07 ژوئن 2023

کارت خودرو: مدارک، شرایط و روش‌های استعلام کارت ماشین (۱۴۰۲)

خودروها از این جهت اهمیت دارند که وسیله حمل و نقل انسان‌ها در طول روز هستند. خواه نیاز به رفت و آمد طولانی به محل کار را برطرف کنند، خواه سفر کوتاه‌تری برای انجام کارهای اطراف شهر را به عهده بگیرند. زمانی که خودرویی را خریداری می‌کنید، در وهله اول به امکانات آن توجه کرده بعد بقیه موارد را درنظر خواهید گرفت. یکی از مهم‌ترین عواملی که باید به آن توجه ویژه‌ای داشته باشید، کارت خودرو است. در واقع، همان سند خودرو که در صورت عدم وجود، مشکلات زیادی را برای شما فراهم می‌کند. بدون کارت خودرو، نمی‌توانید ثابت کنید خودرو متعلق به شماست.

اگر اتومبیلی را خریداری کرده‌اید و هنوز کارت آن به دستتان نرسیده است، بهتر است با راه‌های پیگیری کارت خودرو آشنا شده و اقدامات لازم را انجام دهید.در واقع با روش‌هایی می‌توانید به استعلام کارت اتومبیل پرداخته و وضعیت آن را بررسی کنید.برای اطلاعات بیشتر در ادامه با ما همراه باشید.

کارت خودرو چیست؟

 باید بدانیم که کارت ماشین نشان دهنده مالک خودرو است؛ به بیان دیگر، بدون داشتن آن، مالک اتومبیل مشخص نخواهد بود. ماهیت این کارت نشان دادن مالکیت صاحب خودرو است.در این کارت، اطلاعات و مشخصات زیر درج می‌شوند:

 •  شماره پلاک
 • شماره VIN خودرو
 • نوع و مدل خودرو رنگ و مشخصات فنی
 • مشخصات مالک ازجمله نام، کد ملی، نام پدر و کدپستی

 

فرض کنید در جاده‌ای مشغول رانندگی هستید و کمربندایمنی خود را نبسته یا سرعت غیر مجاز دارید.پلیس در صورت مشاهده، خودروی شما را متوقف کرده و از شما گواهی‌نامه و کارت ماشین را مطالبه می‌کند. در این شرایط، اگر این کارت مخصوص ماشین را نداشته باشید،در دردسر بزرگی خواهید افتاد.
در زمان خرید خودرو، کارت آن به شما تحویل داده نخواهد شد.همچنین این کارت به سرعت صادر نخواهد شد. زیرا باید مراحل قانونی خود را طی کند. برای آسوده کردن خیال خود می‌توانید با استفاده از روش‌هایی  به پیگیری کارت خودرو بپردازید.در قدم اول باید بدانید که برای پیگیری این مدرک مهم ماشین چه مدارکی نیاز است؟

مدارک احراز آدرس خریدار خودرو

احراز آدرس خریدار خودرو روشی مناسب برای شناسایی نشانی دقیق مالک و دریافت کارت اتومبیل  است. با ارائه‌ی مدارک زیر می‎‌توانید برای دریافت این کارت معتبر اقدام نمایید:

1. اگر صاحب منزل مسکونی باشید، باید سند مالکیت خود را با قبوض آب یا برق ارائه دهید.
2. چنانچه سندی از خود نداشته  یا ملک استیجاری دارید، باید سند اجاره‌نامه با کدرهگیری و هولوگرام را ارائه دهید.(وجود قبوض آب، برق یا گاز الزامی ا‌ست)
3. چنان‌که جواز کسب معتبری دارید، با ارائه آن می‌توانید به همراه همان قبوص گفته شده نسبت به احراز آدرس خود اقدام نمایید.
4. روش بعدی ارائه گواهی اشتغال به ‌تحصيل فرزندان مالک ماشین با ذكر آدرس محل سكونت والدين است كه آموزش‌ و پرورش منطقه آن را تائيد کرده‌ باشد.

سایر مدارک موردنیاز برای احراز آدرس خریدار ماشین در شرایط مختلف

5.  در صورتی که کارمند نیروهای مسلح یا دولت هستید؛ باید از محل خدمت خویش، معرفی‌نامه معتبر به همراه آدرس دقیق محل سکونت ارائه دهید.
6. در صورتی که مالک خودرو بوده و در منزل والدین خود زندگی می‌کنید، باید سندی را که به نام پدر/مادر خود زده شده، به همراه قبوض آب و برق ارائه دهید.
7. در صورتی که منزل به نام همسر شما بوده و در آن سکنی گزیده‌اید، باید سندملک (به نام همسرتان) را به همراه یکی از قبوض آب و برق برای احراز آدرس ارائه دهید.
8. چنانچه هیچ یک از مدارک اشاره شده را نداشتید، می‌توانید براساس محل صدور شناسنامه‌تان به همراه یکی از قبوض آب و برق به منظور احراز آدرس اقدام نمایید.
9. همچنین شما می‌توانید با ارائه دفترچه تامین اجتماعی معتبر به همراه یکی از قبوض آب، آدرس خود را احراز نمایید.
10. اگر  ساکن یکی از شهر/روستاهای مرزی هستید که در در زمان جنگ مجبور به کوچ به شهر دیگر شده‌اید، باید تاییدیه شورای محل/روستای مربوطه را جهت احراز آدرس ارائه کنید.
11. چنان که در منازل اوقافی زندگی می‌کنید، تاییدیه شورای محل/روستا به علاوه‌ی نامه‎ رسمی از ادارات عشایر، برای احراز آدرس الزامی ا‌ست.

مدت زمان صدور کارت خودرو

حتما  شما هم پس از خرید اتومبیل، دوره‌ی انتظار  دریافت کارت خودروی خود را سپری کرده‌اید. اینکه کارت خودرو چقدر طول می‌کشد تا بیاید؟ قطعا با قرارگرفتن در این شرایط، به دنبال روش‌هایی برای پیگیری این مدرک بوده‌اید. بهتر است بدانید که برای صدور کارت ماشین مدت زمان تقریبی ده روز کاری مد نظر است. البته این مدت می‌تواند از ده روز تا دو ماه به طول بینجامد.برای این‌که بتوانید روند دریافتی این مدرک ماشین را بررسی کنید، باید با روش‌های استعلام کارت ماشین آشنا شوید.

نحوه‌ استعلام کارت خودرو

یکی از مهم‌ترین مدارکی که اتومبیل باید داشته باشد، کارت خودرو است. هیچ اتومبیلی بدون داشتن این کارت واجد شرایط خرید نیست. مثل گوشی تلفن همراهی که جعبه ندارد! ماشین هم بدون این کارت از ارزشی برخوردار نخواهد بود و نمی‌توان ثابت کرد مالک آن دقیقا چه شخصی‌ست.در زیر به روش‌های پیگیری این کارت و استعلام آن اشاره می‌کنیم:

پیگیری کارت ماشین از طریق کد دستوری USSD

همیشه استعلام کارت با کد دستوری USSD از آسان‌ترین روش‌هاست. برای استعلام باید کد #110* را شماره گیری کنید.

پیگیری کارت خودرو از طریق پیامک(SMS)

در حال حاضر، امکان پیگیری کارت ماشین از طریق پیامک یا SMS وجود ندارد. بلمکه باید از روش های دیگر که ذکر شد، پیگیری لازم انجام شود.

پیگیری کارت خودرو از طریق پست

امروزه افراد زیادی از خدمات پستی برای دریافت بسته‌های خویش استفاده می‌کنند، زیرا امنیت بیشتر، هزینه کمتر و قابلیت پیگیری در این روش است. افرادی که منتظر دریافت کارت خودرو هستند، می­‌توانند استعلام کارت خودرو از اداره پست را انتخاب کنند. حال به چه صورت؟هنگامی که کارت ماشین شما صادر می‌شود، قبل از این‌که به دست شما برسد، اداره‌ی پست، گیرنده‌ی آن خواهد بود. به این صورت اداره‌ی پست، این سند را ارسال خواهد کرد.شاید الان فکرکنید که برای پیگیری کارت مالکیت ماشین خود،  باید به اداره‌ی پست مراجعه کنید، در صورتی که اینطور نیست.

اداره پست نیز مانند سایر ادارات، خدمات اینترنتی را برای سهولت مشتریان ایجاد کرده است.می‌توانید به سایت www.post.ir مراجعه کرده و به صورت اینترنتی، کارت خودروی خود را پیگیری نمایید.

پیگیری کارت خودرو از طریق تماس با اداره پست

به پیگیری این کارت از طریق پست و وب سایت آن اشاره کردیم. در این قسمت، مبنای توضیحات بر پایه‌ی تماس با اداره‌ی پست می‌چرخد. اگر نتوانستید از طریق سایت کارت خود را پیگیری کنید، می‌توانید با شماره‌ی 02184470000 تماس حاصل فرمایید. کارشناسان شرکت پست پاسخگوی بوده و شما را در پیگیری این مدرک مهم اتومبیل یاری می‌دهند.

پیگیری کارت خودرو از طریق رهگیری مرسولات سازمانی

برای پیگیری مرسوله حاوی کارت خودرو، فقط کافی است تا وارد سایت «سامانه رهگیری مرسولات سازمانی» به آدرس https://najatracking.post.ir/  شوید. سپس گزینه کارت خودرو را انتخاب کنید و بعد با وارد کردن شماره VIN کارت ماشین و اعداد کنترلی، مرحله ارسال کارت خودرو را مشاهده کنید.

برای اینکه بدانید «vin در کارت خودرو چیست»، مقاله مرتبط آن را صفحه بلاگ ما مطالعه کنید.

پیگیری کارت خودرو با کد ملی

در حال حاضر، امکان پیگیری کارت ماشین با کد ملی وجود ندارد. البته کارت ملی برای دریافت خدمات و احراز هویت اهمیت دارد. برای زمان ثبت و انجام کارهای اداری در مرکز تعویض پلاک و دریافت کارت خودرو، داشتن کارت ملی الزامی است؛ اما چیزی به اسم پیگیری صدور کارت خودرو با کد ملی نداریم.

برای کسب اطلاعات جامع در خصوص پیگیری کارت ماشین می‌توانید، مقاله بیمه دات کام با عنوان پیگیری کارت خودرو را مطالعه نمایید.

نحوه پیگیری کارت ماشین صفر

اگر ماشین نو خریده اید؛ اما از چگونگی کارت خودرو بی خبر هستید نگران نباشید. زیرا در ادامه به بررسی نحوه پیگیری کارت ماشین صفر می پردازیم:

 • استفاده کد دستوری *110#
 • تماس با اداره پست نزدیک به محل زندگی

مراجعه به سایت  https://kb.ict.gov.ir

دلایل مفقودی کارت خودرو در پست

گاهی همه‌ی نرسیدن‌ها نشان از بی مسئولیتی سازمان‌ها نیست. برخی اوقات ممکن است خطای خود فرد باعث این نرسیدن‌ها باشد. حال این موضوع یعنی چه؟
همیشه نرسیدن کارت به معنی این نیست که اتفاقی از سمت کارشناسان مربوطه یا اداره پست رخ داده باشد، ممکن است به دلایلی کارت شما برگشت بخورد:

1. آدرس اشتباه باشد.
2. هنگام مراجعه مامور پست، کسی در آدرس داده شده نباشد که کارت را تحویل بگیرد.

راه های پیگیری و استعلام کارت خودرو برگشتی

همانطور که در مطلب فوق به آن اشاره کردیم، ممکن است به دلایلی کارت خودروی شما برگشت بخورد، حال در این قسمت راه‌های پیگیری کارت خودروی برگشتی را به شما آموزش خواهیم داد.

پیگیری کارت خودرو برگشتی با کد #۱۱۰*

به یک روش پیگیری تحت عنوان کد دستوری اشاره کردیم. با استفاده از این روش، می‌توانید علاوه بر پیگیری کارت ماشین، وضعیت کارت برگشتی را نیز بررسی کنید.

پیگیری کارت برگشتی از راهور ناجا (مراکز تعویض پلاک)

مرحله نهایی‌ پیگیری کارت برگشتی، استعلام از طریق پلیس راهور است.براساس بیانیه‌ی پلیس راهور، مامور پست موظف است که تا ۳ بار به آدرس اعلامی مراجعه نماید. در صورت تحویل نگرفتن کارت ماشین به بخش معطله منتقل می شود. البته چنانچه بعد از ۳ ماه نسبت به تعیین تکلیف مرسوله سازمانی اقدامی صورت نگیرد، این مدرک ماشین  برگشتی به (مراکز تعویض پلاک) مجموعه پلیس راهور ناجا مرجوع می شود. در حقیقت تنها راه برای پیگیری کارت خودرو از ناجا به صورت مراجعه حضوری است. برای پیگیری کارت ماشین برگشتی از راهور حتماً مدارک لازم را با خود به همراه ببرید.

پیگیری کارت خودرو برگشتی از شهرک آزمایش

چندی پیش به منظور پیگیری کارت ماشین، گزینه مراجعه به شهرک آزمایش به ذهن می‌رسید. امروزه با تغییرات به وجود آمده در بخش سخت افزاری و نرم افزاری، مراجعه برای پیگیری این کارت به مراکز تعویض پلاک محول شده است. به هرحال، برای پیگیری کارت خودرو بعد از تعویض پلاک، لازم است که به یکی از روش‌­های نوشته شده در بالا اقدام کنید.

تاکنون به کلیاتی مربوط به یکی از مدارک خودرو یعنی کارت آن پرداختیم، ولی باز هم شاید سوالاتی در ذهن شما وجود داشته باشد. ما درصدد هستیم در زیر این ابهامات را رفع کنیم:

در صورتی که کارت ماشین مفقود شود برای دستیابی به آن چه کاری باید انجام داد؟

اگر برحسب شانس بدتان،  کارت ماشین گم شود، می‌توانید برای دریافت المثنی‌ آن اقدام نمایید. همان‌طور که برای دریافت شناسنامه المثنی ارائه مدارکی الزامی‌ست، برای دریافت کارت خودروی المثنی نیز باید مدارکی را ارائه دهید. در زیر به این مدارک اشاره می‌کنیم.

مدارک لازم برای صدور کارت خودرو المثنی

مدارک زیر را می­بایست برای صدور کارت خودرو جدید المثنی تحویل دهید:

 • اصل مدارک شناسایی مالک خودرو شامل کارت ملی و شناسنامه (اصل وکالت‌نامه برای نماینده قانونی وی همراه با مدرک شناسایی معتبر)
 • نسخه اصلی سند فروش کارخانه سازنده برای خودروهای تولید داخل
 •  اصل سند مالکیت صادرشده توسط پلیس راهور ناجا
 •  مالک خودرو می‌بایست جهت یافتن کارت ، آگهی مفقودی آن را در روزنامه‌‌های کثیرالانتشار، درج کند.
 • در صورت عدم پرداخت وجوه جرائم معوقه توسط مالک، ارائه گواهی مفاصاحساب اجرائیات الزامی است.
 • در مرحله بعد، واریز فیش بانکی با مبلغ تعیین‌شده به شماره حساب 0100801426004 بانک ملی بابت هزینه صدور کارت المثنی است.
 •  پرداخت هزینه پستی با مبلغ تعیین‌شده بابت ارسال کارت خودرو به آدرس مالک ضرورت دارد.

مدارک کارت المثنی ماشین

دیگر مدارک کارت خودرو المثنی شامل:

 •  اصل مدارک شناسایی معتبر شامل کارت ملی یا شناسنامه یا وکالت‌نامه برای نماینده قانونی وی به همراه مدارک شناسایی.
 • اصل سند خودرو صادر شده توسط پلیس راهور ناجا.
 • مدارک احراز سکونت مالک در آدرس اعلامی.
 • ارائه بیمه‌نامه شخص ثالث معتبر.
 • تاییدیه معاینه فنی
 • ارائه گواهی مفاصا حساب از اجرائیات در صورت عدم پرداخت وجوه جرائم معوقه.
 • اخذ تعهد کتبی از مالک و یا نماینده قانونی.
 •  پرداخت مبلغ مصوب بابت هزینه خدمات

در هنگام ارائه مدارک مذکور، حضور مالک خودرو یا مالک قانونی او الزامی است.

استعلام بیمه شخص ثالث

دلایل تاخیر در ارسال کارت خودرو

گاهی مدت زمان ارسال کارت خودرو طولانی‌تر از زمان عادی خواهد شد. ثبت نشدن اطلاعات پیگیری خودرو در سامانه رهگیری مرسولات و ثبت آدرس اشتباه یا آدرس قبلی مالک دو دلیل اصلی هستند.

ضرورت داشتن کارت خودرو

نداشتن کارت خودرو به منزله نبود مالکیت صاحب خودروست. یعنی اگر خودرویی سند نداشته باشد، مالک آن مشخص نیست!  برای رانندگی در سطح شهر، به همراه داشتن برخی مدارک مثل کارت خودرو، گواهی‌نامه و بیمه شخص ثالث اجباری است. به همراه نداشتن این مدارک  موجب جریمه‌های سنگین و تبعات بدی خواهد شد. چنانچه برای خودروی خود بیمه شخص ثالث خریداری نکرده‌اید،می‌توانید در سایت بیمه دات کام در قسمت استعلام بیمه شخص ثالث، پس از پر کردن فرم اطلاعات و درخواست این بیمه‌نامه، آن را در مقصد انتخابی خود دریافت نمایید.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
person
morteza_a_s
07 مارس 2024

با سلام
بنده یک خودروی صفر کمپانی از یکی از شرکتهای فروش خودرو خریدم ولی مدارک به دستم نرسیده، چجوری میتونم پیگیری کنم که زودتر به دستم برسه تا عید مشکلی نداشته باشم؟

  person
  نویسنده بیمه
  09 مارس 2024

  سلام دوست عزیز
  از طریق کمپانی و راهنمایی و رانندگی موضوع را پیگیری کنید. در مورد کارت سوخت نیز در دفاتر پلیس +10 درخواست خود را ثبت کنید.

person
شهری
05 فوریه 2024

کارت ماشین بعد از تعویض پلاک هنوز به دستم نرسیده قصد دارم با اتومبیل برم سفر اگر احیانا پلیس راه کارت ماشین را درخواست کند چه مدرکی می توانم ارائه نمایم؟

  person
  نویسنده بیمه
  05 فوریه 2024

  سلام دوست عزیز
  باید مدارک خودرو را به همراه داشته باشید.

person
Name
04 فوریه 2024

سلام
میشه کسی با داشتن کارت ماشین میتونه ازش سو استفاده کنه؟!

  person
  نویسنده بیمه
  05 فوریه 2024

  سلام دوست عزیز
  بهتر است مدارک خودرو دست افراد غریبه نباشد.

person
رهاورد
07 ژانویه 2024

سلام،من یه ماشین خریدم ،بعد چندین ماه پیگیری متوجه شدم،تعویض پلاک کارتم رو بدون اسم و آدرس به پست داده ،پست عودت داده ناجا،ناجا میگه اینجا نیست،یا شکایت کن از ما!!!یا بیا دوباره تعویص پلاک،من که اصلا کارتی به دستم نرسیده باید هزینه مجدد بدم یا برم وقت بگیرم برم مجددتعویض پلاک و هزینه نمیگیرن؟

  person
  نویسنده بیمه
  08 ژانویه 2024

  سلام دوست عزیز
  در مراکز تعویض پلاک هزینه انجام خدمات دریافت می شود.

person
میرزایی
28 اکتبر 2023

سلام. برای دریافت کارت المثنی در مراکز تعویض پلاک هیچ نیازی به آگهی نیست. در ضمن اساساً کارت المثنی خودرو هم هیچ ضرورتی ندارد و شما می‌توانید از کپی برگه سبز خودرو همراهتان استفاده کنید. تا زمانی که خودروتان را بفروشید که خریدار با مراجعه به مرکز تعویض پلاک و ارائه برگه سبز می‌تواند برای تغییر مالکیت اقدام کند. دقت کنید که کل این مطالب منتشر شده در اینترنت مبنی بر تبعات عدم اقدام برای کارت خودرو المثنی و عدم آگهی کردن برای کاسبی کردن شرکت ها و روزنامه‌های صوری درج آگهی و خالی کردن جیب شماست. تعرفه کارت خودرو المثنی هم چیزی حدود تعرفه تعویض پلاک است و شما باید رقمی حدود 550 هزار تومان پول مفت را برای صدور کارت المثنی بپردازید که اساساً داشتن ان هیچ ضرورتی ندارد.

  person
  رحمانی
  17 نوامبر 2023

  خیر ببینی

  person
  Madani
  20 نوامبر 2023

  محل تولد شناسنامم تهرانه و وقتی ساکن تهران بودم ماشین خریدم پلاک تهران شد.الان۶ساله کرج خونه خودم ساکنم و چندماه قبل کارت ماشین گم شد.میخوام ببینم برای کارت المثنی باتوجه به آدرس جدید باید تعویض پلاکم انجام بدم یا اینکه تا وقتی ماشین نفروشم میتونم از همون پلاک تهران استفاده میشه؟

   person
   نویسنده بیمه
   21 نوامبر 2023

   سلام دوست عزیز
   کافی است درخواست المثنی کارت خودرو خود را ثبت کنید.

  person
  محمد
  07 دسامبر 2023

  سلام، در زمان توقف خودرو توسط پلیس اگر کپی کارت باشد قابل قبول است یا پلیس اصل را میخواهد وشما را جریمه می کند؟

   person
   نویسنده بیمه
   09 دسامبر 2023

   سلام دوست عزیز
   باید اصل کارت خودرو را به همراه داشته باشید.

person
ناهید
07 اکتبر 2023

سلام وقت بخیر من پنجم تعویض پلاک انجام دادم همون روز یه. برگه با کد پستی دادن به من که از اون کد برای کارتم پیگیری کنم تا روز چهارشنبه که گفت مرسوله ای دست پست داده نشده از روز پنجشنبه نوشت تحویل دست پست تهرانه .. ممکنه مدت طولانی دست پست بمونه یا بلاخره میفرستن برات؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  08 اکتبر 2023

  سلام دوست عزیز
  بله مدتی زمان می برد.

person
علیرضا
28 سپتامبر 2023

سلام من چند روز پیش تعویض پلاک انجام دادم و شماره جدیدی گرفتم و مبلغ ۵۰۰ هزار تومن هم برای تعویض پلاک پرداخت کردم الان یکی از پلاک ها ضربه خورده و خراب شده برای اینکه مجدد با همین شماره یک پلاک جدید برام چاپ کنن باز هم باید همین مبلغ رو پرداخت کنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  30 سپتامبر 2023

  سلام دوست عزیز
  خیر، به مراکز تعویض پلاک مراجعه نمایید فقط هزینه پلاک جدید از شما دریافت می شود.

person
ایران خودرو
25 سپتامبر 2023

من بیش از یه ماهه که یه ماشین صفر خریدم که نمره شهرستان داره هیچ مدرکی بهم تحویل ندادند و همش امروز و فردا می‌کنند میگن مدارک دیر صادر شده وکالت نزده بنظرتون طبیعیه؟ و معمولا چقدر طول میکشه

  person
  نویسنده بیمه
  26 سپتامبر 2023

  سلام دوست عزیز
  بله تحویل مدارک مدتی زمان بر است. برای پیگیری این مورد به صورت حضوری به مرکزی که خودرو را خریداری کرده اید مراجعه کنید.

person
Mostafa samadyan
24 سپتامبر 2023

سلام من الان دوسال کارت ماشینم نیومده باید چکار کنم

  person
  نویسنده بیمه
  25 سپتامبر 2023

  سلام دوست عزیز
  لطفا این موضوع را از طریق مرکزی که خودرو را خریداری کرده اید پیگیری نمایید.

person
محسن
09 سپتامبر 2023

کارت ماشین چند روزه میاد

  person
  نویسنده بیمه
  10 سپتامبر 2023

  سلام دوست عزیز.
  معمولا 45 الی 65 روز کاری زمان لازم است تا کارت خودرو به دست مالک برسد.

person
نویسنده بیمه
09 سپتامبر 2023

کارت ماشین چند روزه میاد

person
کریم
29 جولای 2023

سلام کارت ماشین گم شده کلانتری صورت جلسه کرده و …
حتما باید آگهی روزنامه چاپ بشه یا نیازی نیست ؟
ممنون میشم پاسخ بدید

  person
  نویسنده بیمه
  30 جولای 2023

  سلام. به پلیس +10 هم گزارش بدهید.

person
Kamal
14 آوریل 2023

با سلام کارت خودرو من به دلیل عدم حضور در منزل به پست برگردانده شد با مراجعه به دفتر پستی به ما اعلام شد که به آدرس مرکز تعویض پلاک برگشت خورده، بعد از مراجعه به مرکز تعویض پلاک گفته شد که کارت به دلیل عدم مراجعه به موقع از طرف ما معدوم شده. حال سوال این است که
برای اقدام مجدد باید از کجا شروع کنم؟

  person
  کارشناس بیمه
  15 آوریل 2023

  سلام. لطفا از پلیس +10 سوال بفرمایید تا شما را به شیوه صحیح، راهنمایی کنند.

person
سحر
19 فوریه 2023

سلام وقت بخیر.من خیلی وقته تعویض پلاک انجام دادم کارت ماشینم هنوز نیومده پیگیری کردم پست میگه اصلا ارسال نشده یه بار هم گفتن برگشت خورده الان یه سالی میشه نتونستم برم بگیرم حتما باید برم همون مرکزی که تعویض پلاک کردم پیگیری کنم؟

  person
  کارشناس بیمه
  19 فوریه 2023

  سلام مراجعه کنید انشالله که پاسخ دهند.

person
امیر
18 فوریه 2023

سلام وقت بخیر
من کارت ماشینم ارسال شده به پست اما نبودم برگشت خورده به پست مرکز استان رفتم میگن کلا مرجوع شده الان چی کار کنم باید برم تهران ؟

  person
  کارشناس بیمه
  19 فوریه 2023

  سلام دوست عزیز. در مراکز مجدد درخواست خود را ثبت کنید تا کارت مرجوعی را به شما برگردانند.

person
محمد
11 فوریه 2023

کارت ماشین من شکسته چگونه میتوانم تعویض کنم

  person
  کارشناس بیمه
  12 فوریه 2023

  سلام. از طریق پلیس +۱۰ درخواست کارت جدید خود را ثبت کنید.

  person
  سهیل
  09 مارس 2023

  سلام بعد از گذشت 3 ماهه هنوز کارت موتور من نیامده و رفتم تعویض پلاک میگن ما فرستادیم شرکت توسعه ناجی داخل خیابان میرداماد و اونجا هم مراجعه حضوری نداره و میگه برید مشکل از تعویض پلاک هست و داخل برگه ایی که تعویض پلاک داده میزنه در حال شخصی سازی و هیچکس جواب نمیده و بهم پاس میدن و خیلی هم بد برخورد می کنند با آدم…
  آیا امکان پیگیری از شهرک آزمایش هست یا هر مراجعه ایی که ببینم تکلیف ما چیه اسیر شدیم از دست اینا به خدا…
  لطفا راهنمایی بفرمایید لطفا
  آدرس و کد پستی و همه چی درسته و هیچ مشکلی نداره و گویا مشکل سیستم خودشان هست و هیچکس پاسخگو نیست کجا برم که مرجع بالاتر باشه…

   person
   کارشناس بیمه
   10 مارس 2023

   سلام ابتدا از پست و سپس از تعویض پلاک این موضوع را پیگیری کنید.

person
سهیل
29 ژانویه 2023

سلام
نزدیک 2 ماه هست تعویض پلاک کردم و کارت نیامده و رفتم تعویض پلاک یه بارکد داده میگه صادر نشده، داخل برگه در قسمت چاپ زده در حال شخصی سازی…
از کاربر تعویض پلاک پرسیدم گفت منظور اینه چاپ نشده ولی یکی می گفت این یعنی موتور به اسم دونفر هست تو سامانه ناجا و مشکلی وجود دارد…
مگه می‌شود من تعویض پلاک کردم و برگه سبز هم بهم دادن الان اینجوری شود؟!

  person
  کارشناس بیمه
  29 ژانویه 2023

  سلام دوست عزیز. برگه سبز به منزله سند مالکیت است. در برگ سبز موتور شماره پلاک ثبت شده. اگر هنوز کارت به دست شما نرسیده به این معنا است که یا در آدرس و مشخصات پستی شما مشکلی وجود داشته است یا از طرف پست به تاخیر خورده. لطفا در اداره پست این موضوع را پیگیری کنید.

person
محمد
23 دسامبر 2022

سلام من کارت ماشینم عودت داده شده به ناجا رفتم پست گفتند باید بری تعویض پلاک حالا اگه میشه من چگونه وقت بگیرم از تعویض پلاک چه گزینه ای رو باید کنم

  person
  کارشناس بیمه
  25 دسامبر 2022

  سلام در سایت تعویض پلاک گرفتن نوبت خیلی اسان است. در هر مرکزی که نزدیکتان است، میتوانید انجام دهید. البته در خصوص مورد شما با شماره موجود در سایت تماس بگیرید شاید نیازی به نوبت نباشد.

person
عطا
04 نوامبر 2022

سلام کارت خودرو رو چطور میتونم بگیرم

  person
  کارشناس بیمه
  04 نوامبر 2022

  سلام در مقاله نوشته ایم باید به پلیس +10 یا پیشخوان مراجعه کنید.

   person
   صمدی
   11 ژانویه 2023

   سلام این مرکز صدور کارت خودرو اصلا پاسخگوی هیچ سوالی نیستن.

person
خاطره
08 سپتامبر 2022

سلام آیا میشه برای آن هایی که نمیتونن خودشون حضور پیدا کنن، وکالت نامه ببرن؟ آیا مدارک لازم برای تعویض کارت ماشین هم میشه حساب کرد؟

  person
  کارشناس بیمه
  10 سپتامبر 2022

  سلام باید از مرکز تعویض بپرسید.

person
کاکا
07 سپتامبر 2022

سلام چرا صدور کارت ماشین جدید اینقدر طول میکشه؟ به خدا این پولها خوردن نداره

  person
  کارشناس بیمه
  08 سپتامبر 2022

  سلام متاسفانه پاسخ دقیقی وجود ندارد.

person
سمنانی
14 آگوست 2022

سلام چرا کارت ماشین صادر نمی شود؟ این ها که تکنولوژی ندارند، چرا پس ادعا می کنند؟

  person
  کارشناس بیمه
  15 آگوست 2022

  سلام متاسفانه هیچ کدامشان پاسخگو نیستند.

person
سالار محبی
04 آگوست 2022

سلام واسه عوض کردن کارت ماشین چه مدارکی نیازه؟

  person
  کارشناس بیمه
  05 آگوست 2022

  سلام دوست عزیز، تمامی مدارک در مقاله نوشته شده است اما کارت شناسایی و برگ سبز نیاز است.

person
مزار شریف
27 جولای 2022

سلام صادر شدن کارت ماشین چقدر طول میکشه؟

  person
  کارشناس بیمه
  28 جولای 2022

  سلام سریع صادر می شود اما متاسفانه با تاخیر ارسال می شود.

person
شیدا عطاالله
23 جولای 2022

تاخیر ارسال کارت خودرو تا چند وقت امکانش هست؟

  person
  کارشناس بیمه
  24 جولای 2022

  سلام تا هر زمانی ممکن است. متاسفانه اطلاعات روشنی در این خصوص وجود ندارد.

person
کسری
23 جولای 2022

سلام
وقت بخیر
برای من کارت خودرو ارسال شده بود ولی متاسفانه زنگ های ساختمان در مدت زمان ارسال جا به جا شده بود و مامور به همسایه ما کارت خودرو را با توجه به وظیفه ای که دارند نداده بودند
به پست برگشت خورد و متاسفانه به علت مشکلات امکان دریافت کارت از اداره ی پست را پیدا نکردم
بعد از مدت یک سال مراجعه کردم و اعلام شد مجدد باید به تعویض پلاک برم و اقدام کنم برای این موضوع
حالا سوال من از شما این هست:
موقع دریافت نوبت از سایت راهور نوع خدمات را باید اصلاح مشخصات اعلام کنم؟ چون موردی به اسم ارسال مجدد کارت خودرو ندارد و همینطور نیاز هست که زنگ واحد اعلام شده تغییر کند
همینطور به جز مدارک سند مالکیت خانه و برگ سبز و همینطور کارت ملی و یا شناسنامه آیا مدرک خاص دیگری هست که نیاز باشد همراه داشته باشم؟ و حتما نیاز هست ماشین هم همراهم باشد و یا دیگر نیاز نیست؟
بدون مشکل مجدد کارت ارسال خواهد شد و یا نیاز هست کار دیگری هم انجام بدم؟
ممنون میشم در این مورد راهنمایی بفرمایید

  person
  کارشناس بیمه
  24 جولای 2022

  سلام دوست عزیز، اینکه دقیقا باید چه کاری باز انجام دهید، اطلاعی نداریم؛ اما مدارک همان است. به هر حال قبض آب یا برق هم داشته باشید تا احراز هویت انجام شود. متاسفانه بعضی کارها باید باز دوباره از اول انجام شود.

person
علی
06 جولای 2022

سلام چرا کارت ماشین صادر نمی شود؟

  person
  کارشناس بیمه
  07 جولای 2022

  سلام دوست عزیز، کارت ها با تاخیر زیاد ارسال خواهند شد.

person
محمد
06 جولای 2022

سلام آیا واقعا دلیل خاصی برای عدم صدور کارت خودرو وجود داره؟

  person
  کارشناس بیمه
  07 جولای 2022

  سلام دوست عزیز، اطلاعاتی منتشر نشده است.

person
سجادممم
06 جولای 2022

سلام کارت ماشین من به اسم خانومم هست برای ثبت نام اینترنتی اسنپ مشکلی داره؟

  person
  کارشناس بیمه
  06 جولای 2022

  سلام دوست عزیز، فکر نکنیم اما باز از خود اسنپ باید بپرسید. خیلی از راننده ها ماشین به نام خودشان نیست.

person
مینا
24 آوریل 2022

سلام و عرض ادب ایا تا زمانیکه کارت خودرو ماشین صفر بدستمون نرسه نباید با اون ماشین رانندگی کنیم

  person
  کارشناس بیمه
  14 ژوئن 2022

  سلام اگر سندی دارید، مشکلی ندارد.

person
آروین
07 مارس 2022

سلام با سپاس از مطالب مفیدتون بنده شاغلم کارتم برگشته شهرک آزمایش دیر رفتم دنبالش ابطالش کردن گفتن برو دوباره تعویض پلاک اجاره نامه ام دستیه هلوگرام دار ندارم محل کارم تهرانه خیابان مطهری سابقه بیمه پردازی دارم ولی دیگه دفترچه صادر نمیشه که نسخه ها شده الکترونیک نمیدونم چطوری اثبات کنم محل کارم تهرانه اصلا نمیدونم چرا باید دوباره برم تعویض پلاک من نه گم کردم کارتمو نه آدرسم عوض شده

  person
  کارشناس بیمه
  08 مارس 2022

  سلام دوست عزیز، مدارک دیگر از جمله سند خانه، تاییدیه کد پستی یا قبوض هم نشاندهنده احراز سکونت شما هستند. اینکه چرا باز به شما گفتند به مرکز تعویض پلاک مراجعه کنید، باید از همان کارشناس سوال کنید.

person
آیت
28 فوریه 2022

باسلام برگ سبز وکارت سوخت اومده اماکارت ماشین نیومده لطفاراهنمایی کنی

  person
  کارشناس بیمه
  01 مارس 2022

  سلام دوست عزیز، باید به سازمان مربوطه مراجعه کنید. اینکه چرا نیامده است، ما اطلاعی نداریم. البته همیشه با تاخیر همراه بوده است.

person
ترانه
13 فوریه 2022

سلام وقتتون بخیر
من بیش از دو ماه هست که از ایران خودرو ماشینمو تحویل گرفتم ولی هنوز کارت خودرو برام نیومده تو سایت پست هم که می زنم مینویسه از طرف ناجا تحویل پست نشده چکار باید بکنم ؟

  person
  کارشناس بیمه
  14 فوریه 2022

  سلام دوست عزیز، اول از همه با واحد مشتریان ایران خودرو تماس بگیرید. بعد باید به واحد صدور تماس بگیرید. متاسفانه خیلی وقت است که کارت های بعضی از مالکان با تاخیر میرسد.

person
مجتبی
04 فوریه 2022

سلام من نزدیک دو ماه که تعویض پلاک کردم وهنوز کارت ماشین نیومده رفتم اداره پست گفت نیومده الان تو برنامه پلیس من زدم برا کارت نوشته ارسال شده به کارخانه چرا ارسال کردن اونجا ممنون میشو راهنمایی کنی

  person
  کارشناس بیمه
  04 فوریه 2022

  سلام دوست عزیز، از سازمان هایی که در مقاله نوشته ایم باید پیگیری کنید.

person
محمد
10 ژانویه 2022

سلام دوماه و نیمه کارت ماشینم‌نیومده اطلاعاتش توی سایت پست و مرسولات سازمانی هم‌نیست هرروزم خونه بودیم کسی نیاورده ادرسممم درسته چیکار کنم

  person
  کارشناس بیمه
  31 ژانویه 2022

  سلام دوست عزیز، همانطور که در مقاله هم نوشتیم، باید به خود اداره پست یا دفاتر مربوط به شرکت نفت مراجعه کنید.

person
علی
05 ژانویه 2022

سلام وقت بخیر در مهر ماه ماشین خریدیم.همه استعلامات ادرس و … همانجا در مرکز تعویض پلاک انجام شد و سند سبز هم بهمون دادن ولی تا الان که دی ماه هست کارت ماشین نیامده است.در پیگیری مرسولات سازمانی پستی پلاک ماشین را میزنیم و در جواب مینویسد که با این پلاک کارتی از طرف ناجا به پست تحویل داده نشده است .به نظر شماطبیعی هست که هنوز کارت ماشین ما صادر نشده باشد؟در صورت امکان راهنمایی بفرمایید.ظاهرا هیچ مشکلی وجود ندارد ولی کارت ماشین نیامده است.

  person
  کارشناس بیمه
  02 فوریه 2022

  سلام دوست عزیز، بعضی مواقع کارتها دیر ارسال می شود. اینکه حالا چه اتفاقی برای شما افتاده، ما هم اطلاع نداریم. به سازمان مربوطه باید مراجعه کنید.

person
پیام
04 ژانویه 2022

آیا برای مثال برادرم میتونه با کارت ملی من ماشین منو بفروشه

  person
  نویسنده بیمه
  04 ژانویه 2022

  با سلام خیر چنین امری امکان پذیر نیست

person
محسن
25 دسامبر 2021

سلام و عرض ادب
الان حدود ۵۰ روز هست که ماشین صفر رو تحویل گرفتم تمام مدارک هاش اومده جز کارت خودرو
ممنون میشم راهنمایی کنید از چه طریق باید پیگیری کنم

  person
  کارشناس بیمه
  14 فوریه 2022

  سلام دوست عزیز، از طریق روش های نوشته شده می توانید پیگیری کنید. متاسفانه گاهی کارت ها خیلی دیر تحویل داده می شوند.

person
جواد
23 دسامبر 2021

سلام.
من از برج ۶ تعویض پلاک کردم.
اما هنوز کارت برای اداره پست انتقال داده نشده.
ماشین به اسم همسرم.
زنگ میزنم تعویض پلاک جواب نمیدن.
برای پیگیری حضوری ،همسرم هم باید باشه؟؟

  person
  کارشناس بیمه
  14 فوریه 2022

  سلام دوست عزیز، باشند که بهتر است؛ اما حتما مدارکشان را هم ببرید.

person
Zaeim
16 دسامبر 2021

سلام من دوماهه تعویض پلاک کردم ولی متاسفانه هنوز کارت خودروم نرسیده، همیشه تو سایت پیگیری میرم میگه هنوز مرسوله ای به پست ارسال نشده ، و به پست هم مراجعه کردم مسگه هنوز صادر نشده، یعنی یه کارت خودرو مگه چقدر زمان میبره که دوماهه هنوز صادر نشده دلیلش چیه!!!!!!!!؟

  person
  کارشناس بیمه
  18 دسامبر 2021

  سلام دوست عزیز، شما بهتر است که از طریق پلیس راهور ناجا اقدام کنید.

  person
  محسن
  01 ژانویه 2022

  ایول دمت گرم

person
omid
16 دسامبر 2021

لطفا اطلاعات اشتباه به مردم ندید یا حداقل یه تحقیقی بکنید، بدون کارت خودرو خیلی راحت میشه تعویض پلاک کرد، برگ سبز و برگ کمپانی مهمه،
بعد اینکه کارت مفقود شه خیلی راحت با همون برگ سبز میرید تعویض پلاک (البته الان برای همان هم باید اینترنتی وقت بگیرید) خیلی راحت انجام میشه دیگه آگهی در روزنامه و اینا چیه شما از کجا آوردی! برای مثال هم عموی من به همین شکل که گفتم خیلی راحت المثنی کارتش رو گرفت

  person
  کارشناس بیمه
  18 دسامبر 2021

  سلام دوست عزیز، این ها اطلاعاتی هست که در سایت هایشان نوشته شده است. هیچکدام از داده های ما بر اساس تفکر خودمان نیست.

   person
   omid
   18 دسامبر 2021

   من روش پیگیری کارت خودرو را که سوال خیلیا هست میگم خواستید تحقیق کنید بعد نشر بدید. اینم بگم طبق تماسی که من با راهور داشتم ظاهرا برای یکی دو ماهی مشکل چاپ کارت داشتند و در زمان نوشتن این کامنت تازه دارند کارت های خودروهای اواخر مهرماه را آماده میکنن پس نگران تاخیر یکی دو ماهه نباشید،
   برای پیگیری خودرو:
   ابتدا با تلفن ٨٨٢٨٨٨٨٨ راهور تماس بگیرید و کد رهگیری کارت رو با دادن شماره پلاک بگیرید اینجا به شما میگه اصلا کارت چاپ شده یا نه و الان کارت کجا و درچه مرحله ایی هست، بعد که کد رهگیری را گرفتید با شماره ١٩٣ تماس میگیرید و کد رهگیری را اعلام میکنید به شما کارت کی میاد دم خونه یا کدوم اداره پست هست.

    person
    نسیم
    08 فوریه 2022

    سلام . من همین الان با شماره تماس 88288888 تماس گرفتم و پیگیری کردم بعد از دو ماه تازه رفته برای چاپ و بعدش برامون ارسال میشه . هر کس می خواد پیگیری کنه تماس بگیره با این شماره و پلاک ماشین رو بده دقیقا میگن کارت خودرو تو چه مرحله ای هست.

person
محمد
15 دسامبر 2021

با سلام.امروز ماشینم رو فروختم و مدارکم رو با یه وکالت تعویض پلاک به خریدار دادم .حالا تکلیف کارت ماشین چی میشه؟ همیشه به اسم من باقی میمونه ؟

  person
  کارشناس بیمه
  16 دسامبر 2021

  سلام وقت بخیر سوالتون مبهمه اگه امکان داره بیشتر توضیح بدید ما در خدمت هستیم و جواب خواهیم داد

person
بربری
13 دسامبر 2021

سلام پیگیری صدور کارت خودرو از ناجا از طریق همون راهوره؟ بعد کارت خودرو چند روز میاد؟

  person
  کارشناس بیمه
  13 دسامبر 2021

  سلام دوست عزیز، بله منظور یکسان است. برای استعلام از مدت زمان صدور کارت خودرو می توانید به سامانه پست مراجعه کنید.

person
غیاثی فر
13 دسامبر 2021

سلام اگر بخوام کارت خودرو پیگیری کنم از طریقب همین روش هاس؟

  person
  کارشناس بیمه
  13 دسامبر 2021

  سلام دوست عزیز، بله پیگیری کارت خودرو از طریق همین روش ها امکان پذیر است.

person
بم
13 دسامبر 2021

سلام کارت خودرو چقدر طول میکشه بیاد؟

  person
  کارشناس بیمه
  13 دسامبر 2021

  سلام دوست عزیز، کارت خودرو خیلی سریع ارسال می شود. اما شما می توانید با دریافت کد رهگیری از طریق سایت پست استعلام بگیرید.

person
ملااقایی
13 دسامبر 2021

سلام رفتم برای پیگیری کارت خودرو پست بهم میگه به ما ربطی نداره، یعنی چی این حرف؟

  person
  کارشناس بیمه
  13 دسامبر 2021

  سلام دوست عزیز، اینکه درخواست شما دقیقا چه چیزی بوده، مشخص نیست؛ اما به هر حال هر سوالی در خصوص پیگیری آمدن را باید پاسخگو باشند.

person
ترک تبار
13 دسامبر 2021

سلام در پیگیری کارت خودرو برگشتی نوع برگشت مهمه؟

  person
  کارشناس بیمه
  13 دسامبر 2021

  سلام دوست عزیز، منظورتان از نوع برگشت چیست؟

person
شهاب
13 دسامبر 2021

سلام اومدم از کارت خودرو استعلام بگیرم، از طریق همین روش هایی که گفتید، همش ارور میده چه کار کنم؟

  person
  کارشناس بیمه
  13 دسامبر 2021

  سلام، در صورتی که خطایی در سایت نمایش داده می شود، می توانید در زمان دیگری اقدام کنید. شاید مشکل از سایت باشد. همچنین ممکن است که اطلاعات را اشتباه وارد کرده باشید.

person
داداشی
13 دسامبر 2021

پیگیری کارت خودرو از طریق پلاک اصلا امکان پذیر نیست؟

  person
  کارشناس بیمه
  13 دسامبر 2021

  سلام خیر امکان پذیر نیست.

person
حجازی
13 دسامبر 2021

شماره vin پشت کارت خودرو کدام است؟ همون 17 رقمی عمودیه؟

  person
  کارشناس بیمه
  13 دسامبر 2021

  سلام دوست عزیز، بله شماره وین همان عدد 17 رقمی پشت کارت خودرو است.

person
انبیایی
13 دسامبر 2021

ببخشید مقالتون در خصوص کارت خودرو چیست بود این با کارت سوخت فرق داره؟

  person
  کارشناس بیمه
  13 دسامبر 2021

  سلام دوست عزیز، بله بین مقاله کارت سوخت و کارت خودرو تفاوت وجود دارد.

person
تیزابی
13 دسامبر 2021

سلام اینکه میگن استعلام کارت خودرو با کد ملی نیست، پس چرا بهمون کارت ملی دادن؟

  person
  کارشناس بیمه
  13 دسامبر 2021

  سلام دوست عزیز، کارت ملی که فقط برای استعلام کارت خودرو نیست. برای خیلی از موارد دیگر استفاده می شود 🙂

person
حافظ
13 دسامبر 2021

سلام برای پیگیری کارت خودرو پست که میگن، فقط از طریق سایت امکان پذیر است؟

  person
  کارشناس بیمه
  13 دسامبر 2021

  سلام البته می توانید به نزدیک ترین دفتر پستی خود هم مراجعه کنید.

person
محسن
11 دسامبر 2021

سلام 1 ماه و 10 روز است که ماشین رو تحویل گرفتم ولی کارت ماشین و سوخن نیامده و در سایت پست که میزنم مینویسد
متقاضی محترم، کارت سوخت استعلام شده در مجموعه شرکت پست فاقد سابقه می باشد .من باید چکار کنم؟؟؟

  person
  کارشناس بیمه
  19 دسامبر 2021

  سلام برای استعلام کارت ماشین باید به پلیس راهور و کارت سوخت به آدرس های نوشته شده در سایت بر اساس موقعیت و محل زندگی تان مراجعه کنید.

person
مقصودی
06 دسامبر 2021

سلام من خیلی وقته که درخواست المثنی دادم متاسفانه فیش و شماره رهگیری رو گم کردم حالا فقط کد ملی دارم الان میشه رهگیری کارت خودرو با کد ملی انجام دادم؟

  person
  کارشناس بیمه
  06 دسامبر 2021

  سلام دوست عزیز، با کد ملی امکان رهگیری وجود ندارد اما می توانید از طریق روش های نوشته شده، رهگیری کارت خودروی خود را انجام بدید

person
نواده
06 دسامبر 2021

وقتی شماره پلاک روی کارت خودرو میخوره پس چرا نمیشه استعلام کارت خودرو با پلاک انجام داد؟

  person
  کارشناس بیمه
  06 دسامبر 2021

  سلام دوست عزیز، این سوالات متاسفانه جوابش دست سازمان مربوطه است که چرا امکان گرفتن استعلام کارت خودرو با پلاک و کدملی و غیره وجود ندارد. البته بیشتر به دلایل امنیتی فعلا امکان این مساله وجود ندارد.

person
مرتضی توپچی
06 دسامبر 2021

پیگیری کارت خودرو با شماره پلاک چرا اجرایی نمیشه؟

  person
  کارشناس بیمه
  06 دسامبر 2021

  سلام دوست عزیز، این سوالات متاسفانه جوابش دست سازمان مربوطه است که چرا امکان گرفتن استعلام کارت خودرو با پلاک و کدملی و غیره وجود ندارد. البته بیشتر به دلایل امنیتی فعلا امکان این مساله وجود ندارد.

person
سمانه عزیزخانی
06 دسامبر 2021

سلام واقعا کارت ملی برای چی گرفتیم و این همه پول دادیم که بگن بهمون نمیشه پیگیری کارت خودرو با کد ملی انجام داد؟

  person
  کارشناس بیمه
  06 دسامبر 2021

  سلام دوست عزیز، باید گفت که استعلام ها با استفاده از کد ملی هم انجام می شود. اینکه بعضی موارد قابل انجام نیست، از طرف سازمان مربوطه ابلاغ شده است.

person
آرمان
22 نوامبر 2021

درود وقت بخیر .
خودرو بعد از تعویض پلاک . حتی اگه صاحب خودرو راضی باشه انتقال داده میشه یا نه

  person
  کارشناس بیمه
  12 مارس 2022

  سلام دوست عزیز، باید از سازمان مربوط بپرسید.

person
امین
22 نوامبر 2021

سلام خسته نباشید تیبا از شرکت سایپا خرید کردم کارت سوخت برام با پست ارسال شده ولی کارت خودرو و برگ سبز ارسال نشده واداره پست برگشت زده به مرکز تعویض پلاک من باید با چه مدارکی میتونم تحویل بگیرم

  person
  کارشناس بیمه
  12 مارس 2022

  سلام دوست عزیز، باید مدارک شناسایی مراجعه کنید.

person
علی
18 نوامبر 2021

باسلام من کارت ماشینم مفقود شده جهت تمدیدبیمه به دفتربیمه مراجعه کردم کارت نداشتم تمدیدنکردآیاباسندکمپانی و برگ سبزخودرو بیمه قابل تمدیدهست

  person
  کارشناس بیمه
  21 نوامبر 2021

  سلام دوست عزیز
  بله، با سند قابل تمدید است.

person
عباس زاده
13 نوامبر 2021

با سلام خدمت شما پاسخگویان ، خسته نباشید ، من یک سورن پلاس صفر از کارخانه تحویل گرفتم همه مدارک رسیده جز کارت خودرو ، رانندگی بدون کارت خودرو ب شدت سخته ، واسه پیگیریش باید چیکار کنم؟

  person
  کارشناس بیمه
  06 آوریل 2022

  سلام دوست عزیز، متاسفانه کارت های سوخت با تاخیر فراوان ارسال می شود.

person
ابوالفضل
11 نوامبر 2021

سلام من حدود ۲۰ روزه که تعویض پلاک انجام دادم ولی کارت ماشین نیامده. چند روز طول میکشه تا کارت را پست کنند؟ ممنون

  person
  کارشناس بیمه
  06 آوریل 2022

  سلام دوست عزیز، کارت های سوخت و خودرو متاسفانه با تاخیر زیاد ارسال می شود.

person
ناصر حقیقی
31 اکتبر 2021

با عرض سلام و ادب پس از تعویض پلاک کارت ماشینم بدستم نرسیده از طریق پست پیگیری کردم که اداره پست هم اظهار بی اطلاعی کرد از طریق کد دستوری *۱۱۰# هم پیگیری کردم گزینه هاش فعال نیستند لطفا راهنمایی کنید

  person
  کارشناس بیمه
  16 آوریل 2022

  سلام دوست عزیز، تنها راه پیگیری آن همین موارد است.

person
Hana
19 اکتبر 2021

❤❤❤

  person
  نوراله
  03 آوریل 2022

  سلام وعرض ادب.
  موقع خرید ماشین خودرو کارت خودرو نداشت.
  ماشین روتعویض پلاک هم تو تهران کردم وخودم شهرستانم.برگ سبز ماشین هم بعد از تعویض پلاک به نام خودمه.
  الان باید منتظر کارت خودرو باشم یا برم پیگیری کارت المثنی باشم؟

   person
   کارشناس بیمه
   04 آوریل 2022

   سلام دوست عزیز، البته بهتر است که در ابتدا خود کارت سوخت را پیگیری کنید؛ ا ینکه کجاست. الان کارت های المثنی با تخیر حداقل 6 ماهه ارسال می شوند.

person
علیرضا
16 اکتبر 2021

با سلام و عرض ادب و احترام فراوان،،،
اینجانب علیرضا سلیمانی میگونی قصد فروش ماشین ام را دارم،همه مدارک را دارم،ولی بعد از گم شدن کارت ماشین با مراجعه به مرکز پست منطقه و بعد از آن به مرکز اجراییات و دبیرخانه،مطلع شدم که کارتم معدوم شده حالا با داشتن کپی کارت، میتوانم ماشین ام را بفروشم.

  person
  کارشناس بیمه
  16 آوریل 2022

  سلام دوست عزیز، باید از مرکز بپرسید.

person
غلامرضا
22 سپتامبر 2021

با عرض سلام و دعای خیر برای شما عزیزان
من یک پراید صفر از نمایندگی تحویل گرفتم (45 روزی هست)
همه مدارک بجز کارت ماشین بدستم رسیده
الان قصد فروش دارم آیا بدون کارت خودرو می تونم تعویض پلاک را انجام دهم ؟
سپاس فراوان

  person
  کارشناس بیمه
  23 سپتامبر 2021

  سلام غلامرضای عزیز. ممنون از دعای خوبتون. اگرکارت خودروبه اداره پست ارسال شده باشه امکان نداره.ولی اگه کارت دراداره راهورباشد بدون کارت می توان نقل وانتقال ‌تعویض پلاک راانجام داد

person
معصومه
22 سپتامبر 2021

با سلام و عرض خسته نباشید.
من یه ماشین خریدم فروشنده کارتش رو گم کرده و شهرستان هستش الان. قرار شده وکالت تعویض پلاک بهم بده گفتم ببینم تعویض پلاک میکنن یا چیزهای دیگه ی هم لازمه. برا تعویض پلاکش چکارهای لازمه راهنمایی کنین لطفا
با تشکر…

  person
  کارشناس بیمه
  23 سپتامبر 2021

  سلام معصومه عزیز. همانطور که در مقاله اشاره کردیم برای تعویض پلاک تمامی مدارک مالکیت وسیله و مدارک هویتی طرفین مورد نیاز است

person
کامران
22 سپتامبر 2021

با عرض سلام و خسته نباشید. بنده کارت ماشینم به سرقت رفته حالا ماشینو میخام بفروشم آیا میشه بدون کارت خودرو تعویض پلاک کرد ؟

  person
  کارشناس بیمه
  23 سپتامبر 2021

  سلام کامران عزیز، متاسفانه باید بگیم که بدون کارت ماشین امکان تعویض پلاک وجود نداره و سریعتر نسبت به دریافت المثنی کارت خودروتون اقدام کنید.

person
مونا
21 سپتامبر 2021

با عرض سلام و خسته نباشید. من کارت ماشینم گم کردم ایا می توانم با برگ سبز ماشین ماشین را رفع توقيف کنم

  person
  کارشناس بیمه
  23 سپتامبر 2021

  خیر بدون کارت خودرو این امکان وجود ندارد

   person
   افشین ریاحی
   16 ژانویه 2022

   سلام کارت خودرو پرایدخودرومن به سرقت رفته و در روزنانه کثیرالانشارهم ثبت شده لذا مراحل اخذ کارت خودرو را توضیح دهید چگونه باید صادرشود و کجا باید مراجعه شود.

    person
    کارشناس بیمه
    29 ژانویه 2022

    سلام دوست عزیز، مدارک را کامل برای شما در این مقاله نوشته ایم. شما لازم است که به یکی از مراکز تعویض پلاک خودرو مراجعه کنید.

person
میناب
21 سپتامبر 2021

با سلام من پژو پارس مدل 98 رو بصورت وکالتی از فروشنده خریدم و وکالت فروش برای تعویض پلاک و سایر امور گرفتم ، همه مدارک ماشین تحویل اینجانب شد الان کارت ماشین که بنا به اظهار فروشنده گم شده است. آیا بدون کارت ماشین میتوانم برم تعویض پلاک انجام بدم یا نه؟

  person
  کارشناس بیمه
  11 آوریل 2022

  سلام دوست عزیز، تمامی مدارک براساس اطلاعاتی که در سایت نوشته شده است، باید کامل باشند.

person
اکبر
21 سپتامبر 2021

سلام. من خودم مکانیکم و خودم الان یه خودرو پارس به صورت صفر صفر مونتاژ کردم مثل نمونه های ایرانخودرو. ولی نه کارت ماشین و نه سند داره ایا میتونم روش سند و کارت ماشین دریافت کنم حتی با پرداخت جریمه یا نه ممنونم اگه راهنماییم بکنید

  person
  کارشناس بیمه
  11 آوریل 2022

  سلام دوست عزیز، والا این را باید از سازمان مربوط ه بپرسید. به هر حال این مساله باید جایی ثبت شود.

person
مرتضی
21 سپتامبر 2021

با عرض سلام و خداقوت خدمت شما. بنده تمامی مدارک از جمله برگ سبز را دارم فقط کارت خودرو را ندارم ایا می‌شود برای تعویض پلاک رفت و مشکلی نباشد؟؟؟؟؟

  person
  کارشناس بیمه
  11 آوریل 2022

  سلام دوست عزیز، باید تمامی مدارک همراهتان باشد.

  person
  شکرخواب
  19 آوریل 2022

  باتوجه باینکه ماشین بتازگی نقل وانتقال گردیده وکارت شناسایی هنوز بدستم نرسیده آیا برای نقل وانتقال بعدی ارايه کارت لازم است

   person
   کارشناس بیمه
   07 مه 2022

   سلام دوست عزیز، به هر حال باید مدارک کامل باشد.

person
فرمان آرا
07 جولای 2021

سلام کاربرد بارکد کارت ماشین چیه؟

  person
  کارشناس بیمه
  05 فوریه 2022

  سلام دوست عزیز، بارکد پشت کارت خودرو برای استعلام استفاده می شود.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید