشین من بیمه کارشناس ۲۷میلیون تعیین کرده ولی صافکار۳۵میلیون تمام کرده بقیه خسارت باچیه؟بقیه خسارت ایامقصربایدبده.

   person
   کارشناس بیمه
   ۳۱ مرداد ۱۴۰۱

   سلام آن خودرو نامتعارف باشد، از بیمه بدنه اید استفاده کند.

person
صاحب
۰۶ اسفند ۱۴۰۰

سلام من چن روز پیش از فرعی وارد خیابان اصلی شدم ی سمندی با سرعت زیاد بهم زد سمندی چون سرعتش خیلی زیاد بوده چن متر اونطرف تر به ی پرشیا زد الان راهور مقصر ۵۰.۵۰ مشخص کرده میخواستم بدونم من هم باید خرج پرشیا رو بدم یا فقط سمندی باید بده چون ماشین من به سمندی هیچ برخوردی نکرده ممنون

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۶ اسفند ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، این مساله را باید از خود افسر بپرسید. به هر حال، هرچه شما را جریمه کرده اند، باید پرداخت کنید.

  person
  حمیدرضاخسروی
  ۲۶ مرداد ۱۴۰۱

  سلام ماشین من بیمه کارشناس ۲۷میلیون تعیین کرده ولی صافکار۳۵میلیون تمام کرده بقیه خسارت باچیه؟

   person
   کارشناس بیمه
   ۱۲ شهریور ۱۴۰۱

   سلام اگر خودرویتان نامتعارف است، می توانید از بیمه بدنه استفاده کنید. در غیر اینصورت با فاکتور میتوانید از طریق قانونی اقدام کنید.

person
ساربان
۰۳ اسفند ۱۴۰۰

سلام
درمرداد۱۴۰۰که محرم هم بود پدرم تصادف کرد وفوت شد مادرم هم بشدت مجروح ودچار شکستگی زیادی شده وماشینمون هم طبق کارشناسی۹۰میلیون خسارت دیده وحالا طرف که مقصر کامل هست نه خودش ونه تریلی اش ایرانی نیستند بیمه حافظ داره که سقف تعهداتش تا۶۴۰میلیون ومالیش تا۱۶میلیون داره
ایا بیمه کل مبلغ دیه وخسارت که ۱ملیارد بیشتر هست رو پوشش میده یا بیشتر از سقف تعهدات بیمه هست وباید مابقی رو خود راننده مقصر بده
ممنون

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۴ اسفند ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، به هر حال تا حدی که شما تعیین کرده اید، خسارت پرداخت خواهد شد.

person
ساربان
۰۳ اسفند ۱۴۰۰

سلام
درمرداد۱۴۰۰که محرم هم بود پدرم تصادف کرد وفوت شد مادرم هم بشدت مجروح ودچار شکستگی زیادی شده وماشینمون هم طبق کارشناسی۹۰میلیون خسارت دیده وحالا طرف که مقصر کامل هست نه خودش ونه تریلی اش ایرانی نیستند بیمه ای به اسم بیمه حافظ داره که سقف تعهداتش تا۶۴۰میلیون ومالیش تا۱۶میلیون داره
ایا این بیمه کل مبلغ دیه وخسارت که ۱ملیارد بیشتر هست رو پوشش میده یا نه
ممنون

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۴ اسفند ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، این مساله را باید دقیقا از واحد خسارت بیمه حافظ بپرسید. چون خیلی خاص است.

person
سعید
۰۲ اسفند ۱۴۰۰

سلام خسته نباشید من ۲۰۶ تیپ ۵دارم سقف تعهد مالی تا۳۲۰میلیون زدم بعد شنیدم سقف تعهد مالی تا ۳۲میلیونه آیا صحت داره

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۳ اسفند ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز سقف تعهدات مالی در سال ۱۴۰۰، ۳۲۰ میلیون تومان است و شنیده شما کاملا اشتباه است

person
مهران
۳۰ بهمن ۱۴۰۰

سلام وقت بخیر
من با موتور تصادف داشتم مشکلی برای پاشون ایجاد شده
میخواستم بدونم دیه ای که دادگاه میبره بیمه کامل پرداخت میکنه

  person
  کارشناس بیمه
  ۳۰ بهمن ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، اول از همه میزان دیه را پزشکی قانونی پرداخت می کند و اینکه چقدر بیمه پرداخت می کند، به نظر قاضی هم بستگی دارد.

   person
   مهری
   ۲۳ فروردین ۱۴۰۱

   سلام من باچندماشین برخوردکردم سقف بیمه ماشین من ۲۰میلیون هست ایابیمه خسارت ماشینهای دیگه روپرداخت میکنه یعنی اگه خسارت ماشینها ۸۰میلیون باشه بیمه پرداخت میکنه چیکار کنم

    person
    کارشناس بیمه
    ۲۴ فروردین ۱۴۰۱

    سلام دوست عزیز، فقط با سقف مالی پرداخت خواهد کرد.

person
مهدی عباسی
۲۴ بهمن ۱۴۰۰

سلام من تصادف کردم و مقصر بودم ماشین زیاندیده ۱۶ میلیون خرجش شده .بیمه من هم بالاترین تعهد را داره تا مبلغ ۶۵ میلیون تومان آیا این هزینه رو تمام بیمه پرداخت میکنه

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۵ بهمن ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، بالاترین تعهد از عددی که شما نوشتید، بیشتر است. اما با توجه به شرایط بیمه به احتمال زیاد خسارت را کامل پرداخت خواهد کرد. باز باید دید که نظر کارشناس بیمه بعد از بررسی خودرو چیست. فقط نکته اصلی اینکه به هیچ وجه قبل از بازدید، اقدام به تعمیر خودرو نکنید.

person
حسین
۲۰ بهمن ۱۴۰۰

سلام و خسته نباشید
من تقریبا ۴ سال پیش تصادف کردم و فکم شکست و به راننده شکایت کردم دیه ام را گرفتم و رضایت دادم
الان بعد چه سال صورتم بی حس هست و فکم هم خوب نشده میخواستم بدونم میتونم بازم شکایت کنم بخاطر مشکلات فکم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۱ بهمن ۱۴۰۰

  سوال دوست عزیز، این بستگی به شرایط دارد و سوال کاملا حقوقی است و حتما باید با یک وکیل مشورت کنید.

person
ehsan mataranloie
۱۶ بهمن ۱۴۰۰

باسلام بنده با چند ماشین تصادف ومن را مقصر کردن اگر سقف بیمه ۳۰ میلیون باشد به هر ماشین حداکثر ۳۰ میلیون تعلق میگیره یا مجموع سه ماشین ۳۰ میلیون هست

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۶ بهمن ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز لطفا با واحد پرداخت خسارت تماس بگیرید

  person
  عباس
  ۲۱ اسفند ۱۴۰۰

  مجموع ۳۰ تومن میدن

person
مسعود
۱۵ بهمن ۱۴۰۰

سلام من با یک اقایی تصادف کردم سقف بیمه ثالث من ۱۸ میلیون بوده ماشین ایشون ۱۷ میلیون خسارت خورده ک شامل سوختن موتورماشین در حین تصادف بخاطر شکستن کارتر شده الان بیمه میگه من خسارت موتور رو بهت نمیدم باید ماشین رو خاموش میکردی همونموقع ک موتور نمیسوخته الان این اقااز من شکایت کرده خسارتشم ازمن میخاد 😔
داستان چیه !!!!!
لطف میکنید بگید قانون چی میگه اینجا …

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۵ بهمن ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، این مساله حقوقی است و حتما باید توسط یک حقوقدان و وکیل نظر داده شود.

person
حسین
۱۲ بهمن ۱۴۰۰

سلام من ماشینم پرشیا از پشت خوردم به یک اریزو۵ ماشینه اریزو۵ بیمه بدنه نداره ۲سال ازتولیدش میگذره جلوش کمی جلو کاپوتش اسیب دید سقف تهد مالی بیمه ماشینم۱۶میلیون هست حساب کردم به صافکار عکس ماشینو نشون دادم گفت تمام با چهارده الی پونزده جمع میشه امروز طرف بهم زنگ زده میگه خسارت دنا رو بهم دادن تکلیفش چیه ایا افت قیمت رو هم میتواند بگیره چون خودرو نامتعارف قرار میگیره؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۲ بهمن ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، مساله شما حقوقی است و باید از یک وکیل بپرسید. اما در حالت کلی توصیه می کنیم که همیشه بیشترین سقف بیمه شخص ثالث را انتخاب کنید.

   person
   pouyaپویاا
   ۱۶ اسفند ۱۴۰۱

   اقا من برج ۱۱اونم پنجم تصادف کردم هی میرم بیمه رازی کرج میگن یه هفته دیگه ایا قانونی هست برای پرداخت خسارات تورو خدا هرکی میتونه کمک کنه چند روز دیگه همه جا می بینده من میرم مسافرت کلا خم خسارت شیش هفت ملیون نشد زیر ده ملیون هم نبود

    person
    کارشناس بیمه
    ۱۶ اسفند ۱۴۰۱

    سلام. از طریق بیمه رازی اقدام کنید و این موضوع را حضوری پیگیری نمایید.

person
ابوالفضل
۰۸ دی ۱۴۰۰

سلام خسته نباشید من دخترم ماشین بهش زد تو ماه حرام فوت کرد وبیمه اعتراض کرد ۸۰درصد طرف مقابل مقصر کرد بعد الان خسارت جانی بیمه شخص ثالث برام پیام داده ۲۳۰۰۰۰۰۰۰واریز می‌شود میشه راهنمایی کنید یعنی این کل مبلغ می‌خوان واریز کنن ممنون

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۹ دی ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز لطفا با واحد پرداخت خسارت تماس بگیرید

person
جواد
۰۷ دی ۱۴۰۰

سلام من روز دوشنبه با ی ماشین ۲۰۶ تصادف کردم و شاسی و جلو بندی ماشین کلا داغون شد،۲۰۶ هم مقصر اعلام شد، اگر بیمه ۸ میلیون بده و ماشین من خرجش ۱۲ میلیون باشد انموقع چه باید کرد؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۷ دی ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز لطفا میزان خسارت بیمه خود را با واحد پرداخت خسارت شرکت بیمه خود پیگیری نمایید .زیرا هر شرکت بیمه در محاسبه میزان پرداختی طبق قوانین بیمه مرکزی و شرایط خاص خود عمل می کند.

   person
   قاسم
   ۰۹ فروردین ۱۴۰۱

   با سلام
   در مواردی دیده میشه که دیه فرد آسیب دیده به طور مثال یک میلیارد و نیم شده اگه راننده حداکثر تعهدات سقف بیمه مثلا همون۳۲۰ میلیون رو هم پرداخت کرده باشه مابقی این پول رو راننده باید بده یا بیمه میده؟

    person
    کارشناس بیمه
    ۱۰ فروردین ۱۴۰۱

    سلام دوست عزیز، این مربوط به خسارات خودروهای نامتعارف می شود که در این مقاله می توانید مطالعه کنید. در خسارات نامتعارف از بیمه بدنه شخص آسیب دیده استفاده می شود.

  person
  ابوذر عسکری
  ۲۳ تیر ۱۴۰۱

  سلام وعرض ادب⚘یه ون از پشت با ماشین ما برخورد کرده وخرج ماشین من بالی ۳۵ میلیون هست وبیمه اون شخص حداکثر۱۶ میلیون مابقی خسارت را میشودبه بیمه وکالت دادو از شرکت بیمه دریافت کرد یعنی خسارت مالی هم مثل خسارت بدنی میشود از بیمه گرفت یا باید ازشخص گرفت؟

   person
   کارشناس بیمه
   ۲۳ تیر ۱۴۰۱

   سلام دوست عزیز از بیمه بدنه باید استفاده کنید.

    person
    حمیدرضا
    ۱۴ مرداد ۱۴۰۱

    سلام وقت بخیر همین مشکل برای من پیش امده خودروی من خودرو صفر متعارف میباشد و تو تصادف طرف مقابل مقصره است و باید بالغ بر دویست میلیون تومن بدون احتساب افت قیمت خودرو بپردازد و بیمه ایشان سقف ۱۶ میلیونی دارد بیمه بدنه نداشته باشم تکلیف چیست آیا باید از مقصر حادثه نقدی خسارت را دریافت نمود؟

     person
     کارشناس بیمه
     ۱۴ مرداد ۱۴۰۱

     سلام در این خصوص هنوز جواب دقیقی نداریم؛ اما بهتر است که با یک وکیل مشورت کنید. به هر حال خودروی شما متعارف است.

person
ضابطی
۰۷ دی ۱۴۰۰

سلام برای محاسبه قیمت بیمه شخص ثالث خودرو خودمون میتونیم تخمین بزنیم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۷ دی ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، بله خودتان میتوانید حدس بزنید اما برای محاسبه دقیق لازمه که از طریق سایت بیمه دات کام اقدام کنید.

  person
  حسن شفیعی
  ۲۲ فروردین ۱۴۰۱

  سلام از پشت یک تریلی به مازد و ماشین داغون شدازاتاقش تا جاهایه دیگه.باید تعویض اتاق بشه. طرف صددرصدمقصرمعرفی شده بیمه تا چقدر هزینه های منو میده

   person
   کارشناس بیمه
   ۲۳ فروردین ۱۴۰۱

   سلام دوست عزیز، بستگی به شرکت بیمه و کرمش دارد.

person
عارف سمک
۲۴ آذر ۱۴۰۰

سلام من با ماشین واژگون شدم از کمر به پایین فلج شدم بیمه شخص ثالث شامل حالم میشه یا نه ممنون

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۵ آذر ۱۴۰۰

  سلام عارف عزیز در جواب سوال شما باید بگوییم که بله پوشش حوادث راننده بیمه شخص ثالث مشمول شما خواهد شد.

   person
   babak
   ۲۸ فروردین ۱۴۰۲

   سلام خسته نباشید امکان داره بیمه پول رو تو دو تا قسط واریز کنه مثلا ۶۰ میلیون امروز و بقیش فردا

    person
    نویسنده بیمه
    ۲۸ فروردین ۱۴۰۲

    سلام. به شرایط شرکت بیمه بستگی دارد.

  person
  حسین
  ۱۱ اسفند ۱۴۰۰

  سلام خسته نباشید من سال۹۷تصادف کردم وسرنشین خودروبودم امسال که رای قطعی شد اول/۷۳۳/۴۴۰/۰۰۰بودکه ازاین مبلغ بیمه ایرانحدود۵۳۰میلیون وپرداخت کردومابقی دیه رو به صندوق تامین معرفی کردوبیمهطبق رای وحدت رویه ۱۱درصدازمبلغ دیه روردکرد امادرعوض دیه مامومه سرم که لحاظ نشده بود اضافه شد به دیه که طبق محاسبات خودم الان باید صندوق ۳۱۱میلیون میریخته که درعوض حدود۳۸میلیون واریزکرده الان باید چکارکنم مگه سقف تعهدبیمه وصندوق تامین چقدر هست؟که الان حدود۲۷۶میلیون پول من روواریز نکرده وبایدچکارکنم باتشکر

   person
   کارشناس بیمه
   ۱۲ اسفند ۱۴۰۰

   سلام دوست عزیز، این مساله حقوقیه و شما باید با کارشناس بیمه و همچنین وکیل مشورت کنید.

  person
  میلاد
  ۱۴ فروردین ۱۴۰۲

  سلام من ماشینم سمند ۹۱ از پشت زدم به پراید مدل ۸۶ سقف بیمه‌من ۲۰ تومن بوده وایشان مدعی است که ماشین ۱۰۰خرج برداشته ۲۰ تومنو ما پرداخت کردیم از بیمه والباقی شو اگر از بیمه بدنه استفاده کنه یا ت جه به متعارف بودن ماشین تکلیف چیه؟

   person
   کارشناس بیمه
   ۱۵ فروردین ۱۴۰۲

   سلام. سقف خسارات مالی سال ۱۴۰۱ تا ۴۰۰ میلیون تومان بود. با تایید بیمه می توانید خسارت را پرداخت نمایید.

  person
  محمد زارعی
  ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۲

  درود، در صورت استفاده از کارت طلایی، آیا می‌شود خسارت افت قیمت خودرو، از مقصر حادثه دریافت کرد؟
  پرشیا به جیپ و سمند زده، سقف خسارت مالی ۲۰ میلیون و خسارت وارد شده به تایید کارشناس ۲۰۰ میلیون است، خودرو بنده سمند و کارت طلایی دارد، آیا میتونم برای بقیه خسارت از کارت طلایی استفاده کنم و بعد افت قیمت ماشین از مقصر حادثه بگیرم؟

   person
   نویسنده بیمه
   ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۲

   سلام. این موضوع را باید از ایران خودرو پیگیری کنید.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید