07 شهریور 1402

خسارت خودروی نامتعارف( خسارت خودروی لوکس) خود را از بیمه بدنه بگیرید

با نگاهی به خیابان، مدل‌های مختلفی از خودروهای گرانقیمت به چشم می‌خورند؛ ارزش بعضی از این خودروها بیش از میلیاردها تومان است.مثلا قیمت آینه بنزE250 با قیمت کل یک پراید برابری می‌کند. شاید فکر کنید: “اگر خودروی بنز در تصادف  با پراید صدمه ببیند و راننده پراید مقصر باشد، جبران خسارت این خودروهای لوکس چه روندی خواهد داشت؟ آیا راننده پراید باید کل زندگی خود را برای پرداخت این خسارت بفروشد؟ از آن‌جا که تعداد چنین خودروهایی در جامعه افزایش یافته است، توجه به خسارت آن‌ها در قوانین بیمه‌ای امری ضروری به نظر می‌رسد. از خسارت خودروهای گرانقیمت با عنوان خسارت خودروی نامتعارف یاد می‌شود.

قوانین بیمه‌ای خسارت خودروهای گرانقیمت( خسارت خودروهای نامتعارف) در این مقاله بررسی شده است. دیگر نگران تصادف با خودرو غیرمتعارف و گران قیمت نباشید. می‌پرسید چرا؟ با ما همراه باشید.

خودروی نامتعارف یا خودروی لوکس چیست؟

در قانون جدید بیمه شخص ثالث، تبصره ۴ ماده ۸ خودروها به دو دسته زیر تقسیم می‌شوند:

خودروی متعارف:

خودرویی که در زمان وقوع حادثه رانندگی ارزشی برابر یا کمتر از سقف تعهدات جانی یا ۵۰% دیه مرد مسلمان در ماه حرام داشته باشد. قوه قضاییه در هر سال نرخ دیه را مشخص می‌کند. سپس؛ بیمه مرکزی برحسب آن سقف تعهدات مالی و جانی بیمه شخص ثالث را مشخص خواهد کرد. طبق این تعریف، ارزش خودروی متعارف در سال ۱۴۰۲، کمتر یا برابر ۶۰۰ میلیون تومان است. البته ملاک تعیین ارزش خودرو، نظر ارزیاب خسارت بیمه یا کارشناس رسمی دادگستری است.

خودروی نامتعارف( خودروی لوکس)

خودروی نامتعارف چیست؟ خودرویی است که ارزش و قیمت آن بیش از ۵۰ درصد تعهدات بیمه در قبال خسارات جانی است. برحسب این تعریف، در سال ۱۴۰۲، اگر ارزش خودرویی بیش از ۶۰۰ میلیون تومان باشد، خودروی نامتعارف یا خودروی گران‌قیمت محسوب خواهد شد.

به بیان ساده‌تر، سقف خسارتی که دارنده خودروی نامتعارف می‌تواند از طرف مقصر حادثه بابت خسارت خودروی خود در سال ۱۴۰۲ درخواست نماید، ۶۰۰ میلیون تومان است. اگر خسارت خودروی گران‎‌قیمت او حتی اگر بیشتر از این مقدار باشد، بیمه شخص ثالث طرف مقصر حادثه بیش از مبلغ ۶۰۰ میلیون تومان را در سال ۱۴۰۲ پرداخت نخواهد کرد.

خسارت خودروی نامتعارف

سقف خسارت خودرو لوکس ۳۲۰ میلیون تومان است.

بر اساس قانون جدید بیمه شخص ثالث که شورای عالی بیمه در شهریور سال ۹۸ تصویب نمود، اصلاحاتی در دستورالعمل نحوه تعیین خسارت قانون اجباری خسارات موضوع بیمه شخص ثالث دیده می‌شود. اگر زیاندیده حادثه تصادف، دارنده خودروی نامتعارف باشد، مقصر حادثه موظف به پرداخت کل خسارت نیست؛ بلکه مبنای نحوه محاسبه خسارت خودرو نامتعارف، نصف دیه در ماه حرام و گران‌ترین خودروی متعارف است.

حال که با تعاریف بیمه‌ای انواع خودروهای متعارف و نامتعارف آشنا شدیم، باید بررسی کنیم  که چگونه شرکت‌های بیمه خسارت این دو نوع خودرو را پرداخت می‌کنند؟ در حقیقت باید گفت که تفاوت خودرو متعارف و غیرمتعارف فقط در قیمت نیست؛ بلکه موارد زیر را هم شامل می­شود:

نحوه پرداخت خسارت خودروی متعارف چگونه است؟

طبق قوانین بیمه شخص ثالث، خسارت خودرو متعارف به صورت کامل پرداخت می‌شود. در بازار خودرو، ارزش روز کوئیک دنده‌ای در ابتدای سال 1402 تقریبا 350 میلیون تومان است. این خودرو می‌تواند به عنوان یک خودروی متعارف دارای بالاترین قیمت در نظر گرفته شود.

اگر دو خودروی متعارف تصادف کنند، خسارت چگونه پرداخت می‌شود؟

در تصادف دو خودروی متعارف به عنوان مثال یک پراید و یک خودروی ۲۰۶، تمام خسارت توسط بیمه شخص ثالث راننده مقصر پرداخت می‌شود. البته باید میزان خسارت وارده از حداقل سقف تعهد مالی بیمه‌نامه ثالث کمتر باشد. یعنی میزان خسارت این خودرو باید در سال ۱۴۰۲ از حداقل تعهد مالی بیمه یعنی ۳۰ میلیون تومان کمتر باشد؛ در غیر این صورت، باقی خسارت باید با بیمه بدنه خودروی مقصر پرداخت شود.

استعلام بیمه بدنه

 خسارت خودروی نامتعارف چگونه پرداخت می‌شود؟

طبق قانون قبلی خسارت بیمه مرکزی، میزان خسارت تصادف خودرو غیر متعارف به صورت زیر پرداخت می‌شد:

میزان تعهد مقصر حادثه = خسارت مالی وارد به خودروی نامتعارف* قیمت روز گران ترین خودروی متعارف تقسیم بر قیمت خودروی نامتعارف زیاندیده

طبق این فرمول اگر به عنوان مثال دارنده خودروی پراید با خودروی نامتعارف یا خودروی گران‌قیمت نظیر لکسوز با ارزش بیش از یک میلیارد تومان تصادف می‌کرد و کارشناس ارزیاب بیمه، میزان خسارت را به عنوان مثال ۱۰ میلیون تعیین می‌کرد، حداکثر خسارت که با بیمه شخص ثالث راننده پراید پرداخت می‌شد، ۳ میلیون و دویست هزار تومان بود و مابقی خسارت یعنی ۶ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان به عهده مالک لکسوز بود.

این امر برای این رانندگان مشکلات مالی ایجاد می‌کرد؛ لذا با اعتراض‌ها و شکایت‌‌های پرویز فرج تبار، کارشناس رسمی دادگستری به دیوان عدالت اداری،  اصلاحاتی در این قانون صورت گرفت.

یکی از موارد خسارت، خسارت خواب خودرو است که مناسب خودروهای نامتعارف است.

تبصره ۳ ماده ۸ قانوان جدید بیمه شخص ثالث برای محاسبه و پرداخت خسارت خودروی نامتعارف

الف) حداکثر تعهد مقصر حادثه در خسارت‌های مالی نصف دیه در ماه‌های حرام خواهد بود. نصف میزان دیه در ماه‌های حرام سال ۱۴۰۲، ۶۰۰ میلیون تومان است

ب) اگر مقصر حادثه بیمه شخص ثالث نداشته باشد، قانون خودرو نامتعارف همانند قبل اجرا خواهد شد.

ج) اگر راننده مقصر بیمه شخص ثالث داشته باشد؛ شرکت‌های بیمه در پرداخت خسارت مالی خودروهای گران‎‌قیمت، بالاترین میزان خسارت وارد به گران‌ترین خودروی متعارف را مدنظر قرار می‌دهند. اگر قطعات انواع گران‌ترین خودروهای متعارف، اختلاف قیمت داشتند، گران‌ترین آن‌ها ملاک خواهد بود. اگر خودروی نامتعارف دارای قطعاتی باشد که نمونه یا مشابه آن در بین خودروهای متعارف دیده نشود، قیمت قطعه همتا و نظیر آن در خودروی متعارف ملاک محاسبه خسارت خواهد بود.

نمونه تصادف خودرو متعارف و نامتعارف

به عنوان مثال اگر در تصادف پراید با لکسوز، آینه بغل این خودروی نامتعارف بشکند، راننده پراید مقصر شناخته شود، میزان خسارتی که او با بیمه شخص ثالث خود به راننده لکسوز پرداخت خواهد کرد، معادل ارزش آینه بغل گران‌ترین خودروی متعارف در سال ۱۴۰۲ است.

با فرض اینکه قیمت آینه بغل گران‌ترین خودروی متعارف، مبلغ ۳ میلیون تومان باشد، میزان خسارتی که بیمه شخص ثالث پراید به مالک خودروی نامتعارف لکسوز پرداخت خواهد کرد، ۳ میلیون تومان خواهد بود. الباقی خسارت با بیمه شخص ثالث پراید قابل پرداخت نیست. بلکه راننده خودروی نامتعارف باید با بیمه بدنه خود آن خسارت را جبران نماید. در این شرایط تخفیفات عدم خسارت بیمه بدنه شخص دارنده خودروی لوکس نیز از بین نمی‌رود.

نحوه پرداخت خسارت مالی تصادفات خودروی متعارف و نامتعارف:

آن‌چه تا کنون درباره پرداخت خسارت مالی خودروها گفته شد، در نکات زیر قابل جمع‌بندی است:

تصادف دو خودروی متعارف و خسارت کمتر از حداقل پوشش مالی

تمام خسارت مالی دو خودروی متعارف در صورت کمتر بودن از حداقل پوشش مالی بیمه‌نامه با بیمه شخص ثالث مقصر قابل جبران است.

تصادف دو خودروی متعارف و خسارت بیش از حداقل پوشش مالی

اگر دو خودروی متعارف تصادف کنند و میزان خسارت بیش از حداقل پوشش مالی بیمه شخص ثالث راننده مقصر باشد، شرکت بیمه متعهد به پرداخت خسارت به اندازه حداقل پوشش بیمه شخص ثالث راننده مقصر است. باید اضافه کنیم که راننده مقصر مابقی خسارت را از جیب پرداخت خواهد کرد مگر اینکه بیمه مازاد شخص ثالث خریداری کرده باشد. در مقاله سقف خسارت بیمه شخص ثالث نیز اطلاعات بهتر و کامل‌تری برای شما نوشته‌ایم.

تصادف خودروی متعارف و خودروی لوکس:

برای محاسبه خسارت مالی خودروی لوکس در صورت مقصر بودن راننده خودروی متعارف از فرمول زیر استفاده می‌کنیم:

خسارت پرداختی شرکت بیمه : میزان خسارت * ارزش خودروی نامتعارف / بالاترین ارزش خودروی متعارف

بیمه بدنه خودروی لوکس مابقی خسارت مالی را جبران خواهد کرد.در این زمان استفاده همزمان از بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه با هم کاربرد دارد. ولی باید دقت کرد که راننده خودروی گران‌قیمت می‌تواند بابت افت قیمت خودروی خود از راننده مقصر شکایت کند و مابه التفاوت افت قیمت خودروی لوکس خود را از او طلب نماید.  در خصوص پیگیری افت قیمت خودرو غیرمتعارف باید با شرکت بیمه اصلی تماس بگیرید.

خودرو لوکس علاوه بر هزینه‌های بالای تعمیرات و نگهداری شامل مالیات نیز می‌شود. برای کسب اطلاعات جامع در مورد مالیات خودرو لوکس مقاله مالیات خودرو های یک میلیاردی را مطالعه نمایید.

برای آشنایی با مراحل دریافت خسارت بیمه شخص ثالث، کلیک کنید.

زیان قانون بیمه شخص ثالث را با بیمه بدنه جبران نمایید

بیمه بدنه در جبران خسارت خودرو غیرمتعارف از اهمیت بالایی برخوردار است. زیرا این بیمه خسارات مالی خودروی مقصر را پرداخت خوهد کرد. خسارات مالی ای که با بیمه شخص ثالث طرف مقصر حادثه قابل جبران نیست. پس از مراجعه به مراکز پرداخت خسارت بیمه بدنه، کارشناس ارزیاب بعد از بازدید از خودرو، میزان خسارت پرداختی را تعیین و حواله بانکی خسارت را صادر خواهد کرد.

اگر میزان خسارت تعیین شده با مبلع خسارت واقعی تطبیق نداشت، با اعتراض بیمه‌گزار، شرکت بیمه ارزیابی خسارت را به کارشناس دیگری محول  می‌کند.

چه زمانی می‌توان از بیمه بدنه برای جبران خسارت استفاده نمود؟

 • بیمه‌گزار در تصادف مقصر باشد.
 • بیمه‌گزار در تصادف مقصر نبوده ولی مقصر حادثه از صحنه تصادف فرار کرده باشد.
 • خودروی زیان‌دیده در جریان تصادف از گروه خودروهای لوکس و نامتعارف باشد.
 • سقف مالی بیمه شخص ثالث مقصر برای پرداخت خسارت زیاندیده کفایت نکند.

اما چه زمانی می‌توانیم از بیمه بدنه و بیمه شخص ثالث به طور همزمان استفاده کنیم و از مزایای هر دو بهره ببریم؟ اگر ذهن شما هم درگیر این سوال است، پیشنهاد می‌کنیم برای اطلاعات بیشتر مقاله، استفاده همزمان از بیمه بدنه و بیمه شخص ثالث را بخوانید.

اهمیت ارزش خودرو در خرید بیمه بدنه

در خرید بیمه بدنه، ارزش خودرو از اهمیت بالایی برخوردار است. با توجه به بازار تورمی خودرو و بالارفتن قیمت قطعات یدکی، می‌توان از بند افزایش سرمایه و اخذ الحاقیه بیمه بدنه برای این خودروها به راحتی استفاده کرد. با ذکر مثال، درک این مطلب را تسهیل می‌کنیم: به عنوان مثال اگر در زمان خرید بیمه بدنه ارزش خودروی نامتعارف ۶۰۰ میلیون تومان بود و در طول اعتبار بیمه‌نامه بدنه، ارزش خودرو به ۶۵۰ میلیون تومان افزایش یافت، با پرداخت حق بیمه و تهیه الحاقیه افزایش سرمایه می‌توان دامنه پوشش خسارت مالی بیمه بدنه خودروی نامتعارف خود را افزایش داد.

مقاله پیشنهادی: تعداد دفعات استفاده از بیمه بدنه چقدر است؟

خسارت خودروی نامتعارف

تهیه الحاقیه افزایش سرمایه، پوشش خسارت مالی بیمه بدنه خودروی نامتعارف را افزایش دهید.

بیمه خودروهای نامتعارف در مناطق آزاد

تعداد خودروهای نامتعارف در مناطق آزاد تجاری چند برابر شهرهای معمولی است. با توجه به این موضوع هزینه تعمیر خودروهایی که بر اثر تصادف آسیب می‌بینند خیلی بیشتر است. برای اینکه از ضرر کردن شرکت‌های بیمه در این مناطق جلوگیری شود، حق  بیمه شخص ثالث منطقه آزاد 30% بیشتر از باقی شهرها است. البته این موضوع برای تمامی خودروها یکسان است و صرفاً به خودروهای نامتعارف محدود نمی‌شود.

چگونه بهترین بیمه بدنه خودروی نامتعارف را بخریم؟

عوامل مختلفی نظیر ویژگی‌های خودرو، توانگری شرکت بیمه‌گر، پوشش‌های بیمه بدنه، میزان پرداخت خسارت، تخفیفات بیمه بدنه در تعیین بهترین بیمه خودروهای لوکس تاثیرگذار هستند. شما می‌توانید با مراجعه به سایت بیمه دات کام، با وارد کردن اطلاعات درخواستی برای خودرو، بهترین بیمه بدنه را با توجه به شرایط خود و عوامل یاد شده از بین شرکت‌های بیمه معتبر نظیر بیمه بدنه آسیا ، بیمه بدنه پارسیان، بیمه بدنه البرز و …  انتخاب و خریداری نمایید.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
قیمت بیمه بدنه خودرو
26 شهریور 1402 / مقالات بیمه بدنه

قیمت بیمه بدنه خودرو چگونه محاسبه می شود؟

محاسبه قیمت بیمه بدنه خودرو تحت عوامل مختلفی انجام می شود؛ یعنی، شما به عنوان یک راننده زمانی که می‌خواهید مبلغ بیمه بدنه خودتان را پرداخت کنید، به عوامل مختلفی توجه می‌کنید که هر کدام از آن‌ها اهمیت ویژه خود را دارند.

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
person
سهروردی
23 شهریور 1402

وقتی یک ماشین که قیمت نو آن در کشور تولید کننده اش دویست میلیون هست وارد می کنند و در داخل ایران باچهار میلیارد پلاک می کنند و جیبهایشان را پر پول میکنند که دلشان بحال مردم نمی سوزد فقط وقتی این ماشین بدون تقصیر دچار حادثه شد خریداری که این ماشین را بخاطر استاداردهای قوی آن که می تواند جانش را در تصادف حفظ کند خریده باید خسارت ماشینش را هم بدهد هم یک پول بیمه از عامل تصادف قبلا گرفته که حالا جوابگو نیست هم یک پول از مصاحب ماشین اخذ می شود یعنی از هر طرف نگاه می کنی میبینی قوانین را جوری تنظیم می کنند که جیب خودشان را پر پول کنند دلشان برای مردم نسوخته

  person
  نویسنده بیمه
  26 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز
  قوانین در مورد پرداخت خسارت خودروی نامتعارف مشخص است و شرکت های بیمه بر اساس سقف تعیین شده و حق بیمه پرداختی مسئولیت خود را در مورد پرداخت خسارت به عهده میگیرند.

person
امیر
17 مرداد 1402

سلام وقتتون بخیر بنز e۲۰۰
مدل ۱۹۹۳
آیا متعارف ایت یا نامتعارف؟

  person
  نویسنده بیمه
  18 مرداد 1402

  سلام. نامتعارف

   person
   امیر
   29 شهریور 1402

   ممنون از پاسخگویتان
   کارشناس آمد و ماشین را نامتعارف مشخص کرد ولی بعد
   فرد زیان دیده رفته شکایت کرده
   ممکنه رای برگرده و ماشین متعارف مشخص بشه؟

    person
    نویسنده بیمه
    01 مهر 1402

    سلام دوست عزیز
    خیر در صورتی که خودرو واقعا نامتعارف باشد رای عوض نمی شود. تمام خودروهایی که ارزش بیش از 600 میلیون تومان دارند در سال 1402 خودرو نامتعارف محسوب می شوند.

person
علی
09 مرداد 1402

سلام .با یه ۴۰۵ از عقب زدمه به یه فیدیلیتی سقف بیمم ۲۰ میلیون بود ۱۱ میلیون تایید شده مابقیه با خودمه یا از بیمه بدنه فیدیلیتی باید پرداخت شود .ممنون

  person
  نویسنده بیمه
  10 مرداد 1402

  سلام. شما مقصر هستید پس با خودتان است.

   person
   علی
   30 شهریور 1402

   مهندس فقط سپر بوده بدنه ضربه نخورده .ممنون

  person
  ر
  01 شهریور 1402

  سلام
  من با پراید با ی سوناتا تصادف گردم مقصرم و حدودن۵۰تومن خرجش شده و بیمه منم ۲۰ داده و طرف بیمه بدنم نداره الان مابقی اگ شکایت کنه من باید پرداخت کنم؟

   person
   نویسنده بیمه
   01 شهریور 1402

   سلام دوست عزیز. بله باید خودتان پرداخت کنید.

person
حسین
18 تیر 1402

سلام من پژو دارم با تریلی تصادف کردم
۱۶۰ملیون هزینه تریلی شده،
تعهد بیمه من ۴۰ملیون بوده،و تریلی از بیمه بدنه خودش مابقی رو هزینه کرده!!
حالا مابالتفاوت این مبلغ رو بیمه از‌من میگیرد؟؟من باید پول بدم بیمه یا دیگه ازمن چیزی نمیگیرند؟

  person
  نویسنده بیمه
  19 تیر 1402

  سلام. این موضوع به نظر کارشناس بیمه بستگی دارد. در چنین مواردی عملکرد بیمه‌های مختلف با هم متفاوت است.

person
یونس
17 تیر 1402

سلام من پژو ۴۰۵ دارم با ماکسیما تصادف کردم من هم مقصرم بیمه شخص ثالث سقفشو زد ۲۰ میلیون خسارت ماکسیما ۵۰ میلیون شده ماکسیما هم بیمه بدنه نداره الان ۳۰ تومن مابه تفاوت رو کی باید بده ؟

  person
  نویسنده بیمه
  18 تیر 1402

  سلام. شما باید پرداخت کنید.

   person
   یونس
   19 تیر 1402

   مگر ننوشتید که مالک خودروی نامتعارف باید پرداخت کنه؟

    person
    نویسنده بیمه
    19 تیر 1402

    اگر مقصر باشد.

person
یونس
17 تیر 1402

سلام خسته نباشید من پژو ۴۰۵ دارم با ماکسیما تصادف کردم مقصر هم من هستم بیمه سقفشو زده ۲۰ میلیون هزینه تعمیر ماکسیما ۵۰ میلیون شده ماکسیما بیمه بدنه هم نداره الان این ۳۰ تومن ما به تفاوت رو کی باید بده من یا ماکسیما؟

person
ایمات
16 تیر 1402

سلام وقت بخیر آیا خودرو ۲۰۷ پانوراما خودرو متعارف است ؟

  person
  نویسنده بیمه
  17 تیر 1402

  سلام. بله.

person
رسول
30 اردیبهشت 1402

سلام من تیبا ۲ دارم و با به مزدا ۳ مدل ۹۰ تصادف کردم ینی ایشون زد به ما و فرار کرد بعد با مامور راهنمایی رانندگی اومد و بدون هیچ بررسی مارو مقصر کردن . خودرو مزدا بیمه بدنه نداره و سقف بیمه ثالث ما هم ۱۰۰ میلیون هستش مزدا سپر کاپوت گلگیر در و چراغهای جلوش کلا اسیب دیده ، الان پرداخت خسارت به چه صورت هستش ، اگر بیمه اندازه خسارت وارد شده خسارت نده ما بقی رو خود ما باید بدیم ؟ راننده و مامور راهنمایی رانندگی میگن مابقی خسارت رو ما باید از جیب خودمون بدیم درسته آیا ؟

  person
  نویسنده بیمه
  31 اردیبهشت 1402

  سلام. بله

  person
  آخوندی
  29 خرداد 1402

  خیر درست نیست
  اگر ماشین در زمره خودرو های لوکس قرار بگیره فرد زیان دیده باید مابقی خسارت رو خودش پرداخت کنه

person
مجید
16 اردیبهشت 1402

سلام اگر در تصادف با خودروی نامتعارف خسارت محاسبه شده بر مبنای خودروی دنا هم بیشتر از تعهد شخص ثالث راننده مقصر باشد بطور مثال خسارت وارده 250ملیون و خسارت محاسبه شده 100ملیون تومان میباشد و تعهد بیمه نامه شخص ثالث 30ملیون تومان باشد به چ شکل عمل میشه آیا از راننده مقصر امکان دریافت خسارت هست مچکرم

  person
  نویسنده بیمه
  16 اردیبهشت 1402

  سلام. در چنین مواردی باید از طریق قانونی برای دریافت خسارت شکایت کنید.

person
محسن ز
28 فروردین 1402

سلام هفته پیش با تویوتا هایلوکس پلیس تصادف کردم سقف مالی بیمه من ۲۰ میلیون است ضمن اینکه به ماشین هایلوکس خسارت بیشتر وارد شده آیا قانون خودروی نامتعارف در مورد من اجرا می‌شود ممنون

  person
  نویسنده بیمه
  29 فروردین 1402

  سلام. بله اگر ارزش خودروی آسیب دیده بیش از 600 میلیون تومان باشد.

person
مسعود
18 فروردین 1402

سلام
بیمه بدنه سقف پرداختی داره؟

  person
  کارشناس بیمه
  19 فروردین 1402

  سلام. خیر سقف ندارد بستگی داره خودرو چه قیمتی باشد.

person
مسعود
18 فروردین 1402

سلام
آیا بیمه بدنه در پرداخت خسارت به ماشین شخص حادثه دیده، سقف خودرو نا متعارف رو داره یا خیر
من ماشین پارک بوده وبهم زدن ورفتن حالا که از بیمه بدنه میخوام استفاده کنم با توجه به قیمت بالاتر از 600 م خودرو تکلیف چیه

  person
  کارشناس بیمه
  19 فروردین 1402

  سلام. بعد از انجام کارشناسی خسارت شما پرداخت می شود.

person
مهدی
28 بهمن 1401

سلام وقت بخیر
۱-اگر خدوتا خودرو نامتعارف)بالای ۴۰۰ میلیون سال ۱۴۰۱ باهم تصادف کنن تکلیف چیه؟
۲-اگر سقف تعهد مالی خودرو متعارف مثلا حداکثر یعنی ۴۰۰ تومن باشه و زیان خودرو نامتعارف فرضا ۲۰۰ تومن باشه باز هم از این فرمول استفاده میشه؟یعنی پوشش مالی ثالث هرچی باشه معنی نداره و فقط مربوط به خودرو متعارفه؟

  person
  کارشناس بیمه
  01 اسفند 1401

  سلام دوست عزیز. در مورد خسارت خودروی نامتعارف باید بدانید که:
  الف) حداکثر تعهد مقصر حادثه در خسارت‌های مالی نصف دیه در ماه‌های حرام خواهد بود. نصف میزان دیه در ماه‌های حرام سال ۱۴۰۰، ۳۲۰ میلیون تومان است.
  ب) اگر مقصر حادثه بیمه شخص ثالث نداشته باشد، قانون خودرو نامتعارف همانند قبل اجرا خواهد شد.
  ج) اگر راننده مقصر بیمه شخص ثالث داشته باشد؛ شرکت‌های بیمه در پرداخت خسارت مالی خودروهای گران‎‌قیمت، بالاترین میزان خسارت وارد به گران‌ترین خودروی متعارف را مدنظر قرار می‌دهند.اگر قطعات انواع گران‌ترین خودروهای متعارف، اختلاف قیمت داشتند، گران‌ترین آن‌ها ملاک خواهد بود. اگر خودروی نامتعارف دارای قطعاتی باشد که نمونه یا مشابه آن در بین خودروهای متعارف دیده نشود، قیمت قطعه همتا و نظیر آن در خودروی متعارف ملاک محاسبه خسارت خواهد بود.
  نحوه محاسبه قبل از شرایط فوق به این شکل است: میزان تعهد مقصر حادثه = خسارت مالی وارد به خودروی نامتعارف* قیمت روز گران ترین خودروی متعارف تقسیم بر قیمت خودروی نامتعارف زیاندیده

   person
   مهدی
   02 اسفند 1401

   و اگر صاحب خودرو نامتعارف بیمه بدنه نداشته باشه چه کسی باید جبران خسارت کنه؟

    person
    کارشناس بیمه
    06 اسفند 1401

    سلام. صاحب خودرو.

person
محمدرضا
23 بهمن 1401

سلام من با یه خودروی نا متعارف تصادف کردم حدود ۱۵ تومن خسارت دید اما بیمه گفت چون خودرو نامتعارفه بر مبنای قیمت دنا حساب میشه الان تفاوت رو باید منکه مقصرم بدم ؟ تعهد مالی ۶۰ تومن هست .

  person
  کارشناس بیمه
  23 بهمن 1401

  سلام دوست عزیز. سقف تعهدات برای خودرو متعارف و نامتعارف با توجه به شرایط بیمه های گوناگون با هم متفاوت است.

person
احمد
26 دی 1401

من تویوتا کمری دارم یه پرایدی از عقب زد به من و35 میلیون خرجگذاشت رودست من. بیمه فقط 9 میلیون داد جالب اینکه با دوستاش میخندید وکیف می کرد که من به این ماشین زدم .اصلا راننده نبود ولی چه میشه کرد؟

  person
  نویسنده بیمه
  26 دی 1401

  سلام احمد عزیز
  بقیه خسارت خودروی شما از محل بیمه خودروی خودتان تامین می گردد. لطفا در صورت داشتن بیمه بدنه به مرکز خسارت شرکت بیمه خود مراجعه نمایید.

person
قریشی
11 دی 1401

سلام وقت بخیر. من با کامیون باری ایسوزو تصادف کردم و مقصر صددرصدی شناخته شدم خسارت وارد بر کامیون از سقف بیمه من بیشتر است و کامیون مذکور دارای بیمه بدنه است ولی راضی به استفاده از ان نمی باشد الان طبق شکایتی که کرده خسارت وارده شده طبق نظریه کارشناس ۱۴۰ میلیون است آیا ایشون مجبور به استفاده از بیمه بدنه خود نیست یا حتما باید ما خسارت وارده را جبران کنیم ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

person
میثم
12 آبان 1401

با سلام تشخیص خودروی متعارف به چور صورت محاسبه میشه
قیمت روز صفر خودرو در برابر دنا؟
یا
قیمت مدل خودرو

  person
  کارشناس بیمه
  12 آبان 1401

  سلام به ظاهر قیمت روز را محاسبه می کنند.

person
پیمان نوری
09 آبان 1401

سلام خسته نباشید من تاریخ ۱۳۹۷.۱۰.۲۲ تصادف کردم با سراتو که راننده ماشین کلانتری هم بودم صاحب سراتو رفته از بیمه بدنه اش گرفته الان بیمه بدنه ای اون از من شکایت کرده مبلغ ۱۲۰ میلیون دعا کرده
کارشناس در خواست دادم که گفته ماشین غیر متعارف بوده
این نظر کارشناس
زمان حادثه 1397/10/22 بوده و گرانترین خودروی متعارف در سال 1397 مبلغ 154 میلیون تومان بوده است . خودرو سواری کیا سراتو 2000 اتومات است که با بررسی
صورت گرفته در زمان حادثه بطور متوسط 180 میلیون تومان ارزش داشته و به عبارتی در زمره خودروهای غیرمتعارف قرار داشته است و لذا با توجه به تبصره 3 ماده 8
قانون بیمه مقصر و یا بیمه شخص ثالث مسئول پرداخت خسارت تا میزان خسارت متناظر وارده به گرانترین خودروی متعارف می باشد.
و : میزان خسارت :
گرچه خودرو و فاکتورهای مالک رویت نگردیه است لیکن با توجه به مستندات موجود در پرونده میزان خسارت اعالمی به مبلغ نهصد میلیون ریال ( 000 000 900 ریال
) مورد تایید است لیکن با در نظر گرفتن تبصرهای 3 و 4 ماده 8 قانون بیمه و مدنظر قراردادن خسارت متناظر برای خودروی غیرمتعارف ، میزان خسارت خودرو هفتصد و
شصت میلیون ریال ( 000 000 760 ریال ) تعیین می گردد.
ز : میزان افت :
میزان افت ناشی از خسارت اعالمی با توجه به قیمت خودرو به مبلغ دویست و پنجاه میلیون ریال ( 000 000 250 ریال ) برآورد می شود که با در نظر گرفتن تبصرهای 3
و 4 ماده 8 قانون بیمه و مدنظر قراردادن خسارت متناظر برای خودروی غیرمتعارف ، میزان افت خودرو دویست میلیون ریال ( 000 000 200 ریال ) تعیین می گردد

این نظر کارشناس
الان پای منو میگیره این شکایت یا نه ممنون میشم راهنمایی کنید

  person
  کارشناس بیمه
  10 آبان 1401

  سلام دوست عزیز شما باید این مساله رو با یک وکیل مطرح کنید.

person
علی
28 مهر 1401

سلام با پژو با یک سانتافه تصادف کردم بیمه سقف مبلغ۱۶ میلیون داد ولی الان راننده سانتافه میگه باید مبلغ ۸۰۰ میلیون بدی بابت افت قیمت و باقی خسارت این چجوریه

  person
  کارشناس بیمه
  30 مهر 1401

  سلام باید قانون تعیین کند و نمی تواند کسی خودش ادعا کند.

person
gholi
27 مهر 1401

الآن این چه قانونیه؟ اینطوری که نصف ماشین های داخلی هم که نا متعارف حساب میشن چه برسه خارجی ها. بیمه هم فقط دنبال اینه که پول بگیره بدون دادن خدمات. واقعا متاسفم

  person
  مراحلی
  28 مهر 1401

  سلام خب این قانون جدید خودروهای نامتعارف کی اعلام میشه؟

   person
   کارشناس بیمه
   30 مهر 1401

   سلام فعلا قانون جدیدی نیامده است.

person
خسرو داودنژاد
26 مهر 1401

بصورت عامیانه به چه ماشینی نامتعارف مگین؟

  person
  کارشناس بیمه
  27 مهر 1401

  سلام خودرویی که ارزشش بیش از 400 میلیون تومان در سال 1401 است.

person
بهنام اصغری
09 مهر 1401

بیمه شخص ثالث برای ماشین های لوکس و نامتعارف فرق داره؟

  person
  کارشناس بیمه
  10 مهر 1401

  سلام مبلغش بیشتر است.

   person
   الزهرا
   16 مهر 1401

   سلام این لیست خودروهای نامتعارف از کجا میتونم پیدا کنم؟

    person
    کارشناس بیمه
    17 مهر 1401

    سلام لیستی وجود ندارد. هر خودرویی که قیمتش بالاتر از حد تعریف شده باشد، جزو نامتعارف قرار می گیرد.

person
مازیار
29 شهریور 1401

سلام قانون تصادف با ماشین خارجی که قیمت پایینی دارند، چطوره؟

  person
  کارشناس بیمه
  30 شهریور 1401

  سلام مانند عادی حساب می شود.

   person
   مازیار
   04 مهر 1401

   خب پس افت قیمت خودرو نامتعارف به چه صورته؟

    person
    کارشناس بیمه
    05 مهر 1401

    سلام میزان افت قیمت را کارشناس مربوطه تعیین می کند.

    person
    احسان
    14 دی 1401

    با سلام خدمت شما
    بنده در تصادف دو‌ خودرو متعارف مقصر شناخته شدم
    خواستم بدونم اگه خسارت خودروی زیاندیده بیشتر از مبلغی باشه که بیمه پرداخت میکنه باقی مبلغ من باید پرداخت کنم؟
    و اینکه مبلغ طبق کارشناسی پرداخت میشه یا بعد از تعمیرات و ارائه فاکتور و …..؟

     person
     کارشناس بیمه
     15 دی 1401

     سلام دوست عزیز، اصولا باید شما بدهید. البته ایشان اگر بیمه بدنه داشته باشد، می تواند بگیرد. در خصوص پرداخت خسارت همیشه ادارات مسئول با گنگی حرف می زنند اما حداقل آن شخص می تواند بابت افت قیمت خودرو از شما شکایت کند.

person
علیزاده
13 شهریور 1401

در تعین خودروی نامتعارف قیمت روز خودرو ملاک است یا قیمت خودرو کارنکرده همان نوع خودرو (به فرض ارزش یک خودروی صفر یک میلیارد تومان هست ولی همان خودرو با 10 سال قدیمی تر ارزشی کمتر از 400 میلیون دارد)

  person
  کارشناس بیمه
  13 شهریور 1401

  سلام قیمت روز را حساب می کنند.

person
شهاب
03 شهریور 1401

باسلام وعرض ارادت آیا قانون تصادفات خودروهای نامتعارف و گران قیمت شمال کامیونها هم میشود

person
مهدی کوچکی
21 مرداد 1401

سلام من خودرو نامتعارف جکs5 دارم و با خودرویی که تصادف کردم و اون مقصد بوده ولی ماشین من خسارت زیادی ندید(حدود۸ملیون)وهیچ تعویض قطعه ای هم نداشته و فقط صافکاری بی رنگ داشته.ایا بیمه همچنان خسترت پرداختی به من را با همان فرمول خودرو های نامعارف حساب خواهد کرد؟مگر اُجرت ماشین ها هم متعارف و نامتعارف داره؟ و اینکه اگر بیمه ثالث نده و من هم بیمه بدنه نباشم مابقی هزینه رو باید من بدم یا شخص مقصر ، ممنون میشم راهنمایی کنید

  person
  کارشناس بیمه
  21 مرداد 1401

  سلام دوست عزیز، در خصوص نحوه پرداخت خسارت نظر به کارشناس واحد خسارت آن شرکت بیمه دارد؛ اما در حالت کلی، 8 میلیون خسارت را باید بدهند. البته شاید کمی کمتر هم بدهند. اگر شما بیمه بدنه نداشته باشید، مابقی را باید خودتان بپردازید. با توجه به قوانینی که آمده است. فقط اینکه شما می توانید افت قیمت را در صورت بودن، از راننده مقصر بگیرید.

person
مصطفی
12 مرداد 1401

یک مشت بی سواد نشستن قانون وضع کردن اگه فردی با فردی دیگر مشکل شخصی داشت چی اومد با وانتش زد به ماشین نامتعارف اون ماشین نامتعارف چه گناهی کردی اصلا چرا نامتعارف مگه اونی که خودروی گرون قیمت داره گرونش کرده که حالا باید از جیب خودش پرداخت کنه مشکل اونجاست هر جا به نفعمون شد قانون خوبه

  person
  آخوندی
  29 خرداد 1402

  سلام
  خیر این طور نیست
  دارنده ماشین لوکس میتونه با پوشش بیمه بدنه خسارت وارد به خودش رو جبران کنه
  و در مرحله بعد فرد زیان دیده یا همان دارنده خودرو لوکس علیه فرد با سو نیت طرح دعوی کنه

person
ابوذر
13 تیر 1401

ماشینا رو چه حسابی نامتعارف می شن؟

  person
  کارشناس بیمه
  14 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، بر اساس قیمت و نصف دیه ماه حرام محاسبه می شود.

person
محمدی
05 تیر 1401

سلام خسته نباشین من چندروزپیش باماشین سوناتاتصادف کردم البته اون به من زده ولی من چون ازتقاطع میومدم مقصرمن شدم رفتیم بیمه .بیمه بدنه هم نداشت بیمه اندازه دناپلاس بهش پول داده حالارفته شکایت کرده که بقیه پولموبایدبدین یاافتشومیخوادماشین هم فقط سپروچراغش شکسته آیااون میتونه ازمابخاطرافتش چیزی بگیره تکلیف ماچیست راهنمایی بفرمایین

  person
  کارشناس بیمه
  06 تیر 1401

  سلام دوست عزی، برای افت قیمت می تواند شکایت کند؛ اما اینکه آیا افت قیمت به او تعلق میگیرد یا خیر، دادگاه تعیین می کند. البته اصولا برای سپر و چراغ افت قیمت تعلق نمیگیرد.

person
ابولفضل
26 خرداد 1401

سلام وقت بخیر من ماشینم سمند و با یه پراید تصادف کردم و مقصرشدم بیمه شخص ثالث بنده تموم خسارت پراید رو نداد و مبلغ۷میلیون تومان مانده.راننده پراید از بیمه بدنه خودش استفاده کرده اما الان بیمه بدنه راننده پراید مابقی خسارتی که پرداخت کرده رو از بنده میخواد.این امکان داره ایا واقعا قانونیه؟
من مقصربودم و باید مابقی خسارت رو که بیمه شخص ثالثم نداد رو باید میدادم اما به راننده پرایدگفتم بنده ندارم شما شکایت کن قسطی بتونم بهتون بدم.اما ایشون از بیمه بدنه خودش استفاده کرد و الان بیمه بدنه این اقا بدون اینکه به من اطلاعی بده پول بهشون دادن و حالا از من پول رو میخواد‌.لطفا بهم بگین این کار درست هست یا نه اگه درسته تبصره یا راهی داره من بتونم کاری کنم

  person
  کارشناس بیمه
  26 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، تا سقف بیمه ثالث باید خسارت را پرداخت شود از طرف بیمه ثالث شما. بعد ایشان از بدنه استفاده کرده اند؛ اما می توانند افت قیمت را بگیرند. به هرحالبهتر است که با یک وکیل مشورت کنید.

person
محمد
25 خرداد 1401

سلام بنده با یک خودرو نامتعارف.تصادف کردم که کل خسارت وارده شد 11 میلیون و میزان خسارت مالی بنده هم 30 میلیون میباشد ولی بیمه فقط 6/5 میلیون به طرف داد آیا این مبلغ درسته.یعنی بابت کل لوازم که حدود 5 میلیون میشده فقط 550 هزار داده.

  person
  کارشناس بیمه
  26 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، اینکه چگونه حساب کرده اند، اطلاعاتی نداریم. چون فرمول خودشان را دارند؛ اما آن شخص می تواند افت قیمت را از شما بگیرد.

person
پوریا
12 خرداد 1401

آقا دنا پلاس جزو ماشین غیر متعارف حساب میشه ؟

  person
  کارشناس بیمه
  12 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، بستگی به قیمت روز دارد

person
مرتضی
10 خرداد 1401

با سلام
بنده ماشین متعارف دارم ( ساینا 97) به یک ماشین غیر متعارف هیوندایی 2017 زده ام و 35 میلیون هزینه ماشین شده است. شخص ثالث بنده مبلغ 6 میلیون را بر اساس خودرو متعارف پرداخت می کند مابغلی طرف از طریق شکایت قضایی میخواهد بگیرد.یعنی 29 میلیون سوال بنده این است آیا تخفیف و فرانشیز بیمه بدنه ماشین لوکس ایشان از بین می رود در صورت استفاده؟ و اینکه آیا در قانون بیمه ذکر شده جایی که حتما باید شخص زیان دیده از بیمه بدنه استفاده کند یا خیر ؟

  person
  کارشناس بیمه
  10 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، در این خصوص باید از واحد خسارت بپرسید. مساله دریافت خسارت ریزه کاری های زیادی به همراه دارد.

person
امیر
31 اردیبهشت 1401

سلام خسته نباشید من با موتور با یک ماشین نامتعارف تصادف کرده ام و حالا ۴۰ میلیون خسارت دیده ماشین ایا من باید ۴۰ میلیون خسارت را پرداخت کنم؟ درضمن بیمه هم ندارم

  person
  کارشناس بیمه
  01 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، اگر بیمه ندارید که پرداخت هزینه با خودتان است.

  person
  Rostami
  01 شهریور 1401

  نمیدونم چطوری تصادف کردید ولی چیزیکه من تو این ۴۳ سال دیدم ۹۰ درصد تصادفات با موتور مقصر خود موتوریه . احترام شما دوست عزیز جای خود چون ندیدم قضاوتتون نمیکنم ولی آقایون موتور سوار من راننده وقتی رانندگی شما رو میبینم که چطور لایی میکشید خلاف جهت ماشینها حرکت میکنید یهویی میپیچید جلوی آدم . تو خیابونی که بطرف جلو در حرکتیم یهو تو فاصله یک متری از سمت راست بسرعت میایید از جلوی ماشین رد میشید و از قسمت جدول کشی خیابون که فقط مخصوص عابر پیاده ست میرید سمت چپ . دلم میخواد جای ترمز ناگهانی چنان پامو بزارم رو گاز و از روتون نه یکبار که چند بار رد شم تا یاد بگیرید چطور و درست از موتور استفاده کنید . با اینکه بشدت ادم دلرحمی هستم ولی هیچوقت دلم واسه موتوری که تصادف کرده و رانندش داغون شده هیچوقت نسوخته چون واقعا بی مبالاتن و فکر میکنم چون موتور دارن از هر جا و هر مدل کا دلشون خواست میتونن رانندگی کنن . جالبه تو خیابون یکطرفه هم وقتی از روبروت میان و خلاف میکنن و تو فاصله نیم متریشون مجبوری ترمز کنی که ببینی آقایون محترم چجوری میخوان رد شن طلبکار هم میشن و کلی فحش و غر و ناسزا هم میشنوی . آخه لامصب وقتی مسیرو خلاف میای من راننده نه جا دارم بکشم اونور تا رد شی نه پر دارم پرواز کنم تا راه برات باز شه دیگه فحش و غر زدنت واسه چیه . جای تشکر بدهکار هم میشیم . اینجور وقتاست که ادم دلش میخواد پاشو بزاره رو گاز و با سرعت چنان بکوبه به موتوری روبرو تا دیگه هیچوقت از جاش بلند نشه . موتور و وانت تو این مملکت شده یه معظل برا راننده های دیگه . جان عزیزانتون یکم قوانین رو رعایت کنید . تاوان بی مبالاتی و بی احتیاطی شما رو چرا دیگران باید بدن . وقتی مسئولین هیچ نظارتی ندارن نه جریمه میکنن و نه هیچ قانون واضحی تصویب میکنن نتیجش میشه این همه موتور سوار بی مسئولیت و بی احتیاط که از هر سوراخی که پیدا میکنن میخوان بزور رد شن و هر خلافی دلشون میخواد بکنن و به جرات میتونم بگم ۵۰ درصد یا بیشتر اصلا گواهینامه ندارن . و تاوان بی مسئولیتی مسئولان و بی احتیاطی موتور سوارای محترم رو باید راننده بدبخت پرداخت کنه

person
محمود
18 اردیبهشت 1401

تفاوت میان فرمول قدیم با فرمول جدید محاسبه خسارت به خودروهای نامتعارف در چیه؟
شما اینطور نوشتی: ِ

خسارت مالی ×(قیمت روز گران ترین خودروی متعارف ÷قیمت خودروی نامتعارف زیان دیده )= قانون قدیم

میزان خسارت مالی به نامتعارف ×(ارزش خودروی نامتعارف ÷بالاترین ارزش خودروی متعارف) = قانون جدید

  person
  کارشناس بیمه
  18 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، ما یک فرمول بیشتر ننوشتیم. شما دو فرمول را از کجا آوردید؟

person
محمود
18 اردیبهشت 1401

متن زیر چه معنی میده ؟
“البته باید میزان خسارت وارده از حداقل سقف تعهد مالی بیمه‌نامه ثالث کمتر باشد. یعنی میزان خسارت این خودرو باید در سال ۱۴۰۰ از حداقل تعهد مالی بیمه یعنی ۱۶ میلیون تومان کمتر باشد؛ در غیر این صورت، باقی خسارت باید با بیمه بدنه خودروی مقصر پرداخت شود”
اگه پرایدی به تیبای من بزنه و میزان خسارت 30 میلیون باشه و سقف طرف بیمه مقصر 16 میلیون باشه اونوقت بابت اون 14 میلیون تومنی که مازاد بر ثالثش هست و باید از جیب میداد رو میتونه مقصر از محل بدنه خودش بمن بده؟! اشتباه نمیکنید؟

  person
  کارشناس بیمه
  18 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، این فرمولی است که در خود سایت شرکت بیمه نوشته شده است.

person
R-GH
27 فروردین 1401

با سلام
من ماشینم غیرمتعارف هست یکی از پشت زده به من و 100درصد مقصر شناخته شده قیمت ماشینم رو کارشناس رسمی 640 تومن زده بر اساس قانون خودرو غیر متعارف 50درصد خسارت رو باید مقصر بده بقیه رو بیمه بدنه خودم من ماشین رو پارسال500میلیون بیمه بدنه کردم سئوالات من رو ممنون میشم جواب بدید:

1-آیا بیمه بدنه من تاسقف 500میلیون خسارت میده یا بر اساس 650÷500؟
2-آیا افت قیمت ماشین هم تحت تاثیر قانون خودرو غیر متعارف هست و مقصر 50درصد افت قیمت رو باید بدهد یا همه افت قیمت رو؟
3-تصادف آخر سال1400 اتفاق افتاده و پرونده هنوز در جریان هست آیا خسارت‌ها بر اساس دیه و قانون خودرو غیرمتعارف سال 1400 خواهد بود یا 1401؟

  person
  کارشناس بیمه
  27 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، در خصوص فرمول محاسبه اطلاعات دقیقی نداریم؛ اما شما به هرحال می توانید قیمت افت خودرو را هم دریافت کنید.

   person
   ارین
   01 اردیبهشت 1401

   شما ماشین میلیاردی سوار میشید گناه بدبخت بیچاره چیه؟؟؟
   که باید زندگیشو بفروشه که خسارت بده….تازه آیا کل زندگیش کفاف
   خرج ماشین شما رو بده یا نه؟
   تصادف پیش میاد…گناه اون آدم ضعیف چیه؟؟؟
   خودتونم جای آدمای ضعیف بزارید….فقط خودتونو در نظر نگیرید…
   هم حق با شماست. هم حق با زیان دیده…

    person
    مهدی
    26 مرداد 1402

    مگه ما دزدی کردیم و رفتیم ماشین میلیاردی سوار شدیم؟؟ طرف به نون شبش هم محتاج باشه وظیفشه خسارت رو بده چون مقصر هستش. چرا باید کسی که مقصر هستش حق با اون باشه؟ یکم فکر کنید بعد حرف بزنید

     person
     نویسنده بیمه
     26 مرداد 1402

     سلام دوست عزیز
     در صورتی که راننده طرف مقابل مقصر باشد باید خسارت را پرداخت کرد.

  person
  محمود
  18 اردیبهشت 1401

  جواب 1- تا سقف 500 تومن
  جواب 2-همه رو پرداخت میکنه.
  جواب3-در زمانی که حادثه اتفاق افتاده. اگه برغم کامل بودن مدارکت بیمه خسارتت رو ببش از دو هفته داد میتونی خسارت تاخیر و تادیه هم. بگیری.

   person
   کارشناس بیمه
   18 اردیبهشت 1401

   سلام دوست عزیز، لطفا منبع پاسخ خود را بفرمایید.

person
زیاندیده ی ناراضی
22 فروردین 1401

وقتی یه مشت بیسواد و کم سواد و مغرض که خودشون مسئول گرانیها هستند و برای رای جمع کردن قانون من در آوردی در میارن و با رانت وارد مجلس میشن نتیجه اش میشه اینکه خسارت کم خردی آنها را مردم بدهند و یک عده هم با ارابه مرگ راه بیفتن تو جاده و به اسم متعارف با جان و مال مردم بازی کنند و خیالشان هم راحت باشد که قانون پشتشان است اما خبر ندارند که بزودی پراید و پیکان هم با وضع موجودنامتعارف میشوند و اینجاست که میگن چاه مکن بحرکسی اول خودت دوم و آخرشم به خودتان خواهدرسید دیر یا زود،سوخت نداره.

person
آریا
21 فروردین 1401

در ضمن شرکت بیمه از تعهد خود که 16میلیون است تخطی کرده و باید به خاطر این تخلف محاکمه و پاسخگو باشد

person
مهرتاش
19 فروردین 1401

بنده خودروی لوکس دارم و بعد از تصادف به بیمه ایران مراجعه کردم و واضحاً گفتند تخفیف صفر میشه. مراقب باشید کلاه سرتون نره

person
علی
18 فروردین 1401

با سلام و خسته نباشید
من با پیکاپ به ازارا ۲۰۰۸ تصادف کردم
و مقسر شدم
بیمه ۱۱ میلیون به ازارا داد و سقف بیمه من ۴۰ میلیون بود
الان رانندا ازارا از من شکایت کرده برای افت قیمت و مابقی خسارتی که بیمه نداده
ایا من چیزی باید از جیبم پرداخت کنم.؟

  person
  کارشناس بیمه
  19 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، بله باید از جیب خودتان بپردازید.

  person
  عرفان
  06 مرداد 1401

  نه عزیز افت قیمت رو فقط خودروهایی میتونن بگیرن که مدل بالا باشن ماشین مدل ۲۰۱۱ نمیتونه افت قیمت بگیره

   person
   محمد
   12 مهر 1401

   سلام ، افت قیمت خودرو به چه سالی تعلق میگیره

    person
    کارشناس بیمه
    14 مهر 1401

    سلام حدود 15 سال به بالا

person
احمدی
03 فروردین 1401

سلام این قانون منطقی نیست . فرضا یکی بخواد حال کسیو بگیره یه نیستان بگیره بره بزنه ب ماشین میلیاردیش و بهش خسارت سنگین وارد کنه مبلغ کمی از بیمه پرداخت میشه و مابقی فرد آسیب دیده که بیگناه هست از جیب باید بده؟ بنظرم باید مابقی رو فرد آسیب دیده از طریق دادگاه دریافت کنه از مقصر حادثه …..

  person
  کارشناس بیمه
  06 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، این دیگر قانونی است که تعیین کرده اند. البته شخص زیان دیده می تواند با شکایت، افت قیمت خودرو را دریافت کند.

   person
   قربانی
   11 آبان 1401

   وقت بخیر، ماشین نامتعارف مدل ۹۲ طبق قانون میتونه تقاضای افت ماشین کنه و هزینه دریافت کنه؟ یا قانون این امکان رو بهش نمیده؟

  person
  حمید
  13 فروردین 1401

  سلام در صورتی که مالک خودرو غیر متعارف مقصر نباشد و بیمه باشد بیمه کل ماقی مانده خسارت را میدهد یا فقط تا سقف بیمه بدنه خسارت میدهد؟

   person
   کارشناس بیمه
   14 فروردین 1401

   سلام دوست عزیز، تا سقفی که در شرایط تعریف شده است.

person
منصور امیری
27 اسفند 1400

باسلام
یک دستگاه خودرو پژو با خودرو سوناتای من تصادف کرده خسارت وارده به خودرو من 29 میلیون شده و شرکت بیمه آسماری از شخص ثالث مقصر 9000000 میلیون خسارت تعیین کرده ولی 8700000 هزار تومان پرداخت کرده که مبلغ 300000 تومان بعنوان داغی لوازم کسر نموده است و بیمه بدنه (بیمه ایران)خودرو من تعیین خسارت را در حدود 27300000 تومان زده که پس از کسر هزینه ها حدود 11یا12 میلیون تعیین نموده است که پرداخت خسارت را موکول به تحویل دادن داغی لوازم کرده است .لازم بذکر است انتقال داغی به بیمه برای من هزینه بر است. 1- از چه راهی میتوان اختلاف پرداخت هر دو بیمه را که حدود 8000000 تومان میباشد از مقصر تصادف دریافت نمود . 2- آیا بیمه بدنه با توجه به توضیحات داده شده پرداخت خسارت را میتواند موکول به گرفتن داغی نماید .
با تشکر

  person
  کارشناس بیمه
  27 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، این را باید دقیقترش را از خود کارشناس واحد خسارت بپرسید. چون شرایط و چگونگی انجام ممکن است که متفاوت باشد. نمی توان اینطوری دقیق تر گفت.

person
نیلوفر
11 اسفند 1400

سلام دوباره خسارت من زیر پنج میلیون تومان است….دنا پلاس جز خودروهای متعارف محسوب میشه ؟

  person
  کارشناس بیمه
  11 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، با توجه به قیمت خودروی دنا، جزو نامتعارف ها به حساب می آید.

person
نیلوفر
10 اسفند 1400

خب همون کارشناس ماشین بازدید کردن و به من گفتن برو سپر و چراغ و قاب سنسور عوض کن فاکتور بیار و خسارت بگیر من منظورم اینه ک شما فرمودین ک ماشین دناپلاس هم جز خودرو متعارف محسوب میشه؟هزینه فاکتور به صورت کامل پرداخت میشه؟

  person
  کارشناس بیمه
  11 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، بستگی به این دارد که به خودروی شما چقدر خسارت وارد شده است. ولی اگر بیشتر شود، از بیمه بدنه استفاده خواهد شد.

person
ف
10 اسفند 1400

سلام مگه فرانشیز برا بیمه بدنه نیست؟مثلا بیمه برا پرداخت خسارت شخص ثالث ب زیان دیده هم فرانشیز میگیره؟

  person
  کارشناس بیمه
  11 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، اصولا کاملش را پرداخت می کند. مگر اینکه نوع خسارت متفاوت باشد.

person
نیلوفر
10 اسفند 1400

سلام وقتتون بخیر یه نیسان از عقب به ماشین من ک خودرو دنا پلاس هست برخورد داشته و چراغ عقب راست و سپرو قاب سنسور شکسته نماینده بیمه از من خواسته ک ماشین تعمیرکنم و فاکتور براشون ببرم خواستم بدونم بیمه هزینه قطعات و دستمزد رو ب طور کامل برا من پرداخت میکنن؟

  person
  کارشناس بیمه
  10 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، درصد خسارت را خود کارشناس تعمیر می کند. اما ممکن است که کامل پرداخت کند و مبلغی به عنوان فرانشیز کسر شود.

person
ب.م
04 اسفند 1400

خودرو من که در حدود يک ميليارد قيمت دارد به علت بی مبالاتی يک راننده پرايد دچار ۳۰ ميليون تومان خسارت شد ولی بيمه شخص ثالث راننده مقصر فقط ۴/۵ ميليون خسارت پرداخت کرد.
نکته جالب امتناع افسر حاضر در محل از کشيدن کروکی بود چون ايشان تشخيص دادند که مبلغ خسارت از ۱۵ ميليون تومان کمتر است
جالب‌تر اين که بيمه بدنه خودم ديناری بابت مابه التفاوت خسارت به علت نداشتن کروکی پرداخت نکرد
حالا افت قيمت بماند
واقعا چه بايد کرد

  person
  کارشناس بیمه
  04 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، این مساله دیگر جنبه حقوقی دارد و شما می توانید افت قیمت خودروی خود اقدام حقوقی کنید. البته حتما باید با یک وکیل مشورت کنید.

  person
  محمد
  10 اسفند 1400

  دقیقا همین بلا سر من آمده ولی من بیمه بدنه نداشتم. این هم از روش های جدید سرقت از جیب مردم است که بیمه ها در پیش گرفته اند که در حالی که مقصر نباشی به جرم داشتن خودرو غیر متعارف، خودت باید از جیب پرداخت کنی

   person
   کارشناس بیمه
   10 اسفند 1400

   سلام دوست عزیز، اینکه دقیقا چه اتفاقی برای شما افتاده است، ما اطلاعی نداریم؛ اما اگر شرایط فوق را داشته باشید، باید بگیرید. می توانید از نظر حقوقی هم پیگیری کنید.

   person
   محمد
   20 اسفند 1401

   ببخشید میشه توضیح بدید چون برایه من این اتفاق تازه افتاده یا یه شماره بدید زنگ بزنم بپرسم ازتون لطفا

    person
    کارشناس بیمه
    20 اسفند 1401

    محمد عزیز از طریق این شماره با کارشناسان ما در تماس باشید شماره تماس پشتیبانی: 0214372

person
صادق
02 اسفند 1400

سلام،
بند با یک خودروی نامتعارف تصادف کردم و مقصر شناخته شدم. بیمه شخص ثالث من به اندازه سقف تعهدات من پرداخت کرده و مابقی مبلغ رو خود راننده زیان دیده از بیمه بدنه خودش دریافت کرده.ضمنا من بیمه بدنه نداشتم. الان بیمه بدنه راننده زیان دیده با من تماس گرفته و میگه طبق ماده ۳۰ بیمه باید این مبلغ رو من به اداره بیمه پرداخت کنم چون سقف تعهدات بیمه ثالث من کم بود و بیمه بدنه نداشتم. آیا این طبق قانون هست و بیمه میتونه مدعی بشه؟ ممنون میشم پاسخ بدید.

  person
  کارشناس بیمه
  03 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، شما با شرکت بیمه خودروی خود تماس بگیرید و مساله را مطرح کنید.

person
معترض به قانون
12 بهمن 1400

من خودرو هایما دارم یک دستگاه خودرو ساینا از پشت با خودرو بنده تصادف کرده و سپر ماشین من شکسته شده ، رفتیم‌بیمه دی میگه ما معادل قیمت سپر عقب خودرو دنا پلاس خسارت میدیم( یعنی ۲ میلیون ۳۰۰ هزارتومان)
خودرو خودم رو بردم نمایندگی ایران خودرو و پس از برآورد اعلام نمودند مبلغ ۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان هزینه دارد الان بنده که تصادف کرده‌ام بدون این که مقصر باشم باید مبلغ حدود ۳ میلیون تومان را خودم پرداخت نماید.
با توجه به اینکه سقف تعهدات جبران هزینه مالی بر اساس بیمه نامه مقصر ، تا ۱۶ میلیون تومان میباشد به نظرم باید خسارت من را کاملاً پرداخت نمایند.

  person
  کارشناس بیمه
  13 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، قانون خودروهای نامتعارف اعلام می کند که شما فقط می توانید تا حداکثر قیمت دنا پلاس خسارت بگیرید. بقیه را باید از بیمه بدنه خود جبران کنید.

   person
   مرادین
   20 دی 1401

   ببخشید خب دنا پلاس جزو خودروی لوکس نیست؟ اصلا این قانون تصادف با خودروهای لوکس رو کی تصویب کرده؟

    person
    کارشناس بیمه
    21 دی 1401

    سلام قیمتش اگر بالاتر باشد، جزو آن به حساب می آید.

  person
  نیما
  26 آبان 1401

  دوست عزیز اونی ماشین میلیاردی داره هم واسه پولش زحمت کشیده مفت و مجانی پولدار نشده.ثانیا اگه اینجوره من فردا یه وانت بردارم برم بیافتم تو شهر هرچی ماشین میلیاردی هست رو له کنم بعدم بگم ندارم اینه منطق شما؟یا اینه منطق شما من آدم قانونی هستم یکی من سالی ۶ میلیون بدم بیمه کنم بعد به این وانتی ها هم بیام بگم بیا بزن له کن چون بیمه من دارم سالی ۶ تومن بیمه بدنه میکنم این درسته؟

   person
   امیر کریمی اصل
   17 اردیبهشت 1402

   من اتفاقی این پیج و سوالاشو دیدم و به عنوان کسی که سال هاست لطف خدا شامل حالم شده و وسیله ای برای روزی رسانی به حدود 20 نفر کارگر زحمتکش هستم خواستم موردی را خدمت عزیزان عرض کنم.
   بعضی افراد به نظر مبلغی درآمد را از هر طریقی جمع آوری می کنند و خودرو های به اصطلاح لوکس خریداری (متاسفانه اکثرا چینی و …) می کنند که حتی توانایی هزینه سالیانه 6 میلیون تومان برای بیمه بدنه را ندارند و می خواهند بعد از هر تصادف از مقصر بیچاره درآمدی کسب کنند.
   شغل نون و آب داری به نظر می رسد.
   بزرگواران اندازه جیبتان خودرو استفاده بفرمائید.
   با هزار قرض خودرویی نخرید که درآمد اندکتان کفاف حتی بنزین و مکمل هفتگی آن را هم نمی دهد.
   زحمت بکشید و کسب و کار پررونق ایجاد کنید و روزیتان را از خدا مطالبه کنید نه با هزار کلاهبرداری و سو استفاده از قوانین از بنده های خدا.

person
حسین
28 دی 1400

من خودرو نامتعارف دارم،بیمه بدنه هم ندارم ،اگر کسی با من تصادف کرد و مقصر هم بود،با این قانون عجیب بیمه ،آیا باید من مازاد خسارت رو از جیب خودم بدم؟؟؟
طرف که قانون رو نوشته حالت عادی داشته،؟یا چیزی مصرف کرده؟؟
با کدوم عقل و منطق جور میشه؟؟
خدایا این مردم رو از دست بیمه گرها و ارابه سازان نجات بده

  person
  کارشناس بیمه
  28 دی 1400

  سلام دوست عزیز ما هر چه را قانون بیمه بود ذکر کرده ایم شما اعتراض خود را به مراجع ذی ربط قانونگذار اعلام نمایید.

  person
  محمود
  18 اردیبهشت 1401

  سلام. بنظر من قانونگذار کارش درست بوده. شما اگه قرار خودروی خدا تومنی و یک میلیاردی بیاری بیرون و بر حسب اتفاق یک وانتی بدبخت باهات تصادف کنه باید خودرو و خونه و زندگی اش رو بفروشه و خانواده اش بدبخت بشن که چی؟! خسارت درب خودروی شما با از بین رفتن و متلاشی شدن نان و نان آور و خانواده تامین بشه ؟! اینه منطق شما؟! قانونگذار که برای شما راه حل گذاشته گفته برو خودرو خودت رو بیمه بدنه کن تا بجای مفلس کردن خانواده ها خسارتت از بدنه ات تامین بشه. شمایی که خودروی یکمیلیاردی سواری زورت میگیره 6 میلیون بدی بیمه بدنه بخری؟! ولی اون وانتی بدبختی زورش نمیاد زار و زندگیش رو بفروشه خسارت ترو بده و تا آخر عمر قسط بده و اگه نتونه بده بره زندان؟! که چی؟!! شما ماشین میلیاردی بندازی تو خیابان و تصادف هم امری اجتناب ناپذیره! و پول نداری که بدنه کنی؟ جمع کنید بساط نارضایتی غیر منطقی تونو

person
رضا
12 دی 1400

سلام وقتتون بخیر. پژو ۴۰۵ ای به ماشین ۲۰۷ بنده زده و مقصره. چراغ خودرو من شکسته. ۲۰۷ دنده ای مدل ۹۶ هست. خودروی من نامتعارف محسوب میشه؟
و اگر محسوب میشه، از قانون حداکثر پوشش مالی بیمه نمیشه استفاده کرد؟ چون قیمت چراغش ۲میلیونو۵۰۰ هست

  person
  کارشناس بیمه
  12 دی 1400

  سلام دوست عزیز لطفا با واحد پرداخت خسارت تماس بگیرید

person
ستاری
09 دی 1400

سلام فرانشیز شکست شیشه در بیمه بدنه چقدر است؟

  person
  کارشناس بیمه
  09 بهمن 1400

  سلام فرانشیز بیمه ها متفاوت است و باید با واحد خسارت تماس بگیرید.

person
محمد
08 دی 1400

نامتعارف اخه یعنی چی؟ بابا من خودرو رو 150 خریدم الان شده 370 شده نامتعارف من چیکار کنم؟

  person
  کارشناس بیمه
  08 دی 1400

  سلام دوست عزیز، این قانونی است که تعیین شده و افزایش قیمت خودرو و این مشکل برای همه پیش امده است و مخصوص شما هم نیست متاسفانه.

   person
   رضا
   12 دی 1400

   مدل ۹۶ هست این ۲۰۷ من. ممنون میشم پاسخ بدین

    person
    کارشناس بیمه
    15 بهمن 1400

    سلام دوست عزیز، به هر حال قیمت روز محاسبه میشود.

  person
  رضا
  12 دی 1400

  بنده ۲۰۷ دارم و یکی باهام تصادف کرده و مقصره. اینم نا متعارف محسوب میشه؟ چراغ ماشینم شکسته و قیمتش ۲میلیونو۵۰۰ تومن هست.
  نمیشه از قضیه سقف پوشش مالی استفاده کرد؟

   person
   کارشناس بیمه
   12 دی 1400

   سلام دوست عزیز لطفا با واحد پرداخت خسارت تماس بگیرید

person
AMIRINA
02 دی 1400

پس از این به بعد با پایین ترین حد تعهد مالی هم میشه بیمه ثالث گرفت؟

  person
  کارشناس بیمه
  02 دی 1400

  بله می توان با پایین ترین تعهد مالی که هر سال از سوی بیمه مرکزی مشخص می گردد ، بیمه شخص ثالث گرفت ولی به همان میزان ، شرکت بیمه پوشش مالی را ارائه می کند نه بیشتر . به عنوان مثال حداقل پوشش مالی بیمه شخص ثالث در سال 1400 ، 16 میلیون تومان است.

   person
   رضا
   12 دی 1400

   اگه طرف زیان دیده نتونه کاری کنه که چرا بیمه با پوشش مالی بالا بگیرن مردم

    person
    کارشناس بیمه
    12 دی 1400

    با سلام دوست عزیز پوشش بیمه شخص ثالث راننده مقصر خسارت مالی تصادف را تا سقف 320 میلیون تومان در سال 1400 پرداخت می کند(البته به شرطی که بیمه گزار تا این سقف پوشش مالی را خریده باشد) و بقیه آن از سمت بیمه بدنه راننده خودروی نامتعارف جبران خواهد شد. انتخاب میزان پوشش مالی به انتخاب بیمه گزار است ولی در صورت تصادف با خودروی غیرمتعارف یا خودروی معمولی این سقف پوشش عالی به نظر می رسد.

    person
    محمود
    18 اردیبهشت 1401

    شما فرض کن بیمه با مالی پایین بخری مثلا” 16 میلیون تومن . با یک خودروی متعارف تصادف کنی و 40 میلیون خسارت بدی اونوقت 24 میلیون باید از جیبت بدی. اگه میزان خسارت نامتعارف هم جوری بشه که 60 میلیون بدی چی؟! فکر کنید کمی آقاجان

person
رضا
30 آبان 1400

سلام من با یک ماشین نا متعارف تصادف کردم ماشین من پیکان وانت هست بنده یازده میلیون از بیمه به ماشین نامتعارف پرداخت کردم حالا ایشان از من پنجاه میلیون میخواهد قانون چیست

  person
  کارشناس بیمه
  30 آبان 1400

  سلام دوست عزیز
  لطفاً با واحد پرداخت خسارت تماس بگیرید

  person
  Grg
  21 دی 1400

  سلام
  قیمت خودرو نا متعارف رو با دنا محاسبه میکنن ما بقی رو باید خودر خودرو لوکس بده

   person
   خردمند
   14 آبان 1401

   سلام خسارت ماشین های گران قیمت بر چه اساسی حساب میشه؟

    person
    کارشناس بیمه
    15 آبان 1401

    سلام بر اساس قیمت خودرو

person
کریم
22 آبان 1400

سلام..من با خودرو نامتعارف تصادف کردم بیمه یه مبلغ داده..ولی صاحب ماشین میگه شکایت میکنم و اوف قیمت میگیرم .ایا امکان شکایت دریافت اوفت داره

  person
  کارشناس بیمه
  23 آبان 1400

  سلام دوست عزیز لطفا با واحد پرداخت خسارت تماس بگیرید

  person
  بابک
  16 اسفند 1400

  سلام روزتون بخیر من با یک خودرو نامتعارف تصادف کردم بیمه بدنه نداشت و اینکه بیمه خسارت رو داده برای مال 2011هستش الان از من شکایت کرده برای خسارت من باید چکار کنم اگر امکانش هست منو راهنمایی کنم اگر میشه میشه راهنمایی کنید
  09195070036لطفا راهنمایی کنی

   person
   کارشناس بیمه
   17 اسفند 1400

   سلام دوست عزیز، مساله شما حقوقی است و ما کارگزاری بیمه هستیم شما باید با یک وکیل صحبت کنید.

person
حسن
16 آبان 1400

من بایک خودروی نامتعارف تصادف کردم خودش هم بیمه بدنه ندارد حالا قانون چیست

  person
  کارشناس بیمه
  16 آبان 1400

  سلام وقت بخیر میزانی از خسارت بر اساس پوشش مالی بیمه شخص ثالث مقصر و مابقی با بیمه بدنه خودروی متعارف پرداخت خواهد شد اگر مالک خودروی نامتعارف این بیمه بدنه را نداشته باشد، مابقی خسارت را باید از جیب پرداخت کند.

   person
   سیدرضا
   13 بهمن 1400

   باسلام.کارشناس محترم در پاسخ سوال فرموده که خودروی نامتعارف اگر بیمه بدنه نداشته باشد نمیتواند بیشتر از سقف تعهد مالی مقصر دریافت نماید. ولی بنده اسناد و مدارکی از خود بیمه ایران واحد خسارت دارم که پاسخ شما کارشناس محترم واقعیت ندارد. شماره دسترس اینجانب: ۰۹۱۴۴۱۰۰۴۷۳

    person
    کارشناس بیمه
    14 بهمن 1400

    سلام دوست عزیز، این قانونی است که بیمه مرکزی اعلام کرده است و ما عین آن را در مقالات نوشته ایم. در خصوص اینکه شرکت های دیگر به چه صورت رفتار می کنند، ما پاسخگو نیستیم.

     person
     آریا
     21 فروردین 1401

     این ظلمی است که از طرف شرکت بیمه به بیمه گذاران اعمال شده است و باید با شکایت در دیوان عدالت و پیگیری از طریق لوایح اصلاحی به مجلس حقوق خود را احقاق نماییم.

   person
   حمید
   08 خرداد 1402

   کروکی لازمه؟

    person
    نویسنده بیمه
    09 خرداد 1402

    بله

  person
  دانیال 09394103074
  15 فروردین 1401

  با سلام وتسکر از شما. من در اثر گردس به چپ ناگهانی خودرویی برای جلوگیری از خسارت جانی خودروی مذکور مجبور خودرو را بسمت راست هدایت وبعداز برخورد به گلگیر جلوی خودروی ذکر شده به جداول متوالی متاسفانه برخورد وتا حدی که موتور از بدنه جدا وبسیار درصد بالایی ازبین رفته ودر این بین مقصر را 50درصد طرفین اعلام کردند گه خودروی من نامتعارف بحساب میاید(پژو2008) حال هنوز هیچ اقدامی نکرده بیمه بدنه نوین به من میگوید کلا ما به 50درصد خسارتی که باید بگیری از شخص ثالث کاری نداریم. در صورتی تنها یک مورد در نطر من هست که در صورتی که بیه ثالث طرف مقابل اگر به اندازه خسارت من نتواند بپردازد ایا بیمه بدنه من مس/ول پرداخت مابقی ان میباشد یا خیر. چود در این صورت اگر به فرص متال مقصر کلا طرف مقابل میبود با این گفته بیمه بدنه من هیچ پولی نباید پرداخت میکرد که کاملا غیر منطقی میباشد از نطر اینجانب. ممنون میشم اگر راهنمایی تقریبا کامل در صورت امکا لطف کنید، بسیار سپاسگزارم

   person
   کارشناس بیمه
   15 فروردین 1401

   سلام دوست عزیز، به نظر شرکت بیمه نوین حرف درستی زده است. آن 50 درصد را شما باید از مقصر بگیرید(اینکه در توانش نیست، به شرکت بیمه گر مرتبط نخواهد بود.)

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید