۲۷ تیر ۱۴۰۳

آموزش نحوه‌ی پیگیری برگ سبز خودرو با شماره پلاک، کد ملی و پست

هنگام معامله خودرو باید پیگیری تمام مدارک خودرو از جمله پیگیری برگ سبز خودرو را انجام دهید تا عقد قرارداد انجام شود. پیگیری برگ سبز خودرو برای فروش خودرو الزامی است؛ همچنین با توجه به قانون جدید انتقال سند خودرو، برگ سبز ماشین همان سند خودرو خواهد بود. همچنین با توجه به شرایط انتقال سند خودرو می‌توان از برگ سبز خودرو به عنوان سند رسمی‌ استفاده کرد و نیازی به مراجعه در دفاتر رسمی ‌کشور برای تنظیم سند نیست. به راحتی به یکی از مراکز تعویض پلاک مراجعه کرده و درخواست برگ سبز ماشین داشته باشید.

در این مطلب سعی داریم درباره‌ی پیگیری برگ سبز خودرو از طریق پست و شماره پیامک اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم؛ با ما همراه ما باشید.

برگ سبز خودرو چیست؟

همان‌طور که از نامش پیدا است، برگ سبز خودرو یک ورق سبز رنگ حاوی اطلاعات خودرو مانند مدل، تیپ، رنگ، ظرفیت، تعداد سیلند، تعداد چرخ محور، شماره شاسی، شماره موتور و اطلاعات مالک خودرو است. در سال‌های اخیر، رئیس سازمان ثبت اسناد به صورت رسمی اعلام کرد که با دریافت برگ سبز خودرو، نمی‌توان صاحب ماشین بود بلکه باید در دفاتر رسمی ‌خودرو ثبت سند کرد.

اما در این چند سال با توجه به سردرگمی ‌که برای خریدارن خودروی نو و دست دوم ایجاد شده است. نیروی انتظامی ‌و کانون سردفتران اعلام کرده‌اند که برگ سبز خودرو را به عنوان سند رسمی‌ و مالکیت خودرو به رسیمت می‌شناسند تا نگرانی مالکان را برطرف شود.

در حقیقت طبق گزارش‌های اعلام شده به وسیله پلیس راهنمایی و رانندگی، برگ سبزی که به عنوان سند مالکیت در زمان معامله ماشین صادر می‌شود، حکم سند قطعی خودرو را داشته و نیازی به ثبت سند خودرو در دفاتر رسمی ‌کشور نیست.

مقاله پیشنهادی: مراحل خرید خودرو؛ ۶ نکته اساسی از کارشناسی تا قولنامه ماشین

پیگیری برگ سبز خودرو

پیگیری برگ سبز خودرو

به طور کلی در مورد برگ سبز خودرو می‌توان گفت:

 • برگ سبز صادر شده پلیس، حکم سند رسمی ‌مالکیت وسیله نقلیه را دارد.
 • با توجه به گفته پلیس راهور، هم‌وطنان به شایعات و صحبت‌های افراد سودجو که سعی در گرفتن هزینه گزاف برای ثبت سند دارند، توجه نداشته باشند.
 • با توجه به‌ اینکه دادستان کل کشور، برگ سبز خودرو را به عنوان سند رسمی ‌‌اعلام کرده‌، دیوان عدالت اداری و رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی، اعلام کرده ‌است که نیازی به مراجعه برای ثبت سند خودرو در دفاتر رسمی ‌کشور نیست. (مطالعه‌ی مقاله استعلام سند خودرو را به شما پیشنهاد می‌کنیم.)

اما سؤالی که پیش می‌آید این است که چه راه‌هایی برای پیگیری برگ سبز خودرو وجود دارد؟

همکاری در فروش بیمه

چرا ارسال کارت خودرو و برگ سبز خودرو با تأخیر انجام می‌شود؟

برگ سبز خودرو و کارت خودرو جزء مهم‌ترین مدارک ثبتی برای ماشین هستند و هر خریداری باید به دنبال این دو مدارک باشد. اما در برخی از مواقع دیده می‌شود که تاخیر در ارسال این مدارک دو علت مهم دارد که آن‌ها را بررسی خواهیم کرد.

تاخیر در ارسال کارت ماشین

ممکن است صدور کارت خودرو با تاخیر چند ماهه انجام شود؛ اگر هنوز در حال بررسی و پیگیری در سامانه رهگیری هستید، بدین معنا است که هنوز کارت خودرو برای شما صادر نشده است. در حقیقت کند بودن روند صدور کارت را می‌توان علت تاخیر در ارسال مدارک ماشین دانست.

 برگشت خوردن کارت خودرو

بعد از اینکه خودرو را خریداری می‌کنید، کارت و برگ سبز خودرو از طریق پست به آدرس منزل افراد ارسال خواهد شد. علت اینکه از سامانه پستی استفاده می‌شود به خاطر اهمیت تعویض پلاک است تا خریدار راحت‌تر بتواند پلاک خود را ثبت کند. اما در صورتی که مرسوله پستی به دلیل باز نکردن درب منزل یا اطلاعات اشتباه برگشت داشته باشد، ارسال مجدداً صورت می‌گیرد و پیگیری برگ سبز خودرو با زمان بیشتری مواجه خواهد شد.

از این رو بهتر است که هنگام ثبت آدرس منزل در سایت ناجا، شفاف و واضح اطلاعات و آدرس را وارد کنید. اما در برخی از مواقع مشاهده می‌کنیم که برخی از راننده‌ها و صاحبان خودرو آدرس اشتباهی می‌دهند تا دسترسی به آن‌ها میسر نباشد و در صورت بروز مشکل امکان پیگیری وجود نداشته باشد.

راه‌های پیگیری برگ سبز خودرو

همه افراد می‌توانند در بازه زمانی مشخصی برای پیگیری برگ سبز خودرو از طریق روش‌های گفته شده اقدام کنند. اگر شما خودروی جدید را ثبت نام کرده‌اید و منتظر دریافت مدارک برای صدور برگ سبز خود هستید می‌توانید از طریق روش‌های مختلف روند دریافت برگ سبز را پیگیری کنید.

به طور معمول صدور برگ سبز بین ۷ تا ۳۰ روز زمان می‌برد، اما اگر در این بازه زمانی برگ سبز برای شما ارسال نشده است، می‌توانید از طریق روش‌های زیر برای پیگیری استفاده کنید.

پیگیری برگ سبز خودرو از پست

پیگیری از پست یکی از روش‌های مطمئن و سریع است. کافی است که برای پیگیری برگ سبز خودرو از ناجا به آدرس اینترنتی سایت Najatracking.post.ir مراجعه کنید و بعد از آن بخش انتخاب سند و گزینه شناسنامه خودرو را انتخاب کنید تا با وارد کردن پلاک، پیگیری برگ سبز خودرو با شماره پلاک را انجام دهید. بعد از این مراحل، می‌توان برگ سبز خودرو از پست را پیگیری کرد. دقت کنید که پیگیری برگ سبز خودرو از پست تنها روش اینترنتی است.

پیگیری برگ سبز از طریق پیامک

برخی از مواقع ممکن است که دسترسی به اینترنت وجود نداشته باشد یا نتوان به سایت پست دسترسی پیدا کرد. اما در این روزها بیشتر افراد گوشی هوشمند دارند و می‌تواند به راحتی از طریق آن پیگیری برگ سبز خودرو خود را انجام دهند.

استفاده از روش پیامکی یکی دیگر از روش‌های استعلام و پیگیری برگ سبز خودرو است. هرچند که استفاده از روش پیامکی هم با توجه به سامانه رسمی ‌پست خواهد بود، باید در نظر گرفت که اطلاعات خواسته در پیامک را به طور دقیق ارسال کرد.

به طور کلی در این روش کافی است کد رهگیری برگ سبز خود را به شماره ۲۰۰۰۴۴۱ پیامک کنید. این کار حتی با یک گوشی ساده هم امکان پذیر است. بعد از ارسال کد رهگیری به شماره گفته شده، پیامکی برای شما ارسال می‌شود که نتیجه پیگیری برگ سبز خودرو را برای شما بررسی می‌کند.

پیگیری برگ سبز خودرو با کد USSD

استفاده از کد USSD یکی دیگر از روش‌های پیگیری برگ سبز خودرو است که با توجه به آن بدون دسترسی به اینترنت هم پیگیری برگ سبز ماشین را انجام داد. کافی است که در این روش کد *۱۱۰# را شماره گیری کرده و اطلاعات مورد نیاز را که ارسال شده بررسی کرد.

پیگیری برگ سبز خودرو با کد USSD

پیگیری برگ سبز خودرو با کد USSD

پیگیری برگ سبز خودرواز طریق کد ملی

استفاده از کد ملی یکی دیگر از روش‌های پیگیری برگ سبز ماشین است. اما دقت داشته باشید که تنها داشتن کد ملی برای استعلام و پیگیری برگ سبز ماشین کافی نیست. برای اینکه بتوان پیگیری دقیقی داشت، باید اطلاعات خودرو مانند: پلاک ماشین را هم همراه خود داشته باشید. چگونگی استعلام برگ سبز ماشین با کد ملی، طبق مراحل زیر انجام می‌شود:

 1. در مرحله اول آدرس pishkhan24.com را در مرورگر خود جستجو کنید و بعد از آن وارد صفحه اصلی سایت خواهید شد که باید گزینه مدارک را انتخاب کنید.
 2. در مرحله دوم نیاز است که پلاک خودرو، کد ملی و شماره تماس خود را در کادرهای مشخص شده وارد کنید و گزینه پیگیری کارت خودرو را که همان سند برگ سبز است، انتخاب کنید. در این مرحله از وضعیت برگ سبز خودرو خود اطلاع پیدا خواهید کرد.

مقاله پیشنهادی: هزینه سند خودرو چقدر است و پرداخت آن بر عهده چه کسی است؟

اهمیت پیگیری برگ سبز خودرو

به طور کلی در این متن با برگ سبز و روش‌های پیگری آن آشنا شدیم. برای یادآوری بهتر است بگوییم که برگ سبز همان سند خودرو است که اطلاعات مالک و خودرو را ثبت کرده است. اطلاعاتی مانند: مدل، تیپ، رنگ، ظرفیت، تعداد محورها، تعداد سیلندرها، شماره شاسی، شماره موتور، شماره پلاک و مشخصات صاحب خودرو در این برگ وجود دارد تا بتوان در صورت بروز مشکلی با مراجعه به مراکز قضایی مشکلات را برطرف کرد.

نکته مهم این است که ارسال برگ سبز خودرو از سایر مدارک مانند کارت خودرو و کارت سوخت خودرو با سرعت بیشتری انجام می‌شود و علت آن هم می‌تواند اهمیت این مدرک را بازگو کند. به طور معمول بین یک هفته تا یک ماه سند خودرو ارسال خواهد شد. پیگیری برگ سبز خودرو نیز در این شرایط ممکن است که در صورت عدم دریافت آن، می‌توانید با روش‌های بالا مراحل پیگیری را انجام دهید. اگر سوالی درباره برگ سبز خودرو دارید که در این متن به آن اشاره نشده است، در انتهای متن و سوالات خود را در قالب کامنت با کارشناس‌های بیمه دات کام در میان بگذارید تا در زمان کوتاهی پاسخ شما داده شود.

لیست برچسب ها
آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
person
سعید
۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳

سلام من ماشین خریدم در پلاک خودو زده ۹۳ ولی در برگه سبز زده ۹۴ مشکلی که ندارد

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۳

  سعید عزیز؛ مبنا تاریخ روی برگه سبز است. پلاک ممکن است از روی خودروی دیگری به این خودرو منتقل شده باشد.
  اما برای اطمینان می‌توانید به مراکز پلیس +۱۰ یا راهور مراجعه کنید.

person
فاضل
۱۸ فروردین ۱۴۰۳

کمپانی میگه باید پست ارسال کنه رفتم پست میگه راهگشا باید کد بهت بده بعد بیای

person
فاضل
۱۸ فروردین ۱۴۰۳

سلام یک ماه برگه سبز نیومده چکار کنم

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۸ فروردین ۱۴۰۳

  سلام دوست عزیز
  از طریق راهنمایی و رانندگی موضوع را پیگیری کنید.

person
فاضل
۰۶ فروردین ۱۴۰۳

سلام نزدیک ۱۵روز برگه سبز نیومد چکار باید کنم

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۶ فروردین ۱۴۰۳

  سلام دوست عزیز
  از طریق کمپانی این موضوع را پیگیری کنید.

person
هفت خان خودرو
۲۴ اسفند ۱۴۰۲

سلام وقتتون بخیر
من خودرو ثبت نامی از شرکت ایران خودرو دریافت کردم و امروز برگه سبز خودرو اومد منتهی کارت خودرو همراهش نبود! می‌خواستم بدونم چرا کارت خودرو نیومده؟ و اینکه از طرف من لازمه کاری انجام بشه یا صبر کنم میاد؟
پیشاپیش ممنون از پاسخگوییتون.

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۶ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  از طریق مراکز تعویض پلاک موضوع را پیگیری کنید.

person
ایلیا
۱۹ اسفند ۱۴۰۲

سلام من سال۱۴۰۰ماشین سایناsگرفتم ثبت نامی برام کارت سوخت آمد ولی برگه سبز نیامد منم فکر کردم همینه فقط چون دفعه اول بود ماشین ثبت نامی می‌گیرم الان که می خوام بفروشم میگن برگه سبز می‌خوان از کجا باید رسیدگی کنم که برگه سبز ماشین کجاست چون به دست من نرسیده

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۹ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  به راهنمایی و رانندگی مراجعه کنید.

person
آرش
۱۸ اسفند ۱۴۰۲

باسلام واحترام
من یک خودرو ثبت نامی از شرکت ایران خورو دریافت کردم کارت خودرو آمده ولی برگ سبز تا کنون نیامده
یکسال از دریافت خودرو من می گذرد از کجا باید پیگیری کنم ممنون

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۹ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  برای پیگیری این موضوع به راهنمایی و رانندگی مراجعه کنید.

person
سجاد
۱۸ اسفند ۱۴۰۲

سلام عرض شد من برای پراید لاستیک دولتی میخواستم بخرم ولی خوردم به یک مشکل که باید درقسمت بالای سربرگ سبزم یک شماره ۱۴ یا ۱۳رقمی میشدولی متاسفانه دربرگه بنده فقط یه تاریخ زده شده این که موفق نشدم لاستیک بخرم!!! میشه راهنماییم بکنیدازکجاباید میتونم تهیه کنم ممنون میشم متشکر.،

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۹ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  به راهنمایی و رانندگی مراجعه کنید.

person
علی
۰۹ اسفند ۱۴۰۲

سلام کارت سبز من قدیمی هست اون ۱۴ رقم برگ سبز کجاست

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۹ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  در قسمت بالای کارت سبز درج شده است.

person
سعدی
۰۱ اسفند ۱۴۰۲

شماره برگه سبز ۱۴ رقمی کدوم قسمت برگه سبز است؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۱ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  در قسمت بالای کارت سبز شماره آن ثبت شده است.

person
پریسا
۰۶ بهمن ۱۴۰۲

سلام مدارک ماشین پیگیری می کنم کارت زده عودت و سند امحا یعنی چکار باید بکنم‌

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۷ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  از طریق اداره پست این موضوع را پیگیری کنید.

person
علی@
۳۰ دی ۱۴۰۲

باسلام
بنده از طریق پلیس من از قسمت استعلام کارت وسند خودرو پیگیری کردم میزنه ۵ روز پیش تحویل پست شده کد مرسوله هم میده ولی سایت پست که پیگیری میکنم میگه همچین مرسوله ای تحویل پست نشده

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۱ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  با در دست داشتن کد رهگیری به اداره پست مراجعه نمایید.

person
یوسف
۲۸ دی ۱۴۰۲

باسلام
۲۵ روز است تمام مدارک ماشین آمده از ایران‌خودرو ماشین گرفتم فقط برگ سبز نیامد باید چه کارکنم پیگیری مرسولات سازمانی هم می زنم می نویسد مرسوله تحویل پست نشده ایا برگ سبز با کارت ماشین جداگانه می آیند یا باهم لطفا رهنمایی کنید

  person
  نویسنده بیمه
  ۳۰ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  ممکن است با هم یا جداگانه بیایند.

person
محمد
۲۵ دی ۱۴۰۲

سلام در برگ سبز خودرو قسمت رنگ خودرو به جای نقره ای تیتانیوم که در سند خودرو هم به این رنگ هست نوشته نقره ای روغنی… چه باید کرد؟…آا اشتباهی شده یا به همین عنوان نوشته میشه… ممنون میشم توضیح بدین.

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۶ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر؛ مشخصاتی که در سند خودرو ثبت شده درست است.

   person
   محمد
   ۲۶ دی ۱۴۰۲

   با سلام و سپاس از پاسخ جنابعالی.
   پس لازم به پیگیری نیست؟
   لطف میکنید.

    person
    نویسنده بیمه
    ۲۷ دی ۱۴۰۲

    بله دوست عزیز.

     person
     محمد
     ۲۸ دی ۱۴۰۲

     سپاس

person
طاهره
۱۹ دی ۱۴۰۲

سلام دوماهه ماشین از ایران خودرو خریدم برگ سبز نیومده نمایندگی گفت برو پیشخوان دولت اونجا هم رفتم گفت از ناجا هیچی براتون نیومده نمی‌دونم از کجا پیگیری کنم ماشینو فروختم دوماهه منتظرم برگ سبز بیادبه خریدارم سند بزنم پلاکم رو از خریدارم بگیرم

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۰ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  فرآیند دریافت برگ سبز را باید از طریق ناجا، کمپانی و پلیس +۱۰ پیگیری کنید.

person
طاهره
۱۹ دی ۱۴۰۲

سلام دوماهه ماشین از ایران خودرو خریدم برگ سبز نیومده نمایندگی گفت برو پیشخوان دولت اونجا هم رفتم گفت از ناجا هیچی براتون نیومده نمی‌دونم از کجا پیگیری کنم ماشینو فروختم دوماهه منتظرم برگ سبز بیادبه خریدارم سند بزنم پلاکم رو از خریدارم بگیرم

person
یحیی
۱۹ دی ۱۴۰۲

باسلام ۵مهر ساینا تحویل گرفتم هنوز برگ سبز نیامده چکار میشه کرد

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۰ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  از طریق کمپانی پیگیری کنید

person
yalda
۱۰ دی ۱۴۰۲

وقت بخیر
من ٢٩ آذر ماشنمو تحویل گرفتم
امروز پس واسم فقط برگه سبز ماشینو آورد و کارت ماشین نبود
باید چیکار کنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۱ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  باید منتظر بمانید تا کارت خودرو برای شما ارسال شود.

person
فواد
۲۱ آذر ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر /درود بر شما
یک سوال داشتم ………….. برای تعویض پلاک تراکتور در سامانه نوبت دهی تعویض پلاک شماره شاسی بیست رقمی رو درخواست کرده ……..ولی تو برگ سبز ۱۷ رقم می باشد. چ جوریه ؟ اون سه رقم چی میشه ؟ ممنون از سایت مفیدتون … منتظر جوابتون هستم با تشکر

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۲ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  باید تمام ارقام و حروف درج شده را وارد نمایید.

person
عبدالرحیم ریگی
۰۲ آبان ۱۴۰۲

باسلام واحترام
من یک خودرو ثبت نامی از شرکت سایپا دریافت کردم کارت خودرو آمده ولی برگ سبزنامده ازکجا پیگیری کنم ممنون

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۳ آبان ۱۴۰۲

  سلام. این موضوع را از پلیس +۱۰ و سایپا پیگیری کنید.

person
علی
۲۲ مهر ۱۴۰۲

سلام
وقت بخیر
ماشینو فروختم هنوز پلاک روی ماشین نصبه ،چطوری میتونم بفهمم ماشینم دست کیه که پیگیری کنم ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۳ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  استعلام خودرو را به وسیله پلاک بگیرید.

  person
  محسن
  ۱۸ آذر ۱۴۰۲

  شکایت کن درخواست توقیف پلاک بده.ماشین میره پارکینگ،مالک خودش میاد دنبالت میگرده

person
جوان
۲۰ مهر ۱۴۰۲

سلام در تاریخ ۱۴ مرداد سند صادر شده اما هنوز بعد از دو ماه به پست تحویل داده نشده برای پیگیری باید به کجا مراجعه کنم

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۲ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  از طریق کد رهگیری و اداره پست این موضوع را پیگیری کنید.

person
محمدی
۱۶ مهر ۱۴۰۲

سلام.وقت بخیر.بنده یک ماه میشه ماشینمو از نمایندگی ایرانخودرو تحویل گرفتم.کارت ماشین و سند ماشین و بیمه اش اومده، ولی هنوز برگ سبز نیومده. واس ثبت نام کارت سوخت هم به پلیس +۱۰ رفتم، گفتن تا وقتی برگ سبز نباشه نمیتونیم ثبت نام انجام بدیم. لطفا راهنماییم کنید چیکار کنم

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۶ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  منتظر باشید تا برگه سبز به دست شما برسد.

  person
  امین آقاجانی
  ۰۸ آبان ۱۴۰۲

  با کارت خودرو هم کارت سوخت میدن.بنده ۲۵ مهر ۱۴۰۲ درخواست دادم کارت سوخت رو .
  پلیس +۱۰ شریعتی نرسیده به عباس آباد

person
م.ق
۱۴ شهریور ۱۴۰۲

به صورت قرعه کشی از سایپا خریداری شده.و نمایندگی به عهده نمیگیرد

person
م.ق
۱۳ شهریور ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر . آقا من تعویض پلاک و پلیس + ۱۰ هم رفتم کسی به عهده نمیگیره.من دوماهه ماشین تحویل گرفتم منتظر سند ماشین که تازه برم برای کارت سوخت اقدام کنم.راهی جلوی پام بزارید

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۳ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. خودرو از کجا خریداری کرده اید؟ برای پیگیری سند به فروشگاه مربوطه یا شرکت مربوطه مراجعه فرمایید.

  person
  rahim
  ۲۲ آذر ۱۴۰۲

  سلام با سندکمپانی شرکت هم پلیس +۱۰ میشه واسه کارت سوخت ثبت‌نام کرد

person
م.ق
۱۲ شهریور ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر بنده دو ماه هست که خودرو خود راتحویل گرفته ام و کارت ماشین هم توسط پست بدستم رسید اما هنوز سند خودرو بدستم نرسیده که برای کارت سوخت اقدام کنم.وقتی استعلام هم میگیرم بعد از دوماه با این جمله مواجه میشم که مرسوله ای با این مشخصات وارد شده تاکنون از سوی ناجا تحویل پست نگردیده است.همجنان باید صبر کنم و بنزین آزاد بزنم؟ لطفا راهنمایی بفرمایید

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۲ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. بله دوست عزیز. البته می توانید از طریق یکی از دفاتر پلیس +۱۰ موضوع را پیگیری کنید.

  person
  محمد
  ۰۹ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوستان به نتیجه ای رسیدید؟ سند رو از کجا پیگیری کردید؟

person
علی
۲۱ مرداد ۱۴۰۲

سلام و خسته نباشید
من ۲ ماه هست که ماشینم رو از نمایندگی تحویل گرفتم ،هنوز برگ سبزش نیومده ولی کارت خودرو و سوخت اومده.پلیس +۱۰ هم رفتم میگه که برو تعویض پلاک…
در سایت Najatracking.post.ir استعلام گرفتم ، میگه ( مرسوله ای با مشخصات وارد شده تاکنون از سوی ناجا تحویل پست نگردیده است)
چیکار باید بکنم ؟
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۱ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. بر اساس اعلان راهور باید به پلیس +۱۰ مراجعه کند اما قبل از آن باید تعویض پلاک را انجام دهید.

person
میرزایی
۱۵ مرداد ۱۴۰۲

هیچکدام از این روش ها جواب نمیدهد
باید از نرم افزار پلیس من استفاده کنید
در آنجا میتوانید کد رهگیری پستی را بگیرید و به سایت رهگیری مرسولات پستی یا اداره پست مراجعه کنید
من بعد چند روز سرگردانی با این روش به نتیجه رسیدم

person
عسگری
۱۴ مرداد ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر سایت ناجا اصلا باز نمیشه چرا؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۵ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. سامانه با اختلال رو به رو شده است.

person
محمدی
۰۸ مرداد ۱۴۰۲

سلام تو سامانه پیشخوان تاریخ صدور سند زده ۱۰ تیر ماه ولی الان بعد یک ماه به دستم نرسیده چیکار باید کرد؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۹ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. لطفا از سامانه ارسال مرسولات سازمانی موضوع را پیگیری کنید.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید