24 مرداد 1402

الحاقیه بیمه خودرو 1402چیست؟+ صفر تا صد الحاقیه بیمه شخص ثالث و بدنه

 شاید برای شما هم پیش آمده باشد که با نگاهی به بیمه خود، متوجه ‌شوید شماره رقم کدملی‌تان در بیمه‌نامه اشتباه درج شده است. یا گاهی با توجه به بازار تورمی، قیمت خودرویتان بالا می‌رود و  پوشش‌های بیمه‌ای بیشتر ضرورت می‌یابد.. شاید فکر کنید که نتوان در قرارداد بیمه تغییراتی ایجاد کرد. ولی باید به یاد داشته باشیم بیمه‌نامه وحی منزل نیست. بیمه نیز همانند هر قرارداد بشری، امکان اعمال تغییرات را دارد؛ البته به شرطی که تغییرات باید قانونی باشد. در چنین مواردی مساله الحاقیه بیمه مطرح می‌شود. اگرهم دارنده خودرو و بیمه‌های آن باشید، در فرآیندهای بیمه‌ای، اصطلاح الحاقیه بیمه خودرو یا الحاقیه بیمه شخص ثالث را برایتان آشناست.

با توجه به فراگیری بیمه خودروها و اعمال تغییرات در آن‌ها، در این مقاله سعی به ارائه راهنمای کاملی درباره الحاقیه بیمه اعم از الحاقیه بیمه خودرو و الحاقیه بیمه شخص ثالث داشته‌ایم. کسب اطلاعات در این زمینه می‌تواند کمک شایانی به شما در روند دریافت خسارت کند. پس در این مطلب با ما همراه باشید.

در حالت کلی، در موارد زیر الحاقیه گرفته می شود:

 • تصحیح اطلاعات اشتباه؛
 • برای افزایش پوشش مالی و به درخواست بیمه گزار؛
 • برای حذف تخفیفات؛

در هنگام تغییر شرکت بیمه شخص ثالث نیازی به دریافت الحاقیه نیست. در نظر داشته باشید که بعد از صادر شدن و تا یک سال نمی‌توان شرکت را تغییر داد.

الحاقیه چیست؟

قبل از هر چیز باید بدانیم الحاقیه چیست؟ به سندی که از سوی بیمه‌گزار اصلاح می‌شود یا تغییراتی را به وسیله آن ضمیمه قرارداد می‌کنند، الحاقیه می‌گویند. در حالت کلی الحاقیه سندی است که به موجب آن هر زمان بعد از صدور بیمه نامه اصلاح شود و تغییراتی در قرار داد ایجاد شود، بعد از تقاضای بیمه‌گزار صادر خواهد شد.

الحاقیه بیمه شخص ثالث

در صورت تغییر نرخ بیمه ثالث بیمه‌گزار باید الحاقیه بیمه شخص ثالث بگیرد.

الحاقیه بیمه چیست؟

پیش از آنکه بخواهیم به الحاقیه بیمه بپردازیم بهتر است بدانیم اصلاً الحاقیه چیست؟ الحاقیه همان طور که از نامش پیداست، به عنوان سندی مکمل در بیمه استفاده می‌شود. در حوزه بیمه، اصلاحات و تغییرات بیمه‌نامه با الحاقیه بیمه صورت می‌گیرد. مثلا هر تغییراتی در اطلاعات بیمه‌گزار، یا تغییر در محل بیمه‌شده، در الحاقیه بیمه توافقی بین بیمه‌‌گزار و شرکت بیمه اعلام می‌گردد. دلایل معمول برای صدور الحاقیه بیمه به شرح زیر هستند:

 • افزایش حق بیمه
 • اصلاح مشخصات فرد
 • تغییر مشخصات خودرو مانند تغییر پلاک
 • فسخ یا ابطال قرارداد بیمه بدنه
 • اشتباه انسانی شرکت بیمه در درج اطلاعات بیمه‌گزار

گاهی اصلاحات در بیمه‌نامه یا همان صدور الحاقیه منوط به پرداخت مبلغ است. در برخی موارد نیز برای فرآیند یاد شده به  پرداخت مبلغ نیاز نیست. در صورتی که تغییرات مدنظر خود را به شرکت بیمه اعلام نکنید، شرکت بیمه از حق فسخ قرارداد بیمه‌نامه برخوردار خواهد بود.

الحاقیه بیمه شخص ثالث چیست؟

بیمه شخص ثالث خسارات جانی و مالی اشخاص ثالث( فرد زیاندیده در جریان تصادف به جز راننده مقصر) را پوشش می‌دهد. بیمه مرکزی  پوشش خسارات مالی و جانی  را بر اساس نرخ دیه کامل انسان اعلام می‌کند. به عنوان مثال سقف پوشش‌های جانی بیمه ثالث در سال ۱۴۰۲ معادل نرخ در ماه‌های حرام معادل یک میلیارد و دویست میلیون تومان است. ماه‌های حرام شامل ماه‌های  محرم، ذی‌القعده، ذی‌الحجه و رجب هستند. ولی در ماه‌‌های غیرحرام این نرخ معادل ۹۰۰ میلیون تومان اعلام شد.

میزان تعهدات و پوشش بیمه ثالث برای خسارات مالی  بر اساس ۲.۵ درصد دیه ماه حرام در هر سال محاسبه می‌شود. البته این مبلغ حداقل تعهد مالی است که هر خودرو در بیمه ثالث می‌تواند، داشته باشد. حداقل و حداکثر پوشش خسارات مالی بیمه ثالث در سال ۱۴۰۲ به ترتیب برابر با ۳۰ و ۶۰۰ میلیون تومان است. همه شرکت‌ها ملزم به ارائه حداقل پوشش خسارات مالی هستند. ولی در مورد سقف پوشش‌های مالی بیمه ثالث برای هر شرکت بیمه اجباری وجود ندارد. هر شرکت بیمه می‌تواند با توجه به توانگری مالی خود، حداکثر تعهد خود را برای جبران خسارات مالی تا سقف پوشش مالی مشخص شده توسط بیمه مرکزی تعیین نماید.

بیمه‌گزار می‌تواند با توجه به حداکثر پوشش مالی بیمه ثالث، شرکت‌های بیمه‌ای مختلف، با پرداخت حق بیمه بیشتر، میزان تعهد مالی بیمه خود را افزایش دهد.

همان‌طور که بیان کردیم، با توجه به نرخ تورم، ممکن است نرخ دیه اعلامی قوه قضاییه نسبت به سال قبل بیشتر باشد. در این صورت بیمه‌گزار برای برخورداری از پوشش مالی بیشتر، باید مابه‌التفاوت حق بیمه را پرداخت کند. این افزایش پوشش مالی در الحاقیه بیمه شخص ثالث مطرح می‌شود. سند یاد شده، ضمیمه  بیمه نامه خواهد شد. با ارائه الحاقیه بیمه شخص ثالث، شرکت بیمه تعهدات افزایش یافته خود را در قبال بیمه‌گزار اجرا می‌کند. تمام شرکت‌ها نظیر بیمه ایران، بیمه معلم، بیمه پارسیان، بیمه البرز و بیمه ملت، این قانون را رعایت می‌کنند.

موارد ذکر شده مربوط به قبل از سال 1396 است؛ طبق قوانین جدید، برای افزایش پوشش خسارات بدنی بیمه شخص ثالث، نیازی به تهیه این الحاقیه نیست؛ زیرا صندوق خسارات، مابه التفاوت پوشش‌ جانی سال قبل و سال جبرانی را تقبل خواهد کرد.

البته بر اساس قوانین بیمه شخص ثالث برای انتقال تخفیف نیاز به الحاقیه است. فقط نکته اصلی اینجاست که تخفیف برای مالک خودرو خواهد بود.

خرید بیمه شخص ثالث

الحاقیه تخفیف بیمه شخص ثالث

منظور از دریافت الحاقیه تخفیف بیمه شخص ثالث چیست؟ اهمیت دریافت الحاقیه شخص ثالث چیست؟ این‌ها سوالاتی است که معمولا برای افراد به وجود می‌آید.

به احتمال زیاد زمانی که قصد فروش خودروی خود را دارید، همزمان با تاریخ سررسید بیمه شخص ثالث نخواهد بود. در این شرایط تکلیف چیست؟ آیا می‌توان بیمه شخص ثالث را فسخ کرد و هزینه روزهای باقیمانده را پس گرفت؟ آیا می‌توان روزهای باقیمانده را به خودروی جدید انتقال داد؟ در اینجا نقش الحاقيه چيست؟ در چنین شرایطی طبق قانون بیمه مرکزی امکان فسخ یا انتقال روزهای باقیمانده از بیمه شخص ثالث امکان پذیر نیست.

برخلاف گذشته، می‌توان تخفیفات بیمه شخص ثالث را به خودروی جدید انتقال داد و فروش خودرو موجب باطل شدن تخفیف بیمه ثالث یا انتقال به مالک جدید نمی‌شود.

معنی الحاقیه بیمه در اینجا این است که مالک بعد فروش ماشین، به شرکت بیمه رفته و سندی مبنی بر فروش خودروی قبلی و انتقال تخفیفات بیمه شخص ثالث به اتومبیل جدید دریافت می‌کند. توجه داشته باشید که برای انتقال تخفیفات بیمه، کاربری و نوع دو خودرو باید یکسان باشد؛ مثلاً تخفیفات تاکسی را نمی‌توان به خودروی شخصی انتقال داد، یا یک سواری نمی‌تواند از تخفیفات یک خودروی باری بهره‌مند شود.

انواع الحاقیه بیمه

 با توجه به تنوع تغییرات، انواع مختلفی از الحاقیه بیمه‌ها وجود دارند:

الحاقیه بیمه اصلاحی:

در این نوع سند بیمه‌ای، تغییرات اطلاعات بیمه‌گزار یا موضوع بیمه عنوان می‌شود. به عنوان مثال تغییر نشانی می‌تواند از نوع تغییراتی باشد که در الحاقیه بیمه اصلاحی لحاظ می‌گردد.

الحاقیه بیمه اضافی:

 شرکت‌های بیمه، پوشش‌های خود را با توجه به موضوع بیمه ارائه می‌دهند. حال در صورت

 • افزایش ارزش موضوع بیمه به عنوان مثال، بالارفتن قیمت خودرو
 • بسط یافتن پوشش‌های بیمه به عنوان مثال افزایش میزان پوشش مالی بیمه شخص ثالث
 • طولانی‌تر کردن زمان اعتبار بیمه‌نامه

الحاقیه بیمه اضافی صادر خواهد شد. به این ترتیب امکان افزایش پوشش‌ها یا خدمات شرکت بیمه وجود دارد.

الحاقیه به روز رسانی سرمایه: 

اگر ارزش موضوع بیمه یا ریسک‌های موضوع بیمه کاهش پیدا کند، می‌توان با الحاقیه برگشتی، میزان سقف پوشش‌ها یا خسارات را کم کرد.

 با نگاهی به مبانی الحاقی بیمه، در ادامه با توجه به تعداد بالای بیمه‌های خودرو (بخش اعظم بازار بیمه را به خود اختصاص داده‌اند) به موضوع الحاقیه بیمه خودرو خواهیم پرداخت.

الحاقیه بیمه خودرو

با نگاهی به خیابان‌ها و جاده‌ها، از تعداد بالای وسایل نقلیه از جمله خودروها تعجب خواهید کرد. بروز حوادث رانندگی طبیعی است. با توجه به بالا بودن هزینه خسارات جانی و خسارات مالی، بیمه خودرو برای همه دارندگان این وسیله نقلیه ضروری به نظر می‌رسد. بیمه خودرو شامل بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه است.

از بین این دو بیمه خودرو، بیمه شخص ثالث اجباری است. نداشتن این بیمه‌نامه علاوه بر توقیف خودرو و انتقال آن به پارکینگ، با جریمه نیز همراه خواهد بود. لذا با توجه به اهمیت بیمه خودرو، داشتن اطلاعات کافی در این زمینه می‌تواند در جریان حوادث رانندگی و بروز خسارات بسیار مفید واقع شود. یکی از موضوعات مهم مرتبط با خسارات، الحاقیه بیمه خودرو بالاخص الحاقیه بیمه شخص ثالث است.

شاید در ابتدای سال، شما هم به عنوان دارنده یک وسیله نقلیه، تماس یا پیامکی از شرکت‌های بیمه نظیر بیمه تعاون یا بیمه پارسیان مبنی بر افزایش تعهدات مالی بیمه خود با پرداخت مبلغی ناچیز داشته‌اید. مبنای قانونی درخواست این چنینی شرکت‌های بیمه‌ای از بیمه‌گزاران چیست؟ مبنای قانونی این تماس به الحاقیه بیمه خودرو برمی‌گردد.

البته به این نکته دقت داشته باشید، برای انتقال تخفیف، الحاقیه زمانی انجام می‌شود که فقط خودرو خرید و فروش شود. در زمان معامله خودرو می‌توانید این الحاقیه را هم بگیرید.

الحاقیه تغییر پلاک و انتقال تخفیف

زمانی که شما خودروتان را می‌فروشید، بیمه شخص ثالث به خریدار انتقال پیدا می‌کند. اما این موضوع موجب انتقال تخفیف‌ها نمی‌شود. طبق قانون جدید بیمه مرکزی ایران، تخفیف‌های بیمه شخص ثالث دیگر بر روی خودرو نیست، بلکه به نام خود افراد است. مثلاً امکان دارد شما ماشینتان را بفروشید و چند سال دیگر مجدداً ماشین بخرید، اما باز هم می‌توانید از سابقه تخفیف خود استفاده کنید.

برای این کار شما به الحاقیه بیمه بعد از تعویض پلاک نیاز دارید؛ با دریافت الحاقیه انتقال تخفیفات، زمانی که قرار است برای ماشین جدیدتان بیمه شخص ثالث بخرید، با ارائه الحاقیه به شرکت بیمه‌گر جدید، تخفیفات عدم خسارت شما بر روی اتومبیل جدیدتان انتقال میابد.

الزام تهیه الحاقیه بیمه شخص ثالث برای زائرین اربعین در سال 1402

با توجه به خبر اعلام شده در سال 1402 به وسیله بیمه مرکزی، افراد برای سفر با خودروهای شخصی به خارج از مرزها باید برای تهیه الحاقیه بیمه شخص ثالث اقدامات لازم را انجام دهند. تهیه الحاقیه بیمه شخص ثالث از این جهت الزامی است که این بیمه‌نامه فقط در کشور ما دارای اعتبار است. از طرف دیگر گمرک و وزرات کشور اعلام کردند که تمامی خودروهای فاقد الحاقیه بیمه شخص ثالث اجازه عبور از مرزها را ندارند.

بنابراین تمامی زائران و موکب دارانی که می‌خواهند با خودروهای شخصی خود از مرزها خارج شوند باید حتما الحاقیه بیمه شخص ثالث را دریافت نمایند. در راستای تهیه اجباری الحاقیه بیمه شخص ثالث برای زائران اربعین تمهیداتی نیز در نظر گرفته شده است که از آن جمله می‌توان به تخفیف 80 درصدی الحاقیه این بیمه‌نامه برای زائران اشاره نمود. این تخفیف بر اساس محاسبات فنی انجام شده و مطابق با قانون بیمه شخص ثالث است.

الحاقیه بیمه شخص ثالث

در صورت نداشتن الحاقیه و  وقوع تصادف، بیمه‌گزار باید مبلغ مابه التفاوت پوشش سال قبل و سال جاری را خودش پرداخت کند.

 

صدور اینترنتی الحاقیه 1402 توسط بیمه دات کام

بیمه دات کام برای بیمه‌گزارانی که بیمه‌نامه خود را از این سامانه خریداری می‌کنند، به صورت آنلاین الحاقیه صادر می‌کند. تمامی کاربران وب‌سایت بیمه دات کام می‌توانند از حساب کاربری خود، درخواست صدور الحاقیه ثبت کنید. برای این کار، پس از ورود به پنل کاربری در این سامانه، به قسمت «بیمه‌های من» مراجعه کرده و از بخش «جزئیات»، بر روی دکمه «درخواست الحاقیه» کلیک کنید. تفاوتی ندارد که الحاقیه اینترنتی برای چه شرکتی باشد؛ تنها نکته قابل توجه این است که برای درخواست صدور الحاقیه آنلاین، باید حتماً بیمه‌نامه خود را از بیمه دات کام تهیه کرده باشید.

صندوق خسارات بدنی چیست؟

بیمه مرکزی در راستای حمایت از اقشار آسیب پذیر در جریان تصادفات و کاهش بار هزینه‌ای این بیمه‌گزاران در قانون جدید بیمه شخص ثالث، صندوق خسارات بدنی را مطرح کرد. این صندوق، خسارات بدنی تصادفات رانندگی را در شرایط زیر پرداخت می‌کند:

 • فرار مقصر حادثه از صحنه تصادف
 • ورشکستگی شرکت بیمه
 • باطل شدن بیمه‌نامه
 • خسارات ناشی از مفقودی یا انقضای بیمه‌نامه
 • تعلیق بیمه‌گر

باید بدانیم که  سرمایه این صندوق مفید برای خسارت دیدگان جانی از منابع زیر تامین خواهد شد:

 • کمک‌های دولتی
 • ۲۰% جرایم وصولی راهنمایی و رانندگی کل کشور
 • 20% هزینه دادرسی و جزای نقدی وصولی قوه قضاییه
 • وجوه بازیافت شده از مسئولان حوادث رانندگی بعد از پرداخت خسارت به زیاندیدگان
 • 5% حق بیمه شخص ثالث دریافتی از شرکت‌های بیمه
 • جریمه دیرکرد تمدید بیمه شخص ثالث
 • درآمدهای حاصل از سرمایه‌گذاری وجوه صندوق

اگر الحاقیه بیمه خودرو نگیریم، چه اتفاقی رخ می‌دهد؟

در صورت نداشتن الحاقیه بیمه خودرو و  وقوع تصادفات، بیمه‌گزار مجبور است که مبلغ مابه التفاوت پوشش سال قبل و سال جاری را از جیب خود پرداخت نماید. مطالعه مقاله سقف خسارت بیمه شخص ثالث خودرو پیشنهاد می‌شود.

آیا برای حوادث راننده و تعهدات مالی به الحاقیه نیاز داریم؟

همان‌طور که می‌دانید بیمه شخص ثالث مطابق قانون با افزایش نرخ دیه تغییر نمی‌کند. همین امر موجب می‌شود که بیمه‌گزاران به دریافت الحاقیه نیاز نداشته باشند. اما با توجه به تعهدات حوادث راننده و تعهدات مالی، همچنین با در نظر گرفتن افزایش روزافزون نرخ تورم و افزایش هزینه‌ها بیمه‌گزاران نیازمند تهیه الحاقیه هستند.

فرمول محاسبه الحاقیه بیمه شخص ثالث چگونه است؟

الحاقیه بیمه شخص ثالث براساس تعداد سال‌های تخفیفات عدم خسارت و مدت باقی‌مانده از اعتبار این بیمه‌نامه صادر می‌شود. محاسبه مبلغ صدور الحاقیه بیمه ساده نیست. شما با مراجعه به نمایندگی‌های یا ستاد شرکت‌های بیمه می‌توانید از مبلغ دقیق برای صدور این ضمیمه بیمه‌ای برخوردار شوید. ضمنا با تماس تلفنی با کارشناسان بیمه دات کام، می‌توانید از این مبلغ اطلاع پیدا کنید. ضمنا بیمه دات کام با شماره تماس ۰۲۱۴۳۷۲ پاسخگوی همه ابهام و سوالات بیمه‌‌گزاران است.

نکته مهم: برای دریافت الحاقیه، باید به همان کارگزاری بیمه سال قبل خود را خریداری کرده‌اید، مراجعه کنید. اگر به آن کارگزاری دسترسی ندارید، با شرکت اصلی تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند. اگر بیمه خودرو خود را سال قبل از بیمه دات کام تهیه کرده‌اید، می‌توانید برای دریافت الحاقیه بیمه شخص ثالث به کارشناسان شرکت تماس بگیرید.

چگونه الحاقیه بیمه خودرو بخریم؟

شما می‌توانید بعد از اعلام نرخ دیه و نرخ بیمه خودرو در هر سال به دفاتر و نمایندگی‌های شرکت‌های بیمه مراجعه نمایید. پس از محاسبه حق بیمه اضافی و پرداخت آن، الحاقیه بیمه شخص ثالث صادر خواهد شد. البته کارشناسان بیمه دات کام مراجعه به  نمایندگی بیمه‌ای را پیشنهاد می‌کنند که بیمه خود را از آن‌جا تهیه کرده‌اید. در صورت عدم دسترسی به آن نمایندگی، امکان صدور الحاقیه از طریق نمایندگی مرکزی شرکت بیمه مدنظر وجود دارد. اگر هنوز سوالی در مورد این بیمه دارید، برای آشنایی بیشتر با آن، می‌توانید مقاله بیمه شخص ثالث چیست را مطالعه کنید.)

به علاوه، با توجه به مزایای استفاده از خدمات آنلاین بیمه در دوران کرونا، سامانه بیمه دات کام امکان صدور الحاقیه بیمه شخص ثالث برای شرکت‌های بیمه موجود در سایت خود را فراهم آورده است. فقط کافی است با تماس تلفنی یا ارسال درخواست در بخش تماس با ما در BIMEH.COM درخواست خود را ثبت نمایید. کارشناسان بیمه دات کام سریعاً به درخواست شما رسیدگی کرده و برگه الحاقیه معتبر صادر  و ارسال خواهد شد.

تماس با بیمه دات کام

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
اقدامات مهم بعد از تصادف
30 شهریور 1402 / مقالات بیمه شخص ثالث / اطلاعات بیمه ای

بعد از تصادف چکار کنیم؟ | راهنمای اقدامات ضروری پس از تصادف رانندگی

تصادف کردن یکی از تجارب تلخی است که ممکن است برای هر راننده‌ای اتفاق بیفتد. این تجربه برای قدیمی‌ترین راننده هم استرس و ترس را به همراه دارد. اقدامات پس از تصادف از

بیمه ماشین آلات و تجهیزات پیمانکاران
25 شهریور 1402 / مقالات بیمه شخص ثالث

بیمه ماشین آلات و تجهیزات پیمانکاران؛ صفر تا صد بیمه لیفتراک، جرثقیل، لودر و…

بیمه ماشین آلات و تجهیزات پیمانکاران یکی از زیرشاخه‌های بیمه مهندسی است. اجاره‌کنندگان و یا صاحبان این ماشین آلات، می‌بایست این بیمه را خریداری کنند تا با خیالی آسوده از این وسایل پر خطر استفاده نمایند.

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
person
سید
03 مهر 1402

سلام، من ابتدای شهریور خودرو خودم را بیمه کردم، چند روز قبل تصمیم گرفتم بیمه آژانسی بکنم تا بتوانم سرویس مدرسه بشوم، به دفتر بیمه تماس گرفتم، وگفت اقدام کرده، ولی در بیمه نامه هیچ تغییری ندیدم، این مشکلی نداره یا اگه مشکلی هست چه اقدامی باید انجام بدهم؟

  person
  نویسنده بیمه
  04 مهر 1402

  سلام دوست عزیز
  در صورت تغییر بیمه شخص ثالث خود به بیمه تاکسی یا خودرو مسافرکشی باید نماینده بیمه یک الحاقیه به شما ارائه دهد که در آن ذکر شده باشد بیمه را تغییر و مابه‌التفاوت حق بیمه را پرداخت کرده اید. در چنین مواردی وجود الحاقیه خودرو الزامی است. بهتر است به صورت حضوری به یکی از شعب بیمه تان مراجعه کنید.

person
مجید
21 شهریور 1402

سلام
بنده ماشینم رو امسال فروختم و یه ماشین جدید خریدم که همون پلاک قبلی رو روش نصب کردم..
الحاقیه تخفیفات رو هنوز نگرفتم.تا چه زمانی میشه الحاقیه تخفیفات رو گرفت؟
و اینکه برای مدارک کارت ماشین قبلی رو ندارم
چه باید کرد؟
ممنون میشم راهنمایی کنید

  person
  نویسنده بیمه
  26 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز. در اسرع وقت به بیمه مراجعه کنید و مراحل انتقال را انجام دهید.

person
ایمان
15 شهریور 1402

باسلام
سال گذشته خودرو رو فروخته ام و خودرو دیگری خریدم امسال که می خواهم از تخفیفات بیمه خودرو قبلی استفاده کنم جهت الحاقیه شرکت بیمه گذار جهت ۱۵روز باقی مانده از بیمه نامه مبلغ ۱۵.۰۰۰.۰۰۰ ریال. را طلب کرده است
آیا این مبلغ صحیح است ؟

  person
  نویسنده بیمه
  18 شهریور 1402

  سلام. بله دوست عزیز.

person
محمد
04 شهریور 1402

باسلام
برج 1402/3 از نمایندگی ایران خودرو یه دستگاه 207 به اسمم دراومد تحویل گرفتم و بیمه تعهد مالی ماشین 30میلیون تومان هست با ماشین تصادف کردم میخاسم ببینم میتونم سقف بیمه مالی رو بالا ببرم و الحاقیه بزنم که سقف بیمه مالی بالا برود
ممنون میشم راهنمایی کنین

  person
  نویسنده بیمه
  04 شهریور 1402

  سلام. بله می توانید ولی برای این تصادف لحاظ نخواهد شد.

person
سلیمانی
23 مرداد 1402

سلام وقت بخیر عرض ادب
ببخشید من تصادف کردم و سقف تعهد مالی پایینی داشتم و الحاقیه افزایش تعهد مالی زدم ایا بیمه تقبل میکنه هزینه خسارت تصادف رو ؟

  person
  نویسنده بیمه
  23 مرداد 1402

  سلام. بله تا سقف تعهداتش را پرداخت می‌کند.

person
سید بهرام
05 خرداد 1402

سلام بنده راننده کامیونت ایسوزو شرکت پخش بودم که براثر تصادف منجر به فوت راکب موتور سیکلت شدم ولیکن کارفرما الحاقیه ماشین نگرفته بود لذا بیمه دیه متوفی را پرداخت مبلغی از صندوق خسارت های …بخاطر ناقص بودن بیمه پرداخت نموده حالا شرکت بیمه گر مبلغ پرداختی را از بنده راننده مطالبه میکند،سوال اینکه مگر نباید کارفرما بدلیل سهل انگاری در گرفتن الحاقیه مبلغ را پرداخت نمایید باتشکر

  person
  نویسنده بیمه
  06 خرداد 1402

  سلام. راننده مقصر تصادف است و راننده باید نسبت به کامل بودن مدارک خودرو دقت کند و در صورت وجود همچنین مشکلاتی این موضوع را قبل از بروز حادثه برطرف نماید.

   person
   سید بهرام
   04 شهریور 1402

   سلام کارفرمایی که دارای چندین خودرو بوده و باتوجه به اطلاع رسانی جهت دریافت الحاقیه توسط رسانه ها، ونیز گرفتن الحاقیه در روز حادثه،ثابت میکنه که کارفرما اطلاع داشته و سهل انگاری نموده باز هم بنده بعنوان راننده مقصر میباشم؟!!

    person
    نویسنده بیمه
    04 شهریور 1402

    سلام. اگر تصادف کرده اید و شما راننده بوده اید مقصر حادثه شمایید. اگر در مورد پرداخت خسارت می فرمایید باید با کارفرما صحبت کنید.

person
داود
02 اردیبهشت 1402

طبق قانونی که در مجلس شورای اسلامی تهیه و تصویب شد بیمه مرکزی میبایست در انتهای تاریخ بیمه مابه التفاوت بیمه سال قبل برای افزایش حوادث ناشی از فوت و بدنی را الحاقیه تهیه و میزان مبلغ بیمه را از بیمه گذار دریافت نماید و نیازی به تهیه الحاقیه توسط بیمه گذار نیست اما این برای صدمات جانی هست فقط چیزی که نمی‌دونم این هست که آیا این قانون شامل تمام نوع الحاقیه هست یا فقط حوادث جانی؟ البته اصلاح این قانون صد درصد به نفع مردم شد چون عده ای از تهیه الحاقیه اصلا اطلاعی نداشتند یک عده هم پشت گوش انداختن گمان کنن اصلاحیه سال۹۷ از طرف مجلس به بیمه مرکزی ابلاغ شد چون بنده وقتی رفتم برا تهیه الحاقیه گفتند نیازی نیست و آخر بیمه اصلاحیه تهیه و مبلغش تو صدور بیمه جدید دریافت میشه اگر از نماینده بیمتون بپرسین میگه

  person
  نویسنده بیمه
  04 اردیبهشت 1402

  سلام. بر اساس قوانین جدید باید الحاقیه بیمه دریافت شود. چون در حوادث رانندگی برای پرداخت خسارت جانی شخص ثالث به الحاقیه نیاز پیدا می کنید.

person
داود
02 اردیبهشت 1402

سلام اول همون سالی که قانون فردی برای تخفیف آمد من برج ۷سال قبلش رفتم سند زدم و پلاک رو عوض کردم ولی الحاقیه نگرفتم ۷۰درصد تخفیفم پرید و گفتند چون پلاک جدید روی بیمه نامه نیست صفر میشه تخفیف به نظر شما این عدالت که چند سال ماشین رو بنام خودت بیمه کنی فقط به خاطر یک الحاقیه نگرفت این قدر اضافه پرداخت کنم حالا راهی داره درستش کنم یا برم دیوان عدالت اداری شکایت کنم ضمنا من شنیدم الحاقیه رو بیمه موظف هستن آخر دوره لحاظ کنن وسط تایم بیمه الحاقیه نمیزنن

person
فرهاد
18 فروردین 1402

سلام .بنده یک پراید برج ۴۰۱/۱۲ خریداری کردم ، و فروردین ۴۰۲ تصادف کردم و سقف بیمه‌ثالث که داشت ۲۰میلیون بود و خسارت وارده کارشناسی شده ۴۰ میلیون بود و بنده با طرف زیان دیده به مشکل خوردم به دلیل ناتوانی مالی بنده ،آیا حالا میتوانم از الحاقیه استفاده کنم بابت جبران خسارت ؟
ممنون میشم راهنماییم کنید .

  person
  کارشناس بیمه
  19 فروردین 1402

  سلام دوست عزیز. خسارت مطابق سقف بیمه 1401 محاسبه می‌شود

person
محمد
09 فروردین 1402

سلام . خودرویی که در اسفند ماه 1401 بیمه شخص ثالث بشه ، در فروردین سال 1402 که نرخ دیه جدید اعلام میشه ، نیاز به الحاقیه شخص ثالث بخاطر افزایش نرخ دیه داره؟

  person
  کارشناس بیمه
  16 فروردین 1402

  سلام. بله با توجه به قانون جدید برای خسارات شخص ثالث باید الحاقیه تهیه کنید.

person
reza
22 اسفند 1401

با سلام و احترام
1- با توجه به اینکه مبلغ حق بیمه شخص ثالث برای سال 1402 هنوز از سوی بیمه مرکزی اعلام نشده آیا به رقم بیمه ای که الان پرداخت کنم رقم جدیدی بعدا اضافه میشه؟ ماشینم تا 28 اسفند امسال بیمه ثالث داره اگه از سایت شما بیمه شخص ثالث ماشین رو تمدید کنم و مبلغی که الان مشخص میشه رو پرداخت کنم مبلغش قطعی هست یا بعدا الحاقیه افزایش قیمت دارد؟
2- نوشتید در هنگام تغییر شرکت بیمه شخص ثالث نیازی به دریافت الحاقیه نیست.یعنی اگر بیمه سال بعد رو دوباره از همان شرکت بیمه قبلی انتخاب کنم باید بعدا پول اضافه بدم ولی اگر بیمه خودم رو عوض کنم الحاقیه نمیخوره ؟
3- نرخ قیمت بیمه شخص ثالث تا 28 اسفند هر سال با قیمت همان سال حساب میشه ؟ یعنی وقتی اعتبار بیمه تا 28 اسفند امسال هست قیمت بیمه جدید با نرخ امسال حساب میشه یا با نرخ سال آینده که هنوز مشخص نشده ؟-آیا امکانش هست بیمه جدید رو از تاریخ 27 اسفند بگیرم که با نرخ امسال حساب بشه؟
با تشکر

  person
  کارشناس بیمه
  27 اسفند 1401

  سلام دوست عزیز. در صورت افزایش قیمت در سال 1342 برای تمامی افرادی که بیمه خریداری کرده‌اند الحاقیه صادر می‌شود. بله با افزایش قیمت بیمه شما باید حق بیمه بیشتری بپردازید. از آن جایی که هنوز نرخ بیمه جدید صادر نشده است تفاوتی ندارد. به هر حال بعد از اعلام نرخ بیمه جدید بیمه نامه شما تغییر می کند.

person
ابراهیم
13 اسفند 1401

سلام بنده سال 98 ماشین خریدم با ۳۵٪ تخفیف سال 99و1400 بیمه کردمش و خسارت چزی نگرفتم تخفیف شد ۴۵٪ حالا ماشین فروختم میکن جون بعد سال ۹۷ خریدی تخفیف برا شما نیست سوال من اینکه سال ۹۹ و۱۴۰۰ که بیمه رو خودم ریختم رو چرا انتقال نمیدن رفتم بیمه مرکزی ایران گفت یا همش انتقال پیدا میکنه یا هیچش یعنی تفکیک نداریم درسته این حرف چکار کنم ؟

  person
  کارشناس بیمه
  13 اسفند 1401

  سلام. بله. لطفا مراحل کار را از بیمه مرکزی دنبال کنید.

person
ماهان
02 بهمن 1401

سلام. مدارک لازم برای الحاقیه بیمه شخص ثالث رو میشه بگید؟

  person
  کارشناس بیمه
  03 بهمن 1401

  سلام مدارک کامل نوشته شده است. کارت خودرو و شناسایی لازم است.

  person
  کارشناس بیمه
  03 بهمن 1401

  سلام. بیمه‌نامه خودروی جدید کپی کارت خودروی قدیم کپی بیمه شخص ثالث خودروی قدیم اصل کارت خودروی خودروی جدید.

person
موسی احمدی
02 بهمن 1401

سلام. محاسبه الحاقیه بیمه بدنه چطوریه؟

  person
  کارشناس بیمه
  03 بهمن 1401

  سلام. قیمت الحاقیه بیمه بدنه مقدار و معیار مشخصی ندارد. در واقع قیمت الحاقیه با توجه به عواملی متغیر است. یکی از مهمترین عوامل تاثیرگذار بر نرخ الحاقیه بیمه بدنه نوع خودرو است. خودروهای موجود در بازار از ارزش قیمتی یکسانی برخوردار نیستند پس بدیهی است قیمت الحاقیه آنها نیز با هم تفاوت داشته باشد. یکی دیگر از عوامل موثر بر قیمت الحاقیه بیمه بدنه میزان افزایش قیمت خودروی مورد نظر و قطعات آن است. هر چه قیمت خودرو در بازار با نوسان افزایشی بیشتری همراه باشد، قیمت الحاقیه آن نیز خود به خود بیشتر می‌شود. بنابراین نمی‌توان برای الحاقیه بیمه بدنه قیمت خاصی مشخص کرد. اما به طور کلی نرخ و قیمت الحاقیه بر اساس نوع خودرو و افزایش قیمت آن در بازار خودرو محاسبه خواهد شد.

person
سمیه
02 بهمن 1401

سلام. چگونه الحاقیه بیمه بگیریم؟

  person
  کارشناس بیمه
  03 بهمن 1401

  سلام شما می‌توانید بعد از اعلام نرخ دیه و نرخ بیمه خودرو در هر سال به دفاتر و نمایندگی‌های شرکت‌های بیمه مراجعه نمایید. پس از محاسبه حق بیمه اضافی و پرداخت آن، الحاقیه بیمه شخص ثالث صادر خواهد شد.

person
سهراب مرادی
02 بهمن 1401

سلام. الحاقیه بیمه بعد از تعویض پلاک چطوری انجام میشه؟

  person
  کارشناس بیمه
  03 بهمن 1401

  سلام. براساس ماده 6 قانون، اصلاح قانون بیمه مسئولیت مدنی دارندگان وسیله های نقلیه موتوری زمینی، انتقال قطعی مالکیت وسیله نقلیه، انتقال دهنده تا قبل از انقضای مدت اعتبار بیمه نامه می‌تواند تخفیف وسیله نقلیه منتقل شده را به وسیله نقلیه مشابه متعلق به خود یا افراد درجه اول خود منتقل کند. در همین راستا بیمه‌گر موظف است که سوابق تخفیف و عدم خسارت وسیله نقلیه فروخته شده را به وسیله جایگزین انتقال بدهد و تغییرات و مدت زمان باقی مانده را در بیمه نامه وسیله نقلیه جایگزین وارد نماید.

person
محمد
15 دی 1401

سلام
من یه پلاک غیر فعال داشتم که در تاریخ ۸/۱۱/۹۸ هشتم بهمن نودو هشت
فعال شد که ماشین خریداری شده ۷۰ درصد تخفیف داشت بعد ۲۶/۰۸/۱۴۰۱ ماشینو فروختم
تخفیف ۷۰ درصدی قابل انتقال هست؟؟؟؟؟،

  person
  کارشناس بیمه
  17 دی 1401

  سلام برای صاحب پلاک است و در صورتی که تغییر مالکیت هنوز روی نداده باشد.

person
علی
28 آذر 1401

سلام مابه التفاوت بیمه شخص ثالث رو در الحاقیه باید پرداخت کنیم؟

  person
  کارشناس بیمه
  29 آذر 1401

  سلام منظورتان از مابه تفاوت چیست؟ اگر برای الحاقیه افزایش خسارت مالی است، بله باید پرداخت کنید.

person
غلامرضا
18 آذر 1401

سلام به شما عزیزان ببخشید من ماشینم رو این ۱۴۰۱ پژو ۸۸ رو فروختم و تخفیف بیمه دارد و ماشین جدید سال ۱۳۹۹ گرفتم هم ماشین اولی تعویض پلاک و کارشناسی شده وهم ماشین جدید آیا الحاقیه برای بیمه لازم است خودرو جدید ۵.۱۰.۱۴۰۱ به اتمام میرسد ودر بیمه دات کام برای بیمه خودرو جدید ثبت رسیده و ثبت شده . چه مدارکی لازم است خودرو جدید رو با تخفیف بیمه لازم است ممنون میشم راهنمایی کنید .؟ممنون از زحمات بیدریغ شما.

  person
  کارشناس بیمه
  18 آذر 1401

  سلام بهتر است که با کارشناسان خود بیمه دات کام تماس بگیرید تا شما را بهتر راهنمایی کنند.

person
الله
17 آذر 1401

سلام رزو خوش، من پارسال ماشینم رو فروختم و چند روز بعد همون پلاک و زدم به ماشین جدیدم، امروز رفتم بیمه برای تمدید بیمه دیدم کسی که خودرو رو از من خریده ۴۰ درصد تخفیف بیمه من براش اعمال شده، بیمه گر گفتن خلاف قانون هست و باید بری از بیمه مرکزی رازی الحاق تخفیف بگیری، این یعنی چی واقعا مگه بیمه میتونه تخفیف شخصی من و بده به کس دیگه؟؟!!!!

  person
  کارشناس بیمه
  18 آذر 1401

  سلام والا همان بهتر است که به خود دفتر بیمه رازی مراجعه کنید.

person
رسول
18 مهر 1401

سلام من ماشینمو پارسال فروختم تاشهریور 401بیمه داشته ماشین جدید گرفتم تامهر بیمه داره ماشین قبل بیمه ایران بودکه خریدار بیمه معلم بیمه کرده الان من میخوام تخفیفات رو بیارم رو ماشین جدید بیمه معلم الحاقیه نمیده به بیمه ایران که من بتونم از تخفیفات ماشین قبل رو بیارم رو ماشین جدید بیمه معلم میگه نیازی به الحاقیه نیس بیمه ایران میگه حتما باید الحاقیه از بیمه معلم باید بیاری حالا این وسط من باید چیکار کنم

  person
  کارشناس بیمه
  24 مهر 1401

  سلام با کارشناسان بیمه دات کام تماس بگیرید تا کامل شما را راهنمایی کنند.

   person
   محمد
   16 آبان 1401

   سلام امکان حذف الحاقیه بیمه شخص ثالث هم وجود داره که نذاریم کسی استفاده کنه؟

    person
    کارشناس بیمه
    17 آبان 1401

    سلام حذف برای الحاقیه منظورتان چیست

    person
    مسعود
    13 آذر 1401

    سلام ایا برای الحاقی بیمه شخص ثالث هزینه کارمزد میگیرن؟

     person
     کارشناس بیمه
     13 آذر 1401

     سلام بستگی دارد.

person
حسین
22 شهریور 1401

سلام الحاقیه بیمه شخص ثالث 1401 تغییری داشته؟

  person
  کارشناس بیمه
  23 شهریور 1401

  سلام قانون فعلا همان است.

   person
   حسین
   23 شهریور 1401

   خب پس چرا بعضی سایت ها می نویسن الحاقیه بیمه شخص ثالث 1401

    person
    کارشناس بیمه
    24 شهریور 1401

    سلام برای اینکه تاریخ روز را بنویسند.

     person
     حسین
     09 مهر 1401

     آنوقت هزینه الحاقیه بیمه شخص ثالث 1401 چقدره برای پراید؟

     person
     کارشناس بیمه
     10 مهر 1401

     سلام بستگی به نوع خودروی شما دارد.

     person
     سرهنگ
     29 آذر 1401

     سلام ایا امکان خرید الحاقیه بیمه شخص ثالث وجود داره؟

     person
     کارشناس بیمه
     30 آذر 1401

     سلام خیر

person
همایون
16 شهریور 1401

سلام استعلام الحاقیه بیمه شخص ثالث ایران را میتونیم از هر نمایندگی بگیریم؟

  person
  کارشناس بیمه
  17 شهریور 1401

  سلام از همان نمایندگی که خریداری کرده اید، باید بگیرید.

person
شاکری
14 شهریور 1401

سلام پرداخت الحاقیه بیمه ایران رو هم میتونیم با بیمه دات کام انجام بدیم؟

  person
  کارشناس بیمه
  15 شهریور 1401

  سلام اگر بیمه ایران قبلی را از بیمه دات کام گرفته باشید، بله می توانید.

   person
   مسعود
   08 آبان 1401

   سلام صدور الحاقیه بیمه ایران چقدر طول میکشه؟

    person
    کارشناس بیمه
    09 آبان 1401

    سلام در همان روز یا روز بعد

  person
  دنیا
  10 مهر 1401

  سلام آیا آیا بیمه شخص ثالث نیاز به الحاقیه دارد؟

   person
   کارشناس بیمه
   11 مهر 1401

   سلام اگر قصد تغییر اطلاعات یا افزایش پوشش مالی دارید، بله نیاز است.

person
هدایت هاشمی
18 مرداد 1401

سلام درخواست الحاقیه بیمه شخص ثالث چه کسی باید دهد؟ حتما باید خود مالک باشد؟

  person
  کارشناس بیمه
  19 مرداد 1401

  سلام بله

person
قهرودی
18 مرداد 1401

سلام آیا نحوه دریافت الحاقیه بیمه شخص ثالث از جای دیگ امکان پذیره؟ من با آن شخص دعوام شد که ازش خریدم نمیخوام برم آنجا

  person
  کارشناس بیمه
  19 مرداد 1401

  سلام خیر باید از همان شرکت بگیرید. البته با دفتر مرکزی تماس بگیرید.

person
سید
11 مرداد 1401

سلام درخواست الحاقیه بیمه شخص ثالث باید کی بدیم؟

  person
  کارشناس بیمه
  12 مرداد 1401

  سلام از شرکتی که بیمه خریداری کرده اید.

   person
   سید
   05 مهر 1401

   اونوقت قیمت الحاقیه بیمه شخص ثالث چقدره؟

    person
    کارشناس بیمه
    06 مهر 1401

    سلام بستگی به نوع و شرکت بیمه شما دارد.

person
توسلی
10 مرداد 1401

سلام
من از بیمه دات کام بیمه خریدم و تعویض پلاک انجام داده ام چطور می توانم تخفیف بیمه را به پلاک جدید که به نام اقوام درجه یک است انتقال بدهم؟آیا این کار در بیمه دات کام امکان پذیر است؟

  person
  کارشناس بیمه
  11 مرداد 1401

  سلام بله امکان پذیر است. با کارشناسان بیمه دات کام تماس بگیرید. البته امکان انتقال به اقوام درجه یک وجود ندارد.

person
سامانی
10 مرداد 1401

سلام نحوه دریافت الحاقیه بیمه شخص ثالث به چه صورته؟ من نمایندگی که ازش خریدم، جمع کرده

  person
  کارشناس بیمه
  11 مرداد 1401

  سلام باید به همان نمایندگی که خریداری کرده اید، تماس بگیرید.

person
مهرازاد مرادی
10 مرداد 1401

آقا اگه الحاقیه بیمه نداشته باشیم و تصادف کنیم، باید کل خسارت رو ما بدیم یا بیمه میده؟

  person
  کارشناس بیمه
  11 مرداد 1401

  سلام دوست عزیز، به اندازه تعهد پرداخت خواهد کرد.

person
نیاز رافعی
09 مرداد 1401

الحاقیه تغییر بیمه گذار رو از کجا باید بگیرم؟ از خود شرکت بیمه ام؟

  person
  کارشناس بیمه
  10 مرداد 1401

  سلام از همان کارگزاری که خریداری کرده اید/

person
سپند بابایی
03 مرداد 1401

من ادرس خونم عوض شده الان به الحاقیه اصلاحی نیاز دارم یا اضافی

  person
  کارشناس بیمه
  04 مرداد 1401

  سلام اصولا تعویض نمی خواد اما می توانید انجام دهید.

person
همتی
28 تیر 1401

سلام الحاقیه بیمه بدنه رو میشه گرفت؟ از کجا باید بگیرم؟

  person
  کارشناس بیمه
  29 تیر 1401

  سلام الحاقیه برای چه کاری؟ با همان دفتری تماس بگیرید که خریداری کرده اید.

   person
   بابایی
   18 مهر 1401

   سلام برای دریافت الحاقیه بیمه ثالث نمایندگی که ازش خریده بودم جمع کرده باید چه کار کنم؟

    person
    کارشناس بیمه
    19 مهر 1401

    سلام با دفتر مرکزی بیمه تماس شرکت بگیرید.

    person
    مهربان
    16 آبان 1401

    سلام من خواستم الحاقیه بیمه شخص ثالث بیمه ایران بگیرم که متاسفانه دفتری که ازش بیمه خرید کردم، جمع کرده حالا باید چه کار کنم؟

     person
     کارشناس بیمه
     17 آبان 1401

     سلام با دفتر مرکزی خود بیمه ایران تماس بگیرید.

person
tara beigloo
25 تیر 1401

من میخوام تخفیف بیمه ثالثمو به ماشین جدیدم انتقال بدم ایا الحاقیه بیمه لازمه تو همچین شرایطی؟

  person
  کارشناس بیمه
  26 تیر 1401

  سلام بله

person
همتی
21 تیر 1401

سلام با توجه به طرح بخشودگی، آیا دریافت الحاقیه بیمه شخص ثالث ضروریه؟

  person
  کارشناس بیمه
  22 تیر 1401

  سلام خیر

person
یاسر خدمتی
21 تیر 1401

سلا ببخشید برای گرفتن الحاقیه بیمه ایران باید چیکار کنم؟ اینترنتی میشه اقدام کرد؟

  person
  کارشناس بیمه
  22 تیر 1401

  سلام با همان مرکزی تماس بگیرید که بیمه خریداری کرده اید.

person
بیات
11 تیر 1401

سلام آیا همه شرکت ها الحاقیه افزایش دیه در بیمه ثالث را دارند یا ممکنه که بعضیاشون قبول نکنن؟

  person
  کارشناس بیمه
  12 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، همه شرکت ها دارند.

person
حسین
04 تیر 1401

سلام آیا امکان استعلام الحاقیه بیمه شخص ثالث وجود دارد؟

  person
  کارشناس بیمه
  05 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، شما می توانید اصالت بیمه را استعلام بگیرید.

person
نیایش بهروزی
04 تیر 1401

آدرسمون عوض شه نیاز به تهیه الحاقیه بیمه هست؟

  person
  کارشناس بیمه
  05 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، بله.

person
مجی
07 خرداد 1401

سلام ..‌ الحاقیه بیمه رو مگه سال ۹۶ بیمه مرکزی حذفش نکرده ؟؟؟ جریان این الحاقیه جدید چیه

  person
  کارشناس بیمه
  07 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، از 97 به بعد الحاقیه از خودرو به شخص تغییر کرده است.

person
م ک
07 خرداد 1401

سلام
بنده ماشینم رو برج ۷/ ۱۴۰۰ یکساله بیمه کوثر کردمو دوم فروردین ۴۰۱ به همراه یک مسافر متاسفانه واژگون شدم الان ک۶ بحث پرداخت دیه پیش اومده شرکت بیمه میگه دیه مسافر رو به تاریخ ۴۰۱ پرداحت میکنه ولی راننده مقصر رو ۱۴۰۰ … چون الحاقیه راننده نگرفتی
میخواستم ببینم این حرفشون قانونیه یا نه؟

  person
  کارشناس بیمه
  07 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، در خصوص دیه و خسارت باید دقیقا از واحد خسارت خود بیمه بپرسید. ولی اصولا الحاقیه میگیرید برای همه است.

person
محمد
14 اردیبهشت 1401

سلام من سال ۹۸ سمند فروختم الان میخوام یه سمند دیگه بخرم تخفیف اون پلاک سمند قبلی چه جوری میتونم بیارم رو این پلاک جدیدم

  person
  کارشناس بیمه
  16 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، با کارشناسان بیمه دات کام تماس بگیرید تا کامل شما را راهنمایی کنند.

person
پاشایی
14 فروردین 1401

سلام .
من تا تاریخ ۷ فروردین۱۴۰۱ بیمه ماشینم تموم میشد رفتم بیمه کردم . ولی گفتن الحاقیه بهت میخوره و ۳۸۸ هزار تومان هم بابت الحاقیه برداشتن ایا این الحاقیه درسته و همچنین هزینش

  person
  کارشناس بیمه
  02 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، بله.

   person
   نیما
   06 اردیبهشت 1401

   سلام من بیمه کردم ماشینمو تاریخ شروع 1/1/1401هستش و تعهد حوادث 480میلیون نوشته ولی میگن تو سال جدید دیه کامل انسان 600میلیون است من چگونه باید درستش بکنم و هزینش چقدره ماشین سیتروئن زانتیا 2000هست بیمه هم البرز ممنون میشم راهنمایی کنید.

    person
    کارشناس بیمه
    07 اردیبهشت 1401

    سلام دوست عزیز، برای دریافت الحاقیه باید با همان کارگزاری که کار می کردید، تماس بگیرید.

person
علیرضا
13 فروردین 1401

باسلام وتبریک عید
میخاستم بدونم چرا بااینکه بیمه من داری الحاقیه هست باز هم قیمت خسارات راننده رو طبق سال99که بیمه کرده ام پرداخت میکنن330تومن تصادف در دی ماه 1400

  person
  کارشناس بیمه
  02 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، بهتر است که با واحد خسارت شرکت بیمه خود تماس بگیرید.

person
شهرام
16 بهمن 1400

سلام
آیا الحاقیه برای خسارت بدنی چه برای راننده و چه شخص ثالث حذف شده ؟

  person
  کارشناس بیمه
  17 بهمن 1400

  سلام شهرام عزیز نیازی به الحاقیه نیست.

person
فلاحتی
04 دی 1400

سلام من ماشین خریدم بیمه تا خرداد۱۴۰۱ میباشد
ولی صاحب اولیه رفته بیمه را به ماشین انتقال داده الان الباقی بیمه من مشکلی نداره؟
یعنی پلاک عوض کردم بیمه قبلی از بین نمی رود؟

  person
  کارشناس بیمه
  04 دی 1400

  سلام دوست عزیز بیمه نامه خودروی شما تا تاریخ انقضای مندرج در بیمه نامه اعتبار دارد و برای استفاده از پوشش ها و خدمات بیمه مشکلی وجود ندارد.

person
شهبازی
15 آذر 1400

سلام من ماشین خریدم بیمش تا برج10سال1400هستش برای اعمال تخفیف نیازی به الحاقیه هستش؟

  person
  کارشناس بیمه
  16 آذر 1400

  سلام آقای شهبازی عزیز در جواب سوالتون باید عرض کنیم که تخفیف برای پلاک‌روی بیمه نامه است

   person
   حمید مشکان
   28 آذر 1400

   عذر میخوام من پراید داشتم برج یازده پارسال فروختم وماشین جدید خریدم و بخاطر اینکه پلاکم دسته خریدارماشینی که فروخته بود پلاک جدید گرفتم و سه سال تخفیف بیمه رو چه جوری بیارم رو این پلاک؟

    person
    کارشناس بیمه
    28 آذر 1400

    سلام حمید عزیز ، با گرفتن الحاقیه از نماینده قبلی بیمه این امر انتقال تخفیف بیمه ثالث امکان پذیر است.

     person
     متوسل زاده
     21 مرداد 1401

     سلام حالا حتما باید بیمه الحاقی خودرو رو بگیریم؟

     person
     کارشناس بیمه
     22 مرداد 1401

     سلام در شرایطی باید بگیرید.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید