۱۱ تیر ۱۴۰۳

خسارت خودروی نامتعارف (خسارت خودروی لوکس) خود را از بیمه بدنه بگیرید

با نگاهی به خیابان، مدل‌های مختلفی از خودروهای گرانقیمت به چشم می‌خورند؛ ارزش بعضی از این خودروها بیش از میلیاردها تومان است. مثلا قیمت آینه بنز E250 با قیمت کل یک پراید برابری می‌کند. شاید فکر کنید: “اگر خودروی بنز در تصادف با پراید صدمه ببیند و راننده پراید مقصر باشد، جبران خسارت این خودروهای لوکس چه روندی خواهد داشت؟ آیا راننده پراید باید کل زندگی خود را برای پرداخت این خسارت بفروشد؟ از آن‌جا که تعداد چنین خودروهایی در جامعه افزایش یافته است، توجه به خسارت آن‌ها در قوانین بیمه‌ای امری ضروری به نظر می‌رسد. از خسارت خودروهای گرانقیمت با عنوان خسارت خودروی نامتعارف یاد می‌شود.

قوانین بیمه‌ای خسارت خودروهای گرانقیمت (خسارت خودروهای نامتعارف) در این مقاله بررسی شده است. دیگر نگران تصادف با خودرو غیرمتعارف و گران قیمت نباشید. می‌پرسید چرا؟ با ما همراه باشید.

خودروی نامتعارف یا خودروی لوکس چیست؟

در قانون جدید بیمه شخص ثالث، تبصره ۴ ماده ۸ خودروها به دو دسته زیر تقسیم می‌شوند:

خودروی متعارف:

خودرویی که در زمان وقوع حادثه رانندگی ارزشی برابر یا کمتر از سقف تعهدات جانی یا ۵۰% دیه مرد مسلمان در ماه حرام داشته باشد. قوه قضاییه در هر سال نرخ دیه را مشخص می‌کند. سپس؛ بیمه مرکزی برحسب آن سقف تعهدات مالی و جانی بیمه شخص ثالث را مشخص خواهد کرد. طبق این تعریف، ارزش خودروی متعارف در سال ۱۴۰۳، کمتر یا برابر ۸۰۰ میلیون تومان است. البته ملاک تعیین ارزش خودرو، نظر ارزیاب خسارت بیمه یا کارشناس رسمی دادگستری است.

خودروی نامتعارف (خودروی لوکس)

خودروی نامتعارف چیست؟ خودرویی است که ارزش و قیمت آن بیش از ۵۰ درصد تعهدات بیمه در قبال خسارات جانی است. برحسب این تعریف، در سال ۱۴۰۳، اگر ارزش خودرویی بیش از ۸۰۰ میلیون تومان باشد، خودروی نامتعارف یا خودروی گران‌قیمت محسوب خواهد شد.

به بیان ساده‌تر، سقف خسارتی که دارنده خودروی نامتعارف می‌تواند از طرف مقصر حادثه بابت خسارت خودروی خود در سال ۱۴۰۳ درخواست نماید، ۸۰۰ میلیون تومان است. اگر خسارت خودروی گران‎‌قیمت او حتی اگر بیشتر از این مقدار باشد، بیمه شخص ثالث طرف مقصر حادثه بیش از مبلغ ۸۰۰ میلیون تومان را در سال ۱۴۰۳ پرداخت نخواهد کرد.

خسارت خودروی نامتعارف

سقف خسارت خودرو لوکس ۸۰۰ میلیون تومان است.

بر اساس قانون جدید بیمه شخص ثالث که شورای عالی بیمه در شهریور سال ۹۸ تصویب نمود، اصلاحاتی در دستورالعمل نحوه تعیین خسارت قانون اجباری خسارات موضوع بیمه شخص ثالث دیده می‌شود. اگر زیاندیده حادثه تصادف، دارنده خودروی نامتعارف باشد، مقصر حادثه موظف به پرداخت کل خسارت نیست؛ بلکه مبنای نحوه محاسبه خسارت خودرو نامتعارف، نصف دیه در ماه حرام و گران‌ترین خودروی متعارف است.

حال که با تعاریف بیمه‌ای انواع خودروهای متعارف و نامتعارف آشنا شدیم، باید بررسی کنیم که چگونه شرکت‌های بیمه خسارت این دو نوع خودرو را پرداخت می‌کنند؟ در حقیقت باید گفت که تفاوت خودرو متعارف و غیرمتعارف فقط در قیمت نیست؛ بلکه موارد زیر را هم شامل می­شود:

نحوه پرداخت خسارت خودروی متعارف چگونه است؟

طبق قوانین بیمه شخص ثالث، خسارت خودرو متعارف به صورت کامل پرداخت می‌شود. در بازار خودرو، ارزش روز سورن ۱۴۰۳ پلاس دوگانه سوز در ابتدای سال ۱۴۰۳ تقریبا ۸۰۰ میلیون تومان است. این خودرو می‌تواند به عنوان یک خودروی متعارف دارای بالاترین قیمت در نظر گرفته شود.

اگر دو خودروی متعارف تصادف کنند، خسارت چگونه پرداخت می‌شود؟

در تصادف دو خودروی متعارف به عنوان مثال یک پراید و یک خودروی ۲۰۶، تمام خسارت توسط بیمه شخص ثالث راننده مقصر پرداخت می‌شود. البته باید میزان خسارت وارده از حداقل سقف تعهد مالی بیمه‌نامه ثالث کمتر باشد. یعنی میزان خسارت این خودرو باید در سال ۱۴۰۳ از حداقل تعهد مالی بیمه یعنی ۴۰ میلیون تومان کمتر باشد؛ در غیر این صورت، باقی خسارت باید با بیمه بدنه خودروی مقصر پرداخت شود.

استعلام بیمه بدنه

 خسارت خودروی نامتعارف چگونه پرداخت می‌شود؟

طبق قانون قبلی خسارت بیمه مرکزی، میزان خسارت تصادف خودرو غیر متعارف به صورت زیر پرداخت می‌شد:

میزان تعهد مقصر حادثه = خسارت مالی وارد به خودروی نامتعارف* قیمت روز گران ترین خودروی متعارف تقسیم بر قیمت خودروی نامتعارف زیاندیده

طبق این فرمول اگر به عنوان مثال دارنده خودروی پراید با خودروی نامتعارف یا خودروی گران‌قیمت نظیر لکسوز با ارزش بیش از یک میلیارد تومان تصادف می‌کرد و کارشناس ارزیاب بیمه، میزان خسارت را به عنوان مثال ۱۰ میلیون تعیین می‌کرد، حداکثر خسارت که با بیمه شخص ثالث راننده پراید پرداخت می‌شد، ۳ میلیون و دویست هزار تومان بود و مابقی خسارت یعنی ۶ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان به عهده مالک لکسوز بود.

این امر برای این رانندگان مشکلات مالی ایجاد می‌کرد؛ لذا با اعتراض‌ها و شکایت‌‌های پرویز فرج تبار، کارشناس رسمی دادگستری به دیوان عدالت اداری، اصلاحاتی در این قانون صورت گرفت.

یکی از موارد خسارت، خسارت خواب خودرو است که مناسب خودروهای نامتعارف است.

تبصره ۳ ماده ۸ قانوان جدید بیمه شخص ثالث برای محاسبه و پرداخت خسارت خودروی نامتعارف

الف) حداکثر تعهد مقصر حادثه در خسارت‌های مالی نصف دیه در ماه‌های حرام خواهد بود. نصف میزان دیه در ماه‌های حرام سال ۱۴۰۳، ۸۰۰ میلیون تومان است

ب) اگر مقصر حادثه بیمه شخص ثالث نداشته باشد، قانون خودرو نامتعارف همانند قبل اجرا خواهد شد.

ج) اگر راننده مقصر بیمه شخص ثالث داشته باشد؛ شرکت‌های بیمه در پرداخت خسارت مالی خودروهای گران‎‌قیمت، بالاترین میزان خسارت وارد به گران‌ترین خودروی متعارف را مدنظر قرار می‌دهند. اگر قطعات انواع گران‌ترین خودروهای متعارف، اختلاف قیمت داشتند، گران‌ترین آن‌ها ملاک خواهد بود. اگر خودروی نامتعارف دارای قطعاتی باشد که نمونه یا مشابه آن در بین خودروهای متعارف دیده نشود، قیمت قطعه همتا و نظیر آن در خودروی متعارف ملاک محاسبه خسارت خواهد بود.

نمونه تصادف خودرو متعارف و نامتعارف

به عنوان مثال اگر در تصادف پراید با لکسوز، آینه بغل این خودروی نامتعارف بشکند، راننده پراید مقصر شناخته شود، میزان خسارتی که او با بیمه شخص ثالث خود به راننده لکسوز پرداخت خواهد کرد، معادل ارزش آینه بغل گران‌ترین خودروی متعارف در سال ۱۴۰۳ است.

با فرض اینکه قیمت آینه بغل گران‌ترین خودروی متعارف، مبلغ ۳ میلیون تومان باشد، میزان خسارتی که بیمه شخص ثالث پراید به مالک خودروی نامتعارف لکسوز پرداخت خواهد کرد، ۳ میلیون تومان خواهد بود. الباقی خسارت با بیمه شخص ثالث پراید قابل پرداخت نیست. بلکه راننده خودروی نامتعارف باید با بیمه بدنه خود آن خسارت را جبران نماید. در این شرایط تخفیفات عدم خسارت بیمه بدنه شخص دارنده خودروی لوکس نیز از بین نمی‌رود.

نحوه پرداخت خسارت مالی تصادفات خودروی متعارف و نامتعارف:

آن‌چه تا کنون درباره پرداخت خسارت مالی خودروها گفته شد، در نکات زیر قابل جمع‌بندی است:

تصادف دو خودروی متعارف و خسارت کمتر از حداقل پوشش مالی

تمام خسارت مالی دو خودروی متعارف در صورت کمتر بودن از حداقل پوشش مالی بیمه‌نامه با بیمه شخص ثالث مقصر قابل جبران است.

تصادف دو خودروی متعارف و خسارت بیش از حداقل پوشش مالی

اگر دو خودروی متعارف تصادف کنند و میزان خسارت بیش از حداقل پوشش مالی بیمه شخص ثالث راننده مقصر باشد، شرکت بیمه متعهد به پرداخت خسارت به اندازه حداقل پوشش بیمه شخص ثالث راننده مقصر است. باید اضافه کنیم که راننده مقصر مابقی خسارت را از جیب پرداخت خواهد کرد مگر اینکه بیمه مازاد شخص ثالث خریداری کرده باشد. در مقاله سقف خسارت بیمه شخص ثالث نیز اطلاعات بهتر و کامل‌تری برای شما نوشته‌ایم.

تصادف خودروی متعارف و خودروی لوکس:

برای محاسبه خسارت مالی خودروی لوکس در صورت مقصر بودن راننده خودروی متعارف از فرمول زیر استفاده می‌کنیم:

خسارت پرداختی شرکت بیمه : میزان خسارت * ارزش خودروی نامتعارف / بالاترین ارزش خودروی متعارف

بیمه بدنه خودروی لوکس مابقی خسارت مالی را جبران خواهد کرد.در این زمان استفاده همزمان از بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه با هم کاربرد دارد. ولی باید دقت کرد که راننده خودروی گران‌قیمت می‌تواند بابت افت قیمت خودروی خود از راننده مقصر شکایت کند و مابه التفاوت افت قیمت خودروی لوکس خود را از او طلب نماید. در خصوص پیگیری افت قیمت خودرو غیرمتعارف باید با شرکت بیمه اصلی تماس بگیرید.

خودرو لوکس علاوه بر هزینه‌های بالای تعمیرات و نگهداری شامل مالیات نیز می‌شود. برای کسب اطلاعات جامع در مورد مالیات خودرو لوکس مقاله مالیات خودرو های یک میلیاردی را مطالعه نمایید.

برای آشنایی با مراحل دریافت خسارت بیمه شخص ثالث، کلیک کنید.

زیان قانون بیمه شخص ثالث را با بیمه بدنه جبران نمایید

بیمه بدنه در جبران خسارت خودرو غیرمتعارف از اهمیت بالایی برخوردار است. زیرا این بیمه خسارات مالی خودروی مقصر را پرداخت خوهد کرد. خسارات مالی ای که با بیمه شخص ثالث طرف مقصر حادثه قابل جبران نیست. پس از مراجعه به مراکز پرداخت خسارت بیمه بدنه، کارشناس ارزیاب بعد از بازدید از خودرو، میزان خسارت پرداختی را تعیین و حواله بانکی خسارت را صادر خواهد کرد.

اگر میزان خسارت تعیین شده با مبلع خسارت واقعی تطبیق نداشت، با اعتراض بیمه‌گزار، شرکت بیمه ارزیابی خسارت را به کارشناس دیگری محول می‌کند.

چه زمانی می‌توان از بیمه بدنه برای جبران خسارت استفاده نمود؟

 • بیمه‌گزار در تصادف مقصر باشد.
 • بیمه‌گزار در تصادف مقصر نبوده ولی مقصر حادثه از صحنه تصادف فرار کرده باشد.
 • خودروی زیان‌دیده در جریان تصادف از گروه خودروهای لوکس و نامتعارف باشد.
 • سقف مالی بیمه شخص ثالث مقصر برای پرداخت خسارت زیاندیده کفایت نکند.

اما چه زمانی می‌توانیم از بیمه بدنه و بیمه شخص ثالث به طور همزمان استفاده کنیم و از مزایای هر دو بهره ببریم؟ اگر ذهن شما هم درگیر این سوال است، پیشنهاد می‌کنیم برای اطلاعات بیشتر مقاله، استفاده همزمان از بیمه بدنه و بیمه شخص ثالث را بخوانید.

اهمیت ارزش خودرو در خرید بیمه بدنه

در خرید بیمه بدنه، ارزش خودرو از اهمیت بالایی برخوردار است. با توجه به بازار تورمی خودرو و بالارفتن قیمت قطعات یدکی، می‌توان از بند افزایش سرمایه و اخذ الحاقیه بیمه بدنه برای این خودروها به راحتی استفاده کرد. با ذکر مثال، درک این مطلب را تسهیل می‌کنیم: به عنوان مثال اگر در زمان خرید بیمه بدنه ارزش خودروی نامتعارف ۸۰۰ میلیون تومان بود و در طول اعتبار بیمه‌نامه بدنه، ارزش خودرو به ۸۵۰ میلیون تومان افزایش یافت، با پرداخت حق بیمه و تهیه الحاقیه افزایش سرمایه می‌توان دامنه پوشش خسارت مالی بیمه بدنه خودروی نامتعارف خود را افزایش داد.

مقاله پیشنهادی: تعداد دفعات استفاده از بیمه بدنه چقدر است؟

خسارت خودروی نامتعارف

تهیه الحاقیه افزایش سرمایه، پوشش خسارت مالی بیمه بدنه خودروی نامتعارف را افزایش دهید.

بیمه خودروهای نامتعارف در مناطق آزاد

تعداد خودروهای نامتعارف در مناطق آزاد تجاری چند برابر شهرهای معمولی است. با توجه به این موضوع هزینه تعمیر خودروهایی که بر اثر تصادف آسیب می‌بینند خیلی بیشتر است. برای اینکه از ضرر کردن شرکت‌های بیمه در این مناطق جلوگیری شود، حق بیمه شخص ثالث منطقه آزاد ۳۰% بیشتر از باقی شهرها است. البته این موضوع برای تمامی خودروها یکسان است و صرفاً به خودروهای نامتعارف محدود نمی‌شود.

چگونه بهترین بیمه بدنه خودروی نامتعارف را بخریم؟

عوامل مختلفی نظیر ویژگی‌های خودرو، توانگری شرکت بیمه‌گر، پوشش‌های بیمه بدنه، میزان پرداخت خسارت، تخفیفات بیمه بدنه در تعیین بهترین بیمه خودروهای لوکس تاثیرگذار هستند. شما می‌توانید با مراجعه به سایت بیمه دات کام، با وارد کردن اطلاعات درخواستی برای خودرو، بهترین بیمه بدنه را با توجه به شرایط خود و عوامل یاد شده از بین شرکت‌های بیمه معتبر نظیر بیمه بدنه آسیا، بیمه بدنه پارسیان، بیمه بدنه البرز و … انتخاب و خریداری نمایید.

لیست برچسب ها
آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
person
Shahin
۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۳

سلام
من با یه خودرو نامتعارف تصادف کردم اگر شکایت بکند برای افت قیمت بنده افت قیمت چه خودرویی رو پرداخت خواهم کرد؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۱ خرداد ۱۴۰۳

  شاهین عزیز؛ شما باید مابه‌التفاوت افت قیمت خودرو لوکس و گران‌ترین خودروی متعارف را پرداخت کنید.

person
میلاد
۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

سلام خسته نباشید
من با ماشین فیدیلیتی تصادف کردم
سقف مالی بیمه من ۲۰ میلیون تومان است
که کفاف هزینه فیدیلیتی نیست
ایا راننده فیدیلیت میتونه از من شکایت کنه الباقی خسارت رو از من دریافت کنه و یا شکایت کنه افت ماشین از من بگیره؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۵ خرداد ۱۴۰۳

  درود. بله؛ امکان شکایت برای ایشان وجود دارد.

person
میلاد
۲۳ فروردین ۱۴۰۳

تصادف کردم و ماشینمو از تعمیرگاه تحویل گرفتم.طرف مقصر بوده وماشین من مدل ۱۴۰۰هست.آیا بعد از تعمیر خودرو میتوانم شکایت افت قیمت خودرو بکنم؟و اینکه کارشناس چگونه مبلغ افت قیمت خودرویی که تعمیر شده و از تعمیرگاه خارج شده را تعیین میکند؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۵ فروردین ۱۴۰۳

  سلام دوست عزیز
  می توانید برای دریافت خسارت افت قیمت خودرو شکایت نمایید. کارشناس از خودرو بازدید می کند و میزان افت قیمت را مشخص می کند.

person
صنوبری
۱۳ فروردین ۱۴۰۳

سلام یه پراید ازعقب زده ماشین بنده مقصر هم هست بیمه مراجعه مردم ماشین من اریزو ۵جدیدهستش گفتن نامتعارف قراره ۴۴۰۰بدن به اندازه دنا معمولی محاسبه کردبیمه مگر نه اینکه گفتن درپرداخت خسارت لوکس ترین ماشین ایرانی من بقیه اش باید ازبیمه بدنه استفاده کنم امااکرداره مه گفتن نمایندگی بازبشه که شاسی نخورده باشه من میتونم به بیمه اعتراض کنم مجدد بعد تعطیلات میشه راهنمایی کنید هنوز پول هم واریز نشده این هزینه مابه التفاوت ازمقصر بگیرم واینکه محاسبه برملات دنا معمولی درسته یاخیر

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۴ فروردین ۱۴۰۳

  سلام دوست عزیز
  بله میزان خسارت با توجه به گران ترین خودرو متعارف (دنا معمولی) محاسبه می شود. می توانید مجددا درخواست کارشناسی خودرو دهید.

person
مهدی
۲۹ اسفند ۱۴۰۲

با سلام عرض احترام
ببخشید امروز یک ماشین متعارف به خودرو من که غیر متعارف هست برخورد کرد و مقصر هم شناخته شد
به بیمه مراجعه کردیم مبلغ ۱۰ میلیون قرار پرداخت بشه ولی خسارت بیشتر از این مبلغ هست ماشین رو گذاشتم نمایندگی تا تعمیراتش انجام بشه سوال اینجاست آیا باز هم میتونم برای افت قیمت شکایت کنم؟ چون تعطیلات نوروز از فردا شروع میشه

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۶ فروردین ۱۴۰۳

  سلام دوست عزیز
  بله می توانید برای دریافت خسارت افت قیمت اقدام نمایید.

person
رضا
۲۱ اسفند ۱۴۰۲

سلام
آیا راننده یک خودروی غیر متعارف که از بیمه بدنه خود استفاده کرده ، میتواند مابه‌التفاوت پرداختی بیمه بدنه و هزینه نمایندگی جهت تعمیر را از راننده مقصر دریافت کند؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۲ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  برای دریافت این مبالغ باید شکایت کند و روند قانونی را بگذراند.

person
علی نخعی
۲۱ اسفند ۱۴۰۲

سلام من با یک خودروی متعارف به یک خودروی نامتعارف تصادف کردم و مقصر شدم. بیمه ثالث من تا سقف تعهد خودش مقداری از خسارت واقعی را پرداخت کرد. خودروی غیرمتعارف که مقصر هم نبود از بیمه بدنه خودش استفاده کرد و ماجرا تمام شد.
الان بیمه بدنه طرف به من زنگ زده میگه هزینه ای که راننده غیرمتعارف از بیمه بدنه استفاده کرده رو باید شما پرداخت کنید.
آیا چنین ادعایی از طرف بیمه قانونی هست؟
بنده بصورت غیر عمد تصادف کردم ، مست نبودم و گواهینامه و مدارکم کامل بود و روند بصورت قانونی و در حضور پلیس در محل حادثه انجام شد.

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۱ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر، برای استفاده از بیمه بدنه خودرو نیازی نیست راننده مقصر هزینه ای را پرداخت نماید.

   person
   علی نخعی
   ۲۱ اسفند ۱۴۰۲

   راننده در نمایندگی ماشینش رو تعمیر کرده ، با ارایه فاکتور به بیمه بدنه مراجعه کرده ، بیمه بدنه حدوداً ۸۰ درصد این هزینه رو پرداخت کرده ، اون ۲۰ درصد باقیمانده رو من بعنوان مقصر باید پرداخت کنم ؟

    person
    نویسنده بیمه
    ۲۲ اسفند ۱۴۰۲

    سلام دوست عزیز
    بله باقی مانده هزینه را باید پرداخت کنید.

person
حسین حسابداری
۲۰ اسفند ۱۴۰۲

سلام
بنده با mvmx55 pro تصادف کردم و مقصر بوده ام.با توجه به غیر متعارف بودن ماشین فوق و پرداخت فقط ۶ میلیون از طرف بیمه و درخواست مالک خودرو لوکس مبنی بر پرداخت مابه التفاوت یا افت قیمت ؛ آیا در صورت شکایت از بنده میتونه افت قیمت ۵۰ میلیون رو از بنده بگیره؟؟؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۱ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله در صورت شکایت می توانند خسارت افت قیمت خودرو را از شما دریافت نمایند.

person
محمدرضا
۲۷ بهمن ۱۴۰۲

الان تعهد ببمه برای پرداخت خسارت مالی ۳۰ تومن هست اگر کسی مثلا تا ۲۰۰ تومن بیمه کنه و با ماشین غیر متعارف تصادف کنه چه جوری حساب میشه بازم‌ بیمه به اندازه سقف ماشین متعارف پرداخت میکنه یا زیان کامل خسارت دیده رو میده

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۸ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  قانون خسارت خودرو غیرمتعارف را به اندازه گران قیمت ترین خودرو متعارف پرداخت می کند.

person
محمدرضا
۲۷ بهمن ۱۴۰۲

این قانون کاملا اشتباهه چون اولا دیگه الان خودرو یه میلیاردی یا دو میلیاردی خودرو نا متعارف نیست خود پراید الان ۴۰۰ میلیون هست دوما این باعث میشه رانندگان دیگه چون میدونند خسارت یه ماشین ارزون رو باید پرداخت کنند کمتر دقت میکنند به نظر من باید بیمه حق بیمه بیشتری بگیره و سقف تعهدات رو بالا ببره که مثلا راننده ماشین های غیر متعارف هم حواسشون جمع باشه خوب راننده غیر متعارف اشتباه نکرده که قیمت ماشینش رفته بالا و ماشین گرونه ضمنا بعد تصادف کلی مشکل برای خسارت دیده هم هست که اینا در نظر گرفته نمیشه چند روز از کارش باید بیفته ، ماشین میره برای تعمیر و…
من یه تصادف کردم که خسارت ماشینم ۱۵ تومن بود اما بیمه طرف ۵ تومن داد ضمن اینکه کارشناس بیمه هم نگفت من میتونم باقیشو از مقصر بگیرم

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۸ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  درست می فرمایید اما قوانین بیمه توسط بیمه مرکزی تنظیم می شود.

  person
  بیمه
  ۰۴ اسفند ۱۴۰۲

  سلام
  با احترام
  اولا هیچ انسان عاقلی دوست نداره تصادف کنه.
  ثانیا اگر صاحب خودرو غیر متعارف بیمه بدنه برای خودروی خودش بگیره بدون نگرانی، بیمه بدنه مابقی خسارتش رو پرداخت می کنه.
  در نهایت کسی که خودرو چند میلیاردی می خره پرداخت چند میلیون برای بیمه بدنه فشاری براش ایجاد نمی کنه

person
امیری
۲۲ بهمن ۱۴۰۲

با سلام وقت بخیر
بنده با یک ماشین متعارف به یک ماشین خارجی نامتعارف برخورد کردم و مقصر شناخته شدم بیمه شخص ثالثم مبلغ ۸ میلیون بابت خسارت به راننده ماشین نامتعارف پرداخت نمونده و ماشینشون هم بیمه بدنه داره ولی زمانی که رفته برای صافکاری مبلغ ۳۵ میلیون بهش اعلام کردن و از من درخواست داره که پرداخت نمایم ایا مابقی مبلغ رو من باید پرداخت کنم؟!
چون میگن اگه پرداخت نکنید شکایت میکنم ازتون افت قیمت ماشینم میگیرم ایا این صحبتشون درسته؟!

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۳ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بیمه خسارت را تا سقف تعهداتش پرداخت می کند شما موظف هستید مابقی خسارت را به راننده زیان دیده پرداخت نمایید. بله می توانند برای دریافت خسارت افت قیمت از شما شکایت کنند.

person
امیر
۲۱ بهمن ۱۴۰۲

سلام من راننده پژو ۴۰۵هستم و سقف خسارت مالی بیمه شخص ثالث من ۶۰ میلیون می‌باشد
من با یک خودروی نا متعارف تصادف کردم و مقصر هستم
کارشناس بیمه مبلغ ۱۵ میلیون تومان خسارت را با در نظر گرفتن قطعات مشابه در خوروی متعارف تعیین کرده هست و این مبلغ به مراتب پایینتر تر از سقف تعهد بیمه شخص ثالث من می‌باشد
اما قطعات این خودرو نامتعارف گران تر از قطعات خودرو متعارف استناد شده در بیمه هست و تقریبا طبق اعلان مالک خودروی نامتعارف میزان خسارت ۵۰میلیون تومان می‌باشد و بیمه بدنه دارد

اما سوال من از شما کارشناس محترم
آیا مالک خودرو نامتعارف ملزم ب استفاده از بیمه بدنه خود برای دریافت اختلاف هزینه قطعات خودروی متعارف و نامتعارف هست یا اختیاری هست ؟
دوم
اگر احیاناً چنانچه استفاده از بیمه بدنه خودروی نا متعارف اختیاری بود و مالک تمایلی بر استفاده از بیمه بدنه خود نداشت ، میتواند از راننده مقصر با توجه به پایین بودن مبلغ خسارت از سقف تعهد بیمه شخص ثالث خودروی مقصر ،، مبلغ خسارت را از مقصر تصادف بگیرد ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۳ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  راننده زیان دیده می تواند خسارت خود را از راننده مقصر دریافت نماید.

person
امیر
۱۵ بهمن ۱۴۰۲

سلام و احترام
اگر ماشین نامتعارف بیمه بدنه نداشت، خسارت رو باید مقصر پرداخت کنه یا خود صاحب ماشین نامتعارف ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۶ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خسارت تصادف را راننده مقصر پرداخت می کند.

person
یوسفی
۱۳ بهمن ۱۴۰۲

سلام
وقتتون بخیر
بنده با خودروی متعارف با یک خودروی غیر متعارف تصادف کردم و افسر بنده رو مقصر اعلام کرد
من از بیمه شخص ثالث استفاده کردم و بیمه به زیان دیده مبلغ ۱۵میلیون تومن داده حالا طرف میگه خرج من حدود ۴۰میلیون هست
بفرمایید که اگر ایشون از من شکایت کنن میتونن منو محکوم کنند و از من پول بگیرند

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۴ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله؛ در صورت شکایت و مطالبه خسارت شما باید ما به تفاوت خسارت را پرداخت کنید.

person
مهدی
۱۳ بهمن ۱۴۰۲

سلام
ماشین من پراید با پژو پارس تصادف کردم و مقصر شدم،سقف بیمه من ۲۰ ملیون بوده و خسارت تعین شده بیشتر از مبلغ پرداختی
راننده پژو بیمه بدنه دارد و تونسته ۲۵ ملیون دریافت کنه
ایا بیمه این مبلغ رو از من میگیره؟
بیمه بدنه افت قیمت پژو رو پرداخت نکرده اونم من باید پرداخت کنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۴ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خساراتی که تحت پوشش بیمه قرار نمی گیرند را باید خودتان پرداخت کنید.

person
شمس
۰۸ بهمن ۱۴۰۲

سلام ماشین من متسیوبیشی asx۲۰۱۵ هست با یک هایما ۷s تصادف کردم که هایما مقصر ۱۰۰ درصد بوده و زیان دیده هستم وسی ملیون خسارت دیدم ولی بیمه بدنه هم ندارم وبیمه مقصر هفت ملیون به من خسارت داد میتوانم شکایت کنم و به چه عنوان باید شکایت کنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۹ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  می توانید برای دریافت مابقی خسارت خود از راننده مقصر شکایت نمایید.

person
فروشانی
۱۲ دی ۱۴۰۲

سلام ماشین من بسترن بی سی است و پلاک جانبازی با یک پراید تصادف کردم و زیاندیده هستم بیمه مقصر ۱۱ میلیون پیشتر بمن نداد ولی خرج من پیشتر از ۲۰ میلیون است بیمه بدنه ندارم چند روز هم از این تصادف گذشته آیا میتوانم از شخص مقصر شکایت کنم. سپاس

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۳ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله می توانید شکایت کنید.

person
رضا
۰۳ دی ۱۴۰۲

سلام من با ماشین x33 با یک ماشین امیکو تصادف کردم که امیکو ۱۰۰درصد مقصر شده هیچ کدام بیمه بدنه نداریم حالا بفرماید چه کسی خسارت باید بدهدخسارت وارده بالای ۶۰۰ میلیون تومان با افت ماشین کارشناس تایین کرده برای خودرو x33

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۴ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  راننده مقصر باید خسارت شما را پرداخت نماید.

person
مهدی
۱۰ آذر ۱۴۰۲

سلام من ماشینم پژو هست با یه کشنده داف مدل جدید ۲۰۱۸ تصادف کردم سقف بیمه هم ۳۰ میلیونه و خسارت وارد شده ۲۰۰ میلیون راننده داف هم بیمه بدنه داره میتونه از بیمه بدنه خودش استفاده کنه کروکی هم کشیده شده

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۱ آذر ۱۴۰۲

  دوست عزیز اگر شما مقصر حادثه باشید خسارت طرف مقابل را پرداخت نمایید.

person
حقیقت طلب
۰۸ آذر ۱۴۰۲

سلام
وقت بخیر
دراثر بخورد ماشین متعارف (مقصر) با ماشین غیر متعارف ؛
ایا در استفاده از بیمه بدنه ماشین غیر متعارف
هزینه کسرفرانشیز به ارزش کل خسارت براورد شده در پرداخت از سوی شرکت بیمه (میهن) به ماشین غیر متعارف ؛ قانونی است یا خیر؟
باتشکر
با سپاس

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۱ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله قانونی است.

   person
   حقیقت طلب
   ۱۱ آذر ۱۴۰۲

   تشکر از پاسخگویی شما
   اما باید از سهم پرداختی خود (بخش بیمه بدنه) فرانشیز کم کند نه کل میزان خسارت وارده
   اینطور نباید باشه؟

    person
    نویسنده بیمه
    ۱۲ آذر ۱۴۰۲

    سلام. فرانشیز بیمه بدنه با توجه به میزان خسارت تعیین می شود.

person
توحید
۲۸ آبان ۱۴۰۲

سلام خسته نباشن ماشین نیسان دو کابین پیکاپ ماشینه متعارف هست یا نه

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۹ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. اگر قیمت خودرو بیش از ۶۰۰ میلیون تومان باشید بله.

person
نوری
۱۴ آبان ۱۴۰۲

باسلام من کامنت هاوپاخ های زیادی رو دراین سایت مطالعه کردم متاسفا نه پاسخهای
ی داده شده درخصوص مازاد خسارت به زیان دیده که بیمه زیر سقف تاهد مقصر پرداخت کرده را متفاوت از تبصره ۴ماده ۸قانون بیمه اجباری میباشد پاسخ دادید مگر خودروی نامتعارف از نظر ماده ۸نامتعارف محسوب نمیشود پس به مقصر چه ارتباطی داره که سقف بیمه اش هنوز بالاتر از پرداختی کارشناس بیمه است

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۵ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. قوانین بیمه توسط بیمه مرکزی صادر می شوند و شرکت های بیمه هیچ دخل و تصرفی در آن ندارند.

person
Adban
۲۶ مهر ۱۴۰۲

سلام
مزدا۳ قدیمی متعارف محسوب میشه یا نامتعارف؟
قیمت این ماشین از ۵۰۰ تا ۷۰۰ هستش الان

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۶ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  اگر در بازرسی خودرو قیمت ماشین شما را بیش از ۶۰۰ میلیون تومان تخمین بزنند خودرو شما نامتعارف محسوب شده و باید پوشش خودرو نامتعارف را خریداری کنید.

person
محسن
۱۹ مهر ۱۴۰۲

سلام
من هایما S5 دارم و یه آریزو ۵ از عقب به من زده،بیمه هفت میلیون و پانصد برآورد خسارت کرده و نمایندگی نه میلیون و پانصد اعلام هزینه کرده،مابالتفاوت رو باید من پرداخت کنم یا مالک آریزو که مقصره!؟ ممنون

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۲ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  ما به التفاوت را باید بیمه راننده مقصر پرداخت نماید.

  person
  بهمن
  ۱۸ آبان ۱۴۰۲

  خودتون ویا اگر بیمه بدنه دارید از اون

person
محمد
۱۶ مهر ۱۴۰۲

سلام من با پراید با ی ماشین نامتعارف تصادف کردم و مقصر بودم و بیمه ثالث من طبق ماده ۸ خسارت فرد زیان دیده را پرداخت کرد و با اینکه هنوز سقف بیمه داشتم ولی گفت مابقی را باید از بیمه بدنه استفاده کنه. حالا صاحب ماشین نامتعارف رفته پیش کارشناس دادگستری تامین دلیل خواسته و کارشناس براش هزینه متعارف و ۲۰میلیون بیشتر از نظر کارشناس تعیین خسارت بیمه زده و حالا این فرد میگه علاوه بر افت قیمت من باید این مابقی مبلغی که کارشناس رسمی تعیین کرده رو هم باید خودم پرداخت کنم ممکنه لطفاً راهنمایی کنید که تکلیف من چیه؟ باید چکار کنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۷ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  باید تمام خسارت خودرو را پرداخت نمایید. می توانید به حکم دریافتی اعتراض دهید.

person
صادق
۱۳ مهر ۱۴۰۲

سلام ماشین آریزو ۵ منو یه پژو ۲۰۶ زده سقف بیمه اش ۵۰ میلیونه خودش مقصره ماشین من را چطور هزینه ها را حساب میکنن

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۵ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  به میزان خسارت شما بستگی دارد.

person
فرشاد
۰۹ مهر ۱۴۰۲

سلام من با یه x55 poro تصادف کرم سپر عقبش چند لکه رنگ پریده میخواستم ببینم طرف میتونه ادعای افت قیمت کنه یا سپر جزو بدنه محسوب نمیشه؟
و اینکه اگه از بیمه شخص ثالث استفاده کنم باید خودم هم چیزی پرداخت کنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۰ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله اگر خودروی ایشان جدید باشند می توانند درخواست خسارت افت قیمت بدهند. در مورد هزینه ها هم اگر خسارت تا سقف تعهدات بیمه باشد نیازی به پرداخت هزینه اضافی از سوی شما نیست.

person
سهروردی
۲۳ شهریور ۱۴۰۲

وقتی یک ماشین که قیمت نو آن در کشور تولید کننده اش دویست میلیون هست وارد می کنند و در داخل ایران باچهار میلیارد پلاک می کنند و جیبهایشان را پر پول میکنند که دلشان بحال مردم نمی سوزد فقط وقتی این ماشین بدون تقصیر دچار حادثه شد خریداری که این ماشین را بخاطر استاداردهای قوی آن که می تواند جانش را در تصادف حفظ کند خریده باید خسارت ماشینش را هم بدهد هم یک پول بیمه از عامل تصادف قبلا گرفته که حالا جوابگو نیست هم یک پول از مصاحب ماشین اخذ می شود یعنی از هر طرف نگاه می کنی میبینی قوانین را جوری تنظیم می کنند که جیب خودشان را پر پول کنند دلشان برای مردم نسوخته

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۶ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  قوانین در مورد پرداخت خسارت خودروی نامتعارف مشخص است و شرکت های بیمه بر اساس سقف تعیین شده و حق بیمه پرداختی مسئولیت خود را در مورد پرداخت خسارت به عهده میگیرند.

person
امیر
۱۷ مرداد ۱۴۰۲

سلام وقتتون بخیر بنز e۲۰۰
مدل ۱۹۹۳
آیا متعارف ایت یا نامتعارف؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۸ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. نامتعارف

   person
   امیر
   ۲۹ شهریور ۱۴۰۲

   ممنون از پاسخگویتان
   کارشناس آمد و ماشین را نامتعارف مشخص کرد ولی بعد
   فرد زیان دیده رفته شکایت کرده
   ممکنه رای برگرده و ماشین متعارف مشخص بشه؟

    person
    نویسنده بیمه
    ۰۱ مهر ۱۴۰۲

    سلام دوست عزیز
    خیر در صورتی که خودرو واقعا نامتعارف باشد رای عوض نمی شود. تمام خودروهایی که ارزش بیش از ۶۰۰ میلیون تومان دارند در سال ۱۴۰۲ خودرو نامتعارف محسوب می شوند.

person
علی
۰۹ مرداد ۱۴۰۲

سلام .با یه ۴۰۵ از عقب زدمه به یه فیدیلیتی سقف بیمم ۲۰ میلیون بود ۱۱ میلیون تایید شده مابقیه با خودمه یا از بیمه بدنه فیدیلیتی باید پرداخت شود .ممنون

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۰ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. شما مقصر هستید پس با خودتان است.

   person
   علی
   ۳۰ شهریور ۱۴۰۲

   مهندس فقط سپر بوده بدنه ضربه نخورده .ممنون

  person
  ر
  ۰۱ شهریور ۱۴۰۲

  سلام
  من با پراید با ی سوناتا تصادف گردم مقصرم و حدودن۵۰تومن خرجش شده و بیمه منم ۲۰ داده و طرف بیمه بدنم نداره الان مابقی اگ شکایت کنه من باید پرداخت کنم؟

   person
   نویسنده بیمه
   ۰۱ شهریور ۱۴۰۲

   سلام دوست عزیز. بله باید خودتان پرداخت کنید.

person
حسین
۱۸ تیر ۱۴۰۲

سلام من پژو دارم با تریلی تصادف کردم
۱۶۰ملیون هزینه تریلی شده،
تعهد بیمه من ۴۰ملیون بوده،و تریلی از بیمه بدنه خودش مابقی رو هزینه کرده!!
حالا مابالتفاوت این مبلغ رو بیمه از‌من میگیرد؟؟من باید پول بدم بیمه یا دیگه ازمن چیزی نمیگیرند؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۹ تیر ۱۴۰۲

  سلام. این موضوع به نظر کارشناس بیمه بستگی دارد. در چنین مواردی عملکرد بیمه‌های مختلف با هم متفاوت است.

person
یونس
۱۷ تیر ۱۴۰۲

سلام من پژو ۴۰۵ دارم با ماکسیما تصادف کردم من هم مقصرم بیمه شخص ثالث سقفشو زد ۲۰ میلیون خسارت ماکسیما ۵۰ میلیون شده ماکسیما هم بیمه بدنه نداره الان ۳۰ تومن مابه تفاوت رو کی باید بده ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۸ تیر ۱۴۰۲

  سلام. شما باید پرداخت کنید.

   person
   یونس
   ۱۹ تیر ۱۴۰۲

   مگر ننوشتید که مالک خودروی نامتعارف باید پرداخت کنه؟

    person
    نویسنده بیمه
    ۱۹ تیر ۱۴۰۲

    اگر مقصر باشد.

person
یونس
۱۷ تیر ۱۴۰۲

سلام خسته نباشید من پژو ۴۰۵ دارم با ماکسیما تصادف کردم مقصر هم من هستم بیمه سقفشو زده ۲۰ میلیون هزینه تعمیر ماکسیما ۵۰ میلیون شده ماکسیما بیمه بدنه هم نداره الان این ۳۰ تومن ما به تفاوت رو کی باید بده من یا ماکسیما؟

person
ایمات
۱۶ تیر ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر آیا خودرو ۲۰۷ پانوراما خودرو متعارف است ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۷ تیر ۱۴۰۲

  سلام. بله.

  person
  کوثر
  ۱۸ مهر ۱۴۰۲

  اگر مقصر باشه که در هر صورت با خودشه.قانون برا وقتیه که خودروی نا متعارف خودش مقصر نباشه و باید مازادش رو خودش پرداخت کنه

person
رسول
۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۲

سلام من تیبا ۲ دارم و با به مزدا ۳ مدل ۹۰ تصادف کردم ینی ایشون زد به ما و فرار کرد بعد با مامور راهنمایی رانندگی اومد و بدون هیچ بررسی مارو مقصر کردن . خودرو مزدا بیمه بدنه نداره و سقف بیمه ثالث ما هم ۱۰۰ میلیون هستش مزدا سپر کاپوت گلگیر در و چراغهای جلوش کلا اسیب دیده ، الان پرداخت خسارت به چه صورت هستش ، اگر بیمه اندازه خسارت وارد شده خسارت نده ما بقی رو خود ما باید بدیم ؟ راننده و مامور راهنمایی رانندگی میگن مابقی خسارت رو ما باید از جیب خودمون بدیم درسته آیا ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۲

  سلام. بله

  person
  آخوندی
  ۲۹ خرداد ۱۴۰۲

  خیر درست نیست
  اگر ماشین در زمره خودرو های لوکس قرار بگیره فرد زیان دیده باید مابقی خسارت رو خودش پرداخت کنه

person
مجید
۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۲

سلام اگر در تصادف با خودروی نامتعارف خسارت محاسبه شده بر مبنای خودروی دنا هم بیشتر از تعهد شخص ثالث راننده مقصر باشد بطور مثال خسارت وارده ۲۵۰ملیون و خسارت محاسبه شده ۱۰۰ملیون تومان میباشد و تعهد بیمه نامه شخص ثالث ۳۰ملیون تومان باشد به چ شکل عمل میشه آیا از راننده مقصر امکان دریافت خسارت هست مچکرم

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۲

  سلام. در چنین مواردی باید از طریق قانونی برای دریافت خسارت شکایت کنید.

person
محسن ز
۲۸ فروردین ۱۴۰۲

سلام هفته پیش با تویوتا هایلوکس پلیس تصادف کردم سقف مالی بیمه من ۲۰ میلیون است ضمن اینکه به ماشین هایلوکس خسارت بیشتر وارد شده آیا قانون خودروی نامتعارف در مورد من اجرا می‌شود ممنون

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۹ فروردین ۱۴۰۲

  سلام. بله اگر ارزش خودروی آسیب دیده بیش از ۶۰۰ میلیون تومان باشد.

person
مسعود
۱۸ فروردین ۱۴۰۲

سلام
بیمه بدنه سقف پرداختی داره؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۹ فروردین ۱۴۰۲

  سلام. خیر سقف ندارد بستگی داره خودرو چه قیمتی باشد.

person
مسعود
۱۸ فروردین ۱۴۰۲

سلام
آیا بیمه بدنه در پرداخت خسارت به ماشین شخص حادثه دیده، سقف خودرو نا متعارف رو داره یا خیر
من ماشین پارک بوده وبهم زدن ورفتن حالا که از بیمه بدنه میخوام استفاده کنم با توجه به قیمت بالاتر از ۶۰۰ م خودرو تکلیف چیه

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۹ فروردین ۱۴۰۲

  سلام. بعد از انجام کارشناسی خسارت شما پرداخت می شود.

person
مهدی
۲۸ بهمن ۱۴۰۱

سلام وقت بخیر
۱-اگر خدوتا خودرو نامتعارف)بالای ۴۰۰ میلیون سال ۱۴۰۱ باهم تصادف کنن تکلیف چیه؟
۲-اگر سقف تعهد مالی خودرو متعارف مثلا حداکثر یعنی ۴۰۰ تومن باشه و زیان خودرو نامتعارف فرضا ۲۰۰ تومن باشه باز هم از این فرمول استفاده میشه؟یعنی پوشش مالی ثالث هرچی باشه معنی نداره و فقط مربوط به خودرو متعارفه؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۱ اسفند ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز. در مورد خسارت خودروی نامتعارف باید بدانید که:
  الف) حداکثر تعهد مقصر حادثه در خسارت‌های مالی نصف دیه در ماه‌های حرام خواهد بود. نصف میزان دیه در ماه‌های حرام سال ۱۴۰۰، ۳۲۰ میلیون تومان است.
  ب) اگر مقصر حادثه بیمه شخص ثالث نداشته باشد، قانون خودرو نامتعارف همانند قبل اجرا خواهد شد.
  ج) اگر راننده مقصر بیمه شخص ثالث داشته باشد؛ شرکت‌های بیمه در پرداخت خسارت مالی خودروهای گران‎‌قیمت، بالاترین میزان خسارت وارد به گران‌ترین خودروی متعارف را مدنظر قرار می‌دهند.اگر قطعات انواع گران‌ترین خودروهای متعارف، اختلاف قیمت داشتند، گران‌ترین آن‌ها ملاک خواهد بود. اگر خودروی نامتعارف دارای قطعاتی باشد که نمونه یا مشابه آن در بین خودروهای متعارف دیده نشود، قیمت قطعه همتا و نظیر آن در خودروی متعارف ملاک محاسبه خسارت خواهد بود.
  نحوه محاسبه قبل از شرایط فوق به این شکل است: میزان تعهد مقصر حادثه = خسارت مالی وارد به خودروی نامتعارف* قیمت روز گران ترین خودروی متعارف تقسیم بر قیمت خودروی نامتعارف زیاندیده

   person
   مهدی
   ۰۲ اسفند ۱۴۰۱

   و اگر صاحب خودرو نامتعارف بیمه بدنه نداشته باشه چه کسی باید جبران خسارت کنه؟

    person
    کارشناس بیمه
    ۰۶ اسفند ۱۴۰۱

    سلام. صاحب خودرو.

person
محمدرضا
۲۳ بهمن ۱۴۰۱

سلام من با یه خودروی نا متعارف تصادف کردم حدود ۱۵ تومن خسارت دید اما بیمه گفت چون خودرو نامتعارفه بر مبنای قیمت دنا حساب میشه الان تفاوت رو باید منکه مقصرم بدم ؟ تعهد مالی ۶۰ تومن هست .

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۳ بهمن ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز. سقف تعهدات برای خودرو متعارف و نامتعارف با توجه به شرایط بیمه های گوناگون با هم متفاوت است.

person
احمد
۲۶ دی ۱۴۰۱

من تویوتا کمری دارم یه پرایدی از عقب زد به من و۳۵ میلیون خرجگذاشت رودست من. بیمه فقط ۹ میلیون داد جالب اینکه با دوستاش میخندید وکیف می کرد که من به این ماشین زدم .اصلا راننده نبود ولی چه میشه کرد؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۶ دی ۱۴۰۱

  سلام احمد عزیز
  بقیه خسارت خودروی شما از محل بیمه خودروی خودتان تامین می گردد. لطفا در صورت داشتن بیمه بدنه به مرکز خسارت شرکت بیمه خود مراجعه نمایید.

  person
  مرتضی مرتضی
  ۱۴ آبان ۱۴۰۲

  سلام
  خودرو ۴۰۵از عقب به ماشین من که اچ سی کراس هست زد و مقصر اعلام شد.ایا اچ سی مدل ۹۶ نامتعارف محسوب میشه؟بیمه مبلغ ۱۶م پرداخت کرده و من هم بیمه بدنه ندارم مابقی رو باید راننده خودرو مقصر پرداخت کنه؟

   person
   نویسنده بیمه
   ۱۵ آبان ۱۴۰۲

   سلام دوست عزیز
   اگر قیمت خودرو شما بیش از ۶۰۰ میلیون تومان است بله نامتعارف است. در صورتی که سقف بیمه راننده مقصر از میزان خسارت شما کمتر باشد مبلغ باقی مانده را باید خودش پرداخت نماید.

person
قریشی
۱۱ دی ۱۴۰۱

سلام وقت بخیر. من با کامیون باری ایسوزو تصادف کردم و مقصر صددرصدی شناخته شدم خسارت وارد بر کامیون از سقف بیمه من بیشتر است و کامیون مذکور دارای بیمه بدنه است ولی راضی به استفاده از ان نمی باشد الان طبق شکایتی که کرده خسارت وارده شده طبق نظریه کارشناس ۱۴۰ میلیون است آیا ایشون مجبور به استفاده از بیمه بدنه خود نیست یا حتما باید ما خسارت وارده را جبران کنیم ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

person
میثم
۱۲ آبان ۱۴۰۱

با سلام تشخیص خودروی متعارف به چور صورت محاسبه میشه
قیمت روز صفر خودرو در برابر دنا؟
یا
قیمت مدل خودرو

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۲ آبان ۱۴۰۱

  سلام به ظاهر قیمت روز را محاسبه می کنند.

person
پیمان نوری
۰۹ آبان ۱۴۰۱

سلام خسته نباشید من تاریخ ۱۳۹۷.۱۰.۲۲ تصادف کردم با سراتو که راننده ماشین کلانتری هم بودم صاحب سراتو رفته از بیمه بدنه اش گرفته الان بیمه بدنه ای اون از من شکایت کرده مبلغ ۱۲۰ میلیون دعا کرده
کارشناس در خواست دادم که گفته ماشین غیر متعارف بوده
این نظر کارشناس
زمان حادثه ۱۳۹۷/۱۰/۲۲ بوده و گرانترین خودروی متعارف در سال ۱۳۹۷ مبلغ ۱۵۴ میلیون تومان بوده است . خودرو سواری کیا سراتو ۲۰۰۰ اتومات است که با بررسی
صورت گرفته در زمان حادثه بطور متوسط ۱۸۰ میلیون تومان ارزش داشته و به عبارتی در زمره خودروهای غیرمتعارف قرار داشته است و لذا با توجه به تبصره ۳ ماده ۸
قانون بیمه مقصر و یا بیمه شخص ثالث مسئول پرداخت خسارت تا میزان خسارت متناظر وارده به گرانترین خودروی متعارف می باشد.
و : میزان خسارت :
گرچه خودرو و فاکتورهای مالک رویت نگردیه است لیکن با توجه به مستندات موجود در پرونده میزان خسارت اعالمی به مبلغ نهصد میلیون ریال ( ۰۰۰ ۰۰۰ ۹۰۰ ریال
) مورد تایید است لیکن با در نظر گرفتن تبصرهای ۳ و ۴ ماده ۸ قانون بیمه و مدنظر قراردادن خسارت متناظر برای خودروی غیرمتعارف ، میزان خسارت خودرو هفتصد و
شصت میلیون ریال ( ۰۰۰ ۰۰۰ ۷۶۰ ریال ) تعیین می گردد.
ز : میزان افت :
میزان افت ناشی از خسارت اعالمی با توجه به قیمت خودرو به مبلغ دویست و پنجاه میلیون ریال ( ۰۰۰ ۰۰۰ ۲۵۰ ریال ) برآورد می شود که با در نظر گرفتن تبصرهای ۳
و ۴ ماده ۸ قانون بیمه و مدنظر قراردادن خسارت متناظر برای خودروی غیرمتعارف ، میزان افت خودرو دویست میلیون ریال ( ۰۰۰ ۰۰۰ ۲۰۰ ریال ) تعیین می گردد

این نظر کارشناس
الان پای منو میگیره این شکایت یا نه ممنون میشم راهنمایی کنید

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۰ آبان ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز شما باید این مساله رو با یک وکیل مطرح کنید.

person
علی
۲۸ مهر ۱۴۰۱

سلام با پژو با یک سانتافه تصادف کردم بیمه سقف مبلغ۱۶ میلیون داد ولی الان راننده سانتافه میگه باید مبلغ ۸۰۰ میلیون بدی بابت افت قیمت و باقی خسارت این چجوریه

  person
  کارشناس بیمه
  ۳۰ مهر ۱۴۰۱

  سلام باید قانون تعیین کند و نمی تواند کسی خودش ادعا کند.

person
gholi
۲۷ مهر ۱۴۰۱

الآن این چه قانونیه؟ اینطوری که نصف ماشین های داخلی هم که نا متعارف حساب میشن چه برسه خارجی ها. بیمه هم فقط دنبال اینه که پول بگیره بدون دادن خدمات. واقعا متاسفم

  person
  مراحلی
  ۲۸ مهر ۱۴۰۱

  سلام خب این قانون جدید خودروهای نامتعارف کی اعلام میشه؟

   person
   کارشناس بیمه
   ۳۰ مهر ۱۴۰۱

   سلام فعلا قانون جدیدی نیامده است.

person
خسرو داودنژاد
۲۶ مهر ۱۴۰۱

بصورت عامیانه به چه ماشینی نامتعارف مگین؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۷ مهر ۱۴۰۱

  سلام خودرویی که ارزشش بیش از ۴۰۰ میلیون تومان در سال ۱۴۰۱ است.

person
بهنام اصغری
۰۹ مهر ۱۴۰۱

بیمه شخص ثالث برای ماشین های لوکس و نامتعارف فرق داره؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۰ مهر ۱۴۰۱

  سلام مبلغش بیشتر است.

   person
   الزهرا
   ۱۶ مهر ۱۴۰۱

   سلام این لیست خودروهای نامتعارف از کجا میتونم پیدا کنم؟

    person
    کارشناس بیمه
    ۱۷ مهر ۱۴۰۱

    سلام لیستی وجود ندارد. هر خودرویی که قیمتش بالاتر از حد تعریف شده باشد، جزو نامتعارف قرار می گیرد.

person
مازیار
۲۹ شهریور ۱۴۰۱

سلام قانون تصادف با ماشین خارجی که قیمت پایینی دارند، چطوره؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۳۰ شهریور ۱۴۰۱

  سلام مانند عادی حساب می شود.

   person
   مازیار
   ۰۴ مهر ۱۴۰۱

   خب پس افت قیمت خودرو نامتعارف به چه صورته؟

    person
    کارشناس بیمه
    ۰۵ مهر ۱۴۰۱

    سلام میزان افت قیمت را کارشناس مربوطه تعیین می کند.

    person
    احسان
    ۱۴ دی ۱۴۰۱

    با سلام خدمت شما
    بنده در تصادف دو‌ خودرو متعارف مقصر شناخته شدم
    خواستم بدونم اگه خسارت خودروی زیاندیده بیشتر از مبلغی باشه که بیمه پرداخت میکنه باقی مبلغ من باید پرداخت کنم؟
    و اینکه مبلغ طبق کارشناسی پرداخت میشه یا بعد از تعمیرات و ارائه فاکتور و …..؟

     person
     کارشناس بیمه
     ۱۵ دی ۱۴۰۱

     سلام دوست عزیز، اصولا باید شما بدهید. البته ایشان اگر بیمه بدنه داشته باشد، می تواند بگیرد. در خصوص پرداخت خسارت همیشه ادارات مسئول با گنگی حرف می زنند اما حداقل آن شخص می تواند بابت افت قیمت خودرو از شما شکایت کند.

person
علیزاده
۱۳ شهریور ۱۴۰۱

در تعین خودروی نامتعارف قیمت روز خودرو ملاک است یا قیمت خودرو کارنکرده همان نوع خودرو (به فرض ارزش یک خودروی صفر یک میلیارد تومان هست ولی همان خودرو با ۱۰ سال قدیمی تر ارزشی کمتر از ۴۰۰ میلیون دارد)

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۳ شهریور ۱۴۰۱

  سلام قیمت روز را حساب می کنند.

person
شهاب
۰۳ شهریور ۱۴۰۱

باسلام وعرض ارادت آیا قانون تصادفات خودروهای نامتعارف و گران قیمت شمال کامیونها هم میشود

person
مهدی کوچکی
۲۱ مرداد ۱۴۰۱

سلام من خودرو نامتعارف جکs5 دارم و با خودرویی که تصادف کردم و اون مقصد بوده ولی ماشین من خسارت زیادی ندید(حدود۸ملیون)وهیچ تعویض قطعه ای هم نداشته و فقط صافکاری بی رنگ داشته.ایا بیمه همچنان خسترت پرداختی به من را با همان فرمول خودرو های نامعارف حساب خواهد کرد؟مگر اُجرت ماشین ها هم متعارف و نامتعارف داره؟ و اینکه اگر بیمه ثالث نده و من هم بیمه بدنه نباشم مابقی هزینه رو باید من بدم یا شخص مقصر ، ممنون میشم راهنمایی کنید

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۱ مرداد ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، در خصوص نحوه پرداخت خسارت نظر به کارشناس واحد خسارت آن شرکت بیمه دارد؛ اما در حالت کلی، ۸ میلیون خسارت را باید بدهند. البته شاید کمی کمتر هم بدهند. اگر شما بیمه بدنه نداشته باشید، مابقی را باید خودتان بپردازید. با توجه به قوانینی که آمده است. فقط اینکه شما می توانید افت قیمت را در صورت بودن، از راننده مقصر بگیرید.

person
مصطفی
۱۲ مرداد ۱۴۰۱

یک مشت بی سواد نشستن قانون وضع کردن اگه فردی با فردی دیگر مشکل شخصی داشت چی اومد با وانتش زد به ماشین نامتعارف اون ماشین نامتعارف چه گناهی کردی اصلا چرا نامتعارف مگه اونی که خودروی گرون قیمت داره گرونش کرده که حالا باید از جیب خودش پرداخت کنه مشکل اونجاست هر جا به نفعمون شد قانون خوبه

  person
  آخوندی
  ۲۹ خرداد ۱۴۰۲

  سلام
  خیر این طور نیست
  دارنده ماشین لوکس میتونه با پوشش بیمه بدنه خسارت وارد به خودش رو جبران کنه
  و در مرحله بعد فرد زیان دیده یا همان دارنده خودرو لوکس علیه فرد با سو نیت طرح دعوی کنه

person
ابوذر
۱۳ تیر ۱۴۰۱

ماشینا رو چه حسابی نامتعارف می شن؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۴ تیر ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، بر اساس قیمت و نصف دیه ماه حرام محاسبه می شود.

person
محمدی
۰۵ تیر ۱۴۰۱

سلام خسته نباشین من چندروزپیش باماشین سوناتاتصادف کردم البته اون به من زده ولی من چون ازتقاطع میومدم مقصرمن شدم رفتیم بیمه .بیمه بدنه هم نداشت بیمه اندازه دناپلاس بهش پول داده حالارفته شکایت کرده که بقیه پولموبایدبدین یاافتشومیخوادماشین هم فقط سپروچراغش شکسته آیااون میتونه ازمابخاطرافتش چیزی بگیره تکلیف ماچیست راهنمایی بفرمایین

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۶ تیر ۱۴۰۱

  سلام دوست عزی، برای افت قیمت می تواند شکایت کند؛ اما اینکه آیا افت قیمت به او تعلق میگیرد یا خیر، دادگاه تعیین می کند. البته اصولا برای سپر و چراغ افت قیمت تعلق نمیگیرد.

person
ابولفضل
۲۶ خرداد ۱۴۰۱

سلام وقت بخیر من ماشینم سمند و با یه پراید تصادف کردم و مقصرشدم بیمه شخص ثالث بنده تموم خسارت پراید رو نداد و مبلغ۷میلیون تومان مانده.راننده پراید از بیمه بدنه خودش استفاده کرده اما الان بیمه بدنه راننده پراید مابقی خسارتی که پرداخت کرده رو از بنده میخواد.این امکان داره ایا واقعا قانونیه؟
من مقصربودم و باید مابقی خسارت رو که بیمه شخص ثالثم نداد رو باید میدادم اما به راننده پرایدگفتم بنده ندارم شما شکایت کن قسطی بتونم بهتون بدم.اما ایشون از بیمه بدنه خودش استفاده کرد و الان بیمه بدنه این اقا بدون اینکه به من اطلاعی بده پول بهشون دادن و حالا از من پول رو میخواد‌.لطفا بهم بگین این کار درست هست یا نه اگه درسته تبصره یا راهی داره من بتونم کاری کنم

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۶ خرداد ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، تا سقف بیمه ثالث باید خسارت را پرداخت شود از طرف بیمه ثالث شما. بعد ایشان از بدنه استفاده کرده اند؛ اما می توانند افت قیمت را بگیرند. به هرحالبهتر است که با یک وکیل مشورت کنید.

person
محمد
۲۵ خرداد ۱۴۰۱

سلام بنده با یک خودرو نامتعارف.تصادف کردم که کل خسارت وارده شد ۱۱ میلیون و میزان خسارت مالی بنده هم ۳۰ میلیون میباشد ولی بیمه فقط ۶/۵ میلیون به طرف داد آیا این مبلغ درسته.یعنی بابت کل لوازم که حدود ۵ میلیون میشده فقط ۵۵۰ هزار داده.

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۶ خرداد ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، اینکه چگونه حساب کرده اند، اطلاعاتی نداریم. چون فرمول خودشان را دارند؛ اما آن شخص می تواند افت قیمت را از شما بگیرد.

person
پوریا
۱۲ خرداد ۱۴۰۱

آقا دنا پلاس جزو ماشین غیر متعارف حساب میشه ؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۲ خرداد ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، بستگی به قیمت روز دارد

person
مرتضی
۱۰ خرداد ۱۴۰۱

با سلام
بنده ماشین متعارف دارم ( ساینا ۹۷) به یک ماشین غیر متعارف هیوندایی ۲۰۱۷ زده ام و ۳۵ میلیون هزینه ماشین شده است. شخص ثالث بنده مبلغ ۶ میلیون را بر اساس خودرو متعارف پرداخت می کند مابغلی طرف از طریق شکایت قضایی میخواهد بگیرد.یعنی ۲۹ میلیون سوال بنده این است آیا تخفیف و فرانشیز بیمه بدنه ماشین لوکس ایشان از بین می رود در صورت استفاده؟ و اینکه آیا در قانون بیمه ذکر شده جایی که حتما باید شخص زیان دیده از بیمه بدنه استفاده کند یا خیر ؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۰ خرداد ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، در این خصوص باید از واحد خسارت بپرسید. مساله دریافت خسارت ریزه کاری های زیادی به همراه دارد.

person
امیر
۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱

سلام خسته نباشید من با موتور با یک ماشین نامتعارف تصادف کرده ام و حالا ۴۰ میلیون خسارت دیده ماشین ایا من باید ۴۰ میلیون خسارت را پرداخت کنم؟ درضمن بیمه هم ندارم

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۱ خرداد ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، اگر بیمه ندارید که پرداخت هزینه با خودتان است.

  person
  Rostami
  ۰۱ شهریور ۱۴۰۱

  نمیدونم چطوری تصادف کردید ولی چیزیکه من تو این ۴۳ سال دیدم ۹۰ درصد تصادفات با موتور مقصر خود موتوریه . احترام شما دوست عزیز جای خود چون ندیدم قضاوتتون نمیکنم ولی آقایون موتور سوار من راننده وقتی رانندگی شما رو میبینم که چطور لایی میکشید خلاف جهت ماشینها حرکت میکنید یهویی میپیچید جلوی آدم . تو خیابونی که بطرف جلو در حرکتیم یهو تو فاصله یک متری از سمت راست بسرعت میایید از جلوی ماشین رد میشید و از قسمت جدول کشی خیابون که فقط مخصوص عابر پیاده ست میرید سمت چپ . دلم میخواد جای ترمز ناگهانی چنان پامو بزارم رو گاز و از روتون نه یکبار که چند بار رد شم تا یاد بگیرید چطور و درست از موتور استفاده کنید . با اینکه بشدت ادم دلرحمی هستم ولی هیچوقت دلم واسه موتوری که تصادف کرده و رانندش داغون شده هیچوقت نسوخته چون واقعا بی مبالاتن و فکر میکنم چون موتور دارن از هر جا و هر مدل کا دلشون خواست میتونن رانندگی کنن . جالبه تو خیابون یکطرفه هم وقتی از روبروت میان و خلاف میکنن و تو فاصله نیم متریشون مجبوری ترمز کنی که ببینی آقایون محترم چجوری میخوان رد شن طلبکار هم میشن و کلی فحش و غر و ناسزا هم میشنوی . آخه لامصب وقتی مسیرو خلاف میای من راننده نه جا دارم بکشم اونور تا رد شی نه پر دارم پرواز کنم تا راه برات باز شه دیگه فحش و غر زدنت واسه چیه . جای تشکر بدهکار هم میشیم . اینجور وقتاست که ادم دلش میخواد پاشو بزاره رو گاز و با سرعت چنان بکوبه به موتوری روبرو تا دیگه هیچوقت از جاش بلند نشه . موتور و وانت تو این مملکت شده یه معظل برا راننده های دیگه . جان عزیزانتون یکم قوانین رو رعایت کنید . تاوان بی مبالاتی و بی احتیاطی شما رو چرا دیگران باید بدن . وقتی مسئولین هیچ نظارتی ندارن نه جریمه میکنن و نه هیچ قانون واضحی تصویب میکنن نتیجش میشه این همه موتور سوار بی مسئولیت و بی احتیاط که از هر سوراخی که پیدا میکنن میخوان بزور رد شن و هر خلافی دلشون میخواد بکنن و به جرات میتونم بگم ۵۰ درصد یا بیشتر اصلا گواهینامه ندارن . و تاوان بی مسئولیتی مسئولان و بی احتیاطی موتور سوارای محترم رو باید راننده بدبخت پرداخت کنه

person
محمود
۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۱

تفاوت میان فرمول قدیم با فرمول جدید محاسبه خسارت به خودروهای نامتعارف در چیه؟
شما اینطور نوشتی: ِ

خسارت مالی ×(قیمت روز گران ترین خودروی متعارف ÷قیمت خودروی نامتعارف زیان دیده )= قانون قدیم

میزان خسارت مالی به نامتعارف ×(ارزش خودروی نامتعارف ÷بالاترین ارزش خودروی متعارف) = قانون جدید

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، ما یک فرمول بیشتر ننوشتیم. شما دو فرمول را از کجا آوردید؟

person
محمود
۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۱

متن زیر چه معنی میده ؟
“البته باید میزان خسارت وارده از حداقل سقف تعهد مالی بیمه‌نامه ثالث کمتر باشد. یعنی میزان خسارت این خودرو باید در سال ۱۴۰۰ از حداقل تعهد مالی بیمه یعنی ۱۶ میلیون تومان کمتر باشد؛ در غیر این صورت، باقی خسارت باید با بیمه بدنه خودروی مقصر پرداخت شود”
اگه پرایدی به تیبای من بزنه و میزان خسارت ۳۰ میلیون باشه و سقف طرف بیمه مقصر ۱۶ میلیون باشه اونوقت بابت اون ۱۴ میلیون تومنی که مازاد بر ثالثش هست و باید از جیب میداد رو میتونه مقصر از محل بدنه خودش بمن بده؟! اشتباه نمیکنید؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، این فرمولی است که در خود سایت شرکت بیمه نوشته شده است.

person
R-GH
۲۷ فروردین ۱۴۰۱

با سلام
من ماشینم غیرمتعارف هست یکی از پشت زده به من و ۱۰۰درصد مقصر شناخته شده قیمت ماشینم رو کارشناس رسمی ۶۴۰ تومن زده بر اساس قانون خودرو غیر متعارف ۵۰درصد خسارت رو باید مقصر بده بقیه رو بیمه بدنه خودم من ماشین رو پارسال۵۰۰میلیون بیمه بدنه کردم سئوالات من رو ممنون میشم جواب بدید:

۱-آیا بیمه بدنه من تاسقف ۵۰۰میلیون خسارت میده یا بر اساس ۶۵۰÷۵۰۰؟
۲-آیا افت قیمت ماشین هم تحت تاثیر قانون خودرو غیر متعارف هست و مقصر ۵۰درصد افت قیمت رو باید بدهد یا همه افت قیمت رو؟
۳-تصادف آخر سال۱۴۰۰ اتفاق افتاده و پرونده هنوز در جریان هست آیا خسارت‌ها بر اساس دیه و قانون خودرو غیرمتعارف سال ۱۴۰۰ خواهد بود یا ۱۴۰۱؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۷ فروردین ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، در خصوص فرمول محاسبه اطلاعات دقیقی نداریم؛ اما شما به هرحال می توانید قیمت افت خودرو را هم دریافت کنید.

   person
   ارین
   ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۱

   شما ماشین میلیاردی سوار میشید گناه بدبخت بیچاره چیه؟؟؟
   که باید زندگیشو بفروشه که خسارت بده….تازه آیا کل زندگیش کفاف
   خرج ماشین شما رو بده یا نه؟
   تصادف پیش میاد…گناه اون آدم ضعیف چیه؟؟؟
   خودتونم جای آدمای ضعیف بزارید….فقط خودتونو در نظر نگیرید…
   هم حق با شماست. هم حق با زیان دیده…

    person
    مهدی
    ۲۶ مرداد ۱۴۰۲

    مگه ما دزدی کردیم و رفتیم ماشین میلیاردی سوار شدیم؟؟ طرف به نون شبش هم محتاج باشه وظیفشه خسارت رو بده چون مقصر هستش. چرا باید کسی که مقصر هستش حق با اون باشه؟ یکم فکر کنید بعد حرف بزنید

     person
     نویسنده بیمه
     ۲۶ مرداد ۱۴۰۲

     سلام دوست عزیز
     در صورتی که راننده طرف مقابل مقصر باشد باید خسارت را پرداخت کرد.

  person
  محمود
  ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۱

  جواب ۱- تا سقف ۵۰۰ تومن
  جواب ۲-همه رو پرداخت میکنه.
  جواب۳-در زمانی که حادثه اتفاق افتاده. اگه برغم کامل بودن مدارکت بیمه خسارتت رو ببش از دو هفته داد میتونی خسارت تاخیر و تادیه هم. بگیری.

   person
   کارشناس بیمه
   ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۱

   سلام دوست عزیز، لطفا منبع پاسخ خود را بفرمایید.

person
زیاندیده ی ناراضی
۲۲ فروردین ۱۴۰۱

وقتی یه مشت بیسواد و کم سواد و مغرض که خودشون مسئول گرانیها هستند و برای رای جمع کردن قانون من در آوردی در میارن و با رانت وارد مجلس میشن نتیجه اش میشه اینکه خسارت کم خردی آنها را مردم بدهند و یک عده هم با ارابه مرگ راه بیفتن تو جاده و به اسم متعارف با جان و مال مردم بازی کنند و خیالشان هم راحت باشد که قانون پشتشان است اما خبر ندارند که بزودی پراید و پیکان هم با وضع موجودنامتعارف میشوند و اینجاست که میگن چاه مکن بحرکسی اول خودت دوم و آخرشم به خودتان خواهدرسید دیر یا زود،سوخت نداره.

person
آریا
۲۱ فروردین ۱۴۰۱

در ضمن شرکت بیمه از تعهد خود که ۱۶میلیون است تخطی کرده و باید به خاطر این تخلف محاکمه و پاسخگو باشد

person
مهرتاش
۱۹ فروردین ۱۴۰۱

بنده خودروی لوکس دارم و بعد از تصادف به بیمه ایران مراجعه کردم و واضحاً گفتند تخفیف صفر میشه. مراقب باشید کلاه سرتون نره

person
علی
۱۸ فروردین ۱۴۰۱

با سلام و خسته نباشید
من با پیکاپ به ازارا ۲۰۰۸ تصادف کردم
و مقسر شدم
بیمه ۱۱ میلیون به ازارا داد و سقف بیمه من ۴۰ میلیون بود
الان رانندا ازارا از من شکایت کرده برای افت قیمت و مابقی خسارتی که بیمه نداده
ایا من چیزی باید از جیبم پرداخت کنم.؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۹ فروردین ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، بله باید از جیب خودتان بپردازید.

  person
  عرفان
  ۰۶ مرداد ۱۴۰۱

  نه عزیز افت قیمت رو فقط خودروهایی میتونن بگیرن که مدل بالا باشن ماشین مدل ۲۰۱۱ نمیتونه افت قیمت بگیره

   person
   محمد
   ۱۲ مهر ۱۴۰۱

   سلام ، افت قیمت خودرو به چه سالی تعلق میگیره

    person
    کارشناس بیمه
    ۱۴ مهر ۱۴۰۱

    سلام حدود ۱۵ سال به بالا

person
احمدی
۰۳ فروردین ۱۴۰۱

سلام این قانون منطقی نیست . فرضا یکی بخواد حال کسیو بگیره یه نیستان بگیره بره بزنه ب ماشین میلیاردیش و بهش خسارت سنگین وارد کنه مبلغ کمی از بیمه پرداخت میشه و مابقی فرد آسیب دیده که بیگناه هست از جیب باید بده؟ بنظرم باید مابقی رو فرد آسیب دیده از طریق دادگاه دریافت کنه از مقصر حادثه …..

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۶ فروردین ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، این دیگر قانونی است که تعیین کرده اند. البته شخص زیان دیده می تواند با شکایت، افت قیمت خودرو را دریافت کند.

   person
   قربانی
   ۱۱ آبان ۱۴۰۱

   وقت بخیر، ماشین نامتعارف مدل ۹۲ طبق قانون میتونه تقاضای افت ماشین کنه و هزینه دریافت کنه؟ یا قانون این امکان رو بهش نمیده؟

  person
  حمید
  ۱۳ فروردین ۱۴۰۱

  سلام در صورتی که مالک خودرو غیر متعارف مقصر نباشد و بیمه باشد بیمه کل ماقی مانده خسارت را میدهد یا فقط تا سقف بیمه بدنه خسارت میدهد؟

   person
   کارشناس بیمه
   ۱۴ فروردین ۱۴۰۱

   سلام دوست عزیز، تا سقفی که در شرایط تعریف شده است.

person
منصور امیری
۲۷ اسفند ۱۴۰۰

باسلام
یک دستگاه خودرو پژو با خودرو سوناتای من تصادف کرده خسارت وارده به خودرو من ۲۹ میلیون شده و شرکت بیمه آسماری از شخص ثالث مقصر ۹۰۰۰۰۰۰ میلیون خسارت تعیین کرده ولی ۸۷۰۰۰۰۰ هزار تومان پرداخت کرده که مبلغ ۳۰۰۰۰۰ تومان بعنوان داغی لوازم کسر نموده است و بیمه بدنه (بیمه ایران)خودرو من تعیین خسارت را در حدود ۲۷۳۰۰۰۰۰ تومان زده که پس از کسر هزینه ها حدود ۱۱یا۱۲ میلیون تعیین نموده است که پرداخت خسارت را موکول به تحویل دادن داغی لوازم کرده است .لازم بذکر است انتقال داغی به بیمه برای من هزینه بر است. ۱- از چه راهی میتوان اختلاف پرداخت هر دو بیمه را که حدود ۸۰۰۰۰۰۰ تومان میباشد از مقصر تصادف دریافت نمود . ۲- آیا بیمه بدنه با توجه به توضیحات داده شده پرداخت خسارت را میتواند موکول به گرفتن داغی نماید .
با تشکر

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۷ اسفند ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، این را باید دقیقترش را از خود کارشناس واحد خسارت بپرسید. چون شرایط و چگونگی انجام ممکن است که متفاوت باشد. نمی توان اینطوری دقیق تر گفت.

person
نیلوفر
۱۱ اسفند ۱۴۰۰

سلام دوباره خسارت من زیر پنج میلیون تومان است….دنا پلاس جز خودروهای متعارف محسوب میشه ؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۱ اسفند ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، با توجه به قیمت خودروی دنا، جزو نامتعارف ها به حساب می آید.

person
نیلوفر
۱۰ اسفند ۱۴۰۰

خب همون کارشناس ماشین بازدید کردن و به من گفتن برو سپر و چراغ و قاب سنسور عوض کن فاکتور بیار و خسارت بگیر من منظورم اینه ک شما فرمودین ک ماشین دناپلاس هم جز خودرو متعارف محسوب میشه؟هزینه فاکتور به صورت کامل پرداخت میشه؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۱ اسفند ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، بستگی به این دارد که به خودروی شما چقدر خسارت وارد شده است. ولی اگر بیشتر شود، از بیمه بدنه استفاده خواهد شد.

person
ف
۱۰ اسفند ۱۴۰۰

سلام مگه فرانشیز برا بیمه بدنه نیست؟مثلا بیمه برا پرداخت خسارت شخص ثالث ب زیان دیده هم فرانشیز میگیره؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۱ اسفند ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، اصولا کاملش را پرداخت می کند. مگر اینکه نوع خسارت متفاوت باشد.

person
نیلوفر
۱۰ اسفند ۱۴۰۰

سلام وقتتون بخیر یه نیسان از عقب به ماشین من ک خودرو دنا پلاس هست برخورد داشته و چراغ عقب راست و سپرو قاب سنسور شکسته نماینده بیمه از من خواسته ک ماشین تعمیرکنم و فاکتور براشون ببرم خواستم بدونم بیمه هزینه قطعات و دستمزد رو ب طور کامل برا من پرداخت میکنن؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۰ اسفند ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، درصد خسارت را خود کارشناس تعمیر می کند. اما ممکن است که کامل پرداخت کند و مبلغی به عنوان فرانشیز کسر شود.

person
ب.م
۰۴ اسفند ۱۴۰۰

خودرو من که در حدود یک میلیارد قیمت دارد به علت بی مبالاتی یک راننده پراید دچار ۳۰ میلیون تومان خسارت شد ولی بیمه شخص ثالث راننده مقصر فقط ۴/۵ میلیون خسارت پرداخت کرد.
نکته جالب امتناع افسر حاضر در محل از کشیدن کروکی بود چون ایشان تشخیص دادند که مبلغ خسارت از ۱۵ میلیون تومان کمتر است
جالب‌تر این که بیمه بدنه خودم دیناری بابت مابه التفاوت خسارت به علت نداشتن کروکی پرداخت نکرد
حالا افت قیمت بماند
واقعا چه باید کرد

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۴ اسفند ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، این مساله دیگر جنبه حقوقی دارد و شما می توانید افت قیمت خودروی خود اقدام حقوقی کنید. البته حتما باید با یک وکیل مشورت کنید.

  person
  محمد
  ۱۰ اسفند ۱۴۰۰

  دقیقا همین بلا سر من آمده ولی من بیمه بدنه نداشتم. این هم از روش های جدید سرقت از جیب مردم است که بیمه ها در پیش گرفته اند که در حالی که مقصر نباشی به جرم داشتن خودرو غیر متعارف، خودت باید از جیب پرداخت کنی

   person
   کارشناس بیمه
   ۱۰ اسفند ۱۴۰۰

   سلام دوست عزیز، اینکه دقیقا چه اتفاقی برای شما افتاده است، ما اطلاعی نداریم؛ اما اگر شرایط فوق را داشته باشید، باید بگیرید. می توانید از نظر حقوقی هم پیگیری کنید.

   person
   محمد
   ۲۰ اسفند ۱۴۰۱

   ببخشید میشه توضیح بدید چون برایه من این اتفاق تازه افتاده یا یه شماره بدید زنگ بزنم بپرسم ازتون لطفا

    person
    کارشناس بیمه
    ۲۰ اسفند ۱۴۰۱

    محمد عزیز از طریق این شماره با کارشناسان ما در تماس باشید شماره تماس پشتیبانی: ۰۲۱۴۳۷۲

person
صادق
۰۲ اسفند ۱۴۰۰

سلام،
بند با یک خودروی نامتعارف تصادف کردم و مقصر شناخته شدم. بیمه شخص ثالث من به اندازه سقف تعهدات من پرداخت کرده و مابقی مبلغ رو خود راننده زیان دیده از بیمه بدنه خودش دریافت کرده.ضمنا من بیمه بدنه نداشتم. الان بیمه بدنه راننده زیان دیده با من تماس گرفته و میگه طبق ماده ۳۰ بیمه باید این مبلغ رو من به اداره بیمه پرداخت کنم چون سقف تعهدات بیمه ثالث من کم بود و بیمه بدنه نداشتم. آیا این طبق قانون هست و بیمه میتونه مدعی بشه؟ ممنون میشم پاسخ بدید.

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۳ اسفند ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، شما با شرکت بیمه خودروی خود تماس بگیرید و مساله را مطرح کنید.

person
معترض به قانون
۱۲ بهمن ۱۴۰۰

من خودرو هایما دارم یک دستگاه خودرو ساینا از پشت با خودرو بنده تصادف کرده و سپر ماشین من شکسته شده ، رفتیم‌بیمه دی میگه ما معادل قیمت سپر عقب خودرو دنا پلاس خسارت میدیم( یعنی ۲ میلیون ۳۰۰ هزارتومان)
خودرو خودم رو بردم نمایندگی ایران خودرو و پس از برآورد اعلام نمودند مبلغ ۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان هزینه دارد الان بنده که تصادف کرده‌ام بدون این که مقصر باشم باید مبلغ حدود ۳ میلیون تومان را خودم پرداخت نماید.
با توجه به اینکه سقف تعهدات جبران هزینه مالی بر اساس بیمه نامه مقصر ، تا ۱۶ میلیون تومان میباشد به نظرم باید خسارت من را کاملاً پرداخت نمایند.

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۳ بهمن ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، قانون خودروهای نامتعارف اعلام می کند که شما فقط می توانید تا حداکثر قیمت دنا پلاس خسارت بگیرید. بقیه را باید از بیمه بدنه خود جبران کنید.

   person
   مرادین
   ۲۰ دی ۱۴۰۱

   ببخشید خب دنا پلاس جزو خودروی لوکس نیست؟ اصلا این قانون تصادف با خودروهای لوکس رو کی تصویب کرده؟

    person
    کارشناس بیمه
    ۲۱ دی ۱۴۰۱

    سلام قیمتش اگر بالاتر باشد، جزو آن به حساب می آید.

  person
  نیما
  ۲۶ آبان ۱۴۰۱

  دوست عزیز اونی ماشین میلیاردی داره هم واسه پولش زحمت کشیده مفت و مجانی پولدار نشده.ثانیا اگه اینجوره من فردا یه وانت بردارم برم بیافتم تو شهر هرچی ماشین میلیاردی هست رو له کنم بعدم بگم ندارم اینه منطق شما؟یا اینه منطق شما من آدم قانونی هستم یکی من سالی ۶ میلیون بدم بیمه کنم بعد به این وانتی ها هم بیام بگم بیا بزن له کن چون بیمه من دارم سالی ۶ تومن بیمه بدنه میکنم این درسته؟

   person
   امیر کریمی اصل
   ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۲

   من اتفاقی این پیج و سوالاشو دیدم و به عنوان کسی که سال هاست لطف خدا شامل حالم شده و وسیله ای برای روزی رسانی به حدود ۲۰ نفر کارگر زحمتکش هستم خواستم موردی را خدمت عزیزان عرض کنم.
   بعضی افراد به نظر مبلغی درآمد را از هر طریقی جمع آوری می کنند و خودرو های به اصطلاح لوکس خریداری (متاسفانه اکثرا چینی و …) می کنند که حتی توانایی هزینه سالیانه ۶ میلیون تومان برای بیمه بدنه را ندارند و می خواهند بعد از هر تصادف از مقصر بیچاره درآمدی کسب کنند.
   شغل نون و آب داری به نظر می رسد.
   بزرگواران اندازه جیبتان خودرو استفاده بفرمائید.
   با هزار قرض خودرویی نخرید که درآمد اندکتان کفاف حتی بنزین و مکمل هفتگی آن را هم نمی دهد.
   زحمت بکشید و کسب و کار پررونق ایجاد کنید و روزیتان را از خدا مطالبه کنید نه با هزار کلاهبرداری و سو استفاده از قوانین از بنده های خدا.

person
حسین
۲۸ دی ۱۴۰۰

من خودرو نامتعارف دارم،بیمه بدنه هم ندارم ،اگر کسی با من تصادف کرد و مقصر هم بود،با این قانون عجیب بیمه ،آیا باید من مازاد خسارت رو از جیب خودم بدم؟؟؟
طرف که قانون رو نوشته حالت عادی داشته،؟یا چیزی مصرف کرده؟؟
با کدوم عقل و منطق جور میشه؟؟
خدایا این مردم رو از دست بیمه گرها و ارابه سازان نجات بده

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۸ دی ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز ما هر چه را قانون بیمه بود ذکر کرده ایم شما اعتراض خود را به مراجع ذی ربط قانونگذار اعلام نمایید.

  person
  محمود
  ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۱

  سلام. بنظر من قانونگذار کارش درست بوده. شما اگه قرار خودروی خدا تومنی و یک میلیاردی بیاری بیرون و بر حسب اتفاق یک وانتی بدبخت باهات تصادف کنه باید خودرو و خونه و زندگی اش رو بفروشه و خانواده اش بدبخت بشن که چی؟! خسارت درب خودروی شما با از بین رفتن و متلاشی شدن نان و نان آور و خانواده تامین بشه ؟! اینه منطق شما؟! قانونگذار که برای شما راه حل گذاشته گفته برو خودرو خودت رو بیمه بدنه کن تا بجای مفلس کردن خانواده ها خسارتت از بدنه ات تامین بشه. شمایی که خودروی یکمیلیاردی سواری زورت میگیره ۶ میلیون بدی بیمه بدنه بخری؟! ولی اون وانتی بدبختی زورش نمیاد زار و زندگیش رو بفروشه خسارت ترو بده و تا آخر عمر قسط بده و اگه نتونه بده بره زندان؟! که چی؟!! شما ماشین میلیاردی بندازی تو خیابان و تصادف هم امری اجتناب ناپذیره! و پول نداری که بدنه کنی؟ جمع کنید بساط نارضایتی غیر منطقی تونو

person
رضا
۱۲ دی ۱۴۰۰

سلام وقتتون بخیر. پژو ۴۰۵ ای به ماشین ۲۰۷ بنده زده و مقصره. چراغ خودرو من شکسته. ۲۰۷ دنده ای مدل ۹۶ هست. خودروی من نامتعارف محسوب میشه؟
و اگر محسوب میشه، از قانون حداکثر پوشش مالی بیمه نمیشه استفاده کرد؟ چون قیمت چراغش ۲میلیونو۵۰۰ هست

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۲ دی ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز لطفا با واحد پرداخت خسارت تماس بگیرید

  person
  حسین
  ۱۵ آبان ۱۴۰۲

  داداش من این هم که نشد قانون من ادم ملا حظه کاری هستم یک ادم یک جونی که مست هست تو خیابون رانندگی کنه بیاد بزنه به تو بعد قانون هم بگه ماشین تو نامتعارف هست خودت باید خرجشو بدی

person
ستاری
۰۹ دی ۱۴۰۰

سلام فرانشیز شکست شیشه در بیمه بدنه چقدر است؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۹ بهمن ۱۴۰۰

  سلام فرانشیز بیمه ها متفاوت است و باید با واحد خسارت تماس بگیرید.

person
محمد
۰۸ دی ۱۴۰۰

نامتعارف اخه یعنی چی؟ بابا من خودرو رو ۱۵۰ خریدم الان شده ۳۷۰ شده نامتعارف من چیکار کنم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۸ دی ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، این قانونی است که تعیین شده و افزایش قیمت خودرو و این مشکل برای همه پیش امده است و مخصوص شما هم نیست متاسفانه.

   person
   رضا
   ۱۲ دی ۱۴۰۰

   مدل ۹۶ هست این ۲۰۷ من. ممنون میشم پاسخ بدین

    person
    کارشناس بیمه
    ۱۵ بهمن ۱۴۰۰

    سلام دوست عزیز، به هر حال قیمت روز محاسبه میشود.

  person
  رضا
  ۱۲ دی ۱۴۰۰

  بنده ۲۰۷ دارم و یکی باهام تصادف کرده و مقصره. اینم نا متعارف محسوب میشه؟ چراغ ماشینم شکسته و قیمتش ۲میلیونو۵۰۰ تومن هست.
  نمیشه از قضیه سقف پوشش مالی استفاده کرد؟

   person
   کارشناس بیمه
   ۱۲ دی ۱۴۰۰

   سلام دوست عزیز لطفا با واحد پرداخت خسارت تماس بگیرید

person
AMIRINA
۰۲ دی ۱۴۰۰

پس از این به بعد با پایین ترین حد تعهد مالی هم میشه بیمه ثالث گرفت؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۲ دی ۱۴۰۰

  بله می توان با پایین ترین تعهد مالی که هر سال از سوی بیمه مرکزی مشخص می گردد ، بیمه شخص ثالث گرفت ولی به همان میزان ، شرکت بیمه پوشش مالی را ارائه می کند نه بیشتر . به عنوان مثال حداقل پوشش مالی بیمه شخص ثالث در سال ۱۴۰۰ ، ۱۶ میلیون تومان است.

   person
   رضا
   ۱۲ دی ۱۴۰۰

   اگه طرف زیان دیده نتونه کاری کنه که چرا بیمه با پوشش مالی بالا بگیرن مردم

    person
    کارشناس بیمه
    ۱۲ دی ۱۴۰۰

    با سلام دوست عزیز پوشش بیمه شخص ثالث راننده مقصر خسارت مالی تصادف را تا سقف ۳۲۰ میلیون تومان در سال ۱۴۰۰ پرداخت می کند(البته به شرطی که بیمه گزار تا این سقف پوشش مالی را خریده باشد) و بقیه آن از سمت بیمه بدنه راننده خودروی نامتعارف جبران خواهد شد. انتخاب میزان پوشش مالی به انتخاب بیمه گزار است ولی در صورت تصادف با خودروی غیرمتعارف یا خودروی معمولی این سقف پوشش عالی به نظر می رسد.

    person
    محمود
    ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۱

    شما فرض کن بیمه با مالی پایین بخری مثلا” ۱۶ میلیون تومن . با یک خودروی متعارف تصادف کنی و ۴۰ میلیون خسارت بدی اونوقت ۲۴ میلیون باید از جیبت بدی. اگه میزان خسارت نامتعارف هم جوری بشه که ۶۰ میلیون بدی چی؟! فکر کنید کمی آقاجان

person
رضا
۳۰ آبان ۱۴۰۰

سلام من با یک ماشین نا متعارف تصادف کردم ماشین من پیکان وانت هست بنده یازده میلیون از بیمه به ماشین نامتعارف پرداخت کردم حالا ایشان از من پنجاه میلیون میخواهد قانون چیست

  person
  کارشناس بیمه
  ۳۰ آبان ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز
  لطفاً با واحد پرداخت خسارت تماس بگیرید

  person
  Grg
  ۲۱ دی ۱۴۰۰

  سلام
  قیمت خودرو نا متعارف رو با دنا محاسبه میکنن ما بقی رو باید خودر خودرو لوکس بده

   person
   خردمند
   ۱۴ آبان ۱۴۰۱

   سلام خسارت ماشین های گران قیمت بر چه اساسی حساب میشه؟

    person
    کارشناس بیمه
    ۱۵ آبان ۱۴۰۱

    سلام بر اساس قیمت خودرو

person
کریم
۲۲ آبان ۱۴۰۰

سلام..من با خودرو نامتعارف تصادف کردم بیمه یه مبلغ داده..ولی صاحب ماشین میگه شکایت میکنم و اوف قیمت میگیرم .ایا امکان شکایت دریافت اوفت داره

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۳ آبان ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز لطفا با واحد پرداخت خسارت تماس بگیرید

  person
  بابک
  ۱۶ اسفند ۱۴۰۰

  سلام روزتون بخیر من با یک خودرو نامتعارف تصادف کردم بیمه بدنه نداشت و اینکه بیمه خسارت رو داده برای مال ۲۰۱۱هستش الان از من شکایت کرده برای خسارت من باید چکار کنم اگر امکانش هست منو راهنمایی کنم اگر میشه میشه راهنمایی کنید
  ۰۹۱۹۵۰۷۰۰۳۶لطفا راهنمایی کنی

   person
   کارشناس بیمه
   ۱۷ اسفند ۱۴۰۰

   سلام دوست عزیز، مساله شما حقوقی است و ما کارگزاری بیمه هستیم شما باید با یک وکیل صحبت کنید.

person
حسن
۱۶ آبان ۱۴۰۰

من بایک خودروی نامتعارف تصادف کردم خودش هم بیمه بدنه ندارد حالا قانون چیست

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۶ آبان ۱۴۰۰

  سلام وقت بخیر میزانی از خسارت بر اساس پوشش مالی بیمه شخص ثالث مقصر و مابقی با بیمه بدنه خودروی متعارف پرداخت خواهد شد اگر مالک خودروی نامتعارف این بیمه بدنه را نداشته باشد، مابقی خسارت را باید از جیب پرداخت کند.

   person
   سیدرضا
   ۱۳ بهمن ۱۴۰۰

   باسلام.کارشناس محترم در پاسخ سوال فرموده که خودروی نامتعارف اگر بیمه بدنه نداشته باشد نمیتواند بیشتر از سقف تعهد مالی مقصر دریافت نماید. ولی بنده اسناد و مدارکی از خود بیمه ایران واحد خسارت دارم که پاسخ شما کارشناس محترم واقعیت ندارد. شماره دسترس اینجانب: ۰۹۱۴۴۱۰۰۴۷۳

    person
    کارشناس بیمه
    ۱۴ بهمن ۱۴۰۰

    سلام دوست عزیز، این قانونی است که بیمه مرکزی اعلام کرده است و ما عین آن را در مقالات نوشته ایم. در خصوص اینکه شرکت های دیگر به چه صورت رفتار می کنند، ما پاسخگو نیستیم.

     person
     آریا
     ۲۱ فروردین ۱۴۰۱

     این ظلمی است که از طرف شرکت بیمه به بیمه گذاران اعمال شده است و باید با شکایت در دیوان عدالت و پیگیری از طریق لوایح اصلاحی به مجلس حقوق خود را احقاق نماییم.

   person
   حمید
   ۰۸ خرداد ۱۴۰۲

   کروکی لازمه؟

    person
    نویسنده بیمه
    ۰۹ خرداد ۱۴۰۲

    بله

  person
  دانیال 09394103074
  ۱۵ فروردین ۱۴۰۱

  با سلام وتسکر از شما. من در اثر گردس به چپ ناگهانی خودرویی برای جلوگیری از خسارت جانی خودروی مذکور مجبور خودرو را بسمت راست هدایت وبعداز برخورد به گلگیر جلوی خودروی ذکر شده به جداول متوالی متاسفانه برخورد وتا حدی که موتور از بدنه جدا وبسیار درصد بالایی ازبین رفته ودر این بین مقصر را ۵۰درصد طرفین اعلام کردند گه خودروی من نامتعارف بحساب میاید(پژو۲۰۰۸) حال هنوز هیچ اقدامی نکرده بیمه بدنه نوین به من میگوید کلا ما به ۵۰درصد خسارتی که باید بگیری از شخص ثالث کاری نداریم. در صورتی تنها یک مورد در نطر من هست که در صورتی که بیه ثالث طرف مقابل اگر به اندازه خسارت من نتواند بپردازد ایا بیمه بدنه من مس/ول پرداخت مابقی ان میباشد یا خیر. چود در این صورت اگر به فرص متال مقصر کلا طرف مقابل میبود با این گفته بیمه بدنه من هیچ پولی نباید پرداخت میکرد که کاملا غیر منطقی میباشد از نطر اینجانب. ممنون میشم اگر راهنمایی تقریبا کامل در صورت امکا لطف کنید، بسیار سپاسگزارم

   person
   کارشناس بیمه
   ۱۵ فروردین ۱۴۰۱

   سلام دوست عزیز، به نظر شرکت بیمه نوین حرف درستی زده است. آن ۵۰ درصد را شما باید از مقصر بگیرید(اینکه در توانش نیست، به شرکت بیمه گر مرتبط نخواهد بود.)

    person
    محمد
    ۲۷ دی ۱۴۰۲

    سلام من با ایسوزو از پشت زدم به پیکاپ که از خودروی نامتعارف حساب میشه ولی بیمه ماشین من تموم شده بوده و من نفمیدم و من مقصرم آیا باید خسارت رو بدم یا میشه پیکاب رو خودروی نامتعارف کرد و خسارت کمتری بدم ؟

     person
     نویسنده بیمه
     ۳۰ دی ۱۴۰۲

     سلام دوست عزیز
     باید خسارت را پرداخت نمایید.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید