07 شهریور 1402

سقف خسارت بیمه شخص ثالث چیست؟ تعهد مالی بیمه شخص ثالث در سال 1402

اغلب رانندگان از ضرورت قانونی بیمه شخص ثالث برای وسایل نقلیه خود آگاهی دارند. بیمه شخص ثالث دو نوع خسارات مالی و جانی را پوشش می دهد. بیمه‌گر متعهد به پرداخت سقف خسارت بیمه شخص ثالث اتومبیل برای جبران خسارت های جانی و مالی مطابق حداکثر تعهدات توافقی در بیمه‌نامه شخص ثالث است.

بیمه مرکزی هر سال میزان سقف خسارات مالی و جانی را بر اساس نرخ دیه اعلامی قوه قضاییه اعلام می‌کند. سقف خسارت جانی بیمه شخص ثالث معادل دیه مرد کامل در ماه‌های حرام است. ولی مگر می‌توان از پوشش‌های جانی بیمه شخص ثالث صحبت کرد ولی نسبت به سقف خسارت مالی بیمه شخص ثالث بی توجه ماند؟ پوشش‌های مالی بیمه شخص ثالث به جبران خسارات مالی شخص ثالث و زیاندیده در جریان تصادف به جز راننده مقصر می‌پردازد. ولی پوشش مالی  و سقف بیمه شخص ثالث طبق اصول خاصی تعیین خواهد شد که در این مقاله به آن می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

سقف خسارت جانی بیمه شخص ثالث در سال ۱۴۰۲ چقدر است؟

لازم به ذکر است که سقف پرداخت خسارت جانی به میزان مبلغ دیه بستگی دارد. این مبلغ هر سال به وسیله رئیس قوه قضاییه با توجه به نرخ تورم و شاخص اعلام شده توسط بانک مرکزی مشخص می‌شود. سقف پرداختی در خسارت جانی بیمه شخص ثالث هم برابر با دیه کامل یک انسان در ماه‌های حرام است.

بر همین اساس نرخ دیه کامل انسان در سال ۱۴۰۲ با حدود ۳۳ درصد افزایش نسبت به سال ۱۴۰۱، در سال ۱۴۰۲، برای ماه‌های حرام 1 میلیارد و 200 میلیون تومان و در ماه‌های غیر حرام، معادل ۹۰۰ میلیون تومان تعیین شده است. نکته مهم دیگر این است که اگر تعداد آسیب‌دیدگان در یک تصادف بیش از تعداد سرنشینان هر خودرو باشد، صندوق تامین خسارات جانی بیمه مرکزی پرداخت خسارت را برعهده می‌گیرد. این پوشش علاوه بر تصادف منجر به فوت، تصادفاتی که با جراحت همراه هستند را هم شامل می‌شود.

برای آشنایی با روند دریافت خسات بیمه ثالث از شرکت بیمه، کلیک کنید.

سقف پرداخت خسارت مالی بیمه شخص ثالث شرکت‌های مختلف

به بیمه با پوشش مالی بیش از حالت پایه، اصطلاحاً بیمه مازاد شخص ثالث گفته می‌شود. بیمه مرکزی حداکثر تعهد مالی بیمه شخص ثالث را از بعد مالی در سال ۱۴۰۲، معادل ۶۰۰ میلیون تومان اعلام کرده‌است. برخی شرکت‌های بیمه‌گر نظیر بیمه ایران حداکثر پوشش مالی بیمه شخص ثالث را ۶۰۰ میلیون تومان اعلام کرده‌اند؛ اما  شرکت‌های بیمه می‌توانند برحسب توانگری مالی خود، بین حداقل و حداکثر تعهدات مالی اعلامی بیمه مرکزی، سقف پوشش‌های مالی بیمه شخص ثالث خود را تعیین کنند. بنابراین نباید انتظار داشت که همه شرکت‌های بیمه خودرو سقف تعهدات مالی بیمه شخص ثالث اعلامی از سوی بیمه مرکزی را ارائه کرده باشند.

سقف بیمه شخص ثالث در بخش مالی، به کمک نرخ دیه تعیین شده در ماه‌های حرام مشخص می‌شود؛ حداقل تعهدات مالی بیمه شخص ثالث برابر با 2.5 درصد نرخ دیه در ماه حرام بوده و حداکثر آن، معادل 50% این عدد است. به همین خاطر شرکت‌های بیمه تعهدات مالی خود را برای سال 1402، بین 30 میلیون تومان و 600 میلیون تومان ارائه می‌دهند. توجه کنید که سقف خسارت برای تصادفات با کروکی است و برای حالاتی که کروکی وجود ندارد، شرکت بیمه مبلغی بیشتر از 30 میلیون تومان را جبران نخواهد کرد.

چه شرکت‌هایی سقف خسارت مالی بیمه شخص ثالث را ارائه می‌دهند؟

با ورود به سایت بیمه دات کام به راحتی می‌توانید شرکت‌هایی که سقف پوشش‌های مالی بیمه ثالث را ارائه می‌دهند، بیابید. فقط کافی است پس از ورود اطلاعات خودروی خود، هنگام انتخاب پوشش‌های مالی مبلغ ۶۰۰ میلیون را در سال ۱۴۰۲ انتخاب نمایید. به این ترتیب، در عرض چند ثانیه، نرخ شخص ثالث خودرو شرکت‌های بیمه ای معتبری ارائه خواهد شد که این سقف تعهدات مالی بیمه ثالث را ارائه کرده‌اند. اگر شرکت مورد نظر شما سقف خسارت نداشت، می‌توانید اقدام به تغییر شرکت بیمه شخص ثالث کنید.

سقف پرداخت خسارت برای ماشین‌های نامتعارف

براساس قانون همه خودروهایی که ارزش و قیمت آن‌ها بیشتر از ۵۰ درصد مبلغ دیه است ماشین لوکس یا نامتعارف هستند. یعنی در سال ۱۴۰۲ همه ماشین‌های بالای ۶۰۰ میلیون تومان ماشین نامتعارف هستند. نحوه محاسبه میزان خسارت پرداختی به ماشین‌های لوکس به شکل زیر است:

مبلغ خسارت وارد شده * قیمت روز گران‌ترین خودروی متعارف / ارزش خودروی نامتعارف آسیب‌دیده

اگر میزان این خسارت بیشتر از میزان تعهدات مالی بیمه ثالث باشد، می‌توان بقیه خسارت را با بیمه بدنه خودروی متعارف جبران کرد.

 

سقف خسارت بیمه شخص ثالث

هرچه پوشش‌های مالی بیشتری انتخاب کنید بیمه ثالث خسارات بیشتری را جبران می‌کند.

پوشش‌های جانی بیمه شخص ثالث چیست؟

تعهدات جانی بیمه شخص ثالث، خسارات جانی فرد زیان‌دیده در جریان تصادف را پوشش می‌دهد. این خسارات جانی شامل موارد زیر هستند:

 • نقص عضو
 • بستری شدن در بیمارستان
 • غرامت فوت

طبق قوانین بیمه مرکزی، سقف خسارات جانی بیمه شخص ثالث براساس نرخ دیه مرد کامل در ماه‌های حرام مشخص می‌گردد. قوه قضاییه، هر سال نرخ دیه کامل را اعلام می‌کند. بر این اساس، سقف پوشش جانی در سال 1402 برابر نرخ دیه برای ماه‌های حرام، یعنی 1 میلیارد و 200 میلیون تومان است. این عدد برای ماه‌های غیر حرام 900 میلیون تومان محاسبه می‌شود.

بیمه شخص ثالث چند نفر را پوشش می‌دهد؟

در تصادفات رانندگی تعداد نفرات تحت پوشش بیمه شخص ثالث، با توجه به اطلاعات درج شده روی کارت ماشین تعیین می‌شود. هنگام خرید بیمه اتومبیل باید این موضوع مورد توجه قرار بگیرد. در صورتی که خسارت جانی حادثه بیشتر از تعداد افراد معین شده باشد، شرکت بیمه تعهدی در قبال پرداخت غرامت فوت، نقص عضو و بستری شدن در بیمارستان نمی‌پذیرد.شرکت بیمه میزان خسارت جانی را به تعداد سرنشینان خودروی زیان‌دیده پرداخت خواهد کرد. اگر تعداد تلفات و زیاندیدگان جریان تصادف بیش از تعداد سرنشینان هر خودرو بود، صندوق تامنی خسارات جانی بیمه مرکزی متعهد به پرداخت این خسارت جانی است. البته راننده هم تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرد که به آن بیمه حوادث راننده می‌گویند.

سقف تعهدات مالی بیمه شخص ثالث چیست و چه اهمیتی دارد؟

تعهد مالی بیمه شخص ثالث چیست و چگونه مشخص می‌شود؟ خسارت مالی بیمه شخص ثالث از موضوعاتی است که بیمه‌گزاران در مورد آن بسیار می‌پرسند. تعهدات بیمه شخص ثالث را به طور کلی بیمه مرکزی مشخص می‌کند. یکی از موارد اشتباه در خرید بیمه نامه ثالث این است که افراد گمان می‌کنند سقف تعهدات مالی و جانی بیمه شخص ثالث یکسان است؛ تعهدات مالی بیمه شخص ثالث با توجه به دیه مصوب در هر سال تعیین می‌شود. حداقل میزان پوشش مالی بیمه شخص ثالث ۲.۵ درصد از دیه اعلام شده در ماه‌های حرام است.

در مورد سقف بیمه شخص ثالث هم باید بدانید که بیمه مرکزی حداکثر پوشش خسارت بیمه شخص ثالث را از بعد مالی در سال ۱۴۰۲، معادل ۶۰۰ میلیون تومان اعلام کرده است. حداکثر تعهد مالی برای جبران خسارت به معنای حداکثر پوشش بیمه است. سقف بیمه شخص ثالث در سال‌های مختلف یکسان نیست و توسط بیمه مرکزی اعلام می‌شود.

همان طور که گفتیم بیمه‌گزار می‌تواند حداقل پوشش‌های مالی بیمه شخص ثالث را انتخاب نماید؛ ولی با توجه به تعدد خودروها و تصادفات و این نکته که پرداخت مابقی خسارت بیش از حداقل پوشش مالی به عهده بیمه‌‌گزار مقصر است، منطقی به نظر می‌رسد که پوشش‌های مالی هرچه بیشتر را برای بیمه‌نامه شخص ثالث خودرو یا موتور خود انتخاب نماییم.

مقاله پیشنهادی: آیا خسارت بیمه شخص ثالث به سرنشینان موتور هم تعلق می‌گیرد؟

سقف تعهدات مالی هم بهترین گزینه است که خیال بیمه‌گزار را بابت تعهدات مالی شرکت بیمه راحت می‌کند. البته فراموش نکنید که پرداخت پوشش مالی بیشتر با افزایش حق بیمه همراه است ولی با توجه به دلایلی که گفتیم، هزینه کرد بیشتر برای بیمه در راستای آسایش در هنگام رخداد حوادث پرهزینه تصادفات رانندگی، نوعی تفکر اقتصادی خواهد بود.

البته یک راه دیگر نیز، استفاده از بیمه بدنه شخص زیاندیده برای جبران خسارات مالی بیش از پوشش مالی بیمه شخص ثالث راننده مقصر است. در این شرایط، تخفیفات بیمه بدنه خودروی زیاندیده نیز حفظ خواهد شد.

تعهدات مالی بیمه شخص ثالث به صورت واضح از طرف دفاتر بیمه توضیح داده می‌شوند. به این ترتیب لازم است بدانید که سقف تعهد مالی بیمه شخص ثالث و سقف خسارت مالی در تصادفات از طرف بیمه مرکزی مشخص می‌گردد. از طرفی تعهد مالی بیمه شخص ثالث هم به این موضوع بستگی دارد.

در بسیاری از موارد خسارت بیشتر از سقف بیمه باید توسط شخص پرداخت شود. سقف پرداخت خسارت در تصادف هم مانند همین موضوع از طرف دفتر بیمه مرکزی و مراکز بیمه تعیین می‌گردد. همچنین اگر افراد پوشش‌های اضافی‌ایی هم دریافت کنند در زمان بروز خسارت هنگام پرداخت خسارت تمام این موارد در نظر گرفتـه می‌شود.

خرید بیمه شخص ثالث

اهمیت اضافه کردن سقف تعهدات مالی بیمه شخص ثالث

همان‌طور که می‌دانید در حالت عادی هنگام خرید بیمه‌نامه شخص ثالث با پوشش مالی حداقلی یعنی مبلغ ۳۰ میلیون تومان در سال ۱۴۰۲، در هر حادثه که منجر به خسارت مالی شود، شرکت بیمه فقط متعهد به پرداخت خسارتی معادل ۳۰ میلیون تومان است. بنابراین در حوادثی که خسارت مالی بیشتر از ۳۰ میلیون تومان است، راننده مقصر باید باقی خسارت را شخصاً پرداخت کند. درواقع با خرید حداقل تعهدات مالی بیمه ثالث، اگر در یک تصادف میزان خسارت ماشین آسیب‌دیده بیشتر از این مبلغ باشد باید مابقی مبلغ را خودتان پرداخت کنید.

در مورد پوشش حوادث راننده لازم است بدانید که؛ بدون شک پوشش حوادث راننده با تعهدات مالی و جانی تفاوت‌هایی دارد. اولین ویژگی پوشش حوادث راننده بیمه شخص ثالث این است که سقف تعهداتی برابر با ۶۰۰ میلیون تومان دارد. این مبلغ برابر با نرخ دیه در ماه های غیر حرام است. از طرف دیگر پوشش حوادث راننده به صورت سالانه و در ازای عدم استفاده از آن مشمول تخفیف مطابق آیین نامه است. یعنی به ازای هر سال برابر ۵ درصد تخفیف به این پوشش تعلق می‌گیرد.

چگونه تعهدات مالی بیمه شخص ثالث خود را افزایش دهیم؟

اگر با توجه به مزایای جبران خسارت بیمه شخص ثالث با حداکثر پوشش مالی، مایل هستید که تعهدات مالی این بیمه اتومبیل خود را افزایش دهید، فرصت پیش روی شما، زمان خرید یا تمدید بیمه شخص ثالث است.

برای افزایش تعهد مالی باید الحاقیه بیمه خودرو را دریافت کنید. برای افزایش پوشش جانی نیاز نیست.

شما می‌توانید با انتخاب تعهد مالی بیشتر از بین شرکت‌های بیمه ارائه دهنده سقف پوشش خسارت بیمه‌نامه ثالث، خیال خود را بابت جبران خسارات مالی فرد زیاندیده تصادفات راحت کنید.

پوشش خسارات مالی بیمه شخص ثالث چیست؟

خسارت‌هایی که به اموال اشخاص ثالث وارد می‌شود مانند: تصادف و خسارت به خودروی ثالث، در پوشش خسارات مالی بیمه شخص ثالث چبران می‌شوند. چنین خسارت هایی، زیان مادی شخص ثالث دارنده وسیله نقلیه موضوع بیمه را شامل می‌گردد.

محاسبه حداقل پوشش مالی بیمه شخص ثالث چگونه است؟

یکی از موارد موثر بر محاسبه قیمت بیمه شخص ثالث نیز تعهد مالی است. کمترین میزان پوشش مالی بیمه شخص ثالث معادل ۲٫۵ درصد دیه درماه‌های حرام هر سال محاسبه می‌شود.( ماه‌های حرام شامل محرم، رجب، ذی العقده و ذی الحجه هستند.) این مبلغ، حداقل پوشش مالی بیمه شخص ثالث تلقی می‌شود. از آنجا که نرخ دیه در ماه‌های حرام یک میلیارد و دویست میلیون تومان است، بنابراین برای محاسبه حداقل پوشش مالی بیمه شخص ثالث باید به شرح زیر عمل کنیم:

حداقل پوشش مالی= نرخ دیه در ماه حرام سال ۱۴۰۲ *۲.۵٪

۳۰.۰۰۰.۰۰۰تومان = ۱.۲۰۰.۰۰۰.۰۰۰ * ٪۲.۵

با توجه به فرمول محاسبه حداقل پوشش مالی بیمه ثالث در بالا متوجه می‌شویم: حداقل پوشش مالی بیمه شخص ثالث در سال ۱۴۰۲ برابر با ۳۰ میلیون تومان خواهد بود.

همه شرکت‌های بیمه، موظف به ارائه حداقل پوشش مالی برای بیمه شخص ثالث وسایل نقلیه هستند؛ هر بیمه‌گزار می‌تواند حداقل پوشش مالی خسارت بیمه ثالث را انتخاب نماید. اگر بخواهید بدانید که حداقل تعهدات مالی این بیمه در کجای بیمه‌نامه قابل مشاهده است، باید بگوییم که می‌توانید نگاهی به پوشش های بیمه شخص ثالث وسیله نقلیه خود بیاندازید.

شرکت بیمه با این انتخاب بیمه‌گزار، خدای نکرده در زمان بروز تصادف، فقط این حداقل تعهدات مالی را خواهد داشت. شرکت‌های بیمه مبلغی بیش از این را به فرد زیاندیده از بیمه شخص ثالث پرداخت نخواهند کرد. اگر خسارت فرد زیاندیده بیش از حداقل تعهدات مالی مندرج در بیمه‌نامه ثالث باشد، بقیه خسارت از جیب راننده مقصر پرداخت خواهد شد.

ممکن است که خودروی شما با یک خودروی لوکس و گرانقیمت تصادف کرده باشد. با توجه به ارزش میلیاردی برخی از خودروهای لوکس، اگر بیمه‌‌ شخص ثالث مقصر حداقل پوشش بیمه را داشته باشد، چه باید کرد؟

مطلب پیشنهادی: راهنمای بیمه شخص ثالث

 

سقف خسارت بیمه شخص ثالث

سقف خسارت بیمه با کروکی در سال 1402، برابر با 600 میلیون تومان است.

 

قاعده نسبی در تصادف با خودروی لوکس

با توجه به قوانین جدید بیمه شخص ثالث، قاعده نسبی و فرمول خسارت تصادف با خودروهای نامتعارف به شکل زیر خواهد بود:

میزان خسارت پرداختی بیمه شخص ثالث مقصر حادثه تصادف با خودروی متعارف: خسارت مالی وارده * قیمت روز گران‌ترین خودروی متعارف ( ۶۰۰ میلیون تومان در سال ۱۴۰۲) / قیمت خودروی نامتعارف زیاندیده

بقیه خسارت نیز با بیمه بدنه خودروی متعارف جبران خواهد شد.

حتما بخوانید : خسارت خودروی نامتعارف( خسارت خودروی لوکس) خود را از بیمه بدنه بگیرید

خرید بیمه آنلاین شخص ثالث از سایت بیمه دات کام

بیمه دات کام، یکی از سامانه‌های معتبر استعلام، مقایسه و خرید انواع مختلف بیمه نظیر بیمه شخص ثالث خودرو ،بیمه بدنه اتومبیل، انواع بیمه درمان، بیمه آتش‌سوزی و … است. برای خرید بیمه شخص ثالث با حداکثر پوشش مالی بیمه شخص ثالث می‌توانید گام‌های زیر را عملی سازید:

الف) پس از وارد کردن مشخصات خودرو در کادرهای معین، به استعلام قیمت بیمه شخص ثالث از شرکت‌های مختلف ارایه‌دهنده بیمه شخص ثالث بپردازید.البته اگر می‌خواهید از حداکثر تعهدات مالی بیمه شخص ثالث برخوردار شوید، حتما در قسمت انتخاب پوشش مالی، حداکثر پوشش مالی مدنظر خود را انتخاب نمایید.

ب) با توجه به اولویت ها و نیاز خود،بهترین شرکت‌ ارایه دهنده سقف تعهدات مالی بیمه شخص ثالث  موجود درسایت بیمه ‌دات‌ کام را انتخاب نمایید.

ج) بعد از ورود اطلاعات شخصی و بارگذاری مدارک مربوط به صدور بیمه شخص ثالث شامل عکس پشت و روی کارت خودرو، همچنین بیمه‌نامه شخص ثالث قبلی خود، با پرداخت هزینه به خرید آنلاین بیمه ثالث مناسب خود بپردازید. همچنین شما می توانید بیمه ‌نامه شخص ثالث قسطی را در لیست استعلام و خرید خود قرار دهید.

د) بیمه‌نامه شخص ثالث اتومبیل تان در کوتاه‌ترین زمان ممکن صادر می گردد و به هر جای  کشور به صورت رایگان ارسال خواهد شد.

در خصوص سقف خسارات بیمه شخص ثالث می‌توان گفت که خسارات جانی براساس نرخ دیه مرد کامل در ماه‌های حرام مشخص می‌گردد. سقف خسارات مالی با توجه به پوشش‌های انتخابی بیمه‌گزار مشخص می‌شود. اگر در این خصوص سوال یا ابهامی دارید، در انتهای همین مطلب برای کارشناسان بیمه دات کام کامنت بگذارید تا در اولین فرصت پاسخگوی سوالات شما عزیزان باشند.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
اقدامات مهم بعد از تصادف
30 شهریور 1402 / مقالات بیمه شخص ثالث / اطلاعات بیمه ای

بعد از تصادف چکار کنیم؟ | راهنمای اقدامات ضروری پس از تصادف رانندگی

تصادف کردن یکی از تجارب تلخی است که ممکن است برای هر راننده‌ای اتفاق بیفتد. این تجربه برای قدیمی‌ترین راننده هم استرس و ترس را به همراه دارد. اقدامات پس از تصادف از

بیمه ماشین آلات و تجهیزات پیمانکاران
25 شهریور 1402 / مقالات بیمه شخص ثالث

بیمه ماشین آلات و تجهیزات پیمانکاران؛ صفر تا صد بیمه لیفتراک، جرثقیل، لودر و…

بیمه ماشین آلات و تجهیزات پیمانکاران یکی از زیرشاخه‌های بیمه مهندسی است. اجاره‌کنندگان و یا صاحبان این ماشین آلات، می‌بایست این بیمه را خریداری کنند تا با خیالی آسوده از این وسایل پر خطر استفاده نمایند.

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
person
مبین
05 مهر 1402

سلام وقت بخیر بنده یه تصادف منحر به جرح داشتم با عابر پیاده، شرکت بیمه مبلغ دیه رو کانل پرداخت کرد ولی ابلاغیه فرستادن که باید بعلت مقصر بودن در حادثه 5/2درصد دیه رو به شرکت پرداخت کنم، آیا این کار قانونیه و تو همه شرکت های بیمه هست؟ و نمیشه بهش اعتراض کرد؟
اگر قانونیه این درصد که اعلام کردن هم برای همه هست یا هر شرکت درصد خاص خودشو داره؟

  person
  نویسنده بیمه
  05 مهر 1402

  سلام دوست عزیز
  در حوادث رانندگی که منجر به حوادث جرحی می شود در صورتی که بیمه شخص ثالث و گواهینامه داشته باشید، بیمه موظف است خسارت شما را تا سقف تعهداتش جبران نماید. بهتر است شرایط بیمه نامه خود را با دقت بخوانید و در مورد قوانین شرکت بیمه ای که بیمه شخص ثالث خود را از آن تهیه کرده اید را نیز مطالعه نمایید. اگر چنین چیزی در بیمه نامه شما ذکر شده باشد درست است. در غیر این صورت خیر، بیمه باید خسارت شما را پرداخت نماید.

person
Famor
04 مهر 1402

سلام. آیا شخصی ک صاحب بیمه س متوجه میزان مبلغ خسارت پرداختی به شخص صدمه دیده میشه ؟

  person
  نویسنده بیمه
  05 مهر 1402

  سلام دوست عزیز
  بله بیمه میزان خسارت را به بیمه گزار اعلام می کند.

person
میلاد
02 مهر 1402

سلام خسته نباشید
ماشین من بیمه بدنه داره آیا لازمه که سقف تعهد مالی بالا خریداری کنم یا همون پایه ۳۰ میلیونی کفایت میکنه با توجه به بیمه بدنه که دارم؟؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  03 مهر 1402

  سلام دوست عزیز
  بیمه بدنه برای خسارتی است که به خودرو شما وارد می شود. بیمه شخص ثالث خسارات خودرو اشخاص ثالث را پرداخت می کند. پس بهتر است سقف تعهدات را روی مقدار حداقلی انتخابی نکنید.

person
زولا
26 شهریور 1402

باسلام و خسته نباشید
بنده با 2 ماشین تصادف زنجیره ای کردم، که با ضربه ی من از عقب، به پشت همدیگر برخورد کردند و مقصر هر دو ماشین من شدم

سقف تعهد مالی من 20 تومن بود که آبان ماه پارسال بیمه کردم و 2 ماه مانده تا اتمام

که متاسفانه جوابگوی میزان خسارت طبق برآورد کارشناس بیمه نیست
و
مابقی رو باید از جیب متقبل بشم یا کار به شکایت طرفین زیان دیده و اینجور چیزا

سوالم اینه:
1)آیا نمیشه مثه قدیم از 2 کوپن استفاده کرد که مبلغ رو پوشش بده

2)حداقل تعهد مالی بیمه 1401 (20میلیون) نباید اتوماتیک وار به حداقل تعهد مالی بیمه 1402 که (30میلیون) هست ارتقا پیدا کرد؟ (مثل تعهدات جانی دیه) که با ورود سال جدید خود به خود افزایش پیدا میکنه

با تشکر

  person
  نویسنده بیمه
  27 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز.
  بیمه خسارات وارده را تا سقف تعهداتش جبران می کند سپس ما به التفاوت این مبلغ را باید شما پرداخت نمایید.

person
سجادم
26 شهریور 1402

سلام.من حدودا یه ماه هست با موتورسیکلتم تصادف کردم راننده مقصر به انجین موتورم برخورد کرده وانجین موتورم گیر نمیاد بیمه گفته فاکتور ببرم من چیکار باید کنم ایا میتونم بدون فاکتور خسارت کامل بگیرم راننده هم بیمه بدنه تاسقف ۵۰ میلیون داره گفتن که انجین این موتور گیر نمیاد چطوری از بیمه خسارتم بگیرم.ممنون

  person
  نویسنده بیمه
  27 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز
  بهتر است این موضوع را با بیمه در میان بگذارید تا برآورد خسارت را انجام دهند و خسارت شما را پرداخت نمایند.

person
زاوش
25 شهریور 1402

سلام
خسته نباشید سوال من اینه که من در یک تصادف خودم راننده ماشین بودم و در واژگونی ماشین خودم صدمه دیدم و از بیمه شخص ثالث خود برای دریافت دیه شاکی شدم . سقف پرداخت دیه من به راننده ۶۰۰ میلیون میباشد اگر دیه من ۶۰۰ میلیون بشود ایا بیمه کلیه مبلغ را پرداخت میکند یا از ان مبلغ کسر میشود

  person
  نویسنده بیمه
  26 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز
  بیمه شخص ثالث در صورتی مسئولیت جبران خسارت راننده را به عهده میگیرد که پوشش حوادث راننده را خریداری کرده باشید.

person
امیرارسلان
21 شهریور 1402

سلام در خیابان با یک عابر پیاده تصادف کردم سقف پوشش جانی بیمه من 800 میلیون است و ایشون پا و دستش شکسته میخواستم ببینم بیمه علاوه بر خسارت جانی ایشون طول درمان ایشون هم قبول میکنه و اینکه ایشون اول رفتن بیمارستان دولتی بعدش خانوادش با رضایت شخصی که به اورژانس بیمارستان دولتی دادن ایشونو بردن بیمارستان خصوصی میخواستم ببینم بیمه هزینه های بیمارستان خصوصیو پرداخت میکنه ……

  person
  نویسنده بیمه
  26 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز. هشتصد میلیون برای خسارات مالی است. خسارت جانی بر اساس نرخ دیه پرداخت می شود.

person
علیرضا
19 شهریور 1402

سوال : در صورتی که مبلغ خسارت بیش از سقف بیمه شخص ثالث بود، باید چه کار کرد؟
پاسخ :
این مورد بیشتر در تصادف بین دو خودروی متعارف و نامتعارف روی می دهد. در این حالت، فرد زیان دیده می تواند باقیمانده خسارت را از بیمه بدنه خود جبران کند. البته او می تواند بابت افت قیمت از مقصر شکایت کند .
حال سوال بعدی که پیش می‌آید:
چنانچه خودروی زیان دیده، بیمه بدنه نداشته باشد ، خسارات وارده چگونه جبران میشود ؟
لطفا پاسخ بدهید. سپاسگزارم

  person
  نویسنده بیمه
  27 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز
  در صورت نداشتن بیمه بدنه راننده مقصر باید خودش خسارت طرف مقابل را پرداخت نمایید.

person
….
06 شهریور 1402

سلام خسته نباشین من امروزازخیابان فرعی به اصلی اومدم وتقریباتوی لاین خودم رفته بودم ویکم ازماشین وسط خیابان بودکه موتوری باسرعت بالااومدوزدبه جلوی ماشین وموتوری توی لاین خودش نبودووسط خیابان بودالان پلیس منومقصراعلام کرده چون ازفرعی به اصلی میومدم درصورتی که اگه سرعت موتوری کمتر بودیاحداقل وسط خیابان نبود وتوی لاین خودش بوداینجوری نمیشدهیچ جوره نمیتونم اعتراض داشته باشم

  person
  نویسنده بیمه
  07 شهریور 1402

  سلام. نظر پلیس راهنمایی و رانندگی در چنین مواردی صحیح است. اگر از فرعی به اصلی امده اید شما مقصر هستید.

person
رسول
05 شهریور 1402

سلام سوالی داشتم در واژگونی ماشین یک نفر فوت شده و ۳ نفر آسیب های جدی از ستون فقرات و گردن دیده اند آیا تعهد جانی برای هر نفر ۹۰۰ میلیون هست یا کل افراد ۹۰۰

  person
  نویسنده بیمه
  06 شهریور 1402

  سلام. خسارت جانی هر نفر به صورت مجزا پرداخت می شود.

person
هادی
25 مرداد 1402

سلام.وقت بخیر
برای ماشینم با مبلغ ۴۳۰۰ تومن میشه بیمه از شرکت x بگیرم با تعهد مالی ۳۰ میلیون( با این توضیح که شرکت معتبری هست و پرداخت خسارت هاش معمولا بیشتر از بقیه ست) و با همون مبلغ ۴۳۰۰ میتونم از شرکت دیگه ای بگیرم با تعهد ۷۰ میلیون( که خب بقیه شرکت ها نسبت به مورد بالا در رده های بعدی هستن). کدوم رو‌پیشنهاد میکنید؟

  person
  نویسنده بیمه
  26 مرداد 1402

  سلام. این موضوع به انتخاب خودتان بستگی دارد. اگر پوشش بیشتری انتخاب کنید در زمان بروز حادثه نگران پرداخت خسارات نیستید. پیشنهاد می کنیم برای تهیه بیمه از مشاوران ما در بیمه دات کام مشورت بگیرید. می‌توانید با شماره 0214372 تماس بگیرید تا در انتخاب بیمه بهتر و مناسب به شما کمک کنند.

person
تومه جایزه بگیر
23 مرداد 1402

خصارت مالی که باید پرداخت کنم به یک خودرو است .
ولی خصارت بالاتر از تعهد بیمه نامه .
میتونم از دو یا چند کپن از بیمه نامم استفاده کنم ؟

  person
  نویسنده بیمه
  24 مرداد 1402

  سلام. لطفا از بیمه خود این سوال را بپرسید. پون برای هر تصادف یک سقف پرداختی وجود دارد.

person
فرید
20 مرداد 1402

سلام خسته نباشید من با ماشین زدم به یه موتور و متاسفانه فوت کردند میخاستم بدونم بیمه کل مبلغ دیه رو پرداخت میکنه یا اینکه باید خودمم بدم ممنون میشم بهم جواب بدید

  person
  نویسنده بیمه
  21 مرداد 1402

  سلام. بله بیمه دیه را پرداخت می نماید.

person
جواد
09 مرداد 1402

سلام.خسته نباشید
من سال ۱۴۰۱ با موتور شاخ به شاخ شدم و مقصر بودم سقف بیمه تعهد جانی زده ۶۰۰ ملیون میخاستم بدون شخصی که باهاش تصادف کردم اگر نقص عضو یا هر مشکلی داشته باشه و مثلا دیه ۲ ملیارد بشود بیمه کل مبلغو میپردازه؟
ممنون

  person
  نویسنده بیمه
  09 مرداد 1402

  سلام. دیه ۲ میلیارد نیست. دیه در سال ۱۴۰۲ در ماه های حرام یک میلیارد و دویست میلیون و در ماه های غیر حرام ۹۰۰ میلیون تومان است. بیمه خسارت مالی و جان اشخاص ثالث رو تا سقف تعهدش پرداخت می‌کنه.

person
پیام
05 مرداد 1402

سلام
بنده راننده کامیون کشنده هستم
با یه نیسان تصادف کردم(شاخ به شاخ) هردو سرنشین نیسان فوت کردند
البته مقصر صد درصد هم نیسان هست
مالی نیسان ۸۰میلیونه
کامیون بنده هم تقریبا۵۰۰میلیون خرجشه چیکار کنم

  person
  نویسنده بیمه
  07 مرداد 1402

  سلام. بیمه خسارت را می دهد.

person
رضا
01 مرداد 1402

سلام
افت قیمت خودرو توسط بیمه شخص ثالث ایران پرداخت میشه؟

  person
  نویسنده بیمه
  02 مرداد 1402

  سلام. باید از بیمه ایران این موضوع را بپرسید.

person
محمدرضا
15 تیر 1402

سلام
بنده بایکبنده خدا تصادف کردم بیمه خسارت طرف مقابل روپرداخت کرده ولی طرف ازمن افت ماشین خواسته آیا می‌تونه بگیره و قانونیه

  person
  نویسنده بیمه
  17 تیر 1402

  سلام. بله

person
آیدین
27 خرداد 1402

سلام سقف تعهد مالی بیمه ثالت بنده ۱۰۰ میلیون تومان هست ، در تصادف با خودروی سمند که مقصر بودم با حضور پلیس و انجام کروکی قرار بر استفاده از بیمه ثالث بنده شد و حال بعد از چند هفته مالک سمند اظهار میکنه که بیمه ۲۲ میلیون خسارت به ایشان پرداخت کرده و طبق فاکتور نمایندگی هزینه تعمیرات ایشان ۴۷ میلیون شده و طلب ۲۵ میلیون مازاد را میکند،الان تکلیف این وسط چی هست ؟ وقتی سقف تعهد مالی بنده ۱۰۰ میلیون میباشد چرا خسارت ایشان جبران نشده که الان از مقصر جدای از بیمه طلب کنه ؟؟! چیکار باید کرد ؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  28 خرداد 1402

  سلام. باید به دفتر بیمه خود مراجعه کنید و علت را جویا شوید.

person
مجله بیمه و مردم
03 اردیبهشت 1402

سلام
اولا که ارزش خودرو پراید مدل ۸۶ چقدر است؟
ثانیا میزان خسارت ارزیابی شده توسط شرکت بیمه یا ارزیابان رسمی بیمه مرکزی چقدر است؟
ثالثا شرکت بیمه فقط تا همان سقف ۲۰ میلیون تومان تعهد پرداخت خسارت را دارد نه بیشتر …
مابقی خسارت مورد تایید کارشناسان ارزیاب خسارت باید توسط خود شما پرداخت شود.
اگر پراید بیمه بدنه داشته باشد که احتمال زیاد ندارد، خسارت آن با حفظ تخفیف بیمه بدنه از محل این بیمه قابل جبران است.

  person
  نویسنده بیمه
  04 اردیبهشت 1402

  سلام. لطفا برای دریافت پاسخ دقیق و کامل با کارشناسان بیمه دات کام تماس بگیرید.

person
آرش
17 فروردین 1402

سلام. با توجه به اینکه مثلا برای خسارت گلگیر، بیمه نهایتا مبلغ 6 میلیون تومان پرداخت می‌کند، آیا اگر سقف تعهد مالی بیمه‌نامه بجای ۳۰ میلیون مبلغ ۶۰۰ میلیون باشد، میزان پرداختی بیمه هم افزایش خواهد یافت و یا کماکان برای گلگیر همان ۶ میلیون تومان را پرداخت می‌کند؟ با تشکر

  person
  کارشناس بیمه
  19 فروردین 1402

  سلام. به قیمت روز قطعات خودرو و سقف پرداختی بستگی دارد.

person
محسن
13 فروردین 1402

سلام. مطالب خیلی مفید بود فقط سوالی برام‌پیش اومد
سقف تعهد جانی امسال ۱میلیارد و ۲۰۰ میلیون هست، حالا اگه خودرویی با خودرو دیگر تصادف کنه مثلا با یک پراید، سه سرنشین پراید فوت بشن، بیمه دیه کامل رو میپردازه یعنی ۳ میلیارد و ۶۰۰ میلیون یا به وارث هر متوفی یک سوم دیه معادل ۴۰۰ میلیون پرداخت میشه که در نهایت بشه سقف تعهدات؟

  person
  کارشناس بیمه
  15 فروردین 1402

  سلام. با توجه به ظرفیت خودرو بیمه به ازای هرنفر مبلغ یک میلیارد و دویست میلیون تومان را پرداخت خواهد کرد.

   person
   محسن
   15 فروردین 1402

   سپاسگزارم.
   آیا شرکت بیمه برای دریافت مبلغ مازاد سقف تعهد حق رجوع به صندوق تامین رو داره یا خیر؟
   مثلا در فرضی راننده اتومبیل در ماه حرام با ۱۰ عابر کنار خیابان تصادف و هر ده تن به اضافه خود راننده فوت میکنن. در این فرض بیمه‌گر باید دیه ۱۰ متوفی به علاوه دیه راننده به مبلغ ۹۰۰ میلیون بپردازه درسته؟
   حالا با توجه به اینکه سقف تعهد بیمه گر ۱میلیارد و ۲۰۰ میلیون برای ثالث و ۹۰۰میلیون برای راننده مسبب حادثه هست آیا میتونه بابت دیه ۹ متوفای دیگه به صندوق تامین خسارات جانی مراجعه کنه یا همه ۱۱ دیه از جیب بیمه پرداخت میشه

    person
    کارشناس بیمه
    16 فروردین 1402

    سلام دوست عزیز. سقف تعهدات بیمه شخص ثالث برای هر خودرو به اندازه ظرفیت آن خودرو است.

person
سعید
08 فروردین 1402

سلام در بیمه نامه ها ذکر میشه تعهد جانی مثلاً 800 میلیون هست. این به این معناست که برای هر سرنشین مجاز 800 میلیون تومان یا کلا 800 میلیون تومان خسارت تعلق می گیره ؟

  person
  کارشناس بیمه
  09 فروردین 1402

  سلام دوست عزیز. سقف پرداخت خسارت ۸۰۰ میلیون در سال است.

person
علی
29 اسفند 1401

سلام من تصادف کرده ام و ۵۰ مقصر شدم و از بیمه طرف مقابل استفاده کرده ام آیا دستمزد مکانیک هم ۵۰ درصد پرداخت میشه یا کامل

  person
  کارشناس بیمه
  02 فروردین 1402

  سلام. همان ۵۰ درصد پرداخت می شود.

person
مهدی
17 اسفند 1401

سلام
من سال ۱۴۰۱ با موتور شاخ ب شاخ شدم و بیمه و گواهینامه داشتم.آیا مبلغ دیه شخصی ک باهاش تصادف کردم هرچقدر بشود مثلا ۱ میلیارد بیمه میدهد؟

  person
  کارشناس بیمه
  17 اسفند 1401

  سلام دوست عزیز. مبلغ دیه یک میلیارد نیست. بیمه پرداخت می‌کند و سپس شما باید هزینه را تا سقف تحت پوشش پرداخت کنید.

person
عرفان
04 اسفند 1401

سلام وقت شما بخیر من تصادف کردم و سه تا ماشین بجز ماشین خودم خسارت دیدن
بیمه شخص ثالت ماشینم‌ بیمه ایرانه و سقف خسارت زده ۶۴ ملیون
میخواستم ببینم کلا ۶۴ ملیون پرداخت میکنه یا اینکه به هرکدوم از ماشین های خسارت دیده تا سقف ۶۴ ملیون پرداخت میکنه
و اینکه همین شرایط برای تعهدات جانی چطور
مثلا سه نفر فوتی باشه از سه تا ماشینی که تو تصادف بودن

  person
  کارشناس بیمه
  10 اسفند 1401

  سلام دوست عزیز. اگر سقف پرداخت سالانه ۶۴ میلیون باشد همین مببلغ را پرداخت می‌کند. اما اگر در بیمه نامه برای هر تصادف ۶۴ میلیون تومان ذکر شده است به ازای هر خودرو پرداخت می‌شود.

person
رضا
09 بهمن 1401

سلام من امروز تصادف کردم از پشت زدن بهم مقصر میگه 4بار استفاده کرده آیا میتوانم از بیمه خسارت بگیرم

  person
  کارشناس بیمه
  09 بهمن 1401

  سلام این را باید از واحد خسارت شرکت بیمه شخص مقصر بپرسید.

person
احمدرضا
02 بهمن 1401

سلام. پوشش مالی بیمه شخص ثالث چیست؟

  person
  کارشناس بیمه
  03 بهمن 1401

  سلام حداقل 20 میلیون تومان است که می توانید افزایش دهید.

  person
  کارشناس بیمه
  03 بهمن 1401

  خسارت‌هایی که به اموال اشخاص ثالث وارد می‌شود مانند: تصادف و خسارت به خودروی ثالث، در پوشش خسارات مالی بیمه شخص ثالث چبران می‌شوند. چنین خسارت هایی، زیان مادی شخص ثالث دارنده وسیله نقلیه موضوع بیمه را شامل می‌گردد.

person
افشین
02 بهمن 1401

سلام. تعداد دفعات استفاده از بیمه شخص ثالث محدودیتی داره؟

  person
  کارشناس بیمه
  03 بهمن 1401

  سلام خیر محدودیت ندارد.

  person
  کارشناس بیمه
  03 بهمن 1401

  سلام. تعداد دفعات استفاده از بیمه شخص ثالث و بدنه برای هر بیمه‌گذار، ۴ بار در طول سال است. در صورت استفاده بیشتر از این دفعات،‌ بیمه‌نامه منقضی شده و شخص بیمه‌گذار موظف به خرید بیمه جدید است. قیمت بیمه شخص ثالث و بدنه برای هر ماشین متفات است و باتوجه به فاکتورهای متعددی محاسبه می‌شود.

person
ثنا بابایی
02 بهمن 1401

سلام. تعهد بدنی بیمه شخص ثالث چیست؟

  person
  کارشناس بیمه
  03 بهمن 1401

  سلام. به طور ساده خسارت بدنی و تعهد بدنی بیمه به معنای آسیب رسیدن به فرد یا افراد در زمان حادثه است. هرگونه دیه و هزینه ناشی از صدمه، شکستگی، نقص‌عضو، از کارافتادگی جزئی یا کلی، موقت یا دایم یا دیه فوت شخص ثالث از وسیله نقلیه و محمولات آنها می‌باشد.

person
ریحانه افروز
02 بهمن 1401

سلام. بیمه شخص ثالث چه خساراتی را پرداخت میکند؟

  person
  کارشناس بیمه
  03 بهمن 1401

  سلام. تمامی اشخاصی که در یک حادثه تصادف، زیان مالی و جانی می‌بینند، تحت پوشش بیمه شخص ثالث قرار می‌گیرند. این بیمه هزینه‌های مربوط به درمان، فوت و خسارات به اموال را جبران می‌کند. در اینگونه اتفاقات، راننده مقصر هم می‌تواند از مزایای بیمه حوادث راننده که شاخه‌ای جدید از بیمه شخص ثالث به شمار می‌آید، استفاده کنند.

person
لادن
02 بهمن 1401

سلام. سطح پوشش بیمه شخص ثالث چیست؟

  person
  کارشناس بیمه
  03 بهمن 1401

  سلام. حداقل هزینه در تعهدات مالی بیمه شخص ثالث برای سال۱۴۰۱ در همه شرکت‌های بیمه مبلغ ۲۰ میلیون تومان می‌باشد. میزان مبلغ پایه پوشش مالی بیمه ثالث به ترتیب زیر محاسبه می‌شود: (۸۰۰میلیون تومان میزان دیه ماه حرام است). حداکثر تعهدات مالی بیمه شخص ثالث هر سال هم دقیقا ۵۰ درصد یا نیمی از مبلغ تعیین‌شده برای ماه‌های حرام است.

person
جواد
02 بهمن 1401

سلام. بیمه شخص ثالث چقدر خسارت می دهد؟

  person
  کارشناس بیمه
  03 بهمن 1401

  سلام. بیمه مرکزی حداکثر پوشش خسارت بیمه شخص ثالث را از بعد مالی در سال ۱۴۰۱ معادل ۴۰۰ میلیون تومان اعلام کرده‌است. برخی شرکت‌های بیمه‌گر نظیر بیمه ایران حداکثر پوشش مالی بیمه شخص ثالث را ۴۰۰ میلیون تومان اعلام کرده‌اند. به این ترتیب سقف خسارت بیمه شخص ثالث ایران ۴۰۰ میلیون تومان است.

person
keyvan
19 دی 1401

سقف خسارت بیمه بدنه ایران بدون کروکی چقدره؟ سقف خسارت بیمه شخص ثالث بدون کروکی چقدره؟

  person
  نویسنده بیمه
  20 دی 1401

  سلام کیوان عزیز
  سقف پرداخت خسارت بیمه بدنه بدون کروکی یک چهلم و یا 2.5 درصد دیه ماه های حرام است. این مبلغ در سال 1401، 20 میلیون تومان و سقف پرداخت خسارت مالی بدون کروکی به 7 میلیون تومان افزایش یافت سقف پرداخت خسارت مالی بدون کروکی بیمه نامه های شخص ثالث درحوادث رانندگی به 7 میلیون تومان افزایش یافت و بخشنامه آن به واحدهای اجرایی بیمه ایران ابلاغ شد.

person
ا
10 دی 1401

سلام و عرض ادب من ماشبنم بیمه بدنه داره و الان پارکینگه حدود ۸۰ روز هم از زمان تصادف گذشته ایا میتونم خسارت ماشینم رو از بیمه بگیرم.؟

  person
  نویسنده بیمه
  14 دی 1401

  سلام وقت بخیر لطفا به واحد پرداخت خسارت شرکت بیمه بدنه خود مراجعه نمایید

person
امیر
10 دی 1401

سلام و عرض ادب من همزمان با دوتا ماشین تصادف کردم و مقصر شدم سقف بیمه ام۱۶تومنه میخاستم بدونم که کلا ۱۶تومن بهشون میده یا هر کدوم ۱۶تومن؟

  person
  نویسنده بیمه
  14 دی 1401

  سلام امیر عزیز
  خواهشمند است به واحد پرداخت خسارت شرکت صادر کننده بیمه خود مراجعه نمایید.

person
عباس
06 دی 1401

سلام وعرض ادب آیا صاحب خودرویی که زیان دیده میتونه نظر کارشناس تعیین خسارت رو قبول نداشته باشه واز راننده مقصر شکایت کنه

  person
  کارشناس بیمه
  06 دی 1401

  سلام شخص زیان دیده به هر حال می توانید شکایت کند. اما حتما قبلش با یک وکیل مشورت کنید.

   person
   عباس
   07 دی 1401

   سپاس از پاسخ شما.یعنی اگه سپر جلو به اندازه ۲۰ سانت ترک خورده باشه هم افت قیمت داره

    person
    نویسنده بیمه
    11 دی 1401

    سلام عباس عزیز
    سپر، آینه و چراغ با هر میزان شکستگی هم باشه صد در صد حساب میشه

person
عباس
05 دی 1401

با سلام وخسته نباشید خدمت شما من با یک دستگاه برلیانس تصادف کردم سقف بیمه من ۴۸میلیونه کارشناس بیمه به زیان دیده گفته خسارت شما زیر ۲میلیون میشه حالا اون فرد میگه من بیمه قبول ندارم واز من شکایت کرده آیا میتونه از من خسارت بگیره

  person
  کارشناس بیمه
  06 دی 1401

  سلام بله حداقل افت قیمت را می تواند بگیرد.

person
ز.ع
27 آذر 1401

سلام.بیمه ثالث من تجارت نو است .ودریک تصادف با ماشین رنو داستر مقصر بوده ام . کارشناسی بیمه گفته برای خسارت بیست تومن بیشتر نمی‌دهیم .خسارت ماشین دویست تومن برآورد شده .چکار باید بکنم ؟

  person
  کارشناس بیمه
  27 آذر 1401

  سلام سقف خسارت شما چقدر است؟خودروی مقابل نامتعارف بوده است؟ تفاوت بین این دو خیلی زیاد است؛ قاعدتا میتوانید اعتراض و شکایت کنید.

person
دانیالی
25 آذر 1401

سلام
ما۳خودرو هستیم که درتصادف زیان دیده شدیم،وما تامین دلیل گرفتیم-وسقف بیمه طرف مقصربرای جبران خسارتمون کم هست،ودرتصادف مقصرفوت شده.
آیاخسارت ما رو از دیه مقصر میدن؟یا باید جداشکایت کنیم؟؟ممنون از پاسخ شما

  person
  کارشناس بیمه
  27 آذر 1401

  سلام در این خصوص بهتر است که بایک وکیل آشنا در این حوزه صحبت کنید.

person
فرزاد
09 آبان 1401

سلام حداکثر مالی برای اینکه نیاز به بازدید نباشه چقدره، بیمه سامان و بیمه ایران، نیاز به بازدید نباشه دیگه

  person
  کارشناس بیمه
  10 آبان 1401

  سلام بازدید بدنه برای بار اول ضروری است

person
محسن
24 مهر 1401

باسلام
من‌تصادف کردم و مقصر هم هستم آیا بیمه شخص ثالث خسارت ماشین من را هم میدهد؟
بیمه بدنه ندارم.
با تشکر

  person
  کارشناس بیمه
  25 مهر 1401

  سلام خیر با بیمه بدنه قابل جبران است.

person
کریمی
31 شهریور 1401

سلام باخودروی هایمای اینه به اینه شدم اینه اش پریده هزینه شده 3500000تومان بیمه هزینه ی اینه دنا پلاس را حساب میکند1500000 البا قی میگه از جیب خودم باید بدم ایا درست هست

  person
  کارشناس بیمه
  05 مهر 1401

  سلام بله البته اگر هایما دارای بیمه بدنه باشد می تواند استفاده کند.

person
یاسمین چشمی
28 شهریور 1401

سقف تعهد بیمه شخص ثالث الان چقدره؟

  person
  کارشناس بیمه
  29 شهریور 1401

  سلام سقف تعهد مالی 400 میلیون تومان است.

person
مسعود
26 شهریور 1401

سلام من دوماه پیش تصادف کردم که سقف مالی بیمه من ۲۰ میلیون هست ولی خودروی زیاندیده ۱۰۰ میلیون خرج دارد من باید چکار کنم راهنمایی بفرمایید

  person
  کارشناس بیمه
  27 شهریور 1401

  سلام ایشان اگر بیمه بدنه داشته باشند، می توانند خسارت را جبران کنند. همچنین می توانند در صورت تایید از شما بابت افت قیمت شکایت کنند.

person
امیر رضا
24 شهریور 1401

سلام وقت بخیر ، سال 1400 واژگونی خودرو اتفاق افتاد و پدرم راننده بود طبق رای دادگاه 37 درصد دیه کامل ب پدرم تعلق باید بگیره ک کارشناس بیمه ایران 37 درصد رو با دیه سال جدید ک ششصد میلیون هست حساب نکردن و میگن چون سقف تعهد راننده 480 تومن هست هر یک درصد میشه 4800 و با دیه کامل حسابش نکردن ، آیا این مدل حساب کردن درست یا خیر؟

  person
  کارشناس بیمه
  25 شهریور 1401

  سلام باید بر اساس سال جدید حساب شود. مساله پرداخت خسارت شرکت های بیمه متاسفانه به درستی انجام نمی شود. از طریق قانونی می توانید اقدام کنید.

person
زیبا محبی
22 شهریور 1401

سقف پرداخت خسارت مالی در بیمه شخص ثالث برای سال 1401 چقدر ه

  person
  کارشناس بیمه
  23 شهریور 1401

  سلام بستگی به این دارد که شما چه سقفی را انتخاب کرده باشید؛ ولی حداکثر 400 میلیون تومان است.

person
آرش
31 تیر 1401

سلام خسته نباشید
من ۲۹ ام با یک ۲۰۷ دنده ای مدل ۱۴۰۰ با کروز کنترل تصادف کردم
سقف تعد مالی بیمم ۱۶ میلیون است
تصادف شدید بود و اون ماشین با گارد ریل برخورد کرد
حالا که خسارت بالاتر از سقف تعهد مالی من میشه
تفاوت مبلغ را من باید پرداخت کنم؟ و اینکه اون فرد میتونه از بیمه بدنه خودش استفاده کنه؟

  person
  کارشناس بیمه
  01 مرداد 1401

  سلام آن شخص باید از بیمه بدنه خود استفاده کند و البته می تواند با شکایت افت قیمت را دریافت کند.

person
سیروس
24 تیر 1401

سلام. ۱ -تعهد مالی بیمه مربوط به سرنشین اتومبیل مقصر هست یا سرنشین اتومبیل حادثه دیده؟
۲- مبلغ تعهد مالی به هر سرنشین تعلق میگیرد یا به مجموع سرنشینان. مثلا تعهد ۵۰ م تومان درج شده چند نفر را پوشش میدهد؟ یک نفر یا ۴ نفر (ظرفیت مجاز سواری)

  person
  کارشناس بیمه
  24 تیر 1401

  سلام سرنشین هر دو خودرو پوشش داده خواهند شد. تعهد مالی مربوط به خسارات مالی به خودرو است و ارتباطی به سرنشینان ندارد.

person
سام
23 تیر 1401

سلام خسته نباشید
چند وقت پیش تصادف کردم و بنده مقصر شدم بیمه سقف خسارت را پرداخت کرد ولی مدعی هستند که خسارت بیشتر بوده و افت ماشین هم می خواهند
لطف میکند راهنمایی کنید که میتونم از یه کوپن دیگه استفاده کنم و اینکه افت ماشین برای چندسال از عمر ماشین حساب میکنن چون اون ماشین پراید مدل 92 بود
متشکزم

  person
  کارشناس بیمه
  23 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، مابقی خسارت را ایشان می توانند از بیمه بدنه خود استفاده کنند؛ اما می توانند افت قیمت بگیرند.البته افت قیمت میخورد یا خیر، شورای حل اختلاف تعیین می کند.

person
حسین
22 اردیبهشت 1401

سلام ببخشید ماشین من رادزد برده وبعد از گزارش پلیس مبنی بر پیداشدن ان فقط بدنه باقی مانده وچهار چرخ ایا بیمه شخص ثالث باید خسارتی پرداخت کند ماشبن پراید سال ،۸۳بودبیمه بدنه ندارد چون نپذیرفتند که بیمه کنند

  person
  کارشناس بیمه
  22 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، ارتباطی با بیمه شخص ثالث ندارد.

person
کیوان
04 اردیبهشت 1401

سلام من تصادف کردم سال ۱۴۰۰ پزشک قانونی بعد معاینه ۶۱درصد برام آسیب دیدگی تعیین کرده مقصر هم خودم هستم کار دادگاه ۱۵ فروردین ۱۴۰۱ تموم شد الان مدارک و تحویل بیمه دادم بیمه هم به من گفت چون تعهد راننده ۳۳۰ میلیون این ۶۱درصد و از ۳۳۰ میلیون محاسبه می کنیم ولی با یک قاضی مشورت کردم گفت نه ۶۱ درصد از ۶۰۰ میلیون محاسبه میشه ولی سقف تعهد راننده ۳۳۰ میلیون بیشتر بهت پرداخا نمیکنه. آیا بیمه درست میگه ؟؟ و اگه بیمه اینطور محاسبه کنه ۱۳۰ میلیون کمتر میده . که در اینصورت من باید چکار کنم ؟؟ لطفا راهنمایی ونید ممنونم

  person
  کارشناس بیمه
  04 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، بهتر است که با یک وکیل در این خصوص مشورت کنید که اگر حق با شماست، آن را بگیرید.

person
علی
29 فروردین 1401

سلام. اگر. ماشینی یکبار دیه جانی پرداخت کرده باشد. و در همان سال مجددا تصادف کند. می‌تواند باز هم از بیمه ثالث پرداخت دیه کند؟

  person
  کارشناس بیمه
  30 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، قاعدتا باید بتواند بگیرید اما باز از واحد خسارت خود شرکتتان باید بپرسید.

person
ali
27 فروردین 1401

واریزی خسارت بیمه شخص ثالث چقدر طول می کشد

  person
  کارشناس بیمه
  27 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، هر شرکتی متفاوت است. برخی 24 ساعت کاری و بعضی هم تا یک ماه بعد واریز می کنند.

person
محمدی هستم
19 فروردین 1401

سلام خسته نباشید من برج هفت سال قبل تصادف کردم و مقصر بودم که صدمات زیادی دیدم وسقف خسارت بیمه واسه راننده ۳۳۰ ملیون هست آیا بنده اگر دیه ام بالا تر از ۳۳۰ ملیون باشه بهم بیشتر میدن یا بیشتر از سقف تعیین شده بهم نمی‌دن

  person
  کارشناس بیمه
  07 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، برای سال 1401 و آن هایی در 1400 بیمه گرفتند نیازی به دریافت الحاقیه نیست و مبلغ بیشتر می شود.

person
عارف
16 فروردین 1401

سلام بیمه ۴۴درصد واسه خسارت برام زده البته مبلغش۱۴۵۰۰0۰۰۰تومن بعدگفتن براساس سال ۹۹محاسبه میشه

ایا درسته این مطلب

  person
  کارشناس بیمه
  16 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، این بیشتر مربوط به واحد خسارت است. اینکه چه چیزی دقیقا محاسبه شده است، باید از خودشان بپرسید.

person
عباس
14 فروردین 1401

سلام،
برای خسارت های مالی ظاهراً طبق قانون برای ماشین های گران قیمت خسارت متناظر با نصف دیه یک مرد (یعنی در سال ۱۴۰۱ معادل ۲۰۰ میلیون تومان) محاسبه می شود آیا این عدد برای شرکت بیمه است یا شخصی که تصادف کرده و مقصر بوده؟
لطفاً در این مورد با یک مثال عددی می توانید توضیح بیشتری بدهید و اینکه پرداخت مازاد خسارت برعهده چه کسی است؟

با سپاس

  person
  کارشناس بیمه
  15 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، این بحث خسارات نامتعارف می شود که توصیه می کنیم حتما مقاله آن را مطالعه کنید.

person
محمدحسن
11 فروردین 1401

سلام
کارشناس گرامی‌ ، اینطور که دیدم بر خلاف خیلی از سایت ها، واقعا پاسخگوی سؤالات مطرح شده بوده اید و از این بابت تشکر میکنم و ممنون میشم سؤال من رو هم جواب بدید.
آسیب های جسمانی سرنشینان مطابق با کدام خسارت ها پرداخت میشه؟ جانی مالی یا …؟
و اینکه سقف تعهد هم داره ، یا خیر؟

  person
  کارشناس بیمه
  11 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز آسیب جسمانی سرنشینان تحت پوشش جانی بیمه شخص ثالث پرداخت می شود و سقف تعهدات آن در سال 1401 در ماه های عادی 600 میلیون و در ماه های حرام معادل 800 میلیون تومان خواهد بود.

person
رستمی
10 فروردین 1401

شخص سرنشین خودرو بوده، از ۳نفر دونفر فوت کردن و ایشون مونده فقط،
کلی هم هزینه بیماریتان و بستری داشته.
الان بیمه چقدرش رو تعهد میکنه؟
و آیا غیر از خسارت دیه هم تعلق میگیره؟؟

  person
  کارشناس بیمه
  10 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، میزان خسارت یا دیه را کارشناس بعد از بررسی مدارک تعیین می کند.

person
م.موسوی
09 فروردین 1401

بیمه تکمیلی دارم. عابر پیاده بوده و ماشین پس از تصادف متواری شد.
آیا با توجه به داشتن مدارک پزشکی (بستری-جراحی) و تاییدیه پلیس، مبلغی بعنوان خسارت جرح میتوان از شرکت بیمه گذار دریافت کرد؟

  person
  کارشناس بیمه
  09 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، این مساله حقوقی است. اینکه شما می توانید خسارتی را دریافت کنید؛ اما روش دریافت متفاوت است. از شرکت بیمه گر هم باید از خودشان بپرسید که در چنین مواقعی چه شرایطی دارند.

person
بارش.
24 اسفند 1400

سلام وخسته نباشی…جناب وضعیت مالی واقتصادی اینروزاخیلی داغونه..بنده میخام بیمه کنم.وهمه گیومیدونم درموردبیمه.چه. اهط هست ک حداقل وواسم شرکت بیمه تایین کنه یعنی مثلاراه داره ک پایین ترین قیمت..یادمه چندین سال پیش راننده رومیتونستن حذف کنن وقیمتش عالی میشد.الان من بایدتوبیمه چی بگم.ماشینمم ک کلااخابه.

  person
  کارشناس بیمه
  24 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، ممنون میشویم که یکبار قبل از ارسال، متن را بخوانید و ویرایش کنید. به هر حال این پوشش های بیمه ای است و شما می توانید قسطی پرداخت کنید.

person
حمید کلباسی
22 اسفند 1400

سلام کارشناس عزیز . چرا همه سئوال کننده ها را به افسر پلیس یا وکیل یا شرکت بیمه رجوع میدهی؟ لطفا به جای جوابهای فرمالیته ؛ به مردم گرفتار ما جواب مناسبی بدهید که گره ای از کارشان باز شود

  person
  کارشناس بیمه
  23 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، بیمه دات کام یک کارگزاری آنلاین است و سوالات مربوط به بیمه را پاسخ می دهد. سوالاتی که ما آن ها را به وکیل یا مکان دیگر ارجاع می دهیم، جنبه حقوقی دارند و باید خودشان از طریق وکیل یا روش دیگر پیگیری کنند.

person
حمیدرضامحسنی
07 اسفند 1400

سلام خسته نباشید متور من را توپارکینک جلوی ساختمان باماشین ازروی ان ردشدن وفرارکردن من بیمه شخص ثالث دارم میتونم ازبیمه نامه ام خسارت بگیرم چون تعهدمالی داره یانه ممنون ازراهنمایتون

  person
  کارشناس بیمه
  08 اسفند 1400

  سلام بیمه شخص ثالث فقط خسارت های مالی وارد شده به خودروی دیگران از طرف شما را جبران می کند. در این حالت، مساله جنبه حقوقی هم پیدا می کند که حتما باید با یک وکیل مشورت کنید.

person
وحید ملک اسفندیاری
07 اسفند 1400

سلام بنده با نیسان شوکا یخچالدار بخاطر ترمز خالی کردن ماشینم از عقب به تریلی کفی زدم و بخاطر برخورد شدید کف تریلی با اتاق ماشین ویخچال کلا اتاق ماشین از بین رفت اما خودم هیچ صدمه ای ندیدم و چون از پشت زده بودم مقصر بودم ماشین کفی زیان چندانی ندید ورضایت داد رفت اما ماشین خودم داغون شده میخواستم ببینم آیا بیمه در پرداخت خسارت برای ماشین من شامل میشود یا نه ؟بیمه بدنه نداشتم فقط شخص ثالث داشتم ممنون

  person
  کارشناس بیمه
  07 اسفند 1400

  سلام خیر دوست عزیز، بیمه شخص ثالث فقط خسارت های مالی وارد شده به خودروی زیان دیده را پوشش می دهد.

  person
  حمیدرضاخسروی
  26 مرداد 1401

  سلام ماشین من بیمه کارشناس ۲۷میلیون تعیین کرده ولی صافکار۳۵میلیون تمام کرده بقیه خسارت باچیه؟

   person
   کارشناس بیمه
   27 مرداد 1401

   سلام می توانید از طریق شکایت اقدام کنید. البته به سقف تعهد طرف مقابل هم بستگی دارد.

  person
  حمیدرضاخسروی
  26 مرداد 1401

  سلام ماشین من بیمه کارشناس ۲۷میلیون تعیین کرده ولی صافکار۳۵میلیون تمام کرده بقیه خسارت باچیه؟بقیه خسارت ایامقصربایدبده.

   person
   کارشناس بیمه
   31 مرداد 1401

   سلام آن خودرو نامتعارف باشد، از بیمه بدنه اید استفاده کند.

person
صاحب
06 اسفند 1400

سلام من چن روز پیش از فرعی وارد خیابان اصلی شدم ی سمندی با سرعت زیاد بهم زد سمندی چون سرعتش خیلی زیاد بوده چن متر اونطرف تر به ی پرشیا زد الان راهور مقصر ۵۰.۵۰ مشخص کرده میخواستم بدونم من هم باید خرج پرشیا رو بدم یا فقط سمندی باید بده چون ماشین من به سمندی هیچ برخوردی نکرده ممنون

  person
  کارشناس بیمه
  06 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، این مساله را باید از خود افسر بپرسید. به هر حال، هرچه شما را جریمه کرده اند، باید پرداخت کنید.

  person
  حمیدرضاخسروی
  26 مرداد 1401

  سلام ماشین من بیمه کارشناس ۲۷میلیون تعیین کرده ولی صافکار۳۵میلیون تمام کرده بقیه خسارت باچیه؟

   person
   کارشناس بیمه
   12 شهریور 1401

   سلام اگر خودرویتان نامتعارف است، می توانید از بیمه بدنه استفاده کنید. در غیر اینصورت با فاکتور میتوانید از طریق قانونی اقدام کنید.

person
ساربان
03 اسفند 1400

سلام
درمرداد۱۴۰۰که محرم هم بود پدرم تصادف کرد وفوت شد مادرم هم بشدت مجروح ودچار شکستگی زیادی شده وماشینمون هم طبق کارشناسی۹۰میلیون خسارت دیده وحالا طرف که مقصر کامل هست نه خودش ونه تریلی اش ایرانی نیستند بیمه حافظ داره که سقف تعهداتش تا۶۴۰میلیون ومالیش تا۱۶میلیون داره
ایا بیمه کل مبلغ دیه وخسارت که ۱ملیارد بیشتر هست رو پوشش میده یا بیشتر از سقف تعهدات بیمه هست وباید مابقی رو خود راننده مقصر بده
ممنون

  person
  کارشناس بیمه
  04 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، به هر حال تا حدی که شما تعیین کرده اید، خسارت پرداخت خواهد شد.

person
ساربان
03 اسفند 1400

سلام
درمرداد۱۴۰۰که محرم هم بود پدرم تصادف کرد وفوت شد مادرم هم بشدت مجروح ودچار شکستگی زیادی شده وماشینمون هم طبق کارشناسی۹۰میلیون خسارت دیده وحالا طرف که مقصر کامل هست نه خودش ونه تریلی اش ایرانی نیستند بیمه ای به اسم بیمه حافظ داره که سقف تعهداتش تا۶۴۰میلیون ومالیش تا۱۶میلیون داره
ایا این بیمه کل مبلغ دیه وخسارت که ۱ملیارد بیشتر هست رو پوشش میده یا نه
ممنون

  person
  کارشناس بیمه
  04 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، این مساله را باید دقیقا از واحد خسارت بیمه حافظ بپرسید. چون خیلی خاص است.

person
سعید
02 اسفند 1400

سلام خسته نباشید من 206 تیپ 5دارم سقف تعهد مالی تا320میلیون زدم بعد شنیدم سقف تعهد مالی تا 32میلیونه آیا صحت داره

  person
  کارشناس بیمه
  03 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز سقف تعهدات مالی در سال 1400، 320 میلیون تومان است و شنیده شما کاملا اشتباه است

person
مهران
30 بهمن 1400

سلام وقت بخیر
من با موتور تصادف داشتم مشکلی برای پاشون ایجاد شده
میخواستم بدونم دیه ای که دادگاه میبره بیمه کامل پرداخت میکنه

  person
  کارشناس بیمه
  30 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، اول از همه میزان دیه را پزشکی قانونی پرداخت می کند و اینکه چقدر بیمه پرداخت می کند، به نظر قاضی هم بستگی دارد.

   person
   مهری
   23 فروردین 1401

   سلام من باچندماشین برخوردکردم سقف بیمه ماشین من 20میلیون هست ایابیمه خسارت ماشینهای دیگه روپرداخت میکنه یعنی اگه خسارت ماشینها 80میلیون باشه بیمه پرداخت میکنه چیکار کنم

    person
    کارشناس بیمه
    24 فروردین 1401

    سلام دوست عزیز، فقط با سقف مالی پرداخت خواهد کرد.

person
مهدی عباسی
24 بهمن 1400

سلام من تصادف کردم و مقصر بودم ماشین زیاندیده ۱۶ میلیون خرجش شده .بیمه من هم بالاترین تعهد را داره تا مبلغ ۶۵ میلیون تومان آیا این هزینه رو تمام بیمه پرداخت میکنه

  person
  کارشناس بیمه
  25 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، بالاترین تعهد از عددی که شما نوشتید، بیشتر است. اما با توجه به شرایط بیمه به احتمال زیاد خسارت را کامل پرداخت خواهد کرد. باز باید دید که نظر کارشناس بیمه بعد از بررسی خودرو چیست. فقط نکته اصلی اینکه به هیچ وجه قبل از بازدید، اقدام به تعمیر خودرو نکنید.

person
حسین
20 بهمن 1400

سلام و خسته نباشید
من تقریبا 4 سال پیش تصادف کردم و فکم شکست و به راننده شکایت کردم دیه ام را گرفتم و رضایت دادم
الان بعد چه سال صورتم بی حس هست و فکم هم خوب نشده میخواستم بدونم میتونم بازم شکایت کنم بخاطر مشکلات فکم؟

  person
  کارشناس بیمه
  21 بهمن 1400

  سوال دوست عزیز، این بستگی به شرایط دارد و سوال کاملا حقوقی است و حتما باید با یک وکیل مشورت کنید.

person
ehsan mataranloie
16 بهمن 1400

باسلام بنده با چند ماشین تصادف ومن را مقصر کردن اگر سقف بیمه ۳۰ میلیون باشد به هر ماشین حداکثر ۳۰ میلیون تعلق میگیره یا مجموع سه ماشین ۳۰ میلیون هست

  person
  کارشناس بیمه
  16 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز لطفا با واحد پرداخت خسارت تماس بگیرید

  person
  عباس
  21 اسفند 1400

  مجموع ۳۰ تومن میدن

person
مسعود
15 بهمن 1400

سلام من با یک اقایی تصادف کردم سقف بیمه ثالث من 18 میلیون بوده ماشین ایشون 17 میلیون خسارت خورده ک شامل سوختن موتورماشین در حین تصادف بخاطر شکستن کارتر شده الان بیمه میگه من خسارت موتور رو بهت نمیدم باید ماشین رو خاموش میکردی همونموقع ک موتور نمیسوخته الان این اقااز من شکایت کرده خسارتشم ازمن میخاد 😔
داستان چیه !!!!!
لطف میکنید بگید قانون چی میگه اینجا …

  person
  کارشناس بیمه
  15 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، این مساله حقوقی است و حتما باید توسط یک حقوقدان و وکیل نظر داده شود.

person
حسین
12 بهمن 1400

سلام من ماشینم پرشیا از پشت خوردم به یک اریزو۵ ماشینه اریزو۵ بیمه بدنه نداره ۲سال ازتولیدش میگذره جلوش کمی جلو کاپوتش اسیب دید سقف تهد مالی بیمه ماشینم۱۶میلیون هست حساب کردم به صافکار عکس ماشینو نشون دادم گفت تمام با چهارده الی پونزده جمع میشه امروز طرف بهم زنگ زده میگه خسارت دنا رو بهم دادن تکلیفش چیه ایا افت قیمت رو هم میتواند بگیره چون خودرو نامتعارف قرار میگیره؟

  person
  کارشناس بیمه
  12 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، مساله شما حقوقی است و باید از یک وکیل بپرسید. اما در حالت کلی توصیه می کنیم که همیشه بیشترین سقف بیمه شخص ثالث را انتخاب کنید.

   person
   pouyaپویاا
   16 اسفند 1401

   اقا من برج ۱۱اونم پنجم تصادف کردم هی میرم بیمه رازی کرج میگن یه هفته دیگه ایا قانونی هست برای پرداخت خسارات تورو خدا هرکی میتونه کمک کنه چند روز دیگه همه جا می بینده من میرم مسافرت کلا خم خسارت شیش هفت ملیون نشد زیر ده ملیون هم نبود

    person
    کارشناس بیمه
    16 اسفند 1401

    سلام. از طریق بیمه رازی اقدام کنید و این موضوع را حضوری پیگیری نمایید.

person
ابوالفضل
08 دی 1400

سلام خسته نباشید من دخترم ماشین بهش زد تو ماه حرام فوت کرد وبیمه اعتراض کرد ۸۰درصد طرف مقابل مقصر کرد بعد الان خسارت جانی بیمه شخص ثالث برام پیام داده ۲۳۰۰۰۰۰۰۰واریز می‌شود میشه راهنمایی کنید یعنی این کل مبلغ می‌خوان واریز کنن ممنون

  person
  نویسنده بیمه
  09 دی 1400

  سلام دوست عزیز لطفا با واحد پرداخت خسارت تماس بگیرید

person
جواد
07 دی 1400

سلام من روز دوشنبه با ی ماشین 206 تصادف کردم و شاسی و جلو بندی ماشین کلا داغون شد،206 هم مقصر اعلام شد، اگر بیمه 8 میلیون بده و ماشین من خرجش 12 میلیون باشد انموقع چه باید کرد؟

  person
  کارشناس بیمه
  07 دی 1400

  سلام دوست عزیز لطفا میزان خسارت بیمه خود را با واحد پرداخت خسارت شرکت بیمه خود پیگیری نمایید .زیرا هر شرکت بیمه در محاسبه میزان پرداختی طبق قوانین بیمه مرکزی و شرایط خاص خود عمل می کند.

   person
   قاسم
   09 فروردین 1401

   با سلام
   در مواردی دیده میشه که دیه فرد آسیب دیده به طور مثال یک میلیارد و نیم شده اگه راننده حداکثر تعهدات سقف بیمه مثلا همون320 میلیون رو هم پرداخت کرده باشه مابقی این پول رو راننده باید بده یا بیمه میده؟

    person
    کارشناس بیمه
    10 فروردین 1401

    سلام دوست عزیز، این مربوط به خسارات خودروهای نامتعارف می شود که در این مقاله می توانید مطالعه کنید. در خسارات نامتعارف از بیمه بدنه شخص آسیب دیده استفاده می شود.

  person
  ابوذر عسکری
  23 تیر 1401

  سلام وعرض ادب⚘یه ون از پشت با ماشین ما برخورد کرده وخرج ماشین من بالی ۳۵ میلیون هست وبیمه اون شخص حداکثر۱۶ میلیون مابقی خسارت را میشودبه بیمه وکالت دادو از شرکت بیمه دریافت کرد یعنی خسارت مالی هم مثل خسارت بدنی میشود از بیمه گرفت یا باید ازشخص گرفت؟

   person
   کارشناس بیمه
   23 تیر 1401

   سلام دوست عزیز از بیمه بدنه باید استفاده کنید.

    person
    حمیدرضا
    14 مرداد 1401

    سلام وقت بخیر همین مشکل برای من پیش امده خودروی من خودرو صفر متعارف میباشد و تو تصادف طرف مقابل مقصره است و باید بالغ بر دویست میلیون تومن بدون احتساب افت قیمت خودرو بپردازد و بیمه ایشان سقف ۱۶ میلیونی دارد بیمه بدنه نداشته باشم تکلیف چیست آیا باید از مقصر حادثه نقدی خسارت را دریافت نمود؟

     person
     کارشناس بیمه
     14 مرداد 1401

     سلام در این خصوص هنوز جواب دقیقی نداریم؛ اما بهتر است که با یک وکیل مشورت کنید. به هر حال خودروی شما متعارف است.

person
ضابطی
07 دی 1400

سلام برای محاسبه قیمت بیمه شخص ثالث خودرو خودمون میتونیم تخمین بزنیم؟

  person
  کارشناس بیمه
  07 دی 1400

  سلام دوست عزیز، بله خودتان میتوانید حدس بزنید اما برای محاسبه دقیق لازمه که از طریق سایت بیمه دات کام اقدام کنید.

  person
  حسن شفیعی
  22 فروردین 1401

  سلام از پشت یک تریلی به مازد و ماشین داغون شدازاتاقش تا جاهایه دیگه.باید تعویض اتاق بشه. طرف صددرصدمقصرمعرفی شده بیمه تا چقدر هزینه های منو میده

   person
   کارشناس بیمه
   23 فروردین 1401

   سلام دوست عزیز، بستگی به شرکت بیمه و کرمش دارد.

person
عارف سمک
24 آذر 1400

سلام من با ماشین واژگون شدم از کمر به پایین فلج شدم بیمه شخص ثالث شامل حالم میشه یا نه ممنون

  person
  کارشناس بیمه
  25 آذر 1400

  سلام عارف عزیز در جواب سوال شما باید بگوییم که بله پوشش حوادث راننده بیمه شخص ثالث مشمول شما خواهد شد.

   person
   babak
   28 فروردین 1402

   سلام خسته نباشید امکان داره بیمه پول رو تو دو تا قسط واریز کنه مثلا 60 میلیون امروز و بقیش فردا

    person
    نویسنده بیمه
    28 فروردین 1402

    سلام. به شرایط شرکت بیمه بستگی دارد.

  person
  حسین
  11 اسفند 1400

  سلام خسته نباشید من سال۹۷تصادف کردم وسرنشین خودروبودم امسال که رای قطعی شد اول/۷۳۳/۴۴۰/۰۰۰بودکه ازاین مبلغ بیمه ایرانحدود۵۳۰میلیون وپرداخت کردومابقی دیه رو به صندوق تامین معرفی کردوبیمهطبق رای وحدت رویه ۱۱درصدازمبلغ دیه روردکرد امادرعوض دیه مامومه سرم که لحاظ نشده بود اضافه شد به دیه که طبق محاسبات خودم الان باید صندوق ۳۱۱میلیون میریخته که درعوض حدود۳۸میلیون واریزکرده الان باید چکارکنم مگه سقف تعهدبیمه وصندوق تامین چقدر هست؟که الان حدود۲۷۶میلیون پول من روواریز نکرده وبایدچکارکنم باتشکر

   person
   کارشناس بیمه
   12 اسفند 1400

   سلام دوست عزیز، این مساله حقوقیه و شما باید با کارشناس بیمه و همچنین وکیل مشورت کنید.

  person
  میلاد
  14 فروردین 1402

  سلام من ماشینم سمند ۹۱ از پشت زدم به پراید مدل ۸۶ سقف بیمه‌من ۲۰ تومن بوده وایشان مدعی است که ماشین ۱۰۰خرج برداشته ۲۰ تومنو ما پرداخت کردیم از بیمه والباقی شو اگر از بیمه بدنه استفاده کنه یا ت جه به متعارف بودن ماشین تکلیف چیه؟

   person
   کارشناس بیمه
   15 فروردین 1402

   سلام. سقف خسارات مالی سال 1401 تا 400 میلیون تومان بود. با تایید بیمه می توانید خسارت را پرداخت نمایید.

  person
  محمد زارعی
  12 اردیبهشت 1402

  درود، در صورت استفاده از کارت طلایی، آیا می‌شود خسارت افت قیمت خودرو، از مقصر حادثه دریافت کرد؟
  پرشیا به جیپ و سمند زده، سقف خسارت مالی ۲۰ میلیون و خسارت وارد شده به تایید کارشناس ۲۰۰ میلیون است، خودرو بنده سمند و کارت طلایی دارد، آیا میتونم برای بقیه خسارت از کارت طلایی استفاده کنم و بعد افت قیمت ماشین از مقصر حادثه بگیرم؟

   person
   نویسنده بیمه
   12 اردیبهشت 1402

   سلام. این موضوع را باید از ایران خودرو پیگیری کنید.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید