10 شهریور 1401

الحاقیه بیمه خودرو چیست؟+ صفر تا صد الحاقیه بیمه شخص ثالث و بدنه

 شاید برای شما هم پیش آمده باشد که با نگاهی به بیمه خود، متوجه ‌شوید شماره رقم کدملی‌تان در بیمه‌نامه اشتباه درج شده است. یا گاهی با توجه به بازار تورمی، قیمت خودرویتان بالا می‌رود و  پوشش‌های بیمه‌ای بیشتر ضرورت می‌یابد.. شاید فکر کنید که نتوان در قرارداد بیمه تغییراتی ایجاد کرد. ولی باید به یاد داشته باشیم بیمه‌نامه وحی منزل نیست. بیمه نیز همانند هر قرارداد بشری، امکان اعمال تغییرات را دارد؛ البته به شرطی که تغییرات باید قانونی باشد. در چنین مواردی مساله الحاقیه بیمه مطرح می‌شود. اگرهم دارنده خودرو و بیمه‌های آن باشید، در فرآیندهای بیمه‌ای، اصطلاح الحاقیه بیمه خودرو یا الحاقیه بیمه شخص ثالث را برایتان آشناست.

با توجه به فراگیری بیمه خودروها و اعمال تغییرات در آن‌ها، در این مقاله سعی به ارائه راهنمای کاملی درباره الحاقیه بیمه اعم از الحاقیه بیمه خودرو و الحاقیه بیمه شخص ثالث داشته‌ایم. کسب اطلاعات در این زمینه می‌تواند کمک شایانی به شما در روند دریافت خسارت کند. پس در این مطلب با ما همراه باشید.

در حالت کلی، در موارد زیر الحاقیه گرفته می شود:

 • تصحیح اطلاعات اشتباه؛
 • برای افزایش پوشش مالی و به درخواست بیمه گزار؛
 • برای حذف تخفیفات؛

در هنگام تغییر شرکت بیمه شخص ثالث نیازی به دریافت الحاقیه نیست. در نظر داشته باشید که بعد از صادر شدن و تا یک سال نمی‌توان شرکت را تغییر داد.

الحاقیه بیمه چیست؟

الحاقیه همان طور که از نامش پیداست، به عنوان سندی مکمل در بیمه استفاده می‌شود. در حوزه بیمه، اصلاحات و تغییرات بیمه‌نامه با الحاقیه بیمه صورت می‌گیرد. مثلا هر تغییراتی در اطلاعات بیمه‌گزار، یا تغییر در محل بیمه‌شده، در الحاقیه بیمه توافقی بین بیمه‌‌گزار و شرکت بیمه اعلام می‌گردد. دلایل معمول برای صدور الحاقیه بیمه به شرح زیر هستند:

 • افزایش حق بیمه
 • اصلاح مشخصات فرد
 • تغییر مشخصات خودرو مانند تغییر پلاک
 • فسخ یا ابطال قرارداد بیمه بدنه
 • اشتباه انسانی شرکت بیمه در درج اطلاعات بیمه‌گزار

 

الحاقیه بیمه شخص ثالث

در صورت تغییر نرخ بیمه ثالث بیمه‌گزار باید الحاقیه بیمه شخص ثالث بگیرد.

گاهی اصلاحات در بیمه‌نامه یا همان صدور الحاقیه منوط به پرداخت مبلغ است. در برخی موارد نیز برای فرآیند یاد شده به  پرداخت مبلغ نیاز نیست. در صورتی که تغییرات مدنظر خود را به شرکت بیمه اعلام نکنید، شرکت بیمه از حق فسخ قرارداد بیمه‌نامه برخوردار خواهد بود.

انواع الحاقیه بیمه

 با توجه به تنوع تغییرات، انواع مختلفی از الحاقیه بیمه‌ها وجود دارند:

الحاقیه بیمه اصلاحی:

در این نوع سند بیمه‌ای، تغییرات اطلاعات بیمه‌گزار یا موضوع بیمه عنوان می‌شود. به عنوان مثال تغییر نشانی می‌تواند از نوع تغییراتی باشد که در الحاقیه بیمه اصلاحی لحاظ می‌گردد.

الحاقیه بیمه اضافی:

 شرکت‌های بیمه، پوشش‌های خود را با توجه به موضوع بیمه ارائه می‌دهند. حال در صورت

 • افزایش ارزش موضوع بیمه به عنوان مثال، بالارفتن قیمت خودرو
 • بسط یافتن پوشش‌های بیمه به عنوان مثال افزایش میزان پوشش مالی بیمه شخص ثالث
 • طولانی‌تر کردن زمان اعتبار بیمه‌نامه

الحاقیه بیمه اضافی صادر خواهد شد. به این ترتیب امکان افزایش پوشش‌ها یا خدمات شرکت بیمه وجود دارد.

الحاقیه به روز رسانی سرمایه: 

اگر ارزش موضوع بیمه یا ریسک‌های موضوع بیمه کاهش پیدا کند، می‌توان با الحاقیه برگشتی، میزان سقف پوشش‌ها یا خسارات را کم کرد.

 با نگاهی به مبانی الحاقی بیمه، در ادامه با توجه به تعداد بالای بیمه‌های خودرو (بخش اعظم بازار بیمه را به خود اختصاص داده‌اند) به موضوع الحاقیه بیمه خودرو خواهیم پرداخت.

 الحاقیه بیمه خودرو

با نگاهی به خیابان‌ها و جاده‌ها، از تعداد بالای وسایل نقلیه از جمله خودروها تعجب خواهید کرد. بروز حوادث رانندگی طبیعی است. با توجه به بالا بودن هزینه خسارات جانی و خسارات مالی، بیمه خودرو برای همه دارندگان این وسیله نقلیه ضروری به نظر می‌رسد. بیمه خودرو شامل بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه است. از بین این دو بدنه، بیمه شخص ثالث اجباری است. نداشتن این بیمه‌نامه علاوه بر توقیف خودرو و انتقال آن به پارکینگ، با جریمه نیز همراه خواهد بود. لذا با توجه به اهمیت بیمه خودرو، داشتن اطلاعات کافی در این زمینه می‌تواند در جریان حوادث رانندگی و بروز خسارات بسیار مفید واقع شود. یکی از موضوعات مهم مرتبط با خسارات، الحاقیه بیمه خودرو بالاخص الحاقیه بیمه شخص ثالث است.

شاید در ابتدای سال، شما هم به عنوان دارنده یک وسیله نقلیه، تماس یا پیامکی از شرکت‌های بیمه نظیر بیمه تعاون یا بیمه پارسیان مبنی بر افزایش تعهدات مالی بیمه خود با پرداخت مبلغی ناچیز داشته‌اید. مبنای قانونی درخواست این چنینی شرکت‌های بیمه‌ای از بیمه‌گزاران چیست؟ مبنای قانونی این تماس به الحاقیه بیمه خودرو برمی‌گردد.

البته به این نکته دقت داشته باشید، برای انتقال تخفیف، الحاقیه زمانی انجام می‌شود که فقط خودرو خرید و فروش شود. در زمان معامله خودرو می‌توانید این الحاقیه را هم بگیرید.

الحاقیه بیمه خودرو چیست؟

بیمه شخص ثالث خسارات جانی و مالی اشخاص ثالث( فرد زیاندیده در جریان تصادف به جز راننده مقصر) را پوشش می‌دهد. بیمه مرکزی  پوشش خسارات مالی و جانی  را بر اساس نرخ دیه کامل انسان اعلام می‌کند. به عنوان مثال سقف پوشش‌های جانی بیمه ثالث در سال ۱۴۰۱ معادل  نرخ در ماه‌های حرام معادل 800 میلیون تومان است. ماه‌های حرام شامل ماه‌های  محرم، ذی‌القعده، ذی‌الحجه و رجب هستند. ولی در ماه‌‌های غیرحرام این نرخ معادل 600 میلیون تومان اعلام شد.

 

الحاقیه بیمه شخص ثالث

در صورت نداشتن الحاقیه و  وقوع تصادف، بیمه‌گزار باید مبلغ مابه التفاوت پوشش سال قبل و سال جاری را خودش پرداخت کند.

میزان تعهدات و پوشش بیمه ثالث برای خسارات مالی  بر اساس ۲.۵ درصد دیه ماه حرام در هر سال محاسبه می‌شود. البته این مبلغ حداقل تعهد مالی است که هر خودرو در بیمه ثالث می‌تواند، داشته باشد. حداقل و حداکثر پوشش خسارات مالی بیمه ثالث در سال ۱۴۰۱ به ترتیب برابر با 20 و 400 میلیون تومان است. همه شرکت‌ها ملزم به ارائه حداقل پوشش خسارات مالی هستند. ولی در مورد سقف پوشش‌های مالی بیمه ثالث برای هر شرکت بیمه اجباری وجود ندارد. هر شرکت بیمه می‌تواند با توجه به توانگری مالی خود، حداکثر تعهد خود را برای جبران خسارات مالی تا سقف پوشش مالی مشخص شده توسط بیمه مرکزی تعیین نماید.

بیمه‌گزار می‌تواند با توجه به حداکثر پوشش مالی بیمه ثالث، شرکت‌های بیمه‌ای مختلف، با پرداخت حق بیمه بیشتر، میزان تعهد مالی بیمه خود را افزایش دهد.

همان‌طور که بیان کردیم، با توجه به نرخ تورم، ممکن است نرخ دیه اعلامی قوه قضاییه نسبت به سال قبل بیشتر باشد.در این صورت بیمه‌گزار برای برخورداری از پوشش مالی بیشتر، باید مابه التفاوت حق بیمه را پرداخت کند. این افزایش پوشش مالی در الحاقیه بیمه شخص ثالث مطرح می‌شود. سند یاد شده، ضمیمه  بیمه نامه خواهد شد. با ارائه الحاقیه بیمه شخص ثالث، شرکت بیمه تعهدات افزایش یافته خود را در قبال بیمه‌گزار اجرا می‌کند.

برای افزایش پوشش خسارات بدنی بیمه شخص ثالث، نیازی به تهیه این الحاقیه نیست؛ زیرا صندوق خسارات، مابه التفاوت پوشش‌ جانی سال قبل و سال جبرانی را تقبل خواهد کرد.

البته بر اساس قوانین بیمه شخص ثالث برای انتقال تخفیف نیاز به الحاقیه است. فقط نکته اصلی اینجاست که تخفیف برای مالک خودرو خواهد بود.

صندوق خسارات بدنی چیست؟

بیمه مرکزی در راستای حمایت از اقشار آسیب پذیر در جریان تصادفات و کاهش بار هزینه‌ای این بیمه‌گزاران در قانون جدید بیمه شخص ثالث، صندوق خسارات بدنی را مطرح کرد. این صندوق، خسارات بدنی تصادفات رانندگی را در شرایط زیر پرداخت می‌کند:

 • فرار مقصر حادثه از صحنه تصادف
 • ورشکستگی شرکت بیمه
 • باطل شدن بیمه‌نامه
 • خسارات ناشی از مفقودی یا انقضای بیمه‌نامه
 • تعلیق بیمه‌گر

باید بدانیم که  سرمایه این صندوق مفید برای خسارت دیدگان جانی از منابع زیر تامین خواهد شد:

 • کمک‌های دولتی
 • ۲۰% جرایم وصولی راهنمایی و رانندگی کل کشور
 • 20% هزینه دادرسی و جزای نقدی وصولی قوه قضاییه
 • وجوه بازیافت شده از مسئولان حوادث رانندگی بعد از پرداخت خسارت به زیاندیدگان
 • 5% حق بیمه شخص ثالث دریافتی از شرکت‌های بیمه
 • جریمه دیرکرد تمدید بیمه شخص ثالث
 • درآمدهای حاصل از سرمایه‌گذاری وجوه صندوق

اگر الحاقیه بیمه خودرو نگیریم، چه اتفاقی رخ می‌دهد؟

در صورت نداشتن الحاقیه بیمه خودرو و  وقوع تصادفات، بیمه‌گزار مجبور است که مبلغ مابه التفاوت پوشش سال قبل و سال جاری را از جیب خود پرداخت نماید. مطالعه مقاله سقف خسارت بیمه شخص ثالث خودرو پیشنهاد می‌شود.

فرمول محاسبه الحاقیه بیمه شخص ثالث چگونه است؟

الحاقیه بیمه شخص ثالث براساس تعداد سال‌های تخفیفات عدم خسارت و مدت باقی‌مانده از اعتبار این بیمه‌نامه صادر می‌شود. محاسبه مبلغ صدور الحاقیه بیمه ساده نیست. شما با مراجعه به نمایندگی‌های یا ستاد شرکت‌های بیمه می‌توانید از مبلغ دقیق برای صدور این ضمیمه بیمه‌ای برخوردار شوید. ضمنا با تماس تلفنی با کارشناسان بیمه دات کام، می‌توانید از این مبلغ اطلاع پیدا کنید. ضمنا بیمه دات کام با شماره تماس ۰۲۱۴۳۷۲ پاسخگوی همه ابهام و سوالات بیمه‌‌گزاران است.

نکته مهم: برای دریافت الحاقیه، باید به همان کارگزاری بیمه سال قبل خود را خریداری کرده‌اید، مراجعه کنید. اگر به آن کارگزاری دسترسی ندارید، با شرکت اصلی تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند. اگر بیمه خودرو خود را سال قبل از بیمه دات کام تهیه کرده‌اید، می‌توانید برای دریافت الحاقیه بیمه شخص ثالث به کارشناسان شرکت تماس بگیرید.

چگونه الحاقیه بیمه خودرو بخریم؟

شما می‌توانید بعد از اعلام نرخ دیه و نرخ بیمه خودرو در هر سال به دفاتر و نمایندگی‌های شرکت‌های بیمه مراجعه نمایید. پس از محاسبه حق بیمه اضافی و پرداخت آن، الحاقیه بیمه صادر خواهد شد. البته کارشناسان بیمه دات کام مراجعه به  نمایندگی بیمه‌ای  را پیشنهاد می‌کنند که بیمه خود را از آن‌جا تهیه کرده‌اید. در صورت عدم دسترسی به آن نمایندگی، امکان صدور الحاقیه از طریق نمایندگی مرکزی شرکت بیمه مدنظر وجود دارد. به علاوه، با توجه به مزایای استفاده از خدمات آنلاین بیمه در دوران کرونا، سامانه بیمه دات کام امکان صدور الحاقیه برای شرکت‌های بیمه موجود در سایت خود را فراهم آورده است. فقط کافی است با تماس تلفنی یا ارسال درخواست در بخش تماس با ما ی BIMEH.COM درخواست خود را ثبت نمایید. کارشناسان بیمه دات کام سریعا به درخواست شما رسیدگی کرده و برگه الحاقیه معتبر صادر  و ارسال خواهد شد.

تماس با بیمه دات کام

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
05 مهر 1401 / بیمه شخص ثالث

چه کسی باید هزینه پارکینگ در تصادف را پرداخت کند؟

یکی از ابهاماتی که در حوادث رانندگی وجود دارد، هزینه پارکینگ در تصادف است.پرداخت این هزینه با کیست؟ در کدام حوادث رانندگی، اتومبیل هر دو طرف توقیف می‌شود؟

05 مهر 1401 / بیمه شخص ثالث

۵ روش تعیین مقصر تصادفات رانندگی + راهکار قانونی و کاربردی تصادفات

مقصر حوادث رانندگی معمولا یا بر حسب سهل انگاری یا بی احتیاطی و زیر پا گذاشتن قانون توسط کارشناسان راهنمایی و رانندگی قابل تشخیص است.

01 مهر 1401 / بیمه شخص ثالث

جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث + راهکار بخشودگی جریمه

جرایم دیرکرد بیمه شخص ثالث موتور چگونه بخشیده می‌شود؟چه زمانی این جریمه ها مورد بخشش قرار می‌گیرند؟ برای آگاهی کامل خواندن این مقاله را پیشنهاد می‌کنیم.

01 مهر 1401 / اطلاعات خودرو و موتور / بیمه شخص ثالث

پرداخت خلافی خودرو با شناسه قبض + 3 روش دریافت شناسه قبض

رانندگان به کمک روش‌های زیادی می‌توانند از مبلغ و نوع خلافی وسایل نقلیه خود آگاه شوند. سپس برای تسویه آن اقدام نمایند. پرداخت خلافی خودرو با شناسه قبض یکی از روش های آن است که بسیار ساده و آسان می باشد.

31 شهریور 1401 / بیمه شخص ثالث

بیمه تصادف با حیوانات؛ جبران خسارت با کدام بیمه امکان‌پذیر است؟

برای آشنایی صفر تا صد با بیمه تصادف با حیوانات روی لینک این مقاله کلیک کنید.

24 شهریور 1401 / بیمه شخص ثالث

عواقب نداشتن بیمه شخص ثالث تاکسی + جدول قیمت

یکی از دغدغه‌های مالکان خودرو تهیه به موقع بیمه شخص ثالث است. رانندگان تاکسی‌های درون و برون شهری هم از این قاعده مستثنی نیستند. راهنمای کامل بیمه شخص ثالث تاکسی را در این مقاله بیمه دات کام بخوانید!

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
شهبازی
15 آذر 1400

سلام من ماشین خریدم بیمش تا برج10سال1400هستش برای اعمال تخفیف نیازی به الحاقیه هستش؟

  کارشناس بیمه
  16 آذر 1400

  سلام آقای شهبازی عزیز در جواب سوالتون باید عرض کنیم که تخفیف برای پلاک‌روی بیمه نامه است

   حمید مشکان
   28 آذر 1400

   عذر میخوام من پراید داشتم برج یازده پارسال فروختم وماشین جدید خریدم و بخاطر اینکه پلاکم دسته خریدارماشینی که فروخته بود پلاک جدید گرفتم و سه سال تخفیف بیمه رو چه جوری بیارم رو این پلاک؟

    کارشناس بیمه
    28 آذر 1400

    سلام حمید عزیز ، با گرفتن الحاقیه از نماینده قبلی بیمه این امر انتقال تخفیف بیمه ثالث امکان پذیر است.

     متوسل زاده
     21 مرداد 1401

     سلام حالا حتما باید بیمه الحاقی خودرو رو بگیریم؟

     کارشناس بیمه
     22 مرداد 1401

     سلام در شرایطی باید بگیرید.

فلاحتی
04 دی 1400

سلام من ماشین خریدم بیمه تا خرداد۱۴۰۱ میباشد
ولی صاحب اولیه رفته بیمه را به ماشین انتقال داده الان الباقی بیمه من مشکلی نداره؟
یعنی پلاک عوض کردم بیمه قبلی از بین نمی رود؟

  کارشناس بیمه
  04 دی 1400

  سلام دوست عزیز بیمه نامه خودروی شما تا تاریخ انقضای مندرج در بیمه نامه اعتبار دارد و برای استفاده از پوشش ها و خدمات بیمه مشکلی وجود ندارد.

شهرام
16 بهمن 1400

سلام
آیا الحاقیه برای خسارت بدنی چه برای راننده و چه شخص ثالث حذف شده ؟

  کارشناس بیمه
  17 بهمن 1400

  سلام شهرام عزیز نیازی به الحاقیه نیست.

علیرضا
13 فروردین 1401

باسلام وتبریک عید
میخاستم بدونم چرا بااینکه بیمه من داری الحاقیه هست باز هم قیمت خسارات راننده رو طبق سال99که بیمه کرده ام پرداخت میکنن330تومن تصادف در دی ماه 1400

  کارشناس بیمه
  02 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، بهتر است که با واحد خسارت شرکت بیمه خود تماس بگیرید.

پاشایی
14 فروردین 1401

سلام .
من تا تاریخ ۷ فروردین۱۴۰۱ بیمه ماشینم تموم میشد رفتم بیمه کردم . ولی گفتن الحاقیه بهت میخوره و ۳۸۸ هزار تومان هم بابت الحاقیه برداشتن ایا این الحاقیه درسته و همچنین هزینش

  کارشناس بیمه
  02 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، بله.

   نیما
   06 اردیبهشت 1401

   سلام من بیمه کردم ماشینمو تاریخ شروع 1/1/1401هستش و تعهد حوادث 480میلیون نوشته ولی میگن تو سال جدید دیه کامل انسان 600میلیون است من چگونه باید درستش بکنم و هزینش چقدره ماشین سیتروئن زانتیا 2000هست بیمه هم البرز ممنون میشم راهنمایی کنید.

    کارشناس بیمه
    07 اردیبهشت 1401

    سلام دوست عزیز، برای دریافت الحاقیه باید با همان کارگزاری که کار می کردید، تماس بگیرید.

محمد
14 اردیبهشت 1401

سلام من سال ۹۸ سمند فروختم الان میخوام یه سمند دیگه بخرم تخفیف اون پلاک سمند قبلی چه جوری میتونم بیارم رو این پلاک جدیدم

  کارشناس بیمه
  16 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، با کارشناسان بیمه دات کام تماس بگیرید تا کامل شما را راهنمایی کنند.

م ک
07 خرداد 1401

سلام
بنده ماشینم رو برج ۷/ ۱۴۰۰ یکساله بیمه کوثر کردمو دوم فروردین ۴۰۱ به همراه یک مسافر متاسفانه واژگون شدم الان ک۶ بحث پرداخت دیه پیش اومده شرکت بیمه میگه دیه مسافر رو به تاریخ ۴۰۱ پرداحت میکنه ولی راننده مقصر رو ۱۴۰۰ … چون الحاقیه راننده نگرفتی
میخواستم ببینم این حرفشون قانونیه یا نه؟

  کارشناس بیمه
  07 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، در خصوص دیه و خسارت باید دقیقا از واحد خسارت خود بیمه بپرسید. ولی اصولا الحاقیه میگیرید برای همه است.

مجی
07 خرداد 1401

سلام ..‌ الحاقیه بیمه رو مگه سال ۹۶ بیمه مرکزی حذفش نکرده ؟؟؟ جریان این الحاقیه جدید چیه

  کارشناس بیمه
  07 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، از 97 به بعد الحاقیه از خودرو به شخص تغییر کرده است.

نیایش بهروزی
04 تیر 1401

آدرسمون عوض شه نیاز به تهیه الحاقیه بیمه هست؟

  کارشناس بیمه
  05 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، بله.

حسین
04 تیر 1401

سلام آیا امکان استعلام الحاقیه بیمه شخص ثالث وجود دارد؟

  کارشناس بیمه
  05 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، شما می توانید اصالت بیمه را استعلام بگیرید.

بیات
11 تیر 1401

سلام آیا همه شرکت ها الحاقیه افزایش دیه در بیمه ثالث را دارند یا ممکنه که بعضیاشون قبول نکنن؟

  کارشناس بیمه
  12 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، همه شرکت ها دارند.

یاسر خدمتی
21 تیر 1401

سلا ببخشید برای گرفتن الحاقیه بیمه ایران باید چیکار کنم؟ اینترنتی میشه اقدام کرد؟

  کارشناس بیمه
  22 تیر 1401

  سلام با همان مرکزی تماس بگیرید که بیمه خریداری کرده اید.

همتی
21 تیر 1401

سلام با توجه به طرح بخشودگی، آیا دریافت الحاقیه بیمه شخص ثالث ضروریه؟

  کارشناس بیمه
  22 تیر 1401

  سلام خیر

tara beigloo
25 تیر 1401

من میخوام تخفیف بیمه ثالثمو به ماشین جدیدم انتقال بدم ایا الحاقیه بیمه لازمه تو همچین شرایطی؟

  کارشناس بیمه
  26 تیر 1401

  سلام بله

همتی
28 تیر 1401

سلام الحاقیه بیمه بدنه رو میشه گرفت؟ از کجا باید بگیرم؟

  کارشناس بیمه
  29 تیر 1401

  سلام الحاقیه برای چه کاری؟ با همان دفتری تماس بگیرید که خریداری کرده اید.

سپند بابایی
03 مرداد 1401

من ادرس خونم عوض شده الان به الحاقیه اصلاحی نیاز دارم یا اضافی

  کارشناس بیمه
  04 مرداد 1401

  سلام اصولا تعویض نمی خواد اما می توانید انجام دهید.

نیاز رافعی
09 مرداد 1401

الحاقیه تغییر بیمه گذار رو از کجا باید بگیرم؟ از خود شرکت بیمه ام؟

  کارشناس بیمه
  10 مرداد 1401

  سلام از همان کارگزاری که خریداری کرده اید/

مهرازاد مرادی
10 مرداد 1401

آقا اگه الحاقیه بیمه نداشته باشیم و تصادف کنیم، باید کل خسارت رو ما بدیم یا بیمه میده؟

  کارشناس بیمه
  11 مرداد 1401

  سلام دوست عزیز، به اندازه تعهد پرداخت خواهد کرد.

سامانی
10 مرداد 1401

سلام نحوه دریافت الحاقیه بیمه شخص ثالث به چه صورته؟ من نمایندگی که ازش خریدم، جمع کرده

  کارشناس بیمه
  11 مرداد 1401

  سلام باید به همان نمایندگی که خریداری کرده اید، تماس بگیرید.

توسلی
10 مرداد 1401

سلام
من از بیمه دات کام بیمه خریدم و تعویض پلاک انجام داده ام چطور می توانم تخفیف بیمه را به پلاک جدید که به نام اقوام درجه یک است انتقال بدهم؟آیا این کار در بیمه دات کام امکان پذیر است؟

  کارشناس بیمه
  11 مرداد 1401

  سلام بله امکان پذیر است. با کارشناسان بیمه دات کام تماس بگیرید. البته امکان انتقال به اقوام درجه یک وجود ندارد.

سید
11 مرداد 1401

سلام درخواست الحاقیه بیمه شخص ثالث باید کی بدیم؟

  کارشناس بیمه
  12 مرداد 1401

  سلام از شرکتی که بیمه خریداری کرده اید.

   سید
   05 مهر 1401

   اونوقت قیمت الحاقیه بیمه شخص ثالث چقدره؟

    کارشناس بیمه
    06 مهر 1401

    سلام بستگی به نوع و شرکت بیمه شما دارد.

قهرودی
18 مرداد 1401

سلام آیا نحوه دریافت الحاقیه بیمه شخص ثالث از جای دیگ امکان پذیره؟ من با آن شخص دعوام شد که ازش خریدم نمیخوام برم آنجا

  کارشناس بیمه
  19 مرداد 1401

  سلام خیر باید از همان شرکت بگیرید. البته با دفتر مرکزی تماس بگیرید.

هدایت هاشمی
18 مرداد 1401

سلام درخواست الحاقیه بیمه شخص ثالث چه کسی باید دهد؟ حتما باید خود مالک باشد؟

  کارشناس بیمه
  19 مرداد 1401

  سلام بله

شاکری
14 شهریور 1401

سلام پرداخت الحاقیه بیمه ایران رو هم میتونیم با بیمه دات کام انجام بدیم؟

  کارشناس بیمه
  15 شهریور 1401

  سلام اگر بیمه ایران قبلی را از بیمه دات کام گرفته باشید، بله می توانید.

همایون
16 شهریور 1401

سلام استعلام الحاقیه بیمه شخص ثالث ایران را میتونیم از هر نمایندگی بگیریم؟

  کارشناس بیمه
  17 شهریور 1401

  سلام از همان نمایندگی که خریداری کرده اید، باید بگیرید.

حسین
22 شهریور 1401

سلام الحاقیه بیمه شخص ثالث 1401 تغییری داشته؟

  کارشناس بیمه
  23 شهریور 1401

  سلام قانون فعلا همان است.

   حسین
   23 شهریور 1401

   خب پس چرا بعضی سایت ها می نویسن الحاقیه بیمه شخص ثالث 1401

    کارشناس بیمه
    24 شهریور 1401

    سلام برای اینکه تاریخ روز را بنویسند.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید