25 فروردین 1402

پیگیری کارت خودرو با 2 روش آنلاین و کد دستوری USSD

وقتی ماشینی را خریداری می‌کنید و کار پلاک‌گذاری آن را در مراکز تعویض پلاک انجام می‌دهید، مدتی طول می‌کشد تا کارت خودرو به دستتان برسد. گاهی زمان زیادی می‌گذرد و همچنان خبری از کارت ماشین نمی‌شود. در این گونه مواقع چه باید کرد؟ در ادامه مطلب با ما باشید تا راه‌های مختلفی را که از طریق آن‌ها می‌توانید پیگیری کارت خودرو خود را انجام دهید به شما معرفی کنیم.

کارت خودرو چیست؟

کارت خودرو در حکم سند خودرو است که حتماً همیشه باید آن را همراه داشته باشید. برای ترخیص خودرو از پارکینگ، دریافت کارت سوخت، دریافت معاینه فنی و بسیاری کارهای دیگر ارائه کارت خودرو ضروری است. داشتن کارت ماشین نشان می‌دهد که خودرو سرقتی نیست. پس یادتان باشد که در هنگام رانندگی، همیشه آن را با خود داشته باشید.

پیگیری کارت خودرو

مشخصات مالک خودرو بر روی کارت ماشین درج می‌شود

روی کارت خودرو اطلاعات زیر مشخص شده است:

 • شماره ملی
 • نام مالک
 • شماره VIN
 • شماره پلاک

و در پشت کارت هم اطلاعات مربوط به خودرو درج شده است:

 • نوع
 • تیپ
 • مدل
 • سوخت
 • شماره موتور
 • ظرفیت
 • شماره شاسی
 • شماره 8 رقمی کارت خودرو

پس از این که مدارک احراز محل سکونت را به مراکز تعویض پلاک تحویل دادید، 10 روز و حتی تا دو ماه طول می‌کشد تا کارت خودرو به محل سکونتتان پست شود.

نحوه پیگیری کارت خودرو

اگر مدتی گذشت و به نظرتان رسید که تا کنون کارت باید به دستتان می‌رسید و هنوز نرسیده است، نگران نباشید؛ راه‌های مختلفی برای پیگیری کارت خودرو در نظر گرفته شده‌است.

پیگیری کارت ماشین از طریق مرسولات سازمانی ناجا

پلیس راهور و در کل مراکز تعویض پلاک، کارت خودرو را از طریق بخش سازمانی مرسولات پستی سازمان پست به درب منزلتان ارسال می‌کنند. برای پیگیری مرسولاتی مانند: کارت خودرو، گواهینامه، شناسنامه خودرو، اسناد موتورسیکلت، نظام وظیفه، دیوان عدالت اداری و رهگیری سیم کارت، می‌توانید از طریق این سایت پیگیر باشید.

برای پیگیری از طریق رهگیری مرسولات سازمانی ناجا ابتدا به آدرس najatracking.post.ir بروید. در بخش جستجوی نوع سند، کارت خودرو را انتخاب کنید. سپس با وارد کردن شماره پلاک خودرو و اعداد کنترلی نشان داده شده، “جستجو” را فشار دهید. در صفحه بعد اطلاعات مرسوله شما نمایش داده می‌شود.

در مقاله دیگری 4 روش پیگیری برگ سبز خودرو صفر را آموزش داده‌ایم؛ پیشنهاد می‌کنیم اگر قصد خرید خودروی صفر دارید، این مطلب را مطالعه کنید.

پیگیری کارت خودرو از طریق کد دستوری #110*

روش دیگر برای پیگیری کارت ماشین، شماره‌گیری کد دستوری #110* است. با شماره‌گیری این کد، لیستی از خدمات نمایش داده می‌شود که به شرح زیر است:

 • پلیس 10+
 • خدمات راهور
 • کلانتری و پاسگاه
 • پلیس آگاهی

گزینه 2، خدمات راهور را انتخاب کنید. در نهایت اطلاعات مربوط به کارت خودرو نمایش داده می‌شود.

در حال حاضر این کد USSD در حال به روزرسانی است و با شماره‌گیری این کد صفحه‌ای نمایش داده می‌شود که شامل دو گزینه است:

 • خدمات قابل ارائه
 • خدمات در دست اقدام

با وارد کردن گزینه 1 مشاهده می‌کنید که تنها خدماتی که اکنون ارائه می‌دهد، استعلام خلافی خودرو است. اما حتماً این راه را امتحان کنید. شاید تا آن موقع، خدمات دیگر فعال شده‌باشند.

تماس تلفنی با اداره پست

در صورتی که از طریق سایت رهگیری مرسولات سازمانی ناجای اداره پست و کد دستوری #110* به نتیجه نرسیدید؛ راه حل بعدی تماس با اداره پست است. در صورتی که ابهام و یا سوالی داشته باشید و یا اطلاعات بیشتری مورد نیازتان باشد، می‌توانید با شماره تلفن 84470000-021 که متعلق به مرکز امور مشتریان شرکت ملی پست است تماس بگیرید.

توجه: در گذشته می‌توانستید با مراجعه به شهرک آزمایش از روند ارسال کارت خودروی خود مطلع شوید. به خاطر داشته‌باشید که این مرکز دیگر پاسخگوی سوالات این‌چنینی شما نیست. این وظیفه بر عهده مراکز تعویض پلاک گذاشته شده‌است. پس از مراجعه حضوری به شهرک آزمایش برای پیگیری کارت خودروی خود خودداری کنید. چرا که اتلاف وقت است.

نکته: در حال حاضر هیچ سامانه پیامکی برای پیگیری کارت خودرو وجود ندارد.

برگشت کارت خودرو

طبق اعلام پلیس راهور، مأمور پست موظف است تا سه بار مرسوله شما را درب منزل بیاورد. در صورتی که هر سه بار موفق به تحویل کارت خودرو نشود، این مرسوله به اداره پست بازگشت داده‌می‌شود و تا سه ماه نزد اداره پست می‌ماند. در صورتی که در طول این مدت، باز هم خبری از مالک کارت خودرو نشود، در نهایت مرسوله به پلیس راهور ناجا برگشت داده می‌شود.

پس از سه ماه و ارجاع مرسوله از طریق پست به پلیس راهور، می‌توانید به مراکز پلیس 10+ برای دریافت کارت خودرویتان مراجعه کنید. اگر تا 6 ماه از ارسال کارت خودرو باز هم اقدامی صورت نگیرد، باید مجدداً برای صدور کارت خودرو جدید به همراه مدارک به مراکز تعویض پلاک مراجعه کنید.

در صورت تغییر آدرس محل سکونت چه کنیم؟

در صورتی که خواستید آدرس محل سکونتتان را تغییر دهید تا کارت خودرو برایتان به آدرس جدید ارسال شود می‌توانید به سایت پلیس راهور به آدرس https://rahvar120.ir مراجعه کنید. البته چون به روز رسانی سایت ممکن است با تأخیر همراه باشد، شاید بهترین راه مراجعه حضوری به مراکز تعویض پلاک باشد. مدارک شناسایی و مدارک احراز محل سکونت جدید فراموش نشود.

در صورت مفقود شدن کارت خودرو چه کنیم؟

در صورتی که از بد ماجرا، کارت خودروی خود را گم کردید، باید درخواست صدور المثنی بدهید. به این صورت که مالک خودرو و یا نماینده قانونی وی با ماشین مورد نظر به همراه مدارک لازم، به مراکز تعویض پلاک مراجعه می‌کند.

مفقود شدن کارت خودرو باید سریعاً به پلیس راهور گزارش داده‌شود. چون ممکن است از کارت خودروی شما سوء استفاده شود و شما مسئول آن هستید. پس بلافاصله پس از گم شدن کارت ماشین خود، مراجع ذی صلاح را در جریان بگذارید.

پیگیری کارت خودرو

دریافت المثنی کارت خودرو

اولین کار برای صدور کارت المثنی برای خودرو، چاپ یک نوبت آگهی مفقودی کارت ماشین در روزنامه‌های کثیرالانتشار است. پس از 10 روز از چاپ آگهی، اگر خبری از کارت خودرویتان نشد، می‌توانید برای دریافت کارت المثنی به مراکز تعویض پلاک مراجعه کنید. توجه داشته باشید که پیش از رفتن به مراکز تعویض پلاک برای صدور کارت المثنی، باید از طریق اینترنت نوبت بگیرید. برای آگاهی بیشتر از روند دریافت نوبت اینترنتی، پیشنهاد می‌کنیم مقاله بیمه دات کام با عنوان ” نوبت دهی تعویض پلاک  ” را مطالعه بفرمایید.

مدارک لازم جهت صدور کارت خودروی المثنی

برای درخواست کارت المثنی خودرو باید مالک و یا نماینده قانونی او به همراه خودرو در موعد مقرر در مرکز تعویض پلاک با مدارک زیر حضور داشته باشد:

 • اصل کارت ملی و شناسنامه مالک خودرو (در صورت مراجعه وکیل قانونی، ارائه وکالتنامه معتبر به همراه مدارک شناسایی وکیل نیز الزامی است)
 • اصل برگ سبز خودرو
 • گواهی تسویه‌ی تخلفات رانندگی (جدید)
 • اصل سند فروش کارخانه سازنده (خودروهای داخلی)
 • اصل بیمه‌ شخص ثالث خودرو
 • آگهی مفقودی کارت خودرو که در روزنامه‌های کثیرالانتشار به چاپ رسیده و 10 روز از تاریخ آن گذشته است.
 • مدارک احراز محل سکونت مالک

نکته: برای استعلام قیمت و خرید بیمه بدنه و شخص ثالث خودرو، می‌توانید به سایت bimeh.com مراجعه کرده و پس از مقایسه شرکت‌های مختلف، به آسانی اقدام به خرید بیمه شخص ثالث یا بیمه بدنه از این سایت بفرمایید.

پس از گذشت مدت زمان 10 الی 2 ماه، کارت خودرو به درب منزلتان ارسال می‌شود.

همان‌طور که در مطالب بالا اشاره کردیم، برای پیگیری کارت خودرو می‌توانید از طریق سایت اداره پست، کد دستوری و تماس تلفنی اقدام کنید. فراموش نکنید که مامور پست، سه مرتبه برای تحویل کارت ماشین به درب منزل شما مراجعه می‌کند؛ اگر موفق به دریافت نشدید، تا سه ماه می‌توانید به مراکز پلیس +۱۰ مراجعه نمایید.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
25 فروردین 1402 / اطلاعات خودرو و موتور / کارشناسی و معامله

سند خودرو یا برگ سبز؟ پایان جنگ ده ساله با تصویب قانون جدید (1402)

راهنمای کامل سند خودرو، تفاوت آن با برگ سبز ماشین،شرایط پایان اختلاف نظرها و قانون جدید رسمیت برگ سبز یا سند ماشین را در این مقاله بخوانید

25 فروردین 1402 / اطلاعات خودرو و موتور / کارشناسی و معامله

پیگیری کارت خودرو با 2 روش آنلاین و کد دستوری USSD

اگر برای دریافت کارت خودرو خود اقدام کرده‌اید؛ اما بعد از گذشت ۴۰ روز هنوز به دستتان نرسیده‌است برای روش‌های پیگیری کارت ماشین خود این مقاله را بخوانید!

24 فروردین 1402 / اطلاعات خودرو و موتور / کارشناسی و معامله

استعلام سند خودرو؛ ضرورتی برای رهایی از دام کلاه‌برداران

در صورتی که قصد خرید خودرو دارید اما از ضرورت و نحوه استعلام سند خودرو آگاهی ندارید، قبل از اقدام به خرید حتما این مقاله را مطالعه نمایید!

16 فروردین 1402 / اطلاعات خودرو و موتور / کارشناسی و معامله

فک پلاک خودرو؛ مراحل، مدارک و شرایط لازم

برای فک پلاک خودرو به چه مدارکی نیاز دارید؟ مراحل و شرایط فک پلاک را در این مقاله مطالعه نمایید.

16 فروردین 1402 / بیمه شخص ثالث / کارشناسی و معامله

نکات معامله ماشین و روش‌های دریافت سریع خلافی خودرو در 1402

برای اینکه با این مشکل مواجه نشوید بهتر است قبل از نوشتن قولنامه، وضعیت جرائم رانندگی مالک را بررسی کنید. در این مقاله می‌خواهیم شما را با نکات معامله ماشین و روش‌های دریافت سریع خلافی خودرو آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

16 فروردین 1402 / کارشناسی و معامله / اطلاعات خودرو و موتور

مراحل خرید خودرو: 6 نکته اساسی، از کارشناسی تا قولنامه

برای خرید خودرو چه مراحلی را باید طی کنید تا معامله‌ای بدون زیان داشته باشید؟ برای کسب اطلاعات بیشتر این مقاله را بخوانید!

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
زهراب
05 شهریور 1400

سلام شماره بارکد کارت خودرو کجاش نوشته میشه؟

  کارشناس بیمه
  16 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، شماره بارکد همان خطوط مشکی کنار هم هستند که پشت کارت در کناره قرار گرفته است.

   مجتبی حداد عادل
   23 بهمن 1400

   وقتی کارتمون نیومده چطور بیداش کنیم

    کارشناس بیمه
    24 بهمن 1400

    سلام دوست عزیز، باید از طریق همین روش ها، کارت خودروی خود را پیگیری کنید.

     امیر
     26 فروردین 1402

     سلام، درصورت خراب شدن کارت خودرو مثلا شکسته شدن، باید چکار کنیم؟

     کارشناس بیمه
     27 فروردین 1402

     سلام. درخواست کارت جدید کنید.

   هوشیار
   24 فروردین 1402

   سلام من یه پراید سفید دارم با یه ۲۰۶ مشکی تصادف کردم زنگ زدم ۱۱۰ پلیس آمدن مقصر منو اعلام کردن مدارک کامل دادم خدمت جناب سرهنگ بیمه و کارت ماشین رو دادم به راننده۲۰۶ کارت ماشین دریافت کردم مسافر داشتم راننده اسنپ هستم مسافر رو رسوندم اومدم خونه تو کارت ماشین ۲۰۶ زده خودرو سفید رنگ من با ۲۰۶ مشکی تصادف کردم ۱۱۰ زنگ زدم چند بار گفتند به ۱۲۰ زنگ بزن زدم پاسخ گو نبودن کارت ماشین مشکوکم جعلی.چیکار کنم برم کلانتری اعلام کنم تلفن پاسخ گو نیستند سامانه هم فقط عضو هستم ثنا ۳ ماه پیش یه موتور ۱۵۰ میلیون تومانی ازم سرقت کردن.نمیدونم چیکار کنم راننده ۲۰۶ زنگ میزنم جواب نمیده یه پیام داده امروز پنجشنبه بریم بیمه گفتم بریم تا پرسیدم ماشینت چه رنگی دیگه جواب منو ندادن

    نویسنده بیمه
    04 اردیبهشت 1402

    سلام. این موضوع را باید از طریق پلیس آگاهی پیگیری کنید.

احمد مهدی زاده
02 اسفند 1400

سلام و خسته نباشید کارت ماشین من ارسال نشده

  کارشناس بیمه
  03 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، باید از طریق همین روش ها و از سازمان مربوطه پیگیری کنید.

  محمود
  14 فروردین 1401

  سلام
  بنده کارت خودرو را بعد از 2 ماه هنوز دریافت نکردم

   کارشناس بیمه
   15 فروردین 1401

   سلام دوست عزیز، کارت های خودرو با تاخیر زیاد ارسال می شود.

   شهروند
   17 اردیبهشت 1401

   اصلا کارتی چاپ نشده
   ماشین رو آبان خریدم

   دو ماه پیش فروختم
   چهارشنبه گذشته کارتش آمد

   ماشینی که فروخته شده

پیام
06 اسفند 1400

سلام ۳ماه تعویض پلاک کردم هر روشیم‌بگین امتحان‌کردم ولی کارت من‌میزنه موجود نمیباشد باید چکار کنم

  کارشناس بیمه
  07 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، به صورت حضوری مراجعه کنید.

صبور
12 اسفند 1400

همه این روش ها رو امتحان کردم ولی متاسفانه هنوز چیزی تحویل پست داده نشده!
بااون شماره هم تماس داشتم اصلا بوق نمیخوره وسرکاریه!
به مرکز تعویض پلاک هم مراجعه حضوری داشتم ولی گفتن راهور!
به ماربطی نداره!
به کجا باید حضوری مراجعه کنیم؟
ملت دیگه عادت کردن چون برا کارت ملی دقیقا سه سال ونیم صبرکردم!
عوضش موشک میسازن دوستان!
پیروز باشید
یاحق

  کارشناس بیمه
  12 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، متاسفانه کارت های خودرو خیلی دیر تحویل می شود.

صادقی
12 اسفند 1400

سلام خداقوت
الان ۲ماهه کارت ماشین نیومده..بصورت حضوری بخوام دنبال کجا باید برم…پلیس +۱۰ یا مرکز تعویض پلاک
ممنون

  کارشناس بیمه
  12 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، اول به مرکز پلیس+10 که نزدیکتر است، مراجعه کنید تا کامل شما را راهنمایی کنند.

ایمان
17 اسفند 1400

با سلام
من سه ماهه خودرو صفر از نمایندگی ایرانخودرو تحویل گرفتم ولی هنوز برگ سبز و کارت خودرو بدستم نرسیده ،،از کجا پیگیری کنم ؟

  کارشناس بیمه
  17 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، از طریق روش های نوشته شده و همچنین خود شرکت و نمایندگی فروش پیگیری کنید.

عباس
17 اسفند 1400

سلام
من هم تاریخ ۱۰/۱۱ تعویض پلاک کردم چیتکر هنوز بعد از ۶۵ روز نیومده زنگ زدم به پلیس راهور چک کرد گفت هنوز چاپ نشده خیلیا هم این مشکل رو دارن معلوم هم نیست چه قدر طول بکشه خوب مگه مجبورن یه کارت عادی بزنن مثل قبل مشکلیم نداره وقتی نمیتونید تامین کنید واقعا مایه تاسفه این شرایط
روز به روز زندگی رو تو این کشور حال به هم زن تر میکنن 🤯

  کارشناس بیمه
  18 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، متاسفانه این مساله زیادی اتفاق افتاده است و دلیلی هم هنوز اعلام نشده است.

  امیرحسین
  20 اسفند 1400

  سلام شماره چندا گرفتی زنگ زدی پلیس راهور؟

دلسوخته کارت ماشین
18 اسفند 1400

موضوع درباره کارت خودرو هنوز مرسوله از ناجا به پست تحویل داده نشده منظور چیست ۳ ماه گذشته برج ۷پلاک شده ماشین صفر ایران خودرو والان۱۸ /۱۲/۱۴۰۰ ولیخبری نیست یهشماره تماس بذارین مثل مشاوره نباشه کهمبلغ ۵۰۰ هزار قبض تلفن امد

  کارشناس بیمه
  18 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، متاسفانه کارت های سوخت و خودرو برای خیلی ها با تاخیر ارسال می شود. ما در این مقاله فقط در خصوص پیگیری کارت سوخت نوشته ایم. هر اطلاعات به روزی هم بیاید، این مقاله را به روز خواهیم کرد.

عباس
22 اسفند 1400

سلام یه موتور رو تازه تعویض پلاک کردم حالا دو باره میخام بفروشمش ولی کارت موتور هنوز نیامده آیا امکان تعویض پلاک وجود داره

  کارشناس بیمه
  23 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، بسیاری از کارت ها خیلی دیر می آید. حالا اینکه میخواهند چه کار کنند، ما هم نمی دانیم. بهتر است که با مرکز تعویض پلاک صحبت کنید که بعدا به مشکلی برنخورید.

  soheil
  25 اسفند 1400

  سلام بله میشه یه تعهد میدین و میتونید بفروشین

دکتر سپهری
03 فروردین 1401

با سلام. بنده نزدیک ۴ ماه است تعویض پلاک کردم. لکن کارت خودرو هنوز صادر نشده است. این موضوع برایم دردسر ساز شده. چرا که پلیس کارت ماشین برای احراز هویت خودرو طلب میکند و من نمیتواتم همیشه برگ سبز حمل کنم.

علت اینهمه تاخیر چیست؟
آیا همه افراد این مشکل را دارند و واقعا اینهمه طول میکشد صدور کارت خودرو؟
یا در فرایند صدور فقط برای من مشکل پیش امده؟
کسی میتواند راهنمایی کند
به کجا مراجعه کنم؟

متاسفانه راهور در خصوص این مشکلات هیچ اطلاع رسانی و راهنمایی درست حسابی ارائه نداده است

  کارشناس بیمه
  15 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، متاسفانه کارت های خودرو و سوخت با تاخیر زیاد ارسال می شود و کسی هم پاسخگو نیست. به هر حال می توانید یک کپی از سند داشته باشید. اما مراقب باشید.

  محمود
  23 فروردین 1401

  سلام دکتر جان منم الان 2 ماه کارت ماشینم نیومده و یه بار کد الکی میده و اداره پست میگه هیچی به پست نیومده

دکتر sepehri
03 فروردین 1401

با سلام. بنده نزدیک ۴ ماه است تعویض پلاک کردم. لکن کارت خودرو هنوز صادر نشده است. این موضوع برایم دردسر ساز شده. چرا که پلیس کارت ماشین برای احراز هویت خودرو طلب میکند و من نمیتواتم همیشه برگ سبز حمل کنم.

علت اینهمه تاخیر چیست؟
آیا همه افراد این مشکل را دارند و واقعا اینهمه طول میکشد صدور کارت خودرو؟
یا در فرایند صدور فقط برای من مشکل پیش امده؟
کسی میتواند راهنمایی کند
به کجا مراجعه کنم؟

متاسفانه راهور در خصوص این مشکلات هیچ اطلاع رسانی و راهنمایی درست حسابی ارائه نداده است

  کارشناس بیمه
  31 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، متاسفانه هیچ مرجع دقیقی برای جواب وجود ندارد و هر یک مسئولیت را به هم پاسکاری می کنند.

دکتر سپهر
03 فروردین 1401

سلام علیکم
متاسفانه خودرو تیبا صفر از کمپانی درآوردیم. ماشبن حین حرکت به شدت لرزش داشت. نمایندگی هم که وقت نمیده. به کارشناس نشون دادم گفت دیسک و صفحه نداره.

چگونه است خودرو تیبا صفر کیلومتر، دیسک و صفحه تموم کرده؟

آخه دردمون رو به کی بگیم؟
زورمون به سایپا نمیرسد دوستان. درد از درون داغونمون کرده.. 😔

وحید کاظمی
09 فروردین 1401

سلام کارت خودر چند روز می‌آید وحید کاظمی

  کارشناس بیمه
  10 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، متاسفانه با تاخیر فراوان

میلاد
15 فروردین 1401

سلام وقت بخیر
من ماشین خرید بهمن هنو کارت نیومده و میخام بفروشم آیا بدون کارت ماشین میشه فروخت؟
به کی باید تهعهد داد و چجوریه

  کارشناس بیمه
  02 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، باید با مرکز تعویض پلاک صحبت کنید.

بهرامی
17 فروردین 1401

سلام من 22 اسفند ماشین خریدم و همان روز تعویض پلاک الغدیر رفتم ولی کارت ماشین هنوز برام نیومده آدرس ازمن گرفت ولی هنوز خبری نیس کجا مراجعه کنم و اگر شماره تماس دارید لطفا راهنمایی کنید. باسپاس

  کارشناس بیمه
  08 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، تنها روش های استعلام را برای شما نوشته ایم. اصولا دیر می آید.

عودت کارت خودرو به تعویض پلاک
19 فروردین 1401

سلام
کارت ماشینم رو وقتی پستچی بعد از یک یا دوبار پیگیری به اداره پست کرج در میدان طالقانی عودت داده ولی بجای نگهداشتن ۳ ماه سریعا به تعویض پلاک عودت دادن. الان باید چکار کنم

  کارشناس بیمه
  19 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، به همون مرکز تعویض پلاک مراجعه کنید. کمی متاسفانه دوندگی دارد.

هرچی شدشد
21 فروردین 1401

سلام بنده ۷/۱۰/۱۴۰۰تویض پلاک کردم ولی هنوزکارت ماشینم نیومده رهگشامیرم میگه به ماربطی نداره کجابایدبریم راهنمایی بفرمایید

  کارشناس بیمه
  22 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، متاسفانه کارت های سوخت و خودرو با تاخیر بسیار زیاد می آید.

زمانی
01 اردیبهشت 1401

باسلام
الان نزدیک به ۶ماه داره میشه که کارت ماشین نیومده واز طریق راههای ارائه شده هم پیگیری کردم اما میزنه هیچ مرسوله ای با این مشخصات از طریق ناجا تحویل پست داده نشده..ضمن اینکه بدون کارت خودرو هم کارت سوخت برای من درخواست نمیده پلیس۱۰+…الان تکلیف چیه دقیقا؟؟خب حداقل یه تبصره بزارید وقتی نمی‌تونید به موقع کارت صادر کنیدخب

  کارشناس بیمه
  21 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، ما سایت فروش بیمه هستیم و تاکنون جوابی برای ارسال دیر کارت های سوخت و خودرو بیان نشده است.

آیا وقتی ما کارت سوخت ثبت نام کنیم و آدرس ما آمد و ما خانه نباشین به کی امدند
05 اردیبهشت 1401

وقتی ما کارت سوخت ثبت نام کنیم و آدرس ما آمد و ما خانه نباشین به کی امدند

  کارشناس بیمه
  06 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، اصولا به همسایه یا سرایدار یا مرجوع می شود.

رحیمی
09 اردیبهشت 1401

کارت خودرو نیامده ازپست هم استعلام گرفتم که اعلام کرد کارتی بااین مشخصات در اداره پست وجود نداردوشش ماه هست که تعویض پلاک کردم و کد دستوری #۱۱۰* هم که کارنمیکنه

  کارشناس بیمه
  05 تیر 1401

  سلام متاسفانه کارت ها با تاخیر زیاد ارسال می شود.

sgh
11 اردیبهشت 1401

سلام. آیا بدون مدارک ماشین هم می توان بیمه بدنه خریداری کرد؟ در حال حاضر هیچ مدرکی از ماشین در دست ندارم!!

  کارشناس بیمه
  12 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، حداقل باید سند سبز خودرو را داشته باشید.

Soheila
12 اردیبهشت 1401

از طریق دو راه کاری که ارائه دادین انجام نمیشه
لطفا راهکار مناسب ارائه بدین
فقط وقتمون پای تلفن و راهکارتون تلف شد
اول:
*110#
اصلا راه اندازی نشده
دوم:
0218470000
اصلا نمیگیره

  Soheila
  12 اردیبهشت 1401

  منظورم 02184470000بود

Yaser
13 اردیبهشت 1401

سلام دو سه ماهی هست که تعویض پلاک کردم هنوز کارت خودرو نیامده چیکار کنم

  کارشناس بیمه
  21 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، کارت ها با تاخیر زیاد ارسال می شوند.

محمد برهانی راد
15 اردیبهشت 1401

باسلام اواخر دیماه 1400 ماشین تعویض پلاک کردیم تا امروز که مورخ 15/2/1401 می باشد کارت شناسایی ماشین بنده نیامده ودرسایت هم جستجوکردم میگه که همچین مرسوله ای ازطرف راهوربه پست تحویل داده نشده است .

  کارشناس بیمه
  15 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، متاسفانه کارت ها با تاخیر فراوان تحویل می دهند و ارگان ها پاسکاری می کنند.

امیر
15 اردیبهشت 1401

سلام وقت بخیر
اینجانب برج 11 1400 در مرکز تعویض پلاک چیتگر سند گرفتم و پلاک،
در برنامه پلیس من، برای کارت خودرو میزنم پاسخ میدهد چاپ شده
ولی در سامانه رهگیری مرسولات سازمانی میزنم، میگه، هیچ مرسوله ای از طرف ناجا به پست داده نشده؟
ممکنه صادر نشده باشه ولی چاپ شده باشه؟
ممنون

  کارشناس بیمه
  16 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، متاسفانه کارت های سوخت با تاخیر ارسال می شوند و تا به حال سازمانی پاسخگو نبوده است.

www.alimehrmms@gmail.com
18 اردیبهشت 1401

سلام برج ۱۰ سال گذشته تعویض پلاک کردم ولی هنوز کارت برام نیومده به سایت پست میرم میزنه به پست تحویل نشده زنگ زدم میگن تراشه نداریم پس چکار باید بکنم

  کارشناس بیمه
  18 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، متاسفانه پاسخگویی ها اصلا کامل و درست نیست.

خانم زهرا فرخادسعدآباد#خانم_سعدآبادkhanome.saad.abad@
19 اردیبهشت 1401

باسلام‌ ماشین من حدود۱۰سال قبل باکیف مدارک که داخل ماشین بودسرقت شد مدتی بعدخودرودرحالی که درخیابان رها شده بودپیدا شد بدون مدارک وهنوز ما اقدام به گرفتن کارت نکردیم خواستم بدونم ممکن پیدا شده باشه وبه صندوقی جایی تحویل داده باشن ازکجامیتونم استعلام بگیرم خداروچه دیدی شایدپیداشه

  کارشناس بیمه
  19 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، می توانید از خود پست پیگیری کنید. احتمالا سیستمی باید باشد که شما مشخصات را وارد کنید تا اگر پیدا شد، به شما اطلاع داده شود. در غیر این صورت خیلی سریع اقدام به گرفتن کنید تا از آن سواستفاده نشود.

داوود
28 اردیبهشت 1401

سلام دو ماهه ماشین صفر تحویل گرفتم هنوز کارت ماشین صادر نشده خب یعنی چی شما که نمیتونید این مدل کارت را صادر کنید مثل قدیم همون کاغذی را چاپ کنید ملت که نمیتونن هر روز سند ماشین همراه داشته باشند که یه موقع پلیس جلو ماشینو گرفت بی مدارک نباشند واقعا درد آوره تو این دوره از زمان یه کارت ساده نمیتونن چاپ کنند اونوقت برای دنیا شاخ و شونه میکشند

  کارشناس بیمه
  28 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، ما سایت فروش بیمه هستیم و این مطلب فقط آشنایی با پیگیری را نوشته ایم و اصلا ارتباطی به ما ندارد. متاسفانه کارت های خودرو و سوخت و غیره با تاخیر بسیار زیادی ارسال می شود.

مهدی
02 خرداد 1401

سلام
بنده خودرو صفر از نمایندگی خرید کردم، کارت سوخت اومد، اما کارت ماشین و سند علیرغم اینکه در سامانه پلیس من، میزنه که فروردین ماه چاپ شده و دارای کد رهگیری پست هست. در سامانه رهگیری پست اطلاعاتی ازش موجود نیست.
در سامانه مرسولات سازمانی هم عنوان میشه هنوز تحویل پست نشده.
چطور بیش از یکماه مدارک صادر شده اما ارسال نشده؟

  کارشناس بیمه
  02 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، در این خصوص خود ما هم اطلاعاتی نداریم. البته کارت های صادر شده خودرو صفر از طرف نمایندگی نسبت به تاخیرهای امروز زودتر می رسد. به پست سربزنید شاید آمده باشد.

شهرام
04 خرداد 1401

سلام ، دوستان ، منم مثل شما بودم ، برید اَپ برنامه پلیس من رو دانلود کنید و رو گزینه راهور بزنید ، برید گزینه اخر استعلام کارت و سند خودرو رو بزنید ، اولش از اون بالا سه خط بالای برنامه کیف پولتون رو به مبلغ 5200 شارژ کنید و برید همون گزینه هایی رو که گفتم بزنید و با شماره پلاکتون ببینید که آیا براتون ناجا به پست ارسال کرده یا خیر ، در صورت ارسال کد رهگیری پستی رو بهتون میده که بغلش جستجو رو بزنید سایت پست و کد رهگیری رو که کپی کردین بزنید و ببینید کجا بسته تون گیر کرده ، دوستان به این سایت https://najatracking.post.ir اعتماد نکنید الان چند ماه من میرفتم اینجا استعلام میگرفتم ، اشتباه میزنه براتون ، شما حتما از طریق برنامه پلیس من برید که برای ناجا هستش ، ضمناً اگه قبلا اطلاعاتتون در سامانه ناجا و راهور باشه دیگه مشکلی با این برنامه نخواهید داشت

مجید نظارت
10 خرداد 1401

کارت خودرو من بعد از 3 ماه صادر شده و به آدرس منزل قبلی ارسال شده . فقط یکبار پستچی مراجعه کرده و بلافاصله هم اداره پست منطقه 16 برگشت زده به شهرک آزمایش .دیروز رفتم شهرک آزمایش و گفتن باید بعد از 20 روز دوباره برم مراکز تعویض پلاک و از اول درخواست صدور کارت خودرو بدم !!!!!

علی
06 تیر 1401

سلام من باری کارت المثنی اقدام کردم ولی اشتباها کد پستی رو اشتباه دادم ولی آدرس محل سکونت دقیق هستش میخاستم ببینم مشکل پیش نمیاد برا تحویلش یا باید دوباره برم تعویض پلاک

  کارشناس بیمه
  07 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، اصولا با کد پستی ارسال می شود. ولی اینکه مشکلی دقیقا پیش می آید یا خیر، اطلاعاتی نداریم.

نیلوفر
21 تیر 1401

سلام من تعویض پلاک کردم ولی برگه موقت بهم ندادن چجوری میتونم برگه ماشین موقت بگیرم؟

  کارشناس بیمه
  22 تیر 1401

  سلام برگه موقت؟

مهران
22 تیر 1401

سلام ببخشید من یه کارت خودرو پیدا کردم چجوری میتونم صاحبشو پیدا کنم؟ایا میشه از طریق کارت خودرو شماره تماس شخصو پیدا کرد

  کارشناس بیمه
  23 تیر 1401

  سلام بهتر است که دفترپستی تحویل دهید.

سپیده
09 شهریور 1401

سلام
کارت ماشین من هم نیومده، هرروز توی سایت najatracking چک میکردم مینوشت که این مرسوله تحویل پست داده نشده. بعد متوجه شدم این سامانه به روز نیست. یک بارکدپستی پشت برگ سبز هست اون رو زدم و دیدم سه ماه پیش وقتی سفر بودم بسته اومده و برگشت خورده الان روزهای اخر که توی پست میمونه با سختی بسته رو گرفتم.

  کارشناس بیمه
  12 شهریور 1401

  سلام متاسفانه این مشکلات هنوز وجود ندارد و کسی هم پاسخگو نیست.

سمیه خدابخشی ۰۹۱۲۸۱۲۳۹۷۴
01 آذر 1401

سلام من کارمند بیمارستانم منزل نیستم بیشتر اوقات بیمارستانم
باید آدرس و کد پستی بیمارستان را برای دریافت کارت بدهم

  کارشناس بیمه
  01 آذر 1401

  سلام خانه باشد بهتر است اما باز از خود دفتر مربوطه بپرسید.

ALI
01 آذر 1401

سلام بنده خودرویی خریداری کردم فروشنده کارت ماشین وکارت سوخت رابه ماتحویل نمی‌دهد امکان المثنی وجود دارد

  کارشناس بیمه
  01 آذر 1401

  سلامباید تحویل دهد و با یک وکیل مشورت کنید.

آرش
29 آذر 1401

بعد از سه ماه پیگیری هنوز خبری از کارت خودرو نیست آخه مگه مجبورید ادای خارجیا رو در بیارید همون کاغذی چاپ کنید بدید کسی بهتون نمیگه لال هستید

  نيكي
  17 بهمن 1401

  سلام
  وقتي اسممون تغيير كرده چطور كارت ماشين كه به اسم قبلي است عوض كنيم؟
  لطفا راهنمايي كنيد

   کارشناس بیمه
   17 بهمن 1401

   سلام. با ارائه مدارک شناسایی و گواهی ثبت احوال به مراکز تعویض پلاک مراجعه کنید.

بنده ذلیل خدا
23 بهمن 1401

من ماشین صفر خریدم شرکت خودش بیمه کرده ولی شماره خودرو داخلش نیست فقط شماره شاسی و موتور هست آیا مشکل ایجاد نمیکند؟

  کارشناس بیمه
  23 بهمن 1401

  سلام دوست عزیز. بعد از تحویل گرفتن خودرو باید بلافاصله آن را بیمه کنید.

رحیمی
16 اسفند 1401

سلام چند ماه پیش کارت خودرو صادر شده و به خوزستان ارسال شده و اداره پست منطقه ما که تحویل گرفته میگه شماره تماس روی پاکت نبود و برگشت داده تهران . الان چطور از تهران دوباره پیگیر بشم دوباره ارسال کنند ؟

پرنیا
16 اسفند 1401

سلام چند ماه پیش کارت خودرو صادر شده و به خوزستان ارسال شده و اداره پست منطقه ما که تحویل گرفته میگه شماره تماس روی پاکت نبود و برگشت داده تهران . الان چطور از تهران دوباره پیگیر بشم دوباره ارسال کنند ؟

  کارشناس بیمه
  16 اسفند 1401

  سلام. از طریق سامانه مرسولات پستی.

علی اکبر دودانگه
25 اسفند 1401

کارت من سه ساله نیومده.سایت پست میزنه ناجا تحویل نداده.کجا باید مراجعه کنم؟

  کارشناس بیمه
  26 اسفند 1401

  سلام دوست عزیز. به ناجا مراجعه کنید.

وحید
07 فروردین 1402

سلام کارت ماشینم نیومده.رفتم پلیس +10گفتن برو تعویض پلاک.رفتم تعویض پلاک الان من 2ماهه ماشین وخریدم 1ماه پیش پیگیرشدم مگه نباید کارت 3ماه تو اداره پست بمونه کو پس.میگن دوباره ثبت نام کن تعویض پلاک 300ام بده شاید دوباره بیاد برگرده نیاد چیکارکنم لطفا راهنمایی کنید

وحید
07 فروردین 1402

البته یادم رفت اینم بگم.اتفا قا گفتم برم ناجا تهران بگیرم تعویض پلاک گفت برو .بعدش یکی دیگه ام مثل من دنبال کارت ماشینش بود بعد ازاین که من خواستم برم هنوز نرفته بودم همون دوربرد بودم .اون آقا ام گفت منم برم دنبال کارتم ناجا تعویض پلاک گفت نروجواب نمی‌دم بی فایده است منم اون اقارودیدم ول نمیکنه سرکارش گذاشتم گفتم بره .تنها راهش ثبت نام دوباره است چیکارکنم لطفا راهنمایی کنید

  کارشناس بیمه
  07 فروردین 1402

  بهتر است مجددن ثبت نام کنید.

امیر
17 اردیبهشت 1402

سلام کارت خودرو فامیل ما رو فرستادن به یه ادرسی که نبودیم پیگیری کردیم پست گفت دست مانیس برگردوندیم به شماره گذاری اونجا رفتیم گفتن کارت شما معدوم شده!!! چند زمانی هم گذشته ، حالا باید چیکار کنیم؟ ؟؟؟

  نویسنده بیمه
  18 اردیبهشت 1402

  سلام. درخواست مجدد ثبت کنید.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید